PDA

Επιστροφή στο Forum : Υψηλο DHEA-S και Υψηλή Εστραδιόλη Τι να κάνω?



Saggitta81
06-12-11, 19:58
Καλησπέρα
Έχω ξεκινήσει να γυμνάζομαι τρία χρόνια
Δεν έχω πάρει συμπληρώματα και σκεφτόμουν να πάρω
Έκανα εξετάσεις και ειχα DHEA-S 14 μmol/L (max 13) Ε2 151 pmol/L (max 145) και Τesto 22 nmol/L (max 27) Θέλω να πάρω ####### (οχι Τεστ κτλ) για να πέσει το Ε2
Πάντα είχα την τάση για γυναικομαστία αλλά λόγω γυμναστηρίου είναι σφικτό γυμνασμένο
Αν κάποιος ξέρει θα ήθελα τη γνώμη του
Διάβασα τα σχόλια σας και σκέφτηκα λόγω υψηλής DHEA έχω υψηλό E2 (δεν έχω πάρει συμπλήρωμα)

Thanks

Devil
06-12-11, 20:19
απαγορευεται να μιλαμε για φαρμακα στο φορουμ....

τι ποσοτο λιπους εχεις?

Saggitta81
06-12-11, 21:42
απαγορευεται να μιλαμε για φαρμακα στο φορουμ....

τι ποσοτο λιπους εχεις?

20% 1.75 82kg

(sorry για το φαρμακο που εγραψα)

Devil
06-12-11, 21:45
20% 1.75 82kg

(sorry για το φαρμακο που εγραψα)

αν εχανες καποια κιλα... ισως θα ηταν καπως καλητερα τα πραγματα...

η αρωματαση (ενζυμα υπευθυνο για την μετροπη της τεστο σε οιστρο) βρισκετε κυριως στο λιπος... οποτε με μικροτερη bf θα εχεις και καλητερη αναλογια τεστο/οιστρο...

Saggitta81
06-12-11, 21:49
αν εχανες καποια κιλα... ισως θα ηταν καπως καλητερα τα πραγματα...

η αρωματαση (ενζυμα υπευθυνο για την μετροπη της τεστο σε οιστρο) βρισκετε κυριως στο λιπος... οποτε με μικροτερη bf θα εχεις και καλητερη αναλογια τεστο/οιστρο...


Απλα φαινομαι πολυ αδυνατος και αν χασω αλλα θα ειμαι κοκκαλο...Απλα δεν ξέρω γιατι έχω εκτός maxορίων DHEA-S + Ε2 (ταυτοχρονα)

Είναι επικίνδυνο να παρω αρωματάση για να πέσει η Ε2? Αν όχι πως μπορω να βρω

#### δεν μπορω να παρω γιατι είμαι ήδη εκτός και φοβάμαι μηπως γίνει Ε2

Thanks

Devil
07-12-11, 05:26
Απλα φαινομαι πολυ αδυνατος και αν χασω αλλα θα ειμαι κοκκαλο...Απλα δεν ξέρω γιατι έχω εκτός maxορίων DHEA-S + Ε2 (ταυτοχρονα)

Είναι επικίνδυνο να παρω αρωματάση για να πέσει η Ε2? Αν όχι πως μπορω να βρω

#### δεν μπορω να παρω γιατι είμαι ήδη εκτός και φοβάμαι μηπως γίνει Ε2

Thanks

οπα κατσε.... με 20% αν χασεις δεν θα εισαι καθολου κοκκαλο...

αρωματαση δεν μπορεις να παρεις γιατι δεν υπαρχει... αλλα και να υπηρχε δεν θα ηθελες..... μαλλον δεν καταλαβες το ποστ μου...

επ ευκαιριας δεν κανουμε αναγορα σε κυκλους κτλ κτλ...

και κοιτα τα πμ σου...;)

Saggitta81
07-12-11, 12:09
οπα κατσε.... με 20% αν χασεις δεν θα εισαι καθολου κοκκαλο...

αρωματαση δεν μπορεις να παρεις γιατι δεν υπαρχει... αλλα και να υπηρχε δεν θα ηθελες..... μαλλον δεν καταλαβες το ποστ μου...

επ ευκαιριας δεν κανουμε αναγορα σε κυκλους κτλ κτλ...

και κοιτα τα πμ σου...;)


Δεν με πιστεύεις αλλά είμαι αδύνατος.Το μόνο που έχω είναι ένα κάπως γυμνασμένο στήθος
Και σχετικά με το προηγούμενο μήνυμα μπερδέυτηκα sorry εννοούσα AI
Δεν έχω πάρει ποτέ τίποτα πάντως

Thanks

morbit_killer
07-12-11, 16:46
Καλησπέρα
Έχω ξεκινήσει να γυμνάζομαι τρία χρόνια
Δεν έχω πάρει συμπληρώματα και σκεφτόμουν να πάρω
Έκανα εξετάσεις και ειχα DHEA-S 14 μmol/L (max 13) Ε2 151 pmol/L (max 145) και Τesto 22 nmol/L (max 27) Θέλω να πάρω ####### (οχι Τεστ κτλ) για να πέσει το Ε2
Πάντα είχα την τάση για γυναικομαστία αλλά λόγω γυμναστηρίου είναι σφικτό γυμνασμένο
Αν κάποιος ξέρει θα ήθελα τη γνώμη του
Διάβασα τα σχόλια σας και σκέφτηκα λόγω υψηλής DHEA έχω υψηλό E2 (δεν έχω πάρει συμπλήρωμα)

Thanks

καλησπέρα φίλε προφανώς να υποθέσω ότι πήρες **** αλλά δεν πήρες κάτι για την αρωματοποίηση που κάνει η **** δηλαδή μετατρέπει την τεστοστερόνη σε εστραδιόλη , το μόνο που χρειάζεσε είναι ένα καλό αντι γυναικολογικό αν και πιστεύω οτι έκανες το λάθος να πάρεις **** χωρίς αντιαρωματικό κατα την διάρκεια της θεραπείας με **** πάντα παίρνουμε κάτι για να μειώσουμε την αρωματοποίηση της **** θα σου έλεγα το αντίμετρο ΄αλλα δεν ξέρω αν επιτρέπεται απο το φόρουμ

*** δεν αναφέρουμε φαρμακευτικές ουσίες, κανόνας του φόρουμ*** Mod team

COBRA_STYLE
07-12-11, 17:15
καλησπέρα φίλε προφανώς να υποθέσω ότι πήρες **** αλλά δεν πήρες κάτι για την αρωματοποίηση που κάνει η **** δηλαδή μετατρέπει την τεστοστερόνη σε εστραδιόλη , το μόνο που χρειάζεσε είναι ένα καλό αντι γυναικολογικό αν και πιστεύω οτι έκανες το λάθος να πάρεις ****χωρίς αντιαρωματικό κατα την διάρκεια της θεραπείας με **** πάντα παίρνουμε κάτι για να μειώσουμε την αρωματοποίηση της **** θα σου έλεγα το αντίμετρο ΄αλλα δεν ξέρω αν επιτρέπεται απο το φόρουμ

ενω το φαρμακο που ανεφερες επιτρεπεται δλδ,το αντιμετρο σε πειραξε:rolf:

Saggitta81
07-12-11, 18:52
ενω το φαρμακο που ανεφερες επιτρεπεται δλδ,το αντιμετρο σε πειραξε:rolf:

Δεν με πιστεύει κανένας!!! Αλήθεια δεν έχω πάρει ποτέ τίποτα

Μα αν έπαιρνα θα ήμουν και πιο γυμνασμενος και πιο δυνατός και πιο ογκώδης (ή παχύς)!!!

Αν μπορείτε βοηθήστε με αλλιώς δεν έχει νόημα να μην με πιστεύετε (είναι άσχημο να ψάχνεις απαντήσεις-λύσεις στο πρόβλημα σου και να μην σε πιστεύουν

Τουλάχιστον κάποιο γιατρό ειδικό να πάω?

outnumb
07-12-11, 19:48
Δεν με πιστεύει κανένας!!! Αλήθεια δεν έχω πάρει ποτέ τίποτα

Μα αν έπαιρνα θα ήμουν και πιο γυμνασμενος και πιο δυνατός και πιο ογκώδης (ή παχύς)!!!

Αν μπορείτε βοηθήστε με αλλιώς δεν έχει νόημα να μην με πιστεύετε (είναι άσχημο να ψάχνεις απαντήσεις-λύσεις στο πρόβλημα σου και να μην σε πιστεύουν

Τουλάχιστον κάποιο γιατρό ειδικό να πάω?

ενας ενδοκρινολογος, (που ειναι και η δουλεια του), θα σε πιστεψει, πηγαινε σε εναν τετοιο.

Devil
08-12-11, 06:44
Δεν με πιστεύεις αλλά είμαι αδύνατος.Το μόνο που έχω είναι ένα κάπως γυμνασμένο στήθος
Και σχετικά με το προηγούμενο μήνυμα μπερδέυτηκα sorry εννοούσα AI
Δεν έχω πάρει ποτέ τίποτα πάντως

Thanks

κοιτα.... αν την παμε την συζητηση σε φαρμακο-συπληρωμα....

το μοναδικο που εχω δει να αυξανει το test/estro ratio και μετα τη χρηση του ηταν το 6-bromo... σε ενα παλιο συμπληρωμα της anabolic xtreme...

με bloodworks πριν-κατα τη διαρκεια-και μετα μιλαω... βεβαια τα ατομα που ειδα τα bloodworks δεν ειχαν το δικο σου προφιλ.... οποτε δυσκολο να σου πω να το χρησιμοποιησεις....

καλητερη λυση θα ηταν να επισκευτης εναν καλο ενδοκρινολογο...;)

Saggitta81
08-12-11, 12:28
κοιτα.... αν την παμε την συζητηση σε φαρμακο-συπληρωμα....

το μοναδικο που εχω δει να αυξανει το test/estro ratio και μετα τη χρηση του ηταν το 6-bromo... σε ενα παλιο συμπληρωμα της anabolic xtreme...

με bloodworks πριν-κατα τη διαρκεια-και μετα μιλαω... βεβαια τα ατομα που ειδα τα bloodworks δεν ειχαν το δικο σου προφιλ.... οποτε δυσκολο να σου πω να το χρησιμοποιησεις....

καλητερη λυση θα ηταν να επισκευτης εναν καλο ενδοκρινολογο...;)

ΟΚ ευχαριστώ.
Απλά αν κάποιος ξέρει ένα ενδοκρινολόγο ειδικό για bb έτσι ώστε να με καταλάβει ότι θέλω να γινω πιο Muscle με αυτό το ορμονικό προφίλ (και να μου πει ποιο συμπλήρωμα να πάρωω-που δεν με πιστεύετε ότι δεν έχω πάρει :)-που να με βοηθήσει σε αυτό) ας μου το στείλει σε πμ γιατί φαντάζομαι στο φόρουμ δεν γίνεται
Το λέω γιατί οι ενδοκρινολόγοι του ΙΚΑ ή της γειτονιάς μου θα με κοιτάνε περίεργα