PDA

Επιστροφή στο Forum : Female Gym Tips



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

katerina.
02-03-12, 20:13
λενακι να σε ρωτησω σε πολλες ασκησεις ενω σηκωνω ανετα τα κιλα με πονανε οι καρποι μου..τι κανουμε για αυτο??

lila_1
02-03-12, 20:19
Αλλάζεις λαβή ή μειώνεις τα κιλά. Διαφορετικά αλλάζεις άσκηση

gym
02-03-12, 20:22
λενακι να σε ρωτησω σε πολλες ασκησεις ενω σηκωνω ανετα τα κιλα με πονανε οι καρποι μου..τι κανουμε για αυτο??

προσεχε ο καρπος ΠΑΝΤΑ να ειναι σε μια ευθεια μτο χερι...η συνεχεια του χεριου καταλαβες?δεν θα σπαει δηλαδη γιατι μπορει αυτο να σου προκαλει πονο...

εξαρταται κ σε ποιες ασκησεις πονας...

eli_din3
02-03-12, 20:23
προσεχε ο καρπος ΠΑΝΤΑ να ειναι σε μια ευθεια μτο χερι...η συνεχεια του χεριου καταλαβες?δεν θα σπαει δηλαδη γιατι μπορει αυτο να σου προκαλει πονο...

εξαρταται κ σε ποιες ασκησεις πονας...

ασε που αν σπαει ο καρπος δεν πιανει και τοσο καλα ο μυς..ή ετσι μου φαινεται?

gym
02-03-12, 20:25
ασε που αν σπαει ο καρπος δεν πιανει και τοσο καλα ο μυς..ή ετσι μου φαινεται?

αν σπαει ο καρπος,ποναει καρπος...ειναι λαθος τεχνικη...

τι εννοεις αν πιανει ο μυς?


παλι θα νιωσεις να δουλευεις αλλα οχι οπως θα δουλευες με πιο σωστη τεχνικη κ βεβαια ειναι κ ο παραγοντας ασφαλεια

Miss Fit
02-03-12, 22:58
κυρια φιτ φιτ

εγω λεω να αλλαξεις το νικ σου(αν μπορουσες βεβαια...χιχι αλλα δεν μπορεις...χοχο) σε μισσ φετονι να εισαι κ πιο συγκεκριμενη!
μιλαμεη κοιλια τα σπαει...κ πανω εισαι μπομπα...κ κατω το ιδιο απλα κατω θα ηθελα λιγο παραπανω μυικοτητα...το σωμα σου θα παρει αμεσως με τα βαρη!
θα τα δουλεψουμε καλα να γεμισουν να σφιξουν πολυ κ μετα θα ερθουμε σε ισορροπια με το πανω!:clap::clap:


Σε ευχαριστώ Ελένη, αυτό θέλω κι εγω στα πόδια, να στεγωσουν λιγο και να φαινονται περισσότερα γυμναζμένα!!
Επάνω αρπάζω αμέσως ρε μαμωτο, κάτω το παλευω χρόνια!!!
Θα κάνω οτι μου πεις!!!

katerina.
02-03-12, 23:08
προσεχε ο καρπος ΠΑΝΤΑ να ειναι σε μια ευθεια μτο χερι...η συνεχεια του χεριου καταλαβες?δεν θα σπαει δηλαδη γιατι μπορει αυτο να σου προκαλει πονο...

εξαρταται κ σε ποιες ασκησεις πονας...

περισσοτερο στις βυθισεις...και στις καμψεις τρικεφαλου και σε αυτη με την στραβομπαρα για τρικεφαλο....ενω βλεπω οτι ο τρικεφαλος μπορει να σηκωσει κιλα ο πήχης δεν αντεχει....!!αυτο το προσςξα οτι συμβαινει και στα δικεφαλα

Miss Fit
03-03-12, 00:19
GCD 14


1.

‘’ 20 leg raises centre

20 leg raises left/right

20 criss cross

20’’ ψαλιδακια


Ολο αυτο *2

Σημειωνετε χρονο ‘’



:green::green::green: παρακαλω!

6.45

eli_din3
03-03-12, 01:08
κατι που μου ρθε.η προηγουμενη διαιτολογος μου μου χε πει οτι πρεπει να κανω γενικες εξετασεις αιματος λογω της μεγαλης ποσοτητας πρωτεινης που παιρνω γιατι μπορει να δημιουργηθει προβλημα...ισχυει?

marvin
03-03-12, 01:17
κατι που μου ρθε.η προηγουμενη διαιτολογος μου μου χε πει οτι πρεπει να κανω γενικες εξετασεις αιματος λογω της μεγαλης ποσοτητας πρωτεινης που παιρνω γιατι μπορει να δημιουργηθει προβλημα...ισχυει?

Την δεδομενη στιγμη τρωω πολυ περισσοτερη απο εσενα και οι εξετασεις μου ειναι αψογες.Αν εισαι υγιης η προσληψη πρωτεινης δεν σε επειρεαζει.Νερο να πινεις πολυ και εισαι μια χαρα.Βεβαια τις εξετασεις παντα χρειαζεσται να τις κανουμε μια φορα στο τοσο !!!!;)

PEGY
03-03-12, 08:59
Την δεδομενη στιγμη τρωω πολυ περισσοτερη απο εσενα και οι εξετασεις μου ειναι αψογες.Αν εισαι υγιης η προσληψη πρωτεινης δεν σε επειρεαζει.Νερο να πινεις πολυ και εισαι μια χαρα.Βεβαια τις εξετασεις παντα χρειαζεσται να τις κανουμε μια φορα στο τοσο !!!!;)

Marvin απο χθές σε διαβάζω κ ένα έχω να πω: είσαι κινητή βιβλιοθήκη του bodybuilding

marvin
03-03-12, 11:10
Marvin απο χθές σε διαβάζω κ ένα έχω να πω: είσαι κινητή βιβλιοθήκη του bodybuilding

:rolf::rolf:Μην το πεις δυνατα και σε ακουσουν καποιοι που πραγματικα εχουν γνωσεις...θα με παρουν στο κυνηγι!!!!!:)Τα πολυ βασικα γνωριζω..τα υπολοιπα ψαχνω ,οταν καποιος ρωταει για να μαθω και γω!!!!;)

amst
03-03-12, 12:00
καλημέρα ομορφο-τουμπανιάρικο τόπικ!!!!

κορίτσια, το ελλειπτικό σαν όργανο τι λέει? πλακώνομαι συνέχεια με το φίλο μου, γιατί πιστεύει πως είναι άχρηστο και έδωσα τσάμπα 800ευρώ
μιλάμε δε χάνει ευκαιρία να το λέει
περπατάμε και φουσκώνω: "χμ.. είναι η φυσική κατάσταση που κάνεις με το ελλειπτικό"
κάναμε σκι και τα'παιξα: "μα με το ελλειπτικό κάνεις 10χιλιόμετρα"
του λέω για την κυτταρίτιδα: "ναι, αυτή που φεύγει με το ελλειπτικό"
και με δουλεύουν όλοι στην παρέα, το ελλειπτικό εκείνο, το ελλειπτικό το άλλο.... :1laugh::1laugh:

φυσικά τους απαντάω ότι αυτοί ούτε 5' δε θα έβγαζαν, αλλά τι να το κάνεις?
καλά, δε με πειράζει τόσο, αλλά να ακούσω και μια γνώμη από εσάς

gym
θα μπορούσαμε να βάζαμε κάπου και την παρακάτω άσκηση? επειδή μ'αρέσει η άσκηση και μ'αρέσει και το πρόγραμμά σου(άρα δε θα το αλλάξουμε άμεσα) αν δεν κολλάει, δεν πειράζει

41417

Stella
03-03-12, 12:44
Μια χαρά είναι το ελλειπτικό.
Κατά τη γνώμη μου από τα καλύτερα για αερόβιο γιατί δεν επιβαρύνεται η μέση και τα γόνατα με κραδασμους, αν υπάρχει θέμα.
Να το κάνεις όμως με ένταση, να λαχανιάζεις δηλαδή και όχι άνετα!
Και αν μπορείς κάνε και τίποτε αλλο (περπάτημα, τρέξιμο, ποδηλατάκι)για ποικιλία και για να δίνεις και διαφορετικά ερεθίσματα στο σώμα σου!

Η αληθεια όμως είναι ότι ο βασιλιάς των σπορ κατά τη γνώμη μου είναι το τρεξιμο :thumbup:!

gym
03-03-12, 13:22
ΑΜΣΤ


το ελλειπτικο ειναι μια χαρα σαν προπονηση....να κανεις με ενταση ετσι?

το προγραμμα σου παραμενει ως εχει....θα εχεις χρονο μπροστα σου αργοτερα να βαλεις πολλες ασκησεις που σου αρεσουν κ να κανεις πολλες αλλαγες

katerina.
03-03-12, 14:25
ΑΜΣΤ


το ελλειπτικο ειναι μια χαρα σαν προπονηση....να κανεις με ενταση ετσι?

το προγραμμα σου παραμενει ως εχει....θα εχεις χρονο μπροστα σου αργοτερα να βαλεις πολλες ασκησεις που σου αρεσουν κ να κανεις πολλες αλλαγες


ελενη εβαλα στο αλμπουμ καποιες φωτο που ειχα τραβηξει πριν περιπου μια βδομαδα ...απο δευτερα θα βαλω και τις δικες μου οκ...με βαση αυτες που ειδα στα συννημενα απο τοτε που ξεκίνησα εχω γεμισει αρκετα πανω θελω την γνωμη σου...;)

gym
03-03-12, 14:41
βαλε εσυ κ τις αλλες απο κατω κ σου λεω...
επανω ηδη σου ειπα νομιζω οτι εχεις τσιτωσει πολυ...ειδικα η κοιλια την βλεπω πιο κομματια και αποψη μυικοτητας...σαν να σφιξαμε ε?

χερια πολυ καλα οπως κ στηθος...περιμενω τις αλλες;)

Stella
03-03-12, 15:50
Πήγα σήμερα στο γήπεδο να με χρονομετρήσω στα 1.600μ.
Εκανα 2 γύρους ζέσταμα, διατάσεις και ξεκίνησα να τρέχω κρατώντας χρόνο.
Το αποτέλεσμα απογοητευτικό! Είχε βέβαια και φουλ κόντρα ανεμο! Σε κάθε στροφή μόνο γυρω στα 100μ. είχα ευνοικό!
1 μίλι (4 στροφές) 9'13''.
Περυσι τέτοιο καιρό το είχα κάνει 8'20''.
Θα ξεκινήσω να πηγαίνω 2-3 φορές τη βδομάδα, για να βελτιώσω το χρόνο μου.
Την επόμενη φορά που θα πάω λέω να κάνω ζεσταμα, διατάσεις και 8*200μ σε χρόνο 1 λεπτό το 200άρι με ένα λεπτό διαλειμμα ανάμεσα στα 200άρια ή περισσότερο(θα το δω αυτό).
Οποιαδήποτε συμβουλή δεκτή. Ιδανικός χρόνος για μένα θα ήταν από 8' και κάτω!

PEGY
03-03-12, 19:53
Πήγα σήμερα στο γήπεδο να με χρονομετρήσω στα 1.600μ.
Εκανα 2 γύρους ζέσταμα, διατάσεις και ξεκίνησα να τρέχω κρατώντας χρόνο.
Το αποτέλεσμα απογοητευτικό! Είχε βέβαια και φουλ κόντρα ανεμο! Σε κάθε στροφή μόνο γυρω στα 100μ. είχα ευνοικό!
1 μίλι (4 στροφές) 9'13''.
Περυσι τέτοιο καιρό το είχα κάνει 8'20''.
Θα ξεκινήσω να πηγαίνω 2-3 φορές τη βδομάδα, για να βελτιώσω το χρόνο μου.
Την επόμενη φορά που θα πάω λέω να κάνω ζεσταμα, διατάσεις και 8*200μ σε χρόνο 1 λεπτό το 200άρι με ένα λεπτό διαλειμμα ανάμεσα στα 200άρια ή περισσότερο(θα το δω αυτό).
Οποιαδήποτε συμβουλή δεκτή. Ιδανικός χρόνος για μένα θα ήταν από 8' και κάτω!

Δυστυχως Στέλλα, η αντοχή είναι κάτι που το αποκτούμε με πολύ προπόνηση κ συνέπεια κ μολίς σταματήσουμε αυτή αρχίζει κ χάνεται...
Το ευχάριστο είναι πως η αντοχή όπως κ η δύναμη αποκτάται κ πάλι με τον ίδιο ακριβώς τρόπο.Προπόνηση με συνέπεια κ θα είσαι σαν καινούρια!

eli_din3
03-03-12, 22:14
η whey που εχω με αναγουλιαζει..την πινω με κλειστα ματια και οσο πιο γρηγορα μπορω..τι να κανω????? help :P καμια προταση για καταναλωση ετσι ωστε να επικαλυφθει λιγο η γευση της?

Stella
03-03-12, 23:35
Ελίνα φτάξε χυλό με νερό και βρώμη (τα βράζεις μαζί) και μόλις είναι ετοιμο ρίξε ενα σκουπ πρωτείνη και ανακάτεψε με ενα σύρμα για να διαλυθεί!
Γινεται πεντανόστιμη κρεμούλα!!μιαμ μιαμ!;)
Επίσης μπορείς να φτιάξεις pancakes αυτή τη συνταγή http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?19539-Protein-Pancakes μόνο που εγώ αντί για βανίλια βάζω μισό σκούπ γουει. Γινεται πολύ ωραίο!

eli_din3
03-03-12, 23:41
Ελίνα φτάξε χυλό με νερό και βρώμη (τα βράζεις μαζί) και μόλις είναι ετοιμο ρίξε ενα σκουπ πρωτείνη και ανακάτεψε με ενα σύρμα για να διαλυθεί!
Γινεται πεντανόστιμη κρεμούλα!!μιαμ μιαμ!;)
Επίσης μπορείς να φτιάξεις pancakes αυτή τη συνταγή http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?19539-Protein-Pancakes μόνο που εγώ αντί για βανίλια βάζω μισό σκούπ γουει. Γινεται πολύ ωραίο!

αχ Στελλιτσα μου ευχαριστω παρα πολυ!!!...γιατι πραγματικα δεν την μπορω καθολου.. (myofusion milk chocolate)

Stella
03-03-12, 23:46
Και μένα η μυοφιουζιον μου φαίνεται πολύ γλυκια και δεν μπορώ να την πιω ευχάριστα, αλλά και γενικώς όλες οι πρωτείνες με ψιλοαναγουλιάζουν τις έχω βαρεθεί.
Α, δοκίμασε την και με γάλα και όχι με νερό. Πολύ καλύτερη θα είναι.
Ενα αλλο που κάνω είναι να κάνω τη βρώμη στο μουλτι τελείως σκόνη , τη βάζω στο σεικερ με γουει και νερό, το χτυπάω και το πίνω. Ετσι δε φερνει αναγούλα, το σπάει πολύ η βρώμη!
Δοκιμάζεις και ότι σ΄αρέσει το κρατάς!;)

eli_din3
03-03-12, 23:48
Και μένα η μυοφιουζιον μου φαίνεται πολύ γλυκια και δεν μπορώ να την πιω ευχάριστα, αλλά και γενικώς όλες οι πρωτείνες με ψιλοαναγουλιάζουν τις έχω βαρεθεί.
Α, δοκίμασε την και με γάλα και όχι με νερό. Πολύ καλύτερη θα είναι.
Ενα αλλο που κάνω είναι να κάνω τη βρώμη στο μουλτι τελείως σκόνη , τη βάζω στο σεικερ με γουει και νερό, το χτυπάω και το πίνω. Ετσι δε φερνει αναγούλα, το σπάει πολύ η βρώμη!
Δοκιμάζεις και ότι σ΄αρέσει το κρατάς!;)

Kαι με γαλα και με νερο...τα ιδια σκ**α :P
οκ θα τα δοκιμασω ευχαριστωωω :D
α και κατι τελευταιο...αν την βαλω στην pancake..δεν θα παθει τιποτα απο την υψηλη θερμοκρασια στο αντικολλητικο?

Stella
03-03-12, 23:52
Kαι με γαλα και με νερο...τα ιδια σκ**α :P
οκ θα τα δοκιμασω ευχαριστωωω :D
α και κατι τελευταιο...αν την βαλω στην pancake..δεν θα παθει τιποτα απο την υψηλη θερμοκρασια στο αντικολλητικο?
Δε νομίζω να παθαίνει κάτι. Αν δεις βιντεακια στο youtube οι αμερικάνοι φτιάχνουν διαφορες συνταγές με πρωτείνη που θέλουν ψήσιμο!

dorita
04-03-12, 14:49
λοιπον εχουμε κ λεμε εκανα κ τα 3 GCD
GCD 15 ....5.31''
4.

‘’20 βυθισεις σε καρεκλα

20 καμψεις τρικεφαλου(14 μου βγηκαν με το ζορι!!:()(στην 2η επαναληψη 10...)

10 βυθισεις σε καρεκλα

10 καμψεις τρικεφαλου

Ολο αυτο *2

GCD 14 7.20''

1.

‘’ 20 leg raises centre

20 leg raises left/right

20 criss cross

20’’ ψαλιδακια

Ολο αυτο *2

GCD 16 6.50''...κατακαηκα...
3.

‘’ 25 αρσεις για γαμπα μαζι τα ποδια(3η επαναληψη 20)

20 αρσεις για γαμπα δεξι μονο(2η επαναληψη 15)(3η επαναληψη 10)

20 αρσεις για γαμπα αριστερο(το ιδιο κ εδω)

20 αρσεις για γαμπα μαζι

Ολο αυτο επι 3

χαλια...δεν τα βγαζω καλα!!!:(:(

gym
04-03-12, 14:51
Καλησπερα κοριτσαρες μας!

Μπηκε και η ανοιξη τουλαχιστον εδω θεσσαλονικη!

Ελπιζω να εχετε ολες ορεξη για να προχωρησετε στους στοχους σας!

41544






υ,γ, εχω παρατηρησει οτι τα λογκ σας γεμιζουν που και που με πολλα μηνυματα που ειναι καπως οφφ περιεχομενου!

Εννοειται ειναι δικα σας κ κανετε ο,τι θελετε αλλα να ξερετε οτι αν θελετε να κοιτατε την προοδο σας και να κοιτανε αλλοι την προοδο σας,ειναι πολυ πιο ευκολο και οργανωμενο στο ματι,οταν ειναι ''καθαρα'' η εστω οσο το δυνατον ''καθαροτερα''!

Just a tip!;)

gym
04-03-12, 14:52
ντοριτακι μου θα βελτιωθεις με τον καιρο!ειναι απλα στανταρ αυτο!;)

dorita
04-03-12, 14:56
ντοριτακι μου θα βελτιωθεις με τον καιρο!ειναι απλα στανταρ αυτο!;)

μακαρι..τοσο αδυναμη ειμαι;;;;:unsure::unsure:

αναμενουμε κ το 2ο,5οκ 6ο GCD..........

gym
04-03-12, 14:59
μακαρι..τοσο αδυναμη ειμαι;;;;:unsure::unsure:

αναμενουμε κ το 2ο,5οκ 6ο GCD..........

το 2 εμεινε μονο...τα αλλα τα ανεβασα...:unsure:

dorita
04-03-12, 15:00
το 2 εμεινε μονο...τα αλλα τα ανεβασα...:unsure:

ποτε καλε κατσε να ψαξω..

dorita
04-03-12, 15:07
GCD 13


‘’
1’ criss cross http://www.youtube.com/watch?v=dJ1sl33ZXm0

Rest 15’’

1’ leg raises κεντρο http://www.youtube.com/watch?v=JB2oyawG9KI

Rest 15’’

1’ criss cross http://www.youtube.com/watch?v=dJ1sl33ZXm0


Εκτελειτε αργα και βασανιστικα με καλες βαθειες αναπνοες.

Σημειωνετε τις επαναληψεις σε καθε ασκηση ‘’



Αντε κοριτσακιαααα ξυπνηστε βρεεεεε!

Λοιπον...εχουμε και λεμε!
6 Ετοιμες μινι προπονησουλες-δοκιμασιες GCD ειναι ετοιμες ...μολις βγηκαν απο τον φουρνο!

Η σειρα που θα δωθουν θα ειναι δικη σας επιλογη!Αρκει οι πρωτες που θα απαντησουν...να πουν ενα νουμερο απο το 1 εως το 6...!

Περιμενω λοιπον!

Τραβηξτε κληρο!

41093

Υ.γ. Για να δουμε...ποιες θα ειναι οι πορωμενες που θα τα κανουν!;););)

δεν τα βρηκα...:unsure::unsure:
ειχαμε μεινει στο GCD13 κ μετα κληρο....gcd 14,gcd 15, gcd16...οποτε μενουν 3

gym
04-03-12, 15:17
χμ...τελικα εχεις δικιο!
τα σημειωσα εγω στο αρχειο μου κ νομιζα οτι τα ποσταρα τελικα!

χιλια συγνωμη που σε εκανα να ψαχνεις τοση ωρα!

σημερα θα ανεβουν ολα σε διαφορετικες ωρες μεσα στη μερα!;);)


και ενα ειδικα για σενα που σε εβαλα να ψαχνεις ..για τον κοπο σου βρε!

dorita
04-03-12, 15:28
καλα βρε γυμακι...δεν εγινε τιποτα!!!!!!:P:P:P

απλως μου εκανε εντυπωση γιατι εγω δεν χανω ποτε GCD .......;)

katerina.
04-03-12, 15:38
Καλησπερα κοριτσαρες μας!

Μπηκε και η ανοιξη τουλαχιστον εδω θεσσαλονικη!

Ελπιζω να εχετε ολες ορεξη για να προχωρησετε στους στοχους σας!

41544






υ,γ, εχω παρατηρησει οτι τα λογκ σας γεμιζουν που και που με πολλα μηνυματα που ειναι καπως οφφ περιεχομενου!

Εννοειται ειναι δικα σας κ κανετε ο,τι θελετε αλλα να ξερετε οτι αν θελετε να κοιτατε την προοδο σας και να κοιτανε αλλοι την προοδο σας,ειναι πολυ πιο ευκολο και οργανωμενο στο ματι,οταν ειναι ''καθαρα'' η εστω οσο το δυνατον ''καθαροτερα''!

Just a tip!;)

ξερεις τι παρατηρησα ???οταν χανεσαι για λιγο ...και αργεις να μπεις αρχιζω και χαλαρωνω ..ξεχνιεμαι.. απογοητευομαι .και με το που μπαινεις και βαζεις κατι τετοια και αρχιζεις και μας μιλας ...τσουπ παλι ερχομαι στα ισια μου..δεν ξερω αν το παθαίνω μονο εγω η και οι οι υπόλοιπες κοπελες:unsure: μου ανεβαζεις πολυ το ηθικο ..πως να στο πω βρε παιδι μου!!!.........;)

gym
04-03-12, 15:40
ξερεις τι παρατηρησα ???οταν χανεσαι για λιγο ...και αργεις να μπεις αρχιζω και χαλαρωνω ..ξεχνιεμαι.. απογοητευομαι .και με το που μπαινεις και βαζεις κατι τετοια και αρχιζεις και μας μιλας ...τσουπ παλι ερχομαι στα ισια μου..δεν ξερω αν το παθαίνω μονο εγω η και οι οι υπόλοιπες κοπελες:unsure: μου ανεβαζεις πολυ το ηθικο ..πως να στο πω βρε παιδι μου!!!.........;)

χαχα..αχ βρε κατρινακι μου!παντα με κανεις λιωμα με τα λογια σου!
περναω κ εγω τις φασεις μου αλλα παντα θα ειμαι εδω να βοηθαω οπως μπορω και οσο μπορω!
δεν γλιτωνετε ευκολα λεμε!;)

katerina.
04-03-12, 15:46
χαχα..αχ βρε κατρινακι μου!παντα με κανεις λιωμα με τα λογια σου!
περναω κ εγω τις φασεις μου αλλα παντα θα ειμαι εδω να βοηθαω οπως μπορω και οσο μπορω!
δεν γλιτωνετε ευκολα λεμε!;)

ππω πω ...εφτασα στο σημειο να εχω προσωπικη ψυχολόγο ..αμισθή ..:green:ποιος τι χαρη μου!!!!;)

gym
04-03-12, 15:48
ππω πω ...εφτασα στο σημειο να εχω προσωπικη ψυχολόγο ..αμισθή ..:green:ποιος τι χαρη μου!!!!;)

41548
χαχα..ειδες βρε?αυτα τα καλα εχει το νετ!:P

eli_din3
04-03-12, 15:54
κοριτσια γνωρισα εναν τυπο.... ο οποιος παιρνει.... κατι συμπληρωμαρα τρελα..κατι σκονες που περιεχουν νιτρικο οξυ(νομιζω) 3 διαφοτερικες πρωτεινες..αμινοξεα... τεστοστερονη κρεατινη και αλλα χαπια για δυναμη κτλ.. . μου λεει ..ασε και πριν το καλοκαιρι θα πεσει και μια ενεση...και ειχα μεινει λιγο μαλ***ς...και τ λεω μα γιατι να μην τα κανεις ολα αυτα φυσικα? και μου λεει γιατι αυτο που θελω εγω θελει 12 χρονια για να γινει.....κ σκεφτομαι...μα ποιο το νοημα να τα κανεις ολα αυτα τεχνητα??? εννοω.... μα ΔΕΝ υπαρχει νοημα.χανεις την διαδρομη ετσι..για την ακριβεια ειχα θυμωσει εκεινη τν στιγμη μαζι του παρα πολυ.....
αν δεν ηταν η γυμ νομιζω δεν θα εφθανα σ σημειο να σκεφτομαι ετσι.... μας εχει εμφυσησει μια παρα πολλη σωστη αποψη για τα πραγματα πιστευω..οπως επισης πιστευω πως αν δεν ηταν η ελενη εγω προσωπικα τουλαχιστον δεν θα ηξερα τον τροπο να βοηθησω το σωμα μου και θα εκανα προσπαθειες ατσαλες και ψιλοαστοχες...μας εχει κανει να καταλαβουμε ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ... οτι αποτελεσμα θα χω πιστευω θα το χρωσταω σε αυτην (νταξει και εννοειται στον εαυτο σου για την προσπαθεια) αλλα ειναι σαν να λεμε καπως...ο "ηθικος αυτουργος" η ελενη..η υπευθυνη μας..καπως ετσι το βλεπω

katerina.
04-03-12, 16:02
κοριτσια γνωρισα εναν τυπο.... ο οποιος παιρνει.... κατι συμπληρωμαρα τρελα..κατι σκονες που περιεχουν νιτρικο οξυ(νομιζω) 3 διαφοτερικες πρωτεινες..αμινοξεα... τεστοστερονη κρεατινη και αλλα χαπια για δυναμη κτλ.. . μου λεει ..ασε και πριν το καλοκαιρι θα πεσει και μια ενεση...και ειχα μεινει λιγο μαλ***ς...και τ λεω μα γιατι να μην τα κανεις ολα αυτα φυσικα? και μου λεει γιατι αυτο που θελω εγω θελει 12 χρονια για να γινει.....κ σκεφτομαι...μα ποιο το νοημα να τα κανεις ολα αυτα τεχνητα??? εννοω.... μα ΔΕΝ υπαρχει νοημα.χανεις την διαδρομη ετσι..για την ακριβεια ειχα θυμωσει εκεινη τν στιγμη μαζι του παρα πολυ.....
αν δεν ηταν η γυμ νομιζω δεν θα εφθανα σ σημειο να σκεφτομαι ετσι.... μας εχει εμφυσησει μια παρα πολλη σωστη αποψη για τα πραγματα πιστευω..οπως επισης πιστευω πως αν δεν ηταν η ελενη εγω προσωπικα τουλαχιστον δεν θα ηξερα τον τροπο να βοηθησω το σωμα μου και θα εκανα προσπαθειες ατσαλες και ψιλοαστοχες...μας εχει κανει να καταλαβουμε ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ... οτι αποτελεσμα θα χω πιστευω θα το χρωσταω σε αυτην (νταξει και εννοειται στον εαυτο σου για την προσπαθεια) αλλα ειναι σαν να λεμε καπως...ο "ηθικος αυτουργος" η ελενη..η υπευθυνη μας..καπως ετσι το βλεπω

αυτο εκανα και εγω τοσα χρονια ατσαλες και ψιλοαστοχεσ προσπαθειες ....για αυτο δεν επαιρνα αυτο που ηθελα..πηγαινα στα τυφλα ...εδω και δυο μηνες με την βοηθεια της ειδα αλλαγες ...που δεν μπορουσα να φανταστω...για αυτο και δεν προκειται να τα παρατησω!!;)......αρκει βεβαια να ειναι παντα εδω:green::green::green:...το πεταξα το καρφι μου!!:green::green::green:

xelashai
04-03-12, 16:05
αυτο εκανα και εγω τοσα χρονια ατσαλες και ψιλοαστοχεσ προσπαθειες ....για αυτο δεν επαιρνα αυτο που ηθελα..πηγαινα στα τυφλα ...εδω και δυο μηνες με την βοηθεια της ειδα αλλαγες ...που δεν μπορουσα να φανταστω...για αυτο και δεν προκειται να τα παρατησω!!;)......αρκει βεβαια να ειναι παντα εδω:green::green::green:...το πεταξα το καρφι μου!!:green::green::green:

χαχαχα...καλα εκανες μανουλα!!!....εεεε λενακι???:^^:
βοηθεια ελενης.....ανεκτιμητη!!!

Stella
04-03-12, 17:04
αυτο εκανα και εγω τοσα χρονια ατσαλες και ψιλοαστοχεσ προσπαθειες ....για αυτο δεν επαιρνα αυτο που ηθελα..πηγαινα στα τυφλα ...εδω και δυο μηνες με την βοηθεια της ειδα αλλαγες ...που δεν μπορουσα να φανταστω...για αυτο και δεν προκειται να τα παρατησω!!;)......αρκει βεβαια να ειναι παντα εδω:green::green::green:...το πεταξα το καρφι μου!!:green::green::green:

Αχ βρε Κατερινακι...τι λεςςςςς;;;;;:shock:
Αν εκανες ατσαλιές και έχεις τετοιο κορμι (και εννοω με εμφανη μυικότητα) φαντάζομαι πώς θα ήσουν αν είχες και προπονητη!!:bowdown:

katerina.
04-03-12, 18:17
Αχ βρε Κατερινακι...τι λεςςςςς;;;;;:shock:
Αν εκανες ατσαλιές και έχεις τετοιο κορμι (και εννοω με εμφανη μυικότητα) φαντάζομαι πώς θα ήσουν αν είχες και προπονητη!!:bowdown:


koρουλα μου εννοω οτι θα μπορουσα ...να ειμαι πιο συνεπης ..και να εχω και πιο γρηγορα αποτελεσματα...και δεν θα εκανα πειραματα να δω τι πρεπει και τι δεν πρεπει να κανω....ασε τους μικροτραυματισμους λόγο ασχετοσύνης !!!!

gym
04-03-12, 19:01
Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια..πραγματικα με συγκινειτε(ειμαι κ ευαισθητη εγω ,δεν θελω και πολυ)
και για να σας ευχαριστησω παρτε και αυτο τωρα...:green::green:


GCD 17

2.
‘’


15 καθισματα



15 προβολες σε ενα ποδι+15 στο αλλο


15 πλιε καθισματα αλλα πατατε στις μυτες των ποδιων σας και οχι σε ολο το πελμα



15 jump squats http://www.youtube.com/watch?v=utQShuge6Vk

Ολο αυτο επι δυο



*** προβληματα με μεση-γονατα προσοχη σε ασκησεις που εχουν αλμα μεσα....η καθε μια ξερει το σωμα της ,.,,ας το ακουσει λοιπον!***


Σημειωνετε χρονο’’


:toast:

gym
04-03-12, 19:09
Ντοριτακι μου γλυκο επειδη σε εβαλα σε κοπο κανε αυτο τωρα ετσι ενα δωρακι...οχοχοχ


1. 20 καθισματα με χερια πισω απο κεφαλι

2. 15 jump lunges http://www.youtube.com/watch?v=_zLTDUFjbXA

3. 10 καμψεις στηθος

4. 5 burpees

5. 3 καμψεις τρικεφαλου

6. 20 jump squats


προσοχη στα αλματα για τεχνικη!:toast:

gym
04-03-12, 19:45
GTD 21


‘’Σιγουρα θα υπαρξουν στιγμες οπου θα νιωσετε αδυναμες να διατηρησετε τη διατροφη σας και καμια ορεξη να κανετε γυμναστικη.


Αλλωστε για πολλες,το φαγητο ειναι ενας τροπος να ξεδωσετε και να νιωσετε χαλαρες
(μαλλον να γεμισετε ενα κενο που μπορει να νιωθετε τη δεδομενη στιγμη).


Ειμαστε ολοι ανθρωποι και αυτες οι στιγμες πανε και ερχονται...αυτο ειναι δεδομενο!


Το θεμα δεν ειναι να προσπαθεις απεγνωσμενα να ΜΗΝ ερθουν αυτες οι στιγμες αλλα το καλυτερο θα ηταν να προσπαθειτε να μειωσετε τη διαρκεια τους ...

Ετσι ωστε η επανοδος σας να ερθει ξανα πιο γρηγορα!’’


:toast:

sofia82
04-03-12, 20:33
Γεια σου Σοφια :welcome:,καλως ηρθες.Δεν μας λες το υψους σου ουτε ποσα κιλα ησουν και εφτασες στα 55.Δεν εχει σημασια το ποσα δειχνεις για το σωμα σου ..αλλα το ποσο κατω εφτασες απο τα φυσιολογικα σου κιλα.
Δεν μας γραφεις επισης τι περιπου τρως .Απο μονη της η γυμναστικη δε λεει κατι αν δεν συνοδευεται απο μια ολοκληρωμενη διατροφη.

Γραφεις πως θα κανεις τρεξιμο 5 φορες τη μερα;:shock: Φανταζομαι θα εννοεις την βδομαδα....5 φορες την βδομαδα μια μυικη ομαδα; :shock:Να φανταστω εννοεις οτι θα κανεις 5 φορες βαρη με μια μυικη ομαδα τη φορα.
Αυτο θα το καθορισεις αναλογα τον χρονο που διαθετεις και το αεροβιο αναλογα με την αναγκη σου για καυση λιπους.5 φορες την βδομαδα αν μιλας για 60' ειναι πολυ.Αν ομως μιλας για μικροτερους χρονους και θεωρεις οτι εχεις τις αντοχες ,οκ!:welcome:


Καλησπέρα και σε ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση. Σωστές οι διορθώσεις που μου έκανες. Όντως 5 φορές την εβδομάδα περπατάω συνήθως 45 με 50 λεπτά και το κάνω πριν πάω στη δουλειά οπότε για τα βάρη το απόγευμα είμαι πιο ξεκούραστη. Σωστά και για τις ασκήσεις 5 φορές βάρη με μια μυϊκή ομάδα τη φορά.
Το ύψος μου είναι 1,66 και προσέχω πολύ τη διατροφή μου.
Πρωΐ: 6:30 - 7 > 1 Κ.Σ. μέλι, 2 ασπράδια, 1/2 φλ. δημητριακά και 1 φλ γάλα
Δεκατιανό: 9:30 - 10 > τοστ και 1 φρούτο
Μεσημέρι: 12:30 - 13 > ανάλογα: για παράδειγμα σαλάτα με κοτόπουλο και 1/2 κούπα ρύζι
Απόγευμα: 15:30 - 16 > 1 φρούτο και 1 μπάρα δημητριακών
Βράδυ: το πολύ μέχρι τις 8 > είτε 1 ποτήρι γάλα με δημητριακά είτε τη μισή ποσότητα του μεσημεριού χωρίς τον υδατάνθρακα.
Αυτή τη διατροφή την ακολουθώ τα τελευταία 3 χρόνια, τότε που είχα κάνει "κακό" στον εαυτό μου ουσιαστικά δεν έτρωγα τίποτα στη σωστή ποσότητα και αισθανόμουν φοβερές τύψεις.
Σημείωση ποτέ μέχρι το τελευταίο τρίμηνο δεν είχα κάνει ελεύθερη μέρα.
Επίσης ο φίλος μου, μου προτείνει να πάρω L - καρνιτίνη για καλύτερη καύση λίπους σε συνδυασμό με το αερόβιο που όπως έχω προαναφέρει γίνεται το πρωΐ με άδειο στομάχι.

amst
04-03-12, 20:35
Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια..πραγματικα με συγκινειτε(ειμαι κ ευαισθητη εγω ,δεν θελω και πολυ)
και για να σας ευχαριστησω παρτε και αυτο τωρα...:green::green:


GCD 17

2.
‘’


15 καθισματα



15 προβολες σε ενα ποδι+15 στο αλλο


15 πλιε καθισματα αλλα πατατε στις μυτες των ποδιων σας και οχι σε ολο το πελμα



15 jump squats http://www.youtube.com/watch?v=utQShuge6Vk

Ολο αυτο επι δυο



*** προβληματα με μεση-γονατα προσοχη σε ασκησεις που εχουν αλμα μεσα....η καθε μια ξερει το σωμα της ,.,,ας το ακουσει λοιπον!***


Σημειωνετε χρονο’’


:toast:


7'58"

αν και νομίζω ότι έκανα ότι να'ναι - δεν είμαι σίγουρη για τις ασκήσεις


κορίτσια, παίζει να έχω κατάθλιψη, αυτή που κρατάει 3-4μέρες και μετά συνέρχεσαι.. δεν έχω όρεξη για τίποτα απολύτως....
i really need a break, γι'αυτό και δε γράφω πολύ τις τελευταίες μέρες

επίσης, μου ήρθε κινητό-σταθερό+δεη, όπου να'ναι και το αέριο, οπότε τον υπόλοιπο μήνα θα τον βγάλω με ό,τι βρω στα σκουπίδια ή στην καλύτερη με μακαρόνια (αυτά που κάνουν 0.35το πακέτο και περνάς 5μέρες) :green::green::green::green:

αχχχχχχχχχχχχχχ
τι σπούδαζα?! δεν καθόμουν στο χωριό μου

(στείλε με στα οφφ.. με το δίκιο σου)

gym
04-03-12, 20:37
Καλησπέρα και σε ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση. Σωστές οι διορθώσεις που μου έκανες. Όντως 5 φορές την εβδομάδα περπατάω συνήθως 45 με 50 λεπτά και το κάνω πριν πάω στη δουλειά οπότε για τα βάρη το απόγευμα είμαι πιο ξεκούραστη. Σωστά και για τις ασκήσεις 5 φορές βάρη με μια μυϊκή ομάδα τη φορά.
Το ύψος μου είναι 1,66 και προσέχω πολύ τη διατροφή μου.
Πρωΐ: 6:30 - 7 > 1 Κ.Σ. μέλι, 2 ασπράδια, 1/2 φλ. δημητριακά και 1 φλ γάλα
Δεκατιανό: 9:30 - 10 > τοστ και 1 φρούτο
Μεσημέρι: 12:30 - 13 > ανάλογα: για παράδειγμα σαλάτα με κοτόπουλο και 1/2 κούπα ρύζι
Απόγευμα: 15:30 - 16 > 1 φρούτο και 1 μπάρα δημητριακών
Βράδυ: το πολύ μέχρι τις 8 > είτε 1 ποτήρι γάλα με δημητριακά είτε τη μισή ποσότητα του μεσημεριού χωρίς τον υδατάνθρακα.
Αυτή τη διατροφή την ακολουθώ τα τελευταία 3 χρόνια, τότε που είχα κάνει "κακό" στον εαυτό μου ουσιαστικά δεν έτρωγα τίποτα στη σωστή ποσότητα και αισθανόμουν φοβερές τύψεις.
Σημείωση ποτέ μέχρι το τελευταίο τρίμηνο δεν είχα κάνει ελεύθερη μέρα.
Επίσης ο φίλος μου, μου προτείνει να πάρω L - καρνιτίνη για καλύτερη καύση λίπους σε συνδυασμό με το αερόβιο που όπως έχω προαναφέρει γίνεται το πρωΐ με άδειο στομάχι.

καλησπερα κ απο μενα σοφια και καλως ηρθες στην παρεα μας!

να σου κανω καποιες ερωτησεις...

τι δημαητριακα χρησιμοποιεις?
τι ειδους μπαρα?σπιτικη η ετοιμες του εμποριου?
τι φρουτο?

γενικα γραψε μας τη διατροφη σου λιγο πιο συγκεκριμενα....περισσοτερες λεπτομερειες αν ξερεις...

απο οτι καταλαβα θες να καψεις λιπος ετσι?

xelashai
04-03-12, 20:38
7'58"

αν και νομίζω ότι έκανα ότι να'ναι - δεν είμαι σίγουρη για τις ασκήσεις


κορίτσια, παίζει να έχω κατάθλιψη, αυτή που κρατάει 3-4μέρες και μετά συνέρχεσαι.. δεν έχω όρεξη για τίποτα απολύτως....
i really need a break, γι'αυτό και δε γράφω πολύ τις τελευταίες μέρες

επίσης, μου ήρθε κινητό-σταθερό+δεη, όπου να'ναι και το αέριο, οπότε τον υπόλοιπο μήνα θα τον βγάλω με ό,τι βρω στα σκουπίδια ή στην καλύτερη με μακαρόνια (αυτά που κάνουν 0.35το πακέτο και περνάς 5μέρες) :green::green::green::green:

αχχχχχχχχχχχχχχ
τι σπούδαζα?! δεν καθόμουν στο χωριό μου

(στείλε με στα οφφ.. με το δίκιο σου)

ωχ κοριτσακι μου...δεν εισαι η μονη....καπως ετσι ειμαι κ εγω σημερα...μαμ και νανι:(
υπομονη...θα τα καταφερουμε!!!!!

gym
04-03-12, 20:41
7'58"

αν και νομίζω ότι έκανα ότι να'ναι - δεν είμαι σίγουρη για τις ασκήσεις


κορίτσια, παίζει να έχω κατάθλιψη, αυτή που κρατάει 3-4μέρες και μετά συνέρχεσαι.. δεν έχω όρεξη για τίποτα απολύτως....
i really need a break, γι'αυτό και δε γράφω πολύ τις τελευταίες μέρες

επίσης, μου ήρθε κινητό-σταθερό+δεη, όπου να'ναι και το αέριο, οπότε τον υπόλοιπο μήνα θα τον βγάλω με ό,τι βρω στα σκουπίδια ή στην καλύτερη με μακαρόνια (αυτά που κάνουν 0.35το πακέτο και περνάς 5μέρες) :green::green::green::green:

αχχχχχχχχχχχχχχ
τι σπούδαζα?! δεν καθόμουν στο χωριό μου

(στείλε με στα οφφ.. με το δίκιο σου)

δεν σε στελνω πουθενα γιατι κ αυτο ειναι ενα θεμα γυναικειο κ μαλιστα πολυ σημαντικο
ο παραγοντας ψυχολογια...συνδεεται αμεσα με αυτο που κανουμε

εινια πολυ λογικο να εισαι στον κοσμο σου λιγο με ολα αυτα βρε συ...
ολοι περναμε τις φασεις μας κ ειναι πολυ σημαντικο να τα λες καπου...
ειτε αυτο ειναι εδω ειτε καποιος φιλος σου εκει διπλα σου...

δεν εχεις παθει καταθλιψη...απλα εχεις μαυριλες...!;)
ανθρωπος εισαι...το παθαινουμε ολοι μας!


α οσο για τις ακσησεις...θα σε μαλωσω...εχω βαλει πολλες φορες βιντεακια κ αν τα εχεις κανει,θα επρεπε να τα εχεις μαθει...ψαξτο κ λιγο...
αν βαλεις τις ονομασιες στο youtube θα τις βρεις....ειναι πολυ καλο να το ψαχνεις κ μονη σου λιγο ναι?
θα δεις οτι κ απο την διαδικασια αυτη,θα σου μεινει στο μυαλο καλυτερα η ασκηση...

amst
04-03-12, 20:47
α οσο για τις ακσησεις...θα σε μαλωσω...εχω βαλει πολλες φορες βιντεακια κ αν τα εχεις κανει,θα επρεπε να τα εχεις μαθει...ψαξτο κ λιγο...
αν βαλεις τις ονομασιες στο youtube θα τις βρεις....ειναι πολυ καλο να το ψαχνεις κ μονη σου λιγο ναι?
θα δεις οτι κ απο την διαδικασια αυτη,θα σου μεινει στο μυαλο καλυτερα η ασκηση...


ναι ναι.. μάλωσέ με κ εσύ, να αρχίσω να κλαίω τώρα

τις είδα στο youtube, σωστά τις έκανα :green:
από το χρόνο των κοριτσιών, θα δω αν τις έκανα γρήγορα..

δάφνη
ΠΡΕΠΕΙ να τα καταφέρουμε
κανείς μόνος του!!

gym
04-03-12, 20:47
μην μου στεναχωριεστε....θα τα καταφερουμε λεμε!:toast:

PEGY
04-03-12, 20:58
καλησπέρα!
έχω χάσει πολλά δυστυχώς και θα μου πάρει χρόνο να ψάξω όλες τις σελίδες κ να κάνω τις μινι προπονήσεις σου Ελένη, οπότε θα κάνω την τελευταία που έβαλες αύριο, πρωι πρωί μιας κ έχω μειώσει λίγο τις δικές μου.
Τώρα με τη νηστεία μου έχει κοπεί εντελώς η ορέξη. Δλδ δεν τρώω σχεδον τιποτα, 3 γεύματα την μέρα κ απ αυτά το ένα είναι φρούτα. Θα δώ πως θα με παέι...;)

gym
04-03-12, 21:01
καλησπέρα!
έχω χάσει πολλά δυστυχώς και θα μου πάρει χρόνο να ψάξω όλες τις σελίδες κ να κάνω τις μινι προπονήσεις σου Ελένη, οπότε θα κάνω την τελευταία που έβαλες αύριο, πρωι πρωί μιας κ έχω μειώσει λίγο τις δικές μου.
Τώρα με τη νηστεία μου έχει κοπεί εντελώς η ορέξη. Δλδ δεν τρώω σχεδον τιποτα, 3 γεύματα την μέρα κ απ αυτά το ένα είναι φρούτα. Θα δώ πως θα με παέι...;)

γιατι ετσι?
γιατι να σου κοπει ρε συ η ορεξη?

τι κ τι τρως κ τι προπονηση κανεις τωρα?

eli_din3
04-03-12, 21:07
γιατι ετσι?
γιατι να σου κοπει ρε συ η ορεξη?

τι κ τι τρως κ τι προπονηση κανεις τωρα?

και εγω θελω να μου κοπει η ορεξη..μονο σε μενα ανοιγει??? :P

PEGY
04-03-12, 21:11
γιατι ετσι?
γιατι να σου κοπει ρε συ η ορεξη?

τι κ τι τρως κ τι προπονηση κανεις τωρα?

σήμερα πχ πρωινό κινόα με μπανάνα κ μια κγ ταχίνι (ένα μπολάκι μου βγήκε)
μεσημεριανό βραστά λαχανικά με λιγες γαρίδες
τώρα λίγα αναμεικτα λαχανικά κατεψ. με κινοα κ 1κγλαδι (ένα μπολακι)

κ είμαι να σκάσω!
το πρωί έκανα σπιντ 30'' χαλαρά 50'' επι 7 κ μετα με το ποδήλατο γύρω στο μισάωρο ανηφόρα.
ρίχνω το βάρος τώρα στην αερόβια ενώ τις προπονησεις που κάνω θα τις έλαττώσω στις 2-3 την εβδομάδα, αν συνεχίσω να τρωω τοσο λίγο.
τι έπαθα δεν ξέρω....

Gianna
04-03-12, 21:12
καλησπέρα!
έχω χάσει πολλά δυστυχώς και θα μου πάρει χρόνο να ψάξω όλες τις σελίδες κ να κάνω τις μινι προπονήσεις σου Ελένη, οπότε θα κάνω την τελευταία που έβαλες αύριο, πρωι πρωί μιας κ έχω μειώσει λίγο τις δικές μου.
Τώρα με τη νηστεία μου έχει κοπεί εντελώς η ορέξη. Δλδ δεν τρώω σχεδον τιποτα, 3 γεύματα την μέρα κ απ αυτά το ένα είναι φρούτα. Θα δώ πως θα με παέι...;)

Κάνεις κανονική νηστεία, όλη τη Σαρακοστή; Πάντως πριν 2 χρόνια που έκανα εγώ πρώτη φορά (εντάξει δεν την έκανα και σωστά, αλλά και πάλι...) μόνο σε καλό δεν μου χε βγει!!! έχασα κιλά, περίοδο και τίγκα στις γουρουνιές την επομένη μόνο φρούτα και τέτοιες βλακείες...

Gianna
04-03-12, 21:16
7'58"

αν και νομίζω ότι έκανα ότι να'ναι - δεν είμαι σίγουρη για τις ασκήσεις


κορίτσια, παίζει να έχω κατάθλιψη, αυτή που κρατάει 3-4μέρες και μετά συνέρχεσαι.. δεν έχω όρεξη για τίποτα απολύτως....
i really need a break, γι'αυτό και δε γράφω πολύ τις τελευταίες μέρες

επίσης, μου ήρθε κινητό-σταθερό+δεη, όπου να'ναι και το αέριο, οπότε τον υπόλοιπο μήνα θα τον βγάλω με ό,τι βρω στα σκουπίδια ή στην καλύτερη με μακαρόνια (αυτά που κάνουν 0.35το πακέτο και περνάς 5μέρες) :green::green::green::green:

αχχχχχχχχχχχχχχ
τι σπούδαζα?! δεν καθόμουν στο χωριό μου

(στείλε με στα οφφ.. με το δίκιο σου)

Πουλάκι μου, μη στεναχωριέσαι!!! Αυτό το τι σπούδαζα να ξερες πόσες φορές το χω πει κι εγώ και τόσοι άλλοι. Θα την βρούμε την άκρη. Και κατάθλιψη δεν είναι τόσο εύκολο να πάθει κανείς, μη λέμε μεγάλες κουβέντες, είναι βαρύ πράμα η κατάθλιψη;)

PEGY
04-03-12, 21:16
Κάνεις κανονική νηστεία, όλη τη Σαρακοστή; Πάντως πριν 2 χρόνια που έκανα εγώ πρώτη φορά (εντάξει δεν την έκανα και σωστά, αλλά και πάλι...) μόνο σε καλό δεν μου χε βγει!!! έχασα κιλά, περίοδο και τίγκα στις γουρουνιές την επομένη μόνο φρούτα και τέτοιες βλακείες...

Ναι και τις 49 μέρες... Κάνω κάθε χρόνο, με εξαίρεση περισυ, δεν είναι η πρώτη φορα. Συνήθως όντως αδυνατίζω, αλλά μου φεύγει κάθε επιθυμία για γλυκό η γουρουνιά. Να μην πω για το κρέας που πάντα με το ζόρι το τρωω.
Τώρα να δω πως θα πάει γιατί μου φαίνεται πως έχω περάσει στο άλλο άκρο....

Miss Fit
04-03-12, 21:29
Βαρια κουβέντα η κατάθλιψη βρέ, Απλα περνάς μια φάση down, α έρθουν και τα up, που θα παει;)

gym
04-03-12, 21:42
Το καινουριο μου κρεβατι...πλεον θα κοιμαμαι εδω κρεμασμενη σαν τις νυχτεριδες...εγω και καποια απο τα παιχνιδακια μου!

41591


υ.γ. ο μπαμπακας μου το εφτιαξε...μολις μου το εφερε!:green::green::green::green::green::green:

xelashai
04-03-12, 21:48
Το καινουριο μου κρεβατι...πλεον θα κοιμαμαι εδω κρεμασμενη σαν τις νυχτεριδες...εγω και καποια απο τα παιχνιδακια μου!


:rolf::rolf::rolf:...σε πιστευω...σαν να σε βλεπω...:P
αντε μπραβο!!! με γειες..με γειες..και καλο κάψιμο...:P

eli_din3
04-03-12, 22:53
εχω να φαω απο γενάρη αν θυμαμαι καλα....κ θα φαω συντομα...;);)
τον αλλο μηνα..:turtle:

α μιλαμε για ΤΟΣΟ συντομα :P

xelashai
04-03-12, 22:57
α μιλαμε για ΤΟΣΟ συντομα :P

ναι δεν ειμαι εγω για ποιο συχνα...αλλιως το χανουμε το κορμι πατριωτηηη;)

eli_din3
04-03-12, 23:02
ναι δεν ειμαι εγω για ποιο συχνα...αλλιως το χανουμε το κορμι πατριωτηηη;)

ε μη με λες τετοια τωρα γιατι τελευταια το χω χεσει :P

xelashai
04-03-12, 23:14
ε μη με λες τετοια τωρα γιατι τελευταια το χω χεσει :P

θα βρεις αυτο που πιανει σενα για να μεινεις μακρια απο βλακειουλες;)

eli_din3
04-03-12, 23:16
θα βρεις αυτο που πιανει σενα για να μεινεις μακρια απο βλακειουλες;)

ε το θεμα ειναι πως δεν ξεφευγω με βλακειουλες :p αλλα με ποσοτητες :(

xelashai
04-03-12, 23:18
ε το θεμα ειναι πως δεν ξεφευγω με βλακειουλες :p αλλα με ποσοτητες :(
κ εγω ξεφευγα με ποσοτητες..(στις σοκολατες)

eli_din3
04-03-12, 23:20
κ εγω ξεφευγα με ποσοτητες..(στις σοκολατες)

χαχαχαχ..σοκολατες = κλαιν... ενας ωραιος κορμος ομωςςς...αχ :P θα το καθιερωσω μ φαινεται..μια φορα τον μηνα θα τρωω κορμο (οχι ενα κομματιιι..πολυυ)

xelashai
04-03-12, 23:21
χαχαχαχ..σοκολατες = κλαιν... ενας ωραιος κορμος ομωςςς...αχ :P θα το καθιερωσω μ φαινεται..μια φορα τον μηνα θα τρωω κορμο (οχι ενα κομματιιι..πολυυ)

μαζεψου.....;)

eli_din3
04-03-12, 23:24
μαζεψου.....;)

ελα ρρρ ..ασε μεε :( οσο προλαβαινωωω..γιατι oooοοοταν και αν κανω μυες μετα θα πρεπει να χασω κι αλλο λιπος κ θα χω πολυ πιο αυστηρη διατροφη :P οποτε...στη μοσχα αδερφες μουυ στη μοσχαα (ασχετο αλλα μου ρθε...γουιιιι)

marvin
04-03-12, 23:44
Το καινουριο μου κρεβατι...πλεον θα κοιμαμαι εδω κρεμασμενη σαν τις νυχτεριδες...εγω και καποια απο τα παιχνιδακια μου!

41591


υ.γ. ο μπαμπακας μου το εφτιαξε...μολις μου το εφερε!:green::green::green::green::green::green:


Με γιες ..με γιες!!!!!Παει ο υπνος πλεον!!!!:green:

gym
04-03-12, 23:58
Με γιες ..με γιες!!!!!Παει ο υπνος πλεον!!!!:green:

41608:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

gym
05-03-12, 00:28
GCD 18


6.


‘’ εναλλαξ ραχιαιοι 20(δεξια/αριστερα) http://www.youtube.com/watch?v=iWW3ilvWXw0

Ταυτοχρονα ποδια-χερια μαζι 10 (το ιδιο με το βιντεακι απλα σηκωνετε χερια ποδια μαζι)

Εναλλαξ παλι 20 http://www.youtube.com/watch?v=iWW3ilvWXw0

Μαζι παλι 10 (το ιδιο με το βιντεακι απλα σηκωνετε χερια ποδια μαζι)

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΑΥΧΕΝΑ...ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΜΕΤΩΠΟ ΚΟΙΤΑΕΙ ΠΑΤΩΜΑ



Ολο αυτο επι 2’’

Miss Fit
05-03-12, 00:55
Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια..πραγματικα με συγκινειτε(ειμαι κ ευαισθητη εγω ,δεν θελω και πολυ)
και για να σας ευχαριστησω παρτε και αυτο τωρα...:green::green:


GCD 17

2.
‘’


15 καθισματα



15 προβολες σε ενα ποδι+15 στο αλλο


15 πλιε καθισματα αλλα πατατε στις μυτες των ποδιων σας και οχι σε ολο το πελμα



15 jump squats http://www.youtube.com/watch?v=utQShuge6Vk

Ολο αυτο επι δυο



*** προβληματα με μεση-γονατα προσοχη σε ασκησεις που εχουν αλμα μεσα....η καθε μια ξερει το σωμα της ,.,,ας το ακουσει λοιπον!***


Σημειωνετε χρονο’’


:toast:

08.35 Νυχτιάτκο χοροπηδητό μεσα στο σαλόνι....Καηκα απιστευτα, λαχανιασα πολυ.

gym
05-03-12, 02:01
GCD 19



5.


‘’
1’καμψεις για στηθος


1’ροκανισματα με ποδια σε ορθη γωνια


Αυτο επι δυο’’

gym
05-03-12, 02:07
Τι διαθετε σπιτι σας απο αθλητικο εξοπλισμο?

πχ λαστιχα..μονοζυγο...μπαλες...βαρη?οτιδηποτε εχετε...


για να δουμε τι εχουμε η καθε μια για να παιζει σπιτι της κ τι ιδεες μπορουμε να παρουμε η μια απο την αλλη για οικονομικες λυσεις αθλητικου εξοπλισμου
στο σπιτι!

marvin
05-03-12, 02:10
Τι διαθετε σπιτι σας απο αθλητικο εξοπλισμο?

πχ λαστιχα..μονοζυγο...μπαλες...βαρη?οτιδηποτε εχετε...


για να δουμε τι εχουμε η καθε μια για να παιζει σπιτι της κ τι ιδεες μπορουμε να παρουμε η μια απο την αλλη για οικονομικες λυσεις αθλητικου εξοπλισμου
στο σπιτι!

Αντε να πω....διαδρομο...λαστιχα πρασινο και μπλε....καθισμα κοιλιακων..μπαρα....πλακες.....σκοινακι..αλτηρες !!!!!

xelashai
05-03-12, 02:12
διαδρομο...βαρακια (2,5kg)

gym
05-03-12, 02:14
Αντε να πω....διαδρομο...λαστιχα πρασινο και μπλε....καθισμα κοιλιακων..μπαρα....πλακες.....σκοινακι..αλτηρες !!!!!


διαδρομο...βαρακια (2,5kg)

χμ...ενδιαφερον ενδιαφερον!

για πειτε κ οι αλλες!:green::green::green:

Stella
05-03-12, 07:17
πάγκο για πιέσεις στηθους
μπάρα μεγάλη
στραβόμπαρα
πάρα πολλές πλάκες απο 2,5κιλές μέχρι και 20κιλες
μονόζυγο πορτας
αλτηρες που μπορώ να αυξομειώνω το βάρος
μηχάνημα απο αυτά που ακουμπας το κεφαλι σ΄ενα μαξιλαράκι και κάνεις κοιλιακούς
Μπάλα γυμναστικής πολύ μεγάλη
μπάλα γυμναστικής πιο μικρή
και διαδρομο
δε θυμάμαι κάτι άλλο
και η πλάκα είναι ότι οοοοολα αυτά τα κουβαλάω μαζί μου στις μετακομίσεις....:(
Καλά ειδικά οι πλάκες είναι μεγάλο "μανικι" στη μετακόμιση!

εντιτ:και αν δεν είχαμε τις μετακομίσεις θα είχα σίγουρα και ένα ελλειπτικό ketler που έχω βάλει στο μάτι!:)

eli_din3
05-03-12, 08:00
Τι διαθετε σπιτι σας απο αθλητικο εξοπλισμο?

πχ λαστιχα..μονοζυγο...μπαλες...βαρη?οτιδηποτε εχετε...


για να δουμε τι εχουμε η καθε μια για να παιζει σπιτι της κ τι ιδεες μπορουμε να παρουμε η μια απο την αλλη για οικονομικες λυσεις αθλητικου εξοπλισμου
στο σπιτι!

βαρακια 3κιλα...αυτα :P

PEGY
05-03-12, 09:32
Καλημέρα!
Λοιπόν εγώ έχω, ποδηλατο, σκοινάκι, 2 βάρη 5Κ το καθένα, μια πλακα των 2,5, δύο βαρη του 1Κ το καθένα, μπάλα μεγάλη, μπάλα μικρή, gymboss, μονοζυγο αυτά!
Πως με βλέπεις γιατρέ μου;

morgoth
05-03-12, 10:25
καλησπέρα. εγω ειμαι 62 κιλα, 1.65, γερο σκαρι κι εγω. κανω 2-3 φορες τη βδομαδα muay thai και αλλες 2-3 γυμναστηριο.θα σου γραψω τη διατροφη που ακολουθω κ με βοηθησε να χασω πολυ.

πρωινο: γιαουρτι 2% με ενα φρουτο κ κανελα
δεκατιανο: 1 αυγο βραστο ή ενα τοστ με 1 φετα τυρι κ 1 φετα γαλοπουλα.(καποιες φορες επαιρνε μια μονο φετα ψωμιου και τη διπλωνα στα δυο)
μεσημεριανό : 90gr απο οποιοδηποτε κρεατικο, πρασινη σαλατα με 1κ.γ λαδι και βαλσαμικο ή ψητα λαχανικα, 1 κουπα μαυρο ρυζι.
απο λαδερά ή οσπρια 1 κουπα ΧΩΡΙΣ ψωμι και αν θελω καμια φορα τυρι τρωω φετα γυρω στα 40 γρ.
απογευματινο : κανα ξηροκαρπι κυριως αμυγδαλα αλλα λιγα. 10 ειναι αρκετα. οι ξηροι καρποι ειναι πολυ ωφέλιμοι αλλα έχουν και πολλα λιπαρα.
βραδινο: ό,τι και στο μεσημεριανο αλλα χωρις το ρυζι.γενικοτερα οσο προχωραει η μερα καλο ειναι να αφαιρουμε τους υδατανθρακες απο τη διατροφη μας.

το πρωινο,δεκατιανο,απογευματινο δεν τα τρωω απαραιτητα με αυτη τη τη σειρα.πχ καποιες φορες τρωω αυγο με σαλατα για πρωινο.

αν της αρεσει το τσαι κανω πολυ καλο.

τελος, να της πεις να μην ενδιαφερεται καν για τη ζυγαρια.η μονη αποδειξη του αν κατι λειτουργει πανω μας ειναι ο καθρεφτης. εγω πχ εχω χασει μονο δυο κιλα αλλα το σωμα μου ειναι τελειως διαφορετικο απο πριν και εχω χασει πολλους ποντους.


για να κλεισω, δεν τσιμπολογουσα,ουτε πινω ιδιαιτερα.οποτε σιγουρα βοηθησε κι αυτο.απλα υπηρξαν στο ενδιαμεσο μερες που ετρωγα σα βοδι ο,τι μπορεις να φανταστεις ολη τη μερα αλλα δε με πηγε πισω.την επομενη ξαναεμπαινα κανονικα στο προγραμμα και ολα καλα.αλλα καλο ειναι αν ειναι κι αυτη κοιλιοδουλη οπως εγώ( :-P) να απέχουν αυτες οι μέρες αρκετα μεταξυ τους.

ευχαριστώ ΣΠΑΝΑΚΟΠΙΤΑ!! θα της τα μεταφερω.

νηστισιμη εισαι ?? :green:

amst
05-03-12, 11:19
Καλημέρα

Στο σπίτι υπάρχουν:

ελλειπτικό αυτό: http://www.bbclub.gr/fitness/gr/products.php?action=view&id=973

βαράκια(τις μικρές μπάρες που βάζεις κιλά) και δίσκους 2* και 4*1.5κιλά

από FORMA περιοδικό: ένα λάστιχο, ένα στρογγυλό που βάζεις ανάμεσα στα πόδια και σπρώχνεις, ένα άλλο που είναι σαν κωπηλατικό και ενα άλλο λάστιχο με βάρη

ξέρω ότι δεν καταλάβατε, αν είναι θα τα βγάλω μια φώτο


gym τι σκέφτεσαι?
κόλλησες με τον νεοαποκτηθέν όργανό σου, ε?

voulaki
05-03-12, 11:27
καλημερα σε ολες:welcome: εγω εχω μονο πεντακιλα βαρακια δυστυχως:(

amst
05-03-12, 11:28
επειδή η gym είπε είναι καλύτερα να κρατάμε το λογκ μας καθαρό, πράγμα με το οποίο συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ
αλλά επειδή χρειάζομαι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ βοήθεια-την οποία μπορώ να βρω μόνο από εσάς, να ανοίξω ένα άλλο θέμα, όπου θα συζητάμε εκεί τη διατροφή μου?

τι προτείνετε?


έντιτ: καλημέρα και σ'εσένα βουλάκι
καλά και εγώ που τα έχω όλα αυτά απ'το φόρμα, μη φανταστείς ότι τα έχω χρησιμοποιήσει ποτέ

Α! ξέχασα να πω, έχω και καμμιά 20-αρία dvds ή και παραπάνω χαχαχααααα

voulaki
05-03-12, 11:31
α και κατι αλλο ... κανει καμμια σας διαλλειματικη προπονηση ? οποια κανει, μπορει να μου πει κανενα δυνατο προγραμματακι περιπου στο 20λεπτο με 25λεπτο ολο μαζι? αυτο που κανω το εχω ψιλοβαρεθει
κανω στο διαδρομο 6 λεπτα ζεσταμα με κλιση στο 4,5 και ταχυτητα στο 6,5 και μετα ενναλαξ 30 σεκ σπριντ στο 11 και 2 λεπτα στο 7,5 αυτο περιπου 5 φορες . καμμιά ιδέα? :unsure:

katerina.
05-03-12, 12:28
καλημερα σε ολες:welcome: εγω εχω μονο πεντακιλα βαρακια δυστυχως:(

εγω εχω μπαλα μεγαλη..2 κιλα βαρακια 4κιλα..λαστιχα αρκετα το ρινγκ αυτο που εχουν στο πιλατες ..αυτα..

sofia82
05-03-12, 13:18
καλησπερα κ απο μενα σοφια και καλως ηρθες στην παρεα μας!

να σου κανω καποιες ερωτησεις...

τι δημαητριακα χρησιμοποιεις?
τι ειδους μπαρα?σπιτικη η ετοιμες του εμποριου?
τι φρουτο?

γενικα γραψε μας τη διατροφη σου λιγο πιο συγκεκριμενα....περισσοτερες λεπτομερειες αν ξερεις...

απο οτι καταλαβα θες να καψεις λιπος ετσι?

Καλημέρα σου! Σωστά κατάλαβες για το λίπος
δημητριακά φτιάχνω δικά μου σε προσεκτικές αναλογίες μέσα βάζω βρώμη, σταφίδες ή σύκο αποξηραμένο. λιναρόσπορο, ηλιόσπορο και ξηρούς καρπούς (αμύγδαλο ή καρύδι) φροντίζω να εναλλάσσω τους συνδυασμούς
μπάρα παίρνω έτοιμη γιατί βαριέμαι να φτιάξω αν και έχω άπειρες συνταγές γιατί με τη διατροφή και τα φαγητά το ψάχνω πάρα μα πάρα πολύ γιατί ο φίλος μου ασχολείται και αυτός με τη γυμναστική οπότε προσέχουμε και οι δύο.
φρούτα το πρωί μπανάνα, στις 10 μήλο και το απόγευμα 2 ακτινίδια.

SPANAKOPITA
05-03-12, 13:38
α και κατι αλλο ... κανει καμμια σας διαλλειματικη προπονηση ? οποια κανει, μπορει να μου πει κανενα δυνατο προγραμματακι περιπου στο 20λεπτο με 25λεπτο ολο μαζι? αυτο που κανω το εχω ψιλοβαρεθει
κανω στο διαδρομο 6 λεπτα ζεσταμα με κλιση στο 4,5 και ταχυτητα στο 6,5 και μετα ενναλαξ 30 σεκ σπριντ στο 11 και 2 λεπτα στο 7,5 αυτο περιπου 5 φορες . καμμιά ιδέα? :unsure:

Γεια σου Βουλακι. εγω εκανα στο διαδρομο με κλιση 4, 30'' στο 12, 30'' στο 4 μεχρι να συμπληρωσω 20 λεπτα.στην επομενη προπονηση εκανα 40'' και 40''. μετα 1' και 1'.γενικά τα ενάλασσα για να μη συνηθιζει ο οργανισμος.και οταν ειχα φτασει σε ενα καλο επιπεδο αντοχης εκανα 20'' και 20''. ή 30'' σπριντ και 15'' περπατημα αργο να παρω ανασες.υπάρχουν άπειρες εναλλαγές.βέβαια για να τα κάνεις αυτά χρειάζεται διαδρομος που να πηγαινει κατεθειαν στην ταχυτητα που θες χωρις να χρειάζεται να το ανεβάζεις εσυ σιγα σιγα.
επισης εχω παρατηρησει οτι καμια σχεση δεν εχει ο διαδρομος με τα σπριντ έξω.οποτε οταν θα αρχισει να ανοιγει και ο καιρος ισως καλυτερα να τα κάνεις εξω.

gym
05-03-12, 13:58
Αντε να πω....διαδρομο...λαστιχα πρασινο και μπλε....καθισμα κοιλιακων..μπαρα....πλακες.....σκοινακι..αλτηρες !!!!!


διαδρομο...βαρακια (2,5kg)


πάγκο για πιέσεις στηθους
μπάρα μεγάλη
στραβόμπαρα
πάρα πολλές πλάκες απο 2,5κιλές μέχρι και 20κιλες
μονόζυγο πορτας
αλτηρες που μπορώ να αυξομειώνω το βάρος
μηχάνημα απο αυτά που ακουμπας το κεφαλι σ΄ενα μαξιλαράκι και κάνεις κοιλιακούς
Μπάλα γυμναστικής πολύ μεγάλη
μπάλα γυμναστικής πιο μικρή
και διαδρομο
δε θυμάμαι κάτι άλλο
και η πλάκα είναι ότι οοοοολα αυτά τα κουβαλάω μαζί μου στις μετακομίσεις....:(
Καλά ειδικά οι πλάκες είναι μεγάλο "μανικι" στη μετακόμιση!

εντιτ:και αν δεν είχαμε τις μετακομίσεις θα είχα σίγουρα και ένα ελλειπτικό ketler που έχω βάλει στο μάτι!:)


βαρακια 3κιλα...αυτα :P


Καλημέρα!
Λοιπόν εγώ έχω, ποδηλατο, σκοινάκι, 2 βάρη 5Κ το καθένα, μια πλακα των 2,5, δύο βαρη του 1Κ το καθένα, μπάλα μεγάλη, μπάλα μικρή, gymboss, μονοζυγο αυτά!
Πως με βλέπεις γιατρέ μου;


Καλημέρα

Στο σπίτι υπάρχουν:

ελλειπτικό αυτό: http://www.bbclub.gr/fitness/gr/products.php?action=view&id=973

βαράκια(τις μικρές μπάρες που βάζεις κιλά) και δίσκους 2* και 4*1.5κιλά

από FORMA περιοδικό: ένα λάστιχο, ένα στρογγυλό που βάζεις ανάμεσα στα πόδια και σπρώχνεις, ένα άλλο που είναι σαν κωπηλατικό και ενα άλλο λάστιχο με βάρη

ξέρω ότι δεν καταλάβατε, αν είναι θα τα βγάλω μια φώτο


gym τι σκέφτεσαι?
κόλλησες με τον νεοαποκτηθέν όργανό σου, ε?


καλημερα σε ολες:welcome: εγω εχω μονο πεντακιλα βαρακια δυστυχως:(


επειδή η gym είπε είναι καλύτερα να κρατάμε το λογκ μας καθαρό, πράγμα με το οποίο συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ
αλλά επειδή χρειάζομαι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ βοήθεια-την οποία μπορώ να βρω μόνο από εσάς, να ανοίξω ένα άλλο θέμα, όπου θα συζητάμε εκεί τη διατροφή μου?

τι προτείνετε?


έντιτ: καλημέρα και σ'εσένα βουλάκι
καλά και εγώ που τα έχω όλα αυτά απ'το φόρμα, μη φανταστείς ότι τα έχω χρησιμοποιήσει ποτέ

Α! ξέχασα να πω, έχω και καμμιά 20-αρία dvds ή και παραπάνω χαχαχααααα


εγω εχω μπαλα μεγαλη..2 κιλα βαρακια 4κιλα..λαστιχα αρκετα το ρινγκ αυτο που εχουν στο πιλατες ..αυτα..


ωραια πολυ ωραια!:green::green::green:

gym
05-03-12, 13:59
επειδή η gym είπε είναι καλύτερα να κρατάμε το λογκ μας καθαρό, πράγμα με το οποίο συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ
αλλά επειδή χρειάζομαι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ βοήθεια-την οποία μπορώ να βρω μόνο από εσάς, να ανοίξω ένα άλλο θέμα, όπου θα συζητάμε εκεί τη διατροφή μου?

τι προτείνετε?


έντιτ: καλημέρα και σ'εσένα βουλάκι
καλά και εγώ που τα έχω όλα αυτά απ'το φόρμα, μη φανταστείς ότι τα έχω χρησιμοποιήσει ποτέ

Α! ξέχασα να πω, έχω και καμμιά 20-αρία dvds ή και παραπάνω χαχαχααααα

αμστ....το λογκ ειναι καλο να παραμενει καθαρο απο ασχετα σχολια...αυτο εννουσα...

οι συμβουλες δεν ειναι κακο να υπαρχουν!

αν θες να ανοιξεις λογκ δεν ειναι κακο!

αλλα εχεις ηδη λογκ...:unsure::unsure:

gym
05-03-12, 14:09
α και κατι αλλο ... κανει καμμια σας διαλλειματικη προπονηση ? οποια κανει, μπορει να μου πει κανενα δυνατο προγραμματακι περιπου στο 20λεπτο με 25λεπτο ολο μαζι? αυτο που κανω το εχω ψιλοβαρεθει
κανω στο διαδρομο 6 λεπτα ζεσταμα με κλιση στο 4,5 και ταχυτητα στο 6,5 και μετα ενναλαξ 30 σεκ σπριντ στο 11 και 2 λεπτα στο 7,5 αυτο περιπου 5 φορες . καμμιά ιδέα? :unsure:

παλμογραφο εχεις η αλλιως..ξερεις να μετρας παλμους?;)

gym
05-03-12, 14:30
Καλησπέρα σας και συγχαρητήρια για τη στήλη σας. Επιτέλους δημιουργήθηκε κάτι και για τη γυναίκα που γυμνάζεται στην Ελλάδα. Είμαι 30 χρονών το βάρος μου είναι τα 59 κιλά μετά από δίαιτα και προσπαθώ να φτάσω τα 57 αλλά η ζυγαριά και ο οργανισμός έχουν κολλήσει. Γυμνάζομαι συστηματικά εδώ και 4 χρόνια και όταν πρωτοξεκίνησα έκανα την πρώτη διατροφή μόνη μου φτάνοντας στο επικίνδυνο στάδιο του καταβολισμού, όπου με προσωπική υπερπροσπάθεια κατάφερα να ξεφύγω, καθότι δεν ήθελα να ακούσω κανέναν. Συζητώντας με τη διαιτολόγο μου μου είπε ότι πιθανόν ο οργανισμός να θυμάται το σοκ που του είχα προκαλέσει στο παρελθόν και αντιστέκεται στη μεγαλύτερη απώλεια βάρους, φοβούμενος ότι θα κάνω το ίδιο "σφάλμα". Τότε είχα φτάσει τα 55 κιλά αλλά έδειχνα για 40 με πολλά οργανικά συνεπακόλουθα τα οποία δε θέλω να αναφέρω εκτός μόνο της αμηνόροιας. Επίσης με βάση την προσωπική μου ζυγαριά το βάρος μου είναι 59,2 κιλά το ολικό σωματικό λίπος είναι 29,1% και το ΒΜΙ 21,6 λαμβάνοντας υπόψη ότι περιμένω να αδιαθετήσω.
Αυτή η άποψη ισχύει οπότε το μόνο που έχω να κάνω είναι να συνεχίσω το αερόβιό μου ή υπάρχει κάτι άλλο;
Επίσης, κάνω γρήγορο περπάτημα (60 - 65% ένταση), μετά το Πάσχα θα ξεκινήσω τρέξιμο λόγω κάποιου προβλήματός μου, 5 φορές την ημέρα. Ανάλογα με το πρόγραμμα που θα βγάλω κάνω βάρη είτε 5 φορές την εβδομάδα μία μυϊκή ομάδα είτε 3 φορές την εβδομάδα και κοιλιακούς 3 - 4 φορές την εβδομάδα.
Σκέφτηκα να δοκιμάσω L-καρνιτίνη για ένα διάστημα.

Τέλος, θέλω να μάθω αν είναι καλό οι γυναίκες να ακολουθούν τα λεγόμενα αντρικά προγράμματα γυμναστικής.


Καλησπέρα και σε ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση. Σωστές οι διορθώσεις που μου έκανες. Όντως 5 φορές την εβδομάδα περπατάω συνήθως 45 με 50 λεπτά και το κάνω πριν πάω στη δουλειά οπότε για τα βάρη το απόγευμα είμαι πιο ξεκούραστη. Σωστά και για τις ασκήσεις 5 φορές βάρη με μια μυϊκή ομάδα τη φορά.
Το ύψος μου είναι 1,66 και προσέχω πολύ τη διατροφή μου.
Πρωΐ: 6:30 - 7 > 1 Κ.Σ. μέλι, 2 ασπράδια, 1/2 φλ. δημητριακά και 1 φλ γάλα
Δεκατιανό: 9:30 - 10 > τοστ και 1 φρούτο
Μεσημέρι: 12:30 - 13 > ανάλογα: για παράδειγμα σαλάτα με κοτόπουλο και 1/2 κούπα ρύζι
Απόγευμα: 15:30 - 16 > 1 φρούτο και 1 μπάρα δημητριακών
Βράδυ: το πολύ μέχρι τις 8 > είτε 1 ποτήρι γάλα με δημητριακά είτε τη μισή ποσότητα του μεσημεριού χωρίς τον υδατάνθρακα.
Αυτή τη διατροφή την ακολουθώ τα τελευταία 3 χρόνια, τότε που είχα κάνει "κακό" στον εαυτό μου ουσιαστικά δεν έτρωγα τίποτα στη σωστή ποσότητα και αισθανόμουν φοβερές τύψεις. θες να μου πεις οτι αυτα τρως εδω και τρια χρονια στρατιωτης κ δεν εχεις ακουμπησει ποτε τιποτε αλλο?



Σημείωση ποτέ μέχρι το τελευταίο τρίμηνο δεν είχα κάνει ελεύθερη μέρα.
Επίσης ο φίλος μου, μου προτείνει να πάρω L - καρνιτίνη για καλύτερη καύση λίπους σε συνδυασμό με το αερόβιο που όπως έχω προαναφέρει γίνεται το πρωΐ με άδειο στομάχι.


Καλημέρα σου! Σωστά κατάλαβες για το λίπος
δημητριακά φτιάχνω δικά μου σε προσεκτικές αναλογίες μέσα βάζω βρώμη, σταφίδες ή σύκο αποξηραμένο. λιναρόσπορο, ηλιόσπορο και ξηρούς καρπούς (αμύγδαλο ή καρύδι) φροντίζω να εναλλάσσω τους συνδυασμούς
μπάρα παίρνω έτοιμη γιατί βαριέμαι να φτιάξω αν και έχω άπειρες συνταγές γιατί με τη διατροφή και τα φαγητά το ψάχνω πάρα μα πάρα πολύ γιατί ο φίλος μου ασχολείται και αυτός με τη γυμναστική οπότε προσέχουμε και οι δύο.
φρούτα το πρωί μπανάνα, στις 10 μήλο και το απόγευμα 2 ακτινίδια.

λοιπον εχουμε και λεμε δηλαδη

1.66 και 59 κιλα με στοχο τα 57(σχετικο αυτο)

αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να καθαρισεις λιγο τη διατροφη σου για να εχεις ενα ελειμμα η να αυξησεις κατι στην προπονηση σου για να σοκαρεις το σωμα σου κ να αρχισει να παιρνει μπρος κ παλι

ποσο καιρο εισαι στα 57 και ποσο καιρο εισαι απολυτα πιστη στη διατροφη αυτη?

η προπονηση σου ,αν κανεις αυτα που λες,ειναι ηδη μεγαλη σε ογκο....
θα σου προτεινα να κοψεις καποια αεροβια απο αυτα τα 60λεπτα τα μεγαλης διαρκειας κ να βαλεις υψηλης εντασης H.I.I.T....

θα ειναι κατι διαφορετικο για το σωμα σου αυτο...



το καλυτερο θα ηταν να βαλεις μια φωτο για να δουμε αν οντως θελεις να χασεις κιλα η απλα ειναι στο μυαλο σου αυτο....η αν θες περισσοτερους μυς κ να σφιξεις...

δεν εχεις παραπανισια κιλα κ με τοση γυμναστικη θα επρεπε να εχεις καλη μυικοτητα...

το σιγουρο ειναι οτι αν ισχυουν αυτα που λες,εχεις κολλησει το σωμα σου κ θελεις κατι για να ξεκολλησεις αλλα ολα αυτα ειναι σχετικα γιατι δεν ξερουμε το πως φαινεσαι στην πραγματικοτητα...

μπορει να εισαι ηδη καθαρη απο λιπος κ να το λες εσυ γιατι ως γυναικες αυτο εχουμε στο μυαλο μας συνεχεια...

αλλα θα προτιμουσα οτι αλλαγες κανεις να ειναι πανω στην προπονηση σου γιατι απο θεμα διατροφης αν κανεις αυτα που λες εισαι οκ...κ δεν θελουμε να γυρισεις στα παλια αλλα να κανεις κατι συνεχεια...

οποτε το καλυτερο θα ηταν να παιξεις με προπονηση πιο εξυπνα...

katerina.
05-03-12, 14:30
ωραια πολυ ωραια!:green::green::green:

το κρεββατι των παιδιων μου ειναι κουκετα κανει και για μονοζυγο αν κρατηθω απο τα καγκελα!!!:green:

gym
05-03-12, 14:31
το κρεββατι των παιδιων μου ειναι κουκετα κανει και για μονοζυγο αν κρατηθω απο τα καγκελα!!!:green:

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:
πεθαινω!!!!!!!!

voulaki
05-03-12, 14:41
παλμογραφο εχεις η αλλιως..ξερεις να μετρας παλμους?;) δεν εχω παλμογραφο, για να μετρησουμε παλμους, ακουμπωντας το δαχτυλο στο λαιμο ή στον καρπο εννοεις, και να μετρησουμε σε ενα λεπτο ποσους εχουμε? θα παρω ενα παλμογραφο καλυτερα μου φαινεται , πες εσυ οτι εχω παλμογραφο, για συνεχισε την σκεψη σου...;)

gym
05-03-12, 14:45
δεν εχω παλμογραφο, για να μετρησουμε παλμους, ακουμπωντας το δαχτυλο στο λαιμο ή στον καρπο εννοεις, και να μετρησουμε σε ενα λεπτο ποσους εχουμε? θα παρω ενα παλμογραφο καλυτερα μου φαινεται , πες εσυ οτι εχω παλμογραφο, για συνεχισε την σκεψη σου...;)

βγαλανε στο λιντλ νομιζω ενα φθηνο αν θες να μην δωσεις πολλα λεφτα...το ειχα παρει παλια πριν παρω το καλο μου...
καλο ειναι αμα το θες κ εχει κ εγγυηση...

θα επανελθω!:green::green:

voulaki
05-03-12, 15:18
βγαλανε στο λιντλ νομιζω ενα φθηνο αν θες να μην δωσεις πολλα λεφτα...το ειχα παρει παλια πριν παρω το καλο μου...
καλο ειναι αμα το θες κ εχει κ εγγυηση...

θα επανελθω!:green::green:ok boss θα το κοιταξω αυτο στο lidl θα παρω παντως εναν σιγουρα οποτε φτιαξε με:green::green: ..

dorita
05-03-12, 15:19
stella κοριτσι μου εσυ εχεις ολοκληρο γυμναστηριο σπιτι..........:P:Pεγω δεν θα'βγαινα απο κει......

εγω μονο ενα μονοζυγο στο οποιο ουτε 1 ελξη δεν μπορω να κανω...:(
2βαρακια 2κιλα κ 2βαρακια καρπων μισοκιλο...:unsure::unsure:

βρε gymaki να ημουνα μια ινα απο τον εγκεφαλο σου να δω τι εχεις σκοπο να μας κανεις.....:green::green:
αν κ γω δεν ανησυχω ...δεν εχω οσα οι αλλες οποτε..........ουφ!!!:green:

eli_din3
05-03-12, 15:35
α γυμουλα (για να μην πω γυμιτσα και γινει χειροτερο) εχω και μια μπαλιτσα μικρη..

gym
05-03-12, 16:19
stella κοριτσι μου εσυ εχεις ολοκληρο γυμναστηριο σπιτι..........:P:Pεγω δεν θα'βγαινα απο κει......

εγω μονο ενα μονοζυγο στο οποιο ουτε 1 ελξη δεν μπορω να κανω...:(
2βαρακια 2κιλα κ 2βαρακια καρπων μισοκιλο...:unsure::unsure:

βρε gymaki να ημουνα μια ινα απο τον εγκεφαλο σου να δω τι εχεις σκοπο να μας κανεις.....:green::green:
αν κ γω δεν ανησυχω ...δεν εχω οσα οι αλλες οποτε..........ουφ!!!:green:

you think!:green::green::green:

dorita
05-03-12, 16:41
[QUOTE=gym;530835]Ντοριτακι μου γλυκο επειδη σε εβαλα σε κοπο κανε αυτο τωρα ετσι ενα δωρακι...οχοχοχ


1. 20 καθισματα με χερια πισω απο κεφαλι

2. 15 jump lunges (δεν τα εκανα πηδηχτα γιατι φοβαμε λιγο μεση κ γονατα επειδη εχω μια αδυναμια..)

3. 10 καμψεις στηθος

4. 5 burpees(τα λατρευω!!)

5. 3 καμψεις τρικεφαλου

6. 20 jump squats

5.20'
ευχαριστω ελενακι για το δωρακι....:):)αλλα νομιζα οτι θα ειχα μεγαλυτερο δωρακι μιας κ γιορταζα.......:green::green:

gym
05-03-12, 18:02
ok boss θα το κοιταξω αυτο στο lidl θα παρω παντως εναν σιγουρα οποτε φτιαξε με:green::green: ..

δοκιμασε το εξης

θα βρεις σε ποιες ταχυτητες στο εργομετρικο που κανεις ειτε διαδρομο ειτε ποδηλατο ειτε ελλειπτικο εχεις το 90% της ΜΚΣ ,το 80%,το 70% και το 60%
σε ξεχωριστη μερα θα τα βρεις αυτα


ξεκινας με ενα τριλεπτο ζεσταμα χαλαρα

μετα πας 90% για 20''

80% για 30''

70% για 40''

60% για 60''

90% για 10''

80% για 20''

70% για 30''

60% για 50''

90% για 20''

80% για 30''

70% για 40''

60% για 60''


cool down 5 λεπτα σε χαλαρο ρυθμο....

eli_din3
05-03-12, 21:49
γυμ θα σε παρακαλουσα παρα πολυ να με μαλωσεις..κατι να με κανεις τεσπα παρε τα μετρα σου ξερεις εσυ γιατι δεν παω καλα..τρωω ασυστολως..και οχι μονο ασυστολως αλλα και οχι μονο για μια μερα να πεις αντε....η πεθαρχια μου εχει φθασει στα ταρταρα οσον αφορα τις ποσοτητες..πρεπει κατι να γινει

Sofi
05-03-12, 21:59
Γεια σου gym και από εμένα!

Παρακολουθώ εδώ και αρκετό καιρό το τόπικ και είπα να συμμετέχω κι εγώ! Εγώ γυμνάζομαι σπίτι, έχω μια μεγάλη μπάλα, 2 βαράκια των 3 κιλών, 1 kettlebell των 12 kg, gymboss και σχοινάκι. Γενικά κάνω workouts της Zuzana (είμαι κι εγώ φαν), αλλά και διάφορα άλλα, μου αρέσει η ποικιλία...επίσης τις Κυριακές πάω για τρέξιμο σε πάρκο. Το μοναδικό μου θέμα είναι λίγο λίπος στην κοιλίτσα...πφφφ...
Μου αρέσουν επίσης πολύ τα GCD! Από αύριο θα ποστάρω κι εγώ χρόνους!

amst
05-03-12, 22:52
το κρεββατι των παιδιων μου ειναι κουκετα κανει και για μονοζυγο αν κρατηθω απο τα καγκελα!!!:green:

τρελήηηηηηηηηη


και εγώ από τότε που είδα αυτό της gym, ψάχνω κάτι σπίτι αλλά γιοκ
ίσως στην παιδική χαρά που έχει εδώ πιο κάτω,ε???

Stella
05-03-12, 23:02
stella κοριτσι μου εσυ εχεις ολοκληρο γυμναστηριο σπιτι..........:P:Pεγω δεν θα'βγαινα απο κει......

εγω μονο ενα μονοζυγο στο οποιο ουτε 1 ελξη δεν μπορω να κανω...:(
2βαρακια 2κιλα κ 2βαρακια καρπων μισοκιλο...:unsure::unsure:

βρε gymaki να ημουνα μια ινα απο τον εγκεφαλο σου να δω τι εχεις σκοπο να μας κανεις.....:green::green:
αν κ γω δεν ανησυχω ...δεν εχω οσα οι αλλες οποτε..........ουφ!!!:green:

Α, ναι έχω πολύ πράμα (δεν έχω όμως και τόση άνεση χωρου μωρε:()!
Είχα εγω λίγα πραγματάκια, είχε και ο άντρας μου κάποια άλλα (βασικά τα καλά και τα βαριά αυτός τα είχε), ε και όταν παντρευτήκαμε ενωσαμε τις προίκες μας....:green::green::green:
Αλλααααααα να σημειώσω ότι τωρα δε χρησιμοποιω τιιιιιιιποτα από αυτά, μόνο το διαδρομο και ένα στρωματάκι για τις διατάσεις!
Ακους gym;;;;;:P

dorita
05-03-12, 23:13
stellaki..μην αγχωνεσαι...θα σε βαλει η γυμουλα να τα αξιοποιησεις........ε-ν-α , ε-ν-α!!!!!:weights::weights:

Miss Fit
05-03-12, 23:14
:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(
Καλησπερα κοριτσάρες!!!
Εγω δεν έχω τίποτα, πέρα απο ενα ζευγαρι βαράκια που δένουν 2 κιλά το κάθε ένα για τα ποδια ή χερια
:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

amst
05-03-12, 23:34
:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(
Καλησπερα κοριτσάρες!!!
Εγω δεν έχω τίποτα, πέρα απο ενα ζευγαρι βαράκια που δένουν 2 κιλά το κάθε ένα για τα ποδια ή χερια
:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

καλέ, κάτι θα βρει και για σένα, μη μου στενοχωριέσαι


έντιτ: σήμερα πήγα γυμν. απόγευμα.. μιλάμε της κακομοίρας...... απελπισία.. ούτε καρφίτσα δεν έπεφτε, ο ένας πάνω στον άλλο.. βρώμα, ιδρωτίλα... μπλιαξξξξ.....
και όσο πλησιάζει το καλοκαίρι, θα γεμίζει.. μα στα βάρη σε 2 μηχανήματα είχε 8-10άντρες.... ιου!! τι κάνουν και άλλες εγγραφές?!

Miss Fit
05-03-12, 23:57
ΕΛΙΝΑ

την Πέμπτη φέρνει το Λιντλ τον σφυγμομετρητη 23 Ε. Πρέπει να πας ομως πρωι γιατι φέρνουν μονο λιγους και εξαντλουνται. Η να τους πεις να σου κρατήσουν.

xelashai
06-03-12, 00:00
ΕΛΙΝΑ

την Πέμπτη φέρνει το Λιντλ τον σφυγμομετρητη 23 Ε. Πρέπει να πας ομως πρωι γιατι φέρνουν μονο λιγους και εξαντλουνται. Η να τους πεις να σου κρατήσουν.

:welcome:....
εχει κ αισθητήρα για το στήθος?

Miss Fit
06-03-12, 00:02
:welcome:....
εχει κ αισθητήρα για το στήθος?

ναι ,εχει

eli_din3
06-03-12, 00:09
ναι ,εχει

οπα κατσε ρολογακι δεν ειναι κανονικα??/ ααα ευχαριστω !!!

Miss Fit
06-03-12, 00:14
οπα κατσε ρολογακι δεν ειναι κανονικα??/ ααα ευχαριστω !!!

Ειναι ρολόι και αισθτηρας για τους σφιγμους. Μπες στη σελιδα τους να το δεις .Τιποτα βρε:welcome:

gym
06-03-12, 00:53
τρελήηηηηηηηηη


και εγώ από τότε που είδα αυτό της gym, ψάχνω κάτι σπίτι αλλά γιοκ
ίσως στην παιδική χαρά που έχει εδώ πιο κάτω,ε???

μια χαρα κ της παιδικης χαρας...κ εγω σπιτι μου στο χωριο οταν δεν ειχα δικο μου μονοζυγο,πηγαινε εκει...τελεια!:green::green:

gym
06-03-12, 00:54
Γεια σου gym και από εμένα!

Παρακολουθώ εδώ και αρκετό καιρό το τόπικ και είπα να συμμετέχω κι εγώ! Εγώ γυμνάζομαι σπίτι, έχω μια μεγάλη μπάλα, 2 βαράκια των 3 κιλών, 1 kettlebell των 12 kg, gymboss και σχοινάκι. Γενικά κάνω workouts της Zuzana (είμαι κι εγώ φαν), αλλά και διάφορα άλλα, μου αρέσει η ποικιλία...επίσης τις Κυριακές πάω για τρέξιμο σε πάρκο. Το μοναδικό μου θέμα είναι λίγο λίπος στην κοιλίτσα...πφφφ...
Μου αρέσουν επίσης πολύ τα GCD! Από αύριο θα ποστάρω κι εγώ χρόνους!

καλως ηρθες στην παρεα μας σοφακι !

αντε περιμενουμε κ τους δικους σου χρονους λοιπον!;):toast:

gym
06-03-12, 00:57
γυμ θα σε παρακαλουσα παρα πολυ να με μαλωσεις..κατι να με κανεις τεσπα παρε τα μετρα σου ξερεις εσυ γιατι δεν παω καλα..τρωω ασυστολως..και οχι μονο ασυστολως αλλα και οχι μονο για μια μερα να πεις αντε....η πεθαρχια μου εχει φθασει στα ταρταρα οσον αφορα τις ποσοτητες..πρεπει κατι να γινει

διαλεξε...

41670 η αυτο 41671


και τωρα σοβαρα...

δεν ειδα καμια υπερβολη στη διατροφη σου απο θεμα ποσοτητας...
μαλλον κ αυτο ειναι στο μυαλο σου ....:green::green::green:

eli_din3
06-03-12, 00:57
μαλωνε εσυ μαλωνε και μην χαμπαριαζεις :P γιατι εχω αρχισει και χαλαρωνω..και αν παραχαλαρωσω θα γινει χαμος :P

eli_din3
06-03-12, 01:27
κάμψεις......9
7..........πιτακι με 3 αποξηραμένα δαμάσκηνα
9.......... μήλο
11.30....1 Cottage με 1 χουφτα ηλιόσπορο
2..........120γρ κοτόπουλο με 100γρ καστανό ρύζι
4..........
[*=1]20'διάδρομο γρήγορο περπάτημα[*=1]πιέσεις στον επικλινή με μπάρα 3*10[*=1]πιέσεις στον ίσιο με αλτήρες 3*10[*=1]ανοίγματα σε επικλινή 3*12[*=1]κάμψεις.....(1ο σετ 9...2ο σετ 7...3ο σετ 6...:banghead:)[*=1]βυθίσεις για τρικέφαλο 3*9[*=1]εκτάσεις με αλτήρες ψηλά πάνω απο το κεφάλι 3*12[*=1]σχοινί τροχαλία 3*15[*=1]20'διατασεις
6..........100γρ κοτόπουλο με 90γρ ρύζι + μαρούλι με 1κ.γ λάδι
9..........150ml γάλα 0%

το πιτακι με δαμασκηνα λεει τιποτα ή μπα?

gym
06-03-12, 01:30
το πιτακι με δαμασκηνα λεει τιποτα ή μπα?

εαν παρεις χωρις κουκουτσι κιολας(κ να παρεςις ομως απλα βγαλτα) και τα αφησεις απο το βραδυ σε νερο η στο μειγμα με τα αυγα θα γινουν διπλασια

οταν ψηθει με τη βρωμη κ τα αυγα,θα μυρισει λες κ ψηνεις κρουασαν...

eli_din3
06-03-12, 01:34
εαν παρεις χωρις κουκουτσι κιολας(κ να παρεςις ομως απλα βγαλτα) και τα αφησεις απο το βραδυ σε νερο η στο μειγμα με τα αυγα θα γινουν διπλασια

οταν ψηθει με τη βρωμη κ τα αυγα,θα μυρισει λες κ ψηνεις κρουασαν...

το δαμασκηνο πως ακριβως δινει την μυρωδια κρουασαν?? :P
επισης..ειδα π λες στν δαφνη για το λαδι..και ηθελα να ρωτησω.... εγω λαδι δεν βαζω ουτε στην σαλατα ουτε στο φαι (εκτος αν θελει οπωσδηποτε πχ φασολακια ή αρακας.. που βαζω 1 κουταλια σουπας σε ολο το φαι (3 μεριδες) πειραζει να παιρνουμε τα λιπαρα μας απο το γιαουρτι το γαλα και το κρεας ψαρια αυγα αποκλειστικα? (ε και λιγο φυστικοβουτηρακιιι:oops::oops:) απλα θελω να χαρω λιγο το λιπος που πρεπει να παρω και οχι να το χαραμισω μεσω ελαιολαδου...

xelashai
06-03-12, 01:35
ναι οντως ωραιο ειναι...σκεφτομαι να παρω κ κανενα αλλο φρουτακι αλλα δεν ξερω τι..θα κανω δοκιμες...
παντως η μπανανα του παει τελεια

gym
06-03-12, 01:36
ναι οντως ωραιο ειναι...σκεφτομαι να παρω κ κανενα αλλο φρουτακι αλλα δεν ξερω τι..θα κανω δοκιμες...
παντως η μπανανα του παει τελεια

παρε γκοτζι
μυρτιλλα
βαλε μεσα μηλο
γενικα αποξηραμενοους σπορους κ παιξε ;)

xelashai
06-03-12, 01:37
το δαμασκηνο πως ακριβως δινει την μυρωδια κρουασαν?? :P
επισης..ειδα π λες στν δαφνη για το λαδι..και ηθελα να ρωτησω.... εγω λαδι δεν βαζω ουτε στην σαλατα ουτε στο φαι (εκτος αν θελει οπωσδηποτε πχ φασολακια ή αρακας.. που βαζω 1 κουταλια σουπας σε ολο το φαι (3 μεριδες) πειραζει να παιρνουμε τα λιπαρα μας απο το γιαουρτι το γαλα και το κρεας ψαρια αυγα αποκλειστικα? (ε και λιγο φυστικοβουτηρακιιι:oops::oops:) απλα θελω να χαρω λιγο το λιπος που πρεπει να παρω και οχι να το χαραμισω μεσω ελαιολαδου...
συμφωνω κ εγω με την ελινα για το λαδι...δεν μου αρεσει ετσι κ αλλιως...

gym
06-03-12, 01:38
το δαμασκηνο πως ακριβως δινει την μυρωδια κρουασαν?? :P
επισης..ειδα π λες στν δαφνη για το λαδι..και ηθελα να ρωτησω.... εγω λαδι δεν βαζω ουτε στην σαλατα ουτε στο φαι (εκτος αν θελει οπωσδηποτε πχ φασολακια ή αρακας.. που βαζω 1 κουταλια σουπας σε ολο το φαι (3 μεριδες) πειραζει να παιρνουμε τα λιπαρα μας απο το γιαουρτι το γαλα και το κρεας ψαρια αυγα αποκλειστικα? (ε και λιγο φυστικοβουτηρακιιι:oops::oops:) απλα θελω να χαρω λιγο το λιπος που πρεπει να παρω και οχι να το χαραμισω μεσω ελαιολαδου...

δεν χαραμιζεις τιποτα με το ελαιολαδο...
τοσο αγνη πηγη ...ζουμε κ ελλαδα οποτε μπορεις να βρεις κ πολυ καλο...
εξω το χρυσοπληρωνουν κ τρωνε κ οτι ναναι κ εμεις το απαξιωνουμε...

προτιμω λοιπον το ελαιολαδο κ οχι το φυστικοββουτηρο που εχει τον πατερα του κ τη μανα του μεσα εκτος κ αν το φτιαχνεις εσυ...

επιλογη σου ποια πηγη λιπαρων θα διαλεξεις....;)

gym
06-03-12, 01:39
συμφωνω κ εγω με την ελινα για το λαδι...δεν μου αρεσει ετσι κ αλλιως...

διαλεξε αλλη πηγη λιπαρων τοτε...

xelashai
06-03-12, 01:40
διαλεξε αλλη πηγη λιπαρων τοτε...
δηλαδη?...γενικα μεσα στη μερα εχω λιγα?

eli_din3
06-03-12, 01:41
[/B]
δεν χαραμιζεις τιποτα με το ελαιολαδο...
τοσο αγνη πηγη ...ζουμε κ ελλαδα οποτε μπορεις να βρεις κ πολυ καλο...
εξω το χρυσοπληρωνουν κ τρωνε κ οτι ναναι κ εμεις το απαξιωνουμε...

προτιμω λοιπον το ελαιολαδο κ οχι το φυστικοββουτηρο που εχει τον πατερα του κ τη μανα του μεσα εκτος κ αν το φτιαχνεις εσυ...

επιλογη σου ποια πηγη λιπαρων θα διαλεξεις....;)

ναι εννοουνται ολα αυτα..απλα μιλαω απο αποψη γευσης "χαραμιζω"..ειναι κριμα να κοβω απο αλλα λιπη (π.χ να φαω λιγο πιο πολυ γιαουρτι ή να ενισχυσω την ψυχολογια μου με μια κουταλιτσα σπιτικο φυστικοβουτηρο) για να βαλω κατι που δεν θα το καταλαβω καν..και πλεον θα μου φανει και υπερβολικο σε γευση γιατι εχω συνηθισει χωρις καθολου..anyway thank u mentor :P

gym
06-03-12, 01:42
ναι εννοουνται ολα αυτα..απλα μιλαω απο αποψη γευσης "χαραμιζω"..ειναι κριμα να κοβω απο αλλα λιπη (π.χ να φαω λιγο πιο πολυ γιαουρτι ή να ενισχυσω την ψυχολογια μου με μια κουταλιτσα σπιτικο φυστικοβουτηρο) για να βαλω κατι που δεν θα το καταλαβω καν..και πλεον θα μου φανει και υπερβολικο σε γευση γιατι εχω συνηθισει χωρις καθολου..anyway thank u mentor :P

χμ..βρες καλο ελαιολαδο κ πιστεψε με θα αλλαξεις γνωμη,...;)

gym
06-03-12, 01:45
δηλαδη?...γενικα μεσα στη μερα εχω λιγα?

δηλαδη αφου δεν σου αρεσει το ελαιολαδο,διαλεξε αλλη πηγη λιπαρων οπως λεει η ελινα φυστικοβουτηρο...αλλα προσεχε τις ποσοτητες

μην φοβασαι να φας λιπαρα...για εμας τις γυναικες ειδικα

dorita
06-03-12, 01:45
χμ..βρες καλο ελαιολαδο κ πιστεψε με θα αλλαξεις γνωμη,...;)

συμφωνω απολυτα με την ελενη!!! γενικα το λαδι κανει καλο μην το βλεπεις μονο θερμιδικα!!!
ειδικα στην γυναικα κανει καλο στις ορμονες, δερμα, ενισχυει ανοσοποιητικο κ γενικα οταν θελησουμε να μανουλες....

xelashai
06-03-12, 01:49
φοβαμαι να δοκιμασω φυστικοβουτυρο γιατι αν μου αρεσει χαθηκαμε.....:green:
οποτε θα μεινω στο ελαιολαδο...
(κοριτσια συγνωμη αν ειναι αποτομα τα ποστ μου αλλα ειμαι τοσο κουρασμενη που κανω 10χρονια να γραψω..:()

dorita
06-03-12, 01:55
φοβαμαι να δοκιμασω φυστικοβουτυρο γιατι αν μου αρεσει χαθηκαμε.....:green:
οποτε θα μεινω στο ελαιολαδο...
(κοριτσια συγνωμη αν ειναι αποτομα τα ποστ μου αλλα ειμαι τοσο κουρασμενη που κανω 10χρονια να γραψω..:()

εγω αυτο ακριβως ειχα παθει με την μερεντα...εβαζα στο ψωμι κ μετα ελεγα ελα μωρε 1κουταλιτσα...κ κατεληγα να γλειφω τον πατο...............:P:P
αστα!!

xelashai
06-03-12, 01:58
εγω αυτο ακριβως ειχα παθει με την μερεντα...εβαζα στο ψωμι κ μετα ελεγα ελα μωρε 1κουταλιτσα...κ κατεληγα να γλειφω τον πατο...............:P:P
αστα!!
:rolf::rolf:...με τοσα που εχω διαβασει για το φυστικοβουτυρο εδω μεσα...φοβαμαι να δοκιμασω:green:
καλυτερα με αυτα που ξερω κ μπορω κ συγκρατουμαι:P
edit...πω πω τωρα ειδα οτι εννοουσες τη μερεντα....δεν ειμαι καλα...

marvin
06-03-12, 02:02
:rolf::rolf:...με τοσα που εχω διαβασει για το φυστικοβουτυρο εδω μεσα...φοβαμαι να δοκιμασω:green:
καλυτερα με αυτα που ξερω κ μπορω κ συγκρατουμαι:P
edit...πω πω τωρα ειδα οτι εννοουσες τη μερεντα....δεν ειμαι καλα...

Αυτοι πουτρωνε φυστικοβουτυρο εδω μεσα Δαφνη,,κατα πληοψηφια ειτε ειναι σε ογκο...ειτε εχει κοψει υδατανθρακα και ψαχνει να συμπληρωσει με λιπαρα τις θερμιδες του.Δεν τα κανει ολα μαζι γιατι ''κοστιζει'' ;)

xelashai
06-03-12, 02:06
Αυτοι πουτρωνε φυστικοβουτυρο εδω μεσα Δαφνη,,κατα πληοψηφια ειτε ειναι σε ογκο...ειτε εχει κοψει υδατανθρακα και ψαχνει να συμπληρωσει με λιπαρα τις θερμιδες του.Δεν τα κανει ολα μαζι γιατι ''κοστιζει'' ;)
εννοω απο γευση..ολοι γραφουν τα καλυτερα...

eli_din3
06-03-12, 02:07
Αυτοι πουτρωνε φυστικοβουτυρο εδω μεσα Δαφνη,,κατα πληοψηφια ειτε ειναι σε ογκο...ειτε εχει κοψει υδατανθρακα και ψαχνει να συμπληρωσει με λιπαρα τις θερμιδες του.Δεν τα κανει ολα μαζι γιατι ''κοστιζει'' ;)

έι :( εγω τρωω μια κουταλιτσα 5 γρ μετα απο καθε μεσημεριανό ή πρωινο :(

marvin
06-03-12, 02:15
έι :( εγω τρωω μια κουταλιτσα 5 γρ μετα απο καθε μεσημεριανό ή πρωινο :(

Δεν καταλαβα αν το βαζεις για γευση η για τα συστατικα του..αληθεια ποσες θερμιδες ειναι τα 5 γρ;

Stella
06-03-12, 07:21
Κοίταξε Amst(σορρυ, δε ξέρω το όνομα σου) αυτό από μόνο του λέει πολλά. Δε μπορεί και οι 7 διατροφολόγοι να ήταν άσχετοι. Προφανώς ξεφεύγεις θερμιδικά ή είσαι τεμπέλα στο γυμναστήριο ή και τα δύο. Στο λέω έτσι στη ψύχρα όχι επειδή είμαι κακός moderator αλλά για να σε ταρακουνήσω λιγάκι γιατί βλέπω πως παιδεύεσαι και αν συνεχίσεις έτσι, θα παιδεύεσαι για πολύ καιρό ακόμα.
Παρακολουθώ το λογκ σου αλλά δεν έχω γράψει μέχρι τώρα, όταν βλέπω μέσα μέλια, ταχίνια, 2 χούφτες ξηροκάρπια, τόσα φρούτα τη μέρα και άλλες αηδίες, βλέπω έναν άνθρωπο που δε το 'χει πάρει απόφαση ακόμη. Έστω ότι θες 1500 (τυχαίος αριθμός) θερμίδες τη μέρα, αν οι 500 θερμίδες προέρχονται από σκατολογίματα, λογικό να μη σου φτάνουν οι 1000 για να χορτάσεις.
Ένα τιπ.. εφόσον δε μπορείς να ελέγξεις την όρεξη σου (ούτε εγώ...) μην αγοράζεις πράγματα που δεν είναι στο πλάνο σου. Πήγαινε σουπερ μαρκετ και πάρε τα απαραίτητα. Κρέας, ψαράκια, όσπρια, αυγά, γάλα, γιαούρτι, βρώμη, ρύζι, πατάτες, πρασινάδες.
Είμαι της άποψης πως μέσες λύσεις δεν υπάρχουν σε κάποιον αρχάριο. Εγώ όταν ξεκινούσα και είχα κιλά να χάσω, έτρωγα για 6 μήνες κρέας/ψάρι-ρύζι/πατάτα και σαλάτα.
Υπολογισμένα και όμορφα. Και μια φορά στις 2 βδομάδες έβαζα στο πρόγραμμά μου και ένα γαλακτομπούρεκο που το γουστάρω πολύ.
Μορφωμένο κορίτσι είσαι, αν διαβάσεις αυτό Διατροφη για αρχαριους και οχι μονο... (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?5923-Διατροφη-για-αρχαριους-και-οχι-μονο...) και αυτό Διατροφή Γράμμωσης (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?1050-Διατροφή-Γράμμωσης) μπορείς να υπολογίσεις τις θερμίδες που χρειάζεται το σώμα σου καθημερινά, να υπολογίσεις τι έλλειμμα πρέπει να χεις για να χάσεις βάρος και να κανονίσεις τη διατροφή σου. Μη δώσεις βάση στα συμπληρώματα που αναφέρει, απευθύνονται κυρίως σε αθλητές, όμως η δομή της διατροφής που πρέπει να ακολουθήσεις είναι ίδια. Στα δίνω για να μπεις στη νοοτροπία και να καταλάβεις γιατί τρως το κάθε τι.
Είναι πράγματα που δε χρειάζεται να στα πει διατροφολόγος. Μετά, υπάρχουν πολλά προγράμματα που θα σε βοηθήσουν να υπολογίζεις τις θερμίδες των φαγητών σου. (Αν κατέχεις 5 πράγματα από υπολογιστές, ίντερνετ και αγγλικά στείλε μου πμ για να σου πω που θα βρεις μερικά.)

5 βασικά πράγματα είναι, δες τις διατροφές των κοριτσιών που έχουνε ωραίο κορμί και θα καταλάβεις τι πρέπει να τρως.
Άκου τη Νίκη, την Ελένη και όποιον άλλο θέλει να βοηθήσει, διάβασε κι άλλα άρθρα και τόπικ του φόρουμ πέρα του Female και των log, κάνε ποστ τις απορίες σου και είμαι σίγουρος πως θα τα πας περίφημα.

Καλή συνέχεια στη προσπάθεια σου :toast:

Mπράβο Stelako πολύ ωραίο πόστ, αξίζει να το διαβάσουμε όλες μας!;)
Εμένα με "ξύπνησε" κάπως!

katerina.
06-03-12, 09:20
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ειμαι πολυ χαρουμενη ...επιτελους αρχιζει και η ζυγαρια να ξεκολλαει ...56 σημερα ...και περιμενω να αδιαθετησω σε κανα δυο μερες!!!!....αρχιζω και ξεφορτώνομαι σιγα σιγα τα νερα που ειχα κρατησει...με πολυ κοπο να πω την αληθεια μου...προσπαθω να τα δινω ολα στο γυμ και στις ασκησεις και στο αεροβιο γιατι δεν θελω να κατεβω αλλο σε θερμιδες...εγω η πρωινη ...μετα απο τοσα χρονια δεν θελω να σηκωθω απο το κρεββατι...αρε μαρβιν καλα μου τα ελεγες!!!....αχ τα αγαθα κοπεις κτώνται ....αλλα οταν βλεπεις αποτελεσματα ...γουι............δεν υπαρχει καλυτερο!!!!;)

PEGY
06-03-12, 09:54
Mπράβο Stelako πολύ ωραίο πόστ, αξίζει να το διαβάσουμε όλες μας!;)
Εμένα με "ξύπνησε" κάπως!

Όντως πολύ καλό ποστ!
Μπορεί να θεωρηθεί κ ποστ-υπόδειγμα κάποιου που θέλει να βοηθήσει σε αντίθεση με άλλα που γράφουν, σωστά πραγματα μεν αλλά με επικριτική διαθεση κ απώτερο στοχο να φανούν οι ίδιοι έξυπνοι.
Μπράβο stelako:thumbup:

PEGY
06-03-12, 09:58
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ειμαι πολυ χαρουμενη ...επιτελους αρχιζει και η ζυγαρια να ξεκολλαει ...56 σημερα ...και περιμενω να αδιαθετησω σε κανα δυο μερες!!!!....αρχιζω και ξεφορτώνομαι σιγα σιγα τα νερα που ειχα κρατησει...με πολυ κοπο να πω την αληθεια μου...προσπαθω να τα δινω ολα στο γυμ και στις ασκησεις και στο αεροβιο γιατι δεν θελω να κατεβω αλλο σε θερμιδες...εγω η πρωινη ...μετα απο τοσα χρονια δεν θελω να σηκωθω απο το κρεββατι...αρε μαρβιν καλα μου τα ελεγες!!!....αχ τα αγαθα κοπεις κτώνται ....αλλα οταν βλεπεις αποτελεσματα ...γουι............δεν υπαρχει καλυτερο!!!!;)

Μπράβο Κατερίνα:turtle::turtle::turtle:
Χαίρομαι μαζί σου γιατι όντως φαινόταν πως προσπαθούσες τόσο όσο το ήθελες, ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ δηλαδή!!!!!!!!!!!!!!!

eli_din3
06-03-12, 10:25
Δεν καταλαβα αν το βαζεις για γευση η για τα συστατικα του..αληθεια ποσες θερμιδες ειναι τα 5 γρ;

33.3 kcal και 2.9 gr λιπαρα// για την γευση καλε :P

voulaki
06-03-12, 11:01
δοκιμασε το εξης

θα βρεις σε ποιες ταχυτητες στο εργομετρικο που κανεις ειτε διαδρομο ειτε ποδηλατο ειτε ελλειπτικο εχεις το 90% της ΜΚΣ ,το 80%,το 70% και το 60%
σε ξεχωριστη μερα θα τα βρεις αυτα


ξεκινας με ενα τριλεπτο ζεσταμα χαλαρα

μετα πας 90% για 20''

80% για 30''

70% για 40''

60% για 60''

90% για 10''

80% για 20''

70% για 30''

60% για 50''

90% για 20''

80% για 30''

70% για 40''

60% για 60''


cool down 5 λεπτα σε χαλαρο ρυθμο....ελενη μου καλημερα.. τη ΜΚΣ τη βρισκουμε αφαιρωντας απο τον αριθμο 220 την ηλικια μας ? καπου το βρηκα αυτο δεν μου φαινεται και πολυ εγκυρο.. ισχύει??:unsure: σορρυ γαι την ασχετοσυνη μου..

