PDA

Επιστροφή στο Forum : Female Gym Tips



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

Stella
12-02-12, 01:31
40226 εδω εδω παρουσα!:P:P

Εσύ παρούσα αλλά εμας θα μας κοιμήσει ο τύπος....πωπωωω μάτια....:green:

gym's sis
12-02-12, 01:31
40226 εδω εδω παρουσα!:P:P

Αμανννννν δαφνουλα την κολλησες την αδερφουλα μουυυυ..!!!!!:green::green:

xelashai
12-02-12, 01:33
Αμανννννν δαφνουλα την κολλησες την αδερφουλα μουυυυ..!!!!!:green::green:

παει τωρα...αφου μπηκε το μικρόβιο...

gym
12-02-12, 01:35
παει τωρα...αφου μπηκε το μικρόβιο...

40227:turtle::turtle::turtle:

xelashai
12-02-12, 01:37
40227:turtle::turtle::turtle:

πω πω.. τελειωμό δεν έχει!!φφφ...

gym's sis
12-02-12, 01:37
40227:turtle::turtle::turtle:

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ και εγω θελωωωωω....!!!!!!Κατι με υπερβολικηηηηηη χαρα εχουμεεεεε????:):):)

gym
12-02-12, 01:38
ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ και εγω θελωωωωω....!!!!!!Κατι με υπερβολικηηηηηη χαρα εχουμεεεεε????:):):)

40228αυτο μια χαρα σου κανει!

gym's sis
12-02-12, 01:39
40228αυτο μια χαρα σου κανει!

Ελαααααααααααα υπερβολες δεν θελωωωωω...!!!!!!!!!!!!!!!:)

gym
12-02-12, 01:39
Ελαααααααααααα υπερβολες δεν θελωωωωω...!!!!!!!!!!!!!!!:)

40229:P:P

gym's sis
12-02-12, 01:40
40229:P:P

αχααχχααχχα...ρε τι παθαμε βραδιατικααα...!!!!!!!:):)

xelashai
12-02-12, 01:42
τα καημενα τα κοριτσια λυπαμαι που θα μπουν εδω το πρωι και δεν θα βγάζουν άκρη..
παει η ελένη θα πουν...θα νομισουν οτι τρελαθηκες:rolf::rolf:

gym
12-02-12, 01:43
τα καημενα τα κοριτσια λυπαμαι που θα μπουν εδω το πρωι και δεν θα βγάζουν άκρη..
παει η ελένη θα πουν...θα νομισουν οτι τρελαθηκες:rolf::rolf:

εσυυυυυυυυυυυυυυ φταις!χιχιχιχι...βαζε κ εσυ να τις τρελανουμε λεμε!:green::green:

gym's sis
12-02-12, 01:44
εσυυυυυυυυυυυυυυ φταις!χιχιχιχι...βαζε κ εσυ να τις τρελανουμε λεμε!:green::green:

Ειπα θελω και εγω.....:P

xelashai
12-02-12, 01:46
Ειπα θελω και εγω.....:P

χαχαχα...μα δεν εμεινε και τίποτα..τα εβαλε ολα αποψε η αδερφουλα σου...

gym's sis
12-02-12, 01:46
χαχαχα...μα δεν εμεινε και τίποτα..τα εβαλε ολα αποψε η αδερφουλα σου...

Αχορταγο πλασμα τι να πειςςςς...!!!!!!!!

gym
12-02-12, 01:46
Ειπα θελω και εγω.....:P

40230nein!

xelashai
12-02-12, 01:53
40230nein!

στειλτα και της κοπελας βρε παρτάκια...:P

gym
12-02-12, 01:55
στειλτα και της κοπελας βρε παρτάκια...:P

οχι οχι οχι οχι!!!!!!!!!

gym's sis
12-02-12, 01:58
οχι οχι οχι οχι!!!!!!!!!

Κατι μας ειπες τωρααααα...τα παιρνω και μονη μουυυυυ....:P:P:P:P

gym
12-02-12, 01:59
Κατι μας ειπες τωρααααα...τα παιρνω και μονη μουυυυυ....:P:P:P:P

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:εισαι ανωνυμη μηπως?:unsure::unsure:

gym's sis
12-02-12, 02:01
:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:εισαι ανωνυμη μηπως?:unsure::unsure:

Ωχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ....Ξεχαστηκααα...!!!!!!;);)

xelashai
12-02-12, 02:01
Κατι μας ειπες τωρααααα...τα παιρνω και μονη μουυυυυ....:P:P:P:P

χακερ??

gym's sis
12-02-12, 02:03
χακερ??

Anonymous.....sssssssssssssssoutttttt..!!!!!!! :P:P

xelashai
12-02-12, 02:05
Anonymous.....sssssssssssssssoutttttt..!!!!!!! :P:P


τώρα??...επώνυμουςςςςς.....

gym
12-02-12, 02:07
τώρα??...επώνυμουςςςςς.....

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

Stella
12-02-12, 09:02
Φιλενάδες καλημέρα!!!:)
Σήμερα αδιαθέτησα και γω!
Σιγα το γεγονός θα μου πείτε....
Ναι είναι όμως ο δευτερος μήνας που αδιαθετώ και δεν με πιάσαν καθοοοοολου λιγούρες και γουρουνιές.:turtle::turtle:
Μιλάμε αυτο για μένα είναι πρωτοφανές! Αυτές οι παλιολιγούρες κάθε μήνα υπονόμευαν την προσπάθεια μου!
Εγινε θαυμα κορίτσια...με έδωσε φώτιση ο καλός Θεούλης!!!:)

xelashai
12-02-12, 09:13
Φιλενάδες καλημέρα!!!:)
Σήμερα αδιαθέτησα και γω!
Σιγα το γεγονός θα μου πείτε....
Ναι είναι όμως ο δευτερος μήνας που αδιαθετώ και δεν με πιάσαν καθοοοοολου λιγούρες και γουρουνιές.:turtle::turtle:
Μιλάμε αυτο για μένα είναι πρωτοφανές! Αυτές οι παλιολιγούρες κάθε μήνα υπονόμευαν την προσπάθεια μου!
Εγινε θαυμα κορίτσια...με έδωσε φώτιση ο καλός Θεούλης!!!:)


χαχααχαχα....καλημερα στελλιτσα μου...
λογικα κατι θα γίνεται με τις ορμόνες ε?

Stella
12-02-12, 09:23
Δεν ξέρω ρε συ τι έγινε!
Τι δηλαδη αλλάξαν οι ορμόνες μου;
Μαλλον είναι θέμα ψυχολογιας, από τότε που ξεκινήσαμε αυτή την ενότητα όλα πάνε ρολόι στο θεμα διατροφή προπόνηση!
Με έναν μαγικό τρόπο με εχετε επηρρεάσει....κάτι μου κάνετε εσεις....τσούπρες!;):green:

xelashai
12-02-12, 09:27
μμμμ...περιμενα την κυριακη εγω για να κοιμηθω λιγο παραπανω ε???
7.30 μπαινει με φόρα η μανα μου στο δωμάτιο.....¨"δάφνηηηηη δε θα πας για δουλειά?"...
ΑΜΑΝ!!!....40235
ελενηηηηη...τη μπάρα και γρήγορα....

xelashai
12-02-12, 09:31
Δεν ξέρω ρε συ τι έγινε!
Τι δηλαδη αλλάξαν οι ορμόνες μου;
Μαλλον είναι θέμα ψυχολογιας, από τότε που ξεκινήσαμε αυτή την ενότητα όλα πάνε ρολόι στο θεμα διατροφή προπόνηση!
Με έναν μαγικό τρόπο με εχετε επηρρεάσει....κάτι μου κάνετε εσεις....τσούπρες!;):green:

40236... στέλνουμε vipes αγάπης και δεν χρειάζεσαι το μάμ....εεε???

katerina.
12-02-12, 09:36
40236... στέλνουμε vipes αγάπης και δεν χρειάζεσαι το μάμ....εεε???

καλημερα αγαπουλες μου ..τετοια vipes παιρνω και εγω τελικα!!!!
ειμαι λιγο καλυτερα με την αντιβιωση ...αλλα αυτες οι ημικρανιες δεν λενε να σταματησουν..μεχρι ανακατωσουρα στο στομαχι μου φερνουν...:(:(:(

xelashai
12-02-12, 09:40
καλημερα αγαπουλες μου ..τετοια vipes παιρνω και εγω τελικα!!!!
ειμαι λιγο καλυτερα με την αντιβιωση ...αλλα αυτες οι ημικρανιες δεν λενε να σταματησουν..μεχρι ανακατωσουρα στο στομαχι μου φερνουν...:(:(:(

καλημερα κατερινουλα....σε εμενα γιατι δεν ερχονται αυτα τα vipes????...μμμ φταιει το δίκτυο μάλλον...:P
ποσες μερες την περνεις την αντιβιωση?

katerina.
12-02-12, 09:48
καλημερα κατερινουλα....σε εμενα γιατι δεν ερχονται αυτα τα vipes????...μμμ φταιει το δίκτυο μάλλον...:P
ποσες μερες την περνεις την αντιβιωση?

σημερα ειναι η τριτη μερα ...ειχα μαζεψει πολυ ιγμοριο αυτια μυτες...τρομερος πονοκεφαλος

xelashai
12-02-12, 09:49
σημερα ειναι η τριτη μερα ...ειχα μαζεψει πολυ ιγμοριο αυτια μυτες...τρομερος πονοκεφαλος

α μωρε ειναι αρχη...σου εκανε και ιγμοριτιδα?

katerina.
12-02-12, 09:52
α μωρε ειναι αρχη...σου εκανε και ιγμοριτιδα?

για 4 μερες θα την παιρνω ...αμα την παθεις μια φορα με το ιγμοριο μετα εχεις προβλημα συνεχεια!!
ξυπνησαν τα παιδια ...παω να τους φτιαξω γαλα..θα τα πουμε μετα..φιλακια!!!!!!1

xelashai
12-02-12, 09:54
για 4 μερες θα την παιρνω ...αμα την παθεις μια φορα με το ιγμοριο μετα εχεις προβλημα συνεχεια!!

μονο 4 μερες? ..κι εγω ιγμοριτιδα εχω...πηρα 2 κουτια zinadol αλλα τιποτα...θα ξαναπαω στο γιατρο..
θα κανεις μια επανεξεταση στις 4 μερες ε???

PEGY
12-02-12, 12:12
Καλημέρα!
Λοιπόν Κυριακή σήμερα κ θα εξομολογηθώ.
Χθες κοιμόμουν λιγάκι στον καναπέ (ναι, το σαββατόβραδό μου δεν είναι κ τόσο φανταζι) κ ξύπνησα να πάω στο κρεβάτι.
Πότε περασα απ την κουζίνα, ποτε έφαγα μια λάκτα, ουτε που το θυμάμαι. Αστα. . . :porc:

PEGY
12-02-12, 12:25
Gym, η σιωπή σου με σκοτώνει.:chinese::chinese:

aggeliki
12-02-12, 13:10
Καλημέρααα!!!! Εχω πεθάνει με αυτές τις φατσούλες!!!ξεσαλωσατε βραδιατικα!!!!χαχαχα!! Εδώ βρέχει καταρακτοδως και εγώ δεν λέω να σηκωθώ από το κρεβάτι...πήρα επιτέλους και πρωτεϊνη δλδ το αμόρε πήρε και εγώ θα του κλεβω..την whey της inner armour..την ξέρει καμία σας κορίτσια?

eri_87
12-02-12, 13:14
http://dl4.glitter-graphics.net/pub/1613/1613564ptw4eppt35.gif (http://www.glitter-graphics.com)



Δεν ξέρω ρε συ τι έγινε!
Τι δηλαδη αλλάξαν οι ορμόνες μου;
Μαλλον είναι θέμα ψυχολογιας, από τότε που ξεκινήσαμε αυτή την ενότητα όλα πάνε ρολόι στο θεμα διατροφή προπόνηση!
Με έναν μαγικό τρόπο με εχετε επηρρεάσει....κάτι μου κάνετε εσεις....τσούπρες!;):green:
Στέλλα κάνε προσευχές κ μη ψάχνεις το γιατί! :green::P Τυχερούλα... Φτου φτου!


καλημερα αγαπουλες μου ..τετοια vipes παιρνω και εγω τελικα!!!!
ειμαι λιγο καλυτερα με την αντιβιωση ...αλλα αυτες οι ημικρανιες δεν λενε να σταματησουν..μεχρι ανακατωσουρα στο στομαχι μου φερνουν...:(:(:(
Κατερινούλα περαστικά να είναι όσο πιο σύντομα! Κανένα παυσίπονο δε σε πιάνει; Δοκίμασε τα Algofren, είναι άλλη ουσία από ντεπον κ τέτοια κ πιάνει αρκετά.


Καλημέρα!
Λοιπόν Κυριακή σήμερα κ θα εξομολογηθώ.
Χθες κοιμόμουν λιγάκι στον καναπέ (ναι, το σαββατόβραδό μου δεν είναι κ τόσο φανταζι) κ ξύπνησα να πάω στο κρεβάτι.
Πότε περασα απ την κουζίνα, ποτε έφαγα μια λάκτα, ουτε που το θυμάμαι. Αστα. . . :porc:
:( Να χαίρεσαι τουλάχιστον που δεν άρχισες κ τα υπόλοιπα μετά...ξέρεις! Μη το σκέφτεσαι, κάνε ότι δε συνέβη τίποτα! Συνεχίζεις πρόγραμμα κανονικά. Είπες ότι ξύπνησες το βράδυ για κάτι; Τί; Δε θυμάμαι.. Μάλλον κατούρημα ε; :green:

PEGY
12-02-12, 13:54
:( Να χαίρεσαι τουλάχιστον που δεν άρχισες κ τα υπόλοιπα μετά...ξέρεις! Μη το σκέφτεσαι, κάνε ότι δε συνέβη τίποτα! Συνεχίζεις πρόγραμμα κανονικά. Είπες ότι ξύπνησες το βράδυ για κάτι; Τί; Δε θυμάμαι.. Μάλλον κατούρημα ε; :green:

Αχ Έρη μου πως με καταλαβαίνεις!!!!!
Πραγματικά μεσα στο ντουλάπι υπήρχε πολύ πράμα, γιατι ο καλός μου τρώει τρώει κ δεν βάζει γραμμάριο, κ ενώ αισθάνομαι άσχημα που έφαγα, απ την άλλη αισθάνομαι κ σουπερ γιατι ήθελα κ άλλα κ κρατήθηκα συνειδητά!!!!

Λοιπόν ξυπνησα το βράδυ κ πήγα απ τον καναπέ στο κρεβάτι. Αύτα!!! Εσείς, όλοι καλά;:clown2:

amst
12-02-12, 14:01
Καλημέρα!
Λοιπόν Κυριακή σήμερα κ θα εξομολογηθώ.
Χθες κοιμόμουν λιγάκι στον καναπέ (ναι, το σαββατόβραδό μου δεν είναι κ τόσο φανταζι) κ ξύπνησα να πάω στο κρεβάτι.
Πότε περασα απ την κουζίνα, ποτε έφαγα μια λάκτα, ουτε που το θυμάμαι. Αστα. . . :porc:

Τέλειωσε αυτό, δεν το σκεφτόμαστε!
Τώρα δεν έφαγες όλο το ντουλάπι, την επόμενη θα φας τη μισή λάκτα και με τον καιρό, ούτε που θα σκέφτεσαι να περάσεις από κουζίνα!
ΜΠΡΑΒΟ που δεν έφαγες τα πάντα όλα!!!


εντιτ: ΚΑΛΗΜΕΡΕΣ

amst
12-02-12, 14:09
gym, όοοοοοοοοταν γίνεις καλά και βρεις χρόνο από δουλειά/διάβασμα/προπ.
θα κοιτάξουμε λιγάαααααακι το πρόγραμμά μου??????

ε καταπληκτική γυμ?? κάνε μας λιγάκι φρρρρρρρρ με την καταπληκτική σου σφυρίχτρα.....

θυμάστε τη διαφήμιση?????

http://www.youtube.com/watch?v=2750kxEQqys

θέλω και εγώ παγωτό..... αλλά όχι μάγκνουμ!! καλά, δε θέλω

PEGY
12-02-12, 14:14
Τέλειωσε αυτό, δεν το σκεφτόμαστε!
Τώρα δεν έφαγες όλο το ντουλάπι, την επόμενη θα φας τη μισή λάκτα και με τον καιρό, ούτε που θα σκέφτεσαι να περάσεις από κουζίνα!
ΜΠΡΑΒΟ που δεν έφαγες τα πάντα όλα!!!


εντιτ: ΚΑΛΗΜΕΡΕΣ

Συνηθίζουμε να εξαντλούμε όλη την αυστηρότητά μας στους εαυτούς μας κ αυτο που είπες να φανταστείς πως δεν το είχα σκεφτεί. . .
Ευχαριστώ:toast::toast:

Miss Fit
12-02-12, 14:35
Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!

Ξύπνησα με 38 πυρετό σήμερα και είμαι ταβλισμένη στον καναπέ:(

Εφαγα τώρα για μεσημέρι 100 γρ μπιφτέκια στον φούρνο έτσι όπως τα φτιάχνουν οι μαμάδες γιατί δεν είχα εναλακτική... Μικρό το κακό έ;

Άσχετο, το σιτάρι που φέρνουν απο την εκκλησία σας αρέσει; Τρελαίνομαι μου το φέρνουν χωρίς ζάχαρη με ξυρούς καρπούς και το τσακίζω αντί για υδατάνθρακα. Οκ δεν είναι ε Ελένη;

kritsinaki!
12-02-12, 14:46
αμα κοροιδεψουν εμενα ομως θα αλλαξω ολα τα προγραμματα σε κατι τετοιο....
http://www.youtube.com/watch?v=-AuIURhCoAA:green::green:

ε καπως ετσι ηταν κ τα προγραματα της αιθουσας με λιγοτερα κιλα χαχαχαχ

kritsinaki!
12-02-12, 14:49
Φιλενάδες καλημέρα!!!:)
Σήμερα αδιαθέτησα και γω!
Σιγα το γεγονός θα μου πείτε....
Ναι είναι όμως ο δευτερος μήνας που αδιαθετώ και δεν με πιάσαν καθοοοοολου λιγούρες και γουρουνιές.:turtle::turtle:
Μιλάμε αυτο για μένα είναι πρωτοφανές! Αυτές οι παλιολιγούρες κάθε μήνα υπονόμευαν την προσπάθεια μου!
Εγινε θαυμα κορίτσια...με έδωσε φώτιση ο καλός Θεούλης!!!:)
μν το λες στελλα μ για καποιες απο μας ειναι γεγονος...παιζουμε στο τζοκερ την περιοδο καθε μηνα...θα ρθει δεν θα ρθει..ετσι για ν χεφευγουμε απο την ρουτινα του στανταρ...χααχχαχα

lila_1
12-02-12, 14:56
Αυτό με την περίοδο και τις λιγούρες είναι πλασίμπο....η μεγαλύτερη δικαιολογία που χρησιμοποιούν οι γυναίκες για να μασαμπουκώνουν με ελαφρυντικά και κανείς να μη μπορεί να τους πεί τίποτα ("εσύ είσαι άντρας, δε ξέρεις") :turtle:

Όπως επίσης και η συσχέτιση περιόδου-οξυθυμίας....Άλλη μπαρούφα απο κει.....

kritsinaki!
12-02-12, 14:56
Δεν ξέρω ρε συ τι έγινε!
Τι δηλαδη αλλάξαν οι ορμόνες μου;
Μαλλον είναι θέμα ψυχολογιας, από τότε που ξεκινήσαμε αυτή την ενότητα όλα πάνε ρολόι στο θεμα διατροφή προπόνηση!
Με έναν μαγικό τρόπο με εχετε επηρρεάσει....κάτι μου κάνετε εσεις....τσούπρες!;):green:
επισης κ η ασταθεια της διατροφης επηρεαζει τν κυκλο...οποτε οταν εχεις σταθερη διατροφη εχεις κ καλυτερη ψυχολογια ...;););)

Gianna
12-02-12, 15:04
Καλημέρα!
Λοιπόν Κυριακή σήμερα κ θα εξομολογηθώ.
Χθες κοιμόμουν λιγάκι στον καναπέ (ναι, το σαββατόβραδό μου δεν είναι κ τόσο φανταζι) κ ξύπνησα να πάω στο κρεβάτι.
Πότε περασα απ την κουζίνα, ποτε έφαγα μια λάκτα, ουτε που το θυμάμαι. Αστα. . . :porc:

Αν εγώ ξεκινούσα με μια λάκτα, μετά θα άδειαζα όλη τη κουζίνα, απ'΄το γλυκό στο αλμυρό και τούμπαλιν, οπότε μια χαρά είσα, σιγά το πράμα:turtle:

Miss Fit
12-02-12, 15:26
Καλημέρα!
Λοιπόν Κυριακή σήμερα κ θα εξομολογηθώ.
Χθες κοιμόμουν λιγάκι στον καναπέ (ναι, το σαββατόβραδό μου δεν είναι κ τόσο φανταζι) κ ξύπνησα να πάω στο κρεβάτι.
Πότε περασα απ την κουζίνα, ποτε έφαγα μια λάκτα, ουτε που το θυμάμαι. Αστα. . . :porc:

Πέγκυ μου σε όλους μας θα μπρορούσε να σημβεί κάτι τέτοιο.... και σίκουρα συμβαίνει! Σκέψου απο πριν κάτι εναλλακτικό της λάκτας, έτσι ώστε εκείνη την στιγμή να γίνει μικρό το κακό. Εγώ πχ έχω αδυναμία στην σοκολάτα:P....οπότε σε΄κάποια φάση που είμαι χαλαρή λιώνω μαύρη σοκολατα και βουτάω μέσα αποξυραμένα δαμάσκυνα στα οποία έχω βάλει μέσα και ένα αμύγδαλο. τα αφήνω σε λαδόκολλα να στεγώσουν και μετά τα τυλίγω ένα ένα σε αλουμινόχαρτο.Κρατάνε στο ψυγείο αρκετο καιρό, μικρό το κακό αν φας 2 -3 (πόσο σοκολάτα να έχει κολλήσει πάνω;) και τα αποξυρ. ειναι τόσο γλυκά απο μόνα τους που έτσι καληπτεσαι γρήγορα απο την αίσθηση του γλυκού.

eri_87
12-02-12, 15:42
Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!

Ξύπνησα με 38 πυρετό σήμερα και είμαι ταβλισμένη στον καναπέ:(

Εφαγα τώρα για μεσημέρι 100 γρ μπιφτέκια στον φούρνο έτσι όπως τα φτιάχνουν οι μαμάδες γιατί δεν είχα εναλακτική... Μικρό το κακό έ;

Άσχετο, το σιτάρι που φέρνουν απο την εκκλησία σας αρέσει; Τρελαίνομαι μου το φέρνουν χωρίς ζάχαρη με ξυρούς καρπούς και το τσακίζω αντί για υδατάνθρακα. Οκ δεν είναι ε Ελένη;

Περαστικούλια κ σε σένα... :( Για μια φορά βρε να φας το μπιφτέκι της μαμας δε χάλασε ο κόσμος! Το σιτάρι λογικά περιέχει σιτάρι, ξηροκάρπια κ ίσως φρυγανιά.. ε; Αφού δεν έχει ζάχαρη καλό είναι! Το σιτάρι πολύ καλό, το ίδιο κ οι ξηροί καρποι οπότε why not;

gym
12-02-12, 16:12
καλησπερα σε ολα τα ομορφοκοριτσα μας!

εγω νιωθω λιγο καλυτερα ειναι η αληθεια αλλα εχω ακομα κεφαλι-μυτη-λαιμο!:green::green:

αντε περαστικα μας και σημερα και να δουμε ποτε θα γινουμε καλαααα!

gym
12-02-12, 16:13
Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!

Ξύπνησα με 38 πυρετό σήμερα και είμαι ταβλισμένη στον καναπέ:(

Εφαγα τώρα για μεσημέρι 100 γρ μπιφτέκια στον φούρνο έτσι όπως τα φτιάχνουν οι μαμάδες γιατί δεν είχα εναλακτική... Μικρό το κακό έ;

Άσχετο, το σιτάρι που φέρνουν απο την εκκλησία σας αρέσει; Τρελαίνομαι μου το φέρνουν χωρίς ζάχαρη με ξυρούς καρπούς και το τσακίζω αντί για υδατάνθρακα. Οκ δεν είναι ε Ελένη;

μια χαρα εισαι αγαπη μου!φαε και τα μπιφτεκακια της μαμας!;);)

gym
12-02-12, 16:13
gym, όοοοοοοοοταν γίνεις καλά και βρεις χρόνο από δουλειά/διάβασμα/προπ.
θα κοιτάξουμε λιγάαααααακι το πρόγραμμά μου??????

ε καταπληκτική γυμ?? κάνε μας λιγάκι φρρρρρρρρ με την καταπληκτική σου σφυρίχτρα.....

θυμάστε τη διαφήμιση?????

http://www.youtube.com/watch?v=2750kxEQqys

θέλω και εγώ παγωτό..... αλλά όχι μάγκνουμ!! καλά, δε θέλω

θα το δουμε κουκλα μου απλα θελω να ειμαι συγκεντρωμενη και οχι να αποσπαται η προσοχη μου απο τις μυξες!:green::green::green:

gym
12-02-12, 16:14
Καλημέρα!
Λοιπόν Κυριακή σήμερα κ θα εξομολογηθώ.
Χθες κοιμόμουν λιγάκι στον καναπέ (ναι, το σαββατόβραδό μου δεν είναι κ τόσο φανταζι) κ ξύπνησα να πάω στο κρεβάτι.
Πότε περασα απ την κουζίνα, ποτε έφαγα μια λάκτα, ουτε που το θυμάμαι. Αστα. . . :porc:

δεν πειραζει αγαπη μου!ε βεβαια κοντευει βαλεντινος η λακτες ειναι...απαραιτητες!:green::green::green:

gym
12-02-12, 16:15
καλημερα αγαπουλες μου ..τετοια vipes παιρνω και εγω τελικα!!!!
ειμαι λιγο καλυτερα με την αντιβιωση ...αλλα αυτες οι ημικρανιες δεν λενε να σταματησουν..μεχρι ανακατωσουρα στο στομαχι μου φερνουν...:(:(:(

καλημερα κατρινακι μου!υπομονη κ θα περασει!

να ξερεις ομως οτι η προπονηση δεν βοηθαει σωματικα αν εισαι χαλια...εγω γι αυτο ταλαιπωρουμαι!;);)

Stella
12-02-12, 16:18
H συνήθης ώρα...όταν είμαστε μεταξύ ύπνου και ξύπνιου....
Οκ δεν πειράζει...μια σοκολατίτσα ήταν και όχι υπερφαγια...;)

amst
12-02-12, 17:00
Καλά και εγώ το έχεσα λίγο σήμερα!!!

:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:


Δοκίμασα να φτιάξω εκείνη τη σάλτσα που λέγαμε εχθές. Έβαλα 1κ.σ. μέλι, 2κ.σ. ξύδι (δεν είχα μπαλσάμικο) και 3κ.σ. λάδι.
Το χτύπησα. Βγήκε πολύ γλυκό και το πέταξα.
Νομίζω με το μισό μέλι (ή και λιγότερο) θα ήταν οκ. Έβαλα και μια κουταλιά τρυμμένο καρύδι, μήπως και στρώσει η γεύση, αλλά τίποτα.

amst
12-02-12, 17:10
θα το δουμε κουκλα μου απλα θελω να ειμαι συγκεντρωμενη και οχι να αποσπαται η προσοχη μου απο τις μυξες!:green::green::green:

οκ ντάρλινγκ
εννοείται όποτε μπορείς!!
φατσούλα δεν έχει?? :shock:

Stella
12-02-12, 17:11
Αυτό με την περίοδο και τις λιγούρες είναι πλασίμπο....η μεγαλύτερη δικαιολογία που χρησιμοποιούν οι γυναίκες για να μασαμπουκώνουν με ελαφρυντικά και κανείς να μη μπορεί να τους πεί τίποτα ("εσύ είσαι άντρας, δε ξέρεις") :turtle:

Όπως επίσης και η συσχέτιση περιόδου-οξυθυμίας....Άλλη μπαρούφα απο κει.....

Λογικά οι ορμόνες παίζουν κάποιο ρόλο (τουλάχιστον αυτο γράφουν διάφορα αρθρα)...αλλά απ΄ότι φαίνεται δεν είναι κάτι που δεν μπορούμε να αποφύγουμε και μάλλον είναι καλή δικαιολογία για να χαλαρώνουμε τις αντιστάσεις μας!
Πάντως προσωπικά αφού δεν ξέφυγα 2 μήνες τώρα, ξέρω ότι και τις επόμενες φορές που θα περιμένω να αδιαθετήσω δε χρειάζεται να ξεφύγω από τη διατροφή στο μυαλό μου είναι όλα!:thumbup:

xelashai
12-02-12, 17:12
οκ ντάρλινγκ
εννοείται όποτε μπορείς!!
φατσούλα δεν έχει?? :shock:

χαχαχα...μην της λες ετσι...

eli_din3
12-02-12, 17:15
:(eim arrwsth...dn exw paei ka8olou gym....to xw xesei st fai.... k smr 3ypnhsa me 38.5 ...eixa n faw kana 12wro kai...k lipo8imisa prwth fora stn zwh mouu...afu m dinan mpanana n faw k tn exwna st mati m :P

Stella
12-02-12, 17:16
Περαστικά βρε κοριτσάκι! Στη Σερβία είσαι;

lila_1
12-02-12, 17:17
Στη Σερβία??
Γιατί??

xelashai
12-02-12, 17:17
περαστικα σου μωρε...ποτε επιστρεφετε?..

Stella
12-02-12, 17:21
Στη Σερβία??
Γιατί??

Ταξιδάκι αναψυχής...αλλά μάλλον δεν πάει και πολύ καλα....:(

gym
12-02-12, 17:33
:(eim arrwsth...dn exw paei ka8olou gym....to xw xesei st fai.... k smr 3ypnhsa me 38.5 ...eixa n faw kana 12wro kai...k lipo8imisa prwth fora stn zwh mouu...afu m dinan mpanana n faw k tn exwna st mati m :P

πω ρε συ....αρρωστησες ασχημα...προσεχε εκει με το κρυο...οσο πιο ζεστα μπορεις!περαστικουλια!

gym
12-02-12, 17:34
οκ ντάρλινγκ
εννοείται όποτε μπορείς!!
φατσούλα δεν έχει?? :shock:

40265:green:

xelashai
12-02-12, 17:37
να...της δίνετε θάρρος.....ααααχαχα εχω πεθανει...

gym
12-02-12, 17:42
να...της δίνετε θάρρος.....ααααχαχα εχω πεθανει...

εσυ φταις!
40266

xelashai
12-02-12, 17:46
εσυ φταις!
40266

40267...μμμμ...το ξερω...

gym
12-02-12, 17:54
οκ ντάρλινγκ
εννοείται όποτε μπορείς!!
φατσούλα δεν έχει?? :shock:


θελω να μου κανεις μια χαρη γιατι δνε το βρισκω το προγραμμα σου μαζεμενο...

θελω να μου ποσταρεις το προγραμμα σου ακριβως οπως ειναι μερα με μερα....μαζεμενα...οκ?

PEGY
12-02-12, 18:04
Αν εγώ ξεκινούσα με μια λάκτα, μετά θα άδειαζα όλη τη κουζίνα, απ'΄το γλυκό στο αλμυρό και τούμπαλιν, οπότε μια χαρά είσα, σιγά το πράμα:turtle:


Πέγκυ μου σε όλους μας θα μπρορούσε να σημβεί κάτι τέτοιο.... και σίκουρα συμβαίνει! Σκέψου απο πριν κάτι εναλλακτικό της λάκτας, έτσι ώστε εκείνη την στιγμή να γίνει μικρό το κακό. Εγώ πχ έχω αδυναμία στην σοκολάτα:P....οπότε σε΄κάποια φάση που είμαι χαλαρή λιώνω μαύρη σοκολατα και βουτάω μέσα αποξυραμένα δαμάσκυνα στα οποία έχω βάλει μέσα και ένα αμύγδαλο. τα αφήνω σε λαδόκολλα να στεγώσουν και μετά τα τυλίγω ένα ένα σε αλουμινόχαρτο.Κρατάνε στο ψυγείο αρκετο καιρό, μικρό το κακό αν φας 2 -3 (πόσο σοκολάτα να έχει κολλήσει πάνω;) και τα αποξυρ. ειναι τόσο γλυκά απο μόνα τους που έτσι καληπτεσαι γρήγορα απο την αίσθηση του γλυκού.


δεν πειραζει αγαπη μου!ε βεβαια κοντευει βαλεντινος η λακτες ειναι...απαραιτητες!:green::green::green:


H συνήθης ώρα...όταν είμαστε μεταξύ ύπνου και ξύπνιου....
Οκ δεν πειράζει...μια σοκολατίτσα ήταν και όχι υπερφαγια...;)

Κορίτσια ευχαριστώ πολυ για τη συμπαράσταση! Το χειρότερό μου είναι.
Είπα κ θα το κρατήσω, για ένα χρόνο τέρμα οι υπερφαγίες κ έχω ξεκινήσει απ τις 31 Ιανουαρίου.
Επίσης είπα πως απο καθαρά δευτέρα μέχρι το Πάσχα τέρμα όλα τα γλυκα.finito, the end, capout!
:rolf: :rolf: :rolf: :rolf:

dorita
12-02-12, 18:06
κοριτσαρες μου ομορφες!!!!!!:welcome::welcome:
χαθηκα με το μωρο:):):)
η ντοριτα έγινε καλά......επιτλους κ αυριο ξεκιναμε δυνατα γυμναστηριο!!!!!:turtle::turtle:
δεν το πιστευω ότι μου ελειψε!!!!

δαφνουλα μας την τρελανες την gymoyla!!!!με τις φατσουλες σου...........
τουλαχιστον μας φτιαχνει την διαθεση!!!ζηλευω κ γω:(:(

PEGY
12-02-12, 18:07
Gym με έχεις κάνει να σκέφτομαι σοβαρά το γυμναστήριο. Θα το επεξεργαστώ λίγο ακόμα σαν σκέψη.
Μέχρι τότε πες μου, κοίταξα το κυκλικό πρόγραμμα που υπάρχει εδώ στο φορουμ. Πως μπορεί να τροποποιηθει ωστε να γίνει μόνο με ελευθερα βάρη κ όχι μηχανήματα;
Τί λές;

Stella
12-02-12, 18:08
κοριτσαρες μου ομορφες!!!!!!:welcome::welcome:
χαθηκα με το μωρο:):):)
η ντοριτα έγινε καλά......επιτλους κ αυριο ξεκιναμε δυνατα γυμναστηριο!!!!!:turtle::turtle:
δεν το πιστευω ότι μου ελειψε!!!!

δαφνουλα μας την τρελανες την gymoyla!!!!με τις φατσουλες σου...........
τουλαχιστον μας φτιαχνει την διαθεση!!!ζηλευω κ γω:(:(

Kαλεεεε μανούλα και συ;:shock:

gym
12-02-12, 18:09
Gym με έχεις κάνει να σκέφτομαι σοβαρά το γυμναστήριο. Θα το επεξεργαστώ λίγο ακόμα σαν σκέψη.
Μέχρι τότε πες μου, κοίταξα το κυκλικό πρόγραμμα που υπάρχει εδώ στο φορουμ. Πως μπορεί να τροποποιηθει ωστε να γίνει μόνο με ελευθερα βάρη κ όχι μηχανήματα;
Τί λές;


ποιο κυκλικο παιδι μου λες?

πεγκυ το θεμα ειναι να μην το κανεις με το ζορι...θες να κανεις με δικο σου εξοπλισμο σπιτι?μεσα
θες γυμναστηριο?μεσα

οτι γουσταρεις...αποφασισε το κ πες μου...οτι κ αν ειναι αυτο που θες,ειμαι διπλα σου!;);)

gym
12-02-12, 18:10
κοριτσαρες μου ομορφες!!!!!!:welcome::welcome:
χαθηκα με το μωρο:):):)
η ντοριτα έγινε καλά......επιτλους κ αυριο ξεκιναμε δυνατα γυμναστηριο!!!!!:turtle::turtle:
δεν το πιστευω ότι μου ελειψε!!!!

δαφνουλα μας την τρελανες την gymoyla!!!!με τις φατσουλες σου...........
τουλαχιστον μας φτιαχνει την διαθεση!!!:P:(:(

:P:P:P:P
κ εγω αυριο αν ολα πανε καλα παω προππππππ!!!!!!!:turtle::turtle::turtle::turtle:

dorita
12-02-12, 18:10
Kαλεεεε μανούλα και συ;:shock:

οχι νταξει είπαμε!!!!!μια μια με την σειρα!!!!!
θεια εγινα!!!!:green:

gym
12-02-12, 18:11
Κορίτσια ευχαριστώ πολυ για τη συμπαράσταση! Το χειρότερό μου είναι.
Είπα κ θα το κρατήσω, για ένα χρόνο τέρμα οι υπερφαγίες κ έχω ξεκινήσει απ τις 31 Ιανουαρίου.
Επίσης είπα πως απο καθαρά δευτέρα μέχρι το Πάσχα τέρμα όλα τα γλυκα.finito, the end, capout!
:rolf: :rolf: :rolf: :rolf:

μην λες για εναν χρονο...κ μονο που το απαγορευεις...χανεις το παιχνιδι!χαλαρωσε!κ πες αν γινει εγινε...;);)

eli_din3
12-02-12, 18:17
slovakia :P tn paraskevh 8a mai pisw! eseis pos ta pate?

Stella
12-02-12, 18:19
οχι νταξει είπαμε!!!!!μια μια με την σειρα!!!!!
θεια εγινα!!!!:green:
Α, ναι καλε, τώρα θυμήθηκα!
Να σου ζήσει!!!:turtle:

PEGY
12-02-12, 18:20
ποιο κυκλικο παιδι μου λες?

πεγκυ το θεμα ειναι να μην το κανεις με το ζορι...θες να κανεις με δικο σου εξοπλισμο σπιτι?μεσα
θες γυμναστηριο?μεσα

οτι γουσταρεις...αποφασισε το κ πες μου...οτι κ αν ειναι αυτο που θες,ειμαι διπλα σου!;);)

Όχι καλέ, εννοώ οτι έχεις αρχίσει να με πορώνεις.;)
Κάτσε να βρώ κ το πρόγραμμα.
Αυτό σου λέω :

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?9260-%CE%9A%CF%85%CE%BA%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%BF-%CE%A0%CF%81%CF%8C%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%B1-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%80%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82-1-(By-Ioannis)

dorita
12-02-12, 18:28
Α, ναι καλε, τώρα θυμήθηκα!
Να σου ζήσει!!!:turtle:

στελλιτσα ευχαριστω πολυ:)

πεγκυ σε αυτο που ποσταρες ...εχω απορια κ γω οσον αφορα την κυκλικη προπονηση,....από ποιον προτιμητε κ για ποιο λογο;;;;

xelashai
12-02-12, 18:29
slovakia :P tn paraskevh 8a mai pisw! eseis pos ta pate?

κι εμεις εδω αρρωστουλες ειμαστε..μη νομιζεις...

dorita
12-02-12, 18:30
slovakia :P tn paraskevh 8a mai pisw! eseis pos ta pate?

elinaki...ομορφο παιδακι.....εφυγες στα ξεν α κ αρρωστησες!!!:(

gym
12-02-12, 18:31
slovakia :P tn paraskevh 8a mai pisw! eseis pos ta pate?

