PDA

Επιστροφή στο Forum : Female Gym Tips



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39

koukoutsaki
22-04-12, 20:56
ε στα σαιτ υπαρχουν διατροφικες πληροφοριες και για βρασμενα και για αβραστα..τωρα καλυτερα να τα βλεπεις αβραστα για να ξερεις και για το καθε προιον ξεχωριστα.. γιατι πανω γραφει

πωωωωω και γω τοσο καιρο τα μερτραω βρασμενα που κρατανε τοσο νερο και βαραινουν... γιαυτο πειναω... χανω τοσο φαγακι :P

eli_din3
22-04-12, 20:59
πωωωωω και γω τοσο καιρο τα μερτραω βρασμενα που κρατανε τοσο νερο και βαραινουν... γιαυτο πειναω... χανω τοσο φαγακι :P

πες μου οτι μετρας μακρος απο αβραστα για βρασμενα??????? χχαχαχ χαζουλιιικοοο

koukoutsaki
22-04-12, 21:06
πες μου οτι μετρας μακρος απο αβραστα για βρασμενα??????? χχαχαχ χαζουλιιικοοο

εχω κανει πολλες πατατιές ειμαι αδικαιολογητη καλα να παθω μου αξιζει

Miss Fit
22-04-12, 23:15
Κορίτσια και εγώ τους υδατάνθρακες βρασμένους τους ζυγίζω

koukoutsaki
22-04-12, 23:20
Κορίτσια και εγώ τους υδατάνθρακες βρασμένους τους ζυγίζω

ενταξει η πατατα το καταλαβαινω ;)
αλλα ρυζι κ μακαρονι εχω κανει πολλες βλακειες :unsure:
ααα θα ειμαι πιο προσεκτικη στο εξης
πωωωωω και στερουμαι το μακαρονι τοσο καιρο
ο βλαξ τσαμπα και βερεσε

eli_din3
23-04-12, 00:27
θελω να παρω ποδηλατο να μετακινουμαι αλλα ολοι με αποθαρρυνουν :(
μου λενε ειναι πολυ δυσκολο ειναι επικινδυνο και μπλα μπλα μπλα μπλα...
(εμαθα πολυ μεγαλη ποδηλατο..ξερω χαλια και δεν εχω καθολου καλη ισορροπια.αλλα θελω :( )

xelashai
23-04-12, 00:46
θελω να παρω ποδηλατο να μετακινουμαι αλλα ολοι με αποθαρρυνουν :(
μου λενε ειναι πολυ δυσκολο ειναι επικινδυνο και μπλα μπλα μπλα μπλα...
(εμαθα πολυ μεγαλη ποδηλατο..ξερω χαλια και δεν εχω καθολου καλη ισορροπια.αλλα θελω :( )

συγνωμη αλλα συμφωνω...
κ η αδερφη μου θελει κ την μαλωνω...
μια φορα το πηρε κ κοντεψαν να την πατησουν....
οσοι πιανουν τιμονι δεν προσεχουν κανεναν:(...ειδικα τελευταια πηγαινουν σαν τρελοι

eli_din3
23-04-12, 00:47
συγνωμη αλλα συμφωνω...
κ η αδερφη μου θελει κ την μαλωνω...
μια φορα το πηρε κ κοντεψαν να την πατησουν....
οσοι πιανουν τιμονι δεν προσεχουν κανεναν:(...ειδικα τελευταια πηγαινουν σαν τρελοι

μα εννοειται πως δεν θα πηγαινω απο τον δρομο...

xelashai
23-04-12, 00:49
μα εννοειται πως δεν θα πηγαινω απο τον δρομο...

ααα... πετώντας??:P
οχι ειπα...τελος:green:

eli_din3
23-04-12, 00:51
ααα... πετώντας??:P
οχι ειπα...τελος:green:

απο παραλια και μετα απο το πεζοδρομιο....πφφ οχι κ συ :(
εχω στενοχωρηθει παρα πολυ.. γιατι ολοι λενε ετσι?? πφφ

xelashai
23-04-12, 01:02
απο παραλια και μετα απο το πεζοδρομιο....πφφ οχι κ συ :(
εχω στενοχωρηθει παρα πολυ.. γιατι ολοι λενε ετσι?? πφφ

βαριομαστε να περπατησουμε εεεε???
γυμναζεις κ γλουτο βρε;):P:P

eli_din3
23-04-12, 01:05
βαριομαστε να περπατησουμε εεεε???
γυμναζεις κ γλουτο βρε;):P:P

αγαπη μ το κανω αλλα δεν μπορω καθε μερα να περπαταω 45 λεπτα να παω στην σχολη και αλλα 45 να γυρισω..και αυτο σιγουρα 2 φορες την μερα :/

gym
23-04-12, 10:46
Καλημέρα:welcome:

Μόλις έκανα κάποιες ασκήσεις με το τύπου gymstick που μου δώσανε και μου φάνηκαν πολύ δυνατές, ειδικά αυτες για κοιλιά, δικεφαλο και πόδια. Οδηγό ειχα ενα dvd που έχουν βγάλει, αλλά όπως ειπε και η Ελένη με λίγη φαντασία κάνεις πολλά πράγματα. Η ένταση πρέπει να ειναι μέτρια. Ωραία λύση για τις διακοπές και γενικότερα για σκήσεις στο σπίτι νομίζω. Το βράδυ θα γράψω ακριβώς τι ασκήσεις έκανα στο λόγκ μου.

εφοσον πηρες την μετρια ενταση αναλογα ποσες φορες θα το τυλιξεις αυτο δυσκολευει ολοενα και πιο πολυ...

παιξε και θα καταλαβεις τι εννοω...;)

gym
23-04-12, 10:48
γεια σας κοριτσακια μου , τι ωραια μερα σημερα , μυρισε καλοκαιρι, ψιλοχαθηκα αλλα αρχιζουν τα σχολεια αυριο, και το καμαρι μου εχει τον αστρωτο για διαβασμα και ασχοληθηκα λιγο μαζι του, γιατι μας περιμενει γολγοθας τωρα με τις εξετασεις σε 1 μηνα. χαλαρωσα λιγο σημερα και σερφαροντας ανακαλυψα ενα site το www.weighttraining.com. εχει απειρες ασκησεις πολυ ωραια ταξινομημενες, ανα βαθμο δυσκολιας, με χωρισμενες τις μυικες ομαδες κλπ το σημαντικοτερο ειναι οτι για ολες τις ασκησεις εχει βιντεακια οποτε βλεπεις και την τεχνικη σε καθε μια. ετσι μπορουμε κι εμεις απο μονες μας να διαλεγουμε καποιες και νατις δειχνουμε στην ελενη μας , να μας λεει τη γνωμη της, πριν τις ακολουθησουμε. τσεκαρετε το νομιζω αξιζει τον κοπο;)

α ρε βουλακι μας ψαχτηρι...


εννοειται ο,τι θελετε μου ρωτατε...


καλη αρχη στο μικρο σου!:turtle::turtle::turtle:

gym
23-04-12, 10:50
Σ ευχαριστώ πολύ Νίκη μου! Τα καλά λόγια είναι πάντα ένας καλός τρόπος να γεμίζεις όρεξη κ αισιοδοξία να συνεχίσεις, αμα έρχονται κ από ανθρώπους σαν εσένα είναι ο καλύτερος;)

Όσο για τον πόνο κ εγώ το σκέφτηκα πριν το γράψω, αλλά αφού έτσι είναι ακριβώς, τι να κάνουμε!
Μόλις ξύπνησα το πρωί και αισθάνθηκα τους κοιλιακούς μου, μου εφτιαξε η μέρα!!!

δηλαδη τι μας λες τωρα?σ αρεσει να πονας?εεε?εισαι μαζοχα?ελα πες το...χαχαχα
κλασσικα σχολια απο μη αθλουμενους..

πεγκυ μου η επιτευξη του στοχου σου ηταν αναμενομενη...δεν μου κανει εντυπωση!

τωρα θα σε ψησω για εναν μαραθωνιο του χρονου!αυτος ειναι ο δικος μου στοχος!:green::green::green:

gym
23-04-12, 10:50
και εγω πιαστηκα στους γλουτους απο χθες (ΘΑΥΜΑ ΘΑΥΜΑ ΘΕΕ ΜΟΥ) και χοροπηδαω ολη μερα !!!!!!! :green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green::green:

τζιζους...κατσε κατω καλεεε!:green::green::green:

gym
23-04-12, 10:52
αντε μωρε...:(
ειμαι σιγουρη οτι κανεις δουλεια...δεν πιστευω να κανεις κατι λαθος..τι στο καλο??

ελινα μας ειχες πει θα βγαλεις βιντεακι με τεχνικη σου...πουντο ντε?;):P:P

gym
23-04-12, 10:54
θελω να παρω ποδηλατο να μετακινουμαι αλλα ολοι με αποθαρρυνουν :(
μου λενε ειναι πολυ δυσκολο ειναι επικινδυνο και μπλα μπλα μπλα μπλα...
(εμαθα πολυ μεγαλη ποδηλατο..ξερω χαλια και δεν εχω καθολου καλη ισορροπια.αλλα θελω :( )

κοιταξε να δεις...

εαν δεν εχεις εμπειρια με ποδηλατα,στο δρομο μην βγεις...ειδικα εσενα σε εχουν πατησει με το καλημερα
παραλια πηγαινε αλλα στονποδηλατοδρομο γιατι παιζει να σε σπρωξει κανεις στην θαλασσα κ θα πεσεις

μεγαλη κοπελα εισαι...μαζεψε λεφτα και παρε μονη σου ενα....και θα μαθεις να εισαι προσεκτικη

στο πεζοδρομιο οχι ποδηλατα...

παραλια θα χαραμιστει εαν παρεις κατι καλο στο λεω...αλλιως πας σειχ σου κ του καις τα λαστιχα...


εγω λεω να παρεις....αλλα οχι για να διανυεις αποστασεις θεσσαλονικη με αυτους τους τρελους...αν ειχαμε ποδηλατοδρομους σωστους ναι...αλλα τωρα...;)

amst
23-04-12, 11:50
Καλημέρα :( :( :(

Ζαλίστηκα και παραλίγο να λιποθυμήσω στο γυμ.
Έφαγα 9 και 10.20 πήγα. έκανα 13'ποδήλατο, λεγκ πρες, λεγκ εξτένσιον και ανέβηκα για σκουώτ....
Με βοήθησε ένας πολύ καλός κύριος, άρχισαν να με πιάνουν τα σκουώτ... κάνω 12, διάλειμμα, κάνω 9.. δε μπορούσα άλλα.. και πάω να περπατήσω λίγο πριν κάνω το επόμενο σετ....
πονούσε το στομάχι μου, ήμουν σίγουρη πως θα ξεράσω, έβλεπα θολά, δε μπορούσα να κουνηθώ, έκανα αέρα με το χέρι μου, έιχα κρύο ιδρώτα και γενικά την είχα ακούσει κανονικά..
ήρθε ο γυμναστής και μου σήκωσε τα πόδια και συνήλθα αμέσως. έμεινα 10' με τα πόδια ψηλά και έφυγα

μου είπε ότι έφαγα νωρίς, πήγε αρκετό αίμα στο στομάχι για την πέψη. τα πόδια είναι μεγάλη μυική ομάδα, χρειάστηκαν πολύ αίμα και για να μην πάθει κάτι η καρδιά μου, κατέβηκε το αίμα απ'τον εγκέφαλο στην καρδιά (?) και ο οργανισμός μου ήθελε να σωριαστώ για να ισορροπήσει το αίμα......
μετά μου είπε πως πρέπει να πηγαίνω νυστική . του είπα ότι αυτό το κάνουμε στο αερόβιο και πετάχτηκε και μια άλλη γυμνάστρια και μου λέει αν φας πρωινό, θα κάψεις ότι έφαγες και όχι λίπος..

τεσπα, αυτό που αρχικά φοβήθηκα ήταν πως κάτι έπαθα και θα πρέπει να μείνω εκτός και έλεγα μέσα μου "πάει το γυμναστήριο.."
αλλά αφού με άφησε μόνη με τα πόδια ψηλά, λέω δε θα είναι κάτι

θα χαλαρώσω τώρα και θα πάω αύριο

στενοχωρήθηκα αρκετά.. κλαψ,κλαψ.... ήταν και η τελευταία μέρα απ'το πρόγραμμά μου..

gym
23-04-12, 11:52
Καλημέρα :( :( :(

Ζαλίστηκα και παραλίγο να λιποθυμήσω στο γυμ.
Έφαγα 9 και 10.20 πήγα. έκανα 13'ποδήλατο, λεγκ πρες, λεγκ εξτένσιον και ανέβηκα για σκουώτ....
Με βοήθησε ένας πολύ καλός κύριος, άρχισαν να με πιάνουν τα σκουώτ... κάνω 12, διάλειμμα, κάνω 9.. δε μπορούσα άλλα.. και πάω να περπατήσω λίγο πριν κάνω το επόμενο σετ....
πονούσε το στομάχι μου, ήμουν σίγουρη πως θα ξεράσω, έβλεπα θολά, δε μπορούσα να κουνηθώ, έκανα αέρα με το χέρι μου, έιχα κρύο ιδρώτα και γενικά την είχα ακούσει κανονικά..
ήρθε ο γυμναστής και μου σήκωσε τα πόδια και συνήλθα αμέσως. έμεινα 10' με τα πόδια ψηλά και έφυγα

μου είπε ότι έφαγα νωρίς, πήγε αρκετό αίμα στο στομάχι για την πέψη. τα πόδια είναι μεγάλη μυική ομάδα, χρειάστηκαν πολύ αίμα και για να μην πάθει κάτι η καρδιά μου, κατέβηκε το αίμα απ'τον εγκέφαλο στην καρδιά (?) και ο οργανισμός μου ήθελε να σωριαστώ για να ισορροπήσει το αίμα......
μετά μου είπε πως πρέπει να πηγαίνω νυστική . του είπα ότι αυτό το κάνουμε στο αερόβιο και πετάχτηκε και μια άλλη γυμνάστρια και μου λέει αν φας πρωινό, θα κάψεις ότι έφαγες και όχι λίπος..

τεσπα, αυτό που αρχικά φοβήθηκα ήταν πως κάτι έπαθα και θα πρέπει να μείνω εκτός και έλεγα μέσα μου "πάει το γυμναστήριο.."
αλλά αφού με άφησε μόνη με τα πόδια ψηλά, λέω δε θα είναι κάτι

θα χαλαρώσω τώρα και θα πάω αύριο

στενοχωρήθηκα αρκετά.. κλαψ,κλαψ.... ήταν και η τελευταία μέρα απ'το πρόγραμμά μου..

τι εφαγες το πρωι αμστ μου?

μην στεναχωριεσαι...σε πολλους εχει συμβει αυτο...κ σε μενα να εχω σχεδον λιποθυμησει στο γυμναστηριο για τον χ ψ λογο...

xelashai
23-04-12, 11:54
βρεεεε....σε 1ωρα τι να προλαβεις να χωνεψεις...:spank:
θα μας παθεις κ τιποτα....
εισαι καλα τωρα?

amst
23-04-12, 11:56
γάλα, μούσλι..

εντάξει, δε μου έχει ξανασυμβεί και ταράχτηκα..
είμαι οκ τώρα......

αύριο θα αφήσω 2-3ώρες να χωνέψω...


δηλαδή, όλα καλά, αύριο μπορώ να πάω κανονικά,ε??

xelashai
23-04-12, 11:57
ε ναι μωρε απο το φαγητο ηταν...;)

gym
23-04-12, 12:35
γάλα, μούσλι..

εντάξει, δε μου έχει ξανασυμβεί και ταράχτηκα..
είμαι οκ τώρα......

αύριο θα αφήσω 2-3ώρες να χωνέψω...


δηλαδή, όλα καλά, αύριο μπορώ να πάω κανονικά,ε??

να αφηνεις περισσοτερη ωρα αμστ μου...
λογικα ναι απο το φαγητο κ δεν ξερω μηπως εκανες καμια βλακεια στην προπονηση κ εβαλες παραπανω κιλα απο οσα ΄΄εχεις΄΄ κ αυτο σε ζορισε παραπανω...

απλα με προσοχη κ οταν βλεπεις οτι κατι δεν παει καλα...σταματας αμεσως...

ant
23-04-12, 12:38
Καλημέρα σε όλες και Χρόνια Πολλά!
Δεν έχω διαβάσει τίποτα από το forum απλά μπήκα να πω μια γρήγορη καλημέρα!
Ελπίζω να περάσατε όλες καλά!

amst
23-04-12, 12:57
γιατι σε ειπες χαζη :P

σημερα ενας στο γυμναστηριο με ρωτησε γιατι δεν βαζω κιλα στο σμιθ και εκνευριστηκα :( :@:@:@: αι στο διαολο μου ρθε να του πω

και που έβαλα σήμερα... τι κατάλαβα!!!!!

gym τώρα το είδα, ναι έχω αυξήσει τα κιλά, από 15 σε 20.. ήταν η δεύτερη φορά που έκανα με 20

ίσως μου κάνει καλό αυτό που έγινε, γιατί την είχα δει πολύ χαλαρή με κιλά και τέτοια..
η μπάρα στο σμιθ είχε κιλά, 2μικρά (δεν είδα πόσα ήταν, τα πιο μικρά όμως) και λέω κάνε με κιλά να δούμε..
θα είμαι πιο προσεκτική :(

amst
23-04-12, 13:04
οχιιιιιιι εχω παρει παλια ζαχαρωμενες κ ξερω πως λες....
ειναι σκετο το φρουτο δεν ειναι πολυ γλυκο :thumbup:

από που ψωνίζεις??

eli_din3
23-04-12, 13:05
γυμουλα αφου πλεον τα κανω σε σμιθ και οχι ελευθερα... και βιντεο στο γυμ απλα ΔΕΝ βγαζω :P
παντως μια πτυχη ηταν σιγουρα η ισορροπια.. στο σμιθ εχω τα πελματα λιγο πιο μπροστα και με κραταει αυτο να μην πεσω..ελευθερα δεν μπορουσα να παω καθολου πισω....
επισης μαλλον φταιει οτι κατεβαινω μονο μεχρι παραλληλα.. την επομενη θα δοκιμασω να κατεβω λιγο πιο πολυ θα δουμε..
λες να βγαλω ενα βιντ στο σπιτι με σκουποξυλο να μ πεις τι εκανα λαθος??

amst
23-04-12, 13:07
Ακουει ...ακουει αλλα προσκληση δε βλεπει..μονες τα λετε μονες τα ''πινεται'':P


αχχχχχχχχχ..
σε πμ τώρα!!

eli_din3
23-04-12, 13:12
και που έβαλα σήμερα... τι κατάλαβα!!!!!

gym τώρα το είδα, ναι έχω αυξήσει τα κιλά, από 15 σε 20.. ήταν η δεύτερη φορά που έκανα με 20

ίσως μου κάνει καλό αυτό που έγινε, γιατί την είχα δει πολύ χαλαρή με κιλά και τέτοια..
η μπάρα στο σμιθ είχε κιλά, 2μικρά (δεν είδα πόσα ήταν, τα πιο μικρά όμως) και λέω κάνε με κιλά να δούμε..
θα είμαι πιο προσεκτική :(

που αυξησες τα κιλα?

amst
23-04-12, 13:19
που αυξησες τα κιλα?

στα σκουώτς και γενικά ανέβηκα ένα 5-κιλο..
σμιθ δε λέγεται και η σταθερή μπάρα? ή λέω βλακείες??

eli_din3
23-04-12, 13:51
πειραζει αν αλλαζουμε την σειρα των ημερων προπονησης? βαριεμαι την ιδια σειρα..

xelashai
23-04-12, 13:53
πειραζει αν αλλαζουμε την σειρα των ημερων προπονησης? βαριεμαι την ιδια σειρα..

απο οτι θυμαμαι η ελενη εχει πει πως κραταμε τη σειρα των μυικων ομαδων;)

PEGY
23-04-12, 13:55
δηλαδη τι μας λες τωρα?σ αρεσει να πονας?εεε?εισαι μαζοχα?ελα πες το...χαχαχα
κλασσικα σχολια απο μη αθλουμενους..

πεγκυ μου η επιτευξη του στοχου σου ηταν αναμενομενη...δεν μου κανει εντυπωση! :love::love::love:

τωρα θα σε ψησω για εναν μαραθωνιο του χρονου!αυτος ειναι ο δικος μου στοχος!:green::green::green:

Αχ Ελένη!!!!:love::love::love:

Τί να πω δεν ξέρω γι αυτό κ γέμισα καρδίες !!!!

Φέτος ο στόχος μου είναι τα 5Κ κ αυτό γιατί για τα 10Κ περισυ δυσκολεύτηκα πολύ να βρίσκω χρόνο για προπόνηση. Κατέληξα να κατεβάσω τον χρόνο μου μόνο κατα 10΄ (από 65 στα 55') κ αν θυμάσαι τελικά αρρωστησα κ δεν πήγα (καθαρό αυτοσαμποτάζ, γιατι δεν μ άρεσε το αποτέλεσμα της προπ)

Ο μαραθώνιος είναι ακόμη ένα όνειρο κ μακάρι να πραγματοποιηθεί με την καλύτερη παρέα;)

dorita
23-04-12, 16:47
καλησπερα κοριτσια.....

διαβασα σχεδον ολα τα λογκς....λοιπον...ας ξεκινησω....

-τους υδατανθρακες (πατατες, μακαρονια, ρυζι,) τους μετραμε εν τελει βρασμενους ή αβραστους;;;;

-αυτο με το νερο κ το λεμονι.. το κανω κ γω καθημερινα το πρωι νυστικια απο τοτε που ξεκινησα.... (εχω διαβασει οτι ειναι πολυ καλο).. δεν μπορω να σας πω αν εχω δει διαφορα...γιατι ειναι συνδυασμος όλων των υπολοιπων(διατροφη, γυμναστικη) οποτε δεν μπορεις στα σιγουρα να δεις πως λειτουργει πανω σου....εγω το κανω καθαρα για αντιτοξινικο λογο!

-οσον αφορα τις διατασεις τωρα(βεβαια τα εχουμε ξαναπει..αλλα α τα ξαναπουμε)...διατασεις κανουμε μονο τις μυικες ομαδες που γυμναζουμε ;;; μπορουμε αναμεσα στα σετ;;; και ποσσες διατασεις μπορεις να κανεις πλεον οταν π.χ, κανεις ωμους;;;(για τους ωμους ρωτησα τον γυμναστη μου να μου δειξει διατασεις..μου εδειξε 2 κ πριν απο αυτο μου ειπε να κανω ενα ζεσταματακι πριν )...το ιδιο μπορει να γινει κ για στηθος, χερια, πλατη....οπου ζεσταμα σε αυτους σε ποδηλατο διαδρομο ποσο να κανεις;;;

- με γειες στα κοριτσια (marvin, elin)για τα ποδηλατα!!..εγω εχω 2 ενα πιο αγωνιστικο...κ ενα πιο κοριτσιστικο με καλαθακι μπροστα για τα ψωνια...:green::green:;)

-δαφνουλινι....περαστικα σου!!!!πορτοκαλακια.....(εχεις σε αφθονια εκει...κ με λιγο μελι!)

amst
23-04-12, 22:10
Εγώ ακόμα έχω πονοκέφαλο.. όχι ακριβώς πόνο, αλλά σαν να με χτυπούν με σφυρί κάποιες φορές...
και το στομάχι μου.......
:(:(:(

δε ζαλίζομαι, αλλά σιγουριά δεν έχω..

xelashai
23-04-12, 22:18
απο το πρωι εισαι ετσι??:unsure:
πηγαινε γ υπνο να ξεκουραστεις...σιγουρα το πρωι θα εισαι καλυτερα...;)
εκτος αν σε τριγυριζει καμια γριπουλα...

koukoutsaki
23-04-12, 22:19
για ιωσούλα μου κανει .....:unsure:

amst
23-04-12, 22:24
Πήγα δουλειά και μιλούσα 4ώρες.... ζαλίστηκα κιό λας εκεί..
θα δείξει αύριο!!

δε θέλω να χάσω άλλες προπονήσεις.......... :(

xelashai
23-04-12, 22:30
Πήγα δουλειά και μιλούσα 4ώρες.... ζαλίστηκα κιό λας εκεί..
θα δείξει αύριο!!

δε θέλω να χάσω άλλες προπονήσεις.......... :(

χρειαζεσαι ξεκουραση.....κ αυριο θα εισαι μια χαρα!!!
κ αν δεν νοιωθεις καλα αυριο θα παρεις ρεπο...δεν εγινε κ τιποτα...η υγεια μας πρωτα;)

PEGY
24-04-12, 06:17
Πήγα δουλειά και μιλούσα 4ώρες.... ζαλίστηκα κιό λας εκεί..
θα δείξει αύριο!!

δε θέλω να χάσω άλλες προπονήσεις.......... :(

Αμστ, μπορεί μερικές φορές με την προπόνηση μου να μην είμαι ευχαριστημένη,
άλλες να κάνω βλακείες κ να τραυματίζομαι,
μπορεί στη διατροφή μου να είμαι ασταθείς, άλλες φορές να τρώω χαζομάρες κ άλλες να μην τρώω τίποτα.
Ένα όμως έχω καταφέρει κ νομίζω πως είναι πολύ σημαντικό :
Όταν δεν αισθάνομαι καλά(είτε άρρωστη είτε απλά αδύναμη) ΔΕΝ κάνω γυμναστική και ΔΕΝ στεναχωριέμαι που χάνω
προπονήσεις
(στο περίπου έτσι; γιατί όλους μας τρώει :green:)

PEGY
24-04-12, 06:23
καλησπερα κοριτσια.....

διαβασα σχεδον ολα τα λογκς....λοιπον...ας ξεκινησω....

-τους υδατανθρακες (πατατες, μακαρονια, ρυζι,) τους μετραμε εν τελει ΒΡΑΣΜΈΝΟΥΣ!!!!!!

-αυτο με το νερο κ το λεμονι.. το κανω κ γω καθημερινα το πρωι νυστικια απο τοτε που ξεκινησα.... (εχω διαβασει οτι ειναι πολυ καλο).. δεν μπορω να σας πω αν εχω δει διαφορα...γιατι ειναι συνδυασμος όλων των υπολοιπων(διατροφη, γυμναστικη) οποτε δεν μπορεις στα σιγουρα να δεις πως λειτουργει πανω σου....εγω το κανω καθαρα για αντιτοξινικο λογο!
Γι αυτό δεν είμαι κ τόσο σίγουρη... Άλλοι λένε πως είναι τρομερό αποτοξινωτικό, κ άλλοι οτι κινδυνευει να πέσει η πίεση απότομα σε όποιον το κάνει συνέχεια....:unsure: Καλό θα ήταν να το κάνεις διακεκομμένα
πχ 3μέρες ον, 1μέρα οφ.
Πάντως σίγουρα δεν αδυνατίζει, μόνο καθαρίζει κ αναζωογονεί τα κύτταρα, κάτι που μάλλον είναι πολύ καλύτερο απ το αδυνάτισμα;)


!

eli_din3
24-04-12, 14:28
ειμαι πολυ χαρουμενηηηηηηηηηηη!!!
απο την τελευταια λιπομετρηση (πριν εναν μηνα)
εβαλα 500 γρ μυων... και οχι μονο δεν εβαλα λιπος μετα απο ολα αυτα..αλλα εχασα κιολας 200 γρ.... αφου δεν εβαλα μετα απο ΟΛΑ αυτα... νομιζω δεν θα βαλω ποτε.. δεν γινεται απλα ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙΙΙ !! τελικα δυσκολο να λιπωσεις ε>>>
αυξανω αμεσως φαι..τζαμπα χανω μαμ τοσο καιρο....
θα βαλω σε λιγο αναλυτικα τα στοιχεια :D

eli_din3
24-04-12, 14:53
43774
μετρησεις με tanita bc-418
γυμουλααα
λοιποοον..
1.πρωτα απολα..
πως γινεται να χανω λιπος μονο απο τον κορμο?? τα ποδια τπτ γμτ? ουτε τα χερια??

2. επισης παλι.. γιατι μπαινει τοση μυικη μαζα στον κορμο??? με τοση υποτιθεμενη μειωση λιπους εκει και τοση παλι υποτιθεμενη αυξηση μυων θα πρεπε να χα κοιλιακους να πουμε :P μηπως λεει βλακειες??

3.επιτελους το ποδι πηρε λιγοοοο... τρ θα μ πεις 100 γρ σιγα το πραμα αλλα τουλαχιστον ξεκολλησε λιγακιιι

4.1.400 γρ μυων σ 2 μηνες γινεται?? ή βλακειες? :/ γιατι ειχα διαβασει οτι μεχρι 2 καθαρα κιλα τον χρονο μπαινουν :S


(τλκ 700 εβαλα απ τν προηγουμενο μηνα οχι 500)

amst
24-04-12, 15:18
ειμαι πολυ χαρουμενηηηηηηηηηηη!!!
απο την τελευταια λιπομετρηση (πριν εναν μηνα)
εβαλα 500 γρ μυων... και οχι μονο δεν εβαλα λιπος μετα απο ολα αυτα..αλλα εχασα κιολας 200 γρ.... αφου δεν εβαλα μετα απο ΟΛΑ αυτα... νομιζω δεν θα βαλω ποτε.. δεν γινεται απλα ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙΙΙ !! τελικα δυσκολο να λιπωσεις ε>>>
αυξανω αμεσως φαι..τζαμπα χανω μαμ τοσο καιρο....
θα βαλω σε λιγο αναλυτικα τα στοιχεια :D

:clap::clap::clap:
μπράβο ελινάκι!

πώς είναι άραγε το λίπος μας και πόσο να είναι τα 200γρ.? δε θέλω να δω, ούτε να ξέρω

gym
24-04-12, 15:19
:clap::clap::clap:
μπράβο ελινάκι!

πώς είναι άραγε το λίπος μας και πόσο να είναι τα 200γρ.? δε θέλω να δω, ούτε να ξέρω

43778
παρε μια ιδεα αφου θες να μαθεις...;)

eli_din3
24-04-12, 15:21
ε αμαν ολοι στο γυμναστηριο εμενα βρηκαν να σνομπαρουν?? :(
ο αλλος μ πε για το σμιθ γιατι δεν βαζω κιλα..
κ σημερα εκει π εκανα εκτασεις πισω για τρικεφαλο (εκανα λιγο με 3κιλα κ μετα με 2κιλα..ειχα ηδη κανει καμψεις και βυθισεις και δεν μπορουσα περισσοτερα κιλα) μ μιλησε ενας και αρχισε να μ λεει.. δεν ακουγα γιατι τα λεγε τοσο ψιθυριστα.. μα τοσο..και ειχε γουρλωμενα ματια λες και μου λεγε κανα μυστικο.. παιζει να ταν και λιγο τρελος..αλλα ακουσα μονο π μ πε
οτι πρεπει να φορτωνω οσα κιλα αντεχω γιατι ετσι λεει δεν κανω τιποτα...και πως χανω τον χρονο μου ετσι οπως κανωκαι τετοια :(:(
και ειχε τουρλωσει τα ματια... και μου λεγε πανε ρωτα τους.. πανε ρωτα τους ολους... :S:S:S::S:S

amst
24-04-12, 16:02
το φρουί ζελέ το λάιτ πόσο "αθώο" είναι?
εννοώ με 9θερμίδες η μερίδα, μπορούμε να το τρώμε??
:):):)


το ότι σκέφτηκα το ζελέ μόλις είδα το λίπος, είναι πολύ άρρωστο??

gym
24-04-12, 16:04
το φρουί ζελέ το λάιτ πόσο "αθώο" είναι?
εννοώ με 9θερμίδες η μερίδα, μπορούμε να το τρώμε??
:):):)

εαν σε καλυπτει ως γλυκο και εισαι θερμιδικα οκ...ναι...

εμενα πχ με αηδιαζει το ζελοειδεςς...εσενα αμα σου αρεσει...;)

υ.γ. ναι ειναι πολυ αρρωστο λεμε...:green:

gym
24-04-12, 16:05
ε αμαν ολοι στο γυμναστηριο εμενα βρηκαν να σνομπαρουν?? :(
ο αλλος μ πε για το σμιθ γιατι δεν βαζω κιλα..
κ σημερα εκει π εκανα εκτασεις πισω για τρικεφαλο (εκανα λιγο με 3κιλα κ μετα με 2κιλα..ειχα ηδη κανει καμψεις και βυθισεις και δεν μπορουσα περισσοτερα κιλα) μ μιλησε ενας και αρχισε να μ λεει.. δεν ακουγα γιατι τα λεγε τοσο ψιθυριστα.. μα τοσο..και ειχε γουρλωμενα ματια λες και μου λεγε κανα μυστικο.. παιζει να ταν και λιγο τρελος..αλλα ακουσα μονο π μ πε
οτι πρεπει να φορτωνω οσα κιλα αντεχω γιατι ετσι λεει δεν κανω τιποτα...και πως χανω τον χρονο μου ετσι οπως κανωκαι τετοια :(:(
και ειχε τουρλωσει τα ματια... και μου λεγε πανε ρωτα τους.. πανε ρωτα τους ολους... :S:S:S::S:S

τραλαλαλαλα αιντε παλι με αυτο το γυμανστηριο σου κ τους κανιβαλους...

δεν ξερω αν ειναι αυτος τρελος,αλλα εσυ εισαι σιγουρα....:green::green:


την περιπτωση του να απαντησεις στον κυριο αυτον την εχεις σκεφτει η μπαααα?;)

gym
24-04-12, 16:06
ειμαι πολυ χαρουμενηηηηηηηηηηη!!!
απο την τελευταια λιπομετρηση (πριν εναν μηνα)
εβαλα 500 γρ μυων... και οχι μονο δεν εβαλα λιπος μετα απο ολα αυτα..αλλα εχασα κιολας 200 γρ.... αφου δεν εβαλα μετα απο ΟΛΑ αυτα... νομιζω δεν θα βαλω ποτε.. δεν γινεται απλα ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙΙΙ !! τελικα δυσκολο να λιπωσεις ε>>>
αυξανω αμεσως φαι..τζαμπα χανω μαμ τοσο καιρο....
θα βαλω σε λιγο αναλυτικα τα στοιχεια :D

ωραια...μην ξαναακουσω γκρινια απο σενα τωρα ναιιιιιιιιιιιι?

κοριτσια ειστε μαρτυρες...αν γκρινιαξει η ελινα θα την πεταξουμε στον θερμα'ι'κο αυτην κ το μελι της...:green::green::green:

gym
24-04-12, 16:11
43774
μετρησεις με tanita bc-418
γυμουλααα
λοιποοον..
1.πρωτα απολα..
πως γινεται να χανω λιπος μονο απο τον κορμο?? τα ποδια τπτ γμτ? ουτε τα χερια??

2. επισης παλι.. γιατι μπαινει τοση μυικη μαζα στον κορμο??? με τοση υποτιθεμενη μειωση λιπους εκει και τοση παλι υποτιθεμενη αυξηση μυων θα πρεπε να χα κοιλιακους να πουμε :P μηπως λεει βλακειες??

3.επιτελους το ποδι πηρε λιγοοοο... τρ θα μ πεις 100 γρ σιγα το πραμα αλλα τουλαχιστον ξεκολλησε λιγακιιι

4.1.400 γρ μυων σ 2 μηνες γινεται?? ή βλακειες? :/ γιατι ειχα διαβασει οτι μεχρι 2 καθαρα κιλα τον χρονο μπαινουν :S


(τλκ 700 εβαλα απ τν προηγουμενο μηνα οχι 500)

ξεπερναω την μεθοδο λιπομετρησης γιατι τα εχουμε χιλιοπει και παμε παρακατω...

1.χανεις κ απο κατω αλλα με πιο αργο ρυθμο επειδη μαλλον εκει ειναι οι λιπαποθηκες σου...

2.ιδια λογικη με την απαντηση 1

3.αυτο δεν ειναι ερωτηση αρα δεν απαντω

4.:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle: τι να πεις εδω....οι προσευχες πιανουν τοπο?η λιπομετρηση ειναι της πλακας?ας το γυρισουμε σε ενα θαυμα να μην εχουμε παρατραγουδα καλυτερα...:green::green:


αυταααααααααα....

ελινακι μου αντε αφου ειδες βελτιωση πας καλα...

εγω τις φωτο θα δω βασικα τον αλλο μηνα ...αυτη η λιπομετρηση δεν μου λεει και πολλα...σορρυ κιολας αλλα δεν δινω τοσο σημασια σε τετοιυ ειδους λιπομετρησεις...
καθρεφτης( κ υδροστατικη ζυγιση αν γινεται)αλλιως παπαλα...:green::green:

gym
24-04-12, 16:11
Πήγα δουλειά και μιλούσα 4ώρες.... ζαλίστηκα κιό λας εκεί..
θα δείξει αύριο!!

δε θέλω να χάσω άλλες προπονήσεις.......... :(

σημερα τι εγινε?πως νιωθεις?

amst
24-04-12, 16:13
ωραια...μην ξαναακουσω γκρινια απο σενα τωρα ναιιιιιιιιιιιι?

κοριτσια ειστε μαρτυρες...αν γκρινιαξει η ελινα θα την πεταξουμε στον θερμα'ι'κο αυτην κ το μελι της...:green::green::green:

καθώς θα κάνει bycicling, θα την "κλείσουμε" με τα ποδήλατά μας και θα πέσει μόνη της.. να φανεί σαν ατύχημα!!:green::green:

eli_din3
24-04-12, 16:14
τραλαλαλαλα αιντε παλι με αυτο το γυμανστηριο σου κ τους κανιβαλους...

δεν ξερω αν ειναι αυτος τρελος,αλλα εσυ εισαι σιγουρα....:green::green:


την περιπτωση του να απαντησεις στον κυριο αυτον την εχεις σκεφτει η μπαααα?;)

τι να του πεις..εδω ηταν σαν σχιζοφρενης αληθεια... θα με εσφαζε ετσι και απαντουσα :P
ασε που σιγα μην ασχοληθω να εξηγω στον καθενα..του πα οτι δεν αντεχω περισσοτερα και συνεχισε να ψιθυριζει τα δικα του...



ωραια...μην ξαναακουσω γκρινια απο σενα τωρα ναιιιιιιιιιιιι?

κοριτσια ειστε μαρτυρες...αν γκρινιαξει η ελινα θα την πεταξουμε στον θερμα'ι'κο αυτην κ το μελι της...:green::green::green:

δεν ξαναγκρινιαζω για φαι οχι οχι οχιιι :P πηρα το μαθημα μουυυυ..
μετα ομως μη μου λετε τρως πολυ ή δεν εχεις αυστηρη διατροφη κτλλλλ αντεεε :P
το μελακι οχι κριμα ειναι και ακριβο..πεταξτε εμενα μονο:green::green:

amst
24-04-12, 16:16
σημερα τι εγινε?πως νιωθεις?

είμαι οκ.. νιώθω πολύ καλά..
γυμ θα πάω το απόγευμα..
έχω μια ανασφάλεια, κοιμήθηκα και πολύ οπότε όλα τα γεύματα πήγαν αργά.. οπότε λέω άστο για το απόγευμα.. ;)

λενάκι πώς και τόσες ώρες εδώ?

gym
24-04-12, 16:17
καλησπερα κοριτσια.....

διαβασα σχεδον ολα τα λογκς....λοιπον...ας ξεκινησω....


-οσον αφορα τις διατασεις τωρα(βεβαια τα εχουμε ξαναπει..αλλα α τα ξαναπουμε)...διατασεις κανουμε μονο τις μυικες ομαδες που γυμναζουμε ;;; μπορουμε αναμεσα στα σετ;;; και ποσσες διατασεις μπορεις να κανεις πλεον οταν π.χ, κανεις ωμους;;;(για τους ωμους ρωτησα τον γυμναστη μου να μου δειξει διατασεις..μου εδειξε 2 κ πριν απο αυτο μου ειπε να κανω ενα ζεσταματακι πριν )...το ιδιο μπορει να γινει κ για στηθος, χερια, πλατη....οπου ζεσταμα σε αυτους σε ποδηλατο διαδρομο ποσο να κανεις;;;


οταν κανεις προπονηση υποτιθεται οτι κανεις ενα ζεσταμα...
καλο ειναι να γινεται ζεσταμα ολου του σωματος με ενα εργομετρικο η με καποιες ασκησεις με λιγα κιλα κ επαναληψεις...

εδω εχεις πολλες επιλογες ντοριτακι μου...
αλλοι κανουν λιγο αεροβιο πριν κ διατασεις σε ολο το σωμα ενω αλλοι διαλεγουν ασκησουλες κ διατασεις ...
καλο ειναι ομως να προετοιμαζεις το σωμα σου πριν την ασκηση κ οχι μονο στο σημειο που θα δουλεψεις εαν θελουμε να ειμαστε σωστοι (κ δεν βαριομαστε..)

στο διαδρομο τα χερια δεν τα κουνας περα δωθε σαν γιαγια αλλα τα εχεις στο πλαι δυναμικα...
στο ποδηλατο το ιδιο τα χερια κρατανε τις λαβες κ δεν ειναι στο βιβλιο που διαβαζεις...:green:

εννοειται αναμεσα στα σετ ειναι πολυ καλο να διατεινεις τον μυ...οσο σημαντικο ειναι να τον σφιγγεις(βαρη)αλλο τοσο ειναι να τον τεντωνεις(διατασεις)...(καλα παιζει αυτο να το εχω πει δεκαδες φορες εδω μεσα...:green::green:)






:toast:

gym
24-04-12, 16:18
είμαι οκ.. νιώθω πολύ καλά..
γυμ θα πάω το απόγευμα..
έχω μια ανασφάλεια, κοιμήθηκα και πολύ οπότε όλα τα γεύματα πήγαν αργά.. οπότε λέω άστο για το απόγευμα.. ;)

λενάκι πώς και τόσες ώρες εδώ?

τι εννοεις?:unsure:

gym
24-04-12, 16:19
τι να του πεις..εδω ηταν σαν σχιζοφρενης αληθεια... θα με εσφαζε ετσι και απαντουσα :P
ασε που σιγα μην ασχοληθω να εξηγω στον καθενα..του πα οτι δεν αντεχω περισσοτερα και συνεχισε να ψιθυριζει τα δικα του...




δεν ξαναγκρινιαζω για φαι οχι οχι οχιιι :P πηρα το μαθημα μουυυυ..
μετα ομως μη μου λετε τρως πολυ ή δεν εχεις αυστηρη διατροφη κτλλλλ αντεεε :P
το μελακι οχι κριμα ειναι και ακριβο..πεταξτε εμενα μονο:green::green:

ο,τι κ αν κανεις,το κανεις για σενα...εμεις απλα δινουμε συμβουλες...η επιλογη ειναι δικη σου σε ο,τι κ αν αποφασιζεις να κανεις...

;)

gym
24-04-12, 16:20
Αχ Ελένη!!!!:love::love::love:

Τί να πω δεν ξέρω γι αυτό κ γέμισα καρδίες !!!!

Φέτος ο στόχος μου είναι τα 5Κ κ αυτό γιατί για τα 10Κ περισυ δυσκολεύτηκα πολύ να βρίσκω χρόνο για προπόνηση. Κατέληξα να κατεβάσω τον χρόνο μου μόνο κατα 10΄ (από 65 στα 55') κ αν θυμάσαι τελικά αρρωστησα κ δεν πήγα (καθαρό αυτοσαμποτάζ, γιατι δεν μ άρεσε το αποτέλεσμα της προπ)

Ο μαραθώνιος είναι ακόμη ένα όνειρο κ μακάρι να πραγματοποιηθεί με την καλύτερη παρέα;)

ψηνω αλλη μια(ονοματα δεν λεμε μολις πηρε ποδηλατο κ ειναι ξανθια :green::green:) και αλλη μια ειναι ηδη στον φουρνο κ αλλη μια απο μακρυα καπουυυυυυ κ διαβαζει κ θα την ψησω που θα μου παει!:green::green::green:

PEGY
24-04-12, 16:21
:clap::clap::clap::clap::clap:

Μπράβο ελίνα!!!!
Η πρόοδός σου είναι με σταθερούς ρυθμούς, οτι πρέπει δλδ για μόνιμα αποτελέσματα!!!

Κόλλησε τις μετρήσεις στο ψυγείο, ξέρεις .....

gym
24-04-12, 16:21
πειραζει αν αλλαζουμε την σειρα των ημερων προπονησης? βαριεμαι την ιδια σειρα..

τι εννοεις?γιατι κατι μου λεει οτι σε αλλο θα απαντησω κ αλλο θα εννοεις...:green::green:

gym
24-04-12, 16:22
καθώς θα κάνει bycicling, θα την "κλείσουμε" με τα ποδήλατά μας και θα πέσει μόνη της.. να φανεί σαν ατύχημα!!:green::green:

σωστηηηηηηηηηηη.:P:P:P:P

gym
24-04-12, 16:24
στα σκουώτς και γενικά ανέβηκα ένα 5-κιλο..
σμιθ δε λέγεται και η σταθερή μπάρα? ή λέω βλακείες??

σμιθ ειναι εκεινο το πραγμα που εχει μπαρα κ ανεβοκατεβαινει....????

μπαρα ελευθερα εννοουμε την μπαρα που την παιρνουμε μαζι μας αγκαλια και παμε...

το σμιθ δεν το παιρνεις αγκαλια..μενει εκει παρεα με την δικια του την μπαρα...


θεε μου περιγραφη,,,:P:P:P
δες φωτο εδω 43781

PEGY
24-04-12, 16:24
ψηνω αλλη μια(ονοματα δεν λεμε μολις πηρε ποδηλατο κ ειναι ξανθια :green::green:) και αλλη μια ειναι ηδη στον φουρνο κ αλλη μια απο μακρυα καπουυυυυυ κ διαβαζει κ θα την ψησω που θα μου παει!:green::green::green:

Σπάω το κεφάλι μου...:huh?:

Μακάρι πάντως... θα είναι τέλεια;)

eli_din3
24-04-12, 16:24
τι εννοεις?γιατι κατι μου λεει οτι σε αλλο θα απαντησω κ αλλο θα εννοεις...:green::green:

εννοω.. οτι τωρα τα χω...

1 Πλατη δικ
2 στηθος τρικ
3 ωμοι
4 ποδια

επειδη βαριεμαι αυτο το 1η 2η 3η 4η μπορω πχ να αλλαζω καμια φορα την σειρα των ημερων? πχ... 2,1,3,4 ή καπως ξερω γω...

gym
24-04-12, 16:25
γυμουλα αφου πλεον τα κανω σε σμιθ και οχι ελευθερα... και βιντεο στο γυμ απλα ΔΕΝ βγαζω :P
παντως μια πτυχη ηταν σιγουρα η ισορροπια.. στο σμιθ εχω τα πελματα λιγο πιο μπροστα και με κραταει αυτο να μην πεσω..ελευθερα δεν μπορουσα να παω καθολου πισω....
επισης μαλλον φταιει οτι κατεβαινω μονο μεχρι παραλληλα.. την επομενη θα δοκιμασω να κατεβω λιγο πιο πολυ θα δουμε..
λες να βγαλω ενα βιντ στο σπιτι με σκουποξυλο να μ πεις τι εκανα λαθος??

ναι

gym
24-04-12, 16:26
εννοω.. οτι τωρα τα χω...

1 Πλατη δικ
2 στηθος τρικ
3 ωμοι
4 ποδια

επειδη βαριεμαι αυτο το 1η 2η 3η 4η μπορω πχ να αλλαζω καμια φορα την σειρα των ημερων? πχ... 2,1,3,4 ή καπως ξερω γω...

βασικα...γιατι εχεις ωμους μονους τους?τοση εμφαση θες να τους δωσεις?

amst
24-04-12, 16:27
τι εννοεις?:unsure:

μάλλον εγώ κάθομαι σήμερα και μου φαίνονται πολλές..

φεύγω για δουλειά..

:welcome::welcome::welcome:

eli_din3
24-04-12, 16:28
βασικα...γιατι εχεις ωμους μονους τους?τοση εμφαση θες να τους δωσεις?

τους εχω μαζι με αιθουσα ποδια κοιλια ραχιαιους (ξερω ξερωω ειναι αεροβιοο :P)
χμ.. και πως λες να το κανω?

gym
24-04-12, 16:28
μάλλον εγώ κάθομαι σήμερα και μου φαίνονται πολλές..

φεύγω για δουλειά..

:welcome::welcome::welcome:

μα μολις μπηκα βρε....:turtle::turtle::turtle:

gym
24-04-12, 16:29
τους εχω μαζι με αιθουσα ποδια κοιλια ραχιαιους (ξερω ξερωω ειναι αεροβιοο :P)
χμ.. και πως λες να το κανω?

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?3970-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%B3%CF%85%CE%BC%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B7%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CE%B2%CE%AC%CF%81%CE%B7

ετσι....στο ειχα πει κ τοτε κ με εγραψες
ειναι μια χαρα προγραμμα κ για σενα...

αν χρειαστεις αλλαγες το συζηταμε...αλλα ειναι πολυ καλο...

amst
24-04-12, 16:30
σμιθ ειναι εκεινο το πραγμα που εχει μπαρα κ ανεβοκατεβαινει....????

μπαρα ελευθερα εννοουμε την μπαρα που την παιρνουμε μαζι μας αγκαλια και παμε...

το σμιθ δεν το παιρνεις αγκαλια..μενει εκει παρεα με την δικια του την μπαρα...


θεε μου περιγραφη,,,:P:P:P
δες φωτο εδω 43781

αυτό κάνω.. :green:
μου τι δείχνουν διάφοροι.. από γυμναστές μέχρι άσχετοι τούμπανα.. σωστά λένε την κάνω, τρελλό πιάσιμο δεν έχω, ούτε πονάω εκεί που πρέπει όταν την κάνω.. :unsure:


ελίνα, θέλω να δω και εγώ το βίντεο..

gym
24-04-12, 16:34
αυτό κάνω.. :green:
μου τι δείχνουν διάφοροι.. από γυμναστές μέχρι άσχετοι τούμπανα.. σωστά λένε την κάνω, τρελλό πιάσιμο δεν έχω, ούτε πονάω εκεί που πρέπει όταν την κάνω.. :unsure:


ελίνα, θέλω να δω και εγώ το βίντεο..

πρεπει να δοκιμασεις και να ψαξεις μονη σου αμστ μου την θεση σου κ ρωτωντας πας στην πολη καποια στιγμη....

δεν μπορει να κανεις καθισμα οπως και να το κανεις κ να μην νιωθεις...κατι δεν παει καλα κ μαλλον φταιει η τεχνικη σου...

παρακολουθησε την κινηση σε βιντεακια αλλα κ μεσα απο ανατομια...να δεις ποιοι μυς ενεργοποιουνται κατα την κινηση κ δοκιμασε απειρες φορες σπιτι σου κ με ενα σκουποξυλο

μην περιμενετε να ερθει εκεινη η μερα για να κανετε τα σκουωτ τελεια...προετοιμαστειτε απο πριν ειδικα τωρα που ειστε στην αρχη κ δουλευετε την τεχνικη σας ακομα...;)

eli_din3
24-04-12, 16:35
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?3970-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%B3%CF%85%CE%BC%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B7%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CE%B2%CE%AC%CF%81%CE%B7

ετσι....στο ειχα πει κ τοτε κ με εγραψες
ειναι μια χαρα προγραμμα κ για σενα...

αν χρειαστεις αλλαγες το συζηταμε...αλλα ειναι πολυ καλο...

μα σ καποια φαση μ χες πει "μηπως να τα εβαζες στηθος τρι και πλατη δι?" γιατι ειχες πει οτι εχω πολυ μικρα χερακια για να τα ταλαιπωρω :P

ασε π τρ το κανω 3 βδομαδες.. να το αλλαξω στα καλα καθουμενα?:P

gym
24-04-12, 16:36
μα σ καποια φαση μ χες πει "μηπως να τα εβαζες στηθος τρι και πλατη δι?" γιατι ειχες πει οτι εχω πολυ μικρα χερακια για να τα ταλαιπωρω :P

ασε π τρ το κανω 3 βδομαδες.. να το αλλαξω στα καλα καθουμενα?:P

κ τι σχεση εχει αυτο που σου ειπα με τους ωμους σου?:unsure::unsure:

οκ κρατα το ετσι ελιναμ...:green:

koukoutsaki
24-04-12, 17:02
οχι δε γυρισα ακομα σπιτακι μου ...
μολις γυρισα απο προπο κ σημερα πηγα στο γυμ που παει ο αδερφος μου...

πολυ καλο μου αρεσε και καποιες μερες θα πηγαινω εκει για συγκεκριμενους οικογενειακους λογους για να μη χανω προπονησεις....
γυμ. κοριτσια
ο γυμναστης (τουμπανιαρης) με ρωτησε μολις συστηθηκαμε ποσα χρονια κανω στιβο ! τωρα αυτο ειναι καλο η κακο????? τοσο χοντρη ειμαι ????:unsure::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

koukoutsaki
24-04-12, 17:05
ειμαι πολυ χαρουμενηηηηηηηηηηη!!!
απο την τελευταια λιπομετρηση (πριν εναν μηνα)
εβαλα 500 γρ μυων... και οχι μονο δεν εβαλα λιπος μετα απο ολα αυτα..αλλα εχασα κιολας 200 γρ.... αφου δεν εβαλα μετα απο ΟΛΑ αυτα... νομιζω δεν θα βαλω ποτε.. δεν γινεται απλα ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙΙΙ !! τελικα δυσκολο να λιπωσεις ε>>>
αυξανω αμεσως φαι..τζαμπα χανω μαμ τοσο καιρο....
θα βαλω σε λιγο αναλυτικα τα στοιχεια :D

μπραβο κοριτσακι μ πολυ χαιρομαι για σενα:turtle::turtle::turtle:

gym
24-04-12, 17:19
οχι δε γυρισα ακομα σπιτακι μου ...
μολις γυρισα απο προπο κ σημερα πηγα στο γυμ που παει ο αδερφος μου...

πολυ καλο μου αρεσε και καποιες μερες θα πηγαινω εκει για συγκεκριμενους οικογενειακους λογους για να μη χανω προπονησεις....
γυμ. κοριτσια
ο γυμναστης (τουμπανιαρης) με ρωτησε μολις συστηθηκαμε ποσα χρονια κανω στιβο ! τωρα αυτο ειναι καλο η κακο????? τοσο χοντρη ειμαι ????:unsure::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

καλο ειναι καλο...:turtle::turtle::turtle:

koukoutsaki
24-04-12, 17:22
γυμακι ειχε στο χωρο αφισσες απο 80s με κατι αθλητριες σε στιβο που τα ειχαν ΠΑΝΤΟΥ τα παχακια τους....για αυτο προβληματιστηκα

eli_din3
24-04-12, 18:56
αν μαζι με το μεσημεριανο χωνουμε και κατι γλυκο σε στυλ επιδορπιο..πχ 10 γρ αποξηρ παπαγια ή 1 ζελε με γλυκαντικο (10kcal) κτλ..δηλαδη κατι πλ πλ μικρο ισα ισα για την γευση..υπαρχει θεμα με τις ινσουλινες κτλ κτλ κτλ??.. δηλαδη καλυτερα οχι ε?:unsure:

gym
24-04-12, 19:40
γυμακι ειχε στο χωρο αφισσες απο 80s με κατι αθλητριες σε στιβο που τα ειχαν ΠΑΝΤΟΥ τα παχακια τους....για αυτο προβληματιστηκα


αθλητριες στιβου με παχακια?δεν νομιζω...μηπως δεν ηταν παχακια?:green:

gym
24-04-12, 19:40
αν μαζι με το μεσημεριανο χωνουμε και κατι γλυκο σε στυλ επιδορπιο..πχ 10 γρ αποξηρ παπαγια ή 1 ζελε με γλυκαντικο (10kcal) κτλ..δηλαδη κατι πλ πλ μικρο ισα ισα για την γευση..υπαρχει θεμα με τις ινσουλινες κτλ κτλ κτλ??.. δηλαδη καλυτερα οχι ε?:unsure:

τι εννοεις εδω ΑΚΡΙΒΩς?

koukoutsaki
24-04-12, 19:46
ουουουουοοουουοο
επιτελους σπιτακι μου
ειμαι ψοφιαααααα

γυμακι εγω θα ψαξω στο ιντερνετ να δω φοτος !οι κοπελιες που ειδα δε μου αρεσαν καθολου...:P:P:P:P:P
αυτος με ειδε με κολαν ως το γονατο κ κοντο μπλουζακι τιραντε και το πε :unsure:

gym
24-04-12, 19:49
ουουουουοοουουοο
επιτελους σπιτακι μου
ειμαι ψοφιαααααα

γυμακι εγω θα ψαξω στο ιντερνετ να δω φοτος !οι κοπελιες που ειδα δε μου αρεσαν καθολου...:P:P:P:P:P
αυτος με ειδε με κολαν ως το γονατο κ κοντο μπλουζακι τιραντε και το πε :unsure:

φφφφ μαλιστα...τι να σου πω ρε μανα μου!
ουτε για για παχουλη μοιαζεις ουτε για αθλητρια στιβου!

πιο πολυ αθλητρια βολευ μου κανεις !:green:

koukoutsaki
24-04-12, 19:51
gymaki ειδα καποιες...αλλα και μονο με αυτη που ειδα το βουλωνω κ λεω κ πολλα ευχαριστω :P:P:P:P:P


43790

gym
24-04-12, 19:51
αλληλουια!:green::green:

koukoutsaki
24-04-12, 19:55
φφφφ μαλιστα...τι να σου πω ρε μανα μου!
ουτε για για παχουλη μοιαζεις ουτε για αθλητρια στιβου!

πιο πολυ αθλητρια βολευ μου κανεις !:green:

δε με χαλασε καθολου ομως κι αυτο που πες 43791

gym
24-04-12, 19:58
ρε δες ενα παιδι εκει...χαχχαχα
οκ το κλεισαμε?:P:P

koukoutsaki
24-04-12, 19:58
done...το κλεισαμε ...να μαθω να μη σε αμφισβητω αλλη φορα :P:P:P

xelashai
24-04-12, 19:59
το σωμα της Πρεζερακου μάρεσει παρα πολυ....γυμνασμενη μεν αλλα με πιασιματα;)
ειδικα απο τη μεση κ κατω:green:

gym
24-04-12, 20:00
το σωμα της Πρεζερακου μάρεσει παρα πολυ....γυμνασμενη μεν αλλα με πιασιματα;)

ε και ειμαι σιγουρη οτι καπου εδω θα ερθει κ η πεγκυυυυ μας!:P:P:P:P:P:P

koukoutsaki
24-04-12, 20:06
το σωμα της Πρεζερακου μάρεσει παρα πολυ....γυμνασμενη μεν αλλα με πιασιματα;)
ειδικα απο τη μεση κ κατω:green:

εγω δε θα τα ελεγα καν πιασιματα
πολυ προκλητικο ομως θα το ελεγα :P:P:P:P:P
κι εναν ποπο...στο θεο

xelashai
24-04-12, 20:09
εγω δε θα τα ελεγα καν πιασιματα
πολυ προκλητικο ομως θα το ελεγα :P:P:P:P:P
κι εναν ποπο...στο θεο

οοοο yes....:bowdown::bowdown:
ειναι πολυ ομορφη....

koukoutsaki
24-04-12, 20:12
ε και ειμαι σιγουρη οτι καπου εδω θα ερθει κ η πεγκυυυυ μας!:P:P:P:P:P:P


:thumbup::thumbup::thumbup:

PEGY
24-04-12, 20:13
gymaki ειδα καποιες...αλλα και μονο με αυτη που ειδα το βουλωνω κ λεω κ πολλα ευχαριστω :P:P:P:P:P


43790

Θεά, θεότητα, Ιέρεια, Το απόλυτο σώμα.

Απλα!

koukoutsaki
24-04-12, 20:14
Θεά, θεότητα, Ιέρεια, Το απόλυτο σώμα.

Απλα!

πες μου οτι εισαι εσυ στο αβαταρ...

koukoutsaki
24-04-12, 20:15
πορωθηκα τωρα μηπως να αλλαξω αβαταρ ουουουουυοουοου


το εκανα ηδη

PEGY
24-04-12, 20:41
πες μου οτι εισαι εσυ στο αβαταρ...

Καλά εγώ η ίδια δεν είμαι, αλλά πάνω κάτω ναι, μπορώ να πω οτι μοιάζουμε :P

koukoutsaki
24-04-12, 20:45
Καλά εγώ η ίδια δεν είμαι, αλλά πάνω κάτω ναι, μπορώ να πω οτι μοιάζουμε :P


πωωωωωωωω:bowdown:

eli_din3
24-04-12, 22:33
τι εννοεις εδω ΑΚΡΙΒΩς?

ε οτι την ανεβαζεις και εμεις δεν την θελουμε ανεβασμενη ? ξερω κ γω? :P

dorita
24-04-12, 23:53
γυμακο ευχαριστω για την απαντηση......;) (αλλα πολυ παραξεγημενη μ'εχεις οταν κανω ποδηλατο δεν διαβαζω περιοδικα!!!:green:)

ελινακι μου πολυ χαρηκα σημερα για σενα!!!! :thumbup::thumbup:
τωρα που θα παρεις κ το ποδηλατακι σου ποιος την χαρη σου!!!:P:P

koukoutsaki
24-04-12, 23:56
ελινακι μου πολυ χαρηκα σημερα για σενα!!!! :thumbup::thumbup:
τωρα που θα παρεις κ το ποδηλατακι σου ποιος την χαρη σου!!!:P:P

εγω της τα λεγα..πολυ χαιρομαι που δικαιωθηκα:turtle::turtle::turtle:
και που εισαι ακομα θαυματα μπορει να κανει

dorita
24-04-12, 23:58
εγω της τα λεγα..πολυ χαιρομαι που δικαιωθηκα:turtle::turtle::turtle:
και που εισαι ακομα θαυματα μπορει να κανει

εννοειται....κ ειναι μολις 19!!! εχει μελλον......ουουου!!!!

γεια σου ρε ελινα!!!

koukoutsaki
25-04-12, 00:00
εννοειται....κ ειναι μολις 19!!! εχει μελλον......ουουου!!!!

γεια σου ρε ελινα!!!

αχχχ να χα τα χρονια της...τωρα πια ξερω τι θα εκανα :green:

μπορει να γινει το απολυτο ειδωλο :thumbup:

eli_din3
25-04-12, 00:03
ρε........... ΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
δεν την παλευετε...λες και μπηκα στο γκινες :P ηρεμηστε δεν καταφερα και τιποτα.. :P
αφηστε που αυτα τα μηχανηματα δεν ειναι και πλ αξιοπιστα..

dorita
25-04-12, 00:03
αχχχ να χα τα χρονια της...τωρα πια ξερω τι θα εκανα :green:

μπορει να γινει το απολυτο ειδωλο :thumbup:

στανταρ!!!! την βλεπω σε κανα αγωνα φιτνεσσ κ να λεμε ...καπου την ξερουμε ..καπου την ξερουμε!!!!

ελινα ελπιζω μεχρι τοτε να μην μας εχει διαγραψει κ μας τις ριμαδοφιλες!!!!!:P:P

vickypek
25-04-12, 00:07
AAAAA Ελιναααα κι εγω θελω ξανα ποδηαλαταδες στην παραλια της Σαλονικουλας!!!τωρα που ανοιγει κι ο καιρος μου λειπε ακομα πιο πολυ!!σημερα που λετε βγηκαν εξετασεις που εκανα αιματος ορμονες τα παντα ολα και...ΣΚΑΩ απο υγεια!περιοδος ΠΑΛΙ γιοκ..οποτε μενει ενα τελευταιο πειραμα..κανω ενα οφ απο προπονησεις 2 βδομαδες..διατροφη καθαρη αλλα ελαφρως αυξημενη θερμιδικα..ηρεμια(καλα σχετικο αυτο σ αυτη τη χωρα!) κι αν δεν ερθει ΕΛΕΟΣ! μεχρι και οι γιατροι σηκωνουν τα χερια ψηλα!! ΑΑΑΑ!και μ εστειλε για λιπομετρηση να δουμε τι παιζει,ε καιροςηταν ουτως η αλλως ηθελα να κανω!θα την ποσταρω κι εγω Ελενη να με πεις τη γνωμη σου..αποτοξινωση λοιπον..πως την παλευουμε χωρις γυμ οεο?????:(:(

koukoutsaki
25-04-12, 00:08
στανταρ!!!! την βλεπω σε κανα αγωνα φιτνεσσ κ να λεμε ...καπου την ξερουμε ..καπου την ξερουμε!!!!

ελινα ελπιζω μεχρι τοτε να μην μας εχει διαγραψει κ μας τις ριμαδοφιλες!!!!!:P:P

καλε εμεις εκει θα ειμαστε θα της κανουμε κερκιδα
η ελινα θα παιζει miss bikini πως την κοβεις


εγω fitness θα θελα:green:
κι η γιαγια μου αν ειχε ροδες θα ηταν ρουλεμαν:P

eli_din3
25-04-12, 00:13
καλε εμεις εκει θα ειμαστε θα της κανουμε κερκιδα
η ελινα θα παιζει miss bikini πως την κοβεις


εγω fitness θα θελα:green:
κι η γιαγια μου αν ειχε ροδες θα ηταν ρουλεμαν:P

σταματηστε κακα κοριτσιααα :spank::spank::spank::spank::spank: 438054380543805

koukoutsaki
25-04-12, 00:14
σταματηστε κακα κοριτσιααα :spank::spank::spank::spank::spank: 438054380543805

τραβατε με κι ας κλαιω....θα σε ανεβασει η γυμ στη σκηνη κ εμεις θα σου φυλαμε την τσαντα στις κερκιδες :P

eli_din3
25-04-12, 00:16
τραβατε με κι ας κλαιω....θα σε ανεβασει η γυμ στη σκηνη κ εμεις θα σου φυλαμε την τσαντα στις κερκιδες :P

ρε δεν την παλευετε ε αληθεια εχω λιωσει στο γελιο..........
αυτα να τα πειτε αλλου (πχ στην μις φιτ την σωματαρα) οχι σε μενα αιντε..τρελες

koukoutsaki
25-04-12, 00:17
ρε δεν την παλευετε ε αληθεια εχω λιωσει στο γελιο..........
αυτα να τα πειτε αλλου (πχ στην μις φιτ την σωματαρα) οχι σε μενα αιντε..τρελες

εχω πολλες υποψιν μου εδω μεσα εκτος απο σενα που θα μπορουσα να σας τα πω ;)

eli_din3
25-04-12, 02:16
θα κανω μια χαζη ερωτηση..θα παρακαλουσα την γυμ να μη με πετροβολησει :p
λοιποοον

αποτι εχω καταλαβει..πιο πολυ βαζουμε στις λιποαποθηκες.. και πιο δυσκολα χανουμε απο κει..
δηλαδη αν εγω πχ.. μια βδομαδα φαω πολυ και βαλω λιπος θα το βαλω πχ.. λεμε στην κοιλια....(αν εχω εκει λιποαποθηκες)
αν μετα τρεξω να το χασω.. θα φυγει πιο πλ απο τα ποδια(λεμε)...? αρα παιζει να εχω το ιδιο ποσοστο λιπους αλλα να εχω γινει χειροτερη γιατι μπηκε λιπος εκει π εγω θελω να το μειωσω?

PEGY
25-04-12, 07:49
θα κανω μια χαζη ερωτηση..θα παρακαλουσα την γυμ να μη με πετροβολησει :p
λοιποοον

αποτι εχω καταλαβει..πιο πολυ βαζουμε στις λιποαποθηκες.. και πιο δυσκολα χανουμε απο κει..
δηλαδη αν εγω πχ.. μια βδομαδα φαω πολυ και βαλω λιπος θα το βαλω πχ.. λεμε στην κοιλια....(αν εχω εκει λιποαποθηκες)
αν μετα τρεξω να το χασω.. θα φυγει πιο πλ απο τα ποδια(λεμε)...? αρα παιζει να εχω το ιδιο ποσοστο λιπους αλλα να εχω γινει χειροτερη γιατι μπηκε λιπος εκει π εγω θελω να το μειωσω?

Δεν είμαι σίγουρη ότι κατάλαβα την απορία σου, έχε όμως υπόψη σου πως όταν χάνουμε λίπος το χάνουμε απο όλο το σώμα.
Κλασσικό παράδειγμα με τον οποίο προσομοιάζεται η απώλεια λίπους είναι ο τρόπος που ξεφλουδίζουμε το κρεμμύδι.
Λίπος χάνουμε απ όλα τα σημεία του σώματος ταυτόχρονα αλλά από κάποια λίγο περισσότερο
(απ αυτά δλδ που οι λιποαποθήκες είναι πιο γεμάτες, πχ στήθος, λέμε τώρα :(:()

xelashai
25-04-12, 10:02
καλημέρα κοριτσάκια μου....:welcome:
εχει πέσει αυτές τις μέρες στα χέρια μου ενα βιβλίο (είμαστε οτι τρώμε)...κ μεταξύ άλλων λεει γ τους συνδυασμούς των τροφών.
χωρίζει τις τροφές σε 4 κατηγορίες...
1η πρωτεΐνες...​ παράγουν όξινα υγρα κ χωνεύονται αργά.. (συνδυάζονται με την ομάδα 3)
2η υδατάνθρακες ... παράγουν αλκαλικά υγρά κ χρειάζονται διαφορετικά ένζυμα απο τις πρωτεΐνες (συνδυάζονται με την ομάδα 3)
3η λαχανικά, σαλάτες, σπόρους.... (συνδυαζονται με την ομαδα 1 ή 2)
4η φρούτα (πρέπει να προσλαμβανονται πάντα μόνα τους)

γράφει πως αν συνδυάσουμε τροφές της ομάδας 1 κ 2 παράγονται ανταγωνιστικά ένζυμα κ πεπτικά υγρά που εξουδετερώνουν το ενα το άλλο. Το αποτέλεσμα ειναι να μην χωνεύεται σωστά η τροφή και να σαπίζει στο έντερο :shock:...προκαλεί ετσι μειωμένη πρόσληψη θρεπτικών συστατικών..δυσπεψία κ πτώση ενέργειας.

επισης γράφει πως πρέπει να περάσουν 2 ώρες έπειτα απο ενα γεύμα υδατανθράκων πριν φάμε πρωτεΐνη κ 3 ωρες έπειτα απο ενα γεύμα πρωτεΐνης πριν φαμε υδατάνθρακα (οι πρωτεΐνες χρειάζονται 4 ωρες γ να φτάσουν στο έντερο ενω οι υδατάνθρακες 2 ώρες)

η γνωμη σας γ οσα γράφει??
σκέφτηκα να κανω μια δοκιμή 2 εβδομάδων αλλα ετσι όπως το εχω στο μυαλό μου δεν με βλέπω να χωράει κάπου ο υδατάνθρακας :unsure:

PEGY
25-04-12, 10:49
^ υποστηρίζεται από πολλούς πως το πεπτικό μας σύστημα είναι σαν ένα πλυντήριο, δεν κάνει να βάζεις ασπρόρουχα με χρωματιστά γιατί θα σου βγούν παραδαλά.

Έτσι κ θεωρία περί συνδιασμού τροφών έχει κάποια βάση όμως :
Είναι κάτι ιδανικό, δύσκολα εφαρμόζεται χωρίς να φτάσεις στην υστερία κ νομίζω πως δεν αξίζει
αν σκεφτείς πως το πεπτικό μας σύστημα έχει λιγάκι παραπάνω νοημοσύνη από το πλυντήριο και μπορεί με περισσότερη ευκολία να χωνέψει σωστά και να πάρει από τις τροφές όλα τα θρεπτικά συστατικά
ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΘΕ ΓΕΥΜΑ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ.

Οπότε κατα τη γνώμη μου μπορείς να συνδιάσεις υδ πρωτ κ λαχανικά όταν από όλα αυτά βάλεις από μια μέτρια μερίδα. Μάλιστα υπάρχει μια άλλη θεωρία σύμφωνα με την οποία οι τρεις παραπάνω πηγές θα πρέπει να καταναλώνονται μαζί ώστε να παράγονται ανενόχλητες οι ορμόνες της ευχαρίστησης και την πέψης (τρυποφάνη-λεπτίνη)

Ωστόσο κάποιο γενικοί κανόνες πρέπει να ακολουθούνται πχ ορισμένες τροφές (φρούτα κυρίως) χωνεύονται στο έντερο κ όχι στο στομάχι. Οπότε θα πρέπει να τρώγονται μόνα τους κ το καλύτερο το πρωι χωρις να έχεις φάει κάτι άλλο,ωστε να μην βρούν εμπόδιο κ να πάνε κατευθείαν στο έντερο διαφορετικά μπορεί όντως να σαπίσουν περιμένοντας!

xelashai
25-04-12, 10:58
συμφωνώ σε οσα λες πεγκυ μου...
κ γενικά αν δεν δοκιμάσω κατι να δω αν δουλεύει πανω μου δεν πείθομαι ευκολα...
ετσι κ εκανα (απο μονη μου βεβαια χωρις να εχω διαβασει κατι απο πριν)... πέρυσι που ειχα να χασω αρκετα κιλα
στο περίπου βέβαια δεν συνδύαζα ποτε πρωτεΐνη με υδατάνθρακα.. γάλα με δημητριακά...τα φρούτα τα έτρωγα πάντα μονα τους κ άφηνα να περασει κ ωρα απο τα γευματα...κ επιασε;)
έχασα αρκετά κιλα αλλα το κυριότερο ένιωθα ανάλαφρη..δεν ειχα δυσπεψιες κ τετοια...(μιας κ εχω υποψία οτι εχω θέμα με το έντερο)
το κακο βέβαια ειναι οτι δύσκολα κρατάς τέτοια διατροφή γ καιρό....(κ εμένα αυτος ειναι ο στόχος μου)

PEGY
25-04-12, 11:12
Το παν είναι να τρώμε όσο πιο καθαρά ώστε να μας βολεύει κ να μην αγχωνόμαστε, να θρέφουμε το σώμα μας κ παράλληλα να το απολαμβάνουμε κιόλας.
Κ με τον καιρό θα κάνουμε ένα βήμα παραπάνω.

Τόσο καθαρά εγώ δεν μπορώ να τρώω γι αυτό τον περισσότερο καιρό κάνω μια ισορροπημένη διατροφή
κ κατά περιόδους κάνω κάτι πιο δραστικό όπως έκανες κ εσύ, με λίγο παραπάνω προσοχή ωστε να "καθαρίσω" λίγο.

Ο συνδιασμος τροφών εμένα δεν θα μου πήγαινε σαν καθημερινή διατροφή αλλά είναι ένα καλό restart.

xelashai
25-04-12, 11:17
Ο συνδιασμος τροφών εμένα δεν θα μου πήγαινε σαν καθημερινή διατροφή αλλά είναι ένα καλό restart.

οποτε καπως ετσι λεω να το δω κ εγω μπας κ αντεξω:green:
θα το παλεψω γ κανα δυο εβδομαδες να δω πως θα παω κ βλεπουμε...;)
ευχαριστω πεγκυ

gym
25-04-12, 11:50
γυμακο ευχαριστω για την απαντηση......;) (αλλα πολυ παραξεγημενη μ'εχεις οταν κανω ποδηλατο δεν διαβαζω περιοδικα!!!:green:)

ελινακι μου πολυ χαρηκα σημερα για σενα!!!! :thumbup::thumbup:
τωρα που θα παρεις κ το ποδηλατακι σου ποιος την χαρη σου!!!:P:P

γενικα μιλησα βρε...;)γιατι καποιοι/ες το κανουν...:green:

gym
25-04-12, 11:51
ε οτι την ανεβαζεις και εμεις δεν την θελουμε ανεβασμενη ? ξερω κ γω? :P

μαναρακι μου αμα δεν ξερεις εσυ τι ρωτας ,πως εγω να απαντησω σε κατι ανυπαρκτο?:green:

gym
25-04-12, 11:55
AAAAA Ελιναααα κι εγω θελω ξανα ποδηαλαταδες στην παραλια της Σαλονικουλας!!!τωρα που ανοιγει κι ο καιρος μου λειπε ακομα πιο πολυ!!σημερα που λετε βγηκαν εξετασεις που εκανα αιματος ορμονες τα παντα ολα και...ΣΚΑΩ απο υγεια!περιοδος ΠΑΛΙ γιοκ..οποτε μενει ενα τελευταιο πειραμα..κανω ενα οφ απο προπονησεις 2 βδομαδες..διατροφη καθαρη αλλα ελαφρως αυξημενη θερμιδικα..ηρεμια(καλα σχετικο αυτο σ αυτη τη χωρα!) κι αν δεν ερθει ΕΛΕΟΣ! μεχρι και οι γιατροι σηκωνουν τα χερια ψηλα!! ΑΑΑΑ!και μ εστειλε για λιπομετρηση να δ ουμε τι παιζει,ε καιροςηταν ουτως η αλλως ηθελα να κανω!θα την ποσταρω κι εγω Ελενη να με πεις τη γνωμη σου..αποτοξινωση λοιπον..πως την παλευουμε χωρις γυμ οεο?????:(:(


χαλαρωσε απο εντονη γυμναστικη για λιγο καιρο τοτε οπως λες...
χαλαρωσε ΓΕΝΙΚΑ οσο μπορεις απο αγχος και ολα τα γνωστα που μας τρελαινουν...
απο διατροφη μην εισαι τελειως στεγνα...βαλε κ λιγο λιπαρο παραπανω...μιλαω για καλα λιπαρα κ οχι φαστ φουνττττ.....

και μετα παλι βλεπεις...και κοιταξε να δεις...αν τα κανεις ολα κ σε ενα σεβαστο χρονικα διαστημα κ παλι δεν δεις φως,ε τοτε θα δεις κ την περιπτωση μιας θεραπειας...ολα αυτα θα τα συζητησεις και με την γυναικολογο σου βεβαια...;)

εγω απλα σου λεω τι θα εκανα στην περιπτωση σου ,που τα εκανα δηλαδη και ειδα φως...
αλλα καθε σωμα ειναι διαφορετικο...;)


την παλευεις χωρις γυμναστηριο...σιγα καλε...
μπορεις να κανεις yoga ...πολυ καλη επιλογη και καθολου χαλαρη αλλα ειναι διαφορετικος τροπος εκγυμνασης...τσεκαρε το αυτο...

gym
25-04-12, 11:56
τραβατε με κι ας κλαιω....θα σε ανεβασει η γυμ στη σκηνη κ εμεις θα σου φυλαμε την τσαντα στις κερκιδες :P

αμα ανεβασουμε την ελινα στη σκηνη,εγω θα βαλω φωτο μου στο νετ και παντου με κεφαλι και σωμα...:green:

gym
25-04-12, 11:57
Δεν είμαι σίγουρη ότι κατάλαβα την απορία σου, έχε όμως υπόψη σου πως όταν χάνουμε λίπος το χάνουμε απο όλο το σώμα.
Κλασσικό παράδειγμα με τον οποίο προσομοιάζεται η απώλεια λίπους είναι ο τρόπος που ξεφλουδίζουμε το κρεμμύδι.
Λίπος χάνουμε απ όλα τα σημεία του σώματος ταυτόχρονα αλλά από κάποια λίγο περισσότερο
(απ αυτά δλδ που οι λιποαποθήκες είναι πιο γεμάτες, πχ στήθος, λέμε τώρα :(:()

εγω παλι ειμαι σιγουρη οτι ΔΕΝ την καταλαβα...

ελινα γινε πιο συγκεκριμενη...το και το...

τι ρωτας?;)

gym
25-04-12, 12:06
συμφωνώ σε οσα λες πεγκυ μου...
κ γενικά αν δεν δοκιμάσω κατι να δω αν δουλεύει πανω μου δεν πείθομαι ευκολα...
ετσι κ εκανα (απο μονη μου βεβαια χωρις να εχω διαβασει κατι απο πριν)... πέρυσι που ειχα να χασω αρκετα κιλα
στο περίπου βέβαια δεν συνδύαζα ποτε πρωτεΐνη με υδατάνθρακα.. γάλα με δημητριακά...τα φρούτα τα έτρωγα πάντα μονα τους κ άφηνα να περασει κ ωρα απο τα γευματα...κ επιασε;)
έχασα αρκετά κιλα αλλα το κυριότερο ένιωθα ανάλαφρη..δεν ειχα δυσπεψιες κ τετοια...(μιας κ εχω υποψία οτι εχω θέμα με το έντερο)
το κακο βέβαια ειναι οτι δύσκολα κρατάς τέτοια διατροφή γ καιρό....(κ εμένα αυτος ειναι ο στόχος μου)

το αποτελεσμα που ειχες στην απωλεια των κιλων σου ηρθε απο το θερμιδικο ελλειμμα που προφανως ειχες και οχι απο αυτον το συνδυασμο...

γενικοτερα η αλλαγη του τροπου ζωης σου με προπονηση και πιο προσεγμενη διατροφη οδηγησε στο στοχο σου μακροπροθεσμα...


δεν ειναι κακο να δοκιμαζεις αλλα φιλτραρε πρωτα αυτο που κανεις...

κατι αλλο...πιο βιβλιο συγκεκριμενα?συγγραφεας?

xelashai
25-04-12, 12:19
Δρ.Τζίλιαν Μακίθ λεει λενακι μου...(λεει πως εχει χαρακτηριστει κορυφαια διατροφολογος της Μ.Βρετανιας...κανει εκπομπες γραφει σε περιοδικα κ τετοια...πρωτη φορα την ακουω:green:)
περισσοτερο με ενδιαφερει τωρα το θεμα δυσπεψια..παρα το χασιμο κιλων γι αυτο κ το σκεφτομαι...:unsure:

PEGY
25-04-12, 12:59
Α, αυτή .....
Δεν την πολυσυμπαθώ.... ειναι τρομερά υστερική με το φαί της

Μπες στο youtube, κάνει διάφορες εκπομπές του αντικειμένου. Αναλαμβάνει κάποιον τζανκφουντιστα κ τον κάνει
υγιεινιστή.

xelashai
25-04-12, 13:05
Α, αυτή .....
Δεν την πολυσυμπαθώ.... ειναι τρομερά υστερική με το φαί της

Μπες στο youtube, κάνει διάφορες εκπομπές του αντικειμένου. Αναλαμβάνει κάποιον τζανκφουντιστα κ τον κάνει
υγιεινιστή.

ναι..αυτο εψαχνα πριν...αυτη βεβαια απο οτι εχω καταλαβει ειναι κ κατα του κρεατος...
απλα εγω απο το βιβλιο κρατησα μονο το θεμα του συνδυασμου των τροφων...

eli_din3
25-04-12, 13:40
αμα ανεβασουμε την ελινα στη σκηνη,εγω θα βαλω φωτο μου στο νετ και παντου με κεφαλι και σωμα...:green:

τι υπονοεις κακη γυμ??? οτι ειμαι αχρηστη και δεν θα κανω σωμα ποτεε??

eli_din3
25-04-12, 13:49
ααα χαλια τα παααα.. λοιπον..
να το θεσω αλλιως..εγω εχω ας πουμε 23% λιπος.. εχω λιποαποθηκες στα ποδια... χανω ευκολα απο κοιλια... και απο τα ποδια δυσκολα...

ας υποθεσουμε πως
τρωω πχ μια βδομαδα πολυ.. και βαζω λιγο λιπος.. αυτο λογικα θα μπει πιο πολυ στα ποδια εφοσον εκει ειναι οι λιποαπηθηκες μου.. αν μετα κοψω θερμιδες και τρεξω λιγο παραπανω και το καψω αυτο το λιπος.. λογικα δεν θα χασω περισσοτερο απο την κοιλια η οποια χανει πιο ευκολα??
επομενως βγαινω χαμμενη καθως πηρα λιπος στο ποδι το οποιο δεν μπορεσα να χασω επειδη εφυγε απο αλλου στην τελικη(κοιλια)..το λιπος μου εξακολουθει να ειναι 23% αλλα εχω χειροτερεψει απο αποψη εικονας γιατι μπηκε εκει απο οπου εγω ηθελα να χασω..
αυτος ειναι ο αρρωστημενος συλλογισμος μου :P

eli_din3
25-04-12, 14:39
σημερα ενω εφευγα απο το γυμ ηρθε μια πενηνταρα-πενηνταπενταρα...
και λεει...πρεπει να χασω απαραιτητως 5 κιλα..
λεει η γυμναστρια αεροβιο κτλ.. κ την ρωταει διαιτα, διατροφη κανεις?
και λεει αυτη..εε.οτι μπορω κανω.. χθες εφαγα ενα τοστ και ενα μηλο..
λεει η γυμναστρια ολη μερα???
και λεει αυτη ε ναι..δεν γινεται αλλιως...

αιντεεε ο κοσμος εχει αποτρελαθει τελειως

koukoutsaki
25-04-12, 16:56
καλημέρα κοριτσάκια μου....:welcome:
εχει πέσει αυτές τις μέρες στα χέρια μου ενα βιβλίο (είμαστε οτι τρώμε)...κ μεταξύ άλλων λεει γ τους συνδυασμούς των τροφών.
χωρίζει τις τροφές σε 4 κατηγορίες...
1η πρωτεΐνες...​ παράγουν όξινα υγρα κ χωνεύονται αργά.. (συνδυάζονται με την ομάδα 3)
2η υδατάνθρακες ... παράγουν αλκαλικά υγρά κ χρειάζονται διαφορετικά ένζυμα απο τις πρωτεΐνες (συνδυάζονται με την ομάδα 3)
3η λαχανικά, σαλάτες, σπόρους.... (συνδυαζονται με την ομαδα 1 ή 2)
4η φρούτα (πρέπει να προσλαμβανονται πάντα μόνα τους)

γράφει πως αν συνδυάσουμε τροφές της ομάδας 1 κ 2 παράγονται ανταγωνιστικά ένζυμα κ πεπτικά υγρά που εξουδετερώνουν το ενα το άλλο. Το αποτέλεσμα ειναι να μην χωνεύεται σωστά η τροφή και να σαπίζει στο έντερο :shock:...προκαλεί ετσι μειωμένη πρόσληψη θρεπτικών συστατικών..δυσπεψία κ πτώση ενέργειας.

επισης γράφει πως πρέπει να περάσουν 2 ώρες έπειτα απο ενα γεύμα υδατανθράκων πριν φάμε πρωτεΐνη κ 3 ωρες έπειτα απο ενα γεύμα πρωτεΐνης πριν φαμε υδατάνθρακα (οι πρωτεΐνες χρειάζονται 4 ωρες γ να φτάσουν στο έντερο ενω οι υδατάνθρακες 2 ώρες)

η γνωμη σας γ οσα γράφει??
σκέφτηκα να κανω μια δοκιμή 2 εβδομάδων αλλα ετσι όπως το εχω στο μυαλό μου δεν με βλέπω να χωράει κάπου ο υδατάνθρακας :unsure:

TI EKANE ΛΕΕΙ ???????:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

koukoutsaki
25-04-12, 17:02
σημερα ενω εφευγα απο το γυμ ηρθε μια πενηνταρα-πενηνταπενταρα...
και λεει...πρεπει να χασω απαραιτητως 5 κιλα..
λεει η γυμναστρια αεροβιο κτλ.. κ την ρωταει διαιτα, διατροφη κανεις?
και λεει αυτη..εε.οτι μπορω κανω.. χθες εφαγα ενα τοστ και ενα μηλο..
λεει η γυμναστρια ολη μερα???
και λεει αυτη ε ναι..δεν γινεται αλλιως...

αιντεεε ο κοσμος εχει αποτρελαθει τελειως

αστες να βαζουν το μεταβολισμο για υπνο τωρα ,κ το καλοκαιρι να τσακιζουν καλαμαρακια τηγανιτα κ να αναρωτιουνται γιατι δεν αδυνατιζουν...
τρατζικ

eri_87
25-04-12, 17:22
Γεια σας girls!
Καλέ μπήκα λίγο να δω τί κάνετε και θα καραφλιάσω με όσα διαβάζω... http://freesmileyface.net/smiley/confused/dazed.gif (http://freesmileyface.net/free-confused-smileys.html)http://freesmileyface.net/smiley/confused/dazed.gif (http://freesmileyface.net/free-confused-smileys.html)http://freesmileyface.net/smiley/confused/dazed.gif (http://freesmileyface.net/free-confused-smileys.html)

Καλά αυτό με το ένα μήλο κ ένα τοστ έγραψε... Έρχεται και μια κοπελίτσα μετά το γυμναστήριο στο μαγαζί που δουλεύω, και παίρνει ένα σαντουιτς με 2πλο τυρί... Εν τω μεταξύ είναι ΠΟΛΥ αδύνατη, τί χέρι τί μπούτι, το ίδιο είναι... :-?

Να σας ρωτήσω, πήρα ανανά και παπάγια αποξηραμένα, σκέτα δεν πολυτρώγονται είναι λίγο σκληρά, πού να τα βάλω; Λογικά στο πρωινό με βρώμη ή δημτριακά ψιλοκομμένα;

koukoutsaki
25-04-12, 17:27
Γεια σας girls!
Καλέ μπήκα λίγο να δω τί κάνετε και θα καραφλιάσω με όσα διαβάζω... http://freesmileyface.net/smiley/confused/dazed.gif (http://freesmileyface.net/free-confused-smileys.html)http://freesmileyface.net/smiley/confused/dazed.gif (http://freesmileyface.net/free-confused-smileys.html)http://freesmileyface.net/smiley/confused/dazed.gif (http://freesmileyface.net/free-confused-smileys.html)

Καλά αυτό με το ένα μήλο κ ένα τοστ έγραψε... Έρχεται και μια κοπελίτσα μετά το γυμναστήριο στο μαγαζί που δουλεύω, και παίρνει ένα σαντουιτς με 2πλο τυρί... Εν τω μεταξύ είναι ΠΟΛΥ αδύνατη, τί χέρι τί μπούτι, το ίδιο είναι... :-?

Να σας ρωτήσω, πήρα ανανά και παπάγια αποξηραμένα, σκέτα δεν πολυτρώγονται είναι λίγο σκληρά, πού να τα βάλω; Λογικά στο πρωινό με βρώμη ή δημτριακά ψιλοκομμένα;


:welcome: καλησπερα!:)

καλα ενταξει πες την κοπελιτσα με το διπλο τυρι μη φαει, εχουμε γλαρο....μακαρι καποτε να μαθουν ολοι οι ανθρωποι οτι δεν πρεπει ουτε να φυτοζωουμε ουτε να τρωμε καθε μερα ολη τη σαβουρα που υπαρχει στην πλαση:unsure:

εγω οταν βαζω ψιλοκοβω σε μικρουτσικα κομματακια στο γαλα με βρωμη .μουλιαζουν κ κατεβαινουν πιο καλα, αν δεν πηρες με ζαχαρη μαλιστα ,η παπαγια εχει 186 θερμιδες τα 100 γραμμαρια (ο ανανας εχει 300 και βαλε)

eri_87
25-04-12, 17:45
:welcome: καλησπερα!:)

εγω οταν βαζω ψιλοκοβω σε μικρουτσικα κομματακια στο γαλα με βρωμη .μουλιαζουν κ κατεβαινουν πιο καλα, αν δεν πηρες με ζαχαρη μαλιστα ,η παπαγια εχει 186 θερμιδες τα 100 γραμμαρια (ο ανανας εχει 300 και βαλε)

Ναι, χωρίς ζάχαρη πήρα! Πόσες θερμίδες ο ανανάς;;;;;; :shock: Μάααααλιστα... Καλά αυτά λίγο για τη γεύση είναι κι όλας, αλλιώς καήκαμε! :shock:

koukoutsaki
25-04-12, 17:47
Ναι, χωρίς ζάχαρη πήρα! Πόσες θερμίδες ο ανανάς;;;;;; :shock: Μάααααλιστα... Καλά αυτά λίγο για τη γεύση είναι κι όλας, αλλιώς καήκαμε! :shock:

Ναι ο ατιμος 315 και με 75 γρ υδατανθρακα κριμα κι ειναι τοσο νοστιμος:green:
ευτυχως παιζει μπαλα κ η παπαγια

eri_87
25-04-12, 17:54
Ναι ο ατιμος 315 και με 75 γρ υδατανθρακα κριμα κι ειναι τοσο νοστιμος:green:
ευτυχως παιζει μπαλα κ η παπαγια

Ο φρέσκος όμως ανανάς είναι πολύ χαμηλός θερμιδικά νομίζω.. τί στο καλό γίνεται με τον αποξηραμένο;! Για πες αν έχεις δοκιμάσει κάτι άλλο παρόμοιο.. Εγώ σήμερα τυχαία βρήκα ανανά κ παπάγια χωρίς ζάχαρη που έψαχνα τόσο καιρό. 5,5ευρω το κιλό που τα πήρα καλά δεν είναι; Είχε και κραντμπερις (απάισια, είχα φάει με ζάχαρη κ ήταν θεόπικρα!) και μετά κλασικά, δαμάσκηνα-βερίκοκα. Είδα και goji berries 34ευρώ/κιλό. Πού στο καλό να τα βάλω όμως κι αυτά, δε ξέρω!:green:
Καμιά ιδέα από τη "Λεβάντα" μας; ;)

koukoutsaki
25-04-12, 17:58
Ο φρέσκος όμως ανανάς είναι πολύ χαμηλός θερμιδικά νομίζω.. τί στο καλό γίνεται με τον αποξηραμένο;! Για πες αν έχεις δοκιμάσει κάτι άλλο παρόμοιο.. Εγώ σήμερα τυχαία βρήκα ανανά κ παπάγια χωρίς ζάχαρη που έψαχνα τόσο καιρό. 5,5ευρω το κιλό που τα πήρα καλά δεν είναι; Είχε και κραντμπερις (απάισια, είχα φάει με ζάχαρη κ ήταν θεόπικρα!) και μετά κλασικά, δαμάσκηνα-βερίκοκα. Είδα και goji berries 34ευρώ/κιλό. Πού στο καλό να τα βάλω όμως κι αυτά, δε ξέρω!:green:
Καμιά ιδέα από τη "Λεβάντα" μας; ;)

Πας κ συ στη Λεβαντα πουλακι μου ???:turtle:
εχει καταπληκτικες πολυ αρωματικες ρυζογκοφρετες....γραφουν κ μακρος απεξω...κ πιο μεγαλες σε μεγεθος απο του σουπερ μαρκετ
και πολυ ωραιο ψωμι ντινκελ
γκοτζι εχω παρει απο κει το βαζα στο γαλα ακριβο ειναι δε μ πολυαρεσε ομως :P
κρανμπερις δαμασκηνα βερικοκα επισης δεν τρελαινομαι
καλα τα πηρες με 5,5 ευρωπουλα παντως
φρεσκο ανανα δεν εχω δοκιμασει ποιος τον καθαριζει βαριεμαι αλλα οντως αυτος εχει λιγες θερμιδες
κ στεβια την εχει αρκετα πιο φτηνη απο αλλους
βασικα πρεπει να παω εχω καιρο να την επισκεφτω

eri_87
25-04-12, 18:03
Μια φορά είχα πάει για να πάρω στέβια... Φτηνά, όντως! Σαν χθες το θυμάμαι (το περασμένο καλοκαίρι ήταν) που πήγα με τη λάβρα ως εκεί με τα πόδια και γύρισα... Πήρα τη σκόνη τη λευκή και την πράσινη! Ακόμα όπως τα πήρα στο ντουλάπι είναι εδώ και κάτι μήνες! Καλά η πράσινη στέβια είναι σαν φύκια, σαν φύλλα, δε τρώγεται! Η άλλη απλά την έχω ξεχάσει, βάζω ζαχαρίνη.. lol

koukoutsaki
25-04-12, 18:05
Εγω ,μια κ τον καφε μ τον πινω σκετο ετσι κι αλλιως, πηρα μια που ειναι σε σταγονες με σταγονομετρο κ ριχνω τις τελευταιες μερες στο γαλα με το κουακερ το πρωι για να μην τρωω καθε μερα μελι

koukoutsaki
25-04-12, 19:45
Κοριτσια πηρα σημερα σαπουνι με φυκια κ το δοκιμασα. Βρωμαει ομως ε πιφ:P
Αντε να δουμε !:green:

gym
25-04-12, 22:11
Κοριτσια πηρα σημερα σαπουνι με φυκια κ το δοκιμασα. Βρωμαει ομως ε πιφ:P
Αντε να δουμε !:green:

ποιο πηρες?ωραια ειναι αυτα με κοκκους να ξερεις...

gym
25-04-12, 22:13
Πας κ συ στη Λεβαντα πουλακι μου ???:turtle:
εχει καταπληκτικες πολυ αρωματικες ρυζογκοφρετες....γραφουν κ μακρος απεξω...κ πιο μεγαλες σε μεγεθος απο του σουπερ μαρκετ
και πολυ ωραιο ψωμι ντινκελ
γκοτζι εχω παρει απο κει το βαζα στο γαλα ακριβο ειναι δε μ πολυαρεσε ομως :P
κρανμπερις δαμασκηνα βερικοκα επισης δεν τρελαινομαι
καλα τα πηρες με 5,5 ευρωπουλα παντως
φρεσκο ανανα δεν εχω δοκιμασει ποιος τον καθαριζει βαριεμαι αλλα οντως αυτος εχει λιγες θερμιδες
κ στεβια την εχει αρκετα πιο φτηνη απο αλλους
βασικα πρεπει να παω εχω καιρο να την επισκεφτω

δεν ειναι δυσκολο να καθαρισεις ανανα βρε...τι πιο ευκολο?αλλα υπαρχει κ ετοιμος σε μεγαλα σουπερ μαρκετ

koukoutsaki
25-04-12, 22:13
ποιο πηρες?ωραια ειναι αυτα με κοκκους να ξερεις...

ναι εχει και κατι σιχαμερους κοκκους...:unsure:απο χοντο το πηρα κ πεταξα κ τη συσκευασια κ δε θυμαμαι μαρκα να σ πω
κανα δεκαευρο εδωσα
τεσπα τι να κανουμε

koukoutsaki
25-04-12, 22:14
δεν ειναι δυσκολο να καθαρισεις ανανα βρε...τι πιο ευκολο?αλλα υπαρχει κ ετοιμος σε μεγαλα σουπερ μαρκετ

κονσερβα εννοεις ? (οχι κομποστα) :unsure:

gym
25-04-12, 22:14
Ο φρέσκος όμως ανανάς είναι πολύ χαμηλός θερμιδικά νομίζω.. τί στο καλό γίνεται με τον αποξηραμένο;! Για πες αν έχεις δοκιμάσει κάτι άλλο παρόμοιο.. Εγώ σήμερα τυχαία βρήκα ανανά κ παπάγια χωρίς ζάχαρη που έψαχνα τόσο καιρό. 5,5ευρω το κιλό που τα πήρα καλά δεν είναι; Είχε και κραντμπερις (απάισια, είχα φάει με ζάχαρη κ ήταν θεόπικρα!) και μετά κλασικά, δαμάσκηνα-βερίκοκα. Είδα και goji berries 34ευρώ/κιλό. Πού στο καλό να τα βάλω όμως κι αυτά, δε ξέρω!:green:
Καμιά ιδέα από τη "Λεβάντα" μας; ;)

κρανμπερριες εχει πολλες ποικιλιες να ξερετε...
ωραια ειναι αυτα τα κοκκινομωβουλια...πανε τελεια στο πιτακι...

τα γκοτζι κ αυτα μπορεις στο πιτακι...γαλα γιαουρτι..σκετα..;)

gym
25-04-12, 22:15
κονσερβα εννοεις ? (οχι κομποστα) :unsure:

οχι εννοω σε κουτακι πλαστικο βρε τα πουλανε εκει στα ψυγεια...


σε μεγαλα ομως...τεραστια λεμε...:green:

koukoutsaki
25-04-12, 22:16
οχι εννοω σε κουτακι πλαστικο βρε τα πουλανε εκει στα ψυγεια...


σε μεγαλα ομως...τεραστια λεμε...:green:

χμμμμ για να ψαξω στο mega Σκλαβενιτη λοιπον

gym
25-04-12, 22:16
ναι εχει και κατι σιχαμερους κοκκους...:unsure:απο χοντο το πηρα κ πεταξα κ τη συσκευασια κ δε θυμαμαι μαρκα να σ πω
κανα δεκαευρο εδωσα
τεσπα τι να κανουμε

μια χαρα το πηρες...;)

εχω παρει κ ακριβοτερα για αν δοκιμασω.,..ενα απλο με κοκκους ειναι μια χαρα...
παρε κ γαντια για πιλινγκ κ εκει να δεις μετα πωπος μωρου βρε...:P:P

gym
25-04-12, 22:17
Δρ.Τζίλιαν Μακίθ λεει λενακι μου...(λεει πως εχει χαρακτηριστει κορυφαια διατροφολογος της Μ.Βρετανιας...κανει εκπομπες γραφει σε περιοδικα κ τετοια...πρωτη φορα την ακουω:green:)
περισσοτερο με ενδιαφερει τωρα το θεμα δυσπεψια..παρα το χασιμο κιλων γι αυτο κ το σκεφτομαι...:unsure:

δοκιμασε το τοτε κ δες...

το γαλα το εκοψες μηπως και σε πειραζει αυτο τελικα?

koukoutsaki
25-04-12, 22:17
μια χαρα το πηρες...;)

εχω παρει κ ακριβοτερα για αν δοκιμασω.,..ενα απλο με κοκκους ειναι μια χαρα...
παρε κ γαντια για πιλινγκ κ εκει να δεις μετα πωπος μωρου βρε...:P:P

εχω φυτικο σφουγγαρι αγριο
α ναι απο δερμα δεν εχω θεμα
αμα κανεις πιλιγκ ολο το χρονο δε γινεται τσαρουχι :P

gym
25-04-12, 22:18
τι υπονοεις κακη γυμ??? οτι ειμαι αχρηστη και δεν θα κανω σωμα ποτεε??

αι μαρη...

απλα εννοω οτι θα ειναι δυσκολο να σε πεισουμε απλα αυτο!

gym
25-04-12, 22:19
ααα χαλια τα παααα.. λοιπον..
να το θεσω αλλιως..εγω εχω ας πουμε 23% λιπος.. εχω λιποαποθηκες στα ποδια... χανω ευκολα απο κοιλια... και απο τα ποδια δυσκολα...

ας υποθεσουμε πως
τρωω πχ μια βδομαδα πολυ.. και βαζω λιγο λιπος.. αυτο λογικα θα μπει πιο πολυ στα ποδια εφοσον εκει ειναι οι λιποαπηθηκες μου.. αν μετα κοψω θερμιδες και τρεξω λιγο παραπανω και το καψω αυτο το λιπος.. λογικα δεν θα χασω περισσοτερο απο την κοιλια η οποια χανει πιο ευκολα??
επομενως βγαινω χαμμενη καθως πηρα λιπος στο ποδι το οποιο δεν μπορεσα να χασω επειδη εφυγε απο αλλου στην τελικη(κοιλια)..το λιπος μου εξακολουθει να ειναι 23% αλλα εχω χειροτερεψει απο αποψη εικονας γιατι μπηκε εκει απο οπου εγω ηθελα να χασω..
αυτος ειναι ο αρρωστημενος συλλογισμος μου :P

εν ολιγοις ελινα μου....

να μην κανεις υπερβολες με τη διατροφη για να μην μαζευεις πολυ λιπος εκει που δεν θες...να κοιτας να ανεβεις μυικα χωρις λιπος...αργαααα σταδιακα...φεεεεεεετα που λενε!:green::green:

οντως αρρωστημενος :green:

xelashai
25-04-12, 22:21
μια χαρα το πηρες...;)

εχω παρει κ ακριβοτερα για αν δοκιμασω.,..ενα απλο με κοκκους ειναι μια χαρα...
παρε κ γαντια για πιλινγκ κ εκει να δεις μετα πωπος μωρου βρε...:P:P

αυτα εχω κ εγω....κ βουρτσα διπλης χρησης(απο body shop και τα δυο)
κ οντως....σαν μωρου τον κανουν:green::P

gym
25-04-12, 22:21
σημερα ενω εφευγα απο το γυμ ηρθε μια πενηνταρα-πενηνταπενταρα...
και λεει...πρεπει να χασω απαραιτητως 5 κιλα..
λεει η γυμναστρια αεροβιο κτλ.. κ την ρωταει διαιτα, διατροφη κανεις?
και λεει αυτη..εε.οτι μπορω κανω.. χθες εφαγα ενα τοστ και ενα μηλο..
λεει η γυμναστρια ολη μερα???
και λεει αυτη ε ναι..δεν γινεται αλλιως...

αιντεεε ο κοσμος εχει αποτρελαθει τελειως

κατ αρχας εισαι πολυ κουτσομπολα που καθησες κ ακουσες ολοκληρη τη συζητηση...:green:

δευτερον..που ξερεις τι τοστ ηταν αυτο?ε?:green:

τριτον...κ αν το εκανε μια κ δυο...ποσες θα το κανει?:green:

τεταρτον...γι αυτο να χαιρεσαι που εχεις βρει το φορουμ κ μαθαινεις κ πεντε δεκα πραγματαα απο ατομα που ενδιαφερονται με αυτο που ενδιαφερει κσ ενα λοιπον...

koukoutsaki
25-04-12, 22:22
εν ολιγοις ελινα μου....

να μην κανεις υπερβολες με τη διατροφη για να μην μαζευεις πολυ λιπος εκει που δεν θες...να κοιτας να ανεβεις μυικα χωρις λιπος...αργαααα σταδιακα...φεεεεεεετα που λενε!:green::green:

οντως αρρωστημενος :green:

αμα σας πω οτι ειχα κ γω τετοια απορια κ με καλυψε η ελινα ..ποσο αρρωστη θα με πειτε :rolf::rolf::rolf:

xelashai
25-04-12, 22:23
δοκιμασε το τοτε κ δες...

το γαλα το εκοψες μηπως και σε πειραζει αυτο τελικα?
ναι το εκοψα λενακι μου κ ηδη εχει μειωθει το φουσκωμα
βεβαια αυτο το διαστημα μαλλον απο αγχος...εχω παλι πονακια στο εντερο...
ξεκινησα παλι προβιοτικα γ να ηρεμησει

gym
25-04-12, 22:25
TI EKANE ΛΕΕΙ ???????:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

ναι σιγα μην βγαζει κ σκουληκια ...ελεος...

gym
25-04-12, 22:26
αμα σας πω οτι ειχα κ γω τετοια απορια κ με καλυψε η ελινα ..ποσο αρρωστη θα με πειτε :rolf::rolf::rolf:

μην απορεις...κει απο οπου δυσκολευεσαι να χασεις ,εκει θα παει κ θα κατσει το λιπος οταν μπει τελος παντων...:green:

koukoutsaki
25-04-12, 22:28
ναι σιγα μην βγαζει κ σκουληκια ...ελεος...

α στο καλο κ τρομαξα ....:green:

koukoutsaki
25-04-12, 22:29
μην απορεις...κει απο οπου δυσκολευεσαι να χασεις ,εκει θα παει κ θα κατσει το λιπος οταν μπει τελος παντων...:green:

γυμακι ομως ενας γυμναστης περυσι μου ελεγε οτι το σωμα δε μαζευει παντα εκει που εχει το θεματακι
μπορει να του ερθει κ να μαζεψει κ σε αλλο σημειο που υποτιθεται οτι δε μαζευει λιπος πρωτο
αυτο παιζει αναλογα με τον οργανισμο ?? ορμονες ισως? :unsure:

xelashai
25-04-12, 22:30
α στο καλο κ τρομαξα ....:green:

αντε μωρε...ουτε εγω το πιστεψα...
κ τι στο καλο δεν μπορει να το ελεγε κυριολεκτικα:unsure:εεε??

gym
25-04-12, 22:30
αστες να βαζουν το μεταβολισμο για υπνο τωρα ,κ το καλοκαιρι να τσακιζουν καλαμαρακια τηγανιτα κ να αναρωτιουνται γιατι δεν αδυνατιζουν...
τρατζικ

ο μεταβολισμος της δεν θα πεσει αν τρωει δυο φορες τη μερα αλλα το θεμα ειναι τι τρωει κ γενικοτερα τι κανει μεσα στη μερα της κ ποσο θα αντεξει με αυτα που τρωει...

η αγνοια σε οδηγει σε πολλα λαθη...

gym
25-04-12, 22:32
γυμακι ομως ενας γυμναστης περυσι μου ελεγε οτι το σωμα δε μαζευει παντα εκει που εχει το θεματακι
μπορει να του ερθει κ να μαζεψει κ σε αλλο σημειο που υποτιθεται οτι δε μαζευει λιπος πρωτο
αυτο παιζει αναλογα με τον οργανισμο ?? ορμονες ισως? :unsure:

πως θα του ρθει του οργανισμου τον ρωτησες?η ετσι να χαμε να λεγαμε?:green:
γιατι να μαζεψει αλλου?

με τις ορμονες ναι αν μπλεξεις γινονται πολλα μεσα στο σωμα...αλλα αυτη η ξαφνικη αλλαγη στο θεμα αποθηκευσης λιπους σου εξηγησε πως προκυπτει?

gym
25-04-12, 22:34
Γεια σας girls!
Καλέ μπήκα λίγο να δω τί κάνετε και θα καραφλιάσω με όσα διαβάζω... http://freesmileyface.net/smiley/confused/dazed.gif (http://freesmileyface.net/free-confused-smileys.html)http://freesmileyface.net/smiley/confused/dazed.gif (http://freesmileyface.net/free-confused-smileys.html)http://freesmileyface.net/smiley/confused/dazed.gif (http://freesmileyface.net/free-confused-smileys.html)

Καλά αυτό με το ένα μήλο κ ένα τοστ έγραψε... Έρχεται και μια κοπελίτσα μετά το γυμναστήριο στο μαγαζί που δουλεύω, και παίρνει ένα σαντουιτς με 2πλο τυρί... Εν τω μεταξύ είναι ΠΟΛΥ αδύνατη, τί χέρι τί μπούτι, το ίδιο είναι... :-?

Να σας ρωτήσω, πήρα ανανά και παπάγια αποξηραμένα, σκέτα δεν πολυτρώγονται είναι λίγο σκληρά, πού να τα βάλω; Λογικά στο πρωινό με βρώμη ή δημτριακά ψιλοκομμένα;

γεια σου ρε ερη!
σε πιτακι μεσα...σε γιαουρτι...σε γαλα...με βρωμη χυλο...

gym
25-04-12, 22:36
Ναι, χωρίς ζάχαρη πήρα! Πόσες θερμίδες ο ανανάς;;;;;; :shock: Μάααααλιστα... Καλά αυτά λίγο για τη γεύση είναι κι όλας, αλλιώς καήκαμε! :shock:

παντα με μετρο τα αποξηραμενα...
εκτος απο τη γευση εχουν κ πολλα θετικα οπως και τα φρουτα..http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?18633-%CE%A6%CF%81%CE%AD%CF%83%CE%BA%CE%B1-%CE%A6%CF%81%CE%BF%CF%8D%CF%84%CE%B1-vs-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%BE%CE%B7%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%B1-%CF%86%CF%81%CE%BF%CF%8D%CF%84%CE%B1&highlight=%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%BE%CE%B7%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%B1

.αλλα παντα με προσοχη στις θερμιδες μας...

koukoutsaki
25-04-12, 22:39
πως θα του ρθει του οργανισμου τον ρωτησες?η ετσι να χαμε να λεγαμε?:green:
γιατι να μαζεψει αλλου?

με τις ορμονες ναι αν μπλεξεις γινονται πολλα μεσα στο σωμα...αλλα αυτη η ξαφνικη αλλαγη στο θεμα αποθηκευσης λιπους σου εξηγησε πως προκυπτει?

οχι το μονο που μου ειπε ειναι οτι οταν αλλαζεις δεκαετια ηλικιακα αλλαζουν και οι ορμονες κ γινονται τετοια μπερδεματα...
ε καλα τοτε με αυτη τη λογικη κι οταν γεννησουμε κ διαταραχτουν οι ορμονες θα γινουμε φαλαινες ?
δε μας τα λενε καλα ...:unsure:

gym
25-04-12, 22:42
οχι το μονο που μου ειπε ειναι οτι οταν αλλαζεις δεκαετια ηλικιακα αλλαζουν και οι ορμονες κ γινονται τετοια μπερδεματα...
ε καλα τοτε με αυτη τη λογικη κι οταν γεννησουμε κ διαταραχτουν οι ορμονες θα γινουμε φαλαινες ?
δε μας τα λενε καλα ...:unsure:

αλλο αυτο...νομιζα ελεγες για νορμαλ συνθηκες...

ειδικα οταν μιλαμε για εγκυμοσυνη ΜΠΟΡΕΙ (δεν ειναι δεδομενο)οτι θα αλλαξει το σωμα σου...

αλλες προς το καλυτερο ακομα αλλες οχι...

σε αυτα τα θεματα δεν μπορεις να ξερεις πως θα αντιδρασει το σωμα σου...

αλλα νταξει...αμα ειναι σκεφτουμε το σωμα μας για να κανουμε παιδι...το χασαμε το παιχνιδι!

παντα υπαρχει τροπος να επανελθεις εκει που θες αρκει να το ΘΕς...;)

koukoutsaki
25-04-12, 22:47
αλλο αυτο...νομιζα ελεγες για νορμαλ συνθηκες...

ειδικα οταν μιλαμε για εγκυμοσυνη ΜΠΟΡΕΙ (δεν ειναι δεδομενο)οτι θα αλλαξει το σωμα σου...

αλλες προς το καλυτερο ακομα αλλες οχι...

σε αυτα τα θεματα δεν μπορεις να ξερεις πως θα αντιδρασει το σωμα σου...

αλλα νταξει...αμα ειναι σκεφτουμε το σωμα μας για να κανουμε παιδι...το χασαμε το παιχνιδι!

παντα υπαρχει τροπος να επανελθεις εκει που θες αρκει να το ΘΕς...;)


ΑΑΑΑΑΑ τετοια να μου λες να τα κανω πιο πολυ πανω μου :dooreek::dooreek::dooreek:
ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΧΟΝΤΡΗ!!!!:smash::smash::smash:

gym
25-04-12, 22:50
ΑΑΑΑΑΑ τετοια να μου λες να τα κανω πιο πολυ πανω μου :dooreek::dooreek::dooreek:
ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΧΟΝΤΡΗ!!!!:smash::smash::smash:

και να γινεις στο χερι σου ειναι να το αλλαξεις...η κολλητη μου μολις γεννησε κ φαινονται οι κοιλιακοι της..αλλα δεν εκανε υπερβολες στην εγκυμοσυνη....ετρωγε χωρις προγραμμα αλλα οχι για δεκα ατομα...

πολλες βρισκουν την ευκαιρια να φανε πολυ αλλα δεν παει ετσι...

ουσιαστικα για μια εγκυο αρχικα οι θερμιδες οι επιπλεον που της χρειαζονται ειναι 250...μιλαμε χονδρικα για μια μπανανα κ ενα γιαουρτακι...;)

οποτε μην προτρεχουμε...ολα ειναι σχετικα με την περιπτωση της καθε μιας...


και αλλη μαμα ξερω που ειναι φετες ...ακουςςςςςςςς?:green::green:

Miss Fit
25-04-12, 22:53
κρανμπερριες εχει πολλες ποικιλιες να ξερετε...
ωραια ειναι αυτα τα κοκκινομωβουλια...πανε τελεια στο πιτακι...

τα γκοτζι κ αυτα μπορεις στο πιτακι...γαλα γιαουρτι..σκετα..;)

:welcome: Κορίτσάκια!!!
Αχ δεν σας προλαβαίνω λέμε τα βράδια που έχω λίγο χρόνο μόνο !!!

Αυτά ειναι πολύ νόστιμα απο τον ΑΒ Βασιλοπουλο τα περνω και τα βάζω στο πιτάκι

koukoutsaki
25-04-12, 22:54
και να γινεις στο χερι σου ειναι να το αλλαξεις...η κολλητη μου μολις γεννησε κ φαινονται οι κοιλιακοι της..αλλα δεν εκανε υπερβολες στην εγκυμοσυνη....ετρωγε χωρις προγραμμα αλλα οχι για δεκα ατομα...

πολλες βρισκουν την ευκαιρια να φανε πολυ αλλα δεν παει ετσι...

ουσιαστικα για μια εγκυο αρχικα οι θερμιδες οι επιπλεον που της χρειαζονται ειναι 250...μιλαμε χονδρικα για μια μπανανα κ ενα γιαουρτακι...;)

οποτε μην προτρεχουμε...ολα ειναι σχετικα με την περιπτωση της καθε μιας...


και αλλη μαμα ξερω που ειναι φετες ...ακουςςςςςςςς?:green::green:

γυμακι τα ξερω ολα αυτα που λες ευτυχως εχουμε κ μερικα φωτεινα παραδειγματα κ μεσα στο φορουμ αλλα εγω τρεμω
ΤΡΕΜΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
οταν θα ΑΝΑΓΚΑΣΤΩ να ερθει εκεινη η ωρα , δε ξερω , θα παω σε ειδικο , δε ξερω τι θα κανω .ειναι και καποιες ατυχες που εχουν αποκολλησεις κλπ κ μενουν ταβλα 9 μηνες σηκωνονται μονο για wc πως να μη γινεις φαλαινα μετα
σχεδον ολες οι γνωστες μου μετα τη γεννα χαος :( δυστυχως ελαχιστες οι εξαιρεσεις

gym
25-04-12, 22:56
γυμακι τα ξερω ολα αυτα που λες ευτυχως εχουμε κ μερικα φωτεινα παραδειγματα κ μεσα στο φορουμ αλλα εγω τρεμω
ΤΡΕΜΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
οταν θα ΑΝΑΓΚΑΣΤΩ να ερθει εκεινη η ωρα , δε ξερω , θα παω σε ειδικο , δε ξερω τι θα κανω .ειναι και καποιες ατυχες που εχουν αποκολλησεις κλπ κ μενουν ταβλα 9 μηνες σηκωνονται μονο για wc πως να μη γινεις φαλαινα μετα
σχεδον ολες οι γνωστες μου μετα τη γεννα χαος :( δυστυχως ελαχιστες οι εξαιρεσεις

ας ερθει εκεινη η ωρα με το καλο και θα σου φυγουν ολα τα χαζα αγχη που λες οτι θα εχεις μετα...:green:

koukoutsaki
25-04-12, 22:59
ας ερθει εκεινη η ωρα με το καλο και θα σου φυγουν ολα τα χαζα αγχη που λες οτι θα εχεις μετα...:green:

ποσα θελεις για να ερθεις αθηνα να με μαστιγωνεις προσωπικα ? ποσα? :P:P:P:P:P:P:P:P:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

gym
25-04-12, 23:03
ποσα θελεις για να ερθεις αθηνα να με μαστιγωνεις προσωπικα ? ποσα? :P:P:P:P:P:P:P:P:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

εχεις σκοπο να μεινεις αμεσα εγκυος?χαχαχαχα...

μεινε εσυ παιδι μου κ ποιος ξερει που θα μαι εγω τοτε...;)

koukoutsaki
25-04-12, 23:06
φαε τη γλωσσα σου...το τρεναρω οσο μπορω:green:
αλλα καποια στιγμη δε θα το αποφυγω...

Miss Fit
25-04-12, 23:10
ποσα θελεις για να ερθεις αθηνα να με μαστιγωνεις προσωπικα ? ποσα? :P:P:P:P:P:P:P:P:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:



Βρέ τι λές και κατα την διάρκεια της εκγυμοσύνης μπορείς να κάνεις ενα σωρό όπως περπάτημα στη φύση και στο διαδρομο, yoga πολλεεςς διατάσεις... εγώ μέχρι τον 6 μήνα φορούσα 28 άρη τζιν!! Και σίγουρα δεν τρώς παραπάνω, αν εισαι και "τυχερή " και εχεις ναυτίες θα χάσεις 3-4 κιλά τους πρωτους μήνες. Α και βεβαίως οσο γίνετε καθαρή διατροφή, το παιδί δεν χρειάζετε πατατάκια και παστες για να αναπτυχθεί σωστα.... και η κλασσική ατάκα" μου μυρισε" πρεπει να το φάω μόνο εδω στην Ελλάδα υπάρχει αυτο!! (Το λέγανε λέει η παλιές εκεινα τα χρόνια που υπηρχε φτώχια στην χωρα μπας και τους δώσουν κάτι καλύτερο να φάνε)

gym
25-04-12, 23:11
Βρέ τι λές και κατα την διάρκεια της εκγυμοσύνης μπορείς να κάνεις ενα σωρό όπως περπάτημα στη φύση και στο διαδρομο, yoga πολλεεςς διατάσεις... εγώ μέχρι τον 6 μήνα φορούσα 28 άρη τζιν!! Και σίγουρα δεν τρώς παραπάνω, αν εισαι και "τυχερή " και εχεις ναυτίες θα χάσεις 3-4 κιλά τους πρωτους μήνες. Α και βεβαίως οσο γίνετε καθαρή διατροφή, το παιδί δεν χρειάζετε πατατάκια και παστες για να αναπτυχθεί σωστα.... και η κλασσική ατάκα" μου μυρισε" πρεπει να το φάω μόνο εδω στην Ελλάδα υπάρχει αυτο!! (Το λέγανε λέει η παλιές εκεινα τα χρόνια που υπηρχε φτώχια στην χωρα μπας και τους δώσουν κάτι καλύτερο να φάνε)

:bowdown::bowdown::bowdown:

ετσι ακριβως...η κολλητη μου μεχρι κ πριν γεννησει,δουλευε και ειναι γυμναστρια ετσι....;)

koukoutsaki
25-04-12, 23:12
Βρέ τι λές και κατα την διάρκεια της εκγυμοσύνης μπορείς να κάνεις ενα σωρό όπως περπάτημα στη φύση και στο διαδρομο, yoga πολλεεςς διατάσεις... εγώ μέχρι τον 6 μήνα φορούσα 28 άρη τζιν!! Και σίγουρα δεν τρώς παραπάνω, αν εισαι και "τυχερή " και εχεις ναυτίες θα χάσεις 3-4 κιλά τους πρωτους μήνες. Α και βεβαίως οσο γίνετε καθαρή διατροφή, το παιδί δεν χρειάζετε πατατάκια και παστες για να αναπτυχθεί σωστα.... και η κλασσική ατάκα" μου μυρισε" πρεπει να το φάω μόνο εδω στην Ελλάδα υπάρχει αυτο!! (Το λέγανε λέει η παλιές εκεινα τα χρόνια που υπηρχε φτώχια στην χωρα μπας και τους δώσουν κάτι καλύτερο να φάνε)


κι εσυ απο τα φωτεινα παραδειγματα που προανεφερα δεν εισαι ?:P
κι αν εισαι γκαντεμω κ εχεις αποκολλησεις κ χιλια δυο κ δε κανει να κανεις τπτ ουτε να περπατας? την πατησες ...
νσ μην πω για την κοιλια που κρεμαει δεν εχουμε ολες μελαχρινη ελαστικη επιδερμιδα :P

Miss Fit
25-04-12, 23:21
κι εσυ απο τα φωτεινα παραδειγματα που προανεφερα δεν εισαι ?:P
κι αν εισαι γκαντεμω κ εχεις αποκολλησεις κ χιλια δυο κ δε κανει να κανεις τπτ ουτε να περπατας? την πατησες ...
νσ μην πω για την κοιλια που κρεμαει δεν εχουμε ολες μελαχρινη ελαστικη επιδερμιδα :P


Αν εχεις αποκολλησεις ρε, δεν θα σε νοιάζουν τα κιλά....Και πάντα σκεφτόμαστε θετικά κουκουτσάκι για να κάνουμε πολλά κουκουτσάκια ναι;:P

koukoutsaki
25-04-12, 23:24
Αν εχεις αποκολλησεις ρε, δεν θα σε νοιάζουν τα κιλά....Και πάντα σκεφτόμαστε θετικά κουκουτσάκι για να κάνουμε πολλά κουκουτσάκια ναι;:P

ΤΙ ????? :shock::shock::shock::shock::shock::shock: πολλα????

ενα κ με το ζορι !!! :P

Stella
25-04-12, 23:38
οχι το μονο που μου ειπε ειναι οτι οταν αλλαζεις δεκαετια ηλικιακα αλλαζουν και οι ορμονες κ γινονται τετοια μπερδεματα...
ε καλα τοτε με αυτη τη λογικη κι οταν γεννησουμε κ διαταραχτουν οι ορμονες θα γινουμε φαλαινες ?
δε μας τα λενε καλα ...:unsure:

Τι λες καλεεεεεε;;;;;:shock::shock::shock:
Εμεις όταν γεννησουμε θα κανουμε καλύτερο σώμα απο πριν! Αντεεεεεε......:green:
Στα βαφτίσια θα μας ρωτάνε το κλασσικό: "Καλέ από που το εβγαλες το παιδι;":rolf::rolf::rolf:

eri_87
25-04-12, 23:39
παντα με μετρο τα αποξηραμενα...
εκτος απο τη γευση εχουν κ πολλα θετικα οπως και τα φρουτα..http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?18633-%CE%A6%CF%81%CE%AD%CF%83%CE%BA%CE%B1-%CE%A6%CF%81%CE%BF%CF%8D%CF%84%CE%B1-vs-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%BE%CE%B7%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%B1-%CF%86%CF%81%CE%BF%CF%8D%CF%84%CE%B1&highlight=%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%BE%CE%B7%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%B1

.αλλα παντα με προσοχη στις θερμιδες μας...

:thumbup:Ευχαριστώ για το λινκ! Για μικρή ποσότητα μιλάμε... ήδη τα ψιλόκοψα πολύ πολύ κ θα βάζω 1κουταλιά στο πρωινό. Ε, σιγά! :P

koukoutsaki
25-04-12, 23:39
Τι λες καλεεεεεε;;;;;:shock::shock::shock:
Εμεις όταν γεννησουμε θα κανουμε καλύτερο σώμα απο πριν! Αντεεεεεε......:green:
Στα βαφτίσια θα μας ρωτάνε το κλασσικό: "Καλέ από που το εβγαλες το παιδι;":rolf::rolf::rolf:

αχ στελακι μου αχ αχ να ξερες ποσα παραδειγματα εχω εδω περα .... και πριν μεινουν εγκυες ηταν πιο αδυνατες απο μενα ...

Stella
25-04-12, 23:39
φαε τη γλωσσα σου...το τρεναρω οσο μπορω:green:
αλλα καποια στιγμη δε θα το αποφυγω...
Θα σου΄ρθει εκει που δε θα το περιμένεις και θα το χαρείς κιόλας σου λέω......:green:

koukoutsaki
25-04-12, 23:41
Θα σου΄ρθει εκει που δε θα το περιμένεις και θα το χαρείς κιόλας σου λέω......:green:

νομιζεις ....
φυλαγομαι .....:green:

ααα δε μπορω τωρα εχω να χτισω σωμα πρωτα κ να σταθεροποιηθω

eri_87
25-04-12, 23:43
νομιζεις ....
φυλαγομαι .....:green:

ααα δε μπορω τωρα εχω να χτισω σωμα πρωτα κ να σταθεροποιηθω

:rolf:
Αυτό... πάνω απόλα!!!! Να ξέρουμε πότε κάνουμε ένα παιδί, όχι όποτε κάτσει! :green:
Πάντως υπάρχουν κ παραδείγματα που είναι 9μηνών και δεν έχουν πάρει γραμμάριο πέρα από την κοιλιά!Αυτές να κοιτάμε παρακαλώωωωωωω! ΑΑΑΑΑυτές!!!! :turtle:

Stella
25-04-12, 23:45
αχ στελακι μου αχ αχ να ξερες ποσα παραδειγματα εχω εδω περα .... και πριν μεινουν εγκυες ηταν πιο αδυνατες απο μενα ...

Ναι και επειδή και΄γω εχω πολλά παραδειγματα που οι καημενούλες είχαν λιγουρίτσες και θελανε σουβλάκια και πιτουλες μωρε στις 1 το βράδυ....
και μου λένε "αχ Στελλα μου και συ όταν μεινεις έγκυος θα πάρεις καμια 25αρια κιλά, δε γίνεται αλλιώς"...
...θα τις αποδειξω ότι γίνεται και παραγίνεται.
Ασε που η μια έχει τα παιδιά της στο γυμνασιο και θεωρεί ακόμα τα κιλά της ότι είναι εγκυμοσύνης!:shock: :green:

Και επίσης εδώ στο φορουμ έχουμε και αλλα τόσα..."φωτεινά" παραδείγματα από μανούλες, και προσφατες μαλιστα με μωρά παιδια που είναι σχεδόν αγωνιστικές1
Εσύ αυτές να κοιτας και να παραδειγματίζεσαι...όχι τις "άλλες"....:thumbup:

koukoutsaki
25-04-12, 23:46
εγω ξερω πολλες που ειχαν αποκολλησεις κ ο γιατρος δεν τις αφηνε να σηκωθουν απο το κρεβατι ...:unsure:

Stella
25-04-12, 23:49
νομιζεις ....
φυλαγομαι .....:green:

ααα δε μπορω τωρα εχω να χτισω σωμα πρωτα κ να σταθεροποιηθω

Χαχαχα...αμα σου πω ότι και΄γω αυτό το θεματάκι είχα τα τελευταία 5 χρόνια που είμαι παντρεμένη;;;;
Οκ περα από την πλάκα όταν θα γίνει θα δεις ότι 7 μήνες (και λέω 7, γιατί όταν το παιρνεις χαμπάρι κοντευεις 2 μηνών) δεν είναι τίποτα!
Ενα μικρό διαλλειμα και ένα challenge για νέους στοχους με μεγαλύτερη θέληση και πείσμα!;)

Stella
25-04-12, 23:51
εγω ξερω πολλες που ειχαν αποκολλησεις κ ο γιατρος δεν τις αφηνε να σηκωθουν απο το κρεβατι ...:unsure:

Ενταξει ρε συ...πολλά συμβαίνουν...να σκεφτόμαστε θετικά και όλα αντιμετωπίζονται στην πορεία....:)

koukoutsaki
25-04-12, 23:58
Εγω θα αποτανθω σε ειδικο τελος

να με αναλαβει απο την αρχη ως το τελος

katerina.
26-04-12, 08:01
κι εσυ απο τα φωτεινα παραδειγματα που προανεφερα δεν εισαι ?:P
κι αν εισαι γκαντεμω κ εχεις αποκολλησεις κ χιλια δυο κ δε κανει να κανεις τπτ ουτε να περπατας? την πατησες ...
νσ μην πω για την κοιλια που κρεμαει δεν εχουμε ολες μελαχρινη ελαστικη επιδερμιδα :P


kalημερα κοριτσακια!!!! μου....ελπιζω να ειστε ολρε καλα ....!!!!κουκουτσακι μου εγω που ημουν ταβλα στο κρεβατι τους περισσοτερους μηνες και στις δυο εγγυμοσυνες ..με ειδες να επαθα τιποτα ????...πηρα 8 κιλα στην μια και 9 κιλα στην δευτερη εγγυμοσυνη και με μωρα το ενα 3800 και το αλλο 3500 ....αρα που πηγαν ολα τα κιλα ???μονο στα μπεμπε...κατι τα νερα κατι ο πλακουντας συν το μωρο εχεις ξεμπερδεψει με τα κιλα...αμα προσεξεις τι θα φας ..κατα την διαρκεια της εγγυμοσυνης δεν θα παθεις τιποτα ....για τις λιγουριτσες υπαρχουν και οι καλες τροφες που οχι μονο κανουν καλο σε σενα αλλα και στο μωρο σου....σκεψου οτι οτι τρως εσυ τρωει και εκεινο ..δεν ειναι αμαρτια να το ταιζεις σαβουρα ακομα δεν εχει γεννηθει???;)μην αγχωνεις τα μωρακια ειναι ευτυχια και γλυκια κουραση .....κατι σαν την γυμναστικη σε κουραζει αλλα σου αρεσει και ολας;)

katerina.
26-04-12, 08:13
νομιζεις ....
φυλαγομαι .....:green:

ααα δε μπορω τωρα εχω να χτισω σωμα πρωτα κ να σταθεροποιηθω


το μωρακι δεν ερχεται κατα παραγγελια ....ισως μετα να το θελεις και να μην μπορεις ...αστο ελευθερο ....και οταν θελει να ερθει με το καλο αυτο θα ερθει!!!!!....τα μωρακια ειναι ευτυχια βρε....τι μας μενει μετα οσο περνανε τα χρονια .....το να εχουμε μονο ενα ενα καλο κορμι???αυτο το φτιαχνεις ..τα μωρακια δεν τα φτιαχνεις οποτε τα θελεις

;););)

υγ σας διαβαζω οποτε μπορω ....απο την ;)πομενη βδομαδα ισως να ξαναρχισω να να γραφω ...στο λογκ μου οχι καθημερινα λογο ελλειψης χρονου ....φιλια πολλα σε ολες !!!!!γυμακο να ξερεις οτι οταν παω να παρεκτραπω σε κατι ...σκεφτομαι τα λογια σου ....και επανερχομαι!!!.....ΔΕΝ ΞΕΧΝΙΕΣΑΙ ....ΛΕΜΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!!!!!;)

Μαρία
26-04-12, 08:14
και να γινεις στο χερι σου ειναι να το αλλαξεις...η κολλητη μου μολις γεννησε κ φαινονται οι κοιλιακοι της..αλλα δεν εκανε υπερβολες στην εγκυμοσυνη....ετρωγε χωρις προγραμμα αλλα οχι για δεκα ατομα...

πολλες βρισκουν την ευκαιρια να φανε πολυ αλλα δεν παει ετσι...

ουσιαστικα για μια εγκυο αρχικα οι θερμιδες οι επιπλεον που της χρειαζονται ειναι 250...μιλαμε χονδρικα για μια μπανανα κ ενα γιαουρτακι...;)

οποτε μην προτρεχουμε...ολα ειναι σχετικα με την περιπτωση της καθε μιας...


και αλλη μαμα ξερω που ειναι φετες ...ακουςςςςςςςς?:green::green:


Το θεμα ειναι οτι η εγκυμοσυνη ειναι το καλυτερο που μπορει να συμβει σε μια γυναικα εξαιτιας του αποτελεσματος!!!!!Οσο για το σωμα ολα ειναι σχετικα.Αν η εγκυμοσυνη ειναι καλη χωρις προβληματα τοτε δεν αλλαζουν και πολλα στο καθημερινο προγραμμα και δραστηριοτητες μιας γυναικας(δεν λεω για ακραια καθημερινοτητα-πρωταθλητισμος κτλ)και αν δεν αλλαξουν τοτε μετα την γεννα ολα επανερχονται οπως πριν.Ειχα φιλη που μολις εμαθε οτι ειναι εγκυος(με νορμαλ εγκυμοσυνη)απο φοβο κλειστηκε μεσα στο σπιτι.Εννοειται αλλαξε ο μεταβολισμος της και εβαλε κιλα που και εγκυος να μην ηταν το ιδιο θα συνεβαινε,πριν ειχε καποια σχετικη δραστηριοτητα μετα καθολου,εννοειται αλλαξε το σωμα της συμβιβαστηκε στα νεα δεδομενα,εκτος της ευκαιριας του "τωρα τρωμε τα παντα".Αλλα και παλι αν η εγκυμοσυνη ειναι δυσκολη και δεν υπαρχει η δυνατοτητα καποιας δραστηριοτητας παλι αν δεν αλλαξει η ποιοτητα του φαγητου(παγωτα και γενικα σαβουριασμα) το σωμα ξαναεπανερχεται.
Μετα απο μια εγκυμοσυνη ανανεωνεται και το σωμα της γυναικας.

:welcome::welcome:

koukoutsaki
26-04-12, 09:49
Το θεμα ειναι οτι η εγκυμοσυνη ειναι το καλυτερο που μπορει να συμβει σε μια γυναικα εξαιτιας του αποτελεσματος!!!!!Οσο για το σωμα ολα ειναι σχετικα.Αν η εγκυμοσυνη ειναι καλη χωρις προβληματα τοτε δεν αλλαζουν και πολλα στο καθημερινο προγραμμα και δραστηριοτητες μιας γυναικας(δεν λεω για ακραια καθημερινοτητα-πρωταθλητισμος κτλ)και αν δεν αλλαξουν τοτε μετα την γεννα ολα επανερχονται οπως πριν.Ειχα φιλη που μολις εμαθε οτι ειναι εγκυος(με νορμαλ εγκυμοσυνη)απο φοβο κλειστηκε μεσα στο σπιτι.Εννοειται αλλαξε ο μεταβολισμος της και εβαλε κιλα που και εγκυος να μην ηταν το ιδιο θα συνεβαινε,πριν ειχε καποια σχετικη δραστηριοτητα μετα καθολου,εννοειται αλλαξε το σωμα της συμβιβαστηκε στα νεα δεδομενα,εκτος της ευκαιριας του "τωρα τρωμε τα παντα".Αλλα και παλι αν η εγκυμοσυνη ειναι δυσκολη και δεν υπαρχει η δυνατοτητα καποιας δραστηριοτητας παλι αν δεν αλλαξει η ποιοτητα του φαγητου(παγωτα και γενικα σαβουριασμα) το σωμα ξαναεπανερχεται.
Μετα απο μια εγκυμοσυνη ανανεωνεται και το σωμα της γυναικας.

:welcome::welcome:

Mαρια να υποθεσω οτι εχεις bebe και εισαι σωματαρα ετσι?:green:

koukoutsaki
26-04-12, 09:50
kalημερα κοριτσακια!!!! μου....ελπιζω να ειστε ολρε καλα ....!!!!κουκουτσακι μου εγω που ημουν ταβλα στο κρεβατι τους περισσοτερους μηνες και στις δυο εγγυμοσυνες ..με ειδες να επαθα τιποτα ????...πηρα 8 κιλα στην μια και 9 κιλα στην δευτερη εγγυμοσυνη και με μωρα το ενα 3800 και το αλλο 3500 ....αρα που πηγαν ολα τα κιλα ???:bowdown::bowdown::bowdown:
μονο στα μπεμπε...κατι τα νερα κατι ο πλακουντας συν το μωρο εχεις ξεμπερδεψει με τα κιλα...αμα προσεξεις τι θα φας ..κατα την διαρκεια της εγγυμοσυνης δεν θα παθεις τιποτα ....για τις λιγουριτσες υπαρχουν και οι καλες τροφες που οχι μονο κανουν καλο σε σενα αλλα και στο μωρο σου....σκεψου οτι οτι τρως εσυ τρωει και εκεινο ..δεν ειναι αμαρτια να το ταιζεις σαβουρα ακομα δεν εχει γεννηθει???;)μην αγχωνεις τα μωρακια ειναι ευτυχια και γλυκια κουραση .....κατι σαν την γυμναστικη σε κουραζει αλλα σου αρεσει και ολας;)


Αντε βρε Κατερινακι γυρναααα

gym
26-04-12, 10:34
Mαρια να υποθεσω οτι εχεις bebe και εισαι σωματαρα ετσι?:green:

εχει ενα παλικαρι γιοκα και ειναι φετες....στην κυριολεξια φετες!γι αυτο σας λεω,στο χερι σας ειναι τι θα κανετε με το σωμα σας!;)

gym
26-04-12, 10:35
Το θεμα ειναι οτι η εγκυμοσυνη ειναι το καλυτερο που μπορει να συμβει σε μια γυναικα εξαιτιας του αποτελεσματος!!!!!Οσο για το σωμα ολα ειναι σχετικα.Αν η εγκυμοσυνη ειναι καλη χωρις προβληματα τοτε δεν αλλαζουν και πολλα στο καθημερινο προγραμμα και δραστηριοτητες μιας γυναικας(δεν λεω για ακραια καθημερινοτητα-πρωταθλητισμος κτλ)και αν δεν αλλαξουν τοτε μετα την γεννα ολα επανερχονται οπως πριν.Ειχα φιλη που μολις εμαθε οτι ειναι εγκυος(με νορμαλ εγκυμοσυνη)απο φοβο κλειστηκε μεσα στο σπιτι.Εννοειται αλλαξε ο μεταβολισμος της και εβαλε κιλα που και εγκυος να μην ηταν το ιδιο θα συνεβαινε,πριν ειχε καποια σχετικη δραστηριοτητα μετα καθολου,εννοειται αλλαξε το σωμα της συμβιβαστηκε στα νεα δεδομενα,εκτος της ευκαιριας του "τωρα τρωμε τα παντα".Αλλα και παλι αν η εγκυμοσυνη ειναι δυσκολη και δεν υπαρχει η δυνατοτητα καποιας δραστηριοτητας παλι αν δεν αλλαξει η ποιοτητα του φαγητου(παγωτα και γενικα σαβουριασμα) το σωμα ξαναεπανερχεται.
Μετα απο μια εγκυμοσυνη ανανεωνεται και το σωμα της γυναικας.

:welcome::welcome:

παιδιιι μου εσενα ηθελα να τα γραψεις !:turtle::turtle::turtle:

gym
26-04-12, 10:36
το μωρακι δεν ερχεται κατα παραγγελια ....ισως μετα να το θελεις και να μην μπορεις ...αστο ελευθερο ....και οταν θελει να ερθει με το καλο αυτο θα ερθει!!!!!....τα μωρακια ειναι ευτυχια βρε....τι μας μενει μετα οσο περνανε τα χρονια .....το να εχουμε μονο ενα ενα καλο κορμι???αυτο το φτιαχνεις ..τα μωρακια δεν τα φτιαχνεις οποτε τα θελεις

;););)

υγ σας διαβαζω οποτε μπορω ....απο την ;)πομενη βδομαδα ισως να ξαναρχισω να να γραφω ...στο λογκ μου οχι καθημερινα λογο ελλειψης χρονου ....φιλια πολλα σε ολες !!!!!γυμακο να ξερεις οτι οταν παω να παρεκτραπω σε κατι ...σκεφτομαι τα λογια σου ....και επανερχομαι!!!.....ΔΕΝ ΞΕΧΝΙΕΣΑΙ ....ΛΕΜΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!!!!!;)

ξεκινα να εισαι παλι στην παρεα μας αντε μην ερθω εκει και σε κηνυγαω εε αντε!

χωρις κατρινα δεν μπορουμε λεμε!:turtle::turtle::turtle:

gym
26-04-12, 10:38
kalημερα κοριτσακια!!!! μου....ελπιζω να ειστε ολρε καλα ....!!!!κουκουτσακι μου εγω που ημουν ταβλα στο κρεβατι τους περισσοτερους μηνες και στις δυο εγγυμοσυνες ..με ειδες να επαθα τιποτα ????...πηρα 8 κιλα στην μια και 9 κιλα στην δευτερη εγγυμοσυνη και με μωρα το ενα 3800 και το αλλο 3500 ....αρα που πηγαν ολα τα κιλα ???μονο στα μπεμπε...κατι τα νερα κατι ο πλακουντας συν το μωρο εχεις ξεμπερδεψει με τα κιλα...αμα προσεξεις τι θα φας ..κατα την διαρκεια της εγγυμοσυνης δεν θα παθεις τιποτα ....για τις λιγουριτσες υπαρχουν και οι καλες τροφες που οχι μονο κανουν καλο σε σενα αλλα και στο μωρο σου....σκεψου οτι οτι τρως εσυ τρωει και εκεινο ..δεν ειναι αμαρτια να το ταιζεις σαβουρα ακομα δεν εχει γεννηθει???;)μην αγχωνεις τα μωρακια ειναι ευτυχια και γλυκια κουραση .....κατι σαν την γυμναστικη σε κουραζει αλλα σου αρεσει και ολας;)

εσυ αγαπη μου εκανες το μωρο αλτηρα κιολας...τι να λεμε τωρα...αμα αγαπας αυτο που κανεις κοριτσια δν υπαρχουν δικαιολογιες!:bowdown::bowdown:

gym
26-04-12, 10:41
Εγω θα αποτανθω σε ειδικο τελος

να με αναλαβει απο την αρχη ως το τελος

κοιτα...ειναι καλο το οτι εχεις ξεκινησει γυμναστικη πριν μεινεις εγκυος...

θυμαμαι πολλες περιπτωσεις γυναικων που ερχονταν στο γυμανστηριο για να ξεκινησουν με την αρχη της εγκυμοσυνης...
κατι τετοιο δεν συνισταται...δεν γινεται απο το τιποτα,να ξεκινησεις προπονηση και μαλιστα με ενα μωρο μεσα σου...

γι αυτο απο πριν (οπως και κανετε)ειναι πολυ καλο και θετικο προς εσας....
μετα μπορεις (αν δεν εχεις προβληματα βεβαια με την εγκυμοσυνη)να κανεις και βαρη με προσοχη αλλα το καλυτερο ειναι yoga και pilates ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΓΥΝΑΙΚΕς ΣΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ και οχι οπως γινεται για ολον τον κοσμο...

εαν αποφασισετε λοιπον μιας κ το συζηταμε να ξεκινησετε κατι απο αυτα οταν με το καλο ερθει εκεινη η ωρα,να το ψαξετε κ να βρειτε εκπαιδευμενο δασκαλο/α και να ζητατε τις πιστοποιησεις τους...(καλα θα καψω κοσμο εγω αχαχα:green::green:)

gym
26-04-12, 10:43
Χαχαχα...αμα σου πω ότι και΄γω αυτό το θεματάκι είχα τα τελευταία 5 χρόνια που είμαι παντρεμένη;;;;
Οκ περα από την πλάκα όταν θα γίνει θα δεις ότι 7 μήνες (και λέω 7, γιατί όταν το παιρνεις χαμπάρι κοντευεις 2 μηνών) δεν είναι τίποτα!
Ενα μικρό διαλλειμα και ένα challenge για νέους στοχους με μεγαλύτερη θέληση και πείσμα!;)



αχ στελλακι τι ωραια που τα λες!:turtle::turtle::turtle::turtle:
ετσι ειναι...καλα τωρα τι συζηταμε βρε κοριτσια?αν χασουμε τους κοιλιακους μας μπροστα στην δυνατοτητα να φερεις εναν νεο ανθρωπο στην ζωη?
δεν συγκρινονται αυτα...;)

gym
26-04-12, 10:44
εγω ξερω πολλες που ειχαν αποκολλησεις κ ο γιατρος δεν τις αφηνε να σηκωθουν απο το κρεβατι ...:unsure:

και τι σημαινει αυτο δηλαδη?
εγω ξερω πολλα αλλα...θες να τα ακουσεις τωρα?
αντε τι σκεφτεσαι τα αρνητικα...think positive!:green:

gym
26-04-12, 10:49
Ναι και επειδή και΄γω εχω πολλά παραδειγματα που οι καημενούλες είχαν λιγουρίτσες και θελανε σουβλάκια και πιτουλες μωρε στις 1 το βράδυ....
και μου λένε "αχ Στελλα μου και συ όταν μεινεις έγκυος θα πάρεις καμια 25αρια κιλά, δε γίνεται αλλιώς"...
...θα τις αποδειξω ότι γίνεται και παραγίνεται.
Ασε που η μια έχει τα παιδιά της στο γυμνασιο και θεωρεί ακόμα τα κιλά της ότι είναι εγκυμοσύνης!:shock: :green:

Και επίσης εδώ στο φορουμ έχουμε και αλλα τόσα..."φωτεινά" παραδείγματα από μανούλες, και προσφατες μαλιστα με μωρά παιδια που είναι σχεδόν αγωνιστικές1
Εσύ αυτές να κοιτας και να παραδειγματίζεσαι...όχι τις "άλλες"....:thumbup:


ρε συ ποσο ισχυει αυτο που λες πραγματικα ο,τι ναναι αυτες οι περιπτωσεις κ τρελαινομαι κ γινομαι κακια μετα...

τα κιλα κοριτσια χανονται....υπομονη θελει κ συνεπεια κ να το κανεις τροπο ζωης..αμα ζοριζεσαι κ γκρινιαζεις,σορρυ αλλα παντα θα μεινεις με τα κιλα στο χερι/κοιλια/ποδια κ παντα θα λες οτι η εγκυμοσυνη φταιει....
εννοειται θελει ενα χρονικο διαστημα να επανελθει το σωμα στα φυσιολογικα του(μωρο ειχες μεσα σου πια,τι θες? να ξεπεταχτει κ ολα τελεια μετα την αλλη μερα?)
αλλα επανερχεται και με περισσοτερη ορεξη πλεον,εφοσον ειχες την ευλογια να φερεις στον κοσμο μια νεα ζωη....

αυτα τα ξεχναμε ομως για τους κοιλιακους ε?

καλα οταν ερθει η ωρα εκεινη,θα το καταλαβετε...

(εγω τωρα γιατι μιλαω σαν να εχω κανει παιδια δεν ξερω αλλα μαλλον φταιει που δινω μαθημα σχετικο με μωρα...:green::green:)

gym
26-04-12, 10:51
νομιζεις ....
φυλαγομαι .....:green:

ααα δε μπορω τωρα εχω να χτισω σωμα πρωτα κ να σταθεροποιηθω



αι μαρη...αμα θες να χτισεις ,να πας οικοδομη!:green::green:

αχ εσενα θα σου ρθει εκει που δεν το περιμενεις κ εγω μετα θα σου διεχνω αυτο το ποστ σου!:rolf::rolf:

gym
26-04-12, 10:52
αχ στελακι μου αχ αχ να ξερες ποσα παραδειγματα εχω εδω περα .... και πριν μεινουν εγκυες ηταν πιο αδυνατες απο μενα ...

καλα εσυ εχ ξεφυυυυγ!

κουλαρε καλε που βλεπεις τις αλλες....ποιες ειναι αυτες πες μου να τις φερουμε εδω να τις κανουμε φετες!


μαλλον θελεις νταντεμα εσυ τωρα,..ελα κουκουτσ μου...ελα θωπα...δεν θα αλλαξει το θωμα θου μετα το μπεμπε!:turtle::turtle:

gym
26-04-12, 10:53
:thumbup:Ευχαριστώ για το λινκ! Για μικρή ποσότητα μιλάμε... ήδη τα ψιλόκοψα πολύ πολύ κ θα βάζω 1κουταλιά στο πρωινό. Ε, σιγά! :P

απλα αν θες να μετρας θερμιδες,μην τα ξεχασεις αυτα...αυτο σου λεω !;)

amst
26-04-12, 12:19
Γεια!

Δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω..

Girls, πονάει απίστευτα το στομάχι και το έντερό μου τις τελευταίες μέρες..
τόσο, που σε κάθε βήμα που κάνω, το νιώθω σα να με καρφώνει..

καμμιά ιδέα??

xelashai
26-04-12, 12:34
Γεια!

Δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω..

Girls, πονάει απίστευτα το στομάχι και το έντερό μου τις τελευταίες μέρες..
τόσο, που σε κάθε βήμα που κάνω, το νιώθω σα να με καρφώνει..

καμμιά ιδέα??

μηπως εσενα τελικα σε τριγυρναει καμια ιωση εε??
αν οχι...εχεις δυσανεξια σε κατι?
αν υποπτευεσαι οτι καποια τροφη σε πειραζει βγαλτη γ λιγες μερες...

eri_87
26-04-12, 13:59
Γεια!

Δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω..

Girls, πονάει απίστευτα το στομάχι και το έντερό μου τις τελευταίες μέρες..
τόσο, που σε κάθε βήμα που κάνω, το νιώθω σα να με καρφώνει..

καμμιά ιδέα??

Amst μου υπάρχει περίπτωση γαστρεντερίτιδας;( από τουαλέτα πώς πάμε;;) Αν όχι, μπορεί να είναι κολικός εντέρου.. αλλά αμα δε περνάει για μέρες ο πόνος πρέπει να πας σε γιατρό. Όταν βλέπουμε επιμονή σε έναν πόνο-ενόχληση δεν το αφήνουμε. Μπρος... Άντε...

eli_din3
26-04-12, 14:03
οχι το μονο που μου ειπε ειναι οτι οταν αλλαζεις δεκαετια ηλικιακα αλλαζουν και οι ορμονες κ γινονται τετοια μπερδεματα...
ε καλα τοτε με αυτη τη λογικη κι οταν γεννησουμε κ διαταραχτουν οι ορμονες θα γινουμε φαλαινες ?
δε μας τα λενε καλα ...:unsure:

δεν ξερω αν ισχυει αλλα παντως μεχρι περυσι ειχα λεπτα ποδαρακια (καλαμακια και κοιλιτσα.. και πλεον γινεται το αντιθετο και τα βαζω απο περιφερεια και κατω:P

eli_din3
26-04-12, 14:06
γυμακι τα ξερω ολα αυτα που λες ευτυχως εχουμε κ μερικα φωτεινα παραδειγματα κ μεσα στο φορουμ αλλα εγω τρεμω
ΤΡΕΜΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
οταν θα ΑΝΑΓΚΑΣΤΩ να ερθει εκεινη η ωρα , δε ξερω , θα παω σε ειδικο , δε ξερω τι θα κανω .ειναι και καποιες ατυχες που εχουν αποκολλησεις κλπ κ μενουν ταβλα 9 μηνες σηκωνονται μονο για wc πως να μη γινεις φαλαινα μετα
σχεδον ολες οι γνωστες μου μετα τη γεννα χαος :( δυστυχως ελαχιστες οι εξαιρεσεις

ελα ρε συ αυτο που λες ειναι λυπηρο :/

eli_din3
26-04-12, 14:11
ρε συ ποσο ισχυει αυτο που λες πραγματικα ο,τι ναναι αυτες οι περιπτωσεις κ τρελαινομαι κ γινομαι κακια μετα...

τα κιλα κοριτσια χανονται....υπομονη θελει κ συνεπεια κ να το κανεις τροπο ζωης..αμα ζοριζεσαι κ γκρινιαζεις,σορρυ αλλα παντα θα μεινεις με τα κιλα στο χερι/κοιλια/ποδια κ παντα θα λες οτι η εγκυμοσυνη φταιει....
εννοειται θελει ενα χρονικο διαστημα να επανελθει το σωμα στα φυσιολογικα του(μωρο ειχες μεσα σου πια,τι θες? να ξεπεταχτει κ ολα τελεια μετα την αλλη μερα?)
αλλα επανερχεται και με περισσοτερη ορεξη πλεον,εφοσον ειχες την ευλογια να φερεις στον κοσμο μια νεα ζωη....

αυτα τα ξεχναμε ομως για τους κοιλιακους ε?

καλα οταν ερθει η ωρα εκεινη,θα το καταλαβετε...

(εγω τωρα γιατι μιλαω σαν να εχω κανει παιδια δεν ξερω αλλα μαλλον φταιει που δινω μαθημα σχετικο με μωρα...:green::green:)

τοση ωραια αυτο αναρωτιεμαι..ΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ...α ρε γυμ... και τα λες και πειστικα ρ γμτ :P

Μαρία
26-04-12, 14:23
Mαρια να υποθεσω οτι εχεις bebe και εισαι σωματαρα ετσι?:green:

Στην προσπαθεια ειμαστε!!!:green:


εχει ενα παλικαρι γιοκα και ειναι φετες....στην κυριολεξια φετες!γι αυτο σας λεω,στο χερι σας ειναι τι θα κανετε με το σωμα σας!;)

Ενα λεβεντη!!!!!:bowdown:


Γεννησα πριν 21 μηνες για ενα διαστημα δεν μπορουσα να γυμναζομαι λογω μικρου και ξεκινησα Σεπτεμβρη φετος κανονικα.Η διαφορα ηταν οτι αρπαξε το σωμα με την μια και καλυτερα απο πριν.Στην φαση που ειμαι τωρα ειμαι καλυτερα απο ποτε οσον αφορα μυικο και γραμμωση.Με βαση αυτο λεω οτι η εγκυμοσυνη ανανεωνει το σωμα μιας γυναικας.Στην εγκυμοσυνη ετρωγα οπως πριν σαν ανθρωπος και οχι διατροφη απλα νορμαλ.Πηρα 6,5 κιλα και οταν γεννησα ειχα χασει 14.....λογω του οτι ειχα χασει μυικο λογω που δεν γυμναζομουν οπως πριν.Αλλα ειχα φυσιολογικη εγκυμοσυνη και γυμναζομουν(χαλαρα)μεχρι τον 9ο....Απο εκει και η φωτο.
Η εγκυμοσυνη ΔΕΝ ΧΑΛΑΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ αλλα το χαλαν οι επιλογες μας που θα κανουμε στην εγκυμοσυνη οσον αφορα το φαγητο.Και παλι αν μια γυναικα εχει δυσκολη εγκυμοσυνη και δεν πρεπει να εχει δραστηριοτητα 10000 φορες αξιζει τον κοπο να φερει στον κοσμο ενα παιδι απο ενα σωμα.Το σωμα το φτιαχνουμε εμεις οπως θελουμε.....αν το θελουμε,το υψος δεν φτιαχνεται...:P

eli_din3
26-04-12, 16:26
μια ερωτηση... εχει σχεση με ραγαδες... υπαρχουν διαφορες θεραπειες π σ κανουν οι πλαστικοι κτλ κτλ κτλ..
αν καποιος αποφασισει να τα σταξει αξιζει ή μπα? το χουμε ξανασυζητησει νομιζω πριν πολλεεες σελιδες...

koukoutsaki
26-04-12, 17:20
Στην προσπαθεια ειμαστε!!!:green:



Ενα λεβεντη!!!!!:bowdown:


Γεννησα πριν 21 μηνες για ενα διαστημα δεν μπορουσα να γυμναζομαι λογω μικρου και ξεκινησα Σεπτεμβρη φετος κανονικα.Η διαφορα ηταν οτι αρπαξε το σωμα με την μια και καλυτερα απο πριν.Στην φαση που ειμαι τωρα ειμαι καλυτερα απο ποτε οσον αφορα μυικο και γραμμωση.Με βαση αυτο λεω οτι η εγκυμοσυνη ανανεωνει το σωμα μιας γυναικας.Στην εγκυμοσυνη ετρωγα οπως πριν σαν ανθρωπος και οχι διατροφη απλα νορμαλ.Πηρα 6,5 κιλα και οταν γεννησα ειχα χασει 14.....λογω του οτι ειχα χασει μυικο λογω που δεν γυμναζομουν οπως πριν.Αλλα ειχα φυσιολογικη εγκυμοσυνη και γυμναζομουν(χαλαρα)μεχρι τον 9ο....Απο εκει και η φωτο.
Η εγκυμοσυνη ΔΕΝ ΧΑΛΑΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ αλλα το χαλαν οι επιλογες μας που θα κανουμε στην εγκυμοσυνη οσον αφορα το φαγητο.Και παλι αν μια γυναικα εχει δυσκολη εγκυμοσυνη και δεν πρεπει να εχει δραστηριοτητα 10000 φορες αξιζει τον κοπο να φερει στον κοσμο ενα παιδι απο ενα σωμα.Το σωμα το φτιαχνουμε εμεις οπως θελουμε.....αν το θελουμε,το υψος δεν φτιαχνεται...:P


Πωωωω τι φωτο ειναι αυτη
Προσκυνω ....:bowdown::bowdown::bowdown:
Μακαρι μακαρι θελω τοσο πολυ να σας πιστεψω ...
Μαρια να σου ζησει ο γιοκας σου

Κοριτσια εγω εχω και διαδρομο σπιτι και απο κατω απο την πολυκατοικια μου εχει γυμναστηριο (τωρα δεν παω εκει ,αλα τοτε θα παω αναγκαστικα ...)
Τελοσπαντων ειμαι ενα τρελλα φοβητσιαρικο κουκουτσι και ευχαριστω πολυ ολες μανουλες και μη που ειπατε τη γνωμη σας :P

koukoutsaki
26-04-12, 17:22
Μαρια


θα εχω πολυ θρασος αν σου ζητησω να δω φωτο -ακεφαλη φυσικα - του πως εισαι τωρα?:unsure:

Μαρία
26-04-12, 17:26
Πωωωω τι φωτο ειναι αυτη
Προσκυνω ....:bowdown::bowdown::bowdown:
Μακαρι μακαρι θελω τοσο πολυ να σας πιστεψω ...
Μαρια να σου ζησει ο γιοκας σου

Κοριτσια εγω εχω και διαδρομο σπιτι και απο κατω απο την πολυκατοικια μου εχει γυμναστηριο (τωρα δεν παω εκει ,αλα τοτε θα παω αναγκαστικα ...)
Τελοσπαντων ειμαι ενα τρελλα φοβητσιαρικο κουκουτσι και ευχαριστω πολυ ολες μανουλες και μη που ειπατε τη γνωμη σας :P


Σε ευχαριστω πολυ.Πριν γεννησω ελεγα οκ ας χαλασει το σωμα δεν με ενδιαφερει μπροστα στο θαυμα της ζωης.Αλλα ελα ομως που πηρε καλυτερα μπροστα μετα την γεννα.......το πιστευω οτι ανανεωνεται το σωμα.


Μαρια


θα εχω πολυ θρασος αν σου ζητησω να δω φωτο -ακεφαλη φυσικα - του πως εισαι τωρα?:unsure:

αγαπη μου γλυκια δεν εχω βγαλει καμια δικη μου μεχρι τωρα(ολο το μικρο φωτογραφιζω) αλλα θα βγαλω και θα βαλω.:)

koukoutsaki
26-04-12, 17:30
Μαρια ειναι τρομερα παρηγορο που λες οτι πηρε μπρος με τη μια μετα και αρπαξε το σωμα σου:turtle::bowdown:
Εγω γυμναζομαι 10 χρονια ,αλλα ετρωγα του κοσμου τη βρωμια, διατροφη αρχισα πριν ουτε δυο μηνες:green:
Δες αν θες τις φωτο στο προφιλ μου

patience
26-04-12, 17:54
καλησπερα κι απο μενα ...ειμαι καινουργια στην παρεα σασ ...θα ηθελα την συμβουλη σασ και τισ γνωσεισ σασ....ειμαι 23 χρονων και εχω γεννησει 11 μηνεσ τωρα με καισαρικη ...στην εγκυμοσυνη μου πηρα μονο 9 κιλα και εκανα πολυ γυμναστικη επαιζα ποδοσφαιρο εκανα τισ προπονησεισ μου κικ μποξινγκ κτλ οποτε τα κιλα εφυγαν ευκολα ..ξεκινησα στα 58 κιλα και 11 μηνεσ αφου εχω γεννησει ειμαι 54 και υψοσ 168... θελω να κανω εντονη γραμμωση αλλα δεν μπορω να πετυχω το αποτελεσμα που θελω ...σασ γραφω πανω κατω την διατροφη μου να μου πειτε αν κανω λαθοσ καπου...πρωινο ομελετα ασπραδια +πρασινο τσαι η κουακερ +μισο ποτηρι γαλα 2% η γιαουστι +6 αμυγδαλα για μεσημεριανο κρεασ η ψαρι +σαλατα +3κουταλεσ ρυζι η οσπρια φακεσ η ρεβιθια+σαλατα και βραδινο σαλατα με τυρι η αυγο παντα πριν τισ 8 το βραδυ για σνακ εχω ξηρουσ καρπουσ μια χουφτα η μηλο η γιαουρτι ....κανω 1,5 ωρα fight bo 3 την βδομαδΑ και ποδηλατο στον δρομο καθε μερα 1 ωρα ...τι λετε ειμαι καλα ??? μηπωσ φταιει οτι θηλαζω ακομα γι αυτο το σωμα μου δεν στεγνωνει???ευχαριστω πολυ και συγγνωμη αν κουρασα

koukoutsaki
26-04-12, 17:57
καλησπερα κι απο μενα ...ειμαι καινουργια στην παρεα σασ ...θα ηθελα την συμβουλη σασ και τισ γνωσεισ σασ....ειμαι 23 χρονων και εχω γεννησει 11 μηνεσ τωρα με καισαρικη ...στην εγκυμοσυνη μου πηρα μονο 9 κιλα και εκανα πολυ γυμναστικη επαιζα ποδοσφαιρο εκανα τισ προπονησεισ μου κικ μποξινγκ κτλ οποτε τα κιλα εφυγαν ευκολα ..ξεκινησα στα 58 κιλα και 11 μηνεσ αφου εχω γεννησει ειμαι 54 και υψοσ 168... θελω να κανω εντονη γραμμωση αλλα δεν μπορω να πετυχω το αποτελεσμα που θελω ...σασ γραφω πανω κατω την διατροφη μου να μου πειτε αν κανω λαθοσ καπου...πρωινο ομελετα ασπραδια +πρασινο τσαι η κουακερ +μισο ποτηρι γαλα 2% η γιαουστι +6 αμυγδαλα για μεσημεριανο κρεασ η ψαρι +σαλατα +3κουταλεσ ρυζι η οσπρια φακεσ η ρεβιθια+σαλατα και βραδινο σαλατα με τυρι η αυγο παντα πριν τισ 8 το βραδυ για σνακ εχω ξηρουσ καρπουσ μια χουφτα η μηλο η γιαουρτι ....κανω 1,5 ωρα fight bo 3 την βδομαδΑ και ποδηλατο στον δρομο καθε μερα 1 ωρα ...τι λετε ειμαι καλα ??? μηπωσ φταιει οτι θηλαζω ακομα γι αυτο το σωμα μου δεν στεγνωνει???ευχαριστω πολυ και συγγνωμη αν κουρασα

καλσπερα και καλωστηνε!!!!
αλλη μια μαμα σωματαρα βλεπω ...μην πω υπερ αδυνατη ! :turtle::turtle::turtle: και πολυυυυ μικρουλα!
αλλα αφου θηλαζεις ακομα καλυτερα να σου απαντησει καποια πιο expert..;)

χωρις να ξερω και πολλα,μηπως τρως λιγο για θηλασμο?:unsure:απο ενεργεια πως εισαι ???

patience
26-04-12, 18:13
ευχαριστω πολυ για την απαντηση κουκουτσακι ...!!περιμενω να σταματησει ο μικροσ να θηλαζει για να παρω καποια συμπληρωματα ...ξεκιναω παλι προπονησεισ κικ μποξινγ και επειδη θελω να παιξω αγωνεσ πρεπει να φτιαξω λιγο το σωμα μου ..αυτο που βλεπω ειναι οτι κραταω υγρα λεσ να φταιει το αρκετο νερο και τσαι μηπωσ αντι για καλο κανω κακο??επισησ 1 φορα την βδομαδα εχω ελευ8ερο μερα στην οποια παθαινω σοκ ..τρωω πολλα γλυκα χαμοσσσ δεν κανω δουλεια ετσι ε??

koukoutsaki
26-04-12, 18:49
ευχαριστω πολυ για την απαντηση κουκουτσακι ...!!περιμενω να σταματησει ο μικροσ να θηλαζει για να παρω καποια συμπληρωματα ...ξεκιναω παλι προπονησεισ κικ μποξινγ και επειδη θελω να παιξω αγωνεσ πρεπει να φτιαξω λιγο το σωμα μου ..αυτο που βλεπω ειναι οτι κραταω υγρα λεσ να φταιει το αρκετο νερο και τσαι μηπωσ αντι για καλο κανω κακο??επισησ 1 φορα την βδομαδα εχω ελευ8ερο μερα στην οποια παθαινω σοκ ..τρωω πολλα γλυκα χαμοσσσ δεν κανω δουλεια ετσι ε??

Προσωπικη μου αποψη παντα, το νερακι μονο κακο που δεν κανει
για το τσαι δεν ξερω
επιτρεπεται?για καφε ξερω οτι δεν επιτρεπεται απο το γιατρο
αχουου αυτο με την ελευθερη μερα ποσα γλυκα δηλαδη? δε μπορεις να φας μονο ενα ? :unsure:
οσο ωραια ειναι τοσο ζημια μας κανουν αυτα τα ΑΤΙΜΑ

patience
26-04-12, 19:06
τι αλλο να κανω????εκανα για μια βδομαδα πρωτεινικη και ειδα διαφορα αμεσωσ ...αλλα δεν μπορω να ζησω μονο μαυτα...οσο για τα γλυκα πριν την εγκυμοσυνη ουτε που τα ακουμπουσα τωρα κατι με πιανει και τρωω αν εχω παρεα φυσικα ...ασ πουμε εχτεσ εφαγα 3 ντονατσ βλακεια..!!!εσυ τι πιστευεισ μηπωσ πρεπει να αλλαξω διατροφη για να δω αποτελεσμα η μηπωσ χρειαζομαι καποια συμπληρωματα και βαρη???

patience
26-04-12, 19:08
τι ωραια ποδιααααααα....πωσ θα κανω και γω ετσι τα δικα μου πωσ ?????:shock:

koukoutsaki
26-04-12, 19:11
τι ωραια ποδιααααααα....πωσ θα κανω και γω ετσι τα δικα μου πωσ ?????:shock:

πρεπει να μας πει η μαρια τα μυστικα της :green:

koukoutsaki
26-04-12, 19:14
τι αλλο να κανω????εκανα για μια βδομαδα πρωτεινικη και ειδα διαφορα αμεσωσ ...αλλα δεν μπορω να ζησω μονο μαυτα...οσο για τα γλυκα πριν την εγκυμοσυνη ουτε που τα ακουμπουσα τωρα κατι με πιανει και τρωω αν εχω παρεα φυσικα ...ασ πουμε εχτεσ εφαγα 3 ντονατσ βλακεια..!!!εσυ τι πιστευεισ μηπωσ πρεπει να αλλαξω διατροφη για να δω αποτελεσμα η μηπωσ χρειαζομαι καποια συμπληρωματα και βαρη???

απο τη στιγμη που ειπες οτι θηλαζεις , πρεπει να μιλησεις με το γιατρο σου ....ελπιζω να χεις κανενα προοδευτικο οχι σαν κατι παλιους που λεγανε η γυναικα να μη γυμναζεται κλπ κλπ μιλα του κ για το φαι κ για την προπονηση σου. αναλυτικα, πρηξτον, για αυτο δεν πληρωνεται ???:P
αλλα για τα γλυκα εγω σου λεω απο προσωπικη μου πειρα μολις τα εκοψα -ετρωγα καθε μερα ολη μερα- ειδα τεραστια διαφορα στο θεμα κυτταριτιδα...κ σε κατακρατηση επισης !
τα βαρη τωρα....εγω δεν τα αλλαζω με τιποτα. σε συνδυασμο με αεροβια. εχω δοκιμασει πολλα και διαφορα ειδη ασκησης τοσα χρονια. τιποτα δε μου δουλεψε οσο αυτα.

patience
26-04-12, 19:18
βασικα χρειαζομαι ενα προγραμμα για να κανω πολυ εντονα τα ποδια μου οπωσ τησ κοπελασ πιο πανω ....κοιλια εχω καλη και χερια τα ποδια μου δεν στρωνουν ....τι λεσ????

koukoutsaki
26-04-12, 19:20
βασικα χρειαζομαι ενα προγραμμα για να κανω πολυ εντονα τα ποδια μου οπωσ τησ κοπελασ πιο πανω ....κοιλια εχω καλη και χερια τα ποδια μου δεν στρωνουν ....τι λεσ????

δε μπορω να σ πω τωρα κανε βαρη, αρσεις, σκουοτ και τετοια γιατι θηλαζεις και εχω αγνοια τι κανει και τι δεν κανει :unsure:

αυτο που σιγουρα μπορω να σου πω
προσεχε εκεινη τη μερα που τρως γλυκακια...:green:

patience
26-04-12, 19:25
τελοσ κοβω την ελευθερη μερα γιατι δεν γινεται δουλεια ...8α κανω σπιτι ασκησεισ ποδιων και ποδηλατο και βλεπουμε ... παντωσ η μαρια εχει θεικα ποδια μπραωο τησ ...

koukoutsaki
26-04-12, 19:27
τελοσ κοβω την ελευθερη μερα γιατι δεν γινεται δουλεια ...8α κανω σπιτι ασκησεισ ποδιων και ποδηλατο και βλεπουμε ... παντωσ η μαρια εχει θεικα ποδια μπραωο τησ ...


φαε ενα γλυκο, μη φας ομως τον αγλεωρα, αλλα μην στερηθεις και τελειως κ σου τη βιδωσει καμια ωρα κ πεσεις με τα μουτρα ...:unsure:

ναι εχει
γραμμωμενα οσο δεν παει, χωρις να εχουν πρηξιμο παρα πολυ
απιστευτη :bowdown:

patience
26-04-12, 19:31
xexexe οχι οχι με μετρο !!!και συ εισαι σαν την μαρια ?? γραμμωση τεζα???

Stella
26-04-12, 19:34
φαε ενα γλυκο, μη φας ομως τον αγλεωρα, αλλα μην στερηθεις και τελειως κ σου τη βιδωσει καμια ωρα κ πεσεις με τα μουτρα ...:unsure:

ναι εχει
γραμμωμενα οσο δεν παει, χωρις να εχουν πρηξιμο παρα πολυ
απιστευτη :bowdown:

Κοριτσια η Μαρία είναι πρωταθλήτρια στίβου! Οπότε όπως καταλαβαίνετε αυτά τα πόδια έχουν πίσω χρόνια επίπονων προπονήσεων τόσο με βάρη όσο και στο ταρτάν.
Δεν είναι απλά να σας δώσει ένα πρόγραμμα να το κάνετε και να γίνουν τα πόδια "κομμάτια"!;)

koukoutsaki
26-04-12, 19:34
xexexe οχι οχι με μετρο !!!και συ εισαι σαν την μαρια ?? γραμμωση τεζα???


ΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧ
ΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΧ
ΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑ
εγω σαν τη μαρια:shock:
ουτε στα ονειρα μου
δεν ειδες τις φωτο μου ?:rolf:

αυτο που εχω να σου πω ειναι οτι εδω μεσα θα βρεις πολλη υποστηριξη και ενθαρρυνση απο ολες.....
εμενα με σωσανε:turtle::turtle::turtle:

koukoutsaki
26-04-12, 19:35
Κοριτσια η Μαρία είναι πρωταθλήτρια στίβου! Οπότε όπως καταλαβαίνετε αυτά τα πόδια έχουν πίσω χρόνια επίπονων προπονήσεων τόσο με βάρη όσο και στο ταρτάν.
Δεν είναι απλά να σας δώσει ένα πρόγραμμα να το κάνετε και να γίνουν τα πόδια "κομμάτια"!;)

φαινεται φιανεται :bowdown::bowdown::bowdown:
δε μου κανει καμια εντυπωση οτι ειναι πρωταθλητρια!:turtle: απλα φαινεται στελακι!

koukoutsaki
26-04-12, 20:14
gym κ κοριτσαρες

ποια η γνωμη σας για συκωτακια κοτοπουλου
αυτα που ειναι το συκωτακι ενωμενο με την καρδια:P
ειδα στο χασαπη και πολυ τα ζηλεψα
εχω τοσους μηνες να τα φαω:( (απλα δεν ετυχε)
απο οτι εψαξα δεν εχουν πολλες θερμιδες ε?

eli_din3
26-04-12, 21:37
γυμαρα τι ΑΣΚΗΣΑΡΑ ειναι αυτη που μου βαλες κοπελαρα μου?!?!?!?!??!?!?! κωπηλατικη με στραβομπαρα για τραπεζιους..πω ρε πορωθηκα μιλαμε.. ποσο τελεια? ετσουζαν τα χερια μου λες και τους ειχα βαλει δηλητηριο με συριγγα λεμεε....ολοκληρα.. απο πανω ως κατω.. πρωτη φορα τετοιο πραμα....
ενιωθα και στηθος ομως νομιζω... κακο? :/


ενα χαρμοσυνο... σημερα εβαλα σορτσακι και προχωρουσα τελοσπαντων και μου λενε οι φιλες μου πω δεν εχεις καθολου κυτταρυτιδα κτλ (χαζες αλλα τεσπα) συγκλονιστηκαν λιγο... και μετα τι ειπαν??ΤΙ??
"τελικα ολα αυτα αποδιδουν" ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ..θεε μου..πρωτη φορα αναγνωριση απο φιλες....τρελαθηκα εγω και αρχισα να φωναζω "επιτελους αναγνωριζεται η αξια της υγιηνης διατροφης" αληλουιααα! αντε και του χρονου τετοια εποχη ας ευχηθουμε χωρις καθολου καθολου κυτταρυτιδα... δυσκολο αλλα ενιγουει εδω ειμαστε για να προσπαθησουμε

koukoutsaki
26-04-12, 21:42
γυμαρα τι ΑΣΚΗΣΑΡΑ ειναι αυτη που μου βαλες κοπελαρα μου?!?!?!?!??!?!?! κωπηλατικη με στραβομπαρα για τραπεζιους..πω ρε πορωθηκα μιλαμε.. ποσο τελεια? ετσουζαν τα χερια μου λες και τους ειχα βαλει δηλητηριο με συριγγα λεμεε....ολοκληρα.. απο πανω ως κατω.. πρωτη φορα τετοιο πραμα....
ενιωθα και στηθος ομως νομιζω... κακο? :/ ειναι πολυ κορυφαια...την εκανα κ γω παλια ;)


ενα χαρμοσυνο... σημερα εβαλα σορτσακι και προχωρουσα τελοσπαντων και μου λενε οι φιλες μου πω δεν εχεις καθολου κυτταρυτιδα κτλ (χαζες αλλα τεσπα) συγκλονιστηκαν λιγο... και μετα τι ειπαν??ΤΙ??
"τελικα ολα αυτα αποδιδουν" ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ..θεε μου..πρωτη φορα αναγνωριση απο φιλες....τρελαθηκα εγω και αρχισα να φωναζω "επιτελους αναγνωριζεται η αξια της υγιηνης διατροφης" αληλουιααα! αντε και του χρονου τετοια εποχη ας ευχηθουμε χωρις καθολου καθολου κυτταρυτιδα... δυσκολο αλλα ενιγουει εδω ειμαστε για να προσπαθησουμε


:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

eli_din3
26-04-12, 21:46
γυμουλα μου και κατι αλλο ηθελα να ρωτησω.. πηγα να κανω τους ραχιαους σε μπαλα που μου χες πει...
εμμμ.ναι....
τι ηταν αυτο καλε? ακροβατης πρεπει να σαι οχι ασκουμενος :P
τα παρατησα και εκανα αλλους δεν ξερω. αποκαρδιωθηκα....χμ..γιατι μου χες πει αυτην την συγκεκριμενη ασκηση?? προστατευει την μεση νομιζω ε?? μηπως να κανω καμια αλλη?? :/ λαλαλαλαλλαλα

τελος.σαυτο το standing calf raise..πονεσαν τα ωμακια μου καλε ετσι οπως πεφτει αυτο το βαρος πανω τους :S ειναι φυσιολογικο αυτο??

ant
26-04-12, 21:47
καλησπερα κι απο μενα ...ειμαι καινουργια στην παρεα σασ ...θα ηθελα την συμβουλη σασ και τισ γνωσεισ σασ....ειμαι 23 χρονων και εχω γεννησει 11 μηνεσ τωρα με καισαρικη ...στην εγκυμοσυνη μου πηρα μονο 9 κιλα και εκανα πολυ γυμναστικη επαιζα ποδοσφαιρο εκανα τισ προπονησεισ μου κικ μποξινγκ κτλ οποτε τα κιλα εφυγαν ευκολα ..ξεκινησα στα 58 κιλα και 11 μηνεσ αφου εχω γεννησει ειμαι 54 και υψοσ 168... θελω να κανω εντονη γραμμωση αλλα δεν μπορω να πετυχω το αποτελεσμα που θελω ...σασ γραφω πανω κατω την διατροφη μου να μου πειτε αν κανω λαθοσ καπου...πρωινο ομελετα ασπραδια +πρασινο τσαι η κουακερ +μισο ποτηρι γαλα 2% η γιαουστι +6 αμυγδαλα για μεσημεριανο κρεασ η ψαρι +σαλατα +3κουταλεσ ρυζι η οσπρια φακεσ η ρεβιθια+σαλατα και βραδινο σαλατα με τυρι η αυγο παντα πριν τισ 8 το βραδυ για σνακ εχω ξηρουσ καρπουσ μια χουφτα η μηλο η γιαουρτι ....κανω 1,5 ωρα fight bo 3 την βδομαδΑ και ποδηλατο στον δρομο καθε μερα 1 ωρα ...τι λετε ειμαι καλα ??? μηπωσ φταιει οτι θηλαζω ακομα γι αυτο το σωμα μου δεν στεγνωνει???ευχαριστω πολυ και συγγνωμη αν κουρασα

Καλώς την και από μένα! Και εγώ καινούρια στην παρέα, δεν έχω πείρα για να σου δώσω συμβουλές διατροφής, και εγώ τώρα προσπαθώ να στρώσω τη δική μου αλλά επειδή είμαι και εγώ νεομαμά σαν εσένα, και χωρίς να με παρεξηγήσεις, συμφωνώ κάπως με τη Στέλλα. Μήπως τρως λίγο για θηλασμό? και αυτό που ξέρω είναι ότι καλό είναι να τρως και όσο καλύτερα μπορείς, ποιοτικά εννοώ αλλά και με ποικιλία ώστε να περνάνε όλο και περισσότερα στο μωρό. Από την άλλη βέβαια ο μικρός είναι και αρκετά μεγάλος για να του δίνεις και στέρεες τροφές, οπότε παίρνει και αυτός αρκετά στοιχεία από μόνος του. Μπορεί πάντως να έχει κολλήσει ο μεταβολισμός σου, και το σώμα να θεωρεί ότι πρέπει να κρατήσει ένα ποσοστό λίπους για να ανταπεξέλθει στο δύσκολο έργο του θηλασμού. Αν έτρωγες λίγο παραπάνω για να τον βάλεις μπροστά? Δεν ξέρω, από άποψη διατροφής βέβαια τα κορίτσια είναι πιο έμπειρα να σε καθοδηγήσουν απλά εκφράζω μια σκέψη μου

Μαρία
26-04-12, 23:38
Μαρια ειναι τρομερα παρηγορο που λες οτι πηρε μπρος με τη μια μετα και αρπαξε το σωμα σου:turtle::bowdown:
Εγω γυμναζομαι 10 χρονια ,αλλα ετρωγα του κοσμου τη βρωμια, διατροφη αρχισα πριν ουτε δυο μηνες:green:
Δες αν θες τις φωτο στο προφιλ μου

Ειδα κουκλιτσα μου και εισαι μια χαρα!Εχεις ωραιο σωμα με θηλυκοτητα και εισαι και στεγνη.Επικεντρωσου στην προπονηση και διατροφη και ολα θα ερθουν απο μονα τους.


καλησπερα κι απο μενα ...ειμαι καινουργια στην παρεα σασ ...θα ηθελα την συμβουλη σασ και τισ γνωσεισ σασ....ειμαι 23 χρονων και εχω γεννησει 11 μηνεσ τωρα με καισαρικη ...στην εγκυμοσυνη μου πηρα μονο 9 κιλα και εκανα πολυ γυμναστικη επαιζα ποδοσφαιρο εκανα τισ προπονησεισ μου κικ μποξινγκ κτλ οποτε τα κιλα εφυγαν ευκολα ..ξεκινησα στα 58 κιλα και 11 μηνεσ αφου εχω γεννησει ειμαι 54 και υψοσ 168... θελω να κανω εντονη γραμμωση αλλα δεν μπορω να πετυχω το αποτελεσμα που θελω ...σασ γραφω πανω κατω την διατροφη μου να μου πειτε αν κανω λαθοσ καπου...πρωινο ομελετα ασπραδια +πρασινο τσαι η κουακερ +μισο ποτηρι γαλα 2% η γιαουστι +6 αμυγδαλα για μεσημεριανο κρεασ η ψαρι +σαλατα +3κουταλεσ ρυζι η οσπρια φακεσ η ρεβιθια+σαλατα και βραδινο σαλατα με τυρι η αυγο παντα πριν τισ 8 το βραδυ για σνακ εχω ξηρουσ καρπουσ μια χουφτα η μηλο η γιαουρτι ....κανω 1,5 ωρα fight bo 3 την βδομαδΑ και ποδηλατο στον δρομο καθε μερα 1 ωρα ...τι λετε ειμαι καλα ??? μηπωσ φταιει οτι θηλαζω ακομα γι αυτο το σωμα μου δεν στεγνωνει???ευχαριστω πολυ και συγγνωμη αν κουρασα

Αν θηλαζεις ακομα (πολυ καλα κανεις)μην αγχωνεσαι τοσο με την διατροφη και στο να γραμμωσεις.Ζησε την φαση που περνας με το θηλασμο και οταν αυτο τελειωσει θα δεις το σωμα τρελη αλλαγη.Ναι οταν θηλαζει η γυναικα λογω καποιων ορμονων δημιουργειται ενα θεματακι με κατακρατηση και δεν ειναι η καταλληλη περιοδος για σκληρες προπονησεις και διατροφες.`Για αυτο σου λεω ζησε το οσο μπορεις.Οταν καποια στιγμη τελειωσει αυτο το κομματι φυσιολογικα απο μονο του θα δεις οτι το σωμα θα αλλαξει,θα αρπαξει πιο γρηγορα προς το καλυτερο.Απλα μην πιεζεσαι γιατι οι στιγμες σου με το μωρακι σου ειναι τελειες.Ολα θα γινουν με το χρονο τους.


τι ωραια ποδιααααααα....πωσ θα κανω και γω ετσι τα δικα μου πωσ ?????:shock:

Προπονηση-διατροφη και υπομονη.Αυτη ειναι παλια φωτο.....ειμαι λιγο καλυτερη:green:


πρεπει να μας πει η μαρια τα μυστικα της :green:

Στο στιβο δεν μας ενδιεφερε το σωμα και η μυικοτητα η γραμμωση παρα μονο οι χρονοι,οι επιδοσεις και τα μετρα.Ισως αυτο ειναι το μυστικο...να μην πορωνεσαι τοσο με την εμφανηση του σωματος και να θεωρεις δεδομενη την προπονηση και την διατροφη σαν τροπο ζωης.Ρουτινα.Εχω περασει και εγω την φαση του να ψαχνομαι πολυ ειδικα σε θεματα διατροφης η προπονησης η αν υπαρχουν μυστικα στην διατροφη να εφαρμοσω να δω πιο καλο αποτελεσμα,λιγο ψυχωτικη.....με την λεπτομερεια και τελικα το μονο που καταφερνα ηταν κακη ψυχολογια δεν χαιρομουν την προπονηση η την διατροφη,δεν χαιρομουν με τον εαυτο μου,λιγο ψυχαναγκαστικο....ΑΛΛΑ δεν υπαρχει τιποτα μυστικο ουτε κατι σπεσιαλ η ουσια ειναι μια (προπονηση-μυικοερεθισμα και διατροφη)πολυ απλα,το πιο απλο.:green:

koukoutsaki
26-04-12, 23:47
Ειδα κουκλιτσα μου και εισαι μια χαρα!Εχεις ωραιο σωμα με θηλυκοτητα και εισαι και στεγνη.Επικεντρωσου στην προπονηση και διατροφη και ολα θα ερθουν απο μονα τους. εγω στεγνη ελα παναγια μ εισαι πολυ ευγενικη παντως μαρια μ






Προπονηση-διατροφη και υπομονη.Αυτη ειναι παλια φωτο.....ειμαι λιγο καλυτερη:green: υπαρχει και καλυτερη εκδοχη απο αυτο ???:shock::shock::shock::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:





αλλα για να μας τα λες εσυ αυτα, ξερεις πολλα που δεν ξερουμε ;)

amst
27-04-12, 01:34
αμα σας πω οτι ειχα κ γω τετοια απορια κ με καλυψε η ελινα ..ποσο αρρωστη θα με πειτε :rolf::rolf::rolf:

και εγώ!!

όπως και την άλλη, με το γλυκό μετά το φαγητό.. το σκεφτόμουν και με κρατούσε..:P

katerina.
27-04-12, 06:17
Ειδα κουκλιτσα μου και εισαι μια χαρα!Εχεις ωραιο σωμα με θηλυκοτητα και εισαι και στεγνη.Επικεντρωσου στην προπονηση και διατροφη και ολα θα ερθουν απο μονα τους.



Αν θηλαζεις ακομα (πολυ καλα κανεις)μην αγχωνεσαι τοσο με την διατροφη και στο να γραμμωσεις.Ζησε την φαση που περνας με το θηλασμο και οταν αυτο τελειωσει θα δεις το σωμα τρελη αλλαγη.Ναι οταν θηλαζει η γυναικα λογω καποιων ορμονων δημιουργειται ενα θεματακι με κατακρατηση και δεν ειναι η καταλληλη περιοδος για σκληρες προπονησεις και διατροφες.`Για αυτο σου λεω ζησε το οσο μπορεις.Οταν καποια στιγμη τελειωσει αυτο το κομματι φυσιολογικα απο μονο του θα δεις οτι το σωμα θα αλλαξει,θα αρπαξει πιο γρηγορα προς το καλυτερο.Απλα μην πιεζεσαι γιατι οι στιγμες σου με το μωρακι σου ειναι τελειες.Ολα θα γινουν με το χρονο τους.



Προπονηση-διατροφη και υπομονη.Αυτη ειναι παλια φωτο.....ειμαι λιγο καλυτερη:green:



Στο στιβο δεν μας ενδιεφερε το σωμα και η μυικοτητα η γραμμωση παρα μονο οι χρονοι,οι επιδοσεις και τα μετρα.Ισως αυτο ειναι το μυστικο...ροπνα μην πορωνεσαι τοσο με την εμφανηση του σωματος και να θεωρεις δεδομενη την προπονηση και την διατροφη σαν το ζωης:clap::bowdown::bowdown:.Ρουτινα.Εχω περασει και εγω την φαση του να ψαχνομαι πολυ ειδικα σε θεματα διατροφης η προπονησης η αν υπαρχουν μυστικα στην διατροφη να εφαρμοσω να δω πιο καλο αποτελεσμα,λιγο ψυχωτικη.....με την λεπτομερεια και τελικα το μονο που καταφερνα ηταν κακη ψυχολογια δεν χαιρομουν την προπονηση η την διατροφη,δεν χαιρομουν με τον εαυτο μου,λιγο ψυχαναγκαστικο....ΑΛΛΑ δεν υπαρχει τιποτα μυστικο ουτε κατι σπεσιαλ η ουσια ειναι μια (προπονηση-μυικοερεθισμα και διατροφη)πολυ απλα,το πιο απλο.:green::thumbup::thumbup::clap::clap::clap:



μπραβο βρε μαρια ...τα ειπες ολα!!!... νομιζω .περναμε οι περισσοτερες την πρωτη φαση μεχρι να το καταλαβουμε!!

katerina.
27-04-12, 06:20
καλημερα ........κοριτσιακια μου....ΟΛΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΕΓΩ!!!....;);)

επανερχομαι σε ολα τα επιπε;)δα!!!!!!!!!!φιλια ..πολλα οποτε προλαβαινω θα τα λεμε ..α...και σημερα θα δωσω αναφορα ετσι για να σπασω το καθιερωμενο απο.... δυτευρα...:green:

eli_din3
27-04-12, 09:40
καλημερα ........κοριτσιακια μου....ΟΛΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΕΓΩ!!!....;);)

επανερχομαι σε ολα τα επιπε;)δα!!!!!!!!!!φιλια ..πολλα οποτε προλαβαινω θα τα λεμε ..α...και σημερα θα δωσω αναφορα ετσι για να σπασω το καθιερωμενο απο.... δυτευρα...:green:

αντε κατερινακι!!!!!!!!!!! μπραβο γερα!!!
(με εκανες και ακουω το απο δευτερα του κιαμου πρωινιατικα [[απο δευτερα θα παψω να καπνιζωω, θα σταματησω να πινω και να βριζωω χωρις εσενα θα παω παραπεραα τουρουρουρου']] 9μιση το πρωι

patience
27-04-12, 10:13
ειναι που ξεκιναω παλι αγωνεσ κικ μποξινγ και πρεπει να μπω σε προγραμμα ...να πιεστω λιγο γτ μετα την εγκυμοσυνη μου αφησα τελειωσ τον εαυτο μου και παραχαλαρωσα ...ευτηχωσ με τον μπεμπη εχω βρει τροπουσ και τα κανουμε ολα μαζι εβαλα καθισματακι για μπεμπε στο ποδηλατο μου και κανω αποστασεισ για αντοχη και με το καροτσακι φευγω απο πεντελη και κατεβαινω χαλανδρι ...ερχεται ο αντρασ το παογευμα παω προπονηση ενα 2ωρο ..!!δεν καιγομαι τοσο να φτιαξω τελειο κορμι οσο να φτιαξω αντοχη και δυναμη στα χτυπηματα μου ...πρεπει να βρω εναν καλο γυμναστη να μου φτιαξει ενα προγραμμα...αν ξερει καποια κανενα προγραμμα ασ μου πει ...