PDA

Επιστροφή στο Forum : Female Gym Tips



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

marvin
26-02-12, 12:39
Καλημερα κορες του Νοτια.Διαβασα και ειδα κατι και μου εχει κανει τοση εντυπωση που ειπα να το μοιραστω μαζι σας.

6vW07ut0cKU απλα δεν υπαρχουν!!!!:shock:

xelashai
26-02-12, 12:50
απίστευτοι....και το κανουν να φαίνεται τοσο ευκολο...:unsure:

dorita
26-02-12, 13:08
οντως απιστευτοι ειδικα ο τυπος που στεκεται καθετα...αλλα φανταζομαι ολοι αυτοι εκτος απο σωματικοι δυναμη το κανουν ολημερις κ οληβραδυς...λες κ κανουν ρυθμικη!!
εγω παθαινω πλακα με τις κοπελες που κανουν pole dancing!!!απιστευτα κορμια!!!
41025
41026
41027

gym
26-02-12, 14:57
Καλημέρα κορίτσια;)

Λοιπόν, απο καιρό ζητούσα μια αλλαγή. Κατι...
Αποφάσισα να αλλάξω για λίγο κ τη διατροφή μου και τον τρόπο προπόνησης μου.
Θα νηστεψω και θα αυξήσω τις αερόβιες προπονήσεις μου κ θα συμπληρώσω με γιογκα που τόσο αγαπώ, ενώ θα μειώσω στη 1-2 τις προπονήσεις που κάνω τώρα (χιτ κ κυκλικά μικρής διάρκειας).
Όσο για τη νηστεία ξέρω πως η αποχή από την πρωτεΪνη είναι ένα μεγάλο θέμα, αλλά θα το τολμήσω. Δεν είμαι δα κ η Κασκάνη , όλο μυς ωστε να φοβάμαι την απώλεια;)
Θα το κάνω σαν πειραμα κ βλέπουμε. ..;);)

τιποτα δεν θα παθεις πεγκυ μου απο θεμα μυικοτητας...οι μυς φτιαχνονται και χανονται το ιδιο δυσκολα...εκτος κ αν κανεις απεργια πεινας κ προπονησεις μαζι!:green:

θα ειναι μια ωραια αλλαγη...το ειχα κανει παλιοτερα κ μου ειχε αρεσει αυτη η αποχη απο το κρεας!

gym
26-02-12, 14:58
οντως απιστευτοι ειδικα ο τυπος που στεκεται καθετα...αλλα φανταζομαι ολοι αυτοι εκτος απο σωματικοι δυναμη το κανουν ολημερις κ οληβραδυς...λες κ κανουν ρυθμικη!!
εγω παθαινω πλακα με τις κοπελες που κανουν pole dancing!!!απιστευτα κορμια!!!
41025
41026
41027

ειχα δοκιμασει γερμανια...ηταν να ανοιξει κ ενα κεντρο αλλα τελικα δεν ανοιξε κ με την ορεξη εμεινα!
αλλα ειναι απιστευτο!

gym
26-02-12, 15:53
GTD 19


‘’Εαν αυτο που αποζητατε ΜΟΝΟ ειναι το σωμα της παραλιας ,τοτε ειναι βεβαιο οτι καποια στιγμη θα χασετε το δρομο σας.

Το ερωτημα που θα επρεπε να κανετε στον εαυτο σας ειναι το εξης:


<<ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΘΕΛΩ?ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ?>>

Μην εχετε στο μυαλο σας μονο την παραλια(και αυτο στο προγραμμα ειναι και τα αποτελεσματα θα ερθουν)...

εχετε ως πρωτο στοχο να αγαπησετε σιγα σιγα με τον δικο σας ρυθμο τον χωρο της γυμναστικης...

και μετα θα σας γινει ΤΡΟΠΟς ΖΩΗς!’’

gym
26-02-12, 15:56
41033

Μην περιμενετε τον χρονο να περναει ασκοπα...καντε την καθε στιγμη να μετραει!:toast:

Stella
26-02-12, 17:32
GCD 10


‘’20 καμψεις

20 βυθισεις τρικεφαλου

30 προβολες προχωρητικες η στατικες αν δεν εχετε χωρο

20 αρσεις ποδιων για κοιλιακους’’

Σκορ σας?Ο χρονος σας!

Είπα να αναλάβω και γω σιγά σιγά δράση μιας και ο ωμος είναι πολύ καλύτερα!
χρόνος: 5 λεπτά
Καμψεις πηρα γυναικειες για να μη ζορίσω το χερι πολύ
βυθισεις με λυγισμένα ποδια επίσης για να μη ζορίζω τον ώμο πολύ.
Συμπέρασμα: "και να ηθελα να τις εκτελέσω αλλιως τις ασκήσεις σιγά μην τις έβγαζα!":(
Κορίτσια σκέτη απογοήτευση...τα΄παιξα :cursing:...καλέ δε με αντέχανε τα χερια μου, πολύ κάψιμο...
Πφφφφ....από την αρχή πρέπει να ξεκινήσω πάλι....που πήγε όλη μου η δύναμη;;;;ΠΟΥ;;;;;;:unsure::unsure::unsure:

εντιτ: τώρα πεισμωσα πολύ μιλάμε!

gym
26-02-12, 17:35
στελλα μου ...με ρεγουλα σε ο,τι εχει να κανει με χερια...

ειναι αρκετες οι επαναληψεις αυτην την φορα...δεν ειναι οπως τα αλλα,.,.

το οτι τα βαζω δεν παει να πει οτι τα κανετε μονοκοπανια...καντε κ παυσεις ενδιαμεσα ετσι?

αργοτερα θα μπουν κ πιο δυσκολα,...αλλα και παλι η καθε μια μενει στο επιπεδο της κ ζοριζει το σωμα της μεχρι εκει που παει...

και σιγα σιγα θα ανεβεις...

να πεισμωνεις πιο πολυ...η δυναμη σου θα επανελθει!απλα θελει χρονο!κ παλι υπομονη! μου την δινει οταν λεω αυτην την λεξη γιατι οταν μου την λενε,τα παιρνω αλλα τι να γινει...ετσι πρεπει!:toast:

εντιτ¨-μου φαινεται πρπεει να σας βαζω πιο συχνα κατι τετοια εε?

Stella
26-02-12, 17:41
στελλα μου ...με ρεγουλα σε ο,τι εχει να κανει με χερια...

ειναι αρκετες οι επαναληψεις αυτην την φορα...δεν ειναι οπως τα αλλα,.,.

το οτι τα βαζω δεν παει να πει οτι τα κανετε μονοκοπανια...καντε κ παυσεις ενδιαμεσα ετσι?

αργοτερα θα μπουν κ πιο δυσκολα,...αλλα και παλι η καθε μια μενει στο επιπεδο της κ ζοριζει το σωμα της μεχρι εκει που παει...

και σιγα σιγα θα ανεβεις...

να πεισμωνεις πιο πολυ...η δυναμη σου θα επανελθει!απλα θελει χρονο!κ παλι υπομονη! μου την δινει οταν λεω αυτην την λεξη γιατι οταν μου την λενε,τα παιρνω αλλα τι να γινει...ετσι πρεπει!:toast:

εντιτ¨-μου φαινεται πρπεει να σας βαζω πιο συχνα κατι τετοια εε?

Ναι καλέ εκανα διαλειμμα στις βυθίσεις....
πωπωωωω να σου πω την αλήθεια ντρέπομαι.....κατι τέτοια τα είχα για ευκολα...
....αλλα που θα πάει...θα τον βρω το ρυθμό μου...

ναι ναι να μας βάζεις συνέχεια μπας και πάρω μπρος!:green::green:

gym
26-02-12, 17:43
καλα...αλλο το να κανεις βυθισεις καποια σετ καποιες ρεπς μεσα σε προπονηση σαν ασκηση και αλλο ετσι...

καμια σχεση...!

ααααα αφου το λες....κοριτσια δεν φταιω εγω!η στελλα το ζητησε!:green:

Stella
26-02-12, 18:24
καλα...αλλο το να κανεις βυθισεις καποια σετ καποιες ρεπς μεσα σε προπονηση σαν ασκηση και αλλο ετσι...

καμια σχεση...!

ααααα αφου το λες....κοριτσια δεν φταιω εγω!η στελλα το ζητησε!:green:

Nαι γιατί θα τις χαλάσει νομίζεις!:green:
Καλέ και αυτές όλες τρελές είναι!
Υπάρχει περίπτωση γνωστικός ανθρωπός να μπλέξει μαζί σου;;;;;:green::rolf::rolf::rolf:

xelashai
26-02-12, 18:37
Υπάρχει περίπτωση γνωστικός ανθρωπός να μπλέξει μαζί σου;;;;;:green::rolf::rolf::rolf:
χαχαχα...ετσι ακριβως!...μεχρι κ σε κογιότ μεταμορφώνεται τωρα και με κυνηγαει για αεροβιο..;)
ελεεενηηη..μπμπ μπιμπ...

Stella
26-02-12, 20:33
15 κοινά λάθη στο γυμναστήριο
Μου άρεσε γιατί τα έχει όλα συγκεντρωμένα και είναι λάθη που τα κάνουμε όλες μας ακόμα και οι πιο εμπειρες!

Πάντα επιμένετε στο ίδιο πρόγραμμα
Όλοι έχουμε την τάση να επαναλαμβάνουμε τα πράγματα που μας ευχαριστούν. Έτσι μπορεί να συμβεί και με τη γυμναστική. Αμερικανός γυμναστής συνιστά να αλλάζετε το πρόγραμμα κάθε 4 έως 6 εβδομάδες, αλλιώς βρίσκεστε σε μια ρουτίνα που σταματά την παραγωγή αποτελέσματος, καθώς το σώμα ‘χτυπά οροφή’. Εκτός από την αλλαγή στο πρόγραμμα, μπορείτε να προσθέσετε ένα άλλο άθλημα.

Αντιγράφετε τους πιο γυμνασμένους του γυμναστηρίου
Είναι εύκολο να νομίσετε ότι θα γίνετε σαν τον πιο γυμνασμένο του γυμναστηρίου, απλώς με το να τον αντιγράφετε. Το πρόβλημα είναι ότι χωρίς να γνωρίζετε τους στόχους που έχουν θέσει οι άλλοι ως προς τη γυμναστική, το να τους μιμείστε μπορεί να σας οδηγήσει σε αρνητικά αποτελέσματα ή σε τραυματισμό. Η καλύτερη λύση είναι να προετοιμάζεστε από πριν για τη γυμναστική, είτε διαβάζοντας τα κατάλληλα περιοδικά είτε παίρνοντας συμβουλές από ειδικούς.

Πηγαίνετε καθημερινά
Η καθημερινή επίσκεψη στο γυμναστήριο δεν είναι εφικτή, ούτε ψυχικά ούτε σωματικά. Αν πηγαίνετε κάθε μέρα δεν θα μπορέσετε να διατηρήσετε την ένταση που χρειάζεται στη φυσική άσκηση και θα βαρεθείτε, σύμφωνα με τον Aμερικανό γυμναστή Archer. Θα επέλθει κορεσμός. Πρέπει να εντάξετε στο πρόγραμμά σας και μέρες ξεκούρασης. Μπορείτε να πάτε στο γυμναστήριο, αλλά να χρησιμοποιήσετε τη σάουνα ή το Jacuzzi.

Χρησιμοποιείτε το γυμναστήριο για κοινωνικές σχέσεις
Όταν πηγαίνετε συχνά στο γυμναστήριο, αρχίζει να μοιάζει με το δεύτερό σας σπίτι. Αυτή είναι μια επικίνδυνη στιγμή. Για πολλούς που πηγαίνουν καθημερινά, το γυμναστήριο αποτελεί μέρος της κοινωνικής τους ζωής. Η γυμναστική τότε μπορεί να μπει σε δεύτερη μοίρα. Έτσι, χρειάζεται να βάλετε στη σωστή σειρά τις προτεραιότητές σας.

Γυμνάζεστε χωρίς σκοπό
Η γυμναστική είναι από μόνη της ευχάριστη δραστηριότητα. Ωστόσο, πολλές φορές δεν έχει τεθεί κάποιος στόχος. Πρέπει να έχετε στο μυαλό σας το βραχυπρόθεσμο και το μακροπρόθεσμο στόχο για να παραμένετε κινητοποιημένος. Αν δεν μπορείτε να σκεφτείτε κάποιο μακροπρόθεσμο στόχο, τότε μπορεί να σας βοηθήσει σε αυτό ο γυμναστής.

Γυμνάζεστε μόνος σας
Οι αθλητές συνήθως γυμνάζονται με παρέα για να έχουν τη διάθεση να συνεχίσουν και για να οδηγηθούν σε καλύτερη απόδοση. Χρειάζεστε κάποιον που, ιδανικά, θα έχει τους ίδιους στόχους με σας και που θα βρίσκεται σε λίγο καλύτερη κατάσταση από σας. Θα σας δίνει ώθηση, και ο ένας θα μπορεί να είναι σίγουρος πως ο άλλος πηγαίνει στο γυμναστήριο.

Ποτέ δεν κάνετε διάλειμμα
Η υπερβολική τήρηση ενός προγράμματος γυμναστικής, όλη τη χρονιά, πιθανόν θα σας οδηγήσει σε εξάντληση. Αν διαπιστώσετε ότι δεν έχετε πια αποτέλεσμα, κάντε ένα διάλειμμα για 15 μέρες. Έτσι θα ανακάμψει το σώμα και το μυαλό σας, γιατί η πλήξη είναι ο μεγαλύτερος εχθρός. Αν πάτε διακοπές, δεν χρειάζεται να πάρετε μαζί παπούτσια για τρέξιμο. Δείτε τις διακοπές σαν τρόπο επιβράβευσης, που θα σας βοηθήσει να φτάσετε το στόχο σας.

Απογοητεύεστε όταν έχετε μια άσχημη μέρα στο γυμναστήριο
Ακόμα και οι πιο ενεργητικοί άνθρωποι στο γυμναστήριο μπορεί να έχουν κάποια άσχημη μέρα. Συχνά δεν υπάρχει εμφανής λόγος. Απλώς το σώμα δεν υπακούει. Μη νομίσετε ότι οπισθοχωρείτε ως προς την πρόοδο. Καμιά φορά δεν αισθάνεστε καλά αλλά και μόνο το ότι βρίσκεστε στο γυμναστήριο είναι αρκετό. Όσοι είναι αυστηροί με τον εαυτό τους, πιστεύει ο Archer και αρχίζουν να νιώθουν άσχημα μπορεί τελικά να σταματήσουν τελείως να πηγαίνουν στο γυμναστήριο.

Μπερδεύετε το κουρασμένο μυαλό με το κουρασμένο σώμα
Μια δύσκολη μέρα στο γραφείο μπορεί να μη σας επιτρέψει να έχετε τη διάθεση να πάτε στο γυμναστήριο. Πιθανό είναι να γυρίσετε σπίτι και να κοιμηθείτε νωρίς αλλά στο τέλος να υποφέρετε από αϋπνία. Αν αυτό σας φαίνεται γνώριμη κατάσταση θα πρέπει ενδεχομένως να ξεχωρίσετε τη σωματική από την ψυχική κούραση. Αν και το μυαλό μπορεί να κουραστεί από τη δουλειά μπροστά στον ηλεκτρονικό υπολογιστή, το σώμα είναι έτοιμο για άσκηση. Πηγαίνοντας στο γυμναστήριο θα δείτε τα επίπεδα ενέργειάς σας να ανεβαίνουν και στη συνέχεια να μειώνεται το στρες.

Γυμνάζεστε όταν έχετε κρύωμα
Όταν γυμνάζεστε έχοντας κρυολογήσει, η εξασθένηση του ανοσοποιητικού συστήματος, θα επιδεινώσει το κρύωμα. Αν αισθάνεστε άρρωστος, φάτε καλά και σταματήστε για δυο μέρες τη γυμναστική μέχρι να ανακάμψετε και να επανέλθετε δριμύτερος.

Επιμένετε στα ίδια μηχανήματα
Πολλές φορές συμβαίνει να έχετε φτάσει στην οροφή και να αγωνιάτε να προσθέσετε παραπάνω βάρος στο αγαπημένο σας μηχάνημα. Αλλά το σώμα σας ξέρει τα όριά του καλύτερα από σας. Μπορείτε έτσι να χρησιμοποιήσετε άλλο μηχάνημα που θα γυμνάσει και διαφορετικούς μυς.

Παραλείπετε το κατάλληλο ζέσταμα
Μην παραλείπετε το ζέσταμα. Προσπαθήστε να ταιριάξετε το ζέσταμα με την κατάλληλη γυμναστική για κάθε μυ. Η κωπηλασία είναι καλή για το πάνω μέρος του σώματος.

Χρησιμοποιείτε μόνο τα μεγαλύτερα βάρη
Προτιμάτε πάντα να σηκώνετε μόνο τα μεγαλύτερα βάρη. Αυτό μπορεί να περιορίσει την ανάπτυξή σας και να προκαλέσει τραυματισμό, ενώ είναι δύσκολο να ελεγχθούν με ακρίβεια τα μεγάλα βάρη. Oρισμένες φορές πρέπει να επιλέγετε πιο ελαφριά βάρη.

Δεν χρονομετράτε την ώρα ανάπαυσης ανάμεσα στις ασκήσεις
Ανάμεσα στις ασκήσεις μπορεί να περιφέρεστε, να συζητάτε αρκετή ωρα και να αργείτε να συνεχίσετε. Αυτό πιθανό να σαμποτάρει την άσκησή σας. Αν η ανάπαυση είναι μικρής διάρκειας, οι μυς δεν προλαβαίνουν να ανακάμψουν, ενώ αν είναι μεγάλης, δεν θα ωφεληθείτε.

Γυμνάζεστε σε υπερβολικό βαθμό
Η πολύ έντονη φυσική άσκηση, στο τέλος μπορεί να οδηγήσει στην εξουθένωση του σώματος και στην καθυστερημένη ανάκαμψή του. Μην ξεχνάτε να χαλαρώνετε ορισμένες ημέρες και μην συνεχίζετε τη γυμναστική όταν πονάει ένας μυς. Περιμένετε μέχρι να υποχωρήσει ο πόνος.


Πηγή: www.iatronet.gr

xelashai
26-02-12, 21:04
μπράβο στελλιτσα.. αναγνωρίζω αρκετά... ειδικά το "γυμνάζεσαι μόνος"
καποια στιγμή έτυχε ενα παιδί δίπλα μου στο διάδρομο που ειχε πολυ γρήγορο ρυθμό...
στην κυριολεξία έτρεχα να τον προλάβω...(εχω μάθει να ειμαι κ λιγο ανταγωνιστική .)
αφου του ειπα: μπράβο σου..μου δίνεις ρυθμο..και με ενθαρρυνε κιόλας μετα
εκεινη τη φορα την ευχαριστηθηκα... μούσκεμα το φανελάκι..

gym
26-02-12, 22:21
Μπερδεύετε το κουρασμένο μυαλό με το κουρασμένο σώμα


Αντιγράφετε τους πιο γυμνασμένους του γυμναστηρίου

Παραλείπετε το κατάλληλο ζέσταμα

στελλα μπραβο που το ανεβασες...το εχω δει εδω και καιρο και θα ηθελα να δωσετε σημασια πολυ στα παραπανω τρια...

eli_din3
26-02-12, 22:50
καλα...το χωριατικο το αυγο της αλανιαρας κοτας..οχι καμια σχεση...ΚΑΜΙΑ σχεση..πιστευω ειναι ο ορισμος του αυγου και τα αγοραστα απλα μια απομιμηση....φιλακια σε ολες και καλη καθαρα δευτεραα!!

gym
26-02-12, 22:51
καλα...το χωριατικο το αυγο της αλανιαρας κοτας..οχι καμια σχεση...ΚΑΜΙΑ σχεση..πιστευω ειναι ο ορισμος του αυγου και τα αγοραστα απλα μια απομιμηση....φιλακια σε ολες και καλη καθαρα δευτεραα!!

αυτο ξαναπες το!:(:(

αντε φαε κ για μας βρε!

καλα να περασεις!

dorita
26-02-12, 23:15
:welcome::welcome:κουκλες...
σημερα βαριομουν πολυ..δεν πηγα σχεδον πουθενα...δεν το΄χω κ πολυ με τις αποκριες!!!
κ ειχα ορεξη για γυμναστικη!!
βρηκα απο την αδερφη μου ενα παλιο dvd της dolores munoz 45' λεπτο προγραμμα για ποδια κ γλουτους κ του'δωσα κ καταλαβε!!!τι καθισματα , τι πλιε , τι προβολες... με αρεσε πολυ!!!

PEGY
27-02-12, 09:38
Και γω έχω σκεφτεί να νηστέψω φέτος...αλλά δεν ξέρω αν θα το τολμήσω..έχω μεγάλο κόλλημα με το κοτόπουλο και γενικώς με τα κρεατικά!
Μην το φοβάσαι για την πρωτείνη αν κάνεις τους κατάλληλους συνδιασμούς τροφών θα καταφέρεις να αυξήσεις τη βιολογική αξια των φυτικών πρωτεινών σαν να τρως κρεας.
Ορίστε μερικοί συνδιασμοι (μου τα έχει δώσει η διαιτολόγος):
ρύζι + φασόλια
Καλαμπόκι + φασόλια
καλαμπόκι + ρύζι
σόγια + καλαμπόκι
σόγια + ρύζι
Επίσης μια καλή λύση θα ήταν να επισκευτεις και μια διαιτολόγο να σου βγάλει διατροφή για να είσαι σίγουρη και να έχεις ποικιλία.
Μπράβο σου που το αποφάσισες :thumbup:...εγώ συνέχεια του χρόνου και του χρόνου το πάω....

Ευχαριστώ:toast:
Ειχα νηστεψει κ παλαιότερα κ γενικα το κάνω κατα διαστήματα, συνήθως όταν καταλαβαίνω πως έχω κόλλημα με κάποιο φαγητο όπως λές κ εσυ.
Τώρα καταλαβαίνω πως έχω κόλλημα όντως με κοτόπουλα κ κρεατικα κ θέλω να δώ τι ακριβώς θα γίνει κ τι αντικτυπο θα έχει η αποχή στο σώμα μου. Η αλήθεια είναι οτι θα μου λείψουν τα αυγα.......
Ευτυχώς παλαιοτερα που πήγαινα σε διαιτολόγο μου είχε βγάλει κ νηστίσημο μενού οπότε είμαι ετοιμη


καλημέεερααα....
καλη αρχή πέγκυ...;)
;)

τιποτα δεν θα παθεις πεγκυ μου απο θεμα μυικοτητας...οι μυς φτιαχνονται και χανονται το ιδιο δυσκολα...εκτος κ αν κανεις απεργια πεινας κ προπονησεις μαζι!:green:

θα ειναι μια ωραια αλλαγη...το ειχα κανει παλιοτερα κ μου ειχε αρεσει αυτη η αποχη απο το κρεας!

Ελένη πολύ χαίρομαι που το ακούω αυτο απο σένα! Μ αρέσουν οι αλλαγές κ πραγματικα όπως ξέρεις κ εσύ ψαχνόμουν να αλλάξω κάτι, ο,τι κ αν είναι αυτό. Κ αφού την γλίτωσαν τα μάλλια μου:green: θα ξεδώσω στη διατροφή:green::green:

Stella
27-02-12, 09:39
Χαχαχα εμένα πάλι πάντα τα μαλλία μου την πατάνε!:green::green::green:

PEGY
27-02-12, 09:41
Καλημερα κορες του Νοτια.Διαβασα και ειδα κατι και μου εχει κανει τοση εντυπωση που ειπα να το μοιραστω μαζι σας.

6vW07ut0cKU απλα δεν υπαρχουν!!!!:shock:

Μαρβίν κοίτα εδώ http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?15389-Calisthenics

είναι όντως απίστευτοι, αν μου έθεταν το δίλλημα, ή ένα κορμί τουμπανο ή ένα κορμι που να έχει τη δυναμη να κάνει τέτοια θα διάλεγα το δεύτερο.
Κ το λέω αυτο γιατι αν παρατηρήσεις κορμια που ασχολούνται με τέτοια τείνουν να είναι λίγο αδυνατούλικα

katerina.
27-02-12, 10:49
κοριτσακια καλημερα !!!ξερει καμια αν το ροφημα πρωτεινης επιτρεπεται στην νηστεια????

Miss Fit
27-02-12, 11:16
κοριτσακια καλημερα !!!ξερει καμια αν το ροφημα πρωτεινης επιτρεπεται στην νηστεια????

Καλήμερα και απο μένα!!!!Κατερίνα νομίζω πως δεν επιτρέπεται αφου ειναι σαν κανονικό φαγητό πρωτεινης.

marvin
27-02-12, 12:07
Καλημερα κορες του Νοτια ,καλη Σαρακοστη να εχουμε!!!:welcome:

marvin
27-02-12, 12:11
Μαρβίν κοίτα εδώ http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?15389-Calisthenics

είναι όντως απίστευτοι, αν μου έθεταν το δίλλημα, ή ένα κορμί τουμπανο ή ένα κορμι που να έχει τη δυναμη να κάνει τέτοια θα διάλεγα το δεύτερο.
Κ το λέω αυτο γιατι αν παρατηρήσεις κορμια που ασχολούνται με τέτοια τείνουν να είναι λίγο αδυνατούλικα

Πεγκυ μου συμφωνω,με τρελενει η ενεργεια που βγαζουν.Σιγουρα και εγω το δευτερο θα διαλεγα.
Απο καποια βιντεακια που ειδα ,καποιες ασκησεις της χρησιμοποιει και η Ελενη στα προγραμμα της .Τις ειχα σαν ασκησεις για ποδια στο σπιτι και ηταν ...φωτιαααααα!!!!!;)

marvin
27-02-12, 12:12
κοριτσακια καλημερα !!!ξερει καμια αν το ροφημα πρωτεινης επιτρεπεται στην νηστεια????

Κατρινα μας αν πεις οτι θα νηστεψεις ,οχι δεν επιτρεπεται καθως ειναι ζωικης προελευσης.;)

Stella
27-02-12, 12:37
Σήμερα νοιώθω στους θωρακικούς περισσότερο και λιγότερο στους τρικλεφαλους σαν να είμαι πιασμένη από κανονική προπόνηση, μόνο και μόνο απο το GCD 10 που έκανα χθες. Φανταστείτε σκουρια δηλαδη. Αλλά λογικό αφού τους τελευταίους μήνες το πάνω σωμα δεν το πιεζα ούτε στις απλές καθημερινές δουλειες!
Το ξαναέκανα σήμερα 4' 40'' χρόνος.

marvin
27-02-12, 12:41
Σήμερα νοιώθω στους θωρακικούς περισσότερο και λιγότερο στους τρικλεφαλους σαν να είμαι πιασμένη από κανονική προπόνηση, μόνο και μόνο απο το GCD 10 που έκανα χθες. Φανταστείτε σκουρια δηλαδη. Αλλά λογικό αφού τους τελευταίους μήνες το πάνω σωμα δεν το πιεζα ούτε στις απλές καθημερινές δουλειες!
Το ξαναέκανα σήμερα 4' 40'' χρόνος.

Καλημερα Στελλα.Με το μαλακο να μπεις!!!!Καλη Σαρακοστη!!!!

Stella
27-02-12, 12:53
Καλημέρα!
Ω ναι με το μαλακο θα μπω και για να το εξασφαλίσω αυτό θα ξεκινήσω με τα ομαδικά που είναι πιο λαιτ για κανα δυο εβδομάδες γιατί όντως εξω στα βάρη έχω θέμα και δεν μπορώ να ελεγξω τον εαυτό μου!
Ομαδικά και τα GCD της Ελένης!;)

gym
27-02-12, 13:43
Ευχαριστώ:toast:


Ελένη πολύ χαίρομαι που το ακούω αυτο απο σένα! Μ αρέσουν οι αλλαγές κ πραγματικα όπως ξέρεις κ εσύ ψαχνόμουν να αλλάξω κάτι, ο,τι κ αν είναι αυτό. Κ αφού την γλίτωσαν τα μάλλια μου:green: θα ξεδώσω στη διατροφή:green::green:

το κανω αραια και που αγαπη μου γιατι μπουκωνω απο τα κρεατα συχνα....μια χαρα ειμαι κ τοτε...:thumbup:
αφου την γλιτωσε κ το μαλλι οκ!:rolf::rolf::rolf:

gym
27-02-12, 14:02
ΠΟΥ ειναι τα κοριτσια του :bodybuildinggr:????????????????????

Ειστε ετοιμες για ενα σαρακοστιανο GCD?:green::green:

Miss Fit
27-02-12, 14:05
ΠΟΥ ειναι τα κοριτσια του :bodybuildinggr:????????????????????

Ειστε ετοιμες για ενα σαρακοστιανο GCD?:green::green:

Ριξεεεεεεεεεεεεεεεεε! Να κάνω και το προιγούμενο και αυτό μαζί!!!

dorita
27-02-12, 14:09
ΠΟΥ ειναι τα κοριτσια του :bodybuildinggr:????????????????????

Ειστε ετοιμες για ενα σαρακοστιανο GCD?:green::green:

ναι κυρια!!!!!!!!!!!!!!!!!:weights::weights::weights::weights:

Miss Fit
27-02-12, 14:13
GCD 10


‘’20 καμψεις

20 βυθισεις τρικεφαλου

30 προβολες προχωρητικες η στατικες αν δεν εχετε χωρο

20 αρσεις ποδιων για κοιλιακους’’

Σκορ σας?Ο χρονος σας!

4.35

gym
27-02-12, 14:16
GCD 11


5 burpees http://www.youtube.com/watch?v=c_Dq_NCzj8M

5 προβολες ενα ενα ποδι(στο καθε ποδι 5 εννοειται) http://www.youtube.com/watch?v=eQUMw4JgMN0

5 burpees http://www.youtube.com/watch?v=c_Dq_NCzj8M

5 καμψεις για τρικεφαλο http://www.youtube.com/watch?v=hfIQ5V4Tcgo(μπορειτε τα χερια να τα βαλετε και ακριβως στο ανοιγμα των ωμων,το θεμα ειναι να γλυφουν οι αγκωνες τα πλευρα,κλειστα κ οχι ανοιχτα οπως κανουμε στις καμψεις για στηθος)

5 βυθισεις με ποδι στον αερα(5 και 5 δηλαδη) http://www.youtube.com/watch?v=MnljV_-PMb4

5 burpees http://www.youtube.com/watch?v=c_Dq_NCzj8M


Εκτελειτε και σημειωνετε χρονο!Αργα και οχι τσαπατσουλικα!

Χρονια πολλα και καλη σαρακοστη σε ολες σας!

Miss Fit
27-02-12, 14:35
GCD 11


5 burpees http://www.youtube.com/watch?v=c_Dq_NCzj8M

5 προβολες ενα ενα ποδι(στο καθε ποδι 5 εννοειται) http://www.youtube.com/watch?v=eQUMw4JgMN0

5 burpees http://www.youtube.com/watch?v=c_Dq_NCzj8M

5 καμψεις για τρικεφαλο http://www.youtube.com/watch?v=hfIQ5V4Tcgo(μπορειτε τα χερια να τα βαλετε και ακριβως στο ανοιγμα των ωμων,το θεμα ειναι να γλυφουν οι αγκωνες τα πλευρα,κλειστα κ οχι ανοιχτα οπως κανουμε στις καμψεις για στηθος)

5 βυθισεις με ποδι στον αερα(5 και 5 δηλαδη) http://www.youtube.com/watch?v=MnljV_-PMb4

5 burpees http://www.youtube.com/watch?v=c_Dq_NCzj8M


Εκτελειτε και σημειωνετε χρονο!Αργα και οχι τσαπατσουλικα!

Χρονια πολλα και καλη σαρακοστη σε ολες σας!

Χρονια πολλά, καλη σαρακοστη!!
GCD 11
3.25 (καμψεις για τρικ. γυναικειες)

dorita
27-02-12, 14:36
GCD11 3.37 ,,,τονωθηκα πρωινιατικα!!! εννοειται οι καμψεις για τρικεφαλο γυναικειες!!

απο τα καλυτερα GCD!!! τα burpees τελεια!!!!

θελω κ αλλα τετοια!!!

xristina92
27-02-12, 16:49
Γειά σας κορίτσια. Είμαι σίγουρη ότι θα έχει αναφερθεί κάπου ξανά (αλήθεια ξεκίνησα να διαβάζω αλλά δεν μπορώ να διαβάσω και τις 200 σελίδες :P ) όμως ελπίζω να με βοηθήσετε (έστω με παραπομπή). Με λένε Χριστίνα, είμαι 1.60, 53 κιλά. Είμαι σχετικά αδύνατη απλά θέλω να "σφίξω" το σώμα μου. Τι ένταση πρέπει να έχω στις ασκήσεις μου? Βασικά τι ασκήσεις πρέπει να κάνω? Απ'όλα? Κάποιες μυικές ομάδες κάθε μέρα? Πόσες επαναλήψεις? Πόσα κιλά? Ακόμη πόσο τρέξιμο πρέπει να κάνω? Οι γυμνάστριες στο γυμναστήριο δεν είναι και πολύ βοηθητικές. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων :)

katerina.
27-02-12, 17:25
Γειά σας κορίτσια. Είμαι σίγουρη ότι θα έχει αναφερθεί κάπου ξανά (αλήθεια ξεκίνησα να διαβάζω αλλά δεν μπορώ να διαβάσω και τις 200 σελίδες :P ) όμως ελπίζω να με βοηθήσετε (έστω με παραπομπή). Με λένε Χριστίνα, είμαι 1.60, 53 κιλά. Είμαι σχετικά αδύνατη απλά θέλω να "σφίξω" το σώμα μου. Τι ένταση πρέπει να έχω στις ασκήσεις μου? Βασικά τι ασκήσεις πρέπει να κάνω? Απ'όλα? Κάποιες μυικές ομάδες κάθε μέρα? Πόσες επαναλήψεις? Πόσα κιλά? Ακόμη πόσο τρέξιμο πρέπει να κάνω? Οι γυμνάστριες στο γυμναστήριο δεν είναι και πολύ βοηθητικές. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων :)

kaλως ορισες χριστινα στην παρεα μας ...:welcome:

PEGY
27-02-12, 17:58
Κορασίδες καλησπέρα;)

Κατερίνα όντως το ρόφημα πρωτείνης δεν επιτρέπεται αλλα υπάρχει για αντικατάσταση η πρωτείνη σόγιας σε σκόνη. Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ αλλά αν θέλεις υπάρχει η εναλλακτική.

Ελένη τα GCD θα τα βάλω στο ψυγείο μέχρι την Τετάρτη γιατι κοιλοπονώ . . . Δεν χαλάνε ε;

eri_87
27-02-12, 18:13
http://dl10.glitter-graphics.net/pub/1331/1331520rk97otkeon.gif (http://www.glitter-graphics.com)
Καλή σαρακοστή και καλή αρχή στη νηστεία σε όσες κοπέλες ξεκινήσουν! :)
Επέστρεψα από τη βολτούλα μου στην Αθήνα και μετά από κάτι μέρες στη δουλειά μόλις σήμερα κατάφερα να μπω να πω ένα γεια.. :) Δουλειές με φούντες δηλαδή... :green:

Μια χαρά σας βλέπω, ζωηρότατες κ ομιλητικότατες! :shock: Φτου φτου...μπράβο! :P

katerina.
27-02-12, 18:34
GCD 11


5 burpees http://www.youtube.com/watch?v=c_Dq_NCzj8M

5 προβολες ενα ενα ποδι(στο καθε ποδι 5 εννοειται) http://www.youtube.com/watch?v=eQUMw4JgMN0

5 burpees http://www.youtube.com/watch?v=c_Dq_NCzj8M

5 καμψεις για τρικεφαλο http://www.youtube.com/watch?v=hfIQ5V4Tcgo(μπορειτε τα χερια να τα βαλετε και ακριβως στο ανοιγμα των ωμων,το θεμα ειναι να γλυφουν οι αγκωνες τα πλευρα,κλειστα κ οχι ανοιχτα οπως κανουμε στις καμψεις για στηθος)

5 βυθισεις με ποδι στον αερα(5 και 5 δηλαδη) http://www.youtube.com/watch?v=MnljV_-PMb4

5 burpees http://www.youtube.com/watch?v=c_Dq_NCzj8M


Εκτελειτε και σημειωνετε χρονο!Αργα και οχι τσαπατσουλικα!

Χρονια πολλα και καλη σαρακοστη σε ολες σας!


σημερα απεργω ....με το ουζο που ήπια ....θα μου παρει μια μερα να τις κανω!!!δεν φταιω εγω η μαρβιν πεταξε την ιδεα!!!!:green::green::green:

gym
27-02-12, 19:03
σημερα απεργω ....με το ουζο που ήπια ....θα μου παρει μια μερα να τις κανω!!!δεν φταιω εγω η μαρβιν πεταξε την ιδεα!!!!:green::green::green:

χαχα...με τσιπουρο και ουζο ειχα μεθυσει τα παιδια απο ερασμους περσυ τετοιο καιρο!:rolf::rolf::rolf:

καλα κανεις...η ξεκουραση ειναι απαραιτητη...και απο τη γυμναστικη και απο τη διατροφη!;)

gym
27-02-12, 19:10
http://dl10.glitter-graphics.net/pub/1331/1331520rk97otkeon.gif (http://www.glitter-graphics.com)
Καλή σαρακοστή και καλή αρχή στη νηστεία σε όσες κοπέλες ξεκινήσουν! :)
Επέστρεψα από τη βολτούλα μου στην Αθήνα και μετά από κάτι μέρες στη δουλειά μόλις σήμερα κατάφερα να μπω να πω ένα γεια.. :) Δουλειές με φούντες δηλαδή... :green:

Μια χαρά σας βλέπω, ζωηρότατες κ ομιλητικότατες! :shock: Φτου φτου...μπράβο! :P

γεια σου ερη μας με τις ωραιες τις εικονουλες σου!

καλη σαρακοστη κ σε σενα!:welcome::welcome:

gym
27-02-12, 19:11
Κορασίδες καλησπέρα;)

Κατερίνα όντως το ρόφημα πρωτείνης δεν επιτρέπεται αλλα υπάρχει για αντικατάσταση η πρωτείνη σόγιας σε σκόνη. Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ αλλά αν θέλεις υπάρχει η εναλλακτική.

Ελένη τα GCD θα τα βάλω στο ψυγείο μέχρι την Τετάρτη γιατι κοιλοπονώ . . . Δεν χαλάνε ε;

ελπιζω να ειναι μονο μεγαληηη η πορτα του ψυγειου γιατι εχω ηδη βαλει κατι στον φουρνο...θα δοκιμασω και μετα θα σας κερασω μην μου γκρινιαξετε!:green::green:

gym
27-02-12, 19:17
Γειά σας κορίτσια. Είμαι σίγουρη ότι θα έχει αναφερθεί κάπου ξανά (αλήθεια ξεκίνησα να διαβάζω αλλά δεν μπορώ να διαβάσω και τις 200 σελίδες :P ) όμως ελπίζω να με βοηθήσετε (έστω με παραπομπή). Με λένε Χριστίνα, είμαι 1.60, 53 κιλά. Είμαι σχετικά αδύνατη απλά θέλω να "σφίξω" το σώμα μου. Τι ένταση πρέπει να έχω στις ασκήσεις μου? Βασικά τι ασκήσεις πρέπει να κάνω? Απ'όλα? Κάποιες μυικές ομάδες κάθε μέρα? Πόσες επαναλήψεις? Πόσα κιλά? Ακόμη πόσο τρέξιμο πρέπει να κάνω? Οι γυμνάστριες στο γυμναστήριο δεν είναι και πολύ βοηθητικές. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων :)

καλως ηρθες χριστινας μας στην γυναικεια παρεα του φορουμ!:welcome::welcome:

καθε ατομο ειναι διαφορετικο οποτε δεν πειραζει που ξαναρωτας κατι...γι αυτο ειμαστε εδω αλλωστε!

μια χαρα τα κιλα σου με το υψος σου για αρχη!

ωραιος ο στοχος σου!σφιξιμο λοιπον!

η ενταση στις ασκησεις σου θα πρεπει να ειναι τετοια ωστε τις τελευταιες δυο επαναληψεις του σετ σου να τις βγαζεις με δυσκολια...σαν γενικο απαραβατο κανονα σου λεω οτι στην προπονηση τα δινεις ολα και παντα!ποτε δεν χασομερας...εισαι εκει για να γυμναστεις κ τελος!

εννοειται θα γυμναζεις ολο σου το σωμα σε μια προπονητικη εβδομαδα...

οι ερωτησεις σου ομως ειναι πολυ γενικες και αοριστες και δεν μπορω να σου απαντησω συγκεκριμενα χωρις να ξερουμε λεπτομερειες για σενα...

γραψε μας αν θες ποσο καιρο γυμναζεσαι,τι κ τι εχεις κανει κ το προγραμμα που ακολουθεις αυτον τον καιρο...

το μονο που μπορω να πω ειναι οτι τα κιλα ειναι υποκειμενικα για τον καθενα...δεν μπορω να σου πω κανε τοσα...με τιποτα...απλα θα ζεις τοσα κιλα ωστε οπως προειπα να βγαζεις δυσκολα τις τελευταιες δυο επαναληψεις του σετ σου...

περιμενουμε λοιπον περισσοτερες πληροφοριες για σενα...;)

gym
27-02-12, 19:22
για να δουμε...ποσες ξεφυγαν σημερααααα?:green::green:


1 μαρτιου ζυγιζομαστε ετσι?:green::green::green::green:




ο ναι ειμαι πολυ κακια!:P:P

gym
27-02-12, 19:50
GCD 12


1 ’ οσα μπορειτε να κανετε (διαλειμμα οπου το χρειαζεστε σαν μικρη παυση)


http://www.youtube.com/watch?v=JB2oyawG9KI


http://www.youtube.com/watch?v=JB2oyawG9KI

Προσοχη σε μεση...δεν κατεβαζετε πολυ τα ποδια παρα μονο μεχρι το σημειο που το επιτρεπει η μεση σας.


ΠΡΟΣΟΧΗ...ποτε δεν αφηνουμε να ξεφυγει πολυ το κενο αναμεσα σε στρωμα/πατωμα/εδαφος και μεση!



Για να δω τα φετονια μας εδω!~;)

xristina92
27-02-12, 19:56
καλως ηρθες χριστινας μας στην γυναικεια παρεα του φορουμ!:welcome::welcome:

καθε ατομο ειναι διαφορετικο οποτε δεν πειραζει που ξαναρωτας κατι...γι αυτο ειμαστε εδω αλλωστε!

μια χαρα τα κιλα σου με το υψος σου για αρχη!

ωραιος ο στοχος σου!σφιξιμο λοιπον!

η ενταση στις ασκησεις σου θα πρεπει να ειναι τετοια ωστε τις τελευταιες δυο επαναληψεις του σετ σου να τις βγαζεις με δυσκολια...σαν γενικο απαραβατο κανονα σου λεω οτι στην προπονηση τα δινεις ολα και παντα!ποτε δεν χασομερας...εισαι εκει για να γυμναστεις κ τελος!

εννοειται θα γυμναζεις ολο σου το σωμα σε μια προπονητικη εβδομαδα...

οι ερωτησεις σου ομως ειναι πολυ γενικες και αοριστες και δεν μπορω να σου απαντησω συγκεκριμενα χωρις να ξερουμε λεπτομερειες για σενα...

γραψε μας αν θες ποσο καιρο γυμναζεσαι,τι κ τι εχεις κανει κ το προγραμμα που ακολουθεις αυτον τον καιρο...

το μονο που μπορω να πω ειναι οτι τα κιλα ειναι υποκειμενικα για τον καθενα...δεν μπορω να σου πω κανε τοσα...με τιποτα...απλα θα ζεις τοσα κιλα ωστε οπως προειπα να βγαζεις δυσκολα τις τελευταιες δυο επαναληψεις του σετ σου...

περιμενουμε λοιπον περισσοτερες πληροφοριες για σενα...;)

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση και το ενδιαφέρον και συγγνώμη που δεν ήμουν πιο σαφής. Γυμνάζομαι περίπου 1 χρόνο τώρα. Το πρόγραμμα που έκανα/κάνω είναι: πάω σχεδόν σε κάθε όργανο του γυμναστηρίου και κάνω 3 σετ των 12 επαναλήψεων και μετά κάνω 20 λεπτά διάδρομο. Έχω δει μια βελτίωση στη δύναμη θα μπορούσα να πω (τα κιλά πλέον τα σηκώνω πολύ έυκολα) αλλά πέρα από αυτό κανένα "ορατό" αποτέλεσμα. Γι'αυτό ρώτησα για τη ένταση και για το αν πρέπει να συνεχίσω σε αυτό το μοτίβο ή να κάνω πιο στοχευμένη γυμναστική κάθε μέρα (παω 3 φορές την εβδομάδα). Όσον αφορά στο τρέξιμο, είναι καλύτερα να "τρέχω" 40 λεπτά στο 6.5 ή να έχω μεγαλύτερη ένταση για λιγότερο χρόνο?
Ευχαριστώ και πάλι.

Stella
27-02-12, 20:05
Xαχαχαχα...εγώ ξέφυγα....αλλά η 1η Μαρτιου ισχύει....
είμαι έτοιμη να υποστω τις συνέπειες....:bodybuilder1:
Από αυριο όμως...ΤΕΛΟΣ!
Ξεκινάμε άλλα ωραία!!!:turtle::turtle::turtle:

gym
27-02-12, 20:07
δαφνουλι μου ναι...το τελευταιο που ποσταρα ειναι κοιλιαααααααααααα!:P:P

gym
27-02-12, 20:08
Xαχαχαχα...εγώ ξέφυγα....αλλά η 1η Μαρτιου ισχύει....
είμαι έτοιμη να υποστω τις συνέπειες....:bodybuilder1:
Από αυριο όμως...ΤΕΛΟΣ!
Ξεκινάμε άλλα ωραία!!!:turtle::turtle::turtle:

στελλα ετσι σε θελω,...ταιγκερ λεμε!

με ορεξη για τα ωραια!

στον γυμναστη πηγες τελικα καλε η οχι ακομα?

xelashai
27-02-12, 20:13
δαφνουλι μου ναι...το τελευταιο που ποσταρα ειναι κοιλιαααααααααααα!:P:P

χαχααχα...τιποτα δεν σου ξεφευγει...φφφφ
δεν μου εμφανιζε το βιντεο και αναρωτιομουν τι να ναι...

gym
27-02-12, 20:14
χαχααχα...τιποτα δεν σου ξεφευγει...φφφφ
δεν μου εμφανιζε το βιντεο και αναρωτιομουν τι να ναι...

:P:P:P:P:P

lila_1
27-02-12, 20:14
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση και το ενδιαφέρον και συγγνώμη που δεν ήμουν πιο σαφής. Γυμνάζομαι περίπου 1 χρόνο τώρα. Το πρόγραμμα που έκανα/κάνω είναι: πάω σχεδόν σε κάθε όργανο του γυμναστηρίου και κάνω 3 σετ των 12 επαναλήψεων και μετά κάνω 20 λεπτά διάδρομο. Έχω δει μια βελτίωση στη δύναμη θα μπορούσα να πω (τα κιλά πλέον τα σηκώνω πολύ έυκολα) αλλά πέρα από αυτό κανένα "ορατό" αποτέλεσμα. Γι'αυτό ρώτησα για τη ένταση και για το αν πρέπει να συνεχίσω σε αυτό το μοτίβο ή να κάνω πιο στοχευμένη γυμναστική κάθε μέρα (παω 3 φορές την εβδομάδα). Όσον αφορά στο τρέξιμο, είναι καλύτερα να "τρέχω" 40 λεπτά στο 6.5 ή να έχω μεγαλύτερη ένταση για λιγότερο χρόνο?
Ευχαριστώ και πάλι.

Πρέπει να ανεβάζεις προοδευτικά την αντίσταση
ΜΕ το να κάνεις σε μόνιμη βάση τις ίδιες ασκήσεις, με τα ίδια κιλά για τις ίδιες επαναλήψεις δεν πρόκειται να δεις αποτέλεσμα...
Επίσης άρχισε να χρησιμοποιείς ελέυθερα βάρη και πιο compound ασκήσεις.
3 σετ των 6-12/15 επαναλήψεων είναι ένας καλός μπούσουλας για αρχή, αρκέι να φτάνεις σε (σχεδόν) fail στη τελευταία επανάληψη.
Με το να σπρώχνεις και να τραβάς για 12 φορές ενώ ενδεχομένως να μπορείς για άλλες τόσες, δεν θα έχεις μυική ανάπτυξη (απαραίτητη για να σφίξεις)

Μπορείς να αλλάξεις σε ένα πρόγραμμα upper/lower.
Τη μία μέρα άνω σώμα την επόμενη κάτω

Δες εδώ (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?13019-Upper-Lower-split%21) ένα τέτοιο πρόγραμμα

xelashai
27-02-12, 20:50
GCD 12
1'.....>12 επαναλήψεις

Stella
27-02-12, 21:48
GCD 11 -> ? Γμτ το έκανα και ξέχασα να πατήσω το σταρτ στο χρονόμετρο...πάντως καλά μου βγήκε;)
GCD 12 -> 15 επαναλήψεις

xelashai
27-02-12, 22:14
GCD 11
2' 15''.....
μας εκανες πλακα με τις burpees ....εεεε???

marvin
27-02-12, 22:37
σημερα απεργω ....με το ουζο που ήπια ....θα μου παρει μια μερα να τις κανω!!!δεν φταιω εγω η μαρβιν πεταξε την ιδεα!!!!:green::green::green:

:shock:Εγω φταιω ;:shock:Η μερα Κατρινα μας...δεν μπορουμε σε τετοιους δυσκολους καιρους να αφηνουμε τα εθιμα μας να σβηνουν.......:green::turtle::turtle::turtle:.Εγω βεβαια ουζο δεν ηπια αλλα χαααααααααααααλβαααααα τον τιμησα λεμε!!!!:turtle::turtle:

Miss Fit
27-02-12, 23:27
GCD 12


1 ’ οσα μπορειτε να κανετε (διαλειμμα οπου το χρειαζεστε σαν μικρη παυση)


http://www.youtube.com/watch?v=JB2oyawG9KI


http://www.youtube.com/watch?v=JB2oyawG9KI

Προσοχη σε μεση...δεν κατεβαζετε πολυ τα ποδια παρα μονο μεχρι το σημειο που το επιτρεπει η μεση σας.


ΠΡΟΣΟΧΗ...ποτε δεν αφηνουμε να ξεφυγει πολυ το κενο αναμεσα σε στρωμα/πατωμα/εδαφος και μεση!



Για να δω τα φετονια μας εδω!~;)

GCD 12
20 επαναληψεις, μηπως τις εκανα γρήγορα;:unsure:

gym
28-02-12, 00:38
GCD 12
20 επαναληψεις, μηπως τις εκανα γρήγορα;:unsure:

χμ...αναλογως...τι ευρος κινησης ειχες κ τι τεμπο σε κατεβασμα πχ?

gym
28-02-12, 00:39
GCD 11
2' 15''.....
μας εκανες πλακα με τις burpees ....εεεε???

οχι αγαπη!αφου ξερεις...ειμαι παντα σοβαρη!:green:

Miss Fit
28-02-12, 00:45
χμ...αναλογως...τι ευρος κινησης ειχες κ τι τεμπο σε κατεβασμα πχ?

Μέχρι σχεδόν ορθή γωνια πάνω και αρκετά χαμηλα στο κάτω. Το ίδιο τέμπο, μετρημα ως το 2 για πάνω και αλλα 2 για κάτω. Ισως να τραβάω λιγο παραπάνω το κατέβασμα ε;

gym
28-02-12, 00:46
Πρέπει να ανεβάζεις προοδευτικά την αντίσταση
ΜΕ το να κάνεις σε μόνιμη βάση τις ίδιες ασκήσεις, με τα ίδια κιλά για τις ίδιες επαναλήψεις δεν πρόκειται να δεις αποτέλεσμα...
Επίσης άρχισε να χρησιμοποιείς ελέυθερα βάρη και πιο compound ασκήσεις.
3 σετ των 6-12/15 επαναλήψεων είναι ένας καλός μπούσουλας για αρχή, αρκέι να φτάνεις σε (σχεδόν) fail στη τελευταία επανάληψη.
Με το να σπρώχνεις και να τραβάς για 12 φορές ενώ ενδεχομένως να μπορείς για άλλες τόσες, δεν θα έχεις μυική ανάπτυξη (απαραίτητη για να σφίξεις)

Μπορείς να αλλάξεις σε ένα πρόγραμμα upper/lower.
Τη μία μέρα άνω σώμα την επόμενη κάτω

Δες εδώ (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?13019-Upper-Lower-split%21) ένα τέτοιο πρόγραμμα


σωστη η λιλα...:thumbup:
κ εγω στην θεση σου σαν αρχαρια ενα upper/lower θα εκανα...

ειναι πολυς ο καιρος που κανεις βολτα στο γυμναστηριο στα μηχανηματα κ πρεπει να μπεις σε ενα προγραμμα συγκεκριμενο...

απο ελευθερα βαρη δεν εχεις κανει τιποτα δηλαδη?εννοω ασκησεις διαφορες με αλτηρες,μπαρες...περα απο τα μηχανηματα


Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση και το ενδιαφέρον και συγγνώμη που δεν ήμουν πιο σαφής. Γυμνάζομαι περίπου 1 χρόνο τώρα. Το πρόγραμμα που έκανα/κάνω είναι: πάω σχεδόν σε κάθε όργανο του γυμναστηρίου και κάνω 3 σετ των 12 επαναλήψεων και μετά κάνω 20 λεπτά διάδρομο. Έχω δει μια βελτίωση στη δύναμη θα μπορούσα να πω (τα κιλά πλέον τα σηκώνω πολύ έυκολα) αλλά πέρα από αυτό κανένα "ορατό" αποτέλεσμα. Γι'αυτό ρώτησα για τη ένταση και για το αν πρέπει να συνεχίσω σε αυτό το μοτίβο ή να κάνω πιο στοχευμένη γυμναστική κάθε μέρα (παω 3 φορές την εβδομάδα). Όσον αφορά στο τρέξιμο, είναι καλύτερα να "τρέχω" 40 λεπτά στο 6.5 ή να έχω μεγαλύτερη ένταση για λιγότερο χρόνο?
Ευχαριστώ και πάλι.


το 6.5 δεν μου λει κατι σαν νουμερο...,μετρα τους παλμους σου κ κοιτα να εισαι στο 60-70% της ΜΚΣ (μεγιστη καρδιακη συχνοτητα) για ενα διαστημα που θα καθορισεις αναλογα με το προγραμμα σου αν θες να καψεις λιπος με την αεροβια σταθερου τεμπο οπως λεμε...

οταν βρεις την ταχυτητα με την οποια θα παραμενεις σε αυτο το επιπεδο παλμων για αρκετα λεπτα τοτε ξερεις οτι αυτη ειναι η ταχυτητα σου...

αν θες να παιξεις με αλλα στυλ εχεις την H.I.I.T...οπου εκει ανεβαινουν οι παλμοι πολυ κ σαφως ειναι μικροτερης διαρκειας

εαν δεν εισαι εξοικειωμενη με τρεξιματα μεγαλης εντασης κ δενε χεις ψηθει στο θεμα αντοχη προτεινω το πρωτο...σταθερου τεμπο μια με δυο φορες την εβδομαδα...

η συχνοτητα θα παιξει αναλογα με τον στοχο σου παντα...δυο φορες ειναι καλο γενικα να κανεις αεροβια προπονηση (οτι ειδος κ αν ειναι αυτο)

gym
28-02-12, 00:47
Μέχρι σχεδόν ορθή γωνια πάνω και αρκετά χαμηλα στο κάτω. Το ίδιο τέμπο, μετρημα ως το 2 για πάνω και αλλα 2 για κάτω. Ισως να τραβάω λιγο παραπάνω το κατέβασμα ε;

γενικα...στην κοιλια κ ειδικα εδω που ειναι καλη κ συναμμα επικινδυνη ασκηση αν εκτελεσεις λαθος,θελει αργα με πολυ καλη αναπνοη ειδικα στο κατεβασμα...

;)

ο αριθμος εδω ειναι σχετικος...εχει να κανει με το ποσο καλο ελεγχεις κ την αναπνοη σου σε σχεση με την κινηση..
δηλαδη κ εγω το εκανα αλλα ξερω πως να αναπνεω σωστα κ με ποιο ρυθμο να το κανω παραλληλα με την αναπνοη...
συνηθως οσοι το κανουν απλα κρατιουνται μεχρι να τελειωσει το σετ κ αντε...

κανονικα πρεπει να δυσκολευεσαι πιο πολυ απο την αναπνοη παρα απο την κινηση ...αν με πιανεις!

Miss Fit
28-02-12, 00:58
γενικα...στην κοιλια κ ειδικα εδω που ειναι καλη κ συναμμα επικινδυνη ασκηση αν εκτελεσεις λαθος,θελει αργα με πολυ καλη αναπνοη ειδικα στο κατεβασμα...

;)

ο αριθμος εδω ειναι σχετικος...εχει να κανει με το ποσο καλο ελεγχεις κ την αναπνοη σου σε σχεση με την κινηση..
δηλαδη κ εγω το εκανα αλλα ξερω πως να αναπνεω σωστα κ με ποιο ρυθμο να το κανω παραλληλα με την αναπνοη...
συνηθως οσοι το κανουν απλα κρατιουνται μεχρι να τελειωσει το σετ κ αντε...

κανονικα πρεπει να δυσκολευεσαι πιο πολυ απο την αναπνοη παρα απο την κινηση ...αν με πιανεις!

Ναι κατάλαβα, ο συνδιασμός ομαλής αναπνοής και κινησης μαζι ειναι λογικά αυτό που την κανει δυσκολη

gym
28-02-12, 00:59
Ναι κατάλαβα, ο συνδιασμός ομαλής αναπνοής και κινησης μαζι ειναι λογικά αυτό που την κανει δυσκολη

ο τροπος αναπνοης πανω απο ολα σε συνδυασμο και με την κινηση κ το ευρος κ το στησιμο της θεσης για την ασκηση;)

gym
28-02-12, 04:16
GTD 20


‘’Μαθετε τι ακριβως γυμναζετε σε καθε ασκηση που εκτελειτε...

Μην πηγαινετε απλα στο γυμναστηριο για να ολοκληρωσετε το προγραμμα σας.

Συγκεντρωθειτε και εχετε το νου σας συνεχεια στον μυ που γυμναζεται.

Το μυαλο βοηθαει πολυ στην προπονηση και ειναι απαραιτητο κομματι της ολης προσεγγισης μας....’’

gym
28-02-12, 04:21
GCD 13


‘’
1’ criss cross http://www.youtube.com/watch?v=dJ1sl33ZXm0

Rest 15’’

1’ leg raises κεντρο http://www.youtube.com/watch?v=JB2oyawG9KI

Rest 15’’

1’ criss cross http://www.youtube.com/watch?v=dJ1sl33ZXm0


Εκτελειτε αργα και βασανιστικα με καλες βαθειες αναπνοες.

Σημειωνετε τις επαναληψεις σε καθε ασκηση ‘’

Stella
28-02-12, 07:19
Άντε αντέ να κάψουμε τα χθεσινά!:green:


GCD 13


‘’
1’ criss cross http://www.youtube.com/watch?v=dJ1sl33ZXm0

Rest 15’’

1’ leg raises κεντρο http://www.youtube.com/watch?v=JB2oyawG9KI

Rest 15’’

1’ criss cross http://www.youtube.com/watch?v=dJ1sl33ZXm0


Εκτελειτε αργα και βασανιστικα με καλες βαθειες αναπνοες.

Σημειωνετε τις επαναληψεις σε καθε ασκηση ‘’


α) 15
β) 11
α) 18

Καλημέρα κοριτσάρες!!!:turtle::turtle::turtle:

gym
28-02-12, 07:37
Αντε κοριτσακιαααα ξυπνηστε βρεεεεε!

Λοιπον...εχουμε και λεμε!
6 Ετοιμες μινι προπονησουλες-δοκιμασιες GCD ειναι ετοιμες ...μολις βγηκαν απο τον φουρνο!

Η σειρα που θα δωθουν θα ειναι δικη σας επιλογη!Αρκει οι πρωτες που θα απαντησουν...να πουν ενα νουμερο απο το 1 εως το 6...!

Περιμενω λοιπον!

Τραβηξτε κληρο!

41093

Υ.γ. Για να δουμε...ποιες θα ειναι οι πορωμενες που θα τα κανουν!;););)

xelashai
28-02-12, 08:07
καλημερα!...βρε τρελο δεν κοιμασαι???
λοιπον εγω διαλεγω το 2:green:

katerina.
28-02-12, 09:08
καλημερα κοριτσια!!!σημερα τα παιδια μου δεν σηκώνονταν με τιποτα...ρε ελενη τι εχεις παθει εσυ με αυτα GCD?? ειδες που κατσαμε λιγο και τωρα θελεις να μας βγαλεις το λαδι???αν βαλω και τα προηγουμενα που δεν εχω κανει σε λιγο θα βγάλω ολοκληρο προγραμμα!!!:turtle::turtle::turtle:

xelashai
28-02-12, 09:12
αν βαλω και τα προηγουμενα που δεν εχω κανει σε λιγο θα βγάλω ολοκληρο προγραμμα!!!
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:........καλημερα μανούλα...:welcome:

katerina.
28-02-12, 09:16
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:........καλημερα μανούλα...:welcome:

:welcome: παιδι μου παω να ετοιμαστω κανω ποδια σημερα πφ ...μετα απο τοσο καθησιο δυσκολη η επανοδος!!!

xelashai
28-02-12, 09:23
:welcome: παιδι μου παω να ετοιμαστω κανω ποδια σημερα πφ ...μετα απο τοσο καθησιο δυσκολη η επανοδος!!!
ειμαι περηφανη για σενα μανουλα..εισαι δυνατη!!!...αντε καλη προπονηση!:love:

katerina.
28-02-12, 09:33
Αντε κοριτσακιαααα ξυπνηστε βρεεεεε!

Λοιπον...εχουμε και λεμε!
6 Ετοιμες μινι προπονησουλες-δοκιμασιες GCD ειναι ετοιμες ...μολις βγηκαν απο τον φουρνο!

Η σειρα που θα δωθουν θα ειναι δικη σας επιλογη!Αρκει οι πρωτες που θα απαντησουν...να πουν ενα νουμερο απο το 1 εως το 6...!

Περιμενω λοιπον!

Τραβηξτε κληρο!

41093

Υ.γ. Για να δουμε...ποιες θα ειναι οι πορωμενες που θα τα κανουν!;););)
αντε το 1 το καλο!!!;)

PEGY
28-02-12, 10:25
Kαλημέρα κορίτσια!!!
το 4 :turtle::turtle::turtle:

τώρα που δεν μπορώ να κουνηθώ τα εβαλες ολά ααααααααααααααααααααααααααααα:cursing:

PEGY
28-02-12, 10:27
για να δουμε...ποσες ξεφυγαν σημερααααα?:green::green:


1 μαρτιου ζυγιζομαστε ετσι?:green::green::green::green:




ο ναι ειμαι πολυ κακια!:P:P

Τι να πω, ξέφυγα! Μόλις αποφάσισα να νυστεψω έκανα κάτι επιδρομές, τι να κάνω . . .θα ζυγιστώ σε 1 εβδομάδα που θα ξεαδιαθετήσω:P

voulaki
28-02-12, 11:27
Αντε κοριτσακιαααα ξυπνηστε βρεεεεε!

Λοιπον...εχουμε και λεμε!
6 Ετοιμες μινι προπονησουλες-δοκιμασιες GCD ειναι ετοιμες ...μολις βγηκαν απο τον φουρνο!

Η σειρα που θα δωθουν θα ειναι δικη σας επιλογη!Αρκει οι πρωτες που θα απαντησουν...να πουν ενα νουμερο απο το 1 εως το 6...!

Περιμενω λοιπον!

Τραβηξτε κληρο!

41093

Υ.γ. Για να δουμε...ποιες θα ειναι οι πορωμενες που θα τα κανουν!;););)ωχ παναγια μου δεν εχω κανει ποτε GCD, αντε να αρχισω , λοιπον ... διαλεγω το 1!

amst
28-02-12, 12:25
Καλήμερα!!

Επέστρεψα (εγώ και ο έρπης στα χείλη μου), δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω τώρα.
Ελπίζω να μου είστε όλες καλά!

Stella
28-02-12, 12:31
Xμμμμ να πω το 3!

xelashai
28-02-12, 12:35
Xμμμμ να πω το 3!

καλημερα στελλιτσα μου!...ετσι οπως το παμε βλέπω να μας τα βαζει όλα...:green:
βρε έμπνευση που εχει τα βράδια...:P

Stella
28-02-12, 12:58
Άστην άστην για μας δουλευει!;)

Καλημέρα!:turtle:

katerina.
28-02-12, 13:08
καλημερα στελλιτσα μου!...ετσι οπως το παμε βλέπω να μας τα βαζει όλα...:green:
βρε έμπνευση που εχει τα βράδια...:P

ΜΟΝΟ ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ????:unsure::unsure::unsure:

xelashai
28-02-12, 13:23
ΜΟΝΟ ΤΑ ΒΡΑΔΥΑ????:unsure::unsure::unsure:

πρεπει να βρουμε τρόπο να κοιμάται νωρίς...:P

Miss Fit
28-02-12, 14:42
Καλησπέρα!!!Ενα τσουπ μπηκα και ξαναφευγω.....

Το 2 λέω

aggeliki
28-02-12, 14:47
καλησπερα σε ολες τις ομορφες!!! καλη σαρακοστη ευχομαι με υγεια πανω απο ολα!! ξεκουραστηκα παρα πολυ το σαβ/κο εφαγα και κατι παραπανω οχι υπερβολες σε νορμαλ πλασια ,το ευχαριστηθηκα και σημερα ξανα προπονηση γερα και με τσαμπουκα!!! ελενη μου εχω κρατησει σε τετραδιακι τι εφαγα απο την πεμπτη την προηγουμενη εχω να γραψω (δεν ειχα και υπολογιστη) και αυριο θα εχω γραμμενες ολες τις ημερες που λειπουν...και μετα οτι τιμωρια θες θα την κανω...ειμαι πολυ χαρουμενη εξαλλου ...:eleph:

katerina.
28-02-12, 15:14
ωχ παναγια μου δεν εχω κανει ποτε GCD, αντε να αρχισω , λοιπον ... διαλεγω το 1!

σε προλαβα ....φιλεναδα!!;)

dorita
28-02-12, 15:14
γυμακι τετοια μας βαζεις........κ μας κολαζεις!!!
Νο 6.

voulaki
28-02-12, 16:32
σε προλαβα ....φιλεναδα!!;)ναι ρε αγαπη σορρυ το 5 τοτε .. δεν ειδα να το εχει πει καποια:unsure:

katerina.
28-02-12, 16:47
1,4,3,2,6,5.....για να την διευκολύνουμε λιγουλακι...;)

Αναμένουμε ...OVER...

eli_din3
28-02-12, 17:45
GCD 11


5 burpees http://www.youtube.com/watch?v=c_Dq_NCzj8M

5 προβολες ενα ενα ποδι(στο καθε ποδι 5 εννοειται) http://www.youtube.com/watch?v=eQUMw4JgMN0

5 burpees http://www.youtube.com/watch?v=c_Dq_NCzj8M

5 καμψεις για τρικεφαλο http://www.youtube.com/watch?v=hfIQ5V4Tcgo(μπορειτε τα χερια να τα βαλετε και ακριβως στο ανοιγμα των ωμων,το θεμα ειναι να γλυφουν οι αγκωνες τα πλευρα,κλειστα κ οχι ανοιχτα οπως κανουμε στις καμψεις για στηθος)

5 βυθισεις με ποδι στον αερα(5 και 5 δηλαδη) http://www.youtube.com/watch?v=MnljV_-PMb4

5 burpees http://www.youtube.com/watch?v=c_Dq_NCzj8M


Εκτελειτε και σημειωνετε χρονο!Αργα και οχι τσαπατσουλικα!

Χρονια πολλα και καλη σαρακοστη σε ολες σας!
αυτο το burpee ας πουμε υποτιθεται οτι μπορουμε να το κανουμε?? γιατι εγω δεν νομιζω να μπορω :p γιατι ολα του χωριου να ειναι ΤΟΣΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ νοστιμα??εφαγα κααατι στηθη απο κοκορα..... κααατι αυγα(καλα στο αυγο συγκλονιστηκα περα απο την πλακα :P)..... καααατι ντοματες... κααατι μαρουλια...κααατι μηλα γλυκοξινα καπως... ηρθα εδω και νομιζω οτι τρωω πλαστικο περα απο την πλακα...τι τρωμε κοριτσια μουυ

Stella
28-02-12, 18:08
αυτο το burpee ας πουμε υποτιθεται οτι μπορουμε να το κανουμε?? γιατι εγω δεν νομιζω να μπορω :p γιατι ολα του χωριου να ειναι ΤΟΣΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ νοστιμα??εφαγα κααατι στηθη απο κοκορα..... κααατι αυγα(καλα στο αυγο συγκλονιστηκα περα απο την πλακα :P)..... καααατι ντοματες... κααατι μαρουλια...κααατι μηλα γλυκοξινα καπως... ηρθα εδω και νομιζω οτι τρωω πλαστικο περα απο την πλακα...τι τρωμε κοριτσια μουυ

Kαλέ ντομάτες φρέσκες τετοια εποχή;;;;;:shock:
Θερμοκηπίου θα ήταν!;)

eli_din3
28-02-12, 18:15
Kαλέ ντομάτες φρέσκες τετοια εποχή;;;;;:shock:
Θερμοκηπίου θα ήταν!;)

δεν ξερω :/ η αληθεια ειναι πως αυτο ηταν το μονο που δεν ηταν απο τον μπαξε αλλα αγοραστο :/

Stella
28-02-12, 18:17
Ξαναέκανα το GCD 11 αυτό με τα burpees 3' 05' ο χρόνος.
Δεν καταφερα όλες τις κάμψεις (burpees) να τις κάνω μέχρι τέεεερμα κάτω, κάποιες ήταν μισές!;)

Stella
28-02-12, 18:21
δεν ξερω :/ η αληθεια ειναι πως αυτο ηταν το μονο που δεν ηταν απο τον μπαξε αλλα αγοραστο :/

Ε, ναι μωρε μάλλον θερμοκηπιου θα ήταν.
Καλά το καλοκαίρι αν φας ντομάτα από τον μπαχτσε χωρίς φαρμακα θα πάθεις πλάκα.
Μυρίζει ντοματαπαιδί μου και είναι τοοοοοσο νόστιμη που δε θέλει ουτε αλάτι ούτε τίποτα!!!
Αααααχ και γω θέλω να βάλω μπαχτσε....:-(

eli_din3
28-02-12, 18:33
Ε, ναι μωρε μάλλον θερμοκηπιου θα ήταν.
Καλά το καλοκαίρι αν φας ντομάτα από τον μπαχτσε χωρίς φαρμακα θα πάθεις πλάκα.
Μυρίζει ντοματαπαιδί μου και είναι τοοοοοσο νόστιμη που δε θέλει ουτε αλάτι ούτε τίποτα!!!
Αααααχ και γω θέλω να βάλω μπαχτσε....:-(

θυμαμαι...ετρωγα το καλοκαιρακι στο χωριο..α ρε γιαγια :p χαχαχ...πραγματικα ομως..πιστευω στις πολεις εχουμε χασει την αξια του φαγητου... πλεον αυτο που τρωμε δεν ειναι φαι...

Stella
28-02-12, 18:39
Καλά αυτό εννοείται!
Α, ρε γμτ και στην πόλη μου έχουμε οικόπεδο κοντά στο σπίτι μας και μπορούμε να βάλουμε τεράστιο μπαχτσε αλλά δεν είμαι εκειιιιιιι......σνιφ...σνιφ....!
Αν καταφέρω ποτέ και πάω όμως....θα σας στελνω απ΄όλα τα καλούδια!:turtle:

xelashai
28-02-12, 19:42
και εγω θελω :(
τι θες εσυ μωρε??

eli_din3
28-02-12, 19:43
τι θες εσυ μωρε??

να τρωω σαν σπουργητακι και να χορταινω :P

xelashai
28-02-12, 19:47
να τρωω σαν σπουργητακι και να χορταινω :P
χαχαχα....ελα μωρέ..
άλλωστε εσυ βρε δεν θες να χάσεις λίπος οπότε δεν πρέπει να σε προβληματίζει τοσο η ποσότητα όσο η ποιότητα της διατροφής σου...
εισαι μια χαρά κ δεν το ξέρεις...

eli_din3
28-02-12, 19:49
χαχαχα....ελα μωρέ..
άλλωστε εσυ βρε δεν θες να χάσεις λίπος οπότε δεν πρέπει να σε προβληματίζει τοσο η ποσότητα όσο η ποιότητα της διατροφής σου...
εισαι μια χαρά κ δεν το ξέρεις...

δεν θελω εγω να χασω λιπος?? απο ποτε και δεν το ξερω?? :p αν δεν χασω πως θα φυγει το μπαλακι :P

xelashai
28-02-12, 19:58
δεν θελω εγω να χασω λιπος?? απο ποτε και δεν το ξερω?? :p αν δεν χασω πως θα φυγει το μπαλακι :P

με αυτο το μπαλάκι...χαχαχαχα...
καλε εισαι αδύνατη!..θα με τρελάνεις???...λες κ αν χασεις θα χάσεις πρώτα απο το μπαλάκι???...
coool.....θα δεις οτι οσο περνάει ο καιρός με κανονική διατροφή κ την προπονησουλα σου θα διορθωσεις όλα αυτα που σε ενοχλούν!!!
μη βιάζεσαι... αλήθεια στο λεω.... απόλαυσε αυτο που κανεις για σενα κ μην σε τρωει το αγχος
(αυτα στα λεω για να τα ακουω κι εγω..)

eli_din3
28-02-12, 20:05
με αυτο το μπαλάκι...χαχαχαχα...
καλε εισαι αδύνατη!..θα με τρελάνεις???...λες κ αν χασεις θα χάσεις πρώτα απο το μπαλάκι???...
coool.....θα δεις οτι οσο περνάει ο καιρός με κανονική διατροφή κ την προπονησουλα σου θα διορθωσεις όλα αυτα που σε ενοχλούν!!!
μη βιάζεσαι... αλήθεια στο λεω.... απόλαυσε αυτο που κανεις για σενα κ μην σε τρωει το αγχος
(αυτα στα λεω για να τα ακουω κι εγω..)

αυτο κανω..απλα οσο βλεπω οτι δινω στον εαυτο μου παραπανω θερμιδες.. (απο 1200... -->1300.. μετα 1400 και τωρα αντε 1400- 1450 1500 μαξ) βλεπω οτι πειναω πιο πολυ και οτι ειμαι πιο επιρρεπης στις παρασπονδιες και στο τσιμπολογημα γενικα.... και αυτο με προβληματιζει.... επειδη επαναπαφθηκα στο "δεν χρειαζεται να χασεις κιλα"... ενω οταν εχανα ημουν στρατιωτης και μαλιστα απο μονη μου :/
( πω λες και ακουω την ελενη εισαι...κλωνους της θα μας κανει :D)

xelashai
28-02-12, 20:22
αυτο κανω..απλα οσο βλεπω οτι δινω στον εαυτο μου παραπανω θερμιδες.. (απο 1200... -->1300.. μετα 1400 και τωρα αντε 1400- 1450 1500 μαξ) βλεπω οτι πειναω πιο πολυ και οτι ειμαι πιο επιρρεπης στις παρασπονδιες και στο τσιμπολογημα γενικα.... και αυτο με προβληματιζει.... επειδη επαναπαφθηκα στο "δεν χρειαζεται να χασεις κιλα"... ενω οταν εχανα ημουν στρατιωτης και μαλιστα απο μονη μου :/
( πω λες και ακουω την ελενη εισαι...κλωνους της θα μας κανει :D)
41097...ωωωωχχχ..........:P:P
σοβαρά ..η ελένη κ εσεις με μάθατε να σκέφτομαι ετσι...
αν σου φαίνεται οτι πεινάω τώρα...που να έβλεπες τι έτρωγα πέρυσι που ειχα να χάσω πολλά κιλά....
εκεί να δεις πείνες!!!!
κ εγω νευριάζω κ απογοητεύομαι που δεν κατεβαίνει η ζυγαριά αλλα μου περνάει...
ξέρω οτι οσο κρατάω σωστη διατροφή κ άσκηση..θα ειμαι καλά...
κ με τον καιρό θα έρθουν κ αυτα που θέλω!!
ετσι κ εσυ....εισαι μικρή....μην αγχώνεσαι!!!
κάνεις οτι μπορείς.. προσπαθείς για το σώμα σου...κ αυτο θα σε ανταμείψει..θα δεις...αλλα δώσε λιγο χρόνο...
(τωρα θα λές τι λεει αυτη εεε??:P)

eli_din3
28-02-12, 20:25
εχετε να προτεινετε κανενα φθηνο (για την ακριβεια το ΠΙΟ φθηνο[[:P:P:D:D]]) ρολοι που μετραει σφιγμους? επισης υπαρχει περιπτωση το πολυ αεροβιο να μας κανει κακο??? αν μας αρεσει να το κανουμε 4-6 φορες την βδομαδα??

eli_din3
28-02-12, 20:27
41097...ωωωωχχχ..........:P:P
σοβαρά ..η ελένη κ εσεις με μάθατε να σκέφτομαι ετσι...
αν σου φαίνεται οτι πεινάω τώρα...που να έβλεπες τι έτρωγα πέρυσι που ειχα να χάσω πολλά κιλά....
εκεί να δεις πείνες!!!!
κ εγω νευριάζω κ απογοητεύομαι που δεν κατεβαίνει η ζυγαριά αλλα μου περνάει...
ξέρω οτι οσο κρατάω σωστη διατροφή κ άσκηση..θα ειμαι καλά...
κ με τον καιρό θα έρθουν κ αυτα που θέλω!!
ετσι κ εσυ....εισαι μικρή....μην αγχώνεσαι!!!
κάνεις οτι μπορείς.. προσπαθείς για το σώμα σου...κ αυτο θα σε ανταμείψει..θα δεις...αλλα δώσε λιγο χρόνο...
(τωρα θα λές τι λεει αυτη εεε??:P)


χ0α0χ0αχ000αχα Ε ΕΧΩ ΛΙΩΣΕΙ!! χ0α0χα0χ0α εισαι φοβερη!!! α ρε ελενηηη τι μας εκανεεςςς αχαχχαχαχαχαχαχαχαχχαχα
α και επισης θυμηθηκα οτι ΔΕΝ εχεις να χασεις κιλα αλλα τεσπα....

xelashai
28-02-12, 20:38
α και επισης θυμηθηκα οτι ΔΕΝ εχεις να χασεις κιλα αλλα τεσπα....

τον γιατρό και γρήγοραααα...41099... επείγον περιστατικό!!!!
:P:P:P

Miss Fit
28-02-12, 23:01
εχετε να προτεινετε κανενα φθηνο (για την ακριβεια το ΠΙΟ φθηνο[[:P:P:D:D]]) ρολοι που μετραει σφιγμους? επισης υπαρχει περιπτωση το πολυ αεροβιο να μας κανει κακο??? αν μας αρεσει να το κανουμε 4-6 φορες την βδομαδα??

Ναι στα LIDL ειναι σαν POLAR ρολόι και αισθητήρας για το στήθος , κοστίζει αν θυμάμαι καλά 13 Ε. Μόνο που πρέπει να κοιτάζεις το site τους να δεις ποτε θα το ξαναβγαλει. Κι εγώ αυτό περιμένω...;)

Miss Fit
28-02-12, 23:03
Όταν ειστε αδιάθετες παθαινετε κράμπες; Εγω σήμερα ολη μέρα. Η μπανάνα βοηθάει;;;;

xelashai
28-02-12, 23:08
Όταν ειστε αδιάθετες παθαινετε κράμπες; Εγω σήμερα ολη μέρα. Η μπανάνα βοηθάει;;;;
:welcome:.... υποθέτω πως εννοείς τις κράμπες στην κοιλιά εε??(χαζη ερώτηση..:green:)
ναι βοηθάει η μπανάνα..όπως και το μηλο και τα αμύγδαλα

Miss Fit
28-02-12, 23:18
:welcome:.... υποθέτω πως εννοείς τις κράμπες στην κοιλιά εε??(χαζη ερώτηση..:green:)
ναι βοηθάει η μπανάνα..όπως και το μηλο και τα αμύγδαλα


Οχι σωστη ερωτηση!!!Στην κοιλια τις εχω δεδομένες... στις γάμπες εννοω και πιο σπάνια δικέφαλο ποδιού

xelashai
28-02-12, 23:22
Οχι σωστη ερωτηση!!!Στην κοιλια τις εχω δεδομένες... στις γάμπες εννοω και πιο σπάνια δικέφαλο ποδιού

αληθεια?..εγω σπανια παθαινω κραμπες..(παλαιοτερα στο πελμα...αλλα ευτυχως σταματησαν)....
τροφες με μαγνησιο κ ασβεστιο βοηθούν..

Miss Fit
28-02-12, 23:38
αληθεια?..εγω σπανια παθαινω κραμπες..(παλαιοτερα στο πελμα...αλλα ευτυχως σταματησαν)....
τροφες με μαγνησιο κ ασβεστιο βοηθούν..

Ναι οχι πολύ δυνατές (δηλ. να μην μπορώ να περπατήσω) αλλά τις αντιλαμβάνομαι σαν πιάσημο δυνατό που μετά απο 5 λεπτά φευγει. Τις πρώτες 2 μέρες ειδικά. Μαγνήσιο έχω σε ταμπλετες σπιτι,ισως δοκιμάσω απο αυριο:thumbup:

dorita
29-02-12, 01:58
gymaki..............;;;;;;;;;που εισαι........;;;;;;;

τραβηξαμε τον κληρο μας κ αναμενουμε ...αυριο το πρωι λοιπον!!!:green:
καληνυχτα!!:welcome::welcome:

Konstantinos!
29-02-12, 02:39
πάρτε κορίτσια...



http://www.youtube.com/watch?v=kelZKpxpI28&amp;feature=related

eli_din3
29-02-12, 09:12
gym?? που εισαι?? εισαι καλα??? εχω αρχισει και ανησυχω....:unsure::unsure::unsure:

PEGY
29-02-12, 09:25
Καλημέρα;)


εχετε να προτεινετε κανενα φθηνο (για την ακριβεια το ΠΙΟ φθηνο[[:P:P:D:D]]) ρολοι που μετραει σφιγμους? επισης υπαρχει περιπτωση το πολυ αεροβιο να μας κανει κακο??? αν μας αρεσει να το κανουμε 4-6 φορες την βδομαδα??

Εγώ είχα πάρει από τα ιντερσπορ κ έκανε 50 εουρος. Τα λιντλ όντως είναι ευκαιρία, αλλα έχουν κανα χρόνο να βγάλουν:(
Πάντως κ τώρα που το έχω δεν το χρησιμοποιω κ τόσο, μια που το πήρα κ μια που είναι στο συρτάρι μου. Θα δεις κ εσυ πως θα πάς εμπειρικά. Θα καταλάβεις δλδ τα στάδια σου μόνη σου κ δεν θα το χρειαστεις.

katerina.
29-02-12, 09:28
gym?? που εισαι?? εισαι καλα??? εχω αρχισει και ανησυχω....:unsure::unsure::unsure:

και εγω ανησυχώ!!!! μεχρι και στον υπνο μου την ειδα εχτες...;)

katerina.
29-02-12, 10:35
και εγω ανησυχώ!!!! μεχρι και στον υπνο μου την ειδα εχτες...;)

δεν παω γυμναστηριο ...μεχρι να περασεις να πεις ενα γεια :welcome:ετσι για να μου φυγει η αγωνία!:(

xelashai
29-02-12, 10:38
δεν παω γυμναστηριο ...μεχρι να περασεις να πεις ενα γεια :welcome:ετσι για να μου φυγει η αγωνία!:(
καλημερα!...κ εγω ανησυχησα...η ελένη κ να μην μπει καθολου????....μακαρι να ειναι καλα!

PEGY
29-02-12, 11:39
Μάλλον θα κάνει αποτοξίνωση :green:

gym's sis
29-02-12, 11:41
καλημερα!...κ εγω ανησυχησα...η ελένη κ να μην μπει καθολου????....μακαρι να ειναι καλα!
Καλημερα κοριτσια...Μην ανησυχειτεεεεε καλα ειναι το κοριτσι μας..!!!!!;)

xelashai
29-02-12, 11:47
Καλημερα κοριτσια...Μην ανησυχειτεεεεε καλα ειναι το κοριτσι μας..!!!!!;)

αντε βρε συνονοματη..καλημερα!!!...ευτυχως...αληθεια ανησυχησαμε...
δεν θα την πετυχω?...:spank:

katerina.
29-02-12, 11:55
Καλημερα κοριτσια...Μην ανησυχειτεεεεε καλα ειναι το κοριτσι μας..!!!!!;)

ουφ ....ηρεμησα τωρα....παω να ετοιμαστω για γυμναστηριο....τα λεμε μετα!!:welcome::welcome:

gym's sis
29-02-12, 12:02
αντε βρε συνονοματη..καλημερα!!!...ευτυχως...αληθεια ανησυχησαμε...
δεν θα την πετυχω?...:spank:

Μια χαρα ειναι..απλα απο χθες κατι επαθε ο υπολογιστης της και δεν μπορει να μπει..!!!!

xelashai
29-02-12, 12:07
Μια χαρα ειναι..απλα απο χθες κατι επαθε ο υπολογιστης της και δεν μπορει να μπει..!!!!

βρε να φανταστεις μπηκα και στο facebook τωρα το πρωι να δω αν εγραψε κατι να μου φυγει η ανησυχια...
μας τρομαξε το χαζο...
ετσι κ με δειξει παραπανω η ζυγαρια απο το άγχος μου αυριο... αλίμονό της πες της...:P:P
δωστης φιλακια κ ευχαριστουμε που μπηκες συνονοματη:welcome:

marvin
29-02-12, 12:08
πάρτε κορίτσια...



http://www.youtube.com/watch?v=kelZKpxpI28&amp;feature=related

Kωσταντινε μου σε ευχαριστουμε πολυ για το λιγκ αλλα εδω μεσα γραφουμε μονο γυναικες και το mod τεαμ του φορουμ οταν και αν χρειαστει να επεμβει.Nα σαι καλα!!!!:welcome:

gym's sis
29-02-12, 12:10
βρε να φανταστεις μπηκα και στο facebook τωρα το πρωι να δω αν εγραψε κατι να μου φυγει η ανησυχια...
μας τρομαξε το χαζο...
ετσι κ με δειξει παραπανω η ζυγαρια απο το άγχος μου αυριο... αλίμονό της πες της...:P:P
δωστης φιλακια κ ευχαριστουμε που μπηκες συνονοματη:welcome:

Θα της δωσω.θα της δωσω..λεω να την αντικαταστησω σημερα....ΚΟριτσιααααα φατε ΟΤΙ θελετε σημερααααα....:P:P:P

(Θα το πληρωσω αυτο που ειπα):green::green:

xelashai
29-02-12, 12:13
Θα της δωσω.θα της δωσω..λεω να την αντικαταστησω σημερα....ΚΟριτσιααααα φατε ΟΤΙ θελετε σημερααααα....:P:P:P

(Θα το πληρωσω αυτο που ειπα):green::green:

αυταααα ειναι...βουρ για σοκολατες....:turtle::turtle::turtle:

marvin
29-02-12, 12:23
αυταααα ειναι...βουρ για σοκολατες....:turtle::turtle::turtle:


Μιλαω στο τηλ με την Ελενη.....Δαφνη μου ειπε να σου πω οτι αυριο εχεις εντατικη προπονηση στα χωραφια!!!!!:green:

xelashai
29-02-12, 12:24
Μιλαω στο τηλ με την Ελενη.....Δαφνη μου ειπε να σου πω οτι αυριο εχεις εντατικη προπονηση στα χωραφια!!!!!:green:

φτουου....:doh:....
καρφί...:P

marvin
29-02-12, 12:34
φτουου....:doh:....
καρφί...:P


:rolf::rolf:Για σενα φυλαει GCD ειδικης κατηγοριας ειπε!!!!!!

xelashai
29-02-12, 12:39
:rolf::rolf:Για σενα φυλαει GCD ειδικης κατηγοριας ειπε!!!!!!

ναι ναι...φανταζομαι....41114.....
φφφφ...κοιτα κοπέλα..41115.μην πουμε μια κουβέντα..

dorita
29-02-12, 12:45
ναι ναι...φανταζομαι....41114.....:(
φφφφ...κοιτα κοπέλα..μην πουμε μια κουβέντα..

καλημερα..:welcome::welcome:
ρε παιδι μου εχω πεθανει στα γελια με το emoticon...!!ειναι τελειο!!!:rolf::rolf:

αντε βρε γυμ μπες...γιατι δεν μας β΄λεπω καλα..........:P:P

xelashai
29-02-12, 12:52
καλημερα..:welcome::welcome:
ρε παιδι μου εχω πεθανει στα γελια με το emoticon...!!ειναι τελειο!!!:rolf::rolf:

αντε βρε γυμ μπες...γιατι δεν μας β΄λεπω καλα..........:P:P

καλημερα ντοριτακι....
forum καλεί ελένη....41116

(εν τω μεταξυ...με το που μπεί με βλέπω πάλι στα off...41117):green:

katerina.
29-02-12, 15:37
καλημερα ντοριτακι....
forum καλεί ελένη....41116

(εν τω μεταξυ...με το που μπεί με βλέπω πάλι στα off...41117):green:

xa.xa...ακομα να ερθει ε???μας λειπεις...:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

ειδες που την ειδα στον υπνο μου !!!να τα σημερα!!!

amst
29-02-12, 15:56
ξέρει κάποια ποια είναι η ονομασία της άσκησης "εκτασεις καθιστη πλαι" στα αγγλικά,μήπως και τη βρω, γιατί μου έχε σπάσει τα νεύρα??
:banghead::banghead::banghead:


εντι: αναφέρεται σε ώμους

xelashai
29-02-12, 16:02
ξέρει κάποια ποια είναι η ονομασία της άσκησης "εκτασεις καθιστη πλαι" στα αγγλικά,μήπως και τη βρω, γιατί μου έχε σπάσει τα νεύρα??
:banghead::banghead::banghead:


εντι: αναφέρεται σε ώμους



http://www.youtube.com/watch?v=TBTnCEz937A

να το επιβεβαιώσουν και τα κορίτσια όμως..
(http://www.youtube.com/watch?v=TBTnCEz937A)

eli_din3
29-02-12, 16:03
Θα της δωσω.θα της δωσω..λεω να την αντικαταστησω σημερα....ΚΟριτσιααααα φατε ΟΤΙ θελετε σημερααααα....:P:P:P

(Θα το πληρωσω αυτο που ειπα):green::green:

x0a0x0ax0a0x0ax0a0xa ετσιιιι wiiii απελευθερωσηηη τρεξτε γυμνοι σε ενα ενα λιβαδιιι (να και το αεροβιο)

amst
29-02-12, 16:04
http://www.youtube.com/watch?v=TBTnCEz937A

να το επιβεβαιώσουν και τα κορίτσια όμως..
(http://www.youtube.com/watch?v=TBTnCEz937A)

νταξ
πόσο ηλίθια παίζει να'μαι?!!
αυτό πρέπει να είναι!!!
ευχαριστώ δάφνη

xelashai
29-02-12, 16:08
νταξ
πόσο ηλίθια παίζει να'μαι?!!
αυτό πρέπει να είναι!!!
ευχαριστώ δάφνη

αντε βρε..σταμάτα...δεν φταις εσυ
κ εμένα πολλες φορες στο youtube δεν μου τα βγάζει κατευθειαν..θελει περισσοτερο ψαξιμο..

vaso_kr
29-02-12, 16:36
καλησπέρα κοριτσια! διαβασα το τοπικ για ελξεις αλλα δεν με βοηθησε ιδιαιτερα.

λοιπόν, ειμαι 1,70 κ 60 κιλά. (λιπομετρηση που ειχα κανει παλιοτερα εδειξε 27% λιπος) θελω να βγάλω 5 ελξεις (κλασικα για πυροσβεστικη...) και γι αυτο κάνω στο μονοζυγο με υποβοηθηση. (κανονικα δ μπορω να κανω ουτε μια..)

κάνω εδω και 2 βδομαδες σχεδον καθημερινα προπονηση για χερια πλατη στηθος ωμους τρικεφαλους δικεφαλους. απο διατροφη προσπαθω κυριως πρωτεινες (κρεας ψαρια αβγα γιαουρτια).

πως γινεται να καταφέρω να κάνω ελξη? ποσο καιρο περιπου θελει? υπάρχει κάποια τεχνική? (ακουσα οτι το σωμα πρεπει να ειναι τελειως ισιο και να δουλευει μονο η πλατη- δε ξερω..) πρέπει να χάσω βαρος για να μπορεσω να σηκωθώ?

sofia82
29-02-12, 16:39
Καλησπέρα σας και συγχαρητήρια για τη στήλη σας. Επιτέλους δημιουργήθηκε κάτι και για τη γυναίκα που γυμνάζεται στην Ελλάδα. Είμαι 30 χρονών το βάρος μου είναι τα 59 κιλά μετά από δίαιτα και προσπαθώ να φτάσω τα 57 αλλά η ζυγαριά και ο οργανισμός έχουν κολλήσει. Γυμνάζομαι συστηματικά εδώ και 4 χρόνια και όταν πρωτοξεκίνησα έκανα την πρώτη διατροφή μόνη μου φτάνοντας στο επικίνδυνο στάδιο του καταβολισμού, όπου με προσωπική υπερπροσπάθεια κατάφερα να ξεφύγω, καθότι δεν ήθελα να ακούσω κανέναν. Συζητώντας με τη διαιτολόγο μου μου είπε ότι πιθανόν ο οργανισμός να θυμάται το σοκ που του είχα προκαλέσει στο παρελθόν και αντιστέκεται στη μεγαλύτερη απώλεια βάρους, φοβούμενος ότι θα κάνω το ίδιο "σφάλμα". Τότε είχα φτάσει τα 55 κιλά αλλά έδειχνα για 40 με πολλά οργανικά συνεπακόλουθα τα οποία δε θέλω να αναφέρω εκτός μόνο της αμηνόροιας. Επίσης με βάση την προσωπική μου ζυγαριά το βάρος μου είναι 59,2 κιλά το ολικό σωματικό λίπος είναι 29,1% και το ΒΜΙ 21,6 λαμβάνοντας υπόψη ότι περιμένω να αδιαθετήσω.
Αυτή η άποψη ισχύει οπότε το μόνο που έχω να κάνω είναι να συνεχίσω το αερόβιό μου ή υπάρχει κάτι άλλο;
Επίσης, κάνω γρήγορο περπάτημα (60 - 65% ένταση), μετά το Πάσχα θα ξεκινήσω τρέξιμο λόγω κάποιου προβλήματός μου, 5 φορές την ημέρα. Ανάλογα με το πρόγραμμα που θα βγάλω κάνω βάρη είτε 5 φορές την εβδομάδα μία μυϊκή ομάδα είτε 3 φορές την εβδομάδα και κοιλιακούς 3 - 4 φορές την εβδομάδα.
Σκέφτηκα να δοκιμάσω L-καρνιτίνη για ένα διάστημα.

Τέλος, θέλω να μάθω αν είναι καλό οι γυναίκες να ακολουθούν τα λεγόμενα αντρικά προγράμματα γυμναστικής.

marvin
29-02-12, 17:16
καλησπέρα κοριτσια! διαβασα το τοπικ για ελξεις αλλα δεν με βοηθησε ιδιαιτερα.

λοιπόν, ειμαι 1,70 κ 60 κιλά. (λιπομετρηση που ειχα κανει παλιοτερα εδειξε 27% λιπος) θελω να βγάλω 5 ελξεις (κλασικα για πυροσβεστικη...) και γι αυτο κάνω στο μονοζυγο με υποβοηθηση. (κανονικα δ μπορω να κανω ουτε μια..)

κάνω εδω και 2 βδομαδες σχεδον καθημερινα προπονηση για χερια πλατη στηθος ωμους τρικεφαλους δικεφαλους. απο διατροφη προσπαθω κυριως πρωτεινες (κρεας ψαρια αβγα γιαουρτια).

πως γινεται να καταφέρω να κάνω ελξη? ποσο καιρο περιπου θελει? υπάρχει κάποια τεχνική? (ακουσα οτι το σωμα πρεπει να ειναι τελειως ισιο και να δουλευει μονο η πλατη- δε ξερω..) πρέπει να χάσω βαρος για να μπορεσω να σηκωθώ?

:welcome: Βασω!!Αν γυμναζεσαι μονο 2 βδομαδες ειναι λιγο δυσκολο να σου βγει αμεσως.!Ενδυναμωση χρειαζεται .Δεν νομιζω να εχει σχεση με τα κιλα σου αφου εγω ειμαι 51 κιλα με 1,53 υψος και με σηκωνω κανονικα για πανω απο 8 επαναληψεις πλεον.Γυμναζομαι ομως πολλα χρονια.
Πιστευω πως καλο θα ηταν να γυμναζεις πλατη για λιγο καιρο 2 φορες μεσα στη βδομαδα με μια εναλλαγη τροχαλια πλατης και ελξης.Καλη επιτυχια σου ευχομαι.

marvin
29-02-12, 17:29
Καλησπέρα σας και συγχαρητήρια για τη στήλη σας. Επιτέλους δημιουργήθηκε κάτι και για τη γυναίκα που γυμνάζεται στην Ελλάδα. Είμαι 30 χρονών το βάρος μου είναι τα 59 κιλά μετά από δίαιτα και προσπαθώ να φτάσω τα 57 αλλά η ζυγαριά και ο οργανισμός έχουν κολλήσει. Γυμνάζομαι συστηματικά εδώ και 4 χρόνια και όταν πρωτοξεκίνησα έκανα την πρώτη διατροφή μόνη μου φτάνοντας στο επικίνδυνο στάδιο του καταβολισμού, όπου με προσωπική υπερπροσπάθεια κατάφερα να ξεφύγω, καθότι δεν ήθελα να ακούσω κανέναν. Συζητώντας με τη διαιτολόγο μου μου είπε ότι πιθανόν ο οργανισμός να θυμάται το σοκ που του είχα προκαλέσει στο παρελθόν και αντιστέκεται στη μεγαλύτερη απώλεια βάρους, φοβούμενος ότι θα κάνω το ίδιο "σφάλμα". Τότε είχα φτάσει τα 55 κιλά αλλά έδειχνα για 40 με πολλά οργανικά συνεπακόλουθα τα οποία δε θέλω να αναφέρω εκτός μόνο της αμηνόροιας. Επίσης με βάση την προσωπική μου ζυγαριά το βάρος μου είναι 59,2 κιλά το ολικό σωματικό λίπος είναι 29,1% και το ΒΜΙ 21,6 λαμβάνοντας υπόψη ότι περιμένω να αδιαθετήσω.
Αυτή η άποψη ισχύει οπότε το μόνο που έχω να κάνω είναι να συνεχίσω το αερόβιό μου ή υπάρχει κάτι άλλο;
Επίσης, κάνω γρήγορο περπάτημα (60 - 65% ένταση), μετά το Πάσχα θα ξεκινήσω τρέξιμο λόγω κάποιου προβλήματός μου, 5 φορές την ημέρα. Ανάλογα με το πρόγραμμα που θα βγάλω κάνω βάρη είτε 5 φορές την εβδομάδα μία μυϊκή ομάδα είτε 3 φορές την εβδομάδα και κοιλιακούς 3 - 4 φορές την εβδομάδα.
Σκέφτηκα να δοκιμάσω L-καρνιτίνη για ένα διάστημα.

Τέλος, θέλω να μάθω αν είναι καλό οι γυναίκες να ακολουθούν τα λεγόμενα αντρικά προγράμματα γυμναστικής.

Γεια σου Σοφια :welcome:,καλως ηρθες.Δεν μας λες το υψους σου ουτε ποσα κιλα ησουν και εφτασες στα 55.Δεν εχει σημασια το ποσα δειχνεις για το σωμα σου ..αλλα το ποσο κατω εφτασες απο τα φυσιολογικα σου κιλα.
Δεν μας γραφεις επισης τι περιπου τρως .Απο μονη της η γυμναστικη δε λεει κατι αν δεν συνοδευεται απο μια ολοκληρωμενη διατροφη.

Γραφεις πως θα κανεις τρεξιμο 5 φορες τη μερα;:shock: Φανταζομαι θα εννοεις την βδομαδα....5 φορες την βδομαδα μια μυικη ομαδα; :shock:Να φανταστω εννοεις οτι θα κανεις 5 φορες βαρη με μια μυικη ομαδα τη φορα.
Αυτο θα το καθορισεις αναλογα τον χρονο που διαθετεις και το αεροβιο αναλογα με την αναγκη σου για καυση λιπους.5 φορες την βδομαδα αν μιλας για 60' ειναι πολυ.Αν ομως μιλας για μικροτερους χρονους και θεωρεις οτι εχεις τις αντοχες ,οκ!:welcome:

xelashai
29-02-12, 19:59
μιας κ ελένη ακομα παλεύει με τον υπολογιστή...41145είπα να κάνω εγω την κακιά:green:....


Οποια θελει την επομενη Πεμπτη δηλαδη 1 Μαρτιου για να μπει καλα ο μηνας μας και με περισσοτερη ορεξη για δουλεια,
καλο θα ηταν να ζυγιστει και οποια θελει να το συνδυασει και με φωτογραφιες της προοδου της!

Δεν εχει σημασια αν εχετε κανει βλετιωση η οχι...αυτο θα το δουμε μαζι!
Αν εχετε κανει,θα παρετε κουραγιο για να συνεχισετε,εαδν δεν εχετε κανει,απλα θα πεισμωσετε πιο πολυ και μαζι με την παρεα μας εδω θα
εχετε το απαραιτητο κινητρο για να προχωρησετε!

Καποιες λοιπον εδωσαν νουμερα και φωτο τον προηγουμενο μηνα.
Τωρα αυτο που θα ηταν καλο να κανετε ειναι να βρειτε εκεινο το μηνυμα που γραψατε το νουμερο σας ,να το κανετε παραθεση και απο κατω να γραψετε το νεο νουμερο με την νεα ημερομηνια διπλα!

Ετσι θα συγκρινουμε ευκολα και ξεκαθαρα το τι εγινε!

Το ιδιο και με τις φωτο οποια θελει!

Δεν χρειαζεται αγχος πανω απο ολα!Ειναι απλα ενα μετρο για να δουμε τι κανουμε και που παμε!


40899

gym
29-02-12, 23:24
Κοριτσαρες μου ειμαι και παλι πισω!


Κ για να μην ξενιομαστε...αυριο εχει ζυγισμα!


41161



:green:

Miss Fit
29-02-12, 23:26
Κοριτσαρες μου ειμαι και παλι πισω!


Κ για να μην ξενιομαστε...αυριο εχει ζυγισμα!


41161



:green:

:bowdown::bowdown::bowdown:αλιλουιαααααααααααααααα!!!!

amst
29-02-12, 23:32
Κοριτσαρες μου ειμαι και παλι πισω!


Κ για να μην ξενιομαστε...αυριο εχει ζυγισμα!


41161



:green:


http://www.youtube.com/watch?v=I43zsLeW2fw
το βιντεάκι αφιερωμένο στην αργοπορημένη

ελενάκι, έχω περίοδο από δευτέρα
αύριο ζύγισμα κανονικά? και φωτός?

eli_din3
29-02-12, 23:34
Κοριτσαρες μου ειμαι και παλι πισω!


Κ για να μην ξενιομαστε...αυριο εχει ζυγισμα!


41161



:green:

γυμουλαααααααααααααααααααααααααα μου λειψεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

gym
29-02-12, 23:40
λοιπον.,...δεν με νοιαζει αν φαγατε αυτες τις μερες η ξεφυγατε η εχετε περιοδο...ΟΛΕς ΖΥΓΙΣΜΑ...οσες δηλαδη ειστε πορωμενες!:green::green::green::green:


υ.γ. σας ευχαριστω ολες σας για το ενδιαφερον..πραγματικα

xelashai
29-02-12, 23:49
λοιπον.,...δεν με νοιαζει αν φαγατε αυτες τις μερες η ξεφυγατε η εχετε περιοδο...ΟΛΕς ΖΥΓΙΣΜΑ...οσες δηλαδη ειστε πορωμενες!:green::green::green::green:


υ.γ. σας ευχαριστω ολες σας για το ενδιαφερον..πραγματικα

φφφφ... ξανάρχισες τα ίδια εεε???.41166..αντι να μας πάρεις με το καλό που μας στεναχώρησες....
:P:P:P

eli_din3
29-02-12, 23:52
φφφφ... ξανάρχισες τα ίδια εεε???.41166..αντι να μας πάρεις με το καλό που μας στεναχώρησες....
:P:P:P

x0ax0a0x0ax0a0x ναι γυμμμμ..εμεις φταιμε που ανησυχησαμε κιολας...ου να μας χαθεις :p
εκανες λιγο αποτοξινωση παντως απο το πριξιμο μας xD
σημερα πηγα στα αυγα που μου χες πει! για ασπραδια βασικα γιατι ειναι κριμα να πεταω κροκους χωριατικους (εφοδιαστηκα απο το χωριο χαχαα) και ηθελα να σε ρωτησω αν αξιζει εκει στο καπανι κανενας για φιλετα κρεατα γενικα κτλ..και τιμη και ποιοτητα

amst
29-02-12, 23:55
οκ..
τα λέμε αύριο
σας καληνυχτώ
θα έχει πολύ πλάκα η αυριανή μέρα :green::green:

φιλάκιααααααααααααααααααααααααααααα

amst
29-02-12, 23:55
φφφφ... ξανάρχισες τα ίδια εεε???.41166..αντι να μας πάρεις με το καλό που μας στεναχώρησες....
:P:P:P

:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

eli_din3
29-02-12, 23:56
οκ..
τα λέμε αύριο
σας καληνυχτώ
θα έχει πολύ πλάκα η αυριανή μέρα :green::green:

φιλάκιααααααααααααααααααααααααααααα

εχει να πεσει πολυ γελιο αυριο παλι :P

Gianna
29-02-12, 23:58
[QUOTE=gym;528348]Κοριτσαρες μου ειμαι και παλι πισω!


Κ για να μην ξενιομαστε...αυριο εχει ζυγισμα!


Εγώ ζυγίστηκα σήμερα: 51,90 είπε η κα ζυγαριά

gym
01-03-12, 00:03
x0ax0a0x0ax0a0x ναι γυμμμμ..εμεις φταιμε που ανησυχησαμε κιολας...ου να μας χαθεις :p
εκανες λιγο αποτοξινωση παντως απο το πριξιμο μας xD
σημερα πηγα στα αυγα που μου χες πει! για ασπραδια βασικα γιατι ειναι κριμα να πεταω κροκους χωριατικους (εφοδιαστηκα απο το χωριο χαχαα) και ηθελα να σε ρωτησω αν αξιζει εκει στο καπανι κανενας για φιλετα κρεατα γενικα κτλ..και τιμη και ποιοτητα

στον ιδιο που σου ειπα για τα αυγα...εχει κ κοτοπυλα..για κοκκινο ομως δεν εχω ιδεα...
μου εχει πει μια πολυ καλη φολη μου που ξερει απο εναν σε εκεινη την αγορα την αλλη απο κατω...στα λουλουδαδικα απο πανω ενας γωνιακα αλλα δεν ξερω ονομα...οταν τυχει να περασω θα το θυμηθω να σ πω...αλλα προσωπικα δεν εχω δοκιμασει

gym
01-03-12, 00:04
αυτο που θα ηταν καλο να κανετε αυριο οσες ζυγιστειτε κ ειχατε ζυγιστει μια του μηνα ειναι

να βρειτε εκεινο το ποστ που γραψατε τα κιλα σας τοτε 01.02 και να κανετε παραθεση

απο κατω μετα θα γραψετε τα νεα δεδομενα...

ελπιζω να ειναι θετικα για ολες σας!ετσι θα εχουμε την προοοδο η τη στασιμοτητα η και τα αντοθετα αποτελεσματα σε ολες σας!:green:

eli_din3
01-03-12, 00:07
αυτο που θα ηταν καλο να κανετε αυριο οσες ζυγιστειτε κ ειχατε ζυγιστει μια του μηνα ειναι

να βρειτε εκεινο το ποστ που γραψατε τα κιλα σας τοτε 01.02 και να κανετε παραθεση

απο κατω μετα θα γραψετε τα νεα δεδομενα...

ελπιζω να ειναι θετικα για ολες σας!ετσι θα εχουμε την προοοδο η τη στασιμοτητα η και τα αντοθετα αποτελεσματα σε ολες σας!:green:

το θεμα δεν ειναι το ζυγισμα αλλα οι φωτοςςςςς :shock::shock:

dorita
01-03-12, 00:41
γυμακι μας...........επιτελους!!!!!:clap::clap::clap:

αυριο λοιπον 1η ο μηνας.......

gym
01-03-12, 00:49
κ επειδη δεν μου αρεσει να χρωσταω....


βγαινει ετοιμο ζεστο απο τον φουρνοοοο:green:

gym
01-03-12, 00:51
GCD 14


1.

‘’ 20 leg raises centre

20 leg raises left/right

20 criss cross

20’’ ψαλιδακια


Ολο αυτο *2

Σημειωνετε χρονο ‘’



:green::green::green: παρακαλω!

eli_din3
01-03-12, 00:52
κ επειδη δεν μου αρεσει να χρωσταω....


βγαινει ετοιμο ζεστο απο τον φουρνοοοο:green:

τι βγαινει παλι ατιμη ?? σημερα στο γυμ ειχα και τις κατακτησεις μου :p με πιασε ενας μπατσος και δεν με αφησε σε ησυχια :P

gym
01-03-12, 00:53
τι βγαινει παλι ατιμη ?? σημερα στο γυμ ειχα και τις κατακτησεις μου :p με πιασε ενας μπατσος και δεν με αφησε σε ησυχια :P

καλα σε εκανε...μα γιατι δεν σε εβαλε μεσα?:green::green::green:


υ.γ. μην βγουμε οφφ εεεεε!:green:

marvin
01-03-12, 00:58
:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:
Εκανα....:turtle::turtle:εκανα:turtle::turtle::turtle:εκανα ποδια :turtle::turtle::turtle:και δεν πονεσα λεμε...και εκανα καλα ποδια λεμεεεεεεεεεε!!!!!:turtle::turtle::turtle:

gym
01-03-12, 00:59
αιντε μπραβο χαιρομαι!παντα με προσοχη αλλα αφου δεν πονεσε εισαι οκ!:toast::toast:

υ.γ. ειχες κ τον γυμναστη να σε εμψυχωνει μηπως εεε????/χιχιχι

xelashai
01-03-12, 01:00
6'10''

marvin
01-03-12, 01:03
αιντε μπραβο χαιρομαι!παντα με προσοχη αλλα αφου δεν πονεσε εισαι οκ!:toast::toast:

υ.γ. ειχες κ τον γυμναστη να σε εμψυχωνει μηπως εεε????/χιχιχι

Οοοχι μονη μου...σε πληρη αυτοσυγκεντρωση λεμε....εκανα τοσο αργα και ελεγχομενα την καθε κινηση......:turtle:

gym
01-03-12, 01:05
Οοοχι μονη μου...σε πληρη αυτοσυγκεντρωση λεμε....εκανα τοσο αργα και ελεγχομενα την καθε κινηση......:turtle:

:green::green::green: χμμμμμμ αμα θελω το πιστευω!:P:P:P

gym
01-03-12, 06:59
Καλο μηνα σε ολες σας και καλημερουδια!

ΞΥΠΝΑΤΕ ΚΑΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!41195

ΖΥΓΙΣΜΑ ΕΕΕΕΕΕΕΕΕ αφου πατε τουαλετα εεεεεε κ πριν φατε!:green::green::green:

gym
01-03-12, 07:26
GCD 15



4.

‘’20 βυθισεις σε καρεκλα

20 καμψεις τρικεφαλου

10 βυθισεις σε καρεκλα

10 καμψεις τρικεφαλου

Ολο αυτο *2

Σημειωνετε χρονο’’

katerina.
01-03-12, 08:24
[QUOTE=gym;528571]Καλο μηνα σε ολες σας και καλημερουδια!

ΞΥΠΝΑΤΕ ΚΑΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!41195

ΖΥΓΙΣΜΑ ΕΕΕΕΕΕΕΕΕ αφου πατε τουαλετα εεεεεε κ πριν φατε!:green::green::green:[/QUOTE


ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!γυρισες ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ...:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

δρν με νοιαζει τιποτα τωρα ουτα η ζυγαρια ,ουτε τα κιλα , ουτε τα GCD τιποτα....αρκει να εισαι ΕΔΩ!!!!!!

ΥΓ κοντεψα να πεσω σε μελαγχολια εχτες....πολυ gymοεθισμος πεφτει!!!;)

gym
01-03-12, 08:26
ωχ αγαπη μου....με συγκινεις βρε!;):toast::toast::toast::toast:

και μενα μου λειψατε κ γι αυτο εβαλα την αδερφη μου να ενημερωσει!


α ι εμ μπακ λεμε~!:green::green::green:

καλο μηνααα!!!!

katerina.
01-03-12, 08:30
ωχ αγαπη μου....με συγκινεις βρε!;):toast::toast::toast::toast:

και μενα μου λειψατε κ γι αυτο εβαλα την αδερφη μου να ενημερωσει!


α ι εμ μπακ λεμε~!:green::green::green:

καλο μηνααα!!!!

παω να ετοιμασω τα παιδια και ερχομαι!!;)

katerina.
01-03-12, 10:13
GCD 14


1.

‘’ 20 leg raises centre

20 leg raises left/right

20 criss cross

20’’ ψαλιδακια


Ολο αυτο *2

Σημειωνετε χρονο ‘’



:green::green::green: παρακαλω!

ουφ...9,40 ...μεγαλο ηταν αυτο!!!!;)

παω να πιω καφε ...το δευτερο μετα...

katerina.
01-03-12, 10:24
ελενη εχω αλλαξει αυτη τη εβδομαδα το τεμπο εκτελεσης των ασκησεων...πολυ πιο αργα απο πριν..

και εχω πιαστει παλι παντου...μαλλον ήμουν πολυ στην τσιτα και δεν αντιλαμβανομουν οτι τις εκανα πιο γρηγορα...απο εδω και περα

προσπαθω και εφαρμόζω ολα τα tips που μας δίνεις δηλ....συγκεντρωμενη στο μυ που γυμναζω .αργες και ελεγχομενες επαναληψεις ....ποσο δικιο εχεις τελικα ...ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ !!!!;)

PEGY
01-03-12, 10:42
Καλημέρα χμμμμ, τι νέα; όλα καλά;;:unsure:

Λοιπόν.

Πραγματικα το σύμπαν συνομότησε για να μην ζυγιστώ, γιατί ειλικρινά ΤΟ ΞΕΧΑΣΑ :shock:
Ούτε καν μου πέρασε απ το μυαλό μέχρι που ένας κύριος μου είπε καλόμηνα στο δρόμο.....
Κ το πρωί είπα να ζυγιστώ αλλά επειδη είχα ζυγιστεί το σαββατο, λέω όοοοοοχι. σε μια εβδομάδα πάλι
Τώρα είναι αργά. Αύριο όμως ζυγίζομαι κανονικά. Κ είμαι σίγουρη οτι θα έχω θετικό αποτέλεσμα γιατι η ζώνη μπήκε ένα κουμπι πιο μέσα.

Φεύγω γιατί......:dooreek:

voulaki
01-03-12, 11:24
καλημέρα... καλο μήνα κοριτσαρες, καλως μας ηρθες ελενακι, μας κοψοχολιασες βρε, μην τα κανεις αυτα και φρικαρουμε, έχουμε και το ζυγισμα με φοτο σημερα, το βραδυ ομως ε?? ειμαι στη δουλεια τωρα , αν και ειμαι τοσο πρησμενη, περιμενω να αδιαθετησω, αλλα τελος παντων:( γενικα δεν νομιζω οτι τα εχω παει καλα αυτο το μηνα..

gym
01-03-12, 11:47
ελενη εχω αλλαξει αυτη τη εβδομαδα το τεμπο εκτελεσης των ασκησεων...πολυ πιο αργα απο πριν..

και εχω πιαστει παλι παντου...μαλλον ήμουν πολυ στην τσιτα και δεν αντιλαμβανομουν οτι τις εκανα πιο γρηγορα...απο εδω και περα

προσπαθω και εφαρμόζω ολα τα tips που μας δίνεις δηλ....συγκεντρωμενη στο μυ που γυμναζω .αργες και ελεγχομενες επαναληψεις ....ποσο δικιο εχεις τελικα ...ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΑΦΟΡΑ !!!!;)



ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ Κ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ!

πολυ χαιρομαι αν τα κανεις ετσι πραγματικα!
θα δεις τη διαφορα κ επανω σου!:clap::clap:

gym
01-03-12, 11:50
Καλημέρα χμμμμ, τι νέα; όλα καλά;;:unsure:

Λοιπόν.

Πραγματικα το σύμπαν συνομότησε για να μην ζυγιστώ, γιατί ειλικρινά ΤΟ ΞΕΧΑΣΑ :shock:
Ούτε καν μου πέρασε απ το μυαλό μέχρι που ένας κύριος μου είπε καλόμηνα στο δρόμο.....
Κ το πρωί είπα να ζυγιστώ αλλά επειδη είχα ζυγιστεί το σαββατο, λέω όοοοοοχι. σε μια εβδομάδα πάλι
Τώρα είναι αργά. Αύριο όμως ζυγίζομαι κανονικά. Κ είμαι σίγουρη οτι θα έχω θετικό αποτέλεσμα γιατι η ζώνη μπήκε ένα κουμπι πιο μέσα.

Φεύγω γιατί......:dooreek:

καλημεραααααα
αντε αυριο τοτε ομως εεε?;)

gym
01-03-12, 11:51
καλημέρα... καλο μήνα κοριτσαρες, καλως μας ηρθες ελενακι, μας κοψοχολιασες βρε, μην τα κανεις αυτα και φρικαρουμε, έχουμε και το ζυγισμα με φοτο σημερα, το βραδυ ομως ε?? ειμαι στη δουλεια τωρα , αν και ειμαι τοσο πρησμενη, περιμενω να αδιαθετησω, αλλα τελος παντων:( γενικα δεν νομιζω οτι τα εχω παει καλα αυτο το μηνα..

καλημερα αρχηγε μου!

δεν πειραζει βρε...ζυγισου κ αν εισαι πιο πανω,την επομενη φορα θα εχεις μεγαλυτερη διαφροα!χιιχιχ;)

eli_din3
01-03-12, 12:00
εβγαλα φωτος... πωω ναιιι φοβερη διαφορα φιλεεε (ουτε καν :P) θα τις βαλω στ προφιλ μονο για τους φιλους γιατι δεν νιωθω ανετα με τοσο κοινη θεα :P οποια θελει ας με κανει αντ..εσυ γυμ επιβαλλεται να με κανεις αντ :P

katerina.
01-03-12, 12:04
ΖΥΓΙΣΗΚΑ ...απο 57.5.....56.800 μικρη διαφορα..αν και ο καθρεφτης δειχνει αλλα...μα εινα δυνατον τζιν που φοραγα στα 52 να μου μπαινει τωρα στα 56.800??....δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι ολα αυτα τα κιλα??μεσα σε δυο μηνες!!!

amst
01-03-12, 12:14
καλημέρα
καμμία σας δεν ανέβασε φωτός?
να ανεβάσω τώρα εγώ??

katerina.
01-03-12, 12:16
καλημέρα
καμμία σας δεν ανέβασε φωτός?
να ανεβάσω τώρα εγώ??

δεν προλαβαινω να βγαλω τωρα ..εχω τα παιδια με πυρετο..βαζω μια που εβγαλα εχτες

amst
01-03-12, 12:17
εβγαλα φωτος... πωω ναιιι φοβερη διαφορα φιλεεε (ουτε καν :P) θα τις βαλω στ προφιλ μονο για τους φιλους γιατι δεν νιωθω ανετα με τοσο κοινη θεα :P οποια θελει ας με κανει αντ..εσυ γυμ επιβαλλεται να με κανεις αντ :P

καλέ εγώ σε έκανα, αλλά δε τις βλέπω :unsure:

eli_din3
01-03-12, 12:20
καλέ εγώ σε έκανα, αλλά δε τις βλέπω :unsure:

δεν τις εβαλα ακομα.. τις ανεβασα αλλα δεν βγαινουν δεν ξερω γιατι..πρεπει να παω γυμ οταν γυρισω θα τις βαλω..πφ

gym
01-03-12, 12:22
ΖΥΓΙΣΗΚΑ ...απο 57.5.....56.800 μικρη διαφορα..αν και ο καθρεφτης δειχνει αλλα...μα εινα δυνατον τζιν που φοραγα στα 52 να μου μπαινει τωρα στα 56.800??....δεν μπορω να καταλαβω τι ειναι ολα αυτα τα κιλα??μεσα σε δυο μηνες!!!



ναι αλλα ειναι διαφορα κ εγω θα μεινω στο τονισμενο κομματι

σιγουρα δεν ειναι λιπος κατρινα μου...παμε καλα!;)

amst
01-03-12, 12:39
69.4 ----> 68.8

στα κιλά και στις φωτός σχεδόν μηδενική διαφορά, αλλά στα ρούχα, ειδικά στα παντελόνια, υπάρχει αρκετό κενό μεταξύ δέρματος και υφάσματος

amst
01-03-12, 12:39
υπάρχει πρόβλημα στο φόρουμ ή εγώ δε μπορώ να ανεβάσω φωτός?

"Upload of file failed"

PEGY
01-03-12, 13:20
καλημεραααααα
αντε αυριο τοτε ομως εεε?;)

Yes sir:army1:

eli_din3
01-03-12, 14:46
τις ανεβασα... πικρα φιλε :P

xelashai
01-03-12, 14:57
τις ανεβασα... πικρα φιλε :P

βρε βρε...και τις δικες σου εβλεπα τωρα....
πες μου αληθεια....πας καλα???:spank:
εχω κολλησει στην οθόνη...αυτο το μπαλακι ακομα να το βρω...

eli_din3
01-03-12, 15:00
βρε βρε...και τις δικες σου εβλεπα τωρα....
πες μου αληθεια....πας καλα???:spank:
εχω κολλησει στην οθόνη...αυτο το μπαλακι ακομα να το βρω...

ασε την μπαλιτσα μου ησυχη :(

και παρεπιπτοντως


με αυτά που τρωω έπρεπε να ειμαι καλύτερα... αλλά δεν πειράζει....
φορτώνω για τον επόμενο μηνα...ε ρε προπόνηση που θα κανω σήμερα...
φώτο δεν έβαλα γιατι απλά δεν εχω διαφορά..:green:

ουτε εγω εχω αλλα σιγα.. εβαλα για να εχω ολους τους μηνες συγκετρωμενους σ ενα μερος

xelashai
01-03-12, 15:06
ρε πραγματικά δεν πρέπει ουτε να προβληματίζεσαι...ουτε να αγχώνεσαι για κάτι...
εχεις ωραίο σώμα ..χωρίς περιττά κιλά .... πρόβλημα δεν υπάρχει πουθενά πάνω σου!!!ουτε μπαλακι..:P
μυς χρειαζεσαι...

marvin
01-03-12, 15:40
τις ανεβασα... πικρα φιλε :P

Ελινα που τις ανεβασες;:unsure:

eli_din3
01-03-12, 15:42
Ελινα που τις ανεβασες;:unsure:

εκανα αλμπουμ στο προφιλ μου να τις βλεπουν μονο οι φιλοι γιατι σε τοσο κοινη θεα ντρεπομαι :P θα σε κανω φιλη

marvin
01-03-12, 15:46
εκανα αλμπουμ στο προφιλ μου να τις βλεπουν μονο οι φιλοι γιατι σε τοσο κοινη θεα ντρεπομαι :P θα σε κανω φιλη

οκ Σε ευχαριστω αν και να δεις αιτηματα φιλιας τωρα που θα εχεις!!!!;)

eli_din3
01-03-12, 15:50
οκ Σε ευχαριστω αν και να δεις αιτηματα φιλιας τωρα που θα εχεις!!!!;)

γιατι??? α οχι δεν θα κανω accept σχεδον κανεναν αντρα :P

marvin
01-03-12, 16:09
γιατι??? α οχι δεν θα κανω accept σχεδον κανεναν αντρα :P

Μια χαρα σε βρισκω!!!!!!Ουτε μπαλακια ουτε τιποτα.:clap::clap:

gym
01-03-12, 21:50
υποσχομαι να μην ειμαι σκληρη....βασικα ψεμματα...θα ειμαι οσο πρεπει για την καθε μια σας γιατι ειστε μεγαλες κοπελες και θα το αντεξετε!:green::green::green:



elina
λοιπον ελινακι μου..σε βλεπω ιδια...
το σωμα σου θα επρεπε να ειχε ανεβει καπως μυικα λογω του οτι εισαι στην αρχη ακομα
δεν θα γκρινιαξω ομως πολυ γιατι ειναι αρχη κ ακομα μαθαινεις ασκησεις οπως σκουωτ
εχεις τελειο κορμι που μπορει να φτιαχτει σταδιακα πολυ ομορφα...
το θεμα ειναι οτι κανεις του κεφαλιου σου ομως...

το δικο σου το σωμα θελει οσο το δυνατον λιγοτερες βλακειες-σαβουρα στη διατροφη σου(μην μου πεις δεν τρωω,δεν λεω οτι τρως απλα σου δινωσυμβουλες τωρα,ανοιξε αυτια) και πολυ καλη προπονηση βαρη με νορμαλ αεροβια.΄..

εσυ παλι κανεις το αντιθετο...πατιεσαι σε αιθουσες κ αεροβια που στην ουσια εκει χανεις κ λιωνεις...κ βαζεις σε δευτερη μοιρα τα βαρη...

πρωτα ειναι τα βαρη σου κ μετα ολα τα αλλα

στο εχω ξαναπει...μαλλιασε η γλωσσα μου...

απο εκει κ περα...η επιλογη δικη σου....εαν γουσταρεις αιθουσες κα εροβια...οκ...μαζι σου απλα θα δεχτεις οτι και τα αναλογα αποτελεσματα ετσι?
με το αεροβιο χανεις...εσυ τι να χασεις?μυς θες...τα εχουμε ξαναπει...

εχεις τελειο καλουπι...αν φερθεις εξυπνα θα πετας...αλλιως κ παλι θα πετας αλλα με πιο αργους ρυθμους που στην τελικη δεν τρεχει κατι απλα επειδη θελω να ειμαι ειλικρινης...αυτο σου λεω!

παμε καλα ομως ετσι?γερα!:clap::clap:




μμ

νταξει τι να πω....θεα..μακαρι κ εγω να εχω την ιδια μυικοτητα μετα απο τοσα χρονια προπονησης κ την ιδια μυικη ωριμοτητα!
δυνατη οπως παντα κ συνεχιζεις να βαρας!οσο για τα ποδια,τα εχουμε πει κ τετ α τετ!;)


κατρινακι

εγω λεω εσενα με την μμ κ την μισσ φιτ να σας κανουμε μια ομαδα''οι μαμαδες του ββ.γρ'' και να σας κατεβασουμε ετσι οπως ειστε σε αγωνες...

θεα θεα θεα κ αυτο που θαυμαζω σε σας ειναι οτι εχετε γεννησει κ ξερουμε οτι το σωμα αλλαζει μετα την γεννα αλλα ειστε τρανταχτο παραδειγμα οτι τιποτα δεν τελειωνει μετα απο ενα μπεμπε αλλα ολα γινονται πολυ καλυτερα!

οσο πας κ σε βλεπω πιο μπομπα!οσο για τα νερα...νερα ειναι ειδες?;)


ντοριτακι

οσο βλεπω απο τα κιλα εσυ δεν εχεις θεμα...αναμενω κ φωτο

κυρια φιτ φιτ

εγω λεω να αλλαξεις το νικ σου(αν μπορουσες βεβαια...χιχι αλλα δεν μπορεις...χοχο) σε μισσ φετονι να εισαι κ πιο συγκεκριμενη!
μιλαμεη κοιλια τα σπαει...κ πανω εισαι μπομπα...κ κατω το ιδιο απλα κατω θα ηθελα λιγο παραπανω μυικοτητα...το σωμα σου θα παρει αμεσως με τα βαρη!
θα τα δουλεψουμε καλα να γεμισουν να σφιξουν πολυ κ μετα θα ερθουμε σε ισορροπια με το πανω!:clap::clap:


δαφνουλινι


εσυ αρχισε να τρως πιο πολυ αλλα σωστα...μην φοβασαι τις καθαρες τροφες κ γενικα θα ηθελα να εισαι πιο κινητικη μεσα στη μερα σου...
εκτος απο προπονηση γενικα...να κουνιεσαι βρε παιδι μου λιγο!με πιανεις?
περα απο αυτο...τωρα που θα μας δειξεις το νεο σου πλανο που εχεις στο μυαλο σου περι διατροφης κ θα αλλαξεις λιγο στυλ,θα πεισμωσεις κυρια μου κ θα τα δινεις ολα κ τα κιλα θα φυγουν...αυτο ειναι το μονο σιγουρο!
το νερο μπηκε στου αυλακ!:green::green:


βουλακι

αναμενωωωω!


αγγελικουλααααααα

αναμεννωωωω!

