PDA

Επιστροφή στο Forum : Θερμογεννετικοί λιποδιαλύτες και θυρεοειδής για γυναίκα



scorpion19
27-01-12, 22:30
Καλησπέρα...Θέλω να ρωτήσω την γνώμη σας για θερμογεννετικούς λιποδιαλύτες και κατά πόσο επιρεάζουν τον θυρεοειδή...Χρησιμοποιώ καιρό CLA και καρνιτίνη και θέλω να πάω σε κάτι πιο δραστικό...Η περίπτωση μου είναι χρόνια θυρεοδίτηδα και παίρνω Τ4 των 125mg...Αν υπάρχει κάποια αντίστοιχη περίπτωση με τη δική μου και τι προτάσεις υπάρχουν για κάτι ήπιο στην αρχή...Προς το παρόν έχω δεί μόνο το STACK 2 (MDY)

Andrikos
27-01-12, 23:04
Καλησπέρα...Θέλω να ρωτήσω την γνώμη σας για θερμογεννετικούς λιποδιαλύτες και κατά πόσο επιρεάζουν τον θυρεοειδή...Χρησιμοποιώ καιρό CLA και καρνιτίνη και θέλω να πάω σε κάτι πιο δραστικό...Η περίπτωση μου είναι χρόνια θυρεοδίτηδα και παίρνω Τ4 των 125mg...Αν υπάρχει κάποια αντίστοιχη περίπτωση με τη δική μου και τι προτάσεις υπάρχουν για κάτι ήπιο στην αρχή...Προς το παρόν έχω δεί μόνο το STACK 2 (MDY)

Ο ενδοκρινολόγος σου θα χαρεί πάρα πολύ αν το μάθει ότι πειραματίζεσαι με συμπληρώματα τέτοιου είδους.

scorpion19
28-01-12, 01:04
Γιιατί το λες έτσι?Είναι τόσο επικίνδυνο??:unsure:

72K
28-01-12, 01:13
Γιιατί το λες έτσι?Είναι τόσο επικίνδυνο??:unsure:
Συγνώμη..αλλά αυτή τι είδους ερώτηση είναι;
Δεν είναι σαφές ότι όταν κάτι στο σώμα μας δεν δουλεύει σωστά εμείς δεν κάνει να το σκαλίζουμε; :unsure:

Devil
28-01-12, 07:29
βασικα καλο θα ηταν να μην παρεις κατι χωρις να ρωτησεις τον γιατρο σου..... η δοση απο Τ4 που χρησιμοποιεις ειναι αρκετα μεγαλη....

τωρα οσο για το CLA και την καρνιτινη... μπορεις να συνεχισεις να τα χρησιμοποιεις εφοσον ενημερωσεις τον γιατρο σου....

απο εκει και περα εγω δεν μπορω να παρω το ρισκο να σου προτινω κατι....

Polyneikos
28-01-12, 10:14
Να παίρνεις Τ4 για να ρυθμίζεις την λειτουργία του θυροειδή και να τον απορυθμιζεις με τετοιυ είδους σκευασματα νομίζω δεν ειναι σοφή επιλογη.
Το Stack2 της MDouble You αν θυμαμαι καλα δεν εχει τετοια δραση..
Γενικα σε όποια σκευασματα βλεπεις να αναφερονται στα συστατικα 3,3 ή 3,5 triiodo L-Thyronine, απέφευγε τα.

scorpion19
28-01-12, 14:44
Γι'αυτό συγκεκριμένα είδα το stack2.Φυσικά είναι όλες οι απόψεις δεκτές.Είδα ότι δεν έχει τέτοιου είδου συστατικά αλλά δεν ξέρω αν όλα μαζί μπορούν ν'απορυθμίσουν τον θυροειδή.Εννοείται πως θα ρωτήσω πρώτα τον γιατρό αλλά όπως γνωρίζεται οι γιατροί είναι κάπως σ'αυτά τα θέματα.

Andrikos
28-01-12, 15:50
Γι'αυτό συγκεκριμένα είδα το stack2.Φυσικά είναι όλες οι απόψεις δεκτές.Είδα ότι δεν έχει τέτοιου είδου συστατικά αλλά δεν ξέρω αν όλα μαζί μπορούν ν'απορυθμίσουν τον θυροειδή.Εννοείται πως θα ρωτήσω πρώτα τον γιατρό αλλά όπως γνωρίζεται οι γιατροί είναι κάπως σ'αυτά τα θέματα.

Καμιά φορά δεν κάνει κακό να τους ακούμε.

DimitrisT
28-01-12, 16:07
Καλησπέρα...Θέλω να ρωτήσω την γνώμη σας για θερμογεννετικούς λιποδιαλύτες και κατά πόσο επιρεάζουν τον θυρεοειδή...Χρησιμοποιώ καιρό CLA και καρνιτίνη και θέλω να πάω σε κάτι πιο δραστικό...Η περίπτωση μου είναι χρόνια θυρεοδίτηδα και παίρνω Τ4 των 125mg...Αν υπάρχει κάποια αντίστοιχη περίπτωση με τη δική μου και τι προτάσεις υπάρχουν για κάτι ήπιο στην αρχή...Προς το παρόν έχω δεί μόνο το STACK 2 (MDY)

Εμενα η γνωμη μου να αφησεις τους λιποδιαλυτες και να χασεις οσο λιπος θελεις με σωστη διατροφη και αεροβια ασκηση. Εστω και αν χρειαστει λιγη περισοτερη πειθαρχια και λιγο παραπανω ιδρωτα.
Αν θες κατι να σου σπαει τα νευρα πιες ενα τριπλο καφε πριν την προπονηση σου..

worfel
28-01-12, 16:21
Ακομη και αν δεν ειχες προβλημα με τον θυροειδη δεν θα σου συνιστουσα να πηγαινες σε κατι που να "παιζει" μαζί του. Σωστη διατροφη, ασκηση και πανω απο όλα ξεκουραση. Μόνο αμα ειχες κολλησει και ησουν περιπωτση θα σου ελεγα να προχωρησεις. Και στην τελικη δεν γινεται καθε φορα που παιρνεις μερικα κιλα να πας σε ορμονες θυροειδους.

scorpion19
28-01-12, 17:52
Εννοείται πως δεν θέλω να πάω στην εύκολη λύση...Την διατροφή μου την τηρώ όπως πρέπει και αφιερώνω αρκετή από την προπόνηση μου στην αερόβια άσκηση.Παρ'ολα αυτά ευχαριστώ για τις απαντήσεις και βλέπουμε τελικά για το μέλλον αν χρειαστεί κάτι αντίστοιχο!

Devil
28-01-12, 18:53
Εννοείται πως δεν θέλω να πάω στην εύκολη λύση...Την διατροφή μου την τηρώ όπως πρέπει και αφιερώνω αρκετή από την προπόνηση μου στην αερόβια άσκηση.Παρ'ολα αυτά ευχαριστώ για τις απαντήσεις και βλέπουμε τελικά για το μέλλον αν χρειαστεί κάτι αντίστοιχο!

κοιτα οι περισσοτεροι λιποδιαλυτες περιεχουν καφεινη.... ξερω οτι η καφεινη εχει ενα θεμα με την αποροφηση της levothyroxine....
απο εκει και περα δεν ξερω σε τι δοσεις και δεν ξερω αν το θεμα το παρουσιαζει οταν τις παιρνεις μαζι.... αυτο πρεπει να το ψαξεις εσυ η' γιατρος σου...