PDA

Επιστροφή στο Forum : καλαμακι κοτοπουλο!



chrys_a
25-11-11, 14:55
γεια σας!λοιπον εχω μια απορια επειδη καποιες φορες τυχαινει ν πηγαινω καπου κ εκει να παραγγελνουν σουβλακια ή σε βολτες που καποιος θα κερασει και επειδη εγω μπορει ν μην θελω εκεινη τη μερα να φαω cheat αν παρω δυο καλαμακια κοτοπουλο σκετα ειναι καλα?

jannous44
25-11-11, 15:02
γεια σας!λοιπον εχω μια απορια επειδη καποιες φορες τυχαινει ν πηγαινω καπου κ εκει να παραγγελνουν σουβλακια ή σε βολτες που καποιος θα κερασει και επειδη εγω μπορει ν μην θελω εκεινη τη μερα να φαω cheat αν παρω δυο καλαμακια κοτοπουλο σκετα ειναι καλα?

:thumbup::thumbup:

Lucif3r
25-11-11, 15:08
το κανω συνεχεια :green::green::green:

beefmeup
25-11-11, 15:23
μια χαρα ειναι..
βεβαια,υπαρχουν καλαμακια κ καλαμακια..
καποια ειναι μονο απο φιλετο κοτοπουλο,κ αυτα τα καταλαβαινεις γιατι ειναι στεγνα συνηθως..
αρκετοι ομως βαζουνε μεσα πλεον κ πετσια,μαζι με μπουτια που ειναι φτηνοτερα κ εκει καπου χανει λιγο..το καταλαβαινεις παλι απο την γευση,που ειναι κατα πολυ λιπαροτερη αλλα κ πιο γευστικη καμια φορα...:green:

chrys_a
25-11-11, 15:28
μια χαρα ειναι..
βεβαια,υπαρχουν καλαμακια κ καλαμακια..
καποια ειναι μονο απο φιλετο κοτοπουλο,κ αυτα τα καταλαβαινεις γιατι ειναι στεγνα συνηθως..
ακρετοι ομως βαζουνε μεσα πλεον κ πετσια,μαζι με μπουτια που ειναι φτηνοτερα κ εκει καπου χανει λιγο..το καταλαβαινεις παλι απο την γευση,που ειναι κατα πολυ λιπαροτερη αλλα κ πιο γευστικη καμια φορα...:green:

αυτο τ σουβλατζιδικο που παραγγελνουμε εχει καθαρα κρεατα ευτυχως

Stamer
25-11-11, 16:01
ρε παιδια ενα σουβλακι κοτοπουλο σε πιτα με πατατες ξερεται περιπου ποσες θερμιδες εχει??πρωτεινη υδατανθρακες??

tolis93
25-11-11, 16:10
ρε παιδια ενα σουβλακι κοτοπουλο σε πιτα με πατατες ξερεται περιπου ποσες θερμιδες εχει??πρωτεινη υδατανθρακες??

ολοκληρο θρεντ υπαρχει για το σουβλακι βασικα. υπολογιζε καπου στις 160 θερμιδες η πιτα κυριως υδατανθρακας ειναι το καλαμακι το ενα κανα 100αρικο και τις πατατες αστο....ξεφευγουν απο υδατανθρακα κ λιπαρα δε ξερω ποσο λαδι εχουν τραβηξει στο τηγανισμα

johny_8
25-11-11, 18:19
κ εγωτ κανω 2 σουβλακια κοτοπυλο απο καλο κρεας κ μαζι σε ενα πιατακι λιγο γιαυρτι κ κανα κρεμμυδακι κ εφυγες...no cheat:)