PDA

Επιστροφή στο Forum : Συμβουλη για εναν φιλο



panos dawetas
07-12-11, 19:28
Παίδες γεια σας.Έχω ένα φιλαράκι το οποία επειδή είναι λίγο παχουλό και θέλει να αδυνατίσει κάνει πολύ αερόβια.Όταν όμως του λέω να κάνει βάρη μου λέει όχι επειδή θα δημιουργηθούν λιποθήκες και δεν θα φευγει το λίπος από την κοιλιά.Είναι σωστός ο συλλογισμός του;

gym
07-12-11, 19:47
επετρεψε μου να σου δωσω εγω μια...δυο ...τρεις...λιγες συμβουλες γενικα...

1.πες στον φιλο σου να γραφτει στο φορουμ για να ενημερωθει ο ιδιος ...ετσι μονο θα πειστει για το τι ειναι το σωστο κ τι λαθος και οχι απο γνωμες τριτων...

2.διαβασε λιγο το φορουμ...το ερωτημα σου εχει απαντηθει ισα με 10000000 φορες κ μπορει και παραπανω....

3.μην περιμενεις ετοιμη τροφη...ουτε εσυ ουτε ο φιλος σου...το φορουμ ειναι γεματο με αρθρα σχετικα με λιποδιαλυση και τροπους να χασεις κιλα -λιπος και σε αυτα ΟΧΙ δεν αναφερεται κατι τετοιο που λες...αν εψαχνες ομως θα το εβλεπες...

4.οταν ανοιγεις νεο τοπικ κοιτα να βαζεις τιτλο που να δειχνει το περιεχομενο ετσι ωστε οταν κανεις εσυ η καποιο αλλο παιδι αναζητηση να το βγαλει ως αποτελεσμα...το ''συμβουλη για φιλο''δεν κανει...δεν ειναι η τενια μακρη εδω για να απανταει...

οποτε...συνοπτικα....κανε αυτα τα παραπανω και πες στον φιλο σου...οχι ,αμα ξεκινησεις γυμναστικη με βαρη ΔΕΝ θα παθει αυτο που λεει...αν θελει να μαθει το γιατι,πες του το εξης: εγγραφη στο bodybuilding.gr φιλε μου για να βγαλεις ακρη με το σωμα σου...

panos dawetas
07-12-11, 23:44
ζητω συγγνωμη για τα <<λαθη>> που εκανα.Ειμαι καινουργιο μελος σιγα-σιγα θα συνηθησω.Θα προσπαθησω να τον πεισω.Ευχαριστω για την απαντηση

gym
07-12-11, 23:49
δεν ειναι ''λαθη''....ειναι επισημανσεις...

αν εχεις ορεξη,θα μαθεις και εδω ειμαστε για οποιαδηποτε βοηθεια...:toast::toast: