PDA

Επιστροφή στο Forum : Female Gym Tips



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

Stella
01-04-12, 12:29
κορμαρα...ουτε για πλακα δε φαινεσαι τοσα κιλα
ολο μυς! :green::green::green:;)
Γιατί βρε κουκουτσάκι....πολλά είναι τα 57;:shock:
Μια χαρά κιλά είναι για το ύψος της φυσιολογικότατα!

koukoutsaki
01-04-12, 12:40
αυτο λεω κι εγω
ισως το πα με λαθος τροπο
(αφου ειναι καθαρη απο λιπος ολο μυς ειναι ;))
οσο για τα κιλα μακαρι να ημουν κι εγω τοσα...

eli_din3
01-04-12, 12:59
ειμαι δυστυχισμενη :(
χθες αρχισα τα ορμονικα μου χαπια...μου χε πει ο γιατρος οτι φερνουν ζαλαδα και ταση για εμετο αλλα οχι κ ετσι...
το παιρνω..κοιμαμαι.. ξυπναω.. εχουν περασει ηδη 9 ωρες και ειμαι ακομα χαλια.... ζαλιζομαι..μολις σηκωνομαι ολα γυριζουν.... αναγουλιαζω...πειναω τοσο πολυ..τρεμουν τα χερια μου απο την πεινα αλλα δεν μπορω να φαω τιποτα :(:(:(
και αρχισαμε απο μιση δοση γιατι ειναι δυνατα και σιγα σιγα φθανω στην μια...δεν παιζει......
η θεραπεια ειναι 1-3 μηνες... τουλαχιστον η μιση μου μερα ειναι ακινητοποιημενη....δεν ξερω τι θα γινει.. πως θα πηγαινω σχολη.. πως θα πηγαινω νηπιαγωγειο π ειναι ακομα πιο πρωι.. και το πιο σημαντικο.. ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ... τελος,ΤΙ ΘΑ ΤΡΩΩ???

xelashai
01-04-12, 13:02
ειμαι δυστυχισμενη :(
χθες αρχισα τα ορμονικα μου χαπια...μου χε πει ο γιατρος οτι φερνουν ζαλαδα και ταση για εμετο αλλα οχι κ ετσι...
το παιρνω..κοιμαμαι.. ξυπναω.. εχουν περασει ηδη 9 ωρες και ειμαι ακομα χαλια.... ζαλιζομαι..μολις σηκωνομαι ολα γυριζουν.... αναγουλιαζω...πειναω τοσο πολυ..τρεμουν τα χερια μου απο την πεινα αλλα δεν μπορω να φαω τιποτα :(:(:(
και αρχισαμε απο μιση δοση γιατι ειναι δυνατα και σιγα σιγα φθανω στην μια...δεν παιζει......
η θεραπεια ειναι 1-3 μηνες... τουλαχιστον η μιση μου μερα ειναι ακινητοποιημενη....δεν ξερω τι θα γινει.. πως θα πηγαινω σχολη.. πως θα πηγαινω νηπιαγωγειο π ειναι ακομα πιο πρωι.. και το πιο σημαντικο.. ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ... τελος,ΤΙ ΘΑ ΤΡΩΩ???

ελινακι ορμονικα εννοεις αντισσυληπτικα?
κ τελος το γυμναστηριο γιατι?

grace
01-04-12, 13:03
:):)

Ελενη λοιπον! Ειμαι αποφασισμενη! Θελω προγραμμα για δικεφαλα τρικεφαλα ωμους και πλατη! Θελω το χερι μου να γινει θεικο! :P:P Σου υποσχομαι δεν θα χασω προπονηση! Πες τα ολα με λεπτομερειες! Ασκησεις-επαναληψεις-συχνοτητα-ενταση ΟΛΑΑΑΑ! Μην με λυπηθεις καθολου! Κατι κανω λαθος με αυτα τα χερια αμαν πια!

ερωτησεις...
1η Γιατι με την καθημερινη αεροβια κραταμε νερα? εγω το αντιθετο νομιζα...:unsure::unsure: Αυτη τη βδομαδα εκανα 6 φορες...

2η Εκανα χθες ποδια και ποναω πολυ... πειραζει να κανω χαλαρο τρεξιματακι παραλια-αμμο για 45'???

και κατι αλλο ηθελα αλλα το ξεχασα...later.. :green::green:

ΥΓ Ελπιζω η διπλωματικη να βαινει καλως... ;);)

eli_din3
01-04-12, 13:05
ελινακι ορμονικα εννοεις αντισσυληπτικα?
κ τελος το γυμναστηριο γιατι?

οχι αντισυλληπτικα..αυτα δεν ειναι τιποτα.. παιρνω κτ χαπια για να ρυθμισω μια ορμονη μου που ειναι αυξημενη και δεν αφηνει την περιοδο μου να ρθει.... (ενα ανδρογονο βασικα εχω αυξημενο.. παλια ειχα αυξημενη τεστοστερονη.. δεν ξερω τι γινεται..ανδρας ειμαι??)
το θεμα ειναι πως αυτες οι παρενεργειες δεν ειναι του τυπου ισως συμβουν ή θα συμβουν τον πρωτο καιρο...
ειναι στανταρ οσο παιρνεις τα χαπια... πφφφ :(:(:(

xelashai
01-04-12, 13:09
οχι αντισυλληπτικα..αυτα δεν ειναι τιποτα.. παιρνω κτ χαπια για να ρυθμισω μια ορμονη μου που ειναι αυξημενη και δεν αφηνει την περιοδο μου να ρθει.... (ενα ανδρογονο βασικα εχω αυξημενο.. παλια ειχα αυξημενη τεστοστερονη.. δεν ξερω τι γινεται..ανδρας ειμαι??)
το θεμα ειναι πως αυτες οι παρενεργειες δεν ειναι του τυπου ισως συμβουν ή θα συμβουν τον πρωτο καιρο...
ειναι στανταρ οσο παιρνεις τα χαπια... πφφφ :(:(:(

ωχ βρε κοριτσακι μου υπομονη τοτε για λιγο...ναι?
πεινας αλλα δεν θες να φας ή δεν μπορεις?
κ σου φερνουν υπνηλια?..νοιωθεις κουρασμενη?
καμια συμβουλη απο τον γιατρο σου ετσι ωστε να ειναι οσο το δυνατον πιο ήπιες αυτες οι παρενεργειες?:unsure:

eli_din3
01-04-12, 13:19
ωχ βρε κοριτσακι μου υπομονη τοτε για λιγο...ναι?
πεινας αλλα δεν θες να φας ή δεν μπορεις?
κ σου φερνουν υπνηλια?..νοιωθεις κουρασμενη?
καμια συμβουλη απο τον γιατρο σου ετσι ωστε να ειναι οσο το δυνατον πιο ήπιες αυτες οι παρενεργειες?:unsure:

εγω και να μην θελω να φαω???νταξει ειπαμε οχι και ετσι :P αυτο θα ταν το χαπι φαινομενο :P
θελω να τρεξω να κανω τις κρεπουλες μου και να τις τσακισω και μολις σηκωνομαι με το ζορι κρατιεμαι να μην κανω εμετο... πφφ
υπνηλια οχι..απλα γυριζουν ολα..αλλα σε σημειο να πρεπει ν κρατηθω απ τν τοιχο για να προχωρησω.. μονο ξαπλωμενη ειμαι μια χαρα...
η μονη υποδειξη ηταν να τα παιρνω πριν κοιμηθω για να μην καταλαβω τις πρωτες 8 ωρες δρασης που ειναι οι πιο δυνατες...

xelashai
01-04-12, 13:28
εγω και να μην θελω να φαω???νταξει ειπαμε οχι και ετσι :P αυτο θα ταν το χαπι φαινομενο :P
θελω να τρεξω να κανω τις κρεπουλες μου και να τις τσακισω και μολις σηκωνομαι με το ζορι κρατιεμαι να μην κανω εμετο... πφφ
υπνηλια οχι..απλα γυριζουν ολα..αλλα σε σημειο να πρεπει ν κρατηθω απ τν τοιχο για να προχωρησω.. μονο ξαπλωμενη ειμαι μια χαρα...
η μονη υποδειξη ηταν να τα παιρνω πριν κοιμηθω για να μην καταλαβω τις πρωτες 8 ωρες δρασης που ειναι οι πιο δυνατες...

κανε αυτο τοτε κοριτσακι μου...
κ ας ελπισουμε οτι ειναι οι πρωτες μερες κ οτι σιγα σιγα θα υποχωρουν κ να τα συνηθισεις καπως...
αλλα κ παλι προσπαθησε να μην αγχωνεσαι..(μιας το αγχος επιβαρυνει ακομη περισσοτερο τις ορμονες)....
να γινει η θεραπεια κ να βρεις παλι τους ρυθμους σου....;)

koukoutsaki
01-04-12, 13:30
Ελινακι μου....Δωσε λιγες μερες χρονο...μαλλον επαθε σοκ ο οργανισμος
φαρμακα ειναι μην το ξεχνας...
επεμεινε στο γιατρο σου για κανα αλλο τιπ

eli_din3
01-04-12, 13:33
Ελινακι μου....Δωσε λιγες μερες χρονο...μαλλον επαθε σοκ ο οργανισμος
φαρμακα ειναι μην το ξεχνας...
επεμεινε στο γιατρο σου για κανα αλλο τιπ

πειναω :(:(:(:(:(

Iga ninja
01-04-12, 14:13
καλως ηρθες χελωνονιτζακι μας!:P:P:P
ο στοχος σου ομως δεν μας λες ποιος ειναι...να μεινεις σε αυτα τα κιλα,να πεσεις ?τι?

η διατροφη σου καθαρη φαινεται με μια ματια αν τα τηρεις αυτα εισαι οκ...
τσιτ κανεις συχνα?

γραψε κατι παραπανω για σενα αν θες ειδικα στον τομεα προπονηση

γεια! ο στοχος ειναι να ενδυναμωσω μυικα τον πανω κορμο γιατι ειναι κατηγορια φτερου, να συντηρησω -
γραμμωσω γαμπα-τετρακεφαλο (οι μυεσ αυτοι ειναι:( τουμπανο σαν ποδοσφαιριστικοι ισως απο αθλητισμο παλια,
δουλεια-7 ωρες ορθοστασια, γονιδια ποιος ξερει??!! και να χασω λιπος απο μπουτια περιφερια γιατι οοοολλοοοο εκει
ειναι....
βασικα ο στοχοσ ειναι να φτιαξω ενα πιο αρμονικο σωμα , να αποκτησω μια μυικοτητα τετοια που να υποστηριζει καλα το σκελετο απο αποψη υγειας:) αυτα!δε με νοιαζει τοσο τι λεει η ζυγαρια οσο τι βλεπω στον καθρεφτη,και η γυμναστικη γενικα γιατι ξεδινω

τσιτ δεν κανω παρα μονο 2-3 φορες το μηνα να πιω 2 μπυρες:( τουλαχιστον σταματαω, στισ δυο μετα δεν τρωω
βλακειεσ και την υπολογιζω μεσα στα μακροσ μου)και δυσκολα χανω προπονηση

επεισης εχω υπομονη δε βιαζομαι να γινω φετες αυριο;) και απο τη διατροφη που κανω δε πειναω ποτε θα επρεπε?

προπονηση..
ειναι σιγουρα ερασιτεχνικη

βασικα τις ασκησεις τις εχω βρει ψαχνοντας εδω και γενικα ιντερνετ.. δοκιμαζω διαφορες και κραταω αυτες που
νιωθω οτι δουλευουνε οσο για επαναληψεις εφαρμοζω το "το τελευταιο σετ να βγαινει πολυ δυσκολα"
θα μπορουσες να την πεις κυκλικη απλως αφιερωνω αρκετη ωρα σε καθε ασκηση και προσπαθω να τισ κανω αργα και να νιωθω οτι τραβαει ο μυσ. ονομασιες ασκησεων δε συγρατω να ψαξω να βρω????
μονο ασκησεισ που χρησιμοποιουν γονατα δε κανω γιατι τα γονατα μου δεν.. εδω το ποδηλατο με δυσκολευει και σκεφτομαι να μειοσω αεροβια:( αν εχεις προταση ασκησεων ή προγραμματος καλοδεχουμενη!

Iga ninja
01-04-12, 14:28
πειναω :(:(:(:(:(

συγνωμη που παρεμβενω αλλα επειδη οι περισοτεροι γιατροι ειναι οτι ναναι και το μονο που που τους νοιαζει ειναι να
περνουν ποσοστα απο φαρμακα που γραφουν μηπως να επερνες και μια δευτερη γνωμη??
δεν περνω φαρμακα πια εδω και 5 χρονια ποτε και για κανενα λογω γιατι ειναι ολα τιγκα με τοσες παρενεργιεσ που μονο καλο δεν κανουν

μα δηλαδη ειναι φυσιολογικο για καποιον να ειναι σε κατασταση ζαλης /υπνηλιας και εμετου για τρισ μηνεσ???
επεισησ θα σου προτεινα και ομοιοπαθητικη κανει θαυματα

σορυ που
σε ζαλιζω αλλα τα παιρνω με τη κλασικη ιατρικη που τιποτα αλλο δεν ειναι παρα ενα τεραστιο εμποριο ανοφελων τις περισοτερεσ φορεσ χημικων ουσιων..
εστω παρε μια δευτερη γνωμη;)

eli_din3
01-04-12, 14:43
συγνωμη που παρεμβενω αλλα επειδη οι περισοτεροι γιατροι ειναι οτι ναναι και το μονο που που τους νοιαζει ειναι να
περνουν ποσοστα απο φαρμακα που γραφουν μηπως να επερνες και μια δευτερη γνωμη??
δεν περνω φαρμακα πια εδω και 5 χρονια ποτε και για κανενα λογω γιατι ειναι ολα τιγκα με τοσες παρενεργιεσ που μονο καλο δεν κανουν

μα δηλαδη ειναι φυσιολογικο για καποιον να ειναι σε κατασταση ζαλης /υπνηλιας και εμετου για τρισ μηνεσ???
επεισησ θα σου προτεινα και ομοιοπαθητικη κανει θαυματα

σορυ που
σε ζαλιζω αλλα τα παιρνω με τη κλασικη ιατρικη που τιποτα αλλο δεν ειναι παρα ενα τεραστιο εμποριο ανοφελων τις περισοτερεσ φορεσ χημικων ουσιων..
εστω παρε μια δευτερη γνωμη;)

λογικα θα βελτιωθει στην πορεια... τι να πω..
η δευτερη γνωμη ειναι αυτη :P
η πρωτη τοσα χρονια δεν δουλεψε....
επισης.. δεν ξερω πως αλλιως γινεται να μειωσεις ενα ανδρογονο αν οχι με χαπι :S
τελος... την ομοιοπαθητικη δεν την εχω σε καθολου μεγαλη εκτιμηση.. πιστευω πως ναι εννοειται μπορει να βοηθησει σε διαφορα προβληματα με λιγοτερο "αναιμακτους" τροπους σε σχεση με την συμβατικη ιατρικη αλλα οταν το προβλημα ειναι τετοιου ειδους.. και γενικα πιο....."ιατρικο" (δεν βρισκω την καταλληλη λεξη, ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω) πιστευω πως δεν θα ταν θεμιτο να το διακινδυνευει κανεις..
πχ ενας φιλος μου ειχε σκωλητοειδιτιδα και επειδη οι γονεις του ηταν ομοιοπαθητικοι και τελειως αντιθετοι με την συμβατικη ιατρικοι τον αφησαν ετσι και εκαναν τα δικα τους κτλ και το παιδι υποτροπιασε...περιτονιδες κτλ και παραλιγο να το χασουμε..και φαντασου ηταν γονεις του...αρα πιστευαν οντως πως εκανα το σωστο.. ενιγουει δεν λεω πως σχετιζεται το θεμα ή οτι παντα ειναι ετσι ή οτι η ομοιομαθητικη δεν εχει χρησιμοτητα κτλ.. εννοειται εχει απλα λεω μια εμπειρια που ειχα..
ευχαριστω για την γνωμη και την βοηθεια.. αν δεν λειτουργησει και αυτο προς τα κει με κοβω.αν και δεν ηξερα και τα ορμονικα εχουν ομοιοπαθητικο τροπο θεραπειεας..ενδιαφερον

amst
01-04-12, 15:59
Χαίρεται χαίρεται!!

Ελινάκι, κάνε υπομονή, δε ξέρω τι άλλο να πω.. αλλά αν δυσκολεύει τόσο την καθημερινότητά σου.. δεν υπάρχει άλλος τρόπος?!

Διαφορές είδα σε όλες σας, μπράβο!!
Από όλες θέλω κάτι να κλέψω..
Αλλά, μήπως πρέπει πρώτα να γίνω μαμά για να στρώσει το σώμα μου? Καλά, αυτά τα κορμιά πού φιλοξένησαν τα μωράκια????????????



Όσον αφορά την amst, περιμένω περίοδο και είμαι με πόνους και απίστευτο πρήξιμο.
Θα ζυγιστώ αφού μου έρθει, πρέπει να έχω χάσει ελάχιστα.
Από προπόνηση ήμουν οκ, από διατροφή όχι. Δεν σαβούριασα, αλλά έτρωγα σχεδόν "κανονικό" φαγητό.
Γυμναστήριο ακολουθώ το πρόγραμμα της gym, πρόσθεσα και ελλειπτικό κάθε πρωί εκτός κυριακής, ξεκίνησα με 25', τώρα κάνω 30', θα το αυξήσω όμως.
Θα ανεβάσω κάποιες και εγώ σε άλμπουμ στο προφίλ μου, μιας και με τόσο πρήξιμο δε βγάζω ακόμη ολόσωμες σε κοινή θέα!
Τέλος πάντων, χωρίς διατροφή δεν πρόκειται να κάνω τίποτα, ό,τι δουλεύω, κρύβεται κάτω απ'το λίπος.
Τα πόδια μου θέλουν την περισσότερη δουλειά, δε ξέρω αν θα στρώσουν ποτέ.

Αυτά

amst
01-04-12, 16:21
Χαίρεται χαίρεται!!

Ελινάκι, κάνε υπομονή, δε ξέρω τι άλλο να πω.. αλλά αν δυσκολεύει τόσο την καθημερινότητά σου.. δεν υπάρχει άλλος τρόπος?!

Διαφορές είδα σε όλες σας, μπράβο!!
Από όλες θέλω κάτι να κλέψω..
Αλλά, μήπως πρέπει πρώτα να γίνω μαμά για να στρώσει το σώμα μου? Καλά, αυτά τα κορμιά πού φιλοξένησαν τα μωράκια????????????



Όσον αφορά την amst, περιμένω περίοδο και είμαι με πόνους και απίστευτο πρήξιμο.
Θα ζυγιστώ αφού μου έρθει, πρέπει να έχω χάσει ελάχιστα.
Από προπόνηση ήμουν οκ, από διατροφή όχι. Δεν σαβούριασα, αλλά έτρωγα σχεδόν "κανονικό" φαγητό.
Γυμναστήριο ακολουθώ το πρόγραμμα της gym, πρόσθεσα και ελλειπτικό κάθε πρωί εκτός κυριακής, ξεκίνησα με 25', τώρα κάνω 30', θα το αυξήσω όμως.
Θα ανεβάσω κάποιες και εγώ σε άλμπουμ στο προφίλ μου, μιας και με τόσο πρήξιμο δε βγάζω ακόμη ολόσωμες σε κοινή θέα!
Τέλος πάντων, χωρίς διατροφή δεν πρόκειται να κάνω τίποτα, ό,τι δουλεύω, κρύβεται κάτω απ'το λίπος.
Τα πόδια μου θέλουν την περισσότερη δουλειά, δε ξέρω αν θα στρώσουν ποτέ.

Αυτά

τις ανέβασα, ελπίζω να μην τις έχω "κλειστές" και να μπορείτε να τις δείτε
δε ξέρω πώς να σφίξω, οπότε παρακαλώ μη γελάσετε

Stella
01-04-12, 17:46
τις ανέβασα, ελπίζω να μην τις έχω "κλειστές" και να μπορείτε να τις δείτε
δε ξέρω πώς να σφίξω, οπότε παρακαλώ μη γελάσετε

Κατ΄αρχήν φαίνεται ότι κατι έχει αρχίσει να γίνεται σε ώμους και πόδια. Όντως στο πόδι έχει αρχίσει να φαίνεται ο τετρακέφαλος και οι ώμοι αρχισαν να παίρνουν σχήμα και να μαρτυρούν ότι γυμναζεσαι. Ο ποπός σου όπως σου ξαναείπαμε κοιτάει το Θεο!:thumbup:
Δυστυχώς amstακο μου σε΄μας τις γυναίκες για να φανεί η δουλειά που κάνουμε στο γυμναστηριο πρέπει να το συνδιάζουμε και με μια καλή και καθαρή διατροφή η οποία θα αποτελείται από τροφες απλά μαγειρεμένες και όσο γίνεται πιο κοντά στην φυσική τους μορφή.
Βελτιωσε την ποιότητα της διατροφής σου (γιατί όπως λες το χαλασες τελευταία).
Δε χρειάζεται να μειώσεις πολύ ποσότητες και θερμίδες. Παίξε ελαφρώς υποθερμιδικά και επικεντρώσου πολύ στην προπόνηση με τα βάρη. Πήγαινε γυμναστηριο και να τα δίνεις όλα, βαζε οσα πιο πολλά κιλά μπορεις (εννοείται προσοχή στην τεχνική κλπ).
Κατα τη γνώμη μου αυτό που χρειάζεσαι προτίστως είναι η μυικότητα και σε δευτερη φάση η μείωση του λίπους.
Για το καθημέρινο αερόβιο δεν ξέρω αν είναι καλή ιδέα για το επίπεδο σου καθώς πιστευω ότι για τώρα είναι καλύτερα να σπαταλάς το μεγαλύτερο μέρος της ενεργειάς σου στα βάρη και να μην εξαντλεισαι με το καθημερινο αερόβιο...ας μας πει και η Ελένη τι λέει γι΄αυτό.
Αυτά από μενα :)!
Συνέχισε μπες σε μια σειρα άκου τι σου λέει ο gymάκος μας και τα αποτελέσματα θα΄ρθουν...γιατί το΄χεις το καλούπι!;)

eli_din3
01-04-12, 18:20
amst ποσο λεπτο και καθαρο χερι??? πολυ μαρεσει..γενικα νομιζω καθαρισες πανω σε σχεση με παλαιοτερες φωτος

gym
01-04-12, 19:00
Χαίρεται χαίρεται!!

Ελινάκι, κάνε υπομονή, δε ξέρω τι άλλο να πω.. αλλά αν δυσκολεύει τόσο την καθημερινότητά σου.. δεν υπάρχει άλλος τρόπος?!

Διαφορές είδα σε όλες σας, μπράβο!!
Από όλες θέλω κάτι να κλέψω..
Αλλά, μήπως πρέπει πρώτα να γίνω μαμά για να στρώσει το σώμα μου? Καλά, αυτά τα κορμιά πού φιλοξένησαν τα μωράκια????????????



Όσον αφορά την amst, περιμένω περίοδο και είμαι με πόνους και απίστευτο πρήξιμο.
Θα ζυγιστώ αφού μου έρθει, πρέπει να έχω χάσει ελάχιστα.
Από προπόνηση ήμουν οκ, από διατροφή όχι. Δεν σαβούριασα, αλλά έτρωγα σχεδόν "κανονικό" φαγητό.
Γυμναστήριο ακολουθώ το πρόγραμμα της gym, πρόσθεσα και ελλειπτικό κάθε πρωί εκτός κυριακής, ξεκίνησα με 25', τώρα κάνω 30', θα το αυξήσω όμως.
Θα ανεβάσω κάποιες και εγώ σε άλμπουμ στο προφίλ μου, μιας και με τόσο πρήξιμο δε βγάζω ακόμη ολόσωμες σε κοινή θέα!
Τέλος πάντων, χωρίς διατροφή δεν πρόκειται να κάνω τίποτα, ό,τι δουλεύω, κρύβεται κάτω απ'το λίπος.
Τα πόδια μου θέλουν την περισσότερη δουλειά, δε ξέρω αν θα στρώσουν ποτέ.

Αυτά


γραψε μου εδω τι διατροφη κανεις...εστω γενικα....αλλα γραψτα ολα...και τα χαζα...

νομιζω οτι εχασες το κομματι διατροφη....

να ξερεις οτι ολα στηριζονται και σε αυτο...

θα σου μιλησω ειλικρινα κ ας σε στεναχωρησω αλλα δεν πειραζει....για σενα το κανω



περιμενα ειδικα απο κοιλιτσα καλυτερα αποτελεσματα...
εχεις ενα καλουπι πολυ καλο...ειδικα ο πωπος εχει καλες προοπτικες...
το οτι εχεις περιοδο δεν με εμποδιζει να ξεχωρισω το λιπος απο το πρηξιμο...

τα χερακια πανε καλυτερα κ γενικα απο πανω εισαι καλυτερα...το κοιλια-κατω μερος θα ηθελα παραπανω


νομιζω οτι το χανεις λιγο στη διατροφη κ ειναι κριμα να λιωνεις στο γυμναστηριο κ να δινεις χαζες τροφες-κακη βενζινη στο σωμα σου...


λοιπον τωρα σε μαλωνω...κακο κοριτσι αμστ...κακοοοο μπαντ μπαντ γκερλ!:weights::weights:

στην περιπτωση σου θελεις βαρη δεκτον...αλλα νομιζω οτι θα θελες να δεις κ πιο γρηγορα αποτελεσματα καθως πλησιαζει το καλοκαιρι...

γραψε μου τη διατροφη σου αναλυτικα να δουμε τι μπορει να γινει με ΜΙΚΡΕς αλλαγες την φορα κ θα σε φτιαξουμε...

νομιζω οτι εχω βρει το κουμπακι σου .....



αν ειμαι αυστηρη ειναι μονο για το καλο σου...θα μπορουσα να πω ενα απλο πας καλα συνεχισε...θελω ομως να σε βοηθησω κ να χαιρεσαι πιο πολυ με τις αλλαγες σου...


διατροφη γραψε με το χερι στην καρδια:green:

gym
01-04-12, 19:03
λογικα θα βελτιωθει στην πορεια... τι να πω..
η δευτερη γνωμη ειναι αυτη :P
η πρωτη τοσα χρονια δεν δουλεψε....
επισης.. δεν ξερω πως αλλιως γινεται να μειωσεις ενα ανδρογονο αν οχι με χαπι :S
τελος... την ομοιοπαθητικη δεν την εχω σε καθολου μεγαλη εκτιμηση.. πιστευω πως ναι εννοειται μπορει να βοηθησει σε διαφορα προβληματα με λιγοτερο "αναιμακτους" τροπους σε σχεση με την συμβατικη ιατρικη αλλα οταν το προβλημα ειναι τετοιου ειδους.. και γενικα πιο....."ιατρικο" (δεν βρισκω την καταλληλη λεξη, ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω) πιστευω πως δεν θα ταν θεμιτο να το διακινδυνευει κανεις..
πχ ενας φιλος μου ειχε σκωλητοειδιτιδα και επειδη οι γονεις του ηταν ομοιοπαθητικοι και τελειως αντιθετοι με την συμβατικη ιατρικοι τον αφησαν ετσι και εκαναν τα δικα τους κτλ και το παιδι υποτροπιασε...περιτονιδες κτλ και παραλιγο να το χασουμε..και φαντασου ηταν γονεις του...αρα πιστευαν οντως πως εκανα το σωστο.. ενιγουει δεν λεω πως σχετιζεται το θεμα ή οτι παντα ειναι ετσι ή οτι η ομοιομαθητικη δεν εχει χρησιμοτητα κτλ.. εννοειται εχει απλα λεω μια εμπειρια που ειχα..
ευχαριστω για την γνωμη και την βοηθεια.. αν δεν λειτουργησει και αυτο προς τα κει με κοβω.αν και δεν ηξερα και τα ορμονικα εχουν ομοιοπαθητικο τροπο θεραπειεας..ενδιαφερον

δεν εχω κανει ποτε ομοιοπαθητικη οποτε οτι σου γραψω ειναι καθαρα λογια απο ατομο ψαγμενο που εχει αποτελεσματα

υπαρχει ενας/μια δεν θυμαμαι στην δραμα στον οποιο/α πηγαινει αυτο το ατομο...

προβληματα οπως πονοι περιοδου αλλα και αλλα πολυ πιο σοβαρα λυθηκαν....


σημαντικο ομως κ βασικο ειναι το ψυχολογικο...


εγω θα το εψαχνα ακομη κ αυτο προτου παω στο φαρμακο...
αρκει να το πιστεψεις οτι σου δουλευει...


τωρα σε σενα απλα θα πω μια υπομονη να κανεις γιατι τωρα τα ξεκινησες...κανε την θεραπεια μπας κ στρωσεις

gym
01-04-12, 19:07
συγνωμη που παρεμβενω αλλα επειδη οι περισοτεροι γιατροι ειναι οτι ναναι και το μονο που που τους νοιαζει ειναι να
περνουν ποσοστα απο φαρμακα που γραφουν μηπως να επερνες και μια δευτερη γνωμη??
δεν περνω φαρμακα πια εδω και 5 χρονια ποτε και για κανενα λογω γιατι ειναι ολα τιγκα με τοσες παρενεργιεσ που μονο καλο δεν κανουν

μα δηλαδη ειναι φυσιολογικο για καποιον να ειναι σε κατασταση ζαλης /υπνηλιας και εμετου για τρισ μηνεσ???
επεισησ θα σου προτεινα και ομοιοπαθητικη κανει θαυματα

σορυ που
σε ζαλιζω αλλα τα παιρνω με τη κλασικη ιατρικη που τιποτα αλλο δεν ειναι παρα ενα τεραστιο εμποριο ανοφελων τις περισοτερεσ φορεσ χημικων ουσιων..
εστω παρε μια δευτερη γνωμη;)

:thumbup::thumbup::thumbup:

gym
01-04-12, 19:13
κοριτσια για σας!!καθοτι ειμαι νιντζα προσπαθω να βρω τη φορμα μου;)
σας διαβαζω πολυ καιρο και εχω μαθει παρα πολλα απο το σαιτ και εσας.
θα ηθελα την γνωμη σας ειμαι 27χρονων 1.68 και τελευταια ζυγηση σημερα 57,3 κιλα
(δεν εχω κανει λιπομετρηση ακομη).. ξεκινησα πριν ενα μηνα ολη την προσπαθεια και ημουν 56,5 κιλα και λιποσ 21,1
και εκτος απο τεσσερισ μερες μικρων τσιτ λογω διακοπων (αλλα 7μερες με 4 ωρες σνοουμπορντ τη μερα )
ειμαι συνεπης βεβαια αυτο το 1 κιλο πανω που με διχνει η ζυγαρια δεν το βλεπω ισα ισα βλεπω τους μυσ να εχουν ξυπνησει και νιωθω οτι εχουν μιωθει 1-2 ποντοι....


ΠΡΟΓΡΑΜΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ 

Εσπρεσο σκετο
ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ
5-6 φορες τη βδομαδα Αεροβια 20 λεπτα(στατικο ποδηλατο)
4 φορες τη βδομαδα κοιλιακους 4Χ25, ραχιαιους 4Χ25, 4Χ15 πλαγιους
4 φορες τη βδομαδα χερια ,ομοι, πλατη,στηθος
2 φορες τη βδομαδα ποδια
Οι ασκησεις γινονται σπιτι με βαρακια ,λαστιχα ,φυσικο βαρος

1ο ΓΕΥΜΑ:
100γρ γιαουρτι με 60 γρ λιναροσπορο +1 αυγο +4ασπραδια
Ή
Κρεμα:1 ποτηρι Γαλα με 3-4 κουταλιες βρωμη και 10 σταφιδες+1 αυγο +4ασπραδια
Ή
(1-2 φορεςτη βδομαδα)Πιτακι :1 αυγο και τεσσερα ασπραδια 40γρ βρωμη 10 αμυγδαλα τριμενα και 10 σταφιδες 40γρ λιναροσπορο τριμενο μισο κουτ. Μελι
Ή
1 αυγο +4ασπραδια μελατα με 20γρ βρωμη
Ή
Ομελετα με 4 ασπραδια και 1 αυγο πιπερια ντοματα 50γρ κοτοπουλο+ 1/3 κουπας μπασματι
2ο ΓΕΥΜΑ:
Σαλατα απο πρασινα λαχανικα
+
3 ασπραδια αυγων ή 50γρ κοτοπουλο ή 50γρ τονο ή μισο κεσεδακι φλερ ή βραστες φακες/σιταρι
+
1 κουταλια λιναροσπορο η ηλιοσπορο
+
Μια κουταλια της σουπας ελαιολαδο
+
Λεμονι ,ξυδι ,μπαχαρικα ,μυρωρικα

3ο ΓΕΥΜΑ
1 μπουτι/στηθοσ κοτοπουλο ή μια μπιζολα μοσχαρισια ή χοιρηνη αλιπη μεσαιου μεγεθους ή 2 μετρια μπιφτεκια ή μια τσιπουρα ή 20 σαρδελες ή οτι ψαρικο σε κανονικη ποσοτητα (ολα τα παραπανω ψητα η στο φουρνο η σουπα χωρις λαδια ,με μπαχαρικα/μυρωδικα για γευση)
+
100gr(βραμενα) μακαρονια ολικης
ή
μιση κουπα βρασμενο ρυζι μπασματι
ή
2 μετριες πατατες η μια γλυκοπατα(150gr)
+
Μερικες φορες Λαχανικα βραστα πχ κολοκυθια, μπροκολο, παντζαρια
4Ο ΓΕΥΜΑ)
ΣΑΛΑΤΑ οπως στο 2ο γευμα
5ο ΓΕΥΜΑ
Οτι και στο 3ο γευμα εκτος απο τους υδατανθρακες

*μερικες φορες100γρ γιαουρτι ή/και 10 αμυγδαλα και δεκα σταφιδες σε καποια στιγμη τις μερας

Σηνηθως οι θερμιδες κυμαινονται μεταξυ 1300-1400
Η πρωτεινη περιπου 100γρ +-10γρ
3- 4 λιτρα νερο τη μερα

επισης να πω πως ολο το λιπος βρισκετε σε μπουτια και περιφερια απο τη μεση και πανω μετρας τα κοκαλα μου
οποια συμβουλη καλοδεχουμενη !! ευχαριστω εκ των προτερων , σορυ για τα ορθογραφικα με εχουν φαει τα γκρικλισ


γεια! ο στοχος ειναι να ενδυναμωσω μυικα τον πανω κορμο γιατι ειναι κατηγορια φτερου, να συντηρησω -
γραμμωσω γαμπα-τετρακεφαλο (οι μυεσ αυτοι ειναι:( τουμπανο σαν ποδοσφαιριστικοι ισως απο αθλητισμο παλια,
δουλεια-7 ωρες ορθοστασια, γονιδια ποιος ξερει??!! και να χασω λιπος απο μπουτια περιφερια γιατι οοοολλοοοο εκει
ειναι....
βασικα ο στοχοσ ειναι να φτιαξω ενα πιο αρμονικο σωμα , να αποκτησω μια μυικοτητα τετοια που να υποστηριζει καλα το σκελετο απο αποψη υγειας:) αυτα!δε με νοιαζει τοσο τι λεει η ζυγαρια οσο τι βλεπω στον καθρεφτη,και η γυμναστικη γενικα γιατι ξεδινω

τσιτ δεν κανω παρα μονο 2-3 φορες το μηνα να πιω 2 μπυρες:( τουλαχιστον σταματαω, στισ δυο μετα δεν τρωω
βλακειεσ και την υπολογιζω μεσα στα μακροσ μου)και δυσκολα χανω προπονηση

επεισης εχω υπομονη δε βιαζομαι να γινω φετες αυριο;) και απο τη διατροφη που κανω δε πειναω ποτε θα επρεπε?

προπονηση..
ειναι σιγουρα ερασιτεχνικη

βασικα τις ασκησεις τις εχω βρει ψαχνοντας εδω και γενικα ιντερνετ.. δοκιμαζω διαφορες και κραταω αυτες που
νιωθω οτι δουλευουνε οσο για επαναληψεις εφαρμοζω το "το τελευταιο σετ να βγαινει πολυ δυσκολα"
θα μπορουσες να την πεις κυκλικη απλως αφιερωνω αρκετη ωρα σε καθε ασκηση και προσπαθω να τισ κανω αργα και να νιωθω οτι τραβαει ο μυσ. ονομασιες ασκησεων δε συγρατω να ψαξω να βρω????
μονο ασκησεισ που χρησιμοποιουν γονατα δε κανω γιατι τα γονατα μου δεν.. εδω το ποδηλατο με δυσκολευει και σκεφτομαι να μειοσω αεροβια:( αν εχεις προταση ασκησεων ή προγραμματος καλοδεχουμενη!

καλο θα ηταν ναι να γραψεις ακριβως τι κανεις απο προπονηση
μπορει να ειναι ελλιπης η μπορει να ειναι υπερβολικα αυτα που κανεις
οσο για το αν πρεπει να πεινας...οχι ισα ισα...τρωμε συχνα μικρα γευματα για να μην πειναμε κ μετα ψαχνουμε χαζες τροφες

gym
01-04-12, 19:19
:):)

Ελενη λοιπον! Ειμαι αποφασισμενη! Θελω προγραμμα για δικεφαλα τρικεφαλα ωμους και πλατη! Θελω το χερι μου να γινει θεικο! :P:P Σου υποσχομαι δεν θα χασω προπονηση! Πες τα ολα με λεπτομερειες! Ασκησεις-επαναληψεις-συχνοτητα-ενταση ΟΛΑΑΑΑ! Μην με λυπηθεις καθολου! Κατι κανω λαθος με αυτα τα χερια αμαν πια!


να γραψεις ακριβως το τι κανεις αυτην την περιοδο απο προπονηση


ερωτησεις...
1η Γιατι με την καθημερινη αεροβια κραταμε νερα? εγω το αντιθετο νομιζα...:unsure::unsure: Αυτη τη βδομαδα εκανα 6 φορες...
ναι κρατας νερα απο την προπονηση...εσυ παλι γιατι ειπαμε οτι κανεις κ καθημερινη αεροβια?μαραθωνιο πας η σκοπευεις να μετακομισεις αφρικη να κηνυγας ζωα?

ρε συ....εισαι μινιον...καναν μυ θες η τσου?
2η Εκανα χθες ποδια και ποναω πολυ... πειραζει να κανω χαλαρο τρεξιματακι παραλια-αμμο για 45'???

πανε για ενα περπατημα χαλαρα κ ασε τα τρεξιματα παλι....
και κατι αλλο ηθελα αλλα το ξεχασα...later.. :green::green:

ΥΓ Ελπιζω η διπλωματικη να βαινει καλως... ;);)
:green:

eli_din3
01-04-12, 19:48
1 κολα κολα λαιτ την εβδομαδα κανει πολυ κακο?? ε δεν θελω εξω βραδυ να παρω ουτε αλκοολ ουτε σοδες και τετοια

gym
01-04-12, 19:51
1 κολα κολα λαιτ την εβδομαδα κανει πολυ κακο?? ε δεν θελω εξω βραδυ να παρω ουτε αλκοολ ουτε σοδες και τετοια

ελινα μου...αν σου πω οτι κανει κακο δεν θα την πιεις δηλαδη?


εγω σου λεω λοιπον οτι τα αναψυκτικα δεν κανουν καλο...κυταρριτιδας φριεντ...

παρε εστω αυτην την ζερο πως την λενε να μην φορτωθεις με θερμιδες κενες...

αν κ θα σου λεγα να παρεις περριε καλυτερα

eli_din3
01-04-12, 20:56
ελινα μου...αν σου πω οτι κανει κακο δεν θα την πιεις δηλαδη?


εγω σου λεω λοιπον οτι τα αναψυκτικα δεν κανουν καλο...κυταρριτιδας φριεντ...

παρε εστω αυτην την ζερο πως την λενε να μην φορτωθεις με θερμιδες κενες...

αν κ θα σου λεγα να παρεις περριε καλυτερα

ειχα την εντυπωση οτι light και zero στην ουσια ειναι το ιδιο αφου δεν εχει καμια ζαχαρη και πως η ζερο ειναι απλα επειδη οι αντρες δεν εκαναν καταναλωση στην "λαιτ" :S

gym
01-04-12, 20:58
ειχα την εντυπωση οτι light και zero στην ουσια ειναι το ιδιο αφου δεν εχει καμια ζαχαρη και πως η ζερο ειναι απλα επειδη οι αντρες δεν εκαναν καταναλωση στην "λαιτ" :S

WTF παρε περριε κ σοδα με λεμονι
δεν εισαι για κοκα εσυ :P:P:P:P

eli_din3
01-04-12, 21:08
WTF παρε περριε κ σοδα με λεμονι
δεν εισαι για κοκα εσυ :P:P:P:P

τι υπονοεις κακουλα γυμ??? :shock::shock::shock::shock::shock:

gym
01-04-12, 21:10
τι υπονοεις κακουλα γυμ??? :shock::shock::shock::shock::shock:

δεν υποννοω καλε...απλα σου λεω να παρεις περριε....


τωρα χωρις πλακα μια κοκα ζερο η λαιτ τεσπα την εβδομαδα δεν θα σου κανει κακο απο θεμα σωματος...απλα εγω ειμαι κατα λογω υγειας...δεν τα θεωρω υγειινα...

προτιμω ενα περριε αν βγω αλαλ επειδη δεν βγαινω βραδυ κ ειμαι ξενερωτη προωρη γρια δεν εχω τετοια θεματα...

:green::green:

Gianna
01-04-12, 21:54
Τι ακριβώς σημαίνει ότι κρατάμε νερά με το καθημερινό αερόβιο:unsure: Εγώ περπατάω/τρέχω πάρα πολύ (εντός και εκτός γυμναστηρίου).... Είχε πει το gymaki μας αν δεν κάνω λάθος ότι γενικά ακόμα και όταν θέλουμε να χάσουμε πρώτα κοιτάμε να αυξήσουμε αερόβιο, δηλ. όχι τόσο να μειώσουμε θερμίδες. Και συμφωνώ απολύτως. Δηλ. εγώ που θέλω να πάρω κιλά δεν σκέφτομαι να μειώσω αερόβιο, θα πρεπε;;;;

gym
01-04-12, 22:16
Τι ακριβώς σημαίνει ότι κρατάμε νερά με το καθημερινό αερόβιο:unsure: Εγώ περπατάω/τρέχω πάρα πολύ (εντός και εκτός γυμναστηρίου).... Είχε πει το gymaki μας αν δεν κάνω λάθος ότι γενικά ακόμα και όταν θέλουμε να χάσουμε πρώτα κοιτάμε να αυξήσουμε αερόβιο, δηλ. όχι τόσο να μειώσουμε θερμίδες. Και συμφωνώ απολύτως. Δηλ. εγώ που θέλω να πάρω κιλά δεν σκέφτομαι να μειώσω αερόβιο, θα πρεπε;;;;

στο σωμα μας γιαννα...στα ποδια σου...ειναι σαν να μπουκωνουν με αλλα λογια γι αυτο βλεπεις λιγο καιρο πριν την ημερα του αγωνα να σταματανε τα αεροβια και τοσο...

αλλα αυτο εχει να κανει με το επιπεδο του καθενος...προτιμω να κραταω νερα επανω μου κ να κανω αεροβιο παρα να κραταω επανω μου και λιπος...

εσυ εφοσον θες να βαλεις κανα κιλο ειναι καλο να ανεβασεις θερμιδες κ οχι να κοψεις αεροβιο...δεν εχεις το σκαρι του να βαζεις πολυ δυσκολα οποτε δεν θα σου παρει πολυ καιρο να αρχισεις να βαζεις...


ανεβασε θερμιδες κ μην κοβεις προπονηση....δες πως σε παει κ μετα βλεπουμε...
ειμαι της αποψης παραπανω φαγητο κ οχι λιγοτερη προπονηση...μην ξεχνας οτι εισαι γυναικα κ το αεροβιο το χρειαζεται το σωμα σου για να διατηρεισαι σε καλα ποσοστα λιπους αλλα και να βαζεις καθαρη μυικη μαζα κ οχι σαβουρομαζα

eli_din3
01-04-12, 22:19
1.εκτασεις πισω δελτοειδων...

http://www.youtube.com/watch?v=tmFRVPyqPcg
ή
http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/lying-rear-delt-raise

να κανω?? (πω αγωνια για αυριοο)

2. δικεφαλοι σε τροχαλια... φουλ κινηση? δηλαδη απ πανω πανω μεχρι κατω κατω?

3.κωπηλατικη με αλτηρα σε παγκο πως ειναι στα αγγλικα??? (η κωπηλατικη εστω)

Gianna
01-04-12, 22:23
στο σωμα μας γιαννα...στα ποδια σου...ειναι σαν να μπουκωνουν με αλλα λογια γι αυτο βλεπεις λιγο καιρο πριν την ημερα του αγωνα να σταματανε τα αεροβια και τοσο...

αλλα αυτο εχει να κανει με το επιπεδο του καθενος...προτιμω να κραταω νερα επανω μου κ να κανω αεροβιο παρα να κραταω επανω μου και λιπος...

εσυ εφοσον θες να βαλεις κανα κιλο ειναι καλο να ανεβασεις θερμιδες κ οχι να κοψεις αεροβιο...δεν εχεις το σκαρι του να βαζεις πολυ δυσκολα οποτε δεν θα σου παρει πολυ καιρο να αρχισεις να βαζεις...


ανεβασε θερμιδες κ μην κοβεις προπονηση....δες πως σε παει κ μετα βλεπουμε...
ειμαι της αποψης παραπανω φαγητο κ οχι λιγοτερη προπονηση...μην ξεχνας οτι εισαι γυναικα κ το αεροβιο το χρειαζεται το σωμα σου για να διατηρεισαι σε καλα ποσοστα λιπους αλλα και να βαζεις καθαρη μυικη μαζα κ οχι σαβουρομαζα
΄
Genau!! Εξάλλου γουστάρω και προπόνηση και φαγητό:turtle:

Miss Fit
01-04-12, 22:50
Για δείτε και τις δικές μου στο προφίλ βρέ κορίτσια, σαν να έχασα λίγο μου φαίνετε, :(
Μόνο τα πόδια μου τα βλέπω λίγο καλύτερα, πάνω μέρος ίδιο ίσως και να έπεσα λίγο...;;;;

Stella
01-04-12, 22:54
Για δείτε και τις δικές μου στο προφίλ βρέ κορίτσια, σαν να έχασα λίγο μου φαίνετε, :(
Μόνο τα πόδια μου τα βλέπω λίγο καλύτερα, πάνω μέρος ίδιο ίσως και να έπεσα λίγο...;;;;

Τι να πούμε και για σένα βρε κορίτσι;:shock:
Κατερίνα Νο2.
Φέτες είσαι Mis Fit μου...ονομα και πράμα!
Θα σε ήθελα όπως και συ με λίγο περισσότερο όγκο στους τετρακέφαλους, αλλά οκ καμια φορά και λόγο σωματότυπου δεν είναι ευκολο!
Είσαι πολύ καλή και όπως σου είπε και η Ελένη μην αδυνατίσεις άλλο!

Miss Fit
01-04-12, 23:08
Τι να πούμε και για σένα βρε κορίτσι;:shock:
Κατερίνα Νο2.
Φέτες είσαι Mis Fit μου...ονομα και πράμα!
Θα σε ήθελα όπως και συ με λίγο περισσότερο όγκο στους τετρακέφαλους, αλλά οκ καμια φορά και λόγο σωματότυπου δεν είναι ευκολο!
Είσαι πολύ καλή και όπως σου είπε και η Ελένη μην αδυνατίσεις άλλο!


Οχι δεν θέλω να αδυνατίσω άλλο...να πάρω στον κορμό θέλω και να στέγνώσουν τα πόδιαααααα:(:(:( Η Κατερίνα για εμένα έχει κάνει φοβερό κορμί, ειναι πιο μυωδες και αυτό θα ήθελα και για εμένα, αλλά θέλω πολύ δουλεια και παραπάνω μαμ.

eli_din3
01-04-12, 23:11
Οχι δεν θέλω να αδυνατίσω άλλο...να πάρω στον κορμό θέλω και να στέγνώσουν τα πόδιαααααα:(:(:( Η Κατερίνα για εμένα έχει κάνει φοβερό κορμί, ειναι πιο μυωδες και αυτό θα ήθελα και για εμένα, αλλά θέλω πολύ δουλεια και παραπάνω μαμ.

αχ βρε κοριτσια..ωρες ωρες τρελενομαι... σκεφτομαι μα αυτες οι κοπελες ΤΙ αλλο θελουν απο το σωμα τους?!?!?!?!?!?! αφου ειναι τερμα φετες...αναλογιες,μυες..τα παντα ολα τελεια:unsure::unsure:

Miss Fit
01-04-12, 23:14
Ελινάκι είδα τις φωτός σου απο χθές αλλά δεν προλάβαινα να γράψω, έχεις ωραίο σώμα που άνετα σε λίγο χρονικό διάστημα μπορεί να γίνει φέτες, νομίζω οτι πρέπει να τρώς απλά μεγαλύτερες ποσότητες ίσως, περισσότερο κρεατάκι σίγουρα. Α!!!! και να πονάς στο γυμν!!:P

katerina.
01-04-12, 23:17
Οχι δεν θέλω να αδυνατίσω άλλο...να πάρω στον κορμό θέλω και να στέγνώσουν τα πόδιαααααα:(:(:( Η Κατερίνα για εμένα έχει κάνει φοβερό κορμί, ειναι πιο μυωδες και αυτό θα ήθελα και για εμένα, αλλά θέλω πολύ δουλεια και παραπάνω μαμ.




ΚΟΡΜΑΡΑ εισαι βρε κοριτσι μου φετονι:clap::clap::clap::bowdown::bowdown::bowdown:οχι ομως να στεγνωσουν αλλο τα ποδια ...δρν ξερω αν εννοεις να παρεις και αλλο μυικα εκει ???αν και εγω το ξεριεις οτι μου αρεσουν πιο πολυ τα στεγνα και αδυνατα ποδια ....κατα τα αλλα εισαι σουπερ για μενα κοιλια χερια ειδικα ο δικεφαλος σου που ξεκιναει απο χαμηλα ειναι ολα τα λεφτα!!!!!!!!!!ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!;);););)

amst
01-04-12, 23:19
γραψε μου εδω τι διατροφη κανεις...εστω γενικα....αλλα γραψτα ολα...και τα χαζα...

νομιζω οτι εχασες το κομματι διατροφη....

να ξερεις οτι ολα στηριζονται και σε αυτο...

θα σου μιλησω ειλικρινα κ ας σε στεναχωρησω αλλα δεν πειραζει....για σενα το κανω



περιμενα ειδικα απο κοιλιτσα καλυτερα αποτελεσματα...
εχεις ενα καλουπι πολυ καλο...ειδικα ο πωπος εχει καλες προοπτικες...
το οτι εχεις περιοδο δεν με εμποδιζει να ξεχωρισω το λιπος απο το πρηξιμο...

τα χερακια πανε καλυτερα κ γενικα απο πανω εισαι καλυτερα...το κοιλια-κατω μερος θα ηθελα παραπανω


νομιζω οτι το χανεις λιγο στη διατροφη κ ειναι κριμα να λιωνεις στο γυμναστηριο κ να δινεις χαζες τροφες-κακη βενζινη στο σωμα σου...


λοιπον τωρα σε μαλωνω...κακο κοριτσι αμστ...κακοοοο μπαντ μπαντ γκερλ!:weights::weights:

στην περιπτωση σου θελεις βαρη δεκτον...αλλα νομιζω οτι θα θελες να δεις κ πιο γρηγορα αποτελεσματα καθως πλησιαζει το καλοκαιρι...

γραψε μου τη διατροφη σου αναλυτικα να δουμε τι μπορει να γινει με ΜΙΚΡΕς αλλαγες την φορα κ θα σε φτιαξουμε...

νομιζω οτι εχω βρει το κουμπακι σου .....



αν ειμαι αυστηρη ειναι μονο για το καλο σου...θα μπορουσα να πω ενα απλο πας καλα συνεχισε...θελω ομως να σε βοηθησω κ να χαιρεσαι πιο πολυ με τις αλλαγες σου...


διατροφη γραψε με το χερι στην καρδια:green:


stella, elina, gym....
ευχαριστώ που είδατε και σχολιάσατε!!!!

gym, έχεις δίκιο.
έπρεπε να είχα κάνει περισσότερα.
το ότι σε κοιλιά-πόδια δεν έχω αποτέλεσμα, φταίει ότι εκεί δε δουλεύω καλά ή εκείνα είναι τα "προβληματικά" σημεία του δικού μου σώματος? εννοώ με την ίδια διατροφή, πάνω έδειξε κάτι, κάτω τίποτα. άρα, δε δουλεύω καλά ή τι?

όσον αφορά τη διατροφή, νιώθω λίγο -έως αρκετά- άσχημα για όλα τα παιδιά που προσπάθησαν να με βοηθήσουν και μου έλεγαν συνέχεια πράγματα και εγώ τα σκάθωσα.. βασικά, νιώθω πιο άσχημα γι'αυτό, παρά για τα μη αποτελέσματα..

δε ξέρω τι να σου γράψω, αύριο θα ξαναρχίσω στο λογκ
δεν έχω ένα συγκεκριμένο πρόγραμμα :(
δηλαδή
ξυπνάω 8:30 κάνω ελλειπτικό μέχρι 9
9 τρώω μούσλι-γάλα-μέλι
11 κανένα αμύγδαλο
1 γυμναστήριο
2:30 μεσημεριανό (τα πάντα, μαγειρεμένα χωρίς λάδια)

μετά είναι που το χάνω, γιατί δεν έχω στάνταρ ώρες δουλειά και διαλείμματα, τη μια τρώω 4:30, την άλλη 7. ας πούμε τρώω όποτε πεινάσω
συνήθως τρώω ένα σακουλάκι δημητριακά cheetos ή δημητριακά απ'το σπίτι, μετά αν ξαναέχω διάλειμμα, τρώω κανένα φρούτο ή στρογγυλό κουλούρι :(
βραδινό τρώω γύρω στις 9, εδώ θα :shock:
αραβική/τοστ με τυρί-γαλοπούλα ή καλαμάκι αλάδωτη ή σαλάτα κοτόπουλο ή 1ποτήρι γάλα ή αμύγδαλα

εκεί που ξέφυγα ήταν 2-3 βράδια που βγήκα (αλκοόλ το έχω κόψει εντελώς γιατί ξεφεύγω αρκετά) τσίμπησα όμως καμμιά χούφτα πατατάκια - μακακια μου, δεν τα ήθελα κιόλας, δε μ'αρέσουν + 2παγωτά σκέτη βανίλια (77θερμίδες)

με διαιτολόγο το ξανασκέφτηκα, αλλά δε το βλέπω σαν λύση γιατί θα με πιέσει περισσότερο
γενικά, πιέζομαι απίστευτα σ'αυτό το κομμάτι

το κουμπί μου είναι όχι άκρα, ούτε πολλές φωνές, ούτε πολύ χάιδεμα, καλά το πας ψυχολόγε μου

katerina.
01-04-12, 23:20
αχ βρε κοριτσια..ωρες ωρες τρελενομαι... σκεφτομαι μα αυτες οι κοπελες ΤΙ αλλο θελουν απο το σωμα τους?!?!?!?!?!?! αφου ειναι τερμα φετες...αναλογιες,μυες..τα παντα ολα τελεια:unsure::unsure:


Το ματι του ανθρωπου δεν χορταινει ποτε...ακου με που σου λεω ...και εσυ απο ενα σημειο και μετα θα θελεις και αλλο και αλλο....με λιγα λογια εθισμος!!!!!!!!!!!!:green:

Miss Fit
01-04-12, 23:20
αχ βρε κοριτσια..ωρες ωρες τρελενομαι... σκεφτομαι μα αυτες οι κοπελες ΤΙ αλλο θελουν απο το σωμα τους?!?!?!?!?!?! αφου ειναι τερμα φετες...αναλογιες,μυες..τα παντα ολα τελεια:unsure::unsure:

΄Κοίτα, ποτέ δεν μπορώ να επαναπαυομαι, πάντα βάζω νέους στόχους σε όλους τους τομείς όχι μόνο για το σώμα μου. Αρχικά ήταν να σφίξω μετά την γέννα, μετά να γραμμώσω, μετά....κτλ. Αλλιώς θα ήταν και βαρετο βρε . Υπάρχει περίπτωση να πει κανείς αααα σουπερ τώρα ειμαι φοβερή και μένω εδώ;;;;)

amst
01-04-12, 23:24
΄Κοίτα, ποτέ δεν μπορώ να επαναπαυομαι, πάντα βάζω νέους στόχους σε όλους τους τομείς όχι μόνο για το σώμα μου. Αρχικά ήταν να σφίξω μετά την γέννα, μετά να γραμμώσω, μετά....κτλ. Αλλιώς θα ήταν και βαρετο βρε . Υπάρχει περίπτωση να πει κανείς αααα σουπερ τώρα ειμαι φοβερή και μένω εδώ;;;;)

όχι, γιατί αν το πει θα έχει φτάσει κορυφή και το μόνο που μένει είναι να αρχίσει να πέφτει.......

πάααααρα πολύ καλές φώτος!! μπράβο μιςς φιτ!! πόσο καιρό μετά το μωρό είσαι?

Miss Fit
01-04-12, 23:31
όχι, γιατί αν το πει θα έχει φτάσει κορυφή και το μόνο που μένει είναι να αρχίσει να πέφτει.......

πάααααρα πολύ καλές φώτος!! μπράβο μιςς φιτ!! πόσο καιρό μετά το μωρό είσαι?

Ευχαριστώωω! Το 'μωρό ' ειναι ολόκληρο γαιδουράκι τώρα 5 χρονών!!:)

xelashai
01-04-12, 23:46
Ευχαριστώωω! Το 'μωρό ' ειναι ολόκληρο γαιδουράκι τώρα 5 χρονών!!:)

:rolf::rolf:..γαιδουρακι λεει...
εεε για τις φωτο τι να σχολιασω...αληθεια....
πολυ καλη!!!....πουθενα λιπος...(τον πονο μου εγω:green:)
μπραβο...:clap:

Miss Fit
01-04-12, 23:48
ΚΟΡΜΑΡΑ εισαι βρε κοριτσι μου φετονι:clap::clap::clap::bowdown::bowdown::bowdown:οχι ομως να στεγνωσουν αλλο τα ποδια ...δρν ξερω αν εννοεις να παρεις και αλλο μυικα εκει ???αν και εγω το ξεριεις οτι μου αρεσουν πιο πολυ τα στεγνα και αδυνατα ποδια ....κατα τα αλλα εισαι σουπερ για μενα κοιλια χερια ειδικα ο δικεφαλος σου που ξεκιναει απο χαμηλα ειναι ολα τα λεφτα!!!!!!!!!!ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!;);););)

Ευχαριστώ Κατερίνα μου να σε καλά. ¨Οταν είδα τις δικές σου το πρωί επαθα πλάκα , πραγματικά έχεις κάνει πολύ δουλειά αυτους τους 2 μήνες. Κοιλιά, χέρι καταπληκτικά, ωμοι ΖΗΛΕΥΩ (το χειρότερο μου)...πωπός στον Θεό!!! Μην αδυνατίσεις άλλο,Απο εσένα και την Νίκη εμπνέομαι να ξέρεις :toast:

xelashai
01-04-12, 23:50
amst μου....καθαριζεις σιγα σιγα...στα χερακια φαινεται η διαφορα...;)
φτιαξε λιγο τη διατροφουλα κ τα ωραρια που λεει η ελενη κ θα δεις γρηγορα αποτελεσματα κ στο υπολοιπο σωμα...;)

Miss Fit
01-04-12, 23:52
amst μου....καθαριζεις σιγα σιγα...στα χερακια φαινεται η διαφορα...;)
φτιαξε λιγο τη διατροφουλα κ τα ωραρια που λεει η ελενη κ θα δεις γρηγορα αποτελεσματα κ στο υπολοιπο σωμα...;)

:thumbup::thumbup: Συμφωνω και εγω Amst,

Miss Fit
02-04-12, 00:03
Βουλάκι, κάτι γραμμούλες να σκάνε μυτή βλέπω στην κοιλιά:thumbup: Από προπόνηση βλέπω οτι παίζεις με κιλά καλά (δυνατά) άρα αν συνεχίσεις έτσι γρήγορα θα δείς μεγαλύτερη αλλάγή πάνω σου. :bbbiceps:

katerina.
02-04-12, 08:15
Ευχαριστώ Κατερίνα μου να σε καλά. ¨Οταν είδα τις δικές σου το πρωί επαθα πλάκα , πραγματικά έχεις κάνει πολύ δουλειά αυτους τους 2 μήνες. Κοιλιά, χέρι καταπληκτικά, ωμοι ΖΗΛΕΥΩ (το χειρότερο μου)...πωπός στον Θεό!!! Μην αδυνατίσεις άλλο,Απο εσένα και την Νίκη εμπνέομαι να ξέρεις :toast:

τι λες καλε στο ιδιο επιπεδο ειμαστε !!!!!!!!!!!!ασε την μαρβιν εγω ειδικα οταν γινω γιαγια θα εχω παρει κατι απο το σωμα της ....αλλα αυτο με επιδερμικη χαλαρωση....χαχα;)

katerina.
02-04-12, 08:17
amst μου....καθαριζεις σιγα σιγα...στα χερακια φαινεται η διαφορα...;)
φτιαξε λιγο τη διατροφουλα κ τα ωραρια που λεει η ελενη κ θα δεις γρηγορα αποτελεσματα κ στο υπολοιπο σωμα...;)


:thumbup::toast:και οτι σου ειπα μικρη ....χωρις ακομη να εχεις κανει ιδιαιτερη προσπαθεια ...εκπεμπει θυληκοτητα το σωμα σου αυτο ειναι μεγαλο ατου!!!!!!!!

Iga ninja
02-04-12, 10:16
τρικεφαλοι
1.Triceps extension one hand 3x15
2. βυθίσεις 3x20
3. push ups diamond 5 και αν...
Στηθος
1.Πιέσεις πάγκου 3x20
2.Βαθιά push ups 10
3.bent over dumbbell row 3x15
4.close grip dumbbell press 3x20
Χερια-πλατη-ωμοι
1. dumbbell lateral rise 3x15
2. Lateral Deltoit Raise 3x10
3. Row on knee 3x15
4.dumbbell curl 3x20
Ραχιαιους σε παγκο(υπερεκτασεις) 3x20
Κοιλιακους 4x25
Πλαγιους κοιλιακους 4x15
Γαμπα-γλουτους-τετρακεφαλους
1.Calf rise 4x15
2.στατικο ποδηλατο με μεγαλη αντισταση 3min
3. Εκτάσεις προς τα πισω με βαρος στα ποδια ορθια σταση 4x15
4. Εκτάσεις προς τα μπρος με βαρος στα ποδια ορθια σταση 4x15
5. Εκτάσεις προς το πλαι με βαρος στα ποδια ορθια σταση 4x15

Πανω κορμος δευτερα-τεταρτη-παρασκευη
Κατω κορμος τριτη-πεμτη
Αεροβια 5-6 μερες 20 λεπτα στατικο ποδηλατο


αυτα ελπιζω να ειναι οι ονομασιες σωστες:unsure:
ευχαριστω εκ των προτερων για το χρονο σου!

Iga ninja
02-04-12, 10:34
λογικα θα βελτιωθει στην πορεια... τι να πω..
η δευτερη γνωμη ειναι αυτη :P
η πρωτη τοσα χρονια δεν δουλεψε....
επισης.. δεν ξερω πως αλλιως γινεται να μειωσεις ενα ανδρογονο αν οχι με χαπι :S
τελος... την ομοιοπαθητικη δεν την εχω σε καθολου μεγαλη εκτιμηση.. πιστευω πως ναι εννοειται μπορει να βοηθησει σε διαφορα προβληματα με λιγοτερο "αναιμακτους" τροπους σε σχεση με την συμβατικη ιατρικη αλλα οταν το προβλημα ειναι τετοιου ειδους.. και γενικα πιο....."ιατρικο" (δεν βρισκω την καταλληλη λεξη, ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω) πιστευω πως δεν θα ταν θεμιτο να το διακινδυνευει κανεις..
πχ ενας φιλος μου ειχε σκωλητοειδιτιδα και επειδη οι γονεις του ηταν ομοιοπαθητικοι και τελειως αντιθετοι με την συμβατικη ιατρικοι τον αφησαν ετσι και εκαναν τα δικα τους κτλ και το παιδι υποτροπιασε...περιτονιδες κτλ και παραλιγο να το χασουμε..και φαντασου ηταν γονεις του...αρα πιστευαν οντως πως εκανα το σωστο.. ενιγουει δεν λεω πως σχετιζεται το θεμα ή οτι παντα ειναι ετσι ή οτι η ομοιομαθητικη δεν εχει χρησιμοτητα κτλ.. εννοειται εχει απλα λεω μια εμπειρια που ειχα..
ευχαριστω για την γνωμη και την βοηθεια.. αν δεν λειτουργησει και αυτο προς τα κει με κοβω.αν και δεν ηξερα και τα ορμονικα εχουν ομοιοπαθητικο τροπο θεραπειεας..ενδιαφερον


καλημερα, το εψαξα και τελικα η ομοιοπαθητικη βοηθαει φουλ σε ορμονικα και ειδικα σε θεματα περιοδου:thumbup:
τουλαχιστον μια εξτρα λυση
ενοητε οτι πιστευω στην κλασικη ιατρικη και η κλασικη ομοιοπαθητικη πιστευει..
τωρα υπαρχουν και ακροτητες τις οποιες αποδοκιμαζω και γω.
δε θελω να υποδειξω το σωστο το μονο που θελω ειναι να καψω ολες τις καλοφαρμακευτικες εταιριες:green:
αν απορης γιατι ειμαι τοσο εναντια στα φαρμακα αν θες διαβασε τις παρενεργειες του φαρμακου που περνεις και αν δε βαριεσε ανεβασε τις
συγνωμη για το πρηξημο αλλα δε μπορω να κρατηθω σε αυτα τα θεματα
φιλικα παντα

voulaki
02-04-12, 10:59
Βουλάκι, κάτι γραμμούλες να σκάνε μυτή βλέπω στην κοιλιά:thumbup: Από προπόνηση βλέπω οτι παίζεις με κιλά καλά (δυνατά) άρα αν συνεχίσεις έτσι γρήγορα θα δείς μεγαλύτερη αλλάγή πάνω σου. :bbbiceps:ευχαριστώ κοριτσακι μου να σαι καλα, παιδευομαι πολυ ρε γ..το παλευω πολυ στην κοιλια αλλα ειπαμε ο σωματοτυπος δεν αλλαζει, οποτε δεν νομιζω οτι παιρνω και πολυ μεγαλη βελτιωση στη συγκεκριμενη περιοχη:(

koukoutsaki
02-04-12, 11:38
Καλημερα κοριτσακια και καλη εβδομαδα
Ανεβαζω τωρα και μερικες αλλες
να δειτε πισω οψη και πλατη
οτι μπορεσα..
το ξερω θελω πολλη δουλεια ακομα
μη δειξετε ελεος!

Stella
02-04-12, 12:18
Ουάου κουκούτσι τι κορμάρα είναι αυτή καλε;;;;:shock:
Για δες ένα σιγανο ποταμάκι που είχαμε.....:green:
Για τι να πρωτοπω.....για πλάτη σχήμα V....για τη λεπτή μεση....καλά για τον ποπό τα είπαμε....:clap::clap::clap:
Κανει μπαμ ότι έχεις κάνει βάρη κούκλα μου...
Συνέχισε να τρως καλάααααα....οπως εσύ ξέρεις ;)....και γυμναστική οπως ήδη έχεις αρχίσει....

Πωπω βρε κορίτσια...τι κορμαρες είστε όλες.......και γω το χοντρούλι της παρέας....:green:
...αλλά μου δίνετε κίνητρο να συνεχίσω να προσπαθώ ωστε να γίνω το ίδιο καλή με σας!:thumbup:

ant
02-04-12, 12:41
Πραγματικά κουκουτσάκι σούπερ!!
Μπράβο κοπελιά!!

Stella
02-04-12, 13:14
Voulaki είδα και τις δικές σου φωτό και κατ΄αρχήν το σωμα σου είναι παντου πολύ ωραίο!
Ατελεια καμία κατά τη γνώμη μου! Καλά σαν 18χρονης κορμάκι έχεις!;)
Διαφορες από τον προηγούμενο μήνα σίγουρα έχασες κοιλιά και ο τετρακέφαλος έχει πάρει αρκετά!:clap:
Βασικά το σωμα σου τέλειο το βρίσκω, απλά θεωρητικά αν θες μπορεις να δουλεψεις να βάλεις και άλλους μυς!
Πάντως και έτσι όπως είσαι μ΄αρεσεις πάαααρα πολύ!:thumbup:
Τυχερή είσαι πιστευω ότι μπορείς να φορέσεις τα πάντα μ΄αυτόν το σωματότυπο και να σου πέφτουν τελεια!:)

eli_din3
02-04-12, 14:07
γυμ σ καποια φαση λες γ το πρωινο οχι και αυγα και γαλα... στο πιτακι αναφερεσαι.. γιατι οχι?

koukoutsaki
02-04-12, 14:48
Ουάου κουκούτσι τι κορμάρα είναι αυτή καλε;;;;:shock:
Για δες ένα σιγανο ποταμάκι που είχαμε.....:green:
Για τι να πρωτοπω.....για πλάτη σχήμα V....για τη λεπτή μεση....καλά για τον ποπό τα είπαμε....:clap::clap::clap:
Κανει μπαμ ότι έχεις κάνει βάρη κούκλα μου...
Συνέχισε να τρως καλάααααα....οπως εσύ ξέρεις ;)....και γυμναστική οπως ήδη έχεις αρχίσει....

Πωπω βρε κορίτσια...τι κορμαρες είστε όλες.......και γω το χοντρούλι της παρέας....:green:
...αλλά μου δίνετε κίνητρο να συνεχίσω να προσπαθώ ωστε να γίνω το ίδιο καλή με σας!:thumbup:

Στελακι μου...εχει πολυ ξυγκι ο ποπος...μη ξεχνας οτι τωρα καθαρισα διατροφη τοσα χρονια ετρωγα του κοσμου τα σκουπιδια...:green:
(ωραιες εποχες:P )
αυτη η πλατη με σωζει τουλαχιστον ;)

ant σε ευχαριστω αλλα εχει δουλεια ακομη η πισω οψη..:green:

xelashai
02-04-12, 14:50
Ουάου κουκούτσι τι κορμάρα είναι αυτή καλε;;;;:shock:
Για δες ένα σιγανο ποταμάκι που είχαμε.....:green:
Για τι να πρωτοπω.....για πλάτη σχήμα V....για τη λεπτή μεση....καλά για τον ποπό τα είπαμε....:clap::clap::clap:
Κανει μπαμ ότι έχεις κάνει βάρη κούκλα μου...
Συνέχισε να τρως καλάααααα....οπως εσύ ξέρεις ;)....και γυμναστική οπως ήδη έχεις αρχίσει....

Πωπω βρε κορίτσια...τι κορμαρες είστε όλες.......και γω το χοντρούλι της παρέας....:green:
...αλλά μου δίνετε κίνητρο να συνεχίσω να προσπαθώ ωστε να γίνω το ίδιο καλή με σας!:thumbup:

:thumbup:..:clap:.μπραβο βρε συμπατριώτισσα....;)

katerina.
02-04-12, 15:12
[QUOTE=Stella;547600]Ουάου κουκούτσι τι κορμάρα είναι αυτή καλε;;;;:shock:
Για δες ένα σιγανο ποταμάκι που είχαμε.....:green:
Για τι να πρωτοπω.....για πλάτη σχήμα V....για τη λεπτή μεση....καλά για τον ποπό τα είπαμε....:clap::clap::clap:
Κανει μπαμ ότι έχεις κάνει βάρη κούκλα μου...
Συνέχισε να τρως καλάααααα....οπως εσύ ξέρεις ;)....και γυμναστική οπως ήδη έχεις αρχίσει....

Πωπω βρε κορίτσια...τι κορμαρες είστε όλες.......και γω το χοντρούλι της παρέας....:green:
...αλλά μου δίνετε κίνητρο να συνεχίσω να προσπαθώ ωστε να γίνω το ίδιο καλή με σας!:thumbup:[/QUOTE


ΟΧΙ ρε στελλα και χοντρουλι..αν ηταν ετσι ολες οι χοντρουλες θα ηταν πολυ ευτυχισμενες!!!!!!!!!!!!!

koukoutsaki
02-04-12, 15:21
[QUOTE=Stella;547600]Ουάου κουκούτσι τι κορμάρα είναι αυτή καλε;;;;:shock:
Για δες ένα σιγανο ποταμάκι που είχαμε.....:green:
Για τι να πρωτοπω.....για πλάτη σχήμα V....για τη λεπτή μεση....καλά για τον ποπό τα είπαμε....:clap::clap::clap:
Κανει μπαμ ότι έχεις κάνει βάρη κούκλα μου...
Συνέχισε να τρως καλάααααα....οπως εσύ ξέρεις ;)....και γυμναστική οπως ήδη έχεις αρχίσει....

Πωπω βρε κορίτσια...τι κορμαρες είστε όλες.......και γω το χοντρούλι της παρέας....:green:
...αλλά μου δίνετε κίνητρο να συνεχίσω να προσπαθώ ωστε να γίνω το ίδιο καλή με σας!:thumbup:[/QUOTE


ΟΧΙ ρε στελλα και χοντρουλι..αν ηταν ετσι ολες οι χοντρουλες θα ηταν πολυ ευτυχισμενες!!!!!!!!!!!!!

ΕΛΑ ΝΤΕ.....Μαλλον δεν εχει δει χοντρουλες η Στελλα , και να κανουν κι αυτα που κανει στο γηπεδο....

xelashai
02-04-12, 15:28
κατι ακουσα για χοντρουλα....
παρουσα....:green:

koukoutsaki
02-04-12, 15:35
κατι ακουσα για χοντρουλα....
παρουσα....:green:

Αη μαρήηηηηηη που λεν και στο χωριο μας

aggeliki
02-04-12, 17:00
Καλησπερα κοριτσαρες!!! επιτελους πηρα πρωτεινη την whey shake της syntrax σε γευση βανιλια και ειναι απαιχτη!!! τοσο νοστιμη σαν να πινω μιλκσεικ βανιλια με μπισκοτο...μιαμ μιαμ...ηθελα να σας ρωτησω αν μου κανει σαν πρωτεινη για μετα την προπονηση..ρωταω επειδη ειπα να ριξω λιγο λιπος ..δεν πιστευω να εχω θεμα..επισης μπορω να την χρησιμοποιω και αλλιως εκτος απο ροφημα?σε γιαουρτι μεσα η γαλα?

Stella
02-04-12, 17:05
Mια χαρά είναι Αγγελική!
Και γω αυτή έχω!:thumbup:
Δοκίμασε: Βαλε σε ένα μπολ γυαλινο γιαούρτι και 1/2 σκουπ από την πρωτείνη, ανεκατεψε το καλά να διαλυθει και άσε 2-3 ωρίτσες κατάψυξη!
ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΠΑΓΩΤΟ σου λέω!:shock::shock::shock:

Stella
02-04-12, 17:09
ΟΧΙ ρε στελλα και χοντρουλι..αν ηταν ετσι ολες οι χοντρουλες θα ηταν πολυ ευτυχισμενες!!!!!!!!!!!!!

[QUOTE=katerina.;547677]
ΕΛΑ ΝΤΕ.....Μαλλον δεν εχει δει χοντρουλες η Στελλα , και να κανουν κι αυτα που κανει στο γηπεδο....

Εντάξει βρε κορίτσια...χοντρουλα είπα...λιγουλάκι....όχι φάλαινα....:green: (αλλά και 100 κιλά να ήμουν μ΄εσας εδώ που έχω μοντέλο θα γινόμουνα ;))


κατι ακουσα για χοντρουλα....
παρουσα....:green:
Καλά εσύ...τι να σου πω τωρα...:smash::green:

ΝΑΤΑΛΙΑ
02-04-12, 17:11
Αγγελικουλα μπορεις ανετα να την παρεις με γαλα η γιαουρτι της στιγμες της μερας που θελεις να απορροφηθει αργα. μην την παρεις με γαλακτοκομικα το πρωι η μετα την προπονηση.

dorita
02-04-12, 19:03
καλησπερα κορες του βορρα , του νοτου, της ανατολης κ της δυσης.........:welcome::welcome:
μπραβο σε όλες τις κοπελες...:clap::clap:
σορρυ που αργησα λιγο να ποσταρω...ξεκιναω....:):) σχεδον ολες τις ειδα τωρα αν ξεχασω καμια συγγνωμη!!
αμστ...διαφορα ειδα κ ειδικα πανω...;);) οπως ειπαν τα κοριτσια διατροφη κ διατροφη!!! συνεχισε να καταγραφεις τι τρως μηπως καπου υστερεις για να σε βοηθησουν....μπραβο παρτο ζεστα!!!:weights::weights:

voulaki εχεις κανει μεγαλη προοδο κ καθε μηνα βλεπουμε διαφορα !!!!!πας πολυ δυναμικα...μπραβο!!!:clap::clap:

φετονακι δικαιωματικα εχεις παρει τον τιτλο της miss..;);) πολυ ωραιο κ γυμνασμενο σωμα!!!!:thumbup::thumbup:

κουκουτσακι πολυ καλη σωματοδομη κ φαινεται οτι εισαι δουλεμενη!!!θα πετας σε λιγο καιρο εσυ!!! εισαι σουπερ!!!:clap::clap:

νικη, κατερινα, μις φετον ανετα κατεβαινετε σε αγωνες !!!:turtle::turtle:

δεν πιστευω να ξεχασα καμια;;;:unsure::unsure:

cu το βραδυ!!!:welcome::welcome:

ααα....νιντζακι καλως ήρθες!!!:)

gym
02-04-12, 22:39
Καλησπερα κοριτσαρες!!! επιτελους πηρα πρωτεινη την whey shake της syntrax σε γευση βανιλια και ειναι απαιχτη!!! τοσο νοστιμη σαν να πινω μιλκσεικ βανιλια με μπισκοτο...μιαμ μιαμ...ηθελα να σας ρωτησω αν μου κανει σαν πρωτεινη για μετα την προπονηση..ρωταω επειδη ειπα να ριξω λιγο λιπος ..δεν πιστευω να εχω θεμα..επισης μπορω να την χρησιμοποιω και αλλιως εκτος απο ροφημα?σε γιαουρτι μεσα η γαλα?

δεν θα σε επηρεασει αρνητικα στον στοχο σου το ροφημα ισα ισα...

αυτο που θα σου δωσει κυριως το αποτελεσμα που θες ειναι η αυξηση του αεροβιου σου αλλα και η επιμονη σου στη διατροφη χωρις χαζομαρες μεσα...μακροπροθεσμα θα δεις τις αλλαγες επανω σου

gym
02-04-12, 22:43
γυμ σ καποια φαση λες γ το πρωινο οχι και αυγα και γαλα... στο πιτακι αναφερεσαι.. γιατι οχι?

οχι εννοουσα το εξης(τωρα δεν θυμαμαι που ακριβως το εγραψα αλλα δεν εννοουσα στο να βαζεις λιγο γαλα στην ομελετα σου για να χτυπηθει αν κ σιγα τη διαφορα που εχει στη γευση,...πιο πολυ στο να δεσει κ καλα η ομελετα...παπαριες:green::green:)


εννοουσα στο να πινετε ενα ποτηρι ΝΑ γαλα και να τρωτε και ποσα αυγα μαζι...η με την ιδια λογικη να πινετε γαλα και να τρωτε γιαουρτι

ενας αχταρμας απο πρωτεινες και αμα τα βαλεις κατω θα μαζευονται πολλα γραμμαρια ,πραγμα που δεν το χρειαζεσαι...

τωρα αμα ειναι θεμα κορεσμου κ εισαι σε φαση διαιτας(ελινα δεν μιλω για σενα τεκνον μου αλλα γενικα) θα προτιμησεις να εχεις περισσοτεροη πρωτεινη αλλα συνηθως καλυτερο ειναι απο μια πηγη ποσο μαλλον για γαλακτοκομικα που σε πρηζουν πιο ευκολα ειδικα σε γυναικα...


αυτο εννοουσα...εσυ νομιζω ριχνεις κ λιγο στο πιτακι ε?αηδια ρε...παπαρα η βρωμη πια θα γινει...:green::green:

eli_din3
02-04-12, 22:47
οχι εννοουσα το εξης(τωρα δεν θυμαμαι που ακριβως το εγραψα αλλα δεν εννοουσα στο να βαζεις λιγο γαλα στην ομελετα σου για να χτυπηθει αν κ σιγα τη διαφορα που εχει στη γευση,...πιο πολυ στο να δεσει κ καλα η ομελετα...παπαριες:green::green:)


εννοουσα στο να πινετε ενα ποτηρι ΝΑ γαλα και να τρωτε και ποσα αυγα μαζι...η με την ιδια λογικη να πινετε γαλα και να τρωτε γιαουρτι

ενας αχταρμας απο πρωτεινες και αμα τα βαλεις κατω θα μαζευονται πολλα γραμμαρια ,πραγμα που δεν το χρειαζεσαι...

τωρα αμα ειναι θεμα κορεσμου κ εισαι σε φαση διαιτας(ελινα δεν μιλω για σενα τεκνον μου αλλα γενικα) θα προτιμησεις να εχεις περισσοτεροη πρωτεινη αλλα συνηθως καλυτερο ειναι απο μια πηγη ποσο μαλλον για γαλακτοκομικα που σε πρηζουν πιο ευκολα ειδικα σε γυναικα...


αυτο εννοουσα...εσυ νομιζω ριχνεις κ λιγο στο πιτακι ε?αηδια ρε...παπαρα η βρωμη πια θα γινει...:green::green:


νο μεσα καλε :P τρωω το πιτακι μου και διπλα πινω και ενα ποτηρακι γαλα :unsure::unsure::unsure:
δεν βγαινει πολυ η πρωτεινη... 17 γρ περιπου :/

gym
02-04-12, 22:47
Καλημερα κοριτσακια και καλη εβδομαδα
Ανεβαζω τωρα και μερικες αλλες
να δειτε πισω οψη και πλατη
οτι μπορεσα..
το ξερω θελω πολλη δουλεια ακομα
μη δειξετε ελεος!

εισαι καλη κ απο πισω κ στον γλουτο ο οποιος θα δειξει ακομα καλυτερα με τα βαρη κ τη διατροφη

πανω εισαι αδυναμη...θελεις βαρη δυνατα για να αρχισεις να δενεις...

γενικα εισαι μια χαρα με πολλες καλες προοπτικες απλα γρκινιαζεις πολυ αλλα ειναι φυσικο καθως ειναι μερος της φυσης σου ντιαρ...:green::green:

amst
02-04-12, 22:49
[QUOTE=Stella;547600]Ουάου κουκούτσι τι κορμάρα είναι αυτή καλε;;;;:shock:
Για δες ένα σιγανο ποταμάκι που είχαμε.....:green:
Για τι να πρωτοπω.....για πλάτη σχήμα V....για τη λεπτή μεση....καλά για τον ποπό τα είπαμε....:clap::clap::clap:
Κανει μπαμ ότι έχεις κάνει βάρη κούκλα μου...
Συνέχισε να τρως καλάααααα....οπως εσύ ξέρεις ;)....και γυμναστική οπως ήδη έχεις αρχίσει....

Πωπω βρε κορίτσια...τι κορμαρες είστε όλες.......και γω το χοντρούλι της παρέας....:green:
...αλλά μου δίνετε κίνητρο να συνεχίσω να προσπαθώ ωστε να γίνω το ίδιο καλή με σας!:thumbup:[/QUOTE


ΟΧΙ ρε στελλα και χοντρουλι..αν ηταν ετσι ολες οι χοντρουλες θα ηταν πολυ ευτυχισμενες!!!!!!!!!!!!!

ακριβώς!
μας δουλεύεις στελλίτσα?!!!!! μπήκα και τις ξαναείδα! είσαι πολύυυυυυ πιο στεγνή από μένα (αν και είναι αντι-συναγωνιστικό να συγκρινόμαστε) :green:

gym
02-04-12, 22:49
νο μεσα καλε :P τρωω το πιτακι μου και διπλα πινω και ενα ποτηρακι γαλα :unsure::unsure::unsure:
δεν βγαινει πολυ η πρωτεινη... 17 γρ περιπου :/

νταξει ελινα μου μην αγχωνεσαι...εννοουσα μαλλον οταν σε καποιο ποστ(αναθεμα το δεν θυμαμαι που κ δεν εχει σημασια,ευκαιρια να το πουμε)να μην υπαρχει υπερβολη δηλαδη πολυ γαλα και πολυ απο κατι αλλο...


γενικα σαν μια συμβουλη κ προσωπικη μου αποψη,να εχεις σε καθε γευμα μια πηγη πρωτεινης...πχ θα ετρωγες ποτε κοτα+μοσχαρι+γαλοπουλα?
;)

gym
02-04-12, 22:50
ευχαριστώ κοριτσακι μου να σαι καλα, παιδευομαι πολυ ρε γ..το παλευω πολυ στην κοιλια αλλα ειπαμε ο σωματοτυπος δεν αλλαζει, οποτε δεν νομιζω οτι παιρνω και πολυ μεγαλη βελτιωση στη συγκεκριμενη περιοχη:(

δωσε χρονο στο σωμα σου....κ μην βιαζεσαι...;)

eli_din3
02-04-12, 22:53
νταξει ελινα μου μην αγχωνεσαι...εννοουσα μαλλον οταν σε καποιο ποστ(αναθεμα το δεν θυμαμαι που κ δεν εχει σημασια,ευκαιρια να το πουμε)να μην υπαρχει υπερβολη δηλαδη πολυ γαλα και πολυ απο κατι αλλο...


γενικα σαν μια συμβουλη κ προσωπικη μου αποψη,να εχεις σε καθε γευμα μια πηγη πρωτεινης...πχ θα ετρωγες ποτε κοτα+μοσχαρι+γαλοπουλα?
;)

νο..αλλα μαρεσει το γαλατακι παρα πολυυυυυ

gym
02-04-12, 22:54
τρικεφαλοι
1.Triceps extension one hand 3x15
2. βυθίσεις 3x20
3. push ups diamond 5 και αν...

Στηθος
1.Πιέσεις πάγκου 3x20
2.Βαθιά push ups 10
3.bent over dumbbell row 3x15
4.close grip dumbbell press 3x20

Χερια-πλατη-ωμοι
1. dumbbell lateral rise 3x15
2. Lateral Deltoit Raise 3x10
3. Row on knee 3x15
4.dumbbell curl 3x20

Ραχιαιους σε παγκο(υπερεκτασεις) 3x20
Κοιλιακους 4x25
Πλαγιους κοιλιακους 4x15

Γαμπα-γλουτους-τετρακεφαλους
1.Calf rise 4x15
2.στατικο ποδηλατο με μεγαλη αντισταση 3min
3. Εκτάσεις προς τα πισω με βαρος στα ποδια ορθια σταση 4x15
4. Εκτάσεις προς τα μπρος με βαρος στα ποδια ορθια σταση 4x15
5. Εκτάσεις προς το πλαι με βαρος στα ποδια ορθια σταση 4x15

Πανω κορμος δευτερα-τεταρτη-παρασκευη
Κατω κορμος τριτη-πεμτη
Αεροβια 5-6 μερες 20 λεπτα στατικο ποδηλατο


αυτα ελπιζω να ειναι οι ονομασιες σωστες:unsure:
ευχαριστω εκ των προτερων για το χρονο σου!
μαλιστα...
ποσο καιρο το κανεις αυτο κ τι αποτελεσματα εχεις δει επανω σου?

το βρισκω ελλιπες
οτι ναναι επαναληψεις σε οτι ναναι ασκησεις ειδικα σε ποδια δεν βλεπω καμια ασκηση βασικη...

λοιπον γραψε ξανα

στοχο
ποσο καιρο κανεις αυτο το προγραμμα
σωματικα κιλα κ υψος

gym
02-04-12, 22:54
νο..αλλα μαρεσει το γαλατακι παρα πολυυυυυ

πιες το μανα μου....μαλλον δεν θηλασες εσυ κ εισαι στερημενο νινι!

:):):)

eli_din3
02-04-12, 22:58
πιες το μανα μου....μαλλον δεν θηλασες εσυ κ εισαι στερημενο νινι!

:):):)

τι λεεεεειιιι..χαχα
απλα ειχα να πιω γαλα απο μωρο.. (δεν μαρεζε τοσα χρονια) και τωρα τρελενομαι δεν ξερω γιατι :D

gym
02-04-12, 23:01
τι λεεεεειιιι..χαχα
απλα ειχα να πιω γαλα απο μωρο.. (δεν μαρεζε τοσα χρονια) και τωρα τρελενομαι δεν ξερω γιατι :D

σου λεω...γι αυτο...εγω μικρη επινα χυμο κ το γαλα ουτε να το δω
στο γυμνασιο κ τελη δημοτικου το επινα σαν τρελη...τωρα μεγαλωσα πλεον κ ειμαι κουλ:green::green:

katerina.
02-04-12, 23:30
Μπορεις να μου κανεις μια μεταφραση στην εκφραση οτι τσιτωνει το δερμα αμεσως και που οφειλεται αυτο??..
να σου πω την αληθεια κοιταζοντας τις πρωτες πρωτες φωτο μου στα συνημμενα δεν μπορουσα και εγω η ιδια να καταλαβω:unsure::unsure: πως εγινε ολη αυτη η αλλαγη τοσο γρηγορα απο τοτε που ξεκκινησαμε ...

koukoutsaki
02-04-12, 23:33
εισαι καλη κ απο πισω κ στον γλουτο ο οποιος θα δειξει ακομα καλυτερα με τα βαρη κ τη διατροφη

πανω εισαι αδυναμη...θελεις βαρη δυνατα για να αρχισεις να δενεις...

γενικα εισαι μια χαρα με πολλες καλες προοπτικες απλα γρκινιαζεις πολυ αλλα ειναι φυσικο καθως ειναι μερος της φυσης σου ντιαρ...:green::green:

Επιτελους και μια πιο αυστηρη κριτικη!!!:turtle:
δυνατά λες ε?
μωρε εχει να γινει χαμοςςςςςςς:liftheavy:

ειμαι λιγο αγχωδης κ γκρινιαρουλα με εχεις πιασει...αλλα τι λεω
κι εσυ της ψυχολογιας εισαι ;)

gym
02-04-12, 23:34
Μπορεις να μου κανεις μια μεταφραση στην εκφραση οτι τσιτωνει το δερμα αμεσως και που οφειλεται αυτο??..
να σου πω την αληθεια κοιταζοντας τις πρωτες πρωτες φωτο μου στα συνημμενα δεν μπορουσα και εγω η ιδια να καταλαβω:unsure::unsure: πως εγινε ολη αυτη η αλλαγη τοσο γρηγορα απο τοτε που ξεκκινησαμε ...

κανεις πολλα χρονια γυμναστικη με αποτελεσμα οτι και να κανεις τωρα αμεσως το σωμα σου παιρνει μπρος

αν εσενα τωρα σε βαλουμε σε ενα προγραμμα με χαμηλες επαναληψεις και κιλα,ξερεις για ποτε θα τουμπανιασεις?αμεσως θα τσιτωσεις μυικα εννοω...μαλλον το δερμα που εγραψα δεν εγινε κατανοητο...(καποιες φορες κανω το λαθος να γραφω οπως μιλαω εδω σε αυτους που με ξερουν κ με πιανουν αμεσως κ ξεχναω εδω να εξηγησω τι εννοω αλλα καλα κανεις κ ρωτας)

γι αυτο ακριβως ειδες κ διαφορα απο τοτε που ξεκινησαμε...

δεν θα θελα να σε δω με πιο τουμπανιασμενα ποδια...πραγματικα δεν το χρειαζεσαι κ δεν το θελει κ το ποδαρακι σου μωρε...κριμα ειναι καθριν αν το ζοριζεις...

γερμανια εκανα power lifting...τα κιλα και η αντισταση που τραβηξαν δεν λεγεται...δεν υπαρχει λογος

katerina.
03-04-12, 00:09
κανεις πολλα χρονια γυμναστικη με αποτελεσμα οτι και να κανεις τωρα αμεσως το σωμα σου παιρνει μπρος

αν εσενα τωρα σε βαλουμε σε ενα προγραμμα με χαμηλες επαναληψεις και κιλα,ξερεις για ποτε θα τουμπανιασεις?αμεσως θα τσιτωσεις μυικα εννοω...μαλλον το δερμα που εγραψα δεν εγινε κατανοητο...(καποιες φορες κανω το λαθος να γραφω οπως μιλαω εδω σε αυτους που με ξερουν κ με πιανουν αμεσως κ ξεχναω εδω να εξηγησω τι εννοω αλλα καλα κανεις κ ρωτας)

γι αυτο ακριβως ειδες κ διαφορα απο τοτε που ξεκινησαμε...

δεν θα θελα να σε δω με πιο τουμπανιασμενα ποδια...πραγματικα δεν το χρειαζεσαι κ δεν το θελει κ το ποδαρακι σου μωρε...κριμα ειναι καθριν αν το ζοριζεις...


γερμανια εκανα power lifting...τα κιλα και η αντισταση που τραβηξαν δεν λεγεται...δεν υπαρχει λογος



και οταν βγαινουν οι επαναληψεις με τα λιγα κιλα χαλαρα συνεχιζω με τα ιδια η ανεβαζω γιατι στο λεγκ εχτενσιο ξεκινησα με10 κιλα και τωρα εχω ανεβει στα 20 με 25,,μαλλονθα πρεπει να τα κατεβασω και να ααυξησω και αλλες επαναληψεις η σετ???:unsure:

gym
03-04-12, 00:35
και οταν βγαινουν οι επαναληψεις με τα λιγα κιλα χαλαρα συνεχιζω με τα ιδια η ανεβαζω γιατι στο λεγκ εχτενσιο ξεκινησα με10 κιλα και τωρα εχω ανεβει στα 20 με 25,,μαλλονθα πρεπει να τα κατεβασω και να ααυξησω και αλλες επαναληψεις η σετ???:unsure:



μην ανεβασεις κ αλλο επαναληψεις...ποσο πια να πας?>50?οχι ρε

ανεβασε κιλα δεν ειναι κακο,...αλλα προσεχε σταδιακα κ οχι μπαμ μπαμ....
παει να πει οτι δυναμωνεις...κ με καλη διατροφη που κανεις οχι υπερθερμιδικη κ με τοσες ρεπς ,δεν προκειται να πρηστεις με τιποτα

gym
03-04-12, 01:15
Προσπαθηστε στα λογκ σας να γραφετε οσο το δυνατον αναλυτικοτερα και οσο το δυνατον πιο ευαναγνωστα για αυτους που προτιθενται να σας συμβουλεψουν(κενα αναμεσα σε ασκησεις κτλ κτλ)...

Εαν παραλειπετε λεπτομερειες ,ελλιπεις συμβουλες θα παρετε κιολας...

;)

gym
03-04-12, 01:44
Ειπα να σας πω και παλι δυο λογια σχετικα με το τι κανω και το πως παω αυτον τον καιρο μετα απο εκεινο το ποστ που εκανα σχετικα με την προπονηση μου και το προγραμμα μου!

Τελικα ισχυει απολυτα αυτο που λενε οτι οταν κανουμε σχεδια καποιος απο πανω γελαει η ας το αλλαξω λιγακι εγω στην προκειμενη περιπτωση ,καποιοι απο εδω κατω γελανε η κακογελανε!Κοινως το ματι που λεμε!χαχα...πλακα κανω βεβαια!

Απλα θα σας πω δυο λογια για να μην νομιζετε οτι ειμαστε ρομποτ κ ολοι οι αλλοι ειμαστε τυπος κ υπογραμμος κ τιποτα δεν παει στραβα κτλ κτλ

Οπως εχετε μαθει λοιπον ασχολουμαι πολλες ωρες με την πτυχιακη μου,πραγμα που με αναγκαζει να καθομαι σε μια καρεκλα πολλες ωρες αλλα και να γραφω συνεχεια!

Αυτο λοιπον ειχε ως αποτελεσμα να ξυπνησει τον πονο στα γονατα μου(λογω θεσης αν σκεφτειτε καθεστε σε μια καρεκλα κ το ποδι ειναι συνεχως σε θεση καμψης) αλλα και στα χερια μου ειδικα στο δεξι!Με αλλα λογια την κατσαμε...

Το προγραμμα μου ουτε απο θεμα προπονησης ουτε απο θεμα διατροφης τηρηθηκε καθως τα ωραρια μου αλλαξαν τελειως(με αλλα λογια εκανα την νυχτα μερα οοοοοοοπαααααααααααα :green::green:)...


και αν βαλετε και τρελες δοσεις αγχους που ειχα λογω υποχρεωσεων-δουλειας-σχολης-κτλ κτλ ηρθας κ εδεσαν ολα μαζι!

Τελος παντων...επειδη λοιπον το σωμα μου εχει εξαντληθει κ οχι απο προπονηση αλλα απο ολα τα αλλα,αποφασισα να κανω ενα οφφ στα βαρη εν οψει πασχα κιολας ευκαιρια ειναι να διακοψω ...

Ειναι καλο για λιγο καιρο οταν χτυπανε καμπανακια στο σωμα σας να τα ακουτε κ να κανετε πισω...δεν γινεται να πηγαινετε συνεχως με χιλια...καποια στιγμη θα κρασαρετε!


Εγω λοιπον αυτο το 15ημερο(σημερα το αποφασισα δηλαδη μετα απο μια απογοητευτι8κη προπονηση οχι τοσο απο θεμα δυναμης αλλα ψυχολογικα....) θα ασχοληθω με αεροβιες προπονησεις μονο και με πιλατες βασικα!Καποιες ασκησεις για πανω μερος ισα ισα για τσιτωμα και τιποτε παραπανω,....ελξεις βυθισεις καμψεις...λιγα πραγματα για το feeling!

Μου αρεσει βασικα γιατι εχω καιρο να κανω οφφ κ θα εχει φαση!χεχε...

Τα αεροβια θα ποικιλλουν απο ελλειπτικο-ποδηλατο-τρεξιμο-σκαλες-κουβαλημα αδερφης σε σκαλες...μπορει να παιξει κ κανα αεροβιο σε κανα χωραφι...(ε ας βοηθησω τον μπαμπακα κ ας το συνδυασω καπως :green::green:)-τρεξιμο μετ εμποδιων σε γηπεδο(κουτσουλιες απο προβατα στο γηπεδο...αχχχχχ τελειαααα θα μυριζει παλι)-τρεξιμο μην με πιασει κανα σκυλι...τετοια ωραια πραγματα!

Επισης θα πεσει πολυ διαταση...κανονικα προπονηση ευλυγισιας ...ευκαιρια ειναι τωρα να ηρεμησει το σωμα μου!


Αυτα γενικα....διατροφη αλλαζω λιγο τωρα

καθε μερα τα ιδια τρωω αλλα οκ ας τα γραψω μια

1 πιτακι με πιτουρο σιταριου(καλο ειναι σαν διαφορα απο βρωμη) με αυγα κ κροκο μεσα κ κρανμεπρρεις
2 κοτα η γαλοπουλα(αν σφαξει παλια καμια γιαγιααααακα μου κ τις παρω τα στηθηηηη) με πατατα και καροτο
3 πιτακι παλι οπως πανω αλλα με πιπερια κ κρεμμυδι μεσα
4 κοτα σαλατα...καροτο μου αρεσει αυτην την περιοδο αλλα αναλογως τωρα


4 γευματα ναι γιατι κοιμαμαι περιεργες ωρες οτι ναναι...πολυ τσαι γενικα παιζει κ 4 λιτρα να πινω ανετα...κ αμα τα βαλω ολα μαζι κανα 5 αρι νερο το κατεβαζω χαλαρα...

μια πολυβιταμινη πρωι με μια C κ ωμεγα


γενικα επειδη μενω μονη μου εδω ως φοιτητρια δεν εχω κ τρελη ποικιλια κ διαλεγω τροφες γρηγορες κ ευκολες(πχ καροτο μπαινει ευκολα σε ταπερ κ τρωγεται) αλλα τωρα στους δικους μου εχουμε τα παντα οποτε απο σαλατικο θα παιξει κατι

μπορει κ κανα ψαρακι κ κανας αστακος αμα λαχει(ε αζεφουλααααααα??????)


αυτα που λετε!

:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

gym
03-04-12, 01:55
GTD 30



Αφιερωμενο σε μια πολεμιστρια...



‘’Οταν σου λεει καποιος οτι δεν μπορεις,ευχαριστησε τον και αποδειξε του το αντιθετο’’


:toast:

gym
03-04-12, 02:40
Ασκησεις για τρικεφαλο
μπορεις να κανεις απο αυτες

πιεσεις σε μικρη μπαρα σε τροχαλια
πιεσεις σε τροχαλια με σκοινι
πιεσεις σε τροχαλια με λαβη V
πιεσεις με μεγαλη μπαρα ανοιχτα σε τροχαλια(μπορεις να πας στην τροχαλια για πλατη κ να το κανεις αυτο)
πιεσεις με ενα χερι-λαβη για τρικεφαλο σε τροχαλια
αναποδη λαβη με δυο χερια σε τροχαλια αλλα κ με ενα χερι




Ασκησεις για δικεφαλο

ολες οι ασκησεις σε τροχαλια δεν σε επηρεαζουν καθολου
δεν θα δουλεψεις μπαρα γιατι ακομη κ λιγο η κινηση μπρος πισω αν κανεις μπορει να σε επηρεασει κ δεν το θελουμε
ουτε αλτηρες με κινηση εναλλαξ γιατι κ αυτο μπορει να σε ενοχλησει
γενικα στο δικεφαλο δνε εχεις τοσο το ιδιο μεγαλο προβλημα οσο τρικεφαλο


καποιες απο τις ασκησεις ειναι αυτες

καμψεις σε τροχαλια με σκοινι ως σφυρια
καμψεις σε τροχαλια με μικρη μπαρα αλλα και με μεγαλη
μια μια λαβη σε τροχαλια το σωμα κοιτα την αλλη μερια κ οχι την τροχαλια
αυτοσυγκεντρωση σε τροχαλιαπολυ μικρη κινηση για να μην πιασει ωμο



Ασκησεις για πλατη
μπορεις να κανεις απο αυτες

κωπηλατικη σε τροχαλια καθιστη ομως με τριγωνικη λαβη
ανοιγματα με λαστιχο οπωσδηποτε
(παντου μπορεις να βαλεις λαστιχα βασικα αλλα οκ σ λεω για γυμναστηριο τωρα)
κωπηλατικη σε μηχανημα με ουδετερη λαβη αλλα και δευτερη λαβη
ραχιαιους σε ρωμαικη καρεκλα χωρις βαρος
διστακτικα δοκιμασε κωπηλατικη με αλτηρες σε επικλινη ξαπλωτη πολυ λιγα κιλα κ καλη πιεση πισω αλλα δοκιμασε την μπορει να ενοχλησει




Κοιλιακοι ειδικα πιλατες

ξεκινας κυκλο απο τις ακολουθες ασκησεις χωρις διαλειμμα
στοχος να γινουν 5 κυκλοι απο 10 επαναληψεις ως αρχικος στοχος(σιγα σιγα σε καθε κυκλο αναγκαστικα θα ριχνεις κ επαναληψεις αλλιως θα τα παιξεις πολυυυυυ)τεχνικη ειναι σημαντικο κ ο Θεος βοηθος

στοχος σου να μην σταματησεις καθολου
ελπιζω να ξερεις τεχνικη κ το επιπεδο σε καθε ασκηση για να μην πεθανεις κ να τις κανεις σωστα,..αυτο ειναι το θεμα

1.http://www.youtube.com/watch?v=owRfct8-qKw
2.http://www.youtube.com/watch?v=Lb0ncx77RRw&feature=endscreen&NR=1
3.http://www.youtube.com/watch?v=fKcAu0nrmgo
4.http://www.youtube.com/watch?v=c1G4boEpxn4
5.http://www.youtube.com/watch?v=dJ1sl33ZXm0

εξασκηση καλες αναπνοες οχι αγχος κ θα το βγαλεις μια χαρα μετα απο καποιες φορες...

σημαδι που δειχνει οτι τα πηγες τελεια?απλα θα νιωθεις οτι δεν μπορεις να παρεις ευκολα ανασα γιατι θα πονας τοσο στην κοιλια...με την καλη την εννοια ε!

παντα μετα απο αυτο ποοναει ο λαιμος μου απο τις αναπνοες κ βηχω σαν νταλικερης!:rolf::rolf::rolf::rolf:

xelashai
03-04-12, 08:19
καλημέρα κοριτσαρες......:welcome:
βρε λενακι πολύ τα διασκεδάζω τα posts σου....
γράφεις τοσο ωραια...;)..(κ γελάω τοσο πολύ...:P)

koukoutsaki
03-04-12, 08:24
Καλημερα σε ολα τα κοριτσακια!
Ελενη φοβερο αυτο με την πολεμιστρια!!!

marvin
03-04-12, 08:30
Μμ περαστικα να ειναι ολα!!!!
Θεικο το ποστ σου...να μου δειξεις πως γινεται το κουβαλημα αδερφης σε σκαλες..και την τεχνικη με τα εμποδια...:P:P!!!!!




Πολυ καλο το GTD 30!!!!!:toast:

Μαρία
03-04-12, 08:31
Ειπα να σας πω και .....................................................ς αμα λαχει(ε αζεφουλααααααα??????)


αυτα που λετε!

:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:



Κανε και κανα τσιτ Ελενιτσααααααα!!!!!!!!:P:P

(και εννοειται να το ευχαριστηθεις)!!!!!!:welcome::welcome:

grace
03-04-12, 08:47
καλημέρα κοριτσαρες......:welcome:
βρε λενακι πολύ τα διασκεδάζω τα posts σου....
γράφεις τοσο ωραια...;)..(κ γελάω τοσο πολύ...:P)

Καλημερα σε ολα τα κοριτσακια σε ολες τις γωνιτσες τις Ελλαδας!!!!!!!!! :turtle::turtle: Δεν εχουμε καμια εκτος εεε???? :green:

Ελενη μου σου ποσταρω μεσα στη μερα οοολο μου το προγραμμα προπονησης :weights: και περιμενω βοηθεια ! :turtle:

Δινω proficiency και τα'χω παιξει... Θελω να στο γραψω και αναλυτικα οχι τσαπατσουλιες! ;)

grace
03-04-12, 08:48
Κανε και κανα τσιτ Ελενιτσααααααα!!!!!!!!:P:P

(και εννοειται να το ευχαριστηθεις)!!!!!!:welcome::welcome:

I agreeeee!!!!!! :P:P

grace
03-04-12, 08:52
Τελος παντων...επειδη λοιπον το σωμα μου εχει εξαντληθει κ οχι απο προπονηση αλλα απο ολα τα αλλα,αποφασισα να κανω ενα οφφ στα βαρη εν οψει πασχα κιολας ευκαιρια ειναι να διακοψω ...

Ειναι καλο για λιγο καιρο οταν χτυπανε καμπανακια στο σωμα σας να τα ακουτε κ να κανετε πισω...δεν γινεται να πηγαινετε συνεχως με χιλια...καποια στιγμη θα κρασαρετε!


Εγω λοιπον αυτο το 15ημερο(σημερα το αποφασισα δηλαδη μετα απο μια απογοητευτι8κη προπονηση οχι τοσο απο θεμα δυναμης αλλα ψυχολογικα....) θα ασχοληθω με αεροβιες προπονησεις μονο και με πιλατες βασικα!Καποιες ασκησεις για πανω μερος ισα ισα για τσιτωμα και τιποτε παραπανω,....ελξεις βυθισεις καμψεις...λιγα πραγματα για το feeling!

Μου αρεσει βασικα γιατι εχω καιρο να κανω οφφ κ θα εχει φαση!χεχε...

Ελεναρα μου ποοοοσο μα ποσο σωστο ειναι αυτο που λες για off απο τα βαρη ενα διαστημα! Σκεφτομαι και εγω μια βδομαδουλα το πασχα να το ακολουθησω...Να ηρεμησει και λιγο το νευροορμονικο μου...:green::green:

xelashai
03-04-12, 08:55
Δινω proficiency και τα'χω παιξει...

καλη επιτυχια...:welcome:

gym
03-04-12, 09:37
Κοριτσια μου καλημερα σας και σας ευχαριστω ολες!


Μαρια θα πιασω μονη μου ενα κατσικι κ θα το φαω...(μετραει σαν δραστηριοτητα μπορω να παω τυπου χιτ μπορω να πω το κηνυγι):turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

aggeliki
03-04-12, 10:24
καλημερα κοριτσια!!! αρχηγε καλο κουραγιο ευχομαι εισαι power !!! :bodybuilder2:
ολα καλααααααααα!!!!!!

Iga ninja
03-04-12, 10:26
μαλιστα...
ποσο καιρο το κανεις αυτο κ τι αποτελεσματα εχεις δει επανω σου?

το βρισκω ελλιπες
οτι ναναι επαναληψεις σε οτι ναναι ασκησεις ειδικα σε ποδια δεν βλεπω καμια ασκηση βασικη...

λοιπον γραψε ξανα

στοχο
ποσο καιρο κανεις αυτο το προγραμμα
σωματικα κιλα κ υψος

το προγραμμα το κανω περιπου 1 μηνα απο αποτελεσματα εχω δει δε μπορω να πω σιγουρα σε δικεφαλους πηχεις και
πλατη τωρα δεν ξερω αν εκανα αλλες ασκησεις αν θα εβλεπα καλυτερα αποτελεσματα?:unsure:

για τα ποδια δεν εχω και πολλες ασκησεις γιατι γαμπα τετρακεφαλος ειναι τουμπανο εδω κανω λιγο στατικο ποδηλατο και πρηζοντε τιγκα(γονιδια?) επεισης 6 -7 ωρες δουλεια ορθοστασια και ανεβοκατευενο σκαλια και ποδια ποδοσφαιριστικα.λογω των παραπανω σκεφτηκα να μην το παρακανω με ποδια βεβαια δεν ξερω κατα ποσο ειναι σωστο αυτο γι αυτο και απευθηνθηκα σε εσενα:welcome:
στοχος: να αποκτησω μυικη μαζα στον πανω κορμο που δεν εχει τιποτα και να χασω 1-2 κιλα λιπους απο περιφερια
και μπουτια.ωστε το σωμα να φενεται πιο αρμονικο
ειμαι 57 κιλα και 1.68 και 27 χρονων αν ειναι θα παω την παρασκευη για λιπομετρηση
ευχαριστω για τον χρονο και καλη επιτυχια στην πτυχιακη σου!!! υπομονη

eli_din3
03-04-12, 10:54
γυμουλαααα! ειχες δικιο δεν επρεπε να βαλεις την διατροφη σου.. :P δες ανθρωπο που μιλαει για ποικιλια :P
πλακα κανω...στρατιωτης λεμεε!!
καλη ξεκουραση! καλο διαβασμα! και βγες καμια βολτιτσα!! (μια πιεις μια κοκα..χαχα πλκ κανω..περριε περριε :) )

eli_din3
03-04-12, 11:01
ειδα τις ασκησεις που εβαλες στο κατερινιω για κοιλια..... πωω..τετοιες ασκησεις καθε φορα που μου βαζαν παρομοιες (στο power plate κυριως γιατι αυτη κανει κ πιλατες) δεν μπορουσα με τιποτα να τις κανω.. καλα φυσικα θελουν εξασκηση.. αλλα αναρωτιεμαι αν ενας ασχετος μπορει να τις κανει αυτες (οχι δεν ρωταω για να τις βαλω στ προγραμμα μου, αυτο εχει ηδη βγει απλα το χα παντα απορια) απλα σκεφτομουν..δεν υπαρχουν οι ιδιες σε easy mode για αρχαριους? και σιγα σιγα να δυσκολευουν? αντε η πρωτη καααααααααααααααααααααααπως παλευεται (λεμε τρ) οι αλλες ομως.... το ποδι να πουμε εγω οχι τοσο στο στηθος δεν μπορω να το φερω..αλλα ουτε στα μισα :P ασε που ειμαι σιγουρη πως η πλατη ενω κανω τετοιες ασκησεις θα ναι κλασσικα χαλια καμπουριαστη κτλ.. κατερινιω καλο κουραγιο... θα κανεις μια κοιλιααα μαυτεςςς.. φαντασου δηλαδη αφου ειναι ηδη φετες :P

katerina.
03-04-12, 11:11
Ασκησεις για τρικεφαλο
μπορεις να κανεις απο αυτες

πιεσεις σε μικρη μπαρα σε τροχαλια
πιεσεις σε τροχαλια με σκοινι
πιεσεις σε τροχαλια με λαβη V
πιεσεις με μεγαλη μπαρα ανοιχτα σε τροχαλια(μπορεις να πας στην τροχαλια για πλατη κ να το κανεις αυτο)
πιεσεις με ενα χερι-λαβη για τρικεφαλο σε τροχαλια
αναποδη λαβη με δυο χερια σε τροχαλια αλλα κ με ενα χερι




Ασκησεις για δικεφαλο

ολες οι ασκησεις σε τροχαλια δεν σε επηρεαζουν καθολου
δεν θα δουλεψεις μπαρα γιατι ακομη κ λιγο η κινηση μπρος πισω αν κανεις μπορει να σε επηρεασει κ δεν το θελουμε
ουτε αλτηρες με κινηση εναλλαξ γιατι κ αυτο μπορει να σε ενοχλησει
γενικα στο δικεφαλο δνε εχεις τοσο το ιδιο μεγαλο προβλημα οσο τρικεφαλο


καποιες απο τις ασκησεις ειναι αυτες

καμψεις σε τροχαλια με σκοινι ως σφυρια
καμψεις σε τροχαλια με μικρη μπαρα αλλα και με μεγαλη
μια μια λαβη σε τροχαλια το σωμα κοιτα την αλλη μερια κ οχι την τροχαλια
αυτοσυγκεντρωση σε τροχαλιαπολυ μικρη κινηση για να μην πιασει ωμο



Ασκησεις για πλατη
μπορεις να κανεις απο αυτες

κωπηλατικη σε τροχαλια καθιστη ομως με τριγωνικη λαβη
ανοιγματα με λαστιχο οπωσδηποτε
(παντου μπορεις να βαλεις λαστιχα βασικα αλλα οκ σ λεω για γυμναστηριο τωρα)
κωπηλατικη σε μηχανημα με ουδετερη λαβη αλλα και δευτερη λαβη
ραχιαιους σε ρωμαικη καρεκλα χωρις βαρος
διστακτικα δοκιμασε κωπηλατικη με αλτηρες σε επικλινη ξαπλωτη πολυ λιγα κιλα κ καλη πιεση πισω αλλα δοκιμασε την μπορει να ενοχλησει




Κοιλιακοι ειδικα πιλατες

ξεκινας κυκλο απο τις ακολουθες ασκησεις χωρις διαλειμμα
στοχος να γινουν 5 κυκλοι απο 10 επαναληψεις ως αρχικος στοχος(σιγα σιγα σε καθε κυκλο αναγκαστικα θα ριχνεις κ επαναληψεις αλλιως θα τα παιξεις πολυυυυυ)τεχνικη ειναι σημαντικο κ ο Θεος βοηθος

στοχος σου να μην σταματησεις καθολου
ελπιζω να ξερεις τεχνικη κ το επιπεδο σε καθε ασκηση για να μην πεθανεις κ να τις κανεις σωστα,..αυτο ειναι το θεμα

1.http://www.youtube.com/watch?v=owRfct8-qKw
2.http://www.youtube.com/watch?v=Lb0ncx77RRw&feature=endscreen&NR=1
3.http://www.youtube.com/watch?v=fKcAu0nrmgo
4.http://www.youtube.com/watch?v=c1G4boEpxn4
5.http://www.youtube.com/watch?v=dJ1sl33ZXm0

εξασκηση καλες αναπνοες οχι αγχος κ θα το βγαλεις μια χαρα μετα απο καποιες φορες...

σημαδι που δειχνει οτι τα πηγες τελεια?απλα θα νιωθεις οτι δεν μπορεις να παρεις ευκολα ανασα γιατι θα πονας τοσο στην κοιλια...με την καλη την εννοια ε!

παντα μετα απο αυτο ποοναει ο λαιμος μου απο τις αναπνοες κ βηχω σαν νταλικερης!:rolf::rolf::rolf::rolf:



καταρχην ..περαστικα και γρηγορα!!!!!!!!!!!....

κατα δευτερον .....θα κανεις ολα αυτα για να ξεκουραστείς ???:unsure::unsure:..δεν θελω να φανταστω τι κανεις οταν δεν ξεκουραζεσαι!!!!!!!!!!!:shock::shock:


και τριτον ...μου αρεσει που ηθελες και υπενθύμιση :unsure::unsure:ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ βρε λενακι για ολα θα σε βγαλω ασπροπρόσωπη ...δεν προλαβαινω τωρα να δω τις ασκησεις ....θα τις ψαξω στο you tube!!!το βραδακι ....φιλια πολλα ....με κυνηγάει ο ΧΡΟΝΟς!!!!!!!!!!!!



ΤΑ ΦΙΛΙΑ μου σε ολα τα κοριτσια;)

eli_din3
03-04-12, 11:19
εν οψει καλοκαιριου ειμαι σιγουρη οτι ολες βλεπουμε παντου να διαφημιζονται διαφοροι "μεθοδοι" αδυνατισματος,συσφιξης και καταπολεμισης της κυτταρυτιδας.... ενας φιλος μου μολις μου πε οτι θα παραγγειλει λιποδιαλυτη παρανομο για την ελλαδα..αλλες τρεχουν κ αγοραζουν προιοντα κυταρρυτιδας (και αυτες που το κανουν απο τωρα παλι λιγες ειναι οι περισσοτερες το αφηνουν τελη μαη :P)..αλλοι αγοραζουν συνεδρίες σε μηχανηματα.... θεραπειες..φυκια...σαπουνια..απο δω απο κει μπλα μπλα μπλα...διαιτες express και παει λεγοντας...
και θυμωνω τοσο πολυ.... ποσο πολυ και ασχημα παιζει να εκμεταλλευονται την αδυναμια του αλλου? (και ειδικα των γυναικων) οχι μονο αδυναμια αλλα και αγνοια....ειναι τοσο εξοργιστικο αυτο.. σκεφτομαι οτι και εγω ως κοριτσακι τοσα χρονια εδινα απο το χαρτζιλικι μου για τετοιες βλακειες.... τωρα με την κριση ειδικα... θα κοψει η γυναικα απο αλλα για να δωσει σε μια απατεωνια... τοσες γυναικες... τοσες γυναικες που δεν θα μαθουν ποτε και δεν θα δουν ποτε αποτελεσμα... τζαμπα χρηματα..τζαμπα αγχη.. τζαμπα κομπλεξ καθε χρονια για να ερθει ο σεπτεμβρης να αρχισουν παλι τα ιδια και τον μαη να συνεχιστει ο φαυλος κυκλος απο την αρχη.....

το χειροτερο ειναι η εξαπατηση..δεν μπορω να βλεπω διαφημισεις πια λογω αυτου και λογω των τροφων (ε οχι ρ γμτ δεν μπορω να ακουω οτι τα φιτνες ειναι ολικης και υγιηνα και καταλληλα για να "διατηρησεις την γραμμη σου" αφου εχουν και ενα 40% ολικης μεσα και κατι εγινε και ειναι τιγκα στην ζαχαρη.. δεν μπορω να διαφημιζουν ενα ψωμι ολικης με σικαλη και να βλεπω στα συστατικα οτι λεει 2% αλευρι σικαλης..ναι ρ γμτ 2%!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 αλλα τελοσπαντων αλλο θεμα αυτο) ουφ..σας ειπα τα σωψυχα μου :P

xelashai
03-04-12, 11:41
... δίκιο έχεις ελλινακι μου...
αλλα δυστυχώς οσο υπάρχουν κορόιδα (μέσα σε αυτά κ εγω παλαιότερα..:green:)...θα υπάρχουν κ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ...
κ ολα αυτα τα περιοδικά Fitness πια???.... κάθε σελίδα κ διαφήμιση κρεμας κ συμπληρώματος διατροφής που σε μεταμορφώνει σε κορμάρα....
εύκολες λύσεις....(αν κ ούτε καν λύνουν το πρόβλημα...εστω κ προσωρινά)

dorita
03-04-12, 11:42
GTD 30 πολυ καλο!!!:thumbup::thumbup:

ελενακι καλη δυναμη κ επιτυχια σε αυτα που κανεις....αν και δεν σε φοβομαστε!!!! θα τα καταφερεις.........;);)

koukoutsaki
03-04-12, 13:42
... δίκιο έχεις ελλινακι μου...
αλλα δυστυχώς οσο υπάρχουν κορόιδα (μέσα σε αυτά κ εγω παλαιότερα..:green:)...θα υπάρχουν κ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ...
κ ολα αυτα τα περιοδικά Fitness πια???.... κάθε σελίδα κ διαφήμιση κρεμας κ συμπληρώματος διατροφής που σε μεταμορφώνει σε κορμάρα....
εύκολες λύσεις....(αν κ ούτε καν λύνουν το πρόβλημα...εστω κ προσωρινά)

Κοριτσακια
εγω αγοραζω πολλα περιοδικα φιτνες μερικα εχουν πολυ ωραια θεματα
αλλα απο κρεμες....
εχω δοκιμασει οτι υπαρχει και δεν υπαρχει
εχω χαλασει τα απειρα λεφτα
δυστυχως
οσο τρωμε βλακειες ΚΑΜΙΑ κρεμα δεν κανει τιποτα ουδεμια διαφορα

κι αυτο το καταλαβα
τον τελευταιο μηνα...
δε χρειαζεται να πεταμε τα λεφτα μας
αρκετα χαλαμε για υγιεινη διατροφη ε?;)
μια οποιαδηποτε κρεμα σωματος με αρωμα που μας αρεσει μετα το μπανιο αρκει...

koukoutsaki
03-04-12, 14:17
GYM Κ κοριτσια
Πηγα για ψωνια σημερα( πρωτεινη, βρωμη, κλπ κλπ)
σε ενα μεγαλο βιολογικο που πηγα
με πρηξανε με διαφορα τεσπα
ειδικα με γκότζι αλλα ΔΕ ΜΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΙΧΑΜΑ:P

σποροι chia τι λενε??? εχει δοκιμασει καμια?
μου το παρουσιασαν σαν σουπερ πολυ ανωτερο απο λιναροσπορους κλπ
απο αποψη Ω3 κ Ω6
ενα κουταλακι λεει αρκει
ποια η γνωμη σας?(χωρια που το πληρωσα χρυσαφι η ξανθια):unsure:

aggeliki
03-04-12, 15:24
τισ ιδιες ακριβως ακησεις πιλατεσ για κοιλια κανουμε στο γυμναστηριο μας και οποτε παω παντα την επομενη ποναω στην κοιλια φουυυλλλλ!!!! βεβαια ωραιος πονος!!! χαιρομαι παντως σημαινει οτι ειναι καλο το προγραμμα στο γυμναστηριο μας...ammsssstttt που εισαι εσυ???ποτε θα κανουμε μαζι προπονησουλα??

katerina.
03-04-12, 16:38
ελενη εχω μια απορια για τις ασκησεις ....πως θα τις κανω ολες πχ για δικεφαλο η τρικεφαλο ή διαλεγω μερικες απο αυτες που μου εχεις???μπορω να βαλω την μια μερα δικεφαλο πλατη και την αλλη τρικεφαλο πλατη???ποσα σετ και ποσες επαναληψεις????ουφ ασθανομαι οτι γινομαι κουραστικη οταν σε ρωταω τα αυτονοητα για σενα ....:(:(:(

αλλα δεν μπορω να καταλαβω!

eli_din3
03-04-12, 19:46
γιατι πειναω γιατι??? αφου τρωω.....

Gianna
03-04-12, 21:48
Gymako, ελπίζω να περάσει γρήγορα η όποια σωματική ενόχληση σε ταλαιπωρεί και να ξεκουραστείς. Βέβαια, σιγά μην κάτσεις στα αυγά σου....όλο και κάτι θα σκαρφιστείς:wcourt:, ποιά βάρη τώρα... εσύ είσαι σε άλλο επίπεδο:toast:

Miss Fit
03-04-12, 22:07
Ελένη περαστικά και απο εμένα, δεν σε φοβάμαι όμως, εισαι power και θα επανέλθεις γρήγορα!!! Θα πάρεις και τον φρέσκο κατσικοπροβατοαέρα και θα δεις ροδουλη ροδουλη θα επιστρέψεις Θεσ/νίκη :P

amst
03-04-12, 23:05
εν οψει καλοκαιριου ειμαι σιγουρη οτι ολες βλεπουμε παντου να διαφημιζονται διαφοροι "μεθοδοι" αδυνατισματος,συσφιξης και καταπολεμισης της κυτταρυτιδας.... ενας φιλος μου μολις μου πε οτι θα παραγγειλει λιποδιαλυτη παρανομο για την ελλαδα..αλλες τρεχουν κ αγοραζουν προιοντα κυταρρυτιδας (και αυτες που το κανουν απο τωρα παλι λιγες ειναι οι περισσοτερες το αφηνουν τελη μαη :P)..αλλοι αγοραζουν συνεδρίες σε μηχανηματα.... θεραπειες..φυκια...σαπουνια..απο δω απο κει μπλα μπλα μπλα...διαιτες express και παει λεγοντας...
και θυμωνω τοσο πολυ.... ποσο πολυ και ασχημα παιζει να εκμεταλλευονται την αδυναμια του αλλου? (και ειδικα των γυναικων) οχι μονο αδυναμια αλλα και αγνοια....ειναι τοσο εξοργιστικο αυτο.. σκεφτομαι οτι και εγω ως κοριτσακι τοσα χρονια εδινα απο το χαρτζιλικι μου για τετοιες βλακειες.... τωρα με την κριση ειδικα... θα κοψει η γυναικα απο αλλα για να δωσει σε μια απατεωνια... τοσες γυναικες... τοσες γυναικες που δεν θα μαθουν ποτε και δεν θα δουν ποτε αποτελεσμα... τζαμπα χρηματα..τζαμπα αγχη.. τζαμπα κομπλεξ καθε χρονια για να ερθει ο σεπτεμβρης να αρχισουν παλι τα ιδια και τον μαη να συνεχιστει ο φαυλος κυκλος απο την αρχη.....

το χειροτερο ειναι η εξαπατηση..δεν μπορω να βλεπω διαφημισεις πια λογω αυτου και λογω των τροφων (ε οχι ρ γμτ δεν μπορω να ακουω οτι τα φιτνες ειναι ολικης και υγιηνα και καταλληλα για να "διατηρησεις την γραμμη σου" αφου εχουν και ενα 40% ολικης μεσα και κατι εγινε και ειναι τιγκα στην ζαχαρη.. δεν μπορω να διαφημιζουν ενα ψωμι ολικης με σικαλη και να βλεπω στα συστατικα οτι λεει 2% αλευρι σικαλης..ναι ρ γμτ 2%!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 αλλα τελοσπαντων αλλο θεμα αυτο) ουφ..σας ειπα τα σωψυχα μου :P


Ελίνα, δεν είναι ακριβώς έτσι..
δεν είναι και τόσο κακομοίρες.. εσύ γιατί δεν είσαι μέσα σ'αυτές? η νίκη, η ελένη, η κατερίνα, η μις???? γιατί δεν είναι τόσα χρόνια σ'αυτή την κατηγορία?(και ελπίζω να μη ξαναμπούμε και εμείς)!!
απλά, έχουμε μάθει στην απόλαυση και στην εύκολη λύση.. παντού.. είσαι άχρηστος? θα γλύψεις λίγο και θα βρεις δουλειά
είσαι παχύδερμο και συνεχίζεις να τρως? θα πετάξεις ένα τόνο κρέμες πάνω σου, θα σκάσεις και τα ωραία σου λεφτά και θα στρώσεις! ΚΑΛΟΜΑΘΗΜΕΝΟΙ.. και εγώ έτσι ήμουν και γι'αυτό δε μπορώ να στρώσω διατροφή..
όλοι έχουμε ίντερνετ.. και ο φίλος σου νέο παιδί είναι, μπορεί να το ψάξει.. αν επιλέγουν να την άγνοια, πρόβλημά τους πλέον

άσχετο: το ότι διαφημίζουν όλη τη σαβούρα, σε κάτι μέρη εξωτικά με κάτι κορμιά φιδίσια, δε σ'ενοχλεί το ίδιο ή και περισσότερο? τουλάχιστον η κρέμα που σου πλασάρει το φετόνι, έχει και καλά σκοπό να σε κάνει φετόνι..
το κρουασάν ας πούμε που στο πλασάρει το φετόνι???

amst
03-04-12, 23:07
τισ ιδιες ακριβως ακησεις πιλατεσ για κοιλια κανουμε στο γυμναστηριο μας και οποτε παω παντα την επομενη ποναω στην κοιλια φουυυλλλλ!!!! βεβαια ωραιος πονος!!! χαιρομαι παντως σημαινει οτι ειναι καλο το προγραμμα στο γυμναστηριο μας...ammsssstttt που εισαι εσυ???ποτε θα κανουμε μαζι προπονησουλα??

ααα.... κοίτα τι κάνει η Θ...μη και εγώ λείπω!!
χαχαχααχααα

γειτονάκι, όπου να'ναι θα μείνω άνεργη, οπότε θα είμαι όλη δική σου!!

amst
03-04-12, 23:08
Λενάκι μου τι έπαθες??
κάτι έχασα.....

Να προσέχεις,ε!!

Μαρία
03-04-12, 23:15
Κοριτσια μου καλημερα σας και σας ευχαριστω ολες!


Μαρια θα πιασω μονη μου ενα κατσικι κ θα το φαω...(μετραει σαν δραστηριοτητα μπορω να παω τυπου χιτ μπορω να πω το κηνυγι):turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

Κυνηγα το κατσικι να μπει σε αεροβια κατασταση να καψει λιγο λιπος και μετα φαε οσο θες απο δαυτο!!!!!:P:P:P:P:P

amst
03-04-12, 23:35
Καληνύχτα κυρίες μου!!

:welcome:

gym
04-04-12, 02:20
Κυνηγα το κατσικι να μπει σε αεροβια κατασταση να καψει λιγο λιπος και μετα φαε οσο θες απο δαυτο!!!!!:P:P:P:P:P

θα το κανω φετονι κ μετα μαμ!:green::green:

gym
04-04-12, 02:20
Λενάκι μου τι έπαθες??
κάτι έχασα.....

Να προσέχεις,ε!!

καλα ειμαι αγαπη μου...προσπαθουμε γενικως :green:

σε ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον ντιαρ μου!:green:

gym
04-04-12, 02:23
Ελένη περαστικά και απο εμένα, δεν σε φοβάμαι όμως, εισαι power και θα επανέλθεις γρήγορα!!! Θα πάρεις και τον φρέσκο κατσικοπροβατοαέρα και θα δεις ροδουλη ροδουλη θα επιστρέψεις Θεσ/νίκη :P

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:


αχ κ αμα σας πω σημερα μου βαλανε αλλες φωτιες!με βλεπω στον παγο μετα το πασχα!:P:P:P

gym
04-04-12, 02:24
Gymako, ελπίζω να περάσει γρήγορα η όποια σωματική ενόχληση σε ταλαιπωρεί και να ξεκουραστείς. Βέβαια, σιγά μην κάτσεις στα αυγά σου....όλο και κάτι θα σκαρφιστείς:wcourt:, ποιά βάρη τώρα... εσύ είσαι σε άλλο επίπεδο:toast:

να σαι καλα αγαπη μου! hoffentlich θα ειμαι οκ!:green::green:

gym
04-04-12, 02:25
ελενη εχω μια απορια για τις ασκησεις ....πως θα τις κανω ολες πχ για δικεφαλο η τρικεφαλο ή διαλεγω μερικες απο αυτες που μου εχεις???μπορω να βαλω την μια μερα δικεφαλο πλατη και την αλλη τρικεφαλο πλατη???ποσα σετ και ποσες επαναληψεις????ουφ ασθανομαι οτι γινομαι κουραστικη οταν σε ρωταω τα αυτονοητα για σενα ....:(:(:(

αλλα δεν μπορω να καταλαβω!

καθριν μου γραψε μου το σπλιτ σου ακριβως εδω για να το δω
δηλαδη δευτερα ταδε
τριτη ταδε

κ θα σου πω πως θα διαλεξεις τις μυικες σου

gym
04-04-12, 02:26
τισ ιδιες ακριβως ακησεις πιλατεσ για κοιλια κανουμε στο γυμναστηριο μας και οποτε παω παντα την επομενη ποναω στην κοιλια φουυυλλλλ!!!! βεβαια ωραιος πονος!!! χαιρομαι παντως σημαινει οτι ειναι καλο το προγραμμα στο γυμναστηριο μας...ammsssstttt που εισαι εσυ???ποτε θα κανουμε μαζι προπονησουλα??

το οτι κανετε τις ιδιες ασκησεις δεν σημαινει οτι κανετε σωστο πιλατες χωρις να θελω να ακυρωσω κανεναν δασκαλο

το πιλατες ειναι ενα κ ολοι τα ιδια θα κανουν ακομη κ ενα απλο ντι βι ντι να παρεις

το θεμα ειναι ποσο καλα ξερουν τεχνικη και σωστη τοποθετηση του κοσμου οσον αφορα τις ασκησεις

πονος στο πιλατες μπορει να σημαινει οχι απαραιτητα μυικος πονος.΄..;)

gym
04-04-12, 02:28
GYM Κ κοριτσια
Πηγα για ψωνια σημερα( πρωτεινη, βρωμη, κλπ κλπ)
σε ενα μεγαλο βιολογικο που πηγα
με πρηξανε με διαφορα τεσπα
ειδικα με γκότζι αλλα ΔΕ ΜΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΙΧΑΜΑ:P

σποροι chia τι λενε??? εχει δοκιμασει καμια?
μου το παρουσιασαν σαν σουπερ πολυ ανωτερο απο λιναροσπορους κλπ
απο αποψη Ω3 κ Ω6
ενα κουταλακι λεει αρκει
ποια η γνωμη σας?(χωρια που το πληρωσα χρυσαφι η ξανθια):unsure:

μην τσιμπας σε οτι λεγεται
ειναι ακομα σε πολυ αρχικο σταδιο οποια ερευνα γινεται για να με πεισει οτι δουλευουν

περα απο αυτο σαν γευση οκ ειναι αναλογα τα γουστα σου

θα στο παρουσιασουν αυτοι οπως θελουν εσυ μην τσιμπας

gym
04-04-12, 02:29
εν οψει καλοκαιριου ειμαι σιγουρη οτι ολες βλεπουμε παντου να διαφημιζονται διαφοροι "μεθοδοι" αδυνατισματος,συσφιξης και καταπολεμισης της κυτταρυτιδας.... ενας φιλος μου μολις μου πε οτι θα παραγγειλει λιποδιαλυτη παρανομο για την ελλαδα..αλλες τρεχουν κ αγοραζουν προιοντα κυταρρυτιδας (και αυτες που το κανουν απο τωρα παλι λιγες ειναι οι περισσοτερες το αφηνουν τελη μαη :P)..αλλοι αγοραζουν συνεδρίες σε μηχανηματα.... θεραπειες..φυκια...σαπουνια..απο δω απο κει μπλα μπλα μπλα...διαιτες express και παει λεγοντας...
και θυμωνω τοσο πολυ.... ποσο πολυ και ασχημα παιζει να εκμεταλλευονται την αδυναμια του αλλου? (και ειδικα των γυναικων) οχι μονο αδυναμια αλλα και αγνοια....ειναι τοσο εξοργιστικο αυτο.. σκεφτομαι οτι και εγω ως κοριτσακι τοσα χρονια εδινα απο το χαρτζιλικι μου για τετοιες βλακειες.... τωρα με την κριση ειδικα... θα κοψει η γυναικα απο αλλα για να δωσει σε μια απατεωνια... τοσες γυναικες... τοσες γυναικες που δεν θα μαθουν ποτε και δεν θα δουν ποτε αποτελεσμα... τζαμπα χρηματα..τζαμπα αγχη.. τζαμπα κομπλεξ καθε χρονια για να ερθει ο σεπτεμβρης να αρχισουν παλι τα ιδια και τον μαη να συνεχιστει ο φαυλος κυκλος απο την αρχη.....

το χειροτερο ειναι η εξαπατηση..δεν μπορω να βλεπω διαφημισεις πια λογω αυτου και λογω των τροφων (ε οχι ρ γμτ δεν μπορω να ακουω οτι τα φιτνες ειναι ολικης και υγιηνα και καταλληλα για να "διατηρησεις την γραμμη σου" αφου εχουν και ενα 40% ολικης μεσα και κατι εγινε και ειναι τιγκα στην ζαχαρη.. δεν μπορω να διαφημιζουν ενα ψωμι ολικης με σικαλη και να βλεπω στα συστατικα οτι λεει 2% αλευρι σικαλης..ναι ρ γμτ 2%!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 αλλα τελοσπαντων αλλο θεμα αυτο) ουφ..σας ειπα τα σωψυχα μου :P


βρες ποιες ειναι αυτες κ πες για το τοπικ μας....θα τις κανουμε εμεις κορμαρες!:green::green:

gym
04-04-12, 02:32
ειδα τις ασκησεις που εβαλες στο κατερινιω για κοιλια..... πωω..τετοιες ασκησεις καθε φορα που μου βαζαν παρομοιες (στο power plate κυριως γιατι αυτη κανει κ πιλατες) δεν μπορουσα με τιποτα να τις κανω.. καλα φυσικα θελουν εξασκηση.. αλλα αναρωτιεμαι αν ενας ασχετος μπορει να τις κανει αυτες (οχι δεν ρωταω για να τις βαλω στ προγραμμα μου, αυτο εχει ηδη βγει απλα το χα παντα απορια) απλα σκεφτομουν..δεν υπαρχουν οι ιδιες σε easy mode για αρχαριους? και σιγα σιγα να δυσκολευουν? αντε η πρωτη καααααααααααααααααααααααπως παλευεται (λεμε τρ) οι αλλες ομως.... το ποδι να πουμε εγω οχι τοσο στο στηθος δεν μπορω να το φερω..αλλα ουτε στα μισα :P ασε που ειμαι σιγουρη πως η πλατη ενω κανω τετοιες ασκησεις θα ναι κλασσικα χαλια καμπουριαστη κτλ.. κατερινιω καλο κουραγιο... θα κανεις μια κοιλιααα μαυτεςςς.. φαντασου δηλαδη αφου ειναι ηδη φετες :P

δεν σχολιαζω καν το πλατε....που σ εβαλε κιολας ασκησεις πιλατες να κανεις
ποιον εγκαρσιο κ ποια δυναμη στην κοιλια μωρε πανω στην δονηση?>τεσπα...πιλατες δεν ειναι απλα οι θεσεις αυτες...;)

υπαρχουν διαφορα επιπεδα ναι...σε ολα...

νομιζεις παλευεται...;)

αν τα κανει καπιια με ηδη χαμηλο ποσοστο λιπους,θα με ευγνωμονει μετα γι αυτα που θα δει...;)
δεν ειναι τυχαιο που αθλητριες του ββ εξω σε ανωτερο επιπεδο ασχολουνται και με πιλατες κ με γιογκα συμπληρωματικα ετσι...;)

gym
04-04-12, 02:33
γυμουλαααα! ειχες δικιο δεν επρεπε να βαλεις την διατροφη σου.. :P δες ανθρωπο που μιλαει για ποικιλια :P
πλακα κανω...στρατιωτης λεμεε!!
καλη ξεκουραση! καλο διαβασμα! και βγες καμια βολτιτσα!! (μια πιεις μια κοκα..χαχα πλκ κανω..περριε περριε :) )

λεω ρε εδω δεν εχω ποικιλια κ το εξηγησα...σπιτι που θα ειμαι χωριο οκ...

gym
04-04-12, 02:37
το προγραμμα το κανω περιπου 1 μηνα απο αποτελεσματα εχω δει δε μπορω να πω σιγουρα σε δικεφαλους πηχεις και
πλατη τωρα δεν ξερω αν εκανα αλλες ασκησεις αν θα εβλεπα καλυτερα αποτελεσματα?:unsure:

για τα ποδια δεν εχω και πολλες ασκησεις γιατι γαμπα τετρακεφαλος ειναι τουμπανο εδω κανω λιγο στατικο ποδηλατο και πρηζοντε τιγκα(γονιδια?) επεισης 6 -7 ωρες δουλεια ορθοστασια και ανεβοκατευενο σκαλια και ποδια ποδοσφαιριστικα.λογω των παραπανω σκεφτηκα να μην το παρακανω με ποδια βεβαια δεν ξερω κατα ποσο ειναι σωστο αυτο γι αυτο και απευθηνθηκα σε εσενα:welcome:
στοχος: να αποκτησω μυικη μαζα στον πανω κορμο που δεν εχει τιποτα και να χασω 1-2 κιλα λιπους απο περιφερια
και μπουτια.ωστε το σωμα να φενεται πιο αρμονικο
ειμαι 57 κιλα και 1.68 και 27 χρονων αν ειναι θα παω την παρασκευη για λιπομετρηση
ευχαριστω για τον χρονο και καλη επιτυχια στην πτυχιακη σου!!! υπομονη

κοιταξε να δεις...θα μπορουσες να προσθεσεις καποια ασκηση ναι

τα ποδια σου τωρα τι να σου πω...τουμπανο κ τουμπανο διαφερουν...αμα δεν δω φωτο δνε μπορω να καταλαβω

μπορει οντως να ειναι πιο μπροστα απο τα υπολοιπα μερη αλλα μην ξεχνας...δεν εχεις μονο τετρακεφαλο κ γαμπα...εχεις κ ενα μηριαιο που ειναι πολυ βασικο σε μια γυναικα...;)

για να μου λες θες να χασεις λιπος θες αεροβια
πες μου απο πισω τα ποδια σου δειχνουν οκ?απο γλουτο πως παμε?μαζευεις εκει λιπος γενικα?

ποσο καιρο ασχολεισαι ξαναπες μου αν δεν μου ειπες

σορρυ αν ρωταω δυο φορες κατι απλα για να τα βλεπω και ξανα κ να σου απανταω ακριβως στα ερωτηματα σου

katerina.
04-04-12, 07:58
καθριν μου γραψε μου το σπλιτ σου ακριβως εδω για να το δω
δηλαδη δευτερα ταδε
τριτη ταδε

κ θα σου πω πως θα διαλεξεις τις μυικες σου


δευτερα κοιλια αεροβιο η ποδια

τριτη ποδια η αεροβιο διατασεις ισομμετρικες

τεταρτη αεροβιο ισομμετρικες

πεμπτη αεροβιο ισομμετρικες

παρασκευη ποδια κοιλια ισομμετρικες;)

katerina.
04-04-12, 08:13
το οτι κανετε τις ιδιες ασκησεις δεν σημαινει οτι κανετε σωστο πιλατες χωρις να θελω να ακυρωσω κανεναν δασκαλο

το πιλατες ειναι ενα κ ολοι τα ιδια θα κανουν ακομη κ ενα απλο ντι βι ντι να παρεις

το θεμα ειναι ποσο καλα ξερουν τεχνικη και σωστη τοποθετηση του κοσμου οσον αφορα τις ασκησεις

πονος στο πιλατες μπορει να σημαινει οχι απαραιτητα μυικος πονος.΄..;)


πραγματι ειναι δυσκολο να πετυχεις την σωστη εκτελεση και την σωστη τεχικη..εγω ειμαι ακομη στην αρχη μονο πολυ λιγες ςπαναληψεις κανω σωστες οι περισσοτεροι μετα την δευτερη τριτη επαναληψη ειναι σιγουρο οτι θα χανουν την σωστη αναπνοη δεν θα μπορουν να παραμενουν εστιασμενοι οτι δουλευουν βαθια μεσα απο την κοιλια στον πυρηνα και η κινηση μεταφερεται αλλου. σηκώνονται μεσες τσιτώνονται σαγονια πονανε στον αυχενα .αρα η κινηση μονο στην κοιλια δεν ειναι εστιασμενη. ,Οταν δοκιμασα σε ομαδικο οι μισες ηταν τσαπατσουλικες και οι αλλες μισες κλεψιμο και λαθος. μονο στο σπιτι καταφερα να κανω μερικες μονο σωστα γιατι εκει ειμαι πιο ηρεμη με περισσοτερη αυτοσυγκεντρωση για το σημειο που δουλευω αλλα και παλι λεω οτι βγαζω λιγες επαναληψεις σωστες...θα δουμε πως θα παω ακομη δεν επιχειρησα να τις κανω αυτες που μου εδωσε η ελενη μονο τις ειδα :green:

koukoutsaki
04-04-12, 08:16
Κοριτσαρες καλημερα!!!:welcome:

grace
04-04-12, 08:29
καλη επιτυχια...:welcome:

Σε ευχαριστω κοριτσαρα μου! 4 Μαιου...:dooreek:

Miss Fit
04-04-12, 08:37
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:


αχ κ αμα σας πω σημερα μου βαλανε αλλες φωτιες!με βλεπω στον παγο μετα το πασχα!:P:P:P


Was???? Απο χορό πως πάμε;

Miss Fit
04-04-12, 08:38
Καλημερα σε ολα τα κορίτσια!!!!

katerina.
04-04-12, 10:09
καλημερα κοριτσαρες καλημερα λενιω μολις δοκιμασα κοιλια...λοιπον ξεκιναω τον πρωτο κυκλο ολα καλα...τον δευτερο ολα καλα και εδω. στον τριτο μολις 6
στον τεταρτο 4

το πεμπτο δενβγηκε ειδα οτι εκλεβα με τον αυχενα. .αυτο που επαθα εγω μετα την εκτελεση ... εκτος απο τον πονο στην κοιλια ...ηταν ενα βραχνιασμα στο λαιμο οχι βηχα ...περισσοτερο με δυσκολεψε αυτη που κανεις κυκλο πισω τα χερια και τεντωνεις ποδια .. ελπιζω με συχνή εξασκηση να μπορεσω να τις βγαλω ολες καποια στιγμη...το θεμα ειναι οτι αυτες με πιασανε !!!!!!!!!!!!;)

Stella
04-04-12, 10:32
Kοριτσάρες μου καλημέρα!!!
Εγω αυριο περιμένω περίοδο σημερα πεινάω αφάνταστα και ΤΡΩΩ!!!:green::turtle:
Από το να λυσσάξω και να κρατηθώ με το ζόρι και αργά το βράδυ να ξεσπάσω και να φάω 5000 θερμίδες απο μπισκότα μελι και ταχίνι και ψωμί (το έχω ξαναδεί το έργο...:()και αυριο να μη μπορώ να τρέξω...
καλύτερα να ικανοποιήσω την πείνα/λαιμαργία μου από τώρα που μου ήρθε!
Ε τις 2.500 kcal δε νομίζω να τις ξεπεράσω...μια χαρά θα είμαι...ούτε επεισόδιο υπερφαγιας ουτε τπτ!;)

sofia82
04-04-12, 10:52
GTD 30



Αφιερωμενο σε μια πολεμιστρια...



‘’Οταν σου λεει καποιος οτι δεν μπορεις,ευχαριστησε τον και αποδειξε του το αντιθετο’’


:toast:

Καλημέρα gym και καλό τελείωμα με την πτυχιακή σου. Μου φαίνεται ότι δε διαφέρουμε και πολύ τελικά όλα τα κορίτσια μεταξύ μας. Εγώ είπα να αναβάλω το ζύγισμα και τη φωτογράφιση λόγω περιόδου δυστυχώς όμως λόγω άγχους πάπαλα μέχρι στιγμής και θα αναβάλω και την προπόνηση. Ενώ είχα σκοπό να καθίσω μόνο την επόμενη εβδομάδα, τελικά θα καθίσω και αυτή. Βλέπεις έχω και μετακόμιση στο ενδιάμεσο.

Αυτό που αφιερώνεις σε όλους τους πολεμιστές γιατί ο καθένας κρύβει μέσα το δικό του πολεμιστή μου θυμίζει πολύ το βιβλίο "ο Πολεμιστής του φωτός" δε θυμάμαι πως γράφεται στα αγγλικά ο συγγραφέας στα ελληνικά είναι Κοέλο. Αν αυτό ισχύει έχει πολύ καλά κομμάτια γραμμένα που ενισχύουν την αυτοπεποίθησή μας και το βασικότερο όλων βοηθάει στην αυτογνωσία.
Αυτά προς το παρόν πολύ φιλοσοφία.
Ζητώ συγγνώμη κορίτσια!

amst
04-04-12, 11:17
Καλημέρα!

Μιας και βλέπω να φεύγει έτσι και ο απρίλης, σκέφτομαι σοβαρά να πάω σε κανένα διαιτολόγο (ελπίζω να μην έχω αλλάξει πάλι γνώμη σε κανένα 10-λεπτο)
Ξέρετε κάποιον Αθήνα? Κάποιον που να μείνατε ευχαριστημένες και να μη δώσατε άπειρα λεφτά?

ant
04-04-12, 11:48
Καλημέρα!

Μιας και βλέπω να φεύγει έτσι και ο απρίλης, σκέφτομαι σοβαρά να πάω σε κανένα διαιτολόγο (ελπίζω να μην έχω αλλάξει πάλι γνώμη σε κανένα 10-λεπτο)
Ξέρετε κάποιον Αθήνα? Κάποιον που να μείνατε ευχαριστημένες και να μη δώσατε άπειρα λεφτά?

Καλημέρα amst. Έχω να σου προτείνω διατροφολόγο για Αθήνα, η οποία δίνει λίγο πολύ διατροφή που ταιριάζει με τα όσα λέγονται εδώ μέσα (με λιγότερους υδατάνθρακες βέβαια για αρχή). Άν θες στείλε μου μην. να σου δώσω τα στοιχεία της. Αλλά γιατί θες να κάνεις με διατροφολόγο?

Miss Fit
04-04-12, 12:44
ΑΜΣΤ
έβαλα την συνταγή για μπάρες στην κατηγορία συνταγές. Δες την και πές μου ;)

amst
04-04-12, 12:51
ΑΜΣΤ
έβαλα την συνταγή για μπάρες στην κατηγορία συνταγές. Δες την και πές μου ;)

τέλεια!
μπορεί να αφαιρέσω τελείως τη ζάχαρη.. θα τις φτιάξω το βράδυ λογικά και αύριο θα έχεις νέα!!

Miss Fit
04-04-12, 12:57
τέλεια!
μπορεί να αφαιρέσω τελείως τη ζάχαρη.. θα τις φτιάξω το βράδυ λογικά και αύριο θα έχεις νέα!!

Ναι, οκ θα ειναι γιατι και έτσι ειναι αρκετά γλυκές. Ισως βάλεις μόνο μια κουτ.σούπας

Stella
04-04-12, 13:55
ΑΜΣΤ
έβαλα την συνταγή για μπάρες στην κατηγορία συνταγές. Δες την και πές μου ;)
Tέλεια!
Την παίρνω και γω!:turtle:

eli_din3
04-04-12, 14:22
ερωτηση..αλατι ιμαλαιων επιτρεπεται?

Stella
04-04-12, 14:31
ερωτηση..αλατι ιμαλαιων επιτρεπεται?

Eγώ τέτοιο χρησιμοποιώ!
Είναι πολύ πιο ωραίο από το κανονικό και απ΄ότι λένε και καλύτερο ποιοτικά!
Γιατί βρε να μην επιτρεπεται;
Χρησιμοποίησε το όπως το κανονικό αλάτι.

eli_din3
04-04-12, 14:35
Eγώ τέτοιο χρησιμοποιώ!
Είναι πολύ πιο ωραίο από το κανονικό και απ΄ότι λένε και καλύτερο ποιοτικά!
Γιατί βρε να μην επιτρεπεται;
Χρησιμοποίησε το όπως το κανονικό αλάτι.

δεν τρωω κανονικο αλατι :P
μονο οτι εχουν μεσα οι τροφες πχ κοτατζ, ψωμι κτλ
απλα λενε οτι δεν εχει νατριο..αλλα αποτι βλεπω στο ιντερνετ εχει... ωστε ετσι λοιπονννν γκρρρ

Stella
04-04-12, 14:43
δεν τρωω κανονικο αλατι :P
μονο οτι εχουν μεσα οι τροφες πχ κοτατζ, ψωμι κτλ
απλα λενε οτι δεν εχει νατριο..αλλα αποτι βλεπω στο ιντερνετ εχει... ωστε ετσι λοιπονννν γκρρρ

Βαλέ αλατάκι αν θέλεις δε θα γίνει και τίποτα.
Δε χρειάζεται να είσαι τόσο αυστηρή.
Εκτός βέβαια να θελεις να τα τρως αναλατα και σου αρέσουν πιο πολύ.
Αλλά για να ρωτάς για το Ημαλαίων σημαίνει ότι το θέλεις το αλατάκι σου, αλλιως θα το απερριπτες με τη μια και δε θα ρώταγες καν!;)
Ρε Ελινάκι μην είσαι τόσο στην τσίτα με τη διατροφή σου...δεν υπάρχει λόγος... είσαι μια κουκλιτσα και από σώμα και από προσωπο!;)

eli_din3
04-04-12, 14:46
Βαλέ αλατάκι αν θέλεις δε θα γίνει και τίποτα.
Δε χρειάζεται να είσαι τόσο αυστηρή.
Εκτός βέβαια να θελεις να τα τρως αναλατα και σου αρέσουν πιο πολύ.
Αλλά για να ρωτάς για το Ημαλαίων σημαίνει ότι το θέλεις το αλατάκι σου, αλλιως θα το απερριπτες με τη μια και δε θα ρώταγες καν!;)
Ρε Ελινάκι μην είσαι τόσο στην τσίτα με τη διατροφή σου...δεν υπάρχει λόγος... είσαι μια κουκλιτσα και από σώμα και από προσωπο!;)

η μαμα μου το πηρε και αρχισε να το πενευει και ειπα ας βαλω... γιαυτο ρωταω αν ειναι να αρχισω να το χρησιμοποιω...
ε απλα λογω κυτταρυτιδας και κατακρατησεων λεω να μην βαζω.. δεν μου λειπει κιολας αλλα δεν το χαιρομαι κιολας π δν βαζω..και δεν ειμαι τσιτα βρε... οι τσιτα δεν τρωνε αυτα που τρωω εγω :P
αλλη μια ερωτηση..ποσα γρ περιπου ζαχαρης την μερα θεωρουμε πως εε ειναι καπως ενταξει για να εχουμε βελτιωση στην κυτταρυτιδα (ή οχι να χειροτερευσει εστω)

koukoutsaki
04-04-12, 14:50
η μαμα μου το πηρε και αρχισε να το πενευει και ειπα ας βαλω... γιαυτο ρωταω αν ειναι να αρχισω να το χρησιμοποιω...
ε απλα λογω κυτταρυτιδας και κατακρατησεων λεω να μην βαζω.. δεν μου λειπει κιολας αλλα δεν το χαιρομαι κιολας π δν βαζω..και δεν ειμαι τσιτα βρε... οι τσιτα δεν τρωνε αυτα που τρωω εγω :P
αλλη μια ερωτηση..ποσα γρ περιπου ζαχαρης την μερα θεωρουμε πως εε ειναι καπως ενταξει για να εχουμε βελτιωση στην κυτταρυτιδα (ή οχι να χειροτερευσει εστω)

ελινακι μ εγω που ειδα σε ενα μηνα τρομερη διαφορα σε αυτο το θεμα , γιατι ειχα πολυυυυ θεμα, την εκοψα σχεδον μαχαιρι ...:(
μονο το κουταλακι μελι που βαζω στο πρωινο μου πριν παω gym , και οτι περιεχουν τα φρουτα....

eli_din3
04-04-12, 14:53
ελινακι μ εγω που ειδα σε ενα μηνα τρομερη διαφορα σε αυτο το θεμα , γιατι ειχα πολυυυυ θεμα, την εκοψα σχεδον μαχαιρι ...:(
μονο το κουταλακι μελι που βαζω στο πρωινο μου πριν παω gym , και οτι περιεχουν τα φρουτα....

το λεω γιατι και τα μουσλι πχ εχουν καποια γραμμαρια (παιρνω φυτρο χωρις προσθετη ζαχαρη), ή τα δημητριακά μου τα βιολογικα..ελαχιστα μεν.. αλλα απορησα δε
ε αυτο δεν ειναι σχεδον μαχαιρι.. ειν τελειως μαχαιρι βρε :P

marvin
04-04-12, 14:57
δεν τρωω κανονικο αλατι :P
μονο οτι εχουν μεσα οι τροφες πχ κοτατζ, ψωμι κτλ
απλα λενε οτι δεν εχει νατριο..αλλα αποτι βλεπω στο ιντερνετ εχει... ωστε ετσι λοιπονννν γκρρρ

Να τρως Ελινα μου δεν κανει κακο το αλατι σε φυσιολογικες δοσεις ισα ισα!!:welcome:

'' Όταν βρίσκεται μέσα στον οργανισμό διευκολύνει την πέψη, ανοίγει την όρεξη, συντελεί στην έκκριση των γαστρικών υγρών, εμποδίζει τις ζυμώσεις στο στομάχι και στα έντερα, αποτρέπει τη δυσκοιλιότητα και βοηθάει τον μεταβολισμό των τροφών που περιέχουν πρωτεΐνες. Είναι, επίσης, ωφέλιμο σε ορισμένες παθολογικές καταστάσεις, γιατί εμποδίζει την αιμόπτυση, δρα σαν καθαρτικό κλπ. Το αλάτι συντελεί στην αύξηση του αριθμού των ερυθρών αιμοσφαιρίων και τα βοηθά να προσλαμβάνουν ευκολότερα το οξυγόνο. Έτσι, το αίμα αποκτά λαμπρότερο χρώμα.''
http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%91%CE%BB%CE%AC%CF%84%CE%B9

koukoutsaki
04-04-12, 15:08
Κοριτσια μου εγω παιρνω το πρασινο το καλας που λεει οτι εχει λιγοτερο αλατι

dorita
04-04-12, 15:19
Να τρως Ελινα μου δεν κανει κακο το αλατι σε φυσιολογικες δοσεις ισα ισα!!:welcome:

'' Όταν βρίσκεται μέσα στον οργανισμό διευκολύνει την πέψη, ανοίγει την όρεξη, συντελεί στην έκκριση των γαστρικών υγρών, εμποδίζει τις ζυμώσεις στο στομάχι και στα έντερα, αποτρέπει τη δυσκοιλιότητα και βοηθάει τον μεταβολισμό των τροφών που περιέχουν πρωτεΐνες. Είναι, επίσης, ωφέλιμο σε ορισμένες παθολογικές καταστάσεις, γιατί εμποδίζει την αιμόπτυση, δρα σαν καθαρτικό κλπ. Το αλάτι συντελεί στην αύξηση του αριθμού των ερυθρών αιμοσφαιρίων και τα βοηθά να προσλαμβάνουν ευκολότερα το οξυγόνο. Έτσι, το αίμα αποκτά λαμπρότερο χρώμα.''
http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%91%CE%BB%CE%AC%CF%84%CE%B9

ευχαριστουμε ρε νικη γιατι το ειχα απορια κ γω!!

dorita
04-04-12, 15:20
ΑΜΣΤ
έβαλα την συνταγή για μπάρες στην κατηγορία συνταγές. Δες την και πές μου ;)

πολυ καλη θα την δοκιμασω κ γω...:P:P

eli_din3
04-04-12, 15:48
γυμουλα αν θελεις και μπορεσεις δες λιγο το λογκ μου σημερα.. αρχισα το καινουριο προγραμμα και εχω μερικες αποριτσες..στις αριθμησα κιολας για να τις ξεχωρισεις πιο ευκολα :P

grace
04-04-12, 17:42
ΑΜΣΤ
έβαλα την συνταγή για μπάρες στην κατηγορία συνταγές. Δες την και πές μου ;)

Και εγω θα τις φτιαξω!!!! :P:P

giannis64
04-04-12, 17:56
δεν τρωω κανονικο αλατι :P
μονο οτι εχουν μεσα οι τροφες πχ κοτατζ, ψωμι κτλ
απλα λενε οτι δεν εχει νατριο..αλλα αποτι βλεπω στο ιντερνετ εχει... ωστε ετσι λοιπονννν γκρρρ

ριξε μια ματια εδω Αλάτι, καλό ή κακό για την διατροφή; (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?573-Αλάτι-καλό-ή-κακό-για-την-διατροφή);)


το αλατι στηριζει το νευρικο μας συστημα, την συσπαση των μυων αλλα και την αναπτυξη τους.
βοηθα στον μεταβολησμο των υδαταβθρακων, την μετατροπη τους σε γλυκοζη αλλα και την αποροφηση του γλυκογονου απο τους μυς.
βοηθα στην γρηγορη μεταφορα των αμινο στους μυες, αρα και στην αναπτυξη τους.
μια ποσοτητα των 3000μγ την μερα βοηθα στην θερμογεννηση του οργανισμου, αρα και στην καυση του λιπους.
η ληψη αλλα και η αυξηση του αλατιου θα πρεπει να γινετε σταδιακα και οχι αποτομα για να αποφυγουμε την αυξηση της αλδοστερονης, η οποια ειναι η αιτια για την κατακρατηση των υγρων στο σωμα. φυσικα με την σταδιακη μειωση του αλλατιου (τελευταιο σταδιο γραμμωσης) τα νερα αποβαλοντε και ετσι φαινομαστε πιο σκληροι. ενα μεγαλο και σημαντικο σημειο ειναι η διαχειρηση της ποσοτητας νερου στον ογκο αλλα και μετα απο την αρχη της γραμμωσης μεχρι το τελος της.

αυτα τα λιγα για αρχη. δεν θα αναφερθω καθολου σε αγωνηστικες περιοδους.

υγ. η ποσοτητα ληψης του αλατιου ειναι 3000μγ. για καθε κιλο που χανουμε απο νερα η οτι αλλο μετα απο μια προπονηση η μετα απο τον υπνο, η ημερισια δοση αυξανετε ανα 1000μγ.

grace
04-04-12, 22:28
Ελενιτσα μου σου παραθετω απλοχερα την προπονησουλα μου... μην φαω πολλες :spank:

Λοιπον συνηθως λογω προγραμματος οι μερες προπονησης ειναι οι εξης.. Δευτερα-Τριτη-Τεταρτη-Παρασκευη-Σαββατο. Αλλα μπορει τις αλλαζω καμια φορα!

1η μερα
Ωμοι-Πλατη : σουπερ σετ
Ξεκιναω με 45' αεροβιο (35' διαδρομο HIIT- 10' Ελλειπτικο)
Μετα κανω προγραμματακι HIIT με βαρη ενα κυκλο ολο το σωμα που περιλαμβανει εκρηκτικες ασκησεις ( ελξεις, βυθισεις, push-ups, jump squats, burpees, abs, skaters, box jumps, πολυ σχοινακι και διαφορα αλλα!) περιπου 30'
Ωμοι-πλατη
1. πιεσεις με αλτηρες 5kg (στο καθε χερι) - ελξεις μονοζυγο με βοηθεια 30kg - ολα 4χ15
2. εκτασεις στο πλαι ορθια 3χ5kg 1χ4kg - εκτασεις σκυφτη 4χ5kg - ολα 4χ15 reps
3. προτασεις τροχαλια 10kg - κωπηλατικη σχοινι ( δεν με πιανει αυτη η ασκηση..) 3χ15kg -ολα 3χ15 reps
10' διατασεις!

2η μερα
Ξεκιναω με 45' αεροβιο ( μετριας εντασης διαδρομο ελλειπ. )
Ποδια-κοιλια
Ενα απο τα αγαπημενα μου προγραμματα για ποδια κοιλια ειναι το εξης..
1. lunges με το ενα ποδι πανω σε παγκο 8kg ( στο καθε χερι ) - squat βαθυ καθισμα πολυ ανοιχτα ποδια μπαρα συν 20kg - ολα 4χ20 reps super set διαλειμμα μονο μετα απο καθε ζευγαρι ασκησεων για 1'
2. dead lifts 25kg - swings 15kg - ολα 4χ20
3. side lunge 20kg- one leg squat 8kg στο καθε χερι- 4χ20
4. walking lunges 10kg- box jumps - 4x20
5. pistols 8 reps στο καθε ποδι - squat κλειστα ποδια χωρις κιλα (τα εχω παιξει!!!! ) 3χ20
προσαγωγοι στο μηχανημα 45kg - 3x25 reps 1χ30χ20kg
απαγωγους δεν κανω γιατι πιστευω καλυπτονται απο τις υπολοιπες ασκησεις.

ΚΟΙΛΙΑ!
Κοιλια κανω μαζι με τα ποδια. Δηλαδη μολις τελειωνεις η πρωτη 2αδα ακησεων κανω 3 σετ χ 20 reps sit ups στη σουηδικη. μετα τη 2η δυαδα κανω παλι 3 σετ χ 20 reps knee raises και παει λεγοντας. Κοιλιακους κανω παρα πολλες διαφορετικες ασκησεις. Δηλαδη δεν εχω 3-4 που επαναλαμβανω καθε φορα αλλα κανω αυτες που με πιανουν πολυ και στη συνεχεια βαζω αλλες καθε φορα! Θα αναφερθω στο τελος στις ασκησεις. Εχω παρατηρησει οτι οταν δουλευω κοιλια με ποδια εναλλαξ με πιανουν παααρα πολυ και οι δυο μυικες ομαδες. Καποιες φορες κανω ποδια τελειωνω κ μετα κοιλια, αναλογως τη διαθεση!

3η μερα
Ξεκιναω με 45' αεροβιο (35' διαδρομο HIIT- 10' Ελλειπτικο)
Μετα κανω προγραμματακι HIIT με βαρη ενα κυκλο ολο το σωμα οπως 1η μερα
Δικεφαλα-Τρικεφαλα σουπερ σετ
1. αλτηρες ελξεις 5kg στο καθε χερι - γαλλικες με αλτηρας 10kg ( ολα 4χ15 αλλα απο 3ο και μετα που τα φτυνω μπορει να κανω 12 reps Ή να παρω 4kg για να βγουν 15...ΔΕΝ ξερω αν ειναι σωστο... :unsure::unsure:)
2. ελξεις καθιστη επι κλινη 3χ4kgx15reps 1x3kgx15reps - τραβηγμα τροχαλιας πανω απο το κεφαλι 4χχ15kgχ15reps
3. ασκηση αυτοσυγκεντρωσης 3χ4kgx15 1x3kgx15reps - kick back 3x4kgx15reps

4η μερα

Ποδηλατακι!!!!! :P:P

5η μερα
45' αεροβιο (35' διαδρομο HIIT- 10' Ελλειπτικο) ή Μ.Ε αναλογα με το πως νιωθω τα ποδια μου!
Μετα κανω προγραμματακι HIIT με βαρη ενα κυκλο ολο το σωμα οπως 1η μερα και κοιλια!

6η μερα
Τρεξιμο παραλια και ποδηλατο σχεδον μιαμιση ωριτσα :green::green:

7η μερα
Προσπαθω να μην κανω τιποτααααα αλλα δεν μπορωωωω!!!!! :smash:
Ειμαι σε νησι τον τελευταιο καιρο και αν παω βολτιτσα προς παραλια θα παρασυρθω και θα τρεξω η θα κανω ποδηλατο παλι...

Λιγα λογια για τους κοιλιακους!
Κανω 3 φορες τη βδομαδα! μια με βαρη και αλλες δυο φορες χωρις. Τα προγραμματα μου ειναι συνεχιμενα χωρις διαλειμματα και ποικιλλουν.
Μπορει να περιλαμβανει ενα κυκλο απο 5 ασκ. χ 20 reps και ολο τον κυκλο επι 5 φορες. Διαλειμμα μπορει να κανω στο τελος καθε κυκλου. Ή μπορει να κανω 2 ασκ back to back επι 5 γυρους κτλ. ΟΙ επαναληψεις ειναι 20 με 25 συνηθως μονο που οταν τα παιζω προς το τελος γινονται 15. Εχω μια ποικιλλια 15 περιπου ασκησεων και τις εναλλασω ακτος απο καποιες βασικες που με πιανουν τελεια κυριως στην μπαλα! Καμια φορα αναμεσα στις ασκησεις κανω σχοινακι ή αλματακια γιατι ετσι νιωθω πως με πιανουν τελεια! Δεν ξερω τις ονομασιες απο τις ασκησεις και ουτε βρισκω βιντεκια και φοβαμαι μηοως σε μπερδεψω με τις περιγραφες! Κοιλιακους κανω και TRΧ και με πιανουν επισης σουπερ! :)
Παλιοτερα δεν εκανα με βαρη και παλι με επιαναν παντα! τον τελευταιο χρονο ξεκινησα και με βαρη! πιστευεις θα με βοηθησει πιο πολυ στο να παιταχτουν πιο πολυ? Οι κοιλιακοι μου φαινονται, δεν εχω παραπονο απλα θα τους ηθελα πιο σχηματισμενους,πως γινεται πιο βαθια η γραμμη στη μεση???:unsure: τα βαρη βοηθανε σε αυτο? Τους κανει κακο η πολυ αεροβια???:unsure:

Gymako σε επρηξα αλλα ηθελα να ξερεις ακριβως τι κανω για να μου πεις γνωμη και συμβουλες... περιμενω με αγωνια...:turtle::turtle:

TRIANTAFYLLOU
04-04-12, 22:32
το αλάτι κορίτσια είναι ενα βασικότατο συστατικό όπως και άλλα μέταλα , πχ μαγνήσιο, κάλιο , και δεν πρέπει να μας απασχολεί αν δεν υπάρχει λόγος η ιατρικό ιστορικό που πρέπει να αποφεύγεται .
απλα δεν κάνει καλό σε μεγάλες ποσότητες η να κάνουμε τα φαγητα χιονισμένα απο το αλάτι , χωρίς αλάτι δεν έχουμε ένταση ούτε στις προπονήσεις και μειώνετε η πίεση μας και ενέργεια , ενω δεν είναι θέμα θερμίδων παρ όλα αυτα μας δίνει ένταση και στις προπονήσεις
απλα όπως με πολλα πράματα είναι θέμα συνήθειας αν πχ τρώμε πολύ αλμυρα τα κανονικά φαγητα θα μας φαίνονται ανάλατα , η αν φάμε γλυκό και μετα πιούμε καφε όπως τον πίνουμε αντίστοιχα θα μας φαίνετε πικρός .

η κυταρίτιδα είναι ενα θέμα που έχει να κάνει και με την προδιάθεση αλλα σιγα να μην φταίει το αλάτι , η προπόνηση και η ένταση που θα μας δώσει να βγάζουμε δυνατές προπονήσεις σε συνδιασμό με μια ισοροπημένη διατροφή σύμφωνα με τούς στόχους μας , αρκετό νερό και τα συμπτώματα κυταρίτιδας μειώνονται
και επειδή η κυταρίτιδα είναι νεκρα κύταρα λίπους υποδόρια , ενα μασάζ και τοπικά μια κρέμα αφού την εφαρμόζετε σωστα μετα απο ενα καθαρισμό με ένα απλό σαπούνι με φύκια , μπορεί να βελτιώσει την εικόνα του δέρματος , γιατι ενω μειώνετε το λίπος και φτιάχνετε ενα ωραίο μυώδες σώμα , αν προσπαθείτε να φύγει και η κυταρίτιδα φτάνοντας σε ακρότητες , τότε χαλάτε ότι με κόπο φτιάχνετε , γιατι η κυταρίτιδα μεχρι ένα σημείο καλά μετα θέλει εξωτερική υποβοήθηση , αν και πιστεύω εδω όσες λ'έτε για κυταρίτιδα , ούτε καν φαίνετε , αλλα να , νά χαμε να λεγαμε που λένε .

οπότε αν κρατιέτε η πρόσληψη σε νορμάλ επίπεδα και όπου χρειάζετε , αν και οι περισσότερες τροφές περιέχουν φυσικό αλάτι και περισσότερο οι επεξεργασμένες , το ελατώνουμε σταδιακά όσοι τρώνε πολύ και μετα συνηθίζουμε και δεν μας φαίνονται ανάλατα τα λιγότερο αλατισμένα φαγητα
γι αυτο μην φταίει ο γάιδαρος και μείς βαράμε το σαμάρι :P

eli_din3
04-04-12, 22:36
το αλάτι κορίτσια είναι ενα βασικότατο συστατικό όπως και άλλα μέταλα , πχ μαγνήσιο, κάλιο , και δεν πρέπει να μας απασχολεί αν δεν υπάρχει λόγος η ιατρικό ιστορικό που πρέπει να αποφεύγεται .
απλα δεν κάνει καλό σε μεγάλες ποσότητες η να κάνουμε τα φαγητα χιονισμένα απο το αλάτι , χωρίς αλάτι δεν έχουμε ένταση ούτε στις προπονήσεις και μειώνετε η πίεση μας και ενέργεια , ενω δεν είναι θέμα θερμίδων παρ όλα αυτα μας δίνει ένταση και στις προπονήσεις
απλα όπως με πολλα πράματα είναι θέμα συνήθειας αν πχ τρώμε πολύ αλμυρα τα κανονικά φαγητα θα μας φαίνονται ανάλατα , η αν φάμε γλυκό και μετα πιούμε καφε όπως τον πίνουμε αντίστοιχα θα μας φαίνετε πικρός .

η κυταρίτιδα είναι ενα θέμα που έχει να κάνει και με την προδιάθεση αλλα σιγα να μην φταίει το αλάτι , η προπόνηση και η ένταση που θα μας δώσει να βγάζουμε δυνατές προπονήσεις σε συνδιασμό με μια ισοροπημένη διατροφή σύμφωνα με τούς στόχους μας , αρκετό νερό και τα συμπτώματα κυταρίτιδας μειώνονται
και επειδή η κυταρίτιδα είναι νεκρα κύταρα λίπους υποδόρια , ενα μασάζ και τοπικά μια κρέμα αφού την εφαρμόζετε σωστα μετα απο ενα καθαρισμό με ένα απλό σαπούνι με φύκια , μπορεί να βελτιώσει την εικόνα του δέρματος , γιατι ενω μειώνετε το λίπος και φτιάχνετε ενα ωραίο μυώδες σώμα , αν προσπαθείτε να φύγει και η κυταρίτιδα φτάνοντας σε ακρότητες , τότε χαλάτε ότι με κόπο φτιάχνετε , γιατι η κυταρίτιδα μεχρι ένα σημείο καλά μετα θέλει εξωτερική υποβοήθηση , αν και πιστεύω εδω όσες λ'έτε για κυταρίτιδα , ούτε καν φαίνετε , αλλα να , νά χαμε να λεγαμε που λένε .

οπότε αν κρατιέτε η πρόσληψη σε νορμάλ επίπεδα και όπου χρειάζετε , αν και οι περισσότερες τροφές περιέχουν φυσικό αλάτι και περισσότερο οι επεξεργασμένες , το ελατώνουμε σταδιακά όσοι τρώνε πολύ και μετα συνηθίζουμε και δεν μας φαίνονται ανάλατα τα λιγότερο αλατισμένα φαγητα
γι αυτο μην φταίει ο γάιδαρος και μείς βαράμε το σαμάρι :P

χαχαχα..ΠΕΘΑΙΝΩ!! μεχρι και για την κυτταρυτιδα ξερει αυτος ο ανθρωπος.... και μαλιστα και διεξοδικα κιολας...μαλιστα..τοτε +αλατακι

TRIANTAFYLLOU
04-04-12, 23:37
χαχαχα..ΠΕΘΑΙΝΩ!! μεχρι και για την κυτταρυτιδα ξερει αυτος ο ανθρωπος.... και μαλιστα και διεξοδικα κιολας...μαλιστα..τοτε +αλατακι

όχι μη μας πάθεις τίποτα πιπινάκι πράμα , αλλιώς δεν θα ξαναγράψω τίποτε , βρε άμα δεν ξέρω εγω την κυταρίτιδα η γενικότερα ένας άντρας το γυναικείο σώμα ποιός θα το ξέρει ο τζάκ νόρις ?:rolf::rolf:
καλά μην το πάρει ο λόκος σας παραμύθι με το αλάτι :P, είπαμε δεν είναι πανάκεια το αλάτι και μάλιστα είναι αποδεδειγμένα ενα βασικό συστατικό , δεν χρειάζετε να το αποφεύγουμε όπως ο διάολος το λιβάνι , αλλα ούτε και να το δίνουμε να καταλαβαίνει στο πιάτο , ειδικα το καλοκαίρι με υψηλές θερμοκρασίες είναι πιο απαραίτητο γιατι αποβάλουμε με τον ιδρώτα και αφυδατωνόμαστε και ώς γνωστο ο υδρώτας δεν είναι νερό μόνο αλλα μέταλα και ιχνοστοιχεία

και αν θέλουμε να έχουμε μύς οι μύς λέμε ότι αποτελούνται απο 70% νερό , έφυγε το νερό πάπαλα οι μύς σουφρώνουν σαν μαραμένη μου γαρδένια , τα μέταλα εκτός απο τις κράμπες που βοηθάνε βοηθάν και στούς μυς μας να είναι πιο γεμάτοι και μην ακούω ότι θα μας κρατάει νερά το αλάτι νερα μπορεί να κρατάει αλλα μέσα στους μυς τα υποδόρεια έχουν να κάνουν και με το λίπος και όσο πιο πολύ λίπος έχουμε τόσο περισσότερα νερα κρατάμε , και το λίπος απο μόνο του έχει την ιδιότητα να κρατάει νερό .

ειδικα το καλοκαίρι είναι η καλύτερη εποχή για γράμωση πίνουμε πιο πολλα υγρά , τρώμε πιο ελαφρυα , υπάρχει το καρπούζι που είναι φρούτο που για τον όγκο του δεν έχει πολλες θερμίδες , φουσκώνει μόνο στιγμιαία βέβαια και ψάρι τέλειοι συνδιασμοί για δίαιτα και σαλάτες φούλ

και για να πώ και την αλήθεια μην κοροιδευόμαστε εδω μέσα , σας βοηθάμε να φτιαχτείτε όχι γιατι είμαστε καλοί χριστιανοί μην μας παρεξηγήσετε , αλλα νά , για να βλέπουμε στις παραλίες αυτα τα όμορφα ψάρια που ζούν στην ξηρά μιάς και το ψάρι είναι διαίτης :P:P:P:P:P

aggeliki
05-04-12, 09:02
όχι μη μας πάθεις τίποτα πιπινάκι πράμα , αλλιώς δεν θα ξαναγράψω τίποτε , βρε άμα δεν ξέρω εγω την κυταρίτιδα η γενικότερα ένας άντρας το γυναικείο σώμα ποιός θα το ξέρει ο τζάκ νόρις ?:rolf::rolf:
καλά μην το πάρει ο λόκος σας παραμύθι με το αλάτι :P, είπαμε δεν είναι πανάκεια το αλάτι και μάλιστα είναι αποδεδειγμένα ενα βασικό συστατικό , δεν χρειάζετε να το αποφεύγουμε όπως ο διάολος το λιβάνι , αλλα ούτε και να το δίνουμε να καταλαβαίνει στο πιάτο , ειδικα το καλοκαίρι με υψηλές θερμοκρασίες είναι πιο απαραίτητο γιατι αποβάλουμε με τον ιδρώτα και αφυδατωνόμαστε και ώς γνωστο ο υδρώτας δεν είναι νερό μόνο αλλα μέταλα και ιχνοστοιχεία

και αν θέλουμε να έχουμε μύς οι μύς λέμε ότι αποτελούνται απο 70% νερό , έφυγε το νερό πάπαλα οι μύς σουφρώνουν σαν μαραμένη μου γαρδένια , τα μέταλα εκτός απο τις κράμπες που βοηθάνε βοηθάν και στούς μυς μας να είναι πιο γεμάτοι και μην ακούω ότι θα μας κρατάει νερά το αλάτι νερα μπορεί να κρατάει αλλα μέσα στους μυς τα υποδόρεια έχουν να κάνουν και με το λίπος και όσο πιο πολύ λίπος έχουμε τόσο περισσότερα νερα κρατάμε , και το λίπος απο μόνο του έχει την ιδιότητα να κρατάει νερό .

ειδικα το καλοκαίρι είναι η καλύτερη εποχή για γράμωση πίνουμε πιο πολλα υγρά , τρώμε πιο ελαφρυα , υπάρχει το καρπούζι που είναι φρούτο που για τον όγκο του δεν έχει πολλες θερμίδες , φουσκώνει μόνο στιγμιαία βέβαια και ψάρι τέλειοι συνδιασμοί για δίαιτα και σαλάτες φούλ

και για να πώ και την αλήθεια μην κοροιδευόμαστε εδω μέσα , σας βοηθάμε να φτιαχτείτε όχι γιατι είμαστε καλοί χριστιανοί μην μας παρεξηγήσετε , αλλα νά , για να βλέπουμε στις παραλίες αυτα τα όμορφα ψάρια που ζούν στην ξηρά μιάς και το ψάρι είναι διαίτης :P:P:P:P:P
ποσο μαρεσει να διαβαζω τα ποστ αυτα δεν λεγεται....καλημερα σας!!!!:love::love:

katerina.
05-04-12, 09:50
όχι μη μας πάθεις τίποτα πιπινάκι πράμα , αλλιώς δεν θα ξαναγράψω τίποτε , βρε άμα δεν ξέρω εγω την κυταρίτιδα η γενικότερα ένας άντρας το γυναικείο σώμα ποιός θα το ξέρει ο τζάκ νόρις ?:rolf::rolf:
καλά μην το πάρει ο λόκος σας παραμύθι με το αλάτι :P, είπαμε δεν είναι πανάκεια το αλάτι και μάλιστα είναι αποδεδειγμένα ενα βασικό συστατικό , δεν χρειάζετε να το αποφεύγουμε όπως ο διάολος το λιβάνι , αλλα ούτε και να το δίνουμε να καταλαβαίνει στο πιάτο , ειδικα το καλοκαίρι με υψηλές θερμοκρασίες είναι πιο απαραίτητο γιατι αποβάλουμε με τον ιδρώτα και αφυδατωνόμαστε και ώς γνωστο ο υδρώτας δεν είναι νερό μόνο αλλα μέταλα και ιχνοστοιχεία

και αν θέλουμε να έχουμε μύς οι μύς λέμε ότι αποτελούνται απο 70% νερό , έφυγε το νερό πάπαλα οι μύς σουφρώνουν σαν μαραμένη μου γαρδένια , τα μέταλα εκτός απο τις κράμπες που βοηθάνε βοηθάν και στούς μυς μας να είναι πιο γεμάτοι και μην ακούω ότι θα μας κρατάει νερά το αλάτι νερα μπορεί να κρατάει αλλα μέσα στους μυς τα υποδόρεια έχουν να κάνουν και με το λίπος και όσο πιο πολύ λίπος έχουμε τόσο περισσότερα νερα κρατάμε , και το λίπος απο μόνο του έχει την ιδιότητα να κρατάει νερό .

ειδικα το καλοκαίρι είναι η καλύτερη εποχή για γράμωση πίνουμε πιο πολλα υγρά , τρώμε πιο ελαφρυα , υπάρχει το καρπούζι που είναι φρούτο που για τον όγκο του δεν έχει πολλες θερμίδες , φουσκώνει μόνο στιγμιαία βέβαια και ψάρι τέλειοι συνδιασμοί για δίαιτα και σαλάτες φούλ

και για να πώ και την αλήθεια μην κοροιδευόμαστε εδω μέσα , σας βοηθάμε να φτιαχτείτε όχι γιατι είμαστε καλοί χριστιανοί μην μας παρεξηγήσετε , αλλα νά , για να βλέπουμε στις παραλίες αυτα τα όμορφα ψάρια που ζούν στην ξηρά μιάς και το ψάρι είναι διαίτης :P:P:P:P:P




Hλία μου στα ΄πα εγώ ....συνδιασμός που σκοτώνει!!!!!!!!!!!!!! ....βλέπεις τί απήχηση έχουν τα λόγια σου!!!!!!!;)

voulaki
05-04-12, 11:44
καλημερα κοριτσακια, ολες γερες και δυνατες ελπιζω, εχω μια ερωτησουλα μαλλον για τις πιο εμπειρες:green:λοιπον, μου εχει πει η ελενιτσα στο σκουωτ να κατεβαινω οσο μπορω πιο κατω , πωπος στο πατωμα και ελευθερο με μπαρα. με δυσκολευει αρκετα το θεμα ισσοροπιας στο ελευθερο γιατι φορτωνω και κιλα να βγαινουν με δυσκολια τα τελευταια, και νομιζω πως θα πεσω πισω οταν φτανω πατωμα. την εκανα χθες στο σμιθ και την ευχαριστηθηκα πολυ αργα και μεχρι κατω, η τεχνικη μου ηταν πολυ καλη νομιζω, να την κανω ετσι? ξερω οτι ειναι καλυτερα ελευθερα, αλλα δεν εχω καλη ισσοροπια, αν ηταν κανονικα σκουωτ οκ αλλα στα φουλ θα πεσω καμμια ωρα και θα σκασω σαν καρπουζι;)

amst
05-04-12, 11:47
Καλημέρα!!

Σκέφτομαι να πάρω μια μπάλα πιλάτες (?), αυτές τις μεγάλες και ίσως και ένα λάστιχο. Να τα έχω γενικά και ειδικά τώρα στις διακοπές που δε θα πηγαίνω γυμν.
Τα βρίσκω γύρω στα 2ευρώ. Είναι όντως τόσο φθηνά ή θα είναι μάπα??

koukoutsaki
05-04-12, 11:48
καλημερα κοριτσακια, ολες γερες και δυνατες ελπιζω, εχω μια ερωτησουλα μαλλον για τις πιο εμπειρες:green:λοιπον, μου εχει πει η ελενιτσα στο σκουωτ να κατεβαινω οσο μπορω πιο κατω , πωπος στο πατωμα και ελευθερο με μπαρα. με δυσκολευει αρκετα το θεμα ισσοροπιας στο ελευθερο γιατι φορτωνω και κιλα να βγαινουν με δυσκολια τα τελευταια, και νομιζω πως θα πεσω πισω οταν φτανω πατωμα. την εκανα χθες στο σμιθ και την ευχαριστηθηκα πολυ αργα και μεχρι κατω, η τεχνικη μου ηταν πολυ καλη νομιζω, να την κανω ετσι? ξερω οτι ειναι καλυτερα ελευθερα, αλλα δεν εχω καλη ισσοροπια, αν ηταν κανονικα σκουωτ οκ αλλα στα φουλ θα πεσω καμμια ωρα και θα σκασω σαν καρπουζι;)

Voulaki καλημερα, δυστυχως στο δικο μου gym δεν υπαρχει smith( ουτε πρεσσα ποδιων) και αναγκαστικα το κανω ελευθερο με μπαρα. Παρολα αυτα δεν φτανω μεχρι τεεεερμα κατω πατωμα ,και για λογους ισορροπιας και για να μη σκισω τη μεση μου. Αν και δεν εχω δοκιμασει ποτε, φανταζομαι στο smith θα ναι πιο ευκολα τα πραγματα...Μηπως λεω μηπως να κανεις εκει αρχικα μεχρι να εξοικειωθεις και αργοτερα να περασεις στο ελευθερο?

koukoutsaki
05-04-12, 11:50
Καλημέρα!!

Σκέφτομαι να πάρω μια μπάλα πιλάτες (?), αυτές τις μεγάλες και ίσως και ένα λάστιχο. Να τα έχω γενικά και ειδικά τώρα στις διακοπές που δε θα πηγαίνω γυμν.
Τα βρίσκω γύρω στα 2ευρώ. Είναι όντως τόσο φθηνά ή θα είναι μάπα??

Αν εννοεις τη μεγαλη μεγαλη ,σε ζηλευω...μακαρι να ειχα κι αλλο χωρο....σε πιανουν πολυ καλα οι κοιλιακοι εκει απο οσο εχω δοκιμασει σε gyms.
2 ευρω η μεγαλη????που καλε???
καλα τα λαστιχα ειναι φθηνα, γυρω στα 15 ευρω κι εχουν διαβαθμισεις δυσκολιας.μια χαρα δε παθαινουν τιποτα

amst
05-04-12, 11:53
Αν εννοεις τη μεγαλη μεγαλη ,σε ζηλευω...μακαρι να ειχα κι αλλο χωρο....σε πιανουν πολυ καλα οι κοιλιακοι εκει απο οσο εχω δοκιμασει σε gyms.
2 ευρω η μεγαλη????που καλε???
καλα τα λαστιχα ειναι φθηνα, γυρω στα 15 ευρω κι εχουν διαβαθμισεις δυσκολιας.μια χαρα δε παθαινουν τιποτα

http://www.skroutz.gr/c/512/aerobics.html?order_dir=asc&page=1

στα λάστιχα, τι δυσκολίας πήρες?

koukoutsaki
05-04-12, 11:57
http://www.skroutz.gr/c/512/aerobics.html?order_dir=asc&page=1

στα λάστιχα, τι δυσκολίας πήρες?

τι λες ....τσαμπα πραμα!!!
πηρα απο τη γνωστη αλυσιδα καταστηματων αθλητικων ειδων στο Mall συγκεκριμενα , πριν κατι μηνες
ειχε 3 βαθμιδες δυσκολιας
πηρα τα μετρια
ειναι αρκετα σκληρα
14,90 νομιζω ειχα δωσει
κι εχω παρει και κατι βαρακια ποδιων που τα κλεινεις με χριτς χρατς στον αστραγαλο βαρους 1 κιλο καθενα
αυτα τα χω 2-3 χρονια αλλα ακομα πιο φθηνα ητανε

amst
05-04-12, 11:59
τι λες ....τσαμπα πραμα!!!
πηρα απο τη γνωστη αλυσιδα καταστηματων αθλητικων ειδων στο Mall συγκεκριμενα , πριν κατι μηνες
ειχε 3 βαθμιδες δυσκολιας
πηρα τα μετρια
ειναι αρκετα σκληρα
14,90 νομιζω ειχα δωσει
κι εχω παρει και κατι βαρακια ποδιων που τα κλεινεις με χριτς χρατς στον αστραγαλο βαρους 1 κιλο καθενα
αυτα τα χω 2-3 χρονια αλλα ακομα πιο φθηνα ητανε

αυτά είχα διαβάσει ότι δεν είναι καλό να τα χρησιμοποιούμε όταν τρέχουμε ή κάνω λάθος? Δάφνη εσύ με την Ελένη δεν το λέγατε?

xelashai
05-04-12, 12:01
αυτά είχα διαβάσει ότι δεν είναι καλό να τα χρησιμοποιούμε όταν τρέχουμε ή κάνω λάθος? Δάφνη εσύ με την Ελένη δεν το λέγατε?

yes..:green:..την εκανα κ εγω αυτη τη βλακεια με τα βαρακια....
δεν ειναι καλα γ τα γονατα...

koukoutsaki
05-04-12, 12:03
Εγω για ασκησεις τυπου πιλατες τα χρησιμοποιουσα
τωρα καπου τα χω καταχωνιασμενα
η αληθεια εινια οτι δεν τα πολυχωνευα:P
αλλα τα λαστιχα μια χαρα χωρανε παντου τα παιρνεις παντου
κ το καλοκαιρι αυτα θα με σωσουν

koukoutsaki
05-04-12, 13:19
gymaki ola kala??δε πιστευω να φυγω χωρις να σε ευχηθω ε?:unsure:

grace
05-04-12, 14:16
το αλάτι κορίτσια είναι ενα βασικότατο συστατικό όπως και άλλα μέταλα , πχ μαγνήσιο, κάλιο , και δεν πρέπει να μας απασχολεί αν δεν υπάρχει λόγος η ιατρικό ιστορικό που πρέπει να αποφεύγεται .
απλα δεν κάνει καλό σε μεγάλες ποσότητες η να κάνουμε τα φαγητα χιονισμένα απο το αλάτι , χωρίς αλάτι δεν έχουμε ένταση ούτε στις προπονήσεις και μειώνετε η πίεση μας και ενέργεια , ενω δεν είναι θέμα θερμίδων παρ όλα αυτα μας δίνει ένταση και στις προπονήσεις
απλα όπως με πολλα πράματα είναι θέμα συνήθειας αν πχ τρώμε πολύ αλμυρα τα κανονικά φαγητα θα μας φαίνονται ανάλατα , η αν φάμε γλυκό και μετα πιούμε καφε όπως τον πίνουμε αντίστοιχα θα μας φαίνετε πικρός .

η κυταρίτιδα είναι ενα θέμα που έχει να κάνει και με την προδιάθεση αλλα σιγα να μην φταίει το αλάτι , η προπόνηση και η ένταση που θα μας δώσει να βγάζουμε δυνατές προπονήσεις σε συνδιασμό με μια ισοροπημένη διατροφή σύμφωνα με τούς στόχους μας , αρκετό νερό και τα συμπτώματα κυταρίτιδας μειώνονται
και επειδή η κυταρίτιδα είναι νεκρα κύταρα λίπους υποδόρια , ενα μασάζ και τοπικά μια κρέμα αφού την εφαρμόζετε σωστα μετα απο ενα καθαρισμό με ένα απλό σαπούνι με φύκια , μπορεί να βελτιώσει την εικόνα του δέρματος , γιατι ενω μειώνετε το λίπος και φτιάχνετε ενα ωραίο μυώδες σώμα , αν προσπαθείτε να φύγει και η κυταρίτιδα φτάνοντας σε ακρότητες , τότε χαλάτε ότι με κόπο φτιάχνετε , γιατι η κυταρίτιδα μεχρι ένα σημείο καλά μετα θέλει εξωτερική υποβοήθηση , αν και πιστεύω εδω όσες λ'έτε για κυταρίτιδα , ούτε καν φαίνετε , αλλα να , νά χαμε να λεγαμε που λένε .

οπότε αν κρατιέτε η πρόσληψη σε νορμάλ επίπεδα και όπου χρειάζετε , αν και οι περισσότερες τροφές περιέχουν φυσικό αλάτι και περισσότερο οι επεξεργασμένες , το ελατώνουμε σταδιακά όσοι τρώνε πολύ και μετα συνηθίζουμε και δεν μας φαίνονται ανάλατα τα λιγότερο αλατισμένα φαγητα
γι αυτο μην φταίει ο γάιδαρος και μείς βαράμε το σαμάρι :P

Αχαχαχα! :):) Πεθαινω που ξερεις πιο πολλα απο μας και το εχεις ψαξει τοοσο διεξοδικα! :P
Κατι τετοιοι σαν εσενα υπαρχουν στην παραλια που ξερουν τοσες λεπτομερειες... που και μια λακουβιτσα να εχουμε την παρατηρουν και την σχολιαζουν!
Δεν εννοω οτι το κανεις εσυ προσωπικα αλλα πλεον μας εχετε κανει υστερικες σε αυτο το θεμα! :shock:
Anyway ειναι πολυ σωστα αυτα που λες! Και να συμπηρωσω οτι η κυτταριτιδα ειναι και ορμονικο προβλημα... δεν παει να παλευουμε 100 χρονια, αν εχεις ορμονικα προβληματα σε ταλαιπωρει!

eli_din3
05-04-12, 14:18
Αχαχαχα! :):) Πεθαινω που ξερεις πιο πολλα απο μας και το εχεις ψαξει τοοσο διεξοδικα! :P
Κατι τετοιοι σαν εσενα υπαρχουν στην παραλια που ξερουν τοσες λεπτομερειες... που και μια λακουβιτσα να εχουμε την παρατηρουν και την σχολιαζουν!
Δεν εννοω οτι το κανεις εσυ προσωπικα αλλα πλεον μας εχετε κανει υστερικες σε αυτο το θεμα! :shock:
Anyway ειναι πολυ σωστα αυτα που λες! Και να συμπηρωσω οτι η κυτταριτιδα ειναι και ορμονικο προβλημα... δεν παει να παλευουμε 100 χρονια, αν εχεις ορμονικα προβληματα σε ταλαιπωρει!

α πολυ χαρηκα τωρα :P τελεια ουουουοου

koukoutsaki
05-04-12, 14:20
Α καταλαβα στην εγκυμοσυνη δηλαδη που οι ορμονες τρλλαινονται οσο σωστα κ να τρωμε θα γινουμε σαν σεληνιακα τοπία....:unsure::unsure::unsure:

TRIANTAFYLLOU
05-04-12, 16:44
Αχαχαχα! :):) Πεθαινω που ξερεις πιο πολλα απο μας και το εχεις ψαξει τοοσο διεξοδικα! :P
Κατι τετοιοι σαν εσενα υπαρχουν στην παραλια που ξερουν τοσες λεπτομερειες... που και μια λακουβιτσα να εχουμε την παρατηρουν και την σχολιαζουν!
Δεν εννοω οτι το κανεις εσυ προσωπικα αλλα πλεον μας εχετε κανει υστερικες σε αυτο το θεμα! :shock:
Anyway ειναι πολυ σωστα αυτα που λες! Και να συμπηρωσω οτι η κυτταριτιδα ειναι και ορμονικο προβλημα... δεν παει να παλευουμε 100 χρονια, αν εχεις ορμονικα προβληματα σε ταλαιπωρει!

σιγα μην είμαι απο αυτούς που θα κολήσουν σε μια λακουβίτσα η σε λίγο κυταρίτιδα σε μια γυναίκα :P, ακόμα και αυτα έχουν την ομορφιά τους όταν μια γυναίκα έχει τύπο και θηλυκότητα , μόνο τα τραβέλια δεν έχουν κυταρίτιδα και τι έγινε είναι καλύτερα απο γυναίκα μήπως?
και όποιος επεσημαίνει σε μια γυναίκα κάτι αρνητικό όπως η κυταρίτιδα , μάλλον κάτι άλλο υποδηλώνει ότι θέλει να κρατάει χαμηλή την αυτοπεποίθησή της λόγω ανασφάλειας μην του την κάνει , αλλα αν την τονώσει κάποιος άλλος το ηθικό , τότε το φύλο πορείας το έχει δεδομένο ο μάγκας και μετα θα γρατζουνάει στην πόρτα της :P:P:P

στο δια ταύτα , όταν ασχολούμε κοντα στα 29 χρόνια με την σωματοδόμηση και 24 χρόνια εχω γυμναστήριο βλάκας να είναι κάποιος κάτι θα μάθει.

όταν λοιπόν γνωρίζω κάτι που απασχολεί τις γυναίκες , ποιός ο λόγος να μην το πώ ειδικα σε ένα τόπικ γυναικείο να ενισχύσω λίγο την ελένη που παίζει μόνη της μπάλα , γιατι μπορεί κάποια ενω έχει ενα όμορφο σώμα εξαιτίας της κυταρίτιδας να φτάνει σε ακρότητες νομίζοντας έτσι θα την διώξει , με αποτέλεσμα να χαλάει την δουλειά και προσπάθεια που έκανε στο σώμα της και να το καταβολίζει .

γι αυτο θεωρώ αμαρτία να μην το πώ εφόσον το ξέρω και κάνω και λίγο χαβαλέ μιάς και όταν απευθυνόμαστε σε γυναίκες δεν γίνετε να μην σας πειράξουμε και λίγο , άλλωστε δεν γράφω και στην επιστημονική κοινότητα , ούτε είμαι κανένας του πανεπιστημίου ,σε ενα φόρουμ που αφορα την σωματοδόμηση γράφουμε και σημασία έχει η ουσία και αποτελεσματικότητα αυτών που λέμε και να κάνουμε την ζωή μας πιο εύκολη

και η γυμναστική και σωστή διατροφή ενω είναι ενα μέσον για ποιότητα ζωής και μείωση του στρές , μην δημιουργούμε επιπλέον άγχος , ενω τα πράματα είναι απλα και κατανοητά :thumbup:

koukoutsaki
05-04-12, 16:47
σιγα μην είμαι απο αυτούς που θα κολήσουν σε μια λακουβίτσα η σε λίγο κυταρίτιδα σε μια γυναίκα :P, ακόμα και αυτα έχουν την ομορφιά τους όταν μια γυναίκα έχει τύπο και θηλυκότητα , μόνο τα τραβέλια δεν έχουν κυταρίτιδα και τι έγινε είναι καλύτερα απο γυναίκα μήπως?
και όποιος επεσημαίνει σε μια γυναίκα κάτι αρνητικό όπως η κυταρίτιδα , μάλλον κάτι άλλο υποδηλώνει ότι θέλει να κρατάει χαμηλή την αυτοπεποίθησή της λόγω ανασφάλειας μην του την κάνει , αλλα αν την τονώσει κάποιος άλλος το ηθικό , τότε το φύλο πορείας το έχει δεδομένο ο μάγκας και μετα θα γρατζουνάει στην πόρτα της :P:P:P

στο δια ταύτα , όταν ασχολούμε κοντα στα 29 χρόνια με την σωματοδόμηση και 24 χρόνια εχω γυμναστήριο βλάκας να είναι κάποιος κάτι θα μάθει.

όταν λοιπόν γνωρίζω κάτι που απασχολεί τις γυναίκες , ποιός ο λόγος να μην το πώ ειδικα σε ένα τόπικ γυναικείο να ενισχύσω λίγο την ελένη που παίζει μόνη της μπάλα , γιατι μπορεί κάποια ενω έχει ενα όμορφο σώμα εξαιτίας της κυταρίτιδας να φτάνει σε ακρότητες νομίζοντας έτσι θα την διώξει , με αποτέλεσμα να χαλάει την δουλειά και προσπάθεια που έκανε στο σώμα της και να το καταβολίζει .

γι αυτο θεωρώ αμαρτία να μην το πώ εφόσον το ξέρω και κάνω και λίγο χαβαλέ μιάς και όταν απευθυνόμαστε σε γυναίκες δεν γίνετε να μην σας πειράξουμε και λίγο , άλλωστε δεν γράφω και στην επιστημονική κοινότητα , ούτε είμαι κανένας του πανεπιστημίου ,σε ενα φόρουμ που αφορα την σωματοδόμηση γράφουμε και σημασία έχει η ουσία και αποτελεσματικότητα αυτών που λέμε και να κάνουμε την ζωή μας πιο εύκολη

και η γυμναστική και σωστή διατροφή ενω είναι ενα μέσον για ποιότητα ζωής και μείωση του στρές , μην δημιουργούμε επιπλέον άγχος , ενω τα πράματα είναι απλα και κατανοητά :thumbup:

θεοςςςςςς
παλιοτερα μου ειχε συμβει

eli_din3
05-04-12, 16:55
σιγα μην είμαι απο αυτούς που θα κολήσουν σε μια λακουβίτσα η σε λίγο κυταρίτιδα σε μια γυναίκα :P, ακόμα και αυτα έχουν την ομορφιά τους όταν μια γυναίκα έχει τύπο και θηλυκότητα , μόνο τα τραβέλια δεν έχουν κυταρίτιδα και τι έγινε είναι καλύτερα απο γυναίκα μήπως?
και όποιος επεσημαίνει σε μια γυναίκα κάτι αρνητικό όπως η κυταρίτιδα , μάλλον κάτι άλλο υποδηλώνει ότι θέλει να κρατάει χαμηλή την αυτοπεποίθησή της λόγω ανασφάλειας μην του την κάνει , αλλα αν την τονώσει κάποιος άλλος το ηθικό , τότε το φύλο πορείας το έχει δεδομένο ο μάγκας και μετα θα γρατζουνάει στην πόρτα της :P:P:P

στο δια ταύτα , όταν ασχολούμε κοντα στα 29 χρόνια με την σωματοδόμηση και 24 χρόνια εχω γυμναστήριο βλάκας να είναι κάποιος κάτι θα μάθει.

όταν λοιπόν γνωρίζω κάτι που απασχολεί τις γυναίκες , ποιός ο λόγος να μην το πώ ειδικα σε ένα τόπικ γυναικείο να ενισχύσω λίγο την ελένη που παίζει μόνη της μπάλα , γιατι μπορεί κάποια ενω έχει ενα όμορφο σώμα εξαιτίας της κυταρίτιδας να φτάνει σε ακρότητες νομίζοντας έτσι θα την διώξει , με αποτέλεσμα να χαλάει την δουλειά και προσπάθεια που έκανε στο σώμα της και να το καταβολίζει .

γι αυτο θεωρώ αμαρτία να μην το πώ εφόσον το ξέρω και κάνω και λίγο χαβαλέ μιάς και όταν απευθυνόμαστε σε γυναίκες δεν γίνετε να μην σας πειράξουμε και λίγο , άλλωστε δεν γράφω και στην επιστημονική κοινότητα , ούτε είμαι κανένας του πανεπιστημίου ,σε ενα φόρουμ που αφορα την σωματοδόμηση γράφουμε και σημασία έχει η ουσία και αποτελεσματικότητα αυτών που λέμε και να κάνουμε την ζωή μας πιο εύκολη

και η γυμναστική και σωστή διατροφή ενω είναι ενα μέσον για ποιότητα ζωής και μείωση του στρές , μην δημιουργούμε επιπλέον άγχος , ενω τα πράματα είναι απλα και κατανοητά :thumbup:


ναι σωστη διατροφη σωσστη διατροφη αλλα θελουμε και ενα γλυκακι που και που :( (στην περιπτωση μου μια στις 2 βδομαδες)

koukoutsaki
05-04-12, 17:02
ναι σωστη διατροφη σωσστη διατροφη αλλα θελουμε και ενα γλυκακι που και που :( (στην περιπτωση μου μια στις 2 βδομαδες)

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

TRIANTAFYLLOU
05-04-12, 17:30
ναι σωστη διατροφη σωσστη διατροφη αλλα θελουμε και ενα γλυκακι που και που :( (στην περιπτωση μου μια στις 2 βδομαδες)

και το γλυκάκι στο πρόγραμμα είναι , απλα παίζει ρόλο το τάιμινκ με τι θα συνδιαστεί και το είδος βέβαια (άλλα όταν μιλάμε για απόλαυση τότε απλα θα φάμε αυτό που μας αρέσει , όπως λέει η παροιμία αν είναι να τουρκέψεις να γίνεις Αγάς μην γίνεις γύφτος:P)
όταν τρώμε ενα γλυκό μετα το φαγητό , αυτό έχει σαν αποτέλεσμα τα λιπαρα και γενικά όλα τα συστατικά που περιέχει το γεύμα μας η ινσουλίνη που εκρίνετε απο το γλυκό (μιάς και την παρομοιάζω σαν τον αποθηκάριο ) ότι βρεί το πάει στην ανάλογη αποθήκη και το λίπος θα το βάλει στις λιποαποθήκες , τις πρωτείνες στούς μυς , έτσι απλα να καταλαβαινόμαστε , γι αυτό όποιος θέλει να βάλει κιλά και μου λέει τρώω αλλα δεν βάζω , λέω φάε ρε συ και κανένα γλυκό μετα το φαγητό , μην πάς με τον σταυρό στα χέρια και περιμένεις να βάλεις

αν λοιπόν το γλυκό το φάμε όχι μετα το γεύμα η το γεύμα δεν περιέχει λιπαρα και είναι καθαρό απο λίπη και φούλ υδατάνθρακα , η ζημιά είναι μικρότερη και αν το γλυκό δεν έχει καθόλου λιπαρα και είναι πολύ ελάχιστα η όπως τα γλυκά κουταλιού που περισσότερο είναι ζάχαρη και το φάμε σε χρόνο ενδιάμεσα απο τα γεύματα και δεν συνδιαστεί με λίπος , αμελητέα η ζημια και άλλωστε είναι κάτι που το βλέπει η καθεμια στο σώμα της .

η αν κάποια γυμνάζετε σκληρά και βλέπει αστεράκια μετα την προπόνηση με βάρη η την έντονη αεροβική και φάει κανένα γλυκό σιγα μην καταλάβει τίποτε , μόνο καλό θα κάνει και θα ανοίξει το μάτι , άλλωστε η Ελένη που σας είχε πεί ότι μπορείτε να φάτε και κανένα γλυκό ενοούσε υπο προυποθέσεις
και όταν γυμναζόμαστε κανονικα δικαιούμαστε και δεν θα μας χαλάσει

απο κεί και πέρα παίζει ρόλο και ο σωματότυπος της καθε μιάς η δραστηριότητα που κάνει πόσο έντονη είναι ο τρόπος ζωής και οι εξωαθλητικές δραστηριότες , ενοώ η εργασία αν πχ μετακινείτε με τα πόδια με ποδήλατο η αμάξι (εξηγω μην πάει σε τίποτε πονηρό το μυαλό σας :P), ενοώ διαφοροποιούνται οι απαιτήσεις σε θερμίδες και μια καλή λύση πχ για το καλοκαίρι είναι το παγωτό που δροσίζει αλλα και ικανοποιεί την επιθυμία για γλυκό , ειδικα αν κάποια λιώνει στην παραλία και παίζει ρακέτες η βόλευ , δεν παθαίνει κάτι παρα μόνο καλό θα κάνει , ειδικα αν είναι και γρανίτα που είναι πιο λάιτ ακόμα καλύτερα
με λίγα λόγια παίζει ρόλο και το σύνολο των συστατικών που λαμβάνουμε στην διάρκεια της μέρας , μην τρώμε γενικα σαβούρα και μετα λέμε το γλυκό μας πείραξε :P

katerina.
05-04-12, 20:29
αχ βρε λενακι λειπεις ....και επικρατει ΝΕΚΡΑ ...:( !!!!!!!!!που ειναι οι μερες που δεν βαζαμε γλωσσα μεσα μας!!...ελπιζω συντομα να εισαι και παλι κοντα ΜΑΣ!!!!!!!!!!!;)

marvin
05-04-12, 20:31
και το γλυκάκι στο πρόγραμμα είναι , απλα παίζει ρόλο το τάιμινκ με τι θα συνδιαστεί και το είδος βέβαια (άλλα όταν μιλάμε για απόλαυση τότε απλα θα φάμε αυτό που μας αρέσει , όπως λέει η παροιμία αν είναι να τουρκέψεις να γίνεις Αγάς μην γίνεις γύφτος:P)
όταν τρώμε ενα γλυκό μετα το φαγητό , αυτό έχει σαν αποτέλεσμα τα λιπαρα και γενικά όλα τα συστατικά που περιέχει το γεύμα μας η ινσουλίνη που εκρίνετε απο το γλυκό (μιάς και την παρομοιάζω σαν τον αποθηκάριο ) ότι βρεί το πάει στην ανάλογη αποθήκη και το λίπος θα το βάλει στις λιποαποθήκες , τις πρωτείνες στούς μυς , έτσι απλα να καταλαβαινόμαστε , γι αυτό όποιος θέλει να βάλει κιλά και μου λέει τρώω αλλα δεν βάζω , λέω φάε ρε συ και κανένα γλυκό μετα το φαγητό , μην πάς με τον σταυρό στα χέρια και περιμένεις να βάλεις

αν λοιπόν το γλυκό το φάμε όχι μετα το γεύμα η το γεύμα δεν περιέχει λιπαρα και είναι καθαρό απο λίπη και φούλ υδατάνθρακα , η ζημιά είναι μικρότερη και αν το γλυκό δεν έχει καθόλου λιπαρα και είναι πολύ ελάχιστα η όπως τα γλυκά κουταλιού που περισσότερο είναι ζάχαρη και το φάμε σε χρόνο ενδιάμεσα απο τα γεύματα και δεν συνδιαστεί με λίπος , αμελητέα η ζημια και άλλωστε είναι κάτι που το βλέπει η καθεμια στο σώμα της .

η αν κάποια γυμνάζετε σκληρά και βλέπει αστεράκια μετα την προπόνηση με βάρη η την έντονη αεροβική και φάει κανένα γλυκό σιγα μην καταλάβει τίποτε , μόνο καλό θα κάνει και θα ανοίξει το μάτι , άλλωστε η Ελένη που σας είχε πεί ότι μπορείτε να φάτε και κανένα γλυκό ενοούσε υπο προυποθέσεις
και όταν γυμναζόμαστε κανονικα δικαιούμαστε και δεν θα μας χαλάσει

απο κεί και πέρα παίζει ρόλο και ο σωματότυπος της καθε μιάς η δραστηριότητα που κάνει πόσο έντονη είναι ο τρόπος ζωής και οι εξωαθλητικές δραστηριότες , ενοώ η εργασία αν πχ μετακινείτε με τα πόδια με ποδήλατο η αμάξι (εξηγω μην πάει σε τίποτε πονηρό το μυαλό σας :P), ενοώ διαφοροποιούνται οι απαιτήσεις σε θερμίδες και μια καλή λύση πχ για το καλοκαίρι είναι το παγωτό που δροσίζει αλλα και ικανοποιεί την επιθυμία για γλυκό , ειδικα αν κάποια λιώνει στην παραλία και παίζει ρακέτες η βόλευ , δεν παθαίνει κάτι παρα μόνο καλό θα κάνει , ειδικα αν είναι και γρανίτα που είναι πιο λάιτ ακόμα καλύτερα
με λίγα λόγια παίζει ρόλο και το σύνολο των συστατικών που λαμβάνουμε στην διάρκεια της μέρας , μην τρώμε γενικα σαβούρα και μετα λέμε το γλυκό μας πείραξε :P

:clap::clap::clap:Παντα προθυμος και παντα ευαναγνωστος!!!!

marvin
05-04-12, 20:46
καλημερα κοριτσακια, ολες γερες και δυνατες ελπιζω, εχω μια ερωτησουλα μαλλον για τις πιο εμπειρες:green:λοιπον, μου εχει πει η ελενιτσα στο σκουωτ να κατεβαινω οσο μπορω πιο κατω , πωπος στο πατωμα και ελευθερο με μπαρα. με δυσκολευει αρκετα το θεμα ισσοροπιας στο ελευθερο γιατι φορτωνω και κιλα να βγαινουν με δυσκολια τα τελευταια, και νομιζω πως θα πεσω πισω οταν φτανω πατωμα. την εκανα χθες στο σμιθ και την ευχαριστηθηκα πολυ αργα και μεχρι κατω, η τεχνικη μου ηταν πολυ καλη νομιζω, να την κανω ετσι? ξερω οτι ειναι καλυτερα ελευθερα, αλλα δεν εχω καλη ισσοροπια, αν ηταν κανονικα σκουωτ οκ αλλα στα φουλ θα πεσω καμμια ωρα και θα σκασω σαν καρπουζι;)


Καλησπερα Βουλακι μας θα σου προτινα να ξεκινησεις ελευθερο σκουωτ με κιλα που τα εχεις.Ειναι λογικο αν δεν ξερεις την τεχνικη να σε δυσκολευουν τα πολλα κιλα,Τα ελευθερα βαρη προσωπικα πιστευω οτι αποδιδουν καλυτερα καθως χρησιμοποιεις ολο το σωμα για να εκτελεσεις μια ασκηση συνεπως για να κρατησεις σωστη σταση κσι ισοροπια σφιγγεις και γυμναζεις περισσοτερα σημεια!!
Αν παλι σε βολευει η σμιθ ,μια χαρα ειναι και αυτη!!:thumbup:

voulaki
05-04-12, 22:05
Καλησπερα Βουλακι μας θα σου προτινα να ξεκινησεις ελευθερο σκουωτ με κιλα που τα εχεις.Ειναι λογικο αν δεν ξερεις την τεχνικη να σε δυσκολευουν τα πολλα κιλα,Τα ελευθερα βαρη προσωπικα πιστευω οτι αποδιδουν καλυτερα καθως χρησιμοποιεις ολο το σωμα για να εκτελεσεις μια ασκηση συνεπως για να κρατησεις σωστη σταση κσι ισοροπια σφιγγεις και γυμναζεις περισσοτερα σημεια!!
Αν παλι σε βολευει η σμιθ ,μια χαρα ειναι και αυτη!!:thumbup:
Μαρβιν, κουκουτσακι σας ευχαριστω για τα φώτα σας θα κάνω σκουωτ για κανά μήνα στη σμιθ, αποφάσισα για την τεχνική πιο πολυκαι με πιάνει απο προχθές είμαι ακόμη φουλ πιασμενη απο τη μέση και κάτω , οπότε θα παω έτσι και το αλλάζω στην πορεια

marvin
05-04-12, 22:12
Μαρβιν, κουκουτσακι σας ευχαριστω για τα φώτα σας θα κάνω σκουωτ για κανά μήνα στη σμιθ, αποφάσισα για την τεχνική πιο πολυκαι με πιάνει απο προχθές είμαι ακόμη φουλ πιασμενη απο τη μέση και κάτω , οπότε θα παω έτσι και το αλλάζω στην πορεια

Μπορεις ακομα για να μην ''φευγεις '' να βαζεις τις φτερνες σου να πατανε πανω σε πλακες..ισα να ανασηκωνονται!!;)

voulaki
05-04-12, 22:16
Μπορεις ακομα για να μην ''φευγεις '' να βαζεις τις φτερνες σου να πατανε πανω σε πλακες..ισα να ανασηκωνονται!!;)
Α δεν το ήξερα αυτο το κόλπο, θα το δοκιμάσω απο βδομάδα να δώ μήπως με βολεύει καλυτερα

amst
05-04-12, 22:52
σιγα μην είμαι απο αυτούς που θα κολήσουν σε μια λακουβίτσα η σε λίγο κυταρίτιδα σε μια γυναίκα :P, ακόμα και αυτα έχουν την ομορφιά τους όταν μια γυναίκα έχει τύπο και θηλυκότητα , μόνο τα τραβέλια δεν έχουν κυταρίτιδα και τι έγινε είναι καλύτερα απο γυναίκα μήπως?
και όποιος επεσημαίνει σε μια γυναίκα κάτι αρνητικό όπως η κυταρίτιδα , μάλλον κάτι άλλο υποδηλώνει ότι θέλει να κρατάει χαμηλή την αυτοπεποίθησή της λόγω ανασφάλειας μην του την κάνει , αλλα αν την τονώσει κάποιος άλλος το ηθικό , τότε το φύλο πορείας το έχει δεδομένο ο μάγκας και μετα θα γρατζουνάει στην πόρτα της :P:P:P

στο δια ταύτα , όταν ασχολούμε κοντα στα 29 χρόνια με την σωματοδόμηση και 24 χρόνια εχω γυμναστήριο βλάκας να είναι κάποιος κάτι θα μάθει.

όταν λοιπόν γνωρίζω κάτι που απασχολεί τις γυναίκες , ποιός ο λόγος να μην το πώ ειδικα σε ένα τόπικ γυναικείο να ενισχύσω λίγο την ελένη που παίζει μόνη της μπάλα , γιατι μπορεί κάποια ενω έχει ενα όμορφο σώμα εξαιτίας της κυταρίτιδας να φτάνει σε ακρότητες νομίζοντας έτσι θα την διώξει , με αποτέλεσμα να χαλάει την δουλειά και προσπάθεια που έκανε στο σώμα της και να το καταβολίζει .

γι αυτο θεωρώ αμαρτία να μην το πώ εφόσον το ξέρω και κάνω και λίγο χαβαλέ μιάς και όταν απευθυνόμαστε σε γυναίκες δεν γίνετε να μην σας πειράξουμε και λίγο , άλλωστε δεν γράφω και στην επιστημονική κοινότητα , ούτε είμαι κανένας του πανεπιστημίου ,σε ενα φόρουμ που αφορα την σωματοδόμηση γράφουμε και σημασία έχει η ουσία και αποτελεσματικότητα αυτών που λέμε και να κάνουμε την ζωή μας πιο εύκολη

και η γυμναστική και σωστή διατροφή ενω είναι ενα μέσον για ποιότητα ζωής και μείωση του στρές , μην δημιουργούμε επιπλέον άγχος , ενω τα πράματα είναι απλα και κατανοητά :thumbup:


θες να γίνεις το αγόρι μου?? :green::green::green::green:

εντάξει, οφ... σβήστε με!! αλλά δεν κρατήθηκα!!

marvin
05-04-12, 23:09
θες να γίνεις το αγόρι μου?? :green::green::green::green:

εντάξει, οφ... σβήστε με!! αλλά δεν κρατήθηκα!!

Επετρεψε μου...!!!!!:bowdown::bowdown::bowdown:

marvin
05-04-12, 23:35
Κοριτσια θα ηθελα μια χαρη!!!!Σε αυτο το τοπικ ο Devil διατυπωσε μια πολυ καλη ιδεα....http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?3011-%CE%9F%CE%B9-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%83%CE%B1%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-%CE%BD%CE%AD%CE%BF-%CF%86%CF%8C%CF%81%CE%BF%CF%85%CE%BC&p=549597&viewfull=1#post549597

Ομως για να το κανει πραγματικοτητα ζηταει συμετοχες...αποια νομιζει οτι θα ειχε οφελος..που θα ειχε....απο μια τετοια κινηση ας το γραψει!!!!:toast:

:turtle::turtle::turtle:

TRIANTAFYLLOU
05-04-12, 23:51
θες να γίνεις το αγόρι μου?? :green::green::green::green:

εντάξει, οφ... σβήστε με!! αλλά δεν κρατήθηκα!!


ε δεν παίζεσαι :shock:με γέμισες ανάμεικτα συναισθήματα με έκανες και γέλασα (απο χαρά ενοώ) με τον αυθορμητισμό σου και με κοκκίνησες ντράπηκα :):oops::P
αλλα ξέρω γιατι το λές , συμφεροντολογικά σκεφτηκες αυτός θα με λιώσει θα με βάλει να κάνω καύσεις (ενοώ στην αερόβια γιατι εδω έχουμε και πονηρούλια )
απο την άλλη έχω γράψει παλιότερα και επιβεβαιώνετε πως οι γυναίκες είστε του αυτιού , δηλαδή σας αρέσει να ακούτε σε αντίθεση με μας που είμαστε του ματιού περισσότερο αν και αυτα παίζουν ,ανάλογα τι σου βγάζει ο άλλος η η άλλη

οπότε ο καθένας θα μπορούσε να λέει ωραία λόγια ειδικα αν κάποιος είναι και μορφωμένος να πεί ωραία αυτα που θέλει να ακούσει μια γυναίκα αλλα να μην τα πιστεύει και εκεί την πατάτε , εγω βέβαια ούτε μορφωμένος είμαι (έχω ξαναπεί το δημοτικό με μέσον το έβγαλα πήγαινα αυγα στο δάσκαλο και κότες:P:P)και αν δεν με γνωρίζαν πολλα άτομα δεν θα έγραφα έτσι γιατι με το δίκιο τους θα με λέγαν , ρε σύ άραξε πολύ παραμύθι λές και δε λέει να γινόμαστε ρόμπες .
αλλα καλα θα είναι να βρεθούμε σε κανένα αγώνα όπως βρισκόμαστε με τα παιδια απο κοντα , εκεί θα περάσουμε καλα και θα πέσει πολύ γέλιο και να σου πώ το ναί απο κοντά :toast::toast:

katerina.
05-04-12, 23:59
ε δεν παίζεσαι :shock:με γέμισες ανάμεικτα συναισθήματα με έκανες και γέλασα (απο χαρά ενοώ) με τον αυθορμητισμό σου και με κοκκίνησες ντράπηκα :):oops::P
αλλα ξέρω γιατι το λές , συμφεροντολογικά σκεφτηκες αυτός θα με λιώσει θα με βάλει να κάνω καύσεις (ενοώ στην αερόβια γιατι εδω έχουμε και πονηρούλια )
απο την άλλη έχω γράψει παλιότερα και επιβεβαιώνετε πως οι γυναίκες είστε του αυτιού , δηλαδή σας αρέσει να ακούτε σε αντίθεση με μας που είμαστε του ματιού περισσότερο αν και αυτα παίζουν ,ανάλογα τι σου βγάζει ο άλλος η η άλλη

οπότε ο καθένας θα μπορούσε να λέει ωραία λόγια ειδικα αν κάποιος είναι και μορφωμένος να πεί ωραία αυτα που θέλει να ακούσει μια γυναίκα αλλα να μην τα πιστεύει και εκεί την πατάτε , εγω βέβαια ούτε μορφωμένος είμαι (έχω ξαναπεί το δημοτικό με μέσον το έβγαλα πήγαινα αυγα στο δάσκαλο και κότες:P:P)και αν δεν με γνωρίζαν πολλα άτομα δεν θα έγραφα έτσι γιατι με το δίκιο τους θα με λέγαν , ρε σύ άραξε πολύ παραμύθι λές και δε λέει να γινόμαστε ρόμπες .
αλλα καλα θα είναι να βρεθούμε σε κανένα αγώνα όπως βρισκόμαστε με τα παιδια απο κοντα , εκεί θα περάσουμε καλα και θα πέσει πολύ γέλιο και να σου πώ το ναί απο κοντά :toast::toast:


ηλια με αυτα που λες .....κανεις λιωμα ολα τα κοριτσια του φορουμ και μετα θα εχουμε ΜΑΧΑΙΡΩΜΑΤΑ ποια θα σε πρωτοπαρει!!!!!!!!:green:

TRIANTAFYLLOU
06-04-12, 00:23
ηλια με αυτα που λες .....κανεις λιωμα ολα τα κοριτσια του φορουμ και μετα θα εχουμε ΜΑΧΑΙΡΩΜΑΤΑ ποια θα σε πρωτοπαρει!!!!!!!!:green:

ρε κατερινούλα και σε είχα σε εκτίμηση σταματήστε να με δουλεύετε :P, εγω έτσι μιλάω και μιλούσα πάντα και εκτός των άλλων είμαι και σιτεμένος , εσείς είστε φρεσκαδούρες που να τα βγάλω πέρα , έχω πρόβλημα μετα το πέμπτο σετ με πιάνει ο ύπνος :P:P

dorita
06-04-12, 00:42
οπότε ο καθένας θα μπορούσε να λέει ωραία λόγια ειδικα αν κάποιος είναι και μορφωμένος να πεί ωραία αυτα που θέλει να ακούσει μια γυναίκα αλλα να μην τα πιστεύει και εκεί την πατάτε

κ. Ηλια αρχικως ευχαριστουμε για ολα τα ποστς εδω μεσα...τα γραφετε πολυ ωραια κ παντα με σεβασμο προς τις γυναικες!!!
κατα δευτερον τους ειδαμε κ τους μορφωμενους!!!

TRIANTAFYLLOU
06-04-12, 00:49
κ. Ηλια αρχικως ευχαριστουμε για ολα τα ποστς εδω μεσα...τα γραφετε πολυ ωραια κ παντα με σεβασμο προς τις γυναικες!!!
κατα δευτερον τους ειδαμε κ τους μορφωμενους!!!

σ αυτο δεν έχεις άδικο ντορίτα η κατάντια του κόσμου και τα δεινά οφείλονται σε μορφωμένους χωρίς συνείδηση και χωρίς κοινωνική μόρφωση , γιατι αυτοί κυβερνάν και έχουν καίριες θέσεις , ούτε ο τσομπάνης που βόσκει πρόβατα , ούτε ο αγρότης , ούτε ο οικοδόμος και ο κάθε βιοπαλαιστής . τραγική ειρωνεία βέβαια αλλα έτσι είναι πάνω απ όλα άνθρωποι πρέπει να είναι και κοντα στα λαμόγια παίρνει η μπάλα και ανθρώπους μορφωμένους με ήθος και ανθρωπιά

και ευχαριστω για τα καλά σου λόγια , απλα με επιφύλαξη έγραψα κάποια πράγματα που μπορεί να φανούν χρήσιμα εδω και λέω με επιφύλαξη γιατι είναι ενα γυναικείο τόπικ γράφετε τα δικά σας και δεν μ αρέσει να γίνομαι ο σαλιάρης εδω μέσα , απλα αν θα γράψω κάτι δεν γίνετε να μην σας πειράξω και λίγο δεν έχει νοστιμιά , θα είναι σαν να γράφω εργασία για το σχολείο :P:P

aggeliki
06-04-12, 09:01
καλημερα κοριτσια!!!!! παρασκευη σημερα επιελουςςς!!!! :eleph:
λοιπον σημερα εκανα το πιτακι μου με μισο βρωμη ,μισο μουσλι εβαλα μεσα ξυσμα πορτοκαλιου, ελαχιστο μπεικιν,εριξα μεσα και 1 κγ σταγονες κουβερτουρας και απο πανω καρυδα τριμμενη και βγηκε τελειο!!!!

aggeliki
06-04-12, 09:07
σ αυτο δεν έχεις άδικο ντορίτα η κατάντια του κόσμου και τα δεινά οφείλονται σε μορφωμένους χωρίς συνείδηση και χωρίς κοινωνική μόρφωση , γιατι αυτοί κυβερνάν και έχουν καίριες θέσεις , ούτε ο τσομπάνης που βόσκει πρόβατα , ούτε ο αγρότης , ούτε ο οικοδόμος και ο κάθε βιοπαλαιστής . τραγική ειρωνεία βέβαια αλλα έτσι είναι πάνω απ όλα άνθρωποι πρέπει να είναι και κοντα στα λαμόγια παίρνει η μπάλα και ανθρώπους μορφωμένους με ήθος και ανθρωπιά

και ευχαριστω για τα καλά σου λόγια , απλα με επιφύλαξη έγραψα κάποια πράγματα που μπορεί να φανούν χρήσιμα εδω και λέω με επιφύλαξη γιατι είναι ενα γυναικείο τόπικ γράφετε τα δικά σας και δεν μ αρέσει να γίνομαι ο σαλιάρης εδω μέσα , απλα αν θα γράψω κάτι δεν γίνετε να μην σας πειράξω και λίγο δεν έχει νοστιμιά , θα είναι σαν να γράφω εργασία για το σχολείο :P:P

ποσο δικιο εχετε!!!!! συμφωνω απολυτα !και οσο για το πειραγμα σε ολες τις γυναικες πιστευω αρεσει πολυ..ειδικα οταν γινεται με τον τροπο το δικο σας!;)

amst
06-04-12, 10:17
ε δεν παίζεσαι :shock:με γέμισες ανάμεικτα συναισθήματα με έκανες και γέλασα (απο χαρά ενοώ) με τον αυθορμητισμό σου και με κοκκίνησες ντράπηκα :):oops::P
αλλα ξέρω γιατι το λές , συμφεροντολογικά σκεφτηκες αυτός θα με λιώσει θα με βάλει να κάνω καύσεις (ενοώ στην αερόβια γιατι εδω έχουμε και πονηρούλια ) :oops::oops::green: όχι, αρχικά μόνο με διατροφή θα σε πρήξω
απο την άλλη έχω γράψει παλιότερα και επιβεβαιώνετε πως οι γυναίκες είστε του αυτιού , δηλαδή σας αρέσει να ακούτε σε αντίθεση με μας που είμαστε του ματιού περισσότερο αν και αυτα παίζουν ,ανάλογα τι σου βγάζει ο άλλος η η άλλη

οπότε ο καθένας θα μπορούσε να λέει ωραία λόγια ειδικα αν κάποιος είναι και μορφωμένος να πεί ωραία αυτα που θέλει να ακούσει μια γυναίκα αλλα να μην τα πιστεύει και εκεί την πατάτε , εγω βέβαια ούτε μορφωμένος είμαι (έχω ξαναπεί το δημοτικό με μέσον το έβγαλα πήγαινα αυγα στο δάσκαλο και κότες:P:P) bb και ο δάσκαλος, αυγουλάκια και κότες!! πώς μετά να μη βγεις με γυμναστήριο εσύ.. με όποιον δάσκαλο καθίσεις.. και αν δεν με γνωρίζαν πολλα άτομα δεν θα έγραφα έτσι γιατι με το δίκιο τους θα με λέγαν , ρε σύ άραξε πολύ παραμύθι λές και δε λέει να γινόμαστε ρόμπες .
αλλα καλα θα είναι να βρεθούμε σε κανένα αγώνα όπως βρισκόμαστε με τα παιδια απο κοντα , εκεί θα περάσουμε καλα και θα πέσει πολύ γέλιο και να σου πώ το ναί απο κοντά :toast::toast:
αμέ, αμέ.. (μόνο να είναι ναι, μη γίνουμε και ρόμπα,ε?)

sofia82
06-04-12, 10:33
Καλημέρα σε όλες και όλους κορίτσια. Ελπίζω να πάνε καλά όλα σήμερα. Τη Δευτέρα ξεκινάνε και οι άγιες μέρες και επιτέλους ένα προπονητικό διάλλειμμα μιας εβδομάδας βρίσκεται μπροστά μας.
Φιλιά!!!!!!!!!!
Gym καλό κουράγιο με την πτυχιακή
Amstelακι μ' αρέσει το χιούμορ σου και ο αυτοσαρκασμός σου.

koukoutsaki
06-04-12, 13:34
Κοριτσακια μου , Ελενη, και ολο το φορουμ που μας διαβαζει

ευχομαι σε ολες σας καλη ξεκουραση και καλες γιορτες
οι τυχερες που θα συνεχισουν gym τις ζηλευω :(
τις καλυτερες ευχες μου για εσας προσωπικα και την οικογενεια σας
να εχετε παντα υγεια ΠΑΝΤΑ ομως :)
δε ξερω αν θα τα καταφερω να βρω νετ να μπω να σας πω ενα γεια:unsure:
παντως να ξερετε
θα σας σκεφτομαι πριν ανοιξω το στομα:smash:
και θα μου λειψετε ΟΛΕΣ!!!:love:

sofia82
06-04-12, 13:48
Κοριτσακια μου , Ελενη, και ολο το φορουμ που μας διαβαζει

ευχομαι σε ολες σας καλη ξεκουραση και καλες γιορτες
οι τυχερες που θα συνεχισουν gym τις ζηλευω :(
τις καλυτερες ευχες μου για εσας προσωπικα και την οικογενεια σας
να εχετε παντα υγεια ΠΑΝΤΑ ομως :)
δε ξερω αν θα τα καταφερω να βρω νετ να μπω να σας πω ενα γεια:unsure:
παντως να ξερετε
θα σας σκεφτομαι πριν ανοιξω το στομα:smash:
και θα μου λειψετε ΟΛΕΣ!!!:love:

:welcome:Καλό Πάσχα και σε σένα Koukoutsaki! Πολλές ευχές και όπως λες υγεία πάνω από όλα!!!!:thumbup:
Να περάσεις τέλεια και μην αισθάνεσαι ζήλια για όσες συνεχίζουν τη γυμναστική. Πρέπει να φορτίζουμε τις μπαταρίες για να κάνουμε καινούρια πράγματα με νέα όρεξη και θέληση!!!!!
Δεν νομίζω να υποκύψεις στους πειρασμούς θα υποστείς το "μαστίγιο" της Ελένης :)
Καμιά μπάλα παγωτό νομίζω ότι επιτρέπεται μετά βάζουμε φερμουάρ:)
Σε αγαπούμε όλες :love::love:. Μια χαρά θα τα πας! Φιλιά:wave:

aggeliki
06-04-12, 13:49
Κοριτσακια μου , Ελενη, και ολο το φορουμ που μας διαβαζει

ευχομαι σε ολες σας καλη ξεκουραση και καλες γιορτες
οι τυχερες που θα συνεχισουν gym τις ζηλευω :(
τις καλυτερες ευχες μου για εσας προσωπικα και την οικογενεια σας
να εχετε παντα υγεια ΠΑΝΤΑ ομως :)
δε ξερω αν θα τα καταφερω να βρω νετ να μπω να σας πω ενα γεια:unsure:
παντως να ξερετε
θα σας σκεφτομαι πριν ανοιξω το στομα:smash:
και θα μου λειψετε ΟΛΕΣ!!!:love:

σε ευχαριστουμε !!!! ευχομαι να περασεις καλα να ξεκουραστεις και να ρθεις ορεξατη μετα!!!:green:καλες γιορτες!

voulaki
06-04-12, 13:55
Κοριτσακια μου , Ελενη, και ολο το φορουμ που μας διαβαζει

ευχομαι σε ολες σας καλη ξεκουραση και καλες γιορτες
οι τυχερες που θα συνεχισουν gym τις ζηλευω :(
τις καλυτερες ευχες μου για εσας προσωπικα και την οικογενεια σας
να εχετε παντα υγεια ΠΑΝΤΑ ομως :)
δε ξερω αν θα τα καταφερω να βρω νετ να μπω να σας πω ενα γεια:unsure:
παντως να ξερετε
θα σας σκεφτομαι πριν ανοιξω το στομα:smash:
και θα μου λειψετε ΟΛΕΣ!!!:love::welcome: ευχαριστουμε πολυ κουκουτσακι μας , επισης , αντε να περασεις καλα, χαλαρα, και επιστροφη με φουλ τις μηχανες ετσι? :weights:

ant
06-04-12, 14:20
@ koukoutsaki!

Καλό Πάσχα και από μένα και ξέγνοιαστες μέρες διακοπών εύχομαι!

marvin
06-04-12, 21:38
Ρε κοριτσια τι ησυχια ειναι αυτη;:turtle::turtle::turtle:

xelashai
06-04-12, 21:40
Ρε κοριτσια τι ησυχια ειναι αυτη;:turtle::turtle::turtle:

μμμ...το ιδιο αναρωτιεμαι κ εγω....:unsure:

gym's sis
06-04-12, 21:44
Κορίτσια η αδερφή μου είναι καλά πάντως απλά για δικούς της λόγους προσωπικούς απέχει για κάποιο διάστημα...

xelashai
06-04-12, 21:48
Κορίτσια η αδερφή μου είναι καλά πάντως απλά για δικούς της λόγους προσωπικούς απέχει για κάποιο διάστημα...

καλησπερα...:welcome:
αφου ειναι καλα δεν πειραζει..
δωστης φιλια..

katerina.
06-04-12, 21:50
Κορίτσια η αδερφή μου είναι καλά πάντως απλά για δικούς της λόγους προσωπικούς απέχει για κάποιο διάστημα...


να της στελνεις ...την αγαπη μας :love:......ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙ!!!!!!!!!!!..:(:(:(

Miss Fit
06-04-12, 23:35
Κοριτσακια μου , Ελενη, και ολο το φορουμ που μας διαβαζει

ευχομαι σε ολες σας καλη ξεκουραση και καλες γιορτες
οι τυχερες που θα συνεχισουν gym τις ζηλευω :(
τις καλυτερες ευχες μου για εσας προσωπικα και την οικογενεια σας
να εχετε παντα υγεια ΠΑΝΤΑ ομως :)
δε ξερω αν θα τα καταφερω να βρω νετ να μπω να σας πω ενα γεια:unsure:
παντως να ξερετε
θα σας σκεφτομαι πριν ανοιξω το στομα:smash:
και θα μου λειψετε ΟΛΕΣ!!!:love:


Καλά να περάσεις κουκουτσάκι, μην ζηλευεις, πήγαινε για περπάτημα έξω, τι πιο ωραίο απο αυτό, βρε;
Θα επιστρέψεις σίγουρα ξεκούραστη και με περισσότερη διάθεση για γυμναστήριο.:welcome:

dorita
07-04-12, 00:19
Κορίτσια η αδερφή μου είναι καλά πάντως απλά για δικούς της λόγους προσωπικούς απέχει για κάποιο διάστημα...

μας εχει λειψει!!!!!!! να της δωσεις πολλα χαιρετισματα .... χωρις αυτην ειμαστε μαραμενα λουλουδακια!!!
gymaki ελπιζω να εισαι καλα!!!:welcome::welcome:

PEGY
07-04-12, 12:06
Καλημέρα κορίτσια;);)
΄Έχω χαθεί λόγο δουλειάς κ πολλών άλλων, ελπίζω να είστε όλες καλά κ να συνεχίζεται ακάθεκτες προς το στόχο σας!
Ελπίζω να έχω λίγο περισσότερο χρόνο το επόμενο διάστημα κ να μπαίνω συχνότερα;)

Stella
07-04-12, 17:49
Την επόμενη θα κάνω τις διπλάσιες, δηλαδή με τα ίδια υλικά θα κάνω 10μπάρες, οπότε ένα κατοστάρικο θερμίδες :green:

Στέλλα, δεν έβαλα 35γρ.ζάχαρη και συνολικά χρησιμοποίησα ούτε 25γρ.κουβερτούρα. Όχι πως θα πάθω κάτι αν δε φάω σοκολάτα, αλλά το ίδιο δεν είναι?

Kατά τη γνώμη μου η ζάχαρη/σοκολάτα και άλλα τέτοια καλό είναι να βγαίνουν από μια διατροφή απωλειας λίπους.
Οσο ζαχαρη τρώμε...τοση περισσοτερη ζητά ο οργανισμος. Αν για ένα διαστημα την κόψουμε τελείως τοτε και ο οργανισμός παυει μετα απο μερικές εβδομάδες να τη ζητά.
Για μένα οι "λιχουδιες" και οι πολλές αλχημίες πρέπει να τρώνε μπαν. Νομίζω και τις μπαρες για αργότερα θα τις αφήσω...ακόμα και το μέλι...ζάχαρη είναι και μου δημιουργεί επιθυμία για περισσότερο γλυκό!:thumbdown:

eli_din3
07-04-12, 17:54
Kατά τη γνώμη μου η ζάχαρη/σοκολάτα και άλλα τέτοια καλό είναι να βγαίνουν από μια διατροφή απωλειας λίπους.
Οσο ζαχαρη τρώμε...τοση περισσοτερη ζητά ο οργανισμος. Αν για ένα διαστημα την κόψουμε τελείως τοτε και ο οργανισμός παυει μετα απο μερικές εβδομάδες να τη ζητά.
Για μένα οι "λιχουδιες" και οι πολλές αλχημίες πρέπει να τρώνε μπαν. Νομίζω και τις μπαρες για αργότερα θα τις αφήσω...ακόμα και το μέλι...ζάχαρη είναι και μου δημιουργεί επιθυμία για περισσότερο γλυκό!:thumbdown:

το μελι ειναι ζαχαρη??? :O

Stella
07-04-12, 17:57
το μελι ειναι ζαχαρη??? :O
Ε, τι άλλο είναι, απλος υδατάνθρακας σαν να τρως γλυκό αντιδρά ο οργανισμός, μονο που υποτίθεται ότι έχει και μερικές βιταμίνες και ιχνοστοιχεία.
Και είναι και λιγότερο επεξεργασμένο από τη ζάχαρη (αν είσαι σίγουρη για τον παραγωγο) αλλιως αν είναι από τα ετοιμα στο μαρκετ δυσκολο...

εντιτ: αλλά εσυ μικρούλα αν το θελεις τρώγε το με μέτρο...δεν έχεις ανάγκη. Μιλάω για εμάς που έχουμε πράμα να χάσουμε!;)

eli_din3
07-04-12, 17:59
Ε, τι άλλο είναι, απλος υδατάνθρακας σαν να τρως γλυκό αντιδρά ο οργανισμός, μονο που υποτίθεται ότι έχει και μερικές βιταμίνες και ιχνοστοιχεία.
Και είναι και λιγότερο επεξεργασμένο από τη ζάχαρη (αν είσαι σίγουρη για τον παραγωγο) αλλιως αν είναι από τα ετοιμα στο μαρκετ δυσκολο...

αχ θεε μου..ΑΧ!
εχω αρχισει και απελπιζομαι

Stella
07-04-12, 18:01
αχ θεε μου..ΑΧ!
εχω αρχισει και απελπιζομαι

Να μην απελπίζεσαι καθόλου! Δεν το έχεις παρατηρήσει;
Όσο τρως κάτι γλυκο...τόσο περισσότερο ζητάς...δε χορταίνεις ποτέ!
Αλλά σου είπα, αν το αγαπάς τόσο πολύ εχε το στο πρωινό σου!
Εσύ δε χρειάζεται να χάσεις κιλά...είσαι κατα κάποιον τρόπο στον "όγκο" που λέμε!:green::green:

eli_din3
07-04-12, 18:16
Να μην απελπίζεσαι καθόλου! Δεν το έχεις παρατηρήσει;
Όσο τρως κάτι γλυκο...τόσο περισσότερο ζητάς...δε χορταίνεις ποτέ!
Αλλά σου είπα, αν το αγαπάς τόσο πολύ εχε το στο πρωινό σου!
Εσύ δε χρειάζεται να χάσεις κιλά...είσαι κατα κάποιον τρόπο στον "όγκο" που λέμε!:green::green:

μωρε εγω ολα τα αγαπαω αλλα τεσπα:green::green::green::green::green:

TRIANTAFYLLOU
07-04-12, 18:59
πρέπει να καταλάβουμε όμως πως ένας που γυμνάζετε και θέλει μια καλή εμφάνηση δεν είναι άρωστος και δεν υπάρχει λόγος να κάνουμε έτσι .

και επειδή μου αρέσει να μιλάω με παραδείγματα , ενα θα πώ έχετε δεί αθλητες και αθλήτριες του στίβου που είναι φέτες ? σ'ιγουρα ναι .
αν νομίσετε ότι αυτοι τα ψηρίζουν τόσο υπερβολικά κάνετε λάθος , εγω δεν μιλάω για τον εαυτό μου γιατι όσοι με ξέρουν γνωρίζουν ότι ακόμα και απο την καντίνα βρώμικο να έτρωγα δεν με χαλούσε , αλλα ενας νορμάλ άνθρωπος που γυμνάζετε σκληρά και προσέχει δεν υπάρχει περίπτωση ούτε μια στο εκατομύριο να τον χαλάσει , εδω λέμε ότι όταν κατεβαίνουμε σε αγώνες με πολυ υψηλές απαιτήσεις κάνουμε τα λεγόμενα τσιτ μιλ , δεν είναι τυχαίο αυτό , απλα γίνετε να ξεμπλοκάρει το σώμα.

αν το σώμα το μαθετε στην υπερβολή , τότε θα φτιάχνετε κατι καλό και με το παραμικρό θα χαλάει .

τωρα για το μελι είναι όπως η ζάχαρη ενας απλός υδατάνθρακας με μέταλα και ιχνοστοιχεία και αρκετα θρεπτικό , αν λοιπόν τρώμε σκέτο μέλι η σκέτο γλυκό η ζάχαρη , πολύ σωστα εκείνη την ώρα νιώθουμε καλα επειδη μας ανεβαίνει η ισουλίνη και μετα επειδη δεν κρατάει πολύ πάλι πέφτουμε και η επιθυμία για γλυκό είναι έντονη , παθαίνουμε λέμε υπογλυκαιμία και το έχουμε σαν δικαιολογία να τρώμε γλυκό

αν όμως στο πρωινό με τα δημητριακά βάλουμε μια κουταλιά μέλι εφόσον μας αρέσει , τότε απλα το μέλι σαν γρήγορος υδατάνθρακας θα μας δώσει ενέργεια άμεσα , άλλωστε πρωί είναι και κάτι που γουσταρουμε μπορούμε να το φαμε , έχουμε δυνατότητα να το κάψουμε

όταν λοιπόν μας αφήσει το μέλι δεν θα πάθουμε υπογλυκαιμία γιατι απλα θα έχει διασπαστεί ο αργός υδατάνθρακας και θα συνεχίσει να μας κρατάει ανεβασμένους , δεν λέμε βέβαια να φαμε όλο το βαζο με μέλι αλλα νορμάλ

οπότε μην το χαλάμε και κάνουμε σαν άρωστοι , γιατι αν είναι να γυμναζόμαστε και να έχουμε ενα ωραίο σώμα και να φοβόμαστε μην χαλάσουμε με το παραμικρό είναι δώρο άδωρο , εδω όπως μερικούς ακούω να λένε δεν θα κάνω σεξ μην χάσω ενέργεια η χαλάσω το σχήμα και τότε πιο το νόημα να έχεις ενα ωραίο σώμα και ποθητό μόνο για το θεαθήναι .

και στην τελική ο απλός υδατάνθρακας δεν είναι λίπος αν δεν συνδιαστεί με λίπος και με αυξημένες θερμίδες δεν θα κάνει ζημια , έχω παραδείγματα να ανφερω να γράψω ολόκληρο βιβλίο με την ζάχαρη , αλλα δεν θα πώ γιατι θα τρομάξετε και θα μπερδευτείτε .

το σώμα χρειάζετε και τούς απλούς υδατάνθρακες και τα φρούτα απλοί είναι δεν σημαίνει θα τα κόψουμε κι αυτά

επίσης αν κάποια κάνει ακραία πράγματα πολύ εξτρίμ και φτιάξει ενα καλό αποτέλεσμα , δεν σημαίνει πως με διαφορετικό τρόπο δεν θα το πετύχαινε το ίδιο η και καλύτερο αποτέλεσμα , αλλα ο φόβος δεν αφήνει , δεν είμαστε άρωστοι και δεν χρειάζετε να γινόμαστε υποχόνδριοι , ο σκοπός είναι να μας ζηλεύουν με την καλή ένοια όχι να μας λυπούνται .

τι θα γίνει δηλαδή αν κάποιος μετα την προπόνηση πιεί ενα ρόφημα με νερο μέλι και υγρα αμινοξέα , θα τον χαλάσει το μέλι? όχι βέβαια απλα θα βοηθήσει να φορτώσει καλύτερα , χωρίς απλό υδατάνθρακα ούτε τα αμινοξέα ούτε η κρεατίνη φορτώνετε στο σώμα .

απλα θέλουμε να χάσουμε λίπος? όπως για να παράγουμε θερμότητα καιμε ξύλα , έτσι τρώμε να πάρουμε ενέργεια για να κάψουμε το λίπος , ξεσκιζόμαστε και στην προπόνηση και αερόβια , προσέχουμε το σύνολο των θερμίδων και η δουλειά γίνετε , μην το κάνουμε όπως λέει η παροιμία της κοντής ψ@λ@ς οι τρίχες την φταίνε :P

TRIANTAFYLLOU
07-04-12, 19:07
ένα άλλο παράδειγμα που το ξέρουμε όλοι οι αγωνιστικοί ββερ και φίτνες , μετα τους αγώνες μέσα σε ώρες και σε μερικές μέρες γιατι βάζουμε αμέσως κιλα και πρηζόμαστε σαν κολοκύθια , αυτο δεν αναρωτήθηκε κανένας ? μα πολύ απλα η αντίδραση απο την στέρηση και βλέποντας αυτό που με το παραμικρό χαλάνε λέει ο άλλος η η άλλη που να φαω και πολυ σαβούρα τι θα πάθω , παν μέτρον άριστον

όλες οι τροφες είναι καλές , δεν υπάρχουν καλές και κακές , το σώμα πρέπει να παίρνει απο όλες τις ομάδες τροφών , απλα παίζει ρόλο ο τρόπος μαγειρέματος , ενα πιάτο φακή μπορεί να μας δώσει ελάχιστες θερμίδες έως και πάρα πολλες , εξαρτατε απο το λάδι που θα μπεί και το τι άλλο θα προσθέσουμε και γίνετε βόμβα θερμίδων , δεν είναι όμως κακή τροφή η φακή που μας παρέχει αρκετα θρεπτικά συστατικά

xelashai
07-04-12, 19:21
έχω παραδείγματα να ανφερω να γράψω ολόκληρο βιβλίο με την ζάχαρη , αλλα δεν θα πώ γιατι θα τρομάξετε και θα μπερδευτείτε .


πειτε πειτε κ.Ηλια...μηπως κ ξεδιαλυνω λιγο στο μυαλο μου το θεμα ζαχαρη...
ειχατε αναφερει αυτες τις μερες οτι δεν πρεπει να τρωμε γλυκο μετα το φαγητο γιατι αποθηκεύεται κατευθειαν....
γιατι αυτο?

eli_din3
07-04-12, 19:22
πειτε πειτε κ.Ηλια...μηπως κ ξεδιαλυνω λιγο στο μυαλο μου το θεμα ζαχαρη...
ειχατε αναφερει αυτες τις μερες οτι δεν πρεπει να τρωμε γλυκο μετα το φαγητο γιατι αποθηκεύεται κατευθειαν....
γιατι αυτο?

:thumbup::thumbup::thumbup:

ακριβως.. και εγω μπερδεμενα τα χω στ μυαλο μου

TRIANTAFYLLOU
07-04-12, 19:34
πειτε πειτε κ.Ηλια...μηπως κ ξεδιαλυνω λιγο στο μυαλο μου το θεμα ζαχαρη...
ειχατε αναφερει αυτες τις μερες οτι δεν πρεπει να τρωμε γλυκο μετα το φαγητο γιατι αποθηκεύεται κατευθειαν....
γιατι αυτο?

πολύ απλα είναι τα πράματα , το γλυκό επειδή σαν υδατάνθρακας υψηλού γλυκαιμικού δείκτη ανεβάζει την ινσουλίνη που όπως είπα την προμοιάζω σαν τον αποθηκάριο που ότι βρεί το ταξινομεί στην αποθήκη , αν βρεί και το λίπος που θα υπάρχει στο φαγητό κι αυτο θα το πάει στην αποθήση του λίπους , αν δεν έχει λίπος το φαγητό και είναι τελείως καθαρό δεν κάνει μεγάλη ζημια αλλα πάλι ανεβάζει εύκολα θερμίδες σε ένα γεύμα μαζεμένες και μπορεί πάλι να έχουμε ανπιθύμητες παρενέγειες , γι αυτό αν θυμάστε και έχετε ακούσει και απο διαιτολόγους που λένε είναι προτιμότερο να τρώμε γλυκά κουταλιού γιατι είναι σκέτοι υδατάνθρακες , ενω τα άλλα καρυδόπιτες πάστες κτλ έχουν και λίπος (κάτι παρόμοιο να καταλάβετε ο συνδιασμός φαγητό με γλυκό )

αν το γλυκό το φάμε χωριστα και κατα προτίμηση πρωινές ώρες , μας μένει η απόλαυση και όχι το άγχος και οι παρενέργειες
αντίθετα αυτό είπαμε το λέω να το κάνει κάποιος που θέλει να βάλει κιλα και λέει δεν μπορεί και τον λέω αμα τα ψηρίζεις και μετα το φαγητό δεν φας κανένα γλυκό δουλεια δεν γίνετε .

η στέρηση δεν είναι καλό πράμα , σαλτάρουμε καμια φορα και μετα κάνουμε έκτροπα
αλλα δεν ισχύουν ακριβως όλα για όλους άλλος ανάλογα με τον σωματότυπο και μεταβολισμό του μπορεί να φάει ότι θέλει και να μη βάζει ξίγκι

xelashai
07-04-12, 19:39
κ μονο του αν το φαμε το γλυκο..παλι το ιδιο δεν κανει??..με την ινσουλινη θελω να πω...
επισης...αν υπολογισουμε τις θερμιδες της ημερας κ μπορεσουμε κ βαλουμε ενα γλυκακι..παλι στις αποθηκες θα παει..κατευθειαν λιπος δηλαδη??

TRIANTAFYLLOU
07-04-12, 19:48
κ μονο του αν το φαμε το γλυκο..παλι το ιδιο δεν κανει??..με την ινσουλινη θελω να πω...

ναι αλλα μόνο του είπαμε αν δεν έχεις και λίπος τι να φορτώσει μόνο οι θερμίδες που θα προσθέσει , μειώνετε η ζημια και αν είσαι αδύνατη και δεν έχεις πρόβλημα λίπους ούτε καταλαβαίνεις τίποτε

η ινσουλίνη δεν είναι κατι κακό είναι η ισχυρότερη αναβολική ορμόνη μας γεμίζει τους μυς , απλα αν βρεί λίπος θα το φορτώσει κι αυτό , αυτο ενοώ με το φαγητό και πάντα όταν παίρνουμε πολλες θερμίδες σε ενα γεύμα επειδή δεν αφομοιώνονται οι παραπάνω μπαίνουν σε λίπος , γι αυτο λέμε μικρά και μοιρασμένα γεύματα και όχι λίγα και μεγάλα , άλλωστε μην παμε μακρυα οι ββερ που τους βλέπετε γραμωμένους τι κάνουν στην δίαιτα τρώνε λίγο και πολλες φορές .

απλα όταν υπάρχει επιθυμία και προγραμματίσαμε να το φάμε είναι προτιμότερο όχι μετα το φαγητό , αλλα αν πείς εγω θέλω να το γουστάρω τώρα , τότε το τρώς και κάνεις την κινέζα και δεν γκρινιάζεις , αυτα τα σκευτόμαστε πρίν κάνουμε την ταρζανια , αν την κάνουμε και μετα θετική σκέψη:P

TRIANTAFYLLOU
07-04-12, 19:54
κ μονο του αν το φαμε το γλυκο..παλι το ιδιο δεν κανει??..με την ινσουλινη θελω να πω...
επισης...αν υπολογισουμε τις θερμιδες της ημερας κ μπορεσουμε κ βαλουμε ενα γλυκακι..παλι στις αποθηκες θα παει..κατευθειαν λιπος δηλαδη??

έτσι δεν υπάρχει πρόβλημα αλλα λέμε πως δεν μετράνε μόνο οι θερμίδες αλλα η ποιότητα και απο που προέρχονται , δηλαδη αν χρειαζόμαστε 1500 θερμίδες την μερα και τις πάρουμε απο σοκολάτες δεν σημαίνει πως κάνουμε καλά επειδη δεν υπερβήκαμε .

αλλα ενα γλυκάκι όπως λές και να συμπεριλάβεις στην ημερίσια πρόσληψη θερμίδων και να το φάς σε σωστο τάιμινκ κανένα πρόβλημα ούτε συζήτηση , αν σε γενικές γραμμές είσαι οκ τότε δεν τρέχει τίποτε

υγ. πάλι πιαστηκα στο τόπικ σας είναι που λείπει η Ελένη και η Ελένη όταν είναι απασχολημένη με κάτι και δεν έχει χρόνο και καθαρό μυαλό δεν θέλει να ποστάρει γιατι έχει το αίσθημα της ευθύνης απέναντι σας και δεν θέλει να ποστάρει για να ποστάρει , πραγματικα αυτό που κάνει είναι αξιοθαύμαστο και το κάνει με αγάπη γιατι θέλει να βοηθάει

xelashai
07-04-12, 19:55
...θεμα αφομοίωσης ειναι δηλαδή τα συχνα γευματα?...
με τα μεγαλύτερα κ πιο λιγα γεύματα αποθηκεύεται λίπος??

(σας πρήζω τωρα εε??:()

xelashai
07-04-12, 19:57
υγ. πάλι πιαστηκα στο τόπικ σας είναι που λείπει η Ελένη και η Ελένη όταν είναι απασχολημένη με κάτι και δεν έχει χρόνο και καθαρό μυαλό δεν θέλει να ποστάρει γιατι έχει το αίσθημα της ευθύνης απέναντι σας και δεν θέλει να ποστάρει για να ποστάρει , πραγματικα αυτό που κάνει είναι αξιοθαύμαστο και το κάνει με αγάπη γιατι θέλει να βοηθάει

ναι το καημενο...κ την κουραζουμε πολλες φορες...
τι εχει ακουσει...λεμε τρελα πραγματα εδω μεσα....:green:

TRIANTAFYLLOU
07-04-12, 20:31
...θεμα αφομοίωσης ειναι δηλαδή τα συχνα γευματα?...με τα μεγαλύτερα κ πιο λιγα γεύματα αποθηκεύεται λίπος??(σας πρήζω τωρα εε??:() Το σώμα αντιδρά ανάλογα πως του φερομαστε δηλαδή αν χρειάζεται ενέργεια για να δουλέψει και εμείς την δίνουμε σε λίγες δόσεις τότε το αναγκάσουμε να κρατάει ρεζέρβες στις αποθήκες όπως παράδειγμα η καμηλα , μόνο που εμείς αποθηκευουμε στις λιποαποθηκες. Αν όμως δίνουμε σε τακτά διαστήματα δεν μπαίνει σε λειτουργία το σύστημα αυτοσυντηρησης να κρατάει ρεζέρβες γιατι λαμβάνει σταθερά και δεν ξεμενει. Λογικά λειτουργεί έτσι

marvin
07-04-12, 20:45
Νομιζω οτι καλο θα ηταν οποια θελει να κρατησει μαζεμενα τα ποστ που εκανε σημερα ο κ TRIANTAFYLLOU.:clap:Ηταν απλα και κατανοητα γραμμενα.Ευχαριστουμε!!!:clap::clap::clap:

amst
07-04-12, 20:55
πρέπει να καταλάβουμε όμως πως ένας που γυμνάζετε και θέλει μια καλή εμφάνηση δεν είναι άρωστος και δεν υπάρχει λόγος να κάνουμε έτσι .

και επειδή μου αρέσει να μιλάω με παραδείγματα , ενα θα πώ έχετε δεί αθλητες και αθλήτριες του στίβου που είναι φέτες ? σ'ιγουρα ναι .
αν νομίσετε ότι αυτοι τα ψηρίζουν τόσο υπερβολικά κάνετε λάθος , εγω δεν μιλάω για τον εαυτό μου γιατι όσοι με ξέρουν γνωρίζουν ότι ακόμα και απο την καντίνα βρώμικο να έτρωγα δεν με χαλούσε , αλλα ενας νορμάλ άνθρωπος που γυμνάζετε σκληρά και προσέχει δεν υπάρχει περίπτωση ούτε μια στο εκατομύριο να τον χαλάσει , εδω λέμε ότι όταν κατεβαίνουμε σε αγώνες με πολυ υψηλές απαιτήσεις κάνουμε τα λεγόμενα τσιτ μιλ , δεν είναι τυχαίο αυτό , απλα γίνετε να ξεμπλοκάρει το σώμα.

αν το σώμα το μαθετε στην υπερβολή , τότε θα φτιάχνετε κατι καλό και με το παραμικρό θα χαλάει .

τωρα για το μελι είναι όπως η ζάχαρη ενας απλός υδατάνθρακας με μέταλα και ιχνοστοιχεία και αρκετα θρεπτικό , αν λοιπόν τρώμε σκέτο μέλι η σκέτο γλυκό η ζάχαρη , πολύ σωστα εκείνη την ώρα νιώθουμε καλα επειδη μας ανεβαίνει η ισουλίνη και μετα επειδη δεν κρατάει πολύ πάλι πέφτουμε και η επιθυμία για γλυκό είναι έντονη , παθαίνουμε λέμε υπογλυκαιμία και το έχουμε σαν δικαιολογία να τρώμε γλυκό

αν όμως στο πρωινό με τα δημητριακά βάλουμε μια κουταλιά μέλι εφόσον μας αρέσει , τότε απλα το μέλι σαν γρήγορος υδατάνθρακας θα μας δώσει ενέργεια άμεσα , άλλωστε πρωί είναι και κάτι που γουσταρουμε μπορούμε να το φαμε , έχουμε δυνατότητα να το κάψουμε

όταν λοιπόν μας αφήσει το μέλι δεν θα πάθουμε υπογλυκαιμία γιατι απλα θα έχει διασπαστεί ο αργός υδατάνθρακας και θα συνεχίσει να μας κρατάει ανεβασμένους , δεν λέμε βέβαια να φαμε όλο το βαζο με μέλι αλλα νορμάλ

οπότε μην το χαλάμε και κάνουμε σαν άρωστοι , γιατι αν είναι να γυμναζόμαστε και να έχουμε ενα ωραίο σώμα και να φοβόμαστε μην χαλάσουμε με το παραμικρό είναι δώρο άδωρο , εδω όπως μερικούς ακούω να λένε δεν θα κάνω σεξ μην χάσω ενέργεια :shock::shock::shock::shock: η χαλάσω το σχήμα και τότε πιο το νόημα να έχεις ενα ωραίο σώμα και ποθητό μόνο για το θεαθήναι . δεν υπάρχει!!


και στην τελική ο απλός υδατάνθρακας δεν είναι λίπος αν δεν συνδιαστεί με λίπος και με αυξημένες θερμίδες δεν θα κάνει ζημια , έχω παραδείγματα να ανφερω να γράψω ολόκληρο βιβλίο με την ζάχαρη , αλλα δεν θα πώ γιατι θα τρομάξετε και θα μπερδευτείτε .

το σώμα χρειάζετε και τούς απλούς υδατάνθρακες και τα φρούτα απλοί είναι δεν σημαίνει θα τα κόψουμε κι αυτά

επίσης αν κάποια κάνει ακραία πράγματα πολύ εξτρίμ και φτιάξει ενα καλό αποτέλεσμα , δεν σημαίνει πως με διαφορετικό τρόπο δεν θα το πετύχαινε το ίδιο η και καλύτερο αποτέλεσμα , αλλα ο φόβος δεν αφήνει , δεν είμαστε άρωστοι και δεν χρειάζετε να γινόμαστε υποχόνδριοι , ο σκοπός είναι να μας ζηλεύουν με την καλή ένοια όχι να μας λυπούνται .

τι θα γίνει δηλαδή αν κάποιος μετα την προπόνηση πιεί ενα ρόφημα με νερο μέλι και υγρα αμινοξέα , θα τον χαλάσει το μέλι? όχι βέβαια απλα θα βοηθήσει να φορτώσει καλύτερα , χωρίς απλό υδατάνθρακα ούτε τα αμινοξέα ούτε η κρεατίνη φορτώνετε στο σώμα .

απλα θέλουμε να χάσουμε λίπος? όπως για να παράγουμε θερμότητα καιμε ξύλα , έτσι τρώμε να πάρουμε ενέργεια για να κάψουμε το λίπος , ξεσκιζόμαστε και στην προπόνηση και αερόβια , προσέχουμε το σύνολο των θερμίδων και η δουλειά γίνετε , μην το κάνουμε όπως λέει η παροιμία της κοντής ψ@λ@ς οι τρίχες την φταίνε :P



πολύ ωραίες πληροφορίες γενικά, αρχίζω να καταλαβαίνω αυτά τα "πρέπει" στη διατροφή

TRIANTAFYLLOU
07-04-12, 21:46
Νομιζω οτι καλο θα ηταν οποια θελει να κρατησει μαζεμενα τα ποστ που εκανε σημερα ο κ TRIANTAFYLLOU.:clap:Ηταν απλα και κατανοητα γραμμενα.Ευχαριστουμε!!!:clap::clap::clap:

νίκη πόσο πιο απλα να τα γράψω δεν ξέρω , μου αρέσει να απλοποιώ τα πράγματα και ο καθένας να κάνει θυσίες και κόπους ανάλογα με τους στόχους του

δεν μπορώ να διανοηθώ πχ κάποιον η κάποια που θέλει ενα σώμα για παραλία να νομίζει ότι χρειάζονται θυσίες όπως ένας η μία που βρίσκετε σε ακραία αγωνιστική κατάσταση γράμωσης η μάζας , το θεωρώ αποτυχία και "πύρειος νίκη"

απλα κατα καιρούς μπορεί να έχω γράψει κάποια σωστα πράγματα που μπορεί να βοηθήσουν κάποια άτομα στούς στόχους τους και να λυθούν απορίες , αλλα ξενερώνω όταν χάνονται και ούτε και γω θυμάμε τι έγραψα και πού γιατι χάνονται μεσα σε πλήθος των πόστ και μετα ξανα να λέμε τα ίδια και τα ίδια .

οι γνώσεις πλέον είναι εύκολες με το νετ ότι θέλει ο καθένας το βρίσκει , εγω άλλο πράμα προσπαθω να περάσω τον τρόπο σκέψης ώστε αυτο που κάνουμε να μην μας τρώει την ψυχή και να μπορούμε να το κάνουμε για χρόνια και διάρκεια και να έχουμε ποιότητα ζωής .

και να καταλάβουν όλοι και όλες πως η ουσία βρίσκετε στα απλα και βασικά πράγματα, την εφαρμογή τους σε βάθος χρόνου και μην ψάχνουν για μαγικά και μυστικα φίλτρα και να ξέρει ο καθένας τα όριά του και τις δυνατότητές του , δεν κάνουν όλες οι μέλισσες μέλι

TRIANTAFYLLOU
07-04-12, 21:50
πολύ ωραίες πληροφορίες γενικά, αρχίζω να καταλαβαίνω αυτά τα "πρέπει" στη διατροφή

εσυ μην δείς τίποτε πικάντικο να γράψω αμέσως να το μαυρίσεις :P:P:P

τι να κάνω τα γράφω αναλυτικα να καταλαβαίνετε μην γράφω τζάμπα , θα βάζω και μπαρμπαδάκια και κουκλάκια μιας και είστε κορίτσια να τα διαβάζετε πιο ευχάριστα , στα αγόρια όμως αν απευθύνομαι δεν θα βάζω τέτοιες χαριτωμενιές :turtle::turtle:

Stella
07-04-12, 22:38
Σωστά αυτά που λέει ο Ηλιας...απλά να ξεκαθαρίσω επειδή από το δικό μου ποστ ξεκίνησε η κουβέντα, οτι ποτέ δεν εγραψα ότι ένα γλυκό θα μας χαλάσει και ότι απαγορευεται και ότι πρέπει να τρώμε σαν άρρωστες (και ναι είμαι άτομο που τρώω και 2000 θερμίδες την ημέρα και κάνω και διαιτα:P).
Αυτό που ειπα είναι αυτό που έγραψε ο Ηλίας για την απότομη εκριση ινσουλίνης μετά την κατανάλωση γλυκού και μετά από λίγη ώρα ερχεται η απότομη πτώση της, γεγονός που κάνει τον οργανισμό μας να ζητάει και άλλη ζάχαρη...και άλλη και άλλη...και αυτό γίνεται ένας φαυλος κύκλος που μπορεί άνετα να μας οδηγήσει στην υπερβολή που αυτή σίγουρα θα μας "χαλάσει".
Ειδικά εμείς οι γυναίκες είμαστε περισσότερο ευάλωτες στην υπερβολή και λόγω ορμονών πριν τις δύσκολες μέρες.
Αυτά...για να μην παρεξηγηγούνται τα γεγραμμένα μου....:toast:

eli_din3
07-04-12, 22:41
ναι αλλα μόνο του είπαμε αν δεν έχεις και λίπος τι να φορτώσει μόνο οι θερμίδες που θα προσθέσει , μειώνετε η ζημια και αν είσαι αδύνατη και δεν έχεις πρόβλημα λίπους ούτε καταλαβαίνεις τίποτε

η ινσουλίνη δεν είναι κατι κακό είναι η ισχυρότερη αναβολική ορμόνη μας γεμίζει τους μυς , απλα αν βρεί λίπος θα το φορτώσει κι αυτό , αυτο ενοώ με το φαγητό και πάντα όταν παίρνουμε πολλες θερμίδες σε ενα γεύμα επειδή δεν αφομοιώνονται οι παραπάνω μπαίνουν σε λίπος , γι αυτο λέμε μικρά και μοιρασμένα γεύματα και όχι λίγα και μεγάλα , άλλωστε μην παμε μακρυα οι ββερ που τους βλέπετε γραμωμένους τι κάνουν στην δίαιτα τρώνε λίγο και πολλες φορές .

απλα όταν υπάρχει επιθυμία και προγραμματίσαμε να το φάμε είναι προτιμότερο όχι μετα το φαγητό , αλλα αν πείς εγω θέλω να το γουστάρω τώρα , τότε το τρώς και κάνεις την κινέζα και δεν γκρινιάζεις , αυτα τα σκευτόμαστε πρίν κάνουμε την ταρζανια , αν την κάνουμε και μετα θετική σκέψη:P

και πως καθοριζουμε ποσες θερμιδες απο υδατ και λιπαρα (ειδικα υδαταναθρακες) μας αναλογουν σε καθε γευμα..ε γω πχ π παιρνω πολλους 150-170 γρ πως να τους χωρισω..?? κ πρεπει να ειναι κ μονο στο πρωινο δεκατιανο και μεσημεριανο που ειναι μεταπροπονητικο.. μετα γιοκ..απο το γιαουρτι και τις σαλατες μονο

Despoina D
07-04-12, 23:29
Γεια σας..Ειμαι 17 χρονων, εχω υψος 1,75 και ζηγιζω 72 κιλα..Θα ηθελα αλλα και πρεπει να χασω 7 κιλα αλλα δεν μπορω να κανω καποια διαιτα λόγω του σχολειου..Θα μπορουσατε να με συμβουλεψεται για κατι πιο ευκολο κ καλο για τον χρονο που διαθέτω ?

TRIANTAFYLLOU
07-04-12, 23:37
και πως καθοριζουμε ποσες θερμιδες απο υδατ και λιπαρα (ειδικα υδαταναθρακες) μας αναλογουν σε καθε γευμα..ε γω πχ π παιρνω πολλους 150-170 γρ πως να τους χωρισω..?? κ πρεπει να ειναι κ μονο στο πρωινο δεκατιανο και μεσημεριανο που ειναι μεταπροπονητικο.. μετα γιοκ..απο το γιαουρτι και τις σαλατες μονο

αυτα σας τα έχει πεί στάνταρ η Ελένη , αλλα είπαμε εδω μέσα χάνονται τα πόστ και πολλα χρήσιμα .
απλα πράματα Ελινάκι, το βασικό είναι να ξέρουμε τι τρώμε , εγω πχ δεν θα έλεγα ποτε σε ενα άτομο που δεν ξέρω λέγοντάς με στοιχεία πρέπει να τρώς με ακρίβεια τόσα γραμμάρια .

εφόσον ξέρουμε τι τρώμε λοιπόν και ξέρεις πόσες θερμίδες παίρνεις την ημέρα , οι θερμίδες απο υδατάνθρακες και τα καλά λιπαρα τις θέλουμε για ενέργεια , οπότε εφόσον λές θέλω την ημέρα 150-170 γραμμάρια υδατάνθρακες τις μοιράζουμε ώς εξής , βάζουμε στα 5 γεύματα που κάνουμε αν κάνουμε τόσα την μέρα τούς περισσότερους υδατάνθρακες εκεί που χρειάζονται να πιάσουν τόπο , στο πρωινό πχ έως και στο πρίν την προπόνηση , αν δεν έχουμε πρόβλημα με κιλα και τέτοια χρειάζονται υδατάνθρακες και μετα την προπόνηση απαραιτήτως , γιατι ενώ λέμε χρειαζόμαστε πρωτείνη αμινοξέα μετα την προπόνηση , παρ όλα αυτα το πρώτο πράμα που ζηταει ο οργανισμός είναι να καλύψει τις ανάγκες για ενέργεια που χάθηκε , αυτοί οι υδατάνθρακες δεν μας παχαίνουν και μετα στο τελευταίο γεύμα το βραδυνό εκεί τρώμε ινώδης υδατάνθρακες σαλάτες και τέτοια χωρίς πρόβλημα σε συνδιασμό με την πρωτείνη .


και για να μην χάνουμε τον χρόνο μας και περνάει ανεκμετάλευτος ελέγχουμε τα αποτελέσματα για να μην λέμε αερολογίες και εξηγώ πώς
ο πιο απλός τρόπος εκτός απο την ζυγαρια και τον καθρέφτη , είναι αν έχουμε σαν στόχο να μειώσουμε το λίπος να κοιτάξουμε ακριβώς αυτο με ένα δερματοπτυχόμετρο , σημειώνεις λοιπόν σε ενα χαρτί τις μετρήσεις απο σημεία όπως κοιλιά στομάχι , ανάμεσα στα πόδια προσαγωγούς , γλουτούς, τα σημεία δηλαδή που ενδιαφέρουν και μαζεύετε λίπος οι γυναίκες και αν σε μια βδομάδα με 10 μέρες δεν έχεις διαφορά στην μείωση του λίπους δεν κάθεσε να περιμένεις και να χολοσκάς απλα εφόσον ξέρεις πόσους υδατάνθρακες τρώς μειώνεις λίγο την ποσότητα και ξανακοιτας την επόμενη βδομάδα , αν πάλι χάσεις υπερβολικά τότε ανεβάζεις .

δηλαδή μας καθοδηγεί το αποτέλεσμα , επίσης μην τρομάζετε όταν σε μέρες περιόδου η ορμονικών διαταραχών δείτε πρήξιμο και τέτοια είναι περισσότερο κατακράτηση υγρών και όταν πίνουμε νερό και πίνουμε και κανένα πράσινο τσάι η λαχανικά όπως και ο μαιντανός που έχουν λιποτροπικές ιδιότητες μειώνουμε τα συμπτώματα η με κάποιο φυσικό διουρητικό βότανο , δεν είναι πάντα λίπος δηλαδή

απλα θα πώ εδω κατι που κάνετε λάθος οι γυναίκες (γενικα όλο λάθη είστε αλλα τι να κάνουμε που σας έχουμε ανάγκη :P) στην προσπάθειά σας να χάσετε κιλα λίπους , φτάνετε σε ακρότητες και αδειάζετε τους λίγους μυς που έχετε και έτσι χωρίς να βάλετε επιπλέον καθόλου λίπος ούτε γραμμάριο χάνοντας μυς , χαλαρώνει το δερμα και δείχνει, ( ενω στην ζυγαρια δεν ανέβηκε το βάρος) σαν να βάλατε λίπος και μετα είστε μες την γκρίνια (το λέω κομψα μην το πώ αλλιώς)

και να εξηγήσω εδω κοριτσάκια τι συμβαίνει αν κάνετε πχ λιπομέτρηση και είσαι 60 κιλα και σε βγάζει 20% λίπος υπάρχει περίπτωση να βάλεις μυικά κιλα και να σε δείχνει η ζυγαρια πάλι το ίδιο η 62 κιλα και στην λιπομέτρηση να πέσει το ποσοστο , γιατι απλα αλλάζει η αναλογία μυών με λίπους

οπότε χτίζοντας μυς αλλάζει ο μεταβολισμός τρώς τα ίδια και περισσότερα χωρίς να παχαίνεις και αν μειώσεις χάνεις πιο γρήγορα έχοντας γρήγορο μεταβολισμό

επίσης αν έχετε στο μυαλό μια κλίμακα και να περιλαμβάνει τους υδατάνθρακες που χρειάζονται την ημέρα , τότε αρχίζουμε απο το πρωινό με φούλ υδατάνθρακες (ενοώ αυτούς που αναλογούν στην κάθε μία εφόσον ξέρει πόσο και τι τρώει)και μειώνουμε σταδιακά και φτάνουμε στο τελευταίο γεύμα με ελάχιστους έως καθόλου , δηλαδή όσο περνάει η μέρα η αναλογία υδατανθράκων πρωτείνης αλλάζει και μειώνοντας υδατανθρακες ανεβαίνει η πρωτείνη , αλλα πάντα μέσα στα πλαίσια των θερμίδων που χρειαζόμαστε

TRIANTAFYLLOU
07-04-12, 23:44
Σωστά αυτά που λέει ο Ηλιας...απλά να ξεκαθαρίσω επειδή από το δικό μου ποστ ξεκίνησε η κουβέντα, οτι ποτέ δεν εγραψα ότι ένα γλυκό θα μας χαλάσει και ότι απαγορευεται και ότι πρέπει να τρώμε σαν άρρωστες (και ναι είμαι άτομο που τρώω και 2000 θερμίδες την ημέρα και κάνω και διαιτα:P).
Αυτό που ειπα είναι αυτό που έγραψε ο Ηλίας για την απότομη εκριση ινσουλίνης μετά την κατανάλωση γλυκού και μετά από λίγη ώρα ερχεται η απότομη πτώση της, γεγονός που κάνει τον οργανισμό μας να ζητάει και άλλη ζάχαρη...και άλλη και άλλη...και αυτό γίνεται ένας φαυλος κύκλος που μπορεί άνετα να μας οδηγήσει στην υπερβολή που αυτή σίγουρα θα μας "χαλάσει".
Ειδικά εμείς οι γυναίκες είμαστε περισσότερο ευάλωτες στην υπερβολή και λόγω ορμονών πριν τις δύσκολες μέρες.
Αυτά...για να μην παρεξηγηγούνται τα γεγραμμένα μου....:toast:

μια χαρα είναι τα γραμμένα σου κατανοητα δεν είμαστε παρεξηγιάρηδες :P απλα έδωσες το βήμα να πω καμια κουβέντα παραπάνω και αυτο με τις ορμόνες σας κρόσια μας τα κάνετε τα νεύρα , όπως είστε εσείς στις δύσκολες μέρες , ένας άντρας που έχει το ορμονικό σύστημα και νοοτροπία του αρσενικού είναι μόνιμα έτσι , εμείς τι να κάνουμε δηλαδή να σκίσουμε το μαγιό μας?:turtle: :P

απλα κάποιες μερες το μήνα αλλάζει η ψυχοσύνθεσή σας λογικό είναι για να μπαίνετε στο τρυπάκι και να καταλάβετε πως είμαστε και μείς αλλα μόνιμα όχι σε δύσκολες μέρες :toast:

Miss Fit
08-04-12, 13:13
μια χαρα είναι τα γραμμένα σου κατανοητα δεν είμαστε παρεξηγιάρηδες :P απλα έδωσες το βήμα να πω καμια κουβέντα παραπάνω και αυτο με τις ορμόνες σας κρόσια μας τα κάνετε τα νεύρα , όπως είστε εσείς στις δύσκολες μέρες , ένας άντρας που έχει το ορμονικό σύστημα και νοοτροπία του αρσενικού είναι μόνιμα έτσι , εμείς τι να κάνουμε δηλαδή να σκίσουμε το μαγιό μας?:turtle: :P

απλα κάποιες μερες το μήνα αλλάζει η ψυχοσύνθεσή σας λογικό είναι για να μπαίνετε στο τρυπάκι και να καταλάβετε πως είμαστε και μείς αλλα μόνιμα όχι σε δύσκολες μέρες :toast:

Καλημέρα σε όλες-όλους!

Κ.Τριανταφύλλου χαίρομαι ειλικρινα που ακούμε την άποψη ενός άντρα που ειναι γνωστης του θέματος και σας ευχαριστώ και εγώ με την σειρά μου διότι πραγματικά μας βοηθάτε πολύ με σχολια σας! :bowdown:

Miss Fit
08-04-12, 13:15
Ελέεεεενη,

όπως βλέπεις ερήμωσε το φόρουμ.....κάνε κατι......

Φιλιά πολλά, να εισαι καλά, μας λειπεις!!!

Miss Fit
08-04-12, 13:28
Κορίτσια σώθηκα για το καλοκαίρι....

Θυμάστε που είχαμε μια συζήτηση με θέμα πως θα κουβαλάμε μαζί μας φαγητά το καλοκαιρι με πολύ ζέστη;
Λοιπον βρήκα χτές στα Jumbo ενα Cool Box σαν μικρό βαλιτσακι όπου έχει μέσα 2 μικρά τάπερ ένα πάνω στο άλλο και κρατάει κρύο ή ζεστό το φαγητό. Ειναι δηλ κατι σαν θερμος μόνο λίγο μεγαλυτερος. Τον έχει 4.90. Νομίζω θα βολέψει απίστευτα!
42856

42857

eli_din3
08-04-12, 15:22
βοηθεια βοηθεια... η μαμα κανει τσουρεκια και μυριζει ολο το σπιτι (και να φανταστειτε δεν μαρεσουν τα τσουρεκια)
αλλα αλλο να δεις ενα τσουρεκι μπροστα σου και αλλο να ψηνεται και να μυριζει ολο το σπιτι κτλ κτλ κτλ...
δεν θελω ν κανω τσιτ με τσουρεκι :( (και ειδικα μια βδομαδα πριν απο το προγραμματισμενο) ..θελω με παγωτο.. δεν θελω να παει χαμενο... αλλα κατανταει ανυποφορο να ειναι το σπιτι γεματο τσουρεκια παντου και να μυριζουν κιολας ζεστα ζεστα

xelashai
08-04-12, 15:24
υπομονη κοριτσακι μου...κ εγω στην ιδια κατασταση ειμαι σημερα...
κουλουρια...τσουρεκια....κτλ...
κρατησουουουου......

eli_din3
08-04-12, 15:28
αυτα σας τα έχει πεί στάνταρ η Ελένη , αλλα είπαμε εδω μέσα χάνονται τα πόστ και πολλα χρήσιμα .
απλα πράματα Ελινάκι, το βασικό είναι να ξέρουμε τι τρώμε , εγω πχ δεν θα έλεγα ποτε σε ενα άτομο που δεν ξέρω λέγοντάς με στοιχεία πρέπει να τρώς με ακρίβεια τόσα γραμμάρια .

εφόσον ξέρουμε τι τρώμε λοιπόν και ξέρεις πόσες θερμίδες παίρνεις την ημέρα , οι θερμίδες απο υδατάνθρακες και τα καλά λιπαρα τις θέλουμε για ενέργεια , οπότε εφόσον λές θέλω την ημέρα 150-170 γραμμάρια υδατάνθρακες τις μοιράζουμε ώς εξής , βάζουμε στα 5 γεύματα που κάνουμε αν κάνουμε τόσα την μέρα τούς περισσότερους υδατάνθρακες εκεί που χρειάζονται να πιάσουν τόπο , στο πρωινό πχ έως και στο πρίν την προπόνηση , αν δεν έχουμε πρόβλημα με κιλα και τέτοια χρειάζονται υδατάνθρακες και μετα την προπόνηση απαραιτήτως , γιατι ενώ λέμε χρειαζόμαστε πρωτείνη αμινοξέα μετα την προπόνηση , παρ όλα αυτα το πρώτο πράμα που ζηταει ο οργανισμός είναι να καλύψει τις ανάγκες για ενέργεια που χάθηκε , αυτοί οι υδατάνθρακες δεν μας παχαίνουν και μετα στο τελευταίο γεύμα το βραδυνό εκεί τρώμε ινώδης υδατάνθρακες σαλάτες και τέτοια χωρίς πρόβλημα σε συνδιασμό με την πρωτείνη .


και για να μην χάνουμε τον χρόνο μας και περνάει ανεκμετάλευτος ελέγχουμε τα αποτελέσματα για να μην λέμε αερολογίες και εξηγώ πώς
ο πιο απλός τρόπος εκτός απο την ζυγαρια και τον καθρέφτη , είναι αν έχουμε σαν στόχο να μειώσουμε το λίπος να κοιτάξουμε ακριβώς αυτο με ένα δερματοπτυχόμετρο , σημειώνεις λοιπόν σε ενα χαρτί τις μετρήσεις απο σημεία όπως κοιλιά στομάχι , ανάμεσα στα πόδια προσαγωγούς , γλουτούς, τα σημεία δηλαδή που ενδιαφέρουν και μαζεύετε λίπος οι γυναίκες και αν σε μια βδομάδα με 10 μέρες δεν έχεις διαφορά στην μείωση του λίπους δεν κάθεσε να περιμένεις και να χολοσκάς απλα εφόσον ξέρεις πόσους υδατάνθρακες τρώς μειώνεις λίγο την ποσότητα και ξανακοιτας την επόμενη βδομάδα , αν πάλι χάσεις υπερβολικά τότε ανεβάζεις .

δηλαδή μας καθοδηγεί το αποτέλεσμα , επίσης μην τρομάζετε όταν σε μέρες περιόδου η ορμονικών διαταραχών δείτε πρήξιμο και τέτοια είναι περισσότερο κατακράτηση υγρών και όταν πίνουμε νερό και πίνουμε και κανένα πράσινο τσάι η λαχανικά όπως και ο μαιντανός που έχουν λιποτροπικές ιδιότητες μειώνουμε τα συμπτώματα η με κάποιο φυσικό διουρητικό βότανο , δεν είναι πάντα λίπος δηλαδή

απλα θα πώ εδω κατι που κάνετε λάθος οι γυναίκες (γενικα όλο λάθη είστε αλλα τι να κάνουμε που σας έχουμε ανάγκη :P) στην προσπάθειά σας να χάσετε κιλα λίπους , φτάνετε σε ακρότητες και αδειάζετε τους λίγους μυς που έχετε και έτσι χωρίς να βάλετε επιπλέον καθόλου λίπος ούτε γραμμάριο χάνοντας μυς , χαλαρώνει το δερμα και δείχνει, ( ενω στην ζυγαρια δεν ανέβηκε το βάρος) σαν να βάλατε λίπος και μετα είστε μες την γκρίνια (το λέω κομψα μην το πώ αλλιώς)

και να εξηγήσω εδω κοριτσάκια τι συμβαίνει αν κάνετε πχ λιπομέτρηση και είσαι 60 κιλα και σε βγάζει 20% λίπος υπάρχει περίπτωση να βάλεις μυικά κιλα και να σε δείχνει η ζυγαρια πάλι το ίδιο η 62 κιλα και στην λιπομέτρηση να πέσει το ποσοστο , γιατι απλα αλλάζει η αναλογία μυών με λίπους

οπότε χτίζοντας μυς αλλάζει ο μεταβολισμός τρώς τα ίδια και περισσότερα χωρίς να παχαίνεις και αν μειώσεις χάνεις πιο γρήγορα έχοντας γρήγορο μεταβολισμό

επίσης αν έχετε στο μυαλό μια κλίμακα και να περιλαμβάνει τους υδατάνθρακες που χρειάζονται την ημέρα , τότε αρχίζουμε απο το πρωινό με φούλ υδατάνθρακες (ενοώ αυτούς που αναλογούν στην κάθε μία εφόσον ξέρει πόσο και τι τρώει)και μειώνουμε σταδιακά και φτάνουμε στο τελευταίο γεύμα με ελάχιστους έως καθόλου , δηλαδή όσο περνάει η μέρα η αναλογία υδατανθράκων πρωτείνης αλλάζει και μειώνοντας υδατανθρακες ανεβαίνει η πρωτείνη , αλλα πάντα μέσα στα πλαίσια των θερμίδων που χρειαζόμαστε

αα ευχαριστουμε πολυ για τις πληροφοριες ! ειναι πολυ χρησιμες !:)

eli_din3
08-04-12, 15:30
υπομονη κοριτσακι μου...κ εγω στην ιδια κατασταση ειμαι σημερα...
κουλουρια...τσουρεκια....κτλ...
κρατησουουουου......

και μολις το βγαλε και μες την μουρη μου..τελεια.. λεω ν φαω μια μπουκια..κριμα δεν ειμαι?? τι ειναι μια μπουκιτσα??
η δαφνη η διπλη προσωπικοτητα... χχαχα χθες "φαε σοκολατα" σημερα "κρατησουυυυυυ" :P αποφασισε :P

Miss Fit
08-04-12, 15:32
βοηθεια βοηθεια... η μαμα κανει τσουρεκια και μυριζει ολο το σπιτι (και να φανταστειτε δεν μαρεσουν τα τσουρεκια)
αλλα αλλο να δεις ενα τσουρεκι μπροστα σου και αλλο να ψηνεται και να μυριζει ολο το σπιτι κτλ κτλ κτλ...
δεν θελω ν κανω τσιτ με τσουρεκι :( (και ειδικα μια βδομαδα πριν απο το προγραμματισμενο) ..θελω με παγωτο.. δεν θελω να παει χαμενο... αλλα κατανταει ανυποφορο να ειναι το σπιτι γεματο τσουρεκια παντου και να μυριζουν κιολας ζεστα ζεστα

Χα χα, τι να πω κι εγώ που ειμαι αυτή που τα φτιάχνει σήμερα;;;;εεεεεεεεεε; Εχω φουσκώσει με μπρόκλο, πίνω καφέ και ....μανταλάκι στην μύτη :turtle:

xelashai
08-04-12, 15:33
και μολις το βγαλε και μες την μουρη μου..τελεια.. λεω ν φαω μια μπουκια..κριμα δεν ειμαι?? τι ειναι μια μπουκιτσα??
η δαφνη η διπλη προσωπικοτητα... χχαχα χθες "φαε σοκολατα" σημερα "κρατησουυυυυυ" :P αποφασισε :P

σου λεω κρατησου γιατι ειπες οτι δεν θες να κανεις Cheat με το τσουρεκι..θες παγωτο...εσυ αποφάσισε :P
αν θες να φας φαε...δεν θα παθεις τιποτα με ενα κομματι....αλιμονο...
αλλα χωρις τυψεις μετα ετσι?...συμφωνοι?