PDA

Επιστροφή στο Forum : ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ(ΓΙΑ ΟΓΚΟ)



luckman
04-02-12, 16:33
ΓΕΙΑ σας παιδεια θα ηθελα την γνωμη σας γιατι θελω να παρω ογκο ειμαι 1.81 84 κιλα και εδω και ενα μηνα παιρνω πρωτεινη ογκου και κρεατινη και εχω σωματικο λιπος 17%

1 MUSCLETECH 100% PREMIUM MASS GAINER
2 CELL-TECH HARDCORE PRO SERIES

λεω να γυρισω σε καθαρη πρωτεινη και νιτρικο μαζι με κρεατινη και εχω σκεφτει αυτο τον συνδιασμο
1 WHEY PROTEIN 2273g (OPTIMUM)
2 NO XPLODE AVPT 820g (BSN)
3 CREATINE POWDER, 300gr (OPTIMUM)
4 WHEY MAXX (PVL)
Η ΤΟ 4 ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΤΟ 1

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

mono AEK
04-02-12, 16:35
εχεις σκεφτει να αυξησεις το φαι σου??
τα συμπληρωματα διατροφης ειναι για να συμπληρωνουν τη διατροφη οχι για να την αντικαθιστουν

beefmeup
04-02-12, 16:38
με 17% λιπος αρχιζεις να ξεφευγεις..
οποτε καλυτερα να επανεξετασεις αυτο που θες να κανεις..κ αποτι ειδα για το ψυος σου θες περισοτερα καλα κιλα..
οποτε ασχολησου με την διατροφη σου λιγο,κ ακολουθα μιαπ ροσεγγιση που θα σου δωσει μυς χωρις λιπος..
καλυτερα στην φαση που εισαι μια ισοθερμιδικη θα πηγαινε γαντι..



1 WHEY PROTEIN 2273g (OPTIMUM)
2 NO XPLODE AVPT 820g (BSN)
3 CREATINE POWDER, 300gr (OPTIMUM)

το μεσαιο μονο με χαλαει λιγο..τα υπολοιπα ειναι οκ.

panakos
04-02-12, 17:01
φιλε καλησπερα!!μια ερώτηση θέλω να σου κάνω..όταν πήρα cell tech εβαλα πολύ λίπος...
οκ δεν έκανα και την τρομερή διατροφή δεν λέωότι φταίει η φόρμουλα!αλλά πες μου αν μπορείς πόσο σε λίπωσε αυτός ο συνδυασμός???:unsure:

εννοώ cell tech με την συγκεκριμένη πρωτείνη!

luckman
04-02-12, 17:02
ευχαριστω.. αλλα ι διατροφη μ καλη ειναι το πρωι τρωω βρομη με νερο ι τοστ με γαλοπουλα μετα φρουτο το μεσημερι οτι υπαρχει στο σπιτι μετα παλι φρουτο και το βραδι γιαουρτι με αμυγδαλα και μελι και βρομη η τοστ με γαλοπουλα..... λες να μην παρω νιτρικο ι λες να παρω καποιο αλλο?

luckman
04-02-12, 17:04
φιλε το ποσοστο λιπους μου ηταν πριν τα παρω αυτα τωρα δν ξερω σε λιγο καιρο θα ξανα μετρηθω.... σε μια εβδομαδα μ τελειωνει... θα σου πω :)

panakos
04-02-12, 17:10
σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου!!δεν θέλω ούτε να σε κρίνω ούτε να σε αγχωσω!απλά είχα 16% λίπος και μετά απο 2 μήνες χρήσης cell tech πήγα στο 20%..

περιμένω απάντηση όταν πας για λιπομέτρηση!!γενικά πως είδες τον συνδυασμό αυτό?σε βοήθησε σε δύναμη και κιλά??:welcome:

luckman
04-02-12, 17:18
σε δυναμη ειδα διαφορα και ειδα πριξιματα.. δλδ στην μπαρα για το στηθος ανεβηκα 7 κιλα μεσα σε 3 εβδομαδες και εχς παρει 2 κιλα

panakos
04-02-12, 17:37
ωραιος!!συνεχισε δυνατα!!:bbbiceps:

luckman
04-02-12, 18:58
ευχαριστω μεγαλεε!:) επισης

beefmeup
04-02-12, 21:10
ευχαριστω.. αλλα ι διατροφη μ καλη ειναι το πρωι τρωω βρομη με νερο ι τοστ με γαλοπουλα μετα φρουτο το μεσημερι οτι υπαρχει στο σπιτι μετα παλι φρουτο και το βραδι γιαουρτι με αμυγδαλα και μελι και βρομη η τοστ με γαλοπουλα..... λες να μην παρω νιτρικο ι λες να παρω καποιο αλλο?

man,αυτα που μου γραφεις δεν μου λενε τπτ...
ουτε που ξερω τι θερμιδες/μακρος τρως,ουτε τι κανεις,ουτε τι θες να κανεις..

κανε την ζωη σου απλη,κ θα δεις αποτελεσμα..

βγαλε μια ισοθερμιδικη διατροφη με ποσοτητες πρωτεινης που να καλυπτουν τις αναγκες σου..
για σενα περιπου 160-180γρ ανα μερα ειναι οκ..
κ μετα συμπληρωσε υ/ες κ λιπαρα αναλογα το πως σε βολευει κ το τι αντικτυπο εχει το καθε μακροσυστατικο στο σωμα σου..

αν το κανεις αυτο κ συνεχισεις να γυμναζεσαι θα βαλεις μυικα κιλα κ θα καθαρισεις το σωμα σου..
τα συμπληρωματα αντε να συμβαλουν ενα 10% στο συνολο του αποτελεσματος που θα πετυχεις..
η πρωτεινη κ η κρεατινη ειναι οκ..
το νιτρικο θα αλλαζα,αλλα αυτο παλι ειναι δικο σου θεμα..μπορει να το παρεις αυτο που λες κ να σε πιασει..αν δεν δοκιμασεις δεν μπορεις κ να ξερεις..:)

mono AEK
04-02-12, 21:16
τα φρουτα δε νομιζω να σε βοηθουν παντως...
ολο ζαχαρη ειναι

primordial
04-02-12, 22:55
τα φρουτα δε νομιζω να σε βοηθουν παντως...
ολο ζαχαρη ειναι

Εδώ κατά την γνώμη μου υπάρχει μια μεγάλη παρεξήγηση... το να εντάξεις 1 φρούτο την ημέρα στην διατροφή σου δεν αποτελεί κ τόσο μεγάλο λάθος, με βασική προϋπόθεση ότι τηρείς ένα πρόγραμμα στην διατροφή σου. Ένα πράσινο μήλο ως δεκατιανό, μια μπανάνα (που είναι super διατροφικά) ή δυο ακτινίδια κατά την διάρκεια της ημέρας, δεν σου κάνουν τόσο μεγάλη ζημιά...!!!
Λέω εγώ τώρα...;)

luckman
05-02-12, 00:44
man,αυτα που μου γραφεις δεν μου λενε τπτ...
ουτε που ξερω τι θερμιδες/μακρος τρως,ουτε τι κανεις,ουτε τι θες να κανεις..

κανε την ζωη σου απλη,κ θα δεις αποτελεσμα..

βγαλε μια ισοθερμιδικη διατροφη με ποσοτητες πρωτεινης που να καλυπτουν τις αναγκες σου..
για σενα περιπου 160-180γρ ανα μερα ειναι οκ..
κ μετα συμπληρωσε υ/ες κ λιπαρα αναλογα το πως σε βολευει κ το τι αντικτυπο εχει το καθε μακροσυστατικο στο σωμα σου..

αν το κανεις αυτο κ συνεχισεις να γυμναζεσαι θα βαλεις μυικα κιλα κ θα καθαρισεις το σωμα σου..
τα συμπληρωματα αντε να συμβαλουν ενα 10% στο συνολο του αποτελεσματος που θα πετυχεις..
η πρωτεινη κ η κρεατινη ειναι οκ..
το νιτρικο θα αλλαζα,αλλα αυτο παλι ειναι δικο σου θεμα..μπορει να το παρεις αυτο που λες κ να σε πιασει..αν δεν δοκιμασεις δεν μπορεις κ να ξερεις..:)

απλα θελω να παρω μυικα κιλα... και λεω ας πουμε για μεσημεριανο οτι μαγειρευον δλδ δν μπορω να εχω κρεας η ψαρη καθε μερα θα υπαρνουχ και οσπειρα και απολα.... το βραδι γιαουρτι η τοστ.... το πρωι τοστ η βρωμη... και τα συμπληρωματα.... καπως ετσι ειναι η διατροφη μου... δεν καθομαι να μετρησω θερμιδες αλλα ειναι αρκετα προσεγμενο το μεσημεριανο μου χωρις ψωμι και παντα υπαρχει σαλατα... απλα ο συνδιασμος των συμπληρωματων με νοιαζει να ειναι σωστος εννοω οτι απο διατροφη μια χαρα τα πηγαινω....5 γευματα και οποτε πρεπει και εξηγησα παραπανω πωσ περιπου παει

luckman
05-02-12, 00:48
Εδώ κατά την γνώμη μου υπάρχει μια μεγάλη παρεξήγηση... το να εντάξεις 1 φρούτο την ημέρα στην διατροφή σου δεν αποτελεί κ τόσο μεγάλο λάθος, με βασική προϋπόθεση ότι τηρείς ένα πρόγραμμα στην διατροφή σου. Ένα πράσινο μήλο ως δεκατιανό, μια μπανάνα (που είναι super διατροφικά) ή δυο ακτινίδια κατά την διάρκεια της ημέρας, δεν σου κάνουν τόσο μεγάλη ζημιά...!!!
Λέω εγώ τώρα...;)

ναι και εγω πιστευω οτι δεν ειναι κακο καποιο φρουτο και κυριωσ μπανανες τρωω

Lao
05-02-12, 01:00
κανε την ζωη σου απλη,κ θα δεις αποτελεσμα..


Μεγάλη κουβέντα είπες, beef!

Πολλές φορές έχω την αίσθηση ότι, γενικά, κάπου χάνουμε την ουσία...

luckman
05-02-12, 01:32
συγγνωμη αν γινομαι φορτικος αλλα και ενα fish oil θα βοηθουσε η οχι?... ευχαριστω πολυ

Adinamos
06-02-12, 02:15
Εγω προτεινω ξεκινα φαγητο, πρωτεινη, πολυβιταμινη και ω3. Μετα προσθεσε κρεατινη σε κυκλους.
Μετα αμα αποφασισεις οτι εισαι σε ενα καποιο επιπεδο και θελεις κατι παραπανω, θελεις να πειραματιστεις και το αντεχει και η τσεπη σου, παρε ενα prewo (oxi το noxplode παντος!!)
Παντος να ξερεις πως ο,τι σκονες και να παρεις αμα δεν εχεις πειθαρχια στο φαγητο σου δεν κανεις τιποτα.
Αυτα απο εμανα. ;)

luckman
06-02-12, 13:49
Εγω προτεινω ξεκινα φαγητο, πρωτεινη, πολυβιταμινη και ω3. Μετα προσθεσε κρεατινη σε κυκλους.
Μετα αμα αποφασισεις οτι εισαι σε ενα καποιο επιπεδο και θελεις κατι παραπανω, θελεις να πειραματιστεις και το αντεχει και η τσεπη σου, παρε ενα prewo (oxi το noxplode παντος!!)
Παντος να ξερεις πως ο,τι σκονες και να παρεις αμα δεν εχεις πειθαρχια στο φαγητο σου δεν κανεις τιποτα.
Αυτα απο εμανα. ;)

αυτη πανω κατω ειναι ι διατροφη μου που γραφω παραπανω... μπορεις να μου πρωτεινεις καποιο prewo?

Adinamos
06-02-12, 15:22
Oχι δε μπορω να σου προτεινω κατι για τον απλουστατο λογο οτι μπορει κατι εμενα να με 'πιανει' ενω εσενα οχι. Δυστυχως ετσι ειναι η κατασταση με τα prewo.
Πρεπει να δοκιμασεις μονος σου αλλα και παλι μη νομιζεις οτι θα δεις κατι φοβερο.
Αμα επιμενεις εγω θα σου προτεινα να δοκιμασεις βητα αλανινη για το κατι παραπανω. Καλυτερα να την παρεις σε μπαλκ, γιατι αμα την παρεις μεσα σε ενα prewo, θα παρασυρθεις απο τα στιμς και δε θα βγαλεις σωστο συμπερασμα κατα ποσο σου 'δουλεψε'.