PDA

Επιστροφή στο Forum : Προτασεις για πρωτεινη με περιεκτικοτητα 90+



spirus
13-02-12, 17:18
Καλησπερα,
θα ηθελα την γνωμη σας και τις προτασεις σας για πρωτεινη γυρω στο 90%. Μου εχουν προτεινει τις παρακατω:

- Dymatize ISO 100
- Isoflex της AllMax Nutrition (ή την Isonatural)

Εκτος απο τον ..αριθμο "90" αυτο που με ενδιαφερει περισσοτερο ειναι φυσικα κ η ποιοτητα της.
Απ οτι εχω δει ειναι λιγο ακριβες κ γι' αυτο θα τις παραγγειλω απο το εξωτερικο, νομιζω εχω μια ακρη.
Φυσικα αν εχετε καποια αλλη καλυτερη να προτεινετε μου λετε.

Ειμαι 31 χρονων κ στη ζωη μου δεν εχω παρει συμπληρωμα ουτε καν για βιταμινη C.
Εδω και 2 μηνες που ξαναρχισα gym εχω φτιαξει (καπως) την διατροφη μου αλλα λογω δουλειας κτλ δεν νομιζω πως παιρνω
την καταλληλη ποσοτητα πρωτεινης.

Εεεευχαριστω

Titanium
13-02-12, 17:28
Αφου θα παραγγείλεις απο εξωτερικό σου προτείνω nutrisport 90+...
Η φθηνότερη με διαφορά και πολύ καλή γεύση.

Dimitrios
13-02-12, 23:30
Βασικά η Iso 100 είναι 86αρα για την ακρίβεια.. Είναι πάρα πολύ καλή μιας και την έχω πάρει αρκετές φορές και με πολύ ωραία γεύση. Την προτείνω. Τώρα για την isoflex δεν έχω γνώμη μιας και δεν την έχω δοκιμάσει, όμως είναι από τις τοπ από άποψη ποιότητας στις isolate.

marpi
13-02-12, 23:34
εγω παντως ειμαι ψιλο-απογοητευμενη απο dymatize iso100-μπανανα, η σοκολατα ισωσ να ναι καλυτερη βεβαια

beefmeup
13-02-12, 23:40
Καλησπερα,
θα ηθελα την γνωμη σας και τις προτασεις σας για πρωτεινη γυρω στο 90%. Μου εχουν προτεινει τις παρακατω:

- Dymatize ISO 100
- Isoflex της AllMax Nutrition (ή την Isonatural)



μαν αναλογα τα λεφτα που θες να δωσεις..
γνωμη μου ειναι μιας κ οι καιροι ειναι δυσκολοι,να μην δωσεις πολλα λεφτα..αν θες κατι σε isolate παρε nutrisport..φτηνη κ καλη..
αν ντε κ καλα θες καποια απτος 2 που αναφερεις παρε την πρωτη..αλλα λογικα θα σου βγει πολυ ακριβη.
κ αν θες κατι που υποτιθεται οτι ειναι κορυφη παρε isopure(natures best)..αλλα πανακριβη να ξερεις..

οπως κ να χει,επιμενω στην φτηνοτερη επιλογη..

Dimitrios
14-02-12, 00:51
εγω παντως ειμαι ψιλο-απογοητευμενη απο dymatize iso100-μπανανα, η σοκολατα ισωσ να ναι καλυτερη βεβαια

Είναι αρκετά καλή! Και το ίδιο και η πίνα κολάντα! ;)

Dimitrios
14-02-12, 00:53
μαν αναλογα τα λεφτα που θες να δωσεις..
γνωμη μου ειναι μιας κ οι καιροι ειναι δυσκολοι,να μην δωσεις πολλα λεφτα..αν θες κατι σε isolate παρε nutrisport..φτηνη κ καλη..
αν ντε κ καλα θες καποια απτος 2 που αναφερεις παρε την πρωτη..αλλα λογικα θα σου βγει πολυ ακριβη.
κ αν θες κατι που υποτιθεται οτι ειναι κορυφη παρε isopure(natures best)..αλλα πανακριβη να ξερεις..

οπως κ να χει,επιμενω στην φτηνοτερη επιλογη..

Ισχύει αυτό που με τη τιμή. Πλέον κοιτάμε και το τελευταίο ευρώ και ειδικά για πρωτείνη δεν αξίζει να φώσεις μια περιουσία. Καλύτερα να αγοράσεις κάτι που θα σου κάνει την διαφορά παρά να αγοράσεις μια πανάκριβη πρωτείνη. όλες όσες έχουν αναφερθεί είναι πολύ καλές επιλογές. Για εμένα και μια καλή whey με καλό προφίλ αμινοξέων και όχι πολύ υδατάνθρακα είναι ιδανική και φτηνή επιλογή.;)

Jimy
14-02-12, 17:31
Για Optimum-Gold Standard τι εχετε να πειτε?Δεν ειναι τοσο καθαρη?

Michaelangelo
14-02-12, 17:48
Αφου θα παραγγείλεις απο εξωτερικό σου προτείνω nutrisport 90+...
Η φθηνότερη με διαφορά και πολύ καλή γεύση.

+1!

Σου συνιστώ αυτήν να της ρίξεις μια καλή ματιά. Με τα ίδια λεφτά πάρε και κάποιο άλλο συμπλήρωμα.

Dimitrios
14-02-12, 19:04
Για Optimum-Gold Standard τι εχετε να πειτε?Δεν ειναι τοσο καθαρη?

Μια χαρά είναι. :thumbup:

marpi
15-02-12, 02:05
Είναι αρκετά καλή! Και το ίδιο και η πίνα κολάντα! ;)

λαθος επιλογη εκανα!
με νερο ομως ειναι καλες η εννοεις με γαλα?

Dimitrios
15-02-12, 02:30
λαθος επιλογη εκανα!
με νερο ομως ειναι καλες η εννοεις με γαλα?

Kαι με τα 2! Ειδικά με νερό που τις πίνω μιας και τις θέλω μετά την προπόνηση αφού είναι isolate είναι πολύ καλές. Στις συνιστώ ανεπιφύλακτα.:green:

marpi
15-02-12, 02:43
Kαι με τα 2! Ειδικά με νερό που τις πίνω μιας και τις θέλω μετά την προπόνηση αφού είναι isolate είναι πολύ καλές. Στις συνιστώ ανεπιφύλακτα.:green:

ωραια ευχαριστω!

spirus
28-02-12, 11:02
καταρχην ευχαριστω για τις απαντησεις (αν κ καθυστερημενα)..
λεω τελικα να παρω την dymatize.. εξαλλου μονο καλα λογια ακουω γι'αυτη κ εδω αλλα κ σε sites του εξωτερικου.
ειναι η πρωτη φορα που θα παρω συμπληρωμα οποτε ας δωσω κατι παραπανω κ μετα βλεπουμε.

@dimitrios οταν η dymatize λεει οτι εχει 25 στα 28γρ πρωτεινη (γευση berry), αυτο δεν ειναι 90%?

Dimitrios
28-02-12, 13:47
καταρχην ευχαριστω για τις απαντησεις (αν κ καθυστερημενα)..
λεω τελικα να παρω την dymatize.. εξαλλου μονο καλα λογια ακουω γι'αυτη κ εδω αλλα κ σε sites του εξωτερικου.
ειναι η πρωτη φορα που θα παρω συμπληρωμα οποτε ας δωσω κατι παραπανω κ μετα βλεπουμε.

@dimitrios οταν η dymatize λεει οτι εχει 25 στα 28γρ πρωτεινη (γευση berry), αυτο δεν ειναι 90%?

Στην σοκολάτα η περιεκτικότητα είναι 24/28. Οπότε αλλάζει το ποσοστό. Γενικά ανάλογα με τη γεύση παίζουν διαφορές λόγω των πρόσθετων.;)