PDA

Επιστροφή στο Forum : Female Gym Tips



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

eli_din3
27-03-12, 20:52
αν ειμαι παραλογη πειτε το μου.. οχι πειτε το μου :P το τελευταιο γευμα ακομα και 9 να ταν... μεχρι τωρα ηταν τιγκα στο σκοταδι.. και ελεγε το κολλημενο μου μυαλο αυτοματα ειναι βραδυ τερμα δεν πεινας..και αλλες 12 ωρες να εμενα ξυπνια (που τυχαινε) δεν πεινουσα διοτι ειχε πει τελος το μυαλο.. τωρα που ειναι 9 και ειναι εξω απογευματακι και εχεις εσυ την εντυπωση οτι τι ωραια τι καλα λαλαλα ειναι ακομα απογευμα εχω πολυ να φαω ακομα αλλα ειναι το τελευταιο γευμα..ε..πορτα :P

sofia82
27-03-12, 21:12
Με συγχωρείτε, επειδή κοουτσάρω την κοπέλα μου (προσπαθώ δηλαδή) με το γυμναστήριο και την διατροφή (μπας και ασχοληθεί πιο σοβαρά), διαβάζω συχνά εδώ μέσα για συμβουλές ειδικά από την gym. Ένα σχόλιο γιατί θα σκάσω. Οι ακρότητες στην διατροφή σε κάποιες κοπέλες με τρομάζουν.

Καλησπέρα και από εμένα Dakonblackblade το σημαντικότερο στοιχείο σε όλα αυτά που λες είναι το "μπας και ασχοληθεί σοβαρά" χωρίς να θέλω να σε αποθαρρύνω αλλά όταν μια γυναίκα τη βάζεις να κάνει κάτι με το ζόρι δύσκολα θα μπει σε έναν διαφορετικό τρόπο ζωής, τόσο για τα βάρη όσο και για τη διατροφή. Προς το παρόν να είσαι ευχαριστημένος που σε ακολουθεί στο γυμναστήριο.
Επίσης δε ξέρω αν η gym και τα άλλα κορίτσια συμφωνούν μαζί μου το βασικό που θα πρέπει να μάθει η κοπέλα σου ότι στη διάρκεια της μέρας της θα πρέπει να υπάρχουν 5 με 6 ισορροπημένα γεύματα ανάλογα με τις διατροφικές ανάγκες κάθε γυναίκας και φυσικά ανάλογα με το σωματότυπο αλλά και το παρελθόν της με τη γυμναστική. Θα πρέπει να μάθει να τρώει ένα καλό πρωϊνό στο οποίο σίγουρα θα περιέχονται υδατάνθρακες για ενέργεια, μετά ένα ενδιάμεσο γεύμα το γνωστό κολατσιό των 10, σίγουρα ένα καλό γεύμα μεσημεριανό, ένα απογευματινό κολατσιό ίσα ίσα για να στηλωθεί από τις ασκήσεις στο γυμναστήριο και ένα απλό βραδινό φαγητό.
Κορίτσια διορθώστε με όπου είμαι λάθος σας παρακαλώ.
Φίλε μου αυτά που εσύ θεωρείς ως ακρότητες δεν τα κάνουν άτομα τα οποία είναι στην αρχή της προπονητικής τους ζωής, χωρίς να θέλω να προσβάλω κανέναν. Σημαντικότερο όλον είναι να μάθει να τρέφεται σωστά και ισορροπημένα. Όλα χρειάζονται στη διατροφή απλά με μέτρο.
Για παράδειγμα δεν είναι ανάγκη να φάτε μία ολόκληρη σοκολάτα γάλακτος, υπάρχουν πλέον συσκευασίες των 30 γραμμαρίων που προσφέρουν όσα στοιχεία χρειάζονται. Σου έφερα παράδειγμα τη σοκολάτα γιατί είμαι σίγουρη ότι είδες ότι η σοκολάτα είναι απαγορευμένη δυστυχώς πολλές γυναίκες όμως πιστεύουν ότι δεν μπορούν να ζήσουν χωρίς αυτή.
Αυτά ελπίζω να σε φώτισα έστω και λίγο.
Κορίτσια πώς τα πήγα;:)
Να μη ψωνιστώ και λίγο;:)

Gianna
27-03-12, 21:21
κακουδια λεει....αχαχαχαχαχ....
τι φερρερο..αυτα στο στομα μου τα βαζουν π λεει ο λογος και εγω τα φτηνω :P
αλλα το ψωμι..αχχχχχ....


γυμ σιγα μη χαλασω το τελειο πρωινουλι μου με ψωμι..δεν θα ξαναφαω ψωμι τελος.. μονο κανα τοστακι αν ειμαι εξω..μεχρι να λογικευτω.. αυτο θα κανω και βλεπουμε..πως δεν το χα σκεφτει τοσο καιρο

Δεν θα πάθεις τίποτα αν τρως π.χ 2 φορές την εβδομάδα ψωμί με ασπράδια/κόττατζ/γαλοπούλα στο πρωινό σου (νομίζω εσύ πας και προπόνηση μετά ή κάπου εκεί). Χρειάζεται και εναλλαγή και ποικιλία, να μην βλέπεις ψωμιά στο σπίτι και στους φούρνους και να σου τρέχουν τα σάλια. Απλά ψάξε για ψωμί χωρίς συντηρητικά, πρόσθετα σε μαγαζί με βιολογικά. Εγώ τσακίζω το γερμανικό ψωμί ή κάτι άλλα βιο (καλά είναι και να σ' αρέσουν) και δεν έχω πάρει τίποτα. Άμα δεν κάνουμε γουρουνιές kein Problem;)

eli_din3
27-03-12, 21:25
Δεν θα πάθεις τίποτα αν τρως π.χ 2 φορές την εβδομάδα ψωμί με ασπράδια/κόττατζ/γαλοπούλα στο πρωινό σου (νομίζω εσύ πας και προπόνηση μετά ή κάπου εκεί). Χρειάζεται και εναλλαγή και ποικιλία, να μην βλέπεις ψωμιά στο σπίτι και στους φούρνους και να σου τρέχουν τα σάλια. Απλά ψάξε για ψωμί χωρίς συντηρητικά, πρόσθετα σε μαγαζί με βιολογικά. Εγώ τσακίζω το γερμανικό ψωμί ή κάτι άλλα βιο (καλά είναι και να σ' αρέσουν) και δεν έχω πάρει τίποτα. Άμα δεν κάνουμε γουρουνιές kein Problem;)

εμμμμ..ναι...μωρε εγω συμφωνω...μονο που δεν ειδες μαλλον ΠΟΣΟ ψωμι εφαγα ...:oops::oops::shock::shock::shock:

marvin
27-03-12, 22:18
Καλησπέρα και από εμένα Dakonblackblade το σημαντικότερο στοιχείο σε όλα αυτά που λες είναι το "μπας και ασχοληθεί σοβαρά" χωρίς να θέλω να σε αποθαρρύνω αλλά όταν μια γυναίκα τη βάζεις να κάνει κάτι με το ζόρι δύσκολα θα μπει σε έναν διαφορετικό τρόπο ζωής, τόσο για τα βάρη όσο και για τη διατροφή. Προς το παρόν να είσαι ευχαριστημένος που σε ακολουθεί στο γυμναστήριο.
Επίσης δε ξέρω αν η gym και τα άλλα κορίτσια συμφωνούν μαζί μου το βασικό που θα πρέπει να μάθει η κοπέλα σου ότι στη διάρκεια της μέρας της θα πρέπει να υπάρχουν 5 με 6 ισορροπημένα γεύματα ανάλογα με τις διατροφικές ανάγκες κάθε γυναίκας και φυσικά ανάλογα με το σωματότυπο αλλά και το παρελθόν της με τη γυμναστική. Θα πρέπει να μάθει να τρώει ένα καλό πρωϊνό στο οποίο σίγουρα θα περιέχονται υδατάνθρακες για ενέργεια, μετά ένα ενδιάμεσο γεύμα το γνωστό κολατσιό των 10, σίγουρα ένα καλό γεύμα μεσημεριανό, ένα απογευματινό κολατσιό ίσα ίσα για να στηλωθεί από τις ασκήσεις στο γυμναστήριο και ένα απλό βραδινό φαγητό.
Κορίτσια διορθώστε με όπου είμαι λάθος σας παρακαλώ.
Φίλε μου αυτά που εσύ θεωρείς ως ακρότητες δεν τα κάνουν άτομα τα οποία είναι στην αρχή της προπονητικής τους ζωής, χωρίς να θέλω να προσβάλω κανέναν. Σημαντικότερο όλον είναι να μάθει να τρέφεται σωστά και ισορροπημένα. Όλα χρειάζονται στη διατροφή απλά με μέτρο.
Για παράδειγμα δεν είναι ανάγκη να φάτε μία ολόκληρη σοκολάτα γάλακτος, υπάρχουν πλέον συσκευασίες των 30 γραμμαρίων που προσφέρουν όσα στοιχεία χρειάζονται. Σου έφερα παράδειγμα τη σοκολάτα γιατί είμαι σίγουρη ότι είδες ότι η σοκολάτα είναι απαγορευμένη δυστυχώς πολλές γυναίκες όμως πιστεύουν ότι δεν μπορούν να ζήσουν χωρίς αυτή.
Αυτά ελπίζω να σε φώτισα έστω και λίγο.
Κορίτσια πώς τα πήγα;:)
Να μη ψωνιστώ και λίγο;:)

Συμφωνω απολυτα!!:thumbup:

sofiabv
27-03-12, 22:19
γεια σας ειμαι 26 χρ. μητερα 2 παιδιων.... μετα απο 2 γεννες εχω αρκετη χαλαρωση στο σημειο της κοιλιας ........ θα ηθελα την βοηθεια σας .
1. θελω να μαθω αν μπορει να γινει κατι η πρεπει να μπω να κανω κοιλιοπλαστικη????????

2. τι διατροφη θα πρεπει να κανω ?

3 και τι ασκησεις ?


ειμαι 1.65 και κιλα εχω 58

voulaki
27-03-12, 22:39
γεια σας ειμαι 26 χρ. μητερα 2 παιδιων.... μετα απο 2 γεννες εχω αρκετη χαλαρωση στο σημειο της κοιλιας ........ θα ηθελα την βοηθεια σας .
1. θελω να μαθω αν μπορει να γινει κατι η πρεπει να μπω να κανω κοιλιοπλαστικη????????

2. τι διατροφη θα πρεπει να κανω ?

3 και τι ασκησεις ?


ειμαι 1.65 και κιλα εχω 58
Σοφία καλησπέρα καλώς ήρθες στην παρέα μας, και να σου ζήσουν τα μωράκια σου. Έχεις γεννήσει πρόσφατα? αν δεν έχει περάσει 1 χρόνος, θα μαζέψεις κι άλλο η κοιλια ειναι το τελευταίο που φεύγει μετα αποεγκυμοσύνη , τα κιλά σου δεν ειναι πολλά, ειναι όλα στην κοιλια? θα βοηθούσε μια φωτο να σε δουν και οι πιο έμπειρες του φόρουμ και πρώτη και καλύτερη η Ελένη. Η κοιλια πλαστική ειναι πολυ δραστική λύση, εγω είμαι πολυ κατα, να υπό βάλεις τον εαυτό σου σε χειρουργείο αν δεν έχεις εξαντλήσει όλα τα αλλα όπως γυμναστική και διατροφή . Θα σε βοηθήσει πολυ αν ρήξεις μια ματιά στα διάφορα λογκ μας όπου γράφουμε τι τρώμε, απλά πράγματα, καθαρές τροφές και μικρά και συχνά γευματα. Ελπίζω να σε κατατοπισα κάπως...

xelashai
27-03-12, 22:44
γεια σας ειμαι 26 χρ. μητερα 2 παιδιων.... μετα απο 2 γεννες εχω αρκετη χαλαρωση στο σημειο της κοιλιας ........ θα ηθελα την βοηθεια σας .
1. θελω να μαθω αν μπορει να γινει κατι η πρεπει να μπω να κανω κοιλιοπλαστικη????????

2. τι διατροφη θα πρεπει να κανω ?

3 και τι ασκησεις ?


ειμαι 1.65 και κιλα εχω 58

:welcome:...
μολις 26χρονων κ 2 παιδακια????...μπραβο σου...!!!
κ εγω διαφωνω με την πλαστικη..αλλωστε εισαι μικρη ακομα...κ χωρις περιττα κιλα απο οτι καταλαβα..
δωσε χρονο στο σωμα σου κ θα βελτιωθει σιγα σιγα...;)

ΝΑΤΑΛΙΑ
27-03-12, 22:49
Με συγχωρείτε, επειδή κοουτσάρω την κοπέλα μου (προσπαθώ δηλαδή) με το γυμναστήριο και την διατροφή (μπας και ασχοληθεί πιο σοβαρά), διαβάζω συχνά εδώ μέσα για συμβουλές ειδικά από την gym. Ένα σχόλιο γιατί θα σκάσω. Οι ακρότητες στην διατροφή σε κάποιες κοπέλες με τρομάζουν.


καλυτερα να μην το κανεις εσυ. αν στην αρχη τα αποτελεσματα στην κοπελα δεν ειναι τοσα οσα αυτη θα περιμενε, τοτε θα τα παρατησει. καλυτερα καποιος η καποια με πιο πολυ πειρα.
ακουμε τι σου λεω. και απο οτι εχω δει σε ερωτησεις σου, ουτε εσυ ξερεις να ακολυθεις διατροφη και προπονηση.

ΝΑΤΑΛΙΑ
27-03-12, 22:52
Σοφία καλησπέρα καλώς ήρθες στην παρέα μας, και να σου ζήσουν τα μωράκια σου. Έχεις γεννήσει πρόσφατα? αν δεν έχει περάσει 1 χρόνος, θα μαζέψεις κι άλλο η κοιλια ειναι το τελευταίο που φεύγει μετα αποεγκυμοσύνη , τα κιλά σου δεν ειναι πολλά, ειναι όλα στην κοιλια? θα βοηθούσε μια φωτο να σε δουν και οι πιο έμπειρες του φόρουμ και πρώτη και καλύτερη η Ελένη. Η κοιλια πλαστική ειναι πολυ δραστική λύση, εγω είμαι πολυ κατα, να υπό βάλεις τον εαυτό σου σε χειρουργείο αν δεν έχεις εξαντλήσει όλα τα αλλα όπως γυμναστική και διατροφή . Θα σε βοηθήσει πολυ αν ρήξεις μια ματιά στα διάφορα λογκ μας όπου γράφουμε τι τρώμε, απλά πράγματα, καθαρές τροφές και μικρά και συχνά γευματα. Ελπίζω να σε κατατοπισα κάπως...


συμφωνω. απλα απο οτι ξερω και εχω ακουσει, αν εχεις ζαραδες και σακουλιασμα, λυπαμαι αλλα μαλλον δεν επανερχετε. δεν ξερω λογο μικρης ηλικιας αν τελικα προλαβενεις να το φτιαξεις. θελει ομως καλη διατροφη και σωστη αθληση.

katerina.
27-03-12, 22:58
κοριτσια θα ηθελα να ρωτησω κατι ...σημερα ο φυσ/της μου ειπε να κανω ασκησεις λιγο για δικεφαλα τρικεφαλα πλατη που δεν επιβαρυνουν ωμο ..εκτος απο τροχαλια δικεφαλα τρικεφαλα και χαμηλη κωπηλατική για πλατη υπαρχουν καποιες αλλες :unsure:που θα μπορουσα να προσθεσω???

ΝΑΤΑΛΙΑ
27-03-12, 23:04
για πλατη θα μπορουσες να βαλεις ακομα αρσεις με μπαρα και ολες τις κωπηλατικες. αναλογα και σε ποιο σημειο του ωμου εχεις το προβλημα και σε ποιες γωνιες σε ενοχλει.

katerina.
27-03-12, 23:30
για πλατη θα μπορουσες να βαλεις ακομα αρσεις με μπαρα και ολες τις κωπηλατικες. αναλογα και σε ποιο σημειο του ωμου εχεις το προβλημα και σε ποιες γωνιες σε ενοχλει.


ποιο πολυ ενοχλει στις πλαγιες εκτασεις ...ο πονος εντοπίζεται απο την μπροστινη πλευρα απο την κορυφη που ξεκιναει ο ωμος λιγο πιο κατω..δεν μπορω καλυτερα να στο εξηγησω

gym
28-03-12, 00:45
συμφωνω. απλα απο οτι ξερω και εχω ακουσει, αν εχεις ζαραδες και σακουλιασμα, λυπαμαι αλλα μαλλον δεν επανερχετε. δεν ξερω λογο μικρης ηλικιας αν τελικα προλαβενεις να το φτιαξεις. θελει ομως καλη διατροφη και σωστη αθληση.
:toast:
οι ραγαδες οχι αν ειναι σε προχωρημενο σταδιο
η χαλαροτητα του δερματος ναι αν κατεβεις σε χαμηλα ποσοστα λιπους κ το διατηρησεις για καιρο τσιτωνει...αλλα θελει χρονο κ υπομονη...
επισης εννοειται προπονηση γιατι μονο με διαιτες κ αεροβια λεμε γεια στο θεμα συσφιξη;)

εισαι πολυ μικρη για να κανεις πλαστικη κ επεισης με λιγα κιλα...δεν εχεις τρελο θεμα ...λιπακι ειναι πιστευω που απλα θελει να κανεις υπομον η να επανελθει...ασε που δεν εχει καιρο που γεννησες κιολας

gym
28-03-12, 00:51
κοριτσια θα ηθελα να ρωτησω κατι ...σημερα ο φυσ/της μου ειπε να κανω ασκησεις λιγο για δικεφαλα τρικεφαλα πλατη που δεν επιβαρυνουν ωμο ..εκτος απο τροχαλια δικεφαλα τρικεφαλα και χαμηλη κωπηλατική για πλατη υπαρχουν καποιες αλλες :unsure:που θα μπορουσα να προσθεσω???

μπορεις να τα δουλεψεις ολα εννοειται με λαστιχα...και θα κανεις πολυ καλη προπονηση διχως φοβο για ωμους


μετα αμα θες απο βαρη δικεφαλα θα κανεις οτιδηποτε αλλα καθιστη....προχειρα μου ερχεται στο μυαλο οι καμψεις με αλτηρες εναλλαξ αλλα καθιστη σε παγκο

μετα για τρικεφαλοι ΟΧΙ οι ασκησεις που εχουν εκταση και οτιδηποτε πανω απο κεφαλι..εκει θα σε ενοχλησει ο ωμος...
μια προχειρη ασκηση που μου ερχεται στο μυαλο ειναι οι πιεσεις σε τροχαλια ειτε με μπαρα ειτε με σκοινι...

γενικα εχει πολλα κατρινα μου...μην ανηχυσεις θα βρουμε παραλλαγες

μετα για πλατη το καλυτερο ειναι με λαστιχα...αρσεις κ κωπηλατικες θελει προσοχη απο θεμα γονατου ειδικα σε αρσεις και κωπηλατικη εξαρτατι τι θεση παιρνεις...αλλοι την κανουν σχεδον διαγωνια ενω αλλοι οπως εγω αρκετα βαθεια...
εκει επηρεαζει το γονατο ναι...αλλα αν παιξεις με λιγα κιλα και καλες επαναληψεις μπορει να μην τσιμηπσει αλλα ειναι σχετικο αυτο ...πρεπει να δοκιμασεις...γιατι ναι μεν δεν θα ζοριζεσαι λογω κιλων αλλα το γονατο λογω διαρκειαας σετ πολλων επαναληψεων θα ειναι ακρετη ωρα σε καμψη...


προτιμω πιο ασφαλη οδο με ασκησεις με λαστιχα για πλατη....;)

gym
28-03-12, 00:54
κατι σχετικα με ενα ποστ που διαβασα,..μια επισημανση μονο

ακροτητα οναμαζουμε κατι οταν μας φτανει στα ορια μας

ο καθε ανθρωπος εχει διαφορετικα ορια αρα και διαφορετικη η εννοια ''ακροτητα'' για τον καθενα


δεν θα σχολιασω τιποτε παραπανω καθως το τοπικ ειναι καθαρα γυναικειο κ καθε αντρας θα επρεπε να το ξερει καθως αναφερεται στην αρχη του τοπικ....

οτιδηποτε εχει να κανει με αντρικο ποστ εδω μεσα δεν θα επρεπε να υπαρχει ειτε ειναι εκφραση τρομου προς κατι ειτε οτιδηποτε...

μπορουν ολοι να διαβαζουν εννοειται αλλα εδω μεσα αν θα ποσταρει αντρας θα ειναι απο την ομαδα του bodybuilding.gr

:toast::toast::toast:

gym
28-03-12, 05:50
GCD 26


‘’1 minute burpees

Goooooooooo!!!

Τα λεγομενα burpees….βαλτε χρονομετρο και ξεκινηστε.

Ενα λεπτο...οσα βγαλετε!


Τελειο ξεκινημα στη μερα σας.!’’


:toast:

gym
28-03-12, 05:56
GTD 29


ΠΟΤE δεν ειναι αργα να κανετε μια νεα αρχη...

να αποφασισετε να ξεκινησετε κατι για τον εαυτο σας.


Ολοι μας μπορουμε να βρουμε εστω ενα 15λεπτο μεσα στη μερα σας για να κανουμε λιγη προπονηση εστω και στο σπιτι.


Μην υποτιματε τις δυνατοτητες του σωματος σας.


Μπορειτε να καταφερετε πολλα εστω και με ενα 15λεπτο αρκει να μην τρωτε τα παντα μετα απο αυτο.


Καντε κατι για εσας επιτελους...


με την γκρινια κανεις δεν εφτασε το στοχο του.!


‘’

gym
28-03-12, 06:03
Πλησιαζει και παλι μια του μηνος και αυτην την φορα ειναι και πρωταπριλια πουλακια μου!

Κανονιστε να γραψετε ψεμματακια εεε!

Αυτην την φορα προσωπικα σαν Ελενη δεν θα ειμαι τοσο ελαστικη οσο τις προηγουμενες.

Θα χαρω πολυ αν δω ουσιαστικες διαφορες.

Καποιες απο εσας το πηραν πιο σοβαρα τωρα τελευταια και ειναι πολυ καλο αυτο.

Οσο πλησιαζει το καλοκαιρι ειμαι σιγουρη οτι θα ακολουθησουν και αλλα κοριτσια.

Το θεμα ειναι να μην βιαστειτε και κανετε αποτομες αλλαγες και μετα τα παρατησετε και δεν εννοω απαραιτητα να παρατησετε την προπονηση αλλα τη διατροφη.

Ειναι πολυ σημαντικο να μην ξεφευγετε με σαβουρα κοριτσια.Μια στο τοσο δεν πειραζει αρκει αυτο το τοσο να μην ειναι καθε μερα.

Δυστυχως η φυση μας δεν μας διευκολυνει στη μυικη αναπτυξη και αμα της γυρισουμε και εμεις την πλατη,την κατσαμε τη βαρκα με λιγα λογια.


Ας μην πολυλογω και ειναι και πρωι πρωι....


Αναμενουμε το ζυγισμα!Οποια δεν ζυγιστει μαλλον την εκανε την κουτσουκελα της!:green::green::green:



42415

gym
28-03-12, 06:07
Σημερα ειναι γενικα μια φορτωμενη μερα για μενα και δεν θα καταφερω να ειμαι στο ιντερνετ για να απαντησω οπου μπορω στις πιθανες ερωτησεις σας.

Δεν θα παθω κατι απλα δεν θα εχω χρονο.:P:P

Ενημερωνω μονο για να μην ανησυχησουν καποιες οπως ειδα την τελευταια φορα.:toast:


Αν παθω κατι,θα το μαθετε...καμια υπερκοπωση θα ειναι απο δουλεια...:rolf::rolf::rolf::rolf:


Επισης....μπορει να μην ειμαι εγω στο νετ αλλα εχω ματια παντου και μαθαινω τα παντα!Ατιμουλικα!:green::green::green:

grace
28-03-12, 08:02
Σημερα ειναι γενικα μια φορτωμενη μερα για μενα και δεν θα καταφερω να ειμαι στο ιντερνετ για να απαντησω οπου μπορω στις πιθανες ερωτησεις σας.

Δεν θα παθω κατι απλα δεν θα εχω χρονο.:P:P

Ενημερωνω μονο για να μην ανησυχησουν καποιες οπως ειδα την τελευταια φορα.:toast:


Αν παθω κατι,θα το μαθετε...καμια υπερκοπωση θα ειναι απο δουλεια...:rolf::rolf::rolf::rolf:


Επισης....μπορει να μην ειμαι εγω στο νετ αλλα εχω ματια παντου και μαθαινω τα παντα!Ατιμουλικα!:green::green::green:

Καλημερα κοριτσαρα καλη επιτυχια! Να σκισεις! Θα το εχεις ηδη κανει βεβαια! :thumbup::thumbup:

grace
28-03-12, 08:03
Πλησιαζει και παλι μια του μηνος και αυτην την φορα ειναι και πρωταπριλια πουλακια μου!

Κανονιστε να γραψετε ψεμματακια εεε!

Αυτην την φορα προσωπικα σαν Ελενη δεν θα ειμαι τοσο ελαστικη οσο τις προηγουμενες.

Θα χαρω πολυ αν δω ουσιαστικες διαφορες.

Καποιες απο εσας το πηραν πιο σοβαρα τωρα τελευταια και ειναι πολυ καλο αυτο.

Οσο πλησιαζει το καλοκαιρι ειμαι σιγουρη οτι θα ακολουθησουν και αλλα κοριτσια.

Το θεμα ειναι να μην βιαστειτε και κανετε αποτομες αλλαγες και μετα τα παρατησετε και δεν εννοω απαραιτητα να παρατησετε την προπονηση αλλα τη διατροφη.

Ειναι πολυ σημαντικο να μην ξεφευγετε με σαβουρα κοριτσια.Μια στο τοσο δεν πειραζει αρκει αυτο το τοσο να μην ειναι καθε μερα.

Δυστυχως η φυση μας δεν μας διευκολυνει στη μυικη αναπτυξη και αμα της γυρισουμε και εμεις την πλατη,την κατσαμε τη βαρκα με λιγα λογια.


Ας μην πολυλογω και ειναι και πρωι πρωι....


Αναμενουμε το ζυγισμα!Οποια δεν ζυγιστει μαλλον την εκανε την κουτσουκελα της!:green::green::green:



42415

Εγω ζυγιστηκα στη διαιτολογο! αχαχαχαχα! Παω να παρω herbalife! αχαχαχα, αστειευομαι! :green::green:

eli_din3
28-03-12, 08:18
Εγω ζυγιστηκα στη διαιτολογο! αχαχαχαχα! Παω να παρω herbalife! αχαχαχα, αστειευομαι! :green::green:

πω και το βλεπω και τρομαξα στην αρχη.. λεω οοοοοοοοοοοοχιιιιιιι....

ποσο γελασα με το "δεν θα παθω τιποτα απλα θα λειπω" ..ε αφου πανικοβαλλομαστε βρε ελενιτσααα :P

ζυγισμα? μπααα..καλυτερα μονο φωτος αυτον τον μηνα :P lalalalallala 424164241642416424164241642416

grace
28-03-12, 08:26
Καλησπέρα και σε σένα! Μου θύμισες το παρελθόν μου οφείλω να πω γιατί είχα ξεχάσει την ακμή. Όση ακμή δεν είχα στην εφηβεία μου την πέρασα τότε εκείνους τους 8 μήνες. Το ίδιο πάθαινα και εγώ με τις προπονήσεις αλλά όπως λες έχω καταφέρει και το κοντρολάρω και δεν αισθάνομαι τόσες τύψεις.
Υπάρχουν φορές βέβαια που κάποια θα θέλανε να με χτυπήσουν όταν μου λένε να πάμε για καφέ και λέω ότι έχω προπόνηση στο γυμναστήριο αλλά σε όποιον αρέσουμε για τους άλλους δε θα μπορέσουμε. Ευτυχώς ο φίλος μου ανήκει στην ίδια κατηγορία με εμένα όπου γυμνάζεται και προσέχει οπότε ο ένας στηρίζει τον άλλο όταν οι υπόλοιποι μας θεωρούν προβληματικούς.
Σκέψου ότι από Δευτέρα έως Παρασκευή ξυπνάω από τις 5 για να κάνω διάδρομο κοιλιακούς μπάνιο φαγητό και δουλειά. Στην αρχή ήταν δύσκολο αλλά τώρα πηγαίνω με άλλη διάθεση στη δουλειά και οι αποδόσεις μου είναι διαφορετικές. Βέβαια κοιμάμαι νωρίς το βράδυ.
Κάτι ξέρανε οι αρχαίοι: "Νους υγιείς εν σώματι υγιές"

Καλημερα Σοφακι! Ουτε εγω ειχα ακμη ποτε και να φανταστεις οτι πριν 2 χρονια εκανα τη θεραπεια με τα ACCURAN, αυτα με την τερατογεννεση, ενταξει δεν μπορω να πω οτι δεν με οφελησε σε τπτ αλλα τωρα λογω ανευ περιοδου εμφανιζονται παλι! :shock:
Εγω κανω χειροτερα απο σενα αλλα οταν ειναι μεσα σε καποια πλαισια λογικης δεν με πειραζει αρκει να νιωθω εγω καλα! Απειρουσ καφεδες και βολτες εχω θυσιασει για προπονηση. Καποια περιοδο ειχα γινει κουραστικη, δεν με επαιρναν καν τηλ σκεψου γιατι ηξεραν την απαντηση! :green::green: Καιτωρα το κανω σαφως, γιατι προτιμω να παω για τρεξιμο ή ποδηλατο ή εστω να κανω καποιο ειδος γυμναστικης, παρα να αρράξω στην καφετερεια! Δεν με ευχαριστει αλλωστε! ;)

Παντα οι εκατοστε σχεσεις που ειχα ηταν παντα με αγορια της ιδιας λογικης με μενα! Με την τελευταια μου σχεση μαλιστα το παραεκανα! Αυτος βεβαια ηξερε μεχρι που να κανει ακροτητες! Ειναι και αντρας και εχει και πιο δυνατο οργανισμο απο μενα! Εγω ξεφυγα και τοτε ηρθαν ολα τα προβληματα! Θυμαμαι με ταιζε με το ζορι λιγο κρεατακι και φοβομουν να το φαω μην παχυνω!!! :shock: Μονο με ψαρια και σαλατες ζουσα! Αργοτερα με ταιζε με το ζορι καιγλυκα! ετρωγε μπροστα μου μπας και δελεαστω...:green: Πανε αυτα τωρα ! προσπαθω να μπω στον ισιο δρομο! Απλα θελω να βελτιωσω τη διατροφη μου χωρις να πιεστω και χωρις να τρωω ποσοτητα! Αλλωστε δεν μπορω! Καθαρο φαγητακι και χωρις να μιζεριαζω! Δεν μπορω κ αυτο το στυλ κοτοπουλο ρυζι! Δεν μαρεσει και δεν μερεσε ποτε! Υπαρχει μεγαλη ποικιλια υγιεινων φαγητων! ;)

Η πρωινη γυμναστικη ειναι αναντικαταστατη! Και εγω το ιδιο κανω! Γυμναστικουλα και μετα διδασκαλια στα σχολεια! :):) Και εννοειται 10 ακριβως :sleeping:

Stella
28-03-12, 08:33
Kαλημέρα!
Εγώ επειδή 1 Απρ πέφτει Κυριακή και η διαιτολόγος δε δουλευει, κανόνισα λιπομέτρηση την Παρασκευή στις 30.
Θα ενημερώσω 2 μερούλες πιο νωρις...έτσι κι αλλιως αυτος ο μήνας είχε σχεδον 5 εβδομάδες!
Ανυπομωνω να δούμε τι ψάρια πιάσαμε!:)

grace
28-03-12, 08:38
πω και το βλεπω και τρομαξα στην αρχη.. λεω οοοοοοοοοοοοχιιιιιιι....

ποσο γελασα με το "δεν θα παθω τιποτα απλα θα λειπω" ..ε αφου πανικοβαλλομαστε βρε ελενιτσααα :P

ζυγισμα? μπααα..καλυτερα μονο φωτος αυτον τον μηνα :P lalalalallala 424164241642416424164241642416

Αχαχαχαχα! :green::green: ελα να ζυγιστεις στη ζυγαρια του γυμναστηριου μου πουσε δειχνει 10 κιλα κατω! :shock: Φοβερο εεε?

grace
28-03-12, 08:43
γεια σας ειμαι 26 χρ. μητερα 2 παιδιων.... μετα απο 2 γεννες εχω αρκετη χαλαρωση στο σημειο της κοιλιας ........ θα ηθελα την βοηθεια σας .
1. θελω να μαθω αν μπορει να γινει κατι η πρεπει να μπω να κανω κοιλιοπλαστικη????????

2. τι διατροφη θα πρεπει να κανω ?

3 και τι ασκησεις ?


ειμαι 1.65 και κιλα εχω 58

Καλως ηλθες στην παρεα μας Σοφακι! :welcome:
Ποσες Σοφιες καλε εδω μεσα??
Δεν ειμαι η καταλληλη να σου δωσω συμβουλη σε θεματα για μετα τη γεννα, αλλα αυμφωνω σε οσα σου ειπαν τα κοριτσια! Το σιγουρο ειναι πως η κοιλια θελει υπομονη για να μαζεψει! Και φτιαχνει σιγουρα χωρις χειρουργειο! Το σωμα μας εχει τρελες ικανοτητες! ;);) Δωστου χρονο και δεν θα σε απογοητευσει! Τωρα ειναι και θεμα το κατα ποσο βιαζεσαι ή οχι απο αποψη ψυχολογιας... Αλλα και εγω κατα του χειρουργειου ειμαι! :)

sofia82
28-03-12, 10:00
Εγώ διαθέτω ζυγαριά με λιπομέτρηση που όμως δεν διαχωρίζει τα υγρά απο το καθαρό λίπος μετράει; Και επίσης μπορώ να πάρω παράταση 10 ημερών γιατί περιμένω να αδιαθετήσω το ΣΚ αυτό; κρίμα δεν είμαι. Έφαγα που έφαγα την ήττα ανεβαίνοντας στη ζυγαριά τη Δευτέρα λόγω έναρξης της κατακράτησης να υποστώ και άλλο σοκ την Κυριακή; Θα πάθω τίποτα η γυναίκα:P:P

Nastya
28-03-12, 10:03
Καλημερα και απο μενα :welcome:

Ελενη θελω τα φωτα σου για το πολαρ μου. Εχω το ft60 ,στις οδηγιες διαβασα πως λεει καθε 5η χρηση θελει πλυσιμο η ζωνη.
Οποτε μπορεσεις ,δωσε καμια λεπτομερεια . ευχαριστω :green:

dorita
28-03-12, 15:41
GCD 26..........

9 σε 1'........

gym
28-03-12, 23:19
Καλημερα και απο μενα :welcome:

Ελενη θελω τα φωτα σου για το πολαρ μου. Εχω το ft60 ,στις οδηγιες διαβασα πως λεει καθε 5η χρηση θελει πλυσιμο η ζωνη.
Οποτε μπορεσεις ,δωσε καμια λεπτομερεια . ευχαριστω :green:

καλη επιλογη αναστασια μου...

καλα κοιτα...αν το φορας μονο εσυ και εφοσον εχεις καθαρη διατροφη αρα κ καθαρο ιδρωτα(ε ναι ετσι παει...οτι τρωμε,βγαινει αυτο κ εκει :green:) δεν χρειαζεται κ καθε 5 φορες...

οταν λεει πλυσιμο δεν εννοει παντως σαπουνια κ ιστοριες...ενα περασμα με νερο ειναι ισα ισα κ καλα να φυγει η ιδρωτιλα αλλα να σου πω κατι,αν το χρησιμοποιεις μονο εσυ και μια φορα στις 15 να το κανεις δεν τρεχει...


το βλεπεις(το μυριζεις) και κανεις...:green::green:

δεν εχει να κανει με τη λειτουργια του δηλαδη....;)

eli_din3
28-03-12, 23:39
γυμ ποσταρα το "τελικό" προγραμμα π αρχιζω απ δευτερα οπως το σκεφτομαι στην σεκτιον με τα προγραμματα..αν θες δες το να πεις γνωμη...

μια απορια.στους ραχιαιους μπαλα..τα γονατα να ακουμπανε κατω? γιατι παλια μου το χαν δειξει χωρις τα γονατα να ακουμπανε κατω αλλα τωρα η γυμναστρια μου πε οτι μπορω να το κανω κ ετσι..

να πω την αληθεια ειμαι αρκετα στενοχωρημενη π αφηνω το αλλο..ηταν το πρωτο μου προγραμμακι :(
πφφφ..(ναι γενικα δενομαι με τα παντα :P)
και πλεον το κανα τοσο αυτοματοποιημενα..τα γκυκουλια μου....κριμα... τουλαχιστον οσες ασκησεις ειχα τις εχω ενταξει στο καινουριο...τεσπα

gym
28-03-12, 23:45
γυμ ποσταρα το "τελικό" προγραμμα π αρχιζω απ δευτερα οπως το σκεφτομαι στην σεκτιον με τα προγραμματα..αν θες δες το να πεις γνωμη...

μια απορια.στους ραχιαιους μπαλα..τα γονατα να ακουμπανε κατω? γιατι παλια μου το χαν δειξει χωρις τα γονατα να ακουμπανε κατω αλλα τωρα η γυμναστρια μου πε οτι μπορω να το κανω κ ετσι..

να πω την αληθεια ειμαι αρκετα στενοχωρημενη π αφηνω το αλλο..ηταν το πρωτο μου προγραμμακι :(
πφφφ..(ναι γενικα δενομαι με τα παντα :P)
και πλεον το κανα τοσο αυτοματοποιημενα..τα γκυκουλια μου....κριμα... τουλαχιστον οσες ασκησεις ειχα τις εχω ενταξει στο καινουριο...τεσπα


ραχιαιοι σε μπαλα...οσο πιο μακρυα φευγει το σωμα απο την μπαλα τοσο πιο δυσκολο γινεται
αρχικα ναι μπορεις κ με γονατα κατω...αναλογα το πως το δουλευεις

μην στεναχωριεσαι βρε κουτο...:green:

Nastya
29-03-12, 00:42
καλη επιλογη αναστασια μου...

καλα κοιτα...αν το φορας μονο εσυ και εφοσον εχεις καθαρη διατροφη αρα κ καθαρο ιδρωτα(ε ναι ετσι παει...οτι τρωμε,βγαινει αυτο κ εκει :green:) δεν χρειαζεται κ καθε 5 φορες...

οταν λεει πλυσιμο δεν εννοει παντως σαπουνια κ ιστοριες...ενα περασμα με νερο ειναι ισα ισα κ καλα να φυγει η ιδρωτιλα αλλα να σου πω κατι,αν το χρησιμοποιεις μονο εσυ και μια φορα στις 15 να το κανεις δεν τρεχει...


το βλεπεις(το μυριζεις) και κανεις...:green::green:

δεν εχει να κανει με τη λειτουργια του δηλαδη....;)


ευχαριστω πολυ :) :)

ασε διαβασα τις οδηγιες και τρομαξα με το 5 ημερες :shock::shock:

ειναι τελειο, το αγαπω:green:. Οι πρωινες αεροβιες εχουν αλλον αερα πια, περιμενω πως και πως να το φορεσω οταν θα κανω βαρη :bbbiceps:

gym
29-03-12, 00:47
ευχαριστω πολυ :) :)

ασε διαβασα τις οδηγιες και τρομαξα με το 5 ημερες :shock::shock:

ειναι τελειο, το αγαπω:green:. Οι πρωινες αεροβιες εχουν αλλον αερα πια, περιμενω πως και πως να το φορεσω οταν θα κανω βαρη :bbbiceps:

ναι ρε ειναι αλλη φαση...

απλα εμενα μου την δινει γιατι μου πεφτει κ πρεπει να το δενω κανα τρεις φορες για να κατσει καλα,

το δενω τοσο σφιχτα να φανταστεις για να μην πεσει που με δυσκολια εκπνεω...χ.αχαχαχα...


αλλα ειναι ωραιο το ατιμο...:turtle::turtle::turtle::turtle:

καλες προπονησεις!:weights::weights::weights:

Nastya
29-03-12, 00:53
ειχα ενα παμπαλαιο μοντελο της πολαρ , η ζωνη ηταν πλαστικη στο κεντρο και ο ιμαντας κουμπωνε δεξια και αριστερα. σκετο μαρτυριο πραγματικα.
Με πιεζε απιστευτα, χαλαρωνε συνεχεια και αρκετες φορες δεν εκανε καλη επαφη. Μην αναφερω ποσες φορες με ειχε δειξει νεκρη:unsure::shock:

Οταν ειδα την καινουργια ζωνη, εμεινα με το στομα ανοιχτο:turtle::turtle: Τι σου ειναι η τεχνολογια:turtle::turtle:

ευχαριστω και παλι ;)

Καλο βραδυ κοριτσια:welcome:

gym
29-03-12, 01:00
ειχα ενα παμπαλαιο μοντελο της πολαρ , η ζωνη ηταν πλαστικη στο κεντρο και ο ιμαντας κουμπωνε δεξια και αριστερα. σκετο μαρτυριο πραγματικα.
Με πιεζε απιστευτα, χαλαρωνε συνεχεια και αρκετες φορες δεν εκανε καλη επαφη. Μην αναφερω ποσες φορες με ειχε δειξει νεκρη:unsure::shock:

Οταν ειδα την καινουργια ζωνη, εμεινα με το στομα ανοιχτο:turtle::turtle: Τι σου ειναι η τεχνολογια:turtle::turtle:

ευχαριστω και παλι ;)

Καλο βραδυ κοριτσια:welcome:

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

καλο βραδυ!:green:

gym
29-03-12, 01:39
Μια μικρη υποσημειωση:

στα λογκς σας οταν σας γραφουμε κατι ειτε ως σχολιο ειτε ως παρατηρηση να ξερετε οτι ειναι για το καλο σας

μην αρπαζεστε ουτε να στεναχωριεστε οτι δεν κανετε κατι τελειως σωστα

το ιδιο και οταν δεν υπαρχει σχολιο στα λογκς πιο πολυ απο μενα μην νομιζετε οτι δεν τα τσεκαρω απλα οταν δεν χρειαζεται να πω κατι,δεν υπαρχει λογος απλα να πω το οτιδηποτε για να χαμε να λεγαμε...;)

οπως και να εχει οποιοδηποτε σχολιο διαβαζετε,το φιλτραρετε μεσα σας και προχωρατε...


αυταααααααα!:green::green::green:

gym
29-03-12, 01:56
GCD 27


‘’Αποφασισα σιγα σιγα να σας δινω και καποια θεση απο yoga ειτε απο pilates για να δειτε και κατι διαφορετικο.


Αστερια θα γινετε λεμε...



Παμε λοιπον να κανουμε την γνωστη σανιδα με σωστη ομως τεχνικη οπως γινεται σε ενα μαθημα yoga.


Ακολουθηστε τις οδηγιες και καντε την σανιδα.


Κρατηστε χρονομετρο...οσο αντεξετε...



http://www.youtube.com/watch?v=btB13yctCTU
''

:toast:

katerina.
29-03-12, 08:48
καλημερα σε ολα τα κοριτσια ...σας διαβαζω ..αλλα εχω πολυ τρεξιμο ..αλλαζω και δουλεια,τα ππαιδια ειναι αρρωστα ολα εχουν πεσει μαζεμενα..

ΜΠΡΑΒΟ ΛΕΝΑΚΙ:clap::clap::clap: ...ήδη η συγκεκριμενη ιστοσελιδα μπηκε στα αγαπημενα ..για μελλοντικη χρηση..

xelashai
29-03-12, 09:01
καλημερα σε ολα τα κοριτσια ...σας διαβαζω ..αλλα εχω πολυ τρεξιμο ..αλλαζω και δουλεια,τα ππαιδια ειναι αρρωστα ολα εχουν πεσει μαζεμενα..

ΜΠΡΑΒΟ ΛΕΝΑΚΙ:clap::clap::clap: ...ήδη η συγκεκριμενη ιστοσελιδα μπηκε στα αγαπημενα ..για μελλοντικη χρηση..

καλημερα κατερινουλα..
περαστικα στα παιδακια σου....
κ υπομονη με ολα τα υπολοιπα...;)
:love:

eli_din3
29-03-12, 11:45
επειδη τις επομενες μερες δεν θα κοιμαμαι σπιτι εβγαλα απο τωρα φωτος γιατι δεν θελω να αργησω και να ζηλευωωωω 0.0 οσες θελετε μπειτε στο προφιλ μου να μπειτε..τις ονομασα 1απριλ για να μην εχω μπερδεμα οταν θα τις κοιταω συνολικα.... κιλια ιδια..

εγω απο τις φωτος νομιζω

1.βλεπω εναν ωμο που εχει αρχισει λιγο και κατι κανει σιγα σιγα νομιζω
2.το ιδιο και ο δικεφαλος (αλλα δεν μπορει να φανει γιατι δεν ξερω να τον σφιγγω :/)
3.τρικεφαλος μπηκαν μωρε μπηκανν τα γιδια στον μαντρι..στην κοσμαρα του με λιγα λογια
4.κοιλιτσα μενει ιδια γκρρρ
5.απο την πλαινη νομιζω πως ο γλουτος εχει αρχισει κααααατι να κανει.. (στην πισινη δεν το συζητω καν..)ψιλα βεβαια αλλα δεν ξερω μου φαινεται οτι ειναι λιγο πιο καλος..(αν ειν ιδεα μου επειδη το θελω πολυ πειτε το μου)
6.ποδια ιδια
7.μπαλακια στον θρονο τους ανενοχλητα :P

γυμ πες λιγα καλα λογακια σε παρακαλω :P (αλλα αν πεις μην πεις μονο γιατι σε παρακαλεσα :( )

eli_din3
29-03-12, 12:25
πειτε κατι βρε κοριτσια..με τρομαζετε :( :P

eri_87
29-03-12, 12:29
πειτε κατι βρε κοριτσια..με τρομαζετε :( :P

Καλέ πού τις έβαλες τις φωτο κ γω δε βλέπω τπτ? :unsure:

eli_din3
29-03-12, 12:32
Καλέ πού τις έβαλες τις φωτο κ γω δε βλέπω τπτ? :unsure:

στο αλμπουμ στο προφιλ μου..απλα εχω επιλεξει να το βλεπουν μονο οι friends

xelashai
29-03-12, 12:34
πειτε κατι βρε κοριτσια..με τρομαζετε :( :P

:rolf::rolf::rolf:...
κατσικακι μου γλυκοοοο....:P

Stella
29-03-12, 12:43
Eλινάκι μπράβο!
Εγώ βλέπω διαφορά παντού!
Όλο το σώμα σου είναι πιο δεμένα, πιο γεμάτο και πιο θυλικό!
Συνέχισε κουκλα...συνέχισε!!!:clap::clap::clap:

eli_din3
29-03-12, 13:01
Eλινάκι μπράβο!
Εγώ βλέπω διαφορά παντού!
Όλο το σώμα σου είναι πιο δεμένα, πιο γεμάτο και πιο θυλικό!
Συνέχισε κουκλα...συνέχισε!!!:clap::clap::clap:

αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑααααααααααααααααααααααααααααααααα
δεν ξερεις πως χαρηκα :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
πεταω τωρα..μου φτιαξες την μεραααα :D:D:D:D:D:D
ευχαριστω Στελλιτσααα :D:D:D:D:D:D
λαλαλαλλα τι ωραια ηλιολουστη μερααααα!! τα πουλακια κελαηδανε..τα λουλουδια ανθιζουν.. :P χαχα
(πω τωρα π θα βγω ολοι θα μ λενε γιατι εισαι σαν χαζοχαρουμενο??? και τι να τους πεις :D:D::D:D:D)
ευχαριστω και παλιιιιιι :D

eri_87
29-03-12, 13:08
στο αλμπουμ στο προφιλ μου..απλα εχω επιλεξει να το βλεπουν μονο οι friends

Ελίνα μου εγώ βλέπω ένα σώμα αδύνατο που αρχίζει να παίρνει σχήμα! :thumbup: Μια χαρά είσαι! Με υπομονή στο προγραμματάκι σου όλα θα γίνουν καλύτερα... και μετά καλύτερα... ;) Keep up! :weights:

koukoutsaki
29-03-12, 13:33
Ελινακι πολυ μου αρεσει που αρχιζει να σχηματοποιειται το πανω μερος !!!! πλατη ωμοι και χερακια!!! Μπραβο!!!
(Και εισαι πολυ αδυνατη , ξεκολλα:P)

dorita
29-03-12, 14:10
1.βλεπω εναν ωμο που εχει αρχισει λιγο και κατι κανει σιγα σιγα νομιζω (:thumbup:)
2.το ιδιο και ο δικεφαλος (αλλα δεν μπορει να φανει γιατι δεν ξερω να τον σφιγγω :/)(ετσι κ δω!:thumbup:)
3.τρικεφαλος μπηκαν μωρε μπηκανν τα γιδια στον μαντρι..στην κοσμαρα του με λιγα λογια(δεν μπορω να διακρινω..)
4.κοιλιτσα μενει ιδια γκρρρ(το ιδιο νομιζω κ γω)
5.απο την πλαινη νομιζω πως ο γλουτος εχει αρχισει κααααατι να κανει.. (στην πισινη δεν το συζητω καν..)ψιλα βεβαια αλλα δεν ξερω μου φαινεται οτι ειναι λιγο πιο καλος..(αν ειν ιδεα μου επειδη το θελω πολυ πειτε το μου)(πιο σφριγιλος..:thumbup:)
6.ποδια ιδια (τετρακεφαλος ωραιος εχει ωραια καμπυλοτητα..;))
7.μπαλακια στον θρονο τους ανενοχλητα :P(αυτα ακομη να τα εντοπισω...:unsure:)



μπραβο!!! συνεχισε δυνατα....:weights::weights::toast::toast:

gym
29-03-12, 14:58
Κoριτσαρες μου καλη...σπερα!


Λογω ελλειψης χρονου παλι θα απαντησω σε ολααααααααααα το βραδυ ...σας διαβαζω αλλα δυστυχως δεν μπορω να γραφω μεσα στη μερα...!