Stella
06-03-12, 11:15
ελενη μου καλημερα.. τη ΜΚΣ τη βρισκουμε αφαιρωντας απο τον αριθμο 220 την ηλικια μας ? καπου το βρηκα αυτο δεν μου φαινεται και πολυ εγκυρο.. ισχύει??:unsure: σορρυ γαι την ασχετοσυνη μου..
Ναι Βουλάκι αυτό είναι!
Δηλ εσύ που είσαι 39 όταν έχεις 181 σφυγμους το λεπτό είσαι στο 100%!

voulaki
06-03-12, 11:26
Ναι Βουλάκι αυτό είναι!
Δηλ εσύ που είσαι 39 όταν έχεις 181 σφυγμους το λεπτό είσαι στο 100%! thanks αγαπη!

eli_din3
06-03-12, 11:51
κοριτσιαααα...σε 2 βδομαδες εχασα μισο κιλο λιπους και εβαλα μισο κιλο μυες :D (εκτος αν με εξαπατησε :P .τρ πως εχασα λιπος με τοσο που τρωω ενας θεος ξερει :Pδν θελετε να μαθετε ποσο εφαγα χθες παλι..γιαυτο δεν εγραψα :P) βεβαια να πω την αληθεια στον καθρευτη τα χαρμόσυνα δεν φαίνονται :P τελος τα βαλα ολα ανω κορμο και αριστερο χερι :S (τα ποδια στην κοσμαρα τους ..επισης εχω πιο λιγο λιπος στν κοιλια...πως γινεται μια ζωη να εχω κοιλίτσα κ πανλεπτα ποδια κ τρ να εχω λιπος στ ποδια κ πιο λεπτη κοιλιά δν ξερω :P)

eli_din3
06-03-12, 11:52
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ειμαι πολυ χαρουμενη ...επιτελους αρχιζει και η ζυγαρια να ξεκολλαει ...56 σημερα ...και περιμενω να αδιαθετησω σε κανα δυο μερες!!!!....αρχιζω και ξεφορτώνομαι σιγα σιγα τα νερα που ειχα κρατησει...με πολυ κοπο να πω την αληθεια μου...προσπαθω να τα δινω ολα στο γυμ και στις ασκησεις και στο αεροβιο γιατι δεν θελω να κατεβω αλλο σε θερμιδες...εγω η πρωινη ...μετα απο τοσα χρονια δεν θελω να σηκωθω απο το κρεββατι...αρε μαρβιν καλα μου τα ελεγες!!!....αχ τα αγαθα κοπεις κτώνται ....αλλα οταν βλεπεις αποτελεσματα ...γουι............δεν υπαρχει καλυτερο!!!!;)

αντε κατερινακι μπραβο :D

amst
06-03-12, 12:28
κοριτσιαααα...σε 2 βδομαδες εχασα μισο κιλο λιπους και εβαλα μισο κιλο μυες :D (εκτος αν με εξαπατησε :P .τρ πως εχασα λιπος με τοσο που τρωω ενας θεος ξερει :Pδν θελετε να μαθετε ποσο εφαγα χθες παλι..γιαυτο δεν εγραψα :P) βεβαια να πω την αληθεια στον καθρευτη τα χαρμόσυνα δεν φαίνονται :P τελος τα βαλα ολα ανω κορμο και αριστερο χερι :S (τα ποδια στην κοσμαρα τους ..επισης εχω πιο λιγο λιπος στν κοιλια...πως γινεται μια ζωη να εχω κοιλίτσα κ πανλεπτα ποδια κ τρ να εχω λιπος στ ποδια κ πιο λεπτη κοιλιά δν ξερω :P)

καλημέρα και από δω

πού μετρήθηκες ελίνα?

eli_din3
06-03-12, 12:35
καλημέρα και από δω

πού μετρήθηκες ελίνα?

ειχα διαιτολόγο ν παρω τ προγραμα κ μ λεει ελα να δουμε τι καναμε... αυτη χαιροταν γιατι νομιζε οτι η διατροφη της δουλεψε....που να ξερε οτι δεν τν κανω :P με το τανιτα αμστ..γτ?

eli_din3
06-03-12, 12:40
κοριτσιαααα...σε 2 βδομαδες εχασα μισο κιλο λιπους και εβαλα μισο κιλο μυες :D (εκτος αν με εξαπατησε :P .τρ πως εχασα λιπος με τοσο που τρωω ενας θεος ξερει :Pδν θελετε να μαθετε ποσο εφαγα χθες παλι..γιαυτο δεν εγραψα :P) βεβαια να πω την αληθεια στον καθρευτη τα χαρμόσυνα δεν φαίνονται :P τελος τα βαλα ολα ανω κορμο και αριστερο χερι :S (τα ποδια στην κοσμαρα τους ..επισης εχω πιο λιγο λιπος στν κοιλια...πως γινεται μια ζωη να εχω κοιλίτσα κ πανλεπτα ποδια κ τρ να εχω λιπος στ ποδια κ πιο λεπτη κοιλιά δν ξερω :P)
παιζει να αλλαξε ο σωματοτυπος μου ?:S

amst
06-03-12, 12:57
Καλημέρα σου! Σωστά κατάλαβες για το λίπος
δημητριακά φτιάχνω δικά μου σε προσεκτικές αναλογίες μέσα βάζω βρώμη, σταφίδες ή σύκο αποξηραμένο. λιναρόσπορο, ηλιόσπορο και ξηρούς καρπούς (αμύγδαλο ή καρύδι) φροντίζω να εναλλάσσω τους συνδυασμούς


αν μένεις αθήνα, από πού τα αγοράζεις και σε τι αναλογία φτιάχνεις το μούσλι?

amst
06-03-12, 12:58
ειχα διαιτολόγο ν παρω τ προγραμα κ μ λεει ελα να δουμε τι καναμε... αυτη χαιροταν γιατι νομιζε οτι η διατροφη της δουλεψε....που να ξερε οτι δεν τν κανω :P με το τανιτα αμστ..γτ?

έτσι ρώτησα, εγώ το μετράω σπίτι με το ελλειπτικό
αυτό το μήνα ξέχασα :P

SPANAKOPITA
06-03-12, 15:03
ρε κοριτσια ποια μαρκα καστανου ρυζιου εχετε να προτεινετε?μεχρι στιγμης επαιρνα το uncle ben's αλλα κατι μου λεει οτι υπαρχει και καλυτερο??

gym
06-03-12, 17:37
ρε κοριτσια ποια μαρκα καστανου ρυζιου εχετε να προτεινετε?μεχρι στιγμης επαιρνα το uncle ben's αλλα κατι μου λεει οτι υπαρχει και καλυτερο??

αν θες κατι αλλο μπορεις να πας σε βιολογικο μαγαζι αλλα κ σε καποια σουπερ μαρκετ κ να παρεις με ολοκληρο τον φλοιο...
αλλα να ξερεις οτι κανει γυρω στα 35 λεπτα να βρασει κ δεν εχει την ιδια γευση ακριβως με τον θειο μπενς...

προσωπικα προτιμω τον μπενς...πιο γρηγορος κ μια χαρα ειναι...οταν εχω χρονο θα κανω κ το αλλο αλλα μου σπαει πλεον τα νευρα λιγο να περιμενω 35 λεπτα...;)

katerina.
06-03-12, 17:56
μπηκα στα κλεφτα να πω ενα γεια ...γιατι εχουμε διαβασμα...ελενη sos...ειμαι την δςυτερη βδομαδα απο τοτε που κανω πιο αργα τις επαναληψεις ...(εχτες εκανα ποδια) και ποναω παντου σε καθε σημειο του ποδιου του γλουτου και της γαμπας...και να φανταστεις οτι εκανα και πολλες διατασεις για να μην πιαστω...σημερα δεν μπορω να κατσω να περπατησω..να κανω τιποτα ..κανενα tip για να φυγει αυτος ο πονος λιγο πιο γρηγορα υπαρχει???;)

marvin
06-03-12, 18:05
αν μένεις αθήνα, από πού τα αγοράζεις και σε τι αναλογία φτιάχνεις το μούσλι?

Amst λιοσπορο και λιναροσπορο μπορεις να παρεις απο ολα τα μαγαζια που πουλανε βιολογικα προιοντα αλλα και απο μαγαζια που πουλανε διαφορα τοπικα προιοντα..εγω βρηκα σε μαγαζι με κρητικα προιοντα!!
Ενα πολυ καλο μαγαζι ειναι το μπαχαρ στην Ευριπιδου κοντα στην Αθηνας..εχει τα παντα!!!!

http://http://bahar.gr/:thumbup:

gym
06-03-12, 18:06
μπηκα στα κλεφτα να πω ενα γεια ...γιατι εχουμε διαβασμα...ελενη sos...ειμαι την δςυτερη βδομαδα απο τοτε που κανω πιο αργα τις επαναληψεις ...(εχτες εκανα ποδια) και ποναω παντου σε καθε σημειο του ποδιου του γλουτου και της γαμπας...και να φανταστεις οτι εκανα και πολλες διατασεις για να μην πιαστω...σημερα δεν μπορω να κατσω να περπατησω..να κανω τιποτα ..κανενα tip για να φυγει αυτος ο πονος λιγο πιο γρηγορα υπαρχει???;)

ναι...να κανεις χαλαρα κατι απο αεροβιο..συνιστω ενα περπατημα χαλαρα εξω,..,.ισα ισα να κινηθεις κ να μην κατσεις δηλαδη στον καναπε..

ειναι οτι χειροτερο οταν εισαι πιασμενος να μενεις μπαστακωμενος καπου γιατι ετσι δεν περναει...

χαλαρα λοιπον παρε τα παιδακια σου κ κανε μια βολτα σε καμια παιδικη χαρα;)

διατασουλες πολυ απαλα...κ ενα καλο αφρολουτρο το βραδυ ηρεμα...

gym
06-03-12, 18:07
Amst λιοσπορο και λιναροσπορο μπορεις να παρεις απο ολα τα μαγαζια που πουλανε βιολογικα προιοντα αλλα και απο μαγαζια που πουλανε διαφορα τοπικα προιοντα..εγω βρηκα σε μαγαζι με κρητικα προιοντα!!
Ενα πολυ καλο μαγαζι ειναι το μπαχαρ στην Ευριπιδου κοντα στην Αθηνας..εχει τα παντα!!!!

http://http://bahar.gr/:thumbup:

:thumbup::thumbup:κ αμα βρειτε χυμα ακομη καλυτερα κ φθηνοτερα...γιατι στα βιλογικα τα συσκευασμενα μας ...εκμεταλλευονται κανονικα!:green:

katerina.
06-03-12, 18:11
ναι...να κανεις χαλαρα κατι απο αεροβιο..συνιστω ενα περπατημα χαλαρα εξω,..,.ισα ισα να κινηθεις κ να μην κατσεις δηλαδη στον καναπε..

ειναι οτι χειροτερο οταν εισαι πιασμενος να μενεις μπαστακωμενος καπου γιατι ετσι δεν περναει...

χαλαρα λοιπον παρε τα παιδακια σου κ κανε μια βολτα σε καμια παιδικη χαρα;)

διατασουλες πολυ απαλα...κ ενα καλο αφρολουτρο το βραδυ ηρεμα...


σε προλαβα βρε γυμακι πηγα γυμ....τωρα το τι εκανα θα δεις στο log μου!!;)

marvin
06-03-12, 18:15
33.3 kcal και 2.9 gr λιπαρα// για την γευση καλε :P

Μια χαρα,απλα εχε στο μυαλο σου οτι ενα κουταλακι λαδι ειναι 5 γρ..αλλα ενα κουταλακι φυστικοβουτυρο ειναι πολυ παραπανω απο 5 γρ ;) και λογο καλης γευσης μας ξεγελαει και δεν μενουμε σε ενα κουταλακι αλλα βουταμε και λιγο ακοκα!!!:green:

gym
06-03-12, 18:16
σε προλαβα βρε γυμακι πηγα γυμ....τωρα το τι εκανα θα δεις στο log μου!!;)

καλα εκανες...δεν πειραζει βρε ...προτιμω να κινεισαι παρα να καθεσαι οταν εισαι πιασμενη!;)

marvin
06-03-12, 18:20
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ειμαι πολυ χαρουμενη ...επιτελους αρχιζει και η ζυγαρια να ξεκολλαει ...56 σημερα ...και περιμενω να αδιαθετησω σε κανα δυο μερες!!!!....αρχιζω και ξεφορτώνομαι σιγα σιγα τα νερα που ειχα κρατησει...με πολυ κοπο να πω την αληθεια μου...προσπαθω να τα δινω ολα στο γυμ και στις ασκησεις και στο αεροβιο γιατι δεν θελω να κατεβω αλλο σε θερμιδες...εγω η πρωινη ...μετα απο τοσα χρονια δεν θελω να σηκωθω απο το κρεββατι...αρε μαρβιν καλα μου τα ελεγες!!!....αχ τα αγαθα κοπεις κτώνται ....αλλα οταν βλεπεις αποτελεσματα ...γουι............δεν υπαρχει καλυτερο!!!!;)

:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:Αυτο να το θυμασαι σαν εμπειρια και στην επομενη κοπελα που θα διαβασεις οτι εχει κολλησει και ανησυχει να μην ξεχασεις να της το αναφερεις,θα την βοηθησεις να συνεχισει !!!!:thumbup:
Ειδες ομως μετα ποσο ωραια νιωθεις οταν ο κοπος αυτος αρχιζει να αποδιδει;:toast:

eli_din3
06-03-12, 18:34
Μια χαρα,απλα εχε στο μυαλο σου οτι ενα κουταλακι λαδι ειναι 5 γρ..αλλα ενα κουταλακι φυστικοβουτυρο ειναι πολυ παραπανω απο 5 γρ ;) και λογο καλης γευσης μας ξεγελαει και δεν μενουμε σε ενα κουταλακι αλλα βουταμε και λιγο ακοκα!!!:green:

το ζυγιζω καλε..για ποια με περασες:P xaxaa

marvin
06-03-12, 18:36
το ζυγιζω καλε..για ποια με περασες:P xaxaa

:bowdown::bowdown:

eli_din3
06-03-12, 18:58
μολις γυρισα απο γυναικολογο γιατι εχω καθυστερηση 3 μηνες (ευτυχως δεν ειμαι εγκυος :P) αλλα γενικα ειμαι χαλια με ορμονες κτλ.. πιτωθηκα με 3-4 χαπια την μερα

grace
06-03-12, 21:53
Σας χαιρετώ όλες!!! [SIZE=4]Εχετε δημιουργήσει τρομερό team και σας θαυμαζω εδω και παρα πολυ καιρο! Έλενα συγχαρητήρια για την έμπνευση που παρέχεις, είναι πολυ σημαντικό να δίνεις παρότρυνση σε άτομα που εχουν τέτοιους στόχους, γιατί απαιτούν τεραστια ψυχολογική αντοχή κατι που προσφέρετε η μια στην άλλη! :bowdown::bowdown:
Εχω ξεψαχνίσει όλο το site, προσπαθώ να πάρω πληροφορίες για τη δική μου περίπτωση αλλά μια το έβρισκα και άλλοτε μπερδευόμουν... Λοιπόν, να μπω στο ψητό! Είμαι 25 χρ. ύψος 1.64 και αυτη τη στιγμή 49 κιλα! τελευταια λιπομέτρηση το σεπτέμβρη που έκανα ειχα 18% λιπος. Θα κάνω μια συντομη αναδρομή στο παρελθον για μενα! Με γυμν. και διατροφή περασα μια περίοδο πριν 2 χρόνια που ήμουν gym sick...Είχε αρρωστήσει το μυαλό μου( οχι οτι τωρα παω πίσω). Γυμνάζομαι γύρω στα 9 χρόνια εντατικά με περιόδους που παραλληλα με το γυμν. έκανα και σπορ οπως κολυμβηση, τέννις, ιππασία. Πριν 2 χρ. αποφασισα να πετύχω την απόλυτη γράμμωση! Με τρομερό πείσμα και μοναστική διατροφή, συν 2 ωρες γυμν. 6 φορες τη βδομαδα, έφτασα σε δύο μηνες 46 κιλα, με απίστευτη γράμμωση παντού αλλα αρκετά αδύνατη! Είχα ξεφύγει! Ήμουν πολυ ικανοποιημένη με το σωμα μου, η κυτταρίτιδα που πάντα είχα είχε εξαφανιστεί! Η προπονησή μου ηταν σκληρή. τρέξιμο κάθε μέρα, κυκλική προπονηση με βάρη, και προσηλωμενη στη διατροφή για μήνες! Είχα να δοκιμασω γλυκο 6 μηνες!!!! :shock::shock::shock:

Τα αποτελέσματα τα φανταζεστε!!!1 Περίοδος εξαφανιζολ για μισο χρόνο! Αναγκάστηκα να ξεκινήσω οιστρογόνα, τα οποία μου έκαναν το σώμα αγνώριστο, κυτταρίτιδα, και κατακράτηση παντού! μολις τα σταμάτησα μου ηρθε κανονικά για τους επόμενους 2 μήνες κ τώρα εχω κολλήσει πάλι... Η αλήθεια είναι οτι πλακώνομαι αρκετα στη γυμν. και κανω πολύ ένταση! Δεν έχω μέτρο! Συν το ποδήλατο και τρεξιμο που παω στην εξοχή τα σκ! Εχω φτασει αρκετές φορές σε σημείο υπερπροπόνησης. Εντωμεταξύ εχω στίγμα και πολύ χαμηλό αιματοκρίτη και τις περιόδουσ που δεν είμαι καλά ψυχολογικά πλακωνομαι στη γυμναστική για να ξεσπάω, και οτιδήποτε "παρανομο" φαω, εχω τρελές τυψεις σε σημείο ταχυκαρδίας... Αυτο το ριμαδιασμένο το άγχος! θέλω να πμω σε ένα πρόγραμμα, να κοντρολαρω τον εαυτό μου και να πετυχω αυτο που θέλω με υγιής τρόπους! Θέλω το κορμί μου απόλυτα γραμμωμένο ( να πετάει η φλέβα βρε αδερφέ, τσαμπα χτυπιόμαστε :green:) αλλά οχι και 45 κιλα. Το κακό με το σώμα μου που έχω -παρατηρήσει ειναι πως μόνο με στερητική διατροφή και χαμηλά κιλά πετυχαίνω το επιθυμητό! δλδ μόνο την περίοδο που ήμουν 46 κιλά η κυτταρ. είχε εξαφανιστεί!!!:P:P Δεν γίνεται να εξαφανίζεται και στα 49-50 kg??????

Λοιπον η διατροφή μου!!!!!

Πρωινό στις 8: 250ml γάλα 2%(βάζω μεσα και 2 κουταλακια νες, ειναι κακο??) + 1 μήλο ή γάλα(παλι με νες)+ 2 κσ κουάκερ με 4 δαμασκ. ξερά, ή σκέτο γαλα αν δεν πεινάω πολυ! (καποιες φορές σπάνια τρώω αντι κουάκερ 2 φρυγ. ολικής με μέλι!)
δεκατιανό στις 11.30: 2 ασπράδια, 1 κρόκο + 2 ρυζογκοφρέτες ή γιαούρτι 2% με ένα μήλο, ή αν πιω μόνο γάλα στις 8 τρωω στις 11.30 τα κουάκερ.
Στις 2 γυμναστηριο
μεσημεριανο μετα το gym στις 4.30-5: Κυρίως τρώω ψάρια 2-3 φορέσ τη βδομαδα, με σαλατα αναμεικτη, κάποιες φορές βαζω κ λαδάκι, και λιγο cottage ή ανθότυρο. 1-2 φορέσ τη βδομαδα κρέας(κοτόπουλο ή γαλοπ.) με σαλατικα παλι, όσπρια 2 φορες με ανθότυρο η κοτατζ, το ψωμι δεν το συμπαθω ιδιαίτερα!
βραδινο στις 8.30-9: Συνηθως δεν πεινάω πολυ γιατι το μεσημεριανο ειναι αργα και δεν νιωθω αδειο το στομαχι, οποτε τρωω ενα γιαουρτι με ενα φρούτο και απάνια κανα ξηροκάρπι ή λιναρόσπορο, ή σε πολυ πείνα κάνα αυγο ή κοτοπουλο με αγγούρι και κοτατζ και καμια ρυζογκ.
Να πω πως δεν έχω παρει ποτε συμπλήρωμα πρωτεινης αν κ το σκεφτόμουν...:unsure::unsure:
Επισης επειδή καποιες φορες βγαίνω εξω για φαγητο το κανω το cheat meal, και καοιες φορες και με υπερβολη στο γλυκο αν το δω μπροστα μου ( γιατι μπορει να εχω να φαω και 2-3 μηνες! μακαρονια, σάλτσες, ψωμί, τηγανιτά, ρύζι δεν τρώω, καμια φορα ρτωω κινοα, μαρεσει πολυ! :P:P:P

Ελεναραααα μου η προπόνηση μου! :weights::weights:

Απο προπόνηση δεν διαχωρίζω τις μυικές ομαδες ανα μέρα! Εδω και 2 χρόνια ανακάλυψα το crossfit και πλέον εχω πορωθεί! Ηταν το μοναδικό στυλ προπόνησης που ανέδειξε τα κρυμμένα τετραγωνακια στην κοιλιά μου!!! ;););) κάνω καθε φορα που παω gym για αρχη 45' αερόβιο HIIT μέχρι λιώσιμο με ανηφορες τρεξιμο κτλ (με βολευει στην αρχη καλύτερα γιατι απαιτεί τρομερη ενεργεια) ! Μετά άλλα 20'-45' αναλογως crossfit και τέλος τρεις φορες τη βδομάδα ελεύθερα βαρη στα χερια, ώμους δικ τρικ!
Με το crossfit ολα τέλεια! Γουστάρω κοιλιά, πόδια, γλουτούς αλλα αυτα τα χερια δεν γραμμώνουν με τπτ!! :shock::shock::shock: Ενω ειναι γυμνασμενα δεν ειναι απόλυτα γραμμωμενα, λίγη φλεβίτσα ζήτησα και εγω η κακομοίρα! :P:P:P όποτε κάνω πιο πολλά βάρη για να γραμμώσουν, πρίζονται και δεν μαρεσει! :unsure:
Εχω σηκωσει χερια ψηλαααα :(

Ελενήηηηη Help!!!! :bowdown::bowdown: Θέλω να ειναι ολα αψογα, με τοση προσπάθεια!!!!! ΠΩΩΩΩΩΩ Πωωω εκθεση εγραψα απλα ηθελα να σας τα πω ολα, συγχωρεστεμε αν κουρασα, περιμενω με ανυπομονησια απαντηση! ειστε τρομερες, με εχετε ανεβασει ποοολυ!!!!! kisseeees!!:):)

Miss Fit
06-03-12, 22:16
Γεια σου Grace! Καλως ήρθες!:welcome:

eri_87
06-03-12, 22:23
Καλωσήρθες Grace! :welcome:

Διάβασα όοοολο το κείμενο κ έχω μείνει... Κουράστηκα κ λίγο... :green: Πώς στο καλό έχεις τόση ενέργεια κ χτυπιέσαι τόσες ώρες ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ για τόσο καιρό;; http://freesmileyface.net/smiley/respect/respect-049.gif (http://freesmileyface.net)http://freesmileyface.net/smiley/respect/respect-049.gif (http://freesmileyface.net)http://freesmileyface.net/smiley/respect/respect-049.gif (http://freesmileyface.net)

grace
06-03-12, 22:32
Γεια σου Grace! Καλως ήρθες!:welcome:


Σοφία με λενε! :) καλως σας βρηκα! χαιρομαι πολυ που βρισκομαι εδω! ;)

grace
06-03-12, 22:38
Καλωσήρθες Grace! :welcome:

Διάβασα όοοολο το κείμενο κ έχω μείνει... Κουράστηκα κ λίγο... :green: Πώς στο καλό έχεις τόση ενέργεια κ χτυπιέσαι τόσες ώρες ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ για τόσο καιρό;; http://freesmileyface.net/smiley/respect/respect-049.gif (http://freesmileyface.net)http://freesmileyface.net/smiley/respect/respect-049.gif (http://freesmileyface.net)http://freesmileyface.net/smiley/respect/respect-049.gif (http://freesmileyface.net)

ΕΕΕΕΡΗ και εγω εχω διαβασει τοσο καιρο για σενα! :) απορω πως ανταξες και το διαβασες οολο!!!! χιχιχι!
οσο για το πως αντεχω δεν εχω καταλαβει κ εγω ακομη... οι γονεις εχουν φρικαρει, οι γυμναστες υποκλινονται και οι γκομενιτσες με το lip gloss αλλωτα με κοιτουν με μισο ματι και αλλοτε θέλουν πρόγραμμα! :green::green::green: Αλλα Ερη, τα ειπα κ στο post μου , πολλες φορες επεσα κρεββατι απο υπερπροπονηση, και την περιοδο ακομα την περιμενω... :(:(γι'αυτο θελω να μπω σε μια σειρα!

gym
06-03-12, 22:55
Σας χαιρετώ όλες!!! [SIZE=4]Εχετε δημιουργήσει τρομερό team και σας θαυμαζω εδω και παρα πολυ καιρο! Έλενα συγχαρητήρια για την έμπνευση που παρέχεις, είναι πολυ σημαντικό να δίνεις παρότρυνση σε άτομα που εχουν τέτοιους στόχους, γιατί απαιτούν τεραστια ψυχολογική αντοχή κατι που προσφέρετε η μια στην άλλη! :bowdown::bowdown:


καλως ηρθες στην παρεα μας και να σαι καλα για τα καλα σου λογια!:welcome::welcome:





Εχω ξεψαχνίσει όλο το site, προσπαθώ να πάρω πληροφορίες για τη δική μου περίπτωση αλλά μια το έβρισκα και άλλοτε μπερδευόμουν... Λοιπόν, να μπω στο ψητό! Είμαι 25 χρ. ύψος 1.64 και αυτη τη στιγμή 49 κιλα! τελευταια λιπομέτρηση το σεπτέμβρη που έκανα ειχα 18% λιπος. Θα κάνω μια συντομη αναδρομή στο παρελθον για μενα! Με γυμν. και διατροφή περασα μια περίοδο πριν 2 χρόνια που ήμουν gym sick...Είχε αρρωστήσει το μυαλό μου( οχι οτι τωρα παω πίσω). Γυμνάζομαι γύρω στα 9 χρόνια εντατικά με περιόδους που παραλληλα με το γυμν. έκανα και σπορ οπως κολυμβηση, τέννις, ιππασία. Πριν 2 χρ. αποφασισα να πετύχω την απόλυτη γράμμωση! Με τρομερό πείσμα και μοναστική διατροφή, συν 2 ωρες γυμν. 6 φορες τη βδομαδα, έφτασα σε δύο μηνες 46 κιλα, με απίστευτη γράμμωση παντού αλλα αρκετά αδύνατη! Είχα ξεφύγει! Ήμουν πολυ ικανοποιημένη με το σωμα μου, η κυτταρίτιδα που πάντα είχα είχε εξαφανιστεί! Η προπονησή μου ηταν σκληρή. τρέξιμο κάθε μέρα, κυκλική προπονηση με βάρη, και προσηλωμενη στη διατροφή για μήνες! Είχα να δοκιμασω γλυκο 6 μηνες!!!! :shock::shock::shock:


1.64 και 46 κιλα και γραμμωση δεν πανε μαζι !
η γραμμωση προυποθετει μυικοτητα και στα 46 κιλα με τετοιο υψος δεν παιζει με τιποτα ...αδυνατη ναι...ελαφρως να φαινονται μυς ναι...αλλα γραμμωμενη οχι!

ειμαι λιγο αποτομη αλλα προσπαθω να σου εξηγησω πως εχει το θεμα...
αν μου ελεγες γραμμωστα στα 54 με 55 κιλα θα σου ελεγα μπομπα εισαι...γιατι αν σε αυτα τα κιλα ειχες γραμμες επανω σου παει να πει οτι εχεις δουλεψει πολυ καλα για να εισαι γραμμωμενη!
οποτε εσυ μαλλον εκανες υπερβολες απο την μανια σου!

Τα αποτελέσματα τα φανταζεστε!!!1 Περίοδος εξαφανιζολ για μισο χρόνο! δνε μου κανει εντυπωση....
ελπιζω να σου εγινε μαθημα...


Αναγκάστηκα να ξεκινήσω οιστρογόνα, τα οποία μου έκαναν το σώμα αγνώριστο, κυτταρίτιδα, και κατακράτηση παντού! μολις τα σταμάτησα μου ηρθε κανονικά για τους επόμενους 2 μήνες κ τώρα εχω κολλήσει πάλι... Η αλήθεια είναι οτι πλακώνομαι αρκετα στη γυμν. και κανω πολύ ένταση! Δεν έχω μέτρο! Συν το ποδήλατο και τρεξιμο που παω στην εξοχή τα σκ! Εχω φτασει αρκετές φορές σε σημείο υπερπροπόνησης.

αυτο απο που το εχεις συμπερανει?εχεις παει σε γιατρο η απλα νιωθεις πολλη κουραση κ πτωμα?



Εντωμεταξύ εχω στίγμα και πολύ χαμηλό αιματοκρίτη και τις περιόδουσ που δεν είμαι καλά ψυχολογικά πλακωνομαι στη γυμναστική για να ξεσπάω, και οτιδήποτε "παρανομο" φαω, εχω τρελές τυψεις σε σημείο ταχυκαρδίας... Αυτο το ριμαδιασμένο το άγχος! θέλω να πμω σε ένα πρόγραμμα, να κοντρολαρω τον εαυτό μου και να πετυχω αυτο που θέλω με υγιής τρόπους! Θέλω το κορμί μου απόλυτα γραμμωμένο ( να πετάει η φλέβα βρε αδερφέ, τσαμπα χτυπιόμαστε :green:) αλλά οχι και 45 κιλα. Το κακό με το σώμα μου που έχω -παρατηρήσει ειναι πως μόνο με στερητική διατροφή και χαμηλά κιλά πετυχαίνω το επιθυμητό! δλδ μόνο την περίοδο που ήμουν 46 κιλά η κυτταρ. είχε εξαφανιστεί!!!:P:P Δεν γίνεται να εξαφανίζεται και στα 49-50 kg??????

γινεται και στα 54 να εξαφανιστει αγαπη μου απλα δεν γινεται σε ενα μηνα να πετυχεις ΟΛΑ ΟΣΑ θες...πρεπει να καταλαβεις οτι it takes time...θελει να δωσεις χρονο και οχι να κοπανιεσαι....να το αγαπας το σωμα σου ,οχι να το ταλαιπωρεις με εξαντλητικα προγραμματα κ εγω δεν ξερω τι αλλο κανεις εσυ καλε...

Λοιπον η διατροφή μου!!!!!

Πρωινό στις 8: 250ml γάλα 2%(βάζω μεσα και 2 κουταλακια νες, ειναι κακο??)ΟΧΙ

+ 1 μήλο ή γάλα(παλι με νες)+ 2 κσ κουάκερ με 4 δαμασκ. ξερά, ή σκέτο γαλα αν δεν πεινάω πολυ! (καποιες φορές σπάνια τρώω αντι κουάκερ 2 φρυγ. ολικής με μέλι!)

χμ...για να δουμε παρακατω!



δεκατιανό στις 11.30: 2 ασπράδια, 1 κρόκο + 2 ρυζογκοφρέτες ή γιαούρτι 2% με ένα μήλο, ή αν πιω μόνο γάλα στις 8 τρωω στις 11.30 τα κουάκερ.
Στις 2 γυμναστηριο


μεσημεριανο μετα το gym στις 4.30-5: Κυρίως τρώω ψάρια 2-3 φορέσ τη βδομαδα, με σαλατα αναμεικτη, κάποιες φορές βαζω κ λαδάκι, και λιγο cottage ή ανθότυρο. 1-2 φορέσ τη βδομαδα κρέας(κοτόπουλο ή γαλοπ.) με σαλατικα παλι, όσπρια 2 φορες με ανθότυρο η κοτατζ, το ψωμι δεν το συμπαθω ιδιαίτερα!


βραδινο στις 8.30-9: Συνηθως δεν πεινάω πολυ γιατι το μεσημεριανο ειναι αργα και δεν νιωθω αδειο το στομαχι, οποτε τρωω ενα γιαουρτι με ενα φρούτο και απάνια κανα ξηροκάρπι ή λιναρόσπορο, ή σε πολυ πείνα κάνα αυγο ή κοτοπουλο με αγγούρι και κοτατζ και καμια ρυζογκ.


Να πω πως δεν έχω παρει ποτε συμπλήρωμα πρωτεινης αν κ το σκεφτόμουν...:unsure::unsure: συμπληρωμα=φαγητο....αν δεν σε καλυπτει η διατροφη σου παιρνεις...η αν θες καποια ευκολια σε καποια γευματα.,..μην το φοβασαι


Επισης επειδή καποιες φορες βγαίνω εξω για φαγητο το κανω το cheat meal, και καοιες φορες και με υπερβολη στο γλυκο αν το δω μπροστα μου ( γιατι μπορει να εχω να φαω και 2-3 μηνες! μακαρονια, σάλτσες, ψωμί, τηγανιτά, ρύζι δεν τρώω, καμια φορα ρτωω κινοα, μαρεσει πολυ! :P:P:P



ποσο καιρο κανεις αυτη τη διατροφη?και καθε ποτε κανεις αυτο το τσιτ που λες?με μπερδεψες λιγο σε αυτο το κομματι...
επισης...ποσο καιρο εισαι σε αυτα τα κιλα που εισαι?


Ελεναραααα μου η προπόνηση μου! :weights::weights:

Απο προπόνηση δεν διαχωρίζω τις μυικές ομαδες ανα μέρα! Εδω και 2 χρόνια ανακάλυψα το crossfit και πλέον εχω πορωθεί! Ηταν το μοναδικό στυλ προπόνησης που ανέδειξε τα κρυμμένα τετραγωνακια στην κοιλιά μου!!! ;););) κάνω καθε φορα που παω gym για αρχη 45' αερόβιο HIIT μέχρι λιώσιμο με ανηφορες τρεξιμο κτλ (με βολευει στην αρχη καλύτερα γιατι απαιτεί τρομερη ενεργεια) ! Μετά άλλα 20'-45' αναλογως crossfit και τέλος τρεις φορες τη βδομάδα ελεύθερα βαρη στα χερια, ώμους δικ τρικ!
Με το crossfit ολα τέλεια! Γουστάρω κοιλιά, πόδια, γλουτούς αλλα αυτα τα χερια δεν γραμμώνουν με τπτ!! :shock::shock::shock: Ενω ειναι γυμνασμενα δεν ειναι απόλυτα γραμμωμενα, λίγη φλεβίτσα ζήτησα και εγω η κακομοίρα! :P:P:P όποτε κάνω πιο πολλά βάρη για να γραμμώσουν, πρίζονται και δεν μαρεσει! :unsure:
Εχω σηκωσει χερια ψηλαααα :(


που κανεις κροσσ φιτ?ρωταω γιατι ειναι συγκεκριμενα τα κεντρα ελλαδα κ τυχαινει να ξερω καποια ατομα σε καθε μερος...

Ελενήηηηη Help!!!! :bowdown::bowdown: Θέλω να ειναι ολα αψογα, με τοση προσπάθεια!!!!! ΠΩΩΩΩΩΩ Πωωω εκθεση εγραψα απλα ηθελα να σας τα πω ολα, συγχωρεστεμε αν κουρασα, περιμενω με ανυπομονησια απαντηση! ειστε τρομερες, με εχετε ανεβασει ποοολυ!!!!! kisseeees!!:):)


δεν μας κουρασε το μηνυμα σου...
καλα εκανες κ τα εγραψες με λεπτομερειες...

απλα τωρα αν γινεται ,θα ηθελα να μου απαντησεις σε αυτα που σου ρωταω...:toast:

gym
06-03-12, 22:57
ΕΕΕΕΡΗ και εγω εχω διαβασει τοσο καιρο για σενα! :) απορω πως ανταξες και το διαβασες οολο!!!! χιχιχι!
οσο για το πως αντεχω δεν εχω καταλαβει κ εγω ακομη... οι γονεις εχουν φρικαρει, οι γυμναστες υποκλινονται και οι γκομενιτσες με το lip gloss αλλωτα με κοιτουν με μισο ματι και αλλοτε θέλουν πρόγραμμα! :green::green::green: Αλλα Ερη, τα ειπα κ στο post μου , πολλες φορες επεσα κρεββατι απο υπερπροπονηση, και την περιοδο ακομα την περιμενω... :(:(γι'αυτο θελω να μπω σε μια σειρα!

σου ζητανε προγραμμα ε?ε τοτε εχεις τα τυχερα σου βρε!αστερι θα εισαι εσυ!

περιμενουμε κ φωτο σου βασικα αν θελεις κ εσυ...επειδη λες γραμμωμενη θα θελα να δουμε πως εισαι σε αυτα τα κιλα για να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε οσο το δυνατον καλυτερα!

gym
06-03-12, 23:08
Λοιπον κοριτσακια μου!

Εφοσον ερχεται ολο και πιο κοντα μας το καλοκαιρι ,απλα ειπα να σας προειδοποιησω λιγακι οτι θα γινω πιο αυστηρη !

Για το καλο σας ειναι μηπως και τσιτωσουν πιο πολυ αυτες που δεν εχουν τσιτωσει ακομα και μηπως και τσιτωσουν παραπανω οι ηδη τσιτωμενες!:green:
(πως τα λεω παλι ετσι νοστιμα...:P:P:P)

Πολλες φορες θελουμε καποιον χιτλερ απο πανω μας(και εγω πρωτη και καλυτερη γι αυτο με μαγνητοφωνω...:green::green: (πλακα κανω εεε) και γι αυτο το λογο επειδη θελω να ειστε οσο το δυνατον πιο προσηλωμενες σε αυτο που κανετε,θα σφιξουν τα λουρια ωρε!

Απλα προειδοποιησα...χιχιχι και τωρα νιωθω καλα!


:green::green:

gym
06-03-12, 23:15
Προτεινω σε ολα τα κοριτσια και σε αυτες που τα εχουν διαβασει κ σε νεες κοπελες...σε ολες γενικα...να διαβασετε τα παρακατω αρθρα...

οσο πιο πολλα ξερετε γι αυτο που κανετε,τοσο πιο πολυ πορωνεστε και τοσο πιο πολυ βοηθατε το σωμα σας...


τα ετοιμα τελειωνουν γρηγορα...αυτα ομως που φτιαχνετε εσεις,μενουν στον χρονο!;);)

διαβασμα λοιπον!

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?5923-%CE_%CE%B9%CE%B1%CF_%CF_%CE%BF%CF_%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF_%CF_%CE%B1%CF_%CE%B9%CE%BF%CF_%CF_-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BF%CF_%CE%B9-%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%BF...

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?722-%CE%A0%CE%BF%CF_%CE%B5%CF_-%CE%B8%CE%B5%CF_%CE%BC%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF_-%CF_%CF_%CE%B5%CE%B9%CE%B1%CE%B6%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CE%B9-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BF%CE%B3%CE%BA%CE%BF-%CE%B3%CF_%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CF_%CF_%CE%B7-%CF_%CF_%CE%BD%CF_%CE%B7%CF_%CE%B7%CF_%CE%B7&highlight=%CE%A0%CE%BF%CF_%CE%B5%CF_%20%CE%B8%CE%B5%CF_%CE%BC%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF_%20%CF_%CF_%CE%B5%CE%B9%CE%B1%CE%B6%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CE%B9

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?1050-%CE_%CE%B9%CE%B1%CF_%CF_%CE%BF%CF_%CE%AE-%CE_%CF_%CE%AC%CE%BC%CE%BC%CF_%CF_%CE%B7%CF_


για αρχη αυτα!:green:

θα σας καθοδηγω σιγα σιγα να ξεσκονιζετε πολλα ωραια θεματακια και να δειτε ποσο καλη πηγη γνωσεων ειναι το φορουμ!
εκμεταλλευτειτε το στο μεγιστο!


υ.γ. μην πελαγωνετε με τις πληροφοριες...σιγα σιγα θα ξεδιαλυνουν ολα!κανεις δεν ξεκινησε απο την κορυφη!βημα βημα και μην ξεχνατε πως ειμαστε εδω να σας ''κραταμε''το χερι!



καλα σημερα φιλοσοφω το ξερω...το λαχανο θα φταιει!:green:

xelashai
06-03-12, 23:17
ωωω....λενακι κ να φανταστεις αυτα διαβαζω απο το πρωι....πεταγομαι απο το ενα θεμα στο αλλο μπας κ βγαλω ακρη...εχω πελαγωσει...

gym
06-03-12, 23:19
ωωω....λενακι κ να φανταστεις αυτα διαβαζω απο το πρωι....πεταγομαι απο το ενα θεμα στο αλλο μπας κ βγαλω ακρη...εχω πελαγωσει...



να ΜΗΝ....κουλ ...ποσταρε τις αποριες σου στα αντιστοιχα θεματα κ θα σε βοηθησουμε βρε!:toast:

xelashai
06-03-12, 23:22
[/B]


να ΜΗΝ....κουλ ...ποσταρε τις αποριες σου στα αντιστοιχα θεματα κ θα σε βοηθησουμε βρε!:toast:
γενικα με το θεμα της διατροφης μου εχω πελαγωσει απο χθες....δεν ξερω τι με επιασε...ελπιζω να κρατησω την ψυχραιμια μου κ να μου περασει...

eli_din3
06-03-12, 23:24
Λοιπον κοριτσακια μου!

Εφοσον ερχεται ολο και πιο κοντα μας το καλοκαιρι ,απλα ειπα να σας προειδοποιησω λιγακι οτι θα γινω πιο αυστηρη !

Για το καλο σας ειναι μηπως και τσιτωσουν πιο πολυ αυτες που δεν εχουν τσιτωσει ακομα και μηπως και τσιτωσουν παραπανω οι ηδη τσιτωμενες!:green:
(πως τα λεω παλι ετσι νοστιμα...:P:P:P)

Πολλες φορες θελουμε καποιον χιτλερ απο πανω μας(και εγω πρωτη και καλυτερη γι αυτο με μαγνητοφωνω...:green::green: (πλακα κανω εεε) και γι αυτο το λογο επειδη θελω να ειστε οσο το δυνατον πιο προσηλωμενες σε αυτο που κανετε,θα σφιξουν τα λουρια ωρε!

Απλα προειδοποιησα...χιχιχι και τωρα νιωθω καλα!


:green::green:

γινε αυστηρη γυμ..μαστιγωσε μας γυμ..βαλε μας σε ταξη γυμ.. κανε μας σωματαρες γυμ :P

gym
06-03-12, 23:27
γενικα με το θεμα της διατροφης μου εχω πελαγωσει απο χθες....δεν ξερω τι με επιασε...ελπιζω να κρατησω την ψυχραιμια μου κ να μου περασει...


http://www.youtube.com/watch?v=Fscuv4PIjws:green:

gym
06-03-12, 23:27
γινε αυστηρη γυμ..μαστιγωσε μας γυμ..βαλε μας σε ταξη γυμ.. κανε μας σωματαρες γυμ :P

εγω αγαπη μου δεν μπορω να κανω κατι...εσεις θα το κανετε σε εσας!;)

eli_din3
06-03-12, 23:28
θα ηθελα να κανω μια ερωτηση για την γεφυρα....το ποδι οσο πλησιαζει προς τον γλουτο (εννοω η πατουσα) η ασκηση γινεται πιο ευκολη ή πιο δυσκολη?? :S

τελος.. στα σκουωτ.. η μπαρα πρεπει να στηριζεται στον σβερκο?? στην πλατη? στους ωμους?? πουθενα?? δεν εχω καταλαβει :S

eli_din3
06-03-12, 23:28
εγω αγαπη μου δεν μπορω να κανω κατι...εσεις θα το κανετε σε εσας!;)

εσυυυ εισαι η κινητηρια δυναμη!

gym
06-03-12, 23:30
εσυυυ εισαι η κινητηρια δυναμη!

οριστε μας...εγινα και γεννητρια τωρα!:rolf::rolf::rolf:

xelashai
06-03-12, 23:30
καταλαβα....ψυχραιμια...
θα δωσω κανα 2 μερες διορία στον εαυτο μου μπας κ κουλαρω κ αν δεν...θα στα πω να ξελαφρωσω:green:

gym
06-03-12, 23:36
θα ηθελα να κανω μια ερωτηση για την γεφυρα....το ποδι οσο πλησιαζει προς τον γλουτο (εννοω η πατουσα) η ασκηση γινεται πιο ευκολη ή πιο δυσκολη?? :S

τελος.. στα σκουωτ.. η μπαρα πρεπει να στηριζεται στον σβερκο?? στην πλατη? στους ωμους?? πουθενα?? δεν εχω καταλαβει :S

γεφυρα με γονατο σε ορθη γωνια:το γονατο να ειναι ακριβως πανω απο το κοκκαλο της λεκανης και να μην ερχεται καθολου προς τα μεσα

γεφυρα με ποδι να σχηματιζει ορθη γωνια με το σωμα η αλλιως καθετα : το ποδι ακριβως πανω απο το κοκκαλο της λεκανης...ουτε καν να κανει κινηση προς τα μεσα...
αν δεν μπορεις να τεντωσεις παει να πει οτι θελει να λυγισεις λιγο το ποδι σου

οι περισσοτεροι απλα επειδη δεν μπορουν να τεντωσουν φερνουν το ποδι προς τα μεσα ,κατι που ειναι τελειως λαθος και επιβαρυνεις τη μεση σου ετσι...

θελει αργη κινηση κ σταθερη...μαθετε που ειναι η λεκανη σας βασικα γιατι πολυς κοσμος εχει αγνοια πανω στο θεμα αυτο!


και επειδη τωρα καταλαβα οτι ρωτας για το ποδι στο οποιο στηριζεσαι...

το ποδι λοιπον κατω να ειναι σε θεση ορθης γωνιας...οχι πολυ μακρυα ,οχι τερμα κοντα γιατι θα πονανε τα γονατα σου μετα.,,..γενικα ποτε μην διαλεγεις ακραιες θεσεις...


στο θεμα σκουωτ εχεις πολλες επιλογες...
αν εννοεις το back squat μπορεις να την εχεις ψηλα(οχι σε σβερκο μανα μου....ουτε πανω στο κεφαλι ναι?:green:) η χαμηλα(οχι στον πωπο παντως...:green:)

γενικα κ εκει πρεπει αν δοκιμασεις κ να δεις που σε βολευει καλυτερα...εμενα με βολευει πχ ενδιαμεσα...καπου στους τραπεζιους οταν κανε back squat...
δες λιγο κ αυτο το θεμα...http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?19709-%CE%A3%CE%BA%CE%BF%CF%85%CE%BF%CF%84-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CF%85%CF%87%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%BF!&highlight=squat+%CE%B1%CF%85%CF%87%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%BF

eli_din3
06-03-12, 23:40
γεφυρα με γονατο σε ορθη γωνια:το γονατο να ειναι ακριβως πανω απο το κοκκαλο της λεκανης και να μην ερχεται καθολου προς τα μεσα

γεφυρα με ποδι να σχηματιζει ορθη γωνια με το σωμα η αλλιως καθετα : το ποδι ακριβως πανω απο το κοκκαλο της λεκανης...ουτε καν να κανει κινηση προς τα μεσα...
αν δεν μπορεις να τεντωσεις παει να πει οτι θελει να λυγισεις λιγο το ποδι σου

οι περισσοτεροι απλα επειδη δεν μπορουν να τεντωσουν φερνουν το ποδι προς τα μεσα ,κατι που ειναι τελειως λαθος και επιβαρυνεις τη μεση σου ετσι...

θελει αργη κινηση κ σταθερη...μαθετε που ειναι η λεκανη σας βασικα γιατι πολυς κοσμος εχει αγνοια πανω στο θεμα αυτο!


και επειδη τωρα καταλαβα οτι ρωτας για το ποδι στο οποιο στηριζεσαι...

το ποδι λοιπον κατω να ειναι σε θεση ορθης γωνιας...οχι πολυ μακρυα ,οχι τερμα κοντα γιατι θα πονανε τα γονατα σου μετα.,,..γενικα ποτε μην διαλεγεις ακραιες θεσεις...


στο θεμα σκουωτ εχεις πολλες επιλογες...
αν εννοεις το back squat μπορεις να την εχεις ψηλα(οχι σε σβερκο μανα μου....ουτε πανω στο κεφαλι ναι?:green:) η χαμηλα(οχι στον πωπο παντως...:green:)

γενικα κ εκει πρεπει αν δοκιμασεις κ να δεις που σε βολευει καλυτερα...εμενα με βολευει πχ ενδιαμεσα...καπου στους τραπεζιους οταν κανε back squat...
δες λιγο κ αυτο το θεμα...http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?19709-%CE%A3%CE%BA%CE%BF%CF%85%CE%BF%CF%84-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CF%85%CF%87%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%BF!&highlight=squat+%CE%B1%CF%85%CF%87%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%BF


μα και τα δυο ποδια κατω ειναι :S και τι εννοεις στην αρχη που λες το ποδι να σχηματιζει ορθη με το σωμα ή αλλιως καθετα???:S

gym
06-03-12, 23:43
μα και τα δυο ποδια κατω ειναι :S και τι εννοεις στην αρχη που λες το ποδι να σχηματιζει ορθη με το σωμα ή αλλιως καθετα???:S

τιποτα...ελεγα για αλλα επιπεδα...


κατω εσυ τα ποδια...:green:

eli_din3
06-03-12, 23:47
τιποτα...ελεγα για αλλα επιπεδα...


κατω εσυ τα ποδια...:green:

ενταξει κυρια..και κατι τελευταιο.λενε για το κεφαλι στο θρεντ που εδωσες..αλλοι λενε ελαφρια προς τα πανω αλλοι ελαφρια προς τα κατω (στο σκουωτ) να φανταστω ισχυει το σε ευθεια με την σπονδυλικη ετσι?

gym
06-03-12, 23:48
ενταξει κυρια..και κατι τελευταιο.λενε για το κεφαλι στο θρεντ που εδωσες..αλλοι λενε ελαφρια προς τα πανω αλλοι ελαφρια προς τα κατω (στο σκουωτ) να φανταστω ισχυει το σε ευθεια με την σπονδυλικη ετσι?





:thumbup::thumbup::thumbup:

eli_din3
06-03-12, 23:50
[/B]



:thumbup::thumbup::thumbup:

τελεια.θενκ γιουυυ

marvin
07-03-12, 00:02
Σοφία με λενε! :) καλως σας βρηκα! χαιρομαι πολυ που βρισκομαι εδω! ;)

:welcome: Σοφια.καλως ηρθες στην παρεα μας!!!

Stella
07-03-12, 00:26
Σοφία με λενε! :) καλως σας βρηκα! χαιρομαι πολυ που βρισκομαι εδω! ;)


Σοφία καλωσήλθες και από μενα!
Αν και ψιλοπελαγώνω όταν βλέπω μεγάλα ποστ το δικό σου κράτησε το ενδιαφέρον μου μέχρι το τέλος!
Καλή επιτυχία στους στοχους σου!;)

katerina.
07-03-12, 09:10
Σας χαιρετώ όλες!!! [SIZE=4]Εχετε δημιουργήσει τρομερό team και σας θαυμαζω εδω και παρα πολυ καιρο! Έλενα συγχαρητήρια για την έμπνευση που παρέχεις, είναι πολυ σημαντικό να δίνεις παρότρυνση σε άτομα που εχουν τέτοιους στόχους, γιατί απαιτούν τεραστια ψυχολογική αντοχή κατι που προσφέρετε η μια στην άλλη! :bowdown::bowdown:
Εχω ξεψαχνίσει όλο το site, προσπαθώ να πάρω πληροφορίες για τη δική μου περίπτωση αλλά μια το έβρισκα και άλλοτε μπερδευόμουν... Λοιπόν, να μπω στο ψητό! Είμαι 25 χρ. ύψος 1.64 και αυτη τη στιγμή 49 κιλα! τελευταια λιπομέτρηση το σεπτέμβρη που έκανα ειχα 18% λιπος. Θα κάνω μια συντομη αναδρομή στο παρελθον για μενα! Με γυμν. και διατροφή περασα μια περίοδο πριν 2 χρόνια που ήμουν gym sick...Είχε αρρωστήσει το μυαλό μου( οχι οτι τωρα παω πίσω). Γυμνάζομαι γύρω στα 9 χρόνια εντατικά με περιόδους που παραλληλα με το γυμν. έκανα και σπορ οπως κολυμβηση, τέννις, ιππασία. Πριν 2 χρ. αποφασισα να πετύχω την απόλυτη γράμμωση! Με τρομερό πείσμα και μοναστική διατροφή, συν 2 ωρες γυμν. 6 φορες τη βδομαδα, έφτασα σε δύο μηνες 46 κιλα, με απίστευτη γράμμωση παντού αλλα αρκετά αδύνατη! Είχα ξεφύγει! Ήμουν πολυ ικανοποιημένη με το σωμα μου, η κυτταρίτιδα που πάντα είχα είχε εξαφανιστεί! Η προπονησή μου ηταν σκληρή. τρέξιμο κάθε μέρα, κυκλική προπονηση με βάρη, και προσηλωμενη στη διατροφή για μήνες! Είχα να δοκιμασω γλυκο 6 μηνες!!!! :shock::shock::shock:

Τα αποτελέσματα τα φανταζεστε!!!1 Περίοδος εξαφανιζολ για μισο χρόνο! Αναγκάστηκα να ξεκινήσω οιστρογόνα, τα οποία μου έκαναν το σώμα αγνώριστο, κυτταρίτιδα, και κατακράτηση παντού! μολις τα σταμάτησα μου ηρθε κανονικά για τους επόμενους 2 μήνες κ τώρα εχω κολλήσει πάλι... Η αλήθεια είναι οτι πλακώνομαι αρκετα στη γυμν. και κανω πολύ ένταση! Δεν έχω μέτρο! Συν το ποδήλατο και τρεξιμο που παω στην εξοχή τα σκ! Εχω φτασει αρκετές φορές σε σημείο υπερπροπόνησης. Εντωμεταξύ εχω στίγμα και πολύ χαμηλό αιματοκρίτη και τις περιόδουσ που δεν είμαι καλά ψυχολογικά πλακωνομαι στη γυμναστική για να ξεσπάω, και οτιδήποτε "παρανομο" φαω, εχω τρελές τυψεις σε σημείο ταχυκαρδίας... Αυτο το ριμαδιασμένο το άγχος! θέλω να πμω σε ένα πρόγραμμα, να κοντρολαρω τον εαυτό μου και να πετυχω αυτο που θέλω με υγιής τρόπους! Θέλω το κορμί μου απόλυτα γραμμωμένο ( να πετάει η φλέβα βρε αδερφέ, τσαμπα χτυπιόμαστε :green:) αλλά οχι και 45 κιλα. Το κακό με το σώμα μου που έχω -παρατηρήσει ειναι πως μόνο με στερητική διατροφή και χαμηλά κιλά πετυχαίνω το επιθυμητό! δλδ μόνο την περίοδο που ήμουν 46 κιλά η κυτταρ. είχε εξαφανιστεί!!!:P:P Δεν γίνεται να εξαφανίζεται και στα 49-50 kg??????

Λοιπον η διατροφή μου!!!!!

Πρωινό στις 8: 250ml γάλα 2%(βάζω μεσα και 2 κουταλακια νες, ειναι κακο??) + 1 μήλο ή γάλα(παλι με νες)+ 2 κσ κουάκερ με 4 δαμασκ. ξερά, ή σκέτο γαλα αν δεν πεινάω πολυ! (καποιες φορές σπάνια τρώω αντι κουάκερ 2 φρυγ. ολικής με μέλι!)
δεκατιανό στις 11.30: 2 ασπράδια, 1 κρόκο + 2 ρυζογκοφρέτες ή γιαούρτι 2% με ένα μήλο, ή αν πιω μόνο γάλα στις 8 τρωω στις 11.30 τα κουάκερ.
Στις 2 γυμναστηριο
μεσημεριανο μετα το gym στις 4.30-5: Κυρίως τρώω ψάρια 2-3 φορέσ τη βδομαδα, με σαλατα αναμεικτη, κάποιες φορές βαζω κ λαδάκι, και λιγο cottage ή ανθότυρο. 1-2 φορέσ τη βδομαδα κρέας(κοτόπουλο ή γαλοπ.) με σαλατικα παλι, όσπρια 2 φορες με ανθότυρο η κοτατζ, το ψωμι δεν το συμπαθω ιδιαίτερα!
βραδινο στις 8.30-9: Συνηθως δεν πεινάω πολυ γιατι το μεσημεριανο ειναι αργα και δεν νιωθω αδειο το στομαχι, οποτε τρωω ενα γιαουρτι με ενα φρούτο και απάνια κανα ξηροκάρπι ή λιναρόσπορο, ή σε πολυ πείνα κάνα αυγο ή κοτοπουλο με αγγούρι και κοτατζ και καμια ρυζογκ.
Να πω πως δεν έχω παρει ποτε συμπλήρωμα πρωτεινης αν κ το σκεφτόμουν...:unsure::unsure:
Επισης επειδή καποιες φορες βγαίνω εξω για φαγητο το κανω το cheat meal, και καοιες φορες και με υπερβολη στο γλυκο αν το δω μπροστα μου ( γιατι μπορει να εχω να φαω και 2-3 μηνες! μακαρονια, σάλτσες, ψωμί, τηγανιτά, ρύζι δεν τρώω, καμια φορα ρτωω κινοα, μαρεσει πολυ! :P:P:P

Ελεναραααα μου η προπόνηση μου! :weights::weights:

Απο προπόνηση δεν διαχωρίζω τις μυικές ομαδες ανα μέρα! Εδω και 2 χρόνια ανακάλυψα το crossfit και πλέον εχω πορωθεί! Ηταν το μοναδικό στυλ προπόνησης που ανέδειξε τα κρυμμένα τετραγωνακια στην κοιλιά μου!!! ;););) κάνω καθε φορα που παω gym για αρχη 45' αερόβιο HIIT μέχρι λιώσιμο με ανηφορες τρεξιμο κτλ (με βολευει στην αρχη καλύτερα γιατι απαιτεί τρομερη ενεργεια) ! Μετά άλλα 20'-45' αναλογως crossfit και τέλος τρεις φορες τη βδομάδα ελεύθερα βαρη στα χερια, ώμους δικ τρικ!
Με το crossfit ολα τέλεια! Γουστάρω κοιλιά, πόδια, γλουτούς αλλα αυτα τα χερια δεν γραμμώνουν με τπτ!! :shock::shock::shock: Ενω ειναι γυμνασμενα δεν ειναι απόλυτα γραμμωμενα, λίγη φλεβίτσα ζήτησα και εγω η κακομοίρα! :P:P:P όποτε κάνω πιο πολλά βάρη για να γραμμώσουν, πρίζονται και δεν μαρεσει! :unsure:
Εχω σηκωσει χερια ψηλαααα :(

Ελενήηηηη Help!!!! :bowdown::bowdown: Θέλω να ειναι ολα αψογα, με τοση προσπάθεια!!!!! ΠΩΩΩΩΩΩ Πωωω εκθεση εγραψα απλα ηθελα να σας τα πω ολα, συγχωρεστεμε αν κουρασα, περιμενω με ανυπομονησια απαντηση! ειστε τρομερες, με εχετε ανεβασει ποοολυ!!!!! kisseeees!!:):)


:welcome::welcome:kaλως ηρθες στην παρεα μασ ...και απο μενα και καλημερα!!!...ΣΡ ΟΛΕς

grace
07-03-12, 09:25
:welcome: Σοφια.καλως ηρθες στην παρεα μας!!!

Καλημέρα Marvin! :):)

grace
07-03-12, 09:28
Σοφία καλωσήλθες και από μενα!
Αν και ψιλοπελαγώνω όταν βλέπω μεγάλα ποστ το δικό σου κράτησε το ενδιαφέρον μου μέχρι το τέλος!
Καλή επιτυχία στους στοχους σου!;)

Σε ευχαριστώ πολυ Στελλίτσα! Χαίρομαι που σας κέντρισε το post το ενδιαφέρον! Φαντάσου με τι μανία και ανυπομονησία το έγραφα...:P:P

grace
07-03-12, 09:31
Κατερίνα καλημέρα! Σε θαυμάζω που τα καταφέρνεις με τέτοια γυμναστική και διατροφή κ έχεις και οικογένεια! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου αλλα δινε τους και κανα γλυκάκι!!! Αργότερα αυτα διατροφη! :P:P

Ρε κορίτσια γιατι δεν φαίνεται η prοfil photo μου...:unsure::unsure:

PEGY
07-03-12, 09:35
Grace Σοφία, καλώς ήρθες!

Χείμαρος είσαι παιδί μου εσύ! Λοιπόν εγώ απ αυτα που διάβασα θα σου πώ τα εξής που δούλεψαν σε μένα γιατι την έχω πατήσει κ εγώ : Η περίοδος δεν έχει να κάνει με το πόσο σκληρα γυμναζόμαστε αλλά με το πόσο καλή και υποστηρικτική είναι η διατροφή μας. Για να ρυθμίσεις τον κύκλο σου το χειροτερο που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις χάπια. Θα έχεις μια πλασματική βελτίωση αλλά μόλις τα κόψεις το πρόβλημα θα επανέλθει. Αυτο που πρέπει να κάνεις είναι να φτιάξεις μια διατροφή πλούσια σε καλά λιπαρα, ωστε να βοηθηθεί ο κύκλος σου και πλούσια σε λαχανικά, νερο και άπαχο κρέας για να μην δώσεις χώρο στην κυτταρίτιδα, αλλά οτι πάρεις να είναι καθαρό κρέας.
Δυστυχώς είναι μερικοί σωματότυποι που δύσκολα εξαφανίζουν εντελώς την κυτταρίτιδα. Εγώ είχα αποκλίσει απο τη διατροφή μου πολλά πράγματα ακόμα κ το μέλι για μήνες μέχρι να δώ κάποιο αποτέλεσμα, αλλά πραγματικά δεν μπορούσα να ακολουθήσω αυτή τη διατροφή για πολύ, οποτε συμβιβάστικα.
Οσο για το κροσφιτ, τι να πω! Είμαι φανατική κ πολύ χαίρομαι που μπαίνει στην παρέα μια ακομά!

amst
07-03-12, 10:17
Ποια έχει γενέθλια σήμερα??

Για περάστε να κεράσω γλυκάκι
41702


41702

Καλημέρα

amst
07-03-12, 10:22
grace welcome! εσύ είσαι στη φωτο? καλέ υπάρχει άνθρωπος 46κιλά?

marvin, ευχαριστώ, θα περάσω να πάρω.. όντως εκεί πέρα θα έβρισκα, δε το σκέφτηκα :green:

xelashai
07-03-12, 10:29
αχχχχ...πολύχρονη...ότι επιθυμεις!!!
κ ηρεμα με την τουρτα εεε??.....41703...:P
ψιτ..να σου πω...2 κομματια εγω εε??:green::green:

Stella
07-03-12, 10:34
Αααααα χρόνια πολλά πολύχρονη!
Καλή τύχη σε ότι κάνεις στη ζωή σου!
Κι εγω...κι εγω τουρταααααααα!!!:turtle::turtle::turtle:

eli_din3
07-03-12, 11:43
Ποια έχει γενέθλια σήμερα??

Για περάστε να κεράσω γλυκάκι
41702


41702

Καλημέρα

τι φωτο ειναι αυτη άνθρωπε μου? εγκεφαλικο θες να παθω? ειμ κ απο κιν κ το χει καραζουμαρει.....χρονια πολλα αγαπηηηη ! να τα εκατοστησεις! οτι επιθυμεις! :D

dorita
07-03-12, 11:53
amst...χρονια πολλα!!!να τα εκατοστησεις κ οτι επιθυμεις!!!
ευχαριστουμε για το κερασμα αλλα....αλλη φωτο δεν ειχες να βαλεις;;;;....μας πεασν τα σαλια πρωινιατικα...

grace καλως ηρθες:welcome::welcome:...ευχομαι να επιτυχεις τους στοχους σου!!!

SPANAKOPITA
07-03-12, 11:53
αν θες κατι αλλο μπορεις να πας σε βιολογικο μαγαζι αλλα κ σε καποια σουπερ μαρκετ κ να παρεις με ολοκληρο τον φλοιο...
αλλα να ξερεις οτι κανει γυρω στα 35 λεπτα να βρασει κ δεν εχει την ιδια γευση ακριβως με τον θειο μπενς...

προσωπικα προτιμω τον μπενς...πιο γρηγορος κ μια χαρα ειναι...οταν εχω χρονο θα κανω κ το αλλο αλλα μου σπαει πλεον τα νευρα λιγο να περιμενω 35 λεπτα...;)

συνεχιζουμε με τον θειο λοιπον!

voulaki
07-03-12, 12:22
χρονια πολλα amst , να τα εκατοστησεις!!! τι τουρτα ειναι αυτή!!! :shock:χριστε μου μου ερχεται να μπω στην οθονη..

eri_87
07-03-12, 13:00
Amst να τα εκατοστήσεις και πάνω απόλα υγεία!!!!
http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1397/1397925jn0jb1e1ud.gif (http://www.glitter-graphics.com)

ΚΑΛΗΜΕΡΑ και σε όλα τα κορίτσια!!! :)

PEGY
07-03-12, 14:56
amst
Χρονια πολλά! να τα χιλιάσεις!!!!!!!!!! Πως και το φορουμ δεν γράφει απο κάτω οτι έχεις γενέθλια;

Stella
07-03-12, 14:57
Βρε παιδια γιατί το οφ τόπικ είναι κλειστο;



Τι εννοεις Στελλα;Το να προπονησε δυνατα εμπεριεχει κινδυνους για τραυματισμους,ειναι εις γνωσην μας...τωρα το οτι γκριανιαζουμε οταν συμβαινει....ε κατι να εχουμε να λεμε!!!:green:Δεν νομιζω οτι ειναι θεμα υπερβολης τουλαχιστον οσον αφορα την δικη μου περιπτωση,

Κατρινα μου σορυ για το οφφ!!!

Όχι βρε Νική δεν το εννοούσα για σενα το θέμα της υπερβολής!
Για μένα το εννοούσα!:) και οτι και η Κατερίνα μπορεί να έκανε το ίδιο!
Αλλά εσύ τι πιστευεις ότι προκαλει τους τραυματισμους;
Αυτό που μπορώ να σκεφτώ εγω είναι τα λάθη που κάνουμε: λάθος τεχνική, ελλειπες ζέσταμα, υπερπροπόνηση και χωρις να υπάρχει η κατάλληλη ξεκούραση (πόσο χρόνο άραγε μπορει να βρει για ξεκούραση/αναρρωση μια εργαζομενη μάνα με μικρά παιδια;) και οι τενοντιτιδες που είναι πολύ συχνες προκαλούνται και απο υπερχρήση (συνδρομο υπερχρήσης μου το είπε ο γιατρος).

Stella
07-03-12, 15:03
[QUOTE=marvin;532566]

χμ...θα συμφωνησω εδω!

απλα πρεπει αν ειμαστε παντα προσεκτικοι/ες με την τεχνικη και ποσα κιλα μπορουμε να σηκωσουμε.
προσωπικα οτι θεμα εχω πανω μου το επαθα απο βλακεια δικη μου και οχι λογω υπερπροπονησης η πολυ δυσκολης προπονησης..

πχ εχω θεμα με τον δεξι μου ωμο γιατι καποτε το γυμναστηριο που πηγαινα δεν ειχα ρακ κ σηκωνα απο κατω τα κιλα για να κανω σκουωτ κ τα εβγαζα μονη μου ενω ηδη ημουν αρχαρια...ε εκει σε ενα κλακ το επαθα...


θελει προσοχη παντα παντα παντα με ολα και γι αυτο επιμενω στην τεχνικη και οσα κιλα μπορουμε γιατι οι τραυματισμοι ειναι ανεπιθυμητοι και συμβαινουν ευκολα!;)


κατερινα μου ομως μην μασας...κ εγω κ ολοι μας τα χουμε τα κουσουρια μας αλλα μωρε...λυση θα βρουμε!απλα πρεπει να πας παλι σε γιατρο!:green:

Δεν είπα κάτι διαφορετικό...και η λάθος τεχνική και τα λάθος (περισσοτερα απ΄οσο "αντεχουμε") κιλά από υπερβάλοντα ζήλο γίνονται.

marvin
07-03-12, 15:21
amst
Χρονια πολλά! να τα χιλιάσεις!!!!!!!!!! Πως και το φορουμ δεν γράφει απο κάτω οτι έχεις γενέθλια;

Γιατι δεν εχει δηλωσει ημερομηνια γενησης μηπως;:green:

eli_din3
07-03-12, 15:23
ηρθε η ωρα για το καθημερινο πριξιμο-απορια της ελινας :P

1. γιατι στις γυναικειες καμψεις ωρες ωρες νιωθω αρκετα την πλατη (ή και μονο πλατη)..τι κανω λαθος?
2.στις βυθισεις σε παγκο μεχρι που κατεβαινω?? μεχρι να σχηματιστει ορθη γωνια απο το μπρατσο και τον πηχυ?

Miss Fit
07-03-12, 15:24
AMST

Χρονια σου πολλά και απο εμενα, να εισαι πάντα χαρουμενη και να εχεις κοντα σου ανθρωπους που σε αγαπάνε!!! Να περάσεις οοοοομορφααααα σήμερα!!!!

gym
07-03-12, 15:28
Δεν είπα κάτι διαφορετικό...και η λάθος τεχνική και τα λάθος (περισσοτερα απ΄οσο "αντεχουμε") κιλά από υπερβάλοντα ζήλο γίνονται.

οπως ειδες στο ποστ μου και αυτα που μαυρισες....γινονται κ αναγκαστικα...αν δεν εχεις καποιο αλλο μεσο κ απλα θες να προπονηθεις!

η υπερπροπονηση ειναι αλλο θεμα...τραυματισμος θα ερθει απλα αν κανεις την πατατα κ δεν προσεξεις σε τεχνικη η δεν ζεσταθεις καλα!

μα δεν ειπα ρε συ οτι λες το αντιθετο!;)

Stella
07-03-12, 15:36
Ουφ μωρε μ΄έχουν πιάσει τα υπαρξιακά μου με τη γυμναστική!
Προσπαθώ να καταλάβω τι γίνεται και πως τα καταφέρνω να είμαι συνέχεια τραυματισμένη....
Μα τι στο καλό όλα λάθος τα κάνω;;;
Και για να σου πω και κάτι ευχάριστο σήμερα στο γυμναστηριο τα πήγα πολύ καλύτερα με τα λάστιχα...και ίσως υπάρχουν ελπίδες ότι μπορεί να γίνουμε και φιλοι....:green: (εγώ με τα λάστιχα εννοω..;))

sofia82
07-03-12, 15:40
λοιπον εχουμε και λεμε δηλαδη

1.66 και 59 κιλα με στοχο τα 57(σχετικο αυτο)

αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να καθαρισεις λιγο τη διατροφη σου για να εχεις ενα ελειμμα η να αυξησεις κατι στην προπονηση σου για να σοκαρεις το σωμα σου κ να αρχισει να παιρνει μπρος κ παλι

ποσο καιρο εισαι στα 57 και ποσο καιρο εισαι απολυτα πιστη στη διατροφη αυτη?

η προπονηση σου ,αν κανεις αυτα που λες,ειναι ηδη μεγαλη σε ογκο....
θα σου προτεινα να κοψεις καποια αεροβια απο αυτα τα 60λεπτα τα μεγαλης διαρκειας κ να βαλεις υψηλης εντασης H.I.I.T....

θα ειναι κατι διαφορετικο για το σωμα σου αυτο...το καλυτερο θα ηταν να βαλεις μια φωτο για να δουμε αν οντως θελεις να χασεις κιλα η απλα ειναι στο μυαλο σου αυτο....η αν θες περισσοτερους μυς κ να σφιξεις...

δεν εχεις παραπανισια κιλα κ με τοση γυμναστικη θα επρεπε να εχεις καλη μυικοτητα...

το σιγουρο ειναι οτι αν ισχυουν αυτα που λες,εχεις κολλησει το σωμα σου κ θελεις κατι για να ξεκολλησεις αλλα ολα αυτα ειναι σχετικα γιατι δεν ξερουμε το πως φαινεσαι στην πραγματικοτητα...

μπορει να εισαι ηδη καθαρη απο λιπος κ να το λες εσυ γιατι ως γυναικες αυτο εχουμε στο μυαλο μας συνεχεια...

αλλα θα προτιμουσα οτι αλλαγες κανεις να ειναι πανω στην προπονηση σου γιατι απο θεμα διατροφης αν κανεις αυτα που λες εισαι οκ...κ δεν θελουμε να γυρισεις στα παλια αλλα να κανεις κατι συνεχεια...

οποτε το καλυτερο θα ηταν να παιξεις με προπονηση πιο εξυπνα...


Λίγο δύσκολο να βάλω φωτογραφία γιατί δεν μου αρέσουν οι φωτογραφίες. Όσο για τη διατροφή όντως την ακολουθώ πιστά σε σημείο που άλλοι άνθρωποι εκνευρίζονται επειδή δε παραπαίω από τις διατροφικές μου συνήθειες. Ένταση στο αερόβιο θα ανεβάσω μετά το Πάσχα καθότι μία επέμβαση που έκανα τα Χριστούγεννα με έχει πάει προπονητικά σε αυτό το ζήτημα πίσω. Πριν 1 μήνα έκανα απόπειρα να τρέξω και είχα αιμορραγία οπότε θα πρέπει να πάω βήμα βήμα. Μετά το Πάσχα όμως σταδιακά θα εισάγω το τρέξιμο. Εννοείται ότι θα μειώσω το αερόβιο στα 45 λεπτά απλά θα δώσω λίγη παραπάνω ένταση στα βάρη.
Επίσης έχεις δίκιο που μου τη λες για το μυαλό μου γιατί τον τελευταίο καιρό έχω αρχίσει να φοράω τα παλιά μου τζην που είχα να τα βάλω εδώ και 2 χρόνια. Κάτι δεν είναι και αυτό;
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Τελικά όλοι χρειαζόμαστε την ενίσχυσή μας όταν κολλάμε κάπου.

sofia82
07-03-12, 15:51
αν μένεις αθήνα, από πού τα αγοράζεις και σε τι αναλογία φτιάχνεις το μούσλι?


Καλησπέρα! Δεν μένω στην Αθήνα αλλά σε οποιοδήποτε super market αγοράζεις βρώμη μόνο, χωρίς κάτι άλλο μέσα. Ηλιόσπορο και λιναρόσπορο συνήθως αγοράζω από μαγαζιά με βιολογικά προϊόντα. Ο ηλιόσπορος έχει πολλά θρεπτικά στοιχεία τα οποία δε θυμάμαι ακριβώς αυτή τη στιγμή και ο λιναρόσπορος χρυσός (υπάρχει και καφέ) είναι πλούσιος σε Ω- 3 και βοηθάει πολύ στη δυσκοιλιότητα.
Όταν πάρω όλα τα υλικά τα αναμειγνύω σε μία λεκάνη με τις εξής αναλογία
για κάθε 1/2 κούπα δημητριακά αντιστοιχεί 1 κουταλάκι του γλυκού λιναρόσπορος (είναι καλός αλλά είναι και λιπαρός) και μία Κουταλιάς της Σούπας ηλιόσπορος. Τα ανακατεύω και τα βάζω σε ένα βάζο. Από το βράδυ βάζω στο ψυγείο 1/2 κούπα δημητριακά με 1 κούπα γάλα και το πρωΐ ζεσταίνω στα μικροκύματα το γάλα και γίνεται υπέροχο. Αν θέλεις βάλε και λίγη κανέλα ενώ του ταιριάζει πολύ και 1 κουταλάκι του γλυκού σταφίδες ή cranberry ότι προτιμάς.
Επίσης ένας γνωστός μου που δεν του αρέσει το γάλα χρησιμοποιεί αυτό το συνδυασμό των δημητριακών ρίχνοντας από το βράδυ 1 ή 2 Κουταλιές της Σούπας μέλι και γίνεται υπέροχο γεύμα κρατώντας σε γεμάτη ενέργεια
Δοκίμασέ το και πες μου

katerina.
07-03-12, 16:36
οπως ειδες στο ποστ μου και αυτα που μαυρισες....γινονται κ αναγκαστικα...αν δεν εχεις καποιο αλλο μεσο κ απλα θες να προπονηθεις!

η υπερπροπονηση ειναι αλλο θεμα...τραυματισμος θα ερθει απλα αν κανεις την πατατα κ δεν προσεξεις σε τεχνικη η δεν ζεσταθεις καλα!

μα δεν ειπα ρε συ οτι λες το αντιθετο!;)

παιδια...αυτη τη στιγμη δεν ξερω που οφείλετε αυτος ο πονος ...δεν ξερω καν αν ειναι απο το στηθος απο τον αυχενα η προβλημα με τον ωμο...το σιγουρο ειναι οτι προσεχω παρα πολυ το θεμα τεχνικης τα κιλα ..και το ζεσταμα γιατι απο αυτα ...και απο την αδιαφορια των υπευθύνων του γυμναστηριου την πατησα με το ποδι...εκει που παω τωρα το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω ...αλλα αυτη την φορα προσεχω ενημερώνομαι απο την gym kai tις πιο παλιες για πραγματα που δεν ξερω...οσον αφορα τα κιλα το βλεπεται και απο το log...μου οτι δεν ειμαι υπερβολικη ..το ξεκιναω σιγα σιγα βλεπω πως με παει ...και μετα αν δω οτι με παιρνει ανεβαζω!!!...απο βδομαδα παω σε ενα γιατρο και βλεπουμε ...προς το παρον θα κανω πραγματα που δεν με ενοχλουν..και αν χρειαστει θα υπαρξει αποχη για λιγο διαστημα...δεν θα ηθελα να ξαναβρεθω παλι σε χειρουργειο!!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟ!!!;););)υγ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΜΣΤ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙς και παρολο που δεν ειμαι φιλος των γλυκων το δικο σου με ΚΟΛΑΣΕ!!!:green::green:

gym
07-03-12, 16:40
παιδια...αυτη τη στιγμη δεν ξερω που οφείλετε αυτος ο πονος ...δεν ξερω καν αν ειναι απο το στηθος απο τον αυχενα η προβλημα με τον ωμο...το σιγουρο ειναι οτι προσεχω παρα πολυ το θεμα τεχνικης τα κιλα ..και το ζεσταμα γιατι απο αυτα ...και απο την αδιαφορια των υπευθύνων του γυμναστηριου την πατησα με το ποδι...εκει που παω τωρα το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω ...αλλα αυτη την φορα προσεχω ενημερώνομαι απο την gym kai tις πιο παλιες για πραγματα που δεν ξερω...οσον αφορα τα κιλα το βλεπεται και απο το log...μου οτι δεν ειμαι υπερβολικη ..το ξεκιναω σιγα σιγα βλεπω πως με παει ...και μετα αν δω οτι με παιρνει ανεβαζω!!!...απο βδομαδα παω σε ενα γιατρο και βλεπουμε ...προς το παρον θα κανω πραγματα που δεν με ενοχλουν..και αν χρειαστει θα υπαρξει αποχη για λιγο διαστημα...δεν θα ηθελα να ξαναβρεθω παλι σε χειρουργειο!!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟ!!!;););)υγ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΜΣΤ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙς και παρολο που δεν ειμαι φιλος των γλυκων το δικο σου με ΚΟΛΑΣΕ!!!:green::green:

κατι που μου περασε απο το μυαλο τωρα...

αυτος ο πονος μηπως ξεκινησε μετα απο καποια γεννα?καταλαβες τι εννοω?μωρο-αγκαλια-κουνα περα δωθε με το ενα χερι....

gym
07-03-12, 16:43
Λίγο δύσκολο να βάλω φωτογραφία γιατί δεν μου αρέσουν οι φωτογραφίες. Όσο για τη διατροφή όντως την ακολουθώ πιστά σε σημείο που άλλοι άνθρωποι εκνευρίζονται επειδή δε παραπαίω από τις διατροφικές μου συνήθειες.
:thumbup::thumbup: μπραβο σου για την επιμονη σου!

Ένταση στο αερόβιο θα ανεβάσω μετά το Πάσχα καθότι μία επέμβαση που έκανα τα Χριστούγεννα με έχει πάει προπονητικά σε αυτό το ζήτημα πίσω. Πριν 1 μήνα έκανα απόπειρα να τρέξω και είχα αιμορραγία οπότε θα πρέπει να πάω βήμα βήμα. Μετά το Πάσχα όμως σταδιακά θα εισάγω το τρέξιμο. Εννοείται ότι θα μειώσω το αερόβιο στα 45 λεπτά απλά θα δώσω λίγη παραπάνω ένταση στα βάρη.
Επίσης έχεις δίκιο που μου τη λες για το μυαλό μου γιατί τον τελευταίο καιρό έχω αρχίσει να φοράω τα παλιά μου τζην που είχα να τα βάλω εδώ και 2 χρόνια. Κάτι δεν είναι και αυτό;
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Τελικά όλοι χρειαζόμαστε την ενίσχυσή μας όταν κολλάμε κάπου.

λοιπον προσεχε λιγο με αυτο το θεμα...δεν χρειαζεται να ζοριστεις...ειδικα οταν εχουμε θεμαυγειας ετσι?
ολα θα τα κανεις απλα αν δωσεις λιγο χρονο στο σωμα σου να αναρρωσει σωστα και να επανελθει...


μεγαλο πραγμα η ενισχυση αυτη που λες...το μυαλο μας κολλαει πολυ πιο συχνα απο οτι το σωμα μας!;);)

katerina.
07-03-12, 16:55
κατι που μου περασε απο το μυαλο τωρα...

αυτος ο πονος μηπως ξεκινησε μετα απο καποια γεννα?καταλαβες τι εννοω?μωρο-αγκαλια-κουνα περα δωθε με το ενα χερι....

ακριβως οπως το λες ...στο πρωτο επειδη ειναι και το πρωτο εισαι συνεχεια απο πανω του ..τρεις μηνες ειχε φοβερους κολικους και το μονο που την ηρεμουσε ηταν η αγκαλιτσα της μαμας ..οποτε καταλαβαινεις οτι ολη τη μερα αλλα και τα βραδυα την κραταγα και την κουναγα ...χαλαλι της ομως.;)
..με τον αυχενα μου ειχε πει τοτε ο γιατρος οτι εχω προβλημα...εβαλα κολλάρο και με τα αντιφλεγμωνοδη το ξεπερασα θα δουμε βρε ελενακι απο βδομαδα που θα παω

gym
07-03-12, 16:59
ακριβως οπως το λες ...στο πρωτο επειδη ειναι και το πρωτο εισαι συνεχεια απο πανω του ..τρεις μηνες ειχε φοβερους κολικους και το μονο που την ηρεμουσε ηταν η αγκαλιτσα της μαμας ..οποτε καταλαβαινεις οτι ολη τη μερα αλλα και τα βραδυα την κραταγα και την κουναγα ...χαλαλι της ομως.;)
..με τον αυχενα μου ειχε πει τοτε ο γιατρος οτι εχω προβλημα...εβαλα κολλάρο και με τα αντιφλεγμωνοδη το ξεπερασα θα δουμε βρε ελενακι απο βδομαδα που θα παω

αχ μανα μανα!

μην ανησυχεις...πηγαινε...μαθε κ ελα πες μας κ μετα.....βλεπουμε!

στο ελεγα για τον ωμο να το δεις...αχχχ ξυλο!αλλα οκ..μικρο κοριτσι εισαι θα μαθεις!

μην μου ανησυχεις ομως!;)

katerina.
07-03-12, 17:04
αχ μανα μανα!

μην ανησυχεις...πηγαινε...μαθε κ ελα πες μας κ μετα.....βλεπουμε!

στο ελεγα για τον ωμο να το δεις...αχχχ ξυλο!αλλα οκ..μικρο κοριτσι εισαι θα μαθεις!

μην μου ανησυχεις ομως!;)


ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ...:unsure: Μ΄¨ ΑΡΕΣΕ!!!:green::green:

Stella
07-03-12, 17:12
παιδια...αυτη τη στιγμη δεν ξερω που οφείλετε αυτος ο πονος ...δεν ξερω καν αν ειναι απο το στηθος απο τον αυχενα η προβλημα με τον ωμο...το σιγουρο ειναι οτι προσεχω παρα πολυ το θεμα τεχνικης τα κιλα ..και το ζεσταμα γιατι απο αυτα ...και απο την αδιαφορια των υπευθύνων του γυμναστηριου την πατησα με το ποδι...εκει που παω τωρα το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω ...αλλα αυτη την φορα προσεχω ενημερώνομαι απο την gym kai tις πιο παλιες για πραγματα που δεν ξερω...οσον αφορα τα κιλα το βλεπεται και απο το log...μου οτι δεν ειμαι υπερβολικη ..το ξεκιναω σιγα σιγα βλεπω πως με παει ...και μετα αν δω οτι με παιρνει ανεβαζω!!!...απο βδομαδα παω σε ενα γιατρο και βλεπουμε ...προς το παρον θα κανω πραγματα που δεν με ενοχλουν..και αν χρειαστει θα υπαρξει αποχη για λιγο διαστημα...δεν θα ηθελα να ξαναβρεθω παλι σε χειρουργειο!!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΟ!!!;););)υγ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΑΜΣΤ ΜΟΥ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΕΙς και παρολο που δεν ειμαι φιλος των γλυκων το δικο σου με ΚΟΛΑΣΕ!!!:green::green:

Κατερίνα η θετική μας σκεψη είναι μαζί σου!Μη φοβάσαι τίποτα!
Ελά βρεεεεε όχι και χειρουργείο....κανένας μικροτραυματισμός θα είναι που θα περάσει....όλα καλά θα πάνε!;)

katerina.
07-03-12, 17:17
δεν ανησυχώ αφου εχω εσενα και ολα τα κοριτσια πλαι μου....τωρα αν χρειαστει να μου πεις να κοψω τα βαρη ...και να κανω λαστιχα ...ισομετρικες ...πιλατες ή οτι αλλο θες ...θα σου πω ναι ...γιατι οτι και να μου πεις να κανω θα εχει αποτελεσμα ....ΑΣΚΗΣΗ ΝΑ ΄νάνε και οτι νανε αρκει να γυμναζομαι ...μεχρι CALLANETICS εχω κανει τοτε που δεν μπορουσα με το ποδι....μην μου πεις μονο να κατσω ξαπλα εκει θολώνω :green:

katerina.
07-03-12, 17:21
Κατερίνα η θετική μας σκεψη είναι μαζί σου!Μη φοβάσαι τίποτα!
Ελά βρεεεεε όχι και χειρουργείο....κανένας μικροτραυματισμός θα είναι που θα περάσει....όλα καλά θα πάνε!;)

ευτυχως που ΥΠΑΡΧΕΤΕ !!!;);) γιατι οταν με παιρνει αποκατω ​μπαινω στο forum και κανω την ψυχοθεραπεια μου!!

kostantinah
07-03-12, 17:33
Γεια σας κορίτσια χρειάζομαι τη βοήθεια σας για τη διατροφη γραμμωσης μου τι πρέπει να τρώω πριν την προπόνηση κάνω ένα γεύμα μετά σνακ πριν την προπόνηση επιδει μεσολαβουν ώρες και τι πρέπει μετά σαν σνακ και μετα σαν γεύμα

Ευχαριστώ (δεν θέλω όγκο γραμμωση στοχευω)

grace
07-03-12, 19:16
δεν μας κουρασε το μηνυμα σου...
καλα εκανες κ τα εγραψες με λεπτομερειες...

απλα τωρα αν γινεται ,θα ηθελα να μου απαντησεις σε αυτα που σου ρωταω...:toast:

Βεβαίως θα σου απαντήσω σε οτι με ρωτάς!!:) χαιρομαι για την αμεσότητα της απάντησης!
Για το ύψος μου και τα κιλά μου το παραδέχομαι οτι είμαι αδύνατη, αλλα μου αρέσει το λεπτό κορμι! δεν θέλω και τετρακέφαλο ποδοσφαιριστη! :green::green: όταν ήμου 46 kg δεν εννοώ οτι ήμουν γεμάτη μυες, απλα ήμουν αδύνατη κ οτι μυς είχα φαίνονταν τελεια! Πόδια λεπτά κ φαινοντουσαν οι μυς, χερια αδύνατα απλα γιατι τα ειχα παρατήσει, κοιλια 6-pack φαινόταν κανονικα, οχι ανορεξικα ομως, γλουτοί μικροί αλλα πεταχτοί γιατι το έχω και από τη φύση μου! :P ΝΑΙ έκανα υπερβολές το παραδέχομαι... Η περίοδος βέβαια, αν κ εχω εντάξει καλά λιπαρά στη διατροφή μου δεν έχει ερθει ακόμα! :(:( χάπια δεν θέλω να ξαναπάρω...
Οσο για την υπερπροπόνηση δεν πήγα σε γιατρό αλλα ξέρω τα συμπτώματα, είχα ναυτίες στο gym, ανέβαιναν οι σφυγμοί χωρις λογο μάσα στη μέρα μου, πόναγαν χερια ποδια κτλ...
Αυτή τη διατροφή την κάνω γύρω στα 2 χρόνια, με καποιες περιόδουσ που είμαι πιο χαλαρή και κάποιες που ειμαι πολύ υστερική! :shock: Cheat οταν εννοώ μπορεί να ειναι και μια μακαροναδα ή ενα γλυκο αλλά οχι και τα 2, και μόνο αν βγω εξω για φαγητό! Μπορεί δλδ να γίνει και μια φορά τη βδομάδα αλλα μπορεί και 1 το μήνα!τωρα εδω και μισό χρόνο ειμαι 49-50 κιλά! Ήμουν 46 το καλοκαίρι κ μολις πήρα οιστρογόνα πήρα 3 κιλά! τωρα είμαι στασιμη. Αυξομειωσεις δεν είχα ποτε, δεν εχω παει ποτέ πάνω απο 51 και ποτε κάτω απο 46! Σίγουρα εξαφανίζεται η κυτταρ. και στα 50 κιλά αλλα σε μένα μόνο όταν αδυνατιζω βλέπω τέλεια διαφορα! Αν και για να πω την αλήθεια δεν ειναι οτι εχω ιδιαίτερο πρόβλημα, αλλά θέλω να μην υπάρχει καθόλου, τοσες στερίσεις πιαα!!! :evil2:

To Crossfit είναι εθισμός :P:P Έκανα με δύο φίλους που έκαναν σε μια σχολή στην καλλιθέα και είναι ειδικευμένοι αλλά τωρα συνεχίζω μονη μου! Κατεβάζω τα προγράμματα από το ιντερνετ και ειναι απλο! απλα εχω δικιά μου αίθουσα στο γυμν. για να ειμαι μονη μου απόλυτα συγκεντρωμένη!! ;);) φυσικά με τα ανάλογα κιλά για το σώμα μου! Τα βάρη μου αρέσουν πολυ αλλά δεν μου αρέσει το πρηξιμο, κάτι που δεν παθαίνω με το crossfit και την πολυ αερόβια! Προσπαθώ να ακούω το σώμα μου κ όταν νιωθω εξαντλημένη κανω βάρος του σώματος που πιανει εξαιρετικα αν κανεις με ένταση! :weights::weights:
Ευχαριστω κ πάλι για την υπομονή κ το ενδιαφέρον αλλα έρχεται καποια στιγμή που όλοι νιώθουμε πως θέλουμε βοήθεια κ ας νομίζαμε οτι τα ξέρουμε όλα!:P:P

grace
07-03-12, 19:27
ευτυχως που ΥΠΑΡΧΕΤΕ !!!;);) γιατι οταν με παιρνει αποκατω ​μπαινω στο forum και κανω την ψυχοθεραπεια μου!!

Κατερινάκι θετική σκέψη και θα φύγει το πρόβλημα αρκεί να το πιστεύεις! Οποιος δεν ζει χωρίς γυμναστική κατι θα βρίσκει πάντα να κάνει! ;);)

grace
07-03-12, 19:31
grace welcome! εσύ είσαι στη φωτο? καλέ υπάρχει άνθρωπος 46κιλά?

marvin, ευχαριστώ, θα περάσω να πάρω.. όντως εκεί πέρα θα έβρισκα, δε το σκέφτηκα :green:

Αχαχαχαχα! ναι υπάρχει ανθρωπός 46 κιλά, εγώ πριν 2 χρόνια...:):)

Χρόνια πολλα στην εορτάζουσα! Πάντα ευτυχισμένη υγιής και πάνω απόλα fit για το γουστάρεις εσυ! ;);)

grace
07-03-12, 19:39
Grace Σοφία, καλώς ήρθες!

Χείμαρος είσαι παιδί μου εσύ! Λοιπόν εγώ απ αυτα που διάβασα θα σου πώ τα εξής που δούλεψαν σε μένα γιατι την έχω πατήσει κ εγώ : Η περίοδος δεν έχει να κάνει με το πόσο σκληρα γυμναζόμαστε αλλά με το πόσο καλή και υποστηρικτική είναι η διατροφή μας. Για να ρυθμίσεις τον κύκλο σου το χειροτερο που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις χάπια. Θα έχεις μια πλασματική βελτίωση αλλά μόλις τα κόψεις το πρόβλημα θα επανέλθει. Αυτο που πρέπει να κάνεις είναι να φτιάξεις μια διατροφή πλούσια σε καλά λιπαρα, ωστε να βοηθηθεί ο κύκλος σου και πλούσια σε λαχανικά, νερο και άπαχο κρέας για να μην δώσεις χώρο στην κυτταρίτιδα, αλλά οτι πάρεις να είναι καθαρό κρέας.
Δυστυχώς είναι μερικοί σωματότυποι που δύσκολα εξαφανίζουν εντελώς την κυτταρίτιδα. Εγώ είχα αποκλίσει απο τη διατροφή μου πολλά πράγματα ακόμα κ το μέλι για μήνες μέχρι να δώ κάποιο αποτέλεσμα, αλλά πραγματικά δεν μπορούσα να ακολουθήσω αυτή τη διατροφή για πολύ, οποτε συμβιβάστικα.
Οσο για το κροσφιτ, τι να πω! Είμαι φανατική κ πολύ χαίρομαι που μπαίνει στην παρέα μια ακομά!

Καλησπέρα Pegy!

εχεις δίκιο για την κυτταρ. αν και πιστευω πως εξαφανιζεται τελείως αν ειμαστε υπερβολιά αυστηρές! Και εγω ειχα κοψει το μέλι αλλα δεν είχε νόημα... Δεν εχω κ τρέλο πρόβλημα όπως προανάφερα αλλα γιατι με τοσο κόπο να μην είναι όλα τέλεια???:unsure::unsure:

Εχω βελτιώσει τη διατροφή μου και έχω εντάξει καλά λιπαρα, αλλα δεν εχει συνέλθει ακόμα ο οργανισμός δυστυχως, και χάπια δεν ξαναπέρνω! :evil2:

Κάνεις croffit??? Μπράβο! :clap::clap: δεν σχολιάζω, ξέρεις απο μόνη σου!;)

Stella
07-03-12, 20:10
Δηλαδή αυτό το crossfit πώς είναι;
Όπως τα workouts της suzana;
Grace και τα workouts που κάνεις που τα βρίσκεις;

PEGY
07-03-12, 20:28
Καλησπέρα Pegy!

εχεις δίκιο για την κυτταρ. αν και πιστευω πως εξαφανιζεται τελείως αν ειμαστε υπερβολιά αυστηρές! Και εγω ειχα κοψει το μέλι αλλα δεν είχε νόημα... Δεν εχω κ τρέλο πρόβλημα όπως προανάφερα αλλα γιατι με τοσο κόπο να μην είναι όλα τέλεια???:unsure::unsure:

Εχω βελτιώσει τη διατροφή μου και έχω εντάξει καλά λιπαρα, αλλα δεν εχει συνέλθει ακόμα ο οργανισμός δυστυχως, και χάπια δεν ξαναπέρνω! :evil2:

Κάνεις croffit??? Μπράβο! :clap::clap: δεν σχολιάζω, ξέρεις απο μόνη σου!;)

Θέλει χρόνο για να επανέλθει ο κύκλος σου, απο τότε που έφτιαξα τη διατροφή μου έκανα γύρω στους 4-5μήνες να δώ περίοδο κ αυτο στην αρχή ήταν ένα τίποτα. Λίγο τις πρώτες μέρες κ μετά καθε 35 με 40 μέρες είχα. Μου πήρε γύρω στο χρόνο για να φτιάξει τελειως, οπότε υπομονη;)
Δοκίμασε αν θες λάδι νυχτολούλουδου σε κάψουλες, αν κ νομίζω πως το ελαιόλαδο είναι τοπ! Για χάπια ούτε να το συζητάς. Πασαλίβουν εκει το πρόβλημα κ τίποτα δεν κάνουνε

PEGY
07-03-12, 20:31
Δηλαδή αυτό το crossfit πώς είναι;
Όπως τα workouts της suzana;
Grace και τα workouts που κάνεις που τα βρίσκεις;

Μία πηγή είναι σίγουρα το Youtube http://www.youtube.com/watch?v=2utHH6NpMjw

αν θες δες κ εδώ http://www.crossfithellas.blogspot.com/

Θέλει όμως στην αρχή να το πάρεις με το μαλακο...Κ εγώ πάντα τα παραλάσσω κ τα φέρνω στα μέτρα μου

Stella
07-03-12, 21:02
Μοιαζουν με αυτά που μας δίνει η Ελένη για το σπίτι!
Υποθέτω πώς κάποιος πρέπει να σου δώσει τα workouts για να ξέρεις τι κάνεις...εκτός βέβαια και αν κάποιος είναι αρκετά εμπειρος και τα βγάζει μόνος του!

katerina.
07-03-12, 21:28
Μία πηγή είναι σίγουρα το Youtube http://www.youtube.com/watch?v=2utHH6NpMjw

αν θες δες κ εδώ http://www.crossfithellas.blogspot.com/

Θέλει όμως στην αρχή να το πάρεις με το μαλακο...Κ εγώ πάντα τα παραλάσσω κ τα φέρνω στα μέτρα μου
πολυ ενδιαφερον μου φαινετε απο αυτα που ειδα ..!!!χμ ενδιαφερον....θα το εχω στο βαθος του μυαλου μου;)

grace
07-03-12, 21:36
Δηλαδή αυτό το crossfit πώς είναι;
Όπως τα workouts της suzana;
Grace και τα workouts που κάνεις που τα βρίσκεις;

Στέλλα το crossfit αν δεν είσαι έμπειρη είναι πολυ δύσκολο να το κάνεις και αν το κάνεις δεν θα το κάνεις κάλα! Πρέπει να είσαι απόλυτα αυστηρη σε χρόνους (μιλάμε για βάθμό που παίζεις με τα δευτερόλεπτα κ ψάχνεις την αναπνοή σου ενδιάμεσα!) :shock:
Αν δεν κάνεισ αρχικά με ειδικευμένους δεν έχει νόημα!
Μοιάζει πολυ με της zuzanas :) αλλα με δυσκολότερες ασκήσεις και πολύ ένταση! ρίξε μια ματιά στα links! θα πάρεις μια ιδέα!

grace
07-03-12, 21:43
Θέλει χρόνο για να επανέλθει ο κύκλος σου, απο τότε που έφτιαξα τη διατροφή μου έκανα γύρω στους 4-5μήνες να δώ περίοδο κ αυτο στην αρχή ήταν ένα τίποτα. Λίγο τις πρώτες μέρες κ μετά καθε 35 με 40 μέρες είχα. Μου πήρε γύρω στο χρόνο για να φτιάξει τελειως, οπότε υπομονη;)
Δοκίμασε αν θες λάδι νυχτολούλουδου σε κάψουλες, αν κ νομίζω πως το ελαιόλαδο είναι τοπ! Για χάπια ούτε να το συζητάς. Πασαλίβουν εκει το πρόβλημα κ τίποτα δεν κάνουνε

ΤΟΟΟΟΣΟ πολυ χρόνο? Χριστέ μουυυ, θα τρελλαθούν τα νεύρα μου, που ήδη προσπαθώ να κοντρολάρω!:box::box:
Εχω ξεκινησει να τρώω λίγα κάλα λιπαρα και θα περιμένω! Είσαι σίγουρη οτι η ένταση της προπόνησης δεν παίζει ρόλο? Γιατι εγω κάνω κάτι τρελα! Ποδηλασίες στα όρη και τα λαγκάδια, ορειβασίες κτλ...:P:P Χαπια όντως δεν κάνουν τπτ γιατι κ εγώ που πήρα 3 μηνες μόνο η κατακρατηση μου έμεινε δωρακι!!! :banghead:Θα ηρεμήσω κ θα περιμένω!
crossfit κάνεις μόνη σου στο gym η πας σε ειδικο γυμναστήριο!? Πλέον και εγω παραλλάσω τα προγραμματα και βγάζω κ δικά μου που δουλεύουν πολυυυυ πανω μου! :thumbup::thumbup:

gym
07-03-12, 22:12
Γεια σας κορίτσια χρειάζομαι τη βοήθεια σας για τη διατροφη γραμμωσης μου τι πρέπει να τρώω πριν την προπόνηση κάνω ένα γεύμα μετά σνακ πριν την προπόνηση επιδει μεσολαβουν ώρες και τι πρέπει μετά σαν σνακ και μετα σαν γεύμα

Ευχαριστώ (δεν θέλω όγκο γραμμωση στοχευω)

γεια σου κωνσταντινα!

ογκο κ να θες ειναι πολυ δυσκολο για γυναικα κ για να φτασεις στο σημειο να μην θες αλλο ογκο θελει πολλα χρονια κ πολλα γενικα!
οποτε μην φοβαστε αν ''μεγαλωσετε '' μυικα αποτομα κ μετα δεν φευγει!:green:


ειναι πολυ γενικες οι ερωτησεις,...

θες να μας πεις γενικα τι τρως μεσα στη μερα σου για να σου πουμε πιο συγκεκριμενα?

περα απο αυτο δεν καταλαβα ακριβως τι ζητας στην ερωτηση σου...σνακ πριν η μετα την προπονηση?γευμα?τι?

γραψε μας την διατροφη σου γραμμωσης που λες οτι κανεις κ να το δουμε ολες μαζι...;);)

gym
07-03-12, 22:22
Βεβαίως θα σου απαντήσω σε οτι με ρωτάς!!:) χαιρομαι για την αμεσότητα της απάντησης!
Για το ύψος μου και τα κιλά μου το παραδέχομαι οτι είμαι αδύνατη, αλλα μου αρέσει το λεπτό κορμι! δεν θέλω και τετρακέφαλο ποδοσφαιριστη!



και να θες ευκολα δεν γινεται σε γυναικα αυτο οποτε τον ξεπερναμε αυτον τον φοβο!:green::green:


:green::green: όταν ήμου 46 kg δεν εννοώ οτι ήμουν γεμάτη μυες, απλα ήμουν αδύνατη κ οτι μυς είχα φαίνονταν τελεια! Πόδια λεπτά κ φαινοντουσαν οι μυς, χερια αδύνατα απλα γιατι τα ειχα παρατήσει, κοιλια 6-pack φαινόταν κανονικα, οχι ανορεξικα ομως, γλουτοί μικροί αλλα πεταχτοί γιατι το έχω και από τη φύση μου! :P ΝΑΙ έκανα υπερβολές το παραδέχομαι... Η περίοδος βέβαια, αν κ εχω εντάξει καλά λιπαρά στη διατροφή μου δεν έχει ερθει ακόμα! :(:( χάπια δεν θέλω να ξαναπάρω...


η φωτο αβαταρ εισαι εσυ κ αν ναι σε τι κιλα?



Οσο για την υπερπροπόνηση δεν πήγα σε γιατρό αλλα ξέρω τα συμπτώματα, είχα ναυτίες στο gym, ανέβαιναν οι σφυγμοί χωρις λογο μάσα στη μέρα μου, πόναγαν χερια ποδια κτλ...

δεν μου κανει εντυπωση με τετοια κιλα που ειχες...προφανως και δεν ετρωγες και εκανες γυμναστικη...;)


Αυτή τη διατροφή την κάνω γύρω στα 2 χρόνια, με καποιες περιόδουσ που είμαι πιο χαλαρή και κάποιες που ειμαι πολύ υστερική! :shock: Cheat οταν εννοώ μπορεί να ειναι και μια μακαροναδα ή ενα γλυκο αλλά οχι και τα 2, και μόνο αν βγω εξω για φαγητό! Μπορεί δλδ να γίνει και μια φορά τη βδομάδα αλλα μπορεί και 1 το μήνα!τωρα εδω και μισό χρόνο ειμαι 49-50 κιλά! Ήμουν 46 το καλοκαίρι κ μολις πήρα οιστρογόνα πήρα 3 κιλά! τωρα είμαι στασιμη. Αυξομειωσεις δεν είχα ποτε, δεν εχω παει ποτέ πάνω απο 51 και ποτε κάτω απο 46! Σίγουρα εξαφανίζεται η κυτταρ. και στα 50 κιλά αλλα σε μένα μόνο όταν αδυνατιζω βλέπω τέλεια διαφορα! Αν και για να πω την αλήθεια δεν ειναι οτι εχω ιδιαίτερο πρόβλημα, αλλά θέλω να μην υπάρχει καθόλου, τοσες στερίσεις πιαα!!! :evil2:


προσωπικα αν με ρωτας...μην εχεις στοχο παλι τα 46...για την υγεια σου...δεν αξιζει κοπελα μου!αληθεια μπορεις κ πιο καλα να εισαι σε πιο πολλα κιλα απλα πιστεψε οτι μπορεις να το κανεις κ προσπαθησε να ξεκολλησει το μυαλο σου απο το αδυνατο/''γραμμωμενο'' στα 46/../;)


To Crossfit είναι εθισμός :P:P Έκανα με δύο φίλους που έκαναν σε μια σχολή στην καλλιθέα και είναι ειδικευμένοι αλλά τωρα συνεχίζω μονη μου! Κατεβάζω τα προγράμματα από το ιντερνετ και ειναι απλο! απλα εχω δικιά μου αίθουσα στο γυμν. για να ειμαι μονη μου απόλυτα συγκεντρωμένη!! ;);) φυσικά με τα ανάλογα κιλά για το σώμα μου! Τα βάρη μου αρέσουν πολυ αλλά δεν μου αρέσει το πρηξιμο, κάτι που δεν παθαίνω με το crossfit και την πολυ αερόβια! Προσπαθώ να ακούω το σώμα μου κ όταν νιωθω εξαντλημένη κανω βάρος του σώματος που πιανει εξαιρετικα αν κανεις με ένταση! :weights::weights:
Ευχαριστω κ πάλι για την υπομονή κ το ενδιαφέρον αλλα έρχεται καποια στιγμή που όλοι νιώθουμε πως θέλουμε βοήθεια κ ας νομίζαμε οτι τα ξέρουμε όλα!:P:P

διαφωνω στο να κανεις κροσφιτ μονη σου γιατι απλα δεν ειναι κροσφιτ εκτος κ αν εισαι εκπαιδευτρια

ειμαι της αποψης πως οτι κανουμε,πρεπει να το κανουμε με την αναλογη καθοδηγηση εαν δεν ειμαστε σιγουροι για τις γνωσεις μας

για παραδειγμα...πες εγω οτι ειμαι μια κοπελα εκτος χωρου φιτνες που απλα γυμναζεται...για δυο μηνες παω και κανω αρση βαρων...
με τους καλυτερους προπονητες απο ομαδες...

μετα θα παω μονη μου να κανω προπονηση με αυτα που εμαθα και απλα επειδη θα δω προγραμματα απο το νετ?

δεν θελω να σε εκφοβισω απλα σου λεω προσεχε....ψαξτο καλα...ρωτα κ αν εχεις τη δυναοτητα να πας σε εξειδικευμενο κεντρο,να πας...αν κ ειναι λιγα τα αναγνωρισμενα επισημως στην ελλαδα


εγω θα σου ελεγα αν δεν θες ντε κ καλα να ανεβεις σε κιλα,μεινε εκει που εισαι κ ανεβα στο θεμα προπονηση να γεμισεις μυικα...εικονα δεν εχω απο σενα για να δω πως εισαι μπας κ καταλαβω αλλα κατι μου λεει οτι δεν θες διαιτα αλλα αυτον τον ''ογκο'' που λεμε...τον καλο ομως ε...

gym
07-03-12, 22:29
και να πω λιγο κατι σε αυτο το σημειο περι cross fit...

εχω ακουσει απο πολλους να λενε κανω cross fit...κανω κανω κανω...
στην ουσια ομως κανουν απλα μια κυκλικη προπονηση επειδη εχουν δει πεντε ''σκληρα''βιντεακια στο youtube...

δεν παει ετσι...οποιος θελει να κανει κυκλικη κ να το λεει οπως θελει οκ
απλα εγω θα το ξεκαθαρισω λιγο εδω μιας κ το συζηταμε

το cross fit οπως και καθε αθλημα εχει ολκληρη φιλοσοφια απο πισω
δεν ειναι μονο νουμερα και χρονοι και αντε βαζουμε ασκησεις

για να βγει μια προπονηση θελει εναν χ σχεδιασμο απο πισω οπου αν δεν κανεις την αναλογη εκπαιδευση η αν δεν μαθεις απο εναν προπονηση (επισημο προπονητη αναγνωρισμενο) και εννοειται προυποθεση ειναι να εχεις τις απαραιτητες γνωσεις για να κατααλβεις τι σου λεει ,τοτε απλα cross fit με ολη τη σημασια δεν κανεις...

απλα θα κανεις εναν τυπο cross training...κυκλικη προπονηση κ τελος...


προσοχη επισης θα πω που πατε κ κανετε ''cross fit''εχει γινει μοδα κ πολλοι το παιζουν εκπαιδευτες

προσοχη στα μπλογκς κ στα διαφορα βιντεακια τυπου ζουζανα κ κρος φιτ κ πολλα αλλα

κρινετε τα παντα πριν τα κανετε...
πολλα γινονται για λογους εντυπωσιασμου αλλα και πολλα γραφονται οχι με σκοπο να τα παρει καποιος να τα κανει οπως πχ σε ενα μπλογκ οπου το επιπεδο του αθλουμενου ειναι ψηλα


για να φτασετε σε αυτο το επιπεδο,καντε οσα εκανε πριν απο αυτο το level...κ οχι τι κανει σε αυτο το συγκεκριμενο level



κ ολα αυτα τα λεω μπας κ προστατεψετε τους εαυτους σας απο τραυματισμοςυ κ τσαρλατανους...;););)

katerina.
07-03-12, 23:12
ρε λενακι να σε ρωτησω αυτο το ωραιο πρηξιμο που εχω οταν τελειωνω καποια μυικη ομαδα θα γινει ποτε μονιμο ??γιατι την επομενη μερα το πρωι φλαταρει..μεχρι να ξαναπαω γυμ

gym
07-03-12, 23:15
ρε λενακι να σε ρωτησω αυτο το ωραιο πρηξιμο που εχω οταν τελειωνω καποια μυικη ομαδα θα γινει ποτε μονιμο ??γιατι την επομενη μερα το πρωι φλαταρει..μεχρι να ξαναπαω γυμ

χαχαχα...αιωνια ερωτηση...!;)

αχ κατρινακι μου αυτο το πρηξιμο το τελειο...φευγει βρε μετα απο λιγη ωρα αλλα δεν σημαινει οτι μολις ξεπρηζεσαι παει...δεν εκανες κατι!;)

ε τωρα βρε συ...να εισαι τουμπανο ολη την ωρα κομματακι δυσκολο βρεεε!;)εκτος κ οτι κανεις(πχ βαζεις σκουπα)πατας κ 20 καμψεις...(πλενεις πιατο_)πατας 20 αλματα :green::green::green:

xelashai
07-03-12, 23:20
χαχαχα...αιωνια ερωτηση...!;)

αχ κατρινακι μου αυτο το πρηξιμο το τελειο...φευγει βρε μετα απο λιγη ωρα αλλα δεν σημαινει οτι μολις ξεπρηζεσαι παει...δεν εκανες κατι!;)

ε τωρα βρε συ...να εισαι τουμπανο ολη την ωρα κομματακι δυσκολο βρεεε!;)εκτος κ οτι κανεις(πχ βαζεις σκουπα)πατας κ 20 καμψεις...(πλενεις πιατο_)πατας 20 αλματα :green::green::green:

:rolf::rolf:....καλεεε...μην της λες ετσι...δινεις ιδεες ...ικανη ειναι να το κανει...:P

Miss Fit
07-03-12, 23:25
Ελένη!!!!
Μου στειλανε σημερα απο Γερμανία διαφορα τσαι χύμα απο ενα κατάστημα TeeGschwendner και ξετρελάθηκαααα. Εφτιαξα ήδη 2 λίτρα να τα δοκιμάσω ολα. Μεταξυ αυτών και τσουκνίδας που ειναι καλο και για την κατακράτηση, σωστά;

gym
07-03-12, 23:26
Ελένη!!!!
Μου στειλανε σημερα απο Γερμανία διαφορα τσαι χύμα απο ενα κατάστημα TeeGschwendner και ξετρελάθηκαααα. Εφτιαξα ήδη 2 λίτρα να τα δοκιμάσω ολα. Μεταξυ αυτών και τσουκνίδας που ειναι καλο και για την κατακράτηση, σωστά;

ολα καλα ειναι!

με σκοτωσες τωρα!:(:(

για κατακρατηση εγω εχω δει απο λουιζα ....τσουκνιδα εχω ακουσει/διαβασει αλλα δεν εχω δοκιμασει!