PDA

Επιστροφή στο Forum : Female Gym Tips



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

xelashai
21-02-12, 00:50
δεν θελω να σας αγχωσω αλλα πλησιαζει 1 μαρτιου!:green::green::green:

να τες ..να τες παλι οι ταχυκαρδιες...θα με πεθανεις???

dorita
21-02-12, 00:50
Καλησπερα κορες ολα καλα;:turtle:

γεια σου κ σενα κορη του βορρα... που βρισκεσαι εσυ;;;

Stella
21-02-12, 00:51
δεν θελω να σας αγχωσω αλλα πλησιαζει 1 μαρτιου!:green::green::green:

Εσύ γιατί λες να κρατιέμαι ακόμα;;;;;;;;:rolf::rolf::rolf:

dorita
21-02-12, 00:51
στο δικο σου ελινα πανε ολοι οι καφροι να το πω ωμα...μια προπονηση εκανα και το τι ακουσα δεν λεγεται...ειναι απλα καγκουρες...καφροι πςω το λενε...λυγδιαρηδεςς...ουστ:green::green:

καλα βρε συ....που σε αφηνουμε μικρο κ αθωο μες το στομα του λυκου;;;

gym
21-02-12, 00:53
καλα βρε συ....που σε αφηνουμε μικρο κ αθωο μες το στομα του λυκου;;;

χαχα...τους εβαλα στην θεση τους μωρε...

δεν χρειαζεται να πεις κατι....ειμαι ποντια εγω κ ενα βλεμμα φτανει!40775

eli_din3
21-02-12, 00:54
καλα βρε συ....που σε αφηνουμε μικρο κ αθωο μες το στομα του λυκου;;;

χ0αχ0αχ0αχ0α0χα0χ0αχ0α0χα

eli_din3
21-02-12, 00:55
[QUOTE=eli_din3;522032]

στο δικο σου ελινα πανε ολοι οι καφροι να το πω ωμα...μια προπονηση εκανα και το τι ακουσα δεν λεγεται...ειναι απλα καγκουρες...καφροι πςω το λενε...λυγδιαρηδεςς...ουστ:green::green:

στο γυμ μ ειχα δει τον αιβαζη..του χα φαει και την σειρα στην πρεσσα :P

Stella
21-02-12, 00:57
Πωπω κούκλες κλεινουν τα ματέλια' μ!:green:
Δαφνούλι...αντε μαζέψου και συ σιγά σιγά!Θα σε μαλώσει η μαμα αυριο:spank:

Καληνύχτα τσούπρες!:welcome:

dorita
21-02-12, 01:00
[QUOTE=gym;522037]

στο γυμ μ ειχα δει τον αιβαζη..του χα φαει και την σειρα στην πρεσσα :P

ειπα κ γω!!!!! να γιατι το βαψιματακι...να γιατι δεν αλλαζουμε γυμν.....πες τα ολα τωρα!!!!!!
θα στειλω την gum εκει για επιβλεψη!!!!το νου σου κακομοιρα μου!!!:P:P

eli_din3
21-02-12, 01:02
[QUOTE=eli_din3;522075]

ειπα κ γω!!!!! να γιατι το βαψιματακι...να γιατι δεν αλλαζουμε γυμν.....πες τα ολα τωρα!!!!!!
θα στειλω την gum εκει για επιβλεψη!!!!το νου σου κακομοιρα μου!!!:P:P

1. εγω δεν βαφομαι ποτε στ γυμ καλε :P
2. δεν μαρεσει ο αιβαζης :p
3.μολις τελειωσει το ετησιο μου θα αλλαξω μαλλον
4. οχιι μη τη στειλειιςςςς

dorita
21-02-12, 01:04
1. εγω δεν βαφομαι ποτε στ γυμ καλε :P
2. δεν μαρεσει ο αιβαζης :p
3.μολις τελειωσει το ετησιο μου θα αλλαξω μαλλον
4. οχιι μη τη στειλειιςςςς

καλα βλεπω;;;;μαλλον.......σηκωτη θα σε παρουμε απο τους καφρους κ του ς λιγδιαριδες!!

xelashai
21-02-12, 01:05
Πωπω κούκλες κλεινουν τα ματέλια' μ!:green:
Δαφνούλι...αντε μαζέψου και συ σιγά σιγά!Θα σε μαλώσει η μαμα αυριο:spank:

Καληνύχτα τσούπρες!:welcome:

σουτ....40777μην πουμε τιποτα ε????
..καληνυχτα στελλιτσα μου...40776

Miss Fit
21-02-12, 01:15
[QUOTE=dorita;522021]

τι λες??? ανεμιστιρακι??? αχχαχαχαχαχχαχαχΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
γιατι??
εμεις εχουμε εναν με τετοιο σορτσακι αλλα με μπλουζα μαυρη δικτυωτη (καθε φορα αυτην φοραει) με την ρωγα να πεταει μεσα απο τις τρυπες...τιγκκκ.. πολυ γελιο

:banghead :banghead ιουουουου!!!!

dorita
21-02-12, 01:19
κυρια μισσ φιτ;;;;εχεις κορμαρα! η κοιλια δεν υπαρχει...εσυ εισαι σουπερ!!τι ακριβως θεσ να κανεις γιατι ντεν καταλαβαινει!!!

Miss Fit
21-02-12, 01:28
κυρια μισσ φιτ;;;;εχεις κορμαρα! η κοιλια δεν υπαρχει...εσυ εισαι σουπερ!!τι ακριβως θεσ να κανεις γιατι ντεν καταλαβαινει!!!

doritaki, ευχαρηστώ για τα καλά σας λόγια, μου ανέβηκε η ψυχολογία μου σήμερα!!!

Μου αρέσει πολύ η γυμν. και στην ουσία αυτό που θέλω, ειναι να βλέπω το σωμα μου να βελτιώνεται όσο γίνεται μέσα απο την προσπάθεια μου. Να βάζω στόχους και με τον καιρό να βλέπω οτι τους πλησιάζω. Πιστεψε με πριν μερικά χρόνια ήμουν απλά αδύνατη και ολοι μου λέγανε τι το θές το γυμναστηριο εσύ;;; Λοιπόν το μόνο ευκολο ειναι να εισαι αδύνατος γιατί απλά το ράβεις, το δύσκολο ειναι να εχεις γυμναζμένο σώμα, γιατι αυτο απαιτει να κουνηθεις.:weights:

ΠΟΔΙΑ, εκει εχω λιπακι και θέλω να το δίωωωωωξωωω.:green:

dorita
21-02-12, 01:32
doritaki, ευχαρηστώ για τα καλά σας λόγια, μου ανέβηκε η ψυχολογία μου σήμερα!!!

Μου αρέσει πολύ η γυμν. και στην ουσία αυτό που θέλω, ειναι να βλέπω το σωμα μου να βελτιώνεται όσο γίνεται μέσα απο την προσπάθεια μου. Να βάζω στόχους και με τον καιρό να βλέπω οτι τους πλησιάζω. Πιστεψε με πριν μερικά χρόνια ήμουν απλά αδύνατη και ολοι μου λέγανε τι το θές το γυμναστηριο εσύ;;; Λοιπόν το μόνο ευκολο ειναι να εισαι αδύνατος γιατί απλά το ράβεις, το δύσκολο ειναι να εχεις γυμναζμένο σώμα, γιατι αυτο απαιτει να κουνηθεις.:weights:

ΠΟΔΙΑ, εκει εχω λιπακι και θέλω να το δίωωωωωξωωω.:green:

μπραβο σου!εχεις δικιο...κοιτα κ γω αδυνατη ειμαι αλλα πολυ απλα δεν ειμαι γυμνασμενη!!
well done :thumbup:

Miss Fit
21-02-12, 01:42
μπραβο σου!εχεις δικιο...κοιτα κ γω αδυνατη ειμαι αλλα πολυ απλα δεν ειμαι γυμνασμενη!!
well done :thumbup:

Μπορεις όμως αν θέλεις...ειναι ολα στο χέρι μας,ανάλογα με το πόσο πολύ επιθυμουμε κάτι. Δοκιμάζεις και βλέπεις;)

ΑΑΑ! Και ποπό να κοιτάζει στον θεό θέλω ντοριτάκι!!!:shock:

dorita
21-02-12, 01:46
Μπορεις όμως αν θέλεις...ειναι ολα στο χέρι μας,ανάλογα με το πόσο πολύ επιθυμουμε κάτι. Δοκιμάζεις και βλέπεις;)

ΑΑΑ! Και ποπό να κοιτάζει στον θεό θέλω ντοριτάκι!!!:shock:

σε αυτο εχουμε κοινο στοχο!αστο δεν με πιανεις!!εμενα ο πωπως δεν κοιταει καν την αντολη, οχι τον θεο!!

xelashai
21-02-12, 01:49
σε αυτο εχουμε κοινο στοχο!αστο δεν με πιανεις!!εμενα ο πωπως δεν κοιταει καν την αντολη, οχι τον θεο!!

χαχαχαχαχα....αντε βρε χαζη...

Miss Fit
21-02-12, 01:50
σε αυτο εχουμε κοινο στοχο!αστο δεν με πιανεις!!εμενα ο πωπως δεν κοιταει καν την αντολη, οχι τον θεο!!



Χαχαχαχα, δεν ειναι στο χέρι του λέμεεε, θα τον κάνουμε να κοιτάξει με το ζόρι!!!

Καλήνυχτα, ωρα για ύπνο:welcome:

xelashai
21-02-12, 01:52
Χαχαχαχα, δεν ειναι στο χέρι του λέμεεε, θα τον κάνουμε να κοιτάξει με το ζόρι!!!

Καλήνυχτα, ωρα για ύπνο:welcome:

καληνυχτα...:welcome:

dorita
21-02-12, 01:53
Χαχαχαχα, δεν ειναι στο χέρι του λέμεεε, θα τον κάνουμε να κοιτάξει με το ζόρι!!!

Καλήνυχτα, ωρα για ύπνο:welcome:

καληνυχτα μιςς φιτ!:welcome::welcome:

δαφνη καλως ηρθες!!!:inandout:

Stella
21-02-12, 07:22
Tαραμ...ταρααααααμμμμμμμ....
Καλημέρα βρεεεεεε....άντε ξυπνηστεεεεεεεε.....:turtle::turtle::turtle::turtle:

katerina.
21-02-12, 07:37
Tαραμ...ταρααααααμμμμμμμ....
Καλημέρα βρεεεεεε....άντε ξυπνηστεεεεεεεε.....:turtle::turtle::turtle::turtle:

με προλαβες σημερα κοριτσακι μου ...αλλα εφτιαχνα πιτακι....καλημερα σε ολες σας!!!!:welcome::welcome::welcome::welcome:κι ...κι..ρικου....ου

katerina.
21-02-12, 07:42
Πωπω κούκλες κλεινουν τα ματέλια' μ!:green:
Δαφνούλι...αντε μαζέψου και συ σιγά σιγά!Θα σε μαλώσει η μαμα αυριο:spank:

Καληνύχτα τσούπρες!:welcome:

να βρε κορη ...τι να πεις ..παντα το ενα απο τα δυο θα σου βγει πιο ατίθασο ....
ενω εσυ κοριτσακι μου ...ετσι πειθαρχημενο ...οτι λεει η μαμα και η θεια ..ασε την αλλη την μικρη θα στην φτιάξω εγω σήμερα ...δεν θα ξυπνήσει....!!!!!!!!!!!:green::green::green::green:

katerina.
21-02-12, 07:44
σουτ....40777μην πουμε τιποτα ε????
..καληνυχτα στελλιτσα μου...40776

θα σε περιλάβω αυριο μικρή μου εσένα....:green::green::green::green:

xelashai
21-02-12, 08:57
να βρε κορη ...τι να πεις ..παντα το ενα απο τα δυο θα σου βγει πιο ατίθασο ....
ενω εσυ κοριτσακι μου ...ετσι πειθαρχημενο ...οτι λεει η μαμα και η θεια ..ασε την αλλη την μικρη θα στην φτιάξω εγω σήμερα ...δεν θα ξυπνήσει....!!!!!!!!!!!:green::green::green::green:

καλημέρα μανούλα.....40788........!!!!
εεεεε....εγω είμαι αθώα....40792...δεν έκανα τίποτα!!!είμαι ενας άγγελος...40793.......!!!

PEGY
21-02-12, 10:30
Καλημέρα Ελένη κ κορίτσια!


καλα δεν παιζει αυτο...τι μια ωρα ρε συ?

εγω το εκανα το πρωι κ ηταν νταν στα 35.30!:unsure:
μαλλον σου παιρνουν ωρα τα burpees ε?

αχ παιδι μου...εσυ αντε να μπεις σε σπλιτ τωρα...

πεγκυ...δεν ειναι απαραιτητο...πραγματικα!

σκεφτομουν το εξης...

γυμναστηριο δεν θα πας...
αρα θα εισαι εκει...
το σπλιτ το βαριεσαι...

χμ...τι να σε κανουμε τι να σ εκανουμε?εεεε?

λοιπον ακου...
επανω στα χερια θες να δεσεις...εισαι αδυνατη γενικα....στα ποδια δεν ξερω τι παιζει ομως...

δεν ξερω ποσο μυικα ανεπτυγμενη εισαι...

κ το αλλο που λεγαμε....και εκεινο σπλιτ ειναι...δειξε μου τις παραλλαγες που ελεγες να το δουμε μπας και βγαλουμε κατι που να μην σε κουραζει...

γενικα ποσο χρονο διαθετεις?>μην συγκρινεις ομως ρε συ με αυτα που εκανες τα 10λεπτα...;)

Λοιπόν ίσως να βρήκα τι έκανα λάθος. Στα στεπ απ μετρούσα 20 ρεπσ ανα πόδι, το ιδιο κ στη γέφυρα κ στις γαμπες γιατι έκανα το κάθε ποδι ξεχωριστά. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ, γιατι τα διαλειμμάτα μου ήταν πολύ μινιμαλ. . .
Βαρος ξεκίνησα απο 5κ κ στους τελευταίους κύκλους προσθεσα ακόμη 2.5κ. . .
αχχχ! ίσως σου στείλω φωτο τις δίμετρες ποδάρες μου να δείς;)

Stella
21-02-12, 10:39
να βρε κορη ...τι να πεις ..παντα το ενα απο τα δυο θα σου βγει πιο ατίθασο ....
ενω εσυ κοριτσακι μου ...ετσι πειθαρχημενο ...οτι λεει η μαμα και η θεια ..ασε την αλλη την μικρη θα στην φτιάξω εγω σήμερα ...δεν θα ξυπνήσει....!!!!!!!!!!!:green::green::green::green:


θα σε περιλάβω αυριο μικρή μου εσένα....:green::green::green::green:


καλημέρα μανούλα.....40788........!!!!
εεεεε....εγω είμαι αθώα....40792...δεν έκανα τίποτα!!!είμαι ενας άγγελος...40793.......!!!

αχαχαχαχα:green::green::green:
Δεν υπάρχετε......τρελοοικογένεια!!!

Καλημέρα αγαπημένες!!!:love::love::love:

xelashai
21-02-12, 10:42
αχαχαχαχα:green::green::green:
Δεν υπάρχετε......τρελοοικογένεια!!!

Καλημέρα αγαπημένες!!!:love::love::love:

καλημέρα στελλιτσα μου......γουιιιιιι:turtle::turtle::turtle:

amst
21-02-12, 11:19
Καλημέρα

40796

xelashai
21-02-12, 11:25
Καλημέρα



καλημέρα....:welcome:

xelashai
21-02-12, 11:29
μπραβοοο !! γουιιι :D:D::D:D

καλα ε...που να μπει κ το καλοκαιρι!!!
τι εχει να γινει εδω μεσα...;)

eli_din3
21-02-12, 11:31
καλα ε...που να μπει κ το καλοκαιρι!!!
τι εχει να γινει εδω μεσα...;)

χα..καλα το καλοκαιρι εχει να γινει χαμος... με την σοκολατα δεν εχω θεμα.. ΠΑΓΩΤΟ ΟΜΩΣ ΑΝ ΔΕΕΝ ΦΑΩ???? δεν μπορω..... :P

xelashai
21-02-12, 11:34
χα..καλα το καλοκαιρι εχει να γινει χαμος... με την σοκολατα δεν εχω θεμα.. ΠΑΓΩΤΟ ΟΜΩΣ ΑΝ ΔΕΕΝ ΦΑΩ???? δεν μπορω..... :P

χαχα...το φαγητο στο μυαλο σου ε???χαχαχαχα
ναι κ εγω παγωτακι θα φαω....carte d'or...μπανανα-σοκολατα...πεθαίνωωωω....

eli_din3
21-02-12, 11:54
χαχα...το φαγητο στο μυαλο σου ε???χαχαχαχα
ναι κ εγω παγωτακι θα φαω....carte d'or...μπανανα-σοκολατα...πεθαίνωωωω....

αγαπη μου η ελινα εχει ΠΑΝΤΑ το φαγητο στο μυαλο της :P
οχιιι..plaisir (χυμα ειναι) μια μπαλα φερρερο μιση φραουλα μιση λεμονι.. ΚΑΙ ΠΕΘΑΙΝΩ ΛΕΜΕΕΕΕ :love::love::love::love::love::love:

Stella
21-02-12, 11:56
Ασυζητητη ΝΙRVANA!!!:turtle::turtle::turtle:

Λίτρου εννοείται ετσι;;;;;)

eli_din3
21-02-12, 11:57
Ασυζητητη ΝΙRVANA!!!:turtle::turtle::turtle:

Λίτρου εννοείται ετσι;;;;;)

κανω πως δεν ειδα τα ροζ γραμματακια..
ωχ τωρα η ελενη θα λεει οτι σας παρασερνω :P

Stella
21-02-12, 12:00
Ελένη Ελένη....η Ελίνα....όχι εμειιιιιιιιιιιιιιιιιιιςςςςςςςςςςςςςςςςςςς!!!

Εγώ και η Δαφνη είμαστε αθωες και απονηρευτες!!!:rolf::rolf::rolf::rolf:

xelashai
21-02-12, 12:00
αγαπη μου η ελινα εχει ΠΑΝΤΑ το φαγητο στο μυαλο της :P
οχιιι..plaisir (χυμα ειναι) μια μπαλα φερρερο μιση φραουλα μιση λεμονι.. ΚΑΙ ΠΕΘΑΙΝΩ ΛΕΜΕΕΕΕ :love::love::love::love::love::love:

40798βρε να τα δει αυτα η ελένη οταν μπει...τι καλα θα περασουμε...:P

eli_din3
21-02-12, 12:01
Ελένη Ελένη....η Ελίνα....όχι εμειιιιιιιιιιιιιιιιιιιςςςςςςςςςςςςςςςςςςς!!!

Εγώ και η Δαφνη είμαστε αθωες και απονηρευτες!!!:rolf::rolf::rolf::rolf:

muahahahahahha (evil laugh :P) :evil2::evil2::evil2::evil2::evil2::evil2::evil2::evil2::evil2:

ειμαι ο διαβολος..σας βαζω πειρασμους για να γινετε πιο δυνατες ομως! για σας δουλευω αντεεε..τεστακι ητανν (λεμε τωρα :P)

Stella
21-02-12, 12:03
Χαχαχαχα τελειο το ανθρωπάκι με το παγωτόοοοοο!!!
Κριμααααα θα του παρω αλλο......:^^:

xelashai
21-02-12, 12:05
Χαχαχαχα τελειο το ανθρωπάκι με το παγωτόοοοοο!!!
Κριμααααα θα του παρω αλλο......:^^:

γκουχου....γκουχου...οικογενειακο να του παρεις...;);)

katerina.
21-02-12, 12:05
καλημέρα μανούλα.....40788........!!!!
εεεεε....εγω είμαι αθώα....40792...δεν έκανα τίποτα!!!είμαι ενας άγγελος...40793.......!!!

τι να κανω ρε μαμώτο με ριχνεις με τις τσαχπινιες σου και δεν μπορω να σε μαλώσω,,,εισαι απιστευτη λεμε...;);)

xelashai
21-02-12, 12:16
τι να κανω ρε μαμώτο με ριχνεις με τις τσαχπινιες σου και δεν μπορω να σε μαλώσω,,,εισαι απιστευτη λεμε...;);)

ωχ....:dooreek:....η μανούλα.....έφυγα...

dorita
21-02-12, 12:40
ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!:welcome::welcome:
αμστ με τυφλωσες πρωινιατιακα με το χαμογελο σου!!!!!:green:

xelashai
21-02-12, 12:48
ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!:welcome::welcome:
αμστ με τυφλωσες πρωινιατιακα με το χαμογελο σου!!!!!:green:

καλημερα ντοριτακι:welcome:

dorita
21-02-12, 12:50
καλημερα ντοριτακι:welcome:

γεια σου δαφνουλα μου!!!δεν μπηκε καλα ο μαρτης κ για παγωτα ακουω!!!!:P:P

marvin
21-02-12, 12:55
Καλημέρα Ελένη κ κορίτσια!



Λοιπόν ίσως να βρήκα τι έκανα λάθος. Στα στεπ απ μετρούσα 20 ρεπσ ανα πόδι, το ιδιο κ στη γέφυρα κ στις γαμπες γιατι έκανα το κάθε ποδι ξεχωριστά. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ, γιατι τα διαλειμμάτα μου ήταν πολύ μινιμαλ. . .
Βαρος ξεκίνησα απο 5κ κ στους τελευταίους κύκλους προσθεσα ακόμη 2.5κ. . .
αχχχ! ίσως σου στείλω φωτο τις δίμετρες ποδάρες μου να δείς;)

Πεγκυ δωσε περιθωριο αλλης μιας με δυο ιδιες προπονησεις.Οταν ξεκινας κατι καινουργιο ,οσο και να γνωριζεις τις ασκησεις ,τις πρωτες φορες σου παιρνει ωρα,γιατι πας ερευνητικα!!Οταν ξεκινησα τα ποδια που μου ειχε δωσει η Ελενη της 2 πρωτες φορες μου πηρε περισσοτερη ωρα.Μετα που ηξερα τι και πως, μου εβγαινε αερας!!!:turtle:

st@vroul@
21-02-12, 14:08
κοριτσάκια γεια σας κ από εμένα

το πρόγραμμα που ακολουθώ είναι:
Γάλα(η μοναδική πηγή ασβεστίου αφου δεν τρώω φέτα κ γιαούρτι)
Πριν την προπόνηση πίνω μισό ποτήρι νερό με 9 σταγόνες λεμόνι, μια κουταλιά μέλι και μετά 1 ποτήρι νερό.
Πάω προπόνηση (διατάσεις, 1000μέτρα με χρόνο-ακόμα όχι το επιθυμητό :( - 1000μέτρα ακόμα με 60% της απόδοσης, χαλαρό για επαναφορά παλμών, διατάσεις)
Μετά την προπόνηση 2 μανταρίνια ή 1 πράσινο μήλο
Μεσημεριανό σε λογική ποσότητα
Απογευματινό 2 αποξηραμένα δαμάσκηνα, μια πορτοκαλάδα
Αεοβική
Βραδυνό σε λογότερη ποσότητα από το μεσημεριανό

Τι λέτε?

eli_din3
21-02-12, 14:55
τελεια...σημερα εκανα λιπομετρηση σε μια αλλη διαιτολογο (εληγε απλα η προσφορα που ειχα αγορασει σημερα..δεν ειμαι σχιζοφρενης να κανω καθε 20 μερες λιπομετρηση)..... με αλλο μηχανημα..το τανιτα.... να πω πως με εβγαλε λιπος 25,1... (με φυσιολογικο 19-32) ... 3 κιλα περισσοτερο λιπους αποτι μ βγαζε το αλλο... και πιο λιγους μυς αποτι μου βγαζε το αλλο (δεν εχουν αλλαξει τα κιλα μου παντως)....

να πω οτι εχω αποθαρρυνθει του Π**ΣΤΗ....πφφφ....ειμαι σκατα..

Stella
21-02-12, 15:38
τελεια...σημερα εκανα λιπομετρηση σε μια αλλη διαιτολογο (εληγε απλα η προσφορα που ειχα αγορασει σημερα..δεν ειμαι σχιζοφρενης να κανω καθε 20 μερες λιπομετρηση)..... με αλλο μηχανημα..το τανιτα.... να πω πως με εβγαλε λιπος 25,1... (με φυσιολογικο 19-32) ... 3 κιλα περισσοτερο λιπους αποτι μ βγαζε το αλλο... και πιο λιγους μυς αποτι μου βγαζε το αλλο (δεν εχουν αλλαξει τα κιλα μου παντως)....

να πω οτι εχω αποθαρρυνθει του Π**ΣΤΗ....πφφφ....ειμαι σκατα..

Eλα ρε μην το μετρας έτσι!
Η μετρηση έχει νοημα όταν γίνεται στο ίδιο μηχάνημα και υπο τις ίδιες συνθηκες!
Τωρα σε διαφορετικά μηχανηματα που έκανες εσυ....λογικό είναι να βγάλει ότι να΄ναι!
Μονο αν κάνεις στο ίδιο που έκανες και την προηγουμενη φορά θα καταλάβεις αν υπάρχει διαφορά!;)

eli_din3
21-02-12, 15:43
Eλα ρε μην το μετρας έτσι!
Η μετρηση έχει νοημα όταν γίνεται στο ίδιο μηχάνημα και υπο τις ίδιες συνθηκες!
Τωρα σε διαφορετικά μηχανηματα που έκανες εσυ....λογικό είναι να βγάλει ότι να΄ναι!
Μονο αν κάνεις στο ίδιο που έκανες και την προηγουμενη φορά θα καταλάβεις αν υπάρχει διαφορά!;)

μα με βγαζει 25,1%... ειμαι 25,1???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
το αλλο μ λεγε 20.5...........

Stella
21-02-12, 15:49
μα με βγαζει 25,1%... ειμαι 25,1???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
το αλλο μ λεγε 20.5...........

Όχι βρε με τίποτα δε φαινεσαι για 25%! Μην τρελαινεσαι!
Αλλά και 25% να ήσουνα μια χαρά φυσιολογικό είναι αφού σου δίνει Φ.Τ. 19-32%.
Αυτά τα μηχανήματα δεν μπορουν να δώσουν ακριβης μετρήσεις!
Εναν μπουσουλα σου δίνουν πιο πολύ για να βλεπεις αν υπαρχουν διαφορές μεταξύ των μετρησεων αλλά εφόσον μετριεσαι πάντα στο ίδιο μηχάνημα!

