PDA

Επιστροφή στο Forum : skinny fat διατροφη.



iliasana
22-09-11, 12:25
στοχος να φυγει το λιποσ απο την κοιλια ηλικια 40 175 70κιλα τη φωτο μου τη βλεπεται
θελω συμβουλες για την διατροφη μου απο τους εμπειρους.
πρωι 8.00
2 L-carnitine
καφες
8,30 μετα απο 30" μισο σαντουιτς με ψωμι ολικης και ποοοολυ γαλοπουλα φιλετο
μια ταμπλετα green tea + 1 multyvitamin.

9,30 το υπολοπιπο σαντουιτς
10.30 500ml γαλα 0%

11.30 protein shake περιπου 30 γρ πρωτεινης δηλαδη.
13.30 φαγητο στο σπιτι οτι εφτιαξε η συζηγος οχι τρελλα πραγματα ομως ε.

14.00 1 L-CARNITINE

16.00 1 GREEN TEA TABLET

16,30 ENA MHLO

18.00 60" BAΡΟΙ και ποδηλατο

19,30 ενα δυο ασπραδια η και ενα protein shake

20,30 λιγο γαλοπουλα και μισο cotage 2.2% η ενα γιαουρτι 0%

μετα τιποτα υπνο στις 00.00

ενδιαμεσα ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΝΕΡΟ.

τι λετε?

iliasana
22-09-11, 15:01
anybody?????

DimitrisT
22-09-11, 17:11
Αρχικα, θερμιδες μετρας;

iliasana
22-09-11, 17:23
Αρχικα, θερμιδες μετρας;

οχι , τι σου φαινετε πολυ η λιγο?????
Γυμναζομε 3-4 φορες την εβδομαδα ....

DimitrisT
22-09-11, 17:24
Λιγες μου φαινονται, γι'αυτο σε ρωτησα..
Αν και αυτο παιζει αναλογα τι τρως για μεσημερι..

Druid
22-09-11, 17:35
Καλά πλάκα μου κάνεις τώρα? Είπαμε να μην έχουν κάποιοι ιδέα του τι κάνουν αλλά τα βασικά τα ξέρει ο καθένας. Δηλαδή? Με 1000 θερμίδες και ούτε τη μέρα, αργά ή γρήγορα θα πέσεις κάτω πάνω στη προπόνηση. Είπαμε να χάσεις τη κοιλιά, όχι να λιμοκτονήσεις.

Βάλε 6 γεύματα, το 1ο με γάλα,βρώμη και καρύδια ή αμύγδαλα, το 2ο κανέναν τόνο με λαχανικά ή κοτόπουλο με λαχανικά σε σάντουιτς, το 3ο ας είναι σπιτικό, μετά κανένα σεικερ πρωτείνη και στο τέλος βάλε 2-3 ασπράδια αυγού με 1 γιαούρτι 0-2% και λίγα καρύδια. Βάλε πολύ σαλάτα στα γεύματα σου, σε γεμίζει, σε κρατάει και δεν έχεις πρόβλημα. Μισό κουταλάκι με ελαιόλαδο σε κάθε σαλάτα σου εκτός από αυτή που θα φας μετά την προπόνα.

iliasana
22-09-11, 23:03
με ολο το σεβασμο,
το υφος της απαντησης σου πιθανον να αποθαρυνει αλλους φιλους να ρωτανε πραγματα (σιγουρα οχι εμενα )
, σκεψου οτι ισως πολυ να μην γνωρηζουν ουτε τα βασικα ,
θεωρω οτι ΚΑΙ για αυτους υπαρχει τι site.

Κατα δευτερο λογο σε ευχαρηστω για την απαντηση , μενω στην ουσια οτι δηλαδη οι θερμηδες μου ειναι πολυ λιγες , θα το διιρθοσω αμεσα ,
thanks man

Kassious
22-09-11, 23:47
Καλά πλάκα μου κάνεις τώρα? Είπαμε να μην έχουν κάποιοι ιδέα του τι κάνουν αλλά τα βασικά τα ξέρει ο καθένας. Δηλαδή? Με 1000 θερμίδες και ούτε τη μέρα, αργά ή γρήγορα θα πέσεις κάτω πάνω στη προπόνηση. Είπαμε να χάσεις τη κοιλιά, όχι να λιμοκτονήσεις.


Όντως φίλε Druid,το ύφος δεν είναι και το καλύτερο,και δε δικαιολογείται,ακόμα και να ρώταγε τι είναι η θερμίδα ο άλλος...

iliasana
24-09-11, 13:43
να υποθεσω οτι συμφωνητε ολοι με τον druid???????????

xristosgaz
24-09-11, 14:18
Βασισε τη διατροφη σου σε πρωτεινη που προερχεται απο ψαρι,κοτοπουλο,μοσχαρι,αυγα,γαλακτοκομικα,οσπρια.Οι υδατανθρακες να προερχονται απο πατατα,βρωμη,ρυζι καστανο,ψωμι και μακαρονια ολικης αλεσης.μετα την προπονηση προσθεσε και καποιον γρηγορο δατανθρακα οπως δεξτροζη,waxy maize,vitargo.Μια πολυβιταμηνη επισης ειναι απαραιτητη για να θωρακισεις τον οργανισμο σου απο ασθενειες και να βελτιωσεις την απορροφηση των θρεπτικων συστατικων.Τα λιπη να προερχονται απο ελαιολαδο,λινελαιο ξηρους καρπους.Διαβασε στην αναλογη κατηγορια διατροφες αλλων και παρε θερμιδομετρητη και φτιαξε την δικια σου!Δεν ειναι τοσο δυσκολο ουτε μπορει να σου πει καποιος φαε αυτο ή το αλλο!
καλη επιτυχια

tolis93
24-09-11, 16:33
στοχος να φυγει το λιποσ απο την κοιλια ηλικια 40 175 70κιλα τη φωτο μου τη βλεπεται
θελω συμβουλες για την διατροφη μου απο τους εμπειρους.
πρωι 8.00
2 L-carnitine
καφες
8,30 μετα απο 30" μισο σαντουιτς με ψωμι ολικης και ποοοολυ γαλοπουλα φιλετο<--- εδω θα μπορουσατε να βαλετε και τονο αντι για γαλοπουλα καποια μερα και λαχανικα ντοματα μαρουλι κτλπ
μια ταμπλετα green tea + 1 multyvitamin.

9,30 το υπολοπιπο σαντουιτς
10.30 500ml γαλα 0%<--- εδω θα ηταν καλο να βαζατε 300 μλ γαλα με 2 κ σουπας βρωμη κατα τη γνωμη μου και 1 κ σουπας μελι

11.30 protein shake περιπου 30 γρ πρωτεινης δηλαδη.
13.30 φαγητο στο σπιτι οτι εφτιαξε η συζηγος οχι τρελλα πραγματα ομως ε.<---- παντα συνοδευομενο με σαλατα.αν ειναι ευκολο στα ζυμαρικα να ζητατε ολικης η να παιρνετε ζωγραφος με ενυσχιμενη πρωτεινη.πολυ καλα ολα τα ζυμαρικα τους.


14.00 1 L-CARNITINE

16.00 1 GREEN TEA TABLET

16,30 ENA MHLO<--- εγω εδω επειδη ειναι πριν τη προπονηση θα εβαζα και ενα γιαουρτι σιγουρα και 2 κ σουπας βρωμη.η γυμναστικη θελει ενεργεια

18.00 60" BAΡΟΙ και ποδηλατο

19,30 ενα δυο ασπραδια η και ενα protein shake<--- θα εβγαζα το η και θα εβαζα και 2 ασπραδια κ το σεηκ και μια μπανανα

20,30 λιγο γαλοπουλα και μισο cotage 2.2% η ενα γιαουρτι 0%<--- εδω θα εβαζα κοτοπουλο με λαχανικα αρκετα η αρκετη γαλοπουλα και 1 κοτατζ ολοκληρο.

μετα τιποτα υπνο στις 00.00

ενδιαμεσα ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΝΕΡΟ.νερο ειναι καλο 500 μλ πριν απο καθε γευμα.το μαζεμενο νερο προκαλει αποβολη ηλεκτρολυτων δηλαδη παρουσιαζεται αφυδατωση κραμπες κτλπ.

τι λετε?
εκανα καποιες αλλαγες π κ παλι νομιζω πως δεν ειναι αρκετες.δηλαδη σιγουρα χρειαζεται παραπανω φαγητο....επισης καλο θα ηταν να υπαρχουν καλα λιπαρα(ελαιολαδο ταχινι φυστικοβουτηρο ιχθυελαιο λιναροσπορος) τα οποια απο οτι ειδα απουσιαζουν

iliasana
26-09-11, 13:35
ok σε ευχαρηστω παραπολυ για τις συμβουλες σου θα κοιταξω αμεσα να τις υλοποιησω. και θα σου πω αποτελεσματα σε ενα μηνα.:thumbup:

Devil
27-09-11, 06:12
ποσες θερμιδες ειναι? macros? ποσο λιπος εχεις?

iliasana
27-09-11, 11:46
θερμηδες μαζι με το μεσημεριανο υπολογισα 1900 ,ειχα πριν εναμιση μινα 24%` λιπος τωρα 22% ειμαι 41 ετων 174 υψος 69 κιλα τωρα πριν εναμιση μηνα 74 υποθετω οτι τα μακρος ειναι τα στοιχεια μου βαρος υψος κτλ. Η κανω λαθος ????

Παντως ρε παιδια δεν λημοκτωνω καθολου .σκεφτητε οτι δεν εχω το μεταβολησμο ενος πιτσιρηκα που καει θερμηδες αβερτα .... Δεν ξερω τι να πω .
Εαν ειναι κατι εξωφθαλμα οαθος ειμαι ανοιχτος σε βοηθεια κ αλλιως να σνεχισω ετσι.

Lao
27-09-11, 12:03
iliasana, έχεις όντως την δυνατότητα να κάνεις 6 γεύματα την μέρα;

iliasana
27-09-11, 12:43
ναι λογο δουλιας εχω την ελευθερια να το κανω , .

tolis93
27-09-11, 13:55
θερμηδες μαζι με το μεσημεριανο υπολογισα 1900 ,ειχα πριν εναμιση μινα 24%` λιπος τωρα 22% ειμαι 41 ετων 174 υψος 69 κιλα τωρα πριν εναμιση μηνα 74 υποθετω οτι τα μακρος ειναι τα στοιχεια μου βαρος υψος κτλ. Η κανω λαθος ????

Παντως ρε παιδια δεν λημοκτωνω καθολου .σκεφτητε οτι δεν εχω το μεταβολησμο ενος πιτσιρηκα που καει θερμηδες αβερτα .... Δεν ξερω τι να πω .
Εαν ειναι κατι εξωφθαλμα οαθος ειμαι ανοιχτος σε βοηθεια κ αλλιως να σνεχισω ετσι.

οι θερμιδες ειναι αρκετα λιγες θα ελεγα.για μενα πρεπει να πανε στις 2500 για αρχη.γιατι δε χανεται μονο λιπος θα χαθουν κ μυες.δλδ αν υπολογισουμε πως 74 επι 24 δια 100 17,76 ειναι τα αρχικα κιλα λιπους και στα 69 κιλα με ποσοστο 22% τα κιλα λιπους ειναι 69 επι 22 δια 100 15,18.δλδ εχασες 17,76-15.18= 2,58 κιλα λιπους. τα υπολοιπα...74-69-2,58= 2,42 τι ειναι?οκ ειναι και υγρα σιγουρα.αλλα ποσα? 1 κιλο το μαξ θα ελεγα εγω...δλδ παιζει να εφυγε κ ενα ποσοστο μυων.κατι που φυσικα δε θελουμε:)

Devil
27-09-11, 16:33
θερμηδες μαζι με το μεσημεριανο υπολογισα 1900 ,ειχα πριν εναμιση μινα 24%` λιπος τωρα 22% ειμαι 41 ετων 174 υψος 69 κιλα τωρα πριν εναμιση μηνα 74 υποθετω οτι τα μακρος ειναι τα στοιχεια μου βαρος υψος κτλ. Η κανω λαθος ????

Παντως ρε παιδια δεν λημοκτωνω καθολου .σκεφτητε οτι δεν εχω το μεταβολησμο ενος πιτσιρηκα που καει θερμηδες αβερτα .... Δεν ξερω τι να πω .
Εαν ειναι κατι εξωφθαλμα οαθος ειμαι ανοιχτος σε βοηθεια κ αλλιως να σνεχισω ετσι.

22% λιπος για 69κγ... πες κοντα 54κγ αλιπη μαζα...

αρα εχεις συντηριση καπου στις 2200 θερμιδες... κοψε το 10% η' το 20% των θερμιδων και μπαινεις σε διαιτα....

απο εκει και περα βαζεις κοντα στα 2,5-3γρ ανα κιλο αλιπης μαζας τις πρωτεινες..... 1γρ ανα κιλο αλιπης μαζας λιπαρα και τα υπολοιπα υδατανθρακα...

iliasana
27-09-11, 22:18
DEVIΛ Μηλαμε την ιδια γλωσα ,τωρα καταλαβαινω πολυ καλυτερα τις αναλογιες ,
τετοιου ειδους απαντηση με βοηθαει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ
δεν υποτιμω τους αλλους συναδελφους που επισης απαντησαν το εκτημω που ξοδεψαν τον χρονο τους,
αλλα η δικη σου αναλυση μου ξεκαθαρηζει πολλες αποριες .
Σε ευχαρηστω πολυ.:bowdown:

Devil
27-09-11, 23:36
DEVIΛ Μηλαμε την ιδια γλωσα ,τωρα καταλαβαινω πολυ καλυτερα τις αναλογιες ,
τετοιου ειδους απαντηση με βοηθαει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ
δεν υποτιμω τους αλλους συναδελφους που επισης απαντησαν το εκτημω που ξοδεψαν τον χρονο τους,
αλλα η δικη σου αναλυση μου ξεκαθαρηζει πολλες αποριες .
Σε ευχαρηστω πολυ.:bowdown:

τιποτα...;)

απλα εχω μια απορεια.... εισαι σιγουρα 22% λιπος.... γιατι μου φαινετε πολυ για τα κιλα σου....?

iliasana
28-09-11, 09:22
η μετρηση εγινε μεσω ιντερνετ μετρησα περιφερια λαιμου και κοιλιας υψος βαρος ηλικια τα εδωσα και μου εβγαλε 22%
πιστευεις οτι ειναι λαθος??

vp2
28-09-11, 09:35
Στο πρώτο ποστ σου είπες τη ''φώτο μου τη βλέπεται''....Είσαι όπως δείχνει η φώτο σου;:shock:

iliasana
28-09-11, 09:51
ωχ ρε παιδιααλλαξα φωτο και ξεχασα οτι ειχα γραψει στο πρωτο ποστ ....
Σοοοοορυ
εννοηται οτι δεν ειμαι εγω στη φωτο

καποτε με ποοοολυ υπομονη μπορει να γινω