PDA

Επιστροφή στο Forum : Female Gym Tips



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

gym
17-04-12, 14:23
καλημερα κοριτσακια μου:) , χρονια πολλα , χριστος ανεστη , με υγεια και δυναμη πανω απ ολα. επιστρεψαμε ολες απ' οτι βλεπω , αντε να μαζευομαστε παλι με το θεμα διατροφης , εφαγα δεν μπορω να πω , και εχω κατι μικροενοχλησουλες στο στομαχι, εδω φαινεται η διαφορα της καθαρης διατροφης απο την ψιλοσαβουριτσα, κατευθειαν αν βαλεις στον οργανισμο σου για 2-3 μερες τροφη που δεν την εχει συνηθισει , σου χτυπαει καμπανακι.. τελος παντων, θα επανελθουμε. ελενακι μου εκλεισα και ραντεβου γαι την αλλη δευτερα για πελματογραφημα. αντε να δουμε..φιλακια πολλα σε ολες;)

Αληθως Ανεστη αγαπηηηη μου!

αντε αντε να μαζευτουμε αντεεεε!ειναι η διαφορετικη τροφη που μπαινει μεσα σου κ απλα δνε την εχεις συνηθισει οπως κ την περισσοτερη ποστητα με τη μια...λογικο ειναι


τελεια...δεν θα το μετανιωσεις το πελματογραφημα!;)

aggeliki
17-04-12, 16:28
χρονια πολλα!!! χριστος ανεστη!!! ευχομαι σε ολες μας υγεια πανω απο ολα και ευτυχια!!! περασα πολυ καλα αυτες τις μερες ..ξεκουραστηκα αρκετα αφου δεν πηγαινα γυμναστηριο και διατροφη δυο μερουλες τουδωσα και καταλαβε...ελενη μου αν με εβλεπες θα με μαστιγωνες.το ματι μου γυαλιζε σε κατι κρεπες με σοκολατααααα....και οχι τιποτα αλλο αλλα ηταν και απο τα χερια του αντρουλη μου..τωρα ομως παλι τα κεφαλια μεσα ακομα πιο μεσα..:P:P
μου λειψατε ολες!!!

koukoutsaki
17-04-12, 17:00
οσο πιο γρηγορα μαζευτειτε,τοσο λιγοτερο θα τρεχετε μετα για την παραλια...

μην ξεχνατε τα ''κυματα'' και τις ''φουρτουνες''

ε νομιζω τωρα καποιες θα μαζευτουν...:green:

τα κυματα Ελενη εννοεις τις λακουβες της κυτταριτιδας??:dooreek::dooreek::dooreek:

fa.me
17-04-12, 17:37
χωρις προγραμμα θα εισαι στον αερα και εφοσον δεν πας γυμναστηριο(κακως...αν μπορεις πηγαινε θα δεις πιο ολοκληρωμενα αποτελεσματα επανω σου κ στο σπιτι θα φτασεις μεχρι ενα σημειο...καλο μεν αλλα ως εκει)

ξεκινας διαβασμα εδω http://forum.bodybuilding.gr/search.php?searchid=562321
ειναι ολα τα τοπικς που εχουν να κανουν με ασκησεις στο σπιτι

το αεροβιο ξαναλεω θα σε βοηθησει να χασεις τα κιλα σου μαζι με διατροφη ΑΛΛΑ θες κ ενδυναμωση αλλιως θα γινεις μια αδυνατη απλα κ δεν θα σφιξεις

το οτι κανεις δυο φορες αεροβιο θα σε βοηθησει να τα χασεις πιο γρηγορα τα κιλα αλλα ειμαι κατα εφοσον εισαι αρχαρια
μια φορα τη μερα θα εισαι οκ...καντο το πρωι κ το απογευμα κανε ασκησεις με το βαρος του σωματος σου...

ξαναλεω να σκεφτεις την επιλογη γυμναστηριου=βασικο για την περιπτωση σου


επισης φανταζομαι απο διατροφη για να λες δεν εχεις προγραμμα...αρα θες διαβασμα εδω
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?5923-%CE_%CE%B9%CE%B1%CF_%CF_%CE%BF%CF_%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF_%CF_%CE%B1%CF_%CE%B9%CE%BF%CF_%CF_-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BF%CF_%CE%B9-%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%BF...

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?722-%CE%A0%CE%BF%CF_%CE%B5%CF_-%CE%B8%CE%B5%CF_%CE%BC%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF_-%CF_%CF_%CE%B5%CE%B9%CE%B1%CE%B6%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CE%B9-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BF%CE%B3%CE%BA%CE%BF-%CE%B3%CF_%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CF_%CF_%CE%B7-%CF_%CF_%CE%BD%CF_%CE%B7%CF_%CE%B7%CF_%CE%B7&highlight=%CE%A0%CE%BF%CF_%CE%B5%CF_%20%CE%B8%CE%B5%CF_%CE%BC%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF_%20%CF_%CF_%CE%B5%CE%B9%CE%B1%CE%B6%CE%BF%CE%BC%CE%B1%CE%B9

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?1050-%CE_%CE%B9%CE%B1%CF_%CF_%CE%BF%CF_%CE%AE-%CE_%CF_%CE%AC%CE%BC%CE%BC%CF_%CF_%CE%B7%CF_

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?4298-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%B1-%CE%A5%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%85-BMR-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B9%CE%B4%CF%89%CE%BD

εχεις πολυ διαβασμα...εαν δεν μαθεις εσυ πρωτα βασικα πραγματα,δεν θα μπορεσεις να βοηθησεις τον εαυτο σου...

αεροβιο κανε 45 το πρωι εφοσον ηδη κανεις σε 60-70% της ΜΚΣ σου...διαβασε αυτο εδω κ θα καταλαβεις τι ειναι αυτα που λεω
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?9098-%CE%94%CE%B9%CE%B1%CF%87%CF%89%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%82-%CE%91%CE%B5%CF%81%CF%8C%CE%B2%CE%B9%CE%B1%CF%82-%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B5%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%B9%CE%B1%CF%82-(%CE%97%CE%99I%CE%A4)

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?492-%CE%91%CE%B5%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%AC...-%CF%83%CE%B5-%CF%84%CE%B9-%CE%AD%CE%BD%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7

μολις τελειωσεις κανε τους κοιλιακους σου...διαβασε αυτο http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?4343-%CE%BF%CF%84%CE%B9-%CE%B5%CF%87%CE%B5%CE%B9-%CF%83%CF%87%CE%B5%CF%83%CE%B7-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CF%85%CF%82.

κ αν κοιταξεις μεσα στο τοπικ αυτο εχω δωσει πολλες επιλογες για κοιλιακους στο σπιτι..
καλο θα ηταν να κανεις τα GCD να αρχισεις λιγο να ''κουνιεσαι'' περα απο το τρεξιμο
τις ακσησεις με τα χερια πανω στο διαδρομο δεν τις σχολιαζω καν γιατι δεν ειναι ασκησεις αυτο που κανεις


λοιπον...εχεις διαβασμα ...στα λεω λιγο ωμα και χωρις σαλτσες για να σε τσιτωσω λιγο ναι?αλλα και γιατι ειναι πολλα για να βαλω σαλτσες...:green::green:


Κοριτσια καλως σας βρηκα!!Ελενη δεν εχω λογια να σε ευχαριστησω για τις πηγες!!ξεκιναω τωρα αμεσως το διαβασμα!!!!να στε καλα θα ενημερωνω!!

koukoutsaki
17-04-12, 17:42
Ελενακι.... τα ιπταμενα ροκανισματα ποια ειναι? αυτο που ξαπλωνεις και σηκωνεις ψηλα τα ποδια και τιναζεις κατακορυφα προς τον ουρανο σφιγγοντας τους κατω κοιλ.? δε ξερω αν το αποδιδω σωστα αν καταλαβες ποια εννοω την συμπεριελαβα σημερα αυτη.... καλη ειναι ?
θα ψαξω μηπως βρω βιντεακι ...:unsure::unsure::green:

gym
17-04-12, 17:46
Ελενακι.... τα ιπταμενα ροκανισματα ποια ειναι? αυτο που ξαπλωνεις και σηκωνεις ψηλα τα ποδια και τιναζεις κατακορυφα προς τον ουρανο σφιγγοντας τους κατω κοιλ.? δε ξερω αν το αποδιδω σωστα αν καταλαβες ποια εννοω την συμπεριελαβα σημερα αυτη.... καλη ειναι ?
θα ψαξω μηπως βρω βιντεακι ...:unsure::unsure::green:

βαλε βιντεο γιατι με αυτα που γραφεις σε φανταζομαι να πετας στον αερα κ να κανεις ροκανισμα

koukoutsaki
17-04-12, 18:05
βαλε βιντεο γιατι με αυτα που γραφεις σε φανταζομαι να πετας στον αερα κ να κανεις ροκανισμα

axaxxaxxxax

http://www.youtube.com/watch?v=QjQHY2zKWeg
δες στο 1.15
αυτο λεω

επισης, αυτο που ειμαστε στον αερα ορθιοι ακουμπαμε τους αγκωνες για στηριξη σε δυο μαξιλαρακια που εχει στο πλαι ,και σηκωνουμε ψηλα τα ποδια πως το λες? γιατι εγω αρσεις ποδιων το λεω:unsure::unsure:

gym
17-04-12, 18:09
axaxxaxxxax

http://www.youtube.com/watch?v=QjQHY2zKWeg
δες στο 1.15
αυτο λεω

επισης, αυτο που ειμαστε στον αερα ορθιοι ακουμπαμε τους αγκωνες για στηριξη σε δυο μαξιλαρακια που εχει στο πλαι ,και σηκωνουμε ψηλα τα ποδια πως το λες? γιατι εγω αρσεις ποδιων το λεω:unsure::unsure:

αυτο με τα μαξιλαρακια που λες ειναι στο μονοζυγο συνηθως και λεγεται διζυγο...αρσεις ποδιων ειναι ...το λεει κ η λεξη..;)

οσο για ατην ασκηση που μου δειχνεις...αργα και αναπνοη καλη...τα χερια σου καλυτερα βαλτα στο στηθος για να μην κλεβεις...ανεβα οσο μπορεις αλλα εμ τη δυναμη της κοιλιας
δυσκολο να το καταλαβεις εαν δεν δου δειξει καποιος...συνηθως ολοι σηκωνονται με τα ποδια κ νομιζουν οτι κανουν κοιλια...

anyway εφοσον την επελεξες ως μερος της προπονησης δωσε βαση στην τεχνικη που ειπα

koukoutsaki
17-04-12, 18:15
αυτο με τα μαξιλαρακια που λες ειναι στο μονοζυγο συνηθως και λεγεται διζυγο...αρσεις ποδιων ειναι ...το λεει κ η λεξη..;)

οσο για ατην ασκηση που μου δειχνεις...αργα και αναπνοη καλη...τα χερια σου καλυτερα βαλτα στο στηθος για να μην κλεβεις...ανεβα οσο μπορεις αλλα εμ τη δυναμη της κοιλιας
δυσκολο να το καταλαβεις εαν δεν δου δειξει καποιος...συνηθως ολοι σηκωνονται με τα ποδια κ νομιζουν οτι κανουν κοιλια...

anyway εφοσον την επελεξες ως μερος της προπονησης δωσε βαση στην τεχνικη που ειπα

πως ονομαζεται ομως σαν ασκηση αυτη στο βιντεο? :unsure:για να τη γραφω στο log μου
οκ .μου εδειξε κ η γυμναστρια εκει λιγο ,αλλα μου ειπε οτι μπορω αν θελω να εχω τα χερια κατω για αρχη.αλλα θα την κανω οπως μου ειπες στο στηθος

voulaki
17-04-12, 20:29
Γεια σας κοριτσακια μου και πάλι, Ελένη έκανα σήμερα χάκ σκουωτ, σαν το βίντεο που ανεβασες με την κοπέλα που τα κάνει ελεύθερα. Το θυμάσαι? την έκανα χωρίς βάρος μόνο με το βάρος της μπαρας, για να δώσω βάση στην τεχνική για πρώτη φορά. Ήταν πολύ εύκολη εκανα 4 σετ x 12 . Thn allh φορά θα βάλω λίγο βάρος για να με πιάσει λίγο. Ερώτηση , σηκωνομαι με φτερνες η με όλο το πέλμα? δεν μπορώ να καταλάβω από το βιντεο.

Stella
17-04-12, 22:41
Φιλενάδες μου όμορφες καλησπέρααααααα!!!:welcome:
Επιτέλους internet!!!
Moυ λείψατε πολύ!!!:love:
Χρόνια πολλά! Χριστός Ανέστη...υγεία να έχετε πάνω απ΄όλα!!:)

Miss Fit
18-04-12, 00:55
Καλώς επιστρέψατε όλα τα κορίτσια και καλώς ήρθες fa.me στην παρέα μας!!!

Πήρα σήμερα μια μπάρα τύπου gym stick (για τις μέρες που δεν παλέυονται), εχω και dvd που δείχνει ασκήσεις. Ελένη λέει τίποτα ή μπα;;;Θα σας πω εντυπωσεις απο αυριο. Καλή ξεκουραση σε όλες:welcome:

fa.me
18-04-12, 15:56
Ελένη μου, αυτη ειναι μια διατροφη που με βαση ολα αυτα που διαβασα εδω άρχισα και περιμενω τη γνωμη σου. Στοχος ειναι να χασω αλλα δεκα κιλα, ειμαι 1,75, 78 κιλα ακομα δυστυχως!!!

Πρωϊνο
Corn Flakes Ολικής ή Βρωμη με γαλα + 1 μπανανα ή φραουλες ή 1 πρασινο μηλο
Εναλλακτικα 1 πιτακι βρώμης (40-50γρ) με 4-5 ασπραδια + λιγο μελι και κανελλα

Μεσημεριανο
Φιλετο γαλοπουλας ή Φιλετο Κοτοπουλο ή Τονο ή Σολωμό ή Ψαρι ή Μοσχάρι
(120 -130γρ)
2 μετριες Πατατες ή μισή κουπα Ρυζι
Σαλατα (Μαρουλι ή λαχανο ή κολοκυθακια βραστα ή μπροκολο ή κουνουπίδι) + 2 κουταλιες ελαιολαδο


19:00
Γιαουρτι 0% + 1 πρασινο μηλο ή
2 φετες του τοστ σικαλεως με γαλοπουλα βραστη ή κοτόπουλο ( όχι αλλαντικά,από αυτά που εχουμε προετοιμασει για το μεσημερι) ή
1 ποτηρι γαλα + 3-4 ρυζογκοφρέτες + 7-8 αμυγδαλα (αναλατα)ή καρυδια

22:00-22:30
Φιλετο γαλοπουλας ή Φιλετο Κοτοπουλο ή Ψαρι
Σαλάτα λαχανο ή μαρουλι ή αγγουρι + 2 κουταλιες λάδι

gym
18-04-12, 15:58
Γεια σας κοριτσακια μου και πάλι, Ελένη έκανα σήμερα χάκ σκουωτ, σαν το βίντεο που ανεβασες με την κοπέλα που τα κάνει ελεύθερα. Το θυμάσαι? την έκανα χωρίς βάρος μόνο με το βάρος της μπαρας, για να δώσω βάση στην τεχνική για πρώτη φορά. Ήταν πολύ εύκολη εκανα 4 σετ x 12 . Thn allh φορά θα βάλω λίγο βάρος για να με πιάσει λίγο. Ερώτηση , σηκωνομαι με φτερνες η με όλο το πέλμα? δεν μπορώ να καταλάβω από το βιντεο.

εννοειται πατας ολο το πελμα και δινεις εμφαση πισω στην φτερνα...να δινεις ωθηση απο εκει καθως σηκωνεσαι κ οχι στις μυτες

gym
18-04-12, 15:59
πως ονομαζεται ομως σαν ασκηση αυτη στο βιντεο? :unsure:για να τη γραφω στο log μου
οκ .μου εδειξε κ η γυμναστρια εκει λιγο ,αλλα μου ειπε οτι μπορω αν θελω να εχω τα χερια κατω για αρχη.αλλα θα την κανω οπως μου ειπες στο στηθος

αρσεις ποδιων κατακορυφα πες το

gym
18-04-12, 16:00
Φιλενάδες μου όμορφες καλησπέρααααααα!!!:welcome:
Επιτέλους internet!!!
Moυ λείψατε πολύ!!!:love:
Χρόνια πολλά! Χριστός Ανέστη...υγεία να έχετε πάνω απ΄όλα!!:)

Αληθως ο Κυριος στελλιτσα μου!
ελπιζω νε γεμισες για τα καλα τις μπαταριες σου!:turtle::turtle:

gym
18-04-12, 16:03
Καλώς επιστρέψατε όλα τα κορίτσια και καλώς ήρθες fa.me στην παρέα μας!!!

Πήρα σήμερα μια μπάρα τύπου gym stick (για τις μέρες που δεν παλέυονται), εχω και dvd που δείχνει ασκήσεις. Ελένη λέει τίποτα ή μπα;;;Θα σας πω εντυπωσεις απο αυριο. Καλή ξεκουραση σε όλες:welcome:


gymstick εννοεις?

πολυ καλη επιλογη...αν το συνδυασεις με ''εξυπνες'' ασκησεις τυπου πιλατες κ οχι μονο τις κλασσικες θα εχεις πολυ χρησιμο εργαλειο στα χερια σου...

ποια αντισταση πηρες?
περα απο το dvd δουλεψε πολυ με την φαντασια σου...αυτοι εναν μπουσουλα δινουν...

gym
18-04-12, 16:09
Ελένη μου, αυτη ειναι μια διατροφη που με βαση ολα αυτα που διαβασα εδω άρχισα και περιμενω τη γνωμη σου. Στοχος ειναι να χασω αλλα δεκα κιλα, ειμαι 1,75, 78 κιλα ακομα δυστυχως!!!

Πρωϊνο
Corn Flakes Ολικής ή Βρωμη με γαλα + 1 μπανανα ή φραουλες ή 1 πρασινο μηλο
Εναλλακτικα 1 πιτακι βρώμης (40-50γρ) με 4-5 ασπραδια + λιγο μελι και κανελλα

η βρωμη στα δημητριακα ποση ειναι?τα φρουτα ποσα(φραουλες...)?
το 40-50 και 4-5 να γινουν πιο συγκεκριμενα...
το μελι επισης σαν ποσοτητα γραψτο...


Μεσημεριανο
Φιλετο γαλοπουλας ή Φιλετο Κοτοπουλο ή Τονο ή Σολωμό ή Ψαρι ή Μοσχάρι
(120 -130γρ)
2 μετριες Πατατες ή μισή κουπα Ρυζι
Σαλατα (Μαρουλι ή λαχανο ή κολοκυθακια βραστα ή μπροκολο ή κουνουπίδι) + 2 κουταλιες ελαιολαδο

και επισης γραψε τι ωρες τρως πρωινο κ μεσημεριανο για να δουμε τη συχνοτητα των γευματων σου...
19:00
Γιαουρτι 0% + 1 πρασινο μηλο ή το γιαουρτι καλυτερα 2&
2 φετες του τοστ σικαλεως με γαλοπουλα βραστη ή κοτόπουλο ( όχι αλλαντικά,από αυτά που εχουμε προετοιμασει για το μεσημερι ωραια πολυ καλη η επλιλογη σου να μην εχεις αλλαντικα αλλα κανονικο κρεας:toast:) ή
1 ποτηρι γαλα + 3-4 ρυζογκοφρέτες + 7-8 αμυγδαλα (αναλατα)ή καρυδια
ας μεινουμε στις ρυζογκοφρετες και αυτα τα ξηροκαρπια μπορεις να τα εχεις προ υπνου με κατι γαλακτοκομικο αλλα παντα μετρημενες ποσοτητες
22:00-22:30
Φιλετο γαλοπουλας ή Φιλετο Κοτοπουλο ή Ψαρι
Σαλάτα λαχανο ή μαρουλι ή αγγουρι + 2 κουταλιες λάδι

οκ καλουτσικο πλανο εβγαλες απλα γραψε και ποσες θερμιδες ειναι η συντηρησ σου και ποσες εχεις μειωσει για να πας σταδιακη απωλεια λιπους

ειναι ενας μπουσουλας βεβαια για να ξεκινησεις πιο οργανωμενα...

ποσες φορες ομως το σπας αυτο το πλανο με χαζουλικα φαγητα?την αληθεια εεε

fa.me
18-04-12, 16:14
οκ καλουτσικο πλανο εβγαλες απλα γραψε και ποσες θερμιδες ειναι η συντηρησ σου και ποσες εχεις μειωσει για να πας σταδιακη απωλεια λιπους

ειναι ενας μπουσουλας βεβαια για να ξεκινησεις πιο οργανωμενα...

ποσες φορες ομως το σπας αυτο το πλανο με χαζουλικα φαγητα?την αληθεια εεε

χεχε δεν το εχω σπασει ακομα διοτι σημερα το ξεκινησα!!!!!και συγκεκριμενα θα αφησω για αργοτερα τα πιτακια βρωμης και το μελι, γιαυτο δεν ξερω ποσοτητα!!Βρωμη λεω να βαζω 2 κουταλιες της σουπας, μαζι με ενα ποτηρι γαλα!επισης λεω να μην την σπασω καθολου αυτην τη διατροφη, παρα μονο οταν σταματησω να χανω και πρεπει να μειωσω θερμιδες!!

fa.me
18-04-12, 16:20
χεχε δεν το εχω σπασει ακομα διοτι σημερα το ξεκινησα!!!!!και συγκεκριμενα θα αφησω για αργοτερα τα πιτακια βρωμης και το μελι, γιαυτο δεν ξερω ποσοτητα!!Βρωμη λεω να βαζω 2 κουταλιες της σουπας, μαζι με ενα ποτηρι γαλα!επισης λεω να μην την σπασω καθολου αυτην τη διατροφη, παρα μονο οταν σταματησω να χανω και πρεπει να μειωσω θερμιδες!!

αααα επισης πρωινο 12 μεσημεριανο 15,30, 19,00 απογευματινο, και 22,00 τελευταιο γευμα

gym
18-04-12, 16:31
χεχε δεν το εχω σπασει ακομα διοτι σημερα το ξεκινησα!!!!!και συγκεκριμενα θα αφησω για αργοτερα τα πιτακια βρωμης και το μελι, γιαυτο δεν ξερω ποσοτητα!!Βρωμη λεω να βαζω 2 κουταλιες της σουπας, μαζι με ενα ποτηρι γαλα!επισης λεω να μην την σπασω καθολου αυτην τη διατροφη, παρα μονο οταν σταματησω να χανω και πρεπει να μειωσω θερμιδες!!


αααα επισης πρωινο 12 μεσημεριανο 15,30, 19,00 απογευματινο, και 22,00 τελευταιο γευμα

φαμε...(καλε πες ενα ονομα να σε φωναζω με αυτο το φα.με...:P:P)

οποια διατροφη κ αν βγαλεις πρεπει να μεινεις πιστη στο πλανο σου για να αρχιζεις ετσι να μαθαινεις και το σωμα σου...
αλλιως αν το σπας συνεχεια με διαφορα κ δεν τηρεις αυτα που μονη σου επελεξες να κανεις τοτε θα εχεις πισωγυρισματα,θα φτασεις πιθανον μεχρι ενα επειπεδο κ αυτο ειναι...
το θεμα δεν ειναι απλα να χασουμε ομως τα κιλα αλλα να μπουμε γενικοτερα σε ενα πλαισιο υγειινου life-style και να χτισουμε το κορμι μας...ετσι δεν ειναι?

εκτος κ αν απλα θες να δυνατισεις κ μετα να τα ξαναβαλεις με ατασθαλιες εφοσον δεν θα εξρεις κ τι δουλευει πανω σου...

γι αυτο και σου εδωσα τα λινκς να αρχιζεις να μαθαινεις καπως το πως λειτουργει το σωμα μας και να μαθεις να ξεψαχνιζεις το φορουμ που θα σε βοηθησει πολυ απο αποψη πηγης γνωσεων...

τωρα στο θεμα της διατροφης σου...
δεν βρισκω το λογο σε αυτην την φαση να βγαλεις το μελι...ισα ισα καλο θα σου κανει κ για τις λιγουριτσες σου
επισης...το 2κσουπας μου δειχνει οτι δεν εκατσες να μτερησεις ποσοτητες...

λοιπον κακο κοριτσι ...θα σε κανω ντα...:green:

αν δεν μαθεις να μετρας εσυ το φαγητο σου ,κανεις αλλος δεν θα το κανει για σενα...
2κσουπας ειναι πολυ λιγο ειδικα για τωρα που εισαι στην αρχη και θα χανεις πιο ευκολα...

μετα τι θα κανεις ?θα τρως μιση κσουπας?
εδω ειναι ενα προγραμμα που σου εδωσα οπου μπαινεις κ μετρας ακριβως το τι τρως...ειναι στα αγγλικα...το ξερω θα ειναι ζορι αν δεν το χεις με την γλωσσα αλλα δεν ειναι δυσκολο...
https://www.fitday.com/fitness/Login.html?_a_Date=1334707200.

πρεπει να ξερεις τις θερμιδες σου ειτε με τον τροπο που σου εδωσα πραπαονο ειτε με το εξης

μετρας για μια εβδομαδα ακριβως το τι τρως κ αν την επομενη εβδομαδα εχεις πεσει/ανεβει θα καταλαβεις εαν με αυτην την θερμιδικη προσληψη χανεις η βαζεις αντιστοιχα...
το θεωρω πιο καλο αλλα οκ ...ειναι πιο χρονοβορο...μια βδομαδουλα ειναι...καντο ετσι για να δεις...

κ μετα απο αυτες τις θερμιδες θα μειωσεις η ακομη κ θα μεινεις σταθερη γιατι προτιμοτερο ειναι να αυξησεις/εχεις το θερμιδικο ελλειμμα σου απο την προπονηση και μετα απο διατροφη...
αργοτερα παιζεις αναλογα με τους στοχους σου...


γκεγκε?αρα
εχουμε κ λεμε
καθεσαι κ βγαζεις θερμιδες...

απο εξοπλισμο σπιτι τι παιζει να εχεις?

fa.me
18-04-12, 16:38
φαμε...(καλε πες ενα ονομα να σε φωναζω με αυτο το φα.με...:P:P)

οποια διατροφη κ αν βγαλεις πρεπει να μεινεις πιστη στο πλανο σου για να αρχιζεις ετσι να μαθαινεις και το σωμα σου...
αλλιως αν το σπας συνεχεια με διαφορα κ δεν τηρεις αυτα που μονη σου επελεξες να κανεις τοτε θα εχεις πισωγυρισματα,θα φτασεις πιθανον μεχρι ενα επειπεδο κ αυτο ειναι...
το θεμα δεν ειναι απλα να χασουμε ομως τα κιλα αλλα να μπουμε γενικοτερα σε ενα πλαισιο υγειινου life-style και να χτισουμε το κορμι μας...ετσι δεν ειναι?

εκτος κ αν απλα θες να δυνατισεις κ μετα να τα ξαναβαλεις με ατασθαλιες εφοσον δεν θα εξρεις κ τι δουλευει πανω σου...

γι αυτο και σου εδωσα τα λινκς να αρχιζεις να μαθαινεις καπως το πως λειτουργει το σωμα μας και να μαθεις να ξεψαχνιζεις το φορουμ που θα σε βοηθησει πολυ απο αποψη πηγης γνωσεων...

τωρα στο θεμα της διατροφης σου...
δεν βρισκω το λογο σε αυτην την φαση να βγαλεις το μελι...ισα ισα καλο θα σου κανει κ για τις λιγουριτσες σου
επισης...το 2κσουπας μου δειχνει οτι δεν εκατσες να μτερησεις ποσοτητες...

λοιπον κακο κοριτσι ...θα σε κανω ντα...:green:

αν δεν μαθεις να μετρας εσυ το φαγητο σου ,κανεις αλλος δεν θα το κανει για σενα...
2κσουπας ειναι πολυ λιγο ειδικα για τωρα που εισαι στην αρχη και θα χανεις πιο ευκολα...

μετα τι θα κανεις ?θα τρως μιση κσουπας?
εδω ειναι ενα προγραμμα που σου εδωσα οπου μπαινεις κ μετρας ακριβως το τι τρως...ειναι στα αγγλικα...το ξερω θα ειναι ζορι αν δεν το χεις με την γλωσσα αλλα δεν ειναι δυσκολο...
https://www.fitday.com/fitness/Login.html?_a_Date=1334707200.

πρεπει να ξερεις τις θερμιδες σου ειτε με τον τροπο που σου εδωσα πραπαονο ειτε με το εξης

μετρας για μια εβδομαδα ακριβως το τι τρως κ αν την επομενη εβδομαδα εχεις πεσει/ανεβει θα καταλαβεις εαν με αυτην την θερμιδικη προσληψη χανεις η βαζεις αντιστοιχα...
το θεωρω πιο καλο αλλα οκ ...ειναι πιο χρονοβορο...μια βδομαδουλα ειναι...καντο ετσι για να δεις...

κ μετα απο αυτες τις θερμιδες θα μειωσεις η ακομη κ θα μεινεις σταθερη γιατι προτιμοτερο ειναι να αυξησεις/εχεις το θερμιδικο ελλειμμα σου απο την προπονηση και μετα απο διατροφη...
αργοτερα παιζεις αναλογα με τους στοχους σου...


γκεγκε?αρα
εχουμε κ λεμε
καθεσαι κ βγαζεις θερμιδες...

απο εξοπλισμο σπιτι τι παιζει να εχεις?

οι θερμιδες μου ειναι κοντα στις 2100-2200.τα λες εξαιρετικα, θελω να χτισω το σωμα μου και να καταλαβω πως λειτουργει διοτι ολα αυτα τα χρονια κανω διαιτες και μετα πλακωνομαι και τα ξαναπαιρνω!εχω φτασει και σε φασεις ανορεξιας που δεν ετρωγα τιποτα και σε φασεις που ετρωγα δυο κιλα παγωτο τη μερα!!!θα κατσω ενδελεχως να ψαξω ακριβως τισ θερμιδες μου με βαση το λινκ που μου εδωσες και σε ευχαριστω πολυ!!!Τωρα στο σπιτι εχω διαδρομο, ποδηλατο, βαρακια για ποδια που τα φοραω πανω στο διαδρομο και εχω και τραμπαλα για κοιλιακους!!

eli_din3
18-04-12, 16:39
στις καμψεις δικεφαλου και στο hammer...οι αγωνες ακουμπαν διπλα στην πλαινη κοιλιτσα ή ειναι στον αερα?

fa.me
18-04-12, 16:41
αααα μπορεις να με φωναζεις Φανή!!!χεχε

gym
18-04-12, 16:42
οι θερμιδες μου ειναι κοντα στις 2100-2200.τα λες εξαιρετικα, θελω να χτισω το σωμα μου και να καταλαβω πως λειτουργει διοτι ολα αυτα τα χρονια κανω διαιτες και μετα πλακωνομαι και τα ξαναπαιρνω!εχω φτασει και σε φασεις ανορεξιας που δεν ετρωγα τιποτα και σε φασεις που ετρωγα δυο κιλα παγωτο τη μερα!!!θα κατσω ενδελεχως να ψαξω ακριβως τισ θερμιδες μου με βαση το λινκ που μου εδωσες και σε ευχαριστω πολυ!!!Τωρα στο σπιτι εχω διαδρομο, ποδηλατο, βαρακια για ποδια που τα φοραω πανω στο διαδρομο και εχω και τραμπαλα για κοιλιακους!!

αυτο οχι...μην το κανεις...θα βγαλεις κανα θεματακι με γονατα μεση...βαλτα σε ασκησεις ποδιων οπως αρσεις απο πλαγια θεση κτλ

η τραμπαλα αν καταλαβα τι λες,περιττη...προπονηση κοιλιακων γινεται αριστα κ χωρις ''τραμπαλες''

gym
18-04-12, 16:43
στις καμψεις δικεφαλου και στο hammer...οι αγωνες ακουμπαν διπλα στην πλαινη κοιλιτσα ή ειναι στον αερα?

ειναι διπλα ακριβως στα πλευρα σου οι αγκωνες...δεν ακουμπανε απλα τα εχεις εκει ως σημειο αναφορας....διπλα στην κοιλια τελος παντων για να καταλαβεις...

fa.me
18-04-12, 16:44
αυτο οχι...μην το κανεις...θα βγαλεις κανα θεματακι με γονατα μεση...βαλτα σε ασκησεις ποδιων οπως αρσεις απο πλαγια θεση κτλ

η τραμπαλα αν καταλαβα τι λες,περιττη...προπονηση κοιλιακων γινεται αριστα κ χωρις ''τραμπαλες''

α ναι??γιατι δυο μερες που εκανα με τρελλαναν οι κοιλιακοι μου απο τον πονο!!λες να μην την χρησιμοποιω δηλαδη??

gym
18-04-12, 16:45
α ναι??γιατι δυο μερες που εκανα με τρελλαναν οι κοιλιακοι μου απο τον πονο!!λες να μην την χρησιμοποιω δηλαδη??

εχεις φωτο η βιντεο με αυτην την τραμπαλα που λες?
αν κ νομιζω καταλαβα τι λες...

fa.me
18-04-12, 16:46
εχεις φωτο η βιντεο με αυτην την τραμπαλα που λες?
αν κ νομιζω καταλαβα τι λες...


http://www.youtube.com/watch?v=G62O4Jgdgkc αυτη ακριβως εχω

eli_din3
18-04-12, 16:52
http://www.youtube.com/watch?v=G62O4Jgdgkc αυτη ακριβως εχω

εμενα σαυτην με ειχε βαλει ενας γυμναστης παλια να κανω επειδη με πονουσε ο αυχενας μου στους απλους

fa.me
18-04-12, 16:55
εμενα σαυτην με ειχε βαλει ενας γυμναστης παλια να κανω επειδη με πονουσε ο αυχενας μου στους απλους
μα και γω για κατι τετοιο την πηρα, για να μην ποναω στον αυχενα

gym
18-04-12, 16:56
http://www.youtube.com/watch?v=G62O4Jgdgkc αυτη ακριβως εχω

καλα καταλαβα

μαπα και θα σου πω γιατι...

πολλα ατομα που κανουν εκει απλα ανεβοκατεβαινουν κ δεν αναπνεουν καν σωστα με τη δυναμη της κοιλιας
πιο πολυ δηλαδη θα νιωσουν σε χερια ακομη και σε ποδια για να ακνουν την κινηση

ειμαι υπερ της προπονησης των κοιλιακων με το σωματικο βαρος αλλα και με αντισταση αλλα σε καμια περιπτωση με αυτο το μηχανημα...

εδω θα βρεις απειρες ασκησεις κοιλιακων..http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?943-%CE%9A%CE%BF%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%AF

.δοκιμασε να διες τη διαφορα και μας λες που δουλεψες καλυτερα
ισως επειδη ειναι αρχη κ αν δεν εχεις καποιον κοντα σου να σου εξηγησει πως να κανεις κοιλιακους,σε βοηθησει αυτη η τραμπαλα...

οπως και να χει αν θες να συνεχισεις με αυτην ,απλα δωσε εμφαση στο να ανεβαινεις αργα και να αναπνεεις καθως κανεις την κινηση...
ολη η κινηση να γινεται με τη δυναμη της κοιλιας να θυμασαι...και δεν εχει σημασια το ποσο ανεβαινεις αλλα να γινεται η κινηση εστω κ λιγο αλλα σωστα

gym
18-04-12, 16:56
εμενα σαυτην με ειχε βαλει ενας γυμναστης παλια να κανω επειδη με πονουσε ο αυχενας μου στους απλους

ο γυμναστης σου βαριοταν να σου εξηγησει τη σωστη θεση του αυχενα στους κοιλιακους και σε εβαλε στην ευκολη λυση της ''τραμπαλας''

fa.me
18-04-12, 17:00
καλα καταλαβα

μαπα και θα σου πω γιατι...

πολλα ατομα που κανουν εκει απλα ανεβοκατεβαινουν κ δεν αναπνεουν καν σωστα με τη δυναμη της κοιλιας
πιο πολυ δηλαδη θα νιωσουν σε χερια ακομη και σε ποδια για να ακνουν την κινηση

ειμαι υπερ της προπονησης των κοιλιακων με το σωματικο βαρος αλλα και με αντισταση αλλα σε καμια περιπτωση με αυτο το μηχανημα...

εδω θα βρεις απειρες ασκησεις κοιλιακων..http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?943-%CE%9A%CE%BF%CE%B9%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%AF

.δοκιμασε να διες τη διαφορα και μας λες που δουλεψες καλυτερα
ισως επειδη ειναι αρχη κ αν δεν εχεις καποιον κοντα σου να σου εξηγησει πως να κανεις κοιλιακους,σε βοηθησει αυτη η τραμπαλα...

οπως και να χει αν θες να συνεχισεις με αυτην ,απλα δωσε εμφαση στο να ανεβαινεις αργα και να αναπνεεις καθως κανεις την κινηση...
ολη η κινηση να γινεται με τη δυναμη της κοιλιας να θυμασαι...και δεν εχει σημασια το ποσο ανεβαινεις αλλα να γινεται η κινηση εστω κ λιγο αλλα σωστα

μαλιστα καταλαβα τι λες ελενακι μου!προσπαθω να νιωθω ενταση στην περιοχη των κοιλιακων και οχι απλα να ανεβοκατεβαινω.λεω να παω να παρω και εναν παγκο οπως μου ειπανε να κανω πιο συστηματικες ασκησεις

eli_din3
18-04-12, 17:48
εν οψει καλοκαιριου ειπα και γω να παρω την κλασσικη καθιερωμενη αντικυτταρυτιδικη κρεμουλα :P (με μονη διαφορα οτι φετος δεν περιμενω απο αυτην αλλα την θελω συμπληρωματικα)
εχετε να προτεινετε καμια καλη? (και φθηνη εεε)

gym
18-04-12, 17:50
μαλιστα καταλαβα τι λες ελενακι μου!προσπαθω να νιωθω ενταση στην περιοχη των κοιλιακων και οχι απλα να ανεβοκατεβαινω.λεω να παω να παρω και εναν παγκο οπως μου ειπανε να κανω πιο συστηματικες ασκησεις


παγκο εννοεις παγκο οπως στα γυμναστηρια?

ναι οκ...χωρις εξοπλισμο απο αλτηρες μπαρες....θα σου χρησιμευσει το ιδιο οπως κ ενας σκληρος καναπες...καρεκλα...

εγω θα σου ελεγα να παρεις καμια μπαρα και κιλα για αρχη με αλτηρες...

xelashai
18-04-12, 17:50
εν οψει καλοκαιριου ειπα και γω να παρω την κλασσικη καθιερωμενη αντικυτταρυτιδικη κρεμουλα :P (με μονη διαφορα οτι φετος δεν περιμενω απο αυτην αλλα την θελω συμπληρωματικα)
εχετε να προτεινετε καμια καλη? (και φθηνη εεε)

μωρε μηπως να μην παρεις καθολου??...δεν πιστευω στις κρεμες ουτε καν συμπληρωματικα...

gym
18-04-12, 17:51
εν οψει καλοκαιριου ειπα και γω να παρω την κλασσικη καθιερωμενη αντικυτταρυτιδικη κρεμουλα :P (με μονη διαφορα οτι φετος δεν περιμενω απο αυτην αλλα την θελω συμπληρωματικα)
εχετε να προτεινετε καμια καλη? (και φθηνη εεε)


καλα κρασα...απο θεμα υφης δερματος θα δεις διαφορα...απο θεμα κυταρριτιδας θα περιμενεις...θα περιμενεις...
μεχρι ασπρες τριχες θα βγαλεις με το περιμενε...:green:

εγω δεν εχω να προτεινω κατι παντως εδω...μια απλη ενυδατικη θα σου κανει την ιδια δουλεια...οπως και ενα καλο σαπουνι με φυκια κ κοκκους για το δερμα σου κ τιποτε αλλο..

eli_din3
18-04-12, 17:54
καλα κρασα...απο θεμα υφης δερματος θα δεις διαφορα...απο θεμα κυταρριτιδας θα περιμενεις...θα περιμενεις...
μεχρι ασπρες τριχες θα βγαλεις με το περιμενε...:green:

εγω δεν εχω να προτεινω κατι παντως εδω...μια απλη ενυδατικη θα σου κανει την ιδια δουλεια...οπως και ενα καλο σαπουνι με φυκια κ κοκκους για το δερμα σου κ τιποτε αλλο..

ωραια θενκ γιου :)
αντε και καλα μπανια :toast::toast::toast:
ηρθε κοριτσια ηρθε!!! :)

xelashai
18-04-12, 18:11
ηρθε κοριτσια ηρθε!!! :)
κατσε να δουμε ..θα ρθει???:green:
εδω ακομα βρεχει...

gym
18-04-12, 18:18
ωραια θενκ γιου :)
αντε και καλα μπανια :toast::toast::toast:
ηρθε κοριτσια ηρθε!!! :)

επειδη ηρθε λοιπον τα κεφαλια πιο μεσα για να μην κλαιγομαστε τελευταια στιγμη...:green:

gym
18-04-12, 18:29
GCD 28


‘’50 βηματα –προχωρητικες προβολες...(βρειτε χωρο...τι να κανουμε τωρα...)


10 καμψεις κλειστα για τρικεφαλο

10’’ jump lunges

10 burpees’’


Γραφετε χρονο...


:toast:

gym
18-04-12, 18:32
GTD 31


‘Όσο πιο γρηγορα επανελθετε απο το σπασιμο της ρουτινας με τις γιορτες,


τοσο λιγοτερο θα γκρινιαζετε αργοτερα για τα οχι και τοσο επιθυμητα αποτελεσματα προς το δρομο για την παραλια.


Γι΄αυτο..δουλευουμε...δεν καθομαστε και πεταμε χαρταετο!’’



:toast:

eli_din3
18-04-12, 19:42
επειδη ηρθε λοιπον τα κεφαλια πιο μεσα για να μην κλαιγομαστε τελευταια στιγμη...:green:

μεσα ειναιιιιι καλη γυμμμμ...ποσο πιο μεσαααα ... τουλαχιστον ασε την φαντασια να οργιαζει :P

δαφνουλα ηδη ηρθεεεεεε!!!!
καλα εγω απο το πασχα λεω ηρθε καλοκαιρι.. και μεσα ιουλη λεω..αχ να τι εμεινε.. ο ιουλης περασε... ενας μηνας.. ηδη περασε... τελεισε το καλοκαιρι... οπως και απο τον οκτοβρη λεω τελειωσε το ετος... :P

koukoutsaki
18-04-12, 19:45
Λενιω μου ....λεω να παω να κανω μινι καμπυλη σακχαρου....αυτη που διαρκει μια ωρα σου παιρνουν αιμα 2 φορες κ σου δινουν 50 γρ γλυκοζη οχι την αλλη που μπαστακωνεσαι 3 ωρες....με ανησυχουν καποια συμπτωματα...ο ενας παππους μ ηταν διαβητικος κι οταν γεννηθηκα ειχα πολυ βαρος για κοριτσι νεογεννητο....επισης διψαω ολη την ωρα και παω wc συνεχεια για πιπι...ποια η γνωμη σου?

eli_din3
18-04-12, 19:53
ελενιτσα στο πιτακι με τα δαμασκηνα μεσα που ειχες πει.. απλα τα πεταω ετσι?? :P
ολοκληρα, κομμενα, τι??
επισης.. αυτα θα χουν φουσκωσει κιολας αποβραδυς(δεν ξερω πως γραφεται αυτη η χωριατικη εκφραση :P χωριατα επεστρεψα xD) και θα ναι τεραστια ενω το μιγμα πανω στο αντικολλητικο ειναι πανλεπτο :S

gym
18-04-12, 21:17
ελενιτσα στο πιτακι με τα δαμασκηνα μεσα που ειχες πει.. απλα τα πεταω ετσι?? :P
ολοκληρα, κομμενα, τι??
επισης.. αυτα θα χουν φουσκωσει κιολας αποβραδυς(δεν ξερω πως γραφεται αυτη η χωριατικη εκφραση :P χωριατα επεστρεψα xD) και θα ναι τεραστια ενω το μιγμα πανω στο αντικολλητικο ειναι πανλεπτο :S

αμα θες ολοκληρα αμα θες κομμενα βρε ελινα μου...

κοψτα καλυτερα για να σου φανουν πιο πολλα...

σε αυτο το κομματι μου ρωτας κατι η απλα κανεις μια διαπιστωση περι πιτακιου?:green:

gym
18-04-12, 21:34
Λενιω μου ....λεω να παω να κανω μινι καμπυλη σακχαρου....αυτη που διαρκει μια ωρα σου παιρνουν αιμα 2 φορες κ σου δινουν 50 γρ γλυκοζη οχι την αλλη που μπαστακωνεσαι 3 ωρες....με ανησυχουν καποια συμπτωματα...ο ενας παππους μ ηταν διαβητικος κι οταν γεννηθηκα ειχα πολυ βαρος για κοριτσι νεογεννητο....επισης διψαω ολη την ωρα και παω wc συνεχεια για πιπι...ποια η γνωμη σου?

κουκουτσι μου...

καθοριστικο ρολο εχει η εξεταση που θα κανεις και μετα θα πρεπει να απευθυνθεις σττον γιατρο σου ,με τον οποιο θα συζητησετε και περαιτερω εφοσον αυτος ειναι ειδικος επι του θεματος...

πανω σε ιατρικο θεμα δεν μπορω να σου συμβουλευσω κατι ακομη και να πω την γνωμη μου απλα το θεωρω ανευθυνο απο την στιγμη που δεν ειμαι γιατρος...;)

koukoutsaki
18-04-12, 21:39
κουκουτσι μου...

καθοριστικο ρολο εχει η εξεταση που θα κανεις και μετα θα πρεπει να απευθυνθεις σττον γιατρο σου ,με τον οποιο θα συζητησετε και περαιτερω εφοσον αυτος ειναι ειδικος επι του θεματος...

πανω σε ιατρικο θεμα δεν μπορω να σου συμβουλευσω κατι ακομη και να πω την γνωμη μου απλα το θεωρω ανευθυνο απο την στιγμη που δεν ειμαι γιατρος...;)

ναι βρε αγαπη αλλα
μου κανουν εντυπωση τα συμπτωματα που σου εγραψα παραπανω ενω στις τελευταιες εξ.αιματος το ζαχαρο ηταν σε φυσιολογικα επιπεδα:unsure:
εκτος κι αν διψας περισσοτερο αν κανεις βαρη τι να πω ....
επισης
εχεις ακουσει που λενε αν γεννηθει κοριτσι ανω των 3,5 κιλων η μαμα μαλλον εκανε διαβητη κυησης και το παιδι πρεπει προληπτικα να ψαχτει? :unsure: (γεννηθηκα 4 κιλα)
τεσπα φτηνη και συντομη ειναι η εξεταση θα παω σε ενα ιατρικο κα μετα θα την παω στο γιατρο μου

gym
18-04-12, 21:46
ναι βρε αγαπη αλλα
μου κανουν εντυπωση τα συμπτωματα που σου εγραψα παραπανω ενω στις τελευταιες εξ.αιματος το ζαχαρο ηταν σε φυσιολογικα επιπεδα:unsure:
εκτος κι αν διψας περισσοτερο αν κανεις βαρη τι να πω ....
επισης
εχεις ακουσει που λενε αν γεννηθει κοριτσι ανω των 3,5 κιλων η μαμα μαλλον εκανε διαβητη κυησης και το παιδι πρεπει προληπτικα να ψαχτει? :unsure: (γεννηθηκα 4 κιλα)
τεσπα φτηνη και συντομη ειναι η εξεταση θα παω σε ενα ιατρικο κα μετα θα την παω στο γιατρο μου

αγαπη μου καλο θα ηταν να παρεις και μια γνωμη βασικα απο διαβητολογο...

eli_din3
19-04-12, 02:00
εχω μια απορια..τις οφ μερες που υποτιθεται ριχνουμε αν θελουμε υδατανθρακες.. ταυτοχρονα αυξανουμε λιπη για να παμε ισοθερμιδικα ή απλα μειωνοντας υδατανθρακες μειωνουμε θερμιδες?

Stella
19-04-12, 07:46
Λενιω μου ....λεω να παω να κανω μινι καμπυλη σακχαρου....αυτη που διαρκει μια ωρα σου παιρνουν αιμα 2 φορες κ σου δινουν 50 γρ γλυκοζη οχι την αλλη που μπαστακωνεσαι 3 ωρες....με ανησυχουν καποια συμπτωματα...ο ενας παππους μ ηταν διαβητικος κι οταν γεννηθηκα ειχα πολυ βαρος για κοριτσι νεογεννητο....επισης διψαω ολη την ωρα και παω wc συνεχεια για πιπι...ποια η γνωμη σου?

Koυκουτσάκι και μένα με την αδερφή μου μας είπε ο γιατρός μας να κάνουμε καμπύλη σακχάρου επειδή από τον πατέρα μας έχουμε οικογενειακό ιστορικό (η γιαγιά μου, ο πατερας μου και τα αδερφια του).
Αυτό που θα μας δείξει είναι αν έχουμε την προδιάθεση να εκδηλώσουμε και' μεις την πάθηση μελλοντικά.
Η αδερφή μου έκανε και της είπαν ότι είναι οκ. Εγώ το έχω αμελήσει, αλλά κάποια στιγμή θα κάνω.
Δε χάνεις τίποτα να έχεις μια εικόνα...;)

marvin
19-04-12, 08:43
εχω μια απορια..τις οφ μερες που υποτιθεται ριχνουμε αν θελουμε υδατανθρακες.. ταυτοχρονα αυξανουμε λιπη για να παμε ισοθερμιδικα ή απλα μειωνοντας υδατανθρακες μειωνουμε θερμιδες?

Μπορεις αν θελεις να αυξησεις, τα καλα λιπαρα ομως,ε;:green:Λιγο λαδι...ξηροκαρπια τετοια πραγματα!!!
Αυτο αν εισαι χαμηλα σε θερμιδες αν παλι εισαι κοντα σε ισοζυγειο δεν πειραζει και να μην το κανεις!!!:welcome:

amst
19-04-12, 10:47
Καλημέρα!!


Ποιο είναι το πρώτο πράγμα που κάνει κάποιος όταν επιστρέφει σπίτι του μετά από μια εβδομάδα? Μα κρεμιέται στο μονόζυγό του φυσικά!!!!! :green::green::green:



gym το τέλειο πρόγραμμα που μου είχες βγάλει το κάνω από 20/2.. Πιστεύεις θα έπρεπε να το αλλάξω? Πλέον μπορώ να αφιερώνω λίγο παραπάνω χρόνο στο γυμναστήριο, αντί για 1ώρα ας πούμε, μπορώ 1.5

Επίσης, έκανα διάδρομο μια μέρα 60' και το γόνατό μου κράσαρε.. τι να κάνω? φοβάμαι να ξανακάνω τόσο πολύ..στα πόσα λεπτά είμαι οκ?

koukoutsaki
19-04-12, 11:27
amst μου λογικο, μια ωρα ειναι παρα πολυ ! το καημενο το γονατακι .... εγω πχ κανω μιση ωρα κ σε τρελα κεφια 45 λεπτα

koukoutsaki
19-04-12, 11:30
Koυκουτσάκι και μένα με την αδερφή μου μας είπε ο γιατρός μας να κάνουμε καμπύλη σακχάρου επειδή από τον πατέρα μας έχουμε οικογενειακό ιστορικό (η γιαγιά μου, ο πατερας μου και τα αδερφια του).
Αυτό που θα μας δείξει είναι αν έχουμε την προδιάθεση να εκδηλώσουμε και' μεις την πάθηση μελλοντικά.
Η αδερφή μου έκανε και της είπαν ότι είναι οκ. Εγώ το έχω αμελήσει, αλλά κάποια στιγμή θα κάνω.
Δε χάνεις τίποτα να έχεις μια εικόνα...;)

στελακι θα το κανω γιατι το βαρος μου ως νεογνο με προβληματισε (ενω δεν ημουν παχυ παιδι) αυτη την πληροφορια την εμαθα απο το διαβητολογο φιλης μου πολυ φιρματο στην Αθηνα
ασε που τωρα παρουσιασε το προβλημα και η μαμα μετα την εμμηνοπαυση

lila_1
19-04-12, 11:59
εχεις ακουσει που λενε αν γεννηθει κοριτσι ανω των 3,5 κιλων η μαμα μαλλον εκανε διαβητη κυησης και το παιδι πρεπει προληπτικα να ψαχτει? :unsure: (γεννηθηκα 4 κιλα)
τεσπα φτηνη και συντομη ειναι η εξεταση θα παω σε ενα ιατρικο κα μετα θα την παω στο γιατρο μου

Γουάτ? Πρώτη φορά το ακούω
Εγώ γεννήθηκα 4.100......Αλλά νομίζω παίζει ρόλο το ύψος
Πόσα εκατοστά γεννήθηκες?

aggeliki
19-04-12, 12:10
καλημερα στα κοριτσια μας!!!!!:welcome:
που να δειτε εγω που γεννηθηκα 4.900 και χωρις καισαρικη..αχ η καημενη η μανουλα μου τι τραβηξε ....και απο οσο ξερω αν ηταν υπερβαρη θα ειχε προδιαθεση για ζαχαρο.εγω ομως δεν εχω κατι ουτε προδιαθεση ...οποτε μην ανησυχεις..κανε βεβαια μια εξεταση καλου κακου..:green:

Αρχηγε μου!!!!!! αν μπορεις να ριξεις μια ματια στο προγραμμα μου..το χω πανω απο 2 μηνες και λεω μηπως να καναμε καμια αλλαγη??????;)

koukoutsaki
19-04-12, 12:19
Κοριτσια μου δε θυμαμαι ,εν τω μεταξυ εχει χαθει και το βιβλιαριο υγειας παιδιου, παντως απο οτι ολοι λενε ημουνα ψηλο παιδακι
σημερα ειμαι 1,70 ε και πρωτο μποι δε με λες βεβαια
Ναι κι εγω σοκαριστηκα οταν το εμαθα . Η φιλη μου αυτη ειχε γεννηθει 3700 και πριν λιγους μηνες εμφανισε διαβητη τυπου 2. Την περασαν απο πολλες εξετασεις και ο διαβητολογος της ειπε οτι παιζει πολυ μεγαλο ρολο το βαρος του θηλυκου νεογνου!:unsure:

koukoutsaki
19-04-12, 12:20
καλημερα στα κοριτσια μας!!!!!:welcome:
που να δειτε εγω που γεννηθηκα 4.900 και χωρις καισαρικη..αχ η καημενη η μανουλα μου τι τραβηξε ....και απο οσο ξερω αν ηταν υπερβαρη θα ειχε προδιαθεση για ζαχαρο.εγω ομως δεν εχω κατι ουτε προδιαθεση ...οποτε μην ανησυχεις..κανε βεβαια μια εξεταση καλου κακου..:green:

Αρχηγε μου!!!!!! αν μπορεις να ριξεις μια ματια στο προγραμμα μου..το χω πανω απο 2 μηνες και λεω μηπως να καναμε καμια αλλαγη??????;)

Πωπω εσυ κι αν βγηκες!!! Η καημενη η μανουλα σου ! Εγω βγηκα με καισαρικη γιατι με τη σταση που ειχα παρει δε γινοταν:P

amst
19-04-12, 12:48
καλημερα στα κοριτσια μας!!!!!:welcome:
που να δειτε εγω που γεννηθηκα 4.900 και χωρις καισαρικη..αχ η καημενη η μανουλα μου τι τραβηξε ....και απο οσο ξερω αν ηταν υπερβαρη θα ειχε προδιαθεση για ζαχαρο.εγω ομως δεν εχω κατι ουτε προδιαθεση ...οποτε μην ανησυχεις..κανε βεβαια μια εξεταση καλου κακου..:green:

Αρχηγε μου!!!!!! αν μπορεις να ριξεις μια ματια στο προγραμμα μου..το χω πανω απο 2 μηνες και λεω μηπως να καναμε καμια αλλαγη??????;)


Μπα, μπα.. ζηλέψαμε??
Ζήτησα λίγο χρόνο απ'τη gym και τώρα θέλετε όλες καινούριο πρόγραμμα??
Εμένα θα κοιτάξει πρώτα, εμένα θα βοηθήσει.. οι άλλες πλάτη!!

Φτου και το πατάω και δεν το ξεκολλάω...

:green::green::green::green::green::green::green::green:



Τι ώρα θα πας σήμερα??

koukoutsaki
19-04-12, 12:50
Μπα, μπα.. ζηλέψαμε??
Ζήτησα λίγο χρόνο απ'τη gym και τώρα θέλετε όλες καινούριο πρόγραμμα??
Εμένα θα κοιτάξει πρώτα, εμένα θα βοηθήσει.. οι άλλες πλάτη!!

Φτου και το πατάω και δεν το ξεκολλάω...

:green::green::green::green::green::green::green::green:



Τι ώρα θα πας σήμερα??


χαχαχχαχχχ ελιωσααααααα
απο μενα παντως μη φοβασαι
για μηνες ακομα
χαχααχααχαχα

aggeliki
19-04-12, 12:56
Μπα, μπα.. ζηλέψαμε??
Ζήτησα λίγο χρόνο απ'τη gym και τώρα θέλετε όλες καινούριο πρόγραμμα??
Εμένα θα κοιτάξει πρώτα, εμένα θα βοηθήσει.. οι άλλες πλάτη!!

Φτου και το πατάω και δεν το ξεκολλάω...

:green::green::green::green::green::green::green::green:



Τι ώρα θα πας σήμερα??
χαχαχαχαχχα..δεν παιζεσαι ρε συ!!! οκ παω πασο μετα απο σας κυρια μου...
σημερα εχει gym κατα τις 7 ..θα μαι κει! θαρθεις????

koukoutsaki
19-04-12, 12:57
Αθηνα βλεπω...ποια περιοχη πατε κοριτσακια?

amst
19-04-12, 12:59
χαχαχαχαχχα..δεν παιζεσαι ρε συ!!! οκ παω πασο μετα απο σας κυρια μου...
σημερα εχει gym κατα τις 7 ..θα μαι κει! θαρθεις????

λοιπόν.. ναι, μπορώ να έρθω 7-7:30 (δουλεύω πιο πριν) αλλά δε γίνεται της κακομοίρας εκείνη την ώρα?
μήπως να πάω τώρα να κάνω το πρόγραμμά μου και να έρθω μετά για λίγο διάδρομο ας πούμε?
εσύ που πας τέτοια ώρα, αν είναι οκ από κόσμο, πες μου και έρχομαι

amst
19-04-12, 13:09
Αθηνα βλεπω...ποια περιοχη πατε κοριτσακια?

Δάφνη, Ν.Σμύρνη.. εκεί γύρω τριγύρω :green::green:

koukoutsaki
19-04-12, 13:12
αααα κι εγω κοντα στην παντειο ειμαι :green:

amst
19-04-12, 13:35
αααα κι εγω κοντα στην παντειο ειμαι :green:

σπουδάζεις ή μένεις??

θα περάσουμε καλά!! δίπλα είσαι!!

κουκουτσάκι πήρες λάστιχο? σε τι ένταση το πήρες? καλό? και πόσο??
το έβαλα κυρίως για να μη με πετάξει η ελένη στα οφφ :green::green::green:

eli_din3
19-04-12, 14:05
Ελα ελα τρελα κεφια λεμεεε 54 κιλαααααααα .... +2 σε μια βδομαδα ρεκορρρρρρρρ

το μονο καλο ειναι οτι εκανα ενα σετ στις πιεσεις ωμων με 6κιλα βαρακια και χαρηκα.... σαν κοτα φουσκωσα απο χαρα χαχα :P

γυμ μου χες πει να στα γραψω καθαρα.. παρτα :P χεχε


μερα στήθους τρικεφαλου

στηθος: καμψεις γυναικειες 3χ οσες βγουν
πιεσεις σε επικληνη με αλτηρες 3χ12
πεκ ντεκ 3χ12 και απλα ειχες πει ν βαλω κι αλλη αλλα δεν ξερω τι...ολα αυτα με πιανουν..κ τς δυο φορες π τ κανα ξυπνησα πιασμενη...απλα πιανομαι μονο στο μερος τ στηθους εξω εξω εκει π ενωνεται με τ μπρατσο κοντα

τρικ: καμψεις 3χ οσες βγουν
βυθισεις σε παγκο 3χ12
εκτάσεις καθιστη αλτηρες ενα ενα χερι 3χ12

μερα πλατης-δικεφαλου

πλατη: ελξεις 3χ12
κωπηλατικη σκυφτη ενα χερι με αλτηρα 3χ12
τροχαλια κωπηλατικη καθιστη τριγωνικη λαβη 3χ12
μηχανημα upper back 3x12
+πισω δελτοειδης π μ πες εκτάσεις σκυφτη 3χ12
καλη σειρα?
δικ: καμψεις ορθια εναλλαξ μ αλτηρες 3χ12
hammer ορθια εναλλαξ 3χ12
τροχαλια απ κατω 2*30 και μου χες πει εδω μπας κ βγαλω κατι?

τελευταια απορια γ ωμους εχω πιεσεις καθιστη αλτηρες 3χ12
εκτάσεις πλαι ορθια 3χ12
παλι τις εκτάσεις για πισω δελτοειδεις...3χ12
λιγα δεν ειναι? χρειαζεται να προσθεσω κατι?? αλλα τι..χμμ

aggeliki
19-04-12, 14:16
κοιτα εγω συνηθως αυτην την ωρα παω και μια χαρα ειναι ..πολυ σπανια να μην βρω διαδρομο η ελλειπτικο να κανω..κοσμο πολυ εχει συνηθως κατι δευτερες μετα απο γιορτες ..ε και απο τωρα πιστευω να εχει παραπανω κοσμο αφου πλησιαζει καλοκαιρακι...ελα μωρε στις 7 ..θα κανω ωμους σημερα και αν με παιρνει και η ωρα για κανα προγραμματακι θα μπω και κει ..θα δειξει..:P

eri_87
19-04-12, 14:41
Δάφνη, Ν.Σμύρνη.. εκεί γύρω τριγύρω :green::green:


αααα κι εγω κοντα στην παντειο ειμαι :green:

Έλα οι γειτόνισσες..!!!!!!! :welcome:

Amst αν πηγαίνεις στα SevenSpot Ν.Σμύρνης ξέρεις τον αδερφό μου, τη "νύφη" μου και τη θεία μου... :green:

eli_din3
19-04-12, 14:51
θεωρειται υπερβολη να πινουμε γαλα και στο βραδυνο και στο πρωινο?? 200γρ+200 γρ

amst
19-04-12, 14:52
Έλα οι γειτόνισσες..!!!!!!! :welcome:

Amst αν πηγαίνεις στα SevenSpot Ν.Σμύρνης ξέρεις τον αδερφό μου, τη "νύφη" μου και τη θεία μου... :green:

χμ.. είμαι καινούρια στην περιοχή και πήγα σ'ένα άλλο κοντά στο σπίτι μου.. θ'αλλάξω όμως όταν περάσει ο χρόνος, οπότε θα χτυπήσω για πληροφορίες!!

έλα, όλοι μια γειτονιά είμαστε.... ακούει ο Βύρωνας?? :green:

amst
19-04-12, 14:55
κοιτα εγω συνηθως αυτην την ωρα παω και μια χαρα ειναι ..πολυ σπανια να μην βρω διαδρομο η ελλειπτικο να κανω..κοσμο πολυ εχει συνηθως κατι δευτερες μετα απο γιορτες ..ε και απο τωρα πιστευω να εχει παραπανω κοσμο αφου πλησιαζει καλοκαιρακι...ελα μωρε στις 7 ..θα κανω ωμους σημερα και αν με παιρνει και η ωρα για κανα προγραμματακι θα μπω και κει ..θα δειξει..:P

οκ ντάρλινγκ..
λογικά θα έρθω.. μαύρα θα φοράω, ε!!
δουλεύω μέχρι 6:30 (αν όλα πάνε καλά και δε το σκοτώσω), οπότε 7+ θα είμαι!!

(ποιος ξέρει σε πόσους θα μιλήσω μέχρι να σε βρω :green::green: )

eli_din3
19-04-12, 14:57
οκ ντάρλινγκ..
λογικά θα έρθω.. μαύρα θα φοράω, ε!!
δουλεύω μέχρι 6:30 (αν όλα πάνε καλά και δε το σκοτώσω), οπότε 7+ θα είμαι!!

(ποιος ξέρει σε πόσους θα μιλήσω μέχρι να σε βρω :green::green: )

ουυυυ ραντεβου στα τυφλααα^^

alessa6561
19-04-12, 15:23
καλησπερα αγορια και κοριτσια! θα ηθελα να μου δωσετε τα φωτα σας! ακολουθω προγραμμα διατροφης και πριν 2 μερες ξεκινησα γυμναστηριο. το προγραμμα που μου δωσαν απο το γυμναστηριο ειναι γενικης ενδυναμωσης και περιλαμβανει ολο το σωμα σε καθημερινη βαση. θα ηθελα να μου δωσετε καποια tips για καψιμο λιπους καθως εχω ψωμακια στην περιοχη της περιφερειας. δεν θελω ογκο...η γραμμωση ειναι καλοδεχουμενη αλλα ο στοχος μου ειναι να εξαφανισω τα ψωμακια μου και δεν γνωριζω πως μπορω να επιδιωξω αποτελεσματα και συγκεκριμενα δεν ξερω ποσα σετ και επαναληψεις πρεπει να κανω! Οποιος μπορει να βοηθησει....σας ευχαριστω!

aggeliki
19-04-12, 15:41
ουυυυ ραντεβου στα τυφλααα^^
χαχαχα..βρε αμστ το ονομα σου δεν το ξερω ..η το εχεισ πει και δεν το συγκρατησα...:green:..θα με καταλαβεις πιστευω και γω μαυρο κολαν θα φοραω και αλογοουρα το μαλλι μαυρο ...χαχαχχα...εθαχει πλακα!!!

koukoutsaki
19-04-12, 16:22
σπουδάζεις ή μένεις??

θα περάσουμε καλά!! δίπλα είσαι!!

κουκουτσάκι πήρες λάστιχο? σε τι ένταση το πήρες? καλό? και πόσο??
το έβαλα κυρίως για να μη με πετάξει η ελένη στα οφφ :green::green::green:


ΤΙ γλυκουλα....:green:
μενω βρε...πανε χροοοονια απο τοτε που σπουδαζα πηρα πτυχιο στα 21 χεχε
το γυμναστηριο μου ειναι καλλιθεα
αν αλλαξω αργοτερα δε ξερω θα φανει..
το λαστιχο σουπερ εκανα 3 φορες το δεκαημερο που ελειπα εκανε καλη δουλεια
θα το παρω κ στις διακοπες το καλοκαιρι που θα ξαναπαμε!
15 ευρω
πηρα μετριας αντιστασης εχει πιο μαλακο, μετριο κ πολυ σκληρο :green:

koukoutsaki
19-04-12, 16:38
Ελενακι κ κοριτσακια
θελω να κανω μια ισως χαζοξανθια ερωτηση αλλα θα την κανω
με τη διατροφη που κανουμε κινδυνεουμε μακροπροθεσμα απο ουρικο οξυ κ χοληστερινη ? επειδη παιζουμε με πολλη πρωτεινη ζωικη γιαυτο
πχ εγω δε μπορω να φαω οσπριο

koukoutsaki
19-04-12, 16:44
καλησπερα αγορια και κοριτσια! θα ηθελα να μου δωσετε τα φωτα σας! ακολουθω προγραμμα διατροφης και πριν 2 μερες ξεκινησα γυμναστηριο. το προγραμμα που μου δωσαν απο το γυμναστηριο ειναι γενικης ενδυναμωσης και περιλαμβανει ολο το σωμα σε καθημερινη βαση. θα ηθελα να μου δωσετε καποια tips για καψιμο λιπους καθως εχω ψωμακια στην περιοχη της περιφερειας. δεν θελω ογκο...η γραμμωση ειναι καλοδεχουμενη αλλα ο στοχος μου ειναι να εξαφανισω τα ψωμακια μου και δεν γνωριζω πως μπορω να επιδιωξω αποτελεσματα και συγκεκριμενα δεν ξερω ποσα σετ και επαναληψεις πρεπει να κανω! Οποιος μπορει να βοηθησει....σας ευχαριστω!

Καλησπερα καλη αρχη και καλη συνεχεια σε αυτο που στοχευεις:welcome:
πες μας μερικα πραγματακια για σενα
ποσο καιρο κανεις διατροφη τι περιπου τρως το υψος το βαρος σου
για να σ πουμε ιδεες:green:
παντως για καψιμο λιπους σιγουρα θες αεροβιο τακτικα
και βεβαια η gym μας θα σε καθοδηγησει λεπτομερως

koukoutsaki
19-04-12, 16:49
θεωρειται υπερβολη να πινουμε γαλα και στο βραδυνο και στο πρωινο?? 200γρ+200 γρ

αμα δεν τρως γιαουρτι το βραδυ προσωπικα δεν το θεωρω καθολου υπερβολη:unsure:

gym
19-04-12, 17:13
Καλημέρα!!


Ποιο είναι το πρώτο πράγμα που κάνει κάποιος όταν επιστρέφει σπίτι του μετά από μια εβδομάδα? Μα κρεμιέται στο μονόζυγό του φυσικά!!!!! :green::green::green:



gym το τέλειο πρόγραμμα που μου είχες βγάλει το κάνω από 20/2.. Πιστεύεις θα έπρεπε να το αλλάξω? Πλέον μπορώ να αφιερώνω λίγο παραπάνω χρόνο στο γυμναστήριο, αντί για 1ώρα ας πούμε, μπορώ 1.5

Επίσης, έκανα διάδρομο μια μέρα 60' και το γόνατό μου κράσαρε.. τι να κάνω? φοβάμαι να ξανακάνω τόσο πολύ..στα πόσα λεπτά είμαι οκ?

ποιος ο λογος να κανεις περισσοτερα βαρη?
αν θες να αυξησεις κατι,βαλε παραπανω αεροβιο...το να κανεις προπονηση με βαρη ηδη μια ωρα ειναι οκ οριακα κ αν ξεφυγεις στο επιπεδο σου θα ειναι για λαθος λογους...

τρεξιμο εκανες?λογικο ειναι αν εχεις και καποια ευαισθησια στα γονατα να σου πονεσουν λιγακι...
να μην κανεις τοτε τοσο ρε αμστ...μειωσε το οταν βλεπεις οταν πονας...το σωμα σου να το ακους...μην το ΄΄γραφεις΄΄...

εαν βλεπεις οτι πονας συνεχισε με γρηγορο περπατημα..

οσο για το προγραμμα σου...πως νιωθεις με αυτο που κανεις τωρα?βλεπεις στασιμοτητα καπου?
γενικα ειναι καλο να αλλαζεις ενα προγραμμα ανα διαστηματα...

εαν το βαρεθηκες επειδη ηδη κανεις ενα διμηνο το αλλαζουμε λιγακι...

εχω να σου προτεινω απο εδω μεσα πολυ καλα προγραμματα ...
οτι και να κανεις ,μην ξεχνας οτι βασικο ρολο παιζει η συνεπεια σου στη διαρκεια του χρονου...ειδικα στο επιπεδο σου οτι κ αν κανεις,διαφορα θα δεις,..
το θεμα ειναι να μπουμε σε μια σειρα κ στη διατροφη κ να ειμαστε συνεπεις κ στην προπονηση κ ολα οκ...;)

gym
19-04-12, 17:18
καλημερα στα κοριτσια μας!!!!!:welcome:
που να δειτε εγω που γεννηθηκα 4.900 και χωρις καισαρικη..αχ η καημενη η μανουλα μου τι τραβηξε ....και απο οσο ξερω αν ηταν υπερβαρη θα ειχε προδιαθεση για ζαχαρο.εγω ομως δεν εχω κατι ουτε προδιαθεση ...οποτε μην ανησυχεις..κανε βεβαια μια εξεταση καλου κακου..:green:

Αρχηγε μου!!!!!! αν μπορεις να ριξεις μια ματια στο προγραμμα μου..το χω πανω απο 2 μηνες και λεω μηπως να καναμε καμια αλλαγη??????;)

θα το δουμε αγγελικουλα...

θες να το αλλαξεις?
δεν σε πιανει αλλο?

gym
19-04-12, 17:23
Ελα ελα τρελα κεφια λεμεεε 54 κιλαααααααα .... +2 σε μια βδομαδα ρεκορρρρρρρρ

το μονο καλο ειναι οτι εκανα ενα σετ στις πιεσεις ωμων με 6κιλα βαρακια και χαρηκα.... σαν κοτα φουσκωσα απο χαρα χαχα :P

γυμ μου χες πει να στα γραψω καθαρα.. παρτα :P χεχε


μερα στήθους τρικεφαλου

στηθος: καμψεις γυναικειες 3χ οσες βγουν
πιεσεις σε επικληνη με αλτηρες 3χ12
πεκ ντεκ 3χ12 και απλα ειχες πει ν βαλω κι αλλη αλλα δεν ξερω τι...ολα αυτα με πιανουν..κ τς δυο φορες π τ κανα ξυπνησα πιασμενη...απλα πιανομαι μονο στο μερος τ στηθους εξω εξω εκει π ενωνεται με τ μπρατσο κοντα

τρικ: καμψεις 3χ οσες βγουν
βυθισεις σε παγκο 3χ12
εκτάσεις καθιστη αλτηρες ενα ενα χερι 3χ12

μερα πλατης-δικεφαλου

πλατη: 1.ελξεις 3χ12
3.κωπηλατικη σκυφτη ενα χερι με αλτηρα 3χ12
4.τροχαλια κωπηλατικη καθιστη τριγωνικη λαβη 3χ12
2.μηχανημα upper back 3x12
+5.πισω δελτοειδης π μ πες εκτάσεις σκυφτη 3χ12
καλη σειρα?
δικ: καμψεις ορθια εναλλαξ μ αλτηρες 3χ12
hammer ορθια εναλλαξ 3χ12
τροχαλια απ κατω 2*30 και μου χες πει εδω μπας κ βγαλω κατι? θες να βγαλεις ελινα η οχι?το προγραμμα σου με ποια λογικη το εφτιαξες ?αν θες να βγαλεις κατι βγαλε την τελευταια...ηδη εχεις δουλεψει δικεφαλο κ με πλατη...κ αν κανεις καλη προπονηση στις δυο ασκησεις σου θα εισαι οκ...ουτως η αλλως εσυ δεν ελεγες οτι πρηζονται ευκολα?;)

τελευταια απορια γ ωμους εχω πιεσεις καθιστη αλτηρες 3χ12
εκτάσεις πλαι ορθια 3χ12
παλι τις εκτάσεις για πισω δελτοειδεις...3χ12
λιγα δεν ειναι? χρειαζεται να προσθεσω κατι?? αλλα τι..χμμ

βαλε ορθια κωπηλατικη με στραβομπαρα για τραπεζιους...


εγω γιατι θυμαμαι οτι ξαναπαντησει σε αυτο το ποστ ελινα μου?>;)

gym
19-04-12, 17:25
θεωρειται υπερβολη να πινουμε γαλα και στο βραδυνο και στο πρωινο?? 200γρ+200 γρ

υπερβολη για ποιο λογο?

δεν εχουμε πει χιλιες φορες κ εσυ η ιδια οτι αν ειναι στα μακρος σου εισαι οκ?
επεισης δεν εχουμε πει οτι το βραδυ προ υπνου θελουμε κατι γαλακτοκομικο?;)

gym
19-04-12, 17:26
Κοριτσια μου ξερω οτι παρασυρεστε η μια απο την αλλη αλλα τα ραντεβου για το ποτε και που θα συναντηθειτε μπορειτε ευκο,λα να τα κανονιζετε μεσω πμ και οχι μεσα στο τοπικ...


μπαινω να απαντησω βρε σουσουραδες και εχω μαθει που μενει η καθε μια σας!:green:

gym
19-04-12, 17:30
καλησπερα αγορια και κοριτσια! θα ηθελα να μου δωσετε τα φωτα σας! ακολουθω προγραμμα διατροφης και πριν 2 μερες ξεκινησα γυμναστηριο. το προγραμμα που μου δωσαν απο το γυμναστηριο ειναι γενικης ενδυναμωσης και περιλαμβανει ολο το σωμα σε καθημερινη βαση. θα ηθελα να μου δωσετε καποια tips για καψιμο λιπους καθως εχω ψωμακια στην περιοχη της περιφερειας. δεν θελω ογκο...η γραμμωση ειναι καλοδεχουμενη αλλα ο στοχος μου ειναι να εξαφανισω τα ψωμακια μου και δεν γνωριζω πως μπορω να επιδιωξω αποτελεσματα και συγκεκριμενα δεν ξερω ποσα σετ και επαναληψεις πρεπει να κανω! Οποιος μπορει να βοηθησει....σας ευχαριστω!

καλησπερα αλλα εδω ειμαστε μονο κοριτσια!

εσυ τι εισαι καλε?:green::green:

θες να μας γραψεις τα στατς σου?>ηλικια-υψος-βαρος κ αν ξερεις λιπος (αλλα πες κ τι ειδους λιπομετρηση εκανες αν εχεις κανει δηλαδη)
και μετα θα σου πουμε πως κ τι να κανεις και αν σου εξηγησουμε πεντε πραγματα...

gym
19-04-12, 17:32
Καλησπερα καλη αρχη και καλη συνεχεια σε αυτο που στοχευεις:welcome:
πες μας μερικα πραγματακια για σενα
ποσο καιρο κανεις διατροφη τι περιπου τρως το υψος το βαρος σου
για να σ πουμε ιδεες:green:
παντως για καψιμο λιπους σιγουρα θες αεροβιο τακτικα
και βεβαια η gym μας θα σε καθοδηγησει λεπτομερως

μπραβο κουκουτσι μου!
ωραια τα λες...
το αεροβιο οκ ειναι ενα κομματι αλλα οχι απολυτο...αναλογα το ατομο κιολας...

υ.γ. ετσι βρε να απαντατε αντε...εχετε μαθει τοσο καιρο εδω μεσα...μην φοβαστε να απαντησετε και λαθη να κανουμε εδω ειμαστε να τα διορθωσουμε...

gym
19-04-12, 17:34
Ελενακι κ κοριτσακια
θελω να κανω μια ισως χαζοξανθια ερωτηση αλλα θα την κανω
με τη διατροφη που κανουμε κινδυνεουμε μακροπροθεσμα απο ουρικο οξυ κ χοληστερινη ? επειδη παιζουμε με πολλη πρωτεινη ζωικη γιαυτο
πχ εγω δε μπορω να φαω οσπριο

κουκουτσι μου αν εισαι υγιης δεν εχεις καποιο προβλημα με αυτου του ειδους τη διατροφη....

χοληστερινη να φερεις λογω προσληψης πρωτεινης πως ?....εφοσον αυτο τα λιπαρα το κανουν ....;)

koukoutsaki
19-04-12, 19:00
κουκουτσι μου αν εισαι υγιης δεν εχεις καποιο προβλημα με αυτου του ειδους τη διατροφη....

χοληστερινη να φερεις λογω προσληψης πρωτεινης πως ?....εφοσον αυτο τα λιπαρα το κανουν ....;)


aaaaaa αυτα ειναι τα υδρογονωμενα και τα κορεσμενα που λενε ελενακι ?
δηλαδη κοτοπουλακι αβερτα και ψαρι κ μοσχαρι....απαχα κρεατα...κ φρουτα κ σαλατικα....κ γαλακτοκομικα χαμηλων λιπαρων και ελαιολαδο αυτα δε μας βλαπτουν

αρα να μην τρωμε χοιρο,(μονο ψαρονεφρι που και που), παιδακια, εντοσθια, αρνι και κατσικι και τηγανιτα και επεξεργασμενα ε?:unsure::green:
και αλλαντικα κ γλυκα βεβαιως βεβαιως:green: μη ξεχνιομαστε

alessa6561
19-04-12, 19:12
[QUOTE=gym;557146]καλησπερα αλλα εδω ειμαστε μονο κοριτσια!

εσυ τι εισαι καλε?:green::green:

θες να μας γραψεις τα στατς σου?>ηλικια-υψος-βαρος κ αν ξερεις λιπος (αλλα πες κ τι ειδους λιπομετρηση εκανες αν εχεις κανει δηλαδη)
και μετα θα σου πουμε πως κ τι να κανεις και αν σου εξηγησουμε πεντε πραγματα...[/QUOTΓ

Γεια σας κοριτσια λοιπον!!! ειμαι πολυ φρεσκια στο forum και δεν γνωριζα οτι ειστε μονο κοριτσια σε αυτο το τοπικ! Λοιπν, ειμαι 25 χρονων, ειμαι 1,69 και 62 κιλα. Λιπομετρηση δε μου καναν αλλα η ζυγαρια μου εχει λιπομετρτη και αν ειναι εγκυρη εχω 22,5% λιπος και εχω κυριως θεμα με ψωμακια στην περιφερεια. Διατροφη κανω 15 μερες τωρα, με χαμηλους υδατανθρακες και αυξημενες πτρωτεινες. Περιμενω τις συμβουλες σας!

koukoutsaki
19-04-12, 19:15
Γεια σας κοριτσια λοιπον!!! ειμαι πολυ φρεσκια στο forum και δεν γνωριζα οτι ειστε μονο κοριτσια σε αυτο το τοπικ! Λοιπν, ειμαι 25 χρονων, ειμαι 1,69 και 62 κιλα. Λιπομετρηση δε μου καναν αλλα η ζυγαρια μου εχει λιπομετρτη και αν ειναι εγκυρη εχω 22,5% λιπος και εχω κυριως θεμα με ψωμακια στην περιφερεια. Διατροφη κανω 15 μερες τωρα, με χαμηλους υδατανθρακες και αυξημενες πτρωτεινες. Περιμενω τις συμβουλες σας!

μπορεις αν θες να χαζεψεις εδω http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?36-%CE%97%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%BF%CE%BB%CF%8C%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%80%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82
να δεις διατροφες κοριτσιων να ξεσηκωσεις ιδεες...:):welcome:

amst
19-04-12, 22:59
όταν η amst γνώρισε την aggeliki

είναι κούκλα, έχει κορμάρα και μαζί της στο γυμναστήριο δεν έχω καμμία ελπίδα για .... :turtle::turtle: γκούχου-γκούχου!!

λέγαμε αν ψήνετε και καμμιά άλλη, να πάμε εδώ: http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?19411-ΝAC-Πανελλήνιο-Πρωτάθλημα-13-Μαΐου-2012

οπότε, πείτε και οι υπόλοιπες, άντε μήπως γνωριστούμε!!
έπρεπε να ανοίξω άλλο θέμα? απλά απευθύνομαι κυρίως στα κορίτσια


gymάκι,
θα κάνουμε κάποιες αλλαγές, έτσι επείδη φοβάμαι μην το βαρεθώ..
έχω βρει έτσι 2-3ασκήσεις να προσθέσουμε.. θα στα γράψω κάποια στιγμή.. :green:
για το αερόβιο το σκέφτηκα και εγώ, θα αυξήσω!!

dorita
19-04-12, 23:57
ενοχλησεις με τα γονατα κ μεση!!!

ημουν ανεκαθεν επιρρεπης στη μεση...(παντα ενιωθα ενοχλησεις..) ειχα κανει πριν ενα χρονο εξετασεις στην μεση αλλα δεν ειχα τιποτα!!! απλα ο γιατρος μου ειπε να μην κανεις οτι σε ενοχλει!!!

οσον αφορα στην προπονηση οταν εκανα συγκεκριμενα στην σμιθ καθισματα ειχα φοβερες ενοχλησεις στην μεση κ για 2, 3 μερες συνεχιζε να με ποναει (βεβαια μπορει να ειναι κ η τεχνικη..) αλλα ενιωθα μεγαλη πιεση!! ..
οποτε σταματησα να την κανω αυτην την ασκηση κ κανω μονο με ελευθερη μπαρα κ εχω σωθει!!

τα γονατα μου τωρα ... εχω παρατηρησει οταν κανω προβολες με πεθαινουν... νιωθω ενα κουμπωμα εκει κ με ποναει το νευρο.. κ ο πονος συνεχιζε 5 μερες ... τα ενιωθα βαρια οταν εκανα ποδηλατο.. ελλειπτικο διαδρομο κλπ...
οποτε σταματησα να κανω προβολες κ επισης πλιε σκουωτς ...γαιτι καθε φορα που ανεβαινω το γονατο μου με ποναει πολυ.....απο τοτε που τα σταματησα αυτα τα δυο εχω ηρεμησει καπως ...
επισης εχω σταματησει να τρεχω στον διαδρομο.. μονο γρηγορο περπατημα σε ανηφορα1!!

θα ηθελα να ξερω τι θα πρεπει να προσεχω , τι θα πρεπει να αποφευγω...κ γενικα μια συμβουλη πανω σε αυτα!!!

εν ολιγης ενα ερρειπιο ειμαι......:turtle::turtle::P:P

koukoutsaki
20-04-12, 00:15
ενοχλησεις με τα γονατα κ μεση!!!

ημουν ανεκαθεν επιρρεπης στη μεση...(παντα ενιωθα ενοχλησεις..) ειχα κανει πριν ενα χρονο εξετασεις στην μεση αλλα δεν ειχα τιποτα!!! απλα ο γιατρος μου ειπε να μην κανεις οτι σε ενοχλει!!!

οσον αφορα στην προπονηση οταν εκανα συγκεκριμενα στην σμιθ καθισματα ειχα φοβερες ενοχλησεις στην μεση κ για 2, 3 μερες συνεχιζε να με ποναει (βεβαια μπορει να ειναι κ η τεχνικη..) αλλα ενιωθα μεγαλη πιεση!! ..
οποτε σταματησα να την κανω αυτην την ασκηση κ κανω μονο με ελευθερη μπαρα κ εχω σωθει!!

τα γονατα μου τωρα ... εχω παρατηρησει οταν κανω προβολες με πεθαινουν... νιωθω ενα κουμπωμα εκει κ με ποναει το νευρο.. me too για αυτο τις εκοψα κ ο πονος συνεχιζε 5 μερες ... τα ενιωθα βαρια οταν εκανα ποδηλατο.. ελλειπτικο διαδρομο κλπ...
οποτε σταματησα να κανω προβολες κ επισης πλιε σκουωτς ...γαιτι καθε φορα που ανεβαινω το γονατο μου με ποναει πολυ.....απο τοτε που τα σταματησα αυτα τα δυο εχω ηρεμησει καπως ...
επισης εχω σταματησει να τρεχω στον διαδρομο.. μονο γρηγορο περπατημα σε ανηφορα1!! μια απο τα ιδια :P

θα ηθελα να ξερω τι θα πρεπει να προσεχω , τι θα πρεπει να αποφευγω...κ γενικα μια συμβουλη πανω σε αυτα!!!

εν ολιγης ενα ερρειπιο ειμαι......:turtle::turtle::P:P

εγω απο τοτε που εκοψα προβολες κ τρεξιμο δεν εχω προβληματα
υγρασια κανει κακο και τα πολυ ψηλα τακουνια επισης !!!

eli_din3
20-04-12, 00:42
ποσα γρ λιπαρων θεωρειτε πως ειναι απαραιτητα ανα ημερα?
πχ εχω διαβασει.. οσο τα κιλα σ. πχ 52.. μου φαινονται αρκετα.. αλλοι λεει 30% της συνολικης θερμιδικης προσληψης... αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο αναλογα τι διατροφη κανεις

koukoutsaki
20-04-12, 00:43
ελινακι κι εγω αυτο ξερω σα γενικο κανονα
οσα και τα κιλα μας

koukoutsaki
20-04-12, 08:27
λέγαμε αν ψήνετε και καμμιά άλλη, να πάμε εδώ: http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?19411-ΝAC-Πανελλήνιο-Πρωτάθλημα-13-Μαΐου-2012

οπότε, πείτε και οι υπόλοιπες, άντε μήπως γνωριστούμε!!
έπρεπε να ανοίξω άλλο θέμα? απλά απευθύνομαι κυρίως στα κορίτσια






μμμμμ κ γω ψηνομαι...αν δε μου τυχει καμια αναποδια μεχρι τοτε...

aggeliki
20-04-12, 09:54
[QUOTE=amst;557340]όταν η amst γνώρισε την aggeliki

είναι κούκλα, έχει κορμάρα και μαζί της στο γυμναστήριο δεν έχω καμμία ελπίδα για .... :turtle::turtle: γκούχου-γκούχου!!

ασε μας μωρε τα παραλες!!! εσυ πας πισω νομιζεις??κοριτσιαααααα η αμστ ειναι ανερχομενο αστερι !!! χαρηκα πολυ που γνωριστηκαμε ..μιλαγαμε ασταματητα!!!χεχεχεχεχε!!! ψηθειτε οσες μενουν αθηνα αλλα και οσες μπορουν να κατεβουν αθηνα να παμε να παρακολοησοιυμε τους αγωνες και να γνωριστουμε και απο κοντα!!!

aggeliki
20-04-12, 09:58
θα το δουμε αγγελικουλα...

θες να το αλλαξεις?
δεν σε πιανει αλλο?

μωρε ανεβαζω κιλα και με πιανει ..οσο βλεπω οτι βγαζω ανετα τα σετ βαζω παραπανω κιλα και πιανομαι ..δεν ειναι αυτο το θεμα..απλα ελεγα να κανω και κατι διαφορετικο για αλλαγη ..να προσθεταμε ας πουμε και πρεσσα για ποδια που δεν εχω ...να ψιλοαλλαζαμε καποιες ασκησεις εστω...τι λες??

koukoutsaki
20-04-12, 11:20
Κορτισια
δε ξερω τι εγινε και δεν εμφανιστηκε το παραπανω μου ποστ, μονο η παραθεση:unsure:

εγραφα οτι κι εγω ψηνομαι, αμα δε μου τυχει καμια αναποδια....
για εισιτηρια κλπ απο που θα μαθουμε?

eli_din3
20-04-12, 11:37
Ελενιτσα μηπως ξερεις που εχουμε πιτουρο σιτου στην θεςς?? :unsure::unsure::green::green::green:

gym
20-04-12, 12:31
Ελενιτσα μηπως ξερεις που εχουμε πιτουρο σιτου στην θεςς?? :unsure::unsure::green::green::green:

καταστημα με βιολογικα ελληνικον 1,5 ευρω τα 300γρ

gym
20-04-12, 12:33
μωρε ανεβαζω κιλα και με πιανει ..οσο βλεπω οτι βγαζω ανετα τα σετ βαζω παραπανω κιλα και πιανομαι ..δεν ειναι αυτο το θεμα..απλα ελεγα να κανω και κατι διαφορετικο για αλλαγη ..να προσθεταμε ας πουμε και πρεσσα για ποδια που δεν εχω ...να ψιλοαλλαζαμε καποιες ασκησεις εστω...τι λες??

θα το δουμε...

γραψε εδω το προγραμμα που κανεις τωρα...

μπορει να αλλαξεις τελειως με κατι αλλο...

gym
20-04-12, 12:35
ποσα γρ λιπαρων θεωρειτε πως ειναι απαραιτητα ανα ημερα?
πχ εχω διαβασει.. οσο τα κιλα σ. πχ 52.. μου φαινονται αρκετα.. αλλοι λεει 30% της συνολικης θερμιδικης προσληψης... αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο αναλογα τι διατροφη κανεις

ακριβως ελινα...

αναλογα με το πλανο που ακολουθεις παιζεις...

αλλος μπορει να εχει πολυ αυξημενα λιπαρα γιατι αυτο ειναι το πρωτοκολλο που ακολουθει κ θελει να εχει λιγα καρμπς...

εσυ αποφασισε με τι πλανο θες να προχωρησεις και αναλογως το ρυθμιζεις...;)

gym
20-04-12, 12:38
ενοχλησεις με τα γονατα κ μεση!!!

ημουν ανεκαθεν επιρρεπης στη μεση...(παντα ενιωθα ενοχλησεις..) ειχα κανει πριν ενα χρονο εξετασεις στην μεση αλλα δεν ειχα τιποτα!!! απλα ο γιατρος μου ειπε να μην κανεις οτι σε ενοχλει!!!

οσον αφορα στην προπονηση οταν εκανα συγκεκριμενα στην σμιθ καθισματα ειχα φοβερες ενοχλησεις στην μεση κ για 2, 3 μερες συνεχιζε να με ποναει (βεβαια μπορει να ειναι κ η τεχνικη..) αλλα ενιωθα μεγαλη πιεση!! ..
οποτε σταματησα να την κανω αυτην την ασκηση κ κανω μονο με ελευθερη μπαρα κ εχω σωθει!!

τα γονατα μου τωρα ... εχω παρατηρησει οταν κανω προβολες με πεθαινουν... νιωθω ενα κουμπωμα εκει κ με ποναει το νευρο.. κ ο πονος συνεχιζε 5 μερες ... τα ενιωθα βαρια οταν εκανα ποδηλατο.. ελλειπτικο διαδρομο κλπ...
οποτε σταματησα να κανω προβολες κ επισης πλιε σκουωτς ...γαιτι καθε φορα που ανεβαινω το γονατο μου με ποναει πολυ.....απο τοτε που τα σταματησα αυτα τα δυο εχω ηρεμησει καπως ...
επισης εχω σταματησει να τρεχω στον διαδρομο.. μονο γρηγορο περπατημα σε ανηφορα1!!

θα ηθελα να ξερω τι θα πρεπει να προσεχω , τι θα πρεπει να αποφευγω...κ γενικα μια συμβουλη πανω σε αυτα!!!

εν ολιγης ενα ερρειπιο ειμαι......:turtle::turtle::P:P

καλα πας...:green:

σε γιατρο πηγες ντοριτα μου η στον αερα μιλαμε?

κοριτσια...οποιοδηποτε προβλημα εχετε,το τσεκαρετε...δεν το αφηνετε στην τυχη του...κ οπως παει...

το μονο που μπορω να σου πω απο αυτα που μου λες ειναι να εχεις ενα πολυ καλο ζεσταμα και αποθεραπεια και να αποφυγεις οσα σε ενοχλουν...

δεν ξερουμε τι εχεις για να σου πω την γνωμη μου...

στα σκουωτ πχ μπορει να ειναι η τεχνικη σου,μπορει ομως να εχεις κ τιποτε αλλο στη μεση...;)

σε ενα γιατρο το αποκλειεις να πηγαινεις?

amst
20-04-12, 12:46
θα το δουμε...

γραψε εδω το προγραμμα που κανεις τωρα...

μπορει να αλλαξεις τελειως με κατι αλλο...

Λενάκι....
επειδή είπες πως έχει πολύ καλά προγράμματα εδώ μέσα και με τρώει ο κ@λος μου να αλλάξω λίγο, πού να κοιτάξουμε? εννοείς τα προγράμματα των κοριτσιών??

πες μου ότι θα είσαι γκάζι το μάιο....ε?ε?ε?ε?ε?ε/ε? :P

amst
20-04-12, 12:52
[QUOTE=amst;557340]όταν η amst γνώρισε την aggeliki

είναι κούκλα, έχει κορμάρα και μαζί της στο γυμναστήριο δεν έχω καμμία ελπίδα για .... :turtle::turtle: γκούχου-γκούχου!!

ασε μας μωρε τα παραλες!!! εσυ πας πισω νομιζεις??κοριτσιαααααα η αμστ ειναι ανερχομενο αστερι !!! θα ανέλθω σε καμμιά πενταετία..:green: χαρηκα πολυ που γνωριστηκαμε ..μιλαγαμε ασταματητα!!! εντάξει, η προπόνηση ήταν σκληρή.. απλά στα διαλείμματα των σετ, λέγαμε και καμμιά κουβέντα!! :green::green: χεχεχεχεχε!!! ψηθειτε οσες μενουν αθηνα αλλα και οσες μπορουν να κατεβουν αθηνα να παμε να παρακολοησοιυμε τους αγωνες και να γνωριστουμε και απο κοντα!!!

gym
μιλώντας εχθές με την αγγελική και ρωτώντας στο γυμναστήριο, έχω την εξής απορία:
στα ελεύθερα σκουώτς, τα γόνατα φεύγουν μπροστά απ'τις μύτες των ποδιών??
νόμιζα όχι, αλλά μάλλον την έχω καταστρέψει την άσκηση!!

gym
20-04-12, 12:54
καλησπερα αλλα εδω ειμαστε μονο κοριτσια!

εσυ τι εισαι καλε?:green::green:

θες να μας γραψεις τα στατς σου?>ηλικια-υψος-βαρος κ αν ξερεις λιπος (αλλα πες κ τι ειδους λιπομετρηση εκανες αν εχεις κανει δηλαδη)
και μετα θα σου πουμε πως κ τι να κανεις και αν σου εξηγησουμε πεντε πραγματα...[/QUOTΓ

Γεια σας κοριτσια λοιπον!!! ειμαι πολυ φρεσκια στο forum και δεν γνωριζα οτι ειστε μονο κοριτσια σε αυτο το τοπικ! Λοιπν, ειμαι 25 χρονων, ειμαι 1,69 και 62 κιλα. Λιπομετρηση δε μου καναν αλλα η ζυγαρια μου εχει λιπομετρτη και αν ειναι εγκυρη εχω 22,5% λιπος και εχω κυριως θεμα με ψωμακια στην περιφερεια. Διατροφη κανω 15 μερες τωρα, με χαμηλους υδατανθρακες και αυξημενες πτρωτεινες. Περιμενω τις συμβουλες σας!


εισαι ακομα στην αρχη απο διατροφη...εχε υπομονη και δωσε χρονο στο σωμα σου για να δουλεψει αυτο που κανεις.,..
το λιπος θα αδειαζει σιγα σιγα απο το σωμα σου αλλα το θεμα ειναι εχεις και καποια μυικη μαζα για να δειξει καλυτερα και να μην καταντησεις σκινυ φατ...

το θεμα σου δηλαδη ειναι προπονηση και διατροφη χωρις υπερβολες...τα κλασσικα να τα εχεις στο μυαλο σου(οχι σαλτσες...τηγανητα...οτι λεγανε παλια δηλαδη...ε αυτα ισχυουν)

απο προπονηση τι κανεις ειπαμε?


απλα να εχεις στο μυαλο σου οτι θελει χρονο το οποιο αποτελεσμα εχεις στο μυαλο σου...;)

gym
20-04-12, 12:55
[QUOTE=aggeliki;557505]

gym
μιλώντας εχθές με την αγγελική και ρωτώντας στο γυμναστήριο, έχω την εξής απορία:
στα ελεύθερα σκουώτς, τα γόνατα φεύγουν μπροστά απ'τις μύτες των ποδιών??
νόμιζα όχι, αλλά μάλλον την έχω καταστρέψει την άσκηση!!

ΠΟΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

καλα ρε το εχω πει εκατο φορες αυτο κ αλλοι ποσοι...γονατα ποτε δεν φευγουν μπροστα απο τις μυτες των ποδιων σας...ξυλοοοοοοο

gym
20-04-12, 12:57
Λενάκι....
επειδή είπες πως έχει πολύ καλά προγράμματα εδώ μέσα και με τρώει ο κ@λος μου να αλλάξω λίγο, πού να κοιτάξουμε? εννοείς τα προγράμματα των κοριτσιών??

πες μου ότι θα είσαι γκάζι το μάιο....ε?ε?ε?ε?ε?ε/ε? :P

θα σου πω και να μην σε τρωει το κωλι σου...

δες μια εδω γενικα στα προγραμματα και μετα μιλαμε αφου σε τρωει το κωλι σου...http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?31-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%AC%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%80%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82


γκαζι?εννοεις αγωνες?δυστχυως οχι...εχω πολυ φορωτμενο προγραμμα κ δεν μπορω να παω πουθενα

amst
20-04-12, 13:03
θα σου πω και να μην σε τρωει το κωλι σου...

δες μια εδω γενικα στα προγραμματα και μετα μιλαμε αφου σε τρωει το κωλι σου...http://forum.bodybuilding.gr/forumdisplay.php?31-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%AC%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%80%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82


γκαζι?εννοεις αγωνες?δυστχυως οχι...εχω πολυ φορωτμενο προγραμμα κ δεν μπορω να παω πουθενα

έχω πολύ διάβασμα τότε.. και κάνω και γενικό στο σπίτι!! αχχχχχχχχχ το συζητάμε σε καμμιά βδομάδα το πρόγραμμά μου :green::green:

ρε gym μη με μαλώνεις.. το θυμόμουν, αλλά επειδή τα κάνω λίγα σαλάτα, είπα μήπως έχουν δίκαιο τα παιδιά!

γαμώτο δε θα είσαι!! :(

gym
20-04-12, 13:04
έχω πολύ διάβασμα τότε.. και κάνω και γενικό στο σπίτι!! αχχχχχχχχχ το συζητάμε σε καμμιά βδομάδα το πρόγραμμά μου :green::green:

ρε gym μη με μαλώνεις.. το θυμόμουν, αλλά επειδή τα κάνω λίγα σαλάτα, είπα μήπως έχουν δίκαιο τα παιδιά!

γαμώτο δε θα είσαι!! :(

σε χανω...για ποιο πραγμα λες?

amst
20-04-12, 13:05
σε χανω...για ποιο πραγμα λες?

καλέ δε χάνεις εμένα!! τη μνήμη σου χάνεις!! χιχιχιχχιχιιι


για το σκουωτ που ρώτησα και είπες "ξύλο"!!

gym
20-04-12, 13:06
καλέ δε χάνεις εμένα!! τη μνήμη σου χάνεις!! χιχιχιχχιχιιι


για το σκουωτ που ρώτησα και είπες "ξύλο"!!

ναι οντως...ΞΥΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ:green:

aggeliki
20-04-12, 13:22
θα το δουμε...

γραψε εδω το προγραμμα που κανεις τωρα...

μπορει να αλλαξεις τελειως με κατι αλλο...
σου ποστΠρογραμμα αγγελικουυυυλας! 09/01/2012-04/03/2012

1η μερα-Ποδια+Κοιλια
2η μερα-Πλατη +Πισω ωμοι
3η μερα-Πιλατες+Αεροβιο 30’ Ποδηλατο
4η μερα-Ωμοι +Τρικεφαλος
5η μερα - Στηθος+Δικεφαλος+Αεροβιο 30’
6η μερα-Κοιλια/Ραχη/Κορμος+30 ‘ διαδρομος
7η μερα –Rest active

1η μερα
Ποδια
Ζεσταμα 15’ διαδρομος
1.Σκουωτ ελευθερα ποδια λιγο πιο ανοικτα απο ωμους 4*12+10+8+12 ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΚΙΛΑ ΜΟΝΟ ΜΠΑΡΑ

2.Σκουωτ με αλτηρες στα χερια βαθια (ποδια κλειστα τελειως ενωμενα πελματα) 4*12+10+8+12 ΜΕ 8+8 ΚΙΛΑ

3.Αρσεις με αλτηρες σε χερια(μυτες ποδιων μπροστα-ανοιγμα ποδιων σε ωμους) 3*15 αλλα καψιμο προς τα κατω κοφτα ΠΡΟΣΟΧΗ στην πλατη,ευθεια να ειναι κ γονατα ελαφρως λυγισμενα ,δηλαδη οχι κλειδωμενα,ενα κλικ πριν κλειδωσουν)Μ3 4+4 ΚΙΛΑ

4.Leg extention 4*12ΜΕ 25 ΚΙΛΑ

5.Leg Curl 4 *12ΜΕ 15 ΚΙΛΑ

6.Γαμπες ορθια σε σμιθ 5*20

7.Γαμπες με αλτηρες σε χερια κ μυτες ελαφρως προς τα εξω 4*20

8.Αρσεις ποδιων σε μονοζυγο(οσο πιο τεντωμενα τοσο πιο καλα,ελεγχος σε αναπνοη κ οχι πανω κατω τα ποδια,καθως ανεβαζεις φυσας) 4*οσο παει

9.Κινηση ποδηλατο με χερια σε κεφαλι κ ανοιχτα αγκωνες,δηλαδη δεν αγκαλιαζεις το κεφαλι σου καγκουρικα ,ποδια σε ορθη γωνια κ καθως κανεις κινηση ποδιων,ο αγκωνας ακουμπαει το αντιθετο γονατο 4*1’

10.Μπαλα του πιλατες μεγαλη 4*1’(15’’ κεντρο+15’’δεξια+15’’αριστερα+15’’ κεντρο)χερια πισω σε κεφαλι με ανοιχτα αγκωνες,αργη κινηση καλη αναπνοη σωστα η εμση να μην κρεμεται,να σφιγγεις πωπο για να κρατας τη σωστη θεση

11.διατασεις απαραιτητα σε ολο το σωμα

12.Αποθεραπεια χαλαρα 10 ‘διαδρομο(οταν λεω χαλαρα μην κοιμηθεις κιολας)


2η μερα
Πλατη
1.Ελξεις οσες βγαλεις με δευτερη λαβη κ με βοηθεια απο ατομο η λαστιχο η καποιον τεσπαδεν εχω σχεδον ποτε βοηθεια οποτε κανω μονο ωθηση..

Θα κανεις εστω κ την ωθηση που θα δωσεις ειναι καλο
2.Εμπροσθολαιμιες σε τροχαλια 4*10 σωστα κινηση με μαξιμουμ κιλα με 25 κιλα

3.Κωπηλατικη με αλτηρα 1 -1 χερι 4*10 Σωστη κινηση μην τραβηξεις καμια μεση κ εχουμε αλλα,να ρωτησεις γυμναστη να σε κοιταει(αν ξερει βεβαια)με 8 κιλα

4.Κωπηλατικη καθιστη σε μηχανημα με ουδετερη λαβη(καλη αυτοσυγκεντρωση εδω,να κλειδωνεις καλα πισω ωμοπλατες κ να τραβας) 3*10 αργααααμε 20 κιλα

5.Ραχιαιοι σε ρωμαικη καρεκλα 4*20+1*20δεξια αριστερα εναλλαξ

6.Εκτασεις ξαπλωμενη σε επικληνη παγκο με αλτηρες η δισκο λιγα κιλα γενικα σωστα το κεφαλι να μην ειναι αβολη η θεση του αυχενα και κανεις 4*15 καψιμο θελω εδω

7.Γρηγορες κυκλικες κινησεις ωμων προς τα πισω 3*30’’

4η μερα
Ωμοι

1.Πιεσεις με αλτηρες καθιστη μπροστα 4*10(α)με 3 η 4 κιλα ολα τα σετ

2.Πλαγιες εκτασεις καθιστη με αλτηρες 4*10(β)

3.Ορθια κωπηλατικη με στραβομπαρα ορθια 4*10 σωστη κινηση(γ)

4.α+β+γ=1 σετ χωρις διαλειμμα απο 4 επαναληψεις το καθενα

5.Καμψεις τρικεφαλου οσα βγαλεις για 4 σετκαι δω 5-6 να κανω με το ζορι

6.Βυθισεις σε δυο παγκους οσα βγαλεις για 4 σετξεκιναω απο 15 και καταληγω σε 10..

7.Σκοινι τροχαλια ορθια καθετο το σωμα 3*15με 10 κιλα

5η μερα
Στηθος
1.Καμψεις με ανοιχτα τα χερια 4 σετ οσα βγαλειςαπο 10 και κατεβαινω..

2.Πιεσεις με αλτηρες σε επικληνη παγκο 4*12 αργαμε 6+6 κιλα κανω ολα τα σετ του στηθους

3.Πιεσεις σε ισιο παγκο με αλτηρες 4*12

4.Ανοιγματα σε επικληνη 4*12

5.Καμψεις με αλτηρες ορθια 3*10με 6+6 κιλα ολα τα σετ με δικεφαλα

6.Σφυρια ενα ενα μπροστα 3*10+10

7.Τροχαλια απο κατω η μπαρα η μικρη κ κανεις 3 *12με 10 κιλα

Αεροβιο 30 λεπτα ελλειπτικο σωστα κ οχι περα δωθε


6η μερα
Κοιλια
1.Μονοζυγο αρσεις ποδιων κεντρο 5*οσα βγουν

2. CRISS CROSS με χερια σωστα 4*1’

3.Ψαλιδακια κεντρο(αν θες χερια σε μεση κ τα ποδια σε σημειο που δεν χαλας τη μεση σου) 4*1’

5.Σανιδα 3*40’’

6.Σανιδα με ποδι στον αερα εναλλαξ 4*45’’

7.Ραχιαιους στο πατωμα 3*1’ αργα χερια σε κεφαλι

8.το ιδιο με χερια μποστα κ κανεις εναλλαξ χερι με ποδι αρση αργαααααααααα προσπαθησε να μην σφιγγεις πωπο,ραχη δουλευεις 3*30’’

Αεροβιο εδω
Κανεις διαδρομο η ποδηλατο το εξης
2 λεπτα ζεσταμα
3ο λεπτο σε μια χ ταχυτητα
4ο λεπτο ανεβαζεις ενα επιπεδο
5ο...
6ο...
7ο...
8ο...
9ο...
10ο...
το ιδιο μεχρι το δεκατο λεπτο
στο 11ο λεπτο αρχιζεις κ κατεβαζεις αντιστροφα
κ πας 12ο ενα επιπεδο πιο κατω και συνεχιζεις ετσι μεχρι να φτασεις στο επιπεδο που ησουν στο 3ο λεπτο
13ο...
14ο...
15ο...
16ο...
17ο...
18ο...

Στο 19ο λεπτο ανεβαζεις στο ανωτατο σου κ βαρας οσο μπορεις με μεγιστο το ενα λεπτο
2ο λεπτο χαμηλωνεις σε μια μετρια ενταση κ συνεχιζεις μεχρι να συμπληρωσεις 30 λεπτα

alessa6561
20-04-12, 13:38
εισαι ακομα στην αρχη απο διατροφη...εχε υπομονη και δωσε χρονο στο σωμα σου για να δουλεψει αυτο που κανεις.,..
το λιπος θα αδειαζει σιγα σιγα απο το σωμα σου αλλα το θεμα ειναι εχεις και καποια μυικη μαζα για να δειξει καλυτερα και να μην καταντησεις σκινυ φατ...

το θεμα σου δηλαδη ειναι προπονηση και διατροφη χωρις υπερβολες...τα κλασσικα να τα εχεις στο μυαλο σου(οχι σαλτσες...τηγανητα...οτι λεγανε παλια δηλαδη...ε αυτα ισχυουν)

απο προπονηση τι κανεις ειπαμε?


απλα να εχεις στο μυαλο σου οτι θελει χρονο το οποιο αποτελεσμα εχεις στο μυαλο σου...;)

κανω 15 λεπτα ζεσταμα διαδρομο, μετα κανω βαρη, πλατη στηθος, χερια, κοιλιακους, ραχιαιους και για ποδια πρεσσα και αφου βγαλω το προγραμμα ανεβαινω διαδρομο για μιση ωρα. ηθελα επισης να σε ρωτησω....στη πρεσσα βαζω 30 κιλα και κανω 5 σετ*20 επαμαληψης. ειναι καλα η πολλα?

gym
20-04-12, 14:14
σου ποστΠρογραμμα αγγελικουυυυλας! 09/01/2012-04/03/2012

1η μερα-Ποδια+Κοιλια
2η μερα-Πλατη +Πισω ωμοι
3η μερα-Πιλατες+Αεροβιο 30’ Ποδηλατο
4η μερα-Ωμοι +Τρικεφαλος
5η μερα - Στηθος+Δικεφαλος+Αεροβιο 30’
6η μερα-Κοιλια/Ραχη/Κορμος+30 ‘ διαδρομος
7η μερα –Rest active

1η μερα
Ποδια
Ζεσταμα 15’ διαδρομος
1.Σκουωτ ελευθερα ποδια λιγο πιο ανοικτα απο ωμους 4*12+10+8+12 ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΚΙΛΑ ΜΟΝΟ ΜΠΑΡΑ

2.Σκουωτ με αλτηρες στα χερια βαθια (ποδια κλειστα τελειως ενωμενα πελματα) 4*12+10+8+12 ΜΕ 8+8 ΚΙΛΑ

3.Αρσεις με αλτηρες σε χερια(μυτες ποδιων μπροστα-ανοιγμα ποδιων σε ωμους) 3*15 αλλα καψιμο προς τα κατω κοφτα ΠΡΟΣΟΧΗ στην πλατη,ευθεια να ειναι κ γονατα ελαφρως λυγισμενα ,δηλαδη οχι κλειδωμενα,ενα κλικ πριν κλειδωσουν)Μ3 4+4 ΚΙΛΑ

4.Leg extention 4*12ΜΕ 25 ΚΙΛΑ

5.Leg Curl 4 *12ΜΕ 15 ΚΙΛΑ

6.Γαμπες ορθια σε σμιθ 5*20

7.Γαμπες με αλτηρες σε χερια κ μυτες ελαφρως προς τα εξω 4*20

8.Αρσεις ποδιων σε μονοζυγο(οσο πιο τεντωμενα τοσο πιο καλα,ελεγχος σε αναπνοη κ οχι πανω κατω τα ποδια,καθως ανεβαζεις φυσας) 4*οσο παει

9.Κινηση ποδηλατο με χερια σε κεφαλι κ ανοιχτα αγκωνες,δηλαδη δεν αγκαλιαζεις το κεφαλι σου καγκουρικα ,ποδια σε ορθη γωνια κ καθως κανεις κινηση ποδιων,ο αγκωνας ακουμπαει το αντιθετο γονατο 4*1’

10.Μπαλα του πιλατες μεγαλη 4*1’(15’’ κεντρο+15’’δεξια+15’’αριστερα+15’’ κεντρο)χερια πισω σε κεφαλι με ανοιχτα αγκωνες,αργη κινηση καλη αναπνοη σωστα η εμση να μην κρεμεται,να σφιγγεις πωπο για να κρατας τη σωστη θεση

11.διατασεις απαραιτητα σε ολο το σωμα

12.Αποθεραπεια χαλαρα 10 ‘διαδρομο(οταν λεω χαλαρα μην κοιμηθεις κιολας)


2η μερα
Πλατη
1.Ελξεις οσες βγαλεις με δευτερη λαβη κ με βοηθεια απο ατομο η λαστιχο η καποιον τεσπαδεν εχω σχεδον ποτε βοηθεια οποτε κανω μονο ωθηση..

Θα κανεις εστω κ την ωθηση που θα δωσεις ειναι καλο
2.Εμπροσθολαιμιες σε τροχαλια 4*10 σωστα κινηση με μαξιμουμ κιλα με 25 κιλα

3.Κωπηλατικη με αλτηρα 1 -1 χερι 4*10 Σωστη κινηση μην τραβηξεις καμια μεση κ εχουμε αλλα,να ρωτησεις γυμναστη να σε κοιταει(αν ξερει βεβαια)με 8 κιλα

4.Κωπηλατικη καθιστη σε μηχανημα με ουδετερη λαβη(καλη αυτοσυγκεντρωση εδω,να κλειδωνεις καλα πισω ωμοπλατες κ να τραβας) 3*10 αργααααμε 20 κιλα

5.Ραχιαιοι σε ρωμαικη καρεκλα 4*20+1*20δεξια αριστερα εναλλαξ

6.Εκτασεις ξαπλωμενη σε επικληνη παγκο με αλτηρες η δισκο λιγα κιλα γενικα σωστα το κεφαλι να μην ειναι αβολη η θεση του αυχενα και κανεις 4*15 καψιμο θελω εδω

7.Γρηγορες κυκλικες κινησεις ωμων προς τα πισω 3*30’’

4η μερα
Ωμοι

1.Πιεσεις με αλτηρες καθιστη μπροστα 4*10(α)με 3 η 4 κιλα ολα τα σετ

2.Πλαγιες εκτασεις καθιστη με αλτηρες 4*10(β)

3.Ορθια κωπηλατικη με στραβομπαρα ορθια 4*10 σωστη κινηση(γ)

4.α+β+γ=1 σετ χωρις διαλειμμα απο 4 επαναληψεις το καθενα

5.Καμψεις τρικεφαλου οσα βγαλεις για 4 σετκαι δω 5-6 να κανω με το ζορι

6.Βυθισεις σε δυο παγκους οσα βγαλεις για 4 σετξεκιναω απο 15 και καταληγω σε 10..

7.Σκοινι τροχαλια ορθια καθετο το σωμα 3*15με 10 κιλα

5η μερα
Στηθος
1.Καμψεις με ανοιχτα τα χερια 4 σετ οσα βγαλειςαπο 10 και κατεβαινω..

2.Πιεσεις με αλτηρες σε επικληνη παγκο 4*12 αργαμε 6+6 κιλα κανω ολα τα σετ του στηθους

3.Πιεσεις σε ισιο παγκο με αλτηρες 4*12

4.Ανοιγματα σε επικληνη 4*12

5.Καμψεις με αλτηρες ορθια 3*10με 6+6 κιλα ολα τα σετ με δικεφαλα

6.Σφυρια ενα ενα μπροστα 3*10+10

7.Τροχαλια απο κατω η μπαρα η μικρη κ κανεις 3 *12με 10 κιλα

Αεροβιο 30 λεπτα ελλειπτικο σωστα κ οχι περα δωθε


6η μερα
Κοιλια
1.Μονοζυγο αρσεις ποδιων κεντρο 5*οσα βγουν

2. CRISS CROSS με χερια σωστα 4*1’

3.Ψαλιδακια κεντρο(αν θες χερια σε μεση κ τα ποδια σε σημειο που δεν χαλας τη μεση σου) 4*1’

5.Σανιδα 3*40’’

6.Σανιδα με ποδι στον αερα εναλλαξ 4*45’’

7.Ραχιαιους στο πατωμα 3*1’ αργα χερια σε κεφαλι

8.το ιδιο με χερια μποστα κ κανεις εναλλαξ χερι με ποδι αρση αργαααααααααα προσπαθησε να μην σφιγγεις πωπο,ραχη δουλευεις 3*30’’

Αεροβιο εδω
Κανεις διαδρομο η ποδηλατο το εξης
2 λεπτα ζεσταμα
3ο λεπτο σε μια χ ταχυτητα
4ο λεπτο ανεβαζεις ενα επιπεδο
5ο...
6ο...
7ο...
8ο...
9ο...
10ο...
το ιδιο μεχρι το δεκατο λεπτο
στο 11ο λεπτο αρχιζεις κ κατεβαζεις αντιστροφα
κ πας 12ο ενα επιπεδο πιο κατω και συνεχιζεις ετσι μεχρι να φτασεις στο επιπεδο που ησουν στο 3ο λεπτο
13ο...
14ο...
15ο...
16ο...
17ο...
18ο...

Στο 19ο λεπτο ανεβαζεις στο ανωτατο σου κ βαρας οσο μπορεις με μεγιστο το ενα λεπτο
2ο λεπτο χαμηλωνεις σε μια μετρια ενταση κ συνεχιζεις μεχρι να συμπληρωσεις 30 λεπτα

λοιπον αγγελικουλα μου...
ενα προγραμμα που μου αρεσει πολυ και το εχω δοκιμασει αλλα και βασιζομαι σε αυτο σαν σκελετο πολλες φορες ειναι αυτο του ηλια...
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?3970-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%B3%CF%85%CE%BC%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B7%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CE%B2%CE%AC%CF%81%CE%B7
το ιδιο θα προτεινα κ στην αμστ...

ειναι ενα προγραμμα με βασικα πραγματα μεσα χωρις πολλες υπερβολες και ο,τι ακριβως χρειαζεται...και χρειαζεστε για να χτισετε το σωμα σας...

τα βασικα και τα απλα να ξερετε δουλευουν...
ετσι για αλλαγη λεω να δουλεψετε αυτο?τι λες κ εσυ αγαπη μου?
ριξε μαι ματια και να δουμε αν λογω του γυμναστηριου σου χρειαζεται καπου αλλαγες,,,

gym
20-04-12, 14:27
κανω 15 λεπτα ζεσταμα διαδρομο, μετα κανω βαρη, πλατη στηθος, χερια, κοιλιακους, ραχιαιους και για ποδια πρεσσα και αφου βγαλω το προγραμμα ανεβαινω διαδρομο για μιση ωρα. ηθελα επισης να σε ρωτησω....στη πρεσσα βαζω 30 κιλα και κανω 5 σετ*20 επαμαληψης. ειναι καλα η πολλα?
ζεσταμα ενα δεκαλεπτο εισαι οκ εκτος κ αν ειναι ποδια
βαλε κ διατασεις μεσα οπως κ λιγα κιλα με πολλες επαναληψεις για τον μυ που θα δουλεψεις...

σαν ζεσταμα ολα αυτα ειναι μπομπα....


μετα βαρη...
οταν μου γραφεις ολες αυτες τις μυικες φανταζομαι εννοεις ξεχωριστα ετσι?κ οχι μαζεμενα ολα μαζι...:unsure:

κ μετα ποδια λες πρεσσα...αυτο κανεις μονο?ελλιπης προπονηση για ποδια

το αεροβιο σου οκ μετα τα βαρη

το αν ειναι πολλα η λιγα τα κιλα σου στην πρεσσα δεν μπορω να το ξερω καθως αυτο αλλαζει συνηθως απο γυμανστηριο σε γυμανστηριο
οτι κ αν κανεις πρεπει οι δυο τελευταιες ρεπς να βγαινουν με δυσκολια...αν εσυ που κανεις 20(που ειναι πολλες οι 20....γιατι ετσι?)τοτε στην 18η πρεπει να αρχιζεις να πονας παρα πολυ κ να δυσκολευεσαι.,..


γραψε αν θες με λεπτομερειες τι κ τι κανεις...
αλλιως ετσι γενικα που μου τα λες...γενικα σου απανταω,,..;)

koukoutsaki
20-04-12, 14:42
λοιπον αγγελικουλα μου...
ενα προγραμμα που μου αρεσει πολυ και το εχω δοκιμασει αλλα και βασιζομαι σε αυτο σαν σκελετο πολλες φορες ειναι αυτο του ηλια...
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?3970-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%B3%CF%85%CE%BC%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B7%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CE%B2%CE%AC%CF%81%CE%B7
το ιδιο θα προτεινα κ στην αμστ...

ειναι ενα προγραμμα με βασικα πραγματα μεσα χωρις πολλες υπερβολες και ο,τι ακριβως χρειαζεται...και χρειαζεστε για να χτισετε το σωμα σας...

τα βασικα και τα απλα να ξερετε δουλευουν...
ετσι για αλλαγη λεω να δουλεψετε αυτο?τι λες κ εσυ αγαπη μου?
ριξε μαι ματια και να δουμε αν λογω του γυμναστηριου σου χρειαζεται καπου αλλαγες,,,


ετσιιιιι δυνατα πραγματα...
πολυ ωραιο το προγραμμα του κ.Ηλια

dorita
20-04-12, 15:06
καλα πας...:green:

σε γιατρο πηγες ντοριτα μου η στον αερα μιλαμε?

κοριτσια...οποιοδηποτε προβλημα εχετε,το τσεκαρετε...δεν το αφηνετε στην τυχη του...κ οπως παει...

το μονο που μπορω να σου πω απο αυτα που μου λες ειναι να εχεις ενα πολυ καλο ζεσταμα και αποθεραπεια και να αποφυγεις οσα σε ενοχλουν...

δεν ξερουμε τι εχεις για να σου πω την γνωμη μου...

στα σκουωτ πχ μπορει να ειναι η τεχνικη σου,μπορει ομως να εχεις κ τιποτε αλλο στη μεση...;)

σε ενα γιατρο το αποκλειεις να πηγαινεις?


gymaki μου ομορφο πηγα σε γιατρο πριν ενα χρονο...το εγραψα κ πιο πανω... δεν μου βρηκε κατι!! μπορει να ξαναπω για να με ξαναδει....

οσον αφορα τις ασκησεις υπαρχει κατι που μπορω να αντικαταστησω τις προβολες ;;;

αποριες: οταν κανω leg extension το ποδι πρεπει να τεντωνει ή οχι;;; to ιδιο κ στην πρεσσα ποδιων πρεπει να τεντωνει το ποδι εκει ή για να μην επιβαρυνονται τα γονατα δεν πρεπει να τεντωνουν τελειως;;;;;

πωπω... σε τρελαναμε σημερα!!!!:unsure::unsure::P:P

u.g. η φωτο στο avatar ειναι απλα τελεια!!!

gym
20-04-12, 15:10
gymaki μου ομορφο πηγα σε γιατρο πριν ενα χρονο...το εγραψα κ πιο πανω... δεν μου βρηκε κατι!! μπορει να ξαναπω για να με ξαναδει....

οσον αφορα τις ασκησεις υπαρχει κατι που μπορω να αντικαταστησω τις προβολες ;;;

αποριες: οταν κανω leg extension το ποδι πρεπει να τεντωνει ή οχι;;; to ιδιο κ στην πρεσσα ποδιων πρεπει να τεντωνει το ποδι εκει ή για να μην επιβαρυνονται τα γονατα δεν πρεπει να τεντωνουν τελειως;;;;;

πωπω... σε τρελαναμε σημερα!!!!:unsure::unsure::P:P

u.g. η φωτο στο avatar ειναι απλα τελεια!!!

να πας σε αθλητιατρο....
εαν πονας ακομα τι να σου κανει η αποψη ενος γιατρου πριν εναν χρονο δηλαδη?τωρα ειδικα που κανεις και πιο εντονα γυμναστικη ενα παραπανω

μπορει να εχεις οποιοδηποτε θεμα στην καμψη του γονατος η στην εκταση...λογικα εχεις θεματακι με την καψη ε?οταν λυγιζεις το γονατο....


μπορεις να κανεις σκουωτ με μπαλα στον τοιχο για να εισαι σιγουρη για την τεχνικη σου ,...προβολες εαν σου ποναει ακομη και χωρος βαρος τι να σου πω...τις βγαζεις τελειως...

οπως η κατερινα αν θυμασαι που εχει θεμα με το ποδι δουλευει αλλιως ετσι κ αεσυ πρεπει να το προσαρμοσεις...


στο λεγκ κ στην πρεσσα κ γενικα ποτε δεν τεντωνουμε τελειως τα γονατα μας....ενα κλικ πριν κελιδωουν τα εχουμε ωστε να προστατευουμε και τις αθρωσεις μας...

dorita
20-04-12, 15:17
να πας σε αθλητιατρο....
εαν πονας ακομα τι να σου κανει η αποψη ενος γιατρου πριν εναν χρονο δηλαδη?τωρα ειδικα που κανεις και πιο εντονα γυμναστικη ενα παραπανω

μπορει να εχεις οποιοδηποτε θεμα στην καμψη του γονατος η στην εκταση...λογικα εχεις θεματακι με την καψη ε?οταν λυγιζεις το γονατο....


μπορεις να κανεις σκουωτ με μπαλα στον τοιχο για να εισαι σιγουρη για την τεχνικη σου ,...προβολες εαν σου ποναει ακομη και χωρος βαρος τι να σου πω...τις βγαζεις τελειως...

οπως η κατερινα αν θυμασαι που εχει θεμα με το ποδι δουλευει αλλιως ετσι κ αεσυ πρεπει να το προσαρμοσεις...


στο λεγκ κ στην πρεσσα κ γενικα ποτε δεν τεντωνουμε τελειως τα γονατα μας....ενα κλικ πριν κελιδωουν τα εχουμε ωστε να προστατευουμε και τις αθρωσεις μας...

ναι εκει με ενοχλει!!!! θα το κοιταξω να παω αν κ αθλιατρο δυσκολα θα βρω....κ καλο εδω που ειμαι τεσπα!!

κανω πλεον μονο σκουωτς ελευθερα με πμπαρα (εδω ειμαι οκ) αλλα δεν κανω μαζι κ πλιε (τα εβγαλα!)

ευχαριστω γυμακο!!.....

eli_din3
20-04-12, 15:18
οταν το προγραμμα σου εχει καμψεις για τρικεφαλο.. ομως εσυ δεν μπορεις να κανεις ουτε το 1/10 και μαλιστα της γυναικειας..τι ακριβως εξασκηση κανεις απο την στιγμη που δεν μπορεις να κατεβεις καν?? :P:P

gym
20-04-12, 15:19
ναι εκει με ενοχλει!!!! θα το κοιταξω να παω αν κ αθλιατρο δυσκολα θα βρω....κ καλο εδω που ειμαι τεσπα!!

κανω πλεον μονο σκουωτς ελευθερα με πμπαρα (εδω ειμαι οκ) αλλα δεν κανω μαζι κ πλιε (τα εβγαλα!)

ευχαριστω γυμακο!!.....

στα σκουωτ δεν πας λογικα πολυ κατω ε?γιατι αν σε ποναει στην καμψη του γονατος τοτε θα σου πονουσε και εκει...


καλα ρε...δεν θα βρεις γιατρο σε ολοκληρη αθηνα?εχει πολλους δεν μπορει...

ακομη στα σκουωτ για να μην ξεφυγεις πιο κατω κ πονεσεις μπορεις να βαλεις ενα παγκο απο πισω κ λιγο πριν φτασεις τον παγκο ξανασηκωνεσαι...

μια εκδοχη σου εδωσα απλη τωρα...

dorita
20-04-12, 15:26
στα σκουωτ δεν πας λογικα πολυ κατω ε?γιατι αν σε ποναει στην καμψη του γονατος τοτε θα σου πονουσε και εκει...


καλα ρε...δεν θα βρεις γιατρο σε ολοκληρη αθηνα?εχει πολλους δεν μπορει...

ακομη στα σκουωτ για να μην ξεφυγεις πιο κατω κ πονεσεις μπορεις να βαλεις ενα παγκο απο πισω κ λιγο πριν φτασεις τον παγκο ξανασηκωνεσαι...

μια εκδοχη σου εδωσα απλη τωρα...

στα σκουωτ κανω 4Χ15 φτανω αρκετα κατω αλλα μεχρι εκει ουτε προβολες (που με πεθαιναν)...ουτε πλιε(που στο σηκωμα ενιωθα να κανει κρικ-κρακ)...μεχρι εκει καλα!!!

επειδη θελω δουλεια κατω ..ειπα να τα βαλω 2 φορες την εβδομαδα αφου δεν κανω κ πολλες ασκησεις να τα μοιρασω καπως ...θα μελετησω ...θα το ποσταρω κ βλεπουμε πως παει.....

δεν μενω αθηνα .... επαρχια!!!

gym
20-04-12, 15:29
οταν το προγραμμα σου εχει καμψεις για τρικεφαλο.. ομως εσυ δεν μπορεις να κανεις ουτε το 1/10 και μαλιστα της γυναικειας..τι ακριβως εξασκηση κανεις απο την στιγμη που δεν μπορεις να κατεβεις καν?? :P:P

να πεισμωσεις ελινα μου για κατεβεις εστω κ λιγο...

επισης και αυτη η παραλλαγη ειναι προετοιμασια για τις καμψεις...

ετσι οπως εισαι στα γονατα και εχεις παρει την θεση για να κανεις καμψη τρικεφαλου ανοιξε πιο πολυ το ανοιγμα των χεριων σου πιο ανοιχτα απο τους ωμους παραλληλα...οχι την θεση για καμψεις για στηθος που εστιαζουμε

κανεις σιγα σιγα την κινηση λοιπον σαν να πεφτεις μπροστα...ειναι η στηριξη στα χερια που εχουμε στην γιογκα...ειναι η προετοιμασια της βασικα

σιγα σιγα θα στηριζεσαι ολο κ πιο πολλυ στα χερια(δεν εννοω να σηκωνεσαι στον αερα) εννοω απλα να δινεις εκει το βαρος του σωματος σου

αν ρωτησεις τη γυμναστρια σου,ΜΠΟΡΕΙ να σου πει πως να την κανεις...

βιντεο δεν βρηκα και εψαξα τοση ωρα...


αλλιως ελινα ανοιξε πιο πολυ τα χερια...αλλιως κανε βυθισεις στον παγκο κ οταν δυναμωσεις θα κανεις κ καμψεις με το καιρο

PEGY
20-04-12, 15:37
Χελοου!:turtle:

Μόλις κάθησα να φάω! Μια μπολάρα σαλάτα πρασινάδα άφθονη πιπεριές ντομάτα αγγούρι κ.α. αυγουλάκια κ ρυζάκι
μμμμμμμμμμμμμμμμμμ!

Καλησπέρα κορίτσια!

koukoutsaki
20-04-12, 15:40
Χελοου!:turtle:

Μόλις κάθησα να φάω! Μια μπολάρα σαλάτα πρασινάδα άφθονη πιπεριές ντομάτα αγγούρι κ.α. αυγουλάκια κ ρυζάκι
μμμμμμμμμμμμμμμμμμ!

Καλησπέρα κορίτσια!



:welcome::welcome::welcome:
εγω ψαρακι!

PEGY
20-04-12, 15:44
:welcome::welcome::welcome:
εγω ψαρακι!

μπον απτιτ!:food:

aggeliki
20-04-12, 15:49
λοιπον αγγελικουλα μου...
ενα προγραμμα που μου αρεσει πολυ και το εχω δοκιμασει αλλα και βασιζομαι σε αυτο σαν σκελετο πολλες φορες ειναι αυτο του ηλια...
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?3970-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%B3%CF%85%CE%BC%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B7%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CE%B2%CE%AC%CF%81%CE%B7
το ιδιο θα προτεινα κ στην αμστ...

ειναι ενα προγραμμα με βασικα πραγματα μεσα χωρις πολλες υπερβολες και ο,τι ακριβως χρειαζεται...και χρειαζεστε για να χτισετε το σωμα σας...

τα βασικα και τα απλα να ξερετε δουλευουν...
ετσι για αλλαγη λεω να δουλεψετε αυτο?τι λες κ εσυ αγαπη μου?
ριξε μαι ματια και να δουμε αν λογω του γυμναστηριου σου χρειαζεται καπου αλλαγες,,,

Λοιπον μια χαρα ειναι το προγραμμα του ηλια ,δυνατο και απλο!!! ξεκιναω κιολας απο σημερα !!!χεχχεχεεχ!!!θενκς τσιεφφφ!!αα και οτι αποριες εχω θα σου πω..:green:

eli_din3
20-04-12, 16:01
να πεισμωσεις ελινα μου για κατεβεις εστω κ λιγο...

επισης και αυτη η παραλλαγη ειναι προετοιμασια για τις καμψεις...

ετσι οπως εισαι στα γονατα και εχεις παρει την θεση για να κανεις καμψη τρικεφαλου ανοιξε πιο πολυ το ανοιγμα των χεριων σου πιο ανοιχτα απο τους ωμους παραλληλα...οχι την θεση για καμψεις για στηθος που εστιαζουμε

κανεις σιγα σιγα την κινηση λοιπον σαν να πεφτεις μπροστα...ειναι η στηριξη στα χερια που εχουμε στην γιογκα...ειναι η προετοιμασια της βασικα

σιγα σιγα θα στηριζεσαι ολο κ πιο πολλυ στα χερια(δεν εννοω να σηκωνεσαι στον αερα) εννοω απλα να δινεις εκει το βαρος του σωματος σου

αν ρωτησεις τη γυμναστρια σου,ΜΠΟΡΕΙ να σου πει πως να την κανεις...

βιντεο δεν βρηκα και εψαξα τοση ωρα...


αλλιως ελινα ανοιξε πιο πολυ τα χερια...αλλιως κανε βυθισεις στον παγκο κ οταν δυναμωσεις θα κανεις κ καμψεις με το καιρο


ουφ θα προσπαθησω..ευχαριστω γυμουλα

koukoutsaki
20-04-12, 17:25
Κοριτσακια μ ξυπνησα
και ενιωθα τετοια ζαλαδα...
μαζι με το απογευματινο μ το κανονικο ,εφαγα κ ενα πασχαλινο κουλουρακι
καλα να παθω αφου στο μεσημεριανο δεν εβαλα υδατανθρακα πυτε καν λιγο ψωμι
ειμαι ηλιθια:(

eli_din3
20-04-12, 17:43
Κοριτσακια μ ξυπνησα
και ενιωθα τετοια ζαλαδα...
μαζι με το απογευματινο μ το κανονικο ,εφαγα κ ενα πασχαλινο κουλουρακι
καλα να παθω αφου στο μεσημεριανο δεν εβαλα υδατανθρακα πυτε καν λιγο ψωμι
ειμαι ηλιθια:(

βρε γλυκουλακι.. ενα κουλουρακι ηταν.... σιγα το πραμα δηλαδη... 1 μικρο κουλουρακι!!!!!!!!!!!!!!

koukoutsaki
20-04-12, 17:43
παχαινει ομως...
και δεν εβλεπα τιποτε μπορστα μου ....τιποτε...μονο αυτο....
υποτιθεται τα κρατησα για τον αντρα μου

koukoutsaki
20-04-12, 17:45
αληθεια γιατι οταν σηκωνομαι απο υπνο ζαλιζομαι και θελω σαν τρελλη να φαω οτι βρω μπροστα μ....καλα το πρωι δε το συζηταμε εχω στανταρ πρωινο που γουσταρω τρελλα, αλλα μετα απο μεσημεριανο υπνο....το παθαινει καμια σας.??
αφου πολλες φορες αποφευγω να κοιμηθω μεσημερι ,αμα την κουτσοπαλευω, για αυτο ακριβως το λογο ....:1laugh:

dorita
20-04-12, 17:47
αληθεια γιατι οταν σηκωνομαι απο υπνο ζαλιζομαι και θελω σαν τρελλη να φαω οτι βρω μπροστα μ....καλα το πρωι δε το συζηταμε εχω στανταρ πρωινο που γουσταρω τρελλα, αλλα μετα απο μεσημεριανο υπνο....το παθαινει καμια σας.??
αφου πολλες φορες αποφευγω να κοιμηθω μεσημερι ,αμα την κουτσοπαλευω, για αυτο ακριβως το λογο ....:1laugh:

εγω το παθαινω ...με πιανει συνηθως μια υπογλυκαιμια!!!
αλλα ή πινω καφε ή τρωω φρουτα!!! πανε οι εποχες των μπισκοτων!!!!!:green:

eli_din3
20-04-12, 17:48
παχαινει ομως...
και δεν εβλεπα τιποτε μπορστα μου ....τιποτε...μονο αυτο....
υποτιθεται τα κρατησα για τον αντρα μου

αν ηταν να παχαιναμε με ενα μικρο κουλουρακι.. με αυτα π φαγαμε την προηγουμενη βδομαδα θα χε χαθει οτι καναμε τοσους μηνες :P
ρελαααξ τεικ ιτ ιιιιιζιιιιι.. κοψε λιγο υδατ απο αυριο στην τελικη.. οπως θα λεγε κ η ελενη--> οχι τπτ αλλο απλα για να ξεκολλησει το μυαλουδακι (εε? καλη μαθητρια? :P)
η κανε και δεκα λεπτα αεροβιο παραπανω σιγααααα τωραααα

koukoutsaki
20-04-12, 17:49
αν ηταν να παχαιναμε με ενα μικρο κουλουρακι.. με αυτα π φαγαμε την προηγουμενη βδομαδα θα χε χαθει οτι καναμε τοσους μηνες :P
ρελαααξ τεικ ιτ ιιιιιζιιιιι.. κοψε λιγο υδατ απο αυριο στην τελικη.. οπως θα λεγε κ η ελενη--> οχι τπτ αλλο απλα για να ξεκολλησει το μυαλουδακι (εε? καλη μαθητρια? :P)
η κανε και δεκα λεπτα αεροβιο παραπανω σιγααααα τωραααα

σκ δε γυμναζομαι το χω ρεπο...τεσπα θα ξεκλεψω λιγο χρονο να κανω αεροβιο ;)

koukoutsaki
20-04-12, 17:50
εγω το παθαινω ...με πιανει συνηθως μια υπογλυκαιμια!!!
αλλα ή πινω καφε ή τρωω φρουτα!!! πανε οι εποχες των μπισκοτων!!!!!:green:

παλι καλα δεν ειμαι η μονη....
γιατι αραγε
απο αιματοκριτη πως πας?

eli_din3
20-04-12, 17:53
σκ δε γυμναζομαι το χω ρεπο...τεσπα θα ξεκλεψω λιγο χρονο να κανω αεροβιο ;)

εγω λεω να μην κανεις αν εχεις ρεπο.. τζαμπα τωρα..κοψε 20-30 γρ υδατανθρακα αυριο... και αν...
στην τελικη δεν ειχες υδατανθρακα στο μεσημεριανο αρα εξισορροπηρες την ποσοτητα βρε συ κουκουτσιιι

dorita
20-04-12, 17:53
παλι καλα δεν ειμαι η μονη....
γιατι αραγε
απο αιματοκριτη πως πας?

μην με αγχωνεις ματια μ τετοιες ωρες!!!......:P:P
δοξα το θεο καλα.....αλλα να σου πω την αληθεια πρεπει να κανω εξεταση αιματος,,,, φετος δεν εκανα!!!

φφφφφ... με αγχωσες καλε!!!

koukoutsaki
20-04-12, 17:55
μην με αγχωνεις ματια μ τετοιες ωρες!!!......:P:P
δοξα το θεο καλα.....αλλα να σου πω την αληθεια πρεπει να κανω εξεταση αιματος,,,, φετος δεν εκανα!!!

φφφφφ... με αγχωσες καλε!!!

βρε αγαπη γιατι να αγχωθεις
διερευνητικη ηταν η ερωτηση
εγω εχω 35 και σιδηρο στον πατο ...:unsure:

πριν καποιους μηνες βεβαια τελευταια φορα, που ετρωγα ακομη σαβουριες
κ γω πρεπει να κανω

katerina.
20-04-12, 19:46
κοριτσακια μου γλυκα καλησπερα....μπορεσα να ξεκλεψω λιγο χρονο και να σας γραψω ...ολα στην ζωη μου αλλαζουν με απιστευτους ρυθμους ....το μοναδικο που εχει καταφερει και εχει μεινει ιδιο ειναι το παθος μου για την γυμναστικη ..οι φυσικοθεραπειες τελειωνουν και ο ωμος μου ειναι καλα ...συνεχιζω τις οδηγιες τις ελενης σε ΟΛΑ και θελω να πιστευω ....οτι σε λιγο θα μπορεσω να ειμαι παλι μαζι σας ..μου εχετε λειψει πολυ...

διατροφη συνεχιζω κανονικα... προπονηση στο γυμναστηριο αυτα που μπορω να κανω τωρα και αν δεν προλαβαινω κανω σπιτι μονη μου ...εχω προσθεσει πολλες διατασεις καθημερινα καθως και ορισμενες κινησεις απο πιλατες και γιογκα απο βιβλια που ουτε καν θυμομουνα οτι τα ειχα ....τα κιλα μου εχουν κατεβει στα 55 ουτε και εγω ξερω πως ισως απο το πολυ τρεξιμο και το αγχος ...το μονο που με στεναχωρει ειναι οτι ο δεξιος μου ωμος εχει ατροφησει λιγο και να δω πως θα τον επαναφερω..

σε κανα δυο βδομαδες ελπιζω να εχουν μπει ολα σε μια ταξη...θα ηθελα πολυ να ειμαι κοντα σας αλλα ο χρονος μου ειναι ελαχιστος ...παιδια μικρα, σπιτι, δουλεια ,πως να χωρεσουν ολα σε μια μερα??


υγ θελω να ξερετε οτι σας σκεφτομαι ...ολες... οσο για σενα λενακι .....σε κουβαλαω συνεχως μαζι μου

οι συμβουλες σου καθημερινη καθοδηγηση στην ζωη μου....δεν λες οτι τα πραγματα ειναι απλα//?πεισμα και υπομονη τοσο στην γυμναστικη οσο και στην ζωη....αυτο κανω ...

σα; φιλω γλυκα ....και ελπιζω να τα ξαναπουμε συντομα!!!;)

koukoutsaki
20-04-12, 19:53
κοριτσακια μου γλυκα καλησπερα....μπορεσα να ξεκλεψω λιγο χρονο και να σας γραψω ...ολα στην ζωη μου αλλαζουν με απιστευτους ρυθμους ....το μοναδικο που εχει καταφερει και εχει μεινει ιδιο ειναι το παθος μου για την γυμναστικη ..οι φυσικοθεραπειες τελειωνουν και ο ωμος μου ειναι καλα ...συνεχιζω τις οδηγιες τις ελενης σε ΟΛΑ και θελω να πιστευω ....οτι σε λιγο θα μπορεσω να ειμαι παλι μαζι σας ..μου εχετε λειψει πολυ...

διατροφη συνεχιζω κανονικα... προπονηση στο γυμναστηριο αυτα που μπορω να κανω τωρα και αν δεν προλαβαινω κανω σπιτι μονη μου ...εχω προσθεσει πολλες διατασεις καθημερινα καθως και ορισμενες κινησεις απο πιλατες και γιογκα απο βιβλια που ουτε καν θυμομουνα οτι τα ειχα ....τα κιλα μου εχουν κατεβει στα 55 ουτε και εγω ξερω πως ισως απο το πολυ τρεξιμο και το αγχος ...το μονο που με στεναχωρει ειναι οτι ο δεξιος μου ωμος εχει ατροφησει λιγο και να δω πως θα τον επαναφερω..

σε κανα δυο βδομαδες ελπιζω να εχουν μπει ολα σε μια ταξη...θα ηθελα πολυ να ειμαι κοντα σας αλλα ο χρονος μου ειναι ελαχιστος ...παιδια μικρα, σπιτι, δουλεια ,πως να χωρεσουν ολα σε μια μερα??


υγ θελω να ξερετε οτι σας σκεφτομαι ...ολες... οσο για σενα λενακι .....σε κουβαλαω συνεχως μαζι μου

οι συμβουλες σου καθημερινη καθοδηγηση στην ζωη μου....δεν λες οτι τα πραγματα ειναι απλα//?πεισμα και υπομονη τοσο στην γυμναστικη οσο και στην ζωη....αυτο κανω ...

σα; φιλω γλυκα ....και ελπιζω να τα ξαναπουμε συντομα!!!;)

Κατερινακιιιιιιι:turtle::turtle::turtle:
υγεια πανω απο ολα κοριτσι μου και ολα γινονται
μακαρι να ξεμπερδεψεις απο ολα οσα σε απασχολουν, με τον καλυτερο δυνατο τροπο
be strong;)

xelashai
20-04-12, 20:02
Κατερινακιιιιιιι:turtle::turtle::turtle:
υγεια πανω απο ολα κοριτσι μου και ολα γινονται
μακαρι να ξεμπερδεψεις απο ολα οσα σε απασχολουν, με τον καλυτερο δυνατο τροπο
be strong;)

:thumbup:
αντε βρε μανουλα...μας εχεις λειψει...:(

koukoutsaki
20-04-12, 22:53
eκκωφαντικη ησυχια αποψε:unsure:

marvin
20-04-12, 23:18
χμ.. είμαι καινούρια στην περιοχή και πήγα σ'ένα άλλο κοντά στο σπίτι μου.. θ'αλλάξω όμως όταν περάσει ο χρόνος, οπότε θα χτυπήσω για πληροφορίες!!

έλα, όλοι μια γειτονιά είμαστε.... ακούει ο Βύρωνας?? :green:



Ακουει ...ακουει αλλα προσκληση δε βλεπει..μονες τα λετε μονες τα ''πινεται'':P

φραουλίτσα
21-04-12, 00:11
Αληθως Ανεστη φραουλιτσα μου!

παμε στην προπονηση σου....

εχεις αυτα εδω
1.απαγωγοί-
2.προσαγωγοί-
3.σκουωτ-
4.leg curl-
5.leg extention
6.και ακόμα 1 μηχάνημα που δε θυμάμαι όνομα όλα 3χ15 αυτο δωσε βιντεο η περιγραφη...

να φανταστω τα δυο πρωτα τα κανεις στο μηχανημα ετσι?τα καθιστα...η κανεις κατι αλλο για αυτες τις μυικες?

η σειρα των ασκησεων θα επρεπε να ηταν διαφορετικη...
θα δεχομουν το 5-6-3-1-2 η ακομη το 3-5-4-1-2 αν θες να κρατησεις αυτες τις ασκησεις...

η μονη ασκηση βασικη που εχεις και για τον σκοπο της ανορθωσης που θες ειναι τα σκουωτ...
τα αλλα ειναι οκ αλλα βοηθητικα γενικα στα στην εκγυμναση των ποδιων...

βασικη προπονηση ποδιων γινεται με ασκησεις οπως σκουωτ/προβολες αλλα με διαφορες παραλλαγες...
αυτο που σου λεω ειναι απλα δυο ασκησεις οι οποιες μπορουν να δοθουν με ενα σωρο τροπους...

και τα λεγκ εξτενσιον και τα λεγκ κερλ ειναι βασικα αλλα σου ξεκιναω απο τα ουσιωδη...
προπονηση χωρις σκουωτ και προβολες εφοσον δεν υπαρχει καποιο θεμα μυοσκελετικο σοβαρο θεωρειται ελλιπης...

μετα ριξε λιγο τις επαναληψεις σου για αρχη σε 10-12 για να σηκωσεις περισσοτερα κιλα...

αλλα να ξερεις οτι βασικο ειναι να εισαι σωστη κ σε διατροφη σε γενικες γραμμες...δεν θα τρως γλυκα οπως ειπες οτι δεν τρως καθε μερα αλλα να εχεις μια ισορροπια σε ολα...


ο,τι θελεις ρωτα...απλα οσο πιο συγκεκριμενες ερωτησεις κανεις,τοσο πιο συγκεκριμενες απαντησεις θα παρεις...
;)

Γεια σου Ελένη:))))
Διάβασα όλα τα λινκσ που μου έδωσες αλλά και διάφορα άλλα. Θα σε παρακαλούσα να μου δώσεις εσύ διατροφή εφόσον αυτή που ήδη κάνω δεν είναι προσεγμένη απλά έκοψα τα γλυκά και τηγανιτά.
Από ότι διάβασα μετά την προπόνηση χρειαζόμαστε και υδατάνθρακα. Εγώ γυμνάζομαι απόγευμα. Κοντά στις 6 τελειώνω. πειράζει να τρω υδατάνθρακα τέτοια ώρα;

Επίσης μπορώ να κάνω σκουώτ και προβολές καθημερινά μαζί με τη μυική ομάδα που δουλεύω;
σε θυμίζω το πρόγραμμα μου
1η στήθος + δικέφαλοι + κοιλιακοί + ραχιαίοι
2η πλάτη +τρικέφαλοι + κοιλιακοί + ραχιαίοι
3η πόδια + κοιλιακοί + ραχιαίοι
4η ώμοι + γάμπες + κοιλιακοί + ραχιαίοι

Σ ευχαριστώ πολύ:)

gym
21-04-12, 00:41
Γεια σου Ελένη:))))
Διάβασα όλα τα λινκσ που μου έδωσες αλλά και διάφορα άλλα. Θα σε παρακαλούσα να μου δώσεις εσύ διατροφή εφόσον αυτή που ήδη κάνω δεν είναι προσεγμένη απλά έκοψα τα γλυκά και τηγανιτά.
Από ότι διάβασα μετά την προπόνηση χρειαζόμαστε και υδατάνθρακα. Εγώ γυμνάζομαι απόγευμα. Κοντά στις 6 τελειώνω. πειράζει να τρω υδατάνθρακα τέτοια ώρα;

Επίσης μπορώ να κάνω σκουώτ και προβολές καθημερινά μαζί με τη μυική ομάδα που δουλεύω;
σε θυμίζω το πρόγραμμα μου
1η στήθος + δικέφαλοι + κοιλιακοί + ραχιαίοι
2η πλάτη +τρικέφαλοι + κοιλιακοί + ραχιαίοι
3η πόδια + κοιλιακοί + ραχιαίοι
4η ώμοι + γάμπες + κοιλιακοί + ραχιαίοι

Σ ευχαριστώ πολύ:)

γεια σου κ παλι φραουλιτσα!

διατροφη δεν μπορω να σου βγαλω εγω πρωτον γιατι δεν ειναι τοσο απλο,ο καθενας εχει τις προτιμησεις του διατροφικα και διαφορετικη καθημερινοτητα,,,

υπαρχουν πολλα που παιζουν σε εναν σχεδιασμο διατροφης κ αυτο θελει λεπτομερειες που μονο εσυ ξερεις για εσενα...

με βαση τα λινκ που σου εδωσα για διατροφη αλλα και αν διαβασεις το φορουμ,θα μπορεσεις να βγαλεις ενα πλανο να το ποσταρεις κ εμεις να σε βοηθησουμε να την φτιαξεις στα μετρα σου

αν κοιταξεις στα λογκς των κοριτσιων ολες μονες τους εχουν βγαλει τις διατροφες τους κ δεν ειναι διατροφολογοι και βλεπουν μια χαρα αποτελεσματα επανω τους...
μονο εσυ αν μαθεις καποια πραγματα για διατροφη βασικα θα μπορεσεις να βγαλεις την ιδανικη(με τις καλυτερρες για σενα διατροφικα επιλογες)διατροφη...
ποσοτητες κ λεπτομερειες τα βλεπουμε...

αλλα πρεπει ΕΣΥ να κατσεις να ασχοληθεις με τον εαυτο σου κ αυτο ειναι και η διατροφη σου...


ο υδατανθρακας σου δεν ειναι απολυτο οτι πρεπει ντε και καλα να υπαρχει μετα την προπονηση....

μπορεις ομως να φας και στις 6 κ πιο μετα...δεν παιζει θεμα...αρκει να μην ξεφευγεις συνολικα θερμιδικα μεσα στη μερα σου κ αν το παμε συνολικα στο τελος της εβδομαδας να μην βγαινεις υπερθερμιδικα εφοσον θες να διατηρησεις ενα ελειμμα...


παμε παρακατω στην προπονηση σου

γιατι κανεις καθε φορα κοιλια/ραχη?τα κανεις σαν ζεσταμα απλα η προπονηση?αν ειναι πορπονηση μειωσε τα στα δυο..δεν χρειαζεται τεσσερις προπονησεις σε κοιλια/ραχη

ποδια θα κανεις μια προπονηση την εβδομαδα...εισαι αρχαρια (ετσι δεν ειναι?)δεν χρειαζεται να μπεις σε κατι περιπλοκο ακομα...

εχεις χρονο μπροστα σου γι αυτο...

ποδια λοιπον θα βαλεις κ σκουωτ κ προβολες αλλα οχι καθε μερα...
αν θες στο αεροβιο σου αν γινεται εξω στην φυση κανε και καποιες προβολες προχωρητικες αλλα οχι ετσι ασχετα να καθεσαι να κανεις σκουωτ

λιγα βασικα και καλα=αποτελεσμα

με το να κανεις καθε μερα σκουωτ οπως λες,δηλαδη να εχεις αντοχες να κανεις καθε μερα δυο βασικες ασκησεις ποδιων παει να πει οτι μαλλον την προηγουμενη κατι δεν εκανες σωστα...
συνηθως πεθαινουμε απο πονο τις επομενες μερες ειδικα στα ποδια...

δωσε εμφαση στα κιλα που σηκωνεις παντα με τεχνικη κ μην πορωνεσαι καθημερινα με τα ποδια αλλα ΜΟΝΟ την ημερα που τα γυμναζεις αποκλειστικα

marvin
21-04-12, 00:43
όταν η amst γνώρισε την aggeliki

είναι κούκλα, έχει κορμάρα και μαζί της στο γυμναστήριο δεν έχω καμμία ελπίδα για .... :turtle::turtle: γκούχου-γκούχου!!

λέγαμε αν ψήνετε και καμμιά άλλη, να πάμε εδώ: http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?19411-ΝAC-Πανελλήνιο-Πρωτάθλημα-13-Μαΐου-2012

οπότε, πείτε και οι υπόλοιπες, άντε μήπως γνωριστούμε!!
έπρεπε να ανοίξω άλλο θέμα? απλά απευθύνομαι κυρίως στα κορίτσια
Κοριτσια στις 27 στον αγωνα της wabba θα μεζευτουμε περισσοτερα ατομα απο φορουμ.Ειναι στο ξενοδοχειο Νοβοτελ στην Αχαρνων αν θυμαμαι καλα και ειναι σουπερ.Θα προτινα να ψηνεστε για εκει!!
!;)

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?19397-WABBA-ΠΕΣΔ-Πρωτάθλημα-27-Mαϊου-2012

Κ (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?19397-WABBA-ΠΕΣΔ-Πρωτάθλημα-27-Mαϊου-2012)ι εδώ φωτογραφιες απο τη περσινη συναντηση για να μπειτε στο κλίμα!
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?18086-Συναντηση-μελων-στο-Mr-Οδυσσεια-WABBA-(27.11.2011)

.

gym
21-04-12, 00:45
κοριτσακια μου γλυκα καλησπερα....μπορεσα να ξεκλεψω λιγο χρονο και να σας γραψω ...ολα στην ζωη μου αλλαζουν με απιστευτους ρυθμους ....το μοναδικο που εχει καταφερει και εχει μεινει ιδιο ειναι το παθος μου για την γυμναστικη ..οι φυσικοθεραπειες τελειωνουν και ο ωμος μου ειναι καλα ...συνεχιζω τις οδηγιες τις ελενης σε ΟΛΑ και θελω να πιστευω ....οτι σε λιγο θα μπορεσω να ειμαι παλι μαζι σας ..μου εχετε λειψει πολυ...

διατροφη συνεχιζω κανονικα... προπονηση στο γυμναστηριο αυτα που μπορω να κανω τωρα και αν δεν προλαβαινω κανω σπιτι μονη μου ...εχω προσθεσει πολλες διατασεις καθημερινα καθως και ορισμενες κινησεις απο πιλατες και γιογκα απο βιβλια που ουτε καν θυμομουνα οτι τα ειχα ....τα κιλα μου εχουν κατεβει στα 55 ουτε και εγω ξερω πως ισως απο το πολυ τρεξιμο και το αγχος ...το μονο που με στεναχωρει ειναι οτι ο δεξιος μου ωμος εχει ατροφησει λιγο και να δω πως θα τον επαναφερω..

σε κανα δυο βδομαδες ελπιζω να εχουν μπει ολα σε μια ταξη...θα ηθελα πολυ να ειμαι κοντα σας αλλα ο χρονος μου ειναι ελαχιστος ...παιδια μικρα, σπιτι, δουλεια ,πως να χωρεσουν ολα σε μια μερα??


υγ θελω να ξερετε οτι σας σκεφτομαι ...ολες... οσο για σενα λενακι .....σε κουβαλαω συνεχως μαζι μου

οι συμβουλες σου καθημερινη καθοδηγηση στην ζωη μου....δεν λες οτι τα πραγματα ειναι απλα//?πεισμα και υπομονη τοσο στην γυμναστικη οσο και στην ζωη....αυτο κανω ...

σα; φιλω γλυκα ....και ελπιζω να τα ξαναπουμε συντομα!!!;)


κατερινακι μου γλυκο κ δυνατο ειμαστε κοντα σου σε ο,τι χρειαστεις...;)

κουραγιο κ δυναμη σου ευχομαι κ ολα να περασουν ευκολα και να επανελθεις δριμυτερη σε ολα!

οσο για τα καλα σου λογια,,,τι να πω...με εχετε σκλαβωσει ολες σας αυτες τις μερες...αντε...θα γινω κακια μου φαινεται!:green:

gym
21-04-12, 00:48
παχαινει ομως...
και δεν εβλεπα τιποτε μπορστα μου ....τιποτε...μονο αυτο....
υποτιθεται τα κρατησα για τον αντρα μου

δεν παχαινει εαν συνολικα δεν το παραεκανες με τις θερμιδες...

τωρα εαν ειναι καλη επιλογη διατροφικα?οχι δεν ειναι...:green:

gym
21-04-12, 00:49
αν ηταν να παχαιναμε με ενα μικρο κουλουρακι.. με αυτα π φαγαμε την προηγουμενη βδομαδα θα χε χαθει οτι καναμε τοσους μηνες :P
ρελαααξ τεικ ιτ ιιιιιζιιιιι.. κοψε λιγο υδατ απο αυριο στην τελικη.. οπως θα λεγε κ η ελενη--> οχι τπτ αλλο απλα για να ξεκολλησει το μυαλουδακι (εε? καλη μαθητρια? :P)
η κανε και δεκα λεπτα αεροβιο παραπανω σιγααααα τωραααα

μικρο καλικαντζαρακι οταν ξανακανεις τσιτ...αυτο θα σου πω...:thumbup::thumbup::green:

eli_din3
21-04-12, 00:52
μικρο καλικαντζαρακι οταν ξανακανεις τσιτ...αυτο θα σου πω...:thumbup::thumbup::green:

αν το τσιτ μου ηταν ενα μικρο μπισκοτακι δεν θα ειχα κανενα προβλημα πιστεψε με :P

gym
21-04-12, 00:57
αληθεια γιατι οταν σηκωνομαι απο υπνο ζαλιζομαι και θελω σαν τρελλη να φαω οτι βρω μπροστα μ....καλα το πρωι δε το συζηταμε εχω στανταρ πρωινο που γουσταρω τρελλα, αλλα μετα απο μεσημεριανο υπνο....το παθαινει καμια σας.??
αφου πολλες φορες αποφευγω να κοιμηθω μεσημερι ,αμα την κουτσοπαλευω, για αυτο ακριβως το λογο ....:1laugh:

μιας και το θιξες..δες εδω μια συζητηση http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?15371-%CE%A6%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%BA%CF%89%CE%BC%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BC%CE%AC%CF%87%CE%B9-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CE%BF-%CE%BC%CE%B5%CF%83%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%B1%CE%BD%CF%8C-%CF%8D%CF%80%CE%BD%CE%BF.

εψαχνα ενα αλλο αρθρο σχετικα με το θεμα αυτο αλλα τζιφος δεν το βρισκω τωρα...οταν το βρω θα σας το δωσω να το δειτε..;)

PEGY
21-04-12, 09:11
κοριτσακια μου γλυκα καλησπερα....μπορεσα να ξεκλεψω λιγο χρονο και να σας γραψω ...ολα στην ζωη μου αλλαζουν με απιστευτους ρυθμους ....το μοναδικο που εχει καταφερει και εχει μεινει ιδιο ειναι το παθος μου για την γυμναστικη

Γλυκεία Κατερίνα, ελπίζω οι αλλαγές να είναι προς το καλό ;)

Ακόμη όμως κ αν κάτι άλλο συμβαίνει να ξέρεις πως μια αλλαγή μπορεί φαντάζει άσχημη ή οτι χειροτερεύει η κατάσταση αλλά αυτό είναι μόνο φαινομενικό κ πως τελικά όλα θα γίνουν όπως τα θέλουμε;)

Δύναμη χρειάζεται, οπότε δεν σε φοβάμαι!!!

PEGY
21-04-12, 09:14
αληθεια γιατι οταν σηκωνομαι απο υπνο ζαλιζομαι και θελω σαν τρελλη να φαω οτι βρω μπροστα μ....καλα το πρωι δε το συζηταμε εχω στανταρ πρωινο που γουσταρω τρελλα, αλλα μετα απο μεσημεριανο υπνο....το παθαινει καμια σας.??
αφου πολλες φορες αποφευγω να κοιμηθω μεσημερι ,αμα την κουτσοπαλευω, για αυτο ακριβως το λογο ....:1laugh:

Παρούσα!!!!

PEGY
21-04-12, 09:19
Αγαπημένη Τζιμ κ άλλα κορίτσια βέβαια αλλά το ποστ αυτο είναι ποστ-αναφορά !

Πίνω το καφεδάκι μου κ το πρόγραμμα έχει ως εξής :Ποδήλατο για περίπου 20' σε έναν δρόμο ανηφοροκατήφορο, φτάνω σε μια ευθεία (δίπλα στη θάλασσα:green:) κάνω σπριντ (30'work/ 50'rest x7) κ γυρνάω πίσω με το ποδήλατο πάλι!

Πως σου φαίνεται;

Αν κ εχω παρατήσει τα ολίγα βάρη που έκανα με το ποδήλατο κ κυρίως με την ανηφόρα βλέπω τρομερή διαφορά:turtle:

gym
21-04-12, 10:58
Αγαπημένη Τζιμ κ άλλα κορίτσια βέβαια αλλά το ποστ αυτο είναι ποστ-αναφορά !

Πίνω το καφεδάκι μου κ το πρόγραμμα έχει ως εξής :Ποδήλατο για περίπου 20' σε έναν δρόμο ανηφοροκατήφορο, φτάνω σε μια ευθεία (δίπλα στη θάλασσα:green:) κάνω σπριντ (30'work/ 50'rest x7) κ γυρνάω πίσω με το ποδήλατο πάλι!

Πως σου φαίνεται;

Αν κ εχω παρατήσει τα ολίγα βάρη που έκανα με το ποδήλατο κ κυρίως με την ανηφόρα βλέπω τρομερή διαφορά:turtle:


καλημερα πεγκουλινι μου εσυ!

εννοειται πως ειναι καλα...κανε και προχωρητικες προβολες μετα τα σπριντ κ μετα φυγε :green::green::green:

τα βαρη στο ειπα οτι θα σε βοηθησουν βρεεε!

koukoutsaki
21-04-12, 11:19
μιας και το θιξες..δες εδω μια συζητηση http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?15371-%CE%A6%CE%BF%CF%85%CF%83%CE%BA%CF%89%CE%BC%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BC%CE%AC%CF%87%CE%B9-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CE%BF-%CE%BC%CE%B5%CF%83%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%B1%CE%BD%CF%8C-%CF%8D%CF%80%CE%BD%CE%BF.

εψαχνα ενα αλλο αρθρο σχετικα με το θεμα αυτο αλλα τζιφος δεν το βρισκω τωρα...οταν το βρω θα σας το δωσω να το δειτε..;)

γυμακι καλημερα εγω δεν εχω ουτε φουσκωμα ουτε δυσπεψια ουτε παλινδρομηση...:green: μονάντερο τελειως:P
μονο που αμα κοιμαμαι μεσημερι ,σηκωνομαι με λιγουρα:unsure:

amst
21-04-12, 11:32
Έτσι έτσι..... γράψτε πράμα να έχω να διαβάζω όταν κάνω διάδρομο/ποδήλατο!!!!! :green:

Καλημέρα κορίτσια!

Εχθές από συγγενικό μου πρόσωπο, που έκανε αναλύσεις, μου είπε ότι η πατάτα έχει πολύ δηλητήριο και μόνο βιολογικές να τρώμε..
Εσείς τι τρώτε??

koukoutsaki
21-04-12, 11:33
Έτσι έτσι..... γράψτε πράμα να έχω να διαβάζω όταν κάνω διάδρομο/ποδήλατο!!!!! :green:

Καλημέρα κορίτσια!

Εχθές από συγγενικό μου πρόσωπο, που έκανε αναλύσεις, μου είπε ότι η πατάτα έχει πολύ δηλητήριο και μόνο βιολογικές να τρώμε..
Εσείς τι τρώτε??

οχ!!! μη μου λες τετοια:shock::shock::shock:
για τις γλυκοπατατες τι ξερουμε? εγω τις ροζ βρισκω, τις μεγαλες, και πολλες φορες εισαγωγης. πανακριβες αλλα μου αρεσουν καλυτερα απο την κανονικη πατατα χιλιες φορες.

gym
21-04-12, 11:33
Έτσι έτσι..... γράψτε πράμα να έχω να διαβάζω όταν κάνω διάδρομο/ποδήλατο!!!!! :green:

Καλημέρα κορίτσια!

Εχθές από συγγενικό μου πρόσωπο, που έκανε αναλύσεις, μου είπε ότι η πατάτα έχει πολύ δηλητήριο και μόνο βιολογικές να τρώμε..
Εσείς τι τρώτε??

κανονικες κ ακομα ζω :green:

amst
21-04-12, 12:08
κανονικες κ ακομα ζω :green:

λες και μόνο η πατάτα έχει του κόσμου τις μ@λ@κίες........
τεσπα, θα δω τι παίζει από τιμές στις βιολογικές και ίσως πάρω.. εξάλλου, δεν τρώω και τόσες πολλές..... :(

gym
21-04-12, 12:11
λες και μόνο η πατάτα έχει του κόσμου τις μ@λ@κίες........
τεσπα, θα δω τι παίζει από τιμές στις βιολογικές και ίσως πάρω.. εξάλλου, δεν τρώω και τόσες πολλές..... :(

μουφα τα βιολογικα αλλα αμα θες να τα δωσεις...δωστα ..!:green:

και σου μιλαει ατομο που εχει μεγαλωσει σε χωραφια με φρουτα/λαχανικα....;)

amst
21-04-12, 12:17
μουφα τα βιολογικα αλλα αμα θες να τα δωσεις...δωστα ..!:green: δε θέλωωωω

και σου μιλαει ατομο που εχει μεγαλωσει σε χωραφια με φρουτα/λαχανικα....;)

γενικά δε ξέρω, αλλά εμάς το λάδι και το μέλι είναι όντως.. κάτι γλιτώνεις πιστεύω
από άλλες καλλιέργειες δεν έχω εμπειρία ;)

eli_din3
21-04-12, 12:18
τελικα το ενα κιλο ηταν φουσκωμα και εφυγε :D:D::D:D:D:D:DD:D:D::D:D

koukoutsaki
21-04-12, 12:21
τελικα το ενα κιλο ηταν φουσκωμα και εφυγε :D:D::D:D:D:D:DD:D:D::D:D

ξυλακι που θες.... οταν στα λενε οι μεγαλυτερες να ακους;)

eli_din3
21-04-12, 12:26
ξυλακι που θες.... οταν στα λενε οι μεγαλυτερες να ακους;)

εμεινε το αλλο :green:

gym
21-04-12, 12:38
ξυλακι που θες.... οταν στα λενε οι μεγαλυτερες να ακους;)

ξυλακι>??????????


εισαι πολυ ευγενικη κουκουτσι μου...


εγω θα εδινα αυτο...43528

εκει να δεις δερμα που θα κανεις...:evil2::evil2::evil2:

koukoutsaki
21-04-12, 12:43
ΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑ ΘΕΑΑΑΑΑΑ
αντε βρε μικρο ελινακι
θα φυγει το κιλακι ωσπου να πεις κυμινο!!!!;)
μην αγχωνεσαι
σας φιλω παω βολτουλα κ δουλιτσες :bodybuilder1::bodybuilder1::bodybuilder1: παωωωω
cu later girls

amst
21-04-12, 12:53
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ 4 ΗΜΕΡΩΝ

1Η ΜΕΡΑ
ΠΛΑΤΗ – ΤΡΑΠΕΖΟΕΙΔΗΣ – ΠΙΣΩ ΩΜΟΙ

1. ΕΜΠΡΟΣΘΟΛΑΙΜΙΕΣ..................2 Χ 15 + 4Χ 10 –12
2. ΟΠΙΣΘΟΛΑΙΜΙΕΣ....................4 Χ 10 – 12
3. ΚΛΕΙΣΤΗ ΛΑΒΗ.....................3 Χ 10 – 12

4. ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ Η ΜΠΑΡΑ....4 Χ 10 – 12
να βάλω εδώ και κωπηλατική με κλειστή λαβή?

5. ΡΑΧΙΑΙΟΙ.........................4 Χ 15 – 20 σε ρωμαϊκή,ε?



ΤΡΑΠΕΖΟΕΙΔΗΣ

1. ΤΡΑΒΗΓΜΑΤΑ ΜΕ ΜΠΑΡΑ..............2 Χ 12 + 4 Χ 8 – 10

αυτή δε μπορώ να τη βρω, είναι στο βίντεο της marvin?

ΠΙΣΩ ΩΜΟΙ
1. ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΑΛΤΗΡΩΝ ΣΚΥΦΤΟΣ........2 Χ 12 + 3 Χ 8 – 10
http://www.exrx.net/WeightExercises/DeltoidPosterior/DBRearLateralRaise.html
όμως εδώ http://www.youtube.com/watch?v=x33wmtVWwSQ δεν τις πέφτουν λίγα τα χέρια? Εννοώ δε θέλει πιο ψηλά?


2Η ΜΕΡΑ
ΣΤΗΘΟΣ - ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ

1. ΟΡΙΖΟΝΤΙΟΣ ΠΑΓΚΟΣ.............................2 Χ 15 + 4 Χ 8 – 12 ???? τι κάνω εδώ?

2. ΕΠΙΚΛΗΝΗΣ ΠΑΓΚΟΣ..............................4 Χ 8 – 12 ????? και εδώ?

3. ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΑΛΤΗΡΩΝ.............................4 Χ 8 – 12 http://www.google.gr/imgres?q=%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CE%AF%CE%B3%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1+%CE%B1%CE%BB%CF%84%CE%B7%CF%81%CF%89%CE%BD&hl=el&sa=X&biw=1280&bih=603&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=VpK0j5mZUEEqxM:&imgrefurl=http://www.oneman.gr/keimena/men_s_only/body/article1494489.ece&docid=Tv9ClUqIKYZuZM&imgurl=http://www.oneman.gr/template/framework/generic/img.jsp%253Fname%253Dtwounitstraining_i03_b&w=300&h=200&ei=Mn2ST_rYKYzoOdrGje8D&zoom=1&iact=hc&vpx=978&vpy=157&dur=1937&hovh=160&hovw=240&tx=127&ty=80&sig=102372556183344190569&page=1&tbnh=101&tbnw=151&start=0&ndsp=21&ved=1t:429,r:6,s:0,i:75
αυτό???

4. ΒΥΘΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΔΙΖΥΓΟ η ΚΡΟΣ ΟΒΕΡ η ΠΕΚ ΝΤΕΚ....3 Χ 10 – 12 εδώ θα περάσω καλά, μιας και πεκ ντεκ δεν έβγαζα ούτε μια σωστά :green:


ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ
1. ΚΑΜΨΕΙΣ ΑΛΤΗΡΩΝ..................2 Χ 15 + 1 Χ 12 + 2 Χ 8 – 10
http://www.youtube.com/watch?v=sAq_ocpRh_I&feature=related

2. ΚΑΜΨΕΙΣ ΜΠΑΡΑΣ...................3 Χ 8 – 10
http://www.youtube.com/watch?v=VZg2WTbbcfA

3. ΑΥΤΟΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ..................3 + 3 Χ 8 – 10 αυτό τι είναι??????

3Η ΜΕΡΑ
ΩΜΟΙ – ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΣ

1. ΠΙΕΣΕΙΣ ΩΜΩΝ................................2 Χ 15 +1 Χ 12 + 2 Χ 8 – 10 http://www.youtube.com/watch?v=Gw_qcSvA5mU καθιστή?

2. ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΑΛΤΗΡΩΝ ΠΛΑΓΙΑ....................4 Χ 10 – 12 ??

3. ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΑΛΤΗΡΩΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΕΤΩΠΟ...3 Χ 10 – 12 ????
ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΣ
1. ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΑΛΙΑ....................2 Χ 15 + 1 Χ 12 + 3 Χ 8 – 10 ??????

2. ΓΑΛΛΙΚΕΣ ΜΕ ΜΠΑΡΑ.........................3 Χ 8 – 12 http://www.youtube.com/watch?v=bjiHW3qpieI μπάρα ίσια?

3. ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΑΛΤΗΡΑ Η ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΑ (τροχαλία)...3 Χ 8 – 12 http://www.youtube.com/watch?v=xGwk7B4G25U ?????????

4Η ΜΕΡΑ
ΠΟΔΙΑ - ΓΑΜΠΕΣ

1. ΛΕΓΚ ΓΚΕΡΛ (κάμψεις μηριαίων )............2 Χ 15 4 Χ 10 – 12

2. ΛΕΓΚ ΕΞΤΕΙΣΟΝ (κάμψεις τετρακεφάλων ).....2 χ 15 + 4 χ 10 – 12

3. ΣΚΟΥΩΤ Η ΧΑΚ ΣΚΟΥΩΤ.......................2 Χ 12 + 3 Χ 8 – 10

4. ΛΕΓΚ ΠΡΕΣ.................................4 Χ 10 – 12 http://www.google.gr/imgres?q=leg+press&hl=el&biw=1280&bih=603&tbm=isch&tbnid=4SgS26800-COJM:&imgrefurl=http://fitnessanddefense.com/leg-press/&docid=aXivvQBr3akaBM&imgurl=http://fitnessanddefense.com/wp-content/uploads/2011/04/Leg-Press.jpg&w=437&h=356&ei=xH-ST9fdBI6VOtjmufwD&zoom=1&iact=rc&dur=172&sig=102372556183344190569&page=1&tbnh=112&tbnw=154&start=0&ndsp=19&ved=1t:429,r:20,s:0,i:77&tx=116&ty=70

5. ΠΡΟΣΑΓΩΓΟΙ.................................4 Χ 10 – 12 ??


ΓΑΜΠΕΣ

1. ΜΗΧΑΝΗ ΓΑΜΠΩΝ ΚΑΘΙΣΤΗ.....................4 Χ 12 – 15 αυτή δε την ξέρω

2. ΜΗΧΑΝΗ ΓΑΜΠΩΝ ΟΡΘΙΑ.......................4 Χ 12 – 15 εννοούμε στο σμιθ?


επειδή ρωτάω παάαααρα πολλά.. αν κάποιος έχεις χρόνο........ κάποια στιγμή....

amst
21-04-12, 12:56
ΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑ ΘΕΑΑΑΑΑΑ
αντε βρε μικρο ελινακι
θα φυγει το κιλακι ωσπου να πεις κυμινο!!!!;)
μην αγχωνεσαι
σας φιλω παω βολτουλα κ δουλιτσες :bodybuilder1::bodybuilder1::bodybuilder1: παωωωω
cu later girls

με γρήγορο περπάτημα η βόλτα όμως, ε?!!

gym
21-04-12, 14:37
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ 4 ΗΜΕΡΩΝ

1Η ΜΕΡΑ
ΠΛΑΤΗ – ΤΡΑΠΕΖΟΕΙΔΗΣ – ΠΙΣΩ ΩΜΟΙ

1. ΕΜΠΡΟΣΘΟΛΑΙΜΙΕΣ..................2 Χ 15 + 4Χ 10 –12
2. ΟΠΙΣΘΟΛΑΙΜΙΕΣ....................4 Χ 10 – 12
3. ΚΛΕΙΣΤΗ ΛΑΒΗ.....................3 Χ 10 – 12

4. ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ Η ΜΠΑΡΑ....4 Χ 10 – 12
να βάλω εδώ και κωπηλατική με κλειστή λαβή?OXI

5. ΡΑΧΙΑΙΟΙ.........................4 Χ 15 – 20 σε ρωμαϊκή,ε?NAI KΑΛΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΣΟΥ ΑΛΛΙΩς ΠΑς ΣΕ ΣΤΡΩΜΑ



ΤΡΑΠΕΖΟΕΙΔΗΣ

1. ΤΡΑΒΗΓΜΑΤΑ ΜΕ ΜΠΑΡΑ..............2 Χ 12 + 4 Χ 8 – 10

αυτή δε μπορώ να τη βρω, είναι στο βίντεο της marvin? ΟΧΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΕΔΩ http://www.youtube.com/watch?v=8CXkrvCPTbw

ΠΙΣΩ ΩΜΟΙ
1. ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΑΛΤΗΡΩΝ ΣΚΥΦΤΟΣ........2 Χ 12 + 3 Χ 8 – 10
http://www.exrx.net/WeightExercises/DeltoidPosterior/DBRearLateralRaise.html
όμως εδώ http://www.youtube.com/watch?v=x33wmtVWwSQ δεν τις πέφτουν λίγα τα χέρια? Εννοώ δε θέλει πιο ψηλά?
αυτη εδω ειναι http://www.youtube.com/watch?v=tmFRVPyqPcg

2Η ΜΕΡΑ
ΣΤΗΘΟΣ - ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ

1. ΟΡΙΖΟΝΤΙΟΣ ΠΑΓΚΟΣ.............................2 Χ 15 + 4 Χ 8 – 12 ???? τι κάνω εδώ?ΠΙΕΣΕΙς ΜΕ ΜΠΑΡΑ ΣΤΟΝ ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΠΑΓΚΟ

2. ΕΠΙΚΛΗΝΗΣ ΠΑΓΚΟΣ..............................4 Χ 8 – 12 ????? και εδώ?ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΜΠΑΡΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΕΠΙΚΛΗΝΗ

3. ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΑΛΤΗΡΩΝ.............................4 Χ 8 – 12 http://www.google.gr/imgres?q=%CE%B1%CE%BD%CE%BF%CE%AF%CE%B3%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1+%CE%B1%CE%BB%CF%84%CE%B7%CF%81%CF%89%CE%BD&hl=el&sa=X&biw=1280&bih=603&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=VpK0j5mZUEEqxM:&imgrefurl=http://www.oneman.gr/keimena/men_s_only/body/article1494489.ece&docid=Tv9ClUqIKYZuZM&imgurl=http://www.oneman.gr/template/framework/generic/img.jsp%253Fname%253Dtwounitstraining_i03_b&w=300&h=200&ei=Mn2ST_rYKYzoOdrGje8D&zoom=1&iact=hc&vpx=978&vpy=157&dur=1937&hovh=160&hovw=240&tx=127&ty=80&sig=102372556183344190569&page=1&tbnh=101&tbnw=151&start=0&ndsp=21&ved=1t:429,r:6,s:0,i:75
αυτό???
http://www.youtube.com/watch?v=0ALudFq-aH4 αυτην εδω
4. ΒΥΘΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΔΙΖΥΓΟ η ΚΡΟΣ ΟΒΕΡ η ΠΕΚ ΝΤΕΚ....3 Χ 10 – 12 εδώ θα περάσω καλά, μιας και πεκ ντεκ δεν έβγαζα ούτε μια σωστά :green:περαστικα σου :green:


ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ
1. ΚΑΜΨΕΙΣ ΑΛΤΗΡΩΝ..................2 Χ 15 + 1 Χ 12 + 2 Χ 8 – 10
http://www.youtube.com/watch?v=sAq_ocpRh_I&feature=related

2. ΚΑΜΨΕΙΣ ΜΠΑΡΑΣ...................3 Χ 8 – 10
http://www.youtube.com/watch?v=VZg2WTbbcfA

3. ΑΥΤΟΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ..................3 + 3 Χ 8 – 10 αυτό τι είναι?????? αυτο εδω http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/concentration-curls

3Η ΜΕΡΑ
ΩΜΟΙ – ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΣ

1. ΠΙΕΣΕΙΣ ΩΜΩΝ................................2 Χ 15 +1 Χ 12 + 2 Χ 8 – 10 http://www.youtube.com/watch?v=Gw_qcSvA5mU καθιστή?NAI για αρχη αλλα σε παγκο

2. ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΑΛΤΗΡΩΝ ΠΛΑΓΙΑ....................4 Χ 10 – 12 ??

3. ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΑΛΤΗΡΩΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΜΕΤΩΠΟ...3 Χ 10 – 12 ????ΠΡΟΤΑΣΕΙς
ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΣ
1. ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΑΛΙΑ....................2 Χ 15 + 1 Χ 12 + 3 Χ 8 – 10 ??????ΤΟ ΣΚΟΙΝΙ Η ΜΕ ΜΡΙΚΗ ΜΠΑΡΑ ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΑΛΙΑ ΜΠΟΡΕΙς ΝΑ ΚΑΝΕΙς

2. ΓΑΛΛΙΚΕΣ ΜΕ ΜΠΑΡΑ.........................3 Χ 8 – 12 http://www.youtube.com/watch?v=bjiHW3qpieI μπάρα ίσια? ΜΕ ΣΤΡΑΒΟΜΠΑΡΑ ΜΠΟΡΕΙς ΑΛΛΑ Κ ΜΕ ΙΣΙΑ...ΚΑΝΕ ΣΤΡΑΒΟΜΠΑΡΑ ΝΑ ΔΕΙς ΠΩς ΣΟΥ ΠΑΕΙ

3. ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΑΛΤΗΡΑ Η ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΑ (τροχαλία)...3 Χ 8 – 12 http://www.youtube.com/watch?v=xGwk7B4G25U ?????????
ΚΑΝΕ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΑ ΣΤΗΝ ΤΡΟΧΑΛΙΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΡΘΕΙ ΚΑΝΑς ΑΛΤΗΡΑς ΣΤΟ ΔΟΞΑ ΠΑΤΡΙ....ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΑ ΔΗΛΑΔΗ ΠΑΛΑΜΕς ΚΟΙΤΑΝΕ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΚΡΗ ΜΠΑΡΑ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΤΡΑΒΑς
4Η ΜΕΡΑ
ΠΟΔΙΑ - ΓΑΜΠΕΣ

1. ΛΕΓΚ ΓΚΕΡΛ (κάμψεις μηριαίων )............2 Χ 15 4 Χ 10 – 12

2. ΛΕΓΚ ΕΞΤΕΙΣΟΝ (κάμψεις τετρακεφάλων ).....2 χ 15 + 4 χ 10 – 12

3. ΣΚΟΥΩΤ Η ΧΑΚ ΣΚΟΥΩΤ.......................2 Χ 12 + 3 Χ 8 – 10

4. ΛΕΓΚ ΠΡΕΣ.................................4 Χ 10 – 12 http://www.google.gr/imgres?q=leg+press&hl=el&biw=1280&bih=603&tbm=isch&tbnid=4SgS26800-COJM:&imgrefurl=http://fitnessanddefense.com/leg-press/&docid=aXivvQBr3akaBM&imgurl=http://fitnessanddefense.com/wp-content/uploads/2011/04/Leg-Press.jpg&w=437&h=356&ei=xH-ST9fdBI6VOtjmufwD&zoom=1&iact=rc&dur=172&sig=102372556183344190569&page=1&tbnh=112&tbnw=154&start=0&ndsp=19&ved=1t:429,r:20,s:0,i:77&tx=116&ty=70ναι αυτο

5. ΠΡΟΣΑΓΩΓΟΙ.................................4 Χ 10 – 12 ??μηχανημα προσαγωγων


ΓΑΜΠΕΣ

1. ΜΗΧΑΝΗ ΓΑΜΠΩΝ ΚΑΘΙΣΤΗ.....................4 Χ 12 – 15 αυτή δε την ξέρωΕΙΣΑΙ ΚΑΘΙΣΤΗ Κ ΚΑΝΕΙς ΓΑΜΠΕς ΣΕ ΜΗΧΑΝΗΜΑ...ΕΑΝ ΔΕΝΕ ΧΕΙς ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙς ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΜΕ ΜΠΑΡΑ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΟΠΩς ΕΔΩ http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/barbell-seated-calf-raise

2. ΜΗΧΑΝΗ ΓΑΜΠΩΝ ΟΡΘΙΑ.......................4 Χ 12 – 15 εννοούμε στο σμιθ?ΕΝΝΟΟΥΜΕ Η ΣΕ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΟΡΘΙΟ Η ΣΕ Σ ΙΘ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙς...ΠΑΡΑΛΛΑΓΕς ΥΠΑΡΧΟΥΝ


επειδή ρωτάω παάαααρα πολλά.. αν κάποιος έχεις χρόνο........ κάποια στιγμή....


σου απαντησα ηδη αλλα εαν πας στο λινκ που σου εδωσα ο ηλιας τα εχει εξηγησει ολα τοσο αναλυτικα κ ειναι κριμα να μην τα διαβασεις γιατι πραγματικα γραφει εκθεσεις και πολυ αναλυτικα σε οτι του ρωτανε...

Stella
21-04-12, 16:40
αληθεια γιατι οταν σηκωνομαι απο υπνο ζαλιζομαι και θελω σαν τρελλη να φαω οτι βρω μπροστα μ....καλα το πρωι δε το συζηταμε εχω στανταρ πρωινο που γουσταρω τρελλα, αλλα μετα απο μεσημεριανο υπνο....το παθαινει καμια σας.??
αφου πολλες φορες αποφευγω να κοιμηθω μεσημερι ,αμα την κουτσοπαλευω, για αυτο ακριβως το λογο ....:1laugh:

Nαι ρε συ και΄γω το παθαίνω...αν κοιμηθώ το μεσημέρι όταν ξυπνάω έχω τρομερή όρεξη για γλυκό!
Μην ανησυχείς οι περισσότερες πρέπει να το παθαίνουν αυτό!

Και μεγάλο σφάλμα να τσιγκουνευεσαι τον υδατάνθρακα.
Βρε κορίτσια συνθετους υδατάνθρακες τρώμε, μια χαρά είναι...δίνουν ενέργεια και ικανοποιουν και τη γευση μας!
Δεν καταλαβαίνω γιατί τους δαιμονοποιείτε...:unsure:

Stella
21-04-12, 16:51
A, μαλιστα....θα ζυγιστούμε τελικά ε;;;:green:
Αντε ζυγίστηκα και΄γω μιας και ταξιδευω το βράδυ και στο πατρικό μου δεν έχω ζυγαρια...

Μ. Πεμπτη (12/4)-> 64,5 (υπ΄οψιν μετά από τρομερό γουρούνιασμα):P
Θα ξαναζυγιστώ Σάββατο 21/4 που επιστρέφω!;)

Επιστροφή από άδεια σήμερα τα ξημερώματα....
Ζύγισμα -> 64 :)
Μια χαρά ευχαριστημενη είμαι γατί και τα μεζεδακια και τα γλυκάκια μου έφαγα...

koukoutsaki
21-04-12, 17:03
Μονο ευχαριστημενη εισαι Στελακι ?:green:
Καλωστηνε!!!
Εχεις δικιο σε αυτο που μου λες...βλακεια μου ηταν :unsure:

koukoutsaki
21-04-12, 17:13
Κοριτσακια ψωνισα αμυγδαλα, αποξηραμενο ανανα, παπαγια, και αποξ.φραουλες (να κερναω κ το συζυγο να μην τρωει ολο κακούδια) :green:

Πηρα stevia υγρο, ενα μικρο μπουκαλακι με σταγονομετρο 10 ευρω :shock::shock::shock: περιεχει λεει 400 δοσεις και καθε δοση ειναι 5 σταλες
δοκιμασα μια σταλια -αφου λεει δεν εχει θερμιδες- μου φανηκε αρκετα γλυκο ;)
Τη σκονη ενα μικρο σακουλακι την ειδα γυρω στα 30 ευρω..παναγια μου

gym
21-04-12, 17:14
Κοριτσακια ψωνισα αμυγδαλα, αποξηραμενο ανανα, παπαγια, και αποξ.φραουλες (να κερναω κ το συζυγο να μην τρωει ολο κακούδια) :green:

Πηρα stevia υγρο, ενα μικρο μπουκαλακι με σταγονομετρο 10 ευρω :shock::shock::shock: περιεχει λεει 400 δοσεις και καθε δοση ειναι 5 σταλες
δοκιμασα μια σταλια -αφου λεει δεν εχει θερμιδες- μου φανηκε αρκετα γλυκο ;)
Τη σκονη ενα μικρο σακουλακι την ειδα γυρω στα 30 ευρω..παναγια μου

καλα κανω εγω κ δεν τρωω γλυκαντικα και ''ζαχαρες'' τετοιο στυλ...
προτιμω να τα δινω αλλου...

:green:

koukoutsaki
21-04-12, 17:15
βρε αφου βαζει πολυ ζαχαρη στον καφε του
θα του ριχνω τετοιο δε νομιζω να το καταλαβει :green::green::green::green:

σατανας ε?
εγω σκετο τον πινω τον καφε μου εδω κ 2 χρονια

gym
21-04-12, 17:16
Nαι ρε συ και΄γω το παθαίνω...αν κοιμηθώ το μεσημέρι όταν ξυπνάω έχω τρομερή όρεξη για γλυκό!
Μην ανησυχείς οι περισσότερες πρέπει να το παθαίνουν αυτό!

Και μεγάλο σφάλμα να τσιγκουνευεσαι τον υδατάνθρακα.
Βρε κορίτσια συνθετους υδατάνθρακες τρώμε, μια χαρά είναι...δίνουν ενέργεια και ικανοποιουν και τη γευση μας!
Δεν καταλαβαίνω γιατί τους δαιμονοποιείτε...:unsure:

και αντρες το παθαινουν αυτο...
ειχα διαβασει καποια στιγμη ενα αρθρο που μιλουσε γι αυτο ακριβως κ γιατι το παθαινουμε αλλα εχω κολλησει κ δεν το βρισκω...


υδατανθρακες...μεγαλη ιστορια για τις γυναικες...
κ εγω η ''χαζη'' ξεκιναω αυριο μια ''διαιτα'' φουλ υδατανθρακας...παει καηκα!:green::green::green:

gym
21-04-12, 17:17
βρε αφου βαζει πολυ ζαχαρη στον καφε του
θα του ριχνω τετοιο δε νομιζω να το καταλαβει :green::green::green::green:

σατανας ε?
εγω σκετο τον πινω τον καφε μου εδω κ 2 χρονια

ααα για τον αντρα σου...ναι σιγουρα βρε ειναι καλυτερο απλα λεω οτι ΕΓΩ δεν δινω λεφτα πια σε τετοια...αυτο ηθελα να πω!
αν μου το δωσεις φρι,τα δεχομαι...:green:

koukoutsaki
21-04-12, 17:21
ααα για τον αντρα σου...ναι σιγουρα βρε ειναι καλυτερο απλα λεω οτι ΕΓΩ δεν δινω λεφτα πια σε τετοια...αυτο ηθελα να πω!
αν μου το δωσεις φρι,τα δεχομαι...:green:

αμα χρειαστει θα χρησιμοποιησω κι εγω .... κριμα να βουλωνει τις αρτηριες του ο καλος μου με τις παλιοζαχαρες....
εξαλλου δεν τα κοιταξε καν λεει "παρε οτι θελεις" κ τα πληρωσε
αφου εγω επιμελουμαι πλεον τη διατροφη του ξερω τη δουλεια μου :green:

koukoutsaki
21-04-12, 17:28
αν μου το δωσεις φρι,τα δεχομαι...:green:

ποτε ερχεσαι Αθηνα ειπαμε /?? :green:

gym
21-04-12, 17:43
ποτε ερχεσαι Αθηνα ειπαμε /?? :green:

δεν ειπαμε...αλλα θα πουμε αμα ειναι ετσι...:green::green:

koukoutsaki
21-04-12, 19:53
δεν ειπαμε...αλλα θα πουμε αμα ειναι ετσι...:green::green:

ελα εσυ να μας χαλιναγωγησεις απο κοντα...να μας κοψεις κ να μας ραψεις ..και θα σου χω εγω πεσκεσια ...:P:thumbup::thumbup::thumbup::bowdown::turtle:

μην το παρεις για γλειψιμο ε :green:

gym
21-04-12, 19:57
ελα εσυ να μας χαλιναγωγησεις απο κοντα...να μας κοψεις κ να μας ραψεις ..και θα σου χω εγω πεσκεσια ...:P:thumbup::thumbup::thumbup::bowdown::turtle:

μην το παρεις για γλειψιμο ε :green:

οχι παιδι μου...εννοειται


γραφε τωρα τη λιστα με τα πεσκεσια μου ...
1.ενα κοτετσι σενιο
2....:green:

koukoutsaki
21-04-12, 19:58
στεβια δε θες ειπαμε ??:green:
θα σε παω στη Λεβαντα στην Καλλιθεα...στο Ματσουκα στο Συνταγμα....:green:

κοτετσι ειπες? για να συννενοηθω με τον πεθερο:green:

eli_din3
21-04-12, 20:12
και αντρες το παθαινουν αυτο...
ειχα διαβασει καποια στιγμη ενα αρθρο που μιλουσε γι αυτο ακριβως κ γιατι το παθαινουμε αλλα εχω κολλησει κ δεν το βρισκω...


υδατανθρακες...μεγαλη ιστορια για τις γυναικες...
κ εγω η ''χαζη'' ξεκιναω αυριο μια ''διαιτα'' φουλ υδατανθρακας...παει καηκα!:green::green::green:

τι εννοεις??:unsure::unsure:

gym
21-04-12, 20:35
τι εννοεις??:unsure::unsure:

τι δεν καταλλλλλλλλλαβες?:green:

eli_din3
21-04-12, 20:37
τι δεν καταλλλλλλλλλαβες?:green:

γιατι σε ειπες χαζη :P

σημερα ενας στο γυμναστηριο με ρωτησε γιατι δεν βαζω κιλα στο σμιθ και εκνευριστηκα :( :@:@:@: αι στο διαολο μου ρθε να του πω

gym
21-04-12, 20:39
γιατι σε ειπες χαζη :P

σημερα ενας στο γυμναστηριο με ρωτησε γιατι δεν βαζω κιλα στο σμιθ και εκνευριστηκα :( :@:@:@: αι στο διαολο μου ρθε να του πω

περαστικα σου...:green::green::green:

ΑΝΝΑΚΙ26
21-04-12, 20:56
Καλησπερα κοριτσια!Ειμαι καινουρια στο forum αλλα και στο χωρο της γυμναστικης.Γυμναζομουν μικρη αλλα μετα μιας και ειχα καλο μεταβολισμο θεωρησα πως δεν ειναι αναγκαιο.Μολις εμεινα ανεργη κ ξεκινησε η καθιστικη ζωη,εμαθα και να μαγειρευω και πηρα μεσα σε ενα χρονο 6 κιλα!Ετσι με υψος 1,60 ημουν 55 κιλα κ κυριως σε γοφους κ κοιλια(που ηταν παντα κ το μεγαλο προβλημα)!τωρα με 3 μερεσ γυμναστικη vacum και διατροφη(το πρωι τρωω τηγανιτες που φτιαχνω με μαυρο αλευρι,βρωμη και αυγο,το μεσημερι κοτοπουλο η μοσχαρι με ρυζι η πατατες και σαλατα η καποιο λαδερο οσπροιο κ το βραδυ τα ιδια,σαν προγευμα σπανια τρωω καποιο φρουτο) και παιρνοντας CLA 1000mg ειμαι πλεον στα 52,5 κιλα περιπου...Η κοιλιτσα μειωθηκε αλλα βλεπω πωσ δυσκολα θα χαθει,οσο για τα ποδια,ευτυχως νομιζω πως ειναι πιο ευκολα στο σμιλεμα!τι αλλο προτεινεται για γρηγορη και μονιμη απωλεια κιλων κ σμιλεμα κοιλιακων???Να τονισω πως δεν εχω αρκετο πλεον ελευθερο χρονο να αφιερωσω παραπανω στο γυμναστηριο και επιπλεον με ταλαιπωρει και ενα ορμονικο προβλημα πολυκιστικων οωθηκων που με αναγκαζει κατα καιρους να παιρνω αντισυλλιπτικα χαπια!!!

koukoutsaki
21-04-12, 20:58
Καλως την και καλη αρχη και εδω κ στη γυμναστικη !:green:

gym
21-04-12, 21:01
Καλησπερα κοριτσια!Ειμαι καινουρια στο forum αλλα και στο χωρο της γυμναστικης.Γυμναζομουν μικρη αλλα μετα μιας και ειχα καλο μεταβολισμο θεωρησα πως δεν ειναι αναγκαιο.Μολις εμεινα ανεργη κ ξεκινησε η καθιστικη ζωη,εμαθα και να μαγειρευω και πηρα μεσα σε ενα χρονο 6 κιλα!Ετσι με υψος 1,60 ημουν 55 κιλα κ κυριως σε γοφους κ κοιλια(που ηταν παντα κ το μεγαλο προβλημα)!τωρα με 3 μερεσ γυμναστικη vacum και διατροφη(το πρωι τρωω τηγανιτες που φτιαχνω με μαυρο αλευρι,βρωμη και αυγο,το μεσημερι κοτοπουλο η μοσχαρι με ρυζι η πατατες και σαλατα η καποιο λαδερο οσπροιο κ το βραδυ τα ιδια,σαν προγευμα σπανια τρωω καποιο φρουτο) και παιρνοντας CLA 1000mg ειμαι πλεον στα 52,5 κιλα περιπου...Η κοιλιτσα μειωθηκε αλλα βλεπω πωσ δυσκολα θα χαθει,οσο για τα ποδια,ευτυχως νομιζω πως ειναι πιο ευκολα στο σμιλεμα!τι αλλο προτεινεται για γρηγορη και μονιμη απωλεια κιλων κ σμιλεμα κοιλιακων???Να τονισω πως δεν εχω αρκετο πλεον ελευθερο χρονο να αφιερωσω παραπανω στο γυμναστηριο και επιπλεον με ταλαιπωρει και ενα ορμονικο προβλημα πολυκιστικων οωθηκων που με αναγκαζει κατα καιρους να παιρνω αντισυλλιπτικα χαπια!!!

καλως ηρθες στην παρεα μας!

μιλας για διατροφη αλλα οχι για προπονηση.

εαν θες να διατηρησεις απλα τα κιλα σου,κανεις μια ισοθερμιδικη διατροφη αλλα απλα θα εχεις ενα σωμα σε ''ιδανικα'' κιλα για το υψος σου

εαν βαλεις την προπονηση στην ζωη σου,τοτε το σωμα σου ακομη και στα ιδια κιλα θα εχει αλλη μορφη...και αυτο γιατι θα αλλαξει η αναλογια λιπους-μυικης μαζας

οι κοιλιακοι σου που λες να σμιλεψουν θελουν προπονηση...δεν ειναι τοσο απλο...μπορει να φυγει το λιπςο με τη διατροφη σου,οτι κ αν κανεις ομως οι κοιλιακοι μυς θα φανουν μονο οταν τους γυμνασεις...


κανεις καθολου γυμναστικη κ αν ναι...τι ακριβως?


γρηγορη απωλεια κιλων(αν κ ειμαι αντιθετη σε αυτο) θα εχεις αν αυξησεις το θερμιδικο σου ελειμμα το οποιο εφοσον δεν κανεις προπονηση θα πρεπει να ερχεται αποκλειστικα απο τη διατροφη σου

εχεις τοσο ελαχιστο χρονο που δεν μπορεις να στριμωξεις ενα 20λεπτο τη μερα αεροβιας προπονησης κ λιγες ασκησεις εστω και με το βαρος του σωματος σου?


ελα δεν μπορει μωρε...κατι θα βρεις...;) αν το θες πολυ εεεεε?θα βρεις θα βρεις...:green:....


μετα παμε λιγο στην διατροφη σου...θερμιδες μετρας?ξερεις πανω κατω που κινεισαι η πας τυφλα?


υ.γ. το vacum ασχολιαστο ως γυμναστικη...

koukoutsaki
21-04-12, 21:20
Gymako εψαξα ιντερνετ και βρηκα αυτο

Αποξηραμενη Παπαγια
Διατροφικές πληροφορίες ανά 100g
Θερμιδες 186kcal :thumbup:
Λίπος 1.3g
Πρωτεΐνη 7.54g
Υδατάνθρακες 34.78g
λιπαρά οξέα 0.67g
Φυτικες Ίνες 27.54g
Βιταμίνη Α 1.22mg
Βιταμίνη Β1 0.35mg
Βιταμίνη Β2 0.45mg
Βιταμίνη Β3 3.48mg
Βιταμίνη Β5 2.52mg
Βιταμίνη B6 0.35mg
Βιταμίνη Β7 0.014mg
Φολικό οξύ 29mg
Βιταμίνη Ε 9.13mg
Βιταμίνη C 950mg
Ασβέστιο 304mg
Κάλιο 3058mg
Μαγνήσιο 594mg
Φώσφορο 232mg
Νάτριο 43mg
Σιδηρος 6.09mg
Ψευδαργυρος 1.74mg

καλη δεν ειναι για λιγουριτσες????????
νταξει κ για ανανα τρελαινομαι αλλα ειδα οτι εχει 315 θερμ /100 γρ :unsure:

gym
21-04-12, 21:24
οταν λες λιγουριτσες εννοεις να σνακαρεις εδω κ εκει μεσα στη μερα ετσι στο ασχετο?

οχι...αμα θες να τις τρως θα μετρας θερμιδες...οχι στην τυχη με αυτα τα αποξηραμενα...ειπαμε καλα χρυσα γλυκουτσικα αλλα με μετρο

koukoutsaki
21-04-12, 21:27
οταν λες λιγουριτσες εννοεις να σνακαρεις εδω κ εκει μεσα στη μερα ετσι στο ασχετο?

οχι...αμα θες να τις τρως θα μετρας θερμιδες...οχι στην τυχη με αυτα τα αποξηραμενα...ειπαμε καλα χρυσα γλυκουτσικα αλλα με μετρο

οχι βρε εννοω για λιγουρες περιοδου κ τετοια για να μην κανουμε γουρουνιασματα...
εννοειται πως θα μετριουνται και θα ΖΥΓΙΖΟΝΤΑΙ οπως ΟΛΑ. εεεεε γυμακο μου ??????:bowdown:

κι αλλη μια ερωτηση
μπορω να ριχνω στο γαλα με τη βρωμη που βραζω ,σταγονες στεβια που πηρα? για να μην τρωω καθε μερα το μελι ? αφου η στεβια δεν εχει θερμιδες μπας κ κοβω τιποτα:P

gym
21-04-12, 21:30
οχι βρε εννοω για λιγουρες περιοδου κ τετοια για να μην κανουμε γουρουνιασματα...
εννοειται πως θα μετριουνται και θα ΖΥΓΙΖΟΝΤΑΙ οπως ΟΛΑ. εεεεε γυμακο μου ??????:bowdown:

κι αλλη μια ερωτηση
μπορω να ριχνω στο γαλα με τη βρωμη που βραζω ,σταγονες στεβια που πηρα? για να μην τρωω καθε μερα το μελι ? αφου η στεβια δεν εχει θερμιδες μπας κ κοβω τιποτα:P

αμα σου αρεσει ριξε και πιπερι καλε...:green::green:

τι πειραζει βεβαια ενα κουταλακι μελι?αλλα αν θες να εισαι πιο ασυτηρη βαλε στεβια τοτε γλυκατζου μου εσυ.,..:P:P:P

koukoutsaki
21-04-12, 21:33
αμα σου αρεσει ριξε και πιπερι καλε...:green::green:

τι πειραζει βεβαια ενα κουταλακι μελι?αλλα αν θες να εισαι πιο ασυτηρη βαλε στεβια τοτε γλυκατζου μου εσυ.,..:P:P:P

λογικα δε πολυπειραζει εξαλλου το τρωω πρωι μονο κ μετα παω γυμ και λιωνωωωωω
αλλα θα το προσπαθησω καποιες φορες να δω αν μου παει ;)
<πλακα πλακα 30 γρ μελι θα γλιτωσω 100 θερμιδες και μπορω να φαω με αυτες πχ ενα μεγαλο μηλο με κανελλα να στουμπωσω:P>

eli_din3
21-04-12, 21:34
λογικα δε πολυπειραζει εξαλλου το τρωω πρωι μονο κ μετα παω γυμ και λιωνωωωωω
αλλα θα το προσπαθησω καποιες φορες να δω αν μου παει ;)
<πλακα πλακα 30 γρ μελι θα γλιτωσω 100 θερμιδες και μπορω να φαω με αυτες πχ ενα μηλο με κανελλα να στουμπωσω:P>

συγγνωμη αλλα μια κουταλιτσα μελι ειναι 30 γρ????? :P

koukoutsaki
21-04-12, 21:35
εχει μεγαλο ειδικο βαρος το μελι εγω για τοσο το μετραω στις θερμιδες μου δε ξερω αν κανω λαθος

eli_din3
21-04-12, 21:37
εχει μεγαλο ειδικο βαρος το μελι εγω για τοσο το μετραω στις θερμιδες μου δε ξερω αν κανω λαθος

τι εννοεις ειδικο βαρος??? ωχ.... ωραια..εμενα κουταλια σουπας μου βγαζει 15 γρ....

koukoutsaki
21-04-12, 21:38
τι εννοεις ειδικο βαρος??? ωχ.... ωραια..εμενα κουταλια σουπας μου βγαζει 15 γρ....

σουπας 15 γρ???????? μονο ??????:shock::shock::shock::shock:
τι ωραια που θα ητανε αλλα πολυ αμφιβαλλω...

εννοω συσταση, πυκνοτητα...
ιδιο ζυγιζει μια κουταλια σουπας νερο και ιδιο μια κουταλια μελι ? παραδειγμα

eli_din3
21-04-12, 21:39
σουπας 15 γρ???????? μονο ??????:shock::shock::shock::shock:
τι ωραια που θα ητανε αλλα πολυ αμφιβαλλω...

τιιιιιιιιιιιιι??????????????????
ααααααααααααααααααααααααααααααα
αφου τοσο λεει η ζυγαριαααααααααααααααααααααααααααααααααα

koukoutsaki
21-04-12, 21:39
τιιιιιιιιιιιιι??????????????????
ααααααααααααααααααααααααααααααα
αφου τοσο λεει η ζυγαριαααααααααααααααααααααααααααααααααα

αληθεια το λες? μη μου δινεις θαρρος :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P
σαν ψεματα μου φαινεται ομως :unsure:
ειναι πυκνο το μελι καλε

eli_din3
21-04-12, 21:41
αληθεια το λες? μη μου δινεις θαρρος :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P
σαν ψεματα μου φαινεται ομως :unsure:
ειναι πυκνο το μελι καλε

ε δεν την γεμιζω κιολας την κουταλια τερμα τερμα νταξει.. τι να σου πω..εμενα τοσο μου γραφει :/
ας μας διαφωτισει καποιος :(
τι ειναι το ειδικο βαρος καλε? με τις φυσικες δεν τα παμε καλα :green::green::green:

koukoutsaki
21-04-12, 21:45
Με τον όρο Ειδικό βάρος χαρακτηρίζεται το βάρος (σε γραμμάρια της μονάδας του όγκου (1 κυβικού εκατοστομέτρου) κάποιου σώματος, ή ο λόγος του βάρους ενός σώματος προς τον όγκο αυτού ή προς το βάρος ίσου όγκου απεσταγμένου ύδατος και θερμοκρασίας 4 βαθμών Kελσίου. Πολύ συχνά γίνεται σύγχυση μεταξύ του ειδικού βάρους και της πυκνότητας μιας ουσίας που όμως είναι διαφορετικές έννοιες εκφραζόμενες όμως με τον ίδιο αριθμό.

Το Ειδικό βάρος είναι βάρος σε γραμμάρια (βάρους) της μονάδας του όγκου, ενώ πυκνότητα είναι ο λόγος της μάζας μιας ουσίας προς τον όγκο αυτής ή προς την μάζα ίσου όγκου ύδατος θερμοκρασίας 4°C.
(απο τη wikipedia):green:

Ναι οντως ας μας διαφωτισει καποιος,μπερδευτηκα τωρα με το μελι

gym
21-04-12, 21:49
τι θελετε να μαθετε καλε ΑΚΡΙΒΩς ?


μην αρχιζετε για μελια κ τι ειναι πιο βαρυ...αντε...

ελινα...φυσικη δεν εκανες ε μαναμ?

:green::green:

koukoutsaki
21-04-12, 21:55
τι θελετε να μαθετε καλε ΑΚΡΙΒΩς ?


μην αρχιζετε για μελια κ τι ειναι πιο βαρυ...αντε...

ελινα...φυσικη δεν εκανες ε μαναμ?

:green::green:
To βαρος μιας κουταλιας :P σε γραμμαρια θελουμε να μαθουμε:rolf:

ελα ντε κι ειναι κ πιτσιρικι τα εχει και προσφατα απο το σχολειο:green:

eli_din3
21-04-12, 21:59
βασιξκα θελουμε να μαθουμε...αν η ζυγαρια λεει 15 γρ..ειναι 15 γρ??

gym
21-04-12, 22:00
ε ρε φιλε...δες προβλημα...

μια κουταλια μανιτσες μου ειναι περιπου 15γρ...αναλογα την κουταλια βεβαιως βεβαιως...

τωρα το τι θα μπει στην κουταλια κ ποσο θα σας φανει ''πολυ'' στο ματι εχει να κανει με το τι θα την γεμισετε...

καλο θα ηταν οσον αφορα το μελι...να μην το βαζετε με το κουταλι γιατι...κολλαει βρε...απλα οτι εχετε πχ πιατο-μπωλ βαλτε το στην ζυγαρια...μηδενιστε...κ βαλτε το μελι εκει...οχι στην κουταλια κ μετα εκει γιατι χανετε κιολας ποσοτητα...χοχοχο;):green::green:

gym
21-04-12, 22:01
βασιξκα θελουμε να μαθουμε...αν η ζυγαρια λεει 15 γρ..ειναι 15 γρ??

ελινακι μου εχεις πυρετο μαναμ?

τι μου ρωτας τωρα καλεεεεεεεε>?

eli_din3
21-04-12, 22:01
ε ρε φιλε...δες προβλημα...

μια κουταλια μανιτσες μου ειναι περιπου 15γρ...αναλογα την κουταλια βεβαιως βεβαιως...

τωρα το τι θα μπει στην κουταλια κ ποσο θα σας φανει ''πολυ'' στο ματι εχει να κανει με το τι θα την γεμισετε...

καλο θα ηταν οσον αφορα το μελι...να μην το βαζετε με το κουταλι γιατι...κολλαει βρε...απλα οτι εχετε πχ πιατο-μπωλ βαλτε το στην ζυγαρια...μηδενιστε...κ βαλτε το μελι εκει...οχι στην κουταλια κ μετα εκει γιατι χανετε κιολας ποσοτητα...χοχοχο;):green::green:

ετσι κανω και γω το γλυκουλιιι..το παλιοκουκουτσι με αγχωνει κυριααα :P

koukoutsaki
21-04-12, 22:06
ετσι κανω και γω το γλυκουλιιι..το παλιοκουκουτσι με αγχωνει κυριααα :P


εεεε εγω ειμαι και λιγο αγχωδης ...:rolf: και φοβητσιαρα...χαχαχαχαχαχ

gym
21-04-12, 22:09
παρτε εναν καναπε τοτε κ οι δυο σας κ ξαπλωστε...:green:

43558:green:

gym
21-04-12, 22:10
εεεε εγω ειμαι και λιγο αγχωδης ...:rolf: και φοβητσιαρα...χαχαχαχαχαχ

ναι ε?χμ....το κουλουρι ομως το αρπαξες διχως φοβο κ παθος κουκουτσι μου...εεχεχεχεχεχ :green::green::green:

koukoutsaki
21-04-12, 22:18
ναι ε?χμ....το κουλουρι ομως το αρπαξες διχως φοβο κ παθος κουκουτσι μου...εεχεχεχεχεχ :green::green::green:



ειπαμε, ειναι η λιγουρα μετα απο μεσημεριανο υπνο:green:
τα λεω και τα πιστευω κιολας:rolf:

Stella
21-04-12, 22:19
Gymako εψαξα ιντερνετ και βρηκα αυτο

Αποξηραμενη Παπαγια
Διατροφικές πληροφορίες ανά 100g
Θερμιδες 186kcal :thumbup:
Λίπος 1.3g
Πρωτεΐνη 7.54g
Υδατάνθρακες 34.78g
λιπαρά οξέα 0.67g
Φυτικες Ίνες 27.54g
Βιταμίνη Α 1.22mg
Βιταμίνη Β1 0.35mg
Βιταμίνη Β2 0.45mg
Βιταμίνη Β3 3.48mg
Βιταμίνη Β5 2.52mg
Βιταμίνη B6 0.35mg
Βιταμίνη Β7 0.014mg
Φολικό οξύ 29mg
Βιταμίνη Ε 9.13mg
Βιταμίνη C 950mg
Ασβέστιο 304mg
Κάλιο 3058mg
Μαγνήσιο 594mg
Φώσφορο 232mg
Νάτριο 43mg
Σιδηρος 6.09mg
Ψευδαργυρος 1.74mg

καλη δεν ειναι για λιγουριτσες????????
νταξει κ για ανανα τρελαινομαι αλλα ειδα οτι εχει 315 θερμ /100 γρ :unsure:

Bεβαιώσου όμως ότι είναι η παπάγια φυσικά αποξηραμμένη, μόνο το φρούτο χωρις ζάχαρη.
Εγώ τετοια παπάγια δεν έχω βρει ακόμα.
Μόνο κατι μπαστουνάκια κόκκινα βρήκα που είναι τίγκα στη ζάχαρη. Παπάγια ζαχαρωμένη....:thumbdown:

koukoutsaki
21-04-12, 22:21
Bεβαιώσου όμως ότι είναι η παπάγια φυσικά αποξηραμμένη, μόνο το φρούτο χωρις ζάχαρη.
Εγώ τετοια παπάγια δεν έχω βρει ακόμα.
Μόνο κατι μπαστουνάκια κόκκινα βρήκα που είναι τίγκα στη ζάχαρη. Παπάγια ζαχαρωμένη....:thumbdown:


οχιιιιιιι εχω παρει παλια ζαχαρωμενες κ ξερω πως λες....
ειναι σκετο το φρουτο δεν ειναι πολυ γλυκο :thumbup:

koukoutsaki
21-04-12, 22:27
Χμ χμ ανυπομονω αυριο το πρωι να δοκιμασω τη στεβια στο κουακερ με το γαλα μπας κι αποφυγω το μελι :P:P:P

Stella
21-04-12, 22:35
Χμ χμ ανυπομονω αυριο το πρωι να δοκιμασω τη στεβια στο κουακερ με το γαλα μπας κι αποφυγω το μελι :P:P:P

Μια χαρά είναι η στεβια. Εγώ χρησιμοποιώ καθημερινά ένα χαπάκι στο γάλα με τη βρώμη και γλυκαίνει αρκετά!
5€ πήρα τα 500 χαπάκια. Καλή τιμή νομίζω...

koukoutsaki
21-04-12, 22:36
Μια χαρά είναι η στεβια. Εγώ χρησιμοποιώ καθημερινά ένα χαπάκι στο γάλα με τη βρώμη και γλυκαίνει αρκετά!
5€ πήρα τα 500 χαπάκια. Καλή τιμή νομίζω...

Πολυ καλα το πηρες εγω μαλλον τα παρασκασα με τις σταγονες....:unsure:

PEGY
22-04-12, 08:46
Καλημέρα κ από δω:turtle:

Λοιπόν από χθές πονάω σε κοιλιακούς (ο ωραιότερος πόνος...!) κ λίγο τετρακέφαλους ποδιών. Τόσο καιρό με τη νηστεία φυλαγόμουν κ δεν έκανα σπριντ, χθες όμως το φχαριστήθηκα και σήμερα ακόμη πιο πολύ !

Ζυγίστηκα χθες, είμαι 56, επιτέλους!!!! Στόχος βέβαια που είχα δεσμευτεί να πιάσω από 29 Φεβρουαρίου....

Αυτα;);)

Ariel
22-04-12, 11:35
Μια χαρά είναι η στεβια. Εγώ χρησιμοποιώ καθημερινά ένα χαπάκι στο γάλα με τη βρώμη και γλυκαίνει αρκετά!
5€ πήρα τα 500 χαπάκια. Καλή τιμή νομίζω...
απο τα βιολογικα ε?εχουν βγαλει και κατι συσκευασιες σε σουπερ μαρκετ:unsure:,,να παρω 'η μουφα???!

Stella
22-04-12, 11:47
απο τα βιολογικα ε?εχουν βγαλει και κατι συσκευασιες σε σουπερ μαρκετ:unsure:,,να παρω 'η μουφα???!

Nαι από βιολογικά.
Όχι δεν είναι μουφα. Μια χαρά γλυκαίνει όπως η ασπαρτάμη ή η ζαχαρίνη.
Μόνο που η στεβια λέγεται ότι είναι καλύτερη γιατί είναι φυτικό προιόν.

marpi
22-04-12, 11:50
Nαι από βιολογικά.
Όχι δεν είναι μουφα. Μια χαρά γλυκαίνει όπως η ασπαρτάμη ή η ζαχαρίνη.
Μόνο που η στεβια λέγεται ότι είναι καλύτερη γιατί είναι φυτικό προιόν.

απο ποιο μαγαζι την πηρεσ?
μ φαινεται καλη τιμη

Stella
22-04-12, 12:32
απο ποιο μαγαζι την πηρεσ?
μ φαινεται καλη τιμη

Δεν την πήρα από Αθήνα. Από ένα μαγαζί με βιολογικά στα Τρίκαλα.
Αυτή εδώ είναι: http://www.stevialine.gr/index.html
Αν και βλέπω ότι την πήρα πιο φτηνή από την τιμή που δίνει τo site.;)

Miss Fit
22-04-12, 12:34
Καλημέρα:welcome:

Μόλις έκανα κάποιες ασκήσεις με το τύπου gymstick που μου δώσανε και μου φάνηκαν πολύ δυνατές, ειδικά αυτες για κοιλιά, δικεφαλο και πόδια. Οδηγό ειχα ενα dvd που έχουν βγάλει, αλλά όπως ειπε και η Ελένη με λίγη φαντασία κάνεις πολλά πράγματα. Η ένταση πρέπει να ειναι μέτρια. Ωραία λύση για τις διακοπές και γενικότερα για σκήσεις στο σπίτι νομίζω. Το βράδυ θα γράψω ακριβώς τι ασκήσεις έκανα στο λόγκ μου.

eli_din3
22-04-12, 14:17
Στελλιτσα μου ειδα το σαιτ που εβαλες... οι ταμπλετες ειναι συνολο 35 γρ λεει.. ενω με τα ιδια λεφτα εχει και σκονη 150 γρ... νομιζω συμφερει πιο πολυ

marpi
22-04-12, 14:46
Δεν την πήρα από Αθήνα. Από ένα μαγαζί με βιολογικά στα Τρίκαλα.
Αυτή εδώ είναι: http://www.stevialine.gr/index.html
Αν και βλέπω ότι την πήρα πιο φτηνή από την τιμή που δίνει τo site.;)

σ ευχαριστω!

marvin
22-04-12, 16:54
Καλημέρα κ από δω:turtle:

Λοιπόν από χθές πονάω σε κοιλιακούς (ο ωραιότερος πόνος...!) κ λίγο τετρακέφαλους ποδιών. Τόσο καιρό με τη νηστεία φυλαγόμουν κ δεν έκανα σπριντ, χθες όμως το φχαριστήθηκα και σήμερα ακόμη πιο πολύ !

Ζυγίστηκα χθες, είμαι 56, επιτέλους!!!! Στόχος βέβαια που είχα δεσμευτεί να πιάσω από 29 Φεβρουαρίου....

Αυτα;);)

Μπραβο Βρε PEGY,αν και δεν ακουγεται ωραιο αυτο που θα πω ..ειναι ωραιο να πονας εποικοδομητικα!!!!:green:

Πολλα :clap::clap: σημασια εχει οτι επιασες το στοχο!!!!:welcome:

voulaki
22-04-12, 17:07
γεια σας κοριτσακια μου , τι ωραια μερα σημερα , μυρισε καλοκαιρι, ψιλοχαθηκα αλλα αρχιζουν τα σχολεια αυριο, και το καμαρι μου εχει τον αστρωτο για διαβασμα και ασχοληθηκα λιγο μαζι του, γιατι μας περιμενει γολγοθας τωρα με τις εξετασεις σε 1 μηνα. χαλαρωσα λιγο σημερα και σερφαροντας ανακαλυψα ενα site το www.weighttraining.com. εχει απειρες ασκησεις πολυ ωραια ταξινομημενες, ανα βαθμο δυσκολιας, με χωρισμενες τις μυικες ομαδες κλπ το σημαντικοτερο ειναι οτι για ολες τις ασκησεις εχει βιντεακια οποτε βλεπεις και την τεχνικη σε καθε μια. ετσι μπορουμε κι εμεις απο μονες μας να διαλεγουμε καποιες και νατις δειχνουμε στην ελενη μας , να μας λεει τη γνωμη της, πριν τις ακολουθησουμε. τσεκαρετε το νομιζω αξιζει τον κοπο;)

koukoutsaki
22-04-12, 17:15
μμμμμ πολυ καλο !!:thumbup::thumbup::thumbup:

PEGY
22-04-12, 19:15
Μπραβο Βρε PEGY,αν και δεν ακουγεται ωραιο αυτο που θα πω ..ειναι ωραιο να πονας εποικοδομητικα!!!!:green:

Πολλα :clap::clap: σημασια εχει οτι επιασες το στοχο!!!!:welcome:


Σ ευχαριστώ πολύ Νίκη μου! Τα καλά λόγια είναι πάντα ένας καλός τρόπος να γεμίζεις όρεξη κ αισιοδοξία να συνεχίσεις, αμα έρχονται κ από ανθρώπους σαν εσένα είναι ο καλύτερος;)

Όσο για τον πόνο κ εγώ το σκέφτηκα πριν το γράψω, αλλά αφού έτσι είναι ακριβώς, τι να κάνουμε!
Μόλις ξύπνησα το πρωί και αισθάνθηκα τους κοιλιακούς μου, μου εφτιαξε η μέρα!!!

eli_din3
22-04-12, 19:17
Σ ευχαριστώ πολύ Νίκη μου! Τα καλά λόγια είναι πάντα ένας καλός τρόπος να γεμίζεις όρεξη κ αισιοδοξία να συνεχίσεις, αμα έρχονται κ από ανθρώπους σαν εσένα είναι ο καλύτερος;)

Όσο για τον πόνο κ εγώ το σκέφτηκα πριν το γράψω, αλλά αφού έτσι είναι ακριβώς, τι να κάνουμε!
Μόλις ξύπνησα το πρωί και αισθάνθηκα τους κοιλιακούς μου, μου εφτιαξε η μέρα!!!

και εγω πιαστηκα στους γλουτους απο χθες (ΘΑΥΜΑ ΘΑΥΜΑ ΘΕΕ ΜΟΥ) και χοροπηδαω ολη μερα !!!!!!! :green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green:

koukoutsaki
22-04-12, 19:22
Μπραβο βρε κοριτσια...ωραιοι πονοι που ειναι αυτοι ...νιωθεις μια ολοκληρωση, οτι ανταποκριθηκες αξια!!!:green:

Stella
22-04-12, 19:51
Στελλιτσα μου ειδα το σαιτ που εβαλες... οι ταμπλετες ειναι συνολο 35 γρ λεει.. ενω με τα ιδια λεφτα εχει και σκονη 150 γρ... νομιζω συμφερει πιο πολυ
Eξαρταται πόσα γρ είναι η δόση στη σκόνη. Οι ταμπλέτες πχ είναι 500 δόσεις. Αν τα 150γρ σκόνης βγάζουν πάνω από 500 δόσεις τότε ναι είναι πιο οικονομικό.
Αλλά δε νομίζω αν η δόση είναι μια κουτ. του γλυκού, δύσκολο τα 150γρ να δίνουν 500 κουταλάκια.
Ασε που τα κουφετάκια είναι πιο πρακτικά. Τα κουβαλάς παντου στην τσάντα σου.;)

xelashai
22-04-12, 19:51
αντε βρε ελινακι μπραβο...επιτελους...:bowdown:
ποια ασκηση λες να σε επιασε αυτη τη φορα?σμιθ?

eli_din3
22-04-12, 19:53
Eξαρταται πόσα γρ είναι η δόση στη σκόνη. Οι ταμπλέτες πχ είναι 500 δόσεις. Αν τα 150γρ σκόνης βγάζουν πάνω από 500 δόσεις τότε ναι είναι πιο οικονομικό.
Αλλά δε νομίζω αν η δόση είναι μια κουτ. του γλυκού, δύσκολο τα 150γρ να δίνουν 500 κουταλάκια.
Ασε που τα κουφετάκια είναι πιο πρακτικά. Τα κουβαλάς παντου στην τσάντα σου.;)

ρε εχω ενα θεμα με τα κουφετακια... δεν διαλυονται γμτ :P και δεν βολευουν σε τπτ εκτος απο τα ροφηματα.. και αυτα ζεστα..εκτος αν κανω εγω κατι λαθος :P

eli_din3
22-04-12, 19:54
αντε βρε ελινακι μπραβο...επιτελους...:bowdown:
ποια ασκηση λες να σε επιασε αυτη τη φορα?σμιθ?

δεν εχω ιδεα αληθεια :P
ελπιζω παντως να μην ηταν η κ*λογεφυρα γιατι απολες οσες κανω ειναι η μονη που νιωθω γλουτο καθε φορα και δεν ειναι καν βασικη γμτ...

xelashai
22-04-12, 19:56
δεν εχω ιδεα αληθεια :P
ελπιζω παντως να μην ηταν η κ*λογεφυρα γιατι απολες οσες κανω ειναι η μονη που νιωθω γλουτο καθε φορα και δεν ειναι καν βασικη γμτ...

μωρε σημασια εχει να σε πιανει...
αλλα απορω πως δεν σε πιανουν οι αλλες....εγω πεθαινω καθε φορα....κ στην πρεσσα ειδικα...

eli_din3
22-04-12, 19:57
μωρε σημασια εχει να σε πιανει...
αλλα απορω πως δεν σε πιανουν οι αλλες....εγω πεθαινω καθε φορα....κ στην πρεσσα ειδικα...

σταματααααα :(:(:(:(
ποσο ασχετη θεε μου??????????????

xelashai
22-04-12, 20:01
σταματααααα :(:(:(:(
ποσο ασχετη θεε μου??????????????

αντε μωρε...:(
ειμαι σιγουρη οτι κανεις δουλεια...δεν πιστευω να κανεις κατι λαθος..τι στο καλο??

koukoutsaki
22-04-12, 20:02
και βεβαια κανει , θελει απλα να την χαιδεψουμε τωρα δαφνουλακι μ τη μικρη μας :P

eli_din3
22-04-12, 20:04
και βεβαια κανει , θελει απλα να την χαιδεψουμε τωρα δαφνουλακι μ τη μικρη μας :P

καλε οχιιι..απλα οι πιο παλιες εδω περα ξερουν οτι Ελινα = ο,τι μα ο,τι ασκηση γλουτου υπαρχει δεν με πιανει :P

Stella
22-04-12, 20:05
ρε εχω ενα θεμα με τα κουφετακια... δεν διαλυονται γμτ :P και δεν βολευουν σε τπτ εκτος απο τα ροφηματα.. και αυτα ζεστα..εκτος αν κανω εγω κατι λαθος :P
Ελα μωρέ εντάξει....όπως βολευεται κανείς....:P:P

koukoutsaki
22-04-12, 20:13
Κοριτσαρεςςςςςς
Τελικα μακαρονια και ρυζακι τα ζυγιζουμε ΑΒΡΑΣΤΑ για να υπολογισουμε μακρος? ή σερβιρισμενα ?:unsure:
για οσπρια δε ρωτω σπανιως τρωω

eli_din3
22-04-12, 20:53
Κοριτσαρεςςςςςς
Τελικα μακαρονια και ρυζακι τα ζυγιζουμε ΑΒΡΑΣΤΑ για να υπολογισουμε μακρος? ή σερβιρισμενα ?:unsure:
για οσπρια δε ρωτω σπανιως τρωω

ε στα σαιτ υπαρχουν διατροφικες πληροφοριες και για βρασμενα και για αβραστα..τωρα καλυτερα να τα βλεπεις αβραστα για να ξερεις και για το καθε προιον ξεχωριστα.. γιατι πανω γραφει