Είσαι αστερι παιδί μου εσύ!
Μη μασας!!!:thumbup::thumbup::thumbup:

eli_din3
21-02-12, 15:52
Όχι βρε με τίποτα δε φαινεσαι για 25%! Μην τρελαινεσαι!
Αλλά και 25% να ήσουνα μια χαρά φυσιολογικό είναι αφού σου δίνει Φ.Τ. 19-32%.
Αυτά τα μηχανήματα δεν μπορουν να δώσουν ακριβης μετρήσεις!
Εναν μπουσουλα σου δίνουν πιο πολύ για να βλεπεις αν υπαρχουν διαφορές μεταξύ των μετρησεων αλλά εφόσον μετριεσαι πάντα στο ίδιο μηχάνημα!

Είσαι αστερι παιδί μου εσύ!
Μη μασας!!!:thumbup::thumbup::thumbup:

ευχαριστω για τα καλα σου λογια...
αλλα ρ γμτ.. +3 κιλα λιπους -3 κιλα μυων απο το αλλο????
ασε πολυ στενοχωρηθηκα...παρα πολυ.....:(:(:(

xelashai
21-02-12, 16:04
τι έπαθες ελινάκι???...αφου μια χαρα είσαι βρε κοριτσάκι μου..γιατι ζαλίζεσαι κ στεναχωριέσαι με τετοιες λεπτομέρειες??εεεε???

eli_din3
21-02-12, 16:08
τι έπαθες ελινάκι???...αφου μια χαρα είσαι βρε κοριτσάκι μου..γιατι ζαλίζεσαι κ στεναχωριέσαι με τετοιες λεπτομέρειες??εεεε???

λεπτομερειες να σου λεει οτι εχεις 3 κιλα λιπους παραπανω αποτι νομιζες και μειον 3 κιλα μυων?? λεπτομερειες το 25% λιπους που δεν μου το βγαζε αλλου ουτεοταν ημουν 57κιλα??λεπτομερειες να σου λεει οτι εχεις να χασεις 3 κιλα???? :( θα αυτοκτονησω..ειναι η μονη λυση :P 40801

xelashai
21-02-12, 16:13
μα καταλαβαινεις εσυ στο σωμα σου τετοια διαφορα??3 κιλα λιπους παραπανω??

eli_din3
21-02-12, 16:14
μα καταλαβαινεις εσυ στο σωμα σου τετοια διαφορα??3 κιλα λιπους παραπανω??

δεν ειναι οτι εγινα..ειναι οτι ημουν απο την αρχη...απλα η αλλη δεν το βλεπε....

xelashai
21-02-12, 16:16
δεν ειναι οτι εγινα..ειναι οτι ημουν απο την αρχη...απλα η αλλη δεν το βλεπε....

χααχαα...μηπως δεν βλεπει αυτη καλα??...οπως ειπε κ η στελλιτσα μεινε σταθερη σε μια συσκευη λιπομετρησης..
καθε ποτε κανεις?

eli_din3
21-02-12, 16:21
χααχαα...μηπως δεν βλεπει αυτη καλα??...οπως ειπε κ η στελλιτσα μεινε σταθερη σε μια συσκευη λιπομετρησης..
καθε ποτε κανεις?

καθε οποτε βγει προσφορα..... αλλα φροντιζω σιγουρα μια φορα την μηνα...δεν μπορω να μεινω σταθερη σε μια..δεν γινεται να δινω ποσα λεφτα καθε μηνα....μηπως υπαρχουν ανθρωποι που τα οφελη της γυμναστικης δεν εμφανιζονται σαυτους??? μαλλον ειμαι μια απο αυτους.. ή μηπως υπαρχουν ανθρωποι που τα κανουν ολα λαθος και δεν προκειται να παποκτησουν ποτε σωστη τεχνικη και το μονο που θα πετυχουν ειναι κανενα αποτελεσμα αλλα προβληματα στη μεση, γονατα κτλ?? εγω ΣΙΓΟΥΡΑ ειμαι μια απο αυτους...

eli_din3
21-02-12, 16:21
μαλλον εκτος απο γυμναστη χρειαζομαι και ψυχολογο :P πφφ

xelashai
21-02-12, 16:23
ε τοτε καθε ζυγαρια θα σου βγαζει κ διαφορετικα ποσοστα...
το σωμα σου καταλαβαινεις διαφορά?και που?

eli_din3
21-02-12, 16:29
ε τοτε καθε ζυγαρια θα σου βγαζει κ διαφορετικα ποσοστα...
το σωμα σου καταλαβαινεις διαφορά?και που?

δεν καταλαβαινω προς το καλυτερο....τα ιδια βλεπω.. και μονο προς το χειροτερο βλεπω εκεινο το μπαλακι στον απαγωγο που πεταει.. εκτος κ αν μ φαινεται πως χειροτερεψε και ειναι ιδεα μου... δεν ξερω πια τι να κανω αληθεια...διατροφη κανω.... αεροβιο κανω....βαρη κανω... οσα κιλα αντεχω.. αληθεια πιο πολλα δεν μπορω... ρωταω γυμναστες..ρωταω την γυμ και ψαχνω βιντεος για να τα κανω σωστα και τα κανω νομιζω οσο πιο σωστα μπορω.. δεν ξερω τι αλλο παραπανω χρειαζεται.. και μη μ πειτε χρονο...γιατι αν ηταν να βελτιωθω θα βελτιωνομουν ελαχιστα εστω ελαχιστα τωρα που μολις αρχισα βαρη και υποτιθεται μολις αρχιζεις εχεις τα noobs gains ή οπως λεγονται τελοσπαντων.

xelashai
21-02-12, 16:33
βρε μου φαινεται περιεργο με διατροφη κ γυμναστηριο να μην βλεπεις διαφορά...
εδω βλεπω εγω ..που εχω μεινει κ σταθερη στα κιλα..
βρε μηπως ειναι η ιδεα σου?..ή δεν εισαι ικανοποιημενη επειδη δεν εχεις τα αποτελεσματα που φανταζοσουν?

eli_din3
21-02-12, 16:35
βρε μου φαινεται περιεργο με διατροφη κ γυμναστηριο να μην βλεπεις διαφορά...
εδω βλεπω εγω ..που εχω μεινει κ σταθερη στα κιλα..
βρε μηπως ειναι η ιδεα σου?..ή δεν εισαι ικανοποιημενη επειδη δεν εχεις τα αποτελεσματα που φανταζοσουν?

πφφ..δεν ξερω αληθεια.... τεσπα... αρκετα σας επριξα..

xelashai
21-02-12, 16:37
πφφ..δεν ξερω αληθεια.... τεσπα... αρκετα σας επριξα..

δεν μας έπρηξες χαζουλα...οτι θες θα το συζηταμε

eli_din3
21-02-12, 16:40
δεν μας έπρηξες χαζουλα...οτι θες θα το συζηταμε

πφφ τεσπα παω να διαβασω λιγα γερμανικα... ευχαριστω... μουτς....

katerina.
21-02-12, 17:00
πφφ τεσπα παω να διαβασω λιγα γερμανικα... ευχαριστω... μουτς....

τι να πω και εγω που ξεκινησα 52 και εχω παει 57.\58.. και μην μου πειτε οτι ειναι μυικα ποτε προλαβα και τα πηρα και το παντελονι τσιτα λεμε ουττε σε ποντους δεν εχω κατεβει...και απο διατροφη ποσο ποιο καθαρη μπορει να γινει ...τια αλλο να κοψω να τρωω μηπως κοπανιστο αερα????:(:(

xelashai
21-02-12, 17:03
τι να πω και εγω που ξεκινησα 52 και εχω παει 57.\58.. και μην μου πειτε οτι ειναι μυικα ποτε προλαβα και τα πηρα και το παντελονι τσιτα λεμε ουττε σε ποντους δεν εχω κατεβει...και απο διατροφη ποσο ποιο καθαρη μπορει να γινει ...τια αλλο να κοψω να τρωω μηπως κοπανιστο αερα????:(:(
ελα μανουλα μου...εχεις κορμαρα...μη μου στεναχωριεσαι...;)!!!
ακου κοπανιστο αερα...:spank:

PEGY
21-02-12, 17:03
Κατερίνα σε νιώθω οσο δεν πάει:(


Αν δεις κ συνεχίζει πες μου.
Εχω βρει έναν παπα που κάνει εξορκισμους. Είναι η τελευταία μου ελπίδα:rolf::rolf::rolf:

gym
21-02-12, 17:04
Κοριτσαρες καλησπερα!

Τα τελειως ασχετα ποστ-συζητησεις που μπορουν να γινονται στα οφφ τοπικ εχουν μεταφερθει...στα οφφ τοπικ!:green:

Εννοειται θα λεμε και κατι να χαλαρωσουμε αλλα οταν τραβαει πολυ η συζητηση περι ανεμων και υδατων,χανομαστε και ειναι δυσκολο να βρουμε τα ουσιωδη περι προπονησης-διατροφης και γενικα ο,τι εχει να κανει με τον χωρο της γυμναστικης.

Για παραδειγμα,μπαινω σημερα και χθες να διαβασω τα μηνυματα σας και να απαντησω οπου μπορω στις αποριες και χαθηκα μεσα σε πολλα ποστ περι ανεμων και υδατων!

Επαναλαμβανω: ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ μπορειτε να ποσταρετε αλλα με περισσοτερη προσοχη λιγο για να μην ξεφευγουμε!

Εαν θελουμε να χαζολογησουμε τελειως,υπαρχουν τα οφφ τοπικ οπου μπορουμε να συζητησουμε οφφ τοπικ!:green:

Η μεταφορα εγινε και θα γινεται στο μελλον απο μενα ,οταν κρινω οτι ξεφευγει η συζητηση με ασχετα ποστ,για το καλο του τοπικ ,για να υπαρχει μια συνεχεια και ουσιαστικη χρησιμη συζητηση!


Αυτααααααα!:green::green:

katerina.
21-02-12, 17:07
Κατερίνα σε νιώθω οσο δεν πάει:(


Αν δεις κ συνεχίζει πες μου.
Εχω βρει έναν παπα που κάνει εξορκισμους. Είναι η τελευταία μου ελπίδα:rolf::rolf::rolf:

τη βλεπω τη δουλεια να πηγαινουμε μαζι.....και ενταξει την ζυγαρια δεν την κοιταμε το παντελονι γιατι εγινε τσιτα???
ναι να πω την αληθεια μου με εχει παρει απο κατω αφου σκεφτομαι να βαλω καθημερινο αεροβιο 45 λεπτα ...μηπως γινει καμια αλλαγη...

marvin
21-02-12, 17:13
τη βλεπω τη δουλεια να πηγαινουμε μαζι.....και ενταξει την ζυγαρια δεν την κοιταμε το παντελονι γιατι εγινε τσιτα???
ναι να πω την αληθεια μου με εχει παρει απο κατω αφου σκεφτομαι να βαλω καθημερινο αεροβιο 45 λεπτα ...μηπως γινει καμια αλλαγη...

Αντε βρε καντε υπομονη!!!!Κατρινα υπολογισε τις θερμιδες που τρως με τις ακριβεις ποσοτητες να δεις αν εισαι υπο η υπερ.Θα ελεγα οτι εισαι υπο,αρα δεν εχει λογικη οτι παχαινεις.

Πεγκυ ακομα δεν εχεις σταθερο προγραμμα σε αυτο που θελεις να κανεις,σοκαροντας ισως τον οργανισμο σου.Συνεχιστε οτι κανετε και ο χρονος θα δειξει!!!

PEGY
21-02-12, 17:19
τη βλεπω τη δουλεια να πηγαινουμε μαζι.....και ενταξει την ζυγαρια δεν την κοιταμε το παντελονι γιατι εγινε τσιτα???
ναι να πω την αληθεια μου με εχει παρει απο κατω αφου σκεφτομαι να βαλω καθημερινο αεροβιο 45 λεπτα ...μηπως γινει καμια αλλαγη...

Μην τα παιδεύεις τα γονατάκια σου χωρις λόγο. Αν δεν έχεις υπόψη σου, πολύ καλό αερόβιο πρόγραμμα ειναι αυτό
http://www.youtube.com/watch?v=dAF4aohYIN0

θα σου πάρει μολις 20΄ . Εγώ το εγκρίνω ανεπιφύλακτα;)

katerina.
21-02-12, 17:23
Αντε βρε καντε υπομονη!!!!Κατρινα υπολογισε τις θερμιδες που τρως με τις ακριβεις ποσοτητες να δεις αν εισαι υπο η υπερ.Θα ελεγα οτι εισαι υπο,αρα δεν εχει λογικη οτι παχαινεις.

Πεγκυ ακομα δεν εχεις σταθερο προγραμμα σε αυτο που θελεις να κανεις,σοκαροντας ισως τον οργανισμο σου.Συνεχιστε οτι κανετε και ο χρονος θα δειξει!!!

μαρβιν βλεποντας την κορμαρα σου ...μου δινεις κουραγιο να συνεχισω με την ιδια τακτικη ...δηλαδη καθαρο φαγητο και σκληρη προπονηση ....ελπιζω ο καιρος να δουλεψει υπερ μου ...που θα παει θα τον πιασω τον στοχο μου!!
το καλο ειναι οτι εχω εμπιστοσυνη σε αυτα που μου λεει η gym να κανω ...και σε αυτα που ακουω απο τις πιο πρωχορημενες οπως εσυ....αν ημουν μονη μου θα εκανα τις ιδιες παλιες βλακιες ...δηλαδη και αλλη μειωση θερμιδων ..κτλ κτλ

PEGY
21-02-12, 17:26
Αντε βρε καντε υπομονη!!!!Κατρινα υπολογισε τις θερμιδες που τρως με τις ακριβεις ποσοτητες να δεις αν εισαι υπο η υπερ.Θα ελεγα οτι εισαι υπο,αρα δεν εχει λογικη οτι παχαινεις.

Πεγκυ ακομα δεν εχεις σταθερο προγραμμα σε αυτο που θελεις να κανεις,σοκαροντας ισως τον οργανισμο σου.Συνεχιστε οτι κανετε και ο χρονος θα δειξει!!!

Marvin,
όντως είμαι σε μεταβατικό στάδιο, εκτός αυτού το τελευταίο 6μηνο είχα χαλαρώσει πολύ τη διατροφή μου, χωρις αυτο να σημαίνει πως έτρωγα βλακείες, αλλά σίγουρα έτρωγα χωρις πρόγραμμα. Κ απουσία προγράμματος στο φαι σε μένα ισοδυναμεί με ατσαλη διατροφη. Αμα δεν ΞΕΡΩ τι τρωω αισθάνομαι χάλι.

Τώρα που επανηλθα απαιτω απο το σώμα μου να υπακούσει αμέσως κ όλο αυτό μας φερνει το αποτέλεσμα αυτό.
Πάλι με χρόνους με καιρους πάλι δικά μας θα ναι :bbbiceps:

katerina.
21-02-12, 17:26
Μην τα παιδεύεις τα γονατάκια σου χωρις λόγο. Αν δεν έχεις υπόψη σου, πολύ καλό αερόβιο πρόγραμμα ειναι αυτό
http://www.youtube.com/watch?v=dAF4aohYIN0

θα σου πάρει μολις 20΄ . Εγώ το εγκρίνω ανεπιφύλακτα;)

το εχω το βιβλιο....δεν ξερω κατα ποσο μπορω να το κανω αυτο τωρα ..πιστευω οτι ειναι λιγο νωρις ακομη για το γονατο μου(εχω κανει αθροσκοπηση χιαστο μηνίσκο

marvin
21-02-12, 17:26
Μην τα παιδεύεις τα γονατάκια σου χωρις λόγο. Αν δεν έχεις υπόψη σου, πολύ καλό αερόβιο πρόγραμμα ειναι αυτό
http://www.youtube.com/watch?v=dAF4aohYIN0

θα σου πάρει μολις 20΄ . Εγώ το εγκρίνω ανεπιφύλακτα;)

Αρκετα καλο,προκληση θα ελεγα.Θα το βαλω στο προγραμμα μολις ξεκινησω χιτ!!!!:thumbup:

PEGY
21-02-12, 17:30
Είχε συζητηθεί κ παλαιότερα εδώ με τον savage κ είναι πραγματικά κάτι το διαφορετικό και πολύ αναζωογονητικό. Έψαξα να το βρώ στα θέματα περι αεροβίου κ λιποδιαλυσης αλλά μάλλον είναι πολυ παλιά.
Marvin νομίζω πως στο είχα προτείνει τότε.
Σίγουρα θα σας αρέσει.
Κ γενικότερα τα δυο αυτά βιβλία για μένα είναι τοπ:thumbup:

marvin
21-02-12, 17:33
Είχε συζητηθεί κ παλαιότερα εδώ με τον savage κ είναι πραγματικά κάτι το διαφορετικό και πολύ αναζωογονητικό. Έψαξα να το βρώ στα θέματα περι αεροβίου κ λιποδιαλυσης αλλά μάλλον είναι πολυ παλιά.
Marvin νομίζω πως στο είχα προτείνει τότε.
Σίγουρα θα σας αρέσει.
Κ γενικότερα τα δυο αυτά βιβλία για μένα είναι τοπ:thumbup:

Το ειχαμε πει σε αλλο τοπικ ,το ξερω.ομως απο τοτε δεν εχω χιτ στο προγραμμα μου κει ειπα οτι η πρωτη μου επιλογη οταν ξεκινησω θα ειναι αυτο!!!!

marvin
21-02-12, 17:34
Παω να το ψαξω και εγω να το βρω!!!

PEGY
21-02-12, 17:41
Εύρηκα!

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?7113-20%CE%BB%CE%B5%CF%80%CF%84%CE%B7-HIIT-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%BD%CE%B7%CF%83%CE%B7

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?15479-%CE%94%CE%99%CE%91%CE%9B%CE%95%CE%99%CE%9C%CE%9C%CE%91%CE%A4%CE%99%CE%9A%CE%97-%CE%A0%CE%A1%CE%9F%CE%A0%CE%9F%CE%9D%CE%97%CE%A3%CE%97-SPRINT-%CE%9A%CE%91%CE%99-%CE%91%CE%A5%CE%9E%CE%97%CE%A4%CE%99%CE%9A%CE%97-%CE%9F%CE%A1%CE%9C%CE%9F%CE%9D%CE%97/page2&highlight=body+life

marvin
21-02-12, 17:43
Εύρηκα!

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?7113-20%CE%BB%CE%B5%CF%80%CF%84%CE%B7-HIIT-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%BD%CE%B7%CF%83%CE%B7

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?15479-%CE%94%CE%99%CE%91%CE%9B%CE%95%CE%99%CE%9C%CE%9C%CE%91%CE%A4%CE%99%CE%9A%CE%97-%CE%A0%CE%A1%CE%9F%CE%A0%CE%9F%CE%9D%CE%97%CE%A3%CE%97-SPRINT-%CE%9A%CE%91%CE%99-%CE%91%CE%A5%CE%9E%CE%97%CE%A4%CE%99%CE%9A%CE%97-%CE%9F%CE%A1%CE%9C%CE%9F%CE%9D%CE%97/page2&highlight=body+life


:clap: Τσακαλι!!!!;)

gym
21-02-12, 17:55
τι να πω και εγω που ξεκινησα 52 και εχω παει 57.\58.. και μην μου πειτε οτι ειναι μυικα ποτε προλαβα και τα πηρα και το παντελονι τσιτα λεμε ουττε σε ποντους δεν εχω κατεβει...και απο διατροφη ποσο ποιο καθαρη μπορει να γινει ...τια αλλο να κοψω να τρωω μηπως κοπανιστο αερα????:(:(

οπως ειπαν και τα κοριτσια...υπομονη!
λιπος δεν ειναι αγαπη μου....δεν ειναι...!

μην μειωσεις κ αλλο εκτος κ αν τον θες τον κοπανιστο σου τον αερα!

δωσε χρονο στο σωμα σου!μην βιαζεσαι!

προσεχε τα γονατα σου...μην κανεις βλακειες με τρελα αεροβια...εδω προσπαθουμε με λιγα πραγματα και σωστα να τα δουλεψουμε κ εσυ η ιδια ειχες πει οτι οταν ηρεμησες απο το αεροβιο το εντονο,ηρεμησε κ το ποδι...

οποτε βλεπεις πως ολα θελουν το μετρο τους!

απλα σε πιανει υστερια...κλασσικη γυναικα!:green::green:

λιπος δεν ειναι!

gym
21-02-12, 17:58
δεν καταλαβαινω προς το καλυτερο....τα ιδια βλεπω.. και μονο προς το χειροτερο βλεπω εκεινο το μπαλακι στον απαγωγο που πεταει.. εκτος κ αν μ φαινεται πως χειροτερεψε και ειναι ιδεα μου... δεν ξερω πια τι να κανω αληθεια...διατροφη κανω.... αεροβιο κανω....βαρη κανω... οσα κιλα αντεχω.. αληθεια πιο πολλα δεν μπορω... ρωταω γυμναστες..ρωταω την γυμ και ψαχνω βιντεος για να τα κανω σωστα και τα κανω νομιζω οσο πιο σωστα μπορω.. δεν ξερω τι αλλο παραπανω χρειαζεται.. και μη μ πειτε χρονο...γιατι αν ηταν να βελτιωθω θα βελτιωνομουν ελαχιστα εστω ελαχιστα τωρα που μολις αρχισα βαρη και υποτιθεται μολις αρχιζεις εχεις τα noobs gains ή οπως λεγονται τελοσπαντων.



υπομονη να εχεις...και μαλλον αυτο ειναι που σε στρεσσαρει!
εσυ τι νομιζες?οτι με το που ξεκινησεις γυμανστικη και ακομη και με αυτα τα gains θα πετρωσεις?

οχι...δεν θα σου πω ψεμματα....αυτα που βλεπετε στα φιτνες μοντελα και σε αθλητριες και νομιζεις ειναι πετρα θελουν πολλη σκληρη δουλεια σε βαθος χρονου και πολλα αλλα!

γι αυτο καθομαι και λεω και ξαναλεω οτι πρεπει να αγαπατε αυτο που κανετε γιατι θα το κανετε για χρονια!
μην απογοητευεσαι ελινακι μου!
δεν σχολιαζω καν την λιπομετρηση γιατι τις θεωρω μαπα!

απλα μαθε να εχεις υπομονη!

gym
21-02-12, 18:00
κοριτσάκια γεια σας κ από εμένα

το πρόγραμμα που ακολουθώ είναι:
Γάλα(η μοναδική πηγή ασβεστίου αφου δεν τρώω φέτα κ γιαούρτι)
Πριν την προπόνηση πίνω μισό ποτήρι νερό με 9 σταγόνες λεμόνι, μια κουταλιά μέλι και μετά 1 ποτήρι νερό.
Πάω προπόνηση (διατάσεις, 1000μέτρα με χρόνο-ακόμα όχι το επιθυμητό :( - 1000μέτρα ακόμα με 60% της απόδοσης, χαλαρό για επαναφορά παλμών, διατάσεις)
Μετά την προπόνηση 2 μανταρίνια ή 1 πράσινο μήλο
Μεσημεριανό σε λογική ποσότητα
Απογευματινό 2 αποξηραμένα δαμάσκηνα, μια πορτοκαλάδα
Αεοβική
Βραδυνό σε λογότερη ποσότητα από το μεσημεριανό

Τι λέτε?

η λογικη ποσοτητα για τον καθενα μας ειναι υποκειμενικη

γραψε ποσοτητες και τι φαγητο αν θελεις να παρεις μια πιο ολοκληρωμενη απαντηση

το λογικο για σενα μπορει για μενα να ειναι too mush...καταλαβαινεις πως το εννοω ετσι?

βαρη δεν κανεις καθολου δηλαδη?

σαν να λεμε κανεις δυο αεροβια τη μερα....απο βαρη γιοκ!

τι λες?γραψε την διατροφη σου πιο οργανωμενα

πχ

1ο γευμα 08.00 ταδε πρωινο με ποσοτητες και ολα
2ο γευμα κτλ κτλ

gym
21-02-12, 18:01
Καλημέρα Ελένη κ κορίτσια!



Λοιπόν ίσως να βρήκα τι έκανα λάθος. Στα στεπ απ μετρούσα 20 ρεπσ ανα πόδι, το ιδιο κ στη γέφυρα κ στις γαμπες γιατι έκανα το κάθε ποδι ξεχωριστά. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ, γιατι τα διαλειμμάτα μου ήταν πολύ μινιμαλ. . .
Βαρος ξεκίνησα απο 5κ κ στους τελευταίους κύκλους προσθεσα ακόμη 2.5κ. . .
αχχχ! ίσως σου στείλω φωτο τις δίμετρες ποδάρες μου να δείς;)

περιμενω φωτο κ αυτο που σου ζητησα με το προγραμμα που λεγαμε...

θα την βρουμε την ακρη...θα δεις!;)

gym
21-02-12, 18:05
τι να πω και εγω που ξεκινησα 52 και εχω παει 57.\58.. και μην μου πειτε οτι ειναι μυικα ποτε προλαβα και τα πηρα και το παντελονι τσιτα λεμε ουττε σε ποντους δεν εχω κατεβει...και απο διατροφη ποσο ποιο καθαρη μπορει να γινει ...τια αλλο να κοψω να τρωω μηπως κοπανιστο αερα????:(:(


οπως ειπαν και τα κοριτσια...υπομονη!
λιπος δεν ειναι αγαπη μου....δεν ειναι...!

μην μειωσεις κ αλλο εκτος κ αν τον θες τον κοπανιστο σου τον αερα!

δωσε χρονο στο σωμα σου!μην βιαζεσαι!

προσεχε τα γονατα σου...μην κανεις βλακειες με τρελα αεροβια...εδω προσπαθουμε με λιγα πραγματα και σωστα να τα δουλεψουμε κ εσυ η ιδια ειχες πει οτι οταν ηρεμησες απο το αεροβιο το εντονο,ηρεμησε κ το ποδι...

οποτε βλεπεις πως ολα θελουν το μετρο τους!

απλα σε πιανει υστερια...κλασσικη γυναικα!:green::green:

λιπος δεν ειναι!


απο αγχος πως πας αυτες τις μερες?>μηπως κατι σε ταραζει γενικοτερα?

marvin
21-02-12, 18:09
μαρβιν βλεποντας την κορμαρα σου ...μου δινεις κουραγιο να συνεχισω με την ιδια τακτικη ...δηλαδη καθαρο φαγητο και σκληρη προπονηση ....ελπιζω ο καιρος να δουλεψει υπερ μου ...που θα παει θα τον πιασω τον στοχο μου!!
το καλο ειναι οτι εχω εμπιστοσυνη σε αυτα που μου λεει η gym να κανω ...και σε αυτα που ακουω απο τις πιο πρωχορημενες οπως εσυ....αν ημουν μονη μου θα εκανα τις ιδιες παλιες βλακιες ...δηλαδη και αλλη μειωση θερμιδων ..κτλ κτλ

Αν μιωσεις ..αληθεια σου λεω μονο χαμενη θα βγεις.Υπομονη Κατρινα μας.το αγχος δεν βοηθαει!!!!

gym
21-02-12, 18:11
Αν μιωσεις ..αληθεια σου λεω μονο χαμενη θα βγεις.Υπομονη Κατρινα μας.το αγχος δεν βοηθαει!!!!

ΑΚΡΙΒΩς...μεγαλη κουβεντα αυτη και το επιβεβαιωνω εγω μια παθουσα!

αντε μην αρχισω να γραφω ιστοριες μου και πειτε παλι καλα ειμαστε!:green::green:


υ.γ καποια στιγμη θα το κανω τωρα που το σκεφτομαι!;)

st@vroul@
21-02-12, 18:19
ναι κατάλαβα τι λες κ έχεις δίκιο.
στο πρόγραμμα της αερόβιας που παρακολουθώ κάνω ασκήσεις με βαράκια 4κιλών κάθε χέρι δεν ξέρω αν αρκεί αυτό
στις 10 πίνω 1 ποτήρι γάλα
στις 10:30 το νερό με το λεμόνι, 1 κ.γ. μέλι και 1 ποτήρι νερό
στις 12 1 πράσινο μήλο ή 2 μανταρίνια
στις 2 το μεσημεριανό (ποτέ δεν ζύγιζα το φαγητό - το θεωρούσα "αδυναμία" του οργανισμού, κορίτσια συγγνώμη είναι η καθαρά δική μου άποψη για εμένα)
η μερίδα που τρώω είναι τόση που να χωράει στο μικρό πιάτο (όχι του γλυκού)
στις 6 τρώω 2 δαμάσκηνα
στις 7 πίνω μια φρεσκοστιμμένη πορτοκαλάδα
στις 10 τρώω το βραδυνό

marvin
21-02-12, 18:19
Marvin,
όντως είμαι σε μεταβατικό στάδιο, εκτός αυτού το τελευταίο 6μηνο είχα χαλαρώσει πολύ τη διατροφή μου, χωρις αυτο να σημαίνει πως έτρωγα βλακείες, αλλά σίγουρα έτρωγα χωρις πρόγραμμα. Κ απουσία προγράμματος στο φαι σε μένα ισοδυναμεί με ατσαλη διατροφη. Αμα δεν ΞΕΡΩ τι τρωω αισθάνομαι χάλι.

Τώρα που επανηλθα απαιτω απο το σώμα μου να υπακούσει αμέσως κ όλο αυτό μας φερνει το αποτέλεσμα αυτό.
Πάλι με χρόνους με καιρους πάλι δικά μας θα ναι :bbbiceps:


Εμεις Πεγκυ μου απαιτουμε αλλα αυτο πρεπει να κανει ανασυγκροτηση για να μας ακολουθησει!!!!Δωστου χρονο ,του δινεις τα καλυτερα αποκλειεται να μην σε ακουσει!!!

gym
21-02-12, 18:24
ναι κατάλαβα τι λες κ έχεις δίκιο.
στο πρόγραμμα της αερόβιας που παρακολουθώ κάνω ασκήσεις με βαράκια 4κιλών κάθε χέρι δεν ξέρω αν αρκεί αυτό
στις 10 πίνω 1 ποτήρι γάλα
στις 10:30 το νερό με το λεμόνι, 1 κ.γ. μέλι και 1 ποτήρι νερό
στις 12 1 πράσινο μήλο ή 2 μανταρίνια
στις 2 το μεσημεριανό (ποτέ δεν ζύγιζα το φαγητό - το θεωρούσα "αδυναμία" του οργανισμού, κορίτσια συγγνώμη είναι η καθαρά δική μου άποψη για εμένα)
η μερίδα που τρώω είναι τόση που να χωράει στο μικρό πιάτο (όχι του γλυκού)
στις 6 τρώω 2 δαμάσκηνα
στις 7 πίνω μια φρεσκοστιμμένη πορτοκαλάδα
στις 10 τρώω το βραδυνό

αναλογα τι στοχο εχεις θεσει για το σωμα σου...γι αυτο ρωτησα για το αν κανεις βαρη...
το 4 κιλα ασκησεις δεν μου λεει κατι απο μονο του...

οσο για το φαγητο σου...το πρωινο σου ειναι ελλιπεστατο...μπορεις να βαλεις και κατι απο υδατανθρακα οπως μουσλι μεσα
το νερο-λεμονι-μελι για ποιο λογο το πινεις?;)

για το μεσημεριανο εχεις δικιο και εννοειται κανεις αυτο που θες απλα φροντισε να τρως σωστα και οχι πολλη σαβουρα...
δηλαδη ετσι οπως μου το λες εγω μπορει να φανταστω ανετα οτι εσυ μπορει να τρως καθε μερα παστιτσιο κ πιτσα αλλα να κρατας τη μεριδα την λογικη

καταλαβες?σου κανω πολλες ερωτησεις για να παρεις ολοκληρωμενες απαντησεις και αυτο θα γινει μονο αν εισαι οσο το δυνατον πιο συγκεκριμενη

εαν γραφεις γενικα,τετοιες απαντησεις θα παρεις κιολας...

katerina.
21-02-12, 18:33
ΑΚΡΙΒΩς...μεγαλη κουβεντα αυτη και το επιβεβαιωνω εγω μια παθουσα!

αντε μην αρχισω να γραφω ιστοριες μου και πειτε παλι καλα ειμαστε!:green::green:


υ.γ καποια στιγμη θα το κανω τωρα που το σκεφτομαι!;)

ξεχασα να σου σχολιασω και το μινι προγραμμα με τις ισοομμετρικες....μολις το διαβασα ειπα ενταξει ευκολο ειναι >..οταν ομως το εκανα το τι τρεμουλο τι αναψοκοκκίνισμα και το τι ταχυπαλμια με επιασε αλλο πραγμα ...ειδικα αυτη που εισαι ξαπλωμενη κατω για τους απαγωγους μιλαμε τρομμερο καψιμο ....στις αλλες τρομερο τρεμουλο...θα τις κανω καθημερινα...μη σου πω αργοτερα να μου βγαλεις και ενα τετοιο προγραμμα για το σπιτι για ολο το σωμα συν βεβαια και τα βαρη που θα κανω ...αλλο αυτο!!

νιωθεις διαφορετικη ειδους κουραση απο τα βαρη ή κανω λαθος???με βαση αυτο το λιγο που εκανα....αυτες οι ασκησεις ειναι βασισμενες στο πιλατες???

st@vroul@
21-02-12, 18:38
μου είπε ένας διατροφολόγος- γυμναστής ότι το λεμόνι καθαρίζει τον οργανισμό με τις αντιοξειδωτικες λειτουργίες του καθώς επίσης κ το μέλι.
Καθημερινά ενσωματώνω στο πρόγραμμα μου ασκήσεις για τις διάφορες μυικες ομάδες. Την μια για ώμους, τρικέφαλους, την άλλη πλάτη δικέφαλοι, την άλλη στήθος πόδια κλπ κλπ.
Το μεσημεριανό μου είναι ότι έχει μαγειρέψει η μαμά μου την μέρα
Όταν ξέρω ότι κάτι είναι πιο παχυντικό απλά περιορίζω ακόμα πιο πολύ την ποσότητα
Δεν με ενδιαφέρει τόσο να χάσω να κιλά όσο να αποκτήσω δύναμη για να καταφέρω να ανταπεξέλθω στο μονόζυγο
Χτες με τη βοήθεια του φίλου βέβαια κατάφερα κ έκανα κάτι στο μονόζυγο, όχι πολλά πράγματα αλλά από εκεί που χοροπηδούσα καθώς ανέβαινα έκανα λίιιιγη πρόοδο

eli_din3
21-02-12, 18:48
υπομονη να εχεις...και μαλλον αυτο ειναι που σε στρεσσαρει!
εσυ τι νομιζες?οτι με το που ξεκινησεις γυμανστικη και ακομη και με αυτα τα gains θα πετρωσεις?

οχι...δεν θα σου πω ψεμματα....αυτα που βλεπετε στα φιτνες μοντελα και σε αθλητριες και νομιζεις ειναι πετρα θελουν πολλη σκληρη δουλεια σε βαθος χρονου και πολλα αλλα!

γι αυτο καθομαι και λεω και ξαναλεω οτι πρεπει να αγαπατε αυτο που κανετε γιατι θα το κανετε για χρονια!
μην απογοητευεσαι ελινακι μου!
δεν σχολιαζω καν την λιπομετρηση γιατι τις θεωρω μαπα!

απλα μαθε να εχεις υπομονη!

απ δω και περα..απλα θα τρωω ενα απλο φαγητακι και θα κανω την προπονηση που μου εχεις βαλει..ουτε προκεται να τρελενομαι ουτε να περιμενω..ουτε να κοιταζομαι ουτε τιποτα..κουραστηκα..βαρεθηκα.. εγω θα κανω οτι ειναι να κανω και..στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα και τελος...

gym
21-02-12, 19:47
απ δω και περα..απλα θα τρωω ενα απλο φαγητακι και θα κανω την προπονηση που μου εχεις βαλει..ουτε προκεται να τρελενομαι ουτε να περιμενω..ουτε να κοιταζομαι ουτε τιποτα..κουραστηκα..βαρεθηκα.. εγω θα κανω οτι ειναι να κανω και..στο αγνωστο με βαρκα την ελπιδα και τελος...

μου θυμιζεις εμενα οταν πρωτοξεκινησα στα βαρη

εβλεπα κατι περιοδικα και ελεγα...χμ...ωραια...μεχρι το καλοκαιρι θα ειμαι αααανετα ετσι!

το κακο με μενα ειναι πως δεν ειχα καποιον να με προσγειωσει και να μου εξηγησει πως εχουν τα πραγματα!

δεν πειραζει...μεσα απο τις υπερβολες μου,επαθα και εμαθα!

εδω ομως αυτο προσπαθω να σε κανω να αποφυγεις!
τις υπερβολες και την μανια!

δεν θα σου βγει σ εκαλο...εγγυημενα στο λεω αυτο!

κανε αυτο που λες πιο πανω...τρωμε σωστα....προπονουμαστε σωστα και το ψαχνουμε μεχρι το σημειο που δεν μας κουραζει ψυχικα!
το θεμα ειναι να τα γουσταρεις ολα αυτα και αφου σου αρεσει δεν υπαρχει περιπτωση να μην δεν το συνεχισεις!

απλα οκ θα σε πιανουν κατι τετοιες κρισεις!

welcome!:green::green:

gym
21-02-12, 19:50
ξεχασα να σου σχολιασω και το μινι προγραμμα με τις ισοομμετρικες....μολις το διαβασα ειπα ενταξει ευκολο ειναι >..οταν ομως το εκανα το τι τρεμουλο τι αναψοκοκκίνισμα και το τι ταχυπαλμια με επιασε αλλο πραγμα ...ειδικα αυτη που εισαι ξαπλωμενη κατω για τους απαγωγους μιλαμε τρομμερο καψιμο ....στις αλλες τρομερο τρεμουλο...θα τις κανω καθημερινα...μη σου πω αργοτερα να μου βγαλεις και ενα τετοιο προγραμμα για το σπιτι για ολο το σωμα συν βεβαια και τα βαρη που θα κανω ...αλλο αυτο!!

νιωθεις διαφορετικη ειδους κουραση απο τα βαρη ή κανω λαθος???με βαση αυτο το λιγο που εκανα....αυτες οι ασκησεις ειναι βασισμενες στο πιλατες???



ναι ειναι διαφορετικη η αισθηση απο οταν κανεις βαρη...προσωπικα δεν τα ξεχωριζω ποτε...
μου αρεσει να εχω ποικιλια σε αυτα που κανω και να μην κολλαω σε κατι...ετσι πιστευω διαμορφωνεται και αλλιως το σωμα και οχι μονοπλευρα!

πολλοι ειναι κατα αυτης της αποψης αλλα συνηθως ειναι αυτοι που κολλανε σε κατι!:green::green:

ναι ολα ειναι με βαση το πιλατες...ειτε ως ασκησιολογιο επηρεασμενο απο αυτο ειτε ως φιλοσοφια!

gym
21-02-12, 19:56
μου είπε ένας διατροφολόγος- γυμναστής ότι το λεμόνι καθαρίζει τον οργανισμό με τις αντιοξειδωτικες λειτουργίες του καθώς επίσης κ το μέλι.
Καθημερινά ενσωματώνω στο πρόγραμμα μου ασκήσεις για τις διάφορες μυικες ομάδες. Την μια για ώμους, τρικέφαλους, την άλλη πλάτη δικέφαλοι, την άλλη στήθος πόδια κλπ κλπ.
Το μεσημεριανό μου είναι ότι έχει μαγειρέψει η μαμά μου την μέρα
Όταν ξέρω ότι κάτι είναι πιο παχυντικό απλά περιορίζω ακόμα πιο πολύ την ποσότητα
Δεν με ενδιαφέρει τόσο να χάσω να κιλά όσο να αποκτήσω δύναμη για να καταφέρω να ανταπεξέλθω στο μονόζυγο
Χτες με τη βοήθεια του φίλου βέβαια κατάφερα κ έκανα κάτι στο μονόζυγο, όχι πολλά πράγματα αλλά από εκεί που χοροπηδούσα καθώς ανέβαινα έκανα λίιιιγη πρόοδο

για αυτο με το λεμονι κ το μελι,δεν το πιστευω οτι κανει κατι...ειδικα το μελι κιολας

καλος ο στοχος σου απλα να ξερεις οτι οι ασκησεις με βαρη μας δινουν την μυικη ενδυναμωση που ζητας...το αεροβιο ειναι για να καψουμε λιπος...
εκτος κ αν δουλευεις χιτ που εκει δουλευεις κ μυικα αναλογα το επιπεδο σου...

στο μονοζυγο αν θες να ανεβεις...πρεπει να δυναμωσεις και αλλου...
αλλα αφου κανεις ασκησεις οπως λες,εισαι οκ!

δωσε εμφαση και στα βαρη!

Stella
21-02-12, 22:20
Koρίτσια εμένα σήμερα με επιασε επεισόδιο υπερφαγίας μετά από 7 εβδομαδες!:angry:
Το ξέρω ρε γαμωτο....το ξέρω....δε θα "γιατρευτώ" ΠΟΤΕ από αυτή τη λαλακία....θα είναι πάντα εκει κρυμμένο στο πίσω μέρος του μυαλό μου και θα καραδοκεί να με βρει σε ψυχολογικά αδύναμη στιγμη....
Δεν εφαγα γλυκά και τέτοια...ηπια γάλα, εφαγα βρώμη με το κουταλάκι, ηπια πρωτείνη, εφαγα μπανάνα, 1 κοτατζ, 1 μπαρα δημητριακων βιολογική και 1 ποτ γάλα σοκολατούχο free. Όλα αυτά από το μεσημέρι και μετα...και τώρα είμαι έτοιμη να σκάσω...το στομάχι μου είναι τουμπανο όσο δεν πάει και μου΄ρχεται να ξεράσω.....σιχαίνομαι τον ευατό μου σας λέω....κατάντια...ενα βόδι τουμπανιασμένο στον καναπε να μη μπορώ να κουνηθώ....:cry::cry::cry:
Γμτ...γμτ...γμτ....:banghead::banghead::banghead:
Αυρίο θα κάνω κάποιες αλλαγες στη διατροφή γιατί το νοιώθω...ξαναρχεται....
κρίμα κριμα...τώρα που άρχισα να έχω διαφορές...εφτασα 66,5 κιλά και ρε παιδί μου λες και δε θέλει ο οργανισμος να χάσει και με πάει κοντρα......

amst
21-02-12, 22:33
τελεια...σημερα εκανα λιπομετρηση σε μια αλλη διαιτολογο (εληγε απλα η προσφορα που ειχα αγορασει σημερα..δεν ειμαι σχιζοφρενης να κανω καθε 20 μερες λιπομετρηση)..... με αλλο μηχανημα..το τανιτα.... να πω πως με εβγαλε λιπος 25,1... (με φυσιολογικο 19-32) ... 3 κιλα περισσοτερο λιπους αποτι μ βγαζε το αλλο... και πιο λιγους μυς αποτι μου βγαζε το αλλο (δεν εχουν αλλαξει τα κιλα μου παντως)....

να πω οτι εχω αποθαρρυνθει του Π**ΣΤΗ....πφφφ....ειμαι σκατα..

ρε χαλάρωσε
με αυτό που κάνεις αγχώνεις και τον εαυτό σου και εμάς

χαλάρωσε
αφού τρως σωστά και γυμνάζεσαι, πώς να πάρεις τόσο λίπος σε 20μέρες?!
είναι διαφορετικά μηχανήματα μέτρησης, γι'αυτό μάλλον

Miss Fit
21-02-12, 22:34
Koρίτσια εμένα σήμερα με επιασε επεισόδιο υπερφαγίας μετά από 7 εβδομαδες!:angry:
Το ξέρω ρε γαμωτο....το ξέρω....δε θα "γιατρευτώ" ΠΟΤΕ από αυτή τη λαλακία....θα είναι πάντα εκει κρυμμένο στο πίσω μέρος του μυαλό μου και θα καραδοκεί να με βρει σε ψυχολογικά αδύναμη στιγμη....
Δεν εφαγα γλυκά και τέτοια...ηπια γάλα, εφαγα βρώμη με το κουταλάκι, ηπια πρωτείνη, εφαγα μπανάνα, 1 κοτατζ, 1 μπαρα δημητριακων βιολογική και 1 ποτ γάλα σοκολατούχο free. Όλα αυτά από το μεσημέρι και μετα...και τώρα είμαι έτοιμη να σκάσω...το στομάχι μου είναι τουμπανο όσο δεν πάει και μου΄ρχεται να ξεράσω.....σιχαίνομαι τον ευατό μου σας λέω....κατάντια...ενα βόδι τουμπανιασμένο στον καναπε να μη μπορώ να κουνηθώ....:cry::cry::cry:
Γμτ...γμτ...γμτ....:banghead::banghead::banghead:
Αυρίο θα κάνω κάποιες αλλαγες στη διατροφή γιατί το νοιώθω...ξαναρχεται....
κρίμα κριμα...τώρα που άρχισα να έχω διαφορές...εφτασα 66,5 κιλά και ρε παιδί μου λες και δε θέλει ο οργανισμος να χάσει και με πάει κοντρα......

βρε Στέλλα έλα...μετα απο 7 :shock:εβδομάδες έγινε!!!Απο αυριο συνεχίζεις κανονικά την διατροφή σου, κανεις λιγο παραπανω αεροβιο ετσι για να ξεκολλήσει το μυαλο και αυτο ειναι. Την ΄'τιμωρία' σου την πήρες ,εισαι τουμπανισμενη αρα μην χαλιέσαι και αλλό.
Ασε που σιγα, ήπιες γάλα και πρωτεινη...έφαγε μια μπάρα...δεν νομίζω να επηρεάσει και πολύ τους στόχους σου.;)

Gianna
21-02-12, 22:43
δεν καταλαβαινω προς το καλυτερο....τα ιδια βλεπω.. και μονο προς το χειροτερο βλεπω εκεινο το μπαλακι στον απαγωγο που πεταει.. εκτος κ αν μ φαινεται πως χειροτερεψε και ειναι ιδεα μου... δεν ξερω πια τι να κανω αληθεια...διατροφη κανω.... αεροβιο κανω....βαρη κανω... οσα κιλα αντεχω.. αληθεια πιο πολλα δεν μπορω... ρωταω γυμναστες..ρωταω την γυμ και ψαχνω βιντεος για να τα κανω σωστα και τα κανω νομιζω οσο πιο σωστα μπορω.. δεν ξερω τι αλλο παραπανω χρειαζεται.. και μη μ πειτε χρονο...γιατι αν ηταν να βελτιωθω θα βελτιωνομουν ελαχιστα εστω ελαχιστα τωρα που μολις αρχισα βαρη και υποτιθεται μολις αρχιζεις εχεις τα noobs gains ή οπως λεγονται τελοσπαντων.

Ναι, χρειάζεται χρόνο δυστυχώς,,,μην αγχώνεσαι παιδί μου, λες και είσαι καμιά βουβάλα, μια χαρά είσαι και μη κολλάς στους αριθμούς, ούτε στα....μπαλάκια, όλα θα βελτιωθούν με υπομονή. Μην ακούω ούτε γι΄αστείο μ*****ιες "θα αυτοκτονήσω" και τέτοια... Και μην ξεχνάς, γυμναστική κάνουμε όχι μόνο για να αδυνατίσουμε, αλλά γιατί γουστάρουμε, κάνει καλό στην γενικότερη υγεία μας, στην ψυχική μας κατάσταση ;) Μη μασάς βρε, είσαι :weights:

Gianna
21-02-12, 22:45
πφφ τεσπα παω να διαβασω λιγα γερμανικα... ευχαριστω... μουτς....

Έτσι σε θέλω!! Falls du Hilfe brauchst, bin ich da!

amst
21-02-12, 22:48
Koρίτσια εμένα σήμερα με επιασε επεισόδιο υπερφαγίας μετά από 7 εβδομαδες!:angry:
Το ξέρω ρε γαμωτο....το ξέρω....δε θα "γιατρευτώ" ΠΟΤΕ από αυτή τη λαλακία....θα είναι πάντα εκει κρυμμένο στο πίσω μέρος του μυαλό μου και θα καραδοκεί να με βρει σε ψυχολογικά αδύναμη στιγμη....
Δεν εφαγα γλυκά και τέτοια...ηπια γάλα, εφαγα βρώμη με το κουταλάκι, ηπια πρωτείνη, εφαγα μπανάνα, 1 κοτατζ, 1 μπαρα δημητριακων βιολογική και 1 ποτ γάλα σοκολατούχο free. Όλα αυτά από το μεσημέρι και μετα...και τώρα είμαι έτοιμη να σκάσω...το στομάχι μου είναι τουμπανο όσο δεν πάει και μου΄ρχεται να ξεράσω.....σιχαίνομαι τον ευατό μου σας λέω....κατάντια...ενα βόδι τουμπανιασμένο στον καναπε να μη μπορώ να κουνηθώ....:cry::cry::cry:
Γμτ...γμτ...γμτ....:banghead::banghead::banghead:
Αυρίο θα κάνω κάποιες αλλαγες στη διατροφή γιατί το νοιώθω...ξαναρχεται....
κρίμα κριμα...τώρα που άρχισα να έχω διαφορές...εφτασα 66,5 κιλά και ρε παιδί μου λες και δε θέλει ο οργανισμος να χάσει και με πάει κοντρα......

Στέλλα, σοβαρέψου!!!!!
Έφαγες, τουμπάνιασες, τέλος!
Αύριο θα ξυπνήσεις και θα είναι όπως οι προηγούμενες μέρες των 7εβδομάδων και όπως θα είναι και οι επόμενες 7, 17, 27, ........1234567 εβδομάδες.
Μην αλλάξεις κάτι ρε στο πρόγραμμά σου, νομίζω θα την πατήσεις.

amst
21-02-12, 22:51
Συγχωρέστε με για το ύφος μου, απλά έχω νεύρα.....

Καληνύχτα

Miss Fit
21-02-12, 22:51
Ελένη και κοριτσοπαρέα καλησπέρα:welcome:

Χρειάζομαι βοηθεια στο πρόγραμμα Ελενη

Για όμους: σκυφτη σε παγκο;

Σανιδα 3*1 κεντρο
Πλαγια σανιδα 3*1’σε καθε μερια
Ασκηση γατα 5 φορες αργα κ ελεγχομενα θεωρειται ενα σετ...αυτο το κανεις 3 φορες

Για τρικέφαλο: γαλλικες με στραβομπαρα 3*10+σουπερ σετ σκοινι οσα βγαζεις με ελαχιστο τις 8 ρεπς

2.με κλειστα ματια προσπαθεις να σηκωσεις δεξι ποδι οσο το δυνατον ψηλα(οκ λιγο θα σηκωθει εστω ελαχιστα) ΑΛΛΑ να μην κουνηθεις καθολου ...το ιδιο κ στο αλλο ποδι...σηκωνεις ποδι 5 φορες προσπαθωντας να κρατησεις λιγα δευτερολεπτα επανω Εδώ ειμαι ορθια;


Ρώτησα και τον γυμναστή αλλά δεν ήξερε ουτε αυτός, τις υπόλοιπες μου τις έδειξε μια χαρά νομίζω.

Gianna
21-02-12, 22:53
βρε Στέλλα έλα...μετα απο 7 :shock:εβδομάδες έγινε!!!Απο αυριο συνεχίζεις κανονικά την διατροφή σου, κανεις λιγο παραπανω αεροβιο ετσι για να ξεκολλήσει το μυαλο και αυτο ειναι. Την ΄'τιμωρία' σου την πήρες ,εισαι τουμπανισμενη αρα μην χαλιέσαι και αλλό.
Ασε που σιγα, ήπιες γάλα και πρωτεινη...έφαγε μια μπάρα...δεν νομίζω να επηρεάσει και πολύ τους στόχους σου.;)

Έτσι ακριβώς!!! Μετά από 7 εβδομάδες!!! Αν εγώ τα καταφέρω τόσο, θα κάνω πάρτυυυυυυυυυυυ (Άσε που αυτό μπορεί και να μην το μέτραγα;), αλλά ξέρω τι σε χαλάει, αυτό το ζωώδες, το πέφτω με τα μούτρα, το she has lost control κάτι σαν μεθυσμένη....Μην μου στεναχωριέσαι, δεν ήταν τίποτα, αλήθεια!!!(και ένας θεός ξέρει αν εγώ έχω πικρή εμπειρία από τέτοιου είδους επεισόδια και πολύ πιο άγρια)

Miss Fit
21-02-12, 23:05
Ελίνα το καρουμπαλάκι στον απαγωγο το ΄χεις μόνο απο την μια πλευρα; Θυμάμε το ξανασυζητήσαμε γιατι έχω κι εγω ένα στο δεξί πόδι χρόοοονια τώρα απο τα 14 περίπου που ειχα χτυπήσει άσχημα στην ενόργανη τότε. Αυτό έμεινε και με χαλάει πολύ...ένα φίλος μου μου είπε οτι έχει χαλάσει ο συνδετικός ιστός των μυων στο σημείο αυτο ( ή κάπως έτσι δεν θυμάμαι) και γι αυτό δείχνει σαν λακάκι.
Βρέ μην σπάζεσε, κάνε την διατροφή σου έτσι οπώς σου λεει η gym, γυμνάσου σκληρά και θα τα δεις τα αποτελεσματα. Ακούγεται σπαστικό αλλά θέλει πολύ υπομονη, αλλιώς θα ειμασταν ολοι φετόνια βρε.;)

Stella
21-02-12, 23:06
Έτσι ακριβώς!!! Μετά από 7 εβδομάδες!!! Αν εγώ τα καταφέρω τόσο, θα κάνω πάρτυυυυυυυυυυυ (Άσε που αυτό μπορεί και να μην το μέτραγα;), αλλά ξέρω τι σε χαλάει, αυτό το ζωώδες, το πέφτω με τα μούτρα, το she has lost control κάτι σαν μεθυσμένη....Μην μου στεναχωριέσαι, δεν ήταν τίποτα, αλήθεια!!!(και ένας θεός ξέρει αν εγώ έχω πικρή εμπειρία από τέτοιου είδους επεισόδια και πολύ πιο άγρια)
Ναι ρε συ αυτό ακριβώς.
Δεν είναι να πεις ότι σημερα θα βγω ή θα πάω σε ένα τραπέζι και να πω θα φάω να το ευχαριστηθω....αυτό είναι οκ και νορμαλ να συμβαίνει που και που...
Ή να πεις θα φάω 1-2 κομματια από τα αγαπημενο μου γλυκο!
Είναι αυτό που λές το οτι δεν ξερεις ουσιαστικά τι κάνεις και στην πραγματικότητα τρως και βλακειες ασχετα μεταξύ τους και στο τέλος δεν το ευχαριστιεσαι κιόλας!:thumbdown:

marvin
21-02-12, 23:11
Ρε κοριτσια τι παθατε σημερα; Να πω οτι εχει φεγγαρι...:unsure:

Βρε Στελλα μας ..σκεψου οτι αυτα που γραφουμε τα διαβαζουν εξω απο το φορουμ τοσες κοπελες και γινεστε παραδειγμα προς μιμηση για τοσες αλλες.

..ηπια γάλα, εφαγα βρώμη με το κουταλάκι, ηπια πρωτείνη, εφαγα μπανάνα, 1 κοτατζ, 1 μπαρα δημητριακων βιολογική και 1 ποτ γάλα σοκολατούχο free. ........

Σκεψου να το διαβασει αυτο καποια που κανει οντως υπερφαγικο επεισοδιο με πιτσες....τουρτες..και δεν σημαζευονται.
Μακαρι ολες σε τετοια επεισοδεια να τρωγαμε τοσο υγιεινα!!!!!!

katerina.
21-02-12, 23:11
Έτσι ακριβώς!!! Μετά από 7 εβδομάδες!!! Αν εγώ τα καταφέρω τόσο, θα κάνω πάρτυυυυυυυυυυυ (Άσε που αυτό μπορεί και να μην το μέτραγα;), αλλά ξέρω τι σε χαλάει, αυτό το ζωώδες, το πέφτω με τα μούτρα, το she has lost control κάτι σαν μεθυσμένη....Μην μου στεναχωριέσαι, δεν ήταν τίποτα, αλήθεια!!!(και ένας θεός ξέρει αν εγώ έχω πικρή εμπειρία από τέτοιου είδους επεισόδια και πολύ πιο άγρια)

ρε παιδια ...ολοι λιγο πολυ περναμε τετοιες φασεις ..ειτε γιατι ειμαστε πεσμενοι ψυχολογικα η γιατι ειμαστε χαρουμενοι πολυ και λεμε λιγο να ξεδωσουμε...μεσα στη ζωη ειναι ολα...το κακο ειναι να επαναλαμβάνετε καθημερινα ...μια στο τοσο δεν εγινε και τιποτα δεν ειμαστε κουρδισμενα ρομποτακια....και εγω το σκ που χτυπησε η κορη μου και φοβηθηκα και ταυτοχρρονα στεναχωρηθηκα πολυ ηθελα να ξεσπασω καπου ...ηθελα με καποιο τροπο να ηρεμησω ...τι εκανα εφαγα τρεις φετες ψωμι και μια κιντερ...θα μου πεις τωρα αυτο σε εκανε αισθανθηκες καλυτερα.??..εκεινη την στιγμη ναι αυτο ηθελα και αυτο εκανα ...χαλαρωσα το απολαυσα ηρεμησα που το παιδι μου ηταν καλα...και την επομενη μερα σηκωθηκα πιο δυνατη να συνεχισω το ταξιδι για το στοχο μου....δεν μασ κολλαει πισω η απολαυση μιας στιγμης ετσι στελλακι μου συνεχιζουμε κανονικα...:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:.

Stella
21-02-12, 23:12
Στέλλα, σοβαρέψου!!!!!
Έφαγες, τουμπάνιασες, τέλος!
Αύριο θα ξυπνήσεις και θα είναι όπως οι προηγούμενες μέρες των 7εβδομάδων και όπως θα είναι και οι επόμενες 7, 17, 27, ........1234567 εβδομάδες.
Μην αλλάξεις κάτι ρε στο πρόγραμμά σου, νομίζω θα την πατήσεις.

Ναι το ξέρω τωρα έγινε...δεν αλλάζει...το προσπερνάω και συνεχίζω...απλά ήθελα να σας το πω γιατί είπαμε θα τα λέμε όοοοολα!
Απλά είχα χαρεί μωρε γιατί είχε καιρό να με πιάσει....
Δεν εννοω ότι θα κάνω το πρόγραμμα πιο αυστηρο, το αντίθετο θα το χαλαρωσω κυριως ως προς το είδος των τροφων, γιατί ίσως και να βαρέθηκα λιγάκι, θερμιδικά θα μείνει περίπου το ίδιο ίσως ελάχιστα πιο κάτω.

Stella
21-02-12, 23:19
Ρε κοριτσια τι παθατε σημερα; Να πω οτι εχει φεγγαρι...:unsure:

Βρε Στελλα μας ..σκεψου οτι αυτα που γραφουμε τα διαβαζουν εξω απο το φορουμ τοσες κοπελες και γινεστε παραδειγμα προς μιμηση για τοσες αλλες.

..ηπια γάλα, εφαγα βρώμη με το κουταλάκι, ηπια πρωτείνη, εφαγα μπανάνα, 1 κοτατζ, 1 μπαρα δημητριακων βιολογική και 1 ποτ γάλα σοκολατούχο free. ........

Σκεψου να το διαβασει αυτο καποια που κανει οντως υπερφαγικο επεισοδιο με πιτσες....τουρτες..και δεν σημαζευονται.
Μακαρι ολες σε τετοια επεισοδεια να τρωγαμε τοσο υγιεινα!!!!!!

όχι υπερφαγικά δεν κάνω με πιτσες και τέτοια...κάνω με τα συνηθισμένα που τρώμε αλλά σε μεγάαααλες ποσότητες με αποτέλεσμα να τουμπανιάζω και να μου ανεβαίνει το φαγητό...καταλαβαίνεις....
δεν είναι ρε συ το τι τρως μονο ομως...είναι η απώλεια του ελεγχου, οτι δεν καταλαβαινεις τι κάνεις, ότι η κοιλιά σου είναι τουμπανο δε χωράει άλλα και΄συ εκει...δε σταματας.
Το υπερφαγικό επεισόδιο δεν έχει καμια σχεση με το τρωω συνειδητά επειδή γουσταρω ενα μέγαλο και παχυντικό γευμα, αυτό είναι φυσιολογικο.

eli_din3
21-02-12, 23:21
όχι υπερφαγικά δεν κάνω με πιτσες και τέτοια...κάνω με τα συνηθισμένα που τρώμε αλλά σε μεγάαααλες ποσότητες με αποτέλεσμα να τουμπανιάζω και να μου ανεβαίνει το φαγητό...καταλαβαίνεις....
δεν είναι ρε συ το τι τρως μονο ομως...είναι η απώλεια του ελεγχου, οτι δεν καταλαβαινεις τι κάνεις, ότι η κοιλιά σου είναι τουμπανο δε χωράει άλλα και΄συ εκει...δε σταματας.
Το υπερφαγικό επεισόδιο δεν έχει καμια σχεση με το τρωω συνειδητά επειδή γουσταρω ενα μέγαλο και παχυντικό γευμα, αυτό είναι φυσιολογικο.

πω ακριβως και εγω ετσι ειμαι..να σκεφτεις τις μονες φορες που εχω χασει τον ελεγχο ειναι με δημηρτιακα και καλαμποκι :P συμφωνω... ειναι αυτο που σκεφτεσαι... γιατι τρως??? αλλα απλα το χερι συνεχιζει να βαζει.. επιστρεφει η ζωωδης φυση του ανθρωπου εκεινη την στιγμη (δεν υπερβαλλω καθολου).. νταξει απο την αλλη λογικο να συμβει..

marvin
21-02-12, 23:25
όχι υπερφαγικά δεν κάνω με πιτσες και τέτοια...κάνω με τα συνηθισμένα που τρώμε αλλά σε μεγάαααλες ποσότητες με αποτέλεσμα να τουμπανιάζω και να μου ανεβαίνει το φαγητό...καταλαβαίνεις....
δεν είναι ρε συ το τι τρως μονο ομως...είναι η απώλεια του ελεγχου, οτι δεν καταλαβαινεις τι κάνεις, ότι η κοιλιά σου είναι τουμπανο δε χωράει άλλα και΄συ εκει...δε σταματας.
Το υπερφαγικό επεισόδιο δεν έχει καμια σχεση με το τρωω συνειδητά επειδή γουσταρω ενα μέγαλο και παχυντικό γευμα, αυτό είναι φυσιολογικο.

Εχεις σκεφτει οτι ισως σημερα να μην σε εφτασαν οι θερμιδες που ειχες φαει μεχρι εκεινη την ωρα;Γιατι σονυ και ντε να ειναι σχετικο με καποιο επεισοδειο.Ο οργανισμος μας οταν ειμαστε παρακατω απο αυτα που χρειαζεται..ειπες οτι κατεβαινεις σε κιλα αρα εισαι υπο...καποια στιγμη θα βρει τροπο να σε κανει να φας.Αυτο δεν εχει σχεση με υπερφαγιες καμιας μορφης.
Το προβλημα θα ηταν να τρεφοσουν κανονικα σε ισοζυγιο και ξαφνικα να αρχισεις να τρως τρελες ποσοτητες.Εκει υπαρχει προβλημα..εδω σε σενα και ιδιως το οτι καταναλωσες επιλεκτικα υγιηνες τροφες ..δε λεει κατι!!!!

dorita
21-02-12, 23:29
καλησπερα κοριτσια!!:welcome:με αφορμη με αυτα που διαβαζω...
η αληθεια ειναι οτι ειμαι ενα ατομο πολυ λαιμαργο , οχι σε ποσοτητες οσο σε νοστιμιες καθε ειδους!!
ποτε δεν προσεχα την διατροφη μου αλλα πραγματικα απο τοτε που εχετε γινει η παρεα μου...εχω αλλαξει παρα πολυ πλεον οχι μονο το τι τρωω αλλα κ νοοτροπια σε όλα αυτα που καποτε κοροιδευα!! εχω ενημερωθει παρα πολυ απο το σιτε γενικοτερα κ ακομη μαθαινω κ θελω να μαθω....+ το γυμν. που μου εχει γινει τροπος ζωης πλεον!!
σας συγχαιρω με ολη αυτη την επιμονη κ θεληση που δειχνεται, με δυμαμωνεται κ μενα!!!

Stella
21-02-12, 23:33
Εχεις σκεφτει οτι ισως σημερα να μην σε εφτασαν οι θερμιδες που ειχες φαει μεχρι εκεινη την ωρα;Γιατι σονυ και ντε να ειναι σχετικο με καποιο επεισοδειο.Ο οργανισμος μας οταν ειμαστε παρακατω απο αυτα που χρειαζεται..ειπες οτι κατεβαινεις σε κιλα αρα εισαι υπο...καποια στιγμη θα βρει τροπο να σε κανει να φας.Αυτο δεν εχει σχεση με υπερφαγιες καμιας μορφης.
Το προβλημα θα ηταν να τρεφοσουν κανονικα σε ισοζυγιο και ξαφνικα να αρχισεις να τρως τρελες ποσοτητες.Εκει υπαρχει προβλημα..εδω σε σενα και ιδιως το οτι καταναλωσες επιλεκτικα υγιηνες τροφες ..δε λεει κατι!!!!

Πφφφφφ δεν ξέρω μωρε...όντως αυτά με πιάνουν όταν είμαι υπό, όταν δε σκεφτομαι ότι πρέπει να χάσω κιλά (βεβαια αυτό σπάνια συμβαίνει:green:) δε με πιάνουν.
Φφφφφ μπερδεμα....συνεχίζω και βλέπουμε και εντάξει μακάρι να με πιάνει τόσο σπάνια....
Παντως έχω πάρει τέτοια αηδια που όπως το σκεφτομαι τώρα...θα αργήσει να μου ξαναρθει...:puke:

marvin
21-02-12, 23:36
Πφφφφφ δεν ξέρω μωρε...όντως αυτά με πιάνουν όταν είμαι υπό, όταν δε σκεφτομαι ότι πρέπει να χάσω κιλά (βεβαια αυτό σπάνια συμβαίνει:green:) δε με πιάνουν.
Φφφφφ μπερδεμα....συνεχίζω και βλέπουμε και εντάξει μακάρι να με πιάνει τόσο σπάνια....
Παντως έχω πάρει τέτοια αηδια που όπως το σκεφτομαι τώρα...θα αργήσει να μου ξαναρθει...:puke:

:thumbup::thumbup:
Μαλλον φουσκωσε τοση βρωμη με το γαλα στο στομαχι σου και ασφυκτια!!!!!!
Αυριο παμε για αλλα!!!!!;)

eli_din3
21-02-12, 23:49
μου θυμιζεις εμενα οταν πρωτοξεκινησα στα βαρη

εβλεπα κατι περιοδικα και ελεγα...χμ...ωραια...μεχρι το καλοκαιρι θα ειμαι αααανετα ετσι!

το κακο με μενα ειναι πως δεν ειχα καποιον να με προσγειωσει και να μου εξηγησει πως εχουν τα πραγματα!

δεν πειραζει...μεσα απο τις υπερβολες μου,επαθα και εμαθα!

εδω ομως αυτο προσπαθω να σε κανω να αποφυγεις!
τις υπερβολες και την μανια!

δεν θα σου βγει σ εκαλο...εγγυημενα στο λεω αυτο!

κανε αυτο που λες πιο πανω...τρωμε σωστα....προπονουμαστε σωστα και το ψαχνουμε μεχρι το σημειο που δεν μας κουραζει ψυχικα!
το θεμα ειναι να τα γουσταρεις ολα αυτα και αφου σου αρεσει δεν υπαρχει περιπτωση να μην δεν το συνεχισεις!

απλα οκ θα σε πιανουν κατι τετοιες κρισεις!

welcome!:green::green:


εε να σου πω την αληθεια εγω τρελενομαι για 2 λογους...

1. θελω να ξερω πως δεν προσπαθω τζαμπα... πως αυτο που κανω εχει αποτελεσμα.. και ας ειναι παναργο.. απλα θελω να ξερω πως υπαρχει και κυριως οτι ειμαι σε καλο δρομο.. αν ειχα μια ενδειξη οτι ειμαι σε καλο δρομο θα χαλααρωνα..

2. ε να σου πω την αληθεια... το καλοκαιρι θα ηθελα να ειχα διαφορα :/

eli_din3
21-02-12, 23:51
Ελίνα το καρουμπαλάκι στον απαγωγο το ΄χεις μόνο απο την μια πλευρα; Θυμάμε το ξανασυζητήσαμε γιατι έχω κι εγω ένα στο δεξί πόδι χρόοοονια τώρα απο τα 14 περίπου που ειχα χτυπήσει άσχημα στην ενόργανη τότε. Αυτό έμεινε και με χαλάει πολύ...ένα φίλος μου μου είπε οτι έχει χαλάσει ο συνδετικός ιστός των μυων στο σημείο αυτο ( ή κάπως έτσι δεν θυμάμαι) και γι αυτό δείχνει σαν λακάκι.
Βρέ μην σπάζεσε, κάνε την διατροφή σου έτσι οπώς σου λεει η gym, γυμνάσου σκληρά και θα τα δεις τα αποτελεσματα. Ακούγεται σπαστικό αλλά θέλει πολύ υπομονη, αλλιώς θα ειμασταν ολοι φετόνια βρε.;)

και απο τις δυο πλευρες ειναι... μα εμφανιστηκε τωρα..δεν το χα

eli_din3
21-02-12, 23:52
Ναι, χρειάζεται χρόνο δυστυχώς,,,μην αγχώνεσαι παιδί μου, λες και είσαι καμιά βουβάλα, μια χαρά είσαι και μη κολλάς στους αριθμούς, ούτε στα....μπαλάκια, όλα θα βελτιωθούν με υπομονή. Μην ακούω ούτε γι΄αστείο μ*****ιες "θα αυτοκτονήσω" και τέτοια... Και μην ξεχνάς, γυμναστική κάνουμε όχι μόνο για να αδυνατίσουμε, αλλά γιατί γουστάρουμε, κάνει καλό στην γενικότερη υγεία μας, στην ψυχική μας κατάσταση ;) Μη μασάς βρε, είσαι :weights:

ευχαριστω για την συμπαρασταση ολες..... οταν σπασω το τανιτα θα νιωσω πολυ καλυτερα xD

tu5j4
21-02-12, 23:53
γεια σας κορίτσια! λέγομαι Νικολέτα, συγνώμη που μπήκα από του αδερφού μου τον κωδικό μιας και δεν έχω ακόμα προφίλ εδώ, αλλά θα κάνω σύντομα εγγραφή για να με γνωρίσετε και να σας γνωρίσω! θέλω να σας κάνω κάποιες ερωτήσεις και να μου πείτε τις απόψεις σας για διατροφή και πρόγραμμα προπόνησης μιας και ειμαι αρχαρια :) αλλά δεν ξέρω αν είμαι στην σωστή ενότητα.

Stella
22-02-12, 00:06
Καλώς μας ήρθες!
Ότι θέλεις ρώτα σίγουρα θα βρεις απαντήσεις!
Μια χαρά μπορείς να θεσεις τα ερωτήματα σου εδώ!;)

amst
22-02-12, 00:07
γεια σας κορίτσια! λέγομαι Νικολέτα, συγνώμη που μπήκα από του αδερφού μου τον κωδικό μιας και δεν έχω ακόμα προφίλ εδώ, αλλά θα κάνω σύντομα εγγραφή για να με γνωρίσετε και να σας γνωρίσω! θέλω να σας κάνω κάποιες ερωτήσεις και να μου πείτε τις απόψεις σας για διατροφή και πρόγραμμα προπόνησης μιας και ειμαι αρχαρια :) αλλά δεν ξέρω αν είμαι στην σωστή ενότητα.

καλώς την!!!!
σκέψου το, δε ξέρεις που μπλέκεις!
:green::green::green::green:

πιο σωστή ενότητα δεν υπάρχει καλέ!!!

amst
22-02-12, 00:09
Έκανα τη γυμναστικούλα μου και χαλάρωσα κάπως μου φαίνεται....
πωωωω νεύρα που είχα!!!

gym

1.πιεσεις με αλτηρες καθιστη 3*12
http://www.youtube.com/watch?v=X8OffMypMmg

2.εκτασεις καθιστη πλαι 3*12 (αυτό δε ξέρω πως ακριβώς είναι, έκατσα και απλά σήκωνα το χέρι στο πλάι, ένα-ένα τα χέρια)

3.σκυφτη εκτασεις με αλτηρες πισω 3*15 (είναι αυτό? http://www.youtube.com/watch?v=ZO81bExngMI&feature=fvst
Ή αυτό
http://www.youtube.com/watch?v=x3M7aKUJymc&feature=related
έκανα το πρώτο, το δεύτερο μου βγαίνει πιο σταθερό και δεν κουνάω τον αγκώνα μου)

4.shrugs με αλτηρες 3*15
http://www.youtube.com/watch?v=g6qbq4Lf1FI&feature=fvst
5.ροκανισματα με ποδια σε ορθη γωνια 3*25 αργα
http://www.youtube.com/watch?v=pv9KLk5YNDE
6.κρις κρος 3*30 συνολο
http://www.youtube.com/watch?v=dJ1sl33ZXm0&feature=fvsr
Με τίποτα 30. Μου βγήκαν 22, 18, 22 με πόνο(υπάρχει ένα κόκκαλο στη λεκάνη μου αριστερά, κάθε φορά που τεντώνω το αριστερό πόδι σ’αυτή την άσκηση, κάνει γκουπ γκουπ. Πάντα το έκανε και απέφευγα τέτοιες κινήσεις. Είναι ανατριχιαστικό. Το είχα πάντα αυτό, αν ανησυχώ?)

7.αρσεις ποδιων σε μονοζυγο 3*20(κ ας εχεις παυση μεταξυ των επαναληψεων)
http://www.youtube.com/watch?v=_Y8vhN4kHAI
3*12 βγήκαν

8.διατασεις

γενικά και εχθές και σήμερα το απόλαυσα και δεν παίρνει και τόσο χρόνο, οπότε μου είναι πολύ ευχάριστο!

αερόβιο είχα κάνει το πρωί

amst
22-02-12, 00:12
μιας και μπαίνουν καινούρια κορίτσια στην παρέα, μήπως να το διαμορφώναμε όπως είχα πει καλύτερα?
που να διαβάσει μια καινούρια τόσες σελίδες?

μέσα στο female gym tips να υπάρχουν κατηγορίες όπως διατροφή, προγράμματα κλπ. που θα είναι πάλι μόνο για γυναίκες αλλά εδώ τα έχουμε κάνει μπάχαλο σε τόσες σελίδες.....
τι λέτε?

Dakonblackblade
22-02-12, 00:36
Λοιπόν κορίτσια χαιρετώ , δεν είμαι εγώ ο ενδιαφερόμενος αλλά θέλω να φτιάξω ένα προγραμματάκι στο κορίτσι μου μπας και πάρει λίγο μπρος. Της αρέσει να γυμνάζεται αλλά δυστυχώς θέλει κάποιον πάνω από το κεφάλι της. Επειδή δεν θέλω να κάνει κοπάνες , ένα 3ήμερο σπλιτ με όσο compound κινήσεις θα προσπαθήσω να παραθέσω εδώ και όποια θέλει ας με διορθώσει. Δεν είμαι σίγουρος τι χρειάζεται μια γυναίκα από ασκήσεις αλλά πόσο να διαφέρουμε? Θέλω να δουλεύει με 15 σετάκια όσο πιο πολλούς μυς μπορεί με 60-90 δεύτερα ξεκούραση ώστε να προσθέτει και 30 λεπτά αερόβιο στο τέλος κάθε προπόνησης και στη μία ώρα να έχει φύγει.

Δευτέρα

Στήθος

Push ups: 3x failure (αν δεν μπορεί κανονικά ας στηρίζεται στα γόνατα στην αρχή)
Βυθίσεις σε δίζυγο:3 χ failure

Ώμους
Πιέσεις Όρθια: 3χ12
Εκτάσεις Όρθια : 3χ12

Τρικέφαλοι
Βυθίσεις σε πάγκο: 3χ failure

Τετάρτη

Πόδια
Πρέσσα:3χ 12
Προβολές με αλτήρες:3χ10 (το κάθε πόδι)
Leg Curls:3x12
Γάμπες όρθια: 3χ12
Προσαγωγοί: 3χ12

Κοιλιακοί

Θα το βρούμε, εχει πολλές ασκήσεις ανάλογα τα κέφια.

20 λεπτά χαλαρό αερόβιο (γιατί πόσο να αντέξουν τα πόδια της)

Παρασκευή ή Σάββατο

Πλάτη

Εμπροσθολαίμια Τροχαλία ανοιχτή λαβή:3χ12
Κωπηλατική με αλτήρες: 3χ12 (κάθε χέρι)
Ραχιαίους: 3χ failure

Πίσω δελτοειδής: Reverse flyes με αλτήρες 3χ12

Δικέφαλοι
Curls με τα χέρια εναλλάξ όρθια : 3χ12

Λοιπόν αυτό είναι το προγραματάκι που σκέφτομαι να της δώσω μαζί με ένα μπλοκάκι να καταγράφει την πρόοδο της. Εννοείται οι πρώτες 2 εβδομάδες θα είναι ήρεμα με τα βάρη να μάθει και λίγο την φόρμα. Θα πάω και εγώ μαζί της γιατί οι γυμναστές είναι ώρες ώρες κλάφτα χαράλαμπε.

Α και μια προσωπική άποψή. Γιατί φοβάστε τα κιλά? Είναι κοπέλες στο γυμναστήριο 45 κιλά , σαν κλαράκια και όταν τις λέω να σηκώσουν και κάτι παραπάνω από 2κιλο φοβούνται μη φουσκώσουν. Εμείς πλακωνόμαστε στο φαι στη δίαιτα και στις πρωτείνες και δεν κάνουμε τίποτα, εσείς με 1200-1500 θερμίδες και χωρίς τεστοστερόνη πόσο να πάρετε πλέον?

Καλή συνέχεια σε όλες και ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Stella
22-02-12, 00:44
Λοιπόν κορίτσια χαιρετώ , δεν είμαι εγώ ο ενδιαφερόμενος αλλά θέλω να φτιάξω ένα προγραμματάκι στο κορίτσι μου μπας και πάρει λίγο μπρος. Της αρέσει να γυμνάζεται αλλά δυστυχώς θέλει κάποιον πάνω από το κεφάλι της. Επειδή δεν θέλω να κάνει κοπάνες , ένα 3ήμερο σπλιτ με όσο compound κινήσεις θα προσπαθήσω να παραθέσω εδώ και όποια θέλει ας με διορθώσει. Δεν είμαι σίγουρος τι χρειάζεται μια γυναίκα από ασκήσεις αλλά πόσο να διαφέρουμε? Θέλω να δουλεύει με 15 σετάκια όσο πιο πολλούς μυς μπορεί με 60-90 δεύτερα ξεκούραση ώστε να προσθέτει και 30 λεπτά αερόβιο στο τέλος κάθε προπόνησης και στη μία ώρα να έχει φύγει.

Δευτέρα

Στήθος

Push ups: 3x failure (αν δεν μπορεί κανονικά ας στηρίζεται στα γόνατα στην αρχή)
Βυθίσεις σε δίζυγο:3 χ failure

Ώμους
Πιέσεις Όρθια: 3χ12
Εκτάσεις Όρθια : 3χ12

Τρικέφαλοι
Βυθίσεις σε πάγκο: 3χ failure

Τετάρτη

Πόδια
Πρέσσα:3χ 12
Προβολές με αλτήρες:3χ10 (το κάθε πόδι)
Leg Curls:3x12
Γάμπες όρθια: 3χ12
Προσαγωγοί: 3χ12

Κοιλιακοί

Θα το βρούμε, εχει πολλές ασκήσεις ανάλογα τα κέφια.

20 λεπτά χαλαρό αερόβιο (γιατί πόσο να αντέξουν τα πόδια της)

Παρασκευή ή Σάββατο

Πλάτη

Εμπροσθολαίμια Τροχαλία ανοιχτή λαβή:3χ12
Κωπηλατική με αλτήρες: 3χ12 (κάθε χέρι)
Ραχιαίους: 3χ failure

Πίσω δελτοειδής: Reverse flyes με αλτήρες 3χ12

Δικέφαλοι
Curls με τα χέρια εναλλάξ όρθια : 3χ12

Λοιπόν αυτό είναι το προγραματάκι που σκέφτομαι να της δώσω μαζί με ένα μπλοκάκι να καταγράφει την πρόοδο της. Εννοείται οι πρώτες 2 εβδομάδες θα είναι ήρεμα με τα βάρη να μάθει και λίγο την φόρμα. Θα πάω και εγώ μαζί της γιατί οι γυμναστές είναι ώρες ώρες κλάφτα χαράλαμπε.

Α και μια προσωπική άποψή. Γιατί φοβάστε τα κιλά? Είναι κοπέλες στο γυμναστήριο 45 κιλά , σαν κλαράκια και όταν τις λέω να σηκώσουν και κάτι παραπάνω από 2κιλο φοβούνται μη φουσκώσουν. Εμείς πλακωνόμαστε στο φαι στη δίαιτα και στις πρωτείνες και δεν κάνουμε τίποτα, εσείς με 1200-1500 θερμίδες και χωρίς τεστοστερόνη πόσο να πάρετε πλέον?

Καλή συνέχεια σε όλες και ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Σ΄αυτό το τόπικ φίλε μου καμία δε φοβάται να κάνει κιλά! τι σε κάνει να πιστευεις κάτι τέτοιο;
Για το πρόγραμμα θα μπορούσες να της βγάλεις καλύτερο σπλιτ, αλλά αν δεν έχει κανει ποτέ βάρη και θες να έρθει απλά σε επαφη να τα γνωρίσει οκ και μετά της βγάζεις κάτι πιο ολοκληρωμένο.

gym
22-02-12, 01:09
Έκανα τη γυμναστικούλα μου και χαλάρωσα κάπως μου φαίνεται....
πωωωω νεύρα που είχα!!!

gym

1.πιεσεις με αλτηρες καθιστη 3*12
http://www.youtube.com/watch?v=X8OffMypMmg:thumbup:

2.εκτασεις καθιστη πλαι 3*12 (αυτό δε ξέρω πως ακριβώς είναι, έκατσα και απλά σήκωνα το χέρι στο πλάι, ένα-ένα τα χέρια)

3.σκυφτη εκτασεις με αλτηρες πισω 3*15 (είναι αυτό? http://www.youtube.com/watch?v=ZO81bExngMI&feature=fvst
Ή αυτό
http://www.youtube.com/watch?v=x3M7aKUJymc&feature=related
έκανα το πρώτο, το δεύτερο μου βγαίνει πιο σταθερό και δεν κουνάω τον αγκώνα μου)

αυτα ειναι για τρικεφαλο...εγω λεω σκυφτη εκτασεις για ωμους...΄πισω δελτοειδη...

και επισης δεν θα σου συγχωρησω ποτε που με εβαλες να δω το δευτερο βιντεο με αυτην την μπαρμπιε:green:

4.shrugs με αλτηρες 3*15
http://www.youtube.com/watch?v=g6qbq4Lf1FI&feature=fvst
5.ροκανισματα με ποδια σε ορθη γωνια 3*25 αργα
http://www.youtube.com/watch?v=pv9KLk5YNDE
6.κρις κρος 3*30 συνολο
http://www.youtube.com/watch?v=dJ1sl33ZXm0&feature=fvsr
Με τίποτα 30. Μου βγήκαν 22, 18, 22 με πόνο(υπάρχει ένα κόκκαλο στη λεκάνη μου αριστερά, κάθε φορά που τεντώνω το αριστερό πόδι σ’αυτή την άσκηση, κάνει γκουπ γκουπ. Πάντα το έκανε και απέφευγα τέτοιες κινήσεις. Είναι ανατριχιαστικό. Το είχα πάντα αυτό, αν ανησυχώ?)
εχεις παει καθολου σε γιατρο να στο δει?

7.αρσεις ποδιων σε μονοζυγο 3*20(κ ας εχεις παυση μεταξυ των επαναληψεων)
http://www.youtube.com/watch?v=_Y8vhN4kHAI
3*12 βγήκαν

8.διατασεις

γενικά και εχθές και σήμερα το απόλαυσα και δεν παίρνει και τόσο χρόνο, οπότε μου είναι πολύ ευχάριστο!

αερόβιο είχα κάνει το πρωί

:toast::toast:χαιρομαι που σου αρεσε...αντε αντε!:weights::weights:

gym
22-02-12, 01:11
γεια σας κορίτσια! λέγομαι Νικολέτα, συγνώμη που μπήκα από του αδερφού μου τον κωδικό μιας και δεν έχω ακόμα προφίλ εδώ, αλλά θα κάνω σύντομα εγγραφή για να με γνωρίσετε και να σας γνωρίσω! θέλω να σας κάνω κάποιες ερωτήσεις και να μου πείτε τις απόψεις σας για διατροφή και πρόγραμμα προπόνησης μιας και ειμαι αρχαρια :) αλλά δεν ξέρω αν είμαι στην σωστή ενότητα.

καλως ηρθες νικολετα!
σε περιμενω λοιπον με δικο σου προφιλ ετσι?δεν ειναι καθολου δυσκολο !;)

εισαι ακριβως στη σωστη ενοτητα!

:welcome::welcome:

gym
22-02-12, 01:12
πω ακριβως και εγω ετσι ειμαι..να σκεφτεις τις μονες φορες που εχω χασει τον ελεγχο ειναι με δημηρτιακα και καλαμποκι :P συμφωνω... ειναι αυτο που σκεφτεσαι... γιατι τρως??? αλλα απλα το χερι συνεχιζει να βαζει.. επιστρεφει η ζωωδης φυση του ανθρωπου εκεινη την στιγμη (δεν υπερβαλλω καθολου).. νταξει απο την αλλη λογικο να συμβει..

λαιμαργια λεγεται αυτο ....:toast:

gym
22-02-12, 01:14
Ελένη και κοριτσοπαρέα καλησπέρα:welcome:

Χρειάζομαι βοηθεια στο πρόγραμμα Ελενη

Για όμους: σκυφτη σε παγκο;

Σανιδα 3*1 κεντρο
Πλαγια σανιδα 3*1’σε καθε μερια
Ασκηση γατα 5 φορες αργα κ ελεγχομενα θεωρειται ενα σετ...αυτο το κανεις 3 φορες

Για τρικέφαλο: γαλλικες με στραβομπαρα 3*10+σουπερ σετ σκοινι οσα βγαζεις με ελαχιστο τις 8 ρεπς

2.με κλειστα ματια προσπαθεις να σηκωσεις δεξι ποδι οσο το δυνατον ψηλα(οκ λιγο θα σηκωθει εστω ελαχιστα) ΑΛΛΑ να μην κουνηθεις καθολου ...το ιδιο κ στο αλλο ποδι...σηκωνεις ποδι 5 φορες προσπαθωντας να κρατησεις λιγα δευτερολεπτα επανω Εδώ ειμαι ορθια;


Ρώτησα και τον γυμναστή αλλά δεν ήξερε ουτε αυτός, τις υπόλοιπες μου τις έδειξε μια χαρά νομίζω.

που απανταω ακριβως?ποιες ασκησεις δεν καταλαβες?τις μαυρισμενες η ολες?:green:

στην μπαλα δεν ειπα να εισαι εκει?

το σκοινι ειναι στην τροχαλια...δεν εχετε?ενα σκοινι ειναι κ τραβαμε απο τις δυο ακρες...

gym
22-02-12, 01:16
Έτσι σε θέλω!! Falls du Hilfe brauchst, bin ich da!



σ αγαπω και πλεον θα μιλαμε μονο γερμανικα!συγκινηθηκα με το που το διαβασα!:green::green:

amst
22-02-12, 01:17
gym

βοήθεια:

3η μερα πλατη δικεφαλος
1.εμποσθολαιμιες σε τροχαλια 4*12 http://www.youtube.com/watch?v=O3kAMDNjtt4
2.τριγωνικες ελξεις σε τροχαλια 3*12 το ίδιο με από πάνω, απλά αυτό που τραβάω είναι ένα τριγωνάκι-πυραμίδα, κάπως έτσι?
3.κωπηλατικη σε τροχαλια καθιστη με ισια μπαρα μικρη(παλαμες κοιτανε ψηλα) ??????
3*12(σωστη θεση κ τεχνικη αυστηρα)
4.μηχανημα κωπηλατικης με ουδετερη λαβη 3*12 ??
5.Ραχιαιοι σε ρωμαικη καρεκλα 5*20 αργα με χερια πισω απο κεφαλι ??
6.καμψεις με μπαρα για δικεφαλο 3*10
http://www.bodybuilding.com/exercise...name/drag-curl
7.τροχαλια απο κατω με μικρη μπαρα ισια 3*10
http://www.bodybuilding.com/exercise...rse-cable-curl

δε ξέρω καμμία από τις ασκήσεις, είναι οκ τα βιντεάκια??
ρε συγγνώμη, σε ταλαιπωρώ αλλά δε ξέρω καμμία και δε θα έχω καμμία βοήθεια στο γυμν.

είδα μπάρα και αγχώθηκα, δεν έχει καμμία ελεύθερη. να την πάρω από κανένα μηχάνημα?

επίσης, ζέσταμα-αποθεραπεία από κανένα 10-λεπτο?

με την αναπνοή τι γίνεται? εισπνέω στο δύσκολο μέρος, εκπνέω στο εύκολο?

gym
22-02-12, 01:17
Koρίτσια εμένα σήμερα με επιασε επεισόδιο υπερφαγίας μετά από 7 εβδομαδες!:angry:
Το ξέρω ρε γαμωτο....το ξέρω....δε θα "γιατρευτώ" ΠΟΤΕ από αυτή τη λαλακία....θα είναι πάντα εκει κρυμμένο στο πίσω μέρος του μυαλό μου και θα καραδοκεί να με βρει σε ψυχολογικά αδύναμη στιγμη....
Δεν εφαγα γλυκά και τέτοια...ηπια γάλα, εφαγα βρώμη με το κουταλάκι, ηπια πρωτείνη, εφαγα μπανάνα, 1 κοτατζ, 1 μπαρα δημητριακων βιολογική και 1 ποτ γάλα σοκολατούχο free. Όλα αυτά από το μεσημέρι και μετα...και τώρα είμαι έτοιμη να σκάσω...το στομάχι μου είναι τουμπανο όσο δεν πάει και μου΄ρχεται να ξεράσω.....σιχαίνομαι τον ευατό μου σας λέω....κατάντια...ενα βόδι τουμπανιασμένο στον καναπε να μη μπορώ να κουνηθώ....:cry::cry::cry:
Γμτ...γμτ...γμτ....:banghead::banghead::banghead:
Αυρίο θα κάνω κάποιες αλλαγες στη διατροφή γιατί το νοιώθω...ξαναρχεται....
κρίμα κριμα...τώρα που άρχισα να έχω διαφορές...εφτασα 66,5 κιλά και ρε παιδί μου λες και δε θέλει ο οργανισμος να χάσει και με πάει κοντρα......

στελλακι μου δεν σε πηγε πισω καθολου!


να σου ρωτησω κατι....αυτα τα υπερφαγικα-στερητικα επεισοδια ποτε θυμασαι να πρωτοξεκινησαν?
τα ειχες παντα?εννοω το να ξεσπας σε μεγαλε ςποσοτητες απο το οτιδηποτε...


εχω σκοπο που ρωταω!;)

tu5j4
22-02-12, 01:18
σας ευχαριστώ φίλες μου για το καλωσόρισμα! λοιπόν για αρχή να σας πω πως είμαι 52 κιλά έχω 1.63 ύψος και είμαι 26 χρονών.δεν είχα ποτέ ιδιαίτερη σχέση με αθλητισμό πήγαινα παλιότερα γυμναστήριο αλλά όχι εντατικά λόγω σπουδών και δεν έκανα ολοκληρωμένη προπόνηση μονό αερόβια(ελληπτικο, διάδρομο).Τώρα πλέων είμαι εύκαιρη έχω χρόνο και θέληση για να ασχοληθώ. Στόχος μου είναι η σύσφιξη του σώματος και η επίπεδη κοιλιά (εχω λίγο κοιλίτσα) θα ηθελα να μου πειτε μια διατροφη και ενα προγραμμα προπονησης. σας ευχαριστώ προκαταβολικά :) θα περιμένω τις απόψεις σας :welcome:

eli_din3
22-02-12, 01:19
questions για τις μπαρες... ποια η διαφορα αλτηρων με μπαρες στην προπονηση?? και ως αποτελεσμα αλλα και ως λειτουργια.... και τελος..οταν λεμε μπαρα εννοουμε αυτες χωρις κιλα που βαζεις εσυ ή αυτες που ήδη εχουν κιλα απο μονες τους?

amst
22-02-12, 01:20
:toast::toast:χαιρομαι που σου αρεσε...αντε αντε!:weights::weights:

3.σκυφτη εκτασεις με αλτηρες πισω 3*15 (είναι αυτό? http://www.youtube.com/watch?v=ZO81bExngMI&feature=fvst
Ή αυτό
http://www.youtube.com/watch?v=x3M7a...eature=related
έκανα το πρώτο, το δεύτερο μου βγαίνει πιο σταθερό και δεν κουνάω τον αγκώνα μου)

αυτα ειναι για τρικεφαλο...εγω λεω σκυφτη εκτασεις για ωμους...΄πισω δελτοειδη...

και επισης δεν θα σου συγχωρησω ποτε που με εβαλες να δω το δευτερο βιντεο με αυτην την μπαρμπιε:green:
********************************************************************************************


ντεν καταλαβαίνει τι θέλει πει τζιμ

amst
22-02-12, 01:23
στελλακι μου δεν σε πηγε πισω καθολου!


να σου ρωτησω κατι....αυτα τα υπερφαγικα-στερητικα επεισοδια ποτε θυμασαι να πρωτοξεκινησαν?
τα ειχες παντα?εννοω το να ξεσπας σε μεγαλε ςποσοτητες απο το οτιδηποτε...


εχω σκοπο που ρωταω!;)

εγώ πάντως μια χαρά ήμουν μέχρι που έμπλεξα με καταραμένες δίαιτες

καληνύχτα

gym
22-02-12, 01:26
gym

βοήθεια:

3η μερα πλατη δικεφαλος
1.εμποσθολαιμιες σε τροχαλια 4*12 http://www.youtube.com/watch?v=O3kAMDNjtt4:thumbup:
2.τριγωνικες ελξεις σε τροχαλια 3*12 το ίδιο με από πάνω, απλά αυτό που τραβάω είναι ένα τριγωνάκι-πυραμίδα, κάπως έτσι? :thumbup:
3.κωπηλατικη σε τροχαλια καθιστη με ισια μπαρα μικρη(παλαμες κοιτανε ψηλα) ??????http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/seated-cable-rowsαπλα εσυ παιρνεις μια μικρη ισια μπαρα πουα θα εχουν εκει καπου στην τροχαλια ,την βαζεις και οι παλαμες σου κοιατνε ψηλα...η κινηση σωστα αργα και οι αγκωνες να γλυφουν τα πλευρα σου...
3*12(σωστη θεση κ τεχνικη αυστηρα)
4.μηχανημα κωπηλατικης με ουδετερη λαβη 3*12 ??εχετε ενα μηχανημα λογικα(αν οχι τοτε δεν την κανεις αυτην)οπυ εχει τρεις λαβες...δηλαδη οι παλαμες εχουν διαφορετικη θεση...η ουδετερη λαβη ειναι οι παλαμες να κοιτανε η μια την αλλη
5.Ραχιαιοι σε ρωμαικη καρεκλα 5*20 αργα με χερια πισω απο κεφαλι ?? http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/hyperextensions-with-no-hyperextension-benchαλλα εσυ εισαι στη ρωμαικη καρεκλα και δεν σηκωνεσαι πολυ ψηλα..
6.καμψεις με μπαρα για δικεφαλο 3*10 τα λινκ σου δεν ανοιγουν αυτα...κατι κανεις λαθος...απλα παιρνεις το υρλ κ το κανεις επικολληση εδω...
τεσπα...εδω εισαι http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/barbell-curl
http://www.bodybuilding.com/exercise...name/drag-curl
7.τροχαλια απο κατω με μικρη μπαρα ισια 3*10 http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/cable-hammer-curls-rope-attachment απλα εσυ βαζεις την ισια μπαρα την μικρη
http://www.bodybuilding.com/exercise...rse-cable-curl

δε ξέρω καμμία από τις ασκήσεις, είναι οκ τα βιντεάκια??
ρε συγγνώμη, σε ταλαιπωρώ αλλά δε ξέρω καμμία και δε θα έχω καμμία βοήθεια στο γυμν.

είδα μπάρα και αγχώθηκα, δεν έχει καμμία ελεύθερη. να την πάρω από κανένα μηχάνημα?

επίσης, ζέσταμα-αποθεραπεία από κανένα 10-λεπτο?

με την αναπνοή τι γίνεται? εισπνέω στο δύσκολο μέρος, εκπνέω στο εύκολο?

ζεσταμα σε ποδια οπωσδηποτε να κανεις ενα 10 λεπτο με διατασεις...κ στο τελος σε ολα θα κανεις διατασεις κ αν εχεις χρονο αποθεραπεια κανενα 10λεπτο χαλαρα...πιο πολυ με νοιαζει το ζεσταμα σου κ οι διατασεις να ειναι παντου....

αναπνοη...και μονη σου θα καταλαβεις οτι στο δυσκολο παντα βγαζουμε τον αερα απο μεσα μας

gym
22-02-12, 01:26
εγώ πάντως μια χαρά ήμουν μέχρι που έμπλεξα με καταραμένες δίαιτες

καληνύχτα

καπου εκει θελω να καταληξω!;)

gym
22-02-12, 01:30
3.σκυφτη εκτασεις με αλτηρες πισω 3*15 (είναι αυτό? http://www.youtube.com/watch?v=ZO81bExngMI&feature=fvst
Ή αυτό
http://www.youtube.com/watch?v=x3M7a...eature=related
έκανα το πρώτο, το δεύτερο μου βγαίνει πιο σταθερό και δεν κουνάω τον αγκώνα μου)

αυτα ειναι για τρικεφαλο...εγω λεω σκυφτη εκτασεις για ωμους...΄πισω δελτοειδη...

και επισης δεν θα σου συγχωρησω ποτε που με εβαλες να δω το δευτερο βιντεο με αυτην την μπαρμπιε:green:
********************************************************************************************


ντεν καταλαβαίνει τι θέλει πει τζιμ

η ασκηση ειναι αυτη...http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=x9WIKdeb2NY προσοχη σε αυχενα...θελει λιγα κιλα και σωστη τεχνικη
θελω να μαθεις τι γυμναζεις με καθε ασκηση...εγω εκει σου δινω ασκησεις για ωμους κ εσυ για τρικεφαλο ντιαρ...:green:

Stella
22-02-12, 01:32
στελλακι μου δεν σε πηγε πισω καθολου!


να σου ρωτησω κατι....αυτα τα υπερφαγικα-στερητικα επεισοδια ποτε θυμασαι να πρωτοξεκινησαν?
τα ειχες παντα?εννοω το να ξεσπας σε μεγαλε ςποσοτητες απο το οτιδηποτε...


εχω σκοπο που ρωταω!;)

Ευκολο να σου απαντήσω! Απο τότε που μπήκα στη λογική της bbing διατροφής αλλά λίγο πιο ακραίας.
όχι ότι παλιοτερα δεν έτρωγα ποτέ ατσαλα, αλλά ηταν στο στυλ απλά σπάω τη διαιτα και τρωω κατι απαγορευμενο.
Με την υπερφαγια δεν είναι ακριβως έτσι.

gym
22-02-12, 01:34
questions για τις μπαρες... ποια η διαφορα αλτηρων με μπαρες στην προπονηση?? και ως αποτελεσμα αλλα και ως λειτουργια.... και τελος..οταν λεμε μπαρα εννοουμε αυτες χωρις κιλα που βαζεις εσυ ή αυτες που ήδη εχουν κιλα απο μονες τους?

αλλο το ενα αλλο το αλλο...

με αλτηρες εχεις μεγαλυτερο ευρος κινησης ενω με τις μπαρες εισαι πιο σταθερος...

αποτελεσμα?δεν ειναι κοινα αλτηρας και μπαρα...
το καθε ενα θα σου δωσει το δικο του βοτσαλακι στην προπονηση σου...
και το καθε ενα αμα τα εξετασεις εχει τα θετικα του και τα αρνητικα του συγκριτικα μεταξυ τους...

οταν λεμε μπαρα λεμε μπαρα...

εσυ βαζεις τα κιλα που θες η αφου εχεις μπαρες με ενσωματωμενα κιλα διαλεγεις αυτην που θες...
δεν καταλαβαινω την ερωτηση σου...:unsure:

Stella
22-02-12, 01:35
εγώ πάντως μια χαρά ήμουν μέχρι που έμπλεξα με καταραμένες δίαιτες

καληνύχτα


καπου εκει θελω να καταληξω!;)

Καπως έτσι!
Απλά με τη διατροφή τύπου bbing νομίζω ότι έχει να κάνει και με την καποιες φορες μειωμένη προσληψη υδατανθράκων.

gym
22-02-12, 01:38
Ευκολο να σου απαντήσω! Απο τότε που μπήκα στη λογική της bbing διατροφής αλλά λίγο πιο ακραίας.
όχι ότι παλιοτερα δεν έτρωγα ποτέ ατσαλα, αλλά ηταν στο στυλ απλά σπάω τη διαιτα και τρωω κατι απαγορευμενο.
Με την υπερφαγια δεν είναι ακριβως έτσι.

ακριβως!
πολλοι εχουν πεσει σε αυτην την παγιδα της ββ διατροφης!γιατι υπαρχει η καραμελα ολα στεγνα και μονοφαγια ενω δεν ειναι ετσι!

υπαρχει ενα γενικοτερο πλαισιο αλλα ολοι τεινουν στην υπερβολη και αρχιζουν τα υπερφαγικα επεισοδια λογω της στερησης που μαζευεται σιγα σιγα!

γι αυτο καθομαι κ λεω κ ξαναλεω...η διατροφη σας να ειναι αυτο που θελετε εσεις...μην πιεζεστε...επιλεξτε αυτα που αγαπατε και μην στερειστε!

ολα γινονται αρκει να το θελουμε να το ενταξουμε σε ενα προγραμμα!

εσυ δεν επαθες τιποτα καλε..απλα σου την βαρεσε στο μυαλο οτι αμαν κανω διατα...καθαρα του μυαλου ειναι!

εγω λεω να χαλαρωσεις απο τη σκεψη κανω διατα και θα δεις ποσο ρολοι θα πανε ολα!

gym
22-02-12, 01:38
Καπως έτσι!
Απλά με τη διατροφή τύπου bbing νομίζω ότι έχει να κάνει και με την καποιες φορες μειωμένη προσληψη υδατανθράκων.

χμ...νομιζω στο μεγαλυτερο ποσοστο εχει να κανει με την επιλογη ολο των ιδιων τροφων...μονοφαγια κτλ

eli_din3
22-02-12, 01:40
τωρα που ειπαμε υδατανθρακες... μηπως να δοκιμαζα διατροφη low carb?? ή θα κλαταρω? να δω μηπως λειτουργησει καλυτερα.. να ξεπερασω και την φοβια μου για τα λιπη..τετοια αγαπη που εχω εγω με τους υδατ βεβαια με βλεπω για κρισαρα αλλα κανουμε δοκιμες...

gym
22-02-12, 01:41
τωρα που ειπαμε υδατανθρακες... μηπως να δοκιμαζα διατροφη low carb?? ή θα κλαταρω? να δω μηπως λειτουργησει καλυτερα.. να ξεπερασω και την φοβια μου για τα λιπη..τετοια αγαπη που εχω εγω με τους υδατ βεβαια με βλεπω για κρισαρα αλλα κανουμε δοκιμες...

:thumbup:αυτο....κ μετα για ποιο λογο?


κ μετα...ο ναι...σε βελπω καμια δυο τρεις μερες το πολυ να αντεχεις...κ επισης...αμα θες δοκιμασε...εγω το μετα σκεφτομαι !:green::green:

eli_din3
22-02-12, 01:42
Ευκολο να σου απαντήσω! Απο τότε που μπήκα στη λογική της bbing διατροφής αλλά λίγο πιο ακραίας.
όχι ότι παλιοτερα δεν έτρωγα ποτέ ατσαλα, αλλά ηταν στο στυλ απλά σπάω τη διαιτα και τρωω κατι απαγορευμενο.
Με την υπερφαγια δεν είναι ακριβως έτσι.

στελλα πιστευω ειναι λογικο να συμβαινει μια φορα στο τοσο..και ειδικα αν εισαι σε υπο... ε νταξει..αφου δεν εγινε με ανθυγιηνα τζιτζι εισαι..καταλαβαινω οτι σου την σπαει που δεν μπορεις να κρατησεις τον ελεγχο..αλλα εγω πιστευω θα πρεπε να συμφιλιωθουμε με αυτο..ε μωρεε θα συμβει και μια φορα στο τοσο...ολα μες το προγραμμα ειναι :P

gym
22-02-12, 01:43
στελλα πιστευω ειναι λογικο να συμβαινει μια φορα στο τοσο..και ειδικα αν εισαι σε υπο... ε νταξει..αφου δεν εγινε με ανθυγιηνα τζιτζι εισαι..καταλαβαινω οτι σου την σπαει που δεν μπορεις να κρατησεις τον ελεγχο..αλλα εγω πιστευω θα πρεπε να συμφιλιωθουμε με αυτο..ε μωρεε θα συμβει και μια φορα στο τοσο...ολα μες το προγραμμα ειναι :P

ναι αλλα εσυ οταν εφαγες μια κουτσουλια παραπανω καλαμποκι χαλασες τον κοσμο χρυσο μου τεκνον!:green::green:

eli_din3
22-02-12, 01:43
:thumbup:αυτο....κ μετα για ποιο λογο?


κ μετα...ο ναι...σε βελπω καμια δυο τρεις μερες το πολυ να αντεχεις...κ επισης...αμα θες δοκιμασε...εγω το μετα σκεφτομαι !:green::green:

χ0α0χα0χ0αχ0α0χα0χ...ε επειδη λενε καντε δοκιμες να δειτε τι ταιριαζει στο σωμα μας κτλ....

eli_din3
22-02-12, 01:43
ναι αλλα εσυ οταν εφαγες μια κουτσουλια παραπανω καλαμποκι χαλασες τον κοσμο χρυσο μου τεκνον!:green::green:

πλεον ειμαι ψυχραιμη..... επισης η στελλα εχει και μυαρες! αρα σιγα! εγω ουτε μυακια δεν εχω :green:

Stella
22-02-12, 01:56
χμ...νομιζω στο μεγαλυτερο ποσοστο εχει να κανει με την επιλογη ολο των ιδιων τροφων...μονοφαγια κτλ

Ναι και αυτό.
Αυτά που τρωω τώρα μ΄αρέσουν από χρόνια δεν κάνω κάτι καταπιεστικά, αλλά μου΄χουν μεινει κουσούρι αυτά τα ξεσπάσματα.
Τεσπά ας ελπίσουμε ότι θα γίνονται σπάνια...

Stella
22-02-12, 02:01
πλεον ειμαι ψυχραιμη..... επισης η στελλα εχει και μυαρες! αρα σιγα! εγω ουτε μυακια δεν εχω :green:

Xαχαχα πεθανα στο γέλιο! τι μυάρες ρεεεεε....last year....
τώρα έχω μια κ*λάρα να με το συμπάθειο και άντε να το θρέψω όλο αυτο το πραμα:P!

Δεν πειράζει όμως.....πειτε πειτε εσεις καλά....έτσι να με φτιάχνετε...μ' αρέσει!:green::turtle::turtle::turtle:

Gianna
22-02-12, 02:23
[/B]

σ αγαπω και πλεον θα μιλαμε μονο γερμανικα!συγκινηθηκα με το που το διαβασα!:green::green:

:turtle::turtle::turtle:
Also, eine Frage meine Liebe: Εγώ τις βυθίσεις για στήθος τις ήξερα με ανοιχτές τις λαβές και πέφτεις μπροστά, ενώ για τρικέφαλα κλειστές, κατακόρυφο σώμα, κλειστοί αγκώνες. Τις προάλλες μου πε ένας τύπος στο γυμναστήριο ότι είναι καλύτερα και για στήθος κλειστές, χωρίς όμως να μου το αιτιολογήσει. Δοκιμάζοντάς το, νομίζω ότι μου φάνηκε πιο εύκολο με κλειστές. Deine Meinung dazu???

amst
22-02-12, 03:00
Διόρθωνα τεστ μέχρι τώρα και πραγματικά τα μάτια μου κλείνουν, όμως ήθελα να πω το εξής

Η Ελένη έχει δίκαιο ότι τη διατροφή τη φτιάχνουμε μόνοι μας. Και εγώ στην αρχή ζητούσα διατροφή από εσάς και είχα φλιπάρει. Όταν μου είπε να χαλαρώσω και θα τη "δημιουργήσω" μόνη μου, έλεγα "τι λέει αυτή?!"
όμως με τον καιρό, άρχισα να μαθαίνω ΕΜΕΝΑ και να αντιλαμβάνομαι
αρχικά, ό,τι και αν μου έλεγε κάποια από εσάς, θα το έκανα και ας μη γνώριζε ούτε εμένα, ούτε το πρόγραμμά μου
όλα θέλουν το χρόνο τους
πρέπει να δώσουμε χρόνο στους εαυτούς μας, να μάθουμε, να συνηθίσουμε
και αν τελικά το αγαπάμε και το θέλουμε τόσο, θα το κρατήσουμε

το λέω κυρίως για τις κοπέλες που πρωτομπαίνουν εδώ και ζητούν διατροφή. και το λέω με σκοπό να ενισχύσω την άποψη της Ελένης και να τις ενθαρρύνω

επίσης, πάντα έλεγα ότι όλα τα ωραία πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή απαγορευμένα ή παχαίνουν
τελικά, στον 1-1.5 μήνα που είμαι εδώ βρήκα ωραία πράγματα της δικής μου ζωής που ούτε απαγορευμένα είναι (βάρη) ούτε ανήθικα (σκουωτ ας πούμε - δε μου έρχεται καλύτερο :green::green::green: ) ούτε παχαίνουν (μούσλι, σαλάτες, κρέατα, ξηροκάρπια.......)

τα πιο απαγορευμένα ή πιο παχυντικά δεν επιτρέπονται
για τα πιο ανήθικα, έχετε το ελεύθερο απ'τη gym

:green::green::green:

amst
22-02-12, 03:03
η ασκηση ειναι αυτη...http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=x9WIKdeb2NY προσοχη σε αυχενα...θελει λιγα κιλα και σωστη τεχνικη
θελω να μαθεις τι γυμναζεις με καθε ασκηση...εγω εκει σου δινω ασκησεις για ωμους κ εσυ για τρικεφαλο ντιαρ...:green:

3 λαλούν και 2 χορεύουν που λέμε

όμως αυτή η άσκηση δε γουστάρει να γίνει από μενα
δεν ανοίγει το καταραμένο το βίντεο που έβαλες
δε θέλει να τη δω, να μάθω ποια είναι :P:P

Καληνύχτα αγάπες

katerina.
22-02-12, 09:06
καλημερα κοριτσια μου ξεκιναει καινουργια ομορφη μερα για ολεσ! ξεχαστε το χθες εστιάστε στο σημερα...;);););)

ΣΑΣ ΦΙΛΩ!!!!!!;)

PEGY
22-02-12, 09:36
Καλημέρα!


ΣΤΕΛΛΑ

Καταλαβαίνω αυτό που περιγράφεις, το έχουμε περάσει όλες μας.
Δεν ξέρω αν ήταν υπερφαγικό επισόδειο ή δεν σου έφτασαν οι θερμίδες ή εφαγες άτσαλα ή κάτι άλλο.
Το θέμα με αυτη τη συνηθεια είναι οτι χανουμε τον έλεγχο κ οτι δεν το φχαριστιόμαστε. Είτε έχουμε φάει πολύ ή λίγο αυτο είναι που μας χαλάει.
Είχα διαβάσει σε ένα βιβλίο που πραγματευόταν τέτοια θέματα, πως όπως ο καπνιστής που θα κόψει το τσιγάρο, ποτέ δεν θα είναι ελευθερο άτομο, πάντα θα είναι πρωην καπνιστής κ πάντα θα μετράει τις μέρες που απέχει. Τέτοιες συνήθειες ποτε δεν αποβάλλονται κ ποτέ δεν ξεχνιούνται δυστυχώς. Αναφερόταν στην υπερφαγία σαν ένα τέρας που απλώς με τη σωστή διατροφή το κρατάμε κοιμισμένο.
Μπορεί αυτά να φαίνονται απαισιοδοξα. Δυστυχώς για κάποιο λόγο έχει τυπωθεί στο υποσυνείδητό μας αυτή η συνήθεια.
Το θέμα είναι να το βλέπουμε εμείς αισιόδοξα κ να είμαστε δυνατές. Όταν μου συμβαίνουν τέτοια κ μένα, σαφως κ με παίρνει απο κάτω. Αργότερα όμως σκέφτομαι πως κάτι αποκομίζω απο όλο αυτό κ πως μου συμβαίνει γιατί μάλλον χρειάζομαι να μάθω κάτι που αγνοω.
Σ αυτά το μότο μου είναι πως ο,τι δεν σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό κ κάπως έτσι συνεχίζω τη ζωή μου!;)

marvin
22-02-12, 09:42
Καλημέρα!


ΣΤΕΛΛΑ

Καταλαβαίνω αυτό που περιγράφεις, το έχουμε περάσει όλες μας.
Δεν ξέρω αν ήταν υπερφαγικό επισόδειο ή δεν σου έφτασαν οι θερμίδες ή εφαγες άτσαλα ή κάτι άλλο.
Το θέμα με αυτη τη συνηθεια είναι οτι χανουμε τον έλεγχο κ οτι δεν το φχαριστιόμαστε. Είτε έχουμε φάει πολύ ή λίγο αυτο είναι που μας χαλάει.
Είχα διαβάσει σε ένα βιβλίο που πραγματευόταν τέτοια θέματα, πως όπως ο καπνιστής που θα κόψει το τσιγάρο, ποτέ δεν θα είναι ελευθερο άτομο, πάντα θα είναι πρωην καπνιστής κ πάντα θα μετράει τις μέρες που απέχει. Τέτοιες συνήθειες ποτε δεν αποβάλλονται κ ποτέ δεν ξεχνιούνται δυστυχώς. Αναφερόταν στην υπερφαγία σαν ένα τέρας που απλώς με τη σωστή διατροφή το κρατάμε κοιμισμένο.
Μπορεί αυτά να φαίνονται απαισιοδοξα. Δυστυχώς για κάποιο λόγο έχει τυπωθεί στο υποσυνείδητό μας αυτή η συνήθεια.
Το θέμα είναι να το βλέπουμε εμείς αισιόδοξα κ να είμαστε δυνατές. Όταν μου συμβαίνουν τέτοια κ μένα, σαφως κ με παίρνει απο κάτω. Αργότερα όμως σκέφτομαι πως κάτι αποκομίζω απο όλο αυτό κ πως μου συμβαίνει γιατί μάλλον χρειάζομαι να μάθω κάτι που αγνοω.
Σ αυτά το μότο μου είναι πως ο,τι δεν σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό κ κάπως έτσι συνεχίζω τη ζωή μου!;)


Δεν χορταινω να σε διαβαζω οταν γραφεις!!!!:thumbup:

eli_din3
22-02-12, 09:46
Καλημέρα!


ΣΤΕΛΛΑ

Καταλαβαίνω αυτό που περιγράφεις, το έχουμε περάσει όλες μας.
Δεν ξέρω αν ήταν υπερφαγικό επισόδειο ή δεν σου έφτασαν οι θερμίδες ή εφαγες άτσαλα ή κάτι άλλο.
Το θέμα με αυτη τη συνηθεια είναι οτι χανουμε τον έλεγχο κ οτι δεν το φχαριστιόμαστε. Είτε έχουμε φάει πολύ ή λίγο αυτο είναι που μας χαλάει.
Είχα διαβάσει σε ένα βιβλίο που πραγματευόταν τέτοια θέματα, πως όπως ο καπνιστής που θα κόψει το τσιγάρο, ποτέ δεν θα είναι ελευθερο άτομο, πάντα θα είναι πρωην καπνιστής κ πάντα θα μετράει τις μέρες που απέχει. Τέτοιες συνήθειες ποτε δεν αποβάλλονται κ ποτέ δεν ξεχνιούνται δυστυχώς. Αναφερόταν στην υπερφαγία σαν ένα τέρας που απλώς με τη σωστή διατροφή το κρατάμε κοιμισμένο.
Μπορεί αυτά να φαίνονται απαισιοδοξα. Δυστυχώς για κάποιο λόγο έχει τυπωθεί στο υποσυνείδητό μας αυτή η συνήθεια.
Το θέμα είναι να το βλέπουμε εμείς αισιόδοξα κ να είμαστε δυνατές. Όταν μου συμβαίνουν τέτοια κ μένα, σαφως κ με παίρνει απο κάτω. Αργότερα όμως σκέφτομαι πως κάτι αποκομίζω απο όλο αυτό κ πως μου συμβαίνει γιατί μάλλον χρειάζομαι να μάθω κάτι που αγνοω.
Σ αυτά το μότο μου είναι πως ο,τι δεν σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό κ κάπως έτσι συνεχίζω τη ζωή μου!;)
ΜΑΚΑΡΙ να ειχα την αισιοδοξια σου.. ειναι αποψη ζωης και μπραβο σου...εμενα αυτες οι αποψεις μου φαινονται απλα οτι υπαρχουν στις ταινιες.... μπραβο που μπορεις και τα εφαρμοζεις.. αληθεια..βοηθαει και διευκολυνει απιστευτα τον εαυτο σου και την ζωη σου..ετσι θα πρεπε να μασταν ολοι

Miss Fit
22-02-12, 09:56
[QUOTE=Miss Fit;522656]Ελένη και κοριτσοπαρέα καλησπέρα:welcome:

Χρειάζομαι βοηθεια στο πρόγραμμα Ελενη

Για ωμους: σκυφτη σε παγκο; δεν βρίσκω βιντεακι

Σανιδα 3*1 κεντρο πως γίνεται η σανίδα
Πλαγια σανιδα 3*1’σε καθε μερια σαν εδω ;http://youtu.be/8fSteasghNE
Ασκηση γατα 5 φορες αργα κ ελεγχομενα θεωρειται ενα σετ...αυτο το κανεις 3 φορες τι ειναι ασκηση γατα;

πριν απο αυτην με εχεισ καθιστη σε μπαλα, εδω ειμαι παλι καθιστη η όρθια;2.με κλειστα ματια προσπαθεις να σηκωσεις δεξι ποδι οσο το δυνατον ψηλα(οκ λιγο θα σηκωθει εστω ελαχιστα) ΑΛΛΑ να μην κουνηθεις καθολου ...το ιδιο κ στο αλλο ποδι...σηκωνεις ποδι 5 φορες προσπαθωντας να κρατησεις λιγα δευτερολεπτα επανω

Miss Fit
22-02-12, 10:00
Ευχομαι μια καλη μέρα σε όλα τα κοριτσια!!!

Πονάαααω, ειμαι παντου πιασμένη ....και μου αρέσει πολύ!!!:unsure:

xelashai
22-02-12, 10:08
[QUOTE=Miss Fit;522656]Ελένη και κοριτσοπαρέα καλησπέρα:welcome:

Χρειάζομαι βοηθεια στο πρόγραμμα Ελενη

Για ωμους: σκυφτη σε παγκο; δεν βρίσκω βιντεακι

Σανιδα 3*1 κεντρο πως γίνεται η σανίδα
Πλαγια σανιδα 3*1’σε καθε μερια σαν εδω ;http://youtu.be/8fSteasghNE
Ασκηση γατα 5 φορες αργα κ ελεγχομενα θεωρειται ενα σετ...αυτο το κανεις 3 φορες τι ειναι ασκηση γατα;

πριν απο αυτην με εχεισ καθιστη σε μπαλα, εδω ειμαι παλι καθιστη η όρθια;2.με κλειστα ματια προσπαθεις να σηκωσεις δεξι ποδι οσο το δυνατον ψηλα(οκ λιγο θα σηκωθει εστω ελαχιστα) ΑΛΛΑ να μην κουνηθεις καθολου ...το ιδιο κ στο αλλο ποδι...σηκωνεις ποδι 5 φορες προσπαθωντας να κρατησεις λιγα δευτερολεπτα επανω

καλημερα...
σανίδα....http://www.youtube.com/watch?v=7z5Nd_F8T9Y&feature=related
π (http://www.youtube.com/watch?v=7z5Nd_F8T9Y&feature=related)λαγια....http://www.youtube.com/watch?v=8fSteasghNE
θ (http://www.youtube.com/watch?v=8fSteasghNE)εση γατας....http://www.youtube.com/watch?v=7hepZAwQOmM(απο το 1'23'' κ μετα)

Miss Fit
22-02-12, 10:23
[QUOTE=Miss Fit;523087]

καλημερα...
σανίδα....http://www.youtube.com/watch?v=7z5Nd_F8T9Y&feature=related
π (http://www.youtube.com/watch?v=7z5Nd_F8T9Y&feature=related)λαγια....http://www.youtube.com/watch?v=8fSteasghNE
θ (http://www.youtube.com/watch?v=8fSteasghNE)εση γατας....http://www.youtube.com/watch?v=7hepZAwQOmM(απο το 1'23'' κ μετα)

Α καλά εισαι φοβερη!! ξέρεις ποση ωρα εψαχνα αλλά δεν το χω.......Σε ευχαρηστώ πολύ Δάφνη:)

PEGY
22-02-12, 10:25
Δεν χορταινω να σε διαβαζω οταν γραφεις!!!!:thumbup:


ΜΑΚΑΡΙ να ειχα την αισιοδοξια σου.. ειναι αποψη ζωης και μπραβο σου...εμενα αυτες οι αποψεις μου φαινονται απλα οτι υπαρχουν στις ταινιες.... μπραβο που μπορεις και τα εφαρμοζεις.. αληθεια..βοηθαει και διευκολυνει απιστευτα τον εαυτο σου και την ζωη σου..ετσι θα πρεπε να μασταν ολοι

αααα. . . με κάνετε να κοκκινίζω:oops:

xelashai
22-02-12, 10:37
[QUOTE=xelashai;523090]

Α καλά εισαι φοβερη!! ξέρεις ποση ωρα εψαχνα αλλά δεν το χω.......Σε ευχαρηστώ πολύ Δάφνη:)

σιγα..απο τα λιγα που ξερω ετσι κ αλλιως...:P
εψαξα κ το "σκυφτη σε παγκο"...δεν ξερω αν εννοει η ελένη αυτο για ωμους...http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/seated-bent-over-rear-delt-raise

Miss Fit
22-02-12, 10:45
[QUOTE=Miss Fit;523092]

σιγα..απο τα λιγα που ξερω ετσι κ αλλιως...:P
εψαξα κ το "σκυφτη σε παγκο"...δεν ξερω αν εννοει η ελένη αυτο για ωμους...http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/seated-bent-over-rear-delt-raise

Αυτή μου την εχει αλλη μερα για πλατη, αλλη θα λεει για ωμους.
Λογικά θα το δει και θα μου πει, εγω την εκανα χτες μπρουμιτα σε επικλινη παγκο σηκωνωντας τα χερια με αλτηρες οπωσ σε αυτο το βιντεο αλλα μαλλον πατάτα θα εκανα:green:

st@vroul@
22-02-12, 11:30
καλημέρα κοριτσάκια κ από εμένα
εγώ πιστεύω ότι αν δεν νιώθεις καλά "εσύ" με το σώμα σου ότι δίαιτα κ αν κάνεις, όση γυμναστική κ αν κάνεις δεν θα έχει το ίδιο αποτέλεσμα με το
να πιστεύεις σε εσένα.
Κ αν μια μέρα το "έριξες" λίγο έξω στο φαι υπάρχουν τόσες άλλες να επανορθώσεις.
Δυστυχώς έρχονται μέρες που θα πούμε το ψωμί ψωμάκι λόγων κρίσης της χώρας.Οπότε εκμεταλλευτείτε ότι μπορείτε τώρα.

marvin
22-02-12, 11:38
[QUOTE=xelashai;523095]

Αυτή μου την εχει αλλη μερα για πλατη, αλλη θα λεει για ωμους.
Λογικά θα το δει και θα μου πει, εγω την εκανα χτες μπρουμιτα σε επικλινη παγκο σηκωνωντας τα χερια με αλτηρες οπωσ σε αυτο το βιντεο αλλα μαλλον πατάτα θα εκανα:green:

Για δες αυτη
tmFRVPyqPcg

Αλη η μια ασκηση σε επικληνη αλλο η αλλη.

marvin
22-02-12, 11:41
Ιδια ασκηση βαλαμε Δαφνη τωρα που ανοιξε το λιγκ σου!!!!:)

xelashai
22-02-12, 11:47
Ιδια ασκηση βαλαμε Δαφνη τωρα που ανοιξε το λιγκ σου!!!!:)
καλημερα νικη μου!να ναι αυτη ομως??...δεν μου παει αλλη στο μυαλο...(ποιο μυαλο θα μου πεις βεβαια..:P)

amst
22-02-12, 11:47
Ευχομαι μια καλη μέρα σε όλα τα κοριτσια!!!

Πονάαααω, ειμαι παντου πιασμένη ....και μου αρέσει πολύ!!!:unsure:

Καλημέρα! Βρέχει και μ'αρέσει!
Εγώ να δεις πιάσιμο!!!
Δε μπορώ να σηκωθώ απ'το κρεβάτι, καρέκλα.. να βγω απ'το αυτοκίνητο. κάνω 5' να αλλάξω δωμάτιο!

Τώρα πάμε γυμναστήριο σ'αυτήν την κατάσταση?
Είναι καλό να πιανόμαστε τόσο?


Αλήθεια, κ.Δευτέρα και όλο το τριήμερο τι θα κάνετε και τι θα φάτε?
Εγώ θα πάω εξωτερικό. Ξενοδοχείο με πρωινό (δε μ'αρέσει αυτό).. τι να πάρω μαζί (από τροφές?). τι θα παίρνατε εσείς?
εντάξει, μέσα στη μέρα θα το ρυθμίζω, αλλά το πρωινό? δε μπορώ να κάνω κρεμούλα μούσλι..

amst
22-02-12, 11:48
καλημερα νικη μου!να ναι αυτη ομως??...δεν μου παει αλλη στο μυαλο...(ποιο μυαλο θα μου πεις βεβαια..:P)

νόμιζα σε έλεγαν μαρία!
νίκη?
και το marvin από πού είναι?!!! χαχαχαχααααα
και η μαρία ποια είναι?

αααα.. μεζέψτε με!!!!

Miss Fit
22-02-12, 11:50
Ιδια ασκηση βαλαμε Δαφνη τωρα που ανοιξε το λιγκ σου!!!!:)

Αυτή πιάνει και ώμους; Γιατί στους ώμους μου την έβαλε.

xelashai
22-02-12, 11:52
Αυτή πιάνει και ώμους; Γιατί στους ώμους μου την έβαλε.
ναι ωμους πιανει...για πλατη μαλλον θα εννοεις την κωπηλατικη με αλτηρες??
http://www.youtube.com/watch?v=g175x57LR7Q

Miss Fit
22-02-12, 11:52
Καλημέρα! Βρέχει και μ'αρέσει!
Εγώ να δεις πιάσιμο!!!
Δε μπορώ να σηκωθώ απ'το κρεβάτι, καρέκλα.. να βγω απ'το αυτοκίνητο. κάνω 5' να αλλάξω δωμάτιο!

Τώρα πάμε γυμναστήριο σ'αυτήν την κατάσταση?
Είναι καλό να πιανόμαστε τόσο?
Αλήθεια, κ.Δευτέρα και όλο το τριήμερο τι θα κάνετε και τι θα φάτε?
Εγώ θα πάω εξωτερικό. Ξενοδοχείο με πρωινό (δε μ'αρέσει αυτό).. τι να πάρω μαζί (από τροφές?). τι θα παίρνατε εσείς?
εντάξει, μέσα στη μέρα θα το ρυθμίζω, αλλά το πρωινό? δε μπορώ να κάνω κρεμούλα μούσλι..

Ναιιιιιι! Εγώ το ευχαρηστιέμαι, και την αλλή μέρα δαγκώνομαι και συνεχίζω κανονικά......Αλλάαλήτερα να ρωτήσεις και την Ελενή,

katerina.
22-02-12, 12:01
Ναιιιιιι! Εγώ το ευχαρηστιέμαι, και την αλλή μέρα δαγκώνομαι και συνεχίζω κανονικά......Αλλάαλήτερα να ρωτήσεις και την Ελενή,

συνηθως στα ξενοδοχεια εχουν και αυγα .εγω το καλοκαιρι ..επαιρνα 4 τα καθαριζα απο τους κροκους ..και τα ετρωγα ..συν λιγο γαλα με μουσλι ...δεν μπορει να μην εχει σχεδον σε ολα βαζουν τωρα

αμστ για σενα το μηνυμα σορυ..

Miss Fit
22-02-12, 12:01
ναι ωμους πιανει...για πλατη μαλλον θα εννοεις την κωπηλατικη με αλτηρες??
http://www.youtube.com/watch?v=g175x57LR7Q

ΠΛΑΤΗ μου έχει αυτή

4.κωπηλατικη με ουδετερη λαβη ξαπλωμενη σε επικληνη παγκο ταυτοχρονα για πλάτη (εδώ ξάπλωσα μπρουμιτα και σηκωνα στο πλαι χέρια.)

ΩΜΟΙ αυτές
3.εκτασεις πλαι απο καθιστη θεση 3*12 (αυτή την έκανα σαν το βιντεάκι που έσειλες, αλλά η απο κάτω;)
4.σκυφτη σε παγκο 3*15

marvin
22-02-12, 12:04
νόμιζα σε έλεγαν μαρία!
νίκη?
και το marvin από πού είναι?!!! χαχαχαχααααα
και η μαρία ποια είναι?

αααα.. μεζέψτε με!!!!

Μαρβιν ηταν ενας γατουλης στα κομιξ της τελευταιας σελιδας της εφημεριδας απογευματινης.....χρονια πισω.Παντα μου αρεσε να τον διαβαζω.
Νικη ειναι το κανονικο μου ονομα βρε!!!!!:welcome:

katerina.
22-02-12, 12:05
Καλημέρα!


ΣΤΕΛΛΑ

Καταλαβαίνω αυτό που περιγράφεις, το έχουμε περάσει όλες μας.
Δεν ξέρω αν ήταν υπερφαγικό επισόδειο ή δεν σου έφτασαν οι θερμίδες ή εφαγες άτσαλα ή κάτι άλλο.
Το θέμα με αυτη τη συνηθεια είναι οτι χανουμε τον έλεγχο κ οτι δεν το φχαριστιόμαστε. Είτε έχουμε φάει πολύ ή λίγο αυτο είναι που μας χαλάει.
Είχα διαβάσει σε ένα βιβλίο που πραγματευόταν τέτοια θέματα, πως όπως ο καπνιστής που θα κόψει το τσιγάρο, ποτέ δεν θα είναι ελευθερο άτομο, πάντα θα είναι πρωην καπνιστής κ πάντα θα μετράει τις μέρες που απέχει. Τέτοιες συνήθειες ποτε δεν αποβάλλονται κ ποτέ δεν ξεχνιούνται δυστυχώς. Αναφερόταν στην υπερφαγία σαν ένα τέρας που απλώς με τη σωστή διατροφή το κρατάμε κοιμισμένο.
Μπορεί αυτά να φαίνονται απαισιοδοξα. Δυστυχώς για κάποιο λόγο έχει τυπωθεί στο υποσυνείδητό μας αυτή η συνήθεια.
Το θέμα είναι να το βλέπουμε εμείς αισιόδοξα κ να είμαστε δυνατές. Όταν μου συμβαίνουν τέτοια κ μένα, σαφως κ με παίρνει απο κάτω. Αργότερα όμως σκέφτομαι πως κάτι αποκομίζω απο όλο αυτό κ πως μου συμβαίνει γιατί μάλλον χρειάζομαι να μάθω κάτι που αγνοω.
Σ αυτά το μότο μου είναι πως ο,τι δεν σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό κ κάπως έτσι συνεχίζω τη ζωή μου!;)


:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:εισαι δικια μου εσυ!!!!!

marvin
22-02-12, 12:07
ΠΛΑΤΗ μου έχει αυτή

4.κωπηλατικη με ουδετερη λαβη ξαπλωμενη σε επικληνη παγκο ταυτοχρονα για πλάτη (εδώ ξάπλωσα μπρουμιτα και σηκωνα στο πλαι χέρια.)

ΩΜΟΙ αυτές
3.εκτασεις πλαι απο καθιστη θεση 3*12 (αυτή την έκανα σαν το βιντεάκι που έσειλες, αλλά η απο κάτω;)
4.σκυφτη σε παγκο 3*15

Μην μπερδευεσαι οταν λεει επικλινη ειναι ο γνωστος διαγωνιος παγκος και ναι σωστα την εκανες την ασκηση..πολυ καλη ασκηση για πλατη!!!

Οταν σου λεει παγκο εννοει παντα τον οριζοντιο.πως αλλιως λοιπον θα μπορουσες να εισαι σκυφτη πανω σε ενα οριζοντιο παγκο;;) Μαλλον καθιστη!!

xelashai
22-02-12, 12:08
ΠΛΑΤΗ μου έχει αυτή

4.κωπηλατικη με ουδετερη λαβη ξαπλωμενη σε επικληνη παγκο ταυτοχρονα για πλάτη (εδώ ξάπλωσα μπρουμιτα και σηκωνα στο πλαι χέρια.)

ΩΜΟΙ αυτές
3.εκτασεις πλαι απο καθιστη θεση 3*12 (αυτή την έκανα σαν το βιντεάκι που έσειλες, αλλά η απο κάτω;)
4.σκυφτη σε παγκο 3*15


οπότε...?
3.http://www.youtube.com/watch?v=TBTnCEz937A
4.http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/seated-bent-over-rear-delt-raise


(http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/seated-bent-over-rear-delt-raise)

katerina.
22-02-12, 12:13
Μαρβιν ηταν ενας γατουλης στα κομιξ της τελευταιας σελιδας της εφημεριδας απογευματινης.....χρονια πισω.Παντα μου αρεσε να τον διαβαζω.
Νικη ειναι το κανονικο μου ονομα βρε!!!!!:welcome:

μαρβιν σε οτι μου εχεις πει εχεις πεσει μεσα...θυμασε τι μου ελεγες για τον υπνο???τωρα μου γυρισε και το πρωι ξυπναω με το ζορι....επικοινώνησα και με το γιατρο μου μου ειπε οτι μπορω να παρω τα χεφο ...και μου ειπε ειναι τι χαπι θα κατσει καλυτερα στον οργανισμο ....αυτα πιστευω οτι μου πανε ποιο καλα εδω και δυο μερες που τα περνω ουτε ανακατωσουρα στο στομαχι....αλλα αρχισα να πηγαινω και πιο συχνα στην τουαλετα...αντε να φυγουν αυτα τα υγρα..

EYXAΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΤΙς ΣΥΜΒΟΥΛΕς...εμ ο παλιος εινα αλλιως!!!!;););)

nikoletaa
22-02-12, 12:16
καλημέρα κορίτσια! με λένε Νικολέτα θελω να μου δωσετε τα φωτα σας :) λοιπόν για αρχή να σας πω πως είμαι 52 κιλά έχω 1.63 ύψος και είμαι 26 χρονών.δεν είχα ποτέ ιδιαίτερη σχέση με αθλητισμό πήγαινα παλιότερα γυμναστήριο αλλά όχι εντατικά λόγω σπουδών και δεν έκανα ολοκληρωμένη προπόνηση μονό αερόβια(ελληπτικο, διάδρομο).Τώρα πλέων είμαι εύκαιρη έχω χρόνο και θέληση για να ασχοληθώ. Στόχος μου είναι η σύσφιξη του σώματος και η επίπεδη κοιλιά (εχω λίγο κοιλίτσα) θα ηθελα να μου πειτε μια διατροφη και ενα προγραμμα προπονησης. σας ευχαριστώ προκαταβολικά :) θα περιμένω τις απόψεις σας :welcome:

Miss Fit
22-02-12, 12:16
ΟΚ κορίτσια τώρα τις ξεχώρισα.:thumbup:
Αρα αυτή για πλάτη την εκανα σωστά Νίκη, αν και με ζόρισε πάααρα πολύ.Δηλ. μπρουμιτα και εκτάσεις στο πλαι οχι προς τα πισω έ; Γιατι κάτι παιδιά στο γυμν. μου λέγαν να τραβάω πισω σαν κωπηλατικη. Ευχαρηστώ για την βοήθεια;)

Miss Fit
22-02-12, 12:23
καλημέρα κορίτσια! με λένε Νικολέτα θελω να μου δωσετε τα φωτα σας :) λοιπόν για αρχή να σας πω πως είμαι 52 κιλά έχω 1.63 ύψος και είμαι 26 χρονών.δεν είχα ποτέ ιδιαίτερη σχέση με αθλητισμό πήγαινα παλιότερα γυμναστήριο αλλά όχι εντατικά λόγω σπουδών και δεν έκανα ολοκληρωμένη προπόνηση μονό αερόβια(ελληπτικο, διάδρομο).Τώρα πλέων είμαι εύκαιρη έχω χρόνο και θέληση για να ασχοληθώ. Στόχος μου είναι η σύσφιξη του σώματος και η επίπεδη κοιλιά (εχω λίγο κοιλίτσα) θα ηθελα να μου πειτε μια διατροφη και ενα προγραμμα προπονησης. σας ευχαριστώ προκαταβολικά :) θα περιμένω τις απόψεις σας :welcome:



:welcome::welcome::welcome:

marvin
22-02-12, 12:26
μαρβιν σε οτι μου εχεις πει εχεις πεσει μεσα...θυμασε τι μου ελεγες για τον υπνο???τωρα μου γυρισε και το πρωι ξυπναω με το ζορι....επικοινώνησα και με το γιατρο μου μου ειπε οτι μπορω να παρω τα χεφο ...και μου ειπε ειναι τι χαπι θα κατσει καλυτερα στον οργανισμο ....αυτα πιστευω οτι μου πανε ποιο καλα εδω και δυο μερες που τα περνω ουτε ανακατωσουρα στο στομαχι....αλλα αρχισα να πηγαινω και πιο συχνα στην τουαλετα...αντε να φυγουν αυτα τα υγρα..

EYXAΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΤΙς ΣΥΜΒΟΥΛΕς...εμ ο παλιος εινα αλλιως!!!!;););)

Χαιρομαι Κατρινα μου που πας καλυτερα.Καλο αυτο με την τουαλετα λεμε;)!!!Πιστευω οτι γενικα ζοριστηκες μια με την μικρη ..μια το αγχους ,τα χαπια,εκοψες και μεσα σε ολα αυτα τον υδατανθρακα..στρεσαριστηκε το σωμα.
Σιγα καλε εδω ειμαστε για να βοηθαμε η μια την αλλη.Δεν εχω γνωσεις, οτι γραφω ειναι μονο εμπειρικο και κατα ποσο εχει δουλεψει πανω μου.γιαυτο και καποιες φορες φοβαμαι να πω την γνωμη μου.Πιστευω πως σε τσαγανο..αν μπορω να το πω ετσι μοιαζουμε...εσυ βεβαια εισαι κορμαρα ....... και αυτο μου αρεσει!!!!:welcome:

katerina.
22-02-12, 12:26
καλημέρα κορίτσια! με λένε Νικολέτα θελω να μου δωσετε τα φωτα σας :) λοιπόν για αρχή να σας πω πως είμαι 52 κιλά έχω 1.63 ύψος και είμαι 26 χρονών.δεν είχα ποτέ ιδιαίτερη σχέση με αθλητισμό πήγαινα παλιότερα γυμναστήριο αλλά όχι εντατικά λόγω σπουδών και δεν έκανα ολοκληρωμένη προπόνηση μονό αερόβια(ελληπτικο, διάδρομο).Τώρα πλέων είμαι εύκαιρη έχω χρόνο και θέληση για να ασχοληθώ. Στόχος μου είναι η σύσφιξη του σώματος και η επίπεδη κοιλιά (εχω λίγο κοιλίτσα) θα ηθελα να μου πειτε μια διατροφη και ενα προγραμμα προπονησης. σας ευχαριστώ προκαταβολικά :) θα περιμένω τις απόψεις σας :welcome:

:welcome::welcome::welcome:καλως ορισες

gym
22-02-12, 12:53
:turtle::turtle::turtle:
Also, eine Frage meine Liebe: Εγώ τις βυθίσεις για στήθος τις ήξερα με ανοιχτές τις λαβές και πέφτεις μπροστά, ενώ για τρικέφαλα κλειστές, κατακόρυφο σώμα, κλειστοί αγκώνες. Τις προάλλες μου πε ένας τύπος στο γυμναστήριο ότι είναι καλύτερα και για στήθος κλειστές, χωρίς όμως να μου το αιτιολογήσει. Δοκιμάζοντάς το, νομίζω ότι μου φάνηκε πιο εύκολο με κλειστές. Deine Meinung dazu???

ετσι οπως το ηξερες ειναι,.,.

και ετσι θα το κανεις...ανοιχτα οι αγκωνες για στηθος και κλειστα να γλυφουν αγκωνες πλευρα για τρικεφαλο...σκεψου κ τις καμψεις...

οσο πιο ανοιχτα πανε οι αγκωνες στο πλαι τοσο πιο στηθος κανεις ,ενω οσο πιο κλειστα κανεις τρικεφαλο...;);)

gym
22-02-12, 12:55
3 λαλούν και 2 χορεύουν που λέμε

όμως αυτή η άσκηση δε γουστάρει να γίνει από μενα
δεν ανοίγει το καταραμένο το βίντεο που έβαλες
δε θέλει να τη δω, να μάθω ποια είναι :P:P

Καληνύχτα αγάπες

αληθεια δεν ανοιγει?
μαλλον καποιο θεμα θα εχεις...ανοιγει κανονικα ρε συ...:unsure:

gym
22-02-12, 13:04
[QUOTE=Miss Fit;522656]Ελένη και κοριτσοπαρέα καλησπέρα:welcome:

Χρειάζομαι βοηθεια στο πρόγραμμα Ελενη

Για ωμους: σκυφτη σε παγκο; δεν βρίσκω βιντεακι http://www.youtube.com/watch?v=x9WIKdeb2NY&feature=relmfu

Σανιδα 3*1 κεντρο πως γίνεται η σανίδα http://www.youtube.com/watch?v=MHQmRINu4jU ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΛΕΚΑΝΗ


Πλαγια σανιδα 3*1’σε καθε μερια σαν εδω ;http://youtu.be/8fSteasghNE http://www.youtube.com/watch?v=6I990Wbr1JE
χωρις κινηση.μενεις σταθερη


Ασκηση γατα 5 φορες αργα κ ελεγχομενα θεωρειται ενα σετ...αυτο το κανεις 3 φορες τι ειναι ασκηση γατα;

http://www.youtube.com/watch?v=wBAxxzlHXcg χαλια το βιντεακια...απλα δες την κινηση πανω κατω


πριν απο αυτην με εχεισ καθιστη σε μπαλα, εδω ειμαι παλι καθιστη η όρθια;2.με κλειστα ματια προσπαθεις να σηκωσεις δεξι ποδι οσο το δυνατον ψηλα(οκ λιγο θα σηκωθει εστω ελαχιστα) ΑΛΛΑ να μην κουνηθεις καθολου ...το ιδιο κ στο αλλο ποδι...σηκωνεις ποδι 5 φορες προσπαθωντας να κρατησεις λιγα δευτερολεπτα επανω

σε μπαλα εισαι

gym
22-02-12, 13:06
Χαιρομαι Κατρινα μου που πας καλυτερα.Καλο αυτο με την τουαλετα λεμε;)!!!Πιστευω οτι γενικα ζοριστηκες μια με την μικρη ..μια το αγχους ,τα χαπια,εκοψες και μεσα σε ολα αυτα τον υδατανθρακα..στρεσαριστηκε το σωμα.
Σιγα καλε εδω ειμαστε για να βοηθαμε η μια την αλλη.Δεν εχω γνωσεις, οτι γραφω ειναι μονο εμπειρικο και κατα ποσο εχει δουλεψει πανω μου.γιαυτο και καποιες φορες φοβαμαι να πω την γνωμη μου.Πιστευω πως σε τσαγανο..αν μπορω να το πω ετσι μοιαζουμε...εσυ βεβαια εισαι κορμαρα ....... και αυτο μου αρεσει!!!!:welcome:

τα εμπειρικα δουλευουν ομως!;)

ολες θα λετε την γνωμη σας κ ας ειναι λαθος...εδω ειμαστε να τα διορθωσουμε και να μαθουμε!;):toast:

gym
22-02-12, 13:08
καλημέρα κορίτσια! με λένε Νικολέτα θελω να μου δωσετε τα φωτα σας :) λοιπόν για αρχή να σας πω πως είμαι 52 κιλά έχω 1.63 ύψος και είμαι 26 χρονών.δεν είχα ποτέ ιδιαίτερη σχέση με αθλητισμό πήγαινα παλιότερα γυμναστήριο αλλά όχι εντατικά λόγω σπουδών και δεν έκανα ολοκληρωμένη προπόνηση μονό αερόβια(ελληπτικο, διάδρομο).Τώρα πλέων είμαι εύκαιρη έχω χρόνο και θέληση για να ασχοληθώ. Στόχος μου είναι η σύσφιξη του σώματος και η επίπεδη κοιλιά (εχω λίγο κοιλίτσα) θα ηθελα να μου πειτε μια διατροφη και ενα προγραμμα προπονησης. σας ευχαριστώ προκαταβολικά :) θα περιμένω τις απόψεις σας :welcome:

καλημερα νικολετα!

το να σου δωθει κατι ετοιμο στο πιατο πιστεψε με δεν θα σε βοηθησει!

πες μας τι κανεις τωρα στο γυμναστηριο που πας,τι κανεις απο διατροφη και θα σε βοηθησουμε να διορθωσεις το θεμα διατροφη προπονηση.εαν θελει καποιες αλλαγες!

τα κιλα σου ειναι οκ για το υψος σου!αλλα αν λες οτι εχεις κοιλιτσα,απλα θελεις προπονηση για να σφιξεις με τον καιρο!

gym
22-02-12, 13:11
ΠΛΑΤΗ μου έχει αυτή

4.κωπηλατικη με ουδετερη λαβη ξαπλωμενη σε επικληνη παγκο ταυτοχρονα για πλάτη (εδώ ξάπλωσα μπρουμιτα και σηκωνα στο πλαι χέρια.)

ΩΜΟΙ αυτές
3.εκτασεις πλαι απο καθιστη θεση 3*12 (αυτή την έκανα σαν το βιντεάκι που έσειλες, αλλά η απο κάτω;)
4.σκυφτη σε παγκο 3*15

4.ξαπλωνεις στον επικληνη μπρουμυτα ..εχεις τους αλτηρες στα χερια και τραβας κανοντας κωπηλατικη...οι παλαμες κοιτανε μεταξυ τους...αυτο ειναι η ουδετερη λαβη..

αργα και σταθρη κινηση...καθως τραβας πισω,πρωτα κλειδωνεις οδοντωτο(ειναι το σημειο που κουμπωνει το σουτιεν για να καταλαβεις)κ μετα τραβας...;)

οι αλλες οπως σου εδειξαν τα κοριτσια στα βιντεο

gym
22-02-12, 13:14
Καλημέρα! Βρέχει και μ'αρέσει!
Εγώ να δεις πιάσιμο!!!
Δε μπορώ να σηκωθώ απ'το κρεβάτι, καρέκλα.. να βγω απ'το αυτοκίνητο. κάνω 5' να αλλάξω δωμάτιο!

Τώρα πάμε γυμναστήριο σ'αυτήν την κατάσταση?
Είναι καλό να πιανόμαστε τόσο?


Αλήθεια, κ.Δευτέρα και όλο το τριήμερο τι θα κάνετε και τι θα φάτε?
Εγώ θα πάω εξωτερικό. Ξενοδοχείο με πρωινό (δε μ'αρέσει αυτό).. τι να πάρω μαζί (από τροφές?). τι θα παίρνατε εσείς?
εντάξει, μέσα στη μέρα θα το ρυθμίζω, αλλά το πρωινό? δε μπορώ να κάνω κρεμούλα μούσλι..

καλημερααααα

ειναι κατι διαφορετικο για το σωμα σου κ λογικο το πιασιμο...εννοειται συνεχιζεις αγαπη μου γιατι αμα αφησες να περασει αυτο το πιασιμο οταν θα ξαναπας,παλι θα ξαναπιατσεις κ ειναι φαυλος κυκλος μετα....χιχιχι

5 λεπτα ενα δωματιο λεει..χα.χ.α

σε ολα τα ξενοδοχεια εχει τα παντα...κ γαλα...κ μουσλι...κ εννοειται αυγα!
οποτε no excuses εκτος κ αν το θες να σαβουριασεις!αλλο αυτο!
θα το ευχαριστηθεις ομως πιο πολυ πιστευω εαν δεν σκας στο φαγητο!;);)

gym
22-02-12, 13:16
καλημέρα κοριτσάκια κ από εμένα
εγώ πιστεύω ότι αν δεν νιώθεις καλά "εσύ" με το σώμα σου ότι δίαιτα κ αν κάνεις, όση γυμναστική κ αν κάνεις δεν θα έχει το ίδιο αποτέλεσμα με το
να πιστεύεις σε εσένα.
Κ αν μια μέρα το "έριξες" λίγο έξω στο φαι υπάρχουν τόσες άλλες να επανορθώσεις.
Δυστυχώς έρχονται μέρες που θα πούμε το ψωμί ψωμάκι λόγων κρίσης της χώρας.Οπότε εκμεταλλευτείτε ότι μπορείτε τώρα.



σιγουρα θα εχουν δυσκολες μερες αλλα το τελευταιο κομματι δεν μου αρεσει απο την αποψη οτι αν ειναι να φαω τωρα οτι μπορω,θα παω και θα φαω τα παντα

το φαγητο πρεπει να λειτουργει καθαρα οπως λεω σαν το καυσιμο μας για λειτουργησουμε μεσα στη μερα...
δεν χρειαζονται υπερβολες
οκ θα γινουν που κ που αλλα μην γινεται συνηθεια :toast:

nikoletaa
22-02-12, 13:29
καλημερα νικολετα!

το να σου δωθει κατι ετοιμο στο πιατο πιστεψε με δεν θα σε βοηθησει!

πες μας τι κανεις τωρα στο γυμναστηριο που πας,τι κανεις απο διατροφη και θα σε βοηθησουμε να διορθωσεις το θεμα διατροφη προπονηση.εαν θελει καποιες αλλαγες!

τα κιλα σου ειναι οκ για το υψος σου!αλλα αν λες οτι εχεις κοιλιτσα,απλα θελεις προπονηση για να σφιξεις με τον καιρο!καλημέρα! έχεις δίκαιο ,δεν σας βοήθησα να μου πείτε την γνώμη σας συγνώμη :) απο θέμα διατροφής δεν κάνω κάτι ιδιαίτερο. τρώω πρωινό γάλα με 3 κουτάλια βρώμη η δημητριακά, μεσημέρι οτι εχει σπίτι μετά το γυμ. μια μπανάνα και το βράδυ κατι ελαφρύ συνήθως κανένα γιαουρτάκι 2% και απο θέμα προπόνησης δεν ακολουθώ κάποιο πρόγραμμα κάνω συνήθως 10 λεπτά διάδρομο 10 λεπτά ποδήλατο ή ελληπτικο και κοιλιακούς ραχιαίους αυτά.

gym
22-02-12, 13:48
καλημέρα! έχεις δίκαιο ,δεν σας βοήθησα να μου πείτε την γνώμη σας συγνώμη :) απο θέμα διατροφής δεν κάνω κάτι ιδιαίτερο. τρώω πρωινό γάλα με 3 κουτάλια βρώμη η δημητριακά, μεσημέρι οτι εχει σπίτι μετά το γυμ. μια μπανάνα και το βράδυ κατι ελαφρύ συνήθως κανένα γιαουρτάκι 2% και απο θέμα προπόνησης δεν ακολουθώ κάποιο πρόγραμμα κάνω συνήθως 10 λεπτά διάδρομο 10 λεπτά ποδήλατο ή ελληπτικο και κοιλιακούς ραχιαίους αυτά.

ποσο καιρο γυμναζεσαι?

δεν εχςις κανει ποτε σου καποιες αλλες ακσησεις με βαρη ?γενικα οτιδηποτε για μυικη ενδυναμωση σχετικα με βαρη/μηχανηματα...?

nikoletaa
22-02-12, 13:59
ποσο καιρο γυμναζεσαι?

δεν εχςις κανει ποτε σου καποιες αλλες ακσησεις με βαρη ?γενικα οτιδηποτε για μυικη ενδυναμωση σχετικα με βαρη/μηχανηματα...?βασηκα εχει κανενα 2 εβδοαμδεσ που γραφτηακα γυμ. εκανα μια προσαρμογη απλα λιγο στηθοσ πλατη και χερια (δικ.τρικ)

PEGY
22-02-12, 14:02
:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:εισαι δικια μου εσυ!!!!!

:toast:

gym
22-02-12, 14:03
βασηκα εχει κανενα 2 εβδοαμδεσ που γραφτηακα γυμ. εκανα μια προσαρμογη απλα λιγο στηθοσ πλατη και χερια (δικ.τρικ)

λογικα τωρα θα σου δωσουν στο γυμναστηριο που πας ενα προγραμμα...

καλο θα ηταν να το ποσταρεις και να σου πουμε την γνωμη μας...να δουμε αν ειναι καλο η οχι...αν θελει διορθωσεις η οχι...

nikoletaa
22-02-12, 14:12
λογικα τωρα θα σου δωσουν στο γυμναστηριο που πας ενα προγραμμα...

καλο θα ηταν να το ποσταρεις και να σου πουμε την γνωμη μας...να δουμε αν ειναι καλο η οχι...αν θελει διορθωσεις η οχι...

βασικά δεν εμπιστεύομαι στις γνώμες του υπεύθυνου στο γυμ έχω ακούσει κακές κρητικές, και εκτός αυτού αν μου δώσει ένα πρόγραμμα και κάνουμε κάποιες αλλαγές εδώ, μετά δεν θα είναι σαν να τον προσβάλλω λιγο?

gym
22-02-12, 14:19
βασικά δεν εμπιστεύομαι στις γνώμες του υπεύθυνου στο γυμ έχω ακούσει κακές κρητικές, και εκτός αυτού αν μου δώσει ένα πρόγραμμα και κάνουμε κάποιες αλλαγές εδώ, μετά δεν θα είναι σαν να τον προσβάλλω λιγο?

οχι...δεν θα ειναι σαν να τον προσβαλλεις...

αλλωστε εαν δεν ειναι καλος στη δουλεια του,εσυ ντε και καλα πρεπει να κανεις οτι λεει?

απλα αυτος σε βλεπει καθημερινα.εμεις οχι...δεν ξερουμε το σωμα σου κ τις δυνατοτητες σου ακομη κ ως αρχαρια!

καταλαβες?εκτος κ αν σου δωσει κανενα προγραμμα-κονσερβα...αλλο αυτο

το θεμα δεν ειναι απλα να παρεις ενα προγραμμα και να το κανεις...

το θεμα ειναι να μαθεις το τι κανεις στο γυμναστηριο και γιατι...να μαθεις να το κανεις εσυ μονη σου γιατι τοτε θα αρχισεις να καταλαβαινεις περισσοτερα για το σωμα σου!

απο εδω μεσα,μπορω να σε καθοδηγησουμε ,το φορουμ ειναι μεγαλη πηγη γνωσεων...

αλλα ειναι ανευθυνο να παρεις ενα απλο προγραμμα ετσι στα ξερα και να σου πω καντο...

εγω θα ηθελα να μαθεις πεντε πραγματα μεσα απο εδω γιατι μην ξεχνας πως οτι κανεις,για σενα το κανεις...

παρε εσυ το προγραμμα απο εκει...φερτο εδω κ θα το δουμε αν αξιζει η οχι!

και αν στην τελικη δεν αξιζει,μην σε νοιαζει αν τον προσβαλλεις τον κακο τον γυμναστη...ας τον νοιαξει αυτον να γινει καλυτερος επαγγελματιας...;););)

nikoletaa
22-02-12, 14:26
οχι...δεν θα ειναι σαν να τον προσβαλλεις...

αλλωστε εαν δεν ειναι καλος στη δουλεια του,εσυ ντε και καλα πρεπει να κανεις οτι λεει?

απλα αυτος σε βλεπει καθημερινα.εμεις οχι...δεν ξερουμε το σωμα σου κ τις δυνατοτητες σου ακομη κ ως αρχαρια!

καταλαβες?εκτος κ αν σου δωσει κανενα προγραμμα-κονσερβα...αλλο αυτο

το θεμα δεν ειναι απλα να παρεις ενα προγραμμα και να το κανεις...

το θεμα ειναι να μαθεις το τι κανεις στο γυμναστηριο και γιατι...να μαθεις να το κανεις εσυ μονη σου γιατι τοτε θα αρχισεις να καταλαβαινεις περισσοτερα για το σωμα σου!

απο εδω μεσα,μπορω να σε καθοδηγησουμε ,το φορουμ ειναι μεγαλη πηγη γνωσεων...

αλλα ειναι ανευθυνο να παρεις ενα απλο προγραμμα ετσι στα ξερα και να σου πω καντο...

εγω θα ηθελα να μαθεις πεντε πραγματα μεσα απο εδω γιατι μην ξεχνας πως οτι κανεις,για σενα το κανεις...

παρε εσυ το προγραμμα απο εκει...φερτο εδω κ θα το δουμε αν αξιζει η οχι!

και αν στην τελικη δεν αξιζει,μην σε νοιαζει αν τον προσβαλλεις τον κακο τον γυμναστη...ας τον νοιαξει αυτον να γινει καλυτερος επαγγελματιας...;););):) εχεις δικαιο! ευχαριστω, θα ποσταρω μετα το απογευμα το προγραμμα που θα μου δωσει!καμια συμβουλή-παρατηρηση για διατροφη?

gym
22-02-12, 14:39
:) εχεις δικαιο! ευχαριστω, θα ποσταρω μετα το απογευμα το προγραμμα που θα μου δωσει!καμια συμβουλή-παρατηρηση για διατροφη?

μου τα γραφεις πολυ γενικα οποτε και γενικη θα ειναι η απαντηση μου...

οσο πιο συγκεκριμενα γραφεις να ξερεις τοσο πιο συγκεκριμενη θα ειναι και η απαντηση που θα παρεις...

περα απο αυτο...η διατροφη σου ειναι νορμαλ αλλα δεν μπορω να πω κατι παραπανω γιατι δνε εχω ουτε ποσοτητες σε ολα τα γευματα για να δουμε πανω κατω ποσο εισαι σε θερμιδες
αλλα κ αυτο δεν ειναι απαραιτητο αναλογα εμ τον στοχο σου

δεν χρειαζεται να τρελαινεσαι δηλαδη εμ το θεμα διατροφη περα απο το να προσεχεις γενικα τα γνωστα,τηγανητα πιτσες σαβουρες μακρυα κ με μετρο μια στο τοσο αν νιωθεις οτι το εχεις αναγκη

δεν σου κανουν καλο,δεν σου προσφερουν τιποτα,δεν βοηθανε στο στοχο μας παρα μονοσ το κομματι ψυχολογικο οτι σπας ρε παιδι μου ετσι για λιγο κ μετα ξανα τα κεφαλια μεσα

πολλες οι αποψεις για το θεμα αυτο ...το θεμα ειναι εσυ τι γουσταρεις...

συνεχισε τη διατροφη σου οπως εχει αλλα προσεχε γενικα τη σαβουρα...τα κιλα σου με το υψος σου μου δειχνουν οτι δεν θες απωλεια κιλων...

αλλα δεν εχω ουτε φωτο σου να δω ουτε πολλες λεπτομερειες στη διατροφη σου

μην ανησυχεις...εδω μεσα σιγα σιγα θα μαθεις πολλα και θα διορθωθουν/βελτιωθουν σιγα σιγα ολα:toast:

sec
22-02-12, 14:53
Εγώ θα πάω εξωτερικό. Ξενοδοχείο με πρωινό (δε μ'αρέσει αυτό).. τι να πάρω μαζί (από τροφές?). τι θα παίρνατε εσείς?
εντάξει, μέσα στη μέρα θα το ρυθμίζω, αλλά το πρωινό? δε μπορώ να κάνω κρεμούλα μούσλι..

Το έχεις δοκιμάσει με γιαούρτι και φρούτα όπως η μπανάνα; Είναι σα γλυκάκι :P
Συνήθως, τα βάζω όλα στο μπλέντερ και τη βρώμη στο τέλος. Στο ξενοδοχείο μπορείς να κόψεις τα φρούτα σε κομματάκια.

Κι όταν θέλω να φάω σοκολάτα, προσθέτω μια κουταλιά κακαό μέσα στο blender (μπανάνα ή και μήλο, γιαουρτάκι και μια κουταλιά κακάο) και στο τέλος τη βρώμη και αλεσμένο λιναρόσπορο. Η γεύση είναι σαν κρέμα σοκολάτα. :thumbsup:

eli_din3
22-02-12, 14:57
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ... ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΠΟΝΕΣΕ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

θελετε να δειτε τι μου εχει βαλει η διαιτολογος την Κυριακη για βραδυνο???? aahahha ακριβως σας το κανω copy paste...ΚΥΡΙΑΚΗ
-σαλάτα ρόκα κοτόπουλο από τα goody’s

gym
22-02-12, 14:59
Το έχεις δοκιμάσει με γιαούρτι και φρούτα όπως η μπανάνα; Είναι σα γλυκάκι :P
Συνήθως, τα βάζω όλα στο μπλέντερ και τη βρώμη στο τέλος. Στο ξενοδοχείο μπορείς να κόψεις τα φρούτα σε κομματάκια.

Κι όταν θέλω να φάω σοκολάτα, προσθέτω μια κουταλιά κακαό μέσα στο blender (μπανάνα ή και μήλο, γιαουρτάκι και μια κουταλιά κακάο) και στο τέλος τη βρώμη και αλεσμένο λιναρόσπορο. Η γεύση είναι σαν κρέμα σοκολάτα. :thumbsup:

καλως ηρθες sec στην παρεα μας!

το ονομα σου καλε πως ειναι να σε φωναζουμε ετσι?:unsure::unsure:

ωραιες οι ιδεες σου περι ξενοδοχειου και ταξιδιου και διατροφης!
καλα τωρα αν θα βρει κ μπλεντερ εκει ειναι αλλο θεμα!:green::green:

gym
22-02-12, 15:00
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ... ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧ
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΠΟΝΕΣΕ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

θελετε να δειτε τι μου εχει βαλει η διαιτολογος την Κυριακη για βραδυνο???? aahahha ακριβως σας το κανω copy paste...ΚΥΡΙΑΚΗ
-σαλάτα ρόκα κοτόπουλο από τα goody’s

θυμησε μου....γιατι συνεχιζεις να πηγαινες σε αυτην μανα μου?

eli_din3
22-02-12, 15:03
θυμησε μου....γιατι συνεχιζεις να πηγαινες σε αυτην μανα μου?

παιδι μου αλλη ειναι..εγω για την λιπομετρηση πηγα και αφου ηταν στην προσφορα εριξα και μια ματια στο προγραμμα.. ελα ελα σου χω κι αλλο.... βραδινο: μια πιτα αλαδωτη..1 σουτζουκακι.. λιγο τζατζικι...

ρε συ βρηκα γιατι δεν χανω πια κιλα γυμ..... την σαλατα μαρουλι ροκα την τρωω σπιτικη... οχι απο τα γκουντις... πωωω.... τι εκανα τοσο καιρο... :P aaxaxaxaxaxa

gym
22-02-12, 15:06
παιδι μου αλλη ειναι..εγω για την λιπομετρηση πηγα και αφου ηταν στην προσφορα εριξα και μια ματια στο προγραμμα.. ελα ελα σου χω κι αλλο.... βραδινο: μια πιτα αλαδωτη..1 σουτζουκακι.. λιγο τζατζικι...

ρε συ βρηκα γιατι δεν χανω πια κιλα γυμ..... την σαλατα μαρουλι ροκα την τρωω σπιτικη... οχι απο τα γκουντις... πωωω.... τι εκανα τοσο καιρο... :P aaxaxaxaxaxa

και ξαναρωταω...γιατι πας σε αυτην τωρα μετα απο αυτα που σου εδωσε?

η λογικη αυτων των διατροφων ειναι να μην σε κανουν να μπουχτισεις με τον καιρο...για υτο βλεπεις αυτα τα ''κουφα''...

σου λεει νεα κοπελα ειναι...θα βγει θα φαει κ γκουντυς...ειναι η δικη της οπτικη καταλαβες?

sec
22-02-12, 15:08
Καλώς σας βρήκα, Ελένη :wave:
Mόλις που τέλειωσα να διαβάζω το νήμα σας. Μου πήρε μερικές μερούλες. :shifty:
Άννα

eli_din3
22-02-12, 15:11
και ξαναρωταω...γιατι πας σε αυτην τωρα μετα απο αυτα που σου εδωσε?

η λογικη αυτων των διατροφων ειναι να μην σε κανουν να μπουχτισεις με τον καιρο...για υτο βλεπεις αυτα τα ''κουφα''...

σου λεει νεα κοπελα ειναι...θα βγει θα φαει κ γκουντυς...ειναι η δικη της οπτικη καταλαβες?

μια φορα πηγα.. για την λιπομετρηση βασικα ..ε δεν θα ξαναπαω..να τελειωσει ο μηνας που πληρωσα κ τελος.. οχι οτι θα κανω οτι μ λεει...
επισης μου πε οτι εχω μια μικρη διατροφικη διαταραχη λεει..οτι η συντηρηση μου ειναι 2000 με 2100 θερμιδες και 1600 υποθερμιδικα :P και στο εμαιλ μου λεει σε παρακαλω πολυ να φας ολα τα φαγητα που σου γραψα... :P μ ειπε αν θελω να τρωω 30 γρ σοκολατας γαλακτος την βδομαδα.λεει δεν θα σε παχυνει αυτο..εδω μονο συμφωνω..αν και δεν θα το κανω

gym
22-02-12, 15:16
GCD 9


‘’10 καμψεις

15 ψαλιδακια

20 καθισματα

5 καμψεις

10 ψαλιδακια

15 καθισματα


Εκτελειτε και γραφετε χρονο ως σκορ’’

gym
22-02-12, 15:20
GTD 15


‘’Εαν νιωθετε απογοητευμενες απο τα αποτελεσματα που εχετε,μην βιαστειτε να κανετε αποτομα αλλαγες...;)

Απλα πηγαινετε λιγο πισω και δειτε το τι καταφερατε ως τωρα ...

σκεφτειτε την προσπαθεια που εχετε κανει ως τωρα...

απο που ξεκινησατε και τι βελτιωσεις εχετε κανει!;)

Εαν δεν εχετε οντως προσπαθησει οσο θα επρεπε και οσο θα μπορουσατε πραγματικα ,μην περιμενετε δια μαγειας να ερθουν αυτα που θελετε να δειτε!

Τα αποτελεσματα επανω σας ειναι παντα αναλογα της προσπαθειας σας’’

gym
22-02-12, 15:21
Καλώς σας βρήκα, Ελένη :wave:
Mόλις που τέλειωσα να διαβάζω το νήμα σας. Μου πήρε μερικές μερούλες. :shifty:
Άννα

χαχα...καλως την αννα λοιπον!:welcome::welcome:

katerina.
22-02-12, 15:21
GCD 9


‘’10 καμψεις

15 ψαλιδακια

20 καθισματα

5 καμψεις

10 ψαλιδακια

15 καθισματα


Εκτελειτε και γραφετε χρονο ως σκορ’’


3 lepta παλι μετα το φαγητο με πετυχες,,,:green:

gym
22-02-12, 15:22
μια φορα πηγα.. για την λιπομετρηση βασικα ..ε δεν θα ξαναπαω..να τελειωσει ο μηνας που πληρωσα κ τελος.. οχι οτι θα κανω οτι μ λεει...
επισης μου πε οτι εχω μια μικρη διατροφικη διαταραχη λεει..οτι η συντηρηση μου ειναι 2000 με 2100 θερμιδες και 1600 υποθερμιδικα :P και στο εμαιλ μου λεει σε παρακαλω πολυ να φας ολα τα φαγητα που σου γραψα... :P μ ειπε αν θελω να τρωω 30 γρ σοκολατας γαλακτος την βδομαδα.λεει δεν θα σε παχυνει αυτο..εδω μονο συμφωνω..αν και δεν θα το κανω

τσαμπα λεφτα δηλαδη ε?

αχ αχ ξυλο που θες βρε!

τεσπα...διατροφικη διαταραχη ακριβως σου ειπε?ετσι απο περιεργεια ρωτω :green: τις αλλες τις διαταραχες τις εχουμε καταλαβει!:green::green::green:

gym
22-02-12, 15:23
3 lepta παλι μετα το φαγητο με πετυχες,,,:green:

με το κοτοπουλο στο χερι ε?χαχα

λοιπον κυρια μου...εσυ μου εκτελεις σχετικα γρηγορα...το εχω καταλαβει ...εισαι στην τσιτα εσυ...αντε να κανεις αργες επαναληψεις!:green:

gym
22-02-12, 15:33
GTD 16


‘’Mην κανετε το λαθος να μπερδευτε το κουρασμενο μυαλο με το κουρασμενο σωμα..’’


40826

eli_din3
22-02-12, 15:37
τσαμπα λεφτα δηλαδη ε?

αχ αχ ξυλο που θες βρε!

τεσπα...διατροφικη διαταραχη ακριβως σου ειπε?ετσι απο περιεργεια ρωτω :green: τις αλλες τις διαταραχες τις εχουμε καταλαβει!:green::green::green:

ναι ετσι μου πε...οταν με ρωτουσε τι τρωω.. της ειπα..κ στο τελος γουρλωνει τα ματια κ μου λεει... βασικα πασχεις απο μια μικρη διατροφικη διαταραχη :p μ ρθε να την πω πασχεις μαρη? :P

gym
22-02-12, 15:38
ναι ετσι μου πε...οταν με ρωτουσε τι τρωω.. της ειπα..κ στο τελος γουρλωνει τα ματια κ μου λεει... βασικα πασχεις απο μια μικρη διατροφικη διαταραχη :p μ ρθε να την πω πασχεις μαρη? :P

πως λεγεται σου ειπε?

eli_din3
22-02-12, 15:43
πως λεγεται σου ειπε?

νο...ε μαλλον θα εννοουσε απλα οτι υπερβαλλω κτλ.. οταν της ειπα οτι δεν τρωω καθολου σοκολατα και πιτσες κτλ.. με κοιτουσε λες και εκανα κανα θαυμα...εδωσε την εντυπωση βασικα λες και εκανα κατι περιεργο και κακο :S

eli_din3
22-02-12, 15:48
GCD 9


‘’10 καμψεις

15 ψαλιδακια

20 καθισματα

5 καμψεις

10 ψαλιδακια

15 καθισματα


Εκτελειτε και γραφετε χρονο ως σκορ’’

εγω ως κλασσικη ασχετουλα θα ρωτησω.... τι σχεση εχει ο χρονος?? αφου το πιο αργα ειναι πιο απαιτητικο:S (νταξει οχι και χελωνα)

amst
22-02-12, 15:48
καλημερααααα

ειναι κατι διαφορετικο για το σωμα σου κ λογικο το πιασιμο...εννοειται συνεχιζεις αγαπη μου γιατι αμα αφησες να περασει αυτο το πιασιμο οταν θα ξαναπας,παλι θα ξαναπιατσεις κ ειναι φαυλος κυκλος μετα....χιχιχι

5 λεπτα ενα δωματιο λεει..χα.χ.α

σε ολα τα ξενοδοχεια εχει τα παντα...κ γαλα...κ μουσλι...κ εννοειται αυγα!
οποτε no excuses εκτος κ αν το θες να σαβουριασεις!αλλο αυτο!
θα το ευχαριστηθεις ομως πιο πολυ πιστευω εαν δεν σκας στο φαγητο!;);)

όχι καλέ
αφού δε θα έχουν χαλβά και λαγάνα, τι να σαβουριάσω
:green::green:

gym
22-02-12, 15:50
εγω ως κλασσικη ασχετουλα θα ρωτησω.... τι σχεση εχει ο χρονος?? αφου το πιο αργα ειναι πιο απαιτητικο:S (νταξει οχι και χελωνα)

αυτο ειναι το σκορ σου...ο χρονος

amst
22-02-12, 15:53
Ελένη, σήμερα έκανα αυτά

3η μερα πλατη δικεφαλος

1.εμποσθολαιμιες σε τροχαλια 4*12
2.τριγωνικες ελξεις σε τροχαλια 3*12
3.κωπηλατικη σε τροχαλια καθιστη με ισια μπαρα μικρη(παλαμες κοιτανε ψηλα) 3*12(σωστη θεση κ τεχνικη αυστηρα)
4.μηχανημα κωπηλατικης με ουδετερη λαβη 3*12
5.Ραχιαιοι σε ρωμαικη καρεκλα 5*20 αργα με χερια πισω απο κεφαλι
6.καμψεις με μπαρα για δικεφαλο 3*10
7.τροχαλια απο κατω με μικρη μπαρα ισια 3*10


καλά, κόλαση
ρε μου βγαίνει μια ώρα και είμαι καταχαρούμενη
θα γράψω αναλυτικά μετά
βασικά θέλω να σου πω ξανά ευχαριστώ, μ'αρέσει

και η αγαπημένη μου άσκηση....... η 5.. αυτή η ρωμαϊκή καρέκλα..... αχχχχχχχχχχ αν και ζαλίστηκα λίγο χαχα


Ερώτηση:
το πρωί δεν είχα γάλα και έφαγα
10:00 1αραβική όσο μια φέτα τοστ με 2φ.τυρί τοστ
11:00 1κ.γ. ταχίνι κακάο (χωρίς ζάχαρες κλπ.) με ένα κομματάκι ψωμί
12:50 - 14:00 γυμναστήριο
14:15 1 μπανάνα
15:30 θα φάω μπρόκολο, πατάτα, ομελέτα

η ερώτηση είναι αν μπορώ να κάνω το μούσλι κρέμα και να το πάρω μαζί, μιας και θα τελειώσω δουλειά αργά (θα ξαναφάω 10 το βράδυ)
μου έλειψε το μουσλάκι μουυυυυυυυ

gym
22-02-12, 15:53
40827\


ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩς ΕΝΝΟΩ σημερα με αυτα που εγραψα πιο πανω!:thumbup::thumbup:

gym
22-02-12, 15:56
Ελένη, σήμερα έκανα αυτά

3η μερα πλατη δικεφαλος

1.εμποσθολαιμιες σε τροχαλια 4*12
2.τριγωνικες ελξεις σε τροχαλια 3*12
3.κωπηλατικη σε τροχαλια καθιστη με ισια μπαρα μικρη(παλαμες κοιτανε ψηλα) 3*12(σωστη θεση κ τεχνικη αυστηρα)
4.μηχανημα κωπηλατικης με ουδετερη λαβη 3*12
5.Ραχιαιοι σε ρωμαικη καρεκλα 5*20 αργα με χερια πισω απο κεφαλι
6.καμψεις με μπαρα για δικεφαλο 3*10
7.τροχαλια απο κατω με μικρη μπαρα ισια 3*10


καλά, κόλαση
ρε μου βγαίνει μια ώρα και είμαι καταχαρούμενη
θα γράψω αναλυτικά μετά
βασικά θέλω να σου πω ξανά ευχαριστώ, μ'αρέσει

και η αγαπημένη μου άσκηση....... η 5.. αυτή η ρωμαϊκή καρέκλα..... αχχχχχχχχχχ αν και ζαλίστηκα λίγο χαχα


Ερώτηση:
το πρωί δεν είχα γάλα και έφαγα
10:00 1αραβική όσο μια φέτα τοστ με 2φ.τυρί τοστ
11:00 1κ.γ. ταχίνι κακάο (χωρίς ζάχαρες κλπ.) με ένα κομματάκι ψωμί
12:50 - 14:00 γυμναστήριο
14:15 1 μπανάνα
15:30 θα φάω μπρόκολο, πατάτα, ομελέτα

η ερώτηση είναι αν μπορώ να κάνω το μούσλι κρέμα και να το πάρω μαζί, μιας και θα τελειώσω δουλειά αργά (θα ξαναφάω 10 το βράδυ)
μου έλειψε το μουσλάκι μουυυυυυυυ

σιγα σιγα θα μαθεις το προγραμμα και δεν θα σου βγαινει τοσο με τιποτα...με τιποτα ομως...

στη ρωμαικη προσεχε τον αυχενα..η σωστη θεση ειναι παντα να ειναι σε μια ευθεια με την σπονδυλικη στηλη,ουτε να κρεμεται μπροστα το πηγαουνι ουτε πισω το κεφαλι...ευθεια αλλιως θα εχεις πονοκεφαλους

μεγαλο θεμα με τον αυχενα πολυς κοσμος πανωτς...

ναι καντο....δεν πειραζει...

υ.γ. προσεχε με το ταχινι-κακαο....προσοχη στην ποσοτητα...ειναι εθιστικο το ατιμο!

eli_din3
22-02-12, 15:56
40827\


ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩς ΕΝΝΟΩ σημερα με αυτα που εγραψα πιο πανω!:thumbup::thumbup:

ε τωρα αυτο πως το κανει :p

amst
22-02-12, 15:58
σιγα σιγα θα μαθεις το προγραμμα και δεν θα σου βγαινει τοσο με τιποτα...με τιποτα ομως...

στη ρωμαικη προσεχε τον αυχενα..η σωστη θεση ειναι παντα να ειναι σε μια ευθεια με την σπονδυλικη στηλη,ουτε να κρεμεται μπροστα το πηγαουνι ουτε πισω το κεφαλι...ευθεια αλλιως θα εχεις πονοκεφαλους

μεγαλο θεμα με τον αυχενα πολυς κοσμος πανωτς...

ναι καντο....δεν πειραζει...

υ.γ. προσεχε με το ταχινι-κακαο....προσοχη στην ποσοτητα...ειναι εθιστικο το ατιμο!

οκ, ευχαριστώ για την απάντηση την αμεσότατη

κορίτσια καλή συνέχεια, να έχετε ένα όμορφο βροχερό απόγευμα

τα λέμε το βράδυ

gym
22-02-12, 16:00
οκ, ευχαριστώ για την απάντηση την αμεσότατη

κορίτσια καλή συνέχεια, να έχετε ένα όμορφο βροχερό απόγευμα

τα λέμε το βράδυ

καλη συνεχεια στη μερα σου αγαπη!:welcome:

dorita
22-02-12, 16:26
GCD 9


‘’10 καμψεις

15 ψαλιδακια (3πρωτες αντρικιες,δεν μπορω με τιποτα να κατεβω πολυ κατω! οι υπολοιπες γυναικιες! )

20 καθισματα

5 καμψεις (το ιδιο κ εδω!)

10 ψαλιδακια

15 καθισματα


Εκτελειτε και γραφετε χρονο ως σκορ’’


χρονος 3.17''

katerina.
22-02-12, 16:50
με το κοτοπουλο στο χερι ε?χαχα

λοιπον κυρια μου...εσυ μου εκτελεις σχετικα γρηγορα...το εχω καταλαβει ...εισαι στην τσιτα εσυ...αντε να κανεις αργες επαναληψεις!:green:

εχεις δικιο οτι ειμαι στην τσιτα !!!π χρονος τρεχει πολυ γρηγορα για μενα λογο παιδιων αλλα ποσο ποιο αργα:(:( βρε ελενη το μονο που εκανα σχετικα γρηγορα ειναι τα ψαλιδακια>>

στο ημερολογιο θα σου γραφω και χρονο που διαρκει το προγραμμα πλην του αεροβιου και της προθερμανσης μηπως βγαινει γρηγορα οκ???αν και δεν νομιζω συνολο μου βγαινει τις μερες με το αεροβιο 1 ωρα και 30 λεπτα περιπου

dorita
22-02-12, 16:55
40827\


ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩς ΕΝΝΟΩ σημερα με αυτα που εγραψα πιο πανω!:thumbup::thumbup:

το κορμι της φωτο μου αρεσει παρα πολυ.....αυτα τα χερια αυτη η κοιλια αυτα τα ποδια...
μακαρι καποια μερα ή μαλλον σε καποια χρονια να μπορουσα να φτασω 1 τετοιο στοχο!!

eli_din3
22-02-12, 16:58
το κορμι της φωτο μου αρεσει παρα πολυ.....αυτα τα χερια αυτη η κοιλια αυτα τα ποδια...
μακαρι καποια μερα ή μαλλον σε καποια χρονια να μπορουσα να φτασω 1 τετοιο στοχο!!

τα χερια τελεια..αλλα η κοιλια λιγο υπερβολη νομιζω :P

katerina.
22-02-12, 16:58
το κορμι της φωτο μου αρεσει παρα πολυ.....αυτα τα χερια αυτη η κοιλια αυτα τα ποδια...
μακαρι καποια μερα ή μαλλον σε καποια χρονια να μπορουσα να φτασω 1 τετοιο στοχο!!

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

dorita
22-02-12, 17:03
τα χερια τελεια..αλλα η κοιλια λιγο υπερβολη νομιζω :P

νταξει οπως το βλεπει ο καθενας!! η κοιλια θεωρω φαινεται τοσο εντονα γιατι ειναι κ σε αυτη την σταση!!

eli_din3
22-02-12, 17:04
νταξει οπως το βλεπει ο καθενας!! η κοιλια θεωρω φαινεται τοσο εντονα γιατι ειναι κ σε αυτη την σταση!!

yep σιγουρα

gym
22-02-12, 17:09
εχεις δικιο οτι ειμαι στην τσιτα !!!π χρονος τρεχει πολυ γρηγορα για μενα λογο παιδιων αλλα ποσο ποιο αργα:(:( βρε ελενη το μονο που εκανα σχετικα γρηγορα ειναι τα ψαλιδακια>>

στο ημερολογιο θα σου γραφω και χρονο που διαρκει το προγραμμα πλην του αεροβιου και της προθερμανσης μηπως βγαινει γρηγορα οκ???αν και δεν νομιζω συνολο μου βγαινει τις μερες με το αεροβιο 1 ωρα και 30 λεπτα περιπου

ναι βρε το εχω καταλαβει...
οσο πιο αργα να ξερεις τοσο πιο ελεγχομενα...ειδικα στο θεμα ποδια!;)

gym
22-02-12, 17:11
τα χερια τελεια..αλλα η κοιλια λιγο υπερβολη νομιζω :P

ασε μας καλε...θα σε χαλαγε να εχεις τετοια κοιλια ε?

θελει πολυυυυ κοπο να φτασεις ως εκει και αμφιβαλλω(οχι αμφιβαλλω,σιγουρη ειμαι αλλα για να μην ειμαστε και απολυτοι) οτι αυτη η κοπελα εφτασε εκει με σοκολατες και γλυκα!

just saying!


ειπαμε...οση προσπαθεια βαζουμε ,τοσο αποτελεσμα εχουμε!

eli_din3
22-02-12, 17:14
ασε μας καλε...θα σε χαλαγε να εχεις τετοια κοιλια ε?

θελει πολυυυυ κοπο να φτασεις ως εκει και αμφιβαλλω(οχι αμφιβαλλω,σιγουρη ειμαι αλλα για να μην ειμαστε και απολυτοι) οτι αυτη η κοπελα εφτασε εκει με σοκολατες και γλυκα!

just saying!


ειπαμε...οση προσπαθεια βαζουμε ,τοσο αποτελεσμα εχουμε!

δεν θα με χαλουσε εννοειται..αλλα θεωρω το ιδανικο λιγο πιο κατω απο αυτο...
ελα ρε..τρωω εγω σοκολατες και γλυκα???:P γιατι το αναφερεις τωρα αυτοοοοοοοοοο :p

gym
22-02-12, 17:15
δεν θα με χαλουσε εννοειται..αλλα θεωρω το ιδανικο λιγο πιο κατω απο αυτο...
ελα ρε..τρωω εγω σοκολατες και γλυκα???:P γιατι το αναφερεις τωρα αυτοοοοοοοοοο :p

εσυ τωρα γιατι μυγιαζεσαι?
αφου ξερεις οτι που κ που φιλοσοφω!:geek::geek:

dorita
22-02-12, 17:15
ασε μας καλε...θα σε χαλαγε να εχεις τετοια κοιλια ε?

θελει πολυυυυ κοπο να φτασεις ως εκει και αμφιβαλλω(οχι αμφιβαλλω,σιγουρη ειμαι αλλα για να μην ειμαστε και απολυτοι) οτι αυτη η κοπελα εφτασε εκει με σοκολατες και γλυκα!

just saying!


ειπαμε...οση προσπαθεια βαζουμε ,τοσο αποτελεσμα εχουμε!

αυτο ειναι το κακο!!οτι συμφωνω!!!!!!!!!

eli_din3
22-02-12, 17:16
α να σε ρωτησω γυμουλα..αν εμενα μου λειπει πρωτεινη μια μερα για μισο σκουπ.. μπορω να παρω μισο σκουπ?? λειτουργει κανονικα ετσι?? χαζη ερωτηση..αλλα δεν το χω δει πουθενα γιαυτο

gym
22-02-12, 17:18
α να σε ρωτησω γυμουλα..αν εμενα μου λειπει πρωτεινη μια μερα για μισο σκουπ.. μπορω να παρω μισο σκουπ?? λειτουργει κανονικα ετσι?? χαζη ερωτηση..αλλα δεν το χω δει πουθενα γιαυτο

τι σημαινει αυτο παλι?σου λειπει πρωτεινη μισο σκουπ?ποση πρωτεινη εχει το σκουπ ΣΟΥ?
αυτο το ξερεις και υπολογισες κιολας εσυ οτι σου λειπει το μισο σκουπ...:green::green: