PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερευνα...αποτρίχωσης!



Σελίδες : 1 [2] 3

-beba-
12-01-10, 16:56
σε ποια σημεια του σωματος κανεις λασερ? και αν ναι ποσο καιρο?

Mπορείς να κάνεις σε όποιο σημείο του σώματος θέλεις.
Χρειάζεται κάποιες επισκέψεις ώσπου να μην ξαναβγούν τρίχες.

giannis64
12-01-10, 21:58
λοιπον παιδια. εγω προτηνω να παρετε αυτο το φαρμακο που ρηχνεις στα χορτα και δεν ξαναβγενουν ποτε. αλλα πριν, να παρετε μια κουρευτηκη μηχανη (ξερετε ε?αυτη του γκαζον) και να παρετε τα χοντρα πρωτα.:unsure::unsure::unsure: χαχαχα!!!!!!
πλακα κανω εεεε!!!!! μην το κανει καποιος!!!! ερε τι τραβαν και οι τριχοτοι:!!!!

χαρα σε εμας που δεν εχουμε ουτε τριχα στο στηθος!!!!!!;)

No Cash
12-01-10, 22:31
Mπορείς να κάνεις σε όποιο σημείο του σώματος θέλεις.
Χρειάζεται κάποιες επισκέψεις ώσπου να μην ξαναβγούν τρίχες.


οπως τα λεει η μπεμπα... δεν περναει πανω απο tattoo ομως σε περιπτωση που εχεις καπου..

επισης εαν το αποφασισεις... πηγαινε σε καναν γιατρο της προκοπης... οχι σε laserline και τετοια...


οσο πιο ανοιχτοχρωμο το δερμα σου και σκουροχρωμη η τριχα τοσο καλυτερα αποτελεσματα... μαυροι δεν μπορουν να κανουν και γενικα πολυ σκουροχρωμες επιδερμιδες..

γι αυτο και ξεκινας νωρις εαν θελεις να προλαβεις το καλοκαιρι... τωρα πρεπει να ξεκινησεις με λιγα λογια εαν θες φετος να το παιξεις κονιορδος στην παραλια :rolf:

albertob30
13-01-10, 02:12
οπως τα λεει η μπεμπα... δεν περναει πανω απο tattoo ομως σε περιπτωση που εχεις καπου..

επισης εαν το αποφασισεις... πηγαινε σε καναν γιατρο της προκοπης... οχι σε laserline και τετοια...


οσο πιο ανοιχτοχρωμο το δερμα σου και σκουροχρωμη η τριχα τοσο καλυτερα αποτελεσματα... μαυροι δεν μπορουν να κανουν και γενικα πολυ σκουροχρωμες επιδερμιδες..

γι αυτο και ξεκινας νωρις εαν θελεις να προλαβεις το καλοκαιρι... τωρα πρεπει να ξεκινησεις με λιγα λογια εαν θες φετος να το παιξεις κονιορδος στην παραλια :rolf:

κανω λασερ εδω και εναμιση χρονο περιπου..το εχω αναφερει πιο πανω.. το θεμα ειναι οτι δεν εχω δει καμια σημαντικη μειωση στις τριχες..απλα για ενα μηνα δεν εχω αλλα μετα σιγα σιγα βγαζω κανονικα..

No Cash
13-01-10, 02:22
τι να σου πω.... εγω δεν κανω παρα πολυ καιρο.. αλλα μια φιλη μου που κανει παντου.. πλεον πηγαινε μια φορα το χρονο για συντηρηση ας πουμε...

η πρωην μου που εχει αρχισει εδω και λιγο καιρο... βγαζει πιο αδυναμες τριχες και σε καποια σημεια μονο χνουδι...


σε δερματολογο πας και κανεις?


μιας και δεν βλεπεις αποτελεσμα... αν θες σε πμ να σου προτεινω εκει που πηγαινει η πρωην αλλα και εγω.... θεωρειται απο τους καλυτερους στην αθηνα.... και νομιζω εχει τα καλυτερα μηχανηματα....

δε χανεις τπτ να δοκιμασεις.... (στον καθε πελατη δεν μου κανει αποτριχωση τσαμπα ουτε ποσοστα παιρνω) :P

-beba-
13-01-10, 10:50
οπως τα λεει η μπεμπα... δεν περναει πανω απο tattoo ομως σε περιπτωση που εχεις καπου..

επισης εαν το αποφασισεις... πηγαινε σε καναν γιατρο της προκοπης... οχι σε laserline και τετοια...


οσο πιο ανοιχτοχρωμο το δερμα σου και σκουροχρωμη η τριχα τοσο καλυτερα αποτελεσματα... μαυροι δεν μπορουν να κανουν και γενικα πολυ σκουροχρωμες επιδερμιδες..

γι αυτο και ξεκινας νωρις εαν θελεις να προλαβεις το καλοκαιρι... τωρα πρεπει να ξεκινησεις με λιγα λογια εαν θες φετος να το παιξεις κονιορδος στην παραλια :rolf:

Ετσι ακριβώς είναι όπως το περιγράφει ο No Cash. Και εγώ σε δερματολόγο πάω για λειζερ. Νιώθω περισσότερη ασφάλεια σε γιατρό. Επίσης να πώ ότι είναι καλό να γίνεται χειμώνα γιατί δεν πρέπει τις μέρες μετά το λειζερ να "βλέπει" ο ήλιος το δέρμα στα σημεία που έγινε η αποτρίχωση. Επίσης μπορεί μια ώρα πριν το λειζερ να βάλει κανείς στο δέρμα του αναισθητική κρέμα και ο πόνος περιορίζεται πάρα πολύ.
Δοκιμάστε το.

No Cash
13-01-10, 11:10
:rolf: εισαι θεα...!


ενταξει δεν ποναει και τοοοσο πολυ..... αν το συγκρινω με το tattoo...ε μαλλον καμια σχεση... και τελειωνει και γρηγορα....

-beba-
13-01-10, 11:22
:rolf: εισαι θεα...!


ενταξει δεν ποναει και τοοοσο πολυ..... αν το συγκρινω με το tattoo...ε μαλλον καμια σχεση... και τελειωνει και γρηγορα....

Οχι δεν πονάει πολύ. Εγώ δεν έχω χρησιμοποιήσει κρέμα. Μια φίλη μου που πάμε μαζί όμως δεν μπορεί χωρίς κρέμα. Εξαρτάται προφανώς από το πόσο ευαίσθητος είναι στον πόνο ο καθένας.

No Cash
13-01-10, 12:28
... και το σημειο που κανεις... αυτο παει στις γυναικες..... χαρας το κουραγιο τους....

sTeLaKoS
13-01-10, 13:13
:rolf: εισαι θεα...!


ενταξει δεν ποναει και τοοοσο πολυ..... αν το συγκρινω με το tattoo...ε μαλλον καμια σχεση... και τελειωνει και γρηγορα....

Εντάξει μωρέ πόσο μπορεί να πονέσει κι ένα ταττού και το συγκρίνεις με όλα..

Α και κάτι άλλο, για αυτούς που κάνουν λέιζερ. Πόσο μπορεί να κοστίζει η κάθε επίσκεψη αν μιλάμε πχ για πλάτη? Γιατί η κολλητή μου έκανε στα πόδια της και τις κοστισε σύνολο 2.500Ε και είναι ανοιχτοχρωμη. Σε γνωστή δερματολόγο της Θεσσανονίκης.

No Cash
14-01-10, 00:16
δεν ειναι ανυποφορος ο πονος του τατου.... απλα τον χρησιμοποιω ενδικτικα ως μετρο συγκρισης...


η καθε επισκεψη για πλατη..... γυρω στα 300... οι τιμες φανταζομαι ποικιλουν απο γιατρο σε γιατρο... συνηθως απο τη δευτερη συνεδρια και μετα η τιμη ψιλοπεφτει...

sTeLaKoS
14-01-10, 00:19
φφφφφφφφ! Πάρα πολλά τα χρήματα. Και μπορεί να χρειαστούν και πάνω από 10 επισκέψεις φαντάζομαι. Πάρα πολλά χρήματα για κάποιον που δεν έχει πραγματικό πρόβλημα.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες

-beba-
14-01-10, 09:47
Η τιμή Στέλιο εξαρτάται από την ώρα που κάνεις. Σε χρεώνουν με τα λεπτά. Επίσης όσο πιο ανοιχτόχρωμες και λεπτές είναι οι τρίχες τόσες περισσότερες επισκέψεις χρειάζονται.

sTeLaKoS
14-01-10, 10:19
Η τιμή Στέλιο εξαρτάται από την ώρα που κάνεις. Σε χρεώνουν με τα λεπτά. Επίσης όσο πιο ανοιχτόχρωμες και λεπτές είναι οι τρίχες τόσες περισσότερες επισκέψεις χρειάζονται.

Αλήθεια? Το αντίθετο είχα στο μυαλό μου. Όπως και να 'χει, δε μου χρειάζεται, δε σκεφτομαι καν το λειζερ, ρώτησα για να 'χω μια ιδέα.

Σας ευχαριστώ και πάλι

TRIANTAFYLLOU
14-01-10, 19:34
θα ξαναπώ κάτι που το έγραψα σε προηγούμενα πόστ σε αυτο το τόπικ , κοροιδεύαμε τις γυναίκες και τωρα τα λουζόμαστε και μείς και ασχολούμαστε με τρίχες και τωρα που αν συνηθίσουν στο άτριχο και βελούδινο δερμα αντε να τρεχουμε και για λέιζερ γιατι παλια αν δεν είχαμε αγωνες ντρεπόμασταν να είμαστε σπανομαρίες αν και εγω μιλάω εκ του ασφαλούς γιατι ποτε δεν είχα πυκνο τρίχωμα αλλα αργότερα απο το ξύρισμα απέχτησα , αλλα όταν συντρέχει λόγος αγώνες η μια φωτογραφηση δεν λέει να πας με την προβια αλλα και να τρεχουμε και σε ινστιτούτα πάει πολύ :P:P:P:P:P:P

giannis64
14-01-10, 21:43
θα ξαναπώ κάτι που το έγραψα σε προηγούμενα πόστ σε αυτο το τόπικ , κοροιδεύαμε τις γυναίκες και τωρα τα λουζόμαστε και μείς και ασχολούμαστε με τρίχες και τωρα που αν συνηθίσουν στο άτριχο και βελούδινο δερμα αντε να τρεχουμε και για λέιζερ γιατι παλια αν δεν είχαμε αγωνες ντρεπόμασταν να είμαστε σπανομαρίες αν και εγω μιλάω εκ του ασφαλούς γιατι ποτε δεν είχα πυκνο τρίχωμα αλλα αργότερα απο το ξύρισμα απέχτησα , αλλα όταν συντρέχει λόγος αγώνες η μια φωτογραφηση δεν λέει να πας με την προβια αλλα και να τρεχουμε και σε ινστιτούτα πάει πολύ :P:P:P:P:P:P


:thumbup:

:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown: :green::green::green::green::green::green:

aaabasilis
24-02-10, 16:04
δεν αποτριχωνομαι..αφου ετσι κ αλιως δεν ειμαι τριχας..μονο κουρεματακι στη μασχαλη και πιο χαμηλα,πιο χαμηλα,πιο χαμηλα..

Svein
17-03-10, 23:40
αλλαγη φυλου.:turtle::turtle::turtle:

Αλλος χρειάζεται νομίζω αλλαγη φύλου ! Μήπως εισαι σε περιοδο ? ( και δεν ενοω κρεατινης :1laugh::1laugh::1laugh::1laugh::1laugh: )

Bane
20-03-10, 14:37
Ηλεκτρόλυση>>>laser

Bigmama
20-03-10, 15:20
Να πω κι εγώ την εμπειρία μου ως γυναίκα έχοντας δοκιμάσει τα πάντα. (εκτός από τη μέθοδο της κλωστής).

Ξυρισμα (απαράδεκτο οι τρίχες γουρουνιάζουν σε χρόνο dt.
Κερί (καλό αποτέλεσμα παρότι καμιά φορά οι τρίχες γυρίζουν μέσα)
Χαλάουα (πολύ καλό αποτέλεσμα αλλα θέλει γνώση στην τεχνική για να μην παιδευεσαι μια ώρα, και αν αφορά πλάτη σίγουρα θέλεις κάποιον να στην κάνει. Το δέρμα πιο απαλό απο το κερί και οι τρίχες σπανίως εως ποτέ δεν γύρισαν μέσα)
Ηλεκτρόλυση (να χα με να λέγαμε.... Πολύς χρόνος αποκλέιονται μεγάλες επιφάνειες. αποτελέσματα μέτρια σε εμένα τουλάχιστον, την σταμάτησα γιατί μου δημιούργησε φλέγμονή και έτρεχα)
Μηχανή κουρέματος (τη χρειάστηκα μόνο για το λεϊζερ, στις γυναίκες δεν έχει εφαρμογή πιστευω)
Μηχανή αποτρίχωσης. Λίγος πόνος αλλά ευχάριστος :shock: (εντάξει αυτό εξαρτάται απο τον άνθρωπο κιολάς) την χρησιμοποιώ μέχρι και σήμερα για τα πόδια μέχρι να τελειώσω το μπικίνι ώστε να κάνω κι εκεί λείζερ.
Λείζερ Είμαι ευχαριστημένη, οι τρίχες είναι πλέον αδύναμες και πολύ λεπτές σαν χνούδι. Ανάλογα με την περιοχή ο πόνος υπάρχει. Το μπικίνι πάντως πονάειιιιιι οτι κι αν λένε. Όταν φευγω σχεδόν δεν μπορώ να περπατήσω ίσια. Το αποτελεσμα όμως ανταμοίβει. Τα λεφτα είναι σχετικά. Μου έχουν ζητήσει στο σύνολο 450 ευρώ την επίσκεψη για τις περιοχές που κάνω. Έχω καταλήξει σε ένα δερματολογικό ιατρείο που μου παίρνει 110-120 για όλα. Αυτό που θα ήθελα να σημειώσω είναι το εξής. Το λείζερ δεν έχει αποτέλεσμα σε όλους. Ακόμα και 2 πανομοιότυποι τύποι δέρματος μπορεί να έχουν διαφορετικές αντιδράσεις. Το σίγουρο όμως είναι πως ακόμη και αν δεν καταφέρει κάποιος να απαλαγεί οριστικά, μπορεί να το χρησιμοποιεί σαν μέθοδο αποτρίχωσης καθώς μπορεί να χαρίσει και 2 - 2μιση μήνες ελευθερίας (σημαντικό για το καλοκαίρι) μετά από τις αρχικές επισκέψεις.

Α ξέχασα να πω πως υπάρχει και το τσιμπιδάκι.... αλλά οκ υπάρχει και το μαρτύριο της σταγόνας οπότε δεν αναφέρομαι περαιτέρω.:turtle::turtle:
Ζητώ συγνώμη για το μεγάλο ποστ.

edit: για να είμαι και πιο σωστή (μην πάρει κανείς μηχανή αποτρίχωσης και την πατήσει) Με τις μηχανές αποτρίχωσης υπάρχει ο κίνδυνος να γυρίσουν οι τρίχες μέσα και αποτέλεσμα θυλακίτιδες κτλ (σε παλιά μου εμπειρία) και καλά ξεμπερδέματα. Αυτό μπορεί πολύ ευκολα να αποφευχθεί εαν γίνει μια επάληψη με οινόπνευμα στην περιοχή της αποτρίχωσης καθώς και σωστό καθάρισμα της μηχανής (στο σημείο που έρχεται σε επαφή με το δέρμα). Είναι και το βολικό της υπόθεσης γιατί μπορείς το καλοκαίρι να την έχεις μαζί σου στης διακοπές, γιατί κεριά χαλάουα κτλ απο τη ζέστη δεν έχουν σωστή συμπεριφορά και δυσκολευουν το έργο. Αυτά είπα να το μεγαλώσω λίγο ακόμα χιχι.

Polyneikos
20-03-10, 22:34
Κατατοπιστικότατη απαντηση που μόνο από γυναικα θα μπορουσε να δοθει στο συγκεκριμενο ζήτημα!!:clap:

Bane
21-03-10, 15:26
Πάντως με αυτο
http://www.amazon.com/Clean-Easy-A80006C-Deluxe-Electrolysis/dp/B002QXLM3I/ref=sr_1_2?ie=UTF8&s=beauty&qid=1269174346&sr=8-2
έχω δει πολύ καλά και μόνιμα αποτελέσματα. Απλά ετοιμαστείτε για ΥΠΟΜΟΝΗ

Bigmama
21-03-10, 18:42
Πάντως με αυτο
http://www.amazon.com/Clean-Easy-A80006C-Deluxe-Electrolysis/dp/B002QXLM3I/ref=sr_1_2?ie=UTF8&s=beauty&qid=1269174346&sr=8-2
έχω δει πολύ καλά και μόνιμα αποτελέσματα. Απλά ετοιμαστείτε για ΥΠΟΜΟΝΗ


Χαρά στο κουράγιο σου! Εγώ θα φοβόμουνα να χτυπάω με ρευμα το δέρμα μου μόνη μου :shock:
Σ

zarras
01-04-10, 21:47
Βιgmama μηπως θα μπορουσες δωσεις περισσοτερες πληροφοριες για την χαλαουα;
τι μειγμα χρησιμοποιεις, αναλογιες, τεχνικη κτλπ

Bigmama
02-04-10, 01:00
Εγώ έπερνα έτοιμη αλλά εαν έχεις το κουράγιο να την παρασκευάσεις μόνος σου, μια συνταγή που μου είπανε είναι η εξής:
6 κουταλιες της σουπας ζαχαρη (σε περίοδο γράμμωσης δεν αντικαθηστάς με γλυκαντικό.:turtle:)
6 κουταλιες της σουπας λεμονι
4 κουταλιες της σουπας νερο
Τα βάζεις να βράσουν ολιγον τι μέχρι να πάρουν το χρώμα της χαλάουας. Εαν δεν το έχεις δει ποτέ είναι σαν καραμέλα. Το βγάζεις το απλώνεις σε ένα ταψάκι και το αφήνεις να κρυώσει. Μόλις κρυώσει το ξεκολάς. Μετα για να το χρησιμοποιήσεις το πλάθεις στα μέχρι να μαλακώσει.

Αλλα βρε παιδι μου κουράστηκα και μόνο που τα σκέφτηκα:shock::shock::shock:, πάρε μια έτοιμη 60-80 λεπτά έχει μου φαίνεται.

Τώρα για να σου εξηγήσω τεχνική λιγάκι δύσκολο. Ισως βρεις κανενα videaki στο ίντερνετ. Αλλιώς πήγαινε σε μια αισθητικό να σου κάνει για να δεις πως γίνεται. (ουτε ο πρώτος θα είσαι ούτε ο τελευταίος.)

Εαν μπεις στη διαδικασία να τη φτιάξεις και τελικά δεν τα καταφέρεις να την χρησιμοποιήσεις, μπορεις να την χρησιμοποιήσεις και σαν cheat meal άλλωστε θα είναι φτιαγμένη από αγνά υλικά.:turtle::turtle:

Bigmama
02-04-10, 01:02
Ποιος θα μου το έλεγε βέβαια οτι θα δώσω εγώ συμβουλές σε σαιτ που αφορά το bodybuilding. :bbbiceps:

Παρόλα αυτά πάλι με τρίχες ασχολούμε :rolf::rolf::rolf:

flowin_through
02-04-10, 01:09
Ποιος θα μου το έλεγε βέβαια οτι θα δώσω εγώ συμβουλές σε σαιτ που αφορά το bodybuilding. :bbbiceps:


Ελεος και εγω αυτο σκεφτομουν!
Απλα ελεος.
Οχι αλλο καρβουνο.

Bigmama
02-04-10, 01:23
Τι να κάνουμε χρειάζεται και το κάρβουνο.:green:

flowin_through
02-04-10, 01:29
Ενταξει, ο κοσμος εξελισσεται και το καρβουνο δε χρησιμοποιειται πουθενα. Τα αλλαξαμε ολα, αλλα ας κρατησουμε λιγο τα προσχηματα, ας κρατησουμε κατι απο τους πατεραδες μας που αν εκαναν κατι τετοιο, οι δικοι τους πατεραδες θα τους κρεμουσαν αναποδα.

Bigmama
02-04-10, 01:33
Εμένα κάποιος με ρώτησε κάτι, και θεώρησα σωστό από ευγένεια να απαντήσω.

flowin_through
02-04-10, 01:36
Εμένα κάποιος με ρώτησε κάτι, και θεώρησα σωστό από ευγένεια να απαντήσω.
no offence, εσυ πολυ καλα εκανες και με φοβερη πληροτητα. τα αγορια σε ευχαριστουνε.

savage
02-04-10, 02:23
Ενταξει, ο κοσμος εξελισσεται και το καρβουνο δε χρησιμοποιειται πουθενα. Τα αλλαξαμε ολα, αλλα ας κρατησουμε λιγο τα προσχηματα, ας κρατησουμε κατι απο τους πατεραδες μας που αν εκαναν κατι τετοιο, οι δικοι τους πατεραδες θα τους κρεμουσαν αναποδα.

σε πληροφορω οτι οι αρχαιοι Ελληνες εκαναν σχεδον ολοι αποτριχωση

Haris Pilton
02-04-10, 02:54
Επισης στην αρχαια Αθηνα η σεξουαλικη διαπαιδαγωγιση γινοταν επι του πρακτεως στα παιδακια,μπροστα στα αλλα παιδακια :D

Επισης η γενια του πατερα μου και πριν,εκαναν την αναγκη τους στα χωραφια.

Δεν εχει να λεει.Αν η Ανδρεια και ο Ανδρεισμος κρινεται απο την τριχα,τοτε ειμαι ενας ξυρισμενος Κρητικος...

giannis64
02-04-10, 09:19
σε πληροφορω οτι οι αρχαιοι Ελληνες εκαναν σχεδον ολοι αποτριχωση


ναι αλλά και στην αρχαία Ελλάδα γινόταν όλα τα όργια. της π%$^*νας γινόταν. της αδερφής το κάγκελο. οι σφυρίχτρες πήγαιναν σύννεφο.

-beba-
02-04-10, 09:21
ναι αλλά και στην αρχαία Ελλάδα γινόταν όλα τα όργια. της π%$^*νας γινόταν. της αδερφής το κάγκελο. οι σφυρίχτρες πήγαιναν σύννεφο.

Γιάννη αυτό με τις σφυρίχτρες δεν το κατάλαβα...

giannis64
02-04-10, 09:23
ρε μπεμπα....... ρε μπεμπα!!!!!!!!!!!!!!!:green:

-beba-
02-04-10, 09:29
Πραγματικά δεν κατάλαβα Γιάννη....Αν είναι κάτι σοκινγκ μη μου εξηγείς.....μέρα που είναι................αν δεν είναι σόκινγκ εξηγησέ μου γιατί δεν έχω ξανακούσει για "σφυρίχτρες" .

giannis64
02-04-10, 09:31
θύμισε μου μετά το Πάσχα να σου το εξηγήσω!!!

gym
02-04-10, 09:36
ναι αλλά και στην αρχαία Ελλάδα γινόταν όλα τα όργια. της π%$^*νας γινόταν. της αδερφής το κάγκελο. οι σφυρίχτρες πήγαιναν σύννεφο.

ξερει αυτος....ξερει....της εποχης του ηταν κ αυτοι!οποτε τα εχει ζησει.....ο δεινοσαυρος!!!!!!!!!!!!!!!!:green::green::green:

giannis64
02-04-10, 09:39
δεν σου απαντω γιατι θα βγουμε πολυ of topik!!!:P

-beba-
02-04-10, 09:39
ξερει αυτος....ξερει....της εποχης του ηταν κ αυτοι!οποτε τα εχει ζησει.....ο δεινοσαυρος!!!!!!!!!!!!!!!!:green::green::green:

Μεγάλη βδομάδα είναι.....μη τον πειράζεις......πως θα πας να μεταλάβεις και να εξομολογηθείς αυριο?

gym
02-04-10, 09:42
Μεγάλη βδομάδα είναι.....μη τον πειράζεις......πως θα πας να μεταλάβεις και να εξομολογηθείς αυριο?

ναι.....αν ακουσει ο πατερ το τι τρωω μεγαλη εβδομαδα στη ¨΄διαιτᨴ θα τραβαει τα μαλλια του!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Eddie
02-04-10, 12:11
Γιατι δεν εχει στις επιλογες αποτριχωτικη μηχανη?Αν μπορει καποιος mod ας το βαλει.

Εγω παλια εκανα κερι στο στηθος,αλλα ειναι πολυ ευαισθητη περιοχη και μετα απο 3 φορες δε ξαναεκανα γιατι σε καθε πορο εβγαζε σπυρακι.Απο τοτε ξυραφι.Στα ποδια κανω με τη μηχανη,πολυ καλο αποτελεσμα.Κραταει 5 βδομαδες και οι τριχες αδυνατιζουν και αραιωνουν εχω την εντυπωση.

Το μαρτυριο ειναι στην πλατη.Πρεπει να κανω καβατζα για ολικη,δε παει αλλο.Θα εχω θεμα ομως με το ταττου.Ειναι σημειο που δε μπορεις να το κανεις μονος σου και ετσι χωνω η την κοπελα μου η την αδερφη μου:green:.Βασικα δεν εχω και κανενα δασος απλα μου τη δινει.Και μου φαινεται οτι κανω μαλ@κια τοσο καιρο που εχω πεθανει στον πονο με τη μηχανη.Θα τις βγαζω με κερι.Βαθια ανασα,πετσετα στο στομα,κραυγη και μετα μπινελικια:shock:

flowin_through
02-04-10, 12:11
Στην αρχαια Ελλαδα ηταν καλα να εχουν τους δουλους να δουλευουν και οι πολιτες να συμμετεχουν στις Εκκλησιες του Δημου, στις Ολυμπιαδες, να κανουν τσιμπουσια και αποτριχωσεις. Αφηστε την αρχαια Ελλαδα. Εν πασει περιπτωσει μακρυα απο μενα η αρχαιοπληξια και η παραδοσοκρατια, αλλα αν ελεγα αυτα που σκεφτομουν θα προκαλουσα μεγαλες αντριδρασεις.

Eddie
02-04-10, 12:20
Στην αρχαια Ελλαδα ηταν καλα να εχουν τους δουλους να δουλευουν και οι πολιτες να συμμετεχουν στις Εκκλησιες του Δημου, στις Ολυμπιαδες, να κανουν τσιμπουσια και αποτριχωσεις. Αφηστε την αρχαια Ελλαδα. Εν πασει περιπτωσει μακρυα απο μενα η αρχαιοπληξια και η παραδοσοκρατια, αλλα αν ελεγα αυτα που σκεφτομουν θα προκαλουσα μεγαλες αντριδρασεις.

Αφου εχεις ηδη διατυπωσει τη γνωμη σου,γιατι συνεχιζεις?Θες να μας τα χωσεις δηλαδη ντε και καλα?Πεστα να βγαλεις το αχτι σου,και μετα να μαζευτουμε ολοι για να μας κρεμασεις οπως θα εκανε ο παπους τον πατερα μου :jason:

flowin_through
02-04-10, 12:46
Οχι ηθελα απλως να πω αυτο για την αρχαια Ελλαδα. Βαρατε τωρα.

sTeLaKoS
02-04-10, 13:22
Γιατι δεν εχει στις επιλογες αποτριχωτικη μηχανη?Αν μπορει καποιος mod ας το βαλει.

Οκ! :thumbup:

Eddie
02-04-10, 15:41
Οκ! :thumbup:

Αυτος εισαι!!:clapping::bowdown::clap:

Svein
12-05-10, 13:47
Αυτος εισαι!!:clapping::bowdown::clap:

Πια μηχανη εχεις για δώσε λινκ εδώ η σε πμ :green: !

KINK
13-05-10, 10:50
BEAR.. αν δεν κατεβαινετε σε αγωνες...

veteran29
13-05-10, 11:31
ηρθε η ωρα να γραψω κ εγω. δεν ψηφισα τιποτα διοτι κατα καιρους εχω κανει κ ξυραφι κ κερι κ μηχανη (κ πετονια βενζινοκινητη π κοβουν την αγριαδα στους δρομους) κ κρεμα κ αφρο και.
bear αν εισαι τριχωτος αρκετα ειναι τραγικο που καλοκαιριασε...να πεταγεται η χρυση αλυσιδα μεσα απο τις τριχες η να κανεις προπον κ να κολλανε οι τριχες με το αποσμητικο η το αντιλιακο.ειναι αντιαισθητικο κατ εμε.αν και για να σαι bear bear ξεχνας τ αποσμητικο κ επιστρεφεις στο αρχεγονο ενστικτο σου...! εκτως αυτου οπως εγω δεν θελω η κοπελα μ η αυτες π βλεπω να χουν τριχεσ στη μασχαλη και στο μπικινι να πεταγονται εμφανως ετσι θεωρω κ γω για μενα οτι ενα στοιχειωδες trimming θα μου ταιριαζε,δεν μπορω να ζηταω πραγματα αν ειμαι σαν χιμπατζης κ νεαντερνταλ.το οτι κανω trimming με μηχανη πχ δεν με κανει λιγοτερο αντρα.αλλιως θα αφηνα ολες τις τριχες και θα μουνα ο μαμιας της γειτωνιας.
δεν με τρελεινει η ιδεα ν κανω αποτριχωση στα χερια και τα ποδια διοτι δεν νομιζω πως μου ταιριαζει καθως δεν εχω κατι να παρουσιασω πρωτα απεναντι στον καθρεπτη μου κ υστερα στους αλλους. αν ημουν φετες μπορει και να εκανα.ειναι του πως το βλεπει ο καθενας.
η πλατη μου μ αρεσει να ναι λεια και το στηθος μιας και τη βρισκω κ εγω και η κοπελα μου.περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.
δεν ξερω πως οι γυναικες βλεπουν τους αντρεσ αλλα αν τους βλεπουν οπως οι αντρεσ τις γυναικες θα μ αρεσε να εχω διπλα μ μια με λεια βελουδινη επιδερμιδα ενυδατωμενη μαυρισμενη κ να γυαλιζει ομορφα με αντικιακο(το καλοκαιρι ε!).
ο νωων νοειτω.
ευχαριστω που με διαβασατε
ο ενιοτε μισο ατριχος πανος

Svein
13-05-10, 12:42
BEAR.. αν δεν κατεβαινετε σε αγωνες...

:rifle::rifle::rifle::rifle::rifle::thumbup:

noz1989
13-05-10, 13:20
Πια μηχανη εχεις για δώσε λινκ εδώ η σε πμ :green: !

Φιλε τα silk epil της braun η phillips ειναι τα πιο γνωστα-καλα!Τωρα διαφημιζει και ενα καινουργιο που ειναι και αδιαβροχο!

Τεσπα!

Απλα να σου ξεκαθαρισω οτι ποναει παρα πολυ γιατι σου ξεριζωνει την τριχα!

Αν θες να κανεις αποτριχωση παρε καλυτερα κερι που ειναι μια και εξω, και οχι με τοσο βασανηστικο τροπο οπως το σιλκ επιλ!

Επειδη εγω το εχω βαλει σε κοιλια και ''πιο χαμηλα'' πονας απιστευτα, αλλα χρησιμοποιω μια κρεμνα που μουδιαζει το δερμα και βοηθαει καπως την κατασταση, emla λεγεται και την πουλανε τα φαρμακεια!

Ευτυχω γενικα δεν πολυ παιζει τριχα, αλλα ετσι το κανω τωρα που καλοκαιριαζει για να γουσταρω καλυτερα με το 6-pack!!!

ΨΩΝΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!:green:

Machiavelli
13-05-10, 14:59
Επειδη εγω το εχω βαλει σε κοιλια και ''πιο χαμηλα'' πονας απιστευτα

Ευχαριστούμε που μας το είπες, νιώθουμε όλοι υπέροχα τώρα.

Eddie
13-05-10, 15:16
Φιλε τα silk epil της braun η phillips ειναι τα πιο γνωστα-καλα!Τωρα διαφημιζει και ενα καινουργιο που ειναι και αδιαβροχο!

Τεσπα!

Απλα να σου ξεκαθαρισω οτι ποναει παρα πολυ γιατι σου ξεριζωνει την τριχα!

Αν θες να κανεις αποτριχωση παρε καλυτερα κερι που ειναι μια και εξω, και οχι με τοσο βασανηστικο τροπο οπως το σιλκ επιλ!

Επειδη εγω το εχω βαλει σε κοιλια και ''πιο χαμηλα'' πονας απιστευτα, αλλα χρησιμοποιω μια κρεμνα που μουδιαζει το δερμα και βοηθαει καπως την κατασταση, emla λεγεται και την πουλανε τα φαρμακεια!

Ευτυχω γενικα δεν πολυ παιζει τριχα, αλλα ετσι το κανω τωρα που καλοκαιριαζει για να γουσταρω καλυτερα με το 6-pack!!!

ΨΩΝΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!:green:

Εγω αυτην του εστειλα,την philips.Ειναι φτηνη σε σχεση με τη σιλκ επιλ και εχει και κεφαλη με ξυριστικη.

Για πιο χαμηλα απλα δεν υπαρχει!!!Απορω πως αντεξες και στην ιδεα μονο.

Εγω που ηθελα κυριως για πλατη,ενταξει δεν εχω πολλες,ειναι και καστανοξανθες δε μπορω να πω οτι με βολεψε.Πολυ πονο και πολυ σπυρακι,γι αυτο κατεληξα σε κερι με αυτοκολλητες veet για την πλατη και την αποτριχωτικη για τα ποδια.Στο στηθος ξυριστικη.

Τι εμλα ρε?20 Ευρω για πεντε σωληνακια?Εγω την πηρα για τα tattoo που εκανα και παλι δε μουδιασα καλα.


Ευχαριστούμε που μας το είπες, νιώθουμε όλοι υπέροχα τώρα.

Χαχαχαχααα:turtle:

-beba-
13-05-10, 15:19
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:
Άντρες που σηζητάνε για μεθόδους αποτρίχωσης........................

talibanguns
13-05-10, 15:25
Δεν μπορω να κανω αποτριχωση:(:(Βγαζω σπιρακια........λετε να ειναι του δερματος η επειδη ειμαι 18????

talibanguns
13-05-10, 15:27
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:
Άντρες που σηζητάνε για μεθόδους αποτρίχωσης........................

;)

Eddie
13-05-10, 15:51
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:
Άντρες που σηζητάνε για μεθόδους αποτρίχωσης........................

Ε ναι!!Ειναι το ιδιο με το να ακους τις γυναικες να λενε ποια πιεζει περισσοτερο παγκο!

Δυσκολευομαστε να το παραδεχτουμε αλλα ειναι η πραγματικοτητα:thumbup:


Η και κατι πιο ασχετο.Ειναι σαν να βλεπεις γυναικα να χορευει ζειμπεκικο.

beefmeup
13-05-10, 15:58
αφου πινω waxy maize,ειναι κ λογικο να κανω κ wax ζεστο...εδω κ 8 χρονια περιπου με πολυ καλα αποτελεσματα..εχουν αραιωσει κατα πολυ οι τριχες..ξενοιαζεις βρε αδερφε.

Svein
13-05-10, 19:43
Η emla δουλευη τελεια απλα θελει πολυυυυυυ ωρα για να δρασει ! Μετα δεν νιώθετε ΤΙΠΟΤΑ !

Eddie
13-05-10, 20:32
Η emla δουλευη τελεια απλα θελει πολυυυυυυ ωρα για να δρασει ! Μετα δεν νιώθετε ΤΙΠΟΤΑ !

Η εμλα σε μενα δεν εκανε τιποτα.Το ενα tattoo το εκανα με εμλα μετα απο μια ωρα απο την επαλειψη και το αλλο χωρις.Διαφορα ενα 5%λιγοτερος πονος.Τσαμπα τα 20Ε.

noz1989
13-05-10, 21:11
Με μπολικη εμλα και αφηνοντας την 2 με 2,5 ωρες βελτιωνετε πολυ η κατασταση! Επισης δεν την πηρα 20e αλλα 5Ε μιας και τα ταμεια την γραφουν!

Τεσπα την αποψη μου ειπα!

gj
13-05-10, 23:02
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:
Άντρες που σηζητάνε για μεθόδους αποτρίχωσης........................

Οντος :P:P:P:P
Πολύ gay δεν ακούγετε ??? :P:P:P:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

-beba-
14-05-10, 09:42
Οντος :P:P:P:P
Πολύ gay δεν ακούγετε ??? :P:P:P:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

Οχι δεν θα το έλεγα.................αλλά αν οι άντρες κάνατε μια τέτοια συζήτησα κάποια χρόνια πίσω σίγουρα θα σας κακοχαρακτηρίζανε.
Ασε που κάποτε κοροιδευατε εμας τις γυναίκες που αφιερώναμε χρόνο και χρήματα σε καλυντικά, περιποίηση προσώπου, μαλλιών και σώματος σε αισθητικούς κ.λ.π. τώρα όμως είστε οι καλύτεροι πελάτες των αισθητικών και μπράβο σας.

talibanguns
14-05-10, 13:07
Οχι δεν θα το έλεγα.................αλλά αν οι άντρες κάνατε μια τέτοια συζήτησα κάποια χρόνια πίσω σίγουρα θα σας κακοχαρακτηρίζανε.
Ασε που κάποτε κοροιδευατε εμας τις γυναίκες που αφιερώναμε χρόνο και χρήματα σε καλυντικά, περιποίηση προσώπου, μαλλιών και σώματος σε αισθητικούς κ.λ.π. τώρα όμως είστε οι καλύτεροι πελάτες των αισθητικών και μπράβο σας.

Δεν κοροιδευουμε.....αλλα αμα κανετε 3 ωρες στο μπανιο και δινετε τα μισα λεφτα σας στα καλυντικα:(Αυτο ελειπε να μην περιποιηστε;)Το καλο πρεπει να αναδεικνιεται....:bowdown:

gj
14-05-10, 13:11
Οχι δεν θα το έλεγα.................αλλά αν οι άντρες κάνατε μια τέτοια συζήτησα κάποια χρόνια πίσω σίγουρα θα σας κακοχαρακτηρίζανε.
Ασε που κάποτε κοροιδευατε εμας τις γυναίκες που αφιερώναμε χρόνο και χρήματα σε καλυντικά, περιποίηση προσώπου, μαλλιών και σώματος σε αισθητικούς κ.λ.π. τώρα όμως είστε οι καλύτεροι πελάτες των αισθητικών και μπράβο σας.

Καποτε καποιος που δεν είχε τριχα στο στήθος δεν φόραγε ανοιχτό πουκάμισο :P:P:P

Βαλτε plz την επιλογη της κουρευτικής μηχανής να ψηφίσω και γώ...όταν ακουω την λέξη αποτρίχωση δακρίζω :P:P:P

sTeLaKoS
14-05-10, 13:25
Βαλτε plz την επιλογη της κουρευτικής μηχανής να ψηφίσω και γώ...όταν ακουω την λέξη αποτρίχωση δακρίζω :P:P:P


:thumbup:

veteran29
15-05-10, 14:57
Πλάκα έχετε φίλοι μου. Μπεμπα καλά τα λες

Psychopath
24-06-10, 11:39
Εγώ τόσο καιρό δεν είχα πρόβλημα με τη γούνα μου:green::green::green: αλλά τώρα με το ποδήλατο ειδικά, να είσαι στο βουνό, ιδρωμένος, να κολλάει η σκόνη των μπροστινών σου και να ανακατεύεται με τον ιδρώτα και την τρίχα είναι αηδία και ενοχλητικό και θέμα υγιεινής.
Έχω normal τρίχα και λιγάκι στην πλάτη (το περισσότερο χνούδι) αλλά με το κερί τα είδα όλα μπροστά!!!
Στην πλάτη δεν κατάλαβα σχεδόν τίποτα αλλά, γύρω από τον αφαλό και στο στήθος:shock::shock::shock:
Τα πόδια δεν άντεξα να τα κάνω θα πάρω κουρευτική. Τι λέτε είναι καλές; Πόσο περίπου κρατάει;
Καμιά καλή; πχ Philips 2030 (http://www.skroutz.gr/search?cat_id=&keyphrase=philips+2030);

sTeLaKoS
24-06-10, 13:13
^^ Ρίξε μια ματιά και στην BaByliss (http://www.babyliss.co.uk/men_7855u.html). Είναι πολύ μπροστά σαν εταιρεία σε ότι αφορά τρίχες :green:

Έχω την Ε702 (http://www.babyliss.com/products/en/babylissformen/e702xte.php) (κουρεύει γένια από 0,5-2,5mm και μαλλιά από 3-36mm) σχεδόν 1,5 χρόνο και κουρεύει όπως τη πρώτη μέρα. :thumbup:

Psychopath
24-06-10, 15:14
Σε ευχαριστώ!
Έψαχνα βέβαια κουρευτική για σώμα. Αυτή που λες είναι από τις κορυφαίες, νομίζω με τιτάνιο.
Τελικά πήρα την philips. Τώρα φορτίζει, αύριο θα σας πω εντυπώσεις:turtle:

silk
25-06-10, 00:08
τις περνω απο τα 15 μου περιπου.
παντα ημουν μεσα στν τριχα.χω δοκιμασει αποτριχωτικες ταινιες, μηχανη,μηχανη σωματος,κερι,αυτο που τις καει και καλα,και φυσικα ξυραφι.και εχω μεινει στ ξυραφι.καταβαθος μου αρεσει να ειμαι αρκουδεης και δεν υπαρχει να κανω λειζερ.

greygoose22
27-06-10, 15:53
Εγω στα 18 και για κανα 2 χρονια κουρευα τα ποδια μου με μηχανη οχι πως ειχα πολλες απλα μου καρφωθηκε η ιδεα και το κανα απλα παρατηρησα οτι αν δεν το κανα αυτο μπορει να μην ειχα τοσες τωρα, καπου μεσα στον Μαρτηα δοκιμασα αποτριχωση με κερι μου τα εκανε η αδερφη μου δεν πονεσα και τοσο πολυ ωτσε να μην μπορω να υποφερω τον πονο απλα ο μονος λογος που τα κανα με κερι ειναι επειδη ειχα ακουσει οτι σιγα σιγα εξασθενει ι τριχα και μειωνεται, αυτο ισχυει και αν ναι ποσες φορες πρεπει να το επαναλαβεις για να να φανει η διαφορα της μειωσηες της τριχα?

No Cash
27-06-10, 17:49
Εγω στα 18 και για κανα 2 χρονια κουρευα τα ποδια μου με μηχανη οχι πως ειχα πολλες απλα μου καρφωθηκε η ιδεα και το κανα απλα παρατηρησα οτι αν δεν το κανα αυτο μπορει να μην ειχα τοσες τωρα, καπου μεσα στον Μαρτηα δοκιμασα αποτριχωση με κερι μου τα εκανε η αδερφη μου δεν πονεσα και τοσο πολυ ωτσε να μην μπορω να υποφερω τον πονο απλα ο μονος λογος που τα κανα με κερι ειναι επειδη ειχα ακουσει οτι σιγα σιγα εξασθενει ι τριχα και μειωνεται, αυτο ισχυει και αν ναι ποσες φορες πρεπει να το επαναλαβεις για να να φανει η διαφορα της μειωσηες της τριχα?



τραυματιζεται ο θυλακας με την αποτριχωση... μετα η τριχα βγαινει πιο σκληρη και πολλαπλασιαζεται...

καλυτερα να την κοβεις παρα να τη βγαζεις απο τη ριζα..

Eddie
27-06-10, 18:30
τραυματιζεται ο θυλακας με την αποτριχωση... μετα η τριχα βγαινει πιο σκληρη και πολλαπλασιαζεται...

καλυτερα να την κοβεις παρα να τη βγαζεις απο τη ριζα..

Νομιζω οτι κανεις λαθος.Παλια οταν εκανα τα ποδια με ξυραφι,εβγαιναν 2-3 τριχες σε καθε πορρο,και οπως λες πολυ σκληρες.Τωρα που κανω αποτριχωση,βγαινουν πιο αραιες και μαλακοτερες ακομα κι απο οταν δεν της ξυριζα.

greygoose22
27-06-10, 18:37
Νομιζω οτι κανεις λαθος.Παλια οταν εκανα τα ποδια με ξυραφι,εβγαιναν 2-3 τριχες σε καθε πορρο,και οπως λες πολυ σκληρες.Τωρα που κανω αποτριχωση,βγαινουν πιο αραιες και μαλακοτερες ακομα κι απο οταν δεν της ξυριζα.

Και εγω αυτο νομιζω τοτε οι γυναικες που κανουν αποτριχωση με κερι θα πρεπε να ειναι σαν αρκουδες, απλα θελω να ξερω μετα απο ποσες φορες με αποτριχωση με κερι η τριχα μειωνεται και βγαινει πιο αραιη?

Eddie
27-06-10, 18:42
Και εγω αυτο νομιζω τοτε οι γυναικες που κανουν αποτριχωση με κερι θα πρεπε να ειναι σαν αρκουδες, απλα θελω να ξερω μετα απο ποσες φορες με αποτριχωση με κερι η τριχα μειωνεται και βγαινει πιο αραιη?

Θες παααααρα πολυ καιρο.Μη περιμενεις με 5-10 φορες να αρχιζει να μειωνεται,πιστευω κανα δυο χρονια θα χρειαστει.Παντως η τριχα βγαινει πιο μαλακη απ οτι με το ξυραφι,και εκτος αυτου κανεις αποτριχωση μια φορα το μηνα και οχι 4-5 οπως με το ξυραφι!!

GEORGEXX1
27-06-10, 18:49
Θες παααααρα πολυ καιρο.Μη περιμενεις με 5-10 φορες να αρχιζει να μειωνεται,πιστευω κανα δυο χρονια θα χρειαστει.Παντως η τριχα βγαινει πιο μαλακη απ οτι με το ξυραφι,και εκτος αυτου κανεις αποτριχωση μια φορα το μηνα και οχι 4-5 οπως με το ξυραφι!!

βασιλη ειμαι σε διλημα να το κανω η οχι, δεν εχω κανει ποτε και λιγο με κομπλαρει το ολο θεμα.

Eddie
27-06-10, 18:51
βασιλη ειμαι σε διλημα να το κανω η οχι, δεν εχω κανει ποτε και λιγο με κομπλαρει το ολο θεμα.

Για ποια περιοχη σκεφτεσαι Γιωργο?

GEORGEXX1
27-06-10, 18:56
Για ποια περιοχη σκεφτεσαι Γιωργο?

αυτο παει πακετο ρε Βασιλη χερια στηθος,κοιλια,αντε και τα εκανες, τα ποδια θα μεινουν ετσι;;;σαν το μακακα της παρεας θα εισαι πανω γυμνος,κατω(ΠΟΔΙΑ )τριχα τουλουμπα.

Eddie
27-06-10, 19:01
αυτο παει πακετο ρε Βασιλη χερια στηθος,κοιλια,αντε και τα εκανες, τα ποδια θα μεινουν ετσι;;;σαν το μακακα της παρεας θα εισαι πανω γυμνος,κατω(ΠΟΔΙΑ )τριχα τουλουμπα.

Μαλιστα,γνωμη μου ειναι να το δοκιμασεις.Δεν εχεις να χασεις τιποτα,περα απο τριχες!Αν δε σου αρεσει σε κανενα 3μηνο θα εισαι οπως τωρα περιπου.

Βασικα,εαν εχεις καποια μυικη μαζα πανω σου,που φανταζομαι οτι εχεις θα ειναι πολυ καλο το αποτελεσμα.Εαν οχι,εγω δε θα το επιχειρουσα περα απο πλατη που ειναι το πιο αντιαισθητικο σημειο κατ εμε,ειτε εισαι γυμνασμενος ειτε οχι.Υποθετικα παντα,αμα εχεις πολυ τριχα στην πλατη.

scarone
01-07-10, 15:23
Εξαρταται τι θελουμε υπαρχει καιτο καταλληλο προιον...Αν θεσ μακροχρονια αποτρηχωση,με καλα αποτελεσματα και αργη επανεμφανηση της τριχας τοτε κανεις με κερι...ισωσ ποναει λιγο αλλα αν εισαι "σπιχτος" σφιγγεσαι λιγο και δεν καταλαβαινεις τπτ...ενα προβλημα ειναι μονο πιθανον ερεθησμοι κ κοκκινιλες που φευγουν ομως αν βαλεις μετα και μια αληφη εισαι οκ...αν ομως σου την σπαει η διαδικασια,και οι ερεθησμοι τ κανεις με μια αληφη αλλα ειναι πολυ κοντα στο ξηραφι,εμφανιζονται γρηγορα και αγριες...

gmalamos
01-07-10, 15:25
greek lover με τριχα για πουλοβερ ρε..

noz1989
01-07-10, 17:59
αυτο παει πακετο ρε Βασιλη χερια στηθος,κοιλια,αντε και τα εκανες, τα ποδια θα μεινουν ετσι;;;σαν το μακακα της παρεας θα εισαι πανω γυμνος,κατω(ΠΟΔΙΑ )τριχα τουλουμπα.

Εχε υποψιν οτι μιλαμε για πολυ πονο!

toure7
07-08-10, 16:33
Εντος της ημερας θα κανω την πρωτη μου αποτριχωση με κερι veet(για αντρες http://www.veet.gr/formen/products_men.php ) σε στηθος και πλατη. Ανακεφαλαιωνω λοιπον. :P

Ξεκιναω κοβωντας τις τριχες με μηχανη για να ειναι κοντες. Κανω μπανιο με ζεστο νερο,σκουπιζομαι καλα και μετα βαζω λιγο ταλκ. Αυτοσυγκεντρωνομαι για 2-3 λεπτα και προετοιμαζω καλα τον εαυτο μου για τον πονο που θα ακολουθησει. Ζεσταινω τις ταινιες με τα χερια μου, τις απλωνω και τις τραβαω αντιθετα με την φορα της τριχας. Αφου τελειωσει η αποτριχωση αφαιρω το κερι με τα μαντηλακια και με το baby oil. Τελος απλωνω με σπατουλα bebanthol και ειμαι κομπλε. Σωστος?

Αφου γινει η αποτριχωση θα ενημερωσω για τα αποτελεσματα και για την εμπειρια. Ευχηθειτε μου καλη τυχη! :unsure::unsure:

Eddie
07-08-10, 18:32
Φιλε μου σε στηθος δε το συνιστω εκτος και εαν εχει λιγες τριχες.Καλυτερα ξυραφι η ξυριστικη!

Πλατη οκ!!

Για μενα καλυτερα ζεστο μπανιο πριν για να ανοιξουν οι ποροι και αφου γινει η αποτριχωση ακομα ενα μπανιο με κρυο νερο για να κλεισουν και οταν στεγνωσεις βαζεις bepanthol.Συνιστω πολλες φορες τις 2 πρωτες μερες,οχι μονο μετα το ξυρισμα.Επισης αν σε προλαβα μην το κανεις και το βραδυ πας για ποτο,καλυτερα μεσα και χωρις μπλουζα για να παιρνει αερα το δερμα σου και να αποφυγεις μολυνση και σπυρρακια(αν και το βλεπω αναποφευκτο).

Καλους πονους!!:thumbup:

toure7
07-08-10, 18:53
Φιλε μου σε στηθος δε το συνιστω εκτος και εαν εχει λιγες τριχες.Καλυτερα ξυραφι η ξυριστικη!

Πλατη οκ!!

Για μενα καλυτερα ζεστο μπανιο πριν για να ανοιξουν οι ποροι και αφου γινει η αποτριχωση ακομα ενα μπανιο με κρυο νερο για να κλεισουν και οταν στεγνωσεις βαζεις bepanthol.Συνιστω πολλες φορες τις 2 πρωτες μερες,οχι μονο μετα το ξυρισμα.Επισης αν σε προλαβα μην το κανεις και το βραδυ πας για ποτο,καλυτερα μεσα και χωρις μπλουζα για να παιρνει αερα το δερμα σου και να αποφυγεις μολυνση και σπυρρακια(αν και το βλεπω αναποφευκτο).

Καλους πονους!!:thumbup:


Στο στηθος γιατι οχι? Λογω πονου?

Eddie
07-08-10, 18:58
Nαι,αλλα και λογο ερεθισμου.Επισης εαν κανεις θα πρεπει να αφησεις την περιοχη γυρω απο τις θηλες επειδη ειναι λιγο επικινδυνο απ οσο ξερω.Νομιζω λογο αιμοφορων αγγειων αλλα δεν ειμαι σιγουρος,οποτε ετσι κι αλλιως πρεπει να πεσει ξυραφι μετα.

Εγω ειχα βγαλει σπυρακια σε ολο το στηθος,πανω σε καθε πορο ειχα σπυρακι που με τις μερες εγινε σμυγμα.Ειχα 20 μερες να συνερθω,με αλοιφες κτλπ.Δε το ξανα επιχειρησα.

Εσυ ομως ισως εχεις πιο ανθεκτικο δερμα απο μενα,δεν ξερω.Δοκιμασε και βλεπεις.

toure7
07-08-10, 21:05
Nαι,αλλα και λογο ερεθισμου.Επισης εαν κανεις θα πρεπει να αφησεις την περιοχη γυρω απο τις θηλες επειδη ειναι λιγο επικινδυνο απ οσο ξερω.Νομιζω λογο αιμοφορων αγγειων αλλα δεν ειμαι σιγουρος,οποτε ετσι κι αλλιως πρεπει να πεσει ξυραφι μετα.

Εγω ειχα βγαλει σπυρακια σε ολο το στηθος,πανω σε καθε πορο ειχα σπυρακι που με τις μερες εγινε σμυγμα.Ειχα 20 μερες να συνερθω,με αλοιφες κτλπ.Δε το ξανα επιχειρησα.

Εσυ ομως ισως εχεις πιο ανθεκτικο δερμα απο μενα,δεν ξερω.Δοκιμασε και βλεπεις.


H δοκιμη εγινε στην κοιλια και στο στηθος(φαινομαι σαν καραγκιοζης τωρα) για να δω πως θα ανταποκριθει το δερμα. Στην αρχη ημουν τελειως κοκκινος και παντου ειχα μικρα μικρα σπυρακια. Ηδη εχει αρχισει και ξεκοκκινιζει, αλλα τα σπυρακια δεν εχουν φυγει. Θα το αφησω κανα 2 μερες να δω πως θα παω. Αν φυγουν θα κανω παντου, αν δεν φυγουν,θα αφησω την αποτριχωση μπροστα

Παντως δεν ξερω για εσας ,αλλα εγω πονουσα τρελα στην αποτριχωση(απορω πως αντεχουν οι γυναικες).

ellaki
07-08-10, 23:28
H δοκιμη εγινε στην κοιλια και στο στηθος(φαινομαι σαν καραγκιοζης τωρα) για να δω πως θα ανταποκριθει το δερμα. Στην αρχη ημουν τελειως κοκκινος και παντου ειχα μικρα μικρα σπυρακια. Ηδη εχει αρχισει και ξεκοκκινιζει, αλλα τα σπυρακια δεν εχουν φυγει. Θα το αφησω κανα 2 μερες να δω πως θα παω. Αν φυγουν θα κανω παντου, αν δεν φυγουν,θα αφησω την αποτριχωση μπροστα

Παντως δεν ξερω για εσας ,αλλα εγω πονουσα τρελα στην αποτριχωση(απορω πως αντεχουν οι γυναικες).

αχχχχχχ τι να σου λεω τωρα...

Devil Randime
08-08-10, 00:37
Χαχαχαχα!!! Οι γυναικες έχουν συνηθίσει μαλλον φίλος... :P

GEORGEXX1
08-08-10, 00:43
Χαχαχαχα!!! Οι γυναικες έχουν συνηθίσει μαλλον φίλος... :P

καιρος να συνηθιζουμε και εμεις λες;;;
:rolf::rolf:

gym
08-08-10, 00:55
λειζερ σε επαγγελματια και μονο λειζερ πλεον...εκανα χρονια χαλαουα με λεμονι ζαχαρη και ηταν πολυ καλα ...αλλα το λειζερ τα εχει εξαφανισει ολα!δουλευει πολυ καλα...μπορει να τα δινεις μαζεμενα τα λεφτα αλλα αν σκεφτεις τι γλιτωνεις μακροπροθεσμα....δεν το συζηταω!αλλα εχει λιγο πονο....αλλα βαζεις κρεμα ειδικη κ εισαι σχεδον οκ...

Eddie
08-08-10, 00:58
Ποναν ωρε τα παλικαρια???

Πονααααν,ποναααααν..

gym
08-08-10, 01:01
Ποναν ωρε τα παλικαρια???

Πονααααν,ποναααααν..

παλικαριιιιιιιιιιιιι...ενα θα σου πω....εγω γενικα αντεχω στον πονο...στην χαλαουα ουτε κιχ δεν εκανα...στο λειζερ απλα πεθανα...

GEORGEXX1
08-08-10, 01:02
Ποναν ωρε τα παλικαρια???

Πονααααν,ποναααααν..

δεν ποναν αλα δακρυζουν μπιλη

ΤΣΟΥΥΥΥΖΗΗΗΗ.:turtle::turtle::turtle:

Eddie
08-08-10, 01:06
παλικαριιιιιιιιιιιιι...ενα θα σου πω....εγω γενικα αντεχω στον πονο...στην χαλαουα ουτε κιχ δεν εκανα...στο λειζερ απλα πεθανα...

Για θυμισε μου κοπελια,χαλαουα λεμε το ζεστο κερι με τις ταινιες??



δεν ποναν αλα δακρυζουν μπιλη

ΤΣΟΥΥΥΥΖΗΗΗΗ.:turtle::turtle::turtle:

Αχχαχαχαχαχαχα,τσουυυυζει αλλα μ αρεεεσει!!!!που λεγε κι ο Σεφερλης :rolf::rolf::rolf:

giannis64
08-08-10, 01:07
ρε προβληματα που εχει ο κοσμος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

χαρα σε μας τους ατριχους!!!:green:

GEORGEXX1
08-08-10, 01:09
ρε προβληματα που εχει ο κοσμος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

χαρα σε μας τους ατριχους!!!:green:

ηηηηη τους παραδοσιακα δασυτριχους ;)

giannis64
08-08-10, 01:12
σαν αυτον??????????


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=14764&stc=1&d=1281219106

GEORGEXX1
08-08-10, 01:16
σαν αυτον??????????


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=14764&stc=1&d=1281219106

ναι, αλα σε καρεκλα, οχι σε καναπε:P:P:P

Eddie
08-08-10, 01:22
ναι, αλα σε καρεκλα, οχι σε καναπε:P:P:P

Γιατι,για να κανει αντιθεση?????:turtle::turtle::turtle::turtle:

kostas317
08-08-10, 01:24
σαν αυτον??????????


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=14764&stc=1&d=1281219106
αυτος μπορει ανετα να τα κανει και μπουκλες:shock:

GEORGEXX1
08-08-10, 01:27
Γιατι,για να κανει αντιθεση?????:turtle::turtle::turtle::turtle:

ρε μπιλη θα σε μαλωσω.
στην καρεκλα εισαι πιο ορθιος και αναδεικνυετε η λεπτομερεια στο στηθος
ενω στον καναπε βγαζεις καμπουρα που ενωνει την τριχα της κοιλιασ
με το στηθος.
:P:P

Eddie
08-08-10, 01:31
ρε μπιλη θα σε μαλωσω.
στην καρεκλα εισαι πιο ορθιος και αναδεικνυετε η λεπτομερεια στο στηθος
ενω στον καναπε βγαζεις καμπουρα που ενωνει την τριχα της κοιλιασ
με το στηθος.
:P:P

Εχεις δικιο Γιωργο,δε το σκεφτηκα!!Δλδ μπορει να "μπλεξουμε" ασχημα ε?:P:P:P

Xxlakis
08-08-10, 11:02
Πονεμενη ιστορια...εγω γενικα εχω αρκετη τριχοφυια στηθος κοιλια πλατη ομους μεχρι που αποφασισα φετος το καλοκαιρι να τις ξεφορτωθω για να αναπνεει και καλυτερα το σωμα μου (γενικα ιδρωνω πολυ) και για αισθητικους λογους.Τις τριχες μπροστα τις ξυριζω μια φορα την εβδομαδα ενω για την πλατη επειδη δεν μπορω να τις κανω μονος μου (Δεν ειμαι ο Τιραμολα) και επειδη θελω να ασχολουμαι μαζι τους πιο σπανια "εχωσα" τι κοπελα μου να μου τις παρει με ταινιες κρυο κερι.Καλα το σκηνικο δεν παιζεται...εγω τις εβγαζα αυτη ποναγε...ενταξει δεν με ποναγε καθολου απλα ενιωθα ενα μουδιασμα οποτε μου τραβαγε τη ταινια αλλα αυτη φωναζε λες και το κανανε σε αυτην!!!Ε μου εσπασε τα νευρα και αποφασισα να παω στην κοπελα που με κουρευει να εχω το κεφαλι μου ησυχο.Αληθεια ξερει κανεις ποσο θα μου παρει περιπου μονο για πλατη?

GEORGEXX1
08-08-10, 12:11
[QUOTE]Αληθεια ξερει κανεις ποσο θα μου παρει περιπου μονο για πλατη?

Δεν ξερω, αλα φανταζομε οτι μαζι με την πλατη θα σου παρει και το κεφαλι

-beba-
08-08-10, 12:44
:thumbup::thumbup::thumbup:

loukiss
10-11-10, 19:17
παιδια παρατηρησα οτι οταν κανω αρσεις θανατου φευγω με ξυρισμενο καλαμι απο το γυμναστηριο... ειναι γελοιο ειδικα οταν φοραω σορτσακι ειναι σαν να χω κανει με ταινια μονο στα 2 μου καλαμια ... >.<

Devil
10-11-10, 19:40
παιδια παρατηρησα οτι οταν κανω αρσεις θανατου φευγω με ξυρισμενο καλαμι απο το γυμναστηριο... ειναι γελοιο ειδικα οταν φοραω σορτσακι ειναι σαν να χω κανει με ταινια μονο στα 2 μου καλαμια ... >.<

:rolf::rolf::rolf::rolf:

αρσεις θανατου κανεις με φορμα και με καλτσες ψηλες απο μεσα:green::green::green:

El Topo
10-11-10, 19:56
To ξυράφι το έχω απορρίψει εδώ και καιρό γιατί βγάζει την τρίχα πολύ πιο άγρια και μου έκανε το στήθος και την κοιλιά πολύ χειρότερα απ'ό,τι ήταν πριν αρχίσω να τα ξυρίζω. Στην κοιλιά μάλιστα είχα ελάχιστο χνούδι και έφτασε να φαίνεται αρκετά πιο μαύρο, κυρίως κοντά στο ύψος του αφαλού.

Ταινίες έκανα για κανα χρόνο, στο στήθος κυρίως γιατί εκεί έχω έντονη τριχοφυία, και παρά τον αρχικό πόνο, οι τρίχες έβγαιναν από τη ρίζα και αργούσαν να ξαναβγούν (μετά από κανα 10ήμερο έκαναν την εμφάνισή τους).
Δώρο άδωρον όμως, γιατί μετά από κανα 2ήμερο από το κερί, γέμιζα σπυράκια σε αρκετά σημεία κι έτσι φαινόταν χειρότερα απ'ό,τι με την τρίχα.
Απορρίφθηκε κι αυτό.

Εδώ και μισό χρόνο περίπου κάνω lazer στο στήθος και τα αποτελέσματα είναι πραγματικά άψογα. Πονάει λιγάκι αλλά οι τρίχες κάνουν να ξαναβγούν περισσότερο από μήνα, ενώ μετά από 2-3 επισκέψεις είναι πολύ πιο αραιές και αδύναμες, σε σημείο αν τις ξυρίσεις να κάνουν κανα 10ήμερο να ξαναβγούν (άλλο που τις ξυρίζω πλέον σπάνια για να μην ξανααγριέψουν).
Το μόνο αρνητικό είναι το αυξημένο κόστος και το ότι, μετά από 6 φορές, δεν έχουν φύγει εντελώς όπως μου είχε πει ο γιατρός και δυστυχώς, αμφιβάλλω αν θα φύγουν ποτέ εντελώς.
Ωστόσο, είναι τόσο αραιές πλέον που σε καμία περίπτωση δε με χαλάνε, το αντίθετο μάλιστα αφού ναι μεν δεν ήθελα να έχω αρκουδίσιο στήθος, αλλά δε θέλω να γίνω κι εντελώς χέλι.

Συνιστώ λοιπόν lazer για όποιον έχει την οικονομική δυνατότητα και για τους υπόλοιπους, είτε μηχανές trimming (απλά δεν κάνει γι'αυτούς που θέλουν εντελώς άτριχο σώμα, αφού η ρίζα θα φαίνεται) ή ταινίες, αρκεί να μην έχουν ευαίσθητο σώμα που γεμίζει σπυράκια.

geo28
10-11-10, 20:07
παιδια παρατηρησα οτι οταν κανω αρσεις θανατου φευγω με ξυρισμενο καλαμι απο το γυμναστηριο... ειναι γελοιο ειδικα οταν φοραω σορτσακι ειναι σαν να χω κανει με ταινια μονο στα 2 μου καλαμια ... >.<

εμενα ειναι και ξυρισμενα ,ειναι και κατακοκκινα μετα απο καθε σετ:)

Eddie
10-11-10, 20:37
Βαλτε καλαμιδες ρε:turtle:

tasos2
11-11-10, 03:17
Ρε παιδια εγω εκανα αποτριχωση με κερι και εβγαζα επιθυλακιτιδα. Γεμιζα κοκκινα σπιρακια. Μπορω να κανω κατι? Αν οχι πειραζει που τα βγαζω. Μηπως απο χρονια αν συνεχισω μετα το δερμα ειναι ολο σημαδια μονιμα.


Α! Δοκιμασα αποτριχωτικη μηχανη στο στηθος και στην κοιλια και πρεπει να πω οτι ειναι χειροτερο κι απο το να σου βαζουν βραστα αβγα στη μασχαλη!

tommygunz
11-11-10, 03:49
Σας παραθέτω τα λόγια ενός φίλου μου:

"Ρε συ Τομ... Παλιά μόνο οι γυναίκες αφήνανε μακρύ μαλλί, τώρα αφήνουμε και εμείς... μόνο οι γυναίκες βάφανε το μαλλί, τώρα το βάφουμε και εμείς... μόνο οι γυναίκες βάζανε σκουλαρίκι, τώρα βάζουμε και εμείς... Ε δύο πράγματα έχουνε μείνει που μας κάνουμε να ξεχωρίζουμε: η τρίχα και η π0υτσ@. Αν ξυριστούμε κιόλας, άστα να πάν!".

Mitsen
11-11-10, 08:56
Σας παραθέτω τα λόγια ενός φίλου μου:

"Ρε συ Τομ... Παλιά μόνο οι γυναίκες αφήνανε μακρύ μαλλί, τώρα αφήνουμε και εμείς... μόνο οι γυναίκες βάφανε το μαλλί, τώρα το βάφουμε και εμείς... μόνο οι γυναίκες βάζανε σκουλαρίκι, τώρα βάζουμε και εμείς... Ε δύο πράγματα έχουνε μείνει που μας κάνουμε να ξεχωρίζουμε: η τρίχα και η π0υτσ@. Αν ξυριστούμε κιόλας, άστα να πάν!".
:rolf::rolf::rolf:

Eddie
11-11-10, 17:16
Σας παραθέτω τα λόγια ενός φίλου μου:

"Ρε συ Τομ... Παλιά μόνο οι γυναίκες αφήνανε μακρύ μαλλί, τώρα αφήνουμε και εμείς... μόνο οι γυναίκες βάφανε το μαλλί, τώρα το βάφουμε και εμείς... μόνο οι γυναίκες βάζανε σκουλαρίκι, τώρα βάζουμε και εμείς... Ε δύο πράγματα έχουνε μείνει που μας κάνουμε να ξεχωρίζουμε: η τρίχα και η π0υτσ@. Αν ξυριστούμε κιόλας, άστα να πάν!".

χαχαχαχα!!Το μακρυ μαλλι δεν ισχυει,εκτος και αν μιλαει για πριν την εποχη του Χριστου,ο οποιος οπως ολοι ξερουμε ειχε μακρυ μαλλι..

Επισης ουτε αυτο με τα σκουλαρικια ισχυει,αν δεις κατι ντοκιμαντερ στο σκαι που δειχνουν φυλες με παραδοσεις χιλιαδων χρονων θα καταλαβεις.

Και στην τελικη εμενα μονο η π****α μου φτανει..

Manos1989
11-11-10, 17:33
Πόσο πάει κάθε θεραπεία laser?Και πόσες θες για να φύγουν μια και καλή?

gym
11-11-10, 17:36
Πόσο πάει κάθε θεραπεία laser?Και πόσες θες για να φύγουν μια και καλή?

εξαρταται το κεντρο και την περιοχη...πχ απο εκει που ειμαι ηταν 400 την φορα...θεσσαλονικη επαιζει απο 200 μεχρι 350 που εκανα εγω...

τωρα εδω που ειμαι εχω αρχισει το ΙΡL..einai h pio kainoyria texnologia meta το laser...ειναι πολυ καλο...πχ...δινω 345 αλλα με προσφορα καλη...κοιτα γενικα γυρω στο 300 θα δωσεις...

Titanium
11-11-10, 17:39
Εγω παντος 300 ευρα δεν δινω για "τριχες":green:

gym
11-11-10, 17:41
Εγω παντος 300 ευρα δεν δινω για "τριχες":green:

το ξερω ακουγονται και ειναι πολλα...αλλα αν σκεφτεις οτι το κανεις καποιες φορες...τα δινεις μαζεμενα κ μετα τελος...τουλαχιστον για τα κοριτσια ειναι σημαντικο αυτο...τωρα εσεις οι αντρες το κερι,χαλαουα δεν τα αντεχετα...πιστεψε με ειναι το πιο ανωδυνο για εσας...επισης βαζεις και εμλα αν θες και δεν καταλαβαινεις και πολλα...

εγω τι να πω που δεν με αφηνε να βαζω....:box1::box1::box1:

Eddie
11-11-10, 17:42
Με 300 ευρω παιρνω 36 πακετα με 720 ταινιες:green:

gym
11-11-10, 17:44
Με 300 ευρω παιρνω 36 πακετα με 720 ταινιες:green:

ναι ε?????/αλλα για ποσο καιρο θα σου πανε????


και αντεχεις τον πονο του κεριου...εγω ξερω οι αντρες δεν το αντεχουν

Titanium
11-11-10, 17:44
το ξερω ακουγονται και ειναι πολλα...αλλα αν σκεφτεις οτι το κανεις καποιες φορες...τα δινεις μαζεμενα κ μετα τελος...τουλαχιστον για τα κοριτσια ειναι σημαντικο αυτο...τωρα εσεις οι αντρες το κερι,χαλαουα δεν τα αντεχετα...πιστεψε με ειναι το πιο ανωδυνο για εσας...επισης βαζεις και εμλα αν θες και δεν καταλαβαινεις και πολλα...

εγω τι να πω που δεν με αφηνε να βαζω....:box1::box1::box1:

ποσες επισκεψεις θελει ομως για να φιγουν τελιος?????

gym
11-11-10, 17:46
ποσες επισκεψεις θελει ομως για να φιγουν τελιος?????

αναλογα την τριχα και το μηχανημα που χρησιμοποιουν...παιζει πολυ απατεωνια με τα μηχανηματα...παντα σε δερματολογο ομως...

Eddie
11-11-10, 17:55
ναι ε?????/αλλα για ποσο καιρο θα σου πανε????


και αντεχεις τον πονο του κεριου...εγω ξερω οι αντρες δεν το αντεχουν

Λες να μην ειμαι και τοσο αντρας τελικα?:rolf:

gym
11-11-10, 18:05
Λες να μην ειμαι και τοσο αντρας τελικα?:rolf:

λες?????
:P:P:P:P:P:P


εμενα ρωτας καλε?ειπαμε ξερω πολλααααααα....αλλα μεχρι ενα οριο βρε αδερφε....

Eddie
11-11-10, 18:09
λες?????
:P:P:P:P:P:P


εμενα ρωτας καλε?ειπαμε ξερω πολλααααααα....αλλα μεχρι ενα οριο βρε αδερφε....

Ναι ναι,εχεις δικιο:green:

Παντως ο πονος απ τις ταινιες υποφερεται.Στα ποδια χρησιμοποιω αποτριχωτικη μηχανη η οποια ποναει περισσοτερο..

gym
11-11-10, 18:16
Ναι ναι,εχεις δικιο:green:

Παντως ο πονος απ τις ταινιες υποφερεται.Στα ποδια χρησιμοποιω αποτριχωτικη μηχανη η οποια ποναει περισσοτερο..

καλυτερα κερι...αν κ εγω παντα εκανα χαλαουα με λεμονι ζαχαρη ( μιγμα)...πολυ πιο ικανοποιητικο κ στο θεμα πονου(αν κ εγω δεν καταλαβαινω τιποτα αλλα αυτο το laser με εκανε .....ασε...)...δοκιμασε καερι αλλα οχι τις ετοιμες ταινιες...βαλε καμια φιλη η καποιον..
η μηχανη κατα τη γνωμη μ τα αγριευει πολυ...οπως ξυραφι σκεψου...

Eddie
11-11-10, 18:21
καλυτερα κερι...αν κ εγω παντα εκανα χαλαουα με λεμονι ζαχαρη ( μιγμα)...πολυ πιο ικανοποιητικο κ στο θεμα πονου(αν κ εγω δεν καταλαβαινω τιποτα αλλα αυτο το laser με εκανε .....ασε...)...δοκιμασε καερι αλλα οχι τις ετοιμες ταινιες...βαλε καμια φιλη η καποιον..
η μηχανη κατα τη γνωμη μ τα αγριευει πολυ...οπως ξυραφι σκεψου...

Μπα οχι,με τη μηχανη μια χαρα..ισα ισα βγαινουν και πιο αραιες.Ταινιες παιρνω τις veet τις μπλε εννοειται(γιατι ειμαι και αντρας εγω :P) κανει και η αδερφη μου που ειναι αισθητικος με κεινο το κερι που βαζεις στην κατσαρολα και βραζει.

gym
11-11-10, 18:24
Μπα οχι,με τη μηχανη μια χαρα..ισα ισα βγαινουν και πιο αραιες.Ταινιες παιρνω τις veet τις μπλε εννοειται(γιατι ειμαι και αντρας εγω :P) κανει και η αδερφη μου που ειναι αισθητικος με κεινο το κερι που βαζεις στην κατσαρολα και βραζει.

ε καλυτερα τοτε με το κερι...καλε αντε βαλε την αδερφη σ να στα κανει και ασε την μηχανη...

καλα εσυ ξερεις τις τριχες σου βεβαια...γουτσα ειναι αυτα!!!

vAnY
11-11-10, 20:19
Gym εκανες λειζερ? ειχε αποτελεσμα??:)

Dreiko
11-11-10, 20:35
Και στην τελικη εμενα μονο η π****α μου φτανει..


Λες να μην ειμαι και τοσο αντρας τελικα?:rolf:

μετα απο αυτη τη δηλωση ακομα αναρρωτιεσαι?????:P:P:P:green:

giannis64
11-11-10, 20:37
ρε προβληματα που εχει ο κοσμος...........:turtle:

gym
11-11-10, 20:44
Gym εκανες λειζερ? ειχε αποτελεσμα??:)

ναι περσυ εναν χρονο κ πηγε πολυυυυυυυ καλα...αλλα επειδη δεν θελω να το αφησω κανω κ εδω...αλλα εδω εχουν την επομενη κ καλα γενια του λασερ(ετσι το προμοταρουν)...ειναι η επομενη τεχνολογια το IPL SYSTEM...ειναι με κρυσταλλο,μια ορθογωνια επιφανεια...τσεκαρει αν πονας η οχι το επιπεδο που θες και κανει...το καλο με αυτο ειναι οτι πρεπει να ειναι γυαλι το δερμα,ξυρισμενο για να εχει επαφη με τον κρυσταλλο...γιατι χτυπαει ριζα κ οχι επιφανεια...οποτε αμ α το σκεφτεις καλο ειναι...
εγω οτανακουσα ξυραφι τρελαθηκα...εχω να βαλω 8 χρονια...αλλα ειναι πολυ καλο το αποτελεσμα...

Eddie
11-11-10, 20:49
μετα απο αυτη τη δηλωση ακομα αναρρωτιεσαι?????:P:P:P:green:

Δε ξερω :unsure:

Δεν ερχεσαι σα δω να σου φυγει η απορια?:turtle:

gym
11-11-10, 20:51
Δε ξερω :unsure:

Δεν ερχεσαι σα δω να σου φυγει η απορια?:turtle:

σοδομα και γομοραααααααααααα......

Eddie
11-11-10, 20:53
σοδομα και γομοραααααααααααα......

Μπουρλοοοοοοττττττττττοοοοοοοοοο:mad:

giannis64
11-11-10, 20:53
σοδομα και γομοραααααααααααα......


και που να δεις και στα οφ τοπικ τι γινετε... παει το χαλασατε το φορουμ...:weights:

gym
11-11-10, 20:54
Μπουρλοοοοοοττττττττττοοοοοοοοοο:mad:


γκεναουυυυυ...

και αμα βαλεις και το βιντεο θα εισαι complet σαν το γιαουρτι ενα πραγμα...


και που να δεις και στα οφ τοπικ τι γινετε... παει το χαλασατε το φορουμ...:weights:

πες τα...πες τα...το χαλασατεεεεεεεεεεε

Dreiko
11-11-10, 20:57
Δε ξερω :unsure:

Δεν ερχεσαι σα δω να σου φυγει η απορια?:turtle:

εγω προσφερθηκα μια φορα(θυμασαι τοτε με το σκουωτ και το κολλαν??)....την εχασες....:P:P:green:

PMalamas
09-02-11, 23:47
Αποτριχωτική μηχανή
Κουρευτική μηχανή

aqua_bill
09-02-11, 23:49
δοκίμασα λέιζερ..απλά κορυφαίο αποτέλεσμα.εγώ δεν πόνεσα, παρά μόνο ένα ελαφρή κάψιμο μόνο που έγινα μούσκεμα από τη ζεστή που έβγαζε. κορυφή

PMalamas
10-02-11, 00:23
δοκίμασα λέιζερ..απλά κορυφαίο αποτέλεσμα.εγώ δεν πόνεσα, παρά μόνο ένα ελαφρή κάψιμο μόνο που έγινα μούσκεμα από τη ζεστή που έβγαζε. κορυφή

και δε μ λες σε ποιες περιοχες? που το εκανες? ποσο σου κοστισε?

tony7
20-02-11, 21:18
όχι και λίγο αρκετά πονάει..εγώ κάνω με κερί και κρατάει κάνα μηνα..

Kaloutsikos
26-02-11, 19:37
Εκανα lazer αλλά ήταν μια μαμακία και μισή! Εχω ξανθιές τρίχες και δεν έπιασε!

deluxe
17-05-11, 04:50
Μονο με κουρευτικη μηχανη τα παιρνω 2,3 φορες το χρονο. Μια σιγουρα πριν το καλοκαιρι. Δλδ σε λιγο θα ξεκινησω. Εχω αρκετη τριχα ρε μαμωτο ομως..

Το κακο ειναι οτι ειναι κοντες και με τρυπανε μετα σα βελονες!

Σκεφτομαι και για ξυραφι στο στηθος μονο, αλλα φοβαμαι μη αρχισουν να βγαινουν ακομα περισσοτερες!

Jumaru
17-05-11, 08:32
Σκεφτομαι και για ξυραφι στο στηθος μονο, αλλα φοβαμαι μη αρχισουν να βγαινουν ακομα περισσοτερες!

Απο αγριογούρουνα ξέρεις..? :turtle: Σίγουρα θα σκληρύνουν και θα χοντρύνουν , οπότε πάλι θα φαίνονται περισσότερες. Το ξεχνάς αυτό.

DrNio
17-05-11, 12:57
Λοιπόν έχω μια απορία στους πιο έμπειρους.

Είμαι 20.5 χρονών και τώρα αρχίζουν να φαίνονται κάποιες μικρές τρίχες σε ώμους,πλάτη(στον τραπεζοειδή).Επίσης έχουν εξαπλωθεί και στο στήθος και στην κοιλία.

Σκεφτόμουν να αρχίσω να κάνω αποτρίχωση στα μέρη εκείνα που είναι μαλάκες και σχετικά μικρές οι τρίχες ακόμα.Μπας και αποδυναμωθούν.

Το ερώτημα μου είναι,δεδομένου οτι θα μεγαλώσουν τα επόμενα χρόνια κι άλλο οι τρίχες+θα βγουν και άλλες,να αρχίσω απο τώρα την αποτρίχωση όπως την ανέφερα απο πάνω?Η' τα πράγματα μπορεί να χειροτερέψουν?(να αγριέψουν οι μικρές τρίχες)

Δεν είμαι ακόμα για λείζερ,μπορεί να το σκεφτώ όμως στο μέλλον.
Thanks.

Eddie
17-05-11, 13:02
Λοιπόν έχω μια απορία στους πιο έμπειρους.

Είμαι 20.5 χρονών και τώρα αρχίζουν να φαίνονται κάποιες μικρές τρίχες σε ώμους,πλάτη(στον τραπεζοειδή).Επίσης έχουν εξαπλωθεί και στο στήθος και στην κοιλία.

Σκεφτόμουν να αρχίσω να κάνω αποτρίχωση στα μέρη εκείνα που είναι μαλάκες και σχετικά μικρές οι τρίχες ακόμα.Μπας και αποδυναμωθούν.

Το ερώτημα μου είναι,δεδομένου οτι θα μεγαλώσουν τα επόμενα χρόνια κι άλλο οι τρίχες+θα βγουν και άλλες,να αρχίσω απο τώρα την αποτρίχωση όπως την ανέφερα απο πάνω?Η' τα πράγματα μπορεί να χειροτερέψουν?(να αγριέψουν οι μικρές τρίχες)

Δεν είμαι ακόμα για λείζερ,μπορεί να το σκεφτώ όμως στο μέλλον.
Thanks.

Αν τις κανεις αποτριχωση ειναι μαλλον αδυνατον να χειροτερεψουν τα πραγματα,αλλα δε νομιζω κιολας να αποδυναμωθουν ετσι ευκολα..

Το θεμα ομως ειναι οτι οι τριχες σου οπως λες ειναι λεπτες ακομα,αδυναμες..αν κανεις αποτριχωση θα βγαινουν απ τη ριζα η θα σπανε και στην ουσια θα ναι σαν να τις ξυριζεις?

Jumaru
17-05-11, 13:12
1η φορά στα 22 καπου είχα κάνει το (αρκετό) χνούδι στο σβέρκο μου χαμηλά με κερί, επειδή είχα κάτι μπλούζες με ανοιχτό λαιμό και φαινόταν.
Μετά απο αυτό γέμισα πάντως και βγαίναν και πιο σκούρες. Ίσως να ήταν να συμβεί ούτως η άλλως. Ποιός ξέρει. Φίλος μου πάντως που κάνει χρόνια όλο το σώμα (και χειμώνα) έχουν αραιώσει κατά πολύ.

DrNio
17-05-11, 14:18
Σκέφτομαι να μπω σε "πρόγραμμα" αποτρίχωσης.

Να αρχίσω απο τώρα δηλαδή την αποτρίχωση στα σημεία που δεν έχουν αγριέψει πολύ και να πηγαίνω όσες φορές χρειαστεί τον χρόνο.

Γιατί είναι κάτι κληρονομικό και είναι σίγουρο οτι θα εξαπλωθούν.Σαν ιός.:tongue:

Απλώς,έγραψα σε αυτό το topic,γιατί όλοι όσοι γράφουν έχουν κάποια εμπειρία στην αποτρίχωση και θέλω να ακούσω γνώμες πριν ξεκινήσω.

Πάντως,λένε οτι η συστηματική αποτρίχωση βοηθάει να αποδυναμωθεί η τρίχα.Αλλά πολλά λέγονται..Απλά φοβάμαι μην αγριέψουν.(αλλά δεν θα σταματήσω στη μια φορά αν ξεκινήσω αποτρίχωση)
Thanks

El Topo
17-05-11, 16:06
Όταν η αποτρίχωση γίνεται με κερί, ταινίες κλπ, δηλαδή η τρίχα βγαίνει από την ρίζα, τότε σταδιακά αποδυναμώνεται και κάνει αρκετό καιρό να ξαναβγεί (γύρω στις 3 βδομάδες).

Αντίθετα, όταν οι τρίχες ξυρίζονται, δυναμώνουν και βγαίνουν και πιο πυκνές.

Κατά συνέπεια, όσοι έχουν λίγες τρίχες και θέλουν να κάνονα αποτρίχωση, σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να χρησιμοποιούν ξυράφι.

kat
01-09-11, 18:32
Σκέφτομαι να μπω σε "πρόγραμμα" αποτρίχωσης.

Να αρχίσω απο τώρα δηλαδή την αποτρίχωση στα σημεία που δεν έχουν αγριέψει πολύ και να πηγαίνω όσες φορές χρειαστεί τον χρόνο.

Γιατί είναι κάτι κληρονομικό και είναι σίγουρο οτι θα εξαπλωθούν.Σαν ιός.:tongue:

Απλώς,έγραψα σε αυτό το topic,γιατί όλοι όσοι γράφουν έχουν κάποια εμπειρία στην αποτρίχωση και θέλω να ακούσω γνώμες πριν ξεκινήσω.

Πάντως,λένε οτι η συστηματική αποτρίχωση βοηθάει να αποδυναμωθεί η τρίχα.Αλλά πολλά λέγονται..Απλά φοβάμαι μην αγριέψουν.(αλλά δεν θα σταματήσω στη μια φορά αν ξεκινήσω αποτρίχωση)
Thanks

Εσύ ποιά μέθοδο αποτρίχωσης σκέφτεσαι να ακολουθήσεις και..., αν επιτρέπεται, σε ποιά σημεία;;;
Φαντάζομαι ότι τώρα που σε ρωτάω έχει περάσει το καλοκαίρι και όλο και κάτι θα δοκίμασες ήδη..

manos_
01-09-11, 18:46
Δεκα λολ και δεκα wtf.Και μετα σου λεει γιατι γινοται λεσβιες οι γκομενες.

deluxe
05-09-11, 03:56
Εχω αρκετη τριχα σε ολο το σωμα. Ειδικα στο ποδια. Ευτυχως δεν εχω καθολου στη πλατη. Το θεμα ειναι οτι το τελευταιο καιρο αρχισα να κουρευω τις τριχες στο στηθος και πριν 15 ημερες τις ξυρισα. Εχθες αποπειραθηκα να κανω αποτριχωση με ταινιες, αλλα μπορεσα να κανω μονο το μισο στηθος. Εχω παρα πολλες τριχες και πυκνες και πεθανα στον πονο! Αυριο θα κανω και το υπολοιπο μισο. Δοκιμασα και με την αποτριχωτικη μηχανη της κοπελας μου και πεθανα ακομα περισσοτερο! Θανατος ειναι! Ουτε 5 τριχες δε καταφερα να βγαλω με τη μηχανη..

Ξερετε τιποτα ταινιες που να μη προκαλουν τοσο πονο; Πηρα κατι αντρικες, αλλα με πονεσαν παρα πολυ. Ενταξει, εχω και παρα πολλες τριχες. Η ταινιες καταμαυρες εβγαιναν!

Saldi
05-09-11, 10:38
ΟΛΟ το σώμα με κουρευτική!πρόσωπο βάζω 3mm σκάλα...Λαιμό και κάτω χωρίς σκάλα επομένος τρίχα δεν φαίνετε...Και πόδια με 4mm σκάλα!
Πλάτη δεν έχω ουτε μια...Ευτηχώς δν έχω πολλές τρίχες αλλα επίσης δεν μου αρέσουν καθόλου και κάποια στιγμή θα τις κάνω laser!

deluxe
05-09-11, 15:21
Ποια κουρευτικη εχεις; Καθε ποτε κουρευεσαι;

Wargod
23-09-11, 06:01
Ξυραφι στο προσωπο, αραια και που.... Κατα τα αλλα, natural.... (ε, και αμα παραπονεθει το amore πευτει τριμαρισμα η ξυρισμα και αλλου αλλα νομιζω δεν πιανετε...:P)

kostantinoss
18-11-11, 00:09
καλησπερα,χρησιμοποιω κερι για αποτριχωση
και οταν δεν εχω καποιον να με βοη8ησει τις παιρνω με την μηχανη.....:weights:

mitsoulas
10-01-12, 17:00
Ξυραφι μονο στο προσωπο πουθενα αλλου.

johnc
05-02-12, 04:35
I alithia einai oti eimai kapws distaktikos sto thema tis apotrixosis dn exw kanei pote ews twra k dn kserw an pote tha kanw giati vasika auto p ithela dn einai na apalago telios apo tis trixes sto stithos alla apla na exw pio liges... (mono stithos koilia exo dn exo stin plati). Anarotiomoun an yparxei kapios tropos (apto spiti ) an mporw na to epitixo auto.. ta fwta sas . Euxaristw ek ton proterwn.


***Γράφουμε μόνο με Ελληνικά, είναι κανόνας του φόρουμ*** Mods Team***

alaniaris_g7
05-02-12, 05:11
Γεια σου φίλε!!!
Καταρχήν γράφε με ελληνικά κανόνας του φόρουμ....
Υπάρχουν αρκετοί τρόποι να κάνεις αποτρίχωση στο στήθος.....
1) ταινίες και κερί
2) αποτριχωτική κρέμα
3) μηχανή ξυρίσματος
4) ολική αποτρίχωση με λέιζερ
Διαλέγεις και παίρνεις!!!:thumbup:

Ηλαπ
05-02-12, 05:18
Γεια σου φίλε!!!
Καταρχήν γράφε με ελληνικά κανόνας του φόρουμ....
Υπάρχουν αρκετοί τρόποι να κάνεις αποτρίχωση στο στήθος.....
1) ταινίες και κερί
2) αποτριχωτική κρέμα
3) μηχανή ξυρίσματος
4) ολική αποτρίχωση με λέιζερ
Διαλέγεις και παίρνεις!!!:thumbup:

Το παιδι ομως θελει αραιωση απ οτι καταλαβα και οχι ολικη αποτριχωση...Αρα το μονο που μπορει να κανει ειναι το κλασικο ψαλιδι....


@johnc καλως ηρθες!γραφε με ελληνικα ειναι κανονας του φορου...:toast:

alaniaris_g7
05-02-12, 05:25
Το παιδι ομως θελει αραιωση απ οτι καταλαβα και οχι ολικη αποτριχωση...Αρα το μονο που μπορει να κανει ειναι το κλασικο ψαλιδι....


@johnc καλως ηρθες!γραφε με ελληνικα ειναι κανονας του φορου...:toast:

εντάξει ρε συνονόματε....μην βαράς!!!!την γνώμη μου είπα!!!!:toast:

Ηλαπ
05-02-12, 05:44
εντάξει ρε συνονόματε....μην βαράς!!!!την γνώμη μου είπα!!!!:toast:

Δεν σε βαρεσα ρε συγαβρε και συνονοματε :P Απλος την γνωμη μου ειπα Σορρι αμα εγινα επιθετικος χωρις να το καταλαβω....

johnc
07-02-12, 16:42
Ευχαριστω για τις εως τωρα πληροφοριες αλλα οπως ειπε και ενας απο εσας μου διαφευγει το ονομα ενδιαφερομαι για αραιωση αλλα εννοουσα μονιμη αραιωση οχι με ψαλιδη δλδ :unsure:

tasos2
07-02-12, 21:20
Με λειζερ μπορεις να τις αραιωσεις, αποδυναμωσεις μονιμα. Αν δεν θες να τις βγαλεις τελειως δεν κανεις πολλες συνεδριες.

kritsinaki!
08-02-12, 01:14
Ευχαριστω για τις εως τωρα πληροφοριες αλλα οπως ειπε και ενας απο εσας μου διαφευγει το ονομα ενδιαφερομαι για αραιωση αλλα εννοουσα μονιμη αραιωση οχι με ψαλιδη δλδ :unsure:
ξεκινα ενζυμικη αποτριχωση που ειναι πιο οικονομικη απο τ λειζερ τωρα κ μεχρι τ καλοκαιρι θα εχουν αραιωσει αρκετα...;)

SGP
22-04-12, 18:08
παιδια για χερια τι προτινεται???ζεστο κερι ποναει πολυ?

skourias
23-04-12, 00:07
Ρε παιδιά help!

Τα φώτα σας παρακαλώ.

Εχω κάνει δύο προσπάθειες στην πλάτη. (ευτυχώς είναι σχετικά μικρή η περιοχή)
Την μία με κρύο κερί (ταινίες) και την άλλη με ζεστό.

Και τις δύο φορές μετά έβαλα baby oil.

Και τις δύο φορές ΓΕΜΙΣΑ σπυράκια την επόμενη μέρα που αργούν πολυυυ να φύγουν.:banghead:

Tι διάολο κάνω λάθος?

Ηλαπ
23-04-12, 00:12
Για δοκιμασε μια χωρις Το baby oil....

xelashai
23-04-12, 00:22
κανε απολεπιση την προηγουμενη ημερα ωστε να βγαλεις στην επιφάνεια κ την πιο μικρη τριχα
κ μετα την αποτριχωση χρησιμοποίησε κρεμα με πανθενολη ή aloe vera.. καταπραΰνουν το ερεθισμένο δερμα;)

koulara!
23-04-12, 00:23
τι ειναι απολεπιση!?πως γινεται?

xelashai
23-04-12, 00:31
τι ειναι απολεπιση!?πως γινεται?

με αγριο σφουγγαρι ή λουφα ή ακομα κ με μια μικρη πετσετα(βρεγμενη)
τριβεις την περιοχη με ζεστο νερο να ανοιξουν οι ποροι...χρειαζεται πριν την αποτριχωση...
(την προηγουμενη ημερα ομως;))

koulara!
23-04-12, 00:34
με μονο ζεστο νερο???μαλισταα!8α το δοκιμασω!!ευχαριστω!

skourias
23-04-12, 00:54
@Ηλαπ
To baby oil το ανέφερα γιατί φαντάστηκα ότι μπορεί να έχει σχέση με το πρόβλημα.
Οπως λες σκέφτομαι να μην το ξαναβάλω.
Αλλα τα υπολείμματα του κεριού πως να τα βγάλω από το δέρμα?

@xelashai
Ευχαριστώ.
Θα το δοκιμάσω.
Σκεφτόμουν να βάλω betadine.
Η λογική μου λεει ότι μένουν για λίγο ανοιχτοι οι πόροι.
Δεν ξέρω...
Τι λες?

xelashai
23-04-12, 00:59
τα υπολειμματα θα βγουν με το baby oil ;)..αλλα μετα πλένεις το δέρμα με νερό κ βάζεις καταπραϋντική κρεμα.. οπωσδήποτε!!!
στην αποτριχωση με κερι..το δερμα δεν πρεπει να εχει ιχνη λιπαροτητας..
betadine οχι...γ ποιο λογο?
ερεθισμενο ειναι το δερμα σου γι αυτο εχεις σπυρακια ή ισως γυρισμενες τριχες(αλλα μαλλον το πρωτο)

TRIANTAFYLLOU
23-04-12, 04:18
μην τις πειράζετε ρε παιδια να μην βγάζουν σπυρια , κοροιδεύαμε τις γυναίκες που είχαν 5 τρίχες και τις βγάζαν και καλά κάναν και τώρα θα τα λουζόμαστε εμείς που έχουμε και πιο πολλες :P:P
θα μου πεί κανείς και σύ ξυριζόσουν , το κάνω όταν κατεβαίνω σε αγώνα , τώρα που δεν κατεβαίνω δεν υπάρχει λόγος και ντρέπομαι να ξυρίζομαι και να είμαι σαν κολοκύθι επειδή δεν έχω λόγο , βέβαια γορίλας δεν ήμουν ποτε αλλα αν κάποιος δεν έχει υπερβολικές ποιός ο λόγος να τις βγάλει ειδικα στην πλάτη αν δεν είναι πουλόβερ
αν είναι να μας απορίψει καμια για τις τρίχες την κάτσαμε την βάρκα , μπελάδες στο κεφάλι μας βάζουμε με φαίνετε , βέβαια γούστο του καθενός είναι , αλλα έτσι όπως πάμε θα τρώμε περισσότερες ώρες για καλωπισμό κι απο αυτές :P:P:P

skourias
23-04-12, 23:22
μην τις πειράζετε ρε παιδια να μην βγάζουν σπυρια , κοροιδεύαμε τις γυναίκες που είχαν 5 τρίχες και τις βγάζαν και καλά κάναν και τώρα θα τα λουζόμαστε εμείς που έχουμε και πιο πολλες :P:P
θα μου πεί κανείς και σύ ξυριζόσουν , το κάνω όταν κατεβαίνω σε αγώνα , τώρα που δεν κατεβαίνω δεν υπάρχει λόγος και ντρέπομαι να ξυρίζομαι και να είμαι σαν κολοκύθι επειδή δεν έχω λόγο , βέβαια γορίλας δεν ήμουν ποτε αλλα αν κάποιος δεν έχει υπερβολικές ποιός ο λόγος να τις βγάλει ειδικα στην πλάτη αν δεν είναι πουλόβερ
αν είναι να μας απορίψει καμια για τις τρίχες την κάτσαμε την βάρκα , μπελάδες στο κεφάλι μας βάζουμε με φαίνετε , βέβαια γούστο του καθενός είναι , αλλα έτσι όπως πάμε θα τρώμε περισσότερες ώρες για καλωπισμό κι απο αυτές :P:P:P

Eν μέρει έχεις δίκιο.

Πιστεύεω όμως πως αν δεν μας αρέσει κάτι μπορούμε να το διορθώνουμε.

TRIANTAFYLLOU
25-04-12, 02:23
Eν μέρει έχεις δίκιο.

Πιστεύεω όμως πως αν δεν μας αρέσει κάτι μπορούμε να το διορθώνουμε.


ασφαλώς , αλλα το θέμα είναι να εχουμε την λογική και βούληση να διορθώνουμε ουσιαστικά πράγματα και σημαντικά, γιατι όλοι μας έχουμε κενά και ελλείψεις και όσο ζούμε μαθαίνουμε και βελτιώνουμε γιατι αυτα είναι εφόδια ζωής που θα μας κάνουν καλύτερους και όταν βέβαια τα έχουμε λύσει όλα αυτα ασχολούμαστε και με τις τρίχες , στίς γυναίκες πάλι επειδή η ομορφια είναι θηλυκού γένους και αλλιώς μεταφράζετε ,έχουν άλλη βαρύτητα σε σχέση με μας τούς άντρες

SGP
25-04-12, 16:45
παιδια αν τις παρω με ζεστο κερι στα χερια-πηχεις θα αγριεψουν μελοντικα????

beefmeup
25-04-12, 16:47
οχι.

s0k0s
25-04-12, 19:29
Αντιθετως απ'οσο γνωριζω και εχω δει πανω μου, μετα απο μεγαλη χρηση του κεριου, αερωνουν οι τριχες.

xelashai
25-04-12, 19:36
Αντιθετως απ'οσο γνωριζω και εχω δει πανω μου, μετα απο μεγαλη χρηση του κεριου, αερωνουν οι τριχες.

μη με τρομαζεις...:unsure::P:P

s0k0s
25-04-12, 19:38
μη με τρομαζεις...:unsure::P:P

:green: ασε με πηρε παραμαζομα κ στην φαλακριτσα μου φαινεται :shock: :P

skourias
25-04-12, 21:43
Καλά...
Μπορείτε να λέτε ότι θέλετε.

Εγώ περιμένω να βγουν λίγο για να κάνω πάλι.:P

Εχω μυηθεί στα άδυτα της αποτρίχωσης από μέλος του forum.;)

COBRA_STYLE
23-05-12, 13:48
holy crap...δοκιμασα για πρωτη φορα με τη χαλάουα της Simoun,το sugaring,στην πλατη και εφριξα.

δεν το φανταζομουνα οτι θα ποναγε τοσο το μαμημενο,παρολο που το λενε ολοι:rolf::rolf::rolf:

στα μισα σταματησα

Eddie
23-05-12, 14:39
Αστα φιλε..χαλαουα δεν εχω κανει,αλλα το κερι πεθαινει!!Ειναι δυσκολη περιοχη η πλατη..κι ευτυχως που δεν εχω πολλες γιατι θα πεφτε κλαμα :lol:

COBRA_STYLE
23-05-12, 14:52
εχει κ αυτο κερι που το απλωνεις και μετα τραβας με ταινιες....ουτε γω ειχα στην πλατη,αλλα μια μερα πηρα ο μλκς το ξυραφι γιατι ηθελα να παρω λιγο χνουδι που ειχα και απο τοτε εγινε της κ@ρι@λ@ς:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::rolf::rolf:

turbocharged_male
25-06-12, 13:38
Μεχρι τωρα κοροιδευα οσους κανουν αποτριχωση χωρις να κατεβαινουν σε αγωνες κ σημερα θα κανω αυτα που κοροιδευω κ θα με κοροιδευουν αλλοι :1laugh:
Αλλα βλεπω οτι η γουνα μου μπροστα μου κρυβει πολυ πραμα απο αυτο που προσπαθησα με τοσο ιδρωτα να χτισω κ θα κανω αποτριχωση εστω σε 1 μηνα που θα βγουν να μην ειναι τοσο πυκνες. Οποτε για ενα μηνα σε παραλιες που δ θα εχει κοσμο

turbocharged_male
25-06-12, 16:30
Μιλαμε για πολυ πονο......
Γουνα κ παλι γουνα!!!
1η κ τελευταια φορα που το εκανα...

Giorgio.
02-07-12, 21:49
Εγώ πάντως τελικά δεν έχω καταλάβει.. Άμα κάνεις αποτρίχωση, μετά βγαίνουν περισσότερες ή όχι; :unsure:

COBRA_STYLE
02-07-12, 22:01
με λειζερ και κερι αποδυναμωνουν σιγα σιγα οι τριχες...με μηχανη ή ξυραφι ξεχνα πώς ησουνα πριν:rolf:

tasos2
03-07-12, 09:52
Mε κερι δε δυναμωνουν αλλα δεν εχουν και εμφανη αποδυναμωση. Με λειζερ αποδυναμωνονται πολυ γρηγορα αλλα η συνεδρια κοστιζει λιγες εκατονταδες ευρω παραπανω απο το κερι

lila_1
03-07-12, 10:00
Εγώ πάντως τελικά δεν έχω καταλάβει.. Άμα κάνεις αποτρίχωση, μετά βγαίνουν περισσότερες ή όχι; :unsure:

Οχι ρε παιδιά με καμία μέθοδο δε βγαίνουν περισσότερες....αυτό έχει να κάνει με τον αριθμό των τριχοθυλακίων, είναι γενετικά προκαθορισμένο αυτό, δεν αλλάζει

Κάνε αποτρίχωση....

tasos2
03-07-12, 17:20
Οχι ρε παιδιά με καμία μέθοδο δε βγαίνουν περισσότερες....αυτό έχει να κάνει με τον αριθμό των τριχοθυλακίων, είναι γενετικά προκαθορισμένο αυτό, δεν αλλάζει

Κάνε αποτρίχωση....

Oχι ο αριθμος αλλα η σκληροτητα και το μακρος τους. Αυτο γινεται με το ξυρισμα

lila_1
03-07-12, 17:48
Oχι ο αριθμος αλλα η σκληροτητα και το μακρος τους. Αυτο γινεται με το ξυρισμα

Oύτε καν...και τα 2 γενετικά προκαθορισμένα είναι
Με το ξύρισμα έχεις απλώς την εντύπωση της σκληράδας ,επειδή τις κόβεις στο πιο χοντρό τους σημείο, κοντά στη ρίζα

vaggan
03-07-12, 21:33
εγω ρε παιδια γιατι δεν βγαζω τριχες στο στηθος?? ουτε στη πλατη..ουτε ελαχιστες δεν εχω

COBRA_STYLE
03-07-12, 23:05
εισαι η λεγομενη σπανο-Μαρία:rolf::P:P:P:turtle:

vaggan
04-07-12, 07:37
ναι μαλλον:):)στα ποδια και στα χερια εχω πεντε εξι:turtle:

tasos2
04-07-12, 10:07
εγω ρε παιδια γιατι δεν βγαζω τριχες στο στηθος?? ουτε στη πλατη..ουτε ελαχιστες δεν εχω

Δεν διασπαται πολυ η τεστοστερονη σου σε DHT

vaggan
04-07-12, 11:20
και αυτο ειναι καλο η κακο??^^^

tasos2
04-07-12, 11:42
και αυτο ειναι καλο η κακο??^^^

Ως προς τη μυικη αναπτυξη αν αυτο συμβαινει επειδη δεν εχεις πολλη τεστοστερονη ειναι κακο. Αν εχεις τεστοστερονη αλλα δεν διασπαται τοτε ειναι καλο ή στη χειροτερη δε σε επηρεαζει. Τωρα αν εχει επιπτωσεις αλλου δε ξερω αλλα αφου ειναι ετσι απο φυσικου σου δεν εχεις προβλημα. Παντως η DHT δε σου προσφερει τιποτα περα απο τριχοφυια στο στηθος και στη κοιλια και τριχοπτωση στο κεφαλι (και αλλα τετοια ανδρικα χαρακτηριστικα που δεν εχουν νοημα).

lila_1
04-07-12, 11:46
εγω ρε παιδια γιατι δεν βγαζω τριχες στο στηθος?? ουτε στη πλατη..ουτε ελαχιστες δεν εχω


ναι μαλλον:):)στα ποδια και στα χερια εχω πεντε εξι:turtle:

Πω ξενέρα....
ΔΕ βαριέσαι...κανείς δεν είναι τέλειος...:turtle:

GeoDask
04-07-12, 12:45
Πω ξενέρα....
ΔΕ βαριέσαι...κανείς δεν είναι τέλειος...:turtle:

:rolf::rolf:

vaggan
04-07-12, 13:02
Πω ξενέρα....
ΔΕ βαριέσαι...κανείς δεν είναι τέλειος...:turtle::rolf::rolf::rolf:

TRIANTAFYLLOU
04-07-12, 16:40
κατι τέτοια με λέγαν και μενα ότι αν έχεις πολλες τρίχες και καράφλα έχεις πολυ τεστοστερόνη και αυτο με το έλεγε ενας κολητός μου επειδη εμένα το κεφάλι μου ήταν σαν μοκέτα απο τρίχα και γενικα δεν ήμουν μαλιαρός στο σώμα ενω αυτός μες την τρίχα , αλλα εγω έβαζα μύς για πλάκα και αυτός μια ζωή χλαπάτσας ήταν
και τελικα κατέληξα πως επειδη η τεστοστερόνη έχει 2 δράσεις , την ανδρογόνα και την αναβολική σε μερικούς βγάζει περισσότερο ανδρογόνες παρενέργειες σε άλλους περισσότερο αναβολικές και σε άλλους και τα 2 , οπότε αυτο δεν λέει τίποτε αλλα το πώς συμπεριφέρετε και αντιδρα το σώμα στην προπόνηση και στην διατροφή

και μάλιστα τότε κάναμε και εξετάσεις ορμονικές στο ίδιο εργαστήριο και αυτός ο μαλιαρός είχε τεστοστερόνη ίσα στα κατώτερα φυσιολογικά και εμενα που δεν ήμουν μαλιαρός ήταν πάνω απο τα ανώτερα φυσιολογικά , βέβαια τότε είμασταν και μικροί καμια 26 χρονών αν θυμάμε καλα

αυτο ισχύει και σε γυναίκες μερικές έχουν μυικότητα απο την φύση τους και αυξημένη τριχοφυεία η γραμώνουν εύκολα και βάζουν μύς και αν βάλουν λίπος δεν βάζουν περιφέρεια αλλα στην μεση και σε κάποιες περιπτώσεις έχουν αυξημένα επίπεδα τεστοστερόνης και αυτο τις ευνοεί

tasos2
04-07-12, 16:55
κατι τέτοια με λέγαν και μενα ότι αν έχεις πολλες τρίχες και καράφλα έχεις πολυ τεστοστερόνη και αυτο με το έλεγε ενας κολητός μου επειδη εμένα το κεφάλι μου ήταν σαν μοκέτα απο τρίχα και γενικα δεν ήμουν μαλιαρός στο σώμα ενω αυτός μες την τρίχα , αλλα εγω έβαζα μύς για πλάκα και αυτός μια ζωή χλαπάτσας ήταν
και τελικα κατέληξα πως επειδη η τεστοστερόνη έχει 2 δράσεις , την ανδρογόνα και την αναβολική σε μερικούς βγάζει περισσότερο ανδρογόνες παρενέργειες σε άλλους περισσότερο αναβολικές και σε άλλους και τα 2 , οπότε αυτο δεν λέει τίποτε αλλα το πώς συμπεριφέρετε και αντιδρα το σώμα στην προπόνηση και στην διατροφή

και μάλιστα τότε κάναμε και εξετάσεις ορμονικές στο ίδιο εργαστήριο και αυτός ο μαλιαρός είχε τεστοστερόνη ίσα στα κατώτερα φυσιολογικά και εμενα που δεν ήμουν μαλιαρός ήταν πάνω απο τα ανώτερα φυσιολογικά , βέβαια τότε είμασταν και μικροί καμια 26 χρονών αν θυμάμε καλα

αυτο ισχύει και σε γυναίκες μερικές έχουν μυικότητα απο την φύση τους και αυξημένη τριχοφυεία η γραμώνουν εύκολα και βάζουν μύς και αν βάλουν λίπος δεν βάζουν περιφέρεια αλλα στην μεση και σε κάποιες περιπτώσεις έχουν αυξημένα επίπεδα τεστοστερόνης και αυτο τις ευνοεί


Η τεστοστερονη μετατραπεται σε DHT (η ορμονη που ειναι υπευθυνη για τριχοφυια/φαλακρα) μεσω ενος ενζυμου (μου διαφευγει το ονομα του). Το οτι δεν εχεις τις παρενεργειες της DHT σημαινει ειτε οτι δεν εχεις τεστοστερονη για να μετατραπει σε DHT ειτε δεν εχεις αυτο το ενζυμο το οποιο την μετατρεπει. Στη δευτερη περιπτωση μπορει να εχεις απειρη τεστοστερονη και να μην εχεις τριχοφυια ουτε φαλακρα.

vaggan
04-07-12, 17:36
κατι τέτοια με λέγαν και μενα ότι αν έχεις πολλες τρίχες και καράφλα έχεις πολυ τεστοστερόνη και αυτο με το έλεγε ενας κολητός μου επειδη εμένα το κεφάλι μου ήταν σαν μοκέτα απο τρίχα και γενικα δεν ήμουν μαλιαρός στο σώμα ενω αυτός μες την τρίχα , αλλα εγω έβαζα μύς για πλάκα και αυτός μια ζωή χλαπάτσας ήταν
και τελικα κατέληξα πως επειδη η τεστοστερόνη έχει 2 δράσεις , την ανδρογόνα και την αναβολική σε μερικούς βγάζει περισσότερο ανδρογόνες παρενέργειες σε άλλους περισσότερο αναβολικές και σε άλλους και τα 2 , οπότε αυτο δεν λέει τίποτε αλλα το πώς συμπεριφέρετε και αντιδρα το σώμα στην προπόνηση και στην διατροφή

και μάλιστα τότε κάναμε και εξετάσεις ορμονικές στο ίδιο εργαστήριο και αυτός ο μαλιαρός είχε τεστοστερόνη ίσα στα κατώτερα φυσιολογικά και εμενα που δεν ήμουν μαλιαρός ήταν πάνω απο τα ανώτερα φυσιολογικά , βέβαια τότε είμασταν και μικροί καμια 26 χρονών αν θυμάμε καλα

αυτο ισχύει και σε γυναίκες μερικές έχουν μυικότητα απο την φύση τους και αυξημένη τριχοφυεία η γραμώνουν εύκολα και βάζουν μύς και αν βάλουν λίπος δεν βάζουν περιφέρεια αλλα στην μεση και σε κάποιες περιπτώσεις έχουν αυξημένα επίπεδα τεστοστερόνης και αυτο τις ευνοείηλια χιλιες φορες σπανομαρια παρα greek lover με τριχα για πουλοβερ και να ψαχνω το καλοκαιρι για κερια και για χαλαουες και οτιδηποτε...χιλιες φορες ατριχος στο σωμα με το κεφαλι μπατανοβουρτσα παρα τριχα στη πλατη και το κεφαλι μου αλλα κωστα τσακωνα:P:P:Pουτως η αλλωςς εγω βλεπω οτι ολοι στη πλαζ και οι τριχωτοι ξυριζονται οποτε...και απο μυικη αναπτυξη οσο γυμναζομαι μια χαρα

TRIANTAFYLLOU
04-07-12, 17:54
ηλια χιλιες φορες σπανομαρια παρα greek lover με τριχα για πουλοβερ και να ψαχνω το καλοκαιρι για κερια και για χαλαουες και οτιδηποτε...χιλιες φορες ατριχος στο σωμα με το κεφαλι μπατανοβουρτσα παρα τριχα στη πλατη και το κεφαλι μου αλλα κωστα τσακωνα:P:P:Pουτως η αλλωςς εγω βλεπω οτι ολοι στη πλαζ και οι τριχωτοι ξυριζονται οποτε...και απο μυικη αναπτυξη οσο γυμναζομαι μια χαρα

έτσι είναι όταν δεν τόχουμε απο την φύση μας το πουλόβερ τυχεροί είμαστε , αντίθετα πρόβλημα θα ήταν αν κυκλοφορούσαμε γυμνοί και τον χειμώνα θα κρυώναμε , αλλα εφόσον φοράμε ρούχα τι να κάνεις την προβεια και πού να ξυρίζεσαι όταν είσαι βούρτσα και ειδικα πλάτη

s0k0s
05-07-12, 09:26
(Λιγο οφφ) Τελικα για τις καραφλες υπαρχει λυση; :P
Γιατι ο Βαγγαν δεν θα σταματησει να με κοροιδευει ποτε ετσι :jason::jason:

vaggan
05-07-12, 11:23
(Λιγο οφφ) Τελικα για τις καραφλες υπαρχει λυση; :P
Γιατι ο Βαγγαν δεν θα σταματησει να με κοροιδευει ποτε ετσι :jason::jason:που εισαι ρε γλομποτρον?:P:P:Pγια εσενα η λυση ειναι μια d h i το αποτελεσμα μετραει:P:P:P:welcome:

s0k0s
05-07-12, 22:11
που εισαι ρε γλομποτρον?:P:P:Pγια εσενα η λυση ειναι μια d h i το αποτελεσμα μετραει:P:P:P:welcome:

Γοητεια αρεσει στις γυναικες :green:

TRIANTAFYLLOU
05-07-12, 22:34
Γοητεια αρεσει στις γυναικες :green:

κοίταξε με αυτη την λογική αν το σκευτούμε και κάποιος άλλος δεν έχει τρίχες στο κεφάλι ειναι φαλακρός , αλλα τον γουστάρουν ακόμα και μια μερίδα ανδρών οπότε δεν είναι κακό η φαλάκρα εδω τα ξυρίζουν κιόλας τα κεφάλια :P:P:P

vaggan
05-07-12, 23:27
Γοητεια αρεσει στις γυναικες :green:τοτε θα χεις πολλες γυναικες:P:P:P

Michaelangelo
06-07-12, 20:25
Νομίζω λείπουν κάποια πράγματα. Εγώ π.χ. χρησιμοποιώ κάτι σαν σαμπουάν, που σε 5-6 λεπτά, μετά το σφουγγαράκι σου έχει βγάλει όλες τις τρίχες! Έχω προσπαθήσει με κερί αλλά με έχει σκίσει όσες φορές το έχω κάνει και μέχρι να πάρω αυτό που λέω, είχα κυρίως ξυράφι με όλες του τις συνέπειες. Φυσικά για σιγά σιγά αποτριχοσούλα από τη ρίζα, χρησιμοποιούμε και όταν είναι μικρές οι τρίχες βελόνα (αν μας έχει κάνει στροφή μέσα) και τσιμπιδάκι! :P

Gaspari
07-07-12, 21:32
Αλήθεια ρε αδερφέ, ειλικρινά , αντέχουν τα νεύρα σου, η υπομονή σου και η ανεκτικότητα σου στον στιγμιαίο αυτό πόνο ώστε να κάνεις αποτρίχωση με τσιμπιδάκι; :unsure: :turtle:

s0k0s
08-07-12, 11:53
κοίταξε με αυτη την λογική αν το σκευτούμε και κάποιος άλλος δεν έχει τρίχες στο κεφάλι ειναι φαλακρός , αλλα τον γουστάρουν ακόμα και μια μερίδα ανδρών οπότε δεν είναι κακό η φαλάκρα εδω τα ξυρίζουν κιόλας τα κεφάλια :P:P:P

Εμ τι σας λεω :P αφηστε την φαλακριτσα μου ησυχη :green:


τοτε θα χεις πολλες γυναικες:P:P:P

Κανω την διαφορα εχω μια και καλη :green:

Fataoulas
09-07-12, 21:02
H επιλογη "Μηχανη του... .γκαζον" γιατι δεν ειναι στο poll? :D

dorita
10-07-12, 16:58
Γοητεια αρεσει στις γυναικες :green:


κοίταξε με αυτη την λογική αν το σκευτούμε και κάποιος άλλος δεν έχει τρίχες στο κεφάλι ειναι φαλακρός , αλλα τον γουστάρουν ακόμα και μια μερίδα ανδρών οπότε δεν είναι κακό η φαλάκρα εδω τα ξυρίζουν κιόλας τα κεφάλια :P:P:P

ακριβως.....κ αρεσει κιολας στις γυναικες!!!;):thumbup:

s0k0s
10-07-12, 17:00
ακριβως.....κ αρεσει κιολας στις γυναικες!!!;):thumbup:

Στον Vaggan αυτα!!! χαχαχαχαχα!!!
Ωραια τωρα το πηρα πανω μου! Δεν ξανα αφηνω μαλλι να κρυψω την φαλακριτσα μου :P

beefmeup
10-07-12, 17:01
ακριβως.....κ αρεσει κιολας στις γυναικες!!!:thumbup:
αυτο παλι που το πας..:unsure:

βασικα,αρεσει στις γυναικες που ξερουν.:green:

dorita
10-07-12, 17:04
Στον Vaggan αυτα!!! χαχαχαχαχα!!!
Ωραια τωρα το πηρα πανω μου! Δεν ξανα αφηνω μαλλι να κρυψω την φαλακριτσα μου :P

ξυρισμα λεμε.....ειναι σεξυ!!!;)


αυτο παλι που το πας..:unsure:

βασικα,αρεσει στις γυναικες που ξερουν.:green:

απο τι ξερουν;;;;;..............:green::P

beefmeup
10-07-12, 17:05
απο τι ξερουν;;;;;..............:green::P

απο βεσπα..:green:

TRIANTAFYLLOU
10-07-12, 18:32
ακριβως.....κ αρεσει κιολας στις γυναικες!!!;):thumbup:

ε μη μου πείς ότι κατάλαβες ποιόν ενοούσα ?ενοώ εκ γενετής φαλακρό στο κεφάλι , γιατι εγω είμαι και λίγο κακοχαρακτηρισμένος εδω μέσα επειδη τα λέω όπως τα σκεύτομαι :P:turtle::turtle:

vaggan
10-07-12, 18:38
Στον Vaggan αυτα!!! χαχαχαχαχα!!!
Ωραια τωρα το πηρα πανω μου! Δεν ξανα αφηνω μαλλι να κρυψω την φαλακριτσα μου :Pτωρα τα αφηνω μακρυα:P:P

s0k0s
12-09-12, 00:48
Μετα απο αποτριχωση με κερι ταινιες κλπ εβαλα baby oil (aloe). Εβγαλα αρκετα σπυρακια ομως, αυτο διοτι εκανα 1η φορα; εχω ευαισθητη επιδερμιδα; ή επρεπε να κατι αλλο να βαλω;
Ευχαριστω.

aqua_bill
12-09-12, 08:46
Μετα απο αποτριχωση με κερι ταινιες κλπ εβαλα baby oil (aloe). Εβγαλα αρκετα σπυρακια ομως, αυτο διοτι εκανα 1η φορα; εχω ευαισθητη επιδερμιδα; ή επρεπε να κατι αλλο να βαλω;
Ευχαριστω.

ετσι θα ειναι τις πρωτες φορες μεχρι να συνηθίσει το δέρμα. κι εγώ χαλια γινόμουν. βαζε μια ενυδατική και σε 3-4 μερες θα εισαι κομπλέ

koukoutsaki
12-09-12, 08:48
Πάντως καλο είναι να κανεις και κανένα peeling για να μη σου γυρνάνε οι τρίχες προς τα μέσα όταν θα ξανά βγουν...

s0k0s
12-09-12, 11:39
@aqua καποια ενυδατικη που σε εκανε δουλεια;

@κουκου γουατ ιζ δις πιλινγκ;

koukoutsaki
12-09-12, 11:41
παρε ενα απολεπιστικο προιον πηγαινε σε ενα Χοντο θα σου δειξουν...την ωρα που κανεις μπανιο θα το χρησιμοποιεις, στα σημεια που εχεις αποτριχωσει...βοηθαει για αυτο π σου ειπα ,τουλαχιστον μια φορα τη βδομαδα να το κανεις :thumbup:

lila_1
12-09-12, 11:44
εναλλακτικά παίρνεις ένα άγριο σφουγγάρι από σκλαβενίτη και τρίβεσαι στο μπάνιο.....

s0k0s
12-09-12, 11:50
Θα προτιμησω την κουκου, μου ακουγεται πιο απονο :P

xelashai
12-09-12, 12:03
να σου βρισκεται παντα μια bepanthol(5-6ευρω)...ειναι ιδανικη για μετα το ξυρισμα ή την αποτριχωση
υπαρχει στο φαρμακειο και gel aloe vera της optima (γυρω στα 7 ευρω)...
μην ξαναβαλεις λαδι μετα την αποτριχωση...θα το χρησιμοποιεις μονο γ να αφαιρεσεις το κερι ...θα ξεπλενεις με νερο κ αμεσως μετα κρεμα;)

koukoutsaki
12-09-12, 12:05
+_10000000 στη δαφνη
παντα bepanthol μετα τη διαδικασια ;)

s0k0s
12-09-12, 12:11
Ωραια μπεπανθολ τοτε μετα το ξυρισμα/αποτριχωση και "απολεπιστικο" προιον στο ντους..

xelashai
12-09-12, 12:13
Ωραια μπεπανθολ τοτε μετα το ξυρισμα/αποτριχωση και "απολεπιστικο" προιον στο ντους..

η απολεπιση ομως τουλαχιστον 1-2 πριν την αποτριχωση;)(και μετα την απολεπιση ενυδατικη)

Dakonblackblade
12-09-12, 13:12
Βασικά θα ήθελα να αρχίσω να τριμάρω την πλάτη καθότι τριχωτός και είναι το μόνο σημείο που με νοιάζει . Έχει κανείς κανένα τρίμμερ να προτείνει? Την δουλειά την αναλαμβάνει η γυναίκα οπότε δεν χρειάζεται να φτάνει πλάτη. Αξίζει τον κόπο και κάθε πότε χρειάζεται?

STIVAS
12-09-12, 14:59
Εγώ χρησιμοποιώ εδώ και 2 χρόνια philips Bodygroom κάθε 15-20 μέρες σε όλο το σώμα (εκτός από τα @@ και το Π, εκεί βάζω Ξυράφι). Μία φορά χρειάστηκε να αλλάξω κεφαλή και είχε 15 ευρώ. Τώρα έχει βγάλει καλύτερα μοντέλα όπως ή philips Bodygroom Plus και PRO 3D.

Χριστοφορος123
12-09-12, 15:15
Γνωμη μου πως οσοι ειναι αντρες δεν πρεπει να κανουνε αποτριχωση!

knife
12-09-12, 17:34
Γνωμη μου πως οσοι ειναι αντρες δεν πρεπει να κανουνε αποτριχωση!



ποιος ο λογος????:green:

aqua_bill
12-09-12, 17:35
@aqua καποια ενυδατικη που σε εκανε δουλεια;

@κουκου γουατ ιζ δις πιλινγκ;

τα ειπαν ολα οι κοπέλες;)

ArgoSixna
12-09-12, 21:10
Αν και εχω δοκιμασει τα παντα εκτος λειζερ , καλυτερο αποτελεσμα ειχα με το κερι.. πιο ευκολο και βολικο για ολο τον χρονο μηχανη bodygroom philips! ολο το καλοκαιρι το εβγαλα με ξυραφακι πολυ γρηγορο και αποτελεσματικο..

15+ μερες τωρα δεν εχω ακουμπησει τριχα πανω μου και μου φαινεται ετσι θα βγαλω ολο τον χειμωνα!

Δανάη
13-09-12, 22:52
πολυ σωστα τα λένε οι προλαλήσασες,εσεις οι αντρες συνηθως εχετε πιο χοντρες τριχες aka "γουρουνοτριχες" απο εμας οποτε ειναι λογικο να ματώνετε,να βγαζετε σπυράκια κτλ

Fataoulas
15-09-12, 14:47
Αν και εχω δοκιμασει τα παντα εκτος λειζερ




Eιχα παει σε ενα night club που ειχε τα καλυτερα φωτορυθμικα και lazer τελευταιας τεχνολογιας.
Οσο και αν εκατσα μπροστα τους, δεν εχασα ουτε τριχα :rolf:

;)


Εγω παιδια, κλασσικος Ελληναρας. Με τριχα για πουλοβερ :P
(αυτα τωρα, αν αυριο μεθαυρο φτιαξω ενα καλο σωματακι, που ξερεις? ;) )

s0k0s
15-09-12, 16:38
Γνωμη μου πως οσοι ειναι αντρες δεν πρεπει να κανουνε αποτριχωση!

Ερευνα αποτριχωσης λεει το θεμα... και οχι την γνωμη για τις αποτριχωσεις ;)

spartan77
17-09-12, 15:19
μια φορα την βδομαδα ξυρισμα/τριμμαρισμα :thumbup:
53584

6pack
20-09-12, 20:45
Συνηθως χρησιμοποιω μηχανη bodygroom για τριμμαρισμα η αλλιως το παραδοσιακο... ξυραφακι. Δυστυχως ομως τα αποτελεσματα κρατουν πολυ λιγο πραγμα πολυ εκνευριστικο!!!:cursing: Για αυτο και οποιος θελει να δει αποτελεσματα και οχι αμεσα(3-4 ημερες το πολυ) θα πρεπει να βαλει βαθια το χερι στην τσεπη ειτε για κερι η κρεμες αποτριχωσης(για κανα μηνα περιπου) η εαν του περισσευουν να απαλλαγει μια και καλη με laser.