PDA

Επιστροφή στο Forum : Female Gym Tips



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39

eli_din3
27-05-12, 12:22
σημερα το πρωι λιποθυμισα... η μανα μου αρχισε να τσιριζει οτι δεν παιρνω τα απαραιτητα θρεπτικα συστατικα και αν ειναι δυνατον να μην τρωω καθολου ελαιολαδο κ μπλα μπλα μπλα.. και της ειπα οτι μια χαρα τα παιρνω γιατι τρωω απολα.. και μ λεει ναι αλλα σε τι ποσοτητες? κ μ πε οτι τρωω λιγο..
αντε ελαιολαδο να αυξησω..θα βαλω 2 κουταλιες την μερα...αλλα.... θερμιδες δεν θελω να αυξησω....μια χαρα πολυ τρωω μην τρελαθουμε κιολας ..

koukoutsaki
27-05-12, 12:25
βαλε δυο κουταλιες τη μερα γιατι την επομενη φορα θα ερθω εκει και θα :spank::spank::spank::spank::spank::spank::spank:

gym
27-05-12, 12:25
σημερα το πρωι λιποθυμισα... η μανα μου αρχισε να τσιριζει οτι δεν παιρνω τα απαραιτητα θρεπτικα συστατικα και αν ειναι δυνατον να μην τρωω καθολου ελαιολαδο κ μπλα μπλα μπλα.. και της ειπα οτι μια χαρα τα παιρνω γιατι τρωω απολα.. και μ λεει ναι αλλα σε τι ποσοτητες? κ μ πε οτι τρωω λιγο..
αντε ελαιολαδο να αυξησω..θα βαλω 2 κουταλιες την μερα...αλλα.... θερμιδες δεν θελω να αυξησω....μια χαρα πολυ τρωω μην τρελαθουμε κιολας ..


ελινα λιποθυμισες κανονικα?η απλα ενιωσες ζαλαδα γιατι πολλοι το παθαινουμε μετα τον υπνο αλλαα λιποθυμια μπαμ κ κατω?

ρε συ....μηπως κουραζεσαι πουλακι μου στην προπονηση πολυ κ γενικοτερα γιατι απο φαι καλα πας...

gym
27-05-12, 12:27
πρωινη πρωινη, μπραβο καλο τρεξιμο!!!!
ερωτηση προς ολους, αν ενα βραδυ βγεις εκτος προγραμματος :P σε μια γιορτη πχ, σε μια βραδυα Eurovison βρε αδερφε οχι τοσο σε ποσοτητα αλλα σε φαγητα που κανουν κατακρατηση και πρηξιμο, τι προτεινετε την επομενη μερα για ξεφουσκωμα, εκτος απο πολυυυ νεροοοοοο?, εγω λεω να φαω μονο για σημερα πρωτεινη καθαρη (κοτοπουλο ) και μαρουλι καλα θα κανω η βλακειες λεω?

δεν εγινε κατι με μια μερα αλλα αν θες,μειωσε λιγο τις θερμιδες σου συνολικα σημερα για να ηρεμησει κ το στομαχακι σου

eli_din3
27-05-12, 12:28
ελινα λιποθυμισες κανονικα?η απλα ενιωσες ζαλαδα γιατι πολλοι το παθαινουμε μετα τον υπνο αλλαα λιποθυμια μπαμ κ κατω?

ρε συ....μηπως κουραζεσαι πουλακι μου στην προπονηση πολυ κ γενικοτερα γιατι απο φαι καλα πας...

οχι ειχε περασει ηδη ενα τεταρτο ξυπνια..εφτιαχνα κανονικα το πιτακι μου.. μετα ενιωσα καπως.. μετα ζαλιστηκα.. μετα αναγουλιασα.. μετα παπ :P

εεε και να κουραζομαι δεν ειναι ακυρο να πεσω πρωινιατικα μολις ξυπνησα μετα απο τοσες ωρες ξεκουρασης?

gym
27-05-12, 12:30
διαβαζω στο τοπικ της κασκανη που γραφει στην λιλα να κοψει την μουσταρδα..και επιμενει και επιμενει...ε δηλαδη συγγνωμη..αλλα λιγη μουσταρδιτσα τι πειραζει πια?

μια χαρα ειναι η μουσταρδα...ειδικα αν βρεις κ χωρις ζαχαρη ειναι must :bowdown:

απλα η κωνσταντινα ειχε ενα πιο αγωνιστικο προφιλ και οι συμβουλες προσαρμοζονται σε αυτο...

δεν παει να πει οτι η μουσταρδα θα σε χαλασει...τα εχουμε πει εδω μεσα χιλιαδες φορες....

δοκιμαζεις κ μαθαινεις ελινα μου....


υ.γ. τωρα που το πες διαβασα λιγο κ εγω κ μιλαμε εχω πεθανει απο τις ερωτησεις μου σαν μικρο παιδι κ εγω...:rolf::rolf::rolf::rolf:

gym
27-05-12, 12:31
οχι ειχε περασει ηδη ενα τεταρτο ξυπνια..εφτιαχνα κανονικα το πιτακι μου.. μετα ενιωσα καπως.. μετα ζαλιστηκα.. μετα αναγουλιασα.. μετα παπ :P

εεε και να κουραζομαι δεν ειναι ακυρο να πεσω πρωινιατικα μολις ξυπνησα μετα απο τοσες ωρες ξεκουρασης?


κοιτα σε πολλους πχ οπως εμενα πεφτει η πιεση μετα τον υπνο...αλλες φορες εχει να κανει με αιματοκριτη...
εξετασεις αιματος ποτε εκανες?να κανεις ξανα..

ελινα...μηπως εκανες τιποτα πονηρο βασικα?αναγουλες βλεπω:turtle::turtle::turtle:

gym
27-05-12, 12:32
Μαλάκα ντάξει...
Ελίνα καλά θα κάνεις να σταματήσεις να διαβάζεις εκεί που διαβάζεις...:turtle:

σουτ...καυτερη μουσταρδα στο στομα θα σου βαλω...:green:

magdaline
27-05-12, 12:32
σημερα το πρωι λιποθυμισα... η μανα μου αρχισε να τσιριζει οτι δεν παιρνω τα απαραιτητα θρεπτικα συστατικα και αν ειναι δυνατον να μην τρωω καθολου ελαιολαδο κ μπλα μπλα μπλα.. και της ειπα οτι μια χαρα τα παιρνω γιατι τρωω απολα.. και μ λεει ναι αλλα σε τι ποσοτητες? κ μ πε οτι τρωω λιγο..
αντε ελαιολαδο να αυξησω..θα βαλω 2 κουταλιες την μερα...αλλα.... θερμιδες δεν θελω να αυξησω....μια χαρα πολυ τρωω μην τρελαθουμε κιολας ..

αγαπητή μου φίλη
μη κάνεις ακρότητες:( τα χω κάνει κ εγώ κ έπαθα άσχημη ζημιά.
όλο το εξάμηνο πέρισι ανέβαινα στη σχολή 8-10 ώρες μάθημα,
+έτρωγα πολύ αυστηρά
+ έκανα διπλές προπονήσεις,
+ διάβασμα πάλι σπίτι κανα 4ωρο,
+ λιποδιαλύτες


και όταν ήρθε η ώρα της εξεταστικής ΤΑ ΠΑΙΞΑ. Πήγα στο νοσοκομείο με έλκος γιατί πέθαινα απο τους πόνους..
με ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ; Να χάσω την εξεταστική, και τις προοδους των εργαστηρίων + να πονάω ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ.

ΟΧΙ ακρότητες. Η διατροφή μας τα χρειάζεται όλα. Η υγεία μας πάνω από όλα. Το κορμί με σταθερή γυμναστική και διατροφή έρχεται..ΣΥΝΤΟΜΑ.

Να προσέχεις:love:

eli_din3
27-05-12, 12:33
μια χαρα ειναι η μουσταρδα...ειδικα αν βρεις κ χωρις ζαχαρη ειναι must :bowdown:

απλα η κωνσταντινα ειχε ενα πιο αγωνιστικο προφιλ και οι συμβουλες προσαρμοζονται σε αυτο...

δεν παει να πει οτι η μουσταρδα θα σε χαλασει...τα εχουμε πει εδω μεσα χιλιαδες φορες....

δοκιμαζεις κ μαθαινεις ελινα μου....


υ.γ. τωρα που το πες διαβασα λιγο κ εγω κ μιλαμε εχω πεθανει απο τις ερωτησεις μου σαν μικρο παιδι κ εγω...:rolf::rolf::rolf::rolf:

χαχαχ πολυ γλυκουλι ησουν :^^::^^::^^:
τωρα εισαι leader :green::green:
μα μου κανε εντυπωση κιολας π ηταν πολυ απολυτη πανω στο θεμα..
επισης εσυ καποια στιγμη την ρωτας αν μπορεις εκτος απ μηλο κ μπανανα να τρως κι αλλα φρουτα πχ πορτοκαλια και λεει οχι γιατι τα αλλα εχουν θερμιδες και δεν τις θες λογω σωματοτυπου.. :S:S:S:S:S:S:S:S

gym
27-05-12, 12:34
Ελά τωρα που δε σ΄αρέσει και με κοροιδευεις βγάζοντας και τη γλωσσίτσα.....:green::green::green:

εγω κανω με το μυαλο καμψεις...δινω εντολες κ εκτελει!:green::green:


υ.γ. προσοχη στις τενοντιτιδες...πολλοι την εχουν παθει απο καμψεις

gym
27-05-12, 12:35
χαχαχ πολυ γλυκουλι ησουν :^^::^^::^^:
τωρα εισαι leader :green::green:
μα μου κανε εντυπωση κιολας π ηταν πολυ απολυτη πανω στο θεμα..
επισης εσυ καποια στιγμη την ρωτας αν μπορεις εκτος απ μηλο κ μπανανα να τρως κι αλλα φρουτα πχ πορτοκαλια και λεει οχι γιατι τα αλλα εχουν θερμιδες και δεν τις θες λογω σωματοτυπου.. :S:S:S:S:S:S:S:S

σου ειπα....
ειναι πιο αγωνιστικο το προφιλ....μην το ψαχνεις...θα καταληξεις εσυ πιο υστερικη απο τωρα...:P:P:P

υ.γ. ναι οντως ειμαι γλυκουλι το σκατουλι:green:

eli_din3
27-05-12, 12:35
κοιτα σε πολλους πχ οπως εμενα πεφτει η πιεση μετα τον υπνο...αλλες φορες εχει να κανει με αιματοκριτη...
εξετασεις αιματος ποτε εκανες?να κανεις ξανα..

ελινα...μηπως εκανες τιποτα πονηρο βασικα?αναγουλες βλεπω:turtle::turtle::turtle:

χαχαχ ....πιστεψε με ετσι οπως ειναι το ορμονικο μ αυτη τν στιγμη και να θελα..τετοιες αναγουλες δεν μπορω να τις αποκτησω συντομως :P

τι εξετασεις κανεις γιαυτα?? γενικες?

gym
27-05-12, 12:36
Ναι ρε συ κάνει....την έχω δει σε κάτι βιντεάκια...είναι πολύ πορωμένη και αυτή και ο δικός της! Καλή φάση!

δεν μου αρεσει αυτη..πολυ δηθεν...

υγ. ολες εχουν κ εναν φιλο ολως τυχαιως που ειναι ββερ και γυμναζεται μαζι τους στις προπονησεις στα βιντεακια...τυχαιο?:rolf::rolf::rolf::rolf:

gym
27-05-12, 12:37
χαχαχ ....πιστεψε με ετσι οπως ειναι το ορμονικο μ αυτη τν στιγμη και να θελα..τετοιες αναγουλες δεν μπορω να τις αποκτησω συντομως :P

τι εξετασεις κανεις γιαυτα?? γενικες?

ναι βρε γενικες αιματος....να πας...

eli_din3
27-05-12, 12:41
ναι βρε γενικες αιματος....να πας...

θα παω θα παω..βασικα δεν εχω κανει ποτε μη με βρισετε..

υγ. γλυκουλι ησουν ειπα, οχι εισαι :p τωρα εισαι sadist :P xaxaxax

Stella
27-05-12, 15:52
σημερα το πρωι λιποθυμισα... η μανα μου αρχισε να τσιριζει οτι δεν παιρνω τα απαραιτητα θρεπτικα συστατικα και αν ειναι δυνατον να μην τρωω καθολου ελαιολαδο κ μπλα μπλα μπλα.. και της ειπα οτι μια χαρα τα παιρνω γιατι τρωω απολα.. και μ λεει ναι αλλα σε τι ποσοτητες? κ μ πε οτι τρωω λιγο..
αντε ελαιολαδο να αυξησω..θα βαλω 2 κουταλιες την μερα...αλλα.... θερμιδες δεν θελω να αυξησω....μια χαρα πολυ τρωω μην τρελαθουμε κιολας ..

Καλά σου είπε!
Με τόσο λίγες θερμίδες που παίζεις τι περιμένεις;
Για το ύψος, την ηλικία και τη δραστηριότητά σου θα πρεπε να παίζεις τουλάχιστον στις 1800-2000!
Αλλά τρώτε σαν σπουργίτια και κάνετε ένα τόνο αερόβιο και μετά αναρρωτιέστε γιατί παχαίνετε αν φάτε κάτι παραπάνω;
Μεταβολισμός είναι και κλατάρει....
Αυξησε σταδιακά το φαί σου και ξεκόλλα από τις τόσο χαμηλές θερμίδες στις οποίες παίζει η θεία μου που είναι 60 χρονών όχι μια κοπέλα 19 χρονών που όλα δουλευουν στο φουλ!!!
Αυτό είναι η γνώμη μου και σύμφωνα με όσα έχω διαβάσει εδώ στο φορουμ...εσυ φυσικά αποφασίζεις και πράττεις...;)

gym
27-05-12, 15:57
Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια και στην Ελένη:)Σας παρακολουθω ολο αυτο το καιρο κι ας μην γραφω καθολου...
Gym θέλω την βοηθεια σου για το προγραμμα προπονησης...Κανω εδω και 2 μηνες το ιδιο προγραμμα και βαρεθηκα:green:,ασε που πιστευω οτι δεν εχει να μου δωσει κατι αλλο...
Μέχρι τωρα εκανα 5 φορες την εβδομαδα τα εξης:Δευτερα:τετρακέφαλο-γλουτους-κοιλιακοι
Τρίτη:στήθος,δικέφαλο μηριαιο-γαμπες -αεροβιο 40 λεπτα
Τεταρτη:ρεπό
Πέμπτη:δικεφαλοι,τρικεφαλοι-αεροβιο 40 λεπτα
Παρασκευη:ωμοι-κοιλιακοι-γαμπες
Σάββατο:πλάτη-κοιλιακοί αεροβιο 40 λεπτα


*Τα ποδια τα εμπλεξα με στηθος για να μην τα εχω ολα μαζι σε μια μερα,και να το δοκιμασω διαφορετικα.
Σαν στοχο εχω να βαλω μυικα κιλα πανω μου κυριως στο κατω μερος,και μετα να επιδιωξω γραμμωση.΄
Επιπλεον,να πω οτι θελω να το μειωσω σε 4 φορες την εβδομαδα επειδη εβαλα κι αλλες δραστηριοτητες στο προγρμμα,Gym ξερεις εσυ;)

ελα κουκλα μου...
σαν πρωτη αρχη επειδη εχεις και τις αλλες δραστηριοτητες πρεπει να εχεις την αναλογια διατασεων -ευλυγισια /βαρη
δεν γινεται να εισαι τσιτα απο τα βαρη μαγκωμενη κ να πας να κανεις πολε...

οποτε οτι κ να κανεις να ξερεις οτι θα τα δουλευεις 2 προς ενα τα βαρη...


παμε στο προγραμμα σου...γιατι δεν πηγαινεις σε ενα προγραμμα upper-lower...?

θα σου αρεσει...θα δουλεψεις βασικες συνθετες ασκησεις με λιγες απομονωτικες...
με την καταλληλη διατροφη και γενικα το αεροβιο σου που μπορεις να κανεις κ hiit αν βαριεσαι το σταθερου τυπου,θα δεις διαφορα..

ασε που ειναι κ κατι διαφορετικο απο αυτα που κανεις...

τι λες?

eli_din3
27-05-12, 16:25
Καλά σου είπε!
Με τόσο λίγες θερμίδες που παίζεις τι περιμένεις;
Για το ύψος, την ηλικία και τη δραστηριότητά σου θα πρεπε να παίζεις τουλάχιστον στις 1800-2000!
Αλλά τρώτε σαν σπουργίτια και κάνετε ένα τόνο αερόβιο και μετά αναρρωτιέστε γιατί παχαίνετε αν φάτε κάτι παραπάνω;
Μεταβολισμός είναι και κλατάρει....
Αυξησε σταδιακά το φαί σου και ξεκόλλα από τις τόσο χαμηλές θερμίδες στις οποίες παίζει η θεία μου που είναι 60 χρονών όχι μια κοπέλα 19 χρονών που όλα δουλευουν στο φουλ!!!
Αυτό είναι η γνώμη μου και σύμφωνα με όσα έχω διαβάσει εδώ στο φορουμ...εσυ φυσικά αποφασίζεις και πράττεις...;)

1500 θερμιδες τρωω δεν ειναι κ τοσο λιγες..:/ 1800-2000??????:shock::shock::shock::shock:
και εκοψα το πολυ αεροβιο.. απ δω κ περα θα κανω 3 20λεπτα χιτ την βδoμαδα και τελος..

gym
27-05-12, 16:28
Λοιπον θελω να σου εξηγησω ακριβως τι εννοω! αιντε να δουμε!:green:

Το προγραμμα που ακολουθω περιπου ενα 2μηνο ειναι το εξης:θυμισε μου...εσυ εισαι που εκανες σαν τρελη κροσφιτ?

1. (δισετ) walking lunges(20kg + μπαρα) - side jump lunges( 15kg ) αυτο 4χ20
2. (δισετ) one leg squat (8kg σε καθε χερι) - swings ( 14kg ) 4x20
3. (δισετ) dead lifts κλειστα τεντωμενα ποδια ( μπαρα + 20kg)- dead lifts ανοιχτα ποδια 4χ20
4. hack squats 10kg 3x15
5. pistols (ξερεις αυτη που κανουμε καθισμα μεχρι κατω 1-1 ποδι ξερω μαρη ξερω:P) με βοηθαει καμια φορα κ ο γυμναστης για ισορροπια! :green::green: 8 reps στο καθε ποδι χ 3 σετ
6. και τελος απαγωγους 4χ40kgχ20reps

Λοιπον το προγραμμα μου με πιανει τελεια! Τον πρωτο μηνα δεν περπαταγα για 4 μερες! :shock: Αλλα τις 2 τελευταιες φορες με επιασε πιο ελαφρα! δηλαδη την επομενη μερα μονο! Δεν ξερω αν αυτο ειναι απαραιτητα κακο... Αλλωστε πρεπει παντα το πιασιμο να σημαινει οτι δουλεψαμε?? :unsure:
το πιασιμο το μυικο η αλλιως doms ειναι σημαδι του οτι εχεις δουλεψει τους μυς σου με διαφορετικο τροπο...εχεις δωσει διαφορετικο ερεθισμα...
δεν σημαινει απαραιτητα οτι αν δεν πιαστεις δεν εχεις μυικη αναπτυξη κ αυτο υπαρχει σε ερευνα στο φορουμ κιολας...εχει γινει μεγαλη συζητηση...
http://en.wikipedia.org/wiki/Delayed_onset_muscle_soreness

εψαξα κ σου βρηκα αυτο για να ριξεις κ μια ματια...δεν βρηκα το κομματι με την ερευνα μαμωτο αλλα δεν πειραζει...διαβασε εδω http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?6254-%CE%A0%CE%B9%CE%AC%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%BF-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%AC-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CE%AD%CE%BD%CF%84%CE%BF%CE%BD%CE%B7-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%80%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%83%CE%B7/page2&highlight=doms


οπως επισης μπορεις να διαβασεις και εδω http://www.mindandmuscle.net/forum/40899-doms-does-not-equate-muscle-growth
οποτε μην σε απασχολει...εμενα προσωπικα μου την δινει να εχω doms...δεν μπορω να συνεχισω την επομενη μερα οπως θα θελα...



Λες να το συνηθισα κιολας? Απλα τα κιλα που βαζω θεωρω πως ειναι ηδη πολλα και δεν θελω να αυξησω γιατι φοβαμαι μηπως μετα δεν εχω καλη τεχνικη η πρηστουν τα ποδια ( κατι το οποιο εχω ηδη αρχισει να παρατηρω κ δεν θελω...) Μηπως το πρηξιμο οφειλεται στην πολυ αεροβια? :unsure:

τα ποδια δεν πρηζονται τοσο ευκολα....παμε παλι να τα ξαναπουμε μπας κ αυτην την φορα μπουν απο το ενα κ μεινουν εκει μεσαααααα

οι γυναικες απο την φυση τους δεν μπορουν να αναπτυχθουν τοσο ευκολα μυικα...
αν εμεις τωρα κανουμε οτι μπορουμε για να ΜΗΝ ανεβουμε μυικα απο φοβο μηπως ''μεγαλωσουμε'' τοτε καταλαβαινεις οτι θα μεινεις στασιμη
δυστυχως κοριτσια οι κωλοι που κοιτανε στα ουρανια κ οι κοιλιες οι σφιχτες δεν γινονται με τις προσευχες κ εννοω τις θρησκευτικες οχι στην τροχαλια(:rolf::rolf::rolf: πωπωπω τι νοστιμα που τα λεω η ατιμη :rolf::rolf::rolf:)

επισης,με το αεροβιο ναι κρατας νερα...αν χαλαρωσεις λιγο απο το αεροβιο θα το δεις...αλλα το θεωρω υπερβολη εκτος κ αν θες να εμφανιστεις καπου ρε παιδι μου κ θες να κανεις εμφανιση :green::green:
Anyway... απλα αυτο που θελω να πω ειναι τις ασκησεις αυτες που κανω τις θεωρω σουπερ βασικες , με πιανουν απιστευτα παντου, αλλα τον τελευταιο καιρο επειδη δεν χανω κ προπονησεις στα ποδια και ειμαι πολυ συνεπης, φοβαμαι μηπως τις συνηθισα καπως... Τι να εκανα ομως, τι να αλλαζα στο προγραμμα???

κανεις για πολυ καιρο το ιδιο προγραμμα...λογικο να το συνηθισες αμα δεν βαζεις κ παραπανω κιλα ενα παραπανω..
γιατι δεν το αλλαζεις ρε παιδι μου και σκας?


Περισσοτερες επαναληψεις? Περισσοτερα κιλα? Πχ Δοκιμασα 5απλο σετ και δεν με επιασε τοσο... :unsure:αι μαρη που θα κανεις κ δεκαπλο σετ κιολας....εχεις κανει ποτε απλα straight set?;)
Επισης σε ενα προγραμμα διαβασα οτι για γραμμωση ακολουθουμε τεχνικη του στυλ 20-18-15-10 reps! Αυτο σε τι χρησιμευει?? ειναι καλο??

γραμμωση =διατροφη
υψηλες επαναληψεις βλεπεις να παιζουνε πολυ σε προγραμματα γραμμωσης (κυριως παλιοτερης λογικης κ σχολης) γιατι ετσι πετυχαινεις καλυτερη αιματωση και πρηξιμο...αλλοι το κανουν για να ειναι πιο συντομη η προπονηση με τα βαρη ωστε σε λιγο χρονικο διαστημα να ανεβασουν ψηλα παλμους,να πρηστουν και να καψουν καμια θερμιδα παραπανω και επισης να εχουν περισσοτερη βαση στο αεροβιο μετα
καταλαβαινεις οτι ειναι πολυ δυσκολο μετα απο μια ωρα βαρη για παραδειγμα να κανεις με πολλη ορεξη κ αεροβιο μιας ωρας...

θα διαβασεις πολλες υπερβολες σε πολλα προγραμματα αλλα μην ξεχνας να κοιτας και το υποβαθρο οταν τσεκαρεις τα προγραμματα ;)
Μηπως να χαλαρωνα για κανα 15μερο απλα να εκανα τα ποδια χαλαρα με λιγα κιλα για συντηρηση και να ξαναρχιζα μετα παλι? Εχω μπερδευτει, περιμενω τα φωτα σου! :bowdown::bowdown:

και εγω εχω μπερδευτει με αυτα που λες...

να σου πω...τελικα εσυ θες μονο να εχεις γραμμωση με λιγη μυικοτητα απο κατω η να εχεις καλη μυικοτητα με καλη γραμμωση?
γιατι με αυτα που κανεις πετυχαινεις το πρωτο...


κοριτσια κατι αλλο τωρα....
επειδη σιγουρα θα διαβαζετε συνεχεια να λεω ανεβειτε μυικα μυικα κ επειδη ειστε σε ενα ββ φορουμ,μην τρομαζετε απο αυτες τις λεξεις και μην συγκρινετε τα σωματα σας με αυτα των αθλητριων

επισης,η καθε μια εχει το δικο της προτυπο σωματος στο μυαλο της...αλλη θελει να γινει τουμπανο κ αλλη θελει να γινει μοντελο...

ο καθε τυπος σωματος εχει κ διαφορετικη προσεγγιση λοιπον...
οποτε πρωτα ξεκαθαριστε το τι θελετε για εσας...

gym
27-05-12, 16:30
1500 θερμιδες τρωω δεν ειναι κ τοσο λιγες..:/ 1800-2000??????:shock::shock::shock::shock:
και εκοψα το πολυ αεροβιο.. απ δω κ περα θα κανω 3 20λεπτα χιτ την βδoμαδα και τελος..

δεν πιστευω οτι ερχεται η αδυναμια σου απο τη διατροφη...

πιστευω οτι μπορει να επαιξαν κ αλλοι παραγοντες ρολο...οπως κουραση γενικοτερη(ναι δεν εχει να κανει με τον υπνο το βραδυνο αυτο)

ελινα κανε εξετασεις κ κακως που ξεκινησες γυμναστικη γενικα χωρις να δεις πως εισαι ''απο μεσα''

Stella
27-05-12, 16:39
1500 θερμιδες τρωω δεν ειναι κ τοσο λιγες..:/ 1800-2000??????:shock::shock::shock::shock:
και εκοψα το πολυ αεροβιο.. απ δω κ περα θα κανω 3 20λεπτα χιτ την βδoμαδα και τελος..

Ωραία...αν είναι πολλες οι 1500 (για συντήρηση μιλάμε ετσι;), πες μου τώρα πόσες θα τρως αν σταματήσεις για κάποιο λόγο τη γυμναστική....
Και επίσης πόσες θα τρως αν στα 45 σου για κάποιο λόγο επίσης δε θα γυμναζεσαι...800;;;; Μάλλον...
Τεσπα...φάε όσες θες...αυτό είναι δικό σου θέμα...
Στην ηλικία σου και γω τέτοια χαζά έκανα...μέτραγα θερμίδες και γρ. και έχανα την ουσία...
Στα λέω γιατί σε :love:...

Stella
27-05-12, 16:43
δεν πιστευω οτι ερχεται η αδυναμια σου απο τη διατροφη...

πιστευω οτι μπορει να επαιξαν κ αλλοι παραγοντες ρολο...οπως κουραση γενικοτερη(ναι δεν εχει να κανει με τον υπνο το βραδυνο αυτο)

ελινα κανε εξετασεις κ κακως που ξεκινησες γυμναστικη γενικα χωρις να δεις πως εισαι ''απο μεσα''

Από μόνη της η διατροφή δε φταιει, αλλά ο συνδιασμός της με την αυξημένη δραστηριότητα που πιθανον να οδήγησε σε εξάντληση.
Καλό είναι να κάνεις εξετάσεις, σίγουρα μόνο ο γιατρός μπορεί να βρει την αιτία, αν και δε νομίζω να δείξουν τίποτα...
Εγώ σε όσες λιποθυμίες είχα στη ζωή μου, οι εξετάσεις καλές ήταν.
Μαλλον στη λιποθυμία είναι "στιγμιαίο" το πρόβλημα.

gym
27-05-12, 16:46
Από μόνη της η διατροφή δε φταιει, αλλά ο συνδιασμός της με την αυξημένη δραστηριότητα που πιθανον να οδήγησε σε εξάντληση.
Καλό είναι να κάνεις εξετάσεις, σίγουρα μόνο ο γιατρός μπορεί να βρει την αιτία, αν και δε νομίζω να δείξουν τίποτα...
Εγώ σε όσες λιποθυμίες είχα στη ζωή μου, οι εξετάσεις καλές ήταν.
Μαλλον στη λιποθυμία είναι "στιγμιαίο" το πρόβλημα.

κ εγω δεν πιστευω οτι οι εξετασεις θα της δειξουν κατι αλλα πρεπει να κανει

το θεωρω μεγαλη βλακεια να ξεκιναει ατομο γυμναστικη κ να μην εχει ακνει εξετασεις να δει που βρισκεται κ δεν μιλαω μονο για αιμα αλλα και καρδιογραφημα...

περα απο αυτο...πιστευω οτι επαιξε γενικοτερη κουραση οπως προειπα...μαζι με δραστηριοτητες γυμναστικης και οχι μονο

ελινα για να μην αγχωνεσαι περισσοτερο με τα πολλα σχολια,δεν ειναι κατι για να τρομαζεις αλλα μια εξεταση ειναι βασικη
κ αν θεωρεις οτι τρως λιγο,ανεβασε...δεν θα παχυνεις;)

koukoutsaki
27-05-12, 18:14
Σας το πα? δε σας το πα?
εχω παθει καταθλιψη
δε βλεπω πια καμια δουλεια καμια βελτιωση τσαμπα η διατροφη τσαμπα η προπο τσαμπα αεροβιο τσαμπα ολα
δε ξερω τι θα κανω

beefmeup
27-05-12, 18:21
Σας το πα? δε σας το πα?
εχω παθει καταθλιψη
δε βλεπω πια καμια δουλεια καμια βελτιωση τσαμπα η διατροφη τσαμπα η προπο τσαμπα αεροβιο τσαμπα ολα
δε ξερω τι θα κανω

κλασσικη περιπτωση βλαβης..:green:
δεν υπαρχει αυτο που λες,αν κανεις ο,τι κανεις συστηματικα..
αν καπου κολλας,απλα αλλαζεις κατι σε διατροφη κ μεθοδο προπονησης κ επανερχεσαι..
καμια φορα αυτο που φοβουνται οι περισοτεροι ειναι να αλλαξουν κατι που κανουν πολλα χρονια,κ οταν το αλλαζουν συνηθως εκπλησονται με τα αποτελεματα..
παντα υπαρχει περιθωριο για βελτιωση..

Miss Fit
27-05-12, 18:24
Σας το πα? δε σας το πα?
εχω παθει καταθλιψη
δε βλεπω πια καμια δουλεια καμια βελτιωση τσαμπα η διατροφη τσαμπα η προπο τσαμπα αεροβιο τσαμπα ολα
δε ξερω τι θα κανω


Ελα βρε κουκουτσι!!!!!!!Η διατροφή σου ειναι πολύ καλη η προπονηση επισης!!! Συνεχισε ετσι και θα έρθουν και τα αποτελέσματα!!! Πως θα γίνει;;;Απο τον ενα μηνα στον αλλν;;;;Θές μάλωμα εσύ!!!! Κι εγω αυτόν τον μήνα δεν βλέπω ιδιαιτερη διαφορά πάνω μου,so what, πεισμωνω και συνεχίζω!!!!

koukoutsaki
27-05-12, 18:24
κλασσικη περιπτωση βλαβης..:green:
δεν υπαρχει αυτο που λες,αν κανεις ο,τι κανεις συστηματικα..
αν καπου κολλας,απλα αλλαζεις κατι σε διατροφη κ μεθοδο προπονησης κ επανερχεσαι..
καμια φορα αυτο που φοβουνται οι περισοτεροι ειναι να αλλαξουν κατι που κανουν πολλα χρονια,κ οταν το αλλαζουν συνηθως εκπλησονται με τα αποτελεματα..
παντα υπαρχει περιθωριο για βελτιωση..

Eγω διατροφη κανω σκάρτο 3 μηνες
στην αρχη κατι φανηκε να γινεται τωρα το σωμα λες κ με εκδικειται που του κοψα μαχαιρι τις σαβουρες
προπονηση χρονια
προσφατα ομως ξεκινησα το προγραμμα του κου ΗΛια
βλεπω φουσκωνω παντου λες κι εχω κρατημενα ολα τα νερα κ το λιπος του κοσμου
σε ερημικες παραλιες θα πηγαινω εγω φετος τελος:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(
δε προλαβαινω τιποτα πια

magdaline
27-05-12, 18:32
Σύνελθε ρε, έχεις πολύ γυμνασμένο κορμί

koukoutsaki
27-05-12, 18:34
Σύνελθε ρε, έχεις πολύ γυμνασμένο κορμί

οχι δεν εχω
κι αν με δεις στο ανελεητο φως της μερας που ειμαι και φωσφωρουχα ασπρη θα κανεις 100 κοιλιακους απο τα γελια
σα ζυμαρούλης φαίνομαι
τελικα το σωμα εκδικειται για τον εξοστρακισμο της σαβουρας???δε ξερω
παιζω να σκασω κ με ολοσωμο

magdaline
27-05-12, 18:37
Fit φαίνεσαι ρε συ. Έχεις ωραίες γάμπες, λεπτή μέση, ωραία πλάτη, φουσκωτό πωπουλίνι, τι άλλο θελεις? Με το καιρό θα γίνουν όλα. Τι σε έπιασε;

lila_1
27-05-12, 18:43
οχι δεν εχω
κι αν με δεις στο ανελεητο φως της μερας που ειμαι και φωσφωρουχα ασπρη θα κανεις 100 κοιλιακους απο τα γελια
σα ζυμαρούλης φαίνομαι
τελικα το σωμα εκδικειται για τον εξοστρακισμο της σαβουρας???δε ξερω
παιζω να σκασω κ με ολοσωμο

Re...τωρα είδα τις φωτός σου
πας καθόλου καλά, ή έχεις περίοδο?? :turtle:

koukoutsaki
27-05-12, 18:46
Fit φαίνεσαι ρε συ. Έχεις ωραίες γάμπες, λεπτή μέση, ωραία πλάτη, φουσκωτό πωπουλίνι, που δε λιωνει με τιποτα το γ$#$%^$#^$^ τι άλλο θελεις? Με το καιρό θα γίνουν όλα. Τι σε έπιασε;

ναι μεχρι τα 40 μου ε :P

ξεχασες τα απαισια ποδια :( και τα χερια ολο λιπος

koukoutsaki
27-05-12, 18:48
Re...τωρα είδα τις φωτός σου
πας καθόλου καλά, ή έχεις περίοδο?? :turtle:

εχει μερες που μου εχει τελειωσει
ειδα στη βαρκιζα καποιες που καναν μπανιο κ τρωγανε σαβουρες κι ολας καραμαυρισμενες ενω εγω τη βολευα με κοτοπουλο κ μαρουλι κ με επιασε καταθλιψη

Gianna
27-05-12, 18:49
οχι δεν εχω
κι αν με δεις στο ανελεητο φως της μερας που ειμαι και φωσφωρουχα ασπρη θα κανεις 100 κοιλιακους απο τα γελια
σα ζυμαρούλης φαίνομαι
τελικα το σωμα εκδικειται για τον εξοστρακισμο της σαβουρας???δε ξερω
παιζω να σκασω κ με ολοσωμο

Μόνο ως προς αυτό μοιάζεις με τον ζυμαρούλη και σου επιτρέπουμε να παραπονιέσαι, εκτός και αν ο ζυμαρούλης έκανε κορμάρα και δεν το πήρα χαμπάρι:turtle::turtle::turtle:

Miss Fit
27-05-12, 18:51
Re...τωρα είδα τις φωτός σου
πας καθόλου καλά, ή έχεις περίοδο?? :turtle:

σίγουρα θα έχει! Σύνελθε Κουκουτσι συνελθε!!!!!:spank:

magdaline
27-05-12, 18:51
ναι μεχρι τα 40 μου ε :P

ξεχασες τα απαισια ποδια :( και τα χερια ολο λιπος

δλδ εγώ τι να πω ρε?

koukoutsaki
27-05-12, 18:53
δλδ εγώ τι να πω ρε?

a εισαι αλλου....τι να πω εγω λεει ..
αλλαζουμε ?

magdaline
27-05-12, 18:57
a εισαι αλλου....τι να πω εγω λεει ..
αλλαζουμε ?
δε θα το θελες πιστεψε με. Αλλά εν πάσει περιπτώση, είναι λογικό να πέφτουμε ψυχολογικά κάποιες μέρες. Cheer up, συνέχισε προπόνηση κ διατροφή και όλα θα δείξουν.

koukoutsaki
27-05-12, 19:02
δε θα το θελες πιστεψε με. Αλλά εν πάσει περιπτώση, είναι λογικό να πέφτουμε ψυχολογικά κάποιες μέρες. Cheer up, συνέχισε προπόνηση κ διατροφή και όλα θα δείξουν.

δε πειραζει υπαρχουν και ωραιοτατα ολόσωμα:(
δεν ειναι καποιες μερες, ειναι η αληθεια που για μερες εκανα πως δεν εβλεπα
τεσπα
με κανατε ολες και γελασα λιγο παντως σας ευχαριστω

magdaline
27-05-12, 19:04
δε πειραζει υπαρχουν και ωραιοτατα ολόσωμα:(
δεν ειναι καποιες μερες, ειναι η αληθεια που για μερες εκανα πως δεν εβλεπα
τεσπα
με κανατε ολες και γελασα λιγο παντως σας ευχαριστω
αμα πας για μαγιο πάρε κ μένα, κ εγώ ολόσωμο θέλω να αγοράσω φέτος. :P

koukoutsaki
27-05-12, 19:05
αμα πας για μαγιο πάρε κ μένα, κ εγώ ολόσωμο θέλω να αγοράσω φέτος. :P

μωρε εγω θα παρω
στο δικο σου νουμερο δε νομιζω να βγαινουν ολοσωμα:P
κοριτσια 2 μπικινακια που πηρα απο το λονδινο οποια ενδιαφερεται ...ειναι κορδονέ αμα τα σφιξετε αρκετα δε θα σας ειναι μεγαλα:P

magdaline
27-05-12, 19:07
μωρε εγω θα παρω
στο δικο σου νουμερο δε νομιζω να βγαινουν ολοσωμα:P
κοριτσια 2 μπικινακια που πηρα απο το λονδινο οποια ενδιαφερεται ...ειναι κορδονέ αμα τα σφιξετε αρκετα δε θα σας ειναι μεγαλα:P
τράβα καμια φώτο :P

στο δικό μ όντως δε βγαίνουν μονοκίνι.. έχω μεγάλο στήθος κ δεν μ χωράει κανένα απο πάνω

koukoutsaki
27-05-12, 19:48
τράβα καμια φώτο :P

στο δικό μ όντως δε βγαίνουν μονοκίνι.. έχω μεγάλο στήθος κ δεν μ χωράει κανένα απο πάνω

Νταξει αυτο τωρα ηταν το τελευταιο μ καρφί στο φέρετρο :(

magdaline
27-05-12, 19:56
Νταξει αυτο τωρα ηταν το τελευταιο μ καρφί στο φέρετρο :(

ωραίο το μεγάλο στήθος αλλά όχι τόσο μεγάλο όσο το δικό μου ρε χαζούλι

Stella
27-05-12, 19:57
Σας το πα? δε σας το πα?
εχω παθει καταθλιψη
δε βλεπω πια καμια δουλεια καμια βελτιωση τσαμπα η διατροφη τσαμπα η προπο τσαμπα αεροβιο τσαμπα ολα
δε ξερω τι θα κανω

Ρε συ τι είναι αυτά που λες τώρα και υποτίθεται ότι είσαι και εμπειρη;;;:shock:
Μόνο 3 μήνες έχεις που ακολουθεις καθαρή διατροφή.
Είσαι ήδη σε ένα καλό μυικό επίπεδο, δεν είσαι αρχαρια για να βλέπεις διαφορα από μήνα σε μήνα.
Αυτό όσον αφορά το μυικό.
Επίσης σε κιλά είσαι καλά, δεν έχεις θέμα πάχους.

Τώρα αν θες να δεις περισσότερη γράμμωση, δηλ να στεγνώσεις περισσότερο πρέπει: ενα που είπαμε ήδη να αλλάξεις το αερόβιο σου σε χιτ ή σε πρωινο με αδειο στομαχι και...
δευτερο να ξαναδεις τη διατροφή σου γιατί μπορεί να είναι καθαρή (κατα τη γνωμη μου τέλεια) αλλά σε θερμίδες δεν είσαι υποθερμιδικά, σε συντήρηση πρέπει να είσαι. Και για να χασουμε λίπος οπως ξέρεις πρέπει να είμαστε ελαφρώς υποθερμιδικά.
Και επίσης δες και το είδος αυτών που τρως. Εφόσον θέλεις κι αλλο να χάσεις ίσως θα πρέπει να γίνεις ακόμα πιο αυστηρή με το είδος αυτών που τρως. Να πας σε μια διατροφή πιο αυστηρη (τύπου Κασκάνη).
Και αυτά στα λέω επειδή είσαι ήδη μια χαρά οπότε για να πας και αλλο κάτω πρέπει να κάνεις κάτι πιο ιδιαίτερο σε διατροφή...θελουν προσοχή βεβαια αυτά τα αυστηρα γιατί μπορεί να σε πάνε στο άλλο ακρο της λαιμαργίας...
Εγώ σ΄αυτα θα προσανατολιζόμουνα στη θέση σου...:)

grace
27-05-12, 20:00
Κοριτσακια μου καλησπερα!!!! :welcome::welcome:

Εδωσα το proficiency επιτελους και ηρεμησα! :P Και γυρναω λοιπον κουρασμενη νυσταγμενη και ΠΕΙΝΑΣΜΕΝΗ σπιτακι το μεσημερι, απο τις 6.30 ξυπνια, και οι γονεις μου εχουν καλεσμενους! Δεν θελετε απλα να σας πω τι καταβροχθησα! :green::green: Μπορει καποιες να αισθανθουν ανακουφιση και αλλες ναυτια! :green::green:

Αλλα το καλυτερο απ'ολα ηταν τα γλυκα! Λοιπον θα σας τα πω γιατι θα σκασω! Μια κομματαρα cheesecake της μανουλας, 1 μπαλα παγωτο με μισω κομματι καρυδοπιτα και 1 σιροπιαστο! ΕςΕΕΕ πως σας φαινονται! ?? Και το καλυτερο απ'ολα ειναι οτι δεν εχω τυψεις, δεν φουσκωσα, και δεν ηθελα σαν τρελη να παω για τρεξιμο κατευθειαν να τα χασω οπως θα εκανα πριν κανα μηνα!

Η αληθεια ειναι πως μετα την περιοδο που μου ηρθε μετα απο 7 μηνες με τα αντισυλληπτικα (τα οποια παρεπιπτοντως δεν μεχουν επηρεασει προς το παρων καθολου) νιωθω εντελως αναλαφρη, η κοιλια μου επιτελους ηρθε στα ισα της, οι κοιλιακουλιδες μου ξεπεταχτηκαν λες κ τους εκανα ενεση ενα πραγμα, και το δερμα μου ειναι πολυ σφιχτο κ λειο! Δεν ξερω αν νομιζω σωστα αλλα νιωθω πως τον τελευταιο 1μιση μηνα που παιρνω κ την πρωτεινουλα και κανω και πολυ καθαρη διατροφη, με μια παρασπονδια αραια και που εχω ανεβει πολυ σε σχεση με πιο παλια που φοβομουν και τη μιση μπουκιτσα παραπανω!

Πιστευω επισης οτι επαιξε ρολο το οτι προσπαθησα και μειωσα τα επιπεδα αγχους μου και δεν τρελαινομαι καθε φορα που θα φαω και κατι παραπανω! Αλλωστε αλοιμονο με τετοια προπονηση να τρεμουμε το καθετι!

Γι'αυτο κοριτσια (τα λεω να τα ακουω κ εγω :green: ) αν τρωτε καθαρο φαγακι ολη τη βδομαδα, δεν πειραζει και μια σκανταλιτσα που και που! Αλλωστε το καλοκαιρι θα περασει αλλα εμεις θα συνεχισουμε ετσι γιατι η γυμναστικη και η διατροφη ειναι απλα ιδεολογια!

Μια ερωτησουλα εχω να κανω... Οταν κατι τετοιες μερες το παρακανουμε (γιατι εγω το παρακανα σημερα! ) καλα εννοειται δεν θα φαω τπτ για βραδινο, αλλα επειδη το ελαφρυ φουσκωματακι θα υπαρχει κ το πρωι, τι ειναι καλυτερο να φαμε λιγοτερο πρωτεινη την επομενη, η λιγοτερο υδατανθρακα?????? Ή λιγοτερο κ απ'τα δυο??
Για πειτε εσεις τι κανετε?

koukoutsaki
27-05-12, 20:04
Ρε συ τι είναι αυτά που λες τώρα και υποτίθεται ότι είσαι και εμπειρη;;;:shock:
Μόνο 3 μήνες έχεις που ακολουθεις καθαρή διατροφή.
Είσαι ήδη σε ένα καλό μυικό επίπεδο, δεν είσαι αρχαρια για να βλέπεις διαφορα από μήνα σε μήνα.
Αυτό όσον αφορά το μυικό.
Επίσης σε κιλά είσαι καλά, δεν έχεις θέμα πάχους.

Τώρα αν θες να δεις περισσότερη γράμμωση, δηλ να στεγνώσεις περισσότερο πρέπει: ενα που είπαμε ήδη να αλλάξεις το αερόβιο σου σε χιτ ή σε πρωινο με αδειο στομαχι και...
δευτερο να ξαναδεις τη διατροφή σου γιατί μπορεί να είναι καθαρή (κατα τη γνωμη μου τέλεια) αλλά σε θερμίδες δεν είσαι υποθερμιδικά, σε συντήρηση πρέπει να είσαι. Και για να χασουμε λίπος οπως ξέρεις πρέπει να είμαστε ελαφρώς υποθερμιδικά.
Και επίσης δες και το είδος αυτών που τρως. Εφόσον θέλεις κι αλλο να χάσεις ίσως θα πρέπει να γίνεις ακόμα πιο αυστηρή με το είδος αυτών που τρως. Να πας σε μια διατροφή πιο αυστηρη (τύπου Κασκάνη).
Και αυτά στα λέω επειδή είσαι ήδη μια χαρά οπότε για να πας και αλλο κάτω πρέπει να κάνεις κάτι πιο ιδιαίτερο σε διατροφή...θελουν προσοχή βεβαια αυτά τα αυστηρα γιατί μπορεί να σε πάνε στο άλλο ακρο της λαιμαργίας...
Εγώ σ΄αυτα θα προσανατολιζόμουνα στη θέση σου...:)

Στελιτσα αντε κ να κανω χιιτ αλλα με τετοιες ακραιες διατροφες θα κυλησω στο αλλο ακρο κ θα πλακωθω στα γλυκα ....
αρα οκ πρεπει να συμβιβαστω οτι μεχρι εκει μπορω να παω ...:( οσο νωριτερα το καταλαβω τοσο καλυτερα

κι επισης με καθαρη διατροφη κ ποτέ γλυκα το σωμα εκδικειται και κολλαει , τελος

Stella
27-05-12, 20:13
Στελιτσα αντε κ να κανω χιιτ αλλα με τετοιες ακραιες διατροφες θα κυλησω στο αλλο ακρο κ θα πλακωθω στα γλυκα ....
αρα οκ πρεπει να συμβιβαστω οτι μεχρι εκει μπορω να παω ...:( οσο νωριτερα το καταλαβω τοσο καλυτερα

κι επισης με καθαρη διατροφη κ ποτέ γλυκα το σωμα εκδικειται και κολλαει , τελος

Συμφωνώ και γω ετσι το βλέπω με τα ακραια πράγματα.
Απλά στο προτεινα γιατί υπαρχουν και κοπέλες που τα καταφέρνουν και με τα ακραία.
Με τη χιτ θα δεις φοβερά αποτελέσματα ρε συ. Σου λέω εμένα είχαν αρχίσει να χάνουν τα πόδια μου και σου μιλάω για φοβερά προβληματικό σημείο!

Και δεν το καταλαβα ρε συ;;;
Γιατί ποτε γλυκα;;;
Εσύ κάνεις ετσι κι αλλιως καλή διατροφή μακροπρόθεσμα και η παρασπονδια που και που δε θα σε χαλάσει.
Εμεις στα λέγαμε στην Αγγλία να φας και το κατιτις σου, αλλά εσυ εκειιιιιιιι.....:green:

koukoutsaki
27-05-12, 20:16
Συμφωνώ και γω ετσι το βλέπω με τα ακραια πράγματα.
Απλά στο προτεινα γιατί υπαρχουν και κοπέλες που τα καταφέρνουν και με τα ακραία.
Με τη χιτ θα δεις φοβερά αποτελέσματα ρε συ. Σου λέω εμένα είχαν αρχίσει να χάνουν τα πόδια μου και σου μιλάω για φοβερά προβληματικό σημείο!

Και δεν το καταλαβα ρε συ;;;
Γιατί ποτε γλυκα;;;
Εσύ κάνεις ετσι κι αλλιως καλή διατροφή μακροπρόθεσμα και η παρασπονδια που και που δε θα σε χαλάσει.
Εμεις στα λέγαμε στην Αγγλία να φας και το κατιτις σου, αλλά εσυ εκειιιιιιιι.....:green:

αυτα με φαγανε

η χιιτ ειναι η τελευταια μου ελπιδα ...στο ξαναπα
εγω δε βγαινω παραλια με τα ζυμαροποδαρα κ τα ζυμαροχερα

Stella
27-05-12, 21:10
αυτα με φαγανε

η χιιτ ειναι η τελευταια μου ελπιδα ...στο ξαναπα
εγω δε βγαινω παραλια με τα ζυμαροποδαρα κ τα ζυμαροχερα

:green::green::green::green:Έχω πεθάνει :green::green::green:

eli_din3
27-05-12, 21:21
Στελιτσα αντε κ να κανω χιιτ αλλα με τετοιες ακραιες διατροφες θα κυλησω στο αλλο ακρο κ θα πλακωθω στα γλυκα ....
αρα οκ πρεπει να συμβιβαστω οτι μεχρι εκει μπορω να παω ...:( οσο νωριτερα το καταλαβω τοσο καλυτερα

κι επισης με καθαρη διατροφη κ ποτέ γλυκα το σωμα εκδικειται και κολλαει , τελος

κουκουτσι δεν θα σ πω μην αδυνατισεις (εννοειται αλλα τεσπα) γιατι και γω τοσο τρελη οσο εσυ ειμαι σαυτο το θεμα...αλλα...στο θεμα διατροφης.... αφου θες να χασεις ΤΟΣΟ πια και ΣΚΑΣ (και σκας κ μας απο τα νευρα με το σωμα π εχεις) το πλεον λογικο ειναι να κοψεις θερμιδες... δεν χρειαζεται να ειναι ακραιο..προς θεου δηλαδη...απλα κοβεις 200 θερμιδουλες.... κλαιν κιολας?? αργα και σταθερα....

και εν παση περιπτωσει εγω πιστευω πως τα ποδια σου κραταν νερα απο το καθημερινο αεροβιο και σου φαινονται ετσι..δεν το χειριζεσαι καλα..(ελα μεχρι και εγω η υστερικια το κοψα.do it.μπορεις)

koukoutsaki
27-05-12, 22:27
:green::green::green::green:Έχω πεθάνει :green::green::green:

χαιρομαι που σας κανω να γελατε τουλαχιστον

gym
27-05-12, 22:32
http://www.megatv.com/ygeia/default.asp?catid=21848&subid=2&pubid=29367234

μια απο τις λιγες εκπομπες που αξιζουν παραπανω απο τα αλλα σκουπιδια...

δειτε το...σε καποια σημεια συμφωνω και σε καποια αλλα οχι...


υ.γ. τρελαινομαι εκει που δειχνει την κλασσικη ντοματοσαλατα με την ντοματα σε στυλ αλα γκουρμε εστιατοριου:green::green:

eli_din3
27-05-12, 23:00
http://www.megatv.com/ygeia/default.asp?catid=21848&subid=2&pubid=29367234

μια απο τις λιγες εκπομπες που αξιζουν παραπανω απο τα αλλα σκουπιδια...

δειτε το...σε καποια σημεια συμφωνω και σε καποια αλλα οχι...


υ.γ. τρελαινομαι εκει που δειχνει την κλασσικη ντοματοσαλατα με την ντοματα σε στυλ αλα γκουρμε εστιατοριου:green::green:

εχει το κοτοπουλο απο την φυση του πολυ αλατι??? :S

eli_din3
27-05-12, 23:21
εκει που λεει για τα γλυκα και εχει και αυτην την μουσικη.. οφειλω να ομολογησω πως ενα δακρυ κυλησε απο τα ματια μου

Miss Fit
27-05-12, 23:21
Μεταφορά απο το λογκ μου:

Καλημερα!!! Ψάχνομαι στο φορουμ για ασκήσεις ποδιών και βρήκα αυτό απο ενα πρόγραμμα γράμμωσης του κ Θανάση Υφαντοπουλου:

ΠΟΔΙΑ

1:ΠΟΔΗΛΑΤΟ 15 ΛΕΠΤΑ
2:ΣΚΟΥΟΤ,ΠΡΕΣΣΑ,ΕΚΣΤΕΝΣΙΟΝ [TRISET]: 4X20-15-12-10
3:ΠΡΟΒΟΛΕΣ ΣΤΟ ΣΜΙΘ 1-1 ΠΟΔΙ:3X15-12-10
4:LEG GURL SUPERSET ΜΕ ΑΡΣΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΥ ΤΕΝΤΟΜΕΝΑ ΚΛΕΙΣΤΑ ΠΟΔΙΑ:4X15-12-10-8
5:ΠΡΟΣΑΓΩΓΟΥΣ:3X30
6:ΓΛΟΥΤΟΥΣ:3X30
7:ΓΑΜΠΕΣ:4X20

Τονίζει πως ειναι για προχωρημένους αλλα λέω να δοκιμάσω αυριο, να δω αν το βγάλω. Εχω 3 μήνες με το προγαμμα μου τώρα και λέω σιγα - σιγα να κάνω καμιά αλλαγή. Και ξεκινάω απο την μυική ομάδα που με στεναχωρει και με αφήνει ανικανοποιητη ΤΑ ΠΟΔΙΑ.
Κανένα τιπ κανείς;;Ελένη εκγρίνεις;;;

eli_din3
28-05-12, 00:12
κ εγω δεν πιστευω οτι οι εξετασεις θα της δειξουν κατι αλλα πρεπει να κανει

το θεωρω μεγαλη βλακεια να ξεκιναει ατομο γυμναστικη κ να μην εχει ακνει εξετασεις να δει που βρισκεται κ δεν μιλαω μονο για αιμα αλλα και καρδιογραφημα...

περα απο αυτο...πιστευω οτι επαιξε γενικοτερη κουραση οπως προειπα...μαζι με δραστηριοτητες γυμναστικης και οχι μονο

ελινα για να μην αγχωνεσαι περισσοτερο με τα πολλα σχολια,δεν ειναι κατι για να τρομαζεις αλλα μια εξεταση ειναι βασικη
κ αν θεωρεις οτι τρως λιγο,ανεβασε...δεν θα παχυνεις;)

δεν το θεωρω λιγο..ισα ισα....
εσυ πιστευεις οτι 1500 ειναι λιγες? :unsure: :/

koukoutsaki
28-05-12, 00:20
[/B]

δεν το θεωρω λιγο..ισα ισα....
εσυ πιστευεις οτι 1500 ειναι λιγες? :unsure: :/


ειναι
εισαι νινί :green:

dorita
28-05-12, 01:42
σκεφτομαι συνεχως ....καθε φορα να ξεκινησω να γραφω τα δικα μου θεματα σχετικα με διατροφη - γυμναστ. κ ειναι κ πολλα κ ψυχολογικα δεν ειμαι κ καλα τελευταια.....

αλλα με προλαβαινετε ρε παιδι μου με τις δικες σας ανησυχιες ........:P:P

βασικα δεν ξερω απο που να πρωτοξεκινησω!!!!:turtle:

xelashai
28-05-12, 09:12
σκεφτομαι συνεχως ....καθε φορα να ξεκινησω να γραφω τα δικα μου θεματα σχετικα με διατροφη - γυμναστ. κ ειναι κ πολλα κ ψυχολογικα δεν ειμαι κ καλα τελευταια.....



αντε... ακουω..ξεκινα...;)

sofia82
28-05-12, 09:58
Σας το πα? δε σας το πα?
εχω παθει καταθλιψη
δε βλεπω πια καμια δουλεια καμια βελτιωση τσαμπα η διατροφη τσαμπα η προπο τσαμπα αεροβιο τσαμπα ολα
δε ξερω τι θα κανω

Καλημέρα κουκουτσάκι. Δε θέλω να ακούω τέτοια από εσένα. Όλες περνάμε τη φάση αυτή ανα διαστήματα, οπότε δε χρειάζεται να τα παρατήσεις. Αν θέλεις να φας κάτι γλυκό επειδή την έχω περάσει και εγώ αυτή την κρίση η Gym έχει ανεβάσει μία συνταγή με μπάρες δημητριακών σπιτικές μια συνταγή από τον Κωνσταντίνο Ξένο που είνα διατροφολόγος. Η συνταγή περιλαμβάνει βρώμη γλυκό πορτοκάλι και κουβερτούρα. Απίθανη γεύση και λίγες θερμίδες.
Μη ξανακούσω τέτοια από εσένα.
Έχεις καταφέρει τόσα. Συγγνώμη για την επίπληξη.

lila_1
28-05-12, 10:18
[/B]

δεν το θεωρω λιγο..ισα ισα....
εσυ πιστευεις οτι 1500 ειναι λιγες? :unsure: :/
Αν συντηρείσαι στο ίδιο δεν είναι λίγες...είναι όσες χρειάζεσαι

gym
28-05-12, 10:44
[/B]

δεν το θεωρω λιγο..ισα ισα....
εσυ πιστευεις οτι 1500 ειναι λιγες? :unsure: :/

ειπα αν θεωρεις...

καλα ρε απο ολα αυτα που ειπα αυτο κρατησες?

εχεις μετρησει τις θερμιδες συντηρησης σου με βαση τους τυπους σιγουρα ε?
να ξερεις οτι δεν ειναι αξιοπιστοι...εχω πολλες φορες αναφερει εναν τροπο πολυ πιο σιγουρο...με καταγραφη εβδομαδιαια του τι τρωτε και στο τελος της εβδομαδας κανεις τον απολογισμο...
πολυ πιο σιγουρη μεθοδος απο ολα αυτα που κυκλοφορουν...;)

gym
28-05-12, 10:45
Αν συντηρείσαι στο ίδιο δεν είναι λίγες...είναι όσες χρειάζεσαι

καλα για συντηρηση σε τετοια ηλικια και με εαν τριγυρναει ολη μερα εδω κ εκει μου φαινονται λιγες αλλα οχι και με καμια τρελη διαφορα προς τα πανω σαν συντηρηση...

gym
28-05-12, 10:46
σκεφτομαι συνεχως ....καθε φορα να ξεκινησω να γραφω τα δικα μου θεματα σχετικα με διατροφη - γυμναστ. κ ειναι κ πολλα κ ψυχολογικα δεν ειμαι κ καλα τελευταια.....

αλλα με προλαβαινετε ρε παιδι μου με τις δικες σας ανησυχιες ........:P:P

βασικα δεν ξερω απο που να πρωτοξεκινησω!!!!:turtle:

ε πες τα ντοριτα μας!μην τα κρατας κοπελα μου!

eli_din3
28-05-12, 10:48
ειπα αν θεωρεις...

καλα ρε απο ολα αυτα που ειπα αυτο κρατησες?

εχεις μετρησει τις θερμιδες συντηρησης σου με βαση τους τυπους σιγουρα ε?
να ξερεις οτι δεν ειναι αξιοπιστοι...εχω πολλες φορες αναφερει εναν τροπο πολυ πιο σιγουρο...με καταγραφη εβδομαδιαια του τι τρωτε και στο τελος της εβδομαδας κανεις τον απολογισμο...
πολυ πιο σιγουρη μεθοδος απο ολα αυτα που κυκλοφορουν...;)

οχι γυμουλα τα αλλα θα τα κανω... απλα ηθελα να στο ρωτησω...
ε δεν μετραει αυτο τωρα με την εβδομαδα γιατι απο τοτε που ελεγχω τις θερμιδες που θα φαω στην ουσια εγω το ρυθμιζω αρα.....

συντηρουμαι μια χαρα (νομιζω) με 1500... επισης και 1700 να φαω λεμε τωρα και να ειναι η συντηρηση μου αυτη δεν θα μαζεψω νερα επειδη εφαγα πιο πολυ απ πριν? αρα η ζυγαρια θα δειξει πιο πολυ αρα θα νομιζω οτι δεν ειναι η συντηρηση μου αυτη..ή λεω χαζομαρες? :P

lila_1
28-05-12, 10:48
Λίγες/πολλές δεν μπορεί να κάνει και πολλά...σ αυτό το βάρος αυτές είναι οι θερμίδες της....(αν συντηρείται)
Μόνο πολύ μακροπρόθεσμα μπορεί να τις αυξήσει εάν αυξήσει τη μυική της μάζα....
αλλά ούτως ή άλλως τώρα είναι πολύ ελαφριά νομίζω στα κιλά..

gym
28-05-12, 10:48
Μεταφορά απο το λογκ μου:

Καλημερα!!! Ψάχνομαι στο φορουμ για ασκήσεις ποδιών και βρήκα αυτό απο ενα πρόγραμμα γράμμωσης του κ Θανάση Υφαντοπουλου:

ΠΟΔΙΑ

1:ΠΟΔΗΛΑΤΟ 15 ΛΕΠΤΑ
2:ΣΚΟΥΟΤ,ΠΡΕΣΣΑ,ΕΚΣΤΕΝΣΙΟΝ [TRISET]: 4X20-15-12-10
3:ΠΡΟΒΟΛΕΣ ΣΤΟ ΣΜΙΘ 1-1 ΠΟΔΙ:3X15-12-10
4:LEG GURL SUPERSET ΜΕ ΑΡΣΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΥ ΤΕΝΤΟΜΕΝΑ ΚΛΕΙΣΤΑ ΠΟΔΙΑ:4X15-12-10-8
5:ΠΡΟΣΑΓΩΓΟΥΣ:3X30
6:ΓΛΟΥΤΟΥΣ:3X30
7:ΓΑΜΠΕΣ:4X20

Τονίζει πως ειναι για προχωρημένους αλλα λέω να δοκιμάσω αυριο, να δω αν το βγάλω. Εχω 3 μήνες με το προγαμμα μου τώρα και λέω σιγα - σιγα να κάνω καμιά αλλαγή. Και ξεκινάω απο την μυική ομάδα που με στεναχωρει και με αφήνει ανικανοποιητη ΤΑ ΠΟΔΙΑ.
Κανένα τιπ κανείς;;Ελένη εκγρίνεις;;;

μισσ φετονι μου το εχω κανει το προγραμμα...
κοιτα ειναι μια καλη αλλαγη τα τρισετ....θα σε πεθανουν ολιγον!:green:

ξεκινα το...ειναι καλο για αλλαγη...αν δεν σου αρεσει κατι,το αλλαζουμε...
αλλα περιμενω την αποψη σου πανω στο προγραμμα μετα απο δοκιμη

gym
28-05-12, 10:51
Λίγες/πολλές δεν μπορεί να κάνει και πολλά..ελα σκοτωσε την κ αλλο μπορεις :green:

.σ αυτό το βάρος αυτές είναι οι θερμίδες της....(αν συντηρείται)αυτο ειναι το θεμα...συντηρειται η τις εχει κατεβασει για να χασει...
Μόνο πολύ μακροπρόθεσμα μπορεί να τις αυξήσει εάν αυξήσει τη μυική της μάζα....
αλλά ούτως ή άλλως τώρα είναι πολύ ελαφριά νομίζω στα κιλά..

ελινα αυτα που τρως ειναι υποθερμιδικα η ισοθερμιδικα ρε συ?
θυμαμαι που κλαιγοσουν μετα απο κατι τσιτ κ ελεγες θα ριξεις θα ριξες θερμιδες....

gym
28-05-12, 10:53
οχι γυμουλα τα αλλα θα τα κανω... απλα ηθελα να στο ρωτησω...
ε δεν μετραει αυτο τωρα με την εβδομαδα γιατι απο τοτε που ελεγχω τις θερμιδες που θα φαω στην ουσια εγω το ρυθμιζω αρα.....

συντηρουμαι μια χαρα (νομιζω) με 1500... επισης και 1700 να φαω λεμε τωρα και να ειναι η συντηρηση μου αυτη δεν θα μαζεψω νερα επειδη εφαγα πιο πολυ απ πριν? αρα η ζυγαρια θα δειξει πιο πολυ αρα θα νομιζω οτι δεν ειναι η συντηρηση μου αυτη..ή λεω χαζομαρες? :P

αρα εσυ με 1500 πας συντηρηση...ετσι το εχεις βγαλει...
νταξει ρε ελινα αφου συντηρεισαι σε αυτα και δεν εισαι υπο...δεν βλεπω το λογο να κανεις αυξηση...
αν απο την αλλη πεινας πολυ κ πιστευεις οτι αυτη η αδυναμια σου προηλθε απο το φαγητο,δεν ειναι κακο να αυξησεις...

αλλα οταν λεω να αυξησεις μην πεσεις στα σοκολατοειδη...:green:

gym
28-05-12, 10:56
χαιρομαι που σας κανω να γελατε τουλαχιστον

κουκουτσι μου τι κανεις σημερα?συνηλθες λιγακι?


ολες περναμε απο αυτην την φαση και μας την δινουν ολα και δεν ξερουμε τι κανουμε λαθος κτλ κτλ κτλ

το θεμα ειναι οτι πρεπει να εχεις υπομονη για να εχεις διαρκεια σε αυτο που κανεις

τωρα εσυ αγχωθηκες λογω παραλιας...δεν πειραζει...αυτο θα σου γινει μαθημα για το επομενο καλοκαιρι εφοσον θες να βγαινεις εκει ρε παιδι μου κορμαρα

δηλαδη εννοω οτι πριν μπεις στο φορουμ αν θυμαμαι καλα ετρωγες σαβουριτσες κ εδω κ 3 μηνες το σωμα σου καθαριζει κ καθαριζει

ηδη εχεις μεγαλη διαφορα...το σωμα θελει χρονο και ποσο μαλλον το γυναικειο σωμα...

συνεχισε την προσπαθεια σου κ χωρις αγχος...δεν βοηθα...


υ.γ. ποτε πας διακοπες κ θες να εισαι κορμι?

gym
28-05-12, 10:58
Στελιτσα αντε κ να κανω χιιτ αλλα με τετοιες ακραιες διατροφες θα κυλησω στο αλλο ακρο κ θα πλακωθω στα γλυκα ....
αρα οκ πρεπει να συμβιβαστω οτι μεχρι εκει μπορω να παω ...:( οσο νωριτερα το καταλαβω τοσο καλυτερα

κι επισης με καθαρη διατροφη κ ποτέ γλυκα το σωμα εκδικειται και κολλαει , τελος



οπα ρε συ..ποτε προλαβες κ κολλησες δηλαδη?μην λεμε κ οτι θελουμε τωρα...
εγω με καθαρη διατροφη ειμαι κ ακομα τοσα χρονια δεν κολλησα...τι ειμαι?σουπεργουμαν?

δεν κολλας τοσο ευκολα κουκουτσι μου...απλα σε πιασε τρελα τωρα λιγο...ειδες κατι που δεν ηθελες να δεις και αυτο ειναι


αχ καταραμενη γυναικεια ψυχολογια...:green:

gym
28-05-12, 11:01
Κοριτσακια μου καλησπερα!!!! :welcome::welcome:

Εδωσα το proficiency επιτελους και ηρεμησα! :P Και γυρναω λοιπον κουρασμενη νυσταγμενη και ΠΕΙΝΑΣΜΕΝΗ σπιτακι το μεσημερι, απο τις 6.30 ξυπνια, και οι γονεις μου εχουν καλεσμενους! Δεν θελετε απλα να σας πω τι καταβροχθησα! :green::green: Μπορει καποιες να αισθανθουν ανακουφιση και αλλες ναυτια! :green::green:
μπραβο που ξεμπερδεψες κ με τα αγγλικα σου!:clap:


Αλλα το καλυτερο απ'ολα ηταν τα γλυκα! Λοιπον θα σας τα πω γιατι θα σκασω! Μια κομματαρα cheesecake της μανουλας, 1 μπαλα παγωτο με μισω κομματι καρυδοπιτα και 1 σιροπιαστο! ΕςΕΕΕ πως σας φαινονται! ?? Και το καλυτερο απ'ολα ειναι οτι δεν εχω τυψεις, δεν φουσκωσα, και δεν ηθελα σαν τρελη να παω για τρεξιμο κατευθειαν να τα χασω οπως θα εκανα πριν κανα μηνα!


μπραβο και παλι για τη αντιμετωπιση αυτης της γλυκοφαγιας!:green:


Η αληθεια ειναι πως μετα την περιοδο που μου ηρθε μετα απο 7 μηνες με τα αντισυλληπτικα (τα οποια παρεπιπτοντως δεν μεχουν επηρεασει προς το παρων καθολου) νιωθω εντελως αναλαφρη, η κοιλια μου επιτελους ηρθε στα ισα της, οι κοιλιακουλιδες μου ξεπεταχτηκαν λες κ τους εκανα ενεση ενα πραγμα, και το δερμα μου ειναι πολυ σφιχτο κ λειο! Δεν ξερω αν νομιζω σωστα αλλα νιωθω πως τον τελευταιο 1μιση μηνα που παιρνω κ την πρωτεινουλα και κανω και πολυ καθαρη διατροφη, με μια παρασπονδια αραια και που εχω ανεβει πολυ σε σχεση με πιο παλια που φοβομουν και τη μιση μπουκιτσα παραπανω!


Πιστευω επισης οτι επαιξε ρολο το οτι προσπαθησα και μειωσα τα επιπεδα αγχους μου και δεν τρελαινομαι καθε φορα που θα φαω και κατι παραπανω! Αλλωστε αλοιμονο με τετοια προπονηση να τρεμουμε το καθετι!
ακριβως!:bowdown:


Γι'αυτο κοριτσια (τα λεω να τα ακουω κ εγω :green: ) αν τρωτε καθαρο φαγακι ολη τη βδομαδα, δεν πειραζει και μια σκανταλιτσα που και που! Αλλωστε το καλοκαιρι θα περασει αλλα εμεις θα συνεχισουμε ετσι γιατι η γυμναστικη και η διατροφη ειναι απλα ιδεολογια!

Μια ερωτησουλα εχω να κανω... Οταν κατι τετοιες μερες το παρακανουμε (γιατι εγω το παρακανα σημερα! ) καλα εννοειται δεν θα φαω τπτ για βραδινο, αλλα επειδη το ελαφρυ φουσκωματακι θα υπαρχει κ το πρωι, τι ειναι καλυτερο να φαμε λιγοτερο πρωτεινη την επομενη, η λιγοτερο υδατανθρακα?????? Ή λιγοτερο κ απ'τα δυο??
Για πειτε εσεις τι κανετε?

την επομενη μερα απλα επειδη θα εισαι φουσκωμενη λογικα κ επειδη λογικα θα εχεις επισκεψεις στην τουαλετα,καλο θα ηταν να συνεχισεις το προγραμμα σου αλλα λιγο μειωμενα κ αυτο για να μην επιβαρυνεις το στομαχι σου παλι με τοση τροφη...ουτως η αλλως θα προσπαθει να βγαλει οσα μπηκαν την προηγουμενη:green:

lila_1
28-05-12, 11:16
αρα εσυ με 1500 πας συντηρηση...ετσι το εχεις βγαλει...
νταξει ρε ελινα αφου συντηρεισαι σε αυτα και δεν εισαι υπο...δεν βλεπω το λογο να κανεις αυξηση...
αν απο την αλλη πεινας πολυ κ πιστευεις οτι αυτη η αδυναμια σου προηλθε απο το φαγητο,δεν ειναι κακο να αυξησεις...

αλλα οταν λεω να αυξησεις μην πεσεις στα σοκολατοειδη...:green:

Καλά και αυτό δεν είναι δικαιολογία...πολλές φορές η πείνα μπορέι να ναι ψυχολογική, μπορεί να ναι λαιμαργία, θέμα ορμονών, μπορεί μπορεί μπορεί..


Και βασικά ας μη λέμε λα.κίες...Κανείς δεν μπορεί να είναι ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ στις θερμίδες συντήρησης....200 πάνω 200 κάτω άμα παίζει (ή και παραπάνω) πάλι το ίδιο αποτέλεσμα θα χει...
Εξάλλου το σώμα δεν χρησιμοποιεί αλγόριθμο για το πόσο καίει...από μέρα σε μέρα μπορεί να αλλάζουν οι ανάγκες

koukoutsaki
28-05-12, 11:21
κουκουτσι μου τι κανεις σημερα?συνηλθες λιγακι?


ολες περναμε απο αυτην την φαση και μας την δινουν ολα και δεν ξερουμε τι κανουμε λαθος κτλ κτλ κτλ

το θεμα ειναι οτι πρεπει να εχεις υπομονη για να εχεις διαρκεια σε αυτο που κανεις

τωρα εσυ αγχωθηκες λογω παραλιας...δεν πειραζει...αυτο θα σου γινει μαθημα για το επομενο καλοκαιρι εφοσον θες να βγαινεις εκει ρε παιδι μου κορμαρα

δηλαδη εννοω οτι πριν μπεις στο φορουμ αν θυμαμαι καλα ετρωγες σαβουριτσες κ εδω κ 3 μηνες το σωμα σου καθαριζει κ καθαριζει

ηδη εχεις μεγαλη διαφορα...το σωμα θελει χρονο και ποσο μαλλον το γυναικειο σωμα...

συνεχισε την προσπαθεια σου κ χωρις αγχος...δεν βοηθα...


υ.γ. ποτε πας διακοπες κ θες να εισαι κορμι?

καλημερα Gym ...dew to λογκμου αν θες θα την παλεψω με αυτα που μου ειπε ο κυριος Γιαννης
νταξει συνηλθα λιγο αλλα εχω πεισμωσει ασχημα...το πρωι με φανταζεσαι χωρις γαλα κ μελι? ηταν ίου κι ομως το εκανα ...

απλα περιμενα επειδη σε σχεση με τις σαβουραρες που τρωγα κ καθαρισα εντελως περιμενα να δω μεγαλυτερη διαφορα αληθεια:unsure:
σε συνδυασμο με το γεγονος οτι ειμαι κ ασπρη κατασπρη μου φαινομαι τεραστια
οσο για τις διακοπες το α ημιχρονο ειναι 30 ιουνιου τι λες τι προλαβαινω :green:

koukoutsaki
28-05-12, 11:22
[/B]

οπα ρε συ..ποτε προλαβες κ κολλησες δηλαδη?μην λεμε κ οτι θελουμε τωρα...
εγω με καθαρη διατροφη ειμαι κ ακομα τοσα χρονια δεν κολλησα...τι ειμαι?σουπεργουμαν? εισαι πιτσιρικα εγω 31 :green::green::green:

δεν κολλας τοσο ευκολα κουκουτσι μου...απλα σε πιασε τρελα τωρα λιγο...ειδες κατι που δεν ηθελες να δεις και αυτο ειναι


αχ καταραμενη γυναικεια ψυχολογια...:green:

θελω να παω για σολαριουμ ...απο την αλλη φοβαμαι γιατι εχω κ ελιες :unsure::unsure::unsure:

PEGY
28-05-12, 11:22
http://www.megatv.com/ygeia/default.asp?catid=21848&subid=2&pubid=29367234

μια απο τις λιγες εκπομπες που αξιζουν παραπανω απο τα αλλα σκουπιδια...

δειτε το...σε καποια σημεια συμφωνω και σε καποια αλλα οχι...


υ.γ. τρελαινομαι εκει που δειχνει την κλασσικη ντοματοσαλατα με την ντοματα σε στυλ αλα γκουρμε εστιατοριου:green::green:


Καλά, τραγικά μικρές οι μερίδες που δείχνει;;;;;;;;;;;;;;;;;;:shock:

Τι να πω:inandout:

gym
28-05-12, 11:26
Καλά και αυτό δεν είναι δικαιολογία...πολλές φορές η πείνα μπορέι να ναι ψυχολογική, μπορεί να ναι λαιμαργία, θέμα ορμονών, μπορεί μπορεί μπορεί..


Και βασικά ας μη λέμε λα.κίες...Κανείς δεν μπορεί να είναι ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ στις θερμίδες συντήρησης....200 πάνω 200 κάτω άμα παίζει (ή και παραπάνω) πάλι το ίδιο αποτέλεσμα θα χει...
Εξάλλου το σώμα δεν χρησιμοποιεί αλγόριθμο για το πόσο καίει...από μέρα σε μέρα μπορεί να αλλάζουν οι ανάγκες

Για το αισθημα της πεινας εχεις δικιο.Πολλα μπορει να ειναι τα αιτια απο πισω αλλα και παλι...αν η αλλη νιωθει αδυναμια(νιωθει βασικα?γιατι νομιζω δεν ανεφερε κατι τετοιο ...απλα μια λιποθυμια που μπορει κ αυτο να εχει αλλα αιτια απο πισω οποτε τι να λεμε..),το πρωτο που λες ειναι να αλλαξει λιγο αυτα που κανει για να δει αν τελικα δουλεψει.

Ολα αυτα στον αερα βεβαια εφοσον η ελινααα δεν εχει κανει ουτε καν εξετασεις αιματος να δει αν της λειπει κατι(που δεν νομιζω κιολας,εχω ηδη πει τι πιστευω για την λιποθυμια αυτη)...

Τωρα για τις θερμιδες συντηρησης...χμ...συμφωνω στο κομματι οτι το σωμα δεν δουλευει με κομπιουτερακι.
Το να βγαζουμε ομως θερμιδες ισο-υπο η και υπερ,ειναι ενας γενικος μπουσουλας που ακολουθουμε.

Προσωπικα εχω ξαναπει την αποψη μου εδω μεσα στο θεμα αυτο,οτι δηλαδη ακριβως για τον λογο οτι ειμαστε ανθρωποι,δεν γινεται με το ζορι να φαμε μια μερα ντε και καλα 1500 αν δεν θελουμε η και το αντιστροφο να φαμε μονο 1500 αν πρεπει.Το να εχεις ελλειμμα μια μερα και να εισαι υπερ την αλλη,δεν ειναι τοσο μεγαλο σφαλμα,εφοσον στην τελικη μετρανε οι θερμιδες στο συνολο τους αν τα βαλεις κατω στο τελος της εβδομαδας..


ακους ελινα η τσαμπα γραφουμεεεεεεεεεε???????

patience
28-05-12, 11:27
μανταρα στα εχω κανει η ασχετη...
ναι το λεγκ εξτενσιον εννοω οπωσ και στο μηχανημα απαγωγων και προσαγωγων ξεκιναω με 50 κιλα και κατεβαζω στα 30 4 σετ 8.12.15.18
στα σκουωτ με μπαρα 4χ20 20 κιλα ...!!
γενικα με βαρη τωρα ασχολουμε τον τελευταιο μηνα ,τισ ασκησεισ με βαρη που καναμε στν προπονηση δεν τα υπολογιζω γιατι δεν ειχαμε στανταρ προγραμμα ..και οι ασκησεισ ηταν για ταχυδυναμη ..!!
τωρα ομωσ εχω σκαλωσει και θελω να αλλαξω το σωμα μου και να κανω εντονη γραμμωση και να δωσω και λιγο ογκο σε ποδια και ωμουσ ..
το μονο που φοβαμαι ειναι μην χειριζομαι λαθοσ τα κιλα στα βαρη και γινω αηδια ...
και κατι αλλο που θελω να μου πεισ ειναι αν κανω μακακια που καθε μερα επαναλαμβανω τισ ιδιεσ ασκησεισ ..δηλαδη καθε πρωι κανω 20 λεπτα σκοινακι και μετα κανω σκουωτ με μπαρα σκουωτ με πηδηματακι ψηλα αρσεισ θανατου με 10 κιλα και χερια ωμουσ δικεφαλα τρικεφα ...δηλαδη οποτε βρισκω χρονο κανω που κανω η δεν εχει σημασια??? σορρυ που ρωταω πολλα αλλα εχω πολλα κενα και δεν μπορω να κανω δουλεια ετσι...

GYM μου δεν μου απαντησεσ....εβαλα και φωτο για δεσ αλλαξαν καθολου τα ποδια μου...επισησ ψαχνω να βρω που θα κανω crossfit ξερεισ τιποτα???

gym
28-05-12, 11:29
θελω να παω για σολαριουμ ...απο την αλλη φοβαμαι γιατι εχω κ ελιες :unsure::unsure::unsure:

ρε συ ξεκολλα...ατομο που γυμναζεται ειναι λιγοτερο απο ειναι στην πραγματικοτητα και καπου το εχω διαβασει αυτοσε βιβλιο της σχολης μου κιολας...


οχι σολαριουμ ...εγω τα φοβαμαι...αρκετα εχουμε γυρω μας για να αρρωστησουμε,δεν θελω κ κατι επιπροσθετα ;)

lila_1
28-05-12, 11:29
ακους ελινα η τσαμπα γραφουμεεεεεεεεεε???????
Καλά ότι τσάμπα γράφουμε, αυτό είναι σίγουρο....:green::green::turtle:

gym
28-05-12, 11:30
GYM μου δεν μου απαντησεσ....εβαλα και φωτο για δεσ αλλαξαν καθολου τα ποδια μου...επισησ ψαχνω να βρω που θα κανω crossfit ξερεισ τιποτα???

νομιζω οτι απαντησα ρε συ κ μαλιστα ενα κατεβατο...:unsure:


crossfit σε ποια πολη εισαι?εχει πλεον πολλα

xelashai
28-05-12, 11:30
θελω να παω για σολαριουμ ...απο την αλλη φοβαμαι γιατι εχω κ ελιες :unsure::unsure::unsure:

κουκουτσι κατσε φρονιμα...:evilno:
καμαρι μου σε εχει πιασει τωρα εσενα ε???συγκρατησου...

gym
28-05-12, 11:31
Καλά, τραγικά μικρές οι μερίδες που δείχνει;;;;;;;;;;;;;;;;;;:shock:

Τι να πω:inandout:

απο τη μια λεω παλι καλα που εχουνε κ μια εκπομπη καπως πιο σοβαρη αλλα πολλες φορες βλεπω να πεταγονται σαλακιες ...αυτες τις κλασσικες που ακους στα γραφεια ενος διαιτολογου!

PEGY
28-05-12, 11:35
απο τη μια λεω παλι καλα που εχουνε κ μια εκπομπη καπως πιο σοβαρη αλλα πολλες φορες βλεπω να πεταγονται σαλακιες ...αυτες τις κλασσικες που ακους στα γραφεια ενος διαιτολογου!

Το ψωμάκι τους πάνε να βγάλουν κ αυτοί....τι να πείς:green:

gym
28-05-12, 11:35
καλημερα Gym ...dew to λογκμου αν θες θα την παλεψω με αυτα που μου ειπε ο κυριος Γιαννης
νταξει συνηλθα λιγο αλλα εχω πεισμωσει ασχημα...το πρωι με φανταζεσαι χωρις γαλα κ μελι? ηταν ίου κι ομως το εκανα ...

απλα περιμενα επειδη σε σχεση με τις σαβουραρες που τρωγα κ καθαρισα εντελως περιμενα να δω μεγαλυτερη διαφορα αληθεια:unsure:
σε συνδυασμο με το γεγονος οτι ειμαι κ ασπρη κατασπρη μου φαινομαι τεραστια
οσο για τις διακοπες το α ημιχρονο ειναι 30 ιουνιου τι λες τι προλαβαινω :green:

αχ ρε σεις...το πιο κακο ειναι οτι μαλλον βαζετε στοχους οχι βραχυπροθεσμους αλλα το αντιθετο...

το σωστο θα ηταν να βαζετε μικρους στοχους καθε φορα για να τους πετυχαινετε κ να συνεχιζετε κ οχι με τη μια...''θελω τον κωλο πετρα κ στον ουρανο'':green: με πιανεις?:green:

θα δω τα λογκ σας ελπιζω σημερα...

στο κατω κατω αν πιεστεις πολυ,φοβαμαι μην ξεσπασεις μετα...αυτος ειναι ο μοναδικος ''φοβος'' της σουπερ καθαρης διατροφης
εαν το γουσταρεις δεν εχεις θεμα...αν ομως πιεστεις μπορει αν το βρεις μπροστα σου κ ειναι κριμα...


σε ενα μηνα ναι προλαβαινεις να εχεις αλλαγες....αλλα αν θες να εμφανιστεις ξερω εγω με σωμα αθλητριας στιβου θα πρεπει να περιμενεις...


στα λεω ωμα γιατι δεν θελω να χαιδευω αυτια....:toast:

koukoutsaki
28-05-12, 11:39
αχ ρε σεις...το πιο κακο ειναι οτι μαλλον βαζετε στοχους οχι βραχυπροθεσμους αλλα το αντιθετο...

το σωστο θα ηταν να βαζετε μικρους στοχους καθε φορα για να τους πετυχαινετε κ να συνεχιζετε κ οχι με τη μια...''θελω τον κωλο πετρα κ στον ουρανο'':green: με πιανεις?:green:

θα δω τα λογκ σας ελπιζω σημερα...

στο κατω κατω αν πιεστεις πολυ,φοβαμαι μην ξεσπασεις μετα...αυτος ειναι ο μοναδικος ''φοβος'' της σουπερ καθαρης διατροφης
εαν το γουσταρεις δεν εχεις θεμα...αν ομως πιεστεις μπορει αν το βρεις μπροστα σου κ ειναι κριμα...


σε ενα μηνα ναι προλαβαινεις να εχεις αλλαγες....αλλα αν θες να εμφανιστεις ξερω εγω με σωμα αθλητριας στιβου θα πρεπει να περιμενεις...


στα λεω ωμα γιατι δεν θελω να χαιδευω αυτια....:toast:

ενταξει το τονισμενο μου αρκει για να μη περασω ενα καλοκαιρι μες στην υστερια:green:

gym
28-05-12, 11:40
ενταξει το τονισμενο μου αρκει για να μη περασω ενα καλοκαιρι μες στην υστερια:green:

ο ναιιιιιιιιιιιιιιιιιι τσαμπα γραφω κατεβατα!


ξυλο ρε θελεις ξυλο κ μετα να δεις ποσο αλλαγμενη θα πας παραλια για να μην τονισω το μαυρισμενη!:green::green::green:



λαααααααβ:green:

lila_1
28-05-12, 11:41
Re κουκούτσι τί διατροφή κάνεις και λές ότι δεν βλέπεις διαφορά 3 μήνες τώρα?
Θερμίδες μετράς?

koukoutsaki
28-05-12, 11:44
Re κουκούτσι τί διατροφή κάνεις και λές ότι δεν βλέπεις διαφορά 3 μήνες τώρα?
Θερμίδες μετράς?

αν δε βαριεσαι κι εχεις λιγα λεπτακια χρονο ριξε μια ματια στο λογκ μου
τονιζω οτι επειδη ετρωγα σαβουραρες παλια περιμενα να δω μεγαλυτερες διαφορες απανω μου
επισης ειναι ωραιο να σαι φυσικη ξανθια και κατασπρη αλλα μονο για το χειμωνα που σε κρυβουν τα ρουχα:P

lila_1
28-05-12, 11:48
Και μία ματιά στο λογκ σου να ρίξω δεν θα καταλάβω και πολλά.......
Το θέμα είναι ότι πάρα πολλοί νομίζουν πως άπαξ και βγάλουν σαβούρα από τη διατροφή τους θα μεταμορφωθούν...

Για να χάσεις λίπος και νερά θες υποθερμιδική...άσχετα από το αν τρώς σαβούρα ή όχι.
Αν λοιπόν βλέπεις ότι δεν χάνεις, είτε αύξησε τη γυμναστική είτε κόψε θερμίδες από τη διατροφή...Μην το ψάχνεις σε λεπτομέρειες, είναι πολύ απλό

Vassia
28-05-12, 11:53
Κορίτσια καλησπέρα,

Είμαι νέο μέλος στη παρέα και θα ήθελα τη βοήθειά σας.

Είμαι 1.59 και 50 κιλα και ακολουθώ στεγνή διατροφη ρδω και λίγες μέρες

Συγκεκριμένα

Πρωινο 3κ μούσλι με γάλα 1,5%
Ενδιάμεσο γιαούρτι 2%
Μεσημέρι σαλάτα μαρούλι με τόνο (λόγω εργασίας δεν μπορω να ΄φαω κάτι άλλο)
Ενδιάμεσο φρούτο
Βραδυ κρεας ψητο με σαλάτα πράσινη και λιγο ρυζι ή πατάτα ή 4-5 αυγά (1κροκο 3 η 4 ασπράδια)

Απο γυμναστική καθότι οικονομικα ειμαι πολυ στριμωγμένη δεν παω γυμναστηριο..εχω στο σπιτι απο παλια ενα ημιεπαγγελματικο ελλειπτικο οπου χρησιμοποιω τρεις φορες την εβδομάδα για 45-50 λεπτα σε συνδυασμο με ασκησεις για χερια στηθος πλάτη (μεμονομενα καθε ομαδα) και μια μερα κανω ασκησεις για ποδια(σκουωτ, προβολες,αρσεις ποδιων δε ορθια θεση,εκτασεις ποδιων)οπου εδω δεν κανω ελλειπτικο.Στα πόδια κανω 4χ12 στα υπόλοιπα 4χ8

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ασκήσεων που μπορω να ακολουθω στο σπίτι κ αν κρίνεται ικανοποιητική τη διατροφη μ ή αν πρέπει να μειωσω κάτι μιας και δεν παω γυμναστηριο

ευχαριστώ πολυ΄και συγνωμη αν σας κούρασα

koukoutsaki
28-05-12, 11:55
Και μία ματιά στο λογκ σου να ρίξω δεν θα καταλάβω και πολλά.......
Το θέμα είναι ότι πάρα πολλοί νομίζουν πως άπαξ και βγάλουν σαβούρα από τη διατροφή τους θα μεταμορφωθούν...

Για να χάσεις λίπος και νερά θες υποθερμιδική...άσχετα από το αν τρώς σαβούρα ή όχι. ΕΕΕΕΕ????:shock::shock::shock::shock::shock:
Αν λοιπόν βλέπεις ότι δεν χάνεις, είτε αύξησε τη γυμναστική είτε κόψε θερμίδες από τη διατροφή...Μην το ψάχνεις σε λεπτομέρειες, είναι πολύ απλό

αυξανεται απο σημερα το αεροβιο κ κοβονται κ καποιες θερμιδες πχ το κουταλακι μελι που ετρωγα το πρωι κ το γαλα κ το γιαουρτι

gym
28-05-12, 11:58
Κορίτσια καλησπέρα,

Είμαι νέο μέλος στη παρέα και θα ήθελα τη βοήθειά σας.

Είμαι 1.59 και 50 κιλα και ακολουθώ στεγνή διατροφη ρδω και λίγες μέρες

Συγκεκριμένα

Πρωινο 3κ μούσλι με γάλα 1,5%
Ενδιάμεσο γιαούρτι 2%
Μεσημέρι σαλάτα μαρούλι με τόνο (λόγω εργασίας δεν μπορω να ΄φαω κάτι άλλο)
Ενδιάμεσο φρούτο
Βραδυ κρεας ψητο με σαλάτα πράσινη και λιγο ρυζι ή πατάτα ή 4-5 αυγά (1κροκο 3 η 4 ασπράδια)

Απο γυμναστική καθότι οικονομικα ειμαι πολυ στριμωγμένη δεν παω γυμναστηριο..εχω στο σπιτι απο παλια ενα ημιεπαγγελματικο ελλειπτικο οπου χρησιμοποιω τρεις φορες την εβδομάδα για 45-50 λεπτα σε συνδυασμο με ασκησεις για χερια στηθος πλάτη (μεμονομενα καθε ομαδα) και μια μερα κανω ασκησεις για ποδια(σκουωτ, προβολες,αρσεις ποδιων δε ορθια θεση,εκτασεις ποδιων)οπου εδω δεν κανω ελλειπτικο.Στα πόδια κανω 4χ12 στα υπόλοιπα 4χ8

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ασκήσεων που μπορω να ακολουθω στο σπίτι κ αν κρίνεται ικανοποιητική τη διατροφη μ ή αν πρέπει να μειωσω κάτι μιας και δεν παω γυμναστηριο

ευχαριστώ πολυ΄και συγνωμη αν σας κούρασα


καλως ηρθες βασια μου και απο εδω λοιπον!

θερμιδες εχεις βγαλει για τη διατροφη σου?
ποιος ειναι ο στοχος σου σωματικα?

στο σπιτι εκτος απο το ελλειπτικο εχεις καποιον αλλον εξοπλισμο?

σιγουρα η επιλογη ενος γυμναστηριου θα ηταν μεγαλη βοηθεια λογω εκτος των αλλων αλλα και ποικιλιας κιλων στα ελευθερα βαρη αλλα και διαφορα μηχανηματα.Οπως και να χει,θα παλεψεις με οτι εχεις!

Πες μας λιγο πιο πολλα για σενα και το τι κανεις σπιτι...

lila_1
28-05-12, 12:04
αυξανεται απο σημερα το αεροβιο κ κοβονται κ καποιες θερμιδες πχ το κουταλακι μελι που ετρωγα το πρωι κ το γαλα κ το γιαουρτι

Εγώ θα λεγα να κάνεις λιγότερα γεύματα, περισσότερο γιατί σε βοηθάει να κρατιέσαι μακριά από τσιμπολογήματα αλλά είναι και πιο εύκολο για τους υπολογισμούς σου, αλλά να μην μειώσεις τις θερμίδες από τη πρωτείνη σου...
Αν κόψεις δηλάδή γιαούρτια και γάλατα, αύξησε το κρέας....μετράς μάκρος?

Το κουταλάκι μέλι των 20 θερμίδων χλωμό να σου κάνει διαφορά....

patience
28-05-12, 12:07
νομιζω οτι απαντησα ρε συ κ μαλιστα ενα κατεβατο...:unsure:


crossfit σε ποια πολη εισαι?εχει πλεον πολλα

μου εχεισ απαντηση πουυυυυυ ??καλα χαζη ειμαι που ψαχνω τεσπα θα κοιταξω ξανα ..μενω γερακα αλλα προπονηση κικ κανω γαλατσι ...

koukoutsaki
28-05-12, 12:08
Εγώ θα λεγα να κάνεις λιγότερα γεύματα, περισσότερο γιατί σε βοηθάει να κρατιέσαι μακριά από τσιμπολογήματα αλλά είναι και πιο εύκολο για τους υπολογισμούς σου, αλλά να μην μειώσεις τις θερμίδες από τη πρωτείνη σου...
Αν κόψεις δηλάδή γιαούρτια και γάλατα, αύξησε το κρέας....μετράς μάκρος?

ναι μετραω
ναι θα αυξηθει κοτοπουλο ψαρι κ τετοια
τα γαλακτοκομικα πολυ με τσουζουν αλλα αφου μου φαινομαι πρησμενη δεν υπαρχει αλλος δρομος..:unsure:
κ υδατανθρακας μειωνεται επισης

gym
28-05-12, 12:09
μου εχεισ απαντηση πουυυυυυ ??καλα χαζη ειμαι που ψαχνω τεσπα θα κοιταξω ξανα ..μενω γερακα αλλα προπονηση κικ κανω γαλατσι ...

εμ...αυτα τωρα που ειναι ρε παιδια ?χαχαχα...

ψαχνω κ εγω αλλα δεν το βρισκω...παιζει να εγινε καμια βλακεια οταν το ποσταρα κ να μην ανεβηκε γιατι κολλαει το νετ μου...

anyway...οπως και να χει,θα το δουμε ξανα

marvin
28-05-12, 12:10
κλασσικη περιπτωση βλαβης..:green:
δεν υπαρχει αυτο που λες,αν κανεις ο,τι κανεις συστηματικα..
αν καπου κολλας,απλα αλλαζεις κατι σε διατροφη κ μεθοδο προπονησης κ επανερχεσαι..
καμια φορα αυτο που φοβουνται οι περισοτεροι ειναι να αλλαξουν κατι που κανουν πολλα χρονια,κ οταν το αλλαζουν συνηθως εκπλησονται με τα αποτελεματα..
παντα υπαρχει περιθωριο για βελτιωση..


:turtle::turtle:Μου αρεσε σαν ποστ και ειπα να το τονισω!!!!:toast:

gym
28-05-12, 12:11
GCD 33

Για οσες εχουν και μονοζυγο
‘’100 Βurpees με ελξη

Δηλαδη καμψη,αλμα και λαβη στο μονοζυγο,ελξη,καμψη....’’

patience
28-05-12, 12:12
[ κουκουτσακι μου ομορφο τι επαθεσ ??αφου το κορμακι σου εχει αλλαξει τοσοοοοο πολυ γιατι βιαζεσαι ...σιγα σιγα και θα γινεισ ετσι ποωσ επιθυμεισ ...και ασε τα σολαριουμ γιατι :jason:.....κακο μονο κανει ...πηγαινε στην θαλασσα αλλα και κει ηλιοθεραπεια με μετρο ..!!!!!!!!!!εισαι τελεια μην βαζεισ εμποδια στον εαυτο σου και χανεισ τον στοχο σου ..φιλακιαααααα

lila_1
28-05-12, 12:15
ναι μετραω
ναι θα αυξηθει κοτοπουλο ψαρι κ τετοια
τα γαλακτοκομικα πολυ με τσουζουν αλλα αφου μου φαινομαι πρησμενη δεν υπαρχει αλλος δρομος..:unsure:
κ υδατανθρακας μειωνεται επισης

Εννοείται ότι υπάρχει άλλος δρόμος...μην κατηγορείς μία τροφή αλλά το πλάνο σου στο σύνολό του
Εγώ γαλακτοκομικά δεν θα κοβα ποτέ ούτε με σφαίρες...
Εξάλλου το γιαούρτι είναι τίγκα στη πρωτείνη
Σου ξαναλέω κόψε γεύματα και άυξησε πρωτείνη...αυτομάτως θα πέσει ο υ/κας και οι θερμίδες σου...
Τρώγε πολύ σαλατικό για να σου κόβει την όρεξη

patience
28-05-12, 12:16
εμ...αυτα τωρα που ειναι ρε παιδια ?χαχαχα...

ψαχνω κ εγω αλλα δεν το βρισκω...παιζει να εγινε καμια βλακεια οταν το ποσταρα κ να μην ανεβηκε γιατι κολλαει το νετ μου...

anyway...οπως και να χει,θα το δουμε ξανα

ενταξει δεν πειραζει ασ το τωρα μην καθεσαι και γραφεισ παλι...αν ξερεισ κατι για το cf πεσ μου ..!!εσ και τισ καινουργιεσ φωτοσ μου να μου πεισ βλεπεισ τιποτα να γινεται ...

gym
28-05-12, 12:17
ενταξει δεν πειραζει ασ το τωρα μην καθεσαι και γραφεισ παλι...αν ξερεισ κατι για το cf πεσ μου ..!!εσ και τισ καινουργιεσ φωτοσ μου να μου πεισ βλεπεισ τιποτα να γινεται ...

ρε συ σορρυ κιολας αλλα επειδη ειμαι ασχετη απο περιοχες...αθηνα μενεις?για να καταλαβω η κοπελα :turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:
αλλιως πως να σου προτεινω που να πας χαχαχ

patience
28-05-12, 12:21
ρε συ σορρυ κιολας αλλα επειδη ειμαι ασχετη απο περιοχες...αθηνα μενεις?για να καταλαβω η κοπελα :turtle::turtle::turtle::turtle::turtle:
αλλιως πως να σου προτεινω που να πας χαχαχ

χεχεχ σου εγραψα και πριν πατημα χαλανδριου γερακα ...

Vassia
28-05-12, 12:22
καλως ηρθες βασια μου και απο εδω λοιπον!

θερμιδες εχεις βγαλει για τη διατροφη σου?
ποιος ειναι ο στοχος σου σωματικα?

στο σπιτι εκτος απο το ελλειπτικο εχεις καποιον αλλον εξοπλισμο?

σιγουρα η επιλογη ενος γυμναστηριου θα ηταν μεγαλη βοηθεια λογω εκτος των αλλων αλλα και ποικιλιας κιλων στα ελευθερα βαρη αλλα και διαφορα μηχανηματα.Οπως και να χει,θα παλεψεις με οτι εχεις!

Πες μας λιγο πιο πολλα για σενα και το τι κανεις σπιτι...

Kαλώς σας βρήκα!!!

οι θερμίδες μ κυμαίνονται γύρω στις 1200 ημερησιως ..Στόχος μ θα ήταν η γράμμωση αλλα ξέρω ότι κάτι τέτοιο είναι πολυ δυσκολο σπίτι οπότε θα ήθελα να έχω μια καλή φυσικη΄κατάσταση μέχρι να ανακάμψω κ να με ξαναδει το γυμναστήριο!Σπίτι διαθετω και βαρακια 3 κιλων.

Ποδια ολα 4χ12
σκουωτ με ανοιγμα ποδιων στο
προβολες
αρσεις θανατου με ισια ποδια και βαρακια 3 κιλα στα χερια
σκουωτ με ανοιχτα ποδια και μυτη ποδιου ελαφρια γυρισμενη προς τα εξω
γεφυρα με ανασηκωμενη λεκανη ταυτοχρονα σηκώνω και το ένα πόδι
στα 4 το ποδι στο πλαι σηκωμενο και λυγισμενο και κλωτσια προς τα πισω

Χέρια στηθος πλατη
4Χ8 με 3κιλα βαράκια

διατηρω σχεδον ολες τις ασκήσεις π εκανα με βαρη στο γυμναστηριο

επισης κανω κοιλιακους 2 με 3 φορες την εβδομαδα και ραχιαιους

Ελπίζω να σας έδωσα να καταλάβετε λίγο τι κανω στα πόδια κυριως π με αφορούν περισσότερο:)

gym
28-05-12, 12:29
μανταρα στα εχω κανει η ασχετη...
ναι το λεγκ εξτενσιον εννοω οπωσ και στο μηχανημα απαγωγων και προσαγωγων ξεκιναω με 50 κιλα και κατεβαζω στα 30 4 σετ 8.12.15.18
στα σκουωτ με μπαρα 4χ20 20 κιλα ...!!
γενικα με βαρη τωρα ασχολουμε τον τελευταιο μηνα ,τισ ασκησεισ με βαρη που καναμε στν προπονηση δεν τα υπολογιζω γιατι δεν ειχαμε στανταρ προγραμμα ..και οι ασκησεισ ηταν για ταχυδυναμη ..!!
τωρα ομωσ εχω σκαλωσει και θελω να αλλαξω το σωμα μου και να κανω εντονη γραμμωση και να δωσω και λιγο ογκο σε ποδια και ωμουσ ..
το μονο που φοβαμαι ειναι μην χειριζομαι λαθοσ τα κιλα στα βαρη και γινω αηδια ...
και κατι αλλο που θελω να μου πεισ ειναι αν κανω μακακια που καθε μερα επαναλαμβανω τισ ιδιεσ ασκησεισ ..δηλαδη καθε πρωι κανω 20 λεπτα σκοινακι και μετα κανω σκουωτ με μπαρα σκουωτ με πηδηματακι ψηλα αρσεισ θανατου με 10 κιλα και χερια ωμουσ δικεφαλα τρικεφα ...δηλαδη οποτε βρισκω χρονο κανω που κανω η δεν εχει σημασια??? σορρυ που ρωταω πολλα αλλα εχω πολλα κενα και δεν μπορω να κανω δουλεια ετσι...

λοιπον παμε ξανα...δεν το βρηκα το ποστ μου κ μαλλον δεν ανεβηκε ποτε οποτε ζητω σορρυ που σε εβαλα σε κοπο να ψαχνεις,...

οπως ειπα ξανα το να μου γραφετε κιλα στα μηχανηματα ειναι ασκοπο εκτος κ αν ξερεις μαρκα κ ειναι γνωστη κ το ξερω το μηχανημα οποτε εκει μπορω να σου πω...

αλλα και παλι...κοιτα στις τελευταιες δυο επαναληψεις οτι κ αν κανεις,να βγαινουν με δυσκολια...

η γραμμωση προυποθετει μυικοτητα την οποια και εχεις σε καλο βαθμο για γυναικα...εισαι ηδη πολυ καλη και αν συνεχισεις ετσι,θα γινεις ακομη καλυτερη

η γραμμωση λοιπον θελει ενα ελλειμμα το οποιο θα ερθει ειτε απο διατροφη ειτε απο προπονηση ειτε και απο τα δυο μαζι συνδυαστικα

ειναι απλα τα πραγματα σε αυτο το κομματι....δεν βλεπεις διαφορα?(ακους κουκουτσιιιιιιιιιιι?) αλλαζεις το πλανο σου κ πας πιο οργανωμενα...

ναι ειναι δυσκολο να πιασουμε τρελη γραμμωση σε σχεση με τους ανδρες γιατι απλα δεν μας ευνοει η φυση...αυτο δεν σημαινει ομως οτι δνε γινεται...
επισης και το τονιζω και το λεω ωμα (οχι για σενα αλλα γενικα) για να γινω ξεκαθαρη...

οι κωλοι που βλεπετε στις αθλητριες του εξωτερικου ερχονται μετα απο βαρυες προπονησεις με βαρη κ οχι μονο κ οχι μονο....
δεν γινεται απο τη μια μερα στην αλλη...

παμε παρακατω...

εννοεις οτι κανεις καθε μερα ασκησεις εκτος της προπονησης σου?ρε τι καψιμο ειναι αυτο παλι?
χαλαρωσε...και πως ειναι δυνατον να εχεις δυναμη να κανεις εξτρα προπονηση οταν εχεις ηδη κανει κικ και βαρη?μηπως δεν ζοριζεσαι αρκετα εκει?;)


λοιπον...θα δω τα λογκς μεσα στη μερα να δω λιγο πιο αναλυτικα τι παιζει...
σαν πρωτη ματια παντως αυτο το 8...12....15...18 ελπιζω να στο εδωσε καποιος προπονητης σου στο κικ κ να σου εχει εξηγησει γιατι κανεις αναποδη πυραμιδα...



υ.γ. τι παθατε ολες κ σας επιασε μανια?ερχεται καλοκαιρι μαλλον κ γιουργιαααααααααα:turtle::turtle::turtle::turtle:

gym
28-05-12, 12:32
χεχεχ σου εγραψα και πριν πατημα χαλανδριου γερακα ...

δεν ξερω αγαπη μου περα απο γενικες πληροφοριες να σου δωσω...
να ησουν θεσσαλονικη να σου ελεγα αλλα εκει δεν γνωριζω οποτε πας οπου σε βολευει

να ξερεις η τιμη ειναι τσιμπημενη γενικα...;)

gym
28-05-12, 12:36
Kαλώς σας βρήκα!!!

οι θερμίδες μ κυμαίνονται γύρω στις 1200 ημερησιως ..Στόχος μ θα ήταν η γράμμωση αλλα ξέρω ότι κάτι τέτοιο είναι πολυ δυσκολο σπίτι οπότε θα ήθελα να έχω μια καλή φυσικη΄κατάσταση μέχρι να ανακάμψω κ να με ξαναδει το γυμναστήριο!Σπίτι διαθετω και βαρακια 3 κιλων.

Ποδια ολα 4χ12
σκουωτ με ανοιγμα ποδιων στο
προβολες
αρσεις θανατου με ισια ποδια και βαρακια 3 κιλα στα χερια
σκουωτ με ανοιχτα ποδια και μυτη ποδιου ελαφρια γυρισμενη προς τα εξω
γεφυρα με ανασηκωμενη λεκανη ταυτοχρονα σηκώνω και το ένα πόδι
στα 4 το ποδι στο πλαι σηκωμενο και λυγισμενο και κλωτσια προς τα πισω

Χέρια στηθος πλατη
4Χ8 με 3κιλα βαράκια

διατηρω σχεδον ολες τις ασκήσεις π εκανα με βαρη στο γυμναστηριο

επισης κανω κοιλιακους 2 με 3 φορες την εβδομαδα και ραχιαιους

Ελπίζω να σας έδωσα να καταλάβετε λίγο τι κανω στα πόδια κυριως π με αφορούν περισσότερο:)

αν θες ανεβασε μια φωτο στο προφιλ σου σε αλμπουμ για να δουμε το σωμα σου κ αν κ τι χρειαζεσαι...


τα κιλα που εχεις σπιτι ειναι απειροελαχιστα αλλα εφοσον αυτα εχεις κ γυμναστηριο δεν πας πρεπει να βρεις τροπο με αυτα που εχεις να γινει δουλεια

αυτο δεν θα το πετυχεις με τα τρικιλα αλλα εφαρμοζοντας αλλες μεθοδους προπονησης σπιτι για να σε πιασουν...

δηλαδη με αλλα λογια πολλες πλυομετρικες ασκησεις.κυκλικη προπονηση κ γενικα καψιμο σε λιγο χρονικο διαστημα...

με το να κανεις για παραδειγμα straight set με τα 3 κιλα θα περιμενεις πολυυυυυυυυυυ καιρο για να δεις μυς....
ενω δινοντας το καταλληλο ερεθισμα στους μυς σου με αλλους τροπους,θα εχεις μεγαλυτερη διαφορα


μπορει να σε βοηθησει κ ο σωματοτυπος σου γι αυτο σ λεω βαλε φωτο να δουμε...

μετα μπορεις να κανεις κολπα με τσαντες κ να βαλεις μεσα φασολια κ τετοια για βαρος...η να χρησιμοποιησεις το οτιδηποτε εχεις στο σπιτι σου για αντισταση....


οπως και να χει,θα γινει δουλιτσα...πιο δυσκολα αλλα θα γινει...;)

patience
28-05-12, 12:40
λοιπον παμε ξανα...δεν το βρηκα το ποστ μου κ μαλλον δεν ανεβηκε ποτε οποτε ζητω σορρυ που σε εβαλα σε κοπο να ψαχνεις,...

οπως ειπα ξανα το να μου γραφετε κιλα στα μηχανηματα ειναι ασκοπο εκτος κ αν ξερεις μαρκα κ ειναι γνωστη κ το ξερω το μηχανημα οποτε εκει μπορω να σου πω...

αλλα και παλι...κοιτα στις τελευταιες δυο επαναληψεις οτι κ αν κανεις,να βγαινουν με δυσκολια...

η γραμμωση προυποθετει μυικοτητα την οποια και εχεις σε καλο βαθμο για γυναικα...εισαι ηδη πολυ καλη και αν συνεχισεις ετσι,θα γινεις ακομη καλυτερη

η γραμμωση λοιπον θελει ενα ελλειμμα το οποιο θα ερθει ειτε απο διατροφη ειτε απο προπονηση ειτε και απο τα δυο μαζι συνδυαστικα

ειναι απλα τα πραγματα σε αυτο το κομματι....δεν βλεπεις διαφορα?(ακους κουκουτσιιιιιιιιιιι?) αλλαζεις το πλανο σου κ πας πιο οργανωμενα...

ναι ειναι δυσκολο να πιασουμε τρελη γραμμωση σε σχεση με τους ανδρες γιατι απλα δεν μας ευνοει η φυση...αυτο δεν σημαινει ομως οτι δνε γινεται...
επισης και το τονιζω και το λεω ωμα (οχι για σενα αλλα γενικα) για να γινω ξεκαθαρη...

οι κωλοι που βλεπετε στις αθλητριες του εξωτερικου ερχονται μετα απο βαρυες προπονησεις με βαρη κ οχι μονο κ οχι μονο....
δεν γινεται απο τη μια μερα στην αλλη...

παμε παρακατω...

εννοεις οτι κανεις καθε μερα ασκησεις εκτος της προπονησης σου?ρε τι καψιμο ειναι αυτο παλι?
χαλαρωσε...και πως ειναι δυνατον να εχεις δυναμη να κανεις εξτρα προπονηση οταν εχεις ηδη κανει κικ και βαρη?μηπως δεν ζοριζεσαι αρκετα εκει?;)


λοιπον...θα δω τα λογκς μεσα στη μερα να δω λιγο πιο αναλυτικα τι παιζει...
σαν πρωτη ματια παντως αυτο το 8...12....15...18 ελπιζω να στο εδωσε καποιος προπονητης σου στο κικ κ να σου εχει εξηγησει γιατι κανεις αναποδη πυραμιδα...



υ.γ. τι παθατε ολες κ σας επιασε μανια?ερχεται καλοκαιρι μαλλον κ γιουργιαααααααααα:turtle::turtle::turtle::turtle:

σευχαριστω πολυ gym moy ..
εγω να σου πω την αληθεια εχω παθει μανια επειδη απεχω τοσο καιρο ..2 χρονια με την εγκυμονυνη και θηλασμουσ κτλ και 1,5 χρονο πριν που μετα απο χτυπημα στο ματι κοντεψα να παθω αποκκοληση και δεν επρεπε ουτε σκαλεσ να ανεβαινω ασεεεεεε....για αυτο τωρα εχω τρελαθει ετσι ...!! την αναποδη πυραμιδα μου την εδωσε ενασ γυμναστησ στο γυμ αλλα δεν μου εξηγησε και πολλα του ειπα οτι θελω γραμμωση και μου ειπε κανε αυτα ... !!τωρα εχω σκασει να βρω που θα κανω cf πιστευω οτι μο0υ ταιριαζει απολυτα και θα ανεβω και παρα πολυ στο κικ ..

gym
28-05-12, 12:46
σευχαριστω πολυ gym moy ..
εγω να σου πω την αληθεια εχω παθει μανια επειδη απεχω τοσο καιρο ..2 χρονια με την εγκυμονυνη και θηλασμουσ κτλ και 1,5 χρονο πριν που μετα απο χτυπημα στο ματι κοντεψα να παθω αποκκοληση και δεν επρεπε ουτε σκαλεσ να ανεβαινω ασεεεεεε....για αυτο τωρα εχω τρελαθει ετσι ...!! την αναποδη πυραμιδα μου την εδωσε ενασ γυμναστησ στο γυμ αλλα δεν μου εξηγησε και πολλα του ειπα οτι θελω γραμμωση και μου ειπε κανε αυτα ... !!τωρα εχω σκασει να βρω που θα κανω cf πιστευω οτι μο0υ ταιριαζει απολυτα και θα ανεβω και παρα πολυ στο κικ ..

λοιπον κοιτα να δεις....επειδη εισαι το ιδιο στυλ με μενα κ το βλεπω εγω το καψιμο που θα φας...:green:

μην τα κανεις ολα μαζι...κ αν θες να κανεις κ κροσφιτ...θα καταλαβεις οτι δεν γινεται να το κανεις καθε μερα κ καθε μερα κικ κ καθε μερα ολα τα αλλα που κανεις

πολλες φορες απο την ορεξη μας νομιζουμε οτι ειμαστε σουπερανθρωποι αλλα δεν...καποια στιγμη θα κρασαρει το σωμα σου κ θα κρασαρει ασχημα...στο λεει παθουσα :green::green:

απλα οκ βρες ρε παιδι μου crossfit αλλα θα σου δωσω μια συμβουλη...επειδη πολλοι τριγυρνανε κ το παιζουν επαγγελματιες προπονητες κροσφιτ...προσεχε τι θα σε βαλουν να κανεις...
δηλαδη ο αλλος απο την ασχετοσυνη του θα σε βαλει να κανεις παπαδες....να εχεις αποψη πανω σε αυτο απο ενα σημειο κ μετα...

μου ειπες οτι εισαι γυμναστρια...αρα ξερεις απο προπονητικη(αν κ το κροσφιτ αυτα λιγο τα απορριπτει απο οτι εχω καταλαβει )αλλα anyway...προσεχε λιγακι γιατι εχεις κ εναν μπεμπη απο πισω να τρεχεις...;)


καταλαβαινω παντως το ''κολλημα'' σου μετα απο εγκυμοσυνη...σου ξαναλεω εισαι σε πολυ καλο επιπεδο

jelena
28-05-12, 12:49
ελα κουκλα μου...
σαν πρωτη αρχη επειδη εχεις και τις αλλες δραστηριοτητες πρεπει να εχεις την αναλογια διατασεων -ευλυγισια /βαρη
δεν γινεται να εισαι τσιτα απο τα βαρη μαγκωμενη κ να πας να κανεις πολε...

οποτε οτι κ να κανεις να ξερεις οτι θα τα δουλευεις 2 προς ενα τα βαρη...


παμε στο προγραμμα σου...γιατι δεν πηγαινεις σε ενα προγραμμα upper-lower...?

θα σου αρεσει...θα δουλεψεις βασικες συνθετες ασκησεις με λιγες απομονωτικες...
με την καταλληλη διατροφη και γενικα το αεροβιο σου που μπορεις να κανεις κ hiit αν βαριεσαι το σταθερου τυπου,θα δεις διαφορα..

ασε που ειναι κ κατι διαφορετικο απο αυτα που κανεις...

τι λες?

Ασε ρε Gym γιατι κανω ποδια απ τη μια και λεω θα βαλω κι αλλα κιλα να γεμισω που θέλω και μετα κανω διατασεις και ειμαι...αστα να πανε.....:turtle:

Ωραιο ακουγεται το προγραμμα...απλα δωσε μου μια κατευθυνση η ενα λινκ γιατι δεν εχω σχετικη εμπειρια με τετοια προγραμματα:P
Καταλαβαινω τον βασικο διαχωρισμο 2 μερες ανω μερος- 2μερες κατω μερος...κ απο αεροβιο για να μη βαριεμαι κραταω μια σταθερου τυπου,μια ΗΙΙΤ εεεε???:green:

gym
28-05-12, 12:56
Ασε ρε Gym γιατι κανω ποδια απ τη μια και λεω θα βαλω κι αλλα κιλα να γεμισω που θέλω και μετα κανω διατασεις και ειμαι...αστα να πανε.....:turtle:

Ωραιο ακουγεται το προγραμμα...απλα δωσε μου μια κατευθυνση η ενα λινκ γιατι δεν εχω σχετικη εμπειρια με τετοια προγραμματα:P
Καταλαβαινω τον βασικο διαχωρισμο 2 μερες ανω μερος- 2μερες κατω μερος...κ απο αεροβιο για να μη βαριεμαι κραταω μια σταθερου τυπου,μια ΗΙΙΤ εεεε???:green:


ριξε εδω ενα βλεφαρο http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?13019-Upper-Lower-split!&highlight=upper+lower


ε ναι ρε φιλε...δεν γινεται να εισαι σε ολα τερμα τελειος...πρεπει να διαλεξεις...
αν θες να εισαι πολε ντανσερ κ να γινεις εκει καλη πρεπει να δωσεις βαση σε ευλυγισια κ το καλυτερο θα ηταν να ξεκινησεις πιλτες και γιογκα...

το σωμα σου δεν θα εχει τον υποτιθεμενο ογκο που σου δωσουν τα βαρη αλλα θα διαμορφωθει αλλιως...για να καταβεις θα φτιαξεις σωμα χορευτριας...καπως ετσι...οχι με σκληρους μυς τοσο αλλα πιο νορμαλ...παλι ωραιο θα ειναι αλλα οχι οπως τα βαρη...

βλεπεις κ την δασκαλα σου για να καταλαβεις τι λεω...

τωρα τι ειναι καλο μακροπροθεσμα>?χμ...τι να σου πω....θα ανοιξω αλλαη συζητηση μεγαλη εδω για τα βαρη κ θα πληγωθουν πολλοι/πολλες :green:


τεσπα...οτι κ αν κανεις απο βαρη,διατασεις αλλιως στον στυλο καηκες μανα μου...

βγαλε ενα πλανο εσυ με αυτο που σου εδωσα κ βλεπουμε το αεροβιο αναλογα τις αναγκες σου ρε συ

patience
28-05-12, 13:09
λοιπον κοιτα να δεις....επειδη εισαι το ιδιο στυλ με μενα κ το βλεπω εγω το καψιμο που θα φας...:green:

μην τα κανεις ολα μαζι...κ αν θες να κανεις κ κροσφιτ...θα καταλαβεις οτι δεν γινεται να το κανεις καθε μερα κ καθε μερα κικ κ καθε μερα ολα τα αλλα που κανεις

πολλες φορες απο την ορεξη μας νομιζουμε οτι ειμαστε σουπερανθρωποι αλλα δεν...καποια στιγμη θα κρασαρει το σωμα σου κ θα κρασαρει ασχημα...στο λεει παθουσα :green::green:

απλα οκ βρες ρε παιδι μου crossfit αλλα θα σου δωσω μια συμβουλη...επειδη πολλοι τριγυρνανε κ το παιζουν επαγγελματιες προπονητες κροσφιτ...προσεχε τι θα σε βαλουν να κανεις...
δηλαδη ο αλλος απο την ασχετοσυνη του θα σε βαλει να κανεις παπαδες....να εχεις αποψη πανω σε αυτο απο ενα σημειο κ μετα...

μου ειπες οτι εισαι γυμναστρια...αρα ξερεις απο προπονητικη(αν κ το κροσφιτ αυτα λιγο τα απορριπτει απο οτι εχω καταλαβει )αλλα anyway...προσεχε λιγακι γιατι εχεις κ εναν μπεμπη απο πισω να τρεχεις...;)


καταλαβαινω παντως το ''κολλημα'' σου μετα απο εγκυμοσυνη...σου ξαναλεω εισαι σε πολυ καλο επιπεδο

οκ θα το κοιταξω ...τωρα μου στειλανε μια διευθηνση στον ταυρο που κανει η μαριαννα τζουρτζεκ αν λεγεται ετσι η κοπελα ..!!αν ξεκινησω αυτο και κανω και προπονησεισ τα κοβω τα αλλα ..γενικα ψαχνομαι ακομα παντωσ εισαι θεα που καθεσαι και ασχολεισαι με ολεσ μασ εδω μεσα ...φανταζομαι οταν γραφουμε καμια μαλακ#^$ τι βρισιμο μασ ριχνεισ χεχεχ

gym
28-05-12, 13:15
οκ θα το κοιταξω ...τωρα μου στειλανε μια διευθηνση στον ταυρο που κανει η μαριαννα τζουρτζεκ αν λεγεται ετσι η κοπελα ..!!αν ξεκινησω αυτο και κανω και προπονησεισ τα κοβω τα αλλα ..γενικα ψαχνομαι ακομα παντωσ εισαι θεα που καθεσαι και ασχολεισαι με ολεσ μασ εδω μεσα ...φανταζομαι οταν γραφουμε καμια μαλακ#^$ τι βρισιμο μασ ριχνεισ χεχεχ

η μαριαννα ειναι πολυ καλη σε αυτο που κανει...θα το δεις κ εσυ..


βρισιμο δεν ριχνω γιατι τα εχω περασει κ περναω κ εγω....ενα θα σου πω

οποια λεει οτι δεν περναει εστω κ ενα δεκατο απο αυτα που γραφετε,λεει ψεμματα...

απλα θα θελα αυτα που γραφω κ διαβαζετε να μην μπαινουν απο το ενα κ βγαινουν απο το αλλο;)

patience
28-05-12, 13:18
η μαριαννα ειναι πολυ καλη σε αυτο που κανει...θα το δεις κ εσυ..


βρισιμο δεν ριχνω γιατι τα εχω περασει κ περναω κ εγω....ενα θα σου πω

οποια λεει οτι δεν περναει εστω κ ενα δεκατο απο αυτα που γραφετε,λεει ψεμματα...

απλα θα θελα αυτα που γραφω κ διαβαζετε να μην μπαινουν απο το ενα κ βγαινουν απο το αλλο;)

εχεισ fb??

gym
28-05-12, 13:20
εχεισ fb??

https://www.facebook.com/elena.mitropoulou

patience
28-05-12, 13:29
https://www.facebook.com/elena.mitropoulou

σε εκανα ...:)

marina99
28-05-12, 13:39
Καλημερα...κοριτσια...ονομαζομαι Μαρινα ειμαι 20 κ ειμαι νεο μελος..:)με παροτρυνση της GYM ειπα να σας συστηθω..εγραψα κατι αναλογο και στη <<διατροφη>> του φορουμ αλλα δεν μου απαντησε κανεις..:( Λοιπον λογο καλοκαιριου θελω να χασω κιλα και λιπος και μετα να καθιερωσω τη διατροφη στη καθημερινοτητα μου.. τα διαβασα οοοοοοοοοτι υπαρχει στο φορουμ αλλα παρολα αυτα θαθελα μια καθοδηγηση κοριτσια...Λοιπον ειμαι 1.70 και 66 κιλα. εχω λεπτο κορμο αλλα περιφερεια και μπουτακια αχλαδακι με λιγα λογια....θελω να κατεβω στα 58 κλ.ξεκινησα το γυμναστηριο εδω κ 2 βδομαδες(σαν να εχω πρηστει) και κανω τα εξης.. (με αδειο στομαχι)

8-9(πρωι) 1 ωρα ελλειπτικο στο επιπεδο 5
9:30 ποδηματο επιπεδο 6
μετα για ενα 15λεπτο 3 σετ των 15 απαγωγους προσαγωγους πρεσσα κοιλιακους πλαινους κ κανονικους(ο γυμναστης μ εβγαλε το προγραμμα αυτο)εφτιαξα μια Διατροφη που θα την ακολουθησω απο αυριο αν με βοηθησετε να τη διορθωσω..λοιπον μετα τη γυμν. μετα απο 1 ωρα δηλαδη τρωω 1 ποτηρι γαλα 1% και 4 κοθτ.σουπας βρομη
10:00 1 μηλο κοκκινο
13:00 σαλατα μαρουλι με 1 πατατα βραστη κ σολωμο η κοτοπουλο η πιτακι (2 αυγο 1 με κροκο κ 4 κοθτλ.βρομη) η ομελετα 3 αυγα
16:00 γιαουρτι 0% κ λιγα καρυδια
19:00 γιαουρτι 0% επισης πινω 2 λιτρα νερο κ 4 κουπες πρασινο τσαι καθημερινα

Αυτα κοριτσια θαθελα τη βοηθεια σας οσο τιποτε ΑΛΛΟοοο...!!!!!!!!!!.ας ειστε αυστηρες οσο θελετε...:)

marvin
28-05-12, 14:22
Καλημερα...κοριτσια...ονομαζομαι Μαρινα ειμαι 20 κ ειμαι νεο μελος..:)με παροτρυνση της GYM ειπα να σας συστηθω..εγραψα κατι αναλογο και στη <<διατροφη>> του φορουμ αλλα δεν μου απαντησε κανεις..:( Λοιπον λογο καλοκαιριου θελω να χασω κιλα και λιπος και μετα να καθιερωσω τη διατροφη στη καθημερινοτητα μου.. τα διαβασα οοοοοοοοοτι υπαρχει στο φορουμ αλλα παρολα αυτα θαθελα μια καθοδηγηση κοριτσια...Λοιπον ειμαι 1.70 και 66 κιλα. εχω λεπτο κορμο αλλα περιφερεια και μπουτακια αχλαδακι με λιγα λογια....θελω να κατεβω στα 58 κλ.ξεκινησα το γυμναστηριο εδω κ 2 βδομαδες(σαν να εχω πρηστει) και κανω τα εξης.. (με αδειο στομαχι)

8-9(πρωι) 1 ωρα ελλειπτικο στο επιπεδο 5
9:30 ποδηματο επιπεδο 6
μετα για ενα 15λεπτο 3 σετ των 15 απαγωγους προσαγωγους πρεσσα κοιλιακους πλαινους κ κανονικους(ο γυμναστης μ εβγαλε το προγραμμα αυτο)εφτιαξα μια Διατροφη που θα την ακολουθησω απο αυριο αν με βοηθησετε να τη διορθωσω..λοιπον μετα τη γυμν. μετα απο 1 ωρα δηλαδη τρωω 1 ποτηρι γαλα 1% και 4 κοθτ.σουπας βρομη
10:00 1 μηλο κοκκινο
13:00 σαλατα μαρουλι με 1 πατατα βραστη κ σολωμο η κοτοπουλο η πιτακι (2 αυγο 1 με κροκο κ 4 κοθτλ.βρομη) η ομελετα 3 αυγα
16:00 γιαουρτι 0% κ λιγα καρυδια
19:00 γιαουρτι 0% επισης πινω 2 λιτρα νερο κ 4 κουπες πρασινο τσαι καθημερινα

Αυτα κοριτσια θαθελα τη βοηθεια σας οσο τιποτε ΑΛΛΟοοο...!!!!!!!!!!.ας ειστε αυστηρες οσο θελετε...:)

Μαρινα καλως ηρθες απο εμενα!!!:welcome:
Δεν θα μιλησω για το κομματι γυμναστικη,η Ελενη ειναι ειδικη σε αυτο!!!;)Ομως στο κομματι διατροφης σου εχω μερικες ενστασεις.Πιστευω οτι τρως λιγο,ιδιως προς το βραδυ .

Απο τις 1 και μετα δεν εχεις αναφερει αλλο στερεο γευμα.Αρα εισαι με 2 μονο γιαουρτια μεχρι την επομενη μερα που θα τελειωσεις γυμναστηριο;:unsure:

eli_din3
28-05-12, 14:54
ελινα αυτα που τρως ειναι υποθερμιδικα η ισοθερμιδικα ρε συ?
θυμαμαι που κλαιγοσουν μετα απο κατι τσιτ κ ελεγες θα ριξεις θα ριξες θερμιδες....

τις εριξα την προηγουμενη βδομαδα και τωρα επεστρεψα κανονικα :P
1500 για ισοθερμιδικα το χω.. οι τυποι μου βγαζουν το χαμηλοτερο 1600+,1700 και το περισσοτερο ας μη το συζητησουμε καλυτερα :P



αρα εσυ με 1500 πας συντηρηση...ετσι το εχεις βγαλει...
νταξει ρε ελινα αφου συντηρεισαι σε αυτα και δεν εισαι υπο...δεν βλεπω το λογο να κανεις αυξηση...
αν απο την αλλη πεινας πολυ κ πιστευεις οτι αυτη η αδυναμια σου προηλθε απο το φαγητο,δεν ειναι κακο να αυξησεις...

αλλα οταν λεω να αυξησεις μην πεσεις στα σοκολατοειδη...:green:

δεν αυξανω.τελος..:P και οχι δεν πειναω


Για το αισθημα της πεινας εχεις δικιο.Πολλα μπορει να ειναι τα αιτια απο πισω αλλα και παλι...αν η αλλη νιωθει αδυναμια(νιωθει βασικα?γιατι νομιζω δεν ανεφερε κατι τετοιο ...απλα μια λιποθυμια που μπορει κ αυτο να εχει αλλα αιτια απο πισω οποτε τι να λεμε..),το πρωτο που λες ειναι να αλλαξει λιγο αυτα που κανει για να δει αν τελικα δουλεψει.

Ολα αυτα στον αερα βεβαια εφοσον η ελινααα δεν εχει κανει ουτε καν εξετασεις αιματος να δει αν της λειπει κατι(που δεν νομιζω κιολας,εχω ηδη πει τι πιστευω για την λιποθυμια αυτη)...

Τωρα για τις θερμιδες συντηρησης...χμ...συμφωνω στο κομματι οτι το σωμα δεν δουλευει με κομπιουτερακι.
Το να βγαζουμε ομως θερμιδες ισο-υπο η και υπερ,ειναι ενας γενικος μπουσουλας που ακολουθουμε.

Προσωπικα εχω ξαναπει την αποψη μου εδω μεσα στο θεμα αυτο,οτι δηλαδη ακριβως για τον λογο οτι ειμαστε ανθρωποι,δεν γινεται με το ζορι να φαμε μια μερα ντε και καλα 1500 αν δεν θελουμε η και το αντιστροφο να φαμε μονο 1500 αν πρεπει.Το να εχεις ελλειμμα μια μερα και να εισαι υπερ την αλλη,δεν ειναι τοσο μεγαλο σφαλμα,εφοσον στην τελικη μετρανε οι θερμιδες στο συνολο τους αν τα βαλεις κατω στο τελος της εβδομαδας..


ακους ελινα η τσαμπα γραφουμεεεεεεεεεε???????

ακουω καλο μου δεν ημουν εδω απλα :P ουτε εγω πιστευω πως οφειλοταν στις θερμιδες..ετυχε βασικα πιστευω.. απλα ψιλοπροβληματιστηκα π ακουσα οτι 1500 ειναι λιγες..γιαυτο και ρωτησα..

eli_din3
28-05-12, 15:11
παρεπιπτοντως απο τοτε π εκοψα το καθημερινο αεροβιο τα ποδια μου ξεφουσκωσαν καπως..εγιναν σαν πιο λεπτουλια και πιο "καθαρα".. εκτος κ αν ειμαι τοσο τρελη πια και ειναι ιδεα μου

marina99
28-05-12, 15:21
Μαρινα καλως ηρθες απο εμενα!!!:welcome:
Δεν θα μιλησω για το κομματι γυμναστικη,η Ελενη ειναι ειδικη σε αυτο!!!;)Ομως στο κομματι διατροφης σου εχω μερικες ενστασεις.Πιστευω οτι τρως λιγο,ιδιως προς το βραδυ .

Απο τις 1 και μετα δεν εχεις αναφερει αλλο στερεο γευμα.Αρα εισαι με 2 μονο γιαουρτια μεχρι την επομενη μερα που θα τελειωσεις γυμναστηριο;:unsure:

Κλαησπερα...καλως σας βρηκα.. Ναι..τοκανα ετσι ωστε να κοψω θερμιδες επειδη ειναι προσ το βραδυ σκεφτομουν να εβαζα σαλατα με μια ομελετα(αθτο με κραταει κιολας)..τι ακριβως θα μπορουσα να αυξησω?φρουτα -φαγητο..?

koukoutsaki
28-05-12, 15:24
Καλημερα...κοριτσια...ονομαζομαι Μαρινα ειμαι 20 κ ειμαι νεο μελος..:)με παροτρυνση της GYM ειπα να σας συστηθω..εγραψα κατι αναλογο και στη <<διατροφη>> του φορουμ αλλα δεν μου απαντησε κανεις..:( Λοιπον λογο καλοκαιριου θελω να χασω κιλα και λιπος και μετα να καθιερωσω τη διατροφη στη καθημερινοτητα μου.. τα διαβασα οοοοοοοοοτι υπαρχει στο φορουμ αλλα παρολα αυτα θαθελα μια καθοδηγηση κοριτσια...Λοιπον ειμαι 1.70 και 66 κιλα. εχω λεπτο κορμο αλλα περιφερεια και μπουτακια αχλαδακι με λιγα λογια....θελω να κατεβω στα 58 κλ.ξεκινησα το γυμναστηριο εδω κ 2 βδομαδες(σαν να εχω πρηστει) και κανω τα εξης.. (με αδειο στομαχι)

8-9(πρωι) 1 ωρα ελλειπτικο στο επιπεδο 5
9:30 ποδηματο επιπεδο 6
μετα για ενα 15λεπτο 3 σετ των 15 απαγωγους προσαγωγους πρεσσα κοιλιακους πλαινους κ κανονικους(ο γυμναστης μ εβγαλε το προγραμμα αυτο)εφτιαξα μια Διατροφη που θα την ακολουθησω απο αυριο αν με βοηθησετε να τη διορθωσω..λοιπον μετα τη γυμν. μετα απο 1 ωρα δηλαδη τρωω 1 ποτηρι γαλα 1% και 4 κοθτ.σουπας βρομη
10:00 1 μηλο κοκκινο
13:00 σαλατα μαρουλι με 1 πατατα βραστη κ σολωμο η κοτοπουλο η πιτακι (2 αυγο 1 με κροκο κ 4 κοθτλ.βρομη) η ομελετα 3 αυγα
16:00 γιαουρτι 0% κ λιγα καρυδια
19:00 γιαουρτι 0% επισης πινω 2 λιτρα νερο κ 4 κουπες πρασινο τσαι καθημερινα

Αυτα κοριτσια θαθελα τη βοηθεια σας οσο τιποτε ΑΛΛΟοοο...!!!!!!!!!!.ας ειστε αυστηρες οσο θελετε...:)


γεια σου Μαρινα κι απο μενα:welcome::welcome::welcome: ...πιστευω οτι πρεπει να βαλεις κρεατακι το βραδυ....κοτα, ψαρι κλπ ή εστω ομελετα με ασπραδια κ κανα κροκο...εχεις λιγη πρωτεινη....

marina99
28-05-12, 15:27
γεια σου Μαρινα κι απο μενα:welcome::welcome::welcome: ...πιστευω οτι πρεπει να βαλεις κρεατακι το βραδυ....κοτα, ψαρι κλπ ή εστω ομελετα με ασπραδια κ κανα κροκο...εχεις λιγη πρωτεινη....

Γεια σου koukoutsaki...σε ευχαριστω για την διορθωση σου...:)θα το ενταξω στη διατροφη που θα ξεκινησω απο αυριο..κατα τα αλλα ειναι καλο προγραμμα διατροφης?

koukoutsaki
28-05-12, 15:31
Γεια σου koukoutsaki...σε ευχαριστω για την διορθωση σου...:)θα το ενταξω στη διατροφη που θα ξεκινησω απο αυριο..κατα τα αλλα ειναι καλο προγραμμα διατροφης?

κοιτα μαρινα μου το καλο ειναι υποκειμενικο για τον καθενα
αυτο που δουλευει σε μενα μπορει να μη δουλευει σε σενα κ το αναποδο
αλλα σε καθε περιπτωση απο αυτα που γραφεις εχεις πολυ φτωχουλι φαγητουλι κ πολλη λιγη πρωτεινη...και απορω πως θα αντεξεις νηστικη τοση προπονηση

θα μπορουσες αν θελεις να περασεις μια γυρα τα λογκ των κοριτσιων να παρεις μερικες ιδεες...;)

marina99
28-05-12, 15:36
κοιτα μαρινα μου το καλο ειναι υποκειμενικο για τον καθενα
αυτο που δουλευει σε μενα μπορει να μη δουλευει σε σενα κ το αναποδο
αλλα σε καθε περιπτωση απο αυτα που γραφεις εχεις πολυ φτωχουλι φαγητουλι κ πολλη λιγη πρωτεινη...και απορω πως θα αντεξεις νηστικη τοση προπονηση

θα μπορουσες αν θελεις να περασεις μια γυρα τα λογκ των κοριτσιων να παρεις μερικες ιδεες...;)

Θα ξεκινησω το διαβασμα..!!!σε ευχαριστω πολυ koukoutsaki..θα κανω και τις αλλαγες που μου ειπες...:)

amst
28-05-12, 15:51
Έχουν ξεφύγει πολύ οι σελίδες, δεν προλαβαίνω να διαβάσω..
ήθελα να πω μια καλησπέρα!!

:welcome:

angelina_hatz
28-05-12, 20:00
άλλες αλλάζουν το πρόγραμμά τους..άλλες ακολουθούν το ίδιο..άλλες αγχώνονται γιατί πιστεύουν ότι δεν έχουν ωραίο σώμα για την παραλία..άλλες θέλουν ξύλο :P ωστόσο μου λείψατε πάρα πολύ κοριτσάρες μου!! :green: να καλωσορίσω τα νέα μέλη και να πω κουράγιο σε όλες μας!!! ελπίζω να είσαστε όλες καλά τώρα :unsure: λόγω διαβάσματος σας έχω χάσει :(
σας φιλώ και θα προσπαθώ να παρακολουθώ ότι λέτε!!

gym
28-05-12, 20:36
http://www.megatv.com/ygeia/default.asp?catid=21848&subid=2&pubid=29367234

μια απο τις λιγες εκπομπες που αξιζουν παραπανω απο τα αλλα σκουπιδια...

δειτε το...σε καποια σημεια συμφωνω και σε καποια αλλα οχι...


υ.γ. τρελαινομαι εκει που δειχνει την κλασσικη ντοματοσαλατα με την ντοματα σε στυλ αλα γκουρμε εστιατοριου:green::green:


Καλά, τραγικά μικρές οι μερίδες που δείχνει;;;;;;;;;;;;;;;;;;:shock:

Τι να πω:inandout:

και να συμπληρωσω κατι ακομη....http://metavolismos.com/?p=3761

μολις το διαβασα και αν εχετε χρονο διαβαστε το κ εσεις...;)

eli_din3
28-05-12, 21:32
φλασια...
λοιποοον...
νομιζω εχει τραυματιστει ο ενας μου γλουτος..
αρχικα...
κατω του ειναι ενα περιεργο πραματακι π δεν φαινεται στις φωτος λογω φωτός.....στον ενα φυσικα μονο.. και γενικα ειναι καπως διαφορετικος απο τον αλλο... ειναι επισης ο γλουτος που αρχες της χρονιας οταν εκανα αεροβιο ειχε παθει κατι και πονουσε για μερικο καιρο..ακριβως εκεινο το σημειο χαμηλα....
κατασκευταστικο δεν ξερω αν ειναι.. δεν θυμαμαι αν το χα πιο μικρη...παντως απο τοτε που λεω το χω σιγουρα...
δεν το λεγα τοσο καιρο γιατι ελεγα θα φτιαξει..
και επειδη σιγουρα θα μ πεις γυμουλα δειξε φωτο..ανεβασα 3 στο αλμπουμ λiπος με ονομα διαφορά, διαφορά 2, διαφορά 3... οι 3 πρωτες ειναι...ειδικα στο διαφορά 2 φαινεται πιο καλα..γενικα δεν φαινεται λογω φωτισμου αλλα με φλας ηταν οτι καλυτερο μπορουσα να κανω μονο ετσι φαινεται γιατι δεν ειναι καλη η φωτογραφικη...
(μη σχολιαστει το πεσμενο πωπουδακι..η χαλαρωση και ολα τα συναφη παρακαλω :P αυτα τα ξερουμε παμε παρακατω στο ψητο :P)

σορρυ για το πριξιμοοοοοοοοοοοοοοοο αλλα νομιζω ειστε οι μονες που μπορειτε να μ πειτε :/
αχ τι βλακειες ειπα παλιι
(αχ ντρεπομαιιιιιιι)

koukoutsaki
28-05-12, 21:35
φλασια...
λοιποοον...
νομιζω εχει τραυματιστει ο ενας μου γλουτος..
αρχικα...
κατω του ειναι ενα περιεργο πραματακι π δεν φαινεται στις φωτος λογω φωτός.....στον ενα φυσικα μονο.. και γενικα ειναι καπως διαφορετικος απο τον αλλο... ειναι επισης ο γλουτος που αρχες της χρονιας οταν εκανα αεροβιο ειχε παθει κατι και πονουσε για μερικο καιρο..ακριβως εκεινο το σημειο χαμηλα....
κατασκευταστικο δεν ξερω αν ειναι.. δεν θυμαμαι αν το χα πιο μικρη...παντως απο τοτε που λεω το χω σιγουρα...
δεν το λεγα τοσο καιρο γιατι ελεγα θα φτιαξει..
και επειδη σιγουρα θα μ πεις γυμουλα δειξε φωτο..ανεβασα 3 στο αλμπουμ λiπος με ονομα διαφορά, διαφορά 2, διαφορά 3... οι 3 πρωτες ειναι...ειδικα στο διαφορά 2 φαινεται πιο καλα..γενικα δεν φαινεται λογω φωτισμου αλλα με φλας ηταν οτι καλυτερο μπορουσα να κανω μονο ετσι φαινεται γιατι δεν ειναι καλη η φωτογραφικη...
(μη σχολιαστει το πεσμενο πωπουδακι..η χαλαρωση και ολα τα συναφη παρακαλω :P αυτα τα ξερουμε παμε παρακατω στο ψητο :P)

σορρυ για το πριξιμοοοοοοοοοοοοοοοο αλλα νομιζω ειστε οι μονες που μπορειτε να μ πειτε :/
αχ τι βλακειες ειπα παλιι
(αχ ντρεπομαιιιιιιι)

τι ντρεπεσαι καμαρακι μου :P
αλλα αμα δεν το χες προσεξει αν δεν ειναι κατασκευαστικο η απο χτυπηματακι σου ειπα, η γυμ θα μας πει

Stella
28-05-12, 22:20
Ελίνα εννοείς χαμηλά στον ποπό στη δεξια μερια;
Αν λες αυτό εμένα μου φαίνεται η περιοχή εκει κάπως πιο πρησμένη και ίσως και λίγο μελανή, εκτος και αν με ξεγελάει ο φωτισμός...

Πάντως ο ποπός σου είναι ωραίος!;)

eli_din3
28-05-12, 22:31
Ελίνα εννοείς χαμηλά στον ποπό στη δεξια μερια;
Αν λες αυτό εμένα μου φαίνεται η περιοχή εκει κάπως πιο πρησμένη και ίσως και λίγο μελανή, εκτος και αν με ξεγελάει ο φωτισμός...

Πάντως ο ποπός σου είναι ωραίος!;)

ναι ειναι ενα εξωγκοματακι πρισμενο καπως..:S
τι να ναι?

το μαυρισμενο ασχολιαστον :P..ευχαριστω παντως :)

Stella
28-05-12, 22:41
ναι ειναι ενα εξωγκοματακι πρισμενο καπως..:S
τι να ναι?

το μαυρισμενο ασχολιαστον :P..ευχαριστω παντως :)

Εμένα για χτύπημα μου φαίνεται.
Στούμπηγμα που λέμε και στο χωρίο μου.:green:
Αστο και ξαναδες το σε κανα μήνα.
Πονάς όταν το πιέζεις; Γενικως έχεις καμιά ενόχληση στο σημείο σαν τραυματισμός ή μπα;

koukoutsaki
28-05-12, 22:43
Ελίνα εννοείς χαμηλά στον ποπό στη δεξια μερια;
Αν λες αυτό εμένα μου φαίνεται η περιοχή εκει κάπως πιο πρησμένη και ίσως και λίγο μελανή, εκτος και αν με ξεγελάει ο φωτισμός...

Πάντως ο ποπός σου είναι ωραίος!;)

πες τα γιατι εχω βαρεθει να της τα λεω καθε μερα ολημερα :P

eli_din3
28-05-12, 22:43
Εμένα για χτύπημα μου φαίνεται.
Στούμπηγμα που λέμε και στο χωρίο μου.:green:
Αστο και ξαναδες το σε κανα μήνα.
Πονάς όταν το πιέζεις; Γενικως έχεις καμιά ενόχληση στο σημείο σαν τραυματισμός ή μπα;

δεν νομιζω να φυγει σ κανα μηνα γιατι το χω πολλους μηνες ηδη..:/ αχ θεε μ..αγχωθηκα...
πλεον οχι δεν ποναει(ωχ ωχ για πολυ μονιμο μ ακουγεται αυτο)
πριν κατι μηνες με πονουσε εκεινο το σημειο ναι.. και οταν περπατουσα.. και ειδικα σε ανηφορα...

Stella
28-05-12, 22:46
δεν νομιζω να φυγει σ κανα μηνα γιατι το χω πολλους μηνες ηδη..:/ αχ θεε μ..αγχωθηκα...
πλεον οχι δεν ποναει(ωχ ωχ για πολυ μονιμο μ ακουγεται αυτο)
πριν κατι μηνες με πονουσε εκεινο το σημειο ναι.. και οταν περπατουσα.. και ειδικα σε ανηφορα...

Ελα ρε ντάξει μην αγχώνεσαι!
Αν δεν το έλεγες ούτε καν θα το προσέχαμε...
Δεν ξέρω...να ναι κανας τενοντας;Who knows...:unsure:
E, αφού δεν πονάς πάντως μην ασχολήσε καθολου. Αν είναι να φυγει θα φύγει με τον καιρό!
Πάντως δε φαινεται διαφορά αν δεν πεις στον άλλο να το προσέξει...

eli_din3
28-05-12, 22:48
Ελα ρε ντάξει μην αγχώνεσαι!
Αν δεν το έλεγες ούτε καν θα το προσέχαμε...
Δεν ξέρω...να ναι κανας τενοντας;Who knows...:unsure:
E, αφού δεν πονάς πάντως μην ασχολήσε καθολου. Αν είναι να φυγει θα φύγει με τον καιρό!
Πάντως δε φαινεται διαφορά αν δεν πεις στον άλλο να το προσέξει...

ωχ θεε μου θεε μου τενοντας ακοω..αχ θεε μ το στομαχι μ....
απο κοντα φαινεται απο τις φωτος οχι γιατι δεν ειναι καλη η φωτογραφικη... ειναι πιο εντονο στην πραγματικοτητα

Stella
28-05-12, 22:53
ωχ θεε μου θεε μου τενοντας ακοω..αχ θεε μ το στομαχι μ....
απο κοντα φαινεται απο τις φωτος οχι γιατι δεν ειναι καλη η φωτογραφικη... ειναι πιο εντονο στην πραγματικοτητα

Αντε βρε και επειδή είπα εγώ τενοντας αυτό είναι;;;Τι είμαι γιατρος;;;
Ελά ρε αν ήταν κάτι σοβαρό θα ποναγε πολύ...μην ανησυχεις!
Ντάξει αν είναι να σου φυγει η ιδέα πήγαινε και σε κανενα γιατρό να το δει...αλλά σιγά...αφού κανεις κανονικά προπονήσεις και δε σε ενοχλει, τίποτα δε θα είναι...;)

eli_din3
28-05-12, 23:01
Αντε βρε και επειδή είπα εγώ τενοντας αυτό είναι;;;Τι είμαι γιατρος;;;
Ελά ρε αν ήταν κάτι σοβαρό θα ποναγε πολύ...μην ανησυχεις!
Ντάξει αν είναι να σου φυγει η ιδέα πήγαινε και σε κανενα γιατρό να το δει...αλλά σιγά...αφού κανεις κανονικά προπονήσεις και δε σε ενοχλει, τίποτα δε θα είναι...;)

ωχ ωχ ωχ...την βλεπω εγω την δουλεια..βλαβη θα ναι και θα μεινει για παντα ετσι..
σε τι γιατρο παμε γιαυτα?

Stella
28-05-12, 23:04
ωχ ωχ ωχ...την βλεπω εγω την δουλεια..βλαβη θα ναι και θα μεινει για παντα ετσι..
σε τι γιατρο παμε γιαυτα?

Αμα σου πω ότι και γω όταν το΄γραφα αυτό σκεφτόμουνα...;:green::green:
Δεν ξέρω...ορθοπεδικό;;;:unsure:

Τι λέτε και οι υπόλοιπες;

koukoutsaki
28-05-12, 23:06
Αμα σου πω ότι και γω όταν το΄γραφα αυτό σκεφτόμουνα...;:green::green:
Δεν ξέρω...ορθοπεδικό;;;:unsure:

Τι λέτε και οι υπόλοιπες;

κ γω αυτο ειπα ή αθλίατρο

eli_din3
28-05-12, 23:07
κ γω αυτο ειπα ή αθλίατρο

αθλιατρο δεν καλυπτει το ταμειο ξεχαστε το :P

Miss Fit
28-05-12, 23:36
αθλιατρο δεν καλυπτει το ταμειο ξεχαστε το :P

Ελινάκι πως εισαι μετα τα χθεσινά;; Ολα πάλι οκ;;;:welcome:
(εγω δεν βλέπω τίποτα εκει πισω :unsure:, οταν το ψηλαφιζεις νοιώθεις κάτι;)

eli_din3
28-05-12, 23:46
Ελινάκι πως εισαι μετα τα χθεσινά;; Ολα πάλι οκ;;;:welcome:
(εγω δεν βλέπω τίποτα εκει πισω :unsure:, οταν το ψηλαφιζεις νοιώθεις κάτι;)

ναι μια χαραααααααα...
ναι..πεταματακι καπως...ε γ*μω την αναλυση της καμερας..πφφ

Liontarina
29-05-12, 02:06
σε εκανα ...:)

κι εγω...

anastacia
29-05-12, 10:45
kaλημερα κορμαρες ομορφες !!!!

παω να αφησω το σπορικλο στη μαμα μπας και κανω καμια αεροβια της προκοπης :)

patience
29-05-12, 10:49
kaλημερα κορμαρες ομορφες !!!!

παω να αφησω το σπορικλο στη μαμα μπας και κανω καμια αεροβια της προκοπης :)

καλημεραααααα...τυχερη που εχεισ καποιον να το κρατησει..

sofia82
29-05-12, 11:04
Καλημέρα και από εμένα κορίτσια!!!!!!!!!!!!!

anastacia
29-05-12, 13:22
καλημεραααααα...τυχερη που εχεισ καποιον να το κρατησει..

ναι ευτυχως οι γονεις μου μενουν απο κατω και για μια ωριτσα μπορουν να το κρατησουν, ειναι ομως ηλικιωμενοι :( και εδ μπορω να τους το φορτωνω πολυ συχνα, σκεψου ουτε μπιμπερο δε τολμω να τους δωσω να το ταισουν, δλδ δε γινεται να απομακρυνθω απο το σπιτι οποτε δε το κουναω ρουμπι ....... ευτυχως ομως μεγειρευουν κανενα φαγακι οχι για εμενα (εγω κανω διατροφη ) αλλα για το συζυγο. μακαρι να μεναμε κοντα να καναμε παρεα, δυστυχως εγω μενω ν. προαστια οποτε.....

gym
29-05-12, 13:27
κι εγω...

κ εγω ...αλλα δεν ξερω ποια ειναι ποια!:turtle::turtle::turtle::turtle:

gym
29-05-12, 13:29
ωχ ωχ ωχ...την βλεπω εγω την δουλεια..βλαβη θα ναι και θα μεινει για παντα ετσι..
σε τι γιατρο παμε γιαυτα?



κτηνιατρο....:evil2::evil2::evil2: μπουχαχαχαχα

λοιπον...πας σε ορθοπεδικο...αυτος θα σε παραπεμψει μετα αν χρειαστει καπου

gym
29-05-12, 13:33
φλασια...
λοιποοον...
νομιζω εχει τραυματιστει ο ενας μου γλουτος..
αρχικα...
κατω του ειναι ενα περιεργο πραματακι π δεν φαινεται στις φωτος λογω φωτός.....στον ενα φυσικα μονο.. και γενικα ειναι καπως διαφορετικος απο τον αλλο... ειναι επισης ο γλουτος που αρχες της χρονιας οταν εκανα αεροβιο ειχε παθει κατι και πονουσε για μερικο καιρο..ακριβως εκεινο το σημειο χαμηλα....
κατασκευταστικο δεν ξερω αν ειναι.. δεν θυμαμαι αν το χα πιο μικρη...παντως απο τοτε που λεω το χω σιγουρα...
δεν το λεγα τοσο καιρο γιατι ελεγα θα φτιαξει..
και επειδη σιγουρα θα μ πεις γυμουλα δειξε φωτο..ανεβασα 3 στο αλμπουμ λiπος με ονομα διαφορά, διαφορά 2, διαφορά 3... οι 3 πρωτες ειναι...ειδικα στο διαφορά 2 φαινεται πιο καλα..γενικα δεν φαινεται λογω φωτισμου αλλα με φλας ηταν οτι καλυτερο μπορουσα να κανω μονο ετσι φαινεται γιατι δεν ειναι καλη η φωτογραφικη...
(μη σχολιαστει το πεσμενο πωπουδακι..η χαλαρωση και ολα τα συναφη παρακαλω :P αυτα τα ξερουμε παμε παρακατω στο ψητο :P)

σορρυ για το πριξιμοοοοοοοοοοοοοοοο αλλα νομιζω ειστε οι μονες που μπορειτε να μ πειτε :/
αχ τι βλακειες ειπα παλιι
(αχ ντρεπομαιιιιιιι)

για ποιο κωλομερι μιλαμε?δεν βλεπω κατι οεο
κοιταω τοση ωρα την οπισθεν σου κ δεν βλεπω κατι εκτος κ αν εννοεις που στο δεξι κωλομερι ειναι λιιιιιγο μιλαμε για απειροελαχιστα χιλιοστα πιο κατω...


κ παλι ομως δεν βλεπω τι ειναι αυτο που λες κ δεν ξερω αν φαινεται κιολας....δηλαδη ειναι κατι εξωτερικο αυτο που βλεπεις?
νομιζα οτι θα ηταν εσωτερικο

gym
29-05-12, 13:35
ωχ ωχ ωχ...την βλεπω εγω την δουλεια..βλαβη θα ναι και θα μεινει για παντα ετσι..
σε τι γιατρο παμε γιαυτα?

αστα να πανε τωρα πως θα ζησεις...

κατι αλλο...εχουμε ξαναπει οτι τα ποδια κρατανε νερα με το αεροβιο κ ναι θα ξεπρηστουν λιγο αν το κοψεις...το θεμα το εχω ξανασχολιασει...

koukoutsaki
29-05-12, 13:36
αστα να πανε τωρα πως θα ζησεις...

κατι αλλο...εχουμε ξαναπει οτι τα ποδια κρατανε νερα με το αεροβιο κ ναι θα ξεπρηστουν λιγο αν το κοψεις...το θεμα το εχω ξανασχολιασει...

μα γυμακι εμενα ο γιαννης δε μου ειπε να κανω μια ωρα αεροβιο σε παλμους καυσης λιπους??:unsure::unsure::unsure:

gym
29-05-12, 13:36
Καλημερα...κοριτσια...ονομαζομαι Μαρινα ειμαι 20 κ ειμαι νεο μελος..:)με παροτρυνση της GYM ειπα να σας συστηθω..εγραψα κατι αναλογο και στη <<διατροφη>> του φορουμ αλλα δεν μου απαντησε κανεις..:( Λοιπον λογο καλοκαιριου θελω να χασω κιλα και λιπος και μετα να καθιερωσω τη διατροφη στη καθημερινοτητα μου.. τα διαβασα οοοοοοοοοτι υπαρχει στο φορουμ αλλα παρολα αυτα θαθελα μια καθοδηγηση κοριτσια...Λοιπον ειμαι 1.70 και 66 κιλα. εχω λεπτο κορμο αλλα περιφερεια και μπουτακια αχλαδακι με λιγα λογια....θελω να κατεβω στα 58 κλ.ξεκινησα το γυμναστηριο εδω κ 2 βδομαδες(σαν να εχω πρηστει) και κανω τα εξης.. (με αδειο στομαχι)

8-9(πρωι) 1 ωρα ελλειπτικο στο επιπεδο 5
9:30 ποδηματο επιπεδο 6
μετα για ενα 15λεπτο 3 σετ των 15 απαγωγους προσαγωγους πρεσσα κοιλιακους πλαινους κ κανονικους(ο γυμναστης μ εβγαλε το προγραμμα αυτο)εφτιαξα μια Διατροφη που θα την ακολουθησω απο αυριο αν με βοηθησετε να τη διορθωσω..λοιπον μετα τη γυμν. μετα απο 1 ωρα δηλαδη τρωω 1 ποτηρι γαλα 1% και 4 κοθτ.σουπας βρομη
10:00 1 μηλο κοκκινο
13:00 σαλατα μαρουλι με 1 πατατα βραστη κ σολωμο η κοτοπουλο η πιτακι (2 αυγο 1 με κροκο κ 4 κοθτλ.βρομη) η ομελετα 3 αυγα
16:00 γιαουρτι 0% κ λιγα καρυδια
19:00 γιαουρτι 0% επισης πινω 2 λιτρα νερο κ 4 κουπες πρασινο τσαι καθημερινα

Αυτα κοριτσια θαθελα τη βοηθεια σας οσο τιποτε ΑΛΛΟοοο...!!!!!!!!!!.ας ειστε αυστηρες οσο θελετε...:)

γεια σου μαρινα και απο εδω...
απο οτι ειδα εχεις ανοιξει ηδη ενα τοπικ σχετικο οποτε μολις το δω,θα επανελθω και εδω για να μην λεμε τα ιδια...

καλως ηρθες κ παλι στην παρεα μας!:welcome:

gym
29-05-12, 13:38
μα γυμακι εμενα ο γιαννης δε μου ειπε να κανω μια ωρα αεροβιο σε παλμους καυσης λιπους??:unsure::unsure::unsure:

ρε συ...κ το σχολιασα κ προσφατα

το οτι κρατανε νερα δεν σημαινει οτι πρεπει ντε και καλα να κοψεις αεροβιο?εχεις να πας σε αγωνες?εχεις να πας σε ενα event κ θες να φαινεσαι πιο ωραια?καντο...

δεν υπαρχει λογος να κοψεις αεροβιο απο τη στιγμη που εχεις ενα στοχο απωλειας λιπους...

ο κυρ γιαννης η κατα κοσμον οπα :green: στο ειπε αυτο για να παρατεινει με την περισσοτερη διαρκεια αεροβιας δραστηριοτητας την διαδικασια καυσης λιπους...

αυτο ειναι ολο...οι αλλαγες που εχεις παρει εχουν ως στοχο να χασεις κ αλλο λιπος και να διατηρησεις κ τη μυικοτητα σου...

υ.γ. κ το λεω πολυ σοβαρα αυτο...οταν γραφω κατι σε αλλες κοπελες το διαβαζετε?γιατι τα εχω χιλιοαπαντησει αυτα...
να τα ξαναλεμε αλλα ρε σεις...πριν μια μερα παλι το ιδιο εγραψα εδω μεσα...
μηπως χανεστε απο τις σελιδες?για πειτε λιγο...

koukoutsaki
29-05-12, 13:40
ρε συ...κ το σχολιασα κ προσφατα

το οτι κρατανε νερα δεν σημαινει οτι πρεπει ντε και καλα να κοψεις αεροβιο?εχεις να πας σε αγωνες?εχεις να πας σε ενα event κ θες να φαινεσαι πιο ωραια?καντο... ναι διακοπες :green::green::green::green::green:

δεν υπαρχει λογος να κοψεις αεροβιο απο τη στιγμη που εχεις ενα στοχο απωλειας λιπους...:bowdown::bowdown::bowdown:

ο κυρ γιαννης η κατα κοσμον οπα :green: στο ειπε αυτο για να παρατεινει με την περισσοτερη διαρκεια αεροβιας δραστηριοτητας την διαδικασια καυσης λιπους...

αυτο ειναι ολο...οι αλλαγες που εχεις παρει εχουν ως στοχο να χασεις κ αλλο λιπος και να διατηρησεις κ τη μυικοτητα σου...


παντως να πω κατι αν κ ειναι ακομα πολυ νωρις....ηδη μου φαινομαι λιγο πιο ξεπρησμενη... κ ακομη δεν εχω πεινασει ...:turtle::turtle::turtle:ποια εγω...δεν πειναω...το λεω κ δε το πιστευω...

koukoutsaki
29-05-12, 13:44
ρε συ...κ το σχολιασα κ προσφατα

το οτι κρατανε νερα δεν σημαινει οτι πρεπει ντε και καλα να κοψεις αεροβιο?εχεις να πας σε αγωνες?εχεις να πας σε ενα event κ θες να φαινεσαι πιο ωραια?καντο...

δεν υπαρχει λογος να κοψεις αεροβιο απο τη στιγμη που εχεις ενα στοχο απωλειας λιπους...

ο κυρ γιαννης η κατα κοσμον οπα :green: στο ειπε αυτο για να παρατεινει με την περισσοτερη διαρκεια αεροβιας δραστηριοτητας την διαδικασια καυσης λιπους...

αυτο ειναι ολο...οι αλλαγες που εχεις παρει εχουν ως στοχο να χασεις κ αλλο λιπος και να διατηρησεις κ τη μυικοτητα σου...

υ.γ. κ το λεω πολυ σοβαρα αυτο...οταν γραφω κατι σε αλλες κοπελες το διαβαζετε?γιατι τα εχω χιλιοαπαντησει αυτα...
να τα ξαναλεμε αλλα ρε σεις...πριν μια μερα παλι το ιδιο εγραψα εδω μεσα...
μηπως χανεστε απο τις σελιδες?για πειτε λιγο...

ολα τα διαβαζω κ νομιζω το ξερεις απλα εμμενω στην αποψη οτι καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη ισως.....:green:

gym
29-05-12, 13:45
ολα τα διαβαζω κ νομιζω το ξερεις απλα εμμενω στην αποψη οτι καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη ισως.....:green:

τι εννοεις?

δεν σου εκανα επιπληξη ρε χαζο αλλα προσπαθω να βρω κ εγω τροπο για να λειτουργουμε καλυτερα...;)

koukoutsaki
29-05-12, 13:46
[/B]

τι εννοεις?

δεν σου εκανα επιπληξη ρε χαζο αλλα προσπαθω να βρω κ εγω τροπο για να λειτουργουμε καλυτερα...;)

το ξερω καλο μου


διαφορετικη εννοω ως προς σωματοδομη μεταβολισμο ηλικια ετη εκγυμνασης,τροπο εκγυμνασης κ διατροφης....

patience
29-05-12, 13:47
ναι ευτυχως οι γονεις μου μενουν απο κατω και για μια ωριτσα μπορουν να το κρατησουν, ειναι ομως ηλικιωμενοι :( και εδ μπορω να τους το φορτωνω πολυ συχνα, σκεψου ουτε μπιμπερο δε τολμω να τους δωσω να το ταισουν, δλδ δε γινεται να απομακρυνθω απο το σπιτι οποτε δε το κουναω ρουμπι ....... ευτυχως ομως μεγειρευουν κανενα φαγακι οχι για εμενα (εγω κανω διατροφη ) αλλα για το συζυγο. μακαρι να μεναμε κοντα να καναμε παρεα, δυστυχως εγω μενω ν. προαστια οποτε.....

ενταξει κατι ειναι κι αυτο ..εγω ουτε αυτο δεν εχω αλλα ενταξει θα μεγαλωσει ο μικρακοσ μου ...πωσ πασ γενικα με την διατροφη σου ολα καλα??

gym
29-05-12, 13:50
το ξερω καλο μου


διαφορετικη εννοω ως προς σωματοδομη μεταβολισμο ηλικια ετη εκγυμνασης,τροπο εκγυμνασης κ διατροφης....

σαφως και καθε οργανισμος εχει τις δικες του ιδαιτεροτητες...υπαρχουν καποιοι κανονες...για αλλους ειναι ''χρυσοι'',για αλλους οχι...
πρεπει να δοκιμασεις κ να δεις τι θα γινει επανω σου αλλα πρεπει να εχεις την εμπειρια να πιασεις αυτην την αλλαγη...
γενικοι μπουσουλες υπαρχουν.το θεμα ειναι να δεις πανω σου τι παιζει...


γι αυτο το ψαχνουμε κ απο εδω κ απο εκει...κ διαβαζεις κ συγκρινεις κ βλεπεις ερευνες κ καταλαβαινεις οτι πολλοι ''νομοι'' κ ''δογματα'' του παελθοντος καταρριπτονται....

ολα αυτα ειναι λεπτομερειες στο επιπεδο μας σε σχεση με το αεροβιο...η αποψη μου ειναι οτι αν θες να χασεις λιπος,το μονο που δεν θα σε νοιαξει ειναι τα νερα...;)

patience
29-05-12, 13:51
κ εγω ...αλλα δεν ξερω ποια ειναι ποια!:turtle::turtle::turtle::turtle:

εγω ειμαι η κυριακη...:)

anastacia
29-05-12, 14:00
ενταξει κατι ειναι κι αυτο ..εγω ουτε αυτο δεν εχω αλλα ενταξει θα μεγαλωσει ο μικρακοσ μου ...πωσ πασ γενικα με την διατροφη σου ολα καλα??
ναι μωρε με τη διατροφη δεν εχω προβλημα, γενικα σαν χαρακτηρας ειμαι πειθαρχημενο ατομο, απλα δε κατεβαζω πολυ τις θερμιδες γιατι φοβαμαι μην επηρεασω τη γαλουχια μου.
αυτο που με στεναχωρει ειναι πως αισθανομαι πολυ αδυναμη και αγυμναστη και ωρες ωρες εχω κατι περιεργα φουσκωματα στη κοιλια μου κατι σαν μικρες συσπασεις της μητρας, ο γυναικολογος μου βεβαια ισχυριζεται πως ειναι το εντερο και πως αυτο που μου εχει απομεινει απο την εγκυμοσυνη ειναι λιπος και θα φυγει μονο με διαιτα με γυμναστικη. ωχ ξυπνησε ο μικρουλης μου θα επανελθω αργοτεραααα

patience
29-05-12, 14:06
ναι μωρε με τη διατροφη δεν εχω προβλημα, γενικα σαν χαρακτηρας ειμαι πειθαρχημενο ατομο, απλα δε κατεβαζω πολυ τις θερμιδες γιατι φοβαμαι μην επηρεασω τη γαλουχια μου.
αυτο που με στεναχωρει ειναι πως αισθανομαι πολυ αδυναμη και αγυμναστη και ωρες ωρες εχω κατι περιεργα φουσκωματα στη κοιλια μου κατι σαν μικρες συσπασεις της μητρας, ο γυναικολογος μου βεβαια ισχυριζεται πως ειναι το εντερο και πως αυτο που μου εχει απομεινει απο την εγκυμοσυνη ειναι λιπος και θα φυγει μονο με διαιτα με γυμναστικη. ωχ ξυπνησε ο μικρουλης μου θα επανελθω αργοτεραααα

ποσο μηνων ειναι ο μικρουλησ σου??γεννησεσ φυσιολογικα ??τα φουσκωματα ειναι φυσιολογικα μην ξεχνασ οτι τα οργανακια σου ακομα προσπαθουν να ερθουν στην θεση τουσ ...κρατα οσο μπορεισ τον θηλασμο και να τρεφεσαι υγιεινα τωρα δεν ξερω αν περναει κολικουσ και πρεπει να αποφευγεισ καποια φρουτα λαχανικα και γαλακτοκομικα ...οπωσ και να χει μολισ τελιωσεισ και απο τον θηλασμο το σωμα σου θα αλλαξει αυτο περιμενω και γω αμηννννννννν

anastacia
29-05-12, 14:24
ποσο μηνων ειναι ο μικρουλησ σου??γεννησεσ φυσιολογικα ??τα φουσκωματα ειναι φυσιολογικα μην ξεχνασ οτι τα οργανακια σου ακομα προσπαθουν να ερθουν στην θεση τουσ ...κρατα οσο μπορεισ τον θηλασμο και να τρεφεσαι υγιεινα τωρα δεν ξερω αν περναει κολικουσ και πρεπει να αποφευγεισ καποια φρουτα λαχανικα και γαλακτοκομικα ...οπωσ και να χει μολισ τελιωσεισ και απο τον θηλασμο το σωμα σου θα αλλαξει αυτο περιμενω και γω αμηννννννννν

γεννησα πριν απο 3 μηνες δυστυχως με καισαρικη και θηλαζω αποκλειστικα. ευτυχως κολικους δεν ειχαμε οποτε δε μπηκα στη διαδικασια να κοβω τροφες. τωρα λεω αμαν και ποτε να παει 6 μηνων να αρχιζει να τρωει και στερεες τροφες μπας και κοψω κανενα γευμα θηλασμου, βαρεθηκα μονιμως να ειμαι με τα μεμε εξω :shock::shock:
ειχες και εσυ φουσκωματα στη κοιλια και για ποσο καιρο? επισης εχω παρατηρησει πως οταν φοραω ενα κορσεδακι περιοριζονται καπως κατι που με κανει να πιστευω πως ειναι τα οργανα που επανερχονται στη θεση τους.

ουφφ σαραβαλο ειμαι!!! παντως συνεχιζω κανονικα το διαδρομο καθε πρωι σημερα εκανα και ενα προγραμμα κοιλιακων, αντε να δουμε!!!!!!

Liontarina
29-05-12, 14:25
πω πω, πως γεμίζουν έτσι γρήγορα οι σελίδες... δεν σας προλαβαίνω...

χτες έκανα για 1η φορά το προγραμμα αυτό.... http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?3970-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%B3%CF%85%CE%BC%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B7%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CE%B2%CE%AC%CF%81%CE%B7

έχω πιαστεί πάντως... αρκετά θα έλεγα... πτώμα σηκώθηκα(έκανα πολύ ανήσυχο ύπνο)... τεσπα δεν πήγα σήμερα γυμναστήριο λόγω κάποιων υποχρεώσεων που είχα το πρωί... θα πάω τετάρτη-πέπμπτη-παρασκευή... θα γράψω και εντυπώσεις μετά το πέρας της εβδομάδας για το πρόγραμμα...

Miss Fit
29-05-12, 14:47
πω πω, πως γεμίζουν έτσι γρήγορα οι σελίδες... δεν σας προλαβαίνω...

χτες έκανα για 1η φορά το προγραμμα αυτό.... http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?3970-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%B3%CF%85%CE%BC%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B7%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CE%B2%CE%AC%CF%81%CE%B7

έχω πιαστεί πάντως... αρκετά θα έλεγα... πτώμα σηκώθηκα(έκανα πολύ ανήσυχο ύπνο)... τεσπα δεν πήγα σήμερα γυμναστήριο λόγω κάποιων υποχρεώσεων που είχα το πρωί... θα πάω τετάρτη-πέπμπτη-παρασκευή... θα γράψω και εντυπώσεις μετά το πέρας της εβδομάδας για το πρόγραμμα...

ειναι πολλά τα κορίτσια που κάνουν το πρόγραμμα του κ Ηλία Λιονταρίνα και λένε οτι τους πάει πολύ καλά:thumbup:

patience
29-05-12, 15:22
γεννησα πριν απο 3 μηνες δυστυχως με καισαρικη και θηλαζω αποκλειστικα. ευτυχως κολικους δεν ειχαμε οποτε δε μπηκα στη διαδικασια να κοβω τροφες. τωρα λεω αμαν και ποτε να παει 6 μηνων να αρχιζει να τρωει και στερεες τροφες μπας και κοψω κανενα γευμα θηλασμου, βαρεθηκα μονιμως να ειμαι με τα μεμε εξω :shock::shock:
ειχες και εσυ φουσκωματα στη κοιλια και για ποσο καιρο? επισης εχω παρατηρησει πως οταν φοραω ενα κορσεδακι περιοριζονται καπως κατι που με κανει να πιστευω πως ειναι τα οργανα που επανερχονται στη θεση τους.

ουφφ σαραβαλο ειμαι!!! παντως συνεχιζω κανονικα το διαδρομο καθε πρωι σημερα εκανα και ενα προγραμμα κοιλιακων, αντε να δουμε!!!!!!

και γω με καισαρικη γεννησα και ο μικροσ μου ειναι 12 μηνων και θηλαζει περισσοτερεσ φορεσ απ οτι στην αρχη 10 φορεσ την ημερα και γω ελεγα να απει 6 μηνων και να κοψω θηλασμουσ αλλα τιποτα φαντασου τωρα ειναι κρεμασμενοσ απο πανω μου και μου τραβαει την μπολυζα ρουπι δεν μπορω να κανω ..!!ειχα πολλα φουσκωματα και γω αλλα μετα τον 6ο μηνα ρχιζε και αλλαζε πολυ το σωμα μου τα κοκκαλα μου τα παντα τωρα το σωμα μου ειναι καλυτερα και απο πριν γεννησω ...βεβαια κανω πολυ γυμναστικη και διατροφη ..φαντασου ομωσ οτι ο μικροσ μου ειχε κολικουσ απο 2 μηνων μεχρι 6 και ετρωγα ελαχιστα πραγματα ασε μαρτυριο ..!!!μην ανησυχεισ καθολου ολα θα φτιαξουν μην απογοητευεσαι και το σωματακι σου οτι του δινεισ θα σου δωσει ...οσο καλα του φερεσαι με διατροφη και γυμναστικουλα τοσο αυτο θα με ανταμειβει ..!!!τυχερη που εχεισ διαδρομο ψαχνω και γω για να κανω σπιτι οταν κοιμαται ο τυραννοσ

eli_din3
29-05-12, 15:39
για ποιο κωλομερι μιλαμε?δεν βλεπω κατι οεο
κοιταω τοση ωρα την οπισθεν σου κ δεν βλεπω κατι εκτος κ αν εννοεις που στο δεξι κωλομερι ειναι λιιιιιγο μιλαμε για απειροελαχιστα χιλιοστα πιο κατω...


κ παλι ομως δεν βλεπω τι ειναι αυτο που λες κ δεν ξερω αν φαινεται κιολας....δηλαδη ειναι κατι εξωτερικο αυτο που βλεπεις?
νομιζα οτι θα ηταν εσωτερικο

τι εννοεις εσωτερικο και εξωτερικο?? εγω απλα βλεπω πως κατω απο τον εναν εχει ενα πραμα να το πω απλα που στον αλλον δεν υπαρχει.. σαν εξογκωματακι..ε δεν θα βρω καλη ψηφιακη γμτ...θα βρω...
αυτο θυμαμαι να το εχω απο τοτε π ειχε γινει αυτο με το αεροβιο πριν μηνες και με πονουσε για καμποσο καιρο ...

anastacia
29-05-12, 16:05
και γω με καισαρικη γεννησα και ο μικροσ μου ειναι 12 μηνων και θηλαζει περισσοτερεσ φορεσ απ οτι στην αρχη 10 φορεσ την ημερα και γω ελεγα να απει 6 μηνων και να κοψω θηλασμουσ αλλα τιποτα φαντασου τωρα ειναι κρεμασμενοσ απο πανω μου και μου τραβαει την μπολυζα ρουπι δεν μπορω να κανω ..!!ειχα πολλα φουσκωματα και γω αλλα μετα τον 6ο μηνα ρχιζε και αλλαζε πολυ το σωμα μου τα κοκκαλα μου τα παντα τωρα το σωμα μου ειναι καλυτερα και απο πριν γεννησω ...βεβαια κανω πολυ γυμναστικη και διατροφη ..φαντασου ομωσ οτι ο μικροσ μου ειχε κολικουσ απο 2 μηνων μεχρι 6 και ετρωγα ελαχιστα πραγματα ασε μαρτυριο ..!!!μην ανησυχεισ καθολου ολα θα φτιαξουν μην απογοητευεσαι και το σωματακι σου οτι του δινεισ θα σου δωσει ...οσο καλα του φερεσαι με διατροφη και γυμναστικουλα τοσο αυτο θα με ανταμειβει ..!!!τυχερη που εχεισ διαδρομο ψαχνω και γω για να κανω σπιτι οταν κοιμαται ο τυραννοσ
10 φορες την ημερα :shock::shock::shock: και ειναι 12 μηνων:shock:, τι λες κοπελα μου πως αντεχεις δε τρωει τπτ αλλο??????????????????, εμενα θηλαζει επτα φορες, και οκτω οταν ηταν νεογεννητο.
τον διαδρομο τον αγορασα πριν απο δυο χρονια οταν αναγκαστηκα να μετακομισω σε γειτονια μακρυα απο γυμναστηριο και παραλληλα ξεκινησα μεταπτυχιακο, οποτε γυρναγα σπιτι μετα τη δουλεια γυρω στις 11μμ τρεις με τεσσερις φορες την εβδομαδα.
ερωτηση για να καψω λιπος κανω αεροβιο νηστικη καθε πρωι γυρω στα 35 λεπτα και θα προσπαθησω σταδιακα να φτασω τα 45 , να κανω καθε μερα η μερα παρα μερα???
και κατι αλλο ρε κοριτσια κοστιζει αρκετα η διατροφη μας η ιδεα μου ειναι?????? στελνω τον συζυγο στο σμ να φερει τα χρειαζουμενα (γαλα, βρωμη, αβγα, ρυζι μαυρο, μπακαλιαρο, τονο, φιλετο κοτοπουλο,αμυγδαλα και σαλατικα και κανενα κομματι μοσχαρι) και φευγουν του κοσμου τα χρηματα:shock: εχετε υπολογισει ποσο κοστιζει η διατροφη σας???? βλεπω πως τα υλικα δε φτουρανε βρε αδερφε, πχ το πιτακι το πρωι θελει 4 αυγα(ασπραδια), ενω με τεσσερα αυγα και ντοματα φτιαχνεις μια στραπατσαδα και με μια φρατζολα ψωμι τρωνε δυο ατομα, νομιζω πως πρεπει να ανοιξουμε μια ενοτητα διατροφη και οικονομια. πχ ενα οικονομικο γευμα ειναι βρωμη βρασμενη με γαλα για πρωινο. καποιο αλλο ειναι ο τονος σε κονσερβα με μαρουλι, αλλο?

patience
29-05-12, 16:22
10 φορες την ημερα :shock::shock::shock: και ειναι 12 μηνων:shock:, τι λες κοπελα μου πως αντεχεις δε τρωει τπτ αλλο??????????????????, εμενα θηλαζει επτα φορες, και οκτω οταν ηταν νεογεννητο.
τον διαδρομο τον αγορασα πριν απο δυο χρονια οταν αναγκαστηκα να μετακομισω σε γειτονια μακρυα απο γυμναστηριο και παραλληλα ξεκινησα μεταπτυχιακο, οποτε γυρναγα σπιτι μετα τη δουλεια γυρω στις 11μμ τρεις με τεσσερις φορες την εβδομαδα.
ερωτηση για να καψω λιπος κανω αεροβιο νηστικη καθε πρωι γυρω στα 35 λεπτα και θα προσπαθησω σταδιακα να φτασω τα 45 , να κανω καθε μερα η μερα παρα μερα???
και κατι αλλο ρε κοριτσια κοστιζει αρκετα η διατροφη μας η ιδεα μου ειναι?????? στελνω τον συζυγο στο σμ να φερει τα χρειαζουμενα (γαλα, βρωμη, αβγα, ρυζι μαυρο, μπακαλιαρο, τονο, φιλετο κοτοπουλο,αμυγδαλα και σαλατικα και κανενα κομματι μοσχαρι) και φευγουν του κοσμου τα χρηματα:shock: εχετε υπολογισει ποσο κοστιζει η διατροφη σας???? βλεπω πως τα υλικα δε φτουρανε βρε αδερφε, πχ το πιτακι το πρωι θελει 4 αυγα(ασπραδια), ενω με τεσσερα αυγα και ντοματα φτιαχνεις μια στραπατσαδα και με μια φρατζολα ψωμι τρωνε δυο ατομα, νομιζω πως πρεπει να ανοιξουμε μια ενοτητα διατροφη και οικονομια. πχ ενα οικονομικο γευμα ειναι βρωμη βρασμενη με γαλα για πρωινο. καποιο αλλο ειναι ο τονος σε κονσερβα με μαρουλι, αλλο?

πολυ καλη η ιδεα σου και γω αυτο ελεγα στην γυμ τισ προαλλεσ ...οτι λογω οικονομικων χαλαω την διατροφη μου συχνα...ε ενταξει τωρα και με το παιδι ειμαστε πολυ μαζεμενοι ...αλλα οντωσ οταν τα αμυγδαλα εχουν 3,50 ε η συσκευασια ,η βρωμη 3ε και παει λεγοντασ ναι ειναι λιγο ακριβουτσικα ποσο μαλλον οταν κανει και ο αντρασ μου την διατροφη του που τρωει τα διπλασια απο εμενα..ασε ...

koukoutsaki
29-05-12, 16:33
κοριτσια μου κοστιζει και πολλα μαλιστα
αλλα προσωπικα προτιμω να τα δινω για διατροφη γυμναστηριο κ διακοπες ταξιδια
παρα για καθημερινους καφεδες εξω (εχουμε κ ωραιοτατα σπιτια) clubs και λαλακιες

Stella
29-05-12, 16:36
Nαι κορίτσια όντως η διατροφή μας είναι ακριβούτσικη.
Καποια οικονομία μπορουμε να επιτυχουμε αν 2 γεματα τη μέρα είναι από ρόφημα πρωτείνης.
Επίσης τα αυγά δεν είναι καθόλου ακριβα.
Με 4 ασπράδια και 1 ολοκληρο αυγό (δηλ 5 αυγά) κανω ολόκληρο γευμα (δεκατιανό) στη δουλεια και κοστιζουν 5*15 λεπτα=75 λεπτά και αν βάλω και 4 ρυζογκοφρέτες (25 λεπτα), βγαίνει 1€.
Αλήθεια πόσο κάνει μια τυρόπιτα; Ενα σαντουιτς από το δρόμο;
Σίγουρα το γευμα με τα αυγά είναι πιο οικονομικό.
Δηλαδη αν το σκεφτουμε αναλογικά με αυτά που θα αγοράζαμε να φάμε απο΄δω και από κει αν δεν κάναμε διατροφή, στο τέλος του μήνα ίσως το κόστος να είναι το ίδιο ή και μικρότερο.;)

magdaline
29-05-12, 16:39
κοροτσια μου κοστιζει και πολλα μαλιστα
αλλα προσωπικα προτιμω να τα δινω για διατροφη γυμναστηριο κ διακοπες ταξιδια
παρα για καθημερινους καφεδες εξω (εχουμε κ ωραιοτατα σπιτια) clubs και λαλακιες
:thumbup: μαζι σου


Nαι κορίτσια όντως η διατροφή μας είναι ακριβούτσικη.
Καποια οικονομία μπορουμε να επιτυχουμε αν 2 γεματα τη μέρα είναι από ρόφημα πρωτείνης.
Επίσης τα αυγά δεν είναι καθόλου ακριβα. εγώ έχω κότες!
Με 4 ασπράδια και 1 ολοκληρο αυγό (δηλ 5 αυγά) κανω ολόκληρο γευμα (δεκατιανό) στη δουλεια και κοστιζουν 5*15 λεπτα=75 λεπτά και αν βάλω και 4 ρυζογκοφρέτες (25 λεπτα), βγαίνει 1€.
Αλήθεια πόσο κάνει μια τυρόπιτα; Ενα σαντουιτς από το δρόμο; μμμ εχω να φαω τυροπιτα απο πέρυσι..
Σίγουρα το γευμα με τα αυγά είναι πιο οικονομικό.
Δηλαδη αν το σκεφτουμε αναλογικά με αυτά που θα αγοράζαμε να φάμε απο΄δω και από κει αν δεν κάναμε διατροφή, στο τέλος του μήνα ίσως το κόστος να είναι το ίδιο ή και μικρότερο.;)
εγω ξοδεύω καμια 80 αρα γενικά..τώρα που μένω με τη γιαγια κ το παππού φτιάχνει κ αυτή το κατιτις της

patience
29-05-12, 16:51
καλα δεν το συζητω καλυτερα απ τα γλυκα και τισ βλακειεσ εξω αλλα γενικα ειναι τσιμπιμενα ...βεβαια ειναι καλη λυση το ροφημα πρωτεινησ 2 φορεσ την μερα αλλα και αυτη ειναι σχετικα τσιμπιμενη !!τεσπα με καλο κουμαντο κατι γινεται ...
ευτηχωσ στην αγορα το κρεασ ειναι σε καλεσ τιμεσ ...φορτωνεισ κοτοπουλακια ..παιρνεισ ενα τσουβαλι πατατουλεσ το μαρουλακι σου 50 λεπτα οποτε κα8ε μερα μπορεισ να παιρνεισ αυγουλακια δοξα τον θεο ακομα ειναι φτηνα οποτε παιρνεισ 2 .3 καρτελεσ ..
γιαουρτακια,φρουτα, γαλα, βρωμη ,ξηροκαρπια μεσα στην βδομαδα αυτα χρειαζεσαι απαραιτητα οποτε εκει χαλασ τα περισοτερα νομιζω ..!!τρωσ και 2 φορεσ την βδομαδα ψαρακι ασ πουμε η τσιπουρα εχει 6ε το κιλο και βγαινουν 4 τσιπουρεσ οποτεσ κατι γινεται και εκει απλα θελει χαρτι και μολυβι ....

Stella
29-05-12, 16:57
καλα δεν το συζητω καλυτερα απ τα γλυκα και τισ βλακειεσ εξω αλλα γενικα ειναι τσιμπιμενα ...βεβαια ειναι καλη λυση το ροφημα πρωτεινησ 2 φορεσ την μερα αλλα και αυτη ειναι σχετικα τσιμπιμενη !!τεσπα με καλο κουμαντο κατι γινεται ...
ευτηχωσ στην αγορα το κρεασ ειναι σε καλεσ τιμεσ ...φορτωνεισ κοτοπουλακια ..παιρνεισ ενα τσουβαλι πατατουλεσ το μαρουλακι σου 50 λεπτα οποτε κα8ε μερα μπορεισ να παιρνεισ αυγουλακια δοξα τον θεο ακομα ειναι φτηνα οποτε παιρνεισ 2 .3 καρτελεσ ..
γιαουρτακια,φρουτα, γαλα, βρωμη ,ξηροκαρπια μεσα στην βδομαδα αυτα χρειαζεσαι απαραιτητα οποτε εκει χαλασ τα περισοτερα νομιζω ..!!τρωσ και 2 φορεσ την βδομαδα ψαρακι ασ πουμε η τσιπουρα εχει 6ε το κιλο και βγαινουν 4 τσιπουρεσ οποτεσ κατι γινεται και εκει απλα θελει χαρτι και μολυβι ....

Μπα μη νομίζεις δε βγαινει καθολου ακριβη η γουει.Απλά σου φαινεται γιατί τα δίνεις μαζεμένα μια φορά όταν την αγοράζεις.
Δε νομίζω να υπάρχει καμία άλλη πρωτεινουχα τροφη στην αγορά που να σου δίνει 23γρ πρωτείνης μόνο με 75 λεπτά....

patience
29-05-12, 17:13
Μπα μη νομίζεις δε βγαινει καθολου ακριβη η γουει.Απλά σου φαινεται γιατί τα δίνεις μαζεμένα μια φορά όταν την αγοράζεις.
Δε νομίζω να υπάρχει καμία άλλη πρωτεινουχα τροφη στην αγορά που να σου δίνει 23γρ πρωτείνης μόνο με 75 λεπτά....

ειναι καλη γευστικα σκεφτομαι να παρω ??ποσο εχει ??εχω ακουσει και για την myofusion

Stella
29-05-12, 17:27
ειναι καλη γευστικα σκεφτομαι να παρω ??ποσο εχει ??εχω ακουσει και για την myofusion
Σαν γευση πολύ καλές είναι και οι δύο.
Αλλά η whey shake μου είπαν ότι έχει λιγότερα πρόσθετα, οπότε την προτιμώ, όχι ότι αποκλείω και τελειως τη myofusion.
Κοίτα να την πάρεις όταν σταματησεις να θηλάζεις έτσι;
Δε χρειάζεται να βιάζεσαι!;)

Τιμές και τετοια δες στο e-shop του φορουμ!

patience
29-05-12, 17:29
Σαν γευση πολύ καλές είναι και οι δύο.
Αλλά η whey shake μου είπαν ότι έχει λιγότερα πρόσθετα, οπότε την προτιμώ, όχι ότι αποκλείω και τελειως τη myofusion.
Κοίτα να την πάρεις όταν σταματησεις να θηλάζεις έτσι;
Δε χρειάζεται να βιάζεσαι!;)

Τιμές και τετοια δες στο e-shop του φορουμ!

ναι ναι παλευω να αποθηλασω.......

jelena
29-05-12, 19:25
ριξε εδω ενα βλεφαρο http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?13019-Upper-Lower-split!&highlight=upper+lower


ε ναι ρε φιλε...δεν γινεται να εισαι σε ολα τερμα τελειος...πρεπει να διαλεξεις...
αν θες να εισαι πολε ντανσερ κ να γινεις εκει καλη πρεπει να δωσεις βαση σε ευλυγισια κ το καλυτερο θα ηταν να ξεκινησεις πιλτες και γιογκα...

το σωμα σου δεν θα εχει τον υποτιθεμενο ογκο που σου δωσουν τα βαρη αλλα θα διαμορφωθει αλλιως...για να καταβεις θα φτιαξεις σωμα χορευτριας...καπως ετσι...οχι με σκληρους μυς τοσο αλλα πιο νορμαλ...παλι ωραιο θα ειναι αλλα οχι οπως τα βαρη...

βλεπεις κ την δασκαλα σου για να καταλαβεις τι λεω...

τωρα τι ειναι καλο μακροπροθεσμα>?χμ...τι να σου πω....θα ανοιξω αλλαη συζητηση μεγαλη εδω για τα βαρη κ θα πληγωθουν πολλοι/πολλες :green:


τεσπα...οτι κ αν κανεις απο βαρη,διατασεις αλλιως στον στυλο καηκες μανα μου...

βγαλε ενα πλανο εσυ με αυτο που σου εδωσα κ βλεπουμε το αεροβιο αναλογα τις αναγκες σου ρε συ

Gym εχω εξεταστικη κ για αυτο απανταω με χρονοκαθυστερηση:green:
Το ειδα το προγραμμα,φαινεται λιγο ζορι κ απαιτητικο....θα δοκιμασω μαλλον καμια παραλλαγη του οπως παρακατω ειδα ποσταρε κατι η Λιλα.Θα το φτιαξω και θα στο ποσταρω να μου πεις..!
Οσο για το θεμα της ευλιγισιας μαλλον εκει θα δωσω βαση γιατι φετος τον σεπτεμβριο ξεκινησα ανοιγματα και θελω να το παω μεχρι τελους..οποτε πολλα κιλα γιοκ??:unsure:
ααχχ..και τωρα σκεφτομαι τι παιζει με την Grishina που ειναι και τουμπανιασμενη κ ευλιγιστη:P:P
αστειευομαι αυτη απο 5 χρονων κανει ενοργανη:green::green:
παντως κριμα γιατι μ αρεσει και το μυωδες γυναικειο σωμα και το πολε ταυτοχρονα που αρχισα κ ηθελα να τα συνδυασω:unsure:
Γιογκα μαλλον θα συνεχισω γιατι μ αρεζε απο παλια..οσο για το πιλατες,ασε ρ Ελενη μπηκα μια φορα στο προγραμμα κ η γυμναστρια που μας κανει προφανως ειχε κανει ενα,δυο μαθηματα και βαρεθηκα την ζωη μου:rolf:

anastacia
29-05-12, 20:03
για ανοιγματα το καλυτερο ειναι να κανεις στρετσινγ μετα απο πολυ καλη αεροβια και πολλες πολλες ασκησεις εμπνευσμενες απο μπαλετο. ;)(πλιε και καμψεις, να δοκιμασεις να κανεις σπαγκατο με το ενα ποδι λυγισμενο με το μαλακο και σιγα σιγα να πηγαινεις και πιο κατω);)

jelena
29-05-12, 20:12
για ανοιγματα το καλυτερο ειναι να κανεις στρετσινγ μετα απο πολυ καλη αεροβια και πολλες πολλες ασκησεις εμπνευσμενες απο μπαλετο. ;)(πλιε και καμψεις, να δοκιμασεις να κανεις σπαγκατο με το ενα ποδι λυγισμενο με το μαλακο και σιγα σιγα να πηγαινεις και πιο κατω);)

Aναστασία σ' ευχαριστω για τις πληροφοριες, το προσπαθω:green:..για σπαγγατο πλαγια ειμαι πολυ κοντα στο να ακουμπησω πατωμα...πολυ χαλια ειμαι στο κανονικο ομως.εκει τι κανω??μπρουμυτα και πιεζω στο ανοιγμα με τα γονατα?

gym
29-05-12, 20:15
Gym εχω εξεταστικη κ για αυτο απανταω με χρονοκαθυστερηση:green:
Το ειδα το προγραμμα,φαινεται λιγο ζορι κ απαιτητικο....θα δοκιμασω μαλλον καμια παραλλαγη του οπως παρακατω ειδα ποσταρε κατι η Λιλα.Θα το φτιαξω και θα στο ποσταρω να μου πεις..!
Οσο για το θεμα της ευλιγισιας μαλλον εκει θα δωσω βαση γιατι φετος τον σεπτεμβριο ξεκινησα ανοιγματα και θελω να το παω μεχρι τελους..οποτε πολλα κιλα γιοκ??:unsure:
ααχχ..και τωρα σκεφτομαι τι παιζει με την Grishina που ειναι και τουμπανιασμενη κ ευλιγιστη:P:P
αστειευομαι αυτη απο 5 χρονων κανει ενοργανη:green::green:
παντως κριμα γιατι μ αρεσει και το μυωδες γυναικειο σωμα και το πολε ταυτοχρονα που αρχισα κ ηθελα να τα συνδυασω:unsure:
Γιογκα μαλλον θα συνεχισω γιατι μ αρεζε απο παλια..οσο για το πιλατες,ασε ρ Ελενη μπηκα μια φορα στο προγραμμα κ η γυμναστρια που μας κανει προφανως ειχε κανει ενα,δυο μαθηματα και βαρεθηκα την ζωη μου:rolf:

ε ρε αγαπη..κανε υπομονη του χρονου θα δουλευω σε γυμναστηριο κανονικα εφοσον θα εχω χρονο και ελα να σε κανω εγω...κ μετα θα δουμε αν βαρεθεις το πιλατες!:turtle::turtle::turtle: ξερω ποια σας κανει...τρατζικ!:green::green:

δεν σου ειπα μην κανεις βαρη...ισα ισα ..θελεις δυναμη κ οχι καλαμακια εκει πανω...αλλα σου ειπα να δουλευεις αναλογικα...
αν κανεις βαρη 1 φορα,διατασεις θα κανεις 2 και 3...
καταλαβες?

προσοχη με την ευλυγια κ οχι αποτομα να ανοιγεις....πιστευω αν μιλησεις με τη δασκαλα σου θα σου δειξει ως χορευτρια η συγκεκριμενη απο διατασεις αλλο τιποτα....

γιογκα και βεβαια θα σε βοηθησει αλλα και το πιλατες αλλα ειναι σημαντικο να σου αρεσει...
οποτε διαλεγεις αυτο που πιστευεις εσυ οτι θα το κανεις με διαρκεια...

ετοιμασε ενα πλανο κ ποσταρε το να το δουμε

gym
29-05-12, 20:19
1
ερωτηση για να καψω λιπος κανω αεροβιο νηστικη καθε πρωι γυρω στα 35 λεπτα και θα προσπαθησω σταδιακα να φτασω τα 45 , να κανω καθε μερα η μερα παρα μερα???

αν μπορεις ,σου αρεσει κ εχεις αντοχες κανε και καθε μερα...εφοσον ο στοχος σου ειναι η απωλεια λιπους θα σε βοηθησει παραπανω...

και κατι αλλο ρε κοριτσια κοστιζει αρκετα η διατροφη μας η ιδεα μου ειναι?????? στελνω τον συζυγο στο σμ να φερει τα χρειαζουμενα (γαλα, βρωμη, αβγα, ρυζι μαυρο, μπακαλιαρο, τονο, φιλετο κοτοπουλο,αμυγδαλα και σαλατικα και κανενα κομματι μοσχαρι) και φευγουν του κοσμου τα χρηματα:shock: εχετε υπολογισει ποσο κοστιζει η διατροφη σας???? βλεπω πως τα υλικα δε φτουρανε βρε αδερφε, πχ το πιτακι το πρωι θελει 4 αυγα(ασπραδια), ενω με τεσσερα αυγα και ντοματα φτιαχνεις μια στραπατσαδα και με μια φρατζολα ψωμι τρωνε δυο ατομα, νομιζω πως πρεπει να ανοιξουμε μια ενοτητα διατροφη και οικονομια. πχ ενα οικονομικο γευμα ειναι βρωμη βρασμενη με γαλα για πρωινο. καποιο αλλο ειναι ο τονος σε κονσερβα με μαρουλι, αλλο?

ισα ισα κοριτσια εγω πιστευω οτι η διατροφη μας ειναι οικονομικη ...απλα χρειαζεται ενας υπολογισμος απο πριν
πχ δεν θα παρετε το γιαουρτακι ενα ενα απο το σουπερ αλλα το κιλο...λαχανικα/κρεατικα/αυγα κτλ κτλ μονο απο μεγαλες αγορες της περιοχης σας οπου ειναι σαφως πιο φθηνα...
ψαξτε το...το εχω ψαξει κ βγαινουν μια χαρα...

σκεφτειτε ομως να τρωγατε τυροπιτες,χαζοσαντουιτς απο εξω ακομη κ σαλατες απο εξω...το ξερετε οτι δεν παιζει να βρειτε σαλατα νορμαλ κατω απο 3 ευρω?
τις προαλλες μου ειχε πει πελατισσα μου οτι εφαγε σαλατα απο εβερεστ κιολας δηλαδη 5 φυλλα μαρουλι κ εκανε 5.50 ευρω...
ελεος δηλαδη...

υ.γ. καλα να παθει αμα δεν με ακουει...να παιρνε δικια της !:green::green::green:

anastacia
29-05-12, 20:20
Aναστασία σ' ευχαριστω για τις πληροφοριες, το προσπαθω:green:..για σπαγγατο πλαγια ειμαι πολυ κοντα στο να ακουμπησω πατωμα...πολυ χαλια ειμαι στο κανονικο ομως.εκει τι κανω??μπρουμυτα και πιεζω στο ανοιγμα με τα γονατα?
θα σου προτεινα να δουλεψεις το καθε ποδι χωριστα, δηλαδη , λυγιζεις το ενα ποδι πισω , το αλλο το τεντωνεις μποστα φροντιζεις τα δυο κοκαλακια της λεκανης να κοιταζουν μπροστα και δουλευεις χαμηλωνοντας το μπροστινο ποδι, δε ξερω αν το καταλαβαινεις οπως στο λεω,,,,,,,,,,

gym
29-05-12, 20:20
τι εννοεις εσωτερικο και εξωτερικο?? εγω απλα βλεπω πως κατω απο τον εναν εχει ενα πραμα να το πω απλα που στον αλλον δεν υπαρχει.. σαν εξογκωματακι..ε δεν θα βρω καλη ψηφιακη γμτ...θα βρω...
αυτο θυμαμαι να το εχω απο τοτε π ειχε γινει αυτο με το αεροβιο πριν μηνες και με πονουσε για καμποσο καιρο ...

εννοω οτι οταν το πιανεις νιωθεις κατι γιατι ετσι δεν φαινεται τιποτα πραγματικα...

εννοεις τοτε που ελεγς οτι στην ανηφορα πονας?

gym
29-05-12, 20:21
πω πω, πως γεμίζουν έτσι γρήγορα οι σελίδες... δεν σας προλαβαίνω...

χτες έκανα για 1η φορά το προγραμμα αυτό.... http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?3970-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1-%CE%B3%CF%85%CE%BC%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B7%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CE%B2%CE%AC%CF%81%CE%B7

έχω πιαστεί πάντως... αρκετά θα έλεγα... πτώμα σηκώθηκα(έκανα πολύ ανήσυχο ύπνο)... τεσπα δεν πήγα σήμερα γυμναστήριο λόγω κάποιων υποχρεώσεων που είχα το πρωί... θα πάω τετάρτη-πέπμπτη-παρασκευή... θα γράψω και εντυπώσεις μετά το πέρας της εβδομάδας για το πρόγραμμα...

ρε συ τα ματακια μου με τα ροζουλια...μην γραφεις παραγραφο ολοκληρη ετσι μπαρμπι ε μπαρμπι :green::green::green:

gym
29-05-12, 20:24
και γω με καισαρικη γεννησα και ο μικροσ μου ειναι 12 μηνων και θηλαζει περισσοτερεσ φορεσ απ οτι στην αρχη 10 φορεσ την ημερα και γω ελεγα να απει 6 μηνων και να κοψω θηλασμουσ αλλα τιποτα φαντασου τωρα ειναι κρεμασμενοσ απο πανω μου και μου τραβαει την μπολυζα ρουπι δεν μπορω να κανω ..!!ειχα πολλα φουσκωματα και γω αλλα μετα τον 6ο μηνα ρχιζε και αλλαζε πολυ το σωμα μου τα κοκκαλα μου τα παντα τωρα το σωμα μου ειναι καλυτερα και απο πριν γεννησω ...βεβαια κανω πολυ γυμναστικη και διατροφη ..φαντασου ομωσ οτι ο μικροσ μου ειχε κολικουσ απο 2 μηνων μεχρι 6 και ετρωγα ελαχιστα πραγματα ασε μαρτυριο ..!!!μην ανησυχεισ καθολου ολα θα φτιαξουν μην απογοητευεσαι και το σωματακι σου οτι του δινεισ θα σου δωσει ...οσο καλα του φερεσαι με διατροφη και γυμναστικουλα τοσο αυτο θα με ανταμειβει ..!!!τυχερη που εχεισ διαδρομο ψαχνω και γω για να κανω σπιτι οταν κοιμαται ο τυραννοσ


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=AOfI48IWESo
εσενα σε κοβω καπως ετσι...:rolf::rolf::rolf::rolf:

anastacia
29-05-12, 20:27
ισα ισα κοριτσια εγω πιστευω οτι η διατροφη μας ειναι οικονομικη ...απλα χρειαζεται ενας υπολογισμος απο πριν
πχ δεν θα παρετε το γιαουρτακι ενα ενα απο το σουπερ αλλα το κιλο...λαχανικα/κρεατικα/αυγα κτλ κτλ μονο απο μεγαλες αγορες της περιοχης σας οπου ειναι σαφως πιο φθηνα...
ψαξτε το...το εχω ψαξει κ βγαινουν μια χαρα...

σκεφτειτε ομως να τρωγατε τυροπιτες,χαζοσαντουιτς απο εξω ακομη κ σαλατες απο εξω...το ξερετε οτι δεν παιζει να βρειτε σαλατα νορμαλ κατω απο 3 ευρω?
τις προαλλες μου ειχε πει πελατισσα μου οτι εφαγε σαλατα απο εβερεστ κιολας δηλαδη 5 φυλλα μαρουλι κ εκανε 5.50 ευρω...
ελεος δηλαδη...

υ.γ. καλα να παθει αμα δεν με ακουει...να παιρνε δικια της !:green::green::green:
καλα δε το συζηταω το φαγητο απ εξω ειναι γελοιωδως ακριβο, απλα σαν νοικοκυρα μιλαω οταν σου λεω πως δε φτουρανε τα υλικα, πχ μια συσκευασια φασολακια τα κανεις στον ατμο και τα τρως σαν συνοδευτικο σε τεσσερα γευματα, ενω με την ιδια συσκευασια μια κλασικη νοικοκυρα φτιαχνει λαδερο και τρωνε 4 ατομα. παντως το σουπερ ειναι ακριβο :unsure:. λοιπον αεροβιο καθε μερα λοιπον, μετα ποση ωρα να περιμενω να φαω το πρωινο?

gym
29-05-12, 20:29
καλα δε το συζηταω το φαγητο απ εξω ειναι γελοιωδως ακριβο, απλα σαν νοικοκυρα μιλαω οταν σου λεω πως δε φτουρανε τα υλικα, πχ μια συσκευασια φασολακια τα κανεις στον ατμο και τα τρως σαν συνοδευτικο σε τεσσερα γευματα, ενω με την ιδια συσκευασια μια κλασικη νοικοκυρα φτιαχνει λαδερο και τρωνε 4 ατομα. παντως το σουπερ ειναι ακριβο :unsure:. λοιπον αεροβιο καθε μερα λοιπον, μετα ποση ωρα να περιμενω να φαω το πρωινο?

εαν κανεις σταθερου ρυθμου φαε μολις τελειωσεις...κανε ενα μπανιο κ φαε...

εαν κανεις τυπου hiit περιμενε καμια ωρα καθως εκει λεγεται καις και μετα το περας της ασκησης...

εσυ που κανεις ομως steady φαε μετα...δεν τρεχει κατι...καλα ουτε στην χιτ τρεχει αλλα νταξει...αν θες να βελτιστοποιησεις την προσπαθεια σου λεμε τωρα...

anastacia
29-05-12, 20:34
εαν κανεις σταθερου ρυθμου φαε μολις τελειωσεις...κανε ενα μπανιο κ φαε...

εαν κανεις τυπου hiit περιμενε καμια ωρα καθως εκει λεγεται καις και μετα το περας της ασκησης...

εσυ που κανεις ομως steady φαε μετα...δεν τρεχει κατι...καλα ουτε στην χιτ τρεχει αλλα νταξει...αν θες να βελτιστοποιησεις την προσπαθεια σου λεμε τωρα...

ok αυτο κανω ηδη, καφεδακι ομως εχω πιει πριν κανω αεροβιο εστω δυο γουλιες αλλιως δε παλευεται απο τη νυστα!!!!!!!!:(

gym
29-05-12, 20:43
ok αυτο κανω ηδη, καφεδακι ομως εχω πιει πριν κανω αεροβιο εστω δυο γουλιες αλλιως δε παλευεται απο τη νυστα!!!!!!!!:(

εννοειται...καφεινη σκετη χωρις ζαχαρες λειτουργει μια χαρα για τσιτες ...εχουμε αναφερθει πολλες φορες στα θετικα της καφεινης...ριξε μια ματια και εδω...

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?761-%CE%9F-%CE%BA%CE%B1%CF%86%CE%AD%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BF-%CF%80%CF%8C%CE%BD%CE%BF%CF%82-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%AC-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%83%CF%89%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%AC%CF%83%CE%BA%CE%B7%CF%83%CE%B7&highlight=%CE%BA%CE%B1%CF%86%CE%B5%CF%82

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?550-%CE%9A%CE%B1%CF%86%CE%B5%CE%90%CE%BD%CE%B7&highlight=%CE%BA%CE%B1%CF%86%CE%B5%CF%82

http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?3463-%CE%9A%CE%B1%CF%86%CE%AD%CF%82

anastacia
29-05-12, 20:47
[QUOTE=anastacia;583045]θα σου προτεινα να δουλεψεις το καθε ποδι χωριστα, δηλαδη , λυγιζεις το ενα ποδι πισω , το αλλο το τεντωνεις μποστα φροντιζεις τα δυο κοκαλακια της λεκανης να κοιταζουν μπροστα και δουλευεις χαμηλωνοντας το μπροστινο ποδι, δε ξερω αν το καταλαβαινεις οπως στο λεω, αν δε καταλαβες ψαξε στο youtube, how to stretch for a leg split, και θα δεις τι εννοω το ποδι λυγισμενο, α και με το μαλακο
ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΥΜΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΜΕ ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΗ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΗ ΣΕ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΠΑΘΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΤΡΑΒΗΓΜΑ ΟΚ???

patience
29-05-12, 20:49
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=AOfI48IWESo
εσενα σε κοβω καπως ετσι...:rolf::rolf::rolf::rolf:

χεχεχεχ ασε γυμ πρεπει να το κοψω γιατι εχω κουραστει παρα πολυ ...αλλα ο πιτσιρικοσ κανει σαν υστερικο φαντασου το βραδυ ξυπναει 12 ,3 και 6 το πρςι για να πιει γαλα του εχω δωσει τα παντα και τα φτηνει αλλα δεν μπορω αλλο θα παρω μαλλον το χαπι ..

anastacia
29-05-12, 22:10
χεχεχεχ ασε γυμ πρεπει να το κοψω γιατι εχω κουραστει παρα πολυ ...αλλα ο πιτσιρικοσ κανει σαν υστερικο φαντασου το βραδυ ξυπναει 12 ,3 και 6 το πρςι για να πιει γαλα του εχω δωσει τα παντα και τα φτηνει αλλα δεν μπορω αλλο θα παρω μαλλον το χαπι ..
ωραια το ιδιο ωραριο θηλασμου εχουμε και εμεις , 12, 3, 6, 9, κτλ.. χωρις πλακα κατι πρεπει να κανεις αλλα μη παρεις το χαπι κατα τη γνωμη μου, το προβλημα δεν ειναι να μη κατεβαζεις γαλα αλλα να μη το ζηταει το πιστιρικι. αλλες τροφες δε τρωει? θελει υπομονη προσπαθησε να κοψεις γευμα γευμα και οχι αποτομα. πχ στις 3 το ξημερωμα αν δοκιμασεις να του δωσεις κιντερντε αντι για γαλα καποια στιγμη θα σταματησει να ξυπναει, η ξεγελασε τον με λιγη πιπιλα, ειναι μεγαλος πια για να ξυπναει στις 3. υπομονη θελει στην αρχη θα κλαψει αλλα θα συνηθισει (ετσι τουλαχιστον ισχυριζεται ο παιδιατρος μου)

eli_din3
29-05-12, 22:22
εννοω οτι οταν το πιανεις νιωθεις κατι γιατι ετσι δεν φαινεται τιποτα πραγματικα...

εννοεις τοτε που ελεγς οτι στην ανηφορα πονας?

ναι νιωθω...

ναι αλλα τοτε ηταν που το ξανανιωσα μετα απο πολυ καιρο.. το αρχικο ηταν..χμ..δεκεμβρη??? εκει καπου..και τοτε πονουσε ΠΟΛΥ..

gym
29-05-12, 22:23
ναι νιωθω...

ναι αλλα τοτε ηταν που το ξανανιωσα μετα απο πολυ καιρο.. το αρχικο ηταν..χμ..δεκεμβρη??? εκει καπου..και τοτε πονουσε ΠΟΛΥ..

ωραια ακου τι θα κανεις.,..

ΠΑΣ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ....ορθοπεδικο....

eli_din3
29-05-12, 22:41
ωραια ακου τι θα κανεις.,..

ΠΑΣ ΣΕ ΓΙΑΤΡΟ....ορθοπεδικο....

αντε να δω σε τι γιατρο θα πρωτοπαω.. οκ θα παωω

katerina.
30-05-12, 08:55
kalημερα κοριτσια ...προσπαθω να παραγειλω πρωτεινη απο το e shop και οταν βαζω τον τροπο παραγγελιας με κουριερ μου βγαζει ερορ ξερει κανεις τι κανω λαθος???;)

Liontarina
30-05-12, 10:28
ρε συ τα ματακια μου με τα ροζουλια...μην γραφεις παραγραφο ολοκληρη ετσι μπαρμπι ε μπαρμπι :green::green::green:

sorry,δεν το ξανακάνω... αν και μ αρέσει πολύ το ρόζ... κρίμα που μόνο τα 2κιλα βαράκια στο γυμναστήριο είναι ροζ... ούτε μια φορά δεν τα αγγιξα... :(

anastacia
30-05-12, 12:18
καλημερα κοριτσια,

σημερα καταφερα να κανω νηστικη το πρωι 4χλμ, σε σαραντα λεπτα και μετα στρετσινγκ. μπορεσα να σηκωσω το ποδι μου και να ακουμπησω το πελμα στη χειρολαβη του διαδρομου και να κανω καμψη ακουμπωντας να δαχτυλα των ποδιων μου, σιγα σιγα αρχιζω και ξεσαραβαλιαζομαι :green:

eli_din3
30-05-12, 13:19
εκανα το πρωτο μου hiit :green::green::green::green::green: ε δεν ειναι και ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΟ πεθαμα..νταξει πεθαμα ειναι...αλλα δεν επεσα και κατω :P εκτος αν δν το κανα σωστα.. εκανα 45'' στο 12 και 1 λεπτο στο 7μιση-8 (καλα μετα το 12 το 8 σ φαινεται χαλαρο περπατηματακι :P)...

το 12 ψιλοκαλο μ φανηκε.εννοω μου κοβοταν η αναπνοη και για να ανασανω πηγαινε με απιστευτη ταχυτητα το λαχανιασμα..

ομως ελεγε επιπεδο δυσκολιας 11/12 (συγγνωμη δεν παει πιο πλ??) .. δεν νομιζω πως ειμαι πιο πανω...εκτος αν μιλαμε για ΤΟΣΟ πεθαμα (πεθαμα το λεω :P)
ρρ ειναι ΤΕΛΕΙΟΟ.. σ βγαινει τοση ενεργεια..τοσος ενθουσιασμος..θες να χοροπηδηξεις!!!!!!!!!!!νιωθεις μια εκρηξη!
καμια σχεση με το σταθερης εντασης..
λες συγγνωμη τοσο καιρο τι εκανα???? γιατι πηγαινα σαν σαλιγκαρι??? νιωθω πολυ καημενη :P
τεσπα..
απλα εχω εναν προβληματισμο... οταν το σωμα συνηθιζει σε αυτους τους τρελους ρυθμους..αν μετα το αφησεις και κανεις σταθερης μεσαιας εντασης χανεις??δεν θα φαινεται στον οργανισμο πολυ ελαφρια δραστηριοτητα σε σχεση με το hiit π υποτιθεται θα κανεις τοσο καιρο?:unsure::unsure:

vickypek
30-05-12, 15:21
εκανα το πρωτο μου hiit :green::green::green::green::green: ε δεν ειναι και ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΟ πεθαμα..νταξει πεθαμα ειναι...αλλα δεν επεσα και κατω :P εκτος αν δν το κανα σωστα.. εκανα 45'' στο 12 και 1 λεπτο στο 7μιση-8 (καλα μετα το 12 το 8 σ φαινεται χαλαρο περπατηματακι :P)...

το 12 ψιλοκαλο μ φανηκε.εννοω μου κοβοταν η αναπνοη και για να ανασανω πηγαινε με απιστευτη ταχυτητα το λαχανιασμα..

ομως ελεγε επιπεδο δυσκολιας 11/12 (συγγνωμη δεν παει πιο πλ??) .. δεν νομιζω πως ειμαι πιο πανω...εκτος αν μιλαμε για ΤΟΣΟ πεθαμα (πεθαμα το λεω :P)
ρρ ειναι ΤΕΛΕΙΟΟ.. σ βγαινει τοση ενεργεια..τοσος ενθουσιασμος..θες να χοροπηδηξεις!!!!!!!!!!!νιωθεις μια εκρηξη!
καμια σχεση με το σταθερης εντασης..
λες συγγνωμη τοσο καιρο τι εκανα???? γιατι πηγαινα σαν σαλιγκαρι??? νιωθω πολυ καημενη :P
τεσπα..
απλα εχω εναν προβληματισμο... οταν το σωμα συνηθιζει σε αυτους τους τρελους ρυθμους..αν μετα το αφησεις και κανεις σταθερης μεσαιας εντασης χανεις??δεν θα φαινεται στον οργανισμο πολυ ελαφρια δραστηριοτητα σε σχεση με το hiit π υποτιθεται θα κανεις τοσο καιρο?:unsure::unsure:

εγω προσωπικα κανω χιτ οσα χμ εκανα και σταθερη ενταση δηλ 4!απλα με χιτ μου βγαινει σχεδον 20 λεπτο ενω σταθερης μιασωρο!οποτε δεν νομιζω οτι δεν θα εχει αποτελεσμα..και προσπαθω να κανω 2 χιτ ενα σταθερο/βδομαδα για να μη "συνηθιζει" που λες..ισως ειμαι και λαθος!

annama
30-05-12, 15:25
καλησπερα και απο μενα.........με λενε αννα και ειμαι 21 χρονων.....θελω να με βοηθησετε σε κατι.....θελω να πρηξω και αλλο τους γλουτους μου......τι ασκησεις χρειαζεται...παω καθε μερα γυμναστηριο....δεν μασαω.....κατι αποτελεσματικο και ασ ειναι και επιπονο....θελω κατι αναλογο με αυτο που εχουν οι χορευτριες στα cub.....please help me....ευχαριστωωωωωω............:welcome::welcome::welcome::welcome::welcome::welcome:

Stella
30-05-12, 15:56
καλησπερα και απο μενα.........με λενε αννα και ειμαι 21 χρονων.....θελω να με βοηθησετε σε κατι.....θελω να πρηξω και αλλο τους γλουτους μου......τι ασκησεις χρειαζεται...παω καθε μερα γυμναστηριο....δεν μασαω.....κατι αποτελεσματικο και ασ ειναι και επιπονο....θελω κατι αναλογο με αυτο που εχουν οι χορευτριες στα cub.....please help me....ευχαριστωωωωωω............:welcome::welcome::welcome::welcome::welcome::welcome:

Kαλησπέρα και καλωσήλθες!
Τα σουώτ και οι προβολες είναι βασικές ασκήσεις.
Να κάνεις 8-10 επαναλήψεις με όσα περισσότερα κιλά μπορεις.
Όχι καθε μέρα φυσικά και εννοείται με σωστή τεχνική!
Βασικά πες μας τι κάνεις τώρα στο γυμναστηριο; Εχεις κάποιο σπλιτ;

koukoutsaki
30-05-12, 15:59
Kαλησπέρα και καλωσήλθες!
Τα σουώτ και οι προβολες είναι βασικές ασκήσεις.
Να κάνεις 8-10 επαναλήψεις με όσα περισσότερα κιλά μπορεις.
Όχι καθε μέρα φυσικά και εννοείται με σωστή τεχνική!



:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

PEGY
30-05-12, 18:02
καλημερα κοριτσια,

σημερα καταφερα να κανω νηστικη το πρωι 4χλμ, σε σαραντα λεπτα και μετα στρετσινγκ. μπορεσα να σηκωσω το ποδι μου και να ακουμπησω το πελμα στη χειρολαβη του διαδρομου και να κανω καμψη ακουμπωντας να δαχτυλα των ποδιων μου, σιγα σιγα αρχιζω και ξεσαραβαλιαζομαι :green:

:clap:

αυτά είναι τα ευχάριστα!

Liontarina
30-05-12, 18:09
κοριτσάκια μου, μπήκα λίγο να σας πω τα νέα μου... σήμερα έκανα το πρόγραμμα του κ. Ηλία (2η μέρα Στήθος- δικέφ.).... είμαι πολύ ενθουσιασμένη... μου άρεσε πάρα πολύ... αμέσως μετά το γυμναστήριο, το ένοιωθα ότι είχα δουλέψει... αφού πήγα σπίτι να λουστώ και τα χεράκια μου ήταν "βαριά"... :green::green::green: :turtle::turtle::turtle:

koukoutsaki
30-05-12, 19:26
καλημερα κοριτσια,

σημερα καταφερα να κανω νηστικη το πρωι 4χλμ, σε σαραντα λεπτα και μετα στρετσινγκ. μπορεσα να σηκωσω το ποδι μου και να ακουμπησω το πελμα στη χειρολαβη του διαδρομου και να κανω καμψη ακουμπωντας να δαχτυλα των ποδιων μου, σιγα σιγα αρχιζω και ξεσαραβαλιαζομαι :green:

μπραβοοοοοο:clap:

anastasia39
30-05-12, 19:42
κοριτσάκια μου, μπήκα λίγο να σας πω τα νέα μου... σήμερα έκανα το πρόγραμμα του κ. Ηλία (2η μέρα Στήθος- δικέφ.).... είμαι πολύ ενθουσιασμένη... μου άρεσε πάρα πολύ... αμέσως μετά το γυμναστήριο, το ένοιωθα ότι είχα δουλέψει... αφού πήγα σπίτι να λουστώ και τα χεράκια μου ήταν "βαριά"... :green::green::green: :turtle::turtle::turtle:

Γεια σου λιονταρινα ειμαι και εγω στην αρχη με το ιδιο προγραμμα εχθες που ειχα στηθος δικεφαλα το εβγαλα πιοζορικα απο οτι την περασμενη εβδομαδα οταν εφτασα στις καμψεις μπαρας με μονο 10 κιλα δεν μπορουσα να κανω παραπανω απο 4 επαναληψεις στεναχωρηθηκα πολυ.Εσυ ποσα κιλα γενικα βαζεις?

koukoutsaki
30-05-12, 19:46
Γεια σου λιονταρινα ειμαι και εγω στην αρχη με το ιδιο προγραμμα εχθες που ειχα στηθος δικεφαλα το εβγαλα πιοζορικα απο οτι την περασμενη εβδομαδα οταν εφτασα στις καμψεις μπαρας με μονο 10 κιλα δεν μπορουσα να κανω παραπανω απο 4 επαναληψεις στεναχωρηθηκα πολυ.Εσυ ποσα κιλα γενικα βαζεις?

κοριτσακια λιονταρινα κ αναστασια ειναι πολυ τουμπανο το προγραμμα εγω ειμαι στην τριτη εβδομαδα κ ειμαι ενθουσιασμενη

μην ανησυχεις στα κιλα θα ανεβαινεις σταδιακα δεν υπαρχει περιπτωση:thumbup:

(συγγνωμη ποια ασκηση λες με 10 κιλα κ σου φαινεται λιγο?):unsure:

anastasia39
30-05-12, 19:57
κοριτσακια λιονταρινα κ αναστασια ειναι πολυ τουμπανο το προγραμμα εγω ειμαι στην τριτη εβδομαδα κ ειμαι ενθουσιασμενη

μην ανησυχεις στα κιλα θα ανεβαινεις σταδιακα δεν υπαρχει περιπτωση:thumbup:

(συγγνωμη ποια ασκηση λες με 10 κιλα κ σου φαινεται λιγο?):unsure:

Για τις καμψεις μπαρας μιλαω η μπαρα σκετη ζυγιζει 10 κιλα την περασμενη εβδομαδα ηταν παιχνιδακι εχθες ομως μαυρα χαλια.για δικεφαλα μιλαω

koukoutsaki
30-05-12, 20:00
Για τις καμψεις μπαρας μιλαω η μπαρα σκετη ζυγιζει 10 κιλα την περασμενη εβδομαδα ηταν παιχνιδακι εχθες ομως μαυρα χαλια.για δικεφαλα μιλαω

κοιτα δεν ειναι κ λιγο 10 κιλα μη το βλεπεις ετσι
μηπως ησουν κουρασμενη η δεν ειχες κοιμηθει καλα ?
σταδιακα θα ανεβεις θα το δεις :turtle::turtle::turtle::turtle:

anastasia39
30-05-12, 20:05
Εγω εβαλα στην ημερα ποδια γαμπες και τις προβολες πιστευω για μενα τουλαχιστον πως δουλευει πολυ καλα γλουτους και δεν θελω να μην την εχω στο προγραμμα μου

anastasia39
30-05-12, 21:06
κοιτα δεν ειναι κ λιγο 10 κιλα μη το βλεπεις ετσι
μηπως ησουν κουρασμενη η δεν ειχες κοιμηθει καλα ?
σταδιακα θα ανεβεις θα το δεις :turtle::turtle::turtle::turtle:

Μακαρι ,παντος το θεμα ειναι αλλο,μου χαλανε την ψυχολογια στο γυμναστηριο εχθες σχεδον δυο γυναικες μου βαλαν τις φωνες, τι προσπαθεις να κανεις να γινεις σαν αντρας? Σαν αντρας γυμναζεσαι τρελαηκες,τι να καθεσαι να εξηγεις.Αλλα το κρυφαιο εγινε σημερα το πρωι ηταν ενας κυριος πολυ γυμνασμενος 55 χρονων και βαλε, και με πλησιαζει μου λεει δεν λεω τα βαρη ειναι πολυ καλα για τα οστα σου και γενικα σου δινουν ωραιο σχημα σωματος αλλα δεν ειναι καλο για γυναικες αν καποτε σταματησεις οι μυες σου θα γινουν λιπος καλυτερα να κανεις πιλατες και γενικα ασκησεις χωρις βαρη.Ενα πραγμα καταλαβα με περνανε για τρελη

koukoutsaki
30-05-12, 21:09
Μακαρι ,παντος το θεμα ειναι αλλο,μου χαλανε την ψυχολογια στο γυμναστηριο εχθες σχεδον δυο γυναικες μου βαλαν τις φωνες, τι προσπαθεις να κανεις να γινεις σαν αντρας? Σαν αντρας γυμναζεσαι τρελαηκες,τι να καθεσαι να εξηγεις.Αλλα το κρυφαιο εγινε σημερα το πρωι ηταν ενας κυριος πολυ γυμνασμενος 55 χρονων και βαλε, και με πλησιαζει μου λεει δεν λεω τα βαρη ειναι πολυ καλα για τα οστα σου και γενικα σου δινουν ωραιο σχημα σωματος αλλα δεν ειναι καλο για γυναικες αν καποτε σταματησεις οι μυες σου θα γινουν λιπος :rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:καλυτερα να κανεις πιλατες και γενικα ασκησεις χωρις βαρη.Ενα πραγμα καταλαβα με περνανε για τρελη

οταν δε ξερει ο κοσμος πολλα λεει ...μη δινεις σημασια

Liontarina
30-05-12, 21:33
Γεια σου λιονταρινα ειμαι και εγω στην αρχη με το ιδιο προγραμμα εχθες που ειχα στηθος δικεφαλα το εβγαλα πιοζορικα απο οτι την περασμενη εβδομαδα οταν εφτασα στις καμψεις μπαρας με μονο 10 κιλα δεν μπορουσα να κανω παραπανω απο 4 επαναληψεις στεναχωρηθηκα πολυ.Εσυ ποσα κιλα γενικα βαζεις?

δεν ξέρω πόσο ακριβώς είναι η στραβόμπαρα που χρησιμοποιώ... πάντως δεν την είχα σκέτη... είχα βάλει και 5 κιλα συνολικά πάνω στη μπάρα... απο επαναλήψεις έβγαζα 10άρια... να σημειώσω ότι είναι η πρώτη φορά που κάνω αυτό το πρόγραμμα... ελπίζω να ανέβω σιγά σιγά...

Liontarina
30-05-12, 21:35
Μακαρι ,παντος το θεμα ειναι αλλο,μου χαλανε την ψυχολογια στο γυμναστηριο εχθες σχεδον δυο γυναικες μου βαλαν τις φωνες, τι προσπαθεις να κανεις να γινεις σαν αντρας? Σαν αντρας γυμναζεσαι τρελαηκες,τι να καθεσαι να εξηγεις.Αλλα το κρυφαιο εγινε σημερα το πρωι ηταν ενας κυριος πολυ γυμνασμενος 55 χρονων και βαλε, και με πλησιαζει μου λεει δεν λεω τα βαρη ειναι πολυ καλα για τα οστα σου και γενικα σου δινουν ωραιο σχημα σωματος αλλα δεν ειναι καλο για γυναικες αν καποτε σταματησεις οι μυες σου θα γινουν λιπος καλυτερα να κανεις πιλατες και γενικα ασκησεις χωρις βαρη.Ενα πραγμα καταλαβα με περνανε για τρελη

χαχα... εγώ στο γυμναστήριο που πάω είμαι η μόνη που πάει στα ελευθερα βάρη... σε ένα χώρο μόνο με άντρες... δεν με πειράζει όμως... ξεπέρασα σήμερα τους φόβους και τις ντροπές...

eli_din3
30-05-12, 21:48
gym σημερα ηρθε στο γυμ μια και μας επριζε για ενα μηχανημα pilates το reformer λεει π ειναι πλ καλο κ μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα... "δηλαδη αν θελετε γρηγορο αποτελεσμα..πχ σε εναν μηνα ειναι πολυ καλο" το πε γυρω στις 5 φορες το ενα μηνα

dorita
30-05-12, 22:33
χαχα... εγώ στο γυμναστήριο που πάω είμαι η μόνη που πάει στα ελευθερα βάρη... σε ένα χώρο μόνο με άντρες... δεν με πειράζει όμως... ξεπέρασα σήμερα τους φόβους και τις ντροπές...

me too.........!!!!!:green::green:

koukoutsaki
30-05-12, 22:34
me too.........!!!!!:green::green:

στο δικο μου ειναι αλλες δυο:turtle:

dorita
30-05-12, 22:36
στο δικο μου ειναι αλλες δυο:turtle:

θα σε βλεπουνε κ θα σκανε......:green::green::P:P

koukoutsaki
30-05-12, 22:38
θα σε βλεπουνε κ θα σκανε......:green::green::P:P

μαλλον εγω σκαω.....ειναι σωματαρες με ΣΤΕΝΗ ΛΕΚΑΝΗ :P

dorita
30-05-12, 22:46
μαλλον εγω σκαω.....ειναι σωματαρες με ΣΤΕΝΗ ΛΕΚΑΝΗ :P

πωωωω ρε.....σε εχει κολλησει η ελινα!!!!:P:P(ελινιαση.......)

τι βλακειες λες ρε!!!! κοψτα αυτα!!

σε βλεπουν εκει που χωνεις κιλα.....μιλαμε!!!!;);)

koukoutsaki
30-05-12, 22:48
πωωωω ρε.....σε εχει κολλησει η ελινα!!!!:P:P(ελινιαση.......):bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

τι βλακειες λες ρε!!!! κοψτα αυτα!!

σε βλεπουν εκει που χωνεις κιλα.....μιλαμε!!!!;);)

ενταξει δε μπορω να πω κιλα κανω παραπανω απο εκεινες κ ανεβαινω κ γρηγορα στα κιλα ...

sofia82
31-05-12, 08:55
Καλημέρα κορίτσια. Χτες αντί για τρέξιμο έκανα spread. Το καρδιαναπνευστικό σύστημα τρελάθηκε αλλά σήμερα νιώθω ευεξία στην ψυχή και εννοείται έντονη κούραση στο κορμί.

gym
31-05-12, 08:56
Καλημέρα κορίτσια. Χτες αντί για τρέξιμο έκανα spread. Το καρδιαναπνευστικό σύστημα τρελάθηκε αλλά σήμερα νιώθω ευεξία στην ψυχή και εννοείται έντονη κούραση στο κορμί.


καλημερα κουκλα μου!

εννοεις sprint?:unsure:

gym
31-05-12, 09:01
gym σημερα ηρθε στο γυμ μια και μας επριζε για ενα μηχανημα pilates το reformer λεει π ειναι πλ καλο κ μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα... "δηλαδη αν θελετε γρηγορο αποτελεσμα..πχ σε εναν μηνα ειναι πολυ καλο" το πε γυρω στις 5 φορες το ενα μηνα



το μηχανημα του πιλατες reformer ειναι απλα ενα μηχανημα στο οποιο εφαρμοζουμε και παλι την μεθοδο πιλατες αλλα χρησιμοποιωντας κ εξοπλισμο οπως υπαρχουν και αλλα μηχανηματα πιλατες αλλα κ οργανα οπως μπαλιτσες στην αιθουσα...

αυτοι απλα θελουν να προωθησουν τα πακετα τους κ λενε οτι τους κατεβει...στο γυμναστηριο που πας προσεχε λιγο αυτους τους τσαρλατανους...ειναι η πολιτικη τους συγκεκριμενη και θα σου πουλησουν οτιδηποτε...;)

περα απο αυτο,καλο ειναι κ το ρεφορμερ εννοειται αλλα οπως και ολα τα μηχανηματα δεν ειναι αυτο που θα σου φερει το ''γρηγορο αποτελεσμα'',μια πολυ χαρακτηριστικη φραση του μαρκετινγκ στον τομεα πωλησεις στα γυμναστηρια;)


υ.γ. καλα αν με διαβαζαν οι γυμναστηριουχοι στους οποιους δουλευα..:green::green::green:

gym
31-05-12, 09:02
Μακαρι ,παντος το θεμα ειναι αλλο,μου χαλανε την ψυχολογια στο γυμναστηριο εχθες σχεδον δυο γυναικες μου βαλαν τις φωνες, τι προσπαθεις να κανεις να γινεις σαν αντρας? Σαν αντρας γυμναζεσαι τρελαηκες,τι να καθεσαι να εξηγεις.Αλλα το κρυφαιο εγινε σημερα το πρωι ηταν ενας κυριος πολυ γυμνασμενος 55 χρονων και βαλε, και με πλησιαζει μου λεει δεν λεω τα βαρη ειναι πολυ καλα για τα οστα σου και γενικα σου δινουν ωραιο σχημα σωματος αλλα δεν ειναι καλο για γυναικες αν καποτε σταματησεις οι μυες σου θα γινουν λιπος καλυτερα να κανεις πιλατες και γενικα ασκησεις χωρις βαρη.Ενα πραγμα καταλαβα με περνανε για τρελη

η λυση ειναι μια=ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΕΣΤΩ Κ ΧΩΡΙΣ ΜΟΥΣΙΚΗ ...απλα τα φορατε κ πατε ;)

koukoutsaki
31-05-12, 09:05
Καλημέρα κορίτσια. Χτες αντί για τρέξιμο έκανα spread. Το καρδιαναπνευστικό σύστημα τρελάθηκε αλλά σήμερα νιώθω ευεξία στην ψυχή και εννοείται έντονη κούραση στο κορμί.

καλημερα Σοφακι :welcome::welcome::welcome:
ποση ωρα εκανες ?

gym
31-05-12, 09:05
καλησπερα και απο μενα.........με λενε αννα και ειμαι 21 χρονων.....θελω να με βοηθησετε σε κατι.....θελω να πρηξω και αλλο τους γλουτους μου......τι ασκησεις χρειαζεται...παω καθε μερα γυμναστηριο....δεν μασαω.....κατι αποτελεσματικο και ασ ειναι και επιπονο....θελω κατι αναλογο με αυτο που εχουν οι χορευτριες στα cub.....please help me....ευχαριστωωωωωω............:welcome::welcome::welcome::welcome::welcome::welcome:

καλως ηρθες στην παρεα μας αννα?:unsure:

εννοεις να τους στρογγυλεψεις μαλλον...;)

γραψε μας τι κανεις απο προπονηση και διατροφη πρωτα για να δουμε τι κανεις κ σε τι επιπεδο εισαι κ μετα βλεπουμε...

ποσο καιρο γυμναζεσαι και με τι ειδος εκγυμνασης?

gym
31-05-12, 09:06
εγω προσωπικα κανω χιτ οσα χμ εκανα και σταθερη ενταση δηλ 4!απλα με χιτ μου βγαινει σχεδον 20 λεπτο ενω σταθερης μιασωρο!οποτε δεν νομιζω οτι δεν θα εχει αποτελεσμα..και προσπαθω να κανω 2 χιτ ενα σταθερο/βδομαδα για να μη "συνηθιζει" που λες..ισως ειμαι και λαθος!

γιατι το πας ετσι?

δηλαδη αν μπορεις να πας πιο γρηγορα στην χιτ,θα μεινεις πιο χαμηλα για να καλυψεις τα 4 χμ?:unsure:

για πες μου λιγο τη λογικη σου...

gym
31-05-12, 09:09
εκανα το πρωτο μου hiit :green::green::green::green::green: ε δεν ειναι και ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΟ πεθαμα..νταξει πεθαμα ειναι...αλλα δεν επεσα και κατω :P εκτος αν δν το κανα σωστα.. εκανα 45'' στο 12 και 1 λεπτο στο 7μιση-8 (καλα μετα το 12 το 8 σ φαινεται χαλαρο περπατηματακι :P)...

το 12 ψιλοκαλο μ φανηκε.εννοω μου κοβοταν η αναπνοη και για να ανασανω πηγαινε με απιστευτη ταχυτητα το λαχανιασμα..

ομως ελεγε επιπεδο δυσκολιας 11/12 (συγγνωμη δεν παει πιο πλ??) .. δεν νομιζω πως ειμαι πιο πανω...εκτος αν μιλαμε για ΤΟΣΟ πεθαμα (πεθαμα το λεω :P)
ρρ ειναι ΤΕΛΕΙΟΟ.. σ βγαινει τοση ενεργεια..τοσος ενθουσιασμος..θες να χοροπηδηξεις!!!!!!!!!!!νιωθεις μια εκρηξη!
καμια σχεση με το σταθερης εντασης..
λες συγγνωμη τοσο καιρο τι εκανα???? γιατι πηγαινα σαν σαλιγκαρι??? νιωθω πολυ καημενη :P
τεσπα..
απλα εχω εναν προβληματισμο... οταν το σωμα συνηθιζει σε αυτους τους τρελους ρυθμους..αν μετα το αφησεις και κανεις σταθερης μεσαιας εντασης χανεις??δεν θα φαινεται στον οργανισμο πολυ ελαφρια δραστηριοτητα σε σχεση με το hiit π υποτιθεται θα κανεις τοσο καιρο?:unsure::unsure:


κατ αρχας αποφασισε...ειναι η δεν ειναι πεθαμα?:green:

σε ποιο διαδρομο τρεχεις?

κοιτα σωστο /λαθος στην χιτ τωρα...υπαρχουν πολλα ειδη για να κανεις αναλογα με το επιπεδο σου κ αναλογα με το ποσο θες να το ψειρισεις...
η ουσια ειναι οτι ανεβαινεις πολυ σε παλμους κ παιζεις με αυτο...πιο πολλα βεβαια μπορει να μας πει η ΜΑΡΙΑ(ΜΑΡΙΑ ΑΚΟΥΣΣΣΣΣ?:green::green::green:)

Οταν λες χανεις τι εννοεις?

gym
31-05-12, 09:10
καλημερα κοριτσια,

σημερα καταφερα να κανω νηστικη το πρωι 4χλμ, σε σαραντα λεπτα και μετα στρετσινγκ. μπορεσα να σηκωσω το ποδι μου και να ακουμπησω το πελμα στη χειρολαβη του διαδρομου και να κανω καμψη ακουμπωντας να δαχτυλα των ποδιων μου, σιγα σιγα αρχιζω και ξεσαραβαλιαζομαι :green:

μπραβο κοπελαρα μου! σιγα σιγα θα βελτιωνεσαι....μια συνηθεια κ προσαρμογη του σωματος ειναι!:clap:

gym
31-05-12, 09:10
sorry,δεν το ξανακάνω... αν και μ αρέσει πολύ το ρόζ... κρίμα που μόνο τα 2κιλα βαράκια στο γυμναστήριο είναι ροζ... ούτε μια φορά δεν τα αγγιξα... :(

βρε δεν σε μαλωσα απλα για να σε διαβαζουμε ανετα το ειπα...;)

gym
31-05-12, 09:11
kalημερα κοριτσια ...προσπαθω να παραγειλω πρωτεινη απο το e shop και οταν βαζω τον τροπο παραγγελιας με κουριερ μου βγαζει ερορ ξερει κανεις τι κανω λαθος???;)

νομιζω οτι το θεμα σου κατρινα μου λυθηκε!;)

gym
31-05-12, 09:11
αντε να δω σε τι γιατρο θα πρωτοπαω.. οκ θα παωω

πηγες?

μην τα αμελεις αυταααααααααα;)

sofia82
31-05-12, 09:39
καλημερα κουκλα μου!

εννοεις sprint?:unsure:

Μ' αρέσουν οι παρατηρήσεις διορθώνομαι:)
Αν δεν είχα και εσάς τι θα έκανα σε αυτή τη ζωή
Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο όμορφα και χαλαρά αισθάνομαι.
Βέβαια σήμερα που περπάτησα στο διάδρομο ένα μισάωρο για να ξεπιαστώ ενώ κανονικά θα είχα 70 με 75 παλμούς, τώρα ο παλμογράφος δεν άφηνε το 100 με τίποτα. Έκρηξη πραγματική.
Τελικά χρειάζονται αυτές οι ενέσεις στο πρόγραμμά μας.
Μακάρι να υπήρχαν γυναίκες γύρω μου να ασχολούνται και με την ποδηλασία.

anastacia
31-05-12, 11:50
καλημερα σε ολες και ευχαριστω πολυ για την ενθαρρυνση,
σημερα το πρωι που λετε εκανα κλασικα τα 4 χλμετρακια μου και μετα εκανα και ενα προγραμμα κοιλιακων για την ακριβεια το 8Min abs (υπαρχει βιντεακι στο youtube), κλασικα τις διατασεις μου οκ ολα καλα ολα ωραια, λεω μετα ας κανω και καμια καμψη εστω γυναικεια και κοριτσια δε καταφερα να κανω ΟΥΤΕ ΜΙΑ:shock::shock:, τι εχω παθει τοσο χαλια πια???? απογοητευτηκα και δε ξερω απο που να αρχισω για βελτιωση πως να το πιασω το θεμα δλδ:unsure::unsure::unsure:, αισχος!!!!!!!!!!!

marvin
31-05-12, 12:17
καλημερα σε ολες και ευχαριστω πολυ για την ενθαρρυνση,
σημερα το πρωι που λετε εκανα κλασικα τα 4 χλμετρακια μου και μετα εκανα και ενα προγραμμα κοιλιακων για την ακριβεια το 8Min abs (υπαρχει βιντεακι στο youtube), κλασικα τις διατασεις μου οκ ολα καλα ολα ωραια, λεω μετα ας κανω και καμια καμψη εστω γυναικεια και κοριτσια δε καταφερα να κανω ΟΥΤΕ ΜΙΑ:shock::shock:, τι εχω παθει τοσο χαλια πια???? απογοητευτηκα και δε ξερω απο που να αρχισω για βελτιωση πως να το πιασω το θεμα δλδ:unsure::unsure::unsure:, αισχος!!!!!!!!!!!

Αναστασια μου μην ζητας στο σωμα να κανει κατι που δεν ειναι ετοιμο.Ισως χρειαζεται να δυναμωσεις λιγο πρωτα!!Οταν λες δεν μπορεσες...κολλησες στο κατεβασμα;

gym
31-05-12, 12:21
καλημερα σε ολες και ευχαριστω πολυ για την ενθαρρυνση,
σημερα το πρωι που λετε εκανα κλασικα τα 4 χλμετρακια μου και μετα εκανα και ενα προγραμμα κοιλιακων για την ακριβεια το 8Min abs (υπαρχει βιντεακι στο youtube), κλασικα τις διατασεις μου οκ ολα καλα ολα ωραια, λεω μετα ας κανω και καμια καμψη εστω γυναικεια και κοριτσια δε καταφερα να κανω ΟΥΤΕ ΜΙΑ:shock::shock:, τι εχω παθει τοσο χαλια πια???? απογοητευτηκα και δε ξερω απο που να αρχισω για βελτιωση πως να το πιασω το θεμα δλδ:unsure::unsure::unsure:, αισχος!!!!!!!!!!!

παλιοτερα μπορουσες να κανεις καμψεις κ αν ναι ποσες?

επειτα,εφοσον βλεπεις οτι δεν μπορεις τωρα,μην σε πιανει πανικος...ειδες και πριν που σχολιασα οτι το σωμα θα προσαρμοστει,θα δυναμωσεις και σιγα σιγα θα δεις τη βελτιωση πανω σου...

απλα τωρα προσπαθησες,δεν βγηκε ,αγχωθηκες..οκ...αυτο ας ειναι το κινητρο σου λοιπον για να συνεχισεις και να κανεις τη διαφορα πανω σου!

και πανω απο ολα μην πτοεισαι!

gym
31-05-12, 12:24
Μ' αρέσουν οι παρατηρήσεις διορθώνομαι:)
Αν δεν είχα και εσάς τι θα έκανα σε αυτή τη ζωή
Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο όμορφα και χαλαρά αισθάνομαι.
Βέβαια σήμερα που περπάτησα στο διάδρομο ένα μισάωρο για να ξεπιαστώ ενώ κανονικά θα είχα 70 με 75 παλμούς, τώρα ο παλμογράφος δεν άφηνε το 100 με τίποτα. Έκρηξη πραγματική.
Τελικά χρειάζονται αυτές οι ενέσεις στο πρόγραμμά μας.
Μακάρι να υπήρχαν γυναίκες γύρω μου να ασχολούνται και με την ποδηλασία.

οπα...κανεις διαδρομο,δηλαδη τρεξιμο η περπατημα με 70-75 παλμους????????κ αυτο το γραφει κιολας ο παλμογραφος?

η αισθηση που νιωθεις ειναι λογω των ενδορφινων ,των ορμονων που εκκρινει το σωμα μας οταν κανουμε κατι ευχαριστο...;)

sofia82
31-05-12, 13:10
[QUOTE=gym;584422]οπα...κανεις διαδρομο,δηλαδη τρεξιμο η περπατημα με 70-75 παλμους????????κ αυτο το γραφει κιολας ο παλμογραφος?

η αισθηση που νιωθεις ειναι λογω των ενδορφινων ,των ορμονων που εκκρινει το σωμα μας οταν κανουμε κατι ευχαριστο...;)[/QUO

Ναι. Περπατάω με ταχύτητα στο 5 για 15 - 20 λεπτά και οι παλμοί φτάνουν το πολύ στους 80 με 85 και μετά αρχίζω να τρέχω για 25 με 30 λεπτά όπου αν τρέξω με το διάδρομο στο 6,5 με 7 ταχύτητα ζήτημα να πιάσω τους 120 - 125 παλμούς. Για να φτάσω στο 70% της έντασης τρέχω σε ταχύτητα 7,5 όπου και πάλι σφυγμούς ανεβάζω το τελευταίο 10λεπτο του συνόλου του αερόβιου που είναι 45 λεπτά. Η ηλικία μου είναι 30 ετών
Είναι κάτι κακό που έχω τέτοιους παλμούς;

koukoutsaki
31-05-12, 13:13
καλημερα σε ολες και ευχαριστω πολυ για την ενθαρρυνση,
σημερα το πρωι που λετε εκανα κλασικα τα 4 χλμετρακια μου και μετα εκανα και ενα προγραμμα κοιλιακων για την ακριβεια το 8Min abs (υπαρχει βιντεακι στο youtube), κλασικα τις διατασεις μου οκ ολα καλα ολα ωραια, λεω μετα ας κανω και καμια καμψη εστω γυναικεια και κοριτσια δε καταφερα να κανω ΟΥΤΕ ΜΙΑ:shock::shock:, τι εχω παθει τοσο χαλια πια???? απογοητευτηκα και δε ξερω απο που να αρχισω για βελτιωση πως να το πιασω το θεμα δλδ:unsure::unsure::unsure:, αισχος!!!!!!!!!!!

μην ανησυχεις σιγα σιγα ξεκινα με τις γυναικειες με τα γονατα να ακουμπανε δε μπορει εστω μια θα βγαλεις κ καθε φορα θα κανεις κ παραπανω ;)

anastacia
31-05-12, 13:42
ΑΧ αχ παλιες αμαρτιες πληρωνω.
παλια (πριν εγκυμοσυνης) μπορουσα και εκανα καμψεις γυναικειες 3 σετ των 10, το τριτο βεβαια εβγαινε δυσκολα. κανονικες ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ, καμια φορα που δοκιμαζα μπορουσα και εκανα 3-4 συνεχομενες, γενικα παραμελουσα δεν εδινα σημασια στην εκγυμναση του κορμου με βαρη. βασικα αυτο που ηθελα ηταν να βγαινουν οι ασκησεις στο μπαλετο, οποτε δε με ενδιεφερε τπτ αλλο και τωρα πληρωνω αυτο το γεγονος, οτι δλδ ειχα παραμελησει τον κορμο μου.

ειδικα τωρα με τον θηλασμο και το βαρος του στηθους νομιζω πως ειμαι ο κουασιμοοδος με την καμπουριτσα. πλακα πλακα χρειαζομαι επιγοντως βαρη, τροχαλιες, μπαρες κτλ, αλλα δεν εχω κανεναν να μου κραταει τον μπεμπη τι να κανω η δολια η μανα να τον παρω μαζι μου γυμναστηριο 3 μηνων σκατουλι? παντως μολις ο συζυγος τελειωσει με την εξεταστικη του, θα παω ΑΜΕΣΩΣ ΝΑ ΓΡΑΦΤΩ και θα πηγαινω αυστηρα για βαρη το απογευμα. :weights:, τεσπα αρχιζω απο σημερα το απογευμα να κανω λιγο αλτηρτες μπας και ξεμουδιασει λιγο η περιοχη και βλεπουμε !!!!!!!!!!!!!! αχ

Stella
31-05-12, 14:07
Ναι. Περπατάω με ταχύτητα στο 5 για 15 - 20 λεπτά και οι παλμοί φτάνουν το πολύ στους 80 με 85 και μετά αρχίζω να τρέχω για 25 με 30 λεπτά όπου αν τρέξω με το διάδρομο στο 6,5 με 7 ταχύτητα ζήτημα να πιάσω τους 120 - 125 παλμούς. Για να φτάσω στο 70% της έντασης τρέχω σε ταχύτητα 7,5 όπου και πάλι σφυγμούς ανεβάζω το τελευταίο 10λεπτο του συνόλου του αερόβιου που είναι 45 λεπτά. Η ηλικία μου είναι 30 ετών
Είναι κάτι κακό που έχω τέτοιους παλμούς;

Οι παλμοί σου ψιλονορμάλ είναι για τις ταχύτητες που τρεχεις.
Πάντως κάτω από 120 δε φτουράνε καν για αερόβιο. Για τους 70-75 είναι σχεδον παλμοι ηρεμιας....αλλά με ταχύτητα 5 είναι παααρα πολυ αργό περπάτημα...