μικρη μου να υποθεσω οτι δεν εχεις υπολογιστη με ελληνικους χαρακτηρες εκει στα ξενα ε?;);)

gym
12-02-12, 18:32
Όχι καλέ, εννοώ οτι έχεις αρχίσει να με πορώνεις.;)
Κάτσε να βρώ κ το πρόγραμμα.
Αυτό σου λέω :

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?9260-%CE%9A%CF%85%CE%BA%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%BF-%CE%A0%CF%81%CF%8C%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%B1-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%80%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82-1-(By-Ioannis)

χαχα...ωραιαα!χαιρομαι!
αποφασισε εσυ να πας κ βλεπουμε!

gym
12-02-12, 18:36
Προγραμμα δαφνουλας νουμερο 2

1η μερα ΠΟΔΙΑ
2η μερα ΠΛΑΤΗ+ΔΙΚΕΦΑΛΟς
3η μερα ΑΕΡΟΒΙΟ/ΚΟΙΛΙΑ/ΔΙΑΤΑΣΕΙς
4η μερα ΣΤΗΘΟς +ΤΡΙΚΕΦΑΛΟς
5η μερα ΩΜΟΙ ΔΙΑΤΑΣΕΙς ΚΟΡΜΟς+μινι πλυο
6η μερα ΑΕΡΟΒΙΟ ΟΣΟ ΕΧΕΙς ΟΡΕΞΗ ΜΕ ΔΙΑΤΑΣΕΙς ΚΑΙ ΚΟΙΛΙΑ/ΡΑΧΗ
7η μερα ΑΠΟΛΥΤΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ

Διαλειμμα 1’ μεγιστο.
Θα παιζεις με κιλα ωστε να βγαζεις τις δυο τελευταιες δυσκολα.

1η μερα ΠΟΔΙΑ
Ζεσταμα 15 λεπτα ποδηλατο
1.leg extention 3*12
2.leg curl 3*12
3.Squat ελευθερα (αν νιωθεις σιγουρη με την τεχνικη βαλε κιλα αλλιως οχι ακομα) 3*10
4.Πλιε με αλτηρα στη μεση(πολυ καθαρη κινηση με σωστα τον κορμο) 3*12
5.Προβολες προχωρητικες με το βαρος σωματος 3*20 βηματα
6.Γαμπες στο σμιθ η σε ορθιο μηχανημα 4*25
Αποθεραπεια χαλαρα 15 με 20 λεπτα)αν εχεις χρονο 20,αν δεν εχεις ΝΑ ΒΡΕΙς!

2η μερα ΠΛΑΤΗ+ΔΙΚΕΦΑΛΟς
1.Εμπροσθολαιμιες ελξεις στην τροχαλια(αν εχεις μονοζυγο με υποβοηθηση κανεις εκει) 4*12
2.Κλειστη λαβη τριγωνικη τροχαλια 4*12
3.Κωπηλατικη με αλτηρα 1 -1 χερι(προσοχη στην τεχνικη) 3*10
4.Κωπηλατικη καθιστη σε τροχαλια χαμηλα 3*10
5.Καμψεις δικεφαλου με μπαρα ορθια 3*10
6.Αλτηρες εναλλαξ 3*10
7.Τροχαλια μπαρα απο κατω 2*15


ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙς ΓΙΑ ΚΟΙΛΙΑ-ΡΑΧΗ-ΚΟΡΜΟ
Κοιλια
1.Ροκανισμα με ποδια σε ορθη γωνια 4*40’’
2.Κρις κρος 3*40’’
3.Ψαλιδακια 3*30’’
4.Αρσεις κορμου και ποδιων σαν διπλωσεις 3*25 αργα


Ραχη
1.Στη ρωμαικη καρεκλα κανεις με χερια πισω απο κεφαλι αργα χωρις να ερχεσαι πολυ ψηλα 4*15
2.Δεξια-αριστερα εναλλαξ 3*20
3.Στο πατωμα με χερια τεντωμενα και μετωπο να κοιταει πατωμα πολυ μικρη κινηση ψηλα 4*30’’ αργα (δεξι χερι σηκωνεται με αριστερο ποδι κ εναλλαξ)

Κορμος
1.Σανιδα τριγωνικη 3*30’’
2.Σανιδα πλαγια 3*15’’ κ απο την αλλη μερια το ιδιο
3.Πανω σε μπαλα ελβετικη κανεις κυκλικες κινησεις λεκανης προς μια κατευθυνηση κ μετα απο την αλλη 2 και 2 φορες απο 20 στροφες
4.Καθεσαι πανω στην μπαλα-ανοιγεις χερια δεξια αριστερα στο υψος των ωμων και κλεινεις ματια προσπαθωντας να μην κουνας τιποτα,να εχεις ισορροπια.Μετα προσπαθεις να σηκωσεις το δεξι ποδι λιγο κ μετα το αλλο ΑΛΛΑ ΧΩΡΙς ΝΑ ΚΟΥΝΗΘΕΙς ΠΟΛΥ
Αυτο το κανεις 4 κ 4 φορες


4η μερα Στηθος+Τρικεφαλος
1.Πιεσεις στον επικληνη παγκο με μπαρα 3*10
2.Πιεσεις στον ισιο παγκο με αλτηρες 3*10
3.Ανοιγματα σε επικληνη παγκο 3*12
4.Καμψεις με ποδια τεντωμενα οσα βγαλεις 3 σετ
5.Βυθισεις σε εναν παγκο για τρικεφαλο 3*οσα βγαλεις
6.Εκταση με αλτηρα ψηλα πανω απο κεφαλι 3*12
7.Σκοινι τροχαλια 3*15

5η μερα ωμοι
1.Πιεσεις με αλτηρες καθιστη 3*12
2.Πλαγιες εκτασεις με αλτηρες ορθια 3*12
3.Εκτασεις σκυφτη σε παγκο για πισω δελτοειδη 3*12
4.Ορθια κωπηλατικη με στραβομπαρα 3*15
5.ΚΟΡΜΟς
6.μινι πλυο (10 καμψεις ανοιχτα+10 βυθισεις σε παγκο+10 καθισματα+12 βηματα προχωρητικες=1 κυκλος) αυτον τον κυκλο τον κανεις 3 φορες προσπαθωντας να εχεις οσο το δυνατον μικροτερες παυσεις ενδιαμεσα(εννοειται οταν δεν αντεχεις σταματας αλλα το θεμα εδω ειναι να πιεστεις κ να το βγαλεις με σωστη τεχνικη και με τον καιρο θα μειωνεις τον χρονο εφοσον θα δυναμωνεις)
7.ΔΙΑΤΑΣΕΙς ΠΑΝΤΟΥ




Τα αεροβια σου θα ειναι σταθερου τεμπο και οτι θες εσυ.Τρεξιμο,ποδηλατο,ελλειπτικο...οτι θες...κανε εναλλαγες απλα προσπαθησε να μην το βαριεσαι κ να το ευχαριστιεσαι!





To ξεκινας και οπου εχεις αποριες η οτιδηποτε που δεν σου αρεσει μου λες να το κοιταξουμε!

dorita
12-02-12, 18:40
εμενα προγραμματακι νουμερο ενα ποτε θα έχει;;;;;;;;;;;;
:unsure::unsure:

xelashai
12-02-12, 18:41
40286

gym
12-02-12, 18:42
εμενα προγραμματακι νουμερο ενα ποτε θα έχει;;;;;;;;;;;;
:unsure::unsure:

κανε μου μια χαρουλα κ εσυ...συγκεντρωσε μου το προγραμμα σου μαζεμενο για να το δω...;)

gym
12-02-12, 18:43
40286

40287:green:

xelashai
12-02-12, 18:45
40287:green:

χαχαχαχα,,,οκ το πιασα...θα κανω οτι μου πεις...ευχαριστω !!!

Stella
12-02-12, 18:46
Ωωωωωωω Δαφνούλα μεγιέεεεεες!!!
Αντε αντε τυχερούλα!!!:green:

Δε θέλω να σκεφτομαι το όταν έρθει και η δική μου σειρά!:liftheavy::(

dorita
12-02-12, 18:49
κανε μου μια χαρουλα κ εσυ...συγκεντρωσε μου το προγραμμα σου μαζεμενο για να το δω...;)

ok boss...........:green:

xelashai
12-02-12, 18:50
Ωωωωωωω Δαφνούλα μεγιέεεεεες!!!
Αντε αντε τυχερούλα!!!:green:

Δε θέλω να σκεφτομαι το όταν έρθει και η δική μου σειρά!:liftheavy::(


ευχαριστω στελλιτσα μου...
ακριβως..ετσι θα ζορίζομαι...40288

PEGY
12-02-12, 18:52
στελλιτσα ευχαριστω πολυ:)

πεγκυ σε αυτο που ποσταρες ...εχω απορια κ γω οσον αφορα την κυκλικη προπονηση,....από ποιον προτιμητε κ για ποιο λογο;;;;

Το κυκλικό πρόγραμμα αποτελείται συνήθως από 5-8 ασκήσεις σε σειρά. Μεταξύ των ασκήσεων δεν υπαρχει διάλειμμα. κ αυτό γιατί η κάθε άσκηση αφορά άλλη μυική ομάδα, ετσι ώστε η μια να αποτελεί διάλειμμα της άλλης. πχ πρώτη άσκηση καθίσματα, μετα περνάς κατ΄ευθείαν στα πους απς κ πάει λέγοντας. Βεβαια υπάρχουν χιλιοι δυο συνδιασμοι, εγώ ενδεικτικά ανέφερα.

Το βασικό πλεονέκτημα είναι οτι λογω απουσίας των διαλειμμάτων, ανεβαίνουν οι σφυγμοί, καις περισσότερο κ φυσικά γλιτώνεις χρόνο, γιατί και full body είναι κ δεν χρειάζεται να κάνεις αερόβιο μετά.;)

PEGY
12-02-12, 18:54
χαχα...ωραιαα!χαιρομαι!
αποφασισε εσυ να πας κ βλεπουμε!

Ρωτάω γιατί θέλω αν γινεται να το παραλλάξω κ να το ακολουθήσω σπίτι με τα βάρη που έχω εδώ. Γίνεται;

eli_din3
12-02-12, 18:59
μικρη μου να υποθεσω οτι δεν εχεις υπολογιστη με ελληνικους χαρακτηρες εκει στα ξενα ε?;);)

oπα απο συνηθεια σορρυ

gym
12-02-12, 19:00
oπα απο συνηθεια σορρυ

:thumbup::thumbup:

gym
12-02-12, 19:00
Ρωτάω γιατί θέλω αν γινεται να το παραλλάξω κ να το ακολουθήσω σπίτι με τα βάρη που έχω εδώ. Γίνεται;

εσυ τωρα εχεις ?

PEGY
12-02-12, 19:01
εσυ τωρα εχεις ?

γουατ ντου γιου μιν:unsure:

gym
12-02-12, 19:04
γουατ ντου γιου μιν:unsure:

τι βαρη εχεις καλε λεω...τι εξοπλισμο

PEGY
12-02-12, 19:12
ok!;)

Λοιπόν έχω απο βαράκια ενα ζευγάρι 2κιλα, ένα ζευγάρι 5κιλα. Μην ξεχνιόμαστε τον αυτοσχέδιο σάκο μου που τον γεμίζω με ρύζια. Μονόζυγο, medicine ball, την μεγάλη μπάλα του πιλάτες κ σκοινάκι.. . .

Αυτα τα ολίγα. . .

gym
12-02-12, 19:14
ok!;)

Λοιπόν έχω απο βαράκια ενα ζευγάρι 2κιλα, ένα ζευγάρι 5κιλα. Μην ξεχνιόμαστε τον αυτοσχέδιο σάκο μου που τον γεμίζω με ρύζια. Μονόζυγο, medicine ball, την μεγάλη μπάλα του πιλάτες κ σκοινάκι.. . .

Αυτα τα ολίγα. . .

Το συγκεκριμενο που μου εδειξες εχει πολυ μηχανημα τροχαλια διαφορα μεσα που δεν γινεται να τα αντικαταστησεις ακριβως...εκτος κ αν θες το παρεις μονο απο πλευρα μυικου διαχωρισμου....κατι τετοιο ελεγες?

dorita
12-02-12, 19:22
Το κυκλικό πρόγραμμα αποτελείται συνήθως από 5-8 ασκήσεις σε σειρά. Μεταξύ των ασκήσεων δεν υπαρχει διάλειμμα. κ αυτό γιατί η κάθε άσκηση αφορά άλλη μυική ομάδα, ετσι ώστε η μια να αποτελεί διάλειμμα της άλλης. πχ πρώτη άσκηση καθίσματα, μετα περνάς κατ΄ευθείαν στα πους απς κ πάει λέγοντας. Βεβαια υπάρχουν χιλιοι δυο συνδιασμοι, εγώ ενδεικτικά ανέφερα.

Το βασικό πλεονέκτημα είναι οτι λογω απουσίας των διαλειμμάτων, ανεβαίνουν οι σφυγμοί, καις περισσότερο κ φυσικά γλιτώνεις χρόνο, γιατί και full body είναι κ δεν χρειάζεται να κάνεις αερόβιο μετά.;)

ευχαριστω πεγκυ...:thumbup:

gymaki....εχω ποσταρει το δικο μου προγραμμα στο log μου, όποτε εχεις χρονο απαντας, ευχαριστω;)

gym
12-02-12, 19:24
ευχαριστω πεγκυ...:thumbup:

gymaki....εχω ποσταρει το δικο μου προγραμμα στο log μου, όποτε εχεις χρονο απαντας, ευχαριστω;)

αγαπη μου το ειδα αλλα δεν το εχεις κανει λες ουτε καν 3 εβδομαδες΄....

οταν ολοκληρωσεις γεματες αλλες δυο εβδομαδες θα το δουμε μαζι ναι?δεν ειναι καλο να κοβεις στη μεση προγραμματα γιατι ετσι δεν καταλαβαινεις αν οντως δουλεψε κατι επανω σου η οχι...

ολοκληρωσε αλλες δυο κ μιλαμε...;);)

gym
12-02-12, 19:25
κατρινακι μου...εκτος απο τα ποδια...στο υπολοιπο προγραμμα πως νιωθεις?

dorita
12-02-12, 19:26
αγαπη μου το ειδα αλλα δεν το εχεις κανει λες ουτε καν 3 εβδομαδες΄....

οταν ολοκληρωσεις γεματες αλλες δυο εβδομαδες θα το δουμε μαζι ναι?δεν ειναι καλο να κοβεις στη μεση προγραμματα γιατι ετσι δεν καταλαβαινεις αν οντως δουλεψε κατι επανω σου η οχι...

ολοκληρωσε αλλες δυο κ μιλαμε...;);)

συμφωνω απολυτα...να δω κ πως μου βγαινει κ το βλεπουμε αργοτερα!!!;);)

katerina.
12-02-12, 20:13
κατρινακι μου...εκτος απο τα ποδια...στο υπολοιπο προγραμμα πως νιωθεις?

oi ασκησεις για το πανω μερος βγαινουν με ευκολια ηδη εχω αρχισει να ανεβαζω κιλα...καμια σχεση με τις δυο πρωτες βδομαδες ...που εφευγΑ απο το γυμναστηριο κομματια ..ουτε πιασιματα δεν εχω...τωρα αυτο ειναι καλο η κακο δεν ξερω..

gym
12-02-12, 20:15
oi ασκησεις για το πανω μερος βγαινουν με ευκολια ηδη εχω αρχισει να ανεβαζω κιλα...καμια σχεση με τις δυο πρωτες βδομαδες ...που εφευγΑ απο το γυμναστηριο κομματια ..ουτε πιασιματα δεν εχω...τωρα αυτο ειναι καλο η κακο δεν ξερω..

:thumbup:οκ

katerina.
12-02-12, 20:17
ρε παιδια γνωριζει κανεις απο ημικρανίες??εκτος απο το συναχι εχω και τρομερο πονοκεφαλο με ανακατοσουρες στο στομαχι σημερα ολη μερα κοιμομουν απο τον πονο δεν μπορω να ανοιξω τα ματια μου!!:(:(:(

xelashai
12-02-12, 20:20
ρε παιδια γνωριζει κανεις απο ημικρανίες??εκτος απο το συναχι εχω και τρομερο πονοκεφαλο με ανακατοσουρες στο στομαχι σημερα ολη μερα κοιμομουν απο τον πονο δεν μπορω να ανοιξω τα ματια μου!!:(:(:(

κατερινουλα δυστυχως αυτα εχω κ εγω...μαλλον απο την ιγμοριτιδα ειναι...και δεν πιανουν κ τα παυσιπονα...οτι κανει η αντιβιωση..

katerina.
12-02-12, 20:25
κατερινουλα δυστυχως αυτα εχω κ εγω...μαλλον απο την ιγμοριτιδα ειναι...και δεν πιανουν κ τα παυσιπονα...οτι κανει η αντιβιωση..

ντεπον πονσταν μεσουλιντ κανενα δεν με επιασε ...και με την αντιβιωση δεν περναει αυτος ο πονοκεφαλος...φρικη...

xelashai
12-02-12, 20:34
ντεπον πονσταν μεσουλιντ κανενα δεν με επιασε ...και με την αντιβιωση δεν περναει αυτος ο πονοκεφαλος...φρικη...

κατερινουλα παντως στις 4 μερες που σου ειπε ο γιατρος να ξαναπας μηπως χρειαστει να συνεχισεις την αντιβιωση...((φτιαχνω νυχακια γιαυτο αργω..)

katerina.
12-02-12, 20:38
κατερινουλα παντως στις 4 μερες που σου ειπε ο γιατρος να ξαναπας μηπως χρειαστει να συνεχισεις την αντιβιωση...((φτιαχνω νυχακια γιαυτο αργω..)

τι νυχακια καλε?? τα νυχια σου φτιαχνεις???

xelashai
12-02-12, 20:42
τι νυχακια καλε?? τα νυχια σου φτιαχνεις???

ναι...τα νυχακια μου...τωρα τελειωνω...

gym
12-02-12, 21:03
κρατατε γερα κοριτσιααααααααααααα...θα περασει κ το κρυωμαααααα!!!!!!!40289

xelashai
12-02-12, 21:14
κρατατε γερα κοριτσιααααααααααααα...θα περασει κ το κρυωμαααααα!!!!!!!40289

:rolf::rolf:.....για πείτε τπτ βρε κοριτσια...

aggeliki
12-02-12, 21:35
Gum μου πήρε το αμόρε πρωτεϊνη την whey της inner armour δεν ξέρω εγώ μπορώ να την πίνω μετά την προπόνηση? Την ξέρεις την συγκεκριμένη? Στα συστατικά γράφει κσι κρεατινη..μου φαίνεται θα πάρω δικιά μου ..

katerina.
12-02-12, 21:45
:rolf::rolf:.....για πείτε τπτ βρε κοριτσια...

παω με τοζορι να ετοιμασω τα παιδια μου για υπνο...και μετα παω και εγω ....δεν ειμαι και η καλυτερη παρεα σημερα...ασε που μου τη δινει να κλαιγομαι....θα τα πουμε το πρωι κοριτσακια...καλο βραδυ gym mou!!;);)

xelashai
12-02-12, 21:46
παω με τοζορι να ετοιμασω τα παιδια μου για υπνο...και μετα παω και εγω ....δεν ειμαι και η καλυτερη παρεα σημερα...ασε που μου τη δινει να κλαιγομαι....θα τα πουμε το πρωι κοριτσακια...καλο βραδυ gym mou!!;);)

καληνυχτα κατερινουλα...καλη ξεκουραση...:welcome:

gym
12-02-12, 21:54
Gum μου πήρε το αμόρε πρωτεϊνη την whey της inner armour δεν ξέρω εγώ μπορώ να την πίνω μετά την προπόνηση? Την ξέρεις την συγκεκριμένη? Στα συστατικά γράφει κσι κρεατινη..μου φαίνεται θα πάρω δικιά μου ..

αμα θες να τρως του αμορε μπορεις μονο μεταπροπονητικα αποκλειστικα τις ημερες που εχεις προπονηση .η συγκεκριμενη εχει και κρεατινη και αυξημενους υδατανθρακες,(17 γρ στα 100 εκ των οποιων οι 9 ειναι ζαχαρη).

αλλιως πας κ παιρνεις μια αλλη πχ την whey shake η καποια αλλη κ εισαι οκ κ την τρως κ σε οποιαδηποτε αλλη στιγμη της μερας...

αλα μην ξεχνας...του αμορε ειναι κ πιο ρομαντικο(λελε τωρα...:green::green:)

gym
12-02-12, 21:55
παω με τοζορι να ετοιμασω τα παιδια μου για υπνο...και μετα παω και εγω ....δεν ειμαι και η καλυτερη παρεα σημερα...ασε που μου τη δινει να κλαιγομαι....θα τα πουμε το πρωι κοριτσακια...καλο βραδυ gym mou!!;);)

καληνυχτα κατρινακι μου!κοιμησου εσυ κ η τυχη σου δουλευει!;);)

aggeliki
12-02-12, 22:04
αμα θες να τρως του αμορε μπορεις μονο μεταπροπονητικα αποκλειστικα τις ημερες που εχεις προπονηση .η συγκεκριμενη εχει και κρεατινη και αυξημενους υδατανθρακες,(17 γρ στα 100 εκ των οποιων οι 9 ειναι ζαχαρη).

αλλιως πας κ παιρνεις μια αλλη πχ την whey shake η καποια αλλη κ εισαι οκ κ την τρως κ σε οποιαδηποτε αλλη στιγμη της μερας...

αλα μην ξεχνας...του αμορε ειναι κ πιο ρομαντικο(λελε τωρα...:green::green:)

Θα πάρω δικιά μου τότε ασε που αυτή δεν με τρέλανε τόσο στη γεύση που δοκίμασσα...αφήνει κάτι σαν βουτηρηλα στον ουρανισκο..αυτή που μου λες εχω μάθει ότι η βανίλια τα σπάει σε γεύση ...η σοκολάτα της είναι νόστιμη?σε ζαλιζω τώρα το ξέρω..

gym
12-02-12, 22:05
Θα πάρω δικιά μου τότε ασε που αυτή δεν με τρέλανε τόσο στη γεύση που δοκίμασσα...αφήνει κάτι σαν βουτηρηλα στον ουρανισκο..αυτή που μου λες εχω μάθει ότι η βανίλια τα σπάει σε γεύση ...η σοκολάτα της είναι νόστιμη?σε ζαλιζω τώρα το ξέρω..

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ.....

αφου θες κ γευση πηγαινε παρε της gaspari την σοκολατα που εχουν τρελαθει ολοι με την γευση της ...:toast::toast:


μετα ομως να ξερεις...θα σου την τρωει το αμορε..χ.αχα

crow
12-02-12, 22:17
αμα θες να τρως του αμορε μπορεις μονο μεταπροπονητικα αποκλειστικα τις ημερες που εχεις προπονηση .η συγκεκριμενη εχει και κρεατινη και αυξημενους υδατανθρακες,(17 γρ στα 100 εκ των οποιων οι 9 ειναι ζαχαρη).

αλλιως πας κ παιρνεις μια αλλη πχ την whey shake η καποια αλλη κ εισαι οκ κ την τρως κ σε οποιαδηποτε αλλη στιγμη της μερας...

αλα μην ξεχνας...του αμορε ειναι κ πιο ρομαντικο(λελε τωρα...:green::green:)

Gym δεν θα συμφωνησω μαζι σου..........αυξημενους υδ/κες λες τα 17γρ στα 100???
Η μια δοση δηλαδη ενα σκουπ εχει 25γρ πρωτεινη κ 6γρ υδ/κα.....σιγα το πολυ, μεχρι να κανει μπανιο θα τα εχει καψει τα 6γρ(τα οποια μονο τα 3 ειναι ζαχαρη)
Οσο για την κρεατινη που περιεχει, ειναι αμελητεα σαν δοσολογια...οποτε δεν υπαρχει κανενα προβλημα στο να χρησιμοποιηση τη συγκεκριμενη πρωτεινη. Τωρα αν δεν αρεσει σε γευση ειναι ενα αλλο θεμα....

Βασικα για αλλο μπηκα αλλα μεχρι να μαγειρεψω γραψατε 4 σελιδες κ το εχασα το ποστ.............ειστε πολυ γρηγορες!!!!!

gym
12-02-12, 22:33
Gym δεν θα συμφωνησω μαζι σου..........αυξημενους υδ/κες λες τα 17γρ στα 100???
Η μια δοση δηλαδη ενα σκουπ εχει 25γρ πρωτεινη κ 6γρ υδ/κα.....σιγα το πολυ, μεχρι να κανει μπανιο θα τα εχει καψει τα 6γρ(τα οποια μονο τα 3 ειναι ζαχαρη)
Οσο για την κρεατινη που περιεχει, ειναι αμελητεα σαν δοσολογια...οποτε δεν υπαρχει κανενα προβλημα στο να χρησιμοποιηση τη συγκεκριμενη πρωτεινη. Τωρα αν δεν αρεσει σε γευση ειναι ενα αλλο θεμα....

Βασικα για αλλο μπηκα αλλα μεχρι να μαγειρεψω γραψατε 4 σελιδες κ το εχασα το ποστ.............ειστε πολυ γρηγορες!!!!!



Ναντια προτιμω να προτεινω επιλογες για χρηση ανα πασα στιγμη μεσα στην μερα,πρωι,μεσημερι ,βραδυ και οχι μεταπροπονητικα αποκλειστικα,όπου οι φορμουλες ειναι καλη επιλογη αλλα για τις υπολοιπες στιγμες οχι η βελτιστη


ναι οντως...γλωσσα δεν βαζουμε μεσα!:green::green:

giannis64
12-02-12, 22:36
Gum μου πήρε το αμόρε πρωτεϊνη την whey της inner armour δεν ξέρω εγώ μπορώ να την πίνω μετά την προπόνηση? Την ξέρεις την συγκεκριμένη? Στα συστατικά γράφει κσι κρεατινη..μου φαίνεται θα πάρω δικιά μου ..

αγγελικη ειναι μια πρωτεινη που στην εκαναν δωρο. για μενα δοκιμασε την. αν δεν συ αρεσει παρατατην.

αλλα σαφως υπαρχουν για τους στοχους σου πολυ και παρα πολλες καλυτερες πρωτεινες να επιλεξης απο αυτην.
και αν δεν κανω λαθος εχει και καζεινη μεσα?

αν ναι εγω θα πρωτιμουσα 1-2 ποτιρια γαλα και μια κρεπουρ κρεατινη.:green:

crow
12-02-12, 22:38
Ναντια προτιμω να προτεινω επιλογες για χρηση ανα πασα στιγμη μεσα στην μερα,πρωι,μεσημερι ,βραδυ και οχι μεταπροπονητικα αποκλειστικα,όπου οι φορμουλες ειναι καλη επιλογη αλλα για τις υπολοιπες στιγμες οχι η βελτιστη


ναι οντως...γλωσσα δεν βαζουμε μεσα!:green::green:

Ναι δεν ειναι για ολη μερα...εγω το ειπα με κριτηριο οτι θα ειναι για μετα τη προπονηση.....

aggeliki
12-02-12, 22:42
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ.....

αφου θες κ γευση πηγαινε παρε της gaspari την σοκολατα που εχουν τρελαθει ολοι με την γευση της ...:toast::toast:


μετα ομως να ξερεις...θα σου την τρωει το αμορε..χ.αχα
Αν πάρω αυτην όμως μετά δεν θα τρώω κάτι άλλο εε? Γιατί όταν πήγαμε να πάρουμε λέει αυτός ότι δεν κάνει για νένα αυτή επειδή τελειώνω βράδυ την προπόνηση ...και με αυτην μπορώ να ξαναφαω μετά τις δυόμιση ώρες...εγώ όμως τελειώνω περίπου κατά τις 10 το βράδυ ..οπότε η παίρνω μια που αποροφατε πιο γρήγορα και τρώω κ κανα γιαούρτι μετά η ένα γάλα ή παίρνω μια σαν αντικατάσταση γεύματος κσι δεν τρώω τίποτα άλλο'' καλά τα λέω η λέω αρλουμπες?

aggeliki
12-02-12, 22:51
αγγελικη ειναι μια πρωτεινη που στην εκαναν δωρο. για μενα δοκιμασε την. αν δεν συ αρεσει παρατατην.

αλλα σαφως υπαρχουν για τους στοχους σου πολυ και παρα πολλες καλυτερες πρωτεινες να επιλεξης απο αυτην.
και αν δεν κανω λαθος εχει και καζεινη μεσα?

αν ναι εγω θα πρωτιμουσα 1-2 ποτιρια γαλα και μια κρεπουρ κρεατινη.:green:


Βασικα δεν το διατύπωσα σωστά...για τον εαυτό του την πήρε κσι είπα μήπως έκλεβα από τη δικιά του...εγώ θέλω μια κυρίως για μετά την προπόνηση αλλά να μπορώ να την πίνω και άλλες ώρες...

giannis64
12-02-12, 22:52
eτσι:thumbup:. μια isolate protein και μετα το δουλευεις οπως θελεις.

αν θες μετα τρως και κανα γιαουρτακι και πας για υπνο, αφου εχεις παρει αυτην μετα την προπονηση και μετα απο καποια ωρα παρεις το γιαουρτακι.

αν και εγω παντα ημουν υπερ των αμινο μετα την προπονηση μαζι με κανα χυμο, και μαληστα πρωτιμω τον ανανα.:green:

PEGY
12-02-12, 23:30
Το συγκεκριμενο που μου εδειξες εχει πολυ μηχανημα τροχαλια διαφορα μεσα που δεν γινεται να τα αντικαταστησεις ακριβως...εκτος κ αν θες το παρεις μονο απο πλευρα μυικου διαχωρισμου....κατι τετοιο ελεγες?

Και από πλευράς μυικού διαχωρισμού κ γιατί ψάχνω τώρα να κάνω κατι διαφορετικό κ να σταματήσω τα χοροπηδιχτά που κάνω τώρα.;)

crow
12-02-12, 23:33
Δεν μπορω να βρω αυτο το ποστ που ειδα , κανατε μια συζητηση καποια στιγμη για τη περιοδο κ τη λαιμαργια.
Η λαιμαργια ειναι ενα απο τα συμτωματα του ΠΕΣ(προεμμηνορρυσιακο συνδρομο) που εχει ενα ποσοστο γυναικων 20-30ετων
Οποτε δεν ειναι ουτε στο μυαλο μας ουτε μια δικαιολογια....
Οι πιο απλοι τροποι που εχει αποδειχθει οτι βοηθανε (τα συστηνουνε κ οι γιατροι) ειναι να πινεις πολυ νερο κ να εχεις μια ισορροπημενη διατροφη.Επισης η ληψη συμπληρωματων βιταμινης Β6 κ ελαιο νυχτολουλουδου.
Τελος μπορει να βοηθησει η τακτικη ασκηση , κυριως επειδη η ασκηση μειωνει το στρες κ την ενταση κ μπορει να βελτιωσει τη διαθεση.
Αρα ειναι λογικο να μειωθηκε η λαιμαργια σου αυτη τη φορα μιας κ ξεκινησες μια σταθερη διατροφη κ προφανως κ γυμναστικη...

xelashai
12-02-12, 23:37
ναι αυτη η συζητηση εγινε στις σελ 4-5

crow
12-02-12, 23:37
eτσι:thumbup:. μια isolate protein και μετα το δουλευεις οπως θελεις.

αν θες μετα τρως και κανα γιαουρτακι και πας για υπνο, αφου εχεις παρει αυτην μετα την προπονηση και μετα απο καποια ωρα παρεις το γιαουρτακι.

αν και εγω παντα ημουν υπερ των αμινο μετα την προπονηση μαζι με κανα χυμο, και μαληστα πρωτιμω τον ανανα.:green:

Εεεεεε κλεφτη ο χυμος ανανα ειναι δικο που χουι........:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P
:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:
Κ εγω υπερ τον αμινο ειμαι , πρωτεινη εχω να πιω πολλους μηνες.....

konstantina123
12-02-12, 23:38
Γειά σας παιδιά ! :-) είμαι νέα στο φόρουμ ..... Να σας πω 2 πραγματα για τον εαυτό μου. :-) Είμαι 20 χρονων, 1.67 και 52 κιλά ... Θα ξεκινήσω γυμναστηριο σε 2-3 μέρες γιατί εχω ένα θεματακι με το γόνατο τώρα :turtle: Θέλω να κάνω γραμμωση, όχι τρελά πραγματα, απλά να αφαιρεσω από λίπος και να αντικαταστήσω με μυική μαζα. Το καλοκαιρι έκανα γυμναστηριο για 2 μήνες μόνο, αναγκάστηκα να σταματήσω και τώρα θέλω να επιστρεψω... Ας μπώ στο ψητό τώρα
Εχω 2 ερωτησούλες για αρχή.
1. Μου είναι εύκολο να εφαρμόσω διατροφή, σοκολάτες δεν μου αρέσουν έτσι και αλλιώς, αλλά δεν μπορώ να κόψω το αλάτι... να ξεχάσω τη γραμμωση λόγω κατακρατησης υγρων ή δεν κάνει και τόοοοοοοσο κακό ?

2. Γιατί δεν κάνουμε τις ίδιες μυικές ομάδες κάθε μέρα ??? Δεν αργούν πάρα πολύ τα αποτελέσματα αν βάλω πχ 3 φορες την εβδομαδα κοιλιακούς? η 2 γλουτούς ?:( Ελπίζω να μην σας ζάλισα...

gym
12-02-12, 23:38
Και από πλευράς μυικού διαχωρισμού κ γιατί ψάχνω τώρα να κάνω κατι διαφορετικό κ να σταματήσω τα χοροπηδιχτά που κάνω τώρα.;)

απο πλευρας μυικου διαχωρισμου ναι ρε συ...μια χαρα απλα θα πρεπει να αναπροσαρμοστει στον εξοπλισμο σου κ στις ασκησεις που μπορουμε να βαλουμε...;);)

τι εγινε>αρχισανε τα γονατακια εεεεε>?στα λεγα εγω!:P:P:P

gym
12-02-12, 23:41
Δεν μπορω να βρω αυτο το ποστ που ειδα , κανατε μια συζητηση καποια στιγμη για τη περιοδο κ τη λαιμαργια.
Η λαιμαργια ειναι ενα απο τα συμτωματα του ΠΕΣ(προεμμηνορρυσιακο συνδρομο) που εχει ενα ποσοστο γυναικων 20-30ετων
Οποτε δεν ειναι ουτε στο μυαλο μας ουτε μια δικαιολογια....
Οι πιο απλοι τροποι που εχει αποδειχθει οτι βοηθανε (τα συστηνουνε κ οι γιατροι) ειναι να πινεις πολυ νερο κ να εχεις μια ισορροπημενη διατροφη.Επισης η ληψη συμπληρωματων βιταμινης Β6 κ ελαιο νυχτολουλουδου.
Τελος μπορει να βοηθησει η τακτικη ασκηση , κυριως επειδη η ασκηση μειωνει το στρες κ την ενταση κ μπορει να βελτιωσει τη διαθεση.
Αρα ειναι λογικο να μειωθηκε η λαιμαργια σου αυτη τη φορα μιας κ ξεκινησες μια σταθερη διατροφη κ προφανως κ γυμναστικη...

:thumbup:
εγω προσωπικα(αν κ το σιχαινομαι οταν εχω περιοδο για τους ευνοητους λογους) πινω πολλααα λιτρα τσαι...πολλα ομως σε σημειο αηδιας!
με βοηθαει πολυ οπως και το να ειμαι συνεχεια σε κινηση/προπονηση και γενικα καθημερινες δραστηριοτητες!

οταν εχεις και περιοδο και πας κ χλαπακιαζεις...ε ο τελειος συνδυασμος να πεσεις ψυχολογικα κ αλλο!

ναντια εχεις δοκιμασει εσυ ελαιο νυχτολουλουδου που λες?το εχω διαβασει αλλα δεν το εχω δοκιμασει ποτε...

Stella
12-02-12, 23:41
Δεν μπορω να βρω αυτο το ποστ που ειδα , κανατε μια συζητηση καποια στιγμη για τη περιοδο κ τη λαιμαργια.
Η λαιμαργια ειναι ενα απο τα συμτωματα του ΠΕΣ(προεμμηνορρυσιακο συνδρομο) που εχει ενα ποσοστο γυναικων 20-30ετων
Οποτε δεν ειναι ουτε στο μυαλο μας ουτε μια δικαιολογια....
Οι πιο απλοι τροποι που εχει αποδειχθει οτι βοηθανε (τα συστηνουνε κ οι γιατροι) ειναι να πινεις πολυ νερο κ να εχεις μια ισορροπημενη διατροφη.Επισης η ληψη συμπληρωματων βιταμινης Β6 κ ελαιο νυχτολουλουδου.
Τελος μπορει να βοηθησει η τακτικη ασκηση , κυριως επειδη η ασκηση μειωνει το στρες κ την ενταση κ μπορει να βελτιωσει τη διαθεση.
Αρα ειναι λογικο να μειωθηκε η λαιμαργια σου αυτη τη φορα μιας κ ξεκινησες μια σταθερη διατροφη κ προφανως κ γυμναστικη...

Nαι προφανως γιατί μου έφυγε το αγχος της διατροφής, και αυξησα αρκετά και υδατάνθρακες, πρωτα πιεζόμουν αρκετα!
Γυμναστικη οκ εκανα πάντα, αλλά σίγουρα παιζει και αυτό ρόλο!:thumbup:

Stella
12-02-12, 23:46
2.........μπριζόλα στη σχάρα 115γρ + μαρούλι
6.........κρεμα με βρωμη
9.........ομελέτα (1αυγό +1 ασπράδι) +μαρούλι

Τι έγινε;
Το πετυχες τελικά;

gym
12-02-12, 23:48
Γειά σας παιδιά ! :-) είμαι νέα στο φόρουμ ..... Να σας πω 2 πραγματα για τον εαυτό μου. :-) Είμαι 20 χρονων, 1.67 και 52 κιλά ... Θα ξεκινήσω γυμναστηριο σε 2-3 μέρες γιατί εχω ένα θεματακι με το γόνατο τώρα :turtle: Θέλω να κάνω γραμμωση, όχι τρελά πραγματα, απλά να αφαιρεσω από λίπος και να αντικαταστήσω με μυική μαζα. Το καλοκαιρι έκανα γυμναστηριο για 2 μήνες μόνο, αναγκάστηκα να σταματήσω και τώρα θέλω να επιστρεψω... Ας μπώ στο ψητό τώρα
Εχω 2 ερωτησούλες για αρχή.
1. Μου είναι εύκολο να εφαρμόσω διατροφή, σοκολάτες δεν μου αρέσουν έτσι και αλλιώς, αλλά δεν μπορώ να κόψω το αλάτι... να ξεχάσω τη γραμμωση λόγω κατακρατησης υγρων ή δεν κάνει και τόοοοοοοσο κακό ?

2. Γιατί δεν κάνουμε τις ίδιες μυικές ομάδες κάθε μέρα ??? Δεν αργούν πάρα πολύ τα αποτελέσματα αν βάλω πχ 3 φορες την εβδομαδα κοιλιακούς? η 2 γλουτούς ?:( Ελπίζω να μην σας ζάλισα...

καλως ηρθες στην παρεα μας κωνσταντινα μου!:welcome::welcome:

γυμναστικη γενικα δεν εκανες παλιοτερα?

αρχικα να σου πω οτι το θεμα γραμμωση προυποθετει βασικα την υπαρξη μυικης μαζας απο κατω!
οποτε μιλαμε για απωλεια λιπους οταν δεν εχουμε καποιιο χρονικο διαστημα προπονησης επανω μας!;)

και για να απαντησω στα ερωτηματα σου

1.ποιος ειπε ναμην τρως αλατι?σε λογικες ποσοτητες(ισα ισα με το δαχτυλο που βαζουμε,μια πρεζα δηλαδη,δεν πειραξε κανεναν)και αν μη τι αλλο....μην φοβασαι απο το αλατι στο επιπεδο σου για θεματα κατακρατησης!αυτα τα σκεφτονται πιο πολυ οι αθλητες σε αγωνιστικο επιπεδο!
εσυ τρωγε το αλατακι σου κανονικα με μετρο παντα!

2.το προγραμμα που θα ακολουθησεις ειναι σχετικο.αν θες μπορεις να κανεις ανω και κατω μερος δυο φορες την εβδομαδα ειτε να κανεις μυικο διαχωρισμο καθημερινα διαφορετικο
υπαρχουν πολλοι τροποι για να παιξεις στο θεμα προγραμμα.το θεμα ειναι το τι σου αρεσει και τι σου καθεται εσενα σαν ατομο,
τα αποτελεσματα δε δεν θα αργησουν να φανουν εστω κ με διαφορετικη μυικη ομαδα τη μερα κ αυτο γιατι ο μυς να ιυμασαι οτι αναπτυσσεται εκτος γυμναστηριου ;);)

στο γυμναστηριο τον προπονεις,του δινεις την ωθηση να δυναμωσει και να μεγαλωσει αλλα εξω απο το γυμναστηριο κ οταν ξεκουραζεσαι,αναπτυσσεται...;);)

μην το ξεχνας αυτο...ειναι ενα λαθος που οι περισσοτεροι καναμε στο ξεκινημα μας απο την μανια μας για προπονηση!η ξεκουραση των μυων μας ειναι πολυ σημαντικο κομματι!


οτι θελεις θα ρωτας!δεν ζαλιζεις κανεναν!
και παλι καλως ηρθες !:welcome::welcome:

xelashai
12-02-12, 23:48
Τι έγινε;
Το πετυχες τελικά;

xaxaxaxa....καλουτσικο...αυριο θα το δοκιμασω κρυο...
εφτιαξα ομως πιτάκια...:turtle::turtle:......πήρε μπρος ο κόκορας..;)

gym
12-02-12, 23:49
xaxaxaxa....καλουτσικο...αυριο θα το δοκιμασω κρυο...
εφτιαξα ομως πιτάκια...:turtle::turtle:......πήρε μπρος ο κόκορας..;)

οου...40291

xelashai
12-02-12, 23:50
οου...40291

φφφφφφ.....:rolf::rolf::rolf::rolf:...σε πειραζω...:P

crow
12-02-12, 23:51
:thumbup:
εγω προσωπικα(αν κ το σιχαινομαι οταν εχω περιοδο για τους ευνοητους λογους) πινω πολλααα λιτρα τσαι...πολλα ομως σε σημειο αηδιας!
με βοηθαει πολυ οπως και το να ειμαι συνεχεια σε κινηση/προπονηση και γενικα καθημερινες δραστηριοτητες!

οταν εχεις και περιοδο και πας κ χλαπακιαζεις...ε ο τελειος συνδυασμος να πεσεις ψυχολογικα κ αλλο!

ναντια εχεις δοκιμασει εσυ ελαιο νυχτολουλουδου που λες?το εχω διαβασει αλλα δεν το εχω δοκιμασει ποτε...

Χμμμμμ βασικα εγω δεν εχω κανενα συμπτωμα, δεν νιωθω κατι, το μονο που εχω ειναι να βγαζω παντα 2 σπυρακια κ πολυ σπανια να θελω να φαω μια μερα πριν.
Οποτε δεν μπορω να σου απαντησω απο προσωπικη πειρα, ομως σε 3 πελατησες μου που εχω δωσει μου ειπανε οτι τις εχει βοηθησει παρα πολυ σε συνδιασμο με τη διατροφη κ με τη λουιζα που ειναι απο τα αγαπημενα μου βοτανα

Stella
12-02-12, 23:53
xaxaxaxa....καλουτσικο...αυριο θα το δοκιμασω κρυο...
εφτιαξα ομως πιτάκια...:turtle::turtle:......πήρε μπρος ο κόκορας..;)

Μμμμμ...ζήλεψα....στο στομα μου έχω τη γευση του!
οταν μου τελειωσει το γάλα θα το ξαναξεκινησω και γω για πρωινό!

gym
12-02-12, 23:54
φφφφφφ.....:rolf::rolf::rolf::rolf:...σε πειραζω...:P

με ανησυχεις λιγο που δεν εχω ακομα αποριες σου....τσακαλακι μου εσυυυυυ!


υ.γ. κρυα η κρεμα με την βρωμη θα ειναι στοκος....να το ξερεις!40293:green:

Stella
12-02-12, 23:57
με ανησυχεις λιγο που δεν εχω ακομα αποριες σου....τσακαλακι μου εσυυυυυ!


υ.γ. κρυα η κρεμα με την βρωμη θα ειναι στοκος....να το ξερεις!40293:green:

Γιατί βρε Ελένιτσα! Εμένα μ΄αρεσει πολύ και κρυα, γιατί στοκος;
Αααααχχχχ...περί ορέξεως....:green:

gym
12-02-12, 23:58
Γιατί βρε Ελένιτσα! Εμένα μ΄αρεσει πολύ και κρυα, γιατί στοκος;
Αααααχχχχ...περί ορέξεως....:green:

μα ρε συ ..πηζει!:unsure::unsure:

xelashai
13-02-12, 00:01
με ανησυχεις λιγο που δεν εχω ακομα αποριες σου....τσακαλακι μου εσυυυυυ!


υ.γ. κρυα η κρεμα με την βρωμη θα ειναι στοκος....να το ξερεις!40293:green:


μμμμ...κατάλαβα...40295..οποτε δεν το δοκιμαζω...:rolf::rolf:
οχι λενακι προς το παρον δεν εχω αποριες...ψαχνω και βιντεακια βεβαια αλλα μην τα βάλω και σας ζαλισω...

konstantina123
13-02-12, 00:02
:) Ευχαριστώ για την απάντηση Gym ... :green:Τελικά μάλλον το πήγαινα πολύ λάθος που εκανα κάθε μερα απ όλα. Αερόβιο επιτρεπεται καθημερινά ? Το καλοκαιρι εκανα διαδρομο μια γρηγορο περπάτημα στο 6.5 και μια τρεξιματακι 8 με 9. Να το κρατησω ετσι ? Η θα κάνω κακό ?

gym
13-02-12, 00:02
μμμμ...κατάλαβα...40295..οποτε δεν το δοκιμαζω...:rolf::rolf:
οχι λενακι προς το παρον δεν εχω αποριες...ψαχνω και βιντεακια βεβαια αλλα μην τα βάλω και σας ζαλισω...

οτι θελησεις μου λες...

xelashai
13-02-12, 00:03
μα ρε συ ..πηζει!:unsure::unsure:


ααααχαχαχα...εγω για αλλο λογο νομιζα...ειμαι μπουφος...:rolf:

gym
13-02-12, 00:04
:) Ευχαριστώ για την απάντηση Gym ... :green:Τελικά μάλλον το πήγαινα πολύ λάθος που εκανα κάθε μερα απ όλα. Αερόβιο επιτρεπεται καθημερινά ? Το καλοκαιρι εκανα διαδρομο μια γρηγορο περπάτημα στο 6.5 και μια τρεξιματακι 8 με 9. Να το κρατησω ετσι ? Η θα κάνω κακό ?

κοιτα σαν αρχαρια που εισαι εγω δεν θα σου προτεινα να κανεις πολυ αεροβιο αλλα να δωσεις εμφαση στα βαρη κ σε μια πιο καθαρη διατροφη απο οτι εκανες...να αλλαξεις την επιλογη πχ καποιων τροφων αν και δεν ξερω τι τρως

εκμεταλλευσου με αλλα λογια τα gains σου ως αρχαρια κ ασε το αεροβιο για μετα...προς το παρον κανε μια με δυο φορες την εβδομαδα απο σε σταθερο τεμπο...οχι αυξομειωσεις!

gym
13-02-12, 00:05
ααααχαχαχα...εγω για αλλο λογο νομιζα...ειμαι μπουφος...:rolf:

ΧΑΧΑΧΑΧΑ...ε δεν ξερω μωρε απο το αλλο!χιχχιχ...

Stella
13-02-12, 00:07
μα ρε συ ..πηζει!:unsure::unsure:

Ε ναι βρε πήζει...και τι έγινε!
Ωραιο είναι όπως οι άνθος αραβοσίτου που τρώγαμε μικρά.

gym
13-02-12, 00:08
Ε ναι βρε πήζει...και τι έγινε!
Ωραιο είναι όπως οι άνθος αραβοσίτου που τρώγαμε μικρά.

δεν μου αρεσουν!:green::green:

Stella
13-02-12, 00:09
ααααχαχαχα...εγω για αλλο λογο νομιζα...ειμαι μπουφος...:rolf:
Δοκίμασε το βρε και αν δε σου αρέσει δεν το ξαναφτιαχνεις!
Γενικως να δοκιμάζεις και να πειραματίζεσαι και να κρατας ότι σ΄αρεσει!
Σιγά σιγα θα έχεις στο μυαλό σου ένα σωρό επιλογές!;)

Stella
13-02-12, 00:09
δεν μου αρεσουν!:green::green:

Ήμουν σίγουρη!:green::green:

xelashai
13-02-12, 00:10
Ε ναι βρε πήζει...και τι έγινε!
Ωραιο είναι όπως οι άνθος αραβοσίτου που τρώγαμε μικρά.

ωραιες οι κρεμουλες...:turtle:
το μονο που με ενοχλει με τη βρωμη ειναι που το multi δεν την αλεθει οσο πρεπει..αφηνει κομματια

konstantina123
13-02-12, 00:10
κοιτα σαν αρχαρια που εισαι εγω δεν θα σου προτεινα να κανεις πολυ αεροβιο αλλα να δωσεις εμφαση στα βαρη κ σε μια πιο καθαρη διατροφη απο οτι εκανες...να αλλαξεις την επιλογη πχ καποιων τροφων αν και δεν ξερω τι τρως

εκμεταλλευσου με αλλα λογια τα gains σου ως αρχαρια κ ασε το αεροβιο για μετα...προς το παρον κανε μια με δυο φορες την εβδομαδα απο σε σταθερο τεμπο...οχι αυξομειωσεις!

χαχ, ασε το τί τρώω τώρα, 3000 θερμίδες καθαρό junk food την ημερα. Θα αλλάξω υπόσχομαι. Θα ξεκινήσω σιγα σιγα και θα στείλω διατροφή και προγραμμα καθώς και φωτογραφίες για εχεις μια καλύτερη εικόνα! Ευχαριστώ πολύ ! :-)

gym
13-02-12, 00:10
ωραιες οι κρεμουλες...:turtle:
το μονο που με ενοχλει με τη βρωμη ειναι που το multi δεν την αλεθει οσο πρεπει..αφηνει κομματια

ελα μωρε.,...αφου εχεις βγαλει δοντακια!:turtle::turtle::turtle:

gym
13-02-12, 00:11
χαχ, ασε το τί τρώω τώρα, 3000 θερμίδες καθαρό junk food την ημερα. Θα αλλάξω υπόσχομαι. Θα ξεκινήσω σιγα σιγα και θα στείλω διατροφή και προγραμμα καθώς και φωτογραφίες για εχεις μια καλύτερη εικόνα! Ευχαριστώ πολύ ! :-)

να το αλαλξουμε ναι?αντε!κανε νεα αρχη ...μονο καλο θα σου κανει!:turtle::turtle::turtle:

xelashai
13-02-12, 00:12
Δοκίμασε το βρε και αν δε σου αρέσει δεν το ξαναφτιαχνεις!
Γενικως να δοκιμάζεις και να πειραματίζεσαι και να κρατας ότι σ΄αρεσει!
Σιγά σιγα θα έχεις στο μυαλό σου ένα σωρό επιλογές!;)

εγω μαζεψει τοσες συνταγες και δεν εχω κανει ουτε μια...:(
ντροπη μου...

Stella
13-02-12, 00:12
ωραιες οι κρεμουλες...:turtle:
το μονο που με ενοχλει με τη βρωμη ειναι που το multi δεν την αλεθει οσο πρεπει..αφηνει κομματια

Γιατί βρε την περνας και από το μούλτι;
Όχι ότι δε γίνεται, εντάξει, αλλά δεν είναι και απαραίτητο!

εντιτ. και στο πιτάκι σκόνη τη βάζεις;

xelashai
13-02-12, 00:14
ελα μωρε.,...αφου εχεις βγαλει δοντακια!:turtle::turtle::turtle:


ειμαι νινι ακομα...40296

xelashai
13-02-12, 00:15
Γιατί βρε την περνας και από το μούλτι;
Όχι ότι δε γίνεται, εντάξει, αλλά δεν είναι και απαραίτητο!
με ενοχλουν τα κομμάτια στο φαγητο γενικα...μονο της σοκολατας μου αρεσουν:green:

Stella
13-02-12, 00:17
Ε τοτε όντως...είσαι νινί ακόμα....:green::green::rolf::rolf::rolf:

xelashai
13-02-12, 00:22
Ε τοτε όντως...είσαι νινί ακόμα....:green::green::rolf::rolf::rolf:

με πειράζεις...

Stella
13-02-12, 00:23
Σ΄αγαπαω βρεεεεε:love::love::love:!:^^:

xelashai
13-02-12, 00:26
Σ΄αγαπαω βρεεεεε:love::love::love:!:^^:

αι λοβ γιου του....40298

gym
13-02-12, 00:31
σαλιαρες...40299

xelashai
13-02-12, 00:38
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:...κι εσενα σ'αγαπάμε...:P
...η αδερφουλα σου που ειναι αποψε?

gym
13-02-12, 00:39
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:...κι εσενα σ'αγαπάμε...:P
...η αδερφουλα σου που ειναι αποψε?

με ζαλιζει στο σκυπε!:green::green:

xelashai
13-02-12, 00:42
με ζαλιζει στο σκυπε!:green::green:

δεν υπάρχεται...δώσε χαιρετισμους στη συνονόματη..

gym
13-02-12, 00:45
δεν υπάρχεται...δώσε χαιρετισμους στη συνονόματη..

τα πηρε μονη της!τα χαιρετισματα εννοω!:turtle::turtle::turtle::turtle:

amst
13-02-12, 01:39
καληνύχτα αγάπες

gym
13-02-12, 01:47
PRΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑς ΝΟΥΜΕΡΟ ΔΥΟ

1η μερα ΠΟΔΙΑ+ΚΟΙΛΙΑ
2η μερα ΠΛΑΤΗ +Τρικεφαλος
3η μερα ΑΕΡΟΒΙΟ/ΔΙΑΤΑΣΕΙς/ΚΟΙΛΙΑ/ΡΑΧΗ
4η μεραΣΤΗΘΟς+Δικεφαλος
5η μερα ΩΜΟΙ+αεροβιο 30 λεπτα
6η μερα rest active day ΔΙΑΤΑΣΕΙς
7η μερα ΑΠΟΛΥΤΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ
Το διαλειμμα σου οσο νιωθεις οτι χρειαζεσαι για να ξαναμπεις.
Το αεροβιο σου θα ειναι αυστηρα αυτο που δεν σου επηρεαζει το ποδι σου κ αυτο σημαινει οχι χιτ,οχι τρεξιματα τρελα...θα κανεις σταθερου τεμπο σε οτι κανεις.

1η μερα Ποδια
Ζεσταμα 15 λεπτα
1.leg extention (με λιγα κιλα) 3*20
2.leg curl 3*20
3.SQUAT με μπαρα(προσοχη προσοχη στα κιλα κ σε γονατο) 4*12
4.Πλιε με αλτηρα στη μεση 4*12
5.προχωρητικες προβολες 3*30 βηματα χωρις κιλα
6.Μηχανημα που σπρωχνεις προς τα πισω για γλουτο 3*20+super set αρσεις ποδιων ξαπλωμενη σε παγκο για πισω οσα βγαζεις
7. Γαμπες σμιθ 5*25
8.Κοιλια μονοζυγο αρσεις ποδιων 5*25
9.Κρις κρος 4*40’’
10.Διπλωσεις 4*30
11.διατασεις αποθεραπεια ενα 10-15 λεπτο χαλαρα


2η μερα ΠΛΑΤΗ ΤΡΙΚΕΦΑΛΟς
1.Ελξεις σε μονοζυγο οσα βγαλεις 4 σετ
2.Τριγωνικη λαβη 3*10
Στο τελευταιο σετ πας κ κανεις ανοιγματα με λαστιχο οσα μπορεις...καψιμο λεμε
3.Κωπηλατικη με αλτηρα ενα ενα χερι αλλα να μην ακουμπαει το ποδι σε παγκο.εισαι στον αερα και στηριζεσαι καπου πχ εκει που βαζουμε τους αλτηρες.το σωμα πλαγια διαγωνια για να φερεις ελαχιστα τη μεση παραλληλα κ κανεις κωπηλατικη με εναν αλτηρα
4*10+10+8+8
Στο τελευταιο σετ παλι λαστιχο
4.inverted rows smith 4 επι οσα βγαλεις
Στο τελευταιο σετ κανεις λαστιχο για ενα λεπτο αργα και σταθερα
5.Βυθισεις σε διζυγο για τρικεφαλο με σουπερ σετ καμψεις τρικεφαλου
4 επι οσα βγαλεις
6.γαλλικες με στραβομπαρα σε ισιο παγκο 3*12
Στο τελευταιο σετ παιρνεις λαστιχο και κανεις εκταση ψηλα(σαν να κρατας αλτηρα αλλα εσυ εχεις το λαστιχο) οσα βγαλεις για καψιμο λεμεεε



3η μερα κοιλια/ραχη
Κοιλια
1.αρσεις ποδιων αργα απο επικληνη παγκο 4*20
2.κρις κρος 3*1’
3.διπλωσεις 3*30
4.ποδια καθετα και πιανεις μυτες ποδιων με παυση ψηλα 3*1’ αργααα
5.κρις κρος 3*30 αργα
6.ραχιαιους σε ρωμαικη καρεκλα 5*30 αργα κεντρο
7 πατωμα χερι-ποδι εναλλαξ 3*1’
8 .ΔΙΑΤΑΣΕΙς



4η μερα
1.Πιεσεις σε επικληνη παγκο με αλτηρες 4*12
2.Ανοιγματα σε ισιο παγκο 4*12
3.Cross over απο ψηλα 3*15
4.κανψεις ανοιχτα με ποδια πανω σε παγκο οσα μπορεις 3 σετ
5.καμψεις με λαστιχο 3 σετ οσα βγαζεις με παλαμη να κοιτα ψηλα
6.καμψεις σε επικληνη παγκο 3*10
7.σκοινι τροχαλια απο κατω σφυρια 3*12
8.Διατασεις με σκοινι/ζωνη κατι που να μην σκιστει τελος παντων...κρατας πισω δυνατα σαν να θες να το σκισεις κ κρατας 3*1’αυστηρα να τρεμουν τα χερια αν το κανεις καλα




5η μερα ΩΜΟΙ
ζεσταμα 10 λεπτα

λεγκ εξτενσιον 3*1' κεντρο ισομετρικα
2*40'' πλαγια
1.ζεσταμα με λαστιχο πιεσεις ψηλα 3*40’’
2.πιεσεις καθιστη με αλτηρες 4*10
3.πλαγιες εκτασεις 3*12
4.σκυφτη εκτασεις σε τροχαλια 1 -1 χερι για πισω δελτοειδη 3*12
5.ορθια κωπηλατικη με ισια μπαρα 4*12
6.διατασειςκαλες σε ωμους
7.αεροβιο


ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΙ ΚΙΛΑ ΣΕ ΩΜΟΥς




Το βλεπεις ,το δοκιμαζεις και μου λες!αποριες περιμενω!;)

gym
13-02-12, 01:48
καληνύχτα αγάπες

καληνυχτα αγαπουλα!:welcome::welcome::welcome:

gym
13-02-12, 02:59
οκ ντάρλινγκ
εννοείται όποτε μπορείς!!
φατσούλα δεν έχει?? :shock:


θελω να μου κανεις μια χαρη γιατι δνε το βρισκω το προγραμμα σου μαζεμενο...

θελω να μου ποσταρεις το προγραμμα σου ακριβως οπως ειναι μερα με μερα....μαζεμενα...οκ?


καληνύχτα αγάπες

καλεεεεεεεεεεε περιμενω εεε;);)

katerina.
13-02-12, 07:00
Εεεεεε κλεφτη ο χυμος ανανα ειναι δικο που χουι........:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P
:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:
Κ εγω υπερ τον αμινο ειμαι , πρωτεινη εχω να πιω πολλους μηνες.....

γιατι με χυμο???εγω πινω 10 γρ πριν το πρωινο μ ε νερο και αμεσως μετα την προπονηση σκετα παλι με μερο .ειναι λαθος??

katerina.
13-02-12, 07:10
με πειράζεις...
θα σε μαρτυρησω ....:green::green::green::green:τρωει και φρουτοκρεμα σαν τα μωρακι....α
λποιπον θα σας πω κατι η xelashai απο σημερα θα ειναι υπο την προστασια μου...θα γινει το τριτο κοριτσακι μου
οποιος πειραζει το μωρακι μου θα εχει να κανει μαζι μου!!!:green:
εκτοσ απο την gym.......(με αυτην δεν ...τα βαζω..):shock:

katerina.
13-02-12, 07:25
καλημερα κοριτσακια μου..αισθανομαι λιγο καλυτερα....δεν ξερω τι να κανω να παω η να μην παω γυμναστηριο..απο τη μια θελω τοσο πολυ να ξεκινησω το καινουργιο προγραμμα ...αλλα αποτην αλλη φοβαμαι μην με ριξει παλι...
ευχαριστω ελενη μου που μου το εβγαλες ...:bowdown::thumbup::clap::clap::clap:οτι αποριες θα ψαξω στο you tube για βιντεακια και αν δεν καταλαβω θα σε ρωτησω δεν θελω μωρε να σε ζαλιζω συνεχεια!!;)

xelashai
13-02-12, 08:59
καλημέρα στην ομορφη παρεούλα....:welcome:

xelashai
13-02-12, 09:04
θα σε μαρτυρησω ....:green::green::green::green:τρωει και φρουτοκρεμα σαν τα μωρακι....α
λποιπον θα σας πω κατι η xelashai απο σημερα θα ειναι υπο την προστασια μου...θα γινει το τριτο κοριτσακι μου
οποιος πειραζει το μωρακι μου θα εχει να κανει μαζι μου!!!:green:
εκτοσ απο την gym.......(με αυτην δεν ...τα βαζω..):shock:

καλημέρα κατερινούλα40304!..σουτ40305καλε οχι μη με μαρτυράς........

xelashai
13-02-12, 09:08
καλημερα κοριτσακια μου..αισθανομαι λιγο καλυτερα....δεν ξερω τι να κανω να παω η να μην παω γυμναστηριο..απο τη μια θελω τοσο πολυ να ξεκινησω το καινουργιο προγραμμα ...αλλα αποτην αλλη φοβαμαι μην με ριξει παλι...
ευχαριστω ελενη μου που μου το εβγαλες ...:bowdown::thumbup::clap::clap::clap:οτι αποριες θα ψαξω στο you tube για βιντεακια και αν δεν καταλαβω θα σε ρωτησω δεν θελω μωρε να σε ζαλιζω συνεχεια!!;)

40306....όχι ακόμη γυμναστήριο... πρώτα στο γιατρό...40307...
θα ιδρωσεις και θα γινεις χειρότερα...περιμενε 2 μερουλες ακομη....ναι?..ναι!ναι!

PEGY
13-02-12, 10:18
απο πλευρας μυικου διαχωρισμου ναι ρε συ...μια χαρα απλα θα πρεπει να αναπροσαρμοστει στον εξοπλισμο σου κ στις ασκησεις που μπορουμε να βαλουμε...;);)

τι εγινε>αρχισανε τα γονατακια εεεεε>?στα λεγα εγω!:P:P:P

Καλημέρα κορίτσιααααα!!!!!

Λοιπον Ελένη, πραγματικά νομίζω πως ήρθε η ώρα να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό. Όχι τόσο απο θέμα γονάτων αλλα θέλω να άλλάξω βρε αδερφέ!
Αυτό που έχω στο μυαλό μου είναι 3-4 προπ με βάρη full body κ ξεχωριστά αερόβιο. Προς το παρόν σπίτι κ απο Μάρτιο μπορεί κ γυμναστήριο:P

Τώρα έχω φτιάξει ένα κυκλικο (ω! τι έκπληξη!) το οποίο έχει ως εξης:

1 καθισμα με 10κ x15
2 πιεσεις δικεφάλων με 5κ στο κάθε χέρι x12
3 σανίδα http://www.youtube.com/watch?v=oexWjquu0qY x20
4 προβολές με το ένα πόδι (το πίσω είναι σε καρέκλα) 15
5 βυθίσεις x15
6 moutaine climber x20
7 v abs αριστερα κ δεξια x20
8 αρσεις ποδιών (κοιλιακοι) x20
9 σκοινάκι x 50

και όλο αυτό επι 3 φορές.
Λέω να σταματήσω λίγο τους κύκλους κ να κάνω κανονικά σετ όπως ολος ο νορμάλ κόσμος! Έχεις να μου προτείνεις κάτι;

Ξεκινησα φουριόζα, Δευτεριάτικα!

aggeliki
13-02-12, 10:52
καλημεραααααα κοριτσαρεςςςς!!!!! :turtle::turtle:

xelashai
13-02-12, 10:56
καλημεραααααα κοριτσαρεςςςς!!!!! :turtle::turtle:

:welcome:

Miss Fit
13-02-12, 11:56
Καλημέρα και απο μένα:welcome:
Ακόμα κρεβατομένη:(:(:(, πάει και η σημερινή προπόνηση, έχω να κάνω απο την Πέμπτη

amst
13-02-12, 12:20
καλεεεεεεεεεεε περιμενω εεε;);)

ααααααααα... σ'εμένα πήγαινε αυτό??!!

οκ..
λοιπόν, τώρα κάνω 2ομάδες, α + β

η α περιλαμβάνει:
Πλάτη
Εμπροσθολαίμιες Έλξεις 3x15
Εμπροσθ. Έλξεις Ανάποδη Λαβή 4x12
Dorsal 3x12

Ώμοι - Τραπεζοειδείς
Προτάσεις 4x12
Πλάγιες Εκτάσεις 3x10
Έξω Στροφή Ώμου 3x12
Ασκήσεις Αυχένα 10x3

Τρικέφαλοι
Πιέσεις Τροχαλίας 4x12
Kick Backs 3x12


και η β:
Στήθος
Πιέσεις επικλινούς 4x12
Πιέσεις μηχανής 3x15
Εκτάσεις μηχανής 3x12

Πόδια-Γάμπες
Leg Press 45μοίρες 5x12
Εκτάσεις Τετρ/λων 3x20
Κάμψεις Δικεφάλων 4x15
Προσαγωγοί 3x20
Απαγωγοί 3x20

Δικέφαλοι - Πήχεις
Κάμψεις Τροχαλίας 4x12
Κάμψεις Αλτήρων 3x12

την τελευταία εβδομάδα δυσκολευόμουν πολύ να πάω γυμναστήριο, γιατί το πρόγραμμα μου έπεαιρνε 2ώρες



αυτά που μπορώ να κάνω είναι όσο ελλειπτικό μου πεις σπίτι,
κάθε πέμπτη μάλλον θα πηγαίνω 1.5ώρα για πολεμικές τέχνες σ'ένα φίλο
από γυμναστήριο 4φορές την εβδομάδα, περισσότερες με τίποτα
στο πρόγραμμα που είχα δεν έκανα τίποτα για γλουτούς, παρά μόνο κάποιες ασκήσεις μόνη μου

όποια άλλη πληροφορία χρειάζεσαι, μου λες

:green:

amst
13-02-12, 12:25
Καλημέρα!

Σήμερα ζυγίστηκα γ@μώ το κέρατό μου και έχω χάσειιιιιιιιιι 100γραμμάρια :P:P:P:P:P

σκατά..
έχω κόψει τόση σαβούρα, μάλλον κάνω λάθη στη διατροφή
άντε πάλι, τι να αλλάξω τώρα?!

aggeliki
13-02-12, 12:30
καλε μην ζυγιζεσαι ακομα...πρωτη του μηνα !!! μη σε παιρνει απο κατω!!!:P

xelashai
13-02-12, 12:39
Καλημέρα!

Σήμερα ζυγίστηκα γ@μώ το κέρατό μου και έχω χάσειιιιιιιιιι 100γραμμάρια :P:P:P:P:P

σκατά..
έχω κόψει τόση σαβούρα, μάλλον κάνω λάθη στη διατροφή
άντε πάλι, τι να αλλάξω τώρα?!

ναι βρε...υπομονη..
εχω εχω 3 μηνες και ουτε 100γρ δεν εχασα...και τρωω και σαν σπουργιτι....:(

οποτε μην απογοητεύεσαι...προσπαθησε να κανεις τις προπονησεις σου κανονικα..

amst
13-02-12, 12:49
ναι βρε...υπομονη..
εχω εχω 3 μηνες και ουτε 100γρ δεν εχασα...και τρωω και σαν σπουργιτι....:(

οποτε μην απογοητεύεσαι...προσπαθησε να κανεις τις προπονησεις σου κανονικα..

:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

xelashai
13-02-12, 13:06
:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

χαχαχαχα....δεν στο ειπα για να στεναχωρηθεις περισσοτερο
εμεις κανουμε οτι μπορουμε...θα παρει μπροστα το σωμα μας μην αγχωνεσαι...

crow
13-02-12, 13:14
γιατι με χυμο???εγω πινω 10 γρ πριν το πρωινο μ ε νερο και αμεσως μετα την προπονηση σκετα παλι με μερο .ειναι λαθος??

Δεν ειναι ακριβως λαθος.......Βασικα για μενα δεν υπαρχει λαθος κ σωστο αλλα καλο κ καλυτερο....
Εγω πινω μισο ποτηρι χυμο ανανα με ενα στημενο λεμονι μεσα. Πινω αμινοξεα πριν κ μετα τη προπονηση. Επειδη μενω πολλες ωρες νυστικια θελω τα αμινοξεα να μεταφερθουν γρηγορα αλλα κ να απορροφηθουν στο μεγαλυτερο ποσοστο τους,χωρις υδ/κα δεν θα μεταφερθουν κ δεν θα απορροφηθουν!!! Εκτος αν εχεις αποθηκευμενη γλυκοζη απο πριν που μπορει το σωμα σου να χρησιμοποιησει....

crow
13-02-12, 13:16
Ασχετο αλλα εχω λατρεια με την Betty boop ........AMST εχεις το πιο ωραιο avatar....:):):)

gym
13-02-12, 13:16
Καλημέρα!

Σήμερα ζυγίστηκα γ@μώ το κέρατό μου και έχω χάσειιιιιιιιιι 100γραμμάρια :P:P:P:P:P

σκατά..
έχω κόψει τόση σαβούρα, μάλλον κάνω λάθη στη διατροφή
άντε πάλι, τι να αλλάξω τώρα?!

και πηγες και ζυγιστηκες μια μερα μετα αφου την προηγουμενη ειχες φαει διαφορα ε?;);)

καλημεραααα!και αστο πισω σου αυτο!

katerina.
13-02-12, 13:17
PRΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑς ΝΟΥΜΕΡΟ ΔΥΟ

1η μερα ΠΟΔΙΑ+ΚΟΙΛΙΑ
2η μερα ΠΛΑΤΗ +Τρικεφαλος
3η μερα ΑΕΡΟΒΙΟ/ΔΙΑΤΑΣΕΙς/ΚΟΙΛΙΑ/ΡΑΧΗ
4η μεραΣΤΗΘΟς+Δικεφαλος
5η μερα ΩΜΟΙ+αεροβιο 30 λεπτα
6η μερα rest active day ΔΙΑΤΑΣΕΙς
7η μερα ΑΠΟΛΥΤΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ
Το διαλειμμα σου οσο νιωθεις οτι χρειαζεσαι για να ξαναμπεις.
Το αεροβιο σου θα ειναι αυστηρα αυτο που δεν σου επηρεαζει το ποδι σου κ αυτο σημαινει οχι χιτ,οχι τρεξιματα τρελα...θα κανεις σταθερου τεμπο σε οτι κανεις.

1η μερα Ποδια
Ζεσταμα 15 λεπτα
1.leg extention (με λιγα κιλα) 3*20
2.leg curl 3*20
3.SQUAT με μπαρα(προσοχη προσοχη στα κιλα κ σε γονατο) 4*12 sth smith nakano?η ελευθερη?:unsure::unsure::unsure:ΟΠΩς ΝΙΩΘΕΙς ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΓΙΑ ΠΟΔΙ
4.Πλιε με αλτηρα στη μεση 4*12
5.προχωρητικες προβολες 3*30 βηματα χωρις κιλα
6.Μηχανημα που σπρωχνεις προς τα πισω για γλουτο 3*20+super set αρσεις ποδιων ξαπλωμενη σε παγκο για πισω οσα βγαζεις
7. Γαμπες σμιθ 5*25
8.Κοιλια μονοζυγο αρσεις ποδιων 5*25
9.Κρις κρος 4*40’’ ποια ειναι δεν τη βρισκωhttp://www.youtube.com/watch?v=dJ1sl33ZXm0
10.Διπλωσεις 4*30 σε επικληνη παγκο ολοκληρη κινηση??οχι...σε κανονικο παγκο αγγιζεις δαχτυλα χεριων και ποδιων αργα προσοχη σε μεση
11.διατασεις αποθεραπεια ενα 10-15 λεπτο χαλαρα


2η μερα ΠΛΑΤΗ ΤΡΙΚΕΦΑΛΟς
1.Ελξεις σε μονοζυγο οσα βγαλεις 4 σετ
2.Τριγωνικη λαβη 3*10
Στο τελευταιο σετ πας κ κανεις ανοιγματα με λαστιχο οσα μπορεις...καψιμο λεμε
3.Κωπηλατικη με αλτηρα ενα ενα χερι αλλα να μην ακουμπαει το ποδι σε παγκο.εισαι στον αερα και στηριζεσαι καπου πχ εκει που βαζουμε τους αλτηρες.το σωμα πλαγια διαγωνια για να φερεις ελαχιστα τη μεση παραλληλα κ κανεις κωπηλατικη με εναν αλτηρα
4*10+10+8+8
Στο τελευταιο σετ παλι λαστιχο
4.inverted rows smith 4 επι οσα βγαλεις :unsure::unsure::unsure::unsure:http://www.youtube.com/watch?v=1QKQA1drJbk αν ποναει ωμος μας λεςδεν βαζεις μπαλα εσυ...τα ποδια κατω
Στο τελευταιο σετ κανεις λαστιχο για ενα λεπτο αργα και σταθερα
5.Βυθισεις σε διζυγο για τρικεφαλο με σουπερ σετ καμψεις τρικεφαλου
4 επι οσα βγαλεις
6.γαλλικες με στραβομπαρα σε ισιο παγκο 3*12
Στο τελευταιο σετ παιρνεις λαστιχο και κανεις εκταση ψηλα(σαν να κρατας αλτηρα αλλα εσυ εχεις το λαστιχο) οσα βγαλεις για καψιμο λεμεεε



3η μερα κοιλια/ραχη
Κοιλια
1.αρσεις ποδιων αργα απο επικληνη παγκο 4*20 :unsure:????σορρυ κατακλινη ηθελα να παω για κοιλιακους που τον σηκωνουμε ψηλα και κρατας με τα χερια απο πανω κ σηκωνεις ποδια
2.κρις κρος 3*1’:unsure::unsure::unsure:???
3.διπλωσεις 3*30
4.ποδια καθετα και πιανεις μυτες ποδιων με παυση ψηλα 3*1’ αργααα
5.κρις κρος 3*30 αργα
6.ραχιαιους σε ρωμαικη καρεκλα 5*30 αργα κεντρο
7 πατωμα χερι-ποδι εναλλαξ 3*1’
8 .ΔΙΑΤΑΣΕΙς



4η μερα
1.Πιεσεις σε επικληνη παγκο με αλτηρες 4*12
2.Ανοιγματα σε ισιο παγκο 4*12
3.Cross over απο ψηλα 3*15
4.κανψεις ανοιχτα με ποδια πανω σε παγκο οσα μπορεις 3 σετ
5.καμψεις με λαστιχο 3 σετ οσα βγαζεις με παλαμη να κοιτα ψηλα
6.καμψεις σε επικληνη παγκο 3*10 ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΧΕΡΙΑ ΜΑΖΙ Η ΕΝΝΑΛΑΞ?? μαζι
7.σκοινι τροχαλια απο κατω σφυρια 3*12 ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΕΡΩεχεις το σκοινι στην τροχαλια απο κατω.πιανεις τις δυο ακρες κ σηκωνεις ψηλα σαν να κανεις σφυρια απλα εδω εχεις την τροχαλια,βιντεο δεν βρηκαhttp://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/cable-hammer-curls-rope-attachment βουαλα
8.Διατασεις με σκοινι/ζωνη κατι που να μην σκιστει τελος παντων...κρατας πισω δυνατα σαν να θες να το σκισεις κ κρατας 3*1’αυστηρα να τρεμουν τα χερια αν το κανεις καλα ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΣΤΗΘΟς??και για στηθος




5η μερα ΩΜΟΙ
ζεσταμα 10 λεπτα

λεγκ εξτενσιον 3*1' κεντρο ισομετρικα
2*40'' πλαγια
1.ζεσταμα με λαστιχο πιεσεις ψηλα 3*40’’ ΟΥΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΞΕΡΩπατας το λαστιχο με τα δυο ποδια πιανεις ακρες κ σηκωνεις πιεζεις ψηλα σαν να κανεις πιεσεις με αλτηρεςχαλαρο λαστιχο για ζεσταμα
2.πιεσεις καθιστη με αλτηρες 4*10
3.πλαγιες εκτασεις 3*12
4.σκυφτη εκτασεις σε τροχαλια 1 -1 χερι για πισω δελτοειδη 3*12 ​ΟΥΤΕ ΑΥΤΗ!http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/bent-over-low-pulley-side-lateralπροσεχε ποσο σκυβεις για το γονατο
5.ορθια κωπηλατικη με ισια μπαρα 4*12
6.διατασειςκαλες σε ωμους
7.αεροβιο


ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΙ ΚΙΛΑ ΣΕ ΩΜΟΥς




Το βλεπεις ,το δοκιμαζεις και μου λες!αποριες περιμενω!;) ...................

το βλεπεις πως παει κ αποψη χρονου κ δυναμης κ μου λες;)

gym
13-02-12, 13:17
Καλημέρα και απο μένα:welcome:
Ακόμα κρεβατομένη:(:(:(, πάει και η σημερινή προπόνηση, έχω να κάνω απο την Πέμπτη

υπομονη κουκλα μου...κ εγω σημερα ειμαι ντεμι...να παω να μην παω...θα δειξει!

gym
13-02-12, 13:18
καλημερα κοριτσακια μου..αισθανομαι λιγο καλυτερα....δεν ξερω τι να κανω να παω η να μην παω γυμναστηριο..απο τη μια θελω τοσο πολυ να ξεκινησω το καινουργιο προγραμμα ...αλλα αποτην αλλη φοβαμαι μην με ριξει παλι...
ευχαριστω ελενη μου που μου το εβγαλες ...:bowdown::thumbup::clap::clap::clap:οτι αποριες θα ψαξω στο you tube για βιντεακια και αν δεν καταλαβω θα σε ρωτησω δεν θελω μωρε να σε ζαλιζω συνεχεια!!;)

θα κατσεις μεσα μεχρι να γινεις τελειως καλα...ακουσε με,,..εγω ετσι την πατησα με παλικαριες!κ ακομα δεν εγινα καλα!;);)

gym
13-02-12, 13:19
καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!!!!!!!!!:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

katerina.
13-02-12, 13:20
θα κατσεις μεσα μεχρι να γινεις τελειως καλα...ακουσε με,,..εγω ετσι την πατησα με παλικαριες!κ ακομα δεν εγινα καλα!;);)

τωρα ειναι πλεον αργα ...μολισ γυρισα!!!:green::green:

xelashai
13-02-12, 13:24
τωρα ειναι πλεον αργα ...μολισ γυρισα!!!:green::green:


:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

voulaki
13-02-12, 13:26
καλημερα κοριτσαρες!!!!:welcome:επιτελους καλα!!αντε να μπω στο προγραμμα παλι, αποδιοργανωθηκα τελειως αυτες τις μερες με τη γριπη:( έχουμε και αναφορα τελος του μηνα:green:ειναι και στο καπακι μετα απο το τριημερο της καθαρης δευτερας.. ωχ παναγια μου αντε να αντισταθεις.. και ποιος ακουει και την αρχηγο μετα..

gym
13-02-12, 13:30
τωρα ειναι πλεον αργα ...μολισ γυρισα!!!:green::green:

τστστστστστστσττσ :green::green:

aggeliki
13-02-12, 13:34
καλημερα κοριτσαρες!!!!:welcome:επιτελους καλα!!αντε να μπω στο προγραμμα παλι, αποδιοργανωθηκα τελειως αυτες τις μερες με τη γριπη:( έχουμε και αναφορα τελος του μηνα:green:ειναι και στο καπακι μετα απο το τριημερο της καθαρης δευτερας.. ωχ παναγια μου αντε να αντισταθεις.. και ποιος ακουει και την αρχηγο μετα..

μη μασας μπορεισ ανετα να φας γαριδουλες βραστες η ψητες και λιγο ψητο χταποδακι εννοειτε χωρις λαγανα....και λιγο ρυζακι και εισαι κομπλε ωομιζω...τουλαχιστον εγω με αυτα θα ειμαι σουπερ!!

gym
13-02-12, 13:46
...................

το βλεπεις πως παει κ αποψη χρονου κ δυναμης κ μου λες;)

σου απαντησα μεσα στο ποστ σου

xelashai
13-02-12, 13:49
λενακι τι λες γι'αυτα?

1η μερα Πόδια

Ζεσταμα 15 λεπτα ποδηλατο
leg extention 3*12 http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/leg-extensions
leg curl 3*12 (μονο αυτό το μηχανημα εχουμε που ξαπλωνουμε) http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/lying-leg-curls
[/URL]Squat ελευθερα (αν νιωθεις σιγουρη με την τεχνικη βαλε κιλα αλλιως οχι ακομα) 3*10 θα ξεκινησω με τα βαρακια κ αν βρω βοηθεια στο gym θα παω στη μπαρα
http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/barbell-squat (http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/lying-leg-curls)
http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/dumbbell-squat

Πλιε με αλτηρα στη μεση(πολυ καθαρη κινηση με σωστα τον κορμο) 3*12
http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/plie-dumbbell-squat

.Προβολες προχωρητικες με το βαρος σωματος 3*20 βηματα :thumbup:
Γαμπες στο σμιθ η σε ορθιο μηχανημα 4*25 (μονο όρθιο εχουμε):thumbup:
Αποθεραπεια χαλαρα 15 με 20 λεπτα)αν εχεις χρονο 20,αν δεν εχεις ΝΑ ΒΡΕΙς!..ωωω ναι..θα βρω..:thumbup:



2η μερα Πλάτη + δικέφαλος


.Εμπροσθολαιμιες ελξεις στην τροχαλια(αν εχεις μονοζυγο με υποβοηθηση κανεις εκει) 4*12 οκ
Κλειστη λαβη τριγωνικη τροχαλια 4*12 http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/cable-hammer-curls-rope-attachment
Κωπηλατικη με αλτηρα 1 -1 χερι(προσοχη στην τεχνικη) 3*10 http://www.youtube.com/watch?v=h-0b-f1WdGA (http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/cable-hammer-curls-rope-attachment)
Κωπηλατικη καθιστη σε τροχαλια χαμηλα 3*10 οκ
Καμψεις δικεφαλου με μπαρα ορθια 3*10 http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/drag-curl (http://www.youtube.com/watch?v=h-0b-f1WdGA)
Αλτηρες εναλλαξ 3*10 οκ
Τροχαλια μπαρα απο κατω 2*15 [URL]http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/reverse-cable-curl (http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/drag-curl)

συγνωμη κοριτσακια μου αλλα δεν εχω βοηθεια στο gym και μονο ετσι θα ειμαι σιγουρη οτι τα κανω σωστα...

gym
13-02-12, 13:55
λενακι τι λες γι'αυτα?

1η μερα Πόδια

Ζεσταμα 15 λεπτα ποδηλατο
leg extention 3*12 http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/leg-extensions
leg curl 3*12 (μονο αυτό το μηχανημα εχουμε που ξαπλωνουμε) http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/lying-leg-curls
[/URL]Squat ελευθερα (αν νιωθεις σιγουρη με την τεχνικη βαλε κιλα αλλιως οχι ακομα) 3*10 θα ξεκινησω με τα βαρακια κ αν βρω βοηθεια στο gym θα παω στη μπαρα
http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/barbell-squat (http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/lying-leg-curls)
http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/dumbbell-squat

Πλιε με αλτηρα στη μεση(πολυ καθαρη κινηση με σωστα τον κορμο) 3*12
http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/plie-dumbbell-squat

.Προβολες προχωρητικες με το βαρος σωματος 3*20 βηματα :thumbup:
Γαμπες στο σμιθ η σε ορθιο μηχανημα 4*25 (μονο όρθιο εχουμε):thumbup:
Αποθεραπεια χαλαρα 15 με 20 λεπτα)αν εχεις χρονο 20,αν δεν εχεις ΝΑ ΒΡΕΙς!..ωωω ναι..θα βρω..:thumbup:



2η μερα Πλάτη + δικέφαλος


.Εμπροσθολαιμιες ελξεις στην τροχαλια(αν εχεις μονοζυγο με υποβοηθηση κανεις εκει) 4*12 οκ
Κλειστη λαβη τριγωνικη τροχαλια 4*12 http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/cable-hammer-curls-rope-attachment
Κωπηλατικη με αλτηρα 1 -1 χερι(προσοχη στην τεχνικη) 3*10 http://www.youtube.com/watch?v=h-0b-f1WdGA (http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/cable-hammer-curls-rope-attachment)
Κωπηλατικη καθιστη σε τροχαλια χαμηλα 3*10 οκ
Καμψεις δικεφαλου με μπαρα ορθια 3*10 http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/drag-curl (http://www.youtube.com/watch?v=h-0b-f1WdGA)
Αλτηρες εναλλαξ 3*10 οκ
Τροχαλια μπαρα απο κατω 2*15 [URL]http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/reverse-cable-curl (http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/drag-curl)

συγνωμη κοριτσακια μου αλλα δεν εχω βοηθεια στο gym και μονο ετσι θα ειμαι σιγουρη οτι τα κανω σωστα...

οχι αυτοαυτο ειναι για δικεφαλο...ειναι μια λαβη σαν τριγωνο που την βαζεις εκει που κανεις εμπροσθολαιμιες τροχαλια κ τραβας με αυτο το τριγωνο.εαν δεν εχει το γυμ σου αυτη τη λαβη παρε το σκοινι κ κανε με αυτο σαν να σχηματιζει τριγωνο

και η τελευταια ασκηση οι παλαμες κοιτανε προς τα πανω κ οχι κατω

κατα τα αλλα ολα σωστα τα βρηκες κ μπραβο σου που εψαξες...

gym
13-02-12, 13:58
ααααααααα... σ'εμένα πήγαινε αυτό??!!

οκ..
λοιπόν, τώρα κάνω 2ομάδες, α + β

η α περιλαμβάνει:
Πλάτη
Εμπροσθολαίμιες Έλξεις 3x15
Εμπροσθ. Έλξεις Ανάποδη Λαβή 4x12
Dorsal 3x12

Ώμοι - Τραπεζοειδείς
Προτάσεις 4x12
Πλάγιες Εκτάσεις 3x10
Έξω Στροφή Ώμου 3x12
Ασκήσεις Αυχένα 10x3

Τρικέφαλοι
Πιέσεις Τροχαλίας 4x12
Kick Backs 3x12


και η β:
Στήθος
Πιέσεις επικλινούς 4x12
Πιέσεις μηχανής 3x15
Εκτάσεις μηχανής 3x12

Πόδια-Γάμπες
Leg Press 45μοίρες 5x12
Εκτάσεις Τετρ/λων 3x20
Κάμψεις Δικεφάλων 4x15
Προσαγωγοί 3x20
Απαγωγοί 3x20

Δικέφαλοι - Πήχεις
Κάμψεις Τροχαλίας 4x12
Κάμψεις Αλτήρων 3x12

την τελευταία εβδομάδα δυσκολευόμουν πολύ να πάω γυμναστήριο, γιατί το πρόγραμμα μου έπεαιρνε 2ώρες



αυτά που μπορώ να κάνω είναι όσο ελλειπτικό μου πεις σπίτι,
κάθε πέμπτη μάλλον θα πηγαίνω 1.5ώρα για πολεμικές τέχνες σ'ένα φίλο
από γυμναστήριο 4φορές την εβδομάδα, περισσότερες με τίποτα
στο πρόγραμμα που είχα δεν έκανα τίποτα για γλουτούς, παρά μόνο κάποιες ασκήσεις μόνη μου

όποια άλλη πληροφορία χρειάζεσαι, μου λες

:green:
τελικα θα πηγαινεις γυμναστηριο η οχι?δεν καταλαβα...

gym
13-02-12, 14:00
Καλημέρα κορίτσιααααα!!!!!

Λοιπον Ελένη, πραγματικά νομίζω πως ήρθε η ώρα να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό. Όχι τόσο απο θέμα γονάτων αλλα θέλω να άλλάξω βρε αδερφέ!
Αυτό που έχω στο μυαλό μου είναι 3-4 προπ με βάρη full body κ ξεχωριστά αερόβιο. Προς το παρόν σπίτι κ απο Μάρτιο μπορεί κ γυμναστήριο:P

Τώρα έχω φτιάξει ένα κυκλικο (ω! τι έκπληξη!) το οποίο έχει ως εξης:

1 καθισμα με 10κ x15
2 πιεσεις δικεφάλων με 5κ στο κάθε χέρι x12
3 σανίδα http://www.youtube.com/watch?v=oexWjquu0qY x20
4 προβολές με το ένα πόδι (το πίσω είναι σε καρέκλα) 15
5 βυθίσεις x15
6 moutaine climber x20
7 v abs αριστερα κ δεξια x20
8 αρσεις ποδιών (κοιλιακοι) x20
9 σκοινάκι x 50

και όλο αυτό επι 3 φορές.
Λέω να σταματήσω λίγο τους κύκλους κ να κάνω κανονικά σετ όπως ολος ο νορμάλ κόσμος! Έχεις να μου προτείνεις κάτι;

Ξεκινησα φουριόζα, Δευτεριάτικα!

χεχεχ παλι κυκλους κανεις ομως!:green::green:

καλο ειναι...αρκετες ασκησεις εχεις!
γιατι δεν κανεις ανω μερος -κατω μερος και τα βαζεις ολα μαζι?

amst
13-02-12, 14:07
Ασχετο αλλα εχω λατρεια με την Betty boop ........AMST εχεις το πιο ωραιο avatar....:):):)

θες να γίνουμε φίλες???

χαχαχααχαχαα
ευχαριστώ.. και εγώ λατρεύω

amst
13-02-12, 14:13
τελικα θα πηγαινεις γυμναστηριο η οχι?δεν καταλαβα...

ναι καλέ! θα πηγαίνω!!
απλά δε μπορώ με τίποτα αυτό το δίωρο, γιατί μάλλον κάνω και αργά τις ασκήσεις και αγχώνομαι τρελλά με την ώρα!!
μπορώ να κάνω έξτρα ελλειπτικό στο σπίτι (το σκεφτόμουν έτσι, μήπως γλιτώναμε καμμιά μέρα από γυμν. και έκανα σπίτι)
και θα κάνω και αυτό το πρόγραμμα με τις πολ. τέχνες, έτσι για να δω πώς είναι(είναι και φίλος είναι και free)

xelashai
13-02-12, 14:13
Β Λαβή λεγεται λενακι?

gym
13-02-12, 14:15
Β Λαβή λεγεται λενακι?

πρωτη λαβη-παλαμες κατω
δευτερη λαβη-παλαμες πανω
ουδετερη η κ τριτη λαβη -παλαμες κοιταζονται μεταξυ τους :green:

απλα μπακαλιστικα να το πω ετσι!

xelashai
13-02-12, 14:18
πρωτη λαβη-παλαμες κατω
δευτερη λαβη-παλαμες πανω
ουδετερη η κ τριτη λαβη -παλαμες κοιταζονται μεταξυ τους :green:

απλα μπακαλιστικα να το πω ετσι!

http://www.youtube.com/watch?v=G9s9cHpNT-k&feature=related

κ (http://www.youtube.com/watch?v=G9s9cHpNT-k&feature=related)αμια σχεση???
πως κοιταζονται οι παλαμες μεταξυ τους???:unsure:

Gogoka
13-02-12, 14:19
καλως ηρθες και εδω γωγω μου!

οπως βλεπεις ειμαστε γυναικεια παρεα εδω μεσα ...αυστηρα γυναικεια και λεμε τα παντα!

οτι απορια εχεις ,ριχτην κ εμεις θα σε βοηθησουμε οσο μπορουμε!

στοχος σου να μειωσεις σωματικο λιπος ετσι?
πες μας περιπου τι διατροφη κ προπονηση κανεις...

ενα θερμιδικο ελειμμα πρεπει αν το εχεις αν θες μειωση σωματικου λιπους...ειτε αυτο ερχεται απο προπονηση(αεροβια+αναεροβια)ειτε απο διατροφη(υποθερμιδικη)

πολλοι οι δρομοι για να φτασεις εκει που θες αρκει να το εχεις παρει αποφαση,,,


καλως ηρθες κ παλι κ θα τα λεμε!:toast::toast:

Σας ευχαριστωωωωω που με καλο-δεχτηκατε :bowdown::bowdown:
Ναι ναι, σωστος ειναι να μειωσω το σωματικο λιπος! Καλα τα λες..
Προς το παρον δεν κανω προπονηση, γιατι την παρασκευη πηγα στον γιατρο και μου εδωσε το "οκ" να ξανα παω στο γυμναστηριο! Οποτε θα γραφτω σημερα - η αυριο παλι! (πηγαινα στο γυμναστηριο περισυ απο τον απριλιο παριπου μεχρι τον αυγουστο αλλα το σταματησα επειδι μου ειπε ο γιατρος).

Όσο αναφορα την διατροφη μου, ειναι καπως αστατη :P Δηλαδη, Δευτερα που εχω μονο μαθηματα πρωι καφε, αν πειναω θα φαω δημητριακα, μετα το απογευμα που γυρναω σπιτι θα μαγιρεψω κατι (οσπρια, η κοτοπουλο, η ρυζι, η μακαρονια -τα ευκολα και γρηγορα). και Τριτη-Πεμπτη-Παρασκευη-Σαββατο που ξυπνω στις 6 το πρωι, πινω καφε , παω δουλεια τρωω μια μπαγκετουλα με κασερι και γαλοπουλα βραστη γυρω στις 8, μετα αλλη μια στις 13.00 κ οταν σχολαω κατα τις 5.. (Περιπου θα πιω και 3-4 fredo espesso σκετα). οταν γυρισω σπιτι μπορει να μην φαω και τιποτα, μπορει δημητριακα, μπορει να φαω και σουβλακι. :P:P:P
Αυτα στο περιπου. Επισης επειδι δουλευω σερβιτορα, μεσα στο μαγαζι που εχεις δυο οροφους, εχει μια κωλο-σκαλα με 19 σκαλια! και ολη μερα την κανω πανω κατω! :shock: οποτε κατι σαν ασκηση θα ναι κ αυτο! χιχι! Σορρυ για το μεγαλο ποστ!

gym
13-02-12, 14:22
http://www.youtube.com/watch?v=G9s9cHpNT-k&feature=related

κ (http://www.youtube.com/watch?v=G9s9cHpNT-k&feature=related)αμια σχεση???
πως κοιταζονται οι παλαμες μεταξυ τους???:unsure:

http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/v-bar-pulldown

gym
13-02-12, 14:26
Σας ευχαριστωωωωω που με καλο-δεχτηκατε :bowdown::bowdown:
Ναι ναι, σωστος ειναι να μειωσω το σωματικο λιπος! Καλα τα λες..
Προς το παρον δεν κανω προπονηση, γιατι την παρασκευη πηγα στον γιατρο και μου εδωσε το "οκ" να ξανα παω στο γυμναστηριο! Οποτε θα γραφτω σημερα - η αυριο παλι! (πηγαινα στο γυμναστηριο περισυ απο τον απριλιο παριπου μεχρι τον αυγουστο αλλα το σταματησα επειδι μου ειπε ο γιατρος).

Όσο αναφορα την διατροφη μου, ειναι καπως αστατη :P Δηλαδη, Δευτερα που εχω μονο μαθηματα πρωι καφε, αν πειναω θα φαω δημητριακα, μετα το απογευμα που γυρναω σπιτι θα μαγιρεψω κατι (οσπρια, η κοτοπουλο, η ρυζι, η μακαρονια -τα ευκολα και γρηγορα). και Τριτη-Πεμπτη-Παρασκευη-Σαββατο που ξυπνω στις 6 το πρωι, πινω καφε , παω δουλεια τρωω μια μπαγκετουλα με κασερι και γαλοπουλα βραστη γυρω στις 8, μετα αλλη μια στις 13.00 κ οταν σχολαω κατα τις 5.. (Περιπου θα πιω και 3-4 fredo espesso σκετα). οταν γυρισω σπιτι μπορει να μην φαω και τιποτα, μπορει δημητριακα, μπορει να φαω και σουβλακι. :P:P:P
Αυτα στο περιπου. Επισης επειδι δουλευω σερβιτορα, μεσα στο μαγαζι που εχεις δυο οροφους, εχει μια κωλο-σκαλα με 19 σκαλια! και ολη μερα την κανω πανω κατω! :shock: οποτε κατι σαν ασκηση θα ναι κ αυτο! χιχι! Σορρυ για το μεγαλο ποστ!

πρεπει πρωτον να ξεκινησεις γυμναστηριο και να βαλεις σε μια σειρα τη διατροφη σου γιατι αυτα που τρως ειναι ελαχιστα

ξεκινας διαβασμααααα!:green:

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?5923-%CE_%CE%B9%CE%B1%CF_%CF_%CE%BF%CF_%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF_%CF_%CE%B1%CF_%CE%B9%CE%BF%CF_%CF_-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BF%CF_%CE%B9-%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%BF...

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?722-%CE%A0%CE%BF%CF_%CE%B5%CF_-%CE%B8%CE%B5%CF_%CE%BC%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF_-%CF_%CF_%CE%B5%CE%B9%CE%B1%CE%B6%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CE%B9-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BF%CE%B3%CE%BA%CE%BF-%CE%B3%CF_%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CF_%CF_%CE%B7-%CF_%CF_%CE%BD%CF_%CE%B7%CF_%CE%B7%CF_%CE%B7&highlight=%CE%A0%CE%BF%CF_%CE%B5%CF_%20%CE%B8%CE%B5%CF_%CE%BC%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF_%20%CF_%CF_%CE%B5%CE%B9%CE%B1%CE%B6%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CE%B9(εσυ κοιτας τη συντηρηση...μην μπερδευεσαι με ορους ογκογραμμωση)


διαβασε τα αυτα για να εχεις μια ιδεα...ειναι σημαντικο να ξερεις γιατι πρεπει να φας κατι κ οχι απλα να στο πει καποιος...

xelashai
13-02-12, 14:27
http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/v-bar-pulldown (http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/v-bar-pulldown)


ααα...μαλιστα...αυτη τη λαβη την εχουν στην κωπηλατικη..
ευχαριστω λενακι και συγνωμη..

gym
13-02-12, 14:29
ααα...μαλιστα...αυτη τη λαβη την εχουν στην κωπηλατικη..
ευχαριστω λενακι και συγνωμη..

ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ???????????????????????:unsure::unsure::unsure:

xelashai
13-02-12, 14:32
ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ???????????????????????:unsure::unsure::unsure:

εε για τα βιντεο..

gym
13-02-12, 14:34
εε για τα βιντεο..

ε και τι?
εκατσες κ εψαξες κιολας εσυ...ασχοληθηκες...αυτο δειχνει οτι νοιαζεσαι γι αυτο που κανεις...

αντε ελπιζω να σου κατσει το προγραμμα!αν νιωσεις οτι δεν σου αρεσει,σου ειναι βαρυ η ελαφρυ οτιδηποτε μου λες...

amst
13-02-12, 14:34
πρεπει πρωτον να ξεκινησεις γυμναστηριο και να βαλεις σε μια σειρα τη διατροφη σου γιατι αυτα που τρως ειναι ελαχιστα

ξεκινας διαβασμααααα!:green:

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?5923-%CE_%CE%B9%CE%B1%CF_%CF_%CE%BF%CF_%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF_%CF_%CE%B1%CF_%CE%B9%CE%BF%CF_%CF_-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BF%CF_%CE%B9-%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%BF...

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?722-%CE%A0%CE%BF%CF_%CE%B5%CF_-%CE%B8%CE%B5%CF_%CE%BC%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF_-%CF_%CF_%CE%B5%CE%B9%CE%B1%CE%B6%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CE%B9-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BF%CE%B3%CE%BA%CE%BF-%CE%B3%CF_%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CF_%CF_%CE%B7-%CF_%CF_%CE%BD%CF_%CE%B7%CF_%CE%B7%CF_%CE%B7&highlight=%CE%A0%CE%BF%CF_%CE%B5%CF_%20%CE%B8%CE%B5%CF_%CE%BC%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF_%20%CF_%CF_%CE%B5%CE%B9%CE%B1%CE%B6%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CE%B9(εσυ κοιτας τη συντηρηση...μην μπερδευεσαι με ορους ογκογραμμωση)



διαβασε τα αυτα για να εχεις μια ιδεα...ειναι σημαντικο να ξερεις γιατι πρεπει να φας κατι κ οχι απλα να στο πει καποιος...


θα τα διαβάσω και εγώ αυτά το βράδυ.. δεν τα είχα δει
γιατί πολύ με έχει πάρει από κάτω σήμερα!

gym
13-02-12, 14:35
θα τα διαβάσω και εγώ αυτά το βράδυ.. δεν τα είχα δει
γιατί πολύ με έχει πάρει από κάτω σήμερα!

βρε κουκλα μου...γιατι?
γιατι βιαζεσαι?

και σου ξαναλεω....ζυγιστηκες μια μερα μετα αφου ειχες φαει διαφορα χθες...;);)

gym
13-02-12, 14:42
40311


για ποιο λογο γυμναζεστε σκληρα εσεις?;);)

amst
13-02-12, 14:45
βρε κουκλα μου...γιατι?
γιατι βιαζεσαι?

και σου ξαναλεω....ζυγιστηκες μια μερα μετα αφου ειχες φαει διαφορα χθες...;);)

θα είμαι απόλυτα ειλικρινής λενάκι
δεν έχω θέμα με τη ζυγαριά, δε με πειράζει τι δείχνει. ΝΑΙ θα μου άρεσε να με δείχνει πιο κάτω αλλά ανακαλύπτω πράγματα του εαυτού μου που δε μ'αρέσουν

και εξηγώ:
όποτε βλέπω διαφορά, πανικοβάλομαι
από τότε με τις καταραμένες δίαιτες
το πήγαινα μια χαρά και μόλις είδα ότι το παντελόνι είναι πιο άνετο, ότι η κοιλιά μάζεψε κάπως, ότι το σουτιέν κλείνει ένα κλιψάκι πιο μέσα, ότι η κυτταρίτιδα στρώνει...... αντέδρασα αρνητικά. άρχισα να πεινάω συνέχεια, να δαγκώνω απ΄το πιτόγυρο του καλού μου, να κοιτάζω τα γλυκά, να χαλαρώνω με λίγα λόγια.
μέχρι και γυμναστήριο δεν πάω τις τελευταίες μέρες (εντάξει, δεν έχω χρόνο, αλλά θα μπορούσα να ξυπνήσω 7 και να πάω, έλεος)!!

και τώρα έχω φρικάρει και νιώθω ότι πάντα θα χαλαρώνω και θα παίρνω ότι έχασα και θα τα σκατώνω και δε θα στρώσω ποτέ!!!

δεν είναι η ζυγαριά


ΠΑΡΑΝΟΙΑ εντελώς, έτσι?!

ψυχολόγε, βοήθα την ασθενή σου!!!

Gogoka
13-02-12, 14:47
πρεπει πρωτον να ξεκινησεις γυμναστηριο και να βαλεις σε μια σειρα τη διατροφη σου γιατι αυτα που τρως ειναι ελαχιστα

ξεκινας διαβασμααααα!:green:

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?5923-%CE_%CE%B9%CE%B1%CF_%CF_%CE%BF%CF_%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF_%CF_%CE%B1%CF_%CE%B9%CE%BF%CF_%CF_-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BF%CF_%CE%B9-%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%BF...

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?722-%CE%A0%CE%BF%CF_%CE%B5%CF_-%CE%B8%CE%B5%CF_%CE%BC%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF_-%CF_%CF_%CE%B5%CE%B9%CE%B1%CE%B6%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CE%B9-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BF%CE%B3%CE%BA%CE%BF-%CE%B3%CF_%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CF_%CF_%CE%B7-%CF_%CF_%CE%BD%CF_%CE%B7%CF_%CE%B7%CF_%CE%B7&highlight=%CE%A0%CE%BF%CF_%CE%B5%CF_%20%CE%B8%CE%B5%CF_%CE%BC%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF_%20%CF_%CF_%CE%B5%CE%B9%CE%B1%CE%B6%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CE%B9(εσυ κοιτας τη συντηρηση...μην μπερδευεσαι με ορους ογκογραμμωση)


διαβασε τα αυτα για να εχεις μια ιδεα...ειναι σημαντικο να ξερεις γιατι πρεπει να φας κατι κ οχι απλα να στο πει καποιος...

Τα διαβασα!! Και τωρα, εκτος τ οτι θα γραφτω γυμναστηριο, πως να βαλω σε ταξη την διατροφη μου;; Ενα πραγμα μονο δεν μπορω να κοψω.. τον σκετο καφε μου! Κακο;;;
Να πω και την αληθεια, με ολα αυτα που εχω διαβασει για την διατροφη, η αληθεια ειναι πως καπως εχω μπερδευτει.

gym
13-02-12, 14:48
θα είμαι απόλυτα ειλικρινής λενάκι
δεν έχω θέμα με τη ζυγαριά, δε με πειράζει τι δείχνει. ΝΑΙ θα μου άρεσε να με δείχνει πιο κάτω αλλά ανακαλύπτω πράγματα του εαυτού μου που δε μ'αρέσουν

και εξηγώ:
όποτε βλέπω διαφορά, πανικοβάλομαι
από τότε με τις καταραμένες δίαιτες
το πήγαινα μια χαρά και μόλις είδα ότι το παντελόνι είναι πιο άνετο, ότι η κοιλιά μάζεψε κάπως, ότι το σουτιέν κλείνει ένα κλιψάκι πιο μέσα, ότι η κυτταρίτιδα στρώνει...... αντέδρασα αρνητικά. άρχισα να πεινάω συνέχεια, να δαγκώνω απ΄το πιτόγυρο του καλού μου, να κοιτάζω τα γλυκά, να χαλαρώνω με λίγα λόγια.
μέχρι και γυμναστήριο δεν πάω τις τελευταίες μέρες (εντάξει, δεν έχω χρόνο, αλλά θα μπορούσα να ξυπνήσω 7 και να πάω, έλεος)!!

και τώρα έχω φρικάρει και νιώθω ότι πάντα θα χαλαρώνω και θα παίρνω ότι έχασα και θα τα σκατώνω και δε θα στρώσω ποτέ!!!

δεν είναι η ζυγαριά





ΠΑΡΑΝΟΙΑ εντελώς, έτσι?!


διαβασε τα αρθρα και μαθε τι πρεπει να δινεις στο σωμα σου....
μονο ετσι θα καταλααβεις τι πρεπει να κανεις..

οτι και να σου πουμε εμεις,αν δεν το πιασεις μονη σου το νοημα,θα εχεις πισωγυρισματα

το θεμα ειναι να μαθεις να κανεις γυμναστικη η οποια θα σε βοηθησει απεριοριστα και να βοηθας την προσπαθεια σου αυτη με ενα καλο πλανο διατροφης...

απο εκει κ περα,μολις μπεις σε μια σειρα θα πηγαινουν ολα ρολοι...

και θα βρουμε το κολπο να σε κραταει σε φορμα μολις χασεις αυτα τα κιλα που θες...

gym
13-02-12, 14:50
Τα διαβασα!! Και τωρα, εκτος τ οτι θα γραφτω γυμναστηριο, πως να βαλω σε ταξη την διατροφη μου;; Ενα πραγμα μονο δεν μπορω να κοψω.. τον σκετο καφε μου! Κακο;;;
Να πω και την αληθεια, με ολα αυτα που εχω διαβασει για την διατροφη, η αληθεια ειναι πως καπως εχω μπερδευτει.

τα διαβασες ολα αυτα κιολας?χμ....χμ.....χμ....τοσο γρηγροα ε?;);)

που μπερδευτηκες?
με βαση αυτα τα αρθρα μπορεις να φτιαξεις μια διατροφη συμφωνα με τις αναγκες του σωματος σου...
το πρωτο που εχεις να κανεις ειναι να βρεις με ποσες θερμιδες συντηρεις τα κιλα που εχεις τωρα και αναλογως το στοχο σου προχωρας...

ο καφες γιατι καλε ειναι κακος?μια χαρα ειναι...;):toast:

amst
13-02-12, 14:55
διαβασε τα αρθρα και μαθε τι πρεπει να δινεις στο σωμα σου....
μονο ετσι θα καταλααβεις τι πρεπει να κανεις..

οτι και να σου πουμε εμεις,αν δεν το πιασεις μονη σου το νοημα,θα εχεις πισωγυρισματα

το θεμα ειναι να μαθεις να κανεις γυμναστικη η οποια θα σε βοηθησει απεριοριστα και να βοηθας την προσπαθεια σου αυτη με ενα καλο πλανο διατροφης...

απο εκει κ περα,μολις μπεις σε μια σειρα θα πηγαινουν ολα ρολοι...

και θα βρουμε το κολπο να σε κραταει σε φορμα μολις χασεις αυτα τα κιλα που θες...

ναι αγάπη
φεύγω για δουλειά, θα τα κοιτάξω το βράδυ
ψηλα το κεφάλι!!!

xelashai
13-02-12, 14:57
μμμμ.....40312
γυμναζομαι γιατι...
η ασκηση ειναι το πιο σημαντικο πραγμα που μπορω να κανω για την υγεια μου(γιαυτο η χοληστερινη ειναι στο 300:green:
γιατι νοιωθω πιο ηρεμη και ευτυχισμενη
γιατι με βοηθαει να εχω περισσοτερη ενεργεια
εεε...και τελευταιο να σφιξουν τα κωλ@ρακια...:P

Gogoka
13-02-12, 15:05
τα διαβασες ολα αυτα κιολας?χμ....χμ.....χμ....τοσο γρηγροα ε?;);)

που μπερδευτηκες?
με βαση αυτα τα αρθρα μπορεις να φτιαξεις μια διατροφη συμφωνα με τις αναγκες του σωματος σου...
το πρωτο που εχεις να κανεις ειναι να βρεις με ποσες θερμιδες συντηρεις τα κιλα που εχεις τωρα και αναλογως το στοχο σου προχωρας...

ο καφες γιατι καλε ειναι κακος?μια χαρα ειναι...;):toast:

Τα ειχα ξαναδιαβασει, γι αυτο! Ανανεωση τα εκανα:P ωραια! θααααα το ψαξω και μολις φτιαξω την διατροφη θα σας την δειξω να μου πειτε! :):):)
Ενταξει οχι, απλα τον αγαπω (τον καφε), και δεν θελω να τον χασω :P:P:P

Stella
13-02-12, 15:09
Γειά σας κούκλες και απο΄μενα!
Σημερα πρωί πρωί πήγα έκανα την πρωτη φυσιοθεραπεία στο νοσοκομείο.
Να δούμε πως θα πάει...
Θα κάνω κάθε μέρα για 10 μέρες...
Παντως οι ώμοι μου θελουν σιγουρα ενυνάμωση για τί πιστευω πως επειδή πχ. ο θωρακικός έχει δύναμη να τραβήξει, οι ώμοι που συμμετεχουν υστερούν...οπότε πιστευω ότι κάπου εκει το χανω....

Οπότε Ελενη ας το δουμε αυτό αν μου βγάλεις πρόγραμμα να δώσουμε κάποια εμφαση εκεί.;)

PEGY
13-02-12, 15:10
χεχεχ παλι κυκλους κανεις ομως!:green::green:

καλο ειναι...αρκετες ασκησεις εχεις!
γιατι δεν κανεις ανω μερος -κατω μερος και τα βαζεις ολα μαζι?

Καλημέρα τζιμ:welcome::welcome:

ναι ναι πάλι κύκλους κάνω γιατι . . . .δεν ξέρω να κάνω κ κάτι άλλο!

Μ αρέσει η ιδέα σου, αν θες δώσ' μου ένα μπουσουλα με ανω κάτω μέρος σε ξεχωριστές μερες. Κ αυτό απ οτι καταλαβαίνω θα το κάνω σε σετ δλδ ξεκινάω την πρώτη άσκηση, τελειώνω όλα τα σετ, συνεχίζω με την δεύτερη ε;
Είμαι εντελώς αρχάρια σε τέτοια προγράμματα. . .

gym
13-02-12, 15:59
Καλημέρα τζιμ:welcome::welcome:

ναι ναι πάλι κύκλους κάνω γιατι . . . .δεν ξέρω να κάνω κ κάτι άλλο!

Μ αρέσει η ιδέα σου, αν θες δώσ' μου ένα μπουσουλα με ανω κάτω μέρος σε ξεχωριστές μερες. Κ αυτό απ οτι καταλαβαίνω θα το κάνω σε σετ δλδ ξεκινάω την πρώτη άσκηση, τελειώνω όλα τα σετ, συνεχίζω με την δεύτερη ε;
Είμαι εντελώς αρχάρια σε τέτοια προγράμματα. . .

καλημερα κουκλα μου!

ενα καλο πανο ειναι το εξης

1η μερα ανω
2η μερα κατω
3η μερα αεροβιο διατασεις
4η μερα ανω
5η μερα κατω




μπορεις ειτε να εχεις ανω 1 και ανω 2 κ αντιστοιχα κ στο κατω το ιδιο ειτε απλα να κρατησεις το ιδιο πλανο ανω και κατω...οπως θες
αν θες να εχεις ποικιλια ασκησεων βαλε ανω 1 κ ανω 2 κ κατω 1 κ κατω 2

ξεκινας με σετ κ συνεχιζεις...δεν κανεις κυκλο
κανεις straight sets στη σειρα..
δεν ειναι κακο να δοκιμαζεις νεα πραγματα...κ αν πας και σε γυμναστηριο εκει θα κανεις τετοια σετ σαν κατι διαφορετικο οποτε ας πουμε οτι προετοιμαζεσαι καπως σε αυτο το στυλ

θα εχεις ομως και διαλειμματα ρε συ...αλλιως παλι το πας σε κυκλικο...
αυτο που με απασχολει ειναι αν μεσα απο αυτο,εσενα που εχεις κανει τοσο καιρο κυκλικα θα σε ιντριγκαρει γιατι σπιτι δεν εχεις πολλα βαρη για αντισταση και δεν ξερω...


μονο αυτο μου ερχεται στο μυαλο...


γιατι δεν κανεις το εξης?
να χωρισεις σε ανω1 και 2 κ κατω 1 κ 2 και παλι θα ειναι σε κυκλο...
απλα θα εισαι πιο ξεκαθαρη στις ασκησεις σου...θα ξερεις οτι σημερα εστιαζω εκει κ οχι σουμα ολα...τι λες?

gym
13-02-12, 16:00
Γειά σας κούκλες και απο΄μενα!
Σημερα πρωί πρωί πήγα έκανα την πρωτη φυσιοθεραπεία στο νοσοκομείο.
Να δούμε πως θα πάει...
Θα κάνω κάθε μέρα για 10 μέρες...
Παντως οι ώμοι μου θελουν σιγουρα ενυνάμωση για τί πιστευω πως επειδή πχ. ο θωρακικός έχει δύναμη να τραβήξει, οι ώμοι που συμμετεχουν υστερούν...οπότε πιστευω ότι κάπου εκει το χανω....

Οπότε Ελενη ας το δουμε αυτό αν μου βγάλεις πρόγραμμα να δώσουμε κάποια εμφαση εκεί.;)

στελλα μου εγω α θα σε βοηθησω με το προγραμμα σου αλλα πρωτα πρεπει να τελειωσεις με το θεμα φυσικοθεραπεια σιγουρα...
να δουμε κ τι ασκησεις σου δινει ο γιατρος σου...και τι σου εχει πει...πρωταρχικα αυτο κοιταμε κ μετα τα αλλα;)

gym
13-02-12, 16:01
μμμμ.....40312
γυμναζομαι γιατι...
η ασκηση ειναι το πιο σημαντικο πραγμα που μπορω να κανω για την υγεια μου(γιαυτο η χοληστερινη ειναι στο 300:green:
γιατι νοιωθω πιο ηρεμη και ευτυχισμενη
γιατι με βοηθαει να εχω περισσοτερη ενεργεια
εεε...και τελευταιο να σφιξουν τα κωλ@ρακια...:P

μου αρεσε η σειρα που τα εβαλες..χα.χ.αχ.α.χαχα.

αυτη ειναι η σωστη σειρα για μενα βασικα!το ενα επακολουθο του αλλου αν το σκεφτεις!

xelashai
13-02-12, 16:09
μου αρεσε η σειρα που τα εβαλες..χα.χ.αχ.α.χαχα.

αυτη ειναι η σωστη σειρα για μενα βασικα!το ενα επακολουθο του αλλου αν το σκεφτεις!

οσες φορες ειμαι κουρασμενη ή βαριεμαι να παω..αυτα εχω στο μυαλο μου και σηκωνομαι...και μετα την προπονηση ξερω οτι αξιζε...

gym
13-02-12, 16:13
οσες φορες ειμαι κουρασμενη ή βαριεμαι να παω..αυτα εχω στο μυαλο μου και σηκωνομαι...και μετα την προπονηση ξερω οτι αξιζε...

that's my girl!go go go!:turtle::turtle::turtle:

xelashai
13-02-12, 16:16
πως εισαι εσυ λενακι?θα πας σημερα για προπονηση?

gym
13-02-12, 16:17
πως εισαι εσυ λενακι?θα πας σημερα για προπονηση?

ξυπνησα καλυτερα αλλα παλι μπουκωσα ασχημα....δεν ξερω....θελω κ δεν πρεπει απο τη μια...θα δειξει μεχρι το βραδυ που εχω περιθωριο ακομα!

xelashai
13-02-12, 16:20
ξυπνησα καλυτερα αλλα παλι μπουκωσα ασχημα....δεν ξερω....θελω κ δεν πρεπει απο τη μια...θα δειξει μεχρι το βραδυ που εχω περιθωριο ακομα!

ε μην πας τοτε...για να εισαι καλυτερα αυριο...
ωραιο φωτο ..ποια ειναι?

gym
13-02-12, 16:21
ε μην πας τοτε...για να εισαι καλυτερα αυριο...
ωραιο φωτο ..ποια ειναι?

pauline nordin.....:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

μπορει να κανω σπιτι μου εδω για να μην βγω στο κρυο...ειδομεν!:unsure::unsure: