PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα στο δεξι ανω μερος



panosnes13
17-12-11, 20:11
γεια σας . .θελω να ρωτησω κατι για ενα προβλημα που μου παρουσιαστηκε εδω και 2 βδομαδες... ειχα κανει απο βλακεια μου μια τριωρη προπονηση στηθους με μεγαλα βαρη ... την επομενη μερα που ξυπνησα ολη η δεξια πλευρα στην πλατη πισω (διπλα στον αυχενα) και ο δεξι τρικεφαλος με πονουσαν τοσο που δεν μπορουσα να κουνηθω απο το κρεςβατι απο τους πονους.. για 3 μερες ημουνα στο κρεβατι και την τεταρτη ο πονος αρχιζει να υποχωρει σιγα σιγα .. τις επομενες 4-5 μερες ο μυς του δεξιου στηθους και του τρικεφαλου (στο δεξι χερι) καναν συνεχως συσπασεις μονοι τους (θαρεις και ειχα κανα μοτερ μεσα στους μυσ) . χθες (μετα απο 10 μερες ξεκουραση και αφου πονος και συσπασεις εξαφανηστικαν ) δοκιμασα να κανω μια ελαφρα προπονηση και διαπιστωσα οτι στον παγκο δεν μπορουσα να σηκωσω 80 κιλα! (απο κει ππου εκανα 180 κιλα για επαναληψεις). δεν πονουσα αλλα το δεξι χερι θαρεις και δεν ανταποκρινονταν στην πιεση που εκανα.. θαρεις και εχω χασει δυναμη και ελεγχο απο το δεξι χερι .. και κατι εχει νεκρωθει στο δεξι χερι ενω αισθανομαι και κατι μικροενοχλησεις στην πανω πλατη διπλα στον αυχενα απο την δεξια μερια παντα... .. εχει συμβει σε κανεναν παρομοιο περιστατικο και αν ναι τι μου προτεινεται να κανω?.. ευχαριστω

Keirox
17-12-11, 21:08
Πάνε σε γιατρό asap μπορεί να έιναι απο τένοντας μέχρι ρίξη δίσκου.