PDA

Επιστροφή στο Forum : Female Gym Tips



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

eli_din3
08-04-12, 15:35
σου λεω κρατησου γιατι ειπες οτι δεν θες να κανεις Cheat με το τσουρεκι..θες παγωτο...εσυ αποφάσισε :P
αν θες να φας φαε...δεν θα παθεις τιποτα με ενα κομματι....αλιμονο...
αλλα χωρις τυψεις μετα ετσι?...συμφωνοι?

εφαγα 1 μπουκια.. μου φυγε νταξει :P
χαχα καημενη μισσ φιττττ..αντεχεις αντεχεις?? παμε γερααα :P

Miss Fit
08-04-12, 15:37
σου λεω κρατησου γιατι ειπες οτι δεν θες να κανεις Cheat με το τσουρεκι..θες παγωτο...εσυ αποφάσισε :P
αν θες να φας φαε...δεν θα παθεις τιποτα με ενα κομματι....αλιμονο...
αλλα χωρις τυψεις μετα ετσι?...συμφωνοι?

Πηγαινε για περπάτημα....Κλείσου στο δωματιο σου, κάνε κανένα GCD, πάρε κανέναν τηλ....αέρισε καλά το σπίτι!!!!

Miss Fit
08-04-12, 15:39
εφαγα 1 μπουκια.. μου φυγε νταξει :P
χαχα καημενη μισσ φιττττ..αντεχεις αντεχεις?? παμε γερααα :P


Μια μπουκίτσα θα την φάω και εγώ για να δω τι μάστορας είμαι! Φτου μου χρυσοχέρα.:)

eli_din3
08-04-12, 15:40
Πηγαινε για περπάτημα....Κλείσου στο δωματιο σου, κάνε κανένα GCD, πάρε κανέναν τηλ....αέρισε καλά το σπίτι!!!!

χαχαχ πλεον ειναι αργα.παει η μπουκιτσα.. χωνευεται μαζι με την τσιπουρα και τις νεροβραστες πατατες :P

grace
08-04-12, 19:23
Το σώμα αντιδρά ανάλογα πως του φερομαστε δηλαδή αν χρειάζεται ενέργεια για να δουλέψει και εμείς την δίνουμε σε λίγες δόσεις τότε το αναγκάσουμε να κρατάει ρεζέρβες στις αποθήκες όπως παράδειγμα η καμηλα , μόνο που εμείς αποθηκευουμε στις λιποαποθηκες. Αν όμως δίνουμε σε τακτά διαστήματα δεν μπαίνει σε λειτουργία το σύστημα αυτοσυντηρησης να κρατάει ρεζέρβες γιατι λαμβάνει σταθερά και δεν ξεμενει. Λογικά λειτουργεί έτσι

Κυριε Τριανταφυλλου χαιρομαι και ειλικρινα ανακουφιζομαι απο πολλα θεματα με τις πολλεσ και πολυτιμες συμβουλες σας! Εχουμε βαρεθει πια να ακουμε κομπογιαννιτες και δηθεν γυμναστες!

Προσωπικα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει προβλημα που απεχω εδω και πολυ καιρο απο υδατανθρακες οπως μακαρονια ρυζι και πατατες! τρωω μονο ινωδεις, ρυζογκοφρετες, βρωμη στο πρωινο μου, γαλακτοκομικα και φρουτα! Ειναι κακο αυτο? :unsure:

Θα μου ηταν πολυτιμη η συμβουλη σας! ΝΑ αναφερω πως δεν νιωθω ελλειψη ενεργειας ατονια ή αδυναμια στις προπονησεις! :)

amst
08-04-12, 22:12
Γειαααααα!!


Έχει κάποιος δοκιμάσει αυτό http://www.skalidis-sport.gr/product_info.php?products_id=2386 ??
Λέω να το πάρω αύριο, αλλά φοβάμαι μήπως δεν είναι σταθερό και σπάσω κανένα ποδάρι!!

Επίσης, η μπάλα πιλάτες 65cm είναι οκ, ε?

xelashai
08-04-12, 22:22
Γειαααααα!!


Έχει κάποιος δοκιμάσει αυτό http://www.skalidis-sport.gr/product_info.php?products_id=2386 ??
Λέω να το πάρω αύριο, αλλά φοβάμαι μήπως δεν είναι σταθερό και σπάσω κανένα ποδάρι!!

Επίσης, η μπάλα πιλάτες 65cm είναι οκ, ε?

γενικα το εχεις στο γυμναστηριο με το μονοζυγο?
αν καρφωθει καλα στον τοιχο..δεν νομιζω να εχεις θεμα..

amst
08-04-12, 22:58
γενικα το εχεις στο γυμναστηριο με το μονοζυγο?
αν καρφωθει καλα στον τοιχο..δεν νομιζω να εχεις θεμα..

ρε δεν καρφώνεται αυτό.. γι'αυτό ρώτησα!!

xelashai
08-04-12, 23:00
ρε δεν καρφώνεται αυτό.. γι'αυτό ρώτησα!!

εισαι σιγουρη??
εγω δεν θα το επαιρνα τοτε....:green:

amst
08-04-12, 23:01
εισαι σιγουρη??
εγω δεν θα το επαιρνα τοτε....:green:

δες το βίντεο καλέ :green:

xelashai
08-04-12, 23:04
δες το βίντεο καλέ :green:

το ειχα δει...θα φυγει η κασα της πορτας αν κανω αποπειρα....:rolf::rolf:
περα απο την πλακα δεν το εχω δοκιμασει....
ισως οι αντρες της παρεας να το δουν κ να μας απαντησουν...;)
αγορια???

amst
08-04-12, 23:08
το ειχα δει...θα φυγει η κασα της πορτας αν κανω αποπειρα....:rolf::rolf:
περα απο την πλακα δεν το εχω δοκιμασει....
ισως οι αντρες της παρεας να το δουν κ να μας απαντησουν...;)
αγορια???

απάντησαν ήδη!!

θα το πάρω αύριο!!
τελευταία φορά που είχα τόση χαρά και ανυπομονησία, πρέπει να ήταν τετάρτη δημοτικού που πήρα μια κούκλα που έπινε γάλα και έκανε κακάκια!!! αχαχαχχαχαχαααα

xelashai
08-04-12, 23:10
απάντησαν ήδη!!

θα το πάρω αύριο!!
τελευταία φορά που είχα τόση χαρά και ανυπομονησία, πρέπει να ήταν τετάρτη δημοτικού που πήρα μια κούκλα που έπινε γάλα και έκανε κακάκια!!! αχαχαχχαχαχαααα

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:
(που απαντησαν καλε??:unsure:)

marvin
08-04-12, 23:12
απάντησαν ήδη!!

θα το πάρω αύριο!!
τελευταία φορά που είχα τόση χαρά και ανυπομονησία, πρέπει να ήταν τετάρτη δημοτικού που πήρα μια κούκλα που έπινε γάλα και έκανε κακάκια!!! αχαχαχχαχαχαααα

:rolf::rolf:!!!
Καλες Προπονηαεις Αμστ ...οντως θα το ευχαριστηθεις!!!:welcome:

eli_din3
08-04-12, 23:15
:rolf::rolf:!!!
Καλες Προπονηαεις Αμστ ...οντως θα το ευχαριστηθεις!!!:welcome:

χμμμ τι μπορεις να κανεις με ενα τετοιο μονοζυγο??? πχ για ατομα σαν εμενα που δεν εχουν δυναμη ουτε για μιση ελξη :P..πως μπορει να αξιοποιηθει?

vickypek
08-04-12, 23:18
ενα θα σας πω!!μολις γυρισα απο ολυμπο πηγαμε στο φαραγγι του ενιπεα ηταν τεεεεελεια!!!και νομιζα οτι δεν θα τα καταφερνα!!καλο πασχα σε ολες σας διαβαζω παντα και συγχρονιζομαι δεν προλαβαινω παντα να σχολιασω grace φαεεεεε και μακαρονια ριζια πατατες τρεχεις ολη μερα ειδα την προπονηση σου τα χεις αναγκη ολα!!εγω εστρωσα ανεβηκα και 1/2 κιλο!!ουαου!!ελενη καλα ξεμπερδεματα σε περιμενουμεεεεε!!!:):):)

marvin
08-04-12, 23:18
χμμμ τι μπορεις να κανεις με ενα τετοιο μονοζυγο??? πχ για ατομα σαν εμενα που δεν εχουν δυναμη ουτε για μιση ελξη :P..πως μπορει να αξιοποιηθει?

Ακριβως αυτο που ειπες Ελινα .....να αποκτησεις δυναμη με την εξασκηση και να βγαλεις την πρωτη σου ελξη!!!!!:turtle::turtle:

eli_din3
08-04-12, 23:26
Ακριβως αυτο που ειπες Ελινα .....να αποκτησεις δυναμη με την εξασκηση και να βγαλεις την πρωτη σου ελξη!!!!!:turtle::turtle:

ε η εξασκηση με την υποβοηθηση δεν ειναι?? (φαντασου εχω 25 κιλα)
με σκετο πως να κανεις εξασκηση :unsure::unsure::unsure:

TRIANTAFYLLOU
09-04-12, 00:17
Κυριε Τριανταφυλλου χαιρομαι και ειλικρινα ανακουφιζομαι απο πολλα θεματα με τις πολλες και πολυτιμες συμβουλες σας! Εχουμε βαρεθει πια να ακουμε κομπογιαννιτες και δηθεν γυμναστες!

Προσωπικα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει προβλημα που απεχω εδω και πολυ καιρο απο υδατανθρακες οπως μακαρονια ρυζι και πατατες! τρωω μονο ινωδεις, ρυζογκοφρετες, βρωμη στο πρωινο μου, γαλακτοκομικα και φρουτα! Ειναι κακο αυτο? :unsure:

Θα μου ηταν πολυτιμη η συμβουλη σας! ΝΑ αναφερω πως δεν νιωθω ελλειψη ενεργειας ατονια ή αδυναμια στις προπονησεις! :)

ρωτα και τίποτα δύσκολο ρε grace:P όταν ρωτας κάτι τέτοιο σε ενα ββερ η που ασχολείτε με φίτνες θα σου πεί πως λιγότερο στις γυναίκες και περισσότερο στούς άντρες οι υδατανθρακες είναι βασικό στοιχείο , άλλωστε ενα σλόγκαν που κυκλοφορεί στις ταξεις των ββερ , όταν κάποιος λέει χαζομάρες , λέμε φάε υδατάνθρακες να συνέλθεις

τους υδατάνθρακες αν τούς κόψουμε τους κόβουμε για συγκεκρημένο σκοπό και για λίγο , ενας λόγος είναι όταν κανουμε το λεγόμενο άδειασμα πρίν τον αγώνα που ακολουθεί το φόρτωμα , επίσης οι μαραθωνοδρόμοι που κάνουν υπερφόρτωση μετα για να έχουν οι μυς μεσα περισσότερο γλυκογόνο .

εσυ απλα έμαθες τον οργανισμό σου να χρησιμοποιει την πρωτείνη περισσότερο για ενέργεια , αλλα η χαμηλή πρόσληψη υδατανθράκων αδειάζει τους μυς και φαίνονται πιο φλάτ , όσο πρωτείνη και να φαμε δεν μπορεί να το καλύψει αυτο

σε σώζει όμως το γεγονός οτι τρώς βρώμη και τα φρούτα , άρα δεν απέχεις και τελείως απο υδατάνθρακες ,γιατι αν πραγματικα τους κόψεις , θα είσαι μαραμένη μου γαρδένια , δεν υπερβάλω καθόλου .

μπορείς να ανεβάσεις λίγο χωρίς να ανεβ'ασεις θερμίδες σε σύνολο και δες αντίδραση , αν δείς να πρίζονται οι μυς σου και ακόμη περισσότερη ενέργεια , πάει να πεί πως είχες έλειψη , πάντως το ρύζι όσοι αθλούνται το έχουμε για τόπ μορφη υδατάνθρακα .

με λίγα λόγια μας συμφέρει να χρησιμοποιούμε για καύσιμο υδατάνθρακες και λιπαρα καλά κυρίως και την πρωτείνη για χτήσιμο και αποκατάσταση

eli_din3
09-04-12, 13:07
ποιο παγωτο... νομιζω το αποφασισα..τσιτ με τσουρεκι και λιγη μερεντουλα??
:green:
απλα εχω να φαω μερεντα 9 μηνες.. και φοβαμαι μην ανοιξω τους ασκους του αιωλου

eli_din3
09-04-12, 13:21
ποιο παγωτο... νομιζω το αποφασισα..τσιτ με τσουρεκι και λιγη μερεντουλα??
:green:
απλα εχω να φαω μερεντα 9 μηνες.. και φοβαμαι μην ανοιξω τους ασκους του αιωλου

ε δεν αντεξα εγινε :P.... και αγιος ο Θεος τωρα......
το απολαυσα ομως τρελα.. τρελα λεμε.. ειχα ξεχασει την γευση της μερεντας.. να αναδυεται αυτο το φουντουκι απο μεσα... ενταξει ενταξει σταματαω... παω για βαρη τωρα και για μια ωρα αεροβιοοο.. (οχιι ιοχιιι δεν θα πανικοβληθω)

amst
09-04-12, 14:25
ελίνα, συνέχισε αν θες την περιγραφή ρε..... πώς αναδύεται ακριβώς το φουντούκι?? :green::green:

να ρωτήσω, επειδή το γιαούρτι γενικά δε το συμπαθώ και ειδικά το 2%, μπλιαξ.. πήρα κατά λάθος το φουλ φατ (5%) και μου αρέσει (πολύ) και το τρώω άνετα χωρίς μέλια κλπ.
δεν είναι τόσο τραγικό, ώστε να πιεστώ για το 2%,ε??

ant
09-04-12, 15:31
[QUOTE=amst;551312]ελίνα, συνέχισε αν θες την περιγραφή ρε..... πώς αναδύεται ακριβώς το φουντούκι?? :green::green:

να ρωτήσω, επειδή το γιαούρτι γενικά δε το συμπαθώ και ειδικά το 2%, μπλιαξ.. πήρα κατά λάθος το φουλ φατ (5%) και μου αρέσει (πολύ) και το τρώω άνετα χωρίς μέλια κλπ.
δεν είναι τόσο τραγικό, ώστε να πιεστώ για το 2%,ε??[/QUOTE

ποιο τρώς? γιατί νομίζω ότι το total πχ. το 2% δεν απέχει πολύ από το 5% σε γεύση. είναι πολύ οκ και το 2%

eli_din3
09-04-12, 17:32
ελίνα, συνέχισε αν θες την περιγραφή ρε..... πώς αναδύεται ακριβώς το φουντούκι?? :green::green:

να ρωτήσω, επειδή το γιαούρτι γενικά δε το συμπαθώ και ειδικά το 2%, μπλιαξ.. πήρα κατά λάθος το φουλ φατ (5%) και μου αρέσει (πολύ) και το τρώω άνετα χωρίς μέλια κλπ.
δεν είναι τόσο τραγικό, ώστε να πιεστώ για το 2%,ε??

χαχαχαχ...ελα αν θες πες κ συ για το παγωτο για εκδικηση... παντως περα απο την πλακα ξερετε πως με ηρεμησε αυτη η τσιταρα?? τον τελευταιο καιρο τσιμπουσα απο παντου.... τωρα ειμαι μια χαρα και δεν λιγουρευομαι τιποτα..
χμ δες..αν ελεγξεις ολα τα αλλα μεσα στην μερα μια χαρα ειναι κ το 5... αν δεν το μπορεις το αλλο.. σιγα μη φοβομαστε τα γιαουρτια οπως ειχε πει και ο κ.Τριανταφυλλου οταν ειχα ποσταρει κτ παρομοιο (πρεπει να τρωω μερα παρα μερα ενα απο αυτα με την πετσα λογω γυναικολογικων)
το πηραμε το μονοζυγο??

marvin
09-04-12, 18:17
ελίνα, συνέχισε αν θες την περιγραφή ρε..... πώς αναδύεται ακριβώς το φουντούκι?? :green::green:

να ρωτήσω, επειδή το γιαούρτι γενικά δε το συμπαθώ και ειδικά το 2%, μπλιαξ.. πήρα κατά λάθος το φουλ φατ (5%) και μου αρέσει (πολύ) και το τρώω άνετα χωρίς μέλια κλπ.
δεν είναι τόσο τραγικό, ώστε να πιεστώ για το 2%,ε??

Amst μου φαε το γιαουρτακι σου μιας και σου αρεσει.Μην σκεφτεσαι τα λιπαρα του,δεν εχεις θεμα.Η ουσια ειναι οπως πολυ σωστα ειπε η Ελινα να προσεχεις ολες τις αλλες επιλογες σου μεσα στη μερα και οχι τα λιπαρα του γιουρτιου!!!:welcome:

Gianna
09-04-12, 22:43
Έχω μία απορία σχετικά με το διάλειμμα μεταξύ των σετ. Πόσο πρέπει να ναι περίπου.:unsure: Γενικά εγώ δεν αφήνω πολύ, μπαίνω γρήγορα και μου λεγε ο προπονητής μου ότι πρέπει να αφήνω πάνω από 1 λεπτό, γιατί αλλιώς δεν αφήνω τους μυς να αναπτυχθούν. Θα κοιτάω κάθε λίγο και λιγάκι το κινητό;;Επίσης δεν θέλω να μου πάίρνει και πάνω από 2 ώρες η προπόνηση (μαζί με αερόβιο/διατάσεις). Καλά στις 2 τελευταίες 8άρες έκ των πραγμάτων αφήνω πιο πολύ, γιατί βάζω πιο πολλά κιλά και γίνεται πιο δύσκολο. Εσείς πώς λειτουργείτε ως προς αυτό;

gym
09-04-12, 22:47
Κοριτσιαααα ουουουουουοο...!


Μετα απο λιγες μερες απουσιας μου ,ηρθα καλεεε!

Ειναι και πασχα κοντα μας και μυριζομαι πολλες γουρουνιτσες εεεε?χεχεχε...:green::green:

Μηπως να ριχναμε κανα ζυγισμα πριν την Ανασταση λεω εγω....(κακιουλες...:green::green:)

Σας εχω πει πολλες φορες,οτι οταν νιωθετε οτι χανετε το δρομο σας για διαφορους λογους,το θεμα ειναι και παλι να βρειτε τον τροπο να επιστρεψετε!

Ετσι και εγω ,λοιπον,μου ετυχαν διαφορα αλλα οκ..that's life και προχωραμε ακομα πιο δυνατα κρατωντας μονο τα καλα στοιχεια!

Ειδα οτι σας κρατησε πολυ καλη παρεα ο λιακος μας οποτε δεν νιωσατε μοναξια...και τον ευχαριστω πολυ γι αυτο βεβαια!


Θα απαντησω εννοειται σε ΟΛΑ τα μηνυματα σας στα οποια εχουν μεινει αναπαντητα ερωτηματα!


Απλα δωστε μου λιγο χρονο ...ειστε κ πολλες με μεγαλες γλωσσες καλεεεεε!:P:P:P:P


:toast:

xelashai
09-04-12, 22:48
αντε μωρε...μας ελειψες....:(
αρκει να εισαι καλα εσυ ομως ε....χαμογελαμε και συνεχιζουμε....;)

gym
09-04-12, 22:57
Έχω μία απορία σχετικά με το διάλειμμα μεταξύ των σετ. Πόσο πρέπει να ναι περίπου.:unsure: Γενικά εγώ δεν αφήνω πολύ, μπαίνω γρήγορα και μου λεγε ο προπονητής μου ότι πρέπει να αφήνω πάνω από 1 λεπτό, γιατί αλλιώς δεν αφήνω τους μυς να αναπτυχθούν. Θα κοιτάω κάθε λίγο και λιγάκι το κινητό;;Επίσης δεν θέλω να μου πάίρνει και πάνω από 2 ώρες η προπόνηση (μαζί με αερόβιο/διατάσεις). Καλά στις 2 τελευταίες 8άρες έκ των πραγμάτων αφήνω πιο πολύ, γιατί βάζω πιο πολλά κιλά και γίνεται πιο δύσκολο. Εσείς πώς λειτουργείτε ως προς αυτό;

γιαννα μου αναλογα ρε συ την προπονηση που κανεις κ το στοχο σου

εσυ που ξερω οτι θες να βαλεις κ κανα μυικο και κανεις χαμηλες επαναληψεις ειναι λογικο να κανεις ενα λεπτο με 1,5 ακομη στα βαρυα σετ...

υποτιθεται οτι κανεις τα πιο πολλα κιλα σου σε αυτες τις ρεπς οποτε κ λογικο να σου παρει λιγο παραπανω να επανελθεις για να ξαναμπεις ετοιμη

εγω θα σου ελεγα να μην πας με το κινητο αλλα με το ενστικτο...δηλαδη αν νιωθεις ετοιμη στο 1,5 τι θα γινει?καηκαμε?:green:

γενικα προτιμω να μην χασομεραμε στην προπονηση...κανουμε το σετ...και μολις νιωσουμε ετοιμες ξαναμπαινουμε....

δεν θα κατσεις ουτε με το ρολοι ουτε κανα 5λεπτο για διαλειμμα ουτε στα 10 δευτερολεπτα να ξαναμπεις γιατι αυτο θα σημαινει ,οτι για να εισαι τοσο γρηγορα ετοιμη να ξαναμπεις,οτι μαλλον θελει να ανεβασεις την ενταση σου στο σετ..κιλα...να αλλαξεις κατι δηλαδη

επειδη ομως οπως κ εσυ ετσι κ εγω δεν θελω να χανω χρονο πολυ στο γυμναστηριο κανα διωρο δηλαδη,φροντιζω το διαλειμμα μου να ειναι η αλλαγη των κιλων μου και διατασεις την ωρα του break...και βουρ ξανα!

ε ολο αυτο ενα λεπτακι παιρνει σιγουρα!

Gianna
09-04-12, 22:58
Willkommen, meine Liebe!!!:turtle::turtle:

amst
09-04-12, 23:19
Κοριτσιαααα ουουουουουοο...!


Μετα απο λιγες μερες απουσιας μου ,ηρθα καλεεε!

Ειναι και πασχα κοντα μας και μυριζομαι πολλες γουρουνιτσες εεεε?χεχεχε...:green::green:

Μηπως να ριχναμε κανα ζυγισμα πριν την Ανασταση λεω εγω....(κακιουλες...:green::green:)

Σας εχω πει πολλες φορες,οτι οταν νιωθετε οτι χανετε το δρομο σας για διαφορους λογους,το θεμα ειναι και παλι να βρειτε τον τροπο να επιστρεψετε!

Ετσι και εγω ,λοιπον,μου ετυχαν διαφορα αλλα οκ..that's life και προχωραμε ακομα πιο δυνατα κρατωντας μονο τα καλα στοιχεια!

Ειδα οτι σας κρατησε πολυ καλη παρεα ο λιακος μας οποτε δεν νιωσατε μοναξια...και τον ευχαριστω πολυ γι αυτο βεβαια!


Θα απαντησω εννοειται σε ΟΛΑ τα μηνυματα σας στα οποια εχουν μεινει αναπαντητα ερωτηματα!


Απλα δωστε μου λιγο χρονο ...ειστε κ πολλες με μεγαλες γλωσσες καλεεεεε!:P:P:P:P


:toast:


ναι, ναι!! you're back!!! :turtle::turtle::turtle:

το ζύγισμα το σκεφτόμουν και εγώ, Μ.Πέμπτη πριν φύγω!! έτσι, να ξέρουμε!!

το είδες λενάκι? πήρα μονόζυγο!

grace
09-04-12, 23:22
GYMOYLII Καλως Ηρθες! Ελπιζω οολα καλα! :rolf:

amst
09-04-12, 23:27
:rolf::rolf:!!!
Καλες Προπονηαεις Αμστ ...οντως θα το ευχαριστηθεις!!!:welcome:

θέλω να μοιραστώ μαζί σας τη χαρά μου: ανέβασα κιλά στα πόδια, έκανα μάλλον σωστά σκουώτ και........
το πήρα το μονόζυγο!!
το φτιάχνω, το βάζω στην πόρτα.. πάω να σηκωθώ, τίποτα!! σιγά μη μπορούσα! αλλά σιγά-σιγά θα τα καταφέρω..
τώρα απλά πιάνομαι και προσπαθώ? ή να βάζω κανένα σκαμπό να πατάω??
ωραίο είναι!! :turtle::turtle::turtle:


ant μου, το τοτάλ παίρνω.. αλλά δε μ'αρέσει το 2%.. το άλλο είναι κορυφή..
οπότε μαρβίν, ναι.. θα φάω το 5%, ας είναι αυτό το μόνο πρόβλημα στη διατροφή μου!! :green:

gym
09-04-12, 23:32
ελίνα, συνέχισε αν θες την περιγραφή ρε..... πώς αναδύεται ακριβώς το φουντούκι?? :green::green:

να ρωτήσω, επειδή το γιαούρτι γενικά δε το συμπαθώ και ειδικά το 2%, μπλιαξ.. πήρα κατά λάθος το φουλ φατ (5%) και μου αρέσει (πολύ) και το τρώω άνετα χωρίς μέλια κλπ.
δεν είναι τόσο τραγικό, ώστε να πιεστώ για το 2%,ε??

οχι μην πιεστεις στο γιαουρτι...φαε αυτο που σου αρεσει...δεν θα τα φοβομαστε αυτα...εδω καναμε αμαν κ τι να σε πεισουμε να το φας,στα
ποσοστα θα κολλησουμε μανα μου?:green::green:

αλλα ειναι τα κακα τα λιπαρα που δεν τα θελουμε...:green:

gym
09-04-12, 23:33
ε δεν αντεξα εγινε :P.... και αγιος ο Θεος τωρα......
το απολαυσα ομως τρελα.. τρελα λεμε.. ειχα ξεχασει την γευση της μερεντας.. να αναδυεται αυτο το φουντουκι απο μεσα... ενταξει ενταξει σταματαω... παω για βαρη τωρα και για μια ωρα αεροβιοοο.. (οχιι ιοχιιι δεν θα πανικοβληθω)

εσυ ακομα αεροβιο κανεις?>ειναι που δεν θα πανικοβληθεις βρε΄.΄.:P:P:P

gym
09-04-12, 23:34
ε η εξασκηση με την υποβοηθηση δεν ειναι?? (φαντασου εχω 25 κιλα)
με σκετο πως να κανεις εξασκηση :unsure::unsure::unsure:

ε αν δεν εχεις υποβοηθηση σπιτι απο μηχανημα βαζεις το μυαλουδακι να δουλεψει
δηλαδη


καρεκλα-σκαμπο-χριστιανος που περναει κ του λες βοηθα να ανεβω χριστιανε-λαστιχο να πατας κ να σου δινει ωθηση κτλ κτλ

gym
09-04-12, 23:37
ενα θα σας πω!!μολις γυρισα απο ολυμπο πηγαμε στο φαραγγι του ενιπεα ηταν τεεεεελεια!!!και νομιζα οτι δεν θα τα καταφερνα!!καλο πασχα σε ολες σας διαβαζω παντα και συγχρονιζομαι δεν προλαβαινω παντα να σχολιασω grace φαεεεεε και μακαρονια ριζια πατατες τρεχεις ολη μερα ειδα την προπονηση σου τα χεις αναγκη ολα!!εγω εστρωσα ανεβηκα και 1/2 κιλο!!ουαου!!ελενη καλα ξεμπερδεματα σε περιμενουμεεεεε!!!:):):)

τον ενιπεα τον εχω τρεξει κ περπατησει προσφατα...απιστευτες εμπειριες...οποια εποχη κ αν πας ειναι πανεμορφα!

εγω ετοιμαζομαι για rafting +hiking στα ζαγοροχωρια...χαμος λεμε!


γενικα παντως αν εχετε την ευκαιρια να κανετε τετοιες εξορμησεις και αν τις συνδυαζετε με γυμναστικη ειναι ο,τι καλυτερο εξω στην φυση!

καλα τα γυμναστηρια και τα βαρη και ολα αλλα η φυση ειναι τοπ!:toast:

gym
09-04-12, 23:38
χμμμ τι μπορεις να κανεις με ενα τετοιο μονοζυγο??? πχ για ατομα σαν εμενα που δεν εχουν δυναμη ουτε για μιση ελξη :P..πως μπορει να αξιοποιηθει?

απο το πιο απλο

ενα κρεμασμα να κανεις ειναι απο τις καλυτερες ασκησεις για την σπονδυλικη σου

μετα κοιλιακοι βρε...δεξια αριστερα κεντρο

ελξεις...κ μολις βγαλεις τις πρωτες σου ελξεις ερχονται οι συνδυασμοι και τα παιχνιδια με το μονοζυγο...

ολα ειναι θεμα εξασκησης!;)

gym
09-04-12, 23:39
απάντησαν ήδη!!

θα το πάρω αύριο!!
τελευταία φορά που είχα τόση χαρά και ανυπομονησία, πρέπει να ήταν τετάρτη δημοτικού που πήρα μια κούκλα που έπινε γάλα και έκανε κακάκια!!! αχαχαχχαχαχαααα

πολυ καλη η αγορα σου αμστελακι μου!κ δεν εννοω την σεσμενη σου κουκλα!:green::green:

το μονοζυγο ειναι πολυ καλο εργαλειο...αντε καλες προπονησεις!

gym
09-04-12, 23:40
Γειαααααα!!


Έχει κάποιος δοκιμάσει αυτό http://www.skalidis-sport.gr/product_info.php?products_id=2386 ??
Λέω να το πάρω αύριο, αλλά φοβάμαι μήπως δεν είναι σταθερό και σπάσω κανένα ποδάρι!!

Επίσης, η μπάλα πιλάτες 65cm είναι οκ, ε?

με την μπαλα αυτη τι ασκησεις θες να κανεις?

μαρκα βρηκες?

αναλογως τι την θες...

gym
09-04-12, 23:44
Γεια σας..Ειμαι 17 χρονων, εχω υψος 1,75 και ζηγιζω 72 κιλα..Θα ηθελα αλλα και πρεπει να χασω 7 κιλα αλλα δεν μπορω να κανω καποια διαιτα λόγω του σχολειου..Θα μπορουσατε να με συμβουλεψεται για κατι πιο ευκολο κ καλο για τον χρονο που διαθέτω ?

γεια σου δεσποινα μου και καλως ηρθες και στην παρεα μας εδω!
απο προπονηση κανεις τιποτα?

βασικο ειναι και το κομματι της διατροφης να ξερεις..
θεληση να εχεις κ επιλογες πολλες για να μην μπλεξεις με πολυπλοκες διατροφες...

γραψε μας αν θες τα ωραρια σου σε σχολειο κ γενικα μεσα στη μερα σου τι τρως,ωραρια και αν κανεις κατι απο προπονηση

και μετα θα σε καθοδηγησουμε ωστε να βγαλεις μια διατροφη στα μετρα σου...:toast:

amst
09-04-12, 23:47
με την μπαλα αυτη τι ασκησεις θες να κανεις?

μαρκα βρηκες?

αναλογως τι την θες...

αγαπάκι, άρχισα να κάνω την "πλιε με αλτήρα" στο γυμναστήριο, χρησιμοποιώντας μπάλα. και μου άρεσε η σιγουριά που μου έδινε.. και σκέφτηκα να την πάρω, να δουλέψω και λίγο την τεχνική του σκουώτ + πλιε.. και το καλοκαιράκι, θα την πάρω μαζί μου!!

το πλιε δε μου έβγαινε με τίποτα, δε ξέρω αν είναι σωστό να κάνω την άσκηση με μπάλα!

gym
09-04-12, 23:49
Καλημέρα!!

Σκέφτομαι να πάρω μια μπάλα πιλάτες (?), αυτές τις μεγάλες και ίσως και ένα λάστιχο. Να τα έχω γενικά και ειδικά τώρα στις διακοπές που δε θα πηγαίνω γυμν.
Τα βρίσκω γύρω στα 2ευρώ. Είναι όντως τόσο φθηνά ή θα είναι μάπα??

λογικα η μπαλα σου αν ειναι 2 ευρω και λαστιχα τοσο...χμ...δεν θα ειναι κ καλης ποιοτητας

ειδικα η μπαλα ειναι σημαντικο να ειναι καλη...για να καταλαβεις εγω εχω μια που την πηρα 40 ευρω και χονδρικη αλλα ελεφαντας να κατσει επανω κ ακομα με καρφι να την τρυπησεις ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

αναλογως αν θα την χρησιμοποιεις πολυ κ τι θα την κανεις...

υνηθως αυτες οι φθηνες ειναι πολυ ψηλες...ουτε να κατσεις δεν μπορεις βουλιαζουν εκτος κ αν εισαι κανα πουλι(κανα χελιδονι κανα σπουργιτι το πολυ,οχι καμια καργα δηλαδη :green::green:)

δυστυχως σε αυτην την περιπτσωη μπαλες-λαστιχα ισχυει το οτι πληρωνεις παιρνεις...

τελικα τι εκανες?

amst
09-04-12, 23:50
γεια σου δεσποινα μου και καλως ηρθες και στην παρεα μας εδω!
απο προπονηση κανεις τιποτα?

βασικο ειναι και το κομματι της διατροφης να ξερεις..
θεληση να εχεις κ επιλογες πολλες για να μην μπλεξεις με πολυπλοκες διατροφες...

γραψε μας αν θες τα ωραρια σου σε σχολειο κ γενικα μεσα στη μερα σου τι τρως,ωραρια και αν κανεις κατι απο προπονηση

και μετα θα σε καθοδηγησουμε ωστε να βγαλεις μια διατροφη στα μετρα σου...:toast:

θα σε κάνουμε μια φοιτητριούλα.. μούρλια!!

σοβαρά, μπράβο που αρχίζεις! εγώ ρωτάω τους μαθητές μου και ειδικά τα κορίτσια, τίποτα δεν κάνουν.. και μου σκάνε με κάτι σοκολατάρες στο μάθημα!! μην αφήσεις τον εαυτό σου, όπως έκανα εγώ!

grace
09-04-12, 23:52
ενα θα σας πω!!μολις γυρισα απο ολυμπο πηγαμε στο φαραγγι του ενιπεα ηταν τεεεεελεια!!!και νομιζα οτι δεν θα τα καταφερνα!!καλο πασχα σε ολες σας διαβαζω παντα και συγχρονιζομαι δεν προλαβαινω παντα να σχολιασω grace φαεεεεε και μακαρονια ριζια πατατες τρεχεις ολη μερα ειδα την προπονηση σου τα χεις αναγκη ολα!!εγω εστρωσα ανεβηκα και 1/2 κιλο!!ουαου!!ελενη καλα ξεμπερδεματα σε περιμενουμεεεεε!!!:):):)

Βικακιι! Εχω σταματησει να τα τρωω εδω και 2 χρονια, πολυ αραια να φαω καμια βραστη πατατουλα! Απλα φοβαμαι να τα ενταξω ξανα στη διατροφη μου! Σε ζηλευω για τις εξορμησεις! Συντομα θα παω και εγω! :rolf: Φαραγγι ουαουυυ!!!!!!!:turtle::turtle:

gym
09-04-12, 23:55
καλημερα κοριτσακια, ολες γερες και δυνατες ελπιζω, εχω μια ερωτησουλα μαλλον για τις πιο εμπειρες:green:λοιπον, μου εχει πει η ελενιτσα στο σκουωτ να κατεβαινω οσο μπορω πιο κατω , πωπος στο πατωμα και ελευθερο με μπαρα. με δυσκολευει αρκετα το θεμα ισσοροπιας στο ελευθερο γιατι φορτωνω και κιλα να βγαινουν με δυσκολια τα τελευταια, και νομιζω πως θα πεσω πισω οταν φτανω πατωμα. την εκανα χθες στο σμιθ και την ευχαριστηθηκα πολυ αργα και μεχρι κατω, η τεχνικη μου ηταν πολυ καλη νομιζω, να την κανω ετσι? ξερω οτι ειναι καλυτερα ελευθερα, αλλα δεν εχω καλη ισσοροπια, αν ηταν κανονικα σκουωτ οκ αλλα στα φουλ θα πεσω καμμια ωρα και θα σκασω σαν καρπουζι;)

¨το squat κανονικα ειναι αυτο που λεμε ass to the grass..κατω κατττττωωω!

αλλα οκ οι περισσοτεροι για διαφορους λογους το κανουν ημι-καθισμα η κατι χαλια που εχω δει με ελαχιστη κινηση προς τα κατω!:green::green:

εφοσον δεν μπορεις ακομα να κατεβεις τοσο και θες να πας σμιθ...ιτς οκ...πηγαινε!

για μενα τα ελευθερα βαρη δουλευουν πολυ καλυτερα απο οτι τα σμιθ...ασε που για να πεις οτι κανεις καλη προπονηση σε σμιθ,ε πρεπει αν εισαι τυχερη κ να εχεις καλο σμιθ(ποτε μου δεν ειχα μονο γερμανια την τυχη μου...φφφφ)


οποτε για να μην νιωσεις κ εσυ οτι δεν κανεις κατι ''σωστα'' με το ελευθερο...πηγαινε στο σμιθ κ κανε

δεν ειναι μονοδρομος τα πραγματα κοριτσια...δοκιμαζετε κ βλεπετε...;)

αρκει στο σμιθ να μαθεις να κανεις σωστα ετσι?δωσε εμφαση στην θεση των ποδιων πολυ και γονατα παντα να μην ξεπερνανε μυτες ποδιων

amst
09-04-12, 23:57
λογικα η μπαλα σου αν ειναι 2 ευρω και λαστιχα τοσο...χμ...δεν θα ειναι κ καλης ποιοτητας

ειδικα η μπαλα ειναι σημαντικο να ειναι καλη...για να καταλαβεις εγω εχω μια που την πηρα 40 ευρω και χονδρικη αλλα ελεφαντας να κατσει επανω κ ακομα με καρφι να την τρυπησεις ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ

αναλογως αν θα την χρησιμοποιεις πολυ κ τι θα την κανεις...

υνηθως αυτες οι φθηνες ειναι πολυ ψηλες...ουτε να κατσεις δεν μπορεις βουλιαζουν εκτος κ αν εισαι κανα πουλι(κανα χελιδονι κανα σπουργιτι το πολυ,οχι καμια καργα δηλαδη :green::green:)

δυστυχως σε αυτην την περιπτσωη μπαλες-λαστιχα ισχυει το οτι πληρωνεις παιρνεις...

τελικα τι εκανες?

μπάλα δεν πήρα, δεν τα βρήκαμε στο χρώμα! είχε μόνο κόκκινη :green:
αυτή με τα 2ευρώ, ήταν πολύ μικρή, 25cm.. η 65-άρα είχε 19 αν θυμάμαι καλά..
δε θα φέρει άλλα χρώματα, οπότε πρέπει να την ψάξω αλλού!

αν σου έρθει στο μυαλό καμμιά μάρκα, ευχαρίστως να την ακούσω..


άσχετο: πρώτη φορά στη ζωή μου πηγαίνω γυμναστήριο 3.5μήνες σερί!! δεν είναι εκπληκτικό? :green::green:

φοβερά τα 2άρθρα σου! αλλά αλήθεια βράζεις τόσο αυγά??

gym
09-04-12, 23:57
Ελενιτσα μου σου παραθετω απλοχερα την προπονησουλα μου... μην φαω πολλες :spank:

Λοιπον συνηθως λογω προγραμματος οι μερες προπονησης ειναι οι εξης.. Δευτερα-Τριτη-Τεταρτη-Παρασκευη-Σαββατο. Αλλα μπορει τις αλλαζω καμια φορα!

1η μερα
Ωμοι-Πλατη : σουπερ σετ
Ξεκιναω με 45' αεροβιο (35' διαδρομο HIIT- 10' Ελλειπτικο)
Μετα κανω προγραμματακι HIIT με βαρη ενα κυκλο ολο το σωμα που περιλαμβανει εκρηκτικες ασκησεις ( ελξεις, βυθισεις, push-ups, jump squats, burpees, abs, skaters, box jumps, πολυ σχοινακι και διαφορα αλλα!) περιπου 30'
Ωμοι-πλατη
1. πιεσεις με αλτηρες 5kg (στο καθε χερι) - ελξεις μονοζυγο με βοηθεια 30kg - ολα 4χ15
2. εκτασεις στο πλαι ορθια 3χ5kg 1χ4kg - εκτασεις σκυφτη 4χ5kg - ολα 4χ15 reps
3. προτασεις τροχαλια 10kg - κωπηλατικη σχοινι ( δεν με πιανει αυτη η ασκηση..) 3χ15kg -ολα 3χ15 reps
10' διατασεις!

2η μερα
Ξεκιναω με 45' αεροβιο ( μετριας εντασης διαδρομο ελλειπ. )
Ποδια-κοιλια
Ενα απο τα αγαπημενα μου προγραμματα για ποδια κοιλια ειναι το εξης..
1. lunges με το ενα ποδι πανω σε παγκο 8kg ( στο καθε χερι ) - squat βαθυ καθισμα πολυ ανοιχτα ποδια μπαρα συν 20kg - ολα 4χ20 reps super set διαλειμμα μονο μετα απο καθε ζευγαρι ασκησεων για 1'
2. dead lifts 25kg - swings 15kg - ολα 4χ20
3. side lunge 20kg- one leg squat 8kg στο καθε χερι- 4χ20
4. walking lunges 10kg- box jumps - 4x20
5. pistols 8 reps στο καθε ποδι - squat κλειστα ποδια χωρις κιλα (τα εχω παιξει!!!! ) 3χ20
προσαγωγοι στο μηχανημα 45kg - 3x25 reps 1χ30χ20kg
απαγωγους δεν κανω γιατι πιστευω καλυπτονται απο τις υπολοιπες ασκησεις.

ΚΟΙΛΙΑ!
Κοιλια κανω μαζι με τα ποδια. Δηλαδη μολις τελειωνεις η πρωτη 2αδα ακησεων κανω 3 σετ χ 20 reps sit ups στη σουηδικη. μετα τη 2η δυαδα κανω παλι 3 σετ χ 20 reps knee raises και παει λεγοντας. Κοιλιακους κανω παρα πολλες διαφορετικες ασκησεις. Δηλαδη δεν εχω 3-4 που επαναλαμβανω καθε φορα αλλα κανω αυτες που με πιανουν πολυ και στη συνεχεια βαζω αλλες καθε φορα! Θα αναφερθω στο τελος στις ασκησεις. Εχω παρατηρησει οτι οταν δουλευω κοιλια με ποδια εναλλαξ με πιανουν παααρα πολυ και οι δυο μυικες ομαδες. Καποιες φορες κανω ποδια τελειωνω κ μετα κοιλια, αναλογως τη διαθεση!

3η μερα
Ξεκιναω με 45' αεροβιο (35' διαδρομο HIIT- 10' Ελλειπτικο)
Μετα κανω προγραμματακι HIIT με βαρη ενα κυκλο ολο το σωμα οπως 1η μερα
Δικεφαλα-Τρικεφαλα σουπερ σετ
1. αλτηρες ελξεις 5kg στο καθε χερι - γαλλικες με αλτηρας 10kg ( ολα 4χ15 αλλα απο 3ο και μετα που τα φτυνω μπορει να κανω 12 reps Ή να παρω 4kg για να βγουν 15...ΔΕΝ ξερω αν ειναι σωστο... :unsure::unsure:)
2. ελξεις καθιστη επι κλινη 3χ4kgx15reps 1x3kgx15reps - τραβηγμα τροχαλιας πανω απο το κεφαλι 4χχ15kgχ15reps
3. ασκηση αυτοσυγκεντρωσης 3χ4kgx15 1x3kgx15reps - kick back 3x4kgx15reps

4η μερα

Ποδηλατακι!!!!! :P:P

5η μερα
45' αεροβιο (35' διαδρομο HIIT- 10' Ελλειπτικο) ή Μ.Ε αναλογα με το πως νιωθω τα ποδια μου!
Μετα κανω προγραμματακι HIIT με βαρη ενα κυκλο ολο το σωμα οπως 1η μερα και κοιλια!

6η μερα
Τρεξιμο παραλια και ποδηλατο σχεδον μιαμιση ωριτσα :green::green:

7η μερα
Προσπαθω να μην κανω τιποτααααα αλλα δεν μπορωωωω!!!!! :smash:
Ειμαι σε νησι τον τελευταιο καιρο και αν παω βολτιτσα προς παραλια θα παρασυρθω και θα τρεξω η θα κανω ποδηλατο παλι...

Λιγα λογια για τους κοιλιακους!
Κανω 3 φορες τη βδομαδα! μια με βαρη και αλλες δυο φορες χωρις. Τα προγραμματα μου ειναι συνεχιμενα χωρις διαλειμματα και ποικιλλουν.
Μπορει να περιλαμβανει ενα κυκλο απο 5 ασκ. χ 20 reps και ολο τον κυκλο επι 5 φορες. Διαλειμμα μπορει να κανω στο τελος καθε κυκλου. Ή μπορει να κανω 2 ασκ back to back επι 5 γυρους κτλ. ΟΙ επαναληψεις ειναι 20 με 25 συνηθως μονο που οταν τα παιζω προς το τελος γινονται 15. Εχω μια ποικιλλια 15 περιπου ασκησεων και τις εναλλασω ακτος απο καποιες βασικες που με πιανουν τελεια κυριως στην μπαλα! Καμια φορα αναμεσα στις ασκησεις κανω σχοινακι ή αλματακια γιατι ετσι νιωθω πως με πιανουν τελεια! Δεν ξερω τις ονομασιες απο τις ασκησεις και ουτε βρισκω βιντεκια και φοβαμαι μηοως σε μπερδεψω με τις περιγραφες! Κοιλιακους κανω και TRΧ και με πιανουν επισης σουπερ! :)
Παλιοτερα δεν εκανα με βαρη και παλι με επιαναν παντα! τον τελευταιο χρονο ξεκινησα και με βαρη! πιστευεις θα με βοηθησει πιο πολυ στο να παιταχτουν πιο πολυ? Οι κοιλιακοι μου φαινονται, δεν εχω παραπονο απλα θα τους ηθελα πιο σχηματισμενους,πως γινεται πιο βαθια η γραμμη στη μεση???:unsure: τα βαρη βοηθανε σε αυτο? Τους κανει κακο η πολυ αεροβια???:unsure:

Gymako σε επρηξα αλλα ηθελα να ξερεις ακριβως τι κανω για να μου πεις γνωμη και συμβουλες... περιμενω με αγωνια...:turtle::turtle:

αυτο θα μου επιτρεψεις να το δω αυριο με καθαρο μυαλο και χτενισμενο μαλλι!:green::green:

gym
10-04-12, 00:00
καλημερα κοριτσαρες καλημερα λενιω μολις δοκιμασα κοιλια...λοιπον ξεκιναω τον πρωτο κυκλο ολα καλα...τον δευτερο ολα καλα και εδω. στον τριτο μολις 6
στον τεταρτο 4

το πεμπτο δενβγηκε ειδα οτι εκλεβα με τον αυχενα. .αυτο που επαθα εγω μετα την εκτελεση ... εκτος απο τον πονο στην κοιλια ...ηταν ενα βραχνιασμα στο λαιμο οχι βηχα ...περισσοτερο με δυσκολεψε αυτη που κανεις κυκλο πισω τα χερια και τεντωνεις ποδια .. ελπιζω με συχνή εξασκηση να μπορεσω να τις βγαλω ολες καποια στιγμη...το θεμα ειναι οτι αυτες με πιασανε !!!!!!!!!!!!;)

ναι μπραβο βραχνιασμα ειναι η λεηξ λογω εντονων αναπνοων...αρα καλα τα εκανες! μπραβο σου!

εγω αυτο το κανω 20 σε καθε ασκηση ως επαναληψεις για 10 κυκλους!τι ροκανισματα μου λες και κτλ κτλ...;)

gym
10-04-12, 00:01
Was???? Απο χορό πως πάμε;

χμ..πολυ καλα παμε αλλα οχι δεν θα παω στο ντανσινγκκκκ...χαχαχα...κατι αλλο παιζει...αν γινει οταν γινει θα σας πω!:green:

grace
10-04-12, 00:03
ρωτα και τίποτα δύσκολο ρε grace:P όταν ρωτας κάτι τέτοιο σε ενα ββερ η που ασχολείτε με φίτνες θα σου πεί πως λιγότερο στις γυναίκες και περισσότερο στούς άντρες οι υδατανθρακες είναι βασικό στοιχείο , άλλωστε ενα σλόγκαν που κυκλοφορεί στις ταξεις των ββερ , όταν κάποιος λέει χαζομάρες , λέμε φάε υδατάνθρακες να συνέλθεις

τους υδατάνθρακες αν τούς κόψουμε τους κόβουμε για συγκεκρημένο σκοπό και για λίγο , ενας λόγος είναι όταν κανουμε το λεγόμενο άδειασμα πρίν τον αγώνα που ακολουθεί το φόρτωμα , επίσης οι μαραθωνοδρόμοι που κάνουν υπερφόρτωση μετα για να έχουν οι μυς μεσα περισσότερο γλυκογόνο .

εσυ απλα έμαθες τον οργανισμό σου να χρησιμοποιει την πρωτείνη περισσότερο για ενέργεια , αλλα η χαμηλή πρόσληψη υδατανθράκων αδειάζει τους μυς και φαίνονται πιο φλάτ , όσο πρωτείνη και να φαμε δεν μπορεί να το καλύψει αυτο

σε σώζει όμως το γεγονός οτι τρώς βρώμη και τα φρούτα , άρα δεν απέχεις και τελείως απο υδατάνθρακες ,γιατι αν πραγματικα τους κόψεις , θα είσαι μαραμένη μου γαρδένια , δεν υπερβάλω καθόλου .

μπορείς να ανεβάσεις λίγο χωρίς να ανεβ'ασεις θερμίδες σε σύνολο και δες αντίδραση , αν δείς να πρίζονται οι μυς σου και ακόμη περισσότερη ενέργεια , πάει να πεί πως είχες έλειψη , πάντως το ρύζι όσοι αθλούνται το έχουμε για τόπ μορφη υδατάνθρακα .

με λίγα λόγια μας συμφέρει να χρησιμοποιούμε για καύσιμο υδατάνθρακες και λιπαρα καλά κυρίως και την πρωτείνη για χτήσιμο και αποκατάσταση

Αληθεια φαινονται οι μυς πιο φλατ?? :unsure: δεν το ηξερα αυτο, ευχαριστω... Ισως γι'αυτο παιρνω τοσο δυσκολα.. Θα κανω αυτο που μου ειπατε! θα βαλω λιγακι υδατανθρακα σιγα σιγα και θα παρατηρησω αλλαγες! Αν και φοβαμαι πως ισως παρω λιγακι λογω αλλαγης... :unsure: Η αληθεια ειναι οτι ακολουθω αυτη τη διατροφη 2 χρονια τωρα.. Εχω ξεσυνηθισει νομιζω σε μακαρονια και ρυζια, γι'αυτο αν φαω καμια φορα εξω τουμπανιαζω αρκετα! :shock:

Ευχαριστω για τις πολυτιμες συμβουλες! :welcome::welcome:

gym
10-04-12, 00:04
μπάλα δεν πήρα, δεν τα βρήκαμε στο χρώμα! είχε μόνο κόκκινη :green:
αυτή με τα 2ευρώ, ήταν πολύ μικρή, 25cm.. η 65-άρα είχε 19 αν θυμάμαι καλά..
δε θα φέρει άλλα χρώματα, οπότε πρέπει να την ψάξω αλλού!

αν σου έρθει στο μυαλό καμμιά μάρκα, ευχαρίστως να την ακούσω..


άσχετο: πρώτη φορά στη ζωή μου πηγαίνω γυμναστήριο 3.5μήνες σερί!! δεν είναι εκπληκτικό? :green::green:

φοβερά τα 2άρθρα σου! αλλά αλήθεια βράζεις τόσο αυγά??

το χρωμα καλε τι σε πειραξε?:unsure:
αμα θες για πιλατες ειναι καλυτερη η μικρη για να μπαινει καλυτερα πισω απο μεση...αναλογα την χρηση της να ξερεις

αν ψαχνεις ελβετικη μπαλα τις μεγαλες εκει ειναι αλλιως...θελει καλη πιοτητα

TOGU ειναι κορυφαιες απο θεμα ποιοτητας...αν γοογλαρεις θα βρεις καταστηματα...ακομη κ απο θεσσαλονικη νομιζω στελνουν...
κοιταξε τες...ειναι σκληρες και πολυ καλη ποιοτητα οχι τοσο για πιλατες αλλα για ολα τα αλλα ειναι σκυλια

μπραβο αγαπη μου!κοιτα τωρα το 3,5 να γινει κανα 6μηνο για αρχη ε?:clap::clap:

grace
10-04-12, 00:05
αυτο θα μου επιτρεψεις να το δω αυριο με καθαρο μυαλο και χτενισμενο μαλλι!:green::green:

Αχαχαχαχα! Εννοειται ! Μην μου ξεριζωθει εμενα το μαλλι ομως! :green::green:

gym
10-04-12, 00:06
Αληθεια φαινονται οι μυς πιο φλατ?? :unsure: δεν το ηξερα αυτο, ευχαριστω... Ισως γι'αυτο παιρνω τοσο δυσκολα.. Θα κανω αυτο που μου ειπατε! θα βαλω λιγακι υδατανθρακα σιγα σιγα και θα παρατηρησω αλλαγες! Αν και φοβαμαι πως ισως παρω λιγακι λογω αλλαγης... :unsure: Η αληθεια ειναι οτι ακολουθω αυτη τη διατροφη 2 χρονια τωρα.. Εχω ξεσυνηθισει νομιζω σε μακαρονια και ρυζια, γι'αυτο αν φαω καμια φορα εξω τουμπανιαζω αρκετα! :shock:

Ευχαριστω για τις πολυτιμες συμβουλες! :welcome::welcome:

αχ εσυ που τα φοβασαι...

δεν θα αυξησεις αποτομα αλλα σταδιακα για να μην σοκαριστει το σωμα σου κ εσυ μαζι..:green:

σιγα σιγα οι αλλαγες δνε λεμε παντα>ετσι ειναι κ εδω...;)

gym
10-04-12, 00:08
αγαπάκι, άρχισα να κάνω την "πλιε με αλτήρα" στο γυμναστήριο, χρησιμοποιώντας μπάλα. και μου άρεσε η σιγουριά που μου έδινε.. και σκέφτηκα να την πάρω, να δουλέψω και λίγο την τεχνική του σκουώτ + πλιε.. και το καλοκαιράκι, θα την πάρω μαζί μου!!

το πλιε δε μου έβγαινε με τίποτα, δε ξέρω αν είναι σωστό να κάνω την άσκηση με μπάλα!

αν θες να παρεις την μεγαλη την μπαλα και να δουλεψεις τεχνικη το καλυτερο ειναι στον τοιχο η μπαλα και εσυ να ακουμπας πλατη κ να κατεβαινεις

ασφαλης τροπος να μαθεις τεχνικη οπως και να εχεις την μπαλα αναμεσα στα ποδια οκ....αλλα με τον τοιχο κανεις πληρη κινηση διχως φοβο να πεσεις κατω;)

gym
10-04-12, 00:10
Ευχαριστω ολα τα κοριτσια για το καλωσορισμα αλλα και για το ενδιαφερον που δειξατε ενω ελειπα.

Πραγματικα εχουμε γινει μια παρεα τοσο καιρο εδω μεσα και μου ελειψε και μενα η παρεα σας...


ακομη και η ελινα με τα τσουρεκια της!:green::green::green:

(υ..γ ναι ναι θα στο χτυπαμε τωρα τελειωσε...:P:P:P)

amst
10-04-12, 00:17
το χρωμα καλε τι σε πειραξε?:unsure:
αμα θες για πιλατες ειναι καλυτερη η μικρη για να μπαινει καλυτερα πισω απο μεση...αναλογα την χρηση της να ξερεις

αν ψαχνεις ελβετικη μπαλα τις μεγαλες εκει ειναι αλλιως...θελει καλη πιοτητα

TOGU ειναι κορυφαιες απο θεμα ποιοτητας...αν γοογλαρεις θα βρεις καταστηματα...ακομη κ απο θεσσαλονικη νομιζω στελνουν...
κοιταξε τες...ειναι σκληρες και πολυ καλη ποιοτητα οχι τοσο για πιλατες αλλα για ολα τα αλλα ειναι σκυλια

μπραβο αγαπη μου!κοιτα τωρα το 3,5 να γινει κανα 6μηνο για αρχη ε?:clap::clap:


μη με αφήσετε να το αφήσω ξανά!!!!!!

μάλλον θέλει λίγο σκέψη το θέμα μπάλας.. οπότε το ξανασυζητάμε!!

καληνύχτα κορίτσια!!
ελένη πήγαινε για ύπνο, σε θέλουμε και αύριο!!

έντιτ: τώρα είδα την απάντηση για τη μπάλα.. μάλλον εκεί τείνω..
η ελίνα γύρισε απ'το αερόβιο?

aggeliki
10-04-12, 00:19
Καλώς μας ήρθες πάλι αρχηγε μου!!! Ανυπομωνω για σχόλια και ζύγισμα λιπομετρηση κσνονισα προς τέλος του μήνα!!αχ μας ελειψες αλήθεια...

marvin
10-04-12, 00:23
μη με αφήσετε να το αφήσω ξανά!!!!!!

μάλλον θέλει λίγο σκέψη το θέμα μπάλας.. οπότε το ξανασυζητάμε!!

καληνύχτα κορίτσια!!
ελένη πήγαινε για ύπνο, σε θέλουμε και αύριο!!

έντιτ: τώρα είδα την απάντηση για τη μπάλα.. μάλλον εκεί τείνω..
η ελίνα γύρισε απ'το αερόβιο?

Εχει χαθει μεσα στα χιλιομετρα...εμ μερεντα ειναι αυτη.......:P:P

Miss Fit
10-04-12, 00:32
:welcome::welcome: Ελένη αισθητή η απουσία σου. :welcome:

katerina.
10-04-12, 00:35
επιτελους γυρισες!!!!!!!!!!!!..:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:..ειχε αρχισει να με παιρνει απο κατω...

ΨΥΧΟΛΟΓΕ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΛΕΙΨΕς!!!!!!!!!!!::love:

gym
10-04-12, 00:36
εδω ειμαι κοριτσαρες μου...


βαρατε με ερωτησεις μην με λυπαστε!:green::green::green:


τωρα που λειπει η ελινα παρτε σειρα!:P:P:P:P:P

katerina.
10-04-12, 00:40
εδω ειμαι κοριτσαρες μου...


βαρατε με ερωτησεις μην με λυπαστε!:green::green::green:


τωρα που λειπει η ελινα παρτε σειρα!:P:P:P:P:P


ντρεπομαι να σε ρωτησω ακομη δεν ηρθες!!!αστο απο αυριο;)

gym
10-04-12, 00:42
ντρεπομαι να σε ρωτησω ακομη δεν ηρθες!!!αστο απο αυριο;)

πες τωρα οτι θες...προβλεπεται ξενυχτι διοτι περιοδευω!:green::green:

katerina.
10-04-12, 00:51
πες τωρα οτι θες...προβλεπεται ξενυχτι διοτι περιοδευω!:green::green:


να βρε ελενη τις μερς που δεν κανω ποδια παω λιγο σαν χαμενη στο γυμ και δεν ξερω τι νακανω...θυμασε που μου ειχες γραψει καποιες ασκησεις για πλατη και χερια που δεν επιβαρυνουν ωμο???δεν ξερω πως να τις χωρισω και ποσα σετ και επανληψεις να βαλω...κανω ποτε την μια ποτε την αλλη ...εναν αχταρμα με λιγα λογια...και ξερεις αμα δεν εχω προγραμμα μπλοκαρω:(

gym
10-04-12, 00:55
να βρε ελενη τις μερς που δεν κανω ποδια παω λιγο σαν χαμενη στο γυμ και δεν ξερω τι νακανω...θυμασε που μου ειχες γραψει καποιες ασκησεις για πλατη και χερια που δεν επιβαρυνουν ωμο???δεν ξερω πως να τις χωρισω και ποσα σετ και επανληψεις να βαλω...κανω ποτε την μια ποτε την αλλη ...εναν αχταρμα με λιγα λογια...και ξερεις αμα δεν εχω προγραμμα μπλοκαρω:(


οκ αγαπη μου μην μου ανησυχεις...θα τα δω ολα με τη σειρα...καλα κανεις που μου το λες για να το ξαναδω...


ετοιμαζω κ ενα προγραμμα με ασκησεις συνδυασμους στο σπιτι σας...καποιες δεν πατε η δεν θα πατε γυμναστηριο,οποτε καλο ειναι να δειτε και
μια εναλλακτικη!οχι μονο για γιορτες αλλα γενικα!;)

xelashai
10-04-12, 01:01
ετοιμαζω κ ενα προγραμμα με ασκησεις συνδυασμους στο σπιτι σας...καποιες δεν πατε η δεν θα πατε γυμναστηριο,οποτε καλο ειναι να δειτε και
μια εναλλακτικη!οχι μονο για γιορτες αλλα γενικα!;)

α ρε λενακι....σε ολα δινεις προσοχη...:bowdown::bowdown:

dorita
10-04-12, 01:03
gymaki μας!!!!!!:turtle::turtle::turtle:
ευτυχως που ηρθες γιατι μαραζωσαμε τα καημενα χωρις εσενα!!

Posted by gym
ετοιμαζω κ ενα προγραμμα με ασκησεις συνδυασμους στο σπιτι σας


μπραβο!!! γιατι το θελουμε πολυ λεμε!!!!:toast::toast:

katerina.
10-04-12, 01:10
ναι μπραβο βραχνιασμα ειναι η λεηξ λογω εντονων αναπνοων...αρα καλα τα εκανες! μπραβο σου!

εγω αυτο το κανω 20 σε καθε ασκηση ως επαναληψεις για 10 κυκλους!τι ροκανισματα μου λες και κτλ κτλ...;) :unsure::unsure::unsure:

:shock::shock::shock:

eli_din3
10-04-12, 01:19
Ευχαριστω ολα τα κοριτσια για το καλωσορισμα αλλα και για το ενδιαφερον που δειξατε ενω ελειπα.

Πραγματικα εχουμε γινει μια παρεα τοσο καιρο εδω μεσα και μου ελειψε και μενα η παρεα σας...


ακομη και η ελινα με τα τσουρεκια της!:green::green::green:

(υ..γ ναι ναι θα στο χτυπαμε τωρα τελειωσε...:P:P:P)

:shock::shock::shock::shock:
εισαι πολυ κακια....εγω φταιω π μολις ετοιμαζα ενα σουπερ ντουπερ σπεσιαλ ποστ για να σε καλωσορισω.... τωρα το χασες για παντααααα

eli_din3
10-04-12, 01:20
μη με αφήσετε να το αφήσω ξανά!!!!!!

μάλλον θέλει λίγο σκέψη το θέμα μπάλας.. οπότε το ξανασυζητάμε!!

καληνύχτα κορίτσια!!
ελένη πήγαινε για ύπνο, σε θέλουμε και αύριο!!

έντιτ: τώρα είδα την απάντηση για τη μπάλα.. μάλλον εκεί τείνω..
η ελίνα γύρισε απ'το αερόβιο?

χαχαχαχα εεεε αντεεεε!!! εκανα και το βραδυ 40 λεπτα :green::green::green:

eli_din3
10-04-12, 01:21
εδω ειμαι κοριτσαρες μου...


βαρατε με ερωτησεις μην με λυπαστε!:green::green::green:


τωρα που λειπει η ελινα παρτε σειρα!:P:P:P:P:P

:shock::shock::shock::shock: τι συμβαινει εδω περα?? τι ποστς ειναι αυτα????? το ενα πισωπλατο μαχαιρωμα πισω απο το αλλοοοο..
μεχρι κ η νικηηη :P
Ελενιτσααα γυρισα και το λογκ περιμενει με ΑΠΕΙΡΕΣ ερωτησεις..εχεις να περασεις καλαααα :P xaxaxaax

gym
10-04-12, 01:22
:shock::shock::shock::shock:
εισαι πολυ κακια....εγω φταιω π μολις ετοιμαζα ενα σουπερ ντουπερ σπεσιαλ ποστ για να σε καλωσορισω.... τωρα το χασες για παντααααα

ελα ρε που εισαι κ λεω να θα πηγε χαλικιδκη αυτη και θα ηρθε!:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

xelashai
10-04-12, 08:32
κοριτσαρες μου...καλημερα....:turtle::turtle:
φφφ...μονη μου εμεινα?:unsure:

aggeliki
10-04-12, 09:05
καλημεραααααα!!!!!!!!!!!! ειμαι δουλεια και βαριεμαι ελεινααα λεμεεεε!!!

xelashai
10-04-12, 09:12
καλημεραααααα!!!!!!!!!!!! ειμαι δουλεια και βαριεμαι ελεινααα λεμεεεε!!!

χα...εγω να δεις....:green:
υπομονη αγγελικουλα....;)

Stella
10-04-12, 09:15
Ελενίτσα πολύ χαίρομαι που επέστρεψες!!!:turtle::turtle::turtle:
Μας ελειψες παααααρα πολύ!!!

Καλημέρα σε όλες τις κουκλες!!!:welcome:

voulaki
10-04-12, 09:46
:welcome:ελενη καλημερα, welcome back, περιττο να σου πω ποσο μας ελειψες, κοριτσακια καλημερα και σε σας , κι εγω βαριεμαι σημερα ... και νυσταζω.. μα καιρος ειναι αυτος.. για πασχα παμε ή για χριστουγεννα??:unsure::unsure:

Miss Fit
10-04-12, 09:49
Καλημέρα σε όλα τα ομορφοκορίτσια!!! Για ανεβείτε λιγο βρέ!!!!

voulaki
10-04-12, 09:56
τωρα που γυρισε η coach, ψυχολογια στα υψη λεμε, μεχρι και ο ηλιος θα βγει σε λιγο;), στι διαστημα της απουσιας της ελενης θελω να πω οτι ο κ. τριανταφυλλου ηταν οτι καλυτερο θα μπορουσαμε να διαβασουμε, πραγματικα πολυτιμες συμβουλες και μας κρατησε το ενδιαφερον, και απαντησε σε αποριες με σαφη τροπο. δεν πολυεγραφα αλλα διαβασα ολα τα post του. σας ευχαριστουμε πολυ ολες:):)

katerina.
10-04-12, 10:01
τωρα που γυρισε η coach, ψυχολογια στα υψη λεμε, μεχρι και ο ηλιος θα βγει σε λιγο;), στι διαστημα της απουσιας της ελενης θελω να πω οτι ο κ. τριανταφυλλου ηταν οτι καλυτερο θα μπορουσαμε να διαβασουμε, πραγματικα πολυτιμες συμβουλες και μας κρατησε το ενδιαφερον, και απαντησε σε αποριες με σαφη τροπο. δεν πολυεγραφα αλλα διαβασα ολα τα post του. σας ευχαριστουμε πολυ ολες:):)

συμφωνώ και επαυξάνω....!!!:clap::clap::clap::clap::clap::clap:

aggeliki
10-04-12, 11:02
συμφωνώ και επαυξάνω....!!!:clap::clap::clap::clap::clap::clap:
μι του!!!!:thumbup::thumbup: γουι λοβ μιστερ τριανταφυλλου:love:

eli_din3
10-04-12, 12:57
πηρα μια ζυμη για πιτσα απο μια μαρκα με βιολογικα.. απο αλευρι σπελτας λεει... μετα βρηκα στο ιντερνετ οτι λεγεται και ντινκελ...πολυ καθαρα υλικια δεν εχει σχεδον τπτ μεσα.... εσυ το φτιαχνεις δεν ειναι ετοιμη... τι λετε για κανενα μεταπροπονητικο??? με κοτοπουλο και λαιτ τυρι σπιτικη σαλτσα ντοματας μανιταρακια κτλ κτλ κτλ.....δεν ειναι και πααααρα πολυ κακουλι ε?????
(στο τελος θα με βρισετε μαυτα π τρωω :P αντε π μ θες κ σωμα μαυτα π τρως :oops::oops::oops:)
ελενιτσα μην πεις -εγω δεν θα το τρωγα(το ξερω οτι δεν θα το τρωγες :( ) αλλα φατο για μια φορα δεν πειραζει- :P

μου λειψες βρε!! γυρισες και γεμισε το τοπικ!! σαν να μπηκε η ανοιξη :P:green::green::green::green:

xelashai
10-04-12, 13:03
μμμ....εγω παντως θα το τρωγα....:green:
πηρα το ματι μου κατι αραβικες πιτες χθες στο σουπερ....(γι αυτο ποτε νηστικες γ ψωνια...:P)...ουτε διατροφικα στοιχεια..ουτε τιποτα...πολυ εκνευριζομαι...τελοςπαντων....
τι λενε αυτες οι πιτες???....γινονται κ αυτες πιτσα??
σαν να μας εχει ανοιξει η ορεξη εεε???:green:

eli_din3
10-04-12, 13:08
μμμ....εγω παντως θα το τρωγα....:green:
πηρα το ματι μου κατι αραβικες πιτες χθες στο σουπερ....(γι αυτο ποτε νηστικες γ ψωνια...:P)...ουτε διατροφικα στοιχεια..ουτε τιποτα...πολυ εκνευριζομαι...τελοςπαντων....
τι λενε αυτες οι πιτες???....γινονται κ αυτες πιτσα??
σαν να μας εχει ανοιξει η ορεξη εεε???:green:

αντε βρε π θα την ετρωγες κιολας.. εδω δεν τρως αλλα κι αλλα :P
λοιπον ως κλασσικη Ελινα θυμαμαι απεξω τα λιπαρα :green:
αν λες τις πολυ λεπτες οι περισσοτερες εχουν 7.5 γρ λιπαρα στα 100 γρ... οι πιο μικρες π εχω πετυχει ζυγιζουν 40 γρ η μια.. οι πιο μεγαλες 70 γρ η μια... δεν εχω παρει ποτε αλλα τις κοιταζω και εγω ανα καιρους.. θα παρω καποια στιγμη αν νιωθω πως χρειαζομαι αλλαγη προς το παρον καλα παμε.. τωρα για υδατανθρακες.. χμμ πρεπει να ταν 60-70 γρ στα 100 αλλα δεν θυμαμαι καθολου

xelashai
10-04-12, 13:10
πεθαινω γ πιτσα....κ εχω κανα 2χρονια να φαω...:(
αυτη η ζυμη που λες να ειναι καλυτερη απο τις αραβικες??(καλα λες κ θα την βρω εγω αυτη εδω αλλα τελοςπαντων....)

eli_din3
10-04-12, 13:18
πεθαινω γ πιτσα....κ εχω κανα 2χρονια να φαω...:(
αυτη η ζυμη που λες να ειναι καλυτερη απο τις αραβικες??(καλα λες κ θα την βρω εγω αυτη εδω αλλα τελοςπαντων....)

ε παντως θα ναι πιο σπιτικο γιατι απλα σ δινει το αλευρι (που ειναι βιολογικης καλλιεργιας) και τα αλλα τα βαζεις εσυ (νερο και 1 κουταλια σουπας λαδι (αυτο για δυο πιτσες..αρα για μια ακομα πιο λιγο..).. μακρος χωρις το λαδι :
στα 100 γρ "σκονης" --> 356 kcal , 11,3 prot, 70,7 ydat, 2,7 lip... και 190 γρ βγαζουν μια οικογενειακη.. (επομενως και απο εδω το μισο θα κανω για μενα..αρα 80 γρ και αυτα μοιρασμενα σε δυο γευματα)

ε ειπαμε..σου ετοιμαζω δεμα δεν γινεται αλλιως.. μεχρι τωρα εχουμε... φθηνα αποξηραμενα.... ζυμη για πιτσα... χμμ τι αλλο θες?? :P εχω βρει και μια βρωμη 1.20 το μισο κιλο.. πιο φθηνη δεν εχω βρει :green:

xelashai
10-04-12, 13:21
ε ειπαμε..σου ετοιμαζω δεμα δεν γινεται αλλιως.. μεχρι τωρα εχουμε... φθηνα αποξηραμενα.... ζυμη για πιτσα... χμμ τι αλλο θες?? :P εχω βρει και μια βρωμη 1.20 το μισο κιλο.. πιο φθηνη δεν εχω βρει :green:
μμμμ...κ τσαγακι...
κ ξηρους καρπους...
κ εκεινα τα κρανμπερυ που ειναι ποτισμενα με κατι αλλο...
(ψιτ.. βαλε κ λιγο τσουρεκι της μαμας...:P)
:rolf::rolf:

eli_din3
10-04-12, 13:26
μμμμ...κ τσαγακι...
κ ξηρους καρπους...
κ εκεινα τα κρανμπερυ που ειναι ποτισμενα με κατι αλλο...
(ψιτ.. βαλε κ λιγο τσουρεκι της μαμας...:P)
:rolf::rolf:

τσουρεκακι οχι.. δεν αφηνω κανεναν να πεσει στον βουρκο π επεσα εγω :P
τα αλλα μετα χαρας... χαχαχαχα
αν κ τωρα π το σκεφτομαι με συμφερει να το ξεφορτωνομαι απο δω κ απ κει.. ΟΣΟ ΤΣΟΥΡΕΚΑΚΙ ΘΕΛΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ :P:P:P
μεχρι και την μερεντα σου στελνω δωρο αν θες αχαχαχα

gym
10-04-12, 14:05
πηρα μια ζυμη για πιτσα απο μια μαρκα με βιολογικα.. απο αλευρι σπελτας λεει... μετα βρηκα στο ιντερνετ οτι λεγεται και ντινκελ...πολυ καθαρα υλικια δεν εχει σχεδον τπτ μεσα.... εσυ το φτιαχνεις δεν ειναι ετοιμη... τι λετε για κανενα μεταπροπονητικο??? με κοτοπουλο και λαιτ τυρι σπιτικη σαλτσα ντοματας μανιταρακια κτλ κτλ κτλ.....δεν ειναι και πααααρα πολυ κακουλι ε?????
(στο τελος θα με βρισετε μαυτα π τρωω :P αντε π μ θες κ σωμα μαυτα π τρως :oops::oops::oops:)
ελενιτσα μην πεις -εγω δεν θα το τρωγα(το ξερω οτι δεν θα το τρωγες :( ) αλλα φατο για μια φορα δεν πειραζει- :P

μου λειψες βρε!! γυρισες και γεμισε το τοπικ!! σαν να μπηκε η ανοιξη :P:green::green::green::green:

τριψε ντοματα αντι για σαλτσα,εκτος κ αν εχεις σπιτικη της μαμας
κοτοπουλο σε κομματακια
βαλε το λαιτ σου τυρι οτι θες απο πανω
ριγανη
ψησιμο κ μαμ

εδω εφαγες μερεντα στην πιτσα θα κολλησουμε...:green::green::green:

ελινακι μου...στο εχω ξαναπει κ στο ξαναλεω...το μια στο τοσο δεν σε χαλαει...θελει να εχεις συνεπεια μεσα στον χρονο...σε οτι κανεις ειτε αυτο ειναι προπονηση ειτε διατροφη...

δεν ειμαστε ρομποτ το ειπαμε αυτο ;)

gym
10-04-12, 14:07
ε παντως θα ναι πιο σπιτικο γιατι απλα σ δινει το αλευρι (που ειναι βιολογικης καλλιεργιας) και τα αλλα τα βαζεις εσυ (νερο και 1 κουταλια σουπας λαδι (αυτο για δυο πιτσες..αρα για μια ακομα πιο λιγο..).. μακρος χωρις το λαδι :
στα 100 γρ "σκονης" --> 356 kcal , 11,3 prot, 70,7 ydat, 2,7 lip... και 190 γρ βγαζουν μια οικογενειακη.. (επομενως και απο εδω το μισο θα κανω για μενα..αρα 80 γρ και αυτα μοιρασμενα σε δυο γευματα)

ε ειπαμε..σου ετοιμαζω δεμα δεν γινεται αλλιως.. μεχρι τωρα εχουμε... φθηνα αποξηραμενα.... ζυμη για πιτσα... χμμ τι αλλο θες?? :P εχω βρει και μια βρωμη 1.20 το μισο κιλο.. πιο φθηνη δεν εχω βρει :green:

αυτο να το γραψεις και εδω http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?15421-%CE%BB%CE%AF%CF%83%CF%84%CE%B1-%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AF%CE%BC%CF%89%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AC%CF%82&p=551152#post551152 για να δουνε ολοι κ εγω μαζι σε αυτους :green:

gym
10-04-12, 14:47
Λοιπον συνηθως λογω προγραμματος οι μερες προπονησης ειναι οι εξης.. Δευτερα-Τριτη-Τεταρτη-Παρασκευη-Σαββατο. Αλλα μπορει τις αλλαζω καμια φορα!

1η μερα
Ωμοι-Πλατη : σουπερ σετ
Ξεκιναω με 45' αεροβιο (35' διαδρομο HIIT- 10' Ελλειπτικο)
Μετα κανω προγραμματακι HIIT με βαρη ενα κυκλο ολο το σωμα που περιλαμβανει εκρηκτικες ασκησεις ( ελξεις, βυθισεις, push-ups, jump squats, burpees, abs, skaters, box jumps, πολυ σχοινακι και διαφορα αλλα!) περιπου 30'
Ωμοι-πλατη
1. πιεσεις με αλτηρες 5kg (στο καθε χερι) - ελξεις μονοζυγο με βοηθεια 30kg - ολα 4χ15
2. εκτασεις στο πλαι ορθια 3χ5kg 1χ4kg - εκτασεις σκυφτη 4χ5kg - ολα 4χ15 reps
3. προτασεις τροχαλια 10kg - κωπηλατικη σχοινι ( δεν με πιανει αυτη η ασκηση..) 3χ15kg -ολα 3χ15 reps
10' διατασεις!
γιατι ξεκινας με τοσο πολυ αεροβιοσ την αρχη?αν θες να κανεις ενα ζεσταμα ,το δεκαλεπτο σε ενα εργομετρικο η το ζεσταμα μεσω διατασεων κ καποιων επαναληψεων σε ασκησεις που θα δουλεψεις ειναι αρκετο...

αυτο που κανεις εσυ ειναι να εξαντλεισαι πριν τα βαρη ενω στοχος ειναι να πας να γυμναστεις εκεινη τη μερα με βαρη...ε πως θα γινει?
θες να σφιξεις ρε παιδι μου οχι να λιωσεις στα αεροβια....αυτο λοιπον εφοσον θες μυικη αναπτυξη πρεπει να αλλαξει
εχουμε πει χιλιες φορες οτι η αεροβια γινεται ειτε πρωινο ειτε μετα τα βαρη ειτε σε ξεχωριστη μερα και ωρα απο βαρη ...οχι πριν ομως

μετα παμε στο αλλο...
το σωμα σου ετσι οπως το εχω δει ,δεν θελει σουπερ σετ κ καψιμο...θελεις μυικη μαζα(μην φοβασαι τη λεξη μαζα...και να θες δεν φοσυκωνεις με τιποτα)...το μονο που θα σου δωσουν οι μυς επανω σου ειναι να φαινεσαι πιο σφιχτη και οχι φουσκωμενη...

οταν λες προγραμματακι μηπως εννοεις σε αιθουσα?για ξεκαθαρισε το μου αυτο λιγο...

γιατι και αιθουσα να ειναι παλι σκοτωμα ειναι αυτο που κανεις...

2η μερα
Ξεκιναω με 45' αεροβιο ( μετριας εντασης διαδρομο ελλειπ. )
Ποδια-κοιλια
Ενα απο τα αγαπημενα μου προγραμματα για ποδια κοιλια ειναι το εξης..ναι ρε αγαπη αλλα παμε να χτυπησουμε ποδια κ εχεις κανει 45 αεροβια...πας να χτυπησεις το μισο σου σωμα εχοντας ηδη κανει 45 αεροβια...
\εδω μονο ποδια κανουμε κ φευγουμε τεζα κ θα εχω κανει κ πριν 45 αεροβια?οχι...αυτο θα αλλαξει αμα θες να δεις αναπτυξη αλλιως συνεχιζεις ετσι
1. lunges με το ενα ποδι πανω σε παγκο 8kg ( στο καθε χερι ) - squat βαθυ καθισμα πολυ ανοιχτα ποδια μπαρα συν 20kg - ολα 4χ20 reps super set διαλειμμα μονο μετα απο καθε ζευγαρι ασκησεων για 1'
2. dead lifts 25kg - swings 15kg - ολα 4χ20
3. side lunge 20kg- one leg squat 8kg στο καθε χερι- 4χ20
4. walking lunges 10kg- box jumps - 4x20
5. pistols 8 reps στο καθε ποδι - squat κλειστα ποδια χωρις κιλα (τα εχω παιξει!!!! ) 3χ20
προσαγωγοι στο μηχανημα 45kg - 3x25 reps 1χ30χ20kg
απαγωγους δεν κανω γιατι πιστευω καλυπτονται απο τις υπολοιπες ασκησεις.

ΚΟΙΛΙΑ!
Κοιλια κανω μαζι με τα ποδια. Δηλαδη μολις τελειωνεις η πρωτη 2αδα ακησεων κανω 3 σετ χ 20 reps sit ups στη σουηδικη. μετα τη 2η δυαδα κανω παλι 3 σετ χ 20 reps knee raises και παει λεγοντας. Κοιλιακους κανω παρα πολλες διαφορετικες ασκησεις. Δηλαδη δεν εχω 3-4 που επαναλαμβανω καθε φορα αλλα κανω αυτες που με πιανουν πολυ και στη συνεχεια βαζω αλλες καθε φορα! Θα αναφερθω στο τελος στις ασκησεις. Εχω παρατηρησει οτι οταν δουλευω κοιλια με ποδια εναλλαξ με πιανουν παααρα πολυ και οι δυο μυικες ομαδες. Καποιες φορες κανω ποδια τελειωνω κ μετα κοιλια, αναλογως τη διαθεση!


3η μερα
Ξεκιναω με 45' αεροβιο (35' διαδρομο HIIT- 10' Ελλειπτικο)
Μετα κανω προγραμματακι HIIT με βαρη ενα κυκλο ολο το σωμα οπως 1η μερα
Δικεφαλα-Τρικεφαλα σουπερ σετ
1. αλτηρες ελξεις 5kg στο καθε χερι - γαλλικες με αλτηρας 10kg ( ολα 4χ15 αλλα απο 3ο και μετα που τα φτυνω μπορει να κανω 12 reps Ή να παρω 4kg για να βγουν 15...ΔΕΝ ξερω αν ειναι σωστο... :unsure::unsure:)
2. ελξεις καθιστη επι κλινη 3χ4kgx15reps 1x3kgx15reps - τραβηγμα τροχαλιας πανω απο το κεφαλι 4χχ15kgχ15reps
3. ασκηση αυτοσυγκεντρωσης 3χ4kgx15 1x3kgx15reps - kick back 3x4kgx15reps

4η μερα

Ποδηλατακι!!!!! :P:P

5η μερα
45' αεροβιο (35' διαδρομο HIIT- 10' Ελλειπτικο) ή Μ.Ε αναλογα με το πως νιωθω τα ποδια μου!
Μετα κανω προγραμματακι HIIT με βαρη ενα κυκλο ολο το σωμα οπως 1η μερα και κοιλια!

6η μερα
Τρεξιμο παραλια και ποδηλατο σχεδον μιαμιση ωριτσα :green::green:

7η μερα
Προσπαθω να μην κανω τιποτααααα αλλα δεν μπορωωωω!!!!! :smash:
Ειμαι σε νησι τον τελευταιο καιρο και αν παω βολτιτσα προς παραλια θα παρασυρθω και θα τρεξω η θα κανω ποδηλατο παλι...

Λιγα λογια για τους κοιλιακους!
Κανω 3 φορες τη βδομαδα! μια με βαρη και αλλες δυο φορες χωρις. Τα προγραμματα μου ειναι συνεχιμενα χωρις διαλειμματα και ποικιλλουν.
Μπορει να περιλαμβανει ενα κυκλο απο 5 ασκ. χ 20 reps και ολο τον κυκλο επι 5 φορες. Διαλειμμα μπορει να κανω στο τελος καθε κυκλου. Ή μπορει να κανω 2 ασκ back to back επι 5 γυρους κτλ. ΟΙ επαναληψεις ειναι 20 με 25 συνηθως μονο που οταν τα παιζω προς το τελος γινονται 15. Εχω μια ποικιλλια 15 περιπου ασκησεων και τις εναλλασω ακτος απο καποιες βασικες που με πιανουν τελεια κυριως στην μπαλα! Καμια φορα αναμεσα στις ασκησεις κανω σχοινακι ή αλματακια γιατι ετσι νιωθω πως με πιανουν τελεια! Δεν ξερω τις ονομασιες απο τις ασκησεις και ουτε βρισκω βιντεκια και φοβαμαι μηοως σε μπερδεψω με τις περιγραφες! Κοιλιακους κανω και TRΧ και με πιανουν επισης σουπερ! :)
Παλιοτερα δεν εκανα με βαρη και παλι με επιαναν παντα! τον τελευταιο χρονο ξεκινησα και με βαρη! πιστευεις θα με βοηθησει πιο πολυ στο να παιταχτουν πιο πολυ? Οι κοιλιακοι μου φαινονται, δεν εχω παραπονο απλα θα τους ηθελα πιο σχηματισμενους,πως γινεται πιο βαθια η γραμμη στη μεση???:unsure: τα βαρη βοηθανε σε αυτο? Τους κανει κακο η πολυ αεροβια???:unsure:

Gymako σε επρηξα αλλα ηθελα να ξερεις ακριβως τι κανω για να μου πεις γνωμη και συμβουλες... περιμενω με αγωνια...:turtle::turtle:


ποιος ειναι ο στοχος σου?γραμμωση ε?χεχεχ...και ειπαμε και περιοδο δεν εχεις ε?χεχεχεχ

ημουν σιγουρη οτι εκανες κατι τετοιο...παμε λοιπον ενα ενα να τα δουμε...
δωσε εμφαση στα μωβουλια


ΠΟΛΥ ΑΕΡΟΒΙΟ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΠΟΛΥ ΑΕΡΟΒΙΟ ειδικα για σενα που δεν το χρειαζεσαι τοσο....

κατ αρχας με τοσα που κανεις μην περιμενεις να σου ερθει περιοδος...πρεπει να χαλαρωσεις λιγο ε...


εαν δυσκολευεσαι στο θεμα γραμμωση γιατι θυμαμαι που μου λες ολο για τα χερια που δεν γραμμωνουν κτλ κτλ απο οτι βλεπω αν αυτα τα κανεις για πολυ καιρο κ γενικα δουλευεις ετσι,μην περιμενεις καμια αναπτυξη φοβερη...
μεχρι ενα σημειο θα πας απο εκει και περα πρεπει να παιξεις αλλιως

ο σωματοτυπος σου σε βοηθα αλλα δεν το βοηθας εσυ το σωμα σου με αυτα που κανεις
ειναι σαν να σε τιμωρεις ρε...χαχα


ξερω οτι προωνεσαι και θες ενταση στις προπονησεις σου αλλα πρεπει καποια πραγματα να αλλαξουν εαν θες να δεις διαφορα αλλιως θα μεινεις στασιμη...αδυνατη με καλες αναλογιες αλλα ως εκει...


το πρωτο που αλλαζει ειναι τα αεροβια
πρωτον θα γινονται η πρωι αν θες η αλλιως μετα τα βαρη και οχι τοσο συχνα και οχι συνεχεια χιτ...
ειπαμε καλο το αεροβιο κ τα χιτ αλλα εσυ κανεις κ αεροβια χιτ κ προπονηση χιτ....ε δεν γινεται ρε μαναμ...αυτο το νευρικο σου ποτε θα τα παιξει το καημενο?


μου δινεις την εντυπωση οτι κανεις crossfit...για πες τα ολα...


ποσο καιρο το κανεις αυτο κ τι διαφορες εχεις δει επανω σου...
απο κουραση πως πας?σε μια κλιμακα απο το 1 εως το 10 με το 10 το πτωμα και το 1 το χαλαρααααα εσυ που εισαι?
περιοδο πως πας?
γραψε ξανα τα κιλα σου με υψος

koukoutsaki
10-04-12, 15:54
Γεια σε ολα τα κοριτσακια
Βρηκα απο καπου και μπηκα να σας πω ενα γεια!
Πολυ κρυο βορια κ μποφορ εδω που ειμαστε! Φιλια σε ολες!!!!!!!!!!!!!!!

gym
10-04-12, 16:00
καλησπερα κοπελα μου!ελπιζω να περνας τελεια!:welcome::welcome:

xelashai
10-04-12, 16:01
Γεια σε ολα τα κοριτσακια
Βρηκα απο καπου και μπηκα να σας πω ενα γεια!
Πολυ κρυο βορια κ μποφορ εδω που ειμαστε! Φιλια σε ολες!!!!!!!!!!!!!!!

γεια σου κουκουτσακι μου....:welcome:

koukoutsaki
10-04-12, 16:03
Μου λειπει η παρεουλα σας
Κατα τα αλλα δοξα τω θεω καλα
γυμακι δες κ το λογκ μου χεχε

eli_din3
10-04-12, 16:10
Μου λειπει η παρεουλα σας
Κατα τα αλλα δοξα τω θεω καλα
γυμακι δες κ το λογκ μου χεχε

κουκουτσιιιι μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ :love::love:
ποιο λογκ βρεε..διακοπες εισαι χαλαααααρωσε :P

ΝΑΤΑΛΙΑ
10-04-12, 16:12
καλησπερα σε ολα τα κοριτσια. αν και δεν γραφω, σας διαβαζω συνεχως.:welcome:

koukoutsaki
10-04-12, 16:16
κουκουτσιιιι μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ :love::love:
ποιο λογκ βρεε..διακοπες εισαι χαλαααααρωσε :P


Ναι μην παραχαλαρωσω ομως ε
χαχααχααχαχαχ ελινακι διακοπες αμα δεν κολυμπας στη θαλασσα εινια λειψες
απλα χαλαρωνουμε και σαπιζουμε στον υπνο!!!:green:

voulaki
10-04-12, 16:23
Γεια σε ολα τα κοριτσακια
Βρηκα απο καπου και μπηκα να σας πω ενα γεια!
Πολυ κρυο βορια κ μποφορ εδω που ειμαστε! Φιλια σε ολες!!!!!!!!!!!!!!!που εισαι βρε θηριο, δεν μπορεις μακρια μας ε??:Pφιλακια πολλα!!!

koukoutsaki
10-04-12, 16:25
που εισαι βρε θηριο, δεν μπορεις μακρια μας ε??:Pφιλακια πολλα!!!


δε μπορεσα για πολυ ειδατε
εκανα τα αδυνατα δυνατα χαχααχαχααχα:green:

TRIANTAFYLLOU
10-04-12, 16:48
συμφωνώ και επαυξάνω....!!!:clap::clap::clap::clap::clap::clap:


τωρα που γυρισε η coach, ψυχολογια στα υψη λεμε, μεχρι και ο ηλιος θα βγει σε λιγο;), στι διαστημα της απουσιας της ελενης θελω να πω οτι ο κ. τριανταφυλλου ηταν οτι καλυτερο θα μπορουσαμε να διαβασουμε, πραγματικα πολυτιμες συμβουλες και μας κρατησε το ενδιαφερον, και απαντησε σε αποριες με σαφη τροπο. δεν πολυεγραφα αλλα διαβασα ολα τα post του. σας ευχαριστουμε πολυ ολες:):)


μι του!!!!:thumbup::thumbup: γουι λοβ μιστερ τριανταφυλλου:love:

τέτοια λέτε γλυκά πλασματάκια και με ανεβάζετε και γι αυτό είστε το πιο σημαντικό κομμάτι της ζωής μας γενικότερα και πηγή έμπνευσης , άσχετα αν σας φανταζόμαστε μερικές φορές στο φούρνο με πατάτες :love::toast:

απλά όταν γνωρίζω κάποια πράγματα και τα έχω βιώσει και όταν ξέρω ότι ότι κάνουμε πρέπει να το κάνουμε σε βάθος χρόνου , είναι κρίμα όταν μου δωθεί η ευκαιρία να μην πω κάποια πράγματα , ώστε να σας ξεμπερδέψω και να μην αγχώνεστε για ανούσια πράγματα .

άλλωστε σε όλους τους τομείς και στον αθλητισμό κάποιοι που έχουν ασχοληθεί με τον πρωταθλητισμό , έχουν υποχρέωση να πούν τις εμπειρίες τους όπου χρειαστεί και πράγματα που δεν τα βρίσκεις εύκολα γραμένα και είναι βιώματα , αρκεί να το αγαπάν αυτό που κάνουν και να μην είναι ατομιστές .

γιατι η προώθηση ενός αθλήματος και η εικόνα του εξαρτάτε απο αυτούς που το αντιπροσωπεύουν και έχουν ασχοληθεί και να λένε σωστα και ορθολογικά πράγματα , αλλα και να πω πως το σώμα που είναι το περιτύλιγμα να συνοδεύετε απο ανάλογο περιεχόμενο και όταν τα λέει κάποιος που ασχολήθηκε με το περιτύλιγμα χρόνια έχουν άλλη βαρύτητα γιατι θα μπορούσα να λέω κοιτάξτε το πάν είναι το σώμα και τίποτε άλλο

αλλα αν μας επιλέγουν με αυτό το κρητήριο και μόνο, πάντα θα υπάρχει κάτι άλλο παρόμοιο που δεν γνωρίσαμε η καλύτερο , οπότε γι αυτο λέω αλλού είναι η ουσία και πρέπει να κρατάμε τις ισοροπίες

katerina.
10-04-12, 17:01
τέτοια λέτε γλυκά πλασματάκια και με ανεβάζετε και γι αυτό είστε το πιο σημαντικό κομμάτι της ζωής μας γενικότερα και πηγή έμπνευσης , άσχετα αν σας φανταζόμαστε μερικές φορές στο φούρνο με πατάτες :love::toast:

απλά όταν γνωρίζω κάποια πράγματα και τα έχω βιώσει και όταν ξέρω ότι ότι κάνουμε πρέπει να το κάνουμε σε βάθος χρόνου , είναι κρίμα όταν μου δωθεί η ευκαιρία να μην πω κάποια πράγματα , ώστε να σας ξεμπερδέψω και να μην αγχώνεστε για ανούσια πράγματα .

άλλωστε σε όλους τους τομείς και στον αθλητισμό κάποιοι που έχουν ασχοληθεί με τον πρωταθλητισμό , έχουν υποχρέωση να πούν τις εμπειρίες τους όπου χρειαστεί και πράγματα που δεν τα βρίσκεις εύκολα γραμένα και είναι βιώματα , αρκεί να το αγαπάν αυτό που κάνουν και να μην είναι ατομιστές .

γιατι η προώθηση ενός αθλήματος και η εικόνα του εξαρτάτε απο αυτούς που το αντιπροσωπεύουν και έχουν ασχοληθεί και να λένε σωστα και ορθολογικά πράγματα , αλλα και να πω πως το σώμα που είναι το περιτύλιγμα να συνοδεύετε απο ανάλογο περιεχόμενο και όταν τα λέει κάποιος που ασχολήθηκε με το περιτύλιγμα χρόνια έχουν άλλη βαρύτητα γιατι θα μπορούσα να λέω κοιτάξτε το πάν είναι το σώμα και τίποτε άλλο

αλλα αν μας επιλέγουν με αυτό το κρητήριο και μόνο, πάντα θα υπάρχει κάτι άλλο παρόμοιο που δεν γνωρίσαμε η καλύτερο , οπότε γι αυτο λέω αλλού είναι η ουσία και πρέπει να κρατάμε τις ισοροπίες


μακαρι ..ολοι οι αντρες να ειχαν το ιδιο σκεπτικο με σενα ...θα ηταν και πιο ευτυχισμενες ...και λιγοτερο υστερικες οι γυναικες με τις ατέλειες τους...σου βγαζω το καπελο βρε ηλία ...:clap::clap::clap::thumbup::thumbup:

TRIANTAFYLLOU
10-04-12, 17:16
[/B]

μακαρι ..ολοι οι αντρες να ειχαν το ιδιο σκεπτικο με σενα ...θα ηταν και πιο ευτυχισμενες ...και λιγοτερο υστερικες οι γυναικες με τις ατέλειες τους...σου βγαζω το καπελο βρε ηλία ...:clap::clap::clap::thumbup::thumbup:

δεν λέω και τίποτε το δύσκολο να κατανοηθεί βρε Κατερίνα, απλή λογική είναι , αν κάποιος απλα δεί τι συμβαίνει γύρω του και είναι και λίγο περπατημένος εύκολα μπορεί να καταλάβει τι είναι η πραγματική ευτυχία , αρκεί να μην απλα ζούμε και αναπνέουμε αλλα να μαθαίνουμε απο την ζωή ώστε να έχουμε όσο το δυνατόν καλύτερη ποιότητα ζωής .
ένας ωραίος κ@λος αν είναι το μοναδικό κρητήριο πχ να είναι κάποιος με μια γυναίκα θα τον βαρεθεί και θα ζητάει κάτι άλλο αλλα αν προσπαθήσει να δεί και εσωτερικα (δεν ενοώ τον κ@λο αυτο εξυπακούετε :P:P) και υπάρχει επικοινωνεία και χημεία όλα δείχνουν πιο όμορφα , αρκεί να μπορεί και να ξέρει να δίνει , έτσι γίνετε το νταλαβέρι και όλα στο μυαλό είναι , γι αυτο κάποιον άνθρωπο άντρα η γυναίκα αν τον γνωρίζουμε καλύτερα ενω μπορεί αντικειμενικα να μην είναι ο όμορφος η τέλειος , στα μάτια μας να δείχνει τέλειος , λόγω χαρακτήρα και συμπεριφοράς , αλλα καλα τα λόγια το θέμα είναι κατα πόσο αυτα που λέμε τα εφαρμόζουμε :thumbup:

eli_din3
10-04-12, 21:04
λοιπον καλη γυμ....
πηγα επισκεψη και εφαγα σπανακοπιτα και πρασομανιταροπιτα....................
πολυ...
επειδη λοιπον το χω χεσει και σημερα και χθες..... και αληθεια σ λεω δεν υπερβαλλω αυτην την φορα..μιλαμε για ποσοτητες..μην πεις να μην κανω τιποτα :/
να μειωσω λιγο θερμιδες μεχρι την δευτερα, να το χεσω στο αεροβιο ή και τα δυο?

gym
10-04-12, 21:52
λοιπον καλη γυμ....
πηγα επισκεψη και εφαγα σπανακοπιτα και πρασομανιταροπιτα....................
πολυ...
επειδη λοιπον το χω χεσει και σημερα και χθες..... και αληθεια σ λεω δεν υπερβαλλω αυτην την φορα..μιλαμε για ποσοτητες..μην πεις να μην κανω τιποτα :/
να μειωσω λιγο θερμιδες μεχρι την δευτερα, να το χεσω στο αεροβιο ή και τα δυο?

ελινα ακου ξανα κατι γιατι μαλλον δεν το εχεις καταλαβει...

εγω οτι λεω σου το λεω σαν συμβουλη,την καλυτερη που μπορω να σου δωσω για το ατομο που εχω καταλαβει οτι ειναι απεναντι απο τον υπολογιστη και με βαση αυτα που γραφεις...

το θεμα με σενα ειναι οτι ο,τι κ αν πω εγω ,εσυ θα πας και θα κανεις το αεροβιο σου και ο,τι αλλο πραγματικα θες...

εφοσον λοιπον με βλεπεις πιο πολυ σαν εξομολογητη(πλεον το λεμε συγχρονα ψυχολογο)...ελα πες μου τον πονο σου τεκνον μου!



και παμε παλι λοιπον....εφοσον το ξεχεσες λοιπον,πηγαινε αυριο και κανε λιγο παραπανω αεροβιο και πιο πολυ για το ψυχολογικο κομματια κ οχι γιατι αυτα που εφαγες θα σε χαλασουν τοσο πια...

θες να γινεις πιο εξτριμ>μειωσε και θερμιδες....


αλλα εγω θα σου χτυπησω αλλο καμπανακι...θα ριξεις θερμιδες σε μια περιοδο που τριγυρνανε στο σπιτι αλλα και τριγυρω σου διαφορα εδεσματα που προφανως εχεις στερηθει κ θες να φας?

καλυτερα δεν ειναι να εισαι σκασμενη με πιο καθαρες τροφες ωστε να εχεις και τον κορεσμο και να μην αναζητησεις αλλου τις λιχουδιες...
ενα αυτο...




εχεις κ την αλλη επιλογη ομως...επειδη ειναι τετοιες οι μερες και θα θες να φας και το κατι διαφορετικο,προσεχε μεσα στην υπολοιπη μερα και φατο το σκασμενο και τελειωνε ....μην καθεσαι και σκας κ εχεις τυψεις...
αυτο που κανεις και μονο που το λες παει να πει οτι σε χαλασε...


με αλλα λογια...ελινα φατο προσεχε την υπολοπη μερα η την επομενη και ριξε κ λιγο αεροβιο για να ξεκολλησει το μυαλο σου
αυτο και τιποτε αλλο....χαλαρωσε τωρα τις γιορτες~!;)

γκεγκε ντιαρ?;)

ριξε μια ματια και εδω....http://freerun.gr/index.php/diatrofi/item/1675-%CF%80%CE%AC%CF%83%CF%87%CE%B1-%CE%AE-%CE%BC%CE%AC%CF%83%CE%B1:green:

eli_din3
10-04-12, 22:16
ελινα ακου ξανα κατι γιατι μαλλον δεν το εχεις καταλαβει...

εγω οτι λεω σου το λεω σαν συμβουλη,την καλυτερη που μπορω να σου δωσω για το ατομο που εχω καταλαβει οτι ειναι απεναντι απο τον υπολογιστη και με βαση αυτα που γραφεις...

το θεμα με σενα ειναι οτι ο,τι κ αν πω εγω ,εσυ θα πας και θα κανεις το αεροβιο σου και ο,τι αλλο πραγματικα θες...

εφοσον λοιπον με βλεπεις πιο πολυ σαν εξομολογητη(πλεον το λεμε συγχρονα ψυχολογο)...ελα πες μου τον πονο σου τεκνον μου!



και παμε παλι λοιπον....εφοσον το ξεχεσες λοιπον,πηγαινε αυριο και κανε λιγο παραπανω αεροβιο και πιο πολυ για το ψυχολογικο κομματια κ οχι γιατι αυτα που εφαγες θα σε χαλασουν τοσο πια...

θες να γινεις πιο εξτριμ>μειωσε και θερμιδες....


αλλα εγω θα σου χτυπησω αλλο καμπανακι...θα ριξεις θερμιδες σε μια περιοδο που τριγυρνανε στο σπιτι αλλα και τριγυρω σου διαφορα εδεσματα που προφανως εχεις στερηθει κ θες να φας?

καλυτερα δεν ειναι να εισαι σκασμενη με πιο καθαρες τροφες ωστε να εχεις και τον κορεσμο και να μην αναζητησεις αλλου τις λιχουδιες...
ενα αυτο...




εχεις κ την αλλη επιλογη ομως...επειδη ειναι τετοιες οι μερες και θα θες να φας και το κατι διαφορετικο,προσεχε μεσα στην υπολοιπη μερα και φατο το σκασμενο και τελειωνε ....μην καθεσαι και σκας κ εχεις τυψεις...
αυτο που κανεις και μονο που το λες παει να πει οτι σε χαλασε...


με αλλα λογια...ελινα φατο προσεχε την υπολοπη μερα η την επομενη και ριξε κ λιγο αεροβιο για να ξεκολλησει το μυαλο σου
αυτο και τιποτε αλλο....χαλαρωσε τωρα τις γιορτες~!;)

γκεγκε ντιαρ?;)

ριξε μια ματια και εδω....http://freerun.gr/index.php/diatrofi/item/1675-%CF%80%CE%AC%CF%83%CF%87%CE%B1-%CE%AE-%CE%BC%CE%AC%CF%83%CE%B1:green:


πιφ... γμτ καθε φορα που μου τα λες και καθε φορα που τα διαβαζω ειδικα απο σενα μ φαινονται τοσο λογικα και λεω ναι ετσι ειναι.. οταν ερχεται ομως η στιγμη ερχεται η μεγαλη απορια στο μυαλο..εφοσον μπηκαν περισσοτερα λιπαρα απο το ισοθερμιδικο (και την συγκεκριμενη φορα παρα πολλα) πως θα χαθουν αν συνεχισεις ισοθερμιδικα?? αυτο δεν καταλαβαινω και χανω τον μπουσουλα :S

εντιτ.. ωραιο αρθρο παρεπιπτοντως...

xelashai
10-04-12, 22:24
κοριτσακια μουουου....:(
απο τις πολλες βλακειες σημερα στο φαγητο..τωρα ποναω...
εχω απιστευτες κραμπες στην κοιλια κ δεν ξερω τι να κανω....

eli_din3
10-04-12, 22:26
κοριτσακια μουουου....:(
απο τις πολλες βλακειες σημερα στο φαγητο..τωρα ποναω...
εχω απιστευτες κραμπες στην κοιλια κ δεν ξερω τι να κανω....

και συ βλακιτσα παλι? :/

gym
10-04-12, 22:26
πιφ... γμτ καθε φορα που μου τα λες και καθε φορα που τα διαβαζω ειδικα απο σενα μ φαινονται τοσο λογικα και λεω ναι ετσι ειναι.. οταν ερχεται ομως η στιγμη ερχεται η μεγαλη απορια στο μυαλο..εφοσον μπηκαν περισσοτερα λιπαρα απο το ισοθερμιδικο (και την συγκεκριμενη φορα παρα πολλα) πως θα χαθουν αν συνεχισεις ισοθερμιδικα?? αυτο δεν καταλαβαινω και χανω τον μπουσουλα :S

εντιτ.. ωραιο αρθρο παρεπιπτοντως...

γιατι μονο λιπαρα μπηκαν?υδατανθρακας δεν ηταν το τσουρεκι η κανω λαθος?:green::green:χιχι κακιουλες...

ακου να δεις...

εφοσον θες να τρεξεις,τρεξε...θα νιωσεις καλυτερα...αλλωστε εγω ειμαι αυτη που ελεγα οτι αν κανετε την ζαβολια ,βαλτε μια μικρη ''τιμωρια''λιγου παραπανω αεροβιου...

calories in vs calories out....οκ?


απλα πιστευω οτι θες καποιον να σου λεει...απαππα κακο κοριτσι...σηκω να πας να τρεξεις εκει να μαθεις αλλη φορα να τρως...

αυτο ομως ειναι δυσκολο να γινει απο τη στιγμη που εισαι ενηλικη...:green:

πρεπει μονη σου να καταλαβεις οτι οκ εισαι ανθρωπος ξεφυγες εφαγες ξεκολλα πια...δεν θα βαλεις λιπος τρελο με την μια φορα...αμα το κανεις καθε μερα κ καθεσαι στα αυγα σου ολη μερα,ε τοτε ναι κατι θα μπει...


στην τελικη τωρα...

αυριο κανε ενα 30λεπτο αεροβιο πρωι να ηρεμησεις λιγο κ κανονικα τα γευματα σου...οταν κοντευεις προς την ωρα του υπνου σου μειωσε τις θερμιδες σου κυριως απο υδατανθρακα...

κυριως υδατ εφαγες μαναμ...τσουρεκια-πιτες=υδατανθρακας ειναι


απλα προσπαθω η καημενη να σου ξεκολλησω λιγο το μυαλο...
δεν πειραζει ομως...θα το καταλαβεις κ μονη σου λε'ι'τερ...:green::green:

υ.γ. οσο για το αρθρο...καθαρα επικαιρο και πασχαλιατικο!χεχε...κουτι για σενα βρε...:green:

Gianna
10-04-12, 22:26
Ναι μην παραχαλαρωσω ομως ε
χαχααχααχαχαχ ελινακι διακοπες αμα δεν κολυμπας στη θαλασσα εινια λειψεςαπλα χαλαρωνουμε και σαπιζουμε στον υπνο!!!:green:

Εδώ θα συμφωνήσω απόλυτα!!!!
Όσο για τον ύπνο σου/μας/μου χρειάζεται, μη το βλέπεις σαν χάσιμο χρόνο, γεμίζεις μπαταρίες, για να σαπίζεις στον ύπνο σημαίνει ότι το έχει ανάγκη ο οργανισμός σου. ΘΕΛΩ ΥΠΝΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gym
10-04-12, 22:26
κοριτσακια μουουου....:(
απο τις πολλες βλακειες σημερα στο φαγητο..τωρα ποναω...
εχω απιστευτες κραμπες στην κοιλια κ δεν ξερω τι να κανω....

καμια σοδουλα εχουμε με λεμονακι?θα σε ηρεμησει λιγακι...

Stella
10-04-12, 22:27
κοριτσακια μουουου....:(
απο τις πολλες βλακειες σημερα στο φαγητο..τωρα ποναω...
εχω απιστευτες κραμπες στην κοιλια κ δεν ξερω τι να κανω....

Δαφνούλα γιατί πονας;;;
Τι βλακείες έκανες δηλαδή...:unsure:

xelashai
10-04-12, 22:30
Δαφνούλα γιατί πονας;;;
Τι βλακείες έκανες δηλαδή...:unsure:

φουλ υδατανθρακα....
τι να σας πω...ντρεπομαι...
2 κουλουρακια θεσ/κης...πατατες βραστες με σαλατα...φρουτα...
ποναω παρα πολυ....:(

λενακι μου δεν εχω σοδα...θα πιω ζεστο νερακι με λιγο λεμονι...
πω πω....σχεδιαζα παρτυ εγω την κυριακη...παναθεμα με....:green:

gym
10-04-12, 22:31
φουλ υδατανθρακα....
τι να σας πω...ντρεπομαι...
2 κουλουρακια θεσ/κης...πατατες βραστες με σαλατα...φρουτα...
ποναω παρα πολυ....:(

λενακι μου δεν εχω σοδα...θα πιω ζεστο νερακι με λιγο λεμονι...
πω πω....σχεδιαζα παρτυ εγω την κυριακη...παναθεμα με....:green:

εαν δεν εχεις κατι ανθρακουχο πιες λιγο λεμονακι διαλυμενο σε νερο...ελαχιστο κανει δουλιτσα λιγο να ηρεμησεις...

και υπομονη...

καποιες μαλαξεις επισης στην κοιλια για να ΄΄ανακουφιστεις΄΄πιο γρηγορα κανουν δουλεια...

eli_din3
10-04-12, 22:32
γιατι μονο λιπαρα μπηκαν?υδατανθρακας δεν ηταν το τσουρεκι η κανω λαθος?:green::green:χιχι κακιουλες...

ακου να δεις...

εφοσον θες να τρεξεις,τρεξε...θα νιωσεις καλυτερα...αλλωστε εγω ειμαι αυτη που ελεγα οτι αν κανετε την ζαβολια ,βαλτε μια μικρη ''τιμωρια''λιγου παραπανω αεροβιου...

calories in vs calories out....οκ?


απλα πιστευω οτι θες καποιον να σου λεει...απαππα κακο κοριτσι...σηκω να πας να τρεξεις εκει να μαθεις αλλη φορα να τρως...

αυτο ομως ειναι δυσκολο να γινει απο τη στιγμη που εισαι ενηλικη...:green:

πρεπει μονη σου να καταλαβεις οτι οκ εισαι ανθρωπος ξεφυγες εφαγες ξεκολλα πια...δεν θα βαλεις λιπος τρελο με την μια φορα...αμα το κανεις καθε μερα κ καθεσαι στα αυγα σου ολη μερα,ε τοτε ναι κατι θα μπει...


στην τελικη τωρα...

αυριο κανε ενα 30λεπτο αεροβιο πρωι να ηρεμησεις λιγο κ κανονικα τα γευματα σου...οταν κοντευεις προς την ωρα του υπνου σου μειωσε τις θερμιδες σου κυριως απο υδατανθρακα...

κυριως υδατ εφαγες μαναμ...τσουρεκια-πιτες=υδατανθρακας ειναι


απλα προσπαθω η καημενη να σου ξεκολλησω λιγο το μυαλο...
δεν πειραζει ομως...θα το καταλαβεις κ μονη σου λε'ι'τερ...:green::green:

υ.γ. οσο για το αρθρο...καθαρα επικαιρο και πασχαλιατικο!χεχε...κουτι για σενα βρε...:green:

τα τσουρεκια ομως ειχαν και βουτηρα και οι πιτες λαδια :P
αχ ενταξει.. θα ηρεμησω..
οσο για το αλλο..ενα πραγμα και μονο αρνουμαι να κανω στην ζωη μου... να κανω αεροβιο νηστικη.. απλα δεν γινεται :P
θα κανω μια ωρα μετα τα βαρη αυριο...

α μια μικρη αποριουλα.. τελευταιο γευμα εχω 8-9...το πλ 9μιση... και πολλες φορες κοιμαμαι 3-4.. ε μερικες φορες δεν πειναω αλλα αλλες νιωθω ενα μικρο καψιματακι στην κοιλιτσα.... κακο να μενω νηστικη τοσες ωρες ε? :/ να τρωω κανα λαχανικο? ελπιζω το κακο σωματακι να μην αρχιζει καταβολισμο (ξερω δεν γινεται τοσο ευκολα αλλα καθε βραδυ νηστικη κανα 6ωρο+ τον υπνο...τρωω 16 ωρες μετα στην ουσια)

xelashai
10-04-12, 22:33
εαν δεν εχεις κατι ανθρακουχο πιες λιγο λεμονακι διαλυμενο σε νερο...ελαχιστο κανει δουλιτσα λιγο να ηρεμησεις...

και υπομονη...

καποιες μαλαξεις επισης στην κοιλια για να ΄΄ανακουφιστεις΄΄πιο γρηγορα κανουν δουλεια...

ευχαριστω λενακι...

eli_din3
10-04-12, 22:33
φουλ υδατανθρακα....
τι να σας πω...ντρεπομαι...
2 κουλουρακια θεσ/κης...πατατες βραστες με σαλατα...φρουτα...
ποναω παρα πολυ....:(

λενακι μου δεν εχω σοδα...θα πιω ζεστο νερακι με λιγο λεμονι...
πω πω....σχεδιαζα παρτυ εγω την κυριακη...παναθεμα με....:green:

τωρα αν σ πω χεσου (φιλικα παντα :P) εγω θα φταιω?? :P:P αγαπη μου εσυ :P

gym
10-04-12, 22:34
τα τσουρεκια ομως ειχαν και βουτηρα και οι πιτες λαδια :P
αχ ενταξει.. θα ηρεμησω..
οσο για το αλλο..ενα πραγμα και μονο αρνουμαι να κανω στην ζωη μου... να κανω αεροβιο νηστικη.. απλα δεν γινεται :P
θα κανω μια ωρα μετα τα βαρη αυριο...

α μια μικρη αποριουλα.. τελευταιο γευμα εχω 8-9...το πλ 9μιση... και πολλες φορες κοιμαμαι 3-4.. ε μερικες φορες δεν πειναω αλλα αλλες νιωθω ενα μικρο καψιματακι στην κοιλιτσα.... κακο να μενω νηστικη τοσες ωρες ε? :/ να τρωω κανα λαχανικο? ελπιζω το κακο σωματακι να μην αρχιζει καταβολισμο (ξερω δεν γινεται τοσο ευκολα αλλα καθε βραδυ νηστικη κανα 6ωρο+ τον υπνο...τρωω 16 ωρες μετα στην ουσια)

φαε και ενα γιαουρτακι μετα παλι,κανενα γαλατακι..πολλες ωρες νυστικη εισαι...

xelashai
10-04-12, 22:35
τωρα αν σ πω χεσου (φιλικα παντα :P) εγω θα φταιω?? :P:P αγαπη μου εσυ :P

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:
αχχχ...γελαω κ ποναω.....:rolf::rolf:
γιατι μωρε???....

eli_din3
10-04-12, 22:37
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:
αχχχ...γελαω κ ποναω.....:rolf::rolf:
γιατι μωρε???....

λεει εφαγε βλακειες κτλ κτλ κτλ... κ μετα λεει..πατατες..φρουτα.. μα αππαπα τι βλακειες!!!! ετσι αποθαρρυνεις εμας π καναμε κανονικες βλακειες :P

eli_din3
10-04-12, 22:37
φαε και ενα γιαουρτακι μετα παλι,κανενα γαλατακι..πολλες ωρες νυστικη εισαι...

ααα οκ θα χωριζω τοτε τις θερμιδες αλλιως να τραβαν πιο μακρυα.. ευχαριστω γυμογλυκουλι

xelashai
10-04-12, 22:40
λεει εφαγε βλακειες κτλ κτλ κτλ... κ μετα λεει..πατατες..φρουτα.. μα αππαπα τι βλακειες!!!! ετσι αποθαρρυνεις εμας π καναμε κανονικες βλακειες :P
ελα μωρε...δεν το εννοουσα ετσι....οχι σαβουριτσες...
τις σαβουριτσες τις εκανα την κυριακη...:green:
αλλα να που με πειραξαν...δεν ξερω γιατι βασικα :unsure: αλλα με πειραξαν...

amst
11-04-12, 01:30
Δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω, θέλω απλά να κοιμηθώ.................

Αλλά, θέλω να ρωτήσω το εξής:

εμάς μας αρέσει να έχουμε ψηλά το μεταβολισμό μας (καίμε πιο πολύ, τρώμε περισσότερο).. όμως, για τον οργανισμό είναι οκ? ας πούμε δουλεύει περισσότερο.. μια μηχανή που δουλεύει περισσότερο, δεν καίγεται στο τέλος?
καλά, προφανώς δεν είναι έτσι, αλλά απορία το έχω και το σκέφτομαι όλη μέρα

PEGY
11-04-12, 09:18
Καλημέρα κορίτσια!
Δυστυχώς ο χρόνος λίγος, δεν καταφέρνω να σας διαβάσω/παρακολουθήσω κ άρα να συμμετέχω, γι αυτό....
Πέρα απο αυτό όπως ίσως έχει καταλάβει κ η πολυαγαπημένη τζιμ ακολουθώ ένα ελαφρώς ανορθόδοξο πρόγραμμα το οποίο έχει ως εξής :
ΧΕΙΜΩΝΑΣ : Βάρη + κυκλική bodyweight προπόνηση, διατροφή : την κλασσική όσο μπορώ (πρωτείνη υδ σαλατα κ τα γνωστά)
ΑΝΟΙΞΗ : Περισσότερο αερόβιο, ποδήλατο τρέξιμο, γιογκα κ διάφορες άλλες κοπιαστικές εργασίες στους αγρούς(διοτι πλέον είμαι μια επαρχιώτισσα!) διατροφή :νηστεία, περισσότερο υδ.(οχι ψωμια κ τέτοια) φρούτα κ.α.
ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ : Τεράστιες αποστάσεις κολύμπι (πραγματικά μια φορά οι γείτονές μου στη παραλία νόμιζαν πως είχα βγεί κ φύγει από άλλο σημείο!) κ ιστιοπλοϊα διατροφή: χαλαρή αλλά προσεγμένη
ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ : Τρέξιμο (θα ξανακάνω προπ για τα 5Κ αυτη τη φορά) κ αρχίζω σιγά σιγα να μπαίνω στο πρόγραμμα του χειμώνα διατροφή : χαλαρή αλλά προσεγμένη.

Όλα αυτά τα έγραψα για να πώ πως δεν χάνομαι αλλά από δω κ περα δεν θα έχω κ τόσα πολλά να συζητήσω γιατί το πρόγραμμά μου αλλάζει κ ξεφεύγει από το κλασσικο...
Θα σας διαβάσω όμως κ όπου μπορώ να συμμετέχω γιατί μου αρέσετε πολύ!

xelashai
11-04-12, 09:27
.... Τεράστιες αποστάσεις κολύμπι...πραγματικά μια φορά οι γείτονές μου στη παραλία νόμιζαν πως είχα βγεί κ φύγει από άλλο σημείο!

:rolf::rolf::rolf:....τελειο!!!!...ζηλευω....
καλημερα πεγκυ μου....να μπαινεις οποτε μπορεις....χρειαζομαστε τις συμβουλες σου...;)
καλη συνεχεια....:welcome:

marvin
11-04-12, 10:50
Δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω, θέλω απλά να κοιμηθώ.................

Αλλά, θέλω να ρωτήσω το εξής:

εμάς μας αρέσει να έχουμε ψηλά το μεταβολισμό μας (καίμε πιο πολύ, τρώμε περισσότερο).. όμως, για τον οργανισμό είναι οκ? ας πούμε δουλεύει περισσότερο.. μια μηχανή που δουλεύει περισσότερο, δεν καίγεται στο τέλος?
καλά, προφανώς δεν είναι έτσι, αλλά απορία το έχω και το σκέφτομαι όλη μέρα

Το τρωμε πιο πολυ Αμστ μου δεν μεταφραζετε ετσι ακριβως.Το να εισαι πολυ κατω απο τις θερμιδες που χρειαζεται ο οργανισμος για να συντηρηθει κανει τον μεταβολισμο σου να μπλοκαρει.Αισθανεται οτι ειναι σε λιμο και μπαινοντας σε αμυνα αρχιζει να καει πιο αργα αλλα και να αποθυκευει αυτα τα λιγα που του δινεις για ωρα αναγκης.Αυτο που τον αφορα ειναι να επιβιωσει το σωμα.Οταν αρχιζεις και του δινεις παραπανω......οχι τον σκασμο σε φαι :P.....αισθανεται οτι τα πραγματα εφτιαξαν και ο κινδυνος λιμου απομακρυνεται και ξαναμπαινει στην διαδικασια να καει παραγοντας εργο.Το ιδιο γινεται και οταν του δινεις παραπολυ φαι χωρις να του δινεις εργασια(γυμναστικη αεροβιο κ.λ.π.)να κανει......αποθυκευει την περισια τροφη κανοντας τη λιπος για ωρα αναγκης. Γιαυτο και του δινουμε πολλα και μικρα γευματα μεσα στη μερα..να τον κραταμε χορτατο αλλα και να μην θεωρει τις θερμιδες που του δινουμε εμπορευμα προς φυλαξη .Αυτα τα ολιγον μπακαλιστικα:)!!!

eli_din3
11-04-12, 18:21
εχω να δηλωσω οτι ο δικος μου ειδε το λιπος του........
10% ο ναι δεκα γκρρρρρ..και αυτο χωρις να κανει απολυτως τιποτα.. εμεις παλευουμε να πουμε να φθασουμε ενα 20% και αυτος εχει 10 τρωγοντας συνεχεια πιτογυρα και γλυκα... μπορω να πω πως εκνευριστηκα.. και λιγο μ φανηκε περιεργο.. το να συνειδητοποιεις.. οτι ειμαστε τοοοοοσοι π προσπαθουμε....διατροφες.... ,υποθερμιδικες, ισοθερμιδικες, αεροβια, χτυπιομαστε, ταδε αεροβιο, αλλο αεροβιο, τοτε το αεροβιο και οχι αλλη στιγμη, κινουμε γη και ουρανο κ παει λεγοντας μπλα μπλα μπλα μπλα.... και υπαρχουν ανθρωποι που απλα........................................ εχουν 10%!.. .. τοσο απλα :P λιτα και απεριττα :P

gym
11-04-12, 18:25
εχω να δηλωσω οτι ο δικος μου ειδε το λιπος του........
10% ο ναι δεκα γκρρρρρ..και αυτο χωρις να κανει απολυτως τιποτα.. εμεις παλευουμε να πουμε να φθασουμε ενα 20% και αυτος εχει 10 τρωγοντας συνεχεια πιτογυρα και γλυκα... μπορω να πω πως εκνευριστηκα.. και λιγο μ φανηκε περιεργο.. το να συνειδητοποιεις.. οτι ειμαστε τοοοοοσοι π προσπαθουμε....διατροφες.... ,υποθερμιδικες, ισοθερμιδικες, αεροβια, χτυπιομαστε, ταδε αεροβιο, αλλο αεροβιο, τοτε το αεροβιο και οχι αλλη στιγμη, κινουμε γη και ουρανο κ παει λεγοντας μπλα μπλα μπλα μπλα.... και υπαρχουν ανθρωποι που απλα........................................ εχουν 10%!.. .. τοσο απλα :P λιτα και απεριττα :P

ναι αλλα ο δικος σου απο οτι θυμαμαι ειναι ρεγγα?!λιγα κιλα δεν ειπαμε οτι εχει?

ε τοτε δεν ειναι κ οτι καλυτερο το λιπος του να ειναι 10 κ ας παει να ειναι και -10...:green:

πες του αρχιζει να βαζει κανα μυικο πανω του αντε....

κ εσυ μην σκας...για να μην ξεφευγουμε απο το θεμα κ το παμε στο αντρικο κομματι
οι αντρες υπερτερουν λογω φυσης...εσυ η δεξου το κ προχωρα η κατσε κ κλαιγε..:green:

eli_din3
11-04-12, 18:29
ναι αλλα ο δικος σου απο οτι θυμαμαι ειναι ρεγγα?!λιγα κιλα δεν ειπαμε οτι εχει?

ε τοτε δεν ειναι κ οτι καλυτερο το λιπος του να ειναι 10 κ ας παει να ειναι και -10...:green:

πες του αρχιζει να βαζει κανα μυικο πανω του αντε....

κ εσυ μην σκας...για να μην ξεφευγουμε απο το θεμα κ το παμε στο αντρικο κομματι
οι αντρες υπερτερουν λογω φυσης...εσυ η δεξου το κ προχωρα η κατσε κ κλαιγε..:green:

βρε δεν σκαω :P ... αλλα οταν μου το πε.. μου ρθαν ολα αυτα στο μυαλο.. κ απλα μ φανηκε πολυ αστειο.... :P

eli_din3
11-04-12, 21:36
ποια ειναι η γνωμη σας για το χακ σκουωτ? γιατι δεν το βλεπω και πολυ να κυκλοφορει :P

Stella
11-04-12, 22:33
ποια ειναι η γνωμη σας για το χακ σκουωτ? γιατι δεν το βλεπω και πολυ να κυκλοφορει :P

Οκ καλή άσκηση, αλλά κατά τη γνώμη μου όχι και αναντικατάστατη....
Προτιμώ τα τελείως βασικά, ειδικά για κάποιον αρχαριο.
Το σκουώτ με ελευθερα βαρη έχει τόσες πολλές παραλλαγες, ανάλογα με το ανοιγμα και τη θέση των ποδιών που για έναν αρχάριο και όχι μόνο είναι σούπερ!:thumbup:

gym
11-04-12, 22:47
ποια ειναι η γνωμη σας για το χακ σκουωτ? γιατι δεν το βλεπω και πολυ να κυκλοφορει :P


Οκ καλή άσκηση, αλλά κατά τη γνώμη μου όχι και αναντικατάστατη....
Προτιμώ τα τελείως βασικά, ειδικά για κάποιον αρχαριο.
Το σκουώτ με ελευθερα βαρη έχει τόσες πολλές παραλλαγες, ανάλογα με το ανοιγμα και τη θέση των ποδιών που για έναν αρχάριο και όχι μόνο είναι σούπερ!:thumbup:

:thumbup:

συμφωνω σε αυτα και παμε να πουμε λιγο για το χακ...

πολυ καλη ασκηση που αν την κανεις σωστα στο μηχανημα θα σε καψει ακριβως εκει που θες...δηλαδη απο γλουτο (ψηλα μεσα χαμηλα :green:)

και στην εξωτερικη μερια του γλουτου και τετρακεφαλο γενικα τα παντα ολα με το χακ...

σημαντικο ειναι το πατημα να γινεται στην φτερνα γιατι θα πιασει πολυ εντονα γλουτο κ αυτο θελουμε

τωρα ελλαδα σπανια θα βρεις....κ αν βρεις ειναι τελειες οι παραλλαγες που μπορεις να κανεις...ενα ποδι ,πλαι,ξαπλα :green:

αλλα εχει σημασια να τηρεις κανονες ασφαλειας για γονατα γιατι πολλοι εχουν θεμα απο το χακ λογω κακης τεχνικης κ το αποδιδουν στην ασκηση ενω λαθος ηταν η τεχνικη τους εξαρχης

ολα μπορουν να αντικατασταθουν απλα τωρα λεμε για την περιπτωση αυτης της ασκησης...βεβαια μπορει να γινει και με ελευθερα βαρη
(ελινα εσυ οχι ακομα κ δεν κανω πλακα)

ενα πχ εδω
http://www.youtube.com/watch?v=64PFHtq5XO8

eli_din3
11-04-12, 22:52
:thumbup:

συμφωνω σε αυτα και παμε να πουμε λιγο για το χακ...

πολυ καλη ασκηση που αν την κανεις σωστα στο μηχανημα θα σε καψει ακριβως εκει που θες...δηλαδη απο γλουτο (ψηλα μεσα χαμηλα :green:)

και στην εξωτερικη μερια του γλουτου και τετρακεφαλο γενικα τα παντα ολα με το χακ...

σημαντικο ειναι το πατημα να γινεται στην φτερνα γιατι θα πιασει πολυ εντονα γλουτο κ αυτο θελουμε

τωρα ελλαδα σπανια θα βρεις....κ αν βρεις ειναι τελειες οι παραλλαγες που μπορεις να κανεις...ενα ποδι ,πλαι,ξαπλα :green:

αλλα εχει σημασια να τηρεις κανονες ασφαλειας για γονατα γιατι πολλοι εχουν θεμα απο το χακ λογω κακης τεχνικης κ το αποδιδουν στην ασκηση ενω λαθος ηταν η τεχνικη τους εξαρχης

ολα μπορουν να αντικατασταθουν απλα τωρα λεμε για την περιπτωση αυτης της ασκησης...βεβαια μπορει να γινει και με ελευθερα βαρη
(ελινα εσυ οχι ακομα κ δεν κανω πλακα)

ενα πχ εδω
http://www.youtube.com/watch?v=64PFHtq5XO8



αα εγω αυτο ειδα και μου φανηκε πιο φυσιολογικο
http://www.youtube.com/watch?v=LfEhHboTcow
οχι dont worry δεν θελω να πεθανω :P

gym
11-04-12, 23:00
αα εγω αυτο ειδα και μου φανηκε πιο φυσιολογικο
http://www.youtube.com/watch?v=LfEhHboTcow
οχι dont worry δεν θελω να πεθανω :P

ναι καλο ειναι αλλα οχι σε αρχαριο που δεν εχει μαθει ακομα καλα τις κινησεις που κανει τοσ ωμα του κ μιλαω ειδικα για προπονηση ποδιων...


ολες οι ασκησεις καλες ειναι κ παντα καλο ειναι να εχουμε ποικιλια...

αλλωστε σας εχω πει παμπολλες φορες οτι για ολα υπαρχουν παραλλαγες κ μεγαλη γκαμα ασκησεων...

Miss Fit
11-04-12, 23:10
ναι καλο ειναι αλλα οχι σε αρχαριο που δεν εχει μαθει ακομα καλα τις κινησεις που κανει τοσ ωμα του κ μιλαω ειδικα για προπονηση ποδιων...


ολες οι ασκησεις καλες ειναι κ παντα καλο ειναι να εχουμε ποικιλια...

αλλωστε σας εχω πει παμπολλες φορες οτι για ολα υπαρχουν παραλλαγες κ μεγαλη γκαμα ασκησεων...

Θα γινόταν αυτή και στην σμιθ; Η με μικρή μπάρα; Να την δοκιμάσω chef???:unsure:

gym
11-04-12, 23:13
Θα γινόταν αυτή και στην σμιθ; Η με μικρή μπάρα; Να την δοκιμάσω chef???:unsure:

οταν λες με μικρη μπαρα τι εννοεις?τσεκαρε λιγο τα βιντεακια επανω...


κοιτα ειναι πολυ καλη ασκηση και πιστευω εσυ ξερεις αρκετα καλα το σωμα σου για να την κανεις σωστα κ μην φας κανεναν τραυματισμο σε γονατα απλα προτιμω το μηχανημα και οχι σε σμιθ...

αν την κανεις σε σμιθ τελικα προσοχη μεγαλη σε μεση κ γονατα

Miss Fit
11-04-12, 23:22
οταν λες με μικρη μπαρα τι εννοεις?τσεκαρε λιγο τα βιντεακια επανω...


κοιτα ειναι πολυ καλη ασκηση και πιστευω εσυ ξερεις αρκετα καλα το σωμα σου για να την κανεις σωστα κ μην φας κανεναν τραυματισμο σε γονατα απλα προτιμω το μηχανημα και οχι σε σμιθ...

αν την κανεις σε σμιθ τελικα προσοχη μεγαλη σε μεση κ γονατα


Το δικο σου βιντεάκι ήταν με την κοπελιά και την μεγάλη μπαρα, της Ελινας ειναι με ένα τύπο αλλά μου το κολλάει και δεν παίζει. Εννόω να γίνει με μικρότερη σε μέγεθος μπάρα (άρα πιο ελαφρύ). Πιο μηχάνημα προτιμάς;;

amst
11-04-12, 23:24
ναι αλλα ο δικος σου απο οτι θυμαμαι ειναι ρεγγα?!λιγα κιλα δεν ειπαμε οτι εχει?

ε τοτε δεν ειναι κ οτι καλυτερο το λιπος του να ειναι 10 κ ας παει να ειναι και -10...:green:

πες του αρχιζει να βαζει κανα μυικο πανω του αντε....

κ εσυ μην σκας...για να μην ξεφευγουμε απο το θεμα κ το παμε στο αντρικο κομματι
οι αντρες υπερτερουν λογω φυσης...εσυ η δεξου το κ προχωρα η κατσε κ κλαιγε..:green:

ήηηηηηηηηηηηηηηηη

άλλαξε φύλο

αχαχαχαχαααα

gym
11-04-12, 23:29
Το δικο σου βιντεάκι ήταν με την κοπελιά και την μεγάλη μπαρα, της Ελινας ειναι με ένα τύπο αλλά μου το κολλάει και δεν παίζει. Εννόω να γίνει με μικρότερη σε μέγεθος μπάρα (άρα πιο ελαφρύ). Πιο μηχάνημα προτιμάς;;

το χακ γινεται εδω http://www.google.gr/imgres?hl=el&biw=1280&bih=675&gbv=2&tbm=isch&tbnid=QFaYsslDl_yHWM:&imgrefurl=http://www.healthtotalbody.com/hack-squat.html&docid=mBqEMueMD2_1yM&imgurl=http://www.healthtotalbody.com/wp-content/uploads/2011/01/Hack-Squat.jpg&w=600&h=600&ei=AOmFT9DkLIHl4QSZuYCBDw&zoom=1&iact=hc&vpx=406&vpy=146&dur=317&hovh=225&hovw=225&tx=143&ty=119&sig=105874165922749095203&page=1&tbnh=159&tbnw=157&start=0&ndsp=17&ved=1t:429,r:1,s:0,i:65


επισης και σε σμιθ οπως το βιντεο της ελινας

οπως και ελευθερα με μπαρα οπως το βιντεο που εβαλα εγω


το μεγεθος της μπαρας σαν βαρος δεν σε ενοχλει εφοσον μπορεις να βαλεις και κιλα...


ΑΛΛΑ το προτιμω σε μηχανημα για μεγαλυτερη ασφαλεια ειδικα σε καποιον που δεν την εχει ξανακανει


μετα σε σμιθ καλυτερα γιατι εχεις καπου να στηριζεσαι


γενικα μισσ φετονι μου δοκιμασε να δεις που ''την εχεις'' καλυτερα την ασκηση σε ποια θεση και παραλλαγη της

eli_din3
11-04-12, 23:31
το χακ γινεται εδω http://www.google.gr/imgres?hl=el&biw=1280&bih=675&gbv=2&tbm=isch&tbnid=QFaYsslDl_yHWM:&imgrefurl=http://www.healthtotalbody.com/hack-squat.html&docid=mBqEMueMD2_1yM&imgurl=http://www.healthtotalbody.com/wp-content/uploads/2011/01/Hack-Squat.jpg&w=600&h=600&ei=AOmFT9DkLIHl4QSZuYCBDw&zoom=1&iact=hc&vpx=406&vpy=146&dur=317&hovh=225&hovw=225&tx=143&ty=119&sig=105874165922749095203&page=1&tbnh=159&tbnw=157&start=0&ndsp=17&ved=1t:429,r:1,s:0,i:65


επισης και σε σμιθ οπως το βιντεο της ελινας

οπως και ελευθερα με μπαρα οπως το βιντεο που εβαλα εγω


το μεγεθος της μπαρας σαν βαρος δεν σε ενοχλει εφοσον μπορεις να βαλεις και κιλα...


ΑΛΛΑ το προτιμω σε μηχανημα για μεγαλυτερη ασφαλεια ειδικα σε καποιον που δεν την εχει ξανακανει


μετα σε σμιθ καλυτερα γιατι εχεις καπου να στηριζεσαι


γενικα μισσ φετονι μου δοκιμασε να δεις που ''την εχεις'' καλυτερα την ασκηση σε ποια θεση και παραλλαγη της

ααααα αυτο το εχει σε ενα γυμναστηριο στην γειτονια μουυυ.. και ελεγα παλια τι ειναι και τι ειναι.. ειχα ανεβει κιολας (ο ναι τοτε "ανεβει" το θεωρουσα :P) και ηταν πανδυσκολο :P

Miss Fit
11-04-12, 23:49
το χακ γινεται εδω http://www.google.gr/imgres?hl=el&biw=1280&bih=675&gbv=2&tbm=isch&tbnid=QFaYsslDl_yHWM:&imgrefurl=http://www.healthtotalbody.com/hack-squat.html&docid=mBqEMueMD2_1yM&imgurl=http://www.healthtotalbody.com/wp-content/uploads/2011/01/Hack-Squat.jpg&w=600&h=600&ei=AOmFT9DkLIHl4QSZuYCBDw&zoom=1&iact=hc&vpx=406&vpy=146&dur=317&hovh=225&hovw=225&tx=143&ty=119&sig=105874165922749095203&page=1&tbnh=159&tbnw=157&start=0&ndsp=17&ved=1t:429,r:1,s:0,i:65


επισης και σε σμιθ οπως το βιντεο της ελινας

οπως και ελευθερα με μπαρα οπως το βιντεο που εβαλα εγω


το μεγεθος της μπαρας σαν βαρος δεν σε ενοχλει εφοσον μπορεις να βαλεις και κιλα...


ΑΛΛΑ το προτιμω σε μηχανημα για μεγαλυτερη ασφαλεια ειδικα σε καποιον που δεν την εχει ξανακανει


μετα σε σμιθ καλυτερα γιατι εχεις καπου να στηριζεσαι


γενικα μισσ φετονι μου δοκιμασε να δεις που ''την εχεις'' καλυτερα την ασκηση σε ποια θεση και παραλλαγη της

οκ θα το δοκιμάσω και σε μπάρα και στην σμιθ :thumbup:, το μηχάνημα δεν το έχουμε...

amst
12-04-12, 00:30
ναι καλο ειναι αλλα οχι σε αρχαριο που δεν εχει μαθει ακομα καλα τις κινησεις που κανει τοσ ωμα του κ μιλαω ειδικα για προπονηση ποδιων...


ολες οι ασκησεις καλες ειναι κ παντα καλο ειναι να εχουμε ποικιλια...

αλλωστε σας εχω πει παμπολλες φορες οτι για ολα υπαρχουν παραλλαγες κ μεγαλη γκαμα ασκησεων...

θυμάστε που ένα παιδί στο γυμν. μου είπε πως κάνω λάθος τα σκουώτ και μου έδειξε σωστή τεχνική?
αυτό μου έδειξε.. και μ'έπιασε και πονούσα και τα είδα όλα..
με τα απλά σκουώτ του γυμναστή δεν ένιωσα πολλά πράγματα..

gym να κάνω τα χακ?? ή τα απλά? έχουμε μηχάνημα σμιθ και εμείς

και δεύτερη ερώτηση:
δεν έκανα προπόνηση 2μέρες και θα λείψω μια εβδομάδα.. πόσο πίσω θα με πάει αυτό?
να κάνω κανένα dvd με πιλάτες κλπ. όσο θα είμαι εκτός?

TRIANTAFYLLOU
12-04-12, 01:55
το χακ γινεται εδω http://www.google.gr/imgres?hl=el&biw=1280&bih=675&gbv=2&tbm=isch&tbnid=QFaYsslDl_yHWM:&imgrefurl=http://www.healthtotalbody.com/hack-squat.html&docid=mBqEMueMD2_1yM&imgurl=http://www.healthtotalbody.com/wp-content/uploads/2011/01/Hack-Squat.jpg&w=600&h=600&ei=AOmFT9DkLIHl4QSZuYCBDw&zoom=1&iact=hc&vpx=406&vpy=146&dur=317&hovh=225&hovw=225&tx=143&ty=119&sig=105874165922749095203&page=1&tbnh=159&tbnw=157&start=0&ndsp=17&ved=1t:429,r:1,s:0,i:65


επισης και σε σμιθ οπως το βιντεο της ελινας

οπως και ελευθερα με μπαρα οπως το βιντεο που εβαλα εγω


το μεγεθος της μπαρας σαν βαρος δεν σε ενοχλει εφοσον μπορεις να βαλεις και κιλα...


ΑΛΛΑ το προτιμω σε μηχανημα για μεγαλυτερη ασφαλεια ειδικα σε καποιον που δεν την εχει ξανακανει


μετα σε σμιθ καλυτερα γιατι εχεις καπου να στηριζεσαι


γενικα μισσ φετονι μου δοκιμασε να δεις που ''την εχεις'' καλυτερα την ασκηση σε ποια θεση και παραλλαγη της

η Ελένη δώστε βάση σ αυτα που είπε , το χακ να συμπληρώσω είναι πολύ καλή άσκηση που επικεντρώνει στούς μηρούς ασφαλίζει την μέση στην πλάτη του μηχανήματος , αλλα δεν είναι και τόσο αθώα αν δεν γίνετε σωστα το πάτημα , παίζει ρόλο και η γεωμετρία του κάθε μηχανήματος , υπάρχουν χακ ευτυχώς όχι πολύ συχνά που κάνουν ζημια στα γόνατα .

απλα για την ασφάλειά σας μην κάνετε βαθύ κάθησμα,αλλα παράλληλο με την πλατφόρμα του μηχανήματος και ελαφρα πιο κάτω και το πάτημα των ποδιών να είναι όσο πιο ψηλά στην πλατφόρμα ,(όπως στην φωτο αν προσέξετε ο τύπος πατάει τέρμα επάνω δεν είναι τυχαίο αυτό) επειδη υπάρχει κόντρα στην πλάτη και κόντρα στα πόδια με το πάτημα , μεταφέρονται περίεργες δυνάμεις στα γόνατα και μπορεί μακροπρόθεσμα να βγεί ερέθισμα , η αν υπάρχει ήδη κάποιο ερέθισμα στα γόνατα να επιδεινωθεί .

ενω πατώντας ψηλά μεταφέρετε η δύναμη αυστηρα στον τετρακέφαλο και στούς γλουτούς , έχοντας παράλληλα τα πόδια και απο κεί και πέρα αλλάζοντας τα πέλματα το πάτημα πιο λοξά και ανοιχτα δίνουμε και έμφαση σε προσαγωγούς , απλα το χάκ είναι μια άσκηση που όταν την έκανα την έκανα να δώσω έμφαση στον τετρακέφαλο πιο απομονωτικά και κυρίως στο σημείο πάνω απο το γόνατο , χαμηλό τετρακέφαλο ,(η πρέσα πιάνει πιο ψηλά ) αλλα με πιο κλειστα τα πόδια και παράλληλα.

η άσκηση στο σμίθ είναι πιο επικίνδυνη αν δεν γινετε σωστα και χρησιμοποιείτε αρκετό βάρος , πολλοί κάνουν το λάθος όταν κάνουν αυτη την άσκηση να στέκονται και να πατάν ακριβως στην ευθεία της μπάρας , έτσι μπορεί να κάνουμε ζημια και σε γόνατα και σε μέση και να έχουμε χοντρα παρατράγουδα , ενω φαίνετε εύκολη και ασφαλής άσκηση παρ όλα αυτα η πολύ σιγουρια βλάπτει , το σκουώτ επειδη είναι ελεύθερη κίνηση αν γίνετε σωστα είναι πιο ασφαλές , απλα στο σμίθ πρέπει τα πέλματα να είναι πιο μπροστα απο την ευθεία της μπάρας , εκτός περιπτώσεων χακ σκουώτ που έχουν δυνατότητα ταλάντωσης με ράουλα στο κατω μερος και να ακολουθούν την κίνηση .

ενω φαίνετε ασφαλής κίνηση παρ όλα αυτα υπάρχει θεμα και για την μέση , γνωρίζω περιπτώσεις που με την μεση στο σκουώτ ποτε δεν είχαν θέμα και την πάτησαν στο σμίθ

γι αυτο λέω καλα τα προγράμματα και τα μηχανήματα αλλα καλό είναι σε ενα γυμναστήριο να υπάρχει κάποιος γνώστης ώστε να καθοδηγεί ώς πρός την σωστη εκτέλεση των ασκήσεων

amst
12-04-12, 10:21
η Ελένη δώστε βάση σ αυτα που είπε , το χακ να συμπληρώσω είναι πολύ καλή άσκηση που επικεντρώνει στούς μηρούς ασφαλίζει την μέση στην πλάτη του μηχανήματος , αλλα δεν είναι και τόσο αθώα αν δεν γίνετε σωστα το πάτημα , παίζει ρόλο και η γεωμετρία του κάθε μηχανήματος , υπάρχουν χακ ευτυχώς όχι πολύ συχνά που κάνουν ζημια στα γόνατα .

απλα για την ασφάλειά σας μην κάνετε βαθύ κάθησμα,αλλα παράλληλο με την πλατφόρμα του μηχανήματος και ελαφρα πιο κάτω και το πάτημα των ποδιών να είναι όσο πιο ψηλά στην πλατφόρμα ,(όπως στην φωτο αν προσέξετε ο τύπος πατάει τέρμα επάνω δεν είναι τυχαίο αυτό) επειδη υπάρχει κόντρα στην πλάτη και κόντρα στα πόδια με το πάτημα , μεταφέρονται περίεργες δυνάμεις στα γόνατα και μπορεί μακροπρόθεσμα να βγεί ερέθισμα , η αν υπάρχει ήδη κάποιο ερέθισμα στα γόνατα να επιδεινωθεί .

ενω πατώντας ψηλά μεταφέρετε η δύναμη αυστηρα στον τετρακέφαλο και στούς γλουτούς , έχοντας παράλληλα τα πόδια και απο κεί και πέρα αλλάζοντας τα πέλματα το πάτημα πιο λοξά και ανοιχτα δίνουμε και έμφαση σε προσαγωγούς , απλα το χάκ είναι μια άσκηση που όταν την έκανα την έκανα να δώσω έμφαση στον τετρακέφαλο πιο απομονωτικά και κυρίως στο σημείο πάνω απο το γόνατο , χαμηλό τετρακέφαλο ,(η πρέσα πιάνει πιο ψηλά ) αλλα με πιο κλειστα τα πόδια και παράλληλα.

η άσκηση στο σμίθ είναι πιο επικίνδυνη αν δεν γινετε σωστα και χρησιμοποιείτε αρκετό βάρος , πολλοί κάνουν το λάθος όταν κάνουν αυτη την άσκηση να στέκονται και να πατάν ακριβως στην ευθεία της μπάρας , έτσι μπορεί να κάνουμε ζημια και σε γόνατα και σε μέση και να έχουμε χοντρα παρατράγουδα , ενω φαίνετε εύκολη και ασφαλής άσκηση παρ όλα αυτα η πολύ σιγουρια βλάπτει , το σκουώτ επειδη είναι ελεύθερη κίνηση αν γίνετε σωστα είναι πιο ασφαλές , απλα στο σμίθ πρέπει τα πέλματα να είναι πιο μπροστα απο την ευθεία της μπάρας , εκτός περιπτώσεων χακ σκουώτ που έχουν δυνατότητα ταλάντωσης με ράουλα στο κατω μερος και να ακολουθούν την κίνηση .

ενω φαίνετε ασφαλής κίνηση παρ όλα αυτα υπάρχει θεμα και για την μέση , γνωρίζω περιπτώσεις που με την μεση στο σκουώτ ποτε δεν είχαν θέμα και την πάτησαν στο σμίθ

γι αυτο λέω καλα τα προγράμματα και τα μηχανήματα αλλα καλό είναι σε ενα γυμναστήριο να υπάρχει κάποιος γνώστης ώστε να καθοδηγεί ώς πρός την σωστη εκτέλεση των ασκήσεων

μας έκανες την καρδιά περιβόλι μεγαλοβδομαδιάτικα!! :green::green:

καλημέρα!

ίσως την κάνω με μπάλα στον τοίχο αρχικά αυτή την άσκηση.. τι να πω!! στο γυμν. δύο άνθρωποι δεν την κάνουν/λένε ίδια!!
και ο γυμναστής ότι να'ναι.. :(

amst
12-04-12, 10:59
Ζύγισμα Μ.Πέμπτης: 68.2
Δε θέλει να πέσει κάτω από 68 :banghead::banghead::banghead:

eli_din3
12-04-12, 12:50
Ζύγισμα Μ.Πέμπτης: 68.2
Δε θέλει να πέσει κάτω από 68 :banghead::banghead::banghead:

εγω τι να πω που μολις ζυγιστηκα μετα τα γουρουνιασματα και ειμαι ενα κιλο πανω?
υπαρχουν και χειροτερα ρελαξ :P

eli_din3
12-04-12, 13:31
πηρα ενα καρδιοσυχνομετρο... με 40 ευρω.. και δεν λαμβανει σημα.. λαμβανει για 2 δευτερολεπτα και μετα τιποτα..γκρρρ

Stella
12-04-12, 13:35
A, μαλιστα....θα ζυγιστούμε τελικά ε;;;:green:
Αντε ζυγίστηκα και΄γω μιας και ταξιδευω το βράδυ και στο πατρικό μου δεν έχω ζυγαρια...

Μ. Πεμπτη (12/4)-> 64,5 (υπ΄οψιν μετά από τρομερό γουρούνιασμα):P
Θα ξαναζυγιστώ Σάββατο 21/4 που επιστρέφω!;)

Stella
12-04-12, 13:39
Ζύγισμα Μ.Πέμπτης: 68.2
Δε θέλει να πέσει κάτω από 68 :banghead::banghead::banghead:

Ρε συ amstako δε γίνεται να μη χάνεις...κάτι κάνεις λάθος με τη διατροφη...δεν μπορεί...
Προσπάθησε να γίνεις πιο τυπική με αυτά που τρως.
Δεν είναι τόσο θέμα θερμίδων αλλά ποιότητας αυτών που τρως.
Φτιάξε ένα πλάνο με 5 γευματα, να είναι το ίδιο κάθε μέρα και να αλλάζουν μόνο οι πηγες πρωτείνης και υδατάνθρακα, πχ. αντι για κότα ψάρι, αντί για πατάτα ρύζι...τέτοια πράγματα...
Αν οργανωθείς και το ακολουθήσεις στο 95% τα κιλά θα φύγουν αέρας!!!
Στα ίδια ξεκινήσαμε θυμάσαι;;;)

eli_din3
12-04-12, 13:57
τα χερια μου ειναι φουσκωτα:( .. (για τα δικα μου γουστα) (δεν εννοω απο μυες.. εννοω φουσκωτα..της φουσκας :P)
τωρα που πηρε λιγο ο δικεφαλος σε συνδυασμο με το λιπος του τρικεφαλου φαινεται χαλια :P
μηπως να βαλω και δευτερη φορα την εβδομαδα τρικεφαλο?

amst
12-04-12, 15:56
τα χερια μου ειναι φουσκωτα:( .. (για τα δικα μου γουστα) (δεν εννοω απο μυες.. εννοω φουσκωτα..της φουσκας :P)
τωρα που πηρε λιγο ο δικεφαλος σε συνδυασμο με το λιπος του τρικεφαλου φαινεται χαλια :P
μηπως να βαλω και δευτερη φορα την εβδομαδα τρικεφαλο?



Ελίνα, χέστο τώρα.. κοίτα να χαλαρώσεις (ψυχολογικά) και τα ξαναβλέπεις από τρίτη ρε..
και εγώ αυτό θα κάνω..
όχι άλλη τσίτα!

amst
12-04-12, 15:57
Ρε συ amstako δε γίνεται να μη χάνεις...κάτι κάνεις λάθος με τη διατροφη...δεν μπορεί...
Προσπάθησε να γίνεις πιο τυπική με αυτά που τρως.
Δεν είναι τόσο θέμα θερμίδων αλλά ποιότητας αυτών που τρως.
Φτιάξε ένα πλάνο με 5 γευματα, να είναι το ίδιο κάθε μέρα και να αλλάζουν μόνο οι πηγες πρωτείνης και υδατάνθρακα, πχ. αντι για κότα ψάρι, αντί για πατάτα ρύζι...τέτοια πράγματα...
Αν οργανωθείς και το ακολουθήσεις στο 95% τα κιλά θα φύγουν αέρας!!!
Στα ίδια ξεκινήσαμε θυμάσαι;;;)

αν και ΔΕ χάνουμε όλοι το ίδιο, προφανώς κάτι κάνω..
αλλά θα το ξανασκεφτώ από τρίτη

Να περάσετε όλοι πολύ όμορφα!!

eli_din3
12-04-12, 16:42
Ελίνα, χέστο τώρα.. κοίτα να χαλαρώσεις (ψυχολογικά) και τα ξαναβλέπεις από τρίτη ρε..
και εγώ αυτό θα κάνω..
όχι άλλη τσίτα!

αμστελακι ψιλοαγανακτισμενη σε βρισκω!!!

σημερα ηρθε ενας κυριουλης γυρω στα 55 στο γυμ και ειμαι σιγουρη οτι ηταν βαλτος απο εσας.. ειμαι σιγουρη ομως :P ερχεται στο ακυρο και μ λεει... "λοιπον, κοιτα να δεις.... κιλα δεν εχεις..πατσαδες να πετανε δεν εχεις... εχεις ενα πραμα που μπορεις να το κανεις οτι θελεις... ποδια σουπερ εχεις.. κοιλια μια χαρα...ομως αγαπη μου... θωρακας, ωμοι , και πλατη πρεπει να ανοιξουν λιγο.... τι ειναι αυτα??? ..δηλαδη..δες εμενα..... που ειμαι και αντρας" και μου δειχνει το στηθος του αχαχχαχαχαχαχαχχαχα
πως κρατηθηκα.. καλουλης ομως μετα με βοηθουσε με τις μπαρες.. αφηστε που το χακ σκουωτ θα ζησει χιλια χρονια.. μου πε κανε αυτην την ασκηση και μου δειξε το χακ στο σμιθ αλλα εγω σαν καλο κοριτσακι ειπα οχι ακομα...

Stella
12-04-12, 16:58
αν και ΔΕ χάνουμε όλοι το ίδιο, προφανώς κάτι κάνω..
αλλά θα το ξανασκεφτώ από τρίτη

Να περάσετε όλοι πολύ όμορφα!!

Kαλά να περασεις αμστάκο!:)
Φάε απ΄ολα να το απολαυσεις αλλά με μέτρο ε;;;:green::green:
Αν κάνεις υπερβολές θα σε πάει πίσω...:P:P
Ξερω σε έχω πρήξει...τα λέω για να τα ακούω και΄γω βρε....;):toast:

Stella
12-04-12, 16:59
αμστελακι ψιλοαγανακτισμενη σε βρισκω!!!

σημερα ηρθε ενας κυριουλης γυρω στα 55 στο γυμ και ειμαι σιγουρη οτι ηταν βαλτος απο εσας.. ειμαι σιγουρη ομως :P ερχεται στο ακυρο και μ λεει... "λοιπον, κοιτα να δεις.... κιλα δεν εχεις..πατσαδες να πετανε δεν εχεις... εχεις ενα πραμα που μπορεις να το κανεις οτι θελεις... ποδια σουπερ εχεις.. κοιλια μια χαρα...ομως αγαπη μου... θωρακας, ωμοι , και πλατη πρεπει να ανοιξουν λιγο.... τι ειναι αυτα??? ..δηλαδη..δες εμενα..... που ειμαι και αντρας" και μου δειχνει το στηθος του αχαχχαχαχαχαχαχχαχα
πως κρατηθηκα.. καλουλης ομως μετα με βοηθουσε με τις μπαρες.. αφηστε που το χακ σκουωτ θα ζησει χιλια χρονια.. μου πε κανε αυτην την ασκηση και μου δειξε το χακ στο σμιθ αλλα εγω σαν καλο κοριτσακι ειπα οχι ακομα...

Καλά σου είπε!!!:green:

eli_din3
12-04-12, 20:11
γυμουλα οταν μπορεσεις ή μετα τις γιορτες ριξε μια ματια στο λογκ μου απο τις 4/4 π αρχισα το καινουριο προγραμμα γιατι εχω μερικες αποριουλες αν μπορεις να μου τις λυσεις :love::love:

κατι αλλο.. ο ενας γλουτος εχει εναν περιεργο πονο οποτε κανω ποδια ή αεροβιο με κλιση...
αρχισε πριν κανα2-3 μηνες οταν εκανα πολυ αεροβιο με κλιση...
και καμια φορα το νιωθω και στην πρεσσα.. ειναι μονο απο την μια... χαμηλα χαμηλα.. και δεν ξερω.. μια περιεργη αισθηση.. οχι πιασιμο καμια σχεση... αλλα..σαν... χμμ.. σαν αδυναμια-πονος κατι τετοιο..

Miss Fit
12-04-12, 21:13
Ερώτηση: Αυριο έχω να κάνω πλάτη αλλά το γυμναστήριο θα ειναι κλειστό. Τι ασκήσεις μπορώ να κάνω με τους αλτηρες που έχω στο σπίτι για πλάτη; Ϊσως βρώ και λάστιχα.

gym
12-04-12, 21:59
Ερώτηση: Αυριο έχω να κάνω πλάτη αλλά το γυμναστήριο θα ειναι κλειστό. Τι ασκήσεις μπορώ να κάνω με τους αλτηρες που έχω στο σπίτι για πλάτη; Ϊσως βρώ και λάστιχα.

κωπηλατικη με αλτηρα ενα ενα χερι σε καρεκλα πχ η σκληρο καναπε
κωπηλατικη με αλτηρες ταυτοχρονα απο ορθια θεση με ουδετερη /δευτερη αλλα και πρωτη λαβη


αρσεις θανατου με αλτηρες


με λαστιχα

-ολες οι κωπηλατικες αλλα και αρσεις αν το πατησεις κατω κ το κανεις πολυ δυσκολο στην αντισταση
-ανοιγματα περνωντας το λαστιχο σε μια κολωνα πχ του σπιτιου η καπου τελος παντων
-ανοιγματα μικρα δινοντας εμφαση στο σημειο που κλειδωνεις πισω στην πλατη και εχοντας παντα τελεια θεση του σωματος σου με τους ωμους κατω

τραπεζοειδης ακομα μπορεις να κανεις με αλτηρες και με τα λαστιχα οπως και πισω ωμους

ραχιαιους εννοειται

γενικα εχεις πολλες επιλογες για να κανεις μια ολοκληρωμενη προπονηση...ειδικα αν εχεις και μονοζυγο

gym
12-04-12, 22:04
γυμουλα οταν μπορεσεις ή μετα τις γιορτες ριξε μια ματια στο λογκ μου απο τις 4/4 π αρχισα το καινουριο προγραμμα γιατι εχω μερικες αποριουλες αν μπορεις να μου τις λυσεις :love::love:

κατι αλλο.. ο ενας γλουτος εχει εναν περιεργο πονο οποτε κανω ποδια ή αεροβιο με κλιση...
αρχισε πριν κανα2-3 μηνες οταν εκανα πολυ αεροβιο με κλιση...
και καμια φορα το νιωθω και στην πρεσσα.. ειναι μονο απο την μια... χαμηλα χαμηλα.. και δεν ξερω.. μια περιεργη αισθηση.. οχι πιασιμο καμια σχεση... αλλα..σαν... χμμ.. σαν αδυναμια-πονος κατι τετοιο..

θα τα δω τα λογκ ελινα μην ανησυχεις...;)

απλα αν ΔΕΝ σχολιαζω παει να πει οτι ειτε εχουν απαντηθει ηδη ειτε δεν χρειαζεται να σχολιασω ειτε εχω καταλαβει οτι αυτα που λεω δεν πιανουν τοπο

ενα απο αυτα παιζει παντα...:green::green:

ελινα εχεις κανει ποτε σωματικο ελεγχο καπου?αν οχι,να κανεις...μπορει να εχεις κουσουρια που δεν ξερεις...πχ το ενα ποδι πιο κοντο,ο ενας ωμος πιο κατω...

αχ σαν σημερα θυμαμαι οταν πρωτοεκανα...:green::green:

περα απο αυτο σαν σχολιο που μου ηθρε τωρα και ειναι πολυ καλο να το κανουν ολοι ετσι ωστε συμφωνα με αυτα που θα βγουν να γυμναζονται και αναλογως,,,,

τι να σου πω τωρα για το ενα το κωλι σου καλε?ο αριστερος η ο δεξιος?:green::green::green::rolf::rolf:

ελινα...γενικα εκεινη η μερια σου μηπως κουραζεται πιο ευκολα?
μηπως αθελα σου ασυναισθητα δινεις μεγαλυτερη ενταση με την αλλη μερια ειδικα σε θεμα πρεσσας για παραδειγμα ο τροπος που πατας κ δινεις ωθηση μετρα...

περα απο αυτο αν δεν σε δω να κανεις,δεν μπορω να ξερω τι στο καλο κανεις...με πιανεις ε?;)

gym
12-04-12, 22:06
μας έκανες την καρδιά περιβόλι μεγαλοβδομαδιάτικα!! :green::green:

καλημέρα!

ίσως την κάνω με μπάλα στον τοίχο αρχικά αυτή την άσκηση.. τι να πω!! στο γυμν. δύο άνθρωποι δεν την κάνουν/λένε ίδια!!
και ο γυμναστής ότι να'ναι.. :(

αγαπη μου μην κολλας σε μια ασκηση...εχουμε τοσες παραλλαγες ,δεν ειναι μονοδρομος τιποτα...

ενα απλο search να κανεις για ασκησεις σε ποδια η να παρακολουθεις λιγο το φορουμ κ να ριξεις μια ματια σε προγραμματα θα δεις οτι οι επιλογες ειναι παμπολλες...;)

gym
12-04-12, 22:13
Ζύγισμα Μ.Πέμπτης: 68.2
Δε θέλει να πέσει κάτω από 68 :banghead::banghead::banghead:

ποτε ζυγιστηκες τελευταια φορα?αν θυμαμαι καλα η ζυγαρια θα εφευγε ε?χμ...

υπομονη να εχεις αγαπη μου...να ξερεις οτι το αγχος δεν σε βοηθαει στο χασεις λιπος...


πρεπει ολο αυτο να σου γινει τροπος ζωης...μονο οταν χαλαρωσεις κ αρχισεις να ευχαριστιεσαι πιο ποιλυ προπονηση και διατροφη θα δεις μεγαλες διαφορεςς

μεχρι τοτε απλα θα πεφτεις σε λαθακια που θα σε πηγαινουν πισω ,θα κοιτας τα νουμερα της ζυγαριας και θα στεναχωριεσαι και παλι τα ιδια...

ξεκολλα απο τα νουμερα....δωστα ολα στην προπονηση και μαθε να τρως πιο σωστα...

το οτι δινουν διατροφες με πιτες γινεται για τον λογο οτι οι διατροφολογοι θελουν να σε κανουν να χασεις λιπος σταδιακα,να μην πιεστεις και να μην πεσεις με τα μουτρα στο φαγητο μετα εφοσον χασεις τα κιλα σου...

εγω σου λεω να εχεις υπομονη...ε ναι,θελει χρονο να φυγει το λιπος τι να γινει?

γιατι δηλαδη να φυγει τοσο γρηγορα?σε ποσο καιρο τα εβαλες?σε εναν μηνα?μαλλον οχι...


εχε υπομονη κ πεισμα....συνεχισε τα ολα με περισσοτερη εμφαση σε προπονηση και καλυτερες διατροφικες επιλογες καθημερινα διχως δικαιολογιες...

να ξερεις οτι οσο πεφτεις τοσο πιο δυσκολα θα χανεις...μην απογοητευεσαι απο τωρα...


αντε καλε !;)

gym
12-04-12, 22:17
τα χερια μου ειναι φουσκωτα:( .. (για τα δικα μου γουστα) (δεν εννοω απο μυες.. εννοω φουσκωτα..της φουσκας :P)
τωρα που πηρε λιγο ο δικεφαλος σε συνδυασμο με το λιπος του τρικεφαλου φαινεται χαλια :P
μηπως να βαλω και δευτερη φορα την εβδομαδα τρικεφαλο?

δεν εχεις χερια φουσκωτα...οχι για τα δικα σου γουστα αλλα ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ...


αν εννοεις φλαπαδια τα χερια σου λεγοντας φουσκωτα ειναι αλλο αυτο...
θελουν συσφιξη ενδυναμωση βαρη προπονηση ...θελει χρονο και αυτο αλλα σαν γυναικα στο ανω μερος θα δεις γρηγοροτερα διαφορες...


το λιπος του τρικεφαλου θα φυγει κ αυτο καθως θα ανεβαινεις μυικα...

εισια υπερβολικη ελινα μου με το σωμα σου σε σημειο εμμονης....μια το δεξι σου το κωλι μια το αριστερο σου μπρατσο...

αιντε αιντεεεε!νταντεμα θες?

οχι να μην βαλεις δυετερη φορα τρικεφαλο...τοσο γρηγορα εσυ ΔΕΝ ΕΙΔΕς διαφορα με την μια φορα δηλαδη?εμεις σαλακες ειμαστε?


στο τελος θα σε δουμε να κανεις πεντε φορες την εβδομαδα κωλο-τρικεφαλο-κοιλια...αυτο θες?ενα ασυμμετρο σωμα εεεεεεε???????;)

μια χαρα εισαι ξεκολλα...

gym
12-04-12, 22:21
Ελίνα, χέστο τώρα.. κοίτα να χαλαρώσεις (ψυχολογικά) και τα ξαναβλέπεις από τρίτη ρε..
και εγώ αυτό θα κάνω..
όχι άλλη τσίτα!

ψυχολογικα πρεπει να ειστε παντα χαλαρες....

αμστ μου γιατι εισαι τσιτα παλι?>αν ειναι λογω ζυγαριας κανεις λαθος μεγαλο...

ασε την ζυγαρια εκτος κ αρχισε να το διασκεδαζεις...βγαζεις ενα αγχος και μονο απο τον γραπτο σου λογο...

μπορει να ειναι γενικοτερο ολο αυτο αλλα πιστευω οτι επηρεαζεσαι πολυ απο την ζυγαρια...πετα την την μαμημενη πια...

δες το σαν παιχνιδι την προπονηση και τη διατροφη σαν το καυσιμο σου...μην κολλας τοσο...

θα το χασεις το παιχνιδι γρηγορα πριν καν αρχισεις...το εχω δει πολλες φορες και πραγματικα ειναι λυπηρο ενω μπορεις να κανεις αυτο που θες αρκει να το παρεις αποφαση...οχι σημερα κ αυριο...παντα συνεχεια...


κ οχι αυτες τις μερες δεν χρειαζεται να γουρουνιαζουμε...να το ευχαριστηθουμε αλλα με μετρο...δες αυτο λιγο...μπορει να σε βοηθησει http://freerun.gr/index.php/diatrofi/item/1675-%CF%80%CE%AC%CF%83%CF%87%CE%B1-%CE%AE-%CE%BC%CE%AC%CF%83%CE%B1


εγω στα λεω ωμα γιατι θελω κ μπορω να σε βοηθησω αλλα το θεμα ειναι να το θες εσυ κυριως...

gym
12-04-12, 22:35
Απλα να σχολιασω κατι που ειμαι σιγουρη οτι θα εχει περισσοτερη βαση σε λιγες μερες...

Το οτι ερχονται γιορτες και θα μαζευτουμε με τα αγαπημενα μας προσωπα και θα μας περιτριγυριζουν γλυκα και φαγητα τιγκα σε θερμιδες και
χαζα λιπη ,δεν παει να πει οτι βρηκαμε ευκαιρια να γουρουνιασουμε να φαμε τα παντα και να πουμε...''εεεελα μωρε,πασχα ειναι...''

αν εχετε εναν στοχο ,δεν τον χανετε ποτε...

δεν λεω οτι δεν θα φατε ,αλλα βαλτε ενα μετρο.,..ειστε δηλαδη υποθερμιδικα μια εβδομαδα και καταληγετε σε μια μερα να φατε ολο το ελλειμμα αυτο που ειχατε τις προηγουμενες μερες...γιατι?

για μια λαιμαργια που δεν εχει οριο κ δεν θα εχει ποτε οριο?

οσα και να φαμε ποτε δεν θα μας φτασουν...ως ανθρωποι το εχουμε αυτο...και δεν ειπε κανεις οτι θα ειστε μια χωη με πατατα και ρυζι....

θελει ομως και θυσιες...ε οχι,δεν θα φας ,ολο το τσουρεκι(ασε κ λιγο κ για τους αλλους)φαε την μεριδα σου να το ευχαριστηθεις και μετα θα εισαι οκ...


το μετρο ειναι πολυ σημαντικο σ εολες τις πτυχες της ζωης μας...ειτε αυτο ειναι προπονηση ειτε διατροφη ειτε διαπροσωπικες σχεσεις ειτε επαγγελματικος τομεας


να θυμαστε οτι σημασια εχει στο τελος της εβδομαδας τις θερμιδες βαλατε μεσα σας και τι θερμιδες ''διωξατε''


φατε αλλα με μετρο...γιατι την αλλη μερα θα ειστε πρησμενες,θα εχετε αερια ,θα πονανε τα ποδια κ η κοιλια σας απο το πρηξιμο κ καθε κινηση θα ειναι δυσκολοτερη....

εαν φατε ομως με μετρο θα ειστε μια χαρα....


εν ολιγοις ,μην το ξεσκισετε βρε...



μπορει να φαινομαι αυστηρη αλλα δεν ειμαι...και εγω εφαγα αυτες τις μερες αλλα με μετρο...σπιτι μου ειμαι στο χωριο,τριγυρω μου εχω ολα αυτα που δεν εχω θεσσαλονικη...ειμαστε ανθρωποι και θα ξεφυγουμε...

το τι τρεξιμο ομως ριχνω απο θεμα προπονησης εγω το ξερω...οπως και το οτι βαζω μετρο στον εαυτο μου και λεω σημερα στοπ ολα(και ναι η μαμα μου ολη μερα ψηνει κατι τσουρεκια γιγαντες ,δεν αγγιξα τιποτα)

γιατι?γιατι εβαλα αυτο το οριο στον εαυτο μου...

stay focus κ ολα θα πανε καλα...;)

eli_din3
13-04-12, 00:52
θα τα δω τα λογκ ελινα μην ανησυχεις...;)

απλα αν ΔΕΝ σχολιαζω παει να πει οτι ειτε εχουν απαντηθει ηδη ειτε δεν χρειαζεται να σχολιασω ειτε εχω καταλαβει οτι αυτα που λεω δεν πιανουν τοπο

ενα απο αυτα παιζει παντα...:green::green:

ελινα εχεις κανει ποτε σωματικο ελεγχο καπου?αν οχι,να κανεις...μπορει να εχεις κουσουρια που δεν ξερεις...πχ το ενα ποδι πιο κοντο,ο ενας ωμος πιο κατω...

αχ σαν σημερα θυμαμαι οταν πρωτοεκανα...:green::green:

περα απο αυτο σαν σχολιο που μου ηθρε τωρα και ειναι πολυ καλο να το κανουν ολοι ετσι ωστε συμφωνα με αυτα που θα βγουν να γυμναζονται και αναλογως,,,,

τι να σου πω τωρα για το ενα το κωλι σου καλε?ο αριστερος η ο δεξιος?:green::green::green::rolf::rolf:

ελινα...γενικα εκεινη η μερια σου μηπως κουραζεται πιο ευκολα?
μηπως αθελα σου ασυναισθητα δινεις μεγαλυτερη ενταση με την αλλη μερια ειδικα σε θεμα πρεσσας για παραδειγμα ο τροπος που πατας κ δινεις ωθηση μετρα...

περα απο αυτο αν δεν σε δω να κανεις,δεν μπορω να ξερω τι στο καλο κανεις...με πιανεις ε?;)

πως κανουμε σωματικο ελεγχο καλε?? :S
να σου πω την αληθεια..το αλλο ποδι (οχι αυτο π ποναει) ειναι λιγο πιο μακρυ.. και η πατουσα κανα εκατοστο πιο μεγαλη (αχ)

voulaki
13-04-12, 08:07
πως κανουμε σωματικο ελεγχο καλε?? :S
να σου πω την αληθεια..το αλλο ποδι (οχι αυτο π ποναει) ειναι λιγο πιο μακρυ.. και η πατουσα κανα εκατοστο πιο μεγαλη (αχ)Καλημέρα σε όλες τις κούκλες, είμαι η πρώτη φαντάζομαι σήμερα που ξύπνησα τόσο πρωί. Ελινακι μου έχω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα, απο χθες, γιαυτο ξύπνησα τόσο πρωί, κάνω κι εγω τις 2 τελευταιες εβδομάδες διάδρομο με κλίση μεγάλη, και το δικό μου πόδι το αριστερό ειναι περίπου 2-2,5 eκατοστα πιο κοντο απο το άλλο. Και με πονάει ο αριστερός γλουτος, και εκεί που ενώνεται ο γλουτος με τη λεκάνη . Ειναι αρκετά ενοχλητικό όχι ακριβώς πόνος όπως λες κι εσύ, αλλα άβολο αρκετά. Ελένη για βοήθησε μας , τα κακομοιρα, έχει σχέση η κλίση στο διάδρομο? δεν ξέρω αν προλάβω να διαβάσω την απάντηση γιατι θα ταξιδεύω σε 3-4 ώρες , αν δεν ξαναμπω εύχομαι σε όλες σας να περάσετε καλα , χαλαρά, καλό Πάσχα και καλή επιστροφή σε όλους όσους ταξιδεύουν, φυλάκια πολλά!!!

lila_1
13-04-12, 09:35
. και η πατουσα κανα εκατοστο πιο μεγαλη (αχ)

Ξέρω και κάτι άλλους που θα αναστέναζαν αν το διάβαζαν αυτό :turtle::turtle:



Συμπάσχω να ξέρεις...:green:

eli_din3
13-04-12, 09:38
α τελικα ειμαστε πολλες.. παλι καλα...:P με τις γοβες να δειτε γελιο...απαπαπαπαπα...εχω και λεπτο πελμα... η μια να βγαινει και η αλλη να σε παταει μπροστα και να βγαινει ταυτοχρονα.. δραμα λεμεεεε :P
και ποσα παπουτσια πηγαν τζαμπα μεχρι να το ανακαλυψω επειδη μου διναν να δοκιμασω το αλλο....πεταμενα λεφτα.....

Βουλακι τι να πω.. αυτο θα φταιει μαλλον αν ειναι και σε σενα το ιδιο :S
ας δουμε τι θα πει η Ελενη για αυτο το τεστ και βλεπουμε :S

gym
13-04-12, 11:05
πως κανουμε σωματικο ελεγχο καλε?? :S
να σου πω την αληθεια..το αλλο ποδι (οχι αυτο π ποναει) ειναι λιγο πιο μακρυ.. και η πατουσα κανα εκατοστο πιο μεγαλη (αχ)


σε εναν ειδικο γιατρο ελινα μου η καποιον εκαπιδευμενο γυμναστη...(σπανιο αυτο)

λογικα σε εναν αθλητιατρο αν πας θα σου κανει....εκει κοντα σου ειναι ο γνωστος γιαννακωβιτης...


Ξέρω και κάτι άλλους που θα αναστέναζαν αν το διάβαζαν αυτό :turtle::turtle:



Συμπάσχω να ξέρεις...:green:

:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

gym
13-04-12, 11:08
Καλημέρα σε όλες τις κούκλες, είμαι η πρώτη φαντάζομαι σήμερα που ξύπνησα τόσο πρωί. Ελινακι μου έχω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα, απο χθες, γιαυτο ξύπνησα τόσο πρωί, κάνω κι εγω τις 2 τελευταιες εβδομάδες διάδρομο με κλίση μεγάλη, και το δικό μου πόδι το αριστερό ειναι περίπου 2-2,5 eκατοστα πιο κοντο απο το άλλο. Και με πονάει ο αριστερός γλουτος, και εκεί που ενώνεται ο γλουτος με τη λεκάνη . Ειναι αρκετά ενοχλητικό όχι ακριβώς πόνος όπως λες κι εσύ, αλλα άβολο αρκετά. Ελένη για βοήθησε μας , τα κακομοιρα, έχει σχέση η κλίση στο διάδρομο? δεν ξέρω αν προλάβω να διαβάσω την απάντηση γιατι θα ταξιδεύω σε 3-4 ώρες , αν δεν ξαναμπω εύχομαι σε όλες σας να περάσετε καλα , χαλαρά, καλό Πάσχα και καλή επιστροφή σε όλους όσους ταξιδεύουν, φυλάκια πολλά!!!

βουλα δεν εχει να κανει μονο με την κλιση στο διαδρομο...εχει να κανει ακομα και με τον τροπο που περπατας,το πιο απλο δηλαδη

γι αυτο εχω ξαναπει οτι ενα πελματογραφημα(οχι οτι ναναι,ενα σωστο πελματογραφημα)ειναι απο τα μαστ για εναν που αθλειται...

εαν πχ σας δωσουν ειδικους πατους και τα χρησιμοποιειτε,μετα θα καταλαβετε ποσο διαφορετικο ειναι το πατημα σας...
στην αρχη θα ειναι περιεργα αλλα μετα θα φτιαξει...

μην ξεχνατε οτι απο τα πελματα μπορουν να διαγνωστουν κ διαφορες ''βλαβουλες'' της μεσης...

ενα απλο πχ θα σου πω...καθε ατομο πριν ξεκινησει πιλατες(δεν εννοω για αιθουσα)περνα απο σωματικο ελεγχο για να δουμε τι κουσουρια εχει κ πανω σε αυτα να δουλεψουμε...κ εννοειται ξεκιναμε απο πελματα


μονο καποιος που ξερει θα στο κανει αυτο παντως και το συστηνω σε ολες...

eli_din3
13-04-12, 11:33
αντε να το κανουμε... :P
και πως το ζηταμε.."σωματικος ελεγχος" ? γιατι στο νετ δεν μ το βρισκει..
ακριβουλι ακριβουλι?? πες μου κανα κατοσταρι να φουνταρω :green::green:

amst
13-04-12, 12:17
αμστελακι ψιλοαγανακτισμενη σε βρισκω!!!
σημερα ηρθε ενας κυριουλης γυρω στα 55 στο γυμ και ειμαι σιγουρη οτι ηταν βαλτος απο εσας.. ειμαι σιγουρη ομως :P ερχεται στο ακυρο και μ λεει... "λοιπον, κοιτα να δεις.... κιλα δεν εχεις..πατσαδες να πετανε δεν εχεις... εχεις ενα πραμα που μπορεις να το κανεις οτι θελεις... ποδια σουπερ εχεις.. κοιλια μια χαρα...ομως αγαπη μου... θωρακας, ωμοι , και πλατη πρεπει να ανοιξουν λιγο.... τι ειναι αυτα??? ..δηλαδη..δες εμενα..... που ειμαι και αντρας" και μου δειχνει το στηθος του αχαχχαχαχαχαχαχχαχα
πως κρατηθηκα.. καλουλης ομως μετα με βοηθουσε με τις μπαρες.. αφηστε που το χακ σκουωτ θα ζησει χιλια χρονια.. μου πε κανε αυτην την ασκηση και μου δειξε το χακ στο σμιθ αλλα εγω σαν καλο κοριτσακι ειπα οχι ακομα...

όχι ρε.. καμμία σχέση!
αντιθέτως μάλιστα!!

amst
13-04-12, 12:30
ποτε ζυγιστηκες τελευταια φορα?αν θυμαμαι καλα η ζυγαρια θα εφευγε ε?χμ...

υπομονη να εχεις αγαπη μου...να ξερεις οτι το αγχος δεν σε βοηθαει στο χασεις λιπος...


πρεπει ολο αυτο να σου γινει τροπος ζωης...μονο οταν χαλαρωσεις κ αρχισεις να ευχαριστιεσαι πιο ποιλυ προπονηση και διατροφη θα δεις μεγαλες διαφορεςς

μεχρι τοτε απλα θα πεφτεις σε λαθακια που θα σε πηγαινουν πισω ,θα κοιτας τα νουμερα της ζυγαριας και θα στεναχωριεσαι και παλι τα ιδια...

ξεκολλα απο τα νουμερα....δωστα ολα στην προπονηση και μαθε να τρως πιο σωστα...

το οτι δινουν διατροφες με πιτες γινεται για τον λογο οτι οι διατροφολογοι θελουν να σε κανουν να χασεις λιπος σταδιακα,να μην πιεστεις και να μην πεσεις με τα μουτρα στο φαγητο μετα εφοσον χασεις τα κιλα σου...

εγω σου λεω να εχεις υπομονη...ε ναι,θελει χρονο να φυγει το λιπος τι να γινει?

γιατι δηλαδη να φυγει τοσο γρηγορα?σε ποσο καιρο τα εβαλες?σε εναν μηνα?μαλλον οχι...


εχε υπομονη κ πεισμα....συνεχισε τα ολα με περισσοτερη εμφαση σε προπονηση και καλυτερες διατροφικες επιλογες καθημερινα διχως δικαιολογιες...

να ξερεις οτι οσο πεφτεις τοσο πιο δυσκολα θα χανεις...μην απογοητευεσαι απο τωρα...


αντε καλε !;)

την έδιωξα αλλά την ξαναπήρα πίσω για το ζύγισμα πριν το πάσχα καλέ.... :green::green:
να πω ειλικρινά, δεν είμαι τσίτα ούτε αγχωμένη (με τα κιλά τουλάχιστον)
είμαι με άλλα θέματα, πιο βασικά.. όπως η επιβίωσή μου ας πούμε και λοιπά!!
και έχω χαλαρώση σ'αυτό το θέμα
τώρα μάλλον γράφω περίεργα, τι να πω..

Λενάκι το έχω διαβάσει ήδη το αρθράκι :green:

gym
13-04-12, 13:36
την έδιωξα αλλά την ξαναπήρα πίσω για το ζύγισμα πριν το πάσχα καλέ.... :green::green:
να πω ειλικρινά, δεν είμαι τσίτα ούτε αγχωμένη (με τα κιλά τουλάχιστον)
είμαι με άλλα θέματα, πιο βασικά.. όπως η επιβίωσή μου ας πούμε και λοιπά!!
και έχω χαλαρώση σ'αυτό το θέμα
τώρα μάλλον γράφω περίεργα, τι να πω..

Λενάκι το έχω διαβάσει ήδη το αρθράκι :green:

καταλαβαινω οτι μπορει να ξεσπας σε φαγητα χαζουλικα λογω της ψυχολογιας σου αλλα πρεπει να βαλεις καλα στο μυαλο σου οτι το φαγητο δεν θα σε βοηθησει σε τιποτα απο ολα αυτα που περνας...

ειναι απλα φαγητο...το χρειαζομαστε για να ζουμε κ οχι για να καλυπτουμε τα συναισθηματα μας...

οσο πιο γρηγορα το ''πιασεις''αυτο ,τοσο μεγαλυτερο κερδος θα εχεις...

;)

gym
13-04-12, 13:38
αντε να το κανουμε... :P
και πως το ζηταμε.."σωματικος ελεγχος" ? γιατι στο νετ δεν μ το βρισκει..
ακριβουλι ακριβουλι?? πες μου κανα κατοσταρι να φουνταρω :green::green:

δεν ξερω ποσο κοστιζει αγαπη μου...

συνηθως ενας γυμναστης σωστος στο κανει αυτο πριν σε αναλαβει...

πελματογραφημα ξερω οτι κοστιζει γυρω στο 80αρι παντως...

grace
13-04-12, 17:15
Εδω ειμαι και εγω! Καλη ανασταση μεσα απο την καρδια μου ευχομαι σε ολα τα κοριτσακια της παρεας! Να ξεκουραστειτε και να περασετε ομορφα! Ενταξει φατε και λιγο παραπανω αλλα ακριβως οπως τα λεει η δασκαλα στο ποστ της! ;);)

Ελενη μου θα σου απαντησω σε οοολα αυτα που με ρωτας απο αυριο γιατι απο χρονο μηδεν αυτες τις μερες! Θελω να στα πω κ με λεπτομερειες! :green::green:

dorita
13-04-12, 18:35
gymaki ωραιο το sos σου!! :thumbup::thumbup:

ευχομαι σε ολες τις κοριτσαρες καλη ανασταση κ να περασουμε ομορφα αυτες τις ημερες!!!!

eri_87
13-04-12, 21:42
Γεια σας κορίτσια!!! :welcome:

Εύχομαι σε όλες ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ και καλή ξεκούραση σε όσες τυχερές μπορούν να το κάνουν!!! Να περάσετε πολύ όμορφα με τους δικούς σας και.... μέτρο!!! ;)

φραουλίτσα
13-04-12, 22:56
Γεια σου Ελένη! Έχω σοβαρό πρόβλημα με τους γλουτούς :( Τόσο πολύ που άρχισα να διερωτούμαι τι συμβαίνει με αυτούς τους μυες! εδώ και 3μήνες κάνω 2 φορές τη βδομάδα πόδια, καθημερινά μια άσκηση για γλουτούς (έτσι πρότεινε ο γυμναστής μου - είναι η άσκηση που πάει πίσω το πόδι, leg curl νομίζω λέγεται) και 4 φορές τη βδομάδα ανηφορικό διάδρομο στο 15! Έχω να πω ότι έχω σφίξει σε όλο μου το κορμί, αλλά αγγίζοντας τους γλουτούς βρίσκω μόνο λίπος!!!!
Τι συμβαίνει με αυτούς τους γλουτιαίους μύες επιτέλους; Άρχισα να πιστεύω πως δεν υπάρχουν! Μήπως τους έκαψα; χαχα! άκουσα ότι το τρέξιμο καίει μύες, κι εγώ παλιά έτρεχα ένα 40λεπτο την ημέρα για 2 μήνες περίπου και δεν έτρωγα και τίποτα... αχ άσε! Είναι δυνατό να συμβαίνει κάτι τέτοιο; Θα περιμένω απάντηση σου! Ευχαριστώ πολύ! χχχ

Miss Fit
13-04-12, 23:12
Γεια σου Ελένη! Έχω σοβαρό πρόβλημα με τους γλουτούς :( Τόσο πολύ που άρχισα να διερωτούμαι τι συμβαίνει με αυτούς τους μυες! εδώ και 3μήνες κάνω 2 φορές τη βδομάδα πόδια, καθημερινά μια άσκηση για γλουτούς (έτσι πρότεινε ο γυμναστής μου - είναι η άσκηση που πάει πίσω το πόδι, leg curl νομίζω λέγεται) και 4 φορές τη βδομάδα ανηφορικό διάδρομο στο 15! Έχω να πω ότι έχω σφίξει σε όλο μου το κορμί, αλλά αγγίζοντας τους γλουτούς βρίσκω μόνο λίπος!!!!
Τι συμβαίνει με αυτούς τους γλουτιαίους μύες επιτέλους; Άρχισα να πιστεύω πως δεν υπάρχουν! Μήπως τους έκαψα; χαχα! άκουσα ότι το τρέξιμο καίει μύες, κι εγώ παλιά έτρεχα ένα 40λεπτο την ημέρα για 2 μήνες περίπου και δεν έτρωγα και τίποτα... αχ άσε! Είναι δυνατό να συμβαίνει κάτι τέτοιο; Θα περιμένω απάντηση σου! Ευχαριστώ πολύ! χχχ

Γειά σου φραουλίτσα!!!(ωραίο και δροσερό όνομα:))

Κοίτα, κάνω πολλά χρόνια βάρη και τα τελευταία 2 χρόνια πιο εντατικά, εδώ και ένα χρόνο κάνω και διατρόφη ββ και ο κύριος λόγος που τα ξεκίνησα όλα αυτά αρχικά ήταν για να κάνω τον ποπό να κοιτάζει τον θεό...μπορώ να σου πω ότι ειναι αρκετά δύσκολο τουλαχιστον για έμενα:( . Τώρα τελευταία κάτι πάει να γίνει...αλλά θέλει πολύυυυ κάψημο και πόνο. Τα leg curl που λές νομίζω πιάνουν κυρίως δικέφαλο, αλλά αυτά θα σου τα πεί καλύτερα το Ελενάκι. Καλή συνέχεια σου έυχομαι και να φτάσεις γρήγορα τον στόχο σου!!!:thumbup: Καλή Ανασταση.

amst
14-04-12, 09:29
Καλημέρα!!:green:

gym
14-04-12, 12:45
Καλημέρα!!:green:

καλως τηνα την περδικα που γελα πονηρα πονηρα...!:P:P

gym
14-04-12, 12:46
Γεια σας κορίτσια!!! :welcome:

Εύχομαι σε όλες ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ και καλή ξεκούραση σε όσες τυχερές μπορούν να το κάνουν!!! Να περάσετε πολύ όμορφα με τους δικούς σας και.... μέτρο!!! ;)

Καλη Ανασταση ευχομαο ερη μου!Να περασετε τελεια!;)

gym
14-04-12, 12:47
gymaki ωραιο το sos σου!! :thumbup::thumbup:

ευχομαι σε ολες τις κοριτσαρες καλη ανασταση κ να περασουμε ομορφα αυτες τις ημερες!!!!

ντοριτακι μου καλη Ανασταση κ σε σενα ευχομαι....και με ρεγουλα τα μηλοπιτακια!:green::green::green:

gym
14-04-12, 12:48
Εδω ειμαι και εγω! Καλη ανασταση μεσα απο την καρδια μου ευχομαι σε ολα τα κοριτσακια της παρεας! Να ξεκουραστειτε και να περασετε ομορφα! Ενταξει φατε και λιγο παραπανω αλλα ακριβως οπως τα λεει η δασκαλα στο ποστ της! ;);)

Ελενη μου θα σου απαντησω σε οοολα αυτα που με ρωτας απο αυριο γιατι απο χρονο μηδεν αυτες τις μερες! Θελω να στα πω κ με λεπτομερειες! :green::green:

Αγαπη μου οταν μπορεσεις απαντας...ολοι αυτες τις μερες λιγο πολυ τρεχουν!

Καλη Ανασταση ευχομαι!:welcome::welcome:

gym
14-04-12, 13:05
Γεια σου Ελένη! Έχω σοβαρό πρόβλημα με τους γλουτούς :( Τόσο πολύ που άρχισα να διερωτούμαι τι συμβαίνει με αυτούς τους μυες! εδώ και 3μήνες κάνω 2 φορές τη βδομάδα πόδια, καθημερινά μια άσκηση για γλουτούς (έτσι πρότεινε ο γυμναστής μου - είναι η άσκηση που πάει πίσω το πόδι, leg curl νομίζω λέγεται) και 4 φορές τη βδομάδα ανηφορικό διάδρομο στο 15! Έχω να πω ότι έχω σφίξει σε όλο μου το κορμί, αλλά αγγίζοντας τους γλουτούς βρίσκω μόνο λίπος!!!!
Τι συμβαίνει με αυτούς τους γλουτιαίους μύες επιτέλους; Άρχισα να πιστεύω πως δεν υπάρχουν! Μήπως τους έκαψα; χαχα! άκουσα ότι το τρέξιμο καίει μύες, κι εγώ παλιά έτρεχα ένα 40λεπτο την ημέρα για 2 μήνες περίπου και δεν έτρωγα και τίποτα... αχ άσε! Είναι δυνατό να συμβαίνει κάτι τέτοιο; Θα περιμένω απάντηση σου! Ευχαριστώ πολύ! χχχ

αρχικα καως ηρθες φραουλιτσα!(εισαι κ επικαιρη βρε εποχιακη :green::green:)

3 μηνες ειναι πολυ μικρο χρονικο διατσημα για να δεις την ανορθωση που φανταζομαι οτι εχεις στο μυαλο σου

οι γλουτοι κατα γενικη ομολογια ειναι το πιο δυσκολο σημειο για ολες τις γυναικες..ακομη κ αυτες χωρις λιπος δυσκολευονται εκει...

κατ αρχας η ασκηση που κανεις ειναι για δικεφαλο μηριαιο κ η προπονηση σου για ποδια εαν ειναι αυτη,ειναι ελλιπεστατη...

απο κιλα-υψος πως εισαι?ειναι πολυ σημαντικο το ποσο λιπος εχεις...γιατι εαν εισαι παραπανω απο το νορμαλ και οι λιπαποθηκες σου ειναι στα ποδια,πρεπει να κατεβεις σε λιπος για να αρχιζεις να βλεπεις κ καλυτερα αποτελεσματα περα απο το ζυμαρακι...

βασικο στην προπονηση των ποδιων περα απο το αεροβιο ειναι τα βαρη...

με τα βαρη θα βγαλεις μυς και σε γλουτο και με ασκησεις οπως squat με διαφορες παραλλαγες αλλα και προβολες ...

αυτο σαν ενδεικτικη ασκηση και βασικη στο λεω για να καταλαβεις οτι αυτο που κανεις εσυ δεν ειναι βασικο κ δεν ειναι για γλουτο...

θες να μας γραψεις λιγα πραγματα για σενα?οπως

ποσο καιρο προπονεισαι γενικοτερα?
τι προπονηση κανεις?
τι διατροφη κανεις κ ποσο καιρο ακολουθεις αυτη τη διατροφη?
τα κιλα σου με το υψος σου αν ξερεις κ ποσοστο λιπους καλυτερα...

στην τελικη,για να δεις τον πωπο ψηλα,θες μυς και εκει...χωρις μυς μπορει πχ να πεσεις σε λιπος να μικρυνει ο ογκος του αλλα παλι φλατ θα μεινει ενω με τους μυς θα κοιταει ψηλα στα ουρανια!

δες λιγο και αυτο το θεμα να παρεις μια ιδεα..http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?15262-%CE%91%CF%83%CE%BA%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B3%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%84%CE%BF%CF%8D%CF%82&highlight=%CE%B1%CF%83%CE%BA%CE%B7%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82+%CE%B3%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82

οπως και αυτο http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?16109-%CE%B1%CF%83%CE%BA%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B3%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82&highlight=%CE%B1%CF%83%CE%BA%CE%B7%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82+%CE%B3%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82

και αυτο http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?19751-%CE%B3%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%84%CE%BF%CE%B9-%CE%B1%CF%83%CF%87%CF%89%CE%BB%CE%B9%CE%B8%CE%B7%CF%84%CE%B5-%CE%BB%CE%B9%CE%B3%CE%BF&highlight=%CE%B1%CF%83%CE%BA%CE%B7%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82+%CE%B3%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82

gym
14-04-12, 13:07
Γειά σου φραουλίτσα!!!(ωραίο και δροσερό όνομα:))

Κοίτα, κάνω πολλά χρόνια βάρη και τα τελευταία 2 χρόνια πιο εντατικά, εδώ και ένα χρόνο κάνω και διατρόφη ββ και ο κύριος λόγος που τα ξεκίνησα όλα αυτά αρχικά ήταν για να κάνω τον ποπό να κοιτάζει τον θεό...μπορώ να σου πω ότι ειναι αρκετά δύσκολο τουλαχιστον για έμενα:( . Τώρα τελευταία κάτι πάει να γίνει...αλλά θέλει πολύυυυ κάψημο και πόνο. Τα leg curl που λές νομίζω πιάνουν κυρίως δικέφαλο, αλλά αυτά θα σου τα πεί καλύτερα το Ελενάκι. Καλή συνέχεια σου έυχομαι και να φτάσεις γρήγορα τον στόχο σου!!!:thumbup: Καλή Ανασταση.

πολυ σωστα φετονακι μου ετσι ακριβως ειναι!

τι να κανουμε...η φυση εδωσε στους αντρςς τους σκληρους γλουτους...σε καποιους εστω!:green::green:\


Καλη Ανασταση ευχομαι!

Miss Fit
14-04-12, 13:36
πολυ σωστα φετονακι μου ετσι ακριβως ειναι!

τι να κανουμε...η φυση εδωσε στους αντρςς τους σκληρους γλουτους...σε καποιους εστω!:green::green:\


Καλη Ανασταση ευχομαι!

Καλή Ανασταση Ελενη μου!!!!!Να περάσεις τέλεια με τους ανθρώπους που αγαπάς και σ αγαπουν!!!:welcome:

gym
14-04-12, 14:07
Κοριτσαρες μου να ευχηθω και εγω καλη Ανασταση απο εδω σε ολες σας!

Ευχομαι να περασετε ομορφα αυτες τις μερες...

να εκμετελλευτειτε τον χρονο με τα αγαπημενα σας προσωπα οπως εσεις θελετε...

και ελπιζω κυριαρχο κομματι να μην ειναι το φαγητο αυτες τις μερες αλλα οι στιγμες ξεγνοιασιας με τους ανθρωπους γυρω σας!;)

43171

eli_din3
14-04-12, 15:12
Κοριτσαρες μου να ευχηθω και εγω καλη Ανασταση απο εδω σε ολες σας!

Ευχομαι να περασετε ομορφα αυτες τις μερες...

να εκμετελλευτειτε τον χρονο με τα αγαπημενα σας προσωπα οπως εσεις θελετε...

και ελπιζω κυριαρχο κομματι να μην ειναι το φαγητο αυτες τις μερες αλλα οι στιγμες ξεγνοιασιας με τους ανθρωπους γυρω σας!;)

43171

χαχαχαχαχα τα καημενααααααααααααααααααααα :P
γιατι τα 40 λεπτα γρηγορο περπατημα 6.5-7.5 δεν θεωρουνται αεροβιο????

Κοριτσαρεςςςς καλη αναστασηηη! να περασετε τελεια το βραδυ!! και να φατε μαγειριτσα χιχιχι :P
Ελενακι καλη ανασταση και σε σενααα:)

koukoutsaki
14-04-12, 15:38
Filakiaaaa Kali Anastasi we olds sorry gia ta agglika mpika apo mobile ygeia se oles

koukoutsaki
14-04-12, 15:50
χαχαχαχαχα τα καημενααααααααααααααααααααα :P
γιατι τα 40 λεπτα γρηγορο περπατημα 6.5-7.5 δεν θεωρουνται αεροβιο????

Κοριτσαρεςςςς καλη αναστασηηη! να περασετε τελεια το βραδυ!! και να φατε μαγειριτσα χιχιχι :P
Ελενακι καλη ανασταση και σε σενααα:)

Eγω Πατσα θα φάω χιχι

marvin
14-04-12, 18:24
Κοριτσια ευχομαι σε εσας και τις ς οικογενειες σας Καλη Ανασταση και χρονια πολλα,καλα να περασετε αυτο το 2ημερο!!!:welcome:

ΝΑΤΑΛΙΑ
14-04-12, 19:53
χρονια πολλα σε ολες. καλα να περασετε και καλη αναστσαση. αγαπη να εχουμε μεσα στην καρδια μας.:toast:

katerina.
14-04-12, 20:14
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ...ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ...ευχομαι υγεια ευτυχια και αγαπη σε ολες σας ..καλή ανασταση καλο πασχα ...και με το καλο να γυρισουν οσες φυγουν εκτος...

μου λειπετε πολυ ...και ευχομαι να επιστρεψω συντομα!!!


υγ...λενακι ...προσπαθω να εφαρμοσω ....τα οσα μου ειχες πει και στην ζωη μου....ΞΕΡΕΙς ΟΤΙ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΑΚΟΥΩ!!!!!!!!....: Αγάπη::love:;)

xelashai
14-04-12, 20:19
Χρονια μας πολλα!!!...καλη Ανάσταση!!!
:welcome:

gym
14-04-12, 20:47
δευτερα κοιλια αεροβιο η ποδια

τριτη ποδια η αεροβιο διατασεις ισομμετρικες

τεταρτη αεροβιο ισομμετρικες

πεμπτη αεροβιο ισομμετρικες

παρασκευη ποδια κοιλια ισομμετρικες;)


Ασκησεις για τρικεφαλο
μπορεις να κανεις απο αυτες

1.πιεσεις σε μικρη μπαρα σε τροχαλια
2.πιεσεις σε τροχαλια με σκοινι
3.πιεσεις σε τροχαλια με λαβη V
4.πιεσεις με μεγαλη μπαρα ανοιχτα σε τροχαλια(μπορεις να πας στην τροχαλια για πλατη κ να το κανεις αυτο)
5.πιεσεις με ενα χερι-λαβη για τρικεφαλο σε τροχαλια
6.αναποδη λαβη με δυο χερια σε τροχαλια αλλα κ με ενα χερι




Ασκησεις για δικεφαλο

ολες οι ασκησεις σε τροχαλια δεν σε επηρεαζουν καθολου
δεν θα δουλεψεις μπαρα γιατι ακομη κ λιγο η κινηση μπρος πισω αν κανεις μπορει να σε επηρεασει κ δεν το θελουμε
ουτε αλτηρες με κινηση εναλλαξ γιατι κ αυτο μπορει να σε ενοχλησει
γενικα στο δικεφαλο δνε εχεις τοσο το ιδιο μεγαλο προβλημα οσο τρικεφαλο


καποιες απο τις ασκησεις ειναι αυτες

1.καμψεις σε τροχαλια με σκοινι ως σφυρια
2.καμψεις σε τροχαλια με μικρη μπαρα αλλα και με μεγαλη
3.μια μια λαβη σε τροχαλια το σωμα κοιτα την αλλη μερια κ οχι την τροχαλια
4.αυτοσυγκεντρωση σε τροχαλιαπολυ μικρη κινηση για να μην πιασει ωμο



Ασκησεις για πλατη
μπορεις να κανεις απο αυτες

1.κωπηλατικη σε τροχαλια καθιστη ομως με τριγωνικη λαβη
2.ανοιγματα με λαστιχο οπωσδηποτε
(παντου μπορεις να βαλεις λαστιχα βασικα αλλα οκ σ λεω για γυμναστηριο τωρα)
3.κωπηλατικη σε μηχανημα με ουδετερη λαβη αλλα και δευτερη λαβη
4.ραχιαιους σε ρωμαικη καρεκλα χωρις βαρος
διστακτικα δοκιμασε κωπηλατικη με αλτηρες σε επικλινη ξαπλωτη πολυ λιγα κιλα κ καλη πιεση πισω αλλα δοκιμασε την μπορει να ενοχλησει




Κοιλιακοι ειδικα πιλατες

ξεκινας κυκλο απο τις ακολουθες ασκησεις χωρις διαλειμμα
στοχος να γινουν 5 κυκλοι απο 10 επαναληψεις ως αρχικος στοχος(σιγα σιγα σε καθε κυκλο αναγκαστικα θα ριχνεις κ επαναληψεις αλλιως θα τα παιξεις πολυυυυυ)τεχνικη ειναι σημαντικο κ ο Θεος βοηθος

στοχος σου να μην σταματησεις καθολου
ελπιζω να ξερεις τεχνικη κ το επιπεδο σε καθε ασκηση για να μην πεθανεις κ να τις κανεις σωστα,..αυτο ειναι το θεμα

1.http://www.youtube.com/watch?v=owRfct8-qKw
2.http://www.youtube.com/watch?v=Lb0ncx77RRw&feature=endscreen&NR=1
3.http://www.youtube.com/watch?v=fKcAu0nrmgo
4.http://www.youtube.com/watch?v=c1G4boEpxn4
5.http://www.youtube.com/watch?v=dJ1sl33ZXm0

εξασκηση καλες αναπνοες οχι αγχος κ θα το βγαλεις μια χαρα μετα απο καποιες φορες...

σημαδι που δειχνει οτι τα πηγες τελεια?απλα θα νιωθεις οτι δεν μπορεις να παρεις ευκολα ανασα γιατι θα πονας τοσο στην κοιλια...με την καλη την εννοια ε!

παντα μετα απο αυτο ποοναει ο λαιμος μου απο τις αναπνοες κ βηχω σαν νταλικερης!:rolf::rolf::rolf::rolf:

συμφωνα με το προγραμμα που μου εγραψες επανω...μπορεις να τα δουλεψεις ως εξης

δευτερα κοιλια αεροβιο η ποδια

κοιλια πιλατες κ ποδια οτι εχουμε πει

τριτη αεροβιο διατασεις ισομμετρικες +τρικεφαλο

1.πιεσεις σε τροχαλια με λαβη V 3*10
2.αναποδη λαβη σε τροχαλια αλλα με ενα χερι 3*10
3.λαστιχο στο χερι κ εκταση στο πλαι για τρικεφαλο 2*1'

τεταρτη αεροβιο ισομμετρικες +πλατη
1.ανοιγματα με λαστιχο 3*1'
2.κωπηλατικη σε τροχαλια καθιστη ομως με τριγωνικη λαβη 4*10-12
3.κωπηλατικη σε μηχανημα δευτερη λαβη 3*10-12
4.ραχη σε ρωμαικη καρεκλα 4*25


πεμπτη αεροβιο ισομμετρικες +δικεφαλο
1.καμψεις σε τροχαλια με σκοινι ως σφυρια 3*10-12
2.καμψεις σε τροχαλια με μικρη μπαρα 3*10-12
3.λαστιχο κατω πατας κ κανεις καμψεις με ενα χερι 2*1'

παρασκευη ποδια κοιλια ισομμετρικες



και ρεγουλα με το αεροβιο..μην χοροπηδας κ ξεχνιεσαι...αρχισε να κολυμπας κ λιγο...οτι καλυτερο..εκει κανε οτι θες και χοροπηδα κτλ:green:

ακομα δεν κανεις ωμους ετσι?
σου διαμορφωσα λιγο το προγραμμα που κανεις με βαση το θεματακι με τον ωμο...
δηλαδη σε καμια αλλη περιπτσωη δεν θα εδινα τωρα σκετο δικεφαλο μια κουτσουλια μυ για γυναικα αλλα καντο κ ετσι...
μια διαφορα δεν κανει κακο...

απλα να μην ζοριστεις πολυ κατρινα μου στο ανω μερος και με προσοχη στο κατω για τα ποδια...

ξερω πηξιμο αλλα τι να σε κανω που μου εχεις κουσουρια...χεχεχε:green::green::green:

gym
14-04-12, 20:48
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ...ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ...ευχομαι υγεια ευτυχια και αγαπη σε ολες σας ..καλή ανασταση καλο πασχα ...και με το καλο να γυρισουν οσες φυγουν εκτος...

μου λειπετε πολυ ...και ευχομαι να επιστρεψω συντομα!!!


υγ...λενακι ...προσπαθω να εφαρμοσω ....τα οσα μου ειχες πει και στην ζωη μου....ΞΕΡΕΙς ΟΤΙ ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΑΚΟΥΩ!!!!!!!!....: Αγάπη::love:;)

να φροντισεις να επιστεψεις λοιπον συντομα!

υ.γ. πολυ συντομα...μονο καλο θα σου κανει η παρεα μας εδω σε πολλα θεματα΄..;)

φραουλίτσα
14-04-12, 22:16
αρχικα καως ηρθες φραουλιτσα!(εισαι κ επικαιρη βρε εποχιακη :green::green:)

3 μηνες ειναι πολυ μικρο χρονικο διατσημα για να δεις την ανορθωση που φανταζομαι οτι εχεις στο μυαλο σου

οι γλουτοι κατα γενικη ομολογια ειναι το πιο δυσκολο σημειο για ολες τις γυναικες..ακομη κ αυτες χωρις λιπος δυσκολευονται εκει...

κατ αρχας η ασκηση που κανεις ειναι για δικεφαλο μηριαιο κ η προπονηση σου για ποδια εαν ειναι αυτη,ειναι ελλιπεστατη...

απο κιλα-υψος πως εισαι?ειναι πολυ σημαντικο το ποσο λιπος εχεις...γιατι εαν εισαι παραπανω απο το νορμαλ και οι λιπαποθηκες σου ειναι στα ποδια,πρεπει να κατεβεις σε λιπος για να αρχιζεις να βλεπεις κ καλυτερα αποτελεσματα περα απο το ζυμαρακι...

βασικο στην προπονηση των ποδιων περα απο το αεροβιο ειναι τα βαρη...

με τα βαρη θα βγαλεις μυς και σε γλουτο και με ασκησεις οπως squat με διαφορες παραλλαγες αλλα και προβολες ...

αυτο σαν ενδεικτικη ασκηση και βασικη στο λεω για να καταλαβεις οτι αυτο που κανεις εσυ δεν ειναι βασικο κ δεν ειναι για γλουτο...

θες να μας γραψεις λιγα πραγματα για σενα?οπως

ποσο καιρο προπονεισαι γενικοτερα?
τι προπονηση κανεις?
τι διατροφη κανεις κ ποσο καιρο ακολουθεις αυτη τη διατροφη?
τα κιλα σου με το υψος σου αν ξερεις κ ποσοστο λιπους καλυτερα...

στην τελικη,για να δεις τον πωπο ψηλα,θες μυς και εκει...χωρις μυς μπορει πχ να πεσεις σε λιπος να μικρυνει ο ογκος του αλλα παλι φλατ θα μεινει ενω με τους μυς θα κοιταει ψηλα στα ουρανια!

δες λιγο και αυτο το θεμα να παρεις μια ιδεα..http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?15262-%CE%91%CF%83%CE%BA%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B3%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%84%CE%BF%CF%8D%CF%82&highlight=%CE%B1%CF%83%CE%BA%CE%B7%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82+%CE%B3%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82

οπως και αυτο http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?16109-%CE%B1%CF%83%CE%BA%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B3%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82&highlight=%CE%B1%CF%83%CE%BA%CE%B7%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82+%CE%B3%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82

και αυτο http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?19751-%CE%B3%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%84%CE%BF%CE%B9-%CE%B1%CF%83%CF%87%CF%89%CE%BB%CE%B9%CE%B8%CE%B7%CF%84%CE%B5-%CE%BB%CE%B9%CE%B3%CE%BF&highlight=%CE%B1%CF%83%CE%BA%CE%B7%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82+%CE%B3%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82

Καλώς σας βρήκα!! :))
Λοιπόν είμαι 1,67 και 50 κιλά. Αρκετά λεπτή και σφιχτή. Δε ξέρω το ποσοστό λίπους μου αλλά όσο έχω βρίσκεται στους γλουτούς. Οι οποίοι δε ταιριάζουν καθόλου με το υπόλοιπο μου κορμί. Είναι λιπώδης χαλαροί πεσμένοι :(((((
Μια ζωή από τον καιρό που θυμάμαι τον εαυτό μου τρω του κόσμου του γλυκά. Μόνο τώρα που άρχισα την πιο συστηματική προπόνηση κάνω πολύ καλή διατροφή και μπορώ να πω πως το λίπος άρχισε να φεύγει από το συγκεκριμένο σημείο αλλά η χαλάρωση και πτώση μένει.
Στο γυμναστήριο κάνω
1η μέρα στήθος δικέφαλοι κοιλιακοι ραχιαίοι γλουτοί
2η μέρα πλάτη τρικέφαλοι κοιλιακοι ραχιαίοι γλουτοί
3η μερα πόδια ώμοι κοιλιακοι ραχιαίοι γλουτοί
Κάνω δυο φορές τη βδομάδα πόδια και καθημερινά το μηχάνημα για γλουτούς το οποίο μπορεί και να μην είναι leg curl που λέγεται δε το θυμάμαι καλά, είναι αυτό το μηχάνημα που σπρώχνει το πόδι πίσω ( 3 σετ το ένα πόδι και 3 το άλλο).
Σκέφτομαι να αλλάξω τώρα λίγο τη ρουτίνα μου και θέλω να σε ρωτήσω αν είναι εντάξει το πρόγραμμα που σκοπεύω να κάνω.
Καθημερινά ασκήσεις γλουτών στο σπίτι όπως σκουώτ, προβολές, γέφυρα.
Καθημερινά ανηφορικό περπάτημα ( διάδρομο κλίση 15) ή ποδήλατο έξω στη φύση. Τι λές; Είναι εντάξει να τα κάνω καθημερινά αυτά;
Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου να σαι καλά Ελένη
Καλό Πάσχα και Καλή Ανάσταση σε όλες!!!!!!
Φιλάκια!!!!!!!

gym
15-04-12, 00:31
Κοριτσια μου Χριστος Ανεστη!Χρονια Πολλα ευχομαι !

Υγεια πανω απο ολα και ο,τι επιθυμειτε στην ζωη σας να γινει πραγματικοτητα !:toast::toast:

gym
15-04-12, 00:40
Καλώς σας βρήκα!! :))
Λοιπόν είμαι 1,67 και 50 κιλά. Αρκετά λεπτή και σφιχτή. Δε ξέρω το ποσοστό λίπους μου αλλά όσο έχω βρίσκεται στους γλουτούς. Οι οποίοι δε ταιριάζουν καθόλου με το υπόλοιπο μου κορμί. Είναι λιπώδης χαλαροί πεσμένοι :(((((
Μια ζωή από τον καιρό που θυμάμαι τον εαυτό μου τρω του κόσμου του γλυκά. Μόνο τώρα που άρχισα την πιο συστηματική προπόνηση κάνω πολύ καλή διατροφή και μπορώ να πω πως το λίπος άρχισε να φεύγει από το συγκεκριμένο σημείο αλλά η χαλάρωση και πτώση μένει.
Στο γυμναστήριο κάνω
1η μέρα στήθος δικέφαλοι κοιλιακοι ραχιαίοι γλουτοί
2η μέρα πλάτη τρικέφαλοι κοιλιακοι ραχιαίοι γλουτοί
3η μερα πόδια ώμοι κοιλιακοι ραχιαίοι γλουτοί
Κάνω δυο φορές τη βδομάδα πόδια και καθημερινά το μηχάνημα για γλουτούς το οποίο μπορεί και να μην είναι leg curl που λέγεται δε το θυμάμαι καλά, είναι αυτό το μηχάνημα που σπρώχνει το πόδι πίσω ( 3 σετ το ένα πόδι και 3 το άλλο).
Σκέφτομαι να αλλάξω τώρα λίγο τη ρουτίνα μου και θέλω να σε ρωτήσω αν είναι εντάξει το πρόγραμμα που σκοπεύω να κάνω.
Καθημερινά ασκήσεις γλουτών στο σπίτι όπως σκουώτ, προβολές, γέφυρα.
Καθημερινά ανηφορικό περπάτημα ( διάδρομο κλίση 15) ή ποδήλατο έξω στη φύση. Τι λές; Είναι εντάξει να τα κάνω καθημερινά αυτά;
Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου να σαι καλά Ελένη
Καλό Πάσχα και Καλή Ανάσταση σε όλες!!!!!!
Φιλάκια!!!!!!!

τα κιλα σου ειναι λιγα για το υψος σου με μια ματια...

λογικα εισαι αρκετα αδυνατη αρα και με λιγους μυς λογω αποχης απο προπονηση αρα ο πωπος για να φτασει εκει που θες τι θεελι?ΜΥς...αρα?ΒΑΡΗ

γραψε κ τι προγραμμα κανεις στα ποδια ομως

το οτι δουλευεις καθε τρεις κ λιγο γλουτο με την ασκηση που λες(τωρα καταλαβαμε ποια ακριβως λες) δεν θα δεις διαφορα...

ειναι καλη ασκηση αλλα οταν εχεις ηδη μια βαση...και θες πιο πολυ να δουλεψεις λεπτομερεια...

δεν θα σου κανει κακο να την κανεις αλλα το θεωρω περιττο ακομα...

εαν δε δουλεψεις με βασικες ασκησεις για ποδια και γλουτους ουσιαστικο αποτελεσμα δεν θα δεις και θα ταλαιπωρεισαι και θα απογοητευεσαι...

τα λινκς που σου εδωσα τα διαβασες καθολου?

επισης.΄..ειναι βασικο να κανεις μια σχετικα καθαρη διατροφη...με γλυκα ο πωπος δεν ανεβαινει οσο κ να χτυπιεσαι...

εκτος κ αν τον θες με κατι ''κυματα'':green:

δωσε χρονο στο σωμα σου απο θεμα διατροφης και ξεκινα σωστη προπονηση με βαρη ...ποσταρε την να τη δουμε μαζι...

βαρη+αεροβιο με μια καλη συχνοτητα+διατροφη+ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΒΑΘΟς ΧΡΟΝΟΥ=πωπος στα ουρανια...

αντε ημουν καλη ειναι κ Ανασταση σημερα μην αρχισω!:green::green:

Miss Fit
15-04-12, 00:44
Χρονια Πολλάαααα σε όλα τα κορίτσια και σε σένα Ελένη!!!Χριστός Ανέστη!!! :toast:

PEGY
15-04-12, 08:31
Απλα να σχολιασω κατι που ειμαι σιγουρη οτι θα εχει περισσοτερη βαση σε λιγες μερες...

Το οτι ερχονται γιορτες και θα μαζευτουμε με τα αγαπημενα μας προσωπα και θα μας περιτριγυριζουν γλυκα και φαγητα τιγκα σε θερμιδες και
χαζα λιπη ,δεν παει να πει οτι βρηκαμε ευκαιρια να γουρουνιασουμε να φαμε τα παντα και να πουμε...''εεεελα μωρε,πασχα ειναι...''

αν εχετε εναν στοχο ,δεν τον χανετε ποτε...

δεν λεω οτι δεν θα φατε ,αλλα βαλτε ενα μετρο.,..ειστε δηλαδη υποθερμιδικα μια εβδομαδα και καταληγετε σε μια μερα να φατε ολο το ελλειμμα αυτο που ειχατε τις προηγουμενες μερες...γιατι?

για μια λαιμαργια που δεν εχει οριο κ δεν θα εχει ποτε οριο?

οσα και να φαμε ποτε δεν θα μας φτασουν...ως ανθρωποι το εχουμε αυτο...και δεν ειπε κανεις οτι θα ειστε μια χωη με πατατα και ρυζι....

θελει ομως και θυσιες...ε οχι,δεν θα φας ,ολο το τσουρεκι(ασε κ λιγο κ για τους αλλους)φαε την μεριδα σου να το ευχαριστηθεις και μετα θα εισαι οκ...


το μετρο ειναι πολυ σημαντικο σ εολες τις πτυχες της ζωης μας...ειτε αυτο ειναι προπονηση ειτε διατροφη ειτε διαπροσωπικες σχεσεις ειτε επαγγελματικος τομεας


να θυμαστε οτι σημασια εχει στο τελος της εβδομαδας τις θερμιδες βαλατε μεσα σας και τι θερμιδες ''διωξατε''


φατε αλλα με μετρο...γιατι την αλλη μερα θα ειστε πρησμενες,θα εχετε αερια ,θα πονανε τα ποδια κ η κοιλια σας απο το πρηξιμο κ καθε κινηση θα ειναι δυσκολοτερη....

εαν φατε ομως με μετρο θα ειστε μια χαρα....


εν ολιγοις ,μην το ξεσκισετε βρε...



μπορει να φαινομαι αυστηρη αλλα δεν ειμαι...και εγω εφαγα αυτες τις μερες αλλα με μετρο...σπιτι μου ειμαι στο χωριο,τριγυρω μου εχω ολα αυτα που δεν εχω θεσσαλονικη...ειμαστε ανθρωποι και θα ξεφυγουμε...

το τι τρεξιμο ομως ριχνω απο θεμα προπονησης εγω το ξερω...οπως και το οτι βαζω μετρο στον εαυτο μου και λεω σημερα στοπ ολα(και ναι η μαμα μου ολη μερα ψηνει κατι τσουρεκια γιγαντες ,δεν αγγιξα τιποτα)

γιατι?γιατι εβαλα αυτο το οριο στον εαυτο μου...

stay focus κ ολα θα πανε καλα...;)

Ελένη θα στο ξαναπω κ ας γίνω γραφική... Μ αρέσεις πάρα πολύ όχι μόνο λόγο της φιλοσοφίας κ της νοοτροπίας που έχεις αλλά γιατί αυτά που σκέφτεσαι τα λες, τα γράφεις κ γενικά τα επικοινωνείς σε όλες εμάς κ πιστεύω πως είσαι γενικά τέτοιος τύπος, όχι μόνο σε θέματα διατροφής του site:thumbup:

Λοιπόν κ εγώ θα πω με τη σειρά μου πως στα γιορτινά τραπέζια σημασία έχει η παρέα η οικογένεια κ γενικώς οι άνθρωποι που έχουμε την τύχη να μας περιβάλλουν κ όχι οι πιατέλες με τα φαγητά κ τα γλυκά.
Αν εστιάσουμε στο να απολαύσουμε την παρέα είμαι σίγουρη πως θα χορτάσουμε μ αυτό κ μόνον.
Βέβαια οι γιορτές δεν μπορούν να είναι κοτόπουλο σαλάτα ρύζι. Θα φάμε παραπάνω, χωρίς πρόγραμμα, πράγματα που δεν τρώμε τις καθημερινές, αλλά όπως είπε κ η Ελένη το παν είναι να μην το δούμε σαν ευκαιρία να μπουκοθούμε ο,τι βρούμε μπροστά μας;)

PEGY
15-04-12, 08:34
Ζυγίστηκα εχθές.... 55.7 !

Βέβαια είμαι σίγουρη πως ένα μεγάλο μέρος των κιλών που έχασα είναι υγρά γιατί κ πολύ τρέξιμο είχα με αποτέλεσμά να μην προλαβαίνω να τρώω κ την Μ. Πέμπτη κ Μ.Παρασκευή δεν έφαγα λάδι λόγω νηστείας κ την έβγαλα με χυμούς (που έφτιαχνα εγώ σε αποχυμωτή ή μπλέντερ) φρούτα κ ένα ταλαιπωρημένο χυλό βρώμης.
Είδομεν!

φραουλίτσα
15-04-12, 16:18
τα κιλα σου ειναι λιγα για το υψος σου με μια ματια...

λογικα εισαι αρκετα αδυνατη αρα και με λιγους μυς λογω αποχης απο προπονηση αρα ο πωπος για να φτασει εκει που θες τι θεελι?ΜΥς...αρα?ΒΑΡΗ

γραψε κ τι προγραμμα κανεις στα ποδια ομως

το οτι δουλευεις καθε τρεις κ λιγο γλουτο με την ασκηση που λες(τωρα καταλαβαμε ποια ακριβως λες) δεν θα δεις διαφορα...

ειναι καλη ασκηση αλλα οταν εχεις ηδη μια βαση...και θες πιο πολυ να δουλεψεις λεπτομερεια...

δεν θα σου κανει κακο να την κανεις αλλα το θεωρω περιττο ακομα...

εαν δε δουλεψεις με βασικες ασκησεις για ποδια και γλουτους ουσιαστικο αποτελεσμα δεν θα δεις και θα ταλαιπωρεισαι και θα απογοητευεσαι...

τα λινκς που σου εδωσα τα διαβασες καθολου?

επισης.΄..ειναι βασικο να κανεις μια σχετικα καθαρη διατροφη...με γλυκα ο πωπος δεν ανεβαινει οσο κ να χτυπιεσαι...

εκτος κ αν τον θες με κατι ''κυματα'':green:

δωσε χρονο στο σωμα σου απο θεμα διατροφης και ξεκινα σωστη προπονηση με βαρη ...ποσταρε την να τη δουμε μαζι...

βαρη+αεροβιο με μια καλη συχνοτητα+διατροφη+ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΒΑΘΟς ΧΡΟΝΟΥ=πωπος στα ουρανια...

αντε ημουν καλη ειναι κ Ανασταση σημερα μην αρχισω!:green::green:

Ελένη Χριστός Ανέστη και ότι επιθυμείς εσύ και όλα τα κορίτσια του φόρουμ!!

Δεν έχω διαβάσει ακόμα τα λινκσ ειναι το επόμενο που έχω να κάνω μετά από αυτό το ποστ! :)
Το πρόγραμμα που έχω για τα πόδια είναι
απαγωγοί-προσαγωγοί-σκουωτ-leg curl-leg extention και ακόμα 1 μηχάνημα που δε θυμάμαι όνομα όλα 3χ15
Η διατροφή που κάνω είναι
πρωινο
δημητριακάολικής αλέσεως με γάλα ελαφρύ
μιση΄φραντζόλα με τυρί αγγούρι και ντομάτα
μεσημερι
στηθος κοτόπουλο ή ψάρι ή άλλο είδοσ κρέας με ρύζι ή πατάτες
2 φορές τη βδομάδα όσπρια
απόγευμα
δημητριακάολικής αλέσεως με γάλα ελαφρύ
ή γιαουρτάκι
ή φρούτα
το βράδυ ότι και το μεσημέρι
Δεν είναι και τόσο μετρημένη η διατροφή μου αλλά τουλάχιστον αρκετά βελτιωμένη. Αποφεύγω πλεον γλυκά και τηγανιτά.

Θα ήθελα πολύ να ακούσω τι έχεις να μου προτείνεις περί στοχευμένης άσκησης και διατροφής.
Σ ευχαριστώ πολύ πολύ

dorita
15-04-12, 22:48
Κοριτσια μου Χριστος Ανεστη!Χρονια Πολλα ευχομαι !

Υγεια πανω απο ολα και ο,τι επιθυμειτε στην ζωη σας να γινει πραγματικοτητα !:toast::toast:

Αληθως...gymaki!!! ευχομαι να'σαι γερη κ δυνατη!!! να αγαπας αυτο που κανεις (που ξερω οτι το αγαπας!!)κ να μεταδιδεις κ σε μας τις πολυτιμες γνωσεις σου!!:welcome::welcome:

eli_din3
16-04-12, 00:47
η βδομαδα των παθων στν κυριολεξια.....δευτερα τσουρεκι.με μερεντα..τριτη πιτες...κυριακη τσουρεκι απειρο....πρωι..+απογευμα τσουρεκι απειρο +ενα τεραστιο πιατο μαγειριτσα... τ βραδυ αποαποξηραμενα δαμασκηνα....λουκουμια +120 γρ σοκολάτα (τα μονα π μετανιωσα).... καθε μερα μιση ωρα αεροβιο...ετσι για τα ματια τ κοσμου:P....(ειμ ετοιμη να τα βγαλω.. πρωτη φορα) δεν σχολίαζω κατι...τι να σχολιασω...ι

marvin
16-04-12, 09:08
η βδομαδα των παθων στν κυριολεξια.....δευτερα τσουρεκι.με μερεντα..τριτη πιτες...κυριακη τσουρεκι απειρο....πρωι..+απογευμα τσουρεκι απειρο +ενα τεραστιο πιατο μαγειριτσα... τ βραδυ αποαποξηραμενα δαμασκηνα....λουκουμια +120 γρ σοκολάτα (τα μονα π μετανιωσα).... καθε μερα μιση ωρα αεροβιο...ετσι για τα ματια τ κοσμου:P....(ειμ ετοιμη να τα βγαλω.. πρωτη φορα) δεν σχολίαζω κατι...τι να σχολιασω...ι

:rolf::rolf: Παει βρε Ελινα περασε!!!Σιγα μη σχολιασεις....παμε γερα τωρα!!!!!!
Καλημερα σε ολες!!!!!:welcome:

vickypek
16-04-12, 10:52
η βδομαδα των παθων στν κυριολεξια.....δευτερα τσουρεκι.με μερεντα..τριτη πιτες...κυριακη τσουρεκι απειρο....πρωι..+απογευμα τσουρεκι απειρο +ενα τεραστιο πιατο μαγειριτσα... τ βραδυ αποαποξηραμενα δαμασκηνα....λουκουμια +120 γρ σοκολάτα (τα μονα π μετανιωσα).... καθε μερα μιση ωρα αεροβιο...ετσι για τα ματια τ κοσμου:P....(ειμ ετοιμη να τα βγαλω.. πρωτη φορα) δεν σχολίαζω κατι...τι να σχολιασω...ι

ενταξει ενα πρηξιμο ολοι το εχουμε αυτες τις μερες ντον τ γουορι..απλα μην φτανεις και σε σημειο να θες να τα βγαλεις..εκει παιζεις αλλα παιχνιδια!

vickypek
16-04-12, 10:53
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑ!!!ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ!!:):)

gym
16-04-12, 11:40
Καλημερα κοριτσιααααααα!


Φαγαμε χθες?Το γλεντησαμε?Ε,απο σημερα παει...τελος...τα κεφαλια μεσα εεεε!

Δεν θελω να σας αγχωσω αλλα σε δυο μηνες ερχεται καλοκαιρι και οσες σκοπευετε να δειτε διαφορες ,πρεπει να το παρετε πιο σοβαρα και να συνεχισετε!

Καποιες φορες(οπως πχ σημερα εγω) μπορει να νιωθετε πεσμενες,κουρασμενες ,να βαριεστε ρε παιδι μου...αλλα οταν κατι πρεπει να γινει,.,,θα γινει!

Βαλτε τον εαυτο σας στον αυτοματο λοιπον και ξεκινηστε!

Μην χανετε προπονησεις...να ειστε οσο το δυνατον συνεπεις για πετυχετε μια οργανωμενη και ολοκληρωμενη προπονητικη εβδομαδα...

Αλλωστε οταν ξεκινατε την εβδομαδα σας σωστα...ετσι και θα συνεχιστει...!

Μην το χαλατε απο την πρωτη μερα...αντε φτανει το φαγητο...οσο και να φατε ,δεν θα χορτασετε ποτε!Ετσι ειναι οι ανθρωποι !


Παμε απο σημερα γερααααα και τα κεφαλια μεσαα!

43288:green:


υ.γ. και παλι καλημερα σας!χεχε

gym
16-04-12, 11:41
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑ!!!ΝΑ ΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ!!:):)

Αληθως Ανεστη αγαπη μου!

χαμογελα παντα οντως...κατι που λειπει πολυ απο τους ανθρωπους πλεον!;)

gym
16-04-12, 11:42
η βδομαδα των παθων στν κυριολεξια.....δευτερα τσουρεκι.με μερεντα..τριτη πιτες...κυριακη τσουρεκι απειρο....πρωι..+απογευμα τσουρεκι απειρο +ενα τεραστιο πιατο μαγειριτσα... τ βραδυ αποαποξηραμενα δαμασκηνα....λουκουμια +120 γρ σοκολάτα (τα μονα π μετανιωσα).... καθε μερα μιση ωρα αεροβιο...ετσι για τα ματια τ κοσμου:P....(ειμ ετοιμη να τα βγαλω.. πρωτη φορα) δεν σχολίαζω κατι...τι να σχολιασω...ι

οκ...εφαγες τελος,...παει περασε...
τι το σκεφτεσαι τωρα δηλαδη?για να αγχωθεις παραπανω?

δεν αξιζει να κλαις ελινακι πανω απο ηδη χυμενο γαλα...σκουπισε το να τελειωνεις και βαλε αλλο στο ποτηρι σου αλλα πιο προσεκτικα!;)

xelashai
16-04-12, 11:45
καλημερα λενακι μου....:turtle::turtle:
μεσα τα κεφαλια..μεσα....αλλα απο αυριο ετσι?:green:
κ τωρα με περισσοτερη ορεξη....:turtle:
μια παρατηρηση....3 μερες που εκοψα τα γαλακτοκομικα λογω νηστειας ..αν κ με φουλ υδατανθρακα...ενιωθα τελεια..ξεπρηστηκα...επεσε η κοιλιτσα...
why?....τι γινεται?...μηπως να τα βγαλω τελειως??

gym
16-04-12, 11:50
καλημερα λενακι μου....:turtle::turtle:
μεσα τα κεφαλια..μεσα....αλλα απο αυριο ετσι?:green:
κ τωρα με περισσοτερη ορεξη....:turtle:
μια παρατηρηση....3 μερες που εκοψα τα γαλακτοκομικα λογω νηστειας ..αν κ με φουλ υδατανθρακα...ενιωθα τελεια..ξεπρηστηκα...επεσε η κοιλιτσα...
why?....τι γινεται?...μηπως να τα βγαλω τελειως??

μηπως εχεις δυσανεξια ρε δαφνουλα μου?

εμενα πχ με ενοχλουν ...αλλα θα φαω πλεον πολυ σπανια οπως πχ χθες αλλα δεν μου πανε τελικα...

πολλοι εχουν θεματακι με τα γαλακτοκομικα...αλλα αυτο δεν σημαινει κατι...πρεπει να το κοιταξεις εσυ αυτο...

xelashai
16-04-12, 11:56
μηπως εχεις δυσανεξια ρε δαφνουλα μου?

εμενα πχ με ενοχλουν ...αλλα θα φαω πλεον πολυ σπανια οπως πχ χθες αλλα δεν μου πανε τελικα...

πολλοι εχουν θεματακι με τα γαλακτοκομικα...αλλα αυτο δεν σημαινει κατι...πρεπει να το κοιταξεις εσυ αυτο...

τεράστια διαφορά λενακι..δεν ξέρω..πως το κοιτάμε??
αυτα τα τεστ δυσανεξίας δεν τα εμπιστεύομαι.....οποτε λεω να κάνω δοκιμή 2 εβδομάδων χωρίς αυτα....
φαντάζεσαι να κατέβει η ζυγαριά???...θα τρελαθώ....43289

εσυ λενακι μου πως περασες?...εφαγες?:green:....ακομα χωριο εισαι?

gym
16-04-12, 12:02
τεράστια διαφορά λενακι..δεν ξέρω..πως το κοιτάμε??
αυτα τα τεστ δυσανεξίας δεν τα εμπιστεύομαι.....οποτε λεω να κάνω δοκιμή 2 εβδομάδων χωρίς αυτα....
φαντάζεσαι να κατέβει η ζυγαριά???...θα τρελαθώ....43289

εσυ λενακι μου πως περασες?...εφαγες?:green:....ακομα χωριο εισαι?

οχι δαφνουλα μου δεν εφαγα...δεν ηθελα...οχι γιατι φοβαμαι μην ''χαλασω'' αλλα απλα δεν ηθελα ...δεν μου εκανε κεφι...

δαφνη δες λιγο εδω http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%94%CF%85%CF%83%CE%B1%CE%BD%CE%B5%CE%BE%CE%AF%CE%B1_%CF%83%CF%84%CE%B7_%CE%BB%CE%B1%CE%BA%CF%84%CF%8C%CE%B6%CE%B7

επισης...για τη διαγνωση της δυσανεξιας ...αυτο γινεται ειτε σε νοσοκομειο, σε κλινικες αλλα και στο γραφειο του γιατρου

υπαρχουν κ αυτα τα τεστ αλλα κ εγω δεν τα εμπιστευομαι αλλα οχι τοσο για τη συγκεκριμενη δυσανεξια αλλα του τυπου μην τρως αυτο κ δεν θα παχυνεις...

θα μπορουσες σε μια κλινικη να μαθεις ινφος συγκεκριμενα για το τι κανουν αλλα κ το κοστος αν υπαρχει...

xelashai
16-04-12, 12:10
οχι δαφνουλα μου δεν εφαγα...δεν ηθελα...οχι γιατι φοβαμαι μην ''χαλασω'' αλλα απλα δεν ηθελα ...δεν μου εκανε κεφι...

δαφνη δες λιγο εδω http://el.wikipedia.org/wiki/Δυσανεξία_στη_λακτόζη

επισης...για τη διαγνωση της δυσανεξιας ...αυτο γινεται ειτε σε νοσοκομειο, σε κλινικες αλλα και στο γραφειο του γιατρου

υπαρχουν κ αυτα τα τεστ αλλα κ εγω δεν τα εμπιστευομαι αλλα οχι τοσο για τη συγκεκριμενη δυσανεξια αλλα του τυπου μην τρως αυτο κ δεν θα παχυνεις...

θα μπορουσες σε μια κλινικη να μαθεις ινφος συγκεκριμενα για το τι κανουν αλλα κ το κοστος αν υπαρχει...

μμμ...ναι...τα εχω τα συμπτωματα....το εχω παρατηρησει εδω κ πολυ καιρο αλλα δεν τα εκοβα...
γιατι???...αντε ντε γιατι...???...χαζομαρα....
μολις εκοψα τα γαλακτοκομικα ηρεμησα...ουτε φουσκωμα ουτε τιποτα...
κ μερα με την ημερα επεφτε κ η κοιλιτσα....κ μονο σε 3 μερες....:unsure:
εδω μονο ενα γυμναστηριο ξερω που το κανει κ δεν υπαρχει περιπτωση να παω γιατι ξερω οτι κοροιδευουν...
οποτε θα κανω δοκιμη...θα κοψω το βραδινο γαλα την 1η εβδομαδα...βλεπω πως θα παω κ συνεχιζω κ με τα υπολοιπα πιο μετα ε?

Gianna
16-04-12, 12:56
Κοριτσάρες, Χριστός Ανέστη!! Χρόνια Πολλά!

Εγώ πάλι χωρις γαλακτοκομικά δεν ζω.... Μια εβδομάδα τα στερήθηκα λόγω νηστείας και το Σάββατο το βράδυ είχα λυσσάξει γι' αυτά.. έφαγα 1 κόττατζ και 1 γιαούρτι απανωτά! (μαζί με κάτι αυγουλάκια/λίγο ψωμί τυρί/ γαλοπούλα/ ξηροκάρπια/ αρκετό ταχίνι και 3!!!!! μπανάνες:spank:) Αυτή ήταν βασικά η παρασπονδία.
Την Κυριακή το πρωί έφαγα 2 ασπραδάκια, 2 φρούτα και το μεσημεροαπόγευμα ήρθαν οι γονείς μου σπίτι, οπότε μαγείρεψα εγω και δεν είχαμε...παρατράγουδα. Κάτι γλυκά που μου χαν πάρει τους είπα να τα αφήσουν σπίτι τους. Οπότε κοτοπουλάκι, κεχρί (αντί για ρύζι, έτσι για να τους κάνω εντύπωση...), σαλατούλα μπόλικη, ανθότυρο, 1 αυγουλάκι, ελίτσες, λίγο παξιμάδι. Απλά έφαγα αρκετή ποσότητα κεχρί και μπόλικο ελαιόλαδο που δεν έτρωγα την Μ. Εβδομάδα. Το βραδυ γιαουρτάκι/ξηροκάρπια/ταχινάκι all time classic. Εντάξει, εγώ δεν είχα τραπέζια και τέτοια, γι' αυτό γλίτωσα τις γουρουνιές. Βέβαια πέρασα αρκετή ώρα σε έναν φίλο μου που είχε παντού γύρω γλυκά και φαγητά, αλλά ήμουν ήδη καλύμμένη. ;)

gym
16-04-12, 15:26
μμμ...ναι...τα εχω τα συμπτωματα....το εχω παρατηρησει εδω κ πολυ καιρο αλλα δεν τα εκοβα...
γιατι???...αντε ντε γιατι...???...χαζομαρα....
μολις εκοψα τα γαλακτοκομικα ηρεμησα...ουτε φουσκωμα ουτε τιποτα...
κ μερα με την ημερα επεφτε κ η κοιλιτσα....κ μονο σε 3 μερες....:unsure:
εδω μονο ενα γυμναστηριο ξερω που το κανει κ δεν υπαρχει περιπτωση να παω γιατι ξερω οτι κοροιδευουν...
οποτε θα κανω δοκιμη...θα κοψω το βραδινο γαλα την 1η εβδομαδα...βλεπω πως θα παω κ συνεχιζω κ με τα υπολοιπα πιο μετα ε?

μην μειωσεις τα παντα αποτομα...για αρχη οπως λες το βραδινο γαλα και βλεποντας και κανοντας...

μακαρι παντως να μην ειναι αυτο γιατι και το γιαουρτι κ το κοτατζ ειναι πολυ ωφελιμα...

gym
16-04-12, 15:32
Κοριτσάρες, Χριστός Ανέστη!! Χρόνια Πολλά!

Εγώ πάλι χωρις γαλακτοκομικά δεν ζω.... Μια εβδομάδα τα στερήθηκα λόγω νηστείας και το Σάββατο το βράδυ είχα λυσσάξει γι' αυτά.. έφαγα 1 κόττατζ και 1 γιαούρτι απανωτά! (μαζί με κάτι αυγουλάκια/λίγο ψωμί τυρί/ γαλοπούλα/ ξηροκάρπια/ αρκετό ταχίνι και 3!!!!! μπανάνες:spank:) Αυτή ήταν βασικά η παρασπονδία.
Την Κυριακή το πρωί έφαγα 2 ασπραδάκια, 2 φρούτα και το μεσημεροαπόγευμα ήρθαν οι γονείς μου σπίτι, οπότε μαγείρεψα εγω και δεν είχαμε...παρατράγουδα. Κάτι γλυκά που μου χαν πάρει τους είπα να τα αφήσουν σπίτι τους. Οπότε κοτοπουλάκι, κεχρί (αντί για ρύζι, έτσι για να τους κάνω εντύπωση...), σαλατούλα μπόλικη, ανθότυρο, 1 αυγουλάκι, ελίτσες, λίγο παξιμάδι. Απλά έφαγα αρκετή ποσότητα κεχρί και μπόλικο ελαιόλαδο που δεν έτρωγα την Μ. Εβδομάδα. Το βραδυ γιαουρτάκι/ξηροκάρπια/ταχινάκι all time classic. Εντάξει, εγώ δεν είχα τραπέζια και τέτοια, γι' αυτό γλίτωσα τις γουρουνιές. Βέβαια πέρασα αρκετή ώρα σε έναν φίλο μου που είχε παντού γύρω γλυκά και φαγητά, αλλά ήμουν ήδη καλύμμένη. ;)

Αληθως Ανεστη γιαννα μου!

νταξει καλα το πηγες παντως σε συγκριση με ο,τι συνηθιζεται!
σημασια εχει που περασες καλα!;)

eli_din3
16-04-12, 16:02
Καλημερα κοριτσιααααααα!


Φαγαμε χθες?Το γλεντησαμε?Ε,απο σημερα παει...τελος...τα κεφαλια μεσα εεεε!

Δεν θελω να σας αγχωσω αλλα σε δυο μηνες ερχεται καλοκαιρι και οσες σκοπευετε να δειτε διαφορες ,πρεπει να το παρετε πιο σοβαρα και να συνεχισετε!

Καποιες φορες(οπως πχ σημερα εγω) μπορει να νιωθετε πεσμενες,κουρασμενες ,να βαριεστε ρε παιδι μου...αλλα οταν κατι πρεπει να γινει,.,,θα γινει!

Βαλτε τον εαυτο σας στον αυτοματο λοιπον και ξεκινηστε!

Μην χανετε προπονησεις...να ειστε οσο το δυνατον συνεπεις για πετυχετε μια οργανωμενη και ολοκληρωμενη προπονητικη εβδομαδα...

Αλλωστε οταν ξεκινατε την εβδομαδα σας σωστα...ετσι και θα συνεχιστει...!

Μην το χαλατε απο την πρωτη μερα...αντε φτανει το φαγητο...οσο και να φατε ,δεν θα χορτασετε ποτε!Ετσι ειναι οι ανθρωποι !


Παμε απο σημερα γερααααα και τα κεφαλια μεσαα!

43288:green:


υ.γ. και παλι καλημερα σας!χεχε

ακριβως....η καλη μερα απ τ πρωι φαινεται...το ιδιο και η βδομαδα...οταν αρχιζεις τη δευτερα με τσουρεκια κ μερεντες τι να περιμενεις :P γιαυτο ποτε τσιτ δευτερα χαχαχα :P νταξει γυμ δεν εχω πανικοβληθει...απλα θα δουλεψω σκληρα τωρα.....το μονο π νιώθω τωρα ειν τα πρησμενα απο το καθημερινο αεροβιο ποδια μ :P νεα βδομαδααα νεα περιοδος..αιντεεε φορτσατες για το καλοκαιρι μπας κ καταφέρουμε τιποτα :P:D μου χει λειψει κ τ γυμ τοσες μερες απο πεμπτη εχω ν παω..επιτελους ανοίγει αυριο κ γύρναω ..αιντε παμεεεεε

eri_87
16-04-12, 16:18
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑ!!!! ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ! KΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΜΕ ΥΓΕΙΑ...
Ελπίζω να περάσατε όλες όμορφα! Ό,τι έγινε, έγινε (για ορισμένες...) και πάμε παρακάτω!!!!!!!!!!!!!! :weights:

Ελένη είσαι πολύ σκληρή!!! http://freesmileyface.net/smiley/angels-and-demons/evil-saintl-0101.gif (http://freesmileyface.net) Πρωί πρωί έρχεσαι με το πόστ σου να μας ισοπεδώσεις τελείως μιλάμε... πλάκα κάνω ε... Αλλά καλά κάνεις, έχουμε κ κάποιον να μας επαναφέρει στη πραγματικότητα κ να μας κάνει να σκεφτούμε 2η φορά κάποια πράγματα!!! thank you! http://freesmileyface.net/smiley/love/love-146.gif (http://freesmileyface.net/free-love-smileys.html)



μια παρατηρηση....3 μερες που εκοψα τα γαλακτοκομικα λογω νηστειας ..αν κ με φουλ υδατανθρακα...ενιωθα τελεια..ξεπρηστηκα...επεσε η κοιλιτσα...
why?....τι γινεται?...μηπως να τα βγαλω τελειως??

Χμμμ... Μάλλον κάτι παίζει, αλλά καλύτερα κάνε δοκιμές όπως λες, όχι τεστ δυσανεξίας! ;)
Κι εγώ πρέπει να έχω θέμα με το γάλα, όχι στα υπόλοιπα. Με πειράζει ΠΟΛΥ το ζεστό γάλα (βρώμη βρασμένη σε γάλα να δεις τί γίνεται!!!), αλλά και το κρύο σε καθημερινή βάση είμαι σχεδόν σίγουρη ότι με πρήζει. Επίσης, ήπια για 3 μέρες συνεχόμενες από 1σκουπ μυοφιουζιον (σε νερό) και έπεσε τρελό πρήξιμο... :angry: Προσωπικά να σου πω την αλήθεια δεν το κόβω το γάλα γιατί με βολεύει κ μαρέσει, αλλά αναγκαστικά σε κανα μήνα θα το ελαττώσω. :(

gym
16-04-12, 16:27
Ελένη Χριστός Ανέστη και ότι επιθυμείς εσύ και όλα τα κορίτσια του φόρουμ!!

Δεν έχω διαβάσει ακόμα τα λινκσ ειναι το επόμενο που έχω να κάνω μετά από αυτό το ποστ! :)


Το πρόγραμμα που έχω για τα πόδια είναι


απαγωγοί-προσαγωγοί-σκουωτ-leg curl-leg extention και ακόμα 1 μηχάνημα που δε θυμάμαι όνομα όλα 3χ15


Η διατροφή που κάνω είναι
πρωινο
δημητριακάολικής αλέσεως με γάλα ελαφρύ
μιση΄φραντζόλα με τυρί αγγούρι και ντομάτα μιση φραντζολα οταν λες?:unsure:
μεσημερι
στηθος κοτόπουλο ή ψάρι ή άλλο είδοσ κρέας με ρύζι ή πατάτες ΠΟΣΟΤΗΤΕς...εσυ μπορει να τρως μια κοτα η μια μπουκια...εγω που να το ξερω μαναμ>?
2 φορές τη βδομάδα όσπρια τα οποια μαγειρευονται στεγνα η τιγκα στο λαδι?
απόγευμα
δημητριακάολικής αλέσεως με γάλα ελαφρύ
ή γιαουρτάκι
ή φρούτα ποσα?
το βράδυ ότι και το μεσημέρι
Δεν είναι και τόσο μετρημένη η διατροφή μου αλλά τουλάχιστον αρκετά βελτιωμένη. Αποφεύγω πλεον γλυκά και τηγανιτά.


αν θες να βελτιωθει περισοοτερο μεσα απο τις συμβουλες μας πρεπει να δωσεις περισσοτερες λεπτομερειες...
ετσι δεν βγαζω ακρη...
μαζι με τα λινκς που ηδη θα διαβαζεις(;)) διαβασε και αυτα εδω...
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?5923-%CE_%CE%B9%CE%B1%CF_%CF_%CE%BF%CF_%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF_%CF_%CE%B1%CF_%CE%B9%CE%BF%CF_%CF_-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BF%CF_%CE%B9-%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%BF...
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?722-%CE%A0%CE%BF%CF_%CE%B5%CF_-%CE%B8%CE%B5%CF_%CE%BC%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF_-%CF_%CF_%CE%B5%CE%B9%CE%B1%CE%B6%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CE%B9-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BF%CE%B3%CE%BA%CE%BF-%CE%B3%CF_%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CF_%CF_%CE%B7-%CF_%CF_%CE%BD%CF_%CE%B7%CF_%CE%B7%CF_%CE%B7&highlight=%CE%A0%CE%BF%CF_%CE%B5%CF_%20%CE%B8%CE%B5%CF_%CE%BC%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF_%20%CF_%CF_%CE%B5%CE%B9%CE%B1%CE%B6%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CE%B9


για συνεχεια σε αυτα που διαβαζεις...
η διατροφη ειναι ενα σημαντικο κομματι...

ριξε και μια ματια στα λογκς των κοριτσιων για να παρεις μια ιδεα απο το στυλ διατροφης...
http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?36-%CE%97%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%BF%CE%BB%CF%8C%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%80%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82



Θα ήθελα πολύ να ακούσω τι έχεις να μου προτείνεις περί στοχευμένης άσκησης και διατροφής.
Σ ευχαριστώ πολύ πολύ

Αληθως Ανεστη φραουλιτσα μου!

παμε στην προπονηση σου....

εχεις αυτα εδω
1.απαγωγοί-
2.προσαγωγοί-
3.σκουωτ-
4.leg curl-
5.leg extention
6.και ακόμα 1 μηχάνημα που δε θυμάμαι όνομα όλα 3χ15 αυτο δωσε βιντεο η περιγραφη...

να φανταστω τα δυο πρωτα τα κανεις στο μηχανημα ετσι?τα καθιστα...η κανεις κατι αλλο για αυτες τις μυικες?

η σειρα των ασκησεων θα επρεπε να ηταν διαφορετικη...
θα δεχομουν το 5-6-3-1-2 η ακομη το 3-5-4-1-2 αν θες να κρατησεις αυτες τις ασκησεις...

η μονη ασκηση βασικη που εχεις και για τον σκοπο της ανορθωσης που θες ειναι τα σκουωτ...
τα αλλα ειναι οκ αλλα βοηθητικα γενικα στα στην εκγυμναση των ποδιων...

βασικη προπονηση ποδιων γινεται με ασκησεις οπως σκουωτ/προβολες αλλα με διαφορες παραλλαγες...
αυτο που σου λεω ειναι απλα δυο ασκησεις οι οποιες μπορουν να δοθουν με ενα σωρο τροπους...

και τα λεγκ εξτενσιον και τα λεγκ κερλ ειναι βασικα αλλα σου ξεκιναω απο τα ουσιωδη...
προπονηση χωρις σκουωτ και προβολες εφοσον δεν υπαρχει καποιο θεμα μυοσκελετικο σοβαρο θεωρειται ελλιπης...

μετα ριξε λιγο τις επαναληψεις σου για αρχη σε 10-12 για να σηκωσεις περισσοτερα κιλα...

αλλα να ξερεις οτι βασικο ειναι να εισαι σωστη κ σε διατροφη σε γενικες γραμμες...δεν θα τρως γλυκα οπως ειπες οτι δεν τρως καθε μερα αλλα να εχεις μια ισορροπια σε ολα...


ο,τι θελεις ρωτα...απλα οσο πιο συγκεκριμενες ερωτησεις κανεις,τοσο πιο συγκεκριμενες απαντησεις θα παρεις...
;)

koukoutsaki
16-04-12, 17:14
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ
ΕΛΕΝΗ
ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ
υγεια και οτι μα οτι επιθυμειτε!!!!!

καλε μου λειψατεεεεεεεεεεεεε

οτι φαγαμe φαγαμε
εγω δεν εχω τυψεις δεν εκανα πολλες κουτουραδες χαχαχαχαχ
πηρα τον νησιωτικο καθαρο αερα μου
και απο αυριο τα κεφαλια μεσα και λιωσιμο στο gym
!:turtle::turtle::turtle:

Gianna
16-04-12, 18:56
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ
ΕΛΕΝΗ
ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ
υγεια και οτι μα οτι επιθυμειτε!!!!!

καλε μου λειψατεεεεεεεεεεεεε

οτι φαγαμe φαγαμε
εγω δεν εχω τυψεις δεν εκανα πολλες κουτουραδες χαχαχαχαχ
πηρα τον νησιωτικο καθαρο αερα μου
και απο αυριο τα κεφαλια μεσα και λιωσιμο στο gym
!:turtle::turtle::turtle:

Καλώς την!!!! Αχ, είδα νησάκι και ζήλεψα!!!

gym
16-04-12, 18:58
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ
ΕΛΕΝΗ
ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ
υγεια και οτι μα οτι επιθυμειτε!!!!!

καλε μου λειψατεεεεεεεεεεεεε

οτι φαγαμe φαγαμε
εγω δεν εχω τυψεις δεν εκανα πολλες κουτουραδες χαχαχαχαχ
πηρα τον νησιωτικο καθαρο αερα μου
και απο αυριο τα κεφαλια μεσα και λιωσιμο στο gym
!:turtle::turtle::turtle:

καλως το κουκουτσι μας!Αληθως Ανεστη!
βλεπω περασες τελεια κ αυτο μετραει!

αντε τωρα παλι σε προγραμμα!:green:

xelashai
16-04-12, 19:09
μπραβο βρε λενακι...πολυ χρησιμο το αρθρο γ την διατροφη στην εγκυμοσυνη...χρειαζοταν;)

gym
16-04-12, 19:11
μπραβο βρε λενακι...πολυ χρησιμο το αρθρο γ την διατροφη στην εγκυμοσυνη...χρειαζοταν;)

:green: i know!

μακαρι να βοηθησει οσες ενδιαφερονται αλλα και οσες θααα...ενδιαφερθουν αργοτερα!

πολυ βασικο ειναι να ακουμε κ τις αποψεις των ηδη μαμαδων καθως εγω οτι ξερω ειναι καθαρα απο διαβασμα και οχι πραξη(ευτυχως Παναγιτσα μου :green:!):P:P

xelashai
16-04-12, 19:16
:green: i know!

μακαρι να βοηθησει οσες ενδιαφερονται αλλα και οσες θααα...ενδιαφερθουν αργοτερα!

πολυ βασικο ειναι να ακουμε κ τις αποψεις των ηδη μαμαδων καθως εγω οτι ξερω ειναι καθαρα απο διαβασμα και οχι πραξη(ευτυχως Παναγιτσα μου :green:!):P:P

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:εχω λιωσει....σαν να σε βλεπω να το λες...:P
ισως θα μπορουσε να μπει κ ενα δειγμα διατροφης ...η ισως καποιες τροφες που θα πρεπει να αποφεύγονται... δεν ξερω..:unsure:

gym
16-04-12, 19:20
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:εχω λιωσει....σαν να σε βλεπω να το λες...:P
ισως θα μπορουσε να μπει κ ενα δειγμα διατροφης ...η ισως καποιες τροφες που θα πρεπει να αποφεύγονται... δεν ξερω..:unsure:

σαν πλανο εννοεις?

αυτο ομως εχει να κανει και με την καθε περιπτωση,,,μην ξεχνας οτι η καθε γυναικα εχει αλλες ελλειψεις απο αλλη γυναικα εγκυο...

αυτο πρεπει να το τσεκαρει η καθε μια με τον γιατρο της...

αν πουμε κατι θα ειναι πολυ γενικο γιατι με λεπτομερειες σε αυτα δεν μπορουμε να παιξουμε...

xelashai
16-04-12, 19:23
σαν πλανο εννοεις?

αυτο ομως εχει να κανει και με την καθε περιπτωση,,,μην ξεχνας οτι η καθε γυναικα εχει αλλες ελλειψεις απο αλλη γυναικα εγκυο...

αυτο πρεπει να το τσεκαρει η καθε μια με τον γιατρο της...

αν πουμε κατι θα ειναι πολυ γενικο γιατι με λεπτομερειες σε αυτα δεν μπορουμε να παιξουμε...

ναι γι αυτο λεω δεν ξερω....δεν εχω ιδεα τι γινεται σε αυτη την περιοδο...κ τι μπορει να χρειαζεται η καθε γυναικα...
απλα το σκεφτηκα....σαν παραδειγμα..ισως βοηθουσε..
αλλα οπως ειπες...καλυτερα με τον γιατρο της...;)

koukoutsaki
16-04-12, 20:52
Διαβασα οσα εχασα τις μερες που ελειπα απο κοντα σας....
Πολυ ωραια τα post των προηγουμενων ημερων του κου Ηλια Τριανταφυλλου... μαρεσει που τα γραφει απλα κ χιουμοριστικα!:green:
Καλο βραδυ everybody.....ηταν μεγαλο το ταξιδι και ειμαι πτωωωωμα....:welcome::welcome::welcome:

xelashai
16-04-12, 21:02
Διαβασα οσα εχασα τις μερες που ελειπα απο κοντα σας....
Πολυ ωραια τα post των προηγουμενων ημερων του κου Ηλια Τριανταφυλλου... μαρεσει που τα γραφει απλα κ χιουμοριστικα!:green:
Καλο βραδυ everybody.....ηταν μεγαλο το ταξιδι και ειμαι πτωωωωμα....:welcome::welcome::welcome:

φοβερος ο κ.Ηλίας...:)
καληνυχτα κοριτσακι μου...καλη ξεκουραση:welcome:

dorita
16-04-12, 22:33
αντε να γυρναμε στα παλια λιμερια.............

οπως λεει κ ελεν τα κεφαλια μεσα!!!! :turtle::turtle:

καλη επανοδο σε ολες!!!!:welcome::welcome:

amst
16-04-12, 23:21
Χρόνια πολλά σε όλες/όλους!!

Ελπίζω να περάσατε τέλεια..
Καλέ μη γράφετε τι φάγατε...

Εγώ πέρασα τέλεια με τους δικούς μου, δεν τους χόρτασα (χορταίνονται ποτέ??) και από αύριο αρχίζω και γυμναστικούλα.
Γενικά δεν ξέφυγα ιδιαίτερα, ελπίζω να έχει την ίδια άποψη και η ζυγαριά!!

Φιλιά πολλάααααααα

fa.me
17-04-12, 02:17
γεια σας λοιπον κοριτσια!!!!! θα σας πω για μενα!λοιπον, ξεκινησα μπαλλετο απο τα 3 μου, εκανα εως τα 13! εν συνεχεια σταματησα λογω σχολειου και διαβασματων!ομως ποτε δεν επαψα να χαζογυμναζομαι απο δω και απο κει!περισυ ομως, υστερα απο μια τραγικοτατη καταθλιψη εβαλα γυρω στα 40 κιλα, εκ των οποιων εχω χασει τα περισσοτερα!οι φωτος ειναι δικες μου και ειναι και λιγο προκλητικες, διοτι τισ ειχα βγαλει για τον δικο μου, χεχε!!!εδω και τρεις βδομαδες κοντα, κανω καθημερινα διαδρομο με διαφορες εναλλαγες στην ταχυτητα και στην κλιση και κοιλιακους!και μου μπηκε το μικροβιο του ΒΒ!και εδω ειναι που χρειαζομαι τη βοηθεια σας!!ευχαριστω πολυ πολυ!!

gym
17-04-12, 02:50
γεια σας λοιπον κοριτσια!!!!! θα σας πω για μενα!λοιπον, ξεκινησα μπαλλετο απο τα 3 μου, εκανα εως τα 13! εν συνεχεια σταματησα λογω σχολειου και διαβασματων!ομως ποτε δεν επαψα να χαζογυμναζομαι απο δω και απο κει!περισυ ομως, υστερα απο μια τραγικοτατη καταθλιψη εβαλα γυρω στα 40 κιλα, εκ των οποιων εχω χασει τα περισσοτερα!οι φωτος ειναι δικες μου και ειναι και λιγο προκλητικες, διοτι τισ ειχα βγαλει για τον δικο μου, χεχε!!!εδω και τρεις βδομαδες κοντα, κανω καθημερινα διαδρομο με διαφορες εναλλαγες στην ταχυτητα και στην κλιση και κοιλιακους!και μου μπηκε το μικροβιο του ΒΒ!και εδω ειναι που χρειαζομαι τη βοηθεια σας!!ευχαριστω πολυ πολυ!!

καλως ηρθες και απο εδω λοιπον φαμε!

οταν λες καταθλιψη μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενη?
μηπως ειχες απλα μαυριλες?
τα 40 κιλα σε τι διατσημα τα εβαλες κ σε τι διαστημα τα εχασες?
μηπως τα εβαλες απλα λογω ...λαιμαργιας? η περασες και απο αλλα σταδια οπως βουλιμια?

για τις φωτο σου θα σου προτεινα να τις αφαιρεσεις αυτες απο το προφιλ σου και να βαλεις κατι πιο μαζεμενο για να αποφυγουμε ανεπιθυμητα σχολια...
αν ειναι προσωπικες φωτο για σενα και τον φιλο σου,κρατα τες για εσας...;)
εδω μπορεις να βαλεις κατι πιο σεμνο και παλι να καταλαβαουμε τι σωμα εχεις...
οσο για το αβαταρ σου ισχυει το ιδιο...θα σε παρακαλεσω να το αλλαξεις μωρε κ να βαλεις μια αλλη πιο μαζεμενη ναι αγαπη μου?

ειναι ωραιο να ειμαστε σεξυ κ οποιος αντεξει αλλα εκει που πρεπει...;)

απο εδω θα παρεις οποιαδηποτε βοηθεια θελεις αρκει να ριξεις κ εσυ πολυ διαβασμα και να ενδιαφερθεις για τον εαυτο σου...

κανεις δεν θα σε βοηθησει περισσοτερο απο οσο μπορεις να βοηθησεις εσυ εσενα...

fa.me
17-04-12, 02:56
γεια σας λοιπον κοριτσια!!!!! θα σας πω για μενα!λοιπον, ξεκινησα μπαλλετο απο τα 3 μου, εκανα εως τα 13! εν συνεχεια σταματησα λογω σχολειου και διαβασματων!ομως ποτε δεν επαψα να χαζογυμναζομαι απο δω και απο κει!περισυ ομως, υστερα απο μια τραγικοτατη καταθλιψη εβαλα γυρω στα 40 κιλα, εκ των οποιων εχω χασει τα περισσοτερα!οι φωτος ειναι δικες μου και ειναι και λιγο προκλητικες, διοτι τισ ειχα βγαλει για τον δικο μου, χεχε!!!εδω και τρεις βδομαδες κοντα, κανω καθημερινα διαδρομο με διαφορες εναλλαγες στην ταχυτητα και στην κλιση και κοιλιακους!και μου μπηκε το μικροβιο του ΒΒ!και εδω ειναι που χρειαζομαι τη βοηθεια σας!!ευχαριστω πολυ πολυ!!


καλως ηρθες και απο εδω λοιπον φαμε!

οταν λες καταθλιψη μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενη?
μηπως ειχες απλα μαυριλες?
τα 40 κιλα σε τι διατσημα τα εβαλες κ σε τι διαστημα τα εχασες?
μηπως τα εβαλες απλα λογω ...λαιμαργιας? η περασες και απο αλλα σταδια οπως βουλιμια?

για τις φωτο σου θα σου προτεινα να τις αφαιρεσεις αυτες απο το προφιλ σου και να βαλεις κατι πιο μαζεμενο για να αποφυγουμε ανεπιθυμητα σχολια...
αν ειναι προσωπικες φωτο για σενα και τον φιλο σου,κρατα τες για εσας...;)
εδω μπορεις να βαλεις κατι πιο σεμνο και παλι να καταλαβαουμε τι σωμα εχεις...
οσο για το αβαταρ σου ισχυει το ιδιο...θα σε παρακαλεσω να το αλλαξεις μωρε κ να βαλεις μια αλλη πιο μαζεμενη ναι αγαπη μου?

ειναι ωραιο να ειμαστε σεξυ κ οποιος αντεξει αλλα εκει που πρεπει...;)

απο εδω θα παρεις οποιαδηποτε βοηθεια θελεις αρκει να ριξεις κ εσυ πολυ διαβασμα και να ενδιαφερθεις για τον εαυτο σου...

κανεις δεν θα σε βοηθησει περισσοτερο απο οσο μπορεις να βοηθησεις εσυ εσενα...


τα εβαλα σε διαστημα ενος χρονου και τα εχασα παλι σε εναν χρονο απο τη στιγμη που το πηρα αποφαση εννοω!οχι, δεν ητανε μονο βουλιμια, ητανε πως δεν ειχα πουθενα αλλη ευχαριστηση!μονο στο να τρωω!
δεν εχω δυστυχως αλλες φωτο, αλλα θα κοιταξω να βρω και παω να βαλω κατι πιο μαζεμενο χεχε

gym
17-04-12, 02:57
τα εβαλα σε διαστημα ενος χρονου και τα εχασα παλι σε εναν χρονο απο τη στιγμη που το πηρα αποφαση εννοω!οχι, δεν ητανε μονο βουλιμια, ητανε πως δεν ειχα πουθενα αλλη ευχαριστηση!μονο στο να τρωω!
δεν εχω δυστυχως αλλες φωτο, αλλα θα κοιταξω να βρω και παω να βαλω κατι πιο μαζεμενο χεχε

καταλαβα...

τελος παντων σημασια εχει οτι μπηκες σε μια σειρα να τα χασεις....

αντε να χασουμε κ οσα εμειναν ε ...κ να κανουμε κορμαρα!

αντε μανα μου να βρεις κατι πιο μαζεμενο κ ντυμενο!:green:

fa.me
17-04-12, 03:02
καταλαβα...

τελος παντων σημασια εχει οτι μπηκες σε μια σειρα να τα χασεις....

αντε να χασουμε κ οσα εμειναν ε ...κ να κανουμε κορμαρα!

αντε μανα μου να βρεις κατι πιο μαζεμενο κ ντυμενο!:green:

χαχα καλυτερα τωρα????
βρε gym μου πως ξεκιναμε?????!σπιτι εχω διαδρομο, ποδηλατο βαρακια χεριων και ποδιων!και πηρα και μια τραμπαλα για κοιλιακους!αυτα!πας καθε μερα και κανω γυρω στα 90 λεπτα διαδρομο και ταυτοχρονα ασκησεις για χερια!αλλα δεν ξερω τι αλλο μπορω να κανω!

gym
17-04-12, 03:04
χαχα καλυτερα τωρα????
βρε gym μου πως ξεκιναμε?????!σπιτι εχω διαδρομο, ποδηλατο βαρακια χεριων και ποδιων!και πηρα και μια τραμπαλα για κοιλιακους!αυτα!πας καθε μερα και κανω γυρω στα 90 λεπτα διαδρομο και ταυτοχρονα ασκησεις για χερια!αλλα δεν ξερω τι αλλο μπορω να κανω!

το αεροβιο με μια καλη συχνοτητα θα σε βοηθησει να χασεις λιπος αλλα τα βαρη ειναι βασικα σε μια προπονηση κ ειδικα για γυναικα


ποσο καιρο πας γυμναστηριο?προγραμμα δεν εχεις εκει?δεν σου δωσανε?

τι κανεις δηλαδη?πας κ παιζεις?

γραψε ΑΚΡΙΒΩς ΤΙ ΚΑΝΕΙς...οταν πας

fa.me
17-04-12, 03:14
το αεροβιο με μια καλη συχνοτητα θα σε βοηθησει να χασεις λιπος αλλα τα βαρη ειναι βασικα σε μια προπονηση κ ειδικα για γυναικα


ποσο καιρο πας γυμναστηριο?προγραμμα δεν εχεις εκει?δεν σου δωσανε?

τι κανεις δηλαδη?πας κ παιζεις?

γραψε ΑΚΡΙΒΩς ΤΙ ΚΑΝΕΙς...οταν πας

κοιτα δεν παω γυμναστηριο γιατι τα χω στο σπιτι!γιαυτο και δεν εχω προγραμμα!θα σου πω ακριβως τι κανω!ξεκιναω πρωι πριν καν πιω καφε και κανω 45 λεπτα διαδρομο με εναλλαγεσ στην ταχυτητα και την κλιση!παραλληλα κανς και καποιεσ ασκησεις στα χερια ενω ειμαι στο διαδρομο, αλλα δεν ξερω πως να τις εξηγησω!μετα ξαναπαω το απογευμα!αλλα 45 λεπτα διαδρομο και κανω και κοιλιακους με μια τραμπαλα που πηρα!αυτα τα εκανα χωρις συγκεκριμενη διατροφη, αλλα λεω απο αυριο να μπω και σε συγκεκριμενη διατροφη για να εχω αποτελεσμα

fa.me
17-04-12, 03:15
κοιτα δεν παω γυμναστηριο γιατι τα χω στο σπιτι!γιαυτο και δεν εχω προγραμμα!θα σου πω ακριβως τι κανω!ξεκιναω πρωι πριν καν πιω καφε και κανω 45 λεπτα διαδρομο με εναλλαγεσ στην ταχυτητα και την κλιση!παραλληλα κανς και καποιεσ ασκησεις στα χερια ενω ειμαι στο διαδρομο, αλλα δεν ξερω πως να τις εξηγησω!μετα ξαναπαω το απογευμα!αλλα 45 λεπτα διαδρομο και κανω και κοιλιακους με μια τραμπαλα που πηρα!αυτα τα εκανα χωρις συγκεκριμενη διατροφη, αλλα λεω απο αυριο να μπω και σε συγκεκριμενη διατροφη για να εχω αποτελεσμα

τρεις βδομαδεσ κοντα τα κανω αυτα 4 φορες τη βδομαδα!

voulaki
17-04-12, 09:57
καλημερα κοριτσακια μου:) , χρονια πολλα , χριστος ανεστη , με υγεια και δυναμη πανω απ ολα. επιστρεψαμε ολες απ' οτι βλεπω , αντε να μαζευομαστε παλι με το θεμα διατροφης , εφαγα δεν μπορω να πω , και εχω κατι μικροενοχλησουλες στο στομαχι, εδω φαινεται η διαφορα της καθαρης διατροφης απο την ψιλοσαβουριτσα, κατευθειαν αν βαλεις στον οργανισμο σου για 2-3 μερες τροφη που δεν την εχει συνηθισει , σου χτυπαει καμπανακι.. τελος παντων, θα επανελθουμε. ελενακι μου εκλεισα και ραντεβου γαι την αλλη δευτερα για πελματογραφημα. αντε να δουμε..φιλακια πολλα σε ολες;)

eli_din3
17-04-12, 11:48
βουλακι μου να το συνηθίσουμε τοτε το σωμα μας αν ειν κ σαυτα :P (εχουν μπει διαολια μεσα μου λεμεε :P)
fa.me καλωσορισες! 90 λεπτα διαδρομος τν μερα δεν ειναι υπερβολικα πολυ? εγω κανω μιση ωρα κ νομιζω πως κατι κανω :P στο αβαταρ δεν βλεπω καμια παχια κοπέλα αν κ δν φαινεσαι καλα....

επισης..οταν λες ασκησεις ενω εισ πανω στν διαδρομο? :S αν θες γινε πιο συγκεκριμένη.. τ βαρακια σ ποσα κιλα ειναι?

τελος..αν σκεφτω ΠΟΣΟ αεροβιο κανεις μια ερωτηση μ ρχεται στ μυαλο....ελπιζω να μη λιμοκτονεις ολη μερα εεε?

voulaki
17-04-12, 12:11
βουλακι μου να το συνηθίσουμε τοτε το σωμα μας αν ειν κ σαυτα :P (εχουν μπει διαολια μεσα μου λεμεε :P)
fa.me καλωσορισες! 90 λεπτα διαδρομος τν μερα δεν ειναι υπερβολικα πολυ? εγω κανω μιση ωρα κ νομιζω πως κατι κανω :P στο αβαταρ δεν βλεπω καμια παχια κοπέλα αν κ δν φαινεσαι καλα....

επισης..οταν λες ασκησεις ενω εισ πανω στν διαδρομο? :S αν θες γινε πιο συγκεκριμένη.. τ βαρακια σ ποσα κιλα ειναι?

τελος..αν σκεφτω ΠΟΣΟ αεροβιο κανεις μια ερωτηση μ ρχεται στ μυαλο....ελπιζω να μη λιμοκτονεις ολη μερα εεε?αγριεψες πολυ εσυ μου φαινεται:P, ετσι νιωθω κι εγω μωρε, πως θα μαζευτουμε ρε γ..το, θα μας σκοτωσει η ελενη.. α και καλως ηρθες fame :welcome:, καλη δυναμη σου ευχομαι ;)

gym
17-04-12, 14:19
κοιτα δεν παω γυμναστηριο γιατι τα χω στο σπιτι!γιαυτο και δεν εχω προγραμμα!θα σου πω ακριβως τι κανω!ξεκιναω πρωι πριν καν πιω καφε και κανω 45 λεπτα διαδρομο με εναλλαγεσ στην ταχυτητα και την κλιση!παραλληλα κανς και καποιεσ ασκησεις στα χερια ενω ειμαι στο διαδρομο, αλλα δεν ξερω πως να τις εξηγησω!μετα ξαναπαω το απογευμα!αλλα 45 λεπτα διαδρομο και κανω και κοιλιακους με μια τραμπαλα που πηρα!αυτα τα εκανα χωρις συγκεκριμενη διατροφη, αλλα λεω απο αυριο να μπω και σε συγκεκριμενη διατροφη για να εχω αποτελεσμα


τρεις βδομαδεσ κοντα τα κανω αυτα 4 φορες τη βδομαδα!

χωρις προγραμμα θα εισαι στον αερα και εφοσον δεν πας γυμναστηριο(κακως...αν μπορεις πηγαινε θα δεις πιο ολοκληρωμενα αποτελεσματα επανω σου κ στο σπιτι θα φτασεις μεχρι ενα σημειο...καλο μεν αλλα ως εκει)

ξεκινας διαβασμα εδω http://forum.bodybuilding.gr/search.php?searchid=562321
ειναι ολα τα τοπικς που εχουν να κανουν με ασκησεις στο σπιτι

το αεροβιο ξαναλεω θα σε βοηθησει να χασεις τα κιλα σου μαζι με διατροφη ΑΛΛΑ θες κ ενδυναμωση αλλιως θα γινεις μια αδυνατη απλα κ δεν θα σφιξεις

το οτι κανεις δυο φορες αεροβιο θα σε βοηθησει να τα χασεις πιο γρηγορα τα κιλα αλλα ειμαι κατα εφοσον εισαι αρχαρια
μια φορα τη μερα θα εισαι οκ...καντο το πρωι κ το απογευμα κανε ασκησεις με το βαρος του σωματος σου...

ξαναλεω να σκεφτεις την επιλογη γυμναστηριου=βασικο για την περιπτωση σου


επισης φανταζομαι απο διατροφη για να λες δεν εχεις προγραμμα...αρα θες διαβασμα εδω
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?5923-%CE_%CE%B9%CE%B1%CF_%CF_%CE%BF%CF_%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF_%CF_%CE%B1%CF_%CE%B9%CE%BF%CF_%CF_-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BF%CF_%CE%B9-%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%BF...

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?722-%CE%A0%CE%BF%CF_%CE%B5%CF_-%CE%B8%CE%B5%CF_%CE%BC%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF_-%CF_%CF_%CE%B5%CE%B9%CE%B1%CE%B6%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CE%B9-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BF%CE%B3%CE%BA%CE%BF-%CE%B3%CF_%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CF_%CF_%CE%B7-%CF_%CF_%CE%BD%CF_%CE%B7%CF_%CE%B7%CF_%CE%B7&highlight=%CE%A0%CE%BF%CF_%CE%B5%CF_%20%CE%B8%CE%B5%CF_%CE%BC%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF_%20%CF_%CF_%CE%B5%CE%B9%CE%B1%CE%B6%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CE%B9

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?1050-%CE_%CE%B9%CE%B1%CF_%CF_%CE%BF%CF_%CE%AE-%CE_%CF_%CE%AC%CE%BC%CE%BC%CF_%CF_%CE%B7%CF_

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?4298-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%B1-%CE%A5%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%85-BMR-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B9%CE%B4%CF%89%CE%BD

εχεις πολυ διαβασμα...εαν δεν μαθεις εσυ πρωτα βασικα πραγματα,δεν θα μπορεσεις να βοηθησεις τον εαυτο σου...

αεροβιο κανε 45 το πρωι εφοσον ηδη κανεις σε 60-70% της ΜΚΣ σου...διαβασε αυτο εδω κ θα καταλαβεις τι ειναι αυτα που λεω
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?9098-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CF%87%CF%89%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%82-%CE%91%CE%B5%CF%81%CF%8C%CE%B2%CE%B9%CE%B1%CF%82-%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B5%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%B9%CE%B1%CF%82-(%CE%97%CE%99I%CE%A4)

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?492-%CE%91%CE%B5%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%AC...-%CF%83%CE%B5-%CF%84%CE%B9-%CE%AD%CE%BD%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7

μολις τελειωσεις κανε τους κοιλιακους σου...διαβασε αυτο http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?4343-%CE%BF%CF%84%CE%B9-%CE%B5%CF%87%CE%B5%CE%B9-%CF%83%CF%87%CE%B5%CF%83%CE%B7-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CF%85%CF%82.

κ αν κοιταξεις μεσα στο τοπικ αυτο εχω δωσει πολλες επιλογες για κοιλιακους στο σπιτι..
καλο θα ηταν να κανεις τα GCD να αρχισεις λιγο να ''κουνιεσαι'' περα απο το τρεξιμο
τις ακσησεις με τα χερια πανω στο διαδρομο δεν τις σχολιαζω καν γιατι δεν ειναι ασκησεις αυτο που κανεις


λοιπον...εχεις διαβασμα ...στα λεω λιγο ωμα και χωρις σαλτσες για να σε τσιτωσω λιγο ναι?αλλα και γιατι ειναι πολλα για να βαλω σαλτσες...:green::green:

gym
17-04-12, 14:21
αγριεψες πολυ εσυ μου φαινεται:P, ετσι νιωθω κι εγω μωρε, πως θα μαζευτουμε ρε γ..το, θα μας σκοτωσει η ελενη.. α και καλως ηρθες fame :welcome:, καλη δυναμη σου ευχομαι ;)



οσο πιο γρηγορα μαζευτειτε,τοσο λιγοτερο θα τρεχετε μετα για την παραλια...

μην ξεχνατε τα ''κυματα'' και τις ''φουρτουνες''

ε νομιζω τωρα καποιες θα μαζευτουν...:green: