PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερευνα...αποτρίχωσης!



Σελίδες : 1 2 [3]

FightMe
03-11-12, 22:29
παιδες με την κουρευτικη μηχανη ποσο ειναι το ελαχιστο που μπορει να κοψει τις τριχες?

just chris
04-11-12, 09:23
μια φορα εκανα με veet ταινιες!!!!!!!!!!! κ αυτο το εκανα γιατι μου τα ειχε πρηξει η τοτε κοπελια,μου το εκανε κ η ιδια! μου εκανε ολο το ανω σωμα,ποδια δεν μου εκανε(ελεγε πως ειναι αδερφιστικο,ΟΡΣΕ!)
ενα πραμα εχω να πω...
ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΠΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΙΣΑΞΙΟ ΜΕ ΚΙΝΕΖΙΚΟ ΒΑΣΑΝΙΣΤΗΡΙΟ.
αλλη μια φορα τα ειχα παρει με ξυραφι,οταν αρχιζε να μεγαλωνει η τριχα μ'ετρωγε υπερβολικα.
δεν θα ξαναεκανα τπτ απ'αυτα παραμονο ενα τριμαρισματακι με κουρευτικη.
τελος!

beefmeup
04-11-12, 12:47
παιδες με την κουρευτικη μηχανη ποσο ειναι το ελαχιστο που μπορει να κοψει τις τριχες?

αναλογα την κεφαλη που θα χρησιμοποιησεις κ την σκαλα..κοβει σε επιπεδο δερματος παντως..δεν γινεται το ιδιο βαθια οπως με το ξυραφι,οπως δεν ειναι κ στο ξυρισμα του προσωπου,αλλα ειναι οκ.

andrikos3kala
04-11-12, 14:25
Mε veet ταινιες ειχα κανει και εγω περισυ αποτρίχωση με την κοπέλα μου και δεν σκεφτομαι να ξανακάνω τώρα παντα με κουρευτική και πιο σπάνια εμ ξυράφι:thumbup:

Metalhead|T|
04-11-12, 14:32
Eγώ για κορμό (στηθος πλατη) μιας και ποδια δεν κάνω...αν και δεν ειχα τρομέρη τριχοφυία(ιδίως στην πλάτη) ξεκίνησα με μηχανή στο στηθος,η οποία αφηνε πολύ καλό αποτέλεσμα..το πρόβλημα ειναι οτι οταν η τρίχα μεγαλώνει λίγο δεν την πιάνει(αυτη που εχω εγώ τουλαχιστον η μηχανη) και πρεπει να μεγαλώσει αρκετα....εκ τότε ξεκίνησα ξυράφι και ομολογώ οτι ναι μεν εχω καλο αποτέλεσμα αλλα θελει πολύ συχνα....που και που οταν δεν εχω χρόνο χρησιμοποιώ και την μηχανη χωρίς σκαλα μπροστα εννοείται κατευθείαν τα δοντάκια...πιστεύω καλό αποτέλεσμα θα ειχαν και οι ξυριστικές προσώπου για αντρες(αυτες με τις περιστροφικες κεφαλες...)....

Στο δημοψήφισμα δεν ειδα να υπάρχει επιλογή της Αποτριχωτικής Κρέμας....αγόρασα πρόσφατα 2 διαφορετικές μετα απο υπόδειξη 2 φιλενάδων μουκαι περιμένω να τις χρησιμοποιήσω...η αποτριχωτική κρέμα εχει τελείως ανώδυνη διαδικασία (αν εξαιρέσεις τη βρωμα) χρειάζεται επανάληψη το νωρίτερο καθε βδομάδα,αλλα ίσως αδυνατίζει(?) την τρίχα....

Με ταινίες της veet αλλα ΚΑΙ υφασμάτινες(:shock:) ειχα κανει και εγω....ΜΟΝΟΣ μου μια 2 φορες....στο στηθος και στα χερια...ο πόνος ειναι αφόρητος...ενα μεγάλο δημόσιο μπράβο στις κοπέλες που αντέχουν αυτο τον πόνο ακομα και στην περιοχή του μπικίνι.....:bowdown: χαχαχ αυτα απο εμένα...την επιλογή μου στο δημοψηφισμα δεν την βαζω μιας και δεν εχω κατι σταθερό...

Mitsen
04-11-12, 17:28
Έχω ήδη ψηφίσει παλιά σε αυτό το θέμα, πάντως ισχύει ότι πρέπει να κανεις αποτρίχωση για να δεις τι τραβάνε και οι κοπελιές!:thumbup:
Μονος μου έκανα αποτρίχωση με wax αλλα πλέον το σταμάτησα γιατί σε μερικά σημεία γυρίζει η τρίχα όταν βγαίνει και μου αφήνει σημάδια!

Άσχετο, πόσοι από εσάς ξυρίζεται και χερια? (η είμαι ο μονος?):unsure:

sAVAZz
04-11-12, 17:31
αμα καμια φορα τυχει και 3υρισω στη8ος με 3υραφι παντα μετα απο καμια εβδομαδα π αρχιζουν και βγαινουν πολυ με πιανει μια φαγουρα @(@%((%(@% !!!αμα βεβαια τα 3αναπαρω ολα κομπλε...εχετε να μ προτεινετε να βαζω κατι για την φαγουρα?

Mitsen
04-11-12, 18:05
αμα καμια φορα τυχει και 3υρισω στη8ος με 3υραφι παντα μετα απο καμια εβδομαδα π αρχιζουν και βγαινουν πολυ με πιανει μια φαγουρα @(@%((%(@% !!!αμα βεβαια τα 3αναπαρω ολα κομπλε...εχετε να μ προτεινετε να βαζω κατι για την φαγουρα?

πωωωω αδερφέ δίκιο έχεις!
Τρελή φαγούρα όταν πρωτοβγαίνουν!:cursing:

Δεν νομίζω να υπάρχει κάτι για την φαγούρα,, αλλα αν υπάρχει θέλω και εγώ να μάθω!

Nosblos
04-11-12, 18:21
υπαρχει.....
βαλει η fucicort η fucidin......
απλα η fucicort εχει κορτιζονη...!!!
να αλλαζεις τακτικα...ξυραφι....

s0k0s
04-11-12, 18:28
Απλα το θετικο με τις ταινιες ειναι πως βγαινουν πιο λιγες μετα με τον καιρο..

Nosblos
04-11-12, 18:33
Απλα το θετικο με τις ταινιες ειναι πως βγαινουν πιο λιγες μετα με τον καιρο..

ναι γιατι η ταινια κανει ριζικη αποτριχωση...ενω με ξυραφη ειναι επιφανειακα....!!!

sAVAZz
04-11-12, 18:54
3ερετε αμα στο hondo πουλανε body groove μηχανες?

Nosblos
04-11-12, 19:04
3ερετε αμα στο hondo πουλανε body groove μηχανες?

σε εμενα εχουν...αλλιως θα πας...σε μεγαλο carefour οπως στον Αλιμο....στα ηλεκτρικα ειδη και θα βρεις...
εχει η nivea μια καινουργια...πολυ καλη!!

FightMe
04-11-12, 21:34
αναλογα την κεφαλη που θα χρησιμοποιησεις κ την σκαλα..κοβει σε επιπεδο δερματος παντως..δεν γινεται το ιδιο βαθια οπως με το ξυραφι,οπως δεν ειναι κ στο ξυρισμα του προσωπου,αλλα ειναι οκ.

εγω που ειμαι ιδιαιτερα τριχωτος στα ποδια και κατι λιγα και στο στηθος/στομαχι αν και ειμαι μολισ 17 χρονων τι μου προτεινετε? σκεφτομουν την κουρευτικη αλλα φαινεται οτι δεν θα εχω τα αποτελεσματα που θελω.. και για ξυραφι/ξυριστικη μηχανη φοβαμαι τους ερεθισμους και βαριεμαι την πολυ συχνη τους χρηση.. Υπαρχει περιπτωση με κουρευτικη μηχανη να τις κοψω τοσο πολυ που σχεδον να μην φαινονται?

Metalhead|T|
04-11-12, 21:47
εγω που ειμαι ιδιαιτερα τριχωτος στα ποδια και κατι λιγα και στο στηθος/στομαχι αν και ειμαι μολισ 17 χρονων τι μου προτεινετε? σκεφτομουν την κουρευτικη αλλα φαινεται οτι δεν θα εχω τα αποτελεσματα που θελω.. και για ξυραφι/ξυριστικη μηχανη φοβαμαι τους ερεθισμους και βαριεμαι την πολυ συχνη τους χρηση.. Υπαρχει περιπτωση με κουρευτικη μηχανη να τις κοψω τοσο πολυ που σχεδον να μην φαινονται?

ξεκίνα με μηχανή κουρέματος (αλλα χωρίς τη σκαλα μπροστα) να ειναι ετσι δηλαδη http://www.apothema.gr/files/productImages/resized/%CE%9A%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE_%CE%9C%CE%B7%CF%87%CE%B1%CE%BD%CE%AE_Wahl_3070-0470_wahl-239857293857348967394876398467398763987468934_500x360.jpg στην ουσία θα κανεις trimm και θα μείνουν πολύ λιγο εμφανείς η τρίχες(συριζα στο δερμα)...(εγω την χρησιμοποιώ καποιες φορες )...αλλιώς αγόρασε μια κρέμα αποτρίχωσης (τιμες απο 3εως8 ευρω ) και δοκίμασε...

sAVAZz
04-11-12, 21:50
σε εμενα εχουν...αλλιως θα πας...σε μεγαλο carefour οπως στον Αλιμο....στα ηλεκτρικα ειδη και θα βρεις...
εχει η nivea μια καινουργια...πολυ καλη!!


κοβλε διπλα ειμαι!!σε τι τιμες κυμαινονται?

FightMe
04-11-12, 21:55
ξεκίνα με μηχανή κουρέματος (αλλα χωρίς τη σκαλα μπροστα) να ειναι ετσι δηλαδη http://www.apothema.gr/files/productImages/resized/%CE%9A%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE_%CE%9C%CE%B7%CF%87%CE%B1%CE%BD%CE%AE_Wahl_3070-0470_wahl-239857293857348967394876398467398763987468934_500x360.jpg στην ουσία θα κανεις trimm και θα μείνουν πολύ λιγο εμφανείς η τρίχες(συριζα στο δερμα)...(εγω την χρησιμοποιώ καποιες φορες )...αλλιώς αγόρασε μια κρέμα αποτρίχωσης (τιμες απο 3εως8 ευρω ) και δοκίμασε...

η αποτριχωτικη ειναι καλη και δεν προκαλει ερεθισμους? καθε ποσο χρειαζεται να την χρησιμοποιω?

Metalhead|T|
04-11-12, 21:58
διάβασε και αυτα που λέω παραπάνω ..;)

η αποτριχωτικη κρέμα(λογικα αυτο εννοεις) πρεπει να δώσεις βάση στο πόσο χρόνο θα την αφήνεις πάνω στο δέρμα..γιατι δεν πρέπει να μείνει παρα πολύ ωρα...τη δοκίμασα και δεν ειχα ερεθισμό..τώρα ίσως λίγο τσούξιμο καποια στιγμή ειναι φυσιολογικό...ανάλογα την ανάπτυξη της τρίχας σου ..συνήθως κρατάει καμια βδομαδα ...

FightMe
04-11-12, 22:00
διάβασε και αυτα που λέω παραπάνω ..;)

η αποτριχωτικη κρέμα(λογικα αυτο εννοεις) πρεπει να δώσεις βάση στο πόσο χρόνο θα την αφήνεις πάνω στο δέρμα..γιατι δεν πρέπει να μείνει παρα πολύ ωρα...τη δοκίμασα και δεν ειχα ερεθισμό..τώρα ίσως λίγο τσούξιμο καποια στιγμή ειναι φυσιολογικό...ανάλογα την ανάπτυξη της τρίχας σου ..συνήθως κρατάει καμια βδομαδα ...

οκ φιλε ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις :)

Nosblos
04-11-12, 22:02
κοβλε διπλα ειμαι!!σε τι τιμες κυμαινονται?

45-50 αν θυμαμαι καλα!!!

Metalhead|T|
04-11-12, 22:22
οκ φιλε ευχαριστω για τις γρηγορες απαντησεις :)

τίποτα να σαι καλα :welcome:



αν έχεις απορία για κάποια μάρκα για κρέμες στείλε μου πμ..

