PDA

Επιστροφή στο Forum : Kουραση και δεκατα



Shaddow20
11-10-11, 18:35
Γεια σας με λενε Γιωργο και ειμαι 24 χρονων.ασχολουμαι με τη γυμναστικη 8,9 χρονια(γυμναστηριο γενικα αλλα και λιγο αεροβια).ειμαι γενικα σε πολυ καλη φυσικη κατασταση.φετος επειδη η8ελα να κανω κατι αλλο εκτοσ απο γυμναστηριο και να βελτιωσω τη φυσικη μου κατασταση ξεκινησα kick box.στην αρχη εκανα 3 φορες την εβδμαδα και δυο φορες βαρη την εβδομαδα(για δεν θελω να χασω πολυ μυικα λογο της αεροβιας..μετα την 2ρη εβδομδα ανεβασα και εκανα 4 φορες προπονηση την εβδομαδα και 2 φορες βαρη τη μια μερα μαζι με προπονηση..τωρα κανω 1μησι μηνα και με τις 4 φορες την εβδομδα προπονηση και μαζι με τα βαρη 5 φορες την εβδμαδα δηλαδη συνολο..το θεμα ειναι οτι νιωθω εξαντλημενος με πονανε ποδια(τετρακεφαλοι,γαμπες) και πολλες φορες ανεβαζω δεκατα και δεν θελω να χανω προπονησεις γιατι εχω πορωθει με το θεμα...τι να κανω?απο φαγητο τρωω φουλ πρωτεινη και υδατανθρακες..και απο υπνο κοιμαμαι το αργοτερο 3 αλλα ξυπναω 9 10..ευχαριστω εκ των προτερων..

tolis93
12-10-11, 08:13
Γεια σας με λενε Γιωργο και ειμαι 24 χρονων.ασχολουμαι με τη γυμναστικη 8,9 χρονια(γυμναστηριο γενικα αλλα και λιγο αεροβια).ειμαι γενικα σε πολυ καλη φυσικη κατασταση.φετος επειδη η8ελα να κανω κατι αλλο εκτοσ απο γυμναστηριο και να βελτιωσω τη φυσικη μου κατασταση ξεκινησα kick box.στην αρχη εκανα 3 φορες την εβδμαδα και δυο φορες βαρη την εβδομαδα(για δεν θελω να χασω πολυ μυικα λογο της αεροβιας..μετα την 2ρη εβδομδα ανεβασα και εκανα 4 φορες προπονηση την εβδομαδα και 2 φορες βαρη τη μια μερα μαζι με προπονηση..τωρα κανω 1μησι μηνα και με τις 4 φορες την εβδομδα προπονηση και μαζι με τα βαρη 5 φορες την εβδμαδα δηλαδη συνολο..το θεμα ειναι οτι νιωθω εξαντλημενος με πονανε ποδια(τετρακεφαλοι,γαμπες) και πολλες φορες ανεβαζω δεκατα και δεν θελω να χανω προπονησεις γιατι εχω πορωθει με το θεμα...τι να κανω?απο φαγητο τρωω φουλ πρωτεινη και υδατανθρακες..και απο υπνο κοιμαμαι το αργοτερο 3 αλλα ξυπναω 9 10..ευχαριστω εκ των προτερων..

1) κοιμησου περισσοτερο
2)βαλε βιταμινες στη διατροφη σου.λαχανικα φρουτα καθημερινα
3)δοκιμασε να τρως λιγο περισσοτερο
4)κανε εξετασεις αιματος

SOSTARAS
12-10-11, 08:51
ειναι υπερβιλικο αυτο αφου ο οργανισμο σου σου λεει μεχρι εδω ειμαι τα δεκατα που λεσ ειναι καποια σημαδια υπερκοπωσησ για μενα προσεχε !!!στισ μερεσ μασ αν δουλευεισ δεν ειναι να χανεισ μεροκαματα απο τετοιου ειδουσ (χαζομαρεσ) δεν ειναι αναγκη να τα κανεισ ολα μαζι δεν κερδιζεισ τιποτα παραπανω απο το εξασθαινεισ τον οργανισμοσ σου και καποια μερα θα σου πει τελοσ!!φιλικα παντα

Lao
12-10-11, 13:06
Γεια σας με λενε Γιωργο και ειμαι 24 χρονων.ασχολουμαι με τη γυμναστικη 8,9 χρονια(γυμναστηριο γενικα αλλα και λιγο αεροβια).ειμαι γενικα σε πολυ καλη φυσικη κατασταση.φετος επειδη η8ελα να κανω κατι αλλο εκτοσ απο γυμναστηριο και να βελτιωσω τη φυσικη μου κατασταση ξεκινησα kick box.στην αρχη εκανα 3 φορες την εβδμαδα και δυο φορες βαρη την εβδομαδα(για δεν θελω να χασω πολυ μυικα λογο της αεροβιας..μετα την 2ρη εβδομδα ανεβασα και εκανα 4 φορες προπονηση την εβδομαδα και 2 φορες βαρη τη μια μερα μαζι με προπονηση..τωρα κανω 1μησι μηνα και με τις 4 φορες την εβδομδα προπονηση και μαζι με τα βαρη 5 φορες την εβδμαδα δηλαδη συνολο..το θεμα ειναι οτι νιωθω εξαντλημενος με πονανε ποδια(τετρακεφαλοι,γαμπες) και πολλες φορες ανεβαζω δεκατα και δεν θελω να χανω προπονησεις γιατι εχω πορωθει με το θεμα...τι να κανω?απο φαγητο τρωω φουλ πρωτεινη και υδατανθρακες..και απο υπνο κοιμαμαι το αργοτερο 3 αλλα ξυπναω 9 10..ευχαριστω εκ των προτερων..

Τι ώρες κάνεις τις προπονήσεις σου και τι ώρα ανεβάζεις δέκατα; Και όταν λέμε δέκατα, πόσο εννοείς;

beefmeup
12-10-11, 13:55
.τι να κανω?απο φαγητο τρωω φουλ πρωτεινη και υδατανθρακες..και απο υπνο κοιμαμαι το αργοτερο 3 αλλα ξυπναω 9 10..ευχαριστω εκ των προτερων..

φιλε εχεις συμπτωματα υπερποπονησης..απλα κρασαρες κ εχεις παραζορισει το κεντρικο νευρικο σου συστημα.
οποτε μην ψαχνεις μακρια αυτο φταιει.
το τι τρως δεν παιζει τοσο ρολο εδω..
το πως κοιμασαι ενδεχομενως να παιζει..
αυτο που παιζει σιγουρα ρολο ειναι ο ογκος της προπονησης που κανεις..μειωσε τον..κοψε απο ολα μια βδομαδα,κ ξεκινα σταδιακα αλλα οχι τοσο πολυ..
3+2 προπονησεις ειναι καλα ανα βδομαδα.συνολο 5 δλδ κ απο βαρη κ απο κικ,εσυ τις χωριζεις οπως θες...