PDA

Επιστροφή στο Forum : ΨΩΜΑΚΙΑ



archiezulu
05-10-11, 00:04
Ασχολούμε με τα βάρη εδω και 4 χρονια και παρολο που απο την μεση και πάνω και από τα γόνατα και κάτω είμαι αρκετά καλά, στους γλουτούς, στους μηριαίους δικέφαλους και στα τετρακέφαλα ειμαι αρκετά χαλαρός και πλαδαρός σε σχέση με το υπόόιπο σώμα μου. Έπισης να επισημάνω ότι παιρνω αρκετά εύκολα κίλα σε αυτά τα σημεία και τα γυμνάζω πάντα και με αερόβια άσκηση και με βάρη και δεν συγκινούνται καθόλου. Έχετε καμμία συμβουλή να μου δώσετε;

tolis93
05-10-11, 00:09
Ασχολούμε με τα βάρη εδω και 4 χρονια και παρολο που απο την μεση και πάνω και από τα γόνατα και κάτω είμαι αρκετά καλά, στους γλουτούς, στους μηριαίους δικέφαλους και στα τετρακέφαλα ειμαι αρκετά χαλαρός και πλαδαρός σε σχέση με το υπόόιπο σώμα μου. Έπισης να επισημάνω ότι παιρνω αρκετά εύκολα κίλα σε αυτά τα σημεία και τα γυμνάζω πάντα και με αερόβια άσκηση και με βάρη και δεν συγκινούνται καθόλου. Έχετε καμμία συμβουλή να μου δώσετε;

σκουωτ κανεις? ηλικια υψος βαρος τι τρως...τπτ δν μας εχεις πει για σενα

xristosgaz
05-10-11, 08:30
και εγω στην ιδια φαση ημουν ομως να ξερεις κατι:
α)τοπικη απωλεια λιπους δεν υπαρχει
β)το αεροβιο απο ενα σημειο και μετα οταν δεν γινεται με τακτικη δεν στοχευει στο λιπος αλλα στην εκγυμναση της καρδιας.
Θελει υπομονη το θεμα και πολυ καθαρη διατροφη..........

archiezulu
06-10-11, 16:12
28 χρονών 1,79 υψος 82 κιλά , κάνω σκουώτ τακτικά και αυστηρη διατροφή

Rourke
06-10-11, 16:23
Φιλενάδα δες δω
http://www.shape.gr/Directory/Shape-Experts/Eleni-Petroulaki-Ivic/%CE%A4%CE%B9-%CE%BD%CE%B1-%CE%BA%CE%AC%CE%BD%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B1-%CF%88%CF%89%CE%BC%CE%AC%CE%BA%CE%B9%CE%B1;.html

και αν καταφέρεις και τα χάσεις στείλε καμία φώτο να σου στείλω και γω για να βγούμε ραντεβού για tomato juice….
;)

giannis64
06-10-11, 17:31
Φιλενάδα δες δω
http://www.shape.gr/Directory/Shape-Experts/Eleni-Petroulaki-Ivic/Τι-να-κάνεις-για-τα-ψωμάκια;.html

και αν καταφέρεις και τα χάσεις στείλε καμία φώτο να σου στείλω και γω για να βγούμε ραντεβού για tomato juice….
;)

Rourke γνωριζεστε με το μελος στο οποιο αναφερεσαι?

archiezulu
06-10-11, 20:29
To λίνκ που μου δίνεις έχει μόνο ερωτήσεις , και όχι δεν γνωριζόμαστε.

Rourke
06-10-11, 22:59
Μα το γράφει δεν το είδες....Προφανώς κάτι δεν κάνεις σωστά...και αυτό μάλλον θα πρέπει να είναι η διατροφή....;)
"με ένα πρόγραμμα σωστής διατροφής από ένα έμπειρο διατροφολόγο καθώς επίσης και συνδυασμό ασκήσεων μυϊκής ενδυνάμωσης και αερόβιας άσκησης θα επιτύχετε το στόχο σας".


Αιντέ.........σόρυ....Φίλε σε πέρασα για κοπέλα....ψωμάκια σε άντρα δεν είχα ξανά διαβάσει....σόρυ...μεγάλε ...δεν ξέρω για άντρα....Πάνε σε ένα διαιτολόγο.....

spyros Bodybuilding
07-10-11, 01:01
Μα το γράφει δεν το είδες....Προφανώς κάτι δεν κάνεις σωστά...και αυτό μάλλον θα πρέπει να είναι η διατροφή....;)
"με ένα πρόγραμμα σωστής διατροφής από ένα έμπειρο διατροφολόγο καθώς επίσης και συνδυασμό ασκήσεων μυϊκής ενδυνάμωσης και αερόβιας άσκησης θα επιτύχετε το στόχο σας".


Αιντέ.........σόρυ....Φίλε σε πέρασα για κοπέλα....ψωμάκια σε άντρα δεν είχα ξανά διαβάσει....σόρυ...μεγάλε ...δεν ξέρω για άντρα....Πάνε σε ένα διαιτολόγο.....

εγω λεω να διαβασει το αρθρο για την γραμμωση???

βεβαια δεν ξερω αμα ταιριαζει στην περιπτωση της:unsure:

amateur666
07-10-11, 01:10
εγω λεω να διαβασει το αρθρο για την γραμμωση???

βεβαια δεν ξερω αμα ταιριαζει στην περιπτωση της:unsure:

δεν ειναι κοπελα ο ανθρωπος :P :P :P τ επισημανε ξανα κ απο πανω!...


αεροβια ασκηση ,οσο μπορεις φιλε κανε καθαρη διατροφη κ γυμναζε τ ποδια 2 φορες την εβδομαδα...

spyros Bodybuilding
07-10-11, 02:25
δεν ειναι ???:banghead::banghead: τι μλκσ που ειμαι

xristosgaz
07-10-11, 09:13
δεν ειναι κοπελα ο ανθρωπος :P :P :P τ επισημανε ξανα κ απο πανω!...


αεροβια ασκηση ,οσο μπορεις φιλε κανε καθαρη διατροφη κ γυμναζε τ ποδια 2 φορες την εβδομαδα...

Γιατι ρε συ να γυμναζει τα ποδια δυο φορες τη βδομαδα;

KATERINI 144
07-10-11, 09:14
ψωμάκια σε άντρα δεν είχα ξανά διαβάσει....+1, ακου ψωμακια.

archiezulu
22-10-11, 20:03
ναι ψωμακια γιατι σου φαινετε περίεργο?

Fit-Blaster
01-11-11, 10:12
Πιστεύω πως είναι πολύ σημαντικό και θα σε βοηθήσει πολύ, εκτός από το αερόβιο, να προσθέσεις σύνθετες ασκήσεις όπως squats και lunges (προβολές) στο πρόγραμμα σου.