Spiros1994
02-01-13, 00:57
Οπως και αρκετοι αλλοι ειχα δοκιμασει και για μια φορα να κανω με κερι στην πλατη συγκεκριμενα και ενιωθα λες και μου ξεκολαγε το δερμα μαζι με τις τριχες :cursing: απο τοτε μια φορα στις 10 - 14 μερες με κουρευτικη μηχανη τα παντα...

ArgoSixna
03-01-13, 01:22
Για το κερι , αν δεν εχεις χερι και να ξερεις πως να το κανεις ΠΟΝΑΣ. Αν εχει εμπειρια αυτος που θα σας το κανει δεν καταλαβαινεις τιποτα. Ποτε δεν βαζουμε κερι σε γουρουνοτριχα , τις περνουμε με μηχανη πρωτα ή με χτένα/ψαλιδακι αν δεν υπαρχει μηχανη.

Για τους αφρους/κρεμες/σπρει δεν εχω διαβασει και τα καλυτερα ως προς την υγεια. καλο αποτελεσμα γρηγορο και ανωδυνο.

Για μηχανη τα γνωστα :P Δεν βαζουμε μηχανη προσωπου γιατι εκτος του οτι ειναι πανακριβες , ειναι και για την ελαχιστη επιφανεια του προσωπου και εχουνε αριθμο χρησεων νομιζω. Body groom μηχανη με 2 "χτενες" και στην μεση μια επιφανεια με πολλες τρυπες οτι καλυτερο , καλυτερο αποτελεσμα και απο ξυραφακι θα ελεγα!

Ξυραφακι τα γνωστα και εδω. Νερο να τρεχει στο σημειο που ξυριζεται , ουτε σαμπουαν ουτε αφρο ουτε τιποτα. Για τριχες που γυρνανε και ερεθισμενες περιοχες , συμβουλη ξεχαστε την πετσετα μετα το ξυρισμα , θα ερεθιστει η περιοχη. περιμενετε 1 λεπτο στο ντους να φυγουν τα πολλα νερα και μετα φορεστε μπουρνουζι. Αν σκουπιστειτε με πετσετα εχετε ερεθισμους και δεν αφηνετε την επιδερμιδα να ενυδατωθει. Τωρα αν θελετε και κρεμα , προτιμηστε μια με βιταμινη Ε , αλοε βερα κτλ.

tasos2
03-01-13, 02:31
Για το κερι , αν δεν εχεις χερι και να ξερεις πως να το κανεις ΠΟΝΑΣ. Αν εχει εμπειρια αυτος που θα σας το κανει δεν καταλαβαινεις τιποτα. Ποτε δεν βαζουμε κερι σε γουρουνοτριχα , τις περνουμε με μηχανη πρωτα ή με χτένα/ψαλιδακι αν δεν υπαρχει μηχανη.


Παντα πονας φιλε δεν εχει να κανει. Απλα αν τις παρεις πρωτα θα πονας λιγοτερο αλλα παλι θα ειναι ανυποφορο.

Αν εχεις χοντρη τριχα βεβαια οπως εγω. Τωρα αν εχεις χνουδι δεν θα πονας μαλλον

ArgoSixna
03-01-13, 02:49
Εγω την πρωτη φορα που πηγα να δοκιμασω και δεν ηξερε η ξαδερφη μου , 2 ταινιες τραβηξε και σταματησαμε.. δεν το ειχε..

Δευτερη αποπειρα που εκανα με μια κοπελιτσα που με "μισουσε" , και αφου τα ειχα παρει με μηχανη λιγες μερες πριν δεν καταλαβα πονο. δηλαδη ηταν καμια 30αρια "τσιμπηματα απο β-αλανινη" ενα πραγμα! :green:

Δεν ξερω , νομιζω αν εχεις σφιχτο δερμα βγαινουνε και πιο ευκολα.. ειτε σε κοιταει και τραβαει , ειτε μετραει μεχρι το 3 και τραβαει στο 2 !

SOSTARAS
03-01-13, 02:53
για καιρο εκαναν κερι μετα πηγα σε ξιραφι και τωρα αρχισα leizer εχω 2 μηνεσ που κανω ....στηθοσ κοιλια πλατη ομουσ 120 ευρω καθε φορα ....για 8 φορεσ σιγουρα ...και βλεπουμε

FITNESS GIRL
03-01-13, 02:55
λειζερ απο μικρη αρκετες φορες εκανα και τωρα εχω ξενοιασει :thumbup:,ολα τα αλλα ειναι σκετη ταλαιπωρια

COBRA_STYLE
03-01-13, 15:27
Tωρα πια τπτ,μιας και τπτ δε φαινεται να δουλευει.εχω αφεθει στην τυχη μου:green:

leftis
03-01-13, 15:39
Tωρα πια τπτ,μιας και τπτ δε φαινεται να δουλευει.εχω αφεθει στην τυχη μου:green:

σε κάποιες αρέσει η τρίχα :green:

COBRA_STYLE
03-01-13, 15:47
Στις περισσοτερες ναι...Μπορει να κανω κ λαθος αλλα δε νομιζω.

Eddie
03-01-13, 15:55
Οι γυναικες θελουν λιγο τριχα..ουτε να σαι σπανος,ουτε να σαι αρκουδα,κατι τετοιο ομως δε γινεται κι αυτο δε το καταλαβαινουν!Η θα την αφησεις η θα την ξυρισεις..δε γινεται να φτασει σε ενα σημειο η τριχα και μετα να της πεις στοπ.Καλοκαιρινους μηνες ποδια κανω ανα εναμιση μηνα με αποτριχωτικη μηχανη,τωρα χειμωνα ανα τριμηνο και η τριχα ειναι πολυ μαλακη..στηθος με ξυριστικη μηχανη και πλατη με κερι ανα διμηνο χειμωνα καλοκαιρι.Στο μπικινι ριχνω παραφλου.. :turtle:

COBRA_STYLE
03-01-13, 15:58
Toσο ασχημα ρε φιλε και κατεφυγες στο παραφλου?:turtle:Δε δοκιμαζες κατι πιο light πρωτα?:green:

tasos2
03-01-13, 16:16
Οι γυναικες θελουν λιγο τριχα..ουτε να σαι σπανος,ουτε να σαι αρκουδα,κατι τετοιο ομως δε γινεται κι αυτο δε το καταλαβαινουν!Η θα την αφησεις η θα την ξυρισεις..δε γινεται να φτασει σε ενα σημειο η τριχα και μετα να της πεις στοπ.

Γινεται καλε. Με συνεδριες λειζερ. Θα ελαττωνονται σιγα σιγα και οποτε δε θες αλλο σταματας.

COBRA_STYLE
03-01-13, 16:22
ναι αλλα αμα τις σταματησεις για καποιο λογο τις συνεδριες,οι τριχες θα παραμεινουν ελαττωμενες ή θα ξαναγινουν με τον καιρο οπως ηταν πριν?

tasos2
03-01-13, 16:53
ναι αλλα αμα τις σταματησεις για καποιο λογο τις συνεδριες,οι τριχες θα παραμεινουν ελαττωμενες ή θα ξαναγινουν με τον καιρο οπως ηταν πριν?

Στους 4 μηνες ο,τι ειανι να βγει θα εχει βγει. Παραμενουν ελαττωμενες. Δεν απολειεται να μεγαλωσουν σε καποια χρονια αλλα δε θα γινουν ποτε οπως ηταν. Απλα μπορεις να κανεις μια συντηρηση καθε τοσο, μια συνεδρια το χρονο π.χ.

dorita
03-01-13, 17:34
λειζερ απο μικρη αρκετες φορες εκανα και τωρα εχω ξενοιασει :thumbup:,ολα τα αλλα ειναι σκετη ταλαιπωρια

με βρισκεις απολυτως σύμφωνη!
Δερματακι μωρού..αν θα μεινει κατι ειναι ένα ελαχιστο χνουδακι..
έχω ξενοιασει...

FITNESS GIRL
03-01-13, 17:39
με βρισκεις απολυτως σύμφωνη!
Δερματακι μωρού..αν θα μεινει κατι ειναι ένα ελαχιστο χνουδακι..
έχω ξενοιασει...

ναι ρε συ δεν αντεχα να ειμαι διακοπες και να σηκωνομαι μια ωρα πιο νωρις το πρωι να ξυριζομαι γιατι κακα τα ψεματα βγαινουν αμεσως οι ατοιμες και για μας τις γυναικες εστω και λιγο να τσιμπανε ειναι σπαστικο,:):thumbup:

dorita
03-01-13, 17:44
Χαχα...οντως αυτό τσιμπημα ειναι σπαστικό!
αλλά η αλήθεια είναι ότι έχει φύγει πολύ λεφτο!!

FITNESS GIRL
03-01-13, 17:46
Χαχα...οντως αυτό τσιμπημα ειναι σπαστικό!
αλλά η αλήθεια είναι ότι έχει φύγει πολύ λεφτο!!

ναι αλλα εξιζει τον κοπο :green:

dorita
03-01-13, 17:49
oohh yes!!!;)

leftis
03-01-13, 17:53
Οι γυναικες θελουν λιγο τριχα..ουτε να σαι σπανος,ουτε να σαι αρκουδα,κατι τετοιο ομως δε γινεται κι αυτο δε το καταλαβαινουν!Η θα την αφησεις η θα την ξυρισεις..δε γινεται να φτασει σε ενα σημειο η τριχα και μετα να της πεις στοπ.Καλοκαιρινους μηνες ποδια κανω ανα εναμιση μηνα με αποτριχωτικη μηχανη,τωρα χειμωνα ανα τριμηνο και η τριχα ειναι πολυ μαλακη..στηθος με ξυριστικη μηχανη και πλατη με κερι ανα διμηνο χειμωνα καλοκαιρι.Στο μπικινι ριχνω παραφλου.. :turtle:


η χρυσή τομή? :green:

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m8iyjqml2F1rsfpbpo1_500.jpg

dorita
03-01-13, 17:57
Οταν δεις αυτόν τον κοιλιακό ξεχνάς τις τριχουλες!!!!:)

COBRA_STYLE
03-01-13, 17:58
η χρυσή τομή? :green:



Tι ειναι αυτο λεει?Παμε καλα?Ξυριζει κοιλια και ψιλοαφηνει τις τριχες στο στηθος:doh: Εκτος αν μου χει ανεβει εμενα η μυωπια...

leftis
03-01-13, 18:29
Tι ειναι αυτο λεει?Παμε καλα?Ξυριζει κοιλια και ψιλοαφηνει τις τριχες στο στηθος:doh: Εκτος αν μου χει ανεβει εμενα η μυωπια...

πλασάρει στύλ ο άνθρωπας :P



http://25.media.tumblr.com/tumblr_mcugszy9Mr1rdkxsio1_500.jpg

TRIANTAFYLLOU
03-01-13, 20:37
στο τελος θα καταλήξουμε να κάνουμε ορμονοθεραπείες εμείς οι άντρες να μη βγάζουμε τριχες :P,κοροιδεύαμε παλια τις γυναίκες αλλα τα λουζόμαστε και μάλιστα με στρέματρα επιφάνειας σε σχέση με αυτες .
να ξυριστούμε ναι αλλα για κάποιο σκοπό πχ αγώνες φωτογράφηση το κανα επι 25 χρόνια και επειδη όλο το χρόνο τοτε είχαμε σεμινάρια και επιδείξεις έπρεπε να είμαστε ξυρισμένοι και επειδη αλλοιώνει το μαύρισμα η τρίχα και είναι σπαστικό , αλλα με τα απλα μεσα εγω ενα αφρο που σε 10 λεπτα μαδούσα , η ξυράφι αφου πρωτα τις έπαιρνα με μια μηχανη και ευτυχώς δεν ήμουν αρκουδιάρης , αλλα ενας που δεν ειναι αγωνιστικός ποιός ο λόγος να ξυρίζετε η εγω τωρα να είμαστε πιο γλυκούληδες ?

εγω δεν θα ξεχάσω ενα φιλο που έβγαζε ταλαιπωρία τι λειζερ τι χαλαουες σε αισθητικούς συνέχεια δέρμα μωρού μιλάμε , αλλα το κερατο το έφαγε απο αρκουδιάρη εκεί να δείτε πίκρα και να το λέει και να το ξαναλέει , τι χαζη την έλεγε τι ανώμαλη , εγω απλα τον είπα το συμφέρον κοιταζει ο καθένας και η καθε μια και που περνάει καλα οπότε για δες λίγο που είσαι αδύνατος να κάνεις ιδιαίτερα :P

αν καποιος δεν είναι γραμωμενος και ξυριστει σαν κολοκύθι θα δείχνει , η γραμωση καπως το σώζει , ευτυχώς που δεν ήμουν αρκουδιάρης σε πλατη και τετοια γιατι σιγα να μην έτρεχα στα ινστιτούτα άλλη δουλεια δεν θα κάναμε
γιατι με την ίδια λογική να κάνουμε και λεηζερ στα μούτρα να μην ξυριζόμαστε , αλλα εκεί ξεχασα πώς θα κάνουμε τα σχεδιάκια τα διακοσμητικά σαν τον νταρντανιαν και τον δον χοσε :P

εκείνο που είχα κανει μια φορα στη ζωή μου επειδη είχα 4 αγωνες συνεχόμενους ανα εβδομαδα ήταν το κερί και επειδη αργουν να βγούν δεν χρειάστηκε να ξανακάνω και έβγαλα τους αγώνες και χάρηκα γιατι έβαλε μια κοπέλα να με κάνει και λέω ωραία γυναίκα θα με πασπατεύει καλα θα περάσουμε , αλλα ατύχησα γιατι απο τον πόνο όχι μόνο δεν απόλαυσα αλλα με μάτωσε η άτιμη τρομάρα της και λέει να δείς τι τραβάμε , λεω εσεις μια τούφα έχετε και μερικές σκόρπιες ενω εμείς γαιδουρότριχες , αλλα δε λέω στις γυναίκες καλό είναι ειδικα το λέηζερ καθαρη και μπέιμπυ λούκ επιφάνεια :P

just chris
03-01-13, 21:04
αν καποιος δεν είναι γραμωμενος και ξυριστει σαν κολοκύθι θα δείχνει :P

μου φυγανε οι μυξες απ'τα γελια,μη τα λες αποτομα αυτα ρε ηλια

TRIANTAFYLLOU
03-01-13, 21:17
μου φυγανε οι μυξες απ'τα γελια,μη τα λες αποτομα αυτα ρε ηλια

απότομα ξε απότομα σημασία έχει πως έτσι είναι οι μυς και τα κοψίματα στρώνουν κάπως την εικόνα και δεν δείχνει αυτη η εικόνα της λείας επιφάνειας σαν του κολοκυθιού , τουλάχιστον εκεί άσε την τρίχα για καμουφλάζ , εκτός σε σημεία που η κοντη τρίχα κολακεύει , δε λέει η παροιμία της κοντης ψ*λής οι τρίχες φταίνε? :P:rolf:
και στην γυναίκα ειδικα που κάποτε ψάχναμε μεσα στο θαμνο να βρούμε την πηγή και λέγαμε ρε πετρέλαιο που θέλουν και φωτια να καθαρίσει ο τόπος :P:turtle:

COBRA_STYLE
03-01-13, 21:37
πες τα ρε Ηλια,ακριβως οπως και με τους ομοφυλοφιλους εχει καταντησει το πραμα.

FightMe
05-01-13, 02:55
παιδες καθως εψαχνα στο ιντερνετ γι'αυτο το θεμα βρηκα κατι τετοιο http://www.electroniki.gr/electroniki/el_gr/personal-care/wshavers/philips-hp-6400-00.php ξερει κανεις πως λειτουργει , τι ειναι και αν βολευει?

ArgoSixna
05-01-13, 03:15
Ουτε να το σκεφτεσαι! Αυτο το πραγμα θα σου ερεθισει τα χερια , θα σε πονεσει αλλα αποτελεσμα θα εχεις πολυ καλο!

Παλια 1-2 φορες ειχα αντεξει να κανω χερια στηθος.. ποδια κοιλιακους ΟΥΤΕ ΚΑΝ! τωρα οποτε κανω αποπειρα με αυτο ,τελειωνω το ενα χερι λεω κατσε το αλλο θα το παρω με ξυραφακι να δω διαφορα σε 5 μερες... θανατος. <-- τελεία , μην ρωτησεις τιποτα αλλο για το καλο σου!

*σε χαλαρες περιοχες ποναει παρα πολυ , τωρα αν εισαι ντουκι δοκιμασε το . αα και για να καταλαβεις τι πονος ειναι , σκεψου να περνανε βελονες απο την καρδια σου, οταν κανεις στο στηθος..

ArgoSixna
05-01-13, 03:16
Πωω τι με εκανες , πως θα κοιμηθω μετα θα δω εφιαλτη στανταρ :shock:

HIAB XS
05-01-13, 09:45
παιδες καθως εψαχνα στο ιντερνετ γι'αυτο το θεμα βρηκα κατι τετοιο http://www.electroniki.gr/electroniki/el_gr/personal-care/wshavers/philips-hp-6400-00.php ξερει κανεις πως λειτουργει , τι ειναι και αν βολευει?

Το εχει η γυναικα μου κ δοκιμασα μια φορα κ πεθανα!!εχω ομως πολλες- πικνες-γουρουνοτριχες!! Μια ζωη ξυριζα το στηθος με ξυραφι κ εβγαζα σπυρακια!!πολυ μεγαλο προβλημα....μεχρι που ανακαλυψα αυτο κ ΣΩΘΗΚΑ!!!20 Ευρω!59835

swimmer_90
05-01-13, 14:05
Το εχει η γυναικα μου κ δοκιμασα μια φορα κ πεθανα!!εχω ομως πολλες- πικνες-γουρουνοτριχες!! Μια ζωη ξυριζα το στηθος με ξυραφι κ εβγαζα σπυρακια!!πολυ μεγαλο προβλημα....μεχρι που ανακαλυψα αυτο κ ΣΩΘΗΚΑ!!!20 Ευρω!59835Εγω ξυριζομαι με ξυραφι καμποσα χρονια...στηθος και ποδια...πλεον ετσι οπως τα εχω καταφερει ξυριζομαι το λιγοτερο μια φορα τη βδομαδα...συχνα και 2...οποτε πλεον εχω συνηθισει...και δεν ερεθιζομαι...αλλα θυμαμαι στην αρχη που γεμιζα σπυρια ειχα βρει το εξης κολπο...να ΜΗΝ τα παιρνω κοντρα...εκει ειναι που ερεθιζεσαι πολυ...αν τις παιρνεις ομορροπα συνιθως δεν εχεις θεμα...στο προσωπο βεβαια μονο μηχανη βαζω...αν κανω το λαθος να τις παρω με ξυραφι ειμαι λες κι εχω ακμη :P

FightMe
05-01-13, 21:08
Το εχει η γυναικα μου κ δοκιμασα μια φορα κ πεθανα!!εχω ομως πολλες- πικνες-γουρουνοτριχες!! Μια ζωη ξυριζα το στηθος με ξυραφι κ εβγαζα σπυρακια!!πολυ μεγαλο προβλημα....μεχρι που ανακαλυψα αυτο κ ΣΩΘΗΚΑ!!!20 Ευρω!59835
και τι ακριβως εινε αυτο? επειδη και εγω στα ποδια εχω πυκνες τριχες..


Εγω ξυριζομαι με ξυραφι καμποσα χρονια...στηθος και ποδια...πλεον ετσι οπως τα εχω καταφερει ξυριζομαι το λιγοτερο μια φορα τη βδομαδα...συχνα και 2...οποτε πλεον εχω συνηθισει...και δεν ερεθιζομαι...αλλα θυμαμαι στην αρχη που γεμιζα σπυρια ειχα βρει το εξης κολπο...να ΜΗΝ τα παιρνω κοντρα...εκει ειναι που ερεθιζεσαι πολυ...αν τις παιρνεις ομορροπα συνιθως δεν εχεις θεμα...στο προσωπο βεβαια μονο μηχανη βαζω...αν κανω το λαθος να τις παρω με ξυραφι ειμαι λες κι εχω ακμη :P

εννοεις κουρευτικη μηχανη?
και κατι αλλο.. το να τα περνεις τακτικα με κουρευτικη μηχανη στο σωμα και να τις συντηρεις σε συγκεκριμενο μεγεθος ωστε να μην ειμαι ουτε ατριχος ουτε αρκουδα παιζει?

HIAB XS
05-01-13, 22:33
και τι ακριβως εινε αυτο? επειδη και εγω στα ποδια εχω πυκνες τριχες..



εννοεις κουρευτικη μηχανη?
και κατι αλλο.. το να τα περνεις τακτικα με κουρευτικη μηχανη στο σωμα και να τις συντηρεις σε συγκεκριμενο μεγεθος ωστε να μην ειμαι ουτε ατριχος ουτε αρκουδα παιζει?

Δεν ξερω πως λεγεται αλλα στη φωτο το βγαζεις το εξαρτημα που εχει κ ξυρηζεσαι...δεν βγαζεις σπυρακια αλλα καθε 3-4 ημερες ξανα παλι...εξαρταται ομως απο το ποσο γρηγορα βγαινουν οι τριχες στον καθενα κ ποσο σκληρες ειναι!Εγω παντος σωθηκα:thumbup::thumbup:

FightMe
06-01-13, 00:57
Δεν ξερω πως λεγεται αλλα στη φωτο το βγαζεις το εξαρτημα που εχει κ ξυρηζεσαι...δεν βγαζεις σπυρακια αλλα καθε 3-4 ημερες ξανα παλι...εξαρταται ομως απο το ποσο γρηγορα βγαινουν οι τριχες στον καθενα κ ποσο σκληρες ειναι!Εγω παντος σωθηκα:thumbup::thumbup:

πονος η γενικα καποιο μειονεκτημα? οι τριχες απο την ριζα η απλα τις κουρευει? και κατι αλλο εχει σημασια ποσο μεγαλες η μικρες ειναι οι τριχες?

swimmer_90
06-01-13, 14:13
εννοεις κουρευτικη μηχανη?
και κατι αλλο.. το να τα περνεις τακτικα με κουρευτικη μηχανη στο σωμα και να τις συντηρεις σε συγκεκριμενο μεγεθος ωστε να μην ειμαι ουτε ατριχος ουτε αρκουδα παιζει?Στο προσωπο κουρευτικη ναι...Το θεμα ειναι οτι αφενος οταν ειναι κοντη η τριχα η μηχανη (κουρευτικη) δε θα στις παρει καλα...θα πρεπει να περασεις το ιδιο σημειο καμποσες φορες και παλι...η κουρευτικη για να κοψει θελει να εχεις μηκος η τριχα...για αυτο κατα τη γνωμη μου δε λεει για σωμα...χωρια οτι αν σου βγαινουν γρηγορα θα θες καθε 3 μερες παλι ξυρισμα...και ειναι λιγο ταλαιπωρια...τωρα αν θες αυτο το ενδιαμεσο λουκ μονο με κουρευτικη το πετυχαινεις...βεβαια υπαρχουν ειδικες μηχανες ξυρισματος για σωμα που κοβουν καλυτερα κι απο ξυραφι...εγω ειχα βαλει στο ματι μια που ηταν και αδιαβροχη,οποτε οπως κανεις μπανιο πατας και το ξυρισμα...αλλα εχει κοντα στο 100ρικο...

FightMe
06-01-13, 22:37
επειδη μου ειχαν πει οτι εαν βγαλεις την σκαλα η κουρευτικη τις κοβει πολυ κοντα στο δερμα σε ικανοποιητικο επιπεδο.. Επιπλεον εαν περναω καθε μερα με συγκεκριμενη σκαλα στο σωμα δεν θα εχω αυτο το ενδιαμεσο στυλ? Απλα προσπαθω να βρω μια ικανοποιητικη λυση γιατι θελω ουτως η αλλως να αγορασω κουρευτικη για το προσωπο. Με αυτες τις μηχανες που λες παιζει προβλημα με σπυρακια κτλπ?

ArgoSixna
07-01-13, 03:24
Philips bodygroom 35-40 euro , εχω την ειχα βρει σε προσφορα στον Κοτσοβολο μιση τιμη πριν 2 χρονια!

Πραγματικα αποτελεσμα σαν ξυραφακι και χωρις να ερεθιζει την επιδερμιδα και η τριχα βγαινει πιο απαλη απο το ξυραφακι.

HACKERWALLK3R
15-01-13, 21:38
Nothing. Ο hardcoras πρέπει να είναι αρκούδα!!!!
Εξαιρείται πλάτη άμα έχει κάποιος και ..... .:p
Πέρα από την πλάκα Πάντως μου φαίνεται κάπως παράξενο ένας άντρας 2 μέτρα να βάζει κερί και τέτοια.
Άποψη μου πάντα. Μπορει και πεπερασμένη.

Βέβαια αν κάποιος όντως πρέπει να ξυριστεί εκεί το δέχομαι.

HIAB XS
15-01-13, 22:02
πονος η γενικα καποιο μειονεκτημα? οι τριχες απο την ριζα η απλα τις κουρευει? και κατι αλλο εχει σημασια ποσο μεγαλες η μικρες ειναι οι τριχες?
Σε εγραψα κανονικα κ δεν σου απαντησα...:( Αυτο που εχω τις κουρευει ισα ισα με το δερμα,κ μετα απο 2-3 μερες ψυλοβγαινουν κ στην 5η μερα παλι ξυρησμα....Θα εκανα αποτυχωση αλλα ειναι ακριβα εδω που μενω κ δεν συμφερει!

FightMe
17-01-13, 23:33
εεε απο οσο φαινεται θα καταληξω στην κουρευτικη μηχανη μετα απο ολες τις αποψεις που ακουσα.. ουτως η αλλως θα αγοραζα μια για το προσωπο οποτε δυο σε ενα να γλιτωσω και κανα εξοδο :) Σας ευχαριστω ολους για τις απαντισεις σας

Fataoulas
21-01-13, 19:10
Ξερει κανεις Φιλανδικα να μας μεταφρασει το παρακατω? Κατι για λειζερ αποτριχωση μαλλον

Ειναι αποσπασμα απο φιλανδικο δελτιο ειδησεων.




Προς διαχειριστες... Ειναι αποσπασμα απο δελτιο ειδησεων, το τονιζω :green::green::green::green:

Προς τα μελη.... Καλο ειναι να το δειτε μονοι :turtle:


***Προσοχή σε αυτά που ανεβάζουμε .Μοds Team**

nikos_24
18-02-13, 17:00
Γεια σας. θελω να κανω αποτριχωση στα γεννητικα οργανα αλλα οχι ξυρισμα. Ξυριζομαι πολυ καιρο εκει και βλεπω οτι οι τριχες δυναμωνουν. Ξερετε καποια αλλη καλη μεθοδο? Πχ η κρεμα αποτριχωσης κανει γι αυτα τα σημεια?

ArgoSixna
18-02-13, 17:08
ελπιζω να μην εννοεις στις μπ@λες :shock:

Mpozos
18-02-13, 17:10
με μηχανη ξυρίσματος. μια φορά εκανα αποτρίχωση πλάτη στήθος και το αίμα κυλούσε σαν το δάκρυ ασε που είχα και για 3 βδομάδες σπυράκια.

nikos_24
18-02-13, 17:19
στις μπ@@λες εννοω. Με ηλεκτρικη ξυριστικη μηχανη εχω δοκιμασει αλλα ειναι το ιδιο με το ξυραφακι. δηλαδη οι τριχες ξαναβγαινουν πιο αγριες. Οι κρεμες ειναι επικυνδυνες? Εσεις πως τι βγαζετε εκει?

s0k0s
18-02-13, 17:48
Καλυτερα λειζερ :unsure: στις μπαλες :rolf:

Metalhead|T|
18-02-13, 17:50
εγω τις δένω κοτσιδα πλεον :green:

TRIANTAFYLLOU
18-02-13, 18:07
εδω που φτάσαμε αν γίνει κανένα κουρείο αμελέτητων θα κονομίσει πολυ χρήμα , μεγάλη ζήτηση κάποτε κοροιδεύαμε τις γυναίκες αλλα βλέπω τα λουζομαστε , εκεί λες και για λόγους προσβασιμότητας , καλό είναι να κόβονται οι θάμνοι που εμποδίζουν την πρόσβαση στην πηγή , με μερική η ολική αποξύλωση , αλλα τωρα και μεις το ίδιο ζόρι θα τραβαμε με φαίνετε , που λέει και η παροιμία της κοντής ψ*λής οι τρίχες της φταίνε :P:P:P

και πέρα απο πλάκα εκεί χημικα και κρέμες αποτριχωτικές δεν κάνει να βάζει κανείς και τι να κάνουμε στη φυση του άντρα είναι να έχει περισσότερο τρίχωμα απο την γυναίκα και δεν γίνετε να γίνει και μπέιμπι λούκ γιατι θα είναι σαν κολοκύθι και αν κανείς φαει απόρηψη για τις τρίχες , ας ψάξει να βρεί τι κουσούρι 'έχει και τι του λείπει γιατι σίγουρα αυτος δεν είναι ο λόγος :P:P
γιατι εκεί δεν είναι κατι που είναι σε κοινη θεα να πεί κανείς όπως στο στρατο πχ γιατι είσαι αξύριστος ? φαε μια καμπάνα , οπότε δεν χρειάζετε συνεχεια εκτός αν υπηρετει την έβδομη τεχνη που και εκεί δεν τοχουν όλοι μπέιμπυ φεις :rolf::rolf::rolf:

warrior s
18-02-13, 18:08
Γεια σας. θελω να κανω αποτριχωση στα γεννητικα οργανα αλλα οχι ξυρισμα. Ξυριζομαι πολυ καιρο εκει και βλεπω οτι οι τριχες δυναμωνουν. Ξερετε καποια αλλη καλη μεθοδο? Πχ η κρεμα αποτριχωσης κανει γι αυτα τα σημεια?

Η κρέμα αποτριχωσης φιλε μου δε δινει αποτελεσματα που να δειαρκουν. Και για τη συγκεκριμένη περιοχή δε θα στο προτεινα. Ούτε και το ξυραφι βεβαια. Δεν μπορω να πιστεψω οτι στην περιοχη αυτη
βγαινουν τοσο πυκνες τριχες Απλά με το ψαλιδι κοψτες κοντες, τιποτα αλλο :)

Metalhead|T|
18-02-13, 18:54
προσεξε μονο οταν τις κοβεις,μην σε τρομαξει κανεις και κανεις κανενα αποτομο ΤΣΑΑΑΚ και κάνεις διχοτόμηση μονος σου στο τελος :green::P

nikos_24
18-02-13, 19:37
με κερι ουτε συζητηση ? :D

ArgoSixna
18-02-13, 19:51
με κερι τι να τραβηξεις ρε ψηλε , θα πεθανεις και δουλεια δεν θα κανεις

ΠανοςΒ
18-02-13, 20:03
Ηλια +1 !



Θυμαμαι πριν χρόνια πάνω απο το τότε γυμναστηριο μου στον Χολαργό είχε ενα γνωστό ινστιτούτο και καθε 3 και λίγο μας τάραζαν στις προσφορές.

Συνηθως απέφευγα ευγενικά τις κοπέλες στην είσοδο αλλά μια φορά είχε μια κοπελίτσα που μου ηταν αδύνατον να αντισταθω! Εκανα φιλότιμες προσπάθειες να παω προπόνηση αλλά τελικά κατέληξα εκει!:green::P

Για κακή τους τυχη το δωρο μου ηταν αποτριχωση!!! Αφού μου είπε μια κυριούλα απειρα μπλα μπλα για την αποτριχωση και αφού κατάλαβε οτι δεν υπάρχει περιπτωση να μου πουλήσει τιποτα αλλα με εβαλε μεσα και οταν εβγαλα την μπλούζα έπαθε σόκ απο το ...δασος!!!

Σοκαρισμένη με ρωτησε πως τις ξυριζα ( ετσι της ειχα πει! :green:) Οταν δε τις απάντησα ... με τη μηχανη του γκαζόν ... ακόμα θυμαμαι τη φατσα της αρχικά και μετα τους καπνούς που εβγαζε απο τα αυτιά!!! PRICELESS!!!!

TRIANTAFYLLOU
18-02-13, 20:07
υπάρχει και το κεζαπ το ρίχνεις και εξαφανίζονται η καυτο νερο σε σημείο βρασμού και ξεπουπουλιάζεσαι όπως το κοτόπουλο, μπρός τα κάλη τι είναι ο πόνος που λένε :P:P:rolf::rolf:

kostas_m
18-02-13, 21:04
υπάρχει και το κεζαπ το ρίχνεις και εξαφανίζονται η καυτο νερο σε σημείο βρασμού και ξεπουπουλιάζεσαι όπως το κοτόπουλο, μπρός τα κάλη τι είναι ο πόνος που λένε :P:P:rolf::rolf:

μην το δοκιμάσετε στο σπίτι ούτε πουθενά όμως :rolf:

Nikolas_mk2
18-02-13, 21:13
υπάρχει και το κεζαπ το ρίχνεις και εξαφανίζονται :P:P:rolf::rolf:

Ναι,με την διαφορά πως μαζί με τις τρίχες θα εξαφανιστούν και τα μπαλάκια μαζί!!! :green: :rolf:

COBRA_STYLE
18-02-13, 21:47
με κερι ουτε συζητηση ? :D

με το κερι θα παρεις και τις μπ@λες σου μαζι και θα παιζεις σουτακια:thumbup:

Polyneikos
18-02-13, 22:06
Σε όποιον αρεσουν τα xtreme sports γίνεται και με αναπτήρα ,φλαμπέ :P

COBRA_STYLE
18-02-13, 22:08
:rolf::rolf:

Με ξυραφι παντως ειναι μια λυση για μενα,αμα εισαι προσεκτικος δεν παθαινεις τπτ,δε θα πεθανεις απο αιμορραγια ουτε θα ξεφουσκωσουν οι αποθηκες σου αν κοπεις λιγο.

nikos_24
19-02-13, 01:21
οκ.αυτο το εχει δοκιμασει κανεις? ειναι καλο? http://www.to-farmakion.gr/product.php?products_id=4368

αν ξυριζομαι στις μπ@@λες και μετα βαζω αυτο?

AlexakisKon
19-02-13, 01:27
με κουρετικη τα ποδια, στομαχι και το αλλο...
στα αλλα μερη δεν γιατι εχω ανωτερες εντολες :green::green:

Fataoulas
19-02-13, 11:30
Ρε παιδια, μπΑλες ειναι, οχι μπ@λες

Δεν ειναι καμια κακη λεξη.... ;)

Fataoulas
19-02-13, 11:31
υπάρχει και το κεζαπ το ρίχνεις και εξαφανίζονται η καυτο νερο σε σημείο βρασμού και ξεπουπουλιάζεσαι όπως το κοτόπουλο, μπρός τα κάλη τι είναι ο πόνος που λένε :P:P:rolf::rolf:



Ρε συ Ηλια, και μονο που το σκεφτομαι.... ποναωωωωωωωωω :green::green::green::green:
Αουτς :turtle:

TRIANTAFYLLOU
19-02-13, 17:37
Ρε παιδια, μπΑλες ειναι, οχι μπ@λες

Δεν ειναι καμια κακη λεξη.... ;)


είναι που λέμε δεν υπάρχουν πονηρές λέξεις αλλα πονηρά μυαλά και επειδη είναι ενας υπαινιγμός για να το σώσουν καμουφλάραν το ενα γράμμα :P:P


Ρε συ Ηλια, και μονο που το σκεφτομαι.... ποναωωωωωωωωω :green::green::green::green:
Αουτς :turtle:

ε τι να πώ το θεμα το κάναμε κυπριακό , είπαμε η αποτρίχωση είναι ενα θεμα που απασχολεί τους ββερ ιδιαίτερα τους αγωνιστικούς , γιατι απλα το σώμα εκτίθετε και η αποτρίχωση εκτός του ότι αναδεικνύει τους μυς βοηθάει και στο καλύτερο μαύρισμα χωρίς στάμπες και σημάδια λόγω τριχώματος

αλλα η αποτρίχωση στις μπάλες (το γράφω χωρίς καμουφλάζ :P) απο που κι ως που αφορα ενα ββερ εφόσον δεν εκτίθετε , εκτός είπα αν υπηρετει την έβδομη τέχνη που και εκεί οι "μεγάλοι" πρωταγωνιστες δεν χρειάζονται τέτοια φασαρία , σε ενα φόρουμ με ανθρώπους του χώρου πιο σωστες απαντησεις με άποψη θα πάρει κάποιος :P

giannis64
19-02-13, 23:45
61850

61851


καπου σε καποιες σελιδες της ειχα ξανα ανεβασει.:P

nikos_24
20-02-13, 00:08
το καλυτερο ειναι το λειζερ. εχει κανει κανεις εκει στις μπ@λες?

TRIANTAFYLLOU
20-02-13, 04:45
στο θεμα των γυναικών σχετικα με την αποτρίχωση της περιοχής πρίν λίγο καιρό είχαν αναρτήσει και βιντεάκι απο φιλανδικό κανάλι πως γίνετε το λέιζερ σ αυτη την περιοχή και το είχαμε σχολιάσει , τωρα επειδη καταλαβαίνω το μυαλό τους , σίγουρα άν κάποια το είχε δεί θα μπορούσε να πεί βάλτε και κανένα βίντεο αντίστοιχο με άντρες και όχι γιατι θα ήθελε να δεί ,( άλλωστε όποια θέλει βλέπει και λάιβ) , αλλα για να μας την πεί με αυτα που θα διαβάζουν εδω μεσα :P:P

όλα τα φτιάξαμε αυτα έμειναν τωρα να τακτοποιήσουμε :green::green:

nikos_24
20-02-13, 16:36
βρηκα στο ιντερνετ αυτο

http://www.my-no-no.com/

τι λετε? το εχει δοκιμασει κανεις?

