PDA

Επιστροφή στο Forum : Female Gym Tips



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

xelashai
06-02-12, 12:01
Έτσι λένε οι φήμες...
Ρε έχουμε γεμίσει πλαστικούς, γιατί να πας σ αυτόν τον κωλόγερο με πάρκινσον στα χερια....μπορεί να σου καταλήξουν οι σιλικόνες στον αφαλό :turtle:

χαχαχαχα..δεν υπαρχεις..
εχουμε και ενα πλαστικο στην οικογενεια...τσεκουρας..ειναι διευθυντης νοσοκομειου...θα προτιμησω αυτον...δηλωστε συμμετοχες να μας κανει καλυτερη τιμη..χαχαχα

aggeliki
06-02-12, 12:03
Έτσι λένε οι φήμες...
Ρε έχουμε γεμίσει πλαστικούς, γιατί να πας σ αυτόν τον κωλόγερο με πάρκινσον στα χερια....μπορεί να σου καταλήξουν οι σιλικόνες στον αφαλό :turtle:
χαχχαχαχαχαχαχααχαχ!!!

eli_din3
06-02-12, 12:03
γυμουλα..λυσε μου δυο αποριες αν μπορεις... μαλλον δεν τις ειδες μεσα στον χαμο των ποστς ..ειμαστε και γλωσσοκοπανες παναθεμα μας :P

1.υπαρχει οριο υδατανθρακα σε ενα γευμα για να μην αρχισει το υπολοιπο να μετατρεπεται σε λιπος οπως πχ με τις πρωτεινες που ειναι 30 γρ??

2. τι μπορω να κανω για να σφιξει το δερμα μου? (εκτος απο κρυο νερο..) ειδικα στην κοιλια..σφιγγει η κοιλια κ το δερμα παραμενει χαλαρο

aggeliki
06-02-12, 12:05
εγω να δειτε που καποτε ειχα φτασει τα 73 κιλα με D νουμερο ....και τωρα ειμαι στο Β.....αλλα οπως ειπε και η λιλα ..χιλιες φορες ετσι..!!!

eli_din3
06-02-12, 12:06
χαχαχαχα..δεν υπαρχεις..
εχουμε και ενα πλαστικο στην οικογενεια...τσεκουρας..ειναι διευθυντης νοσοκομειου...θα προτιμησω αυτον...δηλωστε συμμετοχες να μας κανει καλυτερη τιμη..χαχαχα

κανονισε αντε κανε τα κονε σ :P θελω πλαστικη μυτης περα απο την πλακα..

xelashai
06-02-12, 12:06
εγω να δειτε που καποτε ειχα φτασει τα 73 κιλα με D νουμερο ....και τωρα ειμαι στο Β.....αλλα οπως ειπε και η λιλα ..χιλιες φορες ετσι..!!!

κι εγω στο d ειμαι..δεν ειχες χαλαρωση μετα?

gym
06-02-12, 12:08
γυμουλα..λυσε μου δυο αποριες αν μπορεις... μαλλον δεν τις ειδες μεσα στον χαμο των ποστς ..ειμαστε και γλωσσοκοπανες παναθεμα μας :P

1.υπαρχει οριο υδατανθρακα σε ενα γευμα για να μην αρχισει το υπολοιπο να μετατρεπεται σε λιπος οπως πχ με τις πρωτεινες που ειναι 30 γρ??

2. τι μπορω να κανω για να σφιξει το δερμα μου? (εκτος απο κρυο νερο..) ειδικα στην κοιλια..σφιγγει η κοιλια κ το δερμα παραμενει χαλαρο

1.κοιτα τη συνολικη ποσοτητα υδατ μεσα στη μερα σου κ οχι τοσο στο καθε γευμα...μπορει σε ενα γευμα να μην πεινας τοσο κ σε αλλο να ψοφας...δεν τρεχει κατι αν φας λιγο παραπανω η λιγοτερο στο ενα...το θεμα ειναι στο τελος της μερας να μην εχεις υπερβει τη συγκεκριμενη ποστητα υδατ που θες εσυ να εχεις στη μερα σου...αυτο το ξερεις εσυ αναλογα με τη διατροφη που πας

2.μιλαμε για υφη ετσι?οχι χαλαρο απο λιπος να ξεκαθαρισουμε...

μαλλον για το δευτερο λες....προπονηση θες κ σφιξιμο...

αν θες το πρωτο παλι για υφη,κρεμουλες ρε...αλλα μην περιμενεις θαυματα!

aggeliki
06-02-12, 12:11
κι εγω στο d ειμαι..δεν ειχες χαλαρωση μετα?

ειχα αλλα πιστευω ειναι αναλογα και το δερμα της καθε γυναικας..το καλο ειναι οτι αδυνατιζα σιγα σιγα και ετσι το χω σωσει λιγο

eli_din3
06-02-12, 12:11
1.κοιτα τη συνολικη ποσοτητα υδατ μεσα στη μερα σου κ οχι τοσο στο καθε γευμα...μπορει σε ενα γευμα να μην πεινας τοσο κ σε αλλο να ψοφας...δεν τρεχει κατι αν φας λιγο παραπανω η λιγοτερο στο ενα...το θεμα ειναι στο τελος της μερας να μην εχεις υπερβει τη συγκεκριμενη ποστητα υδατ που θες εσυ να εχεις στη μερα σου...αυτο το ξερεις εσυ αναλογα με τη διατροφη που πας

2.μιλαμε για υφη ετσι?οχι χαλαρο απο λιπος να ξεκαθαρισουμε...

μαλλον για το δευτερο λες....προπονηση θες κ σφιξιμο...

αν θες το πρωτο παλι για υφη,κρεμουλες ρε...αλλα μην περιμενεις θαυματα!

τι υπονοεις??:unsure::unsure: οτι οταν σκυβω θα μαι για παντα ενα χαλαρο δερματακι??? :unsure: :P

α η γυμναστικη σφιγγει ΚΑΙ το δερμα?? τι ειναι αυτη ρε παιδι μου... απαπα....ορος ομορφιας πραγματικα

gym
06-02-12, 12:12
τι υπονοεις??:unsure::unsure: οτι οταν σκυβω θα μαι για παντα ενα χαλαρο δερματακι??? :unsure: :P

α η γυμναστικη σφιγγει ΚΑΙ το δερμα?? τι ειναι αυτη ρε παιδι μου... απαπα....ορος ομορφιας πραγματικα

λιπος ειναι αυτο που βλεπεις....κ η ηλικια σου κ το οτι δεν εχασες κιλα αποτομα δειχνουν οτι δεν ειναι χαλαροτητα αλλα λιπακι κ ελλειψη προπονησης

xelashai
06-02-12, 12:13
ειχα αλλα πιστευω ειναι αναλογα και το δερμα της καθε γυναικας..το καλο ειναι οτι αδυνατιζα σιγα σιγα και ετσι το χω σωσει λιγο

πω πω..πολυ με βασανιζει αυτο το θεμα...

lila_1
06-02-12, 12:16
εγω να δειτε που καποτε ειχα φτασει τα 73 κιλα με D νουμερο ....και τωρα ειμαι στο Β.....αλλα οπως ειπε και η λιλα ..χιλιες φορες ετσι..!!!


κι εγω στο d ειμαι..δεν ειχες χαλαρωση μετα?

Φέρτε λίγο κ απο δώ στο -Α :turtle:

eli_din3
06-02-12, 12:20
λιπος ειναι αυτο που βλεπεις....κ η ηλικια σου κ το οτι δεν εχασες κιλα αποτομα δειχνουν οτι δεν ειναι χαλαροτητα αλλα λιπακι κ ελλειψη προπονησης

ε ενταξει 5 κιλα σε 2 μηνες δεν το λες και παρα πλ αργα ..ή το λες??

xelashai
06-02-12, 12:20
Φέρτε λίγο κ απο δώ στο -Α :turtle:

χαχαχα..μονο πανω απο το πτωμα μου:green:

gym
06-02-12, 12:26
ε ενταξει 5 κιλα σε 2 μηνες δεν το λες και παρα πλ αργα ..ή το λες??

μιλαμε για πολλααααααααααααααα κιλα...τα δικα σου ειναι ψιχουλα:green:

katerina.
06-02-12, 12:29
σοβαρη η κατασταση..

tespa η διαγνωση εγινε ειμαι ορθορεξικη!!!

eli_din3
06-02-12, 12:31
μιλαμε για πολλααααααααααααααα κιλα...τα δικα σου ειναι ψιχουλα:green:

ψιχουλα τα κιλα μ ρρρ??/ ου να μ χαθεις :p ου :p εγω περασα τα παθη του Χριστού για να τα χάσω :P αντε τωρααα :P

katerina.
06-02-12, 12:33
εννοειται μπορεις να του την παρεις..χα.χ.ακαι μην ξεχνας του αμορε θα σου βγει κ τσαμπε!:rolf::rolf::rolf:

εγω παλι γιατι ΛΥΣΣΑΩ στην πεινα μετα την προπονηση???

gym
06-02-12, 12:33
καλημέρα κοριτσάρες, ελπιζω να ειστε ολες καλα. πριν λιγο, χαζευα στο internet και επεσα πανω σ'αυτο το αρθρο. με προβληματισε λιγο. ενταξει , τα περιγραφει λιγο τραγικα, αλλα με εβαλε σε σκεψεις..:unsure:αν εχετε χρονο διαβαστε το, ειναι ενδιαφερον..


Η νευρική ορθορεξία (orthorexia nervosa) δεν αποτελεί επίσημη ιατρική διάγνωση, δεν έχει καταχωρηθεί στο DSM-I, αν και έχει αναφερθεί από κάποιους ιατρούς. Ο όρος πρωτοχρησιμοποιήθηκε από τον Steven Bratman το 1997, έναν Αμερικάνο ιατρό, για να περιγράψει μια διατροφική διαταραχή, που χαρακτηρίζεται από υπερβολική προσήλωση στην επιλογή ‘υγιεινών’ τροφίμων. Σε σπάνιες περιπτώσεις, η εμμονή είναι τέτοια που μπορεί να οδηγήσει σε σοβαρό υποσιτισμό ή ακόμα και θάνατο.

Ο ίδιος ο Bratman περιγράφει την ορθορεξία ως ανθυγιεινή εμμονή με τρόφιμα που ο ασθενής αντιλαμβάνεται ως υγιεινά – κατάλληλα. Συνήθως οι ασθενείς αποφεύγουν τρόφιμα που περιέχουν λιπαρά ή συντηρητικά, ζωικά τρόφιμα ή συστατικά που θεωρούν ανθυγιεινά. Αν ο διατροφικός περιορισμός είναι πολύ σοβαρός, μπορεί να προκληθούν διατροφικές ελλείψεις ή υποσιτισμός. Η απίσχναση των ατόμων που ακολουθούν ανάλογο μοτίβο διατροφής, π.χ. ωμοφαγία, μπορεί να φτάσει στα επίπεδα της νευρικής ανορεξίας. Η ‘ανορεκτική ορθορεξία’ μπορεί να είναι το ίδιο επικίνδυνη με τη νευρική ανορεξία. Παρόλ’ αυτά βέβαια, το υποκείμενο κίνητρο είναι τελείως διαφορετικό στις δυο περιπτώσεις: ενώ ο ανορεξικός επιθυμεί να χάσει βάρος, ο ορθορεξικός επιθυμεί να αισθάνεται υγιής.

Διαγνωστικά κριτήρια

Οι Donini και συνεργάτες όρισαν την ορθορεξία ως μια ‘μανιακή εμμονή με υγιεινά τρόφιμα’. Οι ασθενείς συχνά εκδηλώνουν συμπτώματα ψυχαναγκαστικής διαταραχής και υπερβάλλον ενδιαφέρον για ‘υγιεινά’ διατροφικά μοτίβα. Ο Bratman έθεσε δυο ερωτήματα, ως ένα είδος πρωταρχικού αυτό-ελέγχου, ως απλά κριτήρια: ‘Ενδιαφέρεσαι περισσότερο για την αξία αυτού που τρως, από την απόλαυση που λαμβάνεις τρώγοντάς το;’ και ‘Μήπως η δίαιτά σου σ’ απομονώνει κοινωνικά;’. Κατασκεύασε επίσης και ένα σχετικό τεστ:

Περνάτε περισσότερες από 3 ώρες την ημέρα σκεπτόμενος τη διατροφή σας;
Προγραμματίζετε τα γεύματά σας αρκετές μέρες πριν;
Είναι η θρεπτική αξία του γεύματός σας περισσότερο σημαντική από την ευχαρίστηση της κατανάλωσής του;
Μειώθηκε η ποιότητα της ζωής σας καθώς αυξήσατε την ποιότητα της διατροφής σας;
Νιώθετε να βελτιώνεται η αυτοπεποίθησή σας όταν τρώτε υγιεινά;
Έχετε σταματήσει να καταναλώνετε τρόφιμα που απολαμβάνατε άλλοτε, προκειμένου να καταναλώσετε τα ‘σωστά’ τρόφιμα;
Η διατροφή σας δεν σας επιτρέπει εύκολα να φάτε έξω, και έτσι απομακρύνεστε από την οικογένεια και τους φίλους σας;
Αισθάνεστε ένοχοι όταν ‘χαλάτε’ τη δίαιτά σας;
Αισθάνεστε καλά με τον εαυτό σας και ότι έχετε τον πλήρη έλεγχο όταν τρώτε υγιεινά;
Έχετε γίνει πιο αυστηροί με τον εαυτό σας πρόσφατα;
Αν υπάρχουν 4-5 θετικές απαντήσεις στις παραπάνω ερωτήσεις, τότε συνιστάται το άτομο να χαλαρώσει σχετικά με τη διατροφή του και να επισκεφθεί κάποιον ειδικό. Αν οι θετικές απαντήσεις είναι περισσότερες, τότε η ενασχόληση με τη σωστή διατροφή έχει φτάσει σε σημείο εμμονής.

Συμπτώματα

Τα συμπτώματα μπορεί να περιλαμβάνουν εμμονή με την υγιεινή διατροφή, απίσχναση και θάνατο από ασιτία. Τα ορθορεκτικά άτομα μπορεί να βιώνουν συγκεκριμένα συναισθήματα για διάφορα τρόφιμα. Τα τρόφιμα με συντηρητικά χαρακτηρίζονται ως ‘επικίνδυνα’, τα βιομηχανοποιημένα ως ‘τεχνητά’ και τα βιολογικά ως ‘υγιεινά’. Οι ασθενείς εμφανίζουν ισχυρή – μη ελεγχόμενη επιθυμία για φαγητό όταν νιώθουν νευρικοί, αναστατωμένοι, χαρούμενοι ή δυστυχισμένοι. Έρευνες υποστηρίζουν ότι η ορθορεξία απαντάται περισσότερο σε άντρες και ειδικά σ’ αυτούς με χαμηλό επίπεδο μόρφωσης / εκπαίδευσης.

Βιολογία

Οι Donini και συνεργάτες διατύπωσαν πρόσφατα τη νευρική ορθορεξία ως μια διατροφο-κεντρική εκδήλωση της ψυχαναγκαστικής διαταραχής, η οποία φαίνεται πως έχει βιολογικά αίτια. Παρόμοια, μπορούμε να υποθέσουμε ότι η ορθορεξία υποκινείται από κάποιους βιολογικούς παράγοντες, χωρίς ωστόσο να έχει αποδειχθεί – μέχρι στιγμής – κάτι τέτοιο ερευνητικά.

Αντιμετώπιση

Η θεραπευτική προσέγγιση ποικίλλει ανάλογα με την περίπτωση και το βαθμό παθολογίας. Για παράδειγμα, μπορεί μια ψυχοθεραπευτική αντιμετώπιση (π.χ. γνωσιακή συμπεριφοριστική) να είναι αποτελεσματική, αλλά μπορεί να χρειαστούν και επιπρόσθετες προσεγγίσεις, όπως η παροχή αντικαταθλιπτικών σκευασμάτων. Η αντιμετώπιση γενικά συγκλίνει προς αυτές της νευρικής ανορεξίας και της ιδεοληψίας-ψυχαναγκασμού. Όπως όμως σημειώνουν οι ειδικοί, η ίδια η απόφαση και η δέσμευση του ατόμου ότι θα προσπαθήσει να αλλάξει τη διατροφική του συμπεριφορά, είναι περισσότερο σημαντική από τη μέθοδο που θα χρησιμοποιηθεί για να επιτευχθεί η αλλαγή.

Προϋπόθεση όμως για να συμβεί αυτό, είναι το ορθορεκτικό άτομο να αναγνωρίσει ότι ο τρόπος που σκέπτεται και ενεργεί αποτελεί πραγματικό εμπόδιο στη ζωή του και ότι ασκεί αρνητική επίδραση σε κάτι που θεωρεί ότι έχει πιο ουσιαστική αξία και νόημα, όπως π.χ. στη συντροφική του σχέση ή στην οικογένειά του.

Είναι σημαντικό η προσπάθεια να επικεντρωθεί σε εύκολους βραχυπρόθεσμους στόχους, όπως η σταδιακή μείωση ή λιγότερο συχνή εμφάνιση της εμμονής. Έτσι, το άτομο θα μάθει να αναγνωρίζει τα μικρά σημάδια βελτίωσης της διατροφικής του συμπεριφοράς, να ικανοποιείται με αυτά και να τα επιβραβεύει, ενώ παράλληλα θα αντλεί κουράγιο για τη συνέχιση της προσπάθειάς του, που και δύσκολη είναι και πολύ χρόνο απαιτεί.

βουλακι μου γινεται να βαλεις πηγη απο κατω?

eli_din3
06-02-12, 12:34
tespa η διαγνωση εγινε ειμαι ορθορεξικη!!!

what is this?

gym
06-02-12, 12:34
εγω παλι γιατι ΛΥΣΣΑΩ στην πεινα μετα την προπονηση???

κ εγω!:green::green:

ant
06-02-12, 12:35
Καλημέρα και από μένα σε όλες-όλους!
Είμαι καινούρια στο φόρουμ αν και παρακολουθώ αρκετό καιρό τις συζητήσεις σας.
Είμαι 35 ετών, πριν από ένα χρόνο έγινα μαμά και όπως οι περισσότερες από εσάς αντιμετωπίζω πρόβλημα με τη φυσική μου κατάσταση-διάπλαση. Γυμναζόμουν αρκετά χρόνια με διαφορετικούς τρόπους (γυμναστήριο, ποδήλατο, ορειβασία κ.α.) , από διατροφή δεν έκανα πολλά πράγματα αλλά παρέμενα στα κιλά μου (56-58κλ). Είμαι 1,67εκ. και πλέον έχω ξεφύγει αρκετά σε κιλά (το ιδανικό μου βάρος είναι 56-58) Στην εγκυμοσύνη μου έφτασα στα 84 (πήρα πολλά κιλά από λαιμαργία κυρίως- ξέρετε η γνωστή ατάκα, θα τα χάσω μετά..) ...τώρα είμαι στα 69, με τελείως όμως διαφορετικό σωματότυπο (συσσωρευμένο λίπος στην κοιλιά, στα πόδια κτλ). Προσπάθησα αρκετές φορές σε αυτό το χρόνο (και με διατροφολόγο) να χάσω τα έξτρα κιλά αλλά δεν τα κατάφερα. Παρακινούμενη και από το φόρουμ σας αυτή τη φορά είπα να ξεκινήσω διατροφή σε συνδυασμό και με γυμναστική και να κάνω έστω μια αξιοπρεπή προσπάθεια χωρίς να κοροιδεύω τον ευατό μου. Να σημειώσω ότι πρόσφατη μέτρηση του λίπους μου έδειξε 34%!!!! Οποιαδήποτε συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη!!

katerina.
06-02-12, 12:35
Έτσι λένε οι φήμες...
Ρε έχουμε γεμίσει πλαστικούς, γιατί να πας σ αυτόν τον κωλόγερο με πάρκινσον στα χερια....μπορεί να σου καταλήξουν οι σιλικόνες στον αφαλό :turtle:

χαχα δεν παιζεσαι ρε λιλα με τις ατακες σου!!!

gym
06-02-12, 12:38
Καλημέρα και από μένα σε όλες-όλους!
Είμαι καινούρια στο φόρουμ αν και παρακολουθώ αρκετό καιρό τις συζητήσεις σας.
Είμαι 35 ετών, πριν από ένα χρόνο έγινα μαμά και όπως οι περισσότερες από εσάς αντιμετωπίζω πρόβλημα με τη φυσική μου κατάσταση-διάπλαση. Γυμναζόμουν αρκετά χρόνια με διαφορετικούς τρόπους (γυμναστήριο, ποδήλατο, ορειβασία κ.α.) , από διατροφή δεν έκανα πολλά πράγματα αλλά παρέμενα στα κιλά μου (56-58κλ). Είμαι 1,67εκ. και πλέον έχω ξεφύγει αρκετά σε κιλά (το ιδανικό μου βάρος είναι 56-58) Στην εγκυμοσύνη μου έφτασα στα 84 (πήρα πολλά κιλά από λαιμαργία κυρίως- ξέρετε η γνωστή ατάκα, θα τα χάσω μετά..) ...τώρα είμαι στα 69, με τελείως όμως διαφορετικό σωματότυπο (συσσωρευμένο λίπος στην κοιλιά, στα πόδια κτλ). Προσπάθησα αρκετές φορές σε αυτό το χρόνο (και με διατροφολόγο) να χάσω τα έξτρα κιλά αλλά δεν τα κατάφερα. Παρακινούμενη και από το φόρουμ σας αυτή τη φορά είπα να ξεκινήσω διατροφή σε συνδυασμό και με γυμναστική και να κάνω έστω μια αξιοπρεπή προσπάθεια χωρίς να κοροιδεύω τον ευατό μου. Να σημειώσω ότι πρόσφατη μέτρηση του λίπους μου έδειξε 34%!!!! Οποιαδήποτε συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη!!

καλως ηρθες στην παρεα μας!

πως σε λενε καλε να σε λεμε με το ονομα σου!μια παρεα ειμαστε εδω!;)

κατ αρχας συγχαρητηρια για το παιδακι σου...δεν υπαρχει πιο ομορφο πραγμα απο αυτο στην ζωη!ενα θαυμα ειναι!

τα κιλα σου θα τα χασεις...θελει υπομονη κ να το εχεις παρει ζεστα το θεμα...προπαντων ομως δεν θελει αγχος!

η διατροφη σου να ειναι χωρις υπερβολες...ουτε ακροοτητες θελει ουτε χαζομαρες...

η γυμναστικη ειναι πολυ καλη επιλογη διοτι θα σε βοηθησει κσ την απωλεια βαρους αλλα κ να χτισεις το σωμα σου με μυς που κ αυτοι εννοειται βοηθανε στο στοχο σου...

οποιαδηποτε απορια εχεις μας λες!

aggeliki
06-02-12, 12:38
κ εγω!:green::green:
μωρε και γω πειναωωω.αλλα μερικες φορες τελειωνω κατα τισ 22.00 το γυμναστηριο και λεω τι να φαω τωρα και να κιμηω σε καμια μιαμιση ωρα...νιωθω οτι μπουκωνει το στομαχι μου και λεω μια πρωτεινη καπακι θα μου κατσει πιο ελαφρυ...και πιο μετα τρωω και ενα γαιουρτακι αν με περνει και ο χρονος και κομπλε...τι λετε???

gym
06-02-12, 12:39
μωρε και γω πειναωωω.αλλα μερικες φορες τελειωνω κατα τισ 22.00 το γυμναστηριο και λεω τι να φαω τωρα και να κιμηω σε καμια μιαμιση ωρα...νιωθω οτι μπουκωνει το στομαχι μου και λεω μια πρωτεινη καπακι θα μου κατσει πιο ελαφρυ...και πιο μετα τρωω και ενα γαιουρτακι αν με περνει και ο χρονος και κομπλε...τι λετε???

η κανε το αλλο το θεικο

πρωτεινη μεσα στο γιαουρτι μιαμ μιαμ

marvin
06-02-12, 12:39
Δεν βαριέσαι...εγώ μόνο χάνω :green::green::green:
Μπουχαχα

Μια απο τα ιδια lila..εξαφανιζολ...μενει τοσο οσο ισα να θυμιζει οτι παλια καιτι υπηρχε εκει!!!!:green:

xelashai
06-02-12, 12:39
Καλημέρα και από μένα σε όλες-όλους!
Είμαι καινούρια στο φόρουμ αν και παρακολουθώ αρκετό καιρό τις συζητήσεις σας.
Είμαι 35 ετών, πριν από ένα χρόνο έγινα μαμά και όπως οι περισσότερες από εσάς αντιμετωπίζω πρόβλημα με τη φυσική μου κατάσταση-διάπλαση. Γυμναζόμουν αρκετά χρόνια με διαφορετικούς τρόπους (γυμναστήριο, ποδήλατο, ορειβασία κ.α.) , από διατροφή δεν έκανα πολλά πράγματα αλλά παρέμενα στα κιλά μου (56-58κλ). Είμαι 1,67εκ. και πλέον έχω ξεφύγει αρκετά σε κιλά (το ιδανικό μου βάρος είναι 56-58) Στην εγκυμοσύνη μου έφτασα στα 84 (πήρα πολλά κιλά από λαιμαργία κυρίως- ξέρετε η γνωστή ατάκα, θα τα χάσω μετά..) ...τώρα είμαι στα 69, με τελείως όμως διαφορετικό σωματότυπο (συσσωρευμένο λίπος στην κοιλιά, στα πόδια κτλ). Προσπάθησα αρκετές φορές σε αυτό το χρόνο (και με διατροφολόγο) να χάσω τα έξτρα κιλά αλλά δεν τα κατάφερα. Παρακινούμενη και από το φόρουμ σας αυτή τη φορά είπα να ξεκινήσω διατροφή σε συνδυασμό και με γυμναστική και να κάνω έστω μια αξιοπρεπή προσπάθεια χωρίς να κοροιδεύω τον ευατό μου. Να σημειώσω ότι πρόσφατη μέτρηση του λίπους μου έδειξε 34%!!!! Οποιαδήποτε συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη!!

καλως ηρθες..:welcome:
να σου ζησει το μωρακι σου...τυχερουλα..;)

xelashai
06-02-12, 12:42
μωρε και γω πειναωωω.αλλα μερικες φορες τελειωνω κατα τισ 22.00 το γυμναστηριο και λεω τι να φαω τωρα και να κιμηω σε καμια μιαμιση ωρα...νιωθω οτι μπουκωνει το στομαχι μου και λεω μια πρωτεινη καπακι θα μου κατσει πιο ελαφρυ...και πιο μετα τρωω και ενα γαιουρτακι αν με περνει και ο χρονος και κομπλε...τι λετε???

κι εγω οταν πηγαινω βραδυ γυμναστηριο τελειωνω κατα τις 10.30 ..ενω πεθαινω στην πεινα δεν θελω να φαω κανονικο γευμα..θελω να κανω μπανιο και να ξεραθω στον υπνο

marvin
06-02-12, 12:42
η κανε το αλλο το θεικο

πρωτεινη μεσα στο γιαουρτι μιαμ μιαμ

Προσθεσα χτες λιγη με γευση βανιλιας και ηταν σουπερ!!!!!!:thumbup::thumbup:

ant
06-02-12, 12:43
καλως ηρθες..:welcome:
να σου ζησει το μωρακι σου...τυχερουλα..;)


Ευχαριστώ πολύ! Καλώς σας βρίσκω..

gym
06-02-12, 12:43
Προσθεσα χτες λιγη με γευση βανιλιας και ηταν σουπερ!!!!!!:thumbup::thumbup:

ενα απο τα αγαπημενα μου πρωινα ειναι γιαουρτι με πρωτεινη σοκολατα κ βρωμη...εεεεεε δεν υπαρχει λεμε!

katerina.
06-02-12, 12:45
Καλημέρα και από μένα σε όλες-όλους!
Είμαι καινούρια στο φόρουμ αν και παρακολουθώ αρκετό καιρό τις συζητήσεις σας.
Είμαι 35 ετών, πριν από ένα χρόνο έγινα μαμά και όπως οι περισσότερες από εσάς αντιμετωπίζω πρόβλημα με τη φυσική μου κατάσταση-διάπλαση. Γυμναζόμουν αρκετά χρόνια με διαφορετικούς τρόπους (γυμναστήριο, ποδήλατο, ορειβασία κ.α.) , από διατροφή δεν έκανα πολλά πράγματα αλλά παρέμενα στα κιλά μου (56-58κλ). Είμαι 1,67εκ. και πλέον έχω ξεφύγει αρκετά σε κιλά (το ιδανικό μου βάρος είναι 56-58) Στην εγκυμοσύνη μου έφτασα στα 84 (πήρα πολλά κιλά από λαιμαργία κυρίως- ξέρετε η γνωστή ατάκα, θα τα χάσω μετά..) ...τώρα είμαι στα 69, με τελείως όμως διαφορετικό σωματότυπο (συσσωρευμένο λίπος στην κοιλιά, στα πόδια κτλ). Προσπάθησα αρκετές φορές σε αυτό το χρόνο (και με διατροφολόγο) να χάσω τα έξτρα κιλά αλλά δεν τα κατάφερα. Παρακινούμενη και από το φόρουμ σας αυτή τη φορά είπα να ξεκινήσω διατροφή σε συνδυασμό και με γυμναστική και να κάνω έστω μια αξιοπρεπή προσπάθεια χωρίς να κοροιδεύω τον ευατό μου. Να σημειώσω ότι πρόσφατη μέτρηση του λίπους μου έδειξε 34%!!!! Οποιαδήποτε συμβουλή είναι ευπρόσδεκτη!!


καλως ηρθες και απο μενα !!!! να σου ζήσει το μωράκι σου...στον ενα χρονο που περασε δεν εκανες τιποτα απο διατροφή και γυμναστικη στο σπιτι???θήλασες???

PEGY
06-02-12, 12:50
tespa η διαγνωση εγινε ειμαι ορθορεξικη!!!

Κ εγώ όταν είχα πρωτοδιαβάσει για την ορθορεξία αυτό είπα. Πραγματι μερικές φορές προτιμούσα να μην φάω καθόλου παρά να φάω κάτι κενό απο θρεπτικά συστατικα. Ίσως να είμαι ίσως και όχι.
Αυτο που μπορώ να πω είναι πως οι άνθρωποι είμαστε σαν τα εκκρεμή ρολόγια. Αν είμαστε στην υπερβολή σίγουρα το επόμενο στάδιο είναι η έλλειψη. Πρέπει να κάνουμε πολλά περα-δώθε για να καταλήξουμε στο κέντρο.
Απο την απόλυτα χάλια διατροφή, θα πάς κ στην απόλυτη υστερία γιατί μόνο αν γνωρίσεις τα άκρα θα μάθεις τα όρια σου, τα αρνητικά των ακραίων επιλογών κ πως να διαλέγεις συνειδητά τη μέση οδο.

Πλέον ακολουθώ τη διατροφή αυτή γιατί (όπως είπε κ μια κοπέλα εδώ μέσα) την γουστάρω.
Ξέρω πως οι επιλογές μου να φαίνονται αλλόκοτες κ ασυνήθηστες όμως αυτό γίνεται γιατί το καλό και το σωστό γίνονται μόνο κατ΄επιλογή κ δύσκολα, ενώ το εύκολο κ το λάθος γίνονται απλά με την αδράνεια μας.

Το αν η ορθορεξία είναι ασθένεια ή όχι εξαρτάται, κ μετά από αυτον τον εσωτερικό μονόλογο εγώ λέω πως αν οι επιλογές αυτές γίνονται κατ΄ελευθερία κ αν τις γουστάρουμε τότε είναι μια υγιέστατη στάση ζωής!

katerina.
06-02-12, 12:50
ενα απο τα αγαπημενα μου πρωινα ειναι γιαουρτι με πρωτεινη σοκολατα κ βρωμη...εεεεεε δεν υπαρχει λεμε!

gymako σημερα στα σκουωτ που μου ειιχες εβαλα και 6 κιλα αλλα και παλι δεν με πιανουν ...μπορω να ανεβασω παραπανω κιλα η θα επιβαρυνθει το γονατο....και στο λεγκ εχτενσιον μου γραφεις λιγα κιλα ...βαζω εδω και ενα μηνα 10 και σημερα εβαλα 15 αλλα και αυτα βγαινουν ανετα ...τι κανω τα αφηνω ως εχουν ακομη? η ανεβαζω κανονικα οσο αντεχω??

gym
06-02-12, 12:52
gymako σημερα στα σκουωτ που μου ειιχες εβαλα και 6 κιλα αλλα και παλι δεν με πιανουν ...μπορω να ανεβασω παραπανω κιλα η θα επιβαρυνθει το γονατο....και στο λεγκ εχτενσιον μου γραφεις λιγα κιλα ...βαζω εδω και ενα μηνα 10 και σημερα εβαλα 15 αλλα και αυτα βγαινουν ανετα ...τι κανω τα αφηνω ως εχουν ακομη? η ανεβαζω κανονικα οσο αντεχω??

βασικα περιμενω να πας στον γιατρο σου να σε δει να μου πεις κ να σου πω!:green::green::green:

με πιαννννεις?

katerina.
06-02-12, 12:53
Κ εγώ όταν είχα πρωτοδιαβάσει για την ορθορεξία αυτό είπα. Πραγματι μερικές φορές προτιμούσα να μην φάω καθόλου παρά να φάω κάτι κενό απο θρεπτικά συστατικα. Ίσως να είμαι ίσως και όχι.
Αυτο που μπορώ να πω είναι πως οι άνθρωποι είμαστε σαν τα εκκρεμή ρολόγια. Αν είμαστε στην υπερβολή σίγουρα το επόμενο στάδιο είναι η έλλειψη. Πρέπει να κάνουμε πολλά περα-δώθε για να καταλήξουμε στο κέντρο.
Απο την απόλυτα χάλια διατροφή, θα πάς κ στην απόλυτη υστερία γιατί μόνο αν γνωρίσεις τα άκρα θα μάθεις τα όρια σου, τα αρνητικά των ακραίων επιλογών κ πως να διαλέγεις συνειδητά τη μέση οδο.

Πλέον ακολουθώ τη διατροφή αυτή γιατί (όπως είπε κ μια κοπέλα εδώ μέσα) την γουστάρω.
Ξέρω πως οι επιλογές μου να φαίνονται αλλόκοτες κ ασυνήθηστες όμως αυτό γίνεται γιατί το καλό και το σωστό γίνονται μόνο κατ΄επιλογή κ δύσκολα, ενώ το εύκολο κ το λάθος γίνονται απλά με την αδράνεια μας.

Το αν η ορθορεξία είναι ασθένεια ή όχι εξαρτάται, κ μετά από αυτον τον εσωτερικό μονόλογο εγώ λέω πως αν οι επιλογές αυτές γίνονται κατ΄ελευθερία κ αν τις γουστάρουμε τότε είναι μια υγιέστατη στάση ζωής!


τα ειπες ΟΛΑ... εχεις καταθεσει και την δικη μου αποψη ...μεσα απο τα λογια σου...!!!

katerina.
06-02-12, 12:55
βασικα περιμενω να πας στον γιατρο σου να σε δει να μου πεις κ να σου πω!:green::green::green:

με πιαννννεις?


την ΤΕΤαρτη πρωι περιμενω πως και πως!!!αν και απο τοτε που σταματησα τα διαλλειματικα αεροβια και το πηγαινω χαλαρα δεν ξαναειχα ενοχληση...υπομονη να δω τι θα μου πει και εκεινος...

gym
06-02-12, 12:56
την ΤΕΤαρτη πρωι περιμενω πως και πως!!!αν και απο τοτε που σταματησα τα διαλλειματικα αεροβια και το πηγαινω χαλαρα δεν ξαναειχα ενοχληση...υπομονη να δω τι θα μου πει και εκεινος...

μην ξεχασεις να του πεις κ για τον επιδεσμο που φορας...

ant
06-02-12, 12:58
καλως ηρθες και απο μενα !!!! να σου ζήσει το μωράκι σου...στον ενα χρονο που περασε δεν εκανες τιποτα απο διατροφή και γυμναστικη στο σπιτι???θήλασες???

Ευχαριστώ και πάλι! Από γυμναστική δεν έκανα πολλά πράγματα ή μάλλον και αν έκανα, δεν είχα συνέπεια στη διατροφή μου, αυτό νομίζω είναι-ήταν το μεγαλύτερο θέμα μου. Αλλά όχι, ούτε γυμναστική με συνέπεια, λίγο ποδήλατο εκτός σπιτιού, περπάτημα σε βουνό αλλά όχι με κάποιο εβδομαδιαίο πρόγραμμα.. συνέπεσε επιστροφή στη δουλειά και περίοδος μετακόμισης με αποτέλεσμα να μην έχω και πολύ ελεύθερο χρόνο.
Διατροφή προσπάθησα δυο φορές με διατροφολόγο και ενώ έμπαινα κανονικά στο πρόγραμμα (ήταν λίγο αυστηρό) , όταν έκανα κάποια παρασπονδία δυσκολευόμουν να ξαναμπώ, με έπαιρνε η μπάλα και πάλι από την αρχή.
Ξεκίνησα από την προηγούμενη τρίτη γυμναστήριο και να προσέχω τι τρώω. Νομίζω μου έκανε καλό να διαβάζω την καθημερινότητα σας και να με προτρέπει να προσπαθήσω περισσότερο αν και από ότι έχω δει οι περισσότερες είστε μια χαρά στα κιλά σας κτλ

eri_87
06-02-12, 13:03
http://dl8.glitter-graphics.net/pub/967/967668q02l0a6fv7.gif (http://www.glitter-graphics.com)

Πωπω ρε κορίτσια δε σας προλαβαίνω πουθενά.. :( Καλά κάνετε βρε παιδί μου κ γράφετε, γράφετε, γράφετε... απλά δε προλαβαίνω να μπαίνω κ να γράφω κι εγώ! http://freesmileyface.net/smiley/sad/sorry-053.gif (http://freesmileyface.net)
Να πω πάντως στην ant καλωσήρθες, να σου ζήσει το μωράκι σου!!!

Να ρωτήσω και τη gym, στα δικέφαλα κάμψεις διαγώνιες πώς είναι καλύτερα, τα χέρια μαζί ανεβοκατέβασμα ή εναλλάξ;

http://dl6.glitter-graphics.net/pub/558/558376rd44q06xag.gif (http://www.glitter-graphics.com)

voulaki
06-02-12, 13:04
βουλακι μου γινεται να βαλεις πηγη απο κατω?ελενη μου ειμαι κουμπουρας αφου με copy paste μετεφερα το αρθρο ουτε το link den kataφερα να αντιγραψω . h διευθυνση του site ειναι www.iatronet.gr

gym
06-02-12, 13:05
ελενη μου ειμαι κουμπουρας αφου με copy paste μετεφερα το αρθρο ουτε το link den kataφερα να αντιγραψω . h διευθυνση του site ειναι www.iatronet.gr

ελα βρε...ωραια θα το βαλω εγω απο κατω να υπαρχει!

gym
06-02-12, 13:07
http://dl8.glitter-graphics.net/pub/967/967668q02l0a6fv7.gif (http://www.glitter-graphics.com)

Πωπω ρε κορίτσια δε σας προλαβαίνω πουθενά.. :( Καλά κάνετε βρε παιδί μου κ γράφετε, γράφετε, γράφετε... απλά δε προλαβαίνω να μπαίνω κ να γράφω κι εγώ! http://freesmileyface.net/smiley/sad/sorry-053.gif (http://freesmileyface.net)
Να πω πάντως στην ant καλωσήρθες, να σου ζήσει το μωράκι σου!!!

Να ρωτήσω και τη gym, στα δικέφαλα κάμψεις διαγώνιες πώς είναι καλύτερα, τα χέρια μαζί ανεβοκατέβασμα ή εναλλάξ;

http://dl6.glitter-graphics.net/pub/558/558376rd44q06xag.gif (http://www.glitter-graphics.com)

καλημερα ερη μου! μαζι μαζι~!;)

ant
06-02-12, 13:11
καλως ηρθες στην παρεα μας!

πως σε λενε καλε να σε λεμε με το ονομα σου!μια παρεα ειμαστε εδω!;)

κατ αρχας συγχαρητηρια για το παιδακι σου...δεν υπαρχει πιο ομορφο πραγμα απο αυτο στην ζωη!ενα θαυμα ειναι!

τα κιλα σου θα τα χασεις...θελει υπομονη κ να το εχεις παρει ζεστα το θεμα...προπαντων ομως δεν θελει αγχος!

η διατροφη σου να ειναι χωρις υπερβολες...ουτε ακροοτητες θελει ουτε χαζομαρες...

η γυμναστικη ειναι πολυ καλη επιλογη διοτι θα σε βοηθησει κσ την απωλεια βαρους αλλα κ να χτισεις το σωμα σου με μυς που κ αυτοι εννοειται βοηθανε στο στοχο σου...

οποιαδηποτε απορια εχεις μας λες!

Παράλειψη! Κατερίνα με λένε και εμένα και σ' ευχαριστώ για τις ευχές! Έτσι όπως το λες είναι, ένα θαύμα που το βιώνει κανείς καθημερινά..
Κοίτα να δεις, άγχος νομίζω δεν πολυέχω ίσως και αυτό να φταίει που δεν τα κατάφερνα. Το θέμα είναι πώς συνειδητοποιώ όχι πώς είμαι από αισθητικής άποψης με τα παραπάνω κιλά (και την έλλειψη γυμναστικής) αλλά πώς έχω αρχίσει να αντιμετωπίζω προβληματάκια στην καθημερινότητα (πονάει η μέση και με το κουβάλημα του μωρού, ανεβαίνω σκάλες και λαχανιάζω, πονάνε τα γόνατα -ήταν και μεγάλο σοκ για τον οργανισμό φαντάζομαι που πήρα τόσα πολλά κιλά άμεσα στην εγκυμοσύνη). Οπότε κυρίως το να χάσω κιλά, αφενός θα με βοηθήσει να ξαναμπώ στα παλιά μου ρούχα, αφετέρου θα εξαλειφθούν τέτοιου είδους ενοχλήσεις.
Για τη διατροφή έχω ψιλοβγάλει ένα μπούσουλα τι πρέπει να τρώω κτλ (σύμφωνα και με θέματα του φόρουμ). Όσον αφορά στην προπόνηση του γυμναστηρίου να σε ρωτήσω το εξής που κάποια στιγμή είχα ακούσει: είναι αλήθεια ότι τα ωριαία μαθήματα αερόβιας άσκησης (τα ομαδικά) δε οφελούν τόσο πολύ όσο πχ να κάνεις αερόβιο σε κάποιο μηχάνημα? Επειδή αυξομειώνεται η ένταση σε αυτά?

gym
06-02-12, 13:15
Παράλειψη! Κατερίνα με λένε και εμένα και σ' ευχαριστώ για τις ευχές! Έτσι όπως το λες είναι, ένα θαύμα που το βιώνει κανείς καθημερινά..
Κοίτα να δεις, άγχος νομίζω δεν πολυέχω ίσως και αυτό να φταίει που δεν τα κατάφερνα. Το θέμα είναι πώς συνειδητοποιώ όχι πώς είμαι από αισθητικής άποψης με τα παραπάνω κιλά (και την έλλειψη γυμναστικής) αλλά πώς έχω αρχίσει να αντιμετωπίζω προβληματάκια στην καθημερινότητα (πονάει η μέση και με το κουβάλημα του μωρού, ανεβαίνω σκάλες και λαχανιάζω, πονάνε τα γόνατα -ήταν και μεγάλο σοκ για τον οργανισμό φαντάζομαι που πήρα τόσα πολλά κιλά άμεσα στην εγκυμοσύνη). Οπότε κυρίως το να χάσω κιλά, αφενός θα με βοηθήσει να ξαναμπώ στα παλιά μου ρούχα, αφετέρου θα εξαλειφθούν τέτοιου είδους ενοχλήσεις.
Για τη διατροφή έχω ψιλοβγάλει ένα μπούσουλα τι πρέπει να τρώω κτλ (σύμφωνα και με θέματα του φόρουμ). Όσον αφορά στην προπόνηση του γυμναστηρίου να σε ρωτήσω το εξής που κάποια στιγμή είχα ακούσει: είναι αλήθεια ότι τα ωριαία μαθήματα αερόβιας άσκησης (τα ομαδικά) δε οφελούν τόσο πολύ όσο πχ να κάνεις αερόβιο σε κάποιο μηχάνημα? Επειδή αυξομειώνεται η ένταση σε αυτά?



οχι αυτο ειναι καλο να αυξομειωνεται απο την αποψη οτι ο κοσμος ειναι διαφορετικου επιπεδου εκει μεσα κ μην κλαταρει κανεις αλλα κ να δουλευεις κιολας...

τα μαθηματα μεσα πιο πολυ για να χασεις θα σε βοηθησουν κ στην αρχη ως αρχαρια θα αναπτυξεις κ μια μυικοτητα...

αργοτερα θα θες το κατι παραπανω...
να μπαινεις παντως αν σου αρεσουν κ προπαντων αν βαριεσαι να πας σε ενα μηχανημα κ να κανεις μονη σου...γι αυτον ακριβως το λογο εχουν σχεδιαστει...

katerina.
06-02-12, 13:17
μην ξεχασεις να του πεις κ για τον επιδεσμο που φορας...

οχι επιδεσμο ...ελαστικη επιγονατιδα!!!σημερα δεν την εβαλα

gym
06-02-12, 13:19
οχι επιδεσμο ...ελαστικη επιγονατιδα!!!σημερα δεν την εβαλα

ναι αυτο!να το πεις!;)

ant
06-02-12, 13:23
[/B]


οχι αυτο ειναι καλο να αυξομειωνεται απο την αποψη οτι ο κοσμος ειναι διαφορετικου επιπεδου εκει μεσα κ μην κλαταρει κανεις αλλα κ να δουλευεις κιολας...

τα μαθηματα μεσα πιο πολυ για να χασεις θα σε βοηθησουν κ στην αρχη ως αρχαρια θα αναπτυξεις κ μια μυικοτητα...

αργοτερα θα θες το κατι παραπανω...
να μπαινεις παντως αν σου αρεσουν κ προπαντων αν βαριεσαι να πας σε ενα μηχανημα κ να κανεις μονη σου...γι αυτον ακριβως το λογο εχουν σχεδιαστει...


Δεν είναι ότι μου αρέσουν τόσο όσο ότι βαριέμαι συνέχεια τη μονοτονία των μηχανημάτων..ωραία θα έχω σαν επιλογή και τα δύο.
Να ρωτήσω το εξής? Το φυστικοβούτυρο επιτρέπεται στα πλαίσια μιας ισορροπημένης διατροφής πάντα? Πχ, το χρησιμοποίησα δυο μέρες για πρωινό (μια κουταλιά φυστικοβούτυρο, με μισή μπανάνα, και ένα πιτάκι από βρώμη, κακάο και γάλα στο αντικολλητικό). Ή επειδή έχει πολλά λιπαρά είναι καλό να αποφεύγεται γενικώς?

Stella
06-02-12, 13:23
Kαλημέρα κοριτσάρες!
Γμτ έχω πολύ δουλεια σήμερα και δεν προλαβαίνω να μπω ούτε λεπτό!
Θα σας διαβάσω το μεσημέρι από το σπίτι!
Φιλάκια κουκλες!!!:love:

gym
06-02-12, 13:25
Δεν είναι ότι μου αρέσουν τόσο όσο ότι βαριέμαι συνέχεια τη μονοτονία των μηχανημάτων..ωραία θα έχω σαν επιλογή και τα δύο.
Να ρωτήσω το εξής? Το φυστικοβούτυρο επιτρέπεται στα πλαίσια μιας ισορροπημένης διατροφής πάντα? Πχ, το χρησιμοποίησα δυο μέρες για πρωινό (μια κουταλιά φυστικοβούτυρο, με μισή μπανάνα, και ένα πιτάκι από βρώμη, κακάο και γάλα στο αντικολλητικό). Ή επειδή έχει πολλά λιπαρά είναι καλό να αποφεύγεται γενικώς?

εαν χωραει θερμιδικα στο διατροφολογιο σου οκ βαλτο!

απλα προσεχουμε ποσοτητα αλλα και θα σου ελεγα ποιοτητα φυστικοβουτυρου...θα σου προτεινα βιολογικο κ οχι αυτα τα σκιπυ...η ακομα καλυτερα να φτιαξεις μονη σου...φυστικια αναλατα μουλτι με λαδακι κ αμα θες λιγο αλατακι για γευση αλα κ σκετο ειναι σουπερ...

το καλυτερο κ ξερεις τι τρως!;)

gym
06-02-12, 13:26
Kαλημέρα κοριτσάρες!
Γμτ έχω πολύ δουλεια σήμερα και δεν προλαβαίνω να μπω ούτε λεπτό!
Θα σας διαβάσω το μεσημέρι από το σπίτι!
Φιλάκια κουκλες!!!:love:

καλη δυναμη στελλακι!:welcome::welcome:

xelashai
06-02-12, 13:31
Kαλημέρα κοριτσάρες!
Γμτ έχω πολύ δουλεια σήμερα και δεν προλαβαίνω να μπω ούτε λεπτό!
Θα σας διαβάσω το μεσημέρι από το σπίτι!
Φιλάκια κουκλες!!!:love:

39764

katerina.
06-02-12, 13:35
Kαλημέρα κοριτσάρες!
Γμτ έχω πολύ δουλεια σήμερα και δεν προλαβαίνω να μπω ούτε λεπτό!
Θα σας διαβάσω το μεσημέρι από το σπίτι!
Φιλάκια κουκλες!!!:love:

γεια σου:welcome::welcome::welcome::welcome:στελλακι μου ελπιζω να σε πετυχω αργοτερα!!!

katerina.
06-02-12, 13:37
39764

πες μου ρε που βρισκεις αυτες τις φατσουλες!!

xelashai
06-02-12, 13:40
πες μου ρε που βρισκεις αυτες τις φατσουλες!!

τις εχω αποθηκευμενες στον υπολογιστη..εδω και χρονια και δεν θυμαμαι Site...αν θες μπορω να σου τις στειλω

ααα...καλα...ρητορικη ηταν η ερωτηση...σορυ βρε απλα ειμαι στη δουλεια..και βλεπω στα κλεφτα..

ant
06-02-12, 13:43
εαν χωραει θερμιδικα στο διατροφολογιο σου οκ βαλτο!

απλα προσεχουμε ποσοτητα αλλα και θα σου ελεγα ποιοτητα φυστικοβουτυρου...θα σου προτεινα βιολογικο κ οχι αυτα τα σκιπυ...η ακομα καλυτερα να φτιαξεις μονη σου...φυστικια αναλατα μουλτι με λαδακι κ αμα θες λιγο αλατακι για γευση αλα κ σκετο ειναι σουπερ...

το καλυτερο κ ξερεις τι τρως!;)

στο περίπου βρήκα ότι ο βασικός μεταβολισμός μου στα κιλά που είμαι τώρα είναι στις 1400 θερμίδες, που σημαίνει ότι για να χάσω πρέπει να παίρνω λιγότερες από 1400? ή παραπάνω από 1400 θερ. και λιγότερες από τις θερμίδες συντήρησης? επίσης, αν οι θερμίδες που παίρνω είναι πρωτεινικές σε ένα μεγάλο βαθμό δεν μεταβολίζονται διαφορετικά? (σε έχω πρήξει ):(

amst
06-02-12, 14:31
Υγειέστατη πλέον!

Ξαναπήγα γυμναστήριο σήμερα, 2ώρες!

Καλά.... κα@@@@λα!!!!!!!!!!! :green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green:

Σκεφτόμουν, δε με νοιάζει να χάσω.... αλλά όταν τραβάει και νιώθεις να τραβάει, δε θες κάτι άλλο!

μην παρεξηγηθώ, εκείνη τη στιγμή το σκέφτηκα, γενικά με νοιάζει:P

ρε με το στήθος που λέτε, η κούπα (A,B,C,D κλπ.) είναι ανάλογα και με το άνοιγμα πλάτης(70,75,80 κλπ.) . Δηλαδή εγώ φοράω 75D αλλά τώρα που είχα πάρει κιλά και πήγα στο 80, η D κούπα μου ήταν κάπως χαλαρή....

ρε μη γράψτε άλλα, θέλω να βγω απόψε χαχαχαααχαχχααααααααααααααααα

xelashai
06-02-12, 14:33
Υγειέστατη πλέον!

Ξαναπήγα γυμναστήριο σήμερα, 2ώρες!

Καλά.... κα@@@@λα!!!!!!!!!!! :green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green:

Σκεφτόμουν, δε με νοιάζει να χάσω.... αλλά όταν τραβάει και νιώθεις να τραβάει, δε θες κάτι άλλο!

μην παρεξηγηθώ, εκείνη τη στιγμή το σκέφτηκα, γενικά με νοιάζει:P

ρε με το στήθος που λέτε, η κούπα (A,B,C,D κλπ.) είναι ανάλογα και με το άνοιγμα πλάτης(70,75,80 κλπ.) . Δηλαδή εγώ φοράω 75D αλλά τώρα που είχα πάρει κιλά και πήγα στο 80, η D κούπα μου ήταν κάπως χαλαρή....

ρε μη γράψτε άλλα, θέλω να βγω απόψε χαχαχαααχαχχααααααααααααααααα


δε θα σου κανουμε το χατίρι..ετσι..να σου λειπουμε..:P:P

amst
06-02-12, 14:36
δε θα σου κανουμε το χατίρι..ετσι..να σου λειπουμε..:P:P

χαχαχαχαχαααα κυρία μου!!!


ρε θα φάω σε λίγο φασολάδα
τι άλλο μπορώ να φάω μαζί? ψωμάκι (μαύρο)? τυράκι? σαλάτα δεν έχω τίποτα :(

xelashai
06-02-12, 14:37
χαχαχαχαχαααα κυρία μου!!!


ρε θα φάω σε λίγο φασολάδα
τι άλλο μπορώ να φάω μαζί? ψωμάκι (μαύρο)? τυράκι? σαλάτα δεν έχω τίποτα :(

κι εγω αγαπημενη φασολαδα εχω σημερα...αλλα εγω την τρωω σκετη..σαν σουπα..

Miss Fit
06-02-12, 14:42
Γειά σου Κατερίνα 2 (αντ)! Να σου ζήσει το μπέμπε σου και μη φοβάσαι, θα τα ρίξεις τα κιλάκια. Κι εγώ μολις έκανα το ζουζούνι μου είχα κάποια παραπάνω , δεν μου κάνανε τα τζίν κυρίως, αλλά δεν αγόρασα τίποτα μέχρι ,μετά απο κανα 6 μηνο ξεκόλλησα.

Ασχετο αλλά σήμερα έκατσα 10 λεπτά μπροστά απο το ψυγείο στο σουπερμαρκετ και έκανα έρευνα για το γιαούρτη με την περισσότερη πρωτεινη. Λοιπόν ένα Ροδόπη 2% εχει 18% στα 200γρ.!! Τόσο καιρό έπαιρνα διάφορα άλλα με πολύ λιγότερο , ουτε καν το μισό.

eli_din3
06-02-12, 14:45
κι εγω αγαπημενη φασολαδα εχω σημερα...αλλα εγω την τρωω σκετη..σαν σουπα..

ελα ρε παιδια και εγω φασολαδα εχωωω!!!!!!!!!!!!!!!

eli_din3
06-02-12, 14:47
Γειά σου Κατερίνα 2 (αντ)! Να σου ζήσει το μπέμπε σου και μη φοβάσαι, θα τα ρίξεις τα κιλάκια. Κι εγώ μολις έκανα το ζουζούνι μου είχα κάποια παραπάνω , δεν μου κάνανε τα τζίν κυρίως, αλλά δεν αγόρασα τίποτα μέχρι ,μετά απο κανα 6 μηνο ξεκόλλησα.

Ασχετο αλλά σήμερα έκατσα 10 λεπτά μπροστά απο το ψυγείο στο σουπερμαρκετ και έκανα έρευνα για το γιαούρτη με την περισσότερη πρωτεινη. Λοιπόν ένα Ροδόπη 2% εχει 18% στα 200γρ.!! Τόσο καιρό έπαιρνα διάφορα άλλα με πολύ λιγότερο , ουτε καν το μισό.

εχω κανει και εγω ερευνα σαυτο.΄. τοταλ 2% και 9.9 πρωτεινη στα 100 γρ (19.8 σε ενα γιαουρτι) και λιγος υδατανθρακας σε σχεση με αλλα ... 3.8 ανα 100 γρ... (7,6 το γιαουρτι)

eli_din3
06-02-12, 14:49
Γειά σου Κατερίνα 2 (αντ)! Να σου ζήσει το μπέμπε σου και μη φοβάσαι, θα τα ρίξεις τα κιλάκια. Κι εγώ μολις έκανα το ζουζούνι μου είχα κάποια παραπάνω , δεν μου κάνανε τα τζίν κυρίως, αλλά δεν αγόρασα τίποτα μέχρι ,μετά απο κανα 6 μηνο ξεκόλλησα.

Ασχετο αλλά σήμερα έκατσα 10 λεπτά μπροστά απο το ψυγείο στο σουπερμαρκετ και έκανα έρευνα για το γιαούρτη με την περισσότερη πρωτεινη. Λοιπόν ένα Ροδόπη 2% εχει 18% στα 200γρ.!! Τόσο καιρό έπαιρνα διάφορα άλλα με πολύ λιγότερο , ουτε καν το μισό.

εννοεις 18 γρ?

Miss Fit
06-02-12, 14:50
εχω κανει και εγω ερευνα σαυτο.΄. τοταλ 2% και 9.9 πρωτεινη στα 100 γρ (19.8 σε ενα γιαουρτι) και λιγος υδατανθρακας σε σχεση με αλλα ... 3.8 ανα 100 γρ... (7,6 το γιαουρτι)

Ωχ υδατάνθρακα η χαζή δεν τσέκαρα!

eli_din3
06-02-12, 14:51
ρε παιδια πως γινεται στα φασολια να μην βαζω ΚΑΘΟΛΟΥ λαδι και στο πιατο μου μετα να βλεπω λαδι????

Miss Fit
06-02-12, 14:56
εννοεις 18 γρ?

ναι 18γρ πρωτεινη και 8 γρ υδατ.

eli_din3
06-02-12, 14:58
Ωχ υδατάνθρακα η χαζή δεν τσέκαρα!

ελα το τσεκαρα.. λοιπον πανω κατω στα ιδια ειναι με το τοταλ...

διαφορα απλα το τοταλ εχει 9.9 πρωτεινη στα 100 γρ... το ροδοπη 9..
τοτας εχει 3.9 υδατανθρακα στα 100 γρ... το ροδοπη 4...

παντως το ροδοπη ειναι παρα πολυ καλη μαρκα... ειχα κανει μια εργασια για τα μεταλλαγμενα στν σχολη και ειναι αυτο που δινει συνεχεια πιστοποιησεις οτι τα ζωα του δεν τρεφονται με μεταλλαγμενη τροφη.. (σε αντιθεση με αλλα μην αναφερω τωρα ονοματα)

Miss Fit
06-02-12, 15:03
ελα το τσεκαρα.. λοιπον πανω κατω στα ιδια ειναι με το τοταλ...

διαφορα απλα το τοταλ εχει 9.9 πρωτεινη στα 100 γρ... το ροδοπη 9..
τοτας εχει 3.9 υδατανθρακα στα 100 γρ... το ροδοπη 4...

παντως το ροδοπη ειναι παρα πολυ καλη μαρκα... ειχα κανει μια εργασια για τα μεταλλαγμενα στν σχολη και ειναι αυτο που δινει συνεχεια πιστοποιησεις οτι τα ζωα του δεν τρεφονται με μεταλλαγμενη τροφη.. (σε αντιθεση με αλλα μην αναφερω τωρα ονοματα)

Οκ έχει και σούπερ υφή/γεύση. Γενικότερα οι μικρές εταιρίες στα γαλακτοκομικά πρέπει να ειναι καλύτερες...

eli_din3
06-02-12, 15:06
Οκ έχει και σούπερ υφή/γεύση. Γενικότερα οι μικρές εταιρίες στα γαλακτοκομικά πρέπει να ειναι καλύτερες...

ωραια..μολις μου τελειωσουν τα ΚΙΛΑ που αγορασα απο το τοταλ :P θα το δοκιμασω!!

amst
06-02-12, 15:14
ρε παιδια πως γινεται στα φασολια να μην βαζω ΚΑΘΟΛΟΥ λαδι και στο πιατο μου μετα να βλεπω λαδι????

είχες πλύνει καλά την κατσαρόλα????? :unsure:

:green::green:

eli_din3
06-02-12, 15:27
είχες πλύνει καλά την κατσαρόλα????? :unsure:

:green::green:

ναι ρε :p δεν ξερετε τι ονειρο ειδα.. εφιαλτη βασικα... ημουν λεει στην αριστοτελους.. και ηθελα να φαω βραδινο.. και πηρα απο τα παταφριτας χαμπουργκερ των γκουντις και τηγανητες πατατες των γκουντις (τωρα πως εγινε αυτο μη ρωτησετε)... και μολις τρωω 4 πατατες.. συνειδητοποιω τι πηρα και λεω παω καλα? τι εκανα.. μα το ξεχασα τελειως.. και μετα τους ελεγα..σας παρακαλω μπορειτε να βγαλετε την αγγουρομαγιονεζα και το μπιφκεκι απο το χαμπουργκερ??? πωω οτι να ναι ομως...

eli_din3
06-02-12, 15:30
αφου ξυπνησα με τυψεις και ελεγα πρεπει να παω για τρεξιμο.. περασαν μερικα λεπτα μεχρι να συνειδητοποιησω οτι ηταν ονειρο :p πραγματικα εκεινη την στιγμη ενιωσα ευτυχισμενη που ηταν ονειρο

aggeliki
06-02-12, 15:46
πολλα γιαουρτια να παρατηρησετε δεν ειναι γιαουρτια αλλα επιδορπια γιαουρτιου.....εγω παιρνω το ολυμπος στραγγιστο 2% που εχει ανα 100 γρ 9 πρωτεινη και 4 υδατανθρακα.:turtle:και ειναι και απο ελληνικο γαλα(τουλαχιστον ετσι λεει)

eri_87
06-02-12, 15:53
Ασχετο αλλά σήμερα έκατσα 10 λεπτά μπροστά απο το ψυγείο στο σουπερμαρκετ και έκανα έρευνα για το γιαούρτη με την περισσότερη πρωτεινη. Λοιπόν ένα Ροδόπη 2% εχει 18% στα 200γρ.!! Τόσο καιρό έπαιρνα διάφορα άλλα με πολύ λιγότερο , ουτε καν το μισό.

Εύγε! :thumbup: Το χω κάνει από καιρό :green: βέβαια το Ροδόπη πρόσφατα το ανακάλυψα (αφού φέρνουν ότι θέλουν στο Σ/Μ) αλλά δε μάρεσε κι όλας. Παίρνω συνήθως Δωδώνη με 7,9πρωτεινες/100γρ και το τοταλ που είπατε με 9,9πρωτ. Επίσης το Όλυμπος έχει 9, αλλά δε μαρέσει κ τόσο. Αυτά... Όσο για τον υδ/κα σιγά καλέ, πόσο να διαφέρουν; Δε κοιτάω καν.:turtle:

aggeliki
06-02-12, 16:29
αφου ξυπνησα με τυψεις και ελεγα πρεπει να παω για τρεξιμο.. περασαν μερικα λεπτα μεχρι να συνειδητοποιησω οτι ηταν ονειρο :p πραγματικα εκεινη την στιγμη ενιωσα ευτυχισμενη που ηταν ονειρο
τις προαλλες ειχα δει οτι τσακιζα ταψι με σοκολατοπιτα και λεω τι κανω ...αφου δεν κανει να φαω...βλακειες χεχεχχεχεε ολα στο μυαλο ειναι και οτα εκοψα το τσιγαρο εβλεπα στο ονειρο μου οτι καπνιζα και τραβαγα κατι τζουρεςςς ναααα!!! αλλα μετα απο λιγο συνηλθα..και τωρα ουτε καν!! :green:

eli_din3
06-02-12, 18:06
τις προαλλες ειχα δει οτι τσακιζα ταψι με σοκολατοπιτα και λεω τι κανω ...αφου δεν κανει να φαω...βλακειες χεχεχχεχεε ολα στο μυαλο ειναι και οτα εκοψα το τσιγαρο εβλεπα στο ονειρο μου οτι καπνιζα και τραβαγα κατι τζουρεςςς ναααα!!! αλλα μετα απο λιγο συνηλθα..και τωρα ουτε καν!! :green:

μα το θεμα ειναι οτι δεν μαρεσει το χαμπουργκερ και οι πατατες των γκουντις :P οτι να ναι ειναι το μυαλο μ ρ...
μ λεει η μανα μ.. μα ουτε στον υπνο σου να μην μπορεις να το ευχαριστηθεις??!?!?!?

gym
06-02-12, 18:39
απο γιαουρτι το ολυμπος στραγγιστο...περισσοτερη πρωτεινη απο ολα...εμενα ομως μου πεφτει βαρυ σαν υφη τελικα...

gym
06-02-12, 18:40
ρε παιδια πως γινεται στα φασολια να μην βαζω ΚΑΘΟΛΟΥ λαδι και στο πιατο μου μετα να βλεπω λαδι????

μηπως ειναι στο ονειρο σου κ αυτο?:green::green:

gym
06-02-12, 18:41
χαχαχαχαχαααα κυρία μου!!!


ρε θα φάω σε λίγο φασολάδα
τι άλλο μπορώ να φάω μαζί? ψωμάκι (μαύρο)? τυράκι? σαλάτα δεν έχω τίποτα :(

με κοτατζ αν εχεις διπλα βαλε κ μια φετουλα ψωμακι μαυρουλι αν εχεις να σε χορτασει πιο πολυ
λεμονι μαζι κ ριγανιτσα αν θες

gym
06-02-12, 18:43
στο περίπου βρήκα ότι ο βασικός μεταβολισμός μου στα κιλά που είμαι τώρα είναι στις 1400 θερμίδες, που σημαίνει ότι για να χάσω πρέπει να παίρνω λιγότερες από 1400? ή παραπάνω από 1400 θερ. και λιγότερες από τις θερμίδες συντήρησης? επίσης, αν οι θερμίδες που παίρνω είναι πρωτεινικές σε ένα μεγάλο βαθμό δεν μεταβολίζονται διαφορετικά? (σε έχω πρήξει ):(

δες λιγο αυτο εδω το πανευκολο προγραμματακι http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?4298-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%B1-%CE%A5%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%85-BMR-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B9%CE%B4%CF%89%CE%BD&highlight=%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B9%CE%B4%CE%BF%CE%BC%CE%B5%CF%84%CF%81%CE%B7%CF%84%CE%B7%CF%82

κ μετα αυτο εδω το σιτε θα σε βιηθησει πολυ...βαζεις τα στοιχεια σου κ μπαμ μπαμ θα σου βγαλει τα παντα
κ το τι διαιτα ακομη θες να ακολουθησεις σου δινει
http://www.superskinnyme.com/macronutrient_calculator.html

δες λιγο αυτα που σου εδωσα κ πες μου αν εβγαλες ακρη

gym
06-02-12, 18:47
GTD 8


‘’Ολες μας ξερουμε ποιοι ειναι οι πιο δυσκολοι πειρασμοι μας και αυτα που μας κρατανε μακρυα απο το στοχο μας.

Εαν δεν μπορειτε να αντισταθειτε και ξεφευγετε...βγαλτε τα τελειως απο το διατροφολογιο σας...’’

gym
06-02-12, 18:47
39782

κερναω....

ποια θελει να φαει μαζι μου κ ποσες?;)

xelashai
06-02-12, 18:49
αν και δεν εχω καταλαβει τι ειναι...δεν θα σου χαλασω το χατιρι...
μια μπαλιτσα παρακαλω!!
(δεν την ξαναπαταω σαν την αλλη φορά..:green:)

xelashai
06-02-12, 18:51
GTD 8


‘’Ολες μας ξερουμε ποιοι ειναι οι πιο δυσκολοι πειρασμοι μας και αυτα που μας κρατανε μακρυα απο το στοχο μας.

Εαν δεν μπορειτε να αντισταθειτε και ξεφευγετε...βγαλτε τα τελειως απο το διατροφολογιο σας...’’


μας πετας αυτο^ και μετα κερνας κιολας??
και πως να τα βγαλουμε κυρια μου αν μας τα φερνεις εσυ εδω..ε???

gym
06-02-12, 18:53
αν και δεν εχω καταλαβει τι ειναι...δεν θα σου χαλασω το χατιρι...
μια μπαλιτσα παρακαλω!!
(δεν την ξαναπαταω σαν την αλλη φορά..:green:)

ειναι μπανανες τηγανητες με μελι κ καρυδια...(νομιζω τηγανητο...μπα τηγανητο θα ειναι)κινεζικο...!

ελινα απο το mongo!:green::green:αμα θες να πας!απεναντι σχεδον απο εν καρπω!

μαλιστα...μια για σενα!

xelashai
06-02-12, 18:54
δεν μπορει να κερνας εσυ...τιμωρια θα κρυβεται απο πισω ετσι??
σε καταλαβα...:green:

gym
06-02-12, 18:56
δεν μπορει να κερνας εσυ...τιμωρια θα κρυβεται απο πισω ετσι??
σε καταλαβα...:green:

κατσε να δουμε τι θα πουν κ οι αλλες...:green::green:

εν τω μεταξυ εχω την εντυπωση οτι δεν εχω απαντησει σε καποια ερωτηση κ δεν μπορω να βρω το ποστ...πφφφ!
αν ειναι κατι που ξεχασα να μου λετε ε!ειμαι κ αρρωστουλα σημερα οποτε μην με παρεξηγειτε!

xelashai
06-02-12, 19:02
ουπς..περαστικουλια!!ο λαιμος ε??
θες μια ζεστη σοκολατα???:green:

gym
06-02-12, 19:09
ουπς..περαστικουλια!!ο λαιμος ε??
θες μια ζεστη σοκολατα???:green:

ναι ναι λαιμος απο χθες...κεφαλι...κ προβλεπω μυτη αυριο!


μπα θενκς!εχω πιει ηδη δυο λιτρα τσαι κ 1,5 καφε νερουλιασμενο ομως οπως τον πινω εγω κ ετοιμαζω κ αλλο τσαι!:green::green::green:

xelashai
06-02-12, 19:11
ναι ναι λαιμος απο χθες...κεφαλι...κ προβλεπω μυτη αυριο!


μπα θενκς!εχω πιει ηδη δυο λιτρα τσαι κ 1,5 καφε νερουλιασμενο ομως οπως τον πινω εγω κ ετοιμαζω κ αλλο τσαι!:green::green::green:

...πηρα το lipton να δοκιμασω μπας και αρχισω να τα πινω..αλλα ρε συ αυτο δεεν πινεται..κατι με χαλουσε..

eli_din3
06-02-12, 19:13
ειναι μπανανες τηγανητες με μελι κ καρυδια...(νομιζω τηγανητο...μπα τηγανητο θα ειναι)κινεζικο...!

ελινα απο το mongo!:green::green:αμα θες να πας!απεναντι σχεδον απο εν καρπω!

μαλιστα...μια για σενα!

ειναι αυτο το πραμα μπανανα??? το ξερω καλε το μονγκο..το χω τιμησει αρκετες φορες :P

lila_1
06-02-12, 19:14
μπα θενκς!εχω πιει ηδη δυο λιτρα τσαι κ 1,5 καφε νερουλιασμενο ομως οπως τον πινω εγω κ ετοιμαζω κ αλλο τσαι!:green::green::green:

Πες μου ότι τον κάνεις νερουλιασμένο για να σου βγαίνει πολύς και χορταστικός και τον πίνεις και σαν νερό.....(?):green::green:

eli_din3
06-02-12, 19:15
ε στο ορκιζομαι ΔΕΝ εβαλα λαδι... και μετα μεσα στην κατσαρολα εβλεπα μικρα μικρα μπιλακια λαδιου.... η μανα μ λεει οτι το βγαλε το φασολι.. τι να βγαλει το φασολι που στ 170 γρ εχει 2 λιπος?!?!?

gym
06-02-12, 19:19
Πες μου ότι τον κάνεις νερουλιασμένο για να σου βγαίνει πολύς και χορταστικός και τον πίνεις και σαν νερό.....(?):green::green:

κοιτα...δεν ημουν ποτε του καφε...

δεν μπορω την εντονη γευση του...με πιανει πονοκεφαλος ρε...εξω να πιω εναν τρεμω λεμε!placebo full ε?χαχαχα

απλα οταν ειμαι σπιτι γεμιζω φαντασου την κανατα με 1,5 λιτρο νερο κ βαζω δυο μικρουτσικα σκουπακια απο φρεσκο χαρμανι κ πινω...

νερο ειναι βασικα...απλα εχει γευση!κ εχω με κατι να αχολουμαι για ωρα!:rolf::rolf::rolf::rolf:

το ολο θεμα ενφανιστηκε οταν ανακαλυψα αυτο το μαγαζι το παραδοσιακο ρε συ με καφε που μυριζει ΥΠΕΡΟΧΑ ΛΕΜΕ!

δεν ειναι ομως οτι αν δεν πιω θα παθω κατι...χαλαρα...εναλλασψ τσαι με καφε ολη την ωρα!


ε και....ειναι νερο οεο!:green::green::green:

υ.γ. γιατι κατι μου λεει οτι κανεις κ εσυ?χιχι

gym
06-02-12, 19:19
ειναι αυτο το πραμα μπανανα??? το ξερω καλε το μονγκο..το χω τιμησει αρκετες φορες :P

ναι ειναι...λεγε ποσες θες!

gym
06-02-12, 19:20
...πηρα το lipton να δοκιμασω μπας και αρχισω να τα πινω..αλλα ρε συ αυτο δεεν πινεται..κατι με χαλουσε..

μπιαξ!

μονο χυμα ρε!

eli_din3
06-02-12, 19:21
ναι ειναι...λεγε ποσες θες!

καμια..εχω φαει αρκετο υδατανθρακα σημερα..φθανει... (πω σημερα τις χτυπαω τις 1400 xD)

gym
06-02-12, 19:22
καμια..εχω φαει αρκετο υδατανθρακα σημερα..φθανει... (πω σημερα τις χτυπαω τις 1400 xD)

οκ!:green::green:

lila_1
06-02-12, 19:23
κοιτα...δεν ημουν ποτε του καφε...

δεν μπορω την εντονη γευση του...με πιανει πονοκεφαλος ρε...εξω να πιω εναν τρεμω λεμε!placebo full ε?χαχαχα

απλα οταν ειμαι σπιτι γεμιζω φαντασου την κανατα με 1,5 λιτρο νερο κ βαζω δυο μικρουτσικα σκουπακια απο φρεσκο χαρμανι κ πινω...

νερο ειναι βασικα...απλα εχει γευση!κ εχω με κατι να αχολουμαι για ωρα!:rolf::rolf::rolf::rolf:

το ολο θεμα ενφανιστηκε οταν ανακαλυψα αυτο το μαγαζι το παραδοσιακο ρε συ με καφε που μυριζει ΥΠΕΡΟΧΑ ΛΕΜΕ!

δεν ειναι ομως οτι αν δεν πιω θα παθω κατι...χαλαρα...εναλλασψ τσαι με καφε ολη την ωρα!


ε και....ειναι νερο οεο!:green::green::green:

Μία απο τα ίδια...σε όλα :green::green::green:
Παίζει να πίνω 4 καφέδες νερομπούρμπουλα του μισού λίτρου σε μία μέρα...μπουχαχα...τους μισούς ντεκαφ

eli_din3
06-02-12, 19:24
ο καφες ειναι μπλιαχ

xelashai
06-02-12, 19:26
μπιαξ!

μονο χυμα ρε!

στην αρτα χυμα δεν εχω δει πουθενα...

gym
06-02-12, 19:26
Μία απο τα ίδια...σε όλα :green::green::green:
Παίζει να πίνω 4 καφέδες νερομπούρμπουλα του μισού λίτρου σε μία μέρα...μπουχαχα...τους μισούς ντεκαφ

δεν μετρανε αυτοι ρε!:green::green:

ειναι σαν να πινω εναν τη μερα...να φανταστεις την ποσοτητα που βαζω εγω την βαζουν για ενα ποτηρι!θεε μου φαρμακι!:green::green::shock:

gym
06-02-12, 19:27
στην αρτα χυμα δεν εχω δει πουθενα...

ελα μωρε!

αποκλειεται...κανενα μαγαζακι παντοπωλειο παλιο...κατι θα εχει...
ρε δεν συμφερει κιολας με φακελακια

xelashai
06-02-12, 19:29
ελα μωρε!

αποκλειεται...κανενα μαγαζακι παντοπωλειο παλιο...κατι θα εχει...
ρε δεν συμφερει κιολας με φακελακια

μπα αληθεια..δεν εχω δει πουθενα..μπορει να ξερει η ερη..

gym
06-02-12, 19:30
μπα αληθεια..δεν εχω δει πουθενα..μπορει να ξερει η ερη..

αν δεν βρεις πες και θα σου στειλω εγω απο εδω να εχεις

eli_din3
06-02-12, 19:32
αν δεν βρεις πες και θα σου στειλω εγω απο εδω να εχεις

:O:O τελειοοοο..να στελνουμε η μια στην αλλη κατι που δεν εχει η πολη της.... η δαφνη θα μας στειλει την περιφημη μπαγκετα που ψηνει μονη της :p μεχρι να ρθει θα χει μπαγιατεψει :P

gym
06-02-12, 19:32
:O:O τελειοοοο..να στελνουμε η μια στην αλλη κατι που δεν εχει η πολη της.... η δαφνη θα μας στειλει την περιφημη μπαγκετα που ψηνει μονη της :p μεχρι να ρθει θα χει μπαγιατεψει :P

αχ πως τα λες ετσι νοστιμα βρε ατιμουλικοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!:P:P:P

xelashai
06-02-12, 19:33
αν δεν βρεις πες και θα σου στειλω εγω απο εδω να εχεις

39785

katerina.
06-02-12, 19:34
Γειά σου Κατερίνα 2 (αντ)! Να σου ζήσει το μπέμπε σου και μη φοβάσαι, θα τα ρίξεις τα κιλάκια. Κι εγώ μολις έκανα το ζουζούνι μου είχα κάποια παραπάνω , δεν μου κάνανε τα τζίν κυρίως, αλλά δεν αγόρασα τίποτα μέχρι ,μετά απο κανα 6 μηνο ξεκόλλησα.

Ασχετο αλλά σήμερα έκατσα 10 λεπτά μπροστά απο το ψυγείο στο σουπερμαρκετ και έκανα έρευνα για το γιαούρτη με την περισσότερη πρωτεινη. Λοιπόν ένα Ροδόπη 2% εχει 18% στα 200γρ.!! Τόσο καιρό έπαιρνα διάφορα άλλα με πολύ λιγότερο , ουτε καν το μισό.


ροδοπη μην παιρνεις ....χαρακτηρισμενα με κοκκινο για αυτα που βαζουν μεσα.... τα πιο καθαρα ολυμπος και κρι κρι

xelashai
06-02-12, 19:34
:O:O τελειοοοο..να στελνουμε η μια στην αλλη κατι που δεν εχει η πολη της.... η δαφνη θα μας στειλει την περιφημη μπαγκετα που ψηνει μονη της :p μεχρι να ρθει θα χει μπαγιατεψει :P

:rolf::rolf::rolf:..δεν την εχεις ξεχασει την μπαγκετουλα μου ε??σουσουραδα..:rolf::rolf::rolf:

gym
06-02-12, 19:36
39785

γιου συγκινεις μι!:green::green:

katerina.
06-02-12, 19:37
πολλα γιαουρτια να παρατηρησετε δεν ειναι γιαουρτια αλλα επιδορπια γιαουρτιου.....εγω παιρνω το ολυμπος στραγγιστο 2% που εχει ανα 100 γρ 9 πρωτεινη και 4 υδατανθρακα.:turtle:και ειναι και απο ελληνικο γαλα(τουλαχιστον ετσι λεει)
:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

xelashai
06-02-12, 19:38
ροδοπη μην παιρνεις ....χαρακτηρισμενα με κοκκινο για αυτα που βαζουν μεσα.... τα πιο καθαρα ολυμπος και κρι κρι

εχει δικιο η κατερινα για τα κρι κρι..και γινονται απο ελληνικο γαλα!..ενω για τις υπολοιπες εταιριες..ουτε που ξερουμε..

xelashai
06-02-12, 19:39
γιου συγκινεις μι!:green::green:

γιου μι του..!!

gym
06-02-12, 19:39
γιου μι του..!!

το χουμε λεμε το χουμε!:green::green:

xelashai
06-02-12, 19:40
το χουμε λεμε το χουμε!:green::green:

αααααααχαχαχαχαχα...ετοιμη για τις Ευρώπες λεμε

katerina.
06-02-12, 19:51
εκανα 50 κοφτες με ανοιχτα ποδια και σου εκρυψα και αλλες 50 κοφτες ..με κλειστα ποδια πλιεε χωρις να τα τεντωνω εντελως...δεν ξερω τα γονατα απο τοτε που σταματησα τα διαλλειματικα δεν με εχουν ξαναενοχλησει ..ισως να παιζει και το οτι πριν και μετα τα τσακιζω στις διατασεις τι ακροβατικα τι σπαγγατα ..ολοι καθονται και με κοιτανε εχω αρκετη ευλυγισια γιατι μετα την εγκυμοσυνη εκανα διαφορα να επανελθω σιγα σιγα;);)

xelashai
06-02-12, 19:54
εκανα 50 κοφτες με ανοιχτα ποδια και σου εκρυψα και αλλες 50 κοφτες ..με κλειστα ποδια πλιεε χωρις να τα τεντωνω εντελως...δεν ξερω τα γονατα απο τοτε που σταματησα τα διαλλειματικα δεν με εχουν ξαναενοχλησει ..ισως να παιζει και το οτι πριν και μετα τα τσακιζω στις διατασεις τι ακροβατικα τι σπαγγατα ..ολοι καθονται και με κοιτανε εχω αρκετη ευλυγισια γιατι μετα την εγκυμοσυνη εκανα διαφορα να επανελθω σιγα σιγα;);)


αχαχαχα...ετσι τρελανε τους...:thumbup:

gym
06-02-12, 20:02
εκανα 50 κοφτες με ανοιχτα ποδια και σου εκρυψα και αλλες 50 κοφτες ..με κλειστα ποδια πλιεε χωρις να τα τεντωνω εντελως...δεν ξερω τα γονατα απο τοτε που σταματησα τα διαλλειματικα δεν με εχουν ξαναενοχλησει ..ισως να παιζει και το οτι πριν και μετα τα τσακιζω στις διατασεις τι ακροβατικα τι σπαγγατα ..ολοι καθονται και με κοιτανε εχω αρκετη ευλυγισια γιατι μετα την εγκυμοσυνη εκανα διαφορα να επανελθω σιγα σιγα;);)

οχι αγαπη μου...αν τα τσακιζεις θα σε τσακισουν...ακου το σωμα σου...κ χωρις σπαγγατο μια χαρα διατασεις κανε!
αιντε κομανετσι ασε τα ακροβατικα λεμε να εχουμε γονατα καλα!

katerina.
06-02-12, 20:07
οχι αγαπη μου...αν τα τσακιζεις θα σε τσακισουν...ακου το σωμα σου...κ χωρις σπαγγατο μια χαρα διατασεις κανε!
αιντε κομανετσι ασε τα ακροβατικα λεμε να εχουμε γονατα καλα!


το σπαγγατο επειρεαζει τα γονατα??

gym
06-02-12, 20:09
το σπαγγατο επειρεαζει τα γονατα??

αν μου λες οτι τα τσακιζεις?δεν σου ποναει?

ειναι μια ακραια θεση αν σκεφτεις πως παει το γονατο...βεβαια εξαρταται για τι σπαγγατο μιλαμε κ ποσο κατω πας κ με ποιον τροπο πας στη θεση αυτη..

νιωθεις οτι σε τραβαει?

katerina.
06-02-12, 20:13
αν μου λες οτι τα τσακιζεις?δεν σου ποναει?

ειναι μια ακραια θεση αν σκεφτεις πως παει το γονατο...βεβαια εξαρταται για τι σπαγγατο μιλαμε κ ποσο κατω πας κ με ποιον τροπο πας στη θεση αυτη..

νιωθεις οτι σε τραβαει?

οχι σπαγγατο με τα δυο ποδια στο πλαι ...το ενα μπροστα το αλλο πισω ..κατεβαινω μεχρι κατω..οχι δεν ποναει ουτε τραβαει.....να μην την ξανακανω ...γενικως μου αρεσει να ανοιγομαι νιωθω να ξεμπλοκαρει το σωμα μου

gym
06-02-12, 20:14
οχι σπαγγατο με τα δυο ποδια στο πλαι ...το ενα μπροστα το αλλο πισω ..κατεβαινω μεχρι κατω..οχι δεν ποναει ουτε τραβαει.....να μην την ξανακανω ...γενικως μου αρεσει να ανοιγομαι νιωθω να ξεμπλοκαρει το σωμα μου

διαλεξε κατι αλλο καλε...ντε κ καλα σπαγγατο?χαχα

εχει πολλεεεεεεεεεεεεες ασκησεις για διατασεις

katerina.
06-02-12, 20:17
διαλεξε κατι αλλο καλε...ντε κ καλα σπαγγατο?χαχα

εχει πολλεεεεεεεεεεεεες ασκησεις για διατασεις

εμ δεν σε εχω εδω κοντα ...να μου δειξεις....εισαι και μακρια μου!!!!

gym
06-02-12, 20:22
εμ δεν σε εχω εδω κοντα ...να μου δειξεις....εισαι και μακρια μου!!!!

αμα κατεβω αθηνα θα κανονισουμε ολες μαζι προπονηση στανταρ!

:toast:

gym
06-02-12, 20:29
7.30...... μπαγκέτα ολικής με 2φ γαλοπούλα + cottage + μαρούλι
9.30...... μήλο
11........1/2 cottage + 1 χούφτα αμύγδαλα
12.30... 3 αποξηραμένα δαμάσκηνα
2.30..... γυμναστήριο (πεινούσα αρκετά βέβαια)

ζεσταμα 15 λεπτα διαδρομο
διατάσεις
[*=1]καθίσματα με μπάρα ελεύθερα *20[*=1]πλιε με σωματικό βάρος *20[*=1]προχωρητικές προβολές *20 (λες και μου είχαν βαλει φωτιά..για τέτοιο καψιμο μιλάω..)[*=1]έλξεις *20[*=1]κάμψεις για στήθος ανοιχτά *15[*=1]βυθίσεις σε δίζυγο για τρικέφαλο *18[*=1]πιέσεις με αλτήρες όρθια για ώμους *20[*=1]κοιλιά μονόζυγο άρσεις ποδιών *15[*=1]criss cross *20[*=1]ραχιαίους δίζυγο *20
3 κύκλους + διατάσεις

4.30.....100γρ φασολάδα (οτι να ναι το ξέρω..)
6.30.....μπανάνα
8.30.....1 σουβλάκι κοτόπουλο + μαρούλι

άντε τα πιάνω τα 20αρια σιγά σιγά...
λοιπόν λενακι να ρωτήσω...
πριν το γυμναστήριο πεθαίνω της πείνας σε σημείο να μην έχω ενέργεια και να θέλω να πάω σπίτι μου...:(
αφού μου έδωσες και εσυ το οκ..ξεκινάω πρωτεΐνη, αμινοξέα, ω3 και πολυβιταμινη...που τα βάζο μέσα στην ημέρα?
για τα ω3 ξέρω .. βράδυ

αμινοξεα λιγο πριν την προπονηση.. κ αμεσως μετα μολις τελειωσεις...πας σπιτι ,μπανιο μαμ!

πρωτεινη εκτος του οτι μπορεις να την βαλεις σε οποιαδηποτε στιγμη μεσα στη μερα ειπαμε,μπορεις κ αυτην μετα την προπ...απλα επειδη λες για αμινοξεα,δεν χρειαζεται κ τα δυο...

οποτε πρωτεινη παιξε κ στο πρωινο με κανενα χυλο βρωμης ως κρεμουλα πχ...

ωμεγα καψουλες εννοεις μαλλον ε?κ το πρωι παρε...δεν τρεχει κατι!αναλογα τη δοσολογια που σου δινει αυτο που πηρες !

ειναι λογικο να μην σε κρατανε τα 3 δαμασκηνα για 2 ωρες σε προπονηση μετα!

ακου λιγο...αυτο το πρωινο σου αναβαθμισε το...θελω να δω πιο ποικιλια κ πιο πολλη πρωτεινη...να μπουκωσεις λιγακι!

εχει τοσα πρωινα ωραια κ εχεις κολλησει στην μπαγκετα λογω κ καλα χρονου...
ετοιμαζε τα υλικα απο το βραδυ...δεν ειναι τιοποτα...


ξεκινα με απλη βρωμη πιτακι ασπραδι μελι κανελα...
δες το λινκ με τις συνατγες που ειχα γραψει με βρωμη κ πες μου οτι θες να φτιαξουμε αλλο πρωινο...την μπουχτισα την μπαγκετα λεμε!:green:

xelashai
06-02-12, 20:40
αμινοξεα λιγο πριν την προπονηση.. κ αμεσως μετα μολις τελειωσεις...πας σπιτι ,μπανιο μαμ!:thumbup:

πρωτεινη εκτος του οτι μπορεις να την βαλεις σε οποιαδηποτε στιγμη μεσα στη μερα ειπαμε,μπορεις κ αυτην μετα την προπ...απλα επειδη λες για αμινοξεα,δεν χρειαζεται κ τα δυο...

οποτε πρωτεινη παιξε κ στο πρωινο με κανενα χυλο βρωμης ως κρεμουλα πχ...τις διαβασα τις συνταγες ..αλλα γιαυτο ελεγες οτι θελει φουρνο μικροκυματων..εχω δεν εχω..

ωμεγα καψουλες εννοεις μαλλον ε?κ το πρωι παρε...δεν τρεχει κατι!αναλογα τη δοσολογια που σου δινει αυτο που πηρες ! :thumbup:

ειναι λογικο να μην σε κρατανε τα 3 δαμασκηνα για 2 ωρες σε προπονηση μετα!

ακου λιγο...αυτο το πρωινο σου αναβαθμισε το...θελω να δω πιο ποικιλια κ πιο πολλη πρωτεινη...να μπουκωσεις λιγακι!..κι εγω να μπουκώσω θέλω...:green:

εχει τοσα πρωινα ωραια κ εχεις κολλησει στην μπαγκετα λογω κ καλα χρονου...
ετοιμαζε τα υλικα απο το βραδυ...δεν ειναι τιοποτα...


ξεκινα με απλη βρωμη πιτακι ασπραδι μελι κανελα...
δες το λινκ με τις συνατγες που ειχα γραψει με βρωμη κ πες μου οτι θες να φτιαξουμε αλλο πρωινο...την μπουχτισα την μπαγκετα λεμε!:green:..αχαχαχαχα...οκ θα κανω το πιτακι

eli_din3
06-02-12, 22:15
:rolf::rolf::rolf:..δεν την εχεις ξεχασει την μπαγκετουλα μου ε??σουσουραδα..:rolf::rolf::rolf:

εγω? ποτε!

eli_din3
06-02-12, 22:24
αμινοξεα λιγο πριν την προπονηση.. κ αμεσως μετα μολις τελειωσεις...πας σπιτι ,μπανιο μαμ!

πρωτεινη εκτος του οτι μπορεις να την βαλεις σε οποιαδηποτε στιγμη μεσα στη μερα ειπαμε,μπορεις κ αυτην μετα την προπ...απλα επειδη λες για αμινοξεα,δεν χρειαζεται κ τα δυο...

οποτε πρωτεινη παιξε κ στο πρωινο με κανενα χυλο βρωμης ως κρεμουλα πχ...

ωμεγα καψουλες εννοεις μαλλον ε?κ το πρωι παρε...δεν τρεχει κατι!αναλογα τη δοσολογια που σου δινει αυτο που πηρες !

ειναι λογικο να μην σε κρατανε τα 3 δαμασκηνα για 2 ωρες σε προπονηση μετα!

ακου λιγο...αυτο το πρωινο σου αναβαθμισε το...θελω να δω πιο ποικιλια κ πιο πολλη πρωτεινη...να μπουκωσεις λιγακι!

εχει τοσα πρωινα ωραια κ εχεις κολλησει στην μπαγκετα λογω κ καλα χρονου...
ετοιμαζε τα υλικα απο το βραδυ...δεν ειναι τιοποτα...


ξεκινα με απλη βρωμη πιτακι ασπραδι μελι κανελα...
δες το λινκ με τις συνατγες που ειχα γραψει με βρωμη κ πες μου οτι θες να φτιαξουμε αλλο πρωινο...την μπουχτισα την μπαγκετα λεμε!:green:

ελα ρε συ γιατι..δεν εχει αρκετη πρωτεινη το πρωινο της ηδη?? εννοω..και την φυτικη (εγω προσωπικα μετραω και αυτην) και της γαλοπουλας... και του κοτατζ.. μια χαρα δεν ειναι?!?!?!

amst
06-02-12, 22:24
girls,
μπρόκολο με πατάτα βραστά... μπορώ και τυράκι??? ή αυγό??? είναι αργά??

xelashai
06-02-12, 22:25
μαλλον το λεει γιατι δεν εχω ποικιλία

katerina.
06-02-12, 22:26
εγω? ποτε!

το γραφω αφτιαχτο ποπκορν ...γιατι εχω παρει μηχανη που φτιαχνει χωρις λαδια και βουτυρο ...πετας μεσα τις κουταλιτσες σου και αρχιζουν να σκανε!!!

xelashai
06-02-12, 22:27
girls,
μπρόκολο με πατάτα βραστά... μπορώ και τυράκι??? ή αυγό??? είναι αργά??

το αυγο πρωτεινη ειναι..εγω τετοια ωρα τρωω ομελετες:green:.λιγη πατατουλα
βεβαια μη στηριζεσαι πανω μου...

xelashai
06-02-12, 22:28
το γραφω αφτιαχτο ποπκορν ...γιατι εχω παρει μηχανη που φτιαχνει χωρις λαδια και βουτυρο ...πετας μεσα τις κουταλιτσες σου και αρχιζουν να σκανε!!!

ααα...καλο αυτο!

xelashai
06-02-12, 22:33
δεν ξερω πως να το φερω διπλα στο τοπικ μας... αλλα.. ΔΕΝ ΛΙΜΟΚΤΟΝΕΙΣ?????? 100 γρ φασολαδα?? εγω εφαγα 300..μηπως κανω εγω κατι λαθος??? αν μπορεις φερτο διπλα σορρυ

πηγα στην απάντηση σου...πατησα απαντηση με παραθεση σαν να ηθελα να σου απαντησω...εκανα αντιγραφη το κειμενο και ηρθα εδω στο τοπικ μας..πατησα απαντηση στο θεμα επανω αριστερα και εκανα επικοληση..
οκ?
χορταινω με μικρες ποσοτητες ευτυχως...δεν μπορω το πολυ φαγητο.. το προβλημα μου ειναι οτι καθε 2 ωρες ομως πειναω..
εσυ μια χαρα τρως!

eli_din3
06-02-12, 22:44
πηγα στην απάντηση σου...πατησα απαντηση με παραθεση σαν να ηθελα να σου απαντησω...εκανα αντιγραφη το κειμενο και ηρθα εδω στο τοπικ μας..πατησα απαντηση στο θεμα επανω αριστερα και εκανα επικοληση..
οκ?
χορταινω με μικρες ποσοτητες ευτυχως...δεν μπορω το πολυ φαγητο.. το προβλημα μου ειναι οτι καθε 2 ωρες ομως πειναω..
εσυ μια χαρα τρως!

ε ναι μια χαρα.αφου γευμα εχουμε καθε 2-3 ωρες..

xelashai
06-02-12, 22:48
ε ναι μια χαρα.αφου γευμα εχουμε καθε 2-3 ωρες..

προσπαθω αν και πειναω να τα τραβαω λιγο τα γευματα στις 3 ωρες γιατι σε λιγο θα μου βγουν 8 μεσα στη μερα..

που εφαγες πολυ καλε εσυ??αντε

eli_din3
06-02-12, 22:51
προσπαθω αν και πειναω να τα τραβαω λιγο τα γευματα στις 3 ωρες γιατι σε λιγο θα μου βγουν 8 μεσα στη μερα..

που εφαγες πολυ καλε εσυ??αντε

εγω δες τι κανω.. αν αρχισω να πειναω στ 2ωρο... λεω σε μιση ωρα..διαβαζω ενα μισαωρο.. περναει γρηγορα η ωρα δεν καταλαβαινω ποτε.. και σε μιση ωρα αρχιζω να φτιαχνω τι θα φαω. ε μεχρι να το φτιαξω και να κατσω να το φαω.. περναει το λιγοτερο 1τεταρτο μπορει και πιο πλ..αρα καθομαι να φαω στις ωρες 2:45 εε μεχρι να το φαωωω κτλ.. εχουν περασει 3 ωρες και

xelashai
06-02-12, 22:54
εγω δες τι κανω.. αν αρχισω να πειναω στ 2ωρο... λεω σε μιση ωρα..διαβαζω ενα μισαωρο.. περναει γρηγορα η ωρα δεν καταλαβαινω ποτε.. και σε μιση ωρα αρχιζω να φτιαχνω τι θα φαω. ε μεχρι να το φτιαξω και να κατσω να το φαω.. περναει το λιγοτερο 1τεταρτο μπορει και πιο πλ..αρα καθομαι να φαω στις ωρες 2:45 εε μεχρι να το φαωωω κτλ.. εχουν περασει 3 ωρες και

χαχαχαχα...το πρωι πειναω παρα πολυ!ισως ειναι λαιμαργια ισως ειναι και απο τη βαρεμαρα στη δουλεια...ευτυχως εχω και ιντερνετ τωρα εκει και σας εχω παρεουλα και ξεχνιεμαι λιγο

eli_din3
06-02-12, 22:55
χαχαχαχα...το πρωι πειναω παρα πολυ!ισως ειναι λαιμαργια ισως ειναι και απο τη βαρεμαρα στη δουλεια...ευτυχως εχω και ιντερνετ τωρα εκει και σας εχω παρεουλα και ξεχνιεμαι λιγο

oσο για το "σιγα που εφαγες πολυ".. μη μιλας εσυ mrs '100 γρ φασολαδα' :P

xelashai
06-02-12, 22:58
oσο για το "σιγα που εφαγες πολυ".. μη μιλας εσυ mrs '100 γρ φασολαδα' :P

μη μου αντιμιλάς εμενα..:P...βρε χαζουλα 4 γευματα εκανες..εγω φτανω τα 7:green:

eli_din3
06-02-12, 23:02
μη μου αντιμιλάς εμενα..:P...βρε χαζουλα 4 γευματα εκανες..εγω φτανω τα 7:green:

4 αλλα τεραστια.. απο ποτε το "3 αποξηραμενα δαμασκηνα" θεωρουνται γευματα?? :P

xelashai
06-02-12, 23:04
4 αλλα τεραστια.. απο ποτε το "3 αποξηραμενα δαμασκηνα" θεωρουνται γευματα?? :P


πεισματαρικο...το δικο σου εσυ...:rolf::rolf:
κατσε να δω τι θα σου πει η ελένη...
πω πω...2 κουτια αντιβιωση εχω παρει και τιποτα ..καμια βελτιωση...

eli_din3
06-02-12, 23:07
πεισματαρικο...το δικο σου εσυ...:rolf::rolf:
κατσε να δω τι θα σου πει η ελένη...
πω πω...2 κουτια αντιβιωση εχω παρει και τιποτα ..καμια βελτιωση...

εσενα σ πε ηδη οτι 3 δαμασκηνα δεν ειναι γευμα.. νιανιανιανια :p

τι εχεις παιδι μου? χθες δεν μ λεγες οτι τλκ δν εισαι αρρωστη??? :S

xelashai
06-02-12, 23:17
εσενα σ πε ηδη οτι 3 δαμασκηνα δεν ειναι γευμα.. νιανιανιανια :p

τι εχεις παιδι μου? χθες δεν μ λεγες οτι τλκ δν εισαι αρρωστη??? :S
καλαααα...κοροιδευεις ε???
μεχρι χθες ημουν καλα..επαιρνα αντιβιωση για ιγμοριτιδα
σημερα που τελειωσε...αντε παλι οι πονοκεφαλοι..δεν με επιασε...τωρα ο γιατρος θα θελει αλλα 30ευρω...κ@λοΙΚΑ

eli_din3
06-02-12, 23:19
καλαααα...κοροιδευεις ε???
μεχρι χθες ημουν καλα..επαιρνα αντιβιωση για ιγμοριτιδα
σημερα που τελειωσε...αντε παλι οι πονοκεφαλοι..δεν με επιασε...τωρα ο γιατρος θα θελει αλλα 30ευρω...κ@λοΙΚΑ

ειμαι γρουσουζα μαλλον :P

xelashai
06-02-12, 23:21
ειμαι γρουσουζα μαλλον :P

χαχα...αντε ρε χαζουλα..

eli_din3
06-02-12, 23:59
γυμ αυριο εχουμε μυδοπιλαφο... πειραζει παρα πολυ που το ρυζι ειναι αμερικανικου τυπου και οχι μπασματι? :/

Stella
07-02-12, 00:03
Δαφνη το χυλό βρώμης με πρωτείνη δε χρειάζεται φούρνο μικροκυμμάτων για να γίνει. Μπορείς και σε κατσαρολάκι.
Βράζεις τη βρώμη με νερό. Όταν είναι ετοιμο το κατεβάζεις από τη φωτιά. Αν έχεις χρόνο αστο 2-3 λεπτάκια να κρυώσει λίγο.
Εκει μέσα ρίχνεις την πρωτείνη και ανακατευεις γρήγορα. Εγώ ανακατευω με το σύρμα και διαλύεται τέλεια!
Φοβερή κρεμούλα! Θα σ΄αρέσει σίγουρα!

xelashai
07-02-12, 00:07
Δαφνη το χυλό βρώμης με πρωτείνη δε χρειάζεται φούρνο μικροκυμμάτων για να γίνει. Μπορείς και σε κατσαρολάκι.
Βράζεις τη βρώμη με νερό. Όταν είναι ετοιμο το κατεβάζεις από τη φωτιά. Αν έχεις χρόνο αστο 2-3 λεπτάκια να κρυώσει λίγο.
Εκει μέσα ρίχνεις την πρωτείνη και ανακατευεις γρήγορα. Εγώ ανακατευω με το σύρμα και διαλύεται τέλεια!
Φοβερή κρεμούλα! Θα σ΄αρέσει σίγουρα!

καλως το κοριτσι μου..σημερα δεν προλαβα να κανω το πιτακι..ελπιζω αυριο να τα δοκιμασω και τα 2...εν τω μεταξυ δεν ειχα ταχινι..πηγα στο σουπερ να παρω για να φτιαξω το πιτακι...σε αυτο που πηγα βρηκα μονο με φρουκτοζη...5 ευρω!χαιτογλου...δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα γιαυτον...λεω αυριο να παω στα βιολογικα για εφοδιασμο..ξηρους καρπους..αποξηραμενα...και δεν ξερω και τι αλλο...

gym
07-02-12, 00:11
γυμ αυριο εχουμε μυδοπιλαφο... πειραζει παρα πολυ που το ρυζι ειναι αμερικανικου τυπου και οχι μπασματι? :/

φατο καλε φατο!:toast:

Stella
07-02-12, 00:16
Γεια και σένα κούκλα...άσε δεν προλαβαίνω καθόλου, αλλά τα διαβάζω όλα όσα γράφετε!;)
Καλά εκει στα βιολογικά είναι Παράδεισος...μπες και πάρε ότι γουστάρεις...και δημητριακά διαφορα και αποξηραμμένα (τόνισέ τους ότι θες να έχουν μόνο τα φυσικά τους σακχαρα) και ρύζι...χαμός....:turtle:
Εγω πήρα και αλατι Ημαλαΐων (έτσι γράφει) και τρώω πολύ δούλεμα από τον άντρα!:green:
Καλα ταχίνι δε χρειαζεται για το πιτάκι...πρόσεχέ το γιατί ευκολα ξεφευγεις με δαυτο!;)

εντιτ: Δες και για τσαι χυμα που σου είπε η Ελένη!

xelashai
07-02-12, 00:23
Γεια και σένα κούκλα...άσε δεν προλαβαίνω καθόλου, αλλά τα διαβάζω όλα όσα γράφετε!;)
Καλά εκει στα βιολογικά είναι Παράδεισος...μπες και πάρε ότι γουστάρεις...και δημητριακά διαφορα και αποξηραμμένα (τόνισέ τους ότι θες να έχουν μόνο τα φυσικά τους σακχαρα) και ρύζι...χαμός....:turtle:
Εγω πήρα και αλατι Ημαλαΐων (έτσι γράφει) και τρώω πολύ δούλεμα από τον άντρα!:green:
Καλα ταχίνι δε χρειαζεται για το πιτάκι...πρόσεχέ το γιατί ευκολα ξεφευγεις με δαυτο!;)

εντιτ: Δες και για τσαι χυμα που σου είπε η Ελένη!

το αλατι υτο ειναι πιο ελαφρυ?
το γαλα αμυγδαλου απο τα βιολογικα το παιρνεις εσυ στελλιτσα?απο γευση τι λεει?οντως ταχινι δε θα παρω τελικα...διαβαζα τωρα οτι το ταχινι με μελι εχει υδρογονωμενα λιπαρα και μαλτοδεξτρινη(αλλη μορφη ζαχαρης).ρε συ τι κατασταση ειναι αυτη?ποση επεξεργασια πια στα τροφιμα??ολο αηδιες..γιαυτο αρρωσταινουμε...
πω πω αν μπω εκει μεσα θα χαλασω ολα μου τα λεφτα...

gym
07-02-12, 00:27
αν θες παντως ταχινι με μελι προτεινω ξεχωριστα ταχινι ολικης αλεσεως και μελι απο παραγωγο!

κ εσυ βαζεις οση ποσοτητα θελεις!


αν παλι δεν βρεις απο παραγωγο.χα.χ.α.απες να σου στειλω !χαχαχα...φορτηγο θα στειλω δαφνηηηηη!:rolf::rolf::rolf::rolf:

xelashai
07-02-12, 00:30
αν θες παντως ταχινι με μελι προτεινω ξεχωριστα ταχινι ολικης αλεσεως και μελι απο παραγωγο!

κ εσυ βαζεις οση ποσοτητα θελεις!


αν παλι δεν βρεις απο παραγωγο.χα.χ.α.απες να σου στειλω !χαχαχα...φορτηγο θα στειλω δαφνηηηηη!:rolf::rolf::rolf::rolf:

αχαχαχαχαχα...το βλεπω εγω..λιστα θα σου στειλω...ή μηπως να ερθεις εσυ προς τα εδω ??...
εισαι καλυτερα?

gym
07-02-12, 00:31
αχαχαχαχαχα...το βλεπω εγω..λιστα θα σου στειλω...ή μηπως να ερθεις εσυ προς τα εδω ??...
εισαι καλυτερα?

γουσταρεις γουσταρεις?θα παρουμε κ την ερη κ βυραααααααααα θα παμε προπονηση!:rolf::rolf::rolf:

xelashai
07-02-12, 00:33
γουσταρεις γουσταρεις?θα παρουμε κ την ερη κ βυραααααααααα θα παμε προπονηση!:rolf::rolf::rolf:
ααα...θα σε ξεναγησουμε στην αρτα...θα σε παμε στο βουνο..στο δασος για τρεξιμο...να ειμαστε κοντα και στο νοσοκομειο:green::green:

ειναι και το στρατοπεδο κοντα...;););) εικει να δεις hot braves!!!
κι εσυ στελλιτσα..

gym
07-02-12, 00:34
ααα...θα σε ξεναγησουμε στην αρτα...θα σε παμε στο βουνο..στο δασος για τρεξιμο...να ειμαστε κοντα και στο νοσοκομειο:green::green:

ειναι και το στρατοπεδο κοντα...;););) εικει να δεις hot braves!!!
κι εσυ στελλιτσα..

α μην με λες δασος κ ερχομαι αμεσως!

θα κανονισουμε καμια εξορμηση προς τα εκει να σας κανω προπονηση στην φυση να δειτε τι ωραια ειναι!

xelashai
07-02-12, 00:36
α μην με λες δασος κ ερχομαι αμεσως!

θα κανονισουμε καμια εξορμηση προς τα εκει να σας κανω προπονηση στην φυση να δειτε τι ωραια ειναι!

καλα ειπα εγω να ειμαστε κοντα στο νοσοκομειο:P:P

gym
07-02-12, 00:37
καλα ειπα εγω να ειμαστε κοντα στο νοσοκομειο:P:P

:weights::weights::weights::weights::weights:
θα γυμναστεις λεμε για εναν μηνα!:weights::weights::weights:

xelashai
07-02-12, 00:39
:weights::weights::weights::weights::weights:
θα γυμναστεις λεμε για εναν μηνα!:weights::weights::weights:


θα μας βλεπουν οι φανταροι και θα γελανε..:rolf::rolf:

gym
07-02-12, 00:40
θα μας βλεπουν οι φανταροι και θα γελανε..:rolf::rolf:

τι λες ρε?κ αυτοι μαζι μωρε!:weights::weights:

Stella
07-02-12, 00:40
το αλατι υτο ειναι πιο ελαφρυ?
το γαλα αμυγδαλου απο τα βιολογικα το παιρνεις εσυ στελλιτσα?απο γευση τι λεει?οντως ταχινι δε θα παρω τελικα...διαβαζα τωρα οτι το ταχινι με μελι εχει υδρογονωμενα λιπαρα και μαλτοδεξτρινη(αλλη μορφη ζαχαρης).ρε συ τι κατασταση ειναι αυτη?ποση επεξεργασια πια στα τροφιμα??ολο αηδιες..γιαυτο αρρωσταινουμε...
πω πω αν μπω εκει μεσα θα χαλασω ολα μου τα λεφτα...

Ναι από τα βιολογικά αλλα δεν τρελάθηκα κιόλας, το γάλα σόγιας είναι πολύυυυυ καλύτερο και φτηνότερο!
Για το αλάτι νομίζω ότι έχει λιγότερο νάτριο, αλλά λεπτομέριες είναι αυτά μωρέ! Εγω το πήρα έτσι για αλλαγή και δεν είχε και διαφορά στην τιμή από το κανονικό.
Με το ταχίνι κάνε αυτό που σου λέει η Ελένη. Παρε το απλό ρε το Μακεδονικό, το Όλυμπος...υπάρχουν πολλά, θα έχει και το μαγαζί με τα βιολογικα!
Ε και αν δε βρεις εσύ βρε Δάφνη ντόπιο μέλι από την υπέροχη εξοχή της Ηπείρου....ε τι να σου πω.....:green:
Πωπωωωωω εκεί θα έχετε σίγουρα και μέλι ελάτης απαπααααα τελειο!

xelashai
07-02-12, 00:40
τι λες ρε?κ αυτοι μαζι μωρε!:weights::weights:

αααα...τοτε ενταξει...:rolf::rolf:

eli_din3
07-02-12, 00:41
τι λες ρε?κ αυτοι μαζι μωρε!:weights::weights:

η γυμ πορωθηκε :weights: και :weights: :P

Stella
07-02-12, 00:42
ααα...θα σε ξεναγησουμε στην αρτα...θα σε παμε στο βουνο..στο δασος για τρεξιμο...να ειμαστε κοντα και στο νοσοκομειο:green::green:

ειναι και το στρατοπεδο κοντα...;););) εικει να δεις hot braves!!!
κι εσυ στελλιτσα..

Χαχαχα..εμένα να μου λείπουν τα hot braves από το στρατόπεδο....μπούχτισα πιά!!!:green::green::green::turtle::turtle::turtle::turtle:

στα άλλα μέσα!

ουυυυυυυυ τι να σου πω...γεμάτα τα στρατόπεδα από hot braves...περασαν και δεν ακούμπησαν!

xelashai
07-02-12, 00:44
Ναι από τα βιολογικά αλλα δεν τρελάθηκα κιόλας, το γάλα σόγιας είναι πολύυυυυ καλύτερο και φτηνότερο!
Για το αλάτι νομίζω ότι έχει λιγότερο νάτριο, αλλά λεπτομέριες είναι αυτά μωρέ! Εγω το πήρα έτσι για αλλαγή και δεν είχε και διαφορά στην τιμή από το κανονικό.
Με το ταχίνι κάνε αυτό που σου λέει η Ελένη. Παρε το απλό ρε το Μακεδονικό, το Όλυμπος...υπάρχουν πολλά, θα έχει και το μαγαζί με τα βιολογικα!
Ε και αν δε βρεις εσύ βρε Δάφνη ντόπιο μέλι από την υπέροχη εξοχή της Ηπείρου....ε τι να σου πω.....:green:
Πωπωωωωω εκεί θα έχετε σίγουρα και μέλι ελάτης απαπααααα τελειο!

ναι εχω μελι ντοπιο απο παραγωγο,ο γειτονας στο χωριο εχει μελίσσια.....να σας στειλω αν θελετε κοριτσαρες μου....
μελι ελατης δεν εχω δοκιμασει...
γενικα απο οτι εχετε καταλαβει κιολας...δεν δοκιμαζω ευκολα...φοβαμαι γιατι οταν μου αρεσει κατι του δινω και καταλαβαινει..

xelashai
07-02-12, 00:45
Χαχαχα..εμένα να μου λείπουν τα hot braves από το στρατόπεδο....μπούχτισα πιά!!!:green::green::green::turtle::turtle::turtle::turtle:

στα άλλα μέσα!

γιατι?που πηγαν οι αντρες?

edit...ακυρη η ερωτηση..πρπει να παω στον οφθαλμιατρο..μη μου δινετε σημασια

eli_din3
07-02-12, 00:47
ναι εχω μελι ντοπιο απο παραγωγο,ο γειτονας στο χωριο εχει μελίσσια.....να σας στειλω αν θελετε κοριτσαρες μου....
μελι ελατης δεν εχω δοκιμασει...
γενικα απο οτι εχετε καταλαβει κιολας...δεν δοκιμαζω ευκολα...φοβαμαι γιατι οταν μου αρεσει κατι του δινω και καταλαβαινει..

εμενα το φυστιοκοβουτηρο και το ψωμι ολικης με εχουν καψει.. αναθεμα την ωρα που δοκιμασα..που να μην δοκιμαζα ποτε!!

Stella
07-02-12, 00:48
γιατι?που πηγαν οι αντρες?
Τι εννοείς καλέ δεν κατάλαβα!
Γράφω ότι δε μου χρειάζονται τα Hot braves από τα στρατόπεδα!

Stella
07-02-12, 00:48
γιατι?που πηγαν οι αντρες?

edit...ακυρη η ερωτηση..πρπει να παω στον οφθαλμιατρο..μη μου δινετε σημασια

Χαχαχα!
οκ...να πάς...να πάς.....:green::green::green::rolf:

xelashai
07-02-12, 00:48
εμενα το φυστιοκοβουτηρο και το ψωμι ολικης με εχουν καψει.. αναθεμα την ωρα που δοκιμασα..που να μην δοκιμαζα ποτε!!

γιαυτο κι εγω μενω στα ιδια και τα ιδια..βεβαια και αυτο καλο δεν ειναι γιατι τα εχω βαρεθει ολα

eli_din3
07-02-12, 00:51
γιαυτο κι εγω μενω στα ιδια και τα ιδια..βεβαια και αυτο καλο δεν ειναι γιατι τα εχω βαρεθει ολα

δοκιμασε μωρε σιγα..μη μιλας ετσι... μ δινεις την αισθηση οτι δεν απολαμβανεις το φαι σου και ειναι κριμα.. απενοχοποιησε το λιγο ρε συ :/ (τωρα θα πειτε πια μιλαει.. .εγω απλα πανικοβαλομαι.....εννοω..πως βγαινει μια θλιβερη εικονα σχετικα μαυτο το θεμα.. )

Stella
07-02-12, 00:51
γιαυτο κι εγω μενω στα ιδια και τα ιδια..βεβαια και αυτο καλο δεν ειναι γιατι τα εχω βαρεθει ολα

Ελα βρε δοκίμασε και αν δεις ότι κολλάς δεν ξαναπέρνεις!
Καλά το ταχίνι σκέτο δεν είναι και να τρελαίνεσαι...πικρό είναι!:(

xelashai
07-02-12, 00:55
Ελα βρε δοκίμασε και αν δεις ότι κολλάς δεν ξαναπέρνεις!
Καλά το ταχίνι σκέτο δεν είναι και να τρελαίνεσαι...πικρό είναι!:(

αν κολλήσω με το πιτακι.. χάθηκα...ειμαι ξεγραμμένη...
δεν εχω φαει..εβλεπα τον πατερα μου που ετρωγε συνεχεια..ευτυχως δεν εχω και περιεργεια και δεν δοκιμαζω ευκολα..
το κακο με εμενα ειναι οτι στο σπιτι υπάρχουν τα παντα...ολα τα ανθυγιεινα..φανταστειτε ενα ολοκληρο ντουλαπι με βλακειες...το διανοηστε?ειναι ετσι τα πομολα που δεν μπαινει και λουκετο:green:

xelashai
07-02-12, 00:56
δοκιμασε μωρε σιγα..μη μιλας ετσι... μ δινεις την αισθηση οτι δεν απολαμβανεις το φαι σου και ειναι κριμα.. απενοχοποιησε το λιγο ρε συ :/ (τωρα θα πειτε πια μιλαει.. .εγω απλα πανικοβαλομαι.....εννοω..πως βγαινει μια θλιβερη εικονα σχετικα μαυτο το θεμα.. )

ετσι ειναι..δυστυχως εχω προβλημα..

eli_din3
07-02-12, 00:57
αν κολλήσω με το πιτακι.. χάθηκα...ειμαι ξεγραμμένη...
δεν εχω φαει..εβλεπα τον πατερα μου που ετρωγε συνεχεια..ευτυχως δεν εχω και περιεργεια και δεν δοκιμαζω ευκολα..
το κακο με εμενα ειναι οτι στο σπιτι υπάρχουν τα παντα...ολα τα ανθυγιεινα..φανταστειτε ενα ολοκληρο ντουλαπι με βλακειες...το διανοηστε?ειναι ετσι τα πομολα που δεν μπαινει και λουκετο:green:

ο μπαμπας σου τρωει πιτακι??!?!?!?
ε και να κολλησεις σιγα..απλα θα τρως καθε μερα πιτακι!!

ε χειροτεροι απο μας αποκλειεται να ειστε..εμας μας λενε ολοι το το σπιτι των φαγητων..οσοι μπαινουν βρισκουν την χαρα τους.. θα χουμε ΠΑΝΤΑ 4-5 διαφορετικα ειδη σοκολατοειδων.... και διαφορα σνακ... αλμυρα...μπισκοτακια..πατατακια... γαριδακια κτλ... και φυσικα μερεντα..χωρις μερεντα το σπιτι αποδιοργανωνεται..μαμα και αδερφη τα παιζουν

gym
07-02-12, 00:59
αν κολλήσω με το πιτακι.. χάθηκα...ειμαι ξεγραμμένη...
δεν εχω φαει..εβλεπα τον πατερα μου που ετρωγε συνεχεια..ευτυχως δεν εχω και περιεργεια και δεν δοκιμαζω ευκολα..
το κακο με εμενα ειναι οτι στο σπιτι υπάρχουν τα παντα...ολα τα ανθυγιεινα..φανταστειτε ενα ολοκληρο ντουλαπι με βλακειες...το διανοηστε?ειναι ετσι τα πομολα που δεν μπαινει και λουκετο:green:

ετρωγε ο μπαμπας σου πιτακι?μπραβο του!
το πιτακι ειναι μια χαρα...μην κολλας!
εχεις πολλες επιλγοες για να τρως υγειινα!
δεν ειναι μονο η μπαγκετα γι αυτο σου το ειπα βασικα...εδω βαρεθηκα εγω να το βλεπω!ποσο μαλλον εσυ να το τρως!:green::green:

Stella
07-02-12, 00:59
αν κολλήσω με το πιτακι.. χάθηκα...ειμαι ξεγραμμένη...
δεν εχω φαει..εβλεπα τον πατερα μου που ετρωγε συνεχεια..ευτυχως δεν εχω και περιεργεια και δεν δοκιμαζω ευκολα..
το κακο με εμενα ειναι οτι στο σπιτι υπάρχουν τα παντα...ολα τα ανθυγιεινα..φανταστειτε ενα ολοκληρο ντουλαπι με βλακειες...το διανοηστε?ειναι ετσι τα πομολα που δεν μπαινει και λουκετο:green:

Καλά τώρα εγώ αν σου πω ότι είχα περασει στην πορτα της κουζίνας στο πατρικό μου ειδικούς μεντεσέδες για να μπορώ να βάζω λουκέτο γιατί δεν κλείδωνε;;;;;
Πωωωωω τραγικό ε;;;;;

xelashai
07-02-12, 01:01
ο μπαμπας σου τρωει πιτακι??!?!?!?
ε και να κολλησεις σιγα..απλα θα τρως καθε μερα πιτακι!!

ε χειροτεροι απο μας αποκλειεται να ειστε..εμας μας λενε ολοι το το σπιτι των φαγητων..οσοι μπαινουν βρισκουν την χαρα τους.. θα χουμε ΠΑΝΤΑ 4-5 διαφορετικα ειδη σοκολατοειδων.... και διαφορα σνακ... αλμυρα...μπισκοτακια..πατατακια... γαριδακια κτλ... και φυσικα μερεντα..χωρις μερεντα το σπιτι αποδιοργανωνεται..μαμα και αδερφη τα παιζουν

οχι ο μπαμπας τρωει ταχινι και χαλβα..ειναι φαν...

χαχαχα...στα ιδια ειμαστε...αν κατσω και μετρησω...καμια 15σοκολατες..4-5 κρουασαν..και βεβαια μερεντα...
καραμελακια..σοκολατακια...μπισκοτακια...αστα αστα...λουκετο θελει αυτο το ντουλαπι...εφιαλτης ειναι!

xelashai
07-02-12, 01:02
Καλά τώρα εγώ αν σου πω ότι είχα περασει στην πορτα της κουζίνας στο πατρικό μου ειδικούς μεντεσέδες για να μπορώ να βάζω λουκέτο γιατί δεν κλείδωνε;;;;;
Πωωωωω τραγικό ε;;;;;
χαχαχαχαχαχα...τελειο!!δεν το ειχα σκεφτει...πραγματικα το εκανες?

eli_din3
07-02-12, 01:03
οχι ο μπαμπας τρωει ταχινι και χαλβα..ειναι φαν...

χαχαχα...στα ιδια ειμαστε...αν κατσω και μετρησω...καμια 15σοκολατες..4-5 κρουασαν..και βεβαια μερεντα...
καραμελακια..σοκολατακια...μπισκοτακια...αστα αστα...λουκετο θελει αυτο το ντουλαπι...εφιαλτης ειναι!

εεε..ολα τα δικα μου τα χω βγαλει απο κει για να μην το ανοιγω.. μονο το φυστικοβουτηρο και ο τονος εμεινε γιατι δεν χωρανε :P

xelashai
07-02-12, 01:04
ετρωγε ο μπαμπας σου πιτακι?μπραβο του!
το πιτακι ειναι μια χαρα...μην κολλας!
εχεις πολλες επιλγοες για να τρως υγειινα!
δεν ειναι μονο η μπαγκετα γι αυτο σου το ειπα βασικα...εδω βαρεθηκα εγω να το βλεπω!ποσο μαλλον εσυ να το τρως!:green::green:

και να ταν μονο αυτο που εχω βαρεθει...τελοςπαντων..αρκετα σας ζάλισα με τη διατροφη μου

xelashai
07-02-12, 01:05
εεε..ολα τα δικα μου τα χω βγαλει απο κει για να μην το ανοιγω.. μονο το φυστικοβουτηρο και ο τονος εμεινε γιατι δεν χωρανε :P

:rolf::rolf::rolf:..δεν μας καταλαβαινουν τι να κανουμε?!!

eli_din3
07-02-12, 01:06
:rolf::rolf::rolf:..δεν μας καταλαβαινουν τι να κανουμε?!!

οχι ρε δεν εχω θεμα..δεν μπορω να απαιτησω να μην τα εχουν μπας και με βαλουν σε πειρασμο...(ασε που δεν με βαζουν πλεον)

παραπονο δεν εχω...η μαμα μου οτι της ζηταω το κανει.. αν κ εχει κουραστει και αυτη :/

xelashai
07-02-12, 01:09
οχι ρε δεν εχω θεμα..δεν μπορω να απαιτησω να μην τα εχουν μπας και με βαλουν σε πειρασμο...(ασε που δεν με βαζουν πλεον)

παραπονο δεν εχω...η μαμα μου οτι της ζηταω το κανει.. αν κ εχει κουραστει και αυτη :/

εγω τους εχω ζητησει να τα κρυβουν...σιγα τοσο δυσκολο ειναι???
μα δεν μπορω να πεφτω ολη μερα μπροστα σε σοκολατες

eli_din3
07-02-12, 01:12
εγω τους εχω ζητησει να τα κρυβουν...σιγα τοσο δυσκολο ειναι???
μα δεν μπορω να πεφτω ολη μερα μπροστα σε σοκολατες

α εγω το χω ξεπερασει..ξερω οτι σοκολατα δεν προκειται να φαω αν δεν το προγραμματισω..σαυτα ειμαι βραχος..

ετσι...βγαζω απεξω ολα τα ανθυγιηνα και παχυντικα.. και κρυβω τα δικα μου (ειδικα ψωμι και δημητριακα) γιατι μαυτα το χω χεσει :P

τωρα που ειπες κρυψει..εχω βαλει την μαμα μου να κρυβει τις τσιχλες μου για να μην τις βρισκω. μεγαλο θεμα λεμεεεε..το ρεκορ μου ειναι ενα κουτακι σε 20 λεπτα :P αρρωστια

xelashai
07-02-12, 01:13
α εγω το χω ξεπερασει..ξερω οτι σοκολατα δεν προκειται να φαω αν δεν το προγραμματισω..σαυτα ειμαι βραχος..

ετσι...βγαζω απεξω ολα τα ανθυγιηνα και παχυντικα.. και κρυβω τα δικα μου (ειδικα ψωμι και δημητριακα) γιατι μαυτα το χω χεσει :P

τωρα που ειπες κρυψει..εχω βαλει την μαμα μου να κρυβει τις τσιχλες μου για να μην τις βρισκω. μεγαλο θεμα λεμεεεε..το ρεκορ μου ειναι ενα κουτακι σε 20 λεπτα :P αρρωστια

πλακα κανεις...:rolf::rolf:

eli_din3
07-02-12, 01:15
πλακα κανεις...:rolf::rolf:

καθολου..μιλαμε για περιπτωση...:(
αν φαω και δεν μασησω τσιχλα μολις τελειωσω δεν νιωθω πληρης..αφινιαζω :P

xelashai
07-02-12, 01:19
καθολου..μιλαμε για περιπτωση...:(
αν φαω και δεν μασησω τσιχλα μολις τελειωσω δεν νιωθω πληρης..αφινιαζω :P

χαχαχα...και τωρα σε τι κατασταση εισαι?ποσες τρως?

amst
07-02-12, 01:19
gym, πάω για ύπνο
να χτυπήσω μια αραβική με ΛΑΙΤ τυράκι???? χααχααχααχχχααααα πλακίτσα!!!

καληνύχτα κυρίες μου

xelashai
07-02-12, 01:20
gym, πάω για ύπνο
να χτυπήσω μια αραβική με ΛΑΙΤ τυράκι???? χααχααχααχχχααααα πλακίτσα!!!

καληνύχτα κυρίες μου

καληνυχτα...:welcome:

eli_din3
07-02-12, 01:21
χαχαχα...και τωρα σε τι κατασταση εισαι?ποσες τρως?

ε..τωρα νταξει..το περιοριζω στο ενα κουτακι την μερα ή και πιο λίγο.. αντε ενα κουτακι σε δυο μερες

gym
07-02-12, 01:43
gym, πάω για ύπνο
να χτυπήσω μια αραβική με ΛΑΙΤ τυράκι???? χααχααχααχχχααααα πλακίτσα!!!

καληνύχτα κυρίες μου

ιχιχ πλακιτσα ε?πεντε ωρες θα κανεις προπονηση απο εδω κ περα!


χιχι πλακιτσα μωρε!


αντε καληνυχτα!:welcome::welcome:

gym
07-02-12, 01:44
και να ταν μονο αυτο που εχω βαρεθει...τελοςπαντων..αρκετα σας ζάλισα με τη διατροφη μου

ζαλισε μας κ αλλο/...

για πες?τι σε προβληματιζει με τη διατροφη σου?πες τα ολα

xelashai
07-02-12, 01:49
ζαλισε μας κ αλλο/...

για πες?τι σε προβληματιζει με τη διατροφη σου?πες τα ολα

με ενοχλει που δεν εχω ποικιλια..και που δεν εχω χρονο να μαγειρεψω αυτα που θελω
δεν εχω και φαντασια να κατσω να σχοληθω..πρεπει να εχω συνταγη μπροστα μου για να κατσω να φτιαξω κατι...
και να κατσω να φτιαξω τι για 1 ατομο..οι κατσαρολες ειναι ολες τεραστιες...και ποσες μερες να τρωω το ιδιο...
και ολα αυτα φοβαμαι οτι θα με οδηγησουν ξανα στις σοκολατες ...

gym
07-02-12, 01:54
με ενοχλει που δεν εχω ποικιλια..και που δεν εχω χρονο να μαγειρεψω αυτα που θελω
δεν εχω και φαντασια να κατσω να σχοληθω..πρεπει να εχω συνταγη μπροστα μου για να κατσω να φτιαξω κατι...
και να κατσω να φτιαξω τι για 1 ατομο..οι κατσαρολες ειναι ολες τεραστιες...και ποσες μερες να τρωω το ιδιο...
και ολα αυτα φοβαμαι οτι θα με οδηγησουν ξανα στις σοκολατες ...

ακου λοιπον το τι θα κανεις...καταψυκτη εχεις ετσι>ωραια!

καθε κυριακη που συνηθως εχεις περισσοτερο χρονο θα ετοιμαζεις ολα τα γευματα της εβδομαδας...ολα!

αφου δεν εχεις μικροκυματων,καθε βραδυ θα βγαζεις τα γευματα της επομενης στο ψυγειο κατω κατω για να ξεπαγωνουν μεχρι την αλλη μερα...

θα προμηθευτεις με ταπερακια κ θα ειναι ο καλυτερος σου φιλος...

εαν μπεις στο τρυπακι οτι δεν αγαπας αυτο που κανεις...ναι θα γυρισεις στις σοκολατες!


καποιες αλλαγες πρεπει να κανεις λοιπον στην καθημερινοτητα σου οσον αφορα την προετοιμασια των γευματων σου!
δεν γινεται λοιπον εφοσον οι αλλοι δεν τρωνε αυτα που τρως,να κανεις εσυ την υποχωρηση κ να τρως τα δικα τους εφοσον δεν ειναι αυτα που θες!

για τον εαυτο σου θα το κανεις!

μηπως βαριεσαι να μαγειρευεις?δεν θελει πολλη ωρα κ φαντασου θα το κανεις μια φορα με δυο την εβδομαδα αντε,,,ε νομιζω μπορεις να το κανεις αυτο για σενα!

xelashai
07-02-12, 01:59
ακου λοιπον το τι θα κανεις...καταψυκτη εχεις ετσι>ωραια!

καθε κυριακη που συνηθως εχεις περισσοτερο χρονο θα ετοιμαζεις ολα τα γευματα της εβδομαδας...ολα!

αφου δεν εχεις μικροκυματων,καθε βραδυ θα βγαζεις τα γευματα της επομενης στο ψυγειο κατω κατω για να ξεπαγωνουν μεχρι την αλλη μερα...

θα προμηθευτεις με ταπερακια κ θα ειναι ο καλυτερος σου φιλος...

εαν μπεις στο τρυπακι οτι δεν αγαπας αυτο που κανεις...ναι θα γυρισεις στις σοκολατες!


καποιες αλλαγες πρεπει να κανεις λοιπον στην καθημερινοτητα σου οσον αφορα την προετοιμασια των γευματων σου!
δεν γινεται λοιπον εφοσον οι αλλοι δεν τρωνε αυτα που τρως,να κανεις εσυ την υποχωρηση κ να τρως τα δικα τους εφοσον δεν ειναι αυτα που θες!

για τον εαυτο σου θα το κανεις!

μηπως βαριεσαι να μαγειρευεις?δεν θελει πολλη ωρα κ φαντασου θα το κανεις μια φορα με δυο την εβδομαδα αντε,,,ε νομιζω μπορεις να το κανεις αυτο για σενα!

ναι μπορω..το ειχα δοκιμασει καποια στιγμη..εβραζα πατατες τουλαχιστον ειχα ετοιμες αυτες και το κρεας μου ηθελε μονο 30'λεπτα να ψηθει..
ε και η μανα μου μολις περναγαν 2 μερες τις πεταγε...δεν τρωγονται λεει..χαλαει η γευση..λες και την εβαζα να τις τρωει..
εφτιαχνα μπιφτεκια και μου τα ετρωγαν...
ασε που οποτε μπαινω στην κουζινα ειναι απο πισω μου με ενα vetex...δεν εχω χειροτερο..
ε και εγω βαρεθηκα ,το παρατησα και εμεινα με τα ιδια και τα ιδια
αλλα τωρα..ετσι και μου ξαναπειραξουν το φαγητο μου θα γινει ο χαμος...

eli_din3
07-02-12, 02:01
ναι μπορω..το ειχα δοκιμασει καποια στιγμη..εβραζα πατατες τουλαχιστον ειχα ετοιμες αυτες και το κρεας μου ηθελε μονο 30'λεπτα να ψηθει..
ε και η μανα μου μολις περναγαν 2 μερες τις πεταγε...δεν τρωγονται λεει..χαλαει η γευση..λες και την εβαζα να τις τρωει..
εφτιαχνα μπιφτεκια και μου τα ετρωγαν...
ασε που οποτε μπαινω στην κουζινα ειναι απο πισω μου με ενα vetex...δεν εχω χειροτερο..
ε και εγω βαρεθηκα ,το παρατησα και εμεινα με τα ιδια και τα ιδια
αλλα τωρα..ετσι και μου ξαναπειραξουν το φαγητο μου θα γινει ο χαμος...

η πατατα δεν μπαινει καταψυξη ρ...αλλιωνεται τελειως..ολα τα αλλα μια χαρα

xelashai
07-02-12, 02:03
η πατατα δεν μπαινει καταψυξη ρ...αλλιωνεται τελειως..ολα τα αλλα μια χαρα

την εβαζα με το κατσαρολακι.σκεπασμενη..μεσα στο νερακι της στη συντηρηση..3-4 μερες κραταει

gym
07-02-12, 02:06
ναι μπορω..το ειχα δοκιμασει καποια στιγμη..εβραζα πατατες τουλαχιστον ειχα ετοιμες αυτες και το κρεας μου ηθελε μονο 30'λεπτα να ψηθει..
ε και η μανα μου μολις περναγαν 2 μερες τις πεταγε...δεν τρωγονται λεει..χαλαει η γευση..λες και την εβαζα να τις τρωει..
εφτιαχνα μπιφτεκια και μου τα ετρωγαν...
ασε που οποτε μπαινω στην κουζινα ειναι απο πισω μου με ενα vetex...δεν εχω χειροτερο..
ε και εγω βαρεθηκα ,το παρατησα και εμεινα με τα ιδια και τα ιδια
αλλα τωρα..ετσι και μου ξαναπειραξουν το φαγητο μου θα γινει ο χαμος...

κοιταξε να δεις...τωρα παμε σε ενα αλλο κομματι που αν μου επιτρεπεις...θα μπλεχτω!ευχαριστω!:green:

εισαι μεγαλη γυναικα ενηλικη,οχι μικρο κοριτσακι να σε κανουν οτι θελουν!
εχεις στοχους στην ζωη σου κ ενας απο αυτους ειναι να φτιαξεις το σωμα σου,τη μηχανη σου οσο το δυνατον καλυτερα κ οπως το εχεις φανταστει!

εαν δεν σε καταλαβαινουν,προβλημα τους!
δεν τους ειπες μαγειρεψτε μου!

εσυ κυρια πας κανεις τελος!

οι πατατες κρατανε εως κ 4 μερες με την φλουδα βρασμενες στο ψυγειο!τεσταρισμενο! εχω φαει κ απο παραπανω κ ηταν μια χαρα!αλλα με φλουδα μεσα!ρυζι βρασμενο μπαμ μπα να βγαζεις να τρως!τι πιο ευκολο!

κρεας ετοιμο ψημενο κιολας μπορεις κ το βγαζεις το ζεσταινεις στο κατσαρολακι...η το ψηνεις στο αντικολλητικο δεν θελει πολυ!

λυσεις υπαρχουν κ απο οτι βλεπω το ξερεις!

αρα το θεμα βρισκεται στη συνεννοηση με το σπιτι σου!

εαν καθεσαι κ βασανιζεσαι καθε φορα που θα φερνουν σοκολατα η θα ειναι απο πισω σου με το βετεξ...αλλαξε το αυτο!


θα μαγειρεψω πες κ τελος...θα τα λερωσω αλλα εγω θα τα καθαρισω!

αστους να εχουν στο σπιτι οτι θελουν...πειρασμοι ειναι παντου!εξω τι κανεις δηλαδη?η θα μενεις στο δωματιο σου για παντα?


ξερω οτι ειναι δυσκολο στην αρχη...θα συνηθισεις ομως!ειναι να καταλαβεις οτι πχ αυτη η σοκολατα δεν θα σου προσφερει κατι καθημερινα!

εσυ εχεις επιλεξει αλλο δρομο...δειξε ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΠΟΣΟ ΔΥΝΑΤΗ εισαι!οχι σε μενα...σε εμας...σε ΣΕΝΑ!

xelashai
07-02-12, 02:12
ετσι ειναι..εχεις δικιο...το ξερω!θα το αλλαξω αυτο γιατι με εχει κουρασει...
θα βγαλω την ποδιτσα μου αυριο και θα μαγειρεψω...

gym
07-02-12, 02:14
ετσι ειναι..εχεις δικιο...το ξερω!θα το αλλαξω αυτο γιατι με εχει κουρασει...
θα βγαλω την ποδιτσα μου αυριο και θα μαγειρεψω...

ετσι μπραβο κ απλα...κλεισε τα αυτια κ κανε αυτο που θες εσυ!;)

xelashai
07-02-12, 02:20
ετσι μπραβο κ απλα...κλεισε τα αυτια κ κανε αυτο που θες εσυ!;)

ευχαριστω παρα πολυ...αληθεια...
λενακι οταν μπορεσεις ριξε καμια ιδεα με το τι τρως..οχι συνταγες..συνδυασμους...φιλακια..

gym
07-02-12, 02:22
ευχαριστω παρα πολυ...αληθεια...
λενακι οταν μπορεσεις ριξε καμια ιδεα με το τι τρως..οχι συνταγες..συνδυασμους...φιλακια..

οκ δαφνουλα μου θα το κοιταξω αν κ δεν ειναι κατι το φοβερο!;)

xelashai
07-02-12, 02:27
οκ δαφνουλα μου θα το κοιταξω αν κ δεν ειναι κατι το φοβερο!;)
ευχαριστω λενακι μου για την στηριξη...
σας ευχαριστω ολες...δεν περιμενα οτι θα ηταν τοσο ομορφα εδω...

gym
07-02-12, 02:28
ευχαριστω λενακι μου για την στηριξη...
σας ευχαριστω ολες...δεν περιμενα οτι θα ηταν τοσο ομορφα εδω...

:toast::toast:αντε βρε τρελη!

gym
07-02-12, 02:35
GTD 9

‘’Mην περιμενετε θαυματα να συμβουν απο μονα τους...καντε τα εσεις να συμβουν!’’



;)

xelashai
07-02-12, 02:36
:toast::toast:αντε βρε τρελη!

σοβαρα το λεω..
κλεινουν τα ματακια...πεφτω σιγα σιγα...καληνυχτα!

gym
07-02-12, 02:37
σοβαρα το λεω..
κλεινουν τα ματακια...πεφτω σιγα σιγα...καληνυχτα!

αντε πηγαινε...!καληνυχτα κουκλα μου!:welcome::welcome:

xelashai
07-02-12, 02:37
GTD 9

‘’Mην περιμενετε θαυματα να συμβουν απο μονα τους...καντε τα εσεις να συμβουν!’’



;)

βρε αυτο ηταν οτι επρεπε αποψε..

gym
07-02-12, 02:39
βρε αυτο ηταν οτι επρεπε αποψε..

εχω εμπνευση τωρα!

δημιουργω και ενα δωρακι για το πρωι!;);)

νανι εσυ!:green:

xelashai
07-02-12, 02:41
εχω εμπνευση τωρα!

δημιουργω και ενα δωρακι για το πρωι!;);)

νανι εσυ!:green:
ααα...ωραια..:turtle::turtle:
νανι..νανι..εφυγα...:welcome:
μακια..

gym
07-02-12, 02:44
GCD 2


5 βυθισεις σε καρεκλα/καναπε http://www.youtube.com/watch?v=tKjcgfu44sI


5 καθισματα http://www.youtube.com/watch?v=oftRI2xUcvk


5 καμψεις για στηθος ανοιχτα http://www.youtube.com/watch?v=fKY_shuJn5Y χωρις το βαρος εννοειται κ σε γονατα αν θελετε


5 ροκανισματα με ποδια σε ορθη γωνια http://www.youtube.com/watch?v=HKok6pvw6Sk


Ολο αυτο ειναι ενας κυκλος

Το κανετε επι δυο

Μολις τελειωνετε δηλαδη τις ασκησεις αυτες το περνατε αλλη μια φορα

gym
07-02-12, 02:44
GCD 2


5 βυθισεις σε καρεκλα/καναπε http://www.youtube.com/watch?v=tKjcgfu44sI


5 καθισματα http://www.youtube.com/watch?v=oftRI2xUcvk


5 καμψεις για στηθος ανοιχτα http://www.youtube.com/watch?v=fKY_shuJn5Y χωρις το βαρος εννοειται κ σε γονατα αν θελετε


5 ροκανισματα με ποδια σε ορθη γωνια http://www.youtube.com/watch?v=HKok6pvw6Sk


Ολο αυτο ειναι ενας κυκλος

Το κανετε επι δυο

Μολις τελειωνετε δηλαδη τις ασκησεις αυτες το περνατε αλλη μια φορα


περιμενω τα σκορ σας το πρωι!;)

Stella
07-02-12, 07:11
GCD 2


5 βυθισεις σε καρεκλα/καναπε http://www.youtube.com/watch?v=tKjcgfu44sI


5 καθισματα http://www.youtube.com/watch?v=oftRI2xUcvk


5 καμψεις για στηθος ανοιχτα http://www.youtube.com/watch?v=fKY_shuJn5Y χωρις το βαρος εννοειται κ σε γονατα αν θελετε


5 ροκανισματα με ποδια σε ορθη γωνια http://www.youtube.com/watch?v=HKok6pvw6Sk


Ολο αυτο ειναι ενας κυκλος

Το κανετε επι δυο

Μολις τελειωνετε δηλαδη τις ασκησεις αυτες το περνατε αλλη μια φορα

Kαλημέραααααα!!!:welcome:

2' και 18''
Αντί για βυθίσεις έκανα προβολές 5 σε κάθε πόδι (δηλ 10)
Καμψεις έκανα κατεβηκα χαμηλά αλλά όχι τεεεεερμα κάτω....να δοκιμάσω και το χέρι σιγά σιγά....

katerina.
07-02-12, 07:22
GCD 2


5 βυθισεις σε καρεκλα/καναπε http://www.youtube.com/watch?v=tKjcgfu44sI


5 καθισματα http://www.youtube.com/watch?v=oftRI2xUcvk


5 καμψεις για στηθος ανοιχτα http://www.youtube.com/watch?v=fKY_shuJn5Y χωρις το βαρος εννοειται κ σε γονατα αν θελετε


5 ροκανισματα με ποδια σε ορθη γωνια http://www.youtube.com/watch?v=HKok6pvw6Sk


Ολο αυτο ειναι ενας κυκλος

Το κανετε επι δυο

Μολις τελειωνετε δηλαδη τις ασκησεις αυτες το περνατε αλλη μια φορα


KALHMERA....κατσε γιατι λαχανιασα...ωραιο πρωινο εγερτήριο ...με τη τσιμπλα στο ματι ..ουτε στον στρατο να ημουν..λοιπον χρονος εκτελεσης 3 λεπτα...ειναι οκ??:turtle::turtle::turtle:

PEGY
07-02-12, 09:41
ναι μπορω..το ειχα δοκιμασει καποια στιγμη..εβραζα πατατες τουλαχιστον ειχα ετοιμες αυτες και το κρεας μου ηθελε μονο 30'λεπτα να ψηθει..
ε και η μανα μου μολις περναγαν 2 μερες τις πεταγε...δεν τρωγονται λεει..χαλαει η γευση..λες και την εβαζα να τις τρωει..
εφτιαχνα μπιφτεκια και μου τα ετρωγαν...
ασε που οποτε μπαινω στην κουζινα ειναι απο πισω μου με ενα vetex...δεν εχω χειροτερο..
ε και εγω βαρεθηκα ,το παρατησα και εμεινα με τα ιδια και τα ιδια
αλλα τωρα..ετσι και μου ξαναπειραξουν το φαγητο μου θα γινει ο χαμος...

παίζει η μαμά μου να διακτινίζεται στο σπίτι σου, γιατί αποκλείεται να υπάρχουν δύο vetex maniak:green:

gym
07-02-12, 09:44
καλημερα στα πιο φιτ κοριτσια!

ετσι ετσι με γυμναστικουλα να ξεκινα η μερα!:rolf::turtle::turtle::turtle::turtle:

xelashai
07-02-12, 09:59
παίζει η μαμά μου να διακτινίζεται στο σπίτι σου, γιατί αποκλείεται να υπάρχουν δύο vetex maniak:green:

καλημερα!!!
κι ομως...υπάρχουν!οποτε ξερεις για τι κατασταση μιλαμε...

aggeliki
07-02-12, 10:00
καλημερα στα πιο φιτ κοριτσια!

ετσι ετσι με γυμναστικουλα να ξεκινα η μερα!:rolf::turtle::turtle::turtle::turtle:

καλημερρρααααααααααααα!!!!!!:turtle::turtle::turtle:

gym
07-02-12, 10:03
καλημερα!!!
κι ομως...υπάρχουν!οποτε ξερεις για τι κατασταση μιλαμε...

γκουχου γκουχου...κ εγω ετσι ειμαι λιγο!λιγουλακι!αλλα δεν τρεχω απο πίσω!καραδοκω στο πλαι!:green::green::green:

xelashai
07-02-12, 10:17
γκουχου γκουχου...κ εγω ετσι ειμαι λιγο!λιγουλακι!αλλα δεν τρεχω απο πίσω!καραδοκω στο πλαι!:green::green::green:

χαχαχα...με το dettol στο χερι ε???...κοφτο...ενοχλει!:P

marvin
07-02-12, 10:20
Καλημερ κοριτσια!!

xelashai
07-02-12, 10:26
Καλημερ κοριτσια!!

καλημερα...:welcome:

marvin
07-02-12, 10:33
καλημερα...:welcome:


:toast:
Αυτες τις μερες εχω ανακαλυψει οτι ΄΄τρωω'' γραμματα καθε φορα που γραφω η κανω μινι αναγραματισμο...φφφφφ !!!!:weights:

xelashai
07-02-12, 10:46
:toast:
Αυτες τις μερες εχω ανακαλυψει οτι ΄΄τρωω'' γραμματα καθε φορα που γραφω η κανω μινι αναγραματισμο...φφφφφ !!!!:weights:

κι εγω το κανω την τελευταια εβδομαδα...επισης αλλα γραφετε αλλα βλεπω..

aggeliki
07-02-12, 11:07
αμα κατεβω αθηνα θα κανονισουμε ολες μαζι προπονηση στανταρ!

:toast:

θα ηταν πραγματικα τελειο!!!!!:banana:

eli_din3
07-02-12, 12:21
καλημερα κοριτσαρεςς!!

σημερα εκανα αυτο που βραζουμε την βρωμη με γαλα ... νταξει μωρε ψιμοτρωγεται.. (ψιλο)

αυριο φευγω σλοβακια... ΤΙ ΘΑ ΤΡΩΩ????!

PEGY
07-02-12, 12:41
GCD 2


5 βυθισεις σε καρεκλα/καναπε http://www.youtube.com/watch?v=tKjcgfu44sI


5 καθισματα http://www.youtube.com/watch?v=oftRI2xUcvk


5 καμψεις για στηθος ανοιχτα http://www.youtube.com/watch?v=fKY_shuJn5Y χωρις το βαρος εννοειται κ σε γονατα αν θελετε


5 ροκανισματα με ποδια σε ορθη γωνια http://www.youtube.com/watch?v=HKok6pvw6Sk


Ολο αυτο ειναι ενας κυκλος

Το κανετε επι δυο

Μολις τελειωνετε δηλαδη τις ασκησεις αυτες το περνατε αλλη μια φορα

2΄35΄΄
Τις ασκήσεις τις έκανα αργά με ελεγχόμενες κινήσεις κ αναπνοές.
Τα καθίσματα τα έκανα όσο πιο βαθιά μπορούσα χωρίς να χαλάσω τη σωστή στάση.
Τις βυθίσεις με τα πόδια σε ευθεία
Τις κάμψεις κανονικά σε "σανίδα" κ χάρηκα πολύ γιατι έχω δυναμώσει πολύ, παλία μόνο στα γόνατα.
Αυτά:turtle:

dorita
07-02-12, 13:04
καλημερα κοριτσαρες!!!!:welcome:
σημερα το πρωι ξυπνησα με μυτη κ λαιμο χαλια....κάπου θα την αρπαξα χτες κ δεν ξερω αν το απογευμα πρεπει να παω γυμν. μην γινω χειροτερα...:unsure:
το GCD2 καταπληκτικο!!μου βγηκε η γλωσσα κ ειδικα στις καμψεισ που δεν ειμαι κ τοσο δυνατη πάνω...
χρόνος 2.45''

gym
07-02-12, 17:09
χαχαχα...με το dettol στο χερι ε???...κοφτο...ενοχλει!:P

οχι ρε σιγα!


:green::green::green::green::green:

gym
07-02-12, 17:09
καλημερα κοριτσαρες!!!!:welcome:
σημερα το πρωι ξυπνησα με μυτη κ λαιμο χαλια....κάπου θα την αρπαξα χτες κ δεν ξερω αν το απογευμα πρεπει να παω γυμν. μην γινω χειροτερα...:unsure:
το GCD2 καταπληκτικο!!μου βγηκε η γλωσσα κ ειδικα στις καμψεισ που δεν ειμαι κ τοσο δυνατη πάνω...
χρόνος 2.45''

μπραβο ντοριτακι μου!σιγα σιγα θα δυναμωνεις!αντε να τσιτωνουμε λεμεεε!

gym
07-02-12, 17:10
2΄35΄΄
Τις ασκήσεις τις έκανα αργά με ελεγχόμενες κινήσεις κ αναπνοές.
Τα καθίσματα τα έκανα όσο πιο βαθιά μπορούσα χωρίς να χαλάσω τη σωστή στάση.
Τις βυθίσεις με τα πόδια σε ευθεία
Τις κάμψεις κανονικά σε "σανίδα" κ χάρηκα πολύ γιατι έχω δυναμώσει πολύ, παλία μόνο στα γόνατα.
Αυτά:turtle:

καλα μιλαμε εισαι αστερι εσυ...θα σε παρω μαζι μου για μοντελο ασκησεων στο μελλον!;);)

gym
07-02-12, 17:12
καλημερα κοριτσαρεςς!!

σημερα εκανα αυτο που βραζουμε την βρωμη με γαλα ... νταξει μωρε ψιμοτρωγεται.. (ψιλο)

αυριο φευγω σλοβακια... ΤΙ ΘΑ ΤΡΩΩ????!

εσυ θες σεμιναριο μαγειρικης ...τελος!

εγω απο σημερα αρχισα να τρωω βρωμη με πρωτεινη κ νερο σαν κρεμουλα κ ειμαι παλι ενα μωλακι!:green::green:

σλοβακια ε?και που θες καλε να ξερουμε τι θα τρως εκει?σοκολατες φανταζομαι!:green::green::green:

παρε μαζι σου αν θες σπιτικες μπαρες με βρωμη για να εχεις για σνακ...μηλα μπανανες αν θες!

τετοια πραγματα...αλλα κ παλι σε κοβω να μην παιρνεις τιποτα γιατι ενα ταξιδι=χαλαρωση!ξεκολλα κ κοιτα να περασεις καλα!

gym
07-02-12, 17:13
θα ηταν πραγματικα τελειο!!!!!:banana:

για εκπαιδευσεις ερχομαι αθηνα αραια κ που...η επομενη θα συνδυαστει με προπονηση για τα κοριτσια του Female Gym Tips!

eli_din3
07-02-12, 17:28
εσυ θες σεμιναριο μαγειρικης ...τελος!

εγω απο σημερα αρχισα να τρωω βρωμη με πρωτεινη κ νερο σαν κρεμουλα κ ειμαι παλι ενα μωλακι!:green::green:

σλοβακια ε?και που θες καλε να ξερουμε τι θα τρως εκει?σοκολατες φανταζομαι!:green::green::green:

παρε μαζι σου αν θες σπιτικες μπαρες με βρωμη για να εχεις για σνακ...μηλα μπανανες αν θες!

τετοια πραγματα...αλλα κ παλι σε κοβω να μην παιρνεις τιποτα γιατι ενα ταξιδι=χαλαρωση!ξεκολλα κ κοιτα να περασεις καλα!

τι λες καλε που δεν θα παρω..δημητριακα και φρουτα ειναι το μονο σιγουρο...τα αλλα θα τα ψωνισω απο κει...ε ρε βρισιμο που εχω να φαω οταν θα μαγειρεουμε.....ε οχι και χαλαρωσω.. θα παω γυμ σιγουρα 4 φορες την βδομαδα... (το ενα παιδι εχει γυμ για τους ενοικους στον ουρανοξυστη που μενει..λουσα λεμεεε xD)

gym
07-02-12, 17:28
τι λες καλε που δεν θα παρω..δημητριακα και φρουτα ειναι το μονο σιγουρο...τα αλλα θα τα ψωνισω απο κει...ε ρε βρισιμο που εχω να φαω οταν θα μαγειρεουμε.....ε οχι και χαλαρωσω.. θα παω γυμ σιγουρα 4 φορες την βδομαδα... (το ενα παιδι εχει γυμ για τους ενοικους στον ουρανοξυστη που μενει..λουσα λεμεεε xD)

α κατσε ρε...θα πας σε ατομα δικα σου?νομιζα καμια τεσσερις μερες πχ ταξιδακι!

eli_din3
07-02-12, 17:29
εσυ θες σεμιναριο μαγειρικης ...τελος!

εγω απο σημερα αρχισα να τρωω βρωμη με πρωτεινη κ νερο σαν κρεμουλα κ ειμαι παλι ενα μωλακι!:green::green:

σλοβακια ε?και που θες καλε να ξερουμε τι θα τρως εκει?σοκολατες φανταζομαι!:green::green::green:

παρε μαζι σου αν θες σπιτικες μπαρες με βρωμη για να εχεις για σνακ...μηλα μπανανες αν θες!

τετοια πραγματα...αλλα κ παλι σε κοβω να μην παιρνεις τιποτα γιατι ενα ταξιδι=χαλαρωση!ξεκολλα κ κοιτα να περασεις καλα!

παρεπιπτοντως μετα τις 5-6 μπουκιες αυτο το πραμα με μπουκωσε ρ γυμ..με το ζορι το φαγα ολο..και μετα δεν πεινουσα με την καμια :P

gym
07-02-12, 17:30
παρεπιπτοντως μετα τις 5-6 μπουκιες αυτο το πραμα με μπουκωσε ρ γυμ..με το ζορι το φαγα ολο..και μετα δεν πεινουσα με την καμια :P

εμ ετσι ειναι!
αυτες οι τροφες εχουν μεγαλο σκορ κορεσμου οπως λενε κ οι διαιτολογοι!

αχ να βρω το βιντεακι που εβλεπα να σας το δειξω για το σκορ κορεσμου!

eli_din3
07-02-12, 17:30
α κατσε ρε...θα πας σε ατομα δικα σου?νομιζα καμια τεσσερις μερες πχ ταξιδακι!

8-10 μερες (δν θυμαμαι) θα μας φιλοξενησουν κατι παιδια... αλλα ξερεις..φαγητα εξω βολτες μπυρες.... πφφ

eli_din3
07-02-12, 17:33
εμ ετσι ειναι!
αυτες οι τροφες εχουν μεγαλο σκορ κορεσμου οπως λενε κ οι διαιτολογοι!

αχ να βρω το βιντεακι που εβλεπα να σας το δειξω για το σκορ κορεσμου!

ποια αλλα ειναι ετσι χορταστικα?

gym
07-02-12, 17:36
ποια αλλα ειναι ετσι χορταστικα?

.δες
http://www.youtube.com/watch?v=aFkXd0JLRiU&feature=player_embedded

αγαπημενος μου διαιτολογος ...αυτος κ αλλοι τρεις τεσσερις!:thumbup:

aggeliki
07-02-12, 17:36
για εκπαιδευσεις ερχομαι αθηνα αραια κ που...η επομενη θα συνδυαστει με προπονηση για τα κοριτσια του Female Gym Tips!

:shock::shock::shock::shock::shock:ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!αντε να μας ερθεις γρηγορα!!!!!!!!!!!αν τε να γνωριστουμε και ολες μαζι !!!!θα ριξουμε πολυ γελιο...χιιχιχιχχχιιχιχ και ιδρωωτααααα...χεχεχεχε

gym
07-02-12, 17:37
:shock::shock::shock::shock::shock:ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!αντε να μας ερθεις γρηγορα!!!!!!!!!!!

ηταν να ερθω πλακα πλακα τωρα στα κοντα αλλα ευτυχως το γλιτωσα λογω χρονου αλλα κ υποχρεωσεων εδω!

αλλα στανταρ μεχρι το καλοκαιρι κατι θα παιξει!;)

xelashai
07-02-12, 17:40
πω πω...δεν μπορω να σηκωθω απο το κρεβατι...νιωθω τοσο κουρασμενη..
να σταματαγε ο χρονος να κοιμομουν λιγο παραπανω..

gym
07-02-12, 17:41
πω πω...δεν μπορω να σηκωθω απο το κρεβατι...νιωθω τοσο κουρασμενη..
να σταματαγε ο χρονος να κοιμομουν λιγο παραπανω..

να σου πω...εισαι ακομα αρρωστη ?

xelashai
07-02-12, 17:41
εχει και την μπαγκετουλα μου μεσα στο βιντεο...:P:P