PDA

Επιστροφή στο Forum : Female Gym Tips



Σελίδες : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

Stella
15-01-12, 18:30
Ο γυμναστής που με χει αναλάβει απ' την αρχή το χει βγάλει το πρόγραμμα. Έτσι ακριβώς όπως είναι τώρα το ξεκίνησα με το νέο έτος. Γενικά κάθε 2 μήνες μου αλλάζει ασκήσεις, σαν γενικό πλαίσιο οι μυϊκές ομάδες που πάνε μαζί και τα σετ (3 των 8) είναι τα ίδια. Μόνο όταν μπήκα πάλι μετά ένα μικρό διάλειμμα το καλοκαίρι είχα, αν θυμάμαι καλά, επαναλήψεις 12 -10 - 8.
Όσον αφορά το αερόβιο, ήμουν κουρασμένη ρε συ από τα βάρη, είχα τράξει πολύ και την Πέμπτη. Σε τι ένταση λες δηλαδή; Το 6,5 είναι γρήγορο περπάτημα (στον δικό μας διάδρομο τουλάχιστον)

Οσο για χθες, απλά όχι, ακόμα μια φορά όχι, δεν τα κατάφερα, τα κανα σκατά...., αστό:(, απλώς είχα αποφασίσει να μην με πάρει από κάτω, άλλα μεσολάβησε το πρωί ένα τηλεφώνημα που με χάλασε και τελικά....άλλη μία *αμημέν* Κυριακή.
Το πήρα απόφαση ότι δεν θα ξαναγίνει, ελπίζω αυτή τη φορά να την τηρήσω.

Πάντως βρε κορίτσια δεν καταλαβαίνω γιατί η Γιάννα θα πρέπει να σκέφτεται και να συζητάει γι΄αυτή τη μια μέρα που βγήκε με την παρέα της και έφαγε πολύ και απ΄όλα!
Ε, και; Αυτό κατά τη γνώμη μου δεν πρόκειται να τη χαλάσει...και μιλάμε για τη Γιάννα τώρα, που είναι μια κοπέλα 50 κιλά (αδύνατη), τακτική στις προπονήσεις της και με διάρκεια και αρκετά προχωρημένη (αν κρίνουμε από τα κιλά που κάνει).
Εντάξει αν μιλάμε για κάποια που που θέλει να χάσει λίπος οφείλει να είναι πιο προσεκτική (που και πάλι εξαρτάται...), αλλά για τη Γιάννα που έχει τη γυμναστική και την προσεγμενη διατροφή τρόπο ζωής δε νομίζω να χρειάζεται να το σκέφτεται...

Εγώ για να καταφέρω να βάλω 4 κιλά (οκ μαστιγώστε με μετά εμένα) έτρωγα σχεδόν κάθε μερα σαβουρίτσες εδώ και΄κει για 3 μήνες και χωρίς γυμναστική.
Μια μέρα στο μήνα ή στο 15ημερο δε θα αλλάξει κάτι πιστευω...
(Για το αδυνάτισμα αλλάζει το πράγμα...)

Gianna
15-01-12, 18:32
φαυλος κυκλος δαφνη μου το γλυκο...το τρως και μετα θες κ αλλο...κτλ κτλ κτλ...και απλα λες σαν μην εφγες τιποτα...αερας...μαζεψε ολες αυτες τις θεμριδες απο τα γλυκα με φαγητα πχ κοτοπουλα,λαχανικα...πιο υγειινα και θα δεις οτι θα τρως ενα φορτηγο ...θελει απλη σκεψη το πραγμα...;)

Πόσες φορές το χω πει στον εαυτό μου αυτό, ε; πόσες Γιάννα μου στο χω πει;;;;;;
Δυστυχώς τα πράγματα δεν είναι για όλους τόσο απλά... Ξέρω τι είναι το σωστό και το κάνω.

Gianna
15-01-12, 18:59
Πάντως βρε κορίτσια δεν καταλαβαίνω γιατί η Γιάννα θα πρέπει να σκέφτεται και να συζητάει γι΄αυτή τη μια μέρα που βγήκε με την παρέα της και έφαγε πολύ και απ΄όλα!
Ε, και; Αυτό κατά τη γνώμη μου δεν πρόκειται να τη χαλάσει...και μιλάμε για τη Γιάννα τώρα, που είναι μια κοπέλα 50 κιλά (αδύνατη), τακτική στις προπονήσεις της και με διάρκεια και αρκετά προχωρημένη (αν κρίνουμε από τα κιλά που κάνει).
Εντάξει αν μιλάμε για κάποια που που θέλει να χάσει λίπος οφείλει να είναι πιο προσεκτική (που και πάλι εξαρτάται...), αλλά για τη Γιάννα που έχει τη γυμναστική και την προσεγμενη διατροφή τρόπο ζωής δε νομίζω να χρειάζεται να το σκέφτεται...

Εγώ για να καταφέρω να βάλω 4 κιλά (οκ μαστιγώστε με μετά εμένα) έτρωγα σχεδόν κάθε μερα σαβουρίτσες εδώ και΄κει για 3 μήνες και χωρίς γυμναστική.
Μια μέρα στο μήνα ή στο 15ημερο δε θα αλλάξει κάτι πιστευω...
(Για το αδυνάτισμα αλλάζει το πράγμα...)

Το συζητάω γιατί αυτό που είπα ότι δεν θέλω να κάνω, έγινε πάλι: "αρκεί να συγκρατηθώ να μη φάω γλυκά και κυρίως όχι υπερφαγίες (βλ. να χεις φάει τον άμπακο εκεί και μετά να κάνεις γύρα τα περίπτερα βραδυάτικα για...σοκολάτες ναι το χω κάνει)"
Και ακριβώς επειδή είμαι (όχι 50:green:) 51,50 κ. και θέλω να βάλω μυϊκά κιλά και ακριβώς επειδή είναι κρίμα αντί όπως λεει και η gym να πάρουμε τις ωραίες θερμίδες μας από καλά φαγητάκια να παίρνουμε άχρηστες θερμίδες από γλυκά και επειδή σε κάθε περίπτωση αυτού του στυλ τα υπερφαγικά επεισόδια είναι αρρώστεια και θέλω επιτέλους να τα κόψω!!!

Stella
15-01-12, 19:33
Το συζητάω γιατί αυτό που είπα ότι δεν θέλω να κάνω, έγινε πάλι: "αρκεί να συγκρατηθώ να μη φάω γλυκά και κυρίως όχι υπερφαγίες (βλ. να χεις φάει τον άμπακο εκεί και μετά να κάνεις γύρα τα περίπτερα βραδυάτικα για...σοκολάτες ναι το χω κάνει)"
Και ακριβώς επειδή είμαι (όχι 50:green:) 51,50 κ. και θέλω να βάλω μυϊκά κιλά και ακριβώς επειδή είναι κρίμα αντί όπως λεει και η gym να πάρουμε τις ωραίες θερμίδες μας από καλά φαγητάκια να παίρνουμε άχρηστες θερμίδες από γλυκά και επειδή σε κάθε περίπτωση αυτού του στυλ τα υπερφαγικά επεισόδια είναι αρρώστεια και θέλω επιτέλους να τα κόψω!!!

Οπωσδήποτε είναι αρρώστια από την οποία πάσχω και γω!Και σε καταλαβαίνω απόλυτα!
Αλλά νομίζω ότι θα το ξεπεράσεις πιο ευκολα αν σταματήσεις να το σκέφτεσαι τόσο πολύ.
Δηλ οκ...θέλεις την άλλη εβδομάδα να βγεις για φαγητό με φιλους....και σκεφτεσαι μια εβδομάδα πριν...τι θα φας...πόσο θα φας....πώς θα κρατηθεις...πώς θα αντισταθείς σε όοοολα τα ωραια που θα περάσουν από το τραπέζι...δε νομίζω αυτό να βοηθάει και τόσο...πιο πολύ σε αγχώνει.
Καλύτερα να σκεφτεσαι πόσο ωραία θα περάσεις με την παρέα, και άσε εκεινη τη στιγμή που θα δεις τον καταλογο να αποφασίσεις τι θα φας και πόσο από τα πιάτα που υπάρχουν!
Δεν ξέρωωωω όσο το σκεφτόμαστε και θέλουμε να αντισταθούμε, αισθάνομαι ότι αυτό γίνεται και πιο έντονο! Εγώ είχα φτάσει να μη βγαίνω καθόλου για να μη φάω...(αλλο αυτό...και κατεληγα στον καναπε του σπιτιου αγκαλια με σοκολάτες...)!
Κάθε περίπτωση βέβαια είναι διαφορετική και η κάθεμιά μας έχει το δικό της τρόπο να το αντιμετωπίσει....:unsure:

Gianna
15-01-12, 19:43
Οπωσδήποτε είναι αρρώστια από την οποία πάσχω και γω!Και σε καταλαβαίνω απόλυτα!
Αλλά νομίζω ότι θα το ξεπεράσεις πιο ευκολα αν σταματήσεις να το σκέφτεσαι τόσο πολύ.
Δηλ οκ...θέλεις την άλλη εβδομάδα να βγεις για φαγητό με φιλους....και σκεφτεσαι μια εβδομάδα πριν...τι θα φας...πόσο θα φας....πώς θα κρατηθεις...πώς θα αντισταθείς σε όοοολα τα ωραια που θα περάσουν από το τραπέζι...δε νομίζω αυτό να βοηθάει και τόσο...πιο πολύ σε αγχώνει.
Καλύτερα να σκεφτεσαι πόσο ωραία θα περάσεις με την παρέα, και άσε εκεινη τη στιγμή που θα δεις τον καταλογο να αποφασίσεις τι θα φας και πόσο από τα πιάτα που υπάρχουν!
Δεν ξέρωωωω όσο το σκεφτόμαστε και θέλουμε να αντισταθούμε, αισθάνομαι ότι αυτό γίνεται και πιο έντονο! Εγώ είχα φτάσει να μη βγαίνω καθόλου για να μη φάω...(αλλο αυτό...και κατεληγα στον καναπε του σπιτιου αγκαλια με σοκολάτες...)!
Κάθε περίπτωση βέβαια είναι διαφορετική και η κάθεμιά μας έχει το δικό της τρόπο να το αντιμετωπίσει....:unsure:

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ έχω μειώσει αρκετά τις εξόδους για φαγητό/ποτό γι΄αυτό το λόγο, αλλά όχι διατροφικά μάλλον καλό μου έκανε, δηλαδή όταν έμενα σπίτι δεν κατέληγα όπως λες στον καναπέ με σοκολάτες. Όχι βέβαια ότι είναι λύση να κλειστούμε σπίτια μας;)

Stella
15-01-12, 19:47
Ο αδερφός μου μου έλεγε ότι πρέπει να κάνω 2 - 3 μικρότερα διατροφικά "όργια" (όχι δηλ. απλά να φάω μια μέρα μπουγάτσα για πρωϊνό ή 2 πίτες για γεύμα ή σοκολάτα πρωτεϊνης κλπ.) μέσα στην εβδομάδα για να γλιτώσω το ένα μεγάλο, να μην έχω στρατιωτική πειθαρχεία και πρόγραμμα στη διατροφή μου και τέτοια, άμα θέλω να πίνω να πίνω, ότι έχω πείσει τον εαυτό μου ότι μ' αρέσει η διατροφή που κάνω, ενώ δε μ' αρέσει και τέτοια....:( Εντάξει, είπαμε αν έχεις θέμα με υπερφαγικά επεισόδια πρέπει λίγο να χαλαρώσεις, αλλά 1ον: η διατροφή μου και το υγιεινό φαγητό πραγματικά μ' αρέσει και να μαγειρεύω αυτά που μαγειρεύω μ΄αρέσει και 2ον: ο.κ λίγο χαλαρά, αλλά νομίζω ένα πρόγραμμα πρέπει να υπάρχει, αλλιώς τι συζητάμε, να τρώω κάθε μέρα έστω και λίγο ό,τι να ναι για να αποφύγω την τεράστια γουρουνιά;;; είναι δυνατόν κάθε μέρα να τρώω τυρόπιτες γιατί και καλά έτσι δεν θα τις φάω ένα βράδυ μαζεμένα; Δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό. Εσείς τι λέτε;

Ε, καλά βρε Γιάννα εσύ τώρα πας στο άλλο άκρο!
Δηλ αυτό θέλεις κάθε μέρα τυρόπιτες;;;Δε νομίζω!
Αλλο το κάθε μέρα και άλλο το μια στις 10-15 από κάτι μικρό!
Το καλύτερο βρε Γιάννα το ξέρουμε ποιο είναι! Να μη τρώμε τέτοια καθόλου!΄Και αν δεν έχεις την επιθυμια να το φας εννοείται οτι δε θα φας καθόλου σαβούρα!
Αυτό που γίνεται όμως στη δική σου περίπτωση απ΄οτι κατάλαβα είναι ότι θελεις κάτι, δεν το τρως...το σκεφτεσαι όμως...το θέλεις...καταπιέζεσαι για μέρες ίσως...και τελικά ξεσπάς και τα τρως όλα μαζεμένα σε υπερφαγικά επεισόδια...
Νομίζω ότι καλύτερο θα ήταν αν το έτρωγες, οκ όχι στην πρώτη σκέψη...αλλά αν συνέχιζε το μυαλό σου να είναι σ΄αυτή τη μια την άτιμη λιχουδιά!Ε, και μετά κάνε και λίγο αερόβιο παραπάνω που λέει και η gym....;)
Ε, όχι και καθε μέρα όμως.....:smash:

Stella
15-01-12, 19:53
Και φυσικά όλα αυτά που λέει η Ελένη ότι η σαβούρα δεν έχει ΤΙΠΟΤΑ να μας προσφέρει και ότι στο σώμα μας πρέπει να δινουμε το καλυτερο βοηθάει επίσης πολύ σαν σκέψη!
Και μιλάω για φαγητό...τα γλυκά είναι άααααλλη ιστορία και καλύτερα ΜΑΚΡΙΑ!ΟΥΤΕ ΜΠΟΥΚΙΑ!

xelashai
15-01-12, 19:59
Και φυσικά όλα αυτά που λέει η Ελένη ότι η σαβούρα δεν έχει ΤΙΠΟΤΑ να μας προσφέρει και ότι στο σώμα μας πρέπει να δινουμε το καλυτερο βοηθάει επίσης πολύ σαν σκέψη!
Και μιλάω για φαγητό...τα γλυκά είναι άααααλλη ιστορία και καλύτερα ΜΑΚΡΙΑ!ΟΥΤΕ ΜΠΟΥΚΙΑ!


:thumbup:...το ειχα καταφερει μια φορα και για 3 μηνες δεν ειχα βαλει μπουκια στο στομα μου απο γλυκα.
ελα τωρα ομως που δεν θυμαμαι πως το ειχα καταφερει????;)

gym
15-01-12, 20:35
:shock::shock::shock:....ε ρε τι με περιμένει...:doh:...ελα πλάκα κάνω..
αχ βρε λενακι..το πες και το κανες τελικά.....δεν κοιμήθηκες καθόλου εσυ ε??? αφου ειπα θα ασχοληθω με σας βρε...;)
σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το χρόνο σου....περικαλω καλε!
λοιπόν τώρα να ρωτήσω.. γιατι πολλά δεν τα ξέρω???

1. βαθιά καθίσματα είναι κατι τέτοιο απλά η μπάρα να μην εχει βάρη??

http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/olympic-squat-η μπαρα για αρχη μπορει να ειναι αδεια...στη συνεχεια καθως θα δυναμωνεις θα γεμιζει....σημασια εχει να μαθεις να κανεις σωστα τα καθισματα

2. plie είναι αυτό αλλα χωρίς το βαράκι?

http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/plie-dumbbell-squatακριβως ετσι...

3. προχωρητικές προβολές..αν τις κάνω ετσι εναλλάξ..λογω έλλειψης χώρου?οχι...προσπαθησε να κανεις εστω και δυο βηματα και παλι πισω... για αρχη με το σωμα σου μονο και μετα με αλτηρες και βλεπουμε...

http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/barbell-lunge

4. αν εννοείς έλξεις σε μονόζυγο δεν βγαίνει καμία...:(...αν παλι εννοείς τις έλξεις στο μηχάνημα με το βάρος του σώματος(sorry Δεν ξέρω πως λέγεται..εκείνο που εχει βάση και πατάς κιόλας)..ναι σε αυτο μπορώ...και τροχαλία εμπροσθολαίμιες ξέρω ναι κανε εκει με την υποβοηθηση...ελξεις ειναι κ αυτο...απλα θα εχεις βοηθεια απο το μηχανημα αντι να εχεις καποιον απο κατω να σε βοηθαει...μια χαρα...

5. :shock:καμψεις για στηθος?..ωχ παναγια μου...ζητημα να βγαλω 5...οοοοοοοο ναι θα βγαλεις....εστω για αρχη στα γονατα κ μετα δυναμωνεις...

6. βυθίσεις σε δίζυγο για τρικέφαλο...εχει παλι αυτό το μηχάνημα που ανέφερα που πατάς κιόλας , κατάλαβες ποιο λεω?αμεεεε
7. πιεσεις με αλτηρες ορθια για ώμους..http://www.youtube.com/watch?v=B-aVuyhvLHU
8 (http://www.youtube.com/watch?v=B-aVuyhvLHU).:thumbup::thumbup:

κοιλια μονόζυγο αρσεις ποδιων..http://www.youtube.com/watch?v=_Y8vhN4kHAI
9 (http://www.youtube.com/watch?v=_Y8vhN4kHAI). :thumbup::thumbup:

criss cross...http://www.youtube.com/watch?v=yrgeYenIuto&feature=fvsr
1 (http://www.youtube.com/watch?v=yrgeYenIuto&feature=fvsr)0.:thumbup::thumbup:

ραχιαίοι διζυγο http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/hyperextensions-back-extensions :thumbup::thumbup:

s (http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/hyperextensions-back-extensions)orry βρε λενακι για τα βίντεο αλλα θελω να ειμαι σίγουρη οτι κατάλαβα..γιατι αν ζητήσω απο τον γυμναστή..σώθηκα.. πάλι θα έρθουμε σε αντιπαράθεση...(εχω και κατι αλλες απορίες αλλα μην σε τρελάνω τελείως τωρα...)
sorry κορίτσια για το τεράστιο μήνυμα..
:love:

κατ αρχας χαιρομαι που εκατσες και εψαξες γιατι αυτο μου δειχνει οτι ασχοληθηκες και ενδιαφερθηκες...αρα το ξενυχτι μου δεν πηγε στραφι και πραγματικα χαιρομαι δαφνουλα...:clap::clap:

θα ρωτας τα παντα ολα λεμε...γι αυτο ειμαστε εδω!ελπιζω να σου αρεσει και να παμε καλα!:toast:

gym
15-01-12, 20:46
Καλημέρα!
Δεν είμαι έτσι λόγω γιορτών, είμαι έτσι τα τελευταία 2χρόνια. Αφού είπα σε μια φίλη πριν μέρες, αν δεν αδυνατίσω και φέτος, θα αυτοκτονήσω. Καλά προφανώς έκανα πλάκα, αλλά έχω ταλαιπωρηθεί πολύ. Εγώ η ίδια ταλαιπωρώ τον εαυτό μου.
Όταν μπω σε πρόγραμμα, το κρατάω λίγο και μετά πέφτω με τα μούτρα στη σαβουρα. Να φανταστείς, κάποιες φορές χλαπιακιάζω κανένα γλυκό και μετά το φτύνω. Ντροπή και αίσχος, αλλά ναι το κάνω. Και το κάνω κρυφά, γιατί ο φίλος μου με ξεχέζει κάθε φορά.
Δεν ήμουν έτσι, έλεγα δε θα φάω και δεν έτρωγα και δε με ένοιαζε κιόλας! Αλλά μετά από κάτι αποτυχημένες δίαιτες με πιάνει κάτι που μετά από ψάξιμο, λέγεται μάλλον βουλιμική υπερφαγία.

Όταν αρχίζω να τρώω πιο σωστά, με πιάνει πανικός. Και πότε πρέπει να φάω το επόμενο, πόσες ώρες πέρασαν. και αν θέλω γλυκό, τι θα κάνω? Και μες τον πανικό μου, τα κάνω μαντάρα.

Το καλό είναι ότι βλέπω και σε άλλες κοπέλες εδώ πέρα παρόμοια πράγματα, οπότε θα βοηθήσουμε η μια την άλλη. :thumbup::thumbup:

Η σαβουρίτσα ήταν κάτι που αρχίζει από "κ" και τελειώνει σε "σαν" :P χμ...

""γιατι?τι σου φαινεται σωστο κ τι λαθος σε αυτο το πραγμα που σου εβγαλε?με την λογικη σκεψου τα...""
πάνω κάτω αυτά που έκραψα, τα υπόλοιπα οκ.
Όσον αφορά πάντως το ότι δεν έχω απ'έξω, στο επόμενο λογικά θα έχω, γιατί μου είπε έχει κάτσει και έχει βγάλει θερμίδες για τα γεύματα της pizza hut??? pizza fun??? κάτι τέτοιο... ε και αφού θα μεταβολίζω υδατάνθρακες,θα τα έχω... χαχαχαααχχααχααααα

κατ αρχας...θεα η δικια σου...εβγαλε λεει θερμοδες απο την πιτσα...φανταζομαι πανω κατω γιατι κανεις δεν ειναι σιγουρος τι κ τι μπαινει εκει μεσα...αυτο το κανει για να σε χαλαρωσει λιγο κ να μην εχεις την αισθηση της στερησης...

ρε αυτο με το μεταβλιζεις δνε μπορω να το καταλαβω...μετα δηλαδη απο ενα διαστημα θα μεταβολιζεις ενω τωρα οχι...
σορρυ αλλα μου φαινονται σαλακιες...πρωτη φορα ακουω κατι τετοιο πραγματικα...τι αλλο θα βγαλουν...
αντι να κατσει να σου εξηγησει πεντε βασικα πραγματα και να κατσετε μαζι να συζητσετε για τον τροπο ζωης σου κτλ κτλ...
τεσπα αρκετα την θαψαμε την κοπελα...:green:

εγω θελω να κατσεις και να δεις τις μαυρες τονισμενες λεξεις..
δειχνουν αυτην την απελπισια που λεω κ φωναζω συνεχεια οτι δεν πρεπει να εχουμε γιατι αργα η γρηγορα οδηγουμαστε σε υπερβολες...
ανθρωποι ειμαστε ρε κοριτσια...κ εγω εφαγα τα χριστουγεννα λεμε...κ εφαγα πολυ αλλα ηταν της μαμας μου φαγητα τα οποια ξερω πως ειναι μαγειρεμενα και το καραγουσταρα αλλα συνεχισα κ εκει τις προπονησεις μου...
δεν σταματησα γιατι ηταν γιορτες κ γιατι ειχα τυψεις...σημαντικο αυτο...ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΥΨΕΙς....

γενικα ειμαι ατομο των ακρων οσον αφορα τον εαυτο μου σε θεματα διατροφης/προπονησης/τροπο ζωης/οργανωσης...ειμαι ψειρας ρε παιδι μου...θελω και την καθε λεπτομερεια οργανωμενη...εχει να κανει με την ιδιοσυγκρασια μου...

αλλα εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι ολοι μας καποια στιγμη θα σπασουμε εαν μας πιασουν τρελες στρεησεις...μα και μονο που σου στερουν κατι ,το μυαλο το μαμημενο εκει παει...;)

το θεμα ειναι οτι πρεπει να κατσεις μονη σου πρωτα και μετα μαζι με την βοηθεια μας να σκεφτεις το τι θες πραγματικα...
θες να συνεχισεις σε αυτον τον τροπο ζωης...να τρως και να φτυνεις?
οχι,δεν νομιζω...

ειναι πολυ καλο που εισαι εδω και πολυ τυχερη γιατι οταν εισαι σε μια ομαδα που σε στηριζει προχωρας και σε βοηθαει με μεινεις στον στοχο σου,γι αυτο και επιμενω στα λογκς...

σας πιεζω αλλα ειναι για το καλο σας και αν μη τι αλλο,θελω αυτο το τοπικ να εχει εναν σκοπο και οχι αν ειναι ενα ακομη τοπικ στο νετ...
θελω να σας βοηθησει ουσιαστικα...


τωρα σχετικα με την διατροφη σου...

τι να σου πω...θες να το δοκιμασεις και να δεις τι θα γινει?αν εισαι σωστη,εννοειται θα σε βοηθησει...αλλα εγω λεω να το πας λιγο εξυπνα...
αυτη φθηνα στην εβγαλε την διατορφη...
πες της...το και το...

θελω να μιλησουμε για την προσαρμογη της διατροφης μου στα μετρα μου ,πανω στον εαυτο μου και οπως θα ηθελα να ειναι η ιδανικη διατροφη...να μιλησετε...
αν σου πει υπομονη δυο εβδομαδες,παρτην με το καλο και πες της οτι δεν σου αρεσει η ιδεα αυτης της διατροφης και οτι μιλησες με την γυμναστρια σου(πες ετσι)και εχεις καποιες αντιρρησεις...

δειξε της οτι δεν εισαι τυχαια νοικοκυρα χωρις γνωσεις...και ελα να μου πεις μετα τι ειπατε...:green:

gym
15-01-12, 20:52
Χέστα eli. Ρε εμένα δε με ρώτησε καν τι έτρωγα και πότε το έτρωγα. Ούτε το πρόγραμμά μου. Μπαμ τύπωσε το έτοιμο προγραμματάκι και όλα ωραία... Αλλά έτσι δε θα με ξαναδεί.
Μια χαρά η δική σου.
Μάλλον η πρώτη μου πρόταση εξηγεί και το λόγο του ποσού!!!
Το 3-9 είναι 3 μεσημεριανό, 9βραδυνό και στο ενδιάμεσο ένα φρούτο.

Κορίτσια και άλλο ακραίο. Μου απαγόρευσε το τσάι, λόγω κατεχινών. Γάλα δεν έχω, ούτε χυμούς. Επιτρέπονται όμως τα αναψυκτικά, μέχρι 5 την εβδομάδα.
Καλά, ας μην ασχοληθούμε άλλο.

Have a nice Sunday, girls!!!

πες της κοπελια...χανεις το δασος για το δεντρο...επισης πες της να μπει στο φορουμ να την ξεσεσουμε...:green:

gym
15-01-12, 21:05
Προγραμμα γενικης διατροφης ερης

Δε μου αρέσουν τα λαχανικά... μόνο σαλάτα που τρώω! Πάντως έχει τύχει να καλύψω λίγο την πείνα με ξηροκάρπια κ έφαγα λίγα, 3-5...

κακως...τα λαχανικα θα σου κανουν καλο και σε αλλα θεματα οπως πχ το δερμα,εντερο κτλ κτλ...


Εντάξει, εκεί που ζυγίζω με βολεύει κ ακόμα τρώω λίγο λιγότερο (οπότε πεινάω κάποιες φάσεις) για να πέσω κανα κιλάκι ακόμα...δεν χρειαζεσαι να πεσεις κιλακι...χρειαζεσαι προπονηση να σφιξεις...θελεις γυμναστικη....και μαζι με αυτο ανεβαινωντας μυικα θα διωξεις και λιπος,κοιτωντας ομως την ζυγαρια κολλας στα κιλα και χανεις το αλλο κομματι...θελω να σφιξεις...αυτος ειναι ο στοχος σου...


Αυτό που λες, μου κάνει για πολύ τιμωρία και νομίζω ότι τελικά θα οδηγούσε σε λάθος δρόμο με μένα... ΑΛΛΑ, να σου πω αυτό που είχα σκεφτεί ήδη, να κάνω πρωινά αερόβια όπως λες, που ξέρω ότι είναι καλύτερα. Κι εδώ έρχομαι να προσθέσω... Δε μου βγαίνει ο χρόνος για πρωινό αερόβιο κ αερόβιο μετά την προπόνηση, οπότε να σπάσω κάθε αερόβιο σε πρωινό (μέτριας έντασης; ) κ όταν προλαβαίνω να κάνω κ δεύτερο μετά την προπόνηση όχι μέτριας έντασης. τί λες;

βασικα ερη μου κοιταξε να δεις πως εχουν τα πραγματα...

διατροφη αυστηρη δεν μπορεις να κανεις...
αεροβια μετα τις σαβουρες σου δεν εισαι διατεθιμενη να κανεις...
σωματαρα θες να κανεις μακροπροθεσμα αλλα το θελεις...
να κοψουμε αεροβια απο εδω για να βαλουμε αλλο θελεις...
τι θα κανουμε με σενα ε??????


πρεπει να βαλουμε καποιους κανονες ειπαμε καλε...
στην προπονηση σου εκει που εχεις τα αεροβια σου θα τα κανεις κανονικα...το πρωινο που σου λεω ειναι κατι εξτρα που θα γινεται οταν σαβουριαζεις...και αυτο γιατι εγω πιστευα οτι θα ηθελες να τρως πχ ενα κατιτις μια φορα την εβδομαδα ,μια στο τοσο αλλα οχι τοσο συχνα...

και συνεχιζω τα σχολια μου στο ποστ που ειδα της προπονησης σου γιατι ακομα δεν τελειωσαααα μαζι σου...;)

gym
15-01-12, 21:12
Θέλω κάποιες διευκρινήσεις, αλλά θα στις λέω για κάθε ομάδα άλλη μέρα, για να μη κάνω ένα τεράαααστιο πόστ!!! Πάμε γι ααύριο...


αυτά που έγραψα για τα πόδια, αλλά γενικά να σε ρωτήσω... Ημέρα ποδιών να κάνω αερόβιο; Πόσες μέρες τη βδομάδα ελάχιστο να κάνω αερόβιο; Και πότε... πρωί, μετά την προπόνηση, σε ρώτησα κ πιο πριν δηλαδή... :green:

πες μου οτι θες και οποτε θες...:toast:

ημερα ποδιων οχι αεροβιο...ως αποθεραπεια ναι ενα 10λεπτο και διατασεις...υποτιθεται εισαι πτμα απο τα ποδια..πως θα εχεις δυναμη να κανεις αεροβιο ?;)


οταν λεω 4 των 12 ,εννοω 4 των 12...θα ζοριστεις να βγαλεις 12...μπορει στην 8 να κλαταρεις,μια ανασα και παμε παλι...αλλα 12...
ολα τα σετ σου ειναι λειτουργικα,δουλευεις δηλαδη,τα μεγιστα κιλα σου απο την αρχη για να βγαλεις 12 επαναληψεις


Εντελώς βαθύ; όχι 90μοίρες;ΝΑΙ...εχεις θεμα με γονατα η μεση μηπως?>

για τις προβολες δεν εχεις χωρο ουτε για δυο τρια βηματα και παλι γυρνας πισω?προτιμω προχωρτηικες...

οκ, λίγο πολλές δεν είναι οι ασκήσεις; ΟΧΙ...τι λες καλε?
ποδια κανεις....πως θα το φτιαξουμε το ποδι καλε αν δεν τα βαρεσουμε?


λοιπον ερη μου...

κανονισε ε...θα αρχισω να μαλωνω...
θελω δουλεια...
αμ δεν θες πολλες ασκησεις βρε τρελη αμ θες σαβουριτσα...θα σε φαω !:green:

θελει να κανουμε και καποιες θυσιες βρε ερη μου....κ εγω ξυπναω αγρια χαραματα αν θελω να κανω τα αεροβια μου αλλα πιστεψε με οταν συνηθισεις,θα σου αρεσει τοσο πολυ αυτη η αισθηση που θα σου λειπει οταν δεν το κανεις...

μου ειπες εισαι προθυμη να δουλεψεις...αποδειξε το μου λοιπον.!;)

eli_din3
15-01-12, 21:13
Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ έχω μειώσει αρκετά τις εξόδους για φαγητό/ποτό γι΄αυτό το λόγο, αλλά όχι διατροφικά μάλλον καλό μου έκανε, δηλαδή όταν έμενα σπίτι δεν κατέληγα όπως λες στον καναπέ με σοκολάτες. Όχι βέβαια ότι είναι λύση να κλειστούμε σπίτια μας;)

ρε κοριτσια...αυτο ειναι υπερβολη.... δεν γινεται να μειωνεις εξοδο μονο και μονο για να μην φας ή πιεις..σκεφτειτε το λιγο..
αν το πεις αυτο σε εναν ψυχολογο θα σου πει περνα γρηγορα μεσα για μια συνεδρια...
και εγω δεν λεω.. (που ειμαι ΠΟΛΥ υπερβολικη)
μπορει πχ να τσακωθω αγρια με τον δικο μου γιατι εφερε να φαει σοκολατα μπροστα μου (παραδειγμα μερας του : 10 φετες με μερεντα για πρωινο....ιδιο βραδυνο..καμια 7-8 σνιτσελ μεσημεριανο..και βαλε και ολα τα αλλα της υπολοιπης μερας..= 1.80 56 ναι 56 κιλα... καταλαβαινετε νομιζω...).. αλλα ενταξει..δεν γινεται να περιοριζεις την ζωη σου ολη για τα φαγητα..ενταξει ειπαμε...εγω τι κανω... η gym θα με σκοτωσει αλλα τι να κανω... πχ χθες ημασταν μαζεμενοι σε ενα σπιτι μεγαλη παρεα...ξαφνικα στις 3 τ βραδυ αποφασιζουν να παραγγειλουν..νταξει εγω παθαινω κρισαρα τους βριζω ολους...:P αλλα τεσπα παραγγελνουν..ολο το σπιτι μυριζει πανσετες...τηγανιτες πατατες..πιτες..σοσ....ε ωραια..λεω φερτε μου ρε παιδια μια πατατα.... και τεσπα εφαγα μια πατατα τηγανιτη... (ενα κομματι εννοω..οχι μια ολοκληρη) και πραγματικα λεω..ενταξει..το πηραμε και το παχυντικο μας σημερα..πηρα και την γευση και ηρεμω... δεν ξερω αν αυτο που κανω με παει πισω ή δεν ειναι καλο ή ή ή ήήήή αλλα εμενα με βοηθαει...

το πιο δυσκολο απολα ρε κοριτσια δεν ειναι να απεχεις..αλλα να μην εχεις στηριξη...ολοι σου λενε..πως εγινες ετσι υπερβολικη?? χαλαρωσε πια.... εκνευριζονται με το οτι δεν τρως τα δικα τους..σε κοροιδευουν που πας με τα μουσλι κ το 0% γαλα σου σε ταπερακια και κλειστο μπουκαλακι γ τ πρωι...σε κοιταν λες και εισαι θεαμα...και σου φερνουν μες την μουρη και σ λενε φαε.....υποστηριξη μηδεν..δεν το καταλαβαινει Κ-Α-Ν-Ε-Ι-Σ.. (ουφ ειπα και εγω τον πονο μου :P)

gym
15-01-12, 21:16
οχι δεν εχω ανοιξει..δεν ξερω..νιωθω λιγο καπως να βαζω καθε μερα τι κανω..λιγο αμηχανα..ασχημα...ειμαι και πολυ αγχωτικη εγω και μου προκαλει αγχος και μονο η ιδεα

δεν θελω να σε πιεσω...εγω απλα στο ειπα για να σε ελεγχουμε και να σε παρακολουθουμε πιο καλα
αλλα οπως νομιζεις...:toast:

οταν ανοιγεις λογκ,δεν χρειαζεται να εχεις αγχος...χαλαρα μπαινεις γραφεις τι εφαγες κ τι εκανες απο γυμναστικη...ειναι μια πολυ καλη δοκιμασμενη μεθοδος να μενουμε πιστοι σε αυτα που κανουμε γιατι σε οποιαδηποτε βλακειουλα γυρναμε πισω στο λογκ και βλεππυμε τι εγινε πχ σε εναν μηνα μεσα...οπως και το αντιθετο...βλεπουμε τις προσπαθειες μας..;)

xelashai
15-01-12, 21:17
Δηλαδη συνολο εχεις να κανεις 10 σετ...σιγουρα την πρωτη φορα θα τον περασεις δυο φορες και οσο σου παρει....δεν με νοιαζει...θελω απλα το σωμα σου να αρχισει να νιωθει τις κινησεις ξανα...δηλαδη κάνω 15 επαναληψεις απο καθε άσκηση και πάω στην επόμενη ..και παλι το ιδιο απο την αρχη ε??

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙς ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΕΡΟΒΙΟ...(μου αρεσει γιατι νοιωθω οτι ξεμουδιαζω εστω 15 λεπτα μπορω??)δωσε εμφαση στην οσο το δυνατον σωστη διατροφη σου και στα βαρη σου....οκ? :thumbup:οκ!τεχνικη σωστα και ελεγχο σε ολα θελω....χτιζουμε βασεις τωρα!

Αεροβιο μερα παρα μερα δηλαδη....οκ?

Και μετα ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΕΝΑ 10ΛΕΠΤΟ ΔΙΑΤΑΣΕΙς Θες ΔΕΝ ΘΕς(δεν εχω ιδεα απο διατασεις ..θα το ψαξω κι αυτο ομως...)

Να πεις σε οποιον εχεις εκει να σου δειξει οπωσδηποτε...δουλεια τους ειναι!γι αυτο τους πληρωνεις!(τωρα..τα πιασαμε τα λεφτά μας...σωθηκα..ελπιζω αυτη τη φορα ο συγκεκριμενος να μη με ξενερώσει)

Αυτο λοιπον το προγραμμα με τα βαρη θα το κανεις ως εξης

1η μερα-κυκλος

2η μερα-αεροβιο 30 λεπτα+κορμο+διατασεις (σε σημειο να πονας σαν να δουλευεις ευλυγυσια(την αλλη μερα μονο και μονο απο τις διατασεις να νιωθεις πιασιμο,δηλαδη συνολο ενα 30λεπτο μονο οι διατασεις)

3η μερα-κυκλος

4η μερα-αεροβιο 30 λεπτα+κορμο+διατασεις (σε σημειο να πονας σαν να δουλευεις ευλυγυσια(την αλλη μερα μονο και μονο απο τις διατασεις να νιωθεις πιασιμο,δηλαδη συνολο ενα 30λεπτο μονο οι διατασεις)

5η μερα-κυκλος+αεροβιο 20 λεπτα εντονα να τσιτωσεις

6η μερα-rest active βγες μια βολτα χαλαρη και περπατα...πηγαιεν για ψωνια...κατι που σου αρεσει...

7η μερα-πληρης αναπαυση λεμε!!!!!

*κορμος= 1.σανιδα 3*1’
2.πλαγια στηριξη 3*1’+1’(δεξια και αριστερα)
3.θεση γατας και κανεις 3 φορες επι 30’’ την κινηση σωστα και ελεγχομενα
4.σανιδα με μικρη κινηση μπροστα και πισω 3*1’
αυτα απο το 1 εως και το 4 δεν τα κατάλαβα...ξανθια παιδακι μου τι περιμενεις???
ειναι κατι τετοιο?..http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7z5Nd_F8T9Y



αυταααααααααα!!!!!!!ΑΚΡΙΒΩς ΟΤΙ ΣΟΥ ΛΕΩ.....ΝΑ ΕΧΕΙς ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΥς ΚΑΙ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΚΡΗ!
να θυμαστε...οτι κ αν κανετε ,θελει συνεπεια!!!!;)[/QUOTE]

εγινε λενακι!εχω τρομερη ορεξη να ξεκινησω...


ααα...ξεχασα..εχω στο ντουλαπι: πρωτεινη, αμινοξεα, καρνιτινη και πολυβιταμινη.(μονο προβιοτικα παιρνω αυτη τη στιγμη το βραδυ πριν τον υπνο)
χρειαζομαι κατι απο αυτα???

gym
15-01-12, 21:18
Πάντως βρε κορίτσια δεν καταλαβαίνω γιατί η Γιάννα θα πρέπει να σκέφτεται και να συζητάει γι΄αυτή τη μια μέρα που βγήκε με την παρέα της και έφαγε πολύ και απ΄όλα!
Ε, και; Αυτό κατά τη γνώμη μου δεν πρόκειται να τη χαλάσει...και μιλάμε για τη Γιάννα τώρα, που είναι μια κοπέλα 50 κιλά (αδύνατη), τακτική στις προπονήσεις της και με διάρκεια και αρκετά προχωρημένη (αν κρίνουμε από τα κιλά που κάνει).
Εντάξει αν μιλάμε για κάποια που που θέλει να χάσει λίπος οφείλει να είναι πιο προσεκτική (που και πάλι εξαρτάται...), αλλά για τη Γιάννα που έχει τη γυμναστική και την προσεγμενη διατροφή τρόπο ζωής δε νομίζω να χρειάζεται να το σκέφτεται...

Εγώ για να καταφέρω να βάλω 4 κιλά (οκ μαστιγώστε με μετά εμένα) έτρωγα σχεδόν κάθε μερα σαβουρίτσες εδώ και΄κει για 3 μήνες και χωρίς γυμναστική.
Μια μέρα στο μήνα ή στο 15ημερο δε θα αλλάξει κάτι πιστευω...
(Για το αδυνάτισμα αλλάζει το πράγμα...)

στελλα μου...ανθρωποι ειμασετ θα φαμε και θα βγουμε κτλ..
εμενα ξερεις τι με νοιαζει?να μην εχεις τυψεις μετα(οχι εσυ,γενικα μιλαω)...αυτο προσπαθω να λυσουμε και ειναι πολυ καλο που γινεται συζητηση και χαιρομαι γιατι με την μουγκα γινονται χειροτερα τα πραγματα...

gym
15-01-12, 21:21
Και φυσικά όλα αυτά που λέει η Ελένη ότι η σαβούρα δεν έχει ΤΙΠΟΤΑ να μας προσφέρει και ότι στο σώμα μας πρέπει να δινουμε το καλυτερο βοηθάει επίσης πολύ σαν σκέψη!
Και μιλάω για φαγητό...τα γλυκά είναι άααααλλη ιστορία και καλύτερα ΜΑΚΡΙΑ!ΟΥΤΕ ΜΠΟΥΚΙΑ!

μωρε οκ εγω τα λεω...εγω ομως παντα ημουν ετσι...απο μικρη εμαθα να τρωω σωστα...(ναναι καλα η μαμααα)
απλα οι διατροφικες συνηθειες διαμορωνονται μεσα στον χρονο..γι αυτο θελει προσπαθεια..

τιποτα δεν προσφερουν περα απο την απολαυση...η οποια μπορει να ερθει σε μικρη ποσοτητα και οχι γουρουνια...κ εκει ειναι το θεμα..
ποτε ξεκιναει η γουρουνια?που ειναι το οριο και να το βρεις και να σταματησεις,..

;)

gym
15-01-12, 21:25
ρε κοριτσια...αυτο ειναι υπερβολη.... δεν γινεται να μειωνεις εξοδο μονο και μονο για να μην φας ή πιεις..σκεφτειτε το λιγο..
αν το πεις αυτο σε εναν ψυχολογο θα σου πει περνα γρηγορα μεσα για μια συνεδρια...
και εγω δεν λεω.. (που ειμαι ΠΟΛΥ υπερβολικη)
μπορει πχ να τσακωθω αγρια με τον δικο μου γιατι εφερε να φαει σοκολατα μπροστα μου (παραδειγμα μερας του : 10 φετες με μερεντα για πρωινο....ιδιο βραδυνο..καμια 7-8 σνιτσελ μεσημεριανο..και βαλε και ολα τα αλλα της υπολοιπης μερας..= 1.80 56 ναι 56 κιλα... καταλαβαινετε νομιζω...).. αλλα ενταξει..δεν γινεται να περιοριζεις την ζωη σου ολη για τα φαγητα..ενταξει ειπαμε...εγω τι κανω... η gym θα με σκοτωσει αλλα τι να κανω... πχ χθες ημασταν μαζεμενοι σε ενα σπιτι μεγαλη παρεα...ξαφνικα στις 3 τ βραδυ αποφασιζουν να παραγγειλουν..νταξει εγω παθαινω κρισαρα τους βριζω ολους...:P αλλα τεσπα παραγγελνουν..ολο το σπιτι μυριζει πανσετες...τηγανιτες πατατες..πιτες..σοσ....ε ωραια..λεω φερτε μου ρε παιδια μια πατατα.... και τεσπα εφαγα μια πατατα τηγανιτη... (ενα κομματι εννοω..οχι μια ολοκληρη) και πραγματικα λεω..ενταξει..το πηραμε και το παχυντικο μας σημερα..πηρα και την γευση και ηρεμω... δεν ξερω αν αυτο που κανω με παει πισω ή δεν ειναι καλο ή ή ή ήήήή αλλα εμενα με βοηθαει...

το πιο δυσκολο απολα ρε κοριτσια δεν ειναι να απεχεις..αλλα να μην εχεις στηριξη...ολοι σου λενε..πως εγινες ετσι υπερβολικη?? χαλαρωσε πια.... εκνευριζονται με το οτι δεν τρως τα δικα τους..σε κοροιδευουν που πας με τα μουσλι κ το 0% γαλα σου σε ταπερακια και κλειστο μπουκαλακι γ τ πρωι...σε κοιταν λες και εισαι θεαμα...και σου φερνουν μες την μουρη και σ λενε φαε.....υποστηριξη μηδεν..δεν το καταλαβαινει Κ-Α-Ν-Ε-Ι-Σ.. (ουφ ειπα και εγω τον πονο μου :P)

βγαλτα παιδι μου απο μεσα σου...πες τα εδω στο τραπεζι ολα στην φορα...

περα απο την πλακα ο κυκλος σου ειναι πολυ σημαντικο να σε στηριζει...αν δεν σε στηριζει...γραψτους...αλλιως προποκη δεν εχεις...οταν ομως θα σε δουν εσενα φετονι κ κορμαρα και να μην λαχανιαζεις οταν θα εισαι εξω σε δουλειες και βολτες,τοτε να δεις πως σιγα σιγα θα σου ρωτανε την αποψη σου και τις συμβουλες σου...


κοριτσια η καθε μια για τον ευατο της δουλευει...μια συμβουλη σας δινω...μην κοιτατε τι κανουν οι αλλοι...οι ανθρωποι εχουν την ζηλια μεσα τους...ποτε δεν ξερετε....καντε αυτο που θελετε εσεις...;)

gym
15-01-12, 21:29
Δηλαδη συνολο εχεις να κανεις 10 σετ...σιγουρα την πρωτη φορα θα τον περασεις δυο φορες και οσο σου παρει....δεν με νοιαζει...θελω απλα το σωμα σου να αρχισει να νιωθει τις κινησεις ξανα...δηλαδη κάνω 15 επαναληψεις απο καθε άσκηση και πάω στην επόμενη ..και παλι το ιδιο απο την αρχη ε??

δηλαδη κανεις 15 σε καθε ασκηση και οταν τελειωσεις ολες τις ασκησεις πας ξανα απο την αρχη...ναι
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΕΙς ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΑΕΡΟΒΙΟ...(μου αρεσει γιατι νοιωθω οτι ξεμουδιαζω εστω 15 λεπτα μπορω??)δωσε εμφαση στην οσο το δυνατον σωστη διατροφη σου και στα βαρη σου....οκ? :thumbup:οκ!τεχνικη σωστα και ελεγχο σε ολα θελω....χτιζουμε βασεις τωρα!

αυτην την περιοδο δεν θα ηθελα αλλα αν θες ετσι για να ξεμουδιασεις καντο...μην το παρακανεις ομως και μπουχτισεις γρηγορα...γιατι δεν ξερεις τι επεται...:green:
Αεροβιο μερα παρα μερα δηλαδη....οκ?

Και μετα ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΕΝΑ 10ΛΕΠΤΟ ΔΙΑΤΑΣΕΙς Θες ΔΕΝ ΘΕς(δεν εχω ιδεα απο διατασεις ..θα το ψαξω κι αυτο ομως...)
:thumbup:

Να πεις σε οποιον εχεις εκει να σου δειξει οπωσδηποτε...δουλεια τους ειναι!γι αυτο τους πληρωνεις!(τωρα..τα πιασαμε τα λεφτά μας...σωθηκα..ελπιζω αυτη τη φορα ο συγκεκριμενος να μη με ξενερώσει)

Αυτο λοιπον το προγραμμα με τα βαρη θα το κανεις ως εξης

1η μερα-κυκλος

2η μερα-αεροβιο 30 λεπτα+κορμο+διατασεις (σε σημειο να πονας σαν να δουλευεις ευλυγυσια(την αλλη μερα μονο και μονο απο τις διατασεις να νιωθεις πιασιμο,δηλαδη συνολο ενα 30λεπτο μονο οι διατασεις)

3η μερα-κυκλος

4η μερα-αεροβιο 30 λεπτα+κορμο+διατασεις (σε σημειο να πονας σαν να δουλευεις ευλυγυσια(την αλλη μερα μονο και μονο απο τις διατασεις να νιωθεις πιασιμο,δηλαδη συνολο ενα 30λεπτο μονο οι διατασεις)

5η μερα-κυκλος+αεροβιο 20 λεπτα εντονα να τσιτωσεις

6η μερα-rest active βγες μια βολτα χαλαρη και περπατα...πηγαιεν για ψωνια...κατι που σου αρεσει...

7η μερα-πληρης αναπαυση λεμε!!!!!

*κορμος= 1.σανιδα 3*1’ http://www.youtube.com/watch?v=7z5Nd_F8T9Y&feature=related η πρωτη θεση που παιρνει πριν σηκωσει ποδι,μπορεις να στηριχθεις και σε αγκωνες τριγωνικα
2.πλαγια στηριξη 3*1’+1’(δεξια και αριστερα)http://www.youtube.com/watch?v=8fSteasghNE η θεση που παιρνει πριν γυρισει στο πλαι...εσυ κανεις την μια πλευρα και μετα πας στην αλλη...
3.θεση γατας και κανεις 3 φορες επι 30’’ την κινηση σωστα και ελεγχομενα http://www.youtube.com/watch?v=7hepZAwQOmM απο το 1.23 κ κατι ξεκιναει την θεση...μην την ακους...λες κ ακουω τον μπιν λαντεν ειναι...χα.χα
4.σανιδα με μικρη κινηση μπροστα και πισω 3*1’ ειναι η σανιδα που εχεις απλα ετσι οπως θα εισαι κανεις μιρκη σταθερη κινηση απο τα δαχτυλα των ποδιων μπρος πισω χωρις να σηκωνεις λεκανη ψηλα...εισαι μια ευθεια
αυτα απο το 1 εως και το 4 δεν τα κατάλαβα...ξανθια παιδακι μου τι περιμενεις???
ειναι κατι τετοιο?..http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7z5Nd_F8T9Y


αυτο το βιντεακι ππυ εβαλες ειναι η σανιδα με αρση ποδιου...μισο να βρω βιντεακια κ κανω εντιτ
αυταααααααααα!!!!!!!ΑΚΡΙΒΩς ΟΤΙ ΣΟΥ ΛΕΩ.....ΝΑ ΕΧΕΙς ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΝΑ ΜΕ ΑΚΟΥς ΚΑΙ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΚΡΗ!
να θυμαστε...οτι κ αν κανετε ,θελει συνεπεια!!!!;)

εγινε λενακι!εχω τρομερη ορεξη να ξεκινησω...


ααα...ξεχασα..εχω στο ντουλαπι: πρωτεινη, αμινοξεα, καρνιτινη και πολυβιταμινη.(μονο προβιοτικα παιρνω αυτη τη στιγμη το βραδυ πριν τον υπνο)
χρειαζομαι κατι απο αυτα???[/QUOTE]

ετσι θελω...ορεξη να βλεπω για παντα...οχι μονο τωρα το ξανατονιζω...:thumbup:
ας τα αφησουμε λιγο για αργοτερα ναι?οχι οτι εγινε τιποτα κ αν τα παρεις αλλα αστα για αργοτερα...τωρα λιγο να μπουμε να κανουμε γυμναστικουλα να ξεμουδιασουμε και να δουμε την διατροφη μας να τρωμε σωστα για να φροντιζουμε το σωμα μας και θα τα δουμε ολα...:toast:

xelashai
15-01-12, 21:47
ευχαριστω παρα πολυ!!!!! :love:

voulaki
15-01-12, 22:42
Κορίτσια βοηθήσετε την άχρηστη... Πως ανεβάζουμε φωτό??

xelashai
15-01-12, 22:49
Κορίτσια βοηθήσετε την άχρηστη.. Πως ανεβάζουμε φωτό??


δεν θελω τέτοιους χαρακτηρισμούς ...ε!!!
λοιπον..θα σου πω πως το εκανα εγω..δεν ξερω αν υπάρχει και αλλος τροπος...
εφοσον θα εχεις τις φωτο στον υπολογιστη αποθηκευμένες...οταν πατας <απάντηση με παραθεση> ,σε βγάζει στο παραθυρο για να γράψεις οκ?επάνω στην γραμμη εργαλειών εχει ενα συνδετηρακι..πατα το και θα σου βγάλει αλλο παραθυρο..εκει επάνω επάνω εχει ενα πράσινο + add files...το πατας και βαζεις φωτο.για δοκιμασε το και τα ξαναλεμε;)

Gianna
15-01-12, 22:57
Και φυσικά όλα αυτά που λέει η Ελένη ότι η σαβούρα δεν έχει ΤΙΠΟΤΑ να μας προσφέρει και ότι στο σώμα μας πρέπει να δινουμε το καλυτερο βοηθάει επίσης πολύ σαν σκέψη!
Και μιλάω για φαγητό...τα γλυκά είναι άααααλλη ιστορία και καλύτερα ΜΑΚΡΙΑ!ΟΥΤΕ ΜΠΟΥΚΙΑ!

Κυρίως με τα γλυκά την πατάω, πραγματικά είναι ααααλλη ιστορία!!!

Stella
15-01-12, 23:13
Κυρίως με τα γλυκά την πατάω, πραγματικά είναι ααααλλη ιστορία!!!

:green: Ναι ρε Γιάννα!
Δοκίμασε αποξηραμμένα φρούτα (δαμάσκηνα, βερύκοκα, μάνγκο), ότι βρεις χωρίς ζάχαρη όμως ε;
Πραγματικά εμένα με βοήθησαν πολύ!
Τρώγε λίγα κάθε μέρα (μην περιμένεις να σου λείψει το γλυκό για να τα φας...γιατί τότε θα πλακωθεις) και δε θα σου λείπει το γλυκό!
Δοκιμασε το! Δε χάνεις και τίποτα!

amst
16-01-12, 00:19
:green: Ναι ρε Γιάννα!
Δοκίμασε αποξηραμμένα φρούτα (δαμάσκηνα, βερύκοκα, μάνγκο), ότι βρεις χωρίς ζάχαρη όμως ε;
Πραγματικά εμένα με βοήθησαν πολύ!
Τρώγε λίγα κάθε μέρα (μην περιμένεις να σου λείψει το γλυκό για να τα φας...γιατί τότε θα πλακωθεις) και δε θα σου λείπει το γλυκό!
Δοκιμασε το! Δε χάνεις και τίποτα!

Επίσης διάβασα κάπου εδώ στο φόρουμ, πως σε μεγάλες λιγούρες ένας τύπος έτρωγε 2-3 κουταλιές μέλι, ανά 5λεπτά και του περνούσε.
Ίσως και αυτό βοηθάει.

gym
16-01-12, 00:24
τα αποξηραμενα ειναι καλυ λυση και υγειινα απλα θελουν κ αυτα λιγο προγραμματισμο....γιατι ανετα ξεφευγουμε!
βεβαια ειναι φοβερα και θα δειτε διαφορα γενικα και σε δερμα και σε διαθεση!και απο ποικιλια μεγαλη!

aggeliki
16-01-12, 00:31
:green: Ναι ρε Γιάννα!
Δοκίμασε αποξηραμμένα φρούτα (δαμάσκηνα, βερύκοκα, μάνγκο), ότι βρεις χωρίς ζάχαρη όμως ε;
Πραγματικά εμένα με βοήθησαν πολύ!
Τρώγε λίγα κάθε μέρα (μην περιμένεις να σου λείψει το γλυκό για να τα φας...γιατί τότε θα πλακωθεις) και δε θα σου λείπει το γλυκό!
Δοκιμασε το! Δε χάνεις και τίποτα!

Αν βρεις κ αποξηραμενες φραουλες με γιαουρτακι είναι τελειες!!!

xelashai
16-01-12, 00:33
τα αποξηραμενα ειναι καλυ λυση και υγειινα απλα θελουν κ αυτα λιγο προγραμματισμο....γιατι ανετα ξεφευγουμε!
βεβαια ειναι φοβερα και θα δειτε διαφορα γενικα και σε δερμα και σε διαθεση!και απο ποικιλια μεγαλη!


αααα....επιτρεπονται και για μενα...σιγα μην δεν εβρισκα ευκαιρια να φαω κατι παραπάνω..;)
πως?σαν σνακ το πρωι ή ενδιαμεσο?σκετα?

eli_din3
16-01-12, 00:38
δεν θελω να σε πιεσω...εγω απλα στο ειπα για να σε ελεγχουμε και να σε παρακολουθουμε πιο καλα
αλλα οπως νομιζεις...:toast:

οταν ανοιγεις λογκ,δεν χρειαζεται να εχεις αγχος...χαλαρα μπαινεις γραφεις τι εφαγες κ τι εκανες απο γυμναστικη...ειναι μια πολυ καλη δοκιμασμενη μεθοδος να μενουμε πιστοι σε αυτα που κανουμε γιατι σε οποιαδηποτε βλακειουλα γυρναμε πισω στο λογκ και βλεππυμε τι εγινε πχ σε εναν μηνα μεσα...οπως και το αντιθετο...βλεπουμε τις προσπαθειες μας..;)

τι να σε κανω που με επεισες :p λιγη βοηθεια με τα βαρηη?

Stella
16-01-12, 00:38
αααα....επιτρεπονται και για μενα...σιγα μην δεν εβρισκα ευκαιρια να φαω κατι παραπάνω..;)
πως?σαν σνακ το πρωι ή ενδιαμεσο?σκετα?

Eεεεεπ!
Δεν είπαμε θα τα τρώμε σαν κάτι παραπάνω!
Θα τα εντάξεις στη διατροφή σου κανονικά με μέτρο και όχι σαν κάτι έξτρα!
Βαλτα βρε όπου σου αρέσει!
Μέσα στη βρωμη, στο πιτάκι που φτιάχνουμε με αυγά, σκέτα, με γιαούρτι...όπου γουσταρεις...περί ορέξεως...
Ε μην τα βάλεις και πριν κοιμηθεις...

xelashai
16-01-12, 00:42
Eεεεεπ!
Δεν είπαμε θα τα τρώμε σαν κάτι παραπάνω!
Θα τα εντάξεις στη διατροφή σου κανονικά με μέτρο και όχι σαν κάτι έξτρα!
Βαλτα βρε όπου σου αρέσει!
Μέσα στη βρωμη, στο πιτάκι που φτιάχνουμε με αυγά, σκέτα, με γιαούρτι...όπου γουσταρεις...περί ορέξεως...
Ε μην τα βάλεις και πριν κοιμηθεις...

sorry εγω δεν το ειπα σωστα..δεν το εννοούσα ετσι..ψαχνω να βρω τροφες να εμπλουτισω λιγο την διατροφη μου γιατι εδω και 1 χρονο ολο τα ιδια και τα ιδια...
δεν εχω δοκιμασει αποξηραμενα φρουτα..θα παρω μεσα στην εβδομαδα..ελπιζω να μου αρεσουν

Stella
16-01-12, 00:45
sorry εγω δεν το ειπα σωστα..δεν το εννοούσα ετσι..ψαχνω να βρω τροφες να εμπλουτισω λιγο την διατροφη μου γιατι εδω και 1 χρονο ολο τα ιδια και τα ιδια...
δεν εχω δοκιμασει αποξηραμενα φρουτα..θα παρω μεσα στην εβδομαδα..ελπιζω να μου αρεσουν

Νομίζω θα σου αρέσουν σίγουρα! Τα βερύκοκα είναι σαν να τρως γλυκό κανονικά!:green:

xelashai
16-01-12, 00:47
Νομίζω θα σου αρέσουν σίγουρα! Τα βερύκοκα είναι σαν να τρως γλυκό κανονικά!:green:


ααα..θα γινει η δοκιμη σιγουρα τοτε..θα ξεκινησω απο αυτα...;)

Stella
16-01-12, 00:50
ααα..θα γινει η δοκιμη σιγουρα τοτε..θα ξεκινησω απο αυτα...;)

Βασικά αυτά και τα δαμάσκηνα μπορείς να τα βρεις πολύ ευκολα...να κοιτάξεις να μην έχουν άλλες προσθήκες πχ ζάχαρη.
Δε θα τρως όμως πολλά...
Παράδειγμα μια μερίδα είναι περίπου 3 βερυκοκάκια και ισοδυναμούν με ένα ολόκληρο φρούτο.
Αξίζει όμως...αξίζει!

xelashai
16-01-12, 00:56
Βασικά αυτά και τα δαμάσκηνα μπορείς να τα βρεις πολύ ευκολα...να κοιτάξεις να μην έχουν άλλες προσθήκες πχ ζάχαρη.
Δε θα τρως όμως πολλά...
Παράδειγμα μια μερίδα είναι περίπου 3 βερυκοκάκια και ισοδυναμούν με ένα ολόκληρο φρούτο.
Αξίζει όμως...αξίζει!

και να που εχουμε και δεν το ειχα παρει χαμπάρι..ηταν στο απαγορευμενο ντουλάπι..χιχιχι(ειναι αυτο με τις σοκολατες, τα μπισκοτακια και τα λοιπα...;))
δαμασκηνα..λεει φυσικα σακχαρα...τι λες?

Stella
16-01-12, 01:03
και να που εχουμε και δεν το ειχα παρει χαμπάρι..ηταν στο απαγορευμενο ντουλάπι..χιχιχι(ειναι αυτο με τις σοκολατες, τα μπισκοτακια και τα λοιπα...;))
δαμασκηνα..λεει φυσικα σακχαρα...τι λες?

Φυσικά σακχαρα είναι η φρουκτόζη που έχουν τα φρούτα από τη φυση τους.
Αυτό εννοει μάλλον, οπότε φάτα!(οχι τώρα...αυριο πρωί)
Δες εκεί στα συστατικά, να γράφει μόνο "δαμάσκηνα αποξηραμμένα".

Τώρα που κοίταξα τα δικά μου γράφουν και συντηρητικό...μμμμ...τώρα το πρόσεξα, θα τα τελειώσω και δεν ξαναπαίρνω απ΄αυτά...

xelashai
16-01-12, 01:05
Φυσικά σακχαρα είναι η φρουκτόζη που έχουν τα φρούτα από τη φυση τους.
Αυτό εννοει μάλλον, οπότε φάτα!(οχι τώρα...αυριο πρωί)
Δες εκεί στα συστατικά, να γράφει μόνο "δαμάσκηνα αποξηραμμένα".

Τώρα που κοίταξα τα δικά μου γράφουν και συντηρητικό...μμμμ...τώρα το πρόσεξα, θα τα τελειώσω και δεν ξαναπαίρνω απ΄αυτά...

ναι γραφει αποξηραμενα..και γραφει και συντηρητικα..σορβικο καλιο
δεν ξερω αν επιτρεπεται να πω μαρκα...λες να υπάρχουν και χωρις συντηρητικα??

Stella
16-01-12, 01:10
ναι γραφει αποξηραμενα..και γραφει και συντηρητικα..σορβικο καλιο
δεν ξερω αν επιτρεπεται να πω μαρκα...λες να υπάρχουν και χωρις συντηρητικα??

Υπάρχουν...κατάλαβα ποια έχεις τα sunsweet ε;
Και΄γω αυτά έχω. Θα τα φάω όμως...και θα κάνω καλύτερη επιλογή την επόμενη φορά!
Θα βρεις σε μαγαζια με ξηρούς καρπούς και με βιολογικά προιόντα!

xelashai
16-01-12, 01:12
Υπάρχουν...κατάλαβα ποια έχεις τα sunsweet ε;
Και΄γω αυτά έχω. Θα τα φάω όμως...και θα κάνω καλύτερη επιλογή την επόμενη φορά!
Θα βρεις σε μαγαζια με ξηρούς καρπούς και με βιολογικά προιόντα!

sunfit

eri_87
16-01-12, 01:40
βασικα ερη μου κοιταξε να δεις πως εχουν τα πραγματα...

διατροφη αυστηρη δεν μπορεις να κανεις...
αεροβια μετα τις σαβουρες σου δεν εισαι διατεθιμενη να κανεις...
σωματαρα θες να κανεις μακροπροθεσμα αλλα το θελεις...
να κοψουμε αεροβια απο εδω για να βαλουμε αλλο θελεις...
τι θα κανουμε με σενα ε?????? Δε θα ήταν καλύτερο να κάνω όλα τα αερόβιά μου πρωί κ μετά την προπόνηση τίποτα, εκτός αν θέλω εξτρα; Το πρωινό αερόβιο πάντα ΜΕ και αν είναι μετά τη προπόνηση να αυξάνω;




ημερα ποδιων οχι αεροβιο...ως αποθεραπεια ναι ενα 10λεπτο και διατασεις...υποτιθεται εισαι πτμα απο τα ποδια..πως θα εχεις δυναμη να κανεις αεροβιο ?;) Ε, είπα μήπως πριν κάνω τα πόδια


οταν λεω 4 των 12 ,εννοω 4 των 12...θα ζοριστεις να βγαλεις 12...μπορει στην 8 να κλαταρεις,μια ανασα και παμε παλι...αλλα 12...
ολα τα σετ σου ειναι λειτουργικα,δουλευεις δηλαδη,τα μεγιστα κιλα σου απο την αρχη για να βγαλεις 12 επαναληψεις ε μα πως γίνεται στην αρχή να βγάλω μέγιστη 12 κ μετά από 3 σετ (ειδικά με μηδαμινό διάλειμμα) να βγάζω ακόμα 12 σετ;;;:unsure:


Εντελώς βαθύ; όχι 90μοίρες;ΝΑΙ...εχεις θεμα με γονατα η μεση μηπως? Θα δοκιμάσω κ βλέπουμε αν ενοχληθώ.

για τις προβολες δεν εχεις χωρο ουτε για δυο τρια βηματα και παλι γυρνας πισω?προτιμω προχωρτηικες...Οκ, θα το ρυθμίσω


κανονισε ε...θα αρχισω να μαλωνω...
θελω δουλεια...
αμ δεν θες πολλες ασκησεις βρε τρελη αμ θες σαβουριτσα...θα σε φαω !:green: Έτσι, έτσι... Είμαι παιδί για σπίτι!!! :turtle::green:

θελει να κανουμε και καποιες θυσιες βρε ερη μου....κ εγω ξυπναω αγρια χαραματα αν θελω να κανω τα αεροβια μου αλλα πιστεψε με οταν συνηθισεις,θα σου αρεσει τοσο πολυ αυτη η αισθηση που θα σου λειπει οταν δεν το κανεις... εμ δε μένω μόνη κ το ποδήλατο κάνει φασαρία, να μη ξυπνάω όλο το κόσμο από τα χαράματα...ε;


Αύριο πόδια.. για να δούμε! Κανόνισε να μη μπορώ ούτε στη δουλειά να πάω... :P

gym
16-01-12, 02:27
αααα....επιτρεπονται και για μενα...σιγα μην δεν εβρισκα ευκαιρια να φαω κατι παραπάνω..;)
πως?σαν σνακ το πρωι ή ενδιαμεσο?σκετα?

η καλυτερη επιλογη ειναι στο πρωινο...και μεχρι το δεκατιανο σου...οσο το δυνατον πρωινες ωρες...
δεν θα παθεις κατι αν το φας πιο μετα αλλα σου λεω το πιο ιδανικο σε σχεση με τις ωρες...;)
δεν θα τα φας βραδυ δηλαδη....;)

gym
16-01-12, 02:28
Αν βρεις κ αποξηραμενες φραουλες με γιαουρτακι είναι τελειες!!!

το μυαλο σου στο πιο γλυκο φρουτο πηγε πια...δεν μπορουσες να πεις ιπποφαες εκει να δεις ξινιλα...:green:

gym
16-01-12, 02:29
τι να σε κανω που με επεισες :p λιγη βοηθεια με τα βαρηη?

εννοειται...ολα θα τα δουμε καλεεεεε δεν γλιτωνεις λεμε τωρα!:green:

gym
16-01-12, 02:31
sorry εγω δεν το ειπα σωστα..δεν το εννοούσα ετσι..ψαχνω να βρω τροφες να εμπλουτισω λιγο την διατροφη μου γιατι εδω και 1 χρονο ολο τα ιδια και τα ιδια...
δεν εχω δοκιμασει αποξηραμενα φρουτα..θα παρω μεσα στην εβδομαδα..ελπιζω να μου αρεσουν

δαφνουλα μου...μπορεις να παρεις αποξηραμενα για να σπασεις την μονοτονια σου αλλα και γενικα να σου πω...η διατροφη δεν χρειαζεται να ειναι μονοτονη και μονοφαγια...εχουμε τοσες πολλες επιλογες τροφων που μπορουμε να συνδυαζουμε και να βγαινουν απιστευτα αποτελεσματα....

μην ξεχνας και τα μπαχαρικα που βοηθανε πολυ στη διαφορετικοτητα της γευσης αλλα και στην αισθηση του κορεσμου που δινουν
και αλλα πολλα που θα δουμε στην πορεια...;)

gym
16-01-12, 02:35
Αύριο πόδια.. για να δούμε! Κανόνισε να μη μπορώ ούτε στη δουλειά να πάω... :P

τα αεροβια σου αν μπορεις να τα κανεις ξεχωριστα απο τα βαρη ειναι οκ....τελεια...δεν ειπα το αντιθετο!;)
απλα σαν εναλλακτικη τα εχουμε μετα τα βαρη η σε ξεχωριστη τελειως μερα μονο αεροβιας προπονησης...
παει αυτο...

μετα δεν ειπα καλε 12 σετ...τρελη....12 επαναληψεις ειπα...ναι θα βαλεις οσα κιλα μπορεις για να βγαλεις 12...μετα θα κουραστεις αλλα θα πιεζεσαι,θα παιρνεις και καμια αναπνοη ενδιαμεσα να καιγεσαι εκει και να βγαλεις 12 με το ζορι θες δεν θες λεμεεε...

σιγα καλε θα τους ξυπνησεις....ποδηλατο θα κανεις...

αααααα

κοιταξε να δεις...οταν σε δουν κορμαρα,δεν θα τους νοιαζεις αυτους που θα τους ξυπνησεις ...αιντε!:green::green:
λοιπον μικρη λουλου...δουλεια απο αυριο ετσι?;)

katerina.
16-01-12, 07:32
βγαλτα παιδι μου απο μεσα σου...πες τα εδω στο τραπεζι ολα στην φορα...

περα απο την πλακα ο κυκλος σου ειναι πολυ σημαντικο να σε στηριζει...αν δεν σε στηριζει...γραψτους...αλλιως προποκη δεν εχεις...οταν ομως θα σε δουν εσενα φετονι κ κορμαρα και να μην λαχανιαζεις οταν θα εισαι εξω σε δουλειες και βολτες,τοτε να δεις πως σιγα σιγα θα σου ρωτανε την αποψη σου και τις συμβουλες σου...


κοριτσια η καθε μια για τον ευατο της δουλευει...μια συμβουλη σας δινω...μην κοιτατε τι κανουν οι αλλοι...οι ανθρωποι εχουν την ζηλια μεσα τους...ποτε δεν ξερετε....καντε αυτο που θελετε εσεις...;)

ειναι αυτο που περασα εγω τις γιορτες!!!!οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια .....
Βαρεθηκα πια να δίνω σημασία στο τι γνωμη και στο τι λενε οι αλλοι για μενα . αν ρωτησεις τι γνωμη εχουν εκατο ανθρωποι για μενα κανεις δεν θα εχει την ιδια αποψη..ειμαι της αποψης να περναμε καλα και να κανουμε αυτο που πραγματικα θελουμε ..εγω εχω λοξα με τη γυμναστικη νατρωω οσο πιο υγειηνα μπορω..και αυτο κανω..τωρα αν σε καποιους δεν αρεσει αυτο, ας μην με κανουνε παρεεα...
;););););)

gym
16-01-12, 09:41
ειναι αυτο που περασα εγω τις γιορτες!!!!οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια .....
Βαρεθηκα πια να δίνω σημασία στο τι γνωμη και στο τι λενε οι αλλοι για μενα . αν ρωτησεις τι γνωμη εχουν εκατο ανθρωποι για μενα κανεις δεν θα εχει την ιδια αποψη..ειμαι της αποψης να περναμε καλα και να κανουμε αυτο που πραγματικα θελουμε ..εγω εχω λοξα με τη γυμναστικη νατρωω οσο πιο υγειηνα μπορω..και αυτο κανω..τωρα αν σε καποιους δεν αρεσει αυτο, ας μην με κανουνε παρεεα...
;););););)

ετσι ακριβως κατρινα μου...
αν δεν σε δεχονται οπως εισαι,μαλλον θελει επανεξεταση το ποιον θα εχεις διπλα σου,.,,

Stella
16-01-12, 10:09
Eμένα πάλι ρε παιδιά οι γύρω μου όχι απλά με στηρίζουν αλλά μου λένε και μπράβο και τι καλά που κάνω που προσέχω και ότι κανονικά όλοι αυτό έπρεπε να κάνουμε...και όχι μόνο κοντινοί μου άνθρωποι, αλλά και συνάδελφοι από τη δουλεια.
Δηλ οι περισσότεροι άνθρωποι πλέον είναι υπέρ της υγιεινής διατροφής και το θαυμάζουν όταν κάποιος το ακολουθει σαν τρόπο ζωής!

gym
16-01-12, 10:12
Eμένα πάλι ρε παιδιά οι γύρω μου όχι απλά με στηρίζουν αλλά μου λένε και μπράβο και τι καλά που κάνω που προσέχω και ότι κανονικά όλοι αυτό έπρεπε να κάνουμε...και όχι μόνο κοντινοί μου άνθρωποι, αλλά και συνάδελφοι από τη δουλεια.
Δηλ οι περισσότεροι άνθρωποι πλέον είναι υπέρ της υγιεινής διατροφής και το θαυμάζουν όταν κάποιος το ακολουθει σαν τρόπο ζωής!

μακαρι στελλα μου και χαιρομαι...αλλ μην νομιζεις...δεν ειναι ολοι ετσι!παντα υπαρχουν οι εξαιρεσεις ειδικα εκει που υαπρχει ημιμαθεια...γιατι αμαθεια σε αυτο το θεμα πλεον ειναι λιγο δυσκολο ...
ηδη και στην τηλεοραση παιζει πολυ οποτε προβαλλεται η διατροφη και αυτος ο τροπος ζωης...;)

Stella
16-01-12, 10:19
μακαρι στελλα μου και χαιρομαι...αλλ μην νομιζεις...δεν ειναι ολοι ετσι!παντα υπαρχουν οι εξαιρεσεις ειδικα εκει που υαπρχει ημιμαθεια...γιατι αμαθεια σε αυτο το θεμα πλεον ειναι λιγο δυσκολο ...
ηδη και στην τηλεοραση παιζει πολυ οποτε προβαλλεται η διατροφη και αυτος ο τροπος ζωης...;)

Πάντως το σίγουρο είναι όποιο και να είναι το περιβάλλον μας να μένουμε πιστες στον τρόπο ζωής που διάλεξαμε, να μην επηρρεαζόμαστε από τρίτους και κυρίως να μη νοιώθουμε ντροπή για την επιλογή μας, κάθε άλλο! Πρέπει να το στηρίζουμε 100%.
Δεν είναι καθόοοοολου ντροπή να βγάλουμε το ταπεράκι μας και να φάμε....ή να λέμε όχι στα συνεχή κεράσματα εδώ και κει!

Εμένα με μάθανε πια και δε μου δίνει κανένας τίποτα...και να θέλω δηλαδη η αμοιρη...τώρα πιααααα...δε μου δίνουν οι άλλοι!
Γι΄αυτό λέω ότι πρέπει να επιμένουμε και το όχι να είναι όχι και τέλος!

gym
16-01-12, 10:23
Πάντως το σίγουρο είναι όποιο και να είναι το περιβάλλον μας να μένουμε πιστες στον τρόπο ζωής που διάλεξαμε, να μην επηρρεαζόμαστε από τρίτους και κυρίως να μη νοιώθουμε ντροπή για την επιλογή μας, κάθε άλλο! Πρέπει να το στηρίζουμε 100%.
Δεν είναι καθόοοοολου ντροπή να βγάλουμε το ταπεράκι μας και να φάμε....ή να λέμε όχι στα συνεχή κεράσματα εδώ και κει!

Εμένα με μάθανε πια και δε μου δίνει κανένας τίποτα...και να θέλω δηλαδη η αμοιρη...τώρα πιααααα...δε μου δίνουν οι άλλοι!
Γι΄αυτό λέω ότι πρέπει να επιμένουμε και το όχι να είναι όχι και τέλος!

αυτο με το ταπερακι δεν το ειχα ποτε μου...ισως γιατι απο μικρη η μαμα μου μας εμαθε να τρωμε απο το σπιτι ακομη κ οταν ημαστε εξω...
στην αρχη θα σου πω στην σχολη ακομη κ την μπανανα την στραβοκοιτουσαν....αλλα το πεινιρλι ειναι ομορφο στο χερι ε?:shock:

αυτη ειναι η ελληνικη νοοτροπια...
γερμανια ουτε καν θα σε προσεξουν τι τρως κ τι κανεις....και ο καθενας παιρνει απο το σπιτι του οτιδηποτε ειναι αυτο...
σιγα σιγα κ εδω λογω κρισης πλεον το εφαρμοζουν αλλα...η τυροπιτα τυροπιτα..

voulaki
16-01-12, 10:41
δεν θελω τέτοιους χαρακτηρισμούς ...ε!!!
λοιπον..θα σου πω πως το εκανα εγω..δεν ξερω αν υπάρχει και αλλος τροπος...
εφοσον θα εχεις τις φωτο στον υπολογιστη αποθηκευμένες...οταν πατας <απάντηση με παραθεση> ,σε βγάζει στο παραθυρο για να γράψεις οκ?επάνω στην γραμμη εργαλειών εχει ενα συνδετηρακι..πατα το και θα σου βγάλει αλλο παραθυρο..εκει επάνω επάνω εχει ενα πράσινο + add files...το πατας και βαζεις φωτο.για δοκιμασε το και τα ξαναλεμε;) ευχαριστώ πολύ, θα το δοκιμάσω σήμερα το βραδυ όταν πάω σπίτι, γιατί εβγαλα χθες φωτο για να ειναι προσφατη και την εχω στο ipad:)

aggeliki
16-01-12, 11:03
καλημερα σε ολα τα κοριτσιααααα!!!!λοιπον στο γυμναστηριο εβαλαν καινουρια προγραμματα και ηθελα να σε ρωτησω αρχηγε μου αν μπορω να συνδιασω καποια απο αυτα με την προπονηση μου!! εκτοσ απο το πιλατες που αυτο το κραταω γιατι με βοηθαει πολυ εχουμε:
1) αεροβιο πολυ δυναμικο με συνδιασμους ποκεμικων τεχνων ,χτυπηματα και κλοτσιες το ειδα στην παρουιαση που εκαναν και ηταν πολυ κουραστικο αλλα καις λεει 700 θερμιδες και διαρκει 50 λεπτα(το παρουσιαζαν 3 ατομα οι δυο κοπελες και ηταν φετες!! τις κοιταγα σαν την χαζη και ποροθηκα!!!)
2) προγραμμα κοιλιακων με στηριξεις και πους απς διαρκει 30 λεπτα
3) προγραμμα για γλουτους και ποδια διαρκει και αυτο 30 λεπτα

μπορω να κανω καποιο απο αυτα?????

gym
16-01-12, 11:07
καλημερα σε ολα τα κοριτσιααααα!!!!λοιπον στο γυμναστηριο εβαλαν καινουρια προγραμματα και ηθελα να σε ρωτησω αρχηγε μου αν μπορω να συνδιασω καποια απο αυτα με την προπονηση μου!! εκτοσ απο το πιλατες που αυτο το κραταω γιατι με βοηθαει πολυ εχουμε:
1) αεροβιο πολυ δυναμικο με συνδιασμους ποκεμικων τεχνων ,χτυπηματα και κλοτσιες το ειδα στην παρουιαση που εκαναν και ηταν πολυ κουραστικο αλλα καις λεει 700 θερμιδες και διαρκει 50 λεπτα(το παρουσιαζαν 3 ατομα οι δυο κοπελες και ηταν φετες!! τις κοιταγα σαν την χαζη και ποροθηκα!!!)
2) προγραμμα κοιλιακων με στηριξεις και πους απς διαρκει 30 λεπτα
3) προγραμμα για γλουτους και ποδια διαρκει και αυτο 30 λεπτα

μπορω να κανω καποιο απο αυτα?????


καλα μην παρασυρεσαι καλε απο αυτα που βλεπεις και λενε...;)
περα απο αυτο...νιωθεις οτι δεν σου φτανει η προπονηση σου και θες κ αλλο?

aggeliki
16-01-12, 11:14
μωρε μου φτανει και μου πραραφτανει αλλα ελεγα μια στο τοσο να εκανα κανα τμημα ειδικα αυτο με τις πολςμικες τεχνες με ξεσηκωσε ... :box1:

gym
16-01-12, 11:18
μωρε μου φτανει και μου πραραφτανει αλλα ελεγα μια στο τοσο να εκανα κανα τμημα ειδικα αυτο με τις πολςμικες τεχνες με ξεσηκωσε ... :box1:

χμ...θα δουμε...καποια μερα που δεν θα κανεις πχ αεροβιο κανε αυτο...οκ?

υ.γ.σωστη απαντηση εδωσες..περιμενα να κανεις το λαθος και να πεσει τιμωρια αλλα γλιτωσες σουπια...:green:

aggeliki
16-01-12, 11:29
χεχεχεεχ...την αληθεια λεω!!!:geek:

katerina.
16-01-12, 11:32
χμ...θα δουμε...καποια μερα που δεν θα κανεις πχ αεροβιο κανε αυτο...οκ?

υ.γ.σωστη απαντηση εδωσες..περιμενα να κανεις το λαθος και να πεσει τιμωρια αλλα γλιτωσες σουπια...:green:

το κρυωμα ριχνει την αποδοση ...σημερα με το ζορι τα εκανα??!!!!
να παρω καμια πολυβηταμίνη και αν ναι πια ειναι καλη ειμαι και αδιαθετη και τα εχω παιξει..

eri_87
16-01-12, 11:58
μετα δεν ειπα καλε 12 σετ...τρελη....12 επαναληψεις ειπα...ναι θα βαλεις οσα κιλα μπορεις για να βγαλεις 12...μετα θα κουραστεις αλλα θα πιεζεσαι,θα παιρνεις και καμια αναπνοη ενδιαμεσα να καιγεσαι εκει και να βγαλεις 12 με το ζορι θες δεν θες λεμεεε...

σιγα καλε θα τους ξυπνησεις....ποδηλατο θα κανεις...

αααααα

κοιταξε να δεις...οταν σε δουν κορμαρα,δεν θα τους νοιαζεις αυτους που θα τους ξυπνησεις ...αιντε!:green::green:
λοιπον μικρη λουλου...δουλεια απο αυριο ετσι?;)

Καλέ μπερδεύτηκα, 12 επαναλ εννοώ, όχι σετ! Οκ, θα προσπαθήσω κ βλέπουμε...
Ποδήλατο το πρωί μπορώ άνετα αν δε κάνω μετά τα βάρη. Οπότε θα το πάω έτσι κάποιες μέρες. Αλλά δε μου πες... :green: Στα πρωινο-νηστικά αερόβια να κάνω πάντα ΜΕ ε; Επανέρχομαι αργότερα για ερωτήσεις για αύριο! :P

amst
16-01-12, 13:48
καλημερα σε ολα τα κοριτσιααααα!!!!λοιπον στο γυμναστηριο εβαλαν καινουρια προγραμματα και ηθελα να σε ρωτησω αρχηγε μου αν μπορω να συνδιασω καποια απο αυτα με την προπονηση μου!! εκτοσ απο το πιλατες που αυτο το κραταω γιατι με βοηθαει πολυ εχουμε:
1) αεροβιο πολυ δυναμικο με συνδιασμους ποκεμικων τεχνων ,χτυπηματα και κλοτσιες το ειδα στην παρουιαση που εκαναν και ηταν πολυ κουραστικο αλλα καις λεει 700 θερμιδες και διαρκει 50 λεπτα(το παρουσιαζαν 3 ατομα οι δυο κοπελες και ηταν φετες!! τις κοιταγα σαν την χαζη και ποροθηκα!!!)
2) προγραμμα κοιλιακων με στηριξεις και πους απς διαρκει 30 λεπτα
3) προγραμμα για γλουτους και ποδια διαρκει και αυτο 30 λεπτα

μπορω να κανω καποιο απο αυτα?????

Μένεις Νέα Σμύρνη? Δάφνη?????
Πάμε στο ίδιο γυμναστήριο! Στάνταρ!!!!!

eri_87
16-01-12, 15:25
Για αύριο gym μου είπες αυτά...

ΣΤΗΘΟΣ-ΓΑΜΠΕΣ
-Push ups ΤΕΝΤΩΜΕΝΑ ΠΛΕΟΝ 4*ΟΣΑ ΒΓΑΛΕΙς
-Πιέσεις στήθους σε επικλινή με αλτήρες 4*12
-Ανοίγματα ξαπλωμένη με αλτήρες 4*12
-hip dumbell press 3*12

-Γάμπες ένα πόδι εναλλάξ σε σκαλί χωρίς διάλειμμα 5*οσα βγουνε
-Γαμπες διαγωνια το σωμα 4*οσα βγουνε εδώ τί εννοείς διαγώνια; αν έχεις κανα βιντεο...

ΑΕΡΟΒΙΟ 30 ΛΕΠΤΑ μάλλον θα κάνω το πρωί. Να κάνω μόνο 30' ; Αν ήταν μετά τα βάρη...30' ;

gym
16-01-12, 16:46
Καλέ μπερδεύτηκα, 12 επαναλ εννοώ, όχι σετ! Οκ, θα προσπαθήσω κ βλέπουμε...ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙς ΛΕΜΕΕΕΕΕ :green:
Ποδήλατο το πρωί μπορώ άνετα αν δε κάνω μετά τα βάρη. Οπότε θα το πάω έτσι κάποιες μέρες.



Αλλά δε μου πες... :green:

Στα πρωινο-νηστικά αερόβια να κάνω πάντα ΜΕ ε; Παμε αλλη μια εδω...δεν σε πιανω...τι ειναι το ΜΕ?συνθηματικο καλε?;):unsure:


Επανέρχομαι αργότερα για ερωτήσεις για αύριο! :P

αιντε αιντε!;)

gym
16-01-12, 18:16
Για αύριο gym μου είπες αυτά...

ΣΤΗΘΟΣ-ΓΑΜΠΕΣ
-Push ups ΤΕΝΤΩΜΕΝΑ ΠΛΕΟΝ 4*ΟΣΑ ΒΓΑΛΕΙς
-Πιέσεις στήθους σε επικλινή με αλτήρες 4*12
-Ανοίγματα ξαπλωμένη με αλτήρες 4*12
-hip dumbell press 3*12

-Γάμπες ένα πόδι εναλλάξ σε σκαλί χωρίς διάλειμμα 5*οσα βγουνε
-Γαμπες διαγωνια το σωμα 4*οσα βγουνε εδώ τί εννοείς διαγώνια; αν έχεις κανα βιντεο...
http://videos.bodybuilding.com/watch/6592/the-fit-show-season-three-episode-30-training-with-james-flex-lewis στο 8.30 κ μετα...αλλα εσυ πιο πλαγια σκυβεις κ κανεις...κανονισε να την κανεις γιατι εψαχνα 30 λεπτα λεμε να το βρωωω

ΑΕΡΟΒΙΟ 30 ΛΕΠΤΑ μάλλον θα κάνω το πρωί. Να κάνω μόνο 30' ; Αν ήταν μετά τα βάρη...30' ;

30 να ιδρωσεις ...οχι βολτουλα...

Stella
16-01-12, 18:31
:welcome:... καλή εβδομάδα!!!
7.30.... μπαγκέτα ολικής με γαλοπούλα και cottage
9.30....1 μπανάνα
12.30...cottage με 1 χούφτα ηλιόσπορο ανάλατο
3........γιουβαρλάκια 80γρ

Kαλά βρε τρελοκόριτσο...τώρα θα μας πεις ότι έβαλες στο πιάτο 80γρ και κάθισες και να τα φας;
Κρίμα το πιάτο που λέρωσες...εκτός και αν πήρες μια πιρουνιά κατευθείαν από την κατσαρόλα και την έφαγες!:green:
Μα 80γρ μια πιρουνία είναι...άντε και μισό φλιτζανάκι ζουμί! Τι να φτουρίσει;
Φάε εκεί παιδάκι μου κανονίκη μερίδα να σου πιαστεί!
Και ακόμα καλύτερα πάρε τον κιμά και καντον κανονικά μπιφτέκια και ψηστα και βάλε και μια σαλατάρα...να γεμίσει και η κοιλιά σου!
Αντε.....με τα νεροζούμια σας....:P:P:green:

gym
16-01-12, 18:33
το κρυωμα ριχνει την αποδοση ...σημερα με το ζορι τα εκανα??!!!!
να παρω καμια πολυβηταμίνη και αν ναι πια ειναι καλη ειμαι και αδιαθετη και τα εχω παιξει..

μπραβο μπραβο...αλλα να ακους το σωμα σου ναι?μην πας αρρωστη,δεν κανει....δεν λεω να τρεχει η μυτη αλλα αν εισαι αρρωστη μην πας...

η πολυβιταμινη δεν θα σου κανει κατι στο θεμα κρυωμα .αλλα γενικα ειναι καλο να παρεις καποια...

θες να σου πω?
για το κρυωμα τσαγακι χαμομηλι αν εχεις,τα γνωστα ζεστα κτλ κτλ και αν ποναει κεφαλι,κοψει κεφαλι...χιχι...αστειακι...παρε κανενα πανατολ,ντεπον αλλα αν ποναει οχι αμεσως

xelashai
16-01-12, 18:36
Kαλά βρε τρελοκόριτσο...τώρα θα μας πεις ότι έβαλες στο πιάτο 80γρ και κάθισες και να τα φας;
Κρίμα το πιάτο που λέρωσες...εκτός και αν πήρες μια πιρουνιά κατευθείαν από την κατσαρόλα και την έφαγες!:green:
Μα 80γρ μια πιρουνία είναι...άντε και μισό φλιτζανάκι ζουμί! Τι να φτουρίσει;
Φάε εκεί παιδάκι μου κανονίκη μερίδα να σου πιαστεί!
Και ακόμα καλύτερα πάρε τον κιμά και καντον κανονικά μπιφτέκια και ψηστα και βάλε και μια σαλατάρα...να γεμίσει και η κοιλιά σου!
Αντε.....με τα νεροζούμια σας....:P:P:green:


παίζεις με τον πονο μου ε??? ...αμα σου πω οτι τα ζεσταίνω στο πιο μικρο μπρικάκι που φτιάχνουμε τον καφε θα με πιστέψεις???...ναι ναι να με πιστέψεις....οντως μια πιρουνια ειναι αλλα τι να κάνω??και το ζουμι το βαζω μονο για να ζεσταθουν, δεν το τρωω...ειναι βαρια και δεν χωνευονται...

gym
16-01-12, 18:44
παίζεις με τον πονο μου ε??? ...αμα σου πω οτι τα ζεσταίνω στο πιο μικρο μπρικάκι που φτιάχνουμε τον καφε θα με πιστέψεις???...ναι ναι να με πιστέψεις....οντως μια πιρουνια ειναι αλλα τι να κάνω??και το ζουμι το βαζω μονο για να ζεσταθουν, δεν το τρωω...ειναι βαρια και δεν χωνευονται...

γιατι αγαπη μου δεν τρως σαν ανθρωπος και τρως σαν σπουργιτι?τι μπρικι λες καλε??????????

ετσι θα πεσεις κατωωωωωω κ μετα θα ζητας σοκολατες...;)

eli_din3
16-01-12, 18:49
γιατι αγαπη μου δεν τρως σαν ανθρωπος και τρως σαν σπουργιτι?τι μπρικι λες καλε??????????

ετσι θα πεσεις κατωωωωωω κ μετα θα ζητας σοκολατες...;)


με βαζεις σε διλλημα να μετρησω τα "καλε" που λες σε μια μερα :P

xelashai
16-01-12, 18:49
γιατι αγαπη μου δεν τρως σαν ανθρωπος και τρως σαν σπουργιτι?τι μπρικι λες καλε??????????

ετσι θα πεσεις κατωωωωωω κ μετα θα ζητας σοκολατες...;)


κι ομως το γνωστο μπρικι που φτιαχνουμε τον ελληνικο καφε...:rolf:
γενικα τις φακες, τη φασολαδα εκει τα ζεσταινω αφου βαζω τοσο λιγο...φουσκωνουν αυτα μωρε
να πεσω κατω αποκλειεται....θα ζησω με το λιπος μου...:rolf::rolf::rolf:

gym
16-01-12, 18:59
με βαζεις σε διλλημα να μετρησω τα "καλε" που λες σε μια μερα :P

χχαχαχα...οντως το λεω πολυ εδω!!!!!χαχαχα...

gym
16-01-12, 19:00
κι ομως το γνωστο μπρικι που φτιαχνουμε τον ελληνικο καφε...:rolf:
γενικα τις φακες, τη φασολαδα εκει τα ζεσταινω αφου βαζω τοσο λιγο...φουσκωνουν αυτα μωρε
να πεσω κατω αποκλειεται....θα ζησω με το λιπος μου...:rolf::rolf::rolf:

οχι ρε συ...βασικα δεν τα φτιανχεις εσυ ε?

eli_din3
16-01-12, 19:04
κι ομως το γνωστο μπρικι που φτιαχνουμε τον ελληνικο καφε...:rolf:
γενικα τις φακες, τη φασολαδα εκει τα ζεσταινω αφου βαζω τοσο λιγο...φουσκωνουν αυτα μωρε
να πεσω κατω αποκλειεται....θα ζησω με το λιπος μου...:rolf::rolf::rolf:

πιο μπρικι βρε...παιδι μου φαεεε! αν ηταν να φοβομασταν τις φακες και τη φασολαδα.... (απλα με λιγο λαδι οχι τινκα)

xelashai
16-01-12, 19:18
οχι ρε συ...βασικα δεν τα φτιανχεις εσυ ε? τσου..η μαμα. .της φωναζω βεβαια για το λαδι. .

kritsinaki!
16-01-12, 21:22
τσου..η μαμα. .της φωναζω βεβαια για το λαδι. .


να υποθεσω πως και η δικια σου μαμα νομιζει πως αν δεν βαλει ενα μπουκαλι λαδι μεσα στο φαι πρωτον δν νοστιμιζει :P και δευτερον κανει καλο φααααεεεεεε κοσμε ...εστω και σταγονα λιγοτερη θα λειψει απο τν οργανισμο....χαχαχαχαχα η δικια μ παντωσ το κανει πιο πολυ το λαδι απο το νερο στο φαι και φυσικα αυτα βλεπω και παθαινω εγκεφαλικα απανωτα...:shock::shock::shock::shock::shock:;)

eli_din3
16-01-12, 21:36
να υποθεσω πως και η δικια σου μαμα νομιζει πως αν δεν βαλει ενα μπουκαλι λαδι μεσα στο φαι πρωτον δν νοστιμιζει :P και δευτερον κανει καλο φααααεεεεεε κοσμε ...εστω και σταγονα λιγοτερη θα λειψει απο τν οργανισμο....χαχαχαχαχα η δικια μ παντωσ το κανει πιο πολυ το λαδι απο το νερο στο φαι και φυσικα αυτα βλεπω και παθαινω εγκεφαλικα απανωτα...:shock::shock::shock::shock::shock:;)

η δικη μου η καλουλα εχει συμβιβαστει..μαλλον επειδη απελπιστηκε απο την γκρινια...
νταξει ποτε δεν εβαζε πολυ λαδι....αλλα τωρα βαζει μονο 1 κουταλια ανα μεριδα...:D:D

kritsinaki!
16-01-12, 21:41
η δικη μου η καλουλα εχει συμβιβαστει..μαλλον επειδη απελπιστηκε απο την γκρινια...
νταξει ποτε δεν εβαζε πολυ λαδι....αλλα τωρα βαζει μονο 1 κουταλια ανα μεριδα...:D:D


μπα εμενα δν νιωθει απο γκρινια...καποιεσ συνηθειες δεν αλλαζουν χαχαχχαχαχα:green::green::green::green::green::green:

katerina.
16-01-12, 21:41
να υποθεσω πως και η δικια σου μαμα νομιζει πως αν δεν βαλει ενα μπουκαλι λαδι μεσα στο φαι πρωτον δν νοστιμιζει :P και δευτερον κανει καλο φααααεεεεεε κοσμε ...εστω και σταγονα λιγοτερη θα λειψει απο τν οργανισμο....χαχαχαχαχα η δικια μ παντωσ το κανει πιο πολυ το λαδι απο το νερο στο φαι και φυσικα αυτα βλεπω και παθαινω εγκεφαλικα απανωτα...:shock::shock::shock::shock::shock:;)


η δικια μου παλι το αντιθετο μετρημενο το λαδι στα φαγητα,, τρωει καλυτερα και απο μενα, ζυμωνει μονη της μαυρο ψωμι,ειναι χειμερινη κολυμβητρια παιζει ρακετα..και δεν καταλαβαινει τιποτα ..στην θαλασσα την φωναζουν puma ειναι 65 χρονων και μοιαζει 50..:shock::shock::shock::shock:

eli_din3
16-01-12, 21:57
μπα εμενα δν νιωθει απο γκρινια...καποιεσ συνηθειες δεν αλλαζουν χαχαχχαχαχα:green::green::green::green::green::green:

ο καλα..δεν ξερεις τι πριχτης ειμαι :P ολοι λυγιζουν στο τελος :P muhahha

xelashai
16-01-12, 22:27
να υποθεσω πως και η δικια σου μαμα νομιζει πως αν δεν βαλει ενα μπουκαλι λαδι μεσα στο φαι πρωτον δν νοστιμιζει :P και δευτερον κανει καλο φααααεεεεεε κοσμε ...εστω και σταγονα λιγοτερη θα λειψει απο τν οργανισμο....χαχαχαχαχα η δικια μ παντωσ το κανει πιο πολυ το λαδι απο το νερο στο φαι και φυσικα αυτα βλεπω και παθαινω εγκεφαλικα απανωτα...:shock::shock::shock::shock::shock:;)



πω πω...ασε εχουν γίνει άπειροι τσακωμοί για το λαδι στο φαγητό...ριχνει ολο το μπουκάλι με το λαδι...και το κλασικό που λεει πάντα και με τρελαίνει....<<γίνεται φαγητο χωρις λάδι>>...ελεος:banghead:
γιαυτο κι εγω ειχα σταματησει να τρωω απο τα φαγητα της..μονο φασολαδα και φακες τρωω...
βασικα 4-5 φαγητα τρωω πλεον...:(

xelashai
16-01-12, 22:29
η δικια μου παλι το αντιθετο μετρημενο το λαδι στα φαγητα,, τρωει καλυτερα και απο μενα, ζυμωνει μονη της μαυρο ψωμι,ειναι χειμερινη κολυμβητρια παιζει ρακετα..και δεν καταλαβαινει τιποτα ..στην θαλασσα την φωναζουν puma ειναι 65 χρονων και μοιαζει 50..:shock::shock::shock::shock:


αν ειχα τετοια μαμα θα ειχα και κορμάρα!!!
μπραβο της!!!!:clap:

Gianna
16-01-12, 22:38
Τα αποξηραμένα φρουτάκια τα χω υπόψιν μου και κατά καιρούς παίρνω, απλά επειδή είχα ξεφύγει αρκετές φορές μ' αυτά, δεν τα πολυ προωθώ. Εξάλλου στο πρωϊνό μου έχω πάντα 1-2 φρούτα φρέσκα, που χωρίς αυτά δεν ζω!!!! Αλλά, βέβαια καλύτερα να ξεφύγεις με αποξηραμένα φρούτα παρά με τίποτε άλλο. Εϊχα δαμάσκηνα (από Σκλαβενίτη, δεν μ΄άρεσαν, τσιγκουνεύτηκα να πάρω βιολογικά) και τώρα πήρα bio σύκα και βερύκοκα. :P

xelashai
16-01-12, 22:44
Τα αποξηραμένα φρουτάκια τα χω υπόψιν μου και κατά καιρούς παίρνω, απλά επειδή είχα ξεφύγει αρκετές φορές μ' αυτά, δεν τα πολυ προωθώ. Εξάλλου στο πρωϊνό μου έχω πάντα 1-2 φρούτα φρέσκα, που χωρίς αυτά δεν ζω!!!! Αλλά, βέβαια καλύτερα να ξεφύγεις με αποξηραμένα φρούτα παρά με τίποτε άλλο. Εϊχα δαμάσκηνα (από Σκλαβενίτη, δεν μ΄άρεσαν, τσιγκουνεύτηκα να πάρω βιολογικά) και τώρα πήρα bio σύκα και βερύκοκα. :P


αααα για πες?νοστιμα?
μολις δοκιμασα αποξηραμενα δαμασκηνα..ετσι κι ετσι..μου αφησε μια πικρη γευση..

Gianna
16-01-12, 22:51
αααα για πες?νοστιμα?
μολις δοκιμασα αποξηραμενα δαμασκηνα..ετσι κι ετσι..μου αφησε μια πικρη γευση..

:rocking::P Από νοστιμιά είναι νομίζω πολύ καλύτερα από δαμάσκηνα και από βιταμίνες τα βερύκοκα είναι πολύ power!

Stella
16-01-12, 22:52
Eγώ πήρα σήμερα από βιολογικά, πολύ πιο νόστιμα και γλυκά από τα sunsweet!

xelashai
16-01-12, 22:53
:rocking::P Από νοστιμιά είναι νομίζω πολύ καλύτερα από δαμάσκηνα και από βιταμίνες τα βερύκοκα είναι πολύ power!


αααααα...θα πάω αυριο να παρω κι εγω..η ζηλιάρα...;);)

eri_87
17-01-12, 00:58
30 να ιδρωσεις ...οχι βολτουλα...
Εεεε... δεν είπα για λιγότερο, περισσότερο έλεγα! Κάνα 40-45'.... ε; Το ΜΕ είναι μέτριας έντασης!:green: Άρα...? Να κάνω ΜΕ στα πρωινά αερόβια κ αν είναι μετά τη προπόνηση να αυξάνω.. Οκ, ξέρω ότι συμφωνείς, αυτό θα κάνω! :turtle:

gym
17-01-12, 01:20
Τα αποξηραμένα φρουτάκια τα χω υπόψιν μου και κατά καιρούς παίρνω, απλά επειδή είχα ξεφύγει αρκετές φορές μ' αυτά, δεν τα πολυ προωθώ. Εξάλλου στο πρωϊνό μου έχω πάντα 1-2 φρούτα φρέσκα, που χωρίς αυτά δεν ζω!!!! Αλλά, βέβαια καλύτερα να ξεφύγεις με αποξηραμένα φρούτα παρά με τίποτε άλλο. Εϊχα δαμάσκηνα (από Σκλαβενίτη, δεν μ΄άρεσαν, τσιγκουνεύτηκα να πάρω βιολογικά) και τώρα πήρα bio σύκα και βερύκοκα. :P

με τιποτα δεν θα ξεφευγεις λεμε...δεν πα να το λενε πετρα,αμα ξεφυγεις ξεφυγες...;)
τα αποξηραμενα ειναι ομως στο πρωινο πολυ καλη επιλογη,ξεκινας με φουλ ενεργεια...σιγα σιγα θα σας λεω τι φτιαχνω και τι παιρνω να παρετε ιδεες...οχι οτι ειναι τιποτα το φοβερο κ τρομερο απλα ετσι να εχετε μια ιδεα...;)

gym
17-01-12, 01:22
Εεεε... δεν είπα για λιγότερο, περισσότερο έλεγα! Κάνα 40-45'.... ε; Το ΜΕ είναι μέτριας έντασης!:green: Άρα...? Να κάνω ΜΕ στα πρωινά αερόβια κ αν είναι μετά τη προπόνηση να αυξάνω.. Οκ, ξέρω ότι συμφωνείς, αυτό θα κάνω! :turtle:

οχι ερη...αυτο που σου ειπα ακριβως...45 ειπα μετα απο σαβουρα ετσι δεν ειναι?ετσι θα κανεις....
η μετριας ενατσης σου....χμ...αυτο θα θελα λιγο να το τσεκαρουμε γιατι νιωθω οτι παιζει να παιζεις πιο χαμηλα απο εκει που πρεπει,...το ενστικτο μου το λεει...:unsure:



ακριβως αυτο που σου ειπα λεμε...ααααααααααααααα...κοταξε...δεν θα κανεις του κεφαλιου σου κυρια μου κανονισε...αργοτερα αμα θελω να σε πατησω εγω τι θα σου πω?κανε 80 λεπτα αεροβιο???????εεεεεε??????


γρρρ...:shock::shock::shock:

eri_87
17-01-12, 13:16
οχι ερη...αυτο που σου ειπα ακριβως...45 ειπα μετα απο σαβουρα ετσι δεν ειναι?ετσι θα κανεις....
η μετριας ενατσης σου....χμ...αυτο θα θελα λιγο να το τσεκαρουμε γιατι νιωθω οτι παιζει να παιζεις πιο χαμηλα απο εκει που πρεπει,...το ενστικτο μου το λεει...:unsure:



ακριβως αυτο που σου ειπα λεμε...ααααααααααααααα...κοταξε...δεν θα κανεις του κεφαλιου σου κυρια μου κανονισε...αργοτερα αμα θελω να σε πατησω εγω τι θα σου πω?κανε 80 λεπτα αεροβιο???????εεεεεε??????


γρρρ...:shock::shock::shock:

:turtle::turtle::turtle:
Ήδη έγινε το αερόβιο για σήμερα... sorry! :green: Οκ, οπότε θα κάνω 30-35' (:P) τα πρωινά αερόβια. Αμα θες να με πατήσεις... έλα να με βρεις κυρία μου!!! :nana:
Καλέ μια χαρά το κάνω το ΜΕ... Με προσβάλλεις... :cry: Μετράω παλμούς, να είναι 130-140... Και δε μετράω με το δείκτη του ποδηλάτου, αλλά με το χέρι, ξέρω πλέον σε δευτερόλεπτα αν έχω το ρυθμό που πρέπει... Οκ; ;)

katerina.
17-01-12, 13:21
αρχηγε εχτες δδεν πιαστηκα στα ποδια ...μηπως εκανα πολυ χαλαρα ??απο τη μια θελω να πιεστω περισσοτερο και αποτην αλλη εχω φοβια με το ποδι ακομη..

eri_87
17-01-12, 15:45
για πλάτη, αύριο, λες:

-κωπηλατική αλτήρα 4*12 ΕΝΑ ΕΝΑ ΧΕΡΙ ΜΕ ΟΥΔΕΤΕΡΗ ΛΑΒΗ τί εννοείς ουδέτερη λαβή; Ένα ένα χέρι έκανα κ πριν
βασικά αυτό εδώ έκανα ως τώρα... http://www.youtube.com/watch?v=msHI6lkiQeE

voulaki
17-01-12, 17:46
κοριτσια, σε εσας που σας εχει βγαλει ήδη η gym προγραμμα διατροφής , σας έχει βάλει μεταπροπονητικό γεύμα?? κι αν ναι τι ακριβώς? thanks guys:)

Stella
17-01-12, 18:04
H Eλένη δε έχει δώσει προς το παρόν διατροφές τύπου θα φας αυτά και τέλος, αλλά προσπαθεί να περάσει τη νοοτροπία να κάνουμε τρόπο ζωής την υγιεινή διατροφή, να επιλέγουμε μόνες μας τι θα δώσουμε στο σώμα μας και να μην εξαρτιώμαστε από μια δίαιτα γραμμένη σ΄ενα χαρτί!;)
Μετα την προπόνηση μπορείς να φας κάτι πρωτεινούχο και υδατάνθρακα.
πχ. γιαούρτι και φρούτο, ασπράδια με μούσλι, ιδανικα ρόφημα πρωτείνης + μπανάνα
Ας ρίξουν και τα άλλα κορίτσια ιδέες...εγώ περίπου αυτά τρώω...ανάλογα και με την προπόνηση που κάνω...

voulaki
17-01-12, 22:10
H Eλένη δε έχει δώσει προς το παρόν διατροφές τύπου θα φας αυτά και τέλος, αλλά προσπαθεί να περάσει τη νοοτροπία να κάνουμε τρόπο ζωής την υγιεινή διατροφή, να επιλέγουμε μόνες μας τι θα δώσουμε στο σώμα μας και να μην εξαρτιώμαστε από μια δίαιτα γραμμένη σ΄ενα χαρτί!;)
Μετα την προπόνηση μπορείς να φας κάτι πρωτεινούχο και υδατάνθρακα.
πχ. γιαούρτι και φρούτο, ασπράδια με μούσλι, ιδανικα ρόφημα πρωτείνης + μπανάνα
Ας ρίξουν και τα άλλα κορίτσια ιδέες...εγώ περίπου αυτά τρώω...ανάλογα και με την προπόνηση που κάνω... ευχαριστώ πολύ;)

Gianna
17-01-12, 22:49
Μεταπροπονητικά και εγώ συνήθως μπανάνα (καμιά φορά και 1 κ. γ μέλι) - ρόφημα πρωτεϊνης έχω και μετά από μία ώρα τρώω το κυρίως γεύμα μου. Α, απορία: μετά από αερόβιο μόνο χωρίς βάρη, πάλι το ίδιο ισχύει μεταπροπονητικά τι προτείνετε;;;:unsure:

Gianna
17-01-12, 22:53
με τιποτα δεν θα ξεφευγεις λεμε...δεν πα να το λενε πετρα,αμα ξεφυγεις ξεφυγες...;)τα αποξηραμενα ειναι ομως στο πρωινο πολυ καλη επιλογη,ξεκινας με φουλ ενεργεια...σιγα σιγα θα σας λεω τι φτιαχνω και τι παιρνω να παρετε ιδεες...οχι οτι ειναι τιποτα το φοβερο κ τρομερο απλα ετσι να εχετε μια ιδεα...;)

Du hast Recht! Θα βάλω κάποιες φορές την εβδομάδα αποξηραμένα αντί για το 1 φρέσκο, έτσι γι' αλλαγή και γιατί εξαλλου είπαμε....στο πρωινό αυτά!!! Για τι ποσότητες θα έλεγες; Π.χ 3 βερύκοκα/δαμάσκηνα + 1 φρέσκο φρούτο, ή 2 σύκα + 1 φρέσκο ή μόνα τους γύρω στα 6-7 κομμάτια;

eli_din3
17-01-12, 23:39
εχω μια μικρη απορια... αν εγω θελω μια μερα να ξεφυγω...πχ να φαω μια σοκολατα..οχι οτι τρωω ποτε αλλα λεμε τωρα...αν δω τα λιπαρα της..και τις θερμιδες..και τα υπολογισω ετσι ωστε να μην βγω απο το ημερησιο προγραμμα θερμιδων και λιπαρων..γιατι αποτελει κατι τοσο τραγικο και το κανουμε τοσο θεμα??? :S ή πχ θελω ενα μπισκοτακι μιραντα παπαδοπουλου... 0.7 λιπαρα...2.1 σακχαρα..γιατι να μην το φαω?

gym
17-01-12, 23:54
:turtle::turtle::turtle:
Ήδη έγινε το αερόβιο για σήμερα... sorry! :green: Οκ, οπότε θα κάνω 30-35' (:P) τα πρωινά αερόβια. Αμα θες να με πατήσεις... έλα να με βρεις κυρία μου!!! :nana:
Καλέ μια χαρά το κάνω το ΜΕ... Με προσβάλλεις... :cry: Μετράω παλμούς, να είναι 130-140... Και δε μετράω με το δείκτη του ποδηλάτου, αλλά με το χέρι, ξέρω πλέον σε δευτερόλεπτα αν έχω το ρυθμό που πρέπει... Οκ; ;)

να γινουν εως 150 περικαλω!:green:θα παιζεις απο 130 με 150 εσυ!;)
θα σε βρω κανονισε!:green::green:

gym
17-01-12, 23:55
αρχηγε εχτες δδεν πιαστηκα στα ποδια ...μηπως εκανα πολυ χαλαρα ??απο τη μια θελω να πιεστω περισσοτερο και αποτην αλλη εχω φοβια με το ποδι ακομη..

αγαπη μου το ποδι θελω να το προσεχουμε πολυ...
εαν μου εισαι οκ με διατροφη μην μου ανησυχεις..
μετα τα ντομς δεν ειναι ενδειξη μυικης αναπτυξης...μην κολλας σε αυτο...το θεμα ειναι οταν κανεις την προπονηση νιωθεις οτι δουλευεις?αυτο με νοιαζει...;)

gym
17-01-12, 23:56
για πλάτη, αύριο, λες:

-κωπηλατική αλτήρα 4*12 ΕΝΑ ΕΝΑ ΧΕΡΙ ΜΕ ΟΥΔΕΤΕΡΗ ΛΑΒΗ τί εννοείς ουδέτερη λαβή; Ένα ένα χέρι έκανα κ πριν
βασικά αυτό εδώ έκανα ως τώρα... http://www.youtube.com/watch?v=msHI6lkiQeE

ναι αυτο εννοω...ουδετερη λαβη....

gym
17-01-12, 23:58
κοριτσια, σε εσας που σας εχει βγαλει ήδη η gym προγραμμα διατροφής , σας έχει βάλει μεταπροπονητικό γεύμα?? κι αν ναι τι ακριβώς? thanks guys:)

βουλακι μου αυτο ακριβως που σου ειπε η στελλα...
μην κολλας σε λεπτομερειες και τετοια...απλα φαε σωστα μετα την προπονηση και μην παραλειπεις το γευμα σου αυτο..;)
γεια σου ρε στελλα αλανι!:welcome::welcome:

gym
18-01-12, 00:00
Μεταπροπονητικά και εγώ συνήθως μπανάνα (καμιά φορά και 1 κ. γ μέλι) - ρόφημα πρωτεϊνης έχω και μετά από μία ώρα τρώω το κυρίως γεύμα μου. Α, απορία: μετά από αερόβιο μόνο χωρίς βάρη, πάλι το ίδιο ισχύει μεταπροπονητικά τι προτείνετε;;;:unsure:

οχι γιαννα μου...μετα το αεροβιο δεν ειναι απαραιτητο να φας κατι απο υδατανθρακα..
ο οργανισμος μας μετα τα βαρη ''λεγεται''οτι εχει αναγκη απο υδατανθρακα οποτε κ γι αυτο το βαζουμε λογω χαμηλου γλυκογονου...
μετα το αεροβιο ομως οχι,..κ εγω θα σου προτεινα ειδικα μετα την χιτ να φας μετα απο καμια ωρα αν εχεις αυτην τη δυνατοτητα...;)

gym
18-01-12, 00:02
Du hast Recht! Θα βάλω κάποιες φορές την εβδομάδα αποξηραμένα αντί για το 1 φρέσκο, έτσι γι' αλλαγή και γιατί εξαλλου είπαμε....στο πρωινό αυτά!!! Για τι ποσότητες θα έλεγες; Π.χ 3 βερύκοκα/δαμάσκηνα + 1 φρέσκο φρούτο, ή 2 σύκα + 1 φρέσκο ή μόνα τους γύρω στα 6-7 κομμάτια;


αν φας...δεν θα τα φας ολα μαζι καλε...αν τα φας σκετα χωρις τιποτε αλλο(γιατι δεν ξερω πως θα ειναι πχ τα αλλα σου γευματα συνδυαστικα) θα φας τρια δαμασκηνα...2κσ γκοτζι...3 συκα...

οχι 6-7 κομματια μαναμ ...θα λιγωθεις...ειναι γλυκα αυτα!

μην βαζεις μωρε κ φρεσκο κ τετοια...μην τα κανεις τουρλου!φατα ξεχωριστα να το ευχαριστηθεις...να παρεις τις γευσεις...

gym
18-01-12, 00:05
εχω μια μικρη απορια... αν εγω θελω μια μερα να ξεφυγω...να τα μαςςςςςς:green:

πχ να φαω μια σοκολατα..ωχ ωχ ωχ εγκεφαικο το νιωθω μου ρχεται..:green:

οχι οτι τρωω ποτε αλλα λεμε τωρα..αν θελω το πιστευω αυτο μανταμ...:green:

.αν δω τα λιπαρα της..και τις θερμιδες..και τα υπολογισω ετσι ωστε να μην βγω απο το ημερησιο προγραμμα θερμιδων και λιπαρων..γιατι αποτελει κατι τοσο τραγικο και το κανουμε τοσο θεμα??? :S ή πχ θελω ενα μπισκοτακι μιραντα παπαδοπουλου... 0.7 λιπαρα...2.1 σακχαρα..γιατι να μην το φαω?

αλλο το μπισκοτακια αλλο η σοκολατα...αλλο το κοτοπουλο αλλο το τηγανητο κοτοπουλο...με πιανεις?

ελινα μου...ακου...αν θες να τα εχεις και αυτα μεσα στη μερα σου...βαλτα...δεν σε εμποδιζει κανεις μα κανεις...
για μενα(ως ελενη αν με ρωτας θα σου πω οχι συχνα γιατι απλα δεν σου προσφερουν κατι περα απο την στιγμιαια κ το τονιζω στιγμιαια απολαυση)
ανθρωποι ειμαστε θα φας...αλλα οχι και να στο βαλω με προγραμμα να φας το μπισκοτο...με τιποτα!!!!!!!:green:

eli_din3
18-01-12, 00:09
αλλο το μπισκοτακια αλλο η σοκολατα...αλλο το κοτοπουλο αλλο το τηγανητο κοτοπουλο...με πιανεις?

ελινα μου...ακου...αν θες να τα εχεις και αυτα μεσα στη μερα σου...βαλτα...δεν σε εμποδιζει κανεις μα κανεις...
για μενα(ως ελενη αν με ρωτας θα σου πω οχι συχνα γιατι απλα δεν σου προσφερουν κατι περα απο την στιγμιαια κ το τονιζω στιγμιαια απολαυση)
ανθρωποι ειμαστε θα φας...αλλα οχι και να στο βαλω με προγραμμα να φας το μπισκοτο...με τιποτα!!!!!!!:green:

καλα ναι εννοειται οχι συχνα...
απορια..ελαιοψωμο μια στ τοσο επιτρεπεται η πολλα λαδια?? κουλουρι θεσσαλονικης ολικης ?

gym
18-01-12, 00:10
καλα ναι εννοειται οχι συχνα...
απορια..ελαιοψωμο μια στ τοσο επιτρεπεται η πολλα λαδια?? κουλουρι θεσσαλονικης ολικης ?

πουλακι μου πουλακι μου....για λεει για λεει...:green:

εξαρταται ελινα μου ποσο ειναι το μια στο τοσο και οι υπολοιπες δραστηριοτητες σου...

amst
18-01-12, 00:11
Και για να επανέλθουμε μετά τα μπισκοτάκια και τις σοκολάτες (αχχχχχχχχχχχχχ)
μαρούλι με ΚΑΛΑΜΠΟΚΙ (2-3κουταλιές), πώς σας φαίνεται για βραδινό? Αντί για τα παξιμάδια έβαλα καλαμπόκι..

eli_din3
18-01-12, 00:12
πουλακι μου πουλακι μου....για λεει για λεει...:green:

εξαρταται ελινα μου ποσο ειναι το μια στο τοσο και οι υπολοιπες δραστηριοτητες σου...

για λεει για λεει???
ε λεμε πχ να φαω μισο ελαιοψωμο μια φορα τον χρονο ετσι για αλλαγη :P χαχαχ

gym
18-01-12, 00:20
για λεει για λεει???
ε λεμε πχ να φαω μισο ελαιοψωμο μια φορα τον χρονο ετσι για αλλαγη :P χαχαχ

δεκτον...

ρε συ για να καταλαβεις..θες το ελαιοψωομο?φατο...φατο σαν πρωινο ...φατο μετα την προπονηση...μην το φας το βραδυ κ μην το κανεις συστημα κ ολα αυτα με την προυποθεση οτι θα χτυπιεσαι στην προπο κ δεν θα κανεις βολτες;)

eli_din3
18-01-12, 00:22
δεκτον...

ρε συ για να καταλαβεις..θες το ελαιοψωομο?φατο...φατο σαν πρωινο ...φατο μετα την προπονηση...μην το φας το βραδυ κ μην το κανεις συστημα κ ολα αυτα με την προυποθεση οτι θα χτυπιεσαι στην προπο κ δεν θα κανεις βολτες;)

αυτα εννοουνται.....
καλα αλλη απορια τωρα..ΔΕΝ εχεις βαρεθει να απαντας στις ηλιθιες αποριες μας?? σε εχουμε πριξει :P

xelashai
18-01-12, 00:26
Και για να επανέλθουμε μετά τα μπισκοτάκια και τις σοκολάτες (αχχχχχχχχχχχχχ)
μαρούλι με ΚΑΛΑΜΠΟΚΙ (2-3κουταλιές), πώς σας φαίνεται για βραδινό? Αντί για τα παξιμάδια έβαλα καλαμπόκι..


ωραιο το καλαμποκι στη σαλατα..κι αν εχει και κοτοπουλακι...μιαμ....
λενακι...κανει????

gym
18-01-12, 00:30
ωραιο το καλαμποκι στη σαλατα..κι αν εχει και κοτοπουλακι...μιαμ....
λενακι...κανει????

καλαμποκι =υδατανθρακας...
ναι ταιριαζει αλλα τι ωρα θα το φας?

amst
18-01-12, 00:31
αυτα εννοουνται.....
καλα αλλη απορια τωρα..ΔΕΝ εχεις βαρεθει να απαντας στις ηλιθιες αποριες μας?? σε εχουμε πριξει :P

Εγώ πάντως, θα μας είχα βαρεθεί!!! :P:P

gym
18-01-12, 00:32
αυτα εννοουνται.....
καλα αλλη απορια τωρα..ΔΕΝ εχεις βαρεθει να απαντας στις ηλιθιες αποριες μας?? σε εχουμε πριξει :P

χχααχ...οχι ρε...αν σας βοηθαω και με ακουτε κ πιανουν τοπο τα λογια μου οχι!;)

xelashai
18-01-12, 00:32
καλαμποκι =υδατανθρακας...
ναι ταιριαζει αλλα τι ωρα θα το φας?


ααααα...η amst ρωτησε για βραδυ. αλλα αφου ειναι υδατανθρακας για μεσημερι ε?

amst
18-01-12, 00:32
καλαμποκι =υδατανθρακας...
ναι ταιριαζει αλλα τι ωρα θα το φας?

9 και θα πάω για ύπνο 12.
γαμώτο, δε μπορώ σκέτο μαρούλι...
η ατάκα του φίλου μου όταν τρώω πράσινα: κάνε λίγο "μουουυυυυυυυυυυυυυυυυ" :green:

xelashai
18-01-12, 00:35
9 και θα πάω για ύπνο 12.
γαμώτο, δε μπορώ σκέτο μαρούλι...
η ατάκα του φίλου μου όταν τρώω πράσινα: κάνε λίγο "μουουυυυυυυυυυυυυυυυυ" :green:

:rolf::rolf::rolf::rolf:

gym
18-01-12, 00:38
ααααα...η amst ρωτησε για βραδυ. αλλα αφου ειναι υδατανθρακας για μεσημερι ε?

για γενικα ως υδατ ..ειναι οκ!

gym
18-01-12, 00:38
9 και θα πάω για ύπνο 12.
γαμώτο, δε μπορώ σκέτο μαρούλι...
η ατάκα του φίλου μου όταν τρώω πράσινα: κάνε λίγο "μουουυυυυυυυυυυυυυυυυ" :green:

βαλε μπαλσαμικο ξυδι κ λαδακια 1κσουπας και φατο

eli_din3
18-01-12, 00:53
τελευταια απορια ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ :p

τονος σε νερο ή στο λαδι του??

νταξει ναι σε νερο... απλα πολλοι λενε πως εχει πολυ αλατι γιαυτο καλυτερα ο αλλος... χμ

xelashai
18-01-12, 01:00
τελευταια απορια ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ :p

τονος σε νερο ή στο λαδι του??

νταξει ναι σε νερο... απλα πολλοι λενε πως εχει πολυ αλατι γιαυτο καλυτερα ο αλλος... χμ

να σου πω την αληθεια εγω τον ξεπλένω στο σουρωτηρι για να φυγει λιγο το αλάτι..δεν χανει σε γευση..

kritsinaki!
18-01-12, 01:04
τελευταια απορια ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ :p

τονος σε νερο ή στο λαδι του??

νταξει ναι σε νερο... απλα πολλοι λενε πως εχει πολυ αλατι γιαυτο καλυτερα ο αλλος... χμ



να πω την γνωμη μ νερο...καλυτερα βαλε απο το δικο σ λαδι που και ελεγχομενη θα ειναι η ποσοτητα και θα ξερεις τι λαδι βαζεις οχι το καθε παλιολαδο που σου πασαρουν με τν τονο...αν σ φαινεται αλμηρο ξεπλυνε το λιγο :P

eri_87
18-01-12, 01:16
τελευταια απορια ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ :p

τονος σε νερο ή στο λαδι του??

νταξει ναι σε νερο... απλα πολλοι λενε πως εχει πολυ αλατι γιαυτο καλυτερα ο αλλος... χμ

Εννοείται θα παίρνεις τόνο σε νερό και θα τον ξεπλαίνεις κι όλας... ;)

Stella
18-01-12, 02:39
σιγα μωρε που εφαγες μιση κουπα φασολαδα και σε χαλασε...αντε ρε...τα αλλα να μην τρως...ξερεις εσυ :green: κ φαε τα φασολια σου!;)

οσο για το τρξιμο...θελει να συνηθισεις...δεν ειναι τιποτα...να βρεις τον ρυθμο και να μην πηγαινεις περα δωσε τα ποδια σου(τρελαινομαι οταν βλεπω να τρεχουν και τα πλεματα να φευγουν δεξια κ αριστερα)...θελει να πιασεις το φιλινγκ που λεμε...;)

Ελένη εγώ όταν τρέχω τα πελματα μου έτσι φευγουν!:P
Δεν είναι ρε συ μόνο θέμα αγυμνασιάς ή απειρίας!
Ετσι τρέχω έτσι από παιδί...είναι το "στυλ" μου και δεν αλλάζει!
Ενω το πάνω σώμα είναι ωραία στημένο και γενικώς έχει ωραίο στυλ "λεβέντικο":green:, τα πόδια μου είναι πολύ παρτσακλά!:rolf:
Και σου μιλάω και για εποχές που είχα και καλύτερες επιδόσεις...
Ίσως να φταίει και το ότι η καμάρα στο πόδι μου όταν πατάω σχεδόν εξαφανίζεται! Καραμπινάτος υπερπρηνισμός!

Χαχαχα και γω πάντως "τρελαίνομαι" όταν με βλέπω...δεν έχεις άδικο!:green::green::green:

gym
18-01-12, 10:43
να πω την γνωμη μ νερο...καλυτερα βαλε απο το δικο σ λαδι που και ελεγχομενη θα ειναι η ποσοτητα και θα ξερεις τι λαδι βαζεις οχι το καθε παλιολαδο που σου πασαρουν με τν τονο...αν σ φαινεται αλμηρο ξεπλυνε το λιγο :P

με νερο κ το βαζεις σε νερο κ στο στραγγιζεις...

gym
18-01-12, 10:44
Ελένη εγώ όταν τρέχω τα πελματα μου έτσι φευγουν!:P
Δεν είναι ρε συ μόνο θέμα αγυμνασιάς ή απειρίας!
Ετσι τρέχω έτσι από παιδί...είναι το "στυλ" μου και δεν αλλάζει!
Ενω το πάνω σώμα είναι ωραία στημένο και γενικώς έχει ωραίο στυλ "λεβέντικο":green:, τα πόδια μου είναι πολύ παρτσακλά!:rolf:
Και σου μιλάω και για εποχές που είχα και καλύτερες επιδόσεις...
Ίσως να φταίει και το ότι η καμάρα στο πόδι μου όταν πατάω σχεδόν εξαφανίζεται! Καραμπινάτος υπερπρηνισμός!

Χαχαχα και γω πάντως "τρελαίνομαι" όταν με βλέπω...δεν έχεις άδικο!:green::green::green:

σε τραβας βιντεο καλε?χαχαχα:rolf::rolf::rolf:

παιζει να ειναι κ απο την καμαρα σου στελλα οντως...προσπαθησες να το αλλαξεις αυτο?να μαθεις λιγο τεχνικη απο καποιον ειδικο?πιο πολυ θεμα προστασιας ειναι παρα ''ομορφιας΄''

eli_din3
18-01-12, 10:45
Ελένη εγώ όταν τρέχω τα πελματα μου έτσι φευγουν!:P
Δεν είναι ρε συ μόνο θέμα αγυμνασιάς ή απειρίας!
Ετσι τρέχω έτσι από παιδί...είναι το "στυλ" μου και δεν αλλάζει!
Ενω το πάνω σώμα είναι ωραία στημένο και γενικώς έχει ωραίο στυλ "λεβέντικο":green:, τα πόδια μου είναι πολύ παρτσακλά!:rolf:
Και σου μιλάω και για εποχές που είχα και καλύτερες επιδόσεις...
Ίσως να φταίει και το ότι η καμάρα στο πόδι μου όταν πατάω σχεδόν εξαφανίζεται! Καραμπινάτος υπερπρηνισμός!

Χαχαχα και γω πάντως "τρελαίνομαι" όταν με βλέπω...δεν έχεις άδικο!:green::green::green:

και εγω ετσι ειμαι..αφου και οταν περπαταω ακομα το πελμα μου οταν ειναι πισω για να ρθει μπροστα κανει ενα μικρο κυκλακι..δεν το καταλαβαινω ουτε μπορω να το ελεγξω αλλα το βλεπω στον καθρεφτη :/

gym
18-01-12, 11:26
εγω σε καμια περιπτωση γιατι πρωτον ολη μερα λειπω απο το σπιτι κ δεν υπαρχει περιπτωση η θεια μου να με αφησει γινεται μαχη χαχαχχα ενταξει δεν φτιαχνει ακραια φαγητα ουτε ριχνει πολλα λαδια αλατια κ.λ.π. αλλα ενταξει...αλλιως ειναι να το φτιαχνω εγω..


λοιπον ακου τι θα κανουμε...

εσυ δεν εισαι ατομο απο οτι εχω καταλαβει που θες να μπει σε καλουπια για μεγαλο διαστημα...θα αντεξεις λιγο κ παλι θα το χαλασεις...
ελα τωρα...ειλικρινα μιλα μου ετσι?ιδια με την αδερφη μου εισαι....ατιμες...:green:
το θεμα ειναι να βρουμε εναν τροπο να κοντρολαρουμε λιγο τη σαβουρα σου γιατι γενικα σαν ποσοτητες δεν τρως πολλα...

και ουσιαστικα η γυμναστικη σου ρε συ ειναι αεροβια...(θα επαλεθουμε σε αυτο το κομματι μετα την διατροφη)

εμενα η γνωμη μου ειναι η εξης...

εφοσον εχεις κ την θεια απο πανω(δικαιολογιες βασικα ολοκληρη κοπελα κ δεν λες μια κουβενταααααααα?αλλα τεσπα θα ειμαι καλη μαζι σου...:green:)
θα βαλουμε καποια καλα πρωινα(αυτο θα μου το υποσχεθεις) καποια ενδιαμεσα...θα ρυθμισουμε οπωσδηποτε καποιους κανονες στο μεταπροπονητικο σου κ γενικα τη διατροφη σου με οτι εχει να κανει εκτος θειας-μεσημεριανο...


τι λες?;)


οσο για την προπονηση σου πρεπει να αποφασισεις εσυ αν θες να κανεις βαρη η οχι...
εγω θα σου πω τι γινεται κ εσυ αποφασισε


τα βαρη θα σε σφιξουν...και θα σε διατηρησουν...εχεις πολυ καλουπι κ μπορεις να κανεις οτι θες με αυτο...το θεμα ειναι οτι με αυτα που κανεις ως τωρα ειναι αεροβια....σε λιωνουν,δεν τρως κ πολυ κ νατα

γουσταρεις γιατι πας κ ξεδινεις στην αιθουσα,,,ειναι κ ολη η φαση,εισαι κ εσυ τρλη κ λες εδω ειμαστε

αυτο το φιλινγκ μπορεις να το μεταφερεις και στα βαρη....να το ξερεις...απο σενα εξαρταται αυτο


το θεμα ειναι ποσο το θες...εγω ειμαι εδω να σε οδηγησω αλλα πρεπει να το θες...τι να το κανω αν πας για ενα μηνα βαρη κ μετα γιοκ?

δεν χρειαζεται να κανεις πολλα...ισα ισα να μπεις σιγα σιγα σε μια σειρα...


κατσε σκεψου τα κ πες μου...μην παρασυρεσαι απο τον ενθουσιασμο σου τωρα ...θελω να πεις...ελενη αυτο μ αρεσει κ το γουσταρω κ μαζι θα βρουμε ακρη...οκ?περιμενω;)

gym
18-01-12, 11:27
πινε απο μπουκαλι ακτεβαινει πιο ευκολα...:rolf:

ψεμματα...απο μεγαλο στομιο πχ σεικερ κατεβαινει πιο ευκολα το νερακι...;)

Stella
18-01-12, 11:47
σε τραβας βιντεο καλε?χαχαχα:rolf::rolf::rolf:

παιζει να ειναι κ απο την καμαρα σου στελλα οντως...προσπαθησες να το αλλαξεις αυτο?να μαθεις λιγο τεχνικη απο καποιον ειδικο?πιο πολυ θεμα προστασιας ειναι παρα ''ομορφιας΄''

Στον καθρέφτη του γυμναστηρίου με βλέπω!Προσπάθησα κανα δυο φορές αλλά πάλι όταν το πόδι πάει πισω πισω βγαίνει προς τα έξω. Οχι με είδικο δεν προσπάθησα!
Θα ξαναδοκιμάσω πάντως!:thumbup:

amst
18-01-12, 11:53
λοιπον ακου τι θα κανουμε...

εσυ δεν εισαι ατομο απο οτι εχω καταλαβει που θες να μπει σε καλουπια για μεγαλο διαστημα...θα αντεξεις λιγο κ παλι θα το χαλασεις...
ελα τωρα...ειλικρινα μιλα μου ετσι?ιδια με την αδερφη μου εισαι....ατιμες...:green:
το θεμα ειναι να βρουμε εναν τροπο να κοντρολαρουμε λιγο τη σαβουρα σου γιατι γενικα σαν ποσοτητες δεν τρως πολλα...

και ουσιαστικα η γυμναστικη σου ρε συ ειναι αεροβια...(θα επαλεθουμε σε αυτο το κομματι μετα την διατροφη)

εμενα η γνωμη μου ειναι η εξης...

εφοσον εχεις κ την θεια απο πανω(δικαιολογιες βασικα ολοκληρη κοπελα κ δεν λες μια κουβενταααααααα?αλλα τεσπα θα ειμαι καλη μαζι σου...:green:)
θα βαλουμε καποια καλα πρωινα(αυτο θα μου το υποσχεθεις) καποια ενδιαμεσα...θα ρυθμισουμε οπωσδηποτε καποιους κανονες στο μεταπροπονητικο σου κ γενικα τη διατροφη σου με οτι εχει να κανει εκτος θειας-μεσημεριανο...


τι λες?;)


οσο για την προπονηση σου πρεπει να αποφασισεις εσυ αν θες να κανεις βαρη η οχι...
εγω θα σου πω τι γινεται κ εσυ αποφασισε


τα βαρη θα σε σφιξουν...και θα σε διατηρησουν...εχεις πολυ καλουπι κ μπορεις να κανεις οτι θες με αυτο...το θεμα ειναι οτι με αυτα που κανεις ως τωρα ειναι αεροβια....σε λιωνουν,δεν τρως κ πολυ κ νατα

γουσταρεις γιατι πας κ ξεδινεις στην αιθουσα,,,ειναι κ ολη η φαση,εισαι κ εσυ τρλη κ λες εδω ειμαστε

αυτο το φιλινγκ μπορεις να το μεταφερεις και στα βαρη....να το ξερεις...απο σενα εξαρταται αυτο


το θεμα ειναι ποσο το θες...εγω ειμαι εδω να σε οδηγησω αλλα πρεπει να το θες...τι να το κανω αν πας για ενα μηνα βαρη κ μετα γιοκ?

δεν χρειαζεται να κανεις πολλα...ισα ισα να μπεις σιγα σιγα σε μια σειρα...


κατσε σκεψου τα κ πες μου...μην παρασυρεσαι απο τον ενθουσιασμο σου τωρα ...θελω να πεις...ελενη αυτο μ αρεσει κ το γουσταρω κ μαζι θα βρουμε ακρη...οκ?περιμενω;)
Όλα αυτά με τη διατροφή, παίζει να ισχύουν και για μένα.
Ποτέ δεν έχω αντέξει για πολύ καιρό........

Ανυπομονώ για τη συνέχεια της συζήτησής σας..

gym
18-01-12, 11:55
Όλα αυτά με τη διατροφή, παίζει να ισχύουν και για μένα.
Ποτέ δεν έχω αντέξει για πολύ καιρό........

Ανυπομονώ για τη συνέχεια της συζήτησής σας..

εγω να δεις...:green:

amst
18-01-12, 11:58
εγω να δεις...:green:

Καλημέρα Ελένη!

Μιας και είσαι εδώ, να σε ρωτήσω. Σε λίγο θα πάω γυμν., πόσο αερόβιο να κάνω μετά τα βάρη?
:unsure:

gym
18-01-12, 12:01
Καλημέρα Ελένη!

Μιας και είσαι εδώ, να σε ρωτήσω. Σε λίγο θα πάω γυμν., πόσο αερόβιο να κάνω μετά τα βάρη?
:unsure:

δεν σου εχω πει ποσο?χμ....

κανε 30...μετριας ενατσης;)

μοργκενννννννννν!!!!!!!!

amst
18-01-12, 12:04
δεν σου εχω πει ποσο?χμ....

κανε 30...μετριας ενατσης;)

μοργκενννννννννν!!!!!!!!

και ότι να'ναι,ε? διάδρομο, ποδήλατο, ελλειπτικό. είναι κάποιο καλύτερο απ'τα άλλα?

Danke!

katerina.
18-01-12, 15:05
πηγα για ψωνια μπηκα σε ενα δοκιμαστηριο...με τα φωτα ολα πανω μου και επαθα ΣΟΚ...κυτταρίτιδα :shock::shock::shock::shock::shock::shock: στα ποδια ...ειναι αληθεια οτι τα πολλα κιλα και οι ισσομετρικες κανουν χειροτερη την κατασταση ..η μαλλον εχω ακομη πολυ λιπος να χασω στα ποδια???:(:(:(

amst
18-01-12, 15:17
πηγα για ψωνια μπηκα σε ενα δοκιμαστηριο...με τα φωτα ολα πανω μου και επαθα ΣΟΚ...κυτταρίτιδα :shock::shock::shock::shock::shock::shock: στα ποδια ...ειναι αληθεια οτι τα πολλα κιλα και οι ισσομετρικες κανουν χειροτερη την κατασταση ..η μαλλον εχω ακομη πολυ λιπος να χασω στα ποδια???:(:(:(

Αυτοί οι καθρέφτες που είναι σε όλες τις γωνίες και μπορείς να δεις τον ποπό σου όπως πουθενά αλλού. Ξέρω, ξέρω...
Καλά, εγώ αύριο θα ανεβάσω φώτος, εκεί να δεις κυτταρίτιδα. Όχι μ@κ@κίες!!!

gym
18-01-12, 15:31
και ότι να'ναι,ε? διάδρομο, ποδήλατο, ελλειπτικό. είναι κάποιο καλύτερο απ'τα άλλα?

Danke!
οτι θες...απο ολα θα κανεις ετσι κ αλλιως..οχι ολο τα ιδια

gym
18-01-12, 15:31
πηγα για ψωνια μπηκα σε ενα δοκιμαστηριο...με τα φωτα ολα πανω μου και επαθα ΣΟΚ...κυτταρίτιδα :shock::shock::shock::shock::shock::shock: στα ποδια ...ειναι αληθεια οτι τα πολλα κιλα και οι ισσομετρικες κανουν χειροτερη την κατασταση ..η μαλλον εχω ακομη πολυ λιπος να χασω στα ποδια???:(:(:(

δυστυχως τσου....:green:

katerina.
18-01-12, 16:19
δυστυχως τσου....:green:

ασχολιαστο μου το αφησες ...δεν υπαρχει λυση??

voulaki
18-01-12, 16:19
κοριτσακια μου, το καθημερινο ωμο λαχανικο (μαρουλι λαχανο) δεν σας πρηζει καμμια φορα, δεν σας ποναει το στομαχι σας ? ενναλακτικα αν φαμε κατι σε βραστο, π.χ μπροκολο , χορτα, ψητα λαχανικα κλπ, δεν πρεπει να βαλουμε ρυζι ή πατατα μαζι? εννοω θα πεσει πολυς υδατανθρακας ε?:unsure:

xelashai
18-01-12, 16:22
κοριτσακια μου, το καθημερινο ωμο λαχανικο (μαρουλι λαχανο) δεν σας πρηζει καμμια φορα, δεν σας ποναει το στομαχι σας ? ενναλακτικα αν φαμε κατι σε βραστο, π.χ μπροκολο , χορτα, ψητα λαχανικα κλπ, δεν πρεπει να βαλουμε ρυζι ή πατατα μαζι? εννοω θα πεσει πολυς υδατανθρακας ε?:unsure:

για το δικο μου στομαχι τα βραστα οπως μπροκολο και χορτα ειναι πολυ χειροτερα απο το μαρουλι..

katerina.
18-01-12, 16:25
κοριτσακια μου, το καθημερινο ωμο λαχανικο (μαρουλι λαχανο) δεν σας πρηζει καμμια φορα, δεν σας ποναει το στομαχι σας ? ενναλακτικα αν φαμε κατι σε βραστο, π.χ μπροκολο , χορτα, ψητα λαχανικα κλπ, δεν πρεπει να βαλουμε ρυζι ή πατατα μαζι? εννοω θα πεσει πολυς υδατανθρακας ε?:unsure:

εμενα το λαχανο με πρηζει πολυ και μου κανει κατακρατηση..οσον αφορα το μπροκολο και τα χορτα εχω διαβασει σε παλιοτερα μηνυματα οτι καλο ειναι νατα τρωμε σκετα.

xelashai
18-01-12, 16:30
εμενα το λαχανο με πρηζει πολυ και μου κανει κατακρατηση..οσον αφορα το μπροκολο και τα χορτα εχω διαβασει σε παλιοτερα μηνυματα οτι καλο ειναι νατα τρωμε σκετα.

:welcome:
πως εννοεις? να μην τα συνδυάζουμε με κατι αλλο?

xelashai
18-01-12, 16:32
πηγα για ψωνια μπηκα σε ενα δοκιμαστηριο...με τα φωτα ολα πανω μου και επαθα ΣΟΚ...κυτταρίτιδα :shock::shock::shock::shock::shock::shock: στα ποδια ...ειναι αληθεια οτι τα πολλα κιλα και οι ισσομετρικες κανουν χειροτερη την κατασταση ..η μαλλον εχω ακομη πολυ λιπος να χασω στα ποδια???:(:(:(


κυτταριτιδα....μεγααααάλο θεμα...
εμένα να δεις ποσο με ποναει:(

katerina.
18-01-12, 16:34
:welcome:
πως εννοεις? να μην τα συνδυάζουμε με κατι αλλο?
μονο με πρωτεινη χωρις επιπλεον υδατανθρακα ..ετσι ειχε πει η κασκανη..

katerina.
18-01-12, 16:38
κυτταριτιδα....μεγααααάλο θεμα...
εμένα να δεις ποσο με ποναει:(

νερο πολυ πινω 2.3 λιτρα πολυ υδατανθρακα δεν τρωω αναψυκτικα δεν πινω το ποτο το εκοψα ...γλυκα δεν τρωω..
τσιγαρο το μειωσα ..τι αλλο να κανω???:(:(:(

xelashai
18-01-12, 16:38
μονο με πρωτεινη χωρις επιπλεον υδατανθρακα ..ετσι ειχε πει η κασκανη..

ααα...καταλαβα...:thumbup:
αν και μου αρεσουν τα αποφευγω γιατι υποφερω μεχρι και μια μερα μετα...
πλεον μονο μαρουλι και ντοματουλα το καλοκαιρι..

voulaki
18-01-12, 16:43
ασχετο με το θεμα αλλα θα σκασω αμα δεν το πω, εμεις βλεπω μετραμε υδατανθρακα τι κανει μαζι τι χωρια ποσα γραμμαρια κλπ. ειμαι στο γραφειο τωρα και αυτη η διπλανη μου (συναδελφοσ) το τι κατεβαζει καθε μερα δε λεγεται το πιο ελαφρυ της γευμα ειναι goodys . και δε μιλαμε για τις σαλατες μιλαμε για διπλα τσηζ με πατατες σως ψλαμπ σαντουιτσ και τετοια , και αν τη δειτε , κορμαρα, χωρις γυμναστικη εννοειται να πω οτι ειναι μικρη και το καιει ναι αλλα ειναι μαμα 37 ετων. μερικες γυναικες ρε παιδι μου... τοσο τυχερες.. τα νευρα μου :angry:

xelashai
18-01-12, 16:43
νερο πολυ πινω 2.3 λιτρα πολυ υδατανθρακα δεν τρωω αναψυκτικα δεν πινω το ποτο το εκοψα ...γλυκα δεν τρωω..
τσιγαρο το μειωσα ..τι αλλο να κανω???:(:(:(

αχχχ..το ιδιο και εγω...
απο ποτο να εχω πιει 2-3 φορες στη ζωη μου??!!
αναψυκτικα ποτε!!
δεν εχω καπνισει ποτε!
απο γλυκα τα εχω μειωσει πολυ εδω κι 1 χρονο
κι ομως η κυταριτιδα κανει παρτυ!!!
εχει μειωθει βεβαια αρκετα αλλα ακομα εχω...και εχω απογοητευτει..νομιζω πως δεν θα την ξεφορτωθω ποτε!!
και να φανταστεις οτι εχω κανει και ποσα lpg...(θεραπεις)
:cry:
εσυ εχεις δει βελτιωση?

katerina.
18-01-12, 16:46
ασχετο με το θεμα αλλα θα σκασω αμα δεν το πω, εμεις βλεπω μετραμε υδατανθρακα τι κανει μαζι τι χωρια ποσα γραμμαρια κλπ. ειμαι στο γραφειο τωρα και αυτη η διπλανη μου (συναδελφοσ) το τι κατεβαζει καθε μερα δε λεγεται το πιο ελαφρυ της γευμα ειναι goodys . και δε μιλαμε για τις σαλατες μιλαμε για διπλα τσηζ με πατατες σως ψλαμπ σαντουιτσ και τετοια , και αν τη δειτε , κορμαρα, χωρις γυμναστικη εννοειται να πω οτι ειναι μικρη και το καιει ναι αλλα ειναι μαμα 37 ετων. μερικες γυναικες ρε παιδι μου... τοσο τυχερες.. τα νευρα μου :angry:

φρικαρω και εγω οταν βλεπω κατι τετοιες ...που το βαζουν ρε παιδι μου το φαγητο???εξατμιζεται???και το παιρνω εγω με τον ΑΕΡΑ ???:

xelashai
18-01-12, 16:47
ασχετο με το θεμα αλλα θα σκασω αμα δεν το πω, εμεις βλεπω μετραμε υδατανθρακα τι κανει μαζι τι χωρια ποσα γραμμαρια κλπ. ειμαι στο γραφειο τωρα και αυτη η διπλανη μου (συναδελφοσ) το τι κατεβαζει καθε μερα δε λεγεται το πιο ελαφρυ της γευμα ειναι goodys . και δε μιλαμε για τις σαλατες μιλαμε για διπλα τσηζ με πατατες σως ψλαμπ σαντουιτσ και τετοια , και αν τη δειτε , κορμαρα, χωρις γυμναστικη εννοειται να πω οτι ειναι μικρη και το καιει ναι αλλα ειναι μαμα 37 ετων. μερικες γυναικες ρε παιδι μου... τοσο τυχερες.. τα νευρα μου :angry:


πω πω...τι μου θυμισες τωρα....α πα πα ..πισω μου σε εχω σατανα..:evil2:

ξερω απο την αδερφη μου...δεν τρωει σε κανονικό πιάτο(που εγω τρωω στο μικρο..:() αλλα τρωει σε σαλατιέρα...το διανοείσαι??
καλα..για να μην αναφερω τις σοκολατες...τις κρεπες...τα κρουασαν...ασε ασε...

katerina.
18-01-12, 16:47
αχχχ..το ιδιο και εγω...
απο ποτο να εχω πιει 2-3 φορες στη ζωη μου??!!
αναψυκτικα ποτε!!
δεν εχω καπνισει ποτε!
απο γλυκα τα εχω μειωσει πολυ εδω κι 1 χρονο
κι ομως η κυταριτιδα κανει παρτυ!!!
εχει μειωθει βεβαια αρκετα αλλα ακομα εχω...και εχω απογοητευτει..νομιζω πως δεν θα την ξεφορτωθω ποτε!!
και να φανταστεις οτι εχω κανει και ποσα lpg...(θεραπεις)
:cry:
εσυ εχεις δει βελτιωση?

τσου ..εγω δεν εχω κανει καμια θεραπεια το μασαζ αραγε βοηθαει??

xelashai
18-01-12, 16:48
φρικαρω και εγω οταν βλεπω κατι τετοιες ...που το βαζουν ρε παιδι μου το φαγητο???εξατμιζεται???και το παιρνω εγω με τον ΑΕΡΑ ???:

:rolf::rolf::rolf::rolf:

xelashai
18-01-12, 16:51
τσου ..εγω δεν εχω κανει καμια θεραπεια το μασαζ αραγε βοηθαει??

ναι βοηθαει ειδικα το λεμφικο αλλα πρεπει να ειναι ειδικος αυτος που θα το κανει..μη σε γεμισει μελανιες..
εγω ειχα κανει το lpg..και όποτε εχω λεφτα κανω επαναληψεις..

http://www.youtube.com/watch?v=aFzn8WYpu5U

katerina.
18-01-12, 16:53
ναι βοηθαει ειδικα το λεμφικο αλλα πρεπει να ειναι ειδικος αυτος που θα το κανει..μη σε γεμισει μελανιες..
εγω ειχα κανει το lpg..και όποτε εχω λεφτα κανω επαναληψεις..

http://www.youtube.com/watch?v=aFzn8WYpu5U


που το κανεις αυτο και ποσο περιπου στοιχιζει???

Stella
18-01-12, 16:54
εμενα το λαχανο με πρηζει πολυ και μου κανει κατακρατηση..οσον αφορα το μπροκολο και τα χορτα εχω διαβασει σε παλιοτερα μηνυματα οτι καλο ειναι νατα τρωμε σκετα.

Γνώμη μου είναι να τα τρώτε κανονικά σαν σαλάτα.
Εννοώ άλλο το ρύζι και η πατάτα και άλλο το μπρόκολο και τα ραδίκια!
Δηλαδή αν φατε κοτόπουλο με ρυζάκι βάλτε και το μπροκολο για σαλάτα! Δεν τρέχει τίποτα! Μια χαρα!
Εγώ μαρούλι και αγγούρι καθε μέρα δε θα πάρω ευχαριστώ!
Εκτός και αν είστε ένα τσακ κάτω από το επίπεδο της (ΘΕΑΣ) Κωνσταντίνας:bowdown:....και θέλετε να τη φτάσετε και να ανεβείτε μαζί της στη σκηνη!:green:
Προσωπική μου άποψη...
Να μας πει και η Ελένη όμως, έχει βαρύτητα η άποψή της!:thumbup:

Stella
18-01-12, 16:57
ναι βοηθαει ειδικα το λεμφικο αλλα πρεπει να ειναι ειδικος αυτος που θα το κανει..μη σε γεμισει μελανιες..
εγω ειχα κανει το lpg..και όποτε εχω λεφτα κανω επαναληψεις..

http://www.youtube.com/watch?v=aFzn8WYpu5U

Αααααα ακριβώς τέτοιο μηχάνημα έχω στο σπίτι με τους 2 κυλίνδρους που ρουφάνε το δέρμα!
Είναι πολύ ωραίο και έχει αποτέλεσμα αλλά βαριέμαι και δεν το κάνω!
Σαν το ενδερμολοτζί είναι και το κάνω και τζάμπα!:green:

xelashai
18-01-12, 16:57
που το κανεις αυτο και ποσο περιπου στοιχιζει???

εγω το εκανα σε φυσικοθεραπευτή..μενω επαρχια..
αλλα το κανουν και πλαστικοι χειρουργοι και δερματολογοι..
εχει διαρκεια 40λεπτα..δεν ποναει καθολου..ισα ισα..νιωθεις τ σωμα σου να αιματώνεται ειναι πολυ ευχαριστο
εχει επιλογη για κυταριτιδα και λεμφικο..και εχει περιπου 50ευρω η συνεδρια..σε μεγαλυτερη πολη ισως να ειναι χαμηλοτερη η τιμη...
ειναι ακριβουτσικο..

voulaki
18-01-12, 16:58
τελικα βλεπω ολες εχουμε ενα τετοιο παραδειγμα διπλα μας ε? δεν πειραζει , εμεις θα το κανουμε με το δυσκολο τροπο, :squat: αλλα θα το κανουμε γ....το!!!

xelashai
18-01-12, 16:58
Αααααα ακριβώς τέτοιο μηχάνημα έχω στο σπίτι με τους 2 κυλίνδρους που ρουφάνε το δέρμα!
Είναι πολύ ωραίο και έχει αποτέλεσμα αλλά βαριέμαι και δεν το κάνω!
Σαν το ενδερμολοτζί είναι και το κάνω και τζάμπα!:green:


πλακα μου κανεις????που το βρηκες βρε θηριο???

katerina.
18-01-12, 17:02
Αααααα ακριβώς τέτοιο μηχάνημα έχω στο σπίτι με τους 2 κυλίνδρους που ρουφάνε το δέρμα!
Είναι πολύ ωραίο και έχει αποτέλεσμα αλλά βαριέμαι και δεν το κάνω!
Σαν το ενδερμολοτζί είναι και το κάνω και τζάμπα!:green:

που το βρεκες βρε στελλακι???

xelashai
18-01-12, 17:04
η συγκεκριμενη εταιρια το εχει βγαλει και για θεραπεις για το σπιτι αλλα εχει 2000ευρω!!!!
στελλα θα σε σκοτωσω...;)

Stella
18-01-12, 17:11
πλακα μου κανεις????που το βρηκες βρε θηριο???
Aαααχ ψάχνω να το βρώ πουθενα στο νετ να σας το δείξω αλλά δεν το βρίσκω και δεν το έχω μαζί μου τώρα να δω και το μοντέλο για να το βρω πιο ευκολα!
Της philips είναι αν θυμάμαι καλά και μου το είχε πάρει δώρο ένας πρώην (χαχαχα μήπως ήθελε να μου πει κάτι εμμεσα;;;;:green::green::green:).
Το έχω χρόνια αλλά το έχει πάρει το μάτι μου σε μαγαζια με ηλεκτρικα και τώρα τελευταια!
Και δεν και πολύ ακριβό. Σιγουρα κάτω από 100€ έχει.


Πάντως λειτουργεί βοηθητικά...αλλά πρωτα διατροφη και γυμναστική εννοείται!;)

eli_din3
18-01-12, 17:13
Aαααχ ψάχνω να το βρώ πουθενα στο νετ να σας το δείξω αλλά δεν το βρίσκω και δεν το έχω μαζί μου τώρα να δω και το μοντέλο για να το βρω πιο ευκολα!
Της philips είναι αν θυμάμαι καλά και μου το είχε πάρει δώρο ένας πρώην (χαχαχα μήπως ήθελε να μου πει κάτι εμμεσα;;;;:green::green::green:).
Το έχω χρόνια αλλά το έχει πάρει το μάτι μου σε μαγαζια με ηλεκτρικα και τώρα τελευταια!
Και δεν και πολύ ακριβό. Σιγουρα κάτω από 100€ έχει.


Πάντως λειτουργεί βοηθητικά...αλλά πρωτα διατροφη και γυμναστική εννοείται!;)

"ευχαριστω ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ για το δωρο... και..... χωριζουμε "
θα ταν η απαντηση..μα τι θρασσος

xelashai
18-01-12, 17:13
Aαααχ ψάχνω να το βρώ πουθενα στο νετ να σας το δείξω αλλά δεν το βρίσκω και δεν το έχω μαζί μου τώρα να δω και το μοντέλο για να το βρω πιο ευκολα!
Της philips είναι αν θυμάμαι καλά και μου το είχε πάρει δώρο ένας πρώην (χαχαχα μήπως ήθελε να μου πει κάτι εμμεσα;;;;:green::green::green:).
Το έχω χρόνια αλλά το έχει πάρει το μάτι μου σε μαγαζια με ηλεκτρικα και τώρα τελευταια!
Και δεν και πολύ ακριβό. Σιγουρα κάτω από 100€ έχει.


Πάντως λειτουργεί βοηθητικά...αλλά πρωτα διατροφη και γυμναστική εννοείται!;)

χαχαχα..εισαι θεα!!!
εχει αποτελεσμα στελλιτσα?
οταν θα το εχεις θα μου στειλεις τη μαρκα και το μοντελο?

Stella
18-01-12, 17:13
η συγκεκριμενη εταιρια το εχει βγαλει και για θεραπεις για το σπιτι αλλα εχει 2000ευρω!!!!
στελλα θα σε σκοτωσω...;)
Όχι ρε τέτοιο μεγάλο επαγγελματικό!
Πιο μικρό αλλά είναι δυνατο... την κάνει τη δουλεια του!
Ισως και η μοναδική συσκευή μασαζ που αξίζει!
Αλλά πρέπει να και το κάνεις...δε θα βαριέσαι;;;

katerina.
18-01-12, 17:20
χαχαχα..εισαι θεα!!!
εχει αποτελεσμα στελλιτσα?
οταν θα το εχεις θα μου στειλεις τη μαρκα και το μοντελο?


το θελω και εγω οταν θα το εχεις...μαρκα και μοντελο οκ??

Stella
18-01-12, 17:21
"ευχαριστω ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ για το δωρο... και..... χωριζουμε "
θα ταν η απαντηση..μα τι θρασσος

Άντε καλέ...μια χαρα....
Που να έβρισκα εγω τότε ενα κατοστάρικο να το πάρω μόνη μου....;;;:green:
Ετσι...έτσι....χρησιμα και πρακτικά δωρα....λουλούδια και αηδίες.....:shifty::shifty::geek::rolf::rolf::rolf:

xelashai
18-01-12, 17:21
Όχι ρε τέτοιο μεγάλο επαγγελματικό!
Πιο μικρό αλλά είναι δυνατο... την κάνει τη δουλεια του!
Ισως και η μοναδική συσκευή μασαζ που αξίζει!
Αλλά πρέπει να και το κάνεις...δε θα βαριέσαι;;;

δεν ειναι μεγαλο...http://mag.wellbox.com/
ε (http://mag.wellbox.com/)γω να βαριεμαι??γουσταρω τρελα με κατι τετοια...ειμαι τρελη...εχω γεμισει την ντουλαπα με κατι τετοια...κρεμες..διαφορες συσκυες κτλ...
και απορω πωε δεν το εχω ανακαλυψει...να υπάρχει ακομα αραγε?

Stella
18-01-12, 17:22
Ναι κορίτσια θα το βρω και θα σας το δείξω...αλλά σας το λέω είναι βαρετο να κάθεσαι να το κάνεις μόνη σου...
Και όσες φορες το έκανα συστηματικα, ήταν και σε συνδιασμο και με διατροφή και άσκηση οπότε..δεν ξερω αν αυτό βοηθησε όντως...
Πάντως ότι νοιωθεις καλο μασάζ...το νοιώθεις μεχρι βαθιά στο δέρμα!

xelashai
18-01-12, 17:25
Ναι κορίτσια θα το βρω και θα σας το δείξω...αλλά σας το λέω είναι βαρετο να κάθεσαι να το κάνεις μόνη σου...


θα αγγαρεύω τη μαμα...χαχαχαχαχαχ
μπραβο βρε στελλιτσα...με εχεις σωσει εσυ αυτες τις μερες;);)
μακαρι να το βρουμε...:turtle:

eli_din3
18-01-12, 17:27
Άντε καλέ...μια χαρα....
Που να έβρισκα εγω τότε ενα κατοστάρικο να το πάρω μόνη μου....;;;:green:
Ετσι...έτσι....χρησιμα και πρακτικά δωρα....λουλούδια και αηδίες.....:shifty::shifty::geek::rolf::rolf::rolf:

γιαυτο εβαλα με κεφαλαια το πραγματικα.... πολυ χρησιμο..τζιτζι...αλλα χωριζουμε :P

Stella
18-01-12, 17:41
δεν ειναι μεγαλο...http://mag.wellbox.com/
ε (http://mag.wellbox.com/)γω να βαριεμαι??γουσταρω τρελα με κατι τετοια...ειμαι τρελη...εχω γεμισει την ντουλαπα με κατι τετοια...κρεμες..διαφορες συσκυες κτλ...
και απορω πωε δεν το εχω ανακαλυψει...να υπάρχει ακομα αραγε?

Eίναι σαν αυτό που κρατάει η κοπέλα και κάνει μασαζ στα πόδια αλλά χωρίς όλο το υπόλοιπο.
Δηλ το καλωδιο πάει κατευθείαν στην πρίζα για ρευμα!
Απ΄ότι βλέπω το ίδιο πραγμα είναι χωρίς τα παρελκόμενα! Ακου 2000€! Με 2 χιλιάρικα παίρνεις αυτό http://http://www.kettler.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=kettler_flypage.tpl&product_id=623&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=16 (http://www.kettler.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=kettler_flypage.tpl&product_id=623&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=16)

38146
που το έχω βάλει και στο μάτι και είναι μαματο!!!:thumbup:

xelashai
18-01-12, 17:49
Eίναι σαν αυτό που κρατάει η κοπέλα και κάνει μασαζ στα πόδια αλλά χωρίς όλο το υπόλοιπο.
Δηλ το καλωδιο πάει κατευθείαν στην πρίζα για ρευμα!
Απ΄ότι βλέπω το ίδιο πραγμα είναι χωρίς τα παρελκόμενα! Ακου 2000€! Με 2 χιλιάρικα παίρνεις αυτό http://http://www.kettler.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=kettler_flypage.tpl&product_id=623&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=16 (http://www.kettler.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=kettler_flypage.tpl&product_id=623&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=16)

38146
που το έχω βάλει και στο μάτι και είναι μαματο!!!:thumbup:

xaxaxa...δικιο εχεις!! και ποσο θα εχουν τα ανταλλακτικα κτλ...
το θελω ομως...:turtle::turtle:.το ειχα βαλει στο ματι πριν 3 χρονια αλλαλογω τιμης το ξεχασα...
και τωρα το ξαναθυμηθηκα...:(

gym
18-01-12, 18:04
ασχολιαστο μου το αφησες ...δεν υπαρχει λυση??

υπαρχει λυση αλλα μακροχρονια...αυτα που ζηταμε δεν γινονται ετσι απλα απο τον εναν μηνα στον αλλο μπαμ μπαμ...θελει χρονο το σωμα ποσο μαλλον να διωξουμε αυτα τα κυματακια...:green:

δηλαδη θελει συνεπεια σε διατροφη και προπονηση κ αν εισαι τυχερη απο γονιδια,εχει καλως...


ΣΑΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΤΑΔΙΟ Κ ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ θα κανεις κ μασαζ κ κρεμες κτλ κτλ κτλ....τα θεωρω την λεπτομερεια της λεπτομερειας κ αν...πιο πολυ σαν ιδεα οτι κατι κανεις....αν εχεις να τα δωσεις,δωσε αλλα το θεμα ειναι οτι κ αυτα πρπεει να τα κανεις συνεχεια ρε συ για να βλεπεις αποτελεσματα;)

gym
18-01-12, 18:08
κοριτσακια μου, το καθημερινο ωμο λαχανικο (μαρουλι λαχανο) δεν σας πρηζει καμμια φορα, δεν σας ποναει το στομαχι σας ? ενναλακτικα αν φαμε κατι σε βραστο, π.χ μπροκολο , χορτα, ψητα λαχανικα κλπ, δεν πρεπει να βαλουμε ρυζι ή πατατα μαζι? εννοω θα πεσει πολυς υδατανθρακας ε?:unsure:

εμενα προσωπικα με πρηζει το κουνουπιδι...πολυ ομως κ δεν μπορω,δεν το αντεχω...το μπροκολο οκ...λαχανο επισης βραστο το ιδιο...
τα αλλα οχι...αναλογα ρε πως αντιδραει το σωμα σου...ο καθενας διαφορετικος...;)

οχι ρε συ φαε...δεν τρεχει θεμα με τα λαχανικα...σιγουρα δεν θα φας ιδια ποσοτητα μαρουλι- μπροκολο η κουνουπιδι για παραδειγμα(και εννοειται θα σκασεις αν φας τοσο :green:)

gym
18-01-12, 18:09
εμενα το λαχανο με πρηζει πολυ και μου κανει κατακρατηση..οσον αφορα το μπροκολο και τα χορτα εχω διαβασει σε παλιοτερα μηνυματα οτι καλο ειναι νατα τρωμε σκετα.

λεπτομερεια κατρινακι μου....πιο μετρημενη ποσοτητα κ εισαι οκ...;)

gym
18-01-12, 18:21
εγω θα σας συμβουλευα το εξης για την κυτταρυτιδουλα...

πρωτο βημα-προπονηση σωστη
δευτερο βημα-διατροφη σωστη χωρις βλακειες...ναι κ το ενα σοκολατακι καθε τοσο μετραει σχετικα
τριτο βημα-συνεπεια σε οτι κανετε
τεταρτο βημα-υπομονη
πεμπτο βημα-κρεμες
εκτο βημα-μασαζ προαιρετικα να χαμα ενα λεγαμε αν δεν υπαρχουν τα αλλα απο πανω δεν....
εβδομο βημα-ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΕΠΙΜΟΝΗ...ΑΛΛΙΩς ΔΕΝ...:green:


περιττο να πω γλωσσα μεσα δνε βαλατε..α.χαχα..


οσο για τις σαλατες...κοριτσια...λεπτομερεια αν φαω το μπροκολο μαζι με μια πατατα η ρυζι....απο μονες σας καταλαβαινετε οτι δεν μπορειτε να φατε μια πιαταρα μπροκολο οπως το μαρουλι κ μαζι υδατανθρακα οχι γιατι θα σας πρηξει αλλα γιατι θα κανετε μπαμ μπουμ...:green:

ειναι λογικο να μπερδευεστε οταν διαβαζετε τετοιου ειδους λεπτομερειες...αλλα εγω θα σας συμβουλευα αυτα να τα αφησετε για οταν εχετε να φτασετε στο επιπεδο του στυλ...πρεπει να διωξω τα νερα απο το σωμα μου...πραγμα πολυ πιο δυσκολο απο το να διωξετε το περιττο λιπος...


αυτο που θελω να πω,.,,ειναι,,,μην κοιτατε το δεντρο κ χανετε το δασος...


στο κατω κατω να το πω αλλιως....φατε μπροκολο μωρε εκει να μπουκωσετε παρα να φατε τα μπισκοτα..με πιανετε ε?:P

xelashai
18-01-12, 18:30
εγω θα σας συμβουλευα το εξης για την κυτταρυτιδουλα...

πρωτο βημα-προπονηση σωστη
δευτερο βημα-διατροφη σωστη χωρις βλακειες...ναι κ το ενα σοκολατακι καθε τοσο μετραει σχετικα
τριτο βημα-συνεπεια σε οτι κανετε
τεταρτο βημα-υπομονη
πεμπτο βημα-κρεμες
εκτο βημα-μασαζ προαιρετικα να χαμα ενα λεγαμε αν δεν υπαρχουν τα αλλα απο πανω δεν....
εβδομο βημα-ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΕΠΙΜΟΝΗ...ΑΛΛΙΩς ΔΕΝ...:green:


περιττο να πω γλωσσα μεσα δνε βαλατε..α.χαχα..


οσο για τις σαλατες...κοριτσια...λεπτομερεια αν φαω το μπροκολο μαζι με μια πατατα η ρυζι....απο μονες σας καταλαβαινετε οτι δεν μπορειτε να φατε μια πιαταρα μπροκολο οπως το μαρουλι κ μαζι υδατανθρακα οχι γιατι θα σας πρηξει αλλα γιατι θα κανετε μπαμ μπουμ...:green:

ειναι λογικο να μπερδευεστε οταν διαβαζετε τετοιου ειδους λεπτομερειες...αλλα εγω θα σας συμβουλευα αυτα να τα αφησετε για οταν εχετε να φτασετε στο επιπεδο του στυλ...πρεπει να διωξω τα νερα απο το σωμα μου...πραγμα πολυ πιο δυσκολο απο το να διωξετε το περιττο λιπος...


αυτο που θελω να πω,.,,ειναι,,,μην κοιτατε το δεντρο κ χανετε το δασος...


στο κατω κατω να το πω αλλιως....φατε μπροκολο μωρε εκει να μπουκωσετε παρα να φατε τα μπισκοτα..με πιανετε ε?:P



χαχαχαχαχ...μα ποσο διασκεδαζω με καθε σου μηνυμα...:rolf::rolf:
μπραβο βρε λενακι...γιατι ειναι πολυ ατιμη αυτη η κυτταριτιδα...
πανω που παει να καθαρισει αν φαω καμια βλακεια μεσα στη βδομαδα..τσουπ.. να τη παλι...

Stella
18-01-12, 18:36
εγω θα σας συμβουλευα το εξης για την κυτταρυτιδουλα...

πρωτο βημα-προπονηση σωστη
δευτερο βημα-διατροφη σωστη χωρις βλακειες...ναι κ το ενα σοκολατακι καθε τοσο μετραει σχετικα
τριτο βημα-συνεπεια σε οτι κανετε
τεταρτο βημα-υπομονη
πεμπτο βημα-κρεμες
εκτο βημα-μασαζ προαιρετικα να χαμα ενα λεγαμε αν δεν υπαρχουν τα αλλα απο πανω δεν....
εβδομο βημα-ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΥΠΟΜΟΝΗ Κ ΕΠΙΜΟΝΗ...ΑΛΛΙΩς ΔΕΝ...:green:


περιττο να πω γλωσσα μεσα δνε βαλατε..α.χαχα..


οσο για τις σαλατες...κοριτσια...λεπτομερεια αν φαω το μπροκολο μαζι με μια πατατα η ρυζι....απο μονες σας καταλαβαινετε οτι δεν μπορειτε να φατε μια πιαταρα μπροκολο οπως το μαρουλι κ μαζι υδατανθρακα οχι γιατι θα σας πρηξει αλλα γιατι θα κανετε μπαμ μπουμ...:green:

ειναι λογικο να μπερδευεστε οταν διαβαζετε τετοιου ειδους λεπτομερειες...αλλα εγω θα σας συμβουλευα αυτα να τα αφησετε για οταν εχετε να φτασετε στο επιπεδο του στυλ...πρεπει να διωξω τα νερα απο το σωμα μου...πραγμα πολυ πιο δυσκολο απο το να διωξετε το περιττο λιπος...


αυτο που θελω να πω,.,,ειναι,,,μην κοιτατε το δεντρο κ χανετε το δασος...


στο κατω κατω να το πω αλλιως....φατε μπροκολο μωρε εκει να μπουκωσετε παρα να φατε τα μπισκοτα..με πιανετε ε?:P

Mπράβο μπράβο μπράβο Ελένηηηη:clap::clap::clap:
Ωράιο ποστ!!!

gym
18-01-12, 18:40
χαχαχαχαχ...μα ποσο διασκεδαζω με καθε σου μηνυμα...:rolf::rolf:
μπραβο βρε λενακι...γιατι ειναι πολυ ατιμη αυτη η κυτταριτιδα...
πανω που παει να καθαρισει αν φαω καμια βλακεια μεσα στη βδομαδα..τσουπ.. να τη παλι...

γυναικες...τι να κανουμε...η φυση...

απλα προσεχουμε συνεχεια ρε συ...δεν γινεται κ να τρωμε λιχουδιες κ να θελουμε τερμα λειο το δερμα...εκτος κ αν εισαι η εξαιρεση...κ τυχερη...αλλο αυτο...
αλλα ειμαι σιγουρη οτι οι 9 στις 10 το αντιμετωπιζουν...απλα θελει υπομονη κ συνεπεια...σε ολα!

xelashai
18-01-12, 18:50
γυναικες...τι να κανουμε...η φυση...

απλα προσεχουμε συνεχεια ρε συ...δεν γινεται κ να τρωμε λιχουδιες κ να θελουμε τερμα λειο το δερμα...εκτος κ αν εισαι η εξαιρεση...κ τυχερη...αλλο αυτο...
αλλα ειμαι σιγουρη οτι οι 9 στις 10 το αντιμετωπιζουν...απλα θελει υπομονη κ συνεπεια...σε ολα!

αχ...το μυαλο μου θελει αλλαγη...τρωω τη βλακεια μου και μετα κλαιγομαι...
θα τα καταφερω που θα μου παει???

Stella
18-01-12, 20:22
7.30...μπαγκετα με γαλοπουλα και cottage
9.30...μπανανα
11.30..cottage και αλλη μια μπανανα
2.30...1/2 φλ φασολαδα
5.30...3 φρυγανιες ολικης με μελι..(να γιατι δεν φευγει η κυτταριτιδα:P)
8.30...200ml γαλα 0%


σαλατα τα εκανα σημερα αλλα πεινουσα..δεν ξερω γιατι..αμαν εκανα μεχρι να παω στο σπιτι για μεσημεριανο..
τσατίστηκα που δεν πηγα και γυμναστηριο τελικα...:(
ειχα ετοιμαστει..ειχα βαλει και τα βιντεακια στο κινητο..μην ξεχασω κατι...:1laugh:

Αχαχαχ βρε Δαφνη μ΄αυτά που τρως πώς να μην πεινας...και αυριο θα πεινάς ακόμα πιο πολύ...
Ουσιαστικά αν εξαιρέσουμε το πρωινό, το μόνο στερεό που έφαγες είναι οι 3 φρυγανιές....ααααααχ...
Κάτσε στο τραπέζι και φάε σαν άνθρωπος μεσημέρι βράδυ...
Πως να αντέξεις;;;:(

xelashai
18-01-12, 20:31
Αχαχαχ βρε Δαφνη μ΄αυτά που τρως πώς να μην πεινας...και αυριο θα πεινάς ακόμα πιο πολύ...
Ουσιαστικά αν εξαιρέσουμε το πρωινό, το μόνο στερεό που έφαγες είναι οι 3 φρυγανιές....ααααααχ...
Κάτσε στο τραπέζι και φάε σαν άνθρωπος μεσημέρι βράδυ...
Πως να αντέξεις;;;:(

μα γιατι δεν πεφτει η ζυγαρια μπορεις να μου πεις???να την πεταξω απο το μπαλκονι μηπως και συνερθει???

Stella
18-01-12, 20:42
μα γιατι δεν πεφτει η ζυγαρια μπορεις να μου πεις???να την πεταξω απο το μπαλκονι μηπως και συνερθει???

Γιατί λιμοκτονείς...γι΄αυτό...
Παρα πολύ καλή ιδέα το δευτερο...σοβαρα....:rolf:

xelashai
18-01-12, 20:45
Γιατί λιμοκτονείς...γι΄αυτό...
Παρα πολύ καλή ιδέα το δευτερο...σοβαρα....:rolf:

:rolf::rolf::rolf:
περα απο την πλακα δεν πειναω..ειμαι καλα..απλα ωρες ωρες με πιανει...λαιμαργια νμαλλον ειναι

katerina.
18-01-12, 21:02
γυναικες...τι να κανουμε...η φυση...

απλα προσεχουμε συνεχεια ρε συ...δεν γινεται κ να τρωμε λιχουδιες κ να θελουμε τερμα λειο το δερμα...εκτος κ αν εισαι η εξαιρεση...κ τυχερη...αλλο αυτο...
αλλα ειμαι σιγουρη οτι οι 9 στις 10 το αντιμετωπιζουν...απλα θελει υπομονη κ συνεπεια...σε ολα!


αχ βρε λενακι εισαι απιστευτη ....εκει που παει να μας παρει απο κατω...τσουπ να το κοριτσακι με τις συμβουλες και τις υπεροχες ατακες και ερχομαστε παλι στα ισια ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ...:clap::clap::clap::clap::clap:

Stella
18-01-12, 21:11
αχ βρε λενακι εισαι απιστευτη ....εκει που παει να μας παρει απο κατω...τσουπ να το κοριτσακι με τις συμβουλες και τις υπεροχες ατακες και ερχομαστε παλι στα ισια ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ...:clap::clap::clap::clap::clap:

Xαχαχα! Αμα είναι να σε πάρει και σενα από κατω με τα "κομμένα" ποδια....εμεις πάμε να μας κλάψουν οι ρέγγες!!!:green:
Οh my god....:rolf:

kritsinaki!
18-01-12, 22:51
υπαρχει λυση αλλα μακροχρονια...αυτα που ζηταμε δεν γινονται ετσι απλα απο τον εναν μηνα στον αλλο μπαμ μπαμ...θελει χρονο το σωμα ποσο μαλλον να διωξουμε αυτα τα κυματακια...:green:

δηλαδη θελει συνεπεια σε διατροφη και προπονηση κ αν εισαι τυχερη απο γονιδια,εχει καλως...


ΣΑΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΣΤΑΔΙΟ Κ ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ θα κανεις κ μασαζ κ κρεμες κτλ κτλ κτλ....τα θεωρω την λεπτομερεια της λεπτομερειας κ αν...πιο πολυ σαν ιδεα οτι κατι κανεις....αν εχεις να τα δωσεις,δωσε αλλα το θεμα ειναι οτι κ αυτα πρπεει να τα κανεις συνεχεια ρε συ για να βλεπεις αποτελεσματα;)


ας μιλησω και εγω η αισθητικος :green::P η ελενη για ακομα μια φορα εχει δικιο :clap::clap::clap::clap: το σωμα το χτιζεις κ οσο πιο μικρος ξεκινας ν βλεπεις σοβαρα το χτισιμο του σωματος σ:P αυτο θα σε ανταμειψει κ αναλογως αργοτερα...γτ να πατε ν δωσετε ενα σωρο λεφτα να αγορασετε το μηχανηματακι ενω μπορειται ν παρετε την απλη την "βουρτσα" για την κυτταριτιδα να τριβεται με αργες βαθειες κυκλικες κινησεις παντα με φορα προς την καρδια μεχρι να κοκκινισει η περιοχη(υπεραιμια) και να βαλετε μια κρεμα για την κυτταριτιδα απο πανω....ο στοχος ειναι ν προκληθει υπεραιμια...το μηχανηματακι ειναι η λυση του τεμπελη στο σπιτι...υπαρχουν παρα πολλες θεραπειες στα ινστιτουτα που ειναι κατα της κυτταριτιδας κ της κατακρατησης...κανουν δουλεια αλλα μονο συνδυαστικα με διατροφη κ γυμναστικη...
εμενα προσωπικα η κυτταριτιδα κ οι ραγαδες κανουν παρτυ :P το καλοκαιρι ομως που εκανα ενα μηνα ν φαω γλυκο κ ξεσκιστηκα στην γυμναστικη κ εβαζα και τα προιοντα μ..ο ποποσς εγινε γυαλιιιιιι...αυτα :P

gym
18-01-12, 23:01
αχ...το μυαλο μου θελει αλλαγη...τρωω τη βλακεια μου και μετα κλαιγομαι...
θα τα καταφερω που θα μου παει???

θα τα καταφερεις λεμε...γυναικα εισαι...βαζεις στοχους...ποια γυναικα ρε δυνατη πλεον βαζει στοχους κ δεν τους πετυχαινει?;)

gym
18-01-12, 23:04
:rolf::rolf::rolf:
περα απο την πλακα δεν πειναω..ειμαι καλα..απλα ωρες ωρες με πιανει...λαιμαργια νμαλλον ειναι

αυτο να ξερεις οτι δνε ειναι καλο...ο μεταβολισμος σου σου χτυπαει καμπανακια...ντιν νταν ντιν νταν...δαφνη προσεξε με σου λεει..πεφτωωωωωωω...


θα τρως...δεν θελω χαζα...εγω σας θελω γυναικαρες δυνατες κ σφιχτα κορμια ,οχι σκιννυ φατ...αυτα στις πασαρελες!:green:

gym
18-01-12, 23:04
αχ βρε λενακι εισαι απιστευτη ....εκει που παει να μας παρει απο κατω...τσουπ να το κοριτσακι με τις συμβουλες και τις υπεροχες ατακες και ερχομαστε παλι στα ισια ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ...:clap::clap::clap::clap::clap:

αντε καλε τρελη κατρινα κ εσυ!:rolf::rolf::rolf:

gym
18-01-12, 23:05
ας μιλησω και εγω η αισθητικος :green::P η ελενη για ακομα μια φορα εχει δικιο :clap::clap::clap::clap: το σωμα το χτιζεις κ οσο πιο μικρος ξεκινας ν βλεπεις σοβαρα το χτισιμο του σωματος σ:P αυτο θα σε ανταμειψει κ αναλογως αργοτερα...γτ να πατε ν δωσετε ενα σωρο λεφτα να αγορασετε το μηχανηματακι ενω μπορειται ν παρετε την απλη την "βουρτσα" για την κυτταριτιδα να τριβεται με αργες βαθειες κυκλικες κινησεις παντα με φορα προς την καρδια μεχρι να κοκκινισει η περιοχη(υπεραιμια) και να βαλετε μια κρεμα για την κυτταριτιδα απο πανω....ο στοχος ειναι ν προκληθει υπεραιμια...το μηχανηματακι ειναι η λυση του τεμπελη στο σπιτι...υπαρχουν παρα πολλες θεραπειες στα ινστιτουτα που ειναι κατα της κυτταριτιδας κ της κατακρατησης...κανουν δουλεια αλλα μονο συνδυαστικα με διατροφη κ γυμναστικη...
εμενα προσωπικα η κυτταριτιδα κ οι ραγαδες κανουν παρτυ :P το καλοκαιρι ομως που εκανα ενα μηνα ν φαω γλυκο κ ξεσκιστηκα στην γυμναστικη κ εβαζα και τα προιοντα μ..ο ποποσς εγινε γυαλιιιιιι...αυτα :P

να τη η απαντηση λοιποννν...;)

xelashai
18-01-12, 23:09
θα τρως...δεν θελω χαζα...εγω σας θελω γυναικαρες δυνατες κ σφιχτα κορμια ,οχι σκιννυ φατ...αυτα στις πασαρελες!:green:

εχω μπουτάρες λεμε...τι ειδες ε?ε?;)

Stella
18-01-12, 23:09
ας μιλησω και εγω η αισθητικος :green::P η ελενη για ακομα μια φορα εχει δικιο :clap::clap::clap::clap: το σωμα το χτιζεις κ οσο πιο μικρος ξεκινας ν βλεπεις σοβαρα το χτισιμο του σωματος σ:P αυτο θα σε ανταμειψει κ αναλογως αργοτερα...γτ να πατε ν δωσετε ενα σωρο λεφτα να αγορασετε το μηχανηματακι ενω μπορειται ν παρετε την απλη την "βουρτσα" για την κυτταριτιδα να τριβεται με αργες βαθειες κυκλικες κινησεις παντα με φορα προς την καρδια μεχρι να κοκκινισει η περιοχη(υπεραιμια) και να βαλετε μια κρεμα για την κυτταριτιδα απο πανω....ο στοχος ειναι ν προκληθει υπεραιμια...το μηχανηματακι ειναι η λυση του τεμπελη στο σπιτι...υπαρχουν παρα πολλες θεραπειες στα ινστιτουτα που ειναι κατα της κυτταριτιδας κ της κατακρατησης...κανουν δουλεια αλλα μονο συνδυαστικα με διατροφη κ γυμναστικη...
εμενα προσωπικα η κυτταριτιδα κ οι ραγαδες κανουν παρτυ :P το καλοκαιρι ομως που εκανα ενα μηνα ν φαω γλυκο κ ξεσκιστηκα στην γυμναστικη κ εβαζα και τα προιοντα μ..ο ποποσς εγινε γυαλιιιιιι...αυτα :P

Nαι στα ινστιτούτα ίσως υπάρχουν καλές θεραπείες αλλά θέλουν λεφτά και όχι λίγα...
....ρώτησα για λεμφικο που έχω πρόβλημα και μου είπαν 30€ τα 40':shock:! Ε, το έχουν ξεφτιλήσει!Ποιος βγάζει σήμερα 50€ σε μια ώρα;;;;
Το μηχανηματάκι δεν είναι η λύση του τεμπέλη...αλλά η οικονομική λύση!
...Για όσες φυσικά θέλουν κάτι έξτρα πέρα από τη διατροφή και τη γυμναστική!

gym
18-01-12, 23:10
εχω μπουτάρες λεμε...τι ειδες ε?ε?;)

συμφωνω κ εγω το ξερω...εσυ κοιτα να το πιστεψεις γιατι τα ποδια σου ειναι τελειος σωματοτυπος λεμεεεεεεεε

xelashai
18-01-12, 23:14
Nαι στα ινστιτούτα ίσως υπάρχουν καλές θεραπείες αλλά θέλουν λεφτά και όχι λίγα...
....ρώτησα για λεμφικο που έχω πρόβλημα και μου είπαν 30€ τα 40':shock:! Ε, το έχουν ξεφτιλήσει!Ποιος βγάζει σήμερα 50€ σε μια ώρα;;;;
Το μηχανηματάκι δεν είναι η λύση του τεμπέλη...αλλά η οικονομική λύση!
...Για όσες φυσικά θέλουν κάτι έξτρα πέρα από τη διατροφή και τη γυμναστική!

ναι κι εγω που ειχα ρωτησει το λεμφικο μασαζ ηταν πανακριβο..ασε που δεν εισαι σιγουρη αν αυτος που το κανει ξερει ή απλα τριβει στα χαμενα...
γιαυτο ειχα ξεκινησει το μηχανημα..και σε συνδυασμο με διατροφη μονο εχει αποτελεσμα..
αλλωστε ηταν προυποθεση για να στο κανουν...σε παρακολουθουν και σε θεμα διατροφης..παρακολουθουν και τα κιλα κατα τη διαρκεια της θεραπειας

Stella
18-01-12, 23:16
συμφωνω κ εγω το ξερω...εσυ κοιτα να το πιστεψεις γιατι τα ποδια σου ειναι τελειος σωματοτυπος λεμεεεεεεεε

Χαχαχα μ΄αρέσει ο τρόπος που σκεφτεσαι!!!:rolf:

xelashai
18-01-12, 23:19
συμφωνω κ εγω το ξερω...εσυ κοιτα να το πιστεψεις γιατι τα ποδια σου ειναι τελειος σωματοτυπος λεμεεεεεεεε

:1laugh::1laugh:... συγνώμη δεν μπόρεσα να κρατηθώ....
ελα πλακιτσα...(χωρίς παρεξήγηση.. γενικά αυτοσαρκαζομαι.:P.)
ευχαριστώ!!!!!θα κοκκινίσω....:oops:
:love:

gym
18-01-12, 23:20
:1laugh::1laugh:... συγνώμη δεν μπόρεσα να κρατηθώ....
ελα πλακιτσα...(χωρίς παρεξήγηση.. γενικά αυτοσαρκαζομαι.:P.)
ευχαριστώ!!!!!θα κοκκινίσω....:oops:
:love:

καλαααααααααααααα.....ετσι κ δεν δω αυτοπεποιθηση στο λεω ε εεεεε γιοκ!~;)

Stella
18-01-12, 23:20
ναι κι εγω που ειχα ρωτησει το λεμφικο μασαζ ηταν πανακριβο..ασε που δεν εισαι σιγουρη αν αυτος που το κανει ξερει ή απλα τριβει στα χαμενα...
γιαυτο ειχα ξεκινησει το μηχανημα..και σε συνδυασμο με διατροφη μονο εχει αποτελεσμα..
αλλωστε ηταν προυποθεση για να στο κανουν...σε παρακολουθουν και σε θεμα διατροφης..παρακολουθουν και τα κιλα κατα τη διαρκεια της θεραπειας

Μπαααα...πιστευω ότι με τίποτα όλα αυτά δεν αξίζουν τα λεφτα τους!Είναι πάρα πολύ ακριβά ρε συ γι΄αυτο που σου προσφέρουν!
Με διατροφή χωρίς ΚΑΘΟΛΟΥ γλυκά γινονται θαυματα!

xelashai
18-01-12, 23:22
καλαααααααααααααα.....ετσι κ δεν δω αυτοπεποιθηση στο λεω ε εεεεε γιοκ!~;)

εχω...εχω....:Pθα τις φτιαξω τις μπουταρες μου λεμε.....:squat:

Stella
18-01-12, 23:22
καλαααααααααααααα.....ετσι κ δεν δω αυτοπεποιθηση στο λεω ε εεεεε γιοκ!~;)

Πετης τα, πεστης τα Ελένη!!!
Ρίχνε και καμιά τιμωρία!!!:green:

xelashai
18-01-12, 23:25
Μπαααα...πιστευω ότι με τίποτα όλα αυτά δεν αξίζουν τα λεφτα τους!Είναι πάρα πολύ ακριβά ρε συ γι΄αυτο που σου προσφέρουν!
Με διατροφή χωρίς ΚΑΘΟΛΟΥ γλυκά γινονται θαυματα!

οχι πραγματικα το μηχανημα εχει αποτελεσμα..στην ουσια λεμφικο κανει...
καλα εννοειται τιποτα καλυτερο απο τη διατροφη...
τελος με το μηχανημα...θα νομισουν οτι περνω ποσοστα...:rolf::rolf:

xelashai
18-01-12, 23:26
Πετης τα, πεστης τα Ελένη!!!
Ρίχνε και καμιά τιμωρία!!!:green:

καλααααα εσυ...θα τα πουμε...:nana:

gym
18-01-12, 23:29
ΟΜΟΡΦΟΓΥΝΑΙΚΑΡΕς ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!:green::green::green:

xelashai
18-01-12, 23:38
ΟΜΟΡΦΟΓΥΝΑΙΚΑΡΕς ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!:green::green::green:

και λιγα λες...πες κι αλλα...πες κι αλλα...:clapping:

kritsinaki!
18-01-12, 23:44
λοιπον ακου τι θα κανουμε...

εσυ δεν εισαι ατομο απο οτι εχω καταλαβει που θες να μπει σε καλουπια για μεγαλο διαστημα...θα αντεξεις λιγο κ παλι θα το χαλασεις...
ελα τωρα...ειλικρινα μιλα μου ετσι?ιδια με την αδερφη μου εισαι....ατιμες...:green:
το θεμα ειναι να βρουμε εναν τροπο να κοντρολαρουμε λιγο τη σαβουρα σου γιατι γενικα σαν ποσοτητες δεν τρως πολλα...

και ουσιαστικα η γυμναστικη σου ρε συ ειναι αεροβια...(θα επαλεθουμε σε αυτο το κομματι μετα την διατροφη)

εμενα η γνωμη μου ειναι η εξης...

εφοσον εχεις κ την θεια απο πανω(δικαιολογιες βασικα ολοκληρη κοπελα κ δεν λες μια κουβενταααααααα?αλλα τεσπα θα ειμαι καλη μαζι σου...:green:)
θα βαλουμε καποια καλα πρωινα(αυτο θα μου το υποσχεθεις) καποια ενδιαμεσα...θα ρυθμισουμε οπωσδηποτε καποιους κανονες στο μεταπροπονητικο σου κ γενικα τη διατροφη σου με οτι εχει να κανει εκτος θειας-μεσημεριανο...


τι λες?;)


οσο για την προπονηση σου πρεπει να αποφασισεις εσυ αν θες να κανεις βαρη η οχι...
εγω θα σου πω τι γινεται κ εσυ αποφασισε


τα βαρη θα σε σφιξουν...και θα σε διατηρησουν...εχεις πολυ καλουπι κ μπορεις να κανεις οτι θες με αυτο...το θεμα ειναι οτι με αυτα που κανεις ως τωρα ειναι αεροβια....σε λιωνουν,δεν τρως κ πολυ κ νατα

γουσταρεις γιατι πας κ ξεδινεις στην αιθουσα,,,ειναι κ ολη η φαση,εισαι κ εσυ τρλη κ λες εδω ειμαστε

αυτο το φιλινγκ μπορεις να το μεταφερεις και στα βαρη....να το ξερεις...απο σενα εξαρταται αυτο


το θεμα ειναι ποσο το θες...εγω ειμαι εδω να σε οδηγησω αλλα πρεπει να το θες...τι να το κανω αν πας για ενα μηνα βαρη κ μετα γιοκ?

δεν χρειαζεται να κανεις πολλα...ισα ισα να μπεις σιγα σιγα σε μια σειρα...


κατσε σκεψου τα κ πες μου...μην παρασυρεσαι απο τον ενθουσιασμο σου τωρα ...θελω να πεις...ελενη αυτο μ αρεσει κ το γουσταρω κ μαζι θα βρουμε ακρη...οκ?περιμενω;)

ΛΟΙΠΟΝ....θα απαντησω οσο πιο ειλικρινα μπορω....ας τα παρουμε απο την αρχη...για να πετυχεις τον στοχο σ πρεπει ν υπαρχει ισορροπια αναμεσα σε διατροφη και γυμναστικη...ειναι αλυσιδα αυτα τα δυο...αν νιωθεις οτι υστερεις στο ενα απο τα δυο προσπαθεις να το καλυψεις με το αλλο..αυτο εχω παθει εγω...γι αυτο κ εχει λογικη το ολο προγραμμα μ..
διατροφη για να πετυχω αυτο που θελω δν ξερω ν κανω κ κανεις δν μποορει ν με βοηθησει αν κ εχω προσπαθησει μεχρι κ σε διατροφολογο πηγα κ μ ελεγε αλλα ντι αλλων...ετσι απογοητευομαι με πιανει η αυτοκαταστροφικη μ ταση κ τ ριχνω στο φαι...για να μπορεσω να το εξισορροπησω ολο αυτο αναγκαζομαι(καλα οχι πωσ δεν μ αρεσει κιολας :P )ν κανω πολυ αεροβιο για να μπορω ν καιω αυτα που τρωω κ ν μν γινω 100 κιλα...κανω βαρη εννοειται πως κανω απλα δεν εχω προγραμμα στανταρ και δεν κανω καθε μερα..το καλοκαιρι ας πουμε που ειχα αδυνατισει πολυ εκανα κανονικα βαρη κ λιγοτερο αεροβιο τωρα που παχυνα δινω βαση και στο αεροβιο για να τα χασω λογικο δν ειναι?το kick boxing με εχει στρωσει πολυ παντως...ασε που με τοσο μασαζ καθε μερα τι να μ κανουν τα βαρη :P χαχαχχα
τωρα οσον αφορα την διατροφη ..ειλικρινα θελω να μαθω ν κανω σωστη διατροφη γι αυτο που θελω ν πετυχω κ να τ κανω τροπο ζωης..κουραστηκα πια να κανω βλακειες κ να ψαχνομαι ..μ χαλαει ολη την ψυχολογια ...θελω να βαλω τν εαυτο μ σε ενα προγραμμα..δεν σ λεω οτι δεν θα ξαναφαω σοκολατα η δεν θα υπαρχουν φασεις στην ζωη μ που δεν θα ξεφυγω...αλλα αυτο ν ειναι μονο φασεις κ οχι η υπολοιπη ζωη μ..αν ξερω τον σωστο τροπο θα ξαναβρισκω τον ρυθμο μ...δεν τρωω κανονικα τοσο λιγο αυτη την βδομαδα συμαζευτικα κ ηδη εχω δει διαφορα επανερχεται η γραμωση κ το βασικοτερο ειμαι ανεβασμενη ψυχολογικα και δν νιωθω να πειναω η να στερουμαι..ειμαι καλα ειμαι γεματη...αρα ολα στο μυαλο μας ειναι...θελω ν ξεφυγω απο το τρυπακι του ν βρισκω διεξοδο στο φαι..ΤΕΛΟΣ! σε καλυψα :P:P:P

eli_din3
19-01-12, 01:07
ποιος ψηφιζει ναι στο να κανει η τζιμ δικο της λογκ γυμναστικης και διατροφης και να την συμβουλευουμε εμεις?:P hhahaha επαναστασηηηη :P

Gianna
19-01-12, 01:15
οχι γιαννα μου...μετα το αεροβιο δεν ειναι απαραιτητο να φας κατι απο υδατανθρακα..
ο οργανισμος μας μετα τα βαρη ''λεγεται''οτι εχει αναγκη απο υδατανθρακα οποτε κ γι αυτο το βαζουμε λογω χαμηλου γλυκογονου...
μετα το αεροβιο ομως οχι,..κ εγω θα σου προτεινα ειδικα μετα την χιτ να φας μετα απο καμια ωρα αν εχεις αυτην τη δυνατοτητα...;)

Ναι, και εγώ έτσι το υποψιαζόμουν!!!Καλά, 1 ώρα δεν νομίζω ότι θ' αντέξω να περιμένω, αλλά ένα μισάωρο μέχρι να πάω σπίτι και να κάνω μπάνιο το χω. :thumbup:

lila_1
19-01-12, 01:19
Ο υδατάνθρακας δεν είναι απαραίτητος μετά από καμία προπόνηση, το γλυκογόνο δεν εξαντλείται..
Έχει αναφερθεί άπειρες φορές στο φόρουμ

Gianna
19-01-12, 01:32
Ο υδατάνθρακας δεν είναι απαραίτητος μετά από καμία προπόνηση, το γλυκογόνο δεν εξαντλείται..
Έχει αναφερθεί άπειρες φορές στο φόρουμ

Είπαμε, "λέγεται" ότι ο οργανισμός έχει ανάγκη από υδατάνθρακα. Ε, εξάλλου, κακό δεν θα κάνει μετά τα βάρη, τώρα για το απαραίτητος πάσο.

aggeliki
19-01-12, 10:14
καλημερα σε ολα τα κοριτσιαααα!!!!! αρχηγε μου να σε ρωτησω κατι??? θα ηθελα την γνωμη σου ,μου ειπε δερματολογος να παρω ω3ω6 για να καταπολεμησω την ακμη που εχω α κ ο μ α στα 29 μου και να καλμαρουν οι φλεγμονες..ξερεις να μου προτεινεις καμια καλη αν επιτρεπεται βεβαια απο δω??
και κατι τελευταιο...η σπιρουλινα τι λεει??αξιζει να την παιρνω?? να σου θυμισω πως αυτο το διαστημα παιρνω σιδηρο+φυλλικο λογω του στιγματος της αναιμιας που εχω...

Stella
19-01-12, 10:25
Για τη σπιρουλίνα ξερω ότι αν υπάρχει θέμα με το θυροειδή, δεν πρέπει να την παίρνουμε...

amst
19-01-12, 11:02
νερο πολυ πινω 2.3 λιτρα πολυ υδατανθρακα δεν τρωω αναψυκτικα δεν πινω το ποτο το εκοψα ...γλυκα δεν τρωω..
τσιγαρο το μειωσα ..τι αλλο να κανω???:(:(:(

Έχεις τσεκάρει ορμόνες? Θυροειδή, πολυκυστικές? Εγώ τα έχω και τα δυο και μ'έχουν τσακίσει.

gym
19-01-12, 11:15
ποιος ψηφιζει ναι στο να κανει η τζιμ δικο της λογκ γυμναστικης και διατροφης και να την συμβουλευουμε εμεις?:P hhahaha επαναστασηηηη :P

αν ειναι να με συμβουλευεις εσυ ελινα μου να το κανω...να το κανω βρεεε!:P:P;)

gym
19-01-12, 11:19
οχι γιαννα μου...μετα το αεροβιο δεν ειναι απαραιτητο να φας κατι απο υδατανθρακα..
ο οργανισμος μας μετα τα βαρη ''λεγεται''οτι εχει αναγκη απο υδατανθρακα οποτε κ γι αυτο το βαζουμε λογω χαμηλου γλυκογονου...
μετα το αεροβιο ομως οχι,..κ εγω θα σου προτεινα ειδικα μετα την χιτ να φας μετα απο καμια ωρα αν εχεις αυτην τη δυνατοτητα...;)


Ο υδατάνθρακας δεν είναι απαραίτητος μετά από καμία προπόνηση, το γλυκογόνο δεν εξαντλείται..
Έχει αναφερθεί άπειρες φορές στο φόρουμ

λιλα μου γι αυτο ειπα λεγεται σε εισαγωγικα ρε...γιατι ξερω οτι οι αποψεις διιστανται κ δεν θελω να μπερδεψω κανεναν...
για μενα πχ ο υδατανθρακας κολλαει καλα μετα την προπονηση γιατι σκυλοπειναω κ αν δεν τον φαω νιωθω οτι δεν γεμιζω κ οτι πρεπει να φαω ακομη πιο πολυ φαγητο ενω δεν χρειαζεται....

για αλλα ατομα ομως λειτουργει αλλιως κ δεν τον χρειαζονται...προσεξε ,δεν λεω οτι το κανω λογω γλυκογονου αλλα λογω αισθησης κορ εσμου...;)

για τις κοπελες εδω προτεινω ως καλυτερες ωρες να φανε την ''βλακεια '' τους γυρω απο την προπονηση και στο πρωινο οπου ειναι πιο αθωες ωρες...σε καμια περιπτωση οχι στο βραδυνο κ υπνος...


εγινα κατανοητη πιστευω...;)

gym
19-01-12, 11:23
καλημερα σε ολα τα κοριτσιαααα!!!!! αρχηγε μου να σε ρωτησω κατι??? θα ηθελα την γνωμη σου ,μου ειπε δερματολογος να παρω ω3ω6 για να καταπολεμησω την ακμη που εχω α κ ο μ α στα 29 μου και να καλμαρουν οι φλεγμονες..ξερεις να μου προτεινεις καμια καλη αν επιτρεπεται βεβαια απο δω??
και κατι τελευταιο...η σπιρουλινα τι λεει??αξιζει να την παιρνω?? να σου θυμισω πως αυτο το διαστημα παιρνω σιδηρο+φυλλικο λογω του στιγματος της αναιμιας που εχω...

ελα αγαπη....λοιπον απο ω3ω6ω9 καλα ειναι της nowfoods ...εκτος κ αν θες απο φαρμακειο να παρεις οποτε να δουμε αλλα...
τα ωμεγα γενικα ειναι πολυ καλα για μια γυναικα...παντα τα εχω στην διατροφη μου...;)ειτε απο συμπληρωμα λογω χρονου ειτε απο φαγητο...

σπιρουλινα γιοκ...για μενα ειναι μουφα...τελειως ομως,,.

marvin
19-01-12, 11:43
καλημερα σε ολα τα κοριτσιαααα!!!!! αρχηγε μου να σε ρωτησω κατι??? θα ηθελα την γνωμη σου ,μου ειπε δερματολογος να παρω ω3ω6 για να καταπολεμησω την ακμη που εχω α κ ο μ α στα 29 μου και να καλμαρουν οι φλεγμονες..ξερεις να μου προτεινεις καμια καλη αν επιτρεπεται βεβαια απο δω??
και κατι τελευταιο...η σπιρουλινα τι λεει??αξιζει να την παιρνω?? να σου θυμισω πως αυτο το διαστημα παιρνω σιδηρο+φυλλικο λογω του στιγματος της αναιμιας που εχω...


Αγγελικη μην στεναχωριεσαι και εγω που πατησα τα 40 ακομα εχω προβλημα με ακμη.Ειχα κυστικη ακμη..πηρα παλιοτερα για 6 μηνες δεν θα το ελεγα αντιβιωση αλλα φαρμακο που εχει βιταμινη Α σε δοσεις ελεφαντα.Ενω εδειχνε να εχει περασει..αυτο επεστρεψε.Δεν το ειχα ακουσει για ω3ω6 ,
καθως βλεπεις οι γιατροι προσπαθουν πιο ευκολα να σε πεισουν λογο εμποριου να παρεις ισχυρα φαρμακα παρα βιταμινες.Μιας και το ανεφερες θα το ψαξω και εγω.;)

marvin
19-01-12, 11:44
αν ειναι να με συμβουλευεις εσυ ελινα μου να το κανω...να το κανω βρεεε!:P:P;)



Να το δω αυτο και ας πεθανω...:P

gym
19-01-12, 12:08
ΛΟΙΠΟΝ....θα απαντησω οσο πιο ειλικρινα μπορω....ας τα παρουμε απο την αρχη...


για να πετυχεις τον στοχο σ πρεπει ν υπαρχει ισορροπια αναμεσα σε διατροφη και γυμναστικη...ειναι αλυσιδα αυτα τα δυο...αν νιωθεις οτι υστερεις στο ενα απο τα δυο προσπαθεις να το καλυψεις με το αλλο..αυτο εχω παθει εγω...γι αυτο κ εχει λογικη το ολο προγραμμα μ..:thumbup:


διατροφη για να πετυχω αυτο που θελω δν ξερω ν κανω κ κανεις δν μποορει ν με βοηθησει αν κ εχω προσπαθησει μεχρι κ σε διατροφολογο πηγα κ μ ελεγε αλλα ντι αλλων...
κ εμεις εδω τι κανουμε?:green:

ετσι απογοητευομαι με πιανει η αυτοκαταστροφικη μ ταση κ τ ριχνω στο φαι...
καθαρα ψυχολογικο δηλαδη...

για να μπορεσω να το εξισορροπησω ολο αυτο αναγκαζομαι(καλα οχι πωσ δεν μ αρεσει κιολας :P )ν κανω πολυ αεροβιο για να μπορω ν καιω αυτα που τρωω κ ν μν γινω 100 κιλα...
εισαι λιγο υπερβολικη αλλα ο καθενας εχει τις αποψεις του για τον εαυτο του...

κανω βαρη εννοειται πως κανω τι ακριβως κανεις κ καθε ποτε θελω να μου πεις...

απλα δεν εχω προγραμμα στανταρ και δεν κανω καθε μερα..καθε ποτε?

το καλοκαιρι ας πουμε που ειχα αδυνατισει πολυ εκανα κανονικα βαρη κ λιγοτερο αεροβιο τωρα που παχυνα δινω βαση και στο αεροβιο για να τα χασω λογικο δν ειναι?το kick boxing με εχει στρωσει πολυ παντως...ασε που με τοσο μασαζ καθε μερα τι να μ κανουν τα βαρη :P χαχαχχα

οχι...και τα βαρη ειναι εξισου σημαντικα ειδικα για σενα που σαν σκελετος εισαι αδυνατη κ θελεις ''δεσιμο'',σφιξιμο...

τωρα οσον αφορα την διατροφη ..ειλικρινα θελω να μαθω ν κανω σωστη διατροφη γι αυτο που θελω ν πετυχω κ να τ κανω τροπο ζωης..

κουραστηκα πια να κανω βλακειες κ να ψαχνομαι ..μ χαλαει ολη την ψυχολογια ...θελω να βαλω τν εαυτο μ σε ενα προγραμμα..



μακαρι να το εννοεις αυτο γιατι αυτο θελω να καταλαβετε...τροπο ζωης να το κανετε οχι για εναν μηνα πριν το καλοκαιρι
δεν σ λεω οτι δεν θα ξαναφαω σοκολατα η δεν θα υπαρχουν φασεις στην ζωη μ που δεν θα ξεφυγω...αλλα αυτο ν ειναι μονο φασεις κ οχι η υπολοιπη ζωη μ..


αν ξερω τον σωστο τροπο θα ξαναβρισκω τον ρυθμο μ...δεν τρωω κανονικα τοσο λιγο αυτη την βδομαδα συμαζευτικα κ ηδη εχω δει διαφορα επανερχεται η γραμωση κ το βασικοτερο ειμαι ανεβασμενη ψυχολογικα και δν νιωθω να πειναω η να στερουμαι..ειμαι καλα ειμαι γεματη...αρα ολα στο μυαλο μας ειναι...

θελω ν ξεφυγω απο το τρυπακι του ν βρισκω διεξοδο στο φαι..ΤΕΛΟΣ! σε καλυψα :P:P:P


λοιπον....χριστινακι μου...

ειναι η καταλληλη περιοδος λιγο να μπεις σε μια ταξη γιατι αν συνηθισεις τωρα που εισαι ζεστη θα γουσταρεις κ θα το κανεις για παντα εκτος κ αν μου τα σκατωσεις στην πορεια...

θελω να κανεις το εξης

θελω να ανεβασεις φωτο σου στο λογκ σου...
να ξεκινησεις μια πιο ισορροπημενη διατροφη κ προπονηση με βαρη...κανε κ τα αεροβια σου στην αιθουσα αλλα οχι τοσο...δεν θα εχεις εσυ με αυτον το σωματοτυπο το αποτελεσμα που θες μονο απο εκει...εκεινο το μετραμε για λιποδιαλυση-αεροβιο κ να ξεδινεις οκ?

βαρη θα κανεις τελος...αυτο που θελω να μου πεις ειναι

καθε ποτε και ποση ωρα διαθετεις?

απο διατροφη πες μου...εκτος απο το μεσημεριναο που δεν ειναι δικο σου θεμα υπαρχει κατι αλλο που δεν μπορεις να κανονιζεις εσυ?

υ.γ. οι φωτο θα μπουνε εδω για να σε δουνε ολοι κ να δεσμευτεις οτι θα κανεις δουλεια κ οτι σε ενα μηνα θελω να δω διαφορα επανω σου..

εγω θα σε βοηθσω βγαζοντας σου τι να κανεις στην προπονηση σου κ γενικα στο πως να βαλεις σε προγραμμα τη διατροφη σου...θα αφιερωσω χρονο για σενα(κατι που δεν θα το βρεις ετσι αλλου πιστεψε με)....αλλα θελω αυτο απο σενα...βαλε ακεφαλη αν κ εισαι μια κουκλα...


κ θελω να μου κανεις το εξης

δυο λιστες....μια με τις ασκησεις που μισεις...που δεν αντεχεις καθολου στα βαρη...κ μια λιστα με ασκησεις που μπορει να σου πονανε το γονατο...αν υπαρχει καμια τετοια...βασικο ειναι να μην βαλουμε ακσηση που να σε ποναει

*να ξερετε οτι οσες εχετε φωτο εδω,εχετε ενα προβαδισμα να το πω ετσι για αργοτερα...δνε ξερω....δεν ξερω...ισως κανω κατι...ποιος ξερει??????:green::green::green::green::green:*

aggeliki
19-01-12, 12:54
Αγγελικη μην στεναχωριεσαι και εγω που πατησα τα 40 ακομα εχω προβλημα με ακμη.Ειχα κυστικη ακμη..πηρα παλιοτερα για 6 μηνες δεν θα το ελεγα αντιβιωση αλλα φαρμακο που εχει βιταμινη Α σε δοσεις ελεφαντα.Ενω εδειχνε να εχει περασει..αυτο επεστρεψε.Δεν το ειχα ακουσει για ω3ω6 ,
καθως βλεπεις οι γιατροι προσπαθουν πιο ευκολα να σε πεισουν λογο εμποριου να παρεις ισχυρα φαρμακα παρα βιταμινες.Μιας και το ανεφερες θα το ψαξω και εγω.;)


καταλαβα πια χαπια πηρες ...ειναι οτι χειροτερο πιστευω πολυ δυνατα και με να μου ειχε πει αλλος δερματολογος να τα παρω και οτι μονο αυτα θα καναν δουλεια αλλα μου ειπε οτι αν θελω παιδι για 2 χρονια να το ξεχασω γιατ προκαλουν τερατογενεση ..και εμ εξετασεις καθε 2 βδομαδες για συκωτι..και ειπα ευχαριστω δεν θα παρω!!!! προσπαθω με καθε τροπο να καταπολεμησω την ακμη ...θελει πολους καθαρισμους και προιοντα που να στεγνωνουν το δερμα αλλα να μην το αφυδατωνουν κιολας ,και μου ειπε να παρω και αυτο το συμπληρωμα !! και γω κυστικη ακμη εχω,ευτυχως το καλοκαιρι με τη θαλασσα και τον ηλιο καθαριζει το δερμα μου..οταν χειμωνιαζει ομως αστα....να ναι καλα τα μεικ απ!!!!χαχαχα
για να δουμε αν θα εχω αποτελεσμα και κει.....:cool:

aggeliki
19-01-12, 12:55
ελα αγαπη....λοιπον απο ω3ω6ω9 καλα ειναι της nowfoods ...εκτος κ αν θες απο φαρμακειο να παρεις οποτε να δουμε αλλα...
τα ωμεγα γενικα ειναι πολυ καλα για μια γυναικα...παντα τα εχω στην διατροφη μου...;)ειτε απο συμπληρωμα λογω χρονου ειτε απο φαγητο...

σπιρουλινα γιοκ...για μενα ειναι μουφα...τελειως ομως,,.

καλυτερα απο φαρμακειο λεω....το αλλο που λες απο που το αγοραζω??

marvin
19-01-12, 12:58
καλυτερα απο φαρμακειο λεω....το αλλο που λες απο που το αγοραζω??

Παραγγελια απο εξω φανταζομαι εννοει.

eli_din3
19-01-12, 13:28
Να το δω αυτο και ας πεθανω...:P

λοιποοονν..ξυπναμε..περνουμε 3 φετουλες ψωμι..ασπρο εννοειται.... το αληφουμε με βιταμ.... και με μπολικη μερεντουλα..οχι νουτελα παρακαλω..μερεντουλα...

μετα για δεκατιανο..μια ωραια ζαμπονοκασεροπιτα....

στο μεταξυ ΔΕΝ κουνιεσαι.ειναι και πρωι..επικινδυνη ωρα..μπορει να χαθει μερος οσων φαγαμε...

μεσημεριανο.τηγανιτες πατατες με σνιτσελ τηγανητο απο χοιρινο..και σος μουσταρδασ μαγιονεζας..και τυρι φετα 200 γρ ..μια ωραια σοκολατινα μετα....και ενα twist για να σε κρατησει :p

μεσημεριανος υπνος..

απογευματινο..χμμμμ................................δεν ξερω..ξεμεινα.... φαε... αα! λιγα δρακουλινια λιγα ντοριτος και λιγα πατατακια.. λιγα....λεμε τωρα..μια σακουλα απο το καθενα..

βραδυνο..πιτσα και κοκα κολα...ή καμπροναρα..εδω αν θες μπορεις να σηκωθεις λιγο απο τον καναπε..ειναι οκ η ωρα θα μεινουν ολα πανω σου.. και αμεσως νανι...μη χασουμε χρονο ξυπνιες..αυτη ηταν μια ελαφρια μερα..σε βαζω σιγα σιγα στα βαθεια...

και μετα πεθαινεις απο τα κορεσμενα λιπη :P

σαρεσε??? σε θελω συνεπη και οργανωμενη..φρουτα..σαλατες..απαγορευονται..αντε καμια σαλατουλα..και αυτο με την προυποθεση οτι θα ειναι τιγκα στο λαδι και θα το φας ολο.. βαλε φωτο να δεσμευτεις..αντε γιατι..πολυ το χεις παρακανει...εγω φταιω που σου βγαζω και προγραμμα...πφφ..τζαμπα χρονος παιδι μου..τεσπα..

υ.γ ελπιζω η περιγραφη των φαγητων να μην βασανισε τις υπολοιπες (λεω υπολοιπες επειδη η ελενη δεν νιωθει απο αυτα :P)

Stella
19-01-12, 14:12
δεν ξερω αν το παθαινουν και οι αλλες κοπελες ..αλλα ειναι πολυ δυσκολο να μου βγουν ολες οι επαναληψεις χωρις καθολου διαλλειμα αναμεσα στα σετ...ουτε καν 25 δευτερα δεν αφηνω μεταξυ τους με αποτελεσμα ...να μην αισθανομαι τα χερια μου μετα..

Σου έχει πει η Ελένη να βγάζεις όλη αυτή την προπόνηση χωρίς καθόλου διάλειμμα;:unsure:

katerina.
19-01-12, 14:20
Σου έχει πει η Ελένη να βγάζεις όλη αυτή την προπόνηση χωρίς καθόλου διάλειμμα;:unsure:
να παιρνω ισα μια ανασα ..αλλα δεν δεν βγαινουν με τιποτα

katerina.
19-01-12, 14:22
Σου έχει πει η Ελένη να βγάζεις όλη αυτή την προπόνηση χωρίς καθόλου διάλειμμα;:unsure:
να παιρνω ισα μια ανασα ..αλλα δεν δεν βγαινουν με τιποτα..αφου να φανταστεις σημερα οταν πηγα να κανω το κροσ οβερ δεν μπορουσα ουτε τα χερια μου να σηκωσω για να αλλαξω τη λαβη:unsure::unsure::unsure:

lila_1
19-01-12, 14:26
Να κάνεις διάλειμμα αν μιλάμε για βάρη...
Δεν κάνεις αερόβια, δεν έχεις στόχο να ανεβάσεις στα ύψη τους παλμόυς σου..

Stella
19-01-12, 14:29
να παιρνω ισα μια ανασα ..αλλα δεν δεν βγαινουν με τιποτα

Ναι βρήκα το πρόγραμμά σου, όντως έτσι λέει...
Αν πρέπει αν βγάλεις σε κάθε σετ τις ίδιες επαναλήψεις και να φτάνεις σε κόπωση μπορείς να κάνεις ντροπ σετ.
Δηλ κανεις πρώτο σετ πχ. 12*30 κιλα, 2ο σετ 12*30κιλά, 3ο 10*30κ+2*25κ, 4ο 8*30+4*25κ....
Καπως έτσι...αλλίως μαλλον πρέπει να ρίχνεις τις επαναλήψεις, κατι που δεν επιτρέπει η Ελένη:green:!
Εμένα πάντως μ΄αρέσουν τα ντροπ σετ και είναι ένας καλός τρόπος να ανέβεις σε δύναμη!
Κάτσε να δούμε τι θα μας πει και η Ελένη.....

katerina.
19-01-12, 14:30
Να κάνεις διάλειμμα αν μιλάμε για βάρη...
Δεν κάνεις αερόβια, δεν έχεις στόχο να ανεβάσεις στα ύψη τους παλμόυς σου..
ποσο διαλλειμα να κανω ??1 λεπτο η λιγοτερο??:unsure::unsure::unsure::unsure::unsure:

lila_1
19-01-12, 14:33
Τουλάχιστον 1 λεπτό.
Όσο θεωρείς ότι χρειάζεσαι για να μπορέσεις να ξαναβγάλεις σετ!
Το ζήτημα είναι να τραυματίσεις τον μυ με το μέγιστο φορτίο που μπορείς να σηκώσεις για 5-15-15 επαναλήψεις (όσες κάνεις)
Γενικά όσο πιο βαριά κιλά παίζεις τόσο μεγαλύτερα διαλείμματα κάνεις...

katerina.
19-01-12, 14:34
Ναι βρήκα το πρόγραμμά σου, όντως έτσι λέει...
Αν πρέπει αν βγάλεις σε κάθε σετ τις ίδιες επαναλήψεις και να φτάνεις σε κόπωση μπορείς να κάνεις ντροπ σετ.
Δηλ κανεις πρώτο σετ πχ. 12*30 κιλα, 2ο σετ 128-*30κιλά, 3ο 10*30κ+2*25κ, 4ο 8*30+4*25κ....
Καπως έτσι...αλλίως μαλλον πρέπει να ρίχνεις τις επαναλήψεις, κατι που δεν επιτρέπει η Ελένη:green:!
Εμένα πάντως μ΄αρέσουν τα ντροπ σετ και είναι ένας καλός τρόπος να ανέβεις σε δύναμη!
Κάτσε να δούμε τι θα μας πει και η Ελένη.....

αν ειναι ετσι στελλακι ειναι οκ...αν οχι πρεπει να κατεβασω κιλα γιατι ετσι δεν βγαινουν ολες με τιποτα

Stella
19-01-12, 14:42
αν ειναι ετσι στελλακι ειναι οκ...αν οχι πρεπει να κατεβασω κιλα γιατι ετσι δεν βγαινουν ολες με τιποτα

Εφόσον το ζητούμενο είναι να φτάνεις σε κόπωση με τις ίδιες επαναλήψεις σε κάθε σετ με αυτόν τον τρόπο το πετυχαινεις...
και πιέζεσαι και πιο πολύ από το να κατεβάσεις τα κιλά από την αρχή του σετ!
Προσεχε Κατερίνα μην τραυματιστεις!!!
Με το μαλακο!

xelashai
19-01-12, 15:51
*να ξερετε οτι οσες εχετε φωτο εδω,εχετε ενα προβαδισμα να το πω ετσι για αργοτερα...δνε ξερω....δεν ξερω...ισως κανω κατι...ποιος ξερει??????:green::green::green::green::green:*

ααααα...για πες...τι?τι?εκπληξεις?:turtle:...ψοφαω για τετοια...

gym
19-01-12, 15:53
καλυτερα απο φαρμακειο λεω....το αλλο που λες απο που το αγοραζω??

μπορεις κ απο τα εξτριμ να παρεις τετοια...στο φαρμακειο αν πας θα σου πουν...απλα απο φαρμακειο θα ειναι πιο ακριβα ρε συ να ξερεις

gym
19-01-12, 15:56
να παιρνω ισα μια ανασα ..αλλα δεν δεν βγαινουν με τιποτα

ρε συ...να παιρνεις ανασα αλλα μην μου μεινεις στον τοπο...
διαλειμμα(ανασα)οταν λεω εννοω οτι χρειαζεται ο καθενας για να μπει στο επομενο σετ...δεν θα εισαι με το ρολοι στο χερι για να μπεις στο λεπτο ουτε στο μισο λεπτο ουτε στα 45 δευτερολεπτα...
οσο χρειαζεσαι για να ξαναμπεις αυτο εννοω οταν λεω ισα ισα μια ανασα....παρε καποιες αναπνοες...εγω πχ μετα απο ποδια παιρνω αρκετες...

θελω οι προπονησεις μου να ειναι κ σαν αεροβια...να ιδρωνω αρκετα κ το ιδιο θελω για σενα...

αν νιωθεις οτι αγχωνεσαι η θες παραπανω εννοειται παιρνεις κ αλλο χρονο...εσυ εισαι εκει κ βλεπεις πως αντιδρα το σωμα σου κατρινακι μου...;)

οσο νιωθεις οτι χρειαζεσαι για να ξαναμπεις απλα οχι με το ρολοι στο χερι...

gym
19-01-12, 15:58
ααααα...για πες...τι?τι?εκπληξεις?:turtle:...ψοφαω για τετοια...

τσου δεν λεω...:green::green::green:

aggeliki
19-01-12, 16:02
ααααα...για πες...τι?τι?εκπληξεις?:turtle:...ψοφαω για τετοια...


εγω να δεις!!!!!:turtle::turtle::turtle:

xelashai
19-01-12, 16:29
τσου δεν λεω...:green::green::green:

δωσε ενα στοιχειο...κατι...:bowdown:

katerina.
19-01-12, 16:32
δωσε ενα στοιχειο...κατι...:bowdown:
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
μαζι σας ειμαι και εγω κοριτσια

gym
19-01-12, 16:35
:green::green::green::green:

aggeliki
19-01-12, 16:37
ελλαααααα μωρρεεε....και θα κανουμε 15 λεπτα παραπανω διαδρομο...:wcourt:

gym
19-01-12, 16:43
ελλαααααα μωρρεεε....και θα κανουμε 15 λεπτα παραπανω διαδρομο...:wcourt:

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

katerina.
19-01-12, 16:44
:green::green::green::green:

εισαι άπονη γυναικα...:(:(

xelashai
19-01-12, 16:48
δωσε ενα στοιχειο...κατι...:bowdown:


μμμ...πες και δεν θα φαω σοκολατα για ενα 3μηνο τουλαχιστον...;)

kritsinaki!
19-01-12, 17:06
λοιπον....χριστινακι μου...

ειναι η καταλληλη περιοδος λιγο να μπεις σε μια ταξη γιατι αν συνηθισεις τωρα που εισαι ζεστη θα γουσταρεις κ θα το κανεις για παντα εκτος κ αν μου τα σκατωσεις στην πορεια...θα το παλεψωωωω...;)

θελω να κανεις το εξης

θελω να ανεβασεις φωτο σου στο λογκ σου...:shock:
να ξεκινησεις μια πιο ισορροπημενη διατροφη κ προπονηση με βαρη...κανε κ τα αεροβια σου στην αιθουσα αλλα οχι τοσο...δεν θα εχεις εσυ με αυτον το σωματοτυπο το αποτελεσμα που θες μονο απο εκει...εκεινο το μετραμε για λιποδιαλυση-αεροβιο κ να ξεδινεις οκ? συμφωνωωωωω...

βαρη θα κανεις τελος...αυτο που θελω να μου πεις ειναι

καθε ποτε και ποση ωρα διαθετεις? 5 φορες την εβδομαδα ...κ τρεις ωρες...:P:P:Pοση ωρα χρειαστει για ν κανω ενα σωστο κ ολοκληρωμενο προγραμμα(αρκει να μν κλεισει το γυμν :P:P)

απο διατροφη πες μου...εκτος απο το μεσημεριναο που δεν ειναι δικο σου θεμα υπαρχει κατι αλλο που δεν μπορεις να κανονιζεις εσυ? ναι τα αλλα ειναι δικο μ θεμα ακομα κ στο μεσημεριανο προσπαθω να το ελεγχω δλδ αν φτιαξει κατι τηγανητο εννοειται πως δεν προκειται ν τ ακουμπησω η κατι που να ειναι τιγκα στην λαδιλα..δεν τα μπορω..χαχα

υ.γ. οι φωτο θα μπουνε εδω για να σε δουνε ολοι κ να δεσμευτεις οτι θα κανεις δουλεια κ οτι σε ενα μηνα θελω να δω διαφορα επανω σου.. τυχεροοοο φορουυυυμμμμ :turtle::turtle::rolf::rolf:

εγω θα σε βοηθσω βγαζοντας σου τι να κανεις στην προπονηση σου κ γενικα στο πως να βαλεις σε προγραμμα τη διατροφη σου...θα αφιερωσω χρονο για σενα(κατι που δεν θα το βρεις ετσι αλλου πιστεψε με)....αλλα θελω αυτο απο σενα...βαλε ακεφαλη αν κ εισαι μια κουκλα...σ ευχαριστω πολυ ρε ελενη...ακεφαληηηηηη....:rifle:


κ θελω να μου κανεις το εξης

δυο λιστες....μια με τις ασκησεις που μισεις δεν μ ερχεται καποια στο μυαλο για την ωρα :unsure:...που δεν αντεχεις καθολου στα βαρη μ αρεσουν περισσοτερο οι ελευθερες ασκησεις παρα με μηχανηματα για ν πω την αληθεια μ...κ μια λιστα με ασκησεις που μπορει να σου πονανε το γονατο η μονη που εχω δει μεχρι στιγμης να με ζοριζει ειναι το βαθυ καθισμα ημικαθισμα ομως δεν εχω θεμα ...αν υπαρχει καμια τετοια...βασικο ειναι να μην βαλουμε ακσηση που να σε ποναει

*να ξερετε οτι οσες εχετε φωτο εδω,εχετε ενα προβαδισμα να το πω ετσι για αργοτερα...δνε ξερω....δεν ξερω...ισως κανω κατι...ποιος ξερει??????:green::green::green::green::green:* μοντελινγ:P:P:P:thumbup::thumbup:χαχαχαχ :toast::toast:

kritsinaki!
19-01-12, 17:18
λοιποοονν..ξυπναμε..περνουμε 3 φετουλες ψωμι..ασπρο εννοειται.... το αληφουμε με βιταμ.... και με μπολικη μερεντουλα..οχι νουτελα παρακαλω..μερεντουλα...

μετα για δεκατιανο..μια ωραια ζαμπονοκασεροπιτα....

στο μεταξυ ΔΕΝ κουνιεσαι.ειναι και πρωι..επικινδυνη ωρα..μπορει να χαθει μερος οσων φαγαμε...

μεσημεριανο.τηγανιτες πατατες με σνιτσελ τηγανητο απο χοιρινο..και σος μουσταρδασ μαγιονεζας..και τυρι φετα 200 γρ ..μια ωραια σοκολατινα μετα....και ενα twist για να σε κρατησει :p

μεσημεριανος υπνος..

απογευματινο..χμμμμ................................δεν ξερω..ξεμεινα.... φαε... αα! λιγα δρακουλινια λιγα ντοριτος και λιγα πατατακια.. λιγα....λεμε τωρα..μια σακουλα απο το καθενα..

βραδυνο..πιτσα και κοκα κολα...ή καμπροναρα..εδω αν θες μπορεις να σηκωθεις λιγο απο τον καναπε..ειναι οκ η ωρα θα μεινουν ολα πανω σου.. και αμεσως νανι...μη χασουμε χρονο ξυπνιες..αυτη ηταν μια ελαφρια μερα..σε βαζω σιγα σιγα στα βαθεια...

και μετα πεθαινεις απο τα κορεσμενα λιπη :P

σαρεσε??? σε θελω συνεπη και οργανωμενη..φρουτα..σαλατες..απαγορευονται..αντε καμια σαλατουλα..και αυτο με την προυποθεση οτι θα ειναι τιγκα στο λαδι και θα το φας ολο.. βαλε φωτο να δεσμευτεις..αντε γιατι..πολυ το χεις παρακανει...εγω φταιω που σου βγαζω και προγραμμα...πφφ..τζαμπα χρονος παιδι μου..τεσπα..

υ.γ ελπιζω η περιγραφη των φαγητων να μην βασανισε τις υπολοιπες (λεω υπολοιπες επειδη η ελενη δεν νιωθει απο αυτα :P)
μμμμμμ διαφωνω νομιζω οτι τ βραδυνο ειναι πολυ ελαφρυυ...ουτε γλυκα εχει ουτε καν σουβλακια κοκορετσι κατι βρε αδερφε χωρις ξιγκι πως θα στηλωθει ο οργανισμος κ ν γινει πετρα τ ηδη υπαρχον λιπος που εχεις αυξησει απο τις προηγουμενες μερες...χαχαχαχα στην εφηβεια μου αυτη ηταν η διατροφη μ π περιγραφεις πλακα πλακα ...κ χειροτερη τα σκεφτομαι τωρα κ παθαινω εγκεφαλικο :shock::shock: