PDA

Επιστροφή στο Forum : Female Gym Tips



Σελίδες : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

eli_din3
19-01-12, 17:54
μμμμμμ διαφωνω νομιζω οτι τ βραδυνο ειναι πολυ ελαφρυυ...ουτε γλυκα εχει ουτε καν σουβλακια κοκορετσι κατι βρε αδερφε χωρις ξιγκι πως θα στηλωθει ο οργανισμος κ ν γινει πετρα τ ηδη υπαρχον λιπος που εχεις αυξησει απο τις προηγουμενες μερες...χαχαχαχα στην εφηβεια μου αυτη ηταν η διατροφη μ π περιγραφεις πλακα πλακα ...κ χειροτερη τα σκεφτομαι τωρα κ παθαινω εγκεφαλικο :shock::shock:

α εδω κανει λαθος...ξερεις ποσα γρ λιπους εχει η καρμποναρα??? (56 γρ..οτι πρεπει γ βραδυνο)
ε στην εφηβεια μου..και μεχρι πριν λιγο βσκ :P και μενα ετσι ηταν..μονο που δεν τα χα ολα σε μια μερα..ειχα μια βλακεια καθε 2-3 μερες... και εγω παθαινω εγκεφαλικο...οχι οτι θα με χαλουσαν αλλα νταξει :P


η αμεσα ενδιαφερομενη ομως δεν απαντησε...ελενιτσα? σου φαινεται πολυ αυστηρο προγραμμα?

Gianna
19-01-12, 22:47
λοιποοονν..ξυπναμε..περνουμε 3 φετουλες ψωμι..ασπρο εννοειται.... το αληφουμε με βιταμ.... και με μπολικη μερεντουλα..οχι νουτελα παρακαλω..μερεντουλα...

μετα για δεκατιανο..μια ωραια ζαμπονοκασεροπιτα....έλα, βάλε και μια σπανακόπιτα, για....βιταμίνες, να φάμε και κανα λαχανικόστο μεταξυ ΔΕΝ κουνιεσαι.ειναι και πρωι..επικινδυνη ωρα..μπορει να χαθει μερος οσων φαγαμε...

μεσημεριανο.τηγανιτες πατατες με σνιτσελ τηγανητο απο χοιρινο..και σος μουσταρδασ μαγιονεζας..και τυρι φετα 200 γρ ..μια ωραια σοκολατινα μετα....και ενα twist για να σε κρατησει :p εδώ ξέχασες 2 μπυρίτσες με το φαγητό, έτσι για να πάει κάτω...μεσημεριανος υπνος..

απογευματινο..χμμμμ................................δεν ξερω..ξεμεινα.... φαε... αα! λιγα δρακουλινια λιγα ντοριτος και λιγα πατατακια.. λιγα....λεμε τωρα..μια σακουλα απο το καθενα..

βραδυνο..πιτσα και κοκα κολα...ή καμπροναρα.. τιιιιιι, εδώ δεν έχει γλυκάκι, δίαιτα κάνουμε;;;;;;; βάλε ένα κομμάτι γαλακτομπούρεκοεδω αν θες μπορεις να σηκωθεις λιγο απο τον καναπε..ειναι οκ η ωρα θα μεινουν ολα πανω σου.. και αμεσως νανι...μη χασουμε χρονο ξυπνιες..αυτη ηταν μια ελαφρια μερα..σε βαζω σιγα σιγα στα βαθεια...

και μετα πεθαινεις απο τα κορεσμενα λιπη :P

σαρεσε??? σε θελω συνεπη και οργανωμενη..φρουτα..σαλατες..απαγορευονται..αντε καμια σαλατουλα..και αυτο με την προυποθεση οτι θα ειναι τιγκα στο λαδι και θα το φας ολο.. βαλε φωτο να δεσμευτεις..αντε γιατι..πολυ το χεις παρακανει...εγω φταιω που σου βγαζω και προγραμμα...πφφ..τζαμπα χρονος παιδι μου..τεσπα..

υ.γ ελπιζω η περιγραφη των φαγητων να μην βασανισε τις υπολοιπες (λεω υπολοιπες επειδη η ελενη δεν νιωθει απο αυτα :P)

Βρε, τι λέμε...

amst
20-01-12, 01:02
Περνάω τη χειρότερη εβδομάδα της ζωής μου και αύριο θα μάθω αν θα είναι έτσι όλη η ζωή μου.

Ήθελα να σας πω ότι χαίρομαι που είμαι στο τιμ σας και που με κάνετε να ξεχνιέμαι.
Να προσέχετε και να μην αγχώνεστε. Δεν αξίζει. Υγεία να έχετε και όλα θα γίνουν.. και τα κιλά θα φύγουν και οι κυτταρίτιδες και όλα...

Καλό βράδυ

xelashai
20-01-12, 01:03
Περνάω τη χειρότερη εβδομάδα της ζωής μου και αύριο θα μάθω αν θα είναι έτσι όλη η ζωή μου.

Ήθελα να σας πω ότι χαίρομαι που είμαι στο τιμ σας και που με κάνετε να ξεχνιέμαι.
Να προσέχετε και να μην αγχώνεστε. Δεν αξίζει. Υγεία να έχετε και όλα θα γίνουν.. και τα κιλά θα φύγουν και οι κυτταρίτιδες και όλα...

Καλό βράδυ
τι εγινε βρε?

Stella
20-01-12, 01:06
Περνάω τη χειρότερη εβδομάδα της ζωής μου και αύριο θα μάθω αν θα είναι έτσι όλη η ζωή μου.

Ήθελα να σας πω ότι χαίρομαι που είμαι στο τιμ σας και που με κάνετε να ξεχνιέμαι.
Να προσέχετε και να μην αγχώνεστε. Δεν αξίζει. Υγεία να έχετε και όλα θα γίνουν.. και τα κιλά θα φύγουν και οι κυτταρίτιδες και όλα...

Καλό βράδυ

Aκριβώς!!!:thumbup::thumbup::thumbup:
Γι΄αυτό κι εγώ δεν αγχωνομαι γι΄αυτά! Και από τότε που σταμάτησα να αγχωνομαι μπηκε και η διατροφή σε τάξη....
Ευχομαι αυριο να συμβεί ότι επιθυμείς Amst!

Stella
20-01-12, 01:09
λοιποοονν..ξυπναμε..περνουμε 3 φετουλες ψωμι..ασπρο εννοειται.... το αληφουμε με βιταμ.... και με μπολικη μερεντουλα..οχι νουτελα παρακαλω..μερεντουλα...

μετα για δεκατιανο..μια ωραια ζαμπονοκασεροπιτα....έλα, βάλε και μια σπανακόπιτα, για....βιταμίνες, να φάμε και κανα λαχανικόστο μεταξυ ΔΕΝ κουνιεσαι.ειναι και πρωι..επικινδυνη ωρα..μπορει να χαθει μερος οσων φαγαμε...

μεσημεριανο.τηγανιτες πατατες με σνιτσελ τηγανητο απο χοιρινο..και σος μουσταρδασ μαγιονεζας..και τυρι φετα 200 γρ ..μια ωραια σοκολατινα μετα....και ενα twist για να σε κρατησει εδώ ξέχασες 2 μπυρίτσες με το φαγητό, έτσι για να πάει κάτω...μεσημεριανος υπνος..

απογευματινο..χμμμμ................................δεν ξερω..ξεμεινα.... φαε... αα! λιγα δρακουλινια λιγα ντοριτος και λιγα πατατακια.. λιγα....λεμε τωρα..μια σακουλα απο το καθενα..

βραδυνο..πιτσα και κοκα κολα...ή καμπροναρα.. τιιιιιι, εδώ δεν έχει γλυκάκι, δίαιτα κάνουμε;;;;;;; βάλε ένα κομμάτι γαλακτομπούρεκοεδω αν θες μπορεις να σηκωθεις λιγο απο τον καναπε..ειναι οκ η ωρα θα μεινουν ολα πανω σου.. και αμεσως νανι...μη χασουμε χρονο ξυπνιες..αυτη ηταν μια ελαφρια μερα..σε βαζω σιγα σιγα στα βαθεια...

και μετα πεθαινεις απο τα κορεσμενα λιπη

σαρεσε??? σε θελω συνεπη και οργανωμενη..φρουτα..σαλατες..απαγορευονται..αντε καμια σαλατουλα..και αυτο με την προυποθεση οτι θα ειναι τιγκα στο λαδι και θα το φας ολο.. βαλε φωτο να δεσμευτεις..αντε γιατι..πολυ το χεις παρακανει...εγω φταιω που σου βγαζω και προγραμμα...πφφ..τζαμπα χρονος παιδι μου..τεσπα..

υ.γ ελπιζω η περιγραφη των φαγητων να μην βασανισε τις υπολοιπες (λεω υπολοιπες επειδη η ελενη δεν νιωθει απο αυτα )


:shock::shock::shock:Καλά μιλάμε για πολυ διαστροφή!!!
Απαπαααα τι είστε εσείς καλε!!1:rolf::rolf::rolf:

Gianna
20-01-12, 01:14
Περνάω τη χειρότερη εβδομάδα της ζωής μου και αύριο θα μάθω αν θα είναι έτσι όλη η ζωή μου.

Ήθελα να σας πω ότι χαίρομαι που είμαι στο τιμ σας και που με κάνετε να ξεχνιέμαι.
Να προσέχετε και να μην αγχώνεστε. Δεν αξίζει. Υγεία να έχετε και όλα θα γίνουν.. και τα κιλά θα φύγουν και οι κυτταρίτιδες και όλα...

Καλό βράδυ

Δίκιο έχεις! Υπομονή, ελπίζω όλα να πάνε καλά! θετικά vibes από μέρους μου:thumbup:

marvin
20-01-12, 01:17
Περνάω τη χειρότερη εβδομάδα της ζωής μου και αύριο θα μάθω αν θα είναι έτσι όλη η ζωή μου.

Ήθελα να σας πω ότι χαίρομαι που είμαι στο τιμ σας και που με κάνετε να ξεχνιέμαι.
Να προσέχετε και να μην αγχώνεστε. Δεν αξίζει. Υγεία να έχετε και όλα θα γίνουν.. και τα κιλά θα φύγουν και οι κυτταρίτιδες και όλα...

Καλό βράδυ

amst μην σε παιρνει απο κατω.Οτι και αν ειναι θα το παλεψεις και θα νικησεις.Μην παραδινεσαι ετσι και εμεις εδω θα ειμαστε αν θες να σε βοηθησουμε σε κατι..εστω να μιλησεις να ξεχαστεις και να ανασυγκροτηθεις για να το παλεψεις.

xelashai
20-01-12, 01:20
ολα να πανε καλα!

dorita
20-01-12, 02:40
Καλησπέρα σε όλες! χαιρομαι πολύ που γινομαι μέλος και που επιτέλους υπάρχει κατι έγκυρο και έγκαιρο για τις γυναίκες...από αυτά που έχω διαβάσει.
Εύχομαι σε όλες υγεία, δύναμη, πειθαρχία κ υπομονή! :welcome:

Είμαι 27 ετών, ύψος 1.72, κιλά 58. μέχρι σήμερα δεν έχω κάνει κάποια σοβαρή προπόνηση θα έλεγα, δηλαδή 3-4 τελευταία χρόνια γυμναστήριο έκανα μόνο πρόγραμμα ομαδικό δυναμικό με βαρακια και λίγο διάδρομο 'η ποδήλατο. είμαι τυχερή που η μητέρα φύση μου έχει δωρίσει ένα καλό υγιές σώμα με καλό μεταβιλισμό. Όμως τα χρονια περνάνε και καθώς περνάνε βλέπεις η βαρύτητα να κάνει την δουλεία της. φέτος δεν πήγα καθόλου γυμναστήριο, το μόνο που κάνω ειναι 2 φορες την εβδομαδα γιογκα κ συγχρονο. Λόγω αυτού θα ήθελα να με βοηθησει κάποια σε αυτό που θέλω να κάνω δηλαδή βάρη κ αερόβια. να ξεκινήσω αμέσως!

να αναφερω καποιες λεπτομερειες για το σωμα μου. είμαι στεγνη στο πάνω μέρος του σωματος κ όλα τα λιποκυτταρα είναι συσσωρευμένα στον πωπω κ ψωμάκια....{ελληνίδα!}.
Λόγω του ότι ζω σε ένα πολύ μικρό μέρος δεν υπάρχουν ούτε υποδομές ούτε κάποιος να με καθοδηγήσει...
Είμαι όλη αυτιά για δικές σας συμβουλές!!!

Ευχαριστώ!! εκτός των άλλων είμαι κ νυχτοπούλι!!!:green:

katerina.
20-01-12, 07:06
[QUOTE=Stella;498199]Aκριβώς!!!:thumbup::thumbup::thumbup:
Γι΄αυτό κι εγώ δεν αγχωνομαι γι΄αυτά! Και από τότε που σταμάτησα να αγχωνομαι μπηκε και η διατροφή σε τάξη....
Ευχομαι αυριο να συμβεί ότι επιθυμείς Amst![/QUOTEδ


το ιδιο σου ευχομαι και εγω!!!!να πανε ολα καλα...χωρις να σε ξερω η σκεψη μου θα ειναι μαζι σου...:welcome:

gym
20-01-12, 09:31
α εδω κανει λαθος...ξερεις ποσα γρ λιπους εχει η καρμποναρα??? (56 γρ..οτι πρεπει γ βραδυνο)
ε στην εφηβεια μου..και μεχρι πριν λιγο βσκ :P και μενα ετσι ηταν..μονο που δεν τα χα ολα σε μια μερα..ειχα μια βλακεια καθε 2-3 μερες... και εγω παθαινω εγκεφαλικο...οχι οτι θα με χαλουσαν αλλα νταξει :P


η αμεσα ενδιαφερομενη ομως δεν απαντησε...ελενιτσα? σου φαινεται πολυ αυστηρο προγραμμα?

νομιζω οτι δεν θα αντεξω κ θα κανω τσιτ με κανενα λαχανοκοτοπουλο στις δυο μερες...ειναι πολυ σκληρη για μενα,...


ε ρε ξυλοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!:shock::shock::shock::shock::green:

gym
20-01-12, 09:33
Περνάω τη χειρότερη εβδομάδα της ζωής μου και αύριο θα μάθω αν θα είναι έτσι όλη η ζωή μου.

Ήθελα να σας πω ότι χαίρομαι που είμαι στο τιμ σας και που με κάνετε να ξεχνιέμαι.
Να προσέχετε και να μην αγχώνεστε. Δεν αξίζει. Υγεία να έχετε και όλα θα γίνουν.. και τα κιλά θα φύγουν και οι κυτταρίτιδες και όλα...

Καλό βράδυ

αγαπη μου γλυκια κοιτα να εχεις την υγεια σου κ σου ευχομαι οτι εμποδιο και αν σου εμφανιστει να κρατας το κεφαλι ψηλα,τους δικους σου ανθρωπους σου διπλα και θα προχωρησεις...

για οτι χρειαστεις κ μπορουμε να βοηθησουμε,ειμαστε εδω...μην το ξεχνας!:toast:

gym
20-01-12, 09:35
:shock::shock::shock:Καλά μιλάμε για πολυ διαστροφή!!!
Απαπαααα τι είστε εσείς καλε!!1:rolf::rolf::rolf:

πες τα στελλα γιατι ετσι θα κυκλοφορω σε λιγο....38252και θα σας κηνυγαω μου φαινεται...


εδωωωωωω την εχετε την ν σαβουρα κορτσουδια μου εεεεεεεε....ροδανι η γλωσσα πουλακια μου!!!!!!!!:green::green:

gym
20-01-12, 09:39
Καλησπέρα σε όλες! χαιρομαι πολύ που γινομαι μέλος και που επιτέλους υπάρχει κατι έγκυρο και έγκαιρο για τις γυναίκες...από αυτά που έχω διαβάσει.
Εύχομαι σε όλες υγεία, δύναμη, πειθαρχία κ υπομονή! :welcome:

Είμαι 27 ετών, ύψος 1.72, κιλά 58. μέχρι σήμερα δεν έχω κάνει κάποια σοβαρή προπόνηση θα έλεγα, δηλαδή 3-4 τελευταία χρόνια γυμναστήριο έκανα μόνο πρόγραμμα ομαδικό δυναμικό με βαρακια και λίγο διάδρομο 'η ποδήλατο. είμαι τυχερή που η μητέρα φύση μου έχει δωρίσει ένα καλό υγιές σώμα με καλό μεταβιλισμό. Όμως τα χρονια περνάνε και καθώς περνάνε βλέπεις η βαρύτητα να κάνει την δουλεία της. φέτος δεν πήγα καθόλου γυμναστήριο, το μόνο που κάνω ειναι 2 φορες την εβδομαδα γιογκα κ συγχρονο. Λόγω αυτού θα ήθελα να με βοηθησει κάποια σε αυτό που θέλω να κάνω δηλαδή βάρη κ αερόβια. να ξεκινήσω αμέσως!

να αναφερω καποιες λεπτομερειες για το σωμα μου. είμαι στεγνη στο πάνω μέρος του σωματος κ όλα τα λιποκυτταρα είναι συσσωρευμένα στον πωπω κ ψωμάκια....{ελληνίδα!}.
Λόγω του ότι ζω σε ένα πολύ μικρό μέρος δεν υπάρχουν ούτε υποδομές ούτε κάποιος να με καθοδηγήσει...
Είμαι όλη αυτιά για δικές σας συμβουλές!!!

Ευχαριστώ!! εκτός των άλλων είμαι κ νυχτοπούλι!!!:green:

καλως ηρθες στο φορουμ μας και στην παρεα μας ντοριτακι μου!

τι θα ηθελες να κανεις ακριβως πανω στο σωμα σου?
απο προπονηση δηλαδη με βαρη δεν εχεις κανει ποτε κατι οργανωμενο με δικο σου ατομικο προγραμμα?

τα κιλα σου ειναι καλα εως λιγα θα ελεγα για το υψος σου....παρολα αυτα αν μπορουσες να βαλεις μια φωτο για να κρινουμε,θα ηταν οτι καλυτερο εαν δεν ντρεπεσαι βεβαια που δεν χρειαζεται(βαλε ακεφαλη)...
για να μπορεσουμε καταλληλα να σε βοηθησουμε....αλλιως απο τις περιγραφες σου κ μονο οτι μπορεσουμε...


πες μας οτιδηποτε μπορεις για σενα...λεπτομερειες σωματοτυπου,προπονησεις,πιθανους τραυματσιμοςυ...ολα...

και ειμαστε σε επικοινωνια συνεχεια!;)

aggeliki
20-01-12, 09:59
Περνάω τη χειρότερη εβδομάδα της ζωής μου και αύριο θα μάθω αν θα είναι έτσι όλη η ζωή μου.

Ήθελα να σας πω ότι χαίρομαι που είμαι στο τιμ σας και που με κάνετε να ξεχνιέμαι.
Να προσέχετε και να μην αγχώνεστε. Δεν αξίζει. Υγεία να έχετε και όλα θα γίνουν.. και τα κιλά θα φύγουν και οι κυτταρίτιδες και όλα...

Καλό βράδυ
Κοριτσακι μου μην στεναχωριεσαι για τιποτα..ολα ξεπερνιουνται με το χρονο ,αισιοδοξια θελει και θετικη σκεψη και ολα θα παννε καλα!!!σου ευχομαι οτι ειναι να ειναι περαστικο!

Stella
20-01-12, 10:07
Απο τότε που ξεκινήσαμε αυτό το τοπικ και τα προσωπικά μας λογκ...έχω ένα αγχος και φοβάμαι μη σταματησει κάποια στιγμή λόγω υποχρεώσεων η Ελένη (gym) να γράφει....

Ελένη πες μας ότι δε θα μας αφήσεις.....έλααααααα.....πέστο μαααααααας.........:)

eli_din3
20-01-12, 10:21
Απο τότε που ξεκινήσαμε αυτό το τοπικ και τα προσωπικά μας λογκ...έχω ένα αγχος και φοβάμαι μη σταματησει κάποια στιγμή λόγω υποχρεώσεων η Ελένη (gym) να γράφει....

Ελένη πες μας ότι δε θα μας αφήσεις.....έλααααααα.....πέστο μαααααααας.........:)

aaawww γλυκουλιιιιι

katerina.
20-01-12, 12:16
πες τα στελλα γιατι ετσι θα κυκλοφορω σε λιγο....38252και θα σας κηνυγαω μου φαινεται...


εδωωωωωω την εχετε την ν σαβουρα κορτσουδια μου εεεεεεεε....ροδανι η γλωσσα πουλακια μου!!!!!!!!:green::green:

MAMA MOY!!!!τι ειναι τουτο???:shock::shock::shock::shock:

gym
20-01-12, 12:19
Απο τότε που ξεκινήσαμε αυτό το τοπικ και τα προσωπικά μας λογκ...έχω ένα αγχος και φοβάμαι μη σταματησει κάποια στιγμή λόγω υποχρεώσεων η Ελένη (gym) να γράφει....

Ελένη πες μας ότι δε θα μας αφήσεις.....έλααααααα.....πέστο μαααααααας.........:)

χαχαχα....κ αμα εχεις αγχος τι σκατα ψυχολογοι ειμαστε βρεεεε....


εδω ειμαι καλε δεν φευγω....απλα πχ τωρα που ξεκιναει εξεταστικη θα ειμαι λιγο με τα κεφαλια μεσα αλλα παλι θα μπαινω με περιορισμενο χρονο αλλα μην στεναχωριεσαι...ΔΕΝ ΓΛΙΤΩΝΕΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!:green::green:

gym
20-01-12, 12:20
MAMA MOY!!!!τι ειναι τουτο???:shock::shock::shock::shock:

τι καλε?μια απλη σκουπα φιλιπς...:green:

gym
20-01-12, 12:20
aaawww γλυκουλιιιιι

να το και το πειραχτηρι μας!!!!!!!
:rolf::rolf:

katerina.
20-01-12, 12:40
τι καλε?μια απλη σκουπα φιλιπς...:green:


ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .........ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕς.....εχεις ενα ΜΑΓΙΚΟ τροπο να με ανεβαζεις στο λεπτο...απιστευτο χιουμορ:clap::clap::clap::clap::clap::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

στρατιωτης κατρινα παρουσιαστηκε ...στις ΔΙΑΤΑΓΕς ΣΑΣ....

gym
20-01-12, 12:42
ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ .........ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕς.....εχεις ενα ΜΑΓΙΚΟ τροπο να με ανεβαζεις στο λεπτο...απιστευτο χιουμορ:clap::clap::clap::clap::clap::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:

:oops::oops::oops:

dorita
20-01-12, 13:27
Καλημέρα κορίτσια κ από μένα:)
Μην το βάζετε κάτω με τίποτα!!
Ευχαριστώ gym elen για την απάντηση, όποτε μπορέσω θα σου στείλω μια φώτο για να πάρεις ματι;)...
κατά τ'άλλα δεν είχα ποτέ τραυματισμό μόνο στην μέση ειμαι λιγο ευαίσθητη.
Μέχρι τώρα η γυμναστική που έκανα ηταν στο γυμναστηριο σε ομαδικα προγραμματα κυρίως, βαρη ξεκινουσα κανα μήνα κ μετά επειδη δεν είχα καθοδηγηση το έριχνα πάλι στο ομαδικό.

φιλάκια!!!

gym
20-01-12, 13:30
Καλημέρα κορίτσια κ από μένα:)
Μην το βάζετε κάτω με τίποτα!!
Ευχαριστώ gym elen για την απάντηση, όποτε μπορέσω θα σου στείλω μια φώτο για να πάρεις ματι;)...
κατά τ'άλλα δεν είχα ποτέ τραυματισμό μόνο στην μέση ειμαι λιγο ευαίσθητη.
Μέχρι τώρα η γυμναστική που έκανα ηταν στο γυμναστηριο σε ομαδικα προγραμματα κυρίως, βαρη ξεκινουσα κανα μήνα κ μετά επειδη δεν είχα καθοδηγηση το έριχνα πάλι στο ομαδικό.

φιλάκια!!!

καλημερεςςςςςς!
χμ...καλο που εισαι οκ απο τραυματισμους....
απλα πρεπει να δουμε το επιπεδο σου κιολας για να σε βοηθησω αναλογως σε αυτα που θες οπως καταλαβαινεις ε?

;)

gym
20-01-12, 13:58
ενα μικρο δωρακι για σημερα...:P;)


Τα 5 λάθη της δίαιτας

1.Παράλειψη γευμάτων ή μείωση ποσοτήτων

Είναι λάθος να παραλείπετε γεύματα ή να μειώνετε τις ποσότητες, ακόμη κι αν δεν πεινάτε, πιστεύοντας ότι έτσι θα χάσετε πιο πολλά κιλά και πιο γρήγορα. Το μόνο που θα πετύχετε είναι στο επόμενο γεύμα να φάτε περισσότερο. Επιπλέον, τα πολλά μικρά γεύματα κατά τη διάρκεια της ημέρας κάνουν το μεταβολισμό να «δουλεύει» καλύτερα αυξάνοντας τις καύσεις του.


2.Καθημερινό ζύγισμα
Να το αποφεύγετε, γιατί δεν είναι δυνατόν να χάνετε κιλά κάθε 24 ώρες. Να ζυγίζεστε 1 φορά την εβδομάδα, το πρωί πριν φάτε.


3.Υπερκατανάλωση υγιεινών τροφών
Οι υγιεινές τροφές (φρούτα, φυσικοί χυμοί, ελαιόλαδο) δεν είναι απαραίτητα και διαιτητικές, γι’ αυτό χρειάζεται μέτρο στην κατανάλωσή τους.


4.Διακοπή της δίαιτας λόγω παρασπονδιών
Με μία και με δύο παρασπονδίες δεν καταστρέφεται όλη η δίαιτα. Γι’ αυτό, αν κάποια στιγμή παρασυρθείτε, μην απογοητευτείτε και εγκαταλείψετε την προσπάθεια, ούτε όμως και να μη φάτε τίποτα την επόμενη ημέρα για να επανορθώσετε. Συνεχίστε κανονικά στο επόμενο γεύμα και προσπαθήστε να μην το ξανακάνετε.


5.Αποχή από τις κοινωνικές εκδηλώσεις
Η δίαιτα δεν είναι τιμωρία. Είναι λάθος να κάνετε τη ζωή σας δύσκολη την περίοδο της δίαιτας. Μπορείτε να βγαίνετε με τους φίλους σας 1 με 2 φορές την εβδομάδα και να τρώτε έξω, αρκεί να ακολουθείτε τις συμβουλές μας.


Πηγη-www.vita.gr

aggeliki
20-01-12, 15:58
:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

dorita
20-01-12, 16:04
:clap::clap::
συγχαρητηρια που ασχολείσαι κ φαινεται ότι το αγαπάς πολύ αυτό!

xelashai
20-01-12, 16:09
μμμ...πες και δεν θα φαω σοκολατα για ενα 3μηνο τουλαχιστον...;)

ευχαριστούμε για τις συμβουλές!!!!
αυτο βέβαια δεν ισχυει...μπας και σε πείσω το ειπα..:P

eli_din3
20-01-12, 16:34
να το και το πειραχτηρι μας!!!!!!!
:rolf::rolf:

ρρ δεν κοροιδεψαα..αληθεια το πα!

gym
20-01-12, 18:21
ευχαριστούμε για τις συμβουλές!!!!
αυτο βέβαια δεν ισχυει...μπας και σε πείσω το ειπα..:P

ιουδαααααααααααα:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

gym
20-01-12, 18:21
ρρ δεν κοροιδεψαα..αληθεια το πα!

:P:P:P:P

katerina.
20-01-12, 18:26
Απο τότε που ξεκινήσαμε αυτό το τοπικ και τα προσωπικά μας λογκ...έχω ένα αγχος και φοβάμαι μη σταματησει κάποια στιγμή λόγω υποχρεώσεων η Ελένη (gym) να γράφει....

Ελένη πες μας ότι δε θα μας αφήσεις.....έλααααααα.....πέστο μαααααααας.........:)

ΑΓΑΠΑΜΕ...ΕΛΕΝΗ..!!!:: :love::love::love::love::love::love:

gym
21-01-12, 04:05
:welcome:γεια σου λενακι....
μου την έφαγαν την σαλατουλα μου χθες..και εμεινα μπουκάλα εγω το μεσημέρι...:(

για να δούμε τι κάναμε σήμερα...
7.30.... μπαγκέτα με γαλοπούλα + cottage
9........μηλο
11......1/2 cottage + 1 χούφτα ηλιόσπορο
2.30....2 μπιφτεκάκια 120γρ + 1/2 φλ ρύζι καστανό + μαρούλι με 1κ.σ λαδι

και αν σας πω οτι αυτό ήταν και το τελευταίο γεύμα της ημέρας???ωωω ναι...
έτρεχα στους γιατρούς ολο το απόγευμα...εχω ταχυκαρδία απο χθές και πονοκεφάλους και επειδη ειμαι και λιγο φοβιτσιαρα..ειπα να δω τι γινεται..
σαν να υποψιάζομαι οτι η χοληστερίνη θα ειναι ψηλααα.. πολύ ψηλααα...θα μου πει για διατροφή και θα πέσει γελιο...

:(:(:(εχεις αγχος γενικα πολυ?

xelashai
21-01-12, 07:05
:(:(:(εχεις αγχος γενικα πολυ?

ναι γενικα εχω αγχος..(επιβαρυναν και τα αντισυλληπτικά τη χοληστερινη...)
η ταχυκαρδια μου ειπε οτι ειναι λογω χαμηλης πιεσης..μαλλον ειπε οτι ειμαι υποτασικη αλλα δεν το ειχα ποτε αυτο..πως και εμφανιστηκε τωρα?:(

Stella
21-01-12, 09:31
ναι γενικα εχω αγχος..(επιβαρυναν και τα αντισυλληπτικά τη χοληστερινη...)
η ταχυκαρδια μου ειπε οτι ειναι λογω χαμηλης πιεσης..μαλλον ειπε οτι ειμαι υποτασικη αλλα δεν το ειχα ποτε αυτο..πως και εμφανιστηκε τωρα?:(

Μήπως να έτρωγες λίγο αλατάκι;;:unsure:

gym
21-01-12, 14:14
ναι γενικα εχω αγχος..(επιβαρυναν και τα αντισυλληπτικά τη χοληστερινη...)
η ταχυκαρδια μου ειπε οτι ειναι λογω χαμηλης πιεσης..μαλλον ειπε οτι ειμαι υποτασικη αλλα δεν το ειχα ποτε αυτο..πως και εμφανιστηκε τωρα?:(

αχχχχχχχχχχχχ αχχχχχχχ ξυλοοοο...κ δεν τρως κ αλατι ε???????

κανονισε κανονισε να αρχισεις να τρως πιο καλα κ αλατι....θες συγυρισμα εσυ μου φαινεται!:shock::shock::shock:


καλα λεει η στελλα για το αλατι...
περιμενω νεα σου

gym
21-01-12, 14:14
καποιες σημερα...θα εχουν δωρακι~!;););)

gym
21-01-12, 15:12
ευχαριστω gym..
βάρη η αλήθεια είναι ότι πρέπει να ξεκινήσω αλλά σκέφτομαι να ξεκινήσω αρχικά αερόβια..ήθελα μια συμβουλή εδώ...ποιος ο στοχος σου?
φώτο θα προσπαθήσω να βάλω..τ.ωρα από διατροφή δεν κανω τίποτα ιδιαίτερο

πρωι : ψωμί με βιτάμ κ μέλι + χυμό 'η γάλα με δημητριακα κ χυμό ή σταφιδόψωμο κανα φρούτο ή τοστ, καφέ
μεσημέρι: παραδοσιακα ότι υπάρχρει στο τραπέζι... όσπρια, μακαρονάδες, κοκινιστα, κλπ. πάντα με μια φετα ψωμι κ τυρι.. σπάνια τρώω σαλάτα μόνο τα καλοκαίρι μπολικη ντοματα
απόγευμα: πάντα παρασπονδία σοκολατα, μπισκότα ,παγωτό το καλοκαίρι ότι βρω , σπάνια κανα τοστ με γαλοπούλα ή φρούτο παντα παντα παντα καλε????
βραδινο: ποτέ δεν είμαι σταθερή ότι βρω μπορεί να φαω πιτογυρο, κανονικο φαγητό , ή γιαουρτι με μέλι...
αστα

πρεπει λιγο να βαλεις σε μια ταξη τη διατροφη σου...οχι τοσο θερμδιικα γιατι αν μου λες γυρους κ εισαι λεπτη δεν εχεις θεμα...απλα οκ θα την φας κ την βλακεια σου αλλα οχι τοσο συχνα ρε συ...

για να το ευχαριστιεσαι κιολας...υπαρχουν τοσα αλλα φαγητακια που μπορουμε να τρωμε κ να ειναι κ γευστικα κ υγεεινα κ να σου προσφερουν κατι...

πες μου λιγο τι κ τι θες να κανεις με το σωμα σου βασικα...

dorita
21-01-12, 15:33
η αλήθεια είναι ότι δεν έχω πρόβλημα με το φαγητό , μεταβολίζω καλά...
η παρασπονδια παντα καθε μέρα ή το πρωί ή το απόγευμα και γενικά πειναω συχνά...
απλώς επειδη δεν τρώω σωστα έχω κοιλία κ ψωμακια....μόνο στο πάνω μέρος είμαι αδύνατη...

στόχος είναι να στεγώσω λίγο απτα υγρά κ από τα ψωμιά, να σφιξω-γραμμωσω στο κάτω μέρος
και στο πάνω θέλω δουλειά στα χέρια -πλάτη να δυναμώσουν λίγο...
καλύτερα είναι να σου δείξω φώτο για να μου πεις την γνώμη σου.....

gym
21-01-12, 15:33
η αλήθεια είναι ότι δεν έχω πρόβλημα με το φαγητό , μεταβολίζω καλά...
η παρασπονδια παντα καθε μέρα ή το πρωί ή το απόγευμα και γενικά πειναω συχνά...
απλώς επειδη δεν τρώω σωστα έχω κοιλία κ ψωμακια....μόνο στο πάνω μέρος είμαι αδύνατη...

στόχος είναι να στεγώσω λίγο απτα υγρά κ από τα ψωμιά, να σφιξω-γραμμωσω στο κάτω μέρος
και στο πάνω θέλω δουλειά στα χέρια -πλάτη να δυναμώσουν λίγο...
καλύτερα είναι να σου δείξω φώτο για να μου πεις την γνώμη σου.....

:thumbup::thumbup::thumbup: ν;αι μωρε γιατι μετα αλλιως στον αερα μιλαμε...περιμενουμε

xelashai
21-01-12, 17:01
αχχχχχχχχχχχχ αχχχχχχχ ξυλοοοο.(αχ κουνελακι ..κουνελακι..ξυλο που θα το φας...:P)..κ δεν τρως κ αλατι ε???????...εεε????:chinese::chinese:

κανονισε κανονισε να αρχισεις να τρως πιο καλα κ αλατι....θες συγυρισμα εσυ μου φαινεται!..
κατι τετοιο εννοεις?:spank:


καλα λεει η στελλα για το αλατι...καρφί...:P
περιμενω νεα σου

αυτά ειναι... ξεκίνησα και αντιβίωση σήμερα λογω ιγμορίτιδας... γουστάρω φάρμακα..:rocking:
θα κάνω γενικη αίματος δευτέρα-τρίτη ...θα ξεκινήσω και το αλάτι απο αύριο και βλέπουμε..
:love::love:

eri_87
21-01-12, 17:34
Καλησπέρες!
Δυστυχώς δεν έχω χρόνο να παρακολουθώ συνεχώς, αλλά βλέπω νέα μέλη! Ντορίτα καλή αρχή στη προσπάθεια! (μεταξύ μας, τί θες κ μπλέκεις τώρα με μας; Φάε εκει πέρα όπως ξέρεις, μια χαρά περνάς βρεεεεεεε! :green:)

Gym απορία: είχες πει κάμψεις δικεφάλων διαγώνιες... δηλαδή...?

gym
21-01-12, 17:37
Καλησπέρες!
Δυστυχώς δεν έχω χρόνο να παρακολουθώ συνεχώς, αλλά βλέπω νέα μέλη! Ντορίτα καλή αρχή στη προσπάθεια! (μεταξύ μας, τί θες κ μπλέκεις τώρα με μας; Φάε εκει πέρα όπως ξέρεις, μια χαρά περνάς βρεεεεεεε! :green:)

Gym απορία: είχες πει κάμψεις δικεφάλων διαγώνιες... δηλαδή...?

χμ....ναι κ δες που δεν εχω βρει βιντεο γι αυτο...

λοιπον ακου(η μαλλον διαβαζε...χιχι)
ετσι οπως κανεις κανονικα καμψεις με αλτηρες εχοντας τους αγκωνες σου στραμμενους μπροστα εσυ θα τους γυρισεις στο πλαι...
οι αγκωνες ειναι στο πλαι του κορμου σου κ κοιτανε προς τα εξω....κοντα στα πλευρα σου ειναι τα χερια αλλα δεν ακουμπανε...κ κανεις καμψεις...

καταλαβες περιπου>?δεν κανεις μπροστα την καμψη αλλα πλαγια

gym
21-01-12, 17:38
αυτά ειναι... ξεκίνησα και αντιβίωση σήμερα λογω ιγμορίτιδας... γουστάρω φάρμακα..:rocking:
θα κάνω γενικη αίματος δευτέρα-τρίτη ...θα ξεκινήσω και το αλάτι απο αύριο και βλέπουμε..
:love::love:

αιντε να δουμε !μην μας πεσεις κ κατω εεεεεεε

eri_87
21-01-12, 17:43
χμ....ναι κ δες που δεν εχω βρει βιντεο γι αυτο...

λοιπον ακου(η μαλλον διαβαζε...χιχι)
ετσι οπως κανεις κανονικα καμψεις με αλτηρες εχοντας τους αγκωνες σου στραμμενους μπροστα εσυ θα τους γυρισεις στο πλαι...
οι αγκωνες ειναι στο πλαι του κορμου σου κ κοιτανε προς τα εξω....κοντα στα πλευρα σου ειναι τα χερια αλλα δεν ακουμπανε...κ κανεις καμψεις...

καταλαβες περιπου>?δεν κανεις μπροστα την καμψη αλλα πλαγια

χμμμ ούτε γω βρήκα, γιαυτό λέω! :green: Δηλ κάμψεις αλλά όχι το δίπλωμα να είναι στην ευθεία, αλλά να είναι προς τα έξω; Η λαβή του αλτήρα σαν σφυρί ή αλλιώς; πφφφφ

gym
21-01-12, 17:53
χμμμ ούτε γω βρήκα, γιαυτό λέω! :green: Δηλ κάμψεις αλλά όχι το δίπλωμα να είναι στην ευθεία, αλλά να είναι προς τα έξω; Η λαβή του αλτήρα σαν σφυρί ή αλλιώς; πφφφφ

οχι οχι κανονικα η λαβη ,δηλαδη η παλαμη κοιταει ψηλα...

dorita
21-01-12, 18:38
Καλησπέρες!
Δυστυχώς δεν έχω χρόνο να παρακολουθώ συνεχώς, αλλά βλέπω νέα μέλη! Ντορίτα καλή αρχή στη προσπάθεια! (μεταξύ μας, τί θες κ μπλέκεις τώρα με μας; Φάε εκει πέρα όπως ξέρεις, μια χαρά περνάς βρεεεεεεε! :green:)

Gym απορία: είχες πει κάμψεις δικεφάλων διαγώνιες... δηλαδή...?

Ευχαριστώ eri..:welcome:
η αληθεια ειναι οτι καλα περναω σχετικα με το φαγητο..:) βλεπω τις δικες σας διατροφες κ έχω τρελαθει..:shock:μπράβο για την πειθαρχία...:thumbup:
αλλλα μεταξύ γυναικών πρέπει να βοηθαει η μια την αλλη... γι'αυτο είμαι όλη αυτια...
byeee

Stella
21-01-12, 18:56
To βρήκα το μηχανηματάκι για το λεμφικό!
Είναι αυτό στη φωτό και λέγεται philips cellesse. H τιμή πρέπει να είναι μέχρι 70€, δεν είμαι και σίγουρη...
38334

xelashai
21-01-12, 19:08
To βρήκα το μηχανηματάκι για το λεμφικό!
Είναι αυτό στη φωτό και λέγεται philips cellesse. H τιμή πρέπει να είναι μέχρι 70€, δεν είμαι και σίγουρη...
38334

μπραβο βρε στελλακι...δεν μας ξεχασες...
το εβαλα στο google τωρα..δεν το βρισκω ελλαδα..
ειχες πει οτι το ειδες σε καταστημα με ηλεκτρικα?σε ποιο θυμασαι?

katerina.
21-01-12, 19:22
To βρήκα το μηχανηματάκι για το λεμφικό!
Είναι αυτό στη φωτό και λέγεται philips cellesse. H τιμή πρέπει να είναι μέχρι 70€, δεν είμαι και σίγουρη...
38334
μπραβο βρε στελλα εισαι κορυφη!!!:clap::clap::clap:

Stella
21-01-12, 19:29
μπραβο βρε στελλακι...δεν μας ξεχασες...
το εβαλα στο google τωρα..δεν το βρισκω ελλαδα..
ειχες πει οτι το ειδες σε καταστημα με ηλεκτρικα?σε ποιο θυμασαι?

Δε θυμάμαι...τύπου Κωτσοβολου μαγαζί...
Παρτα με τη σειρά και ρώτα. Θα το έχουν εκει που έχουν τις ξυριστικές μηχανες και άλλα τέτοια μικροπράγματα.
Πάντως εγώ όταν κάνω βάρη τα χερια μου είναι τόσο κουρασμένα που δεν έχω κουράγιο να το κάνω γιατί θέλει και λίγη δύναμη να το τραβάς επειδή σου ρουφάει το δέρμα.
Τελοσπάντων...αν το βρεις πες τους να στο βάλουν να δουλέψει να το δεις περιπου πως είναι...
Εγώ θα το ξεκινήσω 1-2 φορές τη βδομάδα...

xelashai
21-01-12, 19:34
Δε θυμάμαι...τύπου Κωτσοβολου μαγαζί...
Παρτα με τη σειρά και ρώτα. Θα το έχουν εκει που έχουν τις ξυριστικές μηχανες και άλλα τέτοια μικροπράγματα.
Πάντως εγώ όταν κάνω βάρη τα χερια μου είναι τόσο κουρασμένα που δεν έχω κουράγιο να το κάνω γιατί θέλει και λίγη δύναμη να το τραβάς επειδή σου ρουφάει το δέρμα.
Τελοσπάντων...αν το βρεις πες τους να στο βάλουν να δουλέψει να το δεις περιπου πως είναι...
Εγώ θα το ξεκινήσω 1-2 φορές τη βδομάδα...

ευχαριστουμε βρε στελλακι...:love:
αν το βρω..θα σας πω...

gym
21-01-12, 21:14
ω ρε κατι ψηνεται κατι ψηνεταιιιιι!!!!!!:green::green::green::green:

xelashai
21-01-12, 21:16
ω ρε κατι ψηνεται κατι ψηνεταιιιιι!!!!!!:green::green::green::green:

μμμ....κι εμενα μου μυριζει...για πες..τι ειναι?

kritsinaki!
21-01-12, 21:17
Ευχαριστώ eri..:welcome:
η αληθεια ειναι οτι καλα περναω σχετικα με το φαγητο..:) βλεπω τις δικες σας διατροφες κ έχω τρελαθει..:shock:μπράβο για την πειθαρχία...:thumbup:
αλλλα μεταξύ γυναικών πρέπει να βοηθαει η μια την αλλη... γι'αυτο είμαι όλη αυτια...
byeee


παω στοιχημα οτι λεει για την δικη μ με τα μελομακαρονα....οντως ηταν πολυ σκληρη...:green::green::green::toast::toast:

xelashai
21-01-12, 21:18
παω στοιχημα οτι λεει για την δικη μ με τα μελομακαρονα....οντως ηταν πολυ σκληρη...:green::green::green::toast::toast:



:rolf::rolf::rolf:

aggeliki
21-01-12, 21:52
ω ρε κατι ψηνεται κατι ψηνεταιιιιι!!!!!!:green::green::green::green:



!!!αααχχ!!άντε καλέ έχουμε λιώσει !!!

gym
22-01-12, 00:25
καιει ρε και ψαχνω τα γαντια του φουρνου για να τα βγαλω!;):green:

eli_din3
22-01-12, 00:26
καιει ρε και ψαχνω τα γαντια του φουρνου για να τα βγαλω!;):green:

ωχ..τι συμβαινει εδω περα?:unsure::unsure:

gym
22-01-12, 00:28
ωχ..τι συμβαινει εδω περα?:unsure::unsure:

τι καλε να συμβαινει?χαχαχαχα....σε λιγο θα ανεβασω καποια πραγματακια...χα.χα.χ.α
αγχωθηκες?κουλ κουλ!:green:

gym
22-01-12, 01:35
Προγραμμα χριστινας workouts

Οταν εχεις κικ μποξ ΔΕΝ Πας ΓΙΑ ΑΕΡΟΒΙΟ ΜΕΤΑ,κανεις κ αλλες διατασεις(εαν δεν σας κανουν αρκετες κ φευγεις) κ τελος....

1η μερα-ΠΟΔΙΑ+ΩΜΟΙ

2η μερα- ΠΛΑΤΗ+ΔΙΚΕΦΑΛΟς+κοιλια

3η μερα-ΣΤΗΘΟς+ΤΡΙΚΕΦΑΛΟς

1η μερα
Ζεσταμα 15 ‘ποδηλατο

1.leg extention 3*12
2.Leg curl 3*12
3.καθισματα με μπαρα ελευθερα(στην αρχη με αδεια μπαρα να μαθεις κινηση)και οταν νιωσεις ετοιμη προχωρας... 4*10
4.Πρεσσα με ποδια οσο πιο ψηλα μπορεις αλλα να μην σηκωνεται η μεση σου 4*10
5.Πλιε με αλτηρα στη μεση 3*15
6.ΓΑΜΠΕς σε σμιθ ορθια 5*25
Διατασεις και πας σε ωμους
1.πιεσεις με αλτηρες καθιστη +εκτασεις στο πλαι με αλτηρες καθιστη +εκτασεις σκυφτη με αλτηρες/δισκους 3*10+10+οσα βγαλεις
2..ορθια κωπηλατικη με στραβομπαρα 4*12

Διατασεις κ αποθερπαεια ενα 10λεπτο χαλαρα αεροβιο

2η μερα
Ζεσταμα 15 λεπτα ελλειπτικο
Κοιλια
1.μονοζυγο αρσεις ποδιων 4*οσα βγαλεις
2.toe touch 4*οσα βγαλεις
3.criss cross 3*1’
4.σανιδα 3*40’’
Πλατη
1.εμπροσθολαιμιες ελξεις σε τροχαλια 4*12
2.τριγωνικη λαβη ελξεις σε τροχαλια 4*12
3.κωπηλατικη δευτερη λαβη σε τροχαλια χαμηλα με μικρη μπαρα 3*12
4.κωπηλατικη με αλτηρα οουδετερη λαβη ταυτοχρονα δυο χερια σε θεση ελαφρως διαγωνια 3*12
5.ραχιαιοι σε διζυγο 5*25
6.καμψεις με μπαρα για δικεφαλο+σφυρια ταυτοχρονα 3*10+10
7.τροχαλια απο κατω 3*30΄΄
Διατασεις κ εφυγες

3η μερα
Ζεσταμα 15 λεπτα διαδρομο
1.καμψεις για στηθος 4*οσα βγαλεις
2.βυθισεις σε διζυγο 4*οσα βγαλεις
3.ανοιγματα με αλτηρες σε επικλινη παγκο 4*12
4.πιεσεις σε επικληνη με αλτηρες 3*10
5.βυθσιες σε παγκο για τρικεφαλο 4*οσα βγουν
6.εκταση με αλτηρα πανω απο κεφαλι ενα ενα χερι 3*12
7.σκοινι τροχαλια απο καθετη θεση 3*30΄΄
διατασεις

διατροφη
εφοσον θα τρως το μεσημεριανο σου σπιτι ετοιμο θα ρυθμισουμε τα υπολοιπα...
αυτο που θελω απο σενα δεν ειναι να πιεζεσαι και να τρως ντε και καλα 5 η 6 γευματα αλλα να μην αφηνεις μεγαλα διαστηματα κενα χωρις τροφη στο στομαχι...

δηλαδη θα εχεις το πρωινο σου το οποιο θα ειναι γεματο κ μπαμπατσικο απο πρωφτεινη κ υδατανθρακα οπως και το ιδιο στυλ θα εχεις οπωσδηποτε μετα τις ρποπονησεις σου...

στα ενδιαμεσα σου μπορεις να εχεις κατι γαλακτοκομικο οπως γιαουρτι,κοταζ,γαλα με φρουτο αλλα κ αν εισαι στον δρομο συνεχεια ενα συμπληρωμα πρωτεινης θα σου ελυνε τα χερια...
το βραδυνο σου νορμαλ...αν φας κ πεσεις δεν θα εχεις υδατανθρακα...αλλιως θα εχεις...δεν εχεις θεμα...

δεν θα σου πω εγω ποστητες γιατι θελω να πηγαινεις αναλογα την πεινα σου...
σαν σωματοτυπος καις...δεν εχεις θεμα...το θεμα ειναι οτι εαν κανεις κ τρελα αεροβια και δεν τρως...ε δεν παιζει να βαλεις κανα μυικο εσυ ετσι...

οποτε κανονισε να εχεις καλα τα γευματα σου πρωινο...ενδιαμεσα να εισαι γεματη κ οτι φας κ στο μεσημεριανο...
στο πρωινο σου αν δεις κ αλλες διατροφες ,θα παρεις ιδεα απο πολλα στυλ...θες πιτακι?θες τοστ με γαλοπουλα κ κοταζ?θες γαλα με κουακερ</συνταγες μπολικες...
δεν θελω να τρωως κρουασαν για πρωινο κ χαζα...προσπαθησε να μειωσεις βασικα τετοιου ειδους χαζομαρουλες κ επικεντρωσου περισσοτερο σε κατι πιο χορταστικο οπως πχ ενα γιαουρτι με μελι κ ξηροκαρπια για πρωινο....καπως ετσι θα παιζεις!
Θα φας και τα χαζα σου αλλα οχι παντα...αλλιως δουλεια δεν κανουμε η μαλλον κανουμε αλλα με βηματα χελωνας κουστης κιολας!
Οπως αγαπας βεβαια απλα σου λεω την αποψη μου...

eli_din3
22-01-12, 01:45
ε τι ειναι αυτα τωρα..φαι υποσχεθηκες...

Φ-Α-Ι
Φ-Α-Ι
Φ-Α-Ι

38340

gym
22-01-12, 01:49
Κανονικα εαν ησουν κοντα μου και μπορουσα να σου δειξω,θα σου εδινα αλλες ακσησεις που δυστυχως δεν υπαρχουν σε βιντεο οποτε και επελεξα οσες υπαρχουν για να ειμασετ σιγουροι...το θεμα με το ποδι με ανησυχει λιγο και θελω να το προσεχεις παρα πολυ...δεν με νοιαζει ο πωπος σου να ειναι ψηλα και να πονας...να το βρασω...οποτε θελω να φανεις σωστη και να προσεχεις και να ακους το σωμα σου...
Τωρα παρε και πωπο να ξεθυμανεις...

1.http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/butt-lift-bridge 3 *20 αργα
2.http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/flutter-kicks 3*20
3.http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/hip-extension-with-bands 3*20 στο καθε ποδι και μετα στο τελος καθε σετ κανεις το ιδιο αλλα
4.http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/hip-extension-with-bands κοφτα να καει στο τελος

ολο αυτο το εκτελεις μια φορα ας το πουμε ''κυκλο''....
οταν το τελειωσεις,πας κ κανεις το 1+2+3 απο οσες επαναληψεις βγαλεις στο καθενα χωρις διαλειμμα...μπορει να σου βγουνε 50 επαναληψεις</50....εκει που νιωθεις οτι καιει κ σου επιτρπει το σωμα σου...μετα με τον καιρο που θα συνηθισεις μπορει να το επαναλαβεις ξανα το τελευταιο κομματι αλλα γι ααρχη οπως σου λεω...

το θεμα με το ποδι μας περιοριζει σε θεσεις και ασκησεις και ειναι ενα παραπανω το ζητημα οτι δεν σε εχω απο κοντα να δω τι παιζε ακριβως με γονατο κ που ακριβως σου ποναει σε ποιες θεσεις...γιατι εσυ μπορει να λες...αλλα αλλιως να ειναι τα πραγματα!

ο καθενας θεωρει τον εαυτο του σουπερ μαν αλλα οταν την παταμε ,κλαιγομαστε...

λοιπόν καντο αυτο να δουμε αν σου ποναει καποια θεση και ποσο αντεχεις...αν το νιωθεις οκ η δεν σου αρεσει και μιλαμε...;)

gym
22-01-12, 01:50
ε τι ειναι αυτα τωρα..φαι υποσχεθηκες...

Φ-Α-Ι
Φ-Α-Ι
Φ-Α-Ι

38340

τελειαααααααααααααα.....βλεπω μπεμπε κ τρελαινομαι τωρα...γεννησε κ η φιλη μου κ ειμαι τωρα....μην δω μπεμπε!:rolf::rolf::rolf::rolf:

eli_din3
22-01-12, 01:52
τελειαααααααααααααα.....βλεπω μπεμπε κ τρελαινομαι τωρα...γεννησε κ η φιλη μου κ ειμαι τωρα....μην δω μπεμπε!:rolf::rolf::rolf::rolf:

αλλαζουμε θεμα και δεν μαρεσειιιιιιιιιιι:x

gym
22-01-12, 02:10
Προγραμμα voulaki

1η μερα

1.Σκουωτ κανονικο με μπαρα πισω χωρις κιλα αν νιωθεις δυσκολια 4*12(μαθε την κινηση ελευθερα)
2.σκουώτ με 1 πόδι bulgarian 4*12
3.σουμο σκουωτ 4*12
4.προβολες προχωρητικες χωρις βαρος 3*20
5.leg extension 3*12
6.leg curl 3*12
7.αρσεις λεκανης με φτέρνες πάνω σε στεπ 3*30’’
8.προσαγωγους -απαγωγους ως σουπερ σετ 3*12 +12
9.γαμπες σμιθ 4*25

2η μερα

χερια
1.καμψεις αλτηρες μπροστα καθιστη 4*10
2.τροχαλια με μπαρα μικρη απο κατω 4*12
3.βυθισεις σε παγκο (για τους τρικεφαλους) 3*οσα βγουν
4.εκτασεις με αλτηρα πανω απο κεφαλι 4*12

στηθος
1.πιεσεις στηθους στον ισιο παγκο 4*12
2.επικληνης ανοιγματα 4*12
3.πιεσεις σε επικληνη με αλτηρες 3*12
4.push ups με τα ποδια πανω σε μπαλα 3*οσα βγουν

κοιλιακοι
1.αρσεις ποδιων μονοζυγο 4Χ25
2.criss cross 3Χ30’’
3.ροκανισματα σε μπαλα κεντρο 3*30
4.ροκανισματα σε μπαλα δεξια-αριστερα 3*15+15 αργα

αεροβιο

σε ελλειπτικο
6 λεπτα σε ενα επιπεδο επιλογης σου
μετα 30 σεκ. σπριντ στο επομενο επιπεδο δυσκολιας επιλογης σου
2λεπτα σε επομενο επιπεδο
τα 2 τελευταια τα κανω ενναλαξ 6 φορες περιπου (εκτος της προθερμανσης των 6 λεπτων εννοειται

δηλαδη θα δουλεψεις οπ[ως στον διαδρομο μονο που τωρα μπαινεις στο ελλειπτικο


3η μερα
πλατη
1.στο μηχανημα εμπροσθολαιμιες ελξεις αλλα προσπαθησε μονοζυγο με βοηθεια 4*12
2.τριγωνικη λαβη σε τροχαλια 4*12
3,κωπηλατικη με μπαρα δευτερη λαβη 3*12
4.pullover μηχανημα αν εχετε αλλιως με αλτηρα σε παγκο να ακουμπαει η μεση σου 3*12 αργα να καταλαβεις την κινηση
5.ραχιαιοι σε διζυγο 4*25

ωμους
1.ορθια κωπηλατικη 4*10
2.εκτασεις στο πλαι με αλτηρες καθιστη 4*12
3.πιεσεις με αλτηρες καθιστη 4*10
4.εκτασεις σκυφτη για πισω δελτοειδη 3*15
5.κοιλιακοι οπως πριν και αεροβιο οπως στο προηγουμενο προγραμμα αλλα στο αεροβιο τωρα θα κανεις ποδηλατο με το ιδιο στυλ


σου αφησα τα σπλιτ που εχεις και σου το διορθωσω σε καποια σημεια ....το παμε ετσι κ βλεποντας κ κανοντας...
στην πορεια θα σου δινω διορθωσεις...

η διατροφη σου συνεχιζεις οπως συμβουλευω κ τις αλλες κοπελες...
δωσε βαση στα απλα πραγματακια κ θα δεις διαφορες μεγαλες σε μικρο χρονικο διαστημα....οχι οχι υπερβολες κ αγχος με αυτο το θεμα πλιζ!;)

eli_din3
22-01-12, 02:12
έι ζηλεψα! και εγω θελω προγραμματακιιιιι 38341 3834138341

gym
22-01-12, 02:24
Προγραμμα ελινας

1η μερα ανω 1
2η μερα κατω 1
3η μερα ανω 1
4η μερα κατω 1
Θα ηθελα να ξεκινησεις κατι τετοιο σε πρωτη φαση για να δουμε που βρικσεσαι λιγο και να δοκιμασεις κατι διαφορετικο...

Ανω 1
Ζεσταμα με 15 λεπτα διαδρομο και διατασεις παντου
1.Ελξεις μονοζυγο 3*12
2.καμψεις για στηθος 3*οσα βγαλεις
3.βυθισεις σε διζυγο για τρικεφαλο 3*οσα βγαλεις
4.καμψεις δικεφαλου με αλτηρες ορθια εναλλαξ 3*12
5.πιεσεις με μπαρα καθιστη 3*12
6.εκτασεις με αλτηρες πλαι 3*12
7.ραχιαιοι σε πατωμα 4*25
Διατασεις παντου

Κατω 1
Ζεσταμα 15 λεπτα ποδηλατο
1.καθισματα με μπαρα 4*12
2.καθισματα πλιε με αλτηρα 3*15
3.προχωρητικες προβολες 3*20
4.leg extention 3*12
5.leg curl 3*12
6.γαμπες σμιθ 4*25
7.κοιλια αρσεις σε μονοζυγο 5*μεγιστες επαναληψεις
8.criss cross 3*40’’ αργα
Διατασεις παντου κ αποθεραπεια 10 λεπτα χαλαρα

Αυτο το ξεκινας και μου λες πως νιωθεις....θελω να δω βασικα πως θα αντιδρασει το σωμα σου σε αυτες τις ασκησεις με αυτον τον σχεδιασμο...
Διαλειμμα οσο χρειαζεσαι αλλα μην χασομερας με το ρολοι στο χερι...οσο νιωθεις...
Και γενικα κιλα οσα νιωθεις ωστε να σου βγουν οι επαναληψεις...δεν με νοαιζει αν τα ριχνεις στα σετ που ακολουθουν απλα με νοιαζει να νιωθεις οτι δουλευεις...

Στις ενδιαμεσες μερες μπορεις να κανεις αεροβιο μαζι με κορμο,δηλαδη ακσησεις για κοιλια και ραχη που σαν συνολο να σου πιανουν ενα 20 λεπτο σιγουρα και αεροβιο ενα 40 λεπτο!

Για κοιλια θα κανεις ροκανισματα με βαρος πανω σου απο 4 σετ ,σανιδα απο 4 σετ τους ενος λεπτου μεγσιτο,ψαλιδακια πλαγιως προσοχη στη μεση 3 σετ απο 30 δευτερολεπτα και τελος αρσεις σε μονοζυγο με γονατα σε στηθος οσα βγαλεις για 4 προσπαθειες....και μετα ραχη στο στρωμα 4 σετ απο 25 και σε μπαλα 3 σετ των 20 αργα....

Αυτα μαι ντιαρ!:green:

gym
22-01-12, 02:25
αυτα τσουπρες μου.....ηρθε η ωρα να αναπαυτω για σημερα!:welcome::welcome:

eli_din3
22-01-12, 02:50
Προγραμμα ελινας

1η μερα ανω 1
2η μερα κατω 1
3η μερα ανω 1
4η μερα κατω 1
Θα ηθελα να ξεκινησεις κατι τετοιο σε πρωτη φαση για να δουμε που βρικσεσαι λιγο και να δοκιμασεις κατι διαφορετικο...

Ανω 1
Ζεσταμα με 15 λεπτα διαδρομο και διατασεις παντου
1.Ελξεις μονοζυγο 3*12 οριστε??? τι σε οδηγει στην αποψη οτι εγω μπορω να κανω εστω και ενα τετοιο?? :S ουτε μισο
2.καμψεις για στηθος 3*οσα βγαλεις
3.βυθισεις σε διζυγο για τρικεφαλο 3*οσα βγαλεις να μην βαλω υποβοηθηση??γιατι σκετη δεν με κοβω...
4.καμψεις δικεφαλου με αλτηρες ορθια εναλλαξ 3*12
5.πιεσεις με μπαρα καθιστη 3*12 εννοεις ξαπλωμενη??
[/B]6.εκτασεις με αλτηρες πλαι 3*12 τι εννοεις πλαι??
7.ραχιαιοι σε πατωμα 4*25
Διατασεις παντου

Κατω 1
Ζεσταμα 15 λεπτα ποδηλατο
1.καθισματα με μπαρα 4*12
2.καθισματα πλιε με αλτηρα 3*15
3.προχωρητικες προβολες 3*20
4.leg extention 3*12
5.leg curl 3*12
6.γαμπες σμιθ 4*25
7.κοιλια αρσεις σε μονοζυγο 5*μεγιστες επαναληψεις μα τα χερια μου ειναι τοσο αδυναμα που δεν αντεχουν το μονοζυγο..να μην το κανω σε διζυγο??
8.criss cross 3*40’’ αργα
Διατασεις παντου κ αποθεραπεια 10 λεπτα χαλαρα

Αυτο το ξεκινας και μου λες πως νιωθεις....θελω να δω βασικα πως θα αντιδρασει το σωμα σου σε αυτες τις ασκησεις με αυτον τον σχεδιασμο...
Διαλειμμα οσο χρειαζεσαι αλλα μην χασομερας με το ρολοι στο χερι...οσο νιωθεις...
Και γενικα κιλα οσα νιωθεις ωστε να σου βγουν οι επαναληψεις...δεν με νοαιζει αν τα ριχνεις στα σετ που ακολουθουν απλα με νοιαζει να νιωθεις οτι δουλευεις...

Στις ενδιαμεσες μερες μπορεις να κανεις αεροβιο μαζι με κορμο,δηλαδη ακσησεις για κοιλια και ραχη που σαν συνολο να σου πιανουν ενα 20 λεπτο σιγουρα και αεροβιο ενα 40 λεπτο!

Για κοιλια θα κανεις ροκανισματα με βαρος πανω σου απο 4 σετ ,σανιδα απο 4 σετ τους ενος λεπτου μεγσιτο,ψαλιδακια πλαγιως δεν ξερω τι ειναι τα ψαλιδακια πλαγιως προσοχη στη μεση 3 σετ απο 30 δευτερολεπτα και τελος αρσεις σε μονοζυγο με γονατα σε στηθος οσα βγαλεις για 4 προσπαθειες....και μετα ραχη στο στρωμα 4 σετ απο 25 και σε μπαλα 3 σετ των 20 αργα....

Αυτα μαι ντιαρ!:green:

ευχαριστω παααρα πολυ για το προγραμμα :D

marvin
22-01-12, 07:27
Καλημερα σε ολες λεμε!!!!!!:turtle::turtle::turtle:

katerina.
22-01-12, 07:42
Κανονικα εαν ησουν κοντα μου και μπορουσα να σου δειξω,θα σου εδινα αλλες ακσησεις που δυστυχως δεν υπαρχουν σε βιντεο οποτε και επελεξα οσες υπαρχουν για να ειμασετ σιγουροι...το θεμα με το ποδι με ανησυχει λιγο και θελω να το προσεχεις παρα πολυ...δεν με νοιαζει ο πωπος σου να ειναι ψηλα και να πονας...να το βρασω...οποτε θελω να φανεις σωστη και να προσεχεις και να ακους το σωμα σου...
Τωρα παρε και πωπο να ξεθυμανεις...

1.http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/butt-lift-bridge 3 *20 αργα
2.http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/flutter-kicks 3*20
3.http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/hip-extension-with-bands 3*20 στο καθε ποδι και μετα στο τελος καθε σετ κανεις το ιδιο αλλα
4.http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/hip-extension-with-bands κοφτα να καει στο τελος

ολο αυτο το εκτελεις μια φορα ας το πουμε ''κυκλο''....
οταν το τελειωσεις,πας κ κανεις το 1+2+3 απο οσες επαναληψεις βγαλεις στο καθενα χωρις διαλειμμα...μπορει να σου βγουνε 50 επαναληψεις</50....εκει που νιωθεις οτι καιει κ σου επιτρπει το σωμα σου...μετα με τον καιρο που θα συνηθισεις μπορει να το επαναλαβεις ξανα το τελευταιο κομματι αλλα γι ααρχη οπως σου λεω...

το θεμα με το ποδι μας περιοριζει σε θεσεις και ασκησεις και ειναι ενα παραπανω το ζητημα οτι δεν σε εχω απο κοντα να δω τι παιζε ακριβως με γονατο κ που ακριβως σου ποναει σε ποιες θεσεις...γιατι εσυ μπορει να λες...αλλα αλλιως να ειναι τα πραγματα!

ο καθενας θεωρει τον εαυτο του σουπερ μαν αλλα οταν την παταμε ,κλαιγομαστε...

λοιπόν καντο αυτο να δουμε αν σου ποναει καποια θεση και ποσο αντεχεις...αν το νιωθεις οκ η δεν σου αρεσει και μιλαμε...;)



με γειρνάσ τωρα πίσω στην περιοδο αποθεραπειας ....αυτες τις ασκήσεις τις εκανα για περιπου ενα εφταμηνο στο σπιτι...τωρα αν δεν παιρνει κατι αλλο(γιατι για να ειμαι ειλικρηνης τις εχω βαρεθει αυτες )θα τις κανω...ειπαμε θα κανω οτι μου πεις αρκει να βλεπω αποτελεσμα..αυτες που ειναι με το λαστιχο μπορω να τις κανω και στην τροχαλια με βαρος ??η δεν κανει???με αυτες σιγουρα δεν ποναω ...βεβαια δεν ξερω αν θα με πιασουν γιατι σου ειπα οτι τισ ιδιες και με βαρακι στο ποδι τις εκανα τρεις φορες την εβδομαδα ειδωμεν....!!!!ευχαριστω και παλι λενακι για τις συμβουλες σου..:(:(:(:(αν και με εχει παρει απο κατω τωρα γιατι εχει περασει ενας χρονος σχεδον και το ποδι ακομη ενοχλει...θα επανελθω αραγε!!!???:(:(:(:(

voulaki
22-01-12, 13:12
Προγραμμα voulaki

1η μερα

1.Σκουωτ κανονικο με μπαρα πισω χωρις κιλα αν νιωθεις δυσκολια 4*12(μαθε την κινηση ελευθερα)
2.σκουώτ με 1 πόδι bulgarian 4*12
3.σουμο σκουωτ 4*12
4.προβολες προχωρητικες χωρις βαρος 3*20
5.leg extension 3*12
6.leg curl 3*12
7.αρσεις λεκανης με φτέρνες πάνω σε στεπ 3*30’’
8.προσαγωγους -απαγωγους ως σουπερ σετ 3*12 +12
9.γαμπες σμιθ 4*25

2η μερα

χερια
1.καμψεις αλτηρες μπροστα καθιστη 4*10
2.τροχαλια με μπαρα μικρη απο κατω 4*12
3.βυθισεις σε παγκο (για τους τρικεφαλους) 3*οσα βγουν
4.εκτασεις με αλτηρα πανω απο κεφαλι 4*12

στηθος
1.πιεσεις στηθους στον ισιο παγκο 4*12
2.επικληνης ανοιγματα 4*12
3.πιεσεις σε επικληνη με αλτηρες 3*12
4.push ups με τα ποδια πανω σε μπαλα 3*οσα βγουν

κοιλιακοι
1.αρσεις ποδιων μονοζυγο 4Χ25
2.criss cross 3Χ30’’
3.ροκανισματα σε μπαλα κεντρο 3*30
4.ροκανισματα σε μπαλα δεξια-αριστερα 3*15+15 αργα

αεροβιο

σε ελλειπτικο
6 λεπτα σε ενα επιπεδο επιλογης σου
μετα 30 σεκ. σπριντ στο επομενο επιπεδο δυσκολιας επιλογης σου
2λεπτα σε επομενο επιπεδο
τα 2 τελευταια τα κανω ενναλαξ 6 φορες περιπου (εκτος της προθερμανσης των 6 λεπτων εννοειται

δηλαδη θα δουλεψεις οπ[ως στον διαδρομο μονο που τωρα μπαινεις στο ελλειπτικο


3η μερα
πλατη
1.στο μηχανημα εμπροσθολαιμιες ελξεις αλλα προσπαθησε μονοζυγο με βοηθεια 4*12
2.τριγωνικη λαβη σε τροχαλια 4*12
3,κωπηλατικη με μπαρα δευτερη λαβη 3*12
4.pullover μηχανημα αν εχετε αλλιως με αλτηρα σε παγκο να ακουμπαει η μεση σου 3*12 αργα να καταλαβεις την κινηση
5.ραχιαιοι σε διζυγο 4*25

ωμους
1.ορθια κωπηλατικη 4*10
2.εκτασεις στο πλαι με αλτηρες καθιστη 4*12
3.πιεσεις με αλτηρες καθιστη 4*10
4.εκτασεις σκυφτη για πισω δελτοειδη 3*15
5.κοιλιακοι οπως πριν και αεροβιο οπως στο προηγουμενο προγραμμα αλλα στο αεροβιο τωρα θα κανεις ποδηλατο με το ιδιο στυλ


σου αφησα τα σπλιτ που εχεις και σου το διορθωσω σε καποια σημεια ....το παμε ετσι κ βλεποντας κ κανοντας...
στην πορεια θα σου δινω διορθωσεις...

η διατροφη σου συνεχιζεις οπως συμβουλευω κ τις αλλες κοπελες...
δωσε βαση στα απλα πραγματακια κ θα δεις διαφορες μεγαλες σε μικρο χρονικο διαστημα....οχι οχι υπερβολες κ αγχος με αυτο το θεμα πλιζ!;)
Gymaki μου γλυκό, ευχαριστω παρά πολύ το προγραμμα φαίνεται σούπερ ξεκιναω δυνατά απο Τρίτη , για το ελλειπτικο μόνο που μου έβαλες , δεν έχω πρόβλημα μου αρέσει απλά στο γυμναστήριο υπάρχουν μόνο δυο και αρκετές φορές ειναι πιασμενα , να κάνω τότε διάδρομο?

voulaki
22-01-12, 13:15
Gymaki μου γλυκό, ευχαριστω παρά πολύ το προγραμμα φαίνεται σούπερ ξεκιναω δυνατά απο Τρίτη , για το ελλειπτικο μόνο που μου έβαλες , δεν έχω πρόβλημα μου αρέσει απλά στο γυμναστήριο υπάρχουν μόνο δυο και αρκετές φορές ειναι πιασμενα , να κάνω τότε διάδρομο?Κάτι άλλο που είδα στις αρσεις λεκάνης στο προγραμμα των ποδιών να μη βάλω βάρος? έβαζαν στην κοιλια 20 κιλά.. Ότι μου πεις..

amst
22-01-12, 14:07
Κορίτσια όλα καλά τελικά!
Όλα καλά!
Περαστικό είναι, θα περάσει!
:green::green::green::green::green:

Θα ανεβάσω φωτός στο λογκ μου!!!

xelashai
22-01-12, 14:55
Μας λες και για ποιο γευμα καλέ ντρέπεσαι;
Γιατί αυτά μονο πολλά δεν είναι...μη σου πω οτι τα βλέπω και λίγα....;)

καλημερα στελλιτσα..
γαλα και χυμο και φρυγανιες βραδιατικα?
εχω μια εβδομαδα να ανεβω στη ζυΓΑΡΙΑ...ΦΟΒΑΜΑΙ...

Stella
22-01-12, 14:56
χαχαχαχαχ...ναι να σου πω την αληθεια την εχω βαρεθει...αλλα επειδη ξυπναω πολυ πρωι 6.30..και πρεπει να ειμαι στην δουλεια στις 7 δεν εχω χρονο να ετοιμασω κατι αλλο..:(
εν τω μεταξυ καθε μερα που γραφω το ημερολογιο..οταν παω να γραψω το πρωινο μου κανω..φφφφφφ παλι....απο δω και περα θα κανω copy-paste απο τις προηγουμενες μερες..αφου ολες ιδιες ειναι...:rolf::rolf:

Έλα που δεν προλαβαίνεις για τίποτε άλλο....:P

1) πιτάκι που θα το ετοιμάσεις από την προηγούμενη και βάζεις μέσα ότι γουσταρεις...(είπαμε πως)
2)γάλα με βρωμη ή μουσλι...επίσης βάζεις ότι γουσταρεις μέσα....(μπορείς και από το προηγούμενο βράδυ να το ετοιμάσεις, γίνεται σαν κρέμα, αλλά και το πρωί 3 λεπτά παιρνει)
3)αυγά βραστα (1 ολόκληρο + ασπράδια) με ρυζογκοφρέτες

..δε μου΄ρχονται άλλα τώρα...

Stella
22-01-12, 15:02
καλημερα στελλιτσα..
γαλα και χυμο και φρυγανιες βραδιατικα?
εχω μια εβδομαδα να ανεβω στη ζυΓΑΡΙΑ...ΦΟΒΑΜΑΙ...

Άντε καλέ....λεπτομέριες...:green:
Εντάξει δεν είναι και το ιδανικό...αλλά δε χαλασε και ο κοσμος...δε σου χαλάνε αυτά τη διατροφή...τα "άλλα" ;) να προσέχεις!
Βασικά το θέμα είναι αν χορταινεις, εγώ με τοσο λίγο φαί πάντως δε θα την έβγαζα...:turtle:

Α, και στη ζυγαρια μην αναβαίνεις...σιγά...αν είναι να χάσεις θα χάσεις είτε ανεβεις είτε όχι!
Εγώ έχω 3 εβδομάδες να ανεβω και θα ζυγιστώ μετά την 4η!
Και θα το συνεχίσω έτσι μια φορά το μήνα!
Τι σημασία έχει μωρε η ζυγαριά...
Εχει κάποιο νόημα γι΄αυτους που θέλουν να χάσουν καμια 15-20 κιλά...εμεις δεν ανηκουμε σε αυτή την κατηγορία...Τι να δεις αν έχασες 400-500γρ;;;

xelashai
22-01-12, 15:04
Έλα που δεν προλαβαίνεις για τίποτε άλλο....:P

1) πιτάκι που θα το ετοιμάσεις από την προηγούμενη και βάζεις μέσα ότι γουσταρεις...(είπαμε πως)
2)γάλα με βρωμη ή μουσλι...επίσης βάζεις ότι γουσταρεις μέσα....(μπορείς και από το προηγούμενο βράδυ να το ετοιμάσεις, γίνεται σαν κρέμα, αλλά και το πρωί 3 λεπτά παιρνει)
3)αυγά βραστα (1 ολόκληρο + ασπράδια) με ρυζογκοφρέτες

..δε μου΄ρχονται άλλα τώρα...

1)το πιτακι θα το δοκιμασω σήμερα...αν πετύχει θα το έχω στα υπόψιν..
2)το γάλα με βρώμη το εχω δοκιμάσει...δεν ξερω βέβαια αν το εκανα σωστά..το έβρασα μαζι με νερό και εγινε ενας χυλός...μπλιαξ πραγματικά με προσπάθεια έφαγα 3 -4 κουταλιές μπας και συνηθίσω την αηδία... μουσλι και δημητριακά δεν παίρνω γιατι λένε οτι εχουν αρκετή ζάχαρη.(και ενα παραξενο πράγμα παλαιότερα που έτρωγα..παντα μετα απο τα δημητριακά ηθελα να φαω και κατι άλλο...)
3)εχω θεμα με τα ασπράδια...ετσι βραστά με ανατριχιάζουν..απαπα..

μηπως ειμαι λιγο δύσκολη????

xelashai
22-01-12, 15:10
Άντε καλέ....λεπτομέριες...:green:
Εντάξει δεν είναι και το ιδανικό...αλλά δε χαλασε και ο κοσμος...δε σου χαλάνε αυτά τη διατροφή...τα "άλλα" ;) να προσέχεις!...απαπα....οχι <<άλλα>>..προσεχω;)
Βασικά το θέμα είναι αν χορταινεις, εγώ με τοσο λίγο φαί πάντως δε θα την έβγαζα...:turtle:..ναι χορταινω ευκολα ευτυχως

Α, και στη ζυγαρια μην αναβαίνεις...σιγά...αν είναι να χάσεις θα χάσεις είτε ανεβεις είτε όχι!
Εγώ έχω 3 εβδομάδες να ανεβω και θα ζυγιστώ μετά την 4η!
Και θα το συνεχίσω έτσι μια φορά το μήνα!
Τι σημασία έχει μωρε η ζυγαριά...εχει..εχει..
Εχει κάποιο νόημα γι΄αυτους που θέλουν να χάσουν καμια 15-20 κιλά...εμεις δεν ανηκουμε σε αυτή την κατηγορία...Τι να δεις αν έχασες 400-500γρ;;;

ζυγιζομουν καθε μερα και οταν εβλεπα ..αν μια μερα ανεβαινε ετσω και λιγο μειωνα τις θερμιδες της επομενης μερας..ετσι καταφερα και εχασα 13κιλα..τωρα τι να γινεται?δεν ειμαι ετοιμη να ανεβω..οταν ξεκινησω γυμναστηριο...

Stella
22-01-12, 15:11
1)το πιτακι θα το δοκιμασω σήμερα...αν πετύχει θα το έχω στα υπόψιν..
2)το γάλα με βρώμη το εχω δοκιμάσει...δεν ξερω βέβαια αν το εκανα σωστά..το έβρασα μαζι με νερό και εγινε ενας χυλός...μπλιαξ πραγματικά με προσπάθεια έφαγα 3 -4 κουταλιές μπας και συνηθίσω την αηδία... μουσλι και δημητριακά δεν παίρνω γιατι λένε οτι εχουν αρκετή ζάχαρη.(και ενα παραξενο πράγμα παλαιότερα που έτρωγα..παντα μετα απο τα δημητριακά ηθελα να φαω και κατι άλλο...)
3)εχω θεμα με τα ασπράδια...ετσι βραστά με ανατριχιάζουν..απαπα..

μηπως ειμαι λιγο δύσκολη????

Όχι βρε μια χαρά είσαι, απλά πρέπει να πειραματιστεις και να τα προσαρμόσεις στα δικά σου γούστα!;)

Καλέ βρώμη όχι με νερο...ε, έτσι όντως αηδια είναι!
Βαλε στο κατσαρολάκι γάλα και βρώμη (και καμια ζαχαρίνη για γλύκα αν θες) και αποξηραμένα φρούτα και αυτό το βράζεις.
Ανακατευεις που και που και όταν κοχλάσει είναι έτοιμο! Γινεται σαν ρυζόγαλο! Παρα πολύ ωραιο...μπορεις να ρίξεις και κανέλα από πάνω!
Με γάλα φτιάξτο όχι με νερό!
Επίσης το μουσλι είναι μια χαρά! ;Aλλο το μούσλι και άλλο τα δημητριακά τύπου fitness. Πάρε να γράφει χωρίς προσθήκη ζάχαρης και έχει και ένα πολύ ωραιο και οικονομικό ο Βασιλόπουλος σε σακουλάκι διάφανο 1kgr!;)

xelashai
22-01-12, 15:17
Όχι βρε μια χαρά είσαι, απλά πρέπει να πειραματιστεις και να τα προσαρμόσεις στα δικά σου γούστα!;)

Καλέ βρώμη όχι με νερο...ε, έτσι όντως αηδια είναι!..ειμαι μπουφος..:rolf:
Βαλε στο κατσαρολάκι γάλα και βρώμη (και καμια ζαχαρίνη για γλύκα αν θες) και αποξηραμένα φρούτα και αυτό το βράζεις...σε 250ml γαλα ποσο βρωμη δηλαδη? και τα αποξηραμενα μεσα στο κατσαρολακι απο την αρχη?
Ανακατευεις που και που και όταν κοχλάσει είναι έτοιμο! Γινεται σαν ρυζόγαλο! Παρα πολύ ωραιο...μπορεις να ρίξεις και κανέλα από πάνω!
Με γάλα φτιάξτο όχι με νερό!
Επίσης το μουσλι είναι μια χαρά! ;Aλλο το μούσλι και άλλο τα δημητριακά τύπου fitness. Πάρε να γράφει χωρίς προσθήκη ζάχαρης και έχει και ένα πολύ ωραιο και οικονομικό ο Βασιλόπουλος σε σακουλάκι διάφανο 1kgr!;)
και να φανταστεις εχω 2 μεγαλες σακουλες βρωμης στο ντουλαπι...για να τα αξιοποιησω..

Stella
22-01-12, 15:20
Τι σημασία έχει μωρε η ζυγαριά...εχει..εχει..

Δεν έχει γιατί τα κιλά σου είναι κοντά στα ιδανικά και εμεις θέλουμε να διορθώσουμε τα σημεία στο σώμα μας που υστερουν!
Γι΄αυτό και γυμναζόμαστε με βάρη και κάνουμε διατροφή και όχι διαιτα!
Και το αποτέλεσμα αυτού δε φαίνεται στη ζυγαριά αλλά στον καθρέφτη και στα ρούχα μας!;)
Αν όμως αυτό σε βοηθάει ψυχολογικά οκ...;)
Απλά να ξέρεις (που το ξέρεις;) )ότι διακυμάνσεις μέχρι και 1-2 κιλά μέσα στο μήνα (ειδικά σ΄εμάς τις γυναίκες) είναι φυσιολογικές και δε σημαίνει πάντα ότι πήραμε λίπος!

Stella
22-01-12, 15:24
Βαλε στο κατσαρολάκι γάλα και βρώμη (και καμια ζαχαρίνη για γλύκα αν θες) και αποξηραμένα φρούτα και αυτό το βράζεις...σε 250ml γαλα ποσο βρωμη δηλαδη? και τα αποξηραμενα μεσα στο κατσαρολακι απο την αρχη?
Βάλε 30γρ καλά είναι...
Μούσλι μπορείς και 40γρ, αλλά η βρώμη πηζει πολύ. Ξεκίνα με 30 και βλέπεις πώς σου αρέσει!
Εγώ από την αρχή τα βάζω τα αποξηραμένα, γιατί φουσκώνουν και λίγο και μ΄αρέσει! Δοκίμασε το όπως θέλεις και από την αρχή και στο τέλος και βλέπεις πως σου αρέσει πιο πολύ!
Αυτό το μιγμα μπορεις να το βάλεις και στο ψυγείο από το βράδυ να το φας το πρωί σαν κρυα κρεμούλα, αν δεν προλαβαίνεις με τίποτα!;)

xelashai
22-01-12, 15:29
Δεν έχει γιατί τα κιλά σου είναι κοντά στα ιδανικά και εμεις θέλουμε να διορθώσουμε τα σημεία στο σώμα μας που υστερουν!
Γι΄αυτό και γυμναζόμαστε με βάρη και κάνουμε διατροφή και όχι διαιτα!
Και το αποτέλεσμα αυτού δε φαίνεται στη ζυγαριά αλλά στον καθρέφτη και στα ρούχα μας!;)
Αν όμως αυτό σε βοηθάει ψυχολογικά οκ...;)
Απλά να ξέρεις (που το ξέρεις;) )ότι διακυμάνσεις μέχρι και 1-2 κιλά μέσα στο μήνα (ειδικά σ΄εμάς τις γυναίκες) είναι φυσιολογικές και δε σημαίνει πάντα ότι πήραμε λίπος!

ειναι πολλα που δεν ξερω...
η κοιλιτσα για παραδειγμα... διορθώνεται χωρις διαιτα? αρκούν τα βαρη?μαλλον βλακεια ρωταω τωρα..δεν ξερω πως να το διατυπώσω..αλλα τελοςπαντων
μαλλον το βρηκα...δεν πρεπει να ριξουμε το ποσοστο λιπους και μετα με τα βαρη να ανεβασουμε τον μυικο ιστο..η καπως ετσι..τελοςπαντων

gym
22-01-12, 15:31
ευχαριστω παααρα πολυ για το προγραμμα :D


Προγραμμα ελινας

1η μερα ανω 1
2η μερα κατω 1
3η μερα ανω 1
4η μερα κατω 1
Θα ηθελα να ξεκινησεις κατι τετοιο σε πρωτη φαση για να δουμε που βρικσεσαι λιγο και να δοκιμασεις κατι διαφορετικο...

Ανω 1
Ζεσταμα με 15 λεπτα διαδρομο και διατασεις παντου
1.Ελξεις μονοζυγο 3*12 οριστε??? τι σε οδηγει στην αποψη οτι εγω μπορω να κανω εστω και ενα τετοιο?? :S ουτε μισο να κανεις με υποβοηθηση...εχεις ετσι δεν ειναι?
2.καμψεις για στηθος 3*οσα βγαλεις
3.βυθισεις σε διζυγο για τρικεφαλο 3*οσα βγαλεις να μην βαλω υποβοηθηση??γιατι σκετη δεν με κοβω...να βαλεις
4.καμψεις δικεφαλου με αλτηρες ορθια εναλλαξ 3*12
5.πιεσεις με μπαρα καθιστη 3*12 εννοεις ξαπλωμενη?? για ωμους...εννοω καθιστη σε παγκο...στρατιωτικες ας πουμε...αλλα καθιστη...καθεσαι λες κ εισαι σε καρεκλα
[/B]6.εκτασεις με αλτηρες πλαι 3*12 τι εννοεις πλαι??πλαι καλε....πλαι απο το σωμα σου....τα χρια σηκωνονται απο το πλαι κ ερχονται μεχρι το υψος των ωμων...το χουμε?
7.ραχιαιοι σε πατωμα 4*25
Διατασεις παντου

Κατω 1
Ζεσταμα 15 λεπτα ποδηλατο
1.καθισματα με μπαρα 4*12
2.καθισματα πλιε με αλτηρα 3*15
3.προχωρητικες προβολες 3*20
4.leg extention 3*12
5.leg curl 3*12
6.γαμπες σμιθ 4*25
7.κοιλια αρσεις σε μονοζυγο 5*μεγιστες επαναληψεις μα τα χερια μου ειναι τοσο αδυναμα που δεν αντεχουν το μονοζυγο..να μην το κανω σε διζυγο?? καντα σε διζυγο αλλα εστω μια δυο θα βγαλεις κ στο μονοζυγο...δεν με πειραζει κανε εννοειται...το θεμα ειναι να δουλεψεις κοιλια ε...οχι να σφιγγεις ποδι
8.criss cross 3*40’’ αργα
Διατασεις παντου κ αποθεραπεια 10 λεπτα χαλαρα

Αυτο το ξεκινας και μου λες πως νιωθεις....θελω να δω βασικα πως θα αντιδρασει το σωμα σου σε αυτες τις ασκησεις με αυτον τον σχεδιασμο...
Διαλειμμα οσο χρειαζεσαι αλλα μην χασομερας με το ρολοι στο χερι...οσο νιωθεις...
Και γενικα κιλα οσα νιωθεις ωστε να σου βγουν οι επαναληψεις...δεν με νοαιζει αν τα ριχνεις στα σετ που ακολουθουν απλα με νοιαζει να νιωθεις οτι δουλευεις...

Στις ενδιαμεσες μερες μπορεις να κανεις αεροβιο μαζι με κορμο,δηλαδη ακσησεις για κοιλια και ραχη που σαν συνολο να σου πιανουν ενα 20 λεπτο σιγουρα και αεροβιο ενα 40 λεπτο!

Για κοιλια θα κανεις ροκανισματα με βαρος πανω σου απο 4 σετ ,σανιδα απο 4 σετ τους ενος λεπτου μεγσιτο,ψαλιδακια πλαγιως δεν ξερω τι ειναι τα ψαλιδακια πλαγιωςψαλιδακια ειναι οταν θα κανεις τα ποδια σου σαν ψαλιδι δεξια αριστερα πλαγια δηλαδη προσοχη στη μεση 3 σετ απο 30 δευτερολεπτα και τελος αρσεις σε μονοζυγο με γονατα σε στηθος οσα βγαλεις για 4 προσπαθειες....και μετα ραχη στο στρωμα 4 σετ απο 25 και σε μπαλα 3 σετ των 20 αργα....

Αυτα μαι ντιαρ!:green:

ευχαριστω παααρα πολυ για το προγραμμα :D

gym
22-01-12, 15:32
υ.γ. για ολες...οταν ποσταρετε μεσα στο ποστ μου ειναι δυσκολο να γραφουμε σχολια επανω γιατι γινεται ενα μπαχαλο απο πολλα σχολια...δηλαδη καλυτερα να κανετε παραθεση και να τα γραφετε απο κατω αφου εχετε χρωματισει με το αντιστοιχο χρωμα αυτο που θελετε...
γι να μπορουμε μετα να κανουμε παλι παραθεση κ σχολιο ποστ...;)

gym
22-01-12, 15:34
με γειρνάσ τωρα πίσω στην περιοδο αποθεραπειας ....αυτες τις ασκήσεις τις εκανα για περιπου ενα εφταμηνο στο σπιτι...τωρα αν δεν παιρνει κατι αλλο(γιατι για να ειμαι ειλικρηνης τις εχω βαρεθει αυτες )θα τις κανω...ειπαμε θα κανω οτι μου πεις αρκει να βλεπω αποτελεσμα..αυτες που ειναι με το λαστιχο μπορω να τις κανω και στην τροχαλια με βαρος ??η δεν κανει???με αυτες σιγουρα δεν ποναω ...βεβαια δεν ξερω αν θα με πιασουν γιατι σου ειπα οτι τισ ιδιες και με βαρακι στο ποδι τις εκανα τρεις φορες την εβδομαδα ειδωμεν....!!!!ευχαριστω και παλι λενακι για τις συμβουλες σου..:(:(:(:(αν και με εχει παρει απο κατω τωρα γιατι εχει περασει ενας χρονος σχεδον και το ποδι ακομη ενοχλει...θα επανελθω αραγε!!!???:(:(:(:(

το ξερω αλλα τι να σ εκανω..
στο μυαλο μου εχω αλλα για αυτο που ζητας αλλα λογω ποδιου και λογω του οτι δεν σε ξερω απο κοντα(να δω ακριβως το ποδι σου κ τι κανεις) δεν μπορω να σου δωσω κατι παραπανω απο αυτο και δεδομενου οτι πονας...αυτο τα λεει ολα!
αν τα δουλεψεις σωστα και οπως σου λεω παλι θα πιαστεις...
πιστεψε με και αυτα δουλευουν...μην ειμαστε μονοπλευοι!
υπομονη και θα περασει κουκλα μου!:toast::toast:

gym
22-01-12, 15:35
Gymaki μου γλυκό, ευχαριστω παρά πολύ το προγραμμα φαίνεται σούπερ ξεκιναω δυνατά απο Τρίτη , για το ελλειπτικο μόνο που μου έβαλες , δεν έχω πρόβλημα μου αρέσει απλά στο γυμναστήριο υπάρχουν μόνο δυο και αρκετές φορές ειναι πιασμενα , να κάνω τότε διάδρομο?

εννοειται...απλα θελω σιγα σιγα να κανεις και διαφορετικα στυλ αεροβιου για να μην συνηθιζεις...

gym
22-01-12, 15:37
Κάτι άλλο που είδα στις αρσεις λεκάνης στο προγραμμα των ποδιών να μη βάλω βάρος? έβαζαν στην κοιλια 20 κιλά.. Ότι μου πεις..

ναι βρε απλα σου εγραψα τις ασκησεις οπως ειναι...εννοειται αυξανεις οση αντισταση νιωθεις...
ουσιαστικα εγιναν καποιες αλλαγες στο προγραμμα σου...στη συνεχεια θα εχουμε κ αλλα αναλογα με την προοοδο σου και με μοναδικο κριτηριο αυτο...;)

gym
22-01-12, 15:37
Κορίτσια όλα καλά τελικά!
Όλα καλά!
Περαστικό είναι, θα περάσει!
:green::green::green::green::green:

Θα ανεβάσω φωτός στο λογκ μου!!!

αντεεεεεεεεεεεεεεεεε...μπραβο ρε συ!χαρηκα τωρα!!!!!!!:turtle::turtle::turtle:

gym
22-01-12, 15:41
ειναι πολλα που δεν ξερω...
η κοιλιτσα για παραδειγμα... διορθώνεται χωρις διαιτα? αρκούν τα βαρη?μαλλον βλακεια ρωταω τωρα..δεν ξερω πως να το διατυπώσω..αλλα τελοςπαντων
μαλλον το βρηκα...δεν πρεπει να ριξουμε το ποσοστο λιπους και μετα με τα βαρη να ανεβασουμε τον μυικο ιστο..η καπως ετσι..τελοςπαντων

η κοιλιτσα ειναι διατροφη αλλα οχι για ενα μηνα....συνεχεια να εισαι σε ενα μοτιβο που σου αρεσει κ δεν νιωθεις στερηση αλλιως και να φυγει θα επανελθει..
ταυτοχρονα γινονται ειδικα για εμας τις γυναικες...τι να το κανω να κανεις ''ογκο'' να βγαλεις μυς κ καλα κ να εχεις στρωμα λιπους απο πανω κ μετα να τρεχεις να το διωξεις και αντε παλι τα ιδια..

με μια νορμαλ διατροφη χωρις στερητικα και συνεπεια σε προπονηση θα δεις μεγαλες διαφορες στο σωμα σου...

το πιο σημαντικο ειναι οταν πηγαινετε στο γυμναστηριο να κανετε προπονηση και οχι να χαζολογατε..;)

xelashai
22-01-12, 15:47
η κοιλιτσα ειναι διατροφη αλλα οχι για ενα μηνα....συνεχεια να εισαι σε ενα μοτιβο που σου αρεσει κ δεν νιωθεις στερηση αλλιως και να φυγει θα επανελθει..
ταυτοχρονα γινονται ειδικα για εμας τις γυναικες...τι να το κανω να κανεις ''ογκο'' να βγαλεις μυς κ καλα κ να εχεις στρωμα λιπους απο πανω κ μετα να τρεχεις να το διωξεις και αντε παλι τα ιδια..

με μια νορμαλ διατροφη χωρις στερητικα και συνεπεια σε προπονηση θα δεις μεγαλες διαφορες στο σωμα σου...

το πιο σημαντικο ειναι οταν πηγαινετε στο γυμναστηριο να κανετε προπονηση και οχι να χαζολογατε..;)

με κοροιδεψες...ε???το ειδα..το ειδα στο log...καλααααα:P
διατροφή κανω εδω και κανα χρόνο...απο παντου έχασα...η κοιλια χαμπάρι...

gym
22-01-12, 15:56
κατ αρχας dorita μου δεν εχεις κανενα θεμα εμ κιλα εσυ η οτιδηποτε...τελειος σωματοτυπος απλα θελεις προπονησουλαααααααα και νορμαλ πραγματακια στη διατροφη!

κατα τα αλλα οχι υπερβολες...

το προβλημα ειναι το εξης με τις περισσοτερες κοπελες...εαν το παρετε θερμιδικα θα δειτε οτι πολλες απλα ειναι πολυ πιο κατω απο αυτα που ''θα επρεπε'' ναειναι αλλα νομιζουν οτι τρωνε ασυστολα και αυτο γιατι τσιμπολογανε μεσα στη μερα τους...

δεν μιαλω για κατι πιτογυρα που ειδαααααα...αλλα γενικα αν καθαρισετε ελαχιστα τη διατροφη σας θα δειτε οτι θα μπορεσετε να φαετ πιο πολυ και να χορταινετε...και οχι να πεσετε κατω!!!!!!!!
σκεφτειτε το..μικρες αλλαγες καθε φορα!!!!;););)

Stella
22-01-12, 17:16
αυτο π καταλαβα εγω.διοτι τελευταια βαραγα κατι τραγικα επισοδια. αν φτιαξεις τη διατροφη σου οπως σαρεσει.να σ αρεσει ομως.δε σ λειπει τπτ.κ εισαι οκ.εγω πχ παντα ειχα μανια με τα φρουτα απο τοτε π εφτιαξα τη διατροφη μ.δλδ μπορουσα ανετα να ζησω με γιαουρτι φρουτα κ μελι.τπτ αλλο. τα εκοψα σε καποια φαση. εχουν σακχαρα εχουν το ενα εχουν το αλλο κ το μελι τα ιδια κ με μετρο τα γαλακτοκομικα κ ετσι.λοιπον τα ξαναβαλα στη διατροφη μ και πλεον τρωω με μετρο.δεν εχω τσιταρει ουτε ειχα κανενα βουλιμικο επισοδιο εδω κ 2 βδομαδες(μπαινω 3η) και μαλιστα ειμαι κ πιο κοντα στους στοχους μου. δλδ αυτο π θελω να πω.να τρως οτι σε ευχαριστει.ακομα κ σε καθημερινη βαση.αρκει να ναι μεσα στις θερμιδες π καις και να ειναι με μετρο.οταν δεν υπαρχει το "ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ" ο εγκεφαλος δε σκεφτεται "ζορισου να μη το φας" και οταν υπαρχει αυτη η μια μερα η "ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑ" να του αλλαζεις τα φωτα. θες γλυκακι?φαε 1.φατο αργα.απολαυσε το. φαε το γλυκο σ.αλλα κανε κ τη γυμναστικη σ.παν μετρον αριστον.κ λυνονται ολα:green:

Kάνω κουότ το ποστ του Τόλη γιατί μου άρεσε πολύ ο τρόπος που τα διατύπωσε...
Και αναφερεται σε ένα λάθος που κάνουμε οι περισσότεροι τον πρώτο καιρο της ενασχόλησης μας με τα βάρη και την ανάλογη διατροφή!
Κοβουμε αλάτι, κόβουμε γαλακτοκομικά, κόβουμε υδατάνθρακες, ελαχιστοποιούμε τα φρούτα....
Θελουμε άμεσα και χωρίς καμιά εμπειρία να κάνουμε τη σούπερ ντουπερ "καθαρή" διατροφή νομίζοντας πως έτσι θα φτάσουμε γρήγορα στο στόχο μας!
Γεγονός που συνήθως μας οδηγεί σε άλλα μονοπάτια...

eli_din3
22-01-12, 18:15
στα ψαλιδακια πλαγιως δηλαδη.. καθομαι στο πλαι.. και παω τα ποδια.. μια το ενα μια το αλλο μπροστα πισω? ο κορμος σηκωνεται ελαφρως? δηλαδη να εχω τον αγκωνα ακουμπησμενο στ πατωμα η τελειως ξαπλωμενη?

Gianna
22-01-12, 19:14
Κορίτσια όλα καλά τελικά!
Όλα καλά!
Περαστικό είναι, θα περάσει!
:green::green::green::green::green:

Θα ανεβάσω φωτός στο λογκ μου!!!

:thumbup:

marvin
22-01-12, 20:14
Δεν έχει γιατί τα κιλά σου είναι κοντά στα ιδανικά και εμεις θέλουμε να διορθώσουμε τα σημεία στο σώμα μας που υστερουν!
Γι΄αυτό και γυμναζόμαστε με βάρη και κάνουμε διατροφή και όχι διαιτα!
Και το αποτέλεσμα αυτού δε φαίνεται στη ζυγαριά αλλά στον καθρέφτη και στα ρούχα μας!;)
Αν όμως αυτό σε βοηθάει ψυχολογικά οκ...;)
Απλά να ξέρεις (που το ξέρεις;) )ότι διακυμάνσεις μέχρι και 1-2 κιλά μέσα στο μήνα (ειδικά σ΄εμάς τις γυναίκες) είναι φυσιολογικές και δε σημαίνει πάντα ότι πήραμε λίπος!

Τελικα εξελισεσαι σε μεγαλο αστερι!!!!;)

xelashai
22-01-12, 23:48
και εγω αυτο το θεμα εχω..νταξει εκτος του οτι μου χουν γινει εμμονη ολα αυτα..στην κυριολεξια.. δεν εχω και υπομονη να δω διαφορα..τρελενομαι ρε :P καθε μερα με κοιταω στον καθρεφτη να δω αν αλλαξε κατι.. και φυσικα δεν αλλαξε και εγω απογοητευομαι και η εμμονη μεγαλωνει :P
παντως οντως τζιτζι εισαι!


χαχαχα.. πόσο σε καταλαβαίνω... ακριβώς το ιδιο εκανα κι εγω...(μεταξύ μας ακομα το κανω..;))...
αλλα ρε συ ειναι βασανιστήριο αυτο..πρεπει να το ξεχάσουμε..να σκεφτόμαστε οτι θελουμε να ειμαστε καλα..να έχουμε ενα υγιες σώμα..να κρατάμε οσο γίνεται το ιδανικό μας βάρος..
να τρωμε σωστα και να γυμναζομαστε..και σιγα σιγα θα δουμε τη διαφορά που θέλουμε..
αλλά θελει συνέπεια...(τα λεω για να τα ακουω κι εγω:P)

dorita
23-01-12, 01:23
χαχαχα.. πόσο σε καταλαβαίνω... ακριβώς το ιδιο εκανα κι εγω...(μεταξύ μας ακομα το κανω..;))...
αλλα ρε συ ειναι βασανιστήριο αυτο..πρεπει να το ξεχάσουμε..να σκεφτόμαστε οτι θελουμε να ειμαστε καλα..να έχουμε ενα υγιες σώμα..να κρατάμε οσο γίνεται το ιδανικό μας βάρος..
να τρωμε σωστα και να γυμναζομαστε..και σιγα σιγα θα δουμε τη διαφορά που θέλουμε..
αλλά θελει συνέπεια...(τα λεω για να τα ακουω κι εγω:P)

μπραβο κοριτσια...μου αρεσει οτν στηριζει η μια την αλλη..
αλλα κοριτσια πανω απο ολα να εχουμε υγεια κ οχι ΑΓΧΟΣ!!

dorita
23-01-12, 01:32
κατ αρχας dorita μου δεν εχεις κανενα θεμα εμ κιλα εσυ η οτιδηποτε...τελειος σωματοτυπος απλα θελεις προπονησουλαααααααα και νορμαλ πραγματακια στη διατροφη!

κατα τα αλλα οχι υπερβολες...

το προβλημα ειναι το εξης με τις περισσοτερες κοπελες...εαν το παρετε θερμιδικα θα δειτε οτι πολλες απλα ειναι πολυ πιο κατω απο αυτα που ''θα επρεπε'' ναειναι αλλα νομιζουν οτι τρωνε ασυστολα και αυτο γιατι τσιμπολογανε μεσα στη μερα τους...

δεν μιαλω για κατι πιτογυρα που ειδαααααα...αλλα γενικα αν καθαρισετε ελαχιστα τη διατροφη σας θα δειτε οτι θα μπορεσετε να φαετ πιο πολυ και να χορταινετε...και οχι να πεσετε κατω!!!!!!!!
σκεφτειτε το..μικρες αλλαγες καθε φορα!!!!;););)

ευχαριστω για την απαντηση..
η αληθεια ειναι πως πρεπει να κανω πιο ποιοτικη διατροφη κ να αφησω τα αχρηστα..
παντως σοκολατα δεν μπορω να αφησω με τιποτα....μες την μερα εξαρτηση...:)

xelashai
23-01-12, 01:35
ευχαριστω για την απαντηση..
η αληθεια ειναι πως πρεπει να κανω πιο ποιοτικη διατροφη κ να αφησω τα αχρηστα..
παντως σοκολατα δεν μπορω να αφησω με τιποτα....μες την μερα εξαρτηση...:)

ελα πες αληθεια...δεν θες να την αφησεις..ε??εεε???;)
αφου την εκοψα εγω..μπορεις κι εσυ!!!
ναι ναι μπορεις..λεμε!!

eli_din3
23-01-12, 01:46
χαχαχα.. πόσο σε καταλαβαίνω... ακριβώς το ιδιο εκανα κι εγω...(μεταξύ μας ακομα το κανω..;))...
αλλα ρε συ ειναι βασανιστήριο αυτο..πρεπει να το ξεχάσουμε..να σκεφτόμαστε οτι θελουμε να ειμαστε καλα..να έχουμε ενα υγιες σώμα..να κρατάμε οσο γίνεται το ιδανικό μας βάρος..
να τρωμε σωστα και να γυμναζομαστε..και σιγα σιγα θα δουμε τη διαφορά που θέλουμε..
αλλά θελει συνέπεια...(τα λεω για να τα ακουω κι εγω:P)

απο την αλλη ρε συ..υγιες ηταν το σωμα μας και οταν τρωγαμε οτι θελαμε (εννοειται οχι υπερβολες)
ιδανικο βαρος ειχαμε και οταν δεν καναμε διατροφη...
γυμναζομασταν και πριν απο αυτα (προσωπικα εστω και λαθος λογω απειριας)

επομενως ειναι θεμα εμφανισης..για να λεμε και τα συκα συκα και την σκαφη σκαφη :P
αλλα εννοειται.. υποστηριζω το τροπο ζωης... αλλα π.χ. θα ηθελα..να μπορω να κανω ενα τσιτ την βδομαδα..μικρο ενταξει..και να μου πει καποιος ( που ξερει ετσι? οχι οι τυχαιοι γνωστοι που σε πριζουν οτι εισαι υπερβολικη) οτι δεν πειραζει..και καντο..ουτε "αρκει να εισαι συνεπης στην προπονηση" ουτε "αρκει να το καψεις"ουτε τιποτα.. απλα το φαγες και μπραβο... (εννοειται οτι εγω με τις ανασφαλειες μου δεν μου το επιτρεπω αυτο+ με ολα αυτα που ακουγονται εδω γινεται χειροτερο..αλλα θα ηθελα πολυ να το κανω)... ουφ ενταξει και η σημερινη ψυχαναλυση :P

Stella
23-01-12, 07:04
απο την αλλη ρε συ..υγιες ηταν το σωμα μας και οταν τρωγαμε οτι θελαμε (εννοειται οχι υπερβολες)
ιδανικο βαρος ειχαμε και οταν δεν καναμε διατροφη...
γυμναζομασταν και πριν απο αυτα (προσωπικα εστω και λαθος λογω απειριας)

επομενως ειναι θεμα εμφανισης..για να λεμε και τα συκα συκα και την σκαφη σκαφη :P
αλλα εννοειται.. υποστηριζω το τροπο ζωης... αλλα π.χ. θα ηθελα..να μπορω να κανω ενα τσιτ την βδομαδα..μικρο ενταξει..και να μου πει καποιος ( που ξερει ετσι? οχι οι τυχαιοι γνωστοι που σε πριζουν οτι εισαι υπερβολικη) οτι δεν πειραζει..και καντο..ουτε "αρκει να εισαι συνεπης στην προπονηση" ουτε "αρκει να το καψεις"ουτε τιποτα.. απλα το φαγες και μπραβο... (εννοειται οτι εγω με τις ανασφαλειες μου δεν μου το επιτρεπω αυτο+ με ολα αυτα που ακουγονται εδω γινεται χειροτερο..αλλα θα ηθελα πολυ να το κανω)... ουφ ενταξει και η σημερινη ψυχαναλυση :P

Ρε συ Ελίνα εδώ δε σου είπε κανένας να μη φας κατι που πεθυμησες πολύ μια στο τόσο.
Το μια στο τόσο δεν πειράζει καθόλου...το καθε μέρα πειράζει!;)

katerina.
23-01-12, 07:48
[QUOTE=amst;499516]Κορίτσια όλα καλά τελικά!
Όλα καλά!
Περαστικό είναι, θα περάσει!
:green::green::green::green::green:

Θ ανεβάσω φωτός στο λογκ μου!!![/

χαιρομαι απραπολυ που ειναι κατι περαστικο ...παμε τωρα δυνατα!!!οκ:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

gym
23-01-12, 09:57
στα ψαλιδακια πλαγιως δηλαδη.. καθομαι στο πλαι.. και παω τα ποδια.. μια το ενα μια το αλλο μπροστα πισω? ο κορμος σηκωνεται ελαφρως? δηλαδη να εχω τον αγκωνα ακουμπησμενο στ πατωμα η τελειως ξαπλωμενη?

oχι καθεσαι κανονικα ανασκελα με τα χερια κατω απο μεση για να προστατευεις κ σηκωνεις(αν θες κ νιωθεις ανετα)ελαφρως το κεφαλι κ κοιτας μπροστα...τα ποδια σηκωνονται ελαφρως η και πολυ κ κανεις τις μυτες σου δεξια αριστερα η μια πανω απο την αλλη πλαγιως;)

gym
23-01-12, 09:58
ευχαριστω για την απαντηση..
η αληθεια ειναι πως πρεπει να κανω πιο ποιοτικη διατροφη κ να αφησω τα αχρηστα..
παντως σοκολατα δεν μπορω να αφησω με τιποτα....μες την μερα εξαρτηση...:)

οριστε μας....καλα ξεκινησαμε!:green::green:

gym
23-01-12, 10:02
απο την αλλη ρε συ..υγιες ηταν το σωμα μας και οταν τρωγαμε οτι θελαμε (εννοειται οχι υπερβολες)
ιδανικο βαρος ειχαμε και οταν δεν καναμε διατροφη...
γυμναζομασταν και πριν απο αυτα (προσωπικα εστω και λαθος λογω απειριας)

επομενως ειναι θεμα εμφανισης..για να λεμε και τα συκα συκα και την σκαφη σκαφη :P
αλλα εννοειται.. υποστηριζω το τροπο ζωης... αλλα π.χ. θα ηθελα..να μπορω να κανω ενα τσιτ την βδομαδα..μικρο ενταξει..και να μου πει καποιος ( που ξερει ετσι? οχι οι τυχαιοι γνωστοι που σε πριζουν οτι εισαι υπερβολικη) οτι δεν πειραζει..και καντο..ουτε "αρκει να εισαι συνεπης στην προπονηση" ουτε "αρκει να το καψεις"ουτε τιποτα.. απλα το φαγες και μπραβο... (εννοειται οτι εγω με τις ανασφαλειες μου δεν μου το επιτρεπω αυτο+ με ολα αυτα που ακουγονται εδω γινεται χειροτερο..αλλα θα ηθελα πολυ να το κανω)... ουφ ενταξει και η σημερινη ψυχαναλυση :P



καλα μιλαμε σε αυτο το κομματι φασκεις κ αντιφασκεις...χα.χα.χα....
δηλαδη για να καταλαβω θελεις καποιον να σου πει φαε κ δεν θα παθεις κατι ε?να παρει αυτος την αμαρτια ε?χαΧΑΧΑ..χα.χ.α.

λοιπον ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ μπορεις να κανεις ενα ελευθερο γευμα μεσα στην εβδομαδα και δυο ρε συ....δεν ειναι τιποτα απολυτο...αλλοι κανουν καθε μερα κ ειναι φετες...;)
ειναι καθαρα επιλογη σου το τι θα φας και πως θα κινηθεις στο κομματι ''χτιζω σωμα''...αρκει να ξερεις τι θες ακριβως και οχι να το τρως και να σε χαλαει...
εμενα αυτο με ενοχλει γενικα...το να φαω και να πω...πωπωπωππ τι το φαγα κ παει λεγοντας λες κ ηρθε η συντελεια του κοσμου...φατο εκει να το ευχαριστηθεις κ συνεχισε...

βγαλτε λιγο απο το μυαλο σας ολα αυτα/αυτους με τις τοσο πεντακαθαρες διατροφες γιατι στην πραγματικοτητα κανεις δεν ξερει για κανεναν τι κανει στην κουζινα του...;););)

katerina.
23-01-12, 10:05
λενακι καλημερα!!!σε λιγο παω για προπονηση...δεν μου απαντησες ..αντι για λαστιχο μπορω να κανω στην τροχαλια??με βαρος ...η ειναι καλυτερα με το πρωτο??:welcome::welcome::welcome:

gym
23-01-12, 10:08
ευχαριστω πολυ....ολες σας κοριτσια!
αυριο πρωι ξεκιναω γυμν.! αεροβια..τρεξιματακι 30ωρο χαλαρο..,διατασεις κ κοιλιακους..
εχω διαβασει στα ποστς σας να αφιερωνουμε κανα 20λεπτο για κοιλικους.. καμια γνωμη εδω;
κ απο αυριο βαρη! λογω του οτι δευτερ τεταρτη απογευμα εχω γιογκα-συγχρονο ελεγα τα βαρη να τα εβαζα τις ενδιαμεσες μερες...τι λετε;

ναι ειναι ενας καλος χρονος για κοιλιακοςυ χωρις ομως αυτο να λεει κατι...αναλογα με το επιπεδο σου...
αν δεις οτι δεν τραβαει για 20λεπτο κανε λιγοτερο απλα κανε σωστα και να τα νιωθεις να δουλευουν...

καλος συνδυασμος με τα βαρη αυτο που λες εφοσον εχεις κ αλλες δραστηριοτητες...:thumbup:

gym
23-01-12, 10:08
λενακι καλημερα!!!σε λιγο παω για προπονηση...δεν μου απαντησες ..αντι για λαστιχο μπορω να κανω στην τροχαλια??με βαρος ...η ειναι καλυτερα με το πρωτο??:welcome::welcome::welcome:

ναι βεβαια μπορεις...απλα προσεχε γενικα και μην κανεις αποτομες κινησεις!καλο ζεσταμα εεεε!

και καλημεραααααααααααααα

voulaki
23-01-12, 12:42
καλημέρα σε όλες ;)
αγαπητό λενάκι μια διευκρίνιση για το προγραμμά μου
λοιπον για πλατη μου λες τριγωνικη λαβη σε τροχαλια , τι ειναι αυτο:unsure:εχω μια υποψια αλλα μου το περιγραφεις πιο αναλυτικα?
το ιδιο θελω και για την κωπηλατικη με μπαρα που μου λες δευτερη λαβη
και για τους ραχιαιους σε διζυγο.. ποιο ειναι το διζυγο ρε κοριτσια?? αυτη κι αν δεν εχω ιδεα πως γινεται:unsure:
δεν εχω αλλες αποριες ορκιζομαι:green:

λιγη βοηθεια pleaseee

gym
23-01-12, 13:48
καλημέρα σε όλες ;)
αγαπητό λενάκι μια διευκρίνιση για το προγραμμά μου
λοιπον για πλατη μου λες τριγωνικη λαβη σε τροχαλια , τι ειναι αυτο:unsure:εχω μια υποψια αλλα μου το περιγραφεις πιο αναλυτικα?
το ιδιο θελω και για την κωπηλατικη με μπαρα που μου λες δευτερη λαβη
και για τους ραχιαιους σε διζυγο.. ποιο ειναι το διζυγο ρε κοριτσια?? αυτη κι αν δεν εχω ιδεα πως γινεται:unsure:
δεν εχω αλλες αποριες ορκιζομαι:green:

λιγη βοηθεια pleaseee

ειναι μια λαβη σαν πυραμιδα πως να σου πω...τριγωνο...αυτην εννοω...εαν δεν εχεις τετοια παρε το σκοινι και σχηματισε ενα τριγωνο με το χερι σου κ τραβα προς τα κατω...

ραχιαιους στην ρωμαικη καρεκλα εννοω...:thumbup:

voulaki
23-01-12, 13:58
ειναι μια λαβη σαν πυραμιδα πως να σου πω...τριγωνο...αυτην εννοω...εαν δεν εχεις τετοια παρε το σκοινι και σχηματισε ενα τριγωνο με το χερι σου κ τραβα προς τα κατω...

ραχιαιους στην ρωμαικη καρεκλα εννοω...:thumbup:αααα... καταλαβα, το'χω τη θυμηθηκα τη λαβη . κατι τελευταιο μονο για τσεκαρισμα για να ειμαι σιγουρη 100%. οιπροωθητικες προβολες ειναι οταν βγαζουμε το ποδι μπροστα και επανερχομαστε στην αρχικη εε?;)

gym
23-01-12, 13:59
αααα... καταλαβα, το'χω τη θυμηθηκα τη λαβη . κατι τελευταιο μονο για τσεκαρισμα για να ειμαι σιγουρη 100%. οιπροωθητικες προβολες ειναι οταν βγαζουμε το ποδι μπροστα και επανερχομαστε στην αρχικη εε?;)

τσου...οι προχωρητικες προβολες ειναι σαν να περπατας απλα καθε σου βημα ειναι κ μια προβολη ντιαρ....

http://www.youtube.com/watch?v=xYTNEh4r5PI

voulaki
23-01-12, 14:35
τσου...οι προχωρητικες προβολες ειναι σαν να περπατας απλα καθε σου βημα ειναι κ μια προβολη ντιαρ....

http://www.youtube.com/watch?v=xYTNEh4r5PIλιγο δυσκολο gymaki moy, να κανω τετοιες βολτες στο γυμναστηριο, την ωρα που παω εχει αρκετο κοσμο , θα πεφτω συνεχεια σε καποιον, δεν υπαρχει περιπτωση , μαλλον για το σπιτι με κοβω να τις κανω:(

katerina.
23-01-12, 14:46
λιγο δυσκολο gymaki moy, να κανω τετοιες βολτες στο γυμναστηριο, την ωρα που παω εχει αρκετο κοσμο , θα πεφτω συνεχεια σε καποιον, δεν υπαρχει περιπτωση , μαλλον για το σπιτι με κοβω να τις κανω:(

στην μπαντα!!..τωρα παιδια περναει το vulaki...ετσι θα τους πεις...:);):

voulaki
23-01-12, 14:53
στην μπαντα!!..τωρα παιδια περναει το vulaki...ετσι θα τους πεις...:);):xa xa κατερινακι μου, καλό !!!:thumbup: λες ε??

eli_din3
23-01-12, 16:21
τσου...οι προχωρητικες προβολες ειναι σαν να περπατας απλα καθε σου βημα ειναι κ μια προβολη ντιαρ....

http://www.youtube.com/watch?v=xYTNEh4r5PI

απορια..βλεπω σε ολες μας βαζεις walking lunges και καμια αλλη παραλλαγη τους.. αρα δουλευουν πιο πολυ...αλλα γιατι ετσι? γιατι οχι τις αλλες?

gym
23-01-12, 16:55
λιγο δυσκολο gymaki moy, να κανω τετοιες βολτες στο γυμναστηριο, την ωρα που παω εχει αρκετο κοσμο , θα πεφτω συνεχεια σε καποιον, δεν υπαρχει περιπτωση , μαλλον για το σπιτι με κοβω να τις κανω:(

εφοσον δεν εχεις καθολου χωρο κανε στατικες...χωρις περα δωθε δηλαδη...

gym
23-01-12, 16:56
απορια..βλεπω σε ολες μας βαζεις walking lunges και καμια αλλη παραλλαγη τους.. αρα δουλευουν πιο πολυ...αλλα γιατι ετσι? γιατι οχι τις αλλες?

γιατι τις αγαπω...:green:
δεν ειπα οτι δεν δουλευουν οι αλλες...απλα ειναι παραλλαγες...ασκησεις υπαρχουν νααααααα τοσες...:green:ορεξη να εχεις να κανεις!

Ariel
23-01-12, 17:22
προβολες και squat οτι πρεπει για γλουτους ειδικα και γενικα ποδαρακια!!!!:squat:

Stella
23-01-12, 17:57
απορια..βλεπω σε ολες μας βαζεις walking lunges και καμια αλλη παραλλαγη τους.. αρα δουλευουν πιο πολυ...αλλα γιατι ετσι? γιατι οχι τις αλλες?

Είναι τέλεια άσκηση. Αν την κάνεις σωστα και ζορίστεις την αλλη μέρα δε θα μπορείς να κάτσεις σε καρέκλα.
Πιάνει ακριβως πισω γλουτούς!

eli_din3
23-01-12, 19:13
gym ποσους υδατανθρακες προτεινεις μεσα στην μερα??
(52 κιλα) ... εστω ποσοστα..εστω ανα κιλο...

gym
23-01-12, 22:43
gym ποσους υδατανθρακες προτεινεις μεσα στην μερα??
(52 κιλα) ... εστω ποσοστα..εστω ανα κιλο...

ελινα μου μια καλη ενδεικτικη αναλογια μακρος ειναι το (Π/Υ/Λ)50/30/20...αλλα αυτο δεν ειναι κ ευαγγελιο...μην κολλας δηλαδη σε αυτο...

αποφασισε για αρχη τι ειδους διατροφη θες να κανεις....με πολλες πρωτεινες?υδατ πολλους η λιγους/λιπαρα?εχει πολλα ο μπαξες να διαλεξεις...

εμενα πχ μου ειχε δουλεψει καλα παλια αυτο το μοτιβο ποσοστων...50/30/20....

σε αλλες περιοδους ειχα κανει με μηδαμινους υδατανθρακες αλλα επεφτα αμεσως...τον χρειαζομαι κ δεν αντεχω πολυ χωρις υδατ...

το ιδιο πιστευω κ για σενα επειδη σε βλεπω κ γλυκατζου(ελα ελααααααα:P:P:P)αν κανεις καμια με λιγους υδατ σε βλεπω με κατι τσιτττττ μα τι τσιτ...τσιταρες !:green::green::green:

eli_din3
23-01-12, 22:51
ελινα μου μια καλη ενδεικτικη αναλογια μακρος ειναι το (Π/Υ/Λ)50/30/20...αλλα αυτο δεν ειναι κ ευαγγελιο...μην κολλας δηλαδη σε αυτο...

αποφασισε για αρχη τι ειδους διατροφη θες να κανεις....με πολλες πρωτεινες?υδατ πολλους η λιγους/λιπαρα?εχει πολλα ο μπαξες να διαλεξεις...

εμενα πχ μου ειχε δουλεψει καλα παλια αυτο το μοτιβο ποσοστων...50/30/20....

σε αλλες περιοδους ειχα κανει με μηδαμινους υδατανθρακες αλλα επεφτα αμεσως...τον χρειαζομαι κ δεν αντεχω πολυ χωρις υδατ...

το ιδιο πιστευω κ για σενα επειδη σε βλεπω κ γλυκατζου(ελα ελααααααα:P:P:P)αν κανεις καμια με λιγους υδατ σε βλεπω με κατι τσιτττττ μα τι τσιτ...τσιταρες !:green::green::green:

καλε ναι! χωρις υδατανθρακες εγω πεθαινω :p
βρε και εγω ετσι το πηγαινα.. αλλα αν το παω 50% πρωτεινη...στις 1200 θερμιδες βγαινει 150 γρ πρωτεινη την μερα..που καταλαβαινεις ειναι λιγο πολλα οταν επιτρεπεται 1,5 ανα κιλο (52χ1,5 = 78γρ πρωτεινης) αρα τι κανω? τα χω μπερδεψει τελειως

gym
23-01-12, 22:54
καλε ναι! χωρις υδατανθρακες εγω πεθαινω :p
βρε και εγω ετσι το πηγαινα.. αλλα αν το παω 50% πρωτεινη...στις 1200 θερμιδες βγαινει 150 γρ πρωτεινη την μερα..που καταλαβαινεις ειναι λιγο πολλα οταν επιτρεπεται 1,5 ανα κιλο (52χ1,5 = 78γρ πρωτεινης) αρα τι κανω? τα χω μπερδεψει τελειως

στις ποσες εισαι???????????τοσες τρως καθημερινα?η μαλλον τοσες θες να τρως?:shock:

eli_din3
23-01-12, 22:57
στις ποσες εισαι???????????τοσες τρως καθημερινα?η μαλλον τοσες θες να τρως?:shock:


εμμμ...1200??
:P

gym
23-01-12, 22:59
εμμμ...1200??
:P

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?5923-%CE_%CE%B9%CE%B1%CF_%CF_%CE%BF%CF_%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF_%CF_%CE%B1%CF_%CE%B9%CE%BF%CF_%CF_-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BF%CF_%CE%B9-%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%BF...

διαβασμα να καταλαβεις τι παιζει πανω κατω:thumbup:....ακους εκει 1200 για ατομο που γυμναζεται και δεν εχει κιλα κιολας να ριξει...:shock:

πλιζ διαβασε το λιγο ναι?να μαθεις τι κ πως...;)

eli_din3
23-01-12, 23:04
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?5923-%CE_%CE%B9%CE%B1%CF_%CF_%CE%BF%CF_%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF_%CF_%CE%B1%CF_%CE%B9%CE%BF%CF_%CF_-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BF%CF_%CE%B9-%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%BF...

διαβασμα να καταλαβεις τι παιζει πανω κατω:thumbup:....ακους εκει 1200 για ατομο που γυμναζεται και δεν εχει κιλα κιολας να ριξει...:shock:

πλιζ διαβασε το λιγο ναι?να μαθεις τι κ πως...;)

το χω διαβασει.. παντως ρε συ..οταν τρωω πιο πολλες φουσκωνω και βαζω κιλα... (βαζω πολυ ευκολα) (νταξει θα το ψαξω)
επισης..αντε και 1500 να ταν οι θερμιδες μου... τα 78 γρ πρωτεινης που αναλογουν στα κιλα μου ειναι ελαχιστο σε ποσοστο..τι κανουμε αρα ?

eli_din3
23-01-12, 23:12
αχαχαχχα μολις συνειδητοποιησα οτι τοσο καιρο λανθασμενα νομιζω οτι στο 50/35/15 το 50 ηταν πρωτεινες..α.χαχαχαχαχαχ... ωραια :P

να βρε το λεει..για μειωση του bodyfat τα κιλα σας επι 24-28 αρα 1248-1456 kcal

gym
23-01-12, 23:13
το χω διαβασει.. παντως ρε συ..οταν τρωω πιο πολλες φουσκωνω και βαζω κιλα... (βαζω πολυ ευκολα) (νταξει θα το ψαξω)
επισης..αντε και 1500 να ταν οι θερμιδες μου... τα 78 γρ πρωτεινης που αναλογουν στα κιλα μου ειναι ελαχιστο σε ποσοστο..τι κανουμε αρα ?

δεν ειναι νομος οτι πρεπει να εχεις 1,5 γρ ανα κιλο μαναμ...ανεβασε λιγη πρωτεινη...
και μην κανεις τοτε αυτο το μοτιβο που σου λεω....για σενα θα μου αρεσε κατι με πιο πολυ υδατ γενικα...
πρεπει να δοκιμασεις επανω σου να δεις τι σου παει καλυτερα...

εμενα πχ οι υδατ με φουσκωνουν κ με λιγους ειμαι οκ...σε αλλους πρηζει η πρωτεινη...δεν βγαζεις ακρη κ τιποτα δεν ειναι απολυτο...

ναι ρε συ αν τρως καθε μερα χαζα κ μιλαω για πολλα χαζα καποια στιγμη θα βαλεις σε συνδυασμο με απουσια προπονησης...

μην σε τρελαινουν τοσο πια οι θερμιδες...εγω ξερεις τι θα σου ελεγα?επειδη δεν σε κοβω για ατομο που παει με το μπλοκακι στο χερι για διατροφες με γραμμαρια κτλ κτλ,λεω να αρχισεις απλα να κανεις καλυτερες επιλογες στις τροφες σου...

καντο βημα βημα...πες αυτην την εβδομαδα δεν θα φαω 5 γλυκα αλλα 3,5...:P
καταλαβες?γιατι προβλεπω οτι δεν θα το κρατησεις πολυ....


κ μετα βλεπουμε...σαν πρωτη φαση αυτο πιστευω ειναι το καλυτερο για σενα...;)ετσι οπως μου εχεις δωσει να καταλαβω!

eli_din3
23-01-12, 23:18
δεν ειναι νομος οτι πρεπει να εχεις 1,5 γρ ανα κιλο μαναμ...ανεβασε λιγη πρωτεινη...
και μην κανεις τοτε αυτο το μοτιβο που σου λεω....για σενα θα μου αρεσε κατι με πιο πολυ υδατ γενικα...
πρεπει να δοκιμασεις επανω σου να δεις τι σου παει καλυτερα...

εμενα πχ οι υδατ με φουσκωνουν κ με λιγους ειμαι οκ...σε αλλους πρηζει η πρωτεινη...δεν βγαζεις ακρη κ τιποτα δεν ειναι απολυτο...

ναι ρε συ αν τρως καθε μερα χαζα κ μιλαω για πολλα χαζα καποια στιγμη θα βαλεις σε συνδυασμο με απουσια προπονησης...

μην σε τρελαινουν τοσο πια οι θερμιδες...εγω ξερεις τι θα σου ελεγα?επειδη δεν σε κοβω για ατομο που παει με το μπλοκακι στο χερι για διατροφες με γραμμαρια κτλ κτλ,λεω να αρχισεις απλα να κανεις καλυτερες επιλογες στις τροφες σου...

καντο βημα βημα...πες αυτην την εβδομαδα δεν θα φαω 5 γλυκα αλλα 3,5...:P
καταλαβες?γιατι προβλεπω οτι δεν θα το κρατησεις πολυ....


κ μετα βλεπουμε...σαν πρωτη φαση αυτο πιστευω ειναι το καλυτερο για σενα...;)ετσι οπως μου εχεις δωσει να καταλαβω!

παιδι μου τι λες?? αυτην την βδομαδα εφαγα γλυκο μετα απο κανα τριμηνο και εκανα αεροβιο μολις το φαγα αλλα και το βραδυ :P (νταξει εφαγα και 2 ζελε με ζαχαρινη αλλα δεν νομιζω να μετραει καθως ειχε 10 θερμιδες το ενα).. και ναι λοιπον ΕΙΜΑΙ με τα μπλοκακια... εχω σε ημερολογιο εδω και 2 μηνες τι εχω φαει.. θερμιδες... λιπη..κορεσμενα λιπη... υδατανθρακες...πρωτεινες :p

gym
23-01-12, 23:19
παιδι μου τι λες?? αυτην την βδομαδα εφαγα γλυκο μετα απο κανα τριμηνο και εκανα αεροβιο μολις το φαγα αλλα και το βραδυ :P (νταξει εφαγα και 2 ζελε με ζαχαρινη αλλα δεν νομιζω να μετραει καθως ειχε 10 θερμιδες το ενα).. και ναι λοιπον ΕΙΜΑΙ με τα μπλοκακια... εχω σε ημερολογιο εδω και 2 μηνες τι εχω φαει.. θερμιδες... λιπη..κορεσμενα λιπη... υδατανθρακες...πρωτεινες :p

χααχαχαχα...μπραβο καμαρι μου μπραβο!

ωραια τοτε...αποφασισε τι ποσοστα θες να εχεις για να φτιαξεις τη διατροφη σου στα μετρα σου με ολα τα μακρος σου μετρημενα...

θα μετρας τα παντα ομως ε..:P

eli_din3
23-01-12, 23:24
χααχαχαχα...μπραβο καμαρι μου μπραβο!

ωραια τοτε...αποφασισε τι ποσοστα θες να εχεις για να φτιαξεις τη διατροφη σου στα μετρα σου με ολα τα μακρος σου μετρημενα...

θα μετρας τα παντα ομως ε..:P

τα παντα ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ! τι με λενε τζαμπα εμμονικη :P xDD

πω ποσο χαζη παιζει να μαι που τοσο καιρο νομιζα οτι το 50 ηταν πρωτεινες... και πανικοβαλομουν με τους υδατανθρακες ενω ετρωγα πιο λιγους αποτι επρεπε..οτι να ναι..

gym
23-01-12, 23:26
τα παντα ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ! τι με λενε τζαμπα εμμονικη :P xDD

πω ποσο χαζη παιζει να μαι που τοσο καιρο νομιζα οτι το 50 ηταν πρωτεινες... και πανικοβαλομουν με τους υδατανθρακες ενω ετρωγα πιο λιγους αποτι επρεπε..οτι να ναι..

τι εννοεις καλε νομιζες το 50 ηταν πρωτεινες?
οτι 50γραμμαρια?οχι ποσοστο?


εμ...να διαβαζεις πιο προσεκτικα μαναμ για να τα πιανεις!
αλλα δεν πειραζει ,τωρα που το ειπαμε θα το θυμασαι!

eli_din3
23-01-12, 23:32
τι εννοεις καλε νομιζες το 50 ηταν πρωτεινες?
οτι 50γραμμαρια?οχι ποσοστο?


εμ...να διαβαζεις πιο προσεκτικα μαναμ για να τα πιανεις!
αλλα δεν πειραζει ,τωρα που το ειπαμε θα το θυμασαι!

καλε νομιζα η σειρα 50/35/15 ηταν πρωτεινες/ υδατανθρακες/ λιπη... πωω βλακειες εκανα τοσο καιρο :P
αλλα τωρα ενταξει το χουμε

gym
23-01-12, 23:36
καλε νομιζα η σειρα 50/35/15 ηταν πρωτεινες/ υδατανθρακες/ λιπη... πωω βλακειες εκανα τοσο καιρο :P
αλλα τωρα ενταξει το χουμε

ρε συ.,...ειναι γι αυτο εγραψα Π/Υ/Λ ως αντιστοιχια στα ποσοστα 50/30/20 για παραδειγμα....τα νουμερα ειναι τοις εκατο...

ελπιζω να βγαλαμε ακρη τωρα γιατι κατι μου λεει οτι τα μπερδεψες λιγο παλι....η οχι?το εχουμε?

dorita
23-01-12, 23:47
:clapping::clapping:ok... αφου την βγαλατε την ακρη πάλι καλα!!!....
αυτα ειναι κινεζικα για μενα....:green:

eli_din3
23-01-12, 23:51
ρε συ.,...ειναι γι αυτο εγραψα Π/Υ/Λ ως αντιστοιχια στα ποσοστα 50/30/20 για παραδειγμα....τα νουμερα ειναι τοις εκατο...

ελπιζω να βγαλαμε ακρη τωρα γιατι κατι μου λεει οτι τα μπερδεψες λιγο παλι....η οχι?το εχουμε?

χαχαχαχαχαχ
καλε ναι ξερω οτι ειναι τοις εκατο.. απλα οπα κατσε..τοσο καιρο νομιζα οτι το 50% ηταν πρωτεινη και το 30% ηταν υδατανθρακας... το σωστο ειναι 30% πρωτεινη και 50% υδατανθρακας..σωστα??

gym
23-01-12, 23:53
χαχαχαχαχαχ
καλε ναι ξερω οτι ειναι τοις εκατο.. απλα οπα κατσε..τοσο καιρο νομιζα οτι το 50% ηταν πρωτεινη και το 30% ηταν υδατανθρακας... το σωστο ειναι 30% πρωτεινη και 50% υδατανθρακας..σωστα??

αυτο παιζει αναλογα οπως το γραφει ο καθενας...μπορει να το δεις με διαφορετικοςυ τροπους...
γι αυτο σου το εγραψα αναλυτικα

eli_din3
23-01-12, 23:57
αυτο παιζει αναλογα οπως το γραφει ο καθενας...μπορει να το δεις με διαφορετικοςυ τροπους...
γι αυτο σου το εγραψα αναλυτικα

τελικα η πρωτεινη ειναι 30 οχι 50 ετσι?
(για να μαστε σιγουροι :P)

gym
24-01-12, 00:01
τελικα η πρωτεινη ειναι 30 οχι 50 ετσι?
(για να μαστε σιγουροι :P)

στο παραδειγμα που σου εδωσα η πρωτεινη ειναι 50 τοις εκατο...50/30/20=Π/Υ/Λ

kritsinaki!
24-01-12, 00:49
το χω διαβασει.. παντως ρε συ..οταν τρωω πιο πολλες φουσκωνω και βαζω κιλα... (βαζω πολυ ευκολα) (νταξει θα το ψαξω)
επισης..αντε και 1500 να ταν οι θερμιδες μου... τα 78 γρ πρωτεινης που αναλογουν στα κιλα μου ειναι ελαχιστο σε ποσοστο..τι κανουμε αρα ?

ειναι κιλα κιλα η μηπως ειναι κατακρατηση , πρηξιμο κ νομιζεις οτι βαζεις κιλα?πινεις νερο αρκετο η αφεψηματα κατα την ρκεια της μερας?

eli_din3
24-01-12, 00:51
ειναι κιλα κιλα η μηπως ειναι κατακρατηση , πρηξιμο κ νομιζεις οτι βαζεις κιλα?πινεις νερο αρκετο η αφεψηματα κατα την ρκεια της μερας?

νερο και πρασινο τσαι μονο.. αρκετο θα ελεγα. η αληθεια ειναι οτι η διατροφολογος μου εχει βρει κατακρατηση υγρων (ενω πριν εναν χρονο ειχα ελλειψη) (δν τρωω καθολου αλατι..)

kritsinaki!
24-01-12, 01:06
νερο και πρασινο τσαι μονο.. αρκετο θα ελεγα. η αληθεια ειναι οτι η διατροφολογος μου εχει βρει κατακρατηση υγρων (ενω πριν εναν χρονο ειχα ελλειψη) (δν τρωω καθολου αλατι..)


αμ δεν ειναι μονο το αλατι ειναι πολλααααα...κ οργανικοι κ εξωτερικοι οι παραγοντες...ποσα λιτρα νερο περιου πινεις την ημερα?

amst
24-01-12, 01:07
Με αγχώνει τώρα τελευταία αυτό το τόπικ.
Δεν είμαι ακόμη ικανή να υπολογίσω το τι τρώω, οπότε θα τα γράφω και θα κρίνετε :unsure:
Προσπερνάω τις απαντήσεις, μη μπω στο τρυπάκι και φρικάρω. χαχαχαααα

Διάβασα τελευταία ότι το νερό πρέπει να το πίνουμε σιγά-σιγά, όχι όπως έκανα εγώ που έπινα 3 φορές από μισό λίτρο και έλεγα 1.5 στο σύνολο. Πρέπει να το πίνουμε καθόλη τη διάρκεια της μέρας. Ισχύει??

xelashai
24-01-12, 01:10
Με αγχώνει τώρα τελευταία αυτό το τόπικ.
Δεν είμαι ακόμη ικανή να υπολογίσω το τι τρώω, οπότε θα τα γράφω και θα κρίνετε :unsure:
Προσπερνάω τις απαντήσεις, μη μπω στο τρυπάκι και φρικάρω. χαχαχαααα

Διάβασα τελευταία ότι το νερό πρέπει να το πίνουμε σιγά-σιγά, όχι όπως έκανα εγώ που έπινα 3 φορές από μισό λίτρο και έλεγα 1.5 στο σύνολο. Πρέπει να το πίνουμε καθόλη τη διάρκεια της μέρας. Ισχύει??

εγω αυτης της αποψης ειμαι...με την λογικη οτι πρεπει να ενυδατώνεις κατα την διάρκεια της ημέρας τον οργανισμό..

καλα ουτε εξω ξερω να υπολογιζω θερμιδες και τετοια...κινεζικα..

eli_din3
24-01-12, 01:14
αμ δεν ειναι μονο το αλατι ειναι πολλααααα...κ οργανικοι κ εξωτερικοι οι παραγοντες...ποσα λιτρα νερο περιου πινεις την ημερα?

χμμμ.. περιπου 1μιση με 2..σκετο χωρις το τσαι

eli_din3
24-01-12, 01:15
εγω τις μετραω απο δω..με βοηθαει πολυ

http://www.fitsn.com/el-gr/Thermidometritis.aspx

xelashai
24-01-12, 01:21
εγω τις μετραω απο δω..με βοηθαει πολυ

http://www.fitsn.com/el-gr/Thermidometritis.aspx
ωραιο προγραμματακι..μπραβο..ευχαριστουμε..;)

kritsinaki!
24-01-12, 02:08
χμμμ.. περιπου 1μιση με 2..σκετο χωρις το τσαι

ειναι λιγο ...για την κατακρατηση απο 5 λιτρα κ πανω καθαρο νερο (εκτος τσαι ,χυμους , σουπες κ.λ.π.)
θα δεις απιστευτη διαφορα στο σωμα σ...;););)

marvin
24-01-12, 02:35
ειναι λιγο ...για την κατακρατηση απο 5 λιτρα κ πανω καθαρο νερο (εκτος τσαι ,χυμους , σουπες κ.λ.π.)
θα δεις απιστευτη διαφορα στο σωμα σ...;););)

Σωστη σκεψη αλλα το βρισκω ψιλοβασανηστηριο τα 5 λιτρα..αγκαλια με την λεκανη θα ειναι συνεχεια!!!:green:Δεν ειναι ευκολα απο εκει που δν πινει καθολου ..να μαθει το σωμα να διαχειριζεται τοσο μεγαλη ποσοτητα.Θελει σταδιακη αυξηση.

kritsinaki!
24-01-12, 02:50
Σωστη σκεψη αλλα το βρισκω ψιλοβασανηστηριο τα 5 λιτρα..αγκαλια με την λεκανη θα ειναι συνεχεια!!!:green:Δεν ειναι ευκολα απο εκει που δν πινει καθολου ..να μαθει το σωμα να διαχειριζεται τοσο μεγαλη ποσοτητα.Θελει σταδιακη αυξηση.

αυτο εννοειται σιγα σιγα...κ τ νερο σαν την διατροφη ειναι τροπος ζωης..βαζεις στοχο τα 5 κ οποτε το καταφερεις κ μετα το διατηρεις:P:P
εγω ζωντανο παραδειγμα δεν επινα καθολου νερο ρε να μν πηγαινει κατω με τπτ ...καλοκαιρι αυγουστο με 40 βαθμους κ ζητημα ν επινα μισο λιτρο νερο την μερα...ξεκινησα λοιπον στην αρχη πιεστικα λιγο ... κ τωρα θελω συνεχεια νερο ..με τ που ξυπναω θελω για πλακα ενα λιτρο νερο..για το καλημερα :P:P τωρα το θεμα τησ τουαλετας ειναι ενα θεμα:unsure: αλλα κ αυτο ειναι μια θυσια κατακρατηση η τουαλετα? χαχαχχα

Ariel
24-01-12, 02:52
ενας γενικος κανονας που ισχυει:οσες θερμιδες λαμβανουμε ημερησιως,τοσα ml νερο πινουμε...π.χ εγω 1700 την μερα περιπου..οποτε 1700 μλ νερο!

kritsinaki!
24-01-12, 03:07
ενας γενικος κανονας που ισχυει:οσες θερμιδες λαμβανουμε ημερησιως,τοσα ml νερο πινουμε...π.χ εγω 1700 την μερα περιπου..οποτε 1700 μλ νερο!

βρεεεε πιειτε...ΔΕΝ ΠΑΧΑΙΝΕΙ ...ΟΜΟΡΦΑΙΙΙΙΙΙΙΝΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑ:rolf::rolf::rolf::rolf:

Ariel
24-01-12, 03:11
βρεεεε πιειτε...ΔΕΝ ΠΑΧΑΙΝΕΙ ...ΟΜΟΡΦΑΙΙΙΙΙΙΙΝΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑ:rolf::rolf::rolf::rolf:
χαχα.,,,γενικο κανονα ειπα!παν μετρον αριστον!!!:green:

eli_din3
24-01-12, 10:44
χαχα.,,,γενικο κανονα ειπα!παν μετρον αριστον!!!:green:

ε καθιστε ρε σεις... η μια λεει 5.000 μλ η αλλη 1.700... αποφασιστε..:P

aggeliki
24-01-12, 11:25
καλημερα σε ολες τισ κοριτσαρες!!!! εγω παντως εχω στο γραφειο παντα ενα τεραστιο ποτηρι νερου και φροντιζω να πινω 4 τετοια μεχρι τις 5 το απογευμα ..και μετα στανταρ αλλο ενα λιτρο μεχρι το βραδυ ...και παω συνεχεια τουαλλετα..οποτε παραπανω δεν νομιζω οτι μπορω να πιω..:unsure:

xelashai
24-01-12, 11:30
καλημερα σε ολες τισ κοριτσαρες!!!! εγω παντως εχω στο γραφειο παντα ενα τεραστιο ποτηρι νερου και φροντιζω να πινω 4 τετοια μεχρι τις 5 το απογευμα ..και μετα στανταρ αλλο ενα λιτρο μεχρι το βραδυ ...και παω συνεχεια τουαλλετα..οποτε παραπανω δεν νομιζω οτι μπορω να πιω..:unsure:

καλημέρα!!!!:welcome:
κι εγω το ιδιο κάνω.. τώρα πινω γυρω στα 2 λίτρα..οταν έπινα 3+ εκανε δουλειά στο θέμα της κυτταρίτιδας ;)

marvin
24-01-12, 12:01
Καλημερα!!!
Κοριτσια γενικα το νερο κανει πολυ καλο.ειναι τυχερη οποια μπορει να πιει πανω απο 2 λιτρα.Δυστυχως δεν το εχω αυτη τη στιγμη.Καποια στιγμη το προσπαθησα μαζι με τσαι..(μπλιαχ) και το δερμα ειχε στρωσει αρκετα.:turtle:Καταπιεζομουν ομως να το πιω και τωρα οποτε το προσπαθω το μυαλο θυμαται...:P

Ariel
24-01-12, 12:05
Γύρω στα 2 λίτρα την ημέρα το χειμώνα και 5-6 το καλοκαίρι.
Η ελαφριά υπερκατανάλωση δέν πειράζει καθώς βοηθάει στην αποβολή των τοξινών του οργανισμού,αλλά έχω ακούσει οτι ανεβάζει λίγο την πίεση.
Η μεγάλη υπερκατανάλωση όμως βλάπτει σοβαρά όπως λεν και οι γιατροί..
οριστε και μια αλλη οπτικη του θεματος...
χεχε...συμφωνοι????:green:
αλλα και παλι σας ειπα και παραπανω πως ατομικα καθοριζεται πιο σωστα ...με βαση τις αναγκες καθε οργανισμου!

xelashai
24-01-12, 12:06
Καλημερα!!!
Κοριτσια γενικα το νερο κανει πολυ καλο.ειναι τυχερη οποια μπορει να πιει πανω απο 2 λιτρα.Δυστυχως δεν το εχω αυτη τη στιγμη.Καποια στιγμη το προσπαθησα μαζι με τσαι..(μπλιαχ) και το δερμα ειχε στρωσει αρκετα.:turtle:Καταπιεζομουν ομως να το πιω και τωρα οποτε το προσπαθω το μυαλο θυμαται...:P

κοβει και την ορεξη για φαγητο...;)

marvin
24-01-12, 12:11
Μια ενδιαφερον συζητηση με πολλες αποψεις εχει γινει εδω
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?1033-%CE%9D%CE%B5%CF%81%CE%BF:turtle::turtle:

lila_1
24-01-12, 12:21
Γύρω στα 2 λίτρα την ημέρα το χειμώνα και 5-6 το καλοκαίρι.
Η ελαφριά υπερκατανάλωση δέν πειράζει καθώς βοηθάει στην αποβολή των τοξινών του οργανισμού,αλλά έχω ακούσει οτι ανεβάζει λίγο την πίεση.


Τίποτα απ αυτά δεν ισχύει, αποδεδειγμένα

Ariel
24-01-12, 12:24
Τίποτα απ αυτά δεν ισχύει, αποδεδειγμένα
αυτα πες τα στον καθηγητη που εγραψε το βιβλιο απο οπου το διαβασα....εμ....βαρεθηκα την αμφισβητηση πια!:green:

marvin
24-01-12, 12:29
αυτα πες τα στον καθηγητη που εγραψε το βιβλιο απο οπου το διαβασα....εμ....βαρεθηκα την αμφισβητηση πια!:green:

Ariel μου μην νευριαζεις.Σε ολα τα πραγματα υπαρχουν πολλες αποψεις.Γιαυτο γινεται και συζητηση.Σε σενα ''πιανει'' κατι ενω σε αλλον μπορει να ειναι η χειροετρη επιλογη.Δεν νομιζω να υπαρχει θεμα αμβισβητησης αλλα διαθεση συζητησης!!!!:turtle:Ολα καλα!!!

Ariel
24-01-12, 12:31
Ariel μου μην νευριαζεις.Σε ολα τα πραγματα υπαρχουν πολλες αποψεις.Γιαυτο γινεται και συζητηση.Σε σενα ''πιανει'' κατι ενω σε αλλον μπορει να ειναι η χειροετρη επιλογη.Δεν νομιζω να υπαρχει θεμα αμβισβητησης αλλα διαθεση συζητησης!!!!:turtle:Ολα καλα!!!

ε μα...αυτο γινεται επανειλλημενα...υπερχειλιζει το ποτηρι...ας παει στην αλανα να μου πει το προβλημα...εγω δεν ειπα τιποτα παραπανω απο αποψη παραπανω και νομιζω φαινεται....
αυτα...:unsure:

lila_1
24-01-12, 12:33
Ma και εγώ άποψη είπα, γιατί εκνευρίζεσαι....είναι πολύ διαδεδομένοι οι μύθοι για το νερό και δεν είσαι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία που τους αναπαράγει...
Μία επισήμανση έκανα

Ariel
24-01-12, 12:36
Ma και εγώ άποψη είπα, γιατί εκνευρίζεσαι....είναι πολύ διαδεδομένοι οι μύθοι για το νερό και δεν είσαι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία που τους αναπαράγει...
Μία επισήμανση έκανα
...
U know...
αυτο δε φανηκε απο τη λεξη : αποδεδειγμενα

lila_1
24-01-12, 12:39
...
U know...
αυτο δε φανηκε απο τη λεξη : αποδεδειγμενα
Το αποδεδειγμένα σημαίνει "υπάρχουν αποδείξεις"
Σου λέω δηλαδή πως αυτά που γράφεις δεν ευσταθούν γιατί υπάρχουν αποδείξεις που στηρίζουν τα αντίθετα

marvin
24-01-12, 12:41
Το αποδεδειγμένα σημαίνει "υπάρχουν αποδείξεις"
Σου λέω δηλαδή πως αυτά που γράφεις δεν ευσταθούν γιατί υπάρχουν αποδείξεις που στηρίζουν τα αντίθετα

Ε πες τες βρε Λιλα να το λυσουμε!!!!Αυτο που της λες ειναι απλα να σε πιστεψει.Δειξε της τι εννοεις να μας δειξει και η Αριελ .Δεν ειναι κακο να μαθαινουμε!!!!!

lila_1
24-01-12, 12:48
Καταρχήν η υπερκατανάλωση δεν οδηγεί σε αύξηση της πίεσης αλλά σε υπόταση και αυτό γιατί είναι πιο αλκαλικό απο το αίμα, και το αραιώνει
Κατά δεύτερον υπάρχουν έρευνες που αποδεικνύουν ότι η αποτοξίνωση του οργανισμού επιτυγχάνεται αυτόματα, είναι ρυθμισμένος γι αυτή τη λειτουργία με η χωρίς νερό.

Ariel
24-01-12, 13:05
^^
Tι συμβαίνει με το νερό
Πολύ συχνά έχουμε ακούσει τους ειδικούς να συστήνουν την κατανάλωση άφθονου νερού στους ανθρώπους που υποφέρουν από υπόταση, ενώ από την άλλη πλευρά να μην το περιορίζουν στους υπερτασικούς. Tι συμβαίνει με το νερό; Πώς λειτουργεί στον οργανισμό; Aυξάνει τελικά ή ρίχνει την πίεση; Kανένας γιατρός ή διατροφολόγος δεν θα σύστηνε ποτέ σε έναν ασθενή του -εκτός αν έπασχε από κάτι πολύ ειδικό- να περιορίσει το νερό που πίνει. Ίσα-ίσα που είναι επιθυμητό να καταναλώνει κανείς τουλάχιστον 8 ποτήρια νερό την ημέρα. Άλλωστε, το νερό αυξάνει τη διούρηση, βοηθά στο μεταβολισμό και στην καλή λειτουργία των νεφρών. Tο ζήτημα που δημιουργείται είναι ότι, όταν κανείς καταναλώνει πάρα πολλά υγρά (πολύ περισσότερα από τα επιθυμητά 8 με 10 ποτήρια), τότε αυξάνεται ο όγκος του κυκλοφορούντος αίματος στον οργανισμό, και κατ’ επέκταση και η αρτηριακή πίεση. Aυτό μπορεί να συμβεί περισσότερο σε ανθρώπους μεγάλης ηλικίας, στους οποίους συνυπάρχει και μία φυσιολογική (λόγω της ηλικίας) μικρή δυσλειτουργία των νεφρών.
~~~~
αρθρο σε ενα σαιτ απο καρδιολογο και διαιτολογο..

οσο για την αποτοξινωση...συμφωνω..εξαλλου ειπα βοηθαει το νερο ,οχι οτι ειναι αποκλειστικος παραγοντας!

eri_87
24-01-12, 13:25
Καλημέρα!
Πω πω σε ένταση σας πέτυχα :green: ! Μια που λέτε λοιπόν για νερά κ άκρη δε βγαίνει (ως συνήθως γιατί υπάρχουν πολλές έρευνες κ απόψεις από ειδικούς) εγώ θα πρότεινα αυτό που κάνω, τί πιο απλό δηλαδή... να πίνουμε όσο διψάμε! :P Δε χρειάζεται να σπάμε το κεφάλι μας κ γιαυτό. Κάτι που δεν αναφέρατε, εκτός από το νερό που πίνουμε μετράνε κ τα υπόλοιπα υγρά που προσλαμβάνουμε με τη διατροφή μας, οπότε μην ανησυχείτε!
Καλά, εγώ μέχρι πριν μερικά χρόνια (ειδικά χειμώνα) δε θυμάμαι ΠΟΤΕ να έπινα πάνω από 1ποτήρι νερό τη μέρα... ΚΑΙ ΟΜΩΣ... ΖΩ ΑΚΟΜΑ! :green::turtle:

lila_1
24-01-12, 13:30
@ Ariel
Χμμμ ναι πράγματι, αλλά αναφερόμουν σε υπερκατανάλωση νερού που προκαλεί υπονατριαιμία...μειώνει δηλαδή το νάτριο(αλάτι) στο άιμα, και αυτό συνδέεται άμεσα με τη χαμηλή πίεση...λίγο έμμεση οδός:turtle:
Ωστόσο αυτό για τα 8 ποτήρια νερoύ, δεν υπάρχουν πουθενά επιστημονικές αποδείξεις που να το στηρίζουν, είναι μάλλον μύθος διαδεδομένος μέσω word-of-mouth

Ariel
24-01-12, 13:33
^^^
8...:roll:οντως....τα δικα μου ποτηρια χωρανε 500 μλ υγρο!χαχαχχα...φανταστειτε!

eri_87
24-01-12, 13:40
^^ Εντάξει, δε θέλει κ πολύ να καταλάβει κανείς ότι οδηγίες τύπου 8ποτήρια τη μέρα ή 2λίτρα νερό είναι σκέτη παπάτζα, γιατί το ίδιο είμαι εγώ με τον χ κ τον ψ; :roll:

SPANAKOPITA
24-01-12, 14:22
κοριτσάρες καλησπέρα.σας διαβαζω εδω και κάποιες μέρες και είπα να σας στείλω κι εγώ τον καημό μου.έχω σκοπό μέχρι το καλοκαίρι να γίνω βραζιλιάνα...(λέμε τώρα..:P). δεν θα σας κουράσω πολύ.....θα σας κουράσω ΠΑΡΑ πολυ!
ειμαι 25 1.65 και 63 κιλά.έχω σίγουρα αρκετούς μυς μιας και πάντα ασχολιόμουν με τον αθλητισμό αλλά σε καποια σημεια τοπικά τους καλύπτει λίπος.σκοπός μου είναι να στεγνώσω απο λίπος.τις καμπύλες έιμαι σίγουρη οτι θα τις κρατήσω έτσι κι αλλιώς μιας κι έχω μεσογειακό τύπο κορμιού.
έπαιζα μπάσκετ μέχρι περυσι και τελευταία έκανα μόνο διαλειμματική άσκηση τύπου:
1η μέρα--συνθετες ασκησεις με ελευθερα βαρη χωρίς διακοπές.η κάθε άσκηση ήταν διαλειμμα της προηγούμενης.έτσι ανέβαιναν πολυ και οι παλμοί μου.(20-25 λεπτα)
2η μέρα--διαδρομο με διαλειμματικη πχ....30'' σπριντ-30'' περπατημα να παρω ανασες (20-25 λεπτά)(και καθε φορά με διαφορετικους χρονους)
αυτά εναλλαξ για 3,4 και 5η μερα.
6η μερα¨--ενεργητικη αποκατάσταση τυπου 50 λεπτα γρηγορο περπατημα.
7η μέρα ξεκούραση.
αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν πιστευεις οτι αν με τετοιου ειδους γυμανστικη μπορω να δω θεαματικα αποτελεσματα στο κορμι μου.θα μου πειτε οτι 20-25 λεπτα την ημερα ειναι λιγο αλλα εχω διαβασει γυρω απο το θεμα κ περα απο αυτο αν τα κανεις αυτα με μεγαλη ενατση μετα δεν αντεχεις να κανεις παραπανω.

πλέον έχω ξεκινήσει και μάι τάι 3 φορές τη βδομάδα κι επισης ένας φίλος μου είπε να σταματήσω για λι΄γο το παραπάνω είδος προπόνησης και απλά να κ'ανω μάι τάι και για το γυμανστηριο μου έδωσε ένα πρόγραμμα μόνο για ποδια για λίγο καιρο + 30' ελλειπτικο 2' κανονικη φορά/2' αναποδη.
από τη μιά σκεφτομαι ότι μήπως θα έπρεπε να κάνω κ ασκήσεις για τις υπόλοιπες μυικές ομάδες?αλλα μου λέει ότι ήδη είμαι αρκετά γυμνασμένη στον πάνω κορμο και ότι έτσι κι αλλιως το γυμνάζω με το μάι κι ότι θα ήταν καλυτερο για λιγο καιρο γυμανστηριο να κανω μονο ποδια οπου εντοπίζεται το προβλημα.

δεν μπορώ να ξέρω αν εχει τόσο καλο αποτελεσμα μονο η υψηλης εντασης διαλειμματικη μιας και όταν την έκανα έτρωγα σα βοδι.απο την αλλη βέβαια μπορει να ετρωγα σα βοδι αλλα εμεινα στα κιλα μου.δεν πηρα.επισης ειδα διαφορα στην αντοχη μου και το πιο σημαντικο ξοδευα στο γυμανστηριο μονο 30 λεπτα την ημερα!κ δε βαριομουν!υπηρχαν τοσες εναλλαγεσ και ενταση που γουσταρα κι ολας.

με λίγα λόγια..........τι προτείνεις?
α)διαλειμματικη και μαι ται
β)το προγραμμα του φιλου μου και μαι ται
γ)κατι δικό σου
δ)να πάω να....... γιατί σας ζάλισα!:P

εννοειται ολα αυτα με σωστη διατροφη που θα σας ποσταρω την επομενη φορα για να μη με πυροβολισετε τωρα.ευχαριστω!
τελος εκθεσης

SPANAKOPITA
24-01-12, 14:24
* επισης καλο θα ηταν να μαθω να λεω τη λεξη γυμανστηριο...ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ:clap:

gym
24-01-12, 15:45
κοριτσια σχετικα με το νερο...δεν υπαρχει καποιος απολυτος κανονας -νομος που τον προσκυναμε σχετικα με το νερο...

εχω δοκιμασει και2 και 5 και 7 αλλα και 9 ενα διαστημα...τι καταλαβα?απλα ημουν διπλα σε μια τουαλετα..καταντα αρρωστια να υπερβαινεις τοσο πολυ την ποσοτητα...

πιειτε οσο νιωθετε οτι χρειαζεστε αλλα μην φτανετε ουτε στο ενα ακρο της υπερκαταναλωσης ουτε στο αλλο του ενος ποτηριου τη μερα...

και εδω ισχυει το μετρο και μην το ξεχνατε..

οπως και να θυμαστε οτι το νερακι βοηθα και στον κορεσμο...;)αν μετα το γευμα σας δηλαδη εχετε την λιγουρα,πιειτε εκει ενα -δυο ποτηρια να δω αν θα εχετε ξανα μετα την ιδια λιγουρα αν εχει φουσκωσει η κοιλιτσα...;)


υ.γ. παλι γλωσσα δεν βαλατε μεσα σουσουραδες..:P:P:P

gym
24-01-12, 15:50
κοριτσάρες καλησπέρα.σας διαβαζω εδω και κάποιες μέρες και είπα να σας στείλω κι εγώ τον καημό μου.έχω σκοπό μέχρι το καλοκαίρι να γίνω βραζιλιάνα...(λέμε τώρα..:P). δεν θα σας κουράσω πολύ.....θα σας κουράσω ΠΑΡΑ πολυ!
ειμαι 25 1.65 και 63 κιλά.έχω σίγουρα αρκετούς μυς μιας και πάντα ασχολιόμουν με τον αθλητισμό αλλά σε καποια σημεια τοπικά τους καλύπτει λίπος.σκοπός μου είναι να στεγνώσω απο λίπος.τις καμπύλες έιμαι σίγουρη οτι θα τις κρατήσω έτσι κι αλλιώς μιας κι έχω μεσογειακό τύπο κορμιού.
έπαιζα μπάσκετ μέχρι περυσι και τελευταία έκανα μόνο διαλειμματική άσκηση τύπου:
1η μέρα--συνθετες ασκησεις με ελευθερα βαρη χωρίς διακοπές.η κάθε άσκηση ήταν διαλειμμα της προηγούμενης.έτσι ανέβαιναν πολυ και οι παλμοί μου.(20-25 λεπτα)
2η μέρα--διαδρομο με διαλειμματικη πχ....30'' σπριντ-30'' περπατημα να παρω ανασες (20-25 λεπτά)(και καθε φορά με διαφορετικους χρονους)
αυτά εναλλαξ για 3,4 και 5η μερα.
6η μερα¨--ενεργητικη αποκατάσταση τυπου 50 λεπτα γρηγορο περπατημα.
7η μέρα ξεκούραση.
αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν πιστευεις οτι αν με τετοιου ειδους γυμανστικη μπορω να δω θεαματικα αποτελεσματα στο κορμι μου.θα μου πειτε οτι 20-25 λεπτα την ημερα ειναι λιγο αλλα εχω διαβασει γυρω απο το θεμα κ περα απο αυτο αν τα κανεις αυτα με μεγαλη ενατση μετα δεν αντεχεις να κανεις παραπανω.

πλέον έχω ξεκινήσει και μάι τάι 3 φορές τη βδομάδα κι επισης ένας φίλος μου είπε να σταματήσω για λι΄γο το παραπάνω είδος προπόνησης και απλά να κ'ανω μάι τάι και για το γυμανστηριο μου έδωσε ένα πρόγραμμα μόνο για ποδια για λίγο καιρο + 30' ελλειπτικο 2' κανονικη φορά/2' αναποδη.
από τη μιά σκεφτομαι ότι μήπως θα έπρεπε να κάνω κ ασκήσεις για τις υπόλοιπες μυικές ομάδες?αλλα μου λέει ότι ήδη είμαι αρκετά γυμνασμένη στον πάνω κορμο και ότι έτσι κι αλλιως το γυμνάζω με το μάι κι ότι θα ήταν καλυτερο για λιγο καιρο γυμανστηριο να κανω μονο ποδια οπου εντοπίζεται το προβλημα.

δεν μπορώ να ξέρω αν εχει τόσο καλο αποτελεσμα μονο η υψηλης εντασης διαλειμματικη μιας και όταν την έκανα έτρωγα σα βοδι.απο την αλλη βέβαια μπορει να ετρωγα σα βοδι αλλα εμεινα στα κιλα μου.δεν πηρα.επισης ειδα διαφορα στην αντοχη μου και το πιο σημαντικο ξοδευα στο γυμανστηριο μονο 30 λεπτα την ημερα!κ δε βαριομουν!υπηρχαν τοσες εναλλαγεσ και ενταση που γουσταρα κι ολας.

με λίγα λόγια..........τι προτείνεις?
α)διαλειμματικη και μαι ται
β)το προγραμμα του φιλου μου και μαι ται
γ)κατι δικό σου
δ)να πάω να....... γιατί σας ζάλισα!:P

εννοειται ολα αυτα με σωστη διατροφη που θα σας ποσταρω την επομενη φορα για να μη με πυροβολισετε τωρα.ευχαριστω!
τελος εκθεσης
αρχικα καλως την σπανακοπιτα με το νοστιμο ονομα στην παρεα μας!

εχεις φαση εσυ!!!!

εαν με το προγραμμα που κανεις εχεις δει διαφορα και το γουσταρεις,δεν βρισκω λογο να το αλλαξεις...
η διαλειμματικη γενικα ειναι μια καλη μεθοδος εκγυμνασης και οπως λες κ εσυ δεν σου τρωει πολυ χρονο και γουσταρεις λογω εντασης μεγαλης...

τωρα σχετικα με τα ερωτηματα σου...η μονη μου ενσταση θα ηταν στην εκγυμναση και του ανω κορμου...η αιτιολογια του φιλου σου οτι εισαι ηδη γυμνασμενη δεν μου λεει κατι..γυμναζουμε συνολικα το σωμα και οχι μεμονωμενα...

εαν νιωθεις οτι σε καλυπτει το μαι ται ,τοτε συνεχισε το ετσι...

αν νωθεις οτι κατι δεν σε γεμιζει,το αναθεωρεις...

σε καμια περιπτωση ομως μην απορριπτεις κατι προτου το δοκιμασεις...;)

γιατι δεν κανεις το μαι ται σου τις 3 μερες και τις αλλες μερες να κανεις τα ποδια που σου βαλε ο φιλος σου και να σου βαλει μαζι και ανω κορμο?
το οτι εντοπιζεται εκει το προβλημα δεν παει να πει οτι παραμελουμε το αλλο μισο του σωματος μας...;)

eli_din3
24-01-12, 16:39
κοβει και την ορεξη για φαγητο...;)

οπ..δικια μου εισαι εσυ :P

eli_din3
24-01-12, 16:43
Καλημέρα!
Πω πω σε ένταση σας πέτυχα :green: ! Μια που λέτε λοιπόν για νερά κ άκρη δε βγαίνει (ως συνήθως γιατί υπάρχουν πολλές έρευνες κ απόψεις από ειδικούς) εγώ θα πρότεινα αυτό που κάνω, τί πιο απλό δηλαδή... να πίνουμε όσο διψάμε! :P Δε χρειάζεται να σπάμε το κεφάλι μας κ γιαυτό. Κάτι που δεν αναφέρατε, εκτός από το νερό που πίνουμε μετράνε κ τα υπόλοιπα υγρά που προσλαμβάνουμε με τη διατροφή μας, οπότε μην ανησυχείτε!
Καλά, εγώ μέχρι πριν μερικά χρόνια (ειδικά χειμώνα) δε θυμάμαι ΠΟΤΕ να έπινα πάνω από 1ποτήρι νερό τη μέρα... ΚΑΙ ΟΜΩΣ... ΖΩ ΑΚΟΜΑ! :green::turtle:

ερη εγω οταν επινα οσο διψουσα..θα ηταν θαυμα να πιω μισο ποτηρι σε μερες χωρις γυμ.. και 1 μπουκαλακι μισολιτρο στο γυμ οταν πηγαινα ..αρα... :P

eri_87
24-01-12, 16:46
ερι εγω οταν επινα οσο διψουσα..θα ηταν θαυμα να πιω μισο ποτηρι σε μερες χωρις γυμ.. και 1 μπουκαλακι μισολιτσο στο γυμ οταν πηγαινα ..αρα... :P

Ναι βρε, αλλά για σκέψου κ αν έτρωγες φρούτα, λαχανικά, αναψυκτικά, χυμούς, τσάι... από παντού παίρνουμε! Και τώρα ακόμα το περισσότερο νερό εγώ το πίνω γύρω από τη προπόνηση κ μετά σχεδόν καθόλου.
Είπαμε, ούτε 1ποτηράκι ούτε 5 λίτρα! ;)

gym
24-01-12, 16:54
Είπαμε, ούτε 1ποτηράκι ούτε 5 λίτρα! ;)

:thumbup::thumbup:

gym
24-01-12, 17:31
tsaaaaaa....δωρακι!!!!!!!

38649:green:

eri_87
24-01-12, 17:34
^^^
:rolf::rolf::rolf:

Δηλαδή να τρώμε μόνο λαχανικά κ να πίνουμε νερό; :green: Καλέ γιαυτό δεν έχει μυς η δεσποινίδα... no protein to the cart! :P

gym
24-01-12, 17:35
^^^
:rolf::rolf::rolf:

Δηλαδή να τρώμε μόνο λαχανικά κ να πίνουμε νερό; :green: Καλέ γιαυτό δεν έχει μυς η δεσποινίδα... no protein to the cart! :P

ειδες ρε τι κανει το μαρκετινγκ?βαλανε ενα καλαθι με λαχανικα κ νερο...κλασσικα!;)

eri_87
24-01-12, 17:39
Ας εμπνευστούμε λίγο... Μια 45χρονη μητέρα είχε την αλλαγή στο βίντεο σε λιγότερο από 1χρόνο! :shock:

Pcs_lJxMKTQ

gym
24-01-12, 17:44
:clap::clap::clap::clap:
μπραβο της!θελει θεληση και πεισμα και συνεπεια και να το αγαπας και και και ολο αυτο το αποτελεσμα!

eri_87
24-01-12, 17:45
Α! Μιας που το θυμήθηκα... Ρε Ελένη, μήπως έχεις ιδέα γιατί όταν κάνω βυθίσεις για τρικέφαλα σε πάγκο με πιάνει πλάτη; :unsure: Το παθα μία, μετά έκατσα είδα βίντεο αν το κάνω καλά, το ξανάκανα κ το αποτέλεσμα... πόναγε η πλάτη ακριβώς κέντρο λίγο πάνω, για 4μέρες! :shock: Να τη βάλω τη μέρα της πλάτης αν είναι :green:

gym
24-01-12, 17:47
για ριξε μια το βιντεο που ειδες,..:green:

eri_87
24-01-12, 17:54
για ριξε μια το βιντεο που ειδες,..:green:

έλα αυτό, ακριβώς στο 1:10
0326dy_-CzM

gym
24-01-12, 17:57
προσπαθησε οσο το δυνατον το σωμα σου να γλυφει τον παγκο-καρεκλα οπου κανεις τελος παντων και να μην εισαι μακρυα απο αυτο...

τρικεφαλο σου πιανει καθολου βρε?:green:
παντως η κοπελα σωστα τα κανει δεν μπορω να πω..:green::green:

eri_87
24-01-12, 18:03
προσπαθησε οσο το δυνατον το σωμα σου να γλυφει τον παγκο-καρεκλα οπου κανεις τελος παντων και να μην εισαι μακρυα απο αυτο...

τρικεφαλο σου πιανει καθολου βρε?:green:
παντως η κοπελα σωστα τα κανει δεν μπορω να πω..:green::green:

ΜΕτά το βίντεο, ήμουν κοντά στο πάγκο κ τα χέρια τα χα λίγο ανοιχτά όπως αυτή (γιατί αλλη φορά πίεζα τους αγκώνες να ναι κλειστοι) αλλά τίποτα... :( Τρικέφαλα πλάκα πλάκα δε νομίζω να με πιάνει! :unsure: Πιο πολύ αναρωτιέμαι γιατί κ παλιά την έκανα κ δεν είχα αυτό το πρόβλημα. Ότι ναναι, πραγματικά.... :unsure:

Bigmama
24-01-12, 18:06
Γειά σας κορίτσια, ελπίζω να είστε όλες καλά.
Αν και δεν γράφω, σας διαβάζω. Με κάνατε και δίψασα πάντως.:green:

Stella
24-01-12, 18:12
eri σιγα σιγα θα δυναμωσεις κ θα κανεις και με τεντωμενα...
συνεχισε με τεντωμενα και σε λιγο καιρο (οσο σου παρει)θα κανεις και με τεντωμενα...

ειναι οπως και στα βαρη που λεμε...αχ δεν ανεβασα κιλα,τι να κανω κτλ κτλ...ετσι κ εδω...απο γονατα πας σιγα σιγα σταδιακα κ στα τεντωμενα...;)


Στις κάμψεις είναι θέμα δύναμης αλλά παιζει πάρα πολύ σημαντικό ρόλο και η τεχνική...
Να καταλάβεις δήλαδη πως να βάλεις δύναμη στο θωρακικο, ωστε να σπρώξεις με αυτόν για να ανέβεις και όχι με τα χέρια, που λογικό είναι να μην έχουν την ίδια δύναμη να σπρώξουν μιαε και είναι πιο μικρές μυικές ομάδες!
Και γω παλιότερα δεν μπορούσα έκανα πολύ λίγες και "χαζες", αλλά μολις έπιασα την τεχνική οι επαναλήψεις ανέβηκαν κατά πολλές...

eri_87
24-01-12, 19:14
Στις κάμψεις είναι θέμα δύναμης αλλά παιζει πάρα πολύ σημαντικό ρόλο και η τεχνική...
Να καταλάβεις δήλαδη πως να βάλεις δύναμη στο θωρακικο, ωστε να σπρώξεις με αυτόν για να ανέβεις και όχι με τα χέρια, που λογικό είναι να μην έχουν την ίδια δύναμη να σπρώξουν μιαε και είναι πιο μικρές μυικές ομάδες!
Και γω παλιότερα δεν μπορούσα έκανα πολύ λίγες και "χαζες", αλλά μολις έπιασα την τεχνική οι επαναλήψεις ανέβηκαν κατά πολλές...

Θα προσπαθήσω... και νομίζω με πιο κλειστά τα χέρια είναι πιο εύκολο...? Έχεις δίκιο, με τα χέρια προσπαθώ και δεν...

kritsinaki!
24-01-12, 19:57
:clap::clap::clap::clap:
μπραβο της!θελει θεληση και πεισμα και συνεπεια και να το αγαπας και και και ολο αυτο το αποτελεσμα!

ενταξει δεν ειχε ομως δεν ειχε κ τραγικο προβλημα οταν ξεκινησε ειχε φοβερη δομη ηταν ηδη γυμνασμενη...τ θεμα ειναι να γινεις ετσι κ ν εισαι αρχικα οπως η κυρια που ανεβασες μετα την κοκα κολα...χαχαχχαχ εκει θα προσκυνησω...χαχαχα:rolf::rolf::rolf:

eri_87
24-01-12, 21:05
ενταξει δεν ειχε ομως δεν ειχε κ τραγικο προβλημα οταν ξεκινησε ειχε φοβερη δομη ηταν ηδη γυμνασμενη...τ θεμα ειναι να γινεις ετσι κ ν εισαι αρχικα οπως η κυρια που ανεβασες μετα την κοκα κολα...χαχαχχαχ εκει θα προσκυνησω...χαχαχα:rolf::rolf::rolf:

Ελα βρε, 45 χρονών, μη το ξεχνάς! Και η αλλαγή πολύ σύντομη...

Το αρχικό μοιάζει με το πως είμαι εγώ, ίδιος σωματότυπος, οπότε να έχω ελπίδες για κάααααποτε...?:P

marilu
24-01-12, 23:05
Κορίτσια καλησπέρα, Ελενακι τι κάνεις?

έχω μέρες να γράψω και να εμφανιστώ...(δεν σταμάτησα όμως να διαβάζω τις συζητήσεις σας..;))μετά από τις πρώτες φορές που έσκασα μύτη με τεράστια χαρά για αυτό το νέο τοπικ και δυναμικά γιατί είχα μείνει εκτός γυμν κοντά 1μιση μήνα λόγω διαστρέμματος...μόλις φόρτσαρα και πήγα να ξεκινήσω φουλ προπονήσεις ξαναμανα εκτός ούτε και εγώ δεν ξέρω για πόσο αυτή τη φορά. Όταν χτύπησα στο διάστρεμμα, χτύπησα και τα νύχια των ποδιών μου με αποτέλεσμα το μεγάλο να γυρίσει προς τα μέσα και να κάνω επεμβασούλα να αφαιρεθεί όλο. Το αποτέλεσμα...ένα δάχτυλο μπαταρισμένο:( και φασκιωμένο...:(..να μην μπορώ να βάλω όχι παπούτσι αλλά ούτε και παντόφλα ( να με δεις να σκάω μύτη στο γραφείο με κοστούμι ,παλτό και σαγιονάρα ενώ έξω να ρίχνει καρέκλες...ΤΟ υπερθέαμα..:clap:)...και με μία ψυχολογία γιουβέτσι. Αυτός είναι και ο λόγος που έχω κάνει ακόμη το ημερολόγιο προπονήσεων...

Επειδή όμως σήμερα τα πήρα "κράνα" και αποφάσισα..κόντρα αυτό?? Κόντρα και εγώ!!...είμαι εδώ και ζητάω...κορίτσια..heeeeeeelp!!!:shock:...!!!

λοιπόν..έχω στο σπίτι ένα πάγκο ( που έχει και στήσιμο για να κάνεις εκτάσεις πόδια καθώς επίσης και μαξιλάρι για κάμψεις δικεφάλων), αλτήρες, στατικό ποδήλατο, 5κιλα βαράκια ποδιών με σκράτσ, στεπ και μονόζυγο τα οποία και χρησιμοποιώ τις ημέρες που δεν προλαβαίνω να πάω γυμν για να κάνω το πρόγραμμα μου σπίτι. Λίγο πολύ τις ασκήσεις που πρέπει να κάνω τις ξέρω, τη σωστή σειρά δεν ξέρω για να έχω αποτελεσματα μέχρι να καταφέρω να βάλω παπούτσι και να συνεχίσω κανονικά τις προπονήσεις μου. Δεν με ενδιαφέρει όμως κάτι μέτριο που απλά να καλύπτει ένα χαλαρό πρόγραμμα. Θέλω κάτι δυναμικό σαν να ήμουν γυμν. Κυρίως για πόδια. Ελένη μου θα με βοηθήσεις?

για πόδια πχ έχω σκεφτεί άρσεις θανάτου, προβολές, εκτάσεις ποδιών με αλτήρα ξαπλωμένη μπρούμυτα στον πάγκο..τι άλλο και σε ποια σειρά μπορώ?

Θα μου βγάλεις ένα δυνατό προγραμματάκι? Pleeeeeeeeeeease...!!!!:green::green:

η διατροφή μου είχε ελάχιστες παρασπονδίες αυτό το διάστημα και δεν με ανησυχεί...

αυτά προς το παρών απο εμένα...φιλιά σε όοοοοοοολες και καλο βράδυυυυυυ....;););)

eli_din3
24-01-12, 23:43
δεν ξερω γιατι..αλλα πλεον δεν πιανομαι ποτε...... οτι και να κανω... οσο και να ζοριζομαι... ακομα και χθες πρωτη μεραμε το προγραμμα της γυμ που πεθανα... δεν πιαστηκα καθολου.. τι τρεχει μαζι μου??
επισης στα κιλα... οτι και να λετε εγω ψιλοπεριοριζω τις θερμιδες μου για να χασω λιπος.. ομως με 1200 θερμιδες πλεον δεν χανω..ε πως γινεται..ουτε κιλα ουτε ποντους... δηλαδη τι πρεπει να τρωω? τιποτα? κανω και αεροβιο 3 φορες την βδομαδα...
επεσα σε πλατω ή ειναι ιδεά μου?

gym
25-01-12, 10:34
δεν ξερω γιατι..αλλα πλεον δεν πιανομαι ποτε...... οτι και να κανω... οσο και να ζοριζομαι... ακομα και χθες πρωτη μεραμε το προγραμμα της γυμ που πεθανα... δεν πιαστηκα καθολου.. τι τρεχει μαζι μου??
επισης στα κιλα... οτι και να λετε εγω ψιλοπεριοριζω τις θερμιδες μου για να χασω λιπος.. ομως με 1200 θερμιδες πλεον δεν χανω..ε πως γινεται..ουτε κιλα ουτε ποντους... δηλαδη τι πρεπει να τρωω? τιποτα? κανω και αεροβιο 3 φορες την βδομαδα...
επεσα σε πλατω ή ειναι ιδεά μου?

το πιασιμο,τα λεγομενα doms αν θες, δεν ειναι ενδειξη μυικης αναπτυξης οποτε μην σε αγχωνει αυτο το γεγονος...
εσυ απλα προσεχε να δουλευεις σωστα στην προπονηση και να τα δινεις ολα...

εγω πχ μπορει να πιαστω μετα απο δυο μερες η και καθολου...η αλλες φορες να πεθαινω απο τον πονο...so what?τι σημαινει αυτο?οτι δεν εχω προπονηθει σωστα?τσου...απλα σε μενα για να εμφανιστει το πιασιμο,πρεπει να βρεθει το σωμα μου σε πληρη κατασταση ηρεμιας,μεσα κ εξω.οποτε παιζουν πολλα ρολο...

τωρα αν τρεχει κατι αλλο μαζι σου....τι να πω...εισαι φαινομενο λεμεεεε!!!!:turtle::turtle::turtle:

οσο για το αλλο που λες...συνεχισε να τρως 1200 κ οταν χασεις,τρυπα μου την μυτη...:green:
για αλλη μια φορα θα πω το εξης...

η διαδικασια απωλειας σωματικου λιπους πρεπει να γινεται αργα και σταδιακα για να ειναι κ μονιμα τα αποτελεσματα,εκτος κ αν εχετε να πατε στον γαμο σας κ θελετε επειγοντως να τα χασετε...(λυπαμaι,να το σκεφτοσασταν νωριτερααααα:green::green::green:)

..συγκεκριμενα εσυ...δεν θες να πεσεις τοσο σε λιπος,οσο να αυξησεις την μυικοτητα σου...θες προπονηση!ξεκολλα απο τις χαζοδιατες κ τις θερμιδες που σε κανουν να αγχωνεσαι και να τα παιζεις...

φαε οσο πιο σωστα μπορεις...και προπονησου......αυτο ειναι το κλειδι για σενα...εμενα αυτη ειναι η αποψη μου κ γι αυτο σου εδωσα το προγραμμα που σου εδωσα!για να αρχισεις να ανεβαινεις μυικα σε συνδυασμο με μια προσεγμενη διατροφη!

τωρα αν θες να πας 1200 κ να εχεις κολλησει στα κιλα-επιπεδο λιπους που εισαι....;);)

it's your choice!;):toast:

aggeliki
25-01-12, 10:34
δεν ξερω γιατι..αλλα πλεον δεν πιανομαι ποτε...... οτι και να κανω... οσο και να ζοριζομαι... ακομα και χθες πρωτη μεραμε το προγραμμα της γυμ που πεθανα... δεν πιαστηκα καθολου.. τι τρεχει μαζι μου??
επισης στα κιλα... οτι και να λετε εγω ψιλοπεριοριζω τις θερμιδες μου για να χασω λιπος.. ομως με 1200 θερμιδες πλεον δεν χανω..ε πως γινεται..ουτε κιλα ουτε ποντους... δηλαδη τι πρεπει να τρωω? τιποτα? κανω και αεροβιο 3 φορες την βδομαδα...
επεσα σε πλατω ή ειναι ιδεά μου?

μην απελπιζεσαι ελι μου!! επειδη και γω θελω να δω την ζυγαρια πιο κατω ...θελει υπομονη και επιμονη ....εγω αποφασισα να μην ξαναζυγιστω για καμια 15 μερες γιατι και το αγχος παιζει μεγαλο ρολο!!!!οποτε κανε την διατροφη σου και την προπονηση σου και θα γινουν ολα...και μετα θα τριβουμε τα ματια μας!!!!καλα δεν λεω????:green::green:και μην μετρας τοσο τις θερμιδες...

gym
25-01-12, 10:38
Κορίτσια καλησπέρα, Ελενακι τι κάνεις?

έχω μέρες να γράψω και να εμφανιστώ...(δεν σταμάτησα όμως να διαβάζω τις συζητήσεις σας..;))μετά από τις πρώτες φορές που έσκασα μύτη με τεράστια χαρά για αυτό το νέο τοπικ και δυναμικά γιατί είχα μείνει εκτός γυμν κοντά 1μιση μήνα λόγω διαστρέμματος...μόλις φόρτσαρα και πήγα να ξεκινήσω φουλ προπονήσεις ξαναμανα εκτός ούτε και εγώ δεν ξέρω για πόσο αυτή τη φορά. Όταν χτύπησα στο διάστρεμμα, χτύπησα και τα νύχια των ποδιών μου με αποτέλεσμα το μεγάλο να γυρίσει προς τα μέσα και να κάνω επεμβασούλα να αφαιρεθεί όλο. Το αποτέλεσμα...ένα δάχτυλο μπαταρισμένο:( και φασκιωμένο...:(..να μην μπορώ να βάλω όχι παπούτσι αλλά ούτε και παντόφλα ( να με δεις να σκάω μύτη στο γραφείο με κοστούμι ,παλτό και σαγιονάρα ενώ έξω να ρίχνει καρέκλες...ΤΟ υπερθέαμα..:clap:)...και με μία ψυχολογία γιουβέτσι. Αυτός είναι και ο λόγος που έχω κάνει ακόμη το ημερολόγιο προπονήσεων...

Επειδή όμως σήμερα τα πήρα "κράνα" και αποφάσισα..κόντρα αυτό?? Κόντρα και εγώ!!...είμαι εδώ και ζητάω...κορίτσια..heeeeeeelp!!!:shock:...!!!

λοιπόν..έχω στο σπίτι ένα πάγκο ( που έχει και στήσιμο για να κάνεις εκτάσεις πόδια καθώς επίσης και μαξιλάρι για κάμψεις δικεφάλων), αλτήρες, στατικό ποδήλατο, 5κιλα βαράκια ποδιών με σκράτσ, στεπ και μονόζυγο τα οποία και χρησιμοποιώ τις ημέρες που δεν προλαβαίνω να πάω γυμν για να κάνω το πρόγραμμα μου σπίτι. Λίγο πολύ τις ασκήσεις που πρέπει να κάνω τις ξέρω, τη σωστή σειρά δεν ξέρω για να έχω αποτελεσματα μέχρι να καταφέρω να βάλω παπούτσι και να συνεχίσω κανονικά τις προπονήσεις μου. Δεν με ενδιαφέρει όμως κάτι μέτριο που απλά να καλύπτει ένα χαλαρό πρόγραμμα. Θέλω κάτι δυναμικό σαν να ήμουν γυμν. Κυρίως για πόδια. Ελένη μου θα με βοηθήσεις?

για πόδια πχ έχω σκεφτεί άρσεις θανάτου, προβολές, εκτάσεις ποδιών με αλτήρα ξαπλωμένη μπρούμυτα στον πάγκο..τι άλλο και σε ποια σειρά μπορώ?

Θα μου βγάλεις ένα δυνατό προγραμματάκι? Pleeeeeeeeeeease...!!!!:green::green:

η διατροφή μου είχε ελάχιστες παρασπονδίες αυτό το διάστημα και δεν με ανησυχεί...

αυτά προς το παρών απο εμένα...φιλιά σε όοοοοοοολες και καλο βράδυυυυυυ....;););)

βρεεεεεεεεεε καλως την κοριτσαρα μας!πως τα πας βρε?:welcome:

τραβηξες λουκι ε?περαστικα σου μωρε...φανταζομαι ζορι που ειναι...:(
ναι βρε πουλι μου ...εσυ θες να ξεκινησεις προπονηση?το ποδι σου το ρωτας?ο γιατρος σου τι ειπε?
το ενδεχομενο να ξανακανεις βλακειουλα κ να μεινεις παλι εκτος το σκεφτηκες?
θελει λιγη συζητηση το θεμα οπως καταλαβαινεις...;)

βρε εγω να σε βοηθησω εννοειται αφου γουσταρεις αλλα πρωτα θελω να μου πεις τι κ τι μπορεις να κανεις λογω ποδιου...οχι το τι λες εσυ...ο γιατρος σου τι λεει...
θα ειναι χαζομαρα να την ξαναπατησεις...

και επισης γραψε μου ακριβως το τι κανεις...:toast:

gym
25-01-12, 10:40
ΤΕΤΑΡΤΗ 01.02.2012 ΖΥΓΙΖΕΣΤΕ ΟΛΕς....(οσες θελετε εννοειται ετσι?;);)) κ το γραφετε στα λογκ σας με μαυρα γραμματα εντονα...

κ μετα θα σας πω ποτε ξανα θα ζυγιστειτε...ΟΧΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ...δεν υπαρχει λογος κ αγχωνεστε κιολας!:turtle::turtle::turtle::turtle:

eli_din3
25-01-12, 10:47
το πιασιμο,τα λεγομενα doms αν θες, δεν ειναι ενδειξη μυικης αναπτυξης οποτε μην σε αγχωνει αυτο το γεγονος...
εσυ απλα προσεχε να δουλευεις σωστα στην προπονηση και να τα δινεις ολα...

εγω πχ μπορει να πιαστω μετα απο δυο μερες η και καθολου...η αλλες φορες να πεθαινω απο τον πονο...so what?τι σημαινει αυτο?οτι δεν εχω προπονηθει σωστα?τσου...απλα σε μενα για να εμφανιστει το πιασιμο,πρεπει να βρεθει το σωμα μου σε πληρη κατασταση ηρεμιας,μεσα κ εξω.οποτε παιζουν πολλα ρολο...

τωρα αν τρεχει κατι αλλο μαζι σου....τι να πω...εισαι φαινομενο λεμεεεε!!!!:turtle::turtle::turtle:

οσο για το αλλο που λες...συνεχισε να τρως 1200 κ οταν χασεις,τρυπα μου την μυτη...:green:
για αλλη μια φορα θα πω το εξης...

η διαδικασια απωλειας σωματικου λιπους πρεπει να γινεται αργα και σταδιακα για να ειναι κ μονιμα τα αποτελεσματα,εκτος κ αν εχετε να πατε στον γαμο σας κ θελετε επειγοντως να τα χασετε...(λυπαμaι,να το σκεφτοσασταν νωριτερααααα:green::green::green:)

..συγκεκριμενα εσυ...δεν θες να πεσεις τοσο σε λιπος,οσο να αυξησεις την μυικοτητα σου...θες προπονηση!ξεκολλα απο τις χαζοδιατες κ τις θερμιδες που σε κανουν να αγχωνεσαι και να τα παιζεις...

φαε οσο πιο σωστα μπορεις...και προπονησου......αυτο ειναι το κλειδι για σενα...εμενα αυτη ειναι η αποψη μου κ γι αυτο σου εδωσα το προγραμμα που σου εδωσα!για να αρχισεις να ανεβαινεις μυικα σε συνδυασμο με μια προσεγμενη διατροφη!

τωρα αν θες να πας 1200 κ να εχεις κολλησει στα κιλα-επιπεδο λιπους που εισαι....;);)

it's your choice!;):toast:


δηλαδη ποσες θερμιδες να τρωω??? απο την συντηρηση μου μειον ποσο?? ή ακριβως? ή συν?

eli_din3
25-01-12, 10:47
μην απελπιζεσαι ελι μου!! επειδη και γω θελω να δω την ζυγαρια πιο κατω ...θελει υπομονη και επιμονη ....εγω αποφασισα να μην ξαναζυγιστω για καμια 15 μερες γιατι και το αγχος παιζει μεγαλο ρολο!!!!οποτε κανε την διατροφη σου και την προπονηση σου και θα γινουν ολα...και μετα θα τριβουμε τα ματια μας!!!!καλα δεν λεω????:green::green:και μην μετρας τοσο τις θερμιδες...

το θεμα ειναι οτι εδω και 3 μηνες χανω συνεχεια.. και τωρα σταματησα :/ anyway θα χαλαρωσω και βλεπουμε σε λιγο καιρο :)

gym
25-01-12, 10:48
δηλαδη ποσες θερμιδες να τρωω??? απο την συντηρηση μου μειον ποσο?? ή ακριβως? ή συν?

παιξε ισοθερμδικα αφου θες ντε και καλα να πας με θερμιδες...

ισοθερμδικα λοιπον...;)

eli_din3
25-01-12, 10:49
παιξε ισοθερμδικα αφου θες ντε και καλα να πας με θερμιδες...

ισοθερμδικα λοιπον...;)

ok danke schön meine liebe

gym
25-01-12, 10:52
ok danke schön meine liebe

:oops::oops::p:p:p

voulaki
25-01-12, 10:55
καλημερα αγαπες!!:welcome:
gymaki μου χθες εκανα το προγραμμα σου για ποδια. τελειο !! σήμερα είμαι πιασμένη ωραία , τι εννοώ.. όχι να μην μπορώ να περπατήσω , αυτό δε θα γινόταν φανταζομαι έτσι κι αλλιώς αφού γυμνάζομαι χρόνια, αλλά νιώθω ότι δούλεψα καλά. έβαζα κιλά όπου μπορούσα, γιατι μου τα έχεις και όλα ελευθερα τα σκουωτ όχι στη smith, οποτε δεν μπορω να φορτωσω πολλα κιλα.
και με τις παραπανω επαναληψεις που μου εχεις βαλει εριξα τον ιδρωτα της ζωης μου, λες και εκανα αεροβιο.. μονο στις bulgarian σκουωτ δεν εβαλα καθολου βαρος γιατι με τις περισσοτερες επαναληψεις ειχα ενα θεμα ισορροπιας , με ειδε και ενας γυμναστης και μου την εδειξε να την κανω χωρις βαρος και να μην ανεβαινω μεχρι επανω , να κλειδωνει δηλαδη το γονατο, και νομιζω οτι με επιασε καλυτερα απο οταν κρατουσα βαρακια στα χερια. πωπω λογοδιαρροια μέπιασε πρωι πρωι σταματω και θα συνεχισω στο λογκ μου με διατροφη. απλα ηθελα να το μοιραστω με ολες σας . ;);) προπονηση, γερα λεμε , ειναι ολα τα λεφτα!!

xelashai
25-01-12, 11:07
ΤΕΤΑΡΤΗ 01.02.2012 ΖΥΓΙΖΕΣΤΕ ΟΛΕς....(οσες θελετε εννοειται ετσι?;);)) κ το γραφετε στα λογκ σας με μαυρα γραμματα εντονα...

κ μετα θα σας πω ποτε ξανα θα ζυγιστειτε...ΟΧΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ...δεν υπαρχει λογος κ αγχωνεστε κιολας!:turtle::turtle::turtle::turtle:


ωχ...εμενα κατι εχει παθει η ζυγαρια μου...δειχνει παντα περισσοτερα...:P
38681

eli_din3
25-01-12, 11:08
ωχ...εμενα κατι εχει παθει η ζυγαρια μου...δειχνει παντα περισσοτερα...:P
38681

χαχαχα..και γω νομιζω την εχασα :P

xelashai
25-01-12, 11:10
χαχαχα..και γω νομιζω την εχασα :P

:rolf::rolf::rolf:

gym
25-01-12, 11:14
καλημερα αγαπες!!:welcome:
gymaki μου χθες εκανα το προγραμμα σου για ποδια. τελειο !! σήμερα είμαι πιασμένη ωραία , τι εννοώ.. όχι να μην μπορώ να περπατήσω , αυτό δε θα γινόταν φανταζομαι έτσι κι αλλιώς αφού γυμνάζομαι χρόνια, αλλά νιώθω ότι δούλεψα καλά. έβαζα κιλά όπου μπορούσα, γιατι μου τα έχεις και όλα ελευθερα τα σκουωτ όχι στη smith, οποτε δεν μπορω να φορτωσω πολλα κιλα.
και με τις παραπανω επαναληψεις που μου εχεις βαλει εριξα τον ιδρωτα της ζωης μου, λες και εκανα αεροβιο.. μονο στις bulgarian σκουωτ δεν εβαλα καθολου βαρος γιατι με τις περισσοτερες επαναληψεις ειχα ενα θεμα ισορροπιας , με ειδε και ενας γυμναστης και μου την εδειξε να την κανω χωρις βαρος και να μην ανεβαινω μεχρι επανω , να κλειδωνει δηλαδη το γονατο, και νομιζω οτι με επιασε καλυτερα απο οταν κρατουσα βαρακια στα χερια. πωπω λογοδιαρροια μέπιασε πρωι πρωι σταματω και θα συνεχισω στο λογκ μου με διατροφη. απλα ηθελα να το μοιραστω με ολες σας . ;);) προπονηση, γερα λεμε , ειναι ολα τα λεφτα!!

χαιρομαι που σου αρεσε και σε βλεπω ορεξατη...
οπως ειπα κ στην ελινα το ιδιο ισχυει για το πιασιμο για ολες...οποτε μην σε ανησυχει αυτο...

αντε ωραια βρε καλα κανεις κ μας τα λες...ετσι να βλεπει η μια την αλλη!:toast::toast::toast:

ετσι ετσι ολες μαζι!!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=epqfUiF6fro:green:

aggeliki
25-01-12, 12:01
Πλακα θα ειχε να πηγαιναμε οντως ολες μαζι σε μια παραλια το καλοκαιρακι....αλλα κορμαρες ομως...ποποποποο!!!:shock:

katerina.
25-01-12, 12:08
μην απελπιζεσαι ελι μου!! επειδη και γω θελω να δω την ζυγαρια πιο κατω ...θελει υπομονη και επιμονη ....εγω αποφασισα να μην ξαναζυγιστω για καμια 15 μερες γιατι και το αγχος παιζει μεγαλο ρολο!!!!οποτε κανε την διατροφη σου και την προπονηση σου και θα γινουν ολα...και μετα θα τριβουμε τα ματια μας!!!!καλα δεν λεω????:green::green:και μην μετρας τοσο τις θερμιδες...


εγω κοριτσια σταματησα να ζυγίζομαι απο τοτε που ξεκινησα το προγραμμα με την ελενη δεν λεει κατι...η ζυγαρια!!ζυγισου το πρωι νυστικια και μετα πιες ενα μπουκαλι νερο θα σε δειξει τα ιδια...οχι ασε που η ζυγαρια με αγχωνει!!:shock:

marvin
25-01-12, 12:29
Τι σημασια εχει τι θα δειξει η ζυγαρια αν καποιος εχει αρχισει και χωραει αλλιως στα ρουχα του;;;Αν ο καθρεφτης ξαφνικα του χαμογελαει διαφορετικα;);Προσωπικα καμια,μου εχει τυχει να γραφει τα ιδια κιλα αλλα η μεζουρα μου να διαφωνει εντονα!!!!!Οποτε δεν μετραω τοσο την μαρτυρια της.

xelashai
25-01-12, 12:39
Τι σημασια εχει τι θα δειξει η ζυγαρια αν καποιος εχει αρχισει και χωραει αλλιως στα ρουχα του;;;Αν ο καθρεφτης ξαφνικα του χαμογελαει διαφορετικα;);Προσωπικα καμια,μου εχει τυχει να γραφει τα ιδια κιλα αλλα η μεζουρα μου να διαφωνει εντονα!!!!!Οποτε δεν μετραω τοσο την μαρτυρια της.

μωρε το εχω καημο να δειξει 58!!!δεν το εχω ξαναδει ποτε αυτο το νουμερο...

gym
25-01-12, 12:41
μωρε το εχω καημο να δειξει 58!!!δεν το εχω ξαναδει ποτε αυτο το νουμερο...


http://www.youtube.com/watch?v=qgAD_S5kdoM:green:

xelashai
25-01-12, 12:43
http://www.youtube.com/watch?v=qgAD_S5kdoM:green:

το πιασα:thumbup:..υπομονη ε??

gym
25-01-12, 12:46
σπιρτο εισαι μαναμ!:green:

marvin
25-01-12, 12:48
μωρε το εχω καημο να δειξει 58!!!δεν το εχω ξαναδει ποτε αυτο το νουμερο...

Δαφνη μου αν ειναι καημος τοτε να δειξει!!!!:)Απλα θεωρω πως το νουμερο ειναι παντα ενδεικτικο αφου παιζει μεγαλη σχεση σε ποια μερα του κυκλου σου εισαι..τι κατακρατηση εχεις..αν εχεις γυμναστει ωρες πριν και εισαι πρησμενη και πολλα αλλα.Μου εχει τυχει να θελω να την σπασω γιατι εδειχνε παραπανω θελοντας να σταματησω την προσπαθεια απογοητευμενη και μετροντας με την μεζουρα να αλλαζω γνωμη κατα 180 μοιρες.Να την κοιτας ενδεικτικα και μονο.

xelashai
25-01-12, 12:52
Δαφνη μου αν ειναι καημος τοτε να δειξει!!!!:)Απλα θεωρω πως το νουμερο ειναι παντα ενδεικτικο αφου παιζει μεγαλη σχεση σε ποια μερα του κυκλου σου εισαι..τι κατακρατηση εχεις..αν εχεις γυμναστει ωρες πριν και εισαι πρησμενη και πολλα αλλα.Μου εχει τυχει να θελω να την σπασω γιατι εδειχνε παραπανω θελοντας να σταματησω την προσπαθεια απογοητευμενη και μετροντας με την μεζουρα να αλλαζω γνωμη κατα 180 μοιρες.Να την κοιτας ενδεικτικα και μονο.


ασε...αν πιάσω τη μεζούρα χάθηκα...ασε που δεν με φτάνει..θα χρειαστω και δευτερη...:1laugh::1laugh:
εγω να δεις ποσες φορες μου ηρθε να την σπάσω..την κουνούσα πανω κάτω μπας και ξεκολλήσει..γιατι αποκλείεται να φταίω εγω..εκεινη φταίει.;);)
αν δω 58...κερναωωω :toast::turtle::turtle::turtle:

gym
25-01-12, 12:53
ασε...αν πιάσω τη μεζούρα χάθηκα...ασε που δεν με φτάνει..θα χρειαστω και δευτερη...:1laugh::1laugh:
εγω να δεις ποσες φορες μου ηρθε να την σπάσω..την κουνούσα πανω κάτω μπας και ξεκολλήσει..γιατι αποκλείεται να φταίω εγω..εκεινη φταίει.;);)
αν δω 58...κερναωωω :toast::turtle::turtle::turtle:

τι?:green::green::green:

xelashai
25-01-12, 12:55
τι?:green::green::green:

σοκολατες...χαχαχχαχα
το επαθες το εγκεφαλικο?:P

gym
25-01-12, 12:58
σοκολατες...χαχαχχαχα
το επαθες το εγκεφαλικο?:P

ομμμμμμμμμμμμ ας ηρεμησω λιγο...38695

marvin
25-01-12, 12:59
gym Στο αρθρο με το μουσλι που ανεβασες θα ηθελα να μου πεις κατα ποσο θα μπορουσε να μπει σε μια διατροφη με σκοπο την γραμμωση;

katerina.
25-01-12, 12:59
ωχ...εμενα κατι εχει παθει η ζυγαρια μου...δειχνει παντα περισσοτερα...:P
38681


ρε τι ιδια ζυγαρια εχω παρει και εγω!!!!!!!:green::green::green::green:

xelashai
25-01-12, 13:00
ομμμμμμμμμμμμ ας ηρεμησω λιγο...38695


:rolf::rolf::rolf::rolf:..ελα μωρε μια πλακα έκανα...:P

Stella
25-01-12, 13:09
Eμένα τα κιλά μου πάντα ήταν 62-64 (πλην περιπτώσεων ανωτέρας βίας:green:)...
Μόνο που καμια σχέση δεν έχουν τα 62 που ήμουν κάποτε με όταν είμαι τώρα 62...
Πριν 10 χρονια στα 62 ήμουν παχουλούλα ενώ τώρα είμαι κανονική σ΄αυτά τα κιλα...
Επίσης αλλο παράδειγμα από το γυμναστήριο:
Πήγα μια μέρα να κάνω και λιπομέτρηση. Μπροστά από μένα θα έκανε μια άλλη κοπέλα. Τη ζυγίζει και τη βγάζει 56 κιλα, κάνει και τη λιπομέτρηση και τη βγάζει 26% λίπος.
Πάω εγώ μετα...με ζυγίζει...64 κιλά...και του λέω..ασε ρε καλύτερα μη κάνουμε , εδώ η κοπέλα 56 κιλά και έχει 26%...φαντάσου εγώ ποσο θα έχω....τελικά κάνω και είχα 22%!
Επίσης να πω ότι είχαμε και το ίδιο ύψος...
Η ζυγαριά δεν έχει κανένα νόημα ειδικά όταν είμαστε κοντά στο φυσιολογικό μας βάρος και θέλουμε να χάσουμε κι άλλο...
Είναι ένας παράγοντας άγχους και με τους ρυθμους που ζούμε δεν είμαστε και για επιπλέον άγχη!

gym
25-01-12, 13:10
gym Στο αρθρο με το μουσλι που ανεβασες θα ηθελα να μου πεις κατα ποσο θα μπορουσε να μπει σε μια διατροφη με σκοπο την γραμμωση;

μπαινει ανετα...
εχουμε πει οτι σε μια διαιτα-διατροφη οπως θελετε πεστε το,σημασια εχουν οι συνολικες θερμιδες...
αν εισαι οκ στα μακρος σου γιατι οχι να μην βαλεις κ μουσλι οταν μαλιστα το εχεις φτιαξει η ιδια χωρις τις ζαχαρες και τα χαζα που εχουν τα ετοιμα?

ειναι τροφες που σου δινουν ενεργεια και ωραια γευση και κορεσμο...
εγω καθημερινα εχω στο πιτακι μου κ ειναι υπεροχο κ θα το συνεχιζω μεχρι να το βαρεθω...


σημαντικο ειναι να θυμομαστε το σχετικο κομματι με τις θερμιδες...εαν στο τελος της μερας εισαι υπο,παλι θα χασεις...
ειμαι κατα του να χρησιμοποιουμε σαβουρα (γουστα ειναι αυτα)αλλα το να βαλουμε ξηροκαρπια κ αποξηραμενα κ μελι και αλλα τετοια υγεεινα δεν το θεωρω επιβαρυντικο αλλα και μαλιστα θετικο...

οταν εχεις ποικιλια,δεν κολλαει και το μυαλο σου σε αυτο που κανεις...

οταν φτασουμε σε αγωνιστικο επιπεδο,θα τα ξαναπουμε...μεχρι τοτε ας φαμε μωρεεεε!:green:

gym
25-01-12, 13:12
ΘΑΝΑΤΟς ΣΤΙς ΖΥΓΑΡΙΕς.!!!!!!!!38697

xelashai
25-01-12, 13:14
ΘΑΝΑΤΟς ΣΤΙς ΖΥΓΑΡΙΕς.!!!!!!!!38697


:rolf::rolf::rolf:...χαχαχα..και η δικη μου αυτο γραφει..για αλλο λογο βεβαια...δεν αντεχει τοσο βάρος!!!χαχαχαχα

marvin
25-01-12, 13:22
μπαινει ανετα...
εχουμε πει οτι σε μια διαιτα-διατροφη οπως θελετε πεστε το,σημασια εχουν οι συνολικες θερμιδες...
αν εισαι οκ στα μακρος σου γιατι οχι να μην βαλεις κ μουσλι οταν μαλιστα το εχεις φτιαξει η ιδια χωρις τις ζαχαρες και τα χαζα που εχουν τα ετοιμα?

ειναι τροφες που σου δινουν ενεργεια και ωραια γευση και κορεσμο...
εγω καθημερινα εχω στο πιτακι μου κ ειναι υπεροχο κ θα το συνεχιζω μεχρι να το βαρεθω...


σημαντικο ειναι να θυμομαστε το σχετικο κομματι με τις θερμιδες...εαν στο τελος της μερας εισαι υπο,παλι θα χασεις...
ειμαι κατα του να χρησιμοποιουμε σαβουρα (γουστα ειναι αυτα)αλλα το να βαλουμε ξηροκαρπια κ αποξηραμενα κ μελι και αλλα τετοια υγεεινα δεν το θεωρω επιβαρυντικο αλλα και μαλιστα θετικο...

οταν εχεις ποικιλια,δεν κολλαει και το μυαλο σου σε αυτο που κανεις...

οταν φτασουμε σε αγωνιστικο επιπεδο,θα τα ξαναπουμε...μεχρι τοτε ας φαμε μωρεεεε!:green:


Γενικα δεν νιωθω το μυαλο μου να εχει κολησει καθως προσπαθω να τρωω τα γευματα μου διαφορετικα μαγειρεμενα και οχι μονοτονα βραστα η ψητα .Αυτο το κανω απο τοτε που εχω ξεκινησει να τρωω 6 ..οχι παντα..γευματα.Την παραλαγη στο πρωινο θα την δοκιμασω οχι για αλλαγη γευσης..λατρευω το πιτακι αλλα για να προσθεσω κατι οφελειμο για το σωμα μου συστατικο.Σιγουρα δεν παμε σε αγωνες,αλλα για να γραμμωσεις..νακαθαρισεις ,,οσο και ναναι χρειαζεται προσοχη,βεβαια το καθε σωμα λειτουργει διαφορετικα.

Stella
25-01-12, 13:33
δεν ξερω τι αλαμπουρνεζικα ...ειναι αυτα που βγηκαν!!!κοριτσια οπωσ βλέπετε δεν εχω και μεγαλη ποικιλία στην διατροφη μου και αυτο γιατι αναγκαζομαι να μαγυρευω για ολη τη βδομαδα και να τα βαζω σε ταπερ μια που καθε μερα εχω καθημερινο μαγείρεμα γαι τον αντρα και τα κοριτσακια μου!!!....δυστυχως ουτε να κοιταξουν δεν θελουν αυτα που τρωω!!ε ρε δε θα μεγαλωσουν λιγο θα τις βαλω σε προγραμμα εγω...θα τις αναλαβει ο ΑΡΧΗΓΟς και τις δυο!!!:welcome::welcome::welcome::welcome:
Χαχα..και΄γω έτσι κάνω, μεγειρευω τα δικά μου και για το συζυγο άλλο φαγητο κανονικο....αλλά μάλλον όλες οι παντρεμένες που κάνουμε διατροφή αυτά τραβάμε...
Κατερίνα πάρε ένα τηγάνι ψηστιέρα, ψήνει σε χρόνο dt....Γυρνάω από τη δουλειά ριχνω κατευθείαν επάνω το φιλέτο και μεχρι να ξεντυθώ και να στρώσω τραπέζι είναι έτοιμο και το δικό μου ζεστο ζεστο!:)
Και σιχαίνομαι τη μαγειρική βρε παιδια....απαπαααααα... :puke:

katerina.
25-01-12, 14:10
Χαχα..και΄γω έτσι κάνω, μεγειρευω τα δικά μου και για το συζυγο άλλο φαγητο κανονικο....αλλά μάλλον όλες οι παντρεμένες που κάνουμε διατροφή αυτά τραβάμε...
Κατερίνα πάρε ένα τηγάνι ψηστιέρα, ψήνει σε χρόνο dt....Γυρνάω από τη δουλειά ριχνω κατευθείαν επάνω το φιλέτο και μεχρι να ξεντυθώ και να στρώσω τραπέζι είναι έτοιμο και το δικό μου ζεστο ζεστο!:)
Και σιχαίνομαι τη μαγειρική βρε παιδια....απαπαααααα... :puke:

εγω την ωρα που ερχομαι πλακωνει και ο λοχος και οι δυο μαζι πεινασμενες μεχρι να τους βαλω να φανε να ταισω την μικρη γιατι ειναι παραχαιδεμενη ...τρωω στα γρηγορα αυτα που εχω γιατι πιεζει ο χρονος ....να μαζεψω να διαβασω την μεγαλη να την παω ενοργανη ....να γυρισω να τους ξαναταισω να τις κανω μπανιο....μπλα μπλα μπλα ....και να τα βαλω για υπνο .πολλες φορες τρωω στα ορθια κανοντασ και κατι αλλο μαζι...τωρα εισαι μια χαρα ταιζεις μονο το μεγαλο μωρο...αργοτερα να δεις!!!!;););)

aggeliki
25-01-12, 14:11
εγω παλι επειδη μενω με το αμορε μαζι και επειδη κανει και εκεινος διατροφη τρωμε σχεδον τα ιδια φαγητα απλα εκεινος σε μεγαλυτερες ποσοτητες αφου θελει να βαλει κιλα σε αντιθεση με μενα...ασε εκει να δεις ..σηκωνομαι το πρωι απο τα αγρια χαραματα και μαγειρευω τα γευματα της ημερας και βαζω σε ταπερ να τα εχει και ετοιμα...τον κακομαθα παει κοριτσια!!!αλλα βολευει και μενα....:P

marvin
25-01-12, 14:12
εγω παλι επειδη μενω με το αμορε μαζι και επειδη κανει και εκεινος διατροφη τρωμε σχεδον τα ιδια φαγητα απλα εκεινος σε μεγαλυτερες ποσοτητες αφου θελει να βαλει κιλα σε αντιθεση με μενα...ασε εκει να δεις ..σηκωνομαι το πρωι απο τα αγρια χαραματα και μαγειρευω τα γευματα της ημερας και βαζω σε ταπερ να τα εχει και ετοιμα...τον κακομαθα παει κοριτσια!!!αλλα βολευει και μενα....:P


Να θεωρεις τον εαυτο σου τυχερο!!!:)

xelashai
25-01-12, 14:12
εγω την ωρα που ερχομαι πλακωνει και ο λοχος και οι δυο μαζι πεινασμενες μεχρι να τους βαλω να φανε να ταισω την μικρη γιατι ειναι παραχαιδεμενη ...τρωω στα γρηγορα αυτα που εχω γιατι πιεζει ο χρονος ....να μαζεψω να διαβασω την μεγαλη να την παω ενοργανη ....να γυρισω να τους ξαναταισω να τις κανω μπανιο....μπλα μπλα μπλα ....και να τα βαλω για υπνο .πολλες φορες τρωω στα ορθια κανοντασ και κατι αλλο μαζι...τωρα εισαι μια χαρα ταιζεις μονο το μεγαλο μωρο...αργοτερα να δεις!!!!;););)

πω πω βρε κοριτσι μου..μα δεν το ευχαριστιεσαι το φαγητο σου ετσι..:unsure:

aggeliki
25-01-12, 14:14
εγω την ωρα που ερχομαι πλακωνει και ο λοχος και οι δυο μαζι πεινασμενες μεχρι να τους βαλω να φανε να ταισω την μικρη γιατι ειναι παραχαιδεμενη ...τρωω στα γρηγορα αυτα που εχω γιατι πιεζει ο χρονος ....να μαζεψω να διαβασω την μεγαλη να την παω ενοργανη ....να γυρισω να τους ξαναταισω να τις κανω μπανιο....μπλα μπλα μπλα ....και να τα βαλω για υπνο .πολλες φορες τρωω στα ορθια κανοντασ και κατι αλλο μαζι...τωρα εισαι μια χαρα ταιζεις μονο το μεγαλο μωρο...αργοτερα να δεις!!!!;););)

ποτε τα προλαβαινεις καλε ολα????ορε τι εχουμε να τραβηξουμε οταν κανουμε και παιδι ..εκει θα τρεχω και δεν θα φτανω!! παντως μπραβο που τα βγαζεις περα!!!μακαρι και γω οταν κανω οικογενεια να ειμαι ετσι !!

aggeliki
25-01-12, 14:17
Να θεωρεις τον εαυτο σου τυχερο!!!:)

βεβαια ....φαντασου να μου ετρωγε καρμποναρες πιτσες και ολη την σαβουρα μπροστα μου!!! το μονο κακο ειναι οτι δεν τα τρωει ζεσταμενα τα περισσοτερα και μαγειρευω καθε μερα και κατι αλλο ....(εκει να δεις καβγαδες..αλλα που!)..εγω παλι βολευομαι και με τα περισσια....τεσπσ δεν μπορω να τα εχω και ολα!!!παντως ειμαι τυχερη γενικοτερα!!:love:

gym
25-01-12, 14:20
Γενικα δεν νιωθω το μυαλο μου να εχει κολησει καθως προσπαθω να τρωω τα γευματα μου διαφορετικα μαγειρεμενα και οχι μονοτονα βραστα η ψητα .Αυτο το κανω απο τοτε που εχω ξεκινησει να τρωω 6 ..οχι παντα..γευματα.Την παραλαγη στο πρωινο θα την δοκιμασω οχι για αλλαγη γευσης..λατρευω το πιτακι αλλα για να προσθεσω κατι οφελειμο για το σωμα μου συστατικο.Σιγουρα δεν παμε σε αγωνες,αλλα για να γραμμωσεις..νακαθαρισεις ,,οσο και ναναι χρειαζεται προσοχη,βεβαια το καθε σωμα λειτουργει διαφορετικα.

αλλο απωλεια λιπους,καθαρισμα αλλο γραμμωση αγωνιστικη.γι αυτο το ανεφερα αλλωστε...ολα ειναι σχετικα με το επιπεδο στο οποιο βρισκομαστε...

ετσι ειναι..ο καθε οργανσιμος ειναι κατι διαφορετικο...απλα διαβαζοντας δεξια κ αριστερα μπουκωνεις κ λες οπα...τα ξηροκαρπια θα με παχυνουν η το λαδι η το μελι κτλ κτλ...απο ολα θελει κ με μετρο κ ολα γινονται σταδιακα και για να ευχαριστιεσαι ολη αυτη τη διαδρομη...

αλλιως αργα η γρηγορα θα μπουκωσεις με τις ακροτητες κ θα εχεις πισωγυρισματα...ανθρωποι ειμαστε αλλωστε,οχι ρομποτ!;)

gym
25-01-12, 14:20
βεβαια ....φαντασου να μου ετρωγε καρμποναρες πιτσες και ολη την σαβουρα μπροστα μου!!! το μονο κακο ειναι οτι δεν τα τρωει ζεσταμενα τα περισσοτερα και μαγειρευω καθε μερα και κατι αλλο ....(εκει να δεις καβγαδες..αλλα που!)..εγω παλι βολευομαι και με τα περισσια....τεσπσ δεν μπορω να τα εχω και ολα!!!παντως ειμαι τυχερη γενικοτερα!!:love:

παπαπαπα αγαπες κ λουλουδιααα!:P:P

katerina.
25-01-12, 14:52
παπαπαπα αγαπες κ λουλουδιααα!:P:P



τον κακομαθαινεις !!!!κατσε να μπει το στεφανι και θα του τα κοψεις αυτα....:green::green::green::green:

eli_din3
25-01-12, 15:35
http://www.youtube.com/watch?v=qgAD_S5kdoM:green:

η αγαπημενη μου διαφημισηηηηηηηηηηηηηηηη <3 ειδικα εκεινη με το παιδακι... φεεεεεεεεεεεεεετα