PDA

Επιστροφή στο Forum : Female Gym Tips



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39

lila_1
04-05-12, 11:33
εχεις δικιο λιλα, το τελευταιο εξαμηνο με τις συμβουλες και την καθοδηγηση της ελενης κανω πιο σοβαρη προπονηση. θα σου κανω ενα friend request αν θελεις βεβαια, να με δεις, πως ημουν απο την αρχη του χρονου, και πως ειμαι τωρα πριν ενα μηνα, να μου πεις αν θες τη γνωμη σου


Μιά χαρά είσαι που σε είδα, λίγο να στεγνώσεις θες...Αν κάνεις υποθερμιδική κ σχετικά κα8αρή διατροφή θα δείς γραμμώσεις πιστεύω...ήδη σε κάποια σημεία φαίνονται

gym
04-05-12, 11:35
οτι δεν σχολιασα-απαντησα δεν σημαινει οτι τα προσπερασα απλα θα ξαναμπω αργοτερα για τα υπολοιπα...ναιιιι????:P:P:P

eli_din3
04-05-12, 11:36
αν εισαι σιγουρη οτι πιανεις κατι εκει που λες κ μετρησες σωστα(πχ νυστικη να μην εφαγες κατι...)τοτε πιθανον να εβαλες λιπος....

αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα...εσυ μιλησες για μηριαιο αν δεν κανω λαθος ετσι?τα πλαινα ειναι αλλλοοο θεμα...

το βιντεακι σε ποιο τοπικ μπηκε?καθημερινα μπαινω κ τσεκαρω αλλα δεν ειδα τιποτα...:unsure:

απανταω απλα οταν εχω χρονο κ οχι στα γρηγορα...

οχι δεν λεω οτι εχει σχεση απλα ειναι το γενικο σοκ π ειχες πει κ σ αλλο ποστ οτι εχω :P

δεν ειχε μπει σε τοπικ απλα του το χα στειλει γιατι δεν ηθελα να το βαλω ετσι χυμα

ναι νηστικη τελειως τελειως :(:(

eli_din3
04-05-12, 11:38
Ελίνα όσο βάζεις κιλά να ξέρεις θα μπαίνει και λίπος και υγρά. αν έχεις βάλει 2 και 3 κιλά μέσα 2-3 μήνες αντιλαμβάνεσαι ότι δε γίνεται να ναι μυικά. Μην μπαίνεις στη διαδικασία να μετριέσαι με μεζούρα..Επίσης και οι κοιλιακοί με την εκγύμναση σταδιακά θα αποκτήσουν όγκο, όπως και οι ραχιαίοι και οι πλάγιοι. Δεν γίνεται να μείνουν στάσιμοι.

ουουουουουουο τελειαααα

voulaki
04-05-12, 12:04
Μιά χαρά είσαι που σε είδα, λίγο να στεγνώσεις θες...Αν κάνεις υποθερμιδική κ σχετικά κα8αρή διατροφή θα δείς γραμμώσεις πιστεύω...ήδη σε κάποια σημεία φαίνονταιευχαριστω λιλα, οποτε μαλλον τα κιλα θα τα κρατησω ετσι, λιγο κατω απο τα 55, και βλεπω πως θα παει...

gym
04-05-12, 12:09
εγώ φέτος που άρχισα να πίνω (και μη φανταστείς, 1την εβδομάδα και αν) είδα ότι αλλάζει το χρώμα στα δόντια μου και τους έκοψα μαχαίρι!
και το τσάι, με καλαμάκι θα το πίνω..

ναι το κανει αυτο ο καφες οπως και η κανελα και τα καροτα αν τρως γενικα...

ε θελει πιο μεγαλη εμφαση στην περιποιηση τους μωρε...τι να κανεις...

εγω παντως που πινω πολυυυ καφε πλεον,ειμαι σαν τον πετριδη ενα πραγμα...:green::green:

gym
04-05-12, 12:11
θα ανεβάσω φώτος..
απλά, ξεχάστηκα και τις έβγαγα αφού είχα φάει πρωινό.. οπότε η κοιλιά είναι λίιιιιγο καλύτερη απ'αυτό που θα δείτε.. και έχουν και σκιές..
χμμ... δείτε αυτές και θα ξαναβγάλω άλλες κάποιες στιγμή..:turtle::turtle:

λοιπον εμφανης διαφορα σε ποδι κ κοιλια...

μπραβο αμστ....εισαι η αποδειξη του ''μην κοιτατε τη ζυγαρια αλλα τον καθρεφτη''

αν συνεχισεις με τον ιδιο ζηλο,θα μας κανεις πολυ περηφανους...

ΠΕΤΑ ΤΗΝ ΖΥΓΑΡΙΑ;):clap::clap::clap::clap::clap:

lila_1
04-05-12, 12:11
εγω παντως που πινω πολυυυ καφε πλεον......:green::green:

Σε κόλλησαν οι φίλοι σου οι Γερμανοί καλές συνήθειες???? :green:

gym
04-05-12, 12:16
Γεια σας κοριτσάκια:welcome:

Δειτε λίγο και εμένα please, κλασσικά τα ποδια μου σαν να μην έκανα τίποτα αυτόν τον μήνα :( . Ισως κάνω κάτι λάθος :unsure:, ισως πρέπει να κάνω υπομονή :unsure:, η Ελένη θα μας πει.

φετονι μου...δεν θα ξαναπω οτι εισαι φετες...τελος...εισαι απο τα σωματα που το χουν να ειναι φετες...


τωρα ας πουμε για τα ποδια που θες να μεγαλωσουν...

καταλαβαινεις οτι ειναι δυσκολο να αλλαξεις κατι μεσα σε λιγους μηνες ειδικα οταν αυτο το κατι ειναι απο τη φυση του ετσι...

ο σωματοτυπος σου ειναι αυτος...για να τον διαμορφωσεις αλλιως,θελει χρονο κ μεχρι ενα σημειο θα γινει η αλλαγη μιλωντας παντα με φυσικα μεσα ετσι...

θα μπορουσες αν θελεις να δοκιμασεις κ αλλους τροπους να τα σοκαρεις,να αυξησεις φαγητο...αλλα πιστευω οτι αυτην την περιοδο να το αφησουμε γιατι ειναι καλοκαιρι κ επειδη θες οπως ολες να βγεις φετες στην παραλια δεν θα ταν το καλυτερο να τα δεις πιο τουμπανιασμενα...

αυτο μπορουμαε να το ξαναδουμε απο σεπτεμβριο...τι λες?

απλα...βλεπω στο λογκ σου καποιες μερες δεν τρως κ αρκετα...δες το κ αυτο λιγο...


το σωμα σου μην το φοβασαι να το ταισεις...δεν βαζεις ευκολα λιπος....παλιοκωλοφαρδη...εεεε τυχερουλα ηθελα να πω..χεχεχε:green::green:


απλα θελει χρονο...μην βιαζεστε να δειτε αυτο που θελετε!υπομονη κ αγαπη σε αυτο που κανετε κ ολα θα γινουν...καποτε<!:green::green:

gym
04-05-12, 12:18
Σε κόλλησαν οι φίλοι σου οι Γερμανοί καλές συνήθειες???? :green:

κατι ξεςςςς εσυ ...:green::green:

ε νταξ μωρε...δυο λιτρα τη μερα πινω...κ δεν εχω παρενεργειες παντως....χθες καθαρισα την αυλη ,το σπιτι,τις ντουλαπες,εκανα δυο προπονησεις,εκανα σαλτσα ντοματες κ τις πεταξα γιατι δεν ειχα ορεξη μετα,εκανα την πτυχιακη,διαβασα για σχολη,διαβασα ερευνες...κ αλλα πολλα!:green::green:


:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

gym
04-05-12, 12:19
Θα ήθελα να ήταν πιο στεγνά, να φαινονται γραμμές. Εμένα κρατάνε λιπάκι στο πλαι κάτω απο την λεκάνη. Να τολμήσω να πω θα ΄ηθελα το 1/10 των ποδιών της Μαριας;;



τοτε για αρχη περαστικα...και δευτερον περιμενε καμια 5αρια χρονια κ λιγα λεω!:green::green:

gym
04-05-12, 12:20
Θα ήθελα να ήταν πιο στεγνά, να φαινονται γραμμές. Εμένα κρατάνε λιπάκι στο πλαι κάτω απο την λεκάνη. Να τολμήσω να πω θα ΄ηθελα το 1/10 των ποδιών της Μαριας;;

εγω γιατι θυμαμαι ομως οτι ηθελες να τα μεγαλωσεις?κ να τα φερεις σε ισορροπια με το πανω?εεε?:unsure:

gym
04-05-12, 12:21
Μμμμ ναι Ερη σιγουρα θέλουν πολύ δουλειά ακόμα , ειανι όμως και αυτό που λέει η Ντορίτα πως παιζει ρόλο πολύ ο σωματοτυπος. Και μόνο που κοιτάζω αλτηράκι φουσκωνει ο δικέφαλος...τα πόδια όμως τίποτα...

ροκυ μου εσυ....:weights::weights::weights:

gym
04-05-12, 12:26
διαφωνω και παραδιαφωνω, κυρία μου ομορφη, ειναι πολυ αδυνατα ρε συ, θα βαλω και φωτο το σ/κ να δειτε και να μου πειτε, εχουν παρει καποιους μυες αλλα δεν εχουν καθολου κρεας πανω τους ρε γ..το, ενα θα σου πω , την πρωτομαγια εκαν το πρωτο μου μπανιο και με ειδε ο κουνιαδος μου και μου λεει οτι εχω αδυνατισει παρ πολυ, δεν το ειπε για καλο ομως , τον καταλαβα, ζυγιστηκα σημερα το πρωι και ειμαι 54,4 κιλα με 1.65 υψος. δεν ειμαι πολυ λιγο, για ατομο που γυμναζεται?? δεν λεω η κοιλια μου εχει βελτιωθει πολυ, αλλα τα υπολοιπα?? μηπως πρεπει να βαλω 1-2 κιλα με καλο φαγητο? να κοψω λιγο το αεροβιο?? κοριτσακια βοηθηστε με!!! θελω γνωμες..

μια χαρα ειναι τα κιλα σου...

μην ξεχνας οτι οταν πρωτομπηκες στο φορουμ σε ειχα κραξει για την κοιλια που παρολο που εκανες χρονια προπονηση δεν εβελεπα σημαδια της προσπαθειας σου πουθενα...

γι αυτο λοιπον,να εχεις υπομονη...η μυικοτητα δεν ερχεται τοσο ευκολα...

θελει χρονο κ συνεπεια σε αυτα που κανετε...

επισης...εχω καταλαβει οτι πολλες διαβαζετε τα στατς απο αθλητριες επαγγελματιες του bodybuilding ακομη κ σε ελαφρυες κατηγοριες και μπαινετε στη διαδικασια συγκρισης...

ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ...εκει παιζονται αλλα απο πισω...να εισετ ευχαριστημενες αν στα κιλα του υψους σας ειστε και γραμμωμενες κ μυικα μπομπα....

εγω εχω δυο κιλα πανω απο το υψος μου,σηκωνω συγκριτικα με αλλες κοπελες πολλα κιλα και λεω κ ευχαριστω που εχω δυο κιλα πανω απο το υψος μου με μια γραμμωση....εχοντας γυρω στα 4-5 χρονια προπονησης...

γι αυτο υπομονη....

gym
04-05-12, 12:26
ελα ρε αμστακι, δεν εχω πεσει να πεθανω κιολας, λεω κι εγω το μικρο μου προβληματακι αν θες εστω..;)

χαχαχαχ ρε τι εισαι εσυ ρε....ελα γουτσου γουτσου...:P:P:P

gym
04-05-12, 12:27
Η αδερφη μου εχει γενεθλια σημερα και της φεραν τουρτα... την εχουν βγαλει εδω πανω... αλλαξα δωματιο περιττο να σας πω..ειναι η αγαπημενη μου :( σοκολατα φουντουκι :(
αλλα εγω τρωω τις φραουλιτσες μου


(βρηκα ταλιατελες ολικηςςςς και εκανα κ σπιτικη μαρμελαδα φραουλα με στεβια παλιιιι..καλα εγω δεν αγγιζα κουζινα με την διατροφη την εχω δει κ πολυ σεφ)

ε εσυ εχεις θεμα εμ το φαγητο ε...κουλαρισε λιγο...κουλαρισε ....θα σου ρθει μπουμερανγκ!!!!!;)

gym
04-05-12, 12:28
αφου ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ..εφαγα μισο κουταλακι.... σαν μπουενο ειναι αχ... προπονηση τωρα :P

να το το μπουμερανγκ..χ.αχ.αχ.α.χα.χ.α.:P:P:P:P:P

gym
04-05-12, 12:29
:rolf::rolf::rolf:
Καλά, θα έχω ΤΥΨΕΙΣ τώρα... Σε ανάγκασα δηλαδή να φας 1/2 κουταλίτσα τούρτα;;;; OMG!!! Πώς θα κοιμηθώ το βράδυ ρε γμτ...? :green: Κάνε προπόνα κ φάε εκεί... 1/2 κομμάτι να το χαρείς! :turtle:

σουτ εσυ σουτ...ποιος την ακουει μετα!:green::green::green:

gym
04-05-12, 12:30
Κοριτσακια μου σημερα ψωνισα αποξεραμενο βιολογικο πεπονι χωρις ζαχαρη κ βιολογικα αμυγδαλα ωμα! Καλουτσικο ειναι οχι γλυκο αλλα ωραιο:turtle:
Καλα σουπερ η προπο σημερα με τα παιδια (Νικη Amst Rambo)
Ετοιμαζω τωρα το γευμα μου να στανιαρω κ θα σας πω τις εντυπωσεις μουουουου:green::turtle::turtle::turtle:

γουατ δε φακ...εδω ωμου δεν το τρωω ,το βγαλανε κ σε αποξηραμενο κιολας...μπιαξ

επισης θα θελα πολυ να μαθω πως φτιαχνουν τα βιολογικα αμυγδαλα..χ.α.χ.α.χαχ:rolf::rolf::rolf:

gym
04-05-12, 12:31
Βουλακι μου ισως ειναι λιγα τα 54 για το υψος σου για κοπελα που γυμναζεται. Και βεβαια μπορεις να βαλεις τα 1-2 που λες με μπολικο καθαρο φαγητακι :green:
(Οπως και να χει ειναι ποδια για super μίνι κ σορτς παντως) ;)

μια χαρα ειναι....

υπομονη θελει απλα...κ να κοιτατε κ τον καθρεφτη που κ που ε...

gym
04-05-12, 12:32
1on oxi δεν είσαι πολύ ελαφριά για κοπέλα που γυμνάζεται
2ον πόσο καιρό γυμνάζεσαι? πόσο καιρό γυμνάζεσαι σοβαρα? σηκώνεις ροζ βαράκια?
3ον πόσα μυικά κιλά περιμένεις να βάλεις, ακόμα και αν υποθέσουμε ότι γυμνάζεσαι τόσο καιρό σωστά?

Οι γυναίκες πολύ δύσκολα βάζουν μυικά κιλά...όσο καθαρό κ νερόβραστο φαγητό να φάς (επιπλέον) , λίπος θα γίνει για τον απλό λόγο ότι είναι προκαθορισμένο πόσους μυς θα βάλεις σε ένα χ χρονικό διάστημα

:thumbup::thumbup:

σημαντικο ερωτημα αυτο....

και αξιοσημειωτο αυτο....

gym
04-05-12, 12:33
λιλα καλημερα , ευχαριστω για τις συμβουλες , γυμναζομαι αρκετα σκληρα νομιζω δηλ. απο το γυμναστηριο φευγω κομματια, ειδικα η προπονηση των ποδιων ειναι στο οριο μου να μπορω να τκανω τις ασκησεις σωστα. π.χ leg extension kai leg curl kanv me 30 kila 4Χ12, για χερια και ωμους με 6κιλα βαρακια προβολες με 8κιλα βαρακια στα χερια κλπ.γυμναζομαι 5-6 χρονια, απλα το τελευταιο εξαμηνο κανω και καθαρη διατροφη, κατι που δεν το εκανα παλιοτερα ετρωγα οτι ηθελα.

τα κιλα ειναι σχετικα ειδικα οταν εχουμε να κανουμε με μηχανηματα....


η απαντηση σου βρισκεται στο μαυρισμενο...

gym
04-05-12, 12:33
Λενάκι είσαι εδώ, αλλά πρέπει να φύγω..
οπότε θα σε καλημερίσω απλά!!!
:welcome::welcome:

εγω θα σε καλησπερισω ομως!:welcome::welcome::welcome:

gym
04-05-12, 12:34
H διατροφή μακροπρόθεσμα δεν παίζει τόσο ρόλο για το πόση μυικότητα θα χεις

Ποσα χρόνια γυμνάζεσαι σοβαρά? Δεν αντιλέγω ότι πλέον παίζεις στο όριο, αλλά την οριακή προπόνηση μπορεί να την ξεκίνησες το τελευταίο διάστημα...
Με τις ασκήσεις που μου γραψες δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα, πάντως 6κιλα βαράκια, αν υποθέσουμε ότι κάνεις πιέσεις, για 6 χρόνια προπόνησης υποδηλώνουν ότι μάλλον δεν έπαιζες σοβαρά όλα τα χρόνια που γυμναζόσουν..για την ακρίβεια θα λεγα ότι γυμνάζεσαι κάποιους μήνες οριακά.

Θέλει ΧΡΟΝΟ ή και χρόνια δυνατών προπονήσεων (όχι για χάσιμο λίπους, για μυικότητα)

αχ ναι...χρονιΑ ...πληθυντικος ειναι κοριτσια....συνεπεια θελει...συνεπεια...:thumbup:

patience
04-05-12, 12:36
gym moy γεια και απο μενα ...ειμαι καινουργια στο φορουμ ..!!ειμαι 168 και 56 κιλα προσπαθω να κανω εντονη γραμμωση και να φτιαξω μυσ ..δεσ τισ φωτο αν μπορεσεισ για να μου πεισ και συ τι χρειαζομαι περισσοτερο ...κανω διατροφη και πολυ αεροβιο ... !!αν μπορεσεισ δεσ και στειλε μου τισ συμβουλεσ σου:)....σευχαριστω πολυ

gym
04-05-12, 12:36
Ελίνα όσο βάζεις κιλά να ξέρεις θα μπαίνει και λίπος και υγρά. αν έχεις βάλει 2 και 3 κιλά μέσα 2-3 μήνες αντιλαμβάνεσαι ότι δε γίνεται να ναι μυικά. Μην μπαίνεις στη διαδικασία να μετριέσαι με μεζούρα..Επίσης και οι κοιλιακοί με την εκγύμναση σταδιακά θα αποκτήσουν όγκο, όπως και οι ραχιαίοι και οι πλάγιοι. Δεν γίνεται να μείνουν στάσιμοι.

ελινα επειδη ειδα τρομαξες απο αυτο που ειπε για ογκο...

μην παθαινεις σοκ...δεν εννοει να τουμπανιασουν τοσο που δεν θα περνας απο την πορτα αλλα οσο γυμναζεσαι ανεβαζεις μυς...ε εκει δεν θα μπει κανα γραμμαριο?κατι ψιλο θα μπει...θα σφιξεις μην τρομαζεις...


αλλα σε πιιον τα λεω?εσυ εχεις προτυπα τα καχεκτικα...:green::green::green:

gym
04-05-12, 12:36
ουουουουουουο τελειαααα

σου απαντησα απο πανω μικροβιο μου...:P:P:P

gym
04-05-12, 12:37
ευχαριστω λιλα, οποτε μαλλον τα κιλα θα τα κρατησω ετσι, λιγο κατω απο τα 55, και βλεπω πως θα παει...

ΚΑΘΡΕΦΤΗς....ΟΧΙ ΖΥΓΑΡΙΑ

gym
04-05-12, 12:38
gym moy γεια και απο μενα ...ειμαι καινουργια στο φορουμ ..!!ειμαι 168 και 56 κιλα προσπαθω να κανω εντονη γραμμωση και να φτιαξω μυσ ..δεσ τισ φωτο αν μπορεσεισ για να μου πεισ και συ τι χρειαζομαι περισσοτερο ...κανω διατροφη και πολυ αεροβιο ... !!αν μπορεσεισ δεσ και στειλε μου τισ συμβουλεσ σου:)....σευχαριστω πολυ

γεια σου κ παλι!χεχε...

θα σου πω αλλα πιο μετα γιατι πρεπει να την κανω...!οποτε...υπομονηηη!:green::green::green:

patience
04-05-12, 12:40
γεια σου κ παλι!χεχε...

θα σου πω αλλα πιο μετα γιατι πρεπει να την κανω...!οποτε...υπομονηηη!:green::green::green:

οκκκκκκκ.....:thumbup:

dorita
04-05-12, 13:16
gymaki μου καλως ηρθες ....γιατι σε εχω πολυ αναγκη!!!:(:(

ειμαι προβληματισμενη ...απογοητευμενη...εχω ριξει διαβασμα αλλα καπου το εχω χασει.....

βλεπω συνεχως στην ζυγαρια μου τα νουμερα να κατεβαινουν...παρολο που τρωω κ δεν νιωθω καμια πεινα....(οποτε μπορεις ριξε κ μια ματια στο λογκ για διατροφη) πλεον ειμαι 56 κιλα(απο 58,5)!!!

εχω αυξησει θερμιδες κ ποιοτικο φαγητο .....πλεον με φοβιζει να κανω αεροβιο μην χασω και αλλο(πλεον 1 fora την εβδομαδα 45 λεπτα)... απ'την αλλη βλεπω μια κοιλια τουρλα δεν λεει να φυγει με τιποτα κ στον πωπο να εχω ακομη λιπος.... οποτε με αγχωνει ολο αυτο το θεμα!!! τι πρεπει να κανω;;;;:unsure::unsure:

τι γινεται τοσο χαλια κιλα ειχα πια;;;;;

koukoutsaki
04-05-12, 14:00
Βρε βρε ποσες σελιδες εχασα απο το πρωι :P

Α πηρα κατι λευκα βιολογικα σπαραγγια για να δουμε τι λενε δεν εχω φαει ποτε στη ζωη μου

Αχχχχχχχχχ γυμακι οποτε ειναι να φυγω ταξιδι επανερχεσαι ??χαχαχαχχ
ελπιζω ολα τελεια super girl
Το ξερω οτι θα με παρακολουθεις χεχεχχεχε τι νομισες :green:αλλα αυτο θελω και εγω;)


Το αποξηραμενο πεπονι πιο πολυ με παπαγια μοιαζει στη γευση παρα με πεπονι τεσπα καλο ειναι αφου δεν εχει κ ζαχαρη για το πρωινο οτι πρεπει

dorita
04-05-12, 14:20
βρε κουκουτσι ...τι ειναι ολα αυτα τα βιολογικα;;;:P:P:thumbup:

αντε τυχερουλα...καλα να περασεις!!:green:

koukoutsaki
04-05-12, 15:16
ΑΧΑΧΑΧΧΧΑΧΑΧΧΑΧ κοριτσια γελαστε μαζι μου
σημερα το πρωι εφαγα φλασια να μετρησω το υψος μ με τη μεζουρα στον τοιχο κατι που ειχα χροοοονια να κανω
κ βγηκα 1,71
χαχαχαχ μαλλον θα φταιει που περσι εκανα αρκετους μηνες yoga k pilates τι να πω :P:P:P

eli_din3
04-05-12, 15:36
μαλιστα γυμακι.. και τι να κανω για το λιπακι αυτο που μπηκε?? να φανταστω καθαρο φαι ισοθερμιδικο και προπονηση προπονηση προπονηση και οχι αυξηση του αεροβιου :green::green::green: κλασσικα δηλαδη :P
??


ελινα επειδη ειδα τρομαξες απο αυτο που ειπε για ογκο...

μην παθαινεις σοκ...δεν εννοει να τουμπανιασουν τοσο που δεν θα περνας απο την πορτα αλλα οσο γυμναζεσαι ανεβαζεις μυς...ε εκει δεν θα μπει κανα γραμμαριο?κατι ψιλο θα μπει...θα σφιξεις μην τρομαζεις...


αλλα σε πιιον τα λεω?εσυ εχεις προτυπα τα καχεκτικα...:green::green::green:

οχι οχι δεν τρομαξα.. το χω παρει αποφαση πλεον :P

τα καχεκτικα λεει xaxaxaxa



σημερα ανακαλυψα οτι υπαρχει στο γυμναστηριο κι αλλος π τραγουδαει κ χορευει τα τραγουδια που βαζει κ χαρηκα..γουιιι δεν ειμαι μονη :P

επισης ο ενας τρελος (ο "ρωτα τους! ΡΩΤΑ ΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ" με το σχιζοφερενες υφος) με τον αλλο τρελο ("κοιτα με κοιτα με τσου! τσου!") ειναι φιλοι..γιατι αραγε?

koukoutsaki
04-05-12, 15:43
μαλιστα γυμακι.. και τι να κανω για το λιπακι αυτο που μπηκε?? να φανταστω καθαρο φαι ισοθερμιδικο και προπονηση προπονηση προπονηση και οχι αυξηση του αεροβιου :green::green::green: κλασσικα δηλαδη :P
??



οχι οχι δεν τρομαξα.. το χω παρει αποφαση πλεον :P

τα καχεκτικα λεει xaxaxaxa



σημερα ανακαλυψα οτι υπαρχει στο γυμναστηριο κι αλλος π τραγουδαει κ χορευει τα τραγουδια που βαζει κ χαρηκα..γουιιι δεν ειμαι μονη :P

επισης ο ενας τρελος (ο "ρωτα τους! ΡΩΤΑ ΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ" με το σχιζοφερενες υφος) με τον αλλο τρελο ("κοιτα με κοιτα με τσου! τσου!") ειναι φιλοι..γιατι αραγε?


:rolf::rolf::rolf:

eli_din3
04-05-12, 16:26
α κατι για το leg extension..αν μειωσω τα σετ του απο 3 σε 2?
ή αν σταματησω να ανεβαζω κιλα και απλα το κανω στα κιλα που εχω φθασει?

eri_87
04-05-12, 17:16
ερη μου κατ αρχας...ωραιο ταττου :green::green: thanks! χεχε...

δευτερον...βλεπω κ εναν τρικεφαλο να βγαινει απο κατω σιγα σιγα ...βλεπω κ την πλατουλα να φαινεται...

αλλα βλεπω και μαλακους μυς...με λιπος απο πανω... κι εγώ τα βλέπω! :green:Γενικά έχω σε όλο το σώμα κατανεμημένο λίπος κ ποτέ δεν είχα αδύνατα χέρια

εαν επεφτες λιγο σε λιπος(οχι βιαστικα πραγματα αλλα σταθερα) θα αλλαζε τελειως το σωμα σου...
η μεση σου θα φανει πιο στενη εχοντας λιγοτερα '΄'πλαινα'' και η πλατη σου ετσι θα φαινοταν μεγαλυτερη... Σίγουρα έχεις δίκιο εδώ, το ξέρω. Ειδικά αυτά τα πλαινά που έχω αποκτήσει 1-2χρόνια τώρα, με χαλάνε πολύ!

απο διατροφη ξερω κ μας εχεις πει πως το πας οποτε δεν μπορω να σχολιασσω...
βεβαια μας εχεις πει κ απο προπονηση τι σου αρεσει κ τι μπορεις να κανεις...οποτε κ εδω τι να σχολιασω?:green:

χμ...καλα ας πω εγω τι πιστευω τωρα.... πες καλέ, ντάξει, δε δαγκώνω! :P

αν θες να φανει πιο σκληρο το σωμα σου,πεσε σε λιπος....θα δεις μεγαλη διαφορα... εδώ συμφωνώ, αλλά θεωρία από πράξη έχει μια απόσταση...
εχω καταλαβει οτι σου ειναι δυσκολο σαν σωματπτυπος να βαλεις μυς... εδώ διαφωνώ, το σώμα μου βλέπω να ανταποκρίνεται καλά στην προπόνηση, "ακούει".
μου θυμιζεις το λεγομενο skinny fat...

στην περιπτωση σου το καλυτερο θα ηταν προσεγμενη διατροφη κ σκληρη προπονηση κ εφοσον εχεις και παρτενερ αν εχω καταλαβει καλα,ακομη πιο ευκολα τα πραγματα... έχω παρτενερ για συμβουλές πιο πολύ γιατί στη προπόνηση θέλω να είμαι μόνη μου.

τωρα θα μου πεις κανω οτι μπορω αλλα οκ το υπενθυμιζω εγω για να γινω κ σπαστικια λιγο..χοχοχο:green:

πραγματικα πιστευω οτι αν πεισμωνες λιγο περισσοτερο σε διατροφη θα εκανες θαυματα... Ελπίζω να έρθει κάποια στιγμή που θα είμαι έτοιμη να το κάνω! ;)

επισης...γερνεις πολυ...
δεν βγαζεις μια φωτο χαλαρη για να δουμε αν εχεις οντως θεματακι?γιατι αν εχεις πρεπει να δουλεψεις την ανομοιομορφια για να ερθει σε ισορροπια το σωμα σου...
θα βάλω τον παρτενερ να με κοιτάξει.. χεχε... αν και η σκολίωση που είχα ήταν στα 13μου κ πολύ λίγη διαφορά. Μετά πήγαινα καμαρωτή κ ίσια κ έφτιαξε! :green:
γενικα η μεση σου ποναει καθολου?νιωθεις τη μια σου μερια να κουραζεται πιο ευκολα? Όχι, όχι.. Η μέση ανά διαστήματα με πονάει λίγο αλλά τωρα όχι.
κοιτα το λιγο αυτο ...;)

Ευχαριστώ για τα σχόλια! :) Ξέρω ότι τα λες τα πράγματα όπως έχουν, σε όλες τις κοπέλες.

lila_1
04-05-12, 17:20
α κατι για το leg extension..αν μειωσω τα σετ του απο 3 σε 2?
ή αν σταματησω να ανεβαζω κιλα και απλα το κανω στα κιλα που εχω φθασει?

Γιατί?

eri_87
04-05-12, 17:24
Κορίτσια... Τί χαρά σήμερα πήρα δηλαδή... :green:
1) Αγόρασα γκοτζι μπερις, μάνγκο αποξηραμένο κ κραντμπερις χωρίς ζάχαρη, πολύ ωραία κ πολύ οικονομικά! (τυχαία είχα βρει το μαγαζί αυτό τις προάλλες! :P)
2) Πήγα να πάρω σουτιέν (μετά από τουλάχιστον 1χρόνο) κ δεν έβγαζα άκρη με τα νούμερα.. Το σίγουρο είναι ότι ΑΝΕΒΗΚΑ ΝΟΥΜΕΡΟ!!! :green::turtle: Το 70Β έπαιρνα κάποτε, άντε 70C. Σήμερα ήθελα 75C. Ας με διαφωτίσει κάποια όμως... Το Α Β C είναι για την πλάτη;

Επίσης... άσχετη ερώτηση, γυναικεία... Ξέρει καμία να με διαφωτίσει τί στο καλό να κάνω για κάτι σκληροδερμίες στα πόδια (πατούσα κ πλάγια δακτύλου) κ για κάλο; ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ!!!!!!!!

koukoutsaki
04-05-12, 17:42
Κορίτσια... Τί χαρά σήμερα πήρα δηλαδή... :green:
1) Αγόρασα γκοτζι μπερις, μάνγκο αποξηραμένο κ κραντμπερις χωρίς ζάχαρη, πολύ ωραία κ πολύ οικονομικά! (τυχαία είχα βρει το μαγαζί αυτό τις προάλλες! :P) :turtle::turtle::turtle:
2) Πήγα να πάρω σουτιέν (μετά από τουλάχιστον 1χρόνο) κ δεν έβγαζα άκρη με τα νούμερα.. Το σίγουρο είναι ότι ΑΝΕΒΗΚΑ ΝΟΥΜΕΡΟ!!! :green::turtle: Το 70Β έπαιρνα κάποτε, άντε 70C. Σήμερα ήθελα 75C. Ας με διαφωτίσει κάποια όμως... Το Α Β C είναι για την πλάτη;

Επίσης... άσχετη ερώτηση, γυναικεία... Ξέρει καμία να με διαφωτίσει τί στο καλό να κάνω για κάτι σκληροδερμίες στα πόδια (πατούσα κ πλάγια δακτύλου) κ για κάλο; ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ!!!!!!!!

το Α B C ειναι οχι η πλατη αλλα η θηκη ...
τυχερουλα :green:
εγω Β μια ζωη λεμονακια :(
το οτι απο 70 πηγες 75 παει να πει οτι ανοιξει λιγο η πλατουλα σχηματοποιειται
για καλο παρε κατι επιθεματα κ υγρα απο το φαρμακειο δε ξερω κ ποσο σε ποναει κ ποσο μεγαλος ειναι κιολας ρωτα κ δερματολογο:unsure:
για σκληροδερμιες μουλιασμα σε χλιαρο νερο κ τριψιμο με λουφα η /κ ελαφροπετρα ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ μεχρι να σ φυγουν κανε κ κανα πιλιγκ με μια απλη κρεμα απολεπισης κατα το μπανιο σου κ μπολικη ενυδατικη μετα ;)

eli_din3
04-05-12, 17:43
το Α B C ειναι οχι η πλατη αλλα η θηκη ...
τυχερουλα :green:
εγω Β μια ζωη λεμονακια :(
το οτι απο 70 πηγες 75 παει να πει οτι ανοιξει λιγο η πλατουλα σχηματοποιειται
για καλο παρε κατι επιθεματα κ υγρα απο το φαρμακειο δε ξερω κ ποσο σε ποναει κ ποσο μεγαλος ειναι κιολας ρωτα κ δερματολογο:unsure:
για σκληροδερμιες μουλιασμα σε χλιαρο νερο κ τριψιμο με λουφα η /κ ελαφροπετρα ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ μεχρι να σ φυγουν κανε κ κανα πιλιγκ με μια απλη κρεμα απολεπισης κατα το μπανιο σου κ μπολικη ενυδατικη μετα ;)

εμενα μια υπαλληλος μου χε πει οτι ο αριθμος ειν το στηθος και το a b c η πλατη :S

koukoutsaki
04-05-12, 17:45
εμενα μια υπαλληλος μου χε πει οτι ο αριθμος ειν το στηθος και το a b c η πλατη :S

πω ρε φιλε ουτε τη δουλεια τους δε ξερουν:P
καποτε δουλευα σε χοντο,σε ολο τον οροφο με τα εσωρουχα,κ εκανα κ δειγματισμους με τις διαφορες εταιριες τα μαθα ολα αυτα

eri_87
04-05-12, 18:05
το Α B C ειναι οχι η πλατη αλλα η θηκη ...
τυχερουλα :green:
εγω Β μια ζωη λεμονακια :(
το οτι απο 70 πηγες 75 παει να πει οτι ανοιξει λιγο η πλατουλα σχηματοποιειται
για καλο παρε κατι επιθεματα κ υγρα απο το φαρμακειο δε ξερω κ ποσο σε ποναει κ ποσο μεγαλος ειναι κιολας ρωτα κ δερματολογο:unsure:
για σκληροδερμιες μουλιασμα σε χλιαρο νερο κ τριψιμο με λουφα η /κ ελαφροπετρα ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ μεχρι να σ φυγουν κανε κ κανα πιλιγκ με μια απλη κρεμα απολεπισης κατα το μπανιο σου κ μπολικη ενυδατικη μετα ;)

Οκ, έτσι ήξερα κι εγώ ότι είναι η θήκη... άλλαξα κ τα 2 νούμερα (από 70Β σε 75C) οπότε ότι κ ναναι... :turtle: Βέβαια φαντάσου... Εσείς όλες χάνετε στο στήθος (μείωση λίπους δηλαδή ) ενώ εγώ έχω αυξηθεί! Και θέλω κ καινούργια σουτιέν γιατί το στραπλες που έχω δε θα λεγα ότι μου κάνει.. :(

Οκ, θα δω τί θα κάνω με αυτά τα πόδια επιτέλους! Κ να φανταστείς όλη μέρα αθλητικά φοράω ρε γαμώτο.. έλεος δηλαδή! :cursing:

koukoutsaki
04-05-12, 18:07
Οκ, έτσι ήξερα κι εγώ ότι είναι η θήκη... άλλαξα κ τα 2 νούμερα (από 70Β σε 75C) οπότε ότι κ ναναι... :turtle: Βέβαια φαντάσου... Εσείς όλες χάνετε στο στήθος (μείωση λίπους δηλαδή ) ενώ εγώ έχω αυξηθεί! Και θέλω κ καινούργια σουτιέν γιατί το στραπλες που έχω δε θα λεγα ότι μου κάνει.. :(

Οκ, θα δω τί θα κάνω με αυτά τα πόδια επιτέλους! Κ να φανταστείς όλη μέρα αθλητικά φοράω ρε γαμώτο.. έλεος δηλαδή! :cursing:

εγω απο τα 22 με μικρες αυξομειωσεις βαρους δεν αλλαξα ποτε νουμερο :unsure:

eri_87
04-05-12, 18:12
εγω απο τα 22 με μικρες αυξομειωσεις βαρους δεν αλλαξα ποτε νουμερο :unsure:

Ήρθε η ώρα λοιπόν... μετά τα πρώτα -άντα θα αλλάξεις κι εσύ το νούμερο! (πλάτης εννοώ ;)) Εκτός αν περιμένεις κ αλλάξεις με την εγκυμοσύνη... χοχο.. Πάντως δε την γλιτώνεις! :rolf:

koukoutsaki
04-05-12, 18:15
Ήρθε η ώρα λοιπόν... μετά τα πρώτα -άντα θα αλλάξεις κι εσύ το νούμερο! (πλάτης εννοώ ;)) Εκτός αν περιμένεις κ αλλάξεις με την εγκυμοσύνη... χοχο.. Πάντως δε την γλιτώνεις! :rolf:


31 eimai ...:unsure::unsure::unsure:
ααααα οχι δε θελω τετοια θελω να ξαναγινω οπως τωρα :shock::shock::shock:

Stella
04-05-12, 18:19
Βρε κορίτσια εγώ είμαι 34 και δεν έχω αλλάξει νούμερο μετά την ολοκλήρωση της ανάπτυξης.
Πρώτη φορά ακούω να αλλάζει το νουμερο μετά τα 30.
Ίσως να ισχυει γι΄αυτες που δε γυμναζονται και μετά τα 30 αρχίζει να συσσωρευεται λίπος και στον κορμό, οπότε εκεί έχει κάποια λογική.
Εμάς όμως αυτά δε μας αγγίζουν!:green::green::green:

eri_87
04-05-12, 18:20
31 eimai ...:unsure::unsure::unsure:
ααααα οχι δε θελω τετοια θελω να ξαναγινω οπως τωρα :shock::shock::shock:

Ρε τρελή.... Καταρχήν ξέρω ότι είσαι 31, αυτό λέω, τώρα θα αλλάξεις νούμερο θες δε θες! Θα μεγαλώσεις την πλατούλα κ θα αλλάξει! Όσο για την εγκυμοσύνη, δεν είπα να παχύνεις ρεεεεε!!! αλλά όπως κ ναχει το στήθος δε θα φουσκώσει λίγο, τί σκατά; :unsure: ΜΕτά θα ξεφουσκώσει όμως... :green:

Stella
04-05-12, 18:21
Ρε τρελή.... Καταρχήν ξέρω ότι είσαι 31, αυτό λέω, τώρα θα αλλάξεις νούμερο θες δε θες! Θα μεγαλώσεις την πλατούλα κ θα αλλάξει! Όσο για την εγκυμοσύνη, δεν είπα να παχύνεις ρεεεεε!!! αλλά όπως κ ναχει το στήθος δε θα φουσκώσει λίγο, τί σκατά; :unsure: ΜΕτά θα ξεφουσκώσει όμως... :green:
Τι λίγο καλέ;;; Μονο λίγο;;;;
Τεράστιο γίνεται...δεν κουβαλιέται....:green::green::green:

koukoutsaki
04-05-12, 18:22
Ρε τρελή.... Καταρχήν ξέρω ότι είσαι 31, αυτό λέω, τώρα θα αλλάξεις νούμερο θες δε θες! Θα μεγαλώσεις την πλατούλα κ θα αλλάξει! Όσο για την εγκυμοσύνη, δεν είπα να παχύνεις ρεεεεε!!! αλλά όπως κ ναχει το στήθος δε θα φουσκώσει λίγο, τί σκατά; :unsure: ΜΕτά θα ξεφουσκώσει όμως... :green:

χαχαχχχχαχ
οχι δε θελωωωωωωω:unsure::unsure::unsure:

eri_87
04-05-12, 18:22
Βρε κορίτσια εγώ είμαι 34 και δεν έχω αλλάξει νούμερο μετά την ολοκλήρωση της ανάπτυξης.
Πρώτη φορά ακούω να αλλάζει το νουμερο μετά τα 30.
Ίσως να ισχυει γι΄αυτες που δε γυμναζονται και μετά τα 30 αρχίζει να συσσωρευεται λίπος και στον κορμό, οπότε εκεί έχει κάποια λογική.
Εμάς όμως αυτά δε μας αγγίζουν!:green::green::green:

Την πειράζω, μη τα παίρνεις σοβαρά! :P Αν αλλάξει τώρα, θα είναι επειδή θα ανοίξει η πλάτη της.
Πάντως εγώ έχω ολοκληρώσει την ανάπτυξη (24 πλέον) αλλά σουτιέν φέτος θέλω μεγαλύτερο (από πέρυσι πήγαινε προς τα εκεί το θέμα). Τελοσπάντων... πολύ off topic βγήκαμε νομίζω!!! :unsure:

Stella
04-05-12, 18:24
Την πειράζω, μη τα παίρνεις σοβαρά! :P Αν αλλάξει τώρα, θα είναι επειδή θα ανοίξει η πλάτη της.
Πάντως εγώ έχω ολοκληρώσει την ανάπτυξη (24 πλέον) αλλά σουτιέν φέτος θέλω μεγαλύτερο (από πέρυσι πήγαινε προς τα εκεί το θέμα). Τελοσπάντων... πολύ off topic βγήκαμε νομίζω!!! :unsure:
Α, ναι βρε εσύ είσαι μικρούλι ακόμα...το ξέχασα...
....ε, γι΄αυτό μωρε...μεγαλώνεις ακόμα....;)

Miss Fit
04-05-12, 22:46
[/B]


τοτε για αρχη περαστικα...και δευτερον περιμενε καμια 5αρια χρονια κ λιγα λεω!:green::green:

ΑΑΑΑΧΧΧΧΧ Ελένη λιγα λές το ξέρω, αλλά να ένας καλός στοχος ,ε;


εγω γιατι θυμαμαι ομως οτι ηθελες να τα μεγαλωσεις?κ να τα φερεις σε ισορροπια με το πανω?εεε?:unsure:

Ναιν, ναιν πάνω θα ήθελα να μεγαλώσω και κάτω να στεγνώσω, τα ποδια υστερουν σε σχέση με πάνω ειχαμε πει και πρέπει να έρθουν σε ισορροπια μεταξύ τους σιγα σιγα.

Ευχαριστώ Ελενη μου που ασχολησε τόσο πολύ μαζι μας, καθεσαι και βλεπεις μια μια τις φωτό μας και απαντάς σε όλα αυτα τα τρελοπόστ. Το εκτιμάμε απίστευτα αυτό (μιλάω για όλες), :toast: Η γνώμη σου μετράει πολύ να ξέρεις. Την πρόοδο που ειδα τους τελευταίους 3 μήνες δεν την ειχα εδω και τόσα χρόνια που γυμνάζομαι. Φιλεν ντανκ νοχ αινμαλ!

koukoutsaki
05-05-12, 00:46
Κουκλιτσες μου
ετοιμαζω βαλιτσες εβαλα κ τα λαστιχα μεσα :P σε λιγες ωρες θα πεταξω επιστρεφω σε καμια βδομαδα
σας φιλω ολες
θα προσπαθησω να τα λεμε :welcome::welcome::welcome:

katerina.
05-05-12, 08:07
Κουκλιτσες μου
ετοιμαζω βαλιτσες εβαλα κ τα λαστιχα μεσα :P σε λιγες ωρες θα πεταξω επιστρεφω σε καμια βδομαδα
σας φιλω ολες
θα προσπαθησω να τα λεμε :welcome::welcome::welcome:


καλημερα κοριτσακια μου !!!!

αχ ρε μπαρμπι ΠΟΣΟ ΜΑ ΠΟΣΟ ΣΕ ΖΗΛΕΥΩ ....θα ηθελα πολυ να ημουν στην θεση σου ....:welcome::welcome::welcome::welcome:ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ... ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΚΑΛΑ!!!!!!!;)

Miss Fit
05-05-12, 09:17
Κουκλιτσες μου
ετοιμαζω βαλιτσες εβαλα κ τα λαστιχα μεσα :P σε λιγες ωρες θα πεταξω επιστρεφω σε καμια βδομαδα
σας φιλω ολες
θα προσπαθησω να τα λεμε :welcome::welcome::welcome:

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια!!

Κουκουτσι καλά να περάσεις, καλό δρόμο να έχετε. Να περάσεις ΤΕΛΕΙΑ!!!!:welcome:

voulaki
05-05-12, 09:40
καλημερα, καλημερα σε ολες:welcome::( εχει προσπαθησει καμμιασας σημερα να ανεβασει φωτο στο site ?προσπαθω να ανεβασω φωτο και μου βγαζει μηνυμα αποτυχιας το εχω κανει 5-6 φορες τιποτα,:unsure: θα δοκιμασω κι αργοτερα..

gym
05-05-12, 10:10
Καλημερα σε ολες σας!

Θα ηθελα να επισημανω ενα θεμα που μπορει καποιες να μην το ειδατε στα οφφ τις προαλλες.
Ο Polyneikos εκανε ενα πολυ σημαντικο ποστ,στο οποιο θα ηθελα να δωσετε βαση.


Μια υποσημείωση,προς τα κορίτσια του φόρουμ,κυρίως :
Επειδή καποιες βαζετε φωτογραφίες σας δημόσια για να δεχεστε συμβουλες και να παρακολουθουν μελη την πορεία της προόδου σας:
Καποιες φωτογραφίες,οπως ειναι φυσιολογικό, ειναι σε επίμαχα σημεια (ποδια,γλουτοι κτλ κτλ).
Εκ των υστέρων καποιες μας ζητατε να βγουν γιατι φοβάστε μην εκτεθείτε ή ενοχληθηκατε απο καποια αγνωστα ατομα (υπάρχουν μελη του φόρουμ που δεν συμμετεχουν,με 0 ποστς και στελνουν μηνυματα προσωπικα,μαζικα σε 30-35 κοπελες)
Ως bodybuilding.gr προτείνουμε να μπαινουν οι φωτογραφίες σας σε αλμπουμ,μεσα στο προφίλ σας.Ειναι ο πιο ασφαλής τρόπος να εκθεσετε προσωπικο υλικο.
Εκεί εχουν πρόσβαση μονο οι επαφές σας (ατομα που εχετε αποδεχθει το αίτημα φιλιας τους ή τους στείλατε αντιστοιχως εσεις αίτημα)
Καλό ειναι επίσης,πριν δεχθείτε ενα αίτημα φιλιας,να εχει υπαρξει μια στοιχειωδης γνωριμια και οικειότητα μεσω του φόρουμ με αυτο το άτομο και όχι απλά να αποδεχεστε για λόγους ευγενείας.
Αν με καποια υπάρχουσα επαφή δεν νιωθετε βολικα,μπορείτα να διακοψετε την "φιλια" σας και να μην εχει πρόσβαση πλεον στα αλμπουμ μας.
Αν παρόλα αυτα καποια κοπέλα δεχθεί ενοχλητικά μηνυματα μην διστασει να επικοινωνησει με όποιον διαχειριστη νιωθει περισσότερο οικεία.
Αυτο το ποστ γινεται με καποια συγκεκριμενη αφορμή,χωρίς να εχει γινει κατι κραυγαλεό που να ανησυχησει την διαχείριση,περισσότερο προστατευτικα και προληπτικα λειτουργούμε,μιας και τα κορίτσια πληθαίνουν και δεν θελουμε να τα χασουμε :P:welcome:

Γι αυτο ,θα σας παρακαλουσα και εγω με τη σειρα μου αλλη μια φορα,οσες βαζετε φωτο,να ειστε σιγουρες για την κινηση σας και να προσεχετε που τις βαζετε.Η καλυτερη επιλογη ειναι σε αλμπουμ στο προφιλ σας οπως λεει και παραπανω ο Πολυνεικος καθοτι εκει τις βλεπουν ΜΟΝΟ οσοι ειναι φιλοι/φιλες σας.Με αλλα λογια,προσεχετε ποιους κανετε φιλους/φιλες.

gym
05-05-12, 10:11
Κουκλιτσες μου
ετοιμαζω βαλιτσες εβαλα κ τα λαστιχα μεσα :P σε λιγες ωρες θα πεταξω επιστρεφω σε καμια βδομαδα
σας φιλω ολες
θα προσπαθησω να τα λεμε :welcome::welcome::welcome:

εσυ ολο ταξιδακια εισαι...κατσε κ λιγο σπιτι ρε κουκουτσι!

καλα να περασετε αγαπη!:welcome::welcome:

gym
05-05-12, 10:16
ΑΑΑΑΧΧΧΧΧ Ελένη λιγα λές το ξέρω, αλλά να ένας καλός στοχος ,ε;



Ναιν, ναιν πάνω θα ήθελα να μεγαλώσω και κάτω να στεγνώσω, τα ποδια υστερουν σε σχέση με πάνω ειχαμε πει και πρέπει να έρθουν σε ισορροπια μεταξύ τους σιγα σιγα.

Ευχαριστώ Ελενη μου που ασχολησε τόσο πολύ μαζι μας, καθεσαι και βλεπεις μια μια τις φωτό μας και απαντάς σε όλα αυτα τα τρελοπόστ. Το εκτιμάμε απίστευτα αυτό (μιλάω για όλες), :toast: Η γνώμη σου μετράει πολύ να ξέρεις. Την πρόοδο που ειδα τους τελευταίους 3 μήνες δεν την ειχα εδω και τόσα χρόνια που γυμνάζομαι. Φιλεν ντανκ νοχ αινμαλ!

ο καλυτερος βασικα...

χμ...αυτο μαλλον το ξεχασες...:green::green:
κοιτα..εγω τωρα αυτο που βλεπω δεν ειναι ανομοιομορφια...κοιτα...σε αυτην την περιοδο το μονο που θα σου ελεγα και σενα και σε αλλες κοπελες επειδη ειναι καλοκαιρι ειναι να μην κανετε πειραματα με αυξομειωσεις βαρους(πχ θελω να φουσκωσω επανω κ κατω κτλ κτλ)γιατι μπορει να αντριδρασει το σωμα σας διαφορετικα απο οτι εχετε συνηθισει κ μετα να κλαιγεστε στην παραλια(και ποιος σας ακουει μετα...:green::green:)

για σενα δηλαδη θα ελεγα...εφοσον εχεις ηδη αδυνατο σκαρι(οχι αδυναμο...αδυνατο)να συνεχισουμε προπονησουλα οπως κανεις και διατροφη εισαι οκ....

θα τσεκαρω τα λογκ σας αργοτερα αναλυτικα γιατι δεν θελω να μπω στα πεταχτα...αλλα ξερω οτι προσεχεις γενικοτερα και δεν σε φοβαμαι...αλλωστε φαινεται οτι εχεις δουλεψει το σωμα σου κ οτι το γουσταρεις...

μαζι απλα θα προσπαθησουμε να δουλεψουμε καποιες λεπτομερειες.,..οσο γινεται κ οσο μπορω να βοηθησω θα το κανουμε...;)

θα δω κ την προπονηση στα ποδια σου μετα....αλλα θελω λιγη υπομονη απο ολες...

τραβαω ζορια και μεσα σε ολα πρεπει να ξαναγραψω την πτυχιακη για 4η φορα ετσι οπως εμπλεξα...

αλλα ειμαι εδω...:toast:


υ.γ. σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια αγαπη μου....μακαρι απο οσα λεω να πιανουν τοπο τα μισα...μονο αυτο θελω,να μην μιλαω στον αερα...

gym
05-05-12, 10:22
α κατι για το leg extension..αν μειωσω τα σετ του απο 3 σε 2?
ή αν σταματησω να ανεβαζω κιλα και απλα το κανω στα κιλα που εχω φθασει?


Γιατί?

γιατι θελει να μικρυνει τον γιγαντιαιο τετρακεφαλο της ....:green::green:

αν σταματησεις να βαζεις παραπανω κιλα δηλαδη τι θα γινει?ξερεις?
ας πουμε οτι τωρα στα 20 κιλα φτανεις σε κοπωση στις 12 επαναληψεις...τα φτυνεις λεμε με τα 20,δεν παει αλλο,καιγεσαι,πονας αστα να πανε κακος χαμος...:green::green:

αν εσυ μετα απο καιρο στα 20 κιλα στις ιδιες επαναληψεις δνε νιωθεις τιποτα,θα μεινεις εκει?στα 20?
για σκεψου λιγο τι ρωτας και θα την βρεις την απαντηση σου....;);)

σκεψου κατσε σκεψου λυση για να βρεις...:turtle::turtle::turtle::turtle:

gym
05-05-12, 10:23
μαλιστα γυμακι.. και τι να κανω για το λιπακι αυτο που μπηκε?? να φανταστω καθαρο φαι ισοθερμιδικο και προπονηση προπονηση προπονηση και οχι αυξηση του αεροβιου :green::green::green: κλασσικα δηλαδη :P
??



οχι οχι δεν τρομαξα.. το χω παρει αποφαση πλεον :P

τα καχεκτικα λεει xaxaxaxa



σημερα ανακαλυψα οτι υπαρχει στο γυμναστηριο κι αλλος π τραγουδαει κ χορευει τα τραγουδια που βαζει κ χαρηκα..γουιιι δεν ειμαι μονη :P

επισης ο ενας τρελος (ο "ρωτα τους! ΡΩΤΑ ΤΟΥΣ ΟΛΟΥΣ" με το σχιζοφερενες υφος) με τον αλλο τρελο ("κοιτα με κοιτα με τσου! τσου!") ειναι φιλοι..γιατι αραγε?

α ναι?χορευεις οταν κανεις προπονηση εσυ ε?χμ...για πες κ αλλα για πες κ αλλα...:green:

για το λιπακι που μπηκε να ΜΗΝ κανεις αυτο που εκανες και μπηκε....γκεγκε?

gym
05-05-12, 10:26
ΑΧΑΧΑΧΧΧΑΧΑΧΧΑΧ κοριτσια γελαστε μαζι μου
σημερα το πρωι εφαγα φλασια να μετρησω το υψος μ με τη μεζουρα στον τοιχο κατι που ειχα χροοοονια να κανω
κ βγηκα 1,71
χαχαχαχ μαλλον θα φταιει που περσι εκανα αρκετους μηνες yoga k pilates τι να πω :P:P:P

σε σενα σημειωνω να σχολιασω τις φωτο που ειδα απο την μαζικη προπονηση σας γιατι παρατηρησα κατι και θελω να το διορθωσουμε,οσο γινεται...

δεν σε λεω τωρα...να περιμενεις οταν παω κ απο εκει...απλα το σημειωνω εδω μην το ξεχασω...:green::green:

υ.γ. δεν ψηλωσες μαρη...αλλα το στησιμο σου προφανως αλλαξε κ κερδισες καναν ποντουλη..

voulaki
05-05-12, 10:27
τζυμακι μου δεν το πιστευω σε πετυχα μεσα ? μολις ανεβασα φωτο, θα τους ριξεις μια ματια? ειναι χαλια το ξερω , δεν εχω και τοση κυτταριτιδα πια:green:αλλα δυστυχως απο τη μηχανη μου δεν ανεβαιναν ηταν πολυ μεγαλες σε μεγεθος οποτε τις ξανατραβηξα με το ipad. κοριτσια περιμενω γνωμες.. και no mercy ετσι ?? το καλοκαιρι ηρθε πρεπει να φορτσαρουμε λεμε:weights::weights:

gym
05-05-12, 10:28
gymaki μου καλως ηρθες ....γιατι σε εχω πολυ αναγκη!!!:(:(

ειμαι προβληματισμενη ...απογοητευμενη...εχω ριξει διαβασμα αλλα καπου το εχω χασει.....

βλεπω συνεχως στην ζυγαρια μου τα νουμερα να κατεβαινουν...παρολο που τρωω κ δεν νιωθω καμια πεινα....(οποτε μπορεις ριξε κ μια ματια στο λογκ για διατροφη) πλεον ειμαι 56 κιλα(απο 58,5)!!!

εχω αυξησει θερμιδες κ ποιοτικο φαγητο .....πλεον με φοβιζει να κανω αεροβιο μην χασω και αλλο(πλεον 1 fora την εβδομαδα 45 λεπτα)... απ'την αλλη βλεπω μια κοιλια τουρλα δεν λεει να φυγει με τιποτα κ στον πωπο να εχω ακομη λιπος.... οποτε με αγχωνει ολο αυτο το θεμα!!! τι πρεπει να κανω;;;;:unsure::unsure:

τι γινεται τοσο χαλια κιλα ειχα πια;;;;;

σιγα καλε συ που προβληματσιτηκες...ελα πες μου τι εγινε?>:green::green:

μηπως επεσες σε λιπακι>?ασε τη ζυγαρια...ο καθρεφτης τι λεει?

το αεροβιο σε οποια μορφη κ αν γινει ειναι βασικο...μην το βγαζεις...ασε να δω παλι τις φωτο σου κ θα σου πω....μπορει να λες και να βλεπεις αρλουμπες...:P:P:P

καμια διαφορα πανω σου περα της ζυγαριας ειδες?

gym
05-05-12, 10:29
τζυμακι μου δεν το πιστευω σε πετυχα μεσα ? μολις ανεβασα φωτο, θα τους ριξεις μια ματια? ειναι χαλια το ξερω , δεν εχω και τοση κυτταριτιδα πια:green:αλλα δυστυχως απο τη μηχανη μου δεν ανεβαιναν ηταν πολυ μεγαλες σε μεγεθος οποτε τις ξανατραβηξα με το ipad. κοριτσια περιμενω γνωμες.. και no mercy ετσι ?? το καλοκαιρι ηρθε πρεπει να φορτσαρουμε λεμε:weights::weights:

αυτο εννοειται αλλα θα περιμενεις...δεν προλαβαινω να δω φωτο τωρα...αλλα θα τα δω...:toast:

gym
05-05-12, 10:29
οκκκκκκκ.....:thumbup:

εσενα δεν σε ξεχασα...υπομονη Υπομονη μου!:turtle::turtle:

voulaki
05-05-12, 10:41
αυτο εννοειται αλλα θα περιμενεις...δεν προλαβαινω να δω φωτο τωρα...αλλα θα τα δω...:toast:
Ok boss!

voulaki
05-05-12, 11:17
Ευχαριστώ πολύ miss fit μου, για τα καλα σου λόγια , ποιο στήθος βρε 75 β Φοραω και μη σου πω ότι θέλω και μικρότερο, σνιφ...

Miss Fit
05-05-12, 11:24
τζυμακι μου δεν το πιστευω σε πετυχα μεσα ? μολις ανεβασα φωτο, θα τους ριξεις μια ματια? ειναι χαλια το ξερω , δεν εχω και τοση κυτταριτιδα πια:green:αλλα δυστυχως απο τη μηχανη μου δεν ανεβαιναν ηταν πολυ μεγαλες σε μεγεθος οποτε τις ξανατραβηξα με το ipad. κοριτσια περιμενω γνωμες.. και no mercy ετσι ?? το καλοκαιρι ηρθε πρεπει να φορτσαρουμε λεμε:weights::weights:


Ωραιες φωτο , και ωραιο σωμα Βουλάκι. Φαινεσαι σφιχτή και σίγουρα δεν έχεις θέμα με κιλά-λιπος- κυτταριτιδα. Απο το περασμένο μηνα βλέπω μικρή βελτίωση στην κοιλιά και στον τετρακέφαλο. Αν στόχος σου ειναι παραπάνω μυικότητα τότε ισως πρέπει να πιέζεσαι παραπάνω στις προπονησεις σου, να ανεβάσεις δηλ κιλα;;;;Η Ελένη θα μας πει το σωστό. Και σίγουρα στεγνή διατροφή. :thumbup:

voulaki
05-05-12, 11:32
Ωραιες φωτο , και ωραιο σωμα Βουλάκι. Φαινεσαι σφιχτή και σίγουρα δεν έχεις θέμα με κιλά-λιπος- κυτταριτιδα. Απο το περασμένο μηνα βλέπω μικρή βελτίωση στην κοιλιά και στον τετρακέφαλο. Αν στόχος σου ειναι παραπάνω μυικότητα τότε ισως πρέπει να πιέζεσαι παραπάνω στις προπονησεις σου, να ανεβάσεις δηλ κιλα;;;;Η Ελένη θα μας πει το σωστό. Και σίγουρα στεγνή διατροφή. :thumbup:

Ναι miss fit μου, θέλω οπωσδήποτε να ανέβασε μυικοτητα ειδικά στο κάτω μέρος, τα κιλά που σήκωνω ειναι στα όρια μου, στις βασικές ασκήσεις σκουωτ προβολές κλπ, ίσως θα μπορούσα να ανέβασω σε άλλες πχ των γλουτων, έχω βάλει τις τελευταίες εβδομάδες δυο μέρες την εβδομάδα πόδια. Να το δοκιμάσω κι αυτό.. Για κανένα δίμηνο, να δώσω πως θα παει..

patience
05-05-12, 12:18
εσενα δεν σε ξεχασα...υπομονη Υπομονη μου!:turtle::turtle:

χεχεχε περιμενω μην ανησυχεισ οποτε τα καταφερεισ ...:thumbup:

eli_din3
05-05-12, 12:55
α ναι?χορευεις οταν κανεις προπονηση εσυ ε?χμ...για πες κ αλλα για πες κ αλλα...:green:

για το λιπακι που μπηκε να ΜΗΝ κανεις αυτο που εκανες και μπηκε....γκεγκε?

στα διαλλειαματα και στο αεροβιο,οχι στα βαρη. με παρεξηγησες κακη γυμ :P
ενταξει δεν θα το κανω καλη γυμουλα

Gianna
05-05-12, 14:02
Gymako, σήμερα - αύριο θα ποστάρω στο λογκ και το καινούργιο πρόγραμμα πλάτη - τρικέφαλα. Έχω γράψει στήθος - δικέφαλα και πόδια - ώμους. Wenn du Zeit hast...du weisst schon...:welcome:

koukoutsaki
05-05-12, 18:03
σε σενα σημειωνω να σχολιασω τις φωτο που ειδα απο την μαζικη προπονηση σας γιατι παρατηρησα κατι και θελω να το διορθωσουμε,οσο γινεται...

δεν σε λεω τωρα...να περιμενεις οταν παω κ απο εκει...απλα το σημειωνω εδω μην το ξεχασω...:green::green:

υ.γ. δεν ψηλωσες μαρη...αλλα το στησιμο σου προφανως αλλαξε κ κερδισες καναν ποντουλη..

Ωχχ...... Τόσο χάλια ε το ξερά εγώ.....
εΛΙΝα μου ακουςςςς? χαχαχα

koukoutsaki
05-05-12, 18:08
Αγάπες από το πρωί που έφθασα στο Λονδίνο έχω πάθει την πλάκα μου!!!!
Πήγα κ στο holland and Barrett το τι έχει εκεί μέσα δε λέγεται...πάντως πήρα κάτι γιαούρτια και παπαγια χωρίς ζάχαρη κ αμυγδαλα για το βραδυ τα εβαλα ψυγειο.επισης ένα άλλο σούπερ πράγμα κάσιους αναλατα με επικάλυψη γιαούρτι ελαφρύ, στερεοποιημενο!γραφουν μάκρος τα πάντα...πωωωω έχω χαζεψει λέμε κ τι δεν έχει εκεί μέσα.
Έχει κ βιταμίνες πρωτεΐνες χαμός τη δική μου δεν την έχει όμως.

katerina.
05-05-12, 18:19
Αγάπες από το πρωί που έφθασα στο Λονδίνο έχω πάθει την πλάκα μου!!!!
Πήγα κ στο holland and Barrett το τι έχει εκεί μέσα δε λέγεται...πάντως πήρα κάτι γιαούρτια και παπαγια χωρίς ζάχαρη κ αμυγδαλα για το βραδυ τα εβαλα ψυγειο.επισης ένα άλλο σούπερ πράγμα κάσιους αναλατα με επικάλυψη γιαούρτι ελαφρύ, στερεοποιημενο!γραφουν μάκρος τα πάντα...πωωωω έχω χαζεψει λέμε κ τι δεν έχει εκεί μέσα.
Έχει κ βιταμίνες πρωτεΐνες χαμός τη δική μου δεν την έχει όμως.


:shock::shock::shock::shock::shock:ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ....λονδινο????τωρα ζηλευω πιο πολυ!!!!

koukoutsaki
05-05-12, 18:28
:shock::shock::shock::shock::shock:ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ....λονδινο????τωρα ζηλευω πιο πολυ!!!!
KAτερινακι μ ήταν το όνειρο μου απο μικρή να έρθω εδώ.....
Μη με μισησετε πολυ.... Θα πάω να γυμναστώ στο club 22 OTAn θα έχει κάτι μιτινγκ ο σύζυγος....είναι μέσα στο ξενοδοχείο κ τεράστιο...δε βλέπω την ώρα...

gym
05-05-12, 19:10
KAτερινακι μ ήταν το όνειρο μου απο μικρή να έρθω εδώ.....
Μη με μισησετε πολυ.... Θα πάω να γυμναστώ στο club 22 OTAn θα έχει κάτι μιτινγκ ο σύζυγος....είναι μέσα στο ξενοδοχείο κ τεράστιο...δε βλέπω την ώρα...

τελεια...καλα να περασεις κουκουτσι!:toast::weights::weights:

gym
05-05-12, 19:11
Αγάπες από το πρωί που έφθασα στο Λονδίνο έχω πάθει την πλάκα μου!!!!
Πήγα κ στο holland and Barrett το τι έχει εκεί μέσα δε λέγεται...πάντως πήρα κάτι γιαούρτια και παπαγια χωρίς ζάχαρη κ αμυγδαλα για το βραδυ τα εβαλα ψυγειο.επισης ένα άλλο σούπερ πράγμα κάσιους αναλατα με επικάλυψη γιαούρτι ελαφρύ, στερεοποιημενο!γραφουν μάκρος τα πάντα...πωωωω έχω χαζεψει λέμε κ τι δεν έχει εκεί μέσα.
Έχει κ βιταμίνες πρωτεΐνες χαμός τη δική μου δεν την έχει όμως.

επισης κατι αλλο...σε οσους φευγουν ταξιδια λεω δοκιμαστε την τοπικη κουζινα,ειναι ευκαιρια καθοτι τα ταξιδια ειναι εμπειριες της ζωης...

αγγλια τι να φας?μην φας τιποτα εκει παραδοσιακο...ολα τηγανητα ειναι...το ιδιο ισχυει κ για το αμερικα...δεν ξερουν να τρωνε αυτοι ρεεεε...:P:P

koukoutsaki
05-05-12, 19:13
Θα ψαχτω για απαχα κρέατα σχαρας τι να κάνω εε με αγχωσες γυμακι φφφφφφφφφφ

gym
05-05-12, 19:15
Ok boss!

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ....:clap::clap::clap::clap::clap:

μπραβο μπραβο...η κοιλια αρχισε να δειχνει σημαδια γραμμωσης οπως και η πλατη...τα ποδια σου μια χαρα ειναι....σιγα σιγα σφιγγουν καθως πεφτει κ το λιπος

λοιπον συνεχιζεις οτι κανεις...θα τσεκαρω κ το λογκ σου....

πας παρα πολυ καλα κ το λεω σπανια αυτο...μπραβο κοπελα μου κ οσο θυμαμαι το επιπεδο σου οταν ξεκινησες χαιρομαι ακομα πιο πολυ...

gym
05-05-12, 19:17
Θα ψαχτω για απαχα κρέατα σχαρας τι να κάνω εε με αγχωσες γυμακι φφφφφφφφφφ

το καλο ειναι οτι εκει αν πατε σε καλα εστιατορια οτι ζητησεις το κανουν...

δηλαδη οχι βουτυρα στα κρεατα,οχι λαδια σε σαλατες,οχι το ενα οχι το αλλο...

ζητησε το ακριβως οπως το θες...στην αναγκη πες εχω αλλεργια στο βουτυρο...(το χω κανει κ πιανει :P:P)

gym
05-05-12, 19:20
Ωχχ...... Τόσο χάλια ε το ξερά εγώ.....
εΛΙΝα μου ακουςςςς? χαχαχα

λοιπον ειδα ξανα τις φωτο σου γιατι παρατηρησα κατι στις αλλες φωτο απο γυμναστηριο που βαλατε ολοι μαζι....

στην φωτο στο προφιλ σου τουρλωνεις απλα πωπο η καθεσαι ετσι χαλαρα?
γιατι αν ειναι το κανονικο σου εχεις ελαφρα λορδωση και απο τις φωτο τις αλλες που ειδα εχεις και ελαφρα κυφωη...καμπουριτσα με αλλα λογια

αυτα τα δυο παρατηρουνται συχνα πακετο πακετο...

για να το καταλαβεις πρεπει να μην στηνεσαι οταν βγανεις φωτο κ θα δεις...

λοιπον στο προγραμμα σου δωσε εμφαση σε πλατη και οπισθιο δελτοειδη,πολλες διατασεις σε θωρακα και δουλεψε και τον τρικεφαλο σου καλυτερα για να φερει το χερι πιο πισω...

δουλεψε κοιλιακους περισσοτερο αλλα με εκταση και οχι καψη του κορμου...αυτα για αρχη

gym
05-05-12, 19:21
Gymako, σήμερα - αύριο θα ποστάρω στο λογκ και το καινούργιο πρόγραμμα πλάτη - τρικέφαλα. Έχω γράψει στήθος - δικέφαλα και πόδια - ώμους. Wenn du Zeit hast...du weisst schon...:welcome:

οκ θα τα κοιταξω μολις βρω χρονο...

gym
05-05-12, 19:22
στα διαλλειαματα και στο αεροβιο,οχι στα βαρη. με παρεξηγησες κακη γυμ :P
ενταξει δεν θα το κανω καλη γυμουλα

και μετα ανρωτιεσαι γιατι σε κοιτανε περιεργα στο γυμναστηριο >ρε μικροβιο τι θα γινει?ολοι οι τρελοι εκει μεσα μαζευτηκατε?:P:P:P:P:rolf::rolf::rolf::rolf:

gym
05-05-12, 19:23
Ωραιες φωτο , και ωραιο σωμα Βουλάκι. Φαινεσαι σφιχτή και σίγουρα δεν έχεις θέμα με κιλά-λιπος- κυτταριτιδα. Απο το περασμένο μηνα βλέπω μικρή βελτίωση στην κοιλιά και στον τετρακέφαλο. Αν στόχος σου ειναι παραπάνω μυικότητα τότε ισως πρέπει να πιέζεσαι παραπάνω στις προπονησεις σου, να ανεβάσεις δηλ κιλα;;;;Η Ελένη θα μας πει το σωστό. Και σίγουρα στεγνή διατροφή. :thumbup:

ακριβως....το ''μυστικο'' ειναι να τα δωσεις ολα στα βαρη...ολα ομως και να εχεις συνεπεια και σε αυτο κ σε διατροφη...ηδη βλεπεις διαφορες:toast:

koukoutsaki
05-05-12, 19:25
λοιπον ειδα ξανα τις φωτο σου γιατι παρατηρησα κατι στις αλλες φωτο απο γυμναστηριο που βαλατε ολοι μαζι....

στην φωτο στο προφιλ σου τουρλωνεις απλα πωπο η καθεσαι ετσι χαλαρα?
γιατι αν ειναι το κανονικο σου εχεις ελαφρα λορδωση και απο τις φωτο τις αλλες που ειδα εχεις και ελαφρα κυφωη...καμπουριτσα με αλλα λογια

αυτα τα δυο παρατηρουνται συχνα πακετο πακετο...

για να το καταλαβεις πρεπει να μην στηνεσαι οταν βγανεις φωτο κ θα δεις...

λοιπον στο προγραμμα σου δωσε εμφαση σε πλατη και οπισθιο δελτοειδη,πολλες διατασεις σε θωρακα και δουλεψε και τον τρικεφαλο σου καλυτερα για να φερει το χερι πιο πισω...

δουλεψε κοιλιακους περισσοτερο αλλα με εκταση και οχι καψη του κορμου...αυτα για αρχη


Γυμακι δε ξέρω να στήνομαι...να ποζαρω γενικά, είμαι πολυ ατσουμπαλη....σνιφ

Δε νομίζω για αυτό που λες γιατί πολλοί μου λένε ότι έχω ωραία πλάτη κ ωραίο παράστημα τρομάρα μ
Στις φωτο γενικά βγαίνω χάλια...Πάντα....το ξέρω....
Εγώ φοβήθηκα μη πεις πόσο τεράστια περιφέρεια έχω χαχαχα

gym
05-05-12, 19:27
χεχεχε περιμενω μην ανησυχεισ οποτε τα καταφερεισ ...:thumbup:

λοιπον υπομονη μου ειδα τις φωτο σου...

κατ αρχας συγχαρητηρια για το μπεμπε...

και δευτερον κ παλι συγχαρητηρια που ακομη και τοσους λιγους μετα τη γεννα εισαι σε πολυ καλο επιπεδο

αν θυμαμαι καλα κ διαβασα σωστα κανεις κικ ετσι?αρα ειναι θεμα χρονου να επανελθει το σωμα σου...

εισαι πολυ καλα...και κοιλια σουπερ ειδικα μετα απο γεννα,σε λιγους μηνες να δεις πως θα ξαναγινεις...
τα ποδια οκ...πλατη εχεις μυικοτητα...

γενικα εισαι δουλεμενη κ γι αυτο το σωμα σου πηρε μπρος κ δεν αφεθηκες πολυ....

gym
05-05-12, 19:28
Γυμακι δε ξέρω να στήνομαι...να ποζαρω γενικά, είμαι πολυ ατσουμπαλη....σνιφ

Δε νομίζω για αυτό που λες γιατί πολλοί μου λένε ότι έχω ωραία πλάτη κ ωραίο παράστημα τρομάρα μ
Στις φωτο γενικά βγαίνω χάλια...Πάντα....το ξέρω....
Εγώ φοβήθηκα μη πεις πόσο τεράστια περιφέρεια έχω χαχαχα

δεν μιλαω για το στησιμο σου...μιλαβ για την θεση του σωματος σου εκ φυσεως...

τεσπα εγω βλεπω ελαφρα κυφωση και οφειλα να στο πω..αν θες κανεις αυτα που λεω να το βελτιωσεις αλλιως δεν δινεις σημασια...;)

eli_din3
05-05-12, 19:30
λοιπον ειδα ξανα τις φωτο σου γιατι παρατηρησα κατι στις αλλες φωτο απο γυμναστηριο που βαλατε ολοι μαζι....

στην φωτο στο προφιλ σου τουρλωνεις απλα πωπο η καθεσαι ετσι χαλαρα?
γιατι αν ειναι το κανονικο σου εχεις ελαφρα λορδωση και απο τις φωτο τις αλλες που ειδα εχεις και ελαφρα κυφωη...καμπουριτσα με αλλα λογια

αυτα τα δυο παρατηρουνται συχνα πακετο πακετο...

για να το καταλαβεις πρεπει να μην στηνεσαι οταν βγανεις φωτο κ θα δεις...

λοιπον στο προγραμμα σου δωσε εμφαση σε πλατη και οπισθιο δελτοειδη,πολλες διατασεις σε θωρακα και δουλεψε και τον τρικεφαλο σου καλυτερα για να φερει το χερι πιο πισω...

δουλεψε κοιλιακους περισσοτερο αλλα με εκταση και οχι καψη του κορμου...αυτα για αρχη


τι ειναι εκταση και καμψη κυριααα??:unsure::unsure::unsure:
κουκουτσιιιι μουυυ τι εχειςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς????
ουυυ εμενα να δεις..ο ωμος πεφτει απειρα μπροστα για να φανει ισια πρεπει να τραβαω πισω την πλατη σε μια σταση π δ μ ειν φυσικη..

(γιατι να πεσει το βουλακι σε λιπος??? αφου ολοι της οι μυες φαινονται μια χαρα και δεν εχει καν παχακια..εμεις να μην χασουμε εεε ομως το βουλακι να χασειιιιι?? :spank::spank::spank: :P:P:P χχεχεχ)

gym
05-05-12, 19:40
τι ειναι εκταση και καμψη κυριααα??:unsure::unsure::unsure:
κουκουτσιιιι μουυυ τι εχειςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς????
ουυυ εμενα να δεις..ο ωμος πεφτει απειρα μπροστα για να φανει ισια πρεπει να τραβαω πισω την πλατη σε μια σταση π δ μ ειν φυσικη..

(γιατι να πεσει το βουλακι σε λιπος??? αφου ολοι της οι μυες φαινονται μια χαρα και δεν εχει καν παχακια..εμεις να μην χασουμε εεε ομως το βουλακι να χασειιιιι?? :spank::spank::spank: :P:P:P χχεχεχ)

καλα ρε...δεν ξερεις τι ειναι εκταση και τι καμψη ενος μυ εισαι κ φιλοσοφικη μην σε πιασωωωωωωωωωω

εκταση =οταν τεντωνω
καμψη=οταν λυγιζω
πες μου...τι δεν καταλλλλλαβαινεις?:green::green:

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΕΛΕΓΑ ΓΙΑ ΣΩΜΑΤΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΔΙΝΑΤΕ ΣΗΜΑΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑ


κ εσυ ελινα...πλατη πλατη διατασεις μπροστα και οτι ειπα στο κουκουτσι

voulaki
05-05-12, 19:41
ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ....:clap::clap::clap::clap::clap:

μπραβο μπραβο...η κοιλια αρχισε να δειχνει σημαδια γραμμωσης οπως και η πλατη...τα ποδια σου μια χαρα ειναι....σιγα σιγα σφιγγουν καθως πεφτει κ το λιπος

λοιπον συνεχιζεις οτι κανεις...θα τσεκαρω κ το λογκ σου....

πας παρα πολυ καλα κ το λεω σπανια αυτο...μπραβο κοπελα μου κ οσο θυμαμαι το επιπεδο σου οταν ξεκινησες χαιρομαι ακομα πιο πολυ...
Ελένη μου ευχαριστω παρά πολυ, να λες εσύ τέτοια λόγια ειναι , τι να πω , μου δίνεις μεγάλη όρεξη να συνεχίσω, το λογκ μου το παρατησα για λιγο δεν έχω γράψει εδώ και μέρες ακολουθώ όμως πίστα διατροφή και γυμναστήριο, θα ποσταρω όμως αργότερα την προπόνηση μου καταρχήν γιατί έχω αλλάξει αρκετές ασκήσεις ειδικά για το κάτω μέρος. Σε φιλω

voulaki
05-05-12, 19:43
Ευχαριστω πολυ όλα τα κορίτσια που σχολίασαν τις φωτό, κουκούτσακι μου εσένα λιγο πιο πολυ μιας κι είσαι και στα ξένα...ζηλεύωωωωωωωωω καλα να περνάς αγαπη

gym
05-05-12, 20:11
Ας ανοιξουμε ενα θεματακια συζητησης εδω.....:green::green:



Τι πιστευετε οτι ειναι αυτο που σας κραταει πισω στο θεμα της βελτιωσης σας και επιτευξης του στοχου σας οποιος κ αν ειναι αυτος?






:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

eli_din3
05-05-12, 20:13
Ας ανοιξουμε ενα θεματακια συζητησης εδω.....:green::green:



Τι πιστευετε οτι ειναι αυτο που σας κραταει πισω στο θεμα της βελτιωσης σας και επιτευξης του στοχου σας οποιος κ αν ειναι αυτος?






:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

το μαμ,( λιγουρες ,ατασθαλιες κτλ)...και η ελλειψη τεχνικης σε ορισμενες βασικες ασκησεις (ονοματα δεν λεμε γκουχ γκουχ)...

xelashai
05-05-12, 20:14
κουραση....:(
κ λιγες φορες η λαιμαργία:green:
(στοχος να ειμαι τυπικη στην προπονηση)

xelashai
05-05-12, 20:25
απορία Δάφνης:green:
μη γελασετε εεεε...
λοιπον...σεναριο:
εστω οτι μολις εχω φαει κ αναγκαστικα πρεπει να περπατησω ας πουμε γ 45'.
τι γινεται με την τροφη?...αποθηκευεται σε λιπος? (με την λογικη οτι θα χρειαστουμε ενεργεια)

λενακι μου συγνωμη που επανερχομαι με την απορια μου...
αν μετα το μεσημεριανο γ παραδειγμα παω γ χαλαρο περπατημα θα βοηθησω σε καυση λιπους?
θελω γενικα να καταλαβω τι γινεται αν μετα το φαγητο βρισκομαστε σε κινηση...αποθηκευουμε λιπος?

voulaki
05-05-12, 20:27
Ελένη μου ευχαριστω παρά πολυ, να λες εσύ τέτοια λόγια ειναι , τι να πω , μου δίνεις μεγάλη όρεξη να συνεχίσω, το λογκ μου το παρατησα για λιγο δεν έχω γράψει εδώ και μέρες ακολουθώ όμως πίστα διατροφή και γυμναστήριο, θα ποσταρω όμως αργότερα την προπόνηση μου καταρχήν γιατί έχω αλλάξει αρκετές ασκήσεις ειδικά για το κάτω μέρος. Σε φιλω
Ωχ ! τώρα το είδα το χεράκι με τον αντιχειρα προς τα κάτω εννοείται πάτηθηκε κατα λάθος, να απαντήσω κι εγώ στην ερώτηση, νομίζω η συχνότητα των προπονήσεων, κατάφερνω να πάω στάνταρ τρεις φορές , αρκετές φορές 4 αλλα Μπορεί και δυο... Νομίζω αυτό ειναι το βασικότερο για μένα.. Πιστεύω θα ειχα πιο γρηγορη βελτιωση αν πήγαινα 4 με 5 φορές την εβδομάδα.

katerina.
05-05-12, 20:46
ι οι πολλες υποχρωσεις ,οι μικροτραυματισμοι ,......και το οτι οταν παω :weights:πρεπει να φευγω απο εκει αλοιφη ...γενικως πρεπει να ελεγχω τα ορια μου ....ειμαι γενικως του πολυ ή τιποτα ....με λιγα λογια υπερβολικη ..ακομη και στο φαγητο οταν ξεφευγω θα ξεφυγω πολυ ...αλλα και σε αυτην την περιπτωση μονο με καθαρο φαγητο ..η σαβουρα δεν θα μου δωσει την ιδια απολαυση με αυτο που θα μου προσφερει ενα τεραστιο μπωλ σαλατας ...η το παραπανω γιαουρτι η το ταχινι ....ευτυχως ...προσπαθω να βαλω ενα μετρο σε ολα αυτα ...και η αληθεια ειναι οτι με βοηθαει πολυ το λογκ μου ...διοτι δεν μπορω να κρυφτω

gym
05-05-12, 20:50
λενακι μου συγνωμη που επανερχομαι με την απορια μου...
αν μετα το μεσημεριανο γ παραδειγμα παω γ χαλαρο περπατημα θα βοηθησω σε καυση λιπους?
θελω γενικα να καταλαβω τι γινεται αν μετα το φαγητο βρισκομαστε σε κινηση...αποθηκευουμε λιπος?

οχι δαφνη μου δεν αποθηκευεται λιπος ετσι απλα...και η ερωτηση σου ειναι καπως διατυπωμενη....
αν βρισκομαστε σε κινηση-αποθηκευουμε λιπος?:unsure::unsure:

ο φοβος σου ειναι ειδικα μετα το μεσημεριανο?


λιπος θα αποθηκευσεις εαν δωσεις στο σωμα σου παραπανω,πολυ παραπανω απο αυτο που καιει και χρειαζεται και μετα αυτο θα το μετατρεψει σε λιπος...θα το αποθηκευσει στις λιπαποθηκες σου πχ αν βαζεις ποδια πρωτα εκει θα παει....


δαφνη...πες μου λιγο ειλικρινα...
φοβασαι οτι αν φας θα παχυνεις ε?
θα θελα να το συζητησουμε λιγο αυτο γιατι πιστευω οτι ενιδαφερει πολλες κοπελες

katerina.
05-05-12, 21:02
οχι δαφνη μου δεν αποθηκευεται λιπος ετσι απλα...και η ερωτηση σου ειναι καπως διατυπωμενη....
αν βρισκομαστε σε κινηση-αποθηκευουμε λιπος?:unsure::unsure:

ο φοβος σου ειναι ειδικα μετα το μεσημεριανο?


λιπος θα αποθηκευσεις εαν δωσεις στο σωμα σου παραπανω,πολυ παραπανω απο αυτο που καιει και χρειαζεται και μετα αυτο θα το μετατρεψει σε λιπος...θα το αποθηκευσει στις λιπαποθηκες σου πχ αν βαζεις ποδια πρωτα εκει θα παει....


δαφνη...πες μου λιγο ειλικρινα...
φοβασαι οτι αν φας θα παχυνεις ε?
θα θελα να το συζητησουμε λιγο αυτο γιατι πιστευω οτι ενιδαφερει πολλες κοπελες


και εμενα εχτες μου ειπαν οτι παχυνα ....το βλεπω και εγω αλλα παχυνα εντελως διαφορετικα ...γεμισα στην πλατη τα χερια στα μπουτια ο ποπος εγινε πιο τουρλα απο οτι ητανε ακομη και την κινηση του βλεπω στις βιτρινες οταν περπαταω ...ημουνα 52.5 και ειμαι 56 με 57 ...αλλα αν με βλεπατε στα 57 που ειχα φτασει οταν ημουν 23 καμια σχεση δεν εχει με τωρα οποτε πλεον η ζυγαρια δεν με ανγχωνει κατι το οποιο το ειχα σε υπερβολικο βαθμο πριν ερθω στη παρεα σασ....θελω να πιστευω οτι εχει αλλαξει πολυ η συσταση στο σωμα μου αν τωρα ξαναπαω 52 πιστευω οτι θα ειμαι πολυ αδυνατη

xelashai
05-05-12, 21:03
δαφνη...πες μου λιγο ειλικρινα...
φοβασαι οτι αν φας θα παχυνεις ε?
θα θελα να το συζητησουμε λιγο αυτο γιατι πιστευω οτι ενιδαφερει πολλες κοπελες

ναι....:(
αν δεν ειχα να χασω τα κιλα θα ετρωγα περισσοτερο κ γενικα δεν θα φοβομουν τις γευσεις...
οταν μου προτεινουν νεες γευσεις δεν δοκιμαζω γιατι φοβαμαι μηπως μου αρεσει κ θελω συνεχεια μετα..
κ απο τι να στεναχωριεμαι .. μενω στα ιδια,τα γνωστα...
κ αυτο με την αποθηκευση λιπους με προβληματιζε...θα θελα ας πουμε μετα το μεσημεριανο ή το βραδινο να ανεβω στον διαδρομο γ χαλαρο περπατημα...αλλα ειχα την εντυπωση πως αν το κανω θα εχω τα αντιθετα αποτελεσματα

voulaki
05-05-12, 21:05
Θέλω να πω κάτι με αφορμή την κουβέντα αυτή που άνοιξε η Ελένη, και με αφορμή αυτο που λέει στην αγαπημένη μου Δάφνη. Προσωπικά , δεν έχω μετρήσει ποτέ θερμίδες. Ποτέ. Γράφω στο λογκ ότι τρώω με ακρίβεια, τα βλέπει η Ελένη, και μου κάνει μικροδιορθωσουλες. Χθες μέτρηση για πρώτη φορά τις θερμίδες που κατανάλωνω μέσο όρο κάθε μέρα. Ειναι γύρω στις 2100 . Και σιγουρα τα σαββατοκυριακα με κανενα τσιτ μιλ τισ ξεπερναω. Σαν νούμερο , μόλις τελείωσα την πρόσθεση, τρομάξα τις βρήκα τρομερά πολλές, είδα μετά όμως ότι, με αυτή τη διατροφή καταφερνω και Χανω και κιλά και πόντους. Πέρασα κι εγω από τη φάση να έχω αποκλείσει υδατάνθρακες, λάδι κλπ αλλα ποτέ ξανά. Έχει απόλυτο δίκιο η Ελένη , δεν πρέπει να φοβόμαστε το καλο καθαρό φαγητο

katerina.
05-05-12, 21:15
Θέλω να πω κάτι με αφορμή την κουβέντα αυτή που άνοιξε η Ελένη, και με αφορμή αυτο που λέει στην αγαπημένη μου Δάφνη. Προσωπικά , δεν έχω μετρήσει ποτέ θερμίδες. Ποτέ. Γράφω στο λογκ ότι τρώω με ακρίβεια, τα βλέπει η Ελένη, και μου κάνει μικροδιορθωσουλες. Χθες μέτρηση για πρώτη φορά τις θερμίδες που κατανάλωνω μέσο όρο κάθε μέρα. Ειναι γύρω στις 2100 . Και σιγουρα τα σαββατοκυριακα με κανενα τσιτ μιλ τισ ξεπερναω. Σαν νούμερο , μόλις τελείωσα την πρόσθεση, τρομάξα τις βρήκα τρομερά πολλές, είδα μετά όμως ότι, με αυτή τη διατροφή καταφερνω και Χανω και κιλά και πόντους. Πέρασα κι εγω από τη φάση να έχω αποκλείσει υδατάνθρακες, λάδι κλπ αλλα ποτέ ξανά. Έχει απόλυτο δίκιο η Ελένη , δεν πρέπει να φοβόμαστε το καλο καθαρό φαγητο

μια απορια αν ειμαστε πανω απο τις θερμοδες μας και με το καθαρο φαγητο δεν περνουμε βαρος ???μαζι με τα νερα τους μυς δεν θα μπει και λιγο λιπος???


πρεπει να φυγω ...θα σας διαβασω αυριο :welcome:φιλακια πολλα!!!!!!

Gianna
05-05-12, 21:20
KAτερινακι μ ήταν το όνειρο μου απο μικρή να έρθω εδώ.....
Μη με μισησετε πολυ.... Θα πάω να γυμναστώ στο club 22 OTAn θα έχει κάτι μιτινγκ ο σύζυγος....είναι μέσα στο ξενοδοχείο κ τεράστιο...δε βλέπω την ώρα...

Καλά, θα σε μισήσουμε λίγο!!!!!
Τα ταξίδια είναι η μεγάλη μου αγάπη και Λονδίνο δεν έχω πάει (αν είναι δυνατόν....)
Καλά να περνάς:welcome:

amst
05-05-12, 21:20
Καλησπέρα!

Δεν πρόλαβα να διαβάσω τις προηγούμενες σελίδες, είδα μόνο την ερώτηση της Ελένης..
Εμένα η διατροφή.. ενώ πιάνω τα πόδια μου και έχουν όντως σφίξει, οι μύες κρύβονται κάτω από ένα παχύ στρώμα λίπους..

Έτσι, αποφάσισα να πάρω ένα ποδήλατο (μιας και είναι ο τελευταίας μήνας που πληρώνομαι, οπότε αν δεν το πάρω τώρα, πάμε για σεπτέμβρη αλλά και γιατί το ΑΓΑΠΑΩ και μου λείπει.. θα πάρω κάτι φθηνό 100, 120ευρώ)

Επίσης, άσχετα με την ερώτηση της Ελένης, σκεφτόμουν μήπως έβαζα 2φόρες την εβδαμάδα πόδια.. Αν όχι το πρόγραμμα του Ηλία, μήπως κάποιες έξτρα ασκησούλες σπίτι..

Επίσης, γιατί μου φαίνεται ότι έχω περισσότερη κυτταρίτιδα τώρα? (τη δευτέρα έφαγα φυστίκια, αρκετά.. και είχαν άπειρο αλάτι.. τόσο, που πήρα ένα χαρτί και τα σκούπιζα.. υπάρχει περίπτωση να είμαι "πρησμένη" απ'το αλάτι? με βλέπω πολύ πρησμένη, η κοιλιά μου ξαναπέταξε μου φαίνεται.. ή μήπως απ΄την περίοδο που πρέπει να έρθει αυτές τις μέρες? αλλά μια εβδομάδα και παραπάνω απ'την περίοδο? γενικά, για το αλάτι δεν έχω ιδέα, αλλά μου'ρθε τώρα στο μυαλό..


μαρβίν, δεν πιάστηκα καθόλου.. τι σθατά έκανα λάθος?!
έκανα τώρα ελλειπτικό και ασκησούλες σπίτι, να δούμε αν θα με πιάσουν αυτές..

voulaki
05-05-12, 21:22
μια απορια αν ειμαστε πανω απο τις θερμοδες μας και με το καθαρο φαγητο δεν περνουμε βαρος ???μαζι με τα νερα τους μυς δεν θα μπει και λιγο λιπος???
Σίγουρα θα μπει, και το καθαρό φαγητό έχεις τις θερμίδες του, οπότε θα βάλεις εννοείται, κατερινακι μου μίλησα καθαρά για μένα, και πως λειτουργών εγω με αυτο το θέμα, προς το παρόν μου έχει βγει, ίσως αν ήμουν πιο προσεκτική και μετρούσα το παραμικρό, να ήμουν πολυ καλύτερη, αλλα μου βγαίνει πολυ χαλαρά αυτο που ακολουθώ, μου αρέσει δεν πιέζομαι, οπότε το κρατάω, και ας έχω πιο αργή βελτιωση

Gianna
05-05-12, 22:21
Καλησπέρα!

Δεν πρόλαβα να διαβάσω τις προηγούμενες σελίδες, είδα μόνο την ερώτηση της Ελένης..
Εμένα η διατροφή.. ενώ πιάνω τα πόδια μου και έχουν όντως σφίξει, οι μύες κρύβονται κάτω από ένα παχύ στρώμα λίπους..

Έτσι, αποφάσισα να πάρω ένα ποδήλατο (μιας και είναι ο τελευταίας μήνας που πληρώνομαι, οπότε αν δεν το πάρω τώρα, πάμε για σεπτέμβρη αλλά και γιατί το ΑΓΑΠΑΩ και μου λείπει.. θα πάρω κάτι φθηνό 100, 120ευρώ)Επίσης, άσχετα με την ερώτηση της Ελένης, σκεφτόμουν μήπως έβαζα 2φόρες την εβδαμάδα πόδια.. Αν όχι το πρόγραμμα του Ηλία, μήπως κάποιες έξτρα ασκησούλες σπίτι..

Επίσης, γιατί μου φαίνεται ότι έχω περισσότερη κυτταρίτιδα τώρα? (τη δευτέρα έφαγα φυστίκια, αρκετά.. και είχαν άπειρο αλάτι.. τόσο, που πήρα ένα χαρτί και τα σκούπιζα.. υπάρχει περίπτωση να είμαι "πρησμένη" απ'το αλάτι? με βλέπω πολύ πρησμένη, η κοιλιά μου ξαναπέταξε μου φαίνεται.. ή μήπως απ΄την περίοδο που πρέπει να έρθει αυτές τις μέρες? αλλά μια εβδομάδα και παραπάνω απ'την περίοδο? γενικά, για το αλάτι δεν έχω ιδέα, αλλά μου'ρθε τώρα στο μυαλό..


μαρβίν, δεν πιάστηκα καθόλου.. τι σθατά έκανα λάθος?!
έκανα τώρα ελλειπτικό και ασκησούλες σπίτι, να δούμε αν θα με πιάσουν αυτές..

Αν σε παίρνει, μην πάρεις και ό,τι να ναι.... Δώσε λίγα παραπάνω χρήματα να πάρεις κάτι καλό, είναι και θέμα ασφάλειας. Εγώ σήμερα έκαν το πρωί την ποδηλατάδα μου και μετά το πήγα για service, όπου δυστυχώς μου το κράτησαν...Κρίμα και ήθελα αύριο να πάω βολτούλα:(

gym
05-05-12, 22:32
ναι....:(
αν δεν ειχα να χασω τα κιλα θα ετρωγα περισσοτερο κ γενικα δεν θα φοβομουν τις γευσεις...
οταν μου προτεινουν νεες γευσεις δεν δοκιμαζω γιατι φοβαμαι μηπως μου αρεσει κ θελω συνεχεια μετα..
κ απο τι να στεναχωριεμαι .. μενω στα ιδια,τα γνωστα...
κ αυτο με την αποθηκευση λιπους με προβληματιζε...θα θελα ας πουμε μετα το μεσημεριανο ή το βραδινο να ανεβω στον διαδρομο γ χαλαρο περπατημα...αλλα ειχα την εντυπωση πως αν το κανω θα εχω τα αντιθετα αποτελεσματα

πρωτον αν εχεις ορεξη για διαβασμα σου δινω αυτα

http://www.morogiannis.gr/epistimoniko_ergo/books/diatrivi.pdf

http://www.epilysi.com/articles/post18

http://www.epilysi.com/articles/post26

http://www.epilysi.com/articles/post7

http://www.epilysi.com/articles/post30

http://www.psyhealth.gr/portal/Articles/diatrofi/%CE%97-%CE%A8%CF%85%CF%87%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%AF%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%A5%CF%80%CE%AD%CF%81%CE%B2%CE%B1%CF%81%CE%BF%CF%85-%CE%91%CF%84%CF%8C%CE%BC%CE%BF%CF%85-%20psyhealth%2020111229680.php3


http://www.psyhealth.gr/portal/Articles/diatrofi/%CE%91%CE%BD%CE%BF%CF%81%CE%B5%CE%BE%CE%AF%CE%B1:-%CE%97-%CE%BB%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CE%BA%CF%84%CF%8C%CE%BD%CE%BF%CF%82-%CE%B7%CE%B4%CE%BF%CE%BD%CE%AE%20psyhealth%2020120206849.php3

αυτο ειδικα ολες σας http://www.psyhealth.gr/portal/Articles/diatrofi/%CE%95%CE%BE%CE%BF%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CE%AF%CF%89%CF%83%CE%B7-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B9%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%B5%CF%85%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%B5%CF%82-%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%AD%CF%82%20psyhealth%2020120203835.php3


λοιπον δαφνη μου...
ειναι λογικο να νιωθεις φοβο οτι θα παχυνεις γιατι εζησες πολλα χρονια φανταζομαι με παραπανισια κιλα .Ετσι πιστευεις οτι οτιδηποτε παραπανω φας θα σου κατσει αμεσως.Εδω ομως εχεις ατομα που οχι μονο σου λενε θεωρητικα αλλα και βλεπεις απο τα κοριτσια που τρωνε ,οτι δεν ''καθεται'' τιποτα επανω σου αν προσεχεις τι τρως και κανεις γυμναστικη....

πρεπει λιγακι να ρυθμισεις το ψυχολογικο σου...το ξερεις οτι το αγχος παιζει μεγαλο ρολο...στο λεω εγω που την εχω πατησει τον τελευταιο καιρο κ τρεχω...

μπορει να φταιει κ το οτι δεν βλεπεις τις αλλαγες που θες εσυ στο σωμα σου...μην ξεχνας ομως το απο απο που ξεκινησες και που εχεις φτασει τωρα...

η μονη λυση ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ να κοψεις φαγητο...στο ξαναειπα κ στο ξαναλεω....μην το φοβασαι ...ΜΗΝ ΤΟ ΦΟΒΑΣΑΙ το καθαρο το φαγητακι....


θελουμε μυς...οι μυς με τον αερα δεν γινονται...κ οταν λεω μυς δεν εννοω φουσκωμα...εννοω οτι θα σφιξεις...η γυναικα δεν φουκσωνει τοσο απλα ουτε καν με πολλα χρονια γερων προπονησεων επανω της,δεν θα γινει τερας αν δεν υπαρξει χημικη υποστηριξη απο πισω....


λοιπον...θελω να σε δω να βελτιωνεσαι...

στο λογκ θα θελα να δω αλλαγες σε ποσοτητες...μην μου ρωτας ποσο...εισαι ανθρωπος..τη μια μερα μπορει να φας παραπανω την αλλη λιγοτερο...ειναι οκ....τις βλακειες προσεχεις γενικα...
κ θελω στην προπονηση να τα δινεις ολα..

αν θες μετα το φαγητο να περπατησεις ΟΧΙ ΓΙΑ ΚΑΨΙΜΟ ΛΙΠΟΥς ΑΛΛΑ ΑΠΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙς ΚΕΦΙ καντο...μην δισταζεις,δεν θα εχεις αντιθετα αποτελεσματα...που το διαβασες αυτο?



υ.γ. διαβαζετε καθολου τις ερευνες κ γενικοτερα το φορουμ κορτσουδια μου?

για αρχη λοιπον ολες εδω....http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?19767-%CE%95%CF%80%CE%B9%CF%80%CF%84%CF%89%CF%83%CE%B7-%CF%83%CF%84%CE%BF-%CF%83%CF%89%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF-%CE%B2%CE%B1%CF%81%CE%BF%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%BF-%CE%B1%CF%85%CE%BE%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%B7-%CE%BB%CE%B7%CF%88%CE%B7-%CF%80%CF%81%CF%89%CF%84%CE%B5%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%82.



http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?19677-%CE%9A%CE%B1%CF%88%CF%84%CE%B5-%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%BF%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%BF-%CE%BB%CE%B9%CF%80%CE%BF%CF%82-%CF%80%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CE%BD%CF%84%CE%B1%CF%82-2-%CF%80%CE%BF%CF%84%CE%B7%CF%81%CE%B9%CE%B1-%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%BF-%CF%80%CF%81%CE%B9%CE%BD-%CE%B1%CF%80%CE%BF-%CE%B3%CE%B5%CF%85%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1..

ποστ εκμαθησης αυτο εγινε χαχαχα:green:

gym
05-05-12, 22:34
Σίγουρα θα μπει, και το καθαρό φαγητό έχεις τις θερμίδες του, οπότε θα βάλεις εννοείται, κατερινακι μου μίλησα καθαρά για μένα, και πως λειτουργών εγω με αυτο το θέμα, προς το παρόν μου έχει βγει, ίσως αν ήμουν πιο προσεκτική και μετρούσα το παραμικρό, να ήμουν πολυ καλύτερη, αλλα μου βγαίνει πολυ χαλαρά αυτο που ακολουθώ, μου αρέσει δεν πιέζομαι, οπότε το κρατάω, και ας έχω πιο αργή βελτιωση

μια χαρα βελτιωση εχεις σου λεω...

εσυ θα κανεις θυαματα κ δεν το λεω συχνα αυτο...

επισης εδω :thumbup::thumbup: μακαρι να το βρισκατε ολες αυτο...θα ηταν πολυ ευκολα τα πραγματα κοριτσια

gym
05-05-12, 22:36
Καλησπέρα!

Δεν πρόλαβα να διαβάσω τις προηγούμενες σελίδες, είδα μόνο την ερώτηση της Ελένης..
Εμένα η διατροφή.. ενώ πιάνω τα πόδια μου και έχουν όντως σφίξει, οι μύες κρύβονται κάτω από ένα παχύ στρώμα λίπους..

Έτσι, αποφάσισα να πάρω ένα ποδήλατο (μιας και είναι ο τελευταίας μήνας που πληρώνομαι, οπότε αν δεν το πάρω τώρα, πάμε για σεπτέμβρη αλλά και γιατί το ΑΓΑΠΑΩ και μου λείπει.. θα πάρω κάτι φθηνό 100, 120ευρώ)

Επίσης, άσχετα με την ερώτηση της Ελένης, σκεφτόμουν μήπως έβαζα 2φόρες την εβδαμάδα πόδια.. Αν όχι το πρόγραμμα του Ηλία, μήπως κάποιες έξτρα ασκησούλες σπίτι..

Επίσης, γιατί μου φαίνεται ότι έχω περισσότερη κυτταρίτιδα τώρα? (τη δευτέρα έφαγα φυστίκια, αρκετά.. και είχαν άπειρο αλάτι.. τόσο, που πήρα ένα χαρτί και τα σκούπιζα.. υπάρχει περίπτωση να είμαι "πρησμένη" απ'το αλάτι? με βλέπω πολύ πρησμένη, η κοιλιά μου ξαναπέταξε μου φαίνεται.. ή μήπως απ΄την περίοδο που πρέπει να έρθει αυτές τις μέρες? αλλά μια εβδομάδα και παραπάνω απ'την περίοδο? γενικά, για το αλάτι δεν έχω ιδέα, αλλά μου'ρθε τώρα στο μυαλό..


μαρβίν, δεν πιάστηκα καθόλου.. τι σθατά έκανα λάθος?!
έκανα τώρα ελλειπτικό και ασκησούλες σπίτι, να δούμε αν θα με πιάσουν αυτές..

δεν πειραζει που δεν πιαστηκες...ουτως η αλλως δεν ειναι ενδειξη μυικης αναπτυξης...

για ασκησεις εξτρα ειναι καλο μετα η ενδιαμεσα στο αεροβιο σου να ακνεις προβολες προχωρητικες για αρχη...μην βαζεις πολλα μεσα απο την αρχη κ τα παιξεις...

πχ κανε το αεροβιο σου κ στο τελος χτυπα 4 επι 25 βηματα προβολες...;) κ μετα διατασεις


το αλατι ναι παιζει να σε πρηζει αν τρως πολυ...βαζεις πολυ?μειωσε το λιγο να δεις....
αλλα αμα εισαι κ στις μερες σου ενα παρπαανω ρε συ...


για το ποδηλατο εννοεις εξω η μεσα στο σπιτι?

gym
05-05-12, 22:38
μια απορια αν ειμαστε πανω απο τις θερμοδες μας και με το καθαρο φαγητο δεν περνουμε βαρος ???μαζι με τα νερα τους μυς δεν θα μπει και λιγο λιπος???


πρεπει να φυγω ...θα σας διαβασω αυριο :welcome:φιλακια πολλα!!!!!!

οταν εισαι πολυ πανω απο τις θερμιδες συντηρησης σου καθημερινα και ξεφευγεις ,ναι θα μπει κ λιπος...τι θα το κανει το περισσιο φαγητο το σωματακι σου?βολτα δεν το παει παντως...το αποθηκευει ...χοχοχ

αλλα με ποσες βαζει η χανει ο καθενας ειναι αλλο θεμα οπως καταλαβαινετε κυριες μου...:green::green:

gym
05-05-12, 22:42
περιμενω να δω κ αλλες απαντησεις στο ερωτημα που εθεσα....και στο τελος θα σχολιασω κ εγω...:toast:

xelashai
05-05-12, 22:44
αχχ λενακι μου ευχαριστω...
ξεκινησα ηδη διαβασμα....;)
οσο γ τη διατροφη...δε λεω "θα"...γιατι το ειχα ξαναπει κ δεν το τηρησα...:(...
δυστυχως το αγχος δεν μπορω να το αποβαλλω...κανω οτι μπορω αλλα...
γ να δουμε....

Stella
05-05-12, 23:52
Ας ανοιξουμε ενα θεματακια συζητησης εδω.....:green::green:
Τι πιστευετε οτι ειναι αυτο που σας κραταει πισω στο θεμα της βελτιωσης σας και επιτευξης του στοχου σας οποιος κ αν ειναι αυτος?

Σε μένα τα πολλά προβλήματα υγείας από το καλοκαίρι του 2010. Το ένα με κράτησε 6 μήνες εκτός και το άλλο 4 μήνες. Και τελευταία ο ώμος που βγήκε το πρόβλημα μόλις ξαναξεκίνησα μετά τα χειρουργειο. Δηλ σε 2 χρόνια προπόνηση μόνο 6 μήνες!
Αλλά αν εξαιρέσουμε αυτά το δύσκολο κομμάτι είναι η διατροφή....οι κρίσεις υπερφαγίας που με πιάνουν.
Α, και η κούραση μέσα στη μέρα η οποία για μένα ξεκινάει πολύ νωρίς το πρωί (non stop εδώ και πολλά χρόνια) και τελειώνει αργά...αλλά αυτό ακόμα το παλευω...

marvin
06-05-12, 06:56
Ας ανοιξουμε ενα θεματακια συζητησης εδω.....:green::green:



Τι πιστευετε οτι ειναι αυτο που σας κραταει πισω στο θεμα της βελτιωσης σας και επιτευξης του στοχου σας οποιος κ αν ειναι αυτος?






:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

Ελα μου ντε.....προσωπικα δεν εχω εντωπισει.Δεν μπορω να πω οτι δεν εχω βελτιωση,επιτευξη στοχου δεν εχω ακομα.:green:
Γιαυτο φεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεετα!!!

patience
06-05-12, 09:42
Ελα μου ντε.....προσωπικα δεν εχω εντωπισει.Δεν μπορω να πω οτι δεν εχω βελτιωση,επιτευξη στοχου δεν εχω ακομα.:green:
Γιαυτο φεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεετα!!!

προσωπικα αυτο που κραταει εμενα λιγο πιο πισω ειναι οτι με τον μπεμπη δεν εχω σταθερο προγραμμα δεν εχω κανεναν να με βοηθαει και ολα τα κανω εγω μερικεσ φορεσ παω με μαρσιπο στο γυμναστηριο αλλα και παλι δεν μπορω να κανω πολλα οποτε εχω παρει βαρη μπαρα μπαλα και παγκο κοιλιακων και κανω προγραμμα σπιτι .... επισησ οι φιλοι και φιλεσ μην με δουν να μην τρωω τισ σαβουρεσ που τρωνε αρχιζουν υπερβολικη,σιγα μια φορα φαε και αλλα τετοια αλλα τωρα πια δεν δινω σημασια εχω τον στοχο μου και προσπαθω να ερθω κοντα του ..ελπιζω να τα καταφερω ....

xelashai
06-05-12, 09:47
.... επισησ οι φιλοι και φιλεσ μην με δουν να μην τρωω τισ σαβουρεσ που τρωνε αρχιζουν υπερβολικη,σιγα μια φορα φαε και αλλα τετοια αλλα τωρα πια δεν δινω σημασια εχω τον στοχο μου και προσπαθω να ερθω κοντα του ..ελπιζω να τα καταφερω ....

αυτο δυστυχως παντα θα το εχεις...απο καποια στιγμη κ μετα δεν σε αγγιζει ομως....τον στοχο σου εσυ!!!
θα τα καταφερεις:thumbup:

καλημερα κοριτσακια μου...44518.....:turtle:

patience
06-05-12, 09:49
λοιπον υπομονη μου ειδα τις φωτο σου...

κατ αρχας συγχαρητηρια για το μπεμπε...

και δευτερον κ παλι συγχαρητηρια που ακομη και τοσους λιγους μετα τη γεννα εισαι σε πολυ καλο επιπεδο

αν θυμαμαι καλα κ διαβασα σωστα κανεις κικ ετσι?αρα ειναι θεμα χρονου να επανελθει το σωμα σου...

εισαι πολυ καλα...και κοιλια σουπερ ειδικα μετα απο γεννα,σε λιγους μηνες να δεις πως θα ξαναγινεις...
τα ποδια οκ...πλατη εχεις μυικοτητα...

γενικα εισαι δουλεμενη κ γι αυτο το σωμα σου πηρε μπρος κ δεν αφεθηκες πολυ....

σευχαριστω gym μου που βρηκεσ χρονο και ειδεσ και τισ δικεσ μου φωτο...αρχισα ενα καθημερινο προγραμμα στο σπιτι και ηδη αρχιζω και βλεπω διαφορα ...να σε ρωτησω κατι πιστευεισ οτι οταν αρχισω σκευασμα πρωτεινησ θα με βοηθησει?? γραφω και την διατροφη μου καθημερινα αν θελεισ δεσ την και κανε μου τα σχολια σου ...για να δω που κανω λαθη και να τα φτιαξω...σευχαριστω πολυ πολυ :love: αααααααααα και κατι αλλο πιστευεισ οτι πρεπει να χασω λιγο βαροσ για να στεγνωσει το σωμα μου και να φανουν καλυτερα οι μυσ μου???τωρα ειμαι 55 κιλα και 168 υψοσ

katerina.
06-05-12, 10:12
καλημερα κοριτσια ..μολις ανεβασα φωτο ..και απογοητευτικα :(:(:(:(:(

xelashai
06-05-12, 10:24
καλημερα κοριτσια ..μολις ανεβασα φωτο ..και απογοητευτικα :(:(:(:(:(

αχχχ...θα τρελαθουμε τελειως....
ειναι ολες μια κ μια....:bowdown:
τι δεν σου αρεσει???:unsure:

katerina.
06-05-12, 10:27
αχχχ...θα τρελαθουμε τελειως....
ειναι ολες μια κ μια....:bowdown:
τι δεν σου αρεσει???:unsure:


εχω πεσει πολυ απο την μεση και πανω λογο του ωμου ..η σκληραδα πλεον χαθηκε;)

xelashai
06-05-12, 10:29
εχω πεσει πολυ απο την μεση και πανω λογο του ωμου ..η σκληραδα πλεον χαθηκε;)

ή εγω πρεπει να παω στον οφθαλμίατρο ή εσυ μανουλα:green::P:P
εγω κοιλιακους φετες βλεπω...:bowdown:
και γ τα χερια τι να πεις...:bowdown:

katerina.
06-05-12, 10:32
ή εγω πρεπει να παω στον οφθαλμίατρο ή εσυ μανουλα:green::P:P
εγω κοιλιακους φετες βλεπω...:bowdown:
και γ τα χερια τι να πεις...:bowdown:


ολο καλα λογακια εισαι μικρουλι !!!παω να μαγειρεψω να ξεχαστω:(

xelashai
06-05-12, 10:37
ολο καλα λογακια εισαι μικρουλι !!!παω να μαγειρεψω να ξεχαστω:(

κ πατατουλες να μου φτιαξεις εεε...
κ την κρεμουλα μου θελωωωω...
(ετσι κανω στη μαμα μου:green:)
αντε βρε κορμαρα που στεναχωριεσαι....:spank:

katerina.
06-05-12, 10:40
κ πατατουλες να μου φτιαξεις εεε...
κ την κρεμουλα μου θελωωωω...
(ετσι κανω στη μαμα μου:green:)
αντε βρε κορμαρα που στεναχωριεσαι....:spank:

σουφλε θα φτιαξω ...το τρως???ή να σου φτιαξω τα ιδιαιτερα τα δικα μας???:green:

xelashai
06-05-12, 10:43
σουφλε θα φτιαξω ...το τρως???ή να σου φτιαξω τα ιδιαιτερα τα δικα μας???:green:

τα δικα μας..τα δικα μας...:turtle:
(φυλαξε κ ενα κομματι σουφ... 44552καταλαβες)

ωχχχχ...ξυπνησε η ελενη..:dooreek:

Miss Fit
06-05-12, 11:03
εχω πεσει πολυ απο την μεση και πανω λογο του ωμου ..η σκληραδα πλεον χαθηκε;)

Καλημέρα κοριτσάρες!!!!

Κατερινα,
φτου σου κοπελιά, για αλλη μια φορά εγραψες!!! Τι να πω, ειδικά μετα απο αυτόν τον μηνα ( που πέρασες δυσκολα)να εισαι σε αυτήν την φυσική κατάσταση.... σου βγάζω το καπέλο. Μην εισαι αυστηρή με τον εαυτό σου. Τωρα σε σχέση με τον προηγούμενο μήνα, βλέπω τα 6 packs να βγαίνουν πιο έντονα και κλασσικα ποδια- γλουτος
Α - Π -Ι - Σ - Τ - Ε - Υ -Τ-Α!!!! Νομίζω και εγω οτι χέρια- στήθος- ωμοι ήταν λίγο πιο σκληρά στις τελευταιες φωτό αλλά μολις μπρορέσεις να δουλέψεις πάλι 100% τον ωμο σου θα επανέλθεις αμέσως και εκει!!!:toast::toast:

Miss Fit
06-05-12, 11:12
ο καλυτερος βασικα...

χμ...αυτο μαλλον το ξεχασες...:green::green:
κοιτα..εγω τωρα αυτο που βλεπω δεν ειναι ανομοιομορφια...κοιτα...σε αυτην την περιοδο το μονο που θα σου ελεγα και σενα και σε αλλες κοπελες επειδη ειναι καλοκαιρι ειναι να μην κανετε πειραματα με αυξομειωσεις βαρους(πχ θελω να φουσκωσω επανω κ κατω κτλ κτλ)γιατι μπορει να αντριδρασει το σωμα σας διαφορετικα απο οτι εχετε συνηθισει κ μετα να κλαιγεστε στην παραλια(και ποιος σας ακουει μετα...:green::green:)

για σενα δηλαδη θα ελεγα...εφοσον εχεις ηδη αδυνατο σκαρι(οχι αδυναμο...αδυνατο)να συνεχισουμε προπονησουλα οπως κανεις και διατροφη εισαι οκ....

θα τσεκαρω τα λογκ σας αργοτερα αναλυτικα γιατι δεν θελω να μπω στα πεταχτα...αλλα ξερω οτι προσεχεις γενικοτερα και δεν σε φοβαμαι...αλλωστε φαινεται οτι εχεις δουλεψει το σωμα σου κ οτι το γουσταρεις...

μαζι απλα θα προσπαθησουμε να δουλεψουμε καποιες λεπτομερειες.,..οσο γινεται κ οσο μπορω να βοηθησω θα το κανουμε...;)

θα δω κ την προπονηση στα ποδια σου μετα....αλλα θελω λιγη υπομονη απο ολες...

τραβαω ζορια και μεσα σε ολα πρεπει να ξαναγραψω την πτυχιακη για 4η φορα ετσι οπως εμπλεξα...

αλλα ειμαι εδω...:toast:


υ.γ. σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια αγαπη μου....μακαρι απο οσα λεω να πιανουν τοπο τα μισα...μονο αυτο θελω,να μην μιλαω στον αερα...

Οκ Ελένη μου συνεχίζω έτσι, σίγουρα δεν θέλω να κάνω αλλαγές τώρα καλοκαιριάτικα :shock:

Να προσπαθήσουμε :turtle: όσο σου επιτρέπει ο χρόνος σου βεβαίως, εγώ εδω ειμαι και κάνω οτι μου λές!!;)

Καλή δύναμη με την πτυχιακή σου, υπομονή και καθαρό μυαλό, δεν σε φοβάμαι, το χεις:thumbup:

katerina.
06-05-12, 11:20
Οκ Ελένη μου συνεχίζω έτσι, σίγουρα δεν θέλω να κάνω αλλαγές τώρα καλοκαιριάτικα :shock:

Να προσπαθήσουμε :turtle: όσο σου επιτρέπει ο χρόνος σου βεβαίως, εγώ εδω ειμαι και κάνω οτι μου λές!!;)

Καλή δύναμη με την πτυχιακή σου, υπομονή και καθαρό μυαλό, δεν σε φοβάμαι, το χεις:thumbup:


:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:.........το χει ..το χει!!!!!!!

Miss Fit
06-05-12, 11:23
Ας ανοιξουμε ενα θεματακια συζητησης εδω.....:green::green:



Τι πιστευετε οτι ειναι αυτο που σας κραταει πισω στο θεμα της βελτιωσης σας και επιτευξης του στοχου σας οποιος κ αν ειναι αυτος?






:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

Σίγουρα το οτι δεν έχω την υποστήρηξη της οικογενειάς μου και των φίλων ώρες-ωρες. Ατάκες τύπου τι ειναι αυτά που τρώς πάλι, τι τα κάνεις τοσα αυγα, φαέ να παχυνεις, εισαι ολο φλέβες, πααααλι γυμναστήριο;;; γίνονται με τα χρόνια κουραστικές. Ειδικά η γκρίνια της μαμάς δεν παλευεται με τίποτα!!! Δεν μασάω αλλά θα ήθελα να ειμαι ανετη στο θέμα διατροφής με τους δικούς μου. Αυτά.

Α και ο χρόνος, 2 ωρίτσες παραπάνω χρόνο θα ήθελα!!! Να μην κάνω προπ. με την ψυχή στο στόμα!!!!:green:

katerina.
06-05-12, 11:25
Καλημέρα κοριτσάρες!!!!

Κατερινα,
φτου σου κοπελιά, για αλλη μια φορά εγραψες!!! Τι να πω, ειδικά μετα απο αυτόν τον μηνα ( που πέρασες δυσκολα)να εισαι σε αυτήν την φυσική κατάσταση.... σου βγάζω το καπέλο. Μην εισαι αυστηρή με τον εαυτό σου. Τωρα σε σχέση με τον προηγούμενο μήνα, βλέπω τα 6 packs να βγαίνουν πιο έντονα και κλασσικα ποδια- γλουτος
Α - Π -Ι - Σ - Τ - Ε - Υ -Τ-Α!!!! Νομίζω και εγω οτι χέρια- στήθος- ωμοι ήταν λίγο πιο σκληρά στις τελευταιες φωτό αλλά μολις μπρορέσεις να δουλέψεις πάλι 100% τον ωμο σου θα επανέλθεις αμέσως και εκει!!!:toast::toast:


ευχαριστω ...ΦΕΤΟΝΙ ΜΟΥ...Ελπιζω και εγω να επανελθω ...γρηγορα!!! θα δειξει το κατα ποσο γιατι αυτη ειναι μια περιοδος με πολλα τρεξιματα...θελω να πιστευω οτι θα προλαβαινω να κανω τις προπονησεις ;)

katerina.
06-05-12, 11:26
Σίγουρα το οτι δεν έχω την υποστήρηξη της οικογενειάς μου και των φίλων ώρες-ωρες. Ατάκες τύπου τι ειναι αυτά που τρώς πάλι, τι τα κάνεις τοσα αυγα, φαέ να παχυνεις, εισαι ολο φλέβες, πααααλι γυμναστήριο;;; γίνονται με τα χρόνια κουραστικές. Ειδικά η γκρίνια της μαμάς δεν παλευεται με τίποτα!!! Δεν μασάω αλλά θα ήθελα να ειμαι ανετη στο θέμα διατροφής με τους δικούς μου. Αυτά.

Α και ο χρόνος, 2 ωρίτσες παραπάνω χρόνο θα ήθελα!!! Να μην κάνω προπ. με την ψυχή στο στόμα!!!!:green:

:green::green::green::green::green:....αχ ποσο σε νιωθω!!!!!!!!!

xelashai
06-05-12, 11:29
αχχχ ναι ...η στηριξη απο την οικογενεια Miss fit...
καποιες φορες που μου μαγειρευει η μανα μου...μου βαζει κρυφα παραπανω λαδι ή λιγο περισσοτερο αλάτι...
λες κ δεν θα το καταλαβω...
απορω τι φοβαται???οτι θα παθω κατι χωρις αυτα???...
κ μολις με βλεπει να τρωω μου λεει : μα καλα..πως τα τρως αυτα??...αηδιες...
σου κοβεται η ορεξη μετα ή δεν σου κοβεται??:(
καποιες φορες δεν χαμπαριαζω αλλα καποιες στεναχωριεμαι...

Miss Fit
06-05-12, 11:41
αχχχ ναι ...η στηριξη απο την οικογενεια Miss fit...
καποιες φορες που μου μαγειρευει η μανα μου...μου βαζει κρυφα παραπανω λαδι ή λιγο περισσοτερο αλάτι...
λες κ δεν θα το καταλαβω...
απορω τι φοβαται???οτι θα παθω κατι χωρις αυτα???...
κ μολις με βλεπει να τρωω μου λεει : μα καλα..πως τα τρως αυτα??...αηδιες...σου κοβεται η ορεξη μετα ή δεν σου κοβεται??:(
καποιες φορες δεν χαμπαριαζω αλλα καποιες στεναχωριεμαι...

Κι εγώ στεναχωριέμαι Δαφνούλι, μας μαγειρευει πολλες φορές οταν έχω τρέξιμο πολύ και οταν δεν τα τρωω τα δικά της εχει κράξιμο, κλασσική ελληνική μαμά... τι να πεις. Ειδικά με το πιτάκι τα εχει βάλει :turtle::turtle: πως ειναι έτσι αυτό;;;αηδιές;;; Κι εμένα μου κόβετε η ορεξη, λεω κάποια στιγμή να βαρεθουν και να σταματήσουν να ασχολουντ

koukoutsaki
06-05-12, 11:48
Τι να πω για τις φωτο του κατερινακιου..... Τι να πω έχω μείνει άλαλη..... Βρήκα τι θα κοιτάζω για να μην αρχίσω παγωτά μόλις γυρίσω Ελλάδα .
Υποκλινομαι στην προσπάθεια στη δουλειά της κ στο σώμα αυτο...

Καλημέρα κοριτσακια

Σορρυ για λάθη δυσκολευόμαστε λίγο με το αι παντ

Miss Fit
06-05-12, 11:53
Τι να πω για τις φωτο του κατερινακιου..... Τι να πω έχω μείνει άλαλη..... Βρήκα τι θα κοιτάζω για να μην αρχίσω παγωτά μόλις γυρίσω Ελλάδα .
Υποκλινομαι στην προσπάθεια στη δουλειά της κ στο σώμα αυτο...

Καλημέρα κοριτσακια

Σορρυ για λάθη δυσκολευόμαστε λίγο με το αι παντ

Καλημερα στο όμορφο Λόντον!!!!:welcome: Είπα οτι ζηλευω;;;;Ζηλευω!!!!


:clap:

voulaki
06-05-12, 11:57
καλημερα κοριτσια ..μολις ανεβασα φωτο ..και απογοητευτικα :(:(:(:(:(καλημέρα Κατερίνα μας, είδα κι εγώ τις φωτό σου, εντάξει τι να πω , είσαι κορμαρα αυτό δεν αλλάζει με τίποτα. Εγω με το άπειρο μάτι μου, δεν βλέπω αυτο που λες δηλ. Ότι έχασεσ κάτι από το πάνω μέρος. Αλλα εσύ είσαι σε άλλη κατηγορία απο εμάς, παίζεις με τις λεπτομέρειες οπότε Για να το λες κάτι θα βλέπεις. Να δούμε τι θα σου πει και η Ελένη. Πάντως βρε κορίτσι μου δεν μπορω να πιστέψω τους κοιλιακους σου, για γυναίκα με δυο γεννες τι να πω, υποκλινομαι... ΑΣε τον πωπο σου ..Τέλεια ημικυκλια...άψογη...

koukoutsaki
06-05-12, 11:57
Καλημερα στο όμορφο Λόντον!!!!:welcome: Είπα οτι ζηλευω;;;;Ζηλευω!!!!


:clap:

Καλημέρα μις φετονιιιιιιι. !!!!!!!
Μη ζηλεύει έχει βροχή κρύο ούουουουουουο.

katerina.
06-05-12, 11:57
Τι να πω για τις φωτο του κατερινακιου..... Τι να πω έχω μείνει άλαλη..... Βρήκα τι θα κοιτάζω για να μην αρχίσω παγωτά μόλις γυρίσω Ελλάδα .
Υποκλινομαι στην προσπάθεια στη δουλειά της κ στο σώμα αυτο...

Καλημέρα κοριτσακια

Σορρυ για λάθη δυσκολευόμαστε λίγο με το αι παντ


ευχαριστω barbie mου εγω αλλα ηθελα για αυτο το μηνα ....αλλα οταν κανεις σχεδια ..ο θεος σε βλεπει απο πανω και γελα ...ενταξει δεεν πειραζει ...ας περασει αυτη η δυσκολη για μενα περιοδος ...και πιστευω ολα να φτιαξουν !!!

υγεια να εχουμε και ολα διορθώνονται ;)

amst
06-05-12, 12:01
δεν πειραζει που δεν πιαστηκες...ουτως η αλλως δεν ειναι ενδειξη μυικης αναπτυξης...

για ασκησεις εξτρα ειναι καλο μετα η ενδιαμεσα στο αεροβιο σου να ακνεις προβολες προχωρητικες για αρχη...μην βαζεις πολλα μεσα απο την αρχη κ τα παιξεις...

πχ κανε το αεροβιο σου κ στο τελος χτυπα 4 επι 25 βηματα προβολες...;) κ μετα διατασεις


το αλατι ναι παιζει να σε πρηζει αν τρως πολυ...βαζεις πολυ?μειωσε το λιγο να δεις....
αλλα αμα εισαι κ στις μερες σου ενα παρπαανω ρε συ...


για το ποδηλατο εννοεις εξω η μεσα στο σπιτι?


καλημέρα!!

σχετικά με το αλάτι, γενικά χρησιμοποιώ πολύ λίγο (όποιος τρώει απ'αυτό που έχω μαγειρέψει, προσθέτει έξτρα :green: )

το ποδήλατο για έξω, κανονικό.. σπίτι έχω το ελλειπτικό!!


σχετικά με τα πόδια, ωραίο αυτό.. μπορώ να το κάνω..
επίσης, σκεφτόμουν το εξής:
το πρόγραμμα του Ηλία είναι για 4μέρες, μήπως να βάλω 2μέρες αερόβιο με 4*25 προχωρητικές προβολές και κοιλιακούς? κοιλιακούς δεν κάνω μ'αυτό το καινούριο πρόγραμμα, δεν έχω αντοχή να τους κάνω στο τέλος.
επίσης, αν δεν έχω κάτι συγκεκριμένο και έχω μόνο αερόβιο, δε μ'αρέσει.. ενώ, έτσι, μπορώ να κάνω σπίτι προπονησούλα! (ελλειπτικό, προβολές+κοιλαικούς)

αν συμφωνείς, τι ασκήσεις να βάλω για κοιλιακούς? ή να βρω και να σου δείξω να εγκρίνεις??


:green::green::green::green:

amst
06-05-12, 12:12
πω πω.. κατερίνα!! μπάζο είσαι ρε!!
ο άντρας σου πρέπει να αποφεύγει να σε αγγίξει!!!!

ρε τρελή, τι βλακείες γράφεις!!!!!
σχολιάζω βιαστικά, το σώμα σου είναι τόσο όμορφο.. απλά για χάζεμα!!!

dorita
06-05-12, 12:17
καλημερα κοριτσια...:welcome:


καλημέρα Κατερίνα μας, είδα κι εγώ τις φωτό σου, εντάξει τι να πω , είσαι κορμαρα αυτό δεν αλλάζει με τίποτα. Εγω με το άπειρο μάτι μου, δεν βλέπω αυτο που λες δηλ. Ότι έχασεσ κάτι από το πάνω μέρος. Αλλα εσύ είσαι σε άλλη κατηγορία απο εμάς, παίζεις με τις λεπτομέρειες οπότε Για να το λες κάτι θα βλέπεις. Να δούμε τι θα σου πει και η Ελένη. Πάντως βρε κορίτσι μου δεν μπορω να πιστέψω τους κοιλιακους σου, για γυναίκα με δυο γεννες τι να πω, υποκλινομαι... ΑΣε τον πωπο σου ..Τέλεια ημικυκλια...άψογη...

κατερινα μου συμφωνω απολυτα με το voulaki εισαι απλα ΤΕΛΕΙΑ!!! ....μάρεσεις πολυ!!! :clap::clap: μπραβο σου για την ορεξη που εχεις.....κ ολα θα πανε καλα!!! μην ανησυχεις.......;);)

βουλακι επισης συγχαρητηρια......:thumbup::thumbup:
εισαι απο τις περιπτωσεις που καθε μηνα βλεπουμε διαφορα!!!! μπραβο σου ...συνεχισε δυνατα!!!:weights:

katerina.
06-05-12, 12:18
πω πω.. κατερίνα!! μπάζο είσαι ρε! ................ !:green::green::green::P
ο άντρας σου πρέπει να αποφεύγει να σε αγγίξει!!!!

ρε τρελή, τι βλακείες γράφεις!!!!!
σχολιάζω βιαστικά, το σώμα σου είναι τόσο όμορφο.. απλά για χάζεμα!!!


:oops::oops:

katerina.
06-05-12, 12:21
καλημέρα Κατερίνα μας, είδα κι εγώ τις φωτό σου, εντάξει τι να πω , είσαι κορμαρα αυτό δεν αλλάζει με τίποτα. Εγω με το άπειρο μάτι μου, δεν βλέπω αυτο που λες δηλ. Ότι έχασεσ κάτι από το πάνω μέρος. Αλλα εσύ είσαι σε άλλη κατηγορία απο εμάς, παίζεις με τις λεπτομέρειες οπότε Για να το λες κάτι θα βλέπεις. Να δούμε τι θα σου πει και η Ελένη. Πάντως βρε κορίτσι μου δεν μπορω να πιστέψω τους κοιλιακους σου, για γυναίκα με δυο γεννες τι να πω, υποκλινομαι... ΑΣε τον πωπο σου ..Τέλεια ημικυκλια...άψογη...

χα χα αυτο πρωτη φορα μου το λενε !!!:green:

η κοιλια βουλακι ειναι και γεννετικο θεμα ....!!!!!!!!!

dorita
06-05-12, 12:25
σιγα καλε συ που προβληματσιτηκες...ελα πες μου τι εγινε?>:green::green:

μηπως επεσες σε λιπακι>?ασε τη ζυγαρια...ο καθρεφτης τι λεει?

το αεροβιο σε οποια μορφη κ αν γινει ειναι βασικο...μην το βγαζεις...ασε να δω παλι τις φωτο σου κ θα σου πω....μπορει να λες και να βλεπεις αρλουμπες...:P:P:P

καμια διαφορα πανω σου περα της ζυγαριας ειδες?

gymako...διαφορα περα της ζυγαριας βλεπω κ στα ρουχα!!! δηλαδη το αεροβιο να το αφησv οπως εχει;;;2 fores κ 1δεκαλεπτο σπριντ;;


Ας ανοιξουμε ενα θεματακια συζητησης εδω.....:green::green:



Τι πιστευετε οτι ειναι αυτο που σας κραταει πισω στο θεμα της βελτιωσης σας και επιτευξης του στοχου σας οποιος κ αν ειναι αυτος?






:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

αρχικα το οτι το προγραμμα μου ειναι πολυ αστατο.. κ τελευταια ακομη πιο πολυ κ οσο περναει ο καιρος θα ειναι ακομη περισσοτερο....(αυτο με τρελαινει!!)
επισης το οτι δεν εχω ενθαρρυνση κ παροτρυνση....

katerina.
06-05-12, 12:27
gymako...διαφορα περα της ζυγαριας βλεπω κ στα ρουχα!!! δηλαδη το αεροβιο να το αφησv οπως εχει;;;2 fores κ 1δεκαλεπτο σπριντ;;



αρχικα το οτι το προγραμμα μου ειναι πολυ αστατο.. κ τελευταια ακομη πιο πολυ κ οσο περναει ο καιρος θα ειναι ακομη περισσοτερο....(αυτο με τρελαινει!!)
επισης το οτι δεν εχω ενθαρρυνση κ παροτρυνση....


εμεις τι κανουμε εδω???.:unsure::unsure::unsure::unsure:..ελα να παρεις τα πανω σου να μην ακουω τετοια!!!

voulaki
06-05-12, 12:28
χα χα αυτο πρωτη φορα μου το λενε !!![/B]:green:

η κοιλια βουλακι ειναι και γεννετικο θεμα ....!!!!!!!!!Βοηθαω και το γιο μου τώρα που γράφω , στα μαθηματικά, και διάβαζε για το εμβαδόν κυκλικου δίσκου, οπότε είχα και το σχήμα μπροστά μου, αφού έτσι είσαι μωρε σαν να στον έχουν σχεδιάσει με διαβήτη! Για την κοιλιά έχεις δίκιο.. Είσαι απο τις πολυ τυχερες τη δουλεύεις βέβαια και πολυ φαντάζομαι, εγω πάντα είχα κοιλουμπα, και περιφέρεια.. Άτιμα γονιδια.....

Nastya
06-05-12, 12:30
Κι εγώ στεναχωριέμαι Δαφνούλι, μας μαγειρευει πολλες φορές οταν έχω τρέξιμο πολύ και οταν δεν τα τρωω τα δικά της εχει κράξιμο, κλασσική ελληνική μαμά... τι να πεις. Ειδικά με το πιτάκι τα εχει βάλει :turtle::turtle: πως ειναι έτσι αυτό;;;αηδιές;;; Κι εμένα μου κόβετε η ορεξη, λεω κάποια στιγμή να βαρεθουν και να σταματήσουν να ασχολουντ

Εμενα παλι καλα το εχει παρει αποφαση και δε με ενοχλει καθολου πια με την διατροφη. Ειχα ενα φοβο για το Πασχα μην αρχισει να με μπριζωνει στο τραπεζι, αλλα τελικα ολα μια χαρα, λιγο η γιαγια αρχισε την γκρινια που ετρωγα τα δικα μου αλλα μετα σταματησε

Πιστευω καπου βαρεθηκε να ασχολειται . Το καλοκαιρι προσπαθουσε να μου βγαλει και παραλλαγες για το πιτακι ωστε να βγαινει πιο αφρατο :turtle::turtle:

dorita
06-05-12, 12:31
[/QUOTE]

εμεις τι κανουμε εδω???.:unsure::unsure::unsure::unsure:..ελα να παρεις τα πανω σου να μην ακουω τετοια!!![/QUOTE]

ειναι πολλες οι φορες που πεφτω... κ δεν εχω καποιον να παρω τα πανω μου να συνεχισω κ μερικες φορες αφηνομαι!!!

εσεις οντως ειστε ο λογος που συνεχιζω ακομη....;);)

eli_din3
06-05-12, 16:18
αχχχ ναι ...η στηριξη απο την οικογενεια Miss fit...
καποιες φορες που μου μαγειρευει η μανα μου...μου βαζει κρυφα παραπανω λαδι ή λιγο περισσοτερο αλάτι...
λες κ δεν θα το καταλαβω...
απορω τι φοβαται???οτι θα παθω κατι χωρις αυτα???...
κ μολις με βλεπει να τρωω μου λεει : μα καλα..πως τα τρως αυτα??...αηδιες...
σου κοβεται η ορεξη μετα ή δεν σου κοβεται??:(
καποιες φορες δεν χαμπαριαζω αλλα καποιες στεναχωριεμαι...

α σιγα μην στενοχωρηθω κιολας..πλεον ειμαι περηφανη καθε φορα π ακουω πως τα τρως αυτα??
φουσκωνω σαν την κοτα απο υπερηφανεια

κατερινα... σωματαρα μιλαμε... κοιλια φετες φετες φετες φετες και πωπως ΤΟΥΡΛΑ λεμε..απαπαπα.....μα απαππαπα!!!!!
οσον αφορα τα χερια που λες...εμενα μαρεσει πιο πολυ το χερι οπως ειναι τωρα.. βεβαια μαλλον το οτι μαρεσει ΕΜΕΝΑ για σενα ειναι κακο :P

eli_din3
06-05-12, 16:27
Γυμουλα θελω να σ ρωτησω μερικα πραγματακια σχετικα μαυτα π μ γραψες στο λογκ απλα θα στα πω εδω για να μην ξαναμπαινεις κτλ κτλ κτλ

1. αυτο για τους πλαγιους.. θεωρεις πως αν τους κανω ετσι (αυτο με τον αλτηρα π πεφτεις πλαι) υπαρχει περιπτωση ν μεγαλωσουν??? και αν μεγαλωσουν θα μεγαλωσουν πολυ??? θα ναι ---ασχημο--- λες?

2. μου λες.. κατσε κ σκεψου τι θες να τρως πιο πολυ...ε ολοι το ξερουμε.. "υδατανθρακα-->αγαπη μου"..απλα φοβαμαι λιγο τα φουσκωματα τα λιπακια τρ με το καλοκαιρι και δεν ξερω τι να κανω

3. οσον αφορα τους ραχιαους..γιατι νομιζω υστερω... θα μπορουσες μηπως να περιγραψεις λεπτομερως τεχνικη σχετικα? και στον ταυρο αλλα κ γενικα.. προσπαθω να εχω τα ποδια παααρα πολυ χαλαρα και να σηκωνομαι οχι πανω απο την ευθεια.. επισης εχω το στηθος εξω και την πλατη ισια...κοιλια ρουφηγμενη μεσα.. αλλα δεν ξερω..ο πονος ειναι περιεργος... οχι σαν τις αλλες μυικες ομαδες.. και επισης δεν τους νιωθω χαμηλα εκει π θελω δηλαδη αλλα σχετικα ψηλα για ραχιαιους νομιζω..

eli_din3
06-05-12, 16:29
γλυκο μου Δαφνουλι που φοβασαι εσυυυυ!!! βρε κουτσικο... δεν πρεπει να φοβασαι! αντε το γλυκουλι δες τωρα...
χαζουλι εισαι...φαε ανθρωπομορφε ανθρωπε ΦΑΕ!!

(για να προλαβω την γυμ που θα θελει να πεταξει την κακιουλα της :P ναι και εγω το φοβαμαι το φαι αλλα οχι τοοοσοοο)

amst
06-05-12, 17:11
Βοηθαω και το γιο μου τώρα που γράφω , στα μαθηματικά, και διάβαζε για το εμβαδόν κυκλικου δίσκου, οπότε είχα και το σχήμα μπροστά μου, αφού έτσι είσαι μωρε σαν να στον έχουν σχεδιάσει με διαβήτη! Για την κοιλιά έχεις δίκιο.. Είσαι απο τις πολυ τυχερες τη δουλεύεις βέβαια και πολυ φαντάζομαι, εγω πάντα είχα κοιλουμπα, και περιφέρεια.. Άτιμα γονιδια.....

δευτέρα γυμνασίου,ε??
αν ναι, να σου πω τί να προσέξει για το τέλος!!

και εξισώσεις-ανισώσεις να τις μάθει τέλεια! αν δεν τις παίζει στα δάχτυλα, θα τα βρει σκούρα και όλο κενά θα μαζεύει μέχρι τις πανελλήνιες!!!!

(καλέ, έχεις τόσο μεγάλο γιο???????)

eli_din3
06-05-12, 17:56
ναι ε???...τι να κανω που δεν βολευει???
κ ο συνδυασμος μπανανα - σοκολατα μ'αρεσει:green:

ριξε καμια ιδεα...συνδυασμους με Cottage ...ελεος με αυτα τα αμυγδαλα
(το παιχνιδι των ερωτησεων παιζω σημερα:green:)


με τον κροκο και τ ελαχιστο γαλα ειναι πλ μαλακο κ αφρατο ακομα παντως..κ το κανα χθες τ απογευμα....δεν νομιζω να σε χαλασει ενας κροκος σ ολο το cake :S

το κοτατζακι εγω σκετο το τρωω... ή μια φορα το βαλα στο φουρνο μικροκυματων με 1 φετα γαλοπουλα ψικοκομμενη και εγινε ζεστο ολο κ ηταν πλ ωραιο (ναιι ναιι ξερω αλλαντικο...αλλα για μια φορα καλο ηταν)

τωρα το κοτατζ με τι αλλο να το φας..δεν ξερω...νομιζω πως και με μελι παει... εγω το τρωω σκετο και μετα τρωω την σαλατουλα μ απ διπλα

xelashai
06-05-12, 18:00
τωρα το κοτατζ με τι αλλο να το φας..δεν ξερω...νομιζω πως και με μελι παει... εγω το τρωω σκετο και μετα τρωω την σαλατουλα μ απ διπλα
ναι ρε γαμωτο κ γω δεν μπορω να το ταιριαξω με κατι αλλο...
ή με ξηρους καρπους ή με σαλατα κ κρεας...
ελεγα μηπως το διαβολικο σου μυαλουδακι ηξερε κατι αλλο:P
ξεκινησα τα aerius γ τις αλλεργιες...
ειναι τοσο νοστιμο...μου ρθε να το ριξω μεσα στο γιαουρτακι να παρει γευση:green:

voulaki
06-05-12, 18:01
δευτέρα γυμνασίου,ε??
αν ναι, να σου πω τί να προσέξει για το τέλος!!

και εξισώσεις-ανισώσεις να τις μάθει τέλεια! αν δεν τις παίζει στα δάχτυλα, θα τα βρει σκούρα και όλο κενά θα μαζεύει μέχρι τις πανελλήνιες!!!!

(καλέ, έχεις τόσο μεγάλο γιο???????)ναι το καμάρι μου, είσαι καθηγήτρια?? εννοείται να μου πεις, κοριτσάκι μου, άντε του φεξε πάλι, σε όλα βοηθάει η παρέα μας!!στειλε μου μήνυμα μη λερωνουμε το τοπικ και φωνάζει η τζυμ!!

eli_din3
06-05-12, 18:02
ναι ρε γαμωτο κ γω δεν μπορω να το ταιριαξω με κατι αλλο...
ή με ξηρους καρπους ή με σαλατα κ κρεας...
ελεγα μηπως το διαβολικο σου μυαλουδακι ηξερε κατι αλλο:P
ξεκινησα τα aerius γ τις αλλεργιες...
ειναι τοσο νοστιμο...μου ρθε να το ριξω μεσα στο γιαουρτακι να παρει γευση:green:

το κοτατζ ειναι τυρι στην ουσια οποτε δεν μπορω να το φανταστω με κατι αλλο δεν ξερω (εκτος απο συνταγες κτλ)..χμ θα το ερευνησω.... εχει γευση??
ρ ριξε λιγη πρωτεινη μεσα κ πες μου!! επισης μπορεις να το κανεις κ σαν παγωτακι... πρωτεινη με γιαουρτι και στην καταψυξη.. αν σ χωραει στις θερμιδες και στην ωρα να χωσεις και κανα φρουτο εισαι μπομπα :green::green:

xelashai
06-05-12, 18:05
το κοτατζ ειναι τυρι στην ουσια οποτε δεν μπορω να το φανταστω με κατι αλλο δεν ξερω (εκτος απο συνταγες κτλ)..χμ θα το ερευνησω.... εχει γευση??
ρ ριξε λιγη πρωτεινη μεσα κ πες μου!! επισης μπορεις να το κανεις κ σαν παγωτακι... πρωτεινη με γιαουρτι και στην καταψυξη.. αν σ χωραει στις θερμιδες και στην ωρα να χωσεις και κανα φρουτο εισαι μπομπα :green::green:

καλα μπομπα ειμαι σιγουρα...:green:..κ ετοιμη να σκασει κιολας..:rolf::rolf:
το aerius εννοεις?...ναι εχει πολυ ωραια γευση αλλα ειναι φαρμακο...μακρια:spank:

eli_din3
06-05-12, 18:06
καλα μπομπα ειμαι σιγουρα...:green:..κ ετοιμη να σκασει κιολας..:rolf::rolf:
το aerius εννοεις?...ναι εχει πολυ ωραια γευση αλλα ειναι φαρμακο...μακρια:spank:

εσυ τι λες να το παρω για την γευση??? ειπαμε δεν ειμαι ΤΟΣΟ λιγουρα :P (ειμαι λιγο πιο κατω)

eli_din3
06-05-12, 19:30
http://meanwhileingreece.blogspot.com/2012/05/blog-post_3129.html


εεμμμ..συγγνωμη αλλα αυτα κοιλιακοι δεν ειναι?

xelashai
06-05-12, 19:37
http://meanwhileingreece.blogspot.com/2012/05/blog-post_3129.html


εεμμμ..συγγνωμη αλλα αυτα κοιλιακοι δεν ειναι?

τη σανιδα εννοεις ελινακι?

eli_din3
06-05-12, 19:40
τη σανιδα εννοεις ελινακι?

και τα 3.. ασε που το 2 ειναι καμψεις :S

xelashai
06-05-12, 19:47
και τα 3.. ασε που το 2 ειναι καμψεις :S
την εχει προτείνει πολλες φορες η ελενη;)
ειναι πολυ καλη ασκηση κ δυσκολη...κ πιανει ολο το σωμα...
γ να μεινεις ορθια κ σταθερη πρεπει να σφιξεις ολο σου το σωμα
βαλτη κ θα καταλαβεις;)
κ με παραλλαγες γινεται ακομα πιο δυσκολη...σαν την 3η γ παραδειγμα

eli_din3
06-05-12, 19:53
την εχει προτείνει πολλες φορες η ελενη;)
ειναι πολυ καλη ασκηση κ δυσκολη...κ πιανει ολο το σωμα...
γ να μεινεις ορθια κ σταθερη πρεπει να σφιξεις ολο σου το σωμα
βαλτη κ θα καταλαβεις;)
κ με παραλλαγες γινεται ακομα πιο δυσκολη...σαν την 3η γ παραδειγμα

τις κανουμε στην αιθουσα.... μα κοιλια ειναιι

xelashai
06-05-12, 19:54
τις κανουμε στην αιθουσα.... μα κοιλια ειναιι

κ εγω τις κανω...εμενα γιατι με πιανουν παντου??τοσο αρχαρια ειμαι?:(
κ τι με αφηνεις μωρε κ γραφω αφου τις κανεις??:spank::P

eli_din3
06-05-12, 20:03
ας μας πει η ελενη οταν μπει..χμμμ
(εμενα με πιανει κ ωμο επειδη στηριζομαι ετσι)
(φτιαχνω σπανακοπιτα χωρις φυλλο αντε να δουμεεεεε..σεφ λεμε σεφφφ :P)

xelashai
06-05-12, 20:07
ας μας πει η ελενη οταν μπει..χμμμ
(εμενα με πιανει κ ωμο επειδη στηριζομαι ετσι)
(φτιαχνω σπανακοπιτα χωρις φυλλο αντε να δουμεεεεε..σεφ λεμε σεφφφ :P)

μπραβο μικρουλι;)

eri_87
06-05-12, 20:47
Καλησπέρα girls!!! :welcome:
Θέλω να πω τα εξής...

Ας ανοιξουμε ενα θεματακια συζητησης εδω.....:green::green:
Τι πιστευετε οτι ειναι αυτο που σας κραταει πισω στο θεμα της βελτιωσης σας και επιτευξης του στοχου σας οποιος κ αν ειναι αυτος?
:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:
Εγώ... Πιστεύω ότι με κρατάει πίσω το σκαμπανέβασμα στη ψυχολογία μου κ το αντίκτυπο στη διατροφή μου. Βασικά όλο το θέμα είναι καθαρά μέσα στο μυαλό μου, κοινώς κάνω τη ζωή μου δύσκολη! :green::clown2::huh?:


καλημερα κοριτσια ..μολις ανεβασα φωτο ..και απογοητευτικα :(:(:(:(:(
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!! http://freesmileyface.net/smiley/surprise/surprised-023.gif (http://freesmileyface.net/free-surprise-smileys.html)http://freesmileyface.net/smiley/surprise/surprised-023.gif (http://freesmileyface.net/free-surprise-smileys.html)http://freesmileyface.net/smiley/surprise/surprised-023.gif (http://freesmileyface.net/free-surprise-smileys.html) Τί λες καλέ; ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΕΣ??? http://freesmileyface.net/smiley/surprise/surprised-004.gif (http://freesmileyface.net) Κοίτα, καταλαβαίνω ότι μπορεί πάντα να θες το κάτι παραπάνω από το σώμα σου κ ποτέ δεν είσαι πλήρως ικανοποιημένη, αλλά μη μας τρελαίνεις κι όλας! Είσαι Θ Ε Α ! Τί να λέμε... Ομοιομορφία βλέπω κ όλα τα σημεία ένα προς ένα σούπερ ντούπερ! Να θες κ το παραπάνω, οκ, αλλά να χαίρεσαι για όσα έχεις καταφέρει κ μη τα σνομπάρεις. :clap:



Μη ζηλεύει έχει βροχή κρύο ούουουουουουο.
Μμμμ... Σιγά! Λες και θέλαμε εμείς να ήμασταν στη θέση σου... Σιγά κυρία μου, λες κ πήγες πουθενά της προκοπής κάνεις! :green:

vickypek
06-05-12, 22:19
Ας ανοιξουμε ενα θεματακια συζητησης εδω.....:green::green:



Τι πιστευετε οτι ειναι αυτο που σας κραταει πισω στο θεμα της βελτιωσης σας και επιτευξης του στοχου σας οποιος κ αν ειναι αυτος?






:turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:

τα μπλεξιματα γυναικολογικων με την προπονησηηηηηη!!!ελεος πια!!!πηγα να γραψω και για ελλειψη χρονου..αλλα οταν σκεφτομαι οτι εδω γραφουν μαμαδες με δουλειες σπιτι αντρα κλπ και προπονουνται και σκληρα,,ε εγω απαγορευεται να μιλαω!:)

katerina.
06-05-12, 22:43
eri μου ελινακι μου,........σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια ...ευχαριστω και ολα τα υπολοιπα κοριτσια που ασχοληθηκαν μαζι μου!!!!..με την στήριξη και την βοηθεια σας μου δινεται ενα παραπανω λογο να συνεχισω ...;)

vickypek
06-05-12, 23:07
eri μου ελινακι μου,........σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια ...ευχαριστω και ολα τα υπολοιπα κοριτσια που ασχοληθηκαν μαζι μου!!!!..με την στήριξη και την βοηθεια σας μου δινεται ενα παραπανω λογο να συνεχισω ...;)

θεα εισαι ρε μανα του φορουμ!!!ευτυχως για μενα λεω εγω,που εχω τετοια προτυπα και συνεχιζω!!πες μου ποσα χρονια προπονησεων κρυβει ενα τετοιο χερι??? :bowdown:

eli_din3
07-05-12, 00:13
ποναει η μεσουλα μ απειρα :( δεν ξερω γιατι..εβαλα μια ζωνη π εχει η μαμα μ για να την στηριζει και να την ζεσταινει :(

koukoutsaki
07-05-12, 00:16
ποναει η μεσουλα μ απειρα :( δεν ξερω γιατι..εβαλα μια ζωνη π εχει η μαμα μ για να την στηριζει και να την ζεσταινει :(
Όχ περαστικά μικρουλι
Γιατί ???

eli_din3
07-05-12, 00:17
Όχ περαστικά μικρουλι
Γιατί ???

δεν ξερω :(

koukoutsaki
07-05-12, 00:20
δεν ξερω :(

Ξεκουρασου... Κανε ντους με καυτό νερό εμένα χτες που με πέθανε η κοιλιά μου με βοήθησε πολυ

eli_din3
07-05-12, 01:02
γυμ οι κοιλιακοι με εκταση ποιοι ειναι για παραδειγμα?

katerina.
07-05-12, 06:21
θεα εισαι ρε μανα του φορουμ!!!ευτυχως για μενα λεω εγω,που εχω τετοια προτυπα και συνεχιζω!!πες μου ποσα χρονια προπονησεων κρυβει ενα τετοιο χερι??? :bowdown:


καλημερα κοριτσια μου !!!καλη βδομαδα ....γυμακι καλο κουραγιο και καλη επιτυχια με την εξεταστικη ...ευχομαι ολα να πανε καλα ;)


η ενασχοληση μου με τα βαρη ...δεν ειναι πολλα χρονια .........η ενασχοληση μου γενικως ομως με την γυμναστικη .μμμμ να θυμηθω..............μπα δεν θυμαμαι!!!!!!!!!!!!!!...πολ.....λααααααααα χρονια!!!!!!!!!:green:

katerina.
07-05-12, 06:23
ποναει η μεσουλα μ απειρα :( δεν ξερω γιατι..εβαλα μια ζωνη π εχει η μαμα μ για να την στηριζει και να την ζεσταινει :(


προσρχε λιγο την μεσουλα !!!!!!!!!!!!!!μηπως εκανες υπερ εκταση σε τιποτα ραχιαιους ,η μηπωσ ζοριστικες σε τιποτα κοιλιακους και σηκωνες αθελα σου την μεση απο το στρωμα για να τις βγαλεις??

Stella
07-05-12, 07:12
καλημερα κοριτσια ..μολις ανεβασα φωτο ..και απογοητευτικα :(:(:(:(:(


Πες μας καλέ και το λόγο που απογοητευτηκες;;;;;:shock:
Αχ Κατερινάκι μου...γκρινιάζεις...κοπλιμέντα μου φαίνεται θες να ακούσεις...
Όχι πες μας τώρα ειλικρινα....δε σου αρέσει το σώμα σου;;;:shock:
Γιατί άλλο να λέμε ότι "το σώμα μου με απογοητευει"....και άλλο να λέμε "το σώμα μου μου αρέσει, αλλά θα ήθελα να βελτιώσω κάποιες λεπτομεριούλες"...

Αχ Κατερινάκι μου...είσαι ΤΕΛΕΙΑ!!!Ειλικρινά δεν μπορώ να εκφράσω με λόγια το θαυμασμό μου....έχεις ακριβώς, μα ακριβώς λέμε το σωματότυπο που λατρευω!!!
Αν είναι έτσι καλε...να κάνουμε και ένα...και δύο....και τρία μωρα....:green::green:
Θελω να σου μοιάσω Κατερινάκι (ξέρεις πότε...:green:)....έχεις απίθανο σώμα, δεν ξερω αν ακούγεται υπερβολικό αυτό που λέω, αλλά εγώ έτσι σε βλέπω!

Α! και η διαφορές πολύ μεγάλες από τις προηγουμενες φωτό και ας μην έκανες την προπόνηση που θα ήθελες λόγο του τραυματισμού σου!
Ενα τεραααστιο ΜΠΡΑΒΟ!!!:bowdown::bowdown::bowdown:

katerina.
07-05-12, 08:25
Πες μας καλέ και το λόγο που απογοητευτηκες;;;;;:shock:
Αχ Κατερινάκι μου...γκρινιάζεις...κοπλιμέντα μου φαίνεται θες να ακούσεις...
Όχι πες μας τώρα ειλικρινα....δε σου αρέσει το σώμα σου;;;:shock:
Γιατί άλλο να λέμε ότι "το σώμα μου με απογοητευει"....και άλλο να λέμε "το σώμα μου μου αρέσει, αλλά θα ήθελα να βελτιώσω κάποιες λεπτομεριούλες"...

Αχ Κατερινάκι μου...είσαι ΤΕΛΕΙΑ!!!Ειλικρινά δεν μπορώ να εκφράσω με λόγια το θαυμασμό μου....έχεις ακριβώς, μα ακριβώς λέμε το σωματότυπο που λατρευω!!!
Αν είναι έτσι καλε...να κάνουμε και ένα...και δύο....και τρία μωρα....:green::green:
Θελω να σου μοιάσω Κατερινάκι (ξέρεις πότε...:green:)....έχεις απίθανο σώμα, δεν ξερω αν ακούγεται υπερβολικό αυτό που λέω, αλλά εγώ έτσι σε βλέπω!

Α! και η διαφορές πολύ μεγάλες από τις προηγουμενες φωτό και ας μην έκανες την προπόνηση που θα ήθελες λόγο του τραυματισμού σου!
Ενα τεραααστιο ΜΠΡΑΒΟ!!!:bowdown::bowdown::bowdown:

οχι βρε στελλακι ...δεν θελω κοπλιμεντα ...απλα απογοητευτικα επειδη την στιγμη που ειχα αρχισει να κανω κατι με το πανω μερος ....να φουσκωνω λιγο βρε παιδι μου ..εκει ηρθε ο τραυματισμος και γυρισα παλι πισω ...κοιτα τις προηγουμενες φωτο και θα δεις οτι οι μυες μου εκτος την κοιλια που την δουλευα μαλακωσανε πολυ...


οσο για το σωματοτυπο εχουμε το ιδιο καλουπι ...και οσο για το αλλο :green:....ξερεις τι πρεπει να κανεις για να διατηρηθεις στα ιδια ...και μετα απο καποιο διαστημα αφου εχεις κανει οτι πρεπει να κανεις γινεσαι ακομη καλυτερη ..εισαι τυχερη που ξερεις τον τροπο αρα ...ξερεις και ποιο θα ειναι το αποτελεσμα ;)

Miss Fit
07-05-12, 09:16
Καλημέρα κοπελάρες (εντός και εκτός των συνορών;))

Καλή εβδομάδα ευχομαι σε ολες μας με γερές προπονησεις και σωστές διατροφικές επιλογές . Το καλοκαίρι ήρθεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε, λεμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!:welcome:

eli_din3
07-05-12, 11:35
προσρχε λιγο την μεσουλα !!!!!!!!!!!!!!μηπως εκανες υπερ εκταση σε τιποτα ραχιαιους ,η μηπωσ ζοριστικες σε τιποτα κοιλιακους και σηκωνες αθελα σου την μεση απο το στρωμα για να τις βγαλεις??


Kατερινακι μου τι και πως ειναι η υπερεκταση ραχιαιων???

στους κοιλιακους οχι δεν το κανα :(

xelashai
07-05-12, 11:37
Kατερινακι μου τι και πως ειναι η υπερεκταση ραχιαιων???

στους κοιλιακους οχι δεν το κανα :(

κ η δικη μου μεσουλα ποναει σημερα ελινακι...
λαθος σταση στον υπνο

eli_din3
07-05-12, 11:39
κ η δικη μου μεσουλα ποναει σημερα ελινακι...
λαθος σταση στον υπνο

χθες το βραδυ με επιασε ξαφνικα παρα πολυ δυνατα.....σημερα ειναι καλυτερα

xelashai
07-05-12, 11:40
χθες το βραδυ με επιασε ξαφνικα παρα πολυ δυνατα.....σημερα ειναι καλυτερα

δεν μπορει κατι εκανες...προσοχη σημερα στην προπονηση;)

koukoutsaki
07-05-12, 12:10
Προσοχή σήμερα κοριτσακια κ περαστικα με τις μεσουλες σας..... Πάω για ατελείωτο περπάτημα κ να δω την αγορά....θα εξακολουθησω να κάνω τον δοκιμαστη.....

gym
07-05-12, 14:21
κ η δικη μου μεσουλα ποναει σημερα ελινακι...
λαθος σταση στον υπνο


χθες το βραδυ με επιασε ξαφνικα παρα πολυ δυνατα.....σημερα ειναι καλυτερα

διατασεις διατασεις τεντωμα στο μονοζυγο

gym
07-05-12, 14:22
Kατερινακι μου τι και πως ειναι η υπερεκταση ραχιαιων???

στους κοιλιακους οχι δεν το κανα :(

η υπερεκταση ειναι αυτο που λεει η λεξη...ΥΠΕΡ ΕΚΤΑΣΗ....μεγαλη εκταση δηλαδη:green:

ειναι η ασκηση επισης που κανουμε στη ρωμαικη καρεκλα για ραχη κ φωναζω να προσεχετε...

gym
07-05-12, 14:23
Καλημέρα κοπελάρες (εντός και εκτός των συνορών;))

Καλή εβδομάδα ευχομαι σε ολες μας με γερές προπονησεις και σωστές διατροφικές επιλογές . Το καλοκαίρι ήρθεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε, λεμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!:welcome:

πουντο καλε>?:green::green:

καλημερα-καλησπερα φετονακι μου!:welcome::welcome:

gym
07-05-12, 14:25
οχι βρε στελλακι ...δεν θελω κοπλιμεντα ...απλα απογοητευτικα επειδη την στιγμη που ειχα αρχισει να κανω κατι με το πανω μερος ....να φουσκωνω λιγο βρε παιδι μου ..εκει ηρθε ο τραυματισμος και γυρισα παλι πισω ...κοιτα τις προηγουμενες φωτο και θα δεις οτι οι μυες μου εκτος την κοιλια που την δουλευα μαλακωσανε πολυ...


οσο για το σωματοτυπο εχουμε το ιδιο καλουπι ...και οσο για το αλλο :green:....ξερεις τι πρεπει να κανεις για να διατηρηθεις στα ιδια ...και μετα απο καποιο διαστημα αφου εχεις κανει οτι πρεπει να κανεις γινεσαι ακομη καλυτερη ..εισαι τυχερη που ξερεις τον τροπο αρα ...ξερεις και ποιο θα ειναι το αποτελεσμα ;)

μου αρεσει που ολες το ξερουμε και ολες το κρυβουμε...:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

gym
07-05-12, 14:26
καλημερα κοριτσια μου !!!καλη βδομαδα ....γυμακι καλο κουραγιο και καλη επιτυχια με την εξεταστικη ...ευχομαι ολα να πανε καλα ;)


η ενασχοληση μου με τα βαρη ...δεν ειναι πολλα χρονια .........η ενασχοληση μου γενικως ομως με την γυμναστικη .μμμμ να θυμηθω..............μπα δεν θυμαμαι!!!!!!!!!!!!!!...πολ.....λααααααααα χρονια!!!!!!!!!:green:

να σαι καλα κατινα μου....αμην!:green::green:

gym
07-05-12, 14:29
γυμ οι κοιλιακοι με εκταση ποιοι ειναι για παραδειγμα?

οι κοιλιακοι με εκταση ειναι οι κοιλιακοι στους οποιους δινεις εμφαση στην εκταση του μυ...(μην μου ρωτησεις ξανα τι σημαινει αυτο γιατι το εχω ηδη πει κ ειναι ελληνικα...)

πχ....κανεις κοιλιακους σε μια ελβετικη μπαλα...καθως πηγαινεις προς τα πισω ειναι εκταση ,ενω οταν ερχεσαι μπροστα ειναι καμψη κορμου...

βασικο κομματι του πιλατες ειναι ολο αυτο που εξηγω με την εκταση και πλεον προτιμαται αυτος ο τροπος εκγυμνασης λογω καλυτερου feeling του μυ....

μακαρι να μπορουσα να σου δειξω αλλα δεν μπορω να βρω κατι στο νετ σαν επεξηγηση αυτην τη στιγμη...


ΑΝ εχεις καλη pilates instructor εκει που πας(καλα χλωμο αλλα λεμε τωρα) ρωτησε την...και θα σου δειξει τι εννοω

gym
07-05-12, 14:30
δεν ξερω :(

ελα τωρα που δνε ξερεις....κατι θα κανες και σε πονεσε!:turtle::turtle::turtle:

gym
07-05-12, 14:32
ας μας πει η ελενη οταν μπει..χμμμ
(εμενα με πιανει κ ωμο επειδη στηριζομαι ετσι)
(φτιαχνω σπανακοπιτα χωρις φυλλο αντε να δουμεεεεε..σεφ λεμε σεφφφ :P)

:doh::doh::doh::doh::doh:




:green:

Μαρία
07-05-12, 14:32
ελα τωρα που δνε ξερεις....κατι θα κανες και σε πονεσε!:turtle::turtle::turtle:


:thumbup: :thumbup:











:thumbup:

gym
07-05-12, 14:37
http://meanwhileingreece.blogspot.com/2012/05/blog-post_3129.html


εεμμμ..συγγνωμη αλλα αυτα κοιλιακοι δεν ειναι?

κατ αρχας ελεος που με κανες να ανοιξω αυτο το λινκ...

απο εδω διαβαζεις ασκησεις εσυ?:unsure::unsure::green:

πρωτον...αν τις κανεις,θα καταλαβεις οτι ειναι ασκηση κορμου,θελει δυναμη και ισορροπια και αν σφιξεις ολο σου το σωμα...
και κοιλια δουλευει εφοσον ειναι ο πυρηνας σου και ωμοι δουλεουν και γλουτο θα σφιξεις...ολο σου το σωμα ειναι ΕΝΑ σε αυτες τις ασκησεις

το οτι τις παρουσιαζουν αποκλειστικα για γλουτο...οκ...ας κανουν οτι θελουν,δεν ειναι τελειως ακυροι εφοσον ναι πιανει κ γλουτο ειδικα οταν βαζεις την κινηση στην δευτερη κ τριτη παραλλαγη

δευτερον...τις καμψεις μου εξηγεις που τις ειδες γιατι θα με τρελανεις....
στην τριτη παραλλαγη απλα δινει κινηση του ποδιου προς τα μεσα...που κατεβηκε καλε να κανει καμψη η κοπελια?

gym
07-05-12, 14:39
το κοτατζ ειναι τυρι στην ουσια οποτε δεν μπορω να το φανταστω με κατι αλλο δεν ξερω (εκτος απο συνταγες κτλ)..χμ θα το ερευνησω.... εχει γευση??
ρ ριξε λιγη πρωτεινη μεσα κ πες μου!! επισης μπορεις να το κανεις κ σαν παγωτακι... πρωτεινη με γιαουρτι και στην καταψυξη.. αν σ χωραει στις θερμιδες και στην ωρα να χωσεις και κανα φρουτο εισαι μπομπα :green::green:

δεν ξερω γιατι αλλα οταν το διαβαζω απο σενα αυτο τρελαινομαι ενα πραγμα....:P:P:P:P

gym
07-05-12, 14:53
Γυμουλα θελω να σ ρωτησω μερικα πραγματακια σχετικα μαυτα π μ γραψες στο λογκ απλα θα στα πω εδω για να μην ξαναμπαινεις κτλ κτλ κτλ
ρωτα ρε τσαμπα ειναι :P:P:P


1. αυτο για τους πλαγιους.. θεωρεις πως αν τους κανω ετσι (αυτο με τον αλτηρα π πεφτεις πλαι) υπαρχει περιπτωση ν μεγαλωσουν??? και αν μεγαλωσουν θα μεγαλωσουν πολυ??? θα ναι ---ασχημο--- λες?

ναι υπαρχει περιπτωση να μεγαλωσουν...γι αυτο δεν βαζεις αντισταση?για να αναπτυχθουν μυικα?;)

που να ξερω ποσο θα μεγαλωσουν....ελενη με λενε,οχι πλαγιο μυ στο σωμα της ελινας :green:
το καθε σωμα ειναι διαφορετικο αγαπη μου...τι μου ρωτας τωρα ποσο θα μεγαλωσουν?αμα σου πω δηλαδη θα μεγαλωσουν δυο εκατοστα και μεγαλωσουν ενα ,τι θα κανω εγω μετα ?εεε?

2. μου λες.. κατσε κ σκεψου τι θες να τρως πιο πολυ...ε ολοι το ξερουμε.. "υδατανθρακα-->αγαπη μου"..απλα φοβαμαι λιγο τα φουσκωματα τα λιπακια τρ με το καλοκαιρι και δεν ξερω τι να κανω

να μην τρως πολλες σαλακιες συχνα....και να εισαι πιστη στην προπονηση...
αμα θες υδατανθρακα φτιαξε μια διατροφη που να σε ικανοποιει με αυτο το πραγμα που θες μεσα...γιατι κολλας τοσο?
πιστευεις η πατατα θα σε θολωσει η θα σε φουσκωσει?εχεις καταλαβει οτι με τον υδατανθρακα δηλαδη εχεις προβλημα?

προσοχη...αμα ειναι να φας ενα τσουβαλι πατατες τοτε ναι εχεις θεματακι...:green:

3. οσον αφορα τους ραχιαους..γιατι νομιζω υστερω... θα μπορουσες μηπως να περιγραψεις λεπτομερως τεχνικη σχετικα? και στον ταυρο αλλα κ γενικα.. προσπαθω να εχω τα ποδια παααρα πολυ χαλαρα και να σηκωνομαι οχι πανω απο την ευθεια.. επισης εχω το στηθος εξω και την πλατη ισια...κοιλια ρουφηγμενη μεσα.. αλλα δεν ξερω..ο πονος ειναι περιεργος... οχι σαν τις αλλες μυικες ομαδες.. και επισης δεν τους νιωθω χαμηλα εκει π θελω δηλαδη αλλα σχετικα ψηλα για ραχιαιους νομιζω..

οταν λες υστερεις τι εννοεις?ΑΚΡΙΒΗς ΑΠΑΝΤΗΣΗ θελω εδω...

λοιπον
τεχνικη για ραχιαιους

ειτε εισαι σε ρωμαικη ειτε εισαι στο πατωμα ΠΑΝΤΑ σηκωνεσαι τοσο μεχρι το σημειο που νιωθεις ΜΟΝΟ το σημειο της ραχης να δουλευει
μην ξεχνας οτι δουλευεις ραχη και οχι γλουτο...πολλοι το κανουν αυτο...σφιγγουν πωπο και ανεβαινουν κ αιντεεε κανω ραχη τωρα και καλα...

σαλακιες...αμα δεν εστιασεις στον μυ που θες,δεν γινεται δουλεια...
γι αυτο λεω συνεχεια σωστη αναπνοη και συγκεντρωμενα...

ειδικα οταν μιλαμε για ραχη κ ρωμαικη ενα παραπανω...


επισης...ποδια χαλαρα ,κεφαλι σωστα με τον αυχενα να ειναι προεκταση της σπονδυλικης στηλης και οχι να κοιτας μπροστα γιατι ετσι χαλαει η σωστη θεση(διαβασε κ λιγο ανατομια θα σου κανει καλο)


τωρα η αναπνοη ειναι βασικη...
ενας καλος τροπος ειναι εισπνοη κατω κ εκπνοη ανεβαινεις

αλλιως το κοβεις σε στδια που θα πεθανεις...κανε το απλο εσυ...:green:


μην νομιζετε οτι το γρηγορο κ ατσαλο ειναι το καλυτερο...εγω ουσιαστικη δυναμη σε ραχη ειδα οταν εμαθα μετα απο καιρο(και εβαλα στην ακρη τον εγωισμο ) να αναπνεω σωστα....



τωρα κατι αλλο.....τι ψηλα και χαμηλα λες για ραχη αγαπη μου?μιλαμε για ραχη...ραχηηηηηηηηη
πες μου συγκεκριμενα με εικονες τι εννοεις μπας κ βγαλουμε ακρη

gym
07-05-12, 15:03
καλημέρα!!

σχετικά με το αλάτι, γενικά χρησιμοποιώ πολύ λίγο (όποιος τρώει απ'αυτό που έχω μαγειρέψει, προσθέτει έξτρα :green: )

το ποδήλατο για έξω, κανονικό.. σπίτι έχω το ελλειπτικό!!


σχετικά με τα πόδια, ωραίο αυτό.. μπορώ να το κάνω..
επίσης, σκεφτόμουν το εξής:
το πρόγραμμα του Ηλία είναι για 4μέρες, μήπως να βάλω 2μέρες αερόβιο με 4*25 προχωρητικές προβολές και κοιλιακούς? κοιλιακούς δεν κάνω μ'αυτό το καινούριο πρόγραμμα, δεν έχω αντοχή να τους κάνω στο τέλος.
επίσης, αν δεν έχω κάτι συγκεκριμένο και έχω μόνο αερόβιο, δε μ'αρέσει.. ενώ, έτσι, μπορώ να κάνω σπίτι προπονησούλα! (ελλειπτικό, προβολές+κοιλαικούς)

αν συμφωνείς, τι ασκήσεις να βάλω για κοιλιακούς? ή να βρω και να σου δείξω να εγκρίνεις??


:green::green::green::green:

θα βρεις αυτες που ειναι οι αγαπημενες σου κ τις γουσταρεις κ μετα θα το δουμε μαζι ...:toast:

gym
07-05-12, 15:05
επειδη ειδα ποστ για τα λογκς απλα σας ξαναλεω βρε οτι ΟΛΑ ΘΑ ΤΑ ΚΟΙΤΑΞΩ....:toast:


απλα δεν γινεται οταν εχω μειωμενο χρονο να τα κανω ολα μαζι...;)

προτιμω να ειμαι συγκεντρωμενη και να σας απανταω μονο οταν μπορω κ οχι στα γρηγορα...;)



αυταααα!:turtle::turtle::turtle:

eli_din3
07-05-12, 15:51
οταν λες υστερεις τι εννοεις?ΑΚΡΙΒΗς ΑΠΑΝΤΗΣΗ θελω εδω...



τωρα κατι αλλο.....τι ψηλα και χαμηλα λες για ραχη αγαπη μου?μιλαμε για ραχη...ραχηηηηηηηηη
πες μου συγκεκριμενα με εικονες τι εννοεις μπας κ βγαλουμε ακρη
και εγω αυτο θα σου λεγα... λοιποον..ραχιαιοι ειναι αυτοι οι πλαινοι εκει???? γιατι εγω τοσο καιρο νομιζα οτι ειναι εκεινο π εχει ως ασπρο στην μεση (το χα δει παλια σ ενα οργανο κ μ χε καρφωθει μαλλον)..εκει ποιος μυς ειναι?
44625


υστερω εννοω σε τεχνικη... και γενικα στους ραχιαιους δεν το πολυ εχω... νομιζω δεν με πιανουν καθολου.... μονο ποναω λιγο στην μεση ενω κανω ακριβως οτι ειπες πανω... ραχη δεν νιωθω..αν την πιασω εκεινη την στιγμη για να δω ειναι λιγο σκληρη αλλα δεν μπορω να πω οτι νιωθω κατι..μονο μεσουλα..



οι κοιλιακοι με εκταση ειναι οι κοιλιακοι στους οποιους δινεις εμφαση στην εκταση του μυ...(μην μου ρωτησεις ξανα τι σημαινει αυτο γιατι το εχω ηδη πει κ ειναι ελληνικα...)

πχ....κανεις κοιλιακους σε μια ελβετικη μπαλα...καθως πηγαινεις προς τα πισω ειναι εκταση ,ενω οταν ερχεσαι μπροστα ειναι καμψη κορμου...

βασικο κομματι του πιλατες ειναι ολο αυτο που εξηγω με την εκταση και πλεον προτιμαται αυτος ο τροπος εκγυμνασης λογω καλυτερου feeling του μυ....

μακαρι να μπορουσα να σου δειξω αλλα δεν μπορω να βρω κατι στο νετ σαν επεξηγηση αυτην τη στιγμη...


ΑΝ εχεις καλη pilates instructor εκει που πας(καλα χλωμο αλλα λεμε τωρα) ρωτησε την...και θα σου δειξει τι εννοω

ναι σιγα μην εχω :P καταλαβα ομως ποια λες νομιζω..το χαμε κανει μια φορα σ μια αιθουσα.. σαν ροκανισματα αλλα πανω στην μπαλα και πας και πιο πισω??? (η μπαλα πρεπει να ναι καλα φουσκωμενη ε? τουρλα τουρλα ή λιγο πιο χαλαρα?) εκεινη την στιγμη δεν ειχα νιωσει κατι αλλα την επομενη μερα ημουν λιιιιγο (ελαχιστα) πιασμενη...


κατ αρχας ελεος που με κανες να ανοιξω αυτο το λινκ...

απο εδω διαβαζεις ασκησεις εσυ?:unsure::unsure::green:



οχι ρε απλα μου το βγαλε το φβ στο home..


δεν ξερω γιατι αλλα οταν το διαβαζω απο σενα αυτο τρελαινομαι ενα πραγμα....:P:P:P:P

γιατιιι?

τελος σχετικα με τους υδατ..απλα το λεω γιατι μολις εκοψα λιγο για 3-4 μερες η κοιλια αμεσως επιπεδη...τεραστιο ποστ :P

Stella
07-05-12, 17:45
μου αρεσει που ολες το ξερουμε και ολες το κρυβουμε...:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

Ελά βρεεεεε μια οικογένεια ειμαστε τώρα.....
Αλλωστε μην ξεχνάς ότι η Κατερινούλα με είχε υιοθετήσει κάποτε....:green::green::green:

Λοιπόν σήμερα εφτιαξα τελειο μιλκ σεικ!
250μλ γάλα
1/2 μπανάνα
1/2 φλιτζ. φράουλες
1/4 φλιτζ. γιαούρτι
20γρ μέλι (αν θες βάζεις και 1 κ.σ, εγώ έβαλα 1 γεμάτη κ.γλ.)

Τα χτυπάς όλα στο μπλέντερ με λίγο πάγο και μιαμ...μιαμ...τελειο καλοκαιρινό και θρεπτικότατο

Όλο αυτό γίνεται 2 μερίδες (2 μεγάλα ποτήρια)
Θερμίδες κάτω από 150!:thumbup:

Θα το δοκιμσω και με άλλα φρούτα!;)

dorita
07-05-12, 21:35
επειδη ειδα ποστ για τα λογκς απλα σας ξαναλεω βρε οτι ΟΛΑ ΘΑ ΤΑ ΚΟΙΤΑΞΩ....:toast:


απλα δεν γινεται οταν εχω μειωμενο χρονο να τα κανω ολα μαζι...;)

προτιμω να ειμαι συγκεντρωμενη και να σας απανταω μονο οταν μπορω κ οχι στα γρηγορα...;)



αυταααα!:turtle::turtle::turtle:

δεν πειραζει κοπελαρα μου!!!! καλη επιτυχια να'χεις στην πτυχιακη.......:toast::toast:

αλλα μη μας τσεχασεις!!!!!!!!:):):):P:P

koukoutsaki
07-05-12, 21:52
Ελένη μου καλή επιτυχία σε ότι έτοιμαζεις
Και μια ερώτηση όταν αδειασεις

Πως θα διωξω λίπος απο τα χέρια? εδώ κ δυο χρόνια ήρθε λίγο λίγο προφανώς απο την κακή διατροφή που ακολουθούσα.....
Αεροβιο? τι λες?

Φιλακια σε όλες σας σήμερα δεν κάνει τόσο κρύο και είναι τελειαααααααα
Πήγα sports direct στην Oxford street κι εκανα μεγάλη ζημιά σε αθλητικά είδη..... Λολ.

dorita
07-05-12, 21:56
κουκουτσακι......:welcome::welcome:

πρωτον εισαι απαραδεκτη που αφησες την χωρα εν μεσω εκλογων κ δεν ψηφισες......:green::green:

κ δευτερον ψωνιζεις που ψωνιζεις παρε κ τιποτα σε μας.....:P:P:P:P
εκει στα καλαθια τα βρισκεις σε σουπερ τιμες ...τα δικα μας πανακριβα!!!!

φιλουθκια!!!!:turtle:

koukoutsaki
07-05-12, 22:00
Γλυκό μου δεν είναι καλάθια αλλα όταν βλέπω κολάν Nike με πέντε λίρες δε φταίει ο φονιας....

koukoutsaki
07-05-12, 22:02
Κοριτσακια μου άλλαξε τίποτα στο φόρουμ? βλέπω παντού κάτι φατσουλες.... Χεχεχε
Και βλέπω άλλες φωτο σε κάθε κοπέλα ως αβαταρ,!
Η μήπως με αποτρελανε το london ?

xelashai
07-05-12, 22:04
Κοριτσακια μου άλλαξε τίποτα στο φόρουμ? βλέπω παντού κάτι φατσουλες.... Χεχεχε
Και βλέπω άλλες φωτο σε κάθε κοπέλα ως αβαταρ,!
Η μήπως με αποτρελανε το london ?

μαλλον...:P
τι εννοεις βρε?

dorita
07-05-12, 22:04
Κοριτσακια μου άλλαξε τίποτα στο φόρουμ? βλέπω παντού κάτι φατσουλες.... Χεχεχε
Και βλέπω άλλες φωτο σε κάθε κοπέλα ως αβαταρ,!
Η μήπως με αποτρελανε το london ?

μαλλον το 2ο!!!...:green:

ελα ελλαδα να ερθεις στα ισια σου!!!!......:turtle:

koukoutsaki
07-05-12, 22:22
Βλέπω emoticons σε κάθε αβαταρ και πχ βλέπω άλλη φωτο στη ντόριτα....αλλα κ σε άλλες κοπέλες...ότι να ναι ..... Παει το χασα χαχαχαχαχαχα

dorita
07-05-12, 22:27
Βλέπω emoticons σε κάθε αβαταρ και πχ βλέπω άλλη φωτο στη ντόριτα....αλλα κ σε άλλες κοπέλες...ότι να ναι ..... Παει το χασα χαχαχαχαχαχα

ειναι απο τα (κάτι rapsberries κάτι παράξενα....):rolf::rolf::rolf:


οχι βρε!!! κατι αλλο θα΄ναι ισως υπολογιστης!!

koukoutsaki
07-05-12, 22:30
ειναι απο τα (κάτι rapsberries κάτι παράξενα....):rolf::rolf::rolf:


οχι βρε!!! κατι αλλο θα΄ναι ισως υπολογιστης!!
Αλήθεια σας το λέω
Μάλλον το I pad κάνει νούμερα
Εκτός και βάζουν τίποτα απαγορευμένα στα γιαούρτια χαχαχαχαχαχα

Τι λέτε για το πρηξιμο? αλλαγή καιρού κ περιβάλλοντος?

dorita
07-05-12, 22:31
Αλήθεια σας το λέω
Μάλλον το I pad κάνει νούμερα
Εκτός και βάζουν τίποτα απαγορευμένα στα γιαούρτια χαχαχαχαχαχα

Τι λέτε για το πρηξιμο? αλλαγή καιρού κ περιβάλλοντος?

σορρυ που ρωταω αλλα τουαλετα πηγαμε;;;;;:unsure:

koukoutsaki
07-05-12, 22:34
σορρυ που ρωταω αλλα τουαλετα πηγαμε;;;;;:unsure:
Πήγαμε αλλα όχι με την ίδια συχνότητα Γμτ παρόλο που όλο κινούμαστε.....γιατί ρε Γμτ

dorita
07-05-12, 22:37
Πήγαμε αλλα όχι με την ίδια συχνότητα Γμτ παρόλο που όλο κινούμαστε.....γιατί ρε Γμτ

μπορει να ειναι απ'αυτο ....γενικα αλλαγη περιβαλοντος κ ωραριου .....

koukoutsaki
07-05-12, 22:38
μπορει να ειναι απ'αυτο ....γενικα αλλαγη περιβαλοντος κ ωραριου .....
Καλα δυο ώρες διάφορα σιγά τα αβγά αλλα απο το καλοκαίρι ήρθα σε 8 βαθμούς με ψιλοβροχο όλη μέρα....τι να πω....ελπίζω όταν γυρίσω να στρωσω..

dorita
07-05-12, 22:40
Καλα δυο ώρες διάφορα σιγά τα αβγά αλλα απο το καλοκαίρι ήρθα σε 8 βαθμούς με ψιλοβροχο όλη μέρα....τι να πω....ελπίζω όταν γυρίσω να στρωσω..


δεν εννοω αυτο!!!! εννοω οι συνηθειες σου καθε μερα....οι ωρες που τρως..κλπ κλπ....

koukoutsaki
07-05-12, 22:43
δεν εννοω αυτο!!!! εννοω οι συνηθειες σου καθε μερα....οι ωρες που τρως..κλπ κλπ....


Αυτο ναι, έχεις απόλυτο δίκιο....αλλα όταν κανείς τον τουρίστα δε γίνεται.....σνιφ.

dorita
07-05-12, 22:50
Αυτο ναι, έχεις απόλυτο δίκιο....αλλα όταν κανείς τον τουρίστα δε γίνεται.....σνιφ.

ασε το σνιφ τωρα κ κοιτα να περασεις καλα εκει.......αντε παραπονιαρα!!!:P:P:P:welcome:

koukoutsaki
07-05-12, 22:55
ασε το σνιφ τωρα κ κοιτα να περασεις καλα εκει.......αντε παραπονιαρα!!!:P:P:P:welcome:


Δεν παραπονιεμαι... Ήταν όνειρο ζωής για μένα....ε που θα παει θα στρώσει και το εντερακι
Θα κάνω και βάρη αύριο!

vickypek
07-05-12, 23:11
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗ ΜΟΥ
ΟΟΟΟΟΤΑΝ ΒΡΕΙΣ ΧΡΟΝΟ δωσε μια χειρα βοηθειας..συνοψιζω για να σε θυμισω: ειμαι 22 1,65 51-52 κιλα λιπομετρηση προσφατη 20,4%,κανω εδω και 1 1/2 χρονο προπνησεις με τρεξιμο και βαρη (και ενα καλοκαιρι φουλ κικ μποξ <3 ) στα βαρη εχω ανεβει αρκετα αλλα μπορω κι αλλα, μετα απο περσινες διατροφικες βλακειες(κοψιμο υδ/κων) και σε συνδυασμο με γυναικολογικα χανω περιοδους(ακομα να το ρυθμισω)..
πισετυεις οτι το λιπος ειναι καλο για τα κιλα μου και για να εχω περιοδο?
ποσα κιλα μυικα καθαρα θα μπορουσα να ανεβω?
ο διατροφολογος που μου κανε τη λιπομετρηση μου μετρησε και μεταβολισμο,σε ηρεμια καιω 1800(που να ξερα..)και με δουλεια φουλ(φυσικοθεραπευτρια) και προπονησεις και να βαλω κιλα μ "εβαλε" να τρωω 3000 την ημερα!πως το κρινεις?
θα θελα ενα προγραμμα προταση τι να τρωω ρε κοριτσι πελαγωνω και νομιζω φουλαρω σε υδ/κα και τωρα παιζω στο 2000/μερα στις 3000 τι αλλο να φαω??..εκεινος μου πε να αυξησω απλα φαγητο μεσημεριανο σαν ποσοστητες και να τρωω και βραδινο ο,τι το μεσημερι..παρε ματι και βασικα αλλαξε τα!!νομιζω ηρθε η ωρα να παρω μια πρωτεινη ..
8.00: 4 κ.σ βρωμη,250 μλ γαλα 1,5% 2 κ.σ μπερις
12.00 γιαουρτι 2% με 15 αμυγδαλα
15.00 150γρ κοτοπουλο/μοσχαρι/ψαρι με 200γρ ρυζι/2 πατατες μετριες ή οσπρια 2 1/2 κουταλες ή λαδερο παντα με σαλατα με 1 κ.σ λαδι και τυρι ελαφρυ και 1 φετα ψωμι ολικης
19.00 1 μπανανα/μηλο
προπονηση
21.00 σαλατα αφθονη με 1κ.σ λαδι 1 κ.σ μπαλσαμικο 1κ.σ λιναροσπορο τυρι ελαφρυ 1 αυγο+1ασπραδι ή αντ αυτων κοτοπουλο 150γρ και 5 καρυδια 1 φετα ψωμι ολικης-εδω λειπει υδ/κας αλλου ειδους η το ψωμι ειναι οκ?
σπανιο: 23.30-24.00: 100 μλ γαλα
απλα για να βαλω καλα μυικα κιλα..τι να φαω πιο πολυ? μηπως ενα συμπληρωμα ειναι απαριατητο?εχεις να μου προτεινεις καποιο?
σ ευχαριστω για το χρονο σου θα εκτιμησω πολυ οποια απαντηση σου..και καλη δυναμη στην πτυχιακη σου και στις προπονησεις σου!!

eli_din3
08-05-12, 14:11
ειμαι αρρωστουλααααααααα :(
το κακο ειναι οτι οταν εγω ειμαι αρρωστη το χω παραδοση να τρωω goodys..αλλα οχι βεβαιαααα
ειναι και 2 κομματια σοκολατα φραουλα μπροστα μου..αλλα οχιιιι οχιιιι θα αντισταθωω λεωω..με βλεπω να την πεταω στ σκουπιδια και μετα να με βριζει η μαμα..

επισης η μεση πρεπει να ταν απο την περιοδο..μου ρθε..θαυμααααααααααααα θαυμααααα.. μαλλον καταλαβε οτι το χω χεσει με τα κορεσμενα λιπη κτλ κ λεει "ποιο ελαιολαδο κ βλακειες εδω εχουμε αλλα κι αλλα..ερχομαι" :P

Stella
08-05-12, 14:21
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗ ΜΟΥ
ΟΟΟΟΟΤΑΝ ΒΡΕΙΣ ΧΡΟΝΟ δωσε μια χειρα βοηθειας..συνοψιζω για να σε θυμισω: ειμαι 22 1,65 51-52 κιλα λιπομετρηση προσφατη 20,4%,κανω εδω και 1 1/2 χρονο προπνησεις με τρεξιμο και βαρη (και ενα καλοκαιρι φουλ κικ μποξ <3 ) στα βαρη εχω ανεβει αρκετα αλλα μπορω κι αλλα, μετα απο περσινες διατροφικες βλακειες(κοψιμο υδ/κων) και σε συνδυασμο με γυναικολογικα χανω περιοδους(ακομα να το ρυθμισω)..
πισετυεις οτι το λιπος ειναι καλο για τα κιλα μου και για να εχω περιοδο?
ποσα κιλα μυικα καθαρα θα μπορουσα να ανεβω?
ο διατροφολογος που μου κανε τη λιπομετρηση μου μετρησε και μεταβολισμο,σε ηρεμια καιω 1800(που να ξερα..)και με δουλεια φουλ(φυσικοθεραπευτρια) και προπονησεις και να βαλω κιλα μ "εβαλε" να τρωω 3000 την ημερα!πως το κρινεις?
θα θελα ενα προγραμμα προταση τι να τρωω ρε κοριτσι πελαγωνω και νομιζω φουλαρω σε υδ/κα και τωρα παιζω στο 2000/μερα στις 3000 τι αλλο να φαω??..εκεινος μου πε να αυξησω απλα φαγητο μεσημεριανο σαν ποσοστητες και να τρωω και βραδινο ο,τι το μεσημερι..παρε ματι και βασικα αλλαξε τα!!νομιζω ηρθε η ωρα να παρω μια πρωτεινη ..
8.00: 4 κ.σ βρωμη,250 μλ γαλα 1,5% 2 κ.σ μπερις
12.00 γιαουρτι 2% με 15 αμυγδαλα
15.00 150γρ κοτοπουλο/μοσχαρι/ψαρι με 200γρ ρυζι/2 πατατες μετριες ή οσπρια 2 1/2 κουταλες ή λαδερο παντα με σαλατα με 1 κ.σ λαδι και τυρι ελαφρυ και 1 φετα ψωμι ολικης
19.00 1 μπανανα/μηλο
προπονηση
21.00 σαλατα αφθονη με 1κ.σ λαδι 1 κ.σ μπαλσαμικο 1κ.σ λιναροσπορο τυρι ελαφρυ 1 αυγο+1ασπραδι ή αντ αυτων κοτοπουλο 150γρ και 5 καρυδια 1 φετα ψωμι ολικης-εδω λειπει υδ/κας αλλου ειδους η το ψωμι ειναι οκ?
σπανιο: 23.30-24.00: 100 μλ γαλα
απλα για να βαλω καλα μυικα κιλα..τι να φαω πιο πολυ? μηπως ενα συμπληρωμα ειναι απαριατητο?εχεις να μου προτεινεις καποιο?
σ ευχαριστω για το χρονο σου θα εκτιμησω πολυ οποια απαντηση σου..και καλη δυναμη στην πτυχιακη σου και στις προπονησεις σου!!

Aν θες να ανεβάσεις θερμίδες σίχουρα σε παίρνει να ενισχυσεις τα ενδιάμεσα γευματα.
Στο πρωινό μπορείς να βάλεις και κανενα φρουτο (μπανάνα)
Στο ενδιάμεσο να βάλεις υδατάνθρακα που δεν έχεις καθόλου (τοστ, αυγά, ρυζογκοφρέτες, πιτάκι με διάφορα καλουδια μέσα, φρούτα....)
Στο απογευματινό βάλε κι΄αλλο φαί. 1 φρούτο δεν είναι τίποτα.
Και πριν τον ύπνο βάλε κοτατζ ή γιαούρτι και μπολικους ξηρους καρπους

Και γενικά μπορείς ευκολα να ανεβάσεις θερμίδες προσθετοντας από 1 κ.σ επιπλέον λάδι στο μεσημεριανό και στο βραδυνό. Εφόσον λες ότι έχεις και προβλήματα με τον κύκλο σου το επιπλέον λαδάκι καλό θα κάνει.;)

eli_din3
08-05-12, 22:26
1. Δεν εχω πιασει την φιλοσοφια τ στεπερ.... αυτη μ πε οτι οσο πιο χαμηλα το επιπεδο τοσο πιο δυσκολο.. και οντως ειναι πιο σκληρο.. ομως στην ουσια οσο πιο μαλακο ειναι τοσο πιο γρηγορα πρεπει να πηγαινεις και ιδρωνεις πιο πολυ και καταβαλεις περισσοτερη προσπαθεια...huh? επισης ολες καθονται με τουρλωμενο τον κωλο πισω σκυμμενες μπροστα... μα αν εχεις ψηλα τον κορμο πεφτει πιο πλ βαρος σαυτα π πατας και γινεται πιο δυσκολο :S


2. Ελενιτσα θυμαμαι ειχες πει πως το καθε ειδος γυμναστικης σε γυμναζει αλλιως...τι εννοουσες? για παραδειγμα οι πιλατες τι διαφορετικο σωμα φτιαχνουν απο τα βαρη?

3.ψωμακια....χααα.... 7 μηνες διατροφη και βελτιωση γιοκ..για να μαι ακριβης..εμφανιστηκαν μολις αρχισα διατροφη ενω πριν δεν ειχα :S... υπαρχει περιπτωση να μην φυγουν ποτε?

koukoutsaki
09-05-12, 00:00
Βλέπω τα ημερολόγια σας κορίτσια καισημερα νιώθω πολυ γουρούνι παρα το περπάτημα και την προπόνηση...
Τέλος πάντων.μολις γυρίσω θα έχει σκληρό συμμάζεμα...στο επόμενο ταξίδι τωρα!!!

Ψώνισαμε πολλές βιταμίνες απο holland and Barrett's.μα τι τιμές....μας γδυνουν στην Ελλάδα.

koukoutsaki
09-05-12, 00:05
Ελένη μου καλή επιτυχία σε ότι έτοιμαζεις
Και μια ερώτηση όταν αδειασεις

Πως θα διωξω λίπος απο τα χέρια? εδώ κ δυο χρόνια ήρθε λίγο λίγο προφανώς απο την κακή διατροφή που ακολουθούσα.....
Αεροβιο? τι?.

Επίσης ,και απευθύνομαι και στις πιο ψαγμενες απο σας.
Τι παίζει με ελεύθερες ρίζες σε όσους γυμνάζονται? μας είναι απαραίτητη η βιταμίνη c? και τι άλλο πρέπει ? πχ fish oil tablet τα φώτα σας κόρες !!!

gym
09-05-12, 13:39
και εγω αυτο θα σου λεγα... λοιποον..ραχιαιοι ειναι αυτοι οι πλαινοι εκει???? γιατι εγω τοσο καιρο νομιζα οτι ειναι εκεινο π εχει ως ασπρο στην μεση (το χα δει παλια σ ενα οργανο κ μ χε καρφωθει μαλλον)..εκει ποιος μυς ειναι?
44625


ελινα μου αν διαβασεις ανατομια θα συναντησεις ως ραχη ολο το πισω μερος του κορμου...
εσυ μαλλον μπερδευτηκες με τον πλατυ ραχιαιο μυ και την λεγομενη ραχη που λεμε εμεις οταν γυμναζουμε τους ραχιαιους μας..

ραχη ειναι και εκει χαμηλα ....

για να καταλαβεις ...ο καθε μυς απο καπου ξεκινα και καπου καταληγει...(εκφυση-καταφυση οκ?) και ο καθε μυς ευθυνεται για καποιες ενεργειες στο σωμα μας...
κατι κανουν ολα αυτα που εχουμε πανω μας...εχουν καποιο σκοπο κ γι αυτο οταν λεμε γυμναζομαστε,πρεπει να καταλαβαινουμε τι ακριβως κανουμε...


πχ ο πλατυς ραχιαιος μυς το ξερες οτι κραταει την ωμοπλατη στον κορμο?και οτι κανει εκταση και απαγωγη και μεσα στροφη του βραχιονα?


αν καταλαβεις καποια πραγματα απο ανατομια,τοτε θα καταλαβεις γιατι υπαρχουν και τοσες παραλλαγες ακσησεων κ τι γυμναζουμε στην καθε παραλλαγη...

ολα εχουν τον σκοπο τους κ δεν εχουν βγει ετσι γιατι μας την καρφωσε...

και γι αυτο λεμε οτι τα προγραμματα πρεπει να βγαινουν με καποια λογικη και οχι ετσι αβερτα...





οταν εμεις λεμε εδω ραχιαιους εννουμε εκεινο το ασπρο...κατω χαμηλα πανω απο τους γλουτουςΝΑΙ
υστερω εννοω σε τεχνικη... και γενικα στους ραχιαιους δεν το πολυ εχω... νομιζω δεν με πιανουν καθολου.... μονο ποναω λιγο στην μεση ενω κανω ακριβως οτι ειπες πανω... ραχη δεν νιωθω..αν την πιασω εκεινη την στιγμη για να δω ειναι λιγο σκληρη αλλα δεν μπορω να πω οτι νιωθω κατι..μονο μεσουλα..


μα μολις ειπες οτι ραχη εννοεις αυτο το κομματι πανω απο τους γλουτους δηλαδη τη μεση...:unsure:

ελινα....αν κανεις ακριβως οπως σου εχω πει τοτε νιωθεις ραχη απλα δνε το ξερεις...αν κανεις βλακεια τοτε θα πονας πολυ ασχημα...

μην εισαι φυγοπονη βασικα...με το παραμικρο κλαιγεσαι....αν σε ειχα διπλα μου,θα παιζαμε ξυλο...:green::green:


απο την αλλη...δεν πας να σε δει κανας γιατρος ?μην μας εφυγε κανας σπονδυλος...:green::green:



ναι σιγα μην εχω :P καταλαβα ομως ποια λες νομιζω..το χαμε κανει μια φορα σ μια αιθουσα.. σαν ροκανισματα αλλα πανω στην μπαλα και πας και πιο πισω??? (η μπαλα πρεπει να ναι καλα φουσκωμενη ε? τουρλα τουρλα ή λιγο πιο χαλαρα?) εκεινη την στιγμη δεν ειχα νιωσει κατι αλλα την επομενη μερα ημουν λιιιιγο (ελαχιστα) πιασμενη...

ναι αλλα προσοχη...πως θα κατσεις στην μπαλα και την κινηση της μεσης....
πλεον προτεινεται η μπαλα να ειναι ελαχιστα φουσκωμενη για να αγκαλιαζει καλυτερα τη μεση

αν ησουν ελαχιστα πιασμενη δεν κανατε καλα τις ακσησεις....κ ετσι παιζει να σας τραυματισει κιολας αν ειναι ασχετη αυτη





τελος σχετικα με τους υδατ..απλα το λεω γιατι μολις εκοψα λιγο για 3-4 μερες η κοιλια αμεσως επιπεδη...τεραστιο ποστ :P

το οτι ηταν φουσκωμα δεν παει να πει οτι ηταν λιπος

gym
09-05-12, 13:50
Ελά βρεεεεε μια οικογένεια ειμαστε τώρα.....
Αλλωστε μην ξεχνάς ότι η Κατερινούλα με είχε υιοθετήσει κάποτε....:green::green::green:

Λοιπόν σήμερα εφτιαξα τελειο μιλκ σεικ!
250μλ γάλα
1/2 μπανάνα
1/2 φλιτζ. φράουλες
1/4 φλιτζ. γιαούρτι
20γρ μέλι (αν θες βάζεις και 1 κ.σ, εγώ έβαλα 1 γεμάτη κ.γλ.)

Τα χτυπάς όλα στο μπλέντερ με λίγο πάγο και μιαμ...μιαμ...τελειο καλοκαιρινό και θρεπτικότατο

Όλο αυτό γίνεται 2 μερίδες (2 μεγάλα ποτήρια)
Θερμίδες κάτω από 150!:thumbup:

Θα το δοκιμσω και με άλλα φρούτα!;)

το εχω κανει πολλες φορες κ το ειχα βαλει συνταγες καπου νομιζω το εξης
γαλα-μπανανα-κανελα-μελι-ταχινι
καποιες φορες κ κανα σπιτικο μπισκοτο κουκις αλλα αυτα παλια


πλεον στην αδερφη μου πχ που θελουμε να βαλει κιλα πινει καθε μερα συν ολα τα γευματα της
γαλα-πρωτεινη-ταχινι-μελι-κανελα

gym
09-05-12, 13:52
Ελένη μου καλή επιτυχία σε ότι έτοιμαζεις
Και μια ερώτηση όταν αδειασεις

Πως θα διωξω λίπος απο τα χέρια? εδώ κ δυο χρόνια ήρθε λίγο λίγο προφανώς απο την κακή διατροφή που ακολουθούσα.....
Αεροβιο? τι λες?

Φιλακια σε όλες σας σήμερα δεν κάνει τόσο κρύο και είναι τελειαααααααα
Πήγα sports direct στην Oxford street κι εκανα μεγάλη ζημιά σε αθλητικά είδη..... Λολ.

το λιπος απο τα χερια θα φυγει οπως θα φυγει κ απο το υπολοιπο σωμα...
ελειμμα θερμιδικο μεσα στη μερα σου,που να προερχεται ειτε απο διατροφη ειτε απο προπονηση ειτε και τα δυο μαζι

απο ενα σημειο δεν φευγει το λιπος αλλα συνολικα,αν ειναι δε και οι λιπαποθηκες σου θα φυγει τελευταια απο εκει

gym
09-05-12, 13:53
Αλήθεια σας το λέω
Μάλλον το I pad κάνει νούμερα
Εκτός και βάζουν τίποτα απαγορευμένα στα γιαούρτια χαχαχαχαχαχα

Τι λέτε για το πρηξιμο? αλλαγή καιρού κ περιβάλλοντος?

εννοειται αν εισαι κ ευαισθητη γενικα ενα παρπαανω...
δεν πηγες σε διπλανη πολη...σε αλλη χωρα με αλλο κλιμα πηγες...

koukoutsaki
09-05-12, 13:54
το λιπος απο τα χερια θα φυγει οπως θα φυγει κ απο το υπολοιπο σωμα...
ελειμμα θερμιδικο μεσα στη μερα σου,που να προερχεται ειτε απο διατροφη ειτε απο προπονηση ειτε και τα δυο μαζι

απο ενα σημειο δεν φευγει το λιπος αλλα συνολικα,αν ειναι δε και οι λιπαποθηκες σου θα φυγει τελευταια απο εκει
Στο butt είναι οι καταραμενες.... Εκτός και τρελαθηκαν οι όρμονες μου τι να πω λολ

gym
09-05-12, 14:07
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΛΕΝΗ ΜΟΥ
ΟΟΟΟΟΤΑΝ ΒΡΕΙΣ ΧΡΟΝΟ δωσε μια χειρα βοηθειας..συνοψιζω για να σε θυμισω: ειμαι 22 1,65 51-52 κιλα λιπομετρηση προσφατη 20,4%,κανω εδω και 1 1/2 χρονο προπνησεις με τρεξιμο και βαρη (και ενα καλοκαιρι φουλ κικ μποξ <3 ) στα βαρη εχω ανεβει αρκετα αλλα μπορω κι αλλα,

δωσε μου ενα δυο πχ αν θες για τα κιλα σου σε βασικες


μετα απο περσινες διατροφικες βλακειες(κοψιμο υδ/κων) και σε συνδυασμο με γυναικολογικα χανω περιοδους(ακομα να το ρυθμισω)..
πισετυεις οτι το λιπος ειναι καλο για τα κιλα μου και για να εχω περιοδο?ναι ειναι οκ ακομη κ με βαση τους γιατρους ειναι οκ
ποσα κιλα μυικα καθαρα θα μπορουσα να ανεβω? μπορεις να ανεβεις αγαπη μου αλλα αυτο που με ρωτας ειναι σχετικο με πολλα πραγματα...

και θα σου συμβουλευα να μην πας με τα νουμερα αλλα με το τι βλεπεις


ο διατροφολογος που μου κανε τη λιπομετρηση μου μετρησε και μεταβολισμο,σε ηρεμια καιω 1800(που να ξερα..)και με δουλεια φουλ(φυσικοθεραπευτρια) και προπονησεις και να βαλω κιλα μ "εβαλε" να τρωω 3000 την ημερα!πως το κρινεις?
πολλες θερμιδες...κ αυτα με τις μετρησεις τα θεωρω μουφα



θα θελα ενα προγραμμα προταση τι να τρωω ρε κοριτσι πελαγωνω και νομιζω φουλαρω σε υδ/κα και τωρα παιζω στο 2000/μερα στις 3000 τι αλλο να φαω??.

.εκεινος μου πε να αυξησω απλα φαγητο μεσημεριανο σαν ποσοστητες και να τρωω και βραδινο ο,τι το μεσημερι..αυτο γιατι δνε το κανεις κ πελαγωνεις?


παρε ματι και βασικα αλλαξε τα!!αυτο ειναι προστακτικη μαναμ?:green::green:

νομιζω ηρθε η ωρα να παρω μια πρωτεινη ..θα σε βοηθησει με τα γευματα αν μπουκωνεις πολυ απο το φαγητο


8.00: 4 κ.σ βρωμη,250 μλ γαλα 1,5% 2 κ.σ μπερις ανεβασε κ αλλο το πρωινο σου με περισσοτερη βρωμη και μπερις
12.00 γιαουρτι 2% με 15 αμυγδαλα παραπανω αμυγδαλα
15.00 150γρ κοτοπουλο/μοσχαρι/ψαρι με 200γρ ρυζι/2 πατατες μετριες ή οσπρια 2 1/2 κουταλες ή λαδερο παντα με σαλατα με 1 κ.σ λαδι και τυρι ελαφρυ και 1 φετα ψωμι ολικης ανεβασε το λαδι στις δυο κσ
19.00 1 μπανανα/μηλο πρωτεινη εδω
προπονηση
21.00 σαλατα αφθονη με 1κ.σ λαδι 1 κ.σ μπαλσαμικο 1κ.σ λιναροσπορο τυρι ελαφρυ 1 αυγο+1ασπραδι ή αντ αυτων κοτοπουλο 150γρ και 5 καρυδια 1 φετα ψωμι ολικης-εδω λειπει υδ/κας αλλου ειδους η το ψωμι ειναι οκ? οτι θες...αλλα ανεβασε τα λιπαρα σου κ αλλο
σπανιο: 23.30-24.00: 100 μλ γαλα
απλα για να βαλω καλα μυικα κιλα..τι να φαω πιο πολυ? μηπως ενα συμπληρωμα ειναι απαριατητο?εχεις να μου προτεινεις καποιο?
σ ευχαριστω για το χρονο σου θα εκτιμησω πολυ οποια απαντηση σου..και καλη δυναμη στην πτυχιακη σου και στις προπονησεις σου!!

τα μυικα κιλα θα ερθουν με τον καιρο

αν ανεβεις αποτομα πιστεψε με δεν θα ειναι μονο μυς αλλα νερα και λιπος στανταρ


δεν καταλαβαινω γιατι πελαγωνεις

το να ανεβεις σε θερμιδες ειναι το μονο ευκολο μεσω των αυξημενων λιπαρων


λιγο λαδι παραπανω να βαλεις κ τις εφτασες ρε

βαλε κ φυστικοβουτυρο μεσα

και αμυγδαλα ξηροκαρπια

και να εχεις υπομονη...αν αγχωνεσαι δεν βοηθαει


απο προπονηση πως πας?

gym
09-05-12, 14:08
Στο butt είναι οι καταραμενες.... Εκτός και τρελαθηκαν οι όρμονες μου τι να πω λολ

να πεισμωσεις στην προπονηση κ στον ανω κορμο...μαλακοτητα ειναι πιθανον αυτο που παρατηρεις απλα παντα υπηρχε
και τωρα που το ψαχνεις πιο πολυ το καταλαβες...

koukoutsaki
09-05-12, 14:09
να πεισμωσεις στην προπονηση κ στον ανω κορμο...μαλακοτητα ειναι πιθανον αυτο που παρατηρεις απλα παντα υπηρχε
και τωρα που το ψαχνεις πιο πολυ το καταλαβες...

Χλμ μμ ενδιαφέρον.....
Ελένη λέω να παψω το σπλιτ πέντε ημερών που εκανα δυο μήνες και να αρχίσω το προγραμμα του κυρίου Ηλία τι λες

Σας φιλώ όλες πάω στο fitness club

gym
09-05-12, 14:15
1. Δεν εχω πιασει την φιλοσοφια τ στεπερ.... αυτη μ πε οτι οσο πιο χαμηλα το επιπεδο τοσο πιο δυσκολο.. και οντως ειναι πιο σκληρο.. ομως στην ουσια οσο πιο μαλακο ειναι τοσο πιο γρηγορα πρεπει να πηγαινεις και ιδρωνεις πιο πολυ και καταβαλεις περισσοτερη προσπαθεια...huh? επισης ολες καθονται με τουρλωμενο τον κωλο πισω σκυμμενες μπροστα... μα αν εχεις ψηλα τον κορμο πεφτει πιο πλ βαρος σαυτα π πατας και γινεται πιο δυσκολο :S

οσο πιο χαμηλα το επιπεδο τοσο πιο γρηγορα πας γιατι ειναι πιο ευκολο αλλα δεν εχεις αντισταση
για σενα θα ελεγα καλη αντισταση να δυσκολευεσαι και οχι χαλαρα κ γρηγορα

ναι αν δωσεις μια κλιση μπροστα οπως και στο ποδηλατο αν κανεις ορθια και σκυμμενη μπροστα δινεις εμφαση πισω σε γλουτους αλλααααα
ποση ωρα θα αντεξεις εκει πανω σκυμμενη και ποσο νορμαλ θεση για τη μεση ειναι αυτο,να το κρινεις εσυ

2. Ελενιτσα θυμαμαι ειχες πει πως το καθε ειδος γυμναστικης σε γυμναζει αλλιως...τι εννοουσες? για παραδειγμα οι πιλατες τι διαφορετικο σωμα φτιαχνουν απο τα βαρη?

κατ αρχας ειναι ΤΟ ΠΙΛΑΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΙ ΠΙΛΑΤΕΣ

και αφου μαθαμε πως το λεμε ....:green:
με το πιλατες ελινα μου δνε θα γινεις τουμπανο,εχεις αλλα ωφελη οπως ευλυγισια,καλυτερη σταση σωματος,εκγυμναση του κορμου εστιαζοντας ιδιαιτερα στον πυρηνα σου και πατωντας σε αρχες που εχουν ως τελικο στοχο την συνολικη εκγυμναση του σωματος και οχι μεμονωμενα πχ μονο δικεφαλο κτλ

υπαρχουν κ ασκησεις για αυτα αλλα αν παρουμε την παραδοσιακη μορφη του πιλατες ειναι πολυ διαφορετικα τα πραγματα
πλεον κ λογω εμποριου αλλα κια λογω αλλγης εποχων και απαιτησεων εχουν αλλαξει τα δεδομενα(πχ βλεπε την καθημερινοτηατ του κοσμου,ολη μερα σε ενα πισι ενω παλια αυτο δεν υπηρχε)αρα αλλαζουν οι απαιτησεις μας...

το ιδιο κ η γιογκα

αλλα αν κατσω να γραψω τι κανουμε στο ενα κ στο αλλο...θελουμε ενα θεμα γι αυτο κ οχι ενα ποστ...

απλα για να σου μεινει κατι,κρατα το οτι απο το καθε ειδος παιρνεις και κατι αλλο...αρκει να γινεται σωστα παντα κ να μην υπαρχει κινδυνος για τραυματισμο
3.ψωμακια....χααα.... 7 μηνες διατροφη και βελτιωση γιοκ..για να μαι ακριβης..εμφανιστηκαν μολις αρχισα διατροφη ενω πριν δεν ειχα :S... υπαρχει περιπτωση να μην φυγουν ποτε?

μπα....το ιδιο κ με το κουκουτσι...τωρα που ψαχνεσαι τα παρατηρησες

gym
09-05-12, 14:16
Χλμ μμ ενδιαφέρον.....
Ελένη λέω να παψω το σπλιτ πέντε ημερών που εκανα δυο μήνες και να αρχίσω το προγραμμα του κυρίου Ηλία τι λες

Σας φιλώ όλες πάω στο fitness club

πολυ καλη επιλογη και βασικοτατο προγραμμα...go for it girl!:turtle::turtle::turtle:

gym
09-05-12, 14:21
Επίσης ,και απευθύνομαι και στις πιο ψαγμενες απο σας.
Τι παίζει με ελεύθερες ρίζες σε όσους γυμνάζονται? μας είναι απαραίτητη η βιταμίνη c? και τι άλλο πρέπει ? πχ fish oil tablet τα φώτα σας κόρες !!!

θα σου παραθεσω κατι που βρηκα μεσα απο ενα γρηγορο search που εκανα καθως δεν εχω ειδικες γνωσεις επι του θεματος

η βιβλιογραφια η συγκεκριμενη ειναι πολυ ενδιαφερουσα σε οσες ενδιαφερονται περαιτερω...επειδη το τσεκαρα με γνωστη επι του θεματος σας τα προτεινω

Ελεύθερες ρίζες και τι προκαλούν;


Τι είναι οι ελεύθερες ρίζες.


Στην καθημερινή μας ζωή ερχόμαστε σε επαφή με πολυάριθμες χημικές ενώσεις π.χ. νερό, αλάτι, ζάχαρη κλπ. Το ίδιο το σώμα μας, αυτά που τρώμε, ο αέρας που αναπνέουμε περιέχουν πλήθος χημικές ενώσεις. Ο σκοπός που ενώθηκαν τα άτομα για να φτιάξουν τις χημικές ενώσεις, είναι για να έχουν στην εξωτερική τους στιβάδα 8 ηλεκτρόνια που σχηματίζουν 4 ζευγάρια, και έτσι τα άτομα είναι σταθερά. Μερικές φορές όμως, εξ αιτίας δραστικών συνθηκών π.χ. υπεριώδη ακτινοβολία, διασπώνται κάποιες ενώσεις και αυτά που προκύπτουν, περιέχουν ένα άτομο που έχει στην εξωτερική στιβάδα ένα ηλεκτρόνιο μόνο του. Αυτά τα λέμε ελεύθερες ρίζες ή απλά ρίζες, και είναι πολύ δραστικά. Όταν ψήνουμε τον καφέ μας στο γκαζάκι, στην φλόγα υπάρχει η μεθυλόριζα ή μεθύλιο, . CH3. Η κουκίδα στον τύπο δείχνει το μοναχικό ηλεκτρόνιο. Ρίζες χλωρίου Cl . στην στρατόσφαιρα καταστρέφουν το στρώμα του όζοντος.

Τι καλό και τι κακό κάνουν οι ελεύθερες ρίζες.


Ελεύθερες ρίζες δημιουργούνται συνέχεια μέσα στο σώμα μας σαν παράπλευρα προϊόντα του μεταβολισμού. Περιέχουν συχνά άτομα οξυγόνου και οξειδώνουν τα λιπίδια τα οποία φτιάχνουν τις κυτταρικές μεμβράνες. Αυτή η οξείδωση αλλάζει τη δομή των λιπιδίων και έτσι αλλοιώνεται η λειτουργία των μεμβρανών. Οι ελεύθερες ρίζες λοιπόν, αποτελούν μέρος του αμυντικού μας μηχανισμού αφού μπορούν να καταστρέφουν τις κυτταρικές μεμβράνες των βλαβερών βακτηρίων και έτσι να τα σκοτώνουν. Το πρόβλημα υπάρχει αν δεν απομακρύνονται, όταν δεν χρειάζονται πλέον, και αυτό μπορεί να συμβεί όταν είναι πάρα πολλές. Τότε αυτές επιτίθενται όχι μόνο στα βακτήρια αλλά και στα υγιή κύτταρα προκαλώντας βλάβες στις μεμβράνες τους. Έτσι οι ελαττωματικές μεμβράνες δεν μπορούν να προστατεύσουν τα κύτταρα και τα καρδιακά και νευρικά κύτταρα υποβαθμίζουν τις λειτουργίες τους. Επιταχύνεται η γήρανση. Όταν το DNA και το RNA χτυπηθούν από τις ελεύθερες ρίζες, προκαλούνται μεταλλάξεις και καρκίνος.

Πως αντιμετωπίζει το σώμα μας τις ελεύθερες ρίζες.


Το σώμα μας διατηρεί ένα αντιοξειδωτικό μηχανισμό που περιλαμβάνει τις βιταμίνες A,C και E, αντιοξειδωτικά ένζυμα(πρωτεΐνες)και μια ομάδα ενώσεων που λέγονται ουμπικινόνες. Το όνομά τους στ’ αγγλικά σημαίνει ότι είναι πανταχού παρούσες στο σώμα. Όλες αυτές οι ουσίες οξειδώνονται εύκολα και έτσι αντιδρούν με τις ελεύθερες ρίζες, πριν προλάβουν να κάνουν βλάβες. Πολύπλοκοι μηχανισμοί φροντίζουν να βρίσκονται οι αντιοξειδωτικές ουσίες όπου υπάρχει ανάγκη. Όταν ζούμε σε υγιεινές συνθήκες, το σώμα μας ελέγχει την κατάσταση και οι ελεύθερες ρίζες αφού επιτελέσουν τον σκοπό τους και δεν χρειάζονται πλέον, αμέσως απομακρύνονται.

Πολλές τροφές περιέχουν αντιοξειδωτικές ουσίες, όπως τα πράσινα λαχανικά, ο χυμός πορτοκαλιού, ο καφές, το τσάι, και η σοκολάτα. Το ελαιόλαδο είναι πλούσιο σε αντιοξειδωτικές ουσίες και ο σχηματισμός ελευθέρων ριζών σ’αυτό είναι αργός ακόμα και σε ψηλές θερμοκρασίες, ενώ στα σπορέλαια ο σχηματισμός ελευθέρων ριζών είναι γρήγορος ακόμα και σε θερμοκρασία δωματίου.

Αν εκθέτουμε γυμνό το σώμα στην υπεριώδη ακτινοβολία(που είναι αυξημένη λόγω εξασθένισης της στιβάδας του όζοντος), αν υπάρχει όζο στον αέρα που αναπνέουμε(δευτερογενής ρύπος των καυσαερίων των αυτοκινήτων),έχουμε κακή διατροφή, είμαστε εκτεθειμένοι συχνά σε καπνό τσιγάρων κλπ, μπορεί να πάθουμε οξειδωτικό stress, μια κατάσταση που οι ελεύθερες ρίζες είναι τόσο πολλές που ο αντιοξειδωτικός μηχανισμός μας, δεν μπορεί να τις αντιμετωπίσει. Πιθανά αποτελέσματα είναι η ανάπτυξη καρκίνου, καρδιοπάθειες, αρθρίτιδα, καταρράκτης και άλλες εκφυλιστικές ασθένειες, καθώς επίσης και πρόωρη γήρανση.

Κυκλοφορούν κάποια συμπληρώματα διατροφής στο εμπόριο που έχουν και αντιοξειδωτική δράση.

Το πρόβλημα μ’ αυτά είναι ότι δεν μπορούμε να ξέρουμε πόσο πρέπει(κι αν πρέπει) να πάρουμε, γιατί δεν έχουμε κάποιο απλό τρόπο να μετρήσουμε το επίπεδο των ελεύθερων ριζών, ούτε το επίπεδο των αντιοξειδωτικών ουσιών που υπάρχουν στο σώμα μας.


Βιβλιογραφία :

P.Atkins & L.Jones, Chemical Principles

The Quest for Insight

εκδ. Freeman, New York, 2002.



Μ.Γιαλλούση, Προσκαλώντας σε γεύμα τη Χημεία, εκδ. Σαββάλας, Αθήνα, 2000.

eli_din3
09-05-12, 15:00
ποδολαβη (ε δεν ξερω πως λεγεται εγω ετσι το λεω) στην χαμηλη τροχαλια...στα τεσσερα σε παγκο και εκτελεση την ασκηση που εχει στο 3:00 και υστερα και το ιδιο αλλα με τεντωμενο ποδι... yes or no? :P


http://www.youtube.com/watch?v=dDhiXeUZH9M

eli_din3
09-05-12, 15:02
το οτι ηταν φουσκωμα δεν παει να πει οτι ηταν λιπος

νιωθεις απλα δεν το ξερεις λεει...αχαχαχαχαχαχ
οκ ευχαριστω γυμουλααα!!

της προσβαλαμε και το πιλατες :P

xelashai
09-05-12, 15:08
ποδολαβη (ε δεν ξερω πως λεγεται εγω ετσι το λεω) στην χαμηλη τροχαλια...στα τεσσερα σε παγκο και εκτελεση την ασκηση που εχει στο 3:00 και υστερα και το ιδιο αλλα με τεντωμενο ποδι... yes or no? :P


http://www.youtube.com/watch?v=dDhiXeUZH9M

μια χαρα ασκησουλα ειναι....αν τα καταφερεις κ δεν κυνηγας απο δω κ απο κει τα βαρακια...:P:P
ψαχνεσαι γ γλουτους εε????

eli_din3
09-05-12, 15:12
μια χαρα ασκησουλα ειναι....αν τα καταφερεις κ δεν κυνηγας απο δω κ απο κει τα βαρακια...:P:P
ψαχνεσαι γ γλουτους εε????

οχι με βαρακια βρε..στην χαμηλη τροχαλια...
εεμ προσπαθω η καημενη ψαχνομαι λιγο γ εμπλουτισμο...

gym
09-05-12, 15:14
οχι με βαρακια βρε..στην χαμηλη τροχαλια...
εεμ προσπαθω η καημενη ψαχνομαι λιγο γ εμπλουτισμο...

καλη...οπως κ αλλες πολλες...

προσοχη στην σταθεροτητα της μεσης

xelashai
09-05-12, 15:16
οχι με βαρακια βρε..στην χαμηλη τροχαλια...
εεμ προσπαθω η καημενη ψαχνομαι λιγο γ εμπλουτισμο...

στα 4???:green:παρτυ θα κανουν στο γυμναστηριο:P:Pελα σε πειραζω...:P
γιατι δεν βαζεις κ την γεφυρα(που αποκλειεται να μην σε πιασει) με δισκο στην κοιλια γ εξτρα βαρος?:unsure:

eli_din3
09-05-12, 15:22
στα 4???:green:παρτυ θα κανουν στο γυμναστηριο:P:Pελα σε πειραζω...:P
γιατι δεν βαζεις κ την γεφυρα(που αποκλειεται να μην σε πιασει) με δισκο στην κοιλια γ εξτρα βαρος?:unsure:

ε στα 4 στα 4 κι ας ειν κ 14 τι να κανουμε τρ :P την δουλεια μας να κανουμε τωρα και σιγα μην κολλησουμε στους βλακες... ενω η πρεσσα? εκει εχεις κ τα ποδια ψηλα..αν φορας σορτσακι.... ο παει εχεις ξεφυγει μετα :P..
ναιιι την γεφυρα με δισκο special excersise (:P) την εχω τωρα που το αλλαζω λιγο το προγραμμα των ποδιων(οχι δεν βγαζω βασικες μη με μαλωσετεεε).... αλλα θα την κανω σε παγκο οχι στο πατωμα...αν τα κανω αυτα θα πεθανω τι ωραιααααααααααα:green::green:

αφου εδωσε και η γυμ το οκ νταξει:P

gym
09-05-12, 15:53
λαθος...δεν εδωσα κανενα οκ εγω...
ειπα απλα οτι ειναι καλη οπως και αλλες πολλες...

μην λεμε κ οτι θελουμε ναι?;););)

patience
09-05-12, 16:07
καλησπερα κοριτσιααα..να σασ ρωτησω το προγραμμα του Ηλια που ακουω συνεχεια που το βρισκω???:unsure:

xelashai
09-05-12, 16:33
καλησπερα κοριτσιααα..να σασ ρωτησω το προγραμμα του Ηλια που ακουω συνεχεια που το βρισκω???:unsure:

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?3970-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%B3%CF%85%CE%BC%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B7%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CE%B2%CE%AC%CF%81%CE%B7/page17