PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοηθηστε με για κατι καινουργιο για μενα-ΣΤΑΚ ΓΡΑΜΜΩΣΗΣ



TheWorst
09-12-11, 16:09
πρωτεινη -Pure isolate (isolate)
αμινοξεα - Scivation Xtend (BCAA) [σε σκονη ειναι)
ZMA - Scitec nutrition
CLA- optimum nutrition
Vitamin C,D,B
L-καρτινινη --> Reflex

Χρωμιο --> ???
vanadyl sulphate-->???
Hydroxycu --> ???

Τα 3 αυτα δεν εχω ιδεα τι ειναι.Τα κοιταξω απο εδω αρθρω που περιγραφει για την γραμμωση , οτι υποχρεατικα πρεπει να τα συμπεριλαβουμε στο στακ.

Εχετε καμια προταση? Αλλαγη μαρκας ? Τι να προσθεσω ή αφαιρεσω ?

poison1
09-12-11, 16:59
πρωτεινη οκ παντα την εχουμε μεσα
αμινοξεα σιγουρα σε γραμμωση-πριν την αεροβια γενικα κατα τη διαρκια της προπονησης
ZMA εγω θα εβαζα σιγουρα.αρκετα φθηνο αλλα μην περιμενεις θαυματα
cla οχι δεν κανει τιποτα μην το παρεις
βιταμινες C,D,B γιατι???? και με πολυβιταμινη καλημενος εισαι αντα το πολυ πολυ C μετα την προπονηση
καρνιτινη τωρα δε ξερω αν οντως δουλευει αλλοι ορκιζονται οτι κανει αλλοι οτι δεν κανει τιποτα.προσωπικα αλλωτε δουλεψε αλλωτε οχι πραγματικα δε ξερω:unsure:

χρωμιο σιγουρα οχι δεν υπαρχει λογος
vanadyl δε δοκιμασα ποτε και μαλλον ουτε προκειτε
hydroxycut οχι υπαρχουν πολυ καλυτεροι λιποδιαλητες

βαλε και κανενα λιποικο οξυ ειναι παντα μαστ.σε οτι φαση και να βρισκεσε.

TheWorst
09-12-11, 17:16
πρωτεινη οκ παντα την εχουμε μεσα
αμινοξεα σιγουρα σε γραμμωση-πριν την αεροβια γενικα κατα τη διαρκια της προπονησης
ZMA εγω θα εβαζα σιγουρα.αρκετα φθηνο αλλα μην περιμενεις θαυματα
cla οχι δεν κανει τιποτα μην το παρεις
βιταμινες C,D,B γιατι???? και με πολυβιταμινη καλημενος εισαι αντα το πολυ πολυ C μετα την προπονηση
καρνιτινη τωρα δε ξερω αν οντως δουλευει αλλοι ορκιζονται οτι κανει αλλοι οτι δεν κανει τιποτα.προσωπικα αλλωτε δουλεψε αλλωτε οχι πραγματικα δε ξερω:unsure:

χρωμιο σιγουρα οχι δεν υπαρχει λογος
vanadyl δε δοκιμασα ποτε και μαλλον ουτε προκειτε
hydroxycut οχι υπαρχουν πολυ καλυτεροι λιποδιαλητες

βαλε και κανενα λιποικο οξυ ειναι παντα μαστ.σε οτι φαση και να βρισκεσε.

Ας πουμε βαζω μια πολυβιταμινη - ΟΚ
Καρτινινη λεω να παρω , ετσι να δοκιμασω..

Για τα αλλα 3 λεει στο αρθρο να τα συμπεριλαβουμε οπωσδηποτε ..

Λιποικο οξυ , σαν τι ??

COBRA_STYLE
09-12-11, 17:18
αφου θες καρνιτινη πηγαινε σε ALCAR καλυτερα αντι για l-carnitine

Devil
09-12-11, 17:18
Ας πουμε βαζω μια πολυβιταμινη - ΟΚ
Καρτινινη λεω να παρω , ετσι να δοκιμασω..

Για τα αλλα 3 λεει στο αρθρο να τα συμπεριλαβουμε οπωσδηποτε ..

Λιποικο οξυ , σαν τι ??

αν παρεις καρνιτινη θα ελεγα ALC.... 2-3gr τη μερα...

χρωμιο, vadyl τα θεωρω εντελως αχρηστα....

οσο για ALA.... καλητερα το απλο και οχι το R... το ιδιο κανουν απλα το απλο θα σου βγει πιο φτηνα...

TheWorst
09-12-11, 17:22
Εννοειτε Acetyl L Cartinine ? Βρηκα ενα της dymatize,καλη τιμη κιωλας , σε καψουλες

Οσον για τα αλλα , γιατι ειναι αχρηστα ? Διαβαζα εδω, το αρθρο ελεγε οτι ειναι μαστ ??

Devil
09-12-11, 17:30
Εννοειτε Acetyl L Cartinine ? Βρηκα ενα της dymatize,καλη τιμη κιωλας , σε καψουλες

Οσον για τα αλλα , γιατι ειναι αχρηστα ? Διαβαζα εδω, το αρθρο ελεγε οτι ειναι μαστ ??

ναι acetyl l carnitine....

το αρθο ειχε γραφτει παλιοτερα.... απο τοτε μεχρι τωρα εχουν αλλαξει καποια δεδομενα...

TheWorst
09-12-11, 17:32
Λιποϊκο οξυ και ΑΛΑ - τι ειναι ?? (λιποικο οξυ να εννοεισω ωμεγα 3-6-9??)

Αν ειναι ετσι με το αρθρο τα αλλα που λεει περι προπονησης και διατροφης ειναι και αυτα λανθασμενα ??

thanos col
09-12-11, 17:34
alfa lipoic acid νομιζω οτι ειναι!σε στακ για γραμμωση η καφεινη δεν βοηθαει?

Devil
09-12-11, 17:36
Λιποϊκο οξυ και ΑΛΑ - τι ειναι ?? (λιποικο οξυ να εννοεισω ωμεγα 3-6-9??)

Αν ειναι ετσι με το αρθρο τα αλλα λεει περι προπονησης και διατροφης ειναι και αυτα λανθασμενα ??

aplha lipoic acid ειναι.... δες μια στο google...

οχι... μα ουτε αυτα με τα συμπληρωματα ειναι λαθος... στα συμπληρωματα εχεις σχεδον καινουργια δεδομενα καθε μερα.... τι θα κανεις θα γραφεις αρθρα καθε μερα?... η διατροφη και προπονηση ειναι πραγματα πιο στανταρ.... σχεδον οτι και να κανεις θα δουλεψει αρκει να το κανεις σωστα...

COBRA_STYLE
09-12-11, 17:36
το ALA ειναι το alpha lipoic acid...η καφεινη ναι κολλαει σε στακ γραμμωσης αλλα οχι για πολυ καιρο καλυτερα.

TheWorst
09-12-11, 17:42
Alpha lipoic acid converts glucose (blood sugar) into energy.

Ποιανης εταιριας να παρω ? Ποσο χρειαζομαι την ημερα ? Λεει στη μια καψουλα εχει 300 μγ alpha lipoic acid ,δεν λεει ποσο χρειαζομαι ομως

thanos col
09-12-11, 17:44
dymatize ειναι φτηνο ;)

Devil
09-12-11, 17:48
Ποιανης εταιριας να παρω ? Ποσο χρειαζομαι την ημερα ? Λεει στη μια καψουλα εχει 300 μγ alpha lipoic acid ,δεν λεει ποσο χρειαζομαι ομως

εγω το χρησιμοποιω 1gr ALA ανα 100γρ υδατανθρακα... ναι οκ το ξερω υπερβολικη δοση...:green:

primordial
09-12-11, 17:54
Θα πρότεινα 200mgr. Caffeine - 10mgr Yohimb.HCL & 10mgr. Synephrine...:turtle::turtle:

TheWorst
09-12-11, 17:57
:shock: Δλδ αν σε περιοδο γραμμωσης παιρνω 50 γραμμαρια πρεπει να παιρνω την ημερα 5 γραμμαρια που σημαινει οτι πρεπει να παιρνω μονο απο αυτο σχεδον 20 χαπια :unsure: Ασε που τοσα πολλα λεφτα δεν βρισκονται :green:

COBRA_STYLE
09-12-11, 17:58
@primordial

λολ...θα τον στειλουν αυτα λογικα...οι τυποι των 2 τελευταιων βασικα...καλυτερα να ψαξει αν θελει κατι τετοιο σε methyl-synephrine και alpha-yohimbine.Ας το κανει σωστα;)

Devil
09-12-11, 17:59
:shock: Δλδ αν σε περιοδο γραμμωσης παιρνω 50 γραμμαρια πρεπει να παιρνω την ημερα 5 γραμμαρια που σημαινει οτι πρεπει να παιρνω μονο απο αυτο σχεδον 20 χαπια :unsure: Ασε που τοσα πολλα λεφτα δεν βρισκονται :green:

οπα σορρυ λαθος δικο μου..... 1γρ ανα 100γρ υδατανθρακα ηθελα να γραψω...:green:

Devil
09-12-11, 18:00
Θα πρότεινα 200mgr. Caffeine - 10mgr Yohimb.HCL & 10mgr. Synephrine...:turtle::turtle:


@primordial

λολ...θα τον στειλουν αυτα λογικα...οι τυποι των 2 τελευταιων βασικα...καλυτερα να ψαξει αν θελει κατι τετοιο σε methyl-synephrine και alpha-yohimbine.Ας το κανει σωστα;)

η συνεφρινη δεν θα κανει τιποτα... η methyl ειναι καλητερη..... αλλα δεν βρισκετε σκετη ευκολα...

η yohimbine καλο θα ηταν να παει σταδιακα στα 10mg... εχει τρελα sides σε πολλους...

TheWorst
09-12-11, 18:05
Α οκ τοτε , και εγω μπορει να παιρνω περιπου τοσο.
Κατα τα αλλα κατι αλλα που πρεπει να ξερω για το alpha lipoicid acid , καρτινινη ή αλλα συμπληρωματα εχετε ? Γιατι απο οτι ειδα το ΖΜΑ προτεινεται να μην το παιρνουμε κοντα σε διαστηματα που τρωμε τροφιμα υψηλης περιεκτηκοτητας ασβεστιου (??) Με λιγα λογια πριν απτον υπνο δε μπορω να φαω κοτατζ :green:

primordial
09-12-11, 18:07
@primordial

λολ...θα τον στειλουν αυτα λογικα...οι τυποι των 2 τελευταιων βασικα...καλυτερα να ψαξει αν θελει κατι τετοιο σε methyl-synephrine και alpha-yohimbine.Ας το κανει σωστα;)

Μου αρέσει που έχεις κ αμφιβολίες...:green:

Απλά είναι πιό εύκολα να βρεί τα συγκεκριμένα, γι' αυτό τα πρότεινα, σύν ότι για το Y-Hcl, υπάρχουν πολλά θετικά reviews χωρίς να συνοδεύονται από τα sides του A-Y.... απλά θέλει λίγο παραπάνω στα servings του...
Για methyl-s(imply the best) απλά no comments... δυσεύρετο για εμένα τουλάχιστον

primordial
09-12-11, 18:07
η συνεφρινη δεν θα κανει τιποτα... η methyl ειναι καλητερη..... αλλα δεν βρισκετε σκετη ευκολα...

η yohimbine καλο θα ηταν να παει σταδιακα στα 10mg... εχει τρελα sides σε πολλους...

Mr. Officer, απλά πολύ γρήγορος...:green:

Devil
09-12-11, 18:08
Α οκ τοτε , και εγω μπορει να παιρνω περιπου τοσο.
Κατα τα αλλα κατι αλλα που πρεπει να ξερω για το alpha lipoicid acid , καρτινινη ή αλλα συμπληρωματα εχετε ? Γιατι απο οτι ειδα το ΖΜΑ προτεινεται να μην το παιρνουμε κοντα σε διαστηματα που τρωμε τροφιμα υψηλης περιεκτηκοτητας ασβεστιου (??) Με λιγα λογια πριν απτον υπνο δε μπορω να φαω κοτατζ :green:

εφοσον εχεις πολυβιταμινη.... μην παρεις zma.... δεν σου χρειαζετε απλα...

thanos col
09-12-11, 18:08
yombine αν δεν την αντεχει οπως εγω θα του μαμησει την προπονηση

COBRA_STYLE
09-12-11, 18:10
Μου αρέσει που έχεις κ αμφιβολίες...:green:

Απλά είναι πιό εύκολα να βρεί τα συγκεκριμένα, γι' αυτό τα πρότεινα, σύν ότι για το Y-Hcl, υπάρχουν πολλά θετικά reviews χωρίς να συνοδεύονται από τα sides του A-Y.... απλά θέλει λίγο παραπάνω στα servings του...
Για methyl-s(imply the best) απλά no comments... δυσεύρετο για εμένα τουλάχιστον

αυτο εχει λιγοτερα sides απο αυτο;)

Devil
09-12-11, 18:10
yombine αν δεν την αντεχει οπως εγω θα του μαμησει την προπονηση

ισχυει....

πολλοι την χρησιμοποιουν mono-dose το πρωι με αδειο στομαχι...

αλλη λυση ειναι σε topical solution....

TheWorst
09-12-11, 18:12
Οκ , εγινε :thumbup: Σιγα-σιγα θα εφοδιαστω και θα ετοιμαστω για γραμμωση.

Θενξ

thanos col
09-12-11, 18:18
κ παλι εγω επερνα λιπο 6 μαυρο που εχει δοση 3 κ 3 (δεν εφτασα ποτε) η ζαλαδα ηταν ενοχλητικη ακομα και στα 2 το πρωι
topical solution τι εννοεις?

TheWorst
09-12-11, 18:20
lipo 6 / :P

COBRA_STYLE
09-12-11, 19:19
κ παλι εγω επερνα λιπο 6 μαυρο που εχει δοση 3 κ 3 (δεν εφτασα ποτε) η ζαλαδα ηταν ενοχλητικη ακομα και στα 2 το πρωι
topical solution τι εννοεις?

transdermal

TheWorst
09-12-11, 20:33
Το CLA ποσο να παιρνω ?? Και ποτε :green:

TheWorst
09-12-11, 20:39
Α και τι εινα αυτο το "Tonalin" που φουσκωνει τοσο πολυ την τιμη της cla ??

TheWorst
09-12-11, 20:59
Σορυ , αλλα δε μπορω να κανω εντιτ το ποστ μου και για αυτο ξαναγραφω ετσι..

1500 mg l-carnitine ειναι λιγο ή πολυ ??

Βρηκα μια της GN (δεν λεει ποσα mg εχει)

Βρηκα και μια Met-Rx (αγνωστη μεχρι τωρα σε μενα) εχει 473 μλ με δωση απο 15 μλ και 1500 μγ λ-καρτινινη


Supplement Facts:
Serving Size: 1 Tablespoon (15 mL)
Servings Per Container: about 31
Amount Per Serving:
Calories 15
Total Carbohydrate 4 g 1%
Pantothenic Acid 10 mg 100% (as d-Calcium Pantothenate)
L-Carnitine 1,500 mg (1.5 g)

Devil
09-12-11, 21:39
Το CLA ποσο να παιρνω ?? Και ποτε :green:

4-6gr.... με τα γευματα...


Α και τι εινα αυτο το "Tonalin" που φουσκωνει τοσο πολυ την τιμη της cla ??

ποιοτητα...

Devil
09-12-11, 21:40
Σορυ , αλλα δε μπορω να κανω εντιτ το ποστ μου και για αυτο ξαναγραφω ετσι..

1500 mg l-carnitine ειναι λιγο ή πολυ ??

Βρηκα μια της GN (δεν λεει ποσα mg εχει)

Βρηκα και μια Met-Rx (αγνωστη μεχρι τωρα σε μενα) εχει 473 μλ με δωση απο 15 μλ και 1500 μγ λ-καρτινινη

δεν σου ειπα να βρεις μια acetyl l carnitine?

πιο πανω δεν εγραψα 2-3γρ τη μερα?

TheWorst
09-12-11, 22:25
Οκ,κανοητα ολα , τελευταια ερωτηση . CLA=TONALIN ?? Δλδ παιρνω απο 2 χαπια την ημερα απο την dymatize (2 γραμμαρια δλδ tonalin) και ειμαι οκ,σωστα ?

Να και τι περιεχει

36241

Devil
09-12-11, 22:29
Οκ,κανοητα ολα , τελευταια ερωτηση . CLA=TONALIN ?? Δλδ παιρνω απο 2 χαπια την ημερα απο την dymatize (2 γραμμαρια δλδ tonalin) και ειμαι οκ,σωστα ?

Να και τι περιεχει

36241

4-6 γρ δεν ειπαμε??? τι δεν καταλαβες?:unsure:

αρα παμε στις 5cps τη μερα...

TheWorst
09-12-11, 23:29
Αχα οκ . Θενξ