PDA

Επιστροφή στο Forum : μια γνώμη θα ήθελα απο όλους σας !



MARIOSPOWER
16-01-12, 04:25
Καλησπέρα ειμαι 23 ετών , 118 κιλά .. 1,88 , δεν πίνω ,δεν καπνίζω και προσπαθω να χάσω τα επιπλεον κιλά και θέλω να πέσω στα 90κιλα.
Κάνω κάθε μερα διάδρομο απο 35-45 λεπτά μιας και τον εχώ στο σπίτι . στην ζωή μου δεν εχω πάρει ποτέ κατι σαν βοήθημα...παντα εκανα διαιτες φυσικά..

Κάνω διατροφή απο διατροφολόγο,πινω τουλαχιστον 2 λίτρα νερό την ήμερα, το βραδυ τρώω ελαφρά έως τις 9 -10 το βράδυ. απογορεύονται γλύκα , αναφυκτικά και ασπρο ψωμί και γενικά σφολιάτες,,, προβληματα υγείας κανενα δεν εχω

και απο 118 κατεβαινω στα 105 ,,, ανεβαινω λιγο ,,, κατεβαίνω παλι και συνεχεια αυτό ,,,εχω κουραστει

και απλα ενας φίλος μου μου ειπέ να παρώ για μονο 1,5 μηνα eca(συσκευασμα με εφεδρινη) .. και μετα να ακολουθησω λιγο γυμναστηριο και τετοια

ρε συ θα με πειραξει καθόλου εαν παρω μονο για 1,5 μηνα ,,,, επειδη γενικα εισαι πολυ κατα ειδικα στο συγκεκριμενο σκευασμα... εγω γενικα , επειδη διαβαζω στο forum , αριστερά δεξιά ακουω γνώμες ..
πιστευω πως καποια πράγματα όπως ειναι οι λυποδιαλυτες θα μπορουσα να πάρω μια φορα,, αφου τειρω κατα γραμμα ολα τα παραπανω που σου αναφερω ?

θα ήθελα και την δικιά σου γνώμη ...

rey1989
16-01-12, 08:27
Καλησπέρα ειμαι 23 ετών , 118 κιλά .. 1,88 , δεν πίνω ,δεν καπνίζω και προσπαθω να χάσω τα επιπλεον κιλά και θέλω να πέσω στα 90κιλα.
Κάνω κάθε μερα διάδρομο απο 35-45 λεπτά μιας και τον εχώ στο σπίτι . στην ζωή μου δεν εχω πάρει ποτέ κατι σαν βοήθημα...παντα εκανα διαιτες φυσικά..

Κάνω διατροφή απο διατροφολόγο,πινω τουλαχιστον 2 λίτρα νερό την ήμερα, το βραδυ τρώω ελαφρά έως τις 9 -10 το βράδυ. απογορεύονται γλύκα , αναφυκτικά και ασπρο ψωμί και γενικά σφολιάτες,,, προβληματα υγείας κανενα δεν εχω

και απο 118 κατεβαίνω στα 105 ,,, ανεβαίνω λιγο ,,, κατεβαίνω παλι και συνεχεια αυτό ,,,εχω κουραστει

και απλα ενας φίλος μου μου ειπέ να παρώ για μονο 1,5 μηνα eca(συσκευασμα με εφεδρινη) .. και μετα να ακολουθησω λιγο γυμναστηριο και τετοια

ρε συ θα με πειραξει καθόλου εαν παρω μονο για 1,5 μηνα ,,,, επειδη γενικα εισαι πολυ κατα ειδικα στο συγκεκριμενο σκευασμα... εγω γενικα , επειδη διαβαζω στο forum , αριστερά δεξιά ακουω γνώμες ..
πιστευω πως καποια πράγματα όπως ειναι οι λυποδιαλυτες θα μπορουσα να πάρω μια φορα,, αφου τειρω κατα γραμμα ολα τα παραπανω που σου αναφερω ?

θα ήθελα και την δικιά σου γνώμη ...

πρωτα απολα απαγορεύεται η συζήτηση για απαγορευμένες ουσίες. (κανόνας του forum).
τωρα στο θέμα σου. Επειδή το έκανα και εγώ αυτό οταν ξεκινούσα θα σου πω οχι. Θα έχεις καλύτερα αποτελέσματα ΜΟΝΟ αν πας γυμναστήριο η αρχίσεις να γυμνάζεσαι γενικότερα. Αν φτιάχναμε σώμα χωρις να γυμναζόμαστε και να τρώμε σωστά θα καθόμασταν σπίτια μας και θα τρώγαμε τα μαγικά "φασόλια".

έχω μια απορία , μήπως ο φίλος σου ειναι αυτός που θα σου βρεί το συγκεκριμένο στάκ ?

όπως και να εχει καλή συνέχεια και προσοχή στις .. κακοτοπιές .

NASSER
16-01-12, 15:32
ρε συ θα με πειραξει καθόλου εαν παρω μονο για 1,5 μηνα ,,,, επειδη γενικα εισαι πολυ κατα ειδικα στο συγκεκριμενο σκευασμα... εγω γενικα , επειδη διαβαζω στο forum , αριστερά δεξιά ακουω γνώμες ..
πιστευω πως καποια πράγματα όπως ειναι οι λυποδιαλυτες θα μπορουσα να πάρω μια φορα,, αφου τειρω κατα γραμμα ολα τα παραπανω που σου αναφερω ?

θα ήθελα και την δικιά σου γνώμη ...

Σε ποιον απευθύνεσαι??? Μήπως ήθελες να το στείλεις κάπου σε προσωπικό μήνυμα??? :unsure:
Ξεκίνα κάνε γυμναστήριο παράλληλα με τη διατροφή σου και άσε τα συμπληρώματα για μετά.

MARIOSPOWER
16-01-12, 16:05
Σε ποιον απευθύνεσαι??? Μήπως ήθελες να το στείλεις κάπου σε προσωπικό μήνυμα??? :unsure:
Ξεκίνα κάνε γυμναστήριο παράλληλα με τη διατροφή σου και άσε τα συμπληρώματα για μετά.\

μα φυσικα και απευθυνομαι σε όλους ,, εκανα λιπομέτρηση σημερα το πρωι ...

Κιλά 117,6
Δείκτης Λίπους 35,2%
Μάζα Λίπους 45,8 kg


πιστευω πως δεν πρεπει να πάω ακομα γυμναστηρίο , καλο είναι να κάνω διάδρομο καθε μερα στο σπίτι μου ...και οταν κατέβασω τα κιλά μου , να πάω , ??????? :unsure:

NASSER
16-01-12, 16:08
Κάτι δεν κάνεις σωστά και αυτός είναι ο λόγος που έχεις μείνει σχεδόν σταθερός στα κιλά σου.
Ίσως θα πρέπει να σκεφτείς πιο σοβαρά το θέμα γυμναστήριο και καθοδήγηση.

Devil
16-01-12, 16:27
βασικα με αυτα τα στατς εχεις συντηρηση καπου στις 2700 θερμιδες.... για να μπεις σε υποθερμιδικη... μαλλον θα πας 2200-2400...

MARIOSPOWER
16-01-12, 17:36
βασικα με αυτα τα στατς εχεις συντηρηση καπου στις 2700 θερμιδες.... για να μπεις σε υποθερμιδικη... μαλλον θα πας 2200-2400...

Σας ευχαριστω όλους για της απαντησεις

τι εννοείς υποθερμιδική ?

kouklos
16-01-12, 19:53
υποθερμιδικη ειναι διατρφη με 200-300 θερμιδες κατω απο αυτες της συντηρησης σου.
Γραψε μας μια την διατροφη σου αν θες

Goofonly
17-01-12, 00:28
μου το έστειλε σε προσωπικό μήνυμα, του είπα τα περί απαγορεύσεως κτλ και πρότεινα εναλλακτικές :toast:

MARIOSPOWER
17-01-12, 02:28
μου το έστειλε σε προσωπικό μήνυμα, του είπα τα περί απαγορεύσεως κτλ και πρότεινα εναλλακτικές :toast:



ευχαριστω πολύ παιδια να ειστε καλα

Polyneikos
17-01-12, 06:54
ρε συ θα με πειραξει καθόλου εαν παρω μονο για 1,5 μηνα ,,,, επειδη γενικα εισαι πολυ κατα ειδικα στο συγκεκριμενο σκευασμα... εγω γενικα , επειδη διαβαζω στο forum , αριστερά δεξιά ακουω γνώμες ..
πιστευω πως καποια πράγματα όπως ειναι οι λυποδιαλυτες θα μπορουσα να πάρω μια φορα,, αφου τειρω κατα γραμμα ολα τα παραπανω που σου αναφερω ?

