PDA

Επιστροφή στο Forum : αρχαριος



ακης ψαρακας
08-02-12, 14:54
ειμαι 17 χρονων,πιο συμπληρωμα πρωτεινης ειναι το πιο καταλληλο και το ποιο φυσικο για καποιον στην ηλικια μου(ως στοχο εχω τον ογκο)?αν αργοτερα θελω να σταματησω αυτο το συμπληρωμα μπορω να συνεχισω να γυμναζομαι χωρις να εχω παρενεργειες??

beefmeup
08-02-12, 23:06
φιλε παρε μια χωρις υ/ες κ πολλα πολλα μεσα...
η whey shake ειναι καλη επιλογη..

βεβαια,αν θες μια γνωμη,εγω στην θεση σου δεν θα επερνα τπτ..

Dimitrios
14-02-12, 02:41
Και εγώ αυτής της άποψης είμαι φίλε μου. Είσαι πολύ νέος για να πάρεις κάποιο συμπλήρωμα διατροφής.
Τώρα αν ντε και καλά θέλεις κάτι πάρε μία 80αρα whey πρωτείνη. :welcome:

Ηλαπ
14-02-12, 02:48
+1 και απο εμενα...Στην ηλικιας το αυγουλακι και η κοτουλα ιδια και καλυτερη δουλεια κανουν απο τα συπληρωματα,,, Αμα παλι θες κατι σονι και δε για να εχεις την εντυπωση οτι θα εχεις καλυτερα αποτελεσματα τοτε παρε μια απλη πρωτεινη....

Konstantinos!
17-02-12, 00:54
Εγώ στη θέση σου αν έμενα με τους δικούς μου θα έλεγα τη μάνα μου να μου μαγειρεύει φιλέτα κοτόπουλο και να μου βράζει αυγά κάθε μέρα (τρως ένα κρόκο και 5 ασπράδια πχ) .

Επίσης να ξέρεις και εσύ και οι φίλοι σου αν τύχει και το συζητήσετε πως με συμπληρώματα πρωτείνης αλλά και κρεατίνης ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ να κρεμάσεις ποτέ,δεν είναι αναβολικά,ΔΕΝ είναι φάρμακα και ΔΕΝ είναι κακά για την υγεία. Απλά δε σου χρειάζονται ακόμη επειδή έχεις το σπιτικό φαγητό που είναι από τις καλύτερες διατροφές. Οπότε,σωστή διατροφή,σωστή ξεκούραση και όχι μαιμουνιές στο γυμναστήριο για να σηκώσεις τα περισσότερα κιλά.Σώμα θέλεις να χτίσεις,όχι να το διαλύσεις.