PDA

Επιστροφή στο Forum : Πονο απο ατσαλη πτωση!



Ηλαπ
18-01-12, 23:49
Σημερα το πρωι πηδηξα για να πιασω κατι και ετσι οποως κατεβηκα δεν προσεξα το δεξι μου ποδι και αντι να το κατεβασω κανονικα πατησα με το ενα καλα αλλα το αλλο το πατησα πλαγια εεκεινη την στιγμη με πονεσε πολυ αλλα μου ψηλοπερασε....Τρ ομως με ποναει αρκετα οταν το αγκιζω...Τι πρεπει να κανω να του βαλω παγο λη κατι ζεστο???

Qlim4X
19-01-12, 00:12
Σημερα το πρωι πηδηξα για να πιασω κατι και ετσι οποως κατεβηκα δεν προσεξα το δεξι μου ποδι και αντι να το κατεβασω κανονικα πατησα με το ενα καλα αλλα το αλλο το πατησα πλαγια εεκεινη την στιγμη με πονεσε πολυ αλλα μου ψηλοπερασε....Τρ ομως με ποναει αρκετα οταν το αγκιζω...Τι πρεπει να κανω να του βαλω παγο λη κατι ζεστο???

παγο εχε υποψην σου οτι μπορει και να εχεις και διαστρεμα. αν εχει πριστη καλο ειναι να περασεις και απο εναν γιατρο να σου πει

ελμερ
19-01-12, 00:24
μαλλον διαστρεμα ειναι....θελει προσοχη...νομιζω ειναι 3 βαθμων τα διαστρεμματα...αν ειχες το πιο σοβαρο θα ποναγες παααααρα πολυ....καλο ειναι να το δεις ομως σε καποιο γιατρο η εστω φαρμακειο αν εχεις καποιον γνωστο μην κανω εγω τον ιντερνετικο γιατρο.....:welcome:

Ηλαπ
19-01-12, 00:25
παγο εχε υποψην σου οτι μπορει και να εχεις και διαστρεμα. αν εχει πριστη καλο ειναι να περασεις και απο εναν γιατρο να σου πει

Ευχαριστω πολυ!!!!Ευτυχως δεν εχει πριστει!!!

Ηλαπ
19-01-12, 00:26
μαλλον διαστρεμα ειναι....θελει προσοχη...νομιζω ειναι 3 βαθμων τα διαστρεμματα...αν ειχες το πιο σοβαρο θα ποναγες παααααρα πολυ....καλο ειναι να το δεις ομως σε καποιο γιατρο η εστω φαρμακειο αν εχεις καποιον γνωστο μην κανω εγω τον ιντερνετικο γιατρο.....:welcome:

Θα ποναγα γενικα ή μονο οταν το ακουμπαγα?????

ελμερ
19-01-12, 00:42
αν ειναι διαστρεμμα που μαλλον ελαφρυ ειναι, πρεπει να σε ποναει λιγο στην πλαγια κινηση .....

Ηλαπ
19-01-12, 00:43
αν ειναι διαστρεμμα που μαλλον ελαφρυ ειναι, πρεπει να σε ποναει λιγο στην πλαγια κινηση .....

Αυτο ακριβως!!!Οταν παω να κανω κυκλικη-πλαγια κινηση με ποναει!

ελμερ
19-01-12, 00:45
τοτε μαλλον διαστρεμμα ειναι.....μπορεις να περπατησεις η σε ποναει?

Ηλαπ
19-01-12, 00:48
τοτε μαλλον διαστρεμμα ειναι.....μπορεις να περπατησεις η σε ποναει?

Μπορω να περπατησω αλλα με ποναει λιγο..Τρ βεβαια σχεδον καθολου σε σχεση με αυτο που ηταν το απογευμα που το κουρασα λιγο...

ελμερ
19-01-12, 01:08
δεν φαινεται κατι σοβαρο αλλα αν σε παιρνει πηγαινε σε καποιο ικα η καποιο φαρμακοποιο που να ξερει να του ριξει μια ματια μηπως βαλουν καποιο επιδεσμο και να το δουν κι ολας ....και να προσεχεις λιγο το περπατημα σου μην σου γυρισει παλι τωρα που ειναι χτυπημενο.....:welcome:

Ηλαπ
19-01-12, 01:20
δεν φαινεται κατι σοβαρο αλλα αν σε παιρνει πηγαινε σε καποιο ικα η καποιο φαρμακοποιο που να ξερει να του ριξει μια ματια μηπως βαλουν καποιο επιδεσμο και να το δουν κι ολας ....και να προσεχεις λιγο το περπατημα σου μην σου γυρισει παλι τωρα που ειναι χτυπημενο.....:welcome:

Σε ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σου !!!! Η αληθεια ειναι οτι ο πονξος πλεον εχει γινει αμηλητεος και πλεον το νιωθω μονο αν στηριχτω στο δεξι μερος(οταν περπαταω) και οταν κανω την κυκλικη κινηση που λεγαμε!!! :toast:

ελμερ
19-01-12, 01:21
να σαι καλα....:welcome:

sogoku
19-01-12, 02:39
Ο πονος δεν ειναι παντα απολυτο κρητιριο για την σοβαροητα της καταστασης.Για διαστρεματακι φαινεται μπορει και μια απλη υπερδιαταση των συνδεσμων.
Βαζε παγο μεσα στην μερα για τις επομενες μερες και πολυ συντομα λογικα θα σου περασει.Αν επιμενει που δεν θα γινει λογικα πανε σε γιατρο.