PDA

Επιστροφή στο Forum : ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ WHEY - ΣΚΟΝΗ ΒΡΩΜΗΣ



Gabe
06-02-12, 18:39
Σκεφτηκα να αγορασω παιδες πρωτεινη ογκου και στο γυμναστηριο μου συστησαν την Real Mass απο Gaspari. Τελος πάντων , μπηκα στο φορουμ και εψαξα λιγο για τις πρωτεινες ογκου και διαβασα ενα υπερ ενδιαφερον και καλογραμμενο αρθρο που γραφτηκε απο τον RUHL. Καπου κατα το τέλος εγραφε οτι πολυ απλα μπορουμε να χωσουμε την βρωμη στο blender να γινει σκονη και απλα την προσθετουμε στην whey. Το έχει δοκιμάσει καποιος παιδια να μας πει την γνωμη του; Γενικα πως σας φαινετε αυτο σαν λύση αντι του κουβα . ( μπορει να μου πειτε βεβαια να αγορασω ξεχωριστα δεξτρο-μαλτο και για αυτο σας προλαβαινω λεγοντας οτι γενικα θα ηθελα να συζητηθει αυτο περι της βρωμης , για δεξτρο-μαλτο θα διαβασω στην συνεχεια ;) ) ευχαριστω οσους ασχοληθουν !

sobral
06-02-12, 18:45
Σκεφτηκα να αγορασω παιδες πρωτεινη ογκου και στο γυμναστηριο μου συστησαν την Real Mass απο Gaspari. Τελος πάντων , μπηκα στο φορουμ και εψαξα λιγο για τα bulk up συμπληρωματα και διαβασα ενα υπερ ενδιαφερον και καλογραμμενο αρθρο που γραφτηκε απο τον RUHL. Καπου κατα το τέλος εγραφε οτι πολυ απλα μπορουμε να χωσουμε την βρωμη στο blender να γινει σκονη και απλα την προσθετουμε στην whey. Το έχει δοκιμάσει καποιος παιδια να μας πει την γνωμη του; Γενικα πως σας φαινετε αυτο σαν λύση αντι του κουβα . ( μπορει να μου πειτε βεβαια να αγορασω ξεχωριστα δεξτρο-μαλτο και για αυτο σας προλαβαινω λεγοντας οτι γενικα θα ηθελα να συζητηθει αυτο περι της βρωμης , για δεξτρο-μαλτο θα διαβασω στην συνεχεια ;) ) ευχαριστω οσους ασχοληθουν !

whey + βρώμη + φρούτα + ξηρούς καρπούς = εξαιρετικής ποιότητας weight gainer;) δοκιμασμένο. Φοβερή γεύση κ ότι πρέπει για ενδιάμεσο γεύμα. Αν βρίσκεσαι σε υπερθερμιδική διατροφή θα σου λύσει τα χέρια, εύκολες κ γρήγορες ποιοτικές θερμίδες. Εμένα προσωπικά με βοήθησε πολύ να ανεβάσω τις θερμίδες μου χωρίς να νιώθω το στομάχι μου τούμπανο συνέχεια από το πολύ φαϊ.

Gabe
06-02-12, 18:51
whey + βρώμη + φρούτα + ξηρούς καρπούς = εξαιρετικής ποιότητας weight gainer;) δοκιμασμένο. Φοβερή γεύση κ ότι πρέπει για ενδιάμεσο γεύμα. Αν βρίσκεσαι σε υπερθερμιδική διατροφή θα σου λύσει τα χέρια, εύκολες κ γρήγορες ποιοτικές θερμίδες. Εμένα προσωπικά με βοήθησε πολύ να ανεβάσω τις θερμίδες μου χωρίς να νιώθω το στομάχι μου τούμπανο συνέχεια από το πολύ φαϊ.

Ωραια τελεια , οποτε μετα το gym θα χτυπαω ενα τετοιο shakeraki ... Τωρα ομως κατα ποσο καλα θα διαλυεται η βρωμη δε ξερω :/ γιατι θελει και αρκετο.. κανα 4scoop απο την βρωμη πρεπει να εχει για να ειναι καλα σε υδατανθρακες και παλι λιγα μπορει να λεω...

TheEnonymous
28-08-12, 22:56
Αν βάλω στο σέικερ βρώμη + whey,πόσα ml νερό χρειάζονται?

chili
28-08-12, 23:06
τοσο οσο να σ αρεσει γευστικα/στην υφη

s0k0s
28-08-12, 23:07
Αν βάλω στο σέικερ βρώμη + whey,πόσα ml νερό χρειάζονται?

+50Ml παραπανω ειναι οκ, κοιτα το με το ματι πως θα ειναι οκ ;)
Με αυτο το τροπο το κανω 7-8 μηνες σιγουρα, μου το ειχε πει ο ντεβιλ κ απο τοτε δν το αφησα ουτε μια μερα.. ;)

spartan77
29-08-12, 09:57
για υπερθερμιδικη περιοδο ειναι τελειος συνδιασμος whey+βρωμη:thumbup:
επισης εκτος απο το σεικερ να προσθεσω οτι εγω πολλες φορες βαζω
στο μπλεντερ πρωτεινη+βρωμη+ξηρους καρπους και η βρωμη ψιλοκοβεται μαζι με τους ξηρους καρπους κ ειναι σουπερ;)

TheEnonymous
29-08-12, 17:20
:thumbup::thumbup:

liveris
29-08-12, 22:19
δοκιμασε whey σοκολατα + βρωμη + μπανανα + 1 κουταλια της σουπας φυστικοβουτυρο..dellicious...:)

andrikos3kala
29-08-12, 22:40
Τώρα στον όγκο χτυπάω on gold standar μαζι με quaker στο μπλέντερ καμια ωρίτσα και κάτι πριν το γυμ , αναφορικά με το μεταπροπονητικο whey-malt-dex-φρουκτώζη.:welcome:

TheEnonymous
08-09-12, 20:51
Παρεπιμπτόντως,δοκίμασα whey με κουάκερ.Δεν ήθελα πολύ για να ξεράσω...