PDA

Επιστροφή στο Forum : Καρδιοσυχνόμετρο - Παλμογράφος



ska
28-09-11, 14:42
Ξερετε που μπορω να βρω ενα φτηνο καρδιοσυχνομετρο/παλμπογραφο γιατι ορισμενα που εχω βρει ειναι πολυ ακριβα

Saldi
28-09-11, 16:07
Ξερετε που μπορω να βρω ενα φτηνο καρδιοσυχνομετρο/παλμπογραφο γιατι ορισμενα που εχω βρει ειναι πολυ ακριβα

Τι σημαίνει φτηνό και τι ακριβό?:D

ska
28-09-11, 16:10
Κατω απο 50ευρω αυτο εννοω φτηνο,ενας φιλος μου ειχε παρει καποτε προσφορα απο τα lidl ενα καρδιοσυχνομετρο τυπου ρολοι-ζωνη με 16 ευρω μονο αλλα ηταν προσφορα τοτε

average_joe
28-09-11, 17:58
^ αν εμπαινα στη διαδικασια παντως να ψωνισω καρδιοσυχνομετρο θα περιμενα να ξαναφερουν τα lidl.
και καποια παιδια εδω εχουν πει οτι τους βγηκε μια χαρα.
απο ebay που ειχα κοιταξει ειναι πανακριβα (ανω των 70 λιρων)
υπομονη:green:

sobral
28-09-11, 18:20
δεν γνωρίζω αν είναι καλό από το lidl αν βγήκε καλό σε κάποιους, πάρε το κι εσύ. Εγώ έχω της Polar αλλά έκανε γύρω στα 60. Αν είναι να δώσεις εκεί γύρω πάντως (50Ε) θα στο πρότεινα. Δες και σε αγγλικά σάιτ θα υπάρχουν καλυτερες τιμές σίγουρα από εδώ.

sTeLaKoS
28-09-11, 21:39
Κατω απο 50ευρω αυτο εννοω φτηνο,ενας φιλος μου ειχε παρει καποτε προσφορα απο τα lidl ενα καρδιοσυχνομετρο τυπου ρολοι-ζωνη με 16 ευρω μονο αλλα ηταν προσφορα τοτε

Αν δε το βιάζεσαι περίμενε, το ξαναφέρνουν κάθε 2-3 μήνες. Εγώ το έχω κανένα 6μηνο και λειτουργεί μια χαρά αν και δε το πολυχρησιμοποιώ πλέον.

Από εκεί και πέρα η Polar είναι εγγύηση.

ska
29-09-11, 00:57
Αν ακουσει κανεις οτι το εφεραν ας ριξει συρμα γιατι πολλοι δε ψωνιζουμε συχνα απο lidl

flexakis
29-09-11, 11:17
Εγω ειχα παρει παλια ενα φτηνο απο Aldi αλλα δεν μου βγηκε καλο.
Τωρα εχω ενα Polar FT 1,και ειμαι ευχαριστημενος πολυ,και τιμη γυρω στα 50ευ.
Το συστηνω ανεπιφυλακτα.

flash
29-09-11, 17:08
Ψάξε στο ebay θα βρεις ότι θες και παρά πολύ φθηνά.

pankol
10-10-11, 21:49
για όποιον ενδιαφέρεται, από την δευτέρα 17/10 ξαναβάζει το lidl το ρολόι.
λέω να το τσιμπήσω και εγώ. 17 ευρώ κάνει.

ArgoSixna
13-10-11, 02:03
Το οργανακι απο το λιντλ μετρημενο με αρκετες συσκευες είτε διαδρομος ειτε ελλειπτικο η ποδηλατο δεν εχανε πουθενα μια αποκλιση 2 κτυπους ειχε!

ggeorge
02-03-12, 17:06
καλησπερα
Το lidl απο 8 Μαρτιου θα έχει το ρολογακι με τους παλμους γυρω στα 22 ευρω αν θυμαμαι καλα.

Επισης βρηκα το παρακατω (Βαζω λινκ, φανταζομαι οτι δεν υπαρχει προβλημα)

http://www.prozis.com/eu_en/product_info.php?products_id=13901

Του lidl δουλευει με ζωνη ενω το αλλο χωρίς.

Το εχει δοκιμασει κανενας; Πιανει ευκολα παλμους ή δεν είναι αξιοπιστο;

Σκεφτομαι να το παρω... Ποια η γνωμη σας;

Mcstefan7
02-03-12, 20:15
Το σιτε που εβαλες πουλαει συμπληρωματα,,,βγαλε το λινκσ σ...

ggeorge
02-03-12, 20:55
Να μην κανετε κλικ πουθενα...
Η σελιδα δεν ανοιγει συμπληρωματα. :green:
μην ειμαστε υπερβολικοί

leftis
07-05-12, 16:20
Το bumpάρω γιατί ενδιαφέρομαι. Ξέρει κανείς από που μπορώ να πάρω φτηνό (όσο πιο φτηνό γίνεται, όχι και μούφα όμως) καρδιοσυχνόμετρο. Επίσης έκανα βλακεία και έχασα την προσφορά του lidl. Αν ξέρει κανείς πότε θα το ξαναφέρουν ασ το πεί παρακαλώ. Ευχαριστώ.

gym
08-05-12, 16:49
λιντλ οπως λες κ εσυ....αυτα βγαινουν μια εβδομαδα πριν...πρεπει να εχεις το νου σου στην περιοχη σου...συνεχεια!:green:

αλλα να ξερεις πως ο,τι πληρώνεις παίρνεις!

PEGY
08-05-12, 19:35
Εγώ πήρα ένα από τα ιντερσπορ κ με βόλεψε μια χαρά!
50 έουρος!

ggeorge
08-05-12, 20:01
δειτε και αυτο που εβαλα παραπανω....
Το αγορασα 19 ευρω. Δε χρειαζεται ζωνη και παιρνει παλμους κατευθειαν απο το χερι...

Το μονο προβλημα είναι οτι μερικες φορες οταν είμαι πολυ υδρωμενος κολαει λιγακι... Γενικα παντως δουλευει μια χαρα...

Billy
13-08-12, 18:47
Γειά χαρά σε όλους,

Έχω δει κάτι ρολόγια τα οποία τα φοράς κανονικά στον καρπό αλλά έχουν ένα επί πλέον εξάρτημα που έχει έναν σένσορα που το φοράς περιμετρικά στο στέρνο, ο σένσορας πρέπει να τοποθετηθεί στο ύψος της καρδιάς. Ο σένσορας μπορεί να στέλνει στο ρολόι ασύρματα τους παλμούς της καρδιάς.

Σκεφτόμουνα να αγοράσω ένα τέτοιο ρολογάκι και να το χρησιμοποιώ στην Αεροβική Προπόνηση που κάνω για κάψιμο του λίπους.
Το θέμα είναι ότι για να κάψεις λίπος πρέπει οι παλμοί της καρδιάς να είναι μεταξύ 120-130 (νομίζω) για τουλάχιστον 20 λεπτά, οπότε το ρολογάκι αυτό θα μου είναι πολύ χρήσιμο.

Μήπως υπάρχει κάποιος που να έχει χρησιμοποιήσει κάτι παρόμοιο; και ποιο ρολογάκι θα μου συνιστούσατε (μάρκα, τύπο);

tolis93
13-08-12, 18:49
Γειά χαρά σε όλους,

Έχω δει κάτι ρολόγια τα οποία τα φοράς κανονικά στον καρπό αλλά έχουν ένα επί πλέον εξάρτημα που έχει έναν σένσορα που το φοράς περιμετρικά στο στέρνο, ο σένσορας πρέπει να τοποθετηθεί στο ύψος της καρδιάς. Ο σένσορας μπορεί να στέλνει στο ρολόι ασύρματα τους παλμούς της καρδιάς.

Σκεφτόμουνα να αγοράσω ένα τέτοιο ρολογάκι και να το χρησιμοποιώ στην Αεροβική Προπόνηση που κάνω για κάψιμο του λίπους.
Το θέμα είναι ότι για να κάψεις λίπος πρέπει οι παλμοί της καρδιάς να είναι μεταξύ 120-130 (νομίζω) για τουλάχιστον 20 λεπτά, οπότε το ρολογάκι αυτό θα μου είναι πολύ χρήσιμο.

Μήπως υπάρχει κάποιος που να έχει χρησιμοποιήσει κάτι παρόμοιο; και ποιο ρολογάκι θα μου συνιστούσατε (μάρκα, τύπο);

nike μακραν το καλυτερο(και δωρο κ mp3 player και θηκη για εξωτερικους χωρους να γουσταρεις μουσικουλα) παει κανα 100αρικακι αλλα τα αξιζει.αν κ μεταξυ μας για καυση λιπους εινα ισχετικοι οι παλμοι σ απλα σε βοηθαει να τους διατηρησεις εκει π θες

Billy
13-08-12, 19:02
τόλη,

μήπως θυμάσαι τον κωδικό του ρολογιού που λες;
μήπως έχεις λίνκ;

Γι' αυτό το θέλω να με βοηθάει να κρατάω τους σφυγμούς σταθερούς εκεί που έχω το μέγιστο κάψιμο.

tolis93
14-08-12, 00:52
αδερφε στην εταιρια οσο κ αν εψαξα μπουρδες δε τα βρησκω.το καλυτερο π εχεις να κανεις ειναι να πας σε ενα intersport η σε ενα nikesports και να τα δεις εκει και αναλυτικα.στανταρ δεν εχω το καλυτερο και παιζει να μη βγαινει κ πλεον οποτε το καλυτερο ειναι να πας να δεις τι σε βολευει εσενα τν ιδιο

Nickolas
14-08-12, 15:18
Τα ρολόγια αυτά ονομάζονται "καρδιοσυχνόμετρα"

Τα πιο γνωστά είναι της Polar, αλλά υπάρχει και η Beurer της οποίας αγόρασα ένα προ 4 μηνών περίπου.

Το δικό μου ΔΕΝ είναι με το strap on στο στήθος, μετράει παλμούς από τον καρπό.

Το πήρα για να μη κάθομαι να βάζω και να βγάζω ζώνες, αλλά τελικά είναι μεγαλύτερη ταλαιπωρία την ώρα που τρέχεις να πατάς το κουμπάκι για να πάρει ένδειξη και αρκετές φορές να μην τα καταφέρνει.

Συνεπώς ίσως είναι καλύτερο αυτό με το strap on στο στήθος.

Πάντως μετά από λίγο καιρό σταμάτησα να ασχολούμαι με τους παλμούς και απλώς ακολουθούσα το αερόβιο πρόγραμμα μου.

Ίσως θα πρέπει να το ξανασκεφτείς αν η αγορά αξίζει μακροπρόθεσμα τα λεφτά της.