PDA

Επιστροφή στο Forum : Female Gym Tips



Σελίδες : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

eli_din3
25-01-12, 15:58
βεβαια ....φαντασου να μου ετρωγε καρμποναρες πιτσες και ολη την σαβουρα μπροστα μου!!! το μονο κακο ειναι οτι δεν τα τρωει ζεσταμενα τα περισσοτερα και μαγειρευω καθε μερα και κατι αλλο ....(εκει να δεις καβγαδες..αλλα που!)..εγω παλι βολευομαι και με τα περισσια....τεσπσ δεν μπορω να τα εχω και ολα!!!παντως ειμαι τυχερη γενικοτερα!!:love:

εμενα που τρωει ολα αυτα...και σε ποσοτητες..και ειμαι 56 κιλα?? τι να πωωωω..καθε βραδυ σοκολατες μου φερνει και πιτσες πφ

kritsinaki!
25-01-12, 17:18
εμενα που τρωει ολα αυτα...και σε ποσοτητες..και ειμαι 56 κιλα?? τι να πωωωω..καθε βραδυ σοκολατες μου φερνει και πιτσες πφ

γι αυτο κ εγω ειμαι μονη για να μν εχω τετοια προβληματα....χαχαχχαχα : Rocking:: Rocking::green::green::green::green:

eli_din3
25-01-12, 18:45
εμενα που τρωει ολα αυτα...και σε ποσοτητες..και ειμαι 56 κιλα?? τι να πωωωω..καθε βραδυ σοκολατες μου φερνει και πιτσες πφ

*ειναι 56 κιλα

marilu
25-01-12, 19:32
βρεεεεεεεεεε καλως την κοριτσαρα μας!( γειααααα σας..!!! :turtle:) πως τα πας βρε? (πως να τα πάω η γυναίκα?? καταλαβαίνεις...:rolf:):welcome:

τραβηξες λουκι ε? ( αχ ναιιιιιιι...και που'σαι ακόμη!!:()περαστικα σου μωρε ( :green:)...φανταζομαι ζορι που ειναι...:(
ναι βρε πουλι μου ...εσυ θες να ξεκινησεις προπονηση? (ναι..ναι...ναι..!!!)το ποδι σου το ρωτας?(ναι..ναι..ναι:green:)ο γιατρος σου τι ειπε? ( οτι μπορω να κάνω ότι θέλω αρκεί να μη βάλω πολλά κιλά και να μην φορέσω κλειστό παπούτσι...ετσι μου είπε..ε να μην το εκμεταλευτώ?? σπίτι μου θα είμαι...:green:)
το ενδεχομενο να ξανακανεις βλακειουλα κ να μεινεις παλι εκτος το σκεφτηκες? ( το σκέφτηκα και πέρα από την πλακα, εννοείται πως δεν το ρισκάρω...αλλά βρε Ελένη...νομίζω καταλαβαίνεις...όταν η γυμν είναι τρόπος ζωής σου και όχι περιστασιακή κατάσταση..και ξαφνικά σε αναγκάσουν να μείνεις εκτός...ε κάπου τα παίρνεις κρανίο. Το έχω δει και λίγο αλλιώς...επειδή με έχει πάει σερί τους τελευταίους μήνες, το να του πάω κόντρα και να μην το αφήσω αυτό να με πάει όπου θέλει είναι κατι σαν να ξορκίζω τη γκίνια...με νιώθεις πιστεύω..;))
θελει λιγη συζητηση το θεμα οπως καταλαβαινεις...;)

βρε εγω να σε βοηθησω εννοειται (:turtle::turtle::turtle:)αφου γουσταρεις αλλα πρωτα θελω να μου πεις τι κ τι μπορεις να κανεις λογω ποδιου...οχι το τι λες εσυ...ο γιατρος σου τι λεει...
θα ειναι χαζομαρα να την ξαναπατησεις...

και επισης γραψε μου ακριβως το τι κανεις...:toast:

Ελένη μου έχω επισυνάψει τις απαντήσεις στις ερωτήσεις σου μέσα στο δικό σου μήνυμα....
και συνεχίζω...:)
λοιπόν ...σπίτι έχω αλτήρες, μονόζυγο, στατικό ποδήλατο και πάγκο που διαμορφώνεται σε κάθισμα για εκτάσεις ποδιών, για κοιλιακούς και όταν προσθέσεις ένα εξάρτημα μπορείς να κάνεις δικέφαλα σε μαξιλάρι. αυτά για κορμό. στα πόδια μπορώ να κάνω ότι μου πεις και να παίζω με αλτήρες πχ προβολές, άρσεις θανάτου κλπ. Και στο γυμν λίγο-πολύ τα ίδια κάνω αλλά με μπάρα.

ένα προγραμμα που έβγαλα μόνη μου είναι το εξής.

ποδια

εκτάσεις 4κεφάλων
άρσεις θανάτου
εκτάσεις ποδιών ανάποδες στον μπάγκο με αλτήρα
γλουτιαίοι με 5κιλα βαράκια ποδιών
προβολές με αλτήρες
squat με αλτήρα


ωμοι
πιεσεις arnold
πιεσεις με αλτήρες
εκτάσεις-προτάσεις
εκτάσεις σκυφτή

πλάτη
ανοιγματα ανάποδα στον πάγκο
κωπιλατική ένα ένα χέρι
ραχαίοι

στήθος
οριζόντιες πιέσεις με αλτήρες
επικλινή πιέσεις με αλτήρες
ανοίγματα
pull over

2κεφ + 3 κεφ
γαλλικές με αλτίρες


κάμψεις 2κεφ σε μαξιλάρι
κάμψεις σε επικλινή πάγκο


4 φορές ποδήλατο την εβδομάδα ( δεν επιρρεάζει το πόδι αφού δεν θα φοράς σπορτέξ)

όπως βλέπεις μου λείπουν πολλές ακόμη....στο γυμν κάνω 5 με 6 προπονήσεις την εβδομάδα, 6 ασκήσεις για κάθε ομάδα, όσα περισσότερα κιλά μπορώ , 6-8 επαναλήψεις.

σε ευχαριστώωωωωωωωωωωωω :)

eli_din3
25-01-12, 21:44
συγγνωμη αλλα ελεος...ενα καροτον 2 γρ λιπους..1πορτοκαλι 1 γρ λιπους..τρ θα χουμε να μετραμε και το λιπος των φρουτων και λαχανικων?? θα τρελαθουμε μ φαινεται ε

gym
25-01-12, 22:02
Ελένη μου έχω επισυνάψει τις απαντήσεις στις ερωτήσεις σου μέσα στο δικό σου μήνυμα....
και συνεχίζω...:)
λοιπόν ...σπίτι έχω αλτήρες, μονόζυγο, στατικό ποδήλατο και πάγκο που διαμορφώνεται σε κάθισμα για εκτάσεις ποδιών, για κοιλιακούς και όταν προσθέσεις ένα εξάρτημα μπορείς να κάνεις δικέφαλα σε μαξιλάρι. αυτά για κορμό. στα πόδια μπορώ να κάνω ότι μου πεις και να παίζω με αλτήρες πχ προβολές, άρσεις θανάτου κλπ. Και στο γυμν λίγο-πολύ τα ίδια κάνω αλλά με μπάρα.

ένα προγραμμα που έβγαλα μόνη μου είναι το εξής.

ποδια

εκτάσεις 4κεφάλων
άρσεις θανάτου
εκτάσεις ποδιών ανάποδες στον μπάγκο με αλτήρα
γλουτιαίοι με 5κιλα βαράκια ποδιών
προβολές με αλτήρες
squat με αλτήρα


ωμοι
πιεσεις arnold
πιεσεις με αλτήρες
εκτάσεις-προτάσεις
εκτάσεις σκυφτή

πλάτη
ανοιγματα ανάποδα στον πάγκο
κωπιλατική ένα ένα χέρι
ραχαίοι

στήθος
οριζόντιες πιέσεις με αλτήρες
επικλινή πιέσεις με αλτήρες
ανοίγματα
pull over

2κεφ + 3 κεφ
γαλλικές με αλτίρες


κάμψεις 2κεφ σε μαξιλάρι
κάμψεις σε επικλινή πάγκο


4 φορές ποδήλατο την εβδομάδα ( δεν επιρρεάζει το πόδι αφού δεν θα φοράς σπορτέξ)

όπως βλέπεις μου λείπουν πολλές ακόμη....στο γυμν κάνω 5 με 6 προπονήσεις την εβδομάδα, 6 ασκήσεις για κάθε ομάδα, όσα περισσότερα κιλά μπορώ , 6-8 επαναλήψεις.

σε ευχαριστώωωωωωωωωωωωω :)

τελικα σπιτι η γυμναστηριο θα πηγαινεις καλε?
μαλλον σπιτι ε?

πλεον επειδη θα εισαι σπιτι και φανταζομαι οτι δεν εχεις τοση μεγαλη γκαμα κιλων οπως στο γυμναστηριο δεν μπορεις να παιζεις 6 με 8 επαναληψεις γιατι φανταζομαι λογω της περιορισμενης αντιστασης δεν θα νιωθεις κ πολλα...οποτε αυξανεις επαναληψεις...γυρω στις 12 ειναι οκ...κ βλεπεις αναλογως τα κιλα που εχεις ετσι?αν αισθανεσαι ζορι μεγαλο στις 8 τοτε εισαι εκει...;)

το ποδηλατο το κρατας...εφοσον δεν σε πειραζει κ στο ποδι...

τα αεροβια σου η μετα τα βαρη η πρωι χωρις να εχεις φαει...αναλογα το προγραμμα σου πραττεις...

ποσες προπονησεις με βαρη θες να κανεις την εβδομαδα?

marilu
25-01-12, 22:07
συγγνωμη αλλα ελεος...ενα καροτον 2 γρ λιπους..1πορτοκαλι 1 γρ λιπους..τρ θα χουμε να μετραμε και το λιπος των φρουτων και λαχανικων?? θα τρελαθουμε μ φαινεται ε


χαχαχαχα..οχι βεβαια..καλη μου μην πανικοβάλλεσαι και προς θεού μην μπαίνεις σε τόσες λεπτομέρειες γιατί θα κουραστέις και θα χάσεις την μπάλα..:).

Γνώμη μου ( αυτό κάνω ως επί το πλείστον εγώ δηλαδή) να εντάξεις τα φρούτα και τα λαχανικά κανονικά στη διατροφή σου και κυρίως τις πρωινές ώρες ( που χρειάζεσαι τους υδατάνθρακες δηλ την ενέργεια και που εύκολα καις το "λίπος" τους),μαζί με κάποιο είδος πρωτεΐνης..πχ μήλο με γιαούρτι. Όσο προχωράει η μέρα ελάττωνε τα φρούτα ( κράτα ένα για μετά την προπόνηση αν πίνεις πρωτείνη πχ μπανάνα ή και πάλι μήλο) και φρόντιζε να έχεις σαλάτα στα δύο κύρια γεύματα την ημέρα( μεσημέρι-βράδυ). Αν ακόμη καταφέρεις το βράδυ η σαλάτα να αποτελείται από πράσινα λαχανικά πχ κολοκύθια, μαρούλι , μπροκολο, που έχουν ελάχιστους υδατάνθρακες, ακόμη καλύτερα. ;)

και όσο μπορείς κατανάλωνε τα στην "ολόκληρη" μορφή τους...πχ ολόκληρο το φρούτο και όχι το χυμό.

αν λέω κάτι λάθος ας με διορθώσει κάποια κορίτσια..:):):)

gym
25-01-12, 22:09
ολα ωραια και καλα μαρουλακι μου!:green::green:
απλα και το βραδυ οτι εχει να κανει με σαλατικο ειναι οκ...μην κολλαμε σε πρασινα μωβ μπλε!
ειναι λεπτομερεια...!;)
αλλωστε,,,κανεις δεν παχυνε απο σαλατες!;)

marilu
25-01-12, 22:12
τελικα σπιτι η γυμναστηριο θα πηγαινεις καλε?
μαλλον σπιτι ε?

πλεον επειδη θα εισαι σπιτι και φανταζομαι οτι δεν εχεις τοση μεγαλη γκαμα κιλων οπως στο γυμναστηριο δεν μπορεις να παιζεις 6 με 8 επαναληψεις γιατι φανταζομαι λογω της περιορισμενης αντιστασης δεν θα νιωθεις κ πολλα...οποτε αυξανεις επαναληψεις...γυρω στις 12 ειναι οκ...κ βλεπεις αναλογως τα κιλα που εχεις ετσι?αν αισθανεσαι ζορι μεγαλο στις 8 τοτε εισαι εκει...;)

το ποδηλατο το κρατας...εφοσον δεν σε πειραζει κ στο ποδι...

τα αεροβια σου η μετα τα βαρη η πρωι χωρις να εχεις φαει...αναλογα το προγραμμα σου πραττεις...

ποσες προπονησεις με βαρη θες να κανεις την εβδομαδα?

καλως τη μου...:green::green::green:

σπίτι καλε μου θα κάνω. Αλλα επειδή η τρέλα δεν πάει στα βουνά...:turtle: έχω κάνει ένα χώρο του σπιτιού σαν ένα "μικρό γυμναστήριο " με τα απολύτως απαραίτητα. ;)

αερόβιο ούτως ή αλλιώς κάνω μόνο πρωί. Με τα βάρη οκ. έχω μια καλή γκάμα κιλών. θα δείξει πως θα πάει και θα κάνω ότι μου είπες.
κάνω 5 με 6 προπονήσεις την εβδομάδα. κάθε ομάδα χωριστά και πόδια 2 φορές.
πχ Δευτέρα πόδια
τρίτη ώμοι + κοιλιακοι
τετάρτη πλάτη
πέμπτη στήθος + κοιλιακοι
παρασκεύη πόδια
σάββατο 2κεφ+ 3 κεφ+ κοιλιακοι

είμαι όοοοοοολη αυτια..:green::green:

katerina.
25-01-12, 22:15
ολα ωραια και καλα μαρουλακι μου!:green::green:
απλα και το βραδυ οτι εχει να κανει με σαλατικο ειναι οκ...μην κολλαμε σε πρασινα μωβ μπλε!
ειναι λεπτομερεια...!;)
αλλωστε,,,κανεις δεν παχυνε απο σαλατες!;)

εγω εχω μεγαλο θεμα με τις σαλατες...μου αρεσουν παρα πολυ ...δεν τρωω σε κανονικο πιατο τρωω σε σαλατιερα ..ειναι υπερβολικο??? τα φρουτα δεν με νοιαζει και να μην τα φαω αλλα με την σαλατα εχω κολλημα...;)

e

gym
25-01-12, 22:16
καλως τη μου...:green::green::green:

σπίτι καλε μου θα κάνω. Αλλα επειδή η τρέλα δεν πάει στα βουνά...:turtle: έχω κάνει ένα χώρο του σπιτιού σαν ένα "μικρό γυμναστήριο " με τα απολύτως απαραίτητα. ;)

αερόβιο ούτως ή αλλιώς κάνω μόνο πρωί. Με τα βάρη οκ. έχω μια καλή γκάμα κιλών. θα δείξει πως θα πάει και θα κάνω ότι μου είπες.
κάνω 5 με 6 προπονήσεις την εβδομάδα. κάθε ομάδα χωριστά και πόδια 2 φορές.
πχ Δευτέρα πόδια
τρίτη ώμοι + κοιλιακοι
τετάρτη πλάτη
πέμπτη στήθος + κοιλιακοι
παρασκεύη πόδια
σάββατο 2κεφ+ 3 κεφ+ κοιλιακοι

είμαι όοοοοοολη αυτια..:green::green:


κατσε ρε αυτια...χαχα...ορεξατη μου εισαι!καλο αυτο...ελπιζω να κρατησει...μπουχαχαχαχ...

μια ερωτησουλα...ποδια τα χωριζες η απλα τα επαιζες δυο φορες τα ιδια?

marilu
25-01-12, 22:16
ολα ωραια και καλα μαρουλακι μου!:green::green:
απλα και το βραδυ οτι εχει να κανει με σαλατικο ειναι οκ...μην κολλαμε σε πρασινα μωβ μπλε!
ειναι λεπτομερεια...!;)
αλλωστε,,,κανεις δεν παχυνε απο σαλατες!;)

:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup: έχω χτυπήσει κάτι τρελά μπωλ σε κάτι απίστευτες πείνες στις 11 το βράδυ με κάτι λάχανα κατασπρα σαν το χιονι και μπόλικο τριμμένο καρότο μέσα,συνοδεία ασπράδια αυγών ή cottage..που έχει αναστενάξει ο τόπος..!!!!!

gym
25-01-12, 22:16
εγω εχω μεγαλο θεμα με τις σαλατες...μου αρεσουν παρα πολυ ...δεν τρωω σε κανονικο πιατο τρωω σε σαλατιερα ..ειναι υπερβολικο??? τα φρουτα δεν με νοιαζει και να μην τα φαω αλλα με την σαλατα εχω κολλημα...;)

e

αυτο ειπα καλε...να φατε αφοβα!;)
απλα πχ σε μπροκολο κουνουπιδι λιγο πιο νορμαλ γιατι θα σε πρηξουν ρε συ...αλλα αγγουρια μαρουλια κτλ οσο κ να φας...εεεε ολο το χωραφι θα φας πια?θα σκασεις!

eli_din3
25-01-12, 22:17
:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup: έχω χτυπήσει κάτι τρελά μπωλ σε κάτι απίστευτες πείνες στις 11 το βράδυ με κάτι λάχανα κατασπρα σαν το χιονι και μπόλικο τριμμένο καρότο μέσα,συνοδεία ασπράδια αυγών ή cottage..που έχει αναστενάξει ο τόπος..!!!!!

ηδη πεινασα και μολις εφαγα σταματα :P

gym
25-01-12, 22:19
:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup: έχω χτυπήσει κάτι τρελά μπωλ σε κάτι απίστευτες πείνες στις 11 το βράδυ με κάτι λάχανα κατασπρα σαν το χιονι και μπόλικο τριμμένο καρότο μέσα,συνοδεία ασπράδια αυγών ή cottage..που έχει αναστενάξει ο τόπος..!!!!!

πςςςςςςςς μολις εφαγα δυο αγγουραρες κανονικα με κοτοπουλο βραστο και λαδακι και μπαλσαμικο αλλο πραγμααααααααααααα...ειδικα μετα απο αεροβιο ψοφησα αλλα ασε...θεικο!

κ τωρα τσαι απο γερμανια να ηρεμησω ...ομμμμμμμμμμμ!!!!!!!:green:

marilu
25-01-12, 22:20
κατσε ρε αυτια...χαχα...ορεξατη μου εισαι!καλο αυτο...ελπιζω να κρατησει...μπουχαχαχαχ...

μια ερωτησουλα...ποδια τα χωριζες η απλα τα επαιζες δυο φορες τα ιδια?

αφού δεν μου έχει φύγει 5 χρόνια τώρα..νομίζω πως το πέρασα το ζόρικο σημείο..χαχαχαχαχαχα.....:turtle::turtle::turtle::turtle:

πριν το διάστρεμμα έπαιζα τη μία γλουτούς μόνο και τη δευτερη μόνο πόδια. αλλα τότε με βοηθούσαν πολύ και τα όργανα.
αν μπορώ να κάνω ξανα το ίδιο με τα μέσα που διαθέτω καμία αντίρρηση φυσικά...

Αχ ρε Ελένη αν καταφέρεις να με βοηθήσεις σε αυτό....:bowdown::bowdown::bowdown:

marilu
25-01-12, 22:21
ηδη πεινασα και μολις εφαγα σταματα :P

:green::green::green::green::green::green:

eli_din3
25-01-12, 22:22
πςςςςςςςς μολις εφαγα δυο αγγουραρες κανονικα με κοτοπουλο βραστο και λαδακι και μπαλσαμικο αλλο πραγμααααααααααααα...ειδικα μετα απο αεροβιο ψοφησα αλλα ασε...θεικο!

κ τωρα τσαι απο γερμανια να ηρεμησω ...ομμμμμμμμμμμ!!!!!!!:green:

ρε συ..κανε κ συ κανα λογκ ετσι να βλεπουμε την διατροφη σου ενδεικτικα...
και παρεπιπτοντως..ποσα τσαγια την ημερα επιτρεπονται??
(ηπια προχθες ενα απο γερμανια.. με κατι βοτανα..στην αρχη ηταν μπλε και μετα γινοταν πρασινο)

gym
25-01-12, 22:24
αφού δεν μου έχει φύγει 5 χρόνια τώρα..νομίζω πως το πέρασα το ζόρικο σημείο..χαχαχαχαχαχα.....:turtle::turtle::turtle::turtle:

πριν το διάστρεμμα έπαιζα τη μία γλουτούς μόνο και τη δευτερη μόνο πόδια. αλλα τότε με βοηθούσαν πολύ και τα όργανα.
αν μπορώ να κάνω ξανα το ίδιο με τα μέσα που διαθέτω καμία αντίρρηση φυσικά...

Αχ ρε Ελένη αν καταφέρεις να με βοηθήσεις σε αυτό....:bowdown::bowdown::bowdown:

αχχχχχ θα δουμε καλε κατι θα κανουμε αφου μπορεις και χωρις παπα...κατι θα κανουμεεε!;)
αναμονη ομως λιγο ναιιι?

θα ανοιξεις λογκ να γραφεις προπονησεις κτλ η μπα?

marilu
25-01-12, 22:24
πςςςςςςςς μολις εφαγα δυο αγγουραρες κανονικα με κοτοπουλο βραστο και λαδακι και μπαλσαμικο αλλο πραγμααααααααααααα...ειδικα μετα απο αεροβιο ψοφησα αλλα ασε...θεικο!

κ τωρα τσαι απο γερμανια να ηρεμησω ...ομμμμμμμμμμμ!!!!!!!:green:

και εγώ στη φάση του τσαγιού βρίσκομαι αυτή τη στιγμή...για την ακρίβεια του βοτάνου..χτυπάω ένα αφέψημα μέντας...:thumbup:

gym
25-01-12, 22:25
ρε συ..κανε κ συ κανα λογκ ετσι να βλεπουμε την διατροφη σου ενδεικτικα...
και παρεπιπτοντως..ποσα τσαγια την ημερα επιτρεπονται??
(ηπια προχθες ενα απο γερμανια.. με κατι βοτανα..στην αρχη ηταν μπλε και μετα γινοταν πρασινο)



:rolf::rolf:πεθανα ρε...χ.αχ.α.χα.χ..τι λες βρε??????ρε τους γερμανους!!!!!!!ρε συ...μπας κ ηπιες κανα ματζουνι περιεργο?:rolf::rolf::rolf::rolf:

πιες οσο τσαι θες ....μα οσο τσαι θες...αρκει να προσεχεις...ε αν ειναινα βαζεις κ απο ενα κουταλακι ζαχαρη στο καθενα ,μην πιεις κανα λιτρο!

marilu
25-01-12, 22:27
αχχχχχ θα δουμε καλε κατι θα κανουμε αφου μπορεις και χωρις παπα...κατι θα κανουμεεε!;)
αναμονη ομως λιγο ναιιι?

θα ανοιξεις λογκ να γραφεις προπονησεις κτλ η μπα?

καλε ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι.......!!!! Δεν έχω μπεί έως τώρα..γιατί , τι να έγραφα..Δευτέρα πόδια..τρίτη αερόβιο + διάστρεμμα..Τετάρτη Νοσοκομείο..Πέμπτη πλάτη...Παρασκευή 2κεφαλα+ 3κεφαλα...Παρασκευή νοσοκομείο...???

με ενvοάεις...???;)

eli_din3
25-01-12, 22:28
[/B]

:rolf::rolf:πεθανα ρε...χ.αχ.α.χα.χ..τι λες βρε??????ρε τους γερμανους!!!!!!!ρε συ...μπας κ ηπιες κανα ματζουνι περιεργο?:rolf::rolf::rolf::rolf:

πιες οσο τσαι θες ....μα οσο τσαι θες...αρκει να προσεχεις...ε αν ειναινα βαζεις κ απο ενα κουταλακι ζαχαρη στο καθενα ,μην πιεις κανα λιτρο!

δεν βαζω ζαχαρη με αναγουλιαζει..σκετο το πινω :D

gym
25-01-12, 22:28
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:θα με σκασετε σημερα!~:rolf::rolf::rolf::rolf:

gym
25-01-12, 22:28
δεν βαζω ζαχαρη με αναγουλιαζει..σκετο το πινω :D

πιες οσο τραβαει η ορεξη σου!;)

eli_din3
25-01-12, 22:32
:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:θα με σκασετε σημερα!~:rolf::rolf::rolf::rolf:

γτ προσκυνας γυμ?? ^^

gym
25-01-12, 22:34
γτ προσκυνας γυμ?? ^^

οχι για σενα ρε για την μαριλου απλα δεν εκανα παραθεση κ αμεσως ποσταραμε μαζι...
ε μαααα
δευτερα λεει ποδια τριτη νοσοκομειο..α.χ.α.χ.α.χα...ειναι τρελη τελος

marilu
25-01-12, 22:43
οχι για σενα ρε για την μαριλου απλα δεν εκανα παραθεση κ αμεσως ποσταραμε μαζι...
ε μαααα
δευτερα λεει ποδια τριτη νοσοκομειο..α.χ.α.χ.α.χα...ειναι τρελη τελος

και που σαι ακόμη...!!! :green::green:

Και στο λέω...αν δεν φτάσω στο σημείο που θέλω , εγώ φωτό δεν ποστάρω. Βέβαια να ξέρεις βγάζω μια κάθε μήνα για να βλέπω τη διαφορά, δεν ζυγίζομαι αν και με τρώει να δω αν πήρα κανα κιλό..αλλά το θέμα είναι να το πάρω σωστά...το πριν και το μετά ;)...και στο τέλος όλες μαζί.

αυτά από εμένα προς το παρών...κοριτσάρες φιλιά και καλό βράδυ σε όλες...
Ελένη μόλις βρείς χρόνο...θα είμαι ευγνώμων...σμουάααααααατς....

gym
25-01-12, 22:45
και που σαι ακόμη...!!! :green::green:

Και στο λέω...αν δεν φτάσω στο σημείο που θέλω , εγώ φωτό δεν ποστάρω. Βέβαια να ξέρεις βγάζω μια κάθε μήνα για να βλέπω τη διαφορά, δεν ζυγίζομαι αν και με τρώει να δω αν πήρα κανα κιλό..αλλά το θέμα είναι να το πάρω σωστά...το πριν και το μετά ;)...και στο τέλος όλες μαζί.

αυτά από εμένα προς το παρών...κοριτσάρες φιλιά και καλό βράδυ σε όλες...
Ελένη μόλις βρείς χρόνο...θα είμαι ευγνώμων...σμουάααααααατς....

εμενα μου το λες αλλα εμεις πως θα δουμε την διαφορα...ε????

αντε καληνυχτα!;)

katerina.
25-01-12, 22:52
εμενα μου το λες αλλα εμεις πως θα δουμε την διαφορα...ε????

αντε καληνυχτα!;)

ΕΛΕΝΗ εχω ενα προβλημα ....μου εχετε γινει εξαρτηση!!!!σηκώνομαι το πρωι ...αγκαλια με το laptop μεσημερι διαβαζω την κορη μου με το laptop ...απογευμα μαγειρευω με το laptop...βραδυ πριν πεσω για υπνο ξανα με το laptop...θα με χωρισει ο αντρας μου στο τελος:green::green::green::green:

gym
25-01-12, 22:54
ΕΛΕΝΗ εχω ενα προβλημα ....μου εχετε γινει εξαρτηση!!!!σηκώνομαι το πρωι ...αγκαλια με το laptop μεσημερι διαβαζω την κορη μου με το laptop ...απογευμα μαγειρευω με το laptop...βραδυ πριν πεσω για υπνο ξανα με το laptop...θα με χωρισει ο αντρας μου στο τελος:green::green::green::green:

οχι οχι αντρα της κατριναςςςςς...μην την χωρισεις...για σενα θελει να φτιαξει κωλο!!!!:green::green::green:

xelashai
25-01-12, 22:56
ΕΛΕΝΗ εχω ενα προβλημα ....μου εχετε γινει εξαρτηση!!!!σηκώνομαι το πρωι ...αγκαλια με το laptop μεσημερι διαβαζω την κορη μου με το laptop ...απογευμα μαγειρευω με το laptop...βραδυ πριν πεσω για υπνο ξανα με το laptop...θα με χωρισει ο αντρας μου στο τελος:green::green::green::green:

χαχαχα..αυτο ακριβως εχω παθει κι εγω...απο τις 8 το πρωι στο forum..εγω που κοιμομουν με τις κοτες απο την κουραση..τωρα καθομαι μεχρι τις 1..κλεινουν τα ματια αλλα δεν χαμπαριαζω:P

gym
25-01-12, 22:58
ετσι κανει η δαφνη μας!:green:πινει κ γαλα ολη την ωρα !:green::green:
38728

katerina.
25-01-12, 23:00
οχι οχι αντρα της κατριναςςςςς...μην την χωρισεις...για σενα θελει να φτιαξει κωλο!!!!:green::green::green:

πεστα αδερφακι μου...για ποιον δουλευουμε αλλωστε????...

να σε ρωτησω μετα την προπο οταν πιω τα αμινοξεα περνω την πρωτεινη η τρωω κανονικα μετα?? γιατι εκεινη την ωρα πειναω σαν λυκος??

xelashai
25-01-12, 23:02
θα πας καλε θα πας...κουλ!~

φαγητο ποτε θα φας μας λες η θα την βγαζεις ακομα με φρυγανιες κ μελι?;);)

ημουν στη δουλεια και τις πηρα μαζι μου...δεν πολυπεινουσα (μου εχει κοπει κ η ορεξη για φαγητο απο οταν εκοψα τα αντισυλληπτικα..καμια σχέση με πριν..)

εχω μουδιασει βρε λεννάκι..θελω το προγραμμα μου!

gym
25-01-12, 23:02
πεστα αδερφακι μου...για ποιον δουλευουμε αλλωστε????...

να σε ρωτησω μετα την προπο οταν πιω τα αμινοξεα περνω την πρωτεινη η τρωω κανονικα μετα?? γιατι εκεινη την ωρα πειναω σαν λυκος??

μισο...
μετα την προπονηση αμεσως πινεις αμινοξεα...οχι και πρωτεινη ροφημα μαζι...
πας σπιτι κ τρως φαγητο...αυτο!
οχι και αμινοξεα κ πρωτεινη σκονη κ φαγητο...ειπαμεεεε...δεν πας και για ολυμπια να σε μπουκωσουμε με οτι εχουμε!:green::green::green:

gym
25-01-12, 23:03
ημουν στη δουλεια και τις πηρα μαζι μου...δεν πολυπεινουσα (μου εχει κοπει κ η ορεξη για φαγητο απο οταν εκοψα τα αντισυλληπτικα..καμια σχέση με πριν..)

εχω μουδιασει βρε λεννάκι..θελω το προγραμμα μου!

ναι βρε πουλι μου...πφφφφ...δεν μπορεις να κανεις τιποτα τιποτα ε?;)

katerina.
25-01-12, 23:03
οχι οχι αντρα της κατριναςςςςς...μην την χωρισεις...για σενα θελει να φτιαξει κωλο!!!!:green::green::green:


κοριτσαρες μου καλο βραδυ!!...παω να αναλαβω συζυγικές υποχρεωσεις....:green::green:ξερετε εσεις!!!:welcome:

xelashai
25-01-12, 23:03
ετσι κανει η δαφνη μας!:green:πινει κ γαλα ολη την ωρα !:green::green:
38728
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

eli_din3
25-01-12, 23:03
ΕΛΕΝΗ εχω ενα προβλημα ....μου εχετε γινει εξαρτηση!!!!σηκώνομαι το πρωι ...αγκαλια με το laptop μεσημερι διαβαζω την κορη μου με το laptop ...απογευμα μαγειρευω με το laptop...βραδυ πριν πεσω για υπνο ξανα με το laptop...θα με χωρισει ο αντρας μου στο τελος:green::green::green::green:

ΟΜΓ ΚΑΙ ΕΓΩ..εδω κανω διαλειμμα απο το διαβασμα για να μπω να δω..αρα δν ειμαι η μονη..παλι καλα

xelashai
25-01-12, 23:05
ναι βρε πουλι μου...πφφφφ...δεν μπορεις να κανεις τιποτα τιποτα ε?;)


αν εννοεις την προπονηση..περιμενω πρωτα τις εξετασεις..αν πεθαινω να μην πληρωνω γυμναστηρια...
αν εννοεις το φαγητο..μην νομιζεις..δεν εχω φαντασια σε αυτο τον τομεα;)

xelashai
25-01-12, 23:07
κοριτσαρες μου καλο βραδυ!!...παω να αναλαβω συζυγικές υποχρεωσεις....:green::green:ξερετε εσεις!!!:welcome:

χαχαχαχαχα....καλα να περασεις οτι κι αν κανεις..;)καληνυχτα!!!!:welcome:

gym
25-01-12, 23:08
κοριτσαρες μου καλο βραδυ!!...παω να αναλαβω συζυγικές υποχρεωσεις....:green::green:ξερετε εσεις!!!:welcome:
ατιμουτσικο...38729
καλη..νυχτα βρε!:green::green:

gym
25-01-12, 23:09
αν εννοεις την προπονηση..περιμενω πρωτα τις εξετασεις..αν πεθαινω να μην πληρωνω γυμναστηρια...
αν εννοεις το φαγητο..μην νομιζεις..δεν εχω φαντασια σε αυτο τον τομεα;)

ναι απλα να προσπαθεις λιγο πιο πολυ να τρως...σωστα αλλα να τρως...οκ κατανοητο αν δεν εχεις ορεξη παντως αυτες τις μερες...ανθρωποι ειμαστε!

xelashai
25-01-12, 23:14
ναι απλα να προσπαθεις λιγο πιο πολυ να τρως...σωστα αλλα να τρως...οκ κατανοητο αν δεν εχεις ορεξη παντως αυτες τις μερες...ανθρωποι ειμαστε!

:thumbup:οκ boss.
αυριο θα εχω κ τις εξετασεις οποτε θα ξερω τι γινεται(σας εχω πρηξει με αυτες τις εξετασεις..ελεος)

Stella
25-01-12, 23:14
ελα ρε στελλακι...γκρινιαζε εδω μην γκρινιαζεις στον συζυγο μονο!εκει κανε γλυκιες...γιου νοου!χαχαχαχα...:green:

μεση ε?θα περασει μωρε...μαλλον απο την δουλεια θα σε τραβηξε ε?

Αμα σας πω....ότι τώρα που μπήκα στο φορουμ και σας διαβάζω μου έφυγαν τα νευρα και εφτιαξε η διάθεση μου;;)
Είχα σκασει κιόλας όλη μέρα που δεν μπορούσα να μπω!:green:
...γιατί σας νοιώθω φίλες μου κι ας μην έχουμε συναντηθεί ποτέ!:love:

....πωπωωωω έχετε γράψει τόσα πολλά απο το πρωί....άντε τώρα να σας προλάβω :rolf::rolf::rolf:

gym
25-01-12, 23:15
:thumbup:οκ boss.
αυριο θα εχω κ τις εξετασεις οποτε θα ξερω τι γινεται(σας εχω πρηξει με αυτες τις εξετασεις..ελεος)

χεχε...ουτε εγκυος να σουν βρε!

λεςςςςςςςςς??????????:green::green:

gym
25-01-12, 23:16
Αμα σας πω....ότι τώρα που μπήκα στο φορουμ και σας διαβάζω μου έφυγαν τα νευρα και εφτιαξε η διάθεση μου;;)
Είχα σκασει κιόλας όλη μέρα που δεν μπορούσα να μπω!:green:
...γιατί σας νοιώθω φίλες μου κι ας μην έχουμε συναντηθεί ποτέ!:love:

....πωπωωωω έχετε γράψει τόσα πολλά απο το πρωί....άντε τώρα να σας προλάβω :rolf::rolf::rolf:

αντε αντε διαβασμα κυρια μουυ!!!!!!!;)

xelashai
25-01-12, 23:18
Αμα σας πω....ότι τώρα που μπήκα στο φορουμ και σας διαβάζω μου έφυγαν τα νευρα και εφτιαξε η διάθεση μου;;)
Είχα σκασει κιόλας όλη μέρα που δεν μπορούσα να μπω!:green:
...γιατί σας νοιώθω φίλες μου κι ας μην έχουμε συναντηθεί ποτέ!:love:

....πωπωωωω έχετε γράψει τόσα πολλά απο το πρωί....άντε τώρα να σας προλάβω :rolf::rolf::rolf:


:love::love::love:

xelashai
25-01-12, 23:20
χεχε...ουτε εγκυος να σουν βρε!

λεςςςςςςςςς??????????:green::green:

να τες..να τες οι ταχυκαρδιες ....ομμμμμμμ..μη με ταραζεις βρε

gym
25-01-12, 23:22
να τες..να τες οι ταχυκαρδιες ....ομμμμμμμ..μη με ταραζεις βρε

xexexeexex...μπαααα...καναμε αταξιες πουλακι μου?
χ
α
χα
χα
χα



τι αλλο θα πω η τρελη σημερα!:green::green:

eli_din3
25-01-12, 23:23
xexexeexex...μπαααα...καναμε αταξιες πουλακι μου?
χ
α
χα
χα
χα



τι αλλο θα πω η τρελη σημερα!:green::green:

x0ax0a0x0ax0a0xa0x0ax0a0x0ax0a0xa0x0ax0a0x0ax0ax0a0xa0x

xelashai
25-01-12, 23:32
xexexeexex...μπαααα...καναμε αταξιες πουλακι μου?
χ
α
χα
χα
χα



τι αλλο θα πω η τρελη σημερα!:green::green:
:oops::oops:......:rolf::rolf::rolf:

Stella
25-01-12, 23:35
:green::green::green:
χαχαχαχα!
Καλά γελάω δυνατά και με ρωτάει ο άντρας μου "τι γελάς καλέ;" και του λέω "να εδώ με τις τρελές"!:bowdown::bowdown::bowdown:

gym
25-01-12, 23:37
:green::green::green:
χαχαχαχα!
Καλά γελάω δυνατά και με ρωτάει ο άντρας μου "τι γελάς καλέ;" και του λέω "να εδώ με τις τρελές"!:bowdown::bowdown::bowdown:

να αυτη η σουσουραδα απο πανω...εγω τιποτα!:unsure:

xelashai
25-01-12, 23:43
να αυτη η σουσουραδα απο πανω...εγω τιποτα!:unsure:

:chinese::chinese:....:P

Stella
25-01-12, 23:55
εγω την ωρα που ερχομαι πλακωνει και ο λοχος και οι δυο μαζι πεινασμενες μεχρι να τους βαλω να φανε να ταισω την μικρη γιατι ειναι παραχαιδεμενη ...τρωω στα γρηγορα αυτα που εχω γιατι πιεζει ο χρονος ....να μαζεψω να διαβασω την μεγαλη να την παω ενοργανη ....να γυρισω να τους ξαναταισω να τις κανω μπανιο....μπλα μπλα μπλα ....και να τα βαλω για υπνο .πολλες φορες τρωω στα ορθια κανοντασ και κατι αλλο μαζι...τωρα εισαι μια χαρα ταιζεις μονο το μεγαλο μωρο...αργοτερα να δεις!!!!;););)

:bowdown::bowdown::bowdown:
Ζητω οι Ελληνιδες μητέρες, συζυγοι, νοικοκυρές που τα προλαβαίνουν όλα και είναι και μποντιμπιλντερούδες!!!:clap::clap::clap::green:

...και αφήστε τις "άλλες" στον καναπέ τους να βλέπουν τα "τουρκικα" και να λένε ότι δεν προλαβαίνουν!

amst
26-01-12, 01:37
αλλωστε,,,κανεις δεν παχυνε απο σαλατες!;)


Μόνο ο Πάγκαλος, έτσι δεν έλεγε???

aggeliki
26-01-12, 09:56
Καλημερα σε ολες τις κοριτσαρες!!!! εγω παλι που δεν εχω υπολογιστη και μπαινω απο το γραφειο ολη την ωρα στα κλεφτα....θα με απολυσουν στο τελος!!χαχαχαχα!!!και το βραδυ απο το κινητο μπαινω μεσο ενος wifi που ειναι συνηθως ανοικτο!!! πραγματικα περναω πολυ καλα ....μου φτιαχνει το κεφι η παρεα εδω και ευχομαι μια μερα να συναντηθουμε κιολας....θα χουμε να πουμε οοοουυυυυυυυ!!!!!

xelashai
26-01-12, 10:06
Καλημερα σε ολες τις κοριτσαρες!!!! εγω παλι που δεν εχω υπολογιστη και μπαινω απο το γραφειο ολη την ωρα στα κλεφτα....θα με απολυσουν στο τελος!!χαχαχαχα!!!και το βραδυ απο το κινητο μπαινω μεσο ενος wifi που ειναι συνηθως ανοικτο!!! πραγματικα περναω πολυ καλα ....μου φτιαχνει το κεφι η παρεα εδω και ευχομαι μια μερα να συναντηθουμε κιολας....θα χουμε να πουμε οοοουυυυυυυυ!!!!!

xaxaxa...κι εγω στη δουλεια ειμαι..(ευτυχως εχει ασυρματο...)..ολη μερα στο forum..αφου γελαω δυνατα πολλες φορες και με κοιτανε περιεργα...:rolf::rolf:

PEGY
26-01-12, 10:32
Καλέ τι έχει γίνει εδώ τοσο καιρο΄που έλειπα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Χοροπηδάω απ τη χαρά μου λενιώ:turtle::turtle::turtle::turtle:
Χιλια μπράβο! Έχω κατα ενθουσιαστεί κ να φανταστείς έριξα μια πολύ μικρή ματιά
ΑΧ ΑΧ ΑΧ έριξες τα δίχτυα σου κ με ξανα έφερες πίσω, Σ ευχαριστώ πολύ πολύ!;)

eli_din3
26-01-12, 10:33
ειδα ονειρο οτι πηγα να παρω χυμα μουσλι απο ενα μαγαζι και μου δωσε ενα που ηταν γεματο καραμελες και φωναζα εγω ζαχαρηηηηηηηη οχιιιι.. και μετα εψαχνα σε ολα τα μαγαζια και δεν ειχε κανενα :p

xelashai
26-01-12, 10:38
ειδα ονειρο οτι πηγα να παρω χυμα μουσλι απο ενα μαγαζι και μου δωσε ενα που ηταν γεματο καραμελες και φωναζα εγω ζαχαρηηηηηηηη οχιιιι.. και μετα εψαχνα σε ολα τα μαγαζια και δεν ειχε κανενα :p



χαχαχαχ..δεν υπαρχεις...:rolf::rolf:

eli_din3
26-01-12, 11:41
ασχετο αλλα ο τραχανας (της γιαγιας παντα) επιτρεπεται πχ για μεσημεριανο ή μεταπροπονητικο? οχι αυτος με τον γαλα κτλ.. αυτοοος ο κανονικοος που εχει μεσα κολοκυθα :S

eri_87
26-01-12, 13:25
Καλέ τι έχει γίνει εδώ τοσο καιρο΄που έλειπα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Χοροπηδάω απ τη χαρά μου λενιώ:turtle::turtle::turtle::turtle:
Χιλια μπράβο! Έχω κατα ενθουσιαστεί κ να φανταστείς έριξα μια πολύ μικρή ματιά
ΑΧ ΑΧ ΑΧ έριξες τα δίχτυα σου κ με ξανα έφερες πίσω, Σ ευχαριστώ πολύ πολύ!;)

:welcome:
Καλέ χθες σε σκεφτόμουν τί να έγινες!!!! :eleph: Άντε, έλα κι εσύ! :turtle:

gym
26-01-12, 15:42
Καλέ τι έχει γίνει εδώ τοσο καιρο΄που έλειπα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Χοροπηδάω απ τη χαρά μου λενιώ:turtle::turtle::turtle::turtle:
Χιλια μπράβο! Έχω κατα ενθουσιαστεί κ να φανταστείς έριξα μια πολύ μικρή ματιά
ΑΧ ΑΧ ΑΧ έριξες τα δίχτυα σου κ με ξανα έφερες πίσω, Σ ευχαριστώ πολύ πολύ!;)

πεγκυ τωρα παει σε εδεσα ,,,δεν φευγεις...χαχα..πολυ χαιρομαι που εισαι κ παλι εδω!

αντε αντε ολες μαζι βρε!;):toast:

gym
26-01-12, 15:43
ασχετο αλλα ο τραχανας (της γιαγιας παντα) επιτρεπεται πχ για μεσημεριανο ή μεταπροπονητικο? οχι αυτος με τον γαλα κτλ.. αυτοοος ο κανονικοος που εχει μεσα κολοκυθα :S

φαε βρε...και για πρωινο που κ που βαλτο!
μια χαρα ειναι αλλα εφοσον σου αρεσει να εισαι με το μπλοκακι(:P:P:P) μετρα το για να χωραει στο διαιτολογιο σου...!:P:P:P
σαν τροφη ειναι οκ...δεν θα το εκανα συστημα αλλα ειδικα για τον χειμωνα ειναι μια χαρα..

ατιμη τωρα θελω τραχανα γιαγιας με φεταααα!:green:

eli_din3
26-01-12, 15:45
φαε βρε...και για πρωινο που κ που βαλτο!
μια χαρα ειναι αλλα εφοσον σου αρεσει να εισαι με το μπλοκακι(:P:P:P) μετρα το για να χωραει στο διαιτολογιο σου...!:P:P:P
σαν τροφη ειναι οκ...δεν θα το εκανα συστημα αλλα ειδικα για τον χειμωνα ειναι μια χαρα..

ατιμη τωρα θελω τραχανα γιαγιας με φεταααα!:green:

χ0αχ0α0χα ελα να σου δωσω δραμινο τραχανα της γιαγιας αθηνας xD
εχω παρει ολοκληρο βαζο και δεν τρωω :P

gym
26-01-12, 15:50
χ0αχ0α0χα ελα να σου δωσω δραμινο τραχανα της γιαγιας αθηνας xD
εχω παρει ολοκληρο βαζο και δεν τρωω :P

οχι ρε χαζουλα...φαε απλα πχ μην το φας με ψωμια παπαρα η ξερω εγω αλλοι βαζουν βουτυρα :shock::shock::shock:...
φτιαξτο σκετο με λιγο αλατι κ φατο!

PEGY
26-01-12, 15:51
:welcome:
Καλέ χθες σε σκεφτόμουν τί να έγινες!!!! :eleph: Άντε, έλα κι εσύ! :turtle:

χέλοου eri!!!!!!!!!!!!!!! :turtle::turtle::turtle:

ήρθα για να μείνω:)

eli_din3
26-01-12, 15:55
οχι ρε χαζουλα...φαε απλα πχ μην το φας με ψωμια παπαρα η ξερω εγω αλλοι βαζουν βουτυρα :shock::shock::shock:...
φτιαξτο σκετο με λιγο αλατι κ φατο!

χαχ9α9χ9α9χ ψωμι και βουτηρο με τον τραχανα????? αχαχαχαχαχα
οχι ουτε καν..σκετο... το πλ πλ κανα κουταλακι τ γλυκου ελαιολαδο...

σαυτο δεν μπορω να πω.. η μαμα μ κ η γιαγια μου μας εχουν μαθει σε σχετικα διαιτητικα φαγητα.. ουτε μουσακαδες ουτε κρεμες γαλακτος ουτε λαδιλες ουτε βουτηρα.. παλι καλα

αλλα παρεπιπτοντως...

ειναι παααααααρα πολυ αρρωστο όποτε βλεπω καταλογο φαγητου να τον ανοιγω για να δω τα φαγητα και να μπαινωσε σαιτ φαγηταδικων μονο και μονο για να βλεπω φωτογραφιες φαγητων και γλυκων??????


(σημερα καθως εφευγα απο το γυμ.. μου μυρισε ο τερκενλης..το θεμα ειναι οτι παντα οχι μονο μου περνουσε αδιαφορος αλλα δεν μαρεζε κιολας... για να μ μοσχομυρισει -εμενα- τερκενλης.. ειμαι στα ορια μου μαλλον :P)

τουλαχιστον πλεον δεν μ μυριζει ο παλιος εθισμος μου---παταφριτας--- περναω απεξω και δεν τα κοιταω καν :P

eli_din3
26-01-12, 15:55
χέλοου eri!!!!!!!!!!!!!!! :turtle::turtle::turtle:

ήρθα για να μείνω:)

επ επ εγω δεν το ξερω το κορτσουδι :P

gym
26-01-12, 15:57
χαχ9α9χ9α9χ ψωμι και βουτηρο με τον τραχανα????? αχαχαχαχαχα
οχι ουτε καν..σκετο... το πλ πλ κανα κουταλακι τ γλυκου ελαιολαδο...

σαυτο δεν μπορω να πω.. η μαμα μ κ η γιαγια μου μας εχουν μαθει σε σχετικα διαιτητικα φαγητα.. ουτε μουσακαδες ουτε κρεμες γαλακτος ουτε λαδιλες ουτε βουτηρα.. παλι καλα

αλλα παρεπιπτοντως...

ειναι παααααααρα πολυ αρρωστο όποτε βλεπω καταλογο φαγητου να τον ανοιγω για να δω τα φαγητα και να μπαινωσε σαιτ φαγηταδικων μονο και μονο για να βλεπω φωτογραφιες φαγητων και γλυκων??????


(σημερα καθως εφευγα απο το γυμ.. μου μυρισε ο τερκενλης..το θεμα ειναι οτι παντα οχι μονο μου περνουσε αδιαφορος αλλα δεν μαρεζε κιολας... για να μ μοσχομυρισει -εμενα- τερκενλης.. ειμαι στα ορια μου μαλλον :P)

τουλαχιστον πλεον δεν μ μυριζει ο παλιος εθισμος μου---παταφριτας--- περναω απεξω και δεν τα κοιταω καν :P


:moderator::moderator::moderator::moderator::moderator::moderator::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::spank::spank::spank::spank::spank:

eli_din3
26-01-12, 16:01
[/B]

:moderator::moderator::moderator::moderator::moderator::moderator::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::spank::spank::spank::spank::spank:

ε μη με δερνειςςς ουτε που τα κοιταω ειπαααα :roll:

PEGY
26-01-12, 16:02
πεγκυ τωρα παει σε εδεσα ,,,δεν φευγεις...χαχα..πολυ χαιρομαι που εισαι κ παλι εδω!

αντε αντε ολες μαζι βρε!;):toast:


gym μου κ να μην με έδενες με τρια κιλά συν δεν μπορώ να παρω τα πόδια μου:(

Απο τοτε που έπαψα να μένω μονη, πανε κ τα προγράμματα παει κ ο ατμός, να μην σου περιγράψω τι έγινε.
Μπορεί να μην έμπαινα κ στο φορούμ κ απο ντροπή:oops::oops:

xelashai
26-01-12, 16:03
ΕΝΑΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

κι ομως!!πλεον βεβαια εχω ξεχασει αυτες τις γευσεις και δεν μου λειπουν πια...ε μονο τα κεφτεδακια λιγακι...

SPANAKOPITA
26-01-12, 16:27
αρχικα καλως την σπανακοπιτα με το νοστιμο ονομα στην παρεα μας!

εχεις φαση εσυ!!!!

εαν με το προγραμμα που κανεις εχεις δει διαφορα και το γουσταρεις,δεν βρισκω λογο να το αλλαξεις...
η διαλειμματικη γενικα ειναι μια καλη μεθοδος εκγυμνασης και οπως λες κ εσυ δεν σου τρωει πολυ χρονο και γουσταρεις λογω εντασης μεγαλης...

τωρα σχετικα με τα ερωτηματα σου...η μονη μου ενσταση θα ηταν στην εκγυμναση και του ανω κορμου...η αιτιολογια του φιλου σου οτι εισαι ηδη γυμνασμενη δεν μου λεει κατι..γυμναζουμε συνολικα το σωμα και οχι μεμονωμενα...

εαν νιωθεις οτι σε καλυπτει το μαι ται ,τοτε συνεχισε το ετσι...

αν νωθεις οτι κατι δεν σε γεμιζει,το αναθεωρεις...

σε καμια περιπτωση ομως μην απορριπτεις κατι προτου το δοκιμασεις...;)

γιατι δεν κανεις το μαι ται σου τις 3 μερες και τις αλλες μερες να κανεις τα ποδια που σου βαλε ο φιλος σου και να σου βαλει μαζι και ανω κορμο?
το οτι εντοπιζεται εκει το προβλημα δεν παει να πει οτι παραμελουμε το αλλο μισο του σωματος μας...;)

χίλια ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου!οπότε συνεχίζω δυναμικά!και ακολουθεί ποστ με διατροφή.

SPANAKOPITA
26-01-12, 16:43
με το που ξυπνάω νερό με στυμμένο λεμόνι μέσα.
ΠΡΩΙΝΟ-- ένα βραστό αυγό ενίοτε με λαχανικά ή ένα φρούτο με γιαούρτι 2% και λίγη κανελίτσα
καφές--καπουτσίνο σκέτος ή εσπρεσσο.μου έχουν πει να προτιμάω εσπρεσσο μιας και ο καπουτσινο με το αφρογαλα ισως να εχει αρκετα λιπαρα.ισχυει?

ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ-- μια φετα ψωμι του τοστ πολυσπορο με μια φετα γαλοπουλα και μια τυρι (ή δυο γαλοπουλες αντι για τυρι αν το πρωι εχω φαει γιαουρτι)
ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ-- σαλατα πρασινη με κανα 2 ντοματινια,πιπεριες,κρεμμυδι με 1κ.γ ελαιολαδο και λιγο βαλσαμικο ή ψητά λαχανικά με 90 γραμ. για οποιοδηποτε κρεατικο + μια κουπα ρυζι
-- κανα δυο φορες τη βδομαδα λαδερο ή όσπριο με 40γρ. φέτα και σαλατα με 1 κ.γ λαδι
ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ--αν πάω για γυμναστικη απογευμα δεν τρωω ωστε να εχει περασει κανα τετραωρο απο το μεσημεριανο και να ειναι σα να κανω γυμναστικη με αδειο στομαχι .αμα φάω γυρω στα 10 αμυγδαλα.
ΒΡΑΔΙΝΟ-- ιδιο με το μεσημεριανο

πινω γυρω στα 2,5 λιτρα νερο την ημέρα κ τις τελευταιες μέρες προσπαθω να πινω τσαι μετα το μεσημεριανο και βραδινο.
πως σου φαινεται?πρέπει να αλλαξω κατι?ευχαριστω εκ των προτερων

SPANAKOPITA
26-01-12, 16:54
υποσχομαι πως θα ειναι η τελευταια μου απορια....για σημερα.:P

ειχατε μιλησει για το θέμα αλλα θα ηθελα επιπλεον πληροφοριες....

εχω ξεκινησει τις τελευταιες μερες να πινω τσαι.μετα το μεσημεριανο και μετα το βραδινο.χρειαζονται παραπανω?
επισης διαβασα οτι η καλυτερη μορφη τσαγιου απο το οποιο παιρνεις μεχρι και 75% παραπανω απο τα στοιχεια που σου δινουν τα φακελακια ειναι το αποσταγμα τσαγιου.το οποιο ομως κυμαινεται γυρω στα 30 ευρω για ενα μικρο μπουκαλακι οποτε ας το αφησουμε

μεταξυ φακελακίων και φύλλων φανταζομαι προτιμούμε τα φύλλα?έχετε καποιο καλο πρα΄σινο τσαι να προτεινετε?
τελευταια δοκίμασα το πρασινο τσαι της lipton orient σε φακελακι κ μου αρεσε παρα πολυ αλλα μάλλον το λιπτον δεν θεωρειται κ τοσο τσαι ε?έχετε κατι καλύτερο?που να κάνει τη σωστη δουλειά?

πηρα απο ενα βιολογικο μαγαζι χυμα τσαι της clippers.το γνωριζετε?
τελος υπαρχει ενα μαγαζι στο κεντρο,στο κολωνακι αν δεν κανω λαθος...''ο δρομος του τσαγιου'' λεγεται εχει και σελιδα στο ιντερνετ και φαινεται πολυ καλο με τρελη ποικιλια χυμα τσαγιου.θα με ενδιεφερε πολυ κανα πρασινο τσαι με γευση πορτοκαλι η καραμελα ας πουμε.αλλα κατα ποσο θεωρειται οτι βοηθα στο χασιμο βαρους?γιατι βασικα μονο γι'αυτο το θελω το τσαι κ για να παρω τα ευεργετικα στοιχεια του.οχι επειδη μ'αρεσει.αλλα αμα γινεται το τερπνον μετα του ωφελιμου,ακομα καλυτερα!

SPANAKOPITA
26-01-12, 17:13
με το που ξυπνάω νερό με στυμμένο λεμόνι μέσα.
ΠΡΩΙΝΟ-- ένα βραστό αυγό ενίοτε με λαχανικά ή ένα φρούτο με γιαούρτι 2% και λίγη κανελίτσα
καφές--καπουτσίνο σκέτος ή εσπρεσσο.μου έχουν πει να προτιμάω εσπρεσσο μιας και ο καπουτσινο με το αφρογαλα ισως να εχει αρκετα λιπαρα.ισχυει?

ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ-- μια φετα ψωμι του τοστ πολυσπορο με μια φετα γαλοπουλα και μια τυρι (ή δυο γαλοπουλες αντι για τυρι αν το πρωι εχω φαει γιαουρτι)
ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ-- σαλατα πρασινη με κανα 2 ντοματινια,πιπεριες,κρεμμυδι με 1κ.γ ελαιολαδο και λιγο βαλσαμικο ή ψητά λαχανικά με 90 γραμ. για οποιοδηποτε κρεατικο + μια κουπα ρυζι
-- κανα δυο φορες τη βδομαδα λαδερο ή όσπριο με 40γρ. φέτα και σαλατα με 1 κ.γ λαδι
ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ--αν πάω για γυμναστικη απογευμα δεν τρωω ωστε να εχει περασει κανα τετραωρο απο το μεσημεριανο και να ειναι σα να κανω γυμναστικη με αδειο στομαχι .αμα φάω γυρω στα 10 αμυγδαλα.
ΒΡΑΔΙΝΟ-- ιδιο με το μεσημεριανο

πινω γυρω στα 2,5 λιτρα νερο την ημέρα κ τις τελευταιες μέρες προσπαθω να πινω τσαι μετα το μεσημεριανο και βραδινο.
πως σου φαινεται?πρέπει να αλλαξω κατι?ευχαριστω εκ των προτερων

τελος, εχω διαβασει οτι ανα 5-6 μέρες θα πρεπει να ανεβαζουμε τις θερμιδες που παιρνουμε σε αυτες της συντηρησης μας.κι αυτο λογω μιας ορμονης,της λεπτινης.και καλα οταν βρισκομαστε για πολλες μερες σε υποθερμιδικη διαιτα, το σώμα μας θεωρει οτι μπαινουμε σε κατασταση πεινας και διατηρει καποιο λιπος για να επιβιωσουμε.ισως και γι'αυτο πολλες φορες κολλαμε σε καποιο σημειο και δε χανουμε.με 5 μερες υποθερμιδικης διατροφης η λεπτινη πεφτει αρκετα.κ χρειαζεται μονο μια μερα μεγαλυτερης καταναλωσης φαγητου για να επανέλθει στα φυσιολογικα επίπεδα κι ετσι να δωσει σημα στον οργανισμο οτι δεν προκειται να πεθανουμε.:-p κι ετσι ξεγελας κ τον οργανισμο σου με αυτες τις εναλλαγες κ δε συνηθιζει.ισχυει αυτο ή με έπιασαν κότσο?

gym
26-01-12, 17:43
gym μου κ να μην με έδενες με τρια κιλά συν δεν μπορώ να παρω τα πόδια μου:(

Απο τοτε που έπαψα να μένω μονη, πανε κ τα προγράμματα παει κ ο ατμός, να μην σου περιγράψω τι έγινε.
Μπορεί να μην έμπαινα κ στο φορούμ κ απο ντροπή:oops::oops:

ε τωρα ομως θα εισαι κ εσυ μαζι μας και θα μενεις πιστη στο προγραμμα σου...:thumbup::thumbup:

gym
26-01-12, 17:44
κι ομως!!πλεον βεβαια εχω ξεχασει αυτες τις γευσεις και δεν μου λειπουν πια...ε μονο τα κεφτεδακια λιγακι...

αμαρτωληηηηηηηηηηηηηη!!!!!!!:shock::shock::shock:

χιχιχιχι:green:

xelashai
26-01-12, 17:47
[/B]
αμαρτωληηηηηηηηηηηηηη!!!!!!!:shock::shock::shock:

χιχιχιχι:green:

μη με μαλώνεις...δεν αγγίζω..απλα ορισμένες φορες αναπολώ :P

gym
26-01-12, 17:50
με το που ξυπνάω νερό με στυμμένο λεμόνι μέσα.
ΠΡΩΙΝΟ-- ένα βραστό αυγό ενίοτε με λαχανικά ή ένα φρούτο με γιαούρτι 2% και λίγη κανελίτσα
καφές--καπουτσίνο σκέτος ή εσπρεσσο.μου έχουν πει να προτιμάω εσπρεσσο μιας και ο καπουτσινο με το αφρογαλα ισως να εχει αρκετα λιπαρα.ισχυει?συμφωνω αλλα λεπτομερεια αν αγαπας τον καπουτσινο τοσο...αν οχι,σκετος...και γαλλικος μια χαρα ειναι!

ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ-- μια φετα ψωμι του τοστ πολυσπορο με μια φετα γαλοπουλα και μια τυρι (ή δυο γαλοπουλες αντι για τυρι αν το πρωι εχω φαει γιαουρτι)
ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ-- σαλατα πρασινη με κανα 2 ντοματινια,πιπεριες,κρεμμυδι με 1κ.γ ελαιολαδο και λιγο βαλσαμικο ή ψητά λαχανικά με 90 γραμ. για οποιοδηποτε κρεατικο + μια κουπα ρυζι
-- κανα δυο φορες τη βδομαδα λαδερο ή όσπριο με 40γρ. φέτα και σαλατα με 1 κ.γ λαδι
ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ--αν πάω για γυμναστικη απογευμα δεν τρωω ωστε να εχει περασει κανα τετραωρο απο το μεσημεριανο και να ειναι σα να κανω γυμναστικη με αδειο στομαχι .αμα φάω γυρω στα 10 αμυγδαλα.οχι 4 ωρο να περασει...αναλογα τι εχεις φαει...αν εχεις φαει βαρυα οκ...αν εχεις φαει ελαφρυα(εσυ και το στομαχι σου το ξερετε αυτο) τοτε πηγαινε στο 1,5ωρο...
ΒΡΑΔΙΝΟ-- ιδιο με το μεσημεριανο
τι ωρα?
πινω γυρω στα 2,5 λιτρα νερο την ημέρα κ τις τελευταιες μέρες προσπαθω να πινω τσαι μετα το μεσημεριανο και βραδινο.
πως σου φαινεται?πρέπει να αλλαξω κατι?ευχαριστω εκ των προτερων

καλη ειναι η διατροφη σου αλλα ποσο καιρο την κανεις?ποσο συνεπης εισαι?και καθε ποτε τρως χαζα?ελα πες τα μου ολα...σε ακουω!:green::green::green:

gym
26-01-12, 18:01
υποσχομαι πως θα ειναι η τελευταια μου απορια....για σημερα.:P οσες θες...

ειχατε μιλησει για το θέμα αλλα θα ηθελα επιπλεον πληροφοριες....

εχω ξεκινησει τις τελευταιες μερες να πινω τσαι.μετα το μεσημεριανο και μετα το βραδινο.χρειαζονται παραπανω?οσο θες πινεις...δεν παει να πει παραπανω η λιγοτερο...αν νιωθεις οτι θες,πιες΄..
επισης διαβασα οτι η καλυτερη μορφη τσαγιου απο το οποιο παιρνεις μεχρι και 75% παραπανω απο τα στοιχεια που σου δινουν τα φακελακια ειναι το αποσταγμα τσαγιου.το οποιο ομως κυμαινεται γυρω στα 30 ευρω για ενα μικρο μπουκαλακι οποτε ας το αφησουμε
:thumbup::thumbup::green:
μεταξυ φακελακίων και φύλλων φανταζομαι προτιμούμε τα φύλλα?έχετε καποιο καλο πρα΄σινο τσαι να προτεινετε?λουιζα,βουνου...γενικα ολα ειναι οκ...οποιο σου αρεσει πιο πολυ...
τελευταια δοκίμασα το πρασινο τσαι της lipton orient σε φακελακι κ μου αρεσε παρα πολυ αλλα μάλλον το λιπτον δεν θεωρειται κ τοσο τσαι ε?έχετε κατι καλύτερο?που να κάνει τη σωστη δουλειά?
να πας να παρεις χυμα τσαι και να το φτιαχνεις εσυ...πολυ καλυτερο απο αποψη ποιοτητας κ τιμης φανταζομαι...;)
πηρα απο ενα βιολογικο μαγαζι χυμα τσαι της clippers.το γνωριζετε?ακουστα...δεν εχω δοκιμασει γενικα μαρκες...προτιμω χυμα χυμα...ξερεις απο παραγωγο...η δικα μου του κηπου μας...;)
τελος υπαρχει ενα μαγαζι στο κεντρο,στο κολωνακι αν δεν κανω λαθος...''ο δρομος του τσαγιου'' λεγεται εχει και σελιδα στο ιντερνετ και φαινεται πολυ καλο με τρελη ποικιλια χυμα τσαγιου.θα με ενδιεφερε πολυ κανα πρασινο τσαι με γευση πορτοκαλι η καραμελα ας πουμε.αλλα κατα ποσο θεωρειται οτι βοηθα στο χασιμο βαρους?γιατι βασικα μονο γι'αυτο το θελω το τσαι κ για να παρω τα ευεργετικα στοιχεια του.οχι επειδη μ'αρεσει.αλλα αμα γινεται το τερπνον μετα του ωφελιμου,ακομα καλυτερα!

να πας με κλειστα ματια...βοηθα στο χασιμο βαρους η διατροφη σου και η προπονηση σου...το τσαι μην το σκεφτεσαι καν ως ΄΄λιποδιαλυτη΄΄...βαση εχουν αυτα τα δυο που σου ειπα...διατροφη+προπονηση+συνεπεια...
εαν δεν σου αρεσει,μην το πινεις με το ζορι...το τσαι ειναι κ ενας τροπος να αυξησεις την ποσοτητα του νερου που πινεις...εαν δεν σου αρεσει κ το κανεις με το ζορι αστο αλλα εγω πιστευω οτι αν το ξεκινησεις και παιζεις με τις διαφορες γευσεις,θα σου αρεσει μετα...;)
εγω το κατεβαζω με το λιτρο...:green::green:αλλα μ αρεσει!;)

gym
26-01-12, 18:06
τελος, εχω διαβασει οτι ανα 5-6 μέρες θα πρεπει να ανεβαζουμε τις θερμιδες που παιρνουμε σε αυτες της συντηρησης μας.κι αυτο λογω μιας ορμονης,της λεπτινης.και καλα οταν βρισκομαστε για πολλες μερες σε υποθερμιδικη διαιτα, το σώμα μας θεωρει οτι μπαινουμε σε κατασταση πεινας και διατηρει καποιο λιπος για να επιβιωσουμε.ισως και γι'αυτο πολλες φορες κολλαμε σε καποιο σημειο και δε χανουμε.με 5 μερες υποθερμιδικης διατροφης η λεπτινη πεφτει αρκετα.κ χρειαζεται μονο μια μερα μεγαλυτερης καταναλωσης φαγητου για να επανέλθει στα φυσιολογικα επίπεδα κι ετσι να δωσει σημα στον οργανισμο οτι δεν προκειται να πεθανουμε.:-p κι ετσι ξεγελας κ τον οργανισμο σου με αυτες τις εναλλαγες κ δε συνηθιζει.ισχυει αυτο ή με έπιασαν κότσο?

ναι οκ αλλα δεν παθαινεις κατι με 5 μερες υπο..
μπορεις να το κρατησεις πιο πολυ...ας μην ειμαστε υπερβολικοι...αυτο υνηθως ειναι κ ενα κολπο να μην βαριεσαι...
γενικα υπαρχουν πολλαααααααα ειδη διαταας απλα θα σου συνιστουσα να μην κανεις τρελη υποθερμιδικη αλλα να δωσεις βαση στην προπονηση σου κ να προσπαθεις να εχεις ποικιλια...
αλλωστε δεν το κανουμε αυτο για εναν μηνα αλλα προσπαθουμε να μπουμε σε ενα πλαισιο νορμαλ υγειινης διατροφης...
θα φας και αυτα που σου λειπουν μια στο τοσο αλλα κ περισσοτερο αρκει να μην ξεφευγεις θερμιδικα και να μην ξεχνας την προπονηση...

εαν θες να σχεδιασεις διαιτα υπαρχουν πολλοι τροποι αρκει να βρεις αυτον που ταιριαζει πιο πολυ σε σενα σαν ατομο με την δικη σου καθημερινοτητα...;)

eli_din3
26-01-12, 18:31
που μπορουμε να βρουμε χυμα τσαι στην θεσσαλονικη??

gym
26-01-12, 18:34
που μπορουμε να βρουμε χυμα τσαι στην θεσσαλονικη??

αγορα μεγαλη στην αριστοτελους....
δρομος τσαγιου...
βιολογικα με χυμα μεσα σε τσουβαλια πχ

να συνεχισω????????:P:P:P

eli_din3
26-01-12, 18:38
αγορα μεγαλη στην αριστοτελους....
δρομος τσαγιου...
βιολογικα με χυμα μεσα σε τσουβαλια πχ

να συνεχισω????????:P:P:P

α δεν ηξερα οτι εχουμε δρομο τσαγιου στην θεσσαλονικη... πωωωωωωωωωωωωω τζιτζι ομως

marilu
26-01-12, 18:56
ειδα ονειρο οτι πηγα να παρω χυμα μουσλι απο ενα μαγαζι και μου δωσε ενα που ηταν γεματο καραμελες και φωναζα εγω ζαχαρηηηηηηηη οχιιιι.. και μετα εψαχνα σε ολα τα μαγαζια και δεν ειχε κανενα :p



χαχαχαχαχαχα..καλόοοοοο....αυτό θα πει διατροφική συνείδηση...ακόμη και στον ύπνο μας οοοοοοοοοχι ζάχαρηηηηη...χαχαχαχαχαχα:green:

gym
26-01-12, 18:58
α δεν ηξερα οτι εχουμε δρομο τσαγιου στην θεσσαλονικη... πωωωωωωωωωωωωω τζιτζι ομως

ε μααααααααα τι σεεεεε λεω...αλλα να ξερεις στο καπανι συμφερει ενω στον δρομο τσουζει λιγο!:green::green:

PEGY
26-01-12, 18:58
επ επ εγω δεν το ξερω το κορτσουδι :P

είμαι ένα απολωλως, θα με μάθεις!;)

gym
26-01-12, 19:02
είμαι ένα απολωλως, θα με μάθεις!;)

38756
το μαυρο ειναι η πεγκυ ελινα...τωρα γνωριζεστε ολες μεταξυ σας!:green::green:

marilu
26-01-12, 19:10
ειναι παααααααρα πολυ αρρωστο όποτε βλεπω καταλογο φαγητου να τον ανοιγω για να δω τα φαγητα και να μπαινωσε σαιτ φαγηταδικων μονο και μονο για να βλεπω φωτογραφιες φαγητων και γλυκων??????



λοιπόν eli_din3...για να σου φτιαξω το κέφι έκανα copy ένα άρθρο που διάβασα πρόσφατα...δεν ήξερα αν επιτρέπεται να παραθέσω το link

"Ευχηθήκατε ποτέ να μπορούσατε να μειώστε την ποσότητα του φαγητού που καταναλώνετε χωρίς να πεινάτε; Αμερικανική επιστημονική έρευνα που πραγματοποιήθηκε σε 300 εθελοντές απέδειξε ότι το μόνο χρειάζεται για να τα καταφέρετε είναι μια ζωηρή φαντασία. Επιστήμονες του πανεπιστημίου Κάρνεγκι Μελόν της Πενσιλβάνια ανακάλυψαν...
ότι όταν κάποιος φαντασιώνεται ότι απολαμβάνει το αγαπημένο του φαγητό στην πραγματικότητα μειώνει την επιθυμία για αυτό. Το τρικ είναι να φαντάζεται κανείς ότι καταβροχθίζει άφθονες ποσότητες του φαγητού που επιθυμεί περισσότερο και όχι να δημιουργεί απλές εικόνες πιάτων που προκαλούν σιελόρροια. Αυτή η πρακτική φαίνεται ότι ενεργοποιεί τους φυσικούς μηχανισμούς που ελέγχουν την κατανάλωση και αποτρέπουν το «τσίμπημα»"

με αγάπη..έτσι για να μην έχεις τύψεις..;););)...

eli_din3
26-01-12, 19:28
λοιπόν eli_din3...για να σου φτιαξω το κέφι έκανα copy ένα άρθρο που διάβασα πρόσφατα...δεν ήξερα αν επιτρέπεται να παραθέσω το link

"Ευχηθήκατε ποτέ να μπορούσατε να μειώστε την ποσότητα του φαγητού που καταναλώνετε χωρίς να πεινάτε; Αμερικανική επιστημονική έρευνα που πραγματοποιήθηκε σε 300 εθελοντές απέδειξε ότι το μόνο χρειάζεται για να τα καταφέρετε είναι μια ζωηρή φαντασία. Επιστήμονες του πανεπιστημίου Κάρνεγκι Μελόν της Πενσιλβάνια ανακάλυψαν...
ότι όταν κάποιος φαντασιώνεται ότι απολαμβάνει το αγαπημένο του φαγητό στην πραγματικότητα μειώνει την επιθυμία για αυτό. Το τρικ είναι να φαντάζεται κανείς ότι καταβροχθίζει άφθονες ποσότητες του φαγητού που επιθυμεί περισσότερο και όχι να δημιουργεί απλές εικόνες πιάτων που προκαλούν σιελόρροια. Αυτή η πρακτική φαίνεται ότι ενεργοποιεί τους φυσικούς μηχανισμούς που ελέγχουν την κατανάλωση και αποτρέπουν το «τσίμπημα»"

με αγάπη..έτσι για να μην έχεις τύψεις..;););)...

x0a0x0ax0a0x0 ε ειπαμε.. να μη γινουμε και σχιζοφρενεις :P

marilu
26-01-12, 19:30
x0a0x0ax0a0x0 ε ειπαμε.. να μη γινουμε και σχιζοφρενεις :P


χαχαχαχαχχαααα...εδω μιλάει η επιστήμη...χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

PEGY
26-01-12, 20:23
38756
το μαυρο ειναι η πεγκυ ελινα...τωρα γνωριζεστε ολες μεταξυ σας!:green::green:

για να δώ......................... ναι νομίζω πως είναι το πιο παχουλο έγω είμαι!:green:

Gianna
26-01-12, 22:15
38756
το μαυρο ειναι η πεγκυ ελινα...τωρα γνωριζεστε ολες μεταξυ σας!:green::green:

Καλά, πέθανα στα γέλια με την φωτογραφία....τι γλυκούλια:green:

xelashai
26-01-12, 22:43
Καλά, το ταχίνι αυτό (όσο έμεινε....) θα εξαφανιστεί την Κυριακή που θα πάω στους γονείς μου.
Αχ, βάζω δύσκολα μυαλό εγώ. Μωρέ, και εγώ τα σκέφτομαι αυτά, αλλά δεν.... και δεν είναι η 1η φορά που το παθαίνω, αχ αχ, βαχ, βαχ.
Επίσης και εγώ έχω φτάσει να πετάξω φαγητά και σπίτι και στο γραφείο, που δεν είναι και σωστό, αλλά ναι ώρες ώρες δεν σέβονται τίποτα. Είχαμε και σπανακόπιτα σήμερα στο γραφείο, αλλά μετά τα χθεσινά, ούτε λόγος!!!

κοριτσάκι μου εσύ να σκέφτεσαι όσα θες να πετύχεις!!!
να μετράς μέχρι το 10.000 καθε φορά που θες να φας βλακειουλες...εε τι στο καλό δεν θα το ξανασκεφτεις??:P

Gianna
27-01-12, 00:46
κοριτσάκι μου εσύ να σκέφτεσαι όσα θες να πετύχεις!!!
να μετράς μέχρι το 10.000 καθε φορά που θες να φας βλακειουλες...εε τι στο καλό δεν θα το ξανασκεφτεις??:P

Α, μ' άρεσε αυτό με το μέτρημα, χι χι

gym
27-01-12, 00:47
Καλά, το ταχίνι αυτό (όσο έμεινε....) θα εξαφανιστεί την Κυριακή που θα πάω στους γονείς μου.
Αχ, βάζω δύσκολα μυαλό εγώ. Μωρέ, και εγώ τα σκέφτομαι αυτά, αλλά δεν.... και δεν είναι η 1η φορά που το παθαίνω, αχ αχ, βαχ, βαχ.
Επίσης και εγώ έχω φτάσει να πετάξω φαγητά και σπίτι και στο γραφείο, που δεν είναι και σωστό, αλλά ναι ώρες ώρες δεν σέβονται τίποτα. Είχαμε και σπανακόπιτα σήμερα στο γραφείο, αλλά μετά τα χθεσινά, ούτε λόγος!!!

λοιπον...οκ ειχαμε ενα σοκ μικρο...παει περασε...μην το σκεφτεσαι τωρα!
ειδες τις συνεπειες ομως ε?
τις γραφω εδω για να τις βλεπεις καθε φορα!:green:
-αγκαλια με τουαλετα:green:
-πορδιτσες...:green:
-πρησμενα μπουτια
-φουσκωμα
-τυψεις
-''δεν θα το ξανακανω δεν θα το ξανακανω''

εμενα προσωπικα δεν με πειραζει που το εκανες...ειναι αναμενομενο οταν δεν εχεις βρει ακομα τον χαρακτηρα σου στον τομεα διατροφη...
ειναι δυσκολο να ξεφυγεις απο αυτα τα επεισοδια...ολες μας τα καναμε και μπορει να τα ξανακανουμε...
ειμαστε ανθρωποιι οχι ρομποτ...

το θεμα δεν ειναι να το μετανιωνεις μετα...τι να το κανω?
το θεμα ειναι, κ γι αυτο το κοκκινισμα στα παραπανω,να καταλαβεις οτι αυτο δεν ΣΟΥ κανει καλο και δεν εννοω στο σωμα σου το οποιο δεν με νοιαζει αυτην τη στιγμη και πιο πολυ με νοιαζει το μεσα σου...
θα το προτιμουσα αν ελεγες...''ξερετε κατι,χθες γουρουνιασα,εφαγα αλλα ειμαι οκ...το ευχαριστηθηκα...''αλλα δεν το λες...

αρα εσενα κατι σου λειπει μεσα στη μερα σου,στις μερες σου και φτανεις σε εκεινο το σημειο να τα φας ολα...(και σιγα τι εφαγες βασικα απλα ηταν η ωρα τετοια που κοιμαται το σωμα σου )

το παθαινεις πολυ συχνα αυτο?
κ αν ναι,τοτε θα επρεπε επειδη δεν μπορεις να συγκρατηθεις,τις ατιμες τις τροφες εξω απο το σπιτι...;)
κ τα λεγα για το ταχινι το μαμημενο δεν με ακουτε...λες κ ειναι η μονη πηγη λιπαρων η λες και αν δεν φαμε λιπαρα το βραδυ θα ψοφησουμε και θα ατροφησουνε οι μυς μας...αντε πια!

κολλησαμε στις λεπτομερεις κ χασαμε ολα τα αλλα!δεν τα λεω μονο για σενα γιαννα μου αλλα γενικα!
;)

γι αυτο σας λεω κ φωναζω...φτιαξτε την διατροφη σας οπως σας αρεσει εσας...θελετε με μπλοκακι?κανενα προβλημα..εννοειται...αν σας αγχωνει ομως αυτο,παρτε το χαλαρα...

θελετε σαβουρα?περισσοτερη εμφαση σε προπονηση...
δεν θελετε σαβουρα αλλα νορμαλ?μια χαρα...
θελετε σαβουρα κ νορμαλ προπονηση=νορμαλ αποτελεσματα...

ολες οι πραξεις στην ζωη μας ολες οι ενεργειες μας ,οδηγουν καπου...ετσι ειναι κ εδω!

μην σας πειραζει αν φατε παραπανω...so what?θα θολωσουμε?με μια μερα????????μπα δεν νομιζω...πατησου την αλλη μερα πιο πολυ στην προπονηση να σου βγει η γλωσσα να δω αν εκτιμησεις το ζορι που τραβηξες κ την επομενη φορα που θα σαβουριασεις αν το σκεφτεις αυτο πριν...;);)

ολα ειναι θεμα συνηθειας...κ πρεπει να κανουμε κ καποιες θυσιες ομως ε?οχι ολα στο πιατο...καλα θα ταν!


οποτε γιαννα μου...κουλ!ολα καλα!μην μου στεναχωριεσαι...εκανες κ παραπανω προπονηση σημερα οποτε εισαι μια χαρα...παμε παρακατω!μην το βλεπεις ως βηματα πισω...δες το ως μια μερα στασιμη...σημερα ομως ηταν αλλη μερα κ αυριο αλλη οπου μπορεις να κανει βηματα παραπερα...:toast::toast::toast:

eli_din3
27-01-12, 01:00
λοιπον...οκ ειχαμε ενα σοκ μικρο...παει περασε...μην το σκεφτεσαι τωρα!
ειδες τις συνεπειες ομως ε?
τις γραφω εδω για να τις βλεπεις καθε φορα!:green:
-αγκαλια με τουαλετα:green:
-πορδιτσες...:green:
-πρησμενα μπουτια
-φουσκωμα
-τυψεις
-''δεν θα το ξανακανω δεν θα το ξανακανω''

εμενα προσωπικα δεν με πειραζει που το εκανες...ειναι αναμενομενο οταν δεν εχεις βρει ακομα τον χαρακτηρα σου στον τομεα διατροφη...
ειναι δυσκολο να ξεφυγεις απο αυτα τα επεισοδια...ολες μας τα καναμε και μπορει να τα ξανακανουμε...
ειμαστε ανθρωποιι οχι ρομποτ...

το θεμα δεν ειναι να το μετανιωνεις μετα...τι να το κανω?
το θεμα ειναι, κ γι αυτο το κοκκινισμα στα παραπανω,να καταλαβεις οτι αυτο δεν ΣΟΥ κανει καλο και δεν εννοω στο σωμα σου το οποιο δεν με νοιαζει αυτην τη στιγμη και πιο πολυ με νοιαζει το μεσα σου...
θα το προτιμουσα αν ελεγες...''ξερετε κατι,χθες γουρουνιασα,εφαγα αλλα ειμαι οκ...το ευχαριστηθηκα...''αλλα δεν το λες...

αρα εσενα κατι σου λειπει μεσα στη μερα σου,στις μερες σου και φτανεις σε εκεινο το σημειο να τα φας ολα...(και σιγα τι εφαγες βασικα απλα ηταν η ωρα τετοια που κοιμαται το σωμα σου )

το παθαινεις πολυ συχνα αυτο?
κ αν ναι,τοτε θα επρεπε επειδη δεν μπορεις να συγκρατηθεις,τις ατιμες τις τροφες εξω απο το σπιτι...;)
κ τα λεγα για το ταχινι το μαμημενο δεν με ακουτε...λες κ ειναι η μονη πηγη λιπαρων η λες και αν δεν φαμε λιπαρα το βραδυ θα ψοφησουμε και θα ατροφησουνε οι μυς μας...αντε πια!

κολλησαμε στις λεπτομερεις κ χασαμε ολα τα αλλα!δεν τα λεω μονο για σενα γιαννα μου αλλα γενικα!
;)

γι αυτο σας λεω κ φωναζω...φτιαξτε την διατροφη σας οπως σας αρεσει εσας...θελετε με μπλοκακι?κανενα προβλημα..εννοειται...αν σας αγχωνει ομως αυτο,παρτε το χαλαρα...

θελετε σαβουρα?περισσοτερη εμφαση σε προπονηση...
δεν θελετε σαβουρα αλλα νορμαλ?μια χαρα...
θελετε σαβουρα κ νορμαλ προπονηση=νορμαλ αποτελεσματα...

ολες οι πραξεις στην ζωη μας ολες οι ενεργειες μας ,οδηγουν καπου...ετσι ειναι κ εδω!

μην σας πειραζει αν φατε παραπανω...so what?θα θολωσουμε?με μια μερα????????μπα δεν νομιζω...πατησου την αλλη μερα πιο πολυ στην προπονηση να σου βγει η γλωσσα να δω αν εκτιμησεις το ζορι που τραβηξες κ την επομενη φορα που θα σαβουριασεις αν το σκεφτεις αυτο πριν...;);)

ολα ειναι θεμα συνηθειας...κ πρεπει να κανουμε κ καποιες θυσιες ομως ε?οχι ολα στο πιατο...καλα θα ταν!


οποτε γιαννα μου...κουλ!ολα καλα!μην μου στεναχωριεσαι...εκανες κ παραπανω προπονηση σημερα οποτε εισαι μια χαρα...παμε παρακατω!μην το βλεπεις ως βηματα πισω...δες το ως μια μερα στασιμη...σημερα ομως ηταν αλλη μερα κ αυριο αλλη οπου μπορεις να κανει βηματα παραπερα...:toast::toast::toast:

οταν εννοεις πιο εντονη προπονηση οταν τρωμε σαβουρα.. εννοεις αεροβιο ή βαρη? γιατι τα βαρη και να δωσεις πιο πολυ εμφαση τι θα κερδισεις?? εννοω σε σχεση οτι εφαγες σαβουρα..αρα αεροβιο για να χαθει ετσι?

αχ μπραβο ωραιος ο "λογος" μαρεσε ήταν εμψυχωτικος...
αυτη η περιοδος ειναι σκατα...
καθε πρωι δουλεια εξω μες το κρυο...
μετα διαβασμα για εξεταστικη (τωρα διαβαζω το ¨εκπαιδευτικη ψυχολογια¨το χετε και εσεις :P)
εργασιες..
διαβασμα γερμανικα..
μαθημα γερμανικα..
γυμαστηριο...
μεταφορες κεντρο καλαμαρια καλαμαρια κεντρο 3 φορες την μερα
αγχος αν δεν παω να κανω βαρη..αν τα εκανα καλα...ποσο τα κανα...
αγχος αν δεν παω να κανω αεροβια.. να χωρεσει και αυτη στις μερες..
αγχος για το τι θα φαω..ποσο θα φαω τι θα κανω μπλα μπλα.. εχω κλαταρει... ξερω οτι σας εχω πριξει αλλα στο θεμα αυτο προπονηση+φαι δεν καταλαβαινουν οι κοντινοι μ

gym
27-01-12, 01:13
οταν εννοεις πιο εντονη προπονηση οταν τρωμε σαβουρα.. εννοεις αεροβιο ή βαρη? γιατι τα βαρη και να δωσεις πιο πολυ εμφαση τι θα κερδισεις?? εννοω σε σχεση οτι εφαγες σαβουρα..αρα αεροβιο για να χαθει ετσι?

αχ μπραβο ωραιος ο "λογος" μαρεσε ήταν εμψυχωτικος...
αυτη η περιοδος ειναι σκατα...
καθε πρωι δουλεια εξω μες το κρυο...
μετα διαβασμα για εξεταστικη (τωρα διαβαζω το ¨εκπαιδευτικη ψυχολογια¨το χετε και εσεις :P)
εργασιες..
διαβασμα γερμανικα..
μαθημα γερμανικα..
γυμαστηριο...
μεταφορες κεντρο καλαμαρια καλαμαρια κεντρο 3 φορες την μερα
αγχος αν δεν παω να κανω βαρη..αν τα εκανα καλα...ποσο τα κανα...
αγχος αν δεν παω να κανω αεροβια.. να χωρεσει και αυτη στις μερες..
αγχος για το τι θα φαω..ποσο θα φαω τι θα κανω μπλα μπλα.. εχω κλαταρει... ξερω οτι σας εχω πριξει αλλα στο θεμα αυτο προπονηση+φαι δεν καταλαβαινουν οι κοντινοι μ


ρε συ χαλαρωσε λιγο...σε εχει πιασει μανια ε?χμ...φαση ειναι θα περασει...μην τρελαινεσαι γιατι θα σου την βαρεσει καμια μερα και θα πεις...αι σιχτιρ...παω τερκενλη κ τα πλακωνω ολα!:green:

μην αγχωνεσαι...η γυμναστικη σου να μην λειτουργει ως πρεπει αλλα ως θελω...
ειναι σημαντικο αυτο...μην εισαι πτωμα χωμα κ πας κ γινεσαι ακομη πιο χαλια...αν πας κ νιωθεις καλυτερα,δεκτον αλλα η ζωη σου δεν ειναι η γυμναστικη...
δουλεψε το αυτο μεσα σου λιγο...κ εμεις ειμαστε εδω να μας τα λες επειδη σε καταλαβαινουμε...:toast:

οσο για την ερωτηση σου στην αρχη...ναι, αν θες σαβουρα πανω απο το νορμαλ,τοτε θα βαλεις στην καθημερινοτητα σου το παραπανω αεροβιο για να καψεις...
πως να το κανουμε δηλαδη?δεν γινεται κ γλυκα καθε μερα κ οχι αεροβια κ προπονηση κ κορμαρα...εμεις σαλακες ειμαστε δηλαδη?:green::green:

γινομαι λιγο κακια αλλα δεν θελω να σας χαιδευω τ αυτια...ολα γινονται αλλα με τον καταλληλο προγραμματισμο κ σχεδιασμο...δεν ειναι αναγκη μια μερα να φας (ελινα)ντε κ καλα την τοσο φημισμενη συντηρηση...ειναι οκ...μπορει να τυχει την αλλη να πεινας πιο πολυ κ να φας...τι εγινε ?θα παχυνεις?


οχι...
θα παχυνεις κ θα βαλεις λιπος αν τρως καθημερινα μεγαλες ποσοτητες απο σαβουρα κ δεν κουνιεσαι απο τον καναπε σου...ετσι παει!;)

eli_din3
27-01-12, 01:21
ρε συ χαλαρωσε λιγο...σε εχει πιασει μανια ε?χμ...φαση ειναι θα περασει...μην τρελαινεσαι γιατι θα σου την βαρεσει καμια μερα και θα πεις...αι σιχτιρ...παω τερκενλη κ τα πλακωνω ολα!:green:

μην αγχωνεσαι...η γυμναστικη σου να μην λειτουργει ως πρεπει αλλα ως θελω...
ειναι σημαντικο αυτο...μην εισαι πτωμα χωμα κ πας κ γινεσαι ακομη πιο χαλια...αν πας κ νιωθεις καλυτερα,δεκτον αλλα η ζωη σου δεν ειναι η γυμναστικη...
δουλεψε το αυτο μεσα σου λιγο...κ εμεις ειμαστε εδω να μας τα λες επειδη σε καταλαβαινουμε...:toast:

οσο για την ερωτηση σου στην αρχη...ναι, αν θες σαβουρα πανω απο το νορμαλ,τοτε θα βαλεις στην καθημερινοτητα σου το παραπανω αεροβιο για να καψεις...
πως να το κανουμε δηλαδη?δεν γινεται κ γλυκα καθε μερα κ οχι αεροβια κ προπονηση κ κορμαρα...εμεις σαλακες ειμαστε δηλαδη?:green::green:

γινομαι λιγο κακια αλλα δεν θελω να σας χαιδευω τ αυτια...ολα γινονται αλλα με τον καταλληλο προγραμματισμο κ σχεδιασμο...δεν ειναι αναγκη μια μερα να φας (ελινα)ντε κ καλα την τοσο φημισμενη συντηρηση...ειναι οκ...μπορει να τυχει την αλλη να πεινας πιο πολυ κ να φας...τι εγινε ?θα παχυνεις?


οχι...
θα παχυνεις κ θα βαλεις λιπος αν τρως καθημερινα μεγαλες ποσοτητες απο σαβουρα κ δεν κουνιεσαι απο τον καναπε σου...ετσι παει!;)

ουφ..ενταξει..χαλαρωσα νομιζω...γιατι τοσο καιρο ειχα τρομοκρατηθει με το "δεν θα κανουμε ποτεεεε μα ποτεεε των ποτων τσιιιιττ"..πχ κτ λεγαμε για ενα κομματι σοκολατα στις δυο βδομαδες και μου φαινοταν τοσο ευκολο..δηλαδη οτι ειναι κλαιν πανευκολο σκεπτομενη οτι δεν θα ξαναφαω ποτε τιποτα :P ενταξει ενταξει..ηρεμω σιγα σιγα...ειδικα μολις φυγω και απο την διαιτολογο (αλλες 2 βδομαδες εμειναν) θα μαι πιο καλα γιατι αυτη με αγχωνει ακομα πιο πολυ.. αυτη το παει με το σκεπτικο να χασω το λιπος μου τωρα με υποθερμιδικη και ας χασω και μυες.. και μετα να αναπτυξω μυες.. ψιλο φειλ αποτι καταλαβα

gym
27-01-12, 01:23
ουφ..ενταξει..χαλαρωσα νομιζω...γιατι τοσο καιρο ειχα τρομοκρατηθει με το "δεν θα κανουμε ποτεεεε μα ποτεεε των ποτων τσιιιιττ"..πχ κτ λεγαμε για ενα κομματι σοκολατα στις δυο βδομαδες και μου φαινοταν τοσο ευκολο..δηλαδη οτι ειναι κλαιν πανευκολο σκεπτομενη οτι δεν θα ξαναφαω ποτε τιποτα :P ενταξει ενταξει..ηρεμω σιγα σιγα...ειδικα μολις φυγω και απο την διαιτολογο (αλλες 2 βδομαδες εμειναν) θα μαι πιο καλα γιατι αυτη με αγχωνει ακομα πιο πολυ.. αυτη το παει με το σκεπτικο να χασω το λιπος μου τωρα με υποθερμιδικη και ας χασω και μυες.. και μετα να αναπτυξω μυες.. ψιλο φειλ αποτι καταλαβα

πες της...μυς=καλυτερος μεταβολισμος=μεγαλυτερες καυσεις


βασικα...χιχι..θεσσ εισαι...πες μου ποια ειναι βρε!ιχιχ...να κανω ενα ντου!:green:

xelashai
27-01-12, 01:26
πες της...μυς=καλυτερος μεταβολισμος=μεγαλυτερες καυσεις


βασικα...χιχι..θεσσ εισαι...πες μου ποια ειναι βρε!ιχιχ...να κανω ενα ντου!:green:

βρε ελενη..τι γινεται με τους διαιτολογους...με τι μεθοδο και προγραμμα βγαζουν διατροφες δηλαδη???:unsure:

gym
27-01-12, 01:30
βρε ελενη..τι γινεται με τους διαιτολογους...με τι μεθοδο και προγραμμα βγαζουν διατροφες δηλαδη???:unsure:

χεχεχ...ελα μου ντε...οκ τους κραζουμε αλλα οπως σε ολα τα επαγγελματα υπαρχουν οι καλοι και οι κακοι ετσι ειναι κ αυτο...
δεν δεχομαι οτι ολοι ειναι μαπες...οχι...υπαρχουν κ οι καλοι κ ποκυ καλοι...αναλογα την τσεπη σου πας κ στον αναλογο...;)

αλλα οι υπολοιποι...δεν εχω ιδεα πως τα σκεφτονται αυτα...μαλλον λογω αγνοιας και ημιμαθειας~!;)

eli_din3
27-01-12, 01:31
πες της...μυς=καλυτερος μεταβολισμος=μεγαλυτερες καυσεις


βασικα...χιχι..θεσσ εισαι...πες μου ποια ειναι βρε!ιχιχ...να κανω ενα ντου!:green:

ε μην την κανω και σαμποταζ την κοπελα κριμα ειναι :p

gym
27-01-12, 01:32
ε μην την κανω και σαμποταζ την κοπελα κριμα ειναι :p

:evil2::evil2::evil2:

xelashai
27-01-12, 01:34
χεχεχ...ελα μου ντε...οκ τους κραζουμε αλλα οπως σε ολα τα επαγγελματα υπαρχουν οι καλοι και οι κακοι ετσι ειναι κ αυτο...
δεν δεχομαι οτι ολοι ειναι μαπες...οχι...υπαρχουν κ οι καλοι κ ποκυ καλοι...αναλογα την τσεπη σου πας κ στον αναλογο...;)

αλλα οι υπολοιποι...δεν εχω ιδεα πως τα σκεφτονται αυτα...μαλλον λογω αγνοιας και ημιμαθειας~!;)

μα μου κανει εντυπωση γιατι καποιοι "ειδικευονται" κιολας σε προβληματα διατροφικων διαταραχων οπου τα πραγματα εκει ειναι πολυ σοβαρα...(αυτη ηταν κ η τελευταια μου προσπαθεια σε διαιτολογο...θες γλυκο?φφατο!αρκει πριν να φας ενα φρουτο!)τι σόι ειδικευση ειναι αυτη???
τελοςπαντων...θελει πολυ προσοχη!!

eli_din3
27-01-12, 01:37
μα μου κανει εντυπωση γιατι καποιοι "ειδικευονται" κιολας σε προβληματα διατροφικων διαταραχων οπου τα πραγματα εκει ειναι πολυ σοβαρα...(αυτη ηταν κ η τελευταια μου προσπαθεια σε διαιτολογο...θες γλυκο?φφατο!αρκει πριν να φας ενα φρουτο!)τι σόι ειδικευση ειναι αυτη???
τελοςπαντων...θελει πολυ προσοχη!!

εδω εμενα μου πε οτι δεν πρεπει ποτε ξανα στην ζωη μ να φαω γλυκο και απεξω... επισης μου πε να κανω αεροβιο 5 φορες την εβδομαδα :P

επισης μου πε οτι δεν ισχυει το 2 γρ πρωτεινης ανα κιλο στην διατροφολογια και οτι ισως αυτα ειναι των γυμναστων που αυτη δεν τα ξερει λεει :p

gym
27-01-12, 01:38
μα μου κανει εντυπωση γιατι καποιοι "ειδικευονται" κιολας σε προβληματα διατροφικων διαταραχων οπου τα πραγματα εκει ειναι πολυ σοβαρα...(αυτη ηταν κ η τελευταια μου προσπαθεια σε διαιτολογο...θες γλυκο?φφατο!αρκει πριν να φας ενα φρουτο!)τι σόι ειδικευση ειναι αυτη???
τελοςπαντων...θελει πολυ προσοχη!!

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:ο μα'ι'ν γκοτ που λενε κ οι γερμανοι!
ναι ναι...πριν φας την σαβουρα φαε και κατι ΄΄υγειινο'' σε γλυκο να εισαι οκ!φφφφφφφφφ

Gianna
27-01-12, 01:39
λοιπον...οκ ειχαμε ενα σοκ μικρο...παει περασε...μην το σκεφτεσαι τωρα!
ειδες τις συνεπειες ομως ε?
τις γραφω εδω για να τις βλεπεις καθε φορα!:green:
-αγκαλια με τουαλετα:green:
-πορδιτσες...:green:
-πρησμενα μπουτια
-φουσκωμα
-τυψεις
-''δεν θα το ξανακανω δεν θα το ξανακανω''

εμενα προσωπικα δεν με πειραζει που το εκανες...ειναι αναμενομενο οταν δεν εχεις βρει ακομα τον χαρακτηρα σου στον τομεα διατροφη...
ειναι δυσκολο να ξεφυγεις απο αυτα τα επεισοδια...ολες μας τα καναμε και μπορει να τα ξανακανουμε...
ειμαστε ανθρωποιι οχι ρομποτ...

το θεμα δεν ειναι να το μετανιωνεις μετα...τι να το κανω?
το θεμα ειναι, κ γι αυτο το κοκκινισμα στα παραπανω,να καταλαβεις οτι αυτο δεν ΣΟΥ κανει καλο και δεν εννοω στο σωμα σου το οποιο δεν με νοιαζει αυτην τη στιγμη και πιο πολυ με νοιαζει το μεσα σου...
θα το προτιμουσα αν ελεγες...''ξερετε κατι,χθες γουρουνιασα,εφαγα αλλα ειμαι οκ...το ευχαριστηθηκα...''αλλα δεν το λες...

αρα εσενα κατι σου λειπει μεσα στη μερα σου,στις μερες σου και φτανεις σε εκεινο το σημειο να τα φας ολα...(και σιγα τι εφαγες βασικα απλα ηταν η ωρα τετοια που κοιμαται το σωμα σου )

το παθαινεις πολυ συχνα αυτο?
κ αν ναι,τοτε θα επρεπε επειδη δεν μπορεις να συγκρατηθεις,τις ατιμες τις τροφες εξω απο το σπιτι...;)
κ τα λεγα για το ταχινι το μαμημενο δεν με ακουτε...λες κ ειναι η μονη πηγη λιπαρων η λες και αν δεν φαμε λιπαρα το βραδυ θα ψοφησουμε και θα ατροφησουνε οι μυς μας...αντε πια!

κολλησαμε στις λεπτομερεις κ χασαμε ολα τα αλλα!δεν τα λεω μονο για σενα γιαννα μου αλλα γενικα!
;)

γι αυτο σας λεω κ φωναζω...φτιαξτε την διατροφη σας οπως σας αρεσει εσας...θελετε με μπλοκακι?κανενα προβλημα..εννοειται...αν σας αγχωνει ομως αυτο,παρτε το χαλαρα...

θελετε σαβουρα?περισσοτερη εμφαση σε προπονηση...
δεν θελετε σαβουρα αλλα νορμαλ?μια χαρα...
θελετε σαβουρα κ νορμαλ προπονηση=νορμαλ αποτελεσματα...

ολες οι πραξεις στην ζωη μας ολες οι ενεργειες μας ,οδηγουν καπου...ετσι ειναι κ εδω!

μην σας πειραζει αν φατε παραπανω...so what?θα θολωσουμε?με μια μερα????????μπα δεν νομιζω...πατησου την αλλη μερα πιο πολυ στην προπονηση να σου βγει η γλωσσα να δω αν εκτιμησεις το ζορι που τραβηξες κ την επομενη φορα που θα σαβουριασεις αν το σκεφτεις αυτο πριν...;);)

ολα ειναι θεμα συνηθειας...κ πρεπει να κανουμε κ καποιες θυσιες ομως ε?οχι ολα στο πιατο...καλα θα ταν!

οποτε γιαννα μου...κουλ!ολα καλα!μην μου στεναχωριεσαι...εκανες κ παραπανω προπονηση σημερα οποτε εισαι μια χαρα...παμε παρακατω!μην το βλεπεις ως βηματα πισω...δες το ως μια μερα στασιμη...σημερα ομως ηταν αλλη μερα κ αυριο αλλη οπου μπορεις να κανει βηματα παραπερα...:toast::toast::toast:

Αχ, πάντα τα λες με τόση ακρίβεια, έτσι ακριβώς όπως είναι τα πράγματα. :bowdown::bowdown::bowdown:(κατά βάθος είναι απλά, εμείς τα περιπλέκουμε λίγο...)
Βασικά, έχω παρατηρήσει ότι μία φορά την εβδομάδα θα το πάθω. Με τη διατροφή μου δεν έχω θέμα, ΄δεν αισθάνομαι ότι στερούμαι (εντάξει, όπως λες κι εσύ κάποιες θυσίες πρέπει να κάνουμε), αλλά σε γενικές γραμμές την έχω βρει ο.κ. Πρέπει κάπως να αυτοπειθαρχούμαι και να βάζω χαλινάρι όταν μπαίνει στο μυαλό μου...η λύσσα!!
Καλά, το ταχίνι με τρελαίνει σαν γεύση, δεν το κάνω μόνο για τα λιπαρά το βράδυ που λένε κλπ. Επίσης το βάζω στο γιαούρτι επειδή παίρνω το 0% και μου χει πει διατροφολόγος ότι για ν΄απορροφηθεί το ασβέστιο που έχει καλό θα είναι να το τρώμε μαζί με καλά λιπαρά.Ισχύει κάτι τέτοιο;;;;;
Σαβούρες εδώ και καιρό δεν μπαίνουν στο σπίτι, ε, αν δω και αποδώ, θα τα κόψω τελείως και τα ταχίνια και όλα τα άλλα "καλά" τρόφιμα, με τα οποία όμως μπορείς να ξεφύγεις.
Όντως δεν ήταν τεράστια γουρουνιά, απλώς μου τη σπάει που τα κάνω βράδυ όπως λες και συ τότε κοιμάται το σώμα. Anyway, πάντως από άποψη ψυχολογίας/διατροφής επόμενης μέρας νομίζω ότι το αντιμετώπισα σωστά (βλ. και στο λογκ)

gym
27-01-12, 01:39
εδω εμενα μου πε οτι δεν πρεπει ποτε ξανα στην ζωη μ να φαω γλυκο και απεξω... επισης μου πε να κανω αεροβιο 5 φορες την εβδομαδα :P

επισης μου πε οτι δεν ισχυει το 2 γρ πρωτεινης ανα κιλο στην διατροφολογια και οτι ισως αυτα ειναι των γυμναστων που αυτη δεν τα ξερει λεει :p

εδω εχει δικιο η γυναικα...:P:P

xelashai
27-01-12, 01:42
εδω εμενα μου πε οτι δεν πρεπει ποτε ξανα στην ζωη μ να φαω γλυκο και απεξω... επισης μου πε να κανω αεροβιο 5 φορες την εβδομαδα :P

επισης μου πε οτι δεν ισχυει το 2 γρ πρωτεινης ανα κιλο στην διατροφολογια και οτι ισως αυτα ειναι των γυμναστων που αυτη δεν τα ξερει λεει :p

ποτέ???:shock:ποιος θα κρατήσει για πάντα τετοια διατροφή???...χωρις επεισόδια υπερφαγιας και κρίσεων??
εμενα μου ειχε φουλ υδατανθρακες απο το πρωι μεχρι το βραδυ...μεχρι και γαλα κακαο μου ειχε πει να πινω ..

gym
27-01-12, 01:42
Αχ, πάντα τα λες με τόση ακρίβεια, έτσι ακριβώς όπως είναι τα πράγματα. :bowdown::bowdown::bowdown:(κατά βάθος είναι απλά, εμείς τα περιπλέκουμε λίγο...)
Βασικά, έχω παρατηρήσει ότι μία φορά την εβδομάδα θα το πάθω. Με τη διατροφή μου δεν έχω θέμα, ΄δεν αισθάνομαι ότι στερούμαι (εντάξει, όπως λες κι εσύ κάποιες θυσίες πρέπει να κάνουμε), αλλά σε γενικές γραμμές την έχω βρει ο.κ. Πρέπει κάπως να αυτοπειθαρχούμαι και να βάζω χαλινάρι όταν μπαίνει στο μυαλό μου...η λύσσα!!
Καλά, το ταχίνι με τρελαίνει σαν γεύση, δεν το κάνω μόνο για τα λιπαρά το βράδυ που λένε κλπ. Επίσης το βάζω στο γιαούρτι επειδή παίρνω το 0% και μου χει πει διατροφολόγος ότι για ν΄απορροφηθεί το ασβέστιο που έχει καλό θα είναι να το τρώμε μαζί με καλά λιπαρά.Ισχύει κάτι τέτοιο;;;;;
Σαβούρες εδώ και καιρό δεν μπαίνουν στο σπίτι, ε, αν δω και αποδώ, θα τα κόψω τελείως και τα ταχίνια και όλα τα άλλα "καλά" τρόφιμα, με τα οποία όμως μπορείς να ξεφύγεις.
Όντως δεν ήταν τεράστια γουρουνιά, απλώς μου τη σπάει που τα κάνω βράδυ όπως λες και συ τότε κοιμάται το σώμα. Anyway, πάντως από άποψη ψυχολογίας/διατροφής επόμενης μέρας νομίζω ότι το αντιμετώπισα σωστά (βλ. και στο λογκ)

γενικα ειμαι κατα των 0% κ των τοσο λα'ι'τ προιοντων...παρε κ το 2%...αμα δεις πισω στην ετικετα δεν εχει μεγαλη διαφορα...αλλο ενα μαρκετινγκ μ=βασικα χωρις ουσιαστικο ωφελος!;)

μην δυσκολευετε ρε την ζωη σας...κουλ!υπαρχουν τοσο πιο σημαντικα πραγματα να αγχωθειτε...:green:
θελω σιγα σιγα να δουλεψεις το κομματι τρωω για να ζησω(αυτα που χρειαζεται το σωμα σου την καθε στιγμη) κ οχι τρωω για να καλυπτω διαφορα...;)

xelashai
27-01-12, 01:44
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:ο μα'ι'ν γκοτ που λενε κ οι γερμανοι!
ναι ναι...πριν φας την σαβουρα φαε και κατι ΄΄υγειινο'' σε γλυκο να εισαι οκ!φφφφφφφφφ
σοβαρα...ετρωγα οτι γουσταρα αλλα πριν απο καθε γευμα 1 φρουτο..λες και θα με σταματαγε το φρουτο απο το σαβουριασμα...

eli_din3
27-01-12, 01:46
πότε???:shock:ποιος θα κρατήσει για πάντα τετοια διατροφή???...χωρις επεισόδια υπερφαγιας και κρίσεων??
εμενα μου ειχε φουλ υδατανθρακες απο το πρωι μεχρι το βραδυ...μεχρι και γαλα κακαο μου ειχε πει να πινω ..

μωρε το κακαο ειναι το λιγοτερο..αν παρεις ενα με 0 ζαχαρη 0 λιπος... και μενα υδατανθρακες!! βραδυατικα και γαλα και τοστ..ε εισαι τρελη???

και το θεμα ειναι πως ξερει τι διατροφη θελω..να πεις οτι απλα ηθελα να χασω κιλα..κανε οτι θες ξερω γω αλλα... τεσπα.. τι θεμα εχουν με τους υδατανθρακες? :P μηπως ειναι η ιδια ?:P xaxa

xelashai
27-01-12, 01:53
μωρε το κακαο ειναι το λιγοτερο..αν παρεις ενα με 0 ζαχαρη 0 λιπος... και μενα υδατανθρακες!! βραδυατικα και γαλα και τοστ..ε εισαι τρελη???

και το θεμα ειναι πως ξερει τι διατροφη θελω..να πεις οτι απλα ηθελα να χασω κιλα..κανε οτι θες ξερω γω αλλα... τεσπα.. τι θεμα εχουν με τους υδατανθρακες? :P μηπως ειναι η ιδια ?:P xaxa

αχαχχα..ετσι κι εμενα..τοστ το βραδυ..με τα ολα του...οχι δεν ειναι η ιδια..εγω μενω μακρια...αλλα να πεις οτι ειναι κ η πρωτη που μου ειχε δωσει τετοια διατροφη..

katerina.
27-01-12, 11:03
κοριτσακια καλημερα σημερα πηρα την μεγαλη αποφαση να κοψω εντελως το καπνισμα ...αφου με εχει βαλει σε προγραμμα ο ΑΡΧΗΓΟΣ ασ το κανω και αυτο να ειναι πιο ολοκληρωμενο το εργο...χρειαζομαι την συμπαρασταση και την βοηθεια ολων σας ...για να μην κοψω το καπνισμα και το γυρισω στη σαβουρα....αγγελικουλα περιμενω τα μυστικα σου για το πως τα καταφερες....!!!!;);););););)

gym
27-01-12, 11:18
κοριτσακια καλημερα σημερα πηρα την μεγαλη αποφαση να κοψω εντελως το καπνισμα ...αφου με εχει βαλει σε προγραμμα ο ΑΡΧΗΓΟΣ ασ το κανω και αυτο να ειναι πιο ολοκληρωμενο το εργο...χρειαζομαι την συμπαρασταση και την βοηθεια ολων σας ...για να μην κοψω το καπνισμα και το γυρισω στη σαβουρα....αγγελικουλα περιμενω τα μυστικα σου για το πως τα καταφερες....!!!!;);););););)

morgen αστερι κατρινακι!:green:
μια συνηθεια ειναι και αυτο και θα δεις!ολα καλα θα πανε κ θα ανεβεις κ στην προπονηση χωρις το καπνισμα ιδιως στην αεροβια σου!;)
πολυ χαρηκα που πηρες αυτην την αποφαση!
η σαβουρα κ αυτη στο μυαλο ειναι γιατι εχουν συνδεσει το καπνισμα με το φαγητο...;)
εγω λεω να το αποβαλλεις αυτο και να ξεδωσεις στο τσαι...:green::green:
με ενα τσαι στο χερι ,,,βαλτο σε μπουκαλια 1,5 λιτρο κ δωσε πονο!:rolf:
διαβασε κ εδω μια οταν μπορεσεις...http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?18351-%CE%A3%CF%85%CE%BD%CE%AD%CF%80%CE%B5%CE%B9%CE%B5%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BA%CE%B1%CF%80%CE%BD%CE%AF%CF%83%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%B1%CE%BB%CE%BA%CE%BF%CF%8C%CE%BB-%CF%83%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82-Bodybuilders!;)

xelashai
27-01-12, 11:35
κοριτσακια καλημερα σημερα πηρα την μεγαλη αποφαση να κοψω εντελως το καπνισμα ...αφου με εχει βαλει σε προγραμμα ο ΑΡΧΗΓΟΣ ασ το κανω και αυτο να ειναι πιο ολοκληρωμενο το εργο...χρειαζομαι την συμπαρασταση και την βοηθεια ολων σας ...για να μην κοψω το καπνισμα και το γυρισω στη σαβουρα....αγγελικουλα περιμενω τα μυστικα σου για το πως τα καταφερες....!!!!;);););););)

καλημερα..:welcome:!!!
μπραβο για την αποφαση σου να το κοψεις..ηδη εχεις κανει τη μιση δουλεια...θα τα καταφερεις ..μπορεις!!!;)

marvin
27-01-12, 12:59
Μπραβο βρε Κατρινα μας,πολυ σωστη αποφαση για πολλους λογος....ο ενας ειναι της σωματικης σου υγειας!!!.... καποιοι αλλοι ....θα βρεις την οσφρηση του..θα βελτιωθει η γευση σου....θα μυριζεις ακομα πιο ομορφα καθως ο καπνιστης εχει εντονη την μυρωδια του καπνισματος...εκτος αυτων και πολλων αλλων ειναι και πως θα εισαι ενα καλο παραδειγμα στα παιδια σου και για να μην παρεξηγηθω..οχι οτι οσοι καπνιζουν δεν ειναι..απλα οταν το παιδι σου θα θελησει να δοκιμασει ενω εσυ θα τους λες τα κατα ,θα μπορεις πιο ευκολα να στηριξεις τα επιχειρηματα σου με τον αν εσυ η ιδια καπνιζες.Με αυτη σου την κινηση ισως τα αποτρεψεις.Ευχομαι καλη συνεχεια στην αποφαση σου και οταν σου ερθει να καπνισεις απλα χτυπα μας :moderator:(συναγερμο) .:):)

aggeliki
27-01-12, 13:11
κοριτσακια καλημερα σημερα πηρα την μεγαλη αποφαση να κοψω εντελως το καπνισμα ...αφου με εχει βαλει σε προγραμμα ο ΑΡΧΗΓΟΣ ασ το κανω και αυτο να ειναι πιο ολοκληρωμενο το εργο...χρειαζομαι την συμπαρασταση και την βοηθεια ολων σας ...για να μην κοψω το καπνισμα και το γυρισω στη σαβουρα....αγγελικουλα περιμενω τα μυστικα σου για το πως τα καταφερες....!!!!;);););););)


καλημερα κατερινουλα μου!!! λοιπον μυστικο για να κοψεις το τσιγαρο δεν υπαρχει ...το μονο που χρειαζεται ειναι να σκεφτεσαι διαρκως οτι σε παει πισω σε ολα και να το σιχαθεις ..που θα το σιχαθεις δηλαδη ...οταν μεινεις κανα μηνα ατσιγαρη θα σε ενοχλει τοσο πολυ...επισης οταν καπνιζεις δεν καταλαβαινεις ποσο βρωμαει ....οταν μυρισεις ξανα την μυρωδια πανω στα ρουχα σου και τα μαλλια σου ..θα αηδιασεις...τουλαχιστον ετσι νιωθω εγω...εχω να καπνισω απο μεσα σεπτεμβριου ..δεν μου λειπει καθολου μα καθολου ...και φαντασου ειμαι 29 και καπνιζα κανονικα απο τα 16 μου με πακετο...τωρα νιωθω οτι εχω απαλλαχτει απο την χειροτερη συνηθεια που υπαρχει..δεν το ξαναβαζω στο στομα μου ...να σκεφτεσαι οτι μολυνεις το σωμα σου με χιλιες βλαβερες ουσιες ενω κανουμε μια υγιεινη διατροφη να το χαλαμε εκει..το φιλοσοφισα προσωπικα πολυ το καλοκαιρι που μας περασε και ειπα στο εαυτο μου οτι επειδη τα παντα σχεδον γυρω μας εχουν γινει βλαβερα και επικυνδινα (μελλοντικα)για την υγεια μας..ας περιορισω στο ελαχιστο που μπορω οτι μου κανει κακο...το τσιγαρο ηταν το πρωτο πραγμα..ετσι αποφασισα οτι πρεπει να βαλω και την γυμναστικη στην ζωη μου...με βοηθησε πααααρρααα πολυυυ το γυμναστηριο οχι μονο να μεινω μακρια απο τσιγαρο αλλα και ψυχολογικα παρα πολυ που εκανε καλο γιαυτο βλεποντας τοσο καιρο οτι καλυτερευω και εχω ενεργεια και ευεξια (πριν ημουν νευρικια,ατονη και πολυυυ αγχωδης) εχω βρει το ηρεμιστικο μου ,γιαυτο θα επιμεινω οσο μπορω σε αυτο που κανω..σορρυ αν σε κουρασα αλλα σκεψου λιγο τι ειναι καλο για σενα ....και θα το καταφερεις! δεν ειναι τιποτα πραγαμτικα!
το πρωτο καιρο θα δισκολευτεις ,θα μπεις στν πειρασμο οταν βγεις για καφε αλλα θα δεις οτι ειναι μια ιδεα και αυτο!!εγω τωρα δεν αντεχω τον καπνο πανω μου ,ουτε εγω δεν μπορουσα να το φανταστω αυτο ποτε μου...ημουν φανατικη καπνιστρια το γουσταρα πολυ το ρημαδι ..αλλλα τωρα το σιχσινομαι αλλο τοσο!
μην μασας μπορεις ...ευχομαι καλο κουραγιο και πανω απο ολα προσπαθησε να μην το σκεφτεσαι καθολου!

ειναι μυθος οτι οταν κοβεις το τσιγαρο εχεισ νευρα και παχσινεις...εγω που ειμαι και λιγουρο ουτε παχυνα ουτε νευρα ειχα...

gym
27-01-12, 13:43
μαριλου δικο σου ντιαρ!:toast:


1η μερα ποδια κοιλια
2η μερα πλατη δικεφαλος ραχη
3η μερα αεροβιο κοιλια διατασεις
4η μερα στηθος τρικεφαλος κορμος
5η μερα ωμοι ποδια μουλτι :green::green:
6η μερα αεροβιο 45 λεπτα με διατασεις

1η ημερα ποδια
ξεκινας με ζεσταμα 15 λεπτα ποδηλατο


εκτάσεις 4κεφάλων 3*12
εκτάσεις ποδιών ανάποδες στον μπάγκο με αλτήρα 3*12
προβολές με αλτήρες προχωρητικες 3*20
squat με αλτήρα 4*12
αρσεις θανατου 4*12
γαμπες σε σκαλοπατι 4*25 ενα ενα ποδι

κοιλια
μονοζυγο αρσεις ποδιων 4*....
ροκανισμα ποδια σε ορθη γωνια 5*25
ποδια σε καθετη θεση κ πιανεις με δαχτυλα τις μυτες των ποδιων σου 4*30
πλαγιοι criss cross (εχω βαλει ηδη πολλες φορες το βιντεακι εδω μεσα...δες το) 4*40''


2η ημερα πλάτη-δικεφαλος-ραχη

μονοζυγο ελξεις (αν δεν μποριες μονη τοτε με καρεκλα)5*οσα βγαλεις με οποια λαβη μπορεις
κωπηλατικη με αλτηρα 1 -1 χερι 4*12
κωπηλατικη με αλτηρες αντι για μπαρα σε ελαφρως σκυφτη θεση με τους αλτηρες σε δευτερη λαβη 4*12
με λαστιχο κανεις κωπηλατικη σαν να εισαι σε μηχανημα καθιστη 4*1'
ραχη πατωμα 5*25 αργα εναλλαξ χερι ποδι αργααα
καμψεις δικεφαλου ορθια ταυτοχρονα με σουπερ σετ σφυρια 4*12-10-8-8
καμψεις διαγωνια (το εχω εξηγησει κ αυτο εδω μεσα πως γινεται) 3*10 με αλτηρες


4η ημερα στηθος τρικεφαλος κορμος
καμψεις ανοιχτα 5*οσα βγαλεις
οριζόντιες πιέσεις με αλτήρες 4*12
ανοίγματα σε επικληνη 4*12
πουλοβερ 3*10
καμψεις τρικεφαλου με οσα σετ βγουν 20 επαναληψεις καλες
βυθισεις σε καρεκλα καναπε...4*...
εκταση με αλτηρα πανω απο κεφαλι 3*12
σανιδα 4*1'
πλαγια σανιδα 3*1' στην καθε μερια


5η ημερα ωμοι ποδια μουλτι

πιεσεις καθιστη μπροστα 4*12
εκατσεις πλαι ορθια 4*12
εκτάσεις σκυφτή 4*12
πιεσεις αρνολντ 3*10
προχωρητικες 20+καθισμα 20+στα γονατα αρση ποδιου ψηλα κ πλαι 20=1 σετ...αυτο το κανεις επι 4 το λιγοτερο χωρις διαλειμμα κανονικα αλλα αν χρειαστεις ανασες,αναπνοες,νερακι κτλ κτλ κτλ...εννοειται...προτιμω χωρις κιλα για να βγει ετσι κ σαν μινι-τσιτωμα ...δεν θελω να φορτωσεις απλα να νιωσεις λιγο ποδι...οκ?να δω που βρικσεσαι..


λοιπον...το αεροβιο σου ειναι τις μερες που το γραφω ξεχωριστα απο 45 λεπτα με πολλες διατασεις κ κοιλιακους οπως εγραψα στο προγραμμα...
τις υπολοιπες μερες αν θες κανε οχι την μερα των ποδιων απο ενα 20 λεπτο μετα τα βαρη ΑΛΛΑ μετα απο δυο εβδομαδες καντο 25...κ παει λεγοντας οκ?
μην το κανεις παραπανω απο τωρα κ μετα βαρεθουμε ναι?

και θα τα βλεπουμε μαζι...αντε περιμενω να ξεκινησεις!

katerina.
27-01-12, 14:45
καλημερα κατερινουλα μου!!! λοιπον μυστικο για να κοψεις το τσιγαρο δεν υπαρχει ...το μονο που χρειαζεται ειναι να σκεφτεσαι διαρκως οτι σε παει πισω σε ολα και να το σιχαθεις ..που θα το σιχαθεις δηλαδη ...οταν μεινεις κανα μηνα ατσιγαρη θα σε ενοχλει τοσο πολυ...επισης οταν καπνιζεις δεν καταλαβαινεις ποσο βρωμαει ....οταν μυρισεις ξανα την μυρωδια πανω στα ρουχα σου και τα μαλλια σου ..θα αηδιασεις...τουλαχιστον ετσι νιωθω εγω...εχω να καπνισω απο μεσα σεπτεμβριου ..δεν μου λειπει καθολου μα καθολου ...και φαντασου ειμαι 29 και καπνιζα κανονικα απο τα 16 μου με πακετο...τωρα νιωθω οτι εχω απαλλαχτει απο την χειροτερη συνηθεια που υπαρχει..δεν το ξαναβαζω στο στομα μου ...να σκεφτεσαι οτι μολυνεις το σωμα σου με χιλιες βλαβερες ουσιες ενω κανουμε μια υγιεινη διατροφη να το χαλαμε εκει..το φιλοσοφισα προσωπικα πολυ το καλοκαιρι που μας περασε και ειπα στο εαυτο μου οτι επειδη τα παντα σχεδον γυρω μας εχουν γινει βλαβερα και επικυνδινα (μελλοντικα)για την υγεια μας..ας περιορισω στο ελαχιστο που μπορω οτι μου κανει κακο...το τσιγαρο ηταν το πρωτο πραγμα..ετσι αποφασισα οτι πρεπει να βαλω και την γυμναστικη στην ζωη μου...με βοηθησε πααααρρααα πολυυυ το γυμναστηριο οχι μονο να μεινω μακρια απο τσιγαρο αλλα και ψυχολογικα παρα πολυ που εκανε καλο γιαυτο βλεποντας τοσο καιρο οτι καλυτερευω και εχω ενεργεια και ευεξια (πριν ημουν νευρικια,ατονη και πολυυυ αγχωδης) εχω βρει το ηρεμιστικο μου ,γιαυτο θα επιμεινω οσο μπορω σε αυτο που κανω..σορρυ αν σε κουρασα αλλα σκεψου λιγο τι ειναι καλο για σενα ....και θα το καταφερεις! δεν ειναι τιποτα πραγαμτικα!
το πρωτο καιρο θα δισκολευτεις ,θα μπεις στν πειρασμο οταν βγεις για καφε αλλα θα δεις οτι ειναι μια ιδεα και αυτο!!εγω τωρα δεν αντεχω τον καπνο πανω μου ,ουτε εγω δεν μπορουσα να το φανταστω αυτο ποτε μου...ημουν φανατικη καπνιστρια το γουσταρα πολυ το ρημαδι ..αλλλα τωρα το σιχσινομαι αλλο τοσο!
μην μασας μπορεις ...ευχομαι καλο κουραγιο και πανω απο ολα προσπαθησε να μην το σκεφτεσαι καθολου!

ειναι μυθος οτι οταν κοβεις το τσιγαρο εχεισ νευρα και παχσινεις...εγω που ειμαι και λιγουρο ουτε παχυνα ουτε νευρα ειχα...





ευχαριστω βρε κοριτσια!!!!μου αρεσει που το κοινοποίησα ...γιατι ετσι δεσμευομαι περισσοτερο...και οταν θα μου ερχεται η αναγκη να το κανω θα σκεφτομαι εσας ...και δεν θα το κανω ...με το ημερολογιο εχω βοηθηθει παρα πολυ στο να μην εχω το περιθωριο να παρεκτρεπομαι οσον αφορα το θεμα διατροφης ...με την βοηθεια του ΑΡΧΗΓΟΥ και την δικη σασ φυσικα εχω γινει πιο σταθερη σε αυτα που πρεπει να κανω...το ιδιο ευελπιστώ να κανω και τωρα ..

αλλωστε πως το ειχα κοψει μαχαιρι και στις δυο εγκυμοσυνες μου...ΑΡΑ οταν πραγματικα θελεις κατι το καταφερνεις!!!

gym
27-01-12, 14:48
ευχαριστω βρε κοριτσια!!!!μου αρεσει που το κοινοποίησα ...γιατι ετσι δεσμευομαι περισσοτερο...και οταν θα μου ερχεται η αναγκη να το κανω θα σκεφτομαι εσας ...και δεν θα το κανω ...με το ημερολογιο εχω βοηθηθει παρα πολυ στο να μην εχω το περιθωριο να παρεκτρεπομαι οσον αφορα το θεμα διατροφης ...με την βοηθεια του ΑΡΧΗΓΟΥ και την δικη σασ φυσικα εχω γινει πιο σταθερη σε αυτα που πρεπει να κανω...το ιδιο ευελπιστώ να κανω και τωρα ..

αλλωστε πως το ειχα κοψει μαχαιρι και στις δυο εγκυμοσυνες μου...ΑΡΑ οταν πραγματικα θελεις κατι το καταφερνεις!!!

να θυμασαι πως θα κανεις ετσι ενα μεγαλο δωρο στον ευατο σου!και πραγματικα χαιρομαι για τα λογια σου!εαν καταφερα με αυτο το τοπικ κ ολα οσα εχουμε πει να σε βοηθησω εστω κ στο ελαχιστο,ειναι μεγαλο πραγμα για μενα!:toast::toast:

gym
27-01-12, 14:56
gymaki moy και κατι αλλο που ηθελα να σε ρωτησω. οι τρεις μερες προπονηση ειναι λιγο?? εννοειται οτι εσυ ακολουθησες το οτι μπορω να παω γυμναστηριο 3 φορες την εβδομαδα και προσαρμοσες το προγραμμα μου συμφωνα με αυτο και σε ευχαριστω για αυτο, αλλα ανεξαρτητα απο το ποτε μπορω να παω εγω , αν σου ελεγα να μου πεις τι θα ηταν ιδανικο για μενα , και το στοχο μου, τι θα μου προτεινες?;)

για σενα κ γενικα ειναι καλα 5 με 6 φορες προπονηση χωρις αυτο να σημαινει απαραιτητα προπονηση με βαρη!ακομα κ το ρεστ ακτιβ που βαζουμε κ αυτο εμτραει ως γυμανστικη!;)

SPANAKOPITA
27-01-12, 15:36
καλη ειναι η διατροφη σου αλλα ποσο καιρο την κανεις?ποσο συνεπης εισαι?και καθε ποτε τρως χαζα?ελα πες τα μου ολα...σε ακουω!:green::green::green:

καλησπερα gym μου.κατ'αρχας ευχαριστω πολυ για την αμεση ανταποκριση σου.
λοιπον αυτό το προγραμμα το κανω εδω και αρκετο καιρο οταν αποφασιζω να κανω διατροφη.δηλαδη ο οργανισμος μου ειναι συνηθισμενος.βασικα ηταν σε αυτο το μοτιβο αλλα τωρα κανα 2-3 βδομαδες το κανω ακριβως ετσι.γενικα δεν πειναω μεσα στην ημερα.με καλυπτουν αυτα.δεν τρωω μεγαλες ποσοτητες αλλα σε αυτο με βοηθαει και η γυμναστικη.μετα τη γυμναστικη μου κοβεται η ορεξη αλλα τρωω παρ'ολα αυτα αυτα που πρεπει.

οι ωρες που τρωω βραδινο δεν ειναι συγκεκριμενες.προσαρμοζω το βραδινο αναλογα με το προγραμμα μου.χθες πχ εφαγα βραδινο 7.30 και κατα τις 12 που γυρισα εφαγα 5 αμυγδαλα.
αλλες φορες φορες τρωω 11 βραδινο αλλα ποτε δεν κοιμαμαι πριν τη 1 οποτε χωνευω.

το μονο που μου λειπει ειναι τα σουβλακια τα οποια ειναι τρελη αγαπη.αλλα και παλι συγκρατουμαι.η αληθεια ειναι ομως οτι λογω πολλων εορτων και κοινωνικων υποχρεωσεων αυτες τις 3 βδομαδες που κανω το προγραμμα, 1 φορα την βδομαδα κατι τσιμπαγα.καμια πατατουλα πχ η κολοκυθοκεφτεδες.πειραζει πολυ αν το κραταω ετσι ακριβως ολες τισ υπολοιπες μερες?πχ σημερα εχουμε την κοπη της πιτας στη δουλεια.να φαω ελευθερα η μπα?γενικα παντως εχω καλο αποτελεσμα και ηδη εχω χασει 3 ποντους απο μπουτια και 4 απο κοιλια.

SPANAKOPITA
27-01-12, 15:40
ναι οκ αλλα δεν παθαινεις κατι με 5 μερες υπο..
μπορεις να το κρατησεις πιο πολυ...ας μην ειμαστε υπερβολικοι...αυτο υνηθως ειναι κ ενα κολπο να μην βαριεσαι...
γενικα υπαρχουν πολλαααααααα ειδη διαταας απλα θα σου συνιστουσα να μην κανεις τρελη υποθερμιδικη αλλα να δωσεις βαση στην προπονηση σου κ να προσπαθεις να εχεις ποικιλια...
αλλωστε δεν το κανουμε αυτο για εναν μηνα αλλα προσπαθουμε να μπουμε σε ενα πλαισιο νορμαλ υγειινης διατροφης...
θα φας και αυτα που σου λειπουν μια στο τοσο αλλα κ περισσοτερο αρκει να μην ξεφευγεις θερμιδικα και να μην ξεχνας την προπονηση...

εαν θες να σχεδιασεις διαιτα υπαρχουν πολλοι τροποι αρκει να βρεις αυτον που ταιριαζει πιο πολυ σε σενα σαν ατομο με την δικη σου καθημερινοτητα...;)

μανιτσα σ'ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σου!να'σαι καλα!!:)

gym
27-01-12, 15:42
καλησπερα gym μου.κατ'αρχας ευχαριστω πολυ για την αμεση ανταποκριση σου.
λοιπον αυτό το προγραμμα το κανω εδω και αρκετο καιρο οταν αποφασιζω να κανω διατροφη.δηλαδη ο οργανισμος μου ειναι συνηθισμενος.βασικα ηταν σε αυτο το μοτιβο αλλα τωρα κανα 2-3 βδομαδες το κανω ακριβως ετσι.γενικα δεν πειναω μεσα στην ημερα.με καλυπτουν αυτα.δεν τρωω μεγαλες ποσοτητες αλλα σε αυτο με βοηθαει και η γυμναστικη.μετα τη γυμναστικη μου κοβεται η ορεξη αλλα τρωω παρ'ολα αυτα αυτα που πρεπει.

οι ωρες που τρωω βραδινο δεν ειναι συγκεκριμενες.προσαρμοζω το βραδινο αναλογα με το προγραμμα μου.χθες πχ εφαγα βραδινο 7.30 και κατα τις 12 που γυρισα εφαγα 5 αμυγδαλα.
αλλες φορες φορες τρωω 11 βραδινο αλλα ποτε δεν κοιμαμαι πριν τη 1 οποτε χωνευω.

το μονο που μου λειπει ειναι τα σουβλακια τα οποια ειναι τρελη αγαπη.αλλα και παλι συγκρατουμαι.η αληθεια ειναι ομως οτι λογω πολλων εορτων και κοινωνικων υποχρεωσεων αυτες τις 3 βδομαδες που κανω το προγραμμα, 1 φορα την βδομαδα κατι τσιμπαγα.καμια πατατουλα πχ η κολοκυθοκεφτεδες.πειραζει πολυ αν το κραταω ετσι ακριβως ολες τισ υπολοιπες μερες?πχ σημερα εχουμε την κοπη της πιτας στη δουλεια.να φαω ελευθερα η μπα?γενικα παντως εχω καλο αποτελεσμα και ηδη εχω χασει 3 ποντους απο μπουτια και 4 απο κοιλια.

τελεια βρε...!ωραια!

ωραια το πας...καλα τα λες..!

απλα τα σουβλακια μπορεις να τρως κοτοπουλο βρε αδερφε...!χωρις πατατες κ τα σχετικα...κοιταξε να δεις...
εφοσον το αγαπας τοσο πολυ,φαε αλλα οχι καθε μερα..ασε που θα τα μπουχτισεις κιολας!

γιατι δεν κανεις το αλλο...παρε κοτοπουλο αλλα κ μοσχαρι,η γαλοπουλα κρεατικο δηλαδη κατι καντο κυβους βαλτο σε στικς μαζι με τα λαχανικα που σου αρεσουν...πασπαλισε τα με πιπερι μπαχαρικα που σου αρεσουν κ αλατακι κ ψηστα...

κ πες μου μετα τι ωραια θα ειναι κ ποσο διαφορετικα απο τα εξω!
τωρα αν το συνδυαζεις με εξοδο θα μου πεις,θα σου πωα απλα μην το ακνεις συστημα,να προσεχεις την ωρα που θα τα φας κ γενικα το υπολοιπο διατροφολογιο σου μεσα στη μερα..εαν δεν ξεφυγεις θερμιδικα,εισαι οκ!:toast:

gym
27-01-12, 16:28
Αποφασισα να σας γραφω καθε τοσο και απο μια συμβουλη.

Ας την πουμε συμβουλη της ημερας αλλα γενικης φυσεως.Ειτε εχει να κανει με γυμναστικη ειτε με διατροφη ειτε με συναισθηματα ειτε με κινητρο στην
προσπαθεια σας,γενικα ,δηλαδη,μια συμβουλη απο μενα για οτι εχει να κανει με την ζωη σας!

Θα ονομαστει GTD απο τα αρχικα των λεξεων Gym Tip of the Day!

Kαθε φορα λοιπον που θα βλεπετε αυτο GTD ,θα ξερετε οτι ειναι η συμβουλη της ημερας !

:toast::toast:

katerina.
27-01-12, 16:32
Αποφασισα να σας γραφω καθε τοσο και απο μια συμβουλη.

Ας την πουμε συμβουλη της ημερας αλλα γενικης φυσεως.Ειτε εχει να κανει με γυμναστικη ειτε με διατροφη ειτε με συναισθηματα ειτε με κινητρο στην
προσπαθεια σας,γενικα ,δηλαδη,μια συμβουλη απο μενα για οτι εχει να κανει με την ζωη σας!

Θα ονομαστει GTD απο τα αρχικα των λεξεων Gym Tip of the Day!

Kαθε φορα λοιπον που θα βλεπετε αυτο GTD ,θα ξερετε οτι ειναι η συμβουλη της ημερας !

:toast::toast:



ME ΕΦΤΙΑΞΕς ΠΑΛΙ!!!!!:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

gym
27-01-12, 16:32
Kαι ξεκιναμε λοιπον με το πρωτο GTD 1:

''Mην αφηνετε κανεναν να σας επηρεαζει και να σας απομακρυνει απο το στοχο σας!''


:toast:

PEGY
27-01-12, 16:32
Πέρασα για ένα γεία:welcome:

κ μετά θα έρθω να καθήσω περισσότερο!

eli_din3
27-01-12, 16:32
gym τι φωτο ειναι αυτη,την βλεπω και τρομαζω να πουμε :P
η αλλη ενεπνεε πιο πολυ εμπιστοσυνη στις μαθητριες :P

katerina.
27-01-12, 16:37
gym τι φωτο ειναι αυτη,την βλεπω και τρομαζω να πουμε :P
η αλλη ενεπνεε πιο πολυ εμπιστοσυνη στις μαθητριες :P

tην ωρα που πας να φας κατι ..σκεφτεσαι πως σε κοιταει η τύπισσα και σου κλεινει το ΣΤΟΜΑ!!!!:green::green::green::green:

gym
27-01-12, 16:38
Πέρασα για ένα γεία:welcome:

κ μετά θα έρθω να καθήσω περισσότερο!

θα εχω ζεστο τσαι!38800;)

gym
27-01-12, 16:39
gym τι φωτο ειναι αυτη,την βλεπω και τρομαζω να πουμε :P
η αλλη ενεπνεε πιο πολυ εμπιστοσυνη στις μαθητριες :P

για σενα την εβαλα...οι πρακτορες μου με ενημερωσαν οτι μυρισες για πολλα δευτερολεπτα τερκενλη τσουρεκι!:green:

gym
27-01-12, 16:40
tην ωρα που πας να φας κατι ..σκεφτεσαι πως σε κοιταει η τύπισσα και σου κλεινει το ΣΤΟΜΑ!!!!:green::green::green::green:

:evil2::evil2::evil2::evil2::evil2:

eli_din3
27-01-12, 16:40
tην ωρα που πας να φας κατι ..σκεφτεσαι πως σε κοιταει η τύπισσα και σου κλεινει το ΣΤΟΜΑ!!!!:green::green::green::green:

χαχαχα με τετοια μπρατσα θελεις δεν θελεις στο κλεινει :P γυμ ελπιζω τα μπρατσα σου να μην ειναι τοσο τεραστια και "φλεβωδη":P

eli_din3
27-01-12, 16:41
για σενα την εβαλα...οι πρακτορες μου με ενημερωσαν οτι μυρισες για πολλα δευτερολεπτα τερκενλη τσουρεκι!:green:

AHAHAHAHAHAHHAHAHA οχι οχι ενταξει :p (τωρα παχαινει και η μυρωδια? wtf?? :P)
αλλα μυρισα κατι φυστικα που τα τρωγε ενας τυπος στην αλλη ακρη του λεωφορειου ( εχω γινει λαγονικο..μυριζω οτι φαι θες απο χιλιομετρα περα απο την πλακα )

gym
27-01-12, 16:44
AHAHAHAHAHAHHAHAHA οχι οχι ενταξει :p (τωρα παχαινει και η μυρωδια? wtf?? :P)
αλλα μυρισα κατι φυστικα που τα τρωγε ενας τυπος στην αλλη ακρη του λεωφορειου ( εχω γινει λαγονικο..μυριζω οτι φαι θες απο χιλιομετρα περα απο την πλακα )

ρε συ...αυτο ειναι αηδιααααα!!!!!!!!!τρελη

katerina.
27-01-12, 16:53
AHAHAHAHAHAHHAHAHA οχι οχι ενταξει :p (τωρα παχαινει και η μυρωδια? wtf?? :P)
αλλα μυρισα κατι φυστικα που τα τρωγε ενας τυπος στην αλλη ακρη του λεωφορειου ( εχω γινει λαγονικο..μυριζω οτι φαι θες απο χιλιομετρα περα απο την πλακα )



Εγω απο την αλλη μετα απο την δεσμευση μου προς ολους ....και πανω απο ολα στον ευατο μου εχω παθει ανοσια δεν βλεπω και δεν μυριζω τιποτα ...εχτες ετρωγα κοτοπουλο με λαχανο και στο τραπεζι πανω ειχε διαφορα σφολιατοειδη και ντονατς σε ολες τις παραλαγες(τα φερνει ο αδερφος μου αποτο μαγαζι που δουλευει ) και δεν μου εκανε αισθηση ...ποτε βεβαια δεν ημουν της σαβουρας στο φαγητο ασ ειναι καλα η μαμα που απο μικρη με εμαθε να τρωω ..εγω εκει που θα παρεκτραπω ειναι στην ποσοτητα σε αυτα που μουαρεσουν ...ταχινια αποξηραμενα ποπ κορν αντε και κανενα κρασακι ...εκει ξεφευγουμε...;)

gym
27-01-12, 16:57
Εγω απο την αλλη μετα απο την δεσμευση μου προς ολους ....και πανω απο ολα στον ευατο μου εχω παθει ανοσια δεν βλεπω και δεν μυριζω τιποτα ...εχτες ετρωγα κοτοπουλο με λαχανο και στο τραπεζι πανω ειχε διαφορα σφολιατοειδη και ντονατς σε ολες τις παραλαγες(τα φερνει ο αδερφος μου αποτο μαγαζι που δουλευει ) και δεν μου εκανε αισθηση ...ποτε βεβαια δεν ημουν της σαβουρας στο φαγητο ασ ειναι καλα η μαμα που απο μικρη με εμαθε να τρωω ..εγω εκει που θα παρεκτραπω ειναι στην ποσοτητα σε αυτα που μουαρεσουν ...ταχινια αποξηραμενα ποπ κορν αντε και κανενα κρασακι ...εκει ξεφευγουμε...;)

ρε τον αδερφο τον ατιμο!:weights::weights:

κατρινα μου το οτι σου αρεσει αυτο που κανεις κ το αγαπς,φαινεται επανω σου!;)

eli_din3
27-01-12, 16:58
Εγω απο την αλλη μετα απο την δεσμευση μου προς ολους ....και πανω απο ολα στον ευατο μου εχω παθει ανοσια δεν βλεπω και δεν μυριζω τιποτα ...εχτες ετρωγα κοτοπουλο με λαχανο και στο τραπεζι πανω ειχε διαφορα σφολιατοειδη και ντονατς σε ολες τις παραλαγες(τα φερνει ο αδερφος μου αποτο μαγαζι που δουλευει ) και δεν μου εκανε αισθηση ...ποτε βεβαια δεν ημουν της σαβουρας στο φαγητο ασ ειναι καλα η μαμα που απο μικρη με εμαθε να τρωω ..εγω εκει που θα παρεκτραπω ειναι στην ποσοτητα σε αυτα που μουαρεσουν ...ταχινια αποξηραμενα ποπ κορν αντε και κανενα κρασακι ...εκει ξεφευγουμε...;)

εσενα σου μαθε..τον καημενο τον αδερφο σου δεν? :P

katerina.
27-01-12, 17:20
εσενα σου μαθε..τον καημενο τον αδερφο σου δεν? :P

ειναι αυτο που η ειπε η gym προηγουμενος ....εγω το κανω γιατι μου αρεσει..οχι γιατι πρεπει...οσο θυμαμαι τον ευατο μου παντα κατι εκανα απο γυμναστικη ...με φτιαχνει βρε παιδι μου πως να το πω ..οταν τελειωνω το προγραμμα και ανεβαινω στο διαδρομο το ΦΤΙΑΞΙΜΟ που αισθανομαι δεν περιγράφεται!!!!μετα σου λενε παρε να ναρκωτικα και πιες για να φτιαχτεις!!!!....δεν ξερουν τι τους γίνεται και αυτο γιατι δεν εχουν καταλαβει τη μαγεια της γυμναστικής ....

στην αρχη πιεζεσαι πονας βαριεσαι ....μετα αμα μπεις στο τριπακι της γυμναστικης δεν ξεκολλας ...πες τιποτα βρε gym για τις ενδροφίνες ...

ο αδερφος μου προφανως δεν εχει καταλαβει ακομη αυτο που ειπα πριν...
δικη του επιλογη αυτο που κανει του τα λεω εγω αλλα δεν με ακουει ....αν δεν το θελει πραγματικα δεν προκειται να κανει τιποτα ... θα το κανει για λιγο θα βαριεται και μετα παλι τα ιδια!!!

gym
27-01-12, 17:22
ειναι αυτο που η ειπε η gym προηγουμενος ....εγω το κανω γιατι μου αρεσει..οχι γιατι πρεπει...οσο θυμαμαι τον ευατο μου παντα κατι εκανα απο γυμναστικη ...με φτιαχνει βρε παιδι μου πως να το πω ..οταν τελειωνω το προγραμμα και ανεβαινω στο διαδρομο το ΦΤΙΑΞΙΜΟ που αισθανομαι δεν περιγράφεται!!!!μετα σου λενε παρε να ναρκωτικα και πιες για να φτιαχτεις!!!!....δεν ξερουν τι τους γίνεται και αυτο γιατι δεν εχουν καταλαβει τη μαγεια της γυμναστικής ....

στην αρχη πιεζεσαι πονας βαριεσαι ....μετα αμα μπεις στο τριπακι της γυμναστικης δεν ξεκολλας ...πες τιποτα βρε gym για τις ενδροφίνες ...

ο αδερφος μου προφανως δεν εχει καταλαβει ακομη αυτο που ειπα πριν...
δικη του επιλογη αυτο που κανει του τα λεω εγω αλλα δεν με ακουει ....αν δεν το θελει πραγματικα δεν προκειται να κανει τιποτα ... θα το κανει για λιγο θα βαριεται και μετα παλι τα ιδια!!!

αναμονη κατρινακι μου αναμονη!ειναι στα σκαρια κατι!;)

marilu
27-01-12, 18:59
γενικα ειμαι κατα των 0% κ των τοσο λα'ι'τ προιοντων...παρε κ το 2%...αμα δεις πισω στην ετικετα δεν εχει μεγαλη διαφορα...αλλο ενα μαρκετινγκ μ=βασικα χωρις ουσιαστικο ωφελος!;)

μην δυσκολευετε ρε την ζωη σας...κουλ!υπαρχουν τοσο πιο σημαντικα πραγματα να αγχωθειτε...:green:
θελω σιγα σιγα να δουλεψεις το κομματι τρωω για να ζησω(αυτα που χρειαζεται το σωμα σου την καθε στιγμη) κ οχι τρωω για να καλυπτω διαφορα...;)


καλησπέρα κοριτσάρες και απο εμένα :welcome:

Πόσο δίκιο έχεις βρε Ελένη...τόσο πιο σημαντικά πράγματα να αγχωθούμε....και να χαρούμε και να απολαύσουμε...!!! Γιατί αν δεν απολαμβάνεις αυτό που κάνεις, σύντομα το βαριέσαι και σου φαίνεται αγγαρεία...και επειδή μιλάμε για διατροφή και γυμναστική ...ρε κορίτσια αν δεν καταλάβουμε όλοι το νόημα της γυμναστικής..χάνουμε την ουσία. Η γυμναστική και η διατροφή είναι μέσα που μας κρατάνε "καλά" και υγιείς για να μπορούμε και να απολαύσουμε και να αντεπεξέλθουμε σε όοοοοολα τα υπόλοιπα και ποιο σημαντικά πράγματα στη ζωή μας.

Τότε το ωραίο κορμί και το γραμμωμένο σώμα αναπόφευκτα θα έλθει μόνο του.....και αν επιθυμούμε (χωρίς όμως υστερίες... γιατί τότε γυρίζει μπούμερανγκ..) ένα "κλικ" ακόμη πιο πολύ στο σώμα μας, τότε μπαίνουμε σε μια ίσως ακόμη λίίίίίγο πιο εξειδικευμένη διατροφή.Τα γενικά όμως παραμένουν ίδια...λίγα λιπαρά, σωστούς υδατάνθρακες, άλυπη πρωτεΐνη, σαλάτες , φρούτα...και καμιά σαβούρα που και που ....που για κάποιον μπορεί να είναι μια πίτσα, για κάποιον ένα μπεργκερ, για άλλον κανα γλυκό και για άλλους κανα κρασάκι. Για εμένα προσωπικά το αδύνατο σημείο μου είναι ένα ποτήρι καλό κρασί....;)...

στην καθημερινή μου διατροφή όμως το γιαούρτι μου και εμένα θα είναι 2%...και δεν το θεωρώ σαβούρα..;);););)

Τα έχω λάθος στο μυαλό μου τα πράγματα βρε Ελένη?

marilu
27-01-12, 19:02
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:ο μα'ι'ν γκοτ που λενε κ οι γερμανοι!
ναι ναι...πριν φας την σαβουρα φαε και κατι ΄΄υγειινο'' σε γλυκο να εισαι οκ!φφφφφφφφφ



είναι αυτό που λένε..."και το βράδυ ένα γιαουρτάκι....μετά το φαγητό...."..χαχαχαχαχαχαχα:):)

marilu
27-01-12, 19:04
κοριτσακια καλημερα σημερα πηρα την μεγαλη αποφαση να κοψω εντελως το καπνισμα ...αφου με εχει βαλει σε προγραμμα ο ΑΡΧΗΓΟΣ ασ το κανω και αυτο να ειναι πιο ολοκληρωμενο το εργο...χρειαζομαι την συμπαρασταση και την βοηθεια ολων σας ...για να μην κοψω το καπνισμα και το γυρισω στη σαβουρα....αγγελικουλα περιμενω τα μυστικα σου για το πως τα καταφερες....!!!!;);););););)


Μπράβο ρε κορίτσι...:clap::clap::clap::clap::clap::clap:...μαζί σου και εγώ....άντε να πάρουμε σειρά και οι υπόλοιπες...:rolf:

gym
27-01-12, 19:11
καλησπέρα κοριτσάρες και απο εμένα :welcome:

Πόσο δίκιο έχεις βρε Ελένη...τόσο πιο σημαντικά πράγματα να αγχωθούμε....και να χαρούμε και να απολαύσουμε...!!! Γιατί αν δεν απολαμβάνεις αυτό που κάνεις, σύντομα το βαριέσαι και σου φαίνεται αγγαρεία...και επειδή μιλάμε για διατροφή και γυμναστική ...ρε κορίτσια αν δεν καταλάβουμε όλοι το νόημα της γυμναστικής..χάνουμε την ουσία. Η γυμναστική και η διατροφή είναι μέσα που μας κρατάνε "καλά" και υγιείς για να μπορούμε και να απολαύσουμε και να αντεπεξέλθουμε σε όοοοοολα τα υπόλοιπα και ποιο σημαντικά πράγματα στη ζωή μας.

Τότε το ωραίο κορμί και το γραμμωμένο σώμα αναπόφευκτα θα έλθει μόνο του.....και αν επιθυμούμε (χωρίς όμως υστερίες... γιατί τότε γυρίζει μπούμερανγκ..) ένα "κλικ" ακόμη πιο πολύ στο σώμα μας, τότε μπαίνουμε σε μια ίσως ακόμη λίίίίίγο πιο εξειδικευμένη διατροφή.Τα γενικά όμως παραμένουν ίδια...λίγα λιπαρά, σωστούς υδατάνθρακες, άλυπη πρωτεΐνη, σαλάτες , φρούτα...και καμιά σαβούρα που και που ....που για κάποιον μπορεί να είναι μια πίτσα, για κάποιον ένα μπεργκερ, για άλλον κανα γλυκό και για άλλους κανα κρασάκι. Για εμένα προσωπικά το αδύνατο σημείο μου είναι ένα ποτήρι καλό κρασί....;)...
ΑΚΡΙΒΩς
στην καθημερινή μου διατροφή όμως το γιαούρτι μου και εμένα θα είναι 2%...και δεν το θεωρώ σαβούρα..;);););)ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ

Τα έχω λάθος στο μυαλό μου τα πράγματα βρε Ελένη?

:bowdown::bowdown::thumbup::thumbup:εχεις πιασει το νοημα αν τα εννοεις ολα αυτα και χαιρομαι που αρχιζω να διαβαζω τετοια ποστ!μπραβο!

βημα βημα γινονται ολα για να ειναι κ μονιμα ετσι?να το βρασω να κανετε σωμα για εναν μηνα κ να χαρειτε...να το βρασωωωωω!
θα χαρω να σας δω ικανοποιημενες με αυτο που εχετε φτιαξει με την παροδο του χρονου και να δω οτι πραγματικα εχετε καταλαβει το νοημα της γυμναστικης κ της σωστης διατροφικης συνηθειας!
η σαβουρα ειναι υποκειμενικη ετσι?ακριβως οπως το ειπες...για μενα μπορει να ειναι το κρασι οπως λες για σενα μπορει να ειναι η τουρτα και παει λεγοντας...

βρειτε την προσωπικοτητα σας στη διατροφη σας κ αυτο θα ειναι το κλειδι της επιτυχιας σας!:toast::toast:

marilu
27-01-12, 19:24
μαριλου δικο σου ντιαρ!:toast:


1η μερα ποδια κοιλια
2η μερα πλατη δικεφαλος ραχη
3η μερα αεροβιο κοιλια διατασεις
4η μερα στηθος τρικεφαλος κορμος
5η μερα ωμοι ποδια μουλτι :green::green:
6η μερα αεροβιο 45 λεπτα με διατασεις

1η ημερα ποδια
ξεκινας με ζεσταμα 15 λεπτα ποδηλατο


εκτάσεις 4κεφάλων 3*12
εκτάσεις ποδιών ανάποδες στον μπάγκο με αλτήρα 3*12
προβολές με αλτήρες προχωρητικες 3*20
squat με αλτήρα 4*12
αρσεις θανατου 4*12
γαμπες σε σκαλοπατι 4*25 ενα ενα ποδι

κοιλια
μονοζυγο αρσεις ποδιων 4*....
ροκανισμα ποδια σε ορθη γωνια 5*25
ποδια σε καθετη θεση κ πιανεις με δαχτυλα τις μυτες των ποδιων σου 4*30
πλαγιοι criss cross (εχω βαλει ηδη πολλες φορες το βιντεακι εδω μεσα...δες το) 4*40''


2η ημερα πλάτη-δικεφαλος-ραχη

μονοζυγο ελξεις (αν δεν μποριες μονη τοτε με καρεκλα)5*οσα βγαλεις με οποια λαβη μπορεις
κωπηλατικη με αλτηρα 1 -1 χερι 4*12
κωπηλατικη με αλτηρες αντι για μπαρα σε ελαφρως σκυφτη θεση με τους αλτηρες σε δευτερη λαβη 4*12
με λαστιχο κανεις κωπηλατικη σαν να εισαι σε μηχανημα καθιστη 4*1'
ραχη πατωμα 5*25 αργα εναλλαξ χερι ποδι αργααα
καμψεις δικεφαλου ορθια ταυτοχρονα με σουπερ σετ σφυρια 4*12-10-8-8
καμψεις διαγωνια (το εχω εξηγησει κ αυτο εδω μεσα πως γινεται) 3*10 με αλτηρες


4η ημερα στηθος τρικεφαλος κορμος
καμψεις ανοιχτα 5*οσα βγαλεις
οριζόντιες πιέσεις με αλτήρες 4*12
ανοίγματα σε επικληνη 4*12
πουλοβερ 3*10
καμψεις τρικεφαλου με οσα σετ βγουν 20 επαναληψεις καλες
βυθισεις σε καρεκλα καναπε...4*...
εκταση με αλτηρα πανω απο κεφαλι 3*12
σανιδα 4*1'
πλαγια σανιδα 3*1' στην καθε μερια


5η ημερα ωμοι ποδια μουλτι

πιεσεις καθιστη μπροστα 4*12
εκατσεις πλαι ορθια 4*12
εκτάσεις σκυφτή 4*12
πιεσεις αρνολντ 3*10
προχωρητικες 20+καθισμα 20+στα γονατα αρση ποδιου ψηλα κ πλαι 20=1 σετ...αυτο το κανεις επι 4 το λιγοτερο χωρις διαλειμμα κανονικα αλλα αν χρειαστεις ανασες,αναπνοες,νερακι κτλ κτλ κτλ...εννοειται...προτιμω χωρις κιλα για να βγει ετσι κ σαν μινι-τσιτωμα ...δεν θελω να φορτωσεις απλα να νιωσεις λιγο ποδι...οκ?να δω που βρικσεσαι..


λοιπον...το αεροβιο σου ειναι τις μερες που το γραφω ξεχωριστα απο 45 λεπτα με πολλες διατασεις κ κοιλιακους οπως εγραψα στο προγραμμα...
τις υπολοιπες μερες αν θες κανε οχι την μερα των ποδιων απο ενα 20 λεπτο μετα τα βαρη ΑΛΛΑ μετα απο δυο εβδομαδες καντο 25...κ παει λεγοντας οκ?
μην το κανεις παραπανω απο τωρα κ μετα βαρεθουμε ναι?

και θα τα βλεπουμε μαζι...αντε περιμενω να ξεκινησεις!

άκουσα marilu....???? εγω...εδώ...παρούσα...!!!:bbbiceps::bbbiceps:

ένα έχω να πω.....thank youououououoouu....:bowdown::bowdown::bowdown::bowdown:
λοιπόν...μόνο τις παρακάτω δεν κατάλαβα. Οι υπόλοιπες οκ.


καμψεις τρικεφαλου με οσα σετ βγουν 20 επαναληψεις καλες
βυθισεις σε καρεκλα καναπε...4*... (δηλ χέρια πίσω από την πλάτη και ακουμπάω στο κάθισμα καρέκλας και βυθίζομαι?0
εκταση με αλτηρα πανω απο κεφαλι 3*12 ( εννοείς τις γαλλικές με αλτήρα ένα ένα χέρι?)
σανιδα 4*1' ( ούτε που πάει το μυαλό μου κάπου:unsure::unsure:...φαντάζομαι δεν εννοείς να πάρω κάποιον στο κυνήγι με βρεγμένη σανίδα...έτσι??)
πλαγια σανιδα 3*1' στην καθε μερια ( και σε αυτό δεν πάει κάπου το μυαλό μου:unsure:)

προχωρητικες 20+καθισμα 20+στα γονατα αρση ποδιου ψηλα κ πλαι 20=1 σετ (εδώ δεν προσπάθησα καν να καταλάβω τι είναι αυτό...για την ακρίβεια μόνο το κάθισμα νομίζω κατάλαβα:green:)

Ξεκινάω από αύριο πρωί με τα πόδια και αύριο το βράδυ θα δεις και την πρώτη μου αναφορά στο ημερολόγιο.

άντε να οργανωνόμαστε σιγά-σιγά γιατί όλο αυτό το διάστημα είχα την αίσθηση πως έκανα πασαλείματα..

marilu
27-01-12, 19:28
Αποφασισα να σας γραφω καθε τοσο και απο μια συμβουλη.

Ας την πουμε συμβουλη της ημερας αλλα γενικης φυσεως.Ειτε εχει να κανει με γυμναστικη ειτε με διατροφη ειτε με συναισθηματα ειτε με κινητρο στην
προσπαθεια σας,γενικα ,δηλαδη,μια συμβουλη απο μενα για οτι εχει να κανει με την ζωη σας!

Θα ονομαστει GTD απο τα αρχικα των λεξεων Gym Tip of the Day!

Kαθε φορα λοιπον που θα βλεπετε αυτο GTD ,θα ξερετε οτι ειναι η συμβουλη της ημερας !

:toast::toast:

:clap::clap::clap::clap: θα τις μαζέψω όλες και στο τέλος θα εκδώσουμε τον 10λογο του καλού αθλητή...:clap::clap::clap::clap:

λοιπόν να ξέρεις...ποοοολύ σε πάω....:clap::clap::clap::clap:

gym
27-01-12, 19:32
Ξεκινάω από αύριο πρωί με τα πόδια και αύριο το βράδυ θα δεις και την πρώτη μου αναφορά στο ημερολόγιο.

άντε να οργανωνόμαστε σιγά-σιγά γιατί όλο αυτό το διάστημα είχα την αίσθηση πως έκανα πασαλείματα..

:thumbup::thumbup:αντε να δουμε...κ οταν βρεις τα κοτσια βαλε κ φωτο για να δω οτι οντως δεσμευεσαι για την διαφορα που θες να εχεις!;)


βυθισεις σε καρεκλα καναπε...4*... (δηλ χέρια πίσω από την πλάτη και ακουμπάω στο κάθισμα καρέκλας και βυθίζομαι?0http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/bench-dips
εκταση με αλτηρα πανω απο κεφαλι 3*12 ( εννοείς τις γαλλικές με αλτήρα ένα ένα χέρι?)http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/dumbbell-one-arm-triceps-extension
σανιδα 4*1' ( ούτε που πάει το μυαλό μου κάπου...φαντάζομαι δεν εννοείς να πάρω κάποιον στο κυνήγι με βρεγμένη σανίδα...έτσι??)http://www.youtube.com/watch?v=pSHjTRCQxIw&feature=relmfu
πλαγια σανιδα 3*1' στην καθε μερια ( και σε αυτό δεν πάει κάπου το μυαλό μου)http://www.youtube.com/watch?v=CMJA332bfs0&feature=relmfu

προχωρητικες 20+καθισμα 20+στα γονατα αρση ποδιου ψηλα κ πλαι 20=1 σετ (εδώ δεν προσπάθησα καν να καταλάβω τι είναι αυτό...για την ακρίβεια μόνο το κάθισμα νομίζω κατάλαβα)http://www.youtube.com/watch?v=xYTNEh4r5PI

gym
27-01-12, 19:33
:clap::clap::clap::clap: θα τις μαζέψω όλες και στο τέλος θα εκδώσουμε τον 10λογο του καλού αθλητή...:clap::clap::clap::clap:

λοιπόν να ξέρεις...ποοοολύ σε πάω....:clap::clap::clap::clap:


http://www.youtube.com/watch?v=_E3sJHBFe3g
αμην!:green:

gym
27-01-12, 19:36
38819


ποια θελει να κερασω κ τι?;)

marilu
27-01-12, 19:46
:bowdown::bowdown::thumbup::thumbup:εχεις πιασει το νοημα αν τα εννοεις ολα αυτα και χαιρομαι που αρχιζω να διαβαζω τετοια ποστ!μπραβο!

βημα βημα γινονται ολα για να ειναι κ μονιμα ετσι?να το βρασω να κανετε σωμα για εναν μηνα κ να χαρειτε...να το βρασωωωωω!
θα χαρω να σας δω ικανοποιημενες με αυτο που εχετε φτιαξει με την παροδο του χρονου και να δω οτι πραγματικα εχετε καταλαβει το νοημα της γυμναστικης κ της σωστης διατροφικης συνηθειας!
η σαβουρα ειναι υποκειμενικη ετσι?ακριβως οπως το ειπες...για μενα μπορει να ειναι το κρασι οπως λες για σενα μπορει να ειναι η τουρτα και παει λεγοντας...

βρειτε την προσωπικοτητα σας στη διατροφη σας κ αυτο θα ειναι το κλειδι της επιτυχιας σας!:toast::toast:


Όχι μόνο τα εννοώ...είναι τρόπος ζωής πια χρόνια τώρα και με έχει βοηθήσει απίστευτα στην αυτοπεποίθηση μου, στον τρόπο που αντιμετωπίζω τους γύρω μου..στη δουλεία μου, στα προσωπικά μου...στα πάντα. Απλά για εμένα τώρα είναι η σωστή ώρα για αυτό το "κλικ" που ανέφερα παραπάνω...θέλω να πάω ένα βήμα πιο πέρα αφού έχω ήδη βάλει τις σωστές βάσεις στο σώμα μου και με παίρνει να το κάνω. Αλλά πάντα χωρίς άγχος .
Και αν κάποια στιγμή είδες να με έχει πιάσει πιλάλα να μπω σε φουλ πρόγραμμα δεν ήταν για να μην καθυστερήσω αυτήν εξέλιξη....σπάσιμο ήταν και νεύρα που είμαι αναγκασμένη να μείνω σχεδόν 2μιση μήνες συνολικά εκτός , που βγήκα από το πρόγραμμά μου με άγαρμπο τρόπο και που μόλις πήρα την απόφαση για το επόμενο βήμα μόνο το ταβάνι του σπιτιού μου δεν έχει πέσει επάνω μου να με πλακώσει:P:P:P. Κοινώς...πείσμα με έπιασε αφού όμως είχα συμβουλευτεί πρώτα γιατρό. ;););)

και όπως είπα και πρίν....άαααααααντε να οργανωθούμε σιγά-σιγάαααααααα:turtle::turtle::turtle:

marilu
27-01-12, 19:47
:thumbup::thumbup:αντε να δουμε...κ οταν βρεις τα κοτσια βαλε κ φωτο για να δω οτι οντως δεσμευεσαι για την διαφορα που θες να εχεις!;)


βυθισεις σε καρεκλα καναπε...4*... (δηλ χέρια πίσω από την πλάτη και ακουμπάω στο κάθισμα καρέκλας και βυθίζομαι?0http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/bench-dips
εκταση με αλτηρα πανω απο κεφαλι 3*12 ( εννοείς τις γαλλικές με αλτήρα ένα ένα χέρι?)http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/dumbbell-one-arm-triceps-extension
σανιδα 4*1' ( ούτε που πάει το μυαλό μου κάπου...φαντάζομαι δεν εννοείς να πάρω κάποιον στο κυνήγι με βρεγμένη σανίδα...έτσι??)http://www.youtube.com/watch?v=pSHjTRCQxIw&feature=relmfu
πλαγια σανιδα 3*1' στην καθε μερια ( και σε αυτό δεν πάει κάπου το μυαλό μου)http://www.youtube.com/watch?v=CMJA332bfs0&feature=relmfu

προχωρητικες 20+καθισμα 20+στα γονατα αρση ποδιου ψηλα κ πλαι 20=1 σετ (εδώ δεν προσπάθησα καν να καταλάβω τι είναι αυτό...για την ακρίβεια μόνο το κάθισμα νομίζω κατάλαβα)http://www.youtube.com/watch?v=xYTNEh4r5PI


φιλη δεν υπάρχεις έχω να πώ!!!! :green::green::green:

marilu
27-01-12, 19:48
http://www.youtube.com/watch?v=_E3sJHBFe3g
αμην!:green:

χαχαχαχαχαχαχαχα..καλοοοοοοοοο:clap::clap::clap:

gym
27-01-12, 19:52
φιλη δεν υπάρχεις έχω να πώ!!!! :green::green::green:

ΚΟΛΑΚΑ :oops::oops:

marilu
27-01-12, 19:55
38819


ποια θελει να κερασω κ τι?;)

αααααα...κάνουμε και τέτοια...???? αφού κάνουμε και τέτοια έχω να σου πώ, πως επειδή έχω και την τρέλα της μαγειρικής έχω διαμορφώσει πολλές καθημερινές συνταγές σε "συνταγές διατροφής" αν μου επιτρέπεται να χρησιμοποιήσω την έκφραση έχοντας υπολογίσει και υδατάνθρακες, πρωτεΐνες, λίπη κλπ

επίσης μέσα στο site υπάρχει ειδικό θέμα αν θυμάμαι καλά με διάφορες συνταγές που έχουν ανεβάσει τα παιδιά, οι οποίες όλες είναι απίστευτες...και άλλο ένα θεματάκι που λέγεται "φωτογραφίες με το φαγητό μας"....

πες μου που θέλεις να ανεβάζω φωτό των φαγητών που κάνω...πες μου που...??? χαχαχαχχαχαχα:green:

gym
27-01-12, 19:58
αααααα...κάνουμε και τέτοια...???? αφού κάνουμε και τέτοια έχω να σου πώ, πως επειδή έχω και την τρέλα της μαγειρικής έχω διαμορφώσει πολλές καθημερινές συνταγές σε "συνταγές διατροφής" αν μου επιτρέπεται να χρησιμοποιήσω την έκφραση...

επίσης μέσα στο site υπάρχει ειδικό θέμα αν θυμάμαι καλά με διάφορες συνταγές που έχουν ανεβάσει τα παιδιά, οι οποίες όλες είναι απίστευτες...και άλλο ένα θεματάκι που λέγεται "φωτογραφίες με το φαγητό μας"....

πες μου που θέλεις να ανεβάζω φωτό των φαγητών που κάνω...πες μου που...??? χαχαχαχχαχαχα:green:

http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?12624-%CE%A6%CF%89%CF%84%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%B9%CE%B5%CF%82-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-%CF%86%CE%B1%CE%B3%CE%B7%CF%84%CE%BF-%CE%BC%CE%B1%CF%82&p=500276&highlight=%CF%86%CF%89%CF%84%CE%BF+%CF%86%CE%B1%CE%B3%CE%B7%CF%84%CE%B1#post500276 εδω καλε τα φαγητα!;)

xelashai
27-01-12, 19:58
38819


ποια θελει να κερασω κ τι?;)
38821α πα πα...

gym
27-01-12, 19:59
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

eli_din3
27-01-12, 19:59
38819


ποια θελει να κερασω κ τι?;)

εισαι ΑΠΑΙΣΙΑ (οτι και να ειναι αυτα :P)

gym
27-01-12, 20:00
:(:(:(:(



:green:

PEGY
27-01-12, 20:18
Ήρθα! σήμερα θα είμαι ήσυχη, να δώ τι έγινε απο τοτε που ξεκίνησες, οπότε θα κάτσω σε μία γονίτσα, θα διαβάσω τα ποστς
θα πιω το τσαγάκι μου κ επειδή είδα οτι έβγαλες κ μπουφέ, μην σε προσβάλλω. . .. :P

eli_din3
27-01-12, 23:11
μπραβο ρε ελενη....μπραβο... τι να σου πω... ΤΙ!!!!!!!!

ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ ΚΑΙ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΑ

ειδα σε ενα ποστ σου οτι ελεγες οτι στο εν καρπω εχει χυμα μουσλι.... λεω α ωραια θα παω να παρω...
ε μπαινω......και μονο μουσλι δεν ειδα....δεξια σοκολατες..ασρπες.. γαλακτος...αναμικτες....σε τετραγωνακια..σε μπαλιτσες.....με γεμιση...αριστερα κορμοι κομμενοι στην μεση.... στην μεση πραλινες...... πιο κει καρυδα με κακαο που με τρελενει............

μενω κοκαλο..
με ρωταει η πωλητρια... "εεε...εισαι καλα? τι εχεις?"... η απαντηση μου "αν δουλευα εδω θα τα χα φαει ολα...."

μα γιατι δεν προειδοποιεις βρε παιδακι μου?? εγκεφαλικο πηγα να παθω...αρπαξα εκει ενα πραμα που ουτε ειδα τι ειναι και εφυγα τροχαδην...

παρεπιοπτοντως τελικα πηρα ενα "κοκτειλ δημητριακων ολικης" ειναι τινγκα στα αποξηραμενα φρουτων 100 χιλιαδων ειδων..δεν ξερω γιατι αλλα ειναι πεντανοστιμα.. μαλλον εχουν βαλει προσθετη ζαχαρη ετσι??

gym
27-01-12, 23:59
Ήρθα! σήμερα θα είμαι ήσυχη, να δώ τι έγινε απο τοτε που ξεκίνησες, οπότε θα κάτσω σε μία γονίτσα, θα διαβάσω τα ποστς
θα πιω το τσαγάκι μου κ επειδή είδα οτι έβγαλες κ μπουφέ, μην σε προσβάλλω. . .. :P

πες μου τι ακριβως θες κ ποσα ομως για να σερβιρω!;)

gym
28-01-12, 00:02
μπραβο ρε ελενη....μπραβο... τι να σου πω... ΤΙ!!!!!!!!

ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ ΚΑΙ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΑ

ειδα σε ενα ποστ σου οτι ελεγες οτι στο εν καρπω εχει χυμα μουσλι.... λεω α ωραια θα παω να παρω...
ε μπαινω......και μονο μουσλι δεν ειδα....δεξια σοκολατες..ασρπες.. γαλακτος...αναμικτες....σε τετραγωνακια..σε μπαλιτσες.....με γεμιση...αριστερα κορμοι κομμενοι στην μεση.... στην μεση πραλινες...... πιο κει καρυδα με κακαο που με τρελενει............

μενω κοκαλο..
με ρωταει η πωλητρια... "εεε...εισαι καλα? τι εχεις?"... η απαντηση μου "αν δουλευα εδω θα τα χα φαει ολα...."

μα γιατι δεν προειδοποιεις βρε παιδακι μου?? εγκεφαλικο πηγα να παθω...αρπαξα εκει ενα πραμα που ουτε ειδα τι ειναι και εφυγα τροχαδην...

παρεπιοπτοντως τελικα πηρα ενα "κοκτειλ δημητριακων ολικης" ειναι τινγκα στα αποξηραμενα φρουτων 100 χιλιαδων ειδων..δεν ξερω γιατι αλλα ειναι πεντανοστιμα.. μαλλον εχουν βαλει προσθετη ζαχαρη ετσι??

νααιιιι ρε πες μου τωρα οτι δεν ηξερες τι εχουν γενικα τα εν καρπωωω...
εγω καρπω βλεπω αρα καρπους εχει...:green:οσο για τα αλλα που λες σιγα ρε...παντου ειναι οι πειρασμοι αν ειναι ας παμε σε σπηλιες...μια χαρα εκει ε?

να σου πω...εχεις θεμα με τα γλυκακια εσυ ε?εδω το εχω να το πω αλλα δεν θα το πω!ιχιχιχιχιχ:P:P:P

ειδες ομως...εσυ βραχος πηρες το κοκτειλ σου κυρια!;)
τι ζαχαρη καλε να βαλουν>>>>>>>>>αφου εχει μεσα και φρουτα αποξηραμενα...απο μονα τους εχουν φυσικη την γλυκα τους!;)

gym
28-01-12, 02:16
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?1360-Cory-Everson&p=501907#post501907

για τσεκαρετε κ εσεις τι λεει εδω η θεα...
αναπτυξη μυικης μαζας λεει...δεν θελει λεει τρελη γραμμωση εεεε....προσπαθει οσο το δυνατον να αυξησει τους μυς της...:thumbup::thumbup:
το εχω διαβασει ηδη 5 φορες...:green:

amst
28-01-12, 11:53
Ρε κορίτσια έλεος!!!

Λίγες μέρες δε μπήκα, πότε τα γράψατε όλα αυτά? Πότε θα τα διαβάσω τώρα??????ε?ε?ε?ε?Ε?Ε?Ε?Ε?Ε?Ε?

peggy και spanakopita, καλοσήρθατε.

Σχετικά με κάποια γουρουνιάσματα που πρόλαβα να διαβάσω, μην τρελαίνεστε ρε! Εγώ από άγχος κόντεψα να πάθω ότι σχεδόν έπαθα!

Να σας πω και εγώ, μου ζήτησε ο καλός μου να αρχίσουμε τρέξουμε, εγώ προσπαθώ να τον πείσω να έρθει γυμναστήριο. Τώρα το τρέξιμο θα το βάλουμε βράδυ, γυμναστήριο πηγαίνω το πρωί. Θα με βοήθησει, έτσι δεν είναι?

Stella
28-01-12, 12:19
Kαλημέρααααααα!!!!:welcome:
Πολλά κέφια σήμερα!:turtle:Έτσι χωρίς λόγο!
Πάρτε και ένα βιντεάκι κίνητρο!!!..με τέλεια μουσική!
Φάτε σωστά και γυμναστείτε με πάθος!!!

http://www.youtube.com/watch?v=Y2kK0-idDjI&feature=share"]http://www.youtube.com/watch?v=Y2kK0-idDjI&feature=share

Ναι,ναι είναι η ίδια που έχει η Ελένη φωτό!και όχι βρε κορίτσια και αγρια η Pauline Nordin...η κοπέλα είναι μια γλύκα...ΘΕΑ!!!):thumbup::thumbup::thumbup:

gym
28-01-12, 12:21
Kαλημέρααααααα!!!!:welcome:
Πολλά κέφια σήμερα!:turtle:Έτσι χωρίς λόγο!
Πάρτε και ένα βιντεάκι κίνητρο!!!..με τέλεια μουσική!
Φάτε σωστά και γυμναστείτε με πάθος!!!
Αφού έχουμε την υγεία μας όλα τα άλλα είναι πταίσματα!

http://www.youtube.com/watch?v=Y2kK0-idDjI&feature=share

Ναι,ναι είναι η ίδια που έχει η Ελένη φωτό!και όχι βρε κορίτσια και αγρια η Pauline Nordin...κοπέλα είναι μια γλύκα...ΘΕΑ!!!):thumbup::thumbup::thumbup:

μπραβο στελλιτσα μου που εισαι καλα!
μια χαρα σε φατσα ειναι νορντιν,λιγο σκυλα σαν χαρακτηρας ειναι αλλα who cares?σπιτι μας θα την βαλουμε?:green:

gym
28-01-12, 12:22
Ρε κορίτσια έλεος!!!

Λίγες μέρες δε μπήκα, πότε τα γράψατε όλα αυτά? Πότε θα τα διαβάσω τώρα??????ε?ε?ε?ε?Ε?Ε?Ε?Ε?Ε?Ε?

peggy και spanakopita, καλοσήρθατε.

Σχετικά με κάποια γουρουνιάσματα που πρόλαβα να διαβάσω, μην τρελαίνεστε ρε! Εγώ από άγχος κόντεψα να πάθω ότι σχεδόν έπαθα!

Να σας πω και εγώ, μου ζήτησε ο καλός μου να αρχίσουμε τρέξουμε, εγώ προσπαθώ να τον πείσω να έρθει γυμναστήριο. Τώρα το τρέξιμο θα το βάλουμε βράδυ, γυμναστήριο πηγαίνω το πρωί. Θα με βοήθησει, έτσι δεν είναι?

μπραβο του που σε στηριζει...εννοειται θα βοηθησει!:toast::toast:

gym
28-01-12, 12:58
38819


ποια θελει να κερασω κ τι?;)

μα καλα ρε...ολες ακαταδεχτες?απαπαπα...καντε κ ενα τσιτ βρε!:green:
38854

xelashai
28-01-12, 13:00
μα καλα ρε...ολες ακαταδεχτες?απαπαπα...καντε κ ενα τσιτ βρε!:green:
38854

και μετα να μας μαλωνεις ε???

gym
28-01-12, 13:00
οχι οχι...εγω δεν ειπα τιποτα...απλα ειπα να κερασω κατι !:green:

xelashai
28-01-12, 13:02
οχι οχι...εγω δεν ειπα τιποτα...απλα ειπα να κερασω κατι !:green:

εισαι πονηρουλα..σε εχουμε καταλαβει..:P

gym
28-01-12, 13:04
κριμα ομως...εσεις χασατε!:green::green::green:

eli_din3
28-01-12, 13:06
μα καλα ρε...ολες ακαταδεχτες?απαπαπα...καντε κ ενα τσιτ βρε!:green:
38854

αυτα ουτε εμενα δεν αγγίζουν.. (φαντασου).. πρεπει να βρεις κατι πιο λαχταριστο :p

xelashai
28-01-12, 13:06
κριμα ομως...εσεις χασατε!:green::green::green:


καλα καλα...δεχομαι το κερασμα..τι κερδιζω???

gym
28-01-12, 13:07
τρελες...
αν ξερατε ομως οτι οποια μου ελεγε ναι και ποσα θελει να φαει μεχρι τις 12.05 που εβαλα τελικο οριο σημερα ,θα κερδιζε κατι απο μενα,θα τρωγατε!:green::green:

αλλα τωρα παειιιιι...:green::green:

gym
28-01-12, 13:08
καλα καλα...δεχομαι το κερασμα..τι κερδιζω???

εμ τι να σε κανω....12.05 κ εσυ εισαι 12.06...α.χ.α.χα.χ.λα

xelashai
28-01-12, 13:09
τρελες...
αν ξερατε ομως οτι οποια μου ελεγε ναι και ποσα θελει να φαει μεχρι τις 12.05 που εβαλα τελικο οριο σημερα ,θα κερδιζε κατι απο μενα,θα τρωγατε!:green::green:

αλλα τωρα παειιιιι...:green::green:

μμμ.κακιά:green:

gym
28-01-12, 13:09
:evil2::evil2::evil2:

eli_din3
28-01-12, 13:10
νααιιιι ρε πες μου τωρα οτι δεν ηξερες τι εχουν γενικα τα εν καρπωωω...
εγω καρπω βλεπω αρα καρπους εχει...:green:οσο για τα αλλα που λες σιγα ρε...παντου ειναι οι πειρασμοι αν ειναι ας παμε σε σπηλιες...μια χαρα εκει ε?

να σου πω...εχεις θεμα με τα γλυκακια εσυ ε?εδω το εχω να το πω αλλα δεν θα το πω!ιχιχιχιχιχ:P:P:P

ειδες ομως...εσυ βραχος πηρες το κοκτειλ σου κυρια!;)
τι ζαχαρη καλε να βαλουν>>>>>>>>>αφου εχει μεσα και φρουτα αποξηραμενα...απο μονα τους εχουν φυσικη την γλυκα τους!;)

εννοειται ειναι παντου αλλα δεν ξερω πραγματικα δεν το περιμενα εκεινη την στιγμη μου ηρθε πολυ ξαφνικο..ολα αυτα ξαφνικα μες την μουρη μου και κομπλαρα λιγο...πχ ζαχαροπλαστεια και τετοια ουτε καν..τα χω συνηθισει

ελα ελα πες την την κακια σου!!

ρε συ δεν ξερω..το ολο "κοκτειλ" μου φαινεται υπερβολικα πεντανοστιμο και γλυκο..χμ..δεν ξερω.. υποπτο... απλα ετσι οπως ημουν εκεινη την στιγμη... οχι να ρωτησω δεν σκεφτηκα..εδω πηγα να φυγω χωρις τα ρεστα :P xaxa

eri_87
28-01-12, 14:30
μα καλα ρε...ολες ακαταδεχτες?απαπαπα...καντε κ ενα τσιτ βρε!:green:
38854

Καλέ τί είναι όλα αυτά; τπτ δεν αναγνωρίζω... :unsure:

Να ρωτήσω κάτι λίγο άκυρο, λίγο αστείο, λίγο... κάπως; Μου φαίνεται ότι το πολύ ποδήλατο δεν κάνει καλό στα οπίσθια... :green: Δε ξέρω, η τόση πίεση για τόση ώρα στη σέλα δεν έχει αρνητικές συνέπειες; :unsure:

marilu
28-01-12, 14:46
κριμα ομως...εσεις χασατε!:green::green::green:

Βρε-βρεεεεεε....όλες εδώ μαζευτήκαμε πάλι βλέπω.....:thumbup::thumbup:

μπήκα για μια γρήγορη καλημέρα και θα επιστρέψω αργότερα....γιατί κάτι πήρε το αυτί μου, πως κάποια μας τα χώνει που δεν πήραμε από τα κεράσματα της λέει....????

για να ξαναρθω πιο μετά να μπει λίγο τάξη εδω μέσα...χαχαχαχαχχα......:P:P:P

gym
28-01-12, 15:10
Καλέ τί είναι όλα αυτά; τπτ δεν αναγνωρίζω... :unsure:

Να ρωτήσω κάτι λίγο άκυρο, λίγο αστείο, λίγο... κάπως; Μου φαίνεται ότι το πολύ ποδήλατο δεν κάνει καλό στα οπίσθια... :green: Δε ξέρω, η τόση πίεση για τόση ώρα στη σέλα δεν έχει αρνητικές συνέπειες; :unsure:

αρνητικες συνεπειεις οταν λες?την κατιουσα εννοεις?

gym
28-01-12, 15:11
Βρε-βρεεεεεε....όλες εδώ μαζευτήκαμε πάλι βλέπω.....:thumbup::thumbup:

μπήκα για μια γρήγορη καλημέρα και θα επιστρέψω αργότερα....γιατί κάτι πήρε το αυτί μου, πως κάποια μας τα χώνει που δεν πήραμε από τα κεράσματα της λέει....????

για να ξαναρθω πιο μετά να μπει λίγο τάξη εδω μέσα...χαχαχαχαχχα......:P:P:P

τσουρελακι καλε που θα μας βαλεις κ σε ταξη....αφου ειναι γλωσσοκοπανες κ γεμιζουν τις σελιδες στο δευτερολεπτο...:green::green:

gym
28-01-12, 15:15
GTD 2



''Κλειστε τα αυτια σας σε αρνητικες φωνες,επαναπροσδιοριστε τον στοχο σας και ορματε διχως δευτερη σκεψη.
Μονο ετσι θα πετυχετε!''

:toast:

eri_87
28-01-12, 15:58
[/B]
αρνητικες συνεπειεις οταν λες?την κατιουσα εννοεις?

Δε ξέρω, ίσως κυτταρίτιδα από τη πίεση, ίσως ένα "πατικωματάκι" στον πωπό χαμηλά εκεί που ακουμπάει το κόκκαλο στη σέλα... Κάτι άλλο που δεν έχω σκεφτεί... :green:

gym
28-01-12, 16:02
οχι ερη μου...δεν εχει να κανει...με την ιδια λογικη αμα βαζαμε μανταλακια στον πωπο θα τον σηκωναμε ψηλα:green:
ισα ισα το ποδηλατο ειναι απο τις καλυτερες μορφες αεροβιας ασκησης ποσο μαλλον αν κανεις στο βουνο...πετρα το ποδι ,...
αν παλι εισαι σπιτι,προσπαθησε να πατας με φτερνα και να δινεις πιεση και θα νιωσεις κ πιο καλα τον πωπο΄΄΄΄

eri_87
28-01-12, 16:06
οχι ερη μου...δεν εχει να κανει...με την ιδια λογικη αμα βαζαμε μανταλακια στον πωπο θα τον σηκωναμε ψηλα:green:
ισα ισα το ποδηλατο ειναι απο τις καλυτερες μορφες αεροβιας ασκησης ποσο μαλλον αν κανεις στο βουνο...πετρα το ποδι ,...
αν παλι εισαι σπιτι,προσπαθησε να πατας με φτερνα και να δινεις πιεση και θα νιωσεις κ πιο καλα τον πωπο΄΄΄΄

Εντάξει... ας ελπίσω! :P :turtle:

gym
28-01-12, 16:11
οχι μην φοβασαι κοπελα μου...αυτα που αναφερεις ως πιθανες ΄΄συνεπειες΄΄ποδηλατου ειναι συχνα οταν τρωμε κρεπες και οχι οταν καθομαστε στη σελα για ωρα...:green:

:evil2::evil2:

kritsinaki!
28-01-12, 16:55
οχι ερη μου...δεν εχει να κανει...με την ιδια λογικη αμα βαζαμε μανταλακια στον πωπο θα τον σηκωναμε ψηλα:green:
ισα ισα το ποδηλατο ειναι απο τις καλυτερες μορφες αεροβιας ασκησης ποσο μαλλον αν κανεις στο βουνο...πετρα το ποδι ,...
αν παλι εισαι σπιτι,προσπαθησε να πατας με φτερνα και να δινεις πιεση και θα νιωσεις κ πιο καλα τον πωπο΄΄΄΄

αχ μ θυμισες τα δικα μ τα του καλοκαιριου ... που ανεβαινα ορη κ αγρια βουνα με τ ποδηλατακι μ...κ παει το γονατοοοο....:(:(:(
αλλα εχω να πω τα αποτελεσματα εκπληκτικα...ηταν πετρα κ κοιταζε τν θεο..ενταξει δεν υπηρχε....

kritsinaki!
28-01-12, 17:05
αχ ξεσηκωθηκα τωρα...ποοοο τι μ θυμισατε...αχ αντε να ανοιξει ο καιρος παλι να παρουμε τα ποδηλατακια μας..να αρχισουμε να τρεχουμε υπαιθρια , να κανουμε τις πεζοποριες μας...να κανουμε τα μπανια μας ..ρακετες παραλια...ποπο τι ωραια πραγματα...:):):):rolleyes::rolleyes::turtle::turtle::turtle::turtle: ανεβηκε η διαθεση μονο στην σκεψη...

lila_1
28-01-12, 18:10
εγω την φτανω Qlim4X....;)

Αλήθεια ρε?? :?

gym
28-01-12, 20:55
αχ ξεσηκωθηκα τωρα...ποοοο τι μ θυμισατε...αχ αντε να ανοιξει ο καιρος παλι να παρουμε τα ποδηλατακια μας..να αρχισουμε να τρεχουμε υπαιθρια , να κανουμε τις πεζοποριες μας...να κανουμε τα μπανια μας ..ρακετες παραλια...ποπο τι ωραια πραγματα...:):):):rolleyes::rolleyes::turtle::turtle::turtle::turtle: ανεβηκε η διαθεση μονο στην σκεψη...

΄γενικα η προπονηση στην φυση και τα σπορ ειναι η αγαπη μου...δεν υπαρχει πιο ομορφο πραγμα να ερχεσαι σε επαφη με την φυση ειτε χειμων ειτε καλοκαιρι..΄.;)

gym
28-01-12, 21:04
Αλήθεια ρε?? :?

:bodybuilder2::bodybuilder2::bodybuilder2::green:

xelashai
28-01-12, 21:04
:green::green:


ρε συ...η πατατα ΒΡΑΣΤΗ τι να σου κανει καλε?βραστη ειναι...;)

έχω τσατίλες σήμερα.. γιαυτό μου φταίει! θα την τιμήσω αύριο..
για πες...για πες σοκολατιτσα να φάω?
κι εσυ αφού ήθελες να κεράσεις..δεν μπορούσες να κεράσεις σοκολάτες?.. αφού ξέρεις..:P
(απαντάω εδώ γιατί στο εχω κάνει το ημερολόγιο...:spank:)

gym
28-01-12, 21:07
έχω τσατίλες σήμερα.. γιαυτό μου φταίει! θα την τιμήσω αύριο..
για πες...για πες σοκολατιτσα να φάω?
κι εσυ αφού ήθελες να κεράσεις..δεν μπορούσες να κεράσεις σοκολάτες?.. αφού ξέρεις..:P
(απαντάω εδώ γιατί στο εχω κάνει το ημερολόγιο...:spank:)

:thumbup::thumbup:

τι σοκολατα και ποσο θες να φας κ τι ωρα?και ποσο καιρο εχεις να φας?

eli_din3
28-01-12, 21:08
x0ax0a0x0ax0a0x0a0x0a η αναφορα η ιδια σε μια σειρα ετσι???

ρε γυμ..μεχρι τι ωρα να ναι το βραδυνο μας? παιζει ρολο πιο πολυ η ώρα ή τι ώρα θα κοιμηθουμε?

gym
28-01-12, 21:10
x0ax0a0x0ax0a0x0a0x0a η αναφορα η ιδια σε μια σειρα ετσι???

ρε γυμ..μεχρι τι ωρα να ναι το βραδυνο μας? παιζει ρολο πιο πολυ η ώρα ή τι ώρα θα κοιμηθουμε?

:thumbup::thumbup:τι ωρα θα πεσεις μας νοιαζει...αν δηλαδη σου πω μεχρι τις 8 το βραδυνο κ εσυ πεσεις 2 δεν θα φας τιποτα?
τσου ..θα φας...ολα εχουν να κανουν με την καθημερινοτητα μας κ το προγραμμα μας :thumbup:

xelashai
28-01-12, 21:10
[/B]
:thumbup::thumbup:

τι σοκολατα και ποσο θες να φας κ τι ωρα?και ποσο καιρο εχεις να φας?

4 εβδομάδες...:cry::cry:
γάλακτος..για να μην πω 100γρ και φανω υπερβολική :P...70 να τα αφήσω??

gym
28-01-12, 21:11
4 εβδομάδες...:cry::cry:
γάλακτος..για να μην πω 100γρ και φανω υπερβολική :P...70 να τα αφήσω??

υπολογισε αφου θες να το φας να το ευχαριστηθεις...κοψε λιγο υδατ απο κατι αλλο κ φατην...σιγα...

φατο σιγα σιγα να το ευχαριστηθεις τουλαχιστον...

δυσκολες μερες?;)

xelashai
28-01-12, 21:14
υπολογισε αφου θες να το φας να το ευχαριστηθεις...κοψε λιγο υδατ απο κατι αλλο κ φατην...σιγα...

φατο σιγα σιγα να το ευχαριστηθεις τουλαχιστον...

δυσκολες μερες?;)

όλος ο μήνας ειναι δύσκολος..:P:P:rolf::rolf:
πλάκα πλάκα..περιμένω..

τώρα που μου είπες να την φάω ξενέρωσα και δεν την θέλω...το απαγορευμένο ειναι πιο νόστιμο:P:P

gym
28-01-12, 21:18
όλος ο μήνας ειναι δύσκολος..:P:P:rolf::rolf:
πλάκα πλάκα..περιμένω..

τώρα που μου είπες να την φάω ξενέρωσα και δεν την θέλω...το απαγορευμένο ειναι πιο νόστιμο:P:P

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

κοιτα...μια ιδεα ειναι ολα!
το κακο με οταν τρωμε γλυκα ρε συ ειναι οτι και παλι θυμασαι αυτην την γευση κ θες κ αλλο κ αλλο κ δεν υπαρχει κορεσμος...
αν εισαι οκ με αυτα τα γραμμαρια που λες,τοτε :toast:
αν ομως το ξεσκισεις μετα κ χασεεις τον ελεγχο με υπερφαγικο επεισοδιο...καλυτερα οχι...
εσυ ξερεις καλυτερα...

αν παλι την φας σου λεω...μειωσε απο καπου αλλου κατι κ φατην να ηρεμησεις!:green::green::green:


αλλα αφου το αποφασισες να μην την φας,εγω δεν σε πιεζω...:green::green:

xelashai
28-01-12, 21:20
[/B]
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

κοιτα...μια ιδεα ειναι ολα!
το κακο με οταν τρωμε γλυκα ρε συ ειναι οτι και παλι θυμασαι αυτην την γευση κ θες κ αλλο κ αλλο κ δεν υπαρχει κορεσμος...
αν εισαι οκ με αυτα τα γραμμαρια που λες,τοτε :toast:
αν ομως το ξεσκισεις μετα κ χασεεις τον ελεγχο με υπερφαγικο επεισοδιο...καλυτερα οχι...
εσυ ξερεις καλυτερα...

αν παλι την φας σου λεω...μειωσε απο καπου αλλου κατι κ φατην να ηρεμησεις!:green::green::green:


αλλα αφου το αποφασισες να μην την φας,εγω δεν σε πιεζω...:green::green:

τωρα που με άφησες να τη φάω.. ξέσπασε το ¨απαγορευμένο¨ και δεν την θέλω...
ξέρεις εσυ πονηρούλα τι κάνεις..;)

gym
28-01-12, 21:22
:unsure::unsure::unsure::unsure:

eli_din3
28-01-12, 21:24
ποια ειναι η ποσοτητα για τα αποξηραμενα φρουτα?? με γραμμαρια παρακαλω..γτ πχ μπορει να φαω αποξηραμενες φραουλες ή μπανανες που ειναι μετρια σε μεγεθος..μπορει σταφιδες που ειναι μικρες..μπορει βερικοκο ή ακτινιδιο που ειναι τεραστια

(οσες περισσοτερες αποριες λυνω τοσο βγαινουν κ αλλες :P
καποια στιγμη θα μου λυθουν ολες δεν μπορει..)

xelashai
28-01-12, 21:25
:unsure::unsure::unsure::unsure:

τι?γιατι σε λεω πονηρουλα?

ταχα μου ταχα μου μας αφήνεις..για να το ξανασκεφτουμε..να μας πιάσει το φιλότιμο και να συγκρατηθούμε..;)(εκανα και ομοιοκαταληξία???)

xelashai
28-01-12, 21:27
ποια ειναι η ποσοτητα για τα αποξηραμενα φρουτα?? με γραμμαρια παρακαλω..γτ πχ μπορει να φαω αποξηραμενες φραουλες ή μπανανες που ειναι μετρια σε μεγεθος..μπορει σταφιδες που ειναι μικρες..μπορει βερικοκο ή ακτινιδιο που ειναι τεραστια

(οσες περισσοτερες αποριες λυνω τοσο βγαινουν κ αλλες :P
καποια στιγμη θα μου λυθουν ολες δεν μπορει..)

40γρ ε ελένη?

amst
28-01-12, 21:29
αχ ξεσηκωθηκα τωρα...ποοοο τι μ θυμισατε...αχ αντε να ανοιξει ο καιρος παλι να παρουμε τα ποδηλατακια μας..να αρχισουμε να τρεχουμε υπαιθρια , να κανουμε τις πεζοποριες μας...να κανουμε τα μπανια μας ..ρακετες παραλια...ποπο τι ωραια πραγματα...:):):):rolleyes::rolleyes::turtle::turtle::turtle::turtle: ανεβηκε η διαθεση μονο στην σκεψη...

Πρώτη γυμνασίου-δευτέρα λυκείου: 25-35χιλιόμετρα καθημερινά. και να οι τουμπανιασμένοι γλουτοί και να τα τουμπανιασμένα πόδια (από πάνω μέχρι κάτω)... τώρα πάνε, κοιμήθηκαν, ξεφούσκωσαν. θα το πάρω όμως και εδώ στην πόλη, που θα πάει, θα ανοίξει ο καιρός! το πολύ πολύ να με πατήσει κανένα αμάξι

θα πω κάτι, αλλά μη γελάσετε/ είμαι χαζή, εντάξει. στην αρχική φώτο αυτής της κυρίας νόρντιν, νόμιζα πως ήσουν εσύ gym.. πως είχες βάλει τον εαυτό σου. οκ :smash::smash::smash::smash:

eli_din3
28-01-12, 21:32
Πρώτη γυμνασίου-δευτέρα λυκείου: 25-35χιλιόμετρα καθημερινά. και να οι τουμπανιασμένοι γλουτοί και να τα τουμπανιασμένα πόδια (από πάνω μέχρι κάτω)... τώρα πάνε, κοιμήθηκαν, ξεφούσκωσαν. θα το πάρω όμως και εδώ στην πόλη, που θα πάει, θα ανοίξει ο καιρός! το πολύ πολύ να με πατήσει κανένα αμάξι

θα πω κάτι, αλλά μη γελάσετε/ είμαι χαζή, εντάξει. στην αρχική φώτο αυτής της κυρίας νόρντιν, νόμιζα πως ήσουν εσύ gym.. πως είχες βάλει τον εαυτό σου. οκ :smash::smash::smash::smash:

και εγω αυτο νομιζα οταν την ειχε και παλια... καλα ειδικα με την προηγουμενη φωτο δε..την ειχα ταυτισει τελειως και ας ηξερα οτι δεν ειναι αυτη..:P

gym
28-01-12, 21:33
ποια ειναι η ποσοτητα για τα αποξηραμενα φρουτα?? με γραμμαρια παρακαλω..γτ πχ μπορει να φαω αποξηραμενες φραουλες ή μπανανες που ειναι μετρια σε μεγεθος..μπορει σταφιδες που ειναι μικρες..μπορει βερικοκο ή ακτινιδιο που ειναι τεραστια

(οσες περισσοτερες αποριες λυνω τοσο βγαινουν κ αλλες :P
καποια στιγμη θα μου λυθουν ολες δεν μπορει..)

μα δεν μπορω να σου πω εγω ποσα γραμμαρια να φας αγαπη μου για το καθε φρουτο...τι ειμαι?θερμιδομετρητης?:green:

αναλογα το τι θες να φας,,,ψαχνεις και τα μακρος του...
θες φραουλα(εισαι κ ατιμη ρε συ...πας κ διαλεγεις τα πιο γλυκα :P:P)...οκ...πας κ βρισκεις απλα τα μακρος της φραουλας..


πχ δες εδω για την παπαγια που ειναι πολυ ωραιο κ διαφορετικο..http://www.fitday.com/fitness/FoodView.html?_s_FoodKey=s-fndds2-f62114110

gym
28-01-12, 21:34
40γρ ε ελένη?

αχαχαχαχα..παζαρια θα κανουμε τωρα?:green::green:

gym
28-01-12, 21:34
τι?γιατι σε λεω πονηρουλα?

ταχα μου ταχα μου μας αφήνεις..για να το ξανασκεφτουμε..να μας πιάσει το φιλότιμο και να συγκρατηθούμε..;)(εκανα και ομοιοκαταληξία???)

:P:P:P:Pεχεε

gym
28-01-12, 21:36
Πρώτη γυμνασίου-δευτέρα λυκείου: 25-35χιλιόμετρα καθημερινά. και να οι τουμπανιασμένοι γλουτοί και να τα τουμπανιασμένα πόδια (από πάνω μέχρι κάτω)... τώρα πάνε, κοιμήθηκαν, ξεφούσκωσαν. θα το πάρω όμως και εδώ στην πόλη, που θα πάει, θα ανοίξει ο καιρός! το πολύ πολύ να με πατήσει κανένα αμάξι

θα πω κάτι, αλλά μη γελάσετε/ είμαι χαζή, εντάξει. στην αρχική φώτο αυτής της κυρίας νόρντιν, νόμιζα πως ήσουν εσύ gym.. πως είχες βάλει τον εαυτό σου. οκ :smash::smash::smash::smash:


και εγω αυτο νομιζα οταν την ειχε και παλια... καλα ειδικα με την προηγουμενη φωτο δε..την ειχα ταυτισει τελειως και ας ηξερα οτι δεν ειναι αυτη..:P

:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:ναι ναι εγω ειμαι κ εχω βγαλει κ διλη μου διαιτα την fighter diet...θα μας ακουσει η pauline και θα ερθει με αυτο να με κηνυγαει...38873:green:

eli_din3
28-01-12, 21:36
μα δεν μπορω να σου πω εγω ποσα γραμμαρια να φας αγαπη μου για το καθε φρουτο...τι ειμαι?θερμιδομετρητης?:green:

αναλογα το τι θες να φας,,,ψαχνεις και τα μακρος του...
θες φραουλα(εισαι κ ατιμη ρε συ...πας κ διαλεγεις τα πιο γλυκα :P:P)...οκ...πας κ βρισκεις απλα τα μακρος της φραουλας..


πχ δες εδω για την παπαγια που ειναι πολυ ωραιο κ διαφορετικο..http://www.fitday.com/fitness/FoodView.html?_s_FoodKey=s-fndds2-f62114110

συγγνωμη μια παπαγια (ποσο μεγαλη ειναι??) εχει 14.9 γρ υδατανθρακες και 59.4 θερμιδες?? μη σωσω και την φαω.ου

xelashai
28-01-12, 21:37
αχαχαχαχα..παζαρια θα κανουμε τωρα?:green::green:

sorry.. νόμισα πως ρωτούσε πόσα γρ ειναι η μερίδα..

gym
28-01-12, 21:38
συγγνωμη μια παπαγια (ποσο μεγαλη ειναι??) εχει 14.9 γρ υδατανθρακες και 59.4 θερμιδες?? μη σωσω και την φαω.ου

μια παπαγια λεει....γραμμαρια ρε συ...την κοβεις κιολας!;)
μπα...για τσεκαρε ομως φραουλες ακτινιδια κτλ κτλ...πολλα νομιζουμε οτι ειναι πιο επιβαρυντικα αλλα στην τελικη τι ισχυει?

παντα να διπλοτσεκαρετε αυτα που νομιζετε!;)

gym
28-01-12, 21:39
sorry.. νόμισα πως ρωτούσε πόσα γρ ειναι η μερίδα..

:unsure::unsure:
αααααααααα νομιζα οτι απλα εκανες παζαρι με την σοκολατα.χ/.α.χ.α.χ.α.δεν ειδα το κουωτ καλα...χαχα


ποσο θες να φας ρε συ?φατο...μην μπαινεις σε αυτην τη διαδικασια του τοσο κ τοσο....φαε...δεν θα φας κ δεκα απο δαυτες...
απλα πχ κοψε τον υδατ στο επομενο γευμα ;)

gym
28-01-12, 21:41
μπαντως για τα αποξηραμενα δεν μπορουμε να δωσουμε στανταρ ποσοτητα αν δεν ξερουμε για ποιο φρουτο μιλαμε...αν δεν ξερουμε και τα υπολοιπα μακρος του διαιτολογιου ...

απλα ο καθενας αναλογως το τι θελει...το ψαχνει κ το βαζει...
μια νορμαλ ποσοτητα ειναι 30 με 40 γρ αλλα κ αυτο ειναι σχετικο...γι αυτο λεω να διπλοτσεκαρετε...γιατι καλα τα αποξηραμενα αλλα με μετρο;)

eli_din3
28-01-12, 21:42
μια παπαγια λεει....γραμμαρια ρε συ...την κοβεις κιολας!;)
μπα...για τσεκαρε ομως φραουλες ακτινιδια κτλ κτλ...πολλα νομιζουμε οτι ειναι πιο επιβαρυντικα αλλα στην τελικη τι ισχυει?

παντα να διπλοτσεκαρετε αυτα που νομιζετε!;)

δεν ξερω ποσο εχουν δεν τα χω φαει και ποτε..απλα τα δα στο εν καρπω και μου μπηκε η ιδεα :p axaxa

xelashai
28-01-12, 21:42
:unsure::unsure:
αααααααααα νομιζα οτι απλα εκανες παζαρι με την σοκολατα.χ/.α.χ.α.χ.α.δεν ειδα το κουωτ καλα...χαχα


ποσο θες να φας ρε συ?φατο...μην μπαινεις σε αυτην τη διαδικασια του τοσο κ τοσο....φαε...δεν θα φας κ δεκα απο δαυτες...
απλα πχ κοψε τον υδατ στο επομενο γευμα ;)

μπερδευτηκαμε...:rolf::rolf::rolf:

οχι σοκολατα δεν τρωω..μην με πιέζεις..:P:P

τα γραμμαρια πηγαιναν για την ερωτηση για τα αποξηραμενα οχι για μένα

gym
28-01-12, 21:42
μπερδευτηκαμε...:rolf::rolf::rolf:

οχι σοκολατα δεν τρωω..μην με πιέζεις..:P:P

τα γραμμαρια πηγαιναν για την ερωτηση για τα αποξηραμενα οχι για μένα

επιτελους εβγαλα ακρη!χαχαχα

gym
28-01-12, 21:43
δεν ξερω ποσο εχουν δεν τα χω φαει και ποτε..απλα τα δα στο εν καρπω και μου μπηκε η ιδεα :p axaxa

καλες ειναι βρε..;)πολυ γλυκα μαναμ!θα λιγωσεις !
σε βλεπω καθε μερα εκειιιι.χ.α.χ.α.χα

xelashai
28-01-12, 21:44
επιτελους εβγαλα ακρη!χαχαχα

χαχχαχαχ...ε αφού σε ζαλίσαμε..

eli_din3
28-01-12, 21:45
καλες ειναι βρε..;)πολυ γλυκα μαναμ!θα λιγωσεις !
σε βλεπω καθε μερα εκειιιι.χ.α.χ.α.χα

οχι εγω δεν ξαναμπαινω εκει μεσα..................................................................

gym
28-01-12, 21:55
πως τα παει το κατρινακι μας με το καπνισμα?;)

katerina.
28-01-12, 22:03
πως τα παει το κατρινακι μας με το καπνισμα?;)


τσαγια τσιχλιτσες μεντας πολυ νερακι .....και ΟΛΑ οκ!!!!!ηταν να μην το παρω αποφαση τωρα δεν κανω πισωγυρισματα ο χρονος δουλευει υπερ μου πλεον!!!!:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::):):):)

gym
28-01-12, 22:04
ετσι μπραβο!ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερρεις!;)

eli_din3
28-01-12, 22:07
τσαγια τσιχλιτσες μεντας πολυ νερακι .....και ΟΛΑ οκ!!!!!ηταν να μην το παρω αποφαση τωρα δεν κανω πισωγυρισματα ο χρονος δουλευει υπερ μου πλεον!!!!:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::):):):)

πω ρε συ μπραβο.. ηταν να μην το παρεις αποφαση ετσι??
τωρα που ειπες τσιχλιτσες..ο δικος μου εθισμος... 500 τσιχλες την μερα.... αν φαω και δεν μασησω τσιχλα τρελενομαι... σαν ναρκωμανης κανω γενικα με τις τσιχλες :P

katerina.
28-01-12, 22:07
ετσι μπραβο!ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερρεις!;)

και ΕΓΩ χαχα....αλλα βρε αδερφακι μου το τι φλέμα εχω βγαλει δεν περιγραφεται....τι εχω μαζεψει τοσα χρονια!!!

katerina.
28-01-12, 22:08
πω ρε συ μπραβο.. ηταν να μην το παρεις αποφαση ετσι??
τωρα που ειπες τσιχλιτσες..ο δικος μου εθισμος... 500 τσιχλες την μερα.... αν φαω και δεν μασησω τσιχλα τρελενομαι... σαν ναρκωμανης κανω γενικα με τις τσιχλες :P

και εγω δικια σου ειμαι...ολες τις γευσεις ..ολες τις μαρκες:thumbup::thumbup::thumbup:

xelashai
28-01-12, 22:11
τσαγια τσιχλιτσες μεντας πολυ νερακι .....και ΟΛΑ οκ!!!!!ηταν να μην το παρω αποφαση τωρα δεν κανω πισωγυρισματα ο χρονος δουλευει υπερ μου πλεον!!!!:thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::):):):)

μπραβο κατερινακι..:clap::clap::clap:

marvin
29-01-12, 00:06
Εισαι η Κατρινα μας...και εισαι ακαπνη...2 ολοκληρα 24 ωρα!!!!!!!:turtle::turtle::turtle:

TRIANTAFYLLOU
29-01-12, 04:17
μπαντως για τα αποξηραμενα δεν μπορουμε να δωσουμε στανταρ ποσοτητα αν δεν ξερουμε για ποιο φρουτο μιλαμε...αν δεν ξερουμε και τα υπολοιπα μακρος του διαιτολογιου ...

απλα ο καθενας αναλογως το τι θελει...το ψαχνει κ το βαζει...
μια νορμαλ ποσοτητα ειναι 30 με 40 γρ αλλα κ αυτο ειναι σχετικο...γι αυτο λεω να διπλοτσεκαρετε...γιατι καλα τα αποξηραμενα αλλα με μετρο;)

τα αποξηραμένα είναι μια καλή λύση για την επιθυμία μας για γλυκό και θρεπτικά , απλα επειδή δεν έχουν τα υγρά τους λόγω της αποξήρανσης , μπορούμε να φάμε περισσότερα γιατι πιάνουν λιγότερο όγκο στο στομάχι άρα και περισσότερες θερμίδες , απο ότι αν τα τρώγαμε φρέσκα .

επίσης παίζει ρόλο και το ταίμινκ που τα τρώμε όπως ισχύει γενικά για τούς υδατάνθρακες , οι αθλητες ββερ τα τρώνε σε συνδιασμό με το ρύζι η τούς άλλους υδατάνθρακες μετα για καλύτερο φόρτωμα , επίσης έχουν κάλιο και μέταλα όπως τα ξερα νεκταρίνια η δαμάσκηνα και φορτώνουν καλύτερα τους μυς με νερό τραβάν και υγρα υποδόρια λόγω του ότι δεν έχουν πολύ υγρασία όπως το φρέσκο φρούτο.

είναι καλύτερη λύση απο το γλυκό και για να τα τρώμε ανάλογα του τι θέλουμε να πετύχουμε , αν πχ θέλουμε απώλεια βάρους και λίπους ειδικότερα, σε μικρή ποσότητα ανάλογα με τις ημερήσιες θερμίδες που χρειαζόμαστε και στο σωστό ταίμινκ , ότι ισχύει δηλαδή με τούς υδατάνθρακες , όπως είπε και η Ελένη πιο πάνω η ποσότητα διαφοροποιείτε ανάλογα με τις απαιτήσεις της καθεμιάς .

και όταν λεμε σωστό ταίμινκ , ενοούμε πρωί, πρόγευμα , μεταπροπονητικά και αν θέλουμε απώλεια βάρους , όχι το βράδυ , γιατι απλα είναι υδατάνθρακες , αλλα είναι προτιμώτερο απο διάφορα άλλα που έχουν συνδιασμό υδατάνθρακα και λίπους και μην το κάνουμε σαν το ανέκδοτο που έφαγε ό άλλος ενα γουρούνι και μετα μια ελιά και λέει η ελιά με φούσκωσε δεν έπρεπε να την φάω .

απλα παίζει ρόλο και το τι άλλο έχουμε φάει ώστε να ανεβάσουμε η μειώσουμε την ποσότητα των αποξηραμένων , σε άτομα που δεν έχουν την ευχέρια να φάνε κάτι πρόχειρο στην δουλεια πχ , αυτα είναι μια λύση κάποιες φορές , γιατι δεν χαλάνε εύκολα και δεν πιάνουν χώρο πολυ , είναι λειτουργικά στην χρήση τους

gym
29-01-12, 12:24
για αλλη μια φορα ο ηλιας ειναι σωστος....ευχαριστουμε λιακο!:bowdown::bowdown:

PEGY
29-01-12, 13:43
Ρε κορίτσια έλεος!!!

Λίγες μέρες δε μπήκα, πότε τα γράψατε όλα αυτά? Πότε θα τα διαβάσω τώρα??????ε?ε?ε?ε?Ε?Ε?Ε?Ε?Ε?Ε?

peggy και spanakopita, καλοσήρθατε.

Σχετικά με κάποια γουρουνιάσματα που πρόλαβα να διαβάσω, μην τρελαίνεστε ρε! Εγώ από άγχος κόντεψα να πάθω ότι σχεδόν έπαθα!

Να σας πω και εγώ, μου ζήτησε ο καλός μου να αρχίσουμε τρέξουμε, εγώ προσπαθώ να τον πείσω να έρθει γυμναστήριο. Τώρα το τρέξιμο θα το βάλουμε βράδυ, γυμναστήριο πηγαίνω το πρωί. Θα με βοήθησει, έτσι δεν είναι?

Καλως σε βρήκα;)


Kαλημέρααααααα!!!!:welcome:
Πολλά κέφια σήμερα!:turtle:Έτσι χωρίς λόγο!
Πάρτε και ένα βιντεάκι κίνητρο!!!..με τέλεια μουσική!
Φάτε σωστά και γυμναστείτε με πάθος!!!

http://www.youtube.com/watch?v=Y2kK0-idDjI&feature=share"]http://www.youtube.com/watch?v=Y2kK0-idDjI&feature=share

Ναι,ναι είναι η ίδια που έχει η Ελένη φωτό!και όχι βρε κορίτσια και αγρια η Pauline Nordin...η κοπέλα είναι μια γλύκα...ΘΕΑ!!!):thumbup::thumbup::thumbup:

Το βιντεάκι ΘΕΙΚΟ???????? Τέλειο:clap:
κ πιο πολύ μου άρεσε το φάτε σωστά κ γυμναστείτε με πάθος.
Πολλές φορές σα να ξεχνάω τον στόχο μου κ κάτι τέτοια με κάνουν να λέω : α!ναι, απο δω πάμε!

gym
29-01-12, 16:21
ερωτηση-

Ποιο ειναι το αγαπημενο σας τροφιμο?

;)

gym
29-01-12, 16:28
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

εγω εδω παρουσα κυρια...

katerina.
29-01-12, 16:28
ερωτηση-

Ποιο ειναι το αγαπημενο σας τροφιμο?

;)

σαλατες ταχινι γιαουρτια..σολομός ;););)

xelashai
29-01-12, 16:30
38964...που είστε βρε??ακόμα στο κρεβάτι?...38965
μμμ..μάλλον κάποιες ξενύχτησαν χθές...

gym
29-01-12, 16:31
:rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

εγω εδω παρουσα κυρια...

και ξανα απαντω δαφνηηηηηηηηηηηηηη:green:

marilu
29-01-12, 16:32
τσουρελακι καλε που θα μας βαλεις κ σε ταξη....αφου ειναι γλωσσοκοπανες κ γεμιζουν τις σελιδες στο δευτερολεπτο...:green::green:


γλωσσοκοπάνες???? ναι...βγα'λτη σκούφια σου και βάρα μας..χαχαχαχαχα....καλημερα..:):)...η αλήθεια πως το πρόσεξα..μια μερα δεν πρόλαβα να μπω και δεν ξέρω απο που να αρχίσω τώρα...χαχαχαχαχαχα.....

xelashai
29-01-12, 16:33
ερωτηση-

Ποιο ειναι το αγαπημενο σας τροφιμο?

;)

μμμ..μακαρόνια με αυγό!!!τέλεια!!..αλλα δεν μπορω να τα φάω..:(
οπότε θα πω κοτόπουλο