PDA

Επιστροφή στο Forum : Hλεκτρονικό τσιγάρο??



vaggan
12-01-12, 12:31
γεια σας ειμαι καπνιστης οχι heavy smoker αλλα κανω 3-4 τσιγαρακια την μερα σε βραδυνη ομως εξοδο μπορει να κανω και ενα πακετο μαζεμενο...βεβαια βγαινω μια φορα την εβδομαδα...παρολα αυτα χαρακτηριζω τον εαυτο μου ως ελαφρο καπνιστη,αλλα επειδη θελω να μην βαζω καθολου πισα στα πνευμονια μου σκευτηκα την εναλακτικη του ηλεκτρονικου τσιγαρου εχετε δοκιμασει ποιες ειναι οι εντυπωσεις σας?

tolis93
12-01-12, 12:48
αν παιρνεις φαρμακα ρωτα το γιατρο σ.η θεια μ πηγε να μηνει στο τοπο με αυτη τη παπατζα.δε λενε οτι αν παιρνεις φαρμακα σου προκαλει απνοια ανισσοροπη διαθεση ορμονολογικα προβληματα και αλλα πολλα...

lila_1
12-01-12, 12:59
γεια σας ειμαι καπνιστης οχι heavy smoker αλλα κανω 3-4 τσιγαρακια την μερα σε βραδυνη ομως εξοδο μπορει να κανω και ενα πακετο μαζεμενο...βεβαια βγαινω μια φορα την εβδομαδα...παρολα αυτα χαρακτηριζω τον εαυτο μου ως ελαφρο καπνιστη,αλλα επειδη θελω να μην βαζω καθολου πισα στα πνευμονια μου σκευτηκα την εναλακτικη του ηλεκτρονικου τσιγαρου εχετε δοκιμασει ποιες ειναι οι εντυπωσεις σας?

Δεν είμαι καπνίστρια, κάνω κανά πακέτο όποτε μου τη βαρέσει και το αφήνω για κανα 3μηνο πάλι...
όταν δοκίμασα ηλεκτρονικό, σκέφτηκα να το αρχίσω συστηματικά...είναι τόσο γαμάτο στο θέμα γεύσης, που είναι σαν κινητός ναργιλές :green::green::green::green:
Απο καπνιστές φίλους μου δεν έχω ακούσει τα καλύτερα...τελικά πάλι στο κανονικό επέστρεψαν

vaggan
12-01-12, 12:59
αν παιρνεις φαρμακα ρωτα το γιατρο σ.η θεια μ πηγε να μηνει στο τοπο με αυτη τη παπατζα.δε λενε οτι αν παιρνεις φαρμακα σου προκαλει απνοια ανισσοροπη διαθεση ορμονολογικα προβληματα και αλλα πολλα...οχι δεν παιρνω φαρμακα.και κατσε η θεια σου το επαθε αυτο με τον ατμο που το εκανε ποσο ενα δυο μηνες και με το τσιγαρο το κανονικο τοσα χρονια τιποτα???

vaggan
12-01-12, 13:19
Δεν είμαι καπνίστρια, κάνω κανά πακέτο όποτε μου τη βαρέσει και το αφήνω για κανα 3μηνο πάλι...
όταν δοκίμασα ηλεκτρονικό, σκέφτηκα να το αρχίσω συστηματικά...είναι τόσο γαμάτο στο θέμα γεύσης, που είναι σαν κινητός ναργιλές :green::green::green::green:
Απο καπνιστές φίλους μου δεν έχω ακούσει τα καλύτερα...τελικά πάλι στο κανονικό επέστρεψανκαι εγω δοκιμασα τις γευσεις απο δυο φιλους και κολλησα.επισης δεν μυριζει ασχημα ειτε στο δωματιο ειτε στο αυτοκινητο ουτε πουθενα...αυτο που προσεξα ειδικα στον ενα φιλο που και αυτος δεν καπνιζε πολυ ειναι οτι ειναι εξαρτημενος πλεον με αυτο το μαραφετι μονο οταν τρωει το αφηνει απο το χερι του...μπορει να το εχει non stop για ωρες και να τραβαει τζουρες..επισης ειναι πολυ οικονομικο δινεις εκατο ευρω και λιγοτερο και παιρνεις δυο τσιγαρα και μετα το μονο που αγοραζεις ειναι ανλογως την χρηση λαδακια και ατμοποιητες....συν οτι οτσιγαροβηχας μου ειπαν παει περιπατο

katerina.
12-01-12, 13:26
εγω καπνιζω χρονια και ήμουν γυρω στο ενα πακετο την ημερα ...το γυρισα στον καπνο και εκανα γυρω στα δεκατεσσερα...πηρα το ηλεκτρονικο και κανω γυρω στα τρια το πρωι με τον καφε .αφου δεν εισαι φανατικος καπνιστής δεν νομίζω να πρέπει να το παρεις. κανε τα δυο τρια οποτε σου ερθει να τα ευχαριστιέσαι και πιο πολυ!!

vaggan
12-01-12, 13:34
εγω καπνιζω χρονια και ήμουν γυρω στο ενα πακετο την ημερα ...το γυρισα στον καπνο και εκανα γυρω στα δεκατεσσερα...πηρα το ηλεκτρονικο και κανω γυρω στα τρια το πρωι με τον καφε .αφου δεν εισαι φανατικος καπνιστής δεν νομίζω να πρέπει να το παρεις. κανε τα δυο τρια οποτε σου ερθει να τα ευχαριστιέσαι και πιο πολυ!!συμφωνω αλλα ειπα και κατι...οποτε εχω εξοδο τεινω να γινομαι ανεξελεγκτος φτανω το πακετο για πλακα...εχθρος του λιγη πισα ειναι το καθολου πισα γιατι καπνιζω 16 χρονια οσο να ναι δεν ειναι μικρο διαστημα..ασε που κολησα με την γευση...εσυ κατερινα εχεις να προτεινεις καμια καλη γευση??καταρχην σου αρεσει η γευση?

katerina.
12-01-12, 13:49
συμφωνω αλλα ειπα και κατι...οποτε εχω εξοδο τεινω να γινομαι ανεξελεγκτος φτανω το πακετο για πλακα...εχθρος του λιγη πισα ειναι το καθολου πισα γιατι καπνιζω 16 χρονια οσο να ναι δεν ειναι μικρο διαστημα..ασε που κολησα με την γευση...εσυ κατερινα εχεις να προτεινεις καμια καλη γευση??καταρχην σου αρεσει η γευση?
εγω εχω παρει τη γευση του malboro και του ταbbako για να αισθανομαι οτι κανω τσιγαρο βρε παιδι μου...βεβαια σκεφτομουνα να παρω και τη φραουλα να κανω μιξη....την απολαυση του τσιγαρου για καποιον που του αρεσει δεν την αντικαθηστα .το μονο που κανει ..ειναι οτι εχεις απασχολημενα τα χερια και οταν ρουφας και φυσας τον καπνο να νομιζεις οτι καπνιζεις....αυτα η αποφαση δικη σου!!!

tolis93
12-01-12, 14:04
η θεια μ επαιρνε φαρμακα οταν το αρχισε.ρωτησε την εταιρια κ της αρχισαν τα σουξου μουξου σε στυλ ε ναι ισως προκαλει καποιες παρενεργειες σε συνδιασμο με ορισμενα φαρμακα η θεραπειες και καλο θα ηταν να αποτελει συμπληρωμα κ τη γυρισαν τη πλακα μετα.κ δεν τα γραφανε πουθενα οι μ@λ@κ@ς πανω στο κουτι. φαγανε μυνηση βεβαια αλλα κ παλι....

vaggan
12-01-12, 14:07
εγω εχω παρει τη γευση του malboro και του ταbbako για να αισθανομαι οτι κανω τσιγαρο βρε παιδι μου...βεβαια σκεφτομουνα να παρω και τη φραουλα να κανω μιξη....την απολαυση του τσιγαρου για καποιον που του αρεσει δεν την αντικαθηστα .το μονο που κανει ..ειναι οτι εχεις απασχολημενα τα χερια και οταν ρουφας και φυσας τον καπνο να νομιζεις οτι καπνιζεις....αυτα η αποφαση δικη σου!!!βγαινει και σε prince??:green::turtle:μοιαζει με μαρλμπορο και ταμπακο στη γευση?γιατι εγω δοκιμασα το golden virginia και ηταν πολυ ευχαριστο πιστευω οτι ειναι ατοφια η γευση εχωντας αφαιρεσει την καπνα!!!!και το tribecca ειναι φοβερο..σκεφτομαι να παρω της οβαλε ειναι καλη επιλογη?

Chris92
12-01-12, 14:14
νομιζω οτι το ηλεκτρονικο τσιγαρο εχει νοημα μονο σε ατομα που καπνιζουν πολυ. αν ειστε σε φαση που κανετε λιγα τσιγαρα η σε φαση κοψιματος δε βλεπω το λογο να το αγορασετε. εγω το χω κοψει και κανω κανα τσιγαρο το 10ημερο. Πιστευω οτι οποιος ΘΕΛΕΙ το κοβει χωρις μεσοβεζικες λυσεις.
Αν παλι ειστε σε φαση "καλο θα ηταν να το κοψω" απλα ελλατωστε το!

vaggan
12-01-12, 14:20
νομιζω οτι το ηλεκτρονικο τσιγαρο εχει νοημα μονο σε ατομα που καπνιζουν πολυ. αν ειστε σε φαση που κανετε λιγα τσιγαρα η σε φαση κοψιματος δε βλεπω το λογο να το αγορασετε. εγω το χω κοψει και κανω κανα τσιγαρο το 10ημερο. Πιστευω οτι οποιος ΘΕΛΕΙ το κοβει χωρις μεσοβεζικες λυσεις.
Αν παλι ειστε σε φαση "καλο θα ηταν να το κοψω" απλα ελλατωστε το!δεν θα ξαναπαρει απο εμενα δραχμη το κωλοκρατος τουλαχιστον οχι ευκολα:toast:

Chris92
12-01-12, 14:39
δεν θα ξαναπαρει απο εμενα δραχμη το κωλοκρατος τουλαχιστον οχι ευκολα:toast:
θα αγοραζεις bulk απ εξω?:green:

vaggan
12-01-12, 14:43
θα αγοραζεις bulk απ εξω?:green::):):green::green::rolf::rolf::rolf::rolf::rolf:

katerina.
12-01-12, 15:06
βγαινει και σε prince??:green::turtle:μοιαζει με μαρλμπορο και ταμπακο στη γευση?γιατι εγω δοκιμασα το golden virginia και ηταν πολυ ευχαριστο πιστευω οτι ειναι ατοφια η γευση εχωντας αφαιρεσει την καπνα!!!!και το tribecca ειναι φοβερο..σκεφτομαι να παρω της οβαλε ειναι καλη επιλογη?

οβαλε εχω παρει και εγω .το golden virginia kai το malboro μοιαζουν λιγο ..τωρα για prince δεν ξερω αν βγαζει

Ηλαπ
12-01-12, 16:32
παιδια προσοχη με αυτο το μαραφετι.....τις προαλες διαβασα σε ενα blog οτι σημφωνα με μια ερευνα που εγινε το ηλ. τσιγαρο εχει τις ιδιες "παρενεργιες" και τους ιδιους κυνδυνους με το τσιγαρο....Δεν ξερω βεβαια κατα ποσο ισχυει.....

NASSER
12-01-12, 17:17
παιδια προσοχη με αυτο το μαραφετι.....τις προαλες διαβασα σε ενα blog οτι σημφωνα με μια ερευνα που εγινε το ηλ. τσιγαρο εχει τις ιδιες "παρενεργιες" και τους ιδιους κυνδυνους με το τσιγαρο....Δεν ξερω βεβαια κατα ποσο ισχυει.....

Τους ίδιους κινδύνους μπορεί να μην έχει αλλά επειδή είναι ευχάριστο, καταντάει και αυτό μια συνήθεια όπως το απλό τσιγάρο.

Ηλαπ
12-01-12, 23:44
Τους ίδιους κινδύνους μπορεί να μην έχει αλλά επειδή είναι ευχάριστο, καταντάει και αυτό μια συνήθεια όπως το απλό τσιγάρο.

Το βρηκα το αρθρο!
http://exofitsio.blogspot.com/2012/01/blog-post_9184.html

rey1989
13-01-12, 00:08
εγω είχα κόψει το κάπνισμα για μήνες όσο έλλειπε ο κολλητός μου στο στρατό αλλά μετά που γύρισε μια μέρα που είχαμε πάει με παρέα για καφέ μου λέει θες? λέω ε καλα ενα θα καπνίσω δεν τρέχει τίποτα .. και απο τότε το ξανάρχισα :banghead::banghead::banghead:

προσπαθώ να μην καπνίζω αλλα ειναι το μόνο που με κουλάρει αυτη την εποχή με διάφορα που συμβαίνουν , ιδικά ώρες ώρες που τα νεύρα γίνονται ανεξέλεγκτα.
το έχω κρατήσει στα 3-4 τσιγάρα την ημέρα και απο τράκα γιατι αποφευγω να πάρω καπνό μην ξεφύγω, ελπίζοντας οτι μέχρι την μέρα που θα αρχίσω γράμμωση θα το κόψω.
όπως και να έχει όμως θα βρω τρόπο να το κόψω γιατί θα έχω καθημερινό τρέξιμο και δεν λεει να με κρατάει πίσω .............:wcourt:

vaggan
13-01-12, 10:42
Τους ίδιους κινδύνους μπορεί να μην έχει αλλά επειδή είναι ευχάριστο, καταντάει και αυτό μια συνήθεια όπως το απλό τσιγάρο.αμα ειναι συνηθεια χωρις να ειναι επιβλαβη δεν με νοιαζει.το πηρα εχθες ωραια γευση.τωρα αν προκαλει κατι νομιζω οτι θα το αναγραφανε πανω στα κουτια οπως στο τσιγαρο...αλλα και επιβλαβες να ειναι εχει πολλα πλεονεκτιματα.δεν μυριζει οποτε δεν ειναι δυσαρεστο στους γυρω σου και ετσι δεν εχεις προβλημα με τυχων αντικαπνιστες.ειναι φτηνοτερο ενα μπουκαλι τριαντα ml σε βγαζει γυρω στο μηνα εμενα θα με βγαζει περισσοτερο μετα τσιγαρα που εκανα παλια ηθελα 12 πακετα το μηνα περιπου επι τεσσερα ευρω 48 χωρια την τρακα που αποφευγεις οπως απο τον ray1989 καλη ωρα:P:P:P αν και μερικοι μου λενε οτι τωρα αρχιζουν οι τρακες και οι τραμπες στα λαδακια

NASSER
13-01-12, 10:52
Χωρις να το καταλάβουν οι χρήστες, φεύγουν από το τσιγάρο και πάνε σε μια άλλη συνήθεια. Ακούω πως αρκετοί έκοψαν το τσιγάρο αλλά κανένας τους δεν έκοψε τη συνήθεια να καπνίζει κάτι. Αυτό ίσως θα έπρεπε να προβληματίζει περισσότερο.
Προσωπικά κάπνιζα κατά διαστήματα. Εδώ και 2 μήνες το έκοψα εντελώς και νιώθω καλύτερα. Άμα υπάρχει θέληση να κόψεις κάτι, δεν χρειάζεσαι υποκατάστατο...

jannous44
13-01-12, 10:56
+1 αν ειναι να το κοψεις δεν χρειαζεσε τιποτα αλλο. ενας φιλος μου το αγορασε... το κρατησε 1 βδομαδα και γυρισε παλι στα κανονικα τσιγαρα. τσαμπα τα 100 ευρο που εδωσε:banghead:

GREEK POWER
13-01-12, 11:11
Υπαγετε και αυτο στη μοδα των καιρων ,που μαζι με τα καυσοξυλα , και τα ανταλακτηρια χρυσου ειναι τα πλεον κερδοφορα .

p82
17-01-12, 17:04
Να σας πω και εγώ την εμπειρία μου από το ητ

Κάπνιζα περίπου 1 - 2 πακέτα winston για 7 χρόνια τα τελευταία 4 χρόνια καπνό golden virginia 1 σακουλάκι 2-3 μέρες. Μέχρι που έδινα κάτι εξετάσεις με αθλήματα στίβου και δύναμης 1000 4λεπτά άλματα κλπ που απαιτούσαν πολύ καλή προετοιμασία διότι ήμουν παντελώς αγύμναστος. Αφού λοιπόν ξεσκίστηκα κανά 6μηνο στην προπόνηση και έβγαζα έλξεις κλπ στο χιλιάρι δεν έλεγα να πέσω κάτω από 4.20..αγανάκτησα! Το τσιγάρο δεν μπορούσα να το κόψω με τπτ. Ώσπου μια μέρα ένα μήνα πριν τις εξετάσεις μου το έκανε δώρο ο αδερφός μου (το ητ). Περιττό να σας πω ότι δεν ξανακάπνισα τσιγάρο. Σε 15 μέρες έβγαζα το 1000άρι σε 3.45 χωρίς να λαχανιάζω σαν ετοιμοθάνατος!
Τώρα μετά από 2 μήνες χρήσης μονο ητ έχει στρώσει το δέρμα μου (ασπρίσει), τα δάχτυλά μου δε βρωμάνε, γεύομαι καλύτερα τις τροφές, ξυπνάω με καταπληκτική διάθεση και γενικά έχω γλυτώσει από τη βρώμα, στάχτες στο σπίτι μου το αυτοκίνητο κ.ο.κ.
Το σημαντικότερο έχει σωθεί και η γυναίκα που δεν καπνίζει !
Τα αρνητικά είναι το ότι το έχω όλη την ώρα στο χέρι και ότι ξοδεύω αρκετά στα λαδάκια κλπ (λιγότερα από ότι στα τσιγάρα) γιατί όταν το συνηθήσεις θες ένα 5λιτρο τενεκέ να ρουφάς συνδεδεμένο με μια πρίζα..

Δε θα το πρότεινα πάντως ως ενδιάμεσο στάδιο διακοπής καπνίσματος είναι απλά ένα υποκατάστατο το οποίο μπορεί να σας βοηθήσει σε συγκεκριμένα πράγματα. Είμαι της άποψης ότι είτε το κόβεις μαχαίρι είτε καπνίζεις δεν υπάρχει ενδιάμεσο στάδιο.

Συγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα αλλά ήθελα να τα πω!!

vaggan
17-01-12, 21:29
να πω και εγω πεμπτη απογευμα το αγορασα.απο το απογευμα της πεμπτης μεχρι και την παρασκευη το ελιωσα στην κυριολεξια...παρασκευη βραδυ παω να κανω μια τζουρα τσιγαρο και μου ηρθε εμετος...σαββατο πρωι παω να κανω ηλεκτρονικο τσιγαρο το σιχαινομουν και αυτο....απο το σαββατο μεχρι και σημερα δεν θελω να δω ουτε ηλεκτρικο τσιγαρο ουτε κανονικο:clap:

gym
29-01-12, 14:32
πως παει λοιπον με το ηλεκτρονικο?δουλεψε η μπα?

giannis64
29-01-12, 16:16
εγω καπνιζω χρονια και ήμουν γυρω στο ενα πακετο την ημερα ...το γυρισα στον καπνο και εκανα γυρω στα δεκατεσσερα...πηρα το ηλεκτρονικο και κανω γυρω στα τρια το πρωι με τον καφε .αφου δεν εισαι φανατικος καπνιστής δεν νομίζω να πρέπει να το παρεις. κανε τα δυο τρια οποτε σου ερθει να τα ευχαριστιέσαι και πιο πολυ!!


νομιζω οτι το ηλεκτρονικο τσιγαρο εχει νοημα μονο σε ατομα που καπνιζουν πολυ. αν ειστε σε φαση που κανετε λιγα τσιγαρα η σε φαση κοψιματος δε βλεπω το λογο να το αγορασετε. εγω το χω κοψει και κανω κανα τσιγαρο το 10ημερο. Πιστευω οτι οποιος ΘΕΛΕΙ το κοβει χωρις μεσοβεζικες λυσεις.
Αν παλι ειστε σε φαση "καλο θα ηταν να το κοψω" απλα ελλατωστε το!

+1:thumbup: στους απο πανω.

εκανα 2 2.5 πακετα 25αρια την μερα, και τωρα κανω μισο.
αλλα εχει λιγο καιρο που μου φερνει βηχα οταν ρουφαω.

και κατι που με εχει βαλει σε σκεψεις ειναι..
που παει αυτο το λαδακι που εχει μεσα?:unsure:

gym
29-01-12, 16:19
τι λαδακι ειναι αυτο?σκεφτομαι να το παρω για τον μπαμπα μου που το εχει παρακανει ...:(

COBRA_STYLE
29-01-12, 16:20
+1:thumbup: στους απο πανω.

εκανα 2 2.5 πακετα 25αρια την μερα, και τωρα κανω μισο.
αλλα εχει λιγο καιρο που μου φερνει βηχα οταν ρουφαω.

και κατι που με εχει βαλει σε σκεψεις ειναι..
που παει αυτο το λαδακι που εχει μεσα?:unsure:

περναει απο το σφουγγαρακι που εχει μεσα και γινεται ο ατμος που βλεπεις.

giannis64
29-01-12, 16:29
ναι γινετε ατμος. μεσα στα πνευμονια μηπως γινετε ξανα υγρο?:unsure:

COBRA_STYLE
29-01-12, 16:44
δεν νομιζω,πολυ κουλο μου ακουγεται.

giannis64
29-01-12, 17:05
ενταξη. οκ. κουλο. αλλα ο ατμος σε αλλαγη θερμοκρασια, υγροποιητε παλι. ετσι δεν ειναι? η κανω λαθος?

και ξανα η ερωτηση μου αλλιως.

ο ατμος απο το λαδι που μπενει μεσα στα πνευμονια τι γινετε? θα πρεπει κατι να μας προβληματιζει, η δεν τρεχει τιποτα?

εγω απλα δεν ξερω και ρωταω.

vaggan
29-01-12, 17:24
ενταξη. οκ. κουλο. αλλα ο ατμος σε αλλαγη θερμοκρασια, υγροποιητε παλι. ετσι δεν ειναι? η κανω λαθος?

και ξανα η ερωτηση μου αλλιως.

ο ατμος απο το λαδι που μπενει μεσα στα πνευμονια τι γινετε? θα πρεπει κατι να μας προβληματιζει, η δεν τρεχει τιποτα?

εγω απλα δεν ξερω και ρωταω.εμενα δεν με προβληματιζει τιποτα πλεον τα πεταξα ολα και ησυχασα:toast::toast:ομως τωρα πλεον σαν παρατηρητης παλι το ηλεκτρονικο θα επελεγα δεν ξερω σιγουρα αν ειναι πιο υγηινο αλλα η διαφορα στην οικονομια που σου κανει το ηλεκτρικο ειναι τεραστια χαωδη θα ελεγα ενας μεσος καπνιστης στην ελλαδα θελει 240 ευρω το μηνα σε τσιγαρα με το ηλεκτρονικο θελεις κανα 40αρι βαρια μιλαμε για καπνισμα στον ιδιο βαθμο εμενα η πεποιθεση μου ειναι οτι ειναι και καλυτερο για την υγεια αλλα δεν θελω να μιλαω με τοση σιγουρια::welcome:

alaniaris_g7
29-01-12, 17:26
ενταξη. οκ. κουλο. αλλα ο ατμος σε αλλαγη θερμοκρασια, υγροποιητε παλι. ετσι δεν ειναι? η κανω λαθος?

και ξανα η ερωτηση μου αλλιως.

ο ατμος απο το λαδι που μπενει μεσα στα πνευμονια τι γινετε? θα πρεπει κατι να μας προβληματιζει, η δεν τρεχει τιποτα?

εγω απλα δεν ξερω και ρωταω.

Το έχεις πάρει ή σκέφτεσαι να το πάρεις φίλε μου;;;;;:unsure::unsure:
Γιατί αν το έχεις πάρει μαλακεία ενημέρωση σου έκανε ο τυπάς που το πουλάει!!!:thumbup::thumbup:
Αν δεν το έχεις πάρει απλά ρώτησε όλα αυτά όταν πας να το αποκτίσεις!!!!:thumbup::thumbup:
Απλά στο μυαλό είναι να το κόψεις όσο καιρό και να καπνίζεις!!!!!:toast::toast:
Καπνιστής 10 χρόνια εγώ και 1 μέρα ξύπνησα και λέω δεν θα καπνίσω ξανα!!!!
Εεε και αυρό ήταν!!!! Σήμερα κλείνω βδομάδα!!!!! Και δεν με έχει επιρεάσει καθόλου αρνητικά!!!! ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΑ!!!:clap::clap::clap:

vaggan
29-01-12, 17:54
Το έχεις πάρει ή σκέφτεσαι να το πάρεις φίλε μου;;;;;:unsure::unsure:
Γιατί αν το έχεις πάρει μαλακεία ενημέρωση σου έκανε ο τυπάς που το πουλάει!!!:thumbup::thumbup:
Αν δεν το έχεις πάρει απλά ρώτησε όλα αυτά όταν πας να το αποκτίσεις!!!!:thumbup::thumbup:
Απλά στο μυαλό είναι να το κόψεις όσο καιρό και να καπνίζεις!!!!!:toast::toast:
Καπνιστής 10 χρόνια εγώ και 1 μέρα ξύπνησα και λέω δεν θα καπνίσω ξανα!!!!
Εεε και αυρό ήταν!!!! Σήμερα κλείνω βδομάδα!!!!! Και δεν με έχει επιρεάσει καθόλου αρνητικά!!!! ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΑ!!!:clap::clap::clap:παιδια οποιος παει να παρει ηλεκτρονικο τσιγαρο δεν παει να πει οτι το παιρνει ντε και καλα για να κοψει το κανονικο..εγω το πηρα γιατι πιστευα οτι θα αντικαταστησω την βλαβερη συνηθεια με κατι αλλο που πιστευω οτι ειναι λιγοτερο επιβλαβες και σιγουρα πιο οικονομικο βεβαια εμενα μου βγηκε να τα πεταξω ολα σε αλλον μπορει να μην βγει..αλλα και παλι καλυτερο θα ειναι απο το κανονικο τσιγαρο που αν δεν κανω λαθος στον καπνο του κρυβονται πανω απο 2000 καρκινογονες ουσιες:thumbup:

Mentzer
30-01-12, 01:58
:green:

http://www.youtube.com/watch?v=4aLjElzw4-4
http://www.nico-pal.com/

giannis64
30-01-12, 23:22
Το έχεις πάρει ή σκέφτεσαι να το πάρεις φίλε μου;;;;;:unsure::unsure:
Γιατί αν το έχεις πάρει μαλακεία ενημέρωση σου έκανε ο τυπάς που το πουλάει!!!:thumbup::thumbup:
Αν δεν το έχεις πάρει απλά ρώτησε όλα αυτά όταν πας να το αποκτίσεις!!!!:thumbup::thumbup:
Απλά στο μυαλό είναι να το κόψεις όσο καιρό και να καπνίζεις!!!!!:toast::toast:
Καπνιστής 10 χρόνια εγώ και 1 μέρα ξύπνησα και λέω δεν θα καπνίσω ξανα!!!!
Εεε και αυρό ήταν!!!! Σήμερα κλείνω βδομάδα!!!!! Και δεν με έχει επιρεάσει καθόλου αρνητικά!!!! ΜΟΝΟ ΘΕΤΙΚΑ!!!:clap::clap::clap:

καλα!! ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να το κοψεις μια για παντα. γιατι και εγω 6 μηνες το ειχα κομμενο και το ξαναρχησα. τοσο μακακς ειμαι..

αλλα το προβλημα και εγω το ειχα μετα απο τους 3-4 μηνες.

ναι το ηλεκτονικο τσιγαρο το εχω εδω και κανα 2μηνο.

alaniaris_g7
31-01-12, 00:42
καλα!! ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να το κοψεις μια για παντα. γιατι και εγω 6 μηνες το ειχα κομμενο και το ξαναρχησα. τοσο μακακς ειμαι..

αλλα το προβλημα και εγω το ειχα μετα απο τους 3-4 μηνες.

ναι το ηλεκτονικο τσιγαρο το εχω εδω και κανα 2μηνο.

Και τι λέει το Ηλεκτρονικό τσιγάρο;;;;
Πόσα μπουκαλάκια με υγρά θέλεις τον μήνα σου βγήκε οικονομικά ή μπα;;;;
Το θέμα είναι να μην κάνεις τίποτα....
Το κατάλαβα 10 χρόνια μετά εγώ φίλε μου αυτό!!!

giannis64
02-02-12, 00:16
μεσα σε ανα μηνα 1 1/2 μπουκαλακια.

εε τι να πει? σαν το τσιγαρο δεν ειναι, αλλα παλευετε..

alaniaris_g7
02-02-12, 10:37
μεσα σε ανα μηνα 1 1/2 μπουκαλακια.

εε τι να πει? σαν το τσιγαρο δεν ειναι, αλλα παλευετε..

Αχά!!!!
Άρα άρχισε να κάνεις κανονικό ή κόψτο!!

ginus
11-03-12, 18:38
8 September 2009
E-cigarettes: harmless inhaled or exhaled
No second hand smoke










CHEMICALS IN SMOKE and E-cigarette MIST



Leading chemicals only

Cigarette SMOKE

E-cigarette
MIST



Nicotine per puff

YES
0.1 mg/puff

YES
0.01 mg/puff




Propylene glycol

NO
0 mg/puff


YES
0.7 mg/puff



Carbon monoxide

YES

NONE



Acrolein

YES

NONE



Hydrogen cyanide

YES

NONE



CARCINOGENS

1,3- Butadiene and 20+ others:

Trace amounts of a few only:



_______________

_________

___________



Acetaldehyde
Acrylonitrile

YES
YES

TRACE
NONE



Arsenic

YES

NONE



Benzalphapyrene
Benzene

YES
YES

NONE
NONE



Cadmium

YES

NONE



NNN, NNK (nitrosamines)

YES

TRACE


















Second hand cigarette smoke is a mixture of mainstream and sidestream smoke. It contains the same toxicants as mainstream smoke, but at reduced levels. It is responsible for about 8% of the deaths caused by direct smoking.

Second hand mist from an e-cigarette is not smoke at all, and does not contain any substance known to cause death, short or long term, in the quantities found. It becomes invisible within a few seconds, and is not detectable by smell.

Exhaled breath after e-cigarette use has been tested for CO only. No increase in CO was found.

The e-cigarette does not create side-stream smoke.
Exhaled breath after e-smoking contains even less nicotine per puff, as much of the nicotine inhaled is absorbed. Similarly, propylene glycol is largely absorbed and little is exhaled.

No harm found in e-cigarette mist

Nicotine is not harmful in the quantities mentioned.1

Propylene glycol is harmless – it is used in making theatrical fog and as an ingredient in soaps, personal lubricants and intravenous medicines.
‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑‑
1. Murray RP, Bailey WC, Daniels K. et al. Safety of nicotinepolacrilex gum used by 3,094 participants in the Lung Health Study. LHS Research Group. Chest 1996; 102: 438-45.

vaggan
11-03-12, 19:57
φαινεται πολυ καλυτερο σαν επιλογη αλλα εγω θεωρω καλυτερα να τα πεταξετε ολα θα γινετε αλλοι ανθρωποι δυο μηνες ακαπνος και εχω δει τρομερη αλλαγη απο θεμα φυσικης καταστασης -οχι μονο-μεχρι και τα φαγητα τα απολαμβανω περισσοτερο νοιωθω τις γευσεις πολυ καλυτερα και πολλα αλλα.