PDA

Επιστροφή στο Forum : Αδικαιολόγητη κούραση



George1993
15-12-11, 16:35
Καλημέρα
Εδώ και 4 μέρες ( σήμερα είναι η τέταρτη ) νιώθω μια κούραση η οποία μου έχει σπάσει τα νεύρα... Ξυπνάω το πρωί ύστερα από 10 ώρες ύπνο και μετά απο 2-3 ώρες είμαι πτώμα και γενικά νιώθω τους μυς μου να πονάνε... Να σας πω ότι από το γυμναστήριο έχω να κάνω διάλειμμα περίπου 4 μήνες τώρα... Ακόμα για αρκετό καιρό το ωράριο που κοιμόμουν δεν ήταν καθόλου σταθερό και είπα να το φτιάξω τώρα... Διάβασα για χρόνια κούραση στο ίντερνετ αλλά αν έχετε να πείτε τίποτα θα ήμουν πολύ ικανοποιημένος . ( χθες νευρίασα και πήγα προπόνηση )

ΥΓ. ( ελπίζω να μην υπάρχει παρόμοιο θρεντ γιατί το έψαξα )

Mcstefan7
15-12-11, 16:42
το είχα πάθει και ζώ.Δεν ξέρω απο τι προερχόταν αλλα όταν άρχισα της πολυβιταμίνες ήρθα στα καλά μου.Μάλλον κάτι μου έλειπε :P .Μπορεί να έχεις το ίδιο και συ.Κάνε εξετάσεις αίματος και κοίτα αν είναι ολα φυσιολογικά

mpalarinakorina
15-12-11, 17:43
Πολλα παιζουν ρολο...απο το τι τρως και ΠΩΣ κοιμασαι μεχρι το ποση ωρα κα9εσαι στο πισι και την τηλεόραση...ακομα κ ψυχολογικοί παραγοντες... Εγω θα σου πρότεινα ενα καλο οφφ...κ ενα καλο cheat ισως και παραπανω απο ενα..... σε ο,τι και να κανουμε στην ζωη μας πρεπει να υπαρχουν διαλείμματα..... Τωρα για να σου πω κατι πιο συγκεκριμενο πρεπει σαφως να ξερω κ αλλες λεπτομεριες της καθημερινοτητας σου αλλα σε γενικες γραμμες ειναι πολύ ευρύ το φάσμα παραγόντων που συνιστούν την κόπωση...

George1993
15-12-11, 17:49
Mcstefan7
εννοείται πως αν συνεχίσει θα πάω στο γιατρό


mpalarinakorina
η διατροφή μου θέλω να πιστεύω πως είναι καλή μιας και δεν παραλείπω ούτε φρούτα ούτε τίποτα
όσο για υπολογιστές που είπες το πρόβλημα είναι ότι αυτό σπουδάζω και επομένως θα έχω για μια ζωή... μπορεί να κάθομαι 8 ώρες την μέρα στον υπολογιστή και με το που πηγαίνω σχολή έχω άλλο ένα 4ωρο εργαστήριο σε υπολογιστές... και για ψυχολογία που λες δεν είμαι και στα καλύτερα μου...

Mcstefan7
15-12-11, 17:54
Για την ώρα μπορείς να ανεβάσεις λίγο τον υδατάνθρακα και βλέπεις...

jannous44
15-12-11, 17:57
Για την ώρα μπορείς να ανεβάσεις λίγο τον υδατάνθρακα και βλέπεις...

+1 και εγω το ιδιο ειχακαι μολις τον ανεβασα ημουν κομπλε

johny_8
15-12-11, 18:08
Συμφωνω με τις συμβουλες των παιδιων.Παντως απο τη στιγμη που κάνεις 4 μηνες σερι προπονηση ειναι λογικο να κουραστηκε ο οργανισμος σου.Λογω της εντασης ο οργανισμος χρειαζεται κατα διαστηματα ξεκουραση.Εκμεταλλευσου τις γιορτες για να χαλαρωσεις...

George1993
15-12-11, 18:19
ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές παιδιά
θα καθίσω μέχρι την Δευτέρα να ξεκουραστώ και άλλο απλώς μου έκανε απίστευτη εντύπωση τόση κούραση και τόσος ύπνος... κανένα από τα 2 δεν είχα ποτέ... απλώς πιστεύω όπως είπε και η Κορίνα ότι δεν είναι μόνο η γυμναστική που με έφερε σε αυτήν την κατάσταση

ελμερ
15-12-11, 19:51
κοιμασαι σωστα (σερι εννοω) η εχεις αστατο υπνο? :welcome:

mpalarinakorina
15-12-11, 21:01
δοκιμασε να φας κ κανα γλυκο με ρεγουλα..μπορει να σε καλμαρει.... μην ζοριζεις τον εαυτο σου απο παντου...δν ειναι μηχανη..κ προσπαθησε να κοιμασαι νωρις ασχετα με το τι ωρα ξυπνας...πινε πολλα νερα ανεβασε υδατανθρακα κ τελος βαλε το στρες σε ενα ντουλαπακι για λιγες μερες !!! εγω στο σπιτι μου εχω ενα ειδικο ;) πιανει !!!

TheWorst
15-12-11, 21:05
Μαλλον να μειωσει τους υ/ες ? ;)
Γενικως τρως πολλους υ/ες ? Και πολυ φαι γενικα ή οχι ?

George1993
15-12-11, 21:08
οχι δυστυχώς ξυπνάω χωρίς λόγο αρκετές φορές
Κορίνα ( αν σε λένε έτσι χεχε ) δυστυχώς από άγχος έχω πάρα πολύ και μερικές φορές για εντελώς βλακείες πράγματα ... ( για το ειδικό δεν το έπιασα :) )

αρκετό φαί τρώω ρε συ... άμα τους μειώσω χειρότερα θα ναι

mpalarinakorina
15-12-11, 21:14
ειδικα τον υδατανθρακα προ υπνου μην τον μειωσεις θα χειροτερεψει τον υπνο σου !!! γενικα υπαρχουνε πολλα κολπακια για τον υπνο γτ εχω κ εγω μεγαλο προβλημα αλλα ειναι ψυχαναγκαστικες διαδικασιες αμα θες το μιλαμε πραιβετ αυτο.....μαζι και το κουτακι\ντουλαπακι !!! αλλα κοιτα μην τρελλαινεσαι μπορει σε μερικες μερες να εισαι μια χαρα.....μην ανησυχεις προκαταβολικα !!!

Mcstefan7
15-12-11, 21:15
Όχι για κανέναν λόγο μην τους μειώσεις...Ο υδατάνδρακας δίνει ενέργεια στον οργανισμό :weights:

mpalarinakorina
15-12-11, 21:18
τελειο φατσακι αυτο !!! οφφ δε ρεκορντς !!!

ελμερ
15-12-11, 21:24
εγω νομιζω πως δεν κοιμασαι σωστα λογω αγχους κτλ και αυτο προκαλει μονιμη κοπωση...το χα και γω αυτο αλλα το ξεπερασα και κοιμαμαι σαν πουλακι τωρα...:welcome:

mpalarinakorina
15-12-11, 21:25
μΕΕΕΕγαααλο πραγμα ο υπνος !!!

Roid Rage
16-12-11, 13:38
μΕΕΕΕγαααλο πραγμα ο υπνος !!!

Αυτο ξαναπες το.