PDA

Επιστροφή στο Forum : Δεν μπορω να flex-αρω τον αριστερο δικεφαλο ΠΡΟΒΛΗΜΑ



radomer
15-11-11, 02:49
Δεν μπορω να σφιξω τον αριστερο δικεφαλο. οταν παιρνω την κλασσικη ποζα και προσπαθω να σφιξω ειναι σαν να μη σφιγγω.

επισης εχει διαφορα σε μεγεθος σε σχεση με το δεξι χερι.

Γιατι συμβαινει αυτο?

Κατα τα αλλα στα κιλα ειμαι μια χαρα. ουτε καποιος πονος γενικα. Μουδιασμα μονο στον υπνο σπανια. το μονο προβλημα ειναι στο στηθοσ οταν σηκωνω κιλα σφιγγει αρκετα ο ωμος και δεν μου επιτρεπει να παρω πολλα κιλα. ισως καποιο θεμα κατασκευσης με τις αρθρωσεις

gym
17-11-11, 01:53
φιλε μου δεν νομιζω οτι ειναι θεμα αυτο να σε κανει να ανησυχεις...να ξερεις οτι κανενα τμημα του σωματος μας δεν ειναι ιδιο με την αλλη πλευρα μας...
πχ..κ εγω μπορω να κανω πολυ ευκολα διατση στον αριτσερο δικεφαλο ενω στον δεξι ζοριζομαι σχετικα πιο πολυ..
καμια μερια μας δεν ειναι ιδια,οποτε κ εσυ δεν χρειαζεται να ανησυχεις...
εισαι απλα φυσιολογικος ανθρωπος οπως ολοι μας....;)
προσπαθησε αν θες ετσι για δοκιμη να κανεις περισσοτερη διατση στο σημειο που δεν μπορεις να ''φλεξαρεις'' και θα δουμε αν συνεχιζεται το ιδιο...;)

radomer
18-11-11, 01:29
φιλε μου δεν νομιζω οτι ειναι θεμα αυτο να σε κανει να ανησυχεις...να ξερεις οτι κανενα τμημα του σωματος μας δεν ειναι ιδιο με την αλλη πλευρα μας...
πχ..κ εγω μπορω να κανω πολυ ευκολα διατση στον αριτσερο δικεφαλο ενω στον δεξι ζοριζομαι σχετικα πιο πολυ..
καμια μερια μας δεν ειναι ιδια,οποτε κ εσυ δεν χρειαζεται να ανησυχεις...
εισαι απλα φυσιολογικος ανθρωπος οπως ολοι μας....;)
προσπαθησε αν θες ετσι για δοκιμη να κανεις περισσοτερη διατση στο σημειο που δεν μπορεις να ''φλεξαρεις'' και θα δουμε αν συνεχιζεται το ιδιο...;)

θενξ αλλα διατση τι ειναι?

sTeLaKoS
18-11-11, 01:34
Κοίταξε αυτό Η σημασία των διατάσεων στο Βodybuilding (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?11439-%CE%97-%CF%83%CE%B7%CE%BC%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CE%92odybuilding) :thumbup: