PDA

Επιστροφή στο Forum : συνδιασμος συμπληρωματων



chelsea7
29-01-12, 02:29
καλησπέρα
εχω παραγγειλει 2 συμπληρωματα το anavite και το jack3d. επισης χρησιμοποιω ηδη μια whey gold (το πρωι και μετα την προπονηση μαζι με δεξτροζη).

πως να συνδιασω τα νεα συμπληρωματα, να παιρνω το anavite το πρωι και πριν την προπονηση μαζι με jack 3d ή καλυτερα πρωι και βραδυ, ωστε να μην παιρνω μαζι anavite και jack3d?
ευχαριστω εκ των προτερων

Dimitrios
29-01-12, 03:04
καλησπέρα
εχω παραγγειλει 2 συμπληρωματα το anavite και το jack3d. επισης χρησιμοποιω ηδη μια whey gold (το πρωι και μετα την προπονηση μαζι με δεξτροζη).

πως να συνδιασω τα νεα συμπληρωματα, να παιρνω το anavite το πρωι και πριν την προπονηση μαζι με jack 3d ή καλυτερα πρωι και βραδυ, ωστε να μην παιρνω μαζι anavite και jack3d?
ευχαριστω εκ των προτερων

Καλησπέρα αρχικά φίλε μου.:welcome:
Κατά δεύτερον, ξέρεις τι είναι το καθένα που πήρες;

chelsea7
29-01-12, 03:21
to anavite πολυβιταμινη
jack3d νιτρικο

απλα ρωταω επειδη η προπονηση μου ειναι βραδυ κυριως, πειραζει αμα πάρω την 2ερη δοση απο το anavite μαζι με το νιτρικο? ή να την παρω μετα απο κανα 2ωρο απο την προπονηση πριν τον υπνο?

Dimitrios
29-01-12, 03:33
to anavite πολυβιταμινη
jack3d νιτρικο

απλα ρωταω επειδη η προπονηση μου ειναι βραδυ κυριως, πειραζει αμα πάρω την 2ερη δοση απο το anavite μαζι με το νιτρικο? ή να την παρω μετα απο κανα 2ωρο απο την προπονηση πριν τον υπνο?

Πάρε την Anavite 3 το πρωί με το πρωινό και 3 με το τελευταίο γεύμα πριν την προπόνηση. Το νιτρικό κανά μισάωρο πριν την προπόνηση.:toast:

Mcstefan7
29-01-12, 14:58
Νιτρικό και βραδινή προπόνηση παίζει να σ χαλάσει τον ύπνο ομως///

tkz
05-02-12, 23:31
Καλησπερα παιδια!!!
Εχω παρει μια πρωτεινη Hydrowhey της On,αμινοξεα Amino 2222 tabs της On παλι και κρεατινη Kre-Alkalyn της
Wariorlab και μου ειπανε ενα προγραμματακι πως να τα παιρνω:
Πρωινο: Hydrowhey 3/4 απο το scoop,Αmino 2 tabs
Μεσημεριανο: Amino 2 tabs
Βραδυνο: Amino 2 tabs
Πριν την προπονηση: Hydrowhey 1 scoop,Kre-Alkalyn 2 caps (ποση ωρα διαφορα την πρωτεινη απο την κρεατινη?)
Μετα την προπονηση: Hydrowhey 1 scoop,Kre-Alkalyn 2 caps(ποση ωρα διαφορα την πρωτεινη απο την κρεατινη?)
Και σε μερες χωρις προπονηση πρωινο,μεσιμεριανο,βραδυνο τα ιδια εκτως απ οτο πρωινο που θα παιρνω εχτρα Kre-Alkalyn 2 caps(η διαφορα χρονου αναμεσα στα 3 του πρωινου??)

Σορρυ για το κατεβατο...:help::)

billys15
06-02-12, 00:11
Στη θεση σου θα επαιρνα τα αμινοξεα ακριβως πριν την προπονηση μαζι με την κρεατινη (δεν χρειαζεται να αφησεις ωρα,παρτα μαζι).Οσο για την whey,οταν εβλεπα οτι καποιο γευμα μου δεν μου δινει την ποσοτητα πρωτεϊνης που θελω,τοτε θα 'παιρνα μισο ή 1 scoop.Αλλιως αναμεσα στα γευματα απο 1,αλλα και μετα την προπονηση.Συγκεκριμενα την κρεατινη δοκιμασε να την παιρνεις το πρωι και πριν ή μετα το γυμνατηριο.

tkz
06-02-12, 00:20
Στη θεση σου θα επαιρνα τα αμινοξεα ακριβως πριν την προπονηση μαζι με την κρεατινη (δεν χρειαζεται να αφησεις ωρα,παρτα μαζι).Οσο για την whey,οταν εβλεπα οτι καποιο γευμα μου δεν μου δινει την ποσοτητα πρωτεϊνης που θελω,τοτε θα 'παιρνα μισο ή 1 scoop.Αλλιως αναμεσα στα γευματα απο 1,αλλα και μετα την προπονηση.Συγκεκριμενα την κρεατινη δοκιμασε να την παιρνεις το πρωι και πριν ή μετα το γυμνατηριο.


γιατι αμινοξεα και οχι πρωτεινη με την κεατινη πριν την προπο?(τωρα μαθαινω) :unsure:
για την κρεατινη σε ποιες ωρες τις μερας λες να ειναι καλυτερα? 1 φορα το πρωι οκ, αλλα μια πριν η μετα την προπο?

billys15
06-02-12, 02:05
Αμινοξεα γιατι θα σε βοηθησουν στην προπονηση πιο αμεσα.Ουσιαστικα δεν ειναι και μεγαλη η διαφορα με whey,αλλα αφου τα 'χεις στο χερι παρτα καλυτερα ετσι.Πριν την προπονηση.
Κρεατινη πρωι και πριν ή μετα την προπονηση,οποτε θες..

tkz
07-02-12, 01:19
Αμινοξεα γιατι θα σε βοηθησουν στην προπονηση πιο αμεσα.Ουσιαστικα δεν ειναι και μεγαλη η διαφορα με whey,αλλα αφου τα 'χεις στο χερι παρτα καλυτερα ετσι.Πριν την προπονηση.
Κρεατινη πρωι και πριν ή μετα την προπονηση,οποτε θες..

ξερεις τι προσεξα οτι στο κουτι της κρεατινης λεει για μεγιστα αποτελεσματα 2 καψουλες πριν την προπο και 2 μετα!!!!?:unsure:
Αρα καλυτερα αμινοξεα αντι πρωτεινης πριν την προπο!?
αλλα τα αμινοξεα καθε ποτε μεσα στην μερα?

Lao
07-02-12, 01:25
ξερεις τι προσεξα οτι στο κουτι της κρεατινης λεει για μεγιστα αποτελεσματα 2 καψουλες πριν την προπο και 2 μετα!!!!?:unsure:
Αρα καλυτερα αμινοξεα αντι πρωτεινης πριν την προπο!?
αλλα τα αμινοξεα καθε ποτε μεσα στην μερα?

Δεν υπάρχει «καλύτερα» και «χειρότερα».

Άλλο πράγμα κάνει η κρεατίνη και άλλο πράγμα κάνουν τα αμινοξέα.

Βασικά, έχεις υπόψη σου τι κάνει το ένα και τι το άλλο;

tkz
07-02-12, 01:43
Δεν υπάρχει «καλύτερα» και «χειρότερα».

Άλλο πράγμα κάνει η κρεατίνη και άλλο πράγμα κάνουν τα αμινοξέα.

Βασικά, έχεις υπόψη σου τι κάνει το ένα και τι το άλλο;

Ναι,αλλα δεν ειμαι σιγουρος για το 'προγραμμα' που μου εχουν φτιαξει γι αυτο και προσπαθω να βγαλω ενα συμπερασμα το προγραμμα ειναι λιγο πιο πανω...