PDA

Επιστροφή στο Forum : Μυικες κακώσεις στη μασχαλη-στηθος λογω υπερ-αρσης Pec Dec?



esgol
24-12-11, 14:29
Εδω κ 1 χρονο π κανω φιτνεςς πηρα πατριωτικα το Πεκ Ντεκ με αποτελεσμα παρα τα 70 μου κιλα, απο 35 κιλα 10 επαναληψεις περσι να φτασω προχθες 77,5 κιλά 8 επαναληψεις ενω ηταν στανταρ τα 75 κιλα 2 μηνες

Το ιδιο και με τις ελευθερες βυθισεις που κανω 20 επαναληψεις αργες αργες

Γενικα εβλεπα τραυματισμους και κακωσεις στην περιοχη της μασχαλης, χτες ομως ειδα υπερβολικες και ανυσηχησα.
Σημερα υποχωρησαν λιγο αλλα Για κοιταξτε, αυτες οι κακωσεις ειναι αροδικες κατα την αναπτυξη η ειναι σαν τις ραγαδες κ υπαρχει κινδυνος να μενουν για παντα?

http://img705.imageshack.us/img705/1189/dsc02942wb.jpg

http://img717.imageshack.us/img717/9113/dsc02940y.jpg

http://img141.imageshack.us/img141/3213/dsc02939z.jpg

racingman
24-12-11, 15:12
το παθαινω και εγω στο μηχανημα για τις γαμπες,μηπως κανεις κανα μηχανημα που πιεζει αυτο το σημειο?

esgol
24-12-11, 15:45
Α ετσι κ ο φιλος μ λεει απ τι μπαλα

Η απο το πεκ ντεκ θα ναι η απο βυθισεις η απ τη μπαρα

Φευγουν μετα η μενουν ουλες εφ ορου ζωης?

Τι να κανω, δε θελω να σταματησω να ανεβαζω κιλα απ τη στιγμη π τα βγαζω. Να κανω περισσοτερη κ καλυτερη προθερμανση?
Οταν εμφανιζονται να ελατωνω-εκτονωνω μια βδομαδα?

gsisr
24-12-11, 16:20
Α ετσι κ ο φιλος μ λεει απ τι μπαλα

Η απο το πεκ ντεκ θα ναι η απο βυθισεις η απ τη μπαρα

Φευγουν μετα η μενουν ουλες εφ ορου ζωης?

Τι να κανω, δε θελω να σταματησω να ανεβαζω κιλα απ τη στιγμη π τα βγαζω. Να κανω περισσοτερη κ καλυτερη προθερμανση?
Οταν εμφανιζονται να ελατωνω-εκτονωνω μια βδομαδα?

Πιο ακριβώς το νόημα να πολεμάς να ανεβάσεις κιλά σε μια τέρμα άθλια απομονωτική άσκηση όπως είναι το πεκ ντεκ???????

esgol
24-12-11, 18:43
Πιο ακριβώς το νόημα να πολεμάς να ανεβάσεις κιλά σε μια τέρμα άθλια απομονωτική άσκηση όπως είναι το πεκ ντεκ???????

Σορρυ αλλα η ερωτηση σου ξεφευγει απ το θεμα κ αν απαντησω θα παει αλλου γ αλλου το τοπικ και αποτελεσμα δε θα βγει

Btw ρωτησα κ παππου μ λεει εβγαζε συνεχεια τετοια στη δουλεια δε μενουν λεει, "σκιζουν οιμεις κ γινονται ανθεκτικοτεροι" χιχι τωρα δε ξερω ποιο απ τα δυο ποσο ισχυει

gsisr
24-12-11, 23:59
Σορρυ αλλα η ερωτηση σου ξεφευγει απ το θεμα κ αν απαντησω θα παει αλλου γ αλλου το τοπικ και αποτελεσμα δε θα βγει

Btw ρωτησα κ παππου μ λεει εβγαζε συνεχεια τετοια στη δουλεια δε μενουν λεει, "σκιζουν οιμεις κ γινονται ανθεκτικοτεροι" χιχι τωρα δε ξερω ποιο απ τα δυο ποσο ισχυει

τι να σου πω φίλος δοκίμασε να τη βγάλεις κάποιες μέρες και βάλε στη θέση της crossover ή ανοίγματα με αλτήρες. αν υπάρχει πάλι θέμα τότε δε φταίει το πεκ ντεκ

tvg5
25-12-11, 00:53
τι να σου πω φίλος δοκίμασε να τη βγάλεις κάποιες μέρες και βάλε στη θέση της crossover ή ανοίγματα με αλτήρες. αν υπάρχει πάλι θέμα τότε δε φταίει το πεκ ντεκ

+1000

pan0z
25-12-11, 03:08
Το ιδιο παθαινω και εγω στα τραπεζια καθε φορα που κανω squat....το ειχα παθει και μια φορα στους ωμους οταν εκανα ταρζανιες και νομιζα οτι ημουν ο levrone

esgol
25-12-11, 03:48
xaxaxa μια θεια μ π ναι στη μοδα μ πε θα ψιλομηνει κατι σα μαυραδια κ μου προτεινε να αλοιφομε με βαζειλινη η pureoil μιγμα φυτικων ελαιων 2 φορες τη μερα :green: :P

Χμμ ευχαριστω θα το κοιταξω εσας παντως σα αφησαν ουες μονιμες η τπτ?

pan0z
25-12-11, 04:14
Εμενα την επομενη-μεθεπομενη φευγουν συνηθως δεν νομιζω να εχεις θεμα παντως.

Doctorg
29-02-12, 20:30
Πριν 3 βδομάδες είχα ένα τροχαίο (ένας σουρωμένος πέρασε με κόκκινο :cursing: ) και έμεινα με κάκωση στα πλευρά από δεξιά. Στο νοσοκομείο μου είπαν να παίρνω depon για τον πόνο και τίποτα άλλο. Το θέμα είναι πως πέρασε τόσος καιρός και ο πόνος παραμένει. Σήμερα που είχα στήθος με ενοχλούσε αρκετά. Ξέρει κάποιος κάνα γιατροσόφι να κάνω ώστε να βγαίνουν πιο άνετα οι προπονήσεις ; :toast: