PDA

Επιστροφή στο Forum : ποια ασκηση για στηθος αντι για βυθισεις στο διζυγο?



blackhack
06-11-11, 15:44
Καλησπερα,αυτο το καιρο κανω το κλιμακωτο προγραμμα του savage για ογκο και εχει μεσα την ασκηση για στηθος "βυθισεις στο διζυγο".
Ποια ασκηση μπορω να κανω εναλακτικα για να γυμνασω το ιδιο τμημα με τις βυθισεις?

blackhack
06-11-11, 16:40
κανεις?

blackhack
06-11-11, 16:51
μηπως οι πιεσεις με αλτηρες σε κατακληνη παγκο ειναι το ιδιο?

NASSER
06-11-11, 18:34
Καλά υπέθεσες και μόνος σου τις κατακλινής ασκήσεις σε κατακληνή πάγκο αλλά καλό θα ήταν να σου διαμόρφωνε ο ίδιος το πρόγραμμα. Προσωπικά δεν γνωρίζω καθόλου το πρόγραμμα και λογικά οι ασκήσεις έχουν συνοχή στη σειρά εκτέλεσης και στο στόχο τους.

johny_8
06-11-11, 18:49
Δεδομένου του οτι οι βυθισεις στο διζυγο γυμνάζουν το κάτω τμήμα του στήθους θα μπορουσες εναλλακτικα να κάνεις ασκήσεις σε κατακλινή(εγω θα σου πρότεινα ανοίγματα) αν έχεις ήδη δυο άσκησεις πιεσης στο προγραμμα.επισης μπορεις να κάνεις ανοιγματα στο κρος οβερ στη τροχαλια απο ψηλά.Πάντως αν ακολουθεις ενα συγκεκριμένο προγραμμα καλα είναι να ακολουθήσεις και τη φιλοσοφια του

blackhack
06-11-11, 19:50
τελικα εκανα πιεσεις σε κατακλινη.Απλα νομιζω οτι δεν κανω σωστα τις βυθισεις και θα πηγαινει τσαμπα η ασκηση γι αυτο ψαχνω εναλλακτικη.
Το ρωτησα και στο προγραμμα που εχει γραψει ο savage αλλα δεν εχω παρει ακομα απαντηση,Θα περιμενω οταν το δει

ska
06-11-11, 19:57
Το pullover δε γυμναζει το κατω μερος του στηθους?

amateur666
06-11-11, 21:52
Δεδομένου του οτι οι βυθισεις στο διζυγο γυμνάζουν το κάτω τμήμα του στήθους θα μπορουσες εναλλακτικα να κάνεις ασκήσεις σε κατακλινή(εγω θα σου πρότεινα ανοίγματα) αν έχεις ήδη δυο άσκησεις πιεσης στο προγραμμα.επισης μπορεις να κάνεις ανοιγματα στο κρος οβερ στη τροχαλια απο ψηλά.Πάντως αν ακολουθεις ενα συγκεκριμένο προγραμμα καλα είναι να ακολουθήσεις και τη φιλοσοφια του

αν μπορεις να παραθεσεις καποιο βιντεο να καταλαβω ποια απο τς παραλλαγες κρος οβερ ενοεις..

blackhack
06-11-11, 22:15
αν μπορεις να παραθεσεις καποιο βιντεο να καταλαβω ποια απο τς παραλλαγες κρος οβερ ενοεις..

http://www.youtube.com/watch?v=xprlQYij_CA Αυτη εννοει ο φιλος. Παρεπιπτοντως ωραιο avatar

amateur666
06-11-11, 22:27
http://www.youtube.com/watch?v=xprlQYij_CA Αυτη εννοει ο φιλος. Παρεπιπτοντως ωραιο avatar

ευχαριστω γ τ βιντεο!..;)
οσο γ τ αβαταρ its cRaZy!..

exkaliber
08-11-11, 12:16
εγω θα κρατουσα τις βυθισεις στο διζυγο