PDA

Επιστροφή στο Forum : θλαση ;



gas
10-11-11, 23:48
για σας:welcome:

υστερα απο 9 μηνες τραυματισμου του υπακανθιου εγινα καλα και εχω αρχιση ξανα τα βαρη εδω και 2 μηνες (ογκο)
Σημερα που ειχα δικεφαλους τρικεφαλους πηγα να κανω πιεσης τρικεφαλων στο ν παγκο (close grib bench) το 1ο σετ βγηκε καλα εβαλα 27 κιλα 15 επαν
2ο εβαλα 32 για 13επαν 3ο 35 κιλα 10 επαναλ και στο 4ο εβαλα 47 εκει στην 4-5 επαναληψη δεν εκανε κρακ αλλα ενιωσα εναν πονακο 2-3εκατοστα απο τον αγκωνα προς τον τρικεφαλο.
κρακ δεν εκανε αλλα δεν μπωρουσα να βγαλω την επαναληψη και ετσι το αφησα επεισης εκανα μετα γαλλικες με 17 κιλα και στην 10 επαναληψη ξανα τα ιδια.


Αυτο γινοταν την ωρα του σετ οταν αφηνα την μπαρα απευθειας σαν να μην συνεβη τπτ και τωρα που εχω τελιωση τπτ τον σφυγγο αλλα τπτ

Και ρωταω το εχει παθει κανεις να μου πει; ειναι θλασση η τενοντητιδα?

Μηπως επειδη αγορασα το animal flex για τον ομο που ειχα προβλημα για λογους προληπτηκους το πειρα δλδ μπας και μου εφερε το προβλημα αυτο

HUNTER1
11-11-11, 15:20
καλισπερα φιλος,πεσμου σε παρακαλω τι συμπτωματα ειχες στον ωμο σου,αισθανοσουνα καποιες αναπηδησεις (κλακ)ιδιαιτερα κατα τις στροφικες κινησεις.

gas
11-11-11, 15:34
οχι απλω εκανα πουλοβερ και εκανε ενα δυνατο κρακ και επαθε ριξη 25% ο ηπερακανθιος

vagg
11-11-11, 17:50
καλισπερα φιλος,πεσμου σε παρακαλω τι συμπτωματα ειχες στον ωμο σου,αισθανοσουνα καποιες αναπηδησεις (κλακ)ιδιαιτερα κατα τις στροφικες κινησεις.

εγω το εχω αυτο το κλακ στον ωμο,τι παιζει??χαχαχα

gas
11-11-11, 19:13
παιδια δεν γνωριζει κανεις το προβλημα μου ;

gas
11-11-11, 19:14
εγω το εχω αυτο το κλακ στον ωμο,τι παιζει??χαχαχα

ποτε σε πιανει ;

vagg
11-11-11, 22:55
παντα,αμα κανω καποιες συγκεκριμενες ασκησεις ακουγετε αυτο το κλακ

gas
12-11-11, 17:07
μολις εχω παιταξει 1 ωρα απο την ζωη μου το site αυτο βοηθαει φιλους και οχι ατομα εξω απο την "παρεα"

GTP με αλλα λογια

beefmeup
13-11-11, 14:17
φιλε αυτο που ρωτας ειναι κατι πολυ γενικο..πως μπορω εγω δλδ να σου πω αν ειναι θλαση η τενοντιτιδα..?:unsure:
τι βοηθεια μπορουμε να σου προσφερουμε?

οσο για το αλλο σχολιο σου,ειναι μαλλον ατοπο..φαντασματα βλεπεις.

Dreiko
13-11-11, 15:08
αυτο θελει εξεταση απο γιατρο....απο το ιντερνετ δε βγαινουν ασφαλη συμπερασματα...και γω φυσικοθεραπευτης ειμαι αλλα απο το πσ δε μπορω να εκφερω γνωμη.....ψιλαφηση απο γιτρο φιλε μου.....asap....

tsiko
13-11-11, 16:10
ωραια εγω θα μπορουσα να σου πω οτι ειναι τενοντιτιδα (επικονδυλιτιδα ) πιθανως , αλλα με δυο λογια που μας λες και χωρις να μπορουμε να δουμε πως θα βγαλουμε ασφαλη συμπερασματα ????
το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι να πας σε ενα ορθοπαιδικο να σου βγαλει διαγνωση.......

vagg
14-11-11, 18:35
παιδια εγω ειχα παει σε ορθοπεδικο αλλα δεν με επεισε,και δεν ειμαι για να σκαω και αλλο 50ευρο,μοθ ειπε οτι ειναι δυσλητοθργια του ωμου μου και να κανς ασκησεις κλειστου τυπου (ουτε ξερω ποιες ειναι)...παντω βαρανε ωμοι αγκωνες καργα αναλογα την ασκηση..

Dreiko
14-11-11, 19:58
vagg μαλλον σου ειπε ασκησεις κλειστης κινητικης αλυσιδας.....:thumbup:
απο κει και υστερα το γεγονος οτι δεν σε επεισε ενας ορθοπεδικος δε σημαινει οτι ειναι ολοι ετσι....;):thumbup:

vagg
14-11-11, 20:42
vagg μαλλον σου ειπε ασκησεις κλειστης κινητικης αλυσιδας.....:thumbup:
απο κει και υστερα το γεγονος οτι δεν σε επεισε ενας ορθοπεδικος δε σημαινει οτι ειναι ολοι ετσι....;):thumbup:


καλα σιγουρα δεν σημαινει κατι...πρεπει να παω και αλλου,εδω μου ελεγε οτι τα κλαπατσιμπανα που ακοω απο αγκωνα ειναι και αυτα απο τον ωμο αλλα δεν το καταλαβαινω