PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερευνα...αποτρίχωσης!



Σελίδες : [1] 2 3

Dinos
24-03-08, 01:49
Για να δουμε λοιπον :green:

Niiick
24-03-08, 01:58
εγω τα περνω με μηχανη :idea: :idea: του γκαζον :army1:

RUHL
24-03-08, 03:02
τιποτα απολυτως δεν ειμαι αρκουδιαρης σαν μερικους μερικους :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :twisted:

Antonio
24-03-08, 10:53
τπτ αλλα αν θέλει κάποιος να το κάνει πιστεύω οτι πρέπει να αποφύγει το ξυραφάκι η την μηχανή του γκαζόν..

billys15
24-03-08, 12:35
Ψηφισα veet ταινιες,αλλα χρησιμοποιω και κρεμα veet,μηχανη αποτριχωσης (εκει να δειτε πονος!! :shock: ) και μηχανη κουρεματος για το ανω σωμα.

alex_switch
24-03-08, 14:31
Εγώ μια φορά έβαλα κρέμα veet όπως ο billys αλλα απο τότε δεν ξαναέβαλα γιατί βγήκαν 2πλάσιες απο ότι ήταν!!έχω καταλήξει στο ξυραφάκι και ευτυχώς μέχρι τώρα δεν βλέπω κάποια αύξηση τους!!βεβαια βγαίνουν με την μία, αν δλδ θές να μην έχεις καθόλου κάθε δυο μέρες πρεπει να ξυρίζεσε!απο εκει και περα όμως κρατιούνται σε μια λογική αναπτυξη!!
όσο για το ζεστό κερί πρέπει να παραδεχτό οτι οι γυναίκες που το κάνουν έχουν **** γιατι όταν το δοκίμασα τα είδα όλα!!! :shock: :shock: :shock:

RUHL
24-03-08, 15:14
Και καθε 2 μερες θα ξυρηζεις ολο το σωμα αχαχχαχαχαχααχ ωραια δουλεια βρηκατε και οσοι ειστε τριχωτοι στην πλατη τι κανετε? χαχαχαχα σας ξυριζουν αλλοι?

Muscleboss
24-03-08, 17:22
Όταν έκανα αποτρίχωση έβαζα ξυράφι, ξέρω ότι δεν ήταν το καλύτερο αλλά ήταν γρήγορο και φυσικά οικονομικό.

πλέον δεν κάνω αποτρίχωση, απλά σπάνια μπορεί να "πάρω τα πολλά" με μια κουρευτική μηχανή :)

ΜΒ

ioannis1
24-03-08, 22:55
χχααααχα.ωραιος ο μποσ για το μαλλι. :P εγω κανω με αλοιφη βιτ και βρηκα την υγειαμου.

giorgos_xania
26-03-08, 14:38
[set αρκουδα mode οn]

αλοιφη? δλδ δεν ειναι αυτοκολλητο?
για πες ποσο και ποσα τετραγωνικα βγαζει ? :P
τροπος χρησης κλπ :moderator:

[/set αρκουδα mode οff]

asdf
26-03-08, 15:05
Εγω δεν εχω ουτε γενια καλα καλα οποτε τπτ :^^:

Kntrns_MD
26-03-08, 15:21
ξυράφι... εδώ και πολλά χρόνια :lol:

billys15
26-03-08, 16:36
εγω κανω με αλοιφη βιτ και βρηκα την υγειαμου.

Το κακο ειναι οτι χρειαζεται πολυ κρεμα και για αρκετη σχετικα ωρα για να τις καψει,αλλιως σε μενα δεν πιανει :D

RUHL
26-03-08, 16:43
Τωρα μου ηρθε
θυματε κανενας εκεινο το προιον που διαφημιζουν στην τηλεοραση(συνηθως τα καλοκαιρια telemarketing) που ψεκαζεις περνας με ενα πανακι και φευγουν οι τριχες?

Αληθεια ηταν? καμια εμπειρια κανενας κατι τελος παντων :green:

elenaki*
26-03-08, 23:08
ο καλύτερος τρόπος για αποτρίχωση και πιο αποτελεσματικός (κρατάει περισσότερο και απο τις κρέμες veet) είναι η αποτρίχωση με κερί, :awesome:
μερικά από τα πλεονεκτήματά του κεριού είναι ότι δε καίει τη τρίχα όπως κάνουν οι κρέμες, τις βγάζει από τη ρίζα τους, και κάνει περισσότερο από μήνα να εμφανιστεί.
το καλύτερο δε είναι πως με την επαναλαμβανόμενη χρήση του, η τρίχα εξασθενεί με αποτέλεσμα την εξαφάνισή της.
και μη σκεφτείτε ότι θα πονέσετε... μέχρι να πείτε αουτσ... έχετε τελειώσει!!!
και το δέρμα σας??? θα ναι σα βιλούδο...

Muscleboss
27-03-08, 00:33
Μιας κα αναφερθήκατε σε προιόντα ψεκάστε σκουπίστε... και αποτρίχωση, είχα δοκιμάσει τη χρονιά που είχα κατέβει σε αγώνες ένα προιόν της veet που στην ουσία ήταν μια μια κρέμα σπρέυ που την άφηνες πάνω στο δέρμα σου για λίγο χρόνο, κ μετά τη σκούπιζες και τρίχες είχαν "καεί"....

η αλήθεια είναι ότι σε κάποια σημεία δε έκαιγε την τρίχα βαθειά αλλά αυτό μπορεί να οφειλόταν στο ότι δεν ήξερα εγώ να το χρησιμοποιώ σωστά... το χειρότερο όμως από όλα ήταν ότι μου χάλαγε το μαύρισμα... η επιδερμίδα που έβαζα τη κρέαμα, μετά την αφαίρεσή της ήταν εμφανώς πιο άσπρη από τα άλλα σημεία.... δε το ξαναδοκίμασα... :|

ΜΒ

ioannis1
27-03-08, 01:18
εγω με την αλοιφη βιτ ολα καλα.βεβαια αρχικα θελω ενα σωληναρι το κρατω 10 λεπτα και φευγουν ολες κατω απο το ντουζ.με το μαυρισμα επισης δεν ειχα προβλημα ευτυχως.

stelios30
27-03-08, 02:47
Νομιζω οτι το πιο υγειηνο ειναι το ξυραφι παλιοτερα εκανα κερι αλλα ειχαν αδυνατισει οι τριχες και γυρνουσαν μεσα στο δερμα

Sourlas
27-03-08, 15:35
elenaki* +++

Κάνω στην πλάτη κεράκι, ένα που είναι σαν πλαστελίνη. Δεν έχω όμως πολύ "πράμα" εκει.Λίγες και αραιές. Παρόλα αυτά πονάει απίστευτα. Θέλω να το δοκιμάσω και μπροστά αλλά "κολάω" ακόμα. Stelios30 , από πόνο πως πήγαινες με το κερί??

Όσο για το veet, κάνει ο αδερφός μου χρόνια (και εγώ κατα καιρούς) και είνα αποτελεσματικότατο, ειδικά όταν το μάθεις και το χρησιμοποιείς σωστά.Παρόλα αυτά βγαίνουν πολύ γρήγορα οι τρίχες μετά.

elenaki*
27-03-08, 23:35
:D αυτό που κάνεις και είναι σα πλαστελίνη λέγεται χαλάουα... καλό είναι, παρόμοιο με το κερί. το μείον στις κρέμες τύπου veet είναι ότι δεν κάνουν καλό στην επιδερμίδα, γιατί είναι καθαρά χημικά (για να καταστρέφουν τη τρίχα) οπότε ... καταλαβαίνεις τι κακό κάνουν.
το καλύτερο είναι το κερί, αποτρίχωση μακράς διαρκείας ... :thumbsup:

RUHL
27-03-08, 23:54
ποσο κραταει το κερι :dooreek: :dooreek:


ον τοπικ αρκουδιαρηδες :1laugh:



:turtle: :2guns: :toast:

elenaki*
27-03-08, 23:57
πάνω από 15 μέρες
και μέχρι να εμφανιστεί και πάλι η τρίχα κρατάει και μήνα... το μοναδικό μείον είναι ότι πονάει λιιιιιγο... αλλά αξίζει... εξάλλου αν το κάνεις συνέχεια, η τρίχα μαλακώνει, το δέρμα συνηθίζει και ο πόνος, σου είναι πλέον "οικείος" ... αλλά όπως είπα και σε άλλο μήνυμα, μέχρι να πεις πονάει, έχεις καθαρίσει.

RUHL
28-03-08, 00:00
ναι ναι πολυ λιγο αχαχχαχαχααχ :lol: :lol: :lol: εχουν δει τα ματια μου :dooreek: :dooreek: :dooreek:

elenaki*
28-03-08, 00:03
αλλά μετά??? άψογο ε??? είναι και λίγο θέμα ψυχολογίας... όταν ξέρεις πως αυτό θα πονέσει...
εγώ στις αρχές όταν τελείωνε το ένα μέλος, το άλλο πονούσε περισσότερο... στην πραγματικότητα δεν πονούσε, αλλά έτσι πίστευα γιατί ήξερα την αίσθηση.
τώρα πλεον... είμαι μια αναίσθητη... :green:

RUHL
28-03-08, 00:13
είμαι μια αναίσθητη... :green:

γυναικες τι να πεις :lol: :lol: :lol: :lol: :rolf: :rolf: :rolf:

elenaki*
28-03-08, 00:31
μμμ... κρυάδες...
:smash: :jason: :rifle: :spank: :shoot: :2guns:

RUHL
28-03-08, 00:50
είμαι μια αναίσθητη... :green:

γυναικες τι να πεις :lol: :lol: :lol: :lol: :rolf: :rolf: :rolf:

+αυτο το τραγουδι

http://www.greektube.org/index.php?option=com_content&task=view&id=819&Itemid=2

γυναικες :bowdown: :lol: :lol: :lol: :lol: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf:




:geek: :wave: :wave: :toast:


edit οπως ειπα χααχαχαχαχχα + αυτο χαχαχαχα :geek:

elenaki*
28-03-08, 00:56
αυτό που κολλάει βρε με την αποτρίχωση? :???:

KATERINI 144
28-03-08, 13:53
^^^^ ποιος είπε πως κολλάει?! :turtle:

RUHL
28-03-08, 14:46
:bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :clap:

elenaki*
28-03-08, 17:01
εγώ είπα πως είμαι αναίσθητη με την αποτρίχωση... και ξαφνικά βλεπω κλιπάκια με αχάριστες... :inandout:

RUHL
28-03-08, 17:08
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

elenaki*
28-03-08, 17:15
αγκου.... :P

Gasturb
16-04-08, 16:32
Πκαλα όλα τα ποστς :lol:

Δεν ξέρω γιατί αλλά δεν αναφέρθηκε κανεις στο laser.

Εγώ εχω μεν αλλα όχι έντονη τρίχα στην πλάτη κ στήθος οπότε για την ώρα δεν σκέφτηκα να τα βγάλω. Άπο όσα έχω ακούσει κ δει εχω βγάλει τα εξης συμπέρασματα

- Με ξυράφι οικονομικό λίγο χρονοβόρο αλλά βγαίνουν κάπως αγριεμένες μετά :lol:
- Με κερί, μηχανή έχει πόνο κυρίως αν υπάρχει πολύ τρίχα :dooreek:
- Με κρέμα μπορεί να σε 'κάψει' το δέρμα σου αν το άφήσεις περισσότερο αλλα κάνει δουλεια

Αυτό που ψηφίζω ειναι laser, μπορεί να χρειαστείς να κάνεις αρκετές επισκέψεις να είναι πιο πολυέξοδο αλλα τουλάχιστον ξεμπερδεύεις μια κ καλή από την βαριά εργασία κ είναι κ πιο άνετο. Για μένα μου ταιριάζει μιας κ όπως είπα αν σκεφτώ να κάνω αποτρίχωση θα γίνει μια φορά αφού αρκετό ξύρισμα με τα γένια ρίχνω δεν χρειάζεται κ αλλό κάθε εβδομάδα :clown:

Gt

RUHL
16-04-08, 16:55
Το λαζερ ειναι μονιμο μαν δεν μπορεις μετα να ξαναγηνεις αν αλαξεις γνωμη αρκουδα που εισαι τωρα :lol: :lol: :moderator: σκεψου το καλα :lol: :lol: :rolf: :rolf: :rolf:

Gasturb
16-04-08, 17:13
Αν το πάρω απόφαση τέλος! Το ποτάμι δεν γυρίζει πίσω!! 8) :clown:

Gasturb
16-04-08, 18:49
Αποτρίχωση (http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=594/)

panagiotisf
21-05-08, 16:52
εγω βαζω συνηθως μηχανη τριμ που ειναι σαν το ξυραφι περιπου
και περιπου 5 φορες τον χρονο κανω και αποτριχωση με κερι
ποναει λιγο αλλα αξιζει τον πονο
ειναι και λιγο ακριβα ετσι πανω κατω 60 ευρω ζητανε οι αισθητικοι
:notice:

Dinos
06-06-08, 10:07
δοκιμασα με ξυραφι...μουφα....πολυ αγριεμενες βγηκαν .... κερι επρεπε τελικα :?

Lago
01-08-08, 13:18
Παιδιά η αποτρίχωση με κερί έχει το καλύτερο αποτέλεσμα...
εγώ δεν είμαι δασύτριχος αλλά βγάζω αυτές τις λίγες από το στήθος με κερί αλλά και στα ποδιά που είναι πολύ περισσότερες..
κατ' αρχήν σου κάνει μια επιδερμίδα σαν μωρού, κάνουν να βγουν πάλι 1 μηνά + περίπου(αναλόγως τον άνθρωπο)...,και το κυριότερο κάθε φορά που τις βγάζεις μειώνονται...
Λοιπόν δεν αξίζει λίγος πόνος...? :turtle:

giannis64
01-08-08, 22:18
α ρε προβληματα που εχει ο κοσμος!! ζητω στους ατριχους. σαυτους ανηκω και εγω. δοξα το θεο!!! :clapping:

nikokrit
30-11-08, 16:57
Εγω παω σε αισθητικο και με κανει αποτριχωση..παω συστηματικα οποτε αρχιζουν και εξασθενουν!!Σε αλλα μερη μπορει με μηχανη λιγο ή σπανια ξυραφι..!

nikokrit
30-11-08, 17:31
Γενικοτερα εχω δοκιμασει και κερι..μηχανη αποτριχωτικη..μηχανη κουρεματος..αφρο veet(για τη π.....α ειναι) και ταινιες veet!!Απλα ηθελα να προσθεσω οτι τον πιο τρελο πονο τον γνωρισα πριν το περασμενο καλοκαιρι που με εκανε κερι ο αισθητικος στο στηθος..τρελος πονος!!

SiCkOheL
15-01-09, 08:17
lazer
end of story :evil2:

tezaman
19-01-09, 20:08
α ρε που πήγαν οι εποχές που οι άντρες κυκλοφορούσαν με ανοιχτά τα κουμπιά του πουκαμίσου και καμαρόνανε για τις τρίχες ως ένδειξη του ανδρισμού τους!! μας κάνανε ντιντίδες ρεεε!!! τελικά το μ**** δεν ΄σερνει μόνο καράβια! :wcourt:

peris
19-01-09, 20:25
α ρε που πήγαν οι εποχές που οι άντρες κυκλοφορούσαν με ανοιχτά τα κουμπιά του πουκαμίσου και καμαρόνανε για τις τρίχες ως ένδειξη του ανδρισμού τους!! μας κάνανε ντιντίδες ρεεε!!! τελικά το μ**** δεν ΄σερνει μόνο καράβια! :wcourt: :rolf: :rolf: :lol: :lol:

RUHL
19-01-09, 21:10
Ας γραψουμε την εμπειρια μια και ανεβηκε το τοπικ :clown:

Ζεστο κερι αουτςςςς ετσι οπως ειναι χωρις να τις κοψεις με καμια μηχανη πρωτα για να βγουν καλυτερα πονος αρκετος αλλα 3 εβδομαδες εισαι ελευθερος και μετα βγαινουν πολυ αδυναμες και περνεις ενα αλλο πραγματακι δεν θυμαμε πως λεγετε αυτο που δηχνουν στην τηλεοραση ενα σαν μηχανημα που τραβαει τις τριχες
Περνεις εκεινο οταν ειναι αδυναμες και βγαινουν πολυ ευκολα(σχετικα Ε) και δεν ποναει(βασικο) και παλι κραταει 2 εβδομαδες μετα βγαινουν ακομα ποιο αδυναμες και παλι με αυτο το μηχανημα τις βγαζεις

(μην επηχηρησετε το μηχανημα σε μη κοντες τριχες αουτς :lol: :lol: )

Αρα ολη η ιστορια-πονος-μπελας ειναι το πρωτο κερι μετα ειναι πολυ ευκολα ολα :thumbsup:


ΥΓ τεζα καλα τα λες τριχες ομως δν βλεπω στο αβαταρ ουτε για δειγμα :joker: (οχι πως εχω εγω :green: αλλα δεν λεω τετοια :green: )

tezaman
19-01-09, 21:27
χαχαχα είπα μας κάνανε ντιντίδες Άλεξ!! οχι σας κάνανε :green:

αναγκάζομαι και εγώ να πάω με το ρεύμα τω καιρών και να ξυρίζω της πολύτιμες τριχούλες μου που μου προσφέρουν απλόχερα τόση ζεστασιά τις κρύες νύχτες του χειμόνα :moderator: :1laugh:

mitsakos
19-01-09, 21:50
εγω ειμαι καταξανθος.στο σωμα δεν τις ξυριζω ετσι και αλλιως ακομα αλλα και στο προσωπο και 2-3 βδομαδες να τα αφεισω δεν φαινονται.ειμαι και 17 οποτε ακομα δεν μεγαλωνουν πολυ γρηγορα αρα no prob.για τις υπολοιπες,με μηχανη,του στηθους λεω μονο καποια στιγμη.οι αλλες δεν φαινονται ουτε ειναι πολλες

slaine
19-01-09, 23:38
που είναι ο αρκουδιάρης μποντυμπίλντερ a.k.a. πολυδεύκης να μας δώσει τα φώτα του... :lol:

polydeykis
27-01-09, 18:50
γιατι αρκουδιαρης ρε? εχω καμμια φωτογραφια με τριχες?????

slaine
27-01-09, 18:53
ψάξε στα οφ τόπικ στις τελευταίες σελίδες να δεις μία ωραία φωτό που σου φτιάξαμε να καταλάβεις :lol: :lol: :lol:

Steve KinG STyLe
27-01-09, 18:54
Οχι εσυ ακριβως :rolf: :rolf:
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?p=51570#51570
Ε αυτη την φωτο ειχαμε βαλει το πρωσοπο σου αλλα μας την εσβησε το photobucket :cry: :cry: :cry: :rolf:

polydeykis
27-01-09, 18:54
αμα σας...... :rifle:

kyriakos23
27-01-09, 21:25
με τενιες με κερι πανω.
το καλιτερο :)

RAMBO
30-01-09, 18:02
εχει κανει καποιοσ αποτριχωση με laser?εχει επιπτωσεισ στο δερμα??? :moderator:

RUHL
30-01-09, 20:02
πσιττττ ραμπο :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: ακουσα οτι εχουν βγαλει χαπια αποτρηχωσης :shifty: :shifty: ο πολυνικος ξερει απο αυτα στηλε κανενα πμ ρωτα τον :shifty: :shifty: :shifty:

slaine
31-01-09, 02:03
εχει κανει καποιοσ αποτριχωση με laser?εχει επιπτωσεισ στο δερμα??? :moderator:
θεωρητικά αν γίνει σωστά όχι αλλά έστω και λίγο έχει ειδικά αν κάνεις πολλές επισκέψεις. γι'αυτό μετά κάνεις άλλο λέιζερ για να φτιάξεις το δέρμα. :P

_kwstas_
31-01-09, 07:32
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

RAMBO
01-02-09, 19:54
RUHL πολυ αστειο γελασαμε. :banghead:

KATERINI 144
02-02-09, 14:19
Τιποτα απολυτως, προτιμώ το φυσικό μου. :cyclops:

SiCkOheL
02-02-09, 14:28
πσιττττ ραμπο :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: ακουσα οτι εχουν βγαλει χαπια αποτρηχωσης :shifty: :shifty: ο πολυνικος ξερει απο αυτα στηλε κανενα πμ ρωτα τον :shifty: :shifty: :shifty:


έχεις μείνει πίσω φιλε ακόμα στα χάπια είσαι?
υπάρχει και σε υγρή μορφή ποια με γεύση φυστικοβούτυρο από μπάμιες κορινθίας
ένας φίλος μου το παίρνει και φύγανε όλες

NewBuilder
22-03-09, 01:04
Παιδιά είμαι 17 χρονων.. άμα με δείτε .... όχι αρκούδα που λέει ο Ruhl αλλα μαμούθ :)

RAMBO
22-03-09, 18:39
εγψ θα κανω με λαζερ

vagg
25-03-09, 00:46
θα κλεψεις τραπεζα???γιατι θα ματωσει η τσεπη σου...χααχαχχαχα

kyriakos23
25-03-09, 00:55
ξερω ενα που εκανε.
το αφησε στην μεση (ενω πληρωσε ενα σωρο) γιατι θελανε τρελα λεφτα...

yannis88
25-03-09, 04:15
Διαβασα προσφατα σε ενα περιοδικο για μια ειδική λοσιον για τη συγκεκριμενη δουλεια...Απλώνεις και μαζεύεις...Παραείναι απλό μου φαίνεται,..

kyriakos23
25-03-09, 04:39
βλακια ειναι αυτο.

Kaskani Konstantina
25-03-09, 10:45
Ακούστε κ ΄μενα που εχω ασχοληθεί με αυτό το κομμάτι κ εχω κ ινστιτούτο αισθητικής. Το λειζερ κ ιδικότερα το παλμικό φως αφαιρεί το στέλεχος της τριχα ς, η τριχα θα ξαναβγει μετα απο περίπου 6 μήνες λιγότερο απο πρίν κ σε ποιό μαλακή μορφή, τώρα υπάρχουν τα ποιό σκληρά δέρματα ειδικά αυτά που εχουν μαυρη κ αγρια τρίχα( που οχι σε ολες τις περιπτώσεις) αφήνει σημάδια επάνω στο δέρμα, δινεις κ πολλά χρήματα κ ποιος ο λόγος αφου η τρίχα δεν σταματάει να βγαίνει. Η ριζική αποτρίχωση γίνεται με βελόνα είναι εποδινη κ αφήνει τρύπες στο δέρμα.

Εγω σας προτείνω κερί αποτρίχωσης με ταινία αφαιρεί την τρίχα για ενα μήνα κ κατι, δεν πονάει καθόλου, γίνεται λειο κ πανέμορφο το δέρμα κ με λιγα χρήματα. Γιατί την τρίχα δεν την σταματάει για πάντα τίποτα απο ολα αυτά.

Οποιος κατέβει Κόρινθο απο εσας καποια σιγμή θα εχει δωρεάν αποτρίχωση απο ΄μενα που θα σας κανει μια απο τις αισθητικού μου που εχω στο ινστιτούτο

Kaskani Konstantina
25-03-09, 10:49
Oσο για τον Katerini που θέλει να ειναι φυσικός σεξουαλας, θα του κάνω δώρο η ενα πεντικιούρ, η ενα μασάζ χαλαρωτικό απο τις εμπειρες αισθητικούς μου, ας διαλέξει τι θέλει!!!!!!!!!!!

KATERINI 144
25-03-09, 11:57
μασαζ φυσικα .............................;)

πετικιουρ και ιστοριες ειναι για ντεμι αντρες................................ :turtle:

slaine
25-03-09, 15:29
Οποιος κατέβει Κόρινθο απο εσας καποια σιγμή θα εχει δωρεάν αποτρίχωση απο ΄μενα που θα σας κανει μια απο τις αισθητικού μου που εχω στο ινστιτούτο

έρχομαι! ελπίζω να είναι όμορφη! εεε προσεχτική στη δουλειά της ήθελα να πω... :P:green:

katerina
25-03-09, 18:32
μασαζ φυσικα .............................;)

πετικιουρ και ιστοριες ειναι για ντεμι αντρες................................ :turtle:

KATERINI εγω εκτος απο αθλητρια ειμαι κ αισθητικος, γιαυτο ξανασκεψουτο για την αποτριχωση, μηπως θες να σου την κανω εγω,η μηπως θελει το MB????

katerina
25-03-09, 18:36
έρχομαι! ελπίζω να είναι όμορφη! εεε προσεχτική στη δουλειά της ήθελα να πω... :P:green:

Να ερθεις slaine!!!! αλλα θα φυγεις χωρις δερμα!!!!!!!!:shock::shock::shock:

NASSER
25-03-09, 18:55
Mας την αγριεψατε την Κατερινα παιδια. Τωρα πατε να σας αναλαβει... :welcome:

kyriakos23
25-03-09, 20:00
εγω κανω με κερι μονος μου:)

slaine
25-03-09, 20:46
Να ερθεις slaine!!!! αλλα θα φυγεις χωρις δερμα!!!!!!!!:shock::shock::shock:

ενδιαφέρον ακούγεται... :lol: :lol: :lol: :P

KATERINI 144
25-03-09, 22:39
KATERINI εγω εκτος απο αθλητρια ειμαι κ αισθητικος, γιαυτο ξανασκεψουτο για την αποτριχωση, μηπως θες να σου την κανω εγω,η μηπως θελει το MB????
Προβληματίστηκα τωρα…λιγο να το σκεφτώ …εντάξει!,
Μόνο μουστάκι μη με βάλετε να ξυρίσω :green:

katerina
25-03-09, 23:07
Προβληματίστηκα τωρα…λιγο να το σκεφτώ …εντάξει!,
Μόνο μουστάκι μη με βάλετε να ξυρίσω :green:

Το μουστακι μου αρεσει κ δεν θα σου το κοψω, οσο για την αποτριχωση δεν εχεις να σκεφτεις τιποτα, αφησου στα χερακια μου

RAMBO
25-03-09, 23:10
εεεεε θελω και γω αποτριχωση

Kaskani Konstantina
25-03-09, 23:13
Προβληματίστηκα τωρα…λιγο να το σκεφτώ …εντάξει!,
Μόνο μουστάκι μη με βάλετε να ξυρίσω :green:

Προβληματίστηκες ε!! με την πρωτη ευκαιρια πουλησες την προσφορα μου!! πηγαινε στην Κατερίνα να σου μαδήσει το δερμα!!! να δεις τι εισαστε ενας ενας:rifle::rifle::box::box::shoot::shoot:

KATERINI 144
25-03-09, 23:56
Μα συγγνώμη δεν ειδές κωσταντινα πόση ωρα το σκεφτομουν ………………………………..

αλλωστε για αποτρίχωση ειπα θα παω όχι για μασαζ!!


αμεσως να με παρεξηγησετε :P

Kaskani Konstantina
26-03-09, 00:14
Μα συγγνώμη δεν ειδές κωσταντινα πόση ωρα το σκεφτομουν ………………………………..

αλλωστε για αποτρίχωση ειπα θα παω όχι για μασαζ!!


αμεσως να με παρεξηγησετε :P

Α ενταξει τοτε, επειδη η Κατερινα πηγαίνει κ σε σπίτι κ κανει αποτριχωση, θα την στείλω σπιτι σου που θα ειναι εκει κ η γυναικα σου μουστακαλη!! σου αρεσει?? για να μαθεις να με πουλας!!!

KATERINI 144
26-03-09, 00:54
:spank::spank::spank::spank:

να μενουμε ον τοπικ παρακαλω τα οφ να σβηνονται αμεσως :turtle:

:rolf:

Kaskani Konstantina
26-03-09, 01:13
:spank::spank::spank::spank:

να μενουμε ον τοπικ παρακαλω τα οφ να σβηνονται αμεσως :turtle:

:rolf:



xαααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!:turtle::turtle:

billys15
27-03-09, 19:27
Εγω σας προτείνω κερί αποτρίχωσης με ταινία αφαιρεί την τρίχα για ενα μήνα κ κατι, δεν πονάει καθόλου, γίνεται λειο κ πανέμορφο το δέρμα κ με λιγα χρήματα. Γιατί την τρίχα δεν την σταματάει για πάντα τίποτα απο ολα αυτά.

Κωνσταντινα εγω που ειχα δοκιμασει με τις ταινιες veet (αθλια και αυτα και η κρεμα) πονουσε πολυ και τελικα τις αφησα.Με το κερι που λες εσυ δεν εχω δοκιμασει ακομα,αλλα θελω να παρω.Το θεμα ειναι οτι δεν ξερω πώς να το κανω,κατι μου ειπαν για ζεσταμα,απλωμα...Ακριβως δεν γνωριζω αλλα θα μαθω.

Kaskani Konstantina
27-03-09, 21:02
Κωνσταντινα εγω που ειχα δοκιμασει με τις ταινιες veet (αθλια και αυτα και η κρεμα) πονουσε πολυ και τελικα τις αφησα.Με το κερι που λες εσυ δεν εχω δοκιμασει ακομα,αλλα θελω να παρω.Το θεμα ειναι οτι δεν ξερω πώς να το κανω,κατι μου ειπαν για ζεσταμα,απλωμα...Ακριβως δεν γνωριζω αλλα θα μαθω.

billy μην κάνεις μονος σου δεν θα τα καταφερεις, βαλε καποιον που να ξερει, γιατί πρεπει να πηγαίνει η ταινία κόντρα στην τριχα, η αν βάλεις καποιον που δεν ξέρει, ΑΚΟΥΣΕ ΜΕ θα απλώσει το χερί ζεστό θα κολλήσει αμέσως επανω την ταινία κ θα τραβήξει ανάποδα απο την φορά της τρίχας

tezaman
27-03-09, 21:23
μην βγάζετε της τρίχες σας ρε θα σας πέσει η τεστοστερόνη!!!! :D :D :D

the_big_litho
27-03-09, 21:31
σωστος ο τεζα....:rolf:

η τεστοστερονη φερνει τριχα, αν φυγει η τριχα φευγει και η τεστο:P

tezaman
27-03-09, 22:11
σωστος ο τεζα....:rolf:

η τεστοστερονη φερνει τριχα, αν φυγει η τριχα φευγει και η τεστο:P

:bowdown::bowdown::bowdown: όπως τα λέει ο καλός μου φίλος ντουβάρις εεεε κοτρόνας:turtle:

TRIANTAFYLLOU
28-03-09, 04:33
εγω πάντα με αφρο όπως βιτ και με ξυράφι τις έπαιρνα τις τρίχες και μια φορα που είχα 4 αγωνες μου είπε ενας αισθητικός να παω να μου τις βγαλει γιατί μετα θα αργήσουν να βγούν και θα είμαι όκ σε όλους τους αγώνες , αλλα του είπα οτι θα βάλει κάποιο απ τα κορίτσια όχι αυτός και μου λέει ενταξει .

μπαίνω και γω στο δωμάτιο, μου λέει η κοπέλα να γδυθω, λέω τι όμορφα που ακούγετε μουσική απαλή, ξαπλώνω στο κρεβάτι αναπαυτικά , λέω εδω είμαστε ,εγω εν τω μεταξύ και σε φόρμα αγώνων σαν εξωγήινος εβλεπα κοιτούσε περίεργα , αρχίζει που λέτε να απλώνει το κερι και να τραβάει μιλάμε ρε παιδια πάει και η χαλάρωση πάνε και οι τρελές φαντασιώσεις σε κάποια σημεία που το δέρμα είναι πιό ευαίσθητο μέχρι μάτωνε εν τω μεταξύ δεν ήμουν και πολύ μαλιαρός αλλά απ το ξύρισμα χρόνια εγιναν περισσότερες και μου είχαν πεί οτι είναι σκληρες γι αυτό πονάει , αυτό ήταν δεν το ξανάκανα , βέβαια εκεί έδειξα χαρακτήρα οτι δεν πονάει αλλα τα είδα όλα.

αυτές οι κρέμες πιστεύω αν κάνει κάποιος το τεστ ευαισθησίας και είναι πολύ μαλιαρός είναι λύση και ότι μείνει με ξυράφι η μηχανή .

Polyneikos
28-03-09, 08:33
XA,XA,να σαι καλα ρε Ηλία ,με εκανες και γέλασα με το σκηνικο,σε φανταζομαι λες και ημουν μπροστα,οπως πανταευστοχος στις περιγραφες σου !!!:rolf::rolf::rolf:

jemstone
01-04-09, 10:05
Εγώ με μια αποκριάτικη συσκευή τις Phillips δεν το είχες σαν επιλογή Dino και έβαλα ξυράφι…

KATERINI 144
01-04-09, 17:08
εγω μια φορά προσπάθησα με ενα τετοιο μαραφέτι τις γυναίκας μου αλλα κόντεψα να λιποθυμήσω,τις υπόλοιπες τις ξύρισα και μετα αγριεψανε, για να μη γινω Οδησσεύς Ανδρούτσος δεν τις ξαναξυριζω :(

Kaskani Konstantina
01-04-09, 17:57
εγω μια φορά προσπάθησα με ενα τετοιο μαραφέτι τις γυναίκας μου αλλα κόντεψα να λιποθυμήσω,τις υπόλοιπες τις ξύρισα και μετα αγριεψανε, για να μη γινω Οδησσεύς Ανδρούτσος δεν τις ξαναξυριζω :(

Και θες να σου κάνει κ αποτρίχωση η Κατερίνα!! Αστο καλύτερα!!

KATERINI 144
01-04-09, 20:50
(http://imageshack.gr/view.php?file=3oi3h1uu3cay7xjs9wuv.gif) Εχω συνεννοηθεί και με διαβεβαίωσε πως εχει βελούδινο χέρι..........................
υσ: http://imageshack.gr/files/3oi3h1uu3cay7xjs9wuv.gif (http://imageshack.gr/view.php?file=3oi3h1uu3cay7xjs9wuv.gif)http://imageshack.gr/files/3oi3h1uu3cay7xjs9wuv.gif (http://imageshack.gr/view.php?file=3oi3h1uu3cay7xjs9wuv.gif)http://imageshack.gr/files/3oi3h1uu3cay7xjs9wuv.gif (http://imageshack.gr/view.php?file=3oi3h1uu3cay7xjs9wuv.gif)

Kaskani Konstantina
01-04-09, 23:49
Εχω συνεννοηθεί και με διαβεβαίωσε πως εχει βελούδινο χέρι..........................
υσ: http://imageshack.gr/files/3oi3h1uu3cay7xjs9wuv.gif (http://imageshack.gr/view.php?file=3oi3h1uu3cay7xjs9wuv.gif)http://imageshack.gr/files/3oi3h1uu3cay7xjs9wuv.gif (http://imageshack.gr/view.php?file=3oi3h1uu3cay7xjs9wuv.gif)http://imageshack.gr/files/3oi3h1uu3cay7xjs9wuv.gif (http://imageshack.gr/view.php?file=3oi3h1uu3cay7xjs9wuv.gif)

Την εχω διατάξει! κ θα δεις τι εχεις να παθεις αυτο που επαθε ο Ηλιας ηταν λίγο!!!!

TRIANTAFYLLOU
02-04-09, 03:22
καλα κατερίνη οι γυναίκες είναι μαζόχες , εγω τα είχα δει όλα η ήταν μαθητευόμενες και προσέφερα το σωμα μου για πειράματα, πάντως είχα ματώσει.

αυτές φωτη δεν καταλαβαίνουν τίποτε όπως λέει και το ανέκδοτο που κανουν πίρσινκ , βγαζουν τριχες , γεναν και αντεχουν τον πόνο , κανουν λιποαναροφιση . πλαστικες , σιλικόνι και αν πείς να σου δώσουν τον απαγορευμένο καρπό τότε λένε ποναει .

πάντως φώτη πιστεύω πρέπει να δοκιμάσεις με την κατερίνα και αν είναι καλή θα κανεις διαφήμηση όσοι κατεβαίνουν σε αγώνες θα πηγαίνουν για αποτρίχωση γιατί κρατάει και περισσότερο απο το ξύρισμα.

KATERINI 144
02-04-09, 14:02
καλα κατερίνη οι γυναίκες είναι μαζόχες
σοφές κουβέντες 8)



πάντως φώτη πιστεύω πρέπει να δοκιμάσεις με την κατερίνα και αν είναι καλή θα κανεις διαφήμηση όσοι κατεβαίνουν σε αγώνες θα πηγαίνουν για αποτρίχωση γιατί κρατάει και περισσότερο απο το ξύρισμα.
ναι ε, και γω τη φταιω?!
κανω και στο μασαζ διαφήμιση δε χρειάζεται να κανω στην αποτρίχωση,
αλλα δεν βλεπω καμια να αναφέρεται εκεί, λυσσάξανε να με ξεπουπουλιάσουν,

σύρμα, η κασκανη κάτι ψιθυρίζει στην κατερινα με το κερί στο χέρι............................... :notice::notice::dooreek::dooreek::dooreek::dooreek:

Kaskani Konstantina
02-04-09, 17:42
σοφές κουβέντες 8)


ναι ε, και γω τη φταιω?!
κανω και στο μασαζ διαφήμιση δε χρειάζεται να κανω στην αποτρίχωση,
αλλα δεν βλεπω καμια να αναφέρεται εκεί, λυσσάξανε να με ξεπουπουλιάσουν,

σύρμα, η κασκανη κάτι ψιθυρίζει στην κατερινα με το κερί στο χέρι............................... :notice::notice::dooreek::dooreek::dooreek::dooreek:

Με πούλησες οταν σου είπα δωρεαν μασαζ απο τις αισθητικούς μου, κ διάλεξες αποτρίχωση απο την Κατερίνα, τωρα θα σε εκδικηθώ μουστακαλή θα δεις τι εχεις να πάθεις θα φυγεις χωρίς δέρμα, η Κατερίνα θα σε μαδήσει κ εγω θα τραβάω βιντεο κ θα το κατεβάσω εδω στο φόρουμ να το δουν κ ολα τα παιδιά!! χαααααααααααααααααα!!

Kaskani Konstantina
02-04-09, 17:49
καλα κατερίνη οι γυναίκες είναι μαζόχες , εγω τα είχα δει όλα η ήταν μαθητευόμενες και προσέφερα το σωμα μου για πειράματα, πάντως είχα ματώσει.

αυτές φωτη δεν καταλαβαίνουν τίποτε όπως λέει και το ανέκδοτο που κανουν πίρσινκ , βγαζουν τριχες , γεναν και αντεχουν τον πόνο , κανουν λιποαναροφιση . πλαστικες , σιλικόνι και αν πείς να σου δώσουν τον απαγορευμένο καρπό τότε λένε ποναει .

πάντως φώτη πιστεύω πρέπει να δοκιμάσεις με την κατερίνα και αν είναι καλή θα κανεις διαφήμηση όσοι κατεβαίνουν σε αγώνες θα πηγαίνουν για αποτρίχωση γιατί κρατάει και περισσότερο απο το ξύρισμα.

Καλά εχω ρίξει το γέλιο με αυτα που εγραψες τώρα, σε φαντάζομαι να πονάς κ σίγουρα θα το επαιζες ανετος!! εχω δει πολλά τέτοια στο μαγαζί κ κατεβαίνω τρέχοντας τις σκάλες να μην γελάσω μπροστα στο πελάτη

Billy
02-04-09, 21:59
εγώ έχω εφεύρει δικιά μου μέθοδο,
μπαίνω στο www.bodybuilding.gr και με αυτά που διαβάζω μου πέφτουν οι τρίχες από μόνες τους, τώρα φοβάμαι και για τα δόντια.

(πλάκα κάνω, δεν ξέρω αλλά με το που ζέστανε ο καιρός βλέπω όλον τον κόσμο "ανεβασμένο")

------------------------------

βρε Κωνσταντίνα, αυτή η μέθοδος με την ταινία που λές, δεν πονάει καθόλου;;;
καλά εγώ προχθές έβαλα ένα έμπλαστρο γιατί με πόναγε η μέση και όταν το έβγαλα "την άκουσα" για τα καλά,
αυτή η ταινία τι πράμα είναι;;
μήπως τις καίει τις τρίχες και απλώς μετά κολλάνε πάνω στην ταινία;;;

-----

Piratis
02-04-09, 22:31
Διαβασα προσφατα σε ενα περιοδικο για μια ειδική λοσιον για τη συγκεκριμενη δουλεια...Απλώνεις και μαζεύεις...Παραείναι απλό μου φαίνεται,..


μου την αγορασε μια φιλη μου σημερα :P μου ειπε οτι την χρησιμοποιει ενας φιλος της καιρο τωρα με πολυ καλα αποτελεσματα, θα ενημερωσω συντομα

Kaskani Konstantina
02-04-09, 23:25
εγώ έχω εφεύρει δικιά μου μέθοδο,
μπαίνω στο www.bodybuilding.gr (http://www.bodybuilding.gr) και με αυτά που διαβάζω μου πέφτουν οι τρίχες από μόνες τους, τώρα φοβάμαι και για τα δόντια.

(πλάκα κάνω, δεν ξέρω αλλά με το που ζέστανε ο καιρός βλέπω όλον τον κόσμο "ανεβασμένο")

------------------------------

βρε Κωνσταντίνα, αυτή η μέθοδος με την ταινία που λές, δεν πονάει καθόλου;;;
καλά εγώ προχθές έβαλα ένα έμπλαστρο γιατί με πόναγε η μέση και όταν το έβγαλα "την άκουσα" για τα καλά,
αυτή η ταινία τι πράμα είναι;;
μήπως τις καίει τις τρίχες και απλώς μετά κολλάνε πάνω στην ταινία;;;

-----

Billy η αλήθεια είναι οτι πονάει λίγο!!!! πολύ περισσότερο απο το εμπλαστρο που εβαλες χα!! δεν καιει την τρίχα την αφαιρεί απο την ρίζα, κάνει πάνω απο ενα μήνα να ξαναβγεί κ βγαίνουν ποιο αραιές οι τρίχες κ ποιο μαλακές

Piratis
06-04-09, 23:18
Διαβασα προσφατα σε ενα περιοδικο για μια ειδική λοσιον για τη συγκεκριμενη δουλεια...Απλώνεις και μαζεύεις...Παραείναι απλό μου φαίνεται,..


οκ σημερα εβαλα αυτον τον αφρο λεγεται strep mousse και περιεχει βερυκοκελαιο, τον απλωνεις στο σημειο που θελεις απο 4-10 λεπτα και μετα ξεβγαζεις με νερο-πετσετουλα.

κανει πολυ καλη και γρηγορη δουλεια απλα θελει προσοχη για ατομα με αλλεργιες-ευαισθησιες στο δερμα. σε εμενα προσωπικα δεν παρουσιαστηκε κανενα προβλημα.

τιμη δεν ξερω γιατι μου τον εκαναν δωρο :P

Exci
07-04-09, 00:39
οκ σημερα εβαλα αυτον τον αφρο λεγεται strep mousse και περιεχει βερυκοκελαιο, τον απλωνεις στο σημειο που θελεις απο 4-10 λεπτα και μετα ξεβγαζεις με νερο-πετσετουλα.

κανει πολυ καλη και γρηγορη δουλεια απλα θελει προσοχη για ατομα με αλλεργιες-ευαισθησιες στο δερμα. σε εμενα προσωπικα δεν παρουσιαστηκε κανενα προβλημα.

τιμη δεν ξερω γιατι μου τον εκαναν δωρο :P
Ειναι ασφαλες για το δερμα? Περα απο τις αλλεργιες εννοω. Τι συστατικα περιεχει?

slaine
11-04-09, 15:37
υπάρχουν αντίστοιχα προιόντα αλλά μία αισθητικός φίλη μου είπε ότι είναι καρκινογόνα... ποιός ξέρει...

Billy
11-04-09, 16:09
οκ σημερα εβαλα αυτον τον αφρο λεγεται strep mousse και περιεχει βερυκοκελαιο, τον απλωνεις στο σημειο που θελεις απο 4-10 λεπτα και μετα ξεβγαζεις με νερο-πετσετουλα.

κανει πολυ καλη και γρηγορη δουλεια απλα θελει προσοχη για ατομα με αλλεργιες-ευαισθησιες στο δερμα. σε εμενα προσωπικα δεν παρουσιαστηκε κανενα προβλημα.

τιμη δεν ξερω γιατι μου τον εκαναν δωρο :P


δεν κάνεις μια ερωτησούλα σε αυτήν που σου το έκανε δώρο,
Πού το Αγόρασε και πόσο κάνει;;;

mazarakiotis
14-04-09, 18:07
εγω ξυραφάκι έβαζα και βάζω και ξεμπερδέβω

the_big_litho
14-04-09, 22:09
εγω ξυραφάκι έβαζα και βάζω και ξεμπερδέβω

Και εγω μια απ τα ιδια

Geo84
12-05-09, 08:45
Ξυραφάκι στήθος και κοιλιά δε μπορώ να πω ότι βγαίνουν τόσο άγριες...

Btw χθες χρησιμοποίησα κρέμα veet για τα πόδια και ένιωσα κάψιμο...ο βλάκας δε το ξέπλυνα αμέσως και μου έχει δημιουργήσει κοκκινίλες (έγκαυμα) το οποίο τσούζει κιόλας...τώρα που έγινε η ζημιά πρέπει να κάνω κάτι η το αφήνω να φύγει μόνο του...ελπίζω να μη μου δημιουργήσει σημάδι :unsure: κυρίως οι γυναίκες που ξέρουν καλύτερα ας με πληροφορήσουν plz...

puka
12-05-09, 10:13
σε αυτη την περιπτωση , ιδανικη ειναι η κρεμα bepanthol , ναι ναι η γνωστή κρεμουλα , κανει Θαυματα , geo84 Θα σου την προτεινα ανεπιφύλακτα !!!!!! Ειναι φΘηνή , την προμηΘευσε απο φαρμακειο και κανει τρομερή δουλεια , βαζε την οσο πιο συχνά μπορεις , ειδικά το βραδυ πριν τον υπνο , σε κανα δυο μερουλες Θα εχεις ηρεμήσει :)

Εγγυημένα αποτελέσματα !!!!

Εγω παντως ειμαι υπερ του λεηζερ , κανει τρομερη δουλεια plus ξεφορτωΘηκα τριχοφυια σε σημεία καιρια .... η επεξήγηση περιττή :)

Geo84
12-05-09, 10:22
Ty olga :thumbup: θα την δοκιμάσω...

βασικά τώρα να ιδρώνω κτλ δεν υπάρχει πρόβλημα έτσι?και στο λούσιμο?να το αποφεύγω?κάνω και δυο μπάνια τη μέρα...

Τι τις θέλω τις κρέμες ρε γαμωτο.......

puka
12-05-09, 10:48
οχι το νερακι κακό δεν κάνει ............... απλά ισως τα αφρολουτρα , σαμπουαν κτλ να σου προκαλεσουν εναν ερεΘισμό , προσπαΘησε να το αποφυγεις στην επιμαχη περιοχή .... αν ομως βαζεις τακτικά την κρεμα , αν μπορεις δλδ και τωρα να την αγορασεις και να βαλεις Θα δεις μεσα σε 24ωρο αμεση βελτιωση , πραγματικά !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ειναι οπως το καλοκαιρι που κοκκινιζουμε καπως απο τον ηλιο στο πρωτο μπανιο ....... η bepanthol ουσιαστικα βοηθα στην ταχυτερη αναπλαση του δερματος και επομενως ανακουφίζει γρηγοροτερα .... :)



http://www.pharmazon.gr/images/bepanthol_cream.jpg

Αλοιφή με προβιταμίνη Β5, που ενισχύει την ανάπλαση του ερεθισμένου δέρματος. Κατάλληλη για την προστασία και αντιμετώπιση των συγκαμάτων στα μωρά. Χωρίς συντηρητικά, άρωμα και χρωστικές.

Geo84
12-05-09, 11:49
Σ'ευχαριστώ ολγα...πάω να την πάρω αμέσως :bowdown:

Ελπίζω να μην αφήσει σημάδιιιιιι...

kyriakos23
12-05-09, 14:46
bepanthol καλα λεει η κοπελα.
κανει κ για τα tattoo οταν ειναι φρεσκα:thumbup:

vAnY
12-05-09, 18:12
Ξυραφάκι στήθος και κοιλιά δε μπορώ να πω ότι βγαίνουν τόσο άγριες...

Btw χθες χρησιμοποίησα κρέμα veet για τα πόδια και ένιωσα κάψιμο...ο βλάκας δε το ξέπλυνα αμέσως και μου έχει δημιουργήσει κοκκινίλες (έγκαυμα) το οποίο τσούζει κιόλας...τώρα που έγινε η ζημιά πρέπει να κάνω κάτι η το αφήνω να φύγει μόνο του...ελπίζω να μη μου δημιουργήσει σημάδι :unsure: κυρίως οι γυναίκες που ξέρουν καλύτερα ας με πληροφορήσουν plz...


:unsure: κι εγω το ιδιο με σεν αεπαθα με κρεμα veet!! απο τοτε μακριιααααα !! ειχα βαλει κατω απο τις μασχαλες και μετα ετσουζε κ ειχα κοκκινιλες και δεν μπορουσα να κατεβασω τα χερια!:green:
Απλα περιμενα 1-2 μερες και μετα εφυγε...
ποτε πια veet:x

isis
12-05-09, 20:31
veet και άγιος ο θεός! :bowdown::bowdown::bowdown:

Geo84
12-05-09, 20:37
Οι κοκκινίλες έφυγαν οι πιο πολλές αλλά έχω γίνει πουά...μου φαίνεται αυτές είναι μικροσκοπικές πληγές...και ακόμα τσούζει κομματάκι...

Vany σου άφησε σημάδια?

Αμα ξαναβάλω εγώ κρέμες.......ξυραφάκι και άγιος ο θεός... :P


υ.γ. αααα και πήρα την κρεμούλα ειδικά για μωράκια...αγκου................... :unsure:

Geo84
12-05-09, 20:40
ειμαι υπερ του λεηζερ , κανει τρομερη δουλεια plus ξεφορτωΘηκα τριχοφυια σε σημεία καιρια .... η επεξήγηση περιττή :)

Αυτό τώρα το είδα... :green::green::green::green::green::green:

kyriakos23
12-05-09, 22:01
παρτε κερι ρε παιδια.
τις πρωτες φωρες ποναει λιγο.
μετα αποδυναμωνει και η τριχα

puka
13-05-09, 08:02
kεριιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; ΠΟΤΕ !!!!!

αχαχαχαχα

puka
13-05-09, 09:11
Αυτό τώρα το είδα... :green::green::green::green::green::green:


shhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh ....

http://www.boston.com/ae/theater_arts/exhibitionist/shh.jpg

Paco
14-05-09, 10:45
Ξυραφακι και πάλι ξυραφακι,απλό ,ανέξοδο και σίγουρο !!:thumbup:

vAnY
15-05-09, 10:24
οχι δεν μου αφησε σημαδια η κρεμα veet ευτυχως...αλλα απο τσουξιμο αστα να πανε!
Ξυραφακι απο τοτε!!

Ολγα να σε ρωτησω το laser οντως ειναι οπς λενε για ΟΡΙΣΤΙΚΗ αποτριχωση? δηλαδη κανεις μιε φορα κια μετα ποτε ξανα?:) ...και αν ναι ποσο κανει ? χιχι (ελπιζω να μην σε ζαλισα)

puka
15-05-09, 10:39
οχι δεν μου αφησε σημαδια η κρεμα veet ευτυχως...αλλα απο τσουξιμο αστα να πανε!
Ξυραφακι απο τοτε!!

Ολγα να σε ρωτησω το laser οντως ειναι οπς λενε για ΟΡΙΣΤΙΚΗ αποτριχωση? δηλαδη κανεις μιε φορα κια μετα ποτε ξανα?:) ...και αν ναι ποσο κανει ? χιχι (ελπιζω να μην σε ζαλισα)

darling , εξαρταται απο όσο γνωριζω τον τυπο της τρίχας , του δερματος κτλ ...
Δεν κοστίζει πολύ και εξαρταται ποιον Θα εμπιστευτείς ...
Μεγάλα ινστιτουτα εγω προσωπικά ΔΕΝ εμπιστευομαι ΔΙΟΛΟΥ καΘοτι στοχευουν μονο στο να σου ΠΑΡΟΥΝ τα λεφτα με το λιγοτερο κοστος για αυτους , κοινως ΜΑΚΡΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ !!!!

Εγω εμπιστευτηκα την προσωπική μου δερματολόγο , χρονια με εχει αναλάβει και οπως αντιλαμβάνεσαι εχουμε αναπτυξει μια φιλικη σχεση και ολα ειναι σχετικά πια ... :)

Παντως το κοστος δεν ειναι μεγάλο , αναλογα και την περιοχή της αποτριχωσης .............
Εγω εκανα προσωπο φρυδια κτλ και δεν βγηκαν ποτε ξανά ημουν τυχερή .... ;)

Στα πιο επιμαχα σημεια χρειαστηκε να επιμεινω 3-4 φορές μεχρι να τις αφανισω εντελώς ...... Εγω και αυτες ( οι τρίχες ) δεν εχουμε καΘόλου καλή σχεση !!!! :P

Ελπιζω να σε καλυψα , για οποια απορία , εδω είμαι :)

vAnY
15-05-09, 10:58
Ολγα μου σ'ευχαριστω πολυ για την συμβουλη σου...θα απευθυνθω και εγω στη δερματολογο μου να με ενημερωσει για το θεμα...:toast:

puka
15-05-09, 11:17
να σαι καλα !!!

KATERINI 144
15-05-09, 11:24
κάποια κυρία μελος του φόρουμ που δίνει συμβουλές σε κάποιες κυρίες του φορουμ για διατροφή κλπ, τυχαίνει να έχει εκτος των άλλων και κέντρο αισθητικής, για ψαχτε το λιγο :idea:

Exci
15-05-09, 11:25
κάποια κυρία μελος του φόρουμ που δίνει συμβουλές σε κάποιες κυρίες του φορουμ για διατροφή κλπ, τυχαίνει να έχει εκτος των άλλων και κέντρο αισθητικής, για ψαχτε το λιγο :idea:
Της κανεις διαφημιση για να μη σε κυνηγαει με τα κερια ε? :idea:
ΝΑ σου πηγε :idea:

puka
15-05-09, 11:33
Της κανεις διαφημιση για να μη σε κυνηγαει με τα κερια ε? :idea:
ΝΑ σου πηγε :idea:

ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ;;;


αχαχαχαχαχαχαχα

Geo84
15-05-09, 12:27
Παω και γω να ρίξω μια ριζική σε όλο το σώμα να τελειώνω μου φαίνεται........

Exci
15-05-09, 12:32
Παω και γω να ρίξω μια ριζική σε όλο το σώμα να τελειώνω μου φαίνεται........
Eγω μπορω να κανω καπου μονιμο τριμαρισμα? :P

Geo84
15-05-09, 12:36
Καλά πλάκα έκανα:P

Αλλά ένα κερί θα το δοκιμάσω...

Η φιλη-αισθητικός της κοπέλας μου εχει χέρι πούπουλο απ'ότι μου λέει :unsure:

puka
15-05-09, 12:45
Καλά , πηγαινε πρωτα geo και μετα μας λές .... χιχιχιχιχιχι

Geo84
15-05-09, 12:48
:pale::pale::pale::pale:

skrwz21
22-05-09, 15:21
Εγω σας προτείνω κερί αποτρίχωσης με ταινία αφαιρεί την τρίχα για ενα μήνα κ κατι, δεν πονάει καθόλου, γίνεται λειο κ πανέμορφο το δέρμα κ με λιγα χρήματα. Γιατί την τρίχα δεν την σταματάει για πάντα τίποτα απο ολα αυτά.



για τι ταινιες μιλας Κωνσταντινα , αυτες τις veet ? η μηπως το κλασσικο κερι (ζεστο) που εχουνε στα ινστιτουτα ?

kyriakos23
22-05-09, 16:55
για τι ταινιες μιλας Κωνσταντινα , αυτες τις veet ? η μηπως το κλασσικο κερι (ζεστο) που εχουνε στα ινστιτουτα ?


με οτιδιποτε κανεις απο την ριζα βγενει.

skrwz21
22-05-09, 19:35
ναι αλλα ακουσα οτι οι veet δεν εχουνε την ιδια αποτελεσματικοτητα και διαρκεια με το ζεστο κερι ! γιαυτο ρωταω ;)

kyriakos23
22-05-09, 20:42
το ιδιο πραγμα ειναι.
παλι απο την ριζα βγενει

TRIANTAFYLLOU
23-05-09, 18:42
εγώ πάντως με αυτες τις βιτ τις κρέμες η τους αφρούς έκανα δουλεια όταν κατέβαινα σε αγώνες παλιότερα με το ξυράφι ,απλά έκανα το τέστ και έβλεπα δεν αντιδρούσε το δέρμα μου ώστε να έχω ερεθισμούς και κοκκινίλες.

αλλα μου την έδινε που γινόταν απαλό σαν βελούδο επειδή εχουν κάποια περιποιητικά συστατικά και μετα απο καμία εβδομάδα ερχόταν στα κανονικά του , αλλα μόνο ξυριζόμουν όταν πρόκειτε για αγώνες και μια φορα όπως είχα προαναφέρει είχα πάει και μου τις έβγαλαν με κερί αλλα εκανα ώρες και με μάδησαν κυριολεκτικά.


αλλα καλά να πάθουμε πατριώτες κοροιδεύαμε τις γυναίκες που συνέχεια ξυριζόταν και εμείς τις ξεπερνάμε ευτυχώς δεν έχω τέτοιο κόλημα με τις τρίχες , αυτές τουλάχιστον έχουν και λίγες εμείς όμως λές και δεν έχουμε σοβαρότερα πράγματα να ασχοληθούμε ασχολούμαστε με τρίχες καλά να πάθουμε, είχαμε ένα πρόσωπο και τώρα πρέπει να μαδήσουμε ολόκληροι μπράβο μας τα καταφέραμε περίφημα .

αλλα βλέπω κάποιους με αποτριχωμένα σώματα αλλα ώς εκεί δηλαδή δεν διαθέτουν άλλα δελεαστικά στοιχεία και τις κοπέλες τους τις τινάζουν τα μπουριά, να το πώ λαικα κάποιοι που δεν ξέρουν τι θα πεί αποτρίχωση, χαχαχα!!:rolf::rolf::rolf:

puka
25-05-09, 07:04
αχαχαχα ηλίαααααααααααααααααααα αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα !!!
" Ειχαμε ενα προσωπο και τώρα πρέπει να μαδήσουμε ολόκληροι μπράβο μας τα καταφέραμε περίφημα " τι ΑΤΑΚΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! αχαχαχαχαχαχα

Για ενα καθαρο ΚΟΥΤΕΛΟ ζουμε σε τουτη την κοινωνία !!!
Οχι για μενα αλλά για την φουκαριάρα την μάνα μου !!!!!!

TRIANTAFYLLOU
25-05-09, 17:33
αχαχαχα ηλίαααααααααααααααααααα αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα !!!
" Ειχαμε ενα προσωπο και τώρα πρέπει να μαδήσουμε ολόκληροι μπράβο μας τα καταφέραμε περίφημα " τι ΑΤΑΚΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! αχαχαχαχαχαχα

Για ενα καθαρο ΚΟΥΤΕΛΟ ζουμε σε τουτη την κοινωνία !!!
Οχι για μενα αλλά για την φουκαριάρα την μάνα μου !!!!!!


καλά και σύ ψοφάς για τέτοια γιατί πιάνεις κατευθείαν το νόημα και την κεντρική ιδέα αυτών που λέω .

παραπονιόσασταν γιατί έπρεπε να ξυρίζεστε να έχετε βελούδινο δέρμα και εμείς είχαμε το προνόμιο να έχουμε βελούδινο τρίχωμα (εντάξει όχι υπερβολή) αλλα τώρα οι καιροί επιτάσουν και τον άντρα άτριχο και με απαλό δέρμα , στο τέλος η θα αγγίζετε την φίλη σας η τον φίλο σας το ίδιο πράγμα θα είναι !!καλά πάμε!!χαχαχα!!!

δεν πειράζει να τα λέμε μπάς και καταλάβουμε δεν είναι κακό να περιποιείτε κάποιος αλλα να μην είναι αυτοσκοπός και χαλάει η εικόνα όπως άκουσα πέρυσι κάποιον να λέει στην παραλία ξέχασε το αντιηλιακο για τα μαλιά και για το πρόσωπο και καθόταν κάτω απ την ομπρέλα μην πάθει κάτι το προσωπάκι του και γίνει άγριο!!χαχαχαχα!!!

puka
25-05-09, 19:33
ε ενταξει , ειπαμε , παν μετρον αριστον .... :Ρ

Geo84
27-05-09, 17:43
Ρε παιδιά καλή η τρίχα αλλά δε ξέρω οποιο σημείο έχω αποτριχώσει φαίνεται πολύ καλύτερα και πολύ πιο γυμνασμένο...στο τέλος θα τις ξεριζώσω όλες... :unsure:

TRIANTAFYLLOU
27-05-09, 18:09
παιδια η αποτρίχωση δείχνει όμορφα μόνο όταν ο άλλος έχει λεπτομέρεια μυική αν είναι όμως παχουλός , σαν κολοκύθι θα φαίνετε και αν είναι και κόκκινος απο τον ήλιο σαν γουρούνι.
απλα αν ο άλλος είναι μυώδης δεν φαίνετε τόσο άσχημα η αποτρίχωση.

και γω ξυριζόμουν για χρόνια επειδή συνέχεια έκανα και ποζαρίσματα επειδή όλο τον χρόνο ήμουν σε φόρμα και ειδικα στον ήλιο αν δεν ξυριζόμουν έμεναν σημμάδια απο τρίχες αν τις ξύριζα μετα .

αλλα εδω και 2 χρόνια μετα τον τελευταίο αγώνα δεν βρίσκω τον λόγο να το κάνω αυτό και ντρέπομε να βγω έξω ξυρισμένος απλα επειδή δεν έχω λόγο .

μπορεί αν γίνουν σαν βελέντζα που ποτε δεν είχα πολλες να τις ξυρίσω μια φορα τον χρόνο αλλα αυτό οχι παραπάνω .

αλλα γούστα είναι αυτα και πώς το βλέπει ο καθένας

και θα πω και κάτι στην πλάκα αν πχ με απορίψει καμία λόγω των τριχών μάλον κάτι άλλο φταίει στην συμπεριφορά μου γενικότερα και όχι οι τρίχες χαχχαχχαχααχα!!:(:(

Geo84
27-05-09, 18:16
Ακριβώς Ηλία οι δύο λόγοι που το κάνω είναι γιατί φαίνομαι πολύ καλύτερα στον καθρέφτη και δε ντρέπομαι να το πω καθώς όλοι γουστάρουμε να βλέπουμε το σώμα μας και για να δω την πρόοδο μου μυικά.

Με το που ξύρισα στήθος κοιλιά κτλ για πρώτη φορα ήταν σαν να άλλαξα σώμα στην κυριολεξία.Βεβαια αμα το είχα κάνει όταν ήμουν πλαδαρός σίγουρα δε θα έλεγε και τίποτα.

Το μόνο που ντρέπομαι να ξυρίσω είναι τα χέρια και δε το βλέπω αν και τα φαντάζομαι πιο εντυπωσιακά χωρίς τρίχα.Το χειμώνα ίσως το κάνω :unsure:

Ηλία έχω την πληροφορία ότι οι Γαλλίδες όταν βλέπουν τριχωτό άντρα παθαίνουν :P

TRIANTAFYLLOU
27-05-09, 18:40
Ακριβώς Ηλία οι δύο λόγοι που το κάνω είναι γιατί φαίνομαι πολύ καλύτερα στον καθρέφτη και δε ντρέπομαι να το πω καθώς όλοι γουστάρουμε να βλέπουμε το σώμα μας και για να δω την πρόοδο μου μυικά.

Με το που ξύρισα στήθος κοιλιά κτλ για πρώτη φορα ήταν σαν να άλλαξα σώμα στην κυριολεξία.Βεβαια αμα το είχα κάνει όταν ήμουν πλαδαρός σίγουρα δε θα έλεγε και τίποτα.

Το μόνο που ντρέπομαι να ξυρίσω είναι τα χέρια και δε το βλέπω αν και τα φαντάζομαι πιο εντυπωσιακά χωρίς τρίχα.Το χειμώνα ίσως το κάνω :unsure:

Ηλία έχω την πληροφορία ότι οι Γαλλίδες όταν βλέπουν τριχωτό άντρα παθαίνουν :P

εχω μια φίλη στην γαλλία που σπουδάζει και θα την ρωτήσω αν ισχύει να το περάσουμε και στις δικές μας τουλάχιστον οι μαλλιαροί να μην έχουν πρόβλημα με την γούνα τους χαχαχχαχαχαχα!!:thumbup:

puka
28-05-09, 06:25
οι μαλλιαροι ;;; αχαχαχαχαχαχαχα τυπου winnie the pooh ;;;;
Βεβαίως , τα αγαπάμε τα λουτρινα ... χιχιχιχιχιχιχι

Eιναι ασχημο πολύ να ξυρισεις τα χεράκια σου , Θα σου προτεινα κερί , ταινίες , ευκολα και ομορφα , αν Θες ρωτα και την Κωνσταντινα που ειναι πιο ειδική ή ακόμα αν δεν Θες κερί , silk epil αποτριχωτική μηχανή , ω ναι , ειναι μια χαρα !!!!!!! Αλλά οχι ξυράφι , οχι ξυράφι , το αποτέλεσμα Θα ειναι φρικτο και τα χεράκια σου Θα γινουν κακτοι , κατι που εμεις τα κοριτσάκια δεν πολύ Θελουμε !!!!!

KATERINI 144
28-05-09, 07:40
( αυτο μαλλον σε άλλο ποστ γιατί Θα μας δαγκώσει ο Κατερινη !!! )

μη δειτε τιποτα κοκκινα γράμματα του νασσερ μονο, γιατι με το ζορι κρατιεται τελευταία (εμενα εχθές με έκραξε :().................................... ειπαμε να ειμαστε ελαστικοί αλλα μη το ξεφτιλίσουμε κιολλας....................................................................... :green:



μεταξύ αστείου και σοβαρού, καλα ειναι να κάνουμε κουοτ και να γράφουμε την οποια οφ τοπικ απαντηση στα οφ τοπικ, Geo84 ελπίζω να δωσεις εκει την απάντηση, θενκς :toast:

Geo84
28-05-09, 10:20
οι μαλλιαροι ;;; αχαχαχαχαχαχαχα τυπου winnie the pooh ;;;;
Βεβαίως , τα αγαπάμε τα λουτρινα ... χιχιχιχιχιχιχι

Ορίστε...και μετά σου λένε να μην τις ξυρίζεις γιατί δεν θα είσαι πια άντρας...:unsure:


Eιναι ασχημο πολύ να ξυρισεις τα χεράκια σου , Θα σου προτεινα κερί , ταινίες , ευκολα και ομορφα , αν Θες ρωτα και την Κωνσταντινα που ειναι πιο ειδική ή ακόμα αν δεν Θες κερί , silk epil αποτριχωτική μηχανή , ω ναι , ειναι μια χαρα !!!!!!! Αλλά οχι ξυράφι , οχι ξυράφι , το αποτέλεσμα Θα ειναι φρικτο και τα χεράκια σου Θα γινουν κακτοι , κατι που εμεις τα κοριτσάκια δεν πολύ Θελουμε !!!!!

Ξυράφι?? :shock: Εννοεται πως αυτό δε πρόκειται...όχι να ανάβουμε και σπίρτο στους βραχίονες :thumbup: Κάτι έχω δει γι'αυτή την μηχανή που λες τραβάει από τη ρίζα και αυτή ε?Αν ναι θα την υποκλέψω..........


μη δειτε τιποτα κοκκινα γράμματα του νασσερ μονο, γιατι με το ζορι κρατιεται τελευταία (εμενα εχθές με έκραξε )

Φώτη μη μασάς είσαι ωραίος :P

TRIANTAFYLLOU
28-05-09, 17:58
ρε που φτασαμε να ζητάμε και συμβουλές απο τα κοριτσάκια για τις τρίχες .

πλάκα πλάκα όμως δεν σημαίνει ένας που δεν έχει η τις ξυρίζει είναι λιγότερο άντρας , αλλά έχει διαφορετική ερμηνεία αυτό όταν ένας άντρας ξεπερνάει και την γυναίκα σε θέματα ομορφιας εκεί χάνει 100% άλλα πράγματα που τον χαρακτηρίζουν σαν αντρα,δηλαδή είναι σημεία των καιρών αλλά πάλι η υπερβολή χαλάει την εικόνα γιατί αν το πάμε έτσι ενας με ξυρισμένο σώμα με κοιλιακούς και μυς , ο εχθρός του θα είναι ένα άλλο σωμα με αυτα τα χαρακτηριστικά και γιατι να μην πεί η γυναίκα , ας δοκιμάσω και τον άλλο ίδιος είναι μπορεί να είναι κάπου καλύτερος.

και σ αυτό πάλι που τις κοροιδεύαμε οτι οι όμορφες έχουν ανταγωνήστριες όλες τις όμορφες ενοώ για να μην παρεξηγηθώ αυτές που έχουν σαν μοναδικό προσόν την ομορφια , τα λουζόμαστε μου φαίνετε

(*********να μένουμε ον τοπικ παρακαλώ, δε θα κάνω αυτή τη δουλειά ολη μερα να μεταφέρω τα ποστ σας!!*********

:P:P)

Geo84
28-05-09, 20:42
Καλά το είπα εγώ ότι κάπου την είχε πάρει το μάτι μου... :thumbup:

:green::green::green::green:

http://img29.imageshack.us/img29/9404/img0080k.jpg

Exci
28-05-09, 21:57
Aμα τελειωσεις πες εντυπωσεις και πετα τη μια και απο δω

puka
29-05-09, 06:26
μια χαρα , κανει πολύ καλή δουλεια !!!!! δοκιμασε την !

Geo84
29-05-09, 10:09
Σήμερα θα την δοκιμάσω :thumbup:

Exci δώσε διευθυνση αλλά να κάνεις γρήγορα για αμα με πάρουν χαμπάρι θα τις φάω :spank:

skrwz21
29-05-09, 15:30
αυτες οι veet παντως ειναι θανατος.. δε παλευονται.. ειδικα αμα κατσεις μονος σου να τις κανεις

καλυτερα να κανεις με ζεστο κερι σε αισθητικο που γινεται και ακαριαια, μεχρι να πεις αουτς σεχει κανει κολο του μωρου !!!

Niiick
29-05-09, 15:53
αποτελεσματα απο την brawn εχω δει και αγγιξει αλλα οχι σε αντρα στην προτεινω:green::green:

giannis64
06-06-09, 18:38
με τοσο πονο που διαβασα εδω μεσα νιωθω πολυ τυχερος που ειμαι ατριχος στο στηθος!!!!!

Geo84
06-06-09, 21:29
A δεν σας είπα για την braun...

ΠΟΝΑΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ...

Απίστευτα :cool:

Θα κάνω πάλι μια προσπάθεια βέβαια αφού το παγώσω το χέρι μου πρώτα :P

puka
06-06-09, 21:34
Τζιο , στα χερια πας να κανεις ;;;; ειναι η πρωτη σου φορα ;;;
αν ναι , ειναι στα πεντε πρωτα λεπτα μεχρι να μουδιασει η περιοχή και να μην νιωΘεις τοσο εντονα τον πονο , μην κανεις αργες κινησεις , Θελει γρηγορο περασμα στην αρχή , αν κανεις στο χερι πχ ξεκινα απο τα δαχτυλα , γυρω απο τον καρπο και με γρηγορες κινησεις προς τα πανω , προς την αντιΘετη φορα της τρίχας ...... μετα φυσικα Θελει κρεμουλα για ενυδατωση .. και η bepanthol κανει δουλιτσα καλή :)

Geo84
06-06-09, 21:47
Ναι η πρώτη φορά.Άσε όλα λάθος τα έκανα.Τώρα ξέρω πάνω κάτω.Bepanthol ξέεεερω ξέρω έβγαλα κάτι σπιθουράρες.:P

puka
06-06-09, 21:50
δεν πειραζει , bepanthol , αυριο Θα εισαι περδίκι !!!!
Την επομενη φόρα , Θα ξέρεις ... ασε που Θα ειναι πολύ καλύτερα ... και σιγα σιγα δεν Θα νιωΘεις κανενα πονο .... :)

Η πρωτη φορα παντα ποναει ..... ετσι την πατανε ολοι .. χιχιχιχιιχι

giannis64
06-06-09, 21:55
Τζιο , στα χερια πας να κανεις ;;;; ειναι η πρωτη σου φορα ;;;
αν ναι , ειναι στα πεντε πρωτα λεπτα μεχρι να μουδιασει η περιοχή και να μην νιωΘεις τοσο εντονα τον πονο , μην κανεις αργες κινησεις , Θελει γρηγορο περασμα στην αρχή , αν κανεις στο χερι πχ ξεκινα απο τα δαχτυλα , γυρω απο τον καρπο και με γρηγορες κινησεις προς τα πανω , προς την αντιΘετη φορα της τρίχας ...... μετα φυσικα Θελει κρεμουλα για ενυδατωση .. και η bepanthol κανει δουλιτσα καλή :)

καλα πλανιαρισμα στον τορνο θα κανει και θελει τετεια διαδικασια? προβλημα και αυτες οι τριχες!!!!!:shock::shock:

Geo84
06-06-09, 21:59
Ουφ γιάννη άσε καλύτερα...ταλαιπωρία σκέτη...φαίνονται λίγες και είναι ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ !!

Ε ναι η πρώτη φορά πάντα είναι περίεργη............... :cool:

puka
06-06-09, 21:59
δεν Θελει κοπο ,
Θελει τρόπο ........ χιχιχι

Geo84
06-06-09, 22:00
Και τα δύο θέλει αλλά τελοσπάντων :unsure:

giannis64
06-06-09, 22:21
Και τα δύο θέλει αλλά τελοσπάντων :unsure:
:clap::clap::clap:

vAnY
09-06-09, 08:39
αφου εδω μιλαμε για τριχες....τις προαλλες πηρα σε αισθητικο για αποτριχωση προσωπου (οχι δεν εχω μουστακι σαν της ελενης λουκα:cursing:, αλλα λιγες ενοχλητικες τριχουλες ....) Νομιζα πως την κανανε με κερι, αλλα αυτη το εκανε με..ΚΛωστη!!
Πρωτη φορα στη ζωη μου το εκανα και μπορω να πω πως παρ'ολο που ποναει αρκετα, ειναι καλυτερη απο το κερι! απαλο δερμα αφηνει, δεν κοκκινιζεις..και οι τριχες κανουν 3 εβδομαδες να βγουν, και βγαινουν εως και 50% λιγοτερες:thumbup:...("και το μουστακι?.....τελειο κοριτσια!!" :P:rolf:)

Εδω ενα λινκ για info για ολες τις μεθοδους αποτριχωσης

http://www.anew.gr/diet/article.php?aid=68

Exci
09-06-09, 10:25
Και πως τις πιανει τις τριχες? Τους κανει κεφαλοκλειδωμα?

vAnY
09-06-09, 10:35
:rolf: καπως ετσι, ξερω εγω? θελει τεχνη παντως δεν το κανει οποιος κι οποιος...
επειδη δεν μπορω να το εξηγησω παραθετω ενα βιντεακι;)

Exci
09-06-09, 11:22
Πουντο :P

vAnY
09-06-09, 11:46
:green: ουπς .....
να'το να'το!! (γκρρ πριν ειχα χρησιμοποιησει το εικονιδιο που γραφει youtube για να το βαλω..αλλα μαλλον κατι δεν εκανα καλα...αρα παω με τον παραδοσιακο τροπο του copy-paste link χεχε)

http://www.youtube.com/watch?v=Mwd2T8NKb0A

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Mwd2T8NKb0A&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Mwd2T8NKb0A&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

puka
09-06-09, 19:43
ΝΑΙ ναι η κλωστη ειναι σουπερ !!!!! λιγο πιο τσιμπημπένη , αλλά οκ !!!

giannis64
09-06-09, 20:25
υπαρχη ενα φαρμακο απο καναδα σαν αλοιφη που το απλωνεις και δεν ξαναβγενουν τριχες. οπως το ραντισμα στα χορτα.:P

giannis64
09-06-09, 20:26
Και πως τις πιανει τις τριχες? Τους κανει κεφαλοκλειδωμα?

ωραιος ο παιχτης!!!!!!!!!! χαχαχααχαχαχαχα:turtle::turtle::turtle:

Exci
09-06-09, 20:53
υπαρχη ενα φαρμακο απο καναδα σαν αλοιφη που το απλωνεις και δεν ξαναβγενουν τριχες. οπως το ραντισμα στα χορτα.:P'
Ναι και μου ακουγεται πολυ φυσικο να φευγουν ετσι απλα οι τριχες :green:
(Δεν αμφιβαλλω για την αποτελεσματικοτητα του, για τις παρενεργειες μιλαω)

gym mind
09-06-09, 20:55
Που θα το βρουμε αυτο το φαρμακι???:unsure:

Geo84
09-06-09, 20:57
υπαρχη ενα φαρμακο απο καναδα σαν αλοιφη που το απλωνεις και δεν ξαναβγενουν τριχες. οπως το ραντισμα στα χορτα.:P

Και μετά δε ξαναβγαίνει και δέρμα?... :unsure:

puka
09-06-09, 21:05
http://www.inpa.gr/comersus/store/comersus_viewItem.asp?idProduct=9

puka
09-06-09, 21:06
Rapidepi Αποτριχωτικό Γάντι για πόδια-ευαίσθητες περιοχές 20,90€ 19,00€



Επιλέξτε για μεγέθυνση
Ένα νέο αποτριχωτικό γάντι. Κάνει αποτρίχωση και απολέπιση με μία μόνο κίνηση. Ιδανικό για τα πόδια και τις ευαίσθητες περιοχές του σώματος. Το αποτέλεσμά του διαρκεί για πολύ, ενώ σταδιακά η τριχοφυϊα εξασθενεί και επιβραδύνεται η επανεμφάνισή της. Δεν ερεθίζει, δεν προκαλεί πόνο και κοκκινίλα. Το δέρμα μένει απαλό, λείο και καθαρό.


http://www.pharmazon.gr/product_info.php?products_id=379

giannis64
09-06-09, 22:53
'
Ναι και μου ακουγεται πολυ φυσικο να φευγουν ετσι απλα οι τριχες :green:
(Δεν αμφιβαλλω για την αποτελεσματικοτητα του, για τις παρενεργειες μιλαω)


ααααααα φιλαρακι η παρενεργειες παρενεργειες!!! δεν ειναι κανα τυχεο!!!

vAnY
09-06-09, 23:33
Rapidepi Αποτριχωτικό Γάντι για πόδια-ευαίσθητες περιοχές 20,90€ 19,00€



Επιλέξτε για μεγέθυνση
Ένα νέο αποτριχωτικό γάντι. Κάνει αποτρίχωση και απολέπιση με μία μόνο κίνηση. Ιδανικό για τα πόδια και τις ευαίσθητες περιοχές του σώματος. Το αποτέλεσμά του διαρκεί για πολύ, ενώ σταδιακά η τριχοφυϊα εξασθενεί και επιβραδύνεται η επανεμφάνισή της. Δεν ερεθίζει, δεν προκαλεί πόνο και κοκκινίλα. Το δέρμα μένει απαλό, λείο και καθαρό.


http://www.pharmazon.gr/product_info.php?products_id=379

Αυτο το ειδα σε διαφημηση στη τιβι, αλλα ψιλο μουφα ακουγεται....το'χεις δοκιμασει μηπως να μας πεις Ολγα??:)

puka
09-06-09, 23:38
ΟΧΙ οχι δεν το εχω δοκιμάσει Βανι .... αγνοω ...

KATERINI 144
10-06-09, 01:13
να ρωτήσω κατι, πόσοι απο τους άντρες κάνετε αποτρίχωση με κερί?! ε πόσοι?! :sneaky::sneaky:

KATERINI 144
10-06-09, 01:26
ολγα μη γελάς δεν ειναι αστείο :(:(

τη πράμα ηταν αυτο ρε παιδιά!! που να ειχα και πολύ τρίχα................................... :shock::shock:

αφησα για αύριο τις υπόλοιπες δεν άντεξα τη συγκίνηση και το άφησα στη μέση :P:P

puka
10-06-09, 01:28
μαλλον κατι δεν κανεις σωστα .......

KATERINI 144
10-06-09, 01:30
τη δεν έκανα σωστά, δε ζέστανα καλα το κερί???

puka
10-06-09, 01:35
τι κερι ηταν ;; σε τι μορφη ;; ταινιες η βαζακι που το ζεσταινεις ;;; δεν ειμαι ειδική αλλά ξερω οτι η σωστή Θερμοκρασια βοηΘα ... και επειτα ο τρόπος εφαρμογής , αντιΘετα στην φορα της τρίχας .......

τι λες , εκανες κατι λαΘος ;;;

puka
10-06-09, 01:37
Για να κάνεις αποτρίχωση με κερί, οι τρίχες πρέπει να έχουν μήκος τουλάχιστον μισό εκατοστό. Κάνε ντους με χλιαρό νερό, που ανοίγει τους πόρους του δέρματος και διευκολύνει την αφαίρεση των τριχών. Καλό είναι να δοκιμάσεις κι ένα προϊόν απολέπισης, που θα βγάλει τις τρίχες που έχουν «κρυφτεί» κάτω από το δέρμα σου. Φυσικά, μετά το ντους μην απλώσεις body lotion ή οποιοδήποτε προϊόν.



Κρύο ή ζεστό κερί;



Η αποτρίχωση με ταινίες κρύου κεριού είναι αρκετά πρακτική, καθώς δε χρειάζεται προετοιμασία, όμως το αποτέλεσμα διαρκεί λιγότερο σε σχέση με την αποτρίχωση με ζεστό κερί. Από την άλλη, η αποτρίχωση με ζεστό κερί είναι λίγο πιο επώδυνη, ενώ αν η θερμοκρασία του κεριού είναι πιο ψηλή από όσο πρέπει, μπορεί να προκαλέσει σπάσιμο των αγγείων.



Αν επιλέξεις αποτρίχωση με κρύο κερί, πάρε στα χέρια σου μία από τις διπλές ταινίες που θα βρεις στη συσκευασία και κράτα την εκεί για μερικά δευτερόλεπτα, για να μαλακώσει το κερί. Στη συνέχεια, άνοιξέ την ώστε να έχεις δύο ταινίες. Κόλλησε τη μία στη γάμπα σου, στην ίδια κατεύθυνση με αυτή των τριχών, και πίεσέ τη με το χέρι σου καλά. Τράβηξέ την γρήγορα με φορά αντίθετη από αυτή των τριχών, δηλαδή από κάτω προς τα πάνω. Οι τριχούλες θα ξεκολλήσουν από το πόδι σου και θα βρίσκονται πάνω στην ταινία με το κερί. Πρέπει ακόμα να σημειώσουμε ότι σε μερικές γυναίκες οι τρίχες σε ορισμένα σημεία του ποδιού δε μεγαλώνουν πάντα με την ίδια φορά. Σε κάθε περίπτωση, εσύ θα χρησιμοποιείς την ταινία με φορά αντίθετη από αυτή των τριχών.



Αν επιλέξεις αποτρίχωση με ζεστό κερί, προμηθεύσου μια ειδική κεριέρα και μερικές υφασμάτινες ταινίες. Ζέστανε το κερί για μερικά λεπτά. Συνήθως χρειάζεται περίπου 10 λεπτά για να μαλακώσει το κερί, όμως μπορείς να το δοκιμάσεις πάνω σε μια ταινία για να δεις αν είναι έτοιμο. Στη συνέχεια, άπλωσε το ζεστό κερί πάνω στο πόδι σου με κατεύθυνση ίδια με αυτή των τριχών. Πάρε μία υφασμάτινη ταινία και κόλλησέ την πάνω στο σημείο που θέλεις να αποτριχώσεις. Έπειτα, τράβηξέ τη γρήγορα με φορά αντίθετη από αυτή των τριχών. Το ζεστό κερί θα κολλήσει πάνω στην ταινία, όπως και οι τριχούλες.



Μετά την αποτρίχωση



Άπλωσε στα πόδια σου λίγο baby oil. Το κερί είναι λιποδιαλυτό και τα υπολείμματα που έχουν κολλήσει στο δέρμα σου θα εξαφανιστούν. Ξέπλυνέ τα με λίγο δροσερό νερό και στη συνέχεια άπλωσέ τους μία κρέμα με πανθενόλη ή aloe vera.



στον φωτη που το έκανε μαλλον λάΘος ....

KATERINI 144
10-06-09, 01:48
Για να κάνεις αποτρίχωση με κερί, οι τρίχες πρέπει να έχουν μήκος τουλάχιστον μισό εκατοστό. Κάνε ντους με χλιαρό νερό, που ανοίγει τους πόρους του δέρματος και διευκολύνει την αφαίρεση των τριχών. Καλό είναι να δοκιμάσεις κι ένα προϊόν απολέπισης, που θα βγάλει τις τρίχες που έχουν «κρυφτεί» κάτω από το δέρμα σου. Φυσικά, μετά το ντους μην απλώσεις body lotion ή οποιοδήποτε προϊόν.

στο μηκος ειμαστε οκ, ντους εκανα πολυ νωριτερα, σφαλμα πρωτο δλδ.




Κρύο ή ζεστό κερί;



Η αποτρίχωση με ταινίες κρύου κεριού είναι αρκετά πρακτική, καθώς δε χρειάζεται προετοιμασία, όμως το αποτέλεσμα διαρκεί λιγότερο σε σχέση με την αποτρίχωση με ζεστό κερί. Από την άλλη, η αποτρίχωση με ζεστό κερί είναι λίγο πιο επώδυνη, ενώ αν η θερμοκρασία του κεριού είναι πιο ψηλή από όσο πρέπει, μπορεί να προκαλέσει σπάσιμο των αγγείων.ζεστο, ζεματιστικα :green:








Αν επιλέξεις αποτρίχωση με ζεστό κερί, προμηθεύσου μια ειδική κεριέρα και μερικές υφασμάτινες ταινίες. Ζέστανε το κερί για μερικά λεπτά. Συνήθως χρειάζεται περίπου 10 λεπτά για να μαλακώσει το κερί, όμως μπορείς να το δοκιμάσεις πάνω σε μια ταινία για να δεις αν είναι έτοιμο. Στη συνέχεια, άπλωσε το ζεστό κερί πάνω στο πόδι σου με κατεύθυνση ίδια με αυτή των τριχών. Πάρε μία υφασμάτινη ταινία και κόλλησέ την πάνω στο σημείο που θέλεις να αποτριχώσεις. Έπειτα, τράβηξέ τη γρήγορα με φορά αντίθετη από αυτή των τριχών. Το ζεστό κερί θα κολλήσει πάνω στην ταινία, όπως και οι τριχούλες.

δεν ηταν ποδι (σιγα μη κανω και στα ποδια) , στηθος ηταν, αντιθετα τις τραβηξα




Μετά την αποτρίχωση



Άπλωσε στα πόδια σου λίγο baby oil. Το κερί είναι λιποδιαλυτό και τα υπολείμματα που έχουν κολλήσει στο δέρμα σου θα εξαφανιστούν. Ξέπλυνέ τα με λίγο δροσερό νερό και στη συνέχεια άπλωσέ τους μία κρέμα με πανθενόλη ή aloe vera. αλλο τη θα κανω, θα βαζουμε και κρεμες τωρα...............................................


θενκς ολγα αυριο θα το παλεψω καλητερα :welcome:

puka
10-06-09, 01:50
Τιποτα Φωτη :)

χαρά μου !!!!!!

Ισως αν κρατουσες και αντισταση , δλδ τεντωνες το δερμα σου με το άλλο σου χερι , στην επίμαχη επιφάνεια , να ηταν λιγοτερο επωδυνο ....

vAnY
10-06-09, 09:30
Κατερινι θελουμε φωτο με το αποτελεσμα !!!:toast::green:

KATERINI 144
10-06-09, 09:49
αν καταφέρω να βγαλω και τις υπόλοιπες βανυ θα βαλω, αλλα δεν ειναι εύκολο συγκινούμε με την αποτρίχωση δε ξερω γιατι :green:

puka
11-06-09, 21:21
μαλλον δεν πετυχε ε ;;;; χιχιχιχιχιχιχιχιχιχι
( δεν ειδα φωτο , οποτε .... )

KATERINI 144
11-06-09, 21:27
ακόμη δε πέρασα στο δεύτερο στάδιο δεν ειχα χρόνο (ναι σίγουρα) σύντομα θα με δείτε κουρεμένο σαν τον μαντους :geek:

puka
11-06-09, 21:29
αχαχαχαχαχααχαχχαααααααααααααααααα Οχι Φωττττη μηηηηηηηηηη !

anjelica
14-08-09, 10:24
[QUOTE=KATERINI 144;82051]ολγα μη γελάς δεν ειναι αστείο :(:(

τη πράμα ηταν αυτο ρε παιδιά!! που να ειχα και πολύ τρίχα................................... :shock::shock:

αφησα για αύριο τις υπόλοιπες δεν άντεξα τη συγκίνηση και το άφησα στη μέση :P:P[/QUOTE να καταλαβετε τι τραβανε η γυναικες!!! :) που να γεννουσες και να θηλασες και ολας :shock:

oxide
14-08-09, 12:09
[QUOTE=KATERINI 144;82051]ολγα μη γελάς δεν ειναι αστείο :(:(

τη πράμα ηταν αυτο ρε παιδιά!! που να ειχα και πολύ τρίχα................................... :shock::shock:

αφησα για αύριο τις υπόλοιπες δεν άντεξα τη συγκίνηση και το άφησα στη μέση :P:P[/QUOTE να καταλαβετε τι τραβανε η γυναικες!!! :) που να γεννουσες και να θηλασες και ολας :shock:
ε δεν ειναι ακριβως το ιδιο ...ιδιες τριχες εχουν οι ανδρες και οι γυναικες?
στο στηθος πχ δεν νομιζω να βγαζει καποια γυναικα...;)

savage
14-08-09, 13:14
Μιας κ εχω δοκιμασει σχεδον ολες τις μεθοδους,πιστευω πως μπορω να εκφερω γνωμη κ γω!!!Ξεκινησα με ξυραφι,συνεχισα με αποτριχωτικη (οχι ξυριστικη) μηχανη,μετα ταινιες κρυο κερι veet,μετα σε αισθητικο με ζεστο κερι, κ τελικως τωρα με επαναφορτιζομενη ηλεκτρικη ξυριστικη μηχανη.
Ολες οι μεθοδοι εχουν τα συν κ τα πλην τους.Εγω εχοντας δοκιμασει ολα τα παραπανω θα συνεχισω με την μηχανη πλεον,καθοτι
1)δεν αφηνει ερεθισμους ουτε σε κοβει οπως κανει το ξυραφι,και δεν χρειαζεται αφρος κ νερο
2)Δεν εισαι πασαλλειμενος κερια στο τελος της διαδικασιας κ κυριως δεν γυρνανε οι τριχες μεσα στο δερμα ωστε να αφηνουν κ σημαδια μετα.Τουλαχιστον σε μενα γινοταν κατα κορον
3)δεν πληρωνεις δραχμη,περαν της αγορας της μηχανης.Σκεφτειτε να δινετε σε αισθητικο 150 :shock: ευρω το μηνα για αποτριχωση σε ολο το σωμα:unsure:
4)Δεν ποναει καθολου,σε αντιθεση με την αποτριχωτικη μηχανη:unsure:
5)Ειναι η πιο συντομη μεθοδος ολων

Εχει 1 μονο μειονεκτημα:παροτι δεν χρησιμοποιω καποια σκαλα στην μηχανη κ τα παιρνει "δερμα" που λεμε, κ παλι δεν ειναι σαν το ξυραφι.Αν σε αγγιξει καποιος με την αντιθετη φορα των τριχων,νιωθει το "κεφαλακι" της τριχας,που λεμε!Δηλαδη δεν τα παιρνει τοσο βαθεια οσο το ξυραφι,οποτε χρειαζεται ξυρισμα ανα τακτα χρονικα διαστηματα.Αλλα κ παλι μικρο το κακο,γιατι σε αντιθεση με το ξυραφι,οι τριχες δεν αγριευουν,οποτε στην αφη το δερμα δεν ειναι τοσο σκληρο,ουτε "γρατζουναει" οπως θα συνεβαινε με το ξυραφι

anjelica
14-08-09, 14:23
[QUOTE=anjelica;93670]
ε δεν ειναι ακριβως το ιδιο ...ιδιες τριχες εχουν οι ανδρες και οι γυναικες?
στο στηθος πχ δεν νομιζω να βγαζει καποια γυναικα...;)

στο στηθος οχι,αλλα μπικινι:shock:

TRIANTAFYLLOU
14-08-09, 16:26
[QUOTE=KATERINI 144;82051]ολγα μη γελάς δεν ειναι αστείο :(:(

τη πράμα ηταν αυτο ρε παιδιά!! που να ειχα και πολύ τρίχα................................... :shock::shock:

αφησα για αύριο τις υπόλοιπες δεν άντεξα τη συγκίνηση και το άφησα στη μέση :P:P[/QUOTE να καταλαβετε τι τραβανε η γυναικες!!! :) που να γεννουσες και να θηλασες και ολας :shock:


μην στενοχωριέσε αγγέλικα τωρα εσείς θα γελάτε μαζί μας , γιατί τώρα έγινε μόδα το ξύρισμα στούς άντρες αλλα η διαφορά είναι ότι έχουμε πολύ μεγαλύτερη επιφάνεια απο σας και ποσότητα σε τρίχες , οπότε ο πόνος επι 10, γι αυτό και γω οταν δεν κατεβαίνω αγωνες καταργω το ξύρισμα:P:P

Geo84
16-08-09, 23:49
Σήμερα αποτρίχωσα τα χέρια μου με κερί.Σιγά τον πόνο :P

KATERINOULA
17-08-09, 00:14
Κανένα απο τα παραπάνω....ψηφίζω Silk-epil της braun.
Mην το βλέπεται έτσι ....μια χαρά κάνει και για άντρες.
Και έχει και πιο μικρά εξαρτήματα για πιο .....ευαίσθητες περιοχές. :shock:

http://www.youtube.com/watch?v=vs1TJVaBCTg

Levrone
17-08-09, 00:17
Κανένα απο τα παραπάνω....ψηφίζω Silk-epil της braun.
Mην το βλέπεται έτσι ....μια χαρά κάνει και για άντρες.
Και έχει και πιο μικρά εξαρτήματα για πιο .....ευαίσθητες περιοχές. :shock:

http://www.youtube.com/watch?v=vs1TJVaBCTg

ετσι οπως το βλεπω για να πεσει σε 10 τριχες μιας εβδομαδας θα στουμπωσει για πλακα! αλλα ισως ειναι μικρο και θαυματουργο!

KATERINOULA
17-08-09, 00:19
ετσι οπως το βλεπω για να πεσει σε 10 τριχες μιας εβδομαδας θα στουμπωσει για πλακα! αλλα ισως ειναι μικρο και θαυματουργο!

Μηχανή είναι βρε. Δεν στουμπώνει...έχει βουρτσάκι καθαρισμού. Εγώ το δικό μου το έχω 3 χρόνια και το είχα πάρει το συγκεκριμένο μοντέλο γύρω στα 50 ευρώ. Βρίσκεις οτι θες και σε οτι τιμή θες! Και ειναι.....καλόοοοοοοο

Levrone
17-08-09, 00:21
ε αφου ειναι....καλόοοοοοοοοοο τοτε να το αγορασουν οσοι το χρειαζονται!!!:P

KATERINOULA
17-08-09, 00:23
ε αφου ειναι....καλόοοοοοοοοοο τοτε να το αγορασουν οσοι το χρειαζονται!!!:P

καλά κι'εγω που το πήρα απορώ! Είμαι που είμαι άτριχη...έκανα κ σιλκ επιλ και μου βγαίνουν όποτε θυμούνται! Αλλά για τριχωτούς σίγουρα ειναι οκ!

James
18-08-09, 11:14
Μιας και δεν το κανω συχνα(μόνο όταν έχω κανει καλη διαιτα και είμαι με καλο μαυρισμα),προτιμη την απλη λύση,το ξυραφι..

Ace
19-08-09, 20:15
Ημμ..
Εννοειται πως δεν παιζει να βγεις στην παραλια με τριχα για πουλοβερ,ενω εχεις κανει τρελα προγραμματα στηθους και κοιλιακων ολο το χειμωνα!Τσαμπα η γραμμη στους θωρακικους?Τσαμπα οι απολλωνιοι?Δλδ.. θα εισαι στο beach bar με ολα τα μωρα και να το αναγκαζεις να πιανει την ιδρωμενη τριχα ενω τρελενεται το κοριτσι να σε βλεπει με λάδι καρύδας να γυαλίζεις?Επειδη εγω δε μπορω να τις απογοητευσω.. εχουμε και λεμε.. ξυραφι για στηθος και τριχες στα @@,εφηβαιο και μεχρι τον αφαλό.Παγωτο γρανιτα :)
Ποδια-χερια δεν πειραζω καθόλου ετσι και αλλιως δεν εχω κατι ιδιαιτερο εκει.
Πλατη δεν εχω απο φυσικου.
Και ψαλιδι στις μασχάλες..!ΕΕΕ...Δεν ειμαστε και τόσο metrosexual.

P.s:Ειχα μια γκομενα η οποια εκανε silk and Pilk ( η οπως αλλιως το λενε αυτο το κατασκευασμα του σατανά! ) και το εκανε απο τα αυτια και κάτω!Παντου!...μια φορα το περασε στα χερια μου ενω εβλεπα τηλεοραση ..και νομιζω πως απο τον πονο βρεθηκα στο πανω διαμερισμα!!Ειναι απιστευτο τι κανουν οι γυναικες!Η συγκεκριμενη δε...νομιζω πως ειχε τον διαβολο στο κορμί της!... ΜΑΚΡΙΑ απο της μηχανες ..δεν αξιζει τόσο πονο!!
Οσο για το Veet..Εχετε σκεφτει ποτε... τι πρεπει να περιέχει αυτο πραμα για να καταφερνει να λιωνει τις τριχες?? Πολυ χημικό αγνωστων παρενεργειων στο μελλον...!..και δε ριχνω τα λεφτα μου στα deca?!?!? :)χαχα.

KATERINOULA
20-08-09, 02:53
P.s:Ειχα μια γκομενα η οποια εκανε silk and Pilk ( η οπως αλλιως το λενε αυτο το κατασκευασμα του σατανά! ) και το εκανε απο τα αυτια και κάτω!Παντου!...μια φορα το περασε στα χερια μου ενω εβλεπα τηλεοραση ..και νομιζω πως απο τον πονο βρεθηκα στο πανω διαμερισμα!!Ειναι απιστευτο τι κανουν οι γυναικες!Η συγκεκριμενη δε...νομιζω πως ειχε τον διαβολο στο κορμί της!... ΜΑΚΡΙΑ απο της μηχανες ..δεν αξιζει τόσο πονο!!
Οσο για το Veet..Εχετε σκεφτει ποτε... τι πρεπει να περιέχει αυτο πραμα για να καταφερνει να λιωνει τις τριχες?? Πολυ χημικό αγνωστων παρενεργειων στο μελλον...!..και δε ριχνω τα λεφτα μου στα deca?!?!? :)χαχα.

Την πρώτη φορά πάντα πονάει. Μετά γίνεται συνήθεια!

TRIANTAFYLLOU
20-08-09, 04:51
Την πρώτη φορά πάντα πονάει. Μετά γίνεται συνήθεια!


ε ρε γυναίκες !!!να και κάτι καινούριο που έμαθα στο φόρουμ, αυτή πόσο σοφή κουβέντα είναι ,αλλα δεν ήξερα οτι ισχύει και στις τρίχες αυτό, να το έχουμε στα υπόψιν, εδω κολάει το ρητό "γηράσκω αεί διδασκόμενος" γι αυτό λατρεύω τα αρχαία ελληνικα λές δύο λέξεις που έχουν ολόκληρο νόημα .
:P:P

Ace
20-08-09, 10:46
Την πρώτη φορά πάντα πονάει. Μετά γίνεται συνήθεια!

εεε....Αυτο τώρα ισχύει πάντα?Δλδ...περιέχει περισσότερα απο ένα μηνυματα?? χαχα! :toast::rolf:

Levrone
20-08-09, 10:51
H συνηθεια που γινεται λατρεια :turtle:

KATERINOULA
20-08-09, 13:22
Βρε παιδιά για το silk epil μιλάω......
Μα πόσο πονηρό κόσμο έχει αυτό το φόρουμ τέλος πάντων;
χαχαχα ντροπή!

TRIANTAFYLLOU
20-08-09, 16:18
Βρε παιδιά για το silk epil μιλάω......
Μα πόσο πονηρό κόσμο έχει αυτό το φόρουμ τέλος πάντων;
χαχαχα ντροπή!


αχαχαχαχα βγάλ την σκούφια σου και βάρα κατερινούλα :P:P

RAMBO
20-08-09, 16:27
μπροσ στα καλη τι ειν ο πονοσ?:chinese:

KATERINI 144
20-08-09, 18:40
Βρε παιδιά για το silk epil μιλάω......
Μα πόσο πονηρό κόσμο έχει αυτό το φόρουμ τέλος πάντων;
χαχαχα ντροπή!+1 εχουμε πολους αληταραδες εδω μεσα, και πρωτος απ'ολους ο ραμπο :spank::spank:

KATERINOULA
21-08-09, 02:56
+1 εχουμε πολους αληταραδες εδω μεσα, και πρωτος απ'ολους ο ραμπο :spank::spank:

κι'εσένα αν και δεν σε ξέρω δεν σε έχω κόψει και για αγγελούδι...
χε χε χε :P

Exci
21-08-09, 14:49
κι'εσένα αν και δεν σε ξέρω δεν σε έχω κόψει και για αγγελούδι...
χε χε χε :P
Σε πηραν χαμπαρι ρεμπελε :1laugh:

KATERINI 144
21-08-09, 22:43
Σε πηραν χαμπαρι ρεμπελε :1laugh:δε θελω να πιστέψω πως μερικοι μερικοι βγάζουν βρόμες μέσο πμ! αλλιώς πως δλδ :sneaky:






:green:

KATERINOULA
22-08-09, 02:56
δε θελω να πιστέψω πως μερικοι μερικοι βγάζουν βρόμες μέσο πμ! αλλιώς πως δλδ :sneaky:






:green:

Ποιά πμ; Εδώ απο τηλέφωνο τα μαθαίνουμε καλέ! Άμεσα πράγματα.....

Svein
22-08-09, 09:27
ξυράφι....!Δεν έχω δοκιμάσει και τίποτα άλλο....!

kyriakos23
30-08-09, 23:05
τι ακριβος ειναι αυτο που λετε?

Jumaru
31-08-09, 10:52
Ως παλιομοδίτης είμαι κατά της αποτρίχωσης. Το καταλαβαίνω από αθλητές και γενικότερα άτομα που κάνουν προταθλητισμό αλλά νομίζω έχει παραγίνει το κακό. Ένα τρίμ στο στήθος το ρίχνω απλά να έρθουν στο ίδιο μήκος με το υπόλοιπο σώμα , όχι λούξ. Γουστάρω την τριχούλαμ :rolf:

Exci
31-08-09, 15:25
Kαι γω παντα για τριμαρισμα ξεκιναω αλλα απο την αγαρμποσυνη μου ολο και καπου το παρακανω και καταληγω ατριχος :pale:

Jumaru
31-08-09, 17:54
Kαι γω παντα για τριμαρισμα ξεκιναω αλλα απο την αγαρμποσυνη μου ολο και καπου το παρακανω και καταληγω ατριχος :pale:

Ήρθα για να σε σώσω:

http://e-eldom.nazwa.pl/allegro/PRODUKTY/AGD/philips/QC5170g.jpg

και το στήθος μου το καλοκαίρι μ'αυτήν κάνω , έχει τρελή ασφάλεια, δυνατό μοτέρ , περιστρέφετε 360° κτλ , παίζει και μια άλλη καθαρά για αντρικό τρίμινγκ επίσις απο φίλιπς με 6 η 9 εξαρτήματα δεν θυμάμαι , αλλά δεν τις θέλω πιο κοντές απότι τις αφήνει αυτή.
Περισσότερα εδώ! (http://www.consumer.philips.com/c/mens-grooming/21998/cat/gb/)

Svein
24-10-09, 16:44
Εγώ χρησιμοποιώ ξυράφι αλλα μου αφήνει τις >>ρίζες<< από τις τρίχες. Πάνω στην περιοχή τις κοιλιας-κοιλιακών φαίνονται μαύρες κουκίδες...καμια ιδέα?

iwvi7
25-10-09, 13:13
Τίποτα απολύτως από αυτά silk apil, αφαιρεί από την ρίζα σαν το κερί..!

Svein
25-10-09, 19:58
Αυτό είναι για γυναίκες.... κανένα κάλο ξυράφι εσείς οι άντρες ξέρετε να μου προτείνετε?

mantus3
26-10-09, 13:29
Αυτό είναι για γυναίκες.... κανένα κάλο ξυράφι εσείς οι άντρες ξέρετε να μου προτείνετε?


αν στα 16 σας βαζεις ξυραφι στα 25 τι θα κανεις???

Svein
31-10-09, 01:05
αν στα 16 σας βαζεις ξυραφι στα 25 τι θα κανεις???

Κοίτα να δεις είμαι τρελά πολύ τριχωτός εκ φύσεως παραπάνω από το normal.... το γιατί δεν το ξέρω ... τώρα στα 25 το βλέπω για λεζέρ:P:P:P:P !

The Rock
31-10-09, 15:09
Προσωπικά με ξυράφι Gillette Mach 3 Turbo και με αφρόλουτρο του μπάνιου ,όταν κάνω μπάνιο και είμαι άψογος :green:

nadio
31-10-09, 17:23
κανενα καλο κεντρο αισθητικης που να δεχετε και ανδρες με καλη τιμη γνωριζει κανεις στην θεσσαλονικη? και ενα τηλεφωνακι αν γινετε γιατι αυτα συνηθως ειναι με ραντεβου.
για αποτριχωση με κερι μιλαω

spirospros
04-11-09, 13:25
Με μηχανή ξυράφι κρεμες οτιδήποτε αρκεί να μην τις βλέπω
:shock:

-beba-
10-12-09, 13:24
Το λέιζερ είναι καταπληκτικό!
Το συνιστώ ανεπιφύλακτα.
Μετά από κάποιες επισκέψεις δεν ξαναβγαίνει τρίχα.

sTeLaKoS
10-12-09, 13:36
Μια και το ξέθαψες μπέμπα, να εκφέρω κι εγώ την άποψή μου.
Εγώ γενικά ήμουν πολύ κατά, τώρα και όσο βλέπω το σώμα μου να αλλάζει αρχίζω να βλέπω την αποτρίχωση με άλλο μάτι. Δε ξέρω τον τρόπο, μάλλον στήθος πλάτη με ζεστό κερι(έχω φίλη αισθητικό) και πόδια με κουρευτική μηχανή τις πολλές και μετά με ξυριστική, έχω και απ τις 2. Δε ξέρω ακόμη, ας έρθει ο Ιούνιος και βλέπουμε!

-beba-
10-12-09, 13:51
Μια και το ξέθαψες μπέμπα, να εκφέρω κι εγώ την άποψή μου.
Εγώ γενικά ήμουν πολύ κατά, τώρα και όσο βλέπω το σώμα μου να αλλάζει αρχίζω να βλέπω την αποτρίχωση με άλλο μάτι. Δε ξέρω τον τρόπο, μάλλον στήθος πλάτη με ζεστό κερι(έχω φίλη αισθητικό) και πόδια με κουρευτική μηχανή τις πολλές και μετά με ξυριστική, έχω και απ τις 2. Δε ξέρω ακόμη, ας έρθει ο Ιούνιος και βλέπουμε!

Θα σου συνιστούσα το λέιζερ ειδικά για πλάτη. Με το κερί πρέπειει να κάνεις συχνά. Το λέιζερ είναι λίγες επισκέψεις και τέλος. Δεν πονάει πολύ το λέιζερ.
Στήθος - πόδια κάντα με μηχανή (κουρευτική+ξυριστική). Ουτως ή άλλως πιστεύω μόνο για το καλοκαίρι το θές. Σε έναν άντρα δεν χτυπάει άσχημα η τριχοφυία σε πόδια και στήθος.

sTeLaKoS
10-12-09, 13:56
Βασικά στο στήθος και τη κοιλιά είναι πολύ λίγες, και ακόμη λιγότερες στη πλάτη.
Εκτός αυτού κοστίζει ενώ με κερί θα μου βγει τελείως τσάμπα. 1 μηνα+ δε θα κρατήσει? Ε με 2 φορες έβγαλα όλο το καλοκαίρι!

Θα δούμε... όταν ανεβάσω φωτογραφίες θα ζητήσω και την άποψη σας πάνω στο θέμα της αποτρίχωσης :)

-beba-
10-12-09, 13:59
Βασικά στο στήθος και τη κοιλιά είναι πολύ λίγες, και ακόμη λιγότερες στη πλάτη.
Εκτός αυτού κοστίζει ενώ με κερί θα μου βγει τελείως τσάμπα. 1 μηνα+ δε θα κρατήσει? Ε με 2 φορες έβγαλα όλο το καλοκαίρι!

Θα δούμε... όταν ανεβάσω φωτογραφίες θα ζητήσω και την άποψη σας πάνω στο θέμα της αποτρίχωσης :)

Βάλε φωτό να δούμε το αποτέλεσμα της αποτρίχωσης και όχι μόνο.
Δεν ξέρω πόσο κρατάει το κερί. Δεν έχω κάνει.

Haris Pilton
10-12-09, 14:16
Δεν παιζει να ξυρισω το σωμα μου...Πρακτικοι λογοι!...
Θα το θελα αλλα...
Θα βουλωσει η μπανιερα,στανταρ πραματα! :turtle:

-beba-
10-12-09, 15:53
Δεν παιζει να ξυρισω το σωμα μου...Πρακτικοι λογοι!...
Θα το θελα αλλα...
Θα βουλωσει η μπανιερα,στανταρ πραματα! :turtle:

Μπορείς να κάνεις το σώμα σου με την κουρευτική μηχανή εκτός μπανιέρας και μετά να σκουπίσεις τις τρίχες. Επειτα μπαίνεις στην μπανιέρα και καλό ξύρισμα.

albertob30
11-01-10, 13:14
Θα σου συνιστούσα το λέιζερ ειδικά για πλάτη. Με το κερί πρέπειει να κάνεις συχνά. Το λέιζερ είναι λίγες επισκέψεις και τέλος. Δεν πονάει πολύ το λέιζερ.
Στήθος - πόδια κάντα με μηχανή (κουρευτική+ξυριστική). Ουτως ή άλλως πιστεύω μόνο για το καλοκαίρι το θές. Σε έναν άντρα δεν χτυπάει άσχημα η τριχοφυία σε πόδια και στήθος.

το laser οχι απλα ποναει..εγω δακρυζω καθε φορα..ΣΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ..στους αντρες ποναει γιατι? γιατι εχουμε 10πλασιες τριχες και 10 φορες πιο σκληρες!επισης, οι γυναικες νιω8ετε πολυ λιγοτερο τον πονο απο τους αντρες..εγω κανω εδω και ενα χρονο..δεν μειωνοντε οι τριχες οπως νομιζα..

αν πας και ρωτησεις σε ποσα ραντεβου θα μου φυγουν και σου πουν σε 8 πχ ειναι ψεμματα!! αυτο να ξερετε οποιος ενδιαφερεται.. αναλογα τον τυπο του δερματος,της τριχας,το ποσο τακτικα πας και τις "χτυπας"..παιζουν πολλα ρολο

παντως ειναι πανακριβο και εγω που εχω κανει 5-6 φορες δεν εχω δει μειωση..απλα για ενα μηνα δεν εχεις τπτ..

αα και παιζει ρολο πολυ το σημειο που κανεις..στα ποδια πχ φευγουν πολυ πιο ευκολα..στην πλατη μπορει να μην φυγουν καν και να γινεις αρκουδα..ειδικα αν ειναι χνουδακι..

-beba-
11-01-10, 13:17
το laser οχι απλα ποναει..εγω δακρυζω καθε φορα..ΣΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ..στους αντρες ποναει γιατι? γιατι εχουμε 10πλασιες τριχες και 10 φορες πιο σκληρες!επισης, οι γυναικες νιω8ετε πολυ λιγοτερο τον πονο απο τους αντρες..εγω κανω εδω και ενα χρονο..δεν μειωνοντε οι τριχες οπως νομιζα..

αν πας και ρωτησεις σε ποσα ραντεβου θα μου φυγουν και σου πουν σε 8 πχ ειναι ψεμματα!! αυτο να ξερετε οποιος ενδιαφερεται.. αναλογα τον τυπο του δερματος,της τριχας,το ποσο τακτικα πας και τις "χτυπας"..παιζουν πολλα ρολο

παντως ειναι πανακριβο και εγω που εχω κανει 5-6 φορες δεν εχω δει μειωση..απλα για ενα μηνα δεν εχεις τπτ..

αα και παιζει ρολο πολυ το σημειο που κανεις..στα ποδια πχ φευγουν πολυ πιο ευκολα..στην πλατη μπορει να μην φυγουν καν και να γινεις αρκουδα..ειδικα αν ειναι χνουδακι..

To λειζερ δεν ενδύκνειται για χνούδι γιατί το αγριευει πολύ.

manos_
11-01-10, 15:19
αν στα 16 σας βαζεις ξυραφι στα 25 τι θα κανεις???

αλλαγη φυλου.:turtle::turtle::turtle:

KATERINI 144
11-01-10, 15:49
ρε μανο, ρε μανο....... :smash::smash::smash::smash: αν απαντήσει επιθετικά θα σας στείλω στα χαλικια να σκοτωθείτε.

manos_
11-01-10, 16:10
ρε μανο, ρε μανο....... :smash::smash::smash::smash: αν απαντήσει επιθετικά θα σας στείλω στα χαλικια να σκοτωθείτε.

Ελα ρε παιδια δεν με εχετε μαθει περναω φαση μπλακ χουμορ δεν το γραφω για να προσβαλω καποιον.:turtle::turtle::turtle::turtle:

No Cash
12-01-10, 06:21
lazer μακραν...

ουτε ερεθισμοι ουτε ξυρισμα καθε 2η 3η μερα ουτε φαινονται μαυρακια... και καποια στιγμη μονιμο αποτελεσμα..


το κοστος ειναι αρκετα τσουχτερο βεβαια... αλλα αξιζει κατα τη γνωμη μου...



ο πονος ειναι υποφερτος τπτ φοβερο... ειδικα εαν εχεις κανει tattoo... δεν εχει καμια σχεση..

No Cash
12-01-10, 06:24
Βασικά στο στήθος και τη κοιλιά είναι πολύ λίγες, και ακόμη λιγότερες στη πλάτη.
Εκτός αυτού κοστίζει ενώ με κερί θα μου βγει τελείως τσάμπα. 1 μηνα+ δε θα κρατήσει? Ε με 2 φορες έβγαλα όλο το καλοκαίρι!

Θα δούμε... όταν ανεβάσω φωτογραφίες θα ζητήσω και την άποψη σας πάνω στο θέμα της αποτρίχωσης :)


οταν βγαζεις την τριχα... και δεν την κοβεις.... βγαινει πιο αγρια.. κ παααρα πολυ πιθανο να πολλαπλασιαστει... εκει που ειχες 10 τριχες μετα να εχεις 15...

αρκετος ερεθισμος και ΤΡΕΛΟΣ πονος..

μια φορα εκανα κερι και το μετανοιωσα!!!δεν εχω πονεσει τοσο ουτε σε tattoo ποτε!

lazer μακραν..

albertob30
12-01-10, 16:49
οταν βγαζεις την τριχα... και δεν την κοβεις.... βγαινει πιο αγρια.. κ παααρα πολυ πιθανο να πολλαπλασιαστει... εκει που ειχες 10 τριχες μετα να εχεις 15...

αρκετος ερεθισμος και ΤΡΕΛΟΣ πονος..

μια φορα εκανα κερι και το μετανοιωσα!!!δεν εχω πονεσει τοσο ουτε σε tattoo ποτε!

lazer μακραν..

σε ποια σημεια του σωματος κανεις λασερ? και αν ναι ποσο καιρο?