PDA

Επιστροφή στο Forum : Female Gym Tips



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39

marvin
27-04-12, 12:15
καλημερα ........κοριτσιακια μου....ΟΛΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΕΓΩ!!!....;);)

επανερχομαι σε ολα τα επιπε;)δα!!!!!!!!!!φιλια ..πολλα οποτε προλαβαινω θα τα λεμε ..α...και σημερα θα δωσω αναφορα ετσι για να σπασω το καθιερωμενο απο.... δυτευρα...:green:

Αντε βρε Κατρινα μας μας ελειψες λεμε!!!!Καλη επανοδο!!!!:welcome:

marvin
27-04-12, 12:17
Ειδα κουκλιτσα μου και εισαι μια χαρα!Εχεις ωραιο σωμα με θηλυκοτητα και εισαι και στεγνη.Επικεντρωσου στην προπονηση και διατροφη και ολα θα ερθουν απο μονα τους.



Αν θηλαζεις ακομα (πολυ καλα κανεις)μην αγχωνεσαι τοσο με την διατροφη και στο να γραμμωσεις.Ζησε την φαση που περνας με το θηλασμο και οταν αυτο τελειωσει θα δεις το σωμα τρελη αλλαγη.Ναι οταν θηλαζει η γυναικα λογω καποιων ορμονων δημιουργειται ενα θεματακι με κατακρατηση και δεν ειναι η καταλληλη περιοδος για σκληρες προπονησεις και διατροφες.`Για αυτο σου λεω ζησε το οσο μπορεις.Οταν καποια στιγμη τελειωσει αυτο το κομματι φυσιολογικα απο μονο του θα δεις οτι το σωμα θα αλλαξει,θα αρπαξει πιο γρηγορα προς το καλυτερο.Απλα μην πιεζεσαι γιατι οι στιγμες σου με το μωρακι σου ειναι τελειες.Ολα θα γινουν με το χρονο τους.



Προπονηση-διατροφη και υπομονη.Αυτη ειναι παλια φωτο.....ειμαι λιγο καλυτερη:green:



Στο στιβο δεν μας ενδιεφερε το σωμα και η μυικοτητα η γραμμωση παρα μονο οι χρονοι,οι επιδοσεις και τα μετρα.Ισως αυτο ειναι το μυστικο...να μην πορωνεσαι τοσο με την εμφανηση του σωματος και να θεωρεις δεδομενη την προπονηση και την διατροφη σαν τροπο ζωης.Ρουτινα.Εχω περασει και εγω την φαση του να ψαχνομαι πολυ ειδικα σε θεματα διατροφης η προπονησης η αν υπαρχουν μυστικα στην διατροφη να εφαρμοσω να δω πιο καλο αποτελεσμα,λιγο ψυχωτικη.....με την λεπτομερεια και τελικα το μονο που καταφερνα ηταν κακη ψυχολογια δεν χαιρομουν την προπονηση η την διατροφη,δεν χαιρομουν με τον εαυτο μου,λιγο ψυχαναγκαστικο....ΑΛΛΑ δεν υπαρχει τιποτα μυστικο ουτε κατι σπεσιαλ η ουσια ειναι μια (προπονηση-μυικοερεθισμα και διατροφη)πολυ απλα,το πιο απλο.:green:


:thumbup::thumbup:Ωραιο ποστ Μαρια!!!!

eli_din3
27-04-12, 16:03
Πριν καιρο μου ειπα οχι δεν θα γκρινιαξω αλλο για το σκουωτ και για ολα αυτα..θα κατσω και θα το μαθω τι στο διαολο πια... αλλα δεν γινεται.. εκατσα..το προσπαθησα..το ξαναπροσπαθησα.. και ετσι,και αλλιως,και απο κει,και απο δω.. ε δεν το χω ρε παιδια τι να κανουμε τωρα ..απλα δεν το χω...
τωρα στις 1 τ μηνος π θα βαλω φωτος θα βγαλω και βιντεο να σ στειλω γυμ...

οχι μονο η μεση δεν μενει σπαστη οσο κατεβαινω αλλα γενικα δεν νιωθω ποδια.απλα δεν νιωθω.. κουραζομαι τοσο μα ΤΟΣΟ πολυ..γινομαι κοκκινη... ιδρωνω, δεν μπορω να ανασανω νιωθω την καρδια να χτυπαει σαν ταμπουρλο αλλα τα ποδια τιποτα... απλα κουραζομαι γενικως..παρα πολυ..τα ποδια δεν νιωθουν κατι..απλα προς το τελος καθε σετ δεν μπορουν να σηκωσουν αλλο σε συνδυασμο με τη γενικη κατασταση που ειμαι ετοιμη να λιποθυμισω ν πουμε. και οχι δεν βαζω κιλα κανω με αδεια σμιθ... (και να ρχεται ο αλλος και να σου λεει..γιατι δεν βαζεις κιλα? ε ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ και εσυ)


----να μην αναφερω πως οποτε εχω ποδια λεω...ωχ.. και δεν θελω να παω----

koukoutsaki
27-04-12, 20:08
gym κ κοριτσαρες

ποια η γνωμη σας για συκωτακια κοτοπουλου
αυτα που ειναι το συκωτακι ενωμενο με την καρδια:P
ειδα στο χασαπη και πολυ τα ζηλεψα
εχω τοσους μηνες να τα φαω:( (απλα δεν ετυχε)
απο οτι εψαξα δεν εχουν πολλες θερμιδες ε?

γνωμες pls? :unsure:

eli_din3
27-04-12, 20:24
τα μακρος απο 100 γρ σιγοβρασμενου συκωτακίου :P ειναι :

Calories-->165.6
Fat-->6.5
Carbs-->0.86
Protein--> 24.3

αρα τζιτζι.. επισης.. για να το τρωει η Νικη.. θες καμια αλλη αποδειξη? δεν θα πρεπε ΚΑΝ να ρωτας :P χεχεχεεχ

koukoutsaki
27-04-12, 20:25
Εισαι θεαααααα:thumbup:

σουπερ !!!!!
αααα το τρωει η Νικη ??δεν το ειχα αντιληφθει :turtle::turtle::turtle:

koukoutsaki
27-04-12, 22:53
Ειμαι αριστεροχειρας.Ως εκ τουτου (εκτος του οτι ειμαι πιο εξυπνη οπως λενε oi επιστημονες,lol :P) παρατηρω μια ανομοιομορφια στην (ο θεος να την κανει ) αναπτυξη κ γραμμωση δικεφαλου κ εμπροσθιου δελτοειδη σε σχεση με το αλλο χερι. Δηλαδη ειναι πολυ καλυτερο το αριστερο μου. Προτεινετε σε ασκησεις δικεφαλων και προτασεις ωμων να προσθετω 2 επαναληψεις ακομα στο δεξι χερακι?:unsure::unsure::unsure:
Παρανοικο μεν αλλα την εχω την απορια δε. :rolf:

Miss Fit
27-04-12, 22:59
Ειδα κουκλιτσα μου και εισαι μια χαρα!Εχεις ωραιο σωμα με θηλυκοτητα και εισαι και στεγνη.Επικεντρωσου στην προπονηση και διατροφη και ολα θα ερθουν απο μονα τους.



Αν θηλαζεις ακομα (πολυ καλα κανεις)μην αγχωνεσαι τοσο με την διατροφη και στο να γραμμωσεις.Ζησε την φαση που περνας με το θηλασμο και οταν αυτο τελειωσει θα δεις το σωμα τρελη αλλαγη.Ναι οταν θηλαζει η γυναικα λογω καποιων ορμονων δημιουργειται ενα θεματακι με κατακρατηση και δεν ειναι η καταλληλη περιοδος για σκληρες προπονησεις και διατροφες.`Για αυτο σου λεω ζησε το οσο μπορεις.Οταν καποια στιγμη τελειωσει αυτο το κομματι φυσιολογικα απο μονο του θα δεις οτι το σωμα θα αλλαξει,θα αρπαξει πιο γρηγορα προς το καλυτερο.Απλα μην πιεζεσαι γιατι οι στιγμες σου με το μωρακι σου ειναι τελειες.Ολα θα γινουν με το χρονο τους.



Προπονηση-διατροφη και υπομονη.Αυτη ειναι παλια φωτο.....ειμαι λιγο καλυτερη:green:



Στο στιβο δεν μας ενδιεφερε το σωμα και η μυικοτητα η γραμμωση παρα μονο οι χρονοι,οι επιδοσεις και τα μετρα.Ισως αυτο ειναι το μυστικο...να μην πορωνεσαι τοσο με την εμφανηση του σωματος και να θεωρεις δεδομενη την προπονηση και την διατροφη σαν τροπο ζωης.Ρουτινα.Εχω περασει και εγω την φαση του να ψαχνομαι πολυ ειδικα σε θεματα διατροφης η προπονησης η αν υπαρχουν μυστικα στην διατροφη να εφαρμοσω να δω πιο καλο αποτελεσμα,λιγο ψυχωτικη.....με την λεπτομερεια και τελικα το μονο που καταφερνα ηταν κακη ψυχολογια δεν χαιρομουν την προπονηση η την διατροφη,δεν χαιρομουν με τον εαυτο μου,λιγο ψυχαναγκαστικο....ΑΛΛΑ δεν υπαρχει τιποτα μυστικο ουτε κατι σπεσιαλ η ουσια ειναι μια (προπονηση-μυικοερεθισμα και διατροφη)πολυ απλα,το πιο απλο.:green:


:bowdown::bowdown::bowdown: Μπράβο Μαρία!!!

Miss Fit
28-04-12, 00:30
Ελένη κοριτσάκι μας, εσύ πως πάς με τις προπονήσεις, σου απο υγεία επανήλθες;; Ειχες πει πρίν το Πάσχα, αν θυμάμαι καλά, πως ειχες ενα θέμα στο πόδι και θα έμενες εκτός βάρη για λίγο καιρό, ολά καλά τώρα;;;

katerina.
28-04-12, 08:39
Ειμαι αριστεροχειρας.Ως εκ τουτου (εκτος του οτι ειμαι πιο εξυπνη οπως λενε oi επιστημονες,lol :P) παρατηρω μια ανομοιομορφια στην (ο θεος να την κανει ) αναπτυξη κ γραμμωση δικεφαλου κ εμπροσθιου δελτοειδη σε σχεση με το αλλο χερι. Δηλαδη ειναι πολυ καλυτερο το αριστερο μου. Προτεινετε σε ασκησεις δικεφαλων και προτασεις ωμων να προσθετω 2 επαναληψεις ακομα στο δεξι χερακι?:unsure::unsure::unsure:
Παρανοικο μεν αλλα την εχω την απορια δε. :rolf:


κουκουτσακι μου την ιδια απορια εχω και εγω ....οχι επιειδη ειμαι αριστεροχειρας....αλλα επειδη λογο τραυματισμου ο ωμος μου ο δεξιος εχει ατροφησει λιγο καθως και το αριστερο μου ποδι λογο εγχειρησης ..εδω τι κανω προσαρμόζω ολο το προγραμμα με ασκήσεις που γινονται με ενα χερι και με ενα ενα ποδι ή κανω κανονικα το προγραμμα...κλεβοντας λιγο περισσοτερο με το πιο αδυναμο μελος ...αν κανω απομονωτικές ασκησεις καθε βδομαδα βοηθαει η αυτο δεν φτανει??:unsure::unsure:

PEGY
28-04-12, 09:55
καλημερα ........κοριτσιακια μου....ΟΛΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΕΓΩ!!!....;);)

επανερχομαι σε ολα τα επιπε;)δα!!!!!!!!!!φιλια ..πολλα οποτε προλαβαινω θα τα λεμε ..α...και σημερα θα δωσω αναφορα ετσι για να σπασω το καθιερωμενο απο.... δυτευρα...:green:

Πολύ χαίρομαι να ακούω τέτοια !!!!
Εύχομαι όχι μόνο επάνοδο αλλά και υπέρβαση, φιλία όμορφη Κατερινα ;)

katerina.
28-04-12, 11:34
Πολύ χαίρομαι να ακούω τέτοια !!!!
Εύχομαι όχι μόνο επάνοδο αλλά και υπέρβαση, φιλία όμορφη Κατερινα ;)


ευχαριστω πεγκουλινι μου ....το ιδιο ευχομαι και εγω για ολες σας!!!


υγ φαινεσαι ..πολυ ψαγμενο ατομο ...και αν εχω καταλαβει καλα απο τα λεγομενα σου πρεπει να εχεις διαβασει αρκετα βιβλια αυτοβελτιωσης και μεταφυσικης ή κανω λαθος???μου αρεσει παρα πολυ που δεν λες κατι απλα για να το πεις ...και να συμμετεχεις ...ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ βρισκεσαι ...και λες πραγματα την καταλληλη στιγμή στο σωστο ταιμινγκ με ουσια και νοημα ...που κανουν τον καθενα μας να σκεφτεται (και οχι μονο σε αυτον που τα λες ) και να προβληματιζεται λιγο παραπανω ....για αυτο που του συμβαινει !!!....με λιγα λογια .μου αρεσει πολυ ο τροπος που εκφραζεσαι που λειτουργεις που σκεφτεσαι ....:clap::bowdown::bowdown:

eri_87
28-04-12, 12:22
κουκουτσακι μου την ιδια απορια εχω και εγω ....οχι επιειδη ειμαι αριστεροχειρας....αλλα επειδη λογο τραυματισμου ο ωμος μου ο δεξιος εχει ατροφησει λιγο καθως και το αριστερο μου ποδι λογο εγχειρησης ..εδω τι κανω προσαρμόζω ολο το προγραμμα με ασκήσεις που γινονται με ενα χερι και με ενα ενα ποδι ή κανω κανονικα το προγραμμα...κλεβοντας λιγο περισσοτερο με το πιο αδυναμο μελος ...αν κανω απομονωτικές ασκησεις καθε βδομαδα βοηθαει η αυτο δεν φτανει??:unsure::unsure:

Σε τέτοιες περιπτώσεις είναι λάθος να αφήνουμε το "ελαττωματικό" μέλος να "κλέβει". Πρέπει να κάνουμε κανονικά το πρόγραμμα κι εκεί που πχ. βγάζουμε 12επαναλ max με το καλό χέρι, να μειώσουμε στις 10, ώστε να δώσουμε έμφαση στο άλλο χέρι να δυναμώσει περισσότερο. Γιατί αν κάνουμε κ με τα 2 χέρια όσο πάει (max αλλά στο ένα θαναι λιγότερες επαναλήψεις) τότε απλά θα αυξήσουμε αντοχή χωρίς να μειώνεται η διαφορά στα 2χέρια. Οπότε χαλαρώνουμε το "καλό" κ πιέζουμε το άλλο.

Βέβαια, αυτό ισχύει για μια διαφορά που συμβαίνει κάποιες φορές φυσιολογικά. Συγκεκριμένα για μέλη με τραυματισμό δεν είμαι σίγουρη αν αυτή είναι η σωστή αντιμετώπιση.

Κατερίνα μας καλή επαναφορά! Η ζωή προχωράει κι εμείς δε πρέπει να τη χάσουμε!!!

Patience καλωσήρθες στην παρέα μας... απότι είδα στις φωτο σου είσαι πάρα πολύ καλά μετά την εγκυμοσύνη, θα λεγα κι εγώ να εστιάσεις μόνο στο θέμα αντοχής που σε απασχολεί άμεσα για τους αγώνες, γιατί δε μπορείς να πιεστείς κ γιαυτό και για να φτιάξεις την εμφάνιση που θες ενώ καλά καλά δε σταμάτησες να θηλάζεις. Ένα ένα κι όλα θα γίνουν... Πάντως, για να πετύχεις τα πόδια που θες, χρειάζεσαι προπόνηση με βάρη full γιατί γράμμωση έχεις, μυς πρέπει να αυξήσεις κι αυτό δε γίνεται με τόσο αερόβιο.

Μαρία http://freesmileyface.net/smiley/respect/bow-004.gif (http://freesmileyface.net)συμφωνώ απόλυτα με όσα είπες και είσαι άλλο ένα παράδειγμα προς μίμηση φυσικά, τόσο όσο ήσουν έγκυος όσο κ μετά. Περιμένω κι εγώ φωτο από την τωρινή σου εμφάνιση να μείνω με το στόμα ανοιχτό! :thumbup:

PEGY
28-04-12, 12:47
ευχαριστω πεγκουλινι μου ....το ιδιο ευχομαι και εγω για ολες σας!!!


υγ φαινεσαι ..πολυ ψαγμενο ατομο ...και αν εχω καταλαβει καλα απο τα λεγομενα σου πρεπει να εχεις διαβασει αρκετα βιβλια αυτοβελτιωσης και μεταφυσικης ή κανω λαθος???μου αρεσει παρα πολυ που δεν λες κατι απλα για να το πεις ...και να συμμετεχεις ...ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ βρισκεσαι ...και λες πραγματα την καταλληλη στιγμή στο σωστο ταιμινγκ με ουσια και νοημα ...που κανουν τον καθενα μας να σκεφτεται (και οχι μονο σε αυτον που τα λες ) και να προβληματιζεται λιγο παραπανω ....για αυτο που του συμβαινει !!!....με λιγα λογια .μου αρεσει πολυ ο τροπος που εκφραζεσαι που λειτουργεις που σκεφτεσαι ....:clap::bowdown::bowdown:

Κατερίνα μου....

Ναι ασχολούμαι με τέτοια, διαβάζω και ψάχνομαι σαν τα ζουζούνια που πάνε προς την λάμπα με το φως!!!

Συνήθως όταν γράφω, δικές μου απορίες κ σκέψεις εκφράζω και προσπαθώ να δείχνω πάντα τη
φωτεινή πλευρά της ζωής στους άλλους γιατί εμείς οι ίδιοι έχουμε την κακή συνήθεια να βλέπουμε μόνο τις δυσκολίες, πολλές φορές να διεστραβλώνουμε την πραγματικότητα και να παραβλέπουμε της δυνατότητες μας.

Σ ευχαριστώ τόσο πολύ. Τα καλά σου λόγια είναι οξυγόνο;)
Δεν λέω άλλα γιατί μ αυτά ντρέπομαι :oops:

gym
28-04-12, 12:51
Γεια!

Δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω..

Girls, πονάει απίστευτα το στομάχι και το έντερό μου τις τελευταίες μέρες..
τόσο, που σε κάθε βήμα που κάνω, το νιώθω σα να με καρφώνει..

καμμιά ιδέα??

1.απο τουαλετα πως πας?
2.μηπως θα αρρωστησεις αγαπη?
3.αν πονας πολυ...ΠΑς ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ

gym
28-04-12, 12:51
δεν ξερω αν ισχυει αλλα παντως μεχρι περυσι ειχα λεπτα ποδαρακια (καλαμακια και κοιλιτσα.. και πλεον γινεται το αντιθετο και τα βαζω απο περιφερεια και κατω:P

Περαστικα σου!:green:

gym
28-04-12, 12:53
μια ερωτηση... εχει σχεση με ραγαδες... υπαρχουν διαφορες θεραπειες π σ κανουν οι πλαστικοι κτλ κτλ κτλ..
αν καποιος αποφασισει να τα σταξει αξιζει ή μπα? το χουμε ξανασυζητησει νομιζω πριν πολλεεες σελιδες...

απο ειδικους εχω μαθει οτι ΜΠΑΑΑΑΑ....δεν γινεται τιποτα ΕΑΝ εχουν ασπρισει,δηλαδη εχουν φτασει στο τελευταιο σταδιο...
οταν ειναι κοκκινες ακομη κ με λειζερ πλεον υπαρχει μεθοδος...δεν ξερω αν και ποσο δουλευει αλλα πλεον κυκλοφορει κ αυτη η μοδα ...

αλλα αν ειναι ασπρες,απλα δεξου το...;)

gym
28-04-12, 12:54
Μαρια ειναι τρομερα παρηγορο που λες οτι πηρε μπρος με τη μια μετα και αρπαξε το σωμα σου:turtle::bowdown:
Εγω γυμναζομαι 10 χρονια ,αλλα ετρωγα του κοσμου τη βρωμια, διατροφη αρχισα πριν ουτε δυο μηνες:green:
Δες αν θες τις φωτο στο προφιλ μου

αυτο ηταν το λαθος σου...;)

gym
28-04-12, 12:59
καλησπερα κι απο μενα ...ειμαι καινουργια στην παρεα σασ ...θα ηθελα την συμβουλη σασ και τισ γνωσεισ σασ....ειμαι 23 χρονων και εχω γεννησει 11 μηνεσ τωρα με καισαρικη ...στην εγκυμοσυνη μου πηρα μονο 9 κιλα και εκανα πολυ γυμναστικη επαιζα ποδοσφαιρο εκανα τισ προπονησεισ μου κικ μποξινγκ κτλ οποτε τα κιλα εφυγαν ευκολα ..ξεκινησα στα 58 κιλα και 11 μηνεσ αφου εχω γεννησει ειμαι 54 και υψοσ 168... θελω να κανω εντονη γραμμωση αλλα δεν μπορω να πετυχω το αποτελεσμα που θελω ...σασ γραφω πανω κατω την διατροφη μου να μου πειτε αν κανω λαθοσ καπου...πρωινο ομελετα ασπραδια +πρασινο τσαι η κουακερ +μισο ποτηρι γαλα 2% η γιαουστι +6 αμυγδαλα για μεσημεριανο κρεασ η ψαρι +σαλατα +3κουταλεσ ρυζι η οσπρια φακεσ η ρεβιθια+σαλατα και βραδινο σαλατα με τυρι η αυγο παντα πριν τισ 8 το βραδυ για σνακ εχω ξηρουσ καρπουσ μια χουφτα η μηλο η γιαουρτι ....κανω 1,5 ωρα fight bo 3 την βδομαδΑ και ποδηλατο στον δρομο καθε μερα 1 ωρα ...τι λετε ειμαι καλα ??? μηπωσ φταιει οτι θηλαζω ακομα γι αυτο το σωμα μου δεν στεγνωνει???ευχαριστω πολυ και συγγνωμη αν κουρασα

καλησπερα υπομονη!:green::green::green:
καλως ηρθες στην παρεα μας!

συγχαρητηρια για το μπεμπε σου!

τα κιλα σου ειναι λιγα σε αναλογια με το υψος σου...
αν θες γραμμωση,πρεπει να εχεις μυς αλλιως θα αδυνατιζεις κ απλα θα εισαι μια αδυνατη χωρις εντονο μυικο...

θερμιδες μετρας?θα σε βοηθησει πολυ στο να μπεις σε μια σειρα με τη διατροφη σου γιατι απο πηγες αυτα που βλεπω ειναι οκ...αλλα ποσοτητες δηλαδη γραμμαρια κ λεπτομερειες δεν βλεπω...

κανεις πολυ αεροβιο...απο βαρη τι κανεις η γενικα καποιο ειδος γυμανστικης με στοχο την ενδυναμωση?

gym
28-04-12, 13:00
ευχαριστω πολυ για την απαντηση κουκουτσακι ...!!περιμενω να σταματησει ο μικροσ να θηλαζει για να παρω καποια συμπληρωματα ...ξεκιναω παλι προπονησεισ κικ μποξινγ και επειδη θελω να παιξω αγωνεσ πρεπει να φτιαξω λιγο το σωμα μου ..αυτο που βλεπω ειναι οτι κραταω υγρα λεσ να φταιει το αρκετο νερο και τσαι μηπωσ αντι για καλο κανω κακο??επισησ 1 φορα την βδομαδα εχω ελευ8ερο μερα στην οποια παθαινω σοκ ..τρωω πολλα γλυκα χαμοσσσ δεν κανω δουλεια ετσι ε??

σε τι κατηγορια θα παιξεις?
δεν παιζει να κρατας νερα απο το υγρα που πινεις...ακομα θηλαζεις...κανε υπομονη...

αυτην την ελευθερη μερα δηλαδη ξεσπας πολυ ε?χμ...μηπως τελικα τις επομενες τρως ελαχιστα?
ποσοτητες γραψε να δουμε γιατι μου μυριζει πεινα....

ενα γλυκο κ δυο δεν θα σε πειραξουν αν εισαι πιστη σε ολα τα υπολοιπα αλλα οχι υπερβολες σε σημειο υπερβολης...

gym
28-04-12, 13:03
τι αλλο να κανω????εκανα για μια βδομαδα πρωτεινικη και ειδα διαφορα αμεσωσ ...αλλα δεν μπορω να ζησω μονο μαυτα...οσο για τα γλυκα πριν την εγκυμοσυνη ουτε που τα ακουμπουσα τωρα κατι με πιανει και τρωω αν εχω παρεα φυσικα ...ασ πουμε εχτεσ εφαγα 3 ντονατσ βλακεια..!!!εσυ τι πιστευεισ μηπωσ πρεπει να αλλαξω διατροφη για να δω αποτελεσμα η μηπωσ χρειαζομαι καποια συμπληρωματα και βαρη???

γιατι εκανες διατροφη μονο με πρωτεινες?σε επιασε μαλλον υστερια ε κ ο φοβουδατανθρακας...

απο ολα θα τρως αλλα με μετρο...μην κανεις υπερβολες γιατι σου γυριζει μπουμερανγκ...

gym
28-04-12, 13:04
βασικα χρειαζομαι ενα προγραμμα για να κανω πολυ εντονα τα ποδια μου οπωσ τησ κοπελασ πιο πανω ....κοιλια εχω καλη και χερια τα ποδια μου δεν στρωνουν ....τι λεσ????

μαλλον εννοεις στιβικα ποδια ε?
ε τοτε αρχισε το καλο το φαγακι και σκληρη προπονηση με βαρη κ τρεξιματα κ να εχεις υπομονη για καποια χρονια ...

αλλιως ντεν...:green:

gym
28-04-12, 13:06
τελοσ κοβω την ελευθερη μερα γιατι δεν γινεται δουλεια ...8α κανω σπιτι ασκησεισ ποδιων και ποδηλατο και βλεπουμε ... παντωσ η μαρια εχει θεικα ποδια μπραωο τησ ...

εχε μια ελευθερη μερα να τρως αυτο που λαχταρας αλλα καντο ως εξης

απο τα πεντε γευματα πχ που κανεις κανονισε τα δυο να ειναι αυτο το κατι που λαχταρας...

κ αυτο ειναι...δεν θα ξεφυγεις ουτε σε ποστητες ουτε τιποτα....οχι ολη μερα σαβουρα...κανε δυο γευματα τετοια...πχ ενα πρωινο διαφορετικο κ ενα μεσημεριανο...οτι θες

gym
28-04-12, 13:06
Κοριτσια η Μαρία είναι πρωταθλήτρια στίβου! Οπότε όπως καταλαβαίνετε αυτά τα πόδια έχουν πίσω χρόνια επίπονων προπονήσεων τόσο με βάρη όσο και στο ταρτάν.
Δεν είναι απλά να σας δώσει ένα πρόγραμμα να το κάνετε και να γίνουν τα πόδια "κομμάτια"!;)

:thumbup::thumbup::thumbup:

gym
28-04-12, 13:07
gym κ κοριτσαρες

ποια η γνωμη σας για συκωτακια κοτοπουλου
αυτα που ειναι το συκωτακι ενωμενο με την καρδια:P
ειδα στο χασαπη και πολυ τα ζηλεψα
εχω τοσους μηνες να τα φαω:( (απλα δεν ετυχε)
απο οτι εψαξα δεν εχουν πολλες θερμιδες ε?

δεν εχω δοκιμασει κ ουτε προκειται τετοιο συκωτακι....:green::green::green::green::green:

προτιμω τα αλλα τα μεγαλα τα καλα τα κοκκινα τα φρεσκα ....μιαμ μιαμ ψητα με λεμονι κ ριγανη...:green::green::green::green:

gym
28-04-12, 13:08
γυμαρα τι ΑΣΚΗΣΑΡΑ ειναι αυτη που μου βαλες κοπελαρα μου?!?!?!?!??!?!?! κωπηλατικη με στραβομπαρα για τραπεζιους..πω ρε πορωθηκα μιλαμε.. ποσο τελεια? ετσουζαν τα χερια μου λες και τους ειχα βαλει δηλητηριο με συριγγα λεμεε....ολοκληρα.. απο πανω ως κατω.. πρωτη φορα τετοιο πραμα....
ενιωθα και στηθος ομως νομιζω... κακο? :/


ενα χαρμοσυνο... σημερα εβαλα σορτσακι και προχωρουσα τελοσπαντων και μου λενε οι φιλες μου πω δεν εχεις καθολου κυτταρυτιδα κτλ (χαζες αλλα τεσπα) συγκλονιστηκαν λιγο... και μετα τι ειπαν??ΤΙ??
"τελικα ολα αυτα αποδιδουν" ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ..θεε μου..πρωτη φορα αναγνωριση απο φιλες....τρελαθηκα εγω και αρχισα να φωναζω "επιτελους αναγνωριζεται η αξια της υγιηνης διατροφης" αληλουιααα! αντε και του χρονου τετοια εποχη ας ευχηθουμε χωρις καθολου καθολου κυτταρυτιδα... δυσκολο αλλα ενιγουει εδω ειμαστε για να προσπαθησουμε

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

αντε ωραια...συνεχισε!

gym
28-04-12, 13:10
γυμουλα μου και κατι αλλο ηθελα να ρωτησω.. πηγα να κανω τους ραχιαους σε μπαλα που μου χες πει...
εμμμ.ναι....
τι ηταν αυτο καλε? ακροβατης πρεπει να σαι οχι ασκουμενος :P
τα παρατησα και εκανα αλλους δεν ξερω. αποκαρδιωθηκα....χμ..γιατι μου χες πει αυτην την συγκεκριμενη ασκηση?? προστατευει την μεση νομιζω ε?? μηπως να κανω καμια αλλη?? :/ λαλαλαλαλλαλα

τελος.σαυτο το standing calf raise..πονεσαν τα ωμακια μου καλε ετσι οπως πεφτει αυτο το βαρος πανω τους :S ειναι φυσιολογικο αυτο??

πολυ πιο ασφαλης μεθοδος αλλα και παλι πρεπει καποιος να σου δειξει...
βοηθαει να εχεις τα ποδια λυγισμενα κ τα χερια πισω απο κεφαλι....
τα πελματα σε τοιχο(προσεχε μην τους λερωσεις) για στηριξη...

τοτε πας σε απλους στο στρωμα...

ε ρε ελινα...αφου εχεις κατι απο πανω να σε πιεζει....εσυ τι λες?να μην νιωσεις κατι?

gym
28-04-12, 13:12
Ειδα κουκλιτσα μου και εισαι μια χαρα!Εχεις ωραιο σωμα με θηλυκοτητα και εισαι και στεγνη.Επικεντρωσου στην προπονηση και διατροφη και ολα θα ερθουν απο μονα τους.



Αν θηλαζεις ακομα (πολυ καλα κανεις)μην αγχωνεσαι τοσο με την διατροφη και στο να γραμμωσεις.Ζησε την φαση που περνας με το θηλασμο και οταν αυτο τελειωσει θα δεις το σωμα τρελη αλλαγη.Ναι οταν θηλαζει η γυναικα λογω καποιων ορμονων δημιουργειται ενα θεματακι με κατακρατηση και δεν ειναι η καταλληλη περιοδος για σκληρες προπονησεις και διατροφες.`Για αυτο σου λεω ζησε το οσο μπορεις.Οταν καποια στιγμη τελειωσει αυτο το κομματι φυσιολογικα απο μονο του θα δεις οτι το σωμα θα αλλαξει,θα αρπαξει πιο γρηγορα προς το καλυτερο.Απλα μην πιεζεσαι γιατι οι στιγμες σου με το μωρακι σου ειναι τελειες.Ολα θα γινουν με το χρονο τους.



Προπονηση-διατροφη και υπομονη.Αυτη ειναι παλια φωτο.....ειμαι λιγο καλυτερη:green:



Στο στιβο δεν μας ενδιεφερε το σωμα και η μυικοτητα η γραμμωση παρα μονο οι χρονοι,οι επιδοσεις και τα μετρα.Ισως αυτο ειναι το μυστικο...να μην πορωνεσαι τοσο με την εμφανηση του σωματος και να θεωρεις δεδομενη την προπονηση και την διατροφη σαν τροπο ζωης.Ρουτινα.Εχω περασει και εγω την φαση του να ψαχνομαι πολυ ειδικα σε θεματα διατροφης η προπονησης η αν υπαρχουν μυστικα στην διατροφη να εφαρμοσω να δω πιο καλο αποτελεσμα,λιγο ψυχωτικη.....με την λεπτομερεια και τελικα το μονο που καταφερνα ηταν κακη ψυχολογια δεν χαιρομουν την προπονηση η την διατροφη,δεν χαιρομουν με τον εαυτο μου,λιγο ψυχαναγκαστικο....ΑΛΛΑ δεν υπαρχει τιποτα μυστικο ουτε κατι σπεσιαλ η ουσια ειναι μια (προπονηση-μυικοερεθισμα και διατροφη)πολυ απλα,το πιο απλο.:green:
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
κατατοπιστικοτατη κ ξεκαθαρη οπως παντα...

εγω θα τονισω αυτο το κομματι το οποιο παρατηρησα επανω μου....

gym
28-04-12, 13:13
καλημερα ........κοριτσιακια μου....ΟΛΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΕΓΩ!!!....;);)

επανερχομαι σε ολα τα επιπε;)δα!!!!!!!!!!φιλια ..πολλα οποτε προλαβαινω θα τα λεμε ..α...και σημερα θα δωσω αναφορα ετσι για να σπασω το καθιερωμενο απο.... δυτευρα...:green:
αντε μπραβο κοπελαρα μου!τετοια να βλεπω!:toast::toast::toast:

gym
28-04-12, 13:14
ειναι που ξεκιναω παλι αγωνεσ κικ μποξινγ και πρεπει να μπω σε προγραμμα ...να πιεστω λιγο γτ μετα την εγκυμοσυνη μου αφησα τελειωσ τον εαυτο μου και παραχαλαρωσα ...ευτηχωσ με τον μπεμπη εχω βρει τροπουσ και τα κανουμε ολα μαζι εβαλα καθισματακι για μπεμπε στο ποδηλατο μου και κανω αποστασεισ για αντοχη και με το καροτσακι φευγω απο πεντελη και κατεβαινω χαλανδρι ...ερχεται ο αντρασ το παογευμα παω προπονηση ενα 2ωρο ..!!δεν καιγομαι τοσο να φτιαξω τελειο κορμι οσο να φτιαξω αντοχη και δυναμη στα χτυπηματα μου ...πρεπει να βρω εναν καλο γυμναστη να μου φτιαξει ενα προγραμμα...αν ξερει καποια κανενα προγραμμα ασ μου πει ...

εφοσον πας για αγωνες προγραμμα πρεπει να σου βγαλει ο προπονητης σου γιατι στοχος σου ειναι να πας οσο καλυτερα γινεται στους αγωνες...

gym
28-04-12, 13:16
Πριν καιρο μου ειπα οχι δεν θα γκρινιαξω αλλο για το σκουωτ και για ολα αυτα..θα κατσω και θα το μαθω τι στο διαολο πια... αλλα δεν γινεται.. εκατσα..το προσπαθησα..το ξαναπροσπαθησα.. και ετσι,και αλλιως,και απο κει,και απο δω.. ε δεν το χω ρε παιδια τι να κανουμε τωρα ..απλα δεν το χω...
τωρα στις 1 τ μηνος π θα βαλω φωτος θα βγαλω και βιντεο να σ στειλω γυμ...

οχι μονο η μεση δεν μενει σπαστη οσο κατεβαινω αλλα γενικα δεν νιωθω ποδια.απλα δεν νιωθω.. κουραζομαι τοσο μα ΤΟΣΟ πολυ..γινομαι κοκκινη... ιδρωνω, δεν μπορω να ανασανω νιωθω την καρδια να χτυπαει σαν ταμπουρλο αλλα τα ποδια τιποτα... απλα κουραζομαι γενικως..παρα πολυ..τα ποδια δεν νιωθουν κατι..απλα προς το τελος καθε σετ δεν μπορουν να σηκωσουν αλλο σε συνδυασμο με τη γενικη κατασταση που ειμαι ετοιμη να λιποθυμισω ν πουμε. και οχι δεν βαζω κιλα κανω με αδεια σμιθ... (και να ρχεται ο αλλος και να σου λεει..γιατι δεν βαζεις κιλα? ε ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ και εσυ)


----να μην αναφερω πως οποτε εχω ποδια λεω...ωχ.. και δεν θελω να παω----

το οτι σε κουραζει ομως κατι σημαινει ε?
κοιταξε να δεις...τα καθισματα ειναι βασικη ασκηση...να το δουλεψεις κ αλλο...εχουμε πει τοσους τροπους...
αν τα παρατησεις ,τι να σου πω...δικαιωμα σου...αλλα δεν παιζει να μην δεν πιαστεις απο τα καθισματα...

το τελευταιο για αυτους που σου λενε για τα κιλα δεν το σχολιαζω...σταματα να δινεις σημασια σε οτι λενε επιτελους...
για σενα κανεις προπονηση η γι αυτους?

gym
28-04-12, 13:17
τα μακρος απο 100 γρ σιγοβρασμενου συκωτακίου :P ειναι :

Calories-->165.6
Fat-->6.5
Carbs-->0.86
Protein--> 24.3

αρα τζιτζι.. επισης.. για να το τρωει η Νικη.. θες καμια αλλη αποδειξη? δεν θα πρεπε ΚΑΝ να ρωτας :P χεχεχεεχ

παιδια...για ποιο συκωτακι μιλαμε για να καταλαβω....:unsure::unsure::unsure:

gym
28-04-12, 13:18
Ειμαι αριστεροχειρας.Ως εκ τουτου (εκτος του οτι ειμαι πιο εξυπνη οπως λενε oi επιστημονες,lol :P) παρατηρω μια ανομοιομορφια στην (ο θεος να την κανει ) αναπτυξη κ γραμμωση δικεφαλου κ εμπροσθιου δελτοειδη σε σχεση με το αλλο χερι. Δηλαδη ειναι πολυ καλυτερο το αριστερο μου. Προτεινετε σε ασκησεις δικεφαλων και προτασεις ωμων να προσθετω 2 επαναληψεις ακομα στο δεξι χερακι?:unsure::unsure::unsure:
Παρανοικο μεν αλλα την εχω την απορια δε. :rolf:

βγαλε μια φωτο εστιασμενη στα σημεια που λες να δουμε...
παντα η μια μερια ειναι υποδεεστερη της αλλης....

gym
28-04-12, 13:23
Ελένη κοριτσάκι μας, εσύ πως πάς με τις προπονήσεις, σου απο υγεία επανήλθες;; Ειχες πει πρίν το Πάσχα, αν θυμάμαι καλά, πως ειχες ενα θέμα στο πόδι και θα έμενες εκτός βάρη για λίγο καιρό, ολά καλά τώρα;;;

αγαπη μου σε ευχαριστω για το ενδιαφερον...

εκανα το οφφ μου απο βαρη...ξαναξεκινησα την προηγουμενη εβδομαδα...ολα καλα δεν πονεσα πουθενα απλα αυτη η περιοδος θα παει με το
ζορι πραγματικα απο θεμα προπονησεων...
δηλαδη κανω απλα για να ξεδινω κ τιποτε αλλο...

αλλα ολα οκ απο μυοσκελετικα δοξα τω Θεω...

gym
28-04-12, 13:25
κουκουτσακι μου την ιδια απορια εχω και εγω ....οχι επιειδη ειμαι αριστεροχειρας....αλλα επειδη λογο τραυματισμου ο ωμος μου ο δεξιος εχει ατροφησει λιγο καθως και το αριστερο μου ποδι λογο εγχειρησης ..εδω τι κανω προσαρμόζω ολο το προγραμμα με ασκήσεις που γινονται με ενα χερι και με ενα ενα ποδι ή κανω κανονικα το προγραμμα...κλεβοντας λιγο περισσοτερο με το πιο αδυναμο μελος ...αν κανω απομονωτικές ασκησεις καθε βδομαδα βοηθαει η αυτο δεν φτανει??:unsure::unsure:

αυτο ειναι αλλο...
εσυ εχεις να κανεις με μυοσκελετικο θεμα λογω τραυματισμων....πραγμα που μπορει να διορθωθει...

το κουκουτσι μιλαει για μια ανομοιομορφια λογω φυσης η κανω λαθος κουκουτσι?


κατερινα εσυ μπορεις στις ασκησεις που δουλευεις με ενα -ενα χερι να προσθεσεις ενα σετ ακομα...

ποτε μην αφηνετε τη μια μερια χωρις ''δουλεια''

gym
28-04-12, 13:27
Σε τέτοιες περιπτώσεις είναι λάθος να αφήνουμε το "ελαττωματικό" μέλος να "κλέβει". Πρέπει να κάνουμε κανονικά το πρόγραμμα κι εκεί που πχ. βγάζουμε 12επαναλ max με το καλό χέρι, να μειώσουμε στις 10, ώστε να δώσουμε έμφαση στο άλλο χέρι να δυναμώσει περισσότερο. Γιατί αν κάνουμε κ με τα 2 χέρια όσο πάει (max αλλά στο ένα θαναι λιγότερες επαναλήψεις) τότε απλά θα αυξήσουμε αντοχή χωρίς να μειώνεται η διαφορά στα 2χέρια. Οπότε χαλαρώνουμε το "καλό" κ πιέζουμε το άλλο.

Βέβαια, αυτό ισχύει για μια διαφορά που συμβαίνει κάποιες φορές φυσιολογικά. Συγκεκριμένα για μέλη με τραυματισμό δεν είμαι σίγουρη αν αυτή είναι η σωστή αντιμετώπιση.



ερη μου τι εννοεις εδω ακριβως?

koukoutsaki
28-04-12, 13:30
παιδια...για ποιο συκωτακι μιλαμε για να καταλαβω....:unsure::unsure::unsure:

kotoπουλο, αυτο που πωλειται μαζι με τις καρδουλες:P

gym
28-04-12, 13:36
kotoπουλο, αυτο που πωλειται μαζι με τις καρδουλες:P
καλα καταλαβα...ισχυει η απαντηση μου...

εγω τρωω μοσχαριου αν φαω..

koukoutsaki
28-04-12, 13:39
καλα καταλαβα...ισχυει η απαντηση μου...

εγω τρωω μοσχαριου αν φαω..

κι εγω μοσχαρισιο παιρνω τακτικα λογω αναιμιας, αλλα αυτα μ αρεσουν πολυ :P

eri_87
28-04-12, 13:47
ερη μου τι εννοεις εδω ακριβως?

Το πα λίγο ανακατεμένα μαλλον... :P
Λοιπόν, λέω... Όταν έχουμε ένα πχ χέρι που βγάζει λιγότερες επαναλήψεις από το άλλο, δεν πρέπει να το παραμελούμε ή να του βάζουμε πιο εύκολα επειδή υστερεί. Το αντίθετο, πρέπει να το ζορίσουμε πιο πολύ κ να χαλαρώσουμε το δυνατότερο χέρι, ώστε κάποια στιγμή να έρθουν στα ίσα! Αμα κατάλαβες τώρα αυτό που λέω, πες μας κι αν είναι το σωστό.. χεχε...

koukoutsaki
28-04-12, 13:52
το κουκουτσι μιλαει για μια ανομοιομορφια λογω φυσης η κανω λαθος κουκουτσι?



δε ξερω αν ειναι λογω φυσης ξερω ομως οτι ολα τα κανω με το αριστερο μου χερι στην καθημερινοτητα μου μονο το σταυρο μου κανω με το δεξι:P οποτε μου φαινεται πιο σφικτο το αριστερο
εγω τη βλεπω τη διαφορα δηλαδη

ΥΓ Εγω τραβηξα σημερα μια δωδεκαδα φωτος γιατι τις επομενες ημερες λογω υποχρεωσεων δε θα προλαβω

gym
28-04-12, 14:05
Το πα λίγο ανακατεμένα μαλλον... :P
Λοιπόν, λέω... Όταν έχουμε ένα πχ χέρι που βγάζει λιγότερες επαναλήψεις από το άλλο, δεν πρέπει να το παραμελούμε ή να του βάζουμε πιο εύκολα επειδή υστερεί. Το αντίθετο, πρέπει να το ζορίσουμε πιο πολύ κ να χαλαρώσουμε το δυνατότερο χέρι, ώστε κάποια στιγμή να έρθουν στα ίσα! Αμα κατάλαβες τώρα αυτό που λέω, πες μας κι αν είναι το σωστό.. χεχε...

οταν εχεις ανομοιομορφια ,δουλευεις την αδυναμη μερια πιο πολυ....αναλογα την περιπτσωη του ατομου...

οταν λεω πιο πολυ,εννοω περισσοτερα σετ η χρονο η αναλογα με την εκγυμναση που εχεις επιλεξει...

ποτε δεν αφηνεις μια μερια αδουλευτη...ουτε αφηνεις τη δυνατη αγυμναστη ...

gym
28-04-12, 14:06
δε ξερω αν ειναι λογω φυσης ξερω ομως οτι ολα τα κανω με το αριστερο μου χερι στην καθημερινοτητα μου μονο το σταυρο μου κανω με το δεξι:P οποτε μου φαινεται πιο σφικτο το αριστερο
εγω τη βλεπω τη διαφορα δηλαδη

ΥΓ Εγω τραβηξα σημερα μια δωδεκαδα φωτος γιατι τις επομενες ημερες λογω υποχρεωσεων δε θα προλαβω

αλλο αυτο...

το νιωθεις πιο αδυναμο το δεξι...η το βλεπεις?;)

koukoutsaki
28-04-12, 14:10
αλλο αυτο...

το νιωθεις πιο αδυναμο το δεξι...η το βλεπεις?;)

το βλεπω,δε το νιωθω :green:
δε ξερω ειμαι κ λιγο ψειρας
αλλα το βλεπω

gym
28-04-12, 14:11
το βλεπω,δε το νιωθω :green:
δε ξερω ειμαι κ λιγο ψειρας
αλλα το βλεπω

χμ...φωτο κουκουτσι μ...να το δω κ εγω...;);)

katerina.
28-04-12, 14:16
αλλο αυτο...

το νιωθεις πιο αδυναμο το δεξι...η το βλεπεις?;)


gymaki mou γλυκο καλως σε βρηκα και παλι !!!!!....οσον αφορα αυτο που ειχαμε συζητήσει το εσωσα στο τσακ....ετοιμα ηταν να διαλυθούν ολα στον αερα...τι ετοιμα δηλαδη εγινε ...αλλα με την αλλαγη και της δικης μου συμπεριφορας ...γυρισαν ολα υπερ μου ..αν δεν ειχα κανει αυτο που μου ειχεες πει και αντιδρουσα με βαση το εγω μου δεν ξερω τι θα ειχε γινει τωρα!!!...


που να δεις εμενα τωρα πως ειμαι ...το αριστερο ποδι πιο ατροφικο απο το δεξι ,το δεξι χερι πιο ατροφικο απο το αριστερο..ηρθε και εδεσε το γλυκο!!!:green:

koukoutsaki
28-04-12, 14:21
χμ...φωτο κουκουτσι μ...να το δω κ εγω...;);)

οκ σουρχονται
θα τις ανεβασω τωρα εδω εξαλλου μονο λιγο χερακι φαινεται :P

gym
28-04-12, 14:21
gymaki mou γλυκο καλως σε βρηκα και παλι !!!!!....οσον αφορα αυτο που ειχαμε συζητήσει το εσωσα στο τσακ....ετοιμα ηταν να διαλυθούν ολα στον αερα...τι ετοιμα δηλαδη εγινε ...αλλα με την αλλαγη και της δικης μου συμπεριφορας ...γυρισαν ολα υπερ μου ..αν δεν ειχα κανει αυτο που μου ειχεες πει και αντιδρουσα με βαση το εγω μου δεν ξερω τι θα ειχε γινει τωρα!!!...


που να δεις εμενα τωρα πως ειμαι ...το αριστερο ποδι πιο ατροφικο απο το δεξι ,το δεξι χερι πιο ατροφικο απο το αριστερο..ηρθε και εδεσε το γλυκο!!!:green:

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf: ειδες ομως...τα ταιριαξες καλα...χεχε

οσο για τα αλλα...Keep walking dear!οπως λεει κ ενας φιλτατος!:green::green::green:

eli_din3
28-04-12, 14:23
οκ σουρχονται
θα τις ανεβασω τωρα εδω εξαλλου μονο λιγο χερακι φαινεται :P

ο λαος ζηταει φωτο απο το κουκουτσι...

ουουουοου
ουουουο
εισαι,εισαι,ο πρωταθλητης
ουουουοο
εισαι,εισαι,ο πρωθυπουργος!
μη δινεις σημασια ειναι π ειμαι στενοχωρημενη σημερα και λεω οτι να ναι

(α κ πειτε της σας παρακαλω οτι δεν εχει 26% λιπος γιατι τα παιξε χθες)

koukoutsaki
28-04-12, 14:25
κοιτα που το αριστερο κανει κι ενα λακουβακι στον ωμο κ ειναι κ πιο σφικτος ο δικεφαλος απο το δεξι
δε σου γραφω ποιο ειναι ποιο, ειναι εξωφθαλμο:P
43920

43921
τι προτεινεις να προσθεσω reps στο δεξι?

katerina.
28-04-12, 14:25
[QUOTE=katerina.;563086]gymaki mou γλυκο καλως σε βρηκα και παλι !!!!!....οσον αφορα αυτο που ειχαμε συζητήσει το εσωσα στο τσακ....ετοιμα ηταν να διαλυθούν ολα στον αερα...τι ετοιμα δηλαδη εγινε ...αλλα με την αλλαγη και της δικης μου συμπεριφορας ...γυρισαν ολα υπερ μου ..αν δεν ειχα κανει αυτο που μου ειχεες πει και αντιδρουσα με βαση το εγω μου δεν ξερω τι θα ειχε γινει τωρα!!!...


που να δεις εμενα τωρα πως ειμαι ...το αριστερο ποδι πιο ατροφικο απο το δεξι ,το δεξι χερι πιο ατροφικο απο το αριστερο..ηρθε και εδεσε το γλυκο!!!:green:

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf: ειδες ομως...τα ταιριαξες καλα...χεχε

οσο για τα αλλα...Keep walking dear!οπως λεει κ ενας φιλτατος!:green::green::green:[/QUO


τι λες να κανω και τα αλλα δυο σετακι ???:green::P:P:P......

katerina.
28-04-12, 14:27
παω :weights:...αχ μου λειψατε πολυ και θελω ολη μερα να γραφω ....αλλα εχουμε και αλλες υποχρεωσεις !!!φιλια πολλα και θα τα πουμε μετα
;)

koukoutsaki
28-04-12, 14:28
παω :weights:...αχ μου λειψατε πολυ και θελω ολη μερα να γραφω ....αλλα εχουμε και αλλες υποχρεωσεις !!!φιλια πολλα και θα τα πουμε μετα
;)

μη μας ξεχασεις ε???ε???

katerina.
28-04-12, 14:33
μη μας ξεχασεις ε???ε???


δεν ξεχνιέστε ρε με τιποτα !!!!......αφου κουβαλάμε ολη την ιδια τρελλα ...και μπορουμε να συνεννοηθούμε εδω.

ΔΕΝ ΠΑΩ ΠΟΥΘΕΝΑ ...ΠΟΥΘΕΝΑ ...ΕΔΩ ΘΑ ΜΕΙΝΩ!!!!;)

koukoutsaki
28-04-12, 14:40
Κοριτσια μου χρυσα
ηρθε η ωρα της ψυγαγωγιας σας
για πηγαινετε να δειτε τις φωτο ..εχω κ ερωτηματα να θεσω !!!

-μηπως αρχιζουν κ πετανε πολυ οι πλαγιοι κοιλιακοι:unsure:
-πως θα λιωσω λιγο αυτο τον πεταχτο πισινο?:shock:
-η γαμπα του καραγκουνη τι σας λεει ε?χαχαχαχ:rolf:

eli_din3
28-04-12, 14:48
πω ρε φιλε..νταξει... κουκουτσι να σε διαγραψω απο επαφη???
μου κανεις κακο στην ψυχολογια περα απ την πλακα.....ειμαι που ειμαι σημερα.θα παθω καταθλιψη....
εμ εχει τελειο πωπω... (ο οποιος εμενα προσωπικα μου φαινεται πως βελτιωθηκε απο τον προηγουμενο μηνα)..τσουπωτος.. πεταχτος... κοιταει ψηλα..δεν ειναι αδειος...
εμ θελει να τον διωξει.. δηλαδη τι να πω.πραγματικα τι θες?? να κανεις εναν πωπω ανυπαρκτο και χαλια σαν μερικων εδω μεσα λαλαλα δεν λεω ποιας? :P
τελεια κοιλια.. πανλεπτη μεση.... ανοιγει ωραια στην περιφερεια και οχι ασσυμετρα και αποτομα παλι σαν μερικων μερικων εδω μεσα παλι δεν λεω ονοματα..:P
και εξακολουθεις να μην εισαι ευχαριστημενη...
τι θεςςςςςςςςςς τιιιιιιιιιι??????????????????????????????????????????
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :shock::shock:
κανε κανε αεροβια 2 φορες την μερα 45λεπτα να δουμε τι θα μεινει..οχι κανεεε..αλλα μετα μη λεςς!!
με νευριασες παλι ειχες δεν ειχες μεσημεριατικα :P

Μαρία
28-04-12, 15:33
μμμμμ εβγαλα φωτο μετα απο χρονια....με πορωσατε:P
.......βεβαια δεν ηταν και οι καλυτερες συνθηκες.....χαλια φωτισμος...:green:

gym
28-04-12, 15:35
καλα ρε μαιρη αυτα τα μηριαια ρε φιλε....ολα τα λεφτα !

εγω π0υ την εχω δει κ απο κοντα παντως...(να ζηλευετε) ειναι μια θεα!κ την ειδα κ εγκυμονουσα εεε!


:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

koukoutsaki
28-04-12, 15:37
πωωωωω μαρια κορμαραααα:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
δεν εχω τι αλλο να πω

Μαρία
28-04-12, 15:39
:oops: :oops:


:oops: :oops:

koukoutsaki
28-04-12, 15:40
αυτα ειναι κορμια οχι το χαλι το δικο μου με τον περιφερειακο Υμηττου...:(
Ελινα σουτ!

eli_din3
28-04-12, 15:40
πω ρε δες...δεν υπαρχει σημειο του σωματος που να ναι χαλαρο...συγχαρητηρια!!!!!!!!!

xelashai
28-04-12, 15:51
Μαρια μου στο σώμα σου φαίνεται η θέληση..η υπομονή κ η επιμονή σου ....:bowdown:
μπράβο σου..:clap:

(κουκουτσάκι πες αλευρι....:green:θα στα ψάλλω μετά...)

gym
28-04-12, 15:54
:oops: :oops:


:oops: :oops:

χεχεχε πειτε κ αλλα...πειτε της κ αλλα...:green::green:

herculesopa
28-04-12, 15:56
προσοχή

http://xrimaonline.gr/140093/Otan-oi-gunaikes-kanoun-bodybuilding-Prosochi-oi-fotografies-

koukoutsaki
28-04-12, 15:58
προσοχή

http://xrimaonline.gr/140093/Otan-oi-gunaikes-kanoun-bodybuilding-Prosochi-oi-fotografies-
το εχω δει αυτο το ρεπορταζ απο αλλο site ,και ειναι photoshop ,το λενε στο τελος...;)

dorita
28-04-12, 16:00
ουφ...εχασα πολλα....:(:(:(

μαρια μπραβο για το κορμι!!!:bowdown::bowdown:
κ απ'οτι διαβασα εχεις κ παιδακι ....να σου ζησει!!!:clap::clap:

να τα βλεπουμε εμεις οι ελευθερες να παραδειγματιζομαστε!!

katerina.
28-04-12, 16:30
:oops: :oops:


:oops: :oops:



τι ειπες τωρα !!!!!!!!!!!!!!!!:shock::shock::shock::shock::shock:μου εφυγε το ψαρι απο το στομα ...βρε μαρακι τι κορμι ειναι αυτο ??...την ωρα που τρωω βρηκες να τις βαλεις????​ΠΑΕΙ ΜΟΥ ΚΟΠΗΚΕ Η ΟΡΕΞΗ!!

PEGY
28-04-12, 17:08
Τι να πω κ εγώ η κοινή θνητή για τις φωτό σου Μαρια;
:bowdown::bowdown::bowdown:

Τρια μοβ ανθρωπάκια που προσκινούν δεν αρκούν βέβαια αλλά έχω μείνει αφωνη! Έχεις υπέροχα πόδια!

Θυμάμαι, πριν καν γραφτώ στο φορουμ, μόλις είχα ξεκινήσει κ ως καινούρια έψαχνα τι μου συμβαίνει καθώς μου είχε
κοπεί η περίοδος.

Κ τότε είχα βρει ένα ποστ σου που ανέλυες το γιατί συμβαίνει κ πως είχες μείνει έγκυος αμέσως μολις ανέβηκες σε λίπος κ είχα ανακουφιστεί τόσο πολύ, απο τότε σε θυμάμαι.

Μαρία
28-04-12, 17:35
Σκοπος ειναι να αγαπας αυτο που κανεις,την προπονηση και οχι σκοπος να ειναι ενα σωμα μεσω προπονησης γιατι τοτε η προπονηση γινεται βαρετη,αναγκαιο κακο.Η ωρα για προπονηση να ειναι ευχαριστη και οχι καταναγκαστικη και ολα θα ερθουν απο μονα τους.:green:

Ναι μου ειχε σταματησει η περιοδος το καλοκαιρι αδιαθετησα Σεπτεμβρη αφου εβαλα λιγο λιπακι και τσουπ Οκτωβρη δεν ξαναδιαθετησα(εγκυος).Αλλα προβληματα κυκλου ειχα απο το Λυκειο.

eli_din3
28-04-12, 17:37
Σκοπος ειναι να αγαπας αυτο που κανεις,την προπονηση και οχι σκοπος να ειναι ενα σωμα μεσω προπονησης γιατι τοτε η προπονηση γινεται βαρετη,αναγκαιο κακο.Η ωρα για προπονηση να ειναι ευχαριστη και οχι καταναγκαστικη και ολα θα ερθουν απο μονα τους.:green:

Ναι μου ειχε σταματησει η περιοδος το καλοκαιρι αδιαθετησα Σεπτεμβρη αφου εβαλα λιγο λιπακι και τσουπ Οκτωβρη δεν ξαναδιαθετησα(εγκυος).Αλλα προβληματα κυκλου ειχα απο το Λυκειο.

οταν αγαπαμε ολα τα αλλα εκτος απο την προπονηση ποδιων που ναι το βλεπουμε ως αναγκαιο κακο τι γινεται?? :P:P

Μαρια τα προβληματα κυκλου π ειχες στην εφηβεια σου ηταν λογω αθλητισμου??

Μαρία
28-04-12, 18:31
οταν αγαπαμε ολα τα αλλα εκτος απο την προπονηση ποδιων που ναι το βλεπουμε ως αναγκαιο κακο τι γινεται?? :P:P

Μαρια τα προβληματα κυκλου π ειχες στην εφηβεια σου ηταν λογω αθλητισμου??

Να αγαπησεις τοτε την προπονηση ποδιων.Λογω στιβου ειχα πιο ανεπτυγμενα ποδια απο χερια-πλατη κτλ.....πιστεψε με πορωθηκα περισσοτερο μετα με τα αδυναμα σημεια.Συγκεκριμενα οταν εδινα σε ενα διαγωνισμο για πυροσβεστικη στο αρκετο παρελθον και πηγα να δοκιμασω ελξεις και δεν εβγαζα ουτε μια.Σοκαριστηκα γιατι λεω δεν ειναι δυνατον τοσα χρονια τοσες προπονησεις και πανω να ειμαι αδυναμη.Πεισμωσα περισσοτερο στο να γινω και πανω δυνατη.Ολες οι μυικες ομαδες μου αρεσουν και αν καπου νιωθω πιο αδυναμη ειναι κινητρο για πεισμα.Βασικα με νοιαζει να ειμαι σε καλη φυσικη κατασταση να ειμαι δυνατη να εχω αντοχη και αλτικοτητα.Τρεξιμο και βαρη μαζι.

Βασικα ηταν λογω αυξομειωσης βαρους.Λιπους συγκεκριμενα οταν επεφτα σε χαμηλο ποσοστο μου κοβοταν ειχα κατσει και 7 μηνες μια φορα χωρις.....χορτασα μπανια εκεινο το καλοκαιρι.

eli_din3
28-04-12, 19:06
βρηκα αυτο το αρθρο.. τι εχετε να δηλωσετε?? γυμ? κοριτσια?

Από τη Sherry Gideons και το site bodybuilding.com:

Είστε από τις γυναίκες εκείνες που προσπαθούν καθημερινά να κρύψουν κάποια πτυχωτή, τυροειδή περιοχή στο δέρμα τους; Εάν ναι, τότε είστε μια συνηθισμένη γυναίκα. Περίπου 90 τοις εκατό όλων των γυναικών έχουν κάποια ποσότητα κυτταρίτιδας στους μηρούς ή στους γλουτούς τους. Διάφοροι παράγοντες συμβάλλουν στο βαθμό της δύσκολης αυτής κατάστασης συμπεριλαμβανομένης της κληρονομικότητας, την έλλειψη του κατάλληλου τύπου άσκησης και της διατροφής υψηλής σε λίπος. Εντούτοις όμως, κανένας παράγοντας δεν μπορεί να κατηγορηθεί 100 τοις εκατό. Δυστυχώς, είναι απλά ένα γεγονός της ζωής των γυναικών. Φαίνεται ότι η φύση ενθαρρύνει τους οργανισμούς μας να αποθέτουν λίπος στις περιοχές αυτές με σκοπό την προστασία του εμβρύου κατά την κύηση.
Η τυροειδής εμφάνιση του δέρματος προκαλείται όταν ο υποδόριος ινώδης ιστός σχηματίζει θύλακες. Αυτοί οι θύλακες γεμίζουν με αποθέματα λίπους που διογκώνονται και δημιουργούν την ανώμαλη εμφάνιση στο δέρμα στην οποία αναφερόμαστε ως κυτταρίτιδα. 'Οσο περισσότερο το λίπος που έχει μια γυναίκα, τόσο σοβαρότερο το πρόβλημα. Είναι λυπηρό, αλλά όμως αληθινό, ότι ακόμη και οι γυναίκες με ιδανικό σωματικό βάρος μπορεί να έχουν κυτταρίτιδα. 'Εχει υποστηριχθεί ότι η κυτταρίτιδα είναι ένας ειδικός τύπος "λίπους το οποίο πήγε στραβά," ένας συνδυασμός λίπους, ύδατος, και "τοξικών αποβλήτων" που το σώμα έχει αποτύχει να αποβάλει.

Τι μπορείτε να κάνετε;
Ποια είναι λοιπόν η καλύτερη άμυνα; Υπάρχουν διάφορες αποκαλούμενες "επιδιορθώσεις" συμπεριλαμβανομένων των κρεμών, ακόμη και της χειρουργικής επέμβασης. Αλλά κατά πολύ, ο πρακτικότερος, ασφαλέστερος και μακράς διαρκείας τρόπος για να μειωθεί η κυτταρίτιδα είναι ο συνδυασμός μιας διατροφής χαμηλής περιεκτικότητας σε λιπαρά και ενός κατάλληλου προγράμματος άσκησης που τονίζει τον υποκείμενο μυ. Επομένως, ένα αεροβικό μόνο πρόγραμμα άσκησης το οποίο στοχεύει στο κάψιμο του λίπους δεν είναι αρκετό.

Η προπόνηση δύναμης είναι ένα σημαντικό στοιχείο στη μείωση της άσχημης εμφάνισης της κυτταρίτιδας δεδομένου ότι αυξάνει τον τόνο μυών και μειώνει το συνολικό σωματικό λίπος. Αλλά και ο τρόπος με τον οποίο προπονείστε για δύναμη είναι ακόμα σημαντικότερος. Ένα πρόγραμμα που αποσκοπεί στην απώλεια λίπους στο κάτω μέρος του σώματος, συγκεκριμένα στα ισχία, μηρούς, κοιλιά και γλουτούς είναι ιδανικό για τις περισσότερες γυναίκες.

Το ελεύθερο fitness. Ένα πρόγραμμα μόνο για γυναίκες είναι ένας σπουδαίος τρόπος προπόνησης με τους στόχους αυτούς στο μυαλό. Η ίδια η φύση ενός αποκλειστικά γυναικείου προγράμματος με έμφαση στην προπόνηση του κάτω μέρους του σώματος κουράζει τις ομάδες μυών που βοηθούν την προώθηση μείωσης του πραγματικού μεγέθους της περιοχής, καθώς μειώνουν το ποσοστό του σωματικού λίπους. Οι ρουτίνες που συστήνω για τις γυναίκες με αυτούς τους στόχους στο μυαλό περιλαμβάνουν μια ρουτίνα 15-25 επαναλήψεων, η οποία κρατά επίσης υψηλούς τους κτύπους της καρδιάς. Επίσης ενθαρρύνω ότι όταν δουλεύουμε το σχήμα, και όχι το μέγεθος των μυών, οι ασκήσεις να εκτελούνται χωρίς ξεκούραση μεταξύ των sets, παρά μόνο για ένα ποτήρι νερό. Αυτός ο τύπος άσκησης ο οποίος μπορεί να θεωρηθεί ως ένα σύστημα "δύο σε ένα", θα δημιουργήσει περισσότερο "λιποκτόνο" μυ, και θα σας δώσει ένα μακρύτερο, πιό αδύνατο και εύμορφο, μη ογκώδες σώμα

Ας μιλήσουμε για μερικά από τα φυσικά ζητήματα που βασανίζουν πολλές γυναίκες σχετικά με τη μορφή και τη σύσταση του σώματος. Οι περισσότερες γυναίκες αποζητούν τα ίδια πράγματα. Θέλουν να γίνουν περισσότερο σφιχτές και πιο αδύνατες, θέλουν τις λεπτές θηλυκές γραμμές, και θέλουν να νικήσουν τη μάχη με τα ισχία, τους μηρούς και το πίσω μέρος των μπράτσων. Σε πολλές περιπτώσεις, οι γυναίκες δεν θέλουν μόνο να τονώσουν τις προβληματικές αυτές περιοχές, αλλά θέλουν να μειώσουν και το μέγεθος τους. Αν και τίποτα δεν μπορεί να αντικαταστήσει τα οφέλη της αεροβικής άσκησης για την καρδιά, η αεροβική άσκηση δεν τονίζει το μυ, και ο μυϊκός τόνος είναι η μόνη απάντηση στη μάχη. Οι γυναίκες χρειάζεται να ενσωματώσουν την άσκηση με ελαφρά βάρη στο πρόγραμμα γυμναστικής τους προκειμένου να αποκτήσουν το καλύτερο σώμα που θα μπορούσαν να έχουν

Ας διερευνήσουμε μερικές βασικές αρχές για το πώς γυναίκες πρέπει να κάνουν άσκηση αντιστάσεων. Κατ' αρχάς και κατά γενικό κανόνα, οι γυναίκες πρέπει να εκτελούν τις ασκήσεις με βάρος που τις επιτρέπει να ολοκληρώσουν 15 έως 25 επαναλήψεις με τις τελευταίες επαναλήψεις να τις νιώθουν αρκετά δύσκολες. Αφετέρου, οι προβληματικές περιοχές πρέπει να γυμνάζονται τέσσερις έως έξι φορές εβδομαδιαίως ακολουθώντας τον κανόνα των 15 έως 25 επαναλήψεων. Τελικά, οι ασκήσεις πρέπει να γίνονται σε έναν αρκετά γρήγορο κύκλο. Αυτό σημαίνει παραδείγματος χάριν, σε μια προπόνηση εάν υπάρχουν πέντε διαφορετικές ασκήσεις για το κάτω μέρος του σώματος που εκτελούνται σε εκείνη την συγκεκριμένη μέρα άσκησης, οι ασκήσεις 1-5 πρέπει να εκτελεσθούν μιά φορά (15 - 25 φορές η κάθε μια), και κατόπιν η άσκηση 1-5 να εκτελεσθεί πάλι, και όταν δε η αντοχή επιτρέπει, ακόμη και μια τρίτη ή τέταρτη φορά.

Εκτός από τις ορατές φυσικές αλλαγές που θα προκύψουν από τη συνεπή άσκηση αντίστασης, υπάρχουν πολυάριθμα οφέλη υγείας που μόνο η άσκηση αντίστασης μπορεί να παράσχει στις γυναίκες όπως:

· επιβράδυνση της γήρανσης του σκελετού και την αύξηση της μάζας των οστών.
· βελτιώση της δύναμης και της λειτουργίας τενόντων και συνδέσμων.
· αύξηση του μεταβολισμού με την οικοδόμηση άπαχου μυός. Για κάθε κιλό άπαχου μυός που χτίζεται, χρησιμοποιούνται 110 πρόσθετες θερμίδες ημερησίως.
· αντικαθιστά το 1/4 του κιλού του μυός που χάνουμε κάθε έτος καθώς γερνάμε, αρχίζοντας περίπου από την ηλικία των 30.

Υπάρχουν πολλά άλλα οφέλη της άσκησης αντίστασης, αλλά αυτά ήταν αρκετά από τα πιο σημαντικά. Εάν γίνεται κατάλληλα, η γυμναστική μπορεί όχι μόνο να σας δώσει την διάπλαση μοντέλου που θέλετε, αλλά μπορεί επίσης να παράσχει σε σας τα αποτελέσματα που μπορούν να αντιστρέψουν μερικά από τα αναπόφευκτα αποτελέσματα της γήρανσης. Εάν γίνεται κατάλληλα, η άσκηση αντίστασης δεν θα σας κάνει πιο ογκώδεις. Στην πραγματικότητα θα μειώσει και θα σφίξει τις περιοχές για τις οποίες αγωνίζεστε και που δεν θα εξαφανιστούν από μόνες τους, όσες αεροβικές ασκήσεις και αν κάνετε.

Το τελικό συμπέρασμα
Η ποσότητα λίπους στο ανθρώπινο σώμα καθορίζεται από τις ατομικές ασκητικές και διατροφικές συνήθειες, αλλά η κατανομή του λίπους στο σώμα καθορίζεται από κληρονομικούς παράγοντες. Στις περισσότερες των περιπτώσεων, μείωση ενός συγκεκριμένου τμήματος του σώματος μπορεί μόνο να επιτευχθεί ως μέρος ενός ολοκληρωμένου προγράμματος απώλειας βάρους.
Θυμηθείτε ότι ποτέ δεν είστε αρκετά μεγάλοι για να ξεκινήσετε. Είτε είστε 20, είτε 80, εάν γίνει σωστά και με ασφάλεια, η άσκηση αντιστάσεων μπορεί να αλλάξει τη ζωή σας κάνοντάς σας πιο δυνατές και πιο σφιχτές με έναν πολύ θηλυκό τρόπο.

gym
28-04-12, 20:22
προσοχή

http://xrimaonline.gr/140093/Otan-oi-gunaikes-kanoun-bodybuilding-Prosochi-oi-fotografies-

κατ αρχας αν εισαι αντρας,δεν επιτρεπεται να ποσταρεις εδω...
δευτερον...το λινκ τελειως ακυρο...καμια γυναικα απο εδω δεν κανει υπερβολες...

koukoutsaki
28-04-12, 20:44
Ελινα μου ωραιο αρθρο



φφφφ...απαντηστε στις αποριες μου δωστε μου καμια γνωμη βρεεεε μη μου χαιδευετε τ αυτια κ μου χτυπατε την πλατουλα πατ πατ πατ:P
-μηπως αρχιζουν κ πετανε πολυ οι πλαγιοι κοιλιακοι?:unsure:
-πως θα λιωσω λιγο αυτο τον πεταχτο πισινο?:shock:

Stella
28-04-12, 21:06
Ελινα μου ωραιο αρθρο



φφφφ...απαντηστε στις αποριες μου δωστε μου καμια γνωμη βρεεεε μη μου χαιδευετε τ αυτια κ μου χτυπατε την πλατουλα πατ πατ πατ:P
-μηπως αρχιζουν κ πετανε πολυ οι πλαγιοι κοιλιακοι?:unsure: ;oχι η κοιλιά σου είναι σούπερ, ειδικά αυτή η φωτό η μπροστινή!
-πως θα λιωσω λιγο αυτο τον πεταχτο πισινο?:shock: δε θα τον λειώσεις λέμεεεεε....απλά θα τον γυμνασεις κι άλλο να φύγει λίπος...αμαν μ΄αυτόν τον πισινό...μια χαρά είσαι σου λέμε!!!:green:

eli_din3
28-04-12, 21:13
Ναι ωραιο αρθρο αλλα με προβληματιζουν τα εξης σημεια :

15-25 επαναλήψεων, η οποία κρατά επίσης υψηλούς τους κτύπους της καρδιάς. Επίσης ενθαρρύνω ότι όταν δουλεύουμε το σχήμα, και όχι το μέγεθος των μυών, οι ασκήσεις να εκτελούνται χωρίς ξεκούραση μεταξύ των sets, παρά μόνο για ένα ποτήρι νερό. Αυτός ο τύπος άσκησης ο οποίος μπορεί να θεωρηθεί ως ένα σύστημα "δύο σε ένα", θα δημιουργήσει περισσότερο "λιποκτόνο" μυ, και θα σας δώσει ένα μακρύτερο, πιό αδύνατο και εύμορφο, μη ογκώδες σώμα

Οι γυναίκες χρειάζεται να ενσωματώσουν την άσκηση με ελαφρά βάρη στο πρόγραμμα γυμναστικής τους προκειμένου να αποκτήσουν το καλύτερο σώμα που θα μπορούσαν να έχουν

, οι γυναίκες πρέπει να εκτελούν τις ασκήσεις με βάρος που τις επιτρέπει να ολοκληρώσουν 15 έως 25 επαναλήψεις με τις τελευταίες επαναλήψεις να τις νιώθουν αρκετά δύσκολες. Αφετέρου, οι προβληματικές περιοχές πρέπει να γυμνάζονται τέσσερις έως έξι φορές εβδομαδιαίως ακολουθώντας τον κανόνα των 15 έως 25 επαναλήψεων.


"λιποκτονος" μυς?15-25 επαναληψεις??? ελαφρα βαρη??? 4-6 φορες εβδομαδιαιως?? huh??:unsure::unsure:
και το θεμα ειναι πως δεν ειναι απο τα κλασσικα αρθρακια στα περιοδικα για γυναικες κτλ..ειναι απο το bodybuilding.com και λεει τι παιζει??????????

Gianna
28-04-12, 21:22
Ναι ωραιο αρθρο αλλα με προβληματιζουν τα εξης σημεια :

15-25 επαναλήψεων, η οποία κρατά επίσης υψηλούς τους κτύπους της καρδιάς. Επίσης ενθαρρύνω ότι όταν δουλεύουμε το σχήμα, και όχι το μέγεθος των μυών, οι ασκήσεις να εκτελούνται χωρίς ξεκούραση μεταξύ των sets, παρά μόνο για ένα ποτήρι νερό. Αυτός ο τύπος άσκησης ο οποίος μπορεί να θεωρηθεί ως ένα σύστημα "δύο σε ένα", θα δημιουργήσει περισσότερο "λιποκτόνο" μυ, και θα σας δώσει ένα μακρύτερο, πιό αδύνατο και εύμορφο, μη ογκώδες σώμα

Οι γυναίκες χρειάζεται να ενσωματώσουν την άσκηση με ελαφρά βάρη στο πρόγραμμα γυμναστικής τους προκειμένου να αποκτήσουν το καλύτερο σώμα που θα μπορούσαν να έχουν

, οι γυναίκες πρέπει να εκτελούν τις ασκήσεις με βάρος που τις επιτρέπει να ολοκληρώσουν 15 έως 25 επαναλήψεις με τις τελευταίες επαναλήψεις να τις νιώθουν αρκετά δύσκολες. Αφετέρου, οι προβληματικές περιοχές πρέπει να γυμνάζονται τέσσερις έως έξι φορές εβδομαδιαίως ακολουθώντας τον κανόνα των 15 έως 25 επαναλήψεων.


"λιποκτονος" μυς?15-25 επαναληψεις??? ελαφρα βαρη??? 4-6 φορες εβδομαδιαιως?? huh??:unsure::unsure:
και το θεμα ειναι πως δεν ειναι απο τα κλασσικα αρθρακια στα περιοδικα για γυναικες κτλ..ειναι απο το bodybuilding.com και λεει τι παιζει??????????

Για την 1η παράγραφο το χω ακούσει και εγώ. Τώρα αυτά που λέει η 2η παράγραφος ούτε το εφαρμόζω και ούτε νομίζω ότι πρέπει να εστιάσουμε στο "ελαφρά", εξάλλου αυτό είναι σχετικό για τον καθέναν. Ούτε αυτά που λέει η 3η παράγραφος φυσικά κάνω... Κάνε 8άρες με σοβαρά κιλά και θα σου πω εγώ αν οι τελευταίες επαναλήψεις είναι αρκετά δύσκολες ή όχι;) Τώρα αν πρέπει να γυμνάζω γλουτό 4-6 φορές την εβδομάδα..την έκατσα, (καλά, εγώ και τις 2 τις βαριέμαι...έτσι είναι αυτό που πρέπει να κάνεις, το ψιλοβαριέσαι)

koukoutsaki
28-04-12, 21:25
Ναι ωραιο αρθρο αλλα με προβληματιζουν τα εξης σημεια :

15-25 επαναλήψεων, η οποία κρατά επίσης υψηλούς τους κτύπους της καρδιάς. Επίσης ενθαρρύνω ότι όταν δουλεύουμε το σχήμα, και όχι το μέγεθος των μυών, οι ασκήσεις να εκτελούνται χωρίς ξεκούραση μεταξύ των sets, παρά μόνο για ένα ποτήρι νερό. Αυτός ο τύπος άσκησης ο οποίος μπορεί να θεωρηθεί ως ένα σύστημα "δύο σε ένα", θα δημιουργήσει περισσότερο "λιποκτόνο" μυ, και θα σας δώσει ένα μακρύτερο, πιό αδύνατο και εύμορφο, μη ογκώδες σώμα

Οι γυναίκες χρειάζεται να ενσωματώσουν την άσκηση με ελαφρά βάρη στο πρόγραμμα γυμναστικής τους προκειμένου να αποκτήσουν το καλύτερο σώμα που θα μπορούσαν να έχουν Αν εννοει τα ροζ μωβ του κιλου διαφωνω καθετα:green:

, οι γυναίκες πρέπει να εκτελούν τις ασκήσεις με βάρος που τις επιτρέπει να ολοκληρώσουν 15 έως 25 επαναλήψεις με τις τελευταίες επαναλήψεις να τις νιώθουν αρκετά δύσκολες. Αφετέρου, οι προβληματικές περιοχές πρέπει να γυμνάζονται τέσσερις έως έξι φορές εβδομαδιαίως ακολουθώντας τον κανόνα των 15 έως 25 επαναλήψεων. Εγω σε ποδια κ ποπο τα χτυπαω αλυπητα με 16αρια αλλα μονο μια φορα τη βδομαδα κ κανουν 4 μερες να ξεπιαστουν τα ποδια μ και τα οπισθια μου
Το παραπανω δεν ειναι υπερπροπονηση?:unsure:


"λιποκτονος" μυς?15-25 επαναληψεις??? ελαφρα βαρη??? 4-6 φορες εβδομαδιαιως?? huh??:unsure::unsure:
και το θεμα ειναι πως δεν ειναι απο τα κλασσικα αρθρακια στα περιοδικα για γυναικες κτλ..ειναι απο το bodybuilding.com και λεει τι παιζει??????????

καλα Ελινα μου ο καθενας λεει την αποψη του το θεμα ειναι πειραματιζομαστε κ βλεπουμε τι στο καλο δουλευει στο δικο μας σωμα εγω μετα απο 10 χρονια γυμναστικης νομιζω οτι μπορω να πω οτι ακομα πειραματιζομαι

NASSER
28-04-12, 21:34
μμμμμ εβγαλα φωτο μετα απο χρονια....με πορωσατε:P
.......βεβαια δεν ηταν και οι καλυτερες συνθηκες.....χαλια φωτισμος...:green:

Οι φώτο αδικούν την πραγματικότητα. Ο μυικός της διαχωρισμός σε όλο το σώμα είναι πολύ καλός και ειδικά στα πόδια και κοιλιά ενώ εδώ δεν φαίνεται όσο θα έπρεπε.
Οσο για την προπόνηση και διατροφή που αναφέρεις, είναι αυτή και τίποτα παραπάνω. Χωρίς υπερβολές σε όλα. Ίσως οι περισσότεροι χάνουν το παιχνίδι με τις υπερβολές.
Το κλειδί είναι να βρείτε την προπόνηση που σας ταιριάζει και τη διατροφή που σας ταιριάζει για να συνεχίσετε με όρεξη να φτάσετε κάποιο στόχο.

marvin
28-04-12, 21:41
μμμμμ εβγαλα φωτο μετα απο χρονια....με πορωσατε:P
.......βεβαια δεν ηταν και οι καλυτερες συνθηκες.....χαλια φωτισμος...:green:


:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
Μαρια Εισαι Κομματια...τι ποδια ειναι αυτα!!!!!!!!!:clap::clap::clap::clap:
Εξαιρετικη!!!!

gym
29-04-12, 01:46
κοιτα που το αριστερο κανει κι ενα λακουβακι στον ωμο κ ειναι κ πιο σφικτος ο δικεφαλος απο το δεξι
δε σου γραφω ποιο ειναι ποιο, ειναι εξωφθαλμο:P
43920

43921
τι προτεινεις να προσθεσω reps στο δεξι?

να συνεχισεις οτι κανεις κ να μην κανεις την τριχα τριχια....
σε λιγο θα μετρας τις τριχες απο τη μια σου μερια κ απο την αλλη κ θα λες ....θεε μου...γιατι στην μια εχω παραπανω>?μηπως ειναι ορμονικο....

απο τις φωτο δεν βλεπω τιποτα,...εισαι μια χαρα...με αλλα λογια...ξεκολλα;)

gym
29-04-12, 01:48
Κοριτσια μου χρυσα
ηρθε η ωρα της ψυγαγωγιας σας
για πηγαινετε να δειτε τις φωτο ..εχω κ ερωτηματα να θεσω !!!

-μηπως αρχιζουν κ πετανε πολυ οι πλαγιοι κοιλιακοι:unsure:
-πως θα λιωσω λιγο αυτο τον πεταχτο πισινο?:shock:
-η γαμπα του καραγκουνη τι σας λεει ε?χαχαχαχ:rolf:

τι εννοεις οταν λες πετανε?

οταν λες λιωσιμο τι εννοεις?

γαμπα φυσιολογικη σε μεγεθος...

για απαντα συγκεκριμενα σε αυτα που σου ρωταω να δουμε αν ξερεις ακριβως τι θες...;)

gym
29-04-12, 01:52
βρηκα αυτο το αρθρο.. τι εχετε να δηλωσετε?? γυμ? κοριτσια?

Από τη Sherry Gideons και το site bodybuilding.com:

Είστε από τις γυναίκες εκείνες που προσπαθούν καθημερινά να κρύψουν κάποια πτυχωτή, τυροειδή περιοχή στο δέρμα τους; Εάν ναι, τότε είστε μια συνηθισμένη γυναίκα. Περίπου 90 τοις εκατό όλων των γυναικών έχουν κάποια ποσότητα κυτταρίτιδας στους μηρούς ή στους γλουτούς τους. Διάφοροι παράγοντες συμβάλλουν στο βαθμό της δύσκολης αυτής κατάστασης συμπεριλαμβανομένης της κληρονομικότητας, την έλλειψη του κατάλληλου τύπου άσκησης και της διατροφής υψηλής σε λίπος. Εντούτοις όμως, κανένας παράγοντας δεν μπορεί να κατηγορηθεί 100 τοις εκατό. Δυστυχώς, είναι απλά ένα γεγονός της ζωής των γυναικών. Φαίνεται ότι η φύση ενθαρρύνει τους οργανισμούς μας να αποθέτουν λίπος στις περιοχές αυτές με σκοπό την προστασία του εμβρύου κατά την κύηση.
Η τυροειδής εμφάνιση του δέρματος προκαλείται όταν ο υποδόριος ινώδης ιστός σχηματίζει θύλακες. Αυτοί οι θύλακες γεμίζουν με αποθέματα λίπους που διογκώνονται και δημιουργούν την ανώμαλη εμφάνιση στο δέρμα στην οποία αναφερόμαστε ως κυτταρίτιδα. 'Οσο περισσότερο το λίπος που έχει μια γυναίκα, τόσο σοβαρότερο το πρόβλημα. Είναι λυπηρό, αλλά όμως αληθινό, ότι ακόμη και οι γυναίκες με ιδανικό σωματικό βάρος μπορεί να έχουν κυτταρίτιδα. 'Εχει υποστηριχθεί ότι η κυτταρίτιδα είναι ένας ειδικός τύπος "λίπους το οποίο πήγε στραβά," ένας συνδυασμός λίπους, ύδατος, και "τοξικών αποβλήτων" που το σώμα έχει αποτύχει να αποβάλει.

Τι μπορείτε να κάνετε;
Ποια είναι λοιπόν η καλύτερη άμυνα; Υπάρχουν διάφορες αποκαλούμενες "επιδιορθώσεις" συμπεριλαμβανομένων των κρεμών, ακόμη και της χειρουργικής επέμβασης. Αλλά κατά πολύ, ο πρακτικότερος, ασφαλέστερος και μακράς διαρκείας τρόπος για να μειωθεί η κυτταρίτιδα είναι ο συνδυασμός μιας διατροφής χαμηλής περιεκτικότητας σε λιπαρά και ενός κατάλληλου προγράμματος άσκησης που τονίζει τον υποκείμενο μυ. Επομένως, ένα αεροβικό μόνο πρόγραμμα άσκησης το οποίο στοχεύει στο κάψιμο του λίπους δεν είναι αρκετό.

Η προπόνηση δύναμης είναι ένα σημαντικό στοιχείο στη μείωση της άσχημης εμφάνισης της κυτταρίτιδας δεδομένου ότι αυξάνει τον τόνο μυών και μειώνει το συνολικό σωματικό λίπος. Αλλά και ο τρόπος με τον οποίο προπονείστε για δύναμη είναι ακόμα σημαντικότερος. Ένα πρόγραμμα που αποσκοπεί στην απώλεια λίπους στο κάτω μέρος του σώματος, συγκεκριμένα στα ισχία, μηρούς, κοιλιά και γλουτούς είναι ιδανικό για τις περισσότερες γυναίκες.

Το ελεύθερο fitness. Ένα πρόγραμμα μόνο για γυναίκες είναι ένας σπουδαίος τρόπος προπόνησης με τους στόχους αυτούς στο μυαλό. Η ίδια η φύση ενός αποκλειστικά γυναικείου προγράμματος με έμφαση στην προπόνηση του κάτω μέρους του σώματος κουράζει τις ομάδες μυών που βοηθούν την προώθηση μείωσης του πραγματικού μεγέθους της περιοχής, καθώς μειώνουν το ποσοστό του σωματικού λίπους. Οι ρουτίνες που συστήνω για τις γυναίκες με αυτούς τους στόχους στο μυαλό περιλαμβάνουν μια ρουτίνα 15-25 επαναλήψεων, η οποία κρατά επίσης υψηλούς τους κτύπους της καρδιάς. Επίσης ενθαρρύνω ότι όταν δουλεύουμε το σχήμα, και όχι το μέγεθος των μυών, οι ασκήσεις να εκτελούνται χωρίς ξεκούραση μεταξύ των sets, παρά μόνο για ένα ποτήρι νερό. Αυτός ο τύπος άσκησης ο οποίος μπορεί να θεωρηθεί ως ένα σύστημα "δύο σε ένα", θα δημιουργήσει περισσότερο "λιποκτόνο" μυ, και θα σας δώσει ένα μακρύτερο, πιό αδύνατο και εύμορφο, μη ογκώδες σώμα

Ας μιλήσουμε για μερικά από τα φυσικά ζητήματα που βασανίζουν πολλές γυναίκες σχετικά με τη μορφή και τη σύσταση του σώματος. Οι περισσότερες γυναίκες αποζητούν τα ίδια πράγματα. Θέλουν να γίνουν περισσότερο σφιχτές και πιο αδύνατες, θέλουν τις λεπτές θηλυκές γραμμές, και θέλουν να νικήσουν τη μάχη με τα ισχία, τους μηρούς και το πίσω μέρος των μπράτσων. Σε πολλές περιπτώσεις, οι γυναίκες δεν θέλουν μόνο να τονώσουν τις προβληματικές αυτές περιοχές, αλλά θέλουν να μειώσουν και το μέγεθος τους. Αν και τίποτα δεν μπορεί να αντικαταστήσει τα οφέλη της αεροβικής άσκησης για την καρδιά, η αεροβική άσκηση δεν τονίζει το μυ, και ο μυϊκός τόνος είναι η μόνη απάντηση στη μάχη. Οι γυναίκες χρειάζεται να ενσωματώσουν την άσκηση με ελαφρά βάρη στο πρόγραμμα γυμναστικής τους προκειμένου να αποκτήσουν το καλύτερο σώμα που θα μπορούσαν να έχουν

Ας διερευνήσουμε μερικές βασικές αρχές για το πώς γυναίκες πρέπει να κάνουν άσκηση αντιστάσεων. Κατ' αρχάς και κατά γενικό κανόνα, οι γυναίκες πρέπει να εκτελούν τις ασκήσεις με βάρος που τις επιτρέπει να ολοκληρώσουν 15 έως 25 επαναλήψεις με τις τελευταίες επαναλήψεις να τις νιώθουν αρκετά δύσκολες. Αφετέρου, οι προβληματικές περιοχές πρέπει να γυμνάζονται τέσσερις έως έξι φορές εβδομαδιαίως ακολουθώντας τον κανόνα των 15 έως 25 επαναλήψεων. Τελικά, οι ασκήσεις πρέπει να γίνονται σε έναν αρκετά γρήγορο κύκλο. Αυτό σημαίνει παραδείγματος χάριν, σε μια προπόνηση εάν υπάρχουν πέντε διαφορετικές ασκήσεις για το κάτω μέρος του σώματος που εκτελούνται σε εκείνη την συγκεκριμένη μέρα άσκησης, οι ασκήσεις 1-5 πρέπει να εκτελεσθούν μιά φορά (15 - 25 φορές η κάθε μια), και κατόπιν η άσκηση 1-5 να εκτελεσθεί πάλι, και όταν δε η αντοχή επιτρέπει, ακόμη και μια τρίτη ή τέταρτη φορά.

Εκτός από τις ορατές φυσικές αλλαγές που θα προκύψουν από τη συνεπή άσκηση αντίστασης, υπάρχουν πολυάριθμα οφέλη υγείας που μόνο η άσκηση αντίστασης μπορεί να παράσχει στις γυναίκες όπως:

· επιβράδυνση της γήρανσης του σκελετού και την αύξηση της μάζας των οστών.
· βελτιώση της δύναμης και της λειτουργίας τενόντων και συνδέσμων.
· αύξηση του μεταβολισμού με την οικοδόμηση άπαχου μυός. Για κάθε κιλό άπαχου μυός που χτίζεται, χρησιμοποιούνται 110 πρόσθετες θερμίδες ημερησίως.
· αντικαθιστά το 1/4 του κιλού του μυός που χάνουμε κάθε έτος καθώς γερνάμε, αρχίζοντας περίπου από την ηλικία των 30.

Υπάρχουν πολλά άλλα οφέλη της άσκησης αντίστασης, αλλά αυτά ήταν αρκετά από τα πιο σημαντικά. Εάν γίνεται κατάλληλα, η γυμναστική μπορεί όχι μόνο να σας δώσει την διάπλαση μοντέλου που θέλετε, αλλά μπορεί επίσης να παράσχει σε σας τα αποτελέσματα που μπορούν να αντιστρέψουν μερικά από τα αναπόφευκτα αποτελέσματα της γήρανσης. Εάν γίνεται κατάλληλα, η άσκηση αντίστασης δεν θα σας κάνει πιο ογκώδεις. Στην πραγματικότητα θα μειώσει και θα σφίξει τις περιοχές για τις οποίες αγωνίζεστε και που δεν θα εξαφανιστούν από μόνες τους, όσες αεροβικές ασκήσεις και αν κάνετε.

Το τελικό συμπέρασμα
Η ποσότητα λίπους στο ανθρώπινο σώμα καθορίζεται από τις ατομικές ασκητικές και διατροφικές συνήθειες, αλλά η κατανομή του λίπους στο σώμα καθορίζεται από κληρονομικούς παράγοντες. Στις περισσότερες των περιπτώσεων, μείωση ενός συγκεκριμένου τμήματος του σώματος μπορεί μόνο να επιτευχθεί ως μέρος ενός ολοκληρωμένου προγράμματος απώλειας βάρους.
Θυμηθείτε ότι ποτέ δεν είστε αρκετά μεγάλοι για να ξεκινήσετε. Είτε είστε 20, είτε 80, εάν γίνει σωστά και με ασφάλεια, η άσκηση αντιστάσεων μπορεί να αλλάξει τη ζωή σας κάνοντάς σας πιο δυνατές και πιο σφιχτές με έναν πολύ θηλυκό τρόπο.
θα σε παρακαλουσα να μου βαλεις ακριβως το λινκ του αρθρου ως πηγη κ μετα θα σχολιασω...;)

gym
29-04-12, 01:57
GTD 32


‘’Εφοσον ο καιρος εχει ανοιξει και ολοενα ζεσταινει περισσοτερο,μεταφερετε τις αεροβιες προπονησεις εξω στην φυση.


Δεν θα σας ειναι τοσο βαρετο,οπως οταν κλεινεστε σε ενα γυμναστηριο...


και η ωρα θα περασει ομορφα και ευχαριστα με τις εναλλαγες των εικονων.’’

gym
29-04-12, 02:01
GCD 29


‘’Burpees 40’’

Walking lunges 40’’

Burpees 40’’

Leg raises 20’’ (αρσεις ποδιων για κοιλια)


Σημειωνετε χρονο...
:green::green:

PEGY
29-04-12, 07:34
Gym θα κάνω τις ασκήσεις στο ύπαιθρο σήμέρα, αν με προλάβεις (γιατί φεύγω σε λίγο) δίπλα σε κάθε άσκηση λές πχ
40''. Εννοείς δεύτερόλεπτα ή επαναλήψεις;
Γιατί κάτω γράφεις να σημειώσουμε χρόνο:unsure:

Μάλλον επαναλήψεις ε;

gym
29-04-12, 09:11
Gym θα κάνω τις ασκήσεις στο ύπαιθρο σήμέρα, αν με προλάβεις (γιατί φεύγω σε λίγο) δίπλα σε κάθε άσκηση λές πχ
40''. Εννοείς δεύτερόλεπτα ή επαναλήψεις;
Γιατί κάτω γράφεις να σημειώσουμε χρόνο:unsure:

Μάλλον επαναλήψεις ε;


χεχεχε...οντως σημειωνετε επαναληψεις....εγραφα πολυ βραδυ κ ημουν ολιγον καπως.!:green::green:

koukoutsaki
29-04-12, 09:33
να συνεχισεις οτι κανεις κ να μην κανεις την τριχα τριχια....
σε λιγο θα μετρας τις τριχες απο τη μια σου μερια κ απο την αλλη κ θα λες ....θεε μου...γιατι στην μια εχω παραπανω>?μηπως ειναι ορμονικο....

απο τις φωτο δεν βλεπω τιποτα,...εισαι μια χαρα...με αλλα λογια...ξεκολλα;)

ελιωσααααααααααααα:rolf:

koukoutsaki
29-04-12, 09:36
τι εννοεις οταν λες πετανε?

οταν λες λιωσιμο τι εννοεις?

γαμπα φυσιολογικη σε μεγεθος...

για απαντα συγκεκριμενα σε αυτα που σου ρωταω να δουμε αν ξερεις ακριβως τι θες...;)

το τριτο πιο πολυ για πλακα το εγραψα:green:

για τους πλαγιους μηπως φαινονται ασχημα αλλα δεν πηρα αρνητικα σχολια (επειδη βαζω κιλα για τους κοιλιακους το ρωτησα)
να συνεχισω με 3 φορες τη βδομαδα την εκγυμναση τους?γιατι αρχκα εκανα 2, προσφατα ξεκινησα 3

για το λιωσιμο εννοω αυτο ακριβως, να φυγουν εκατοστα!:green:

PEGY
29-04-12, 10:07
Μόλις γύρισα!

Πήγα για ποδήλατο κ πάντα στο ενδιάμεσο σταματάω σε μια ευθεία κ κάνω διάφορες ασκήσεις κ σήμερα θα έκανα τις
δικές σου .
Ήταν όμως εκεί κάτι γνωστοί κ ψάρευαν οπότε ντράπηκα να αρχίσω τα burpees:oops:

Έτσι μετέβαλα λίγο το πρόγραμμα. Έκανα γύρω στα 70΄ποδήλατο, ανηφορο κατήφορο κ σε ορισμένα σημεία εξαντλητική ανηφόρα σε χωματόδρομο.

Ο παλμογράφος έδειξε μέχρι κ 205 παλμούς(για μένα αναερόβιο) ενώ στο τέλος μια ικανοποιητική απώλεια
850 θερμίδων.
Εν ολίγοις ψώφησα!:liftheavy::liftheavy::liftheavy:

eli_din3
29-04-12, 11:21
Κοριτσαρες εβαλα φωτος... ωχ...λοιποννν.. να πω την γνωμη μου..

1. νομιζω το πωπουδακι βελτιωθηκε καπως
2.αυτο το ΑΣΣΥΜΑΖΕΥΤΟ στην κυριολεξια πραμα (βλεπε φωτο 4 of 8) και αναφερομαι στην μεση...πως θα μαζευτει??γιατι δεν φευγει?? και πως θα φυγει??

3.κοιλια και ποδια εχουν σταματησει απο καιρο να βελτιωνονται :S
(βλεπε φωτο 5,6 που ειναι ιδιες με τις πρωτες πρωτες που ειχα βαλει)

τι λετε? :unsure::unsure::unsure::unsure:

koukoutsaki
29-04-12, 11:40
Κοριτσαρες εβαλα φωτος... ωχ...λοιποννν.. να πω την γνωμη μου..

1. νομιζω το πωπουδακι βελτιωθηκε καπως
2.αυτο το ΑΣΣΥΜΑΖΕΥΤΟ στην κυριολεξια πραμα (βλεπε φωτο 4 of 8) και αναφερομαι στην μεση...πως θα μαζευτει??γιατι δεν φευγει?? και πως θα φυγει??

3.κοιλια και ποδια εχουν σταματησει απο καιρο να βελτιωνονται :S
(βλεπε φωτο 5,6 που ειναι ιδιες με τις πρωτες πρωτες που ειχα βαλει)



1. ποσα θες για να μου τον δωσεις ? λευκη επιταγη???
2. to ασυμμαζευτο που λες δεν ειναι λιπος. ειναι λιγο αγυμνασιά.:unsure: συνεχισε αυτο που κανεις και θα σφιξεις θα γινεις σουπερ.:turtle:
και ειναι και πολυ σεξι αν θες να μαθεις οχι μονοκομματο.
3. βαρη ,ειδικα για τα ποδια. μη κανεις μονο τοσο πολυ αεροβιο δεν εχει ξυγκια στα ποδια σου.!!!
Γενικα το ξερεις αλλωστε μου αρεσει πολυ το σωμα σου. Και πλατουλα βλεπω παιρνει σχημα ουοουουουουουουου:green:
δωσε λιγο εμφαση στα χερακια να τα τονισεις κι αλλο :turtle::turtle::turtle:

Μπραβο Ελινα μας GO ON !!!!:turtle:

vickypek
29-04-12, 12:08
Μόλις γύρισα!

Πήγα για ποδήλατο κ πάντα στο ενδιάμεσο σταματάω σε μια ευθεία κ κάνω διάφορες ασκήσεις κ σήμερα θα έκανα τις
δικές σου .
Ήταν όμως εκεί κάτι γνωστοί κ ψάρευαν οπότε ντράπηκα να αρχίσω τα burpees:oops:

Έτσι μετέβαλα λίγο το πρόγραμμα. Έκανα γύρω στα 70΄ποδήλατο, ανηφορο κατήφορο κ σε ορισμένα σημεία εξαντλητική ανηφόρα σε χωματόδρομο.

Ο παλμογράφος έδειξε μέχρι κ 205 παλμούς(για μένα αναερόβιο) ενώ στο τέλος μια ικανοποιητική απώλεια
850 θερμίδων.
Εν ολίγοις ψώφησα!:liftheavy::liftheavy::liftheavy:

θεαααααααααααα ρε φιλεεεεε!!!! :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

vickypek
29-04-12, 12:13
Κοριτσαρες εβαλα φωτος... ωχ...λοιποννν.. να πω την γνωμη μου..

1. νομιζω το πωπουδακι βελτιωθηκε καπως
2.αυτο το ΑΣΣΥΜΑΖΕΥΤΟ στην κυριολεξια πραμα (βλεπε φωτο 4 of 8) και αναφερομαι στην μεση...πως θα μαζευτει??γιατι δεν φευγει?? και πως θα φυγει??

3.κοιλια και ποδια εχουν σταματησει απο καιρο να βελτιωνονται :S
(βλεπε φωτο 5,6 που ειναι ιδιες με τις πρωτες πρωτες που ειχα βαλει)

τι λετε? :unsure::unsure::unsure::unsure:

μπραβο ρε κοριτσι μεγαλη διαφορα σε ποπο ποδι..συμφωνω με κουκουτσι εμφαση κορμο!! :):)

eli_din3
29-04-12, 12:21
κοριτσια ευχαριστω για τα καλα σας λογια.. θα δουμε... αχχ...

γυμουλα αλλη μια ερωτηση οταν τις δεις.. μηπως εβαλα λιγο λιπος κοιλια και πλαινα παχακια> ετσι μου φαινεται

dorita
29-04-12, 13:00
ελινακι μπραβο σου ....!!! :toast: αλλα λιγο θολες αυτες οι φωτο με πονεσαν τα ματακια μου!!

συμφωνω απολυτα με τις προλαλησασες!!!!!;);)

eri_87
29-04-12, 13:22
Κοριτσια μου χρυσα
ηρθε η ωρα της ψυγαγωγιας σας
για πηγαινετε να δειτε τις φωτο ..εχω κ ερωτηματα να θεσω !!!

Άσε μας ρε κουκουτσάκι....... :spank: Ο πωπός σου είναι ίσα ίσα.. Αμα χαθεί κι αυτός τί θα μείνει; Για πωπό μιλάμε, όχι κοιλιακούς! :P Γάμπα μια χαρά... Πλάγιοι κοιλιακοί καμία σχέση ότι παραγυμνάζονται! Συνέχισε δυναμικά!!!! :thumbup:


μμμμμ εβγαλα φωτο μετα απο χρονια....με πορωσατε:P
.......βεβαια δεν ηταν και οι καλυτερες συνθηκες.....χαλια φωτισμος...:green:
WOW!!! :clap::bowdown::clap::bowdown::clap::bowdown:
Τί να λέμε... ΘΕΑ!!! Φαίνεται ότι υπάρχει δουλειά ετών πίσω απαυτό το κορμί... Τέλεια Μαρία, μπράβο!


Σκοπος ειναι να αγαπας αυτο που κανεις,την προπονηση και οχι σκοπος να ειναι ενα σωμα μεσω προπονησης γιατι τοτε η προπονηση γινεται βαρετη,αναγκαιο κακο.Η ωρα για προπονηση να ειναι ευχαριστη και οχι καταναγκαστικη και ολα θα ερθουν απο μονα τους.:green:

Έτσι ακριβώς... Αν αγωνιούμε για το αποτέλεσμα, το χάσαμε το παιχνίδι! Σκοπός είναι να γίνει συνήθεια, τρόπος ζωής κ η εμφάνιση θα αλλάξει ως φυσικό επακόλουθο!


Κοριτσαρες εβαλα φωτος...
τι λετε? :unsure::unsure::unsure::unsure:
Εγώ θα θελα να σε δω να βάζεις μυικά κιλά... Είσαι πολύ αδυνατούλα! Τα πλαινά που λες είναι κατά πολύ θέμα ανατομίας, οπότε μην εστιάζεσαι εκεί, με τον καιρό θα βελτιωθούν αν κάνεις γυμναστική-διατροφή. ;)

katerina.
29-04-12, 18:52
μπραβο ρε κοριτσι μεγαλη διαφορα σε ποπο ποδι..συμφωνω με κουκουτσι εμφαση κορμο!! :):)


θα συμφωνησω και εγω ....για εμφαση στον κορμο !!!η διαφορα στον ποπο και στο ποδι ειναι εμφανης ..μην λυσας αλλο με αυτα ...;)

eli_din3
29-04-12, 18:55
θα συμφωνησω και εγω ....για εμφαση στον κορμο !!!η διαφορα στον ποπο και στο ποδι ειναι εμφανης ..μην λυσας αλλο με αυτα ...;)

awwww γλυκουλι μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ :love::love::love::love:

οσο για τον κορμο...πφ δεν ξερω... κοιλια ραχη ναι εννοειται....
αλλα με τα αλλα προβληματιστηκα λιγο... οσοι γνωστοι μ ειδαν την φωτο της πλατης-ωμου..δεν τους αρεσε...... μα φαινεται μια χαρουκλα τεραστια...... :/
και στεναχωρηθηκα.....

katerina.
29-04-12, 19:11
awwww γλυκουλι μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ :love::love::love::love:

οσο για τον κορμο...πφ δεν ξερω... κοιλια ραχη ναι εννοειται....
αλλα με τα αλλα προβληματιστηκα λιγο... οσοι γνωστοι μ ειδαν την φωτο της πλατης-ωμου..δεν τους αρεσε...... μα φαινεται μια χαρουκλα τεραστια...... :/
και στεναχωρηθηκα.....


ax μου θυμιζεις ...τον ευατο μου στα 19 που ψυριζα τις λεπτομερειες σου ειπα μην κολλας ....εχεις θυληκο σωμα ...με ωραιες αναλογιες ωραιο δερμα και το κυριοτερο βρε μικρουλι ειναι οτι εισαι 19 ...και ξερεις πολλα πραγματα για διατροφη και βαρη οποτε σε λιγο καιρο αν συνεχισεις την προσπαθεια θα φυσας ....εχεις πολ............λα χρονια μπροστα σου να διορθωσεις οτι δεν σου αρεσει ....τι να πουμε και εμεις οι σιτεμένες ????:green::green::green:

koukoutsaki
29-04-12, 19:26
ax μου θυμιζεις ...τον ευατο μου στα 19 που ψυριζα τις λεπτομερειες σου ειπα μην κολλας ....εχεις θυληκο σωμα ...με ωραιες αναλογιες ωραιο δερμα και το κυριοτερο βρε μικρουλι ειναι οτι εισαι 19 ...και ξερεις πολλα πραγματα για διατροφη και βαρη οποτε σε λιγο καιρο αν συνεχισεις την προσπαθεια θα φυσας ....εχεις πολ............λα χρονια μπροστα σου να διορθωσεις οτι δεν σου αρεσει ....τι να πουμε και εμεις οι σιτεμένες ????:green::green::green:

αμα ηταν ετσι οι σιτεμενες...:P
παρεπιπτοντως τελεια της τα λες, εγω τωρα στα 30 λεω μακαρι να χα τα χρονια της Ελινας να εκανα διατροφη....(αυτο ηταν που δεν το χα)

ασχετο, Κατερινακι αμα σου πω οτι μουρχοτανε να τσιμπησω απο το γλυκο κουταλιου που ετρωγε ο συζυγος κ μπηκα κι εβλεπα τα απιστευτα ωμους χερια κ κοιλιακους σου κ φρεναρισα κατευθειαν τι θα πεις?:P

katerina.
29-04-12, 20:19
αμα ηταν ετσι οι σιτεμενες...:P
παρεπιπτοντως τελεια της τα λες, εγω τωρα στα 30 λεω μακαρι να χα τα χρονια της Ελινας να εκανα διατροφη....(αυτο ηταν που δεν το χα)

ασχετο, Κατερινακι αμα σου πω οτι μουρχοτανε να τσιμπησω απο το γλυκο κουταλιου που ετρωγε ο συζυγος κ μπηκα κι εβλεπα τα απιστευτα ωμους χερια κ κοιλιακους σου κ φρεναρισα κατευθειαν τι θα πεις?:P


αχ και εγω οταν ...θελω κατι πολυ να φαω μπαινω ...εδω μεσα για να ξεχαστω ...φααρμακο ειναι βρε παιδι μου τι να πω ...;)

PEGY
29-04-12, 20:20
θεαααααααααααα ρε φιλεεεεε!!!! :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Που είσαι; χάθηκες :welcome:

Βίκυ μου απ την ώρα που κατέβηκα απ το ποδήλατο αισθάνομαι άλλος άνθρωπος, υπέροχα!
Δεν πίστευα ποτέ πως θα την καταφέρω αυτή τη διαδρομη κ πραγματικά δυσκολευτικα. Αλλά πείσμωσα τόσο πολυ γιατί ήξερα οτι θα το μετάνιωνα αν τα παρατούσα.
Αυτή είναι η ομορφιά των αθλημάτων αντοχής, η αίσθηση της νοητικής δύναμης που έχεις μετα ;)

:toast:

koukoutsaki
29-04-12, 20:21
αχ και εγω οταν ...θελω κατι πολυ να φαω μπαινω ...εδω μεσα για να ξεχαστω ...φααρμακο ειναι βρε παιδι μου τι να πω ...;)

esy μονο τον καθρεφτη σου να κοιταξεις :P
για μενα παντως που ειμαι επιρρεπης ειναι φαρμακο!

katerina.
29-04-12, 20:25
Που είσαι; χάθηκες :welcome:

Βίκυ μου απ την ώρα που κατέβηκα απ το ποδήλατο αισθάνομαι άλλος άνθρωπος, υπέροχα!
Δεν πίστευα ποτέ πως θα την καταφέρω αυτή τη διαδρομη κ πραγματικά δυσκολευτικα. Αλλά πείσμωσα τόσο πολυ γιατί ήξερα οτι θα το μετάνιωνα αν τα παρατούσα.
Αυτή είναι η ομορφιά των αθλημάτων αντοχής, η αίσθηση της νοητικής δύναμης που έχεις μετα ;)

:toast:


πεθαίνω λεμε να σε διαβαζω οποτε γραφεις ...ακομη και το πιο απλο που θα αναφερεις ...το ντυνεις με πανεμορφα λογια ....:bowdown::bowdown::bowdown:.....

Miss Fit
29-04-12, 22:57
Μαρια:

ενα απλό respect

(αυτά τα πόδια στοχευω αλλά δεν βλέπω να γίνεται τίποτα)

vickypek
29-04-12, 23:40
Που είσαι; χάθηκες :welcome:

Βίκυ μου απ την ώρα που κατέβηκα απ το ποδήλατο αισθάνομαι άλλος άνθρωπος, υπέροχα!
Δεν πίστευα ποτέ πως θα την καταφέρω αυτή τη διαδρομη κ πραγματικά δυσκολευτικα. Αλλά πείσμωσα τόσο πολυ γιατί ήξερα οτι θα το μετάνιωνα αν τα παρατούσα.
Αυτή είναι η ομορφιά των αθλημάτων αντοχής, η αίσθηση της νοητικής δύναμης που έχεις μετα ;)

:toast:

τα λες τοοοσο σωστα παντα και τοσο στοχευμενα λες και εισαι στο μυαλο μου!!περασα για λιγο σε αλλη φαση με διατροφη 3000 θερμιδων
καθημερινως προσπαθω πολυ καθαρα γιατι πρεπει να ανεβω σε κιλα..απο γυμναστικη 1 αεροβια του μισαωρου τη βδομαδα χαλαρα κιολας(!) και λαστιχα μονο(!) και δουλεια που ξεπατωνομαι για να ανεβω ακομα πιο ευκολα..εκανα λιπομετρηση 20,7% αλλα με μετρησε ο γιατρος 1,67 με 50.6 κιλα και μου λεει ακομα το ψαχνεις γιατι δεν αδιαθετεις???οποιτε..φαι πολυ..μιλαμε για ΠΟΛΥ ΦΑΙ!και προσπαθω καθαρο οσο μπορω.τωρα βεβαια ηρθα παλι στην αδερφη μου αθηνα οποτε ΠΑΛΙ εχουμε cheat meals! μολις χτυπησαμε απιστευτη σφυριδα στον πειραια και καπακι ΠΑΓΩΤΑΡΑ μαχ περρυ...Αλλα σας διαβαζω ολες καθημερινως καθως οπως ανεφερε και το τουμπανοκουκουτσο πιο παλια καμια φιλη μου δεν ασχολειται με διατροφη προπονησεις κλπ ..οποτε ειστε η δικη μου "αλλη παρεα"!! :):)

vickypek
30-04-12, 00:44
κουκουτσακι πως το πες ρε αυτο το μαγαζι στην αθηνα με τα βιολογικα τα μπεριζ αποξηραμενα κλπ??και που ειναι ακριβως πλιζ??ε κατεβηκα που κατεβηκα μ ενα σμπαροοο!! :):)

dorita
30-04-12, 02:23
κουκουτσακι πως το πες ρε αυτο το μαγαζι στην αθηνα με τα βιολογικα τα μπεριζ αποξηραμενα κλπ??και που ειναι ακριβως πλιζ??ε κατεβηκα που κατεβηκα μ ενα σμπαροοο!! :):)

αν δεν κανω λαθος το καταστημα Λεβαντα στην Καλλιθεα στην Αγια Ελεουσα....

PEGY
30-04-12, 05:12
πεθαίνω λεμε να σε διαβαζω οποτε γραφεις ...ακομη και το πιο απλο που θα αναφερεις ...το ντυνεις με πανεμορφα λογια ....:bowdown::bowdown::bowdown:.....


τα λες τοοοσο σωστα παντα και τοσο στοχευμενα λες και εισαι στο μυαλο μου!!περασα για λιγο σε αλλη φαση με διατροφη 3000 θερμιδων
καθημερινως προσπαθω πολυ καθαρα γιατι πρεπει να ανεβω σε κιλα..απο γυμναστικη 1 αεροβια του μισαωρου τη βδομαδα χαλαρα κιολας(!) και λαστιχα μονο(!) και δουλεια που ξεπατωνομαι για να ανεβω ακομα πιο ευκολα..εκανα λιπομετρηση 20,7% αλλα με μετρησε ο γιατρος 1,67 με 50.6 κιλα και μου λεει ακομα το ψαχνεις γιατι δεν αδιαθετεις???οποιτε..φαι πολυ..μιλαμε για ΠΟΛΥ ΦΑΙ!και προσπαθω καθαρο οσο μπορω.τωρα βεβαια ηρθα παλι στην αδερφη μου αθηνα οποτε ΠΑΛΙ εχουμε cheat meals! μολις χτυπησαμε απιστευτη σφυριδα στον πειραια και καπακι ΠΑΓΩΤΑΡΑ μαχ περρυ...Αλλα σας διαβαζω ολες καθημερινως καθως οπως ανεφερε και το τουμπανοκουκουτσο πιο παλια καμια φιλη μου δεν ασχολειται με διατροφη προπονησεις κλπ ..οποτε ειστε η δικη μου "αλλη παρεα"!! :):)

Βρε κορίτσια, τώρα νομίζω τα παραλέτε.....!

Βίκυ, θέλει χρόνο να επανέλθεις, υπομονή ;)
Πρόσεξε όμως μην χάσεις το μέτρο, γιατί εγώ για καιρό είτε είχα το σώμα που ήθελα είτε είχα νορμάλ κύκλο.
ΔΙΑΖΕΥΚΤΙΚΑ ! ! !
Αν αυξήσεις λίγο τα λιπαρά σου κ με υπομονή 2-3 μήνες θα στρώσεις!

magdaline
30-04-12, 06:40
τα λες τοοοσο σωστα παντα και τοσο στοχευμενα λες και εισαι στο μυαλο μου!!περασα για λιγο σε αλλη φαση με διατροφη 3000 θερμιδων
καθημερινως προσπαθω πολυ καθαρα γιατι πρεπει να ανεβω σε κιλα..απο γυμναστικη 1 αεροβια του μισαωρου τη βδομαδα χαλαρα κιολας(!) και λαστιχα μονο(!) και δουλεια που ξεπατωνομαι για να ανεβω ακομα πιο ευκολα..εκανα λιπομετρηση 20,7% αλλα με μετρησε ο γιατρος 1,67 με 50.6 κιλα και μου λεει ακομα το ψαχνεις γιατι δεν αδιαθετεις???οποιτε..φαι πολυ..μιλαμε για ΠΟΛΥ ΦΑΙ!και προσπαθω καθαρο οσο μπορω.τωρα βεβαια ηρθα παλι στην αδερφη μου αθηνα οποτε ΠΑΛΙ εχουμε cheat meals! μολις χτυπησαμε απιστευτη σφυριδα στον πειραια και καπακι ΠΑΓΩΤΑΡΑ μαχ περρυ...Αλλα σας διαβαζω ολες καθημερινως καθως οπως ανεφερε και το τουμπανοκουκουτσο πιο παλια καμια φιλη μου δεν ασχολειται με διατροφη προπονησεις κλπ ..οποτε ειστε η δικη μου "αλλη παρεα"!! :):)
άμα αλλάξεις τη σφυρίδα και βάλεις κεμπάπ στη Πειραική μου θυμίζεις κάτι πολύ οικείο για το ΣΚ :green:

P.S. Δυστυχώς εμένα για να φτιάξει ο κύκλος μου πρέπει να πάω στα 62+ και είμαι 57. Δε παίζει κάτι τέτοιο..

koukoutsaki
30-04-12, 08:12
κουκουτσακι πως το πες ρε αυτο το μαγαζι στην αθηνα με τα βιολογικα τα μπεριζ αποξηραμενα κλπ??και που ειναι ακριβως πλιζ??ε κατεβηκα που κατεβηκα μ ενα σμπαροοο!! :):)

Λεβαντα!
Καλλιθεα, πισω απο την εκκλησια την Αγια Ελεουσα:green:

koukoutsaki
30-04-12, 08:13
αν δεν κανω λαθος το καταστημα Λεβαντα στην Καλλιθεα στην Αγια Ελεουσα....


:thumbup::thumbup::thumbup: Γεια σου βρε super memory!:green:Τωρα το δα το ποστ η στραβη!

vickypek
30-04-12, 15:51
Λεβαντα!
Καλλιθεα, πισω απο την εκκλησια την Αγια Ελεουσα:green:

ευχριστω και τισ 2!!πηγα και σε γυναικολογο μολις και μου λεει ενα 2 κιλα παρε αλλα εχω και ΥΦΗ πολυκυστικων οποτε παιζει κι αυτο και αν εχω μια στους τρεισ μηνες ειναι κομπλε..ε τουλαχιστον δεν εχω κατι παθολογικο!!αργα αργα φεεεεεεεεεεεετα θα τα παρω και προπονησεις δεν κοβω απλα χαλαρωνω 2 βδομαδουλες..καλα αθηνα καλοκαιρι λεμεεεεεεεεεε!!!!

koukoutsaki
30-04-12, 15:54
ευχριστω και τισ 2!!πηγα και σε γυναικολογο μολις και μου λεει ενα 2 κιλα παρε αλλα εχω και ΥΦΗ πολυκυστικων οποτε παιζει κι αυτο και αν εχω μια στους τρεισ μηνες ειναι κομπλε..ε τουλαχιστον δεν εχω κατι παθολογικο!!αργα αργα φεεεεεεεεεεεετα θα τα παρω και προπονησεις δεν κοβω απλα χαλαρωνω 2 βδομαδουλες..καλα αθηνα καλοκαιρι λεμεεεεεεεεεε!!!!

ναι ειδες ζεστη?:unsure:
αντε αντε ολα περιφημα θα πανε!;)

anastasia39
30-04-12, 17:37
Καλησπέρα απο βηρυτό κορίτσια, βασικα με αυτα που διαβαζω εδω μεσα με εχετε κομπλαρει για τα καλα ντρεπομαι πλεον να ρωτησω,οτιδηποτε .Παντως οσο ποιο πολυ διαβαζω νομιζω τοσο τα μπουρδουκλονω,εδω και τεσσερις μηνες λοιπον εβαλα ξανα την γημναστικη στην ζωη μου και δεν ξανασταματαω μεχρι να γερασω τοσο πολυ με γεμιζει, στο γυμναστηριο πλεον ολες ειναι γυρο μου και με ρωτανε ποσα χρονια κανω γυμναστικη και ολες με αντιγραφουν και μουμ ζητανε να τις μαθω -τις ασκησεις η γυμν
αστρια του αερομπικ βλεποντας με σημερα πηρε μπροσ και αυτη και απο το πολυ χαλαρω προγραμμα που ειχε σημερα μας ξεσκισε εβαλε ακριβως της ακησεις που με βλεπει να κανω με τα ελευθερα βαρη .Το θεμα ειναι πως αυτα που κανωεγω ειναι τιποτα μπροστα σε αυτα που διαβαζω οτι κανετε εσεις ,και εγω ειμαι μετα την προπονηση κομματια ασε που με πιανει και μια φοβερη υπνηλια, το ειχατε και εσεις οταν εισασταν στις αρχες? Θα βελτιωθει με τον χρονο αυτο?Ασε που δεν ειμαι και καμια πιτσιρικα εκλεισα τα 39 τι μπορωνα κανω?

vickypek
30-04-12, 17:42
Καλησπέρα απο βηρυτό κορίτσια, βασικα με αυτα που διαβαζω εδω μεσα με εχετε κομπλαρει για τα καλα ντρεπομαι πλεον να ρωτησω,οτιδηποτε .Παντως οσο ποιο πολυ διαβαζω νομιζω τοσο τα μπουρδουκλονω,εδω και τεσσερις μηνες λοιπον εβαλα ξανα την γημναστικη στην ζωη μου και δεν ξανασταματαω μεχρι να γερασω τοσο πολυ με γεμιζει, στο γυμναστηριο πλεον ολες ειναι γυρο μου και με ρωτανε ποσα χρονια κανω γυμναστικη και ολες με αντιγραφουν και μουμ ζητανε να τις μαθω -τις ασκησεις η γυμν
αστρια του αερομπικ βλεποντας με σημερα πηρε μπροσ και αυτη και απο το πολυ χαλαρω προγραμμα που ειχε σημερα μας ξεσκισε εβαλε ακριβως της ακησεις που με βλεπει να κανω με τα ελευθερα βαρη .Το θεμα ειναι πως αυτα που κανωεγω ειναι τιποτα μπροστα σε αυτα που διαβαζω οτι κανετε εσεις ,και εγω ειμαι μετα την προπονηση κομματια ασε που με πιανει και μια φοβερη υπνηλια, το ειχατε και εσεις οταν εισασταν στις αρχες? Θα βελτιωθει με τον χρονο αυτο?Ασε που δεν ειμαι και καμια πιτσιρικα εκλεισα τα 39 τι μπορωνα κανω?

καλησπερα αναστασια!βασικα αφου αναφερεις οτι ΞΑΝΑεβαλες τη γυμναστικη στη ζωη σου ειναι ευκολα τα πραγματα και ξερεις τα πρεπει και τα οχι..προπονησεις κανονικα αλλα οχι τις μερεσς που εισαι κομματια απο δουλεια παιδια την υπολοιπη ζωη!καλη διατροφη με καλους υδατανθρακες για ενεργεια 8ωρο υπνο απαραιτητως και καλες διατασεις..καλως μας ηρθες και καλως ΞΑΝΑβρηκες τη γυμναστικη..:):)

marvin
01-05-12, 00:05
Καλησπέρα απο βηρυτό κορίτσια, βασικα με αυτα που διαβαζω εδω μεσα με εχετε κομπλαρει για τα καλα ντρεπομαι πλεον να ρωτησω,οτιδηποτε .Παντως οσο ποιο πολυ διαβαζω νομιζω τοσο τα μπουρδουκλονω,εδω και τεσσερις μηνες λοιπον εβαλα ξανα την γημναστικη στην ζωη μου και δεν ξανασταματαω μεχρι να γερασω τοσο πολυ με γεμιζει, στο γυμναστηριο πλεον ολες ειναι γυρο μου και με ρωτανε ποσα χρονια κανω γυμναστικη και ολες με αντιγραφουν και μουμ ζητανε να τις μαθω -τις ασκησεις η γυμν
αστρια του αερομπικ βλεποντας με σημερα πηρε μπροσ και αυτη και απο το πολυ χαλαρω προγραμμα που ειχε σημερα μας ξεσκισε εβαλε ακριβως της ακησεις που με βλεπει να κανω με τα ελευθερα βαρη .Το θεμα ειναι πως αυτα που κανωεγω ειναι τιποτα μπροστα σε αυτα που διαβαζω οτι κανετε εσεις ,και εγω ειμαι μετα την προπονηση κομματια ασε που με πιανει και μια φοβερη υπνηλια, το ειχατε και εσεις οταν εισασταν στις αρχες? Θα βελτιωθει με τον χρονο αυτο?Ασε που δεν ειμαι και καμια πιτσιρικα εκλεισα τα 39 τι μπορωνα κανω?


:welcome:Αναστασια!!!Σωστη η αποφαση σου για την γυμναστικη.Ειναι ωραιο να κανεις κατι για σενα που να σε γεμιζει τοσο!!!Αν εισαι στις αρχες οπως λες ,καλο ειναι να μην υπερβαλεις.Να ακους το σωμα σου και να του δινεις χρονο ξεκουρασης.Ειναι το ιδιο σημαντικο οσο μια καλη προπονηση!!!!Αν δεν του δινεις εσυ χρονο να ξεκουραζεται ,θα ερθει η ωρα να την παρει μονο του !!!;)
Καθε ποτε γυμναζεσαι ,ποση ωρα και τι ακριβως κανεις;
Τσεκαρε το θυροειδη σου,ενας παραγοντας που μπορει να φερνει υπνηλια ειναι και αυτος.(το αναφερω καθως οταν ο δικος μου ειναι αρρυθμιστος εχω υπνηλιες).
Ειμαι επισης 40 χρονων και θεωρω ακομα πως ειμαι ακμαια!!!:green:

gym
01-05-12, 07:57
καλημερα σε ολα τα κοριτσια μας!:welcome::welcome:

gym
01-05-12, 08:01
Μόλις γύρισα!

Πήγα για ποδήλατο κ πάντα στο ενδιάμεσο σταματάω σε μια ευθεία κ κάνω διάφορες ασκήσεις κ σήμερα θα έκανα τις
δικές σου .
Ήταν όμως εκεί κάτι γνωστοί κ ψάρευαν οπότε ντράπηκα να αρχίσω τα burpees:oops:

Έτσι μετέβαλα λίγο το πρόγραμμα. Έκανα γύρω στα 70΄ποδήλατο, ανηφορο κατήφορο κ σε ορισμένα σημεία εξαντλητική ανηφόρα σε χωματόδρομο.

Ο παλμογράφος έδειξε μέχρι κ 205 παλμούς(για μένα αναερόβιο) ενώ στο τέλος μια ικανοποιητική απώλεια
850 θερμίδων.
Εν ολίγοις ψώφησα!:liftheavy::liftheavy::liftheavy:

τελεια πεγκυ μου! τελεια!
η αισθηση που εχουμε μετα την προπονηση ειτε αεροβια ειτε αναεροβια στην φυση δε συγκρινεται με τιποτα...

στο χωριο εχω βγαλει τα παντα εξω στον κηπο...και βαρη...;)

αλλη αισθηση κ νιωθεις σαν να εχεις αναζωογονηθει μετα το τελος της προπονησης...

μου αρεσει ο τροπος προσεγγισης σου σε αυτο το θεμα....


:bowdown::bowdown::toast:

PEGY
01-05-12, 08:04
^ ΈΕΕΕΕΕτσι! Άλλη αίσθηση βρε Λενιώ!!!

Αναπνέει όλο το σώμα σου έξω πως να το κάνουμε ;)

Καλό μήνα κορίτσια!

gym
01-05-12, 08:11
Κοριτσαρες εβαλα φωτος... ωχ...λοιποννν.. να πω την γνωμη μου..

1. νομιζω το πωπουδακι βελτιωθηκε καπως
2.αυτο το ΑΣΣΥΜΑΖΕΥΤΟ στην κυριολεξια πραμα (βλεπε φωτο 4 of 8) και αναφερομαι στην μεση...πως θα μαζευτει??γιατι δεν φευγει?? και πως θα φυγει??

3.κοιλια και ποδια εχουν σταματησει απο καιρο να βελτιωνονται :S
(βλεπε φωτο 5,6 που ειναι ιδιες με τις πρωτες πρωτες που ειχα βαλει)

τι λετε? :unsure::unsure::unsure::unsure:

μαλλον καποια εχει πανικοβληθει γιατι πλησιαζει η παραλια ....

κατ αρχας θα σου δωσω μια συμβουλη....
δες αντικειμενικα το σωμα σου εσυ και παρε τις γνωμες μονο απο ατομα που εμπιστευεσαι την γνωμη τους και οχι δεξια κ αριστερα...;)
πχ οχι απο φιλες που μπορει να σε ζηλευουν εκει γυρω που κινεισαι εννοω ε...:green:

1.ελαχιστη βελτιωση βλεπω εγω....
2.να πεισμωσεις πιο πολυ στην προπονηση σου...
3.υπομονη...ποιος σου ειπε οτι θα βλεπεις βλετιωση καθε φορα?ποια εισαι εσυ δηλαδη ε?
υπομονη υπομονη κ δουλεια ελινα...

ας κανω εγω λοιπον την κακια....και να σου δωσω κανενα τιπ μπας κ το παρεις σοβαρα κ με ακουσεις...

το σωμα σου ειναι απο τα πιο ευκολα να φτιαχτει...δεν εχεις πολλα κιλα να χασεις ....
αν φερθεις εξυπνα στην προπονηση σου,θα εχεις πολυ καλα αποτελεσματα...

λες οτι η λεκανη σου ειναι ανοιχτη...αυτο δεν αλλαζει...αυτο που αλλαζει ομως ειναι το ανοιγμα της πλατης σου το οποιο αν μεγαλωσει με τον καιρο κ διατηρωντας τα ποσοστα λιπους σε μεση χαμηλα θα ''μικρυνει''η λεκανη σου...κατι σαν οφθλαμαπατη δες το...

τα ποδια σου δεν θα τουμπανιασουν ...απλα εμ τον καιρο θα σφιξουν...

το θεμα ομως ειναι αλλο...

ολα αυτα θα γινουν σε βαθος χρονου με προπονηση στην οποια σταδιακα θα σηκωνεις ολενα και περισσοτερα κιλα γιατι θα δυναμωνεις...
το προβλημα ειναι οτι εσυ βλεπεις το χερι σου διπλασιο...κατι που στα δικα μου αυτια ακουγεται σαν βουητο απο κοπελες του γυμναστηριου τυπου ladies που κανουν με δικιλα βαρακια σκουωτ και λενε οτι τουμπανιασαν...


εαν λοιπον δεν εισαι ευχαριστημενη με το οποιο πρηξιμο σου δινει η προπονηση με τα βαρη και σε δυσαρεστουν,σταματα τα...
γιατι μετα οτι και να σου λεμε,εσυ δεν θα εισαι ευχαριστημενη με αυτο το ''πρηξιμο''

το οποιο δεν υπαρχει αλλα αμα το βλεπεις εσυ ακομα μετα απο τοσες συζητησεις,ε τοτε ο ο λογος μας περισσευει ελινακι....

αν συνεχισεις με βαρη ομως κ μια ισορροπημενη διατροφη...θα πας καλα
αν σταματησεις,θα μεινεις στα ιδια...


αυτααα!:green:

katerina.
01-05-12, 08:49
ΚΑΛΗΜΕΡΑ σε ολα τα κοριτσια και ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ να εχουμε!!!!;)

λενακι μου γλυκο καλημερα ......καλο μηνα ..;););)

marvin
01-05-12, 09:33
μαλλον καποια εχει πανικοβληθει γιατι πλησιαζει η παραλια ....

κατ αρχας θα σου δωσω μια συμβουλη....
δες αντικειμενικα το σωμα σου εσυ και παρε τις γνωμες μονο απο ατομα που εμπιστευεσαι την γνωμη τους και οχι δεξια κ αριστερα...;)
πχ οχι απο φιλες που μπορει να σε ζηλευουν εκει γυρω που κινεισαι εννοω ε...:green:

1.ελαχιστη βελτιωση βλεπω εγω....
2.να πεισμωσεις πιο πολυ στην προπονηση σου...
3.υπομονη...ποιος σου ειπε οτι θα βλεπεις βλετιωση καθε φορα?ποια εισαι εσυ δηλαδη ε?
υπομονη υπομονη κ δουλεια ελινα...

ας κανω εγω λοιπον την κακια....και να σου δωσω κανενα τιπ μπας κ το παρεις σοβαρα κ με ακουσεις...

το σωμα σου ειναι απο τα πιο ευκολα να φτιαχτει...δεν εχεις πολλα κιλα να χασεις ....
αν φερθεις εξυπνα στην προπονηση σου,θα εχεις πολυ καλα αποτελεσματα...

λες οτι η λεκανη σου ειναι ανοιχτη...αυτο δεν αλλαζει...αυτο που αλλαζει ομως ειναι το ανοιγμα της πλατης σου το οποιο αν μεγαλωσει με τον καιρο κ διατηρωντας τα ποσοστα λιπους σε μεση χαμηλα θα ''μικρυνει''η λεκανη σου...κατι σαν οφθλαμαπατη δες το...

τα ποδια σου δεν θα τουμπανιασουν ...απλα εμ τον καιρο θα σφιξουν...

το θεμα ομως ειναι αλλο...

ολα αυτα θα γινουν σε βαθος χρονου με προπονηση στην οποια σταδιακα θα σηκωνεις ολενα και περισσοτερα κιλα γιατι θα δυναμωνεις...
το προβλημα ειναι οτι εσυ βλεπεις το χερι σου διπλασιο...κατι που στα δικα μου αυτια ακουγεται σαν βουητο απο κοπελες του γυμναστηριου τυπου ladies που κανουν με δικιλα βαρακια σκουωτ και λενε οτι τουμπανιασαν...


εαν λοιπον δεν εισαι ευχαριστημενη με το οποιο πρηξιμο σου δινει η προπονηση με τα βαρη και σε δυσαρεστουν,σταματα τα...
γιατι μετα οτι και να σου λεμε,εσυ δεν θα εισαι ευχαριστημενη με αυτο το ''πρηξιμο''

το οποιο δεν υπαρχει αλλα αμα το βλεπεις εσυ ακομα μετα απο τοσες συζητησεις,ε τοτε ο ο λογος μας περισσευει ελινακι....

αν συνεχισεις με βαρη ομως κ μια ισορροπημενη διατροφη...θα πας καλα
αν σταματησεις,θα μεινεις στα ιδια...


αυτααα!:green:

Δεν σε πιστευω..σε αλλο χρονο της ειπαμε ακριβως τα ιδια!!!Μμ σε εχω γεννησει τελικα!!!!:P:P

marvin
01-05-12, 09:34
Καλημερα και καλο μηνα!!!!:welcome::welcome:

Nastya
01-05-12, 09:38
Καλημερα και καλο μηνα κοριτσια:welcome::welcome:

Miss Fit
01-05-12, 09:39
Καλημέρα κοριτσάκια, καλό μήνα και καλή πρωτομαγιά..... εφτασε, εφτσαε,εφτασε το καλοκαιράκι!!!!:turtle::turtle::turtle:

gym
01-05-12, 10:25
ΚΑΛΗΜΕΡΑ σε ολα τα κοριτσια και ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ να εχουμε!!!!;)

λενακι μου γλυκο καλημερα ......καλο μηνα ..;););)

KΑΛΟ ΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΕς ΕΥΧΟΜΑΙ!:toast:

gym
01-05-12, 10:27
κοριτσια ευχαριστω για τα καλα σας λογια.. θα δουμε... αχχ...

γυμουλα αλλη μια ερωτηση οταν τις δεις.. μηπως εβαλα λιγο λιπος κοιλια και πλαινα παχακια> ετσι μου φαινεται


τα ρουχα σου τι λενε?
απο την φωτο δεν βλεπω τιποτα....εσυ σε πιανεις ομως...εσυ ξερεις τι πιανεις....;)

gym
01-05-12, 10:29
awwww γλυκουλι μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ :love::love::love::love:

οσο για τον κορμο...πφ δεν ξερω... κοιλια ραχη ναι εννοειται....
αλλα με τα αλλα προβληματιστηκα λιγο... οσοι γνωστοι μ ειδαν την φωτο της πλατης-ωμου..δεν τους αρεσε...... μα φαινεται μια χαρουκλα τεραστια...... :/
και στεναχωρηθηκα.....

σορρυ κιολας βρε Ελινα μου....δειχνεις την φωτο της πλατης σου εδω και εκει σε φιλους και γνωστους?:green::green::green:

gym
01-05-12, 10:30
Που είσαι; χάθηκες :welcome:

Βίκυ μου απ την ώρα που κατέβηκα απ το ποδήλατο αισθάνομαι άλλος άνθρωπος, υπέροχα!
Δεν πίστευα ποτέ πως θα την καταφέρω αυτή τη διαδρομη κ πραγματικά δυσκολευτικα. Αλλά πείσμωσα τόσο πολυ γιατί ήξερα οτι θα το μετάνιωνα αν τα παρατούσα.
Αυτή είναι η ομορφιά των αθλημάτων αντοχής, η αίσθηση της νοητικής δύναμης που έχεις μετα ;)

:toast:

βασικα για να ζηλευετε εγω σε λιγο παω σειχ σου με ποδηλατο-θηριο!:turtle::turtle::turtle:

gym
01-05-12, 10:31
άμα αλλάξεις τη σφυρίδα και βάλεις κεμπάπ στη Πειραική μου θυμίζεις κάτι πολύ οικείο για το ΣΚ :green:

P.S. Δυστυχώς εμένα για να φτιάξει ο κύκλος μου πρέπει να πάω στα 62+ και είμαι 57. Δε παίζει κάτι τέτοιο..



σχετικο αυτο ρε συ....

και κατι αλλο...θυσιαζεις την υγεια σου για το φαινεσθαι?κακως...;)

koukoutsaki
01-05-12, 10:32
Καλο μηνα σε ολες

Ας παω να πιασω κ γω το Μαη

gym
01-05-12, 10:35
Καλησπέρα απο βηρυτό κορίτσια, βασικα με αυτα που διαβαζω εδω μεσα με εχετε κομπλαρει για τα καλα ντρεπομαι πλεον να ρωτησω,οτιδηποτε .Παντως οσο ποιο πολυ διαβαζω νομιζω τοσο τα μπουρδουκλονω,εδω και τεσσερις μηνες λοιπον εβαλα ξανα την γημναστικη στην ζωη μου και δεν ξανασταματαω μεχρι να γερασω τοσο πολυ με γεμιζει, στο γυμναστηριο πλεον ολες ειναι γυρο μου και με ρωτανε ποσα χρονια κανω γυμναστικη και ολες με αντιγραφουν και μουμ ζητανε να τις μαθω -τις ασκησεις η γυμν
αστρια του αερομπικ βλεποντας με σημερα πηρε μπροσ και αυτη και απο το πολυ χαλαρω προγραμμα που ειχε σημερα μας ξεσκισε εβαλε ακριβως της ακησεις που με βλεπει να κανω με τα ελευθερα βαρη .Το θεμα ειναι πως αυτα που κανωεγω ειναι τιποτα μπροστα σε αυτα που διαβαζω οτι κανετε εσεις ,και εγω ειμαι μετα την προπονηση κομματια ασε που με πιανει και μια φοβερη υπνηλια, το ειχατε και εσεις οταν εισασταν στις αρχες? Θα βελτιωθει με τον χρονο αυτο?Ασε που δεν ειμαι και καμια πιτσιρικα εκλεισα τα 39 τι μπορωνα κανω?

καλησπερα αναστασια μου και καλως ηρθες στην παρεα μας!

να μην κομπλαρεεις καθολου...ολοι εδω μεσα ειμαστε για να ανταλλαξουμε αποψεις και γνωσεις...

ο λογος που σταματησες τη γυμναστικη?καποιος τραυματισμος μηπως?

θες να μας γραψεις τι ακριβως κανεις στην προπονηση σου...πιο πολυ γιατι ειμαι περιεργη να μαθω αυτα τα ''περιεργα'' που κανεις και αντιγραφει ακομη και η γυμναστρια σου εκει...:green:

υπνηλια προφανως σεπιανει γιατι πλεον εχεις πιο αυξημενη δραστηριοτητα μεσα στη μερα σου οποτε και κουραζεσαι...ειναι φυσιολογικο οταν προσθετεις κατι μεσα στη μερα σου,στο τελος να νιωθεις περισσοτερη κουραση...

εκτος κ αν ειναι κατι αλλο που το εχεις ψαξει παθολογικο οποτε εκει δεν το γνωριζουμε...


το αλλο ειναι αν εχεις ξεκινησει πολυ αποτομα πολυ εντονες προπονησεις κ κανεις κατι περα απο τις δυνατοτητες οσυ οποτε και καταπονεις το σωμα σου παραπανω απο οσο θα επρεπε...


αλλα αν ειναι απλα κουραση απο ολη τη μερα,εισαι οκ...φυσιολογικοτατο...

eli_din3
01-05-12, 10:49
μαλλον καποια εχει πανικοβληθει γιατι πλησιαζει η παραλια ....

κατ αρχας θα σου δωσω μια συμβουλη....
δες αντικειμενικα το σωμα σου εσυ και παρε τις γνωμες μονο απο ατομα που εμπιστευεσαι την γνωμη τους και οχι δεξια κ αριστερα...;)
πχ οχι απο φιλες που μπορει να σε ζηλευουν εκει γυρω που κινεισαι εννοω ε...:green:

1.ελαχιστη βελτιωση βλεπω εγω....
2.να πεισμωσεις πιο πολυ στην προπονηση σου...
3.υπομονη...ποιος σου ειπε οτι θα βλεπεις βλετιωση καθε φορα?ποια εισαι εσυ δηλαδη ε?
υπομονη υπομονη κ δουλεια ελινα...

ας κανω εγω λοιπον την κακια....και να σου δωσω κανενα τιπ μπας κ το παρεις σοβαρα κ με ακουσεις...

το σωμα σου ειναι απο τα πιο ευκολα να φτιαχτει...δεν εχεις πολλα κιλα να χασεις ....
αν φερθεις εξυπνα στην προπονηση σου,θα εχεις πολυ καλα αποτελεσματα...

λες οτι η λεκανη σου ειναι ανοιχτη...αυτο δεν αλλαζει...αυτο που αλλαζει ομως ειναι το ανοιγμα της πλατης σου το οποιο αν μεγαλωσει με τον καιρο κ διατηρωντας τα ποσοστα λιπους σε μεση χαμηλα θα ''μικρυνει''η λεκανη σου...κατι σαν οφθλαμαπατη δες το...

τα ποδια σου δεν θα τουμπανιασουν ...απλα εμ τον καιρο θα σφιξουν...

το θεμα ομως ειναι αλλο...

ολα αυτα θα γινουν σε βαθος χρονου με προπονηση στην οποια σταδιακα θα σηκωνεις ολενα και περισσοτερα κιλα γιατι θα δυναμωνεις...
το προβλημα ειναι οτι εσυ βλεπεις το χερι σου διπλασιο...κατι που στα δικα μου αυτια ακουγεται σαν βουητο απο κοπελες του γυμναστηριου τυπου ladies που κανουν με δικιλα βαρακια σκουωτ και λενε οτι τουμπανιασαν...


εαν λοιπον δεν εισαι ευχαριστημενη με το οποιο πρηξιμο σου δινει η προπονηση με τα βαρη και σε δυσαρεστουν,σταματα τα...
γιατι μετα οτι και να σου λεμε,εσυ δεν θα εισαι ευχαριστημενη με αυτο το ''πρηξιμο''

το οποιο δεν υπαρχει αλλα αμα το βλεπεις εσυ ακομα μετα απο τοσες συζητησεις,ε τοτε ο ο λογος μας περισσευει ελινακι....

αν συνεχισεις με βαρη ομως κ μια ισορροπημενη διατροφη...θα πας καλα
αν σταματησεις,θα μεινεις στα ιδια...


αυτααα!:green:

Κοριτσια καλο μηναα!! Καλη πρωτομαγιαα!!! στις εξοχες ε??? εγω διαβασμα :(

Aπλα καλη μ γυμ εχω την αισθηση οτι ενω το σωμα μου σιγα σιγα βελτιωνεται σε σχεση με τα εδω στανταρντς εμενα δεν μαρεσω... μαρεσει κατι πιο μικροκαμωμενο αλλα και σφιχτο.και ΑΥΤΟ δεν ξερω πως να το πετυχω...

πχ...δεν μπορω να καταλαβω πως πχ αυτης το μπρατσο ειναι και πανλεπτο και σχηματισμενο...

http://www.google.gr/imgres?q=victorias+secret&um=1&hl=el&sa=N&biw=1024&bih=485&tbm=isch&tbnid=wRioR_zN1uJCcM%3A&imgrefurl=http%3A%2F%2Ffemalecity.gr%2Fsymvoules-omorfias-leptoteri-me-magio%2Fvictorias-secret-swimwear-femalecity%2F&docid=BjBZ1ZCZdpG47M&imgurl=http%3A%2F%2Ffemalecity.gr%2Fwp-content%2Fuploads%2F2011%2F07%2FVictorias-Secret-swimwear-femalecity.jpg&w=424&h=572&ei=38meT4z6JZCL4gTN5YSqDg&zoom=1&iact=rc&dur=115&sig=103656758987909982445&page=1&tbnh=118&tbnw=86&start=0&ndsp=15&ved=1t%3A429%2Cr%3A7%2Cs%3A0%2Ci%3A80&tx=44&ty=26

για την πλατη ναι εχετε δικιο..ετσι μαλλον θα αλλαξουν οι αναλογιες... θα βαλω καμια ασκηση ακομα...

ευχαριστω π εκατσες και τις ειδες :)

eli_din3
01-05-12, 10:50
σορρυ κιολας βρε Ελινα μου....δειχνεις την φωτο της πλατης σου εδω και εκει σε φιλους και γνωστους?:green::green::green:

ε σε μαμα , αγορι κολλητο και κολλητη ναι :unsure::unsure:

gym
01-05-12, 10:59
ε σε μαμα , αγορι κολλητο και κολλητη ναι :unsure::unsure:



χμ...μαλιστα!μην το κανεις...μονο σε ατομα που ξερουν απο γυμναστικη!αλλιως θα ακους πολλα κ θα ζαλιστεις!;)

gym
01-05-12, 11:01
Κοριτσια καλο μηναα!! Καλη πρωτομαγιαα!!! στις εξοχες ε??? εγω διαβασμα :(

Aπλα καλη μ γυμ εχω την αισθηση οτι ενω το σωμα μου σιγα σιγα βελτιωνεται σε σχεση με τα εδω στανταρντς εμενα δεν μαρεσω... μαρεσει κατι πιο μικροκαμωμενο αλλα και σφιχτο.και ΑΥΤΟ δεν ξερω πως να το πετυχω...σου εχουμε πει πως να το πετυχεις απλα δεν μας ακους ελινα μου...

πχ...δεν μπορω να καταλαβω πως πχ αυτης το μπρατσο ειναι και πανλεπτο και σχηματισμενο...
ενω το δικο σου ειναι τερας?:green:
αυτη δεν τρωει μανα μου ομως τιποτα...:green::green:


http://www.google.gr/imgres?q=victorias+secret&um=1&hl=el&sa=N&biw=1024&bih=485&tbm=isch&tbnid=wRioR_zN1uJCcM%3A&imgrefurl=http%3A%2F%2Ffemalecity.gr%2Fsymvoules-omorfias-leptoteri-me-magio%2Fvictorias-secret-swimwear-femalecity%2F&docid=BjBZ1ZCZdpG47M&imgurl=http%3A%2F%2Ffemalecity.gr%2Fwp-content%2Fuploads%2F2011%2F07%2FVictorias-Secret-swimwear-femalecity.jpg&w=424&h=572&ei=38meT4z6JZCL4gTN5YSqDg&zoom=1&iact=rc&dur=115&sig=103656758987909982445&page=1&tbnh=118&tbnw=86&start=0&ndsp=15&ved=1t%3A429%2Cr%3A7%2Cs%3A0%2Ci%3A80&tx=44&ty=26

για την πλατη ναι εχετε δικιο..ετσι μαλλον θα αλλαξουν οι αναλογιες... θα βαλω καμια ασκηση ακομα...οχι...δεν χρειαζεται πιο πολλα πραγματα να κανεις αλλα αυτα που κανεις να τα κανεις ποιοτικα...εξυπνα να προπονεισαι...

ευχαριστω π εκατσες και τις ειδες :)

παρακαλω βρε!:green::green:

gym
01-05-12, 11:03
Δεν σε πιστευω..σε αλλο χρονο της ειπαμε ακριβως τα ιδια!!!Μμ σε εχω γεννησει τελικα!!!!:P:P

Πμμμμμ λοιπον!:green::green::green:

gym
01-05-12, 11:07
Μπορει να εχετε παρατηρησει οτι πλεον δεν μπαινω με την ιδια συχνοτητα στο τοπικ μας για να σας απανταω και να σας λεω την αποψη μου σχετικα με τα ημερολογια σας...

Ο λογος ειναι οτι προσωπικες υποχρεωσεις με κρατανε λιγο μακρυα αλλα παντα θα μπω καποια στιγμη εστω στα κλεφτα για να διαβασω τι λετε....

Θα ΑΠΑΝΤΑΩ σε ΟΛΑ με το που βρισκω χρονο....

Καλο θα ηταν τις αποριες σας να τις μεταφερετε στο τοπικ και να μην ειναι διασπαρτες στα ημερολογια σας για να μην ξεφυγει κατι και μετα μου γκρινιαζετε οτι δεν απαντησα!

Εδω ειμαι αλλα με ελαχιστο χρονο πλεον....!

Αυτααααα !:green::green::green:

eli_din3
01-05-12, 11:10
ε τοτε να μην τρωω και εγω τιποτα :P

xelashai
01-05-12, 11:18
να σου πηγαινουν ολα καλα λενακι μου κ ας γραφεις λιγοτερο...:welcome:

amst
01-05-12, 11:18
Καλημέρα, καλό μήνα!!

Τις τελευταίες 6σελίδες δεν έχω προλάβει να τις διαβάσω, κάποια στιγμή όμως..

Λοιπόν, 1/5.... 67.9kg
Έσπασα το καταραμένο φράγμα των 68 και τώρα θα πάρω την κατρακύλα και τίποτα δε θα με σταματά... :green::green:
μπορεί σ'εσάς να φαίνεται λίγη η διαφορά, ανύπαρκτη και έτσι είναι, όμως εγώ μόλις είδα το "7" τρελάθηκα από χαρά..

Φώτος αργότερα ή αύριο;)

Εχθές, μ'έπιασε αυτή η πώς τη λένε? Βουλιμία? Θέλω να τα φάω όλα?????
Ίσως επειδή ήξερα για τα κιλά, ίσως γιατί σκεφτόμουν ότι σήμερα είναι οι φώτος... ίσως ίσως ίσως..
έφαγα πρωινό-μεσημεριανό μια χαρά και το απόγευμα έφαγα: μη διαβάζετε όσες δεν αντέχετε μισό κομμάτι πίτσα, 1κρουασάν
και το βράδυ ένα τοστ λευκότατο με πάριζα τυρί και 1/3 κ.γ.μάγιοοοοοο
Κοιμήθη απ'τις 23.30 για να μη φάω άλλο.....

Βασικά θα προτιμούσα να μην το συζητούσαμε, δηλαδή μην αρχίσουμε να λέμε κάνε εκείνο, κάνε το άλλο.
Το γράφω επειδή έγινε, δε μου χάλασε ΚΑΘΟΛΟΥ την ψυχολογία και συνεχίζω κανονικά!!

Σας φιλώ!!

eli_din3
01-05-12, 11:29
Ελενηηηηηη!! Λογικα εσυ εχεις τρεχαματα και με την πτυχιακη σου τωρα!.. αντε καλη επιτυχια και ολα να σου βαινουν καλως!!!

eli_din3
01-05-12, 11:40
A! τι μου θυμισες βρε Αμστ...

Κιλα
1/4 : 52
1/5 : 54

PEGY
01-05-12, 13:09
βασικα για να ζηλευετε εγω σε λιγο παω σειχ σου με ποδηλατο-θηριο!:turtle::turtle::turtle:

Έτσι :weights: :weights: :weights: :weights:

Μαρία
01-05-12, 14:16
P.S. Δυστυχώς εμένα για να φτιάξει ο κύκλος μου πρέπει να πάω στα 62+ και είμαι 57. Δε παίζει κάτι τέτοιο..

Το βαρος ειναι σχετικο κουκλιτσα!!!Για να εχεις ομαλο κυκλο πρεπει να εχεις σταθερη διατροφη με ολα τα καλα μεσα και τα καλα λιπαρα.Δεν χρειαζεται να παρεις κιλα για να φτιαξει ο κυκλος απλα να ομαλοποιησεις την διατροφη.Προσωπικα στα 61 μου κιλα καποια εποχη μου ειχε κοπει ο κυκλος και τωρα στα 58 εχω κανονικα σταθερο κυκλο.Απλα στα 61 μου κιλα δεν ειχα ισορροπημενη διατροφη με ακροτητες(κετωσεις κτλ-καθολου λιπος ουτε καν καλα λιπαρα στη διατροφη)με αποτελεσμα πολυ χαμηλο σωματικο λιπος και να μην εχω κυκλο.Ενω τωρα στα 58 εχω πολυ καλη διατροφη με ολα μεσα και ολα οκ.Τα προβληματα που ειχα στον κυκλο μου ηταν αποκλειστικα θεμα διατροφης(καθε φορα που μου κοβοταν ετρεχα στον γυναικολογο και παντα το προβλημα ηταν απο εκει).:welcome::welcome::welcome:

Μαρία
01-05-12, 14:57
βασικα για να ζηλευετε εγω σε λιγο παω σειχ σου με ποδηλατο-θηριο!:turtle::turtle::turtle:

Να ζηλεψεις και εσυ ........ τωρα θα παω Πευκια(δασος εδω κοντα που εχει και παραλια απο κατω)για τρεξιμο.....4χλμ ο κυκλος θα κανω 2 κυκλους!!!!:P:P:P και μετα θα πλακωθω στις προβολες σε κατι ανηφορες που εχει......:P:P:P

gym
01-05-12, 14:59
Να ζηλεψεις και εσυ ........ τωρα θα παω Πευκια(δασος εδω κοντα που εχει και παραλια απο κατω)για τρεξιμο.....4χλμ ο κυκλος θα κανω 2 κυκλους!!!!:P:P:P και μετα θα πλακωθω στις προβολες σε κατι ανηφορες που εχει......:P:P:P

α ναιιιιιιιιιιιιι?εμεις ειχαμε κ μονοζυγο κυρια μου στο δασος κ σε λιγες ωρες με περιμενουν κατι ανηφοροσκαλες καπου εδω!

επισης εκανα και μετ εμποδιων ποδηλατο μεχρι να φτασω αφου ολοι οι θεσσαλονικεις περπατουν ΜΕΣΑ στις γραμμες του ποδηλατοδρομου ως συνηθως!:turtle::turtle::turtle:

Μαρία
01-05-12, 15:04
Εχθές, μ'έπιασε αυτή η πώς τη λένε? Βουλιμία? Θέλω να τα φάω όλα?????
Ίσως επειδή ήξερα για τα κιλά, ίσως γιατί σκεφτόμουν ότι σήμερα είναι οι φώτος... ίσως ίσως ίσως..
έφαγα πρωινό-μεσημεριανό μια χαρά και το απόγευμα έφαγα: μη διαβάζετε όσες δεν αντέχετε μισό κομμάτι πίτσα, 1κρουασάν
και το βράδυ ένα τοστ λευκότατο με πάριζα τυρί και 1/3 κ.γ.μάγιοοοοοο
Κοιμήθη απ'τις 23.30 για να μη φάω άλλο.....



χαχαχαχαχα μην αγχωνεσαι!!!Και εμενα αυτο με επιασε χθες.....την αλλη βδομαδα παλι θα με πιασει.:green::green:
Απογευμα και εγω και ειχα και μαρτυρες μπροστα που βλεπανε.
2 καλτσουνια,πηρα παγωτο στο παιδι και σε μενα και τελικα εφαγα και του παιδιου(δεν ειναι φαγανο)
μπισκοτακια με σοκολατα(του παιδιου-μεινανε δεν τα εφαγα ολα)
πουρακια (και αυτα δεν του τα εφαγα ολα)
το σοκολατενιο αυγο του παιδιου που δεν το ηθελε(τι μανα ειμαι τελικα??):green:
κασιους (2 χουφτες μπορει και 3-χουφτες εννοω με τα δυο χερια ενωμενα):green:
Μετα κλασικα ρυζι -τονο εννοειται το γευμα για βραδυνο και πριν τον υπνο........1 ποτηρακι λικερ καφε.....χαχαχαχαχα(το τσουξαμε και λιγο) χαχαχαχαχχαχαχαχα:green:

:welcome::welcome::welcome:

Μαρία
01-05-12, 15:06
α ναιιιιιιιιιιιιι?εμεις ειχαμε κ μονοζυγο κυρια μου στο δασος κ σε λιγες ωρες με περιμενουν κατι ανηφοροσκαλες καπου εδω!

επισης εκανα και μετ εμποδιων ποδηλατο μεχρι να φτασω αφου ολοι οι θεσσαλονικεις περπατουν ΜΕΣΑ στις γραμμες του ποδηλατοδρομου ως συνηθως!:turtle::turtle::turtle:

Και εμεις εχουμε μονοζυγο στο δασος και οχι μονο κανω και τρεξιμο μετ εμποδιων.........φερνουν τα σκυλια βολτα ο κοσμος και το σχοινι το αφηνουν 10 μετρα μακρυ και ανγκαστικα πηδας απο πανω τρεχοντας.Χωρια που ειναι και καποιοι με ποδηλατα μεσα και τρεχουν(που απαγορευεται)και δεν ξερεις τι σε περιμενει στην στροφη (μετωπικη συγκρουση)....εχει και σασπενς!!!!!:green::green:

gym
01-05-12, 15:10
Και εμεις εχουμε μονοζυγο στο δασος και οχι μονο κανω και τρεξιμο μετ εμποδιων.........φερνουν τα σκυλια βολτα ο κοσμος και το σχοινι το αφηνουν 10 μετρα μακρυ και ανγκαστικα πηδας απο πανω τρεχοντας.Χωρια που ειναι και καποιοι με ποδηλατα μεσα και τρεχουν(που απαγορευεται)και δεν ξερεις τι σε περιμενει στην στροφη (μετωπικη συγκρουση)....εχει και σασπενς!!!!!:green::green:

φφφφ φλωριες!ρε εχεις κανει τρεξιμο μετ εμποδιων σχηματος μικροσκοπικης μαυρης μπαλιτσας εχοντας απο πισω σου εναν σκυλαρο να σε ''ακολουθει'' και στην εισπνοη να νομιζεις οτι πας για αρμεγμα σε λιγο!? εεεεεε πεςςςςς εχεις κανει????????:green::green::green:

gym
01-05-12, 15:12
χαχαχαχαχα μην αγχωνεσαι!!!Και εμενα αυτο με επιασε χθες.....την αλλη βδομαδα παλι θα με πιασει.:green::green:
Απογευμα και εγω και ειχα και μαρτυρες μπροστα που βλεπανε.
2 καλτσουνια,πηρα παγωτο στο παιδι και σε μενα και τελικα εφαγα και του παιδιου(δεν ειναι φαγανο)
μπισκοτακια με σοκολατα(του παιδιου-μεινανε δεν τα εφαγα ολα)
πουρακια (και αυτα δεν του τα εφαγα ολα)
το σοκολατενιο αυγο του παιδιου που δεν το ηθελε(τι μανα ειμαι τελικα??):green:
κασιους (2 χουφτες μπορει και 3-χουφτες εννοω με τα δυο χερια ενωμενα):green:
Μετα κλασικα ρυζι -τονο εννοειται το γευμα για βραδυνο και πριν τον υπνο........1 ποτηρακι λικερ καφε.....χαχαχαχαχα(το τσουξαμε και λιγο) χαχαχαχαχχαχαχαχα:green:

:welcome::welcome::welcome:

φτου σου΄....μανα εισαι εσυ καλε η φαταουλας?
τστστστστστσ....το ρυζι ομως σταθερη αξια!:P:P:P

gym
01-05-12, 15:13
Καλημέρα, καλό μήνα!!

Τις τελευταίες 6σελίδες δεν έχω προλάβει να τις διαβάσω, κάποια στιγμή όμως..

Λοιπόν, 1/5.... 67.9kg
Έσπασα το καταραμένο φράγμα των 68 και τώρα θα πάρω την κατρακύλα και τίποτα δε θα με σταματά... :green::green:
μπορεί σ'εσάς να φαίνεται λίγη η διαφορά, ανύπαρκτη και έτσι είναι, όμως εγώ μόλις είδα το "7" τρελάθηκα από χαρά..

Φώτος αργότερα ή αύριο;)

Εχθές, μ'έπιασε αυτή η πώς τη λένε? Βουλιμία? Θέλω να τα φάω όλα?????
Ίσως επειδή ήξερα για τα κιλά, ίσως γιατί σκεφτόμουν ότι σήμερα είναι οι φώτος... ίσως ίσως ίσως..
έφαγα πρωινό-μεσημεριανό μια χαρά και το απόγευμα έφαγα: μη διαβάζετε όσες δεν αντέχετε μισό κομμάτι πίτσα, 1κρουασάν
και το βράδυ ένα τοστ λευκότατο με πάριζα τυρί και 1/3 κ.γ.μάγιοοοοοο
Κοιμήθη απ'τις 23.30 για να μη φάω άλλο.....

Βασικά θα προτιμούσα να μην το συζητούσαμε, δηλαδή μην αρχίσουμε να λέμε κάνε εκείνο, κάνε το άλλο.
Το γράφω επειδή έγινε, δε μου χάλασε ΚΑΘΟΛΟΥ την ψυχολογία και συνεχίζω κανονικά!!

Σας φιλώ!!


αμστελακι μου μπραβο για την πτωση!οτι και να ειναι ειναι πτωση!

δεν θα σχολιασει κανεις το οτι εφαγες κατι παραπανω...ειναι δικο σου θεμα αυτο...απλα και να σχολιασει κανεις...δεν χρειαζεται να σε επηρεασει...
δεξου τα ολα κ φιλτραρε τα...το εχουμε ξαναπει...γνωμες διαφορετικες παντα θα υπαρχουν...κουλαρε ...τωρα που εχουμε κ πτωση ποιος μας πιανειιιι!:turtle::turtle:

Μαρία
01-05-12, 15:16
φφφφ φλωριες!ρε εχεις κανει τρεξιμο μετ εμποδιων σχηματος μικροσκοπικης μαυρης μπαλιτσας εχοντας απο πισω σου εναν σκυλαρο να σε ''ακολουθει'' και στην εισπνοη να νομιζεις οτι πας για αρμεγμα σε λιγο!? εεεεεε πεςςςςς εχεις κανει????????:green::green::green:

χαχαχαχαχαχαα εχεις κανει τρεξιμο ποτε και να κρατας και μαζι σου ενα κλαρι????Εχεις κανει???
Περσυ με ενα φιλο πηγαμε εξω χιλιομετρικη και τρεχαμε μεσα σε κτηματα και ερημιες......σε ενα κτημα ηταν μαζεμενα καμια 10αρια αδεσμποτα σκυλια που οταν μας ειδαν καναν χαρουλες (ξερεις γαβ-γαβ και γκρρρρρ) και οχι μονο αυτο αλλα ηταν καλοκαιρι μεσα στα κτηματα και περναγανε και δεντρογαλιες πιο διπλα...........αυτα ωραια φιδακια.Κατι τετοιες στιγμες σε κανουν να σκεφτεσαι εισαι αραγε πορωμενος τοσο πολυ με την προπονηση η εχεις κοψει καπιστρι????:green::green:

gym
01-05-12, 15:18
χαχαχαχαχαχαα εχεις κανει τρεξιμο ποτε και να κρατας και μαζι σου ενα κλαρι????Εχεις κανει???
Περσυ με ενα φιλο πηγαμε εξω χιλιομετρικη και τρεχαμε μεσα σε κτηματα και ερημιες......σε ενα κτημα ηταν μαζεμενα καμια 10αρια αδεσμποτα σκυλια που οταν μας ειδαν καναν χαρουλες (ξερεις γαβ-γαβ και γκρρρρρ) και οχι μονο αυτο αλλα ηταν καλοκαιρι μεσα στα κτηματα και περναγανε και δεντρογαλιες πιο διπλα...........αυτα ωραια φιδακια.Κατι τετοιες στιγμες σε κανουν να σκεφτεσαι εισαι αραγε πορωμενος τοσο πολυ με την προπονηση η εχεις κοψει καπιστρι????:green::green:



:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:
εχεις κανει προβολες με ακουστικα που δεν ακους τιποταααα ...τιποτα λεμε....και ξαφνικα εκει που κανεις νασου απο διπλα κατι ΣΚΥΛΑΡΟΙ να γαβγιζουν κ εσυ απλα να κανεις ενα αλμα τεραστιο κ ενα 100αρι ολα μεσα οπως λες κ εσυ?εεεε?:green::green::green:

αμα τρεξουμε ποτε μαζι μεχρι να τελειωσουμε τις ιστοριες θα κανουμε μαραθωνιο χαλαρα!


υ.γ. μου ρχονται κ αλλα κ εχω πεθανει τωρα...:rolf::rolf::rolf:

Μαρία
01-05-12, 15:21
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:
εχεις κανει προβολες με ακουστικα που δεν ακους τιποταααα ...τιποτα λεμε....και ξαφνικα εκει που κανεις νασου απο διπλα κατι ΣΚΥΛΑΡΟΙ να γαβγιζουν κ εσυ απλα να κανεις ενα αλμα τεραστιο κ ενα 100αρι ολα μεσα οπως λες κ εσυ?εεεε?:green::green::green:

αμα τρεξουμε ποτε μαζι μεχρι να τελειωσουμε τις ιστοριες θα κανουμε μαραθωνιο χαλαρα!


υ.γ. μου ρχονται κ αλλα κ εχω πεθανει τωρα...:rolf::rolf::rolf:

Εχεις παει ποτε για τρεξιμο σε δημοσιο δρομο και να περναν τα αυτοκινητα να σε βλεπουν και να σου κανουν χειρονομιες???(αυτην που κανουν για τους αντρες οτι δεν πανε καλα-να το πω κοσμια)και εσυ απο τα νευρα σου να τους χαιρετας??(μουτζες)χαχαχαχαχαχα
Ναι ρε συ πολλα!!!
Λοιπον εφυγα παω για τρεξιμο!!!!Φιλια!!!!

gym
01-05-12, 15:22
Εχεις παει ποτε για τρεξιμο σε δημοσιο δρομο και να περναν τα αυτοκινητα να σε βλεπουν και να σου κανουν χειρονομιες???(αυτην που κανουν για τους αντρες οτι δεν πανε καλα-να το πω κοσμια)και εσυ απο τα νευρα σου να τους χαιρετας??(μουτζες)χαχαχαχαχαχα
Ναι ρε συ πολλα!!!
Λοιπον εφυγα παω για τρεξιμο!!!!Φιλια!!!!

μην ξεχασεις το κλαρι μαρη!:welcome::welcome::green:

eli_din3
01-05-12, 15:26
φφφφ φλωριες!ρε εχεις κανει τρεξιμο μετ εμποδιων σχηματος μικροσκοπικης μαυρης μπαλιτσας εχοντας απο πισω σου εναν σκυλαρο να σε ''ακολουθει'' και στην εισπνοη να νομιζεις οτι πας για αρμεγμα σε λιγο!? εεεεεε πεςςςςς εχεις κανει????????:green::green::green:

τρεξιμο στο χωριο να σε κυνηγανε οι σκυλοι, οι γεροι να σε κοιτανε λες και εισαι τρελη,να μυριζει κοπρια, και να προσπαθεις να αποφυγεις κουτσουλιες απο κοτες ..τοσο ωραιαα -.-

gym
01-05-12, 15:27
τρεξιμο στο χωριο να σε κυνηγανε οι σκυλοι, οι γεροι να σε κοιτανε λες και εισαι τρελη,να μυριζει κοπρια, και να προσπαθεις να αποφυγεις κουτσουλιες απο κοτες ..τοσο ωραιαα -.-

ναι αυτο...που το ξερεις?>μπας κ εισαι η φωτω καλε?:rolf::rolf::rolf::rolf:

eli_din3
01-05-12, 15:28
ναι αυτο...που το ξερεις?>μπας κ εισαι η φωτω καλε?:rolf::rolf::rolf::rolf:

τι ειναι η φωτω? :P

gym
01-05-12, 15:29
τι ειναι η φωτω? :P

η μια απο τις ''συναθλητριες μου'':green::green:

eli_din3
01-05-12, 15:31
η μια απο τις ''συναθλητριες μου'':green::green:

α λολ...οχι ειμαι η Ελινα και τα περνώ αυτα στο δοξασμενο Καλο Αγρο της Δραμας :green::green::green:

koukoutsaki
01-05-12, 15:55
Εγω γυρισα
Πολλη ζεστη στην Αθηνα! φφφφφφ 32 και ο ηλιος καιει
Περασαμε πολυ καλα και ναι εφαγα απεξω εκλεκτα θαλασσινα χωρις να φαω καθολου μπουρδες:P:P:P:turtle::turtle::turtle:
αΠΟ τη χθεσινη προπο δε νιωθω κοιλια ραχη και θωρακαααα:shock:
με βλεπω μονο για αεροβιο μετα αν αντεξω
Ελπιζω κ σεις να χαρηκατε τη βολτα σας οπου πηγατε

dorita
01-05-12, 16:49
καλο μηνα να εχουμε!!!!......:welcome::welcome:

υπεροχη μερα ...καλοκαιρι επιτελους!!

σημερα ειχε 3 χλμ. ποδηλατο...κολυμπι 30' ...κοιλιακους παραλια.....μαυρισμα...:green:
3 χλμ. επιστροφη!!!!

βεβαια γυριζοντας ηθελα να φαω μια μπανιερα μακαρονια αλλα δεν εχει καμια σημασια!!:turtle:

Μαρία
01-05-12, 17:11
μην ξεχασεις το κλαρι μαρη!:welcome::welcome::green:

Και εσυ να παιρνεις κλαρι οταν πηγαινεις για τρεξιμο στο "δοξασμενο" Σειχ Σου χαχχαχαχαχαχα:P:P:P

eri_87
01-05-12, 21:32
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ κ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΕΕΕΕΕΣ!!!!!

Να πω ότι έφτιαξα κι εγώ (επιτέλους) ένα άλμπουμ στο προφιλ μου (μόνο για φίλες... ) και περιμένω τα σχόλιά σας!!! Θα ανεβάσω κι από άλλα σημεία του σώματος όταν βγάλω...
μη γελάσετε με την προσπάθεια ποζαρίσματος κ επίσης σχόλια για τα σπιθουράκια στη πλάτη-αλλεργικό-δεν γίνονται δεκτά! :green:

voulaki
01-05-12, 21:49
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ κ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΕΕΕΕΕΣ!!!!!

Να πω ότι έφτιαξα κι εγώ (επιτέλους) ένα άλμπουμ στο προφιλ μου (μόνο για φίλες... ) και περιμένω τα σχόλιά σας!!! Θα ανεβάσω κι από άλλα σημεία του σώματος όταν βγάλω...
μη γελάσετε με την προσπάθεια ποζαρίσματος κ επίσης σχόλια για τα σπιθουράκια στη πλάτη-αλλεργικό-δεν γίνονται δεκτά! :green:

Ότι βλέπω ειναι μια χαρά έρη, στο είπαν και οιυπολοιπες κοπέλες ωραίο σχήμα η πλάτη σου, ωραία μέση, εχεισ μυικοτητα περιμένουμε και τις υπόλοιπες . καλό μήνα σε όλες!!!!

eri_87
01-05-12, 22:10
Ότι βλέπω ειναι μια χαρά έρη, στο είπαν και οιυπολοιπες κοπέλες ωραίο σχήμα η πλάτη σου, ωραία μέση, εχεισ μυικοτητα περιμένουμε και τις υπόλοιπες . καλό μήνα σε όλες!!!!

Ευχαριστώ Βούλα κ κουκουτσάκι!!! Όταν έχω νεότερες θα ενημερώσω... ;)

Gianna
01-05-12, 22:28
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ κ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΕΕΕΕΕΣ!!!!!

Να πω ότι έφτιαξα κι εγώ (επιτέλους) ένα άλμπουμ στο προφιλ μου (μόνο για φίλες... ) και περιμένω τα σχόλιά σας!!! Θα ανεβάσω κι από άλλα σημεία του σώματος όταν βγάλω...
μη γελάσετε με την προσπάθεια ποζαρίσματος κ επίσης σχόλια για τα σπιθουράκια στη πλάτη-αλλεργικό-δεν γίνονται δεκτά! :green:

Η σούπερ πλάτη!!! Και σχήμα και γέμισμα:toast::toast:

Μία απορία...(γιατί είμαι παθούσα). Σε μία φωτο μου φάνηκε ότι έχεις/είχες σκολίωση, ή απλά σου βγήκε έτσι και είπα πατάτα;;;;:unsure:

eri_87
01-05-12, 22:33
Η σούπερ πλάτη!!! Και σχήμα και γέμισμα:toast::toast:

Μία απορία...(γιατί είμαι παθούσα). Σε μία φωτο μου φάνηκε ότι έχεις/είχες σκολίωση, ή απλά σου βγήκε έτσι και είπα πατάτα;;;;:unsure:

Thanks!!!!! Δεν είναι κ τόσο σουπερ, αλλά καλά πάω! :green:
Βασικά γέρνω λίγο (έως πολύ...) στη συγκεκριμένη πόζα!!! Είναι που δε μπορούσα να τεντώσω πίσω την πλάτη!:P Σκολίωση είχα ελάχιστη στο σχολείο, αλλά μετά διορθώθηκε! :turtle:

Miss Fit
01-05-12, 23:34
Κορίτσια σήμερα έκανα το 1ο μου μπάνιο στην θάλασσα για φέτος!!!! Καλά μιλάμε πάγος το νερό ΑΛΛΑ τσιτώσε ολο το σώμα και τούρλωσε ο ....(ξέρετε ποιος). Τι καλά να ήταν πάντα έτσι. Απλά τέλεια!!!:turtle:Τ

xelashai
02-05-12, 09:27
απορία Δάφνης:green:
μη γελασετε εεεε...
λοιπον...σεναριο:
εστω οτι μολις εχω φαει κ αναγκαστικα πρεπει να περπατησω ας πουμε γ 45'.
τι γινεται με την τροφη?...αποθηκευεται σε λιπος? (με την λογικη οτι θα χρειαστουμε ενεργεια)

eri_87
02-05-12, 12:21
απορία Δάφνης:green:
μη γελασετε εεεε...
λοιπον...σεναριο:
εστω οτι μολις εχω φαει κ αναγκαστικα πρεπει να περπατησω ας πουμε γ 45'.
τι γινεται με την τροφη?...αποθηκευεται σε λιπος? (με την λογικη οτι θα χρειαστουμε ενεργεια)

Η τροφή που έχεις φάει χρησιμοποιείται ως ενέργεια... γιατί να αποθηκευτεί σε λίπος καλε; :unsure:

xelashai
02-05-12, 12:44
Η τροφή που έχεις φάει χρησιμοποιείται ως ενέργεια... γιατί να αποθηκευτεί σε λίπος καλε; :unsure:

ξερω κ γω πως το χω στο μυαλο μου???...οτι απο τη στιγμη που θα χρειαστουμε ενεργεια κυριως θα αποθηκευσει απο το γευμα που μολις καναμε:unsure:
αν γ παραδειγμα παμε γ χαλαρο περπατημα μετα το γευμα ...θα καψει το μεγαλυτερο μερος αυτου?:unsure:

koukoutsaki
02-05-12, 12:45
Κοριτσακια ουουοουουουουουου
Η τσεπη μου δε χαρηκε καθολου αλλα εγω παρα πολυ:turtle:
περασα απο την adidas:green::^^:
ποσο μ αρεσει να ψωνιζω αθλητικα!
θα βαλω φωτο στο λογκ μου !

koukoutsaki
02-05-12, 12:46
ξερω κ γω πως το χω στο μυαλο μου???...οτι απο τη στιγμη που θα χρειαστουμε ενεργεια κυριως θα αποθηκευσει απο το γευμα που μολις καναμε:unsure:
αν γ παραδειγμα παμε γ χαλαρο περπατημα μετα το γευμα ...θα καψει το μεγαλυτερο μερος αυτου?:unsure:

ε δε θα το καψει? αφου τροφοδοτησες το σωμα σου με ενεργεια?:unsure:

eli_din3
02-05-12, 14:18
Eλενιτσα σκεφτηκα κατι..μπορει να ειναι και βλακεια....
Επειδη ο τετρακεφαλος κανει ολοκληρο κυκλακι (π φυσικα δεν το θελω :P) και γενικα τον νιωθω σε ολες τις ασκησεις κ ειναι πιο μπροστα απο την πισω μερια που δεν το χουμε και πολυ (μηραιος δικεφαλος και γλουτος) λεω να βγαλω το leg extension.. τουλαχιστον μεχρι να παρει τα πανω της η πισω πλευρα λιγο...τι λες?αστοχο?

dorita
02-05-12, 16:16
μπραβο ερη ....:thumbup:

ωραιες οι φωτο....νομιζω εισαι γυμνασμενη απλως θελεις περισσοτερο προσοχη στην διατροφη για να φανει καλυτερα αυτο που εχεις φτιαξει...;);)

aggeliki
02-05-12, 16:45
καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!!!! ελπιζω να ειστε ολες καλα!!! δεν εχω προλαβει καθλου να μπω να διαβαζω και να ενημερωσω το λογκ μου..εχουνε πεσει πολλες δουλειες (για καλο ειναι ευτυχως) τρεχαματα και αστα να πανε..διατροφη συνεχιζω κανονικα και επειδη εχω χασει καμποσες προπονησεις εχω μειωσει λιγο θερμιδες και κρατιεμαι μια χαρα!! απλα μπηκα να σας χαιρετησω εστω και για λιγο..ελπιζω συντομα να επανελθω παλι εδω..ελενη μου καλη επιτυχια στην πτυχιακη σου!!!! θα σκισεις εσυ!!!!! επισης να ρωτησω θα γινει συναντηση στις 13 μαιου ??εχω χασει επεισοδεια !!! σας φιλω γλυκα ολεεεςςςςς!!! μοοουυυυυααατττςςςς!!!!:love:

eli_din3
02-05-12, 19:12
Kορτσουδια (:P) επειδη στην καφετερια τσαγακι πλεον δυσκολα μαυτην την θερμοκρασια χυμοι παλι δεν βολευουν γιατι βαριεμαι να κανονιζω ολη τν μερα ωστε να πιω εναν χυμο.... αναγκάστηκα να με υποβαλω στο μαρτυριο του καφε.. και αφου λοιπον εχω αρχισει μετα κοπων και βασανων και συνηθιζω την γευση του... ηθελα να ρωτησω την γνωμη σας.. δεν κανει κατι κακο ετσι?? (το πλ εναν καφε την μερα.. και ουτε)
ακομα..κατι ειχατε πει για λιποδιαλυτικη δραση.. βασικα οτι βοηθαει αν τον πινεις πριν το αεροβιο?? ισχυει??
κ επισης αν εγω κανω αεροβιο μετα τα βαρη..κανω βαρη.. πινω τον καφε και μετα αεροβιο?? ή πινω τον καφε κανω βαρη και μετα αεροβιο? :turtle::turtle::turtle::turtle:

koukoutsaki
02-05-12, 19:22
Kορτσουδια (:P) επειδη στην καφετερια τσαγακι πλεον δυσκολα μαυτην την θερμοκρασια χυμοι παλι δεν βολευουν γιατι βαριεμαι να κανονιζω ολη τν μερα ωστε να πιω εναν χυμο.... αναγκάστηκα να με υποβαλω στο μαρτυριο του καφε.. και αφου λοιπον εχω αρχισει μετα κοπων και βασανων και συνηθιζω την γευση του... ηθελα να ρωτησω την γνωμη σας.. δεν κανει κατι κακο ετσι?? (το πλ εναν καφε την μερα.. και ουτε)
ακομα..κατι ειχατε πει για λιποδιαλυτικη δραση.. βασικα οτι βοηθαει αν τον πινεις πριν το αεροβιο?? ισχυει??
κ επισης αν εγω κανω αεροβιο μετα τα βαρη..κανω βαρη.. πινω τον καφε και μετα αεροβιο?? ή πινω τον καφε κανω βαρη και μετα αεροβιο? :turtle::turtle::turtle::turtle:

ελινα μου εγω τον καφε τον πινω οποτε να ναι οποτε μου ρθει
παντα σκετο βεβαια ουτε ζαχαρη ουτε γαλα
που κ που κανα καπουτσινο με λαιτ αφρογαλα κ πολλη κανελααααααα
για λιποδιαλυση πρωτη φορα το ακουω
απλα πριν το gym σε τονωνει κ σε ψιλοτσιτωνει απο οτι εχω δει σε εμενα

Stella
02-05-12, 19:38
Kορτσουδια (:P) επειδη στην καφετερια τσαγακι πλεον δυσκολα μαυτην την θερμοκρασια χυμοι παλι δεν βολευουν γιατι βαριεμαι να κανονιζω ολη τν μερα ωστε να πιω εναν χυμο.... αναγκάστηκα να με υποβαλω στο μαρτυριο του καφε.. και αφου λοιπον εχω αρχισει μετα κοπων και βασανων και συνηθιζω την γευση του... ηθελα να ρωτησω την γνωμη σας.. δεν κανει κατι κακο ετσι?? (το πλ εναν καφε την μερα.. και ουτε)
ακομα..κατι ειχατε πει για λιποδιαλυτικη δραση.. βασικα οτι βοηθαει αν τον πινεις πριν το αεροβιο?? ισχυει??
κ επισης αν εγω κανω αεροβιο μετα τα βαρη..κανω βαρη.. πινω τον καφε και μετα αεροβιο?? ή πινω τον καφε κανω βαρη και μετα αεροβιο? :turtle::turtle::turtle::turtle:

Όχι Ελινάκι κατι κακό δεν πρόκειται να πάθεις από τον καφε αν τον πίνεις με μέτρο. 1-2 καφεδάκια τη μέρα.
Ο καφες έχει αντιοξειδωτικά και επίσης σε τονώνει. Εννοείται ότι τον πίνεις πριν το γυμναστηριο και όχι ενδιάμεσα βαρη/αερόβιο.
Αν σου αρέσει τον πίνεις, αν πάλι δε σου αρέσει δεν πρόκειται να σου προσφέρει καμια διαφορά στο θεμα σωματική διαπλαση/λιποδιάλυση προπόνηση.
Δηλ μην κάθεσαι και τον πίνεις με το ζόρι για να σε βοηθήσει στο θέμα φιτνες.

Ariel
02-05-12, 20:27
οι βιολογικοι ειναι πολυ καλοι!κρι8αρι-βυνη-κιχωριο
λογω αυπνιας δεν πινω κανονικο
αλλα οποτε θελω(μια το 6μηνο!:P)προτιμω αυτους!
και η γευση ειναι παρομοια!καλυτερη πιστευω!

amst
02-05-12, 22:20
καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!!!! ελπιζω να ειστε ολες καλα!!! δεν εχω προλαβει καθλου να μπω να διαβαζω και να ενημερωσω το λογκ μου..εχουνε πεσει πολλες δουλειες (για καλο ειναι ευτυχως) τρεχαματα και αστα να πανε..διατροφη συνεχιζω κανονικα και επειδη εχω χασει καμποσες προπονησεις εχω μειωσει λιγο θερμιδες και κρατιεμαι μια χαρα!! απλα μπηκα να σας χαιρετησω εστω και για λιγο..ελπιζω συντομα να επανελθω παλι εδω..ελενη μου καλη επιτυχια στην πτυχιακη σου!!!! θα σκισεις εσυ!!!!! επισης να ρωτησω θα γινει συναντηση στις 13 μαιου ??εχω χασει επεισοδεια !!! σας φιλω γλυκα ολεεεςςςςς!!! μοοουυυυυααατττςςςς!!!!:love:

τι κάνεις εσύ κυρία μου?????
η συνάντηση για 13 δε νομίζω, άκουσα είναι καλύτερο το άλλο τον ιούνη, οπότε αν συμφωνείτε, πάμε εκεί....

amst
02-05-12, 22:22
Kορτσουδια (:P) επειδη στην καφετερια τσαγακι πλεον δυσκολα μαυτην την θερμοκρασια χυμοι παλι δεν βολευουν γιατι βαριεμαι να κανονιζω ολη τν μερα ωστε να πιω εναν χυμο.... αναγκάστηκα να με υποβαλω στο μαρτυριο του καφε.. και αφου λοιπον εχω αρχισει μετα κοπων και βασανων και συνηθιζω την γευση του... ηθελα να ρωτησω την γνωμη σας.. δεν κανει κατι κακο ετσι?? (το πλ εναν καφε την μερα.. και ουτε)
ακομα..κατι ειχατε πει για λιποδιαλυτικη δραση.. βασικα οτι βοηθαει αν τον πινεις πριν το αεροβιο?? ισχυει??
κ επισης αν εγω κανω αεροβιο μετα τα βαρη..κανω βαρη.. πινω τον καφε και μετα αεροβιο?? ή πινω τον καφε κανω βαρη και μετα αεροβιο? :turtle::turtle::turtle::turtle:

εγώ φέτος που άρχισα να πίνω (και μη φανταστείς, 1την εβδομάδα και αν) είδα ότι αλλάζει το χρώμα στα δόντια μου και τους έκοψα μαχαίρι!
και το τσάι, με καλαμάκι θα το πίνω..

amst
02-05-12, 22:23
θα ανεβάσω φώτος..
απλά, ξεχάστηκα και τις έβγαγα αφού είχα φάει πρωινό.. οπότε η κοιλιά είναι λίιιιιγο καλύτερη απ'αυτό που θα δείτε.. και έχουν και σκιές..
χμμ... δείτε αυτές και θα ξαναβγάλω άλλες κάποιες στιγμή..:turtle::turtle:

koukoutsaki
02-05-12, 22:26
τι κάνεις εσύ κυρία μου?????
η συνάντηση για 13 δε νομίζω, άκουσα είναι καλύτερο το άλλο τον ιούνη, οπότε αν συμφωνείτε, πάμε εκεί....

εγω αν ειμαι εδω , μεσα ειμαι παντως:green:

amst
02-05-12, 22:38
Επίσης, ελίνα και κουκουτσάκι.. έχετε βελτιωθεί......
ελίνα μη σε ξανακούσω να παραπονιέσαι!!!!
κουκουτσάκι :bowdown:

έρη, νομίζω δε σε είχα ξαναδεί ώστε να μπορώ να συγκρίνω, πάντως νομίζω θα περάσεις καλά στην παραλία φέτος και ο καλός σου... ακόμη χειρότερα!!!!:thumbup:

koukoutsaki
02-05-12, 22:49
Επίσης, ελίνα και κουκουτσάκι.. έχετε βελτιωθεί......
ελίνα μη σε ξανακούσω να παραπονιέσαι!!!!
κουκουτσάκι :bowdown:

έρη, νομίζω δε σε είχα ξαναδεί ώστε να μπορώ να συγκρίνω, πάντως νομίζω θα περάσεις καλά στην παραλία φέτος και ο καλός σου... ακόμη χειρότερα!!!!:thumbup: θεεικο :rolf:

Miss Fit
02-05-12, 23:18
Γεια σας κοριτσάκια:welcome:

Δειτε λίγο και εμένα please, κλασσικά τα ποδια μου σαν να μην έκανα τίποτα αυτόν τον μήνα :( . Ισως κάνω κάτι λάθος :unsure:, ισως πρέπει να κάνω υπομονή :unsure:, η Ελένη θα μας πει.

koukoutsaki
02-05-12, 23:24
Γεια σας κοριτσάκια:welcome:

Δειτε λίγο και εμένα please, κλασσικά τα ποδια μου σαν να μην έκανα τίποτα αυτόν τον μήνα :( . Ισως κάνω κάτι λάθος :unsure:, ισως πρέπει να κάνω υπομονή :unsure:, η Ελένη θα μας πει.

σα να μην εκανα τιποτα λεει...
που αλλου θες να φτασεις πες μου που :bowdown:

Miss Fit
02-05-12, 23:29
σα να μην εκανα τιποτα λεει...
που αλλου θες να φτασεις πες μου που :bowdown:

Α ρε κουκουτσάκι ευχαρηστώ πολύ, βλέπω οτι στο πάνω μέρος ειμαι οκ ΑΛΛΑ τα ποδια τι να τα κάνω μου λέτε;;;;;

Miss Fit
02-05-12, 23:36
Να πω οτι οι φωτος με το μαυρο μπλουζάκι ειναι σημερινές μετά απο προπόνηση πλάτη - δικέφαλο και αυτες με μπλέ μπουστάκι απο χτες.

koukoutsaki
02-05-12, 23:37
Α ρε κουκουτσάκι ευχαρηστώ πολύ, βλέπω οτι στο πάνω μέρος ειμαι οκ ΑΛΛΑ τα ποδια τι να τα κάνω μου λέτε;;;;;

ειμαι οκ λεει ...ΑΠΛΑ ΟΚ ....που μεχρι αυριο δε θα τολμησω να ξανακοιταξω τον καθρεφτη μου :rolf:
Να τα αφησεις εκει που ειναι τα ποδια και να δοξαζεις το Θεο:green:καραγυμνασμενα, δεν εχουν λιπος...

Σοβαρα τωρα, τι θελεις να αλλαξεις στα ποδια σου?:unsure:

Miss Fit
02-05-12, 23:49
ειμαι οκ λεει ...ΑΠΛΑ ΟΚ ....που μεχρι αυριο δε θα τολμησω να ξανακοιταξω τον καθρεφτη μου :rolf:
Να τα αφησεις εκει που ειναι τα ποδια και να δοξαζεις το Θεο:green:καραγυμνασμενα, δεν εχουν λιπος...

Σοβαρα τωρα, τι θελεις να αλλαξεις στα ποδια σου?:unsure:

Θα ήθελα να ήταν πιο στεγνά, να φαινονται γραμμές. Εμένα κρατάνε λιπάκι στο πλαι κάτω απο την λεκάνη. Να τολμήσω να πω θα ΄ηθελα το 1/10 των ποδιών της Μαριας;;

dorita
02-05-12, 23:51
κα miss fetonaki .... το κορμι αυτο δεν υπαρχει!!!:bowdown::bowdown:

απο την μεση κ πανω ειναι ΤΕΛΕΙΟ!! τα χερια τι 2κεφαλο εχουν;;; παντου γραμμωμενη...

απο την μεση κ κατω βλεπω αρκετη διαφορα απο τις προηγουμενες!! σου μιλαω ειλικρινα!! τα ποδια σου ειναι φοβερα!!

δεν ξερω ποιος ειναι ο στοχος για ποδια... αλλα εγω θα ηθελα λιγο ογκο...;)

koukoutsaki
02-05-12, 23:52
Θα ήθελα να ήταν πιο στεγνά, να φαινονται γραμμές. Εμένα κρατάνε λιπάκι στο πλαι κάτω απο την λεκάνη.που ηταν αυτο οεο? Να τολμήσω να πω θα ΄ηθελα το 1/10 των ποδιών της Μαριας;;

αμα δεν τα θες δωστα μου εμενα που δε μπορω να λιωσωωωω:green:

Miss Fit
03-05-12, 00:16
αμα δεν τα θες δωστα μου εμενα που δε μπορω να λιωσωωωω:green:

εσενα καλέ ειναι 2 μετρα το πόδι, μην κάνεις τέτοιες ανταλλαγές.;)

koukoutsaki
03-05-12, 00:21
εσενα καλέ ειναι 2 μετρα το πόδι, μην κάνεις τέτοιες ανταλλαγές.;)
με τα χερια στην αναταση κι απανω σε σκαμνακι:P

Miss Fit
03-05-12, 00:27
κα miss fetonaki .... το κορμι αυτο δεν υπαρχει!!!:bowdown::bowdown:

απο την μεση κ πανω ειναι ΤΕΛΕΙΟ!! τα χερια τι 2κεφαλο εχουν;;; παντου γραμμωμενη...

απο την μεση κ κατω βλεπω αρκετη διαφορα απο τις προηγουμενες!! σου μιλαω ειλικρινα!! τα ποδια σου ειναι φοβερα!!

δεν ξερω ποιος ειναι ο στοχος για ποδια... αλλα εγω θα ηθελα λιγο ογκο...;)


ευχαριστώ βρε ντοριτάκι, να φτάσουν τον κορμό προσπαθώ για τα πόδια. Ίσως να βλέπω και εγώ μια μικρουλα διαφορά στα πόδια αλλά συνεχίζω να προσπαθώ με επιμονή και υπομονή.

Miss Fit
03-05-12, 00:28
με τα χερια στην αναταση κι απανω σε σκαμνακι:P

:rolf::rolf::rolf:

dorita
03-05-12, 00:30
ευχαριστώ βρε ντοριτάκι, να φτάσουν τον κορμό προσπαθώ για τα πόδια. Ίσως να βλέπω και εγώ μια μικρουλα διαφορά στα πόδια αλλά συνεχίζω να προσπαθώ με επιμονή και υπομονή.

πιστευουμε ολοι σε σενα κ ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερεις!!!:thumbup::thumbup:
η διαφορα ειναι εμφανεστατη.........
τα ποδια αναλογα κ με τον σωματοτυπο πιστευω οτι θελουν τον χρονο τους!!!

παντως ολες οι μαμαδες μας εχετε βαλει τα γυαλια!!! μπραβο..:toast::toast:

eri_87
03-05-12, 00:31
μπραβο ερη ....:thumbup:

ωραιες οι φωτο....νομιζω εισαι γυμνασμενη απλως θελεις περισσοτερο προσοχη στην διατροφη για να φανει καλυτερα αυτο που εχεις φτιαξει...;);)
Έτσι λέω κι εγώ Ντορίτα μου... Θα γίνει κι αυτό, πού θα πάει!!! :)



έρη, νομίζω δε σε είχα ξαναδεί ώστε να μπορώ να συγκρίνω, πάντως νομίζω θα περάσεις καλά στην παραλία φέτος και ο καλός σου... ακόμη χειρότερα!!!!:thumbup:
Είναι οι πρώτες φωτο που βάζω, θα έρθουν κι άλλες! :rolf:Μπα μην το λες, θα μαστε το γυμνασμένο ζεύγος! :green:

Miss fit σουουουπερ!!!:clap: Για τα πόδια που λες, πιστεύω ότι θέλουν ακόμα δουλειά για να γραμμώσουν περισσότερο. Τώρα τί κάνει καλύτερα για την περίπτωσή σου θα μας πει η Ελένη...

koukoutsaki
03-05-12, 00:42
παντως ολες οι μαμαδες μας εχετε βαλει τα γυαλια!!! μπραβο..:toast::toast: αυτο σκεφτομουν κι εγω προ ολιγου!αυτες ειναι οι πιο γραμμωμενες!

Miss Fit
03-05-12, 00:56
Miss fit σουουουπερ!!!:clap: Για τα πόδια που λες, πιστεύω ότι θέλουν ακόμα δουλειά για να γραμμώσουν περισσότερο. Τώρα τί κάνει καλύτερα για την περίπτωσή σου θα μας πει η Ελένη...

Μμμμ ναι Ερη σιγουρα θέλουν πολύ δουλειά ακόμα , ειανι όμως και αυτό που λέει η Ντορίτα πως παιζει ρόλο πολύ ο σωματοτυπος. Και μόνο που κοιτάζω αλτηράκι φουσκωνει ο δικέφαλος...τα πόδια όμως τίποτα...

katerina.
03-05-12, 06:30
Μμμμ ναι Ερη σιγουρα θέλουν πολύ δουλειά ακόμα , ειανι όμως και αυτό που λέει η Ντορίτα πως παιζει ρόλο πολύ ο σωματοτυπος. Και μόνο που κοιτάζω αλτηράκι φουσκωνει ο δικέφαλος...τα πόδια όμως τίποτα...


kaήμερα κοριτσακια ...μου μολις τωρα ειδα φωτο...μις φετονι ....τι να πω :bowdown::bowdown::bowdown:εχει βγει σουπερ γραμμωση στο πανω μερος.... το ΣΩΜΑ ...θα σε φωναζω ....οσο για τα ποδια ....την αποψη μου την ξαναλεω ...μακαρι να ειχα να ειχα και εγω ποδια σαν τα δικα σου ,του βουλακιου ,της patien ,,,,και της μαριας φυσικα ....για μενα ...δεν υπαρχει κατι μειον πανω σου....παντα προσωπική μου αποψη:thumbup::thumbup:

voulaki
03-05-12, 09:46
καλημερα , σε ολες τις κουκλιτσες, miss fit τρομερη , μπραβο σου τι κοιλια ειναι αυτη!!!:shock:χερια δικεφαλοι ολα σουπερ, μπραβο!!!

voulaki
03-05-12, 09:48
kaήμερα κοριτσακια ...μου μολις τωρα ειδα φωτο...μις φετονι ....τι να πω :bowdown::bowdown::bowdown:εχει βγει σουπερ γραμμωση στο πανω μερος.... το ΣΩΜΑ ...θα σε φωναζω ....οσο για τα ποδια ....την αποψη μου την ξαναλεω ...μακαρι να ειχα να ειχα και εγω ποδια σαν τα δικα σου ,του βουλακιου ,της patien ,,,,και της μαριας φυσικα ....για μενα ...δεν υπαρχει κατι μειον πανω σου....παντα προσωπική μου αποψη:thumbup::thumbup:δεν γιατρευεσαι με τιποτα εσυ, κατερινακι μου welcome back;)

koukoutsaki
03-05-12, 10:01
Βουλακι δε πιστευω να διαφωνεις οτι εχεις πολυ ωραια ποδια ε:green:

voulaki
03-05-12, 10:34
Βουλακι δε πιστευω να διαφωνεις οτι εχεις πολυ ωραια ποδια ε:green:διαφωνω και παραδιαφωνω, κυρία μου ομορφη, ειναι πολυ αδυνατα ρε συ, θα βαλω και φωτο το σ/κ να δειτε και να μου πειτε, εχουν παρει καποιους μυες αλλα δεν εχουν καθολου κρεας πανω τους ρε γ..το, ενα θα σου πω , την πρωτομαγια εκαν το πρωτο μου μπανιο και με ειδε ο κουνιαδος μου και μου λεει οτι εχω αδυνατισει παρ πολυ, δεν το ειπε για καλο ομως , τον καταλαβα, ζυγιστηκα σημερα το πρωι και ειμαι 54,4 κιλα με 1.65 υψος. δεν ειμαι πολυ λιγο, για ατομο που γυμναζεται?? δεν λεω η κοιλια μου εχει βελτιωθει πολυ, αλλα τα υπολοιπα?? μηπως πρεπει να βαλω 1-2 κιλα με καλο φαγητο? να κοψω λιγο το αεροβιο?? κοριτσακια βοηθηστε με!!! θελω γνωμες..

amst
03-05-12, 10:39
ε ρε κάτι προβλήματα που έχει ο κόσμος!!
ρε πάτε καλά εσείς οι από πάνω?????????????????? :doh::doh::doh::doh::doh::doh:

voulaki
03-05-12, 11:10
ε ρε κάτι προβλήματα που έχει ο κόσμος!!
ρε πάτε καλά εσείς οι από πάνω?????????????????? :doh::doh::doh::doh::doh::doh:ελα ρε αμστακι, δεν εχω πεσει να πεθανω κιολας, λεω κι εγω το μικρο μου προβληματακι αν θες εστω..;)

gym
03-05-12, 11:25
χμ...το βραδυ θα μπω να απαντησω σε ΟΛΑ γιατι εσεις εχετε ξεφυυυυυυγ λεμε!:green::green::green:

voulaki
03-05-12, 13:32
χμ...το βραδυ θα μπω να απαντησω σε ΟΛΑ γιατι εσεις εχετε ξεφυυυυυυγ λεμε!:green::green::green:μας τρομαζεις..

katerina.
03-05-12, 13:43
χμ...το βραδυ θα μπω να απαντησω σε ΟΛΑ γιατι εσεις εχετε ξεφυυυυυυγ λεμε!:green::green::green:

: : :oops: :pale: :help: ::dooreek:

Miss Fit
03-05-12, 13:49
kaήμερα κοριτσακια ...μου μολις τωρα ειδα φωτο...μις φετονι ....τι να πω :bowdown::bowdown::bowdown:εχει βγει σουπερ γραμμωση στο πανω μερος.... το ΣΩΜΑ ...θα σε φωναζω ....οσο για τα ποδια ....την αποψη μου την ξαναλεω ...μακαρι να ειχα να ειχα και εγω ποδια σαν τα δικα σου ,του βουλακιου ,της patien ,,,,και της μαριας φυσικα ....για μενα ...δεν υπαρχει κατι μειον πανω σου....παντα προσωπική μου αποψη:thumbup::thumbup:

Να σε καλά Κατερινάκι, ξέρεις εχω φάει σκάλωμα εγώ τωρα κλασσικά, αλλά οπώς λέει και η Ελένη φεεεετα....

Miss Fit
03-05-12, 13:51
καλημερα , σε ολες τις κουκλιτσες, miss fit τρομερη , μπραβο σου τι κοιλια ειναι αυτη!!!:shock:χερια δικεφαλοι ολα σουπερ, μπραβο!!!


Ντάνκε, ντάνκε Βουλάκι :) Χαιρομαι πολύ για τα καλά σας λόγια:):)

Miss Fit
03-05-12, 13:53
χμ...το βραδυ θα μπω να απαντησω σε ΟΛΑ γιατι εσεις εχετε ξεφυυυυυυγ λεμε!:green::green::green:

Ωχ

eli_din3
03-05-12, 13:57
διαφωνω και παραδιαφωνω, κυρία μου ομορφη, ειναι πολυ αδυνατα ρε συ, θα βαλω και φωτο το σ/κ να δειτε και να μου πειτε, εχουν παρει καποιους μυες αλλα δεν εχουν καθολου κρεας πανω τους ρε γ..το, ενα θα σου πω , την πρωτομαγια εκαν το πρωτο μου μπανιο και με ειδε ο κουνιαδος μου και μου λεει οτι εχω αδυνατισει παρ πολυ, δεν το ειπε για καλο ομως , τον καταλαβα, ζυγιστηκα σημερα το πρωι και ειμαι 54,4 κιλα με 1.65 υψος. δεν ειμαι πολυ λιγο, για ατομο που γυμναζεται?? δεν λεω η κοιλια μου εχει βελτιωθει πολυ, αλλα τα υπολοιπα?? μηπως πρεπει να βαλω 1-2 κιλα με καλο φαγητο? να κοψω λιγο το αεροβιο?? κοριτσακια βοηθηστε με!!! θελω γνωμες..

Βουλακι :cursing::cursing::cursing: θα με εκνευρισεις??? :cursing::cursing::cursing:
Ειναι πολυ λεπτα και δεν της αρεσουν λεει.... εγω πασχιζω να τα λεπτυνω :P
Ειναι τελεια..ισια.. ψηλα.... αρμονικα ωραια αναλογια.

Α προβληματιζεται κιολας να αυξησει φαι και να κοψει αεροβιο....εγω προβληματιζομαι να μειωσω φαι και να αυξησω αεροβιo :P .. μην προβληματιζεσαι..αν αυτο ειναι π θες DO IT!


Kαλα μισ φιτ δεν θα πω ουτε συλλαβη..την αποψη μ τν ξερεις και δεν αλλαζει....

Ερη μου ωραιο σωματοτυπο εχεις..λεπτη μεσουλα και η μυικοτητα φαινεται ομορφα πανω του..

Aμστ μου δεν ξερω αλλα στις πισινες φωτογραφιες εχεις χασει αρκετα.. ισως μου φαινεται γιατι ειναι απ αλλη αποσταση τραβηγμενες γιατι λες δεν εχασες αλλα μαλλον εσφιξες ;)

eli_din3
03-05-12, 14:16
Η αδερφη μου εχει γενεθλια σημερα και της φεραν τουρτα... την εχουν βγαλει εδω πανω... αλλαξα δωματιο περιττο να σας πω..ειναι η αγαπημενη μου :( σοκολατα φουντουκι :(
αλλα εγω τρωω τις φραουλιτσες μου


(βρηκα ταλιατελες ολικηςςςς και εκανα κ σπιτικη μαρμελαδα φραουλα με στεβια παλιιιι..καλα εγω δεν αγγιζα κουζινα με την διατροφη την εχω δει κ πολυ σεφ)

eri_87
03-05-12, 14:22
Ερη μου ωραιο σωματοτυπο εχεις..λεπτη μεσουλα και η μυικοτητα φαινεται ομορφα πανω του..

Thanks Ελίνα! Ναι τη μέση την έχω στενή.. Πιο κάτω είναι το άνοιγμα, θα δείτε σε επόμενες φωτο! :green:


Η αδερφη μου εχει γενεθλια σημερα και της φεραν τουρτα... την εχουν βγαλει εδω πανω... αλλαξα δωματιο περιττο να σας πω..ειναι η αγαπημενη μου :( σοκολατα φουντουκι :(
αλλα εγω τρωω τις φραουλιτσες μου


(βρηκα ταλιατελες ολικηςςςς και εκανα κ σπιτικη μαρμελαδα φραουλα με στεβια παλιιιι..καλα εγω δεν αγγιζα κουζινα με την διατροφη την εχω δει κ πολυ σεφ)

Έτσι... φραουλίτσα φουλ! :P Αν μπορείς να περιοριστείς σε 1-2κουταλίτσες από την τούρτα, καντο, δεν είναι πρόβλημα. Αν είναι όμως να τη φας όλη, άστο, φάε όσες φράουλες χρειαστεί!!! :green:
Έτσι, η διατροφή μας μαθαίνει νέα κόλπα στη κουζίνα! ;)

eli_din3
03-05-12, 14:24
Thanks Ελίνα! Ναι τη μέση την έχω στενή.. Πιο κάτω είναι το άνοιγμα, θα δείτε σε επόμενες φωτο! :green:



Έτσι... φραουλίτσα φουλ! :P Αν μπορείς να περιοριστείς σε 1-2κουταλίτσες από την τούρτα, καντο, δεν είναι πρόβλημα. Αν είναι όμως να τη φας όλη, άστο, φάε όσες φράουλες χρειαστεί!!! :green:
Έτσι, η διατροφή μας μαθαίνει νέα κόλπα στη κουζίνα! ;)

αφου ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ..εφαγα μισο κουταλακι.... σαν μπουενο ειναι αχ... προπονηση τωρα :P

eri_87
03-05-12, 14:31
αφου ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ..εφαγα μισο κουταλακι.... σαν μπουενο ειναι αχ... προπονηση τωρα :P

:rolf::rolf::rolf:
Καλά, θα έχω ΤΥΨΕΙΣ τώρα... Σε ανάγκασα δηλαδή να φας 1/2 κουταλίτσα τούρτα;;;; OMG!!! Πώς θα κοιμηθώ το βράδυ ρε γμτ...? :green: Κάνε προπόνα κ φάε εκεί... 1/2 κομμάτι να το χαρείς! :turtle:

eli_din3
03-05-12, 14:35
:rolf::rolf::rolf:
Καλά, θα έχω ΤΥΨΕΙΣ τώρα... Σε ανάγκασα δηλαδή να φας 1/2 κουταλίτσα τούρτα;;;; OMG!!! Πώς θα κοιμηθώ το βράδυ ρε γμτ...? :green: Κάνε προπόνα κ φάε εκεί... 1/2 κομμάτι να το χαρείς! :turtle:
:O :O :O :O
:shock::shock::shock::shock:
τιιι??
ε οχι οχιι μην επιμενειςςς!!!
δεν τρωω.ετσι οπως τα χω κανει ας τα λουστω τωρα :P :turtle:

eli_din3
03-05-12, 14:53
χμ...το βραδυ θα μπω να απαντησω σε ΟΛΑ γιατι εσεις εχετε ξεφυυυυυυγ λεμε!:green::green::green:

γυμ we're here without you babyyyy but you're still on our lonely minddd we think about you babyy and we dream about you all the timeee

koukoutsaki
03-05-12, 15:11
Κοριτσακια μου σημερα ψωνισα αποξεραμενο βιολογικο πεπονι χωρις ζαχαρη κ βιολογικα αμυγδαλα ωμα! Καλουτσικο ειναι οχι γλυκο αλλα ωραιο:turtle:
Καλα σουπερ η προπο σημερα με τα παιδια (Νικη Amst Rambo)
Ετοιμαζω τωρα το γευμα μου να στανιαρω κ θα σας πω τις εντυπωσεις μουουουου:green::turtle::turtle::turtle:

patience
03-05-12, 15:53
ευχαριστώ βρε ντοριτάκι, να φτάσουν τον κορμό προσπαθώ για τα πόδια. Ίσως να βλέπω και εγώ μια μικρουλα διαφορά στα πόδια αλλά συνεχίζω να προσπαθώ με επιμονή και υπομονή.

ΣΥΜΦΩΝΩ ΤΟ ΣΩΜΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ....ΤΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΚΟΙΛΙΑ ΧΕΡΙΑ ...ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ...ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΑΝ ΕΧΕΙ ΕΣΥ ΛΙΠΑΚΙ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ...

koukoutsaki
04-05-12, 07:46
διαφωνω και παραδιαφωνω, κυρία μου ομορφη, ειναι πολυ αδυνατα ρε συ, θα βαλω και φωτο το σ/κ να δειτε και να μου πειτε, εχουν παρει καποιους μυες αλλα δεν εχουν καθολου κρεας πανω τους ρε γ..το, ενα θα σου πω , την πρωτομαγια εκαν το πρωτο μου μπανιο και με ειδε ο κουνιαδος μου και μου λεει οτι εχω αδυνατισει παρ πολυ, δεν το ειπε για καλο ομως , τον καταλαβα, ζυγιστηκα σημερα το πρωι και ειμαι 54,4 κιλα με 1.65 υψος. δεν ειμαι πολυ λιγο, για ατομο που γυμναζεται?? δεν λεω η κοιλια μου εχει βελτιωθει πολυ, αλλα τα υπολοιπα?? μηπως πρεπει να βαλω 1-2 κιλα με καλο φαγητο? να κοψω λιγο το αεροβιο?? κοριτσακια βοηθηστε με!!! θελω γνωμες..

Βουλακι μου ισως ειναι λιγα τα 54 για το υψος σου για κοπελα που γυμναζεται. Και βεβαια μπορεις να βαλεις τα 1-2 που λες με μπολικο καθαρο φαγητακι :green:
(Οπως και να χει ειναι ποδια για super μίνι κ σορτς παντως) ;)

koukoutsaki
04-05-12, 07:50
Βουλακι :cursing::cursing::cursing: θα με εκνευρισεις??? :cursing::cursing::cursing:
Ειναι πολυ λεπτα και δεν της αρεσουν λεει.... εγω πασχιζω να τα λεπτυνω :P


αντε η μικρη μας παλι το πεταξε το μαργαριταρι
να λεπτυνει λεει ( απο τα δαχτυλα των ποδιων)
αχχ ξυλο που παει χαμενο :green::smash::smash::smash:

lila_1
04-05-12, 07:53
ζυγιστηκα σημερα το πρωι και ειμαι 54,4 κιλα με 1.65 υψος. δεν ειμαι πολυ λιγο, για ατομο που γυμναζεται?? δεν λεω η κοιλια μου εχει βελτιωθει πολυ, αλλα τα υπολοιπα?? μηπως πρεπει να βαλω 1-2 κιλα με καλο φαγητο? να κοψω λιγο το αεροβιο?? κοριτσακια βοηθηστε με!!! θελω γνωμες..

1on oxi δεν είσαι πολύ ελαφριά για κοπέλα που γυμνάζεται
2ον πόσο καιρό γυμνάζεσαι? πόσο καιρό γυμνάζεσαι σοβαρα? σηκώνεις ροζ βαράκια?
3ον πόσα μυικά κιλά περιμένεις να βάλεις, ακόμα και αν υποθέσουμε ότι γυμνάζεσαι τόσο καιρό σωστά?

Οι γυναίκες πολύ δύσκολα βάζουν μυικά κιλά...όσο καθαρό κ νερόβραστο φαγητό να φάς (επιπλέον) , λίπος θα γίνει για τον απλό λόγο ότι είναι προκαθορισμένο πόσους μυς θα βάλεις σε ένα χ χρονικό διάστημα

koukoutsaki
04-05-12, 08:00
Κοριτσακια μου ...φευγω ταξιδακι λιγες μερες
θα χασω καποιες προπονησεις αλλα εχω κολπα υπ οψιν μου ;)
Αλλα κατα πασα πιθανοτητα θα εχω κ ιντερνετ εκει που θα ειμαι :green::turtle:

gym
04-05-12, 09:00
Καλημερα σε ολες σας!

Κουκουτσι μου καλα να περασεις εκει που θα πας!Μην ξεχνας...θα ειμαι παντα μαζι σου...στην μπουκια σου πριν την φας...σε καθε πατατα τηγανητη τριγυρω σου και πισω απο καθε τρουφακι κοιτωντας σε!

Καλα να περασεις!:green::welcome::welcome::welcome:

amst
04-05-12, 09:41
Κοριτσακια μου ...φευγω ταξιδακι λιγες μερες
θα χασω καποιες προπονησεις αλλα εχω κολπα υπ οψιν μου ;)
Αλλα κατα πασα πιθανοτητα θα εχω κ ιντερνετ εκει που θα ειμαι :green::turtle:

τι διαβάζω η γυναίκα πρωί-πρωί!!!!!!



κουκουτσάκι, έχω πρέσσα!!!! μήπως ζηλεύεις??

voulaki
04-05-12, 09:51
1on oxi δεν είσαι πολύ ελαφριά για κοπέλα που γυμνάζεται
2ον πόσο καιρό γυμνάζεσαι? πόσο καιρό γυμνάζεσαι σοβαρα? σηκώνεις ροζ βαράκια?
3ον πόσα μυικά κιλά περιμένεις να βάλεις, ακόμα και αν υποθέσουμε ότι γυμνάζεσαι τόσο καιρό σωστά?

Οι γυναίκες πολύ δύσκολα βάζουν μυικά κιλά...όσο καθαρό κ νερόβραστο φαγητό να φάς (επιπλέον) , λίπος θα γίνει για τον απλό λόγο ότι είναι προκαθορισμένο πόσους μυς θα βάλεις σε ένα χ χρονικό διάστημαλιλα καλημερα , ευχαριστω για τις συμβουλες , γυμναζομαι αρκετα σκληρα νομιζω δηλ. απο το γυμναστηριο φευγω κομματια, ειδικα η προπονηση των ποδιων ειναι στο οριο μου να μπορω να τκανω τις ασκησεις σωστα. π.χ leg extension kai leg curl kanv me 30 kila 4Χ12, για χερια και ωμους με 6κιλα βαρακια προβολες με 8κιλα βαρακια στα χερια κλπ.γυμναζομαι 5-6 χρονια, απλα το τελευταιο εξαμηνο κανω και καθαρη διατροφη, κατι που δεν το εκανα παλιοτερα ετρωγα οτι ηθελα.

gym
04-05-12, 09:55
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ κ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΕΕΕΕΕΣ!!!!!

Να πω ότι έφτιαξα κι εγώ (επιτέλους) ένα άλμπουμ στο προφιλ μου (μόνο για φίλες... ) και περιμένω τα σχόλιά σας!!! Θα ανεβάσω κι από άλλα σημεία του σώματος όταν βγάλω...
μη γελάσετε με την προσπάθεια ποζαρίσματος κ επίσης σχόλια για τα σπιθουράκια στη πλάτη-αλλεργικό-δεν γίνονται δεκτά! :green:

ερη μου κατ αρχας...ωραιο ταττου :green::green:

δευτερον...βλεπω κ εναν τρικεφαλο να βγαινει απο κατω σιγα σιγα ...βλεπω κ την πλατουλα να φαινεται...

αλλα βλεπω και μαλακους μυς...με λιπος απο πανω...

εαν επεφτες λιγο σε λιπος(οχι βιαστικα πραγματα αλλα σταθερα) θα αλλαζε τελειως το σωμα σου...
η μεση σου θα φανει πιο στενη εχοντας λιγοτερα '΄'πλαινα'' και η πλατη σου ετσι θα φαινοταν μεγαλυτερη...


απο διατροφη ξερω κ μας εχεις πει πως το πας οποτε δεν μπορω να σχολιασσω...
βεβαια μας εχεις πει κ απο προπονηση τι σου αρεσει κ τι μπορεις να κανεις...οποτε κ εδω τι να σχολιασω?:green:

χμ...καλα ας πω εγω τι πιστευω τωρα....

αν θες να φανει πιο σκληρο το σωμα σου,πεσε σε λιπος....θα δεις μεγαλη διαφορα...
εχω καταλαβει οτι σου ειναι δυσκολο σαν σωματπτυπος να βαλεις μυς...
μου θυμιζεις το λεγομενο skinny fat...

στην περιπτωση σου το καλυτερο θα ηταν προσεγμενη διατροφη κ σκληρη προπονηση κ εφοσον εχεις και παρτενερ αν εχω καταλαβει καλα,ακομη πιο ευκολα τα πραγματα...

τωρα θα μου πεις κανω οτι μπορω αλλα οκ το υπενθυμιζω εγω για να γινω κ σπαστικια λιγο..χοχοχο:green:

πραγματικα πιστευω οτι αν πεισμωνες λιγο περισσοτερο σε διατροφη θα εκανες θαυματα...

επισης...γερνεις πολυ...
δεν βγαζεις μια φωτο χαλαρη για να δουμε αν εχεις οντως θεματακι?γιατι αν εχεις πρεπει να δουλεψεις την ανομοιομορφια για να ερθει σε ισορροπια το σωμα σου...

γενικα η μεση σου ποναει καθολου?νιωθεις τη μια σου μερια να κουραζεται πιο ευκολα?
κοιτα το λιγο αυτο ...;)

gym
04-05-12, 09:56
Thanks!!!!! Δεν είναι κ τόσο σουπερ, αλλά καλά πάω! :green:
Βασικά γέρνω λίγο (έως πολύ...) στη συγκεκριμένη πόζα!!! Είναι που δε μπορούσα να τεντώσω πίσω την πλάτη!:P Σκολίωση είχα ελάχιστη στο σχολείο, αλλά μετά διορθώθηκε! :turtle:



γι αυτο εδω εχω μια αμφιβολλια αλλα δν ειμαι σιγουρη λογω φωτο...βγαλε μια αλλη οπως προειπα..

gym
04-05-12, 09:57
Κορίτσια σήμερα έκανα το 1ο μου μπάνιο στην θάλασσα για φέτος!!!! Καλά μιλάμε πάγος το νερό ΑΛΛΑ τσιτώσε ολο το σώμα και τούρλωσε ο ....(ξέρετε ποιος). Τι καλά να ήταν πάντα έτσι. Απλά τέλεια!!!:turtle:Τ

φτου σου!:green:

gym
04-05-12, 09:57
απορία Δάφνης:green:
μη γελασετε εεεε...
λοιπον...σεναριο:
εστω οτι μολις εχω φαει κ αναγκαστικα πρεπει να περπατησω ας πουμε γ 45'.
τι γινεται με την τροφη?...αποθηκευεται σε λιπος? (με την λογικη οτι θα χρειαστουμε ενεργεια)

γιατι να αποθηκευετι ως λιπος?
το σκεπτικο σου πιο συγκεκριμενα αν θες...

gym
04-05-12, 09:58
Κοριτσακια ουουοουουουουουου
Η τσεπη μου δε χαρηκε καθολου αλλα εγω παρα πολυ:turtle:
περασα απο την adidas:green::^^:
ποσο μ αρεσει να ψωνιζω αθλητικα!
θα βαλω φωτο στο λογκ μου !

φτου σου κ σενα!

πλεον μονο νικε...πρπεει να βρω σπονσορα μου φαινεται!:green::green:

amst
04-05-12, 10:00
Λενάκι είσαι εδώ, αλλά πρέπει να φύγω..
οπότε θα σε καλημερίσω απλά!!!
:welcome::welcome:

gym
04-05-12, 10:01
Eλενιτσα σκεφτηκα κατι..μπορει να ειναι και βλακεια....
Επειδη ο τετρακεφαλος κανει ολοκληρο κυκλακι (π φυσικα δεν το θελω :P) και γενικα τον νιωθω σε ολες τις ασκησεις κ ειναι πιο μπροστα απο την πισω μερια που δεν το χουμε και πολυ (μηραιος δικεφαλος και γλουτος) λεω να βγαλω το leg extension.. τουλαχιστον μεχρι να παρει τα πανω της η πισω πλευρα λιγο...τι λες?αστοχο?

1.λες χαζομαρες...τι κυκλακια μου λες....η καμπυλη του τετρακεφαλου ειναι....θες να πεσει?μην το γυμναζεις να ειναι αγυμναστο...

2.ακομα βαζεις βιντεο με τεχνικη ε?ακομα προσπαθεις να μαθεις να κανεις σωστα σκουωτ ε?

3.ποτε δεν αφηνεις μυικη ομαδα εκτος τελειως για να ερθει μπροστα αλλη...
αν παρατηρεις τα οσα λεμε,εχω πει χιλιαδες φορες(καλα οχι χιλιαδες αλλα εκατονταδες)οτι δουλευουμε με αναλογιες....αν κανεις σε τρικεφαλο 1 κ θες δικεφαλο πιο πολυ ,τοτε αυξανεις εκει που θες πιο πολυ σετ...

και δεν συμφωνων ουτε με το να ανεβασεις κατι σε αυτα που κανεις...η αλλγη στο σωμα σου θα ερθει σταδιακα κ στο συνολο της προπονησης σου κ οχι μεμονωμενα αν αλλαξεις κατι....

μαλλον πλησιαζει καλοκαιρι κ σε εχει πιασει ενα σοκ να το πω ε?
:green:

gym
04-05-12, 10:02
καλησπερα σε ολα τα κοριτσια!!!! ελπιζω να ειστε ολες καλα!!! δεν εχω προλαβει καθλου να μπω να διαβαζω και να ενημερωσω το λογκ μου..εχουνε πεσει πολλες δουλειες (για καλο ειναι ευτυχως) τρεχαματα και αστα να πανε..διατροφη συνεχιζω κανονικα και επειδη εχω χασει καμποσες προπονησεις εχω μειωσει λιγο θερμιδες και κρατιεμαι μια χαρα!! απλα μπηκα να σας χαιρετησω εστω και για λιγο..ελπιζω συντομα να επανελθω παλι εδω..ελενη μου καλη επιτυχια στην πτυχιακη σου!!!! θα σκισεις εσυ!!!!! επισης να ρωτησω θα γινει συναντηση στις 13 μαιου ??εχω χασει επεισοδεια !!! σας φιλω γλυκα ολεεεςςςςς!!! μοοουυυυυααατττςςςς!!!!:love:

αγαπη μου αμα εχεις δουλεια μην το λες ουτε του παπα!:green::green:

να σαι καλα κ σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια...απο το στομα σου κ στου Θεου το αυτι~:bowdown::bowdown:

gym
04-05-12, 10:04
Kορτσουδια (:P) επειδη στην καφετερια τσαγακι πλεον δυσκολα μαυτην την θερμοκρασια χυμοι παλι δεν βολευουν γιατι βαριεμαι να κανονιζω ολη τν μερα ωστε να πιω εναν χυμο.... αναγκάστηκα να με υποβαλω στο μαρτυριο του καφε.. και αφου λοιπον εχω αρχισει μετα κοπων και βασανων και συνηθιζω την γευση του... ηθελα να ρωτησω την γνωμη σας.. δεν κανει κατι κακο ετσι?? (το πλ εναν καφε την μερα.. και ουτε)
ακομα..κατι ειχατε πει για λιποδιαλυτικη δραση.. βασικα οτι βοηθαει αν τον πινεις πριν το αεροβιο?? ισχυει??
κ επισης αν εγω κανω αεροβιο μετα τα βαρη..κανω βαρη.. πινω τον καφε και μετα αεροβιο?? ή πινω τον καφε κανω βαρη και μετα αεροβιο? :turtle::turtle::turtle::turtle:

γουατ?θα σ επειραξει ο φυσικος χυμος πορτοκαλι δηαλδη?:unsure:

ελινα...κανενα μαρτυριο κοπελα μου...αμα δεν θες μην πινεις...
λιποδιαλυση μεσω καφε οχι...για τσιτωμα ειναι...

σιγα μην σταματας κ πινεις καφε ρε μετα τα βαρη...πφφφφ...πριν αμα θες χτυπα εναν καφε κ τελος...μετα προπονηση...

lila_1
04-05-12, 10:06
λιλα καλημερα , ευχαριστω για τις συμβουλες , γυμναζομαι αρκετα σκληρα νομιζω δηλ. απο το γυμναστηριο φευγω κομματια, ειδικα η προπονηση των ποδιων ειναι στο οριο μου να μπορω να τκανω τις ασκησεις σωστα. π.χ leg extension kai leg curl kanv me 30 kila 4Χ12, για χερια και ωμους με 6κιλα βαρακια προβολες με 8κιλα βαρακια στα χερια κλπ.γυμναζομαι 5-6 χρονια, απλα το τελευταιο εξαμηνο κανω και καθαρη διατροφη, κατι που δεν το εκανα παλιοτερα ετρωγα οτι ηθελα.

H διατροφή μακροπρόθεσμα δεν παίζει τόσο ρόλο για το πόση μυικότητα θα χεις

Ποσα χρόνια γυμνάζεσαι σοβαρά? Δεν αντιλέγω ότι πλέον παίζεις στο όριο, αλλά την οριακή προπόνηση μπορεί να την ξεκίνησες το τελευταίο διάστημα...
Με τις ασκήσεις που μου γραψες δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα, πάντως 6κιλα βαράκια, αν υποθέσουμε ότι κάνεις πιέσεις, για 6 χρόνια προπόνησης υποδηλώνουν ότι μάλλον δεν έπαιζες σοβαρά όλα τα χρόνια που γυμναζόσουν..για την ακρίβεια θα λεγα ότι γυμνάζεσαι κάποιους μήνες οριακά.

Θέλει ΧΡΟΝΟ ή και χρόνια δυνατών προπονήσεων (όχι για χάσιμο λίπους, για μυικότητα)

voulaki
04-05-12, 10:13
H διατροφή μακροπρόθεσμα δεν παίζει τόσο ρόλο για το πόση μυικότητα θα χεις

Ποσα χρόνια γυμνάζεσαι σοβαρά? Δεν αντιλέγω ότι πλέον παίζεις στο όριο, αλλά την οριακή προπόνηση μπορεί να την ξεκίνησες το τελευταίο διάστημα...
Με τις ασκήσεις που μου γραψες δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα, πάντως 6κιλα βαράκια, αν υποθέσουμε ότι κάνεις πιέσεις, για 6 χρόνια προπόνησης υποδηλώνουν ότι μάλλον δεν έπαιζες σοβαρά όλα τα χρόνια που γυμναζόσουν..για την ακρίβεια θα λεγα ότι γυμνάζεσαι κάποιους μήνες οριακά.

Θέλει ΧΡΟΝΟ ή και χρόνια δυνατών προπονήσεων (όχι για χάσιμο λίπους, για μυικότητα)εχεις δικιο λιλα, το τελευταιο εξαμηνο με τις συμβουλες και την καθοδηγηση της ελενης κανω πιο σοβαρη προπονηση. θα σου κανω ενα friend request αν θελεις βεβαια, να με δεις, πως ημουν απο την αρχη του χρονου, και πως ειμαι τωρα πριν ενα μηνα, να μου πεις αν θες τη γνωμη σου

eli_din3
04-05-12, 11:24
1.λες χαζομαρες...τι κυκλακια μου λες....η καμπυλη του τετρακεφαλου ειναι....θες να πεσει?μην το γυμναζεις να ειναι αγυμναστο...

2.ακομα βαζεις βιντεο με τεχνικη ε?ακομα προσπαθεις να μαθεις να κανεις σωστα σκουωτ ε?

3.ποτε δεν αφηνεις μυικη ομαδα εκτος τελειως για να ερθει μπροστα αλλη...
αν παρατηρεις τα οσα λεμε,εχω πει χιλιαδες φορες(καλα οχι χιλιαδες αλλα εκατονταδες)οτι δουλευουμε με αναλογιες....αν κανεις σε τρικεφαλο 1 κ θες δικεφαλο πιο πολυ ,τοτε αυξανεις εκει που θες πιο πολυ σετ...

και δεν συμφωνων ουτε με το να ανεβασεις κατι σε αυτα που κανεις...η αλλγη στο σωμα σου θα ερθει σταδιακα κ στο συνολο της προπονησης σου κ οχι μεμονωμενα αν αλλαξεις κατι....

μαλλον πλησιαζει καλοκαιρι κ σε εχει πιασει ενα σοκ να το πω ε?
:green:



Ελενη πριν καποιες μερες εβγλα βιντεο αλλα επειδη δεν εμπαινες δεν το βαλα το δειξα στον ραμπο κ μ πε τι εκανα λαθος... και τωρα προσπαθω να το καταφερω σωστα και μολις κανω κατι θα το ξαναβγαλω..προς το παρον εξασκουμαι καθε μερα με το βαρος του σωματος με κανα σετακι (εκτος προπονησης)

δεν ειναι το σοκ..απλα βλεπω κιολας στην μεζουτα οτι οι αριθμοι μεσης(αφαλος) και των πλαιων παχακιων (ακριβως γραμμη τ μαγιω) εχουν ανεβει 3-4 ποντους απο τον μαρτιο (ουτε ποδι ουτε περιφερεια στο πιο φαρδυ σημειο) και απορω λιγο πως και γιατι ενω υποτιθεται λιπος δεν εχω βαλει :S

lila_1
04-05-12, 11:30
δεν ειναι το σοκ..απλα βλεπω κιολας στην μεζουτα οτι οι αριθμοι μεσης(αφαλος) και των πλαιων παχακιων :bowdown: (ακριβως γραμμη τ μαγιω) εχουν ανεβει 3-4 ποντους απο τον μαρτιο (ουτε ποδι ουτε περιφερεια στο πιο φαρδυ σημειο) και απορω λιγο πως και γιατι ενω υποτιθεται λιπος δεν εχω βαλει :S

Ελίνα όσο βάζεις κιλά να ξέρεις θα μπαίνει και λίπος και υγρά. αν έχεις βάλει 2 και 3 κιλά μέσα 2-3 μήνες αντιλαμβάνεσαι ότι δε γίνεται να ναι μυικά. Μην μπαίνεις στη διαδικασία να μετριέσαι με μεζούρα..Επίσης και οι κοιλιακοί με την εκγύμναση σταδιακά θα αποκτήσουν όγκο, όπως και οι ραχιαίοι και οι πλάγιοι. Δεν γίνεται να μείνουν στάσιμοι.

gym
04-05-12, 11:31
Ελενη πριν καποιες μερες εβγλα βιντεο αλλα επειδη δεν εμπαινες δεν το βαλα το δειξα στον ραμπο κ μ πε τι εκανα λαθος... και τωρα προσπαθω να το καταφερω σωστα και μολις κανω κατι θα το ξαναβγαλω..προς το παρον εξασκουμαι καθε μερα με το βαρος του σωματος με κανα σετακι (εκτος προπονησης)

δεν ειναι το σοκ..απλα βλεπω κιολας στην μεζουτα οτι οι αριθμοι μεσης(αφαλος) και των πλαιων παχακιων (ακριβως γραμμη τ μαγιω) εχουν ανεβει 3-4 ποντους απο τον μαρτιο (ουτε ποδι ουτε περιφερεια στο πιο φαρδυ σημειο) και απορω λιγο πως και γιατι ενω υποτιθεται λιπος δεν εχω βαλει :S

αν εισαι σιγουρη οτι πιανεις κατι εκει που λες κ μετρησες σωστα(πχ νυστικη να μην εφαγες κατι...)τοτε πιθανον να εβαλες λιπος....

αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα...εσυ μιλησες για μηριαιο αν δεν κανω λαθος ετσι?τα πλαινα ειναι αλλλοοο θεμα...

το βιντεακι σε ποιο τοπικ μπηκε?καθημερινα μπαινω κ τσεκαρω αλλα δεν ειδα τιποτα...:unsure:

απανταω απλα οταν εχω χρονο κ οχι στα γρηγορα...