PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΥΧΕΝΙΚΟ - Αποτελέσματα ακτινογραφίας



GOMI
25-11-11, 13:58
Καλησπέρα. Τους τελευταίους μήνες, είχα μετά από την προπόνηση, (κυρίως Πλάτης ώμους στήθος) έντονους πονοκεφάλους και ειδικά μετά από προπόνηση Πλάτης, το depon ήταν απαραίτητο.
Από τα πολλά, έκανα μια ακτινογραφία με τα εξής αποτελέσματα.

"Ελάττωση του ύψους του Α4-Α5 μεσοσπονδυλίου διαστήματος.
Εκφυλιστικές αλλοιώσεις των τελικών επιφυσιακών πλακών των σπονδύλων στην μεσότητα της ΑΜΣΣ."

Συνίσταται μαγνητική.

Έχω και 3 κήλες στη μέση, αλλά είχα βρει τον τρόπο να την παλεύω.

Πριν πάω στον ορθοπεδικό την Δευτέρα, ήθελα να έχω μια γνώμη αν τελικά πρέπει να παρατήσω το γυμναστήριο, μιας και λόγω κατασκευής (στένωση εκ γεννετής) φαίνεται ότι μόνο κακό μου κάνει.
Μια άλλη μου σκέψη είναι να βρω κάποιες ασκήσεις που δεν επιβαρύνουν και να μειώσω δραματικά τα κιλά των ασκήσεων. Αλλά τι νόημα θα έχει τότε αυτό?
Εκτός αυτού, ακόμη και το μονόζυγο, μου δημιουργεί πόνο στο κεφάλι. Αναρωτιέμαι τι άλλες ασκήσεις μένουν δηλαδή, αν αναλογιστούμε και πόσες έχω κόψει λόγω μέσης.

Είμαι 36χρ. και ασχολούμαι από τα 18 μου.

Αν κάποιος γνωρίζει αν υπάρχουν κάποιες εναλλακτικές θα βοηθούσε πολύ, ώστε να ξέρω και πως να ανταποκριθώ απέναντι στο γιατρό που σίγουρα θα μου πει να σταματήσω τα βάρη.

Ευχαριστώ.

Dark
25-11-11, 14:04
λίγα κιλά, πολλές επαναλήψεις...

savvas12
23-12-11, 19:52
σε πιανουν ζαλαδες?

GOMI
01-01-12, 00:40
σε πιανουν ζαλαδες?

Αρκετές φορές...ναι...με όλα τα συναφή..:puke:.και γενικότερα πέφτει και η θερμοκρασία μου στα άκρα