PDA

Επιστροφή στο Forum : βοηθεια σε πρωταρη



aelmon
23-05-11, 21:54
καλησπέρα
και καλώς σας βρήκα
είμαι 22 1,78 και 74 κιλά
το κακό είναι ότι μέσες άκρες είμαι αγύμναστος και λόγο απο τις πολλές κρεπάλες (άτιμη φοιτητική ζωή) έχω κάνει μια κοιλιά απαίσια και λόγο του ότι γενικά στο σώμα είμαι αδύνατος φαίνομαι λες και είμαι έγκυος... εδώ και κάποιο καιρό έχω ξεκινήσει γυμναστήριο(λόγο του ότι θέλω να κάψω το λίπος κάνω κυρίως αερόβιες ασκήσεις) και μαζί κάνω και 3 προπονήσεις mayi thai την εβδομάδα (και φυσικά έκοψα το αλκοόλ)
αλλά θέλω μαζί με αυτά να πάρω και κάποια συμπληρώματα που θα με βοηθήσουν να χάσω λίπος όσο το δυνατόν πιο εύκολα και γρήγορα
προσπάθησα με την αναζήτηση και το γενικό διάβασμα να καταλάβω αλλά λόγω του ότι δεν έχω ιδέα όλο και πιο πολύ μπερδεύομαι οπότε άνοιξα δικό μου θέμα :)
αυτό που θα ήθελα από εσάς είναι αν μου προτείνετε τι συμπληρώματα να πάρω π.χ. λιποδιαλιτικά,αμινοξέα κτλ και μετά να μου πείτε και συγκεκριμένα πιο νομίζετε οτι είναι το καλύτερο
π.χ. σου προτείνω να πάρεις λιποδιαλιτικά. το τάδε της τάδε εταιρίας
ευχαριστώ πάρα πολύ για τον χρόνο σας.

Lao
24-05-11, 00:36
καλησπέρα
και καλώς σας βρήκα
είμαι 22 1,78 και 74 κιλά
το κακό είναι ότι μέσες άκρες είμαι αγύμναστος και λόγο απο τις πολλές κρεπάλες (άτιμη φοιτητική ζωή) έχω κάνει μια κοιλιά απαίσια και λόγο του ότι γενικά στο σώμα είμαι αδύνατος φαίνομαι λες και είμαι έγκυος... εδώ και κάποιο καιρό έχω ξεκινήσει γυμναστήριο(λόγο του ότι θέλω να κάψω το λίπος κάνω κυρίως αερόβιες ασκήσεις) και μαζί κάνω και 3 προπονήσεις mayi thai την εβδομάδα (και φυσικά έκοψα το αλκοόλ)
αλλά θέλω μαζί με αυτά να πάρω και κάποια συμπληρώματα που θα με βοηθήσουν να χάσω λίπος όσο το δυνατόν πιο εύκολα και γρήγορα
προσπάθησα με την αναζήτηση και το γενικό διάβασμα να καταλάβω αλλά λόγω του ότι δεν έχω ιδέα όλο και πιο πολύ μπερδεύομαι οπότε άνοιξα δικό μου θέμα :)
αυτό που θα ήθελα από εσάς είναι αν μου προτείνετε τι συμπληρώματα να πάρω π.χ. λιποδιαλιτικά,αμινοξέα κτλ και μετά να μου πείτε και συγκεκριμένα πιο νομίζετε οτι είναι το καλύτερο
π.χ. σου προτείνω να πάρεις λιποδιαλιτικά. το τάδε της τάδε εταιρίας
ευχαριστώ πάρα πολύ για τον χρόνο σας.

Θες μια καθαρή πρωτεϊνη, μια πολυβιταμίνη και ένα Ω3. Όχι λιποδιαλύτες.

aelmon
24-05-11, 00:39
Θες μια καθαρή πρωτεϊνη, μια πολυβιταμίνη και ένα Ω3. Όχι λιποδιαλύτες.

αφου θελω να χασω λιπος γιατι οχι λιποδιαλιτες;
σορρυ που ρωταω απλα δεν εχω ιδεα
επισης μπορεις να μου προτινεις καποια πρωτεινη καποια πολυβιταμινη και ενα Ω3;
το καθενα απο αυτα τι δουλεια κανει;

gmalamos
24-05-11, 01:14
αφου θελω να χασω λιπος γιατι οχι λιποδιαλιτες;
σορρυ που ρωταω απλα δεν εχω ιδεα
επισης μπορεις να μου προτινεις καποια πρωτεινη καποια πολυβιταμινη και ενα Ω3;
το καθενα απο αυτα τι δουλεια κανει;

Δες στο e shop..

tommygunz
24-05-11, 01:40
Αυτά που είπε ο Λάο βασικά φίλε... Α, και ένα μεγάλο κουτί με υπομονή.;)

Lao
24-05-11, 01:47
αφου θελω να χασω λιπος γιατι οχι λιποδιαλιτες;
σορρυ που ρωταω απλα δεν εχω ιδεα
επισης μπορεις να μου προτινεις καποια πρωτεινη καποια πολυβιταμινη και ενα Ω3;
το καθενα απο αυτα τι δουλεια κανει;

Γιατί είναι πολύ καλύτερα για την υγεία σου και τα αποτελέσματα που θες να πετύχεις τον στόχο σου με σωστή διατροφή καιι γυμναστική.

Πρωτεϊνες: Υπάρχουν ΠΟΛΛΕΣ, μερικές κλασσικές είναι οι Dymatize Elite Whey, ON Gold Standard, Reflex Instant Whey, NOW κτλ κτλ κτλ...

Πολυβιταμίνες: NOW Adam, ON Opti-Men, Gaspari Anavite, Animal Pak, Orange Triad...

Ω3: Πάρε της NOW και είσαι ΟΚ. Καλά είναι και αυτά της Reflex που πουλάει το e-shop εδώ.

aelmon
24-05-11, 09:48
Γιατί είναι πολύ καλύτερα για την υγεία σου και τα αποτελέσματα που θες να πετύχεις τον στόχο σου με σωστή διατροφή καιι γυμναστική.

Πρωτεϊνες: Υπάρχουν ΠΟΛΛΕΣ, μερικές κλασσικές είναι οι Dymatize Elite Whey, ON Gold Standard, Reflex Instant Whey, NOW κτλ κτλ κτλ...

Πολυβιταμίνες: NOW Adam, ON Opti-Men, Gaspari Anavite, Animal Pak, Orange Triad...

Ω3: Πάρε της NOW και είσαι ΟΚ. Καλά είναι και αυτά της Reflex που πουλάει το e-shop εδώ.
ωραία!
ευχαριστώ και πάλι!
τα γεύματα μου τώρα είναι
το πρωί ένα sandwich είτε με λευκό ψωμί,φέτα,αυγό,γαλοπούλα ντομάτα είτε λευκό ψωμί γαλοπούλα κασέρι ντομάτα
το μεσημέρι μπριζόλα με σαλάτα ή μπιφτέκι με σαλάτα ή μακαρόνια τυρί ή κοτόπουλο σαλάτα κτλ
και το βράδυ προσπαθώ να τρώω λήγω, είτε τοστ, είτε γιαούρτη με δημητριακά, είτε ρύζι με γιαούρτη
αν αρχίσω να παίρνω τα παραπάνω πρέπει να κόψω κάποιο γεύμα;
που και που ενδιάμεσα στη μέρα μου τρώω και κάποια φρούτα

magdaline
24-05-11, 10:14
ωραία!
ευχαριστώ και πάλι!
τα γεύματα μου τώρα είναι
το πρωί ένα sandwich είτε με λευκό ψωμί,φέτα,αυγό,γαλοπούλα ντομάτα είτε λευκό ψωμί γαλοπούλα κασέρι ντομάτα
το μεσημέρι μπριζόλα με σαλάτα ή μπιφτέκι με σαλάτα ή μακαρόνια τυρί ή κοτόπουλο σαλάτα κτλ
και το βράδυ προσπαθώ να τρώω λήγω, είτε τοστ, είτε γιαούρτη με δημητριακά, είτε ρύζι με γιαούρτη
αν αρχίσω να παίρνω τα παραπάνω πρέπει να κόψω κάποιο γεύμα;
που και που ενδιάμεσα στη μέρα μου τρώω και κάποια φρούτα
Γεια..
Άποψη μου, να αφαιρέσεις από τη διατροφή σου το λευκό ψωμί και να προσθέσεις ολικής. να κόψεις το τυρί και να προσθέσεις περισσότερες φέτες βραστής γαλοπούλας (αν και εγώ θα έκοβα τελείως το τοστ και θα έτρωγα κουάκερ με ασπράδια ή θα έπινα κάποιο συμπλήρωμα πρωτείνης με λιποδιαλύτη το πρωί), τα μακαρόνια θα τα απέφευγα σ περίοδο γράμμωσης και θα έτρωγα πατάτα βραστή, και το βράδυ θα έτρωγα πρωτείνη με σαλάτα, όχι δημητριακά κ ρύζια.. αυτά..
φρούτο να προτιμάς μήλο μετά τη προπόνηση σου..
Σημαντικό να πίνεις νερό και να περπατάς πολύ..

tommygunz
24-05-11, 12:23
ωραία!
ευχαριστώ και πάλι!
τα γεύματα μου τώρα είναι
το πρωί ένα sandwich είτε με λευκό ψωμί,φέτα,αυγό,γαλοπούλα ντομάτα είτε λευκό ψωμί γαλοπούλα κασέρι ντομάτα
το μεσημέρι μπριζόλα με σαλάτα ή μπιφτέκι με σαλάτα ή μακαρόνια τυρί ή κοτόπουλο σαλάτα κτλ
και το βράδυ προσπαθώ να τρώω λήγω, είτε τοστ, είτε γιαούρτη με δημητριακά, είτε ρύζι με γιαούρτη
αν αρχίσω να παίρνω τα παραπάνω πρέπει να κόψω κάποιο γεύμα;
που και που ενδιάμεσα στη μέρα μου τρώω και κάποια φρούτα

Βασικά να προσθέσεις γεύματα πρέπει, όχι να κόψεις! 3 γεύματα είναι λίγα. Αν μπορείς βάλε ανά 3 ώρες ένα γεύμα (εννοείται όχι τεράστιο, κανονικό προς μικρό). Υπολόγισε θερμίδες και φτιάξε διατροφή με ένα γεύμα ανά 3 ώρες και ξαναγράψτην στην ενότητα της διατροφής για να γίνουν τυχόν διορθώσεις.

aelmon
24-05-11, 23:02
Βασικά να προσθέσεις γεύματα πρέπει, όχι να κόψεις! 3 γεύματα είναι λίγα. Αν μπορείς βάλε ανά 3 ώρες ένα γεύμα (εννοείται όχι τεράστιο, κανονικό προς μικρό). Υπολόγισε θερμίδες και φτιάξε διατροφή με ένα γεύμα ανά 3 ώρες και ξαναγράψτην στην ενότητα της διατροφής για να γίνουν τυχόν διορθώσεις.

θέλω να χάσω 3-4 κιλά και να χάσω κυρίως λίπος
πόσες θερμίδες πρέπει να παίρνω ημερησίος;
παλιά που έκανα δίαιτα νομίζω έπαιρνα 1000-1200 ανά ημέρα αλλά τότε είχα πέσει από τα 83 στα 71-72

επισης δεν ξερω καθολου ποσες θερμιδες εχει το καθε γευμα
π.χ. μια γιαουρτη 2% ειτε γαλα 1.5% με δημιτριακα ολικης αλεσεως ποσο εχει;
γαλα 1,5% ειτε γιαουστη 2% με κουακερ(1+1/2 κουταλια σουπας),αμυγδαλα(ή καρυδια)(μια οχι βουνο κουταλια σουπας), σταφιδες(μια οχι βουνο κουταλια σουπας) και μελι(μια οχι βουνο κουταλια σουπας) πόσες έχει περίπου;
τα 2 προηγουμενα ειναι καλα για πρωινο;

το πράσινο τσάι βοηθάει στο να καις λίπος;

magdaline
25-05-11, 01:19
θέλω να χάσω 3-4 κιλά και να χάσω κυρίως λίπος
πόσες θερμίδες πρέπει να παίρνω ημερησίος;
παλιά που έκανα δίαιτα νομίζω έπαιρνα 1000-1200 ανά ημέρα αλλά τότε είχα πέσει από τα 83 στα 71-72

επισης δεν ξερω καθολου ποσες θερμιδες εχει το καθε γευμα
π.χ. μια γιαουρτη 2% ειτε γαλα 1.5% με δημιτριακα ολικης αλεσεως ποσο εχει;
γαλα 1,5% ειτε γιαουστη 2% με κουακερ(1+1/2 κουταλια σουπας),αμυγδαλα(ή καρυδια)(μια οχι βουνο κουταλια σουπας), σταφιδες(μια οχι βουνο κουταλια σουπας) και μελι(μια οχι βουνο κουταλια σουπας) πόσες έχει περίπου;
τα 2 προηγουμενα ειναι καλα για πρωινο;

το πράσινο τσάι βοηθάει στο να καις λίπος;

Πρέπει να κάνεις γεύματα κάθε 3 ώρες, γύρω στα 5-6, για να φτιάξει ο μεταβολισμός σου σιγά σιγά και να αρχίσεις να καις.

Το τσάι λένε βοηθάει, είναι φυσικός λιποδιαλυτής.
Αθλείσαι καθόλου;

aelmon
25-05-11, 02:53
Πρέπει να κάνεις γεύματα κάθε 3 ώρες, γύρω στα 5-6, για να φτιάξει ο μεταβολισμός σου σιγά σιγά και να αρχίσεις να καις.

Το τσάι λένε βοηθάει, είναι φυσικός λιποδιαλυτής.
Αθλείσαι καθόλου;

κάνω προπόνηση mayi thai 3 φορές την εβδομάδα
περπατάω αρκετά και πάω στο γυμναστήριο 2 φορές την εβδομάδα όπου κάνω αερόβια γυμναστική και πολλούς κοιλιακούς και ραχιαίους
+ κανά μπασκευτάκι καμιά μπαλίτσα

τονίζω και πάλι
δεν θέλω να κάνω 6pack μάλλον πιο σωστά απέχω άπειρα από αυτό...
προς το παρών είμαι κοινός αδύνατος κουράδας με κοιλιά και θέλω να χάσω την απαίσια κοιλιά και να σφίξω και μετά να πάω για γράμμωση

magdaline
25-05-11, 02:57
κάνω προπόνηση mayi thai 3 φορές την εβδομάδα
περπατάω αρκετά και πάω στο γυμναστήριο 2 φορές την εβδομάδα όπου κάνω αερόβια γυμναστική και πολλούς κοιλιακούς και ραχιαίους
+ κανά μπασκευτάκι καμιά μπαλίτσα

τονίζω και πάλι
δεν θέλω να κάνω 6pack μάλλον πιο σωστά απέχω άπειρα από αυτό...
προς το παρών είμαι κοινός αδύνατος κουράδας με κοιλιά και θέλω να χάσω την απαίσια κοιλιά και να σφίξω και μετά να πάω για γράμμωση
ε για να χάσεις το λίπος στη κοιλιά θέλει πολύ αερόβια, αν μπορείς και κάθε μέρα 40+ λεπτά γρήγορο περπάτημα, μπάσκετ κλπ, σωστή διατροφή και νερο πολύ/τσάι, και υπομονή.

aelmon
07-02-12, 14:02
καλημέρα !!!
είμαι 22 χρονών 76 κιλά (με βάση το σώμα μου τα 70-72 είναι το κανονικό μου βάρος)
είμαι αδύνατος με κοιλιά και αγύμναστος(κουραδ*ς φοιτητής)
μέχρι πριν κάποιο καιρό έκανα για κάποιους μήνες γυμναστική και είχα δει διαφορά(πολύ μικρή)
τώρα θα ξανά αρχίσω κανονικά με γυμναστήριο +muay thai
παλιά ασχολήθηκα και από διατροφές(5 γεύματα) και τα λοιπά ξέρω
αλλά είμαι τελείως άσχετος με συμπληρώματα
σκοπός μου ειναι η αμμεση απώλεια λίπους.... όσο πιο γρήγορα γίνεται να φύγει το λίπος(κοιλιές, χαλάρωση κτλ)
και δεύτερο αλλά και αυτο σιμαντικο να ανοιξουν οι πλάτες , να φουσκώσουν χερια και τα λοιπα...οχι κατι τρελο απλά να φαίνομαι γυμνασμένος
αλλα με νοιάζει να χαθεί το λίπος όσο πιο γρήγορα γίνεται
σκέφτομαι να πάρω πρωτεΐνη (οχι ογκου) κανονική και λιποδιαλύτες (μαζί με διατροφή και γυμναστήριο)
και θέλω παρακαλώ να μου πείτε ποια πρωτεΐνη μου προτείνεται και πιο λιποδιαλυτη
θελω απλα να μου πειτε μακρα και ονομα προιοντος... τωρα αν κανουν 2 προιοντα την ιδια δούλευα προτιμώ το πιο φτηνό...
κοινώς ποιον λιποδιαλυτή να πάρω για άμεσα αποτελέσματα ; ( ας είναι και λίγο ακραία λύση αρκεί σε 3 μήνες να δω αποτέλεσμα)
ποια πρωτεΐνη να πάρω;
χρειάζομαι κάτι άλλο;

Lao
07-02-12, 14:08
Όχι στους λιποδιαλύτες και βγάλε από το μυαλό σου τις εύκολες και γρήγορες λύσεις.

Γυμνάσου σωστά, φτιάξε μια καλή διατροφή και τα αποτελέσματα θα έρθουν.

aelmon
07-02-12, 14:12
Όχι στους λιποδιαλύτες και βγάλε από το μυαλό σου τις εύκολες και γρήγορες λύσεις.

Γυμνάσου σωστά, φτιάξε μια καλή διατροφή και τα αποτελέσματα θα έρθουν.
γιατί όχι;(δεν σε αμφισβητώ απλά δεν έχω ιδέα για αυτό ρωτάω)
έχεις κάποια πρωτεΐνη να προτείνεις;
κάτι άλλο που χρειάζομαι;
(αν οι λιποδιαλύτες ; κάνουν δουλειά απλά έχουν κάποια αρνητικά, είμαι διατεθειμένος να τα δεχτώ, για κάποιους μήνες θα παίρνω...δεν θα παίρνωγια καιρό)

Lao
07-02-12, 14:20
γιατί όχι;(δεν σε αμφισβητώ απλά δεν έχω ιδέα για αυτό ρωτάω)
έχεις κάποια πρωτεΐνη να προτείνεις;
κάτι άλλο που χρειάζομαι;
(αν οι λιποδιαλύτες ; κάνουν δουλειά απλά έχουν κάποια αρνητικά, είμαι διατεθειμένος να τα δεχτώ, για κάποιους μήνες θα παίρνω...δεν θα παίρνωγια καιρό)

Γιατί έχεις φτιάξει στο μυαλό σου μια εικόνα που δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα. Και αν δεν καταλάβεις ορισμένα πράγματα, το μόνο που θα καταφέρεις στο τέλος, θα είναι να έχεις δώσει πολλά χρήματα χωρίς λόγο.

Πολύς κόσμος, ακούει ή διαβάζει «λιποδιαλύτες» και νομίζει ότι άμα τους χρησιμοποιήσει το λίπος θα φύγει εύκολα και γρήγορα. Αυτό, απέχει αρκετά από την πραγματικότητα, γιατί εκτός του ότι αρκετά προϊόντα είναι μάπα, όσα δουλεύουν θα δουλέψουν σε κάποιον που ήδη κάνει μια καλή διατροφή, έχει ένα καλό σωματικό υπόβαθρο και απλά θέλει ορισμένες «πινελιές».

Εσύ λοιπόν, προφανώς δεν ανήκεις στην κατηγορία που περιέγραψα. Και όχι μόνο αυτό, αλλά για κάποιον λόγο που εσύ ξέρεις και δεν με αφορά, θέλεις γρήγορα αποτελέσματα, πράγμα το οποίο για μένα είναι λάθος.

Εν ολίγοις, σου επαναλαμβάνω ότι το ζητούμενο είναι να φτιάξεις ένα ΚΑΛΟ διατροφικό πλάνο, όσο μπορείς πάντα, να μάθεις να κάνεις σωστές προπονήσεις και στην πορεία, ανάλογα με την πρόοδο και τις ανάγκες σου να κοιτάξεις το αν χρειάζεσαι κάποιο συμπλήρωμα ή όχι.

Και πριν σκεφτείς αν σε καταλαβαίνω ή όχι, είμαι 36 χρονών, γυμνάζομαι πάνω από 20 χρόνια και εδώ και 15-16 χρόνια, ασκούμαι σε μια πολύ απαιτητική Πολεμική Τέχνη.

aelmon
07-02-12, 14:40
Γιατί έχεις φτιάξει στο μυαλό σου μια εικόνα που δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα. Και αν δεν καταλάβεις ορισμένα πράγματα, το μόνο που θα καταφέρεις στο τέλος, θα είναι να έχεις δώσει πολλά χρήματα χωρίς λόγο.

Πολύς κόσμος, ακούει ή διαβάζει «λιποδιαλύτες» και νομίζει ότι άμα τους χρησιμοποιήσει το λίπος θα φύγει εύκολα και γρήγορα. Αυτό, απέχει αρκετά από την πραγματικότητα, γιατί εκτός του ότι αρκετά προϊόντα είναι μάπα, όσα δουλεύουν θα δουλέψουν σε κάποιον που ήδη κάνει μια καλή διατροφή, έχει ένα καλό σωματικό υπόβαθρο και απλά θέλει ορισμένες «πινελιές».

Εσύ λοιπόν, προφανώς δεν ανήκεις στην κατηγορία που περιέγραψα. Και όχι μόνο αυτό, αλλά για κάποιον λόγο που εσύ ξέρεις και δεν με αφορά, θέλεις γρήγορα αποτελέσματα, πράγμα το οποίο για μένα είναι λάθος.

Εν ολίγοις, σου επαναλαμβάνω ότι το ζητούμενο είναι να φτιάξεις ένα ΚΑΛΟ διατροφικό πλάνο, όσο μπορείς πάντα, να μάθεις να κάνεις σωστές προπονήσεις και στην πορεία, ανάλογα με την πρόοδο και τις ανάγκες σου να κοιτάξεις το αν χρειάζεσαι κάποιο συμπλήρωμα ή όχι.

Και πριν σκεφτείς αν σε καταλαβαίνω ή όχι, είμαι 36 χρονών, γυμνάζομαι πάνω από 20 χρόνια και εδώ και 15-16 χρόνια, ασκούμαι σε μια πολύ απαιτητική Πολεμική Τέχνη.
δεν εχω στο μυαλο μου την εικονα του οτι θα πάρω 6000 ευρώ σκευάσματα θα παω 1 μηνα γυμναστηριο και θα γινω τουμπανο
απλα τωρα τελειωσα φοιτητης και θα γυρίσω στο πατρικό
όποτε μπορώ να κάνω διατροφή με την χρησή βοήθεια της μαμάς
μπορώ να πηγαίνω προπόνηση γυμναστήριο και muay thai λόγω ελεύθερου χρόνου
και θέλω να πάρω λιποδιαλυτη
1 και παρα παρα πολυ συμαντικο οτι εχω ακουσει οτι σου δινει ενεργεια... την προηγουμενη φορα ενω ηθελα να κανω καθε μερα γυμανστικη λογω εξαντλησης δεν μπορουσα και με νευριασε απιστευτα να νιωθω πτωμα
2 εχω ακουσει οτι σου κοβει την ορεξη για φαι... κατι παρα πολυ καλο αν κανεις διατροφη... την προηγουμενη φορα πουε εκανα διατροφή σιχάθηκα την συνεχόμενη αισιθηση πίνας μετα τις 11 το βραδυ...
3 ξερω οτι δεν θα με κανει κορμαρα απλα εχω ακουσει οτι αν μονος σου καις 10 θερμιδες στην γυμναστικη με λυποδιαλυτη καις 13
για αυτους τους λογους θελω να παρω

aelmon
07-02-12, 15:04
Lao ή κάποιος άλλος
μπορείτε να μου πείτε(επειδή μπερδεύτηκα)
άπλα το όνομα της πρωτεΐνης και της πολυβιταμινης που θεωρείτε ότι είναι καλύτερα να πάρω;

Lao
07-02-12, 15:13
Lao ή κάποιος άλλος
μπορείτε να μου πείτε(επειδή μπερδεύτηκα)
άπλα το όνομα της πρωτεΐνης και της πολυβιταμινης που θεωρείτε ότι είναι καλύτερα να πάρω;

Για multies, κοιτάς εδώ:
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?16907-%CE%A3%CF%85%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%80%CE%BB%CE%B7%CE%BD-%CE%B4%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%BF%CF%81%CF%89%CE%BD-%CF%80%CE%BF%CE%BB%CF%85%CE%B2%CE%B9%CF%84%CE%B1%CE%BC%CE%B9%CE%BD%CF%8E%CE%BD

Για πρωτεϊνες, υπάρχουν πολλά προϊόντα. ON Gold Standard, Dymatize Elite Whey, Synhrax...

aelmon
07-02-12, 15:34
Για multies, κοιτάς εδώ:
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?16907-%CE%A3%CF%85%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%80%CE%BB%CE%B7%CE%BD-%CE%B4%CE%B9%CE%AC%CF%86%CE%BF%CF%81%CF%89%CE%BD-%CF%80%CE%BF%CE%BB%CF%85%CE%B2%CE%B9%CF%84%CE%B1%CE%BC%CE%B9%CE%BD%CF%8E%CE%BD

Για πρωτεϊνες, υπάρχουν πολλά προϊόντα. ON Gold Standard, Dymatize Elite Whey, Synhrax...

για πρωτεινη σκευτομαι αυτη
http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=2&category_id=34&option=com_virtuemart&Itemid=15
ή αυτη
http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=52&category_id=27&keyword=whey+shake&option=com_virtuemart&Itemid=54
ή αυτη
http://www.xtr.gr/proteines/338/WHEY_PROTEIN_2273g_(OPTIMUM).html
για πολυ βιταμινη λεω αυτη
http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=24&category_id=23&option=com_virtuemart&Itemid=40
ή αυτη
http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=58&category_id=23&option=com_virtuemart&Itemid=40
και μαζι και αυτο
http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=36&category_id=7&option=com_virtuemart&Itemid=16
συμφωνεις;

Lao
07-02-12, 16:42
για πρωτεινη σκευτομαι αυτη
http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=2&category_id=34&option=com_virtuemart&Itemid=15
ή αυτη
http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=52&category_id=27&keyword=whey+shake&option=com_virtuemart&Itemid=54
ή αυτη
http://www.xtr.gr/proteines/338/WHEY_PROTEIN_2273g_(OPTIMUM).html
για πολυ βιταμινη λεω αυτη
http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=24&category_id=23&option=com_virtuemart&Itemid=40
ή αυτη
http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=58&category_id=23&option=com_virtuemart&Itemid=40
και μαζι και αυτο
http://www.bodybuilding.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=bodybuilding_flypage.tpl&product_id=36&category_id=7&option=com_virtuemart&Itemid=16
συμφωνεις;

Μια χαρά επιλογές, όλα.

mono AEK
07-02-12, 16:54
παντως αν θες να χασεις 4 κιλα ειναι πολυ ευκολο με σωστη διατροφη και ασκηση μεσα σε 3 μηνες να πετυχεις αυτο που θες

γνωμη μου οτι δε χρειαζεται λιποδιαλυτης