στελλακι
αγαπη σιγα σιγα γινεται η αγουριδα μελι...καλη η αλλαγη σου κ τωρα με το νεο σου πλανο το οποιο κ θα τηρησεις θα δουμε μεγαλυτερα αποτελεσματα...το αργο ομως να ξερεις ειναι κ σταθερο!;)

αμστττττττ


ουουουουο αναμενωωωω φωτος αν θες!
με νοιαζει που ειδες διαφορα!μπορεις κ πολυ καλυτερα!θελω να αρχισεις στην προπονηση οσο το δυνατον καλυτερα κ τωρα με τις πολεμικες θα χασεις πιο ευκολα αλλα ρεγουλα λιγο με τα ψωμοειδη για να γινει πιο ευκολη η προσπαθεια σου οχι τιποτε αλλο!τα εχουμε πει αυτα


ερηηη
ουουουουουυο κ εδω αναμενωωωω!


πεγκουλινιιιιι

ουουουουουουυ κ εδω αναμενωωωω!



ξεχασα καμια?χμ...δεν νομιζω!

δεν θελω να γινομαι κακια αλλα θελω να ειμαι ειλικρινης γιατι το χαιδεμα στα αυτια δεν βοηθησε κανεναν...σορρυ αν σε καποιες ειμαι αποτομη αλλα πισετψε με...απο κοντα ειμαι πολυ χειροτερη!:P:P:P:P

θελω απλα να μην σπαταλατε χρονο κ ενεργεια εσωτερικη στην προσπαθεια σας αλλα καθε σας κοπος να συνοδευται κ απο ενα βημα παραπερα!
το θεμα ειναι οτι ολες μπορειτε αλλα ποσο το θελετε?στο χερι σας ειναι τον επομενο μηνα να σκισετε!
εδω θα μαστε να δουμε τι καναμε!

eli_din3
01-03-12, 22:00
υποσχομαι να μην ειμαι σκληρη....βασικα ψεμματα...θα ειμαι οσο πρεπει για την καθε μια σας γιατι ειστε μεγαλες κοπελες και θα το αντεξετε!:green::green::green:



elina
λοιπον ελινακι μου..σε βλεπω ιδια...
το σωμα σου θα επρεπε να ειχε ανεβει καπως μυικα λογω του οτι εισαι στην αρχη ακομα
δεν θα γκρινιαξω ομως πολυ γιατι ειναι αρχη κ ακομα μαθαινεις ασκησεις οπως σκουωτ
εχεις τελειο κορμι που μπορει να φτιαχτει σταδιακα πολυ ομορφα...
το θεμα ειναι οτι κανεις του κεφαλιου σου ομως...

το δικο σου το σωμα θελει οσο το δυνατον λιγοτερες βλακειες-σαβουρα στη διατροφη σου(μην μου πεις δεν τρωω,δεν λεω οτι τρως απλα σου δινωσυμβουλες τωρα,ανοιξε αυτια) και πολυ καλη προπονηση βαρη με νορμαλ αεροβια.΄..

εσυ παλι κανεις το αντιθετο...πατιεσαι σε αιθουσες κ αεροβια που στην ουσια εκει χανεις κ λιωνεις...κ βαζεις σε δευτερη μοιρα τα βαρη...

πρωτα ειναι τα βαρη σου κ μετα ολα τα αλλα

στο εχω ξαναπει...μαλλιασε η γλωσσα μου...

απο εκει κ περα...η επιλογη δικη σου....εαν γουσταρεις αιθουσες κα εροβια...οκ...μαζι σου απλα θα δεχτεις οτι και τα αναλογα αποτελεσματα ετσι?
με το αεροβιο χανεις...εσυ τι να χασεις?μυς θες...τα εχουμε ξαναπει...

εχεις τελειο καλουπι...αν φερθεις εξυπνα θα πετας...αλλιως κ παλι θα πετας αλλα με πιο αργους ρυθμους που στην τελικη δεν τρεχει κατι απλα επειδη θελω να ειμαι ειλικρινης...αυτο σου λεω!

παμε καλα ομως ετσι?γερα!:clap::clap:






α ρε γυμ.............α ρε γυμ........αχ.........ευχαριστουμε για τις συμβουλες.... μηπως να κανω την καθε μερα (που μου τα χεις 1 μερα ανω μια κατω) αντι για 2 φορες την καθεμια μεσα στην βδομαδα 3? δηλαδη οχι 4 μερες βαρη αλλα 6 ή υπερβολη?? μπας και...

gym
01-03-12, 22:03
α ρε γυμ.............α ρε γυμ........αχ.........ευχαριστουμε για τις συμβουλες.... μηπως να κανω την καθε μερα (που μου τα χεις 1 μερα ανω μια κατω) αντι για 2 φορες την καθεμια μεσα στην βδομαδα 3? δηλαδη οχι 4 μερες βαρη αλλα 6 ή υπερβολη?? μπας και...

το πολυ δεν σημαινει οτι ειναι κ καλο


ποιοτητα θελω να εχεις...να κανεις καθε προπονηση κ να μην θες να ξαναδεις το γυμναστηριο εκεινη τη μερα γιατι απλα θα εισαι ενα κουρελι απο την προπ αλλα συναμμα αναζωογινημενη,,,κουφο ε?>κ ομως αυτο ειναι γυμναστικη!

συνεχισε αυτο που κανεις....ακομα δεν εχεις μαθει καν τεχνικη...το επομενο θα ειναι να διαλεξεις ενα προγραμμα με μυικη την καθε μερα...θα δειξει αναλογα το τι θες...αλλα ακομα ειναι νωρις να αλλαξεις εφοσον δεν εχεις κανει εναν σωστο σωστο κυκλο...ε κ να σου πω κ κατι?
γιατι μωρε δεν βλεπεις διαφορα ετσι?

ηρεμα κουλ κ συνεχιζουμε οκ?:toast::toast::toast:

eli_din3
01-03-12, 22:07
το πολυ δεν σημαινει οτι ειναι κ καλο


ποιοτητα θελω να εχεις...να κανεις καθε προπονηση κ να μην θες να ξαναδεις το γυμναστηριο εκεινη τη μερα γιατι απλα θα εισαι ενα κουρελι απο την προπ αλλα συναμμα αναζωογινημενη,,,κουφο ε?>κ ομως αυτο ειναι γυμναστικη!

συνεχισε αυτο που κανεις....ακομα δεν εχεις μαθει καν τεχνικη...το επομενο θα ειναι να διαλεξεις ενα προγραμμα με μυικη την καθε μερα...θα δειξει αναλογα το τι θες...αλλα ακομα ειναι νωρις να αλλαξεις εφοσον δεν εχεις κανει εναν σωστο σωστο κυκλο...ε κ να σου πω κ κατι?
γιατι μωρε δεν βλεπεις διαφορα ετσι?

ηρεμα κουλ κ συνεχιζουμε οκ?:toast::toast::toast:

μυικη ομαδα την καθε μερα εννοεις??και ποτε θα γινει αυτο?
μωρε εγω βλεπω διαφορα(μικρουλα) αλλα οι φωτογραφιες διαφορα δεν δειχνουν..χμμμ..τεσπα... θα δουμε στις 1/4 ευχαριστω :)

PEGY
01-03-12, 22:07
πεγκουλινιιιιι

ουουουουουουυ κ εδω αναμενωωωω!





Ελένη, το καλό πράγμα αργεί να γίνει:P

gym
01-03-12, 22:10
μυικη ομαδα την καθε μερα εννοεις??και ποτε θα γινει αυτο?
μωρε εγω βλεπω διαφορα(μικρουλα) αλλα οι φωτογραφιες διαφορα δεν δειχνουν..χμμμ..τεσπα... θα δουμε στις 1/4 ευχαριστω :)

ναι αλλα ειδες διαφορα...ο φακος αδικει βρεεεεεεε!

Gianna
01-03-12, 22:34
69.4 ----> 68.8

στα κιλά και στις φωτός σχεδόν μηδενική διαφορά, αλλά στα ρούχα, ειδικά στα παντελόνια, υπάρχει αρκετό κενό μεταξύ δέρματος και υφάσματος

:clap::clap:

eli_din3
01-03-12, 22:47
ναι αλλα ειδες διαφορα...ο φακος αδικει βρεεεεεεε!

μια κοπελα οπως εγω που ειναι επιεικως ακωλη γινεται να αποκτησει κωλο βασικα?? :P

amst
01-03-12, 23:05
λενάκι, να σου στείλω ένα μέιλ τις φωτός, γιατί εγώ ή άχρηστη είμαι ή κάτι γίνεται εδώ?!
και τις ανεβάζεις εσύ στο λογκ μου

gym
01-03-12, 23:23
λενάκι, να σου στείλω ένα μέιλ τις φωτός, γιατί εγώ ή άχρηστη είμαι ή κάτι γίνεται εδώ?!
και τις ανεβάζεις εσύ στο λογκ μου

οκ στειλε


εντιτ...ωραια...βλεπω αργες αλλα καλες αλλαγουλες σιγα σιγα...την επομενη φορα σε θελω πιο βελτιωμενη οκ>

amst
01-03-12, 23:51
οκ στειλε


εντιτ...ωραια...βλεπω αργες αλλα καλες αλλαγουλες σιγα σιγα...την επομενη φορα σε θελω πιο βελτιωμενη οκ>

όπως?

αλήθεια θα ήθελα να μου πεις gym

gym
01-03-12, 23:52
όπως?

αλήθεια θα ήθελα να μου πεις gym

σε βλεπω πιο ξεπρησμενη κ αυτο ειναι καλο σημαδι γιατι ειναι η αρχη...αλλα ειναι μονο η αρχη...δεν βελπω τεραστια διαφορα σε θεμα λιπους αλλα σε βλεπω πιο ξεπρησμενη...μεχρι εκει μπορω να πω...δεν θα σου χαιδεψω τα αυτια ομως με τιποτα...;)

amst
02-03-12, 00:25
σε βλεπω πιο ξεπρησμενη κ αυτο ειναι καλο σημαδι γιατι ειναι η αρχη...αλλα ειναι μονο η αρχη...δεν βελπω τεραστια διαφορα σε θεμα λιπους αλλα σε βλεπω πιο ξεπρησμενη...μεχρι εκει μπορω να πω...δεν θα σου χαιδεψω τα αυτια ομως με τιποτα...;)

απ'όσο με ξέρω, μη μου τα χαϊδέψεις.. την πατήσαμε :green::green:

gym
02-03-12, 10:50
GCD 16



3.


‘’ 25 αρσεις για γαμπα μαζι τα ποδια

20 αρσεις για γαμπα δεξι μονο

20 αρσεις για γαμπα αριστερο

20 αρσεις για γαμπα μαζι

Ολο αυτο επι 3

‘’

και πολυ καλημερα σας!:P:P:P

voulaki
02-03-12, 10:52
υποσχομαι να μην ειμαι σκληρη....βασικα ψεμματα...θα ειμαι οσο πρεπει για την καθε μια σας γιατι ειστε μεγαλες κοπελες και θα το αντεξετε!:green::green::green:



elina
λοιπον ελινακι μου..σε βλεπω ιδια...
το σωμα σου θα επρεπε να ειχε ανεβει καπως μυικα λογω του οτι εισαι στην αρχη ακομα
δεν θα γκρινιαξω ομως πολυ γιατι ειναι αρχη κ ακομα μαθαινεις ασκησεις οπως σκουωτ
εχεις τελειο κορμι που μπορει να φτιαχτει σταδιακα πολυ ομορφα...
το θεμα ειναι οτι κανεις του κεφαλιου σου ομως...

το δικο σου το σωμα θελει οσο το δυνατον λιγοτερες βλακειες-σαβουρα στη διατροφη σου(μην μου πεις δεν τρωω,δεν λεω οτι τρως απλα σου δινωσυμβουλες τωρα,ανοιξε αυτια) και πολυ καλη προπονηση βαρη με νορμαλ αεροβια.΄..

εσυ παλι κανεις το αντιθετο...πατιεσαι σε αιθουσες κ αεροβια που στην ουσια εκει χανεις κ λιωνεις...κ βαζεις σε δευτερη μοιρα τα βαρη...

πρωτα ειναι τα βαρη σου κ μετα ολα τα αλλα

στο εχω ξαναπει...μαλλιασε η γλωσσα μου...

απο εκει κ περα...η επιλογη δικη σου....εαν γουσταρεις αιθουσες κα εροβια...οκ...μαζι σου απλα θα δεχτεις οτι και τα αναλογα αποτελεσματα ετσι?
με το αεροβιο χανεις...εσυ τι να χασεις?μυς θες...τα εχουμε ξαναπει...

εχεις τελειο καλουπι...αν φερθεις εξυπνα θα πετας...αλλιως κ παλι θα πετας αλλα με πιο αργους ρυθμους που στην τελικη δεν τρεχει κατι απλα επειδη θελω να ειμαι ειλικρινης...αυτο σου λεω!

παμε καλα ομως ετσι?γερα!:clap::clap:




μμ

νταξει τι να πω....θεα..μακαρι κ εγω να εχω την ιδια μυικοτητα μετα απο τοσα χρονια προπονησης κ την ιδια μυικη ωριμοτητα!
δυνατη οπως παντα κ συνεχιζεις να βαρας!οσο για τα ποδια,τα εχουμε πει κ τετ α τετ!;)


κατρινακι

εγω λεω εσενα με την μμ κ την μισσ φιτ να σας κανουμε μια ομαδα''οι μαμαδες του ββ.γρ'' και να σας κατεβασουμε ετσι οπως ειστε σε αγωνες...

θεα θεα θεα κ αυτο που θαυμαζω σε σας ειναι οτι εχετε γεννησει κ ξερουμε οτι το σωμα αλλαζει μετα την γεννα αλλα ειστε τρανταχτο παραδειγμα οτι τιποτα δεν τελειωνει μετα απο ενα μπεμπε αλλα ολα γινονται πολυ καλυτερα!

οσο πας κ σε βλεπω πιο μπομπα!οσο για τα νερα...νερα ειναι ειδες?;)


ντοριτακι

οσο βλεπω απο τα κιλα εσυ δεν εχεις θεμα...αναμενω κ φωτο

κυρια φιτ φιτ

εγω λεω να αλλαξεις το νικ σου(αν μπορουσες βεβαια...χιχι αλλα δεν μπορεις...χοχο) σε μισσ φετονι να εισαι κ πιο συγκεκριμενη!
μιλαμεη κοιλια τα σπαει...κ πανω εισαι μπομπα...κ κατω το ιδιο απλα κατω θα ηθελα λιγο παραπανω μυικοτητα...το σωμα σου θα παρει αμεσως με τα βαρη!
θα τα δουλεψουμε καλα να γεμισουν να σφιξουν πολυ κ μετα θα ερθουμε σε ισορροπια με το πανω!:clap::clap:


δαφνουλινι


εσυ αρχισε να τρως πιο πολυ αλλα σωστα...μην φοβασαι τις καθαρες τροφες κ γενικα θα ηθελα να εισαι πιο κινητικη μεσα στη μερα σου...
εκτος απο προπονηση γενικα...να κουνιεσαι βρε παιδι μου λιγο!με πιανεις?
περα απο αυτο...τωρα που θα μας δειξεις το νεο σου πλανο που εχεις στο μυαλο σου περι διατροφης κ θα αλλαξεις λιγο στυλ,θα πεισμωσεις κυρια μου κ θα τα δινεις ολα κ τα κιλα θα φυγουν...αυτο ειναι το μονο σιγουρο!
το νερο μπηκε στου αυλακ!:green::green:


βουλακι

αναμενωωωω!


αγγελικουλααααααα

αναμεννωωωω!

στελλακι
αγαπη σιγα σιγα γινεται η αγουριδα μελι...καλη η αλλαγη σου κ τωρα με το νεο σου πλανο το οποιο κ θα τηρησεις θα δουμε μεγαλυτερα αποτελεσματα...το αργο ομως να ξερεις ειναι κ σταθερο!;)

αμστττττττ


ουουουουο αναμενωωωω φωτος αν θες!
με νοιαζει που ειδες διαφορα!μπορεις κ πολυ καλυτερα!θελω να αρχισεις στην προπονηση οσο το δυνατον καλυτερα κ τωρα με τις πολεμικες θα χασεις πιο ευκολα αλλα ρεγουλα λιγο με τα ψωμοειδη για να γινει πιο ευκολη η προσπαθεια σου οχι τιποτε αλλο!τα εχουμε πει αυτα


ερηηη
ουουουουουυο κ εδω αναμενωωωω!


πεγκουλινιιιιι

ουουουουουουυ κ εδω αναμενωωωω!



ξεχασα καμια?χμ...δεν νομιζω!

δεν θελω να γινομαι κακια αλλα θελω να ειμαι ειλικρινης γιατι το χαιδεμα στα αυτια δεν βοηθησε κανεναν...σορρυ αν σε καποιες ειμαι αποτομη αλλα πισετψε με...απο κοντα ειμαι πολυ χειροτερη!:P:P:P:P

θελω απλα να μην σπαταλατε χρονο κ ενεργεια εσωτερικη στην προσπαθεια σας αλλα καθε σας κοπος να συνοδευται κ απο ενα βημα παραπερα!
το θεμα ειναι οτι ολες μπορειτε αλλα ποσο το θελετε?στο χερι σας ειναι τον επομενο μηνα να σκισετε!
εδω θα μαστε να δουμε τι καναμε!καλημέρα κοριτσάρες , σας πλάκωσε το παπλωμα μου φαινεται σήμερα;) αντε πέρασε και το μαρτύριο των φωτο, παμε για αλλα .. ελενη μου μηπως να άλλαζαμε λ΄γο τους κοιλιακούς?? τους βαρέθηκα λίγο.. να βάλουμε κάτι καινούριο? όλες οι άλλες ομάδες με πιάνουν καλά και είπαμε να ανεβάζω κιλά όταν βλέπω ότι δεν με πιάνουν άλλο ε?? τι λες?;)

gym
02-03-12, 10:53
γραψε μου τι κ τι κανεις απο κοιλια;)

xelashai
02-03-12, 10:56
καλημερα λενακι...
δεν καταλαβα...:green:
οπως στο ορθιο μηχανημα για γαμπες?

voulaki
02-03-12, 11:59
γραψε μου τι κ τι κανεις απο κοιλια;)
ta παρακατω κανω , μονο που την πρωτη την κανω παραλλαγη ξαπλωνω ανασκελα σε στρωμα και φερνω τα ποδια στο στηθος και τεντωμενα κατω λιγο πριν ακουμπησουν πατωμα
1.αρσεις ποδιων μονοζυγο 4Χ25
2.criss cross 3Χ30’’
3.ροκανισματα σε μπαλα κεντρο 3*30
4.ροκανισματα σε μπαλα δεξια-αριστερα 3*15+15 αργα

PEGY
02-03-12, 12:25
Καλημέρα;)

λοιπόν ζυγίστηκα ..... 57 από 57,4.
τι να πεις έχασα το στόχο μου δλδ τα 56. . . :unsure:
Βέβαια εμένα μια χαρά μου έκατσε το 57 αν σκεφτείς πως σε κάποιες φάσεις είχα φτάσει κ τα 58.8. . .
Ζητάω παράταση παρακαλώ!

amst
02-03-12, 12:25
καλημερα λενακι...
δεν καταλαβα...:green:
οπως στο ορθιο μηχανημα για γαμπες?

καλημέρα
ούτε εγώ κατάλαβα
:green:

gym
02-03-12, 12:25
ναι αλλα σε σκαλες η σε ενα ανωτερο επιπεδο βρε σεις

gym
02-03-12, 12:26
ta παρακατω κανω , μονο που την πρωτη την κανω παραλλαγη ξαπλωνω ανασκελα σε στρωμα και φερνω τα ποδια στο στηθος και τεντωμενα κατω λιγο πριν ακουμπησουν πατωμα
1.αρσεις ποδιων μονοζυγο 4Χ25
2.criss cross 3Χ30’’
3.ροκανισματα σε μπαλα κεντρο 3*30
4.ροκανισματα σε μπαλα δεξια-αριστερα 3*15+15 αργα

τωρα θα την κανεις οπως λεω...δεν αλλαζει κατι....για να μην σε πιανουν κατι δεν κανεις σωστα κ απλα βιαζεσαι
αργα με αναπνοες καλες κ ελεγχομενη κινηση

gym
02-03-12, 12:27
Καλημέρα;)

λοιπόν ζυγίστηκα ..... 57 από 57,4.
τι να πεις έχασα το στόχο μου δλδ τα 56. . . :unsure:
Βέβαια εμένα μια χαρά μου έκατσε το 57 αν σκεφτείς πως σε κάποιες φάσεις είχα φτάσει κ τα 58.8. . .
Ζητάω παράταση παρακαλώ!

την εχεις μα ι ντιαρ:green:

voulaki
02-03-12, 12:34
τωρα θα την κανεις οπως λεω...δεν αλλαζει κατι....για να μην σε πιανουν κατι δεν κανεις σωστα κ απλα βιαζεσαι
αργα με αναπνοες καλες κ ελεγχομενη κινησηok:thumbup:

morgoth
02-03-12, 13:21
συγγνωμη εκ των προτερων αν κανω καταχρηση του τοπικ σας κοπελιες.
μια φιλη μου κανει προπονησεις κικ μποξ 4 φορές τη βδομαδα. Ειναι 62 κιλα (1,65) γερο σκαρί (αν κανει βαρη θα γινει πολύ κορμι) και θελει να πεσει 7. Της εχω πει καποια πραγματα οσον αφορα τη διατροφή της, αλλά φοβαται οτι αυτά που της λεω ειναι πολλά για να τρωει. Θα μπορουσε μια κοπελα με πανω κατω τα ιδια χαρακτηριστικά να μου γραψει ενα πλανο διατροφης να της δωσω?
ευχαριστω εκ των προτερων

eli_din3
02-03-12, 14:50
μηπως ξερει καμια τις διατροφικες πληροφοριες του χαλβα του σησαμενιου? εφαγα 40 γρ και δεν βρισκω πουθενα να τον μετρησω

voulaki
02-03-12, 14:55
μηπως ξερει καμια τις διατροφικες πληροφοριες του χαλβα του σησαμενιου? εφαγα 40 γρ και δεν βρισκω πουθενα να τον μετρησω φιλεναδα αυτο μπορεσα να βρω , απο θερμιδες αστα, 500 θερμ. τα 100 γρ. αλλα ειναι πολυ ωφελιμος
Περιέχει πολυακόρεστα και μονοακόρεστα λιπαρά οξέα, τα λεγόμενα καλά λιπαρά, τα οποία ευεργετούν τη λειτουργία του εγκεφάλου, ενώ βελτιώνουν τα επίπεδα της χοληστερίνης, κρατώντας την καρδιά μας γερή μακροπρόθεσμα.

-Το σουσάμι περιέχει υψηλής βιολογικής αξίας φυτικές πρωτεΐνες, απαραίτητες στον οργανισμό ως δομικά συστατικά των μυών, των οργάνων και των ιστών του σώματος.

-Είναι πλούσιος σε βιταμίνες του συμπλέγματος Β, απαραίτητες και ωφέλιμες για την υγεία του οργανισμού, ενώ περιέχει και βιταμίνη Ε, η οποία έχει αντιοξειδωτική δράση.

-Είναι πλούσιος σε μέταλλα και ιχνοστοιχεία, όπως ασβέστιο, μαγνήσιο, σελήνιο, φώσφορο, ψευδάργυρο, τα οποία έχουν πολλαπλές δράσεις στον οργανισμό: δυναμώνουν τα οστά, βοηθούν στην καλύτερη απορρόφηση και δράση των βιταμινών, προστατεύουν την καρδιά κ.ο.κ.

voulaki
02-03-12, 14:56
μα που ειναι ολοι σημερα ?? πολυ ησυχια...:unsure::unsure:

Miss Fit
02-03-12, 15:05
Γειάααα Κορίτσιαααα!!!!!!!
Δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω, το βράδυ τώρα:welcome:

eli_din3
02-03-12, 15:59
πειραζει μετα την προπονηση να μην φαμε υδατανθρακα??

SPANAKOPITA
02-03-12, 16:05
πειραζει μετα την προπονηση να μην φαμε υδατανθρακα??




''Το κυριότερο είναι να αποφεύγετε τα απλά σάκχαρα γιατί προκαλούν την παραγωγή σωματοστατίνης που μπλοκάρει την αυξητική ορμόνη. Ακόμη καλύτερα είναι να αποφύγετε τους υδατάνθρακες ολοκληρωτικά και να παίρνετε μόνο πρωτεΐνη μέσα στην πρώτη μισή ώρα. Μετά το δίωρο μπορείτε να τρώτε κανονικά.


Αυτή η διατροφή μπορεί να αργήσει την αποκατάστασή σας αλλά αυτό είναι ένα τίμημα που θα πρέπει να πληρώσετε αν ο κυρίαρχος σας στόχος είναι η μέγιστη δυνατή έκλυση αυξητικής ορμόνης.'' (απο το blog του χρηστου στρογγυλη)

SPANAKOPITA
02-03-12, 16:28
συγγνωμη εκ των προτερων αν κανω καταχρηση του τοπικ σας κοπελιες.
μια φιλη μου κανει προπονησεις κικ μποξ 4 φορές τη βδομαδα. Ειναι 62 κιλα (1,65) γερο σκαρί (αν κανει βαρη θα γινει πολύ κορμι) και θελει να πεσει 7. Της εχω πει καποια πραγματα οσον αφορα τη διατροφή της, αλλά φοβαται οτι αυτά που της λεω ειναι πολλά για να τρωει. Θα μπορουσε μια κοπελα με πανω κατω τα ιδια χαρακτηριστικά να μου γραψει ενα πλανο διατροφης να της δωσω?
ευχαριστω εκ των προτερων

καλησπέρα. εγω ειμαι 62 κιλα, 1.65, γερο σκαρι κι εγω. κανω 2-3 φορες τη βδομαδα muay thai και αλλες 2-3 γυμναστηριο.θα σου γραψω τη διατροφη που ακολουθω κ με βοηθησε να χασω πολυ.

πρωινο: γιαουρτι 2% με ενα φρουτο κ κανελα
δεκατιανο: 1 αυγο βραστο ή ενα τοστ με 1 φετα τυρι κ 1 φετα γαλοπουλα.(καποιες φορες επαιρνε μια μονο φετα ψωμιου και τη διπλωνα στα δυο)
μεσημεριανό : 90gr απο οποιοδηποτε κρεατικο, πρασινη σαλατα με 1κ.γ λαδι και βαλσαμικο ή ψητα λαχανικα, 1 κουπα μαυρο ρυζι.
απο λαδερά ή οσπρια 1 κουπα ΧΩΡΙΣ ψωμι και αν θελω καμια φορα τυρι τρωω φετα γυρω στα 40 γρ.
απογευματινο : κανα ξηροκαρπι κυριως αμυγδαλα αλλα λιγα. 10 ειναι αρκετα. οι ξηροι καρποι ειναι πολυ ωφέλιμοι αλλα έχουν και πολλα λιπαρα.
βραδινο: ό,τι και στο μεσημεριανο αλλα χωρις το ρυζι.γενικοτερα οσο προχωραει η μερα καλο ειναι να αφαιρουμε τους υδατανθρακες απο τη διατροφη μας.

το πρωινο,δεκατιανο,απογευματινο δεν τα τρωω απαραιτητα με αυτη τη τη σειρα.πχ καποιες φορες τρωω αυγο με σαλατα για πρωινο.

αν της αρεσει το τσαι κανω πολυ καλο.

τελος, να της πεις να μην ενδιαφερεται καν για τη ζυγαρια.η μονη αποδειξη του αν κατι λειτουργει πανω μας ειναι ο καθρεφτης. εγω πχ εχω χασει μονο δυο κιλα αλλα το σωμα μου ειναι τελειως διαφορετικο απο πριν και εχω χασει πολλους ποντους.


για να κλεισω, δεν τσιμπολογουσα,ουτε πινω ιδιαιτερα.οποτε σιγουρα βοηθησε κι αυτο.απλα υπηρξαν στο ενδιαμεσο μερες που ετρωγα σα βοδι ο,τι μπορεις να φανταστεις ολη τη μερα αλλα δε με πηγε πισω.την επομενη ξαναεμπαινα κανονικα στο προγραμμα και ολα καλα.αλλα καλο ειναι αν ειναι κι αυτη κοιλιοδουλη οπως εγώ( :-P) να απέχουν αυτες οι μέρες αρκετα μεταξυ τους.

marvin
02-03-12, 17:35
πειραζει μετα την προπονηση να μην φαμε υδατανθρακα??

Σου παραθετω μια παραγραφοαπο αρθρο που υπαρχει στο φορουμ.θα σου προτινα να το διαβασεις ολο αν εχεις χρονο.


Αμέσως μετά την προπόνηση τα μυϊκά κύτταρα είναι άκρως δεκτικά στην ινσουλίνη, την ορμόνη που είναι υπεύθυνη για την μεταφορά της γλυκόζης και των αμινοξέων στα μυϊκά κύτταρα μέσω του αίματος.

Προσοχή! Η πρωτεινοσύνθεση εμποδίζεται και περιορίζεται δραστικά αν υπάρξει ανεπαρκείς η καθυστερημένη τροφοδότηση ενέργειας και αμινοξέων για την αντιμετώπιση του μεταπροπονητικού καταβολισμού.

Πρωταρχικός σκοπός της μεταπροπονητικής διατροφής είναι να δημιουργήσει ένα περιβάλλον που θα αυξήσει τα επίπεδα των φυσικά παραγομένων αναβολικών ορμονών και να ξεκινήσει η καθοριστική διαδικασία της πρωτεινοσύνθεσης.
Η άμεση μείωση των επιπέδων κορτιζόλης και η αύξηση των επιπέδων της ινσουλίνης, για την περαιτέρω έκκριση αυξητικής ορμόνης, είναι ο καλύτερος τρόπος επίτευξης του σκοπού μας.

Έτσι καταναλώνοντας τους κατάλληλους υδατάνθρακες μετά την προπόνησή μας μπορούμε να επιτύχουμε μια αυξημένη παραγωγή των αναβολικών ορμονών και να σταματήσουμε την γλυκονεογέννεση, πετυχαίνοντας έτσι μια σταθερή θετική ισορροπία αζώτου (μυϊκή ανάπτυξη).

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?74-%CE%9C%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AE

Θα σου προτινα να προσπερασεις τις παραγραφους με τα συμπληρωματα,μπορεις στη φαση που βρισκεσαι να καλυπτεσαι μια χαρα με το φαγακι σου και να κρατησεις το πως και το γιατι κανουμε καποια πραγματα μετα την προπονηση.

eli_din3
02-03-12, 17:54
Σου παραθετω μια παραγραφοαπο αρθρο που υπαρχει στο φορουμ.θα σου προτινα να το διαβασεις ολο αν εχεις χρονο.


Αμέσως μετά την προπόνηση τα μυϊκά κύτταρα είναι άκρως δεκτικά στην ινσουλίνη, την ορμόνη που είναι υπεύθυνη για την μεταφορά της γλυκόζης και των αμινοξέων στα μυϊκά κύτταρα μέσω του αίματος.

Προσοχή! Η πρωτεινοσύνθεση εμποδίζεται και περιορίζεται δραστικά αν υπάρξει ανεπαρκείς η καθυστερημένη τροφοδότηση ενέργειας και αμινοξέων για την αντιμετώπιση του μεταπροπονητικού καταβολισμού.

Πρωταρχικός σκοπός της μεταπροπονητικής διατροφής είναι να δημιουργήσει ένα περιβάλλον που θα αυξήσει τα επίπεδα των φυσικά παραγομένων αναβολικών ορμονών και να ξεκινήσει η καθοριστική διαδικασία της πρωτεινοσύνθεσης.
Η άμεση μείωση των επιπέδων κορτιζόλης και η αύξηση των επιπέδων της ινσουλίνης, για την περαιτέρω έκκριση αυξητικής ορμόνης, είναι ο καλύτερος τρόπος επίτευξης του σκοπού μας.

Έτσι καταναλώνοντας τους κατάλληλους υδατάνθρακες μετά την προπόνησή μας μπορούμε να επιτύχουμε μια αυξημένη παραγωγή των αναβολικών ορμονών και να σταματήσουμε την γλυκονεογέννεση, πετυχαίνοντας έτσι μια σταθερή θετική ισορροπία αζώτου (μυϊκή ανάπτυξη).

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?74-%CE%9C%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AE

Θα σου προτινα να προσπερασεις τις παραγραφους με τα συμπληρωματα,μπορεις στη φαση που βρισκεσαι να καλυπτεσαι μια χαρα με το φαγακι σου και να κρατησεις το πως και το γιατι κανουμε καποια πραγματα μετα την προπονηση.

χμμ..το διαβασα..ευχαριστω πολυ!!και αν μια μερα ηδη εχω συμπληρωσει τους υδατ που πρεπει να παρω αλλα δεν εχω παει ακομα γυμ τι κανουμε?? :P

marvin
02-03-12, 17:58
χμμ..το διαβασα..ευχαριστω πολυ!!και αν μια μερα ηδη εχω συμπληρωσει τους υδατ που πρεπει να παρω αλλα δεν εχω παει ακομα γυμ τι κανουμε?? :P

Φροντιζεις την επομενη μερα να μειωσεις λιγο τους υδατανθρακες σου και να αυξησεις την αεροβια.Ετσι και αλλιως για μια μερα δεν θα παχυνεις βρε!!!

Αν σου υπολοιπονται π.χ 2 ακομα γευματα μεσα στη μερα,κρατα τον υδατανθρακα μεταπροπονητικα και στο επομενο φαε την πρωτεινη σου με λιγη σαλατα ωστε να εισαι μεσα στις θερμιδες της μερας σου!!!

eli_din3
02-03-12, 18:03
Φροντιζεις την επομενη μερα να μειωσεις λιγο τους υδατανθρακες σου και να αυξησεις την αεροβια.Ετσι και αλλιως για μια μερα δεν θα παχυνεις βρε!!!

Αν σου υπολοιπονται π.χ 2 ακομα γευματα μεσα στη μερα,κρατα τον υδατανθρακα μεταπροπονητικα και στο επομενο φαε την πρωτεινη σου με λιγη σαλατα ωστε να εισαι μεσα στις θερμιδες της μερας σου!!!

να μην κανω καλυτερα σημερα-->μερα ξεκουρασης και να παω γυμ την κυριακη που θα καθομουν??

marvin
02-03-12, 18:05
να μην κανω καλυτερα σημερα-->μερα ξεκουρασης και να παω γυμ την κυριακη που θα καθομουν??

Γιατι αυτο;:unsure:Αν νιωθεις κουρασμενη ..ειναι επιλογη σου και αναγκη σου να μην πας.Αλλα αν δεν εχεις θεμα ,σιγουρα θα ενιωθες καλυτερα με τον εαυτο σου αν τελειωνες απο αυτο σημερα!!Γιατι για να το συζητας σημαινει οτι σε απασχολει!!!!;)

eli_din3
02-03-12, 18:08
Γιατι αυτο;:unsure:Αν νιωθεις κουρασμενη ..ειναι επιλογη σου και αναγκη σου να μην πας.Αλλα αν δεν εχεις θεμα ,σιγουρα θα ενιωθες καλυτερα με τον εαυτο σου αν τελειωνες απο αυτο σημερα!!Γιατι για να το συζητας σημαινει οτι σε απασχολει!!!!;)

οχι ειχα διαθεση κτλ... αλλα ετσι για να γλιτωσω τους εξτρα υδατανθρακες μωρε...ασε που οσο το σκεφτομαι τοσο νιωθω λιγο οτι θελω να βγω σημερα οφφ

marvin
02-03-12, 18:13
οχι ειχα διαθεση κτλ... αλλα ετσι για να γλιτωσω τους εξτρα υδατανθρακες μωρε...ασε που οσο το σκεφτομαι τοσο νιωθω λιγο οτι θελω να βγω σημερα οφφ


Α τωρα καταλαβα..για να μην φας μεταπροπονητικο;Αντε βρε.....πηγαινε γυμν να ξεδωσεις και γυρνα να φας μια σαλατα μετο κρεατακι σου και ολα καλα.Δεν παθαινεις κατι.Αυτο που σου εστειλα ειναι ενας γενικος μπουσουλας....μην τρελενεσαι!!!!Εννοειτε πως δεν θα χασεις κατι αν φας υδατανθρακα αλλα και παρα πανω να φας παλι δεν θα γινει κατι.Μεγαλυτερο οφελος θα εχεις αν πας γυμν,εφοσον βεβαια θελεις,παρα το να μην πας μηπως και φας μετα υδατανθρακα...αυτα ειναι πολυ ψηλα γραματα για να τα σκεφτεσαι!!!

(μαλλον στη προσπαθεια μου να σε βοηθησω σε αγχωσα)

eli_din3
02-03-12, 18:16
Α τωρα καταλαβα..για να μην φας μεταπροπονητικο;Αντε βρε.....πηγαινε γυμν να ξεδωσεις και γυρνα να φας μια σαλατα μετο κρεατακι σου και ολα καλα.Δεν παθαινεις κατι.Αυτο που σου εστειλα ειναι ενας γενικος μπουσουλας....μην τρελενεσαι!!!!Εννοειτε πως δεν θα χασεις κατι αν φας υδατανθρακα αλλα και παρα πανω να φας παλι δεν θα γινει κατι.Μεγαλυτερο οφελος θα εχεις αν πας γυμν,εφοσον βεβαια θελεις,παρα το να μην πας μηπως και φας μετα υδατανθρακα...αυτα ειναι πολυ ψηλα γραματα για να τα σκεφτεσαι!!!

(μαλλον στη προσπαθεια μου να σε βοηθησω σε αγχωσα)

χαχαχαχα το αρθρο απλα ηταν λιγο αγχωτικο :p
τεσπα θα δω τι θα κανω!! ευχαριστω πολυ!! :)

marvin
02-03-12, 18:20
χαχαχαχα το αρθρο απλα ηταν λιγο αγχωτικο :p
τεσπα θα δω τι θα κανω!! ευχαριστω πολυ!! :)

Το αρθρο αυτο οπως και τοσα αλλα που εχουν μπει στο φορουμ ειναι πολυ καλοι οδηγοι..(μπουσουλες) για το πως θα μπορεσεις να βοηθησεις καλυτερα το σωμα σου διατροφικα ..προπονητικα...μεταπροπονητικα!!!!Δεν σημαινει πως αν γραφει συμπληρωματα σονυ και ντε θα πρεπει να παρεις,ουτε αν δεν κανεις κατι που λεει ,θα χασεις απο οφελος.Αναφερεται σε γενικους κανονες!!!
Καλα να περασεις οτι και αν αποφασισεις να κανεις!!!:welcome:

gym
02-03-12, 19:44
μηπως ξερει καμια τις διατροφικες πληροφοριες του χαλβα του σησαμενιου? εφαγα 40 γρ και δεν βρισκω πουθενα να τον μετρησω


πειραζει μετα την προπονηση να μην φαμε υδατανθρακα??

xm...δυο ακρως συνδεομενα ποστ!:green::green::green:

οχι δεν πειραζει...δεν ειναι νομοας οπως κ τιποτα δεν ειναι νομος σε αυτο που κανουμε...

λεγεται οτι ειναι καλο να τρωμε υδατ για μεταπροπ αλλα οχι οτι ειναι απαραιτητο...

προσωπικα το κανω κ το προτεινω γιατι μετα απο προπ θελω να φαω υδατ ...μου αρεσει κ το ζηταω...εχω κανει κ χωρις βεβαια κ παλι καλα ημουν,οποτε ειναι κ λιγο παιχνιδι του μυαλου

εσυ τωρα απλα εφαγε ςτον χαλβα(για τον οποιο ψαχνεις κατοπιν εορτης τι κ τι εχει)και πανικοβαλλεσαι κ θες να δεις αν χωραει ξανα υδατ...ε?σε επιασα ε?>


ελινα μου...κουλ κ παλι κουλ!

θες να κανεις προπ?να κανεις...δεν θες</δεν εχεις ορεξη?μην πας!;)
φας δεν φας υδατ μετα...ιδιο σου κανει....

σιγα μην χασω προπονηση επειδη δεν εχω ''περιθωριο κ αλλου υδατ '' στη μερα μου....

τεσπα...μην κολλας κ χανεις το δασος για αλλη μια φορα

eli_din3
02-03-12, 19:55
xm...δυο ακρως συνδεομενα ποστ!:green::green::green:

οχι δεν πειραζει...δεν ειναι νομοας οπως κ τιποτα δεν ειναι νομος σε αυτο που κανουμε...

λεγεται οτι ειναι καλο να τρωμε υδατ για μεταπροπ αλλα οχι οτι ειναι απαραιτητο...

προσωπικα το κανω κ το προτεινω γιατι μετα απο προπ θελω να φαω υδατ ...μου αρεσει κ το ζηταω...εχω κανει κ χωρις βεβαια κ παλι καλα ημουν,οποτε ειναι κ λιγο παιχνιδι του μυαλου

εσυ τωρα απλα εφαγε ςτον χαλβα(για τον οποιο ψαχνεις κατοπιν εορτης τι κ τι εχει)και πανικοβαλλεσαι κ θες να δεις αν χωραει ξανα υδατ...ε?σε επιασα ε?>


ελινα μου...κουλ κ παλι κουλ!

θες να κανεις προπ?να κανεις...δεν θες</δεν εχεις ορεξη?μην πας!;)
φας δεν φας υδατ μετα...ιδιο σου κανει....

σιγα μην χασω προπονηση επειδη δεν εχω ''περιθωριο κ αλλου υδατ '' στη μερα μου....

τεσπα...μην κολλας κ χανεις το δασος για αλλη μια φορα

οχι δεν θελω να δω αν χωραει αλλο...δεν χωραει :P τελικα δεν θα παω..δεν προλαβαινω γιατι το αφησα και εχω γερμανικα τωρα...αυριο και κυριακη... α να σου πω..εχει σχεση ποσο απεχουν οι μερες μεταξυ τους?? δηλαδη οι μερες που μου χεις βαλει πρεπει να γινονται συνεχομενα? οχι ε?

gym
02-03-12, 19:58
οχι δεν θελω να δω αν χωραει αλλο...δεν χωραει :P τελικα δεν θα παω..δεν προλαβαινω γιατι το αφησα και εχω γερμανικα τωρα...αυριο και κυριακη... α να σου πω..εχει σχεση ποσο απεχουν οι μερες μεταξυ τους?? δηλαδη οι μερες που μου χεις βαλει πρεπει να γινονται συνεχομενα? οχι ε?



δεν θα κανεις το ιδιο συνεχομενα...δηλαδη ανω -κατω -κενο...ανω-κατω....

κ οχι ανω ανω και κατω κατω

eli_din3
02-03-12, 19:59
[/B]

δεν θα κανεις το ιδιο συνεχομενα...δηλαδη ανω -κατω -κενο...ανω-κατω....

κ οχι ανω ανω και κατω κατω

ωραια..ευχαριστω :)

lila_1
02-03-12, 20:13
χμμ..το διαβασα..ευχαριστω πολυ!!και αν μια μερα ηδη εχω συμπληρωσει τους υδατ που πρεπει να παρω αλλα δεν εχω παει ακομα γυμ τι κανουμε?? :P

Ο υδατ/κας δεν είναι σε απαραίτητος μετά την προπόνηση. Βασικά είναι παντελώς αχρείαστος (εκτός από ορισμένες περιπτώσεις που δεν σε αφορούν προς το παρόν)
αμα έχεις συμπληρώσει τα μάκρος σου, δεν θα φας.
Αμα θεωρείς ότι έχεις περιθώριο και ΘΕΣ να φας, τότε φάε.