Το βραδυ,,,ραντεβου λοιπον!:green::green::green:

vickypek
29-03-12, 15:29
πειτε κατι βρε κοριτσια..με τρομαζετε :( :P

ανυψωθηκαν οοοοοολα σε λεωωωωω!!!μπραβοοοο!!συνεχισε ετσι...:):)

katerina.
29-03-12, 17:12
elinaki σουπερ:clap::clap::clap::clap::clap::clap:εχει αρχισει και δενει πολυ το σωμα σου...και ειδες και το ποπουδακι πηρε τα πανω του...αντε βρε που ολο γκρινιαζεις...συνεχισε δυνατα...και αφου σε τοσο λιγο χρονικο διαστημα ειδες διαφορες ...φαντασου τι θα γινει μετα...ποιος σε πιανει!!!!..:weights::weights:.;);)

koukoutsaki
29-03-12, 18:31
Ελινακι πολυ μου αρεσει που αρχιζει να σχηματοποιειται το πανω μερος !!!! πλατη ωμοι και χερακια!!! Μπραβο!!!
(Και εισαι πολυ αδυνατη , ξεκολλα:P)

Και επειδη δεν εχεις καθολου ψωμακια μπορεις να χτισεις ΤΗΝ κορμαρα....:thumbup: ηδη την ξεκινησες...

koukoutsaki
29-03-12, 18:36
Κοριτσια ομορφα καλησπερα.....
Με υπερηφανεια θελω να δηλωσω οτι παρα τις ..δυσκολες μερες ,δε μου βγηκε καμια λυσσα για σοκολατα ή κατι αλλο....
να μην το ματιασω....
(αυτη η πρωτεινη σοκολατα με εχει σωσει τελικα )
μακαρι να συνεχισει ετσι!

xelashai
29-03-12, 18:44
ελινάκι...ουουου....
έπρεπε να το βάλουμε το στοίχημα...:P
:turtle::turtle:
αντε βρε χαζουλα που αγχώνεσαι κ στεναχωριέσαι...με τέτοιο σωματάκι....
εγω στη θέση σου θα έβαζα κ λίγα κιλακια... γιατί ως γνωστόν μου αρέσουν οι τσουπωτες..:green:(σε συγχύζω τώρα το ξέρω...:P)
ολα στο ύψος τους...εχεις ωραία γραμμή...κ ολα σε αρμονία..(ουτε μπαλάκια ουτε τίποτα...:spank:)

μυς χρειάζεσαι...κι άλλους..κι άλλους...:turtle:
συνεχιζουμε κατσικακι....κ τον αλλο μηνα ακομα μεγαλυτερη διαφορα...:thumbup:

xelashai
29-03-12, 18:46
Κοριτσια ομορφα καλησπερα.....
Με υπερηφανεια θελω να δηλωσω οτι παρα τις ..δυσκολες μερες ,δε μου βγηκε καμια λυσσα για σοκολατα ή κατι αλλο....
να μην το ματιασω....
(αυτη η πρωτεινη σοκολατα με εχει σωσει τελικα )
μακαρι να συνεχισει ετσι!

μπραβο βρε κουκουτσακι...:thumbup:
για εμας τις γλυκατζουδες...:green:...ειναι κατορθωμα αυτο...:clap:

koukoutsaki
29-03-12, 18:52
Ειμαι σιγουρη το ποσο με καταλαβαινεις!!!:green::thumbup:

xelashai
29-03-12, 18:53
Ειμαι σιγουρη το ποσο με καταλαβαινεις!!!:green::thumbup:

I do...I do...:green:..:P

dorita
29-03-12, 19:01
μπραβο βρε κουκουτσακι...!!!!:clap:

κ γω εχω να δηλωσω οτι επιτελους πρωι-πρωι αδιαθετησα κ ξεφουσκωσα!!!!!!:turtle::turtle:

koukoutsaki
29-03-12, 19:02
μπραβο βρε κουκουτσακι...!!!!:clap:

κ γω εχω να δηλωσω οτι επιτελους πρωι-πρωι αδιαθετησα κ ξεφουσκωσα!!!!!!:turtle::turtle:

χιχι...ετσι να ξεφουσκωνουμε κοριτσια γενικως!!;):turtle:

xelashai
29-03-12, 19:03
μπραβο βρε κουκουτσακι...!!!!:clap:

κ γω εχω να δηλωσω οτι επιτελους πρωι-πρωι αδιαθετησα κ ξεφουσκωσα!!!!!!:turtle::turtle:

αντε βρε...οποτε δεν ηταν απο καποια τροφη ε?

dorita
29-03-12, 19:08
αντε βρε...οποτε δεν ηταν απο καποια τροφη ε?

οχι!!!!....:):)

να ρωτησω κατι....ειδικα τις μερες τις περιοδου ...μιας που ειμαι κ νυχτοπουλι εχω απιστευτες λιγουρες γυρω στις 2 το βραδυ κ το στομαχι μου κανει συνεχεια γκρ..γκρ...με αποτελεσμα να μην μπορω να κοιμηθω καλα!!!:(

τι μπορω να φαω ετσι κατι λιγο για να ξεγελασω την πεινα μου!!! ειναι η μονη η ωρα μες την μερα(μες την νυχτα μαλλον) που λιμοκτονω!!!!:green:

xelashai
29-03-12, 19:10
να τρως πιο αργα το βραδινο σου ντοριτακι...
γιαουρτακι με λιγους ξηρους καρπους?

koukoutsaki
29-03-12, 19:10
Γιαουρτι και πασπαλισε με λιγο κακαο

koukoutsaki
29-03-12, 19:11
να τρως πιο αργα το βραδινο σου ντοριτακι...
γιαουρτακι με λιγους ξηρους καρπους?

αχ..θα κανω καιρο να τους ξαναφαω.... κατσε να στρωσει....:(
Θελω φουντουκια Αρτας ΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑ

dorita
29-03-12, 19:11
να τρως πιο αργα το βραδινο σου ντοριτακι...
γιαουρτακι με λιγους ξηρους καρπους?

τα κανω ολα αυτα .....κατι αλλο;;;;;:P:P:P

κατι παθαινω το βραδυ...αντι να μπουκωνω....νιωθω σαν να μην εφαγα τιποτα συν την λιγουρα!!!

eli_din3
29-03-12, 19:15
κοριτσια σας ευχαριστω ολεςς! ειναι ωραιο να βλεπεις πως αποδιδει αυτο που σαρεσει τοσο και το προσπαθεις τοσο πολυ ! :) εστω και σιγα σιγα..
(ντοριτακι αυτη ακριβως η καμπυλοτητα στον τετρακεφαλο δν μαρεσει...ολοκληρη καμπλυλη κανει..δεν μπορει να μπει μεσα?? :P)

koukoutsaki
29-03-12, 19:15
Μμμμμ.. πιο που νερακι...κανα αφεψημα οτι σου αρεσει...πολλα υπαρχουν και με γευσεις κιολας
πχ με τα αρωματικα τσαγια πως τα πας?
α και λουιζα!

xelashai
29-03-12, 19:16
τα κανω ολα αυτα .....κατι αλλο;;;;;:P:P:P
υπνο νωρις...:P:P
εγω αυτο κανω...;)
η συμβουλη της ημερας ηταν αυτη...:doh:

eli_din3
29-03-12, 19:16
ε φαε λιγο λαχανο ή λιγο μαρουλι.. πιες και δυο ποτηρια νερο και αν πεινας ακομα τι να πω :P

dorita
29-03-12, 19:18
κοριτσια σας ευχαριστω ολεςς! ειναι ωραιο να βλεπεις πως αποδιδει αυτο που σαρεσει τοσο και το προσπαθεις τοσο πολυ ! :) εστω και σιγα σιγα..
(ντοριτακι αυτη ακριβως η καμπυλοτητα στον τετρακεφαλο δν μαρεσει...ολοκληρη καμπλυλη κανει..δεν μπορει να μπει μεσα?? :P)

τέλος το πορισμα το εβγαλα!!!!!!.........εισαι τρελη:P:P:P:P:P

πας καλα βρε;;;;;εμενα αυτο μου αρεσει κ φαινεται οτι εχει δουλευτει!!!!!!:thumbup::thumbup::thumbup:

ειναι πολυ θηλυκο!!!!:thumbup::thumbup:

τι να εινaι στεκα;;;;;

eli_din3
29-03-12, 19:20
τέλος το πορισμα το εβγαλα!!!!!!.........εισαι τρελη:P:P:P:P:P

πας καλα βρε;;;;;εμενα αυτο μου αρεσει κ φαινεται οτι εχει δουλευτει!!!!!!:thumbup::thumbup::thumbup:

ειναι πολυ θηλυκο!!!!:thumbup::thumbup:

τι να εινaι στεκα;;;;;

χαχαχα..την ξερεις την απαντηση μου.... ΝΑΙ :Pxexexex

dorita
29-03-12, 19:20
Μμμμμ.. πιο που νερακι...κανα αφεψημα οτι σου αρεσει...πολλα υπαρχουν και με γευσεις κιολας
πχ με τα αρωματικα τσαγια πως τα πας?
α και λουιζα!


υπνο νωρις...:P:P
εγω αυτο κανω...;)
η συμβουλη της ημερας ηταν αυτη...:doh:

τσαγακια μου αρεσουνε κ πινω!!!!

δαφνη μαλλον θα ακολουθησω την συμβουλή σου!!!!;);)

xelashai
29-03-12, 19:21
χαχαχα..την ξερεις την απαντηση μου.... ΝΑΙ :Pxexexex

να σου πω....θες μυς ή δεν θες???:spank:
φφφφ....

dorita
29-03-12, 19:23
χαχαχα..την ξερεις την απαντηση μου.... ΝΑΙ :Pxexexex

τι να πω αν θες 2 καλαμακια ποδια να μην ειναι λιγο....τι να πω....τουμπανο;;;
τοτε γιατι τα γυμναζεις τοοσο πολυ ;;;

eli_din3
29-03-12, 19:23
τι να πω αν θες 2 καλαμακια ποδια να μην ειναι λιγο....τι να πω....τουμπανο;;;
τοτε γιατι τα γυμναζεις τοοσο πολυ ;;;

για τον γλουτο..εμενα τα καλαμακια ποδια μαρεσουν :P

dorita
29-03-12, 19:25
για τον γλουτο..εμενα τα καλαμακια ποδια μαρεσουν :P

τοσα squats που κανεις ομως παιρνεις σβαρνα κ τον τετρακεφαλο σου!!!

θα κανονισουμε μια μερα ολες μαζικη συναξη θα σε βρουμε κ θα σε.........:spank::spank::spank:
:green::green::green:

koukoutsaki
29-03-12, 19:27
για τον γλουτο..εμενα τα καλαμακια ποδια μαρεσουν :P


Αχ θα τη δειρω κι εγω...:smash:
Στους αντρες ομως οχι αγαπη μου! Θελουν να πιανουν!!!

eli_din3
29-03-12, 19:30
Αχ θα τη δειρω κι εγω...:smash:
Στους αντρες ομως οχι αγαπη μου! Θελουν να πιανουν!!!

δεν με νοιαζει τι θελουν οι αντρεςςς με νοιαζει τι θελω εγωωω :P
τεσπα μην βγουμε οφφ και μετα μας κανει :spank::spank::spank::spank: το λενακι xD

xelashai
29-03-12, 19:32
καμααααρι μου...αυτο απο το λενακι δεν το γλιτωνεις...:P

eli_din3
29-03-12, 19:36
καμααααρι μου...αυτο απο το λενακι δεν το γλιτωνεις...:P

χχαχαχαχαχαχαχ....λειπει η γατα χορευουν τα ποντικια.. μια μερα ελειψε και το καναμε εδω μεσα... :P χεχεχεχε βρηκαμε ευκαιρια :P

αντε θα βαλω και μια απορια για να μην ειναι σκετο οφ τοπικ το ποστ :P

οταν λεμε πιεσεις στηθους σε επικληνη...για ποσο επικληνη μιλαμε?? γιατι εχει λιγο..εχει πολυ..εχει λιγο πιο πανω λιγο πιο κατω κτλ

eli_din3
29-03-12, 21:08
και μια ακομα αποριτσα οταν την δεις γυμ....τωρα που εχω βγαλει το ψωμι απο την διατροφη μου.. μπορω στο μεσημεριανο αντι ψωμιου να βαζω ενα φρουτο καμια φορα (αν ειναι μεταπροπονητικο το μεσημεριανο)??

Stella
29-03-12, 22:30
τα κανω ολα αυτα .....κατι αλλο;;;;;:P:P:P

κατι παθαινω το βραδυ...αντι να μπουκωνω....νιωθω σαν να μην εφαγα τιποτα συν την λιγουρα!!!
Ντορίτα λίγοι ξηροί καρποί είναι ωραία λύση. Εγώ που έχω προβλημα με τη νυχτερινή πείνα έχω κάμποσο καιρό πριν πέσω στο κρεβάτι τρώω 1 κ.γλ ηλιόσπορο καθαρισμένο και λίγα φουντούκια και τη βγάζω μέχρι το πρωί.
Μπορείς πάλι, αφού αυτό σου συμβαίνει μόνο πριν τις δύσκολες μέρες να έχεις έτοιμο γευματάκι σε περίπτωση που σου έρθει πείνα για να προλάβεις το τσιμπολόγημα. Γιαούρτι με γουει, ρυζάκι με τόνο/κοτόπουλο...τέτοια πραγματάκια...
Επίσης αν θες αυτές τις μέρες δοκίμασε να ανεβάσεις θερμιδες μπας και σε βοηθήσει. Αυτό το μήνα εγω αυτό θα δοκιμάσω αν δω ότι με πιάνουν λιγούρες. Μια βδομάδα περίπου πριν θα ανεβάσω στις 1800-1900 για να προλάβω μην πέσω με τα μούτρα τίποτα στο ταχίνι και στο μέλι...

vickypek
29-03-12, 23:34
και μια ακομα αποριτσα οταν την δεις γυμ....τωρα που εχω βγαλει το ψωμι απο την διατροφη μου.. μπορω στο μεσημεριανο αντι ψωμιου να βαζω ενα φρουτο καμια φορα (αν ειναι μεταπροπονητικο το μεσημεριανο)??

καλε βαλε ψωμι μια φετα δεν πειραζει!!φυσικα να μενεις στη μια εεε??:P

dorita
29-03-12, 23:35
ευχαριστω στελλακι....;);)
θα τα εχω υποψιν μου!!!γιατι δεν παλευετε....

vickypek
29-03-12, 23:36
για τον γλουτο..εμενα τα καλαμακια ποδια μαρεσουν :P

πρεπει να διαχωρισεις στο μυαλο σου αν θες ενα απλα αδυνατο σωμα(ευκολο απλα με διατροφη) η ενα σφιχτο υγιες τουμπανο σωμαααααα!!!!το πας καλα μην χανεις τη μπαλα στο μυαλο!!

ΝΑΤΑΛΙΑ
29-03-12, 23:43
κοριτσια σας ευχαριστω ολεςς! ειναι ωραιο να βλεπεις πως αποδιδει αυτο που σαρεσει τοσο και το προσπαθεις τοσο πολυ ! :) εστω και σιγα σιγα..
(ντοριτακι αυτη ακριβως η καμπυλοτητα στον τετρακεφαλο δν μαρεσει...ολοκληρη καμπλυλη κανει..δεν μπορει να μπει μεσα?? :P)

απο τα καλυτερα που εχω διαβασει ως τωρα. μονο μια ασκηση γυμναζει μονο γλουτους. και αυτην στην εγραψα.:green:

gym
30-03-12, 00:02
elina μου θα σου σχολιασω για τις φωτο σου και οχι επειδη πρεπει αλλα επειδη το θελω οπως και κανω για ολους...
δεν υπαρχει πρεπει εδω μεσα,οτι κανουμε το κανουμε γιατι το γουσταρουμε...;)


εχεις διαφορα γενικα στο σωμα σου ως συνολο το βλεπω πιο δεμενο...
απο λιπος δεν εβαλες...εισαι οκ..
εμφαση καπου συγκεκριμενα οχι...παντου ναι...τα δουλευεις ολα ....

μην επαναπαευσαι στα καλα λογια αλλα συνεχισε με τον ιδιο ζηλο κ περισσοτερο...

αν συνεχισεις ετσι θα φτασεις ανετα αυτο που θες ....δεν θελει βιασυνες ,το βλεπεις κ μονη σου οτι το ολο θεμα ειναι σκαλοπατι σκαλοπατι...:toast::clap::clap:

gym
30-03-12, 00:03
κουκουτσακι μου αν εχεις λιγουρες κ ολα αυτα που ειπαν τα κοριτσια ειναι οκ

εγω θα σου προτεινα να εχεις κανενα κλωναρακι σελερι να μασουλησεις κ θα εισαι οκ;)

gym
30-03-12, 00:05
και μια ακομα αποριτσα οταν την δεις γυμ....τωρα που εχω βγαλει το ψωμι απο την διατροφη μου.. μπορω στο μεσημεριανο αντι ψωμιου να βαζω ενα φρουτο καμια φορα (αν ειναι μεταπροπονητικο το μεσημεριανο)??


αφου θα ειναι μεταπροπονητικο μπορεις να φας το φρουτο αμεσως μετα την προπονηση σου...

προτιμοτερο απο το να το συνοδεψεις στο μεσημεριανο σου σαν επιδορπιο οπως το λενε ολοι...

φρουτο=ενεργεια κ αυτο...αν θες να τα δουλευεις ετσι τα τροφιμα σου τοτε θα το εβαζα; μετα απο προπονηση αμεσως ειτε στο πρωινο...

αν οχι,τοτε βαλτο οπου θες ;)

ΝΑΤΑΛΙΑ
30-03-12, 00:09
elina μου θα σου σχολιασω για τις φωτο σου και οχι επειδη πρεπει αλλα επειδη το θελω οπως και κανω για ολους...
δεν υπαρχει πρεπει εδω μεσα,οτι κανουμε το κανουμε γιατι το γουσταρουμε...;)


εχεις διαφορα γενικα στο σωμα σου ως συνολο το βλεπω πιο δεμενο...
απο λιπος δεν εβαλες...εισαι οκ..
εμφαση καπου συγκεκριμενα οχι...παντου ναι...τα δουλευεις ολα ....

μην επαναπαευσαι στα καλα λογια αλλα συνεχισε με τον ιδιο ζηλο κ περισσοτερο...

αν συνεχισεις ετσι θα φτασεις ανετα αυτο που θες ....δεν θελει βιασυνες ,το βλεπεις κ μονη σου οτι το ολο θεμα ειναι σκαλοπατι σκαλοπατι...:toast::clap::clap:


θα συμφωνησω απολυτα με την gym.
δουλεψε και τα ποδια σου. μην φοβασε δεν χοντρενουν. αν τα δουλεψεις θα δεις μετα ποσο ωραια θα δειξουν. οπως και το επανω μερος θελουν δουλεια. το καλο ειναι πως δεν εχεις θεματα με λιπος. σημαντικο πολυ αυτο.
σου τα λεω αυτα γιατι τα ομορφα λογια ειναι ευκολα. τα αληθεινα ειναι τα δυσκολα.:love:

gym
30-03-12, 00:16
θα συμφωνησω απολυτα με την gym.
δουλεψε και τα ποδια σου. μην φοβασε δεν χοντρενουν. αν τα δουλεψεις θα δεις μετα ποσο ωραια θα δειξουν. οπως και το επανω μερος θελουν δουλεια. το καλο ειναι πως δεν εχεις θεματα με λιπος. σημαντικο πολυ αυτο.
σου τα λεω αυτα γιατι τα ομορφα λογια ειναι ευκολα. τα αληθεινα ειναι τα δυσκολα.:love:

απιστευτα δυσκολο κομματι αυτο....ολες οι γυναικες φοβουνται τα κιλα....δεν εννοω την ελινα απλα το παιρνω ως αφορμη για να βαλω αυτην την φωτο...
θενκς ναταλια που μου δωσες την αφορμη..χεχχε

42490
το δεξια οπως το βλεπεται δεν εχει γινει με ατελειωτες επαναληψεις παντως και 2 κιλα βαρος αλλα με πολλα κιλα στα ποδια ;)

επιλογη σας λοιπον!:green:

koukoutsaki
30-03-12, 00:19
απιστευτα δυσκολο κομματι αυτο....ολες οι γυναικες φοβουνται τα κιλα....δεν εννοω την ελινα απλα το παιρνω ως αφορμη για να βαλω αυτην την φωτο...
θενκς ναταλια που μου δωσες την αφορμη..χεχχε

το δεξια οπως το βλεπεται δεν εχει γινει με ατελειωτες επαναληψεις παντως και 2 κιλα βαρος αλλα με πολλα κιλα στα ποδια ;)

επιλογη σας λοιπον!:green:

:dooreek::dooreek::dooreek: το αριστερο ειναι "παναγια μ βοηθα με να μην γινω ετσι!!!"

dorita
30-03-12, 00:24
το δεξια οπως το βλεπεται δεν εχει γινει με ατελειωτες επαναληψεις παντως και 2 κιλα βαρος αλλα με πολλα κιλα στα ποδια ;)



πες τα χρυσόστομη!!!

οκ! το αλλαξα!!!:green:

gym
30-03-12, 00:25
πες τα χρυσόστομε!!!

η παρακαλω!:P:P:P:P

dorita
30-03-12, 00:31
κουκουτσακι μου αν εχεις λιγουρες κ ολα αυτα που ειπαν τα κοριτσια ειναι οκ

εγω θα σου προτεινα να εχεις κανενα κλωναρακι σελερι να μασουλησεις κ θα εισαι οκ;)

δεν ξερω αν μπερδεψες εμενα ή το κουκουτσακι ...παντως οσον αφορα τις δικες μου λιγουριτσες το σελερι δεν μπορω με τιποτα να το φαω ωμο!!

gym
30-03-12, 00:33
δεν ξερω αν μπερδεψες εμενα ή το κουκουτσακι ...παντως οσον αφορα τις δικες μου λιγουριτσες το σελερι δεν μπορω με τιποτα να το φαω ωμο!!

Οντως...διαβασα κατι αλλο απο αυτο που υπηρχε..χ.αχαχα


φαε γενικα κατι σε λαχανικο με μηδενικες θερμιδες...μασα λιγο μαιντανο...τετοια πραγματα...πιες νερο κ κοιμησου κ εσυ...
βρες κατι αλλο να κανεις...;)

koukoutsaki
30-03-12, 00:36
Τι ειν το σελερι girls? πικρο δεν ειναι αυτο? :unsure:

dorita
30-03-12, 00:39
Τι ειν το σελερι girls? πικρο δεν ειναι αυτο? :unsure:

διαβασε αυτο δδεν ειναι πικρο!http://www.clickatlife.gr/story/diatrofi/seleri-ena-fusiko-farmako?id=1953448

gym
30-03-12, 04:23
Τι ειν το σελερι girls? πικρο δεν ειναι αυτο? :unsure:

εαν τρως ΚΑΙ την φλουδα ναι ειναι...αν το καθαριζεις ομως οπως πρεπει ειναι μεσα δροσερο μια χαρα

grace
30-03-12, 08:13
απιστευτα δυσκολο κομματι αυτο....ολες οι γυναικες φοβουνται τα κιλα....δεν εννοω την ελινα απλα το παιρνω ως αφορμη για να βαλω αυτην την φωτο...
θενκς ναταλια που μου δωσες την αφορμη..χεχχε


το δεξια οπως το βλεπεται δεν εχει γινει με ατελειωτες επαναληψεις παντως και 2 κιλα βαρος αλλα με πολλα κιλα στα ποδια ;)

επιλογη σας λοιπον!:green:

Αχαχαχαχα Δεξια και παλι δεξιαααα! :green::green:
Καλε αυτη αριστερα οσα κιλα και να κανει ετσι θα'ναι!!!!!! αφου μονο πετσα εχει η καημενουλα, πρεπει να ειναι γριουλα...:turtle::turtle:

Το θεμα με τα οπισθια πιστευω ειναι κ λιγο κληρονομικο! Ολες θα γνωριζετε κο[πελες που δυσκολα βαζουν μυικα κιλα στους γλουτους, εχουν μικροσκοπικουτσικους... Και αλλες που το'χουν απο φυσικου τους! Βεβαια οι δευτερες ειναι αυτες που τεινουν να περνουν και τα κιλα στους γλουτους! Αν και ανηκω στη 2η κατηγορια δεν ξερω τελικα τι θα προτιμουσα...Τους μικρους γλουτους πλακωνεσαι και τουσ φουσκωνεις καπως, ασε που αν δεν παιρνεις ευκολα λιπος στα ποδια ουτε κυττ. ουτε τπτ! Τους μεγαλους αν μεγαλωσουν πολυ αντε μαζεψε τους...:spank:

grace
30-03-12, 08:35
κοριτσια σας ευχαριστω ολεςς! ειναι ωραιο να βλεπεις πως αποδιδει αυτο που σαρεσει τοσο και το προσπαθεις τοσο πολυ ! :) εστω και σιγα σιγα..
(ντοριτακι αυτη ακριβως η καμπυλοτητα στον τετρακεφαλο δν μαρεσει...ολοκληρη καμπλυλη κανει..δεν μπορει να μπει μεσα?? :P)

Ελινακι καλημερα! :turtle:
Θα μου επιτρεψεις να πω και εγω την ταπεινη μου γνωμη...;)
Το σωμα σου εχει ενα πολυ βασικο πλεονεκτημα! Δεν βαζεις ευκολα λιπος γλουτους-ποδια, τα οποια ειναι πολυ αδυνατα και ασ νομιζεις πως πεταει τετρακεφαλος, πεταει οσο πρεπει και θα μπορουσες να τον κανεις να πεταει και πιο πολυ! Αλλες αγωνιζονται για να πεταχτει και εσυ θες να τον διωξεις! :P
Λοιπον αν πεταχτει λιγο ακομα τουλαχιστον για μενα θα ειναι αιδανικος γιατι ουτε και εμενα μου αρεσουν πολυ τα πρησμενα και πολυ μυωδη ποδια στις γυναικες! Μου αρεσουν τα αδυνατα ποδαρακια, οχι τα ανορεξικα βεβαια! :thumbup: Εσυ εχεις τις προοπτικες να τα κανεις ακομα πιο σουπερ! ;)
Απο μεση και πανω δεν βλεπω να υπαρχει θεμα, ουτε κοιλιτσα εχεις ! Σε σχεση με τις πρωτες φωτος εχεις μεγαλη βελτιωση! Φορτωσε κιλακια! :liftheavy:
Και κοιλιακους κανε και με βαρη πιο συχνα να αρχισουν να φουσκωνουν λιγακι!
Συμφωνω απολυτα σε οτι σου ειπε η δασκαλα μας! (gym!)
KEEP ON! :clap:

eli_din3
30-03-12, 09:14
ευχαριστω για τις γνωμες κοριτσια...γυμ ξερεις οτι στα ποδια ειδικα κανω οτι μπορω..δεν ξερω γιατι δεν ανταποκρινονται γμτ..κιλα βαζω οσα μπορω...αν βαλω πιο πολλα το χανω...... τωρα που θα τα κανω μονο 1 φορα την εβδομαδα μηπως μεινουν ακομα πιο πισω?

katerina.
30-03-12, 09:39
ευχαριστω για τις γνωμες κοριτσια...γυμ ξερεις οτι στα ποδια ειδικα κανω οτι μπορω..δεν ξερω γιατι δεν ανταποκρινονται γμτ..κιλα βαζω οσα μπορω...αν βαλω πιο πολλα το χανω...... τωρα που θα τα κανω μονο 1 φορα την εβδομαδα μηπως μεινουν ακομα πιο πισω?
τ

υπομονη θελει βρε ελινακι ...ολα θελουν το χρονο τους ..θα παρουν μπρος και αυτα ...κοιτα και μενα που μετα τον τραυματισμο μου εχω μεινει στους δικαιφαλους μηριαιους στα 15 κιλα και δεν μπορω να ανεβω...οσον αφορα τα κιλα καλυτερα λιγοτερα κιλα με σωστη τεχνικη παρα να φορτωνεις και να κλεβεις σιγα σιγα θα ανεβεις
πισω δεν θα μεινεις αρκει τη συγκεκριμενη μερα να τα δινεις ΟΛΑ....το πιο πολυ δεν σημαινει παντα οτι ειναι πιο καλο και με πιο γρηγορα αποτελεσματα...αυτα τα λεω για να τα ακουω και εγω;);)

amst
30-03-12, 10:25
Καλημέρα!!

Ελίνα συμφωνώ με τα κορίτσια, έχεις ΟΝΤΩΣ αλλαγές, συνέχισε και θα πας μια χαρά.

Ναταλία, γιατί άλλαξες φώτο? Μου άρεσε πιο πολύ η προηγούμενη.



Ερώτηση: Αν κάνω ελλειπτικό 8:30-9:00, μπορώ να πάω γυμναστήριο στις 12?
Και αν όχι, για να πάω 12, τι ώρα πρέπει να κάνω ελλειπτικό?

gym περιμένω περίοδο και είμαι κάργα πρησμένη..ειδικά κοιλιά.. Να ανεβάσω 1/4 ή λίγες μέρες μετά?

eli_din3
30-03-12, 15:12
σημερα τελευταια προπονηση ανω μερος απο αυτο το προγραμμα...
αχ...
με πηραν τα ζουμια να πω την αληθεια 4250042500:(:(:(:(
αχ ρε...οσο σκεφτομαι οτι δεν θα το κανω ποτε ξανα...42500 :(:(:( πφφφ

koukoutsaki
30-03-12, 15:15
Ελα βρε....καλες ειναι και οι αλλαγες για να μη βαριομαστε...:P

Stella
30-03-12, 15:20
σημερα τελευταια προπονηση ανω μερος απο αυτο το προγραμμα...
αχ...
με πηραν τα ζουμια να πω την αληθεια 4250042500:(:(:(:(
αχ ρε...οσο σκεφτομαι οτι δεν θα το κανω ποτε ξανα...42500 :(:(:( πφφφ

Άντε καλέ...ένα πρόγραμμα είναι!
Πόσα θα αλλάξεις ακόμαααα....ουουουουου......:green:

eli_din3
30-03-12, 15:21
Ελα βρε....καλες ειναι και οι αλλαγες για να μη βαριομαστε...:P

ναι αλλα ηταν το πρωτο μου προγραμμα :(
το κανα σχεδον καθε μερα..ηταν μερος της καθημερινοτητας μου τους τελευταιους 2 μηνες...αχχ ρε...αφου εκανα προπονηση και εκλαιγα :P αχχ και τωρα που σας γραφω με το ζορι κρατιεμαι :P
δεν το πιστευω οτι με εχει ριξει τοσο ενα τετοιο πραγμα λολ..ειμ πλ χαζη..
συγκινηθηκα ρε :( (ποσο χαζη?)

koukoutsaki
30-03-12, 15:23
ΕΕΕΕΕλα μωλε....εισαι ευαισθητουλα -σαν κι εμενα :green:

Θα δοκιμασεις κι αλλα στυλ τωρα

koukoutsaki
30-03-12, 16:37
Φιλες μου δειτε κ τις δικες μ στο προφιλ μ .....Οτι μπορεσα να βγαλω μονη δηλαδη
υποσχομαι καλυτερες και πληρεστερες;)
θυμιζω υψος 1,70

ειμαι αδιαθετη και τουμπανακι....δε ζυγιστηκα δε μετρηθηκα με μεζουρα ακομα ...χααχαα
για αυτο δεν εχει και φωτο κοιλιας , εξαλλου κοιλια ποτε δεν ειχα φανταστειτε οπως η παλια μ φωτο και ειμαι και πρησμενη τωρα

ΥΓ Ελενη ειδα τρελλη διαφορα στην κυτταριτιδα...μετα απο ενα μηνα μονο...να σαι καλα για το κραξιμο στην αρχη μου χρειαζοταν
τωρα λυπαμαι να φαω λαλακια και να το χαλασω :P

Stella
30-03-12, 16:44
Φιλες μου δειτε κ τις δικες μ στο προφιλ μ .....Οτι μπορεσα να βγαλω μονη δηλαδη
υποσχομαι καλυτερες και πληρεστερες;)
θυμιζω υψος 1,70

ειμαι αδιαθετη και τουμπανακι....δε ζυγιστηκα δε μετρηθηκα με μεζουρα ακομα ...χααχαα
για αυτο δεν εχει και φωτο κοιλιας , εξαλλου κοιλια ποτε δεν ειχα φανταστειτε οπως η παλια μ φωτο και ειμαι και πρησμενη τωρα

ΥΓ Ελενη ειδα τρελλη διαφορα στην κυτταριτιδα...μετα απο ενα μηνα μονο...να σαι καλα για το κραξιμο στην αρχη μου χρειαζοταν
τωρα λυπαμαι να φαω λαλακια και να το χαλασω :P


Σου τα είπα και στο μηνυμα!
Ανηκεις στην κατηγορία "σκουωτ" που έβαλε και η Ελένη φωτό!:thumbup:
...και είς ανώτερα!:green::green::green:

eli_din3
30-03-12, 16:47
Φιλες μου δειτε κ τις δικες μ στο προφιλ μ .....Οτι μπορεσα να βγαλω μονη δηλαδη
υποσχομαι καλυτερες και πληρεστερες;)
θυμιζω υψος 1,70

ειμαι αδιαθετη και τουμπανακι....δε ζυγιστηκα δε μετρηθηκα με μεζουρα ακομα ...χααχαα
για αυτο δεν εχει και φωτο κοιλιας , εξαλλου κοιλια ποτε δεν ειχα φανταστειτε οπως η παλια μ φωτο και ειμαι και πρησμενη τωρα

ΥΓ Ελενη ειδα τρελλη διαφορα στην κυτταριτιδα...μετα απο ενα μηνα μονο...να σαι καλα για το κραξιμο στην αρχη μου χρειαζοταν
τωρα λυπαμαι να φαω λαλακια και να το χαλασω :P

ΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑ
εισαι ενα ΑΝΟΗΤΟ βλαμμενο και χαζο κουκουτσι.. ντιπ κουκουτσι ομως...! τα 2 κιλα απο που θες να τα χασεις ανθρωπε μου??????????????????? πω δεν παμε καλα φιλε... (μονολογω λιγο)....εμενα λετε μετα.. αχ δεν σας ξαναακουω! ρρ αληθεια εχεις παρα πλ ωραιο σωμα...εμενα ετσι ειναι οι στοχοι μου να στο πω απλα :P

koukoutsaki
30-03-12, 16:52
ΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑ
εισαι ενα ΑΝΟΗΤΟ βλαμμενο και χαζο κουκουτσι.. ντιπ κουκουτσι ομως...! τα 2 κιλα απο που θες να τα χασεις ανθρωπε μου??????????????????? πω δεν παμε καλα φιλε... (μονολογω λιγο)....εμενα λετε μετα.. αχ δεν σας ξαναακουω! ρρ αληθεια εχεις παρα πλ ωραιο σωμα...εμενα ετσι ειναι οι στοχοι μου να στο πω απλα :P


χαχαχχαχχα γελαω πολυ με τα σχολια σου παντα αφασια παιδι εισαι
απο τον ποπο θελω να τα χασω...λολ
με χαροποιησε πολυ η τρομακτικη μειωση της κυτταριτιδας ψεματα να μη λεω....

koukoutsaki
30-03-12, 16:53
Σου τα είπα και στο μηνυμα!
Ανηκεις στην κατηγορία "σκουωτ" που έβαλε και η Ελένη φωτό!:thumbup:
...και είς ανώτερα!:green::green::green:


στελακι τα παραλες κοκκινιζω χααχαχχαχαχαχα
εις ανωτερα ναι γιατι οχι! θα δεις τι σκουοτ θα πεσει τη δευτερα...λιωσιμοοοοοοο

xelashai
30-03-12, 17:25
Ανηκεις στην κατηγορία "σκουωτ" που έβαλε και η Ελένη φωτό!:thumbup:
...και είς ανώτερα!:green::green::green:

αυτο ακριβως...:thumbup:
απο που θες να χασεις??:shock:
δεν χανουμε απο κει καλεεε...;)

koukoutsaki
30-03-12, 17:27
Κοριτσια σε ποιο τραπεζικο λογαριασμο σας βαζω τα λεφτα ειπαμε ????Χαχααχχαχαχ μη μ φουσκωνετε τα μυαλα καλεεεεεε :P
εχω πολλη δουλεια ακομααααααααααα:weights::weights::weights:

ΝΑΤΑΛΙΑ
30-03-12, 17:27
ενα καλο κολπο για τα ποδια σε περιπτωση που θελουμε να γραμμωσουν και να παρουν ωραιο σχημα ειναι τα σκαλακια και περπατημα σε ανηφορα. πολλα σκαλακια ρε κοριτσια. αλλα θα πρεπει να σταματησουν τα σκουοτ.

ΝΑΤΑΛΙΑ
30-03-12, 17:28
Κοριτσια σε ποιο τραπεζικο λογαριασμο σας βαζω τα λεφτα ειπαμε ????Χαχααχχαχαχ μη μ φουσκωνετε τα μυαλα καλεεεεεε :P
εχω πολλη δουλεια ακομααααααααααα:weights::weights::weights:

στα ειπα εγω ;):green:

Stella
30-03-12, 17:29
ενα καλο κολπο για τα ποδια σε περιπτωση που θελουμε να γραμμωσουν και να παρουν ωραιο σχημα ειναι τα σκαλακια και περπατημα σε ανηφορα. πολλα σκαλακια ρε κοριτσια. αλλα θα πρεπει να σταματησουν τα σκουοτ.

Eνδιαφέρον αυτό που λές!
Τι εννοείς; Ότι αν θέλουμε να γραμώσουμε πόδια δίνουμε εμφαση σε αερόβιο σκαλια και ανηφορα και δεν κάνουμε σκουώτ;
Μας το εξηγείς λίγο;:unsure:

eli_din3
30-03-12, 17:30
ενα καλο κολπο για τα ποδια σε περιπτωση που θελουμε να γραμμωσουν και να παρουν ωραιο σχημα ειναι τα σκαλακια και περπατημα σε ανηφορα. πολλα σκαλακια ρε κοριτσια. αλλα θα πρεπει να σταματησουν τα σκουοτ.

γιατι να σταματησουν τα σκουωτ???

koukoutsaki
30-03-12, 17:30
ενα καλο κολπο για τα ποδια σε περιπτωση που θελουμε να γραμμωσουν και να παρουν ωραιο σχημα ειναι τα σκαλακια και περπατημα σε ανηφορα. πολλα σκαλακια ρε κοριτσια. αλλα θα πρεπει να σταματησουν τα σκουοτ.

Ξεκινησα αεροβιες με ανηφορα:green:

koukoutsaki
30-03-12, 17:31
στα ειπα εγω ;):green:

Ναταλακι δε λαδωνω καμια ορκιζομαι
χααχαχχαχχχ

ΝΑΤΑΛΙΑ
30-03-12, 17:33
Eνδιαφέρον αυτό που λές!
Τι εννοείς; Ότι αν θέλουμε να γραμώσουμε πόδια δίνουμε αμφαση σε αερόβιο σκαλια και ανηφορα και δεν κάνουμε σκουώτ;
Μας το εξηγείς λίγο;:unsure:


γιατι να σταματησουν τα σκουωτ???

ναι. δεν ειναι καλο να τα βαζουμε σε προπονησεις με αντισταση (βαρη). ετσι δεν κρατουν νερα κυριος. τα ποδια γραμμωνουν οταν σταματησουμε να τα ζοριζουμε.


Ξεκινησα αεροβιες με ανηφορα:green:

και σκαλακια Νινα. και σκαλακια και θα με θυμηθεις.:turtle:


Ναταλακι δε λαδωνω καμια ορκιζομαι
χααχαχχαχχχ


ειδα με τα ματια μου. εισαι παρα πολυ καλη. εισαι σε σωστο δρομο.

eli_din3
30-03-12, 17:34
ναι. δεν ειναι καλο να τα βαζουμε σε προπονησεις με αντισταση (βαρη). ετσι δεν κρατουν νερα κυριος. τα ποδια γραμμωνουν οταν σταματησουμε να τα ζοριζουμε.



και σκαλακια Νινα. και σκαλακια και θα με θυμηθεις.:turtle:

σκαλακια εννοεις το στεπερ το αεροβιο?

koukoutsaki
30-03-12, 17:35
Να κοψω τα σκουοτ? θα κρατησω νερα?:unsure::unsure::unsure:
Δεν εχω πολυ καιρο π κανω...Απλα εκανα για χρονια παλιοτερα κ το σωμα θυμηθηκε γρηγορα...

ΝΑΤΑΛΙΑ
30-03-12, 17:35
οχι καλε. σκαλακια εξω. στον δρομο. :green:

ΝΑΤΑΛΙΑ
30-03-12, 17:37
Να κοψω τα σκουοτ? θα κρατησω νερα?:unsure::unsure::unsure:
Δεν εχω πολυ καιρο π κανω...Απλα εκανα για χρονια παλιοτερα κ το σωμα θυμηθηκε γρηγορα...

ακομη ειναι νωρις για να κοψεις εσυ τα σκουτ. απο οτι ειδα στις φωτο. μεσα μαιου τα κοβεις και εισαι οκ.

koukoutsaki
30-03-12, 17:37
οχι καλε. σκαλακια εξω. στον δρομο. :green:

ωραια ολο μετρο θα παιρνω χαχαχαχα
και αποχη απο ασανσερ στο σπιτι!:)

koukoutsaki
30-03-12, 17:38
ακομη ειναι νωρις για να κοψεις εσυ τα σκουτ. απο οτι ειδα στις φωτο. μεσα μαιου τα κοβεις και εισαι οκ.

χαχα....ωραιαααααααα ευχαριστω για τη συμβουλη!
4 σετακια ειναι καλα η να ριξω κι ενα πεμπτο με λιγοτερο βαρος και πολλες επαναληψεις μεχρις λιωσιματος? ;)

ΝΑΤΑΛΙΑ
30-03-12, 17:39
α και ενα κολπο ακομη? γυμναζουμε και γαμπες φοβερα με τα σκαλακια οταν τα ανεβενουμε μονο με το εμπρος πελμα του ποδιου ;)

ΝΑΤΑΛΙΑ
30-03-12, 17:41
χαχα....ωραιαααααααα ευχαριστω για τη συμβουλη!
4 σετακια ειναι καλα η να ριξω κι ενα πεμπτο με λιγοτερο βαρος και πολλες επαναληψεις μεχρις λιωσιματος? ;)

αυτο ειναι καλα να το κρινεις μονη σου. τα ποδια λενε, πως για να καταλαβεις οτι τα γυμνασες καλα και σωστα, θα πρεπει μετα απο μια τετοια προπονηση, να μην μπορεις ουτε τα σκαλακια του γυμναστηριου να κατεβεις.

koukoutsaki
30-03-12, 17:42
αυτο ειναι καλα να το κρινεις μονη σου. τα ποδια λενε, πως για να καταλαβεις οτι τα γυμνασες καλα και σωστα, θα πρεπει μετα απο μια τετοια προπονηση, να μην μπορεις ουτε τα σκαλακια του γυμναστηριου να κατεβεις.

οκ , το χω! ευχαριστω! :thumbup:
(σα βρασμενα μακαρονια οπως ελεγε παλια κι ο γυμναστης που μου εμαθε σκουοτ)

koukoutsaki
30-03-12, 18:03
Δε θελω να ακουστω μελό, αλλα θελω να το πω...
Η καθεμια μας ειναι κινητρο για την αλλη...
Η καθεμια μας στηριζει με τον τροπο της τις αλλες...
Εγω θελω να ευχαριστησω και το φορουμ αλλα ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΜΑΖΙ και την καθεμια ξεχωριστα...για διαφορετικους λογους...
Αν δεν εμπαινα εδω δε ξερω ΤΙ ακομα θα ετρωγα....θα εβγαζα κυτταριτιδα και στα δακτυλα των ποδιων
Συνεχιζουμε κοριτσια...Στις παραλιες θα ειμαστε ΟΛΕΣ περηφανες...και το επομενο καλοκαιρι ακομα πιο πολυ....
:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

ΝΑΤΑΛΙΑ
30-03-12, 18:13
.θα εβγαζα κυτταριτιδα και στα δακτυλα των ποδιων
..
:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:


:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

grace
30-03-12, 18:47
οχι καλε. σκαλακια εξω. στον δρομο. :green:

Ναταλακι οταν λεσ οτι σταματας τα σκουωτ, τα σταματας για ολα το καλοκαιρι?

Εγω προσωπικα κανω πολλες παραλλαγες ασκησεων και κυριως εχουν αεροβιο χαρακτηρα με βαρος μαζι! Δηλαδη μια μου προπονηση εχει αποκλειστικα ποδια με πολλα κιλα σε σημειο να μην περπαταω για 2 μερες :green::green:
Τις υπολοιπες μερες της βδομαδας τα ξαναγυμναζω αλλα με αλλο στυλ ασκησεων πχ jump squats, skaters, jumping lunges, jumps on step, box jumps και πολλα αλλα! Οταν πονανε τα περναω με βαρος σωματος, αλλα οταν ειναι κομπλε βαζω και λιγα κιλακια για τις νιωσω! Δεν τα γυμναζω σκληρα πανω απο μια φορα τη βδομαδα, απλα τις υπολοιπες τα περναω με πιο light προγραμμα, αλλα περιλαμβανει πολλες αναπηδησεις, πηδηματα στα στεπ και σχοινακι! Γενικα δεν κολλαω σε ιδιεσ ασκησεις στα ποδια, πχ τα σκουωτ αν τα βαρεθω μπορει να τα αφησω για κανα μηνα γιατι αλλωστε κανω παραλλαγες τους! Να αναφερω πως το χειμωνα εκανα 45' αεροβιο τρεξιμο και ελλειπτικο, και το τρεξιμο ηταν κυριως μορφης HΙIT. Τωρα επειδη ανοιξε ο καιρος βγαινω και τρεχω και εξοχη και κανω και ποδηλατο! υπαρχουν βδομαδες που κανω αεροβιο 7 στις 7 μερες! Απλα μαρεσει, δεν το κανω λογω ρουτινας! :P
Πιστευεις τα υπερπροπονω με αυτο τον τροπο? Βρισκεις καποιο λαθος καπου?
Σε ρωραω γιατι ειμαι σε φαση που θελω να ανεβω λιγακι μυικα, αλλα λογω καλοκαιριου να μην το παρακανω και πρηστω! Σημερα ξεκινησα και την πρωτεινουλα μου! Πηρα την isolate! Ο γυμναστης στο gym που ειναι μποντιμπιλνταρας με συμβουλευσαι να πινω απαιρετητα λεει μετα την προπονηση κατευθειαν κ μετα απο 1 ωρα να τρωω! Εγω παρολα αυτα θελω να τρωω το φαγητακι μου μετα και οχι πρωτεινη. Πειραζει?? Πρωτεινη τη θελω 2 ωριτσες πριν το gym σαν 2ο γευμα της μερας! Ουφ, σταματαω εδω...:turtle::turtle:

grace
30-03-12, 19:09
Κοριτσια σε ποιο τραπεζικο λογαριασμο σας βαζω τα λεφτα ειπαμε ????Χαχααχχαχαχ μη μ φουσκωνετε τα μυαλα καλεεεεεε :P
εχω πολλη δουλεια ακομααααααααααα:weights::weights::weights:

Μην επαναπαυεσε λεμεεεε!!!!!!!! :spank:
Αλλα ο πωπακος ειναι Lopez τελεια και παυλα! :P:clap:

koukoutsaki
30-03-12, 19:12
Μην επαναπαυεσε λεμεεεε!!!!!!!! :spank:
Αλλα ο πωπακος ειναι Lopez τελεια και παυλα! :P:clap:

Μη μου λες τετοια γιατι την ειδα σε gossip photos χωρις φωτοσοπ και ηταν σαν τη γιαγια μ....:(

grace
30-03-12, 19:25
[QUOTE=koukoutsaki;546067]Μη μου λες τετοια γιατι την ειδα σε gossip photos χωρις φωτοσοπ και ηταν σαν τη γιαγια μ....:([/QUOT

Shakira, Beyonce... τι αλλο να πω πια!!! :shock:

gym
30-03-12, 23:04
Καλημέρα!!

Ελίνα συμφωνώ με τα κορίτσια, έχεις ΟΝΤΩΣ αλλαγές, συνέχισε και θα πας μια χαρά.

Ναταλία, γιατί άλλαξες φώτο? Μου άρεσε πιο πολύ η προηγούμενη.



Ερώτηση: Αν κάνω ελλειπτικό 8:30-9:00, μπορώ να πάω γυμναστήριο στις 12?
Και αν όχι, για να πάω 12, τι ώρα πρέπει να κάνω ελλειπτικό?

gym περιμένω περίοδο και είμαι κάργα πρησμένη..ειδικά κοιλιά.. Να ανεβάσω 1/4 ή λίγες μέρες μετά?
βαλε οταν ξεπρηστεις τελειως

gym
30-03-12, 23:05
Φιλες μου δειτε κ τις δικες μ στο προφιλ μ .....Οτι μπορεσα να βγαλω μονη δηλαδη
υποσχομαι καλυτερες και πληρεστερες;)
θυμιζω υψος 1,70

ειμαι αδιαθετη και τουμπανακι....δε ζυγιστηκα δε μετρηθηκα με μεζουρα ακομα ...χααχαα
για αυτο δεν εχει και φωτο κοιλιας , εξαλλου κοιλια ποτε δεν ειχα φανταστειτε οπως η παλια μ φωτο και ειμαι και πρησμενη τωρα

ΥΓ Ελενη ειδα τρελλη διαφορα στην κυτταριτιδα...μετα απο ενα μηνα μονο...να σαι καλα για το κραξιμο στην αρχη μου χρειαζοταν
τωρα λυπαμαι να φαω λαλακια και να το χαλασω :P

γι αυτο να το θυμασαι καθε φορα που θα θες να φας χαζουλικα πραγματακια...

gym
30-03-12, 23:09
Eνδιαφέρον αυτό που λές!
Τι εννοείς; Ότι αν θέλουμε να γραμώσουμε πόδια δίνουμε εμφαση σε αερόβιο σκαλια και ανηφορα και δεν κάνουμε σκουώτ;
Μας το εξηγείς λίγο;:unsure:

τα σκουωτ οπως και γενικα οι βασικες ασκησεις ποδιων τα γεμιζουν τα ποδια...τα χτιζουν...

αν θελουμε να τα γραμμωσουμε ειτε πρεπει να μειωσουμε τη συχνοτητα τους και να τα δουλεψουμε με αλλον τροπο(δεν αναφερομαι δηλαδη απαριατητα σε σκουωτ με μπαρα ) ειτε να βαλουμε αεροβια προπονηση(ουτε εδω αναφερομαι απαραιτητα σε τρεξιμο απλο η γενικα σε εργομετρικα)

οι σκαλες και οι ανηφορα ως κλιση δινουν εμφαση σε γλουτους...ΑΛΛΑ προσοχη στη συχνοτητα...ΓΟΝΑΤΑ ΜΕΣΗ ΓΟΝΑΤΑ ΜΕΣΗ
αν καποιος εχει ευαισθησια πρεπει να το εχει στο νου του αυτο...


υ.γ. και κατι αλλο που ξεχασα να πω....μην βιαστουν οι κοπελες να κοψουν τα σκουωτ και τις βασικες ασκησεις επειδη ακουσαν οτι και καλα αυτο τις πρηζει...για να φτασεις στο σημειο να πεις γραμμωνω ποδια,θελει πολλη δουλεια και ΠΟΝΟ στην προπονηση

ναι ΠΟΝΟ γιατι αν δεν φευγεις απο το γυμναστηριο με τα ποδια μουδιασμενα απο την προπονηση στα ποδια τοτε κατι δεν εκανες καλα...
μην κοιτατε τα παντα γυρω απο την γραμμωση....εστιαστε στο να βαλετε μυς....αυτο θα ανορθωσει τα παντα αν με πιανετε χεχε

gym
30-03-12, 23:21
Κουκουτσακι μου

βλεπω να αρχιζει μια ωραια στρογγυλαδα σε πωπο και να στρωνεις...
απο μονη σου ειδες οτι οταν καθαρισες απο διατροφη εφυγε η κυταρριτιδα...μην το ξεχνας αυτο
δωσε εμφαση και στο ανω μερος ειδικα σε πλατη και τρικεφαλο για να ισιωσει ομορφα η πλατη σου

συνεχισε δυναμικα


Στελλα μου

βλεπω αρχισες να χανεις μια χαρα
το αεροβιο σου στο γηπεδο βοηθησε ολη την κατασταση και η επιμονη σου στη διατροφη πολυ
ειμαι σιγουρη οτι θα πιασεις το στοχο σου...απλα ειναι θεμα χρονου πλεον κ πανω απο ολα σε βλεπω κουλ!;)


νομιζω δεν ειχαμε αλλες φωτο...αν ξεχασα κατι και καποια μου λετε....


συνεχιστε δυναμικα κοριτσια...στο χερι σας ειναι!:weights::weights:

koukoutsaki
30-03-12, 23:26
υ.γ. και κατι αλλο που ξεχασα να πω....μην βιαστουν οι κοπελες να κοψουν τα σκουωτ και τις βασικες ασκησεις επειδη ακουσαν οτι και καλα αυτο τις πρηζει...για να φτασεις στο σημειο να πεις γραμμωνω ποδια,θελει πολλη δουλεια και ΠΟΝΟ στην προπονηση

ναι ΠΟΝΟ γιατι αν δεν φευγεις απο το γυμναστηριο με τα ποδια μουδιασμενα απο την προπονηση στα ποδια τοτε κατι δεν εκανες καλα...
μην κοιτατε τα παντα γυρω απο την γραμμωση....εστιαστε στο να βαλετε μυς....αυτο θα ανορθωσει τα παντα αν με πιανετε χεχε


σε πιανουμε και δε σ αφηνουμε λεμε....ευχαριστω και παλι για ολα κοριτσια , χωρις εσας ακομη θα ετρωγα ολα τα κακούδια...

katerina.
30-03-12, 23:28
τα σκουωτ οπως και γενικα οι βασικες ασκησεις ποδιων τα γεμιζουν τα ποδια...τα χτιζουν...

αν θελουμε να τα γραμμωσουμε ειτε πρεπει να μειωσουμε τη συχνοτητα τους και να τα δουλεψουμε με αλλον τροπο(δεν αναφερομαι δηλαδη απαριατητα σε σκουωτ με μπαρα ) ειτε να βαλουμε αεροβια προπονηση(ουτε εδω αναφερομαι απαραιτητα σε τρεξιμο απλο η γενικα σε εργομετρικα)

οι σκαλες και οι ανηφορα ως κλιση δινουν εμφαση σε γλουτους...ΑΛΛΑ προσοχη στη συχνοτητα...ΓΟΝΑΤΑ ΜΕΣΗ ΓΟΝΑΤΑ ΜΕΣΗ
αν καποιος εχει ευαισθησια πρεπει να το εχει στο νου του αυτο...


υ.γ. και κατι αλλο που ξεχασα να πω....μην βιαστουν οι κοπελες να κοψουν τα σκουωτ και τις βασικες ασκησεις επειδη ακουσαν οτι και καλα αυτο τις πρηζει...για να φτασεις στο σημειο να πεις γραμμωνω ποδια,θελει πολλη δουλεια και ΠΟΝΟ στην προπονηση



ναι ΠΟΝΟ γιατι αν δεν φευγεις απο το γυμναστηριο με τα ποδια μουδιασμενα απο την προπονηση στα ποδια τοτε κατι δεν εκανες καλα...
μην κοιτατε τα παντα γυρω απο την γραμμωση....εστιαστε στο να βαλετε μυς....αυτο θα ανορθωσει τα παντα αν με πιανετε χεχε


μουδιασμα ...???γιατι εμενα συνηθως τρεμουνε αυτο ειναι καλο;) η κακο???:(

gym
30-03-12, 23:30
μουδιασμα ...???γιατι εμενα συνηθως τρεμουνε αυτο ειναι καλο;) η κακο???:(

αχαχαχαχα ναι βρε,,,μουδιασμα τρεμουλο καμια ταση για εμετο....τετοια πραγματα...:green:

με λιγα λογια...ειδικα οταν κανεις ποδια,οταν τελειωνει η προπονηση να θες απλα να φυγεις απο το γυμναστηριο με χιλια κ να πας να φας γιατι ψοφας απο κουραση κ πεινα

vickypek
30-03-12, 23:30
πολλα μπραβο στο κουκουτσακι για τη σωματαρα!!κιπ δε γκουντ γουορκ!!! στελλα τρελη διαφορα στα ποδια ειδικα το γηπεδο και η επιμονη εκαναν το θαυμα..μπραβο!!:):)
ελενη ζυγιστηκα σημερα να θυμισω υψος 1.63 εχω αυξησει τισ θερμιδες στισ 1800-2000 εδω και 2 βδομαδες και ειμαι παλι στα 50..ουτε καν..49,8..εννοειται περιοδος πουθενα αν ερθει θα το μαθετε απ τις ειδησεις!!τρωω τον κοσμο εχω μειωσει στις 2/βδομαδα το τρεξιματακι και βαρη 3/βδομαδα..τι αλλο να κανω??το οτι αυξησα θεμριδες αλλα δεν εβαλα τι μπορει να δειχνει?

gym
30-03-12, 23:32
πολλα μπραβο στο κουκουτσακι για τη σωματαρα!!κιπ δε γκουντ γουορκ!!! στελλα τρελη διαφορα στα ποδια ειδικα το γηπεδο και η επιμονη εκαναν το θαυμα..μπραβο!!:):)
ελενη ζυγιστηκα σημερα να θυμισω υψος 1.63 εχω αυξησει τισ θερμιδες στισ 1800-2000 εδω και 2 βδομαδες και ειμαι παλι στα 50..ουτε καν..49,8..εννοειται περιοδος πουθενα αν ερθει θα το μαθετε απ τις ειδησεις!!τρωω τον κοσμο εχω μειωσει στις 2/βδομαδα το τρεξιματακι και βαρη 3/βδομαδα..τι αλλο να κανω??το οτι αυξησα θεμριδες αλλα δεν εβαλα τι μπορει να δειχνει?

ποσο καιρο εχει να σου ερθει?

ποσο καιρο εχεις να φας βλακειες?

eli_din3
30-03-12, 23:34
αχαχαχαχα ναι βρε,,,μουδιασμα τρεμουλο καμια ταση για εμετο....τετοια πραγματα...:green:

με λιγα λογια...ειδικα οταν κανεις ποδια,οταν τελειωνει η προπονηση να θες απλα να φυγεις απο το γυμναστηριο με χιλια κ να πας να φας γιατι ψοφας απο κουραση κ πεινα

αχαχαχχαχαχαχαχχαχαχαχαχχα...
καλα εμενα παει λιγο περιεργα... τις βγαζουν τις ασκησεις στα κιλα που τις βγαζουν..σε περισσοτερα ή δεν την βγαζουν καν ή χαλαει η τεχνικη και ομως δεν κουραζονται μετα..τν στιγμη της ασκησης ναι αλλα μετα τιποτα :S

vickypek
30-03-12, 23:36
ποσο καιρο εχει να σου ερθει?

ποσο καιρο εχεις να φας βλακειες?

φεβρουαριο με αντισυλληπτικα ομως μου πε να τα κοψω να δουμε τι θα κανει μονη της..και του μαρτιου την εχασα..σαβουρα ενα σκ στην αθηνα(το προηγουμενο) και απο λιπαρα(λαδερα φαγητα,ελαιολαδο σαλατα καρυδια σπορους κλπ) αλλο τιποτα!!!!θα παω να κοιταχτω!η να με διαβασει κανας παπας?

gym
30-03-12, 23:40
φεβρουαριο με αντισυλληπτικα ομως μου πε να τα κοψω να δουμε τι θα κανει μονη της..και του μαρτιου την εχασα..σαβουρα ενα σκ στην αθηνα(το προηγουμενο) και απο λιπαρα(λαδερα φαγητα,ελαιολαδο σαλατα καρυδια σπορους κλπ) αλλο τιποτα!!!!θα παω να κοιταχτω!η να με διαβασει κανας παπας?

περιμενε λιγο ακομα κ βλεπουμε...

το επομενο για μενα εφοσον δεν παιζει τιποτα ορμονικο ειναι να αρχισεις πιο πολυ κανενα λιπαρο παραπανω κ απο σαβουρα ναι να ταραξεις το σωμα σου μπας κ φιλοτιμηθει κ ερθει

marvin
30-03-12, 23:43
αχαχαχαχα ναι βρε,,,μουδιασμα τρεμουλο καμια ταση για εμετο....τετοια πραγματα...:green:

με λιγα λογια...ειδικα οταν κανεις ποδια,οταν τελειωνει η προπονηση να θες απλα να φυγεις απο το γυμναστηριο με χιλια κ να πας να φας γιατι ψοφας απο κουραση κ πεινα

Ω ναι ρωταμε να σου πω για σημερα και θα συμφωνησω απολυτα φφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ!!!!!:weights:

gym
30-03-12, 23:47
Ενα μικρο σχολιο εδω με αφορμη ενα ποστ που διαβασα για λαστιχα αλλα δεν θυμαμαι που και δνε μπορω να το βρω τωρα...

Τα βαρη οπως και τα λαστιχα (οπως και οποιαδηποτε αλλη μορφη γυμναστικης) ωφελει το σωμα μας και εμφανισιακα κ αυτο ειναι το θεμα που καιει τους περισσοτερους αν κ ειναι λαθος...

Οσον αφορα τα λαστιχα,επειδη προσωπικα τα εχω δουλεψει πολυ κ σε καποιες περιοδους μεμονωμενα απο βαρη πρεπει να πω οτι μπορειτε να εχετε το ιδιο ωφελος απο τα βαρη ακομη κ καλυτερο λογω της κινησης που σου δινουν αρκει να ειναι αρκετη η αντισταση.Υπαρχουν λαστιχα με τετοια αντισταση που κανεις κατι προπονησεις τρελες.

Μην τα απορριπτετε επειδη ειμαστε κολλημενες με τα βαρη.Ειναι το καλυτερο να εχετε ποικιλια στα ερεθισματα που δινετε στο σωμα σας ειτε μεσω ασκησεων οπως πιλατες ,γιογκα ειτε μεσω καποιων οργανων διαφορετικων οπως τα λαστιχα ,ιμαντες και αλλα πολλα...

Αν το ψαξετε θα δειτε οτι η ουσια βρισκεται οχι στο ποσα βαρη σηκωνω καθε εβδομαδα αλλα με ποιον τροπο τα χρησιμοποιω ωστε να εχω το καλυτερο ωφελος για το σωμα μου.

Πριν τα απορριψετε λοιπον,δωστε λιγο χρονο και στα λαστιχα να τα αγαπησετε και να τα δοκιμασετε και τα αποτελεσματα θα ερθουν...μην ξεχνατε οτι και το μυαλο παιζει ρολο στην προπονηση.!

Εαν πατε σκεπτομενες οτι ''εεεε παλι παλιολαστιχα'' ,ειναι σχεδον σιγουρο οτι η προπονηση σας θα ειναι θκατα!:green::green:

katerina.
30-03-12, 23:47
Ω ναι ρωταμε να σου πω για σημερα και θα συμφωνησω απολυτα φφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ!!!!!:weights:


αν εγω εκανα το προγραμμα σου με φορειο θα με περνανε!!!:green:

gym
30-03-12, 23:47
Ω ναι ρωταμε να σου πω για σημερα και θα συμφωνησω απολυτα φφφφφφφφφφφφφφφφφφφφφ!!!!!:weights:

Δεν σε ρωταω τιποταααααααααααααα γιατι ζηλευω!:(:(

marvin
30-03-12, 23:50
αν εγω εκανα το προγραμμα σου με φορειο θα με περνανε!!!:green:

Μη το λες Κατρινα μας ,συνηθεια πιστευω ειναι!!!Ειμαι σιγουρη οτι απο θεση χαρακτηρα και μονο θα το εβγαζες!!!;)

marvin
30-03-12, 23:52
Δεν σε ρωταω τιποταααααααααααααα γιατι ζηλευω!:(:(

Αι βρε,που ζηλευεις εσυ.....μην ρωτησω απο τι ωρα ειχες περσοναλ και ποσα!!!:weights:

Stella
30-03-12, 23:56
Ελένη εγώ εγραψα κάτι για τα λάστιχα.
Αυτό που είπα είναι ότι με τα λάστιχα δε βάζουμε μυς όπως με τα βάρη.
Δηλαδή πιστευεις ότι μια αρχάρια με ελάχιστη μυικότητα μπορεί να βάλει μυς με προγραμμα με λάστιχα;
Αλλο ένα δουλεμένο σώμα να τα χρησιμοποιει επικουρικά με τα βάρη ή κατα περιόδους μόνα τους...αλλά μια αρχάρια μπορεί να φτιάξει τετρακέφαλους ή να "γεμίσει" την πλάτη της κλπ μόνο με λάστιχα;:unsure:
Μου φαίνεται πολύ δύσκολό εως αδύνατο...

gym
31-03-12, 00:01
Ελένη εγώ εγραψα κάτι για τα λάστιχα.
Αυτό που είπα είναι ότι με τα λάστιχα δε βάζουμε μυς όπως με τα βάρη.
Δηλαδή πιστευεις ότι μια αρχάρια με ελάχιστη μυικότητα μπορεί να βάλει μυς με προγραμμα με λάστιχα;
Αλλο ένα δουλεμένο σώμα να τα χρησιμοποιει επικουρικά με τα βάρη ή κατα περιόδους μόνα τους...αλλά μια αρχάρια μπορεί να φτιάξει τετρακέφαλους ή να "γεμίσει" την πλάτη της κλπ μόνο με λάστιχα;:unsure:
Μου φαίνεται πολύ δύσκολό εως αδύνατο...

ναι μπορει αρκει η αντισταση της να ειναι αυτη που πρεπει και να δουλεψει σωστα εσταιαζοντας εκει που πρεπει

με τα λαστιχα μπορεις να κανεις θαυματα στελλα

δεν ειναι αδυνατο και αυτο που σου λεω κ σε σενα κ σε ολες σας ειναι προτου απορριψετε κατι πρεπει να το δοκιμασετε...

οχι δεν θα κανεις πλατες σαν του yates αλλα ναι ...ειδικα για μια γυναικα θα δουλεψουν....
εχω κανει μαθηματα και σε μενα και σε κοσμο αρχαριο και προχωρημενο με λαστιχα και μονο και απλα δεν ζουσαμε μετα...

ολα εχουν να κανουν με το πως δουλευεις κατι κ οχι απλα με το μεσο...


trust me...;)

Stella
31-03-12, 00:06
ναι μπορει αρκει η αντισταση της να ειναι αυτη που πρεπει και να δουλεψει σωστα εσταιαζοντας εκει που πρεπει

με τα λαστιχα μπορεις να κανεις θαυματα στελλα

δεν ειναι αδυνατο και αυτο που σου λεω κ σε σενα κ σε ολες σας ειναι προτου απορριψετε κατι πρεπει να το δοκιμασετε...

οχι δεν θα κανεις πλατες σαν του yates αλλα ναι ...ειδικα για μια γυναικα θα δουλεψουν....
εχω κανει μαθηματα και σε μενα και σε κοσμο αρχαριο και προχωρημενο με λαστιχα και μονο και απλα δεν ζουσαμε μετα...

ολα εχουν να κανουν με το πως δουλευεις κατι κ οχι απλα με το μεσο...


trust me...;)
Σε πιστευω βρε...γι΄αυτό ρωτάω κιόλας!
Το θέμα με τα λάστιχα βέβαια είναι ότι πρέπει να σου δείξει κάποιος που να ξέρει και να σε έχει και από κοντά να σε παρακολουθει...τύπου περσοναλ...;):toast:

koukoutsaki
31-03-12, 00:10
Ελενη μου τι γνωμη εχεις για τα λαστιχα σαν ...συντηρηση στις διακοπες πχ? εχω ενα με μεγαλη αντισταση, εχω παρακολουθησει και μεσω ιντερνετ αρκετα βιντεακια... και απο ομαδικα που εκανα παλιοτερα οτι θυμαμαι
για να μη σκουριασουμε μωρε:green:

gym
31-03-12, 00:11
Σε πιστευω βρε...γι΄αυτό ρωτάω κιόλας!
Το θέμα με τα λάστιχα βέβαια είναι ότι πρέπει να σου δείξει κάποιος που να ξέρει και να σε έχει και από κοντά να σε παρακολουθει...τύπου περσοναλ...;):toast:

πρεπει να ξερεις οντως,...η να σου δειξει καποιος και να τα πιασεις αμεσως η να εχεις περσοναλ που να εχει εκπαιδευτει πανω σε αυτο αλλα κ σε ολοκληρη φιλοσοφια προπονησης η να εισαι ο ιδιος περσοναλ χοχοχο:green:

katerina.
31-03-12, 00:18
μια τελευταια ερωτησουλα για να παω για υπνο....το αεροβιο μου δηλαδη αφου επιβαρύνονται γονατα στηνανηφορα και σταχιτ ποιο θα πρεπει να ειναι?? στο 6.3 για κανα διωρο για ναμε πιαασει???

και τι γνωμη εχεις για το callanetics to bar methond ..kai gia to core fusion pilates plus///???εχω καποια dvd να τα κανω η δεν λενε??....παντωσ για το τελευταιο το pilates plus to παρουσιαζει ενα ζευγαρι και οι κοιλιακοι που δειχνουν ειναι το κατι αλλο ...δεν μπορω να τους βγαλω με τιποτα..

gym
31-03-12, 02:25
μια τελευταια ερωτησουλα για να παω για υπνο....το αεροβιο μου δηλαδη αφου επιβαρύνονται γονατα στηνανηφορα και σταχιτ ποιο θα πρεπει να ειναι?? στο 6.3 για κανα διωρο για ναμε πιαασει???

και τι γνωμη εχεις για το callanetics to bar methond ..kai gia to core fusion pilates plus///???εχω καποια dvd να τα κανω η δεν λενε??....παντωσ για το τελευταιο το pilates plus to παρουσιαζει ενα ζευγαρι και οι κοιλιακοι που δειχνουν ειναι το κατι αλλο ...δεν μπορω να τους βγαλω με τιποτα..

εσυ τα νιωθεις να μην επιβαρυνονται?μιλαω για τρεξιμο σε ανηφορα...το περπατημα ΜΠΟΡΕΙ να μην σε πειραξει...

σιγα ρε που θα κανεις διωρο κιολας....μαραθωνιο πας?:green:

callanetics=μαπα για μενα...μεγαλη μουφα κ το εχω εκπαιδευτει κιολας...και πρωτη φορα λεω για κατι οτι δεν αξιζει
προτιμω το καθαρο πιλατες κ καθαρη γιογκα...ξεκαθαρα πραγματα....;)


ειμαι λιγο επιφυλακτικη με τα ντι βι ντι εκτος κ αν ειναι καποιος εκπαιδευμενος...
ειναι δυσκολο μονος σου να καταλαβεις πως ακριβως πρεπει να κανεις σωστα τις ασκησεις απο το να εκτελεις απλα...;)

gym
31-03-12, 02:26
Ελενη μου τι γνωμη εχεις για τα λαστιχα σαν ...συντηρηση στις διακοπες πχ? εχω ενα με μεγαλη αντισταση, εχω παρακολουθησει και μεσω ιντερνετ αρκετα βιντεακια... και απο ομαδικα που εκανα παλιοτερα οτι θυμαμαι
για να μη σκουριασουμε μωρε:green:

τελεια επιλογη...μπαινουν κ παντου κ γτα κουβαλας...οπως εχεις και το σωμα σου...;)

amst
31-03-12, 09:30
α και ενα κολπο ακομη? γυμναζουμε και γαμπες φοβερα με τα σκαλακια οταν τα ανεβενουμε μονο με το εμπρος πελμα του ποδιου ;)

Καλημέρα!
Από χθες το σκεφτόμουν αυτό με τις γάμπες, καμμία δε ρωτάει/ανεβάζει φώτος με γάμπες... ΓΙΑΤΙ??

Miss Fit
31-03-12, 09:34
Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια. Καλό Σαββατοκύριακοοοοοοοοο!!!

marvin
31-03-12, 09:41
Καλημέρα!
Από χθες το σκεφτόμουν αυτό με τις γάμπες, καμμία δε ρωτάει/ανεβάζει φώτος με γάμπες... ΓΙΑΤΙ??

Eιναι ενα μερος που γυμναζεται ετσι και αλλιως με ασκησεις ποδιων,ειναι πολυ καλο ομως να εντασονται σαν ξεχωριστω κομματι μεσα στο προγραμμα ποδιων.Καμμια δεν τις αναφερει γιατι η εικονα τους ανηκει στις λεπτομεριες που θα ηθελαν να φτιαξουν μετα και γιατι δεν εχουν ιδιαιτερο λιπος..ουτε ψωμακια για να ειναι μπελας....;)

dorita
31-03-12, 10:36
Eιναι ενα μερος που γυμναζεται ετσι και αλλιως με ασκησεις ποδιων,ειναι πολυ καλο ομως να εντασονται σαν ξεχωριστω κομματι μεσα στο προγραμμα ποδιων.Καμμια δεν τις αναφερει γιατι η εικονα τους ανηκει στις λεπτομεριες που θα ηθελαν να φτιαξουν μετα και γιατι δεν εχουν ιδιαιτερο λιπος..ουτε ψωμακια για να ειναι μπελας....;)

πανω σε αυτο!!!!...εμενα δεν ειναι λεπτομερειες για μετα ειναι ενα θεμα που με απασχολει γιατι γαμπα δεν εχω σχεδον καθολου....κ πανω σε αυτο εχω απορια: τι πρεπει να κανουμε λιγα κιλα πολλες επαναληψεις ή πολλα κιλα;;
ξερω οτι ειναι ενα σημειο που δυσκολα φτιαχνει αλλα τι πρεπει να κανει κανεις για να βρουνε το δρομο τους;;;:unsure::unsure:

katerina.
31-03-12, 10:54
κοριτσακια μου καλημερα μολις ανεβασα φωτο ...τωρα γιατι τις ανεβασα δεν ξερω αφου προοδο δεν εχω σε αυτα που θελω ..αλλα ενταξει επειδη το ζητησε η δασκαλα το εκανα ...κιλα απο 57.5 εχω κατεβει στα 55.5 με 56..ποντους εχω χασει στην κοιλια 3 ποντους γλουτους και μηρους που θελω να μειωσω ειμαι στα ιδια ...:(...υπομονη...

xelashai
31-03-12, 11:00
κοριτσακια μου καλημερα μολις ανεβασα φωτο ...τωρα γιατι τις ανεβασα δεν ξερω αφου προοδο δεν εχω σε αυτα που θελω ..αλλα ενταξει επειδη το ζητησε η δασκαλα το εκανα ...κιλα απο 57.5 εχω κατεβει στα 55.5 με 56..ποντους εχω χασει στην κοιλια 3 ποντους γλουτους και μηρους που θελω να μειωσω ειμαι στα ιδια ...:(...υπομονη...

ο χριστος κ η παναγια...:bowdown::bowdown:..(αυτο παει για την 1η φωτο...;))
πες μου τι ακριβως δεν ειναι οπως το θες....
τα γονιδια θελω μαναααα....

marvin
31-03-12, 11:03
πανω σε αυτο!!!!...εμενα δεν ειναι λεπτομερειες για μετα ειναι ενα θεμα που με απασχολει γιατι γαμπα δεν εχω σχεδον καθολου....κ πανω σε αυτο εχω απορια: τι πρεπει να κανουμε λιγα κιλα πολλες επαναληψεις ή πολλα κιλα;;
ξερω οτι ειναι ενα σημειο που δυσκολα φτιαχνει αλλα τι πρεπει να κανει κανεις για να βρουνε το δρομο τους;;;:unsure::unsure:

Αν και θα σου πει αναλυτικοτερα η Ελενη .Βρες ενα σκαλοπατι και πατα στην ακρη του με τις μυτες τον ποδιων .Υπαρχουν τρια πατημα που θα μπορουσες να κανεις με τις μυτες ευθεια με τις μυτες προς τα μεσα ε τις μυτες προς τα εξω.Δουλεψετα εναλαξ και στο τελος καθε πατηματος κρατα μερικα δευτερολεπτα ανασηκωμενες τις φτερνες.Ξεκινα με 1ο ευθεια πελματα....2 μυτες προς τα μεσα.......3 μυτες προς τα εξω...,επομενο σετ ξεκινα απο το 2ο πατημα....3ο πατημα και τελος 1ο πατημα,Καθως θα εξοικειωνεσαι με την ασκηση μπορεις να παρεις αλτηρα στο ενα χερι και να κανεις με βαρος.

Θα προτινα 10 επαναληψεις στο καθε πατημα.

marvin
31-03-12, 11:10
κοριτσακια μου καλημερα μολις ανεβασα φωτο ...τωρα γιατι τις ανεβασα δεν ξερω αφου προοδο δεν εχω σε αυτα που θελω ..αλλα ενταξει επειδη το ζητησε η δασκαλα το εκανα ...κιλα απο 57.5 εχω κατεβει στα 55.5 με 56..ποντους εχω χασει στην κοιλια 3 ποντους γλουτους και μηρους που θελω να μειωσω ειμαι στα ιδια ...:(...υπομονη...

:shock: Βρε κατρινα μας τι λες;
Θες να χαλασεις ενα απο τα ωραιοτερα δωρα που σου εδωσε η φυση;Μανα μου καποιες θα πληρωναν για να κανουν τετοιο πωπο!!!!!Μια χαρα σε βρισκω,σταματα τη διαιτα ,ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ παντα,δουλεψε σαν πωπο λιγα κιλα πολλες επαναληψεις.Δεν εχεις μεγαλο πωπο αλλα πεταχτο και αυτο δεν αλλαζει με την καμια!!!!;)
Νιωσε τυχερη και ρωτα βρε και τον αντρουλη σου να σου πει την γνωμη του.....ειμαι σιγουρη πως θα συμφωνησει....;)

katerina.
31-03-12, 11:14
ο χριστος κ η παναγια...:bowdown::bowdown:..(αυτο παει για την 1η φωτο...;))
πες μου τι ακριβως δεν ειναι οπως το θες....
τα γονιδια θελω μαναααα....


εσυ το ξερω υποστηριζεις παντα μανουλα!!!!;)

katerina.
31-03-12, 11:19
:shock: Βρε κατρινα μας τι λες;
Θες να χαλασεις ενα απο τα ωραιοτερα δωρα που σου εδωσε η φυση;Μανα μου καποιες θα πληρωναν για να κανουν τετοιο πωπο!!!!!Μια χαρα σε βρισκω,σταματα τη διαιτα ,ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ παντα,δουλεψε σαν πωπο λιγα κιλα πολλες επαναληψεις.Δεν εχεις μεγαλο πωπο αλλα πεταχτο και αυτο δεν αλλαζει με την καμια!!!!;)
Νιωσε τυχερη και ρωτα βρε και τον αντρουλη σου να σου πει την γνωμη του.....ειμαι σιγουρη πως θα συμφωνησει....;)


αχ μαρβιν μου τον εχω αχτι!!!!ειναι πεταχτος αλλα σε σχεση με το υπολοιπο σουλουπι μου παραειναι!!!!!.......

καλα για τον αντρα μου γενικα του αρεσει να ειναι ολα πληθωρικα...

δηλαδη βρε μαρβιν να αρχισω να προσθετω υδατανθρακα ...και αυτο πως θα το κανω σταδιακα??να αρχισω να βαζω καθημερινα απο μικρες ποσοτητες σε ολα τα γευματα εκτος απο το βραδυνο??

κιλα εχω ανεβει αρκετα απο τοτε που ξεκινησα και δεν θελω να παρω αλλα ...θελω να φτασω 54.55 που πιστευω για το υψος μου ειναι οκ!!

xelashai
31-03-12, 11:19
εσυ το ξερω υποστηριζεις παντα μανουλα!!!!;)

μανουλα την αληθεια σου λεω...
θα σκοτωνα για την πισω όψη....:green:

katerina.
31-03-12, 11:25
μανουλα την αληθεια σου λεω...
θα σκοτωνα για την πισω όψη....:green:


στην δινω ανετα!!!!!!!!!!!!:green:

marvin
31-03-12, 11:27
αχ μαρβιν μου τον εχω αχτι!!!!ειναι πεταχτος αλλα σε σχεση με το υπολοιπο σουλουπι μου παραειναι!!!!!.......

καλα για τον αντρα μου γενικα του αρεσει να ειναι ολα πληθωρικα...

δηλαδη βρε μαρβιν να αρχισω να προσθετω υδατανθρακα ...και αυτο πως θα το κανω σταδιακα??να αρχισω να βαζω καθημερινα απο μικρες ποσοτητες σε ολα τα γευματα εκτος απο το βραδυνο??

κιλα εχω ανεβει αρκετα απο τοτε που ξεκινησα και δεν θελω να παρω αλλα ...θελω να φτασω 54.55 που πιστευω για το υψος μου ειναι οκ!!

Μα δεν μπορεις να αλλαξεις τον σωματοτυπο σου βρε Κατρινα μου.Οτι και να κανεις παντα θα ειναι πιο ..πληθωρικος σε σχεση με το υπολοιπο σωμα σου.Δεξου τον και θα σου προτινα να τον αγαπησεις:P!!!
Προτινω με βαση αυτα που πιανουν σε μενα παντα, να αρχισεις να βαζεις βρωμη ρυζακι και πατατα στα πρωινα σου γευματα (και μεταπροπονητικα εννοειτε αν η προπονηση ειναι αργα το απογευμα)κανενα φρουτο και απο το απογευμα και περα σαλατουλες με πρωτεινη.Αν και περυσι σε καποια φαση που κρατουσα υδατανθρακα σε ολα τα γευματα παλι λειτουργουσα καλα.Οσο τραβαμε τα γευματα μας χωρις υδατανθρακα μειωνουμε ελαφρα τον μεταβολισμο μας.Το κορμι σου ειναι εργοστασιο καυσης λιπους ..γεματο μυς.Δωστους ενεργεια κρατοντας ενα ισοζυγειο στις θερμιδες σου παντα!!!

koukoutsaki
31-03-12, 11:32
Καλημερα σε ολες τις κοριτσαρες
Εχω κανει μερικα σχολια σε φωτο του Κατερινακίου!
Κατερινακι θες ξυλακι???ε????:smash::smash::smash:
Αν και θα στο λενε ηδη, πολλοι θα σκοτωναν για το σωμα σου!!!
Τυχερος ο συζυγος! -Αυτον κι αν θα τον ζηλευουν χεχε
-Τωρα ετουτη ειναι μαμα ρε παιδια? Μας δουλευει ??:unsure::unsure::unsure:

xelashai
31-03-12, 11:34
στην δινω ανετα!!!!!!!!!!!!:green:

αχχχ...αδερφουλα δεν ειναι καλα η μανουλα μας...:(
καλεεεε....το λες σοβαρα αυτο??:spank:
τι λες βρε κατερινουλα ?...ολες σε θαυμάζουμε...:love:

katerina.
31-03-12, 11:35
Μα δεν μπορεις να αλλαξεις τον σωματοτυπο σου βρε Κατρινα μου.Οτι και να κανεις παντα θα ειναι πιο ..πληθωρικος σε σχεση με το υπολοιπο σωμα σου.Δεξου τον και θα σου προτινα να τον αγαπησεις:P!!!
Προτινω με βαση αυτα που πιανουν σε μενα παντα, να αρχισεις να βαζεις βρωμη ρυζακι και πατατα στα πρωινα σου γευματα (και μεταπροπονητικα εννοειτε αν η προπονηση ειναι αργα το απογευμα)κανενα φρουτο και απο το απογευμα και περα σαλατουλες με πρωτεινη.Αν και περυσι σε καποια φαση που κρατουσα υδατανθρακα σε ολα τα γευματα παλι λειτουργουσα καλα.Οσο τραβαμε τα γευματα μας χωρις υδατανθρακα μειωνουμε ελαφρα τον μεταβολισμο μας.Το κορμι σου ειναι εργοστασιο καυσης λιπους ..γεματο μυς.Δωστους ενεργεια κρατοντας ενα ισοζυγειο στις θερμιδες σου παντα!!!


θα προσπαθησω να ΤΟΝ ΔΕΧΤΩ μιασ και τον κουβαλαω καθημερινα...ευτυχως που ειναι και απο πισω και δεν τον βλεπω συνεχεια....

οσο για τα αλλα θα ακολουθησω τις συμβουλες σου ...απο δευτερα αλλαζω πλανο διατροφης ..και οπου κανω χαζα θα με διορθωνεις ...ναι??....;)

koukoutsaki
31-03-12, 11:39
θα προσπαθησω να ΤΟΝ ΔΕΧΤΩ μιασ και τον κουβαλαω καθημερινα...ευτυχως που ειναι και απο πισω και δεν τον βλεπω συνεχεια....

οσο για τα αλλα θα ακολουθησω τις συμβουλες σου ...απο δευτερα αλλαζω πλανο διατροφης ..και οπου κανω χαζα θα με διορθωνεις ...ναι??....;)

Αυτοι που τον βλεπουν ομως χαιρονται ιδιαιτερα πιστεψε με ;)

Κοριτσακι εισαι γεματη μυς, εχει δικιο η Νικη, λιγουλακι πρεπει να βαλεις νομιζω. Δεν προκειται να χαλασει τετοια κορμαρα!

katerina.
31-03-12, 11:42
Αυτοι που τον βλεπουν ομως χαιρονται ιδιαιτερα πιστεψε με ;)

Κοριτσακι εισαι γεματη μυς, εχει δικιο η Νικη, λιγουλακι πρεπει να βαλεις νομιζω. Δεν προκειται να χαλασει τετοια κορμαρα!


παιδια παω να κανω καμια ...γιατι απο το πρωι ασχολουμαι με τις φωτο...θα τα πουμε μετα φιλακια ;)

koukoutsaki
31-03-12, 11:49
Εγω ειμαι αυτη που πρεπει να ασχολουμαι με τετοιες φωτο για να παιρνω κινητρο και να πεφτω στο φιλοτιμο μην ξωκειλω !!!:green:
Παραδειγμα προς μιμησην! :bowdown:

Iga ninja
31-03-12, 11:54
κοριτσια για σας!!καθοτι ειμαι νιντζα προσπαθω να βρω τη φορμα μου;)
σας διαβαζω πολυ καιρο και εχω μαθει παρα πολλα απο το σαιτ και εσας.
θα ηθελα την γνωμη σας ειμαι 27χρονων 1.68 και τελευταια ζυγηση σημερα 57,3 κιλα
(δεν εχω κανει λιπομετρηση ακομη).. ξεκινησα πριν ενα μηνα ολη την προσπαθεια και ημουν 56,5 κιλα και λιποσ 21,1
και εκτος απο τεσσερισ μερες μικρων τσιτ λογω διακοπων (αλλα 7μερες με 4 ωρες σνοουμπορντ τη μερα )
ειμαι συνεπης βεβαια αυτο το 1 κιλο πανω που με διχνει η ζυγαρια δεν το βλεπω ισα ισα βλεπω τους μυσ να εχουν ξυπνησει και νιωθω οτι εχουν μιωθει 1-2 ποντοι....


ΠΡΟΓΡΑΜΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ 

Εσπρεσο σκετο
ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
5-6 φορες τη βδομαδα Αεροβια 20 λεπτα(στατικο ποδηλατο)
4 φορες τη βδομαδα κοιλιακους 4Χ25, ραχιαιους 4Χ25, 4Χ15 πλαγιους
4 φορες τη βδομαδα χερια ,ομοι, πλατη,στηθος
2 φορες τη βδομαδα ποδια
Οι ασκησεις γινονται σπιτι με βαρακια ,λαστιχα ,φυσικο βαρος

1ο ΓΕΥΜΑ:
100γρ γιαουρτι με 60 γρ λιναροσπορο +1 αυγο +4ασπραδια
Ή
Κρεμα:1 ποτηρι Γαλα με 3-4 κουταλιες βρωμη και 10 σταφιδες+1 αυγο +4ασπραδια
Ή
(1-2 φορεςτη βδομαδα)Πιτακι :1 αυγο και τεσσερα ασπραδια 40γρ βρωμη 10 αμυγδαλα τριμενα και 10 σταφιδες 40γρ λιναροσπορο τριμενο μισο κουτ. Μελι
Ή
1 αυγο +4ασπραδια μελατα με 20γρ βρωμη
Ή
Ομελετα με 4 ασπραδια και 1 αυγο πιπερια ντοματα 50γρ κοτοπουλο+ 1/3 κουπας μπασματι
2ο ΓΕΥΜΑ:
Σαλατα απο πρασινα λαχανικα
+
3 ασπραδια αυγων ή 50γρ κοτοπουλο ή 50γρ τονο ή μισο κεσεδακι φλερ ή βραστες φακες/σιταρι
+
1 κουταλια λιναροσπορο η ηλιοσπορο
+
Μια κουταλια της σουπας ελαιολαδο
+
Λεμονι ,ξυδι ,μπαχαρικα ,μυρωρικα

3ο ΓΕΥΜΑ
1 μπουτι/στηθοσ κοτοπουλο ή μια μπιζολα μοσχαρισια ή χοιρηνη αλιπη μεσαιου μεγεθους ή 2 μετρια μπιφτεκια ή μια τσιπουρα ή 20 σαρδελες ή οτι ψαρικο σε κανονικη ποσοτητα (ολα τα παραπανω ψητα η στο φουρνο η σουπα χωρις λαδια ,με μπαχαρικα/μυρωδικα για γευση)
+
100gr(βραμενα) μακαρονια ολικης
ή
μιση κουπα βρασμενο ρυζι μπασματι
ή
2 μετριες πατατες η μια γλυκοπατα(150gr)
+
Μερικες φορες Λαχανικα βραστα πχ κολοκυθια, μπροκολο, παντζαρια
4Ο ΓΕΥΜΑ)
ΣΑΛΑΤΑ οπως στο 2ο γευμα
5ο ΓΕΥΜΑ
Οτι και στο 3ο γευμα εκτος απο τους υδατανθρακες

*μερικες φορες100γρ γιαουρτι ή/και 10 αμυγδαλα και δεκα σταφιδες σε καποια στιγμη τις μερας

Σηνηθως οι θερμιδες κυμαινονται μεταξυ 1300-1400
Η πρωτεινη περιπου 100γρ +-10γρ
3- 4 λιτρα νερο τη μερα

επισης να πω πως ολο το λιπος βρισκετε σε μπουτια και περιφερια απο τη μεση και πανω μετρας τα κοκαλα μου
οποια συμβουλη καλοδεχουμενη !! ευχαριστω εκ των προτερων , σορυ για τα ορθογραφικα με εχουν φαει τα γκρικλισ

xelashai
31-03-12, 11:55
Εγω ειμαι αυτη που πρεπει να ασχολουμαι με τετοιες φωτο για να παιρνω κινητρο και να πεφτω στο φιλοτιμο μην ξωκειλω !!!:green:
Παραδειγμα προς μιμησην! :bowdown:

χθες ξεκινησα...σημερα τα παραταω...:green:

koukoutsaki
31-03-12, 11:55
Καλως το νιντζακι καλωσορισες!!!!! :welcome::welcome::welcome::welcome:

koukoutsaki
31-03-12, 11:56
χθες ξεκινησα...σημερα τα παραταω...:green:

οχι καλο μου οχι εσυ το λες αυτο ??;);););)

Stella
31-03-12, 12:07
Kατερινούά τα είπαν όλα τα κορίτσια έχεις ΤΕΛΕΙΟ σώμα και φοβερό ποπό.
Δηλαδη βρε κορίτσι πώς θα τον ήθελες πλακουτσωτο;:green:
Τελειά είσαι..αντε...αντε...δεν πειράζει ας γκρινιάζεις καμιά φορά...εδώ είμαστε εμεις για να σε ακούμε....;)
Και γνώμη μου είναι να αυξήσεις λίγο φαγάκι (υδατάνθρακα).
Δεν είναι διατροφή αυτή τωρα που κάνεις...για εργαζόμενη, μάνα και αθλούμενη...που δε χρειάζεται να χάσει κιόλας....

katerina.
31-03-12, 13:41
Kατερινούά τα είπαν όλα τα κορίτσια έχεις ΤΕΛΕΙΟ σώμα και φοβερό ποπό.
Δηλαδη βρε κορίτσι πώς θα τον ήθελες πλακουτσωτο;:green:
Τελειά είσαι..αντε...αντε...δεν πειράζει ας γκρινιάζεις καμιά φορά...εδώ είμαστε εμεις για να σε ακούμε....;)
Και γνώμη μου είναι να αυξήσεις λίγο φαγάκι (υδατάνθρακα).
Δεν είναι διατροφή αυτή τωρα που κάνεις...για εργαζόμενη, μάνα και αθλούμενη...που δε χρειάζεται να χάσει κιόλας....


ευχαριστω στελλακι μου και ολα τα κοριτσια ...και παρα τις δυσκολιες που αντιμετωπιζω αυτο τον καιρο ΠΑΝΤΑ μου δινεται δυναμη να συνεχισω...

ελπιζω στελλακι ..γρηγορα και εσυ και εγω να ξεπερασουμε οτι μασ κανει να μενουμε στασιμες ...αν και νομιζει εσυ ηδη εχεις παρει φορα..!!!;)

Miss Fit
31-03-12, 13:49
Κατερίνα που τις έβαλες. Δεν μπορώ να τις βρω:(

katerina.
31-03-12, 13:51
Κατερίνα που τις έβαλες. Δεν μπορώ να τις βρω:(

στο αλμπουμ στο προφιλ

Miss Fit
31-03-12, 13:57
στο αλμπουμ στο προφιλ


Πάλι τίποτα, φιλενάδα, πρέπει να με κάνεις φιλενάδα νομίζω:)

katerina.
31-03-12, 14:29
Πάλι τίποτα, φιλενάδα, πρέπει να με κάνεις φιλενάδα νομίζω:)

nomiza οτι σε ειχα για κοιτα τωρα..
;)

katerina.
31-03-12, 14:47
ΧΑΧΑ βρε κουκουτσακι τι παιδι εισαι εσυ???!!!!!!!!γελασα πολυ με τα σχολια σου στις φωτο ...τωρα τα ειδα ...ενταξει ομως λιγο υπερβολικα ειναι ...εγω θελω αλλα πραγματα ...;)

dorita
31-03-12, 14:59
εγω θελω αλλα πραγματα ...;)


κατερινα μου οτι κ να πω ειναι λιγο!!!:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
μου αρεσεις παρα πολυ!!! μπορω να πω οτι του σωμα σου ειναι τελειο(γραμμωση, ποσοστο λιπους, αναλογια):clap::clap: μπραβο και παλι μπραβο!!! μακαρι όλες μετα απο τοσα χρονια δουλειας να ειμαστε ετσι!!
να ξερεις οτι σε θαυμαζω απο όλες τις αποψεις!!!!;);)

τωρα τι άλλο θες εσυ ειναι αλλο θεμα!!! (οτι κ να'ναι ειμαι σιγουρη οτι θα το καταφερεις!!!!)

εντιτ: κ άλλαξε επιτελους την φωτο στο avatar κ βαλε μια δικια σου!!! η καλυτερη διαφημιση εισαι εσυ!!!;)

katerina.
31-03-12, 15:07
κατερινα μου οτι κ να πω ειναι λιγο!!!:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
μου αρεσεις παρα πολυ!!! μπορω να πω οτι του σωμα σου ειναι τελειο(γραμμωση, ποσοστο λιπους, αναλογια):clap::clap: μπραβο και παλι μπραβο!!! μακαρι όλες μετα απο τοσα χρονια δουλειας να ειμαστε ετσι!!
να ξερεις οτι σε θαυμαζω απο όλες τις αποψεις!!!!;);)

τωρα τι άλλο θες εσυ ειναι αλλο θεμα!!! (οτι κ να'ναι ειμαι σιγουρη οτι θα το καταφερεις!!!!)


θα ηθελα να κανω μια σημειωση εδω ....σχετικα για αυτο που μας λεει η gym για τα λαστιχα και για τις αλλες μορφες ασκησης ..ολα απποδιδουν ...αρκει να μην σταματατε αυτο που κάνετε .εγω βαρη εκανα πριν 7 περιπου χρονια για 2 χρονια και τωρα που εχω ξεκινησει απο τον σεπτεμβριο ...το υπολοιπο διαστημα πλιν την περιοδο που ειχα μεινει εγκυος ...εκανα στο σπιτι με οτι μπορειται να φανταστειται ...ποτε δεν σταματησα ποτε δεν εχασα προπονηση ακομη και αν αυτη γινοταν με το βαρος του σωματος ...;)

voulaki
31-03-12, 15:40
;)κοριτσακια μου εβαλα σημερα φωτο σε αλμπουμ στο προφιλ μου, γιατι αυριο θα ειμαι εκτος σπιτιου, περιμενω σχολια απο οποια θελει, και τζυμακι μου εννοειται τα δικα σου (υποσχεθηκες να μην χαιδεψεις καθολου οκ?), οι φωτο ειναι χαλια το ξερω ειμαι σαν ερυθροδερμος, αλλα τις εβγαλα τωρα και βαριεμαι να βγαλω αλλες. να θυμισω ειμαι 1,65 55.3 κιλα (τον περασμενο μηνα ημουν 55.8). για κοπιαστε...;)

katerina.
31-03-12, 15:52
;)κοριτσακια μου εβαλα σημερα φωτο σε αλμπουμ στο προφιλ μου, γιατι αυριο θα ειμαι εκτος σπιτιου, περιμενω σχολια απο οποια θελει, και τζυμακι μου εννοειται τα δικα σου (υποσχεθηκες να μην χαιδεψεις καθολου οκ?), οι φωτο ειναι χαλια το ξερω ειμαι σαν ερυθροδερμος, αλλα τις εβγαλα τωρα και βαριεμαι να βγαλω αλλες. να θυμισω ειμαι 1,65 55.3 κιλα (τον περασμενο μηνα ημουν 55.8). για κοπιαστε...;)


μην μου πεις οτι δεν βλεπεις διαφορα ???η κοιλια σου εχει αρχισει και γραμμωνει εχεις μετρηθει με μεζουρα γιατι το λιπος φαινεται οτι απο εκει το εχασαες....τωρα για τα ποδια σου τι να πω ξερεις την αποψη μου....μονο χερια δεν μπορω να καταλαβω ετσι οπως τις εβγαλες!!

voulaki
31-03-12, 16:02
μην μου πεις οτι δεν βλεπεις διαφορα ???η κοιλια σου εχει αρχισει και γραμμωνει εχεις μετρηθει με μεζουρα γιατι το λιπος φαινεται οτι απο εκει το εχασαες....τωρα για τα ποδια σου τι να πω ξερεις την αποψη μου....μονο χερια δεν μπορω να καταλαβω ετσι οπως τις εβγαλες!! ναι Κατερίνα μου δε γκρινιαζω νομίζω την κοιλια τη δούλεψα καλα αυτο το μήνα με φαΐ και άσκηση, μέζουρά την έχω χάσει δεν μπορώ να τη βρω αλλα το καταλαβαίνω απο τα παντελόνια μου, και τα χέρια μου καλα τα βρίσκω, δηλ. Απο σχόλια άλλων στο γραφείο που λένε ότι σε λίγο θα μοιάζουν με της madonna , υπερβολές εννοείται, πωποσ με δυσκολεύει πολυ, δεν έχω καμμια διάφορα νομίζω και πόδια κάτι πανε να κάνουν αλλα έχω παρα πολυ δρόμο ακόμη

eri_87
31-03-12, 16:10
ΚΑΤΕΡΙΝΑ έχεις καθαρίσει εμφανώς από τις προηγούμενες φωτο! :thumbup: Έβαλες κ πόδια... σουπερ! Βέβαια τα πόδια υστερούν λίγο σε γράμμωση σε σχέση με το άνω μέρος, αλλά κλασικά, το δύσκολο σημείο!!! Εκεί νομίζω πρέπει να επικεντρωθείς, στα υπόλοιπα είσαι ΤΟΥΜΠΑΝΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!! :clap:

katerina.
31-03-12, 16:19
ΚΑΤΕΡΙΝΑ έχεις καθαρίσει εμφανώς από τις προηγούμενες φωτο! :thumbup: Έβαλες κ πόδια... σουπερ! Βέβαια τα πόδια υστερούν λίγο σε γράμμωση σε σχέση με το άνω μέρος, αλλά κλασικά, το δύσκολο σημείο!!! Εκεί νομίζω πρέπει να επικεντρωθείς, στα υπόλοιπα είσαι ΤΟΥΜΠΑΝΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!! :clap:



ναι το ξερω για τα ποδια αλλα μην ξεχνας οτι εκανα και εγχειρηση πριν ενα σχεδον χρονο οποτε δεν μπορω να ταδουλεψω οσο και οπως θελω!!!

voulaki
31-03-12, 16:27
ναι το ξερω για τα ποδια αλλα μην ξεχνας οτι εκανα και εγχειρηση πριν ενα σχεδον χρονο οποτε δεν μπορω να ταδουλεψω οσο και οπως θελω!!!
Με έκανες να ξαναδώ τις φωτο σου, μπάς και είμαι στραβη, αλλα πάλι τις ποδάρεσ σου τις τελειες ειδα

gym
31-03-12, 16:33
πανω σε αυτο!!!!...εμενα δεν ειναι λεπτομερειες για μετα ειναι ενα θεμα που με απασχολει γιατι γαμπα δεν εχω σχεδον καθολου....κ πανω σε αυτο εχω απορια: τι πρεπει να κανουμε λιγα κιλα πολλες επαναληψεις ή πολλα κιλα;;
ξερω οτι ειναι ενα σημειο που δυσκολα φτιαχνει αλλα τι πρεπει να κανει κανεις για να βρουνε το δρομο τους;;;:unsure::unsure:

η γαμπα ειναι ενας μυς που ενεργοποιειται καλα με τις πολλες επαναληψεις γι αυτο κ μετα τις 12 αρχιζεις να νιωθεις ενα καψιμο καλο...

ειδικα για γυναικα που δεν θες να την εχεις τουμπανο,δουλεψε την με πολλες επαναληψεις κ οσο πιο πολλα κιλα μπορεις...
τα κιλα ειναι σχετικα σε αυτο το θεμα...δουλεψε τα κ σε διαφορετικες γωνιες οχι μονο παραλληλα τα πελματα αλλα και διαγωνια μεσα κ εξω...ολα λεμε;)

gym
31-03-12, 16:36
κοριτσακια μου καλημερα μολις ανεβασα φωτο ...τωρα γιατι τις ανεβασα δεν ξερω αφου προοδο δεν εχω σε αυτα που θελω ..αλλα ενταξει επειδη το ζητησε η δασκαλα το εκανα ...κιλα απο 57.5 εχω κατεβει στα 55.5 με 56..ποντους εχω χασει στην κοιλια 3 ποντους γλουτους και μηρους που θελω να μειωσω ειμαι στα ιδια ...:(...υπομονη...

θα τα πω απλα και τσεκουρατα :green::green:

ωμοι χερια κοιλια ανω μερος μπομπα

πωπος ποδια μπομπα

το θεμα με το ποδι σου λογω χειρουργειου δεν σε εχει αφησει καθολου πισω
ο γλουτος σου λογω κατασκευης να το πω απλα δεν θα γινει σαμιαμιδι κ δεν το θες...

θες να αδυνατισεις πετσι κ κοκκαλο να το δοκιμασεις?οκ...θα χασεις πολυ απο πανω κ απο κατω λιγοτερο αλλα να ξερεις οτι δεν θα μπορεσεις να το κρατησεις για πολυ...

ειναι τα γονιδια που θελουν να εισαι με τετοιον πωπο τι να κανουμε...


ο γλουτος σου κ το ποδι γενικοτερα ειναι τελεια κατρινα μου...πραγματικα δεν βρισκω κατι να πω...εισαι μπομπα...

εχεις κανει κ δυο παιδια κ βαζεις κατω πολλες στην ηλικια μου...

:clap::clap::clap::clap::clap:πραγματικο προτυπο!

gym
31-03-12, 16:37
Αν και θα σου πει αναλυτικοτερα η Ελενη .Βρες ενα σκαλοπατι και πατα στην ακρη του με τις μυτες τον ποδιων .Υπαρχουν τρια πατημα που θα μπορουσες να κανεις με τις μυτες ευθεια με τις μυτες προς τα μεσα ε τις μυτες προς τα εξω.Δουλεψετα εναλαξ και στο τελος καθε πατηματος κρατα μερικα δευτερολεπτα ανασηκωμενες τις φτερνες.Ξεκινα με 1ο ευθεια πελματα....2 μυτες προς τα μεσα.......3 μυτες προς τα εξω...,επομενο σετ ξεκινα απο το 2ο πατημα....3ο πατημα και τελος 1ο πατημα,Καθως θα εξοικειωνεσαι με την ασκηση μπορεις να παρεις αλτηρα στο ενα χερι και να κανεις με βαρος.

Θα προτινα 10 επαναληψεις στο καθε πατημα.

σε εχω γεννησει λεμε!

gym
31-03-12, 16:38
:shock: Βρε κατρινα μας τι λες;
Θες να χαλασεις ενα απο τα ωραιοτερα δωρα που σου εδωσε η φυση;Μανα μου καποιες θα πληρωναν για να κανουν τετοιο πωπο!!!!!Μια χαρα σε βρισκω,σταματα τη διαιτα ,ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ παντα,δουλεψε σαν πωπο λιγα κιλα πολλες επαναληψεις.Δεν εχεις μεγαλο πωπο αλλα πεταχτο και αυτο δεν αλλαζει με την καμια!!!!;)
Νιωσε τυχερη και ρωτα βρε και τον αντρουλη σου να σου πει την γνωμη του.....ειμαι σιγουρη πως θα συμφωνησει....;)

αυτααααααααα να τα ακους κ εσυ!ιδιες ειστε αντε!:green::green::green:

gym
31-03-12, 16:39
αχ μαρβιν μου τον εχω αχτι!!!!ειναι πεταχτος αλλα σε σχεση με το υπολοιπο σουλουπι μου παραειναι!!!!!.......

καλα για τον αντρα μου γενικα του αρεσει να ειναι ολα πληθωρικα...

δηλαδη βρε μαρβιν να αρχισω να προσθετω υδατανθρακα ...και αυτο πως θα το κανω σταδιακα??να αρχισω να βαζω καθημερινα απο μικρες ποσοτητες σε ολα τα γευματα εκτος απο το βραδυνο??

κιλα εχω ανεβει αρκετα απο τοτε που ξεκινησα και δεν θελω να παρω αλλα ...θελω να φτασω 54.55 που πιστευω για το υψος μου ειναι οκ!!

αν θες να αυξησεις φαγητακι βαλε για αρχη στο πρωινο σου παραπανω υδατ και στο γευμα μετα την προπονηση...και βλεπεις πως σε παει

πανω απο ολα...σταδιακες αλλαγες κ οχι μπαμ μπαμ

gym
31-03-12, 16:40
θα προσπαθησω να ΤΟΝ ΔΕΧΤΩ μιασ και τον κουβαλαω καθημερινα...ευτυχως που ειναι και απο πισω και δεν τον βλεπω συνεχεια....

οσο για τα αλλα θα ακολουθησω τις συμβουλες σου ...απο δευτερα αλλαζω πλανο διατροφης ..και οπου κανω χαζα θα με διορθωνεις ...ναι??....;)

πεθανα...:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

gym
31-03-12, 16:44
κοριτσια για σας!!καθοτι ειμαι νιντζα προσπαθω να βρω τη φορμα μου;)
σας διαβαζω πολυ καιρο και εχω μαθει παρα πολλα απο το σαιτ και εσας.
θα ηθελα την γνωμη σας ειμαι 27χρονων 1.68 και τελευταια ζυγηση σημερα 57,3 κιλα
(δεν εχω κανει λιπομετρηση ακομη).. ξεκινησα πριν ενα μηνα ολη την προσπαθεια και ημουν 56,5 κιλα και λιποσ 21,1
και εκτος απο τεσσερισ μερες μικρων τσιτ λογω διακοπων (αλλα 7μερες με 4 ωρες σνοουμπορντ τη μερα )
ειμαι συνεπης βεβαια αυτο το 1 κιλο πανω που με διχνει η ζυγαρια δεν το βλεπω ισα ισα βλεπω τους μυσ να εχουν ξυπνησει και νιωθω οτι εχουν μιωθει 1-2 ποντοι....


ΠΡΟΓΡΑΜΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ 

Εσπρεσο σκετο
ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
5-6 φορες τη βδομαδα Αεροβια 20 λεπτα(στατικο ποδηλατο)
4 φορες τη βδομαδα κοιλιακους 4Χ25, ραχιαιους 4Χ25, 4Χ15 πλαγιους
4 φορες τη βδομαδα χερια ,ομοι, πλατη,στηθος
2 φορες τη βδομαδα ποδια
Οι ασκησεις γινονται σπιτι με βαρακια ,λαστιχα ,φυσικο βαρος
κανεις κυκλικο να φανταστω?



1ο ΓΕΥΜΑ:
100γρ γιαουρτι με 60 γρ λιναροσπορο +1 αυγο +4ασπραδια
Ή
Κρεμα:1 ποτηρι Γαλα με 3-4 κουταλιες βρωμη και 10 σταφιδες+1 αυγο +4ασπραδια
Ή
(1-2 φορεςτη βδομαδα)Πιτακι :1 αυγο και τεσσερα ασπραδια 40γρ βρωμη 10 αμυγδαλα τριμενα και 10 σταφιδες 40γρ λιναροσπορο τριμενο μισο κουτ. Μελι
Ή
1 αυγο +4ασπραδια μελατα με 20γρ βρωμη
Ή
Ομελετα με 4 ασπραδια και 1 αυγο πιπερια ντοματα 50γρ κοτοπουλο+ 1/3 κουπας μπασματι
2ο ΓΕΥΜΑ:
Σαλατα απο πρασινα λαχανικα
+
3 ασπραδια αυγων ή 50γρ κοτοπουλο ή 50γρ τονο ή μισο κεσεδακι φλερ ή βραστες φακες/σιταρι
+
1 κουταλια λιναροσπορο η ηλιοσπορο
+
Μια κουταλια της σουπας ελαιολαδο
+
Λεμονι ,ξυδι ,μπαχαρικα ,μυρωρικα

3ο ΓΕΥΜΑ
1 μπουτι/στηθοσ κοτοπουλο ή μια μπιζολα μοσχαρισια ή χοιρηνη αλιπη μεσαιου μεγεθους ή 2 μετρια μπιφτεκια ή μια τσιπουρα ή 20 σαρδελες ή οτι ψαρικο σε κανονικη ποσοτητα (ολα τα παραπανω ψητα η στο φουρνο η σουπα χωρις λαδια ,με μπαχαρικα/μυρωδικα για γευση)
+
100gr(βραμενα) μακαρονια ολικης
ή
μιση κουπα βρασμενο ρυζι μπασματι
ή
2 μετριες πατατες η μια γλυκοπατα(150gr)
+
Μερικες φορες Λαχανικα βραστα πχ κολοκυθια, μπροκολο, παντζαρια
4Ο ΓΕΥΜΑ)
ΣΑΛΑΤΑ οπως στο 2ο γευμα
5ο ΓΕΥΜΑ
Οτι και στο 3ο γευμα εκτος απο τους υδατανθρακες

*μερικες φορες100γρ γιαουρτι ή/και 10 αμυγδαλα και δεκα σταφιδες σε καποια στιγμη τις μερας

Σηνηθως οι θερμιδες κυμαινονται μεταξυ 1300-1400
Η πρωτεινη περιπου 100γρ +-10γρ
3- 4 λιτρα νερο τη μερα

επισης να πω πως ολο το λιπος βρισκετε σε μπουτια και περιφερια απο τη μεση και πανω μετρας τα κοκαλα μου
οποια συμβουλη καλοδεχουμενη !! ευχαριστω εκ των προτερων , σορυ για τα ορθογραφικα με εχουν φαει τα γκρικλισ



καλως ηρθες χελωνονιτζακι μας!:P:P:P
ο στοχος σου ομως δεν μας λες ποιος ειναι...να μεινεις σε αυτα τα κιλα,να πεσεις ?τι?

η διατροφη σου καθαρη φαινεται με μια ματια αν τα τηρεις αυτα εισαι οκ...
τσιτ κανεις συχνα?

γραψε κατι παραπανω για σενα αν θες ειδικα στον τομεα προπονηση

gym
31-03-12, 16:46
;)κοριτσακια μου εβαλα σημερα φωτο σε αλμπουμ στο προφιλ μου, γιατι αυριο θα ειμαι εκτος σπιτιου, περιμενω σχολια απο οποια θελει, και τζυμακι μου εννοειται τα δικα σου (υποσχεθηκες να μην χαιδεψεις καθολου οκ?), οι φωτο ειναι χαλια το ξερω ειμαι σαν ερυθροδερμος, αλλα τις εβγαλα τωρα και βαριεμαι να βγαλω αλλες. να θυμισω ειμαι 1,65 55.3 κιλα (τον περασμενο μηνα ημουν 55.8). για κοπιαστε...;)

η διαφορα στα κιλα ειναι λιγη αλλα δεν μας πειραζει αυτο

βλεπω εντονη διαφορα σε κοιλια αλλα τον αλλο μηνα θα ηθελα να δω παραπανω κ επισης σε μια ποζα σφιξε κοιλια να δουμε αν φαινεται τιποτα απο κατω

χερι βλεπω να γραμμωνει
κ ποδι εισαι σε καλο δρομο

λοιπον κανονισε μην τα παρατησεις κακομοιρα μου κ προσπαθησε να βαλεις λιγο αεροβιο παραπανω..οχι τρελα πραγματα...ενα 5 λεπτο την φορα...ε?τιποτα δεν ειναι...

gym
31-03-12, 16:48
ΚΑΤΕΡΙΝΑ έχεις καθαρίσει εμφανώς από τις προηγούμενες φωτο! :thumbup: Έβαλες κ πόδια... σουπερ! Βέβαια τα πόδια υστερούν λίγο σε γράμμωση σε σχέση με το άνω μέρος, αλλά κλασικά, το δύσκολο σημείο!!! Εκεί νομίζω πρέπει να επικεντρωθείς, στα υπόλοιπα είσαι ΤΟΥΜΠΑΝΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!! :clap:

σορρυ αλλα εδω να πω οτι δεν υστερουν τα ποδια σε καμια περιπτωση...

δεν θυμαμαι αν το εγραψα στης κατρινας αλλα ειδικα το ποδι της δεν φαινεται καν οτι εχει περασει χειρουργειο...αυτος ο πωπος για να γινει ηθελε κ θελει πονο οπως και αυτος ο τελειος τετρακεφαλος...


κατρινα μου συνεχιζεις οπως παντα δυνατα!

katerina.
31-03-12, 16:49
θα τα πω απλα και τσεκουρατα :green::green:

ωμοι χερια κοιλια ανω μερος μπομπα

πωπος ποδια μπομπα

το θεμα με το ποδι σου λογω χειρουργειου δεν σε εχει αφησει καθολου πισω
ο γλουτος σου λογω κατασκευης να το πω απλα δεν θα γινει σαμιαμιδι κ δεν το θες...

θες να αδυνατισεις πετσι κ κοκκαλο να το δοκιμασεις?οκ...θα χασεις πολυ απο πανω κ απο κατω λιγοτερο αλλα να ξερεις οτι δεν θα μπορεσεις να το κρατησεις για πολυ...

ειναι τα γονιδια που θελουν να εισαι με τετοιον πωπο τι να κανουμε...



ο γλουτος σου κ το ποδι γενικοτερα ειναι τελεια κατρινα μου...πραγματικα δεν βρισκω κατι να πω...εισαι μπομπα...

εχεις κανει κ δυο παιδια κ βαζεις κατω πολλες στην ηλικια μου...

:clap::clap::clap::clap::clap:πραγματικο προτυπο!


σε περιμενα πως και πως ...ειχα αγχος λες και θα περναγα εξετασεις !!!!το να ακουω αυτα τα λογια απο σενα το θεωρω τιμη μου και μου δινεις περισσοτερο πεισμα και κουραγιο να συνεχισω ...ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!;)

grace
31-03-12, 16:56
σε περιμενα πως και πως ...ειχα αγχος λες και θα περναγα εξετασεις !!!!το να ακουω αυτα τα λογια απο σενα το θεωρω τιμη μου και μου δινεις περισσοτερο πεισμα και κουραγιο να συνεχισω ...ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!;)

Κατερινακι συγχαρητηρια! :clap::clap: Ο αντρας σου θα εχει προβλημα στην παραλια μαζι σου! Θα πρεπει να ειναι πολυ περηφανος!;)
Τι να πω ολα σουπερ ειναι, μα γιατι δεν εισαι ευχαριστημενη δεν μπορω να καταλαβω! Εγω βλεπω ενα τελειοποιημενο κορμι! Για τον πωπο δεν ακουω κουβεντα! Και σκεψου οτι και ο δικος μου πεταχτος ειναι και καμια φορα θα τον προτιμουσα μικροτερο γαιτο γενικα θελω να εχω μικρα οπισθια, αλλα κοπελα μου μην χασεις γραμμαριο! :)
Να σε ρωτησω κατι... αυτο το ΧΕΡΙΙΙΙΙΙΙΙΙ πως το καταφερες! χρονια παλευω! :shock::shock:

katerina.
31-03-12, 17:01
Κατερινακι συγχαρητηρια! :clap::clap: Ο αντρας σου θα εχει προβλημα στην παραλια μαζι σου! Θα πρεπει να ειναι πολυ περηφανος!;)
Τι να πω ολα σουπερ ειναι, μα γιατι δεν εισαι ευχαριστημενη δεν μπορω να καταλαβω! Εγω βλεπω ενα τελειοποιημενο κορμι! Για τον πωπο δεν ακουω κουβεντα! Και σκεψου οτι και ο δικος μου πεταχτος ειναι και καμια φορα θα τον προτιμουσα μικροτερο γαιτο γενικα θελω να εχω μικρα οπισθια, αλλα κοπελα μου μην χασεις γραμμαριο! :)
Να σε ρωτησω κατι... αυτο το ΧΕΡΙΙΙΙΙΙΙΙΙ πως το καταφερες! χρονια παλευω! :shock::shock:


το χερι ειχε απο πριν γραμμωση αλλα ηταν λεπτο αρχισε να γινεται ετσι απο τοτε που ξεκίνησα τα προγραμματα με την ελενη..


στην παραλια παντα οταν ειμαι ορθια για να παιξω με τα παιδια παντα φοραω παρεο δεν μου αρεσει να τραβαω βλεμματα ντρεπομαι...οτι κανω το κανω για παρτη μου και για τον αντρα μου...

eli_din3
31-03-12, 18:50
κατερινα νταξει εχω μεινει μαλ****.. τι σωματαρα ειναι αυτη...ρε που εχω μπλεξει εδω μεσα..ρε που εχω μπλεξει! το παιδι απο που βγηκε?? φανταζομαι την κοιλια σου εγκυο... τουρλα με κοιλιακους :P:P χαχαχ

αποριεςςς

1. στους κοιλιακους με βαρος.. το βαρος το χω πισω απο το κεφαλι..πειραζει το κεφαλι να στηριζεται στο βαρος?? γιατι γενικα στους κοιλιακους δεν αφηνω καθολου το κεφαλι το στηριζω συνεχως στα χερια γιατι αλλιως ποναει ο αυχενας μου
2. γυμουλα..επειδη οι ασκησεις που εβαλα για κοιλια μου φαινονται λιγο πολλες... μηπως θα μπορουσες να προτεινεις εσυ τι να κανω απο κοιλια και ποσα σετ επαναληψεις κτλ?? οι μονες ασκησεις που θελω σιγουρα ειναι οι κοιλιακοι με βαρος και οι αρσεις ποδιων με συσπειρωση και βοηθεια απο fitball
3.η πρεσσα δεν μιμειται την κινηση του σκουωτ? μου φαινεται λες και κανω σκουωτ αλλα το πατωμα ειναι εκεινo που εχεις τα ποδια... (σημερα στην πρεσσα βρηκα την τελεια σταση το τελειο σημειο)
4.μηπως να δοκιμαζα σκουωτ στο σμιθ? ξερω ειπες ειναι καλυτερα να μαθεις απο την αρχη την ελευθερη κινηση... αλλα λεω να δοκιμασω μπας και με πιασει λιγο καλυτερα.. ειναι πολυ βαρυ το σμιθ? φαινεται πολυ βαρυ γιατι ολοι ζοριζονται :S

5. α και τωρα θυμηθηκαα..σημερα εκανα τις προβολες τις στατικες με μπαρα αντι για αλτηρα και με βολεψε παρα πολυ. μου φανηκε οτι το βαρος μοιραζεται πιο ομοιομορφα και γενικα βοηθησε στην κινηση και το νιωσα και πιο καλα.τι λεςςς???

6.τι θεμα πτυχιακης εχεις?? (ασχετο)

gym
31-03-12, 19:07
κατερινα νταξει εχω μεινει μαλ****.. τι σωματαρα ειναι αυτη...ρε που εχω μπλεξει εδω μεσα..ρε που εχω μπλεξει! το παιδι απο που βγηκε?? φανταζομαι την κοιλια σου εγκυο... τουρλα με κοιλιακους :P:P χαχαχ

αποριεςςς

1. στους κοιλιακους με βαρος.. το βαρος το χω πισω απο το κεφαλι..πειραζει το κεφαλι να στηριζεται στο βαρος?? γιατι γενικα στους κοιλιακους δεν αφηνω καθολου το κεφαλι το στηριζω συνεχως στα χερια γιατι αλλιως ποναει ο αυχενας μου

το κεφαλι παντα σε θεση τετοια ωστε ο αυχενας να ειναι συνεχεια της σπονδυλικης στηλης σου ...αν ξεφυγει ειτε μπρος ειτε πισω περα απο τον κινδυνο θα αρχισουν κ οι πονοκεφαλοι...το βαρος συνηθως μπροστα στο στηθος για να μην εχεις τον κιδνυνο αυτο που σου λεω


2. γυμουλα..επειδη οι ασκησεις που εβαλα για κοιλια μου φαινονται λιγο πολλες... μηπως θα μπορουσες να προτεινεις εσυ τι να κανω απο κοιλια και ποσα σετ επαναληψεις κτλ?? οι μονες ασκησεις που θελω σιγουρα ειναι οι κοιλιακοι με βαρος και οι αρσεις ποδιων με συσπειρωση και βοηθεια απο fitball

γραψε μου τι κ τι κανεις απο κοιλια εδω


3.η πρεσσα δεν μιμειται την κινηση του σκουωτ? μου φαινεται λες και κανω σκουωτ αλλα το πατωμα ειναι εκεινo που εχεις τα ποδια... (σημερα στην πρεσσα βρηκα την τελεια σταση το τελειο σημειο)

ναι


4.μηπως να δοκιμαζα σκουωτ στο σμιθ? ξερω ειπες ειναι καλυτερα να μαθεις απο την αρχη την ελευθερη κινηση... αλλα λεω να δοκιμασω μπας και με πιασει λιγο καλυτερα.. ειναι πολυ βαρυ το σμιθ? φαινεται πολυ βαρυ γιατι ολοι ζοριζονται :S
δοκιμασε μηπως και εσενα σε βοηθησει να μαθεις την κινηση...τιποτα δνε ειναι απολυτο για κανεναν...δοκιμαζεις κ βλεπεις


5. α και τωρα θυμηθηκαα..σημερα εκανα τις προβολες τις στατικες με μπαρα αντι για αλτηρα και με βολεψε παρα πολυ. μου φανηκε οτι το βαρος μοιραζεται πιο ομοιομορφα και γενικα βοηθησε στην κινηση και το νιωσα και πιο καλα.τι λεςςς???

οπως σε βολευει...οντως με την μπαρα εχεις περισσοτερη ισορροπια αλλα και παλι στον καθενα ειναι διαφορετικο...

6.τι θεμα πτυχιακης εχεις?? (ασχετο)
κοινωνικες επιπτωσεις της οικονομικης κρισης:green::green::green:

eli_din3
31-03-12, 19:16
κοινωνικες επιπτωσεις της οικονομικης κρισης:green::green::green:

τελειο θεμα...

δηλαδη στους κοιλιακους να το στηριζω το κεφαλι στο βαρος πισω για βοηθεια ή ελευθερο?

ε απο κοιλια τι κανω... οταν κανω παουερ πλειτ οτι μου βαζει η γυμναστρια (αλλα καθε φορα..απολα βασικα), στην αιθουσα κλασσικα διαφορα με ποδια ψηλα και με μικρη μπαλιτσα αναμεσα στα γονατα (την μισω) και τετοια τελοσπαντων.. και τωρα για μονη μου(που απο δω και περα μονη μου θα κανω πιο πολυ)....κανω που μου χες βαλει κρις κρος και αρσεις ποδιων.. αλλα στο νεο προγραμμα μεχρι στιγμης λεω να εχω

-Ροκανισματα με βαρος 3χ20
-Αρσεις 3χ20
και μετα δεν ξερω :P

xelashai
31-03-12, 19:43
;)κοριτσακια μου εβαλα σημερα φωτο σε αλμπουμ στο προφιλ μου, γιατι αυριο θα ειμαι εκτος σπιτιου, περιμενω σχολια απο οποια θελει, και τζυμακι μου εννοειται τα δικα σου (υποσχεθηκες να μην χαιδεψεις καθολου οκ?), οι φωτο ειναι χαλια το ξερω ειμαι σαν ερυθροδερμος, αλλα τις εβγαλα τωρα και βαριεμαι να βγαλω αλλες. να θυμισω ειμαι 1,65 55.3 κιλα (τον περασμενο μηνα ημουν 55.8). για κοπιαστε...;)

....:sleeping: καλααα τώρα πήρα χαμπάρι εγω...:green:

μπράβο voulaki.... μ'αρεσουν οι λακουβίτσες στην κοιλίτσα....;).. πολύ καλά :thumbup:
και τα ποδαράκια φαίνεται οτι άρχισαν να ανταποκρίνονται...;)
δεν θα πέσεις άλλο σε κιλά ε?:unsure:

koukoutsaki
31-03-12, 19:53
Καλησπερα κοριτσακια !!!
Κανω μια σταση εδω μια κ γυρισαμε σπιτι για γευμα , πριν παω σινεμα!!!


ΠΡΟΣ VOULAKI
μΑρεσει πολυ το σωματακι σου !! Αδυνατη παντου, ομοιομορφη εισαι παντου ,δεν πεταει και, και πολυ αρμονικες αναλογιες! !:) Και ωραια χερακια!!!
Δε πιστευω να θες να χασεις γραμμαριο ε? :green:

voulaki
31-03-12, 19:54
....:sleeping: καλααα τώρα πήρα χαμπάρι εγω...:green:

μπράβο voulaki.... μ'αρεσουν οι λακουβίτσες στην κοιλίτσα....;).. πολύ καλά :thumbup:
και τα ποδαράκια φαίνεται οτι άρχισαν να ανταποκρίνονται...;)
δεν θα πέσεις άλλο σε κιλά ε?:unsure:

Δαφνουλα μου σ ευχαριστω, σε καμμια περίπτωση δεν θέλω να πεσω σε κιλά ήδη το στήθος μου όπως είδες έχει εξαφανιστεί αλλα με μπέρδεψε λίγο το τζυμακι που μου είπε ότι έχασα λίγο, και πρέπει να αυξήσω την αεροβια, μάλλον το λέει για να στεγνώσει κι άλλο στην κοιλια αλλα τα πόδια μου ? δεν θα χάσω και απο πόδια έτσι? αν δεν έχουν λίγο κρέας πάνω τους τι θα μείνει να δουλέψω? τζυμακι τα φώτα σου, κάτι δεν κατάλαβα?

xelashai
31-03-12, 20:00
Δαφνουλα μου σ ευχαριστω, σε καμμια περίπτωση δεν θέλω να πεσω σε κιλά ήδη το στήθος μου όπως είδες έχει εξαφανιστεί αλλα με μπέρδεψε λίγο το τζυμακι που μου είπε ότι έχασα λίγο, και πρέπει να αυξήσω την αεροβια, μάλλον το λέει για να στεγνώσει κι άλλο στην κοιλια αλλα τα πόδια μου ? δεν θα χάσω και απο πόδια έτσι? αν δεν έχουν λίγο κρέας πάνω τους τι θα μείνει να δουλέψω? τζυμακι τα φώτα σου, κάτι δεν κατάλαβα?

αν εβαζες βαρακια στα ποδια στο αεροβιο?..στον διαδρομο?(ετρεμαν τα ποδια μου καθε φορα...εκαναν δουλεια...ελπιζω να μην εκανα βλακεια...:green:)
βοηθαει γ τα ποδια?
λενακι?

voulaki
31-03-12, 20:21
αν εβαζες βαρακια στα ποδια στο αεροβιο?..στον διαδρομο?(ετρεμαν τα ποδια μου καθε φορα...εκαναν δουλεια...ελπιζω να μην εκανα βλακεια...:green:)
βοηθαει γ τα ποδια?
λενακι?

Κάνω σπριντακια για αεροβια 5 με 6 σπριντακια σε μεγαλη ανηφόρα του ενός λεπτού με τρλεπτό διάλειμμα περπάτημα τα παίζω τρέμουν τα πόδια μου μετα δεν μπορω να βάλω βαρακια με τιποτα, δεν κάνω χαλαρό τρέξιμο που ίσως θα μπορούσα να έβαζα κάποιο βάρος στα πόδια. Θα περιμένω Ελένη για οδηγιες

xelashai
31-03-12, 20:23
Κάνω σπριντακια για αεροβια 5 με 6 σπριντακια σε μεγαλη ανηφόρα του ενός λεπτού με τρλεπτό διάλειμμα περπάτημα τα παίζω τρέμουν τα πόδια μου μετα δεν μπορω να βάλω βαρακια με τιποτα, δεν κάνω χαλαρό τρέξιμο που ίσως θα μπορούσα να έβαζα κάποιο βάρος στα πόδια. Θα περιμένω Ελένη για οδηγιες

α οκ τοτε...
μονο στο περπατημα τα εβαζα...κ παλι κουραζουν αρκετα...

ΝΑΤΑΛΙΑ
31-03-12, 20:30
Ενα μικρο σχολιο εδω με αφορμη ενα ποστ που διαβασα για λαστιχα αλλα δεν θυμαμαι που και δνε μπορω να το βρω τωρα...

Τα βαρη οπως και τα λαστιχα (οπως και οποιαδηποτε αλλη μορφη γυμναστικης) ωφελει το σωμα μας και εμφανισιακα κ αυτο ειναι το θεμα που καιει τους περισσοτερους αν κ ειναι λαθος...

Οσον αφορα τα λαστιχα,επειδη προσωπικα τα εχω δουλεψει πολυ κ σε καποιες περιοδους μεμονωμενα απο βαρη πρεπει να πω οτι μπορειτε να εχετε το ιδιο ωφελος απο τα βαρη ακομη κ καλυτερο λογω της κινησης που σου δινουν αρκει να ειναι αρκετη η αντισταση.Υπαρχουν λαστιχα με τετοια αντισταση που κανεις κατι προπονησεις τρελες.

Μην τα απορριπτετε επειδη ειμαστε κολλημενες με τα βαρη.Ειναι το καλυτερο να εχετε ποικιλια στα ερεθισματα που δινετε στο σωμα σας ειτε μεσω ασκησεων οπως πιλατες ,γιογκα ειτε μεσω καποιων οργανων διαφορετικων οπως τα λαστιχα ,ιμαντες και αλλα πολλα...

Αν το ψαξετε θα δειτε οτι η ουσια βρισκεται οχι στο ποσα βαρη σηκωνω καθε εβδομαδα αλλα με ποιον τροπο τα χρησιμοποιω ωστε να εχω το καλυτερο ωφελος για το σωμα μου.

Πριν τα απορριψετε λοιπον,δωστε λιγο χρονο και στα λαστιχα να τα αγαπησετε και να τα δοκιμασετε και τα αποτελεσματα θα ερθουν...μην ξεχνατε οτι και το μυαλο παιζει ρολο στην προπονηση.!

Εαν πατε σκεπτομενες οτι ''εεεε παλι παλιολαστιχα'' ,ειναι σχεδον σιγουρο οτι η προπονηση σας θα ειναι θκατα!:green::green:


Ελένη εγώ εγραψα κάτι για τα λάστιχα.
Αυτό που είπα είναι ότι με τα λάστιχα δε βάζουμε μυς όπως με τα βάρη.
Δηλαδή πιστευεις ότι μια αρχάρια με ελάχιστη μυικότητα μπορεί να βάλει μυς με προγραμμα με λάστιχα;
Αλλο ένα δουλεμένο σώμα να τα χρησιμοποιει επικουρικά με τα βάρη ή κατα περιόδους μόνα τους...αλλά μια αρχάρια μπορεί να φτιάξει τετρακέφαλους ή να "γεμίσει" την πλάτη της κλπ μόνο με λάστιχα;:unsure:
Μου φαίνεται πολύ δύσκολό εως αδύνατο...


αν το ζητημα ειναι η μυικη αναπτυξη, τοτε σιγουρα η επιλογη ειναι τα βαρη απο τα λαστιχα, αφου με τα βαρη η αντισταση ειναι πολυ περισοτερη, αρα και η καταστροφη μυικων ινων περισοτερη, αρα και περισοτερη μυικη αναπτυξη.

gym
31-03-12, 20:59
αν το ζητημα ειναι η μυικη αναπτυξη, τοτε σιγουρα η επιλογη ειναι τα βαρη απο τα λαστιχα, αφου με τα βαρη η αντισταση ειναι πολυ περισοτερη, αρα και η καταστροφη μυικων ινων περισοτερη, αρα και περισοτερη μυικη αναπτυξη.

το ενα δεν αναιρει το αλλο ομως...

αναφερθηκα στο αν τελικα βοηθανε τα λαστιχα στην μυικη αναπτυξη και οχι στο τι προτιμαται για τη μεγιστη αναπτυξη

και αυτο οσον αφορα γυναικες που θελουν να εχουν μια αξιοπρεπη μυικη αναπτυξη με φυσικους τροπους ισχυει κ με τα λαστιχα(οπως και με αλλα μεσα)

ξαναλεω...υπαρχουν πολλοι τροποι για να χειριστεις τα λαστιχα σε μια προπονηση και θεσεις/ασκησεις που ξεφευγουν απο τα συνηθισμενα

το θεμα ειναι ποσο τα πιστευει κανεις κ ποσο χρονο θα δωσει στο σωμα του για να δοκιμαστει και σε αυτα

gym
31-03-12, 21:01
Κάνω σπριντακια για αεροβια 5 με 6 σπριντακια σε μεγαλη ανηφόρα του ενός λεπτού με τρλεπτό διάλειμμα περπάτημα τα παίζω τρέμουν τα πόδια μου μετα δεν μπορω να βάλω βαρακια με τιποτα, δεν κάνω χαλαρό τρέξιμο που ίσως θα μπορούσα να έβαζα κάποιο βάρος στα πόδια. Θα περιμένω Ελένη για οδηγιες

OXI BAΡΗ στα ποδια...ΟΧΙ

η μονη λυση αν θες βαρος επανω σου ειναι με γιλεκο κ δεν βρισκω το λογο να το κανεις αυτο...

συνηθως το κανουν σε αθληματα οπως στιβο σε προπονησεις....εμεις δεν χρειαζεται να το κανουμε αυτο...

xelashai
31-03-12, 21:02
OXI BAΡΗ στα ποδια...ΟΧΙ

ουπς...:green:
γιατι?
κ το κανω κ στο σπιτι στον διαδρομο..

gym
31-03-12, 21:04
Δαφνουλα μου σ ευχαριστω, σε καμμια περίπτωση δεν θέλω να πεσω σε κιλά ήδη το στήθος μου όπως είδες έχει εξαφανιστεί αλλα με μπέρδεψε λίγο το τζυμακι που μου είπε ότι έχασα λίγο, και πρέπει να αυξήσω την αεροβια, μάλλον το λέει για να στεγνώσει κι άλλο στην κοιλια αλλα τα πόδια μου ? δεν θα χάσω και απο πόδια έτσι? αν δεν έχουν λίγο κρέας πάνω τους τι θα μείνει να δουλέψω? τζυμακι τα φώτα σου, κάτι δεν κατάλαβα?

χαχαχα ρε με αυτο το στηθος....πρεπει να το συνηθισετε....η θα εχετε ενα χαμηλο φυσιολογικο ποσοστο λιπους με μικροτερο στηθος οκ η θα
αποδεχτειτε το μεγαλυτερο ποσοστο λιπους με στηθος...

λιπος=στηθος οπως και αν το κανουμε εαν χασουμε λιπος θα χαθει κ απο εκει

ατιμη φυση ναι ξερω...:green:

εχασες λιγο ειπα κ δεν αναφερθηκα στα νουμερα αλλα θα ηθελα λιγο ακομα στην κοιλια να πεσεις ετσι γιατι πιστευω σε σενα κ ειμαι αυστηρη;)

τα ποδια σου μην φοβασαι οτι αν χασεις λιπος δεν θα φτιαξουν...τι θελεις δηλαδη?να μπεις σε προγραμμα ογκου για να γεμισουν τα ποδια σου?παναγια μου...

συνεχισε με τις ιδιες θερμιδες κ δωσε ακομη πιο εντονα προπονηση...τον αλλο μηνα ειμαι σιγουρη οτι θα δουμε κουτακια...;)

gym
31-03-12, 21:06
ουπς...:green:
γιατι?
κ το κανω κ στο σπιτι στον διαδρομο..

βαζεις βαρακια δεστρες στον αστραγαλο δηλαδη?


ΜΗΝ το κανεις...τα γονατακια σου σ ελιγο καιρο θα κλαινε...

κ γιατι παρακαλω τα βαζεις?αυτη η αντιληψη του βαζω βαρη στα ποδια υπηρχε παλια παλιαααα κ εχει καταληφθει εδω και αρκετο καιρο...

η γιλεκο με βαρη αλλα δεν χρειαζεται...αυτο εξηγω η τιποτα....

ποιος ο λογος?θες να δυσκολευτεις πιο πολυ?ανεβασε ενταση η διαρκεια

gym
31-03-12, 21:08
τελειο θεμα...

δηλαδη στους κοιλιακους να το στηριζω το κεφαλι στο βαρος πισω για βοηθεια ή ελευθερο?

ε απο κοιλια τι κανω... οταν κανω παουερ πλειτ οτι μου βαζει η γυμναστρια (αλλα καθε φορα..απολα βασικα), στην αιθουσα κλασσικα διαφορα με ποδια ψηλα και με μικρη μπαλιτσα αναμεσα στα γονατα (την μισω) και τετοια τελοσπαντων.. και τωρα για μονη μου(που απο δω και περα μονη μου θα κανω πιο πολυ)....κανω που μου χες βαλει κρις κρος και αρσεις ποδιων.. αλλα στο νεο προγραμμα μεχρι στιγμης λεω να εχω

-Ροκανισματα με βαρος 3χ20
-Αρσεις 3χ20
και μετα δεν ξερω :P

κανεις ηδη δηλαδη τρεις προπ κοιλια...δεν χρειαζεται παραπανω....

κανε ξεχωριστα ροκανσιμα 3*1'
αρσεις 3*40''
κρις κρος 3*50''
αρση-κλωτσια-αρση-κλωτσια=1 επαναληψη εσυ το κανεις επι 12

δηλδη σηκωνεις ποδια απο πατωμα κλωτσας κ ξανα

xelashai
31-03-12, 21:10
βαζεις βαρακια δεστρες στον αστραγαλο δηλαδη?...ναι αυτα...:green:


ΜΗΝ το κανεις...τα γονατακια σου σ ελιγο καιρο θα κλαινε... κ γιαυτο να ειχα ενοχλησεις στα γονατα?:unsure:..

κ γιατι παρακαλω τα βαζεις?αυτη η αντιληψη του βαζω βαρη στα ποδια υπηρχε παλια παλιαααα κ εχει καταληφθει εδω και αρκετο καιρο...μαλιστα..νομιζα οτι θα βοηθησει τα ποδια...η χαζουλα..

η γιλεκο με βαρη αλλα δεν χρειαζεται...αυτο εξηγω η τιποτα....

ποιος ο λογος?θες να δυσκολευτεις πιο πολυ?ανεβασε ενταση η διαρκεια
.

eli_din3
31-03-12, 21:12
κανεις ηδη δηλαδη τρεις προπ κοιλια...δεν χρειαζεται παραπανω....

κανε ξεχωριστα ροκανσιμα 3*1'
αρσεις 3*40''
κρις κρος 3*50''
αρση-κλωτσια-αρση-κλωτσια=1 επαναληψη εσυ το κανεις επι 12

δηλδη σηκωνεις ποδια απο πατωμα κλωτσας κ ξανα
αυτο το αρση κλωτσια αρση κλωτσια ειναι αλλο απο το κρις κρος?? γιατι μου φαινονται ιδια :S
εμμμ....τι εννοεις??να κλοτσαω στον αερα στο ακυρο?? και κλωτσαω με το ενα ποδια ή και με τα δυο??..αχ

gym
31-03-12, 21:13
αυτο το αρση κλωτσια αρση κλωτσια ειναι αλλο απο το κρις κρος?? γιατι μου φαινονται ιδια :S
εμμμ....τι εννοεις??να κλοτσαω στον αερα στο ακυρο?? και κλωτσαω με το ενα ποδια ή και με τα δυο..αχ

συγνωμη στο κρις κρος την κλωτσια που την ειδες?


λοιπον παμε παλι....


αρση ποδιων μαζι ...εκει που ειναι ψηλα κλωτσας λες κ εχεις εναν τοιχο μπροστα σου-κατεβαζεις κ μετα παλι αρση κ το ιδιο

αν δεν το καταλαβες κανε απλες αρσεις παραπανω....τι να σε κανω δνε εχει βιντεακι;)

eli_din3
31-03-12, 21:17
συγνωμη στο κρις κρος την κλωτσια που την ειδες?


λοιπον παμε παλι....


αρση ποδιων μαζι ...εκει που ειναι ψηλα κλωτσας λες κ εχεις εναν τοιχο μπροστα σου-κατεβαζεις κ μετα παλι αρση κ το ιδιο

αν δεν το καταλαβες κανε απλες αρσεις παραπανω....τι να σε κανω δνε εχει βιντεακι;)

αα καταλαβα...αν μπορεσω εγω να το κανω αυτο να μου τρυπησεις την μυτη...θα προσπαθησω :D
τελος..ποιες αρσεις ακριβως εννοεις...αυτες? http://www.youtube.com/watch?v=EuSRb4X4MCY γιατι υπαρχουν ενα δεκακις διαφορετικες αρσεις

gym
31-03-12, 21:18
αα καταλαβα...αν μπορεσω εγω να το κανω αυτο να μου τρυπησεις την μυτη...θα προσπαθησω :D
τελος..ποιες αρσεις ακριβως εννοεις...αυτες? http://www.youtube.com/watch?v=EuSRb4X4MCY γιατι υπαρχουν ενα δεκακις διαφορετικες αρσεις

ναι αλλα χωρις να τα μαζευεις τοσο μεσα...σηκωνεις μεχρι το σημειο που δεν χαλαει η λεκανη σου μενεις διαγωνια κλωτσας κ παλι

eli_din3
31-03-12, 21:20
ναι αλλα χωρις να τα μαζευεις τοσο μεσα...σηκωνεις μεχρι το σημειο που δεν χαλαει η λεκανη σου μενεις διαγωνια κλωτσας κ παλι

α ενταξει καταλαβααα (επιτελους :P).. τι να κανουμε ειμαι χαζουλα :turtle:
ευχαριστωω!

voulaki
31-03-12, 21:28
χαχαχα ρε με αυτο το στηθος....πρεπει να το συνηθισετε....η θα εχετε ενα χαμηλο φυσιολογικο ποσοστο λιπους με μικροτερο στηθος οκ η θα
αποδεχτειτε το μεγαλυτερο ποσοστο λιπους με στηθος...

λιπος=στηθος οπως και αν το κανουμε εαν χασουμε λιπος θα χαθει κ απο εκει

ατιμη φυση ναι ξερω...:green:

εχασες λιγο ειπα κ δεν αναφερθηκα στα νουμερα αλλα θα ηθελα λιγο ακομα στην κοιλια να πεσεις ετσι γιατι πιστευω σε σενα κ ειμαι αυστηρη;)

τα ποδια σου μην φοβασαι οτι αν χασεις λιπος δεν θα φτιαξουν...τι θελεις δηλαδη?να μπεις σε προγραμμα ογκου για να γεμισουν τα ποδια σου?παναγια μου...

συνεχισε με τις ιδιες θερμιδες κ δωσε ακομη πιο εντονα προπονηση...τον αλλο μηνα ειμαι σιγουρη οτι θα δουμε κουτακια...;)

Εντάξει αρχηγε μου, θα προσπαθήσω. Να φάω λίγο πίτσα τώρα? αστειακι Μωρε, τόνο με Μαρούλι θα φαω...

gym
31-03-12, 21:31
Εντάξει αρχηγε μου, θα προσπαθήσω. Να φάω λίγο πίτσα τώρα? αστειακι Μωρε, τόνο με Μαρούλι θα φαω...

προς στιγμη ανεβηκαν οι παλμοι μου...:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

voulaki
31-03-12, 21:36
προς στιγμη ανεβηκαν οι παλμοι μου...:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:
Χαχαχα, α τζυμακι κάτι τελευταιο και σ αφήνω για απόψε με το στυλ της αεροβιας που έχω διαλέξει, συμφωνείς? τα σπριντακια εννοώ...

gym
31-03-12, 21:45
Χαχαχα, α τζυμακι κάτι τελευταιο και σ αφήνω για απόψε με το στυλ της αεροβιας που έχω διαλέξει, συμφωνείς? τα σπριντακια εννοώ...

ναι απλα οχι καθημερινα...να τα εναλλασεις...μια σπιρντ μια σταθερο τεμπο

katerina.
31-03-12, 22:05
ελενη υδατανθρακα ποσο να αυξησω για πριν την προπονηση και μετα ???και εχω και ενα θεματακι συνηθως εγω παω το πρωι για προπονηση κατα τις 8.30 με 9.00 τι κανω για αυτο ???αν τρωω 7 μεχρι τις 9 εχω προλαβει να χωνεψω λ αν βαλω παραπανω υδατανθρακα δεν θα αισθανομαι βαρος στην προπονηση??

gym
31-03-12, 22:07
ελενη υδατανθρακα ποσο να αυξησω για πριν την προπονηση και μετα ???και εχω και ενα θεματακι συνηθως εγω παω το πρωι για προπονηση κατα τις 8.30 με 9.00 τι κανω για αυτο ???αν τρωω 7 μεχρι τις 9 εχω προλαβει να χωνεψω λ αν βαλω παραπανω υδατανθρακα δεν θα αισθανομαι βαρος στην προπονηση??



εσυ τωρα αν κανεις πρωι προπονηση ειναι λιγο θεματακι με το να χωνευεις...δεν ειναι καλο να πηγαινουμε με γεματο στομαχι για προπονηση...

εαν νιωθεις οτι με την αυξηση αυτη θα σε επιβαρυνει(αν κ σιγα σιγα θα το συνηθισεις)τοτε βαλτο μετα την προπονηση για αρχη τον περισσοτερο υδατανθρακα η μοιρασε το στα υπολοιπα γευματα...

θα δω στο λογκ σου ποστητες κ θα σου πω εκει για να ειναι μαζεμενα


εντιτ...τελικα θα σου πω εδω...

επειδη ειδα οτι καποιες φορες τρως υδατ το πρωι ενω αλλες οχι...
θα σου πω κατι μπακαλιστικο για να σε διευκολυνει

εκει που τρως βρωμη αυξησε ανα 10 γραμμαρια βρωμης και εκει πχ που τρως ρυζογκοφρετα βαλε μια παραπανω

ειναι ελαχιστη διαφορα αλλα αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειναι...

σιγα σιγα θα τις κανεις τις αλλαγες για να μην σοκαρεις το σωμα σου...
αυτη ειναι η αποψη μου σχετικα με τον υδατ σου κ ετσι θα το εκανα

gym
01-04-12, 02:07
1 Απριλιου λοιπον και περιμενω τα νουμερα σας στα λογκ σας με υψος διπλα αλλα και την προηγουμενη μετρηση σας...!

Ελπιζω να εχουμε αρκετη διαφορα απο τον προηγουμενο μηνα καθοτι πασχα κοντευει και μετα στα κοντα και η παραλια και ειμαι σιγουρη οτι τοτε θα πανικοβληθουν πολλες!

Για να προλαβουμε λοιπον αυτον τον πανικο....ας συντονιστουμε ολες ναι?

Αντε βρεεε και καλο μηνα!


Υ.Γ. τα ψεμματακια σχετικα με την ζυγαρια οχι...δεν ειναι αποδεκτα!:green::green:

42571

katerina.
01-04-12, 09:39
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ....και ΚΑΛΟ μηνα σε ολες....:welcome::welcome::welcome:

koukoutsaki
01-04-12, 11:36
Κοριτσακια καλημερα και καλο μηνα
Εγω δε ξερω αλλα μια φρικη την εφαγα με τη ζυγαρια....περιμενα να δειξει παρακατω...κλαψ
παω στο log μου:(:unsure::unsure::unsure:

xelashai
01-04-12, 11:40
Κοριτσακια καλημερα και καλο μηνα
Εγω δε ξερω αλλα μια φρικη την εφαγα με τη ζυγαρια....περιμενα να δειξει παρακατω...κλαψ
παω στο log μου:(:unsure::unsure::unsure:

καλημερα κουκουτσακι μου....
γιατι δινεις τοση σημασια στη ζυγαρια εσυ?
χρειαζεται???...οχι δεν χρειαζεται!!!!
(οπως λεμε..πειραζειιιι??....οοοοχι δεν πειραζειιιιι...:P)
αντε να φυγει το μυαλο απο κει....απο το αυτι σε πιανω τωρα...δεν ξερω αν το καταλαβες....:P

koukoutsaki
01-04-12, 11:48
Δαφνουλα
πραγματικα περιμενα να δειξει λιγοτερο
τουλαχιστον ελπιζω
αυτο που χαθηκε να ειναι λιπος...