PDA

Επιστροφή στο Forum : Η κοιλιά μου έχει φουσκώσει.....



blade
19-11-11, 20:47
Εδώ και 3 μέρες έχω αρχίσει γυμναστήριο.... Είμαι 1,88 και 86 κιλά... Έχω λίπος στην κοιλιά και θέλω να το ξεφορτωθώ για το λόγο αυτό άρχισα και γυμναστήριο. Τις 3 αυτές μέρες έχω παρατηρήσει ότι η κοιλιά μου έχει φουσκώσει φταίει ότι είμαι πιασμένος;(μέχρι και όταν περπατάω πονάω) όταν ξεπιαστώ θα μου περάσει;

primordial
19-11-11, 21:19
Θα θεωρούσα πιθανότερο να σε έχει "πειράξει" κάποια αλλαγή στην διατροφή σου....
Βλέπω λίγο δύσκολο να είναι πόνοι των κοιλιακών μυών..... να πιάστηκες τόσο γρήγορα εκεί κ τόσο έντονα...:unsure:????

Just me saying.......;)

Goofonly
19-11-11, 21:48
Εδώ και 3 μέρες έχω αρχίσει γυμναστήριο.... Είμαι 1,88 και 86 κιλά... Έχω λίπος στην κοιλιά και θέλω να το ξεφορτωθώ για το λόγο αυτό άρχισα και γυμναστήριο. Τις 3 αυτές μέρες έχω παρατηρήσει ότι η κοιλιά μου έχει φουσκώσει φταίει ότι είμαι πιασμένος;(μέχρι και όταν περπατάω πονάω) όταν ξεπιαστώ θα μου περάσει;

Δεν έχει άμεση σχέση το πιάσιμο. Όπως προαναφέρθηκε, κάποια αλλαγή στη διατροφή σου, το νερό που ίσως αύξησες ή η αλλαγή από την πολυθρόνα στην εκγύμνανση μπορεί να το προκάλεσε. Δες το για ακόμα λίγες μέρες και εάν συνεχιστεί πες μας τι αλλαγές έχεις κάνει και ποσταρε μας τη διατροφή σου.

ArgoSixna
20-11-11, 01:47
ΑΝ αλλαξεςτ την διατροφη σου και εχεις προσθεσει πολλες φυτικες ινες λογικο είναι το φουσκωμα.

Αν ολα ειναι ιδια οπως τα εκανες μεχρι σημερα , μάλλον είναι στο μυαλο σου το φουσκωμα :)

ginus
10-12-11, 20:27
μην τρελενεσαι...κοψε λιγο υδατανθρακα και φυτικες και δες πως θα σε παει...

tasos2
12-12-11, 11:59
Φιλε επειδη με πιανει και μενα αυτο συχνα εχω παρατηρησει οτι οφειλονται οι υδατανθρακες και το γαλα γιατι οταν τα ελαττωσα αυτα σε λιγο καιρο μειωθηκε αισθητα

jannous44
12-12-11, 12:56
Φιλε επειδη με πιανει και μενα αυτο συχνα εχω παρατηρησει οτι οφειλονται οι υδατανθρακες και το γαλα γιατι οταν τα ελαττωσα αυτα σε λιγο καιρο μειωθηκε αισθητα

+1:thumbup: και εγω το ιδιο παθενω

magdaline
12-12-11, 20:50
Stop τα γάλακτοκομικά και ψωμί ρύζι για κάποιο διάστημα κατά τη γνώμη μου

primordial
13-12-11, 12:24
Μία ερώτηση μόνο...
Το πρήξιμο θα μπορούσε να οφείλεται κ στην πρασινάδα που βόσκουμε???
Τρώω περίπου 400 με 500 γρ. πρασινάδα ημερησίως...!!!

Ζητώ συγνώμη αν σου μ@μ@ω το thread, απλά θεώρησα ανούσιο να ανοίξω καινούργιο για το ίδιο θέμα..!!!:welcome:

mpalarinakorina
13-12-11, 12:32
μπορει απλα να κρατας υγρα λογο της γυμναστικης σου. αν δεν γυμναζεσαι τακτικα κ ξαφνικα μπικες αεροβια χωρις να πινει το νερο που απαιτειται μπορει να κραταει υγρα ο οργανισμος σου.συμβαινει.ειναι σαν να παθαινει ενα σοκ ο οργανισμος. ρε παιδια σε πριζουν οι φυτικες ινες ???????? :unsure: εμενα ισα ισα με αδειαζουν !

primordial
13-12-11, 12:41
μπορει απλα να κρατας υγρα λογο της γυμναστικης σου. αν δεν γυμναζεσαι τακτικα κ ξαφνικα μπικες αεροβια χωρις να πινει το νερο που απαιτειται μπορει να κραταει υγρα ο οργανισμος σου.συμβαινει.ειναι σαν να παθαινει ενα σοκ ο οργανισμος. ρε παιδια σε πριζουν οι φυτικες ινες ???????? :unsure: εμενα ισα ισα με αδειαζουν !

....& εγώ έτσι νόμιζα...!!!! Απλά άκουσα κ αντίθετη γνώμη κ κατάλαβα πως έχουν την "δυνατότητα" να δράσουν κ διαφορετικά..!!! Μία μορφή δυσανεξίας...!!!! Είδομεν...

mpalarinakorina
13-12-11, 13:37
ναι ε ? ε ειναι αυτο που λενε σε καθε οργανισμο λειτουργει διαφορετικα.....

superman86
10-03-12, 00:39
μα το πρωτο πραγμα που σ λεει ο παθολογοσ ειναι να κοψεισ φυτ ινεσ οταν εχεισ πρισμενη κοιλια.εγω που εχω αυτο το προβλημα επινα 60 γρ κουακερ τ πρωι μεσα σε 10 ωρεσ πηγενα 3 φορεσ τουαλετ κ η κοιλια μ τουμπανο

Xefteris
10-03-12, 12:25
Συμβουλή από ενα νέο στο σάιτ αλλά παλιο στο κουάκερ, χαχα.

Το λοιπόν, πριν κάνουμε νανάκια βάζουμε να μουλιάσει το κουάκερ και το γάλα μας και το τρώμε το πρωί που έχει μαλακώσει και δεν ερεθίζει το έντερο τόσο. Στην αρχή και μένα όταν το έτρωγα έτρεχα κατα τις 13.00 στην τουαλέτα σφαιρα (με το συμπαθειο ε). Μετα ανακάλυψα αυτή τη μέθοδο και είναι τα πράγματα εντελώς ελεγχόμενα. Με τον καιρό το έντερο συνηθίζει και μας πειράζει λιγότερο.

tolis93
10-03-12, 12:50
τα πραγματα ειναι απλα
η σε πειραζουν γαλακτοκομικα
οι ψωμι ρυζι και οτι περιεχει γλουτενη
η φυτικες ινες
κοβεις για μια βδομαδα μονο 1 απο τα 3. σε ενα μηνα εχεις βρει το προβλημα
απλα πραγματα

petros zab
29-03-12, 00:13
Geia sas! de ksero an vriskomai sto sosto forum alla tespa!!
to provlima mou einai oti eno an sfikso tous koiliakous mou fenete to six pack
an eimai xalaros den fenete tipota para apo mia koilia fouskomenh les kai eimai kanenas xontros agumnastos! na sas po oti
kano 6x100 kai analogos ta kefia kano kai pio trela noumera px.400 sinexomenous elpizontas oti tha fenontai xoris tous
sfigo alla den. nas sas po epishs oti vriskomai se programa ogkou kai troo makaronia ruzia psomia aspradia perno mia formula ths warrior lab th gainer( teleios anaforika to leo apla gia na mporeite na krinete) perno kai aminoksea, kai kano kiliakous kathe mera epishs kano kai 4x30 sthn karekla pou sikono ta podia pros ta pano! mporeite na me voithisete?



γραφε με ελληνικους χαρακτηρες....