PDA

Επιστροφή στο Forum : Ενδοφλεβια δεξτροζη help!



christos_7
16-02-12, 20:07
Γεια σας παιδια και καλως σας βρηκα...παρηγγειλα απο φαρμακειο δεξτροζη αλλα μου εφεραν δεξτροζη ενδοφλεβια και μου ειπαν οτι δεν βγαινει πια δεξτροζη σε σκονη και μπορω να την παρω κανονικα ..τι να κανω τελικα;:unsure:

Mcstefan7
16-02-12, 20:40
απλα άλλαξε φαρμακειο.. :welcome:

ggeorge
16-02-12, 20:52
πετα τη
και πηγαινε σε προμηθευτες πρώτων υλών ζαχαροπλαστικής

Andrikos
16-02-12, 21:47
Γεια σας παιδια και καλως σας βρηκα...παρηγγειλα απο φαρμακειο δεξτροζη αλλα μου εφεραν δεξτροζη ενδοφλεβια και μου ειπαν οτι δεν βγαινει πια δεξτροζη σε σκονη και μπορω να την παρω κανονικα ..τι να κανω τελικα;:unsure:

Μπορείς να φας λευκό ψωμί - ίδιο πράγμα είναι από διατροφικής άποψης.

lila_1
16-02-12, 22:04
Γεια σας παιδια και καλως σας βρηκα...παρηγγειλα απο φαρμακειο δεξτροζη αλλα μου εφεραν δεξτροζη ενδοφλεβια και μου ειπαν οτι δεν βγαινει πια δεξτροζη σε σκονη και μπορω να την παρω κανονικα ..τι να κανω τελικα;:unsure:

Μπορείς να πάρεις κ μία σύριγγα

christos_7
16-02-12, 23:32
Off topic:ο φαρμακοποιος ειναι εντελως ασχετος...μου ειπε οτι η πρωτεινη που πηρα απο μαγαζι με συμπληρωματα προκαλει λευχαιμιες και μου προτεινε μια φαρμακευτικη που εχει και την εγκριση του ΕΟΦ...μεγαλο fail :banghead:

on topic:σας ευχαριστω πολυ παιδια για τις συμβουλες σας...προς το παρον μπανανα η στην αναγκη μελι...καληνυχτα σας :)

Mcstefan7
16-02-12, 23:44
Οι φαρμακευτικές δεν είναι φειλ...είσαι σίγουρος οτι αυτό που πέρνεις είναι 100% αυτό που λέει...ΑΛΛΑ αυτή η σιγουριά κοστίζει ακριβά!!

christos_7
16-02-12, 23:56
το fail παει γενικα σε αυτα που μου ειπε...σιγουρα δε ξερω τι μπορει να βαλουν μεσα στη πρωτεινη,αλλα τοσα χρονια που υπαρχουν τα συμπληρωματα δεν εχω δει κανεναν ανθρωπο που να εχει παθει καρκινο απο συμπληρωμα η οτιδηποτε αλλο...

beefmeup
17-02-12, 00:00
Γεια σας παιδια και καλως σας βρηκα...παρηγγειλα απο φαρμακειο δεξτροζη αλλα μου εφεραν δεξτροζη ενδοφλεβια και μου ειπαν οτι δεν βγαινει πια δεξτροζη σε σκονη και μπορω να την παρω κανονικα ..τι να κανω τελικα;:unsure:

αμα θες ντε κ καλα να παρεις,πηγαινε σε ενα συμπληρωματαδικο κ βρες εκει..ολα εχουν λογικα..
αλλιως απλα αλλαζεις φαρμακειο που εγραψε κ ο φιλος απο πανω..

christos_7
17-02-12, 00:09
ξερω οτι υπαρχει και σε μαγαζια με συμπληρωματα απλα ειναι σχετικα ακριβη σε σχεση με τα φαρμακεια...θα ψαξω και σε αλλα φαρμακεια...αν δε βρω τοτε θα παρω απο τα xtreme...