FightMe
19-03-13, 00:49
παιδες να ρωτησω κατι που το εχω απορια.. ειναι αληθεια τελικα οτι οταν ξυριζεσαι με ξυραφι μετα βγαζεις περισσοτερες τριχες? ΠΡΟΣΕΞΤΕ δν λεω πιο σκληρες κατα την διαρκεια που βγαινουν αλλα γενικοτερα εαν τις αφησεις μετα απο καιρο ξανα χωρις να τις ξυριζεις θα βγουν περισσοτερες και σκληροτερες?

tasos2
20-03-13, 13:19
^Περισσοτερες οχι αλλα πιο σκληρες ναι. Επισης αν ξυριζεσαι τακτικα εκει που αρχικα θα επαιρνε 1 εβδομαδα να ξαναβγουν μετα απο καιρο τακτικου ξυρισματος θα κανουν 2 μερες π.χ. Αν ομως σταματησεις επανερχεται αυτο

FightMe
20-03-13, 15:17
δηλαδη ιδιου μεγεθους και ποσοτητας τριχες , περισσοτερο σκληρες ομως? φαινεται η διαφορα στο ποσο σκληρες ειναι?

tasos2
22-03-13, 13:17
Για το μεγεθος νομιζω οχι αλλα δεν ειμαι σιγουρος αλλα σε αριθμο δεν αυξανονται σιγουρα. Ισως φανει με το ματι ναι

vikaki31
23-06-13, 23:56
i pio kali morfi apotrixosis einai i xalaoua.kai milame gia tin mi monimi apotrixosi apla mia fora to mina.den kanei erethismous einai apiroelexistes oi trixes pou spane se sxesi me allous tropoys .erethismoi midesn ftanei na xerie kala na tin kanei ayti i opoia tin kanei.gia pio polles erotiseis apories kai deiykriniseis *********


Γεια σου νεο μελος του φορουμ.
Το site εχει χορηγους που πληρωνουν για την διαφημιση τους και δεν επιτρεπονται λινκς καταστηματων,εμπορικων blogs,facebook λογαριασμων κτλ και διαφημισεις ,πλην εκεινων.
Θα σου προτείναμε να διαβασεις τους κανονες του φόρουμ που σου απεσταλεισαν με προσωπικο μηνυμα πριν αρχίσεις να συμμετεχεις ενεργα.
Καλη παραμονη στο φόρουμ.

Κανονες του φόρουμ (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1626). Moderators Team

El Topo
06-07-13, 18:53
Για το μεγεθος νομιζω οχι αλλα δεν ειμαι σιγουρος αλλα σε αριθμο δεν αυξανονται σιγουρα. Ισως φανει με το ματι ναι
Κι όμως αυξάνονται γιατί με τα πολλά ξυρίσματα απ'τον κάθε θήλακα που παλιά έβγαινε 1 τρίχα μετά μπορεί να βγαίνουν 2 ακόμα και 3.
Το ξυράφι να το αποφεύγετε όσο μπορείτε γιατί κάνει τεράστια ζημιά.

Εγώ έχω κάνει στο κολάρο λέηζερ γιατί εκεί δεν ήθελα καθόλου τρίχες και στο υπόλοιπο στήθος κάνω κάθε βδομάδα trimming (που δεν δυναμώνει την τρίχα) και δεν φαίνομαι ούτε σαν χέλι που το θεωρώ χάλι, αλλά ούτε νεάντερνταλ.

tasos2
07-07-13, 00:57
Κι όμως αυξάνονται γιατί με τα πολλά ξυρίσματα απ'τον κάθε θήλακα που παλιά έβγαινε 1 τρίχα μετά μπορεί να βγαίνουν 2 ακόμα και 3.


Oχι δεν ισχυει

http://www.intelihealth.com/IH/ihtIH/WSDSC000/35320/35323/534333.html?d=dmtHMSContent

El Topo
08-07-13, 17:24
Oχι δεν ισχυει

http://www.intelihealth.com/IH/ihtIH/WSDSC000/35320/35323/534333.html?d=dmtHMSContent
Tι δεν ισχύει ρε συ?
Αφού το έχω δει πάνω μου, σε ορισμένες τρίχες απ'το πολύ ξύρισμα έχω πλέον τριπλό θήλακα.
Νέες φύτρες δεν βγαίνουν, απλά εκεί που είχες ήδη φύτρα μπορεί να βγουν 2 και 3 τρίχες αντί για μια.

tasos2
08-07-13, 20:31
Tι δεν ισχύει ρε συ?
Αφού το έχω δει πάνω μου, σε ορισμένες τρίχες απ'το πολύ ξύρισμα έχω πλέον τριπλό θήλακα.
Νέες φύτρες δεν βγαίνουν, απλά εκεί που είχες ήδη φύτρα μπορεί να βγουν 2 και 3 τρίχες αντί για μια.

Δεν το εχω παρατηρησει, θα σε γελασω

Mcstefan7
09-07-13, 17:59
Ισχύει και εγω το εχω παρατηρήσει!!

vikaki31
20-01-14, 01:58
kalispera.katarxin diaforeitka antidra i apotrixosi ston antra ap oti sti ginaika kai ayto giati o antras exeis stathero kiklo ormonon se sxesi me tin ginaika.ap oles tis morfes kai efarmoges apotrixosis pou den einai monimes,(zesto keri.krio keri.tainies.krema.afros.xalaoua) to pleon apotelesmatiko me ligotero erethismo meta einai i xalaoua .pleonektimata=fisiko proion(apotelite apo nero zaxari lenoni).alaxisto eos katholou spasimo tis trixas.poli ligotero pono apo keri & tainies.megali diarkia (25-30 mere eisai katharos apo trixes).spirakia miden kai an nai enas stoys 1000 kanei.telia kai batheia apolepisi.mporeis kai kaneis leptomeries se euaisthita simeia.
meionektimata.einai pio xronoboro apo keri tainies h krema.akriboteri efarmogi apo ta alla.prepei na bgoyne kala oles oi trixes 6 xiliosta gia na xanakaneis.
YΓ xirafi kai mixani den ta anefera giati den to theoro apotrixosi.kai brisko poli xenroto na kaneis erota me ton ,tin sintrofo kai tin 3 mera na stimpas i na tsimpaei.

******Γραφε με Ελληνικους χαρακτηρες ειναι κανονας του forum Mods Team******

vikaki31
20-01-14, 19:32
καλημερα.θα ηθελα να αρχισω λεγοντας οτι η αποτιχωση ειναι υποκειμενικο πραγμα γιατι πολλοι ρωτανε αν πρεπει η οχι, κανουν ολοι οσοι τους ανοχλουν οι τριχες στο σωμα τους.βασικα διαφορετικη εξελιξη εχει η πορεια της συμπεριφορας της τριχας απο αντρα σε γυναικα και αυτο γιατι η γυναικα δεν εχει σταθερο κυκλο ορμονων ενω ο αντρας εχει. θα μιλησω για τις μη μονιμες εφαρμογες αποτριχωσης γαι τον λογο οτι σε αυτον τον τομεα εχω αρκετη πειρα και ξερω καλα αλλα και γιατι οσο αφορα τις μονιμες μεθοδους εχω επιφυλαξεις αλλα και δεν θελω να κρινω με τις αποψεις μου μεγαλα κεντρα εφαρμογων μονιμης αποτριχωσεις.
μη μονιμες εφαρμογες αποτριχωσης(κρυο η ζεστο κερι,αποτριχωτκες ταινιες εμπλουτισμενες με κερι,χαλαουα,αποτριχωτικος αφρος,αποτριχωτικη κρεμα,ξυραφι,μιχανη αποτριχωσης)
.(αποτριχωτικος αφρος,κρεμα ,ξυραφι) δεν το θεωρω αποτριχωση για τον μοναδικο λογο οτι δεν απομακρινουν τιν τριχα ξεριζονοντας την αλλα απλα την κοβουν,με αποτελεσμα και να την κανουν πιο αγρια αλλα και σε 3-4 μερες να ειναι εκει πιο δυνατη και να τσιμπαει.
(αποτριχωτικη μηχανη)προσωπικη γνωμη.οτι χειροτερο .σε πολυ μεγαλο ποσοστο σπαει τις τριχες και δημιουργει θυλακιτιδα αφηνει πολυ αγρια την επιδερμιδα και αν μην αναφερω τον πονο.
(κρυο η ζεστο κερι ,αποτριχωτικες ταινιες εμπλουτισμενες με κερι)αρκετα επωδηνη μεθωδος,σε μεγαλο ποσοστο στους αντρες δημιουργει ερεθισμο ο οποιος συνοδευτεται και με σπιρακια τα οποια κανουν μερες να φυγουν,με αρκετο σπασιμο τις τριχας,οχι πολυ ακριβη μεθοδος και οχι ιδιαιτερα χρονοβορα.κραταει περιπου 20-25 μερες καθαρο το σωμα απο τριχες.
(χαλαουα)την θεορω απο τις καλυτερες μεθοδους μη μονιμης αποτριχωσης δεν ειναι τυχαιο που ειναι και η αρχαιοτερη.λιγοτερο πονο απο τις αλλες μεθοδους.αρκετη αποδυναμωση και αραιωση της τριχας απο τις πρωτες κι ολας εφαρμοφες,δεν τσιμπανε οι τριχες ακομη και απο την πρωτη φορα.πολυ καλη απολεπιση σε βαθος.αγνο υλικο η συσταση της ειναι νερο ζαχαρη λεμονι.μπορεις και κανεις ευκολα λεπτομερη εφαρμογη ακομη και σε ευαισθητα σημεια.ερεθισμο ελαχιστο ενας στους χιλιους.σε κραταει καθαρο απο τριχες 25-30 μερες και καθε επαλαλιψη δινει διαρκεια μεγαλυτερη στην επομενη εφαρμογη .λιγο προσοχη θελει εμπειρο χερι.ειναι πιο χρονοβορα απο τις αλλες μορφες αποτριχωσης και λιγο πιο ακριβη
.ελιπιζω να βοηθησα καποιους να αποφασισουν τι θελουν να κανουν και αν...για τυχον ερωτησεις ,αποριες,

TRIANTAFYLLOU
20-01-14, 19:44
χρήσιμες οι γνώσεις ειδικα για μας που κατεβαίναμε σε αγώνες και όσους κατεβαίνουν για να μην βγαίνουν γρήγορα οι τρίχες η να μην γίνετε ερεθισμένο και αντιαισθητικό το δέρμα , πάντα η γνώμη ειδικού στο αντικείμενο είναι βαρύνουσας σημασίας :thumbup:

rey1989
20-01-14, 21:11
εγώ πάντως άρχισα να τις ξεπαστρεύω τις τρίχες και δε νομίζω οτι θα τις αφήσω ξανά (χέρια/πόδια/στήθος )
ένιωθα βρώμικος ακόμα και με καθημερινό μπάνιο , ιδικά μετά το τέλος της προπόνησης και της αερόβιας μη πω καλύτερα ...
τώρα νιώθω πολύ καλύτερα :turtle::turtle:

για πρώτη φορά τις πήρα με ξυριστική αλλα απο την επόμενη με ταινίες/κερί κλπ
κ κάτι σημαντικό , τέρμα πια οι γυρισμένες τρίχες κάτω απο το δέρμα (μεγάλο problem)

TRIANTAFYLLOU
20-01-14, 21:30
το θέμα είναι να υπάρχει λόγος να ξυριζόμαστε γιατι η βρωμια δεν είναι λόγος γιατι με αυτη τη λογική θα έπρεπε να είμαστε ολόκληροι αποτριχωμένοι σαν κολοκύθια :P:P

αντε οι γυναίκες έχουν 5 τρίχες τις βγάζουν και καλα κάνουν γυναίκες είναι εμείς τι ζόρι τραβάμε , μόνο το μπελά μας γυρεύουμε

vikaki31
20-01-14, 23:30
το αποτριχωμενο σωμα σιγουρα το διατηρεις πιο ευκολα καθαρο.αλλα αν ο αλλος ειναι βρωμιαρης οσες αποτριχωσεις και να κανει βρωμιαρης παραμενει.αποψη προσωπικη .και μιλω γενικα .για αντρες και γυναικες

lila_1
20-01-14, 23:31
εγώ πάντως άρχισα να τις ξεπαστρεύω τις τρίχες και δε νομίζω οτι θα τις αφήσω ξανά (χέρια/πόδια/στήθος )
ένιωθα βρώμικος ακόμα και με καθημερινό μπάνιο , ιδικά μετά το τέλος της προπόνησης και της αερόβιας μη πω καλύτερα ...
τώρα νιώθω πολύ καλύτερα :turtle::turtle:

για πρώτη φορά τις πήρα με ξυριστική αλλα απο την επόμενη με ταινίες/κερί κλπ
κ κάτι σημαντικό , τέρμα πια οι γυρισμένες τρίχες κάτω απο το δέρμα (μεγάλο problem)

Πες μου ότι είσαι άτριχος αυτό μόνο τέλος...

rey1989
21-01-14, 16:44
χαχαχαχαχχαχα μη με παρεξηγείτε , μόλις ανακάλυψα τη χαρά της αποτρίχωσης :rolf::rolf::rolf:

rey1989
21-01-14, 17:19
το θέμα είναι να υπάρχει λόγος να ξυριζόμαστε γιατι η βρωμια δεν είναι λόγος γιατι με αυτη τη λογική θα έπρεπε να είμαστε ολόκληροι αποτριχωμένοι σαν κολοκύθια :P:P

αντε οι γυναίκες έχουν 5 τρίχες τις βγάζουν και καλα κάνουν γυναίκες είναι εμείς τι ζόρι τραβάμε , μόνο το μπελά μας γυρεύουμε


δίκιο έχετε ,αλλα οι άτιμες οι τρίχες ειναι βάσανο (ιδικά αν γυρίσει καμία κάτω απο το δέρμα )
πάντως η μάνα μου οταν με είδε στα χέρια έπιασε το κεφάλι της :rolf:

vikaki31
22-01-14, 01:03
αφου εχουν περασει οι μερες και αρχιζουν οι τριχες να σκανε για να βγουνε αφιερωστε λιγα λεπτα την ωρα του ντουζ και κανετε απολεπιση σωματος διωχνει τα νεκρα κυταρα και βοηθαει την τριχα να βγει πιο ευκολα.ενας αλλος τροπος παλι την ωρα του ντουζ με ενα σβουγγαρι απο το σουπερ μαρκετ απλο γαντι αλλα που ειναι σαν ριζα στην ποιοτητα τριψτε 2-3 λεπτα τα σημεια που εχουν αρχισει οι τριχες να βγαινουν .και οι δυο μεθοδοι ελαχιστοποιουν το φενομενο να γυρνανε οι τριχες.

rey1989
22-01-14, 09:38
:thumbup:

kazos_GR
22-01-14, 19:56
ωραιο θεμα μηπως πεζει καμια συνταγη /δοσολογια για χαλαουα? και λιγα λογια για την κατασκευη της?:green:

vikaki31
22-01-14, 20:20
δεν χριαζετε να πεδευτεις γιατι και να σου πω δεν παιζει να την πετυχεις .εχει ετοιμες στα σουπερ μαρκετ .

Ίων Δραγούμης
22-01-14, 20:21
Αν σου γυρνάνε πχ 20 τρίχες ανά περιοχή (θυλακίτιδα),με την απολέπιση θα σου γυρνάνε 5-10. Αλλά θα μένουν τα σημάδια από τη προηγούμενη φορά,συν 5 νέα σημάδια/φορά,μέσα σε 1 χρόνο δε θα βλέπεσαι.
Αυτό δε συμβαίνει σε όλους,αλλά σε όσους συμβαίνει η λύση είναι μια για μόνιμα αποτελέσματα. Λέιζερ!! Εγώ έκανα στα πόδια και μπορώ να πω πως έχουν ελαττωθεί κατά 60-70% σε πυκνότητα και επίσης μετά το εξαιρετικά κοντό κούρεμα με μηχανή ή silk n'pill μηχανή,δε τσιμπάνε καθόλου!! Και σχεδόν τέρμα η θυλακίτιδα. Άντε να κάνω ένα ή δυο σπυράκια σε όλα τα πόδια ανά αποτρίχωση κι αυτό σπάνιο.
Αν πάλι είσαι από αυτούς που δε βγάζουν ερεθισμούς,είσαι τυχερός,οπότε σου κάνει και το κερί και η χαλάουα. Εγώ δεν ήμουν ποτέ τυχερός σε αυτό και αναγκάστηκα να βάλω το χέρι στη τσέπη.

RAMBO
22-01-14, 20:52
Εγω δεν μπορω να καταλαβω που εχουν φτασει οι αντρες να ασχολουνται με αποτριχωση,πλυν αυτων που ειναι για αγωνες..

Ίων Δραγούμης
22-01-14, 21:00
Εγω δεν μπορω να καταλαβω που εχουν φτασει οι αντρες να ασχολουνται με αποτριχωση,πλυν αυτων που ειναι για αγωνες..

Η τρίχα κάνει τον άντρα;; Άσε και σκέφτομαι ένα σκηνικό στη Μύκονο που είχα πάει με τη σχολή μου και ανατριχιάζω... Δυο τέρμα τριχωτοί σε ένα μπαρ μέσα,άρχισαν μπροστά στη παρέα μου κάτι γλωσσόφιλα... Μια κοπέλα από χωριό της Κρήτης άρχισε και στριγγλίζει μόλις το είδε αυτό!! :rolf: :rolf: :rolf: :rolf:
Σκέψου τώρα τι ψυχικό τραύμα απέκτησε αυτή,μόλις γυρίσει στο χωριό της που όλοι έχουν την ίδια νοοτροπία με εσένα... δηλ άντρας=τρίχα...
Όχι φίλε μου και στο λέω εγγυημένα,δεν κάνει η τρίχα τον άντρα. Όπως ακριβώς δεν κάνουν τα ράσα τον παπά.

RAMBO
22-01-14, 21:02
Οχι δεν το λεω ετσι,αλλα βλεπω οτι προς τα κει παει οσο περνανε τα χρονια..αρκετες κοπελες ακουω πλεον που τους κραζουν η που θελουν τριχες και υποψιν δεν αναφερω να ειναι μπαμπουινος αλλα στα νορμαλ πλαισια

TRIANTAFYLLOU
22-01-14, 21:10
ούτε η τρίχα ενοείτε ούτε και τα μπράτσα δεν κάνουν τον άντρα αυτα τα είπαμε γιατι αν το πάρουμε αλλιώς έχει και γυναίκες που είναι πιο μυώδης απο άντρες , απλα η εμονές με τρίχες και καλωπισμό τον κάνουν να πέφτουν οι μετοχές του ειδικα όταν συναγωνίζετε την γυναίκα και τρώει πιο πολλες ώρες στον καθρέφτη , εκεί θέλοντας και μη χάνει άλλα και έχει επιπτώσεις στην ψυχοσύνθεση του χωρίς να το καταλάβει

έχω δεί παιδια 19 ετων να είναι να πάνε διακοπές τελευταία μερα στο γυμναστηριο και να τον βλέπω κατσούφη και λέω τι έχεις ρε συ αύριο φεύγεις πρωί διακοπές όπως είπες και λέει άσε Ηλία δεν πρόλαβα να κάνω αποτρίχωση , εκεί τρελάθηκα λέω δεν πάμε καλα και ούτε γορίλας ήταν ούτε τίποτε , για τετοιες περιπτώσεις αναφέρομαι και κολήματα χωρίς λόγο

Ίων Δραγούμης
22-01-14, 21:10
Ανάλογα τον άντρα. Με τα δικά μου τα γούστα,ένα φιτ αντρικό κορμί,δε λέει να έχει τρίχα. Εμένα τα πόδια μου ήταν σαν της αρκούδας. Τώρα μειώθηκαν πάρα πολύ με 5-6 συνεδρίες και σχεδόν μόνιμα(έχει περάσει καιρός),οπότε και ένα μήνα να μην ασχοληθώ,δεν είναι πολύ άσχημο,αλλά δεν είναι και τόσο όμορφο όσο το τέρμα αποτριχωμένο. Γούστα είναι αυτά. Όσο για τα τσικάκια,βρίσκεις αυτή που σε τρελαίνει και τη τρελαίνεις... :P :P :P

lila_1
22-01-14, 21:14
κατσε ρε ράμπο, υπάρχουν διαβαθμίσεις... αν είσαι έτσι πχ http://3.bp.blogspot.com/-vaz9srvlyJU/UVEdskS40rI/AAAAAAAAAx0/sLuA_aqI9r0/s1600/hairy%2Bguy.jpg
καλύτερα να το κάνεις το ξετρίχιασμα

RAMBO
22-01-14, 21:14
Ηλια και γω σε τετοιες περιπτωσεις το αναφερω

Ίων Δραγούμης
22-01-14, 21:18
lila_1 είσαι θεά!! :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Αυτή η φωτογραφία είναι motivation για να πας να αποτριχωθείς. :rolf: :rolf:

vikaki31
22-01-14, 22:42
με το λειζερ απο τις πρωτες συνεδριες ελατωνετε η τριχα και βγαινει πολυ λεπτη .και αυτο γιατι το λειζερ δουλευει απο μεσα προς τα εχω .καταστρεφει τον θυλακα .γι αυτο και δεν κανεις ποτε θυλακιτιδα το διαστημα που κανεις λειζερ.δεν τσιμπανε οι τριχες οντος γιατι ειναι πολυ λεπτες σε περιμετρο.και μετα απο 10 συνεδριες μπορει να ελατωθει μεχρι 80 % .και αυτο το καταφερνουν μονο τα λειζερ 3ης 4ης γενιας.μεχρι εκει μπορει να φτασει και μονο αν παντα σε χτυπανε καλα δυνατα και σωστα .γιατι πολλα κεντρα δεν χτυπανε σωστα για να εχουν ομηρο και να αγοραζεις μονημως πακετα επισκεψεων .παντος ακομη και αν ολα γινουν σωστα και τις εχαλιψεις στο 80% .σταματα για 1 χρονο να κανεις λειζερ και θα δεις....οσες περιπτωσεις χερω και ειναι πολλες ολοι σιγα σιγα χαναεμφανηστικαν οι τριχες.εκτος και αν πια ολοι οι γνωστοι μου ηταν εξερεσοις της αποτυχιας.και ειπαμε η αποτριχωση ειναι υποκειμενικο πραγμα κανει οποιος τον ενοχλουν.ο καθενας για τον δικο του λογο.δεν κανουν μονο οσοι γυμναζονται.και κατεβαινουν σε αγωνες.κανουν και οσοι κανουν πολο γιατι οταν δεν εχουν τριχες γλιστραει το δερμα και δεν μπορει ο αντιπαλος να τον μαρκαρει σωστα.κανουν και οσοι κανουν καταδυσεις γιατι εφαρμοζει πιο καλα η στολη.κανουν και καποιοι που ασχολοθνται με πολεμικες τεχνες για τον ιδιο λογο το οτι γλιστραει το δερμα και δεν μπορει να κανει ευκολα λεβες ο αντιπαλος.και αλλοι πολλοι λογοι .ειπαμε ο καθενας για τους δικους του λογους.
και τελος σιγουρα οι τριχες δεν κανουν τον αντρα.τον αντρα τον κανει ο ακεραιος λογος του και η εντιμοτητα του.

Ίων Δραγούμης
22-01-14, 23:26
Εμένα πάντως από το επίπεδο που σταμάτησα τις συνεδρίες λέιζερ,ευτυχώς δεν μου αυξήθηκαν ούτε ποσότητα οι θύλακες,ούτε αγρίεψε το 40% που μου έμεινε. Και έχουν περάσει περίπου 2+ χρόνια από τη τελευταία φορά. Πλέον κάνω και κερί και τις κουρεύω με μηχανή ή σιλκ εν πιλ σπίτι,όποτε το θυμηθώ. Απλά πλέον ολοένα και βαριέμαι γενικά να ασχολούμαι μόνος,οπότε το έχω αραιώσει.
Πάντως αν ξέρει κανείς καμιά κοπέλα στο Ηράκλειο να κάνει αποτριχώσεις με καλές τιμές,ας μου στείλει πμ. Τα μαγαζιά είναι ακριβά. :welcome:

kazos_GR
23-01-14, 00:12
ΑΜΑΝ νομιζα ηταν ο KING KONG !!! περα απο την πλακα ειναι πιο ωραιο να βλεπεις το δερμα ''καθαρο'' παρα με τριχες βεβαια ειναι και γουστα αυτα αλλα χωρις τριχες το σωμα ειναι πιο ωραιο

St. Pierre
23-02-14, 13:37
Ξυράφι γιατί είναι οικονομικό και σχετικά γρήγορο.

Mikekan
23-02-14, 14:49
Προσωπικά αγόρασα τη Philips TT2040, πραγματικά εξαιρετική. Λείο δέρμα τελείως - γρήγορα και είναι και αδιάβροχη. Τη συνιστώ ανεπιφύλακτα.

Hamlet
23-02-14, 15:36
Να σε ρωτήσω επειδη το σκέφτομαι να την αγοράσω... έχω διαβάσει καλά reviews αλλά και μερικά όχι τοσο καλα ...την χρησιμοποιείς για τριμάρισμα ή ξυρισμα ; Αν την χρησιμοποιεις για ξυρισμα , μετά οταν βγαινει η τριχα τσιμπάει ; δημιουργει ερεθισμούς ; Επισης... εχεις καμποση τριχα και εισαι ικανοποιημενος απο το αποτελεσμα ή λιγη τριχα ; γιατι εχω καμποση στο στηθος και την κοιλια και θελω να την χρησιμοποιησω εκει για ξυρισμα , αντι ξυραφι... εκτος κι αν το τριμαρισμα της ειναι τοσο καλο, οποτε μπορω να την χρησιμοποιησω και ετσι...το προβλημα μ αυτες τις μηχανες ειναι οτι το αποτελεσμα δεν μοιαζει φυσικο στο τελος...αν θελεις να κανεις ενα review, θα βοηθησεις πολυ

Mikekan
23-02-14, 19:03
Φίλε μου μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις και για τα δύο.

Προσωπικά τη χρησιμοποιώ για ξύρισμα. Έχω αρκετή τρίχα, ούτε λίγο ούτε πολύ. Ξυρίζω πόδια, στήθος, κοιλιά.

Το αποτέλεσμα είναι με μία λέξη εξαιρετικό. Baby skin, δεν μπορώ να στο περιγράψω αλλιώς. Είναι λες και ξυρίζεσαι με ξυραφάκι χωρίς τα αρνητικά του, ερεθισμούς, σκληρή τρίχα κτλ. Στη συστήνω χωρίς κανένα ενδοιασμό.

Hamlet
23-02-14, 20:50
τέλεια φιλε ! σ ευχαριστώ πάρα πολυ ! θα την πάρω αυτες τις μερες οπωσδηποτε ! να σαι καλα για τις λεπτομέρειες !

Mikekan
23-02-14, 20:55
Να είσαι καλά φίλε μου, είμαι σίγουρος ότι θα είσαι σε ικανοποιήσει.

TRIANTAFYLLOU
28-02-14, 18:17
Προσωπικά αγόρασα τη Philips TT2040, πραγματικά εξαιρετική. Λείο δέρμα τελείως - γρήγορα και είναι και αδιάβροχη. Τη συνιστώ ανεπιφύλακτα.

αυτην την έχω και γω αλλα δεν ήξερα ότι δουλευει και στο νερο απο κατω , βασικα νόμισα μόνο σε στεγνο δέρμα , είναι πάρα πολυ καλη απλα εγω μια φορα με δυο τον χρόνο θα την χρησιμοποιήσω ίσα ίσα να φυγουν οι πολλες γιατι το δέρμα το λείο και απαλό με τη δίνει άσχημα , αυτο μόνο σε αγώνες με ενδιέφερε τωρα απλα να μην είμαι με την τριχα μπούκλα , λίγες ας είναι δε με χαλάνε καθόλου :P

Mikekan
28-02-14, 18:44
Ναι Ηλία, ειναι αδιάβροχη, κοινώς και μέσα στο ντους τη χρησιμοποιείς!

sAVAZz
08-03-14, 02:57
για αυτην εδω λετε?

http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/PHILIPS-TT2040-32,99452,502023,511141.html?langId=-18&et_lid=5&etcc_par=Price+Search+Engine&etcc_med=Price+Search+Engine&etcc_cmp=Productlisting&et_cid=3&etcc_ori=skroutz.gr

Mikekan
08-03-14, 07:11
Ναι, αυτή ειναι!

ArgoSixna
08-03-14, 13:47
Παρε αυτην εδω στην μιση τιμη http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/PHILIPS-BG2024-15,99452,502023,620705.html?langId=-18


Το πιο σημαντικο στην μηχανη ειναι το μεσαιο τμημα , αυτο με τις τρυπες κανει ολη την δουλεια.

*Καποιος που εχει την philips , εχει βρει ανταλακτικη κεφαλη πουθενα? Αν ναι , help!

Mikekan
08-03-14, 14:41
Στο αγγλικό amazon έχει ανταλλακτικά!

TRIANTAFYLLOU
08-03-14, 17:29
για αυτην εδω λετε?

http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/PHILIPS-TT2040-32,99452,502023,511141.html?langId=-18&et_lid=5&etcc_par=Price+Search+Engine&etcc_med=Price+Search+Engine&etcc_cmp=Productlisting&et_cid=3&etcc_ori=skroutz.gr

είναι παρα πολυ καλη εγω βέβαια δεν ξυρίζομαι τωρα συχνα στο σώμα 1το πολυ 2 φορες το χρόνο , αλλα εκείνο που έχω δεί είναι ότι έχει τελειο σχεδιασμό που δεν ερθίζει το δέρμα η να κόβει σε κάποιες πτυχές , αυτο κάνει την διαφορα αλλιώς όλες λίγο πολυ την ιδια φιλοσοφία έχουν σχεδιαστικά , η λεπτομέρεια κάνει την διαφορα και τα υλικα κατασκευής ειδικα τα κοπτικά , τι ποιότητα και σχεδιασμό έχουν ώστε να κόβουν βαθεια την τρίχα χωρίς να ερεθιζει η να κόβει το δέρμα

sAVAZz
08-03-14, 17:36
ναι διαβασα και ελα reviews αλλα λιγο τσουχτερη η τιμη της γαμωτο..ακομα και στο ebay κατω απο 60 δεν πεφτει....κοιτα3α για μεταχειρισμενη την βρηκα στα 30 αλλα χαλασμενη :green:

TRIANTAFYLLOU
08-03-14, 17:46
εγω την είχα πάρει 55 και τωρα σε ενα σαιτ στο σκρούτζ απο κοτσόβολο αν θυμαμε καλα την είδα με τα μεταφορικα κάπου 58 ευρω

Mikekan
08-03-14, 18:21
57 από Kωτσόβολο με παραγγελία online, πριν 1.5 μήνα.

ArgoSixna
09-03-14, 15:33
Πηγαινε ρωτα στον κοτσοβολο ποτε θα την βαλουν σε προσφορα.

Εγω απο 60 την ειχα παρει 25 . Ειχανε μεινει 2 τελευταια κομματια.

Παντως κοιτα αυτην που εβαλα πιο πανω με τα 32 ευρω. Δεν χρειαζεσαι την "κουρευτικη" μηχανη που δινει εξτρα αυτη με τα 65..

fazer
02-06-14, 23:57
H philips tt 2036 εχει αποσπωμενη μακρια λαβη για ξυρισμα πλατης.την εχει κανεις?βολευει για πλατη?
Μιχαλη,η tt2040 εχει αυτη την λαβη για την πλατη?
επειδη ενδιαφερομαι για τριμαρισμα στηθους- κοιλιας (μονο η πλατη κοντρα ξυρισμα)εχει πολυ κοντη σκαλα,πχ 2-3χιλιοστα?η ξεκινα απο 5 χιλιοστα και πανω?

Mikekan
03-06-14, 06:14
Όχι δεν εχει λαβή! Το αποτέλεσμα με τη Philips ειναι τελείως λείο δέρμα.

8avos
03-06-14, 09:33
πηγα να την παρω την περασμενη βδομαδα αλλα επειδη εχω ηδη μια κουρεματος-τριμ
δεν μου δωσε την εικονα οτι αξιζει να πληρωσω για δευτερη σχεδον ιδια μηχανη.οι τριχες
φανταζομαι βγαινουν κανονικα σε καμια βδομαδα ε;

fazer
03-06-14, 10:12
μολις παραγγειλα την philips 2036 με την λαβη για την πλατη.μολις την δοκιμασω θα σας ενημερωσω.

fazer
06-06-14, 22:30
παρελαβα την philips 2036 και μετα την δοκιμη εχω να πω τα καλυτερα λογια!!ειδικα η λαβη για το ξυρισμα τις πλατης ειναι ολα τα λεφτα.βεβαια εξακολουθει να μην ειναι και το ποιο ευκολο πραγμα (η πλατη)αλλα με την λαβη εχεις ενα καλο πλεονεκτημα.
για κοιλια και στηθος εβαλα το χτενι των 3 χιλιοστων και εκανε ενα πολυ καλο τριμαρισμα.
στην πλατη ξυρισμα σε βαθος και ολα καλα!

SkillBill
12-06-14, 20:04
philips bg2036 ειναι το μοντελο?

fazer
13-06-14, 20:26
ναι αυτη ακριβως!

SkillBill
14-06-14, 00:32
τοση καλη?γιατι οπου κοιταξα επαιζε στο 30ευρω η τιμη!μουρη ξυριζει καλα η μονο σωμα??χαλασε η δικια μου και ετυχε να πεσω πανω στο θεμα σου :P

Ίων Δραγούμης
15-06-14, 00:12
Όσοι μένετε Αθήνα και συμπρωτεύουσα,ψαχτείτε για προσφορές αποτρίχωσης με λέιζερ. Γύρω στις 8 συνεδρίες και δε θα μείνει τίποτα σε όποια περιοχή διαλέξετε. Αν είστε αρκούδες με τρελή τρίχα,οι 8 συνεδρίες θα σας αφήσουν ένα 30% τριχοφυίας,και οι τρίχες θα βγαίνουν σαν κακόμοιρες,αδύναμες,πάρα πολύ αραιές (σε βαθμό που δε θα φαίνονται) και το πιο σημαντικό,το δέρμα δε θα ξαναβγάλει φλεγμονώδη στοιχεία λόγω άγριας τρίχας που μεγαλώνει μετά την αποτρίχωση.
Εγώ στο Ηράκλειο βρήκα μια φθηνή δερματολόγο,και ξεκίνησα στήθος και περιομφαλικά. Είναι η 10 μέρα που δεν έχω ασχοληθεί με αποτρίχωση. Σύντομα θα ξεκινήσω και άλλα μέρη. Για μένα που η τρίχα με εκνευρίζει,τελικά μόνο αυτό αξίζει κερδίζοντας σε χρόνο,άγχος και κόπο της κάθε ώρα και λιγάκι αποτρίχωσης με silk n' pill ή κερί σε κοπέλα ή αποτριχωτική μηχανή. ;)

fazer
15-06-14, 01:48
τοση καλη?γιατι οπου κοιταξα επαιζε στο 30ευρω η τιμη!μουρη ξυριζει καλα η μονο σωμα??χαλασε η δικια μου και ετυχε να πεσω πανω στο θεμα σου :P

36ευρω συν 5ε μεταφορικα μου στοιχησε εμενα.ειναι αποκλειστικα σωματος.δεν κανει για ξυρισμα η τριμαρισμα προσωπου

sAVAZz
16-06-14, 01:40
Fazer μεχρι ποσο βαθυ ξυρισμα μπορει να κανει;;;και επισης απο ερεθισμους αφηνει τπτ;

ArgoSixna
16-06-14, 13:20
Νομιζω την εχει στο shell 20ευρω αν βαλεις 20λιτρα καυσιμο καυσιμο , κατι τετοιο.

Πας τριτη που εχει την v-power ιδια τιμη με την απλη και φουλαρεις :green::green:

sAVAZz
16-06-14, 13:35
argo αυτο που ειχες πει εσυ οτι μπορεις να παρεις τον κοτσοβολο και να τον ρωτησεις ποτε θα την βαλει προσφορα ισχιει?

ArgoSixna
16-06-14, 14:19
Αν ειχε κωτσοβολο εδω κοντα να ρωτουσα γιατι οχι :green:

SkillBill
17-06-14, 00:53
παιζει οντως αυτο με τη shell?ελα και ειμαι λαμπακι και ειναι και τριτη αυριο :turtle:

ArgoSixna
17-06-14, 01:04
Ρωτα πρωτα για επιβεβαιωση , γιατι μπορει να εχουνε τελειωσει .
"Mε την αγορά τουλάχιστον 25 λίτρων καυσίμου Shell V-Power Racing και επιπλέον πληρωμή μόλις €19,90."

SkillBill
17-06-14, 11:39
θνξ παω να δω!

SkillBill
17-06-14, 17:06
τελικα στη shell εχουν μονο μια ξυριστικη και μια κουρευτικη,προσωπου και οι δυο!

ArgoSixna
17-06-14, 19:16
"Συγκεκριμένα, κάθε καταναλωτής μπορεί να αποκτήσει μία ξυριστική μηχανή, ή ένα trimmer ή ένα σετ ταξιδιού με σεσουάρ και ισιωτικό μαλλιών με τους ακόλουθους τρόπους:"

SkillBill
18-06-14, 02:24
ναι αυτο που ειχαν ηταν beard trimmer!οχι σωματος με τις μεγαλες κεφαλες!

ArgoSixna
18-06-14, 12:03
οτι καλυτερο http://www.skroutz.gr/s/2173238/Philips-BG2024.html

Τυχερος οποιος εχει καταστημα κοντα του και το παρει στα 23-24 :thumbup::thumbup:

fazer
19-06-14, 22:46
Fazer μεχρι ποσο βαθυ ξυρισμα μπορει να κανει;;;και επισης απο ερεθισμους αφηνει τπτ;
για πλατη που δοκιμασα κανονικο "βαθυ" ξυρισμα ειναι οκ,και δεν μου αφησε καποιο ερεθισμο.
για στηθος δεν μπορω να σου απαντησω γιατι κανω τριμαρισμα στην ποιο κοντη σκαλα(3χιλιοστα)και οχι κανονικο ξυρισμα.

kazos_GR
29-09-14, 18:35
εχει να πρωτινη κανεις καποια μηχανη? γυρο στα 20 ευρο? για ξυρισμα-κουρεμα στο σωμα?...(στηθος ποδια) που να κανει καλη δουλεια?:P

Fataoulas
30-09-14, 15:10
2 ποστς πιο πάνω. Αυτή που λέει ο Παντελης ;)

Hamlet
12-02-15, 21:50
Τελικά ποια είναι η καλή; η ΤΤ2040 ή η 2036?

Hulk_in_Progress
12-02-15, 22:40
ρε αφήστε τις τρίχες ήσυχες .. όλος ο ανδρισμός μας και η διαφορα μας από τις γκόμενες, βαλθήκατε όλοι να γίνετε γυναικωτοί :P

TRIANTAFYLLOU
12-02-15, 23:57
ενω θεωρώ υπερβολή χωρίς λόγο ένας άντρας να ξυρίζετε , (λόγος υπερβολική τριχοφυΐα πχ γοριλάνθρωπος , αγωνιστικοί ββερ κτλ) παρ όλα αυτα για τούς παραπάνω λόγους υπάρχει μια ουσία .
αλλα ούτε οι τρίχες κάνουν τον άντρα αλλα ούτε και η αποτρίχωση τον μή άντρα , αλλα ο λόγος η καρδιά και η ψυχή , όλα τα άλλα είναι διακοσμητικά στοιχεία

COBRA_STYLE
13-02-15, 01:49
Ξυραφι...μιας κ lazer δε συμφερει πλεον σε τετοιες επιφανειες:rolf::P

Hamlet
13-02-15, 12:33
Αν μπορει καποιος να μου απαντησει, θα βοηθουσε πολύ.... thnks guys

Ίων Δραγούμης
13-02-15, 16:03
Φίλος είχε πάρει πριν λίγα χρόνια την ΤΤ2040 και θυμάμαι την εκθείαζε. Η άλλη είναι πιο απλό μοντέλο.

TRIANTAFYLLOU
13-02-15, 17:42
αυτη η ΤΤ2040 είναι πιστεύω ΄οτι καλύτερο υπάρχει , λειτουργει ακόμη και σε νερό και πολυ πρακτική , εγω την έχω και λέω έπρεπε να την είχα τότε που ήμουν αγωνιστικός , πραγματική ευκολία , απλα τωρα δεν ξυρίζομαι παρα μια φορα το χρόνο στο σωμα απλα να φυγουν τα πολλα

Hamlet
14-02-15, 11:24
Εγινε παιδια! Ευχαριστώ! Ελπίζω να ειναι καλη και για τριμάρισμα... γιατι γι αυτο την θελω... οχι για ξυρισμα... Thanks!

Ίων Δραγούμης
16-02-15, 00:18
Όταν τη πάρεις πες μας αν υπάρχει η επιλογή να κόψεις τη τρίχα,αλλά να μείνει ένα χιλιοστό ή μισό χιλιοστό γιατί στο ξύρισμα (όταν δε μένει τίποτα) το δέρμα μου γίνεται π**τ***. :green:

Hamlet
16-02-15, 15:23
Ομολογώ οτι δεν την περίμενα τόσο καλή! Και στο τριμάρισμα και στο ξύρισμα 10 στα 10!

Ίων Δραγούμης
17-02-15, 01:44
Όταν λες ξύρισμα εννοείς ότι απλά δεν βάζεις καμία σκάλα και έχεις σκέτο το σημείο της επαφής της μηχανής με το δέρμα;; Στη μηχανή που έχω,όταν το κάνω έτσι αφήνει μισό χιλιοστό περίπου,πράγμα επιθυμητό για μένα. Αυτή απλά το ξυρίζει παντελώς σαν ξυράφι;;

Hamlet
18-02-15, 12:02
Καλυτερα απο ξυραφι... δεν φαινεται καμια τριχα.. ουτε ριζα! και φυσικα δεν σε τρωει οπως το ξυραφι... σαν να εχεις κανει αποτριχωση ειναι

sAVAZz
18-02-15, 17:28
απο ποια πλευρα κανει για ποιο λειο δερμα???απο την μερια που εχει κατι σαν κυλιδνρο ι απο την αλλη απλα χωρις σκαλα?

Hamlet
19-02-15, 10:09
Απ τον κυλινδρο!

sAVAZz
24-02-15, 21:47
ρε μαγκες πως βγαινει η 3d κεφαλη για κα8αρισμα???

TRIANTAFYLLOU
25-02-15, 17:51
όλες οι κεφαλές απο αυτη τη φιλιπς είναι κουμπωτές και βγαίνουν εύκολα και γίνονται φύλο και φτερό

sAVAZz
25-02-15, 20:28
για την αλλη μερια ανοιγει μια χαρα...στην κεφαλη δεν ξερω πως να την ανοιξω που πιεζω κτλπ φοβαμαι μην κανω βλακεια και σπασει..

TRIANTAFYLLOU
26-02-15, 04:37
όπως είναι η κυλινδρική κεφαλή πιάσε απο την μεριά που είναι τα δόντια με τα δάχτυλα και απλα τράβηξε και θα μείνει η βαση που παίρνει κλήσεις με τον κορμό της μηχανής και θα πάρεις μόνο εκείνο το κυλινδρικό σαν κόσκινο με τα δόντια που έχει εκατέρωθεν και εκείνο με την σειρά του λύνετε εύκολα και καθαρίζετε έχει κατι σαν κλίπς

loufas
08-03-15, 20:45
Ζεστο κερι!δε το συζητώ

Jumaru
09-03-15, 09:08
Έχει εμπειρία κανένας από IPL (φωτόλυση), έκανα 4 συνεδρίες μέχρι τώρα, είδα κάποια αποτελέσματα μέχρι τώρα άλλα όχι αμάν και τι, επίσης οι μισοί λένε το αποτέλεσμα είναι μόνιμο άλλοι λένε 2-3 χρόνια κρατάει. Πλάτη/ώμους κάνω αν ενδιαφέρει κανένα.

strong(er)
09-03-15, 10:41
οτι καλυτερο http://www.skroutz.gr/s/2173238/Philips-BG2024.html

Τυχερος οποιος εχει καταστημα κοντα του και το παρει στα 23-24 :thumbup::thumbup:

Τελικά έχει σκάλες για τριμαρισμα η στο ξυρίζει μόνο δέρμα?

NASSER
09-03-15, 12:23
Έχει εμπειρία κανένας από IPL (φωτόλυση), έκανα 4 συνεδρίες μέχρι τώρα, είδα κάποια αποτελέσματα μέχρι τώρα άλλα όχι αμάν και τι, επίσης οι μισοί λένε το αποτέλεσμα είναι μόνιμο άλλοι λένε 2-3 χρόνια κρατάει. Πλάτη/ώμους κάνω αν ενδιαφέρει κανένα.

Ένας φίλος που έχει έντονη τροχοφυία κάνει συνδυασμό φωτόλυσης και laser... είναι δυο διαφορετικά? Εναλλάξ αν θυμάμαι καλά. Ανάλογα με το πόσο σκληρές είναι οι τρίχες και πόσο πυκνές, ανάλογα φεύγουν. Και αν δεν απατώμαι του ανέφεραν πως μια φορά το χρόνο θα πρέπει να κάνει ένα πέρασμα.

Jumaru
09-03-15, 15:09
Ένας φίλος που ..
Διαφορετικά είναι, το laser είναι παλαιότερη τεχνολογία και πιο ακριβή απ'ότι ακούω, τώρα αντικειμενικές τιμές δεν ξέρω γιατί αυτή είναι γυναικα φίλου μου που μου το κάνει και δίνω 50ε τις 2 φορές. Τα φοβόμουν γενικά αυτά όλα άλλα πέρσι δεν είχα χρόνο για να τις πάρω και ήμουν λίγο παραπάνω αρκούδα. Για συνδυασμό 1η φορά το ακούω αυτό αλλά και στο IPL ισχύει αυτό που λες όσο πιο μαύρη και χοντρή (η τρίχα :P) τόσο πιο καλά για να φύγει.

vikaki31
16-03-15, 15:28
παιζουν ρολο πολοι παραγοντες.τη μηχανημα κανεις λειζερ.πρωτης, δευτερης,τριτης γενιας?.τη διαμετρο που χτυπα το ματι του λειζερ.ποσο συχνα κανεις.σε τι βαθμο σε χτυπανε καθε φορα.ποσο τριχοφιια εχεις.χρωμα δερματος.καμια σχεση φωτολυση με λειζερ.οσοι ξερω που κανα λειζερ και καθαρισαν μολις το σταματησαν μετα απο κανα 10 μηνο εμφανηστικαν ενα 30 % των τριχων που ειχαν πριν ξεκινησουν.ενω στις γυναικες εχει πιο πολυ επιτυχια.

NASSER
16-03-15, 16:25
Ενδιαφέρον τα όσα αναφέρεις vikaki31.
Το κόστος της νέας τεχνολογίας έχει μειωθεί?

vikaki31
16-03-15, 18:10
δεν θα ελεγα οτι εχει μυωθει το κοστος .απλα βρισκεις να κανεις πιο οικονομικα λειζερ αλλα εχουν πιο παλια μηχανηματα /θελει να εισαι λιγο γνωστης για να μη σε κοροιδεψουν και πολυ καλη ερευνα κεντρου και το βασικο να εχεις δει δουλεια τους.και αν αγορασεις προγραμμα με χαρτια και υπογραφες συμβολαιο.στο μιλητο παιζονται πολλα .εχω ακουσει διαφορες ιστοριες.θελει προσοχη

NASSER
16-03-15, 18:41
Είδατε που και σήμερα μάθαμε περισσότερα πράγματα... :)
Το συμβόλαιο και τον έλεγχο της τεχνολογίας δεν μου είχαν περάσει από το μυαλό... και η αλήθεια είναι πως έχεις δίκιο vikaki31
Αυτό το χειμώνα δεν ξυριζόμουν καθόλου και παρατήρησα πως έχω αρκετή τρίχα σε στήθος και κοιλιά. Και γενικά αν είχα την οικονομική άνεση θα απαλλασσόμουν από τις τρίχες όχι μόνο για λόγους αισθητικής αλλά κυρίως υγιεινής καθώς καθημερινά ιδρώνω στο γυμναστήριο.
Επομένως σε πρώτη φάση στοχεύουμε στην έρευνα αγοράς για καλύτερες και πιο οικονομικές επιλογές!

Mom'sSpaghetti
14-11-15, 13:44
Αποτριχωτική μηχανή και ξυραφάκι.

beegee
23-11-15, 16:18
κερι για οσους αντεχουν και θελουν κατι οικονομικο και σχετικα με το λειζερ υπαρχουν πολυ καλες προσφορες πλεον και με μηχανηματα τελευταιας τεχνολογιας . αρκει να γινεται απο δερματολογο και οχι απο απλα κεντρα αισθητικης .

GyM=life
31-12-18, 06:32
Ξυραφακι :D