θα ήθελα και την δικιά σου γνώμη ...

Μαλλον μετεφερες το μηνυμα που μας εστειλες και σε τόπικ,ξεχνωντας να αλλαξεις το πρόσωπο:green:


και απλα ενας φίλος μου μου ειπέ να παρώ για μονο 1,5 μηνα eca(συσκευασμα με εφεδρινη) .. και μετα να ακολουθησω λιγο γυμναστηριο και τετοια

ρε συ θα με πειραξει καθόλου εαν παρω μονο για 1,5 μηνα ,,,, επειδη γενικα εισαι πολυ κατα ειδικα στο συγκεκριμενο σκευασμα... εγω γενικα , επειδη διαβαζω στο forum , αριστερά δεξιά ακουω γνώμες ..
πιστευω πως καποια πράγματα όπως ειναι οι λυποδιαλυτες θα μπορουσα να πάρω μια φορα,, αφου τειρω κατα γραμμα ολα τα παραπανω που σου αναφερω ?

θα ήθελα και την δικιά σου γνώμη ...


Σας ευχαριστω όλους για της απαντησεις

τι εννοείς υποθερμιδική ?

Bαδίζωντας στο άγνωστο με βαρκα την ελπίδα :unsure:
Μαθετε παιδια πρωτα το Α,Β και μετα φταστε και στο Ω.
ο φιλος σου καλο ειναι να φροντίσει να σε προστατευσει μαθαινωντας σου βασικες αρχες αδυνατίσματος και μετα να σου δίνει ακραιες λύσεις.Ελπίζω να με καταλαβαινεις,θα σου πρότεινα να ψαχτείς σε θεματας διατροφής,αεροβίωσης και προπονησης,καθως εχεις περιθωρια να το κανεις και μονος σου,χωρις να επιβαρυνθείς με πρόσκαιρα αποτελέσματα.Στο φόρουμ μπορεις να βρείς πολλες πληροφορίες.

MARIOSPOWER
17-01-12, 14:51
Μαλλον μετεφερες το μηνυμα που μας εστειλες και σε τόπικ,ξεχνωντας να αλλαξεις το πρόσωπο:green:





Bαδίζωντας στο άγνωστο με βαρκα την ελπίδα :unsure:
Μαθετε παιδια πρωτα το Α,Β και μετα φταστε και στο Ω.
ο φιλος σου καλο ειναι να φροντίσει να σε προστατευσει μαθαινωντας σου βασικες αρχες αδυνατίσματος και μετα να σου δίνει ακραιες λύσεις.Ελπίζω να με καταλαβαινεις,θα σου πρότεινα να ψαχτείς σε θεματας διατροφής,αεροβίωσης και προπονησης,καθως εχεις περιθωρια να το κανεις και μονος σου,χωρις να επιβαρυνθείς με πρόσκαιρα αποτελέσματα.Στο φόρουμ μπορεις να βρείς πολλες πληροφορίες.


ευχαριστω παιδια που υπάρχετε και εσεις ..και μας δινετε ''αληθινές'' συμβουλές χωρις να μας ξέρετε καθόλου ..

και ενα πραγμα θα πώ μακριά απο διατροφολόγους και σε όσους εχούν να κάνουν με οικονομικα συμφέροντα πανω στην υγεία μας και την διατροφή μας ... οι διατροφολογοι -διαιτολογοι 8 στους 10 ..θέλουν να μας πέρνουν τα λεφτά μας .''αποψή μου ΄΄

ελμερ
17-01-12, 16:09
καλησπερα φιλε ....θα σου πω τη γνωμη μου....πρεπει πρωτα να αποφασισεις αν θελεις να αλλαξεις τροπο ζωης,να τρεφεσαι πιο υγιεινα,να γινει η γυμναστικη κομματι της ζωης σου...αν τα αποφασισεις αυτα (δεν ειναι ευκολη η αλλαγη αυτη του τροπου ζωης,εγω το καταφερα :) μετα,ολα ειναι πιο ευκολα...στο λεω αυτο γιατι οσα κιλα και να χασεις,αν δεν αλλαξεις τροπο ζωης θα τα ξαναπαρεις και θα απογοητευτεις.....αν το αποφασισεις ,με σκληρη δουλεια (βαρη και αεροβια) σιγα σιγα θα φτασεις τον στοχο σου.....οπως λενε και στην ταινια "SAW" IT" S YOUR CHOICE....:toast::welcome: