PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι συμπληρωμα πριν την αεροβια?



rex31
30-01-12, 19:50
Ψαχνοντας τι να παρω πριν την πρωινη αεροβια προπονηση για καλυτερη λιποδιαλυση και λιγοτερο μυικο καταβολισμο διαβασα τρια διαφορετικα πραγματα.Πρωτεινη,αμινοξεα η λιποδιαλυτη πριν την πρωινη αεροβια?Το εχει ψαξει κανεις και ξερει ποιο ειναι καλυτερα να παιρνω πριν?(Κανω διατροφη για χασιμο κιλων-λιπους και ασκησεις για γραμμωση δεν ξερω αν βοηθησα καθολου.):unsure:

rex31
30-01-12, 22:57
Ψαχνοντας τι να παρω πριν την πρωινη αεροβια προπονηση για καλυτερη λιποδιαλυση και λιγοτερο μυικο καταβολισμο διαβασα τρια διαφορετικα πραγματα.Πρωτεινη,αμινοξεα η λιποδιαλυτη πριν την πρωινη αεροβια?Το εχει ψαξει κανεις και ξερει ποιο ειναι καλυτερα να παιρνω πριν?(Κανω διατροφη για χασιμο κιλων-λιπους και ασκησεις για γραμμωση δεν ξερω αν βοηθησα καθολου.):unsure:

Κανενας?Ειναι καλυτερα να μην παιρνω τιποτα??

marvin
30-01-12, 22:59
Κανενας?Ειναι καλυτερα να μην παιρνω τιποτα??


Προσωπικα οταν κανω πρωινο αεροβιο ,μιας και ειμαι νηστικη πολλες ωρες,πινω αμινοξεα.

rex31
30-01-12, 23:02
Προσωπικα οταν κανω πρωινο αεροβιο ,μιας και ειμαι νηστικη πολλες ωρες,πινω αμινοξεα.

Αμινοξεα για λιγοτερο μυικο καταβολισμο?Εχω τα Amino Hydro ths ExtriFit.Καμια γνωμη?

marvin
30-01-12, 23:04
Αμινοξεα για λιγοτερο μυικο καταβολισμο?Εχω τα Amino Hydro ths ExtriFit.Καμια γνωμη?


Δεν εχω γνωσεις σε μαρκες και εταιριες..και οτι γραφω ειναι μονο εμπειρικο.Κανε μια αναζητηση για το συγκεκριμενο στο φορουμ,ισως υπαρχει κριτικη.

giannis64
30-01-12, 23:05
εγω δεν θα επερνα ουτε αμινο. δεν υπαρχει κανενας λογος να φοβηθει κανεις να μην χασει μυικο ιστο.
δεν χανετε ετσι ευκολα ο μυικος ιστος. διαβασε αυτο το θεμα και ισως σου δωθουν πολλες απαντησεις.

Oι πιο καταλληλες στιγμες αεροβιας ασκησης. (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?16624-Oι-πιο-καταλληλες-στιγμες-αεροβιας-ασκησης.)

εντιτ. επισης τα αμινο να δεις να μην εχουν μεσα ζακχαρα. ακομα ακομα να δεις τις τιμες των αμινο που εχουν μεσα, αλλα και απο τι ακριβος αποτελουντε.

δες στις αξιολογησεις. θα υπαρχει θεμα που αξιολογουν τα αμινο που ρωτας.

rex31
30-01-12, 23:12
εγω δεν θα επερνα ουτε αμινο. δεν υπαρχει κανενας λογος να φοβηθει κανεις να μην χασει μυικο ιστο.
δεν χανετε ετσι ευκολα ο μυικος ιστος. διαβασε αυτο το θεμα και ισως σου δωθουν πολλες απαντησεις.

Oι πιο καταλληλες στιγμες αεροβιας ασκησης. (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?16624-O%CE%B9-%CF%80%CE%B9%CE%BF-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%B3%CE%BC%CE%B5%CF%82-%CE%B1%CE%B5%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%B9%CE%B1%CF%82-%CE%B1%CF%83%CE%BA%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82.)

Θέλω ναι παιρνω κατι (δεν χρειαζεται να ειναι συμπληρωμα) που να με βοηθαει σε ολη την προσπαθεια μου(Την πρωινη εστω.)Θελω να χασω καποια κιλα-λιπος και εψαχνα απλα κατι που θα μου δωσει ενα boost η κατι που θα με βοηθησει να καψω λιπος..το εψαξα και λεγονται πολλα στ ιντερνετ.λενε για σκετο καφε λιποδιαλυτεσ αμινοξεα και πρωτεινη πριν την πρωινη αεροβια.Ειπα να ρωτησω εδω μιασ κ παρακολουθω το σιτε αρκετο καιρο και με εχει βοηθησει αρκετα και μου εχει λυσει πολλες απορειες.

marvin
30-01-12, 23:16
Θέλω ναι παιρνω κατι (δεν χρειαζεται να ειναι συμπληρωμα) που να με βοηθαει σε ολη την προσπαθεια μου(Την πρωινη εστω.)Θελω να χασω καποια κιλα-λιπος και εψαχνα απλα κατι που θα μου δωσει ενα boost η κατι που θα με βοηθησει να καψω λιπος..το εψαξα και λεγονται πολλα στ ιντερνετ.λενε για σκετο καφε λιποδιαλυτεσ αμινοξεα και πρωτεινη πριν την πρωινη αεροβια.Ειπα να ρωτησω εδω μιασ κ παρακολουθω το σιτε αρκετο καιρο και με εχει βοηθησει αρκετα και μου εχει λυσει πολλες απορειες.

Μια συμβουλη...φορτωσε το κινητο σου με ποροτικη για σεν αμουσικη..βαλε καλα παπουτσια...βρες ενα μερος που να σε χαλαρωνει και τρεχα......Ολα για μια προσπαθεια ειναι πρωτα μεσα στο μυαλο μας.Εχει τυχει να ειμαι σε γραμμωση με λιγο υδατανθρακα και να εχω τρεξει νηστικη πρωι 90' συνεχωμενα,απλα γιατι το γουσταρα.

giannis64
30-01-12, 23:17
να σου πω. αν ο στοχος σου ειναι μονο η λιποδιαλυση, τοτε δεν σου ειναι απαρετητο να παρεις κατι για να σου δωσει ενεργεια. δεν ειναι στοχος σου η επιδοση, αλλα η διαρκεια (χρονος) και η παλμοι. οποτε θα εβγαζα σιγουρα απεφω την πρωτεινη, μετα τα αμινο, και ισως κρατουσα μονον εναν σκετο καφε, η και κανα λιποδιαλυτη.

αν διαβασεις το θεμα που σου ποσταρα, ισως αλλαξεις σκεπτικο, και ισως σου δωθουν απαντησεις.

giannis64
30-01-12, 23:18
Μια συμβουλη...φορτωσε το κινητο σου με ποροτικη για σεν αμουσικη..βαλε καλα παπουτσια...βρες ενα μερος που να σε χαλαρωνει και τρεχα......Ολα για μια προσπαθεια ειναι πρωτα μεσα στο μυαλο μας.Εχει τυχει να ειμαι σε γραμμωση με λιγο υδατανθρακα και να εχω τρεξει νηστικη πρωι 90' συνεχωμενα,απλα γιατι το γουσταρα.

:thumbup: αυτο

rex31
30-01-12, 23:25
:thumbup: αυτο

Οκ..μεσα στο σπιτι τρεχω σαν το βλαμμενο γιατι δεν πολυθελω να με βλεπουν αλλοι.Ειδα στο E-shop εναν λιποδιαλυτη green tea τις reflex.Κανει δουλεια?Μετα την πρωινη αεροβια τρωω quaker με μελι και γαλα και 1 scoop whey πρωτεινη.Καλα κανω?

Mpozos
30-01-12, 23:34
20 lepta prin 1 frapedaki sketo. eimai kata ton sumplhromaton kausis lipous. genika an 8es na kapsis lipos na exeis sta geymata sou piperi mpoukobo ksidi lemoni na pineis prasino tsai 2 koupes tin mera kai ksinomila sta snaks. ayta apo mena

giannis64
30-01-12, 23:35
ειπαμε πως στην αξιολογηση των συμπληρωματων υπαρχουν ολα αυτα που θες να μαθεις για το καθετι που κυκλοφορει στην αγορα.

γιαυτο που τρως το πρωι, καλα εισαι.

rex31
30-01-12, 23:37
20 lepta prin 1 frapedaki sketo. eimai kata ton sumplhromaton kausis lipous. genika an 8es na kapsis lipos na exeis sta geymata sou piperi mpoukobo ksidi lemoni na pineis prasino tsai 2 koupes tin mera kai ksinomila sta snaks. ayta apo mena

φραπες με αδειο στομαχι?δεν θα μου τιναξει το στομαχι?λεμονι και τσαι οκ.ξιδι χμμ...αν τρωω μαρουλι με ξιδι πριν απο το μεσημεριανο ειναι καλα?μονο εκει βαζω ξιδι..πιπερι οπου λαχει.εχει διαφορα το ξινομηλο απο το κανονικο μηλο?\
:unsure:

rex31
30-01-12, 23:40
ειπαμε πως στην αξιολογηση των συμπληρωματων υπαρχουν ολα αυτα που θες να μαθεις για το καθετι που κυκλοφορει στην αγορα.

γιαυτο που τρως το πρωι, καλα εισαι.

Οκ γιαννη και Marvin ευχαριστω για την βοηθεια σας με βοηθησατε πολυ θα το ψαξω και για τα συμπληρωματα...(μου εδωσες μια καλη ιδεα ty marvin :P)

Mpozos
30-01-12, 23:54
φραπες με αδειο στομαχι?δεν θα μου τιναξει το στομαχι?λεμονι και τσαι οκ.ξιδι χμμ...αν τρωω μαρουλι με ξιδι πριν απο το μεσημεριανο ειναι καλα?μονο εκει βαζω ξιδι..πιπερι οπου λαχει.εχει διαφορα το ξινομηλο απο το κανονικο μηλο?\
:unsure:

εμενα προσωπικά το στομαχι μου δεν τινάζεται χαχαχαχαχα για σενα δεν ξερω πινω καθε μερα 2, 1 τ πρωει πριν αεροβια και 1 20 λεπτα παλι πριν παω το μεσημερι για βαροι. ξυδι βαζε στο μαρουλακι σου το μεσημερι. εχει διαφορα το ξινομηλο απτο κανονικα μηλο ναι. (εγω προσωπικα σε καθε γευμα πιπερι μπουκοβο σκορδο λεμονι ξυδι τα χο best off) :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

rex31
31-01-12, 00:00
εμενα προσωπικά το στομαχι μου δεν τινάζεται χαχαχαχαχα για σενα δεν ξερω πινω καθε μερα 2, 1 τ πρωει πριν αεροβια και 1 20 λεπτα παλι πριν παω το μεσημερι για βαροι. ξυδι βαζε στο μαρουλακι σου το μεσημερι. εχει διαφορα το ξινομηλο απτο κανονικα μηλο ναι. (εγω προσωπικα σε καθε γευμα πιπερι μπουκοβο σκορδο λεμονι ξυδι τα χο best off) :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

Ενας ελληνικος καφες σκετος κανει δουλεια?ωραια θα βαλω και το τσαι στο προγραμμα και θα αλλαξω τα μηλα με ξινομηλα.Ty για τις συμβουλες!:thumbup::thumbup::)

Mpozos
31-01-12, 00:02
Ενας ελληνικος καφες σκετος κανει δουλεια?ωραια θα βαλω και το τσαι στο προγραμμα και θα αλλαξω τα μηλα με ξινομηλα.Ty για τις συμβουλες!:thumbup::thumbup::)

εφόσον εχει καφεινη ναι κανει δουλεια φιλε.

CapoFighter
01-02-12, 00:59
+100 σε ολα ... αλλα οχι υπερβολες!!!Δηλαδη μην κανεις πανω απο μια ωρα νηστικος το πρωι γιατι μετα καταστρεφεις το σωμα σου. Ολα με μετρο οπως λεγαν και οι παλιοι...

vaggan
01-02-12, 11:37
καφε σκετο δυνατο

rex31
01-02-12, 16:12
καφε σκετο δυνατο

Αυτο σκοπευω να κανω.30 λεπτα αεροβια νηστικος το πρωι με ενα σκετο καφε και μετα quaker με μελι + γαλα +1 scoop whey prot.Νομιζω ειναι καλα για πρωινο.Ξερει κανεις μηπως αν κανω καλα που παιρνω αμινοξεα(χαπια)20 λεπτα πριν καθε βασικο γευμα?δλδ πρωι μεσημερι βραδυ.Ειναι τα αμινοξεα Amino Hydro Extrifit.Ξερει κανεις να μου πει?

Michaelangelo
03-02-12, 20:27
Ασυζητητή πιστεύω ένας θερμογεννετικός λιποδιαλύτης, είναι ότι καλύτερο!
Εναλλακτική λύση, οτιδήποτε (ακόμα και τσάι δηλαδή) περιέχει καφείνη!