PDA

Επιστροφή στο Forum : Χάσιμο λίπους,χωρίς (μεγάλη) μυική απώλεια



Asxetos
05-10-11, 23:21
Καλησπέρα Παιδιά,ειμαι 18 χρονων και εχω ενα "σωσιβιο" γυρω απο την κοιλια, ειμαι 1,75 και 62 κιλα (ειχα φτασει και 57) αλλα το "σωσίβιο" παρεμενε.Ξερω πως περα απο την γυμναστικη ενα μεγαλο μερος εχει να κανει με την διατροφη,και προσφατα μου ειπαν (και διαβασα) οτι δεν υπαρχει περιπτωση να χασεις κιλα (λιπους) χωρις να χασεις μυικη μαζα....Θα ηθελα αν γινεται να μου προτεινεται διατροφη/ες ωστε να ελαχιστοποιησω την απωλεια και ταυτοχρονα να χασω βαρος...

tolis93
05-10-11, 23:28
Καλησπέρα Παιδιά,ειμαι 18 χρονων και εχω ενα "σωσιβιο" γυρω απο την κοιλια, ειμαι 1,75 και 62 κιλα (ειχα φτασει και 57) αλλα το "σωσίβιο" παρεμενε.Ξερω πως περα απο την γυμναστικη ενα μεγαλο μερος εχει να κανει με την διατροφη,και προσφατα μου ειπαν (και διαβασα) οτι δεν υπαρχει περιπτωση να χασεις κιλα (λιπους) χωρις να χασεις μυικη μαζα....Θα ηθελα αν γινεται να μου προτεινεται διατροφη/ες ωστε να ελαχιστοποιησω την απωλεια και ταυτοχρονα να χασω βαρος...μπουρδες δε γινεται.γινεται κ παραγινεται. παιζε με πολυ πρωτεινη αρκετα λιπαρα κ λιγο υδατανθρακα κ τα λεμε σε κανα 3μηνο.στεκα θα χεις γινει απο λιπος....κ αν εισαι αρχαριος βαζεις κ μυες

Asxetos
05-10-11, 23:32
μπουρδες δε γινεται.γινεται κ παραγινεται. παιζε με πολυ πρωτεινη αρκετα λιπαρα κ λιγο υδατανθρακα κ τα λεμε σε κανα 3μηνο.στεκα θα χεις γινει απο λιπος....κ αν εισαι αρχαριος βαζεις κ μυες

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση!
κανονικα για να "χασω" δν πρεπει να περιορισω λιπαρα κλπ?

tolis93
05-10-11, 23:34
Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση!
κανονικα για να "χασω" δν πρεπει να περιορισω λιπαρα κλπ?

δεν ισχυει αυτο αν κ οσοι ξεκινανε ετσι πιστευουν.υπαρχει η θεωρια π λεει φαε λιπος για να καψεις λιπος.αν ψαξεις εδω στις διατροφες θα δεις ενα αρθρακι π λεει κετο.εννοειται απλα διαβαζεις για να παρεις ιδεα τι παιζει οταν μειωνεις τους υδατανθρακες.δεν γινεται το ιδιο δλδ να μπεις σε κετοση.αλλα οτι τα λιπαρα χρησιμοποιουνται για ενεργεια κ το οτι η ινσουλινη μενει σε χαμηλα επιπεδα κ κεγεται λιπος ισχυει.εγω σε κετο κιολας παντως μονο μυικη μαζα δεν εχασα

Asxetos
05-10-11, 23:47
δεν ισχυει αυτο αν κ οσοι ξεκινανε ετσι πιστευουν.υπαρχει η θεωρια π λεει φαε λιπος για να καψεις λιπος.αν ψαξεις εδω στις διατροφες θα δεις ενα αρθρακι π λεει κετο.εννοειται απλα διαβαζεις για να παρεις ιδεα τι παιζει οταν μειωνεις τους υδατανθρακες.δεν γινεται το ιδιο δλδ να μπεις σε κετοση.αλλα οτι τα λιπαρα χρησιμοποιουνται για ενεργεια κ το οτι η ινσουλινη μενει σε χαμηλα επιπεδα κ κεγεται λιπος ισχυει.εγω σε κετο κιολας παντως μονο μυικη μαζα δεν εχασα

Ευχαριστω πολυ! θα ψαξω περαιτερω :)

spyros Bodybuilding
07-10-11, 19:47
Καλησπέρα Παιδιά,ειμαι 18 χρονων και εχω ενα "σωσιβιο" γυρω απο την κοιλια, ειμαι 1,75 και 62 κιλα (ειχα φτασει και 57) αλλα το "σωσίβιο" παρεμενε.Ξερω πως περα απο την γυμναστικη ενα μεγαλο μερος εχει να κανει με την διατροφη,και προσφατα μου ειπαν (και διαβασα) οτι δεν υπαρχει περιπτωση να χασεις κιλα (λιπους) χωρις να χασεις μυικη μαζα....Θα ηθελα αν γινεται να μου προτεινεται διατροφη/ες ωστε να ελαχιστοποιησω την απωλεια και ταυτοχρονα να χασω βαρος...

εισαι 13 κιλα κατω απο το υψος σου και θες να κανεις γραμμωση????

ξεκινα ογκο μεγαλε φαι

ginus
07-10-11, 19:56
ενα λαθος που κανουν πολλοι ειναι οτι πανε για γραμμωση χωρις να εχουν την αναλογη μυικοτητα πανω τους...σορρυ φιλε αλλα βαλε κρεας..ποσο θα κατεβεις ακομα για να δεις τετραγωνακια?μην δεις και κοκκαλα και σπλαχνα μαζι...

amateur666
07-10-11, 20:31
ενα λαθος που κανουν πολλοι ειναι οτι πανε για γραμμωση χωρις να εχουν την αναλογη μυικοτητα πανω τους...σορρυ φιλε αλλα βαλε κρεας..ποσο θα κατεβεις ακομα για να δεις τετραγωνακια?μην δεις και κοκκαλα και σπλαχνα μαζι...

+1000 :thumbup:

κ εγω πιστευω οτι πρεπει να κανεις ογκο οχι γραμμωση!........ προφανως δεν εχεισ μυικη μαζα ουτε κ γυμνασμενουσ τους κοιλιακους για να εισαι τοσα κιλα κ να μν φενοντε..αν κανεις ογκο με αυστηρα καθαρη διατροφη σε ενα χρονο θ εκπλαγεις απο τ αποτελεσματα π θ δεις στο σωμα σ!..ειδικα αν τωρα ξεκινησες γυμναστηριο!...


Υ.Γ. η ληψη πρωτεινης να κυμενεται στα 130 γρ την μερα κ οι υδατανθρακες να τους ανεβασεις σταδιακα σε πανω απο 200-250 γρ τη μερα..

Asxetos
08-10-11, 19:00
εισαι 13 κιλα κατω απο το υψος σου και θες να κανεις γραμμωση????

ξεκινα ογκο μεγαλε φαι

Μα,και που ειμαι 13 κιλα κατω απο το κανονικο ας πουμε δεν βλεπω κοιλιακους .... Μονο ο ορθος κοιλιακος φαινεται εντονα δυστυχως....(οπως ειπα εχω αυτο π λενε "σωσιβιο")


ενα λαθος που κανουν πολλοι ειναι οτι πανε για γραμμωση χωρις να εχουν την αναλογη μυικοτητα πανω τους...σορρυ φιλε αλλα βαλε κρεας..ποσο θα κατεβεις ακομα για να δεις τετραγωνακια?μην δεις και κοκκαλα και σπλαχνα μαζι...
τι θες να πεις με την μυικοτητα φιλε μου δεν καταλαβα πολυ :S , αν εννοεις οτι δεν εχω "μυες" για γραμμωση παιζει να ισχυει αλλα και παλι πιστευω πως οταν "εκανα διαιτα" (δλδ δν τρωω τιποτα μπας και χασω κανα κιλο ,αυτο εννοω διαιτα) περισσοτερο μυικη μαζα εχασα παρα λιπος :(

+1000 :thumbup:

κ εγω πιστευω οτι πρεπει να κανεις ογκο οχι γραμμωση!........ προφανως δεν εχεισ μυικη μαζα ουτε κ γυμνασμενουσ τους κοιλιακους για να εισαι τοσα κιλα κ να μν φενοντε..αν κανεις ογκο με αυστηρα καθαρη διατροφη σε ενα χρονο θ εκπλαγεις απο τ αποτελεσματα π θ δεις στο σωμα σ!..ειδικα αν τωρα ξεκινησες γυμναστηριο!...


Υ.Γ. η ληψη πρωτεινης να κυμενεται στα 130 γρ την μερα κ οι υδατανθρακες να τους ανεβασεις σταδιακα σε πανω απο 200-250 γρ τη μερα..
κοιτα,δεν ειμαι ουτε οδοντογλυφιδας ουτε πατσοκιλο xD ,εχω καααποια μυικη μαζα κυριως στηθος και δικεφαλους απο τα push aps, απο κει και περα με την κετο διαιτα δεν καταλαβα παααρα πολλα δυστυχως παραολο που εψαξα

spyros Bodybuilding
09-10-11, 00:04
φιλε κανε ογκο φετος και σου υποσχομαι (αν τα κανεις ολα σωστα)οτι το καλοκαιρι θα εχεις κοιλιακους

ginus
09-10-11, 00:18
εαν εισαι σε μια μεση κατασταση οπως λες τοτε ΜΗΝ πας για γραμμωση..θα ξενερωσεις με το αποτελεσμα γτ θα χασεις τα νερα που σε κανουν "στρογγυλο" οπως εισαι τωρα...
ειπαμε αλλα μερικοι το παρακανατε....μια χαρα χανεις μυικη μαζα οταν χανεις κιλα..το θεμα ειναι ποση..

TheWorst
09-10-11, 00:23
μια χαρα χανεις μυικη μαζα οταν χανεις κιλα..το θεμα ειναι ποση..

Στην περιπτωση του ισως αρκετη :green:

Asxetos
09-10-11, 01:35
μπορω να αναρτησω εδω 1-2 φωτογραφιες να μου πειτε γνωμες και τι πανω κατω χρειαζομαι ή πρεπει οπωσδηποτε να το κανω στο αλλο section?

ginus
09-10-11, 01:50
καλυτερα στις φωταγραφιες μελων να βαλεις τις φωτο...να γραψεις και τα στατ σου..να εχεις και εσυ ενα αρχειο για να βλεπεις διαφορες..