PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγχος



kostakos
24-01-12, 01:43
Παιδια προτεινετε ιδιες για το πως μπορω να αποβαλλω το αγχος πριν τους αγωνες μου...Παιχω μποξ και καθε φορα πριν τον αγωνα ζω ενα μαρτυριο....!!!

marpi
24-01-12, 14:17
ειχα κ γω θεμα με αυτο!
βασικα ειναι θεμα "προπονησησ" η αποβολη του αγχουσ..
σκεψου οτι χανεισ απο αποδοση ετσι....
εγω η φορτωνα το μπ3 με ποροτικα τραγουδια-που μ διναν θαρροσ κ καθομουν μονη μ σε ενα μεροσ κανοντασ αισιοδοξεσ σκεψεισ
την προηγουμενη μερα εβλεπα μια δυναμικη πολυ ταινια η εβγαινα με τα φιλαρακια μ για να χαλαρωσω
κ πριν τον αγωνα σκεφτομουν "θα βγω κ θα τουσ διαλυσω!" κ πανω απ'ολα να ξεπερασω τον εαυτο μ.

Γιάννηςς
24-01-12, 16:10
Ενας λογος που δισταζω για να παω αγωνιστικο ειναι το αγχος!:shock::shock: Απιστευτα αγχωδης...και σε συνδιασμο με την αυτοπεποιθηση που εχω..θα παραιτηθω πριν τον αγώνα xD

paulakos
25-01-12, 03:45
Παντα θα εχεις,ακομα και 60 αγωνες να εχεις παλι θα εχεις,το αγχος ειναι καλο.Πρεπει να υπαρχει και θα υπαρχει,ζησε με αυτο και γινε φιλος του.

marpi
25-01-12, 12:12
Παντα θα εχεις,ακομα και 60 αγωνες να εχεις παλι θα εχεις,το αγχος ειναι καλο.Πρεπει να υπαρχει και θα υπαρχει,ζησε με αυτο και γινε φιλος του.

εισαι πολυ σωστοσ
κ γω αυτο εκανα
το μετετρεπα σε πεισμα κ αισιοδοξια!!

tasos2
25-01-12, 15:11
Παντα θα εχεις,ακομα και 60 αγωνες να εχεις παλι θα εχεις,το αγχος ειναι καλο.Πρεπει να υπαρχει και θα υπαρχει,ζησε με αυτο και γινε φιλος του.

Η ανυσηχια πρεπει να υπαρχει. Το αγχος εχει βαρυτερη εννοια και δε σε αφηνει να κανεις σωστα τη δουλεια σου. Θυμαμαι ειχα να κανω μια δουλεια μια συγκεκριμενη μερα και το ηξερα μερες πριν και με αγχωνε πολυ και μια μερα πριν επεσα βαρια αρρωστος στο κρεβατι. Αυτη ειναι η αμυνα του οργανισμου. Αν κατι σε αγχωνει πολυ σε προφυλασσει απο το να το αντιμετωπισεις