PDA

Επιστροφή στο Forum : Female Gym Tips



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

Miss Fit
07-03-12, 23:30
Κατερινάκι
Μακάρι να μην ειναι τίποτα βρε κορίτσι μου, σε καταλαβαινω απολυτα, δεν υπάρχει τπτ χειρότερο απο το να θές να δωσεις 100% στηο γυμν. και να μην μπορεις...τρελό ξενέρωμα. Να εισαι προσεκτικη ομως μην το κάνεις χειρότερα... Εχεις την θετική μου σκέψη:toast:

katerina.
07-03-12, 23:31
ολα καλα ειναι!

με σκοτωσες τωρα!:(:(

για κατακρατηση εγω εχω δει απο λουιζα ....τσουκνιδα εχω ακουσει/διαβασει αλλα δεν εχω δοκιμασει!

τσουκνιδα για πετρες στα νεφρα...απο αυριο λουιζα και πρασινο τσαι mixed ... παω να προμηθευτω αυριο

xelashai
07-03-12, 23:32
για κατακρατηση εγω εχω δει απο λουιζα ....
σοβαρα βοηθαει??
στην ακρη του κοσμου θα ψαξω αν ειναι ετσι...

Miss Fit
07-03-12, 23:34
ολα καλα ειναι!

με σκοτωσες τωρα!:(:(

για κατακρατηση εγω εχω δει απο λουιζα ....τσουκνιδα εχω ακουσει/διαβασει αλλα δεν εχω δοκιμασει!


Ελάαα...Λέω να πάω εως το καλοκαιρι, οπότε δεχομαι παραγγελίες...:) Το εννοω, οτι θέλεις;)

gym
07-03-12, 23:34
σοβαρα βοηθαει??
στην ακρη του κοσμου θα ψαξω αν ειναι ετσι...

χμ...βοηθαει ...απλα σε μενα ειδα οτι αν με ενα ποτηρι νερο παω τσισα μια φορα με ενα ποτηρι λουιζα παω 5 κ ετσι ξεπρηζομαι γενικα εγω ομως

αυτο δεν στηριζεται καπου...καθαρα κ μονο απο το τι εχω δει επανω μου...εαν δεν εκανα ολα τα αλλα βεβαια,καμια καταρατηση δεν θα εφευγε/..:green:

gym
07-03-12, 23:34
Ελάαα...Λέω να πάω εως το καλοκαιρι, οπότε δεχομαι παραγγελίες...:) Το εννοω, οτι θέλεις;)

αμαζοναααααααααα μου!!!!!!!
προσεχε τι λες γιατι θα ερθεις με κοντεινερ!:green::green:

katerina.
07-03-12, 23:38
Κατερινάκι
Μακάρι να μην ειναι τίποτα βρε κορίτσι μου, σε καταλαβαινω απολυτα, δεν υπάρχει τπτ χειρότερο απο το να θές να δωσεις 100% στηο γυμν. και να μην μπορεις...τρελό ξενέρωμα. Να εισαι προσεκτικη ομως μην το κάνεις χειρότερα... Εχεις την θετική μου σκέψη:toast:


δεν πτοούμε με τιποτα ...εχω φυλακα αγγελο;)...(ξερεις ποια εννοω)..τωρα αν χρειαστει να κοψω αυτα που κανω ειμαι σιγουρη οτι κατι θα βρει να μου βαλει το ιδιο αποτελεσματικο...η γυμναστικη δεν ειναι μονο βαρη...

Miss Fit
07-03-12, 23:38
αμαζοναααααααααα μου!!!!!!!
προσεχε τι λες γιατι θα ερθεις με κοντεινερ!:green::green:


Χαχαχα πες εσυ οταν έρθει η ώρα και θα τα βολέψω εγω.;) Με την τσουκνίδα εχω κι εγώ ακριβως αυτό που λές, πηγαινω πολυ συχνότερα WC.

katerina.
07-03-12, 23:41
Ελάαα...Λέω να πάω εως το καλοκαιρι, οπότε δεχομαι παραγγελίες...:) Το εννοω, οτι θέλεις;)

βαλε με στην λιστα ..αν και εχω και τον αδερφο μου που παει οποτε μπορει ...ητανε 12 χρονια γερμανια..απλα δεν ηξερα οτι εχουν τετοια ποικιλια απο τσαι εκει

katerina.
07-03-12, 23:50
η μανουλα παει για υπνο ...γιατι η αυριανη μερα εχει πολυ τρεξιμο..καλο βραδυ στις παρουσες ...και μια γλυκια καληνυχτα ...στα κοριτσια που δεν μπηκαν ακομα...θα τα πουμε αυριο!!!:welcome::welcome:

xelashai
07-03-12, 23:52
η μανουλα παει για υπνο ...γιατι η αυριανη μερα εχει πολυ τρεξιμο..καλο βραδυ στις παρουσες ...και μια γλυκια καληνυχτα ...στα κοριτσια που δεν μπηκαν ακομα...θα τα πουμε αυριο!!!:welcome::welcome:
καληνυχτα μανουλα....:welcome:

eli_din3
07-03-12, 23:52
Θέλει χρόνο για να επανέλθει ο κύκλος σου, απο τότε που έφτιαξα τη διατροφή μου έκανα γύρω στους 4-5μήνες να δώ περίοδο κ αυτο στην αρχή ήταν ένα τίποτα. Λίγο τις πρώτες μέρες κ μετά καθε 35 με 40 μέρες είχα. Μου πήρε γύρω στο χρόνο για να φτιάξει τελειως, οπότε υπομονη;)
Δοκίμασε αν θες λάδι νυχτολούλουδου σε κάψουλες, αν κ νομίζω πως το ελαιόλαδο είναι τοπ! Για χάπια ούτε να το συζητάς. Πασαλίβουν εκει το πρόβλημα κ τίποτα δεν κάνουνε

παιδια γιατι ο κυκλος να εξαρταται απο την διατροφη και μονο?? εγω πχ μια ζωη εχω οτι να ναι ορμονες... με οτι διατροφη και αν χω κανει..οσο τελεια οσο χαλια και να ταν..καποιες φορες τα χαπια πιστευω εστω για ενα διαστημα ειναι απαραιτητα :S

katerina.
07-03-12, 23:55
καληνυχτα μανουλα....:welcome:

ΑΧ ..αδυναμια μου εσυ!!!: :love:

Miss Fit
07-03-12, 23:56
βαλε με στην λιστα ..αν και εχω και τον αδερφο μου που παει οποτε μπορει ...ητανε 12 χρονια γερμανια..απλα δεν ηξερα οτι εχουν τετοια ποικιλια απο τσαι εκει


οκ :thumbup: μαζική παραγγελία λοιπόν, ναι έχω παθει πλάκα, το άρωμα τους εκπληκτικο! Καληνύχτα:welcome:

Miss Fit
07-03-12, 23:59
:rolf::rolf: Αχ και να με σταματήσουν λεει στον έλενχο να μυρίζουν τους τόνους απο τσαι και να νομίζουν ατι ειναι τπτ άλλο "αποξεραμένο" :rolf:

eli_din3
08-03-12, 00:03
οκ :thumbup: μαζική παραγγελία λοιπόν, ναι έχω παθει πλάκα, το άρωμα τους εκπληκτικο! Καληνύχτα:welcome:

και εγω θελωωωω ζηλεψααα :P

Stella
08-03-12, 00:07
χαχαχα...αιωνια ερωτηση...!;)

αχ κατρινακι μου αυτο το πρηξιμο το τελειο...φευγει βρε μετα απο λιγη ωρα αλλα δεν σημαινει οτι μολις ξεπρηζεσαι παει...δεν εκανες κατι!;)

ε τωρα βρε συ...να εισαι τουμπανο ολη την ωρα κομματακι δυσκολο βρεεε!;)εκτος κ οτι κανεις(πχ βαζεις σκουπα)πατας κ 20 καμψεις...(πλενεις πιατο_)πατας 20 αλματα :green::green::green:

Nαι...ναι...δινε της ιδέες τώρα εσύ.....:green::green::green:

εντιτ: Α ρε Δαφνούλα τώρα είδα ότι γράψαμε το ίδιο...αδελφές ψυχες λεμεεεεε...... :)

gym
08-03-12, 04:05
[/B]

Nαι...ναι...δινε της ιδέες τώρα εσύ.....:green::green::green:

εντιτ: Α ρε Δαφνούλα τώρα είδα ότι γράψαμε το ίδιο...αδελφές ψυχες λεμεεεεε...... :)

:green::green: αμα το δω αυτο,τελος...θα παω στα βουνα να μεινω !:P:P

katerina.
08-03-12, 08:59
KAΛΗΜΕΡΑ.......ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΟΡΙΤΑΡΕς ΜΟΥ ...ΦΕΥΓΩ ΣΡ ΛΙΓΟ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΜΕΤΑ:welcome::welcome:

voulaki
08-03-12, 10:49
:welcome:καλημερα κοριτσαρες... μετα απο παροτρυνση της gyμ θα βαλω κι εγω αυτο το περιβοητο πιτακι βρωμης στη διατροφη μου. μπορει να μου πει καποια πως το φτιαχνουμε? βρηκα καποιες συνταγες στο φορουμ αλλα οι αναλογιες των υλικων ειναι μαλλον για αντρες , γιατι το βλεπω πολυ φαι αυτο για τα δικα μου κιλα και υψος..

amst
08-03-12, 10:58
Καλημέρα!

ΚΑΠΟΙΑ δε μου είπε χρόνια πολλά!
να'ναι μήπως επειδή πόσταρα γλυκό?!

Λοιπόν, εχθές δεν πήραμε τούρτα, ούτε γλυκά. Οπότε, μην περιμένετε άδικα το κομμάτι σας. Κεράκι έσβησα ένα ρεσώ που μου έφερε ένας μαθητής μου :love::love::love::love:

Επίσης, το γιαούρτι που μου είπε η Νίκη, σαν να μ'έχει βοηθήσει, δηλαδή το πρωί που ξυπνάω δε σκέφτομαι κατευθείαν το φαΐ, δεν τρέχω να φάω, δεν πεινάω τόσο πολύ. Οπότε, αν θέλετε, το κρατάτε σαν τιπ.

Επίσης, όπως έκανα εκεί τα ροκανίσματα με τα πόδια σε ορθή γωνία, είδα να πετάει κάτι μέσα απ'τη φόρμα, εκεί στο μπούτι πριν το γόνατο. Να'ναι το κινητό απ'την τσέπη, να είναι καμμιά ξεχασμένη σοκολάτα :green: ?? Όχι, ήταν ένας μυς, ωραιότατος, τούμπανο και χάρηκα απίστευτα που τον γνώρισα (αν και δε ξέρω πώς τον λένε). Όμως, στο ένα πόδι πετάει αρκετά και στο άλλο (το σπασμένο) πολύ λιγότερο. Μήπως να κάνω καμμιά έξτρα άσκηση να μην είναι ανόμοια ή θα έρθει μόνο του?

eli_din3
08-03-12, 12:01
βρε κοριτσια δωστε καμια ιδεα για ενδιαμεσο πρωτεινουχο σνακ μεταξυ πρωινου και μεσημεριανου.. ομως εξω απο το σπιτι.. επομενως δεν μπορω να παρω ουτα γιαουρτι ουτε κοτατζ :/

Stella
08-03-12, 12:13
βρε κοριτσια δωστε καμια ιδεα για ενδιαμεσο πρωτεινουχο σνακ μεταξυ πρωινου και μεσημεριανου.. ομως εξω απο το σπιτι.. επομενως δεν μπορω να παρω ουτα γιαουρτι ουτε κοτατζ :/

Το πιτάκι πως σου φαίνεται;;)

eli_din3
08-03-12, 12:28
Το πιτάκι πως σου φαίνεται;;)

το πιτακι το χω για πρωινο...παααααλι πιτακι?? :P ασε που αν το παρω εξω θα κρυωσει και θα γινει χαλια...:(

marvin
08-03-12, 12:31
βρε κοριτσια δωστε καμια ιδεα για ενδιαμεσο πρωτεινουχο σνακ μεταξυ πρωινου και μεσημεριανου.. ομως εξω απο το σπιτι.. επομενως δεν μπορω να παρω ουτα γιαουρτι ουτε κοτατζ :/

Βρασμενα αυγουλακια και ρυζογκοφρετες,ροφημα πρωτεινης με λιγους ξηρους καρπους..η ρυζογκοφρετες.Το πιτακι οταν κρυωσει κολαει στο λαιμο,σε μενα!:turtle:

marvin
08-03-12, 12:35
Καλημέρα!

ΚΑΠΟΙΑ δε μου είπε χρόνια πολλά!
να'ναι μήπως επειδή πόσταρα γλυκό?!

Λοιπόν, εχθές δεν πήραμε τούρτα, ούτε γλυκά. Οπότε, μην περιμένετε άδικα το κομμάτι σας. Κεράκι έσβησα ένα ρεσώ που μου έφερε ένας μαθητής μου :love::love::love::love:

Επίσης, το γιαούρτι που μου είπε η Νίκη, σαν να μ'έχει βοηθήσει, δηλαδή το πρωί που ξυπνάω δε σκέφτομαι κατευθείαν το φαΐ, δεν τρέχω να φάω, δεν πεινάω τόσο πολύ. Οπότε, αν θέλετε, το κρατάτε σαν τιπ.

Επίσης, όπως έκανα εκεί τα ροκανίσματα με τα πόδια σε ορθή γωνία, είδα να πετάει κάτι μέσα απ'τη φόρμα, εκεί στο μπούτι πριν το γόνατο. Να'ναι το κινητό απ'την τσέπη, να είναι καμμιά ξεχασμένη σοκολάτα :green: ?? Όχι, ήταν ένας μυς, ωραιότατος, τούμπανο και χάρηκα απίστευτα που τον γνώρισα (αν και δε ξέρω πώς τον λένε). Όμως, στο ένα πόδι πετάει αρκετά και στο άλλο (το σπασμένο) πολύ λιγότερο. Μήπως να κάνω καμμιά έξτρα άσκηση να μην είναι ανόμοια ή θα έρθει μόνο του?

Μολις γνωρισες τον κουκλο τετρακεφαλος σου!!!:)

Stella
08-03-12, 12:41
Βρασμενα αυγουλακια και ρυζογκοφρετες,ροφημα πρωτεινης με λιγους ξηρους καρπους..η ρυζογκοφρετες.Το πιτακι οταν κρυωσει κολαει στο λαιμο,σε μενα!:turtle:

Xαχαχα:green:
Τελικά εγώ πρεπει να είμαι η καταβόθρα του φόρουμ!
Τρωω το πιτάκι κρύο...την κρέμα (γουέι/βρωμη) στόκο.....
τυχαία είμαι και 100κιλα;;;;
Δε νομίζω.....:rolf:

xelashai
08-03-12, 12:46
[/B]

Xαχαχα:green:
Τελικά εγώ πρεπει να είμαι η καταβόθρα του φόρουμ!
Τρωω το πιτάκι κρύο...την κρέμα (γουέι/βρωμη) στόκο.....
τυχαία είμαι και 100κιλα;;;;
Δε νομίζω.....:rolf:

:rolf::rolf:....καταβόθρα λέει...αντε μωρέ...
αν και με αυτη την κρέμα απορώ...πως την τρώτε εσυ κ Ελένη...δεν κατεβαίνει..

Stella
08-03-12, 12:47
Γιατί δεν κατεβαίνει;
Τι δε σ΄αρέσει η γευση ή η υφή της;

marvin
08-03-12, 12:48
[/B]

Xαχαχα:green:
Τελικά εγώ πρεπει να είμαι η καταβόθρα του φόρουμ!
Τρωω το πιτάκι κρύο...την κρέμα (γουέι/βρωμη) στόκο.....
τυχαία είμαι και 100κιλα;;;;
Δε νομίζω.....:rolf:

Αντε βρε σιγα και εγω τρωω διαφορα που δεν τρωνε οι αλλοι!!!!Απλα το να σου κολαει στο λαιμο ειναι ασχημη αισθηση
που την εχω νιωσει παλιοτερα στη δουλεια και μετα ηθελα λιτρο νερου να παει κατω.Φανταζεσαι ειδηση..τραπεζοκομος πνιγηκε απο πιτακι βρωμης.....η πιτακι βρωμης δολοφονος.....:rolf::rolf:

xelashai
08-03-12, 12:48
Γιατί δεν κατεβαίνει;
Τι δε σ΄αρέσει η γευση ή η υφή της;
κ τα δυο:green:
κ δεν αντεχω τα κομματακια μεσα...παναγια μου...

Stella
08-03-12, 12:51
κ τα δυο:green:
κ δεν αντεχω τα κομματακια μεσα...παναγια μου...

Α, ναι έχεις και το θέμα με τα κομματάκια εσύ....
Μπορεις να κάνεις τη βρωμη αλευρι ατο μούλτι αλλά αφου δε σ΄αρεσει και η γευση....αστο....
πωωωωω εμένα τα σαλια μου πεφτουν μόνο με τη σκέψη...μιαμ...μιαμ...

xelashai
08-03-12, 12:55
Α, ναι έχεις και το θέμα με τα κομματάκια εσύ....
Μπορεις να κάνεις τη βρωμη αλευρι ατο μούλτι αλλά αφου δε σ΄αρεσει και η γευση....αστο....
πωωωωω εμένα τα σαλια μου πεφτουν μόνο με τη σκέψη...μιαμ...μιαμ...

εισαι τυχερη...
προσπαθησα πολυ για να μ'αρεσει..την εβαλα κ στο μουλτι αλλα δεν την πιανει καλα κ δεν την κανει σκονη...ασε που εβαλα μεσα κ οτι βλακεια μου ηρθε μπας κ κατεβει..μπανανα..δαμασκανα..μελι...τιποτα!

PEGY
08-03-12, 13:36
ΤΟΟΟΟΣΟ πολυ χρόνο? Χριστέ μουυυ, θα τρελλαθούν τα νεύρα μου, που ήδη προσπαθώ να κοντρολάρω!:box::box:
Εχω ξεκινησει να τρώω λίγα κάλα λιπαρα και θα περιμένω! Είσαι σίγουρη οτι η ένταση της προπόνησης δεν παίζει ρόλο? Γιατι εγω κάνω κάτι τρελα! Ποδηλασίες στα όρη και τα λαγκάδια, ορειβασίες κτλ...:P:P Χαπια όντως δεν κάνουν τπτ γιατι κ εγώ που πήρα 3 μηνες μόνο η κατακρατηση μου έμεινε δωρακι!!! :banghead:Θα ηρεμήσω κ θα περιμένω!
crossfit κάνεις μόνη σου στο gym η πας σε ειδικο γυμναστήριο!? Πλέον και εγω παραλλάσω τα προγραμματα και βγάζω κ δικά μου που δουλεύουν πολυυυυ πανω μου! :thumbup::thumbup:

Θέλει πολύ χρόνο κ υπομονή. Ο κύκλος (τουλάχιστον ο δικός μου) χαλάει με το παραμικρό κ φτιάχνει με πολύ προσοχή κ προσπάθεια. Μόλις υπάρξει ανισορροπία στα λιπαρά μου τσούπ! ανωμαλία:(
Το πάν είναι να κοιτάς την υγεία σου μακροπρόθεσμα. Έτσι θα βάλεις τις σωστές προτεραιότητες κ θα χαλιναγωγίσεις
τις τρέλες κ την ενέργεια σου. Το να κάνουμε λίγο κράτη δεν θα μειώσει την ευχαρίστηση που παίρνουμε από την άσκηση ίσα ίσα σε βάθος χρόνου θα βγούμε κερδισμένες.;)
Ως προς τη διατροφή σου Θα σου πρότεινα επίσης το βούτυρο κερκύρας, 1κγ μέχρι να σου φτιάξει η περίοδος κ μετά το αντικαθιστάς με λάδι ή αβοκάντο.
δεν μου δόθηκε η ευκαιρία να διδαχτώ από κάποιον crossfit, άρα δεν κάνω. Γι αυτό θα βάλω σε λίγο αυτό το σύμβολο :thumbup: στο ποστ της Ελένης.
Ακολουθώ όμως τη φιλοσοφία του;)

PEGY
08-03-12, 13:37
και να πω λιγο κατι σε αυτο το σημειο περι cross fit...

εχω ακουσει απο πολλους να λενε κανω cross fit...κανω κανω κανω...
στην ουσια ομως κανουν απλα μια κυκλικη προπονηση επειδη εχουν δει πεντε ''σκληρα''βιντεακια στο youtube...

δεν παει ετσι...οποιος θελει να κανει κυκλικη κ να το λεει οπως θελει οκ
απλα εγω θα το ξεκαθαρισω λιγο εδω μιας κ το συζηταμε

το cross fit οπως και καθε αθλημα εχει ολκληρη φιλοσοφια απο πισω
δεν ειναι μονο νουμερα και χρονοι και αντε βαζουμε ασκησεις

για να βγει μια προπονηση θελει εναν χ σχεδιασμο απο πισω οπου αν δεν κανεις την αναλογη εκπαιδευση η αν δεν μαθεις απο εναν προπονηση (επισημο προπονητη αναγνωρισμενο) και εννοειται προυποθεση ειναι να εχεις τις απαραιτητες γνωσεις για να κατααλβεις τι σου λεει ,τοτε απλα cross fit με ολη τη σημασια δεν κανεις...

απλα θα κανεις εναν τυπο cross training...κυκλικη προπονηση κ τελος...


προσοχη επισης θα πω που πατε κ κανετε ''cross fit''εχει γινει μοδα κ πολλοι το παιζουν εκπαιδευτες

προσοχη στα μπλογκς κ στα διαφορα βιντεακια τυπου ζουζανα κ κρος φιτ κ πολλα αλλα

κρινετε τα παντα πριν τα κανετε...
πολλα γινονται για λογους εντυπωσιασμου αλλα και πολλα γραφονται οχι με σκοπο να τα παρει καποιος να τα κανει οπως πχ σε ενα μπλογκ οπου το επιπεδο του αθλουμενου ειναι ψηλα


για να φτασετε σε αυτο το επιπεδο,καντε οσα εκανε πριν απο αυτο το level...κ οχι τι κανει σε αυτο το συγκεκριμενο level



κ ολα αυτα τα λεω μπας κ προστατεψετε τους εαυτους σας απο τραυματισμοςυ κ τσαρλατανους...;););)

:thumbup: Δεν θα μπορούσα να ταυτιστώ περισσότερο με την άποψή σου!

dorita
08-03-12, 13:40
καλημερα κοριτσαρες......:welcome:
μην ξεχασετε σημερα...οποια θελει τον σφυγμομετρητη τον εχει σημερα στα λιδλ!!
εγω τον πηρα..:green:

PEGY
08-03-12, 13:45
παιδια γιατι ο κυκλος να εξαρταται απο την διατροφη και μονο?? εγω πχ μια ζωη εχω οτι να ναι ορμονες... με οτι διατροφη και αν χω κανει..οσο τελεια οσο χαλια και να ταν..καποιες φορες τα χαπια πιστευω εστω για ενα διαστημα ειναι απαραιτητα :S

Στον δικό μου τον οργανισμό κ το τονίζω αυτό, τα χάπια δεν βοήθησαν καθόλου. Χρόνια παιδευόμουν μ αυτό το θέμα, χρόνια ξεκινούσα κ σταματούσα χάπια κ ποτέ δεν είδα μονιμο αποτέλεσμα. Μόλις έφτιαξα τη διατροφή μου κ συγκεκριμένα μολις μου είπε η θεα Κασκάνη οτι θα βάζω απαραίτητα 4 κσ λάδι καθημερινά σε συνδιασμό με ομοιοπαθητική όλα ξεκίνησαν να δουλεύουν ρολόι. Ο,τι γυμναστική κ αν έκανα, όσο κ αν κουραζόμουν, όσο κ αν εξαντλουμουν.
Τα χάπια θεωρώ πως απλά επισπεύδουν κ εκβιάζουν μια διαδικασία εξομάλυνσης με φτωχά αποτελέσματα κ δυσανάλογο αντίκτυπο αναφορικά με τις ορμόνες που φορτώνουν τον οργανισμό.
Σε άλλους οργανισμούς βέβαια τα αντισυλληπτικά μπορεί πράγματι να βοηθησαν κ σίγουρα θα έχουν βοηθηθεί πολλές κοπέλες, δεν είμαι απόλυτη;)

xelashai
08-03-12, 13:48
pegy..εχεις ασχοληθει με την ομοιοπαθητικη?...
το ψαχνω τωρα τελευταια μηπως βρω λυση..

Stella
08-03-12, 13:57
GCD 19
1’καμψεις για στηθος
1’ροκανισματα με ποδια σε ορθη γωνια
Αυτο επι δυο’’


1' κάμψεις -> 18 (12 κανονικές/6 γυναικείες)
1' ροκανίσματα -> 27
1' κάμψεις -> 15 (γυναικείες)
1' ροκανίσματα -> 26

amst
08-03-12, 14:52
:rolf::rolf:....καταβόθρα λέει...αντε μωρέ...
αν και με αυτη την κρέμα απορώ...πως την τρώτε εσυ κ Ελένη...δεν κατεβαίνει..


την κρέμα την προτιμώ ζεστή(αν λέμε την ίδια)
αλλά και μια μέρα που τη βρήκα στο ψυγείο, την κοπάνησα και μου καλοάρεσε!!!!!

so, count me in!

άσχετο: εχθές έκανα στο καλό μου αραβική με ταχίνι-κακάο και μου είπε είναι κάπως σαν κρέπα σοκολάτα
δε ξέρω πόσο υγιεινό είναι, αλλά απ΄το να φάει σοκολάτα κλπ. είναι καλύτερο πιστεύω.
εμάς εδώ δε μας χρειάζεται, αλλά σε πολύυυυ δύσκολες στιγμές, ίσως κάποια να το κάνει


Δάφνη, σε τι να βρεις λύση? έχεις και εσύ θέμα με κύκλο?

Stella
08-03-12, 14:59
GCD 18
‘’ εναλλαξ ραχιαιοι 20(δεξια/αριστερα) http://www.youtube.com/watch?v=iWW3ilvWXw0

Ταυτοχρονα ποδια-χερια μαζι 10 (το ιδιο με το βιντεακι απλα σηκωνετε χερια ποδια μαζι)

Εναλλαξ παλι 20 http://www.youtube.com/watch?v=iWW3ilvWXw0

Μαζι παλι 10 (το ιδιο με το βιντεακι απλα σηκωνετε χερια ποδια μαζι)

Ολο αυτο επι 2’’

χρόνος -> 4' 9''
Εκανα 20 σε κάθε πόδι δηλαδή 40, αλλά τωρα που το ξανακοιτάω μάλλον εννοείς 20 συνολικά...:doh:

grace
08-03-12, 15:00
παιδια γιατι ο κυκλος να εξαρταται απο την διατροφη και μονο?? εγω πχ μια ζωη εχω οτι να ναι ορμονες... με οτι διατροφη και αν χω κανει..οσο τελεια οσο χαλια και να ταν..καποιες φορες τα χαπια πιστευω εστω για ενα διαστημα ειναι απαραιτητα :S

Ελίνα καλήσπέρα καταρχάς και απο εμένα! :) Εννοείται πως ο κύκλος δεν εξαρτάται αποκλειστικά απο τη διατροφή! Πρωτεύοντα ρόλο παίζουν οι ορμόνες και το γυναικολογικό σου σύστημα, απλα σε εμένα που όλες οι ορμονολογικές εξετάσεις είναι κομπλέ και δεν έχω πχ πολυκυστικές κτλ είναι καθαρά λόγω διατροφής και έντονης προπόνησης! Συν το άγχος κ μια άσχημη ψυχολογική περίοδο που πέρασα! Ένας συνδυασμός ήταν αρκετός! Οι κοπέλες με ορμονολογικά σαφώς και δεν γλιτώνουν τα φαρμακα!

grace
08-03-12, 15:02
Στον δικό μου τον οργανισμό κ το τονίζω αυτό, τα χάπια δεν βοήθησαν καθόλου. Χρόνια παιδευόμουν μ αυτό το θέμα, χρόνια ξεκινούσα κ σταματούσα χάπια κ ποτέ δεν είδα μονιμο αποτέλεσμα. Μόλις έφτιαξα τη διατροφή μου κ συγκεκριμένα μολις μου είπε η θεα Κασκάνη οτι θα βάζω απαραίτητα 4 κσ λάδι καθημερινά σε συνδιασμό με ομοιοπαθητική όλα ξεκίνησαν να δουλεύουν ρολόι. Ο,τι γυμναστική κ αν έκανα, όσο κ αν κουραζόμουν, όσο κ αν εξαντλουμουν.
Τα χάπια θεωρώ πως απλά επισπεύδουν κ εκβιάζουν μια διαδικασία εξομάλυνσης με φτωχά αποτελέσματα κ δυσανάλογο αντίκτυπο αναφορικά με τις ορμόνες που φορτώνουν τον οργανισμό.
Σε άλλους οργανισμούς βέβαια τα αντισυλληπτικά μπορεί πράγματι να βοηθησαν κ σίγουρα θα έχουν βοηθηθεί πολλές κοπέλες, δεν είμαι απόλυτη;)

Είσαι απόλυτα σωστή! Με κάλυψες! ;);)

grace
08-03-12, 15:13
:thumbup: Δεν θα μπορούσα να ταυτιστώ περισσότερο με την άποψή σου!

Συμφωνώ και εγω Ελενάρα! Καλό θα ήταν να γίνεται μόνο από άτομα που πραγματικά γνωρίζουν! Δεν χρειάζεται να πεσουμε και στο κρεββάτι λόγω τραυματισμού! :P
Και πολλές ασκήσεις είναι πολύ ριψοκίνδυνες!
Οποιος καταφέρει να έχει εμπειρία σε αθλητικό χώρο που διδάσκουν ειδικευμένοι αξίζει πραγματικά η εμπειρία και τονιζω πως ειναι addiction, τουλάχιστον σε μένα!

Όσο για τα κιλά μου έχεις απόοοοοολυτο δικιο και ποτέ δεν θα ήθελα να πέσω στα 46 kg διοτι πάνω απ'ολα δεν είναι και υγιές! Όπως ακριβώς το είπες! να μείνω εδω που είμαι με κάποια μυικότητα παραπάνω! :)

Stella
08-03-12, 15:17
GCD 17
15 καθισματα
15 προβολες σε ενα ποδι+15 στο αλλο
15 πλιε καθισματα αλλα πατατε στις μυτες των ποδιων σας και οχι σε ολο το πελμα (αυτό χωρίς παπούτσια γίνεται πιο σωστα, καλύτερα χωρίς...αλλά επειδή μετα ακολουθουν αλματάκια το έκανα με παπούτσια)
15 jump squats http://www.youtube.com/watch?v=utQShuge6Vk
Ολο αυτο επι δυο
Σημειωνετε χρονο’’

χρόνος -> 8' 29''
δυσκολούτσικο....:liftheavy:

eli_din3
08-03-12, 15:39
καλημερα κοριτσαρες......:welcome:
μην ξεχασετε σημερα...οποια θελει τον σφυγμομετρητη τον εχει σημερα στα λιδλ!!
εγω τον πηρα..:green:

πηγα και δεν τον ειχε..κ μη μ πειτε τελειεωσε κτλ..κριση εχουμε.. οι αλλοι δν εχουν να φανε..θα τρεξουν για σφυγομετρητες..

eli_din3
08-03-12, 15:41
Στον δικό μου τον οργανισμό κ το τονίζω αυτό, τα χάπια δεν βοήθησαν καθόλου. Χρόνια παιδευόμουν μ αυτό το θέμα, χρόνια ξεκινούσα κ σταματούσα χάπια κ ποτέ δεν είδα μονιμο αποτέλεσμα. Μόλις έφτιαξα τη διατροφή μου κ συγκεκριμένα μολις μου είπε η θεα Κασκάνη οτι θα βάζω απαραίτητα 4 κσ λάδι καθημερινά σε συνδιασμό με ομοιοπαθητική όλα ξεκίνησαν να δουλεύουν ρολόι. Ο,τι γυμναστική κ αν έκανα, όσο κ αν κουραζόμουν, όσο κ αν εξαντλουμουν.
Τα χάπια θεωρώ πως απλά επισπεύδουν κ εκβιάζουν μια διαδικασία εξομάλυνσης με φτωχά αποτελέσματα κ δυσανάλογο αντίκτυπο αναφορικά με τις ορμόνες που φορτώνουν τον οργανισμό.
Σε άλλους οργανισμούς βέβαια τα αντισυλληπτικά μπορεί πράγματι να βοηθησαν κ σίγουρα θα έχουν βοηθηθεί πολλές κοπέλες, δεν είμαι απόλυτη;)

οχι θεμα αντισυλληπτικων... τα αντισυλλ. ουτε εμενα με βοηθησαν....
λεω για χαπια ορμονικα... επισης δεν εχω την πολυτελεια να περιμενω να ρθει (εχει να ρθει απο τελη νοεμβρη).. ο γιατρος ειπε πως ο χρονος χωρις περιοδο εχει παρατραβηξει κ πως πρεπει να ρθει γιατι αλλιως υπαρχουν επιπτωσεις αλλου :S τι να πω δεν ξερω... εξαλλου οταν αρχισε αυτο δεν εκανα γυμναστικη καν.. και ετρωγα κ κανονικα:S

eli_din3
08-03-12, 15:43
Ελίνα καλήσπέρα καταρχάς και απο εμένα! :) Εννοείται πως ο κύκλος δεν εξαρτάται αποκλειστικά απο τη διατροφή! Πρωτεύοντα ρόλο παίζουν οι ορμόνες και το γυναικολογικό σου σύστημα, απλα σε εμένα που όλες οι ορμονολογικές εξετάσεις είναι κομπλέ και δεν έχω πχ πολυκυστικές κτλ είναι καθαρά λόγω διατροφής και έντονης προπόνησης! Συν το άγχος κ μια άσχημη ψυχολογική περίοδο που πέρασα! Ένας συνδυασμός ήταν αρκετός! Οι κοπέλες με ορμονολογικά σαφώς και δεν γλιτώνουν τα φαρμακα!

αααα ναι..αναφερομουν σε περιπτωσεις που οι εξετασεις δειχνουν διαταραξη ορμονων.. μια χαρα εισαι τοτε :)

SPANAKOPITA
08-03-12, 15:51
:thumbup: Δεν θα μπορούσα να ταυτιστώ περισσότερο με την άποψή σου!

εχετε καποιον καλο trainer γνωστη σε αθηνα να προτεινετε?αρχισα να διαβαζω λιγο παραπανω γι'αυτο σημερα και τελικα φαινεται πολυ δυνατο.σκεφτομαι να το κανω οταν φτασει ο καιρος να αλλαξω το τωρινο μου προγραμμα.επισης αρκει μονο αυτο αν πχ το κανεις για κανα μηνα χωρις τιποτα αλλο?

xelashai
08-03-12, 15:54
πηγα και δεν τον ειχε..κ μη μ πειτε τελειεωσε κτλ..κριση εχουμε.. οι αλλοι δν εχουν να φανε..θα τρεξουν για σφυγομετρητες..

θες να παω να στο παρω κ να στο στελω?

eli_din3
08-03-12, 15:59
θες να παω να στο παρω κ να στο στελω?

χαχαχα γλυκουλιιι..θα παω και σε ενα αλλο και βλεπουμε :/

SPANAKOPITA
08-03-12, 16:02
ρε κοριτσια μηπως ξερει καμια πως μπορω να δω ποιος ειναι ο κωδικος μου?θα μου πειτε πως μπαινω τοτε?απλα τωρα χρησιμοποιω εναν υπολογιστη που ειχα βαλει ρυθμιση να μπαινει αυτοματα παντα.οταν ομως χθες πηγα να μπω απο τον υπολογιστη στο σπιτι μου που δεν εχω κανει την ιδια ρυθμιση, δεν τον θυμομουν κ κλειδωθηκα.τωρα που ειμαι logged in θελω να αλλαξω τον κωδικο μου.αλλα για να δημιουργησω νεο θα πρεπει να ξερω τον τωρινο μου οπως ζηταει το πεδιο.μπορω καπου να βαλω το εμαιλ μου κ να μου στειλουν τον κωδικο?(φανταζομαι θα ειναι πολυ προφανες αλλα για καποιο λογο δεν το βλεπω)

xelashai
08-03-12, 16:05
ρε κοριτσια μηπως ξερει καμια πως μπορω να δω ποιος ειναι ο κωδικος μου?θα μου πειτε πως μπαινω τοτε?απλα τωρα χρησιμοποιω εναν υπολογιστη που ειχα βαλει ρυθμιση να μπαινει αυτοματα παντα.οταν ομως χθες πηγα να μπω απο τον υπολογιστη στο σπιτι μου που δεν εχω κανει την ιδια ρυθμιση, δεν τον θυμομουν κ κλειδωθηκα.τωρα που ειμαι logged in θελω να αλλαξω τον κωδικο μου.αλλα για να δημιουργησω νεο θα πρεπει να ξερω τον τωρινο μου οπως ζηταει το πεδιο.μπορω καπου να βαλω το εμαιλ μου κ να μου στειλουν τον κωδικο?(φανταζομαι θα ειναι πολυ προφανες αλλα για καποιο λογο δεν το βλεπω)
οταν ο κωδικος που βαζεις ειναι λαθος λογικα πρεπει να σου βγαζει μια ειδοποιηση να το πω...τελοςπαντων θα πρεπει να σου λεει να σου στειλουν νεο κωδικο...
στο mail σου δεν σου ειχαν στειλει τον κωδικο οταν εκανες την εγγραφη?

dorita
08-03-12, 16:26
ρε κοριτσια μηπως ξερει καμια πως μπορω να δω ποιος ειναι ο κωδικος μου?θα μου πειτε πως μπαινω τοτε?απλα τωρα χρησιμοποιω εναν υπολογιστη που ειχα βαλει ρυθμιση να μπαινει αυτοματα παντα.οταν ομως χθες πηγα να μπω απο τον υπολογιστη στο σπιτι μου που δεν εχω κανει την ιδια ρυθμιση, δεν τον θυμομουν κ κλειδωθηκα.τωρα που ειμαι logged in θελω να αλλαξω τον κωδικο μου.αλλα για να δημιουργησω νεο θα πρεπει να ξερω τον τωρινο μου οπως ζηταει το πεδιο.μπορω καπου να βαλω το εμαιλ μου κ να μου στειλουν τον κωδικο?(φανταζομαι θα ειναι πολυ προφανες αλλα για καποιο λογο δεν το βλεπω)

βαζεις το ονομα κ το password(1 τελοσπαντων..)πατας go....
θα σε πεταξει εξω κ θα σου βλαλει μια φορμα πανω στην αποια πρεπει να πατησεις το κουμπι εδω
επειτα εμφανιζεται αυτη η φορμα...στην οποια θα απαντησεις στις μαυρες ερωτησεις...

Φόρμα Ανάκτησης Χαμένου Κωδικού
Αν ξεχάσατε το όνομα χρήστη ή τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας αποσταλεί το όνομα χρήστη με μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου και να μηδενιστεί ο παλιός σας κωδικός πρόσβασης. Όταν συμπληρώσετε τη διεύθυνση του ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που χρησιμοποιήσατε κατά την εγγραφή σας, θα σας αποσταλούν οδηγίες για το πως θα μηδενίσετε τον παλιό σας κωδικό πρόσβασης.

Διεύθυνση Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου:
Random Question:
Πόσο κάνει δύο + πέντε;


και οι υπολοιπες λεπτομεριες mail sou!!;);)

dorita
08-03-12, 16:29
πηγα και δεν τον ειχε..κ μη μ πειτε τελειεωσε κτλ..κριση εχουμε.. οι αλλοι δν εχουν να φανε..θα τρεξουν για σφυγομετρητες..

εγω πηγα πρωι πρωι ...τι να πω;;;δεν ξερω!!
στο προσπεκτους σημερα ελεγε..

eli_din3
08-03-12, 16:30
εγω πηγα πρωι πρωι ...τι να πω;;;δεν ξερω!!
στο προσπεκτους σημερα ελεγε..

:(

grace
08-03-12, 16:38
εχετε καποιον καλο trainer γνωστη σε αθηνα να προτεινετε?αρχισα να διαβαζω λιγο παραπανω γι'αυτο σημερα και τελικα φαινεται πολυ δυνατο.σκεφτομαι να το κανω οταν φτασει ο καιρος να αλλαξω το τωρινο μου προγραμμα.επισης αρκει μονο αυτο αν πχ το κανεις για κανα μηνα χωρις τιποτα αλλο?

Γεια σου spanakopita ( τι όνομα ειναι αυτο καλε???? κανεις την καλύτερη σπανακόπιτα να φανταστω εεε? :green::green:)
Λοιπόν να σου απαντηήσω σε αυτό που ρωτάς για αυτη την προπόνηση που όπως είπε και η Ελένη είναι ολόκληρη φιλοσοφία και δεν ταιριάζει σε όλους! Σίγουρα υπάρχουν και trainers αλλά ειναι καλύτερα να πας σε οργανωμένο αθλητικό χώρο που να το προπονούν ειδικευμενοι! Υπάρχουν κάποια στην αθήνα όπως ένα στην Καλλιθέα! Το θέμα είναι να έχεις τη δυνατότητα να πηγαίνεις την λςρα που γίνονται οι προπονήσεις γιατι προπονούνται όλοι ομαδικά κ όχι την ώρα που βολεύει τον καθένα! Επίσης δεν ειναι ένα πρόγραμμα απλά για να αλλάξεις το προγραμμα με τα βάρη που κάνεις τωρα, είναι εντελώς διαφορετική νοοτροπία γυμναστικής που το αποτέλεσμα εγγειται στο κατα πόσο πίστα ακολουθείς τον ρυθμό και τρόπο άσκησης. Πολλοί λένε πως κάνουν crossfit και ούτε ξέρουν τι ειναι, όπως είπε και η Ελένη! ;);)
Σαφως και δεν χρειάζεται τπτ άλλο, απο μόνο του είναι αρκετό! Ελπιζω να βοήθησα! Αν ενδιαφέρεσαι πραγματικα μπορώ να σου πω κ άλλες λεπτομέρειες! :)

SPANAKOPITA
08-03-12, 16:40
οταν ο κωδικος που βαζεις ειναι λαθος λογικα πρεπει να σου βγαζει μια ειδοποιηση να το πω...τελοςπαντων θα πρεπει να σου λεει να σου στειλουν νεο κωδικο...
στο mail σου δεν σου ειχαν στειλει τον κωδικο οταν εκανες την εγγραφη?

ενταξει πλεον ολα κομπλε!thanks:)

SPANAKOPITA
08-03-12, 16:41
βαζεις το ονομα κ το password(1 τελοσπαντων..)πατας go....
θα σε πεταξει εξω κ θα σου βλαλει μια φορμα πανω στην αποια πρεπει να πατησεις το κουμπι εδω
επειτα εμφανιζεται αυτη η φορμα...στην οποια θα απαντησεις στις μαυρες ερωτησεις...

Φόρμα Ανάκτησης Χαμένου Κωδικού
Αν ξεχάσατε το όνομα χρήστη ή τον κωδικό σας, μπορείτε να ζητήσετε να σας αποσταλεί το όνομα χρήστη με μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου και να μηδενιστεί ο παλιός σας κωδικός πρόσβασης. Όταν συμπληρώσετε τη διεύθυνση του ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που χρησιμοποιήσατε κατά την εγγραφή σας, θα σας αποσταλούν οδηγίες για το πως θα μηδενίσετε τον παλιό σας κωδικό πρόσβασης.

Διεύθυνση Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου:
Random Question:
Πόσο κάνει δύο + πέντε;


και οι υπολοιπες λεπτομεριες mail sou!!;);)

ευχαριστω πολυ μανιτσα!:)

dorita
08-03-12, 16:43
ευχαριστω πολυ μανιτσα!:)

τι σημαινει καλε αυτο...απο το μαν - μανιτσα;;;:)

SPANAKOPITA
08-03-12, 16:50
Γεια σου spanakopita ( τι όνομα ειναι αυτο καλε???? κανεις την καλύτερη σπανακόπιτα να φανταστω εεε? :green::green:)
Λοιπόν να σου απαντηήσω σε αυτό που ρωτάς για αυτη την προπόνηση που όπως είπε και η Ελένη είναι ολόκληρη φιλοσοφία και δεν ταιριάζει σε όλους! Σίγουρα υπάρχουν και trainers αλλά ειναι καλύτερα να πας σε οργανωμένο αθλητικό χώρο που να το προπονούν ειδικευμενοι! Υπάρχουν κάποια στην αθήνα όπως ένα στην Καλλιθέα! Το θέμα είναι να έχεις τη δυνατότητα να πηγαίνεις την λςρα που γίνονται οι προπονήσεις γιατι προπονούνται όλοι ομαδικά κ όχι την ώρα που βολεύει τον καθένα! Επίσης δεν ειναι ένα πρόγραμμα απλά για να αλλάξεις το προγραμμα με τα βάρη που κάνεις τωρα, είναι εντελώς διαφορετική νοοτροπία γυμναστικής που το αποτέλεσμα εγγειται στο κατα πόσο πίστα ακολουθείς τον ρυθμό και τρόπο άσκησης. Πολλοί λένε πως κάνουν crossfit και ούτε ξέρουν τι ειναι, όπως είπε και η Ελένη! ;);)
Σαφως και δεν χρειάζεται τπτ άλλο, απο μόνο του είναι αρκετό! Ελπιζω να βοήθησα! Αν ενδιαφέρεσαι πραγματικα μπορώ να σου πω κ άλλες λεπτομέρειες! :)

γεια σου κ σενα grace!βασικα απο τη στιγμη που ξεκινησα κυκλικα εντονα προγραμματα για ολο το σωμα με βαρη και σπριντακια,ασκησεις με βαρος του σωματος κλπ που κρατουσαν 20-30 λεπτα κολλησα.πρωτον ηταν συντομα και ολοι και ολες εχουμε φανταζομαι γεματο καθημερινο προγραμμα,2ον μου εβγαινε η ψυχη και ενιωθα/νιωθω οτι πραγματικα γυμναζομαι και 3ον δεν βαριεμαι καθολου.οποτε αρχικα νομιζα οτι αυτο που κανω μαλλον ειναι ενα ειδος crossfit αλλα απο αυτα που ειπε η ελενη μετα μαλλον δεν ειναι.μοιαζει κατα πολυ αλλα δεν ειναι αυτο καθεαυτο.οποτε ναι ενδιαφερομαι παρα πολυ για να κανω για κανα μηνα αρχικα να δω αποτελεσματα και αν μ'αρεσει αλλα αυτο μολισ τελειωσω το τωρινο μου προγραμμα.οτι πληροφοριες παραπανω εχεις ..ΞΕΡΝΑ ΤΕς!:P μπηκα και στο blog της κοπελιας απο την καλλιθεα.φαινεται αρκετα καλη.εσυ τι λες μιας και εχεισ δοκιμασει?επισης καλο φαινεται και το http://www.primalcrossfit.gr/.

SPANAKOPITA
08-03-12, 16:52
τι σημαινει καλε αυτο...απο το μαν - μανιτσα;;;:)

χαχα.ειναι απο κατω απο το αυλακι πελοποννησο μερια απο το μανα μου που λενε.ειμαι πρωτευουσιανα με μια υπολανθανουσα βλαχια!:P

PEGY
08-03-12, 18:23
pegy..εχεις ασχοληθει με την ομοιοπαθητικη?...
το ψαχνω τωρα τελευταια μηπως βρω λυση..

Κάποια στιγμή ναι, είχα ζητήσει βοήθεια κ αυτό γιατί με έπεισε ο......παππούς μου!! Όλη του τη ζωή τυρρανιόταν με την υγεία του, λεφτά, ταλαιπωρίες σε γιατρούς. Έκανε ομοιοπαθητική κ τώρα είναι περδίκι!
Μερικές φορές η κλασσική ιατρική δεν βοηθά....


Ευτυχώς που εδώ γράφουμε μόνο γυναίκες γιατι θα έβαζα στοίχημα οτι θα δεχόμουν sark attact απο τον Αντρίκο:green:

marvin
08-03-12, 23:12
Κάποια στιγμή ναι, είχα ζητήσει βοήθεια κ αυτό γιατί με έπεισε ο......παππούς μου!! Όλη του τη ζωή τυρρανιόταν με την υγεία του, λεφτά, ταλαιπωρίες σε γιατρούς. Έκανε ομοιοπαθητική κ τώρα είναι περδίκι!
Μερικές φορές η κλασσική ιατρική δεν βοηθά....


Ευτυχώς που εδώ γράφουμε μόνο γυναίκες γιατι θα έβαζα στοίχημα οτι θα δεχόμουν sark attact απο τον Αντρίκο:green:


:rolf::rolf::rolf:Καλησπερα !!!!

Gianna
08-03-12, 23:21
Και γω είχα θέμα με τον κύκλο. Όταν είχα φτάσει στα 46 κιλά και 11% λίπος ο οργανισμός τα παιξε και προσπάθησα κάποιο καιρό μόνο με διατροφή και αφού πήρα κιλά να μου ξανάρθει (μιλάμε για 1,5 χρόνο χωρίς, έτσι...), αλλά δεν, οπότε και με την συμβουλή του γυναικολόγου πήρα αντισυλληπτικά (yasmin) για 4 μήνες και μου ερχόταν ρολόι. Τώρα τα σταμάτησα και αυτός είναι ο πρώτος μήνας που περιμένω να δω τι θα κάνει μόνος του ο οργανισμός και αν συνήλθε. Μου πε και ο γιατρός βέβαια ότι ο.κ τώρα είμαι κανονική σε κιλά (52,50) και λίπος (17), αλλά και πάλι η έντονη γυμναστική μπορεί να οδηγήσει στο να μην μου έρθει περίοδος πάλι:( και έχω ένα φόβο...

eli_din3
09-03-12, 01:22
τι ειναι το quark???

Miss Fit
09-03-12, 02:52
τι ειναι το quark???

είδος γιαουρτιου, :welcome:

katerina.
09-03-12, 07:38
KAΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ :welcome:εχω ξυπνησει απο τις 5 ....ε:welcome:χω μαγειρεμα δικο μου και της υπολοιπης οικογενειας...παλι και σημερα θα τρεχω για πολλες δουλειες.εξω μεσα.....θα ειμαι παντου αλλη μια μερα ΠΟΛΥ ΓΕΜΑΤΗ ..ελπιζω να τα βγαλω περα...;);)

grace
09-03-12, 09:01
Κορίτσια καλημέρα! :turtle::turtle:
Για προτείνετε καμια καλή πολυβιταμίνη! το ψάχνω εδώ κ καιρο... :)

grace
09-03-12, 09:01
KAΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ :welcome:εχω ξυπνησει απο τις 5 ....ε:welcome:χω μαγειρεμα δικο μου και της υπολοιπης οικογενειας...παλι και σημερα θα τρεχω για πολλες δουλειες.εξω μεσα.....θα ειμαι παντου αλλη μια μερα ΠΟΛΥ ΓΕΜΑΤΗ ..ελπιζω να τα βγαλω περα...;);)

Θετική ενέργεια και δυνατή μουσική!!!!!! :turtle::turtle::turtle:

PEGY
09-03-12, 09:33
:rolf::rolf::rolf:Καλησπερα !!!!

:roll::welcome:

sofia82
09-03-12, 10:09
Καλημέρα σε όλες σας! Έχω μια απορία επειδή και ο φίλος μου παίρνει πρωτεΐνη σε ρόφημα ποια είναι ακριβώς η δουλειά της. Ξέρω ότι σε κάποιες περιπτώσεις είναι απαραίτητη απλά εγώ προτιμώ τη μέθοδο της σωστής διατροφής. Τι αναλογίες πρέπει να χρησιμοποιούνται;

marvin
09-03-12, 11:52
Καλημέρα σε όλες σας! Έχω μια απορία επειδή και ο φίλος μου παίρνει πρωτεΐνη σε ρόφημα ποια είναι ακριβώς η δουλειά της. Ξέρω ότι σε κάποιες περιπτώσεις είναι απαραίτητη απλά εγώ προτιμώ τη μέθοδο της σωστής διατροφής. Τι αναλογίες πρέπει να χρησιμοποιούνται;

Μετα την προπονηση και εφοσον εχουμε δουλεψει καλα ,οι μυς μας εχουν ''τραυματιστει'',αυτο ειναι και το ζητουμενο σε καποιους ωστε να εχουν μια σχετικη μυικη αναπτυξη.Εμεις εκεινη την ωρα χρειαζεται να τους δωσουμε .την ''τροφη '' που χρειαζονται ωστε να θρεψουν ..να ''επουλοθουν ''.Υπαρχει στο σωμα μας ενα διαστημα μιας ωρας περιπου μετα την προπονηση που οτι φαμε το χρησιμοποιει για την θρεψη των μυων.Εδω η πρωτεινη ροφημα..εχει την δυνατοτητα να αποροφηθει γρηγορα και να φτασει εκει που πρεπει μεσα στο σωστο χρονο,καθως μετα απο αυτη την ωρα οτι φαμε θα ειναι απλες θερμιδες ..δηλαδη ενεργεια.Οχι οτι αν φαμε φαγακι που να εχει μεσα πρωτεινη δεν θα βοηθησει απλα θα αργησει να αποροφηθει λογο διασπασης των τροφων και πεψης.(σορυ αν τα λεω μπαλακιστικα).
Τωρα η δοση συνηθως ειναι ενα σκουπ με 200 μλ νερο.

eli_din3
09-03-12, 16:22
είδος γιαουρτιου, :welcome:

ως τυρι το βρισκω :S ξερουμε που μπορουμε να το βρουμε?

xelashai
09-03-12, 21:55
καλησπέρα....:welcome:
το λενακι να χει παλι προβλημα με το pc?...:unsure:

voulaki
09-03-12, 22:03
καλησπέρα....:welcome:
το λενακι να χει παλι προβλημα με το pc?...:unsure:
Έλα ντε!

Miss Fit
09-03-12, 22:38
ως τυρι το βρισκω :S ξερουμε που μπορουμε να το βρουμε?

χμμ... πάλι στα λιντλ στα σε στειλω... δεν ειμαι όμως και σιγουρη... ισως να μην έχουν,εγώ Γερμανία το έτρωγα.

Νομίζω η Γιάννα θα ξέρει, κάπου το ειχα δει στο λόγκ της.

Με το σφυγμομετρητη τι έκανες;

eli_din3
09-03-12, 23:36
Θα ηθελα να σας πω λιγο σχετικα με την μαμα μου... εκανε σημερα λιπομετρηση...ειναι 1.64..58 κιλα .. 44 χρονων
της βρηκαν--> μυικη μαζα 46.2 kg
λιπος 22,3%

πως την κοβετε??? πρωτον.. και δευτερον..της βρηκε ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ κατακρατηση.... λογω αντικαταθλιπτικων που επαιρνε... της ειπε πως η διατροφη δεν παιζει κανενα ρολο..και παιζει μονο το νερο :S τελος γυμναζεται 3-4 φορες την βδομαδα αλλα δεν προσεχει την διατροφη της (οχι οτι τρωει και τιποτα τραγικο..οπως ολοι μας πριν αρχισουμε να προσεχουμε)
ποια ειναι η γνωμη σας??

eli_din3
09-03-12, 23:38
χμμ... πάλι στα λιντλ στα σε στειλω... δεν ειμαι όμως και σιγουρη... ισως να μην έχουν,εγώ Γερμανία το έτρωγα.

Νομίζω η Γιάννα θα ξέρει, κάπου το ειχα δει στο λόγκ της.

Με το σφυγμομετρητη τι έκανες;

σημερα ετρεχα με την σχολη..αυριο θα παω παλι να δω :/

dorita
10-03-12, 00:07
gumaki;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

που εισαι...............:unsure::unsure::unsure:

amst
10-03-12, 02:06
Καληνύχταααααααα

gym
10-03-12, 06:04
κοριτσια μου τι κανετε?

εγω οπως βλεπετε απο την ωρα δεν κοιμαμαι...:green:

ηδη εχει ξεκινησει το συνεριο που ελεγα και τρεχω πανω κατω..μαζι με ολα τα αλλα της καθημερινοτητας μου

μεχρι κ κυριακη θα ειμαι λιγο ον περιεργες ωρες οπως τωρα κ οσο αντεχω...

γι αυτο λιγη κατανοηση ως προς τα πμ και γενικα ερωτησεις...

θα απανταω οσο μπορω αυτο το διημερο αλλα επειδη δεν θελω τσαπατσουλιες οτι δεν απαντησω,εννοειται θα απαντηθει μετα...

αν προσπερασω κατι,εννοειται μου το ξαναλετε...

στα πμ ξαναλεω...τα ειδα...θα απαντησω λειτερ!


μην χαλαρωνετε εεεεεεεεεεεεεεε...εχω πρακτορες λεμε!


υ.γ. μπορει να ειμαι ψοφια αλλα δεν μπορω να μην αναφερω το οτι σημερα πεταξαααα λεμε στην ακρο γιογκα...ακριδα εγινα ακριδα!:green::green::green::green::green::green::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

gym
10-03-12, 06:07
Θα ηθελα να σας πω λιγο σχετικα με την μαμα μου... εκανε σημερα λιπομετρηση...ειναι 1.64..58 κιλα .. 44 χρονων
της βρηκαν--> μυικη μαζα 46.2 kg
λιπος 22,3%

πως την κοβετε??? πρωτον.. και δευτερον..της βρηκε ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ κατακρατηση.... λογω αντικαταθλιπτικων που επαιρνε... της ειπε πως η διατροφη δεν παιζει κανενα ρολο..και παιζει μονο το νερο :S τελος γυμναζεται 3-4 φορες την βδομαδα αλλα δεν προσεχει την διατροφη της (οχι οτι τρωει και τιποτα τραγικο..οπως ολοι μας πριν αρχισουμε να προσεχουμε)
ποια ειναι η γνωμη σας??

μια χαρα ειναι η μαμα σου στα κιλα της...λιπος ας διωξει η γυναικα αλλα αφου δεν θελει διατροφη ας αυξησει την γυμανστικη της...αν δεν γουσταρει βαρη ας βαραει αεροβιο

δεν θα την κανουμε αλλωστε κ τουμπανακι την μαμα...φτανει μια τουμαπνιασμενη στην οικογενειας σας...(εσενα εννοω ε/...:green::green:)

αμα ειναι διατεθιμενη να προσεχει τι τρωει τοτε εννοειται θα δει πιο καλα αποτελεσματα


αναλογα τι θελει η γυναικα κ τι μπορει να κανει

gym
10-03-12, 06:09
Καλημέρα σε όλες σας! Έχω μια απορία επειδή και ο φίλος μου παίρνει πρωτεΐνη σε ρόφημα ποια είναι ακριβώς η δουλειά της. Ξέρω ότι σε κάποιες περιπτώσεις είναι απαραίτητη απλά εγώ προτιμώ τη μέθοδο της σωστής διατροφής. Τι αναλογίες πρέπει να χρησιμοποιούνται;


Μετα την προπονηση και εφοσον εχουμε δουλεψει καλα ,οι μυς μας εχουν ''τραυματιστει'',αυτο ειναι και το ζητουμενο σε καποιους ωστε να εχουν μια σχετικη μυικη αναπτυξη.Εμεις εκεινη την ωρα χρειαζεται να τους δωσουμε .την ''τροφη '' που χρειαζονται ωστε να θρεψουν ..να ''επουλοθουν ''.Υπαρχει στο σωμα μας ενα διαστημα μιας ωρας περιπου μετα την προπονηση που οτι φαμε το χρησιμοποιει για την θρεψη των μυων.Εδω η πρωτεινη ροφημα..εχει την δυνατοτητα να αποροφηθει γρηγορα και να φτασει εκει που πρεπει μεσα στο σωστο χρονο,καθως μετα απο αυτη την ωρα οτι φαμε θα ειναι απλες θερμιδες ..δηλαδη ενεργεια.Οχι οτι αν φαμε φαγακι που να εχει μεσα πρωτεινη δεν θα βοηθησει απλα θα αργησει να αποροφηθει λογο διασπασης των τροφων και πεψης.(σορυ αν τα λεω μπαλακιστικα).
Τωρα η δοση συνηθως ειναι ενα σκουπ με 200 μλ νερο.

:thumbup::thumbup:

οπως κ να προσθεσω οτι η πρωτεινη-ροφημα απλα μας βοηθαει...

πχ λογω χρονου δεν μπορεις να κουβαλας ταπερακια εξω κτλ...οκ ...εχεις το ροφημα το πινεις κ εισαι μπομπα

ειναι φαγητο...ΦΑΓΗΤΟ....ειμαι της αποψης να προτιμαμε φαγητο αλλα η πρωτεινη ως ροφημα μας λυνει τα χερια πργματικα πολλες φορες

gym
10-03-12, 06:17
GTD 22

Η πιο κρισιμη μερα/μερες σε μια εβδομαδα απο θεμα διατροφης ειναι το σαββατοκυριακο.

Συνηθως χαλαρωνουμε απο δουλειες και υποχρεωσεις αλλα και απο γυμναστικη αρα...και απο...διατροφη?:unsure:

Γιατι?Δεν ειστε ευχαριστημενες με τη διατροφη σας κ θελετε διαλειμμα?ΧΜ...τοτε να ξαναδειτε τη διατροφη σας κ να φροντισετε να μην νιωθετε στερηση.;)

Εννεοιται ειμαστε ανθρωποι και θα φαμε κ τη λιχουδια μας αλλα μην ξεχνατε...το φρουσκωμα και το πρηξιμο απο το γουρουνιασμα ειναι χειροτερο αισθημα απο οποιαδηποτε στιγμιαια αισθηση ευχαριστησης απο σαβουρα μαζεμενη!

Γι'αυτο λοιπον...μην ξεχνατε!

41803

gym
10-03-12, 06:22
Κορίτσια καλημέρα! :turtle::turtle:
Για προτείνετε καμια καλή πολυβιταμίνη! το ψάχνω εδώ κ καιρο... :)



γεια σου ρε γρασε τρελοκοριτσο...δεν σε ξεχασα ε...;)

εδω ειναι ενα τοπικ με πολυβιταμινες αλλα κ πολλα αλλα αν θες να ψαχτεις...

εχει κ αξιολογησεις...ριξε μια ματια να δεις...

http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?52-Health-Supps

grace
10-03-12, 12:40
γεια σου ρε γρασε τρελοκοριτσο...δεν σε ξεχασα ε...;)

εδω ειναι ενα τοπικ με πολυβιταμινες αλλα κ πολλα αλλα αν θες να ψαχτεις...

εχει κ αξιολογησεις...ριξε μια ματια να δεις...

http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?52-Health-Supps

Μην ανυσηχείς Ελενάκι! Κάνε το προγραμματάκι σου και εμείς εδώ είμαστε!

κοίταξα τα τοπικς αλλά ειναι πολλες και δεν ξέρω ποιά να πρωτοδιαλέξω! :P:P

Αν θέλεις κ εσυ φυσικά κ μπορείς πρότεινέ μου μια που να έχεις χρησιμοποιήσει! Θα προτιμούσα να έχει κ χρώμιο μέσα! ;)

Το ξέρω οτι δεν ξεχνάς! :) Οποτε βρεις χρόνο μ απαντας ( στο πμ ) :P

PEGY
10-03-12, 14:43
GTD 22

το φρουσκωμα και το πρηξιμο απο το γουρουνιασμα ειναι χειροτερο αισθημα απο οποιαδηποτε στιγμιαια αισθηση ευχαριστησης απο σαβουρα μαζεμενη!

Γι'αυτο λοιπον...μην ξεχνατε!

41803

Αχ, Ελένη!!!!!!!!!!!!!

Ευχομαι ένα υπέροχο Σαββατοκύριακο;)

Nastya
10-03-12, 14:47
Ξεκινησα να παιρνω evening primrose oil ,εχω δει πολυ μεγαλη διαφορα στους πονους περιοδου:shock:. Επιτελους δεν διπλωνομαι στα δυο:green:

PEGY
10-03-12, 14:57
Ξεκινησα να παιρνω evening primrose oil ,εχω δει πολυ μεγαλη διαφορα στους πονους περιοδου:shock:. Επιτελους δεν διπλωνομαι στα δυο:green:

Πολύ πολύ καλό, όντως!

Σκέψου όμως ότι δίνεις γύρω στα 20 με 30 ευρώ για μια συσκεασία, την στιγμή που μπορείς απλά να αυξήσεις λίγο το λαδάκι σου στη σαλάτα(κ εννοώ ελάχιστα κατα 1 κγ) ή να πάρεις κανένα αβοκάντο κ να τρως 1φετα την ημέρα κ να έχεις τα ίδια υπέροχα αποτελέσματα.

Εγώ το προσπάθησα αυτό κ γι αυτό τις σταμάτησα τις κάψουλες

Nastya
10-03-12, 15:07
Αν θυμαμαι καλα πληρωσα 25 ευρω , η συσκευασια εχει 240 softgels και ειναι χιλιαρες.

Τι να σου πω, εμενα αυτο με τα λιπαρα παντως δε με βοηθησε :unsure:

PEGY
10-03-12, 15:12
ok! είναι πολύ καλή τιμή! εγώ είχα πάρει ένα με 60 μέσα, έπρεπε να παίρνω 2-4 την ημέρα κ πλήρωσα γύρω στο 30άρι....
Μάλλον δεν έκανα καλή έρευνα αγοράς!

Nastya
10-03-12, 15:16
Στην αρχη ειχα ρωτησει σε ενα φαρμακειο απο περιεργεια, τρελη διαφορα τιμης :shock::shock: Σκετη απατη πραγματικα.
Αν ψαξεις στο ιντερνετ θα βρεις διαφορες τιμες. Ειχα βρει καποια στιγμη και με 11 ευρω αλλα δεν το προλαβα.

Την επομενη φορα θα ξερεις :toast::thumbup:

koukoutsaki
10-03-12, 17:41
Γεια σας και απο μενα !!!! Εχω λιωσει να σας διαβαζω τις τελευταιες μερες χαααχαχα αποφασισα να γραφτω και εγω και χαιρομαι που θα μιλαω καθημερινα με αλλα ...gym freaks διοτι κανεις απ την παρεα μου δεν ειναι ....:(
Λοιπον στο θεμα μας γυμναζομαι δεκα χρονια αλλα απο σαβουρα στη διατροφη αλλο τιποτα και παλι καλα που ειμαι οπως ειμαι !!!! Τωρα ομως τερμα τα ψεματα δεν ειμαστε πια 18 χρονων!!! Ηδη εχω κοψει τα ..καθημερινα γλυκα (!) και τις διαφορες σαβουρες.... Εδω και δυο τρεις βδομαδες δηλαδηΠαντως ηδη ξεπρηστηκα ηδη ξετουμπανιασα πολυ νερο..... πολυ κατακρατηση.....

Λοιπον να συνεχισω. Αυτο με αναπτερωσε γιατι αρχισα να μπαινω σε θεοσταενα ρουχα μου αλλα ξερω οτι τωρα αρχιζει το ζορι ...

Ειμαι 30, 1,70 ακριβως, 61 κιλα (σημερα ξαναζυγιστηκα.....) στα καλα μου ειμαι 57-58..... Αλλα θελει σφιξιμο το κορμι και γραμμωση .
Εχω τον κλασικο γυναικειο μεσογειακο σωματοτυπο.

Απο γυμναστικη οτι ειχα χτισει τοσα χρονια το ειχα χτισει μονο με βαρη, χωρις πλακα, τους τελευταιους μηνες δοκιμασα ομαδικα φιτνες πιλατες κλπ δε δουλευουν στο κορμι μου αντιθετως μου ανοιγαν την ορεξη να τρωω κ παραπανω.... Κ παει η γραμμωση...:(
Ξαναρχισα ομως τις τελευταιες βδομαδες εντατικα και οταν περασαν τα πιασιματα αρχισα σιγα σιγα να μοιραζω ομαδες, τωρα απο δευτερα λεω να ξεκινησω ΜΙΑ μυικη ομαδα καθε μερα - παω 4 με 5 φορες......
Αυτα για αρχη νεες μου φιλες!!!Θα σας πω κι αλλα χαχααχα

xelashai
10-03-12, 17:45
χαχαχχα....καλως τη κ απο δω....:welcome:
να τη κι αλλη γλυκατζου...
βρε καπως πρεπει να σε λέμε όμως ε??....:P

koukoutsaki
10-03-12, 17:53
Νινα θα με λετε αλλα και κουκουτσακι δεν εχω κανενα προβλημα χχαχχαχχα
ναι ασε τα χω βρει σκουρα αλλα ειμαι και πολυ πεισματαρα , στο σπιτι κυκλοφορουν μερεντες και φερερο και τα αγγιζει ο συζυγος εγω κανω τον κινεζο!!!!! Γιατι αμα δεν τον κανω δε θα κουμπωνουν τα miss sixty....:(

xelashai
10-03-12, 17:58
Νινα θα με λετε αλλα και κουκουτσακι δεν εχω κανενα προβλημα χχαχχαχχα
ναι ασε τα χω βρει σκουρα αλλα ειμαι και πολυ πεισματαρα , στο σπιτι κυκλοφορουν μερεντες και φερερο και τα αγγιζει ο συζυγος εγω κανω τον κινεζο!!!!! Γιατι αμα δεν τον κανω δε θα κουμπωνουν τα miss sixty....:(

χαχαχα...μπραβο καλα κανεις...τον κινεζο εμεις...:chinese:
εγραψες για σαβουριτσες ομως...για πες...

eli_din3
10-03-12, 18:01
Νινα θα με λετε αλλα και κουκουτσακι δεν εχω κανενα προβλημα χχαχχαχχα
ναι ασε τα χω βρει σκουρα αλλα ειμαι και πολυ πεισματαρα , στο σπιτι κυκλοφορουν μερεντες και φερερο και τα αγγιζει ο συζυγος εγω κανω τον κινεζο!!!!! Γιατι αμα δεν τον κανω δε θα κουμπωνουν τα miss sixty....:(

καλωσηρθες νινα!!:) συζυγος??? ε αμαααν..μονο εγω ειμαι το σκατομωρο εδω μεσα :(

koukoutsaki
10-03-12, 18:01
Τι να πρωτοπω που αμα πω θα με κανετε ban απο αγανακτηση !!!!! Μεχρι τα 30 καταβροχθιζα τα παντα ολη μερα ολη νυχτα οτι σαβουρα κ γλυκο υπαρχει σα να μην υπηρχε αυριο κ ελεγα ελα μωρε τα καιω με τη γυμναστικη !!!! Βεβαια δεν εβαζα αλλα κυτταριτιδα υπηρχε ! Αρχισαν ομως να σφιγγουν τα λουρια, τα στενα τα παντελονια, και σε φωτο απ τις γιορτες εβλεπα αντι για τον εαυτο μου σαν μοσχαρι κρεοπωλειου ετσι μου φαινοτανε.... Πολυ λαιμαργια και δε χορταινα και με τιποτα !!!! Καποια στιγμη ομως ο οργανισμος εκδικειται και λεει κανε κατι πριν να ειναι αργα αρχιζω κ μαζευω λιπος!!!!!! Οποτε τις τελευταιες βδομαδες ειπαμε αλλαγες και προσοχη.......Υποθετω ως το καλοκαιρι θα ειμαι σε καλη κατασταση τι λετε???

xelashai
10-03-12, 18:06
καλα εκανες κ το πηρες αποφαση...;)
τελος οι σαβουριτσες...ετσι?...ετσι..ετσι!
αν θελεις βαλε φωτο στο ημερολογιο που ανοιξες κ για την καθε μερα σου να γραφεις προπονηση κ διατροφη...
παντως για τα γλυκακια επειδη ειχα κ εγω την ιδια συμπεριφορα με εσενα πρεπει να βρεις μονιμη λυση...

koukoutsaki
10-03-12, 18:09
Ναι πρεπει να βρω και ποιος θα με φωτογραφισει ομως χαχαχαχαχα ε ναι θα γραφω , πες μου τι λυση? σοκολατες πρωτεινης???? lol καθε ποτε μπορουμε να φαμε γλυκο ????

xelashai
10-03-12, 18:16
Ναι πρεπει να βρω και ποιος θα με φωτογραφισει ομως χαχαχαχαχα ε ναι θα γραφω , πες μου τι λυση? σοκολατες πρωτεινης???? lol καθε ποτε μπορουμε να φαμε γλυκο ????

ωχ..καταλαβα...:P....
λοιπον σιγα σιγα...βημα βημα...
ξεκινα με το ημερολογιο...βγαλε μονη σου φωτο στον καθρεφτη...(δες κ των υπολοιπων κοριτσιων για να καταλαβεις)...θα γραφεις τη διατροφουλα σου κ θα διορθωνουμε σιγα σιγα ...οκ?
κ θα βρουμε λυση κ για τα γλυκα...;)

koukoutsaki
10-03-12, 18:19
Ε ναι πρεπει να βρουμε κοριτσακια μου γιατι η που θα πρεπει να αγορασω σακο του μποξ στο σπιτι η που θα με πιασει και θα με κουνησει καμια ωρα και θα μου γυρισει το ματι αναποδα!!!!!Προς το παρον τη βολευω με φρουτα κ ενα κουταλακι μελι στο πρωινο κουακερ....Το καλοκαιρι 0=+0 παγωτο κανει ???

xelashai
10-03-12, 18:22
Ε ναι πρεπει να βρουμε κοριτσακια μου γιατι η που θα πρεπει να αγορασω σακο του μποξ στο σπιτι η που θα με πιασει και θα με κουνησει καμια ωρα και θα μου γυρισει το ματι αναποδα!!!!!Προς το παρον τη βολευω με φρουτα κ ενα κουταλακι μελι στο πρωινο κουακερ....Το καλοκαιρι 0=+0 παγωτο κανει ???
...βρε σταματα να σκεφτεσαι τα γλυκα...:spank:...απο τωρα τι παγωτο θα φας σχεδιαζεις?:rolf::rolf:

eli_din3
10-03-12, 18:30
...βρε σταματα να σκεφτεσαι τα γλυκα...:spank:...απο τωρα τι παγωτο θα φας σχεδιαζεις?:rolf::rolf:

να σου πω την αληθεια και εγω τα παγωτα σκεφτομαι...

xelashai
10-03-12, 18:33
να σου πω την αληθεια και εγω τα παγωτα σκεφτομαι...
να κι εσυ...:spank:..για να μαθεις...:P
μαζευτείτε μωρεεε.....αν με παρασυρετε χαθήκατε...

eli_din3
10-03-12, 18:35
να κι εσυ...:spank:..για να μαθεις...:P
μαζευτείτε μωρεεε.....αν με παρασυρετε χαθήκατε...

ααα καλη εισαιιιι..εμεις να κανουμε τις παρασπονδιες μας κ συ να μενεις κυρια..δεν καταλαβεεεςς :P χαχαχ

koukoutsaki
10-03-12, 18:35
Ενταξει κοριτσια ας δειξουμε χαρακτηρα νερο πολυ μπακακακι και πρασινο τσαιιιιιιιιιιιιιι:P

grace
10-03-12, 18:39
Νινα θα με λετε αλλα και κουκουτσακι δεν εχω κανενα προβλημα χχαχχαχχα
ναι ασε τα χω βρει σκουρα αλλα ειμαι και πολυ πεισματαρα , στο σπιτι κυκλοφορουν μερεντες και φερερο και τα αγγιζει ο συζυγος εγω κανω τον κινεζο!!!!! Γιατι αμα δεν τον κανω δε θα κουμπωνουν τα miss sixty....:(

Γεια σου Νινάκι και δεν πειράζει που εισαι γλυκατζού! :P:P Όλοι με τις αδυναμίες τους! :green:
Εχεις μπλεξει με gym freaks πραγματικά παντως πιστεύω! :welcome::welcome:
ΕΕΕΕΕ !!!!!! αμα ειναι για τα miss sixty πρεπει να συμμαζευτείς γιατι κοστίζουν κιολασ τα άτιμα! τζαμπα τα αγοράζουμε? :green::green:

grace
10-03-12, 18:40
καλωσηρθες νινα!!:) συζυγος??? ε αμαααν..μονο εγω ειμαι το σκατομωρο εδω μεσα :(

Και εγω... :green::green:

koukoutsaki
10-03-12, 18:41
Ελα ντε πανακριβα τα ατιμα αλλα πολυ ωραιαααααα
Ρε κοριτσακια μια απορια. Γιατι στους καθρεφτες σπιτι μου με βλεπω ικανοποιητικη και στο gym ΑΡΚΟΥΔΑ????????

eli_din3
10-03-12, 18:44
Ελα ντε πανακριβα τα ατιμα αλλα πολυ ωραιαααααα
Ρε κοριτσακια μια απορια. Γιατι στους καθρεφτες σπιτι μου με βλεπω ικανοποιητικη και στο gym ΑΡΚΟΥΔΑ????????

εγω το αντιθετο..στο γυμ με βλεπω θεα πανελεπτη πανψυλη με ποδαρες και στο σπιτι..ασε :P παιζει ρολο ο καθρευτης.ειναι καθρεφτες που σε παχαινουν αλλοι που σε αδυνατιζουν και οι κανονικοι..προφανως το δικο μ γυμ βαζει τους δευτερους για να νομιζεις πως κατι κανεις και να συνεχισεις να πληρωνεις :P στο δικο σ τους πρωτους για να σας αγχωνει και να τρελενεστε και να μην σταματησετε να πληρωνετε :P

grace
10-03-12, 18:45
GTD 22

Η πιο κρισιμη μερα/μερες σε μια εβδομαδα απο θεμα διατροφης ειναι το σαββατοκυριακο.

Συνηθως χαλαρωνουμε απο δουλειες και υποχρεωσεις αλλα και απο γυμναστικη αρα...και απο...διατροφη?:unsure:

Γιατι?Δεν ειστε ευχαριστημενες με τη διατροφη σας κ θελετε διαλειμμα?ΧΜ...τοτε να ξαναδειτε τη διατροφη σας κ να φροντισετε να μην νιωθετε στερηση.;)

Εννεοιται ειμαστε ανθρωποι και θα φαμε κ τη λιχουδια μας αλλα μην ξεχνατε...το φρουσκωμα και το πρηξιμο απο το γουρουνιασμα ειναι χειροτερο αισθημα απο οποιαδηποτε στιγμιαια αισθηση ευχαριστησης απο σαβουρα μαζεμενη!

Γι'αυτο λοιπον...μην ξεχνατε!

41803


Πόσο μα πόοοσο σωστή μπορεί να είσαι! :P

Εγω παλι δεν εχω θέμα με τη γυμναστική ( ίσα ίσα εκεί πρέπει να χαλαρώνω λιγάκι τα σκ! )

Άλλα αν παω έξω για φαγητο μπορει να φάω κ μια πιατελα γλυκα, ειδικά αν έχω να φαω και κανα 2μηνο! Μετά να δείτε τυψεις... Ούτε να κοιμηθώ δεν μπορώ...:(
Αλλά ειναι με τις μερες μου!

grace
10-03-12, 18:48
εγω το αντιθετο..στο γυμ με βλεπω θεα πανελεπτη πανψυλη με ποδαρες και στο σπιτι..ασε :P παιζει ρολο ο καθρευτης.ειναι καθρεφτες που σε παχαινουν αλλοι που σε αδυνατιζουν και οι κανονικοι..προφανως το δικο μ γυμ βαζει τους δευτερους για να νομιζεις πως κατι κανεις και να συνεχισεις να πληρωνεις :P στο δικο σ τους πρωτους για να σας αγχωνει και να τρελενεστε και να μην σταματησετε να πληρωνετε :P

Αχαχαχαχαχα! :):)
Ισχύει αυτο! να παμε τοτε σε gym χωρίς καθρεύτες..

koukoutsaki
10-03-12, 18:50
Σε πολυ παλιοτερο γυμναστηριο πριν χρονια με εβλεπα σουπερ! Στα τωρινα αρκουδιαρα σας λεω! Ντρεπομαι να κοιταξω τους καθρεφτες χαχαχαχαχχ μπορει να εχετε δικιο παντως τοτε να κοιταμε και σε διαφορα δοκιμαστηρια καταστηματων!

koukoutsaki
10-03-12, 18:53
Επισης δε σκεφτονται οι χαζοι αν εισαι πορωμενος θα πας και μπουσουλωντας ακομα ....Ασχετα απο το τι δειχνουν οι καθρεφτες, θα δουμε αν κουμπωνουν η οχι τα ρουχα μας!!!!!

eli_din3
10-03-12, 18:56
Επισης δε σκεφτονται οι χαζοι αν εισαι πορωμενος θα πας και μπουσουλωντας ακομα ....Ασχετα απο το τι δειχνουν οι καθρεφτες, θα δουμε αν κουμπωνουν η οχι τα ρουχα μας!!!!!

καλα μη το λες..εγω με εβλεπα και ελεγα..ουυ μπραβο καλη ειμαι τελικα.... και μολις παω σπιτι..ουυ μπραβο χαζη ειμαι τελικα :P

koukoutsaki
10-03-12, 18:58
Α μπα.... Περισσοτερο εμπιστευομαι τι λενε τα παντελονια μου....

dorita
10-03-12, 19:55
κοριτσια μου τι κανετε?

εγω οπως βλεπετε απο την ωρα δεν κοιμαμαι...:green:

ηδη εχει ξεκινησει το συνεριο που ελεγα και τρεχω πανω κατω..μαζι με ολα τα αλλα της καθημερινοτητας μου

μεχρι κ κυριακη θα ειμαι λιγο ον περιεργες ωρες οπως τωρα κ οσο αντεχω...

γι αυτο λιγη κατανοηση ως προς τα πμ και γενικα ερωτησεις...



καλη συνεχεια κ καλη δυναμη gumaki....;);)

εμεις εδω ειμαστε κ σε περιμενουμε........:welcome:

Nastya
10-03-12, 20:32
εγω το αντιθετο..στο γυμ με βλεπω θεα πανελεπτη πανψυλη με ποδαρες και στο σπιτι..ασε :P παιζει ρολο ο καθρευτης.ειναι καθρεφτες που σε παχαινουν αλλοι που σε αδυνατιζουν και οι κανονικοι..προφανως το δικο μ γυμ βαζει τους δευτερους για να νομιζεις πως κατι κανεις και να συνεχισεις να πληρωνεις :P στο δικο σ τους πρωτους για να σας αγχωνει και να τρελενεστε και να μην σταματησετε να πληρωνετε :P

Στο δικο μου αν ερθεις θα πιστευεις οτι εισαι ο Shrek

vickypek
10-03-12, 21:26
κοριτσαρες μου γεια χαρα κι απο μενα!!!
μου πηρε λιγο καιρο να διαβασω οοοολα τα ποστ σας αλλα επιτελους εφτασα να συγχρονιστω κι εγω!μπορω να πω οτι απο τις αποψεις σας και τις σκεψεις σας εχω ταυτιστει πολλες φορες και νιωθω να βρηκα -επιτελους- γυναικες που με καταλαβαινουν γιατι οι φιλες μου δεν ασχολουνται με γυμναστηρια διατροφες κλπ.με λενε Βικη ειμαι 22 χρ 1,63 και 51 κιλα.ποτε δεν ειχα προβλημα με το σωμα μου στο σπιτι προσεχαμε αρκετα διατροφη τωρα μετα απο προβληματα υγειας που ξεπεραστηκαν προσεχουμε διπλα!ξεκινησα πριν 1 1/2 χρονο γυμναστηριο τρεξιμο βαρη και πορωθηκα!περασα βεβαια απο φαση τρελας για γραμμωση εχασα περιοδο εκοβα υδατ και αλλες τετοιεσ...μ**κιες.το πληρωσα!τωρα συνεχιζω μεν τρεξιμο διαλειμματικη κυριως 3/βδομαδα βαρη 3/βδομαδα μετα το αεροβιο συνηθως με προγραμμα απ το γυμν θα στο ποσταρω ελενη καποια στιγμη να μου πεις τη γνωμη σου!με τη διατροφη παιδευομαι λιγο γιατι καταλαβα οτι τωρα που δουλευω σαν τρελη(ειμαι φυσικοθεραπευτρια...χωρις ωραριο οσο παει!)εχω αυξημενες αναγκες απλα δεν ξερω τι να προσθεσω!η διατροφη μου:
8: ενα ποτ γαλα,40γρ βρωμη κραν μπερι αμυγδαλα μπλουμπερι και μελι-ποοοοολυ το γουσταρω το πρωινο!
12: χουφτα ξηροκαρπια
2:οσπρια 2/βδομαδα,ψαρι-σαλατες 1/βδομαδα, μοσχαρι-πατατα 2/βδομαδα και λαδερα 2/βδομαδα,μαγειρικη μαμας..με 30γρ τυρι λαιτ και μια φετα ολικης ψωμι
6:μπανανα
7:προπονηση
9.30:σαλατα με αυγο/κοτοπουλο 1 κ.σ λαδι λιναροσπορο 'η γιαουρτι με 5 καρυδια και 1 φρυγανια..
τι λες να προσθεσω?να σημειωσω οτι δεν θελω να χασω ισως μαλλον να βαλω στο πανω μερος του σωματος αλλα μαλλον δεν θα μπορεσω να το απομονωσω ε?
συγγνωμη για το τεραστιο ποστ ηθελα τοοοσο καιρο να σας γραψω και περιμενα να συγχρονιστω!!μες την τρελα ειστε!!!καλο σ/κ καλη επιτυχια στο συνεδριο ελενη!!!

xelashai
10-03-12, 21:33
καλώς τη...:welcome:... Βίκυ...αν καταλαβαίνω σωστά ε??
εμένα γιατι μου φαίνεται οτι τρως λίγο??
(ποια μιλάει βέβαια αλλα τελοςπαντων)

voulaki
10-03-12, 21:37
κοριτσαρες μου γεια χαρα κι απο μενα!!!
μου πηρε λιγο καιρο να διαβασω οοοολα τα ποστ σας αλλα επιτελους εφτασα να συγχρονιστω κι εγω!μπορω να πω οτι απο τις αποψεις σας και τις σκεψεις σας εχω ταυτιστει πολλες φορες και νιωθω να βρηκα -επιτελους- γυναικες που με καταλαβαινουν γιατι οι φιλες μου δεν ασχολουνται με γυμναστηρια διατροφες κλπ.με λενε Βικη ειμαι 22 χρ 1,63 και 51 κιλα.ποτε δεν ειχα προβλημα με το σωμα μου στο σπιτι προσεχαμε αρκετα διατροφη τωρα μετα απο προβληματα υγειας που ξεπεραστηκαν προσεχουμε διπλα!ξεκινησα πριν 1 1/2 χρονο γυμναστηριο τρεξιμο βαρη και πορωθηκα!περασα βεβαια απο φαση τρελας για γραμμωση εχασα περιοδο εκοβα υδατ και αλλες τετοιεσ...μ**κιες.το πληρωσα!τωρα συνεχιζω μεν τρεξιμο διαλειμματικη κυριως 3/βδομαδα βαρη 3/βδομαδα μετα το αεροβιο συνηθως με προγραμμα απ το γυμν θα στο ποσταρω ελενη καποια στιγμη να μου πεις τη γνωμη σου!με τη διατροφη παιδευομαι λιγο γιατι καταλαβα οτι τωρα που δουλευω σαν τρελη(ειμαι φυσικοθεραπευτρια...χωρις ωραριο οσο παει!)εχω αυξημενες αναγκες απλα δεν ξερω τι να προσθεσω!η διατροφη μου:
8: ενα ποτ γαλα,40γρ βρωμη κραν μπερι αμυγδαλα μπλουμπερι και μελι-ποοοοολυ το γουσταρω το πρωινο!
12: χουφτα ξηροκαρπια
2:οσπρια 2/βδομαδα,ψαρι-σαλατες 1/βδομαδα, μοσχαρι-πατατα 2/βδομαδα και λαδερα 2/βδομαδα,μαγειρικη μαμας..με 30γρ τυρι λαιτ και μια φετα ολικης ψωμι
6:μπανανα
7:προπονηση
9.30:σαλατα με αυγο/κοτοπουλο 1 κ.σ λαδι λιναροσπορο 'η γιαουρτι με 5 καρυδια και 1 φρυγανια..
τι λες να προσθεσω?να σημειωσω οτι δεν θελω να χασω ισως μαλλον να βαλω στο πανω μερος του σωματος αλλα μαλλον δεν θα μπορεσω να το απομονωσω ε?
συγγνωμη για το τεραστιο ποστ ηθελα τοοοσο καιρο να σας γραψω και περιμενα να συγχρονιστω!!μες την τρελα ειστε!!!καλο σ/κ καλη επιτυχια στο συνεδριο ελενη!!!:welcome:καλως ηρθες βικυ, σε γενικες γραμμες σε βρισκω μια χαρα απο διατροφη μενει νΑ ΠΟΣΤΑΡΕΙς και το προγραμμα σου να σου πουν οι πιο εμπειρες και κυριως η ελενη βεβαια πως το βρισκει, καλη αρχη!!;)

eli_din3
10-03-12, 21:38
κοριτσαρες μου γεια χαρα κι απο μενα!!!
μου πηρε λιγο καιρο να διαβασω οοοολα τα ποστ σας αλλα επιτελους εφτασα να συγχρονιστω κι εγω!μπορω να πω οτι απο τις αποψεις σας και τις σκεψεις σας εχω ταυτιστει πολλες φορες και νιωθω να βρηκα -επιτελους- γυναικες που με καταλαβαινουν γιατι οι φιλες μου δεν ασχολουνται με γυμναστηρια διατροφες κλπ.με λενε Βικη ειμαι 22 χρ 1,63 και 51 κιλα.ποτε δεν ειχα προβλημα με το σωμα μου στο σπιτι προσεχαμε αρκετα διατροφη τωρα μετα απο προβληματα υγειας που ξεπεραστηκαν προσεχουμε διπλα!ξεκινησα πριν 1 1/2 χρονο γυμναστηριο τρεξιμο βαρη και πορωθηκα!περασα βεβαια απο φαση τρελας για γραμμωση εχασα περιοδο εκοβα υδατ και αλλες τετοιεσ...μ**κιες.το πληρωσα!τωρα συνεχιζω μεν τρεξιμο διαλειμματικη κυριως 3/βδομαδα βαρη 3/βδομαδα μετα το αεροβιο συνηθως με προγραμμα απ το γυμν θα στο ποσταρω ελενη καποια στιγμη να μου πεις τη γνωμη σου!με τη διατροφη παιδευομαι λιγο γιατι καταλαβα οτι τωρα που δουλευω σαν τρελη(ειμαι φυσικοθεραπευτρια...χωρις ωραριο οσο παει!)εχω αυξημενες αναγκες απλα δεν ξερω τι να προσθεσω!η διατροφη μου:
8: ενα ποτ γαλα,40γρ βρωμη κραν μπερι αμυγδαλα μπλουμπερι και μελι-ποοοοολυ το γουσταρω το πρωινο!
12: χουφτα ξηροκαρπια
2:οσπρια 2/βδομαδα,ψαρι-σαλατες 1/βδομαδα, μοσχαρι-πατατα 2/βδομαδα και λαδερα 2/βδομαδα,μαγειρικη μαμας..με 30γρ τυρι λαιτ και μια φετα ολικης ψωμι
6:μπανανα
7:προπονηση
9.30:σαλατα με αυγο/κοτοπουλο 1 κ.σ λαδι λιναροσπορο 'η γιαουρτι με 5 καρυδια και 1 φρυγανια..
τι λες να προσθεσω?να σημειωσω οτι δεν θελω να χασω ισως μαλλον να βαλω στο πανω μερος του σωματος αλλα μαλλον δεν θα μπορεσω να το απομονωσω ε?
συγγνωμη για το τεραστιο ποστ ηθελα τοοοσο καιρο να σας γραψω και περιμενα να συγχρονιστω!!μες την τρελα ειστε!!!καλο σ/κ καλη επιτυχια στο συνεδριο ελενη!!!

το απογευματινο σου πριν την προπονηση θελει και λιγη πρωτεινουλα...

(δαφνη δασκαλε π διδασκες ρ :P)

voulaki
10-03-12, 21:39
καλώς τη...:welcome:... Βίκυ...αν καταλαβαίνω σωστά ε??
εμένα γιατι μου φαίνεται οτι τρως λίγο??
(ποια μιλάει βέβαια αλλα τελοςπαντων)σπουργιτακι μου εσυ μιλας για λιγο φαγητο??:P

xelashai
10-03-12, 21:47
σπουργιτακι μου εσυ μιλας για λιγο φαγητο??:P
....41822


(δαφνη δασκαλε π διδασκες ρ :P)
εδω κοιτάξτε βρε... φίλες να σου πετύχουν...:P:P

Gianna
10-03-12, 22:14
ως τυρι το βρισκω :S ξερουμε που μπορουμε να το βρουμε?

Είναι κάτι μεταξύ τυριού κρέμας και γιαουρτιού. Μάλιστα αυτό που παίρνω (Andechser Natur) από βιολογικά περιέχει και γιαούρτι, είναι λίγο ιδιαίτερη γεύση βέβαια, ωραία υφή σε όποιον αρέσει το σχετικά πηχτό γιαούρτι, αλλά λίγο ξινούλι/ξενερωτούλι για μερικούς. (ένας φίλος που του έδωσα το τρώει με 3 κουταλιές μέλι:green:)

Stella
10-03-12, 23:25
Βίκυ καλωσήλθες!!!:welcome:
Με το καιρό θα σε γνωρίσουμε καλύτερα!
Καλή επιτυχία για αρχή και να σου πω ότι ....μια φυσιοθεραπευτρια τη χρειαζόμασταν!!!:green: (εγώ είμαι το διαλυμμένο του φορουμ!)
Οι συμβουλές σου θα είναι πολύτιμες!!!
Και ότι θες και μπορούμε να βοηθήσουμε...ευχαρίστως!;)

katerina.
10-03-12, 23:44
:welcome:
Γεια σας και απο μενα !!!! Εχω λιωσει να σας διαβαζω τις τελευταιες μερες χαααχαχα αποφασισα να γραφτω και εγω και χαιρομαι που θα μιλαω καθημερινα με αλλα ...gym freaks διοτι κανεις απ την παρεα μου δεν ειναι ....:(
Λοιπον στο θεμα μας γυμναζομαι δεκα χρονια αλλα απο σαβουρα στη διατροφη αλλο τιποτα και παλι καλα που ειμαι οπως ειμαι !!!! Τωρα ομως τερμα τα ψεματα δεν ειμαστε πια 18 χρονων!!! Ηδη εχω κοψει τα ..καθημερινα γλυκα (!) και τις διαφορες σαβουρες.... Εδω και δυο τρεις βδομαδες δηλαδηΠαντως ηδη ξεπρηστηκα ηδη ξετουμπανιασα πολυ νερο..... πολυ κατακρατηση.....

Λοιπον να συνεχισω. Αυτο με αναπτερωσε γιατι αρχισα να μπαινω σε θεοσταενα ρουχα μου αλλα ξερω οτι τωρα αρχιζει το ζορι ...

Ειμαι 30, 1,70 ακριβως, 61 κιλα (σημερα ξαναζυγιστηκα.....) στα καλα μου ειμαι 57-58..... Αλλα θελει σφιξιμο το κορμι και γραμμωση .
Εχω τον κλασικο γυναικειο μεσογειακο σωματοτυπο.

Απο γυμναστικη οτι ειχα χτισει τοσα χρονια το ειχα χτισει μονο με βαρη, χωρις πλακα, τους τελευταιους μηνες δοκιμασα ομαδικα φιτνες πιλατες κλπ δε δουλευουν στο κορμι μου αντιθετως μου ανοιγαν την ορεξη να τρωω κ παραπανω.... Κ παει η γραμμωση...:(
Ξαναρχισα ομως τις τελευταιες βδομαδες εντατικα και οταν περασαν τα πιασιματα αρχισα σιγα σιγα να μοιραζω ομαδες, τωρα απο δευτερα λεω να ξεκινησω ΜΙΑ μυικη ομαδα καθε μερα - παω 4 με 5 φορες......
Αυτα για αρχη νεες μου φιλες!!!Θα σας πω κι αλλα χαχααχα



:welcome::welcome::welcome:welcome!!!

vickypek
10-03-12, 23:51
Βίκυ καλωσήλθες!!!:welcome:
Με το καιρό θα σε γνωρίσουμε καλύτερα!
Καλή επιτυχία για αρχή και να σου πω ότι ....μια φυσιοθεραπευτρια τη χρειαζόμασταν!!!:green: (εγώ είμαι το διαλυμμένο του φορουμ!)
Οι συμβουλές σου θα είναι πολύτιμες!!!
Και ότι θες και μπορούμε να βοηθήσουμε...ευχαρίστως!;)


οοοοοο,τι θελεις Στελλα και μπορω να βοηθησω μετα χαρας!!στις τενοντιτιδες παντως που αναφερθηκατε θελει τις πρωτες μερες καλο παγο λεμε!!αρκετη ωρα!!και γιατρο με τη μια γιατι με τις συνεχεις υποτροπες...κακο..χανουμε και προπονησεις και φυσικα δυσχεραινουμε την καθημερινοτητα!

katerina.
10-03-12, 23:53
κοριτσαρες μου γεια χαρα κι απο μενα!!!
μου πηρε λιγο καιρο να διαβασω οοοολα τα ποστ σας αλλα επιτελους εφτασα να συγχρονιστω κι εγω!μπορω να πω οτι απο τις αποψεις σας και τις σκεψεις σας εχω ταυτιστει πολλες φορες και νιωθω να βρηκα -επιτελους- γυναικες που με καταλαβαινουν γιατι οι φιλες μου δεν ασχολουνται με γυμναστηρια διατροφες κλπ.με λενε Βικη ειμαι 22 χρ 1,63 και 51 κιλα.ποτε δεν ειχα προβλημα με το σωμα μου στο σπιτι προσεχαμε αρκετα διατροφη τωρα μετα απο προβληματα υγειας που ξεπεραστηκαν προσεχουμε διπλα!ξεκινησα πριν 1 1/2 χρονο γυμναστηριο τρεξιμο βαρη και πορωθηκα!περασα βεβαια απο φαση τρελας για γραμμωση εχασα περιοδο εκοβα υδατ και αλλες τετοιεσ...μ**κιες.το πληρωσα!τωρα συνεχιζω μεν τρεξιμο διαλειμματικη κυριως 3/βδομαδα βαρη 3/βδομαδα μετα το αεροβιο συνηθως με προγραμμα απ το γυμν θα στο ποσταρω ελενη καποια στιγμη να μου πεις τη γνωμη σου!με τη διατροφη παιδευομαι λιγο γιατι καταλαβα οτι τωρα που δουλευω σαν τρελη(ειμαι φυσικοθεραπευτρια...χωρις ωραριο οσο παει!)εχω αυξημενες αναγκες απλα δεν ξερω τι να προσθεσω!η διατροφη μου:
8: ενα ποτ γαλα,40γρ βρωμη κραν μπερι αμυγδαλα μπλουμπερι και μελι-ποοοοολυ το γουσταρω το πρωινο!
12: χουφτα ξηροκαρπια
2:οσπρια 2/βδομαδα,ψαρι-σαλατες 1/βδομαδα, μοσχαρι-πατατα 2/βδομαδα και λαδερα 2/βδομαδα,μαγειρικη μαμας..με 30γρ τυρι λαιτ και μια φετα ολικης ψωμι


6:μπανανα
7:προπονηση
9.30:σαλατα με αυγο/κοτοπουλο 1 κ.σ λαδι λιναροσπορο 'η γιαουρτι με 5 καρυδια και 1 φρυγανια..
τι λες να προσθεσω?να σημειωσω οτι δεν θελω να χασω ισως μαλλον να βαλω στο πανω μερος του σωματος αλλα μαλλον δεν θα μπορεσω να το απομονωσω ε?
συγγνωμη για το τεραστιο ποστ ηθελα τοοοσο καιρο να σας γραψω και περιμενα να συγχρονιστω!!μες την τρελα ειστε!!!καλο σ/κ καλη επιτυχια στο συνεδριο ελενη!!!


καλη αρχη και απο μενα βικακι ...:welcome::welcome:ριξε μια ματια στα λογκ να παρεις ιδεες για το τι μπορεις να τρως

vickypek
10-03-12, 23:53
καλώς τη...:welcome:... Βίκυ...αν καταλαβαίνω σωστά ε??
εμένα γιατι μου φαίνεται οτι τρως λίγο??
(ποια μιλάει βέβαια αλλα τελοςπαντων)

ναι ρε δαφνη κι εγω τελικα ετσι νομιζω οτι ειναι λιγο..λεω να δοκιμασω πρωτεινη συμπληρωμα που εχετα αναφερθει αλλα θελω την πιο...ακινδυνη τα τρεμω λιγο!εεεε ποσα ασπραδια και κοτοπουλα πια??επηξαααα!!!τωρα λεω να βαλω και λιγο χταποδο-καλαμαρο-γαριδες στο βραδυνο βραστα/ψητα για αλλαγη!!

katerina.
10-03-12, 23:56
οοοοοο,τι θελεις Στελλα και μπορω να βοηθησω μετα χαρας!!στις τενοντιτιδες παντως που αναφερθηκατε θελει τις πρωτες μερες καλο παγο λεμε!!αρκετη ωρα!!και γιατρο με τη μια γιατι με τις συνεχεις υποτροπες...κακο..χανουμε και προπονησεις και φυσικα δυσχεραινουμε την καθημερινοτητα!

ΩΠΑ!!!εδω ειμαστε ...ξεκιναω απο δευτερα φυσικοθεραπειες για τον ωμο μου για πες:green:

vickypek
10-03-12, 23:58
καλη αρχη και απο μενα βικακι ...:welcome::welcome:ριξε μια ματια στα λογκ να παρεις ιδεες για το τι μπορεις να τρως

ναι ναι εχω πολυυυυυ διαβασμα ακομααα!!ευχαριστω μαμα του φορουμ καλως σας βρηκα!!!:):):):)

marvin
10-03-12, 23:58
Κουκουτσακι και Βικυ καλως ηρθατε και απο μενα!!!:welcome:

Stella
11-03-12, 00:01
ΩΠΑ!!!εδω ειμαστε ...ξεκιναω απο δευτερα φυσικοθεραπειες για τον ωμο μου για πες:green:

Kατερινούλα ξεκινάς τελικα ε; Καλά κάνεις!
Διάγνωση έχουμε;
Όσο θα κάνεις φυσιοθεραπείες νομίζω καλό είναι να μην το ζορίζεις το πάνω σώμα....
Τι σου είπε ο γιατρός; Ξαναπήγες ε;

koukoutsaki
11-03-12, 00:01
Κοριτσακια μου να ρωτησω κατι σε περιπτωση δυσκοιλιοτητος τι κανουμε???ε???? 2 δαμασκηνα? γιαουρτακι? μαλλον ειναι απο τον περιορισμο λιπους χαχαχαχ

xelashai
11-03-12, 00:01
ναι ρε δαφνη κι εγω τελικα ετσι νομιζω οτι ειναι λιγο..λεω να δοκιμασω πρωτεινη συμπληρωμα που εχετα αναφερθει αλλα θελω την πιο...ακινδυνη τα τρεμω λιγο!εεεε ποσα ασπραδια και κοτοπουλα πια??επηξαααα!!!τωρα λεω να βαλω και λιγο χταποδο-καλαμαρο-γαριδες στο βραδυνο βραστα/ψητα για αλλαγη!!
οχι γιατί φοβάσαι τρεμουλο??....απλη πρωτεινουλα...
θα σε βοηθήσει αλλά σαν το φαγητακι τίποτα :green:
αχ.... αγάπη οι γαριδουλες...τις τρώω άνετα νερόβραστες.. αλλά μην περνεις παράδειγμα απο μένα...:green:

vickypek
11-03-12, 00:01
ΩΠΑ!!!εδω ειμαστε ...ξεκιναω απο δευτερα φυσικοθεραπειες για τον ωμο μου για πες:green:

σου διεγωσαν απλη τενοντιτιδα ετσι??πολυυυυ παγο κατερινα!καλες διατασεις προσεκτικα μεχρι εκει που..τσιμπαει και βουρ για φυσικοθεραπεια!θα σου δωσει κι εκεινος οδηγιες για ασκησεις αλλα η αντισταση(βαρη) επιβαρυνει στα αρχικα σταδια..ο καθεις με τα μεσα που διαθετει δεν ξερω αν θα σου βαλει ρευματα η θα κανει μαλαξεις η αν διαθετει καλο λειζερ(ο πιο γρηγορος δρομος αν ειναι καλο)..ελπιζω οοοολα να πανε καλα!!

vickypek
11-03-12, 00:04
Κοριτσακια μου να ρωτησω κατι σε περιπτωση δυσκοιλιοτητος τι κανουμε???ε???? 2 δαμασκηνα? γιαουρτακι? μαλλον ειναι απο τον περιορισμο λιπους χαχαχαχ

βρωμη ακτινιδιο δαμασκηνο λιναροσπορος-σποροι γενικα-και βατομουρα τα τοπ!!εμενα με στελνουν με τη μια!ειδικα μετα το πρωινο βρωμη-γαλα-αποξηραμενα μπερις κι ενα εσπρεσσακι....τσουυυυυυυυυυυυπ!!!τρεχαλα!!!:):):)

xelashai
11-03-12, 00:05
ΩΠΑ!!!εδω ειμαστε ...ξεκιναω απο δευτερα φυσικοθεραπειες για τον ωμο μου για πες:green:

μανουλα..τι σου ειπε ο γιατρος?

koukoutsaki
11-03-12, 00:05
Που να βρω βατομουρα....πεφτουν μακρια οι βατομουριες χαχαχχα να παω σε μαγαζι με αποξηραμενα???? godgi berries κανουν? μηπως τα παστωνουν στη ζαχαρη????

vickypek
11-03-12, 00:06
οχι γιατί φοβάσαι τρεμουλο??....απλη πρωτεινουλα...
θα σε βοηθήσει αλλά σαν το φαγητακι τίποτα :green:
αχ.... αγάπη οι γαριδουλες...τις τρώω άνετα νερόβραστες.. αλλά μην περνεις παράδειγμα απο μένα...:green:

δεν φοβαμαι τρεμουλο βρε!!γενικα τα τρεμω μηπως μακροχρονια ..πειραξουν!λεω να την αρχισω θα μου λυσει τα χερια!κι εγω κι εγω λατρεια τα ψαροθαλασσινα!!σημερα λαυρακι....πεθανα!!!

koukoutsaki
11-03-12, 00:06
Εκει θα αναζητησω και λιναροσπορο??

Stella
11-03-12, 00:07
Κοριτσακια μου να ρωτησω κατι σε περιπτωση δυσκοιλιοτητος τι κανουμε???ε???? 2 δαμασκηνα? γιαουρτακι? μαλλον ειναι απο τον περιορισμο λιπους χαχαχαχ

Δαμασκηνα λίγα παραάνω από 2, βάλε 4-5!
Και μπολικο νεράκι!
Δε θα σε "στείλουν" με την πρώτη φορά...αλλά μετά απο 2-3 μέρες που θα τα τρως θα σε ρυθμίσουν μια χαρά!
Τουλάχιστον σε μένα πιάνει!;)

koukoutsaki
11-03-12, 00:08
Νερο αφθονο, μπακακακι που λεμε, δεν το συζητω καν... και πρασινο τσαι προσπαθω.... αληθεια να ναι απο τον περιορισμο του λιπους? (φαντασου τι κατεβαζα χαχαχ)

katerina.
11-03-12, 00:10
μανουλα..τι σου ειπε ο γιατρος?

τενοντιτιδα ...και απο βδομαδα φυσικοθεραπειες...δεν ειναι πολυ τραγικη η κατασταση μου ...αλλα μου ειπε οτι το σωμα μου ειναι πολυ σφιγμενο ...τσιταρισμενο απο τις ασκησεις με τα βαρη αλλα και απο την τσιτα που εχω ολη την μερα....μιση ωρα ΔΙΑΤΑΣΕΙς μολις τελειωνω το προγραμμα μη σου πω οτι χριεαζομαι και παραπανω για να λυθει το σωμα μου..

vickypek
11-03-12, 00:10
Νερο αφθονο, μπακακακι που λεμε, δεν το συζητω καν... και πρασινο τσαι προσπαθω.... αληθεια να ναι απο τον περιορισμο του λιπους? (φαντασου τι κατεβαζα χαχαχ)

στα μαγαζια με βιολογικα ναι τα παντα ολα εχουν συνηθως!ακομα κι εδω -επαρχια-και σπορους και ξηροκαρπια και αποξηραμενα βατομουρα ναι...το γοτζι τα σπαει ψαξε την διατροφικη αναλυση να τρελαθεις!

vickypek
11-03-12, 00:11
τενοντιτιδα ...και απο βδομαδα φυσικοθεραπειες...δεν ειναι πολυ τραγικη η κατασταση μου ...αλλα μου ειπε οτι το σωμα μου ειναι πολυ σφιγμενο ...τσιταρισμενο απο τις ασκησεις με τα βαρη αλλα και απο την τσιτα που εχω ολη την μερα....μιση ωρα ΔΙΑΤΑΣΕΙς μολις τελειωνω το προγραμμα μη σου πω οτι χριεαζομαι και παραπανω για να λυθει το σωμα μου..

συνδρομο υπερχρησης ναι..κοντευω να το παθω κι εγω στον καρπο απ τις μαλαξεις ολη μερα και μετα βαρη..θελει και λιγο ξεκουρασηηηη...τα λεω μπας και τ ακουσω κι εγω!!

katerina.
11-03-12, 00:13
σου διεγωσαν απλη τενοντιτιδα ετσι??πολυυυυ παγο κατερινα!καλες διατασεις προσεκτικα μεχρι εκει που..τσιμπαει και βουρ για φυσικοθεραπεια!θα σου δωσει κι εκεινος οδηγιες για ασκησεις αλλα η αντισταση(βαρη) επιβαρυνει στα αρχικα σταδια..ο καθεις με τα μεσα που διαθετει δεν ξερω αν θα σου βαλει ρευματα η θα κανει μαλαξεις η αν διαθετει καλο λειζερ(ο πιο γρηγορος δρομος αν ειναι καλο)..ελπιζω οοοολα να πανε καλα!!

μου εγραψε τενς χειρομαλαξεις και λειζερ...τωρα που θα τις ξεκινησω δεν θα μπορω να κανω παραλληλα το προγραμμα μου??:(

koukoutsaki
11-03-12, 00:14
στα μαγαζια με βιολογικα ναι τα παντα ολα εχουν συνηθως!ακομα κι εδω -επαρχια-και σπορους και ξηροκαρπια και αποξηραμενα βατομουρα ναι...το γοτζι τα σπαει ψαξε την διατροφικη αναλυση να τρελαθεις!

Εξαιρετικα θα τα ανζητησω Δευτερα πρωι και θα τα τρωω με το πρωινο γαλα με κουακερ ειναι καλα?

xelashai
11-03-12, 00:15
τενοντιτιδα ...και απο βδομαδα φυσικοθεραπειες...δεν ειναι πολυ τραγικη η κατασταση μου ...αλλα μου ειπε οτι το σωμα μου ειναι πολυ σφιγμενο ...τσιταρισμενο απο τις ασκησεις με τα βαρη αλλα και απο την τσιτα που εχω ολη την μερα....μιση ωρα ΔΙΑΤΑΣΕΙς μολις τελειωνω το προγραμμα μη σου πω οτι χριεαζομαι και παραπανω για να λυθει το σωμα μου..
βρε κατερινουλα μηπως να μεινεις εκτος για μερικες μερες να ξεκουραστεις οσο θα κανεις κ τις φυσικοθεραπειες?

katerina.
11-03-12, 00:16
συνδρομο υπερχρησης ναι..κοντευω να το παθω κι εγω στον καρπο απ τις μαλαξεις ολη μερα και μετα βαρη..θελει και λιγο ξεκουρασηηηη...τα λεω μπας και τ ακουσω κι εγω!!


[οναω και στον καρπο ..μονο στο δεξι και στην αρχη νομιζα οτι χρησιμοποιουσα λαθος τεχνικη..αλλα τελικα δεν ηταν απο αυτο...λυσσαω και εγω ολη μερα δεν καθομαι και λιγο!!!!

katerina.
11-03-12, 00:18
βρε κατερινουλα μηπως να μεινεις εκτος για μερικες μερες να ξεκουραστεις οσο θα κανεις κ τις φυσικοθεραπειες?

μετα θα χρειαστω ψυχολογο ...θα πεω σε καταθλιψη αν δεν παω γυμ:(:(:(
θα περιμενω να δω τι θα μου πει και η ελενη ισως να κανω λιγο πιο χαλαρα....αλλα οχι να μην παω και καθολου!!

Stella
11-03-12, 00:23
συνδρομο υπερχρησης ναι..κοντευω να το παθω κι εγω στον καρπο απ τις μαλαξεις ολη μερα και μετα βαρη..θελει και λιγο ξεκουρασηηηη...τα λεω μπας και τ ακουσω κι εγω!!

Το ίδιο έχω κι εγώ στον υπερακάνθιο...εδώ και μήνες ταλαιπωρούμαι...έκανα και 10 φυσιοθεραπείες (δυστυχώς σε νοσοκομείο οποτε laser όχι, μόνο ρευματα και υπέρηχο και 2-3 φορές χειρομαλάξεις).
Τώρα κάνω στο γυμναστήριο πρόγραμμα με λάστιχα για ενδυνάμωση όλου του στροφικού πετάλου...αλλά για να είμαι ειλικρινής με ενοχλει ακόμα (στο σπίτι όχι κατα τη διαρκεια της προπόνησης)
...και σήμερα δοκίμασα να πάρω μια έλξη αλλά πονάω δεν μπορώ να βάλω τόση δύναμη...;)

Stella
11-03-12, 00:25
[οναω και στον καρπο ..μονο στο δεξι και στην αρχη νομιζα οτι χρησιμοποιουσα λαθος τεχνικη..αλλα τελικα δεν ηταν απο αυτο...λυσσαω και εγω ολη μερα δεν καθομαι και λιγο!!!!

Πάγο στον καρπό Κατερινούλα πάγο!!!
Εγώ αν θυμάσαι για 2-3 μέρες δεν μπορούσα να τον κουνήσω καθόλου, το έδεσα με επίδεσμο 2 μερούλες και εκει στο νοσοκομείο που πήγαινα για τον ώμο επί της ευκαιρίας εκανα και 2 φορές υπέρηχο στον καρπό!
Ευτυχώς δεν κράτησε πολύ πέρασε!

Stella
11-03-12, 00:26
μετα θα χρειαστω ψυχολογο ...θα πεω σε καταθλιψη αν δεν παω γυμ:(:(:(
θα περιμενω να δω τι θα μου πει και η ελενη ισως να κανω λιγο πιο χαλαρα....αλλα οχι να μην παω και καθολου!!

Κατερίνα το γιατρό ρωτα για το αν μπορείς να το γυμναζεις κατά τη διαρκεια των συνεδριών! Δε σου είπε τίποτα;

katerina.
11-03-12, 00:33
Κατερίνα το γιατρό ρωτα για το αν μπορείς να το γυμναζεις κατά τη διαρκεια των συνεδριών! Δε σου είπε τίποτα;

δεν μου ειπε να μην πηγαινω ...αλλα να ,ην κανω τρελλα πραγματα τωρα το κατα ποσο τρελλα ειναι αυτα που κανω φδεν ξερω θα μου πει και φυσικοθεραπευτης

katerina.
11-03-12, 00:39
Πάγο στον καρπό Κατερινούλα πάγο!!!
Εγώ αν θυμάσαι για 2-3 μέρες δεν μπορούσα να τον κουνήσω καθόλου, το έδεσα με επίδεσμο 2 μερούλες και εκει στο νοσοκομείο που πήγαινα για τον ώμο επί της ευκαιρίας εκανα και 2 φορές υπέρηχο στον καρπό!
Ευτυχώς δεν κράτησε πολύ πέρασε!

στελλακι πιστευω να το ξεπερασω ευκολα ηδη αυτη τη βδομαδα που το πηγα χαλαρα ..στο γυμεχει σταματησει να με ποναει τοσο πολυ...οσο για το ποδι ο φθσκοθεραπευτης που το ειδε μου ειπε οτι ειναι οκ...εχει παρει αρκετα μυικα μου προτεινε να κανω και λιγα λαστιχα στο σπιτι....αλλα τις ασκησεις που μου ειπε τις προλαβε αλλος .......συν και οτι πρεπει να κανω και μερικες ασκησεις ισσοροπιας

marvin
11-03-12, 00:39
δεν μου ειπε να μην πηγαινω ...αλλα να ,ην κανω τρελλα πραγματα τωρα το κατα ποσο τρελλα ειναι αυτα που κανω φδεν ξερω θα μου πει και φυσικοθεραπευτης

Ειναι στο προγραμμα καθε φυσιοθεραπευτη μετα απο τις θεραπειες να σε ενταξει αυτος σιγα σιγα σε καποιες ασκησεις για ενδυναμωση του τραυματισμενου σημειου.Οποτε πιστευω οτι ο ιδιος θα σου προτινει να απεχεις τουλαχιστον απο τις ασκησεις που αφορουν τον ωμο ,στο γυμναστηριο!!Δες το και αλλιως..πια η ουσια να προσπαθει να σο θεραπευσει οταν εσυ μπορει να πηγαινεις γυμν και να βοηθας να μεγαλωσει ο τραυματισμος;

katerina.
11-03-12, 00:41
Ειναι στο προγραμμα καθε φυσιοθεραπευτη μετα απο τις θεραπειες να σε ενταξει αυτος σιγα σιγα σε καποιες ασκησεις για ενδυναμωση του τραυματισμενου σημειου.Οποτε πιστευω οτι ο ιδιος θα σου προτινει να απεχεις τουλαχιστον απο τις ασκησεις που αφορουν τον ωμο ,στο γυμναστηριο!!Δες το και αλλιως..πια η ουσια να προσπαθει να σο θεραπευσει οταν εσυ μπορει να πηγαινεις γυμν και να βοηθας να μεγαλωσει ο τραυματισμος;


εχεις δικιο μαρβιν μου....ασχετα με το τι λεω θα κανω οτι μου λενε για να μπορω να συνεχισω δυνατα!!;);)

vickypek
11-03-12, 00:43
δεν μου ειπε να μην πηγαινω ...αλλα να ,ην κανω τρελλα πραγματα τωρα το κατα ποσο τρελλα ειναι αυτα που κανω φδεν ξερω θα μου πει και φυσικοθεραπευτης

λαου λαου κατερινα για να μην κανει υποτροπες..μετα οντως δεν θα μπορεις να πας καθολου!κι εγω αυτα σκεφτομουν και ξενερωνα και το αφησα να ανασανει τωρα το σ/κ κι οντως ηρεμησε..με οσο λιγοτερη αντισταση μπορεις(βαρη) αν και το καλυετρο θα ηταν πληρης ξεκουραση τις πρωτες μερες εστω..

vickypek
11-03-12, 00:44
Εξαιρετικα θα τα ανζητησω Δευτερα πρωι και θα τα τρωω με το πρωινο γαλα με κουακερ ειναι καλα?

αααααψογα μονο μην ξανοιγεσαι πολυ μετρα το εγω βαζω μια κ.σ!εχουν αρκετες θερμιδες τα ατιμα!

Stella
11-03-12, 00:45
εχεις δικιο μαρβιν μου....ασχετα με το τι λεω θα κανω οτι μου λενε για να μπορω να συνεχισω δυνατα!!;);)
Ναι ναι Κατερινούλα!
Εσύ είσαι ένα απο τα καμάρια μας εδώ μέσα...οπότε έχεις την υποχρέωση να προσέχεις γιατί σε έχουμε για μεγάαααλα πράγματα!!!;)

katerina.
11-03-12, 00:50
Ναι ναι Κατερινούλα!
Εσύ είσαι ένα απο τα καμάρια μας εδώ μέσα...οπότε έχεις την υποχρέωση να προσέχεις γιατί σε έχουμε για μεγάαααλα πράγματα!!!;)

με κανεις και ντρεπομαι τωρα: :oops:....τι να πουμε και για τι μαρβιν τοτε που ειναι το top:bowdown:!!!!

Stella
11-03-12, 00:54
με κανεις και ντρεπομαι τωρα: :oops:....τι να πουμε και για τι μαρβιν τοτε που ειναι το top:bowdown:!!!!

Χαχαχα και αυτή αγαπημένη είναι...και αυτή.....:bowdown:

Μακάρι να είχα τη μισή από την αφοσίωσή της στη διατροφή!

Stella
11-03-12, 00:56
Βρε Κατερινιώ...τωρα μου΄ρθε.....φωτό από πλάτη σου δεν έχουμε! Έχουμε;;;;;:unsure:

katerina.
11-03-12, 00:58
κοτριτσαρες μου:welcome: καλο βραδυ ..αν δειτε το gymaki να μου το φιλησετε ..σταυρωτα ...!!!!;)

katerina.
11-03-12, 01:00
Βρε Κατερινιώ...τωρα μου΄ρθε.....φωτό από πλάτη σου δεν έχουμε! Έχουμε;;;;;:unsure:


δεν μπορω να βγαλω με το λαπτοπ τις βγσζω ..απο δευτερα που θα βαλω κανουργιες γιατι το χρωσταω θα γυρισγ λιγο στο πλαι μηπως και φανει κατι...δεν ξερα πως αλλιψως νατην τραβηξω ..εοιμαι και λιγο ασχετη με αυτα

marvin
11-03-12, 01:31
Ναι ναι Κατερινούλα!
Εσύ είσαι ένα απο τα καμάρια μας εδώ μέσα...οπότε έχεις την υποχρέωση να προσέχεις γιατί σε έχουμε για μεγάαααλα πράγματα!!!;)

Στελλα μου Καθε κοπελα εδω μεσα ειναι και ενα διαφορετικο αστερι.Ολες εχουμε ενα κοινο χομπι αλλα και σκοπο,αλλες ειναι λιγο πιο προχωρημενες απο καποιες αλλες και αυτο εχει να κανει με τα χρονια που γυμναζονται και το χρονο που διαθετουν.Ολες ομως μα ολες εισαστε μια και μια και δεν βαζω εμενα καθως ειμαι αυτη που τα γραφω.Εκει που εγω υστερω εσυ μπορει να εισαι πολυ καλυτερη..εκει που η κατρινα εχει ελλατωμα μπορει η Ελινα να το καταφερει καλυτερα και παει λεγοντας!!!!Ολες αν το πιστεψουμε μπορουμε να κανουμε μεγαλα πραγματα..αρκει να το πιστεψουμε ομως!!!:welcome:

Stella
11-03-12, 01:38
Στελλα μου Καθε κοπελα εδω μεσα ειναι και ενα διαφορετικο αστερι.Ολες εχουμε ενα κοινο χομπι αλλα και σκοπο,αλλες ειναι λιγο πιο προχωρημενες απο καποιες αλλες και αυτο εχει να κανει με τα χρονια που γυμναζονται και το χρονο που διαθετουν.Ολες ομως μα ολες εισαστε μια και μια και δεν βαζω εμενα καθως ειμαι αυτη που τα γραφω.Εκει που εγω υστερω εσυ μπορει να εισαι πολυ καλυτερη..εκει που η κατρινα εχει ελλατωμα μπορει η Ελινα να το καταφερει καλυτερα και παει λεγοντας!!!!Ολες αν το πιστεψουμε μπορουμε να κανουμε μεγαλα πραγματα..αρκει να το πιστεψουμε ομως!!!:welcome:

Ελα βρε ναιιιιι εννοείται αυτό ότι καθεμια μας είναι ξεχωριστή!:^^:
Αλλά αυτό δε σημαίνει ότι δε θα αναγνωρίσουμε τη δουλεια που εχετε κάνει εσύ ή η Κατερίνα στο σώμα σας μέσα από τις στερήσεις και τον κόπο σας!
Αυτό είναι που θαυμαζουμε και είναι καλό που υπάρχετε και΄σεις και μέσα από τον κόπο σας και το πάθος σας μας δίνετε κίνητρο να προσπαθούμε να γίνουμε καλύτερες!:thumbup:

koukoutsaki
11-03-12, 01:48
Κοριτσιαααα καλο βραδυ κ απο μενα μια χαρα και σημερα ο συζυγος ετρωγε γλυκο ταψιου πριν λιγο διπλα μου κι εγω ΟΥΤΕ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ δεν εγλυψα απλα εφαγα 2 φραουλες χιχι

marvin
11-03-12, 01:51
Κοριτσια οποια δεν βαριεται,ας διαβασει αυτο το αρθρο εχει ενδιαφερον νομιζω.
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?1569-%CE%97-%CF%83%CE%B7%CE%BC%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%BB%CE%B9%CF%80%CE%B1%CF%81%CF%8E%CE%BD-%CE%BF%CE%BE%CE%AD%CF%89%CE%BD-%CF%83%CF%84%CE%B7-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AE-%CF%84%CF%89%CE%BD-bodybuilders

Stella
11-03-12, 01:54
Κοριτσια οποια δεν βαριεται,ας διαβασει αυτο το αρθρο εχει ενδιαφερον νομιζω.
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?1569-%CE%97-%CF%83%CE%B7%CE%BC%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%BB%CE%B9%CF%80%CE%B1%CF%81%CF%8E%CE%BD-%CE%BF%CE%BE%CE%AD%CF%89%CE%BD-%CF%83%CF%84%CE%B7-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AE-%CF%84%CF%89%CE%BD-bodybuilders

Το κρατάω για αυριο πρωί πρωί!
Καληνύχτα κούκλες!!!;)

xelashai
11-03-12, 10:36
41846...κου κου.....
κοριτσάκια μου καλημέρα!!!!.... άντε τσιπνήστε.... φτάνει τόσο....41847....

Miss Fit
11-03-12, 10:55
41846...κου κου.....
κοριτσάκια μου καλημέρα!!!!.... άντε τσιπνήστε.... φτάνει τόσο....41847....

Καλημεεεερααααα. Εχω τόση ώρα που σας διαβάζω, δουλειά πολύ χθές δεν πρόλαβα να μπω καθόλου. Αντε καλή Κυριακη να έχουμε.

Miss Fit
11-03-12, 10:58
Vickaki kai Koukoutsaki καλώς ηρθατε και απο μένα!!Καλή αρχή, αντε να γίνουμε πολλές πολλές!!!!:)

koukoutsaki
11-03-12, 11:42
Καλημερα κοριτσακιαααααα:) παιρνω το πρωινο μου με το λαπτοπ απεναντι!!!

koukoutsaki
11-03-12, 11:49
Κι εγω εχω πολλα να διαβασω αλλα λιγα λιγα καθε μερα !!! Εχετα γραψει και τοσααααα:)

grace
11-03-12, 13:40
κοριτσαρες μου γεια χαρα κι απο μενα!!!
μου πηρε λιγο καιρο να διαβασω οοοολα τα ποστ σας αλλα επιτελους εφτασα να συγχρονιστω κι εγω!μπορω να πω οτι απο τις αποψεις σας και τις σκεψεις σας εχω ταυτιστει πολλες φορες και νιωθω να βρηκα -επιτελους- γυναικες που με καταλαβαινουν γιατι οι φιλες μου δεν ασχολουνται με γυμναστηρια διατροφες κλπ.με λενε Βικη ειμαι 22 χρ 1,63 και 51 κιλα.ποτε δεν ειχα προβλημα με το σωμα μου στο σπιτι προσεχαμε αρκετα διατροφη τωρα μετα απο προβληματα υγειας που ξεπεραστηκαν προσεχουμε διπλα!ξεκινησα πριν 1 1/2 χρονο γυμναστηριο τρεξιμο βαρη και πορωθηκα!περασα βεβαια απο φαση τρελας για γραμμωση εχασα περιοδο εκοβα υδατ και αλλες τετοιεσ...μ**κιες.το πληρωσα!τωρα συνεχιζω μεν τρεξιμο διαλειμματικη κυριως 3/βδομαδα βαρη 3/βδομαδα μετα το αεροβιο συνηθως με προγραμμα απ το γυμν θα στο ποσταρω ελενη καποια στιγμη να μου πεις τη γνωμη σου!με τη διατροφη παιδευομαι λιγο γιατι καταλαβα οτι τωρα που δουλευω σαν τρελη(ειμαι φυσικοθεραπευτρια...χωρις ωραριο οσο παει!)εχω αυξημενες αναγκες απλα δεν ξερω τι να προσθεσω!η διατροφη μου:
8: ενα ποτ γαλα,40γρ βρωμη κραν μπερι αμυγδαλα μπλουμπερι και μελι-ποοοοολυ το γουσταρω το πρωινο!
12: χουφτα ξηροκαρπια
2:οσπρια 2/βδομαδα,ψαρι-σαλατες 1/βδομαδα, μοσχαρι-πατατα 2/βδομαδα και λαδερα 2/βδομαδα,μαγειρικη μαμας..με 30γρ τυρι λαιτ και μια φετα ολικης ψωμι
6:μπανανα
7:προπονηση
9.30:σαλατα με αυγο/κοτοπουλο 1 κ.σ λαδι λιναροσπορο 'η γιαουρτι με 5 καρυδια και 1 φρυγανια..
τι λες να προσθεσω?να σημειωσω οτι δεν θελω να χασω ισως μαλλον να βαλω στο πανω μερος του σωματος αλλα μαλλον δεν θα μπορεσω να το απομονωσω ε?
συγγνωμη για το τεραστιο ποστ ηθελα τοοοσο καιρο να σας γραψω και περιμενα να συγχρονιστω!!μες την τρελα ειστε!!!καλο σ/κ καλη επιτυχια στο συνεδριο ελενη!!!


Καλημερα Βικάκι και καλως ήρθες στην παρέα μας! Άλλο ένα καινούργιο αίμα! :welcome::welcome:

Εμεις οι δύο έχουμε καποια κοινά... Ελπίζω τα προβλήματα υγείας σου να ειναι υπο έλεγχο τώρα! :thumbup:

Κατα τη γνώμη μου η διατροφήσου ειναι πολυ καλή, αν και όντως νομίζω οτι ειναι λίγη αν και εγω το ίδιο τρώω κ λιγότερο κάποιες φορες! Αλλα αν αισθάνεσαι εσυ πλήρης αυτό έχει σημασία! ;);) Εγω καποιες φορές που δεν πεινάω απλα δεν τρώω! Όχι και κατ'επανάληψη βέβαια...:green::green:

grace
11-03-12, 13:43
41846...κου κου.....
κοριτσάκια μου καλημέρα!!!!.... άντε τσιπνήστε.... φτάνει τόσο....41847....

Καλημέρα και από μένα! :P

grace
11-03-12, 14:03
Κοριτσακια μου να ρωτησω κατι σε περιπτωση δυσκοιλιοτητος τι κανουμε???ε???? 2 δαμασκηνα? γιαουρτακι? μαλλον ειναι απο τον περιορισμο λιπους χαχαχαχ

Κουκουτσάκι καλημέρα! :)
Επειδή στο θέμα δυσκοιλιότητα έχω παρει πτυχίο :P:P πολλά μπορεις να κάνεις αλλα στον καθένα πιάνουν διαφορετικά! λοιπόν...

Όπως πολυ σωστά σου είπαν κ τα κορίτσια το βραδάκι κατα τη γνώμη μου ή και κατάτη διάρκεια της μέρας, 4-5 δαμασκηνα με γιαυρτάκι και λιναρόσπορο, επίσης μπορείς να αγοράσεις απο βιολογικά μαγαζιά μείγμα σπόρων που έχει τα πάντα μέσα κ ειναι πολυ υγιεινά! Αλλα μια κουταλια της σούπας τη μέρα οκ? :thumbup: Και αν φας σπόρια μην φας και ξηρούς καρπούς... ;)
Επισης κατι αλλό που κανω εγω και το έχω πει και στις φίλες μου και πιανει, θα πίνεις μόλις ξυπνήσεις 1-2 ποτήρια νερό, και αμεσως μετα με άδειο στομάχι καφε νες, αν δεν σαρεσει σκέτος πιες το με γάλα ειναι πολυ ωραίο! ;);) και κάτι τελευταίο ! με άδειο στομάχι πριν κοιμηθείς 1-2 πολυ ωριμα ακτινίδια!

Και να ξέρεις το τσαι φέρνει δυσκοιλιότητα, μην πινεις πάνω απο 3 τη μερα! Συν το ότι δυσκοιλιότητα μπορεί να είναι και για ψυχολογικούς λόγους ή απλά επειδή μπορεί να σοκαρίστηκε ο οργανισμός απο την αλλαγή της διατροφής! Και 4 κ.σ λάδι αγνό! :toast:

koukoutsaki
11-03-12, 14:13
Κουκουτσάκι καλημέρα! :)
Επειδή στο θέμα δυσκοιλιότητα έχω παρει πτυχίο :P:P πολλά μπορεις να κάνεις αλλα στον καθένα πιάνουν διαφορετικά! λοιπόν...

Όπως πολυ σωστά σου είπαν κ τα κορίτσια το βραδάκι κατα τη γνώμη μου ή και κατάτη διάρκεια της μέρας, 4-5 δαμασκηνα με γιαυρτάκι και λιναρόσπορο, επίσης μπορείς να αγοράσεις απο βιολογικά μαγαζιά μείγμα σπόρων που έχει τα πάντα μέσα κ ειναι πολυ υγιεινά! Αλλα μια κουταλια της σούπας τη μέρα οκ? :thumbup: Και αν φας σπόρια μην φας και ξηρούς καρπούς... ;)
Επισης κατι αλλό που κανω εγω και το έχω πει και στις φίλες μου και πιανει, θα πίνεις μόλις ξυπνήσεις 1-2 ποτήρια νερό, και αμεσως μετα με άδειο στομάχι καφε νες, αν δεν σαρεσει σκέτος πιες το με γάλα ειναι πολυ ωραίο! ;);) και κάτι τελευταίο ! με άδειο στομάχι πριν κοιμηθείς 1-2 πολυ ωριμα ακτινίδια!

Και να ξέρεις το τσαι φέρνει δυσκοιλιότητα, μην πινεις πάνω απο 3 τη μερα! Συν το ότι δυσκοιλιότητα μπορεί να είναι και για ψυχολογικούς λόγους ή απλά επειδή μπορεί να σοκαρίστηκε ο οργανισμός απο την αλλαγή της διατροφής! Και 4 κ.σ λάδι αγνό! :toast:


Ευχαριστω θερμά!!! Αυριο θα παω σε bio για σπορους κ κανα φρουτακι αποξηραμενο...Μην ανυσηχεις για τους σπορους ετσι κι αλλιως δεν τρελλαινομαι για ξηροκαρπι . Γιατι μονο η βρωμη και το νερο δε νομιζω να παλευτει χτες ζοριστηκα παρα πολυ κοριτσια μου πονουσα.... Ψυχολογικο αποκλειεται ειμαι πολυ στα πανω μου εγω πιστευω οτι ο οργανισμος καθαριζει απ τις σαβουρες ετων και τονους λιπαρων και επαθε!!!

denise
11-03-12, 14:16
καλησπέρα σε όλη την παρέα! έχω μια ερώτηση να κάνω. όταν κάνω ασκήσεις για γλουτιαίους σε συγκεκριμένο μηχάνημα στο γυμναστήριο με πονά η μέση μου. αυτό συμβαίνει όταν βάζω 20 κιλά και πάνω. ο γυμναστής μου είπε να μείνω στα 15κιλά, δεν είναι όμως λίγα? μήπως δεν κάνω σωστά την άσκηση? το μηχάνημα είναι αυτό.41852

ευχαριστώ εκ των προτέρων!

koukoutsaki
11-03-12, 14:17
Ποσο καιρο κανεις με 15 κιλα ?

denise
11-03-12, 14:19
σχεδόν 3 μήνες.

koukoutsaki
11-03-12, 14:20
Παραλειψη δε στο ρωτησα, ποσα σετ και ποσες επαναληψεις? :)

denise
11-03-12, 14:21
4 σετ των 15 επαναλήψεων το κάθε πόδι.

eli_din3
11-03-12, 14:24
καλησπέρα σε όλη την παρέα! έχω μια ερώτηση να κάνω. όταν κάνω ασκήσεις για γλουτιαίους σε συγκεκριμένο μηχάνημα στο γυμναστήριο με πονά η μέση μου. αυτό συμβαίνει όταν βάζω 20 κιλά και πάνω. ο γυμναστής μου είπε να μείνω στα 15κιλά, δεν είναι όμως λίγα? μήπως δεν κάνω σωστά την άσκηση? το μηχάνημα είναι αυτό.41852

ευχαριστώ εκ των προτέρων!

και μενα οταν το χα δοκιμασει με πονουσε η μεση...και μου πε η γυμ οτι ειναι περιεργη ασκηση και οτι πρεπει να χεις την μεση παρα παρα πολυ σταθερη κ να απομονωνεις την κινηση στον γλουτιαιο... τελος..ειπε οτι αυτο σε σχεση με τις προβολες και τα σκουωτ δεν πιανει μια ;)

koukoutsaki
11-03-12, 14:24
μμμμμ κ εγω τοσο κανω, βεβαια στον πρωτο μηνα ειμαι μετα απο πολυ καιρο που ειχα να σχοληθω με οργανα και βαρη - ασκουμουν με αλλους τροπους που δεν απεδωσαν καθολου- να σε ρωτησω , νιωθεις λιωμα οταν το τελειωνεις ? νιωθεις τα ποδια σου να τρεμουν σα βρασμενα μακαρονια?οτι τα εχεις δωσει ολα? γιατι μιλησες για 3 μηνες..εγω πχ σε 3 μηνες στανταρ θα ειχα αυξησει το βαρος κ θα εκανα εστω λιγοτερο. Εγω απο αυριο θα δοκιμασω με 20 .

koukoutsaki
11-03-12, 14:26
και μενα οταν το χα δοκιμασει με πονουσε η μεση...και μου πε η γυμ οτι ειναι περιεργη ασκηση και οτι πρεπει να χεις την μεση παρα παρα πολυ σταθερη κ να απομονωνεις την κινηση στον γλουτιαιου... τελος..ειπε οτι αυτο σε σχεση με τις προβολες και τα σκουωτ δεν πιανει μια ;)


Εν μερει συμφωνω μαζι σου για τα σκουοτ, αλλα οχι οτι δεν πιανει μια... κατι κανει απλα να το νιωσεις να ζοριστεις....εγω πχ προβολες δε κανω με ενοχλει τρομερα το δεξι γονατο (ας ειν καλα το τρεξιμο που εκανα παλια) κανω ομως σκουοτ , ξεκινησα και σουμο σκουοτ και αρσεις με μπαρα ( με ελαφρυ βαρος εννοειται.)

eli_din3
11-03-12, 14:27
Εν μερει συμφωνω μαζι σου για τα σκουοτ, αλλα οχι οτι δεν πιανει μια... κατι κανει απλα να το νιωσεις να ζοριστεις....εγω πχ προβολες δε κανω με ενοχλει τρομερα το δεξι γονατο (ας ειν καλα το τρεξιμο που εκανα παλια)

ααα ειχε επιπτωση στο ποδι σου το τρεξιμο?? για πες:unsure::unsure:

koukoutsaki
11-03-12, 14:30
Ετρεχα κανα δεκαρι χιλιομετρα προπερσι το καλοκαιρι 5 φορες τη βδομαδα στο διαδρομο για να καψω λιπος απο μηρο, το λιπος το εκαψα δεν παραπονουμαι ,αλλα μαλλον εκαψα και το γονατο.... Με ενοχλει οταν βρεχει - αλλαζει καιρος κλπ αρκετα ειδικα το δεξι. Πλεον κανω βαδην στο διαδρομο και παιζω και με την κλιση και μια χαρα ! και ιδρωνω και τα παντα χωρις να ποναω.

Δεν ειπες ομως με το 15 αρι τα 4 σετ που κανεις νιωθεις φουλ μετα? οτι το δουλεψες?

eli_din3
11-03-12, 14:34
θα σας πω κατι..σημερα η μαμα μου κανει το δευτερο οικογενειακο μας φαγητο(το πρωτο ειναι ρολο κοτοπουλο με πατατες baby :D)... εχουμε δωσει και δικη μας ονομασια :( παιρνει κατι ταλιατελες.. και βαζει μεσα διαφορα τελεια αλλαντικα..κρεμα γαλακτος.. κασερια κτλ..τσιγαρισμενα μανιταρια και διαφορα τετοια ωραια.... δεν ειναι οτι το λιμπιζομαι και λεω ομιτζι θελω να το φαω θελω να το φαω... αλλα στεναχωριεμαι λιγο :/ :/ :/

denise
11-03-12, 14:35
eli λες να την αλλάξω την άσκηση? να μην παιδεύομαι και τσάμπα?
koukoutsaki νιώθω κουρασμένη ναι, αλλά και επιβαρυμένη τη μέση. ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας κορίτσια!

koukoutsaki
11-03-12, 14:37
Μηπως να μην την κανιε καν και να επικεντρωθεις σε αλλες ασκησεις αναλογα κ με το προβλημα σου? απο κοιλια πως παμε? κι εγω εχω θεμα με τη μεση αλλα φροντιζω να εχω γυμνασμενους κοιλιακους και ραχιαιους... εχω στενωση δισκου. Αλλα την κανω αυτη την ασκηση. Αλλα πχ προβολες δε κανω υποφερω..

eli_din3
11-03-12, 14:37
eli λες να την αλλάξω την άσκηση? να μην παιδεύομαι και τσάμπα?
koukoutsaki νιώθω κουρασμένη ναι, αλλά και επιβαρυμένη τη μέση. ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας κορίτσια!

καλε οχι :P προς θεου.. μη μακους ειμαι και ασχετη εγω :P
απλα σου λεω πως ειπε ναι οκ πιανει κτλ αλλα πως οι βασικες για γλουτο ειναι αλλες.. οχι οτι αυτη δεν κανει..αλλα πως καλυτερα αποτελεσματα εχουν οι αλλες (οταν μπει ρωτησε την) ..ισως μπορεις να τις κανεις συμπληρωματικα (βασικα ισως ηδη το κανεις)

koukoutsaki
11-03-12, 14:39
θα σας πω κατι..σημερα η μαμα μου κανει το δευτερο οικογενειακο μας φαγητο(το πρωτο ειναι ρολο κοτοπουλο με πατατες baby :D)... εχουμε δωσει και δικη μας ονομασια :( παιρνει κατι ταλιατελες.. και βαζει μεσα διαφορα τελεια αλλαντικα..κρεμα γαλακτος.. κασερια κτλ..τσιγαρισμενα μανιταρια και διαφορα τετοια ωραια.... δεν ειναι οτι το λιμπιζομαι και λεω ομιτζι θελω να το φαω θελω να το φαω... αλλα στεναχωριεμαι λιγο :/ :/ :/


Πωπωππω μη μας κολαζειςςςςςςς εσυ τι θα φας? Για να σε παρηγορησω ,θα κανω στο μωρο μου κατι καρμποναροειδες σημερα ,κι εγω λεω σολωμο καπνιστο με σαλατουλα και πλιγουρι.....η αν οχι πληγουρι θα φαω ψωμι ντινκελ.

eli_din3
11-03-12, 14:41
Πωπωππω μη μας κολαζειςςςςςςς εσυ τι θα φας? Για να σε παρηγορησω ,θα κανω στο μωρο μου κατι καρμποναροειδες σημερα ,κι εγω λεω σολωμο καπνιστο με σαλατουλα και πλιγουρι.....η αν οχι πληγουρι θα φαω ψωμι ντινκελ.

μυδοπιλαφο...αλλα λιγο στεναχωρεθηκα..γιατι παλια το τρωγαμε μια φορα στις δυο βδομαδες παντα :/

νταξει και οι δυο ωραιο φαι εχουμε παλι καλα!

koukoutsaki
11-03-12, 14:44
Εγω βλεπω να αργει πολλυυυυυυυυ η ωρα του φαγητου -ειδικες συνθηκες - και λεω να χτυπησω ροφημα πρωτεινης τι λετε? Η να περιμενω να την ξεκινησω αυριο μετα την προπο?

denise
11-03-12, 14:45
θα ζητήσω από το γυμναστή να μου προτείνει κάποια άλλη μάλλον. κοιλιακούς και ραχιαίους κάνω σε καθημερινή βάση. με τη μέση μου δεν έχω πρόβλημα, μόνο με τη συγκεκριμένη άσκηση με πονά! ευχαριστώ ξανά!

koukoutsaki
11-03-12, 14:46
ΟΧΙ καθε μερα κοιλιακους και ραχιαιους 3 φορες τη βδομαδα ειναι υπεραρκετα αν τους γυμναζεις σωστα θα τους καψεις ασε που θα πονας χειροτερα... στο λεω γιατι κ γω εχω θεμα και ειμαι προσεκτικη... Και καιτι πολυ χρησιμο που εμαθα οτι τους κοιλιακους τους φτιαχνουμε στην κουζινα.... σε αυτο το φορουμ το εμαθα αυτο

Miss Fit
11-03-12, 14:53
καλησπέρα σε όλη την παρέα! έχω μια ερώτηση να κάνω. όταν κάνω ασκήσεις για γλουτιαίους σε συγκεκριμένο μηχάνημα στο γυμναστήριο με πονά η μέση μου. αυτό συμβαίνει όταν βάζω 20 κιλά και πάνω. ο γυμναστής μου είπε να μείνω στα 15κιλά, δεν είναι όμως λίγα? μήπως δεν κάνω σωστά την άσκηση? το μηχάνημα είναι αυτό.41852

ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Γει σου denise:welcome: Εγώ όταν την κάνω έχω το ποδι που μένει στο έδαφος ελαφρός ληγισμένο, λεκανη κόκκαλο δεν πάει πουθενά και ολο το σωμα λιγο μπρόστά ...με΄βοηθαει να γυρίζω λίγο με το κεφάλι και να κοιτάζω γλουτό/πόδι για να συγκεντρωνομαι καλύτερα στα σημεια αυτά.

grace
11-03-12, 15:11
θα σας πω κατι..σημερα η μαμα μου κανει το δευτερο οικογενειακο μας φαγητο(το πρωτο ειναι ρολο κοτοπουλο με πατατες baby :D)... εχουμε δωσει και δικη μας ονομασια :( παιρνει κατι ταλιατελες.. και βαζει μεσα διαφορα τελεια αλλαντικα..κρεμα γαλακτος.. κασερια κτλ..τσιγαρισμενα μανιταρια και διαφορα τετοια ωραια.... δεν ειναι οτι το λιμπιζομαι και λεω ομιτζι θελω να το φαω θελω να το φαω... αλλα στεναχωριεμαι λιγο :/ :/ :/

Δεν έγινε και τπτ βρε ελινακι να το φας μια φορα τη βδομαδα, απλα μην φας ποσοτητα! Αν γυμναζεσαι ο οργανισμος καιει συνέχεια... μην στερησε! ;)
Το μυστικό ειναι στην ποσότητα! Προσωπικά δεν εχω δει ποτέ αλλαγή στο σώμα μου με μια φορα τη βδομαδα! Απλά προσπαθώ να μην φάω απο αυτό που λιμπίζομαι σε πολύ ποσότητα! Λίγάκι να το γευτώ μόνο...:P:P:green:
Εγώ έχω άλλο πρόβλημα...:unsure: Όταν τρώω κάτι που έχω πολύυυ καιρό να φάω λόγω διατροφής, πχ κανένα φιλετακι με κανα ωραίο dressing, ή μακαρονάκια που δεν τρώω γενικα , φουσκώνω πάαααρα πολυ και δεν χωνεύω εύκολα, με αποτέλεσμα να ξυπνάω με κοιλια πρησμένη :(:( Πείτε καμια συμβουλη...:shock:

vickypek
11-03-12, 15:16
Vickaki kai Koukoutsaki καλώς ηρθατε και απο μένα!!Καλή αρχή, αντε να γίνουμε πολλές πολλές!!!!:)

καλως σας βρηκαμεεεε!!καλημερα σε ολες!!!:):)

vickypek
11-03-12, 15:17
Καλημερα Βικάκι και καλως ήρθες στην παρέα μας! Άλλο ένα καινούργιο αίμα! :welcome::welcome:

Εμεις οι δύο έχουμε καποια κοινά... Ελπίζω τα προβλήματα υγείας σου να ειναι υπο έλεγχο τώρα! :thumbup:

Κατα τη γνώμη μου η διατροφήσου ειναι πολυ καλή, αν και όντως νομίζω οτι ειναι λίγη αν και εγω το ίδιο τρώω κ λιγότερο κάποιες φορες! Αλλα αν αισθάνεσαι εσυ πλήρης αυτό έχει σημασία! ;);) Εγω καποιες φορές που δεν πεινάω απλα δεν τρώω! Όχι και κατ'επανάληψη βέβαια...:green::green:

κι εγω απ τισ αποψεις σου και το.."ιστορικο" σου το καταλαβα!!να σου πω παιδευτηκα πολυ..ειναι περιπλοκο το θεμα μου γιατι εχω και αυτοανοση θυρεοειδιτιδα και συμβαλλει κι αυτο στα σκαμπανεβασματα της περιοδου..τωρα την περιμενω παλι για να δουμε!!

vickypek
11-03-12, 15:20
θα σας πω κατι..σημερα η μαμα μου κανει το δευτερο οικογενειακο μας φαγητο(το πρωτο ειναι ρολο κοτοπουλο με πατατες baby :D)... εχουμε δωσει και δικη μας ονομασια :( παιρνει κατι ταλιατελες.. και βαζει μεσα διαφορα τελεια αλλαντικα..κρεμα γαλακτος.. κασερια κτλ..τσιγαρισμενα μανιταρια και διαφορα τετοια ωραια.... δεν ειναι οτι το λιμπιζομαι και λεω ομιτζι θελω να το φαω θελω να το φαω... αλλα στεναχωριεμαι λιγο :/ :/ :/

συμφωνω με τη σοφια ελινακι!φαε αλλα μικρη ποσοτητα!καποτε ελεγα η ολο(σοκολατα πιτσα μεχρι να σκασω κλπ) ή καθολου και κατεληξα απ τη στερηση μετα να πεφτω με τα μουτρα!οποτε γινε...δοκιμαστης!λιγο ,απ ο,τι θες!οχι καθε μερα βεβαιως..

grace
11-03-12, 15:24
κι εγω απ τισ αποψεις σου και το.."ιστορικο" σου το καταλαβα!!να σου πω παιδευτηκα πολυ..ειναι περιπλοκο το θεμα μου γιατι εχω και αυτοανοση θυρεοειδιτιδα και συμβαλλει κι αυτο στα σκαμπανεβασματα της περιοδου..τωρα την περιμενω παλι για να δουμε!!

Σοβαράαα ?? Γνωρίζω γνωρίζω... και εγω έχω προβλήματα με θυροειδή και παίρνω καθε πρωί θυροορμονη 0,1. Είναι το πιο απλό αποτι ξέρω! Εγω παντως την περίοδο ακόμα την περιμένω... Και θα την περιμένω για πολύ καιρό νομιζω...:unsure::unsure:

vickypek
11-03-12, 15:24
Δεν έγινε και τπτ βρε ελινακι να το φας μια φορα τη βδομαδα, απλα μην φας ποσοτητα! Αν γυμναζεσαι ο οργανισμος καιει συνέχεια... μην στερησε! ;)
Το μυστικό ειναι στην ποσότητα! Προσωπικά δεν εχω δει ποτέ αλλαγή στο σώμα μου με μια φορα τη βδομαδα! Απλά προσπαθώ να μην φάω απο αυτό που λιμπίζομαι σε πολύ ποσότητα! Λίγάκι να το γευτώ μόνο...:P:P:green:
Εγώ έχω άλλο πρόβλημα...:unsure: Όταν τρώω κάτι που έχω πολύυυ καιρό να φάω λόγω διατροφής, πχ κανένα φιλετακι με κανα ωραίο dressing, ή μακαρονάκια που δεν τρώω γενικα , φουσκώνω πάαααρα πολυ και δεν χωνεύω εύκολα, με αποτέλεσμα να ξυπνάω με κοιλια πρησμένη :(:( Πείτε καμια συμβουλη...:shock:

κι εγω παντα..στην νεα χρονια ειχα πει τελος σ αυτες τισ...κρισεις αλλα την πρωτοχρονια εκανα ενα πανηγυρι με μελομακαρονα σοκολατακια ποτααααα(ελεος!) και μετα απο κανα 20ημερο στα γενεθλια της αδερφης μου...φαγητο εξω απειρο και καπακια βαφλασ χαουζ..ε εκει μπορω να παραδωσω πνευμα δεν ξερω αν γνωριζετε περι τινος προκειται!!βαφλα (τεραστια) με επικαλυψη νουτελα 2 μπαλεσ παγωτο ξανα επικαλυψη σοκολατα και ξρους καρπους...κανα 3000 θερμιδες χαλαρα το κοβω!και το φαγα...και πρωτη φορα στη ζωη μου πηγα να κανω εμετο απ το ..φαι!και ειπα τ-ε-λ-ο-ς.ελεγχος και μεεεεεεεετρο!αν φας υπερβολικα,υπερβολικα θ αντιδρασει και η μηχανη σου..θα πρηστει θα χαλαστει..κλπ..οποτε μετρο!!!!

vickypek
11-03-12, 15:27
Σοβαράαα ?? Γνωρίζω γνωρίζω... και εγω έχω προβλήματα με θυροειδή και παίρνω καθε πρωί θυροορμονη 0,1. Είναι το πιο απλό αποτι ξέρω! Εγω παντως την περίοδο ακόμα την περιμένω... Και θα την περιμένω για πολύ καιρό νομιζω...:unsure::unsure:

παντως πρεπει να ρυθμιζονται τετοια..θεματα εγω την ειχα παρατησει 1/2 χρονο χωρις να ερχεται κι ελεγα ε δεν μπορει!!μια χαρα λιπαρα τρωω!-->μ***ες!!..και επισης ο θυρεοειδης μου ειπε ο γιατροσ οτι"τρελαθηκε"..απορυθμιστηκε απ τισ υπερβολες μου...για να δουμε ποτε θα στρωσουμε!!που ηταν η γυμ να μασ πιασει απ το μαλλι!!!!!!!!!!!

grace
11-03-12, 15:35
κι εγω παντα..στην νεα χρονια ειχα πει τελος σ αυτες τισ...κρισεις αλλα την πρωτοχρονια εκανα ενα πανηγυρι με μελομακαρονα σοκολατακια ποτααααα(ελεος!) και μετα απο κανα 20ημερο στα γενεθλια της αδερφης μου...φαγητο εξω απειρο και καπακια βαφλασ χαουζ..ε εκει μπορω να παραδωσω πνευμα δεν ξερω αν γνωριζετε περι τινος προκειται!!βαφλα (τεραστια) με επικαλυψη νουτελα 2 μπαλεσ παγωτο ξανα επικαλυψη σοκολατα και ξρους καρπους...κανα 3000 θερμιδες χαλαρα το κοβω!και το φαγα...και πρωτη φορα στη ζωη μου πηγα να κανω εμετο απ το ..φαι!και ειπα τ-ε-λ-ο-ς.ελεγχος και μεεεεεεεετρο!αν φας υπερβολικα,υπερβολικα θ αντιδρασει και η μηχανη σου..θα πρηστει θα χαλαστει..κλπ..οποτε μετρο!!!!

Και εγώ τα έχω κάνει αυτά δυστυχως κάποιες φορές... φάγητό και μετά γλυκό σε κατάσταση εμετού! Και μετά τρελές τύψεις! :(:( Δεν μποουσα να κοιμηθω σκεφτειτε... και την επόμενη μερα γυμναστηριο κανα 3ωρο.... Όντως μαλ@@@
Ακόμα μπορεί να το κάνω αλλα μια το μηνα πχ! Βάφλα χαουζ δεν εχω πατήσει το πόδι μου ποτε και ούτε θελω, αλλιώς μετά με βλέπω νοσοκομείο αχαχαχαχα :puke:

Ολα με μέτρο κορίτσαι και κατα τη γνώμη μου παίζει πολυ σημαντικό ρόλο οι παρέες που πάμε για φαγητό για παράδειγμα.. Εγω με συγκεκριμένα άτομα πχ αποφεύγω με κάποιες δικαιολογίες να πηγαίνω για φαγητό! τους βρίσκω μετά στον καφέεε!!!! :turtle::turtle:

grace
11-03-12, 15:39
παντως πρεπει να ρυθμιζονται τετοια..θεματα εγω την ειχα παρατησει 1/2 χρονο χωρις να ερχεται κι ελεγα ε δεν μπορει!!μια χαρα λιπαρα τρωω!-->μ***ες!!..και επισης ο θυρεοειδης μου ειπε ο γιατροσ οτι"τρελαθηκε"..απορυθμιστηκε απ τισ υπερβολες μου...για να δουμε ποτε θα στρωσουμε!!που ηταν η γυμ να μασ πιασει απ το μαλλι!!!!!!!!!!!

Αφού τις κάναμε τις μαλακίες μας τώρα το πληρώνουμε! :spank:
Σιγουρα ρυθίζονται σε κάποια άτομα! Σε εμένα που πηρα ορμονες 3 μήνες δεν εστρωσε πάντως! Αλλά θα περιμένω... Δεν χαπακώνομαι άλλο! Και φροντίζω να παίρνω καλά λιπαρα! Υπομονη Βικάκι! Θα αναπτερωνουμε η μια το ηθικο της άλλης! και εισι κ συ μικρή ρε γαμώτο!

Gianna
11-03-12, 16:09
Πωπωππω μη μας κολαζειςςςςςςς εσυ τι θα φας? Για να σε παρηγορησω ,θα κανω στο μωρο μου κατι καρμποναροειδες σημερα ,κι εγω λεω σολωμο καπνιστο με σαλατουλα και πλιγουρι.....η αν οχι πληγουρι θα φαω ψωμι ντινκελ.

Μ΄αρέσεις!!! Για μένα το φαγάκι σου είναι τέλειο (με πλιγούρι καλύτερα) και πραγματικά δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το καρποναροειδές. ;) (και στο λέει η...miss γουρουνίτσα.) Και ντίνκελ ψωμάκι, μια χαρά ψαγμένη σε βρίσκω:clap:

grace
11-03-12, 16:10
Κορίτσια επειδή σκέφτομαι μήπως ξεκινήσω και εγώ καμιά πρωτεινουλα έλεγα να πάρω φυτική και όχι ζωική! Ή να έπαιρνα πρωτεινη ορού γάλακτος από φαρμακείο! Τι λέτε ?

Gianna
11-03-12, 16:16
Κορίτσια επειδή σκέφτομαι μήπως ξεκινήσω και εγώ καμιά πρωτεινουλα έλεγα να πάρω φυτική και όχι ζωική! Ή να έπαιρνα πρωτεινη ορού γάλακτος από φαρμακείο! Τι λέτε ?

Δεν νομίζω ότι αξίζει να πάρεις φυτική. Πάρε μια ορού γάλακτος (whey isolate) από μαγαζί με συμπληρώματα ή και από το e-shop του site μας. Είδα τις προάλλες στο e-shop την Micro whey της reflex, μου έκανε πολύ καλή εντύπωση (αν δεν είχα ήδη 2 κουτιά, θα την χτυπούσα). Από αυτές που έχω δοκιμάσει μ' άρεσε πολύ και η Iso 100 Dymatize και η Essence της Syntrax.:P

grace
11-03-12, 16:22
Δεν νομίζω ότι αξίζει να πάρεις φυτική. Πάρε μια ορού γάλακτος (whey isolate) από μαγαζί με συμπληρώματα ή και από το e-shop του site μας. Είδα τις προάλλες στο e-shop την Micro whey της reflex, μου έκανε πολύ καλή εντύπωση (αν δεν είχα ήδη 2 κουτιά, θα την χτυπούσα). Από αυτές που έχω δοκιμάσει μ' άρεσε πολύ και η Iso 100 Dymatize και η Essence της Syntrax.:P

Ευχαριστωωω! :):)

amst
11-03-12, 16:24
Μπήκα να πω ένα γεια, δεν έχω τόσο χρόνο πια και δεν τα προλαβαίνω όλα όσα γράφετε!!

eli_din3
11-03-12, 17:16
Δεν έγινε και τπτ βρε ελινακι να το φας μια φορα τη βδομαδα, απλα μην φας ποσοτητα! Αν γυμναζεσαι ο οργανισμος καιει συνέχεια... μην στερησε! ;)
Το μυστικό ειναι στην ποσότητα! Προσωπικά δεν εχω δει ποτέ αλλαγή στο σώμα μου με μια φορα τη βδομαδα! Απλά προσπαθώ να μην φάω απο αυτό που λιμπίζομαι σε πολύ ποσότητα! Λίγάκι να το γευτώ μόνο...:P:P:green:
Εγώ έχω άλλο πρόβλημα...:unsure: Όταν τρώω κάτι που έχω πολύυυ καιρό να φάω λόγω διατροφής, πχ κανένα φιλετακι με κανα ωραίο dressing, ή μακαρονάκια που δεν τρώω γενικα , φουσκώνω πάαααρα πολυ και δεν χωνεύω εύκολα, με αποτέλεσμα να ξυπνάω με κοιλια πρησμένη :(:( Πείτε καμια συμβουλη...:shock:

τι λετε καλε..οχι..προχθες εφαγα 3 μπαρες κιντερ :p το πλ πλ να παρω μια πιρουνια και αααν

koukoutsaki
12-03-12, 01:12
Καληνυχτουδια σε ολα τα κοριτσακια! Εχει φουλ προγραμμα αυριο! :weights::weights::turtle::turtle::turtle:

PEGY
12-03-12, 09:32
Καλημέρα κορίτσια! Ελένηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη τι κάνεις;;;);)
Εγώ απλά περιφέρομαι στο φορουμ, διαβάζω απο δω διαβάζω απο κεί και δεν πολυμιλάω. Αλλά είμαι ΕΔΩ!

Να ξέρεις, δύο φορές την εβδομάδα κάνω τα δικά μου και τις υπόλοιπες μερες ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΒΡΕΧΕΙ:banghead: πάω για τρέξιμο ή ποδήλατο. Κάνω γιόγκα κ άλλα τέτοια:bbbiceps:

Καλή εβδομάδα:welcome:

koukoutsaki
12-03-12, 09:44
Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολα τα κοριτσια:turtle:

aggeliki
12-03-12, 09:54
καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!!! επιτελους μετα απο μια βδομαδα παθων ...αναστηθηκα λεμε!!! ε 39 πυρετο μια βδομαδα πραγματικα ταλαιπωρηθηκα πολυ ..τωρα μου εχει μεινει μια ιγμοριτιδα που θα παει θα φυγει και αυτη(με αντιβιωση δυστυχως)...ανυπομωνω να παω γυμναστηριο σημερα να δυναμωσω παλι γιατι δεν την παλευω αλλο!! εχασα και 1,5 κιλο με τις σουπες ολη μερα ,οποτε το εκμεταλευομαι τωρα ....αντε καλημεραααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!:green::green:

sofia82
12-03-12, 13:08
Ετρεχα κανα δεκαρι χιλιομετρα προπερσι το καλοκαιρι 5 φορες τη βδομαδα στο διαδρομο για να καψω λιπος απο μηρο, το λιπος το εκαψα δεν παραπονουμαι ,αλλα μαλλον εκαψα και το γονατο.... Με ενοχλει οταν βρεχει - αλλαζει καιρος κλπ αρκετα ειδικα το δεξι. Πλεον κανω βαδην στο διαδρομο και παιζω και με την κλιση και μια χαρα ! και ιδρωνω και τα παντα χωρις να ποναω.

Δεν ειπες ομως με το 15 αρι τα 4 σετ που κανεις νιωθεις φουλ μετα? οτι το δουλεψες?


Καλημέρα και από εμένα!
Το ίδιο λάθος έκανα και εγώ στο παρελθόν ακούγοντας άσχετους προπονητές και έτρεχα έξω σε άσφαλτο όχι για να κάψω λίπος απλά γιατί μου άρεσε και τα γόνατά μου είναι πλέον ευαίσθητα. Πέρυσι ξεκίνησα να τρέχω δειλά δειλά. Αυτό με το βάδην και με διάφορα επίπεδα κλίσης το έκανα το Γενάρη και όντως πιάνει. Εννονείται ότι δουλεύω με παλμογράφω για να μπορώ να υπολογίζω την ένταση που υπάρχει στο αερόβιό μου.

eri_87
12-03-12, 13:12
http://dl10.glitter-graphics.net/pub/1993/1993970uu0yeb2wb2.gif (http://www.glitter-graphics.com)

Vicky καλωσήρθες! Καλή διαμονή στη παρέα μας!!! Σοφία82 καλωσήρθες κι εσύ!!!
Κορίτσια δεν έχω χρόνο δυστυχώς να συμμετέχω στις κουβέντες σας, κοιτάζω φευγαλέα που κ που τί λέτε όμως! :)

Αγγελικούλα περαστικά κ για την ιγμορίτιδα! Θα επανέλθεις, τώρα απόλαυσε την απώλεια! χεχεχε
Να ρωτήσω κ κάτι για το ιπποφαές... Κάποια κορίτσια είχαν πει ότι τρώνε. Παρήγγειλα κι εγώ τους σπόρους που είναι σαν σταφίδες. Ξέρω σίγουρα ότι μαυτά θα κάνω αφέψημα, αλλά τρώγονται κι όλας ε;

koukoutsaki
12-03-12, 13:26
Εχω ακουσει οτι ειναι σκετη μουφα και απαισιο στη γευση....εγω παντως δε το δοκιμαζω με τπτ...

eri_87
12-03-12, 13:29
Εχω ακουσει οτι ειναι σκετη μουφα και απαισιο στη γευση....εγω παντως δε το δοκιμαζω με τπτ...

Για τη γεύση κι εγώ δεν έχω ακούσει τα καλύτερα.. Όσο για το αν είναι μούφα, πολλά ακούγονται για διάφορα προϊόντα κι ο καθένας αποφασίζει τί θα πάρει.. Από φυσικά προϊόντα μέχρι φαρμακευτικά ακούμε τόσα κ τόσα!

koukoutsaki
12-03-12, 13:37
Εννοειται. Εμενα σαν προιον δε μου γεμιζει το ματι. Καθαρα προσωπικη μου αποψη, παντα.

amst
12-03-12, 14:18
καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!!! επιτελους μετα απο μια βδομαδα παθων ...αναστηθηκα λεμε!!! ε 39 πυρετο μια βδομαδα πραγματικα ταλαιπωρηθηκα πολυ ..τωρα μου εχει μεινει μια ιγμοριτιδα που θα παει θα φυγει και αυτη(με αντιβιωση δυστυχως)...ανυπομωνω να παω γυμναστηριο σημερα να δυναμωσω παλι γιατι δεν την παλευω αλλο!! εχασα και 1,5 κιλο με τις σουπες ολη μερα ,οποτε το εκμεταλευομαι τωρα ....αντε καλημεραααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!:green::green:

γειτονάκι μου περαστικά!!

δούλευα αυτό το σ-κ, σάββατο 11-9 με πήγε.. έλεος
θα σε δω όμως

eli_din3
12-03-12, 14:28
εχω γινει το σισιτιο της σχολης :( ο μπαμπας μου δεν προκειται να παρει ποτε αποφαση το τι κανω.. και φερνει συνεχεια διαφορα.. ε εγω θα την κανω την βλακεια αν μεινουν σπιτι..η μαμα μ κανει διετα.... επομενως τα παιρνω σχολη και προικιζω το νηπιαγωγων με μαμ

amst
12-03-12, 15:12
Κορίτσια, μια φίλη μετά από δύο εγκυμοσύνες, προσπαθεί να ξαναβρεί τη φόρμα της.
Δεύτερο μωρό, γέννησε (καισαρική) τέλος Σεπτεμβρίου.
32χρόνων, 1.68
Τώρα είναι 61κιλά, συνήθως ήταν 53-55.

Μιας και εκείνη δε μπορεί να μπει, σας παρακαλεί θερμά (και απεγνωσμένα), ειδικά εσάς τις μαμάδες, αλλά και όσες έχετε συμβουλές να δώσετε.
Μήπως να άνοιγα καινούριο τόπικ, γιατί εδώ θα χαθούμε?


έντιτ: ανοίγω καινούριο

eri_87
12-03-12, 15:59
εχω γινει το σισιτιο της σχολης :( ο μπαμπας μου δεν προκειται να παρει ποτε αποφαση το τι κανω.. και φερνει συνεχεια διαφορα.. ε εγω θα την κανω την βλακεια αν μεινουν σπιτι..η μαμα μ κανει διετα.... επομενως τα παιρνω σχολη και προικιζω το νηπιαγωγων με μαμ

:rolf:Τί τραβάς κι εσύ! Δηλαδή αν του λες συνέχεια ότι δε τα θέλεις κ δεν θα τα φας, θα πάνε χαμένα, εκείνος συνεχίζει κ φέρνει; Μάλλον επειδή δε τα βλέπει να ξεμένουν κ να καταλήγουν στα σκουπίδια δεν το έχει καταλάβει!! Βάλε καμιά φωνή βρε κι εσύ! 8-)

eli_din3
12-03-12, 16:18
:rolf:Τί τραβάς κι εσύ! Δηλαδή αν του λες συνέχεια ότι δε τα θέλεις κ δεν θα τα φας, θα πάνε χαμένα, εκείνος συνεχίζει κ φέρνει; Μάλλον επειδή δε τα βλέπει να ξεμένουν κ να καταλήγουν στα σκουπίδια δεν το έχει καταλάβει!! Βάλε καμιά φωνή βρε κι εσύ! 8-)

κοιτα.... με τον μπαμπα μου δεν συννενοεισαι..εχει προβλημα..... ναι θα του πεις.. θα σου πει οχι μεχρι να πεις οκ ναι απο την αηδια και την αγανακτηση... θα του πεις να κανει κατι..θα σε γραψει και θα κανει αυτο που θελει... οποτε ασε την σχολη να τα τρωει :P..αυτος χρεωνεται...εμ ετσι δεν ειχα φαει την αλλη φορα μισο κορμο να πουμε?? σε τσιτ ντει ειχα παει στα καλα καθουμενα.. :P το καλο ειναι οτι που και που φερνει και δυο δικιλα τοταλ 2% :D

vickypek
12-03-12, 16:18
εχω γινει το σισιτιο της σχολης :( ο μπαμπας μου δεν προκειται να παρει ποτε αποφαση το τι κανω.. και φερνει συνεχεια διαφορα.. ε εγω θα την κανω την βλακεια αν μεινουν σπιτι..η μαμα μ κανει διετα.... επομενως τα παιρνω σχολη και προικιζω το νηπιαγωγων με μαμ

κι εμενα ετσι κανει πλεον εχω βαρεθει..ασ τα κανουν οοο,τι θελουν εγω δεν ακουμπαω!μονο οταν αποφαισισουμε εμεις!!πολυ καλο που τα μοιραζεις δεν πανε και χαμενα!:):) καλη βδομαδα να χουμε με καλες κι αποδοτικες προπονησεις!!!

gym
12-03-12, 17:49
Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια μας!

Βλεπω η παρεα μεγαλωνει σιγα σιγα και χαιρομαι που ολοενα και πιο πολλες κοπελες το παιρνουν αποφαση να ασχοληθουν παραπανω με τον εαυτο τους!

:welcome::welcome::welcome::welcome:

gym
12-03-12, 17:52
Εχω ακουσει οτι ειναι σκετη μουφα και απαισιο στη γευση....εγω παντως δε το δοκιμαζω με τπτ...

η γευση του ειναι κατι σχετικο κ υποκειμενικο...γουστα του καθενος μας...
εμενα μου αρεσει...δεν τρελαινομαι αλλα ειναι οκ...

οσο για τον τελικα δουλευει η οχι,ακομα δεν μπορουμε να πουμε κατι με σιγουρια...ειναι πολυ νωρις...

οπως κ να χει εγω το ειχα παρει καθαρα για γευση κ οχι γιατι περιμενα κατι απο οσα λεγονται γι αυτο...

gym
12-03-12, 17:54
Καλημέρα κορίτσια! Ελένηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη τι κάνεις;;;);)
Εγώ απλά περιφέρομαι στο φορουμ, διαβάζω απο δω διαβάζω απο κεί και δεν πολυμιλάω. Αλλά είμαι ΕΔΩ!

Να ξέρεις, δύο φορές την εβδομάδα κάνω τα δικά μου και τις υπόλοιπες μερες ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΒΡΕΧΕΙ:banghead: πάω για τρέξιμο ή ποδήλατο. Κάνω γιόγκα κ άλλα τέτοια:bbbiceps:

Καλή εβδομάδα:welcome:

πεγκουλινι μου εδω ειμαι κ εγω!
τελειωσε το συνεδριο...ειμαι ενα πτωμα γιατι ειμαι κ αδιαθετη αλλα μαζεψα πολλες καλες στιγμες,εμπειριες και γνωσεις αυτο το τριημερο!

γιογκα ξερεις απο μονη σου η με δασκαλο?;)

gym
12-03-12, 17:57
Κορίτσια επειδή σκέφτομαι μήπως ξεκινήσω και εγώ καμιά πρωτεινουλα έλεγα να πάρω φυτική και όχι ζωική! Ή να έπαιρνα πρωτεινη ορού γάλακτος από φαρμακείο! Τι λέτε ?

απο φαρμακειο....θα ειναι φαρμακειο κ η τιμη!:green:

βρες κανενα μαγαζι με συμπληρωματα κοντα σου η αγορασε απο το νετ...εχει κ το φορουμ e shop αν θες να παρεις...

μια ωραια πρωτεινη ειναι η myofusion gaspari αλλα κ η optimum whey ...σοκολατα παντα!:green::green:

εχει πολλες γευσεις γενικα αλλα κ μαρκες,...για πχ σου εδωσα αυτες!

gym
12-03-12, 17:59
Σοβαράαα ?? Γνωρίζω γνωρίζω... και εγω έχω προβλήματα με θυροειδή και παίρνω καθε πρωί θυροορμονη 0,1. Είναι το πιο απλό αποτι ξέρω! Εγω παντως την περίοδο ακόμα την περιμένω... Και θα την περιμένω για πολύ καιρό νομιζω...:unsure::unsure:

κ αν θεες να πεσεις κ αλλο σε κιλα θα την περιμενεις για πολυ ακομα...;)

απο οτι θυμαμαι αποφασισαμε ομως να μην πεσεις αλλο ετσι?αλλα να ανεβεις...!;)

gym
12-03-12, 18:02
ΟΧΙ καθε μερα κοιλιακους και ραχιαιους 3 φορες τη βδομαδα ειναι υπεραρκετα αν τους γυμναζεις σωστα θα τους καψεις ασε που θα πονας χειροτερα... στο λεω γιατι κ γω εχω θεμα και ειμαι προσεκτικη... Και καιτι πολυ χρησιμο που εμαθα οτι τους κοιλιακους τους φτιαχνουμε στην κουζινα.... σε αυτο το φορουμ το εμαθα αυτο

δυσκολο να καει ενας μυς...πολυ δυσκολο ειδικα οταν ακουω καθε μερα κοιλια,δεν παιζει να γινεται καν σωστη προπονηση τους ...απλα κ μονο να νιωσεις ενα καψιματακι ενα τσιτωμα αυτο...

gym
12-03-12, 18:04
ααα ειχε επιπτωση στο ποδι σου το τρεξιμο?? για πες:unsure::unsure:

τρεχα κ αλλο παραλια και θα καταλαβεις κ εσυ....;)

gym
12-03-12, 18:07
καλησπέρα σε όλη την παρέα! έχω μια ερώτηση να κάνω. όταν κάνω ασκήσεις για γλουτιαίους σε συγκεκριμένο μηχάνημα στο γυμναστήριο με πονά η μέση μου. αυτό συμβαίνει όταν βάζω 20 κιλά και πάνω. ο γυμναστής μου είπε να μείνω στα 15κιλά, δεν είναι όμως λίγα? μήπως δεν κάνω σωστά την άσκηση? το μηχάνημα είναι αυτό.41852

ευχαριστώ εκ των προτέρων!

αγαπη μου γλυκια προσπαθησε να εχεις σταθερη τη μεση σου κ τα κοκκαλα της λεκανης σου να κοιτανε παντα μπροστα κ σταθερα


ειμαι σιγουρη οτι οταν κανεις την κινηση κουνιεσαι μπρος πισω ετσι?

αυτο εχει ως αποτελεσμα να ποναει η μεσουλα σου γιατι χτυπαει εκει η επιβαρυνση....δεν ξερω αν εχεις κ θεμα με τη μεση σου αλλα κοιταξε την τεχνικη σου...
πες στον γυμναστη σου να σου δειξει καλη τεχνικη κ να μην σου δινει την πιο ευκολη λυση του να κατεβασεις κιλα για να ειναι αυτος ησυχος...

gym
12-03-12, 18:15
Κοριτσακια μου να ρωτησω κατι σε περιπτωση δυσκοιλιοτητος τι κανουμε???ε???? 2 δαμασκηνα? γιαουρτακι? μαλλον ειναι απο τον περιορισμο λιπους χαχαχαχ

καπου τα ξανανεγραψα αλλα τα ξαναλεω...

νερο
δαμασκηνα και συκα αποξηραμενα ειτε φρεσκα αργοτερα
βρωμη γενικα κ ειδικα ως χυλος
σαλατες
ελαιολαδο καθαρο ωμο στη σαλατα-φαγητο σου

τρεξιμο-αεροβιο
να μην αγχωνεσαι
μαλαξεις στην περιοχη σιγα κ απαλα αν εισαι σε ''προχωρημενο σταδιο δυσκοιλιοτητας''

gym
12-03-12, 18:22
κοριτσαρες μου γεια χαρα κι απο μενα!!!
μου πηρε λιγο καιρο να διαβασω οοοολα τα ποστ σας αλλα επιτελους εφτασα να συγχρονιστω κι εγω!μπορω να πω οτι απο τις αποψεις σας και τις σκεψεις σας εχω ταυτιστει πολλες φορες και νιωθω να βρηκα -επιτελους- γυναικες που με καταλαβαινουν γιατι οι φιλες μου δεν ασχολουνται με γυμναστηρια διατροφες κλπ.με λενε Βικη ειμαι 22 χρ 1,63 και 51 κιλα.ποτε δεν ειχα προβλημα με το σωμα μου στο σπιτι προσεχαμε αρκετα διατροφη τωρα μετα απο προβληματα υγειας που ξεπεραστηκαν προσεχουμε διπλα!ξεκινησα πριν 1 1/2 χρονο γυμναστηριο τρεξιμο βαρη και πορωθηκα!περασα βεβαια απο φαση τρελας για γραμμωση εχασα περιοδο εκοβα υδατ και αλλες τετοιεσ...μ**κιες.το πληρωσα!τωρα συνεχιζω μεν τρεξιμο διαλειμματικη κυριως 3/βδομαδα βαρη 3/βδομαδα μετα το αεροβιο συνηθως με προγραμμα απ το γυμν θα στο ποσταρω ελενη καποια στιγμη να μου πεις τη γνωμη σου!:thumbup:περιμενω


με τη διατροφη παιδευομαι λιγο γιατι καταλαβα οτι τωρα που δουλευω σαν τρελη(ειμαι φυσικοθεραπευτρια...χωρις ωραριο οσο παει!)εχω αυξημενες αναγκες απλα δεν ξερω τι να προσθεσω!η διατροφη μου:
8: ενα ποτ γαλα,40γρ βρωμη κραν μπερι αμυγδαλα μπλουμπερι και μελι-ποοοοολυ το γουσταρω το πρωινο!ποσοτητες απο αμυγδαλα κ γενικα αποξηραμενα ξερεις?
12: χουφτα ξηροκαρπια υπουλη η χουφτα πολλες φορες να ξερεις
2:οσπρια 2/βδομαδα,ψαρι-σαλατες 1/βδομαδα, μοσχαρι-πατατα 2/βδομαδα και λαδερα 2/βδομαδα,μαγειρικη μαμας..με 30γρ τυρι λαιτ και μια φετα ολικης ψωμι
6:μπανανα
7:προπονηση
9.30:σαλατα με αυγο/κοτοπουλο 1 κ.σ λαδι λιναροσπορο 'η γιαουρτι με 5 καρυδια και 1 φρυγανια..


τι λες να προσθεσω?να σημειωσω οτι δεν θελω να χασω ισως μαλλον να βαλω στο πανω μερος του σωματος αλλα μαλλον δεν θα μπορεσω να το απομονωσω ε?οχι δεν μπορεις...
συγγνωμη για το τεραστιο ποστ ηθελα τοοοσο καιρο να σας γραψω και περιμενα να συγχρονιστω!!μες την τρελα ειστε!!!καλο σ/κ καλη επιτυχια στο συνεδριο ελενη!!!


καλως ηρθες στην παρεα μας βικυ κ απο μενα λοιπον!:welcome::welcome:


οτι θελησεις να αλλαξεις με το σωμα σου καλο ειναι αν γινει αργα κ σταδιακα

μην μπεις στο τρυπακι ''ογκο'' στο πανω μερος κ την πατησεις...

ξεκινα λοιπον εδω...
βρες τις θερμιδες με τις οποιες το σωμα σου δεν χανει ουτε βαζει...πως?μετρα για μια εβδομαδσα ΑΚΡΙΒΩς αυτα που τρως...
καταγρφαεις κ μετρας στο τελος της εβδομαδας
εχεις ζυγιστει πριν κ μετα
βλεπεις την διαφορα αν υπαρχει κ κρινεις αν με αυτες τις θερμιδες τελικα εχεις ελειμμα η οχι...

αν χανεις τοτε θα αυξησεις λιγο....αν βαζεις πολυ,τοτε θα το ρυθμισεις ωστε να μην εχεις αυτο το ''πολυ'' αλλα το σταθερο

προτιμω η διατροφησ ου να κυμαινεται σε θερμιδες συντηρησης κ να αλλαξεις την αναλογια μυων-λιπους στο σωμα σου παρα να κανεις ογκο

ως γυναικα εαν προσεχεις τι τρως κ γυμναζεσαι τακτικα θα σφιγγεις με τον καιρο ολο κ πιο πολυ...κιλα δεν εχεις να χασεις οποτε εχεις την βαση να χτισεις το σωμα σου

gym
12-03-12, 18:26
Γεια σας και απο μενα !!!! Εχω λιωσει να σας διαβαζω τις τελευταιες μερες χαααχαχα αποφασισα να γραφτω και εγω και χαιρομαι που θα μιλαω καθημερινα με αλλα ...gym freaks διοτι κανεις απ την παρεα μου δεν ειναι ....:(
Λοιπον στο θεμα μας γυμναζομαι δεκα χρονια αλλα απο σαβουρα στη διατροφη αλλο τιποτα και παλι καλα που ειμαι οπως ειμαι !!!! Τωρα ομως τερμα τα ψεματα δεν ειμαστε πια 18 χρονων!!! Ηδη εχω κοψει τα ..καθημερινα γλυκα (!) και τις διαφορες σαβουρες.... Εδω και δυο τρεις βδομαδες δηλαδηΠαντως ηδη ξεπρηστηκα ηδη ξετουμπανιασα πολυ νερο..... πολυ κατακρατηση.....

Λοιπον να συνεχισω. Αυτο με αναπτερωσε γιατι αρχισα να μπαινω σε θεοσταενα ρουχα μου αλλα ξερω οτι τωρα αρχιζει το ζορι ...

Ειμαι 30, 1,70 ακριβως, 61 κιλα (σημερα ξαναζυγιστηκα.....) στα καλα μου ειμαι 57-58..... Αλλα θελει σφιξιμο το κορμι και γραμμωση .
Εχω τον κλασικο γυναικειο μεσογειακο σωματοτυπο.

Απο γυμναστικη οτι ειχα χτισει τοσα χρονια το ειχα χτισει μονο με βαρη, χωρις πλακα, τους τελευταιους μηνες δοκιμασα ομαδικα φιτνες πιλατες κλπ δε δουλευουν στο κορμι μου αντιθετως μου ανοιγαν την ορεξη να τρωω κ παραπανω.... Κ παει η γραμμωση...:(
Ξαναρχισα ομως τις τελευταιες βδομαδες εντατικα και οταν περασαν τα πιασιματα αρχισα σιγα σιγα να μοιραζω ομαδες, τωρα απο δευτερα λεω να ξεκινησω ΜΙΑ μυικη ομαδα καθε μερα - παω 4 με 5 φορες......
Αυτα για αρχη νεες μου φιλες!!!Θα σας πω κι αλλα χαχααχα


καλως την κ απο μενα λοιπον!:welcome::welcome::welcome:


οπως καταλαβες κ μονη σου η διατροφη ειναι συμμαχος μας...

εγω πλεον λεω πως θελουμε 100%διατροφη κ 100% προπονηση αν θελουμε καλο αποτελεσμα...

κ αυτο γιατι αλλιως αντιλαμβανονται το 70 κ το 60 ως ποσοστο καποιοι...ενω το 100% ειναι το συνολο...δεν χωραει λαθος!:green::green::green:


πανω απο ολα...οχι υστεριες...οχι υπερβολες...βγαλε το πλανο σου εσυ οπως σου αρεσει κ μεινε σε αυτο!να εισαι πιστη σε αυτο δηλαδη!

κ παλι ο,τι χρειαστεις ειμαστε εδω!

gym
12-03-12, 18:28
Αν θυμαμαι καλα πληρωσα 25 ευρω , η συσκευασια εχει 240 softgels και ειναι χιλιαρες.

Τι να σου πω, εμενα αυτο με τα λιπαρα παντως δε με βοηθησε :unsure:

γεια σου αναστασια!

χαιρομαι που σε βελπω κ ενεργη στην παρεα μας!

καλως την λοιπον!:welcome::welcome:

koukoutsaki
12-03-12, 18:31
καλως την κ απο μενα λοιπον!:welcome::welcome::welcome:


οπως καταλαβες κ μονη σου η διατροφη ειναι συμμαχος μας...

εγω πλεον λεω πως θελουμε 100%διατροφη κ 100% προπονηση αν θελουμε καλο αποτελεσμα...

κ αυτο γιατι αλλιως αντιλαμβανονται το 70 κ το 60 ως ποσοστο καποιοι...ενω το 100% ειναι το συνολο...δεν χωραει λαθος!:green::green::green:


πανω απο ολα...οχι υστεριες...οχι υπερβολες...βγαλε το πλανο σου εσυ οπως σου αρεσει κ μεινε σε αυτο!να εισαι πιστη σε αυτο δηλαδη!

κ παλι ο,τι χρειαστεις ειμαστε εδω!


Ευχαριστω Ελενη μου για την υποδοχη πονταρω πολυ στη στηριξη σας δεν εχω απο το περιβαλλον μου και πολλη δεν εχω gym freaks στον κυκλο μου και ο αντρουλης μου τρωει οτι να ναι !!! Προσπαθω ηδη να τον βαλω κι αυτον σε προγραμμα ομως...

gym
12-03-12, 18:45
Ευχαριστω Ελενη μου για την υποδοχη πονταρω πολυ στη στηριξη σας δεν εχω απο το περιβαλλον μου και πολλη δεν εχω gym freaks στον κυκλο μου και ο αντρουλης μου τρωει οτι να ναι !!! Προσπαθω ηδη να τον βαλω κι αυτον σε προγραμμα ομως...

κουκουτσι μου :green: παντα κ παντου θα υπαρχουν αυτοι που δεν θα σε στηριζουν

μην το σκεφτεσαι αυτο

απλα σκεψου ποσο αγαπας αυτο που κανεις κ την απαντηση την εχεις στο τσεπακι σου

μια στο τοσο κ να ξεφυγεις δεν τρεχει μια...

το θεμα ειναι να μην κανεις ομως κατι που την επομενη θα το σκεφτεσαι κ θα εχεις τυψεις

προσωπικα οσες φορες εχω φαει δεν το μετανιωσα γιατι ξερω τι κ τι κανω εκεινη τη σιτγμη οπως επισης ξερω κ τι προπονηση θα κανω κ κανω...

μην μπαινετε βρε σεις σε καλουπια τσιμεντενια...η ζωη δεν ειναι μονο κοτα και ρυζι (αν δεν γουσταρεις...)

βρειτε αυτα που σας αρεσουν διατροφικα...βρειτε το στυλ της προπονησης που αγαπατε .κκκ....βουαλα

gym
12-03-12, 18:48
κοριτσια μου επειδη οσο παει μεγαλωνει η ομαδα...θα παρακξαλεσω οσο το δυνατον πιο ον ποστ κ οχι ασχετου περιεχομενου!

θελω οσες μπαινουμε να διαβαζουμε και να μαθαινουμε ειτε απο πληροφοριες που θα δωσει η μια στην αλλη ειτε απο προσωπικες εμπειριες αλλα ουσιωδη τα περισσοτερα ποστ!

δεν υπαρχει λογος να αναλωνομαστε σε δεκαδες σελιδες περι ανεμων κ υδατων!

δεν το γραφω συγκεκριμενα για καποια απλα για να το βλεπουν κ ατομα που διαβαζουν μονο και να ξερουν!


αυταααααααα!αχ μωρε ειμαι κακια ε?ακομα δεν μπηκα κ εβγαλα τη μαγκουρα!:green::green::green:

PEGY
12-03-12, 19:23
πεγκουλινι μου εδω ειμαι κ εγω!
τελειωσε το συνεδριο...ειμαι ενα πτωμα γιατι ειμαι κ αδιαθετη αλλα μαζεψα πολλες καλες στιγμες,εμπειριες και γνωσεις αυτο το τριημερο!

γιογκα ξερεις απο μονη σου η με δασκαλο?;)

Έλα βρε Ελενίτσα, που είσαι!!!! Παντως όταν λείπεις δεν γκρινιάζω γιατί είμαι σίγουρη οτι περνάς καλά ό,τι κ αν κάνεις;)

Γιόγκα πέρα απ τα ομαδικά μαθήματα που έχω παρακολουθήσει, έχω πάρει μέρος κ σε ένα σεμινάριο της γκραφτς κ είχα πάρει το πρώτο επίπεδο. Μέχρι εκεί φτάνουν οι γνώσεις μου. Αλλά για να παινέψω κ λίγο τον εαυτό μου, η καθηγήτριά μας με είχε μπροστά για πρότυπο γιόγκι. χι χι χι :P ψωνάρα πέγκυ!

grace
12-03-12, 19:25
απο φαρμακειο....θα ειναι φαρμακειο κ η τιμη!:green:

βρες κανενα μαγαζι με συμπληρωματα κοντα σου η αγορασε απο το νετ...εχει κ το φορουμ e shop αν θες να παρεις...

μια ωραια πρωτεινη ειναι η myofusion gaspari αλλα κ η optimum whey ...σοκολατα παντα!:green::green:

εχει πολλες γευσεις γενικα αλλα κ μαρκες,...για πχ σου εδωσα αυτες!

Thanks! :) Aυτες ειναι ζωικες η ορου γαλακτος? Θα πάρω απο το γυμναστηριο μου που πουλαει! Και εχει νομίζω κ